головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ОСІБ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

 

Проведення аудиту доступності для маломобільних груп населення (далі - МГН) об’єктів житлового, громадського призначення та транспортної інфраструктури

(із визначенням потреби дообладнання об’єктів засобами доступності для МГН)

 

 

 

 

********

Пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком

 

Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам I групи - 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам II групи - 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28  Закону України  «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).

Частиною 2 ст. 33 Закону визначено право на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком непрацюючим інвалідам II групи за наявності такого страхового стажу:

у жінок - 20 років, а у чоловіків - 25 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 46 років включно;

у жінок - 21 рік, а у чоловіків - 26 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 48 років включно;

у жінок - 22 роки, а у чоловіків - 27 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 50 років включно;

у жінок - 23 роки, а у чоловіків - 28 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 53 років включно;

у жінок - 24 роки, а у чоловіків - 29 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 56 років включно;

у жінок - 25 років, а у чоловіків - 30 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 59 років включно.

Непрацюючі інваліди II групи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26  Закону, та непрацюючі інваліди III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком за наявності страхового стажу у жінок – 30 років, у чоловіків – 35 років. При цьому, до зазначеного страхового стажу не враховується період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 Закону.

Відповідно до п. 1 ст. 45 Закону пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком призначається з дня  встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності, та якщо на день встановлення інвалідності у непрацюючого інваліда ІІ чи ІІІ групи є необхідний страховий стаж для призначення даного виду пенсії,  і з дня виникнення такого права – якщо вимоги щодо звільнення з роботи та тривалості страхового стажу виконані в період після встановлення інвалідності до дня звернення за призначенням пенсії по інвалідності.

У разі, коли інвалід ІІ чи ІІІ групи звільнився з роботи після призначення пенсії по інвалідності і має необхідний страховий стаж, пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком призначається з дня настання такого права, якщо звернення за даним видом пенсії відбулося не пізніше трьох місяців з дня постання такого права.

У разі працевлаштування особи, якій призначено пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком (крім випадків, коли особа досягла пенсійного віку, передбаченого ст.  26 Закону), у період роботи пенсія по інвалідності виплачується у розмірі: інвалідам ІІ групи – 90% пенсії за віком,  інвалідам ІІІ групи -  50% пенсії за віком.

Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Інвалідам, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26  Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих інвалідів провадиться тільки за їх заявою.

28.11.2016 р.

 За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

 

********

Соціальна справедливість має бути головним пріоритетом державної політики, - Мінсоцполітики

 

Як відомо, гуманізм суспільства проявляється в тому, як держава ставиться до дітей, людей похилого віку, інвалідів, до тих, кому особливо важко в житті. Проголошений 3 грудня 1992 року Генеральною асамблеєю ООН Міжнародний день інвалідів призваний звернути увагу кожного з нас до проблем людей з обмеженими  можливостями. Цей день нагадує нам про те, що суспільство зобов'язане піклуватися про тих, хто має потребу в сприянні й підтримці. А таких в Україні – саме неповносправних людей - налічується майже 2,6 млн осіб.

Про те, як і що держава, котра прагне сповідувати європейські цінності, зробила для них конкретно у 2015 році – розмова з Міністром соціальної політики Павлом Розенком.

Докладніше...

Статистика

04.12.2015 р.

 

 

********

Нові професії для людей з інвалідністю

 

Відтепер, ще 8 нових професій можна опанувати у Вінницькому міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів «Поділля». Незважаючи на обмежені фізичні можливості, «особливі люди» зможуть за короткий термін здобути фах  адміністратора, агента з організації туризму, діловода, фотографа, касира, кондитера, кухаря, штукатура.

Навчання проходить у формі курсів. Залежно від складності професії,  слухачі вчаться  від 3-х місяців до 1-го року. Загалом центр готує фахівців з 21 напрямку.

«Ми прагнемо, щоб люди з інвалідністю мали більше можливостей розкрити свій потенціал і знайти себе, тому і розширюємо вибір професій», - зазначає директор центру Роман Штогрин.

Важливо, що групи для навчання формуються безперервно, до кожної людини застосовують індивідуальний підхід, враховуючи рівень знань, умінь, можливостей та базової підготовки. Слухачі отримують можливість безкоштовно жити у гуртожитку, харчуватися та бути під постійним медичним наглядом. Після завершення навчання випускники отримують свідоцтво державного зразка.

 

Для довідки.

Вінницький МЦПРІ «Поділля» заснований Міністерством соціальної політики України для підготовки людей з інвалідністю віком від 16 років до професійної діяльності, відновлення працездатності та здобуття професії.

Наразі у Центрі проводиться навчання за 21 робітничою професією. На професійну реабілітацію центр приймає людей з усіх областей України.

17.11.2014 р.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

 

********

Захист прав інвалідів

 

Основним законом України із соціального захисту інвалідів є Закон «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Цей Закон визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями та інтересами.

У законі зазначається, що інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України та іншими законодавчими актами.

Інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, наслідком травм або з уродженими дефектами, що призводить до обмеження життєдіяльності, до необхідності в соціальній допомозі та захисті.

Соціальний захист інвалідів з боку держави полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв’язку до особливостей інвалідів.

Детальніше...

17.11.2014 р.

 

********

Деякі види матеріального забезпечення, пільг, гарантій та послуг, встановлених законодавством для повнолітніх і неповнолітніх осіб з інвалідністю

 

********

Професійна реабілітація осіб з особливими потребами

 

Професійна реабілітація осіб з особливими потребами сьогодні є однією з визначальних умов їх максимальної адаптації в суспільне життя.

У комплексній системі реабілітації інвалідів професійна реабілітація та наступна трудова зайнятість – одні з найважливіших засобів інтеграції в суспільство людей з обмеженими фізичними можливостями. З одного боку, це сприяє їх самозабезпеченню та матеріальній незалежності, з іншого – є засобом  самоствердження особистості.

Законом України „Про реабілітацію інвалідів в Україні” визначено що „професійна реабілітація це система заходів, спрямованих на підготовку особи до професійної діяльності, відновлення чи здобуття професійної працездатності шляхом адаптації, навчання, перенавчання чи перекваліфікації з можливим подальшим працевлаштуванням”. Професійна реабілітація має на меті  забезпечити конкурентоспроможність інвалідів на ринку праці,  їх працевлаштування як у звичайних виробничих умовах, так і у спеціально створених умовах праці.

Професійна реабілітація поєднує професійне навчання з заходами соціальної, психологічної реабілітації та медичного супроводу. Під час проведення заходів з соціальної та психологічної реабілітації організовуються відповідні тестування, індивідуальні консультації психологів та соціальних працівників, тренінгові заняття з розвитку навичок спілкування, саморегуляції, мотивації до навчання та працевлаштування, налаштування на досягнення успіху. Медичний супровід в закладах професійної реабілітації здійснюють лікарі в залежності від нозологічної групи. З метою стабілізації або підвищення  реабілітаційного потенціалу інваліда застосовуються методи фізіотерапії, лікувальної фізкультури та спорту, бальнеолікування, гідрокінезотерапії, масажу, танцювально-рухової терапії, ароматерапії.

В Україні діє мережа закладів професійної реабілітації інвалідів.

До Центрів професійної реабілітації інвалідів приймаються громадяни України  із числа повнолітніх інвалідів І-ІІІ груп працездатного віку, які постійно проживають на території України і перебувають на обліку в органах соціального захисту населення, а також за висновком медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) потребують  професійної реабілітації, не мають протипоказань  для  навчання та роботи за робітничими професіями, за якими здійснюється професійна реабілітація  у Центрі. Особи, які бажають навчатися в Центрі повинні мати документ державного  зразка про повну чи базову середню освіту або освіту, достатню для оволодіння відповідними робітничими професіями.

Обмеження в прийомі на навчання осіб з інвалідністю є медичні і вікові показники, а також вимоги щодо професійної придатності. Протипоказаннями для прийому до Центру є стан здоров’я, фізичні й сенсорні вади, які унеможливлюють навчання.

Відбором і направленням до Центру займається Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації за поданням місцевих управлінь соціального захисту населення.

Вибір професії  залежить від бажання інваліда, його інтересів, здібностей, та стану здоров’я. Перед тим, як обирати професію та навчальний заклад, необхідно заздалегідь отримати медичну консультацію щодо можливості навчатися та працювати за обраною спеціальністю. Тільки лікарі можуть кваліфіковано надати заключний висновок щодо професійної придатності, про що робиться відповідний запис в індивідуальній програмі реабілітації інваліда, яку видає МСЕК.

Якщо у особи з інвалідністю є бажання та необхідність отримати професію в центрах професійної реабілітації інвалідів необхідно надати до управління соціального захисту населення за місцем проживання:

- заяву на ім’я директора Центру;

- документ про освіту;

- медичну довідку форма  086-о;

- виписку з особової амбулаторної картки стосовно динаміки  інвалідизуючого захворювання за останні 2 роки;

- копії довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності;

- копію індивідуальної програми реабілітації;

- копію паспорту, ідентифікаційного коду;

- дві фотокартки;

- картку індивідуальної профконсультації клієнта, видану місцевим центром зайнятості;

- гарантійний лист про працевлаштування (якщо мається).

 

Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів

(Київська область, Вишгородський район, смт Лютіж).

Центр здійснює професійну підготовку за 10-ма  робітничими професіями.

Зокрема, особи з повною загальною середньою освітою за п’ять місяців можуть здобути досить популярні та затребувані сьогодні спеціальності „оператор комп’ютерного набору” та „секретар керівника”, опанувати секрети майстерності за спеціальностями „перукар”, „бджоляр”, „слюсар з ремонту автомобілів”, „взуттьовик з ремонту взуття”, „обліковець з реєстрації бухгалтерських даних”.

Маючи повну чи базову середню освіту та провчившись 10 місяців, слухачі здобувають спеціальності „соціальний робітник”, „вишивальниця”, „швачка”.

Проживання, харчування, заходи професійної реабілітації та навчання, соціальної, психологічної реабілітації та медичного супроводу в Центрі здійснюються для інвалідів безоплатно за рахунок коштів Державного бюджету.

Крім того, слухачі в Центрі вивчають навчальні курси „Основи ринкової економіки”, „Основи трудового законодавства”, „Охорона праці”, і такі додаткові курси як „Психологія спілкування”, „Психологія роботи з людьми”, „Професійна етика і психологія спілкування”, „Техніка пошуку роботи”, які сприяють загальному розвитку слухачів, дають їм можливість краще орієнтуватися в сучасних соціально-економічних умовах.

З метою сприяння підприємницькій діяльності випускників в Центрі запроваджено факультативний курс „Основи підприємницької діяльності” та „Основи роботи з персональним комп’ютером”.

Центр оснащений за принципами безбар’єрності, має сучасну навчально-методичну та матеріально-технічну бази і забезпечує одночасне проходження професійної реабілітації 136 інвалідами І-ІІІ груп різних нозологій.

 

Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітацію інвалідів „Поділля”

(м. Вінниця, вул. Пирогова, 135-а)

Центр здійснює професійну підготовку  за 16 робітничими професіями, в т.ч. „манікюрниця”, „продавець продовольчих товарів”, „оператор котельні”, „кондитер”, „маляр-штукатур”, „касир банку”.

 

Крім того, набір слухачів здійснюють:

- Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів (Донецька область);

- Луганський міжрегіональний центр професійної, медико-фізичної та соціальної реабілітації інвалідів;

- Львівський міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів;

- Буковинський міжрегіональний центр професійної  реабілітації інвалідів (Чернівецька область).

 

Більш детальну інформацію про центри професійної реабілітації та умови прийому можна дізнатися в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації за контактом 4-29-01.

 

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/