на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

ПРОГРАМА СВЯТКОВИХ ЗАХОДІВ З ВІДЗНАЧЕННЯ В ІЗЯСЛАВСЬКОМУ РАЙОНІ

 ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА

ТА 28-Ї РІЧНИЦІ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


ДО ВІДОМА

РОЗ'ЯСНЕННЯ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

 

 

2018 рік

 

 

Державна підтримка дітей померлого годувальника

 

З 01 січня 2018 року набирають чинності положення частини другої статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім‘ям з дітьми», якими передбачено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

З огляду на вищевикладене роз’яснюємо, що такі громадяни не можуть одночасно  отримувати відповідні види допомог та пенсій, а лише за їх вибором один з видів, а саме:  допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, або пенсію в разі втрати годувальника, або соціальну пенсію, або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену  Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

При цьому:

1) допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Допомога виплачується протягом шести календарних місяців і призначається на наступних 6 місяців згідно поданої заяви одинокої матері (батька) з відповідним пакетом документів до органу соціального захисту населення;

2) пенсія в разі втрати годувальника призначається органами Пенсійного фонду України за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності.

Пенсія призначається на дітей померлого годувальника, які не досягли 18-річного віку, або старших цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років, та на дітей, які навчаються за денною формою навчання до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, а на дітей-сиріт – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Пенсія призначається у розмірі:

на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 % пенсії за віком померлого годувальника;

на двох і більше непрацездатних членів сім’ї – 100 % пенсії за віком померлого годувальника;

3)  право на державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (далі - соціальна допомога) мають особи, які, зокрема не одержують пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», та допомоги, що призначається відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» (крім осіб з інвалідністю з дитинства або дітей з інвалідністю, які мають право на державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-івалідам»).

Якщо особа з інвалідністю з дитинства або дитина з інвалідністю має право на державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-івалідам», ці виплати призначаються одночасно.

Соціальна допомога призначається дитині померлого годувальника - до досягнення 18-річного віку.

Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів і вступом до іншого або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим рівнем за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), державна соціальна допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не більше як до досягнення 23 років, а дітям-сиротам - до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Державна допомога призначається у розмірі:

на одну дитину – 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

на двох дітей – 120 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

на трьох і більше дітей – 150 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

23.01.2018 р.

 За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Актуальні питання щодо участі в програмі доступного житла

 

Перелік документів для участі внутрішньо переміщених осіб в Програмі передбачає, окрім довідки про взяття на облік ВПО, надання підтверджуючої інформації про дійсність такої довідки. У зв’язку з цим виникли наступні питання:

 1. Коли вимагається надання такої інформації? - У випадку якщо дата видачі довідки перевищує один місяць до дати подання документів;

 2. Де можна отримати цю “довідку про довідку”? - В територіальних управліннях праці та соціального захисту населення (УТСЗН), де особа перебуває на обліку як ВПО. Для цього потрібно звернутися письмово (Зразок заяви). 

 3. Яким нормативним документом передбачено подання такої довідки?  - Законодавчо зазначене питання не врегульовано, і необхідність подачі довідки передбачена лише переліком документів, затвердженим Держмолодьжитло, та внутрішнім порядком роботи Держмолодьжитло та Мінрегіонбуд. В постанові Кабінету Міністрів України  №140 така довідка відсутня.

 4. Чим викликана необхідність отримувати “довідку про довідку”? - Тим, що люди приносять довідки, видані в 2014-2015 роках. Є ризик, що довідки можуть бути недійсними, а самі люди не перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних ВПО (ЄІБД ВПО). Також є передбачені законодавством  випадки скасування виданих раніше довідок ВПО та виключення людей з ЄІБД ВПО. Так звана “довідка про довідку” фактично  має підтвердити саме перебування особи в ЄІБД ВПО.

 

Питання, що стосуються Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:

 1. Як оформити? - Самостійно на сайті Міністерства юстиції України (коштує 20 грн. + комісія банку) або у нотаріуса чи державного реєстратора. 

 2. Чи правда, що така Інформація діє лише один день? - Відповідно до переліку документів вимагається подання Інформації з Держреєстру речових прав отриману не раніше, ніж за день до подачі заяви про надання державної підтримки. Законодавчо зазначена вимога також не врегульована.

 3. Якщо в реєстрі інформація відсутня, проте фактично нерухомість є? - Якщо в реєстрі інформація про право власності відсутня, подається письмова заява безпосередньо при подачі документів, в якій зазначається, що по факту нерухомість є, проте в реєстр не внесена. До заяви додається інформація з реєстру та копії документів про право власності. 

 4. У розпорядження КМУ №1085 помилково не внесено ряд населених пунктів, які фактично знаходяться на лінії зіткнення та тимчасово непідконтрольній Україні території. Повноваження вносити зміни в Розпорядження мають тільки МВС та СБУ за поданням АТЦ при СБУ. Тобто фактично у ВПО немає можливості вплинути на ситуацію. Чи не буде додаткової дискримінації людей, які переїхали з цих населених пунктів? Чи буде Держмолодьжитло розглядати письмові підтвердження  від МВС та СБУ про те, що населений пункт дійсно знаходиться на лінії зіткнення чи тимчасово непідконтрольній території? – «Ми більш детально вивчимо це питання та зробимо все від нас залежне, щоб не відбувалося додаткової дискримінації людей» - відповідь С.Комнатного, керівника Держмолодьжитло.    

  

Реєстрація місця проживання («прописка в паспорті» та участь в Програмі:

 1. Якщо взагалі відсутня реєстрація в паспорті? Чи можливо в такому разі брати участь в програмі? - На жаль, реєстрація («прописка») обов’язково має бути. Якщо відсутня, взяти участь у Програмі доступного житла неможливо.

 2. Якщо реєстрація («прописка») є тимчасовою і здійснена в гуртожитку/центрі обліку бездомних громадян, чи можна брати участь в Програмі? -  Так, можна.

 3. Чоловік та дружина зареєстровані за різними адресами, а діти  - з одним з батьків. Чи мають вони право приймати участь у програмі як одна сім’я? - Важливо розуміти, що документи подаються за місцем реєстрації одного з батьків. Тобто якщо діти зареєстровані з матір’ю, доцільно подавати документи за місцем реєстрації матері.  При цьому довідку про доходи надають всі члени сім’ї. Площа житла розраховується відповідно до кількості членів сім’ї з однаковим місцем реєстрації. Але в даному положенні є виключення для ВПО. Якщо реєстрація в паспортах людей є різною, але в довідках ВПО вказана одна адреса, родина має право на спільну участь у програмі та розрахунок площі житла на всіх членів сім’ї.

 

Довідка про доходи за останні 6 місяців та де її отримати?

- довідка про доходи  - відповідно до встановленої форми: на одинокого громадянина та на сім’ю;

- пенсіонери - в територіальному Пенсійному фонді отримують довідку про розмір пенсійних виплат за останні 6 місяців;

- про соціальні виплати (адресна допомога/допомога при народженні дитини та ін.) - в територіальному управлінні праці та соціального захисту населення (“совбез”), де особа стоїть на обліку як ВПО;

- ФОП - подається проміжний звіт в Державну фіскальну службу  (податкову), на підставі чого видається довідка про дохід;

- якщо відсутній дохід - пишеться заява про відсутність доходу. Потім ця інформація перевіряється

- якщо особа є ФОП та має іншу роботу, вона подає інформацію про доходи з обох джерел.

 

Довідка про доходи надається з метою показати, що cередньомісячний грошовий дохід  всіх членів сім’ї  з розрахунку на одну особу не перевищує граничний 5-тикратний розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованого згідно з даними Держстату (тобто відсікають людей з високим доходом).

При цьому звертаємо вашу увагу, що подання недостовірних відомостей є підставою для виключення з черги та притягнення до відповідальності, в тому числі кримінальної, за подачу таких відомостей.

 

Щодо наявного у власності житла та земельних ділянок:

1. Якщо у власності є житло на тимчасово непідконтрольній території чи лінії зіткнення, чи можна брати участь у Програмі? - Так.

2. Якщо у власності є земельна ділянка чи може особа брати участь у програмі? - Так, може. Наявність у власності земельної ділянки не береться до уваги та не впливає на участь в програмі.

3. Якщо у власності особи є не придатне для проживання житло на підконтрольній українській власності території, чи вона може стати учасником програми? - Якщо житло не придатне для проживання, про це складається Акт технічного стану житла. В такому разі особа має право брати участь у програмі. Це стосується в тому числі житла, яке було зруйноване в результаті проведення АТО.

4. Якщо житло знаходиться на підконтрольній території, проте його площа недостатня для проживання всіх членів сім’ї? - Важливо, щоб площа такого житла не перевищувала 13,65 кв. метра на одну особу.

 

Інші питання

Чи можна подати документи в електронному вигляді з застосуванням ЄЦП, відповідно до ЗУ “Про електронний документообіг”? - Ні. Тільки особиста подача.

 

Яким чином формується черга? Чи є пріоритети? - Черга формується по мірі подання пакету документів. Пріоритетів немає. Черга загальна. Рух черги можна відслідкувати на сайті Фонду.

 

Якщо дитина народилися в родині ВПО вже в Києві, чи має вона право приймати участь в програмі?  - Так, якщо дитина зареєстрована як ВПО, вона може брати участь у програмі.

                                                                                                                                                           

Що далі після подачі документів? На чий рахунок та протягом якого терміну вносяться кошти на придбання житла? - Після подачі документів та винесення рішення про участь особи в Програмі, укладається договір між регіональним управлінням/іпотечним центром Держмолодьжитла та особою. Після підписання договору особа відкриває на себе (!!!) особовий рахунок в банківській установі. Фонд зобов’язаний перерахувати кошти на цей рахунок протягом 5 календарних днів після підписання договору. Особа зобов’язана внести свою частину коштів протягом 15 календарних днів після підписання договору.

Зі зразком такого договору та його умовами можна ознайомитися на сайті Держмолодьжитла.

 Вся сума коштів переводиться на рахунок забудовника.

 

Якщо людина не вносить вчасно свою частку, чи виключається вона з реєстру? - Ні. Державні кошти відкликаються, а в подальшому від даної особи буде вимагатися підтвердження платоспроможності для участі в програмі.

 

Донецький філіал Держмолодьжитла знаходиться в Житомирі? Треба їхати туди? - Ні. Прийом документів для мешканців Донецької області  відбувається в місті Слов'янську за адресою вул. Шевченко,11. В місті Житомирі розміщено адміністрацію, яка не має стосунку до прийому документів.

 

Сума коштів до кінця 2017 року досить незначна, чи переноситься черга на наступний рік? - Так, переноситься, якщо буде продовжено програму.

 

Питання, які виникли вже після зустрічі та на даний момент залишаються без відповіді:

1.На сьогоднішній день є дійсні довідки ВПО, в які вписані неповнолітні діти. Чи можна в такому випадку видавати одну довідку про підтвердження перебування всіх членів родини в Єдиній інформаційній базі даних ВПО? Наприклад, якщо в довідку ВПО матері вписано 3 дітей, чи може їм бути видано 1 довідку-підтверження. - Так.

 

2. Чи можна видавати одну довідку про підтвердження перебування всіх членів родини в Єдиній інформаційній базі даних ВПО для членів сім’ї,  які проживають за одною адресою? Наприклад, двоє дорослих-ВПО  та двоє їх дітей, зареєстровані за одною адресою і мають окремі довідки ВПО на всіх членів сім’ї. Чи може їм бути видана 1 довідка-підтверження перебування в Єдиній інформаційній базі даних ВПО з переліком всіх членів родини та номері довідок ВПО? - Так

 

3.Чи буде Держмолодьжитло розглядати письмові підтвердження  від МВС та СБУ про те, що населений пункт дійсно знаходиться на лінії зіткнення чи тимчасово непідконтрольній території, якщо він не внесений в Розпорядження 1085-Р? - Ні. Потрібні зміни в Розпорядження

23.01.2018 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

 

 

2017 рік

Про призначення субсидії

 

Пунктом 8 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) (далі Положення), передбачено, що для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування.

Відсутність необхідних даних у файлі-запиті (паспортні дані, ідентифікаційний номер) унеможливлює отримання від ДФС та ПФУ інформації про доходи 14-річних осіб і, як наслідок, проведення розрахунку субсидії домогосподарствам, у складі яких є такі особи.

Згідно з пунктом 14 Положення якщо отримати інформацію про доходи, необхідну для проведення автоматичного розрахунку субсидії, неможливо внаслідок помилки, виявленої в персональних даних особи під час обміну інформацією, орган соціального захисту населення повідомляє особу про необхідність виправлення помилки і проводить розрахунок субсидії протягом десяти днів після подання особою оновлених даних та отримання інформації про доходи.

При цьому, враховуючи норму пункту 13 Положення щодо можливості подання протягом місяця необхідних документів у разі надання неповних даних, громадянин має надати необхідні відомості про 14-річних осіб протягом місяця після інформування його про це.

Враховуючи викладене, розрахунок субсидії домогосподарствам, у складі  яких є 14-річні особи, проводиться після отримання інформації про доходи цих осіб.

Крім того, відповідно до частини другої статті 21 Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус ” (далі - Закон) кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

12.12.2017 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

До відома громадськості

 

Відповідно до розділу VІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України  «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» утворено робочі органи виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, реорганізацією шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

На території Ізяславського району забезпечення виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» здійснюється  Шепетіським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, яке розташоване за адресою: вул. Островського, буд. 6, м.Шепетівка, 30400, тел./факс (03840)  5-13-47; 5-41-57.

Громадяни, які проживають на території Ізяславського району, мають змогу звертатись за консультаціями та роз’ясненнями до представництва відділення Фонду за адресою: вул.Шевченка, 10 В, м.Ізяслав 30300, тел./факс (03852) 4-28-91

 

Основні завдання і функції Фонду соціального страхування України та його робочих органів:

1) реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування;

2) надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг відповідно до цього Закону;

3) профілактика нещасних випадків;

4) здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності;

5) здійснення контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду;

6) аналіз та прогнозування надходження коштів від сплати єдиного внеску.

  

Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань:

1) здійснюють управління та оперативне розпорядження фінансовими ресурсами Фонду в межах бюджету Фонду, затвердженого Кабінетом Міністрів України, управління майном;

2) проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, страхових виплат;

3) здійснюють заходи з профілактики страхових випадків;

4) забезпечують функціонування інформаційно-аналітичних систем;

5) здійснюють обмін інформацією з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, реалізації державної податкової політики та з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, Пенсійним фондом України для виконання Фондом покладених на нього функцій і завдань, визначених законодавством України;

6) здійснюють контроль за використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи;

7) беруть участь у проведенні наукових досліджень з питань соціального страхування населення, вивчають міжнародний досвід з метою запровадження інноваційних форм соціального страхування, виступають замовником наукових робіт, досліджень і методичного забезпечення;

8) беруть участь у здійсненні міжнародного співробітництва для розв’язання проблем та обміну досвідом у сфері соціального страхування;

9) здійснюють інші функції, передбачені статутом Фонду.

22.11.2017 р.

 За матеріалами Шепетіського відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України в Хмельницькій області

 

 

 Зміни до порядку надання субсидії

 

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії та порядку отримання інформації про доходи

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі – Постанова) передбачено врахування доходів для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія. Тобто при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи, а не за попередній календарний рік.

Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС у порядку, що діє зараз.

Крім того запроваджується обмін інформацією на центральному рівні з Пенсійним фондом України з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідний порядок опрацьовується Державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики» з Пенсійним фондом України.

ДП ІОЦ розробляє програмне забезпечення для підвантаження отриманої інформації про доходи в базу даних отримувачів субсидії, на підставі якої визначатиметься середньомісячний сукупний дохід.

Органи соціального захисту населення, які користуються іншим програмним забезпеченням, мають забезпечити його доопрацювання з урахуванням зазначених змін.

Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

 

Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення

Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління соціального захисту має повідомити зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

 

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

Районним державним адміністраціям, виконавчим органам міських, районних у містах рад або утвореним ними комісіям надано право приймати рішення щодо врахування при призначенні субсидії фактичних розмірів доходів для працездатних громадян, середньомісячний сукупний дохід яких менший прожиткового мінімуму і які не отримують ні один із видів доходу, зазначених у абзаці четвертому пункту 12 Положення. Такі рішення доцільно приймати в першу чергу щодо осіб, які надають соціальні послуги.

 

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. Інформацію про суму такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення (пункт 13 Положення).

За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соціального захисту населення має поінформувати громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

 

Стосовно призначення субсидії за зареєстрованим місцем перебування

У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.

 

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії конкретним одержувачем.

 

Про повідомлення про призначення субсидії

Повідомлення про призначення субсидії може надсилатись електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформований про призначення (непризначення) субсидії засобами мобільного зв’язку (смс-повідомлення).

 

Стосовно термінів опалювального періоду для індивідуального опалення:

Передбачено розраховувати розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно без подальшого перерахунку.

 

 

Зміни до соціальних нормативів

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб у розмірі 75 кв. м на домогосподарство. При цьому комісії матимуть право, як і раніше, призначати субсидію на понаднормову площу.

 

 

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534

Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення

 

Постановою внесено наступні зміни до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії на оплату опалення:

– порядок застосовується для розрахунку невикористаної суми субсидії на оплату послуг з централізованого постачання холодного і гарячого водопостачання та водовідведення;

– розрахунок невикористаних сум субсидій проводиться організаціями-надавачами послуг до 1 червня;

– скориговано формулу, за якою проводиться розрахунок, у зв’язку з тим, що повертається загальна сума невикористаних субсидій на індивідуальне опалення, частина якої потім монетизується.

15.05.2017 р.

 За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Про документи для оформлення пенсії подумайте заздалегідь

 

У житті кожної людини, у кого раніше, у кого пізніше, але неминуче настає день, коли вона отримує право на заслужений відпочинок і пенсію, звичайно, за наявності визначеного законом страхового стажу. Щоб цей день не приніс розчарування і смутку, хочемо дати деякі рекомендації, які стосуються підготовки документів для призначення пенсії.

Порядком надання і оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» затвердженого Постановою правління ПФУ 25.11.2005 року № 22-1 (у редакції Постанови правління ПФУ 07.07.2014 № 13-1), передбачено, що до органу, який нараховує пенсію, необхідно звернутися протягом 3-х місяців з дня досягнення пенсійного віку, але не раніше ніж за місяць до цього. Пенсії за віком призначаються незалежно від того, припинена робота на час звернення за пенсією або продовжена. Якщо Ви народилися першого січня, усі документи необхідно оформити до першого квітня. Днем звернення за пенсією вважається день прийняття органом, який призначає пенсію, заяви людини, яка оформляє пенсію та необхідного пакету документів. До нього входять копії паспорта, документа про присвоєння номера облікової картки платника податків (крім осіб, які відмовились від нього і мають відповідну відмітку у  паспорті),  трудової книжки, військового квитка, диплома, якщо Ви отримали стаціонарне навчання, свідоцтв про шлюб або розлучення (якщо змінювалося  прізвище), свідоцтв про народження дітей, довідки з місця роботи про заробітну плату. Тут необхідне уточнення. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

За бажанням особи та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року. Тобто, при нарахуванні пенсії до уваги береться заробіток, який складається ніби з двох частин. Перша – за будь-які 60 місяців поспіль (за бажанням особи) до 1 липня 2000 року. Друга – за весь період страхового стажу після цієї дати. Інформація про першу частину заробітку міститься у довідках про заробітну плату, виданих на основі відповідних виплатних документів з місця роботи. А про другу – підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Як показує практика, найбільші проблеми при оформленні пенсії виникають з трудовими книжками, вірніше із записами у них. Тому за деякий час  до виходу на пенсію дуже уважно ознайомтеся з їх змістом. Особливу увагу приділіть записам про прийом на роботу і звільнення. Ці записи не повинні мати виправлень, підтирань, обведень тощо. Також необхідна наявність порядкових номерів та дат наказів. А після записів про звільнення має бути підпис керівника або спеціалістів відділу кадрів, завірений печаткою. У випадку, якщо виявили один із зазначених недоліків, у Вас буде час зібрати необхідні довідки, які підтверджують стаж роботи, із зазначенням номерів наказів і дат. Це особливо важливо, якщо організацію, в якій Ви працювали ліквідовано і для підтвердження записів у трудовій книжці потрібно шукати її правонаступників. Також, документи ліквідованих підприємств можуть зберігатися в трудових архівах, а тому довідки про час роботи на підприємстві і про заробітну плату можна отримати там.

Якщо документи, які необхідно подати додатково, протягом трьох місяців не подано, пенсія за згодою того, хто її оформляє, призначається або поновлюється за наявних документів. Надалі при надходженні додаткових документів пенсія перераховується зі строків, передбачених законом.

04.05.2017 р.

 За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Врегульовано питання виплат на дітей померлих годувальників

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» №1836 від 07.02.2017 року (далі - Закон) внесено зміни в Закон України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам». Змінами передбачається, що особою, яка не має права на пенсію, є також дитина померлого годувальника (у тому числі, народжені до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника). Така дитина має право на допомогу за вказаним вище Законом за умови, якщо вона не одержує у зв’язку зі смертю годувальника пенсію/іншу державну допомогу. Допомога призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначенням допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника.

Державна соціальна допомога призначається дітям померлого годувальника до досягнення 18 років.

Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, у професійно-технічних і вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), державна соціальна допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років, а дітям-сиротам - до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Розмір державної соціальної допомоги  встановлюється, виходячи  з  розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: на  одну  дитину  померлого  годувальника  -  100 відсотків,  на двох дітей - 120 відсотків, на трьох і більше дітей -  150  відсотків.

Державна соціальна допомога призначається органами праці та соціального захисту населення.

Призначення і виплата державної соціальної  допомоги  особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Якщо ж інвалід з дитинства або дитина-інвалід має  право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника (державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам») і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

03.04.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

До відома громадян!

 

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається та виплачується готівкою раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг (електроенергія, водопостачання) розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року (по 31 грудня).

Тому домогосподарствам, які отримували субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в 2016 році, для вирішення питання надання субсидії на 2017 рік необхідно звернутись в управління соціального захисту населення районної державної адміністрації із заявою та декларацією.

Жителям сіл району необхідно звертатись до уповноважених осіб сільських рад по місцю проживання.

За наявності договору найму (оренди) житлового приміщення субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається до закінчення опалювального сезону, але не більше дії договору найму (оренди) та не більше, ніж на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. При цьому субсидія на наступний термін призначається за умови звернення орендаря до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за її призначенням із заявою та декларацією.

Для домогосподарств, які отримували субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (централізоване теплопостачання, газове та електричне індивідуальне опалення), після закінчення строку отримання субсидії (якщо не відбулось ніяких змін) управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації самостійно здійснюється розрахунок субсидії на наступний термін. При цьому управління соціального захисту населення райдержадміністрації збирає необхідну для призначення субсидії інформацію в організаціях-надавачах житлово-комунальних послуг без звернення громадян і протягом десяти днів після надходження інформації приймає рішення про призначення (не призначення) субсидії, про що видається повідомлення.

22.03.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації  

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

 

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за весь період страхового стажу, починаючи з 01 липня 2000 року, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Крім того за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження  довідки про заробітну плату первинними документами або у разі, якщо страховий стаж з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

З 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону без звернення громадян (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, станом на   1 січня 2016 року становив 1074,00 грн.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до даного Закону, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

   Перерахунки пенсії із урахуванням стажу та заробітку, набутого після призначення пенсії за вислугу років, на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», не проводяться до досягнення такими особами пенсійного віку, встановленого Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи  подаються до територіального  органу Пенсійного фонду особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Перерахунок пенсії проводиться (у разі виникнення права на підвищення пенсії) з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії.

06.03.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Порядок розрахунку субсидії

 

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 року № 1050, зі змінами) (далі - Положення), субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг розраховується окремо на опалювальний сезон - з 1 жовтня до 30 квітня та неопалювальний сезон - з 1 травня до 30 вересня.

 При цьому передбачено здійснення перерахунку розміру житлової субсидії в межах установленого строку її призначення без звернення громадян у разі встановлення рішенням виконавчого органу сільської селищної, міської ради або місцевої держадміністрації дати початку (закінчення) опалювального періоду, що відрізняється від дати початку (закінчення) опалювального сезону, на який розраховується субсидія, визначеного Положенням.

Враховуючи зазначене, розрахунок субсидії у місяцях початку та закінчення опалювального періоду здійснюється з урахуванням дати його початку та закінчення, що встановлюється рішенням виконавчого органу сільської селищної, міської ради або місцевої держадміністрації.

 Звертаємо увагу, що зазначена норма стосується як централізованого теплопостачання так і індивідуального опалення (газового та електричного).

03.03.2017 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації  

Житлові субсидії фізичним особам-підприємцям

 

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 № 1050, зі змінами) (далі - Положення), для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць, для фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які надано ДФС на запит. Система оподаткування та група  платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.

Врахування актуальної інформації про групу платника єдиного податку стосується тих підприємців, які змінили групу.

Оскільки субсидія призначається на підставі доходів за попередній календарний рік, при призначенні субсидії особі, яка у 2016 році деякий період працювала, а інший - була підприємцем на спрощеній системі оподаткування, до доходу враховується заробітна плата за період роботи та дохід від підприємницької діяльності відповідно до групи платника єдиного податку за період підприємницької діяльності.

Таким чином, якщо за житловою субсидією звертається особа, яка в листопаді 2016 року оформила підприємницьку діяльність (спрощена система - друга група), а до листопада працювала на підприємстві та отримувала заробітну плату, при призначенні субсидії до її доходу враховується заробітна плата за період роботи за даними ДФС та дохід від підприємницької діяльності (три прожиткових мінімуми) за листопад та грудень.

03.03.2017р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

Дострокові пенсії учасникам АТО

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції» № 1683-VIII  від 18 жовтня 2016 року  внесено зміни до абзацу шостого пункту 3 розділу XV "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", якими передбачено, що військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок".

Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування (тобто з 06.02.2017 року).

30.01.2017 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

До відома громадян!

 

6 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким вносяться зміни до низки законів України, зокрема до статті 5 Закону України „Про психіатричну допомогу" в частині надання грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - на догляд за ним.

Даними змінами передбачено, що з 01 січня 2017 року розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.

03.01.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

 

2016 рік

Житлові субсидії

 

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання):

заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами;

довідки про доходи - у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у встановленому порядку. У разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, та неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення з зазначенням їх розміру;

договір найму (оренди) житла (за наявності).

Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі - за місцем проживання) поштою або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з накладенням електронного цифрового або електронного підпису, створеного шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків.

 У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, в яких відсутній електронний цифровий або електронний підпис із застосуванням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків, субсидія призначається лише після підпису зазначених документів у місячний строк, зокрема під час складання акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. У разі непідписання в зазначений строк заяви і декларації подаються нові заява і декларація

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Для нарахування субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про:

склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб - житлово-експлуатаційними організаціями або іншими органами, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; у сільській місцевості - сільськими (селищними) радами; органами самоорганізації населення. У разі неподання на запит структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у встановлені терміни відомостей про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб для призначення субсидії використовуються дані, зазначені у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за її призначенням;

забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими держадміністраціями, в яких зазначається вартість послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами в опалювальний і неопалювальний періоди, - житлово-експлуатаційними організаціями, житлово-будівельними (житловими) кооперативами, об'єднаннями співвласників багатоквартирного будинку та організаціями, що надають житлово-комунальні послуги, органами самоорганізації населення;

доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - ДФС у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном;

суми пенсійних виплат осіб, пенсії яким призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), а також осіб, які отримують пенсії не за місцем реєстрації - Пенсійним фондом України.

Інформація про суми пенсійних виплат осіб (крім осіб, пенсії яким призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб") одержується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за результатами обміну електронними базами даних відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 р. N 497  "Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду".

Для нарахування субсидії можуть використовуватися відомості про доходи та розміри платежів у вигляді списків, довідок, даних на електронних носіях інформації, одержаних від ДФС, Пенсійного фонду України, центрів зайнятості, фондів соціального страхування, виконавчої служби, житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, організацій, що надають житлово-комунальні послуги та здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги за договорами з підприємствами (інформаційно-обчислювальні центри, розрахункові центри, центри нарахування плати за житлово-комунальні послуги тощо).

У разі коли кількість осіб, зазначених у відомостях про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, відрізняється від кількості осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, для призначення субсидії використовуються дані, зазначені у відомостях про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. У разі відсутності відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб субсидія призначається на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства виходячи з кількості осіб, зазначених у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. На підставі такого рішення підприємства-виробники (виконавці) житлово-комунальних послуг нараховують плату за послуги виходячи з кількості осіб, яким призначено субсидію.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від ДФС, Державтоінспекції, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна, вищих навчальних закладів, фондів соціального страхування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.

У разі подання необхідних документів у неповному обсязі субсидія призначається за умови надходження протягом місяця з дня подання (відправлення) заяви усіх необхідних документів.

 Списки осіб, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, подаються структурним підрозділом з питань соціального захисту до житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, управителів, підприємств та організацій, організацій, що надають житлово-комунальні послуги.

30.11.2016 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

Обчислення  сукупного доходу для призначення субсидії

 

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, у встановленому порядку, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг).

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.

Під час призначення субсидії особам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, та/або членам їх сімей до сукупного доходу не враховуються:

отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил, Національної Гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань;

отримана ними у період та/або після безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження.

     Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб, зареєстрованих у домогосподарстві, а субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з річного доходу осіб за попередній календарний рік.

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках - за попередній календарний рік.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня цього ж року, або в якої відсутні доходи, але вона навчалася за денною формою навчання у загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії. 

     Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня цього ж року, але яка протягом зазначеного періоду отримувала хоча б один з наступних видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку станом на 31 грудня року, за який враховуються такі доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих такими особами доходів.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії. В окремих випадках за рішенням районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або комісій, які ними утворюються, для осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозяйнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які надано ДФС на запит. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.

Для осіб, які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) такою особою доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

30.11.2016 р.

 За матеріалами управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

Пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком

 

Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам I групи - 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам II групи - 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28  Закону України  «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).

Частиною 2 ст. 33 Закону визначено право на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком непрацюючим інвалідам II групи за наявності такого страхового стажу:

у жінок - 20 років, а у чоловіків - 25 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 46 років включно;

у жінок - 21 рік, а у чоловіків - 26 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 48 років включно;

у жінок - 22 роки, а у чоловіків - 27 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 50 років включно;

у жінок - 23 роки, а у чоловіків - 28 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 53 років включно;

у жінок - 24 роки, а у чоловіків - 29 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 56 років включно;

у жінок - 25 років, а у чоловіків - 30 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 59 років включно.

Непрацюючі інваліди II групи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26  Закону, та непрацюючі інваліди III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком за наявності страхового стажу у жінок – 30 років, у чоловіків – 35 років. При цьому, до зазначеного страхового стажу не враховується період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 Закону.

Відповідно до п. 1 ст. 45 Закону пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком призначається з дня  встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності, та якщо на день встановлення інвалідності у непрацюючого інваліда ІІ чи ІІІ групи є необхідний страховий стаж для призначення даного виду пенсії,  і з дня виникнення такого права – якщо вимоги щодо звільнення з роботи та тривалості страхового стажу виконані в період після встановлення інвалідності до дня звернення за призначенням пенсії по інвалідності.

У разі, коли інвалід ІІ чи ІІІ групи звільнився з роботи після призначення пенсії по інвалідності і має необхідний страховий стаж, пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком призначається з дня настання такого права, якщо звернення за даним видом пенсії відбулося не пізніше трьох місяців з дня постання такого права.

У разі працевлаштування особи, якій призначено пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком (крім випадків, коли особа досягла пенсійного віку, передбаченого ст.  26 Закону), у період роботи пенсія по інвалідності виплачується у розмірі: інвалідам ІІ групи – 90% пенсії за віком,  інвалідам ІІІ групи -  50% пенсії за віком.

Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Інвалідам, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26  Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих інвалідів провадиться тільки за їх заявою.

28.11.2016 р.

 За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Складаємо колективний договір

 

Колективний договір укладається на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форми власності, які використовують найману працю і мають статус юридичної особи (ст. 11 КЗпП, ст. 2 Закону від 01.07.93 р. N 3356-XII «Про колективні договори і угоди», далі – Закон № 3356).

Колективний договір укладається між роботодавцем з однієї сторони і одним або кількома профспілковими органами, а у разі відсутності таких органів - представниками працівників, обраними і уповноваженими трудовим колективом з іншої сторони. На сьогодні діючою є також Генеральна угода, укладена 23.08.2016 на період 2016–2017 років. Її положення слід ураховувати при складанні колективного договору до набуття чинності нової угоди.

Які питання слід включати до колдоговору? Колективним договором є перелік взаємних обов’язків сторін з урегулювання трудових, виробничих і соціально-економічних відносин. Сторони визначають зміст договору з урахуванням вимог чинного законодавства про працю. У статті 7 Закону № 3356 наведено перелік основних тем, які повинні бути відображені в колдоговорі. До нього, зокрема, увійшли: режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку; умови й охорона праці; нормування й оплата праці; установлення гарантій, компенсацій і пільг працівникам; зміни в організації виробництва і праці; забезпечення продуктивної зайнятості; забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, організації оздоровлення та відпочинку співробітників; забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, а також заборона дискримінації. Колективним договором можуть бути передбачені й інші умови, проте слід пам’ятати, що умови колдоговору не повинні погіршувати положення працівників у порівнянні з чинним трудовим законодавством, інакше вони будуть визнані недійсними. Також підприємство має право на встановлення додаткових у порівнянні з чинним законодавством соціально-економічних і трудових гарантій і пільг для працівників. Колдоговір має мати додатки, наприклад, такі як: Перелік доплат і надбавок, а також порядок здійснення преміювання (Положення про преміювання); Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем або працівників зі шкідливими умовами праці, яким надається додаткова відпустка; Склад робочої комісії, контролюючої виконання колективного договору, тощо. Умови, передбачені колдоговором, діють у межах підприємства, на якому його укладено, і поширюються на всіх співробітників такого підприємства, незалежно від їх членства у профспілковому органі (ст. 18 КЗпП). Роботодавець зобов’язаний ознайомити з колдоговором усіх співробітників (ст. 29 КЗпП).

Колективний договір має бути укладений у письмовій формі. Письмове оформлення колективного договору дає змогу чітко сформулювати і закріпити зобов’язання, які беруть на себе сторони договору, та систематично контролювати їх виконання.

Чи обов’язково складати колдоговір на підприємстві і чи встановлена відповідальність за його відсутність? Згідно з вимогами Закону № 3356 колективний договір повинен бути укладений на будь-якому підприємстві, яке використовує найману працю. Водночас сьогодні законодавством не передбачено відповідальність за відсутність колдоговору на підприємстві, тому багато роботодавців не вважають за необхідне його складати.

Протягом якого строку діє колдоговір? Як переукласти діючий договір на новий строк? Як внести до нього зміни? Колективний договір набуває чинності з дня його підписання сторонами або із зазначеного в ньому моменту. Сторони самостійно визначають строк дії договору, ураховуючи особливості конкретного підприємства (на цьому наголошується в договорі), оскільки законодавством такий строк не визначено. Слід зазначити, що після закінчення строку дії колдоговір має юридичну силу до укладення нового договору або до моменту перегляду діючого, якщо інше не встановлено в договорі (ст. 9 Закону № 3356). Розглянемо деякі можливі ситуації, пов’язані з дією колдоговору: зміна власника підприємства. У цьому випадку колдоговір зберігає свою чинність упродовж строку, на який він укладений, але не більше одного року; реорганізація підприємства. Колдоговір продовжує діяти протягом строку, на який його був укладено, або може бути переглянутий з відома сторін. У цьому випадку сторонам слід урахувати істотність змін в організації виробництва і праці. Якщо в результаті проведеної реорганізації умови праці не змінилися або ці зміни є неістотними, колишній договір можна залишити; створення в результаті реорганізації нової юридичної особи. У цій ситуації необхідно переукласти колдоговір, оскільки виконання договору безпосередньо пов’язане зі сторонами, що уклали його; ліквідація підприємства. Колдоговір продовжує діяти впродовж усієї процедури ліквідації до моменту виключення підприємства з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців України. Зміни і доповнення в колдоговір можуть вноситися протягом строку його дії тільки за взаємною згодою сторін, у встановленому договором порядку.

Де і як реєструвати колдоговір? Колективні договори підлягають повідомній реєстрації управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації. Порядок такої реєстрації визначається Кабінетом Міністрів України (стаття 15 КЗпП). Так, на сьогодні ця процедура здійснюється відповідно до Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 р. № 115 (далі – Порядок № 115). Для реєстрації необхідно подати до управління соціального захисту населення (п. 3 Порядку № 115): колективний договір (кількість екземплярів відповідає кількості сторін договору); копію договору і всі додатки до нього; протокол розбіжностей (за його наявності); інформацію про склад представників сторін, що беруть участь у переговорах. Реєстрація колдоговору здійснюється протягом 14 робочих днів з дня, що настає за днем його отримання контролюючим органом. Зазначу також, що момент проведення повідомної реєстрації жодним чином не впливає на набуття чинності договору.

22.11.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії по інвалідності

 

Для покращення соціального захисту населення Верховна Рада України ухвалила закони, якими внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зокрема це стосується призначення пенсій інвалідам.

Так, особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:

для інвалідів I групи:

до досягнення особою 25 років включно - 1 рік;

від 26 років до досягнення особою 28 років включно - 2 роки;

від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 3 роки;

від 32 років до досягнення особою 34 років включно - 4 роки;

від 35 років до досягнення особою 37 років включно - 5 років;

від 38 років до досягнення особою 40 років включно - 6 років;

від 41 року до досягнення особою 43 років включно - 7 років;

від 44 років до досягнення особою 48 років включно - 8 років;

від 49 років до досягнення особою 53 років включно - 9 років;

від 54 років до досягнення особою 59 років включно - 10 років;

для інвалідів II та III груп:

до досягнення особою 23 років включно - 1 рік;

від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 2 роки;

від 27 років до досягнення особою 28 років включно - 3 роки;

від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки;

від 32 років до досягнення особою 33 років включно - 5 років;

від 34 років до досягнення особою 35 років включно - 6 років;

від 36 років до досягнення особою 37 років включно - 7 років;

від 38 років до досягнення особою 39 років включно - 8 років;

від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9 років;

від 43 років до досягнення особою 45 років включно - 10 років;

від 46 років до досягнення особою 48 років включно - 11 років;

від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12 років;

від 52 років до досягнення особою 55 років включно - 13 років;

від 56 років до досягнення особою 59 років включно - 14 років.

У період до 01 січня 2017 року, особи визнані  інвалідами ІІ групи, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу на час настання  інвалідності за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, який необхідний для інвалідів І групи.

Особи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), у особи, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.

08.07.2016 р.

Шулякова В.М., завідувач сектору управління

 соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 Розгляд звернень громадян в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Прийом  громадян проводиться спеціалістами сектору прийому управління щоденно з 8:00 години до 17:15 години (в п’ятницю до 1600) без обідньої перерви. Надаються  роз’яснення з питань призначення і виплати всіх видів соціальної допомоги, пільг та компенсацій.

З метою удосконалення рівня організації роботи із зверненнями громадян наказом начальника управління, затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом управління.

Прийом проводиться згідно графіків:

начальник управління Ткаченко Олег Валентинович

понеділок, четвер – з 800 до 1715;

вівторок, п’ятниця – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника управління Савлук Людмила Василівна

вівторок, четвер – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника — начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Станівчук Світлана Анатоліївна

понеділок, середа  – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300.

За принципом „єдиного вікна” організовано прийом відвідувачів приймальні громадян координатором-інформатором, який провадить попередній запис відвідувачів на прийом, веде щоденний графік прийому відвідувачів, визначає до якого фахівця направити заявника, видає, у разі потреби, відвідувачам талон-направлення, де зазначено номер кімнати спеціаліста, або його робочого місця, прізвище, ім’я та по батькові, час і дату прийому. Здійснюється попередній запис на прийом за телефоном: 4 – 29 – 04.

Прийом проводиться спеціалістами управління у зручний для громадян час.

Отримати консультації по наданню всіх видів соціальної підтримки можна за телефоном «гарячої лінії»: 4-29-04, 4-07-70, 4-15-67.

Особлива увага приділяється роботі зі зверненнями від учасників АТО та вимушених переселенців зі Сходу та АР Крим, також від соціально незахищених категорій населення: інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів.

Протягом І півріччя 2016 року до управління соціального захисту населення  Ізяславської райдержадміністрації надійшло 646 звернень від громадян, із них :

488 у формі усних звернень громадян на особистому прийомі в начальника управління та заступників начальника та 158 письмових звернень громадян.

Основні питання, що порушуються під час звернень громадян стосуються призначення і виплати соціальних допомог, надання субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Щомісячно проводиться виїзд «мобільного соціального офісу» в населенні пункти району. До роботи «мобільного соціального офісу» залучаються спеціалісти управління соціального захисту населення, районної служби зайнятості, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управління Пенсійного фонду. Протягом  І півріччя 2016  року проведено 9 виїздів у 18 сільських рад  району, де прийнято 139  громадян.

Заплановано виїзди «мобільного соціального офісу»:

20.07.2016 - с. Плужне, с. Сошне;

03.08.2016 - с. Западинці, с. Поліське;

17.08.2016 - с. Михнів, с. Білогородка;

07.09.2016 - с. Хлистівка, с. Теліжинці;

21.09.2016 - с. В. Позирки, с. Сахнівці.

08.07.2016 р.

О.Гонтар,  головний спеціаліст управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року №558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація).

 Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

 15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи;

 10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам II групи та дітям-інвалідам;

7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ), та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

 Компенсація не призначається:

 1) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено:

 державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" ( 1727-15 ) або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" ( 2109-14 );

 надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення" (1788-12) і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12 );

 відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (1105-14 );

2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу" ( 1489-14 );

3) фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;

 4) самозайнятим особам;

5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;

 6) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).

Компенсація призначається і виплачується структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради за місцем проживання, перебування особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з  документами, які подаються:

1) фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

 заява про згоду надавати соціальні послуги;

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;

 копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки - письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів;

заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних");

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником  разі визнання цієї особи недієздатною):

 заява про необхідність надання соціальних послуг;

 паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

 копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма N 157-1/о, затверджена наказом МОЗ від 30 липня 2012 р. N 577);

висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування (за винятком інвалідів I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду). Порядок видачі такого висновку та його форма затверджуються МОЗ;

3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:
заява про необхідність надання соціальних послуг;

копія свідоцтва про народження дитини;

висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

Компенсація призначається:

 на час встановлення групи інвалідності - інвалідам I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду;

на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

Виплата   компенсації   фізичним   особам,   які  надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.

07.07.2016 р.

   Савлук Л.В., заступник начальника управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

Cубсидії особам, які мають право на пільги

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” передбачено, що особам,  які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

У зв’язку з цим з травня 2016 року здійснено перерахунок діючих субсидій, які розраховувалися з урахуванням пільг. Списки осіб, які отримують субсидію і мали право на пільги, передано організаціям, що надають послуги, для ненарахування останніми пільг цим особам з травня 2016 року, а також відповідна інформація внесена до ЄДАРП. При цьому, якщо розмір субсидії становить 0,0 грн, такі особи не включаються до зазначених списків. Відповідні списки надаватимуться надавачам послуг щомісячно.

Разом з тим, надання призначеної субсидії може бути припинено за заявою отримувача з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

01.07.2016 р.

Савлук Л.В., заступник начальника управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

 

Кабінетом Міністрів України 8 червня 2016 року прийнято постанови № 352 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509” та  № 365 „Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”.

З метою запровадження єдиних підходів щодо виконання вищезазначених рішень Уряду надаємо відповіді з найбільш актуальних питань:

 

Запитання 1. Щодо термінів дії довідок внутрішньо переміщених осіб.

Відповідь: Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам з 13 січня 2016 року (включно) є дійсними та діють безстроково незважаючи на відсутність відповідної відмітки ДМС, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав, передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон), а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.

Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам до 13 січня 2016 року, і які були дійсними на момент набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», також є чинними та діють безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон), а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.

Довідки, в яких адресою місця проживання вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає, діють до 20 липня 2016 року.

З метою уникнення випадків припинення виплат внутрішньо переміщеним особам після 20 липня 2016 року такі особи мають поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про своє фактичне місце проживання і до 20 липня 2016 року отримати нову довідку внутрішньо переміщеної особи.

 

Запитання 2. Отримання окремої довідки на дітей у разі, якщо інформацію про дитину було внесено до довідки одного з батьків.

Відповідь:  Окремі довідки на дітей видаються внутрішньо переміщеним особам лише за потреби у разі звернення одного з батьків або законного представника дитини. При цьому довідка того з батьків, до якої було включено інформацію про дитину, підлягає заміні з видачею нової довідки без включення до неї інформації про дітей.

Відомості про батьків до довідки дитини не вносяться.

 

Запитання 3. Щодо продовження здійснення соціальних виплат (у т.ч. пенсій) за довідками, що були дійсними на дату набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України № 352 (11.06.2016).

Відповідь:  Виплати, які станом на 11 червня 2016 року проводилися за дійсними довідками, продовжуються. В термін до 14 грудня 2016 року структурний підрозділ з питань соціального захисту населення проводить обстеження місця фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Наступне обстеження проводиться протягом шести місяців з дати складання попереднього акту.

 

Запитання 4. Щодо порядку відновлення соціальних виплат (у т.ч. пенсій) за довідками, що втратили чинність або були скасовані відповідно до статті 12 Закону до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України № 352 (11.06.2016).

Відповідь:  Відновлення соціальних виплат за довідками, що були скасовані відповідно до статті 12 Закону, здійснюється після видачі нової довідки відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365.

У випадках, коли скасування довідки з підстав, визначених у статті 12 Закону, відбулося до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (14.06.2016 р.), норма щодо повторного призначення соціальних виплат лише через шість місяців не застосовується.

Виплати таким особам відновлюються з дати звернення особи до органу, що здійснює відповідні соціальні виплати.

Відновлення соціальних виплат (в тому числі пенсій) за довідками, які були чинними станом на 13.01.2016 року, але у яких була відсутня відмітка ДМС, здійснюється відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 за рішенням Комісії з дня припинення виплати.

01.07.2016 р.

Савлук Л.В., заступник начальника управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

Призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509. Виплата (продовження виплати) пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення (далі - соціальні виплати), що призначені зазначеним особам, здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”. Такі виплати можуть здійснюватися за бажанням особи з доставкою додому, з компенсацією витрат за надання таких послуг, передбачених укладеним відповідно до пункту 3 цієї постанови тристороннім договором;

призначені починаючи з 1 травня 2016 р. внутрішньо переміщеним особам соціальні виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, виплачуються через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”;

починаючи з 1 липня 2016 р. виплата соціальних виплат за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюється через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”;

для ідентифікації одержувачів соціальних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм соціальних виплат здійснюється емісія платіжних карток із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням.

Строк дії карток встановлюється до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” перші 2 рази кожні шість місяців, у подальшому – кожні 12 місяців. Після завершення строку дії картки вона перевипускається за рахунок публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”.

За відсутності проходження фізичної ідентифікації одержувачів соціальних виплат публічне акціонерне товариство “Державний ощадний банк України” зупиняє видаткові операції за поточним рахунком та не пізніше ніж протягом наступного дня інформує про таке рішення структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, який видав довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, та Міністерство фінансів.

Поновлення або припинення соціальних виплат здійснюється публічним акціонерним товариством “Державний ощадний банк України” на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореної районними, районними у мм. Києві і Севастополі державними адміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад згідно з Порядком здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365.

01.07.2016 р.

 Савлук Л.В., заступник начальника управління 

соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Зміни до порядку надання субсидії

 

 Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (набрала чинності з 30.04.2016), внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, зокрема:

 

Стосовно призначення субсидій особам, які мають право на пільги

Особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

 

Про період врахування доходу для призначення субсидії

Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням.

Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.

 

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до:

-  двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку першої групи;

-  трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку другої групи,

-  чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку третьої групи.

Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і проживають разом з батьками чи іншими членами родини; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду тепер включається місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані самі і не отримують стипендію, а також для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості і не одержують допомогу по безробіттю, у яких середньомісячний дохід менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку. Таким чином, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або у разі прийняття відповідного рішення комісією для осіб, які проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, – одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Надано право громадянам не підтверджувати довідками доходи, зазначені ними у декларації, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді  України, фондах соціального страхування, у разі неможливості надати відповідні довідки. За таких обставин заявник додає письмове пояснення довільної форми, в якому вказує причини неподання довідок та зазначає розмір таких доходів. Зазначені доходи враховуються до сукупного доходу.

 

Стосовно терміну, на який призначається субсидія

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.

За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається по місяць, в якому завершується термін дії договору найму (оренди) та за умови, якщо орендарю нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

 

Стосовно категорії осіб, яким призначення субсидії на наступний період проводиться за особистим зверненням

Призначення субсидії на наступний період за особистим зверненням (подання зави і декларації) проводиться для:

- осіб, які отримували субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу в попередньому році;

-  орендарів житлового приміщення (будинку);

- осіб, яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону становив «0» грн.

 

Про подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронній формі

Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (у тому числі з використанням електронного цифрового підпису). Отримані таким чином заяви та декларації, у яких відсутній підпис громадянина, опрацьовуються лише після їх підпису протягом місяця. Якщо заявник не підписав заяву і декларацію в зазначений строк, мають бути подані нові заява і декларація.

 

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій на оплату опалення. При цьому не повертається частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення), яка зараховується виробником/виконавцем послуги як оплата послуги, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

02.06.2016 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Зміни до порядку надання субсидії

 

Стосовно призначення субсидій особам, які мають право на пільги

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі – Постанова) передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

У зв’язку з цим з травня 2016 року необхідно здійснити перерахунок діючих субсидій, які розраховувалися з урахуванням пільг. Списки осіб, які отримують субсидію і мали право на пільги, необхідно передати організаціям, що надають послуги, для ненарахування останніми пільг цим особам з травня 2016 року, а також внести відповідну інформацію до ЄДАРП. При цьому, якщо розмір субсидії становить 0,0 грн, такі особи не включаються до зазначених списків. Відповідні списки надаватимуться надавачам послуг щомісячно.

Якщо субсидія призначається на наступний період з квітня 2016 року, вартість послуг у квітні береться з урахуванням пільг.

 

Стосовно призначення субсидії на оплату послуг з управління будинком

Постановою доповнено перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія, послугою з управління будинком.

Оскільки вартість послуг з управління будинком визначається за домовленістю сторін, призначення субсидій на оплату витрат на управління будинком буде можливим після затвердження Мінрегіоном нормативно-правових документів щодо їх граничного розміру для надання субсидій.

 

Стосовно призначення субсидії особам, які орендують житло

Постановою доповнено норму щодо призначення за рішенням комісії субсидії особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, умовою щодо нарахування цій особі плати за житлово-комунальні послуги.

Зазначене викликано тим, що у випадках, коли за відсутності засобів обліку комунальних послуг кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб відрізняється від кількості осіб, які орендують житло, ускладнюється розрахунок житлової субсидії через невідповідність вартості послуг. Таким чином, плата за послуги має нараховуватися на ту кількість осіб, які орендують житлове приміщення. При цьому не вимагається відкриття особових рахунків на сплату послуг на особу, яка орендує житло.

 

Про період врахування доходу для призначення субсидії

Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням.

Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.

 

 Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до:

- двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку першої групи;

- трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку другої групи,

- чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку третьої групи.

При цьому до сукупного доходу таких осіб не враховуються розміри доходу за кодом 157 та доходу від підприємницької діяльності (код 999), інформацію про які надає ДФС на запит органу соціального захисту населення.

Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані самі і не отримують стипендію, а також для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості і не отримують допомогу по безробіттю, у яких середньомісячний дохід менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку. Таким чином, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або у разі прийняття відповідного рішення комісією для осіб, які проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, – одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Надано право громадянам не підтверджувати довідками доходи, зазначені ними у декларації, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді  України, фондах соціального страхування, у разі неможливості надати відповідні довідки. За таких обставин заявник додає письмове пояснення довільної форми, в якому вказує причини неподання довідок та зазначає розмір таких доходів. Зазначені доходи враховуються до сукупного доходу.

Виключено вищі навчальні заклади з переліку установ, що надають інформацію про доходи осіб, які звернулися за призначенням субсидії, за запитами органів соціального захисту населення, оскільки відомості про стипендію надає ДФС (код ознаки доходу 150).

 

Стосовно терміну, на який призначається субсидія

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

Оскільки згідно з Положенням опалювальний сезон закінчується 30 квітня, то субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, які будуть призначатися у травні 2016 року – квітні 2017 року (у тому числі на наступний період без звернення громадян), будуть призначені до квітня 2017 року включно.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян. У зв’язку з цим якщо субсидія на придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які отримували субсидію у 2015 році, не призначена на 2016 рік до набрання чинності Постанови, для її призначення має бути подана заява і декларація. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з січня 2016 року.

За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається по місяць, в якому завершується термін дії договору найму (оренди). Призначення субсидії на наступний період здійснюється на підставі заяви і декларації.

 

Про подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронній формі

Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (у тому числі з використанням електронного цифрового підпису). Отримані таким чином заяви та декларації, у яких відсутній підпис громадянина, опрацьовуються лише після їх підпису протягом місяця. Якщо заявник не підписав заяву і декларацію в зазначений строк, мають бути подані нові заява і декларація.

 

Стосовно доповнення переліку випадків для проведення перерахунку субсидії

Перелік випадків, у яких проводиться перерахунок субсидії без звернення громадян, доповнено наступними:

- зміна соціальних нормативів використання житлово-комунальних послуг;

- нарахування плати за централізоване опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря.

У зв’язку із зміною соціальних нормативів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 317 необхідно здійснити у травні 2016 року перерахунок діючих субсидій.

 

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій на оплату опалення. Зазначене здійснюється на підставі акта звіряння, складеного виробником/виконавцем послуг із структурним підрозділом з питань соціального захисту населення. При цьому не повертається частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення), яка зараховується виробником/виконавцем послуги як оплата послуги, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Таким чином, виробники/виконавці послуг мають визначити суму залишків невикористаних сум субсидій на оплату опалення на рахунках отримувачів субсидії (за виключенням еквіваленту вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт/год електричної енергії, якщо вони використовуються на опалення, за цінами і тарифами станом на 01.05.2016) і скласти акт звіряння з органом соціального захисту населення на загальну суму залишків, яка повертається до бюджету.

 

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Таким чином, надавачами послуг контролюється сплата не лише обов’язкової частки плати, а й усього обсягу спожитих послуг, і у разі наявності засобів обліку та споживання комунальних послуг в обсягах, менших від соціальних нормативів, отримувачем може сплачуватися не у повному обсязі обов’язкова частка плати.

 

Постановою також передбачено:

- можливість призначати субсидію неповнолітнім студентам денної форми навчання, які зареєстровані та проживають у гуртожитках;

- під час призначення субсидії без звернень громадян на наступний період сім’ям, яким субсидія призначалася на підставі рішення комісії, переглядати зазначені рішення комісії лише у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб або здійсненні однією із зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб протягом 12 місяців купівлі, оплати послуг на суму понад 50 тис. гривень;

- можливість припинення субсидії якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.

13.05.2016 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Зміни до порядку надання пільг

 

Постановою внесено наступні зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї:

- збільшено з 6 до 12 місяців період, на який визначається право осіб на отримання пільг (при цьому залишився незмінним термін, за який враховуються доходи, – 6 місяців, що передують місяцю, з якого визначається право);

- доповнено перелік доходів, які враховуються при визначенні права особи на отримання пільг, допомогою по безробіттю та іншими виплатами, що здійснюються органами соціального страхування.

Не переглядається право осіб на отримання пільг, якщо не закінчився термін, на який визначено відповідне право. Для інших осіб, а також після закінчення терміну, на який було визначено право, визначається право на отримання пільг на наступні 12 місяців.

13.05.2016 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Визначення заробітку для обчислення пенсії

 

Процес реформування пенсійної системи триває. Відповідно до внесених змін до статті 40 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим  статті 40, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

При цьому, за  вибором  особи,  яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду,  за  який  враховується  заробітна  плата   (дохід)   для обчислення пенсії,  виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу,  з урахуванням будь-яких періодів незалежно  від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини  першої  статті  24  цього  Закону,  та будь-якого періоду страхового  стажу  підряд  за  умови,  що зазначені періоди в сумі складають  не  більш  як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого  в  одинарному  розмірі. 

Додатково  за бажанням особи можуть   бути   виключені  періоди  строкової  військової  служби, навчання, догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16  років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує  постійного  стороннього  догляду,  догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

 Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

06.05.2016 р.

Шулякова В.М.

завідувач сектору управління соціального захисту населення райдержадміністрації

До відома отримувачів допомог сімям з дітьми

 

Постановою Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” № 1181 від 25.12.2016 року з 01.01.2016 року передбачено: 

- надання тимчасової допомоги на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів (у разі присудження їх у частці від доходу), у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців;

- надання допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним  сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

В зв’язку із внесеними змінами,  виплату таких допомог припинено з 01.01.2016 року.

Для продовження виплати з 01.01.2016 р. отримувачам вищезазначених допомог необхідно звернутись до управління соціального захисту населення до 31 березня 2016 року. У разі звернення після 01.04.2016 року допомогу буде призначено з місяця звернення.

Для отримання детальної інформації звертатись в УСЗН м. Ізяслав , вул. Шевченка, 10 В. Проводиться попередній запис на прийом за телефоном 4-29-04.

21.03.2016 р.

Савлук Л.В., заступник начальника управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Допомога сім´ям з дітьми

 

З 1 січня 2016 року змінено порядок призначення тимчасової допомоги дітям батьки, яких ухиляються від сплати аліментів та допомоги на дітей одиноким матерям.

1. У якому розмірі надається  тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, та допомога на дітей одиноким матерям

1.1. Тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Максимальний розмір такої допомоги становить:

на дитину до 6 років – 583,5 грн.;

на  дитину від 6 до 18 років – 727,5 грн.

 

1.2. Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір такої допомоги становить:

на дитину до 6 років – 1167 грн.;

на  дитину від 6 до 18 років – 1455 грн.;

на дитину від 18 до 23 років – 1378 грн. (за умови навчання).

 

2. Дії  осіб для призначення (продовження) допомог за новими умовами

2.1. Особи, які звертаються до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за наданням тимчасової допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, подають:

- заяву;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) заявника та дитини;  

- рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків  аліментів на дитину;

- довідку державної виконавчої служби, що  підтверджує  факт  несплати аліментів одним із батьків протягом шести  місяців,  що  передують  місяцю  звернення; 

- декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

2.2. Особи, які отримували допомогу на дітей одиноким матерям у 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги таким особам із врахуванням підвищеного розміру продовжується до закінчення періоду виплати допомоги без їх звернення до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Особи, які отримували допомогу у гарантованому розмірі 30% прожиткового мінімуму (без врахування доходу сім’ї), подають лише заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

Особи, які звертаються за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям вперше, подають:

- заяву;

- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про   державну  реєстрацію  народження  дитини,  виданий  відділом державної  реєстрації  актів  цивільного  стану із  зазначенням  підстави внесення  відомостей  про  батька  дитини  до  актового запису про народження  дитини  відповідно  до  абзацу  першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- довідку про проживання дитини з матір'ю, видана за місцем проживання  сім'ї; 

- декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

 

3. Особливості у наданні допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів  

Якщо батьки отримували допомогу на дітей одиноким матерям та тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляється від сплати аліментів у визначеному гарантованому розмірі (без врахування доходу сім'ї), їм надано право на отримання зазначених допомог з 1 січня 2016 року, за умови її звернення до органу соціального захисту населення у періоді з січня по березень 2016 року. Одинокі батьки повинні в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації подати заяву, а також заповнити декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї)  за 6 місяців (липень-грудень 2015 року).

28.01.2016 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Допомога сімям з дітьми з 01.01.2016 року

 

На виконання Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (від 24.12.2015 № 911-VІІІ) Урядом 25 грудня поточного року схвалено постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” № 1181.

Зазначеним нормативно-правовим актом з 1 січня 2016 року передбачено:

- надання тимчасової допомоги на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців, починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.

У разі, коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє одержувача про те, які документи повинні бути подані протягом місяця.

Рішення про призначення або відмову в призначенні тимчасової допомоги приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів після надходження усіх необхідних документів.

Умови та розмір тимчасової допомоги, який виплачується у разі визначення судом розміру аліментів у твердій грошовій сумі, залишилися незмінними та призначаються у відповідності до абзацу 2 пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 №189.

- скасування гарантованого розміру допомоги на дітей одиноким матерям (30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) та надання такої допомоги у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Якщо одинокі особи звернулися за продовженням допомоги із врахуванням доходу в 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги таким особам із врахуванням підвищеного розміру продовжується до закінчення періоду призначення без їх звернення до управління соціального захисту населення.

З метою соціального захисту дітей, які виховуються одинокими батьками, Урядовим рішенням збережено право на отримання з 1 січня 2016 року допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляється від сплати аліментів, особам, які звернуться за її продовженням за новими умовами у періоді з січня по березень 2016 року. Такі громадяни повинні заповнити декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за 6 місяців (липень-грудень 2015 року).

Особи, які звернуться за призначення допомоги вперше, вона призначатиметься з місяця звернення і доходи сім’ї визначатимуться за  6 місяців на момент звернення за допомогою.

22.01.2016 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Про пенсію за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я з 01.01.2016 р.

 

Законом України від 24 грудня 2015 року № 911-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до п. е) ст.55 Законом України «Про пенсійне забезпечення», які набрали чинності з 01.01.2016 року.

Законом встановлено, що поетапно буде збільшуватися пенсійний вік виходу на пенсію за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я.

Так, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається  Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 року -  не менше 25 років та після цієї дати:

з  1  квітня  2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;з  1  квітня  2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;

з  1  квітня  2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;

з  1  квітня  2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;

з  1  квітня  2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;

з  1  квітня  2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;

з  1  квітня  2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;

з  1  квітня  2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;

з  1  квітня  2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.

До   досягнення  віку,  встановленого  абзацом  першим  цього пункту,  право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони  здоров’я  та соціального забезпечення:

які  в  період  до  1  січня  2016 року мали вислугу років на відповідних  посадах  не  менше  тривалості, передбаченої абзацами першим  та  другим  цього  пункту

1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих  посадах,  передбаченої  абзацами  другим  - одинадцятим цього пункту,  та  після досягнення ними такого віку:

50  років  -  які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966  року; 

50 років 6 місяців - які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня  1966  року; 

51 рік - які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року; 

51  рік  6 місяців - які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня  1967  року; 

52  роки  -  які  народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968  року;

52  роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня  1968  року; 

53  роки  -  які  народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;

53  роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;

54  роки  -  які  народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;

54  роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року;

55  років  -  які народилися з 1 січня 1971 року.

14.01.2016 р.

В.Шулякова,

завідувач  сектором управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

До відома одержувачів допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям,

батьки яких ухиляються від сплати аліментів

 

Верховною Радою України 24 грудня 2015 року схвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (реєстраційний номер 3628 від 11.12.2015р.), яким передбачається змінити умови надання окремих видів соціальної допомоги.

Зокрема:

- тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, надаватиметься з урахуванням матеріального стану сім’ї, в якій виховується дитина та виплачуватиметься у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, тобто максимальний розмір допомоги на дітей до 6 років з 1 січня 2016 року становитиме 583,50 гривень, з 1 травня - 614 гривень, з 1 грудня -656,50 гривень; дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня – 727,50 гривень, з 1 травня – 765,50 гривня, з 1 грудня -818,50 гривень.

- допомога на дітей одиноким матерям – у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, тобто максимальний розмір допомоги на дітей до 6 років з 1 січня 2016 року становитиме 1 167 гривень, з 1 травня - 1 228 гривень, з 1 грудня -1 313 гривень; дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня – 1 455 гривень, з 1 травня - 1 531 гривня, з 1 грудня -1 637 гривень.

Докладніше...

13.01.2016 р.

Савлук Л.В., заступник начальника

управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Про внесення змін до Закону України

"Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»

 

 2 червня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України   № 495 «Про внесення зміни до ст. 18 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» щодо встановлення щомісячної доплати   інвалідам з дитинства підгрупи А 1 групи».

Змінами передбачено, що у разі, якщо щомісячний розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства 1-ї групи підгрупи А не досягає розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей-інвалідів підгрупи А віком від 6 до 18 років, здійснюється щомісячна доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Розмір державної  соціальної допомоги залежить від прожиткового мінімуму, затвердженого Державним бюджетом України на поточний рік. Із збільшенням розміру прожиткового мінімуму зростає розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

Тобто, даним Законом з 1 січня 2016 року збільшено розмір державної соціальної допомоги  з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства підгрупи А 1 групи  і становить з 01.01.2016 р. – 2206 грн. 80 коп., з 01.05.2016 р. – 2322 грн. 00 коп., з 01.12.2016 р. – 2482 грн. 60 коп.

13.01.2016 р.  

Савлук Л.В., заступник начальника

управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

2015 рік

Адресна допомога внутрішньо-переміщеним особам

        

Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505.

Грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше, ніж шість місяців.

Докладніше...

11.12.2015 р.

Про облік внутрішньо-переміщених осіб

        

Порядок оформлення і видачі довідок про взяття на облік внутрішньо-переміщених осіб затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509.

Для отримання довідки повнолітня внутрішньо-переміщена особа звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік, форму якої затверджує Мінсоцполітики, до управління соціального захисту населення за місцем перебування (далі – уповноважений орган).

Докладніше...

10.12.2015 р.

Державні соціальні стандарти для надання пільг і субсидій

 

1. Громадянам, які відповідно до законодавства мають субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, установлено соціальну норму житла для:

 1) оплати користування житлом/утримання житла - 13,65 кв. метра загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство;

 2) централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії - 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

Докладніше...

09.12.2015 р.

Соціальна справедливість має бути головним пріоритетом державної політики, - Мінсоцполітики

 

Як відомо, гуманізм суспільства проявляється в тому, як держава ставиться до дітей, людей похилого віку, інвалідів, до тих, кому особливо важко в житті. Проголошений 3 грудня 1992 року Генеральною асамблеєю ООН Міжнародний день інвалідів призваний звернути увагу кожного з нас до проблем людей з обмеженими  можливостями. Цей день нагадує нам про те, що суспільство зобов'язане піклуватися про тих, хто має потребу в сприянні й підтримці. А таких в Україні – саме неповносправних людей - налічується майже 2,6 млн осіб.

Про те, як і що держава, котра прагне сповідувати європейські цінності, зробила для них конкретно у 2015 році – розмова з Міністром соціальної політики Павлом Розенком.

Докладніше...

Статистика

04.12.2015 р.

Про перерахунок пенсії за віком з 01.09.2015 року

З 01.09.2015 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1074 грн., внаслідок чого зросли складові пенсійної виплати, які залежать від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Так, відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років (до 01.10.2011 р. у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років) страхового стажу встановлюються в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність визначеного законом.

Докладніше...

13.11.2015 р.

Про пенсію жінкам, які працюють доярками

 

З 1 квітня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким внесено зміни до умов призначення пенсії на пільгових умовах.

Так, згідно п. д) ст. 13. Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними віку, встановленого абзацами третім - тринадцятим пункту «б» частини першої цієї статті. Тобто, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

50 років - по 31 березня 1965 року включно;

50 років 6 місяців - з 1 квітня 1965 року по 30 вересня 1965 року;

51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року;

51 рік 6 місяців - з 1 квітня 1966 року по 30 вересня 1966 року;

52 роки - з 1 жовтня 1966 року по 31 березня 1967 року;

52 роки 6 місяців - з 1 квітня 1967 року по 30 вересня 1967 року;

53 роки - з 1 жовтня 1967 року по 31 березня 1968 року;

53 роки 6 місяців - з 1 квітня 1968 року по 30 вересня 1968 року;

54 роки - з 1 жовтня 1968 року по 31 березня 1969 року;

54 роки 6 місяців - з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969 року;

55 років - з 1 жовтня 1969 року по 31 грудня 1970 року.

15.10.2015 р.

В.Шулякова, зав. сектору

управління соціального захисту населення

Ізяславської райдержадміністрації

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ РАЙОНУ

 

На виконання п.6 Постанови № 936 від 20 вересня 2005 року «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - підприємства, на яких працевлаштовані громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року (до 1 листопада) подають до управління соціального захисту населення відомості про підприємство з визначенням кількості постраждалих осіб за категоріями із зазначенням прізвища, імені та по батькові, категорії, серії та номера посвідчення, місця реєстрації, ідентифікаційного номера.

Графік відпусток громадян та розрахунок витрат для додаткової відпустки на наступний бюджетний рік подаються разом із зазначеними відомостями.

У разі зміни зазначених відомостей та списків громадян підприємство повідомляє про такі зміни протягом 20 днів наступного місяця.

Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат.

15.10.2015 р.

О. Білоус, начальник відділу

управління соціального захисту населення

Ізяславської райдержадміністрації

Державна соціальна підтримка громадян

 

Верховною радою України 17 вересня поточного року схвалено проект Закону України “Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

Зазначеним законопроектом передбачено збільшення прожиткового мінімуму з 1 вересня 2015 року.

У 2015 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі  з 1 січня - 1176 грн., з 1 вересня – 1330 грн., а для основних соціальних і демографічних груп населення:

для дітей віком до 6 років: з 1 січня – 1032 грн., з 1 вересня — 1167 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня– 1286 грн., з 1 вересня — 1455 грн.;

для працездатних осіб: з 1 січня – 1218 грн., з 1 вересня - 1378 грн.;

для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 949 грн., з 1 вересня — 1074 грн.

 

Розміри державної соціальної допомоги сім´ям з дітьми та малозабезпеченим сім´ям у 2015 році

 

Розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам  на 2015 рік

01.10.2015 р.

 

Савлук Л.В., заступник начальника

управління соціального захисту населення

Ізяславської райдержадміністрації

Про  пенсію за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров´я  з 01.04.2015 року

 

З 1 квітня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», який вносить зміни до 17 законів.

Законом, зокрема, встановлено, що на 5 років поетапно змінюється тривалість стажу роботи, необхідного для призначення пенсій за вислугу років, зокрема для працівникам освіти, охорони здоров´я   – необхідної вислуги років.

  Зміни умов призначення пенсій за вислугу років торкнуться лише нових пенсіонерів.

Відповідно до статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»:

Право на пенсію за вислугу років мають: працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення незалежно від віку за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.

21.09.2015 р.

В.Шулякова, завсектору управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Про  пенсію трактористам-машиністам з  01.04.2015 року

 

З 1 квітня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», який вносить зміни до 17 законів.

Законом, зокрема, встановлено, що на 5 років поетапно змінюється тривалість стажу роботи, необхідного для призначення пенсії трактористам-машиністам, а також вік виходу на пенсію жінкам, які працюють трактористами-машиністами.

 Зміни умов призначення пенсій торкнуться лише нових пенсіонерів.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

в) трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;

 

г) жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, - після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі.

За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 20 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 21 року;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 21 року 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 22 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 22 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 23 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 23 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 24 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 24 років 6 місяців.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними віку, встановленого абзацами третім - тринадцятим пункту "б" частини першої цієї статті.

21.09.2015 р.

В.Шулякова, завсектору управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

ШАНОВНИЙ ДОБРОДІЮ!

 

В країні дуже складна економічна ситуація, Уряд України цього ніколи не приховував, і як в цьому листі, так і надалі ми хочемо продовжити говорити громадянам виключно правду, якою б гіркою вона інколи не здавалася. Тільки так, на нашу думку, можливо здобути довіру людей, а в питанні надання Вам субсидії на сплату житлово-комунальних послуг, про що йтиме мова в цьому листі, взаємна довіра між державними органами і громадянином - одна з головних складових успіху.

Ви знаєте, що проблеми в економіці, з якими ми стикнулися як держава, спричинені багатьма факторами, насамперед втечею попередньої владної верхівки і російською військовою, економічною та інформаційною агресією. Але, незважаючи на складнощі, Уряд України невідступно продовжує втілювати в країні реформи, які не робилися 23 роки. Вони обов'язково дадуть результат, виведуть нашу державу з кризи, в найближчій перспективі дозволять стабілізувати ситуацію і вийти на економічне зростання. Такі самі складні реформи були проведені в усіх успішних країнах нашого регіону, де люди також важко сприймали перехідний період, але невдовзі відчули значні позитивні зміни у власному житті. Так стало­ся в Польщі, Латвії, Грузії, і так станеться в Україні.

Одна з реформ, які відбуваються в Україні, - це перехід від застарілої радянської до сучасної енергоефективної системи надання комунальних послуг, що включає в себе в тому числі встановлення ринкової ціни на газ.

Це питання не тільки порятунку економіки, але і справедливості. Всі попередні Уряди України брали гроші з держбюджету, які Ви сплачували у вигляді податків, і дотували за них оплату газу для олігархів та заможних громадян. Ви більше не будете платити за багатих-тепер вони і всі, хто здатен платити реальну ціну за газ, сплачуватимуть самі за себе.

А держава допомагатиме тим людям, рівень доходів яких не дає їм змоги самотужки заплатити за комунальні послуги. Наше завдання - залучити до користування системою субсидій якомога більше громадян, яким дійсно важко заплатити за ринковою ціною. Щоб досягти цієї мети, ми максимально спростили порядок оформлення субсидій.

Критерій для отримання субсидій лише один - дохід людини. Зверніться до місцевого управління соціального захисту вже зараз, і ми зробимо все, щоб полегшити для Вас сплату за комунальні послуги. Для багатьох родин розмір субсидії становитиме більше половини рахунку! Вам необхідно буде лише заповнити Заяву і Декларацію, які Ви зараз тримаєте в руках, та відправити їх поштою у Ваше відділення соціального захисту. Решту ми зробимо самі.

Але отримання субсидії - не єдиний шлях зменшити рівень платні за комунальні послуги. Ми повинні навчитися використовувати ресурси ефективно: економити газ, світло, воду. Це заощадить кошти кожної родини і держави в цілому. Для допомоги в цьому запроваджена програма державної підтримки населення, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів щодо впровадження енергоефективних заходів: утеплення осель, встановлення лічильників, заміни котлів, заміщення газу альтернативними видами палива.

Пам'ятайте, що реформи робляться не заради реформ, а тільки заради громадян і їх добро­буту. Складний період мине, наша країна і українці обов'язково стануть успішними, як ми всі того заслуговуємо!

 

З повагою, Уряд України

 

За додатковою інформацією про надання субсидій звертатись до департаментів соціального захисту населення обласних державних адміністрацій 

Заява

Декларація

Зразки заповнення заяви та декларації

17.08.2015 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

Про  пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 2

 

З 1 квітня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким внесено зміни до умов призначення пенсії на пільгових умовах.

Так, згідно п. б) ст. 13. Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Докладніше...

24.07.2015 р.

Про  пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 1

 

Із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» з 1 квітня 2015 року змінилися умови призначення пенсії на пільгових умовах.

Так, згідно п. а) ст. 13. Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників ( 36-2003-п ), затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Докладніше...

24.07.2015 р.

Механізм надання пільг з 1 липня 2015 року

 

Шановні учасники війни, члени сімей загиблих (померлих)  ветеранів війни, вдови осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, жертви нацистських переслідувань, діти війни, міліціонери на пенсії (крім ветеранів, пенсіонери податкової міліції, працівники кримінально-виконавчої системи на пенсії (крім ветеранів), пенсіонери, які мають право на пільги згідно Закону України «Про освіту», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про культуру», Основ законодавства України про охорону здоров’я, багатодітні сім’ї  відповідно до змін, внесених  Законом України від 28 грудня 2014 р. № 76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України”, Ви матимете право на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), палива, скрапленого газу, телефону, а також послуг із встановлення квартирного телефону за умови, що середньомісячний сукупний дохід Вашої сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищуватиме величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. Механізм реалізації права зазначених категорій громадян на пільги визначений порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 389 від 04.06.2015 р.

Докладніше...

30.06.2015 р.

До відома отримувачів субсидій!

 

Відповідно до  постанови  Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 р. № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» з 01 травня 2015 року запроваджено оновлений порядок надання населенню житлових субсидій, згідно з яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців, при цьому розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

Вказаною постановою Кабінету Міністрів України також встановлено, що особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/15 років, субсидія на наступний період (12 місяців) призначається без звернення громадян, на підставі отриманих даних від ДФС, ПФУ тощо.

Програмне забезпечення для призначення житлових субсидій, яке розроблено Державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр  Міністерства соціальної політики України», реалізовано відповідно до вимог законодавства.

Так, у повідомленні про призначення житлової субсидії, що видається заявнику, який звернувся в неопалювальний період, зазначається, що субсидію призначено на 12 місяців, а розмір субсидії розраховано на неопалювальний період.

Субсидія на опалювальний період буде розрахована додатково, на початку опалювального періоду після отримання інформації від організацій, що надають послуги, про розмір платежу за житлово-комунальні послуги виходячи з цін і тарифів,  які діятимуть на той час.

05.06.2015 р.

 Савлук Л.В., заступник начальника

управління соціального захисту населення

Ізяславської райдержадміністрації

НОВИЙ ПОРЯДОК НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», що набрала чинності з 1 травня 2015 року, запроваджено наступні зміни:

Зміни до умов призначення житлових субсидій.

1. Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується тверде та рідке пічне побутове паливо і природний газ або природний газ і електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.

2. В окремих випадках субсидії можуть призначатися непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла (на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї).

Докладніше...

05.06.2015 р.

Санаторно-курортне лікування учасників АТО

 

Набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200  “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням”. Порядок передбачає використання коштів на забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали  під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни, відповідно до частини першої статті 6 та пункту 1 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Докладніше...

26.05.2015 р.

Про виплату пенсії працюючим пенсіонерам з 01.04.2015 року

 

З 1 квітня 2015 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного абезпечення». Законом, зокрема, встановлено порядок виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам з 01.04.2015 р. по 31.12.2015 р.

З 1 квітня 2015 року у разі, якщо пенсіонер продовжує працювати, йому буде виплачуватись пенсія не в повному розмірі, а лише 85% призначеного розміру. Це обмеження буде поширюватись лише на тих працюючих пенсіонерів, чий розмір пенсії перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на сьогодні це 1423,50 грн. (949 * 150%)). Якщо пенсія менша, пенсіонер буде продовжувати отримувати пенсію і зарплату у повному розмірі.

Докладніше...

07.05.2015 р.

Про оподаткування пенсій з 1 січня 2015 року

 

На виконання положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (№71-VIII від 28.12.2014) у зв’язку із набранням чинності змін до Податкового кодексу України з 01.01.2015 року податок на доходи фізичних осіб справляється із суми пенсій, включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону, або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення.

 Базою оподаткування у 2015 році є суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 3654,00 грн. на місяць.

Докладніше...

07.05.2015 р.

 Пільги потерпілим від Чорнобильської катастрофи

 

Станом на 20.04.2015 року в районі проживає 227 осіб, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, в т.ч. 135 ліквідаторів. За І квартал поточного року виплачено компенсацій на суму 65,2 тис. грн та профінансовано пільг на житлово-комунальні послуги, квартплату та послуги зв’язку в розмірі 35,9 тис. грн. Нараховано коштів на придбання пільгового твердого палива для 28 осіб на суму 17,1тис. грн.

Докладніше...

30.04.2015 р.

О.Білоус, начальник відділу управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації  

Про допомогу з нагоди Дня Перемоги

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 147 «Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» установлено, що у 2015 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» (далі — грошова допомога), здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі — органи соціального захисту населення), які через відділення зв’язку або установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, — за місцем їх проживання), у таких розмірах:

1)інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи — 2 835 гривень;

II групи — 2 475 гривень;

III групи — 2 200 гривень;

2)учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 875 гривень;

3)особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 2835 гривень;

4)членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 440 гривень;

5)учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 160 гривень.

30.04.2015 р.

Управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

Зміни до Порядку призначення житлової субсидії  з 1 травня 2015 року

 

Скасовуються такі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій: наявність у власності двох житлових приміщень; наявність у власності двох автомобілів; здача в найм житлового приміщення.

Залишається обмеження в разі здійснення протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії одноразової дороговартісної покупки на суму понад 50 тис. гривень.

Скасовується обмеження щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні.

Докладніше...

30.04.2015 р.

ПРО УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ ТА ПІЛЬГИ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ

03.04.2015 р.

До уваги підприємств, установ та організацій

 

Кабінетом Міністрів України 4 березня 2015 року прийнято постанову № 105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

Відповідно до вищезазначеної Постанови, головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальними виконавцем бюджетної програми є Міністерство соціальної політики.

Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення. В Ізяславському районі – управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації.

Бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу.

Для виплати компенсації підприємство, установа, або організація подає щомісяця до 15 числа управлінню соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам (згідно з додатком 1 до постанови КМУ від 04.03.2015р. № 105), погоджені з районним військовим комісаріатом, який здійснив призов працівника на військову службу, в частині підтвердження призову та проходження військової служби, для подання до 19 числа їх копій, а також зведених звітів про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам (згідно з додатком 2) структурним підрозділам соціального захисту населення.

Структурні підрозділи соціального захисту населення щомісяця до 23 числа подають відомості про загальний обсяг фактичних витрат на виплату середнього заробітку працівникам Мінсоцполітики для спрямування їм бюджетних коштів, що спрямовуються органам соціального захисту населення для перерахунку підприємствам, установам, організаціям.

Звіти подаються окремо, за кожним місяцем, починаючи з січня 2015 року. Обчислення середнього заробітку працівників здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100.

Телефон для консультацій – 4-15-67.

30.03.2015 р.

 С.Станівчук, заступник начальника

управління, начальник відділу з питань

 праці та соціально-трудових відносин

Субсидії з 1 травня 2015 року

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 р. № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» передбачено новий спрощений порядок надання житлових субсидій, який набирає чинності з 1 травня 2015 року.

Відповідно до норм вказаної постанови, передбачено, що:

субсидія буде призначатись непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову  площу житла за рішенням комісії. Рішення про призначення (непризначення) субсидій у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї і переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у такому приміщенні, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів.

Скасовується обмеження:

- щодо призначення субсидії з урахуванням майнового стану сім’ї (наявності двох і більше житлових приміщень, автомобілів);

- щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються, не перебувають на обліку як безробітні;

- щодо здачі за договором в найм або оренду житлового приміщення власником житла.

Докладніше...

30.03.2015 р.

Соціальна підтримка малозабезпечених сімей при оплаті послуг з газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83 передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, мають право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на послуги.

Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію.

Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімуму сім’ї.

Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Докладніше...

12.03.2015 р.

 Розгляд звернень громадян в управлінні соціального захисту населення

 

В управлінні соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації проводиться прийом громадян спеціалістами сектору прийому управління щоденно з 8:00 години до 17:15 години (в п’ятницю до 1600) без обідньої перерви. Надаються  роз’яснення з питань призначення і виплати всіх видів соціальної допомоги, пільг та компенсацій.

Докладніше...

22.01.2015 р.

2014 рік

Звернення сторін соціального діалогу на національному рівні

щодо необхідності підвищення ефективності

колективно-договірного регулювання трудових відносин

 

Прийнято на засіданні Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради

 

КЕРУЮЧИСЬ Конституцією України, Кодексом законів про працю України, конвенціями та рекомендаціями Міжнародної організації праці, законами України «Про соціальний діалог в Україні» та «Про колективні договори і угоди»,

БЕРУЧИ до уваги непросту економічну ситуацію та несприятливий вплив кризових явищ в економіці на трудові відносини, зайнятість населення і забезпечення його робочими місцями,

ВИЗНАЮЧИ, що колективні договори й угоди є ефективним інструментом регулювання трудових відносин, підвищення конкурентоспроможності підприємств та трудового потенціалу, забезпечення реалізації принципів гідної праці й упередження трудових конфліктів,

ПОГОДЖУЮЧИСЬ із доцільністю укладення колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності,

ПРАГНУЧИ через колективно-договірне регулювання забезпечити:

- підвищення ефективності діяльності підприємств та продуктивності праці;

- збереження робочих місць та зростання продуктивної зайнятості;

- здорові та безпечні умови праці та гідну її оплату;

- ведення діалогу з розподілу результатів праці та викорінення бідності серед працюючих.

ЗВЕРТАЄМОСЬ до працівників, профспілок та роботодавців, а також їх організацій (об’єднань організацій), органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з пропозицією активізувати колективно-договірну роботу на відповідних рівнях соціального діалогу та

ПРОПОНУЄМО для забезпечення представництва і захисту своїх прав та інтересів:

1. Брати активну участь у колективних переговорах з укладення колективних договорів та угод;

2. Сприяти поширенню дії галузевих (міжгалузевих), територіальних угод всіх рівнів на підприємства, установи та організації відповідної галузі або території шляхом:

- вступу до діючих організацій роботодавців, професійних спілок;

- делегування організаціями роботодавців та професійними спілками, їх об’єднаннями, повноважень репрезентативним організаціям та об’єднанням роботодавців і профспілок відповідного рівня;

- сприяння участі роботодавців (підприємств, установ та організацій), первинних організацій профспілок (а у разі відсутності — представників працівників) у підготовці пропозицій з метою їх врахування під час колективних переговорів з укладення галузевих (міжгалузевих), територіальних угод.

ЗАКЛИКАЄМО працівників, профспілки та роботодавців вживати спільні дії, спрямовані на сприяння веденню колективних переговорів, укладенню колективних договорів і угод та підвищенню їх ефективності!

03.04.2014 р.

За матеріалами офіційного сайту Міністерства

соціальної політики України http://www.mlsp.gov.ua/  

Соціальна підтримка малозабезпечених сімей при оплаті послуг з газопостачання,

централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83 передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, мають право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на послуги.

Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію.

Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімуму сім’ї.

Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Докладніше...

05.12.2014 р.

Компенсації на соціальні послуги

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 р. № 538 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 р. № 428) компенсації за рахунок коштів місцевого бюджету передбачені для непрацюючих фізичних осіб, які постійно, практично цілодобово, надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

Докладніше...

03.10.2014 р.

 

Зміни порядку надання субсидій та нормативи споживання послуг

з 01 жовтня 2014 року

 

На засіданні Уряду 6 серпня 2014 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 409, якою затверджуються соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг для надання пільг і субсидій та вносяться зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, і постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії».

Докладніше...

Додаток

24.09.2014 р.

 

Соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що станом на 01 серпня 2014 року в районі зареєстровано 232 громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

37 – потерпілих І категорії, які мають інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;

75 –  ліквідаторів ІІ категорії;

1 – особа, евакуйована із  зони відчуження;

61 –  особа ІІІ категорії, з них 28 – ліквідатори;

58 - дітей.

Також у районі зареєстровано 7 вдів громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Докладніше...

05.09.2014 р.

Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

Відповідно до пункту четвертого частини першої статті 20, пункту другого частини першої статті 21, пунктів другого та тринадцятого частини першої статті 22, пункту другого частини першої статті 23, пункту п'ятого частини першої та пункту десятого частини третьої статті 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на безоплатне або пільгове забезпечення  санаторно-курортними путівками чи путівками на відпочинок, виплату за їх бажанням грошової компенсації.

Докладніше...

28.08.2014 р.

ІНФОРМАЦІЯ

щодо нової адресної програми Уряду для соціальної підтримки

малозабезпечених сімей при оплаті житлово-комунальних послуг

(компенсація додаткових витрат сімей)

 

1. Право на призначення компенсації мають сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких (за попередні шість місяців) не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї. Прожитковий мінімум сім’ї дорівнює сумі прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї (відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення).

Приклад: сім’я з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, а друга – від 6 до 18 років). Заробітна плата чоловіка та його дружини складає 4500 грн. на місяць. Прожитковий мінімум для сім’ї становить 4764 грн. (1218 грн. *2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.). Дохід сім’ї менший за прожитковий мінімум для сім’ї. Сім’я має право на компенсацію.

 

2. Для призначення компенсації потрібно звернутися із відповідною заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У 10-денний термін після подання заяви заявнику надсилається повідомлення щодо прийнятого рішення про призначення компенсації та її розмір.

 

3. Для призначення компенсації разом із заявою необхідно надати:

3.1 Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб

3.2 Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

 

4. Розмір компенсації визначається як різниця між розміром плати за послуги (у межах норм споживання) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

Приклад: до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію (до 1 травня 2014 року) сім’я сплачувала за ці послуги 300 грн. на місяць, а після підвищення  - 400 грн. Розмір щомісячної компенсації становить 100 гривень.

 

5. Компенсації розраховуються з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 року

Розмір призначеної компенсації перераховується щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховуються на особові рахунки заявника.

 

ВАЖЛИВО:

Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну.

Для одержання компенсації сім’я має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, у іншому випадку – надання компенсації припиняється.

 

Бланк заяви для призначення компенсації

додаткових витрат на оплату комунальних послуг

06.08.2014 р.

 

Як отримати компенсацію на «комуналку»

 

Як відомо, з 1 травня підвищено ціни на газопостачання, з 1 червня підвищено тарифи на електроенергію. З метою соціального захисту найменш захищених категорій населення, Урядом прийнято постанову від 05.04.2014 № 83, якою передбачено запровадження нового виду допомоги на оплату – це компенсація у зв’язку з підвищенням витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Вона призначається як новий вид соціальної допомоги.

На отримання компенсації можуть претендувати: сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні 6 місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї, відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Докладніше...

06.08.2014 р.

Посилення соціального захисту найбідніших верств населення

при оплаті комунальних послуг

 

З метою посилення соціального захисту найбідніших верств населення у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 83 „Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги” (набрала чинності з 1 липня 2014 року) передбачено надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на послуги.

Докладніше...

07.07.2014 р.

Соціальні виплати сім’ям з дітьми з 1 липня 2014 року змінюються

З 1 квітня 2014 року набув чинності Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який поряд із Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» став одним з документів, що визначають політику реформ уряду.

Докладніше...

20.06.2014 р.

Соціальна підтримка сімей в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги

 

Стосовно права на отримання компенсації

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 № 83 “Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги” передбачено, що право на отримання компенсації матимуть сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. До складу сім’ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку).

Докладніше...

27.05.2014 р.

До відома громадян

 

Наказом Мінсоцполітики України від 06.05.2014 р. № 275 затверджено Порядок виплати одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.

До членів сім’ї загиблого (померлого учасника) масових акцій громадського протесту належать дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти, непрацездатні батьки, а також особи, які на час загибелі (смерті) зазначених осіб перебували на їх утриманні.

Докладніше...

22.05.2014 р.

Про посилення соціального захисту населення

 

У зв’язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги Кабінетом Міністрів України 05 квітня 2014 року прийнято постанову № 83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», якою затверджено Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води (далі – комунальні послуги) в умовах підвищення цін і тарифів на зазначені послуги.

Ця постанова набирає чинності з 1 липня 2014 року.

Докладніше...

19.05.2014 р.

Про допомогу з нагоди Дня Перемоги

 

У 2014 році (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2014 року № 102 “Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової  допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”) виплата разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” (далі — грошова допомога), здійснюється Міністерством соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державної адміністрації (далі — органи соціального захисту населення), які через відділення зв’язку або установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, що не є пенсіонерами, — за місцем їх проживання), у таких розмірах:

Докладніше...

08.05.2014 р.

Інформація

про підсумки роботи  управління соціального захисту населення

Ізяславської райдержадміністрації

станом на 01 квітня 2014 року

 

В управлінні соціального захисту населення  працює 37 чоловік, передбачено штатним розписом 37 чоловік.

В своїй роботі управління керується Положенням про управління, Законами України про працю та соціальний захист населення України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими інструктивними матеріалами, наказами, розпорядженнями.

Докладніше...

08.05.2014 р.

 

 

Стан роботи з усними та письмовими зверненнями громадян

в управлінні соціального захисту населення

 

Станом на 31.03.2014 року до управління соціального захисту населення  надійшло 176 звернень від громадян, із них 167 усних та 9 письмових, що на 26 звернень менше у порівнянні з попереднім роком.

Всі звернення громадян розглядаються у встановлені терміни, не допускається порушення термінів розгляду звернень.

Докладніше...

08.05.2014 р.

 

Граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу у 2014 році

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №356 "Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам" затверджено граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу для надання у 2012 році пільг і житлових субсидій населенню на їх придбання за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Докладніше...

24.03.2014 р.

З якого віку треба замислюватися про пенсію

 

Коли наші громадяни вперше замислюються про майбутню пенсію?

У кращому разі, пропрацювавши перший десяток років, а у гіршому — за кілька років до виходу на заслужений відпочинок.

Докладніше...

18.03.2014 р.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

                       

Відповідно до статті  16  Закону  України  "Про  державну допомогу сім'ям з дітьми" ( 2811-12 ) допомога на дітей, над якими встановлено  опіку чи піклування, призначається особам, визначеним в  установленому  порядку  опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок   смерті  батьків,  позбавлення  їх  батьківських  прав, хвороби  батьків  чи  з  інших причин залишилися без батьківського піклування   та   відповідно   до   законодавства  набули  статусу дитини-сироти,   дитини,   позбавленої  батьківського  піклування.

Докладніше...

18.03.2014 р.

Державна соціальна підтримка громадян у 2014 році

 

1. Статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2014 рік” установлено, що у 2014 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1 176 гривень, з 1 липня -1 207 гривень, з 1 жовтня – 1 256 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

Докладніше...

18.03.2014 р.

Як попередити насильство в сім'ї

 

Більшу частину нашого життя ми, як правило, на роботі. Але все те, що поза нею – це дім, а точніше, сім’я. Ці дві сфери нашого буття взаємопов’язані між собою. Тобто, якщо буде лад у сім’ї, то і на роботі буде все добре. Коли виникають непорозуміння та конфлікти в родині, то це має свій відповідний вплив на психічний і фізичний стан людини взагалі, зокрема, погано відбивається на продуктивності його праці, успіхах у роботі.

Докладніше...

18.03.2014 р.

Пенсія за особливі заслуги батькам (матерям),

які народили та виховали 5 і більше дітей

        

З 01 січня 2014 року набрали чинності зміни до пункту 8 ст.1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”. Законом передбачено, що пенсія за особливі заслуги перед Україною встановлюється громадянам України, зокрема, матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

Докладніше...

18.03.2014 р.


ТАРИФИ

на платні  соціальні послуги, що надаються Ізяславським  районним територіальним центром соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) станом на 01.01.2014р.

 

Розрахунок проведений відповідно до Постанови КМУ від 14.01.2004р. № 12 « Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку», Наказу Праці та соціальної політики України № 32 від 24.02.2010р «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо розрахунку тарифів на платні соціальні послуги, що надаються територіальним центром соціального обслуговування ( надання соціальних послуг »).

Окрім того доводимо до Вашого відома , що при зміні в установі оплати праці, змісту і якості платних соціальних послуг проводиться зміна тарифів в більшу або в меншу сторону, які затверджуються директором територіального центру.

Докладніше...

18.03.2014 р.

 

До уваги інвалідів Великої Вітчизняної війни!

 

Відповідно до статті 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, інваліди війни мають право на безплатне позачергове щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Докладніше...

18.03.2014 р.


Виплати у 2014 році інвалідам компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування

 

Управлінням соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації будуть проводитись виплати компенсацій на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 228.

Докладніше...

18.03.2014 р.

 Зверненням громадян - особлива увага

 

За 2013 рік до управління соціального захисту населення  Ізяславської райдержадміністрації надійшло 1030 звернень громадян, із них 907 усних та 123 письмових. 

Докладніше...

18.03.2014 р.

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2019 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/