на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                 
  НОВИНИ   СУБСИДІЇ   РОЗ'ЯСНЕННЯ   ПОСЛУГИ  
                 
                 
                 
                 
 

 

30300, Хмельницька область, м. Ізяслав, вул.Шевченка,10 в
тел. (03852) 4-29-01, e-mail:  03198422@mail.gov.ua, iz_upszn@ukr.net

 

"Гаряча лінія " з питань надання субсидій та допомог  -  тел. 4-29-04; 4-29-01
    "Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової " зайнятості населення - тел. 4-29-03

 
   
 

графік мобільного соціального офісу

  Реєстр  колективних договорів          
                 

 

ДОРОЖНЯ КАРТА ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ В МЕЖАХ КРАЇНИ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРШОЧЕРГОВИХ ПОТРЕБ

Деякі види матеріального забезпечення, пільг, гарантій та послуг, встановлених законодавством для повнолітніх і неповнолітніх осіб з інвалідністю

Проведення аудиту доступності для

маломобільних груп населення (далі - МГН) об’єктів житлового, громадського призначення

та транспортної інфраструктури

(із визначенням потреби дообладнання об’єктів засобами

доступності для МГН)

 

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 24.09.2015 р. № 507/2015-р "Про внесення змін до  Положення про комісію з питань призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій"

 

Наказ управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від 20.11.2015 р. № 21/О "Порядок використання  коштів районного бюджету на оздоровлення демобілізованих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, які брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей"

 

Хмельницький обласний контактний центр, як суб´єкт Національної системи опрацювання звернень громадян до органів виконавчої влади, створений у 2012 році.

Головною метою створення є удосконалення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування із зверненнями громадян, забезпечення оперативного реагування на проблемні питання життя населення, які порушуються у зверненнях, якості підготовки та прийняття рішень з порушених питань, створення необхідних для реалізації своїх законних прав та інтересів додаткових умов для забезпечення громадян інформаційно-консультативною інформацією, проведення моніторингу основних проблемних питань, що потребують прийняття рішень на державному рівні, а також інформування жителів області про пріоритетні питання державної політики.

Головним завданням Хмельницького обласного контактного центру є забезпечення оперативного розгляду органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування звернень, що подаються громадянами, підприємствами, установами та організаціями за єдиним телефонним номером та через мережу Інтернет.

З метою подання звернень можна звернутися на Урядову «гарячу лінію» 1545 до Хмельницького обласного контактного центру – 0 800 50 88 99,

+38 0382 79 50 79 та +38 0382 70 30 81.

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ізяславський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальни послуг)

 

 

   

НОВИНИ

 

 

 

 

 

 

Майже 30 тис. безробітних громадян скористалися послугами Хмельницької обласної служби зайнятості

 

З початку року понад 6 тис. роботодавців поінформували Хмельницьку обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області. У базі даних налічувалось 31,1 тис. вакансій. Завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 62,1% вакансій було укомплектовано. Середній розмір оплати праці становив  5320,1 грн.

«Як завжди, найбільший попит на ринку праці зберігається за робітничими професіями. Більше 60% вакансій - професії металообробки, будівництва, транспорту, агропромислового комплексу, сфери торгівлі та послуг. Затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі, вчителі», - повідомляє директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Протягом січня-жовтня 2019 року 20,5 тис. осіб працевлаштувалися за сприянням обласної служби зайнятості, в тому числі 11,4 тис. зареєстрованих безробітних. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучили 4,2 тис. громадян. З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня 4,3 тис. осіб за направленням центрів зайнятості проходили професійне навчання. Для підвищення конкурентоспроможності видано 7 ваучерів особам старше 45 років.

Зазначимо, що станом на 1 листопада 2019 року актуальними були 2,5 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 4 безробітних. Кількість зареєстрованих безробітних становила 8,7  тис. осіб, в тому числі 382 військовослужбовців - учасників АТО (ООС) та 31 особа з числа внутрішньо переміщених.

08.11.2019 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

На базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості було проведено  навчальний семінар

 

З метою підвищення рівня компетентності фахівців, які виконують функції кар’єрних радників, запровадження нових підходів в роботі, підвищення ефективності та якості надання соціальних послуг клієнтам служби зайнятості 06 листопада  на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості було проведено навчальний семінар за темою: «Підвищення ефективності роботи з клієнтами служби зайнятості в умовах запровадження кар’єрних радників» за участю фахівців Ізяславської, Полонської районних філій та Нетішинської міської філії Хмельницького обласного центру зайнятості.

Відкрив семінар заступник директора Хмельницького обласного центру зайнятості С.Залуський, який ознайомив учасників з основними вимогами роботи служби зайнятості на сучасному етапі.

Для учасників семінару директором М.Літвінчук та заступником директора О.Архипюк було проведено презентацію нових підходів та форм роботи Ізяславської районної філії  щодо надання якісних соціальних послуг клієнтам служби зайнятості в умовах запровадження інституту кар’єрного радника.

Основну частину кущового навчання було відведено практичним зайняттям, розгляду ситуаційних завдань. Спільно з начальником відділу організації працевлаштування Хмельницького обласного центру зайнятості І.Шевель та заступником начальника Л.Каліновської були відпрацьовані практичні завдання щодо правомірності прийняття рішень призначення матеріального забезпечення, проведення розслідування страхових виплат.

07.11.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

Комплекс заходів від Державної служби зайнятості у разі вивільнення (скорочення) працівників

 

Уже декілька років триває реформа децентралізації. І зараз настає етап, коли структури районних державних адміністрацій (РДА) повинні відповідати новим функціям і завданням. Незважаючи на високу кваліфікацію співробітників РДА та їх внесок у розвиток регіонів, скорочення є непростим, болючим, але необхідним рішенням. Сьогодні прийняття рішень, пов’язаних зі зміною організаційної структури та зменшенням чисельності працівників РДА, є об’єктивною вимогою.

Як в цій ситуації допомагатиме державна служба зайнятості?

· Держава як роботодавець володіє найціннішим капіталом – людським, тому з початком оптимізації структури кожен керівник РДА буде залучати державну службу зайнятості (ДСЗ) для підтримки людей у пошуку роботи.

· З моменту залучення роботодавцем ДСЗ до програми підтримки працівників, що вивільняються, кожен працівник стає клієнтом Служби.

· Завдання нашої Служби – забезпечити кар’єрний супровід кожному співробітникові, який підпадає під скорочення. Кожного клієнта буде супроводжувати свій кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення.

· ДСЗ проведе низку профорієнтаційних заходів, спеціальне діагностичне тестування. Кар’єрний радник спільно зі спеціалістом з профорієнтації індивідуально проконсультують кожного клієнта та нададуть відповіді на усі питання, пов’язані з наступним підбором роботи за результатами профорієнтаційної діагностики та профілювання.

· Проведення підготовчих заходів дозволить скласти профіль клієнта, визначити ті навички, здібності, компетентності, які найкраще вирізняють клієнта серед інших осіб на ринку праці, визначити ступінь мотивації та готовності до змін.

· Після цього розпочнеться супровід у працевлаштуванні, виходячи з індивідуальних потреб клієнта.

Тому, звертайтеся в найближчий центр зайнятості і кваліфіковані фахівці Хмельницької обласної служби зайнятості нададуть вам весь спектр послуг (пошук роботи, проведення професійного навчання, тренінгів, підготовка до започаткування власного бізнесу із залученням найширшого кола стейкхолдерів: бізнесу, профспілок, профільних галузевих асоціацій та новостворених ОТГ).

Відділ інформаційної роботи - Хмельницький обласний центр зайнятості (Україна, 29000, м.Хмельницький, пров. Шевченка,10, тел: +38(0382) 65-74-18, +38(0382)76-46-42, e-mail - khm-ocz@kmocz.gov.ua)

07.11.2019 р.

За матерыалами Хмельницького обласного центру зайнятості

Привітали працівників соціальнох сфери Ізяславщини із професійним святом

Сьогодні в концертній  залі Ізяславської дитячої школи мистецтв перший заступник  голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та голова районної ради Сергій Шлегель  привітали працівників соціальної сфери Ізяславщини з професійним святом.
         В залі були присутні працівники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, районного відділення управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, районного центру соціальних служб для молоді, служби у справах дітей райдержадміністрації та інші спеціалісти соціальної сфери району.

        
«Я вдячний усім вам за те, що постійно опікуєтеся проблемами жителів Ізяславського району, забезпечуючи їх потреби. Переконаний, що вам вистачить наснаги, витримки і професіоналізму для вирішення всіх питань у справі поліпшення добробуту населення нашого району. Нехай ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі вірно служать нашим ізяславчанам», - зазначив у своєму вітальному слова перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.
         З вітальним словом до всіх присутніх також звернулись голова районної ради  Сергій Шлегель та начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко.
  
        За сумлінну працю щодо реалізації політики у сфері соціальної роботи  та з нагоди Дня працівника соціальної сфери України Павло Ковальчук та Сергій Шлегель нагородили кращих працівників соціальної сфери Ізяславського району  відзнаками районної державної адміністрації та районної ради.
         Святковим привітанням до професійного свята стали виступи амторів сцени Ізяславського району.
01.11.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності так комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Оптимізація надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення

 

З метою зниження адміністративного навантаження на громадян, а також оптимізації та підвищення ефективності роботи органів Пенсійного фонду України шляхом впровадження електронної міжвідомчої взаємодії Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 17 липня 2019 р. № 681, підпунктом 1 пункту 1 якої установлено, що для призначення, перерахунку, поновлення, припинення, продовження виплати пенсій, надбавок, допомог, доплат та компенсацій або переведення з одного виду пенсії на інший (далі - призначення пенсії) на запит органів, які призначають пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня його отримання подаються такі відомості:

з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті). Відомості подаються Державною фіскальною службою відповідно до закону;

з Державного реєстру актів цивільного стану громадян - дата та місце народження і походження особи, про шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, інші акти цивільного стану особи. Відомості подаються в порядку, встановленому Міністерством юстиції та Пенсійним фондом України;

з централізованого банку даних з проблем інвалідності - про осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю. Відомості подаються у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики та Пенсійним фондом України;

з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, - про осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою. Відомості подаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчими органами з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики та Пенсійним фондом України;

з реєстрів даних про дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, які проживають чи перебувають в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, - про здобуття такими дітьми та учнями дошкільної та загальної середньої освіти. Відомості подаються структурними підрозділами, відповідальними за створення та постійне оновлення зазначених реєстрів, відповідно до Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684. Відомості подаються в порядку, встановленому Міністерством освіти і науки та Пенсійним фондом України;

з реєстрів територіальних громад - про місце проживання/перебування особи із зазначенням адреси житла/місця перебування. Відомості подаються органами реєстрації;

Відповідно до постанови КМУ від 17 липня 2019 р. № 681 забороняється вимагати від особи, яка подає заяву для призначення пенсії, документи, що підтверджують відомості, зазначені у підпункті 1 пункту 1 (крім випадку, коли такі відомості відсутні або містять розбіжності у відповідній інформаційній системі або особа не надала згоди на отримання та обробку її персональних даних з певної інформаційної системи), а також відомості, які містяться в інформаційних системах Пенсійного фонду України та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Положення щодо обміну відомостями, зазначеними вище, діють до організації електронної інформаційної взаємодії відповідних інформаційних ресурсів згідно з Порядком організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 357 “Деякі питання організації електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів”.
31.10.2019 р.

За матеріалами управління соціального захитсту населення райдержадміністрації

"Побудова кар'єри та професійний розвиток"

 

Для того, щоб  допомогти  безробітним професійно  самовизначитися, успішно  працевлаштуватися, бути  конкурентоспроможним  на сучасному ринку праці та повернутися  до трудової діяльності, в Ізяславській районній  філії   Хмельницького ОЦЗ днями був проведений тренінг "Побудова кар'єри та професійний розвиток".
        Учасниками тренінгу стали люди різних спеціальностей, яких обєднало одне завдання – пошук роботи. Тож головною метою  даного заходу було формування впевненості в собі та вміння досягати цілей в процесі пошуку роботи.
        В основній частині тренінгу безробітні за допомогою вправ «Чому ми шукаємо роботу», «Кар’єрні міфи» визначили свої професійні можливості, а також спробували побудувати стратегічний план дій щодо працевлаштування в майбутньому. Також вони визначили власні позиції на ринку праці та виокремили, якими рисами повинен володіти хороший працівник, щоб побудувати кар’єру.
    
Фахівець з профорієнтації Волинець Ольга Анатоліївна  наголосила учасникам тренінгу  на головних аспектах підвищення  їх конкурентноспроможності. На сьогодні кожен може самостійно вивчати та вдосконалювати іноземну мову, займатися самоосвітою в контексті своєї професії, розвивати в собі такі навички, як критичне мислення, креативність, комплексне вирішення проблем, здатність оцінювати ситуацію та приймати рішення. Тренінг спонукав всіх присутніх переглянути ставлення до себе. Безробітні активно ділились враженнями, і дійшли до висновку, щоб побудувати карєру, потрібно бути активним, цілеспрямованим, та постійно самовдосконалюватися.
31.10.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної  філії   Хмельницького ОЦЗ

Ще раз про субсидії…

 

Громадянам, які одержували житлову субсидію у попередньому опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги житлова субсидія на наступний строк призначається у грошовій готівковій формі.

Якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. грн., така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.

Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в попередньому опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю (погашення заборгованості, укладання з надавачем послуг договору про реструктуризацію боргу або  оскарження боргу у судовому порядку).

За заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Отримувачам субсидій, яким з травня 2019 року було автоматично без звернення перепризначено субсидії на наступний період, а також тим отримувачам субсидій, яким субсидія призначена на підставі поданих заяв в неопалювальний сезон 2019 року, субсидія на опалювальний сезон 2019/2020 року буде розрахована автоматично без звернення.

Внутрішньо переміщеним особам, орендарям житлового приміщення, домогосподарствам, яким було призначено субсидію у попередньому періоді на фактично проживаючих осіб, домогосподарствам, в яких є працездатні особи, які не мають доходу, та які в неопалювальний сезон 2019 року (з травня по вересень включно) не звернулися до структурних підрозділів соціального захисту населення за призначенням субсидії, для розгляду питання призначення їм субсидії на опалювальний сезон мають подати заяву і декларацію.

Починаючи з нового опалювального сезону житлова субсидія на централізоване опалення, як і для індивідуального опалення, призначатиметься з 16 жовтня по 15 квітня, без проведення перерахунку в залежності від дати початку/закінчення опалювального сезону, встановленої органом місцевого самоврядування.

Перерахунки субсидії по фактичному використанню послуг не проводитимуться.

Виплата субсидій у грошовій безготівковій формі здійснюється шляхом перерахування Мінсоцполітики коштів на рахунок в АТ «Ощадбанк».

Отримані кошти АТ «Ощадбанк» перераховує управителям, об’єднанням та виконавцям комунальних послуг у такій послідовності:

теплопостачання;

газопостачання або електропостачання за наявності відповідного виду індивідуального опалення;

постачання гарячої води;

централізоване водопостачання та водовідведення;

електропостачання;

газопостачання на плиту та підігрів води;

поводження з побутовими відходами;

послуги з управління багатоквартирним будинком / квартирна плата;

внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Після здійснення перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг АТ «Ощадбанк» інформує одержувача субсидії шляхом надсилання йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги.

Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати житлової субсидії, відображені на облікових записах одержувачів житлової субсидії, які утворилися станом на 1 червня, виплачуються одержувачам житлових субсидій АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування таких коштів на рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ “Ощадбанк”. Про що АТ “Ощадбанк” інформує одержувачів субсидії шляхом надсилання смс-повідомлень. У разі відсутності відкритого рахунка в АТ “Ощадбанк” рахунок відкривається за зверненням одержувача житлової субсидії до АТ “Ощадбанк”.

Виплата житлових субсидій у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.

Особи, які звертаються за призначенням субсидії та які не одержують пенсії, а також одержувачі субсидії, які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці (відмінній від місця оформлення субсидії), самостійно надають структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про спосіб виплати та/або реквізити рахунка в уповноваженому банку. До надання відповідних даних одержувачем субсидії її виплата здійснюється через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта” за адресою, зазначеною у заяві.     

22.10.2019 р.

За інформацією Департаменту соціального
захисту населення облдержадміністрації

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

 

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у жовтні 2007 року Європейським Парламентом. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

Україна у вересні 2010 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про боротьбу з торгівлею людьми, формально підтвердивши тим самим готовність до впровадження міжнародних стандартів і принципів у цій сфері.

У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Тому, щоб українцям безпечно подорожувати, працювати, навчатися треба додержуватися необхідних правил безпеки.

 

Якщо плануєте подорожувати за кордоном:

1. Заздалегідь знайдіть та запишіть контактну інформацію посольства України.

2. Перед виїздом в іншу країну зареєструйтесь он-лайн на сайті Міністерства закордонних справ України в системі ДРУГ http://friend.mfa.gov.ua.

3. Залишіть своїм рідним детальну інформацію про місце свого перебування: адресу, контактний телефон, копії паспорту та ін.

4. Підтримуйте зв'язок з рідними та близькими, повідомляйте зразу про зміну місця перебування.

5. Домовтеся заздалегідь з рідними про кодове слово, яке підкаже їм, що ви опинились у небезпечній ситуації.

6. Не віддавайте свої документи нікому, окрім працівників правоохоронних органів та прикордонної служби.

7. Не залишайте свій паспорт під заставу чи «для оформлення» додаткових документів.

8. Зробіть копії важливих документів та покладіть їх в надійне місце окремо від оригіналів.

 

Якщо плануєте працювати за кордоном:

1. Для легального працевлаштування за кордоном треба отримати в Україні робочу візу та необхідні дозволи. Туристична, гостьова віза або безвіз право на роботу не дає.

2. Агенція з працевлаштування за кордоном повинна мати ліцензію на обраний вами напрямок діяльності і саме в ту країну, куди вам пропонують поїхати. На сайті Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua в розділі «Організаціям / Ліцензування» є перелік ліцензованих посередників.

3. Перед виїздом за кордон на роботу, дізнайтесь які права ви маєте в країні перебування, звернувшись за консультацією в департамент консульської служби міністерства закордонних справ.

4. Придбайте ще один мобільний телефон і картку та заховайте серед речей. Якщо Вас будуть утримувати, Ви зможете зв’язатись з рідними додатковим телефоном.

5. Переконайтесь, що договір на роботу абсолютно зрозумілий і перекладений коректно.

6. Перевірте усі умови працевлаштування: контракт не має містити розмитих формулювань на кшталт “та інші види робіт”, “на вимогу роботодавця” та ін.

7. Не погоджуйтесь на нелегальну роботу. А також не надавайте підроблені документи чи неправдиву інформацію при оформленні візи.

8. У разі небезпеки телефонуйте в Посольство України та місцеві екстрені служби допомоги, навіть якщо ви перебуваєте в країні незаконно.

 

Якщо плануєте навчатися за кордоном:

1. Для легального навчання за кордоном треба отримати в Україні відповідну візу.

2. Вивчіть уважно умови прийому конкретного навчального закладу. Деякі з них враховують результати ЗНО, а деякі вимагають вступного тестування. Є платні навчальні програми, а є і безкоштовне навчання за рахунок отримання різних видів стипендій, грантів або за партнерською програмою (подвійний диплом).

3. Зателефонуйте рідним або друзям після приїзду. Впродовж всього періоду навчання періодично телефонуйте рідним і повідомляйте про ваше перебування.

4. Дотримуйтесь правил безпеки, що викладені раніше.

5. Не бійтесь звертатися по допомогу до державних установ, громадських організацій, поліції.

6. Станьте на консульський облік в країні, де будете навчатись та/або працювати (якщо термін перебування > 3 місяці).

 

КОНТАКТИ ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ:

527

0-800-505-501

WWW.527.org.ua

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
 

102

Департамент інформаційної підтримки та координації поліції

 

+380631950058

Департамент боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Національної поліції України

 

+380442381657

Цілодобова гаряча лінія департаменту консульської служби міністерства закордонних справ

18.10.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 Розгляд звернень громадян в управлінні соціального захисту населення

 

Прийом  громадян проводиться спеціалістами сектору прийому управління щоденно з 8:00 години до 17:15 години (в п’ятницю до 1600) без обідньої перерви. Надаються  роз’яснення з питань призначення і виплати всіх видів соціальної допомоги, пільг та компенсацій.

З метою удосконалення рівня організації роботи із зверненнями громадян наказом начальника управління, затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом управління.

Прийом проводиться згідно графіків:

начальник управління Ткаченко Олег Валентинович

понеділок, четвер – з 800 до 1715;

вівторок, п’ятниця – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника управління Савлук Людмила Василівна

вівторок, четвер – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника — начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Станівчук Світлана Анатоліївна

понеділок, середа  – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300.

За принципом „єдиного вікна” організовано прийом відвідувачів приймальні громадян координатором-інформатором, який провадить попередній запис відвідувачів на прийом, веде щоденний графік прийому відвідувачів, визначає до якого фахівця направити заявника, видає, у разі потреби, відвідувачам талон-направлення, де зазначено номер кімнати спеціаліста, або його робочого місця, прізвище, ім’я та по батькові, час і дату прийому. Здійснюється попередній запис на прийом за телефоном: 4 – 29 – 04.

Прийом проводиться спеціалістами управління у зручний для громадян час.

Отримати консультації по наданню всіх видів соціальної підтримки можна за телефоном «гарячої лінії»: 4-29-04, 4-07-70, 4-15-67.

Особлива увага приділяється роботі зі зверненнями від учасників АТО та вимушених переселенців зі Сходу та АР Крим, також від соціально незахищених категорій населення: інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів.

Протягом 9 місяців 2019 року до управління соціального захисту населення  Ізяславської райдержадміністрації надійшло 566  звернень від громадян, із них 377 у формі усних звернень громадян на особистому прийомі в начальника управління та заступників начальника та 189 письмових  звернень.

Основні питання, що порушуються під час звернень громадян стосуються призначення і виплати соціальних допомог, надання субсидії та пільг на оплату житлово – комунальних послуг.

Щомісячно проводиться виїзд «мобільного соціального офісу» в населенні пункти району. До роботи «мобільного соціального офісу» залучаються спеціалісти управління соціального захисту населення, районної служби зайнятості, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управління Пенсійного фонду. Протягом  І півріччя 2019 року  проведено 13 виїздів (24 сільських ради), прийнято 79 громадян.

Заплановано виїзди «мобільного соціального офісу»:

с.Ліщани, с. Топори - 06.11.2019;

с. Христівка, с. Білогородка -  20.11.2019

с. Теліженці , с. Сахнівці - 11.12.2019.

18.10.2019 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Про зміни до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення»

 

На засіданні Уряду 14 серпня 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321” від 14.08.2019 № 806, якою вдосконалено механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення засобами реабілітації.

Актом урегульовано механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення засобами реабілітації, осучаснено Перелік технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення та Перелік технічних засобів реабілітації для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, за які може виплачуватися компенсація їх вартості, передбачено розширення дії відповідного порядку на осіб з інвалідністю з числа іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, спрощено і умови виплати компенсації за самостійно придбані ТЗР.

Зазначеною постановою передбачено наступні зміни до Порядку, а саме:

– чітко визначено, що діти без інвалідності (діти з порушеннями опорно-рухового апарату до 18 років) безоплатно забезпечуються лише протезно-ортопедичними виробами (за винятком ортопедичного взуття);

– уточнено норму щодо відповідальності осіб з інвалідністю стосовно безоплатного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення (далі – ТЗР) без права їх продажу, дарування і передачі протягом строку, на який видається такий засіб;

– внесено уточнення, що особам з інвалідністю по слуху виплачується компенсація за мобільні телефони з функцією відео-спілкування. Зазначене не впливає на вимоги до фіскального чека, в якому буде прописано лише те, що це мобільний телефон або смартфон тощо;

– осучаснено Перелік ТЗР та норми Порядку в частині забезпечення осіб з інвалідністю І та II групи по зору та дітей з інвалідністю по зору мобільним телефонам як основним засобом для спілкування та орієнтування. Таким чином, надано право зазначеним особам на рівні з іншими категоріями осіб з інвалідністю отримувати компенсацію за самостійно придбані телефони або аудіоплеєри за більш високою граничною ціною, визначеною в наказі Мінсоцполітики від 29.01.2016 № 59 (із змінами), що дозволить придбати більш якісний виріб;

– внесено уточнення щодо черговості при забезпеченні ТЗР та щодо забезпечення ортопедичним взуттям при визначених патологіях нижніх кінцівок виключно виготовленим за індивідуальним замовленням;

– передбачено розширення дії Порядку відповідно до Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” на осіб з інвалідністю з числа іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні і мають право на реабілітацію згідно із законами України;

– встановлено конкретні строки та конкретизовано вимоги для органів соціального захисту населення в процесі формування, укладання договорів, подання актів приймання-передачі робіт (надання послуг) з метою пришвидшення процесу забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи ТЗР відповідно до їхніх потреб.

– внесено уточнення при забезпеченні ортопедичним взуттям при інвалідності на один рік, при двосторонній ампутації молочних залоз;

– складання акта про відсутність особи за місцем проживання покладено на підприємство із залученням органу соціального захисту населення, оскільки саме підприємство контактує з особою при видачі ТЗР, та саме представники підприємства виявляють відсутність особи за місцем проживання. При цьому такий серійний виріб видається наступній за списком особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, постраждалому внаслідок антитерористичної операції, що перебувають на обліку, потребують такого засобу та звернулись до відповідного підприємства з оригіналом направлення;

– спрощено умови виплати компенсації за самостійно придбані ТЗР шляхом скасування норми щодо обов’язковості при виплаті компенсації за допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому самостійно придбати їх у підприємства, що відповідає кваліфікаційним вимогам, установленим Мінсоцполітики.

Таким чином, надано можливість людям з інвалідністю придбати такі засоби реабілітації, як палиці, милиці, ходунки тощо у будь-якого суб’єкта господарювання (магазин, аптека тощо);

– збільшено строк дій фіскального чека для написання заяви для отримання компенсації з 4 місяців до 6 місяців;

– змінено розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня за принципом децентралізації, тобто Мінсоцполітики спрямовуватиме бюджетні кошти напряму структурним підрозділам з питань соціального захисту населення без залучення територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів.

Таким чином, розподіл та перерозподіл коштів в межах напряму між районами буде здійснюватися безпосередньо департаментами, що сприятиме ефективному їх освоєнню.

За більш детальною інформацією необхідно звертатись до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м.Ізяслав, вул.Шевченка,  10 В або за тел. (03852) 4-15-67. 

18.10.2019 р.

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

На Ізяславщині відзначили «Міжнародний день білої тростини»

 

Щорічно 15 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день білої тростини, який має на меті привернути увагу громадськості, владних структур до проблем людей з вадами зору. Адже відомо, що сліпота вважається найтяжчою формою інвалідності, тож незрячим людям дуже важко інтегруватися в сучасне суспільство, самореалізуватися в ньому.

Традиційно з метою відзначення цього дня Ізяславська районна  територіальна первинна організація Українського товариства сліпих влаштовує відповідні заходи. Цього року було проведено засідання «круглого» столу. У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, заступник начальника - начальник  відділу управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Ставнійчук, представник управління Пенсійного Фонду України Ольга Забитчук, представники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

У ході зустрічі багаторічний голова районного осередку УТОС Надія Макаревич, розповідаючи про історію відзначення Міжнародного дня білої тростини, зазначила: «Практично будь-яка категорія людей з вадами здоров’я має свою знакову систему, яка сповіщає перехожих, що перед ними той, хто, можливо, потребує їхньої допомоги. Для незрячих таким атрибутом, перш за все, є біла тростина».

У ході конструктивного діалогу представники органів влади району та міста  дали вичерпні відповіді на задані присутніми запитання. Ряд порушених у ході зустрічі питань було взято для вивчення та вжиття необхідних заходів.

Святковим подарунком учасникам зібрання став виступ аматорів сцени Ізяславського районного будинку культури.

17.10.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко: штрафи за неправомірно оформлені субсидії – це міф

 

“Жодних штрафів, навіть при неправильному заповненні документів або неправомірному отриманні субсидій сьогодні немає. Це міфи навколо програми житлових субсидій, які розповсюджуються уже майже третій десяток років – відколи діє відповідна програма”, - заявив Віталій Музиченко в ефірі програми “Сніданок з 1+1”.

За словами заступника Міністра, субсидію ні в кого не забирають. “Субсидія – це різниця між розміром платіжки і тим, скільки від відповідного розміру доходів громадянин має платити, тобто в середньому 10% від доходу. Цей відсоток індивідуально визначається для кожної сім'ї залежно від доходу. Наприклад: дохід 3000 грн., 10% = 300 грн., решта - це субсидія. Якщо платіжка приходить на 2000 грн, від них віднімаємо 300 грн. (10%) і виходимо на середній розмір субсидії, які держава надавала в минулому опалювальному сезоні, - 1700 грн. На сьогодні ми не плануємо нічого переглядати”, - наголосив Віталій Музиченко.

Нагадаємо, що раніше Міністерство соціальної політики України опублікувало відповіді на актуальні запитання щодо теми субсидій  та покрокову інструкцію “Як оформити субсидію онлайн”.

17.10.2019 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту  Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/news/

Міжнародний день білої тростини

 

 Міжнародне співтовариство позначило на календарях чимало знаменних і пам'ятних дат. У їх числі - Міжнародний день білої тростини. Це - не свято. Це - своєрідний знак біди, що нагадує суспільству про існування поруч людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу і про солідарність.

Історія білої тростини, як символу сліпоти, бере початок в 1921 році. У британському місті Брістолі (Вгібіоі) жив молодий професійний фотограф Джеймс Біггс (|аше5 Ві§§5), який після нещасного випадку втратив зір. Треба було починати нове життя, і він став вчитися самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки.

У 1950-60 роки по всьому світу' почалася широка кампанія з вивчення і роз'яснення питань, пов’язаних з життєдіяльністю інвалідів і людей зі спецпотребами. Особливо соціальна спрямованість в державній політиці того часу' проявилася в багатьох європейських країнах і СІ1ІА. В результаті американським конгресом було прийнято рішення про оголошення 15 грудня Днем білої тростини, який вперше відзначили в Америці в 1964 році.

У всесвітньому масштабі Міжнародний день Білої тростини - символу незрячої людини - був затверджений 15 жовтня 1970 року за ініціативою Міжнародної федерації сліпих (International Federation of the Blind). У наступні роки до цього руху приєднувалися все нові країни.

А головна мета сьогоднішнього Дня - ще раз привернути увагу громадськості до проблем незрячих людей, які часом подовгу залишаючись непоміченими, живуть поруч з нами і не бачать всіх фарб навколишнього світу, щоб зрозуміти і прийняти один одного такими, які всі ми є: з усіма перевагами, негативними і позитивними сторонами характеру, складнощами і специфікою.

Тому традиційно до Дня білої тростини в багатьох країнах силами громадських організацій та волонтерів організовуються різні заходи - семінари і зустрічі, тренінги та короткі лекції, широко розповідають всім бажаючим про те, хто такі незрячі, навіщо їм потрібна біла тростина і як їм можна допомогти. Також проводяться турніри і змагання між зрячими людьми, яким спеціально зав'язують очі; в ЗМІ виходять передачі і статті про життя, роботу і успіхи незрячих людей.

15.10.2019 р.

Розглянуто питання щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа

 

07 жовтня відбулося чергове засідання районної комісії з питань використання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень  для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їх числа.

Вищезазначене зібрання провів голова комісії, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

Відкриваючи засідання, головуючий засідання зазначив, що Законом України "Про державний бюджет" передбачено субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм, виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Відповідно до цього Закону з державного бюджету на придбання житла або грошової компенсації та поліпшення житлових умов для дітей відповідних категорій Ізяславщини в поточному році виділено кошти в сумі 353524,0 грн.

Начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олег Ткаченко поінформував присутніх  про те, що  на квартирному обліку по Ізяславському районі для отримання житла, з метою покращення житлових умов, перебуває 43 особи, які має статус дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації кожній особі з числа  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування надіслано рекомендований лист з повідомленням за місцем проживання про можливість отримання житла за рахунок субвенції або призначення грошової компенсації.

Станом на 01 жовтня 2019 року 21 особа з числа  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування звернулись до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації із заявою про призначення їм грошової компенсації для подальшого придбання житла.

Усім особам надано роз’яснення щодо порядку та умов отримання житла за рахунок субвенції чи грошової компенсації.

Після чого присутніми  розглянуто подану заяву на виплату  грошової компенсації на придбання житла. Станом на 01.10.2019 р. зібрано відповідний пакет документів, необхідний для виплати грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення для дитини, позбавленої батьківського піклування.

За результатами засідання комісії присутніми було прийнято відповідні рішення щодо забезпечення реалізації прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

08.10.2019 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Житловий фонд та об’єкти соцсфери технічно готові до опалювального сезону, — Альона Бабак

 

Уряд зробив  все, щоб опалювальний сезон 2019/20 розпочався вчасно у всіх містах України. Календарна дата старту – 15 жовтня. Але у кожному регіоні органи місцевого самоврядування самі вирішують, коли починати опалювальний сезон. Оскільки все залежить від температурних режимів, технічної готовності підприємств теплоенергетики та погашення боргів за газ. Про це сказала Міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак.

«Органи місцевого самоврядування готові розпочати підключення  опалення об’єктам соціальної сфери з 10 жовтня, а житловому фонду — з 15 жовтня. Але по факту опалювальний сезон розпочнеться тоді, коли протягом трьох діб середньодобова температура повітря буде нижче +8ºС. Щодо технічної готовності то, за інформацією з регіонів, готовність житлового та соціального фондів становить майже 100%, а комунальних підприємств теплоенергетики — 100%. Є певні проблеми з входженням в опалювальний період у приватних підприємствах та тепловиків Донецької та Луганської областей, які Уряд вирішує спільно з органами місцевого самоврядування», — зазначила Альона Бабак.

Довідково

За інформацією від обласних та Київської міської державних адміністрацій, станом на 1 жовтня готовність об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2019/20 року така:

Житловий фонд

з 153732 житлових будинків, що мали бути комплексно підготовлені до зими підготовлено 153 224 будинків (99,7 % від плану).  Готовність житлового фонду, який обслуговується управителями — 99,7 %, ОСББ,  ЖБК або самостійно жителями — 99,5%.

Об’єкти соціально-культурного призначення

з 40 530 об’єктів готові 40 524 (99,99%). Готовність закладів освіти – 16 342(99,99%), дошкільних навчальних закладів – 12 753 (100%) та 11 429 закладів охорони здоров’я (99,96%).

Об’єкти теплопостачання

 підготовлено до роботи 19 924 котельні (99,7%);

проведено капітальний ремонт або реконструкцію 322 котелень.

замінено 481 котел;

капітально відремонтовано 275 котлів;

підготовлено до роботи 19 805,9 кілометрів теплових мереж (у двотрубному обчисленні);

замінено 261,98 кілометрів теплових мереж (у двотрубному обчисленні);

підготовлено до роботи 5 281 центральний тепловий пункт .

створено запаси вугілля в кількості 274,8 тис. тонн та 9,7 тис. тонн рідкого палива (мазуту).

Об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства

відремонтовано або замінено водопровідних мереж 1290 км та каналізаційних мереж 373,2 км;

підготовлено 2061 водопровідну насосну станцію  та 2396 каналізаційних насосних станцій, 233 водопровідних очисних споруди та 724 каналізаційних очисних споруди.

Дорожньо-мостове господарство

 проведено капітальний та поточний ремонту вулиць і доріг – 15 175,36 тис. м², що становить 97,6 % від загального обсягу робіт;

підготовлено 6 496 одиниць спеціалізованої техніки;

підготовлено шанцевих інструментів – понад 2 680 тис. од.;

заготовлено посипкового матеріалу і реагентів – 1 114,35 тис. т.

Усі регіони технічно готові розпочати опалювальний сезон за виключенням:

Запорізька область: не завершена підготовка 11 котелень, частини житлових будинків та ряду об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства;

Львівська область: залишаються не підготовлені ТЕЦ, що подають тепло жителям міст Новий Розділ та Новояворівськ;

Питання підключення опалення у містах Сміла та Шепетівка вирішується;

Донецька область — питання реструктуризації боргу НАК «Нафтогаз» на стадії урегулювання.

07.10.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Електронні сервіси служби зайнятості  із надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям

 

Вебсайт  Державної служби зайнятості України «Єдине соціальне середовище зайнятості» (www.dcz.gov.ua ) – це сучасний онлайн-сервіс, що надає можливість швидкого пошуку вакансій та резюме по всій Україні.

Для оперативної роботи роботодавців зі службою зайнятості є можливість зареєструватися в «Електронному кабінеті роботодавця» (https://www.dcz.gov.ua/cabinet), який зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.

Кабінет роботодавця дозволяє:

брати участь у опитуваннях;

подати звітність до центру зайнятості в режимі онлайн;

переглянути стан укомплектування заявлених вакансій та резюме пошукачів роботи, зареєструвати нові вакансії;

переглянути кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу;

перевірити актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості;

здійснити моніторинг договорів на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру та працевлаштування після професійного навчання тощо.

Для тих, хто у пошуку роботи – «Персональний кабінет безробітного» (https://www.dcz.gov.ua/cabinet) та «Електронна черга» (https://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about).

Безробітний має змогу:

дистанційно записатись на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості, обравши мету, дату та годину візиту;

створити власне резюме;

підібрати роботу;

ознайомитися з інформацією про тимчасову зайнятість та можливості професійного навчання;

переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування ЦЗ;

дізнатися про заплановані заходи в центрі зайнятості та записатись на них;

отримати інформацію щодо нарахувань та виплати допомоги по безробіттю;

пройти шляхом переходу на Платформу профорієнтації та розвитку кар’єри (http://profi.dcz.gov.ua/) профорієнтаційне тестування та отримати результати проходження тестів.

Реєструйтесь у електронному кабінеті роботодавця чи безробітного та отримуйте доступ до послуг на сайті служби зайнятості!

04.10.2019 р.

Відділ інформаційної роботи Хмельницького

обласного центру зайнятості

 

Міжнародний день людей похилого віку відначали у Ліщанському

державному будинку-інтернату для людей з особливими потребами

 

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

У цей знаменний день до Ліщанського державного будинку-інтернату для людей з особливими потребами,  що став домівкою для трьох десятків людей, які потребують стороннього догляду, завітали гості, а саме вихованці-волонтери Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом Ліщанського сільського голови Олександра Леха.

Очільник сільської ради спільно із дітворою побажав мешканцям закладу здоров’я, миру, добра, комфорту, радості та взаєморозуміння, а також  вручив їм солодкі подарунки.

Крім того мешканцям та працівникам вищезазначеного закладу дітлахи презентували  свій творчий дарунок та символ нашої Батьківщини - Державний прапор України.

Завдяки такій кількості подарунків та позитивним емоціям, в залі Ліщанського державного будинку-інтернату для людей з особливими потребами була створена атмосфера справжнього свята.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

02.10.2019 р.

За матеріалами Ліщанської сільської ради

Поруч з нами живуть люди, які потребують особливої допомоги і уваги

 

Перше жовтня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей похилого віку, а також в Україні відзначають ще й День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, адже це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Люди старшого покоління гідні поваги та вшанування.

З метою посилення уваги до потреб старшого покоління, забезпечення належного соціального захисту ветеранів Ізяславщини працівниками Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) здійснено виїзд до  ветеранів праці із врученням їм подарунків - продуктових наборів.

Як зазначила директор вищезазначеної організації Наталія Павлюк, разом з усією світовою спільнотою у цей день ми відчуваємо наскільки важливими у нашому житті є турбота і увага, співпереживання і допомога ближнім.

 02.10.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана

 

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб. В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов. Однією з найболючіших проблем, що безпосередньо торкаються всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність адекватного медичного обслуговування. Ціни на ліки стають практично недоступними для людей з низькими доходами, якими є переважна більшість пенсіонерів.

У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них сприятливих умов життя, про невирішене у цій сфері. Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі «особи похилого віку», чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, найбільше багатство яких є досвід, знання, вміння, мудрість. Але найголовніше, що це покоління тих, хто на фронті чи в тилу вистояли і зробили найбільший внесок у розгром фашизму. Цього не маємо забувати.

Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.

Здорові літні люди надають неоціненну допомогу своїм сім’ям, спільноті та економіці. Профілактика хвороб протягом усього життя є запорукою повноцінного життя в старості. Відмовитись від ризикованих форм поведінки в цілях зміцнення здоров’я майже ніколи не буває пізно. Так, наприклад, для людини, яка кидає курити у віці від 60 до 75 років, ризик передчасної смерті знижується наполовину. Проявів гіпертонічної хвороби та судинних катастроф можливо уникнути, відмовившись від вживання міцних алкогольних напоїв, пива. Помірна регулярна фізична активність сприяє покращенню якості життя, попереджає старчі переломи кісток.

Міжнародний день людей похилого віку покликаний висловити визнання особам старшого віку за їх внесок у розвиток людського потенціалу та економіки, звернути увагу суспільства на проблеми глобального постаріння населення. Довге життя – ознака доброго здоров’я.

Пам’ятаймо і надалі про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності.

Нехай у цьому стрімкому світі завжди по-особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові.

01.10.2019 р.

Райдержадміністрація

До уваги пільговиків

 

Постановою Кабінету Міністрів України  від 17.04.2019 р. «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» № 373  затверджено порядок  надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг з 01.10.2019 р. у грошовій формі.

Виплата може здійснюватись в готівковій формі шляхом перерахування коштів через банківські установи  або поштове відділення на рахунок пільговика, а також в безготівковій формі шляхом перерахування коштів через АТ “Ощадбанк” на рахунки виконавців комунальних послуг.

Особі, яка  бажає в опалювальний сезон отримувати пільгу у грошовій формі, необхідно до 15 жовтня звернутися до каб. № 10 управління соціального захисту населення райдержадміністрації для написання відповідної заяви.

При собі необхідно мати паспорт та  (у випадку отримання готівки через банківські установи) довідку з банку, в якій зазначено виплатні реквізити (номер банківського рахунку).

У випадку не написання заяви, пільги будуть відшкодовуватись у безготівковій формі через АТ “Ощадбанк”.

Телефон для довідки 2-63-27.

01.10.2019 .

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Відбулась чергова зустріч із соціальними працівниками

 

Відповідно до плану роботи територіального центру  на III квартал 2019 року 26 вересня в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено семінар-нараду із соціальними робітниками.

Участь у цьому зібранні взяли заступник начальника управліня соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Станівчук,  начальник відділу управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Оксана Білоус, директор територіального центру Наталія Павлюк, завідувач відділення  Тетяна Дацюк, апарат територіального центру, соціальні робітники.

Начальник відділу управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Оксана Білоус роз’яснила присутнім деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, компенсаційні виплати.

Директор територіального центру Наталія Павлюк провела інструктаж з пожежної безпеки, підготовку будівлі, пічного опалення, приладів приготування їжі, забезпеченість паливом одиноких пристарілих громадян в осінньо - зимовий період 2019/2020 роки. Керівник установи ознайомила присутніх щодо виконання плану заходів з підготовки до осінньо-зимового періоду 2019-2020 років.

Завідувач відділення Тетяна Дацюк зауважила про проведення моніторингу та оцінки якості надання соціальних послуг у 2019 році.

По завершенню зібрання було підведено підсумки роботи зустрічі, надано відповіді на порушені запитання.

27.09.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Проведено семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» для безробітних

Нелегальна трудова міграція та торгівля людьми вже тривалий час являється однією з найболючіших проблем.

З метою підвищення рівня поінформованості, усвідомлення гостроти, причин, форм та ознак нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми, 25 вересня в Ізяславській районній філії проведено семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» для безробітних.

На початку семінару фахівець з профорієнтації Волинець Ольга розкрила присутнім зміст поняття «торгівля людьми», ознайомила їх із можливостями легального працевлаштування за кордоном, навела статистичні дані міжнародних організацій щодо фактів торгівлі людьми в Європі та Україні зокрема.

У ході семінару безробітні також дізнались про порядок в’їзду – виїзду громадян України за кордон, нелегальне працевлаштування та консульський захист, поради для тих, хто збирається їхати за межі країни та контактні дані Міжнародних організацій по протидії торгівлі людьми.

Учасники семінару активно обговорювали актуальні питання нелегальної трудової міграції, кожен мав змогу висловити свою думку щодо актуальності даної проблеми для українського суспільства.

Сподіваємось, що такі заходи активізують зусилля безробітних щодо пошуку легальної роботи та стануть у нагоді тим, хто все ж таки хоче спробувати вдачу за кордоном.

27.09.2019 р.

За матеріалами Ізяславської філії обласного центру зайнятості

Обласна служба зайнятості запрошує до «Країни професійного вибору»

10 жовтня відбудеться обласний профорієнтаційний захід Хмельницької обласної служби зайнятості «Країна професійного вибору» для учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти. Захід відбудеться за сприяння Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької міської ради та Хмельницької торгово-промислової палати.

Місце проведення заходу: м.Хмельницький, вул.Подільська, 109/1, Хмельницька торгово-промислова палата.

Час проведення: з 11.00 до 15.00.

У програмі заходу:

• презентація послуг державної служби зайнятості для молоді;

• презентація освітніх послуг закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти;

• майстер-класи від навчальних закладів та роботодавців;

• консультації від соціальних партнерів;

• профорієнтаційні ігри;

• комп’ютерне тестування щодо визначення професійної спрямованості та виявлення підприємницького потенціалу;

• пресконференція для ЗМІ директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергія Черешні.

Початок заходу, який є відкритим для журналістів, об 11.00 год.

Додаткова інформація за тел. (0382)-76-46-42, (0382)-65-74-18 та (097)-577-90-32, або е-mail – khm-ocz@kmocz.gov.ua

19.09.2019 р.

Відділ інформаційної роботи
Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Реабілітаційне лікування  за кошти Фонду соціального страхування

  Реабілітація застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм –пріоритетний напрямок відновлення працездатності.  Від початку року по теперішній час  Шепетівським відділенням оформлено 40 договорів  щодо забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням після перенесених захворювань і травм. Аналіз результатів діяльності з медичної реабілітації щодо направлення хворих на відновлювальне лікування показав, що  з  початку року до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів направлені застраховані особи за наступними профілями лікування: нейрореабілітація – 6 осіб, м’язово-скелетна реабілітація – 11 осіб, кардіо – пульмонарна реабілітація – 17 осіб, інша (соматична) реабілітація – 6 осіб.
           Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання і спрямована на відновлення здоров’я працюючих. Право на проходження курсу відновного лікування на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду мають усі працевлаштовані особи. Підставою для направлення є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
           Впродовж цього року на  медичну реабілітацією після перенесених захворювань і травм направлено   466,1 тисяч гривень, при плановому показнику на рік-695,8 тис грн.
           Нагадаємо, з першого січня минулого року Фонд соціального страхування впровадив реформу надання соціальних послуг, перевівши їх на адресність, що дозволило збільшити охоплення медичною реабілітацією. Зокрема, застрахованій особі було надано право вибору санаторно-курортного закладу для проходження відновного лікування, спрощено процедуру
його отримання.
18.09.2019 р.

                    За матеріалами   Шепетівського  відділення управління виконавчої дирекції

Фонду   соціального страхування України в Хмельницькій області

«Приймаю виклик»

 

З метою сприяння успішній особистісній та професійній самореалізації, формування ефективної стратегії поведінки на ринку праці, підвищення мотивації до легальної зайнятості в Ізяславській районній філії 12 вересня спільно з тренером ФОП Яцишеним В.В. проведено тренінг для молоді «Приймаю виклик».

Тренінгове заняття розпочалось зі знайомства учасників, яке налаштувало їх на дружню атмосферу та активну участь у обговоренні питань. Під час заходу було проведено ряд вправ, учасники обговорили складові активного пошуку роботи, проаналізували усі свої ресурси, а саме: вміння, навички, захоплення, а також навчились правильно ставити мету та досягати її. Тренер налаштував присутніх на те, щоб не втрачати віру у власні сили, не зупинятись на досягнутому, працювати над собою - і це буде першим кроком до власного успіху. Адже саме для молоді притаманна мобільність, готовність до зміни місця роботи, сфери діяльності, тому, молодь завжди активний «гравець» на ринку праці.

Участь у тренінгу дозволила молодим людям краще пізнати себе, визначитись з життєвими цілями, розвинути в собі успішну людину.

13.09.2019 р.

За матеріалами районної філії Хмельницького

обласного центру зайнятості

Змінився порядок повідомної реєстрації колективних договорів

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 768 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів».

Змінами передбачено спрощення процедури повідомної реєстрації колективних договорів. Сторони колективних договорів мають право подати на повідомну реєстрацію лише один примірник договору, змін та доповнень до нього разом із додатками та супровідним листом.

На вибір сторін договорів пропонується три варіанти подання документів:

1)    оригінал паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками (раніше – три документи);

2)    оригінал електронного документа з пов'язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;

3)    електронна копія оригіналу паперового документа (фотокопія), засвідчена кваліфікованою електронною печаткою.

Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження договору до управління соціального захисту населення. Управління буде вести на своєму вебсайті реєстр колективних договорів, змін і доповнень до них та оновлювати його щомісяця.

На сайті також будуть оприлюднюватися тексти договорів, та в разі недоліків надатися рекомендації щодо узгодження колективного договору з вимогами законодавства.

Якщо положення колективного договору поширюється на кілька підприємств, які підписали колективний договір, перелік таких підприємств також буде оприлюднений на вебсайті управління соціального захисту населення разом з текстом договору.

Примірник договору, поданий на повідомну реєстрацію в паперовій або електронній формі, зберігається в реєструючому органі до заміни новим договором.

 13.09.2019 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Престур на підприємства Ізяславщини: «Працюй в Україні – працюй легально»

Під гаслом «Працюй в Україні – працюй легально» Хмельницький обласний центр зайнятості організував для журналістів престур на підприємства Ізяславщини.

У ході інформаційної кампанії представники ЗМІ ознайомились з діяльністю Ізяславської  районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, відвідали ТОВ «Компанія «Укрелітагро», поспілкувалися з успішною підприємицею Юлією Малиновською та головою Новосільської сільської ради Олександром Шрейдером, який з робочим візитом завітав до районної філії.

За словами директорки Ізяславської районної філії Хмельницького ОЦЗ Марії Літвінчук, співпраця з місцевими органами влади, соціальними партнерами та роботодавцями, допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості населення. Окрім того, служба зайнятості з початку року запровадила новий порядок обслуговування клієнтів. «Звернувшись до центру зайнятості, мене направили до кар’єрного радника, який розробив мені індивідуальний план працевлаштування з переліком заходів і послуг. При цьому фахівець врахувала мої інтереси й уподобання, нахили та професійні здібності», – розповідає безробітна Наталія Шторгин. Наразі пані Наталю зацікавила пропозиція започаткування підприємницької діяльності, що в перспективі дасть їй можливість зайнятися улюбленою справою.

Також представники ЗМІ поспілкувалися з головою Новосільської сільської ради Олександром Шрейдером. Він зазначив, що щороку у весняний період, а також за потреби протяго календарного року, за участю безробітних громадян, які проживають на території громади, організовуються громадські роботи з благоустрою території населених пунктів сільської ради, з ремонту об’єктів соціальної сфери.

Захопливим було відвідування ТОВ «Компанії «Укрелітагро», де відбулася зустріч з директором товариства Володимиром Корнійчуком. Журналістам провели екскурсію на підприємство з переробки гарбузового насіння, показали елеваторний комплекс, поля, де вирощують олійні культури. «Неодноразово до виконання сільськогосподарських тимчасових робіт під час весняно-польових робіт, збирання врожаю залучаються особи з числа безробітних громадян Ізяславської районної філії.  Організовується також індивідуальне навчання та стажування безпосередньо на виробництві. Як результат співпраці, за сприяння районної філії майже 70% вакансій поданих нами укомплектовано», – зауважив Володимир Корнійчук.

У ході престуру своїми досягненнями та перспективами розвитку поділилася підприємиця – власниця стоматологічного кабінету Юлія Маліновська. Колишня безробітна, яка в березні цього року отримала одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, успішно веде свій бізнес. Лікарка дала можливість працевлаштуватися 2 безробітним на нові робочі місця та незабаром отримає за це відшкодування єдиного соціального внеску на новостворені робочі місця.

12.09.2019 р.

Відділ інформаційної роботи
Хмельницький обласний центр зайнятості

З 1 вересня «пакунок малюка» поповнився новими речами

 

 

 

Мінсоцполітики виклало у новій редакції Перелік дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини.

 

Зокрема, його доповнено такими позиціями:

  • шкарпетки, розмір 4-6 місяців (2 шт.);

  • слюнявчик дитячий, розмір 4-6 місяців (1 шт.);

  • гребінець для волосся та вичісування молочних кірок (1 шт.);

  • прокладки післяпологові (не менше ніж 10 шт. в упаковці);

  • жіночі гігієнічні прокладки з крильцями Ultra Night (не менше ніж 12 шт. в упаковці);

  • комбінезон-трансформер з капюшоном демісезонний, розмір 0 — 12 місяців (1 шт.); 

  • губка для купання немовляти, гіпоалергенна (1 шт.).

04.09.2019 р.

За матеріалами сайту офіційного видання Державної фіскальної

служби України «Вісник. Офіційно про податки» http://www.visnuk.com.ua/

Відбулась чергова нарада із соціальними працівниками

 

Відповідно до плану роботи територіального центру на III квартал 2019 року 29 серпня в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено семінар-нараду із соціальними робітниками. Участь у даному засіданні взяли заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ставнічук С.А., директор територіального центру Павлюк Н.А., завідувач відділення Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ставнічук С.А. ознайомила зі змінами, що внесені до законодавчих актів України з питань соціального захисту населення. Крім  того надала роз’яснення щодо оформлення догляду за людьми старше 80 років та особами з інвалідністю, повідомила про постанови Кабінету Міністрів України, що втратили чинність. Зокрема виступаюча роз’яснила деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, надала відповіді на порушені питання.

Директор територіального центру Павлюк Н.А. повідомила  про організацію підготовки до проведення заходів по відзначенню Міжнародного Дня громадян похилого віку, Дня ветерана. Також поінформувала про підготовку будівлі, пічного опалення, приладів приготування їжі, забезпеченість паливом одиноких пристарілих громадян в осінньо-зимовий період 2019-2020 роки. Крім того ознайомила присутніх із переліком протипожежних заходів при підготовці об‘єктів до експлуатації в осінньо-зимовий період.

Завідувач відділення Дацюк Т.І. розповіла про порядок заповнення документів, які необхідні при оформленні на обслуговування у територіальному центрі згідно наказу Міністерства соціальної політики України № 762 від 14.07.2016 року «Про затвердження форм документів, необхідних при оформленні на обслуговування у територіальному центрі соціального обслуговування( надання соціальних послуг)».

По завершенню було підведено підсумки семінар-наради, надано відповіді на порушені запитання.

29.08.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Працюємо спільно – діємо ефективно!

 

28 серпня Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Ізяславською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості проведено інформаційно-просвітницький захід для осіб, які перебувають на обліку Ізяславської районної філії. У ході роботи учасникам було надано інформацію, як не стати жертвами торгівців людьми, а також про заходи, які необхідно вжити, аби захиститися у ситуації ризику.

Під час заходу учасники отримали пам’ятки із важливою інформацією, яка  буде корисною у разі працевлаштування за кордоном, а також  їх  було  ознайомлено із переліком та змістом послуг, які надає Ізяславський районний центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді.

У даному інформаційно-просвітницькому  заході  взяло участь 22 особи, які перебувають на обліку Ізяславської районної філії. Під час інтерактивного спілкування учасники отримали відповіді на запитання, які виникали  у ході заходу.

29.08.2019 р.

За матеріалами Ізяславського РЦСССДМ

 

«Мобільний офіс» продовжує консультувати громадськість за місцем їх проживання

 

У рамках реалізації державної політики у сфері соціального обслуговування в Ізяславському районі діє «Мобільний соціальний офіс».

З метою підвищення ефективності системи надання жителям Мислятинської та Клубівської сільської ради соціальної підтримки та для здійснення виїзного обслуговування населення 21 серпня, спеціаліст служби у справах дітей районної державної адміністрації Ольга Поцілуйко; директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Наталія Павлюк, а також директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська провели у вищезазначених населених пунктах прийом громадян.

Перш за все відвідувачі цікавилися змінами щодо надання та перерахунку субсидій, надання соціальних послуг та допомог громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, тощо. Кожному заявнику було надано вичерпну відповідь згідно чинного законодавства на поставлене ним питання.

Користуючись нагодою, спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації Ольгою Поцілуйко було здійснено обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку у служби, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, оскільки проживають у сім’ях, у котрих батьки ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків з виховання дітей.

Завдяки «Мобільному соціальному офісу» є можливість наблизити соціальне обслуговування до населення, забезпечити його доступність, а також підвищити поінформованість мешканців району з актуальних питань.

22.08.2019 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

  Проведено тренінг «Ефективна комунікація-передумова успішного працевлаштування» 

 

16 серпня в Ізяславській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості для  безробітних осіб проведено тренінг «Ефективна комунікація-передумова успішного працевлаштування», основна мета  якого оволодіння знаннями, навиками та технікою  впевненої та ефективної комунікації під час проходження співбесіди з потенційними роботодавцями при працевлаштуванні.

Фахівець з профорієнтації Тетяна Франчук ознайомила присутніх  з особливостями проведення самопрезентації, разом проаналізували критерії успішного публічного виступу,  відпрацювали вміння та навички впевненої комунікації та мовні навички. В процесі тренінгу, граючи в інтерактивні ігри, вчились спокійно сприймати критику в свій бік, визнавати власні помилки, на які вказує опонент, ознайомились з техніками активного слухання, психологічними якостями успішних людей.

Учасники зрозуміли, що впевнена комунікація - це не просто «створення образу гарної людини», але й засіб забезпечення конкурентних переваг. Саме тут буде актуальним вислів: «Заговори, щоб я тебе побачив». 

19.08.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії Хмельницького ОЦЗ

 

Шановні пільговики!

 

З метою реалізації з 01 жовтня 2019 року Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373,  управління соціального захисту населення районної державної адміністрації проводить звірку даних про  пільговиків. Для проведення звірки пільговику необхідно звернутися до кабінету № 10. При собі мати паспорт, ідентифікаційний номер платника податків, номер мобільного телефону.

Пільговики, які проживають у сільській місцевості, можуть звернутися в сільську раду.

14.08.2019 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Відбувся семінар для осіб, які підлягають вивільненню з державної установи "Ізяславська виправна колонія (№31)"

 

09 серпня фахівці Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості провели семінар для 95 осіб, які підлягають вивільненню з Державної установи "Ізяславська виправна колонія (№31)".

Мета заходу – роз’яснення правових питань, що виникають у випадку запланованого вивільнення та ознайомлення зі спектром послуг, які надаються службою зайнятості.

Відкрила семінар заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг районної філії Ольга Архипюк, яка поінформувала присутніх про соціальний захист працівників, що підлягають вивільненню, порядок реєстрації в службі зайнятості та види соціальних послуг.

Провідний фахівець з питань зайнятості районної філії Людмила Вискобчук ознайомила присутніх із наявними вакансіями, пропозиціями громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.

Захід пройшов у формі діалогу, учасники якого зрозуміли, що вони не залишаються наодинці зі своїми проблемами, а за допомогою служби зайнятості зможуть реалізувати своє право на подальшу трудову діяльність.

13.08.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

«єМалятко»: узгоджено спільний план дій

 

9 серпня в Офісі Президента України представники профільних центральних органів виконавчої влади та міжнародних донорських проектів зібралися для обговорення та схвалення спільного плану дій щодо впровадження проекту «єМалятко». Як відомо, напередодні, 8 серпня, було оприлюднено Постанову Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини», якою, зокрема, затверджено порядок надання комплексної послуги «єМалятко».

«Як я і обіцяв, контроль за цим проектом буде дуже чітким, навіть суворим. Минулого разу ми домовлялися, що 9 серпня представимо спільний план реалізації проекту, і ми це зробили. Спільний план складений на основі ваших пропозицій і містить деталізовані завдання з урахуванням конкретних термінів підключення до системи «Трембіта», розробки веб-сервісів електронної взаємодії, затвердження та реалізації форми комплексної заявки тощо. Нагадаю, що Президент очікує від нас запуску проекту з 1 січня 2020 року. На цей проект чекають усі українські родини з немовлятами», – підкреслив радник Президента України Михайло Федоров.

Проект «єМалятко» надасть можливість отримати 10 послуг держави, пов’язаних із народженням дитини, за однією електронною заявою одразу в пологовому будинку. Передбачено зменшення кількості необхідних візитів з 11 до 0, а кількості документів, що вимагаються, – з 37 до 1.

«Проект «єМалятко» передбачає суттєву зміну бізнес-процесів навколо базових реєстрів і побудову складних е-взаємодій. Разом з планом ми підготували детальну технічну схему нових процесів у бек-офісі, що базується на системі «Трембіта» та значно оптимізує наявні державні послуги й роботу чиновників», – зазначив перший заступник голови Державного агентства з питань е-урядування Олексій Вискуб.

У підсумку учасники наради узгодили спільний план дій із зауваженнями, після опрацювання та внесення яких він буде оприлюднений.

Реалізація ініціатив відбуватиметься за підтримки міжнародних проектів, зокрема, програми EGAP (Швейцарська Конфедерація та Фонд Східна Європа), проекту EGOV4Ukraine (ЄС, Естонія), Офісу реформ адміністративних послуг (Канада, проект EDGE) та проекту EU4PAR (ЄС).

Довідка. У рамках проекту «єМалятко» за однією заявою можна буде отримати такі 10 послуг:

1) державна реєстрація народження дитини;
2) реєстрації місця проживання народженої дитини;
3) призначення допомоги при народженні дитини;
4) реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;
5) реєстрація народженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
6) отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї;
7) визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;
8) визначення належності дитини до громадянства України;
9) присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
10) призначення допомоги багатодітним сім’ям.

13.08.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

Засідання районної комісії з забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа

 

26 червня урядовою постановою  № 616 затверджено порядок та умови використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

На місцевому рівні в цьому році з питань придбання житла та виплати компенсації для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, головними розпорядниками визначено органи соціального захисту населення.

На вимогу цієї постанови розпорядженням голови райдержадміністрації від 06 серпня поточного року № 157/2019-р створено районну комісію з питань використання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Також до складу цієї комісії було залучено і громадськість.

09 серпня під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука відбулося засідання новоствореної комісії.

Головуючим зібрання було зазначено актуальність та важливість роботи, яка направлена на забезпечення житлом цієї категорії осіб, які потребують поліпшення житлових умов та отримання житла або грошової компенсації на його придбання.

У ході засідання розглядалися питання щодо визначення напрямів та об’єктів, на які будуть спрямовані кошти субвенції з державного бюджету, вивчалися списки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, та осіб з їх числа, які не забезпечені житлом, та перебувають квартирному обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Також було обговорено алгоритм подальших дій членів комісії.

По закінченню засідання першим заступником голови райдержадміністрації  надано відповідні доручення членам комісії.

12.08.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

«Мобільний офіс» продовжує консультувати громадськість за місцем їх проживання

 

У рамках реалізації державної політики у сфері соціального обслуговування в Ізяславському районі діє «Мобільний соціальний офіс».

З метою підвищення ефективності системи надання жителям Двірецької та Михнівської сільських рад соціальної підтримки та для здійснення виїзного обслуговування населення спеціаліст служби у справах дітей  районної державної адміністрації Поцілуйко О.М., директор Ізяславського  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Косовська С.А., завідувач сектору прийому громадян управління соціального захисту населення райдержадміністрації Личманюк С.В., директор Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Павлюк Н.А. провели у вищезазначених населених пунктах прийом громадян.

Перш за все відвідувачі цікавилися змінами щодо надання та перерахунку субсидій, надання якісних соціальних послуг та допомог громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, тощо. Кожному заявнику було надано вичерпну відповідь згідно чинного законодавства на поставлене ним питання.

Користуючись нагодою, спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації Поцілуйко О.М. було здійснено обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку у служби, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, оскільки проживають у сім’ях, у котрих батьки ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків з виховання дітей.

Завдяки «Мобільному соціальному офісу» є можливість наблизити соціальне обслуговування до населення, забезпечити його доступність, а також підвищити поінформованість мешканців району з актуальних питань.

08.08.2019 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Проведено семінар з питань організації зеленого туризму для безробітних

 

Сільський туризм - невикористана можливість українського села, вид підприємницької діяльності, форма відпочинку у сільській місцевості. Як показує практика, сім’я, яка починає працювати у сфері зеленого туризму, не лише вирішує проблему зайнятості, вона сприяє створенню нових додаткових робочих місць: у сфері торгівлі, розваг, транспортного обслуговування тощо.

З метою вирішення питання самозайнятості на селі, 05 серпня в Ізяславській районній філії проведено семінар з питань організації зеленого туризму для безробітних, на якому фахівець з профорієнтації Франчук Тетяна Олександрівна розповіла, як шляхом облаштування агроосель, відродження народних промислів, популяризації історичного минулого, фольклору, культури та традицій свого краю можливо вирішити проблему зайнятості.

Звичайно ж, одній людині займатися таким видом діяльності непросто, їй необхідна підтримка сільської громади. У ході семінару визначалась роль та місце в цьому питанні органів місцевого самоврядування, служби зайнятості та безпосередньо незайнятих громадян району. Учасники ознайомились з можливостями розвитку та впровадження в життя сільських громад, бізнес–ідей, які сприяють розвитку інфраструктури села, а відповідно і створення нових робочих місць.

06.08.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

 

Відбулась чергова нарада із соціальними працівниками

 

Відповідно до плану роботи територіального центру  на III квартал 2019 року 30 липня в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено семінар-нараду із соціальними робітниками.

Участь у роботі засідання взяли заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ставнічук С.А., спеціаліст Ізяславського  ГУ ДСНС України в Хмельницькій області Новачук В.Ю., директор територіального центру Павлюк Н.А., завідувач відділення територіального центру Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочав нараду та провів навчання спеціаліст Ізяславського  ГУ ДСНС України в Хмельницькій обл. Новачук В.Ю., ознайомивши присутніх із дотриманням правил пожежної безпеки при експлуатації електромережі, необережного поводження з вогнем, підготовкою пічного опалення будівель до осінньо-зимового періоду 2019-2020 років.

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ставнічук С.А., ознайомила учасників зібрання зі змінами, внесеними до законодавчих актів України з питань соціального захисту населення; деякими питаннями надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Крім того виступаюча надала відповіді на порушені питання.

 Директор територіального центру Павлюк Н.А. підвела підсумки роботи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  за перше півріччя 2019 року та завдання на III квартал 2019 року:

- основні напрямки роботи в першому півріччі та їх виконання;

- організація надання соціальних послуг.

- завдання на найближчий період ( III квартал).

У ході наради учасники обговорили статті Закону України «Про статус громадян похилого віку та їх соціального захисту».

Також Наталія Андріївна ознайомила присутніх із наказом від 23.07.2019 року № 149/н «Про підготовку  установ, підпорядкованих Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років».

Завідувач відділення Дацюк Т.І. розповіла порядок надання інформації та здачі звітності про пророблену роботу. Також було наголошено про проведення заходів щодо широкого інформування населення про надання соціальних послуг.

По завершенню зібрання було підведено підсумки наради, надано відповіді на запитання.

 31.07.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Проведено семінар «Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме»

 

Важливим кроком до досягнення мети, тобто омріяної роботи, є вміння презентувати себе роботодавцям. Резюме – це один sз видів самопрезентації, за допомогою якого відбувається заочне знайомство роботодавця з претендентом на робоче місце. По ньому формується перше і, найбільш важливе враження про людину.

Саме для того, щоб ознайомитися з видами резюме і навчитись правильно його складати, 29 липня в Ізяславській районній філії було проведено семінар «Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме». Під час заходу фахівець з профорієнтації розповіла присутнім про види резюме та його структуру.

Також разом sз учасниками семінару обговорили основні вимоги до написання резюме. Присутніх було проінформовано про створення "Електронного банку резюме та відеорезюме". Далі, в ході заняття, безробітні за допомогою інтерактивної вправи «Похвали себе» навчалися готувати стислу позитивну інформацію про свої професійні якості, а також склали макет власного резюме. Змістовним було обговорення сайтів з пошуку роботи, де можна розмістити власне резюме.

Даний захід допоможе учасникам розвинути навики самопрезентації, а також у пошуку бажаної роботи.

31.07.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії обласного центру зайнятості

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

 

Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Факт відзначення цього дня є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, та про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, наданні допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї. За період з 1991 року по 2016 рік в Україні за даними Міжнародної організації з міграції від торгівлі людьми постраждало понад 120 000 українців.

Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.

Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми. Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

За даними Групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми (ҐРЕТА), в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, починаючи з 2010 року. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей. Кількість неповнолітніх осіб, які надають в Україні сексуальні послуги за плату, сягає 15 тисяч.

Отже, аналіз ситуації щодо торгівлі людьми в Україні доводить, що складна економічна ситуація в країні та брак можливостей  працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду зі свого регіону, часто за кордон, у пошуках прибуткової діяльності, адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.

Роком боротьби проти торгівлі людьми оголосило Міністерство внутрішніх справ 2017-й рік. За даними правоохоронців, за останні роки кількість таких злочинів помітно зросла. Людей вербують працювати, але замість доброго заробітку вони подекуди опиняються в неволі. За минулий рік понад тисячу українців звернулись по допомогу до Міжнародної організації з міграції. Найбільше українських громадян потрапляють до рабства на території Росії, проте за останні роки втричі побільшало звернень по допомогу із Польщі. В поліції закликають постраждалих звертатися до правоохоронців і обіцяють в окремих випадках навіть звільняти від відповідальності – в разі, якщо постраждалим від торгівлі людьми довелося порушувати закон. Крім того, постраждалі можуть отримати матеріальну допомогу від держави.

Із введенням безвізового режиму погіршення ситуації щодо торгівлі людьми в Україні не очікують. По-перше, через те, що протидія торгівлі людьми є однією з умов візової лібералізації. По-друге, кордони ніхто не відміняє, а біометричні паспорти навіть покращать можливість контролю за переміщенням особи. По-третє, Україна підписала договір із європейською поліцією і очікує на його ратифікацію, що допоможе підвищити ефективність боротьби із трудовим рабством.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:

1. Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;

2. Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;

3. Вас примушували відробляти не існуючі борги;

4. Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.

Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).

Пам’ятайте! Потрапити у пастку торгівців людьми можна не лише за кордоном, а й у межах своєї країни! Володіння інформацією і її усвідомлення допоможе уникнути цієї небезпеки. Будьте пильними!

Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, телефонуйте до Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України за номером: (044) 374 37 85. Також в Україні діє Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501.

Перелік відповідних служб в Україні у сфері протидії торгівлі людьми

30.07.2019 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

 

Торгівля людьми є третім (після торгівлі зброєю та наркотиками) за прибутковістю злочином. Водночас це не лише злочин, але важкий гріх. На превеликий жаль,  торгівля людьми не втрачає актуальності і в ХХІ ст.

Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Це занадто прибутковий нелегальний бізнес.

  Серед постраждалих є як чоловіки і жінки, так і діти. На жаль, також збільшилися випадки продажу малолітніх дітей через мережу Інтернет, соціальні мережі.

За даними Національної поліції України  зареєстровано 346 фактів торгівлі людьми, із них 11 стосуються торгівлі дітьми.

Сьогодні, 30 липня, в м.Ізяслав відбулися тематичні заходи з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.  Ізяславським районним центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді спільно із службою у справах дітей райдержадміністрації, Ізяславським  районним сектором філії державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області здійснено інформаційно-просвітницьку акцію «Подбайте про власну безпеку» у поліклініці Ізяславської центральної районної лікарні.

У ході акції роздано інформаційні буклети, пам’ятки, контакти  національної «гарячої лінії» протидії торгівлі людьми в Україні,  м.Хмельницький та м.Ізяслав. Також було проведено інформування громадськості Ізяславщини щодо можливості звернення до державних та громадських організацій у разі :

- примусу працювати проти волі;

- обману щодо виду чи умов роботи, хибних обіцянок;

- застосування фізичного, психологічного або сексуального насильства;

- примусу до жебракування;

- позбавлення свободи пересування;

- відібрання документів, що посвідчують особу та ін.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

30.07.2019 р.

                                         За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді

Семінар – нарада за участю представника Міністерства соціальної політики

 

24 липня на базі Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участю начальника відділу організації управління системою надання соціальних послуг головного управління інтегрованих соціальних послуг Директорату соціальних послуг та інтеграції Вікторії Сановської проведено нараду для директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладів соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, керівників структурних підрозділів (які проводять соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю) відповідних комунальних закладів органів місцевого самоврядування, які утворилися у результаті об’єднання територіальних громад на тему: «Імплементації Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.19 №2671-VIII».

У ході тематичної зустрічі обговорювали завдання та переваги, щодо Закон України «Про соціальні послуги», а саме:

доступність послуг та прозорість процесу їх надання, захист прав отримувачів;

сприяння створенню ринку соціальних послуг, підтримка недержавних організацій;

адресність соціальних послуг;

удосконалення управління системою в умовах децентралізації та оптимізації видатків;

єдиний підхід в організації роботи системи;

чинники що можуть спричинити СЖО;

перелік базових соціальних послуг тощо.

Керівники центрів, установ мали можливість обговорити з начальником відділу організації управління системою надання соціальних послуг головного управління інтегрованих соціальних послуг Директорату соціальних послуг та інтеграції Вікторію Сановською  нагальні питання щодо Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.19 №2671-VIII» та підвищення якості надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах у регіоні в умовах адміністративної реформи.

25.07.2019 р.

За матеріалами Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Відбувся тренінг з «Ефективної комунікації»

 

Уміння ефективно спілкуватися – один із найголовніших чинників успіху в будь-якій сфері сучасного життя. Побудувати кар'єру, завести надійних друзів, облаштувати своє особисте життя, домогтися успіху і визнання – неможливо без уміння ефективно спілкуватися.

В Ізяславській районній філії обласного центру зайнятості шукачі роботи мали нагоду навчитися ефективним моделям комунікації на тренінгу з «Ефективної комунікації», який відбувся 24 липня поточного року. Кількість учасників заходу – 19 осіб.

У процесі тренінгового заняття фахівець з профорієнтації надала присутнім інформацію з основ та специфіки спілкування, розповіла про основні стратегії та тактики ефективної комунікації, ознайомила з моделями ефективної комунікації, прикладами ефективного діалогу та поширеними помилками його проведення. Також учасники тренінгу проаналізували поняття довіри в комунікації – як вона виникає, що потрібно для її встановлення і підтримки.

Присутні активно брали участь у дискусіях, індивідуальній роботі та самодіагностиці за допомогою методики «Діагностика комунікативної компетентності» (Тест В.Ф.Ряховського). Цікавим було й обговорення невербальних складових спілкування, таких як міміка, жести та інтерпретація «мови тіла».

Активне обговорення тренінгу і позитивні емоції учасників свідчили про те, що подібний захід мав велике значення на розширення у безробітних поняття про «ефективну комунікацію», та допоможе бути впевненішими і наполегливішими у пошуках бажаної роботи.

25.07.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії обласного центру зайнятості

 

 

 Розгляд звернень громадян в управлінні соціального захисту населення

 

Прийом  громадян проводиться спеціалістами сектору прийому управління щоденно з 8:00 години до 17:15 години (в п’ятницю до 1600) без обідньої перерви. Надаються  роз’яснення з питань призначення і виплати всіх видів соціальної допомоги, пільг та компенсацій.

З метою удосконалення рівня організації роботи із зверненнями громадян наказом начальника управління, затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом управління.

Прийом проводиться згідно графіків:

начальник управління Ткаченко Олег Валентинович

понеділок, четвер – з 800 до 1715;

вівторок, п’ятниця – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника управління Савлук Людмила Василівна

вівторок, четвер – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника — начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Станівчук Світлана Анатоліївна

понеділок, середа  – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300.

За принципом „єдиного вікна” організовано прийом відвідувачів приймальні громадян координатором-інформатором, який провадить попередній запис відвідувачів на прийом, веде щоденний графік прийому відвідувачів, визначає до якого фахівця направити заявника, видає, у разі потреби, відвідувачам талон-направлення, де зазначено номер кімнати спеціаліста, або його робочого місця, прізвище, ім’я та по батькові, час і дату прийому. Здійснюється попередній запис на прийом за телефоном: 4 – 29 – 04.

Прийом проводиться спеціалістами управління у зручний для громадян час.

Отримати консультації по наданню всіх видів соціальної підтримки можна за телефоном «гарячої лінії»: 4-29-04, 4-07-70, 4-15-67.

Особлива увага приділяється роботі зі зверненнями від учасників АТО та вимушених переселенців зі Сходу та АР Крим, також від соціально незахищених категорій населення: інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів.

Протягом І піврічяя 2019 року до управління соціального захисту населення  Ізяславської райдержадміністрації надійшло 415  звернень від громадян, із них 276 у формі усних звернень громадян на особистому прийомі в начальника управління та заступників начальника та 139 письмових  звернення.

Основні питання, що порушуються під час звернень громадян стосуються призначення і виплати соціальних допомог, надання субсидії та пільг на оплату житлово – комунальних послуг.

Щомісячно проводиться виїзд «мобільного соціального офісу» в населенні пункти району. До роботи «мобільного соціального офісу» залучаються спеціалісти управління соціального захисту населення, районної служби зайнятості, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управління Пенсійного фонду. Протягом  І півріччя 2019 року  проведено 8 виїздів (16 сільських рад), прийнято 57 громадян.

Заплановано виїзди «мобільного соціального офісу»:

с. Шекеринці, с. Борисів - 24.07.2019;

с. Двірець, с. Михнів - 07.08.2019;

с. Мислятин, с. Клубівка - 21.08.2019;

с. М’якоти, с. Плужне - 04.09.2019.

 09.07.2019 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

З 1 липня зросли розміри страхових виплат

 

Фонд соціального страхування України повідомляє, що прожитковий мінімум для працездатних громадян тепер становить 2007 грн, для непрацездатних – 1564 грн.

У зв’язку з цим зріс граничний розмір одноразової допомоги для осіб, у яких право на страхові виплати настало після 1 липня цього року:

· потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб) – 2007*17 = 34 119 грн;

· сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 2007*100 = 200 700 грн;

· утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 2007*20 = 40 140 грн.

Раніше ці виплати відповідно становили 32 657 грн, 192 100 грн, 38 420 грн.

Також змінився розмір компенсації потерпілому на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів – 22% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, або на транспортне обслуговування – 29% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 228.

08.07.2019 р.

За матеріалами Фонду соціального страхування України

 

Перерахунок пенсій з 1 липня 2019 року

 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497,00 грн. до 1564,00 грн. У зв’язку із цим, підлягають  перерахунку пенсії, а також надбавки і підвищення до пенсії, розміри яких визначаються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Перерахунку підлягатимуть:

· мінімальні та максимальні розміри пенсій;

· доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування));

· надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;   

· підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

· щомісячна державна адресна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;

· мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

· державна соціальна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни;

Для пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) перерахунок у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться  після звільнення з роботи або припинення такої діяльності. 

Перерахунку підлягатимуть також   надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з  185,30 грн. до 193,60 грн. Зазначена надбавка визначена на рівні 10 %  від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який  з 01.07.2019 р. складає 1936,00 грн.  

Перерахунок пенсій з 01.07.2019 р. органами Пенсійного фонду України буде проведений автоматично.

Розмір підвищення пенсії кожній особі визначатиметься індивідуально.

Додатково звертатися пенсіонерам для проведення цього перерахунку не потрібно.

02.07.2019 р.

                                                                                                                                                   За матеріалами управління соціального захист населення райдержадміністрації  

 

16 липня – ДЕНЬ БАТЬКА

Свято День батька відзначають у третю неділю червня. Вперше виникло в 1909 році в США. Святкові заходи включають акти широкого вшанування інституту батьківства і сім’ї у вихованні дітей, а також його ролі для процвітання всього суспільства.
           Наші батьки - найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.
           Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу.
          В Україні День батька є офіційним святом із 2019 року, яке щорічно відзначається в третю неділю червня. Відповідний Указ Президента України №274/2019, "З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей", було підписано 18 травня 2019 року.
           Дата його святкування на міжнародному рівні,  в країнах, де особливо шануються сімейні цінності, вже давно закріпилася в третю неділю червня. Свято взяло свій початок у 1909 році, і вперше було відзначене у місті Спокан, штату Вашингтон, США. Ініціатором Дня батька виступила жінка - Сонора Смарт, в заміжжі міс Додд.
         У роки її дитинства в їх сім’ї, разом з нею, налічувалося шестеро дітей. Після народження шостої дитини їх мама покинула цей світ і усі турботи про дітей, включаючи новонародженого малюка, взяв на себе їх батько, Вільям Джексон Смарт. Він звичайно ж не міг дати їм багато чого з того, що може дати дітям матусина ніжність, але зробив абсолютно все, щоб його діти не були позбавлені турботи, розуміння і любові, яку може дати тільки рідна людина. Діти виросли. Кожен пішов своїм шляхом. Сонора вийшла заміж.
          Одного разу, в 1909-му році, під час церковних відправ, присвячених Дню матері, який на той час в США вже був національним святом, вона згадала своє дитинство і подумала про батька, на чиї плечі лягли всі турботи по їх вихованню та утриманню. Про те, як гідно батько впорався з цим нелегким завданням, працюючи на фермі і віддаючи дітям всю свою увагу і любов без залишку.
          Вона пішла до міської ради і запропонувала заснувати нове свято - День батьків. Ця ідея була схвалена місцевою владою. Було вирішено провести належні святкування в день народження Вільяма Смарта - 5-го червня. Проте часу на його підготовку не вистачило, і свято перенесли на 19-е червня. Зовсім скоро цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став у 1966-му році. Тоді ж президентом Сполучених Штатів Америки Ліндоном Джонсоном була визначена і загальнонаціональна дата свята - третя неділя місяця червня. Слідом за США День батьків стали відзначати у Великій Британії та Нідерландах, Франції та Китаї, пізніше приєдналися й інші країни. До 2012-го року у третю неділю червня це свято відзначало вже 28 країн світу.
          Свято батьків, безперечно, з’явилося як вираз вдячності і любові, які любляча дочка присвятила своєму батькові. За традиціями Нового Світу символом Дня батька є квіти Троянди, які носять біля серця, приколюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. У багатьох державах влаштовуються всілякі заходи і виділяються кошти, які направляють на підтримку незабеспечених батьків-одинаків. Віддається шана чоловікові-батькові.
          У цей День, як і в кожен інший, ми приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди! З Днем батька Вас, дорогі наші тата!
          В 2019 році День батька (День тата) припадає на 16 червня.
14.06.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Допомога по вагітності та пологах  за рахунок коштів Фонду соціального страхування  зросла !!!

Згідно  даних Фонду соціального страхування України розмір середньоденної допомоги по вагітності та пологах, що фінансується Фондом у січні-травні 2019 року  зріс на 25,6% порівняно з тим же періодом минулого року. По Шепетівському відділенні  даний показник зріс на 12% та відповідно склав 179,1 грн. за один календарний день, а за аналогічний період минулого  року  - 159,8 грн. 
              У загальних випадках тривалість відпустки по вагітності та пологах становить 126 календарних днів, у цьому разі середня сума допомоги від Фонду складає 30,9 тис. гривень.
             Загалом упродовж поточного року Шепетівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області на фінансування допомоги по вагітності та пологах  спрямовано 2,4 млн. гривень.
             Нагадаємо, допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та складає 100% середньої заробітної плати незалежно від тривалості страхового стажу.
            Сума допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.
           За основним місцем роботи зазначене матеріальне забезпечення не може бути меншим за обчислене, виходячи з мінімальної заробітної плати. Водночас, за місцем роботи за сумісництвом мінімальні гарантії щодо розміру допомоги не застосовуються.
13.06.2019 р.

За матеріалами   Шепетівського відділення  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області

 

 

Діти з родини Сусляків повернулися до України

 

     До України літаком Президента повернулися десятеро дітей родини Сусляків з Хмельниччини, які після арешту їхньої матері Юлії перебували у прийомних родинах у Грузії. Борт із ними прибув у ніч проти сьомого червня. Малечу супроводжував уповноважений Глави держави з прав дитини Микола Кулеба.

     За його словами, діти тривалий час перебували у переїздах територією Грузії та Росії і їм необхідна тривала реабілітація. Попереду – вивчення подробиць цієї справи.

     «Треба з’ясувати, за яких обставин вони перебували з мамою без належного супроводу. Тому що з Росії, де вони шукали притулку, їх попросили поїхати», – зазначив уповноважений Президента.

    Микола Кулеба повідомив, що однією з основних перешкод для повернення дітей в Україну була підозра, що їхні батьки мають намір їх продати. Зокрема, правоохоронців насторожило те, що семеро з десяти дітей були народжені сурогатними матерями протягом одного року.

     «Це треба перевірити на території України – яким чином усе відбувалося, за який кошт і так далі. Треба багато чого з’ясувати і на території України, і на території Грузії. Ми не знаємо, що відбувалося в Росії, там загинула одна дитина. Ні у грузинської, ні в української сторони немає можливості провести ексгумацію. Але батьки надали всі документи стосовно поховання цієї дитини», – сказав він.

     Уповноважений з прав дитини наголосив, що у Грузії не очікували такого швидкого візиту делегації України.

    «Генеральна прокуратура Грузії була здивована тим, що вона зненацька постала перед фактом, що дітей треба повернути в Україну. Але слід віддати належне – їм знадобилася всього доба, щоб ухвалити рішення. Нам одразу дали можливість спілкуватися з дітьми, й ми почали готуватися до від’їзду, встановлювати контакти. Я зустрічався з офісом омбудсмена, з представниками міністерства соціальної політики і охорони здоров’я», – зазначив він.

     Микола Кулеба наголосив, що діти з родини Сусляків мають проживати з бабусями в одній сім’ї, щоб вони не почувалися розділеними.

   «Наше завдання об’єднати їх у родині та надавати реабілітацію. Бо діти у важкому психічному стані, а їхній фізичний стан треба перевіряти», – підкреслив уповноважений Президента.

     Питання влаштування дітей вирішуватиметься органами опіки одразу після їхнього повернення додому. До Хмельницької області діти від’їжджають сьогодні вранці.

    Нагадаємо, Юлію та Юрія Сусляків підозрюють у торгівлі дітьми. Жінку затримали у Грузії, коли вона з десятьма нащадками хотіла виїхати до окупованої Росією Абхазії. 5 червня Президент України Володимир Зеленський відрядив уповноваженого з прав дитини Миколу Кулебу до Грузії, щоб вирішити питання повернення дітей в Україну.
07.06.2019 р.

За матеріалами сайт президента України www.president.gov.ua

«Легалізація зайнятості – соціальний захист працівників»

 

З метою інформування вперше зареєстрованих фізичних осіб - підприємців про послуги служби зайнятості з питань зайнятості населення, легалізації трудових відносин з найманими працівниками, роз’яснення чинного законодавства про працю 23 травня 2019 року в Ізяславській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості проведено семінар для вперше зареєстрованих ФОП і тих, хто успішно і продуктивно використовує надані державою пільги за новостворені робочі місця. Тему обрали «Легалізація зайнятості – соціальний захист працівників».

Директор районної філії Марія Літвінчук проінформувала присутніх про стан ринку праці району, та перспективи його розвитку, про гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та соціальний захист. У своєму виступі М.Літвінчук зазначила, що легалізація робочих місць та забезпечення персоналу гідною заробітною платою – це обов’язок кожного роботодавця, офіційне оформлення трудових відносин забезпечує найманому працівникові державні гарантії й соціальний захист, передбачені законодавством.

Головний спеціаліст відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Черняк ознайомила роботодавців із дотриманням вимог при оформленні трудових відносин як на короткі терміни працевлаштування, так і постійно, учасникам семінару були вручені пам’ятки про відповідальність роботодавців за порушення трудового законодавства.

Також фізичні особи - підприємці отримали вичерпну інформацію про порядок організації професійного навчання, у тому числі шляхом стажування на робочому місці, організацію робіт тимчасового характеру, про підтримку роботодавців при створенні нових робочих місць шляхом компенсації єдиного соціального внеску.

Захід пройшов у формі активного діалогу, обміну досвідом тих ФОП, які не перший рік активно співпрацюють з службою зайнятості. У семінарі взяли участь 9 фізичних осіб - підприємців.

29.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

 

Відбулась чергова нарада із соціальними працівниками

 

28 травня в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до плану роботи територіального центру на II квартал 2019 року проводилась семінар-нарада із соціальними робітниками.

Участь у даному засіданні взяли: заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Савлук Л.В., представник КНП «Ізяславський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», директор Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Павлюк Н.А., завідувач відділення Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочавши нараду, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Савлук Л.В. повідомила присутніх про порядок оформлення та надання житлових субсидій (згідно до змін чинного законодавства). Методичні рекомендації до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019  р. № 373 "Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі". Надала відповіді на задані питання.

Лікар "КНП Ізяславського центру ПМСД"  Щур П.М. провів навчання навичкам надання першої невідкладної медичної допомоги.

Директор територіального центру Павлюк Н.А. підвела підсумки роботи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за I квартал 2019 року та завдання на II квартал 2019 року:

- основні напрямки роботи в першому півріччі та їх виконання;

- організація надання соціальних послуг.

Завідувач відділення Дацюк Т.І. розповіла про порядок надання інформації та здачу звітності про пророблену роботу. Також виступаючою було наголошено на проведенні заходів щодо широкого інформування населення про надання соціальних послуг.

По завершенню зібрання було підведено підсумки наради, надано відповіді на запитання.

29.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом

 

Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів  протистояти та протидіяти. Наше гасло: “Батьківство – це виклик. Будьте пильними, аби чогось не проґавити”.

“За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством у різних формах, – говорить Наталя Федорович, заступник Міністра соціальної політики України. – Цей досвід може залишити травму на все життя. І сьогодні чи не найбільше ризиків зосереджено в Інтернеті. Адже анонімна мережа – ідеальний простір для зловмисників, а вік користувачів мережі щороку знижується: погляньте на цифри».

Дослідження фіксують постійне зростання кількості випадків спокушання в мережі, або грумінгу. Ідеться про ситуацію, коли зловмисники за допомогою маніпуляцій схиляють дітей до створення матеріалів еротичного характеру, а іноді до реальних зустрічей та сексуального використання.

“Майже чверть європейських підлітків (23,1%) зізнаються, що зустрічалися з дорослими, з якими познайомилися в Інтернеті,  при цьому третина з них нікому про це не розповідала! – каже Тетяна Цюман, голова правління Фонду та експертка з протидії сексуальному насильству. – Ми посилаємося на дані наших колег із Польщі, Великобританії, США, тому що у нас подібні дослідження не проводяться, однак Україна повторює всі європейські тенденції в мережі – а значить, виклики перед нами ідентичні”.

І справді, третина дзвінків на Національну дитячу “гарячу” лінію в 2017–18 роках стосувалася небезпек в мережі Інтернет.

Та означає це, що можна заборонити дітям виходити в мережу, зав’язувати нові знайомства чи спілкуватися без нашого суворого нагляду? Якщо ідеться про підлітка – у жодному разі! Цим ви тільки зруйнуєте довірливі взаємини та поглибите ризик.

Натомість ми пропонуємо дорослим вивчити проблему, а дітей навчити правил безпеки, які будуть захищати краще за будь-які обмеження.

Кампанія “Уважні батьки” звертає увагу батьків та осіб, які їх замінюють, на те, що їм належить ключова роль у захисті дітей від загроз онлайн. Адже маніпулятори зазвичай обирають своїми цілями дітей, які потребують уваги, схвалення, та тих, які залишилися сам на сам із власними проблемами.

Відповіді на запитання, що таке грумінг, кому він загрожує, як проводяться зловмисники, а як варто поводитися уважним дорослим, легко знайти на веб-сторінці кампанії:
https://childfund.org.ua/diialnist/kampaniia-uvazhni-batky 

А почати розмову ми радимо з короткометражного фільму (106 с.), юна героїня якого стала заручницею зловмисника, а її батьки цього не помічають. Подивіться це відео разом – і вам буде про що поговорити: https://www.youtube.com/watch?v=QYZQ_KifvgY 

На сторінці кампанії можна завантажити прості та змістовні сценарії бесід із дітьми та батьками (якщо ідеться про освітнє середовище), користуючись якими легко навчитися головних правил безпеки в Інтернеті.

Будьмо пильними!

Стежте за нами у Fb: https://www.facebook.com/CarefulParentsUkr 

Довідка: Кампанія “Уважні батьки” вперше була реалізована 2017 року в Польщі Фундацією “Даємо дітям силу” . В Україні кампанію адаптував і координує Український фонд “Благополуччя дітей” за підтримки ОАК Foundation та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

28.05.2019 р.

Міністерство соціальної політики України

 

Кабінет Міністрів визначив порядок проведення верифікації державних виплат

 

22 травня Уряд визначив Порядок здійснення верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій та інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок державних коштів.

Згідно з порядком для верифікації буде використовуватись інформація, що впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат. Також чітко прописано порядок надання Міністерством фінансів рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, та порядок їх опрацювання.

Здійснювана Мінфіном верифікація державних виплат має на меті сприяння розбудові справедливої системи соціального забезпечення в Україні, підвищення адресності державних виплат, оптимізації бюджетних видатків.

Процес верифікації спрямований на те, щоб кінцевими отримувачами державних виплат були саме ті громадяни, які потребують допомоги держави.

3 квітня Уряд також затвердив механізм обробки персональних даних, які використовуються під час верифікації, їх склад, спосіб збору, умови їх зберігання. Крім того, визначено заходи забезпечення захисту персональних даних від несанкціонованого доступу, неправомірного використання або втрати під час здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

Таким чином буде повністю забезпечено захист персональних даних отримувачів державних виплат під час здійснення верифікації цих виплат та підвищиться якість їх обробки.

Щоб остаточно врегулювати на законодавчому рівні повномасштабний аудит пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, Мінфін розробив законопроект «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який на початку 2019 року був схвалений Кабінетом Міністрів і зареєстрований у ВРУ за №9511. Прийняття цього закону дозволить законодавчо врегулювати основні правові та організаційні засади здійснення верифікації державних виплат.

Протягом 2018 року за результатами верифікації державних виплат Мінфін надав понад 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки близько 2,6 млн отримувачів соціальної допомоги.

Органами, що здійснюють такі державні виплати, підтверджено до повернення в бюджет за вказаний період неправомірно призначених державних виплат на загальну суму понад 50 млн гривень, які можуть бути спрямовані на підвищення адресності державних виплат.

 Довідково

Верифікація державних виплат – це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних суб’єктів надання інформації.

Мінфін здійснює повноваження з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування визначені Бюджетним кодексом України, з дотриманням Конституції України, Законів України «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про банки та банківську діяльність», інших норм законодавства і лише в інтересах економічного добробуту та прав людини.

24.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

Почесне звання «Мати-героїня» є державною нагородою України

 

Присвоєння почесного звання «Мати-героїня» провадиться Указом Президента України.

Присвоєння почесного звання «Мати-героїня» вдруге та посмертно не провадиться.

Почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-річного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі усиновлених дітей. Зазначаємо, що п’ятій дитині обов’язково повинно бути вісім років.

При цьому береться до уваги вагомий особистий внесок багатодітної матері у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. (Указ Президента від 29.06.2001 № 476/2001).

Звертаємо увагу, що присвоєння зазначеного звання надається тим жінкам, які відмінно виконали свій материнський (батьківський) обов'язок щодо виховання дитини, піклування про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювали належні умови для розвитку її природних здібностей, поважали гідність дитини, готували її до самостійного життя та праці.

Відповідно до Указу Президента України від 02.07.2016р. № 284/2016 «Про внесення змін до Положення про почесні звання України» внесено зміни до Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29.06.2001р. № 476 «Про почесні звання України».

У зв’язку з вище зазначеним, необхідно звернути увагу на наступне:

1. Клопотання про присвоєння почесного звання «Мати-героїня», що порушується органом місцевого самоврядування згідно із заявою жінки, яка претендує на присвоєння такого почесного звання, розглядається районною державною адміністрацією протягом одного місяця з дати надходження такої заяви.

2. У нагородному листі для представлення до відзначення державною нагородою України, до якого додаються підтверджуючі документи, зазначаються такі дані:

- кількість дітей;

- дата народження дітей (повна);

- місце проживання або місце перебування кожної дитини із зазначенням адреси житла;

- конкретні заслуги матері у вихованні дітей;

-у відповідних випадках – причини, обставини та дата смерті дітей.

Заява претендентом на присвоєння почесного звання «Мати героїня» (пишеться на ім’я голови місцевої ради за місцем проживання)

З метою отримання консультації щодо оформлення відповідних документів для присвоєння почесного звання «Мати-героїня» потрібно звернутись до управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації, тел. 4-29-03.

23.05.2019 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Шановні роботодавці!

 

Закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить зняти соціальну напругу, а громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо Вам невідкладно укласти належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками. У випадку ігнорування цієї вимоги до керівників підприємств і приватних підприємців контролюючі органи вимушені будуть застосовувати всі заходи впливу в межах їх компетенції.

Нагадуємо, що згідно зі ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафної санкції в разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий день (в той час, коли фактично особа працює повний робочий день); виплати заробітної платні без нарахування та сплати ЄСВ – 125190 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

- порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, має наслідком штрафні санкції у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (зараз це 12519 грн);

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (наразі це 41730 грн).

- 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. (якщо мінімальна зарплата 4173 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

У разі недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, й виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податків розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (417300 гривень).

 

Шановні громадяни!

Для реалізації своїх трудових прав і забезпечення оптимального рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору (видання наказу про прийняття на роботу). В разі порушення роботодавцем вимог законодавства про працю кожен громадянин має право звернутися до Управління Держпраці у Хмельницькій області або до суду за захистом своїх конституційних прав.

23.05.2019 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

 

На сьогодні легалізація виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками – це завдання загальнонаціонального масштабу, адже від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету.

Крім того питання легалізації заробітної плати, недопущення її виплати нижче мінімального рівня, а також зайнятості населення є одним із пріоритетних напрямків роботи районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Про ефективне регулювання трудових відносин йшлося на черговому засіданні вищезгаданої районної робочої групи, яке відбулося 20 травня. Дане зібрання провів перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук. Відкриваючи засідання, посадовець зосередив увагу на тому, що соціальна захищеність кожного працюючого громадянина – це передусім легалізація робочих місць та заробітної плати. Тому це наша спільна відповідальність у справі підтримки відповідної державної політики, урядової ініціативи.

Важливим, на думку посадовця, є проведення систематичної інформаційно-роз’яснювальної роботи відповідних служб спільно із райдержадміністрацією в напрямку  легалізації трудових відносин та оплати праці, недопустимості відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками та заплановані заходи контролю стосовно детінізації зайнятості та доходів населення.

Крім того висловив своє переконання, що сприятливий клімат для розвитку малого бізнесу в Ізяславському районі можливо створити лише об’єднавши зусилля, а не застосовуючи перевірки та штрафи.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко у своїй доповіді повідомив про заходи організаційного, правового характеру щодо легалізації трудових відносин, результати роботи районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за 4 місяці поточного року.

За інформацією виступаючого середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників у березні 2019 року становив 7745,3 грн., що у 1,8 рази перевищив розмір мінімальної заробітної плати (4173,0 грн.).

У порівнянні із березнем 2018 року (6358,4 грн.) рівень оплати праці за березень 2019 року ( 7745,3 грн.) збільшився на 21,8 %, або на 1386,9 грн. Співвідношення заробітної плати у березні поточного року до рівня заробітної плати по області становить 90,0% (попередня середня заробітна плата за березень 2019 року по області становить 8609,0 грн.).  

Разом із тим, основні бюджетоутворюючі галузі не вийшли на заплановані темпи зростання заробітної плати (промисловість, будівельна галузь). Якщо 430 роботодавців формують фонд оплати праці, то 227 роботодавців нараховують заробітну плату на рівні та нижче мінімальної.

Станом на 01 травня поточного року серед підприємств району, які звітують до Головного управління статистики у Хмельницькій області, заборгованості  по заробітній платі не зафіксовано.

Крім того у ході зібрання було заслухано звіти керівників (представників) підприємств про дотримання законодавства щодо виплати заробітної плати працівникам в обсягах не менше мінімальної.

Начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олег Ткаченко коротко проаналізував по кожному запрошеному на засіданні робочої групи.

Запрошені керівники (представники) підприємств у свою чергу надали свої пояснення стосовно причин та обставин виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімального, розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення.

Для кожного із них було встановлено терміни щодо впорядкування трудових відносин із найманими працівниками, забезпечення нарахування заробітної плати не нижче мінімальної законодавчо встановленої, тощо.

За результатами засідання, рішенням районної робочої групи було надано низку доручень, зокрема щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо легалізації трудових відносин.

21.05.2019 р.

За матеріалами районної робочої групи з питань легалізації

виплати заробітної плати та зайнятості населення

Обговорили можливі шляхи підвищення кваліфікації  безробітних

 

З метою інформування про послуги служби зайнятості значної частини роботодавців району, 17 травня директор Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості  Марія Літвінчук  взяла участь у нараді директорів закладів загальної середньої освіти  та  керівників закладів дошкільної освіти,  що проходила  під керівництвом  начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислава Конончука.        

Марія Літвінчук поінформувала присутніх учасників наради, які одночасно є  роботодавцями, про професійний склад зареєстрованих шукачів роботи як з педагогічною освітою, так і з ряду інших професій, що перебувають  на обліку в Ізяславській районній філії.

Крім того присутні обговорили можливі шляхи підвищення кваліфікації  безробітних - потенційних працівників шкіл і дитячих садків, організацію і проведення профорієнтаційних заходів серед школярів  фахівцями філії під час роботи  оздоровчих літніх таборів   і таборів відпочинку, що будуть діяти під час літніх канікул на території району.

17.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

Вшановано ветеранів Другої світової війни

 

Щороку 8 та 9 травня ми згадуємо тих, чиє життя забрала Друга світова війна, низько вклоняємося та вшановуємо ветеранів та дітей війни, які на своїх плечах винесли тягар того часу, а у повоєнні роки підняли Україну з руїн. 

На Ізяславщині є гарна традиція напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відвідувати ветеранів Другої світової війни вдома.

Цей рік не став винятком, адже безпосередніх учасників бойових дій в Ізяславському районі залишилося дуже мало. Працівники Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) побували в гостях у ветеранів тієї далекої війни,  вручили їм продуктові пакети та побажали міцного здоров’я, бадьорості та щирі слова вдячності за мужність, за те, що пройшовши крізь спалахи вогняних років, зуміли зберегти чистоту душі та помислів.

Всі ветерани вже у поважному віці, однак попри все були у гарному настрої і візиту були раді. Продуктовий пакет стане у нагоді, проте найбільшим дарунком для них є спілкування, пам’ять і повага. Сивочолі розповідали про своє здоров’я, домашні справи і щиро дякували за увагу.

10.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

«Ми будемо вічно пам’ятати і вам забути не дамо»

 

Війна — жорстокий час, де людське життя нічого не варте. І як в будь-якій війні, перш за все, страждає мирне населення.

Кожен рік віддаляє нас від того радісного дня, коли на українській землі відгриміли останні ворожі гармати. Рідшають ряди ветеранів... Але 9 травня було і залишиться тією сторінкою в історії людства, вагомість і велич якої зростає з кожним роком, особливо для України,  яка віддала мільйони життів своїх синів і доньок заради довгоочікуваного миру.

І скільки б часу не пройшло з тієї довгоочікуваної Перемоги 1945-го, як би не намагалися переписати історію нашої держави, ніхто не в змозі знівелювати той величезний патріотизм і любов до Батьківщини, які наш народ продемонстрував усьому світу.

У Лютарському лісництві, в кварталі 23, що на території Ізяславського району, у роки Другої світової війни були розстріляними та закатованими нацистськими окупантами військово-полонені.

 Як нагадування про страждальну сторінку в історії Ізяславщини – стоїть пам'ятник загиблим військово-полоненим.

Щороку на День перемоги над нацизмом у Європі  небайдужі ізяславчани  відвідують це місце, щоб віддати шану і поклонитися загиблим.

Цьогоріч біля пам'ятника загиблим військово-полоненим було проведено мітинг-реквієм.

У заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, керівництво Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, Шепетівської місцевої прокуратури, ДП «Ізяславське лісове господарство», Лютарський та Радошівський сільські голови, учнівська молодь та громадськість.

Мітинг-реквієм розпочався виконанням Державного гімну України.

Зі словами співчуття, підтримки та поваги до тих, хто пережив страшну трагедію, тих, хто береже священну пам’ять про жертви злочину, звернулись: перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук. У своїх виступах вони зазначили, що СОБОРНІСТЬ, ЄДНІСТЬ, ЗЛУКА, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, МИР – сакральність цих слів сьогодні набуває неабиякого значення. Лише зараз, під час військової агресії з боку Росії ми усвідомили, наскільки важливо бути патріотами своєї країни. Історія нас вчить не допускати помилок минулого, але виявляється, що не всі засвоїли уроки історії. Ми пам’ятаємо.

Про трагічні сторінки Другої світової війни нагадали присутнім ведучі, а також художній керівник Олександр Придачук спільно із Альоною Міньковою та Лілією Друзь.

Пісні «Мальви» та «Плакала калина» у їх виконанні нагадали присутнім про страшні сліди, які залишила ця кривава війна. Тільки на території нашої держави в руїни і згарища було перетворено 714 міст, 28 тисяч сіл. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами…

Також прозвучав гімн про усіх матерів, які в полум’ї війни втратили найдорожче - своїх синів - у виконанні пісні «Мамо, не плач».

Учні Радошівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів продекламували зворушливі вірші, пройняті болем за втрачені людські життя та закликом цінувати й берегти мир.

 На знак поваги і шани учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих захисників, які віддали життя за Батьківщину, визволили рідну землю і всю Європу від нацистського режиму.

По завершенню мітингу учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника загиблим військово-полоненим.

Вічна пам'ять загиблим мирним громадянам і нашим військовим, які вже склали суворий життєвий іспит на патріотизм, віддавши за Україну найцінніше – своє життя. Нам, живим, слід берегти мир у країні та добро в душах, памʼятати історію рідного краю та своєї Батьківщини, бо, не памʼятаючи минулого, не матимемо майбутнього.

ФОТОЗВІТ

10.05.2019 р.

За матеріалами Радошівської сільської ради

Пам’ятаємо! Перемагаємо! 1939-1945

 

Друга світова війна – рубіжна й найжорстокіша подія в історії сучасного світу. В неї було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі,  тривала вона довгих 6 років. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто безвісти пропав. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.

Україна втратила п’яту частину населення: близько 3 млн. чол. На фронтах, і 5,5 млн. у зоні окупації. Міста обезлюдніли і лежали в руїнах. Понад 10 млн. жителів України залишились без даху над головою і жили в непристосованих приміщеннях та землянках. Немає на українській землі родини, у літописі якої не залишила трагічні сторінки та жахлива війна.

У День пам’яті та примирення голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, представники духовенства, керівники силових структур, обласних установ та організацій, ветерани та громадськість міста поклали вінки та квіти до  меморіального комплексу на військовому кладовищі.

У меморіальному заході взяли участь і представники Ізяславщини – голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй та ветеран Другої світової війни Едуард Вільгельмович Гілєвський.

Учасники заходу схилили голови перед українськими героями, які відважно й самовіддано боролися із нацизмом, хто своєю стійкістю, мужністю і самовідданістю на полях битв, а хто на трудовому фронті в ім’я перемоги показали істинний приклад патріотизму.

Великими людськими втратами заплатив народ України за право жити і працювати на своїй землі, бути вільною та єдиною нацією.

Також представники керівництва області та міста, ветерани та громадськість вшанували загиблих воїнів покладанням квітів та вінків біля Вічного вогню та Меморіалу Слави.

ФОТОЗВІТ

08.05.2019 р.                                                                                            

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО інформує

 

Серед низки пільг та соціальних гарантій для учасників антитерористичної операції зокрема передбачено заходи соціальної та професійної адаптації.

Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432.

Для отримання такої послуги необхідно звернутися до міського (районного) управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання із заявою.

До заяви необхідно додати такі документи:

– копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

– копія одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом можуть бути:

 – наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Також необхідно пред’явити оригінал посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості.

Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.

Строк підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення становить не більше 500 годин.

Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами учасники антитерористичної операції отримують такі документи державного зразка:

свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації — за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями;

документ про підвищення кваліфікації — за результатами підвищення кваліфікації учасників антитерористичної операції з вищою освітою.

У разі підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники антитерористичної операції отримують посвідчення установленого зразка.

Учасникам антитерористичної операції, які навчалися професіям, пов’язаним з роботами на об’єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом спеціально уповноважених державних органів, разом із свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації видається посвідчення встановленого зразка про допуск до роботи на зазначених об’єктах.

Окрім шляху через управління соціального захисту населення, можна звернутись безпосередньо до Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Хмельницького національного університету, який спеціалізується на наданні освітніх послуг, пов’язаних з професійним навчанням (перепідготовкою, підвищенням кваліфікації) військовослужбовців, звільнених у запас або відставку (в т.ч. демобілізованих учасників АТО), а також включених у план звільнення зі Збройних Сил України на базі вищої та середньої спеціальної освіти. 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, 4 корпус, цокольний поверх; тел. (0382) 72-98-15, 0673817242.

Загалом інформаційно-консультативні послуги щодо соціальних гарантій та пільг учасників АТО можливо отримати за контактами:

Центральний міжрегіональний сектор Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (представники у Хмельницькій області)

м.Хмельницький, вул.Соборна, 75, каб №5 (3-й поверх), тел: 0382-650677, 0679772089, 0675400308.

08.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Як працюватиме новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП

 

У поточному році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною». Він дозволить покращити адресність, прозорість і підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

На виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», яким передбачені видатки за бюджетною програмою 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» Урядом 27.03.2019 був прийнятий проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» (№ 309).

Порядком використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу (далі – Порядок), передбачено, що головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:

· Фонд соціального захисту інвалідів (далі – Фонд) ‒ відповідальний виконавець бюджетної програми;

· орган виконавчої влади в Автономній Республіці Крим з питань соціального захисту населення, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі ‒ регіональні органи);

· структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі ‒ місцеві органи).

Фонд за погодженням із головним розпорядником бюджетних коштів розподіляє бюджетні кошти, що спрямовуються на здійснення реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП (далі – діти) між регіональними органами, які натомість розподіляють бюджетні кошти між місцевими органами пропорційно до чисельності дітей, які потребують реабілітаційних заходів, за місцем їх проживання (перебування) відповідно до індивідуальних програм реабілітації.

Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, зокрема їх відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

· консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);

· реабілітаційні послуги (комплекс процедур), зокрема фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат», логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

Вартість витрат реабілітаційної установи за здійснені для дитини реабілітаційні заходи становить не менше 30 відсотків граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини.

Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

Згідно Порядку  для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один з батьків дитини чи її законний представник подає до  місцевого органу соціального захисту населення заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу. Разом із копіями необхідно додати:

 - паспорт громадянина України та/або свідоцтво про народження, та/або інший документ, що посвідчує особу дитини;

 - індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

- виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о ).

Управління соціального захисту:

1) перевіряє наявність документів, поданих відповідно до Порядку;

2) забезпечує ведення обліку дітей, які в порядку черговості направляються на здійснення реабілітаційних заходів;

3) ознайомлює одного з батьків дитини чи її законного представника з переліком реабілітаційних установ, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення дитини реабілітаційними заходами;

4) вносить до централізованого банку даних з проблем інвалідності  відомості про:

дитину, її законного представника відповідно до пункту 4 Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. № 121 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 12, ст. 523; 2019 р., № 17, ст. 569);

забезпечення дитини реабілітаційними заходами, у тому числі про вибір законним представником дитини реабілітаційної установи, укладення договорів, складення актів виконаних робіт із зазначенням фактично перерахованих коштів, строків перебування дитини в реабілітаційній установі.

Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника до місцевого органу вважається дата надходження документів, зазначених у Порядку, що реєструються в журналі реєстрації документів.

Управління соціального захисту протягом п’яти робочих днів з дати подання заяви укладає договір про здійснення для дитини реабілітаційних заходів (далі - договір) у трьох примірниках в якому зазначаються строки здійснення реабілітаційних заходів у реабілітаційній установі, їх вартість тощо.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації.

Відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей здійснюється місцевим управлінням в межах бюджетних коштів шляхом їх безготівкового перерахування реабілітаційним установам як оплати за надані послуги відповідно до укладених договорів на підставі актів наданих послуг.

Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики www.msp.gov.ua у розділі «Інвалідність» - «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу».

Методичні рекомендації щодо формування Фондом соціального захисту інвалідів переліку реабілітаційних установ, закладів охорони здоров"я, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП

За додатковою інформацією зацікавлені особи можуть звертатись до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Ізяслав, вул. Шевченка, 10  В або за телефоном: (03852) 4-15-67.

Детальна інформація – на офіційному сайті Міністерства соцполітики у розділі «Інвалідність» – «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального перелічу»

08.05.2019 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/  

           

Інформаційний вісник Уряду: 5 запитань про субсидії

 

1.Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Вона працює так https://teplo.gov.ua/news/210-5-holovnykh-zapytan-pro-monetyzatsiyu-pilh-i-subsydiy

 

2.Кому потрібно повторно звернутися з документами?

Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.

Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

 

3.Чи можуть призначити субсидію на наступний період якщо є борг?

Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

Також не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту.

 

4.Чи буде монетизація пільг?

Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.

Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.

 

5.Чи потрібно у жовтні іти в управління соцзхаисту, щоб оформити субсидію на зиму?

Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період – 2019-2020рр – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки – 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням Комісії.

06.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Звернення голови райдержадміністрації з нагоди 33-ї річниці Чорнобильської трагедії

 

Сьогодні минає 33 роки від дня Чорнобильської катастрофи, яка озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Чорнобиль продемонстрував могутність і, водночас, безсилля людини. Ще раз довів, що можливості людського розуму великі, але за умови повної відповідальності за дії і вчинки. Чорнобильська трагедія – це жорстке і безкомпромісне попередження людству.

Страшна  аварія на  атомній електростанції розділила нашу епоху на «до» і «після» чорнобильську. Наслідки катастрофи мали планетарні масштаби: величезні території були забруднені радіацією, десятки тисяч громадян було переселено у безпечні місця з Прип’яті  до інших районів.

Завдяки мужності і героїзму тисяч ліквідаторів  були усунені наслідки аварії на ЧАЕС.  

Чорнобиль практично торкнувся кожного з нас – хвороби, скалічені долі наших рідних, близьких і зовсім невідомих людей, хто ліквідовував наслідки аварії. Чорнобильські дзвони лунають над нами - і того відлуння вистачить ще не на одне покоління. Тож, будемо пильними, і милосердними!

Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.

Низько вклоняємось перед людським подвигом, відвагою ліквідаторів нашого району, які не думали про нагороди, відзнаки, не ховалися за спини товаришів, навіть почасти не усвідомлювали, на яку особисту небезпеку наражаються. Вічна вдячність живим і світла пам'ять загиблим!

 

З повагою,

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 26.04.2019 р.

 

На Ізяславщині вшанували пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи

 

26 квітня 1986 року в результаті вибуху на Чорнобильській атомній електростанції забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які в даний час входять до складу Білорусі, України та Російської Федерації. Майже 8,4 мільйона чоловік в трьох постраждалих країнах зазнали впливу радіації.

Цьогоріч минає 33 роки з того дня, відколи світ сколихнула Чорнобильська трагедія. На знак пам’яті про один із найтрагічніших епізодів української історії сьогодні, 26 квітня,  учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС спільно із керівництвом районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, делегаціями трудових колективів та жителями міста Ізяслав зібралися біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи», щоб вшанувати учасників ліквідації цієї техногенної катастрофи світового масштабу.

Зокрема у заході взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник Ізяславського міського голови Любов Калитюк. Виступаючи перед присутніми, вони висловили слова вдячності кожному із ліквідаторів за їх безцінний подвиг. Адже саме вони та їхні побратими тридцять три  роки тому врятували світ від дихаючого смертю зруйнованого реактора. П.Ковальчук та С.Шлегель вручили групі ліквідаторів аварії на ЧАЕС  грамоти районної державної адміністрації та районної ради.

Присутні вшанували пам’ять померлих від наслідків катастрофи хвилиною мовчання.

На завершення заходу його учасники поклали вінки та квіти до пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  

Радянський уряд визнав необхідність міжнародної допомоги тільки в 1990 році. У тому ж році Генеральна Асамблея прийняла резолюцію 45/190, закликавши до «міжнародного співробітництва в справі пом'якшення і подолання наслідків на Чорнобильській АЕС». Це стало початком діяльності Організації Об'єднаних Націй по відродженню постраждалих територій. Із цією метою була організована Міжорганізаційна цільова група. У 1991 році був створений Чорнобильський цільовий фонд для сприяння мобілізації фінансових внесків. Сьогодні ним розпоряджається Управління з координації гуманітарних питань. З 1986 року організації системи Організації Об'єднаних Націй і великі неурядові організації та фонди здійснили понад 230 різних проектів, пов'язаних із проведенням досліджень і наданням допомоги у наступних напрямках: охорона здоров'я, ядерна безпека, соціально-психологічна реабілітація, економічне відновлення, навколишнє середовище і виробництво чистих продуктів та інформація.

У 2002 році Організація Об'єднаних Націй оголосила, що стратегія буде переглянута і основна увага буде приділятися не так гуманітарній допомозі, як довгостроковій діяльності у сфері розвитку. Провідниками цієї стратегії стали відділення ПРООН в трьох постраждалих державах. Для надання допомоги міжнародним, національним і державним програмам в 2009 році була створена Міжнародна науково-дослідницька та інформаційна мережа з питань Чорнобиля.

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію 71/125, якою проголошувалося 26 квітня Міжнародним днем ​​пам'яті про Чорнобильську катастрофу. Генеральна Асамблея зазначила «відчуваються досі, через понад тридцять років, серйозні довготривалі наслідки чорнобильської катастрофи, а також зберігаються в зв'язку із цим потреби постраждалих місцевих громад і територій», і запропонувала «всім державам-членам, відповідним установам системи Організації Об'єднаних Націй та іншим міжнародним організаціям, а також громадянському суспільству відзначати цей день».

ФОТОЗВІТ

26.04.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Інформаційний вісник Уряду: «Сумнівні» борги за газ не впливатимуть на субсидію

 

Незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення під час перепризначення у травні субсидій на новий рік.

Міністерство соціальної політики України, враховуючи позицію НКРЕКП про неправомірність дій операторів газорозподільчих мереж, ініціювало зміни до Постанови КМУ № 848. Вони передбачають право субсидіантів на автоматичне перепризначення допомоги на новий період за наявності «сумнівного» боргу за газ.

Субсидіанти сигналізують, що останнім часом їм приходять платіжки зі значними боргами. Природа цих боргів для них є незрозумілою, оскільки за спожитий їхнім домогосподарством газ, вони розраховуються вчасно. Тому за пропозицією Мінсоцполітики Уряд прийняв рішення не враховувати ці «сумнівні» борги.

У травні, на вимогу Постанови КМУ №848, усі постачальники природного газу будуть зобов’язані надати у місцеві управління соцзахисту інформацію щодо наявності простроченої заборгованості без зазначення нарахувань за так звані коефіцієнти. На основі цієї інформації й будуть перепризначатися субсидії.

Ті сім’ї, які розраховуються за газ вчасно і в повному обсязі, отримають право на готівкову субсидію. Ті громадяни, які матимуть борги за спожитий ними газ, будуть переведені на безготівкову форму монетизації. Борги сумнівного походженні ні в першому, ні в другому випадку, не впливатимуть на процес перепризначення субсидій.

25.04.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 Розгляд звернень громадян в управлінні соціального захисту населення

 

Прийом  громадян проводиться спеціалістами сектору прийому управління щоденно з 8:00 години до 17:15 години (в п’ятницю до 1600) без обідньої перерви. Надаються  роз’яснення з питань призначення і виплати всіх видів соціальної допомоги, пільг та компенсацій.

З метою удосконалення рівня організації роботи із зверненнями громадян наказом начальника управління, затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом управління.

Прийом проводиться згідно графіків:

начальник управління Ткаченко Олег Валентинович

понеділок, четвер – з 800 до 1715;

вівторок, п’ятниця – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника управління Савлук Людмила Василівна

вівторок, четвер – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника — начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Станівчук Світлана Анатоліївна

понеділок, середа  – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300.

За принципом „єдиного вікна” організовано прийом відвідувачів приймальні громадян координатором-інформатором, який провадить попередній запис відвідувачів на прийом, веде щоденний графік прийому відвідувачів, визначає до якого фахівця направити заявника, видає, у разі потреби, відвідувачам талон-направлення, де зазначено номер кімнати спеціаліста, або його робочого місця, прізвище, ім’я та по батькові, час і дату прийому. Здійснюється попередній запис на прийом за телефоном: 4 – 29 – 04.

Прийом проводиться спеціалістами управління у зручний для громадян час.

Отримати консультації по наданню всіх видів соціальної підтримки можна за телефоном «гарячої лінії»: 4-29-04, 4-07-70, 4-15-67.

Особлива увага приділяється роботі зі зверненнями від учасників АТО та вимушених переселенців зі Сходу та АР Крим, також від соціально незахищених категорій населення: інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів.

Протягом І кварталу 2019 року до управління соціального захисту населення  Ізяславської райдержадміністрації надійшло 227  звернень від громадян, із них 143 у формі усних звернень громадян на особистому прийомі в начальника управління та заступників начальника та  84 письмових  звернення.

Основні питання, що порушуються під час звернень громадян стосуються призначення і виплати соціальних допомог, надання субсидії та пільг на оплату житлово – комунальних послуг.

Щомісячно проводиться виїзд «мобільного соціального офісу» в населенні пункти району. До роботи «мобільного соціального офісу» залучаються спеціалісти управління соціального захисту населення, районної служби зайнятості, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управління Пенсійного фонду. Протягом  І кварталу 2019 року  проведено 5 виїздів (11 сільських рад), прийнято 46 громадян.

25.04.2019 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Надання субсидій у грошовій формі

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» запроваджено механізм надання субсидій у грошовій формі.

Відповідно до цього рішення впровадження грошової форми надання субсидій здійснюється поетапно, зокрема, з 1 січня 2019 року у грошовій формі надаються субсидії тим домогосподарствам, які вперше звертаються за її отриманням. З травня 2019 року субсидії надаватимуться у грошовій формі усім домогосподарствам, які їх отримуватимуть у неопалювальний період,  з жовтня 2019 року грошова форма охопить усіх отримувачів житлових субсидій.

Правила надання та розрахунку розміру субсидії залишаються незмінними, при цьому змінився алгоритм виплати субсидії.

Фінансування субсидій у грошовій безготівковій формі проводиться на центральному рівні. Сума субсидії перераховується Мінсоцполітики безпосередньо на персональні облікові записи одержувачів субсидії, які створюються автоматично АТ «Ощадбанк», з яких кошти спрямовуються на оплату житлово-комунальних послуг, про що банк має повідомляти одержувача субсидії шляхом надсилання смс-повідомлення.

Якщо сім’я ощадливо використовувала енергоресурси, за результатами опалювального сезону вона зможе використати залишок коштів зекономленої житлової субсидії, які утворилися станом на 1 червня на її рахунку на свій власний розсуд, тобто монетизувати або перевести на відкритий нею картковий рахунок в будь-якому банку країни.

Адміністрування цього доволі складного механізму здійснює державний Ощадбанк, який має досвід здійснення інших соціальних виплат та досить розгалужену мережу відділень і різні способи інформування одержувачів. Визначена механізмом інформаційна взаємодія між АТ ,,Ощадбанк” та одержувачем житлової субсидії, окрім смс-повідомлень про суми, необхідні до сплати, передбачає можливість звернення громадянина до відділення уповноваженого банку, доступ одержувача житлової субсидії до його персонального кабінету на офіційному сайті уповноваженого банку, а також надання інформаційно-роз’яснювальних послуг операторами кол-центу уповноваженого банку.

Варто зауважити, що отримання смс-повідомлень для отримувачів житлової субсидії є безоплатним.

За отриманням інформації з будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії мають звертатись до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

За отриманням інформації щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості або переплати одержувачі житлової субсидії звертатимуться до виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації щодо операцій, здійснених за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів виконавцям послуг, одержувачі субсидій звертаються до АТ «Ощадбанк».

Такий механізм забезпечує цільове використання бюджетних коштів на оплату житлово-комунальних послуг громадян, а також сприятиме ефективному споживанню енергоресурсів, оскільки стимулюватиме одержувачів до економного споживання послуг у зв’язку з можливістю у такому разі використати для власних потреб залишки невикористаних коштів субсидії.

Перерахування АТ «Ощадбанк»  коштів субсидії надавачам комунальних послуг здійснюється у такій послідовності:

1) постачання теплової енергії (постачання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення);

2) постачання гарячої води;

3) централізоване водопостачання;

4) централізоване водовідведення;

5) постачання електричної енергії (для освітлення);

6) постачання природного газу (для приготування їжі);

7) інші послуги.

На підставі заяви одержувача субсидії послідовність перерахування коштів надавачам послуг може бути змінено.

Сім’ям, які беруть участь у монетизації, держава сплачує частину нарахованої субсидії за комунальні послуги, в межах суми призначеної субсидії через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів на рахунки підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг.

Громадяни, яким житлова субсидія у грошовій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої виконавцям комунальних послуг.

З 01.01.2019 року участь у монетизації субсидій беруть 2094домогосподарства нашого району, які звернулися за призначенням субсидії з 01.01.2019 року і субсидію призначено з 01.01.2019 року. На персональні облікові записи таких одержувачів житлових субсидій, які створюються автоматично (без звернення громадян) направлено 954,80 тис. грн. субсидії.

Водночас, Урядом на засіданні 6 лютого 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №62, якою внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій (постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, зі змінами) та визначено порядок надання субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі.

Монетизація субсидій стала логічним продовженням системних кроків реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери.

Субсидіанти, які оформили субсидії до січня 2019 року, отримали готівку за лютий вже у березні. Передбачено різні способи виплати громадянам коштів житлових субсидій у готівковій формі, тому зекономлені завдяки ефективному споживанню ресурсів гроші відразу залишатимуться у споживачів.

Готівкова форма застосовується до одержувачів, яким субсидія призначена на поточний опалювальний період починаючи з жовтня-грудня 2018 року. Вже у березні 2019 року ці домогосподарства отримали готівкові кошти у розмірі призначеної їм субсидії за лютий, у середньому це складає 1681 гривню - це середній показник, субсидії мають індивідуальний характер і їхній розмір коливається. Аналогічні виплати вони отримають до кінця опалювального сезону - у квітні (за березень) та травні (за квітень) 2019 року. Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється органами Пенсійного фонду України тим особам, які одержують пенсії (близько 70 % всіх одержувачів), і таким же шляхом, як виплачуються пенсії: або перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках, або виплата через поштові відділення, у тому числі з доставкою додому. При цьому виплата субсидії проводиться одночасно з виплатою пенсії пенсіонерам.

Особи, які не одержують пенсії, отримали готівкові кошти після 12 березня поточного року у відділенні АТ „Ощадбанк” як грошовий переказ (через внутрішньодержавну платіжну систему „Система термінових переказів „Швидка копійка”) або на поточні рахунки в АТ „Ощадбанк” в будь-який зручний для себе час.

Всього для забезпечення виплати субсидії готівкою, в березні-квітні направлено 13395,60 тис. грн. за рахунок окремої державної програми, головним розпорядником коштів якої є Міністерство соціальної політики України, для 3374 отримувачів житлових субсидій.

Механізмом надання житлової субсидії населенню готівкою передбачено, що громадяни мають самостійно контролювати своє споживання житлово-комунальних послуг і своєчасну сплату у повному обсязі, а не розмір обов’язкового платежу, як було раніше.

Для того, щоб поінформувати кожного одержувача про нововведення, надіслано кожному на поштову адресу  персональне повідомлення, в якому  зазначено розмір субсидії, а також спосіб виплати (для пенсіонерів) або необхідність звернення до відділення Ощадбанку (для тих, хто не отримує пенсію). Крім того надано інструкцію щодо використання коштів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг та наголошено на необхідності своєчасно сплатити за послуги, оскільки наявність заборгованості унеможливить призначення субсидії на наступний період.

Для забезпечення реалізації відповідного порядку налагоджено інформаційну взаємодію між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, Мінсоцполітики, Пенсійним Фондом України та АТ „Ощадбанк” в електронному вигляді.

Таким чином, протягом березня, квітня і травня поточного року дві системи виплати субсидій населенню в грошовій формі будуть функціонувати паралельно, що дасть можливість об'єктивно оцінити ефективність кожної з них, щоб прийняти зважене рішення щодо використання зазначених механізмів соціальної підтримки в майбутньому.

25.04.2019 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Управління Держпраці: нагороджено переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей»

 

Сьогодні, на базі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, відбулося нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей».

Нагадаємо, що впродовж січня-лютого на Хмельниччині тривав обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей». На журі було покладено нелегке завдання – серед 852 дитячих малюнків обрати найкращі роботи у трьох вікових категоріях від 6 до 18 років. Як результат обрано 13 найкращий малюнків.

Хочеться відмітити, що усі дитячі малюнки індивідуальні, вражають, як своєю майстерністю виконання, так і глибиною змісту. Вражає й творча уява дітей, які відображають своє бачення тематики конкурсу за допомогою різних технік і прийомів. Також дуже радує, що діти у своїх роботах показують чудові знання правил безпеки.

Управління Держпраці у Хмельницькій області та соціальні партнери дякують усім учням, вихованцям навчальних закладів, будинків творчості Хмельниччини, які активно долучилися до участі в акції «Охорона праці очима дітей» і це вкрай важливо, оскільки головна мета конкурсу полягає не у визначенні кращих малюнків, а у формуванні культуру безпеки праці майбутнього працівника.

Від організаторів конкурсу на обласному рівні, а саме – від Управління Держпраці у Хмельницькій області переможці Конкурсу отримали почесні відзнаки.

Організатори Конкурсу дякують роботодавцям, які проявили ініціативу та долучилися до нагородження переможців конкурсу «Охорона праці очима дітей», а саме – ДП «Подільський ЕТЦ»  ТОВ «Український кристал» та АТ Хмельницькобленерго, які подарували дітям фірмові подарунки, солодощі, іграшки, канцтовари, набори для творчості.

Переможці конкурсу:

вікова група від 6 до 10 років

1 місце

Корчун Ольга, 2010 р.н. Навчально-виховний комплекс №10, м. Хмельницький

 2 місце

Чорномаз Андрій, 2010 р.н. Славутський НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх»

2 місце

 Павлов Дмитро, 4 клас, Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №22, м. Хмельницький

3 місце

Цесліцька Ніколь, 8 років, Хмельницький палац творчості дітей та юнацтва, гурток «Флорена»

3 місце

Піндрак Аріна, 3 клас, Хмельницьке НВО №1.

вікова група від 11 до 14 років

1 місце

Галачинська Вікторія, 13 років, Дунаєвецький р-н., с. Маків

2 місце

Заблоцька Вероніка, 12 років, Хмельницький палац творчості дітей та юнацтва, гурток «Народна художня творчість»

3 місце

Принада Марія, 12 років, Чемеровецький НВК №2

вікова група від 15 до 18 років

1 місце

Палаш Даніїла, 2003 р.н. Вище професійне училище №25

2 місце

Ткачук Діана,  2002 р.н. Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв

2 місце

Олійник Анна, 2002 р.н. Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв

3 місце

Грисик Ліза, 2004 р.н. Хмельницький ліцей №17

3 місце

Франчук Володимир, 2001 р.н. Плужненський професійний аграрний ліцей

25.04.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Інформаційний вісник Уряду: «Сумнівні» борги за газ не впливатимуть на субсидію

 

Незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення під час перепризначення у травні субсидій на новий рік.

Міністерство соціальної політики України, враховуючи позицію НКРЕКП про неправомірність дій операторів газорозподільчих мереж, ініціювало зміни до Постанови КМУ № 848. Вони передбачають право субсидіантів на автоматичне перепризначення допомоги на новий період за наявності «сумнівного» боргу за газ.

Субсидіанти сигналізують, що останнім часом їм приходять платіжки зі значними боргами. Природа цих боргів для них є незрозумілою, оскільки за спожитий їхнім домогосподарством газ, вони розраховуються вчасно. Тому за пропозицією Мінсоцполітики Уряд прийняв рішення не враховувати ці «сумнівні» борги.

У травні, на вимогу Постанови КМУ №848, усі постачальники природного газу будуть зобов’язані надати у місцеві управління соцзахисту інформацію щодо наявності простроченої заборгованості без зазначення нарахувань за так звані коефіцієнти. На основі цієї інформації й будуть перепризначатися субсидії.

Ті сім’ї, які розраховуються за газ вчасно і в повному обсязі, отримають право на готівкову субсидію. Ті громадяни, які матимуть борги за спожитий ними газ, будуть переведені на безготівкову форму монетизації. Борги сумнівного походженні ні в першому, ні в другому випадку, не впливатимуть на процес перепризначення субсидій.

25.04.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

Відбулась чергова нарада із соціальними працівниками

 

Відповідно до плану роботи територіального центру  на II квартал 2019 року 23 квітня в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проводилась семінар-нарада з соціальними робітниками. У роботі семінар-наради взяли участь: заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Станівчук С.А., начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Білоус О.М., завідувач відділення – Дацюк Т.І., головний бухгалтер територіального центру Стасюк І.В., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочала нараду заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Станівчук С.А., повідомивши присутніх про надання нових концептуальних підходів щодо вирішення назрілих проблем соціального захисту постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, поліпшення соціально-медичного, комунально-побутового обслуговування ветеранів-чорнобильців. Зокрема розповіла про виплату у 2019 році разової допомоги ветеранам війни.

Оксана Білоус поінформувала присутніх про порядок надання пільг різним категоріям громадян та одноразову виплату на тверде паливо і скраплений газ.

Завідувач відділення Дацюк Т.І. наголосила на проведенні обстеження соціально-побутових умов проживання ветеранів війни, соціальний захист ветеранів війни. Крім того було проведено заняття по  дотриманню правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, електрообладнання, необережного поводження з вогнем, безпечного користування газом у побуті. Також розповіла про екологічну безпеку, природокористування. Крім того виступаюча зауважила щодо проведення заходів по забезпеченню широкого інформування населення про надання соціальних послуг.

По завершенню засідання було підведено підсумки семінар-наради, надано відповіді на запитання.

23.04.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Управління Держпраці: тиждень охорони праці стартував

 

Традиційно з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці Організаційним комітетом ухвалено рішення про проведення в період з 22 по 28 квітня Тижня охорони праці, а також про підтримку рекомендацій Міжнародної організації праці щодо основної теми цьогорічної акції – «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці МОП підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.

Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом.

З огляду на зобов’язання, взяті нашою країною відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 р. № 1678-VII, уряд своїм розпорядженням від 12 грудня 2018 р. № 989-р схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні (далі – Концепція) і затвердив План заходів щодо її реалізації (далі – План заходів).

Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

Реалізація Концепції має забезпечити імплементацію в національне законодавство норм Директиви Ради № 89/391/ЄЕС від 12 червня 1989 р. про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Упровадження ризикоорієнтованого підходу створить можливості для ратифікації Україною Конвенції № 187 про основи, що сприяють безпеці та гігієні праці, підписаної 15 червня 2006 р., головними принципами якої є:

визначення виробничих небезпек та оцінка ризиків;

усунення виробничих ризиків чи небезпек у місцях їх виникнення;

розвиток національної культури профілактики у сфері безпеки та гігієни праці, яка передбачає інформацію, консультації та підготовку.

Сформована в Україні ризикоорієнтована система управління безпекою та гігієною праці, що ґрунтується на відповідальності роботодавців за забезпечення безпеки і здоров’я працівників у всіх аспектах, пов’язаних з роботою, на зобов’язанні роботодавців постійно пристосовуватися до мінливих обставин, вживати необхідних заходів для створення умов, безпечних для життя і здоров’я працівників, забезпечить ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці.

Закріплення в національній правовій базі нових принципів управління ризиками створить підґрунтя для побудови ефективної системи комплексного управління безпекою та гігієною праці, розвитку і зміцнення трудового потенціалу нашої країни.

Надзвичайно важливим для досягнення оптимальних результатів у цьому питанні є вивчення, поширення та впровадження найкращого міжнародного досвіду з оцінки і управління виробничими ризиками не тільки на державному, а й на галузевому та регіональному рівнях.

У процесі реалізації окреслених завдань найефективнішими заходами будуть інформаційно-роз’яснювальні кампанії, зокрема семінари, круглі столи, конференції тощо. Адже поєднання теоретичних і практичних підходів до вивчення методик оцінки ризиків матиме найбільш дієвий ефект щодо їх успішного впровадження.

Вектор реформування сфери безпеки та гігієни праці, який визначив уряд і впроваджують Міністерство соціальної політики та Держпраці, передбачає докорінні зміни в підходах до управління охороною праці, що, своєю чергою, можуть спричинити низку труднощів. А втім, тільки в такий спосіб можливо побудувати прогресивну національну систему управління безпекою та гігієною праці.

Важливо підготуватися до майбутніх змін, правильно спрогнозувати результати реформування та забезпечити впровадження нових принципів управління.

Сучасна система заохочення до поліпшення безпеки та охорони здоров’я працівників на роботі має враховувати світові тенденції зайнятості населення, розвитку цифрових технологій (автоматизація, робототехніка, інформаційна комп’ютеризація), демографічні показники, економічну глобалізацію, кліматичні зміни та інші чинники, що впливають на стан безпеки та гігієни праці за наявних або нових виробничих ризиків.

Важко спрогнозувати, які технології існуватимуть у майбутньому, як вони будуть інтегровані в робочі процеси і який вплив – позитивний чи негативний – матимуть на безпеку праці. Тому наша діяльність, що передбачає інноваційні підходи, має бути орієнтована на людину, пріоритетність навчання і постійного розвитку протягом усього життя.

Закріплення практик щодо постійного навчання з безпеки та гігієни праці може допомогти працівникам і роботодавцям мінімізувати наявні та потенційні виробничі ризики і тим самим поліпшити результати роботи у сфері охорони праці.

Серйозним викликом для України стало питання трудової міграції, зокрема, професійно підготовленої молоді. Отже, потрібно забезпечити належні умови праці, щоб зупинити відтік трудових ресурсів із країни, зберегти кваліфікований і високоефективний трудовий потенціал. Це сприятиме економічному зростанню та повній зайнятості населення.

Заходи, присвячені Дню охорони праці в Україні, що пройде під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці», мають тривати протягом 2019 року й охопити якомога більшу частину працюючих громадян і всі без винятку сфери економічної діяльності.

Тільки спільними зусиллями можливо виконати завдання, передбачені програмами реформ, і забезпечити конституційне право громадян на гідні умови праці.

Закликаємо всіх долучитися до проведення заходів з нагоди Дня охорони праці та забезпечити широку інформаційну кампанію.

22.04.2019 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Гасло Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці 2019 року

«БЕЗПЕЧНЕ ТА ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ПРАЦІ»

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році

заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

 

 

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 у нашій країні відзначають День охорони праці.

Цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці МОП підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.

 

Шановні колеги!

 

Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом.

З огляду на зобов’язання, взяті нашою країною відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 р. № 1678-VII, уряд своїм розпорядженням від 12 грудня 2018 р. № 989-р схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні (далі – Концепція) та затвердив План заходів щодо її реалізації (далі – План заходів).

Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

Реалізація Концепції має забезпечити імплементацію в національне законодавство норм Директиви Ради № 89/391/ЄЕС від 12 червня 1989 р. про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Упровадження ризикоорієнтованого підходу створить можливості для ратифікації Україною Конвенції № 187 про основи, що сприяють безпеці та гігієні праці, підписаної 15 червня 2006 р., головними принципами якої є:

визначення виробничих небезпек та оцінка ризиків;

усунення виробничих ризиків чи небезпек в місцях їх виникнення;

розвиток національної культури профілактики у сфері безпеки та гігієни праці, яка передбачає інформацію, консультації та підготовку.

Сформована в Україні ризикоорієнтована система управління безпекою та гігієною праці, що ґрунтується на відповідальності роботодавців за забезпечення безпеки і здоров’я працівників в усіх аспектах, пов’язаних з роботою, на зобов’язанні роботодавців постійно пристосовуватися до мінливих обставин, вживати необхідних заходів для створення умов, безпечних для життя і здоров’я працівників, забезпечить ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці.

Закріплення в національній правовій базі нових принципів управління ризиками створить підґрунтя для побудови ефективної системи комплексного управління безпекою та гігієною праці, розвитку і зміцнення трудового потенціалу нашої країни.

Надзвичайно важливим для досягнення оптимальних результатів у цьому питанні є вивчення, поширення та впровадження найкращого міжнародного досвіду з оцінки та управління виробничими ризиками не тільки на державному, а й на галузевому і регіональному рівнях.

У процесі реалізації окреслених завдань найефективнішими заходами будуть інформаційно-роз’яснювальні кампанії, зокрема семінари, круглі столи, конференції тощо. Адже поєднання теоретичних і практичних підходів до вивчення методик оцінки ризиків матиме найбільш дієвий ефект щодо їх успішного впровадження.

Вектор реформування сфери безпеки та гігієни праці, який визначив Уряд і впроваджують Міністерство соціальної політики та Держпраці, передбачає докорінні зміни в підходах до управління охороною праці, що своєю чергою, можуть спричинити низку труднощів. А втім, тільки в такий спосіб можливо побудувати прогресивну національну систему управління безпекою та гігієною праці.

Важливо підготуватися до майбутніх змін, правильно спрогнозувати результати реформування та забезпечити впровадження нових принципів управління.

Сучасна система заохочення до поліпшення безпеки та охорони здоров’я працівників на роботі має враховувати світові тенденції зайнятості населення, розвитку цифрових технологій (автоматизація, робототехніка, інформаційна комп’ютеризація), демографічні показники, економічну глобалізацію, кліматичні зміни та інші чинники, що впливають на стан безпеки та гігієни праці за наявних або нових виробничих ризиків.

Важко спрогнозувати, які технології існуватимуть у майбутньому, як вони будуть інтегровані у робочі процеси і який вплив - позитивний чи негативний – матимуть на безпеку праці. Тому наша діяльність, що передбачає інноваційні підходи, має бути орієнтована на людину, пріоритетність навчання і постійного розвитку протягом усього життя.

Закріплення практик щодо постійного навчання з безпеки та гігієни праці може допомогти працівникам та роботодавцям мінімізувати існуючі та потенційні виробничі ризики і тим самим покращити результати роботи в галузі охорони праці.

Серйозним викликом для України стало питання трудової міграції, зокрема професійно підготовленої молоді. Отже, потрібно забезпечити належні умови праці, щоб зупинити відтік трудових ресурсів із країни, зберегти кваліфікований та високоефективний трудовий потенціал. Це сприятиме економічному зростанню та повній зайнятості населення.

Заходи, присвячені Дню охорони праці в Україні, що пройде під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці», мають тривати протягом 2019 року й охопити якомога більшу частину працюючих громадян і всі без винятку сфери економічної діяльності.

Тільки спільними зусиллями можливо виконати завдання, передбачені програмами реформ, і забезпечити конституційне право громадян на гідні умови праці.

Закликаємо всіх долучитися до проведення заходів з нагоди Дня охорони праці та забезпечити широку інформаційну кампанію.

15.04.2019 р.

За матеріалами сайту Федерації професійних спілок України http://www.fpsu.org.ua/  

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

 

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 31.01.2019 р. № 127 «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2019 рік» розмір щомісячної виплати громадянам І та ІІ категорій  не змінився і становить відповідно 391,80 грн. та 195,90 грн.

Виплата щорічної допомоги на оздоровлення здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005р. № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно кошторисних призначень в квітні-травні 2019 року при надходженні фінансування буде проведено виплату грошової компенсації замість путівки громадянам І категорії, які зверталися з відповідною заявою та документами до 15.10.2018р. ( абз. 2 п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016р. № 854). Розмір компенсації в 2019 році становить 524,00грн.

З метою своєчасного отримання посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи  І категорії ( перереєстрації) відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» потрібно до 26 квітня 2019 року  надати в каб. № 10 управління соціального захисту населення райдержадміністрації копію паспортних даних, кольорове фото 3х4 (1шт.) та написати відповідну заяву. Заміна старого посвідчення на нове відбудеться після 6 травня 2019 року за цією ж адресою. Телефон для довідок 2-63-27.

15.04.2019 р.

 За матеріалами управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

Новий вид допомоги багатодітним сім’ям

 

З 1 квітня 2019 року в Україні впроваджено новий вид допомоги багатодітним сім’ям. Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 грн.

Урядовим рішенням з метою покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей, які виховуються в таких сім’ях, запроваджено новий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 250 від 13.03.2019 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» та запровадив з 1 квітня 2019 р. виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях. Допомога призначатиметься у розмірі 1 700 гривень.

Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Призначення і виплата допомоги здійснюється за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання.

Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто.

Для призначення допомоги органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта громадянина України подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та копії таких документів:

посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Звертаємо увагу, що для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 року включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначатиметься з 1 квітня 2019 року.

09.04.2019 р.

За матеріалами управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

Виплата у 2019 році разової грошової допомоги до Дня Перемоги

 

Згідно постанови  Кабінету Міністрів України від 20 березня 2019 р. № 237 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», визначено розміри допомог:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

- I групи — 3 850 гривень;

- II групи — 3 400 гривень;

- III групи — 2 950 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 295 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 3 850 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 840 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 530 гривень.

05.04.2019 р.

   За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Проведення перерахунку пенсії з 1 квітня без додаткового звернення

 

Відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), затвердженого постановою Пенсійного Фонду України від 18.05.2018 р. № 10-1, проводиться перерахунок пенсій.

Перерахунок пенсії проводиться з 1 квітня 2019 року, без звернення пенсіонера, на найбільш вигідних умовах тим особам, які на 1 березня 2019 року набули право на його проведення. Особи, яким проводився перерахунок з 01.04.2018 року, набудуть право на такий перерахунок з 01.04.2020 року.

Перерахунок пенсії проводиться для пенсіонерів, які продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії:

- з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію;

- з урахуванням страхового стажу  та заробітної плати (доходу), набутих після призначення  (попереднього перерахунку) пенсії.

Для пенсіонерів, які продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу:

- з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Перерахунок пенсії проводиться за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Цей Порядок не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли пенсійного віку.

05.04.2019 р.

          За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

У травні відбудеться процес перепризначення субсидій на новий рік

 

Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Цьогоріч автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься трьох мільйонів домогосподарств. Решті потрібно буде оновити Заяву та Декларацію про доходи.

Готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд та Укрпошту, ті, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Ті сім’ї, в яких станом на травень-червень матимуть борги за комуналку, будуть переведені на безготівкову монетизацію.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів І-ІІ кварталів 2019 року.

Повторно з документами – Заявою та Декларацією про доходи – у травні в управління соціального захисту населення необхідно буде звернутися:

- орендарям житла

- внутрішньо переміщеним особам

- тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб

- тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати

- тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.

Міністерство соціальної політики України не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій, тому суттєвого зменшення кількості субсидіантів у 2019-2020 роках не передбачається.

04.04.2019 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту  Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/

Павло Розенко: Ми надалі будемо удосконалювати систему монетизації субсидій та проводити виплати, підвищувати рівень життя наших пенсіонерів через різноманітні пенсійні програми

 

На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко під час зустрічі з керівниками обласних установ соціальної сфери, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів, директорами територіальних центрів з надання соціальних послуг, будинків-інтернатів для престарілих та осіб з інвалідністю, соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, керівниками соціальних підрозділів об’єднаних територіальних громад, що відбулася сьогодні в облдержадміністрації в рамках його робочої поїздки на Хмельниччину.

Розпочинаючи зустріч, Віце-прем’єр розповів про урядові ініціативи у сфері соціального захисту громадян, зокрема, щодо монетизації субсидій, індексації пенсій, підтримки багатодітних сімей.

Зокрема, він зауважив, що в державі триває наступний етап реформування системи виплати субсидій – монетизація, яку Уряд запровадив з березня. Віце-прем’єр нагадав, що Кабінет Міністрів вже тривалий час працює над тим, що ця система стала простою, зрозумілою та прозорою для громадян. Як результат, 90% субсидій зараз перераховують  в автоматичному режимі.  Монетизація ж, за його словами, це наступний крок на цьому довгому шляху.

“Монетизація субсидій – це крок вперед, який, ще раз наголошую, розпочався не сьогодні. Це позитивний момент, коли ми врешті решт відходимо від системи паперової роботи, коли ми надаємо можливість людям самостійно платити за житлово-комунальні послуги і в цей же час, самостійно віднайти шляхи для економії цих ресурсів, а зекономлені кошти використати для своїх потреб,” – наголосив високопосадовець.

“Сьогодні в державі проходять три потужних реформи: монетизація субсидій, нова система перерахунку пенсій та медична реформа. Ще один момент, до якого ми маємо готуватися – з першого квітня маємо забезпечити виплату нового виду соціальної допомоги багатодітним сім’ям, – зазначив Павло Розенко. – Наше з вами завдання – провести цей процес максимально спокійно, впевнено і переконливо, так як вміє робити це наша соціальна сфера.”

Віце-прем’єр наголосив, що наразі Уряд робить все, щоб окремі неузгодженості, які виникли  в процесі впровадження монетизації внаслідок недосконалості обміну інформацією між Пенсійним фондом та Ощадбанком, між Пенсійним фондом та управліннями соціального захисту, були вирішені якнайшвидше. Головне, каже він,  спокійно пояснювати громадянам ситуацію, адже такий глобальний проект монетизації соціальної допомоги в державі реалізовується вперше.

“В масштабах держави це понад 3 млн. домогосподарств. Цей процес новий для нас всіх, тому у ньому можуть бути певні збої, але ми намагаємося вчасно на них реагувати. Але найголовніше, що ми даємо людям нові можливості для  збереження частини ресурсів,” – наголосив Павло Розенко.

Окремо Віце-прем’єр-міністр зупинився на нових ініціативах Уряду, що стосуються пенсійного забезпечення: “З 1 березня кожен пенсіонер відчує, що ми переходимо до щорічного процесу індексації і осучаснення пенсій. З 1 березня людина буде отримувати нову індексовану пенсію. Сьогодні близько 10 млн. українців вже отримали такий перерахунок, і відповідно до рішення Президента та Уряду, розмір цієї індексації не може бути нижчим за 100 грн.  Дуже важливо, що близько 2,5 млн. українців отримали індексацію понад тисячу гривень, бо це демонструє, що попри важкий фінансовий стан, в якому продовжує перебувати наша держава, адже війна нікуди не ділася, ми все-таки знаходимо можливості для того, щоб індексувати пенсії.”

Павло Розенко зазначив, що окремою соціальною ініціативою, яку проголосив Президент України є одноразова виплата тим людям, які мають великий страховий стаж, але мали малі заробітні плати, через що зараз отримують мінімальні пенсії. В рамках цієї ініціативи понад 2 млн. грн. громадян отримали додаткову надбавку до пенсії у розмірі 2410 грн.

Віце-прем’єр наголосив, що незважаючи на політичні процеси в країні, є жорстка позиція Президента та Уряду щодо впровадження цих кроків в державі, саме тому усі виплати, пільги та субсидій будуть відбуватися згідно плану: “Ця, поки що одноразова, виплата є своєрідним елементом соціальної справедливості. Разом з тим, наголошую, що незважаючи на заяви окремих політиків, жодних виплат припиняти не будемо. Ми надалі будемо удосконалювати систему монетизації субсидій та проводити виплати, підвищувати рівень життя наших пенсіонерів через різноманітні пенсійні програми. Ми працюємо задля людей, і це наша головна місія.”

Також урядовець додав, що в Уряді працюють над тим, щоб у майбутньому відкоригувати формулу перерахунку пенсій та перевести цих людей на більш справедливий механізм осучаснення пенсії.

У продовження роботи заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина доповіла, як відбуваються згадані реформи у нас в області, та які заходи вживаються місцевими органами влади задля забезпечення соціального захисту вразливих категорій громадян. Її інформацію доповнили начальник Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга Заярнюк, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська, директор Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич. Посадовці поінформували Павла Розенка про успіхи та проблемні питання, з якими стикаються їх установи в процесі впровадження реформ.

Так, Ольга Заярнюк звернула увагу на проблему з виплатою субсидій родичам померлих пенсіонерів, з якою зараз зіткнулися в області. Фактично, за фактом смерті громадянина Пенсійний фонд закриває його рахунок, але кошти субсидії, нараховані за минулий місяць мають на нього надійти. В результаті виникає питання щодо порядку здійснення цієї виплати родині померлого.

Світлана Лукомська порушила питання щодо низького рівня заробітної плати у працівників соціальної сфери, а Яків Цуглевич звернувся до Віце-прем’єра із проханням сприяти вирішенню питань оновлення парку карет швидкої та реформування диспетчерської служби екстреної медичної допомоги в області.

Віце-прем’єр заслухав усі висловлені побажання та зазначив, що на них обов’язково буде відповідна реакція з боку Уряду. На завершення Павло Розенко висловив подяку працівникам соціальної сфери області за небайдужість та ту величезну роботу, яку вони виконують, аби громадяни області, що потребують допомоги від держави, змогли в повній мірі реалізувати своє право на неї.

Участь у даному зібранні взяли представники Ізяславського району: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко, директор Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Наталія Павлюк.

29.03.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбулась чергова нарада із соціальними працівниками

 

Відповідно до плану роботи територіального центру  на I квартал 2019 року 26 березня в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено  семінар-нараду із соціальними робітниками. Учать у даному зібранні взяли  директор територіального центру  Павлюк Н.А., завідувач відділення Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочавши нараду, директор територіального центру Павлюк Н.А. ознайомила присутніх із методичними та соціальними аспектами, доглядом за тяжкохворою людиною вдома. Також вона провела інструктаж про порядок утримання на об’єкті засобів пожежогасіння, дії працівників при виявленні на об’єкті, приміщенні задимлення, загорання або пожежі.

Завідувач відділення Дацюк Т.І. ознайомила учасників зібрання щодо Державних стандартів соціальної послуги догляду вдома, загальні підходи до організації та надання соціальної послуги догляду вдома, підведення підсумків щодо вшанування ветеранів війни, звітність про пророблену роботу.

На завершення керівником територіального центру було підведено підсумки семінар-наради та надано відповіді на порушені запитання.

28.03.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального центру

 соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

З 1 КВІТНЯ УРЯД ЗАПРОВАДЖУЄ ДОПОМОГУ БАГАТОДІТНИМ СІМЯМ: 1700 ГРИВЕНЬ НА ТРЕТЮ І КОЖНУ НАСТУПНУ ДИТИНУ

 

З 1 квітня 2019 року в Україні збільшується допомога багатодітним сімям. Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 грн. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років.

Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6-ти років, держава виплатить на кожну з них по 1 700 грн. Це додатково до щомісячних 860 грн. допомоги при народженні дитини.

В Україні наразі налічується 160 тисяч багатодітних сімей, в яких є діти віком до 6 років. Уряд для підтримки народжуваності в країні планує до кінця року виплатити таким батькам понад 2,4 млрд. грн. фінансової підтримки.

Як отримати виплату?

Для того, щоб оформити допомогу на дитину, мамі або татові слід звернутися у найближче відділення соціального захисту населення і написати Заяву  на отримання грошей.

При собі також потрібно мати оригінал та копію посвідчення багатодітної сім’ї, без якого оформити допомогу буде неможливо, та свідоцтва про народження дітей.

Виплати здійснюватимуться через Укрпошту чи уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховуються 860 грн.

Навіть якщо дитині 5 років, допомогу варто оформити – за рік держава фінансово підтримає сімю, надавши безповоротно 20 400 гривень на третю і кожну наступну дитину.

Збільшення народжуваності – один з головних пріоритетів Уряду

За три роки Уряд Володимира Гройсмана впровадив три нових фінансових механізми соціальної підтримки родин, в яких народжуються діти.

З вересня 2018 року кожній жінці, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно видається подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами.

З січня 2019 року Уряд надає грошову компенсацію на послугу няні. Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я, яка оформила «муніципальну няню», безповоротно щомісяця отримує ще 1 626 гривень.

З квітня 2019 року зростає допомога багатодітним сімям.

Володимир Гройсман: «Дитина має добре розвиватися, мати критичне мислення. Всі ті, хто сьогодні інвестують свої зусилля у дітей, мають отримати повагу суспільства, достойну зарплату. Тому Уряд щоразу розширює  підтримку сімей, в яких народжуються діти. Наша ціль – щоб українців ставало більше. Це не питання одного року, але якщо ми системно ухвалюємо правильні рішення, то в середній і довгостроковій перспективі побачимо результати».

 26.03.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua 

 

Контроль за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності закладами охорони здоров’я Фондом соціального страхування буде посилено!

 

По Шепетівському відділенню у 2018 році, порівняно з 2017 роком відбулось збільшення як кількості виданих закладами охорони здоров’я листків непрацездатності, так і збільшення кількості днів хвороби, що свідчить про зростання в регіоні рівня захворюваності. Аналогічна ситуація спостерігається і по інших регіонах України.

Згідно оперативних даних січня-лютого 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року також відбувається подальший ріст вищевказаних показників, що викликає неабияку стурбованість керівництва Фонду соціального страхування України. Так, протягом січня-лютого цього року до відділення поступили заявки-розрахунки для оплати по 1388 листках непрацездатності, що на 100 лікарняних більше відповідного періоду минулого року. Загальна кількість днів хвороби, що підлягає оплаті за два місяці 2019 року, становить 13054дні, що на 462 дні більше відповідного періоду минулого року.

Враховуючи те, що листок непрацездатності є підставою для отримання застрахованою особою за рахунок коштів Фонду соціального страхування України допомоги по тимчасовій непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та хворим членом сім’ї, правомірність його видачі й продовження є основою ефективного функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Контроль за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, попередження випадків підроблення та фальсифікації листків непрацездатності є пріоритетним напрямом роботи Фонду соціального страхування України.

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності, наданий за рахунок коштів Фонду соціального страхування по Шепетівському відділенні, у 2018 році склав 176,93 грн, що на 45.65 грн (34,7%) більше, ніж у 2017 році. А у  поточному році середньоденний розмір допомоги по тимчасові непрацездатності сягнув 210,17 грн. Збільшення середнього розміру компенсації втраченого заробітку за час хвороби пов’язане із ростом мінімальної заробітної плати, а також із загальним зростанням фонду оплати праці по країні.

Зважаючи на ріст рівня захворюваності із початку 2019 року, що суттєво впливає на витрати Фонду, порушення порядку видачі, продовження та заповнення листків непрацездатності, а також необґрунтованість їх видачі та продовження лікарями закладів охорони здоров’я є недопустимим та буде під постійним контролем спеціалістів Фонду. Шепетівським відділенням направлено листи для страхувальників з високою захворюваністю з вимогою провести аналіз, з метою запобігання зловживань з боку працівників, а також проведено робочі  зустрічі з керівниками медичних закладів.

Цільове використання коштів – це запорука фінансової стабільності Фонду соціального страхування України, що є найважливішою передумовою належного соціального захисту застрахованих осіб та потерпілих на виробництві.

25.03.2019 р.    

За матеріалами Шепетівського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України в Хмельницькій області

Муніципальна няня

 

З 01.01.2019 року в Україні запрацював ще один вид державної соціальної допомоги батькам – це «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога молодим сім’ям. Крім щомісячної   допомоги при народженні дитини 860 грн., сім’я зможе щомісяця отримувати на відшкодування послуги няні компенсацію, в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років (з 01.01.2019 року – 1626 грн.) за кожну дитину до трьох років, яку доглядає муніципальна няня.

Право на отримання компенсації послуги “муніципальна няня” мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір) з «муніципальною нянею». Тобто батьки (усиновлювачі), опікуни дитини – це отримувачі послуги.

Муніципальна няня - будь-яка фізична особа - підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) / юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), (крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти), та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги та муніципальною нянею. Родичі дитини – бабуся або дідусь – також можуть бути муніципальною нянею, потрібно лише зареєструватись ФОП або юридичною особою, і укласти договір з отримувачем послуги.

У договорі має бути зазначено назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач послуги протягом місяця після укладення договору подає управлінню соціального захисту населення за місцем свого проживання такі документи:

заяву про надання компенсації послуги “муніципальна няня”;

заяву про перерахування коштів для компенсації послуги “муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку;

копію договору між отримувачем послуги  та муніципальною нянею;

документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня” (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка);

свідоцтво про народження дитини  (копія);

паспорт отримувача послуги (копія);

документ, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства) (копія);

документ про присвоєння реєстраційного номера платника податків отримувача послуги (копія);

рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Компенсація послуги “муніципальна няня” призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений в укладеному договорі між отримувачем послуги  та муніципальною нянею.

Виплата здійснюється щомісяця на підставі поданих отримувачем послуги до 5 числа щомісяця документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні.

18.03.2019 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Індексація пенсії з 1 березня 2019 року

 

Однією із складових пенсійної реформи, яку розпочато у жовтні 2017 року змінами, внесеними до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, є осучаснення пенсій, тобто їх обов’язковий автоматичний перерахунок відповідно до показників інфляції і зростання заробітної плати в країні.

Востаннє пенсії осучаснювалися у жовтні 2017 року. Цього року вперше і надалі щорічно пенсії індексуватимуться автоматично.

Формула обчислення основного розміру пенсії є незмінною і враховує тривалість стажу особи (коефіцієнт стажу), величину заробітної плати, яку вона отримувала (коефіцієнт заробітної плати), а також рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсій. Перші два показники є індивідуальними у кожного громадянина, а третій – однаковий для всіх, кому пенсія призначається в певному році. Саме цей показник і буде щороку переглядатися, а отже і збільшуватиметься основний розмір пенсійної виплати.

20 лютого 2019 року на виконання Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 124, якою визначено порядок і дату індексації пенсій, а саме – з 1 березня 2019 року.

У 2019 році перерахунок пенсій проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 року, а саме 3764,4 гривень, на коефіцієнт 1,17. Тобто, з 1 березня 2019 року пенсії перераховані із застосуванням показника середньої заробітної плати 4404,35 гривень (3764,40 х 1,17), відповідно буде збільшено основний, базовий розмір пенсії.

У разі коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягатиме 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Також, з метою поліпшення пенсійного забезпечення громадянам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають необхідний страховий стаж: жінки – 30 років а чоловіки – 35 років (для осіб, яким пенсії призначені до 01.10.2011 – 20 і 25 років відповідно), і у яких загальний розмір пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) після перерахунку з 01.03.2019 не досягає або дорівнює 1669,20 гривень, встановлюється одноразова доплата в сумі 2410,17 гривень. Виплата одноразової доплати зазначеним особам проводиться рівними частинами у березні – 1205,09 гривень та у квітні – 1205,08 гривень.

Порядком перерахунку також визначено, що у випадку коли розмір пенсії, обчислений відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, буде більшим від розміру пенсії, обчисленого відповідно до спеціальних законів (для прикладу – пенсії колишніх державних службовців, науковців, журналістів, працівників органів місцевого самоврядування тощо), проводиться автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, за матеріалами пенсійних справ. Про таке переведення органи Пенсійного фонду України інформуватимуть зазначених осіб шляхом надсилання листа або смс-повідомлення на номер мобільного телефону операторів мобільного зв’язку України. Такі особи, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України для переведення на пенсію відповідно до спеціального закону з установленням її розміру, отримуваного до такого переведення.

Зазначений перерахунок проводиться органами Пенсійного фонду України автоматично.

Додатково звертатися пенсіонерам для проведення цього перерахунку не потрібно.

15.03.2019 р.

                                                                                                              Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Виплата житлових субсидій у готівковій формі через АТ «Ощадбанк»

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 62 внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, згідно з якими визначено механізм виплати житлових субсидій у готівковій формі.

Відповідно до пункту 186 Положення виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється:

особам, які одержують пенсії, - через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ „Укрпошта”, де особа одержує пенсію;

особам, які не одержують пенсії, - через АТ „Ощадбанк” шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему „Система термінових переказів „Швидка копійка” або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ „Ощадбанк”.

При цьому через технічні проблеми певна частина одержувачів пенсії не була Ідентифікована Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії і, як наслідок, виплата цим особам житлової субсидії у готівковій формі буде здійснюватися через АТ „Ощадбанк”.

Стаття 245 Цивільного кодексу України передбачає різні форми довіреності, зокрема, довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування.

Одночасно звертаємо увагу, що у довіреності має бути чітко визначено перелік дій, на які уповноважено довірену особу від імені довірителя, зокрема, отрмання житлової субсидії у готівковій формі через платіжну систему „Система термінових переказів „Швидка копійка”, відкриття поточного рахунку в АТ „Ощадбанк” та розпорядження ним, отримання банківської платіжної картки, випущеної до такого рахунку.

Що стосується вирішення цього питання у містах, то відповідно до частини четвертої статті 245 Цивільного кодексу України довіреність на одержання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів та поштової кореспонденції (поштових переказів, посилок тощо) може бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання.

Таким чином, у містах посвідчення довіреності можуть здійснювати за місцем проживання довірителя, зокрема, житлово-експлуатаційні організації, ОСББ, ЖБК тощо. При цьому з метою забезпечення контролю за здійснення виплати житлової субсидії у готівковій формі довіреною особою у таких випадках має виступати працівник територіального центру соціального обслуговування.

15.03.2019 р.

Управління соціального захисту

 населення райдержадміністрації

Про перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року та виплати одноразової допомоги

 

З 1 березня 2019 року Пенсійний фонд України провів перерахунок пенсій, передбачений частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Для перерахунку пенсій звертатись до органів Пенсійного фонду із заявою не потрібно, його проведено автоматично. 

Суть перерахунку: показник середньої заробітної плати, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, за попередній рік.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 затверджено порядок проведення індексації та коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.

 

Перерахунок пенсій проведено для осіб, які отримують пенсії, призначені згідно із законами України:

– “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” – на коефіцієнт 1,17 збільшується показник 3 764,40 грн (середня заробітна плата за 2014-2016 роки); 

– “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (з числа військовослужбовців строкової служби) – на коефіцієнт 1,17 збільшується показник 3 764,40 грн;

– “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (які отримують пенсії обчислені, виходячи із заробітної плати, визначеної за роботу у зоні відчуження) – на коефіцієнт 1,17 збільшується показник 928,81 грн (середня заробітна плата (дохід) на одну застраховану особу, з якої сплачено страхові внески, за 2006 рік).

Не передбачено проведення індексації пенсій, призначених за «спеціальними» законами (державним службовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування, прокурорам, суддям, народним депутатам тощо). 

Із 10,2 млн пенсіонерів, яким проведено перерахунок, розмір пенсії підвищено для 8 972 тис пенсіонерів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 передбачено, що якщо після перерахунку розмір пенсії зростає, то таке підвищення не може бути меншим за 100 гривень. 

Крім того, пенсіонерам, які отримують пенсії, призначені згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають повний страховий стаж (35 років чоловіки, 30 років – жінки, а для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, 25 років чоловіки, 20 років жінки) та у яких розмір пенсії не перевищує суми 1669,20 гривень (40% від мінімальної заробітної плати 4173 грн.), виплачується одноразова доплата до пенсії в сумі 2410,17 грн Одноразова доплата виплачуватиметься рівними частинами (по 1205,09 грн) у березні та у квітні. 

Одноразову доплату до пенсії встановлено 2 095 111 особам.

Середня сума підвищення для осіб, пенсії яких підлягали перерахунку, склала 514,5 грн. (з урахуванням сум одноразової доплати), а для осіб, у яких розмір пенсії зріс – 586,10 грн. (з урахуванням одноразової доплати).

 

Розподіл пенсіонерів за діапазонами підвищення пенсій наступний:

до 100 грн. включно – 1 991 457 осіб,

від 100,01 грн. до 400 грн. – 2 536 385 осіб,

від 400,01 грн. до 500 грн. – 798 016 осіб,

від 500,01 грн. до 700 грн. – 761 140 осіб,

від 700,01 грн. до 1000 грн. – 425 537 осіб,

понад 1000 грн. – 2 459 824 осіб.

Виплата перерахованих пенсій та одноразової доплати проводиться починаючи з 4 березня.

11.03.2019 р.

 

За матеріалами Пенсійного фонду України https://www.pfu.gov.ua/

 

До відома отримувачів субсидій!

 

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято 06.02.2019 року Кабінетом Міністрів України.

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк, і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 2000 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1600 гривень, 400 гривень залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.

Всім, хто звернувся вперше за субсидією в 2019 році і субсидію призначено з 2019 року виплата готівки в березні, квітні, травні  2019 року проводитись не буде. Розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а ці особи отримають готівку за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

28.02.2019 р.

Управління соціального захисту

 населення райдержадміністрації

 

Відбулась чергова нарада із соціальними працівниками

 

Відповідно до плану роботи територіального центру  на I квартал 2019 року 26 лютого в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено  семінар-нараду із соціальними робітниками. Учать у даному зібранні взяли  директор територіального центру  Павлюк Н.А., завідувач сектору прийому громадян відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення райдержадміністрації Личманюк С.В., завідувач відділення Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочала нараду Павлюк Н.А., проінформувавши присутніх про надання соціальних послуг територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) найменш захищеним верствам населення району в осінньо-зимовий період 2018/2019 років, та завдання і пріоритетні напрямки роботи в поточному році. Крім того виступаюча наголосила про проведення обстеження соціально-побутових умов проживання ветеранів війни, соціальний захист ветеранів війни, їх оздоровлення. Також керівник провела інструктаж про дотримання правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, електромережі, необережного поводженням вогнем.

Завідувач сектору прийому громадян відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Личманюк С. В. повідомила про зміни в оформленні та отриманні житлових субсидій, соціальних допомог, надала відповіді на порушені питання.

Завідувач відділення Дацюк Т.І. ознайомила учасників зібрання із Державними стандартами соціальної послуги догляду вдома, загальними підходами до організації та надання соціальної послуги догляду вдома. Крім того було обговорено із присутніми проект Державного стандарту фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору, підготовленого Управлінням інтегрованих соціальних послуг Міністерств соціальної політики України.

На завершення керівником територіального центру було підведено підсумки семінар-наради та надано відповіді на порушені запитання.

27.02.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального центру

 соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

 

 

Інформаційний вісник Уряду: Як працюватиме монетизація субсидій

 

Уже через два тижні субсидія громадянам виплачуватиметься готівкою. Всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Пенсіонери отримають допомогу від держави у березні разом із пенсією. Ті громадяни, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом із пенсією доставить Укрпошта.

Решта субсидіантів зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні Ощадбанку за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Увага! Таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.

Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд.
Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року, у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019–2020 рр. не призначатимуть.

Нагадаємо, щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому всім отримувачам субсидій потрібно обов’язково подати Заяву і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення допомоги стосуватиметься лише тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році.

 19.02.2019 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету міністрів України

Субсидії готівкою з березня 2019 року

 

З 01.02.2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 06.02.2019 р. № 62, згідно якої житлова субсидія не призначатиметься, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію  про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком (раніше – понад два місяці заборгованості), загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.) на день звернення за призначенням житлової субсидії. Відповідна норма не застосовуватиметься під час призначення субсидії громадянам на наступний період у разі, коли Мінсоцполітики не забезпечило фінансування житлових субсидій таким громадянам у грошовій формі (у тому числі готівковій).

Крім того, визначено, що перерахунок житлової субсидії може бути здійснений за зверненням одержувача з місяця звернення:

– непрацюючим пенсіонерам, якщо розрахунок житлової субсидії проводився з урахуванням отриманої зарплати;

– особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого призначено субсидію;

– непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі гроші» для розрахунків за комунальні послуги, які виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відтепер даний Порядок визначатиме механізм використання коштів, передбачених у держбюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Так, визначено, що житлова субсидія надаватиметься громадянам, які звернулися за її призначенням до 31 грудня 2018 року – за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам шляхом перерахування коштів на рахунки управителів багатоквартирного будинку та виконавців комунальних послуг – за січень 2019 року; за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, шляхом виплати одержувачам у готівковій формі – починаючи із житлової субсидії, нарахованої за лютий 2019 року, про що одержувачу надсилатиметься персональне повідомлення на адресу домогосподарства.

Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюватиметься:

1) особам, які одержують пенсії, – Мінсоцполітики через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами ПФУ коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», де особа одержує пенсію. Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюватиметься одночасно з виплатою пенсій;

2) особам, які не одержують пенсії, – Мінсоцполітики через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка» або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк».

МАТЕРІАЛИ

15.02.2019 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Кошти від розмитнення автомобілів на єврономерах маємо використати для індексації пенсій – Президент

 

Президент Петро Порошенко закликав власників автомобілів з іноземною реєстрацією скористатися останніми днями дії пільгового періоду для легалізації зазначених транспортних засобів. Це сприятиме не лише наповненню безпосередньо бюджету Пенсійного фонду, а й дозволить здійснити індексацію пенсій, наголосив Глава держави.

«Чому це так важливо для мене як для Президента? Тому, що мова йде про наповнення Пенсійного фонду. Вже зараз 5 мільярдів гривень надійшли до Пенсійного фонду», - наголосив Президент на нараді щодо підсумків роботи закону, який дозволяє легалізувати ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами.

Петро Порошенко зауважив, що залишилося фактично 11 днів до завершення пільгового періоду розмитнення таких автомобілів. «Зараз темп йде хороший», - додав він.

Президент зазначив, що цей показник є значно вищим за той, що прогнозували експерти при плануванні надходжень до бюджету країни. За його словами, фахівці «при розрахунках показників бюджету були набагато більш обережними і песимістичними».

«Це дає можливість нам вирішити питання індексації тих пенсій, які не були проіндексовані у 2015-2016 роках в силу обставин – військових, бюджетних», - наголосив Глава держави.

Петро Порошенко звернувся до Прем’єр-міністра України та голови Пенсійного фонду, спираючись на наявні показники, внести пропозиції щодо індексації. «Зараз, коли ми вже бачимо певні позиції – щоб ми підготували позиції щодо вирішення питань захисту тих, хто зараз, в першу чергу постраждав – це пенсіонери, які отримують мінімальну пенсію. Щоб ми знайшли можливість використати кошти, які надходять від розмитнення автомобілів, для вирішення цієї гострої і болючої соціальної проблеми», - також підкреслив Президент.

Звертаючись до присутнього на нараді виконуючого обов'язки заступника Голови ДФС Віктора Кривіцького, Президент акцентував увагу на наданні пріоритету тим, хто звертається з питання легалізації так званих «євроблях» саме через те, що кошти від цієї операції спрямовуються до Пенсійного фонду. «Ми маємо захистити своїх людей. І тому прохання при регулюванні цих позицій, щоб ми дали пріоритет і захист людям», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави також зазначив, що має бути нормативно врегульовано питання «задвоєння» штрафів та зменшено кількість довідок, сертифікатів, які вимагаються під час такої реєстрації.

Також він звернув увагу на питання терміналів, де мають перебувати ці автомобілі на час оформлення, зауваживши, що на державних терміналах є можливість перебувати безкоштовно.

 12.02.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Інформаційний вісник Уряду: За лютий субсидіанти отримають від уряду готівку для оплати комунальних платежів

 

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято сьогодні Кабінетом Міністрів України.

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк, і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень  залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за водучи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.

Всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

 06.02.2019 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Здійснення соціальної роботи з питань попередження домашнього насильства Ізяславським РЦСССДМ

  

31 січня фахівцем  Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із працівниками Ізяславської районної філіїї Хмельницького обласного центру зайнятості було проведено інформаційно-просвітницький захід на тему «Стоп домашньому насильству!».

Метою проведення даного заходу було ознайомлення осіб, які перебувають на обліку Ізяславської районної філіїї Хмельницького обласного центру зайнятості, із видами насильства, причинами його виникнення та заходами, які потрібно вжити у разі можливої небезпеки. У ході семінару учасники, кількість яких становила 30 осіб, отримали буклети та пам’ятки інформативного характеру з даної проблематики.

01.02.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Уряд збільшує соціальну допомогу сім”ям, в яких народжуються діти – “муніципальна няня” і “пакунок малюка”

 

Муніципальна няня додатково до щомісячних виплат на дитину

Кожній українській сім’ї, в яких народжуються діти, Уряд надає грошову допомогу у розмірі 41 280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами впродовж наступних 36 місяців. Протягом трьох років декретної відпустки держава також щомісяця сплачує за маму єдиний соціальний внесок, що збільшує її страховий стаж.

З вересня 2018 року Уряд впровадив ще один вид соціальної підтримки материнства – «пакунок малюка». Кожна жінка, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно отримує подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року.

З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям.

Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень  на відшкодування послуги няні. На це Уряд у Державному бюджету заклав 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою від Уряду зможуть скористатися 25 тисяч сімей.

 

Подвійна вигода

Урядовий проект «муніципальна няня» має три мети. Перша – це підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці держава  виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню.

Безповоротна допомога від Уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей. З січня 2019 року сім’я  зможе отримувати щомісяця 1 626 грн. відшкодування послуги помічниці для своєї дитини.

Це додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення  вкінці кожного місяця і автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

 

Друга мета Уряду полягає в підтримці жінок працездатного віку, які працюють нянями.

Рідко знайдеш випадок, коли«помічницю мами» оформляють в сім’ю офіційно. Зазвичай це тіньова зайнятість, яка не є вигідною для тих, хто ще не досяг пенсійного віку. А ринок праці в Україні свідчить, що нянями в основному працюють ті, кому до пенсії залишилося 5 і більше років. Тож, держава, турбуючись про гідну пенсію для таких жінок, пропонує «офіційне» працевлаштування по догляду за дітьми.

Як це виглядатиме на практиці? Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який, до слова, не потребуватиме нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/ юридична особа підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Чому це вигідно для няні? Пояснюємо на конкретному прикладі.

У містах мільйонниках місячна заробітна плата няні коливається від 8 до 10 тис грн.. Зареєструвавшись підприємцем 3 групи, жінка сплачуватиме щомісяця податок (5% від суми доходу) у розмірі 500 грн. і ЄСВ – 816 грн.. Це загалом 1319 грн.

Якщо жінці на даний момент 55 років, її пенсійний вік за умови наявності 30 річного страхового стажу настане у 60 років. Але жінка має всього 25 років страхового стажу. Урядовий проект «муніципальна няня» дає змогу за 5 років інвестувати у свій страховий стаж, при цьому офіційно отримуючи заробітну плату, яка на даний момент прирівнюється до  середньої в Україні, і вийти на пенсію на три роки раніше.

Оскільки більшість нянь в Україні жінки працездатного віку, формалізація відносин з батьками стане практичною і для оформлення житлової субсидії. Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу лише за умови сплати ЄСВ. А у випадку відкриття ФОПа єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця і впливає на збільшення страхового стажу такої людини.

 

Третя мета Уряду – «страхування» сімей від недобросовісних нянь. Формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках. А Уряд потурбується про соціальний захист обох.

30.01.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

 державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Умови призначення пенсії за віком з 1 січня 2019 року

 

З 2017 року, після набрання чинності норм пенсійної реформи умови призначення пенсії змінюються щороку.

Зокрема, до 1 січня 2018 року пенсії за віком призначалися після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. З 1 січня 2018 року пенсії за віком призначалися після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 25 років. В 2028 році на пенсію варто розраховувати тим, у кого страховий стаж складе 35 років.

З 1 січня 2019 року  в 60 років вийти на пенсію можуть лише особи, які мають не менше 26 повних років стажу. Ті ж, хто має стаж від 16 до 25 років, зможуть піти на відпочинок тільки у 63 роки. Якщо стаж  менше 16 років, то на пенсію можна буде розраховувати лише у 65 років.

Крім того, до досягнення вищезазначеного віку, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

55 років - які народилися по 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Отже, починаючи з 1 січня 2018 року, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності такого страхового стажу:

 

Рік виходу на пенсію

Вік пенсіонера

60 років

63 роки

65 років

Кількість років необхідного страхового стажу

2018

25

15-25

15

2019

26

16-26

15-16

2020

27

17-27

15-17

2021

28

18-28

15-18

2022

29

19-29

15-19

2023

30

20-30

15-20

2024

31

21-31

15-21

2025

32

22-32

15-22

2026

33

23-33

15-23

2027

34

24-34

15-24

2028

35

25-35

15-25

 

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, необхідного страхового стажу на дату досягнення віку, пенсію за віком може бути призначено після набуття особою страхового стажу, який був необхідний на дату досягнення відповідного віку.

Наявність необхідного страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.

28.01.2019 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Перерахунок  пенсії з 1 січня 2019 для деяких осіб

 

Відповідно до пункту 2 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2019 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 2019 року — 4173 гривні.

Отже,  мінімальний розмір пенсії за віком для осіб, які досягли віку 65 років за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 1669,20 грн. (4173*40%).

10.01.2019 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Управління Держпраці: першого січня 2019 року змінився розмір фінансових санкцій за порушення законодавства про працю

 

З першого січня 2019 року мінімальна заробітна плата становить 4 173 грн. та у погодинному розмірі – 25,13 грн.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

1.- 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125 190 грн. (якщо мінімальна зарплата 4 173 грн.) за наступні порушення:

– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору

– оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час

– виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

2.- 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41 730 грн. (якщо мінімальна зарплата 4 173 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

3. – 3 мінімальні зарплати, – це 12 519 грн. (якщо мінімальна зарплата 4 173 грн.) за такі види порушень:

– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

4.- 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41 730 грн. (якщо мінімальна зарплата 4 173 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

5. – 1 мінімальна зарплата (4 173 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу суб’єкту господарювання загрожує штраф у 125 190 грн.

Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 4 173 грн.

Крім того, статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 142 190 грн. (125 190 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 4 173 грн. фінансового штрафу і до 1 700 грн. адміністративного штрафу.

Повідомляємо, що консультації з питань застосування законодавства про працю можна отримати у Громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги Управління Держпраці у Хмельницькій області за адресою м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 74, 1 поверх, або по телефону (0382) 656 – 448.

10.01.2019 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Цього року перерахунок пенсій здійснюватиметься автоматично, – Володимир Гройсман

 

Цього року в Україні вперше буде здійснено перерахунок пенсій в автоматичному режимі на основі чіткої формули, яка враховує показник середньої зарплати та рівня інфляції. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«В січні у нас буде перерахунок пенсій для військових пенсіонерів, це десь 500 тис. осіб. А 1 березня буде масовий перерахунок пенсій для всіх українських громадян. Це буде вперше автоматична індексація», – сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що відтепер індексація буде щорічною і не залежатиме від політичних рішень. Окрім того, йде пошук вирішення проблеми людей, які мають великий стаж роботи, але все життя отримували невелику зарплату, а отже, мають невелику пенсію.

При цьому основою всіх змін, за словами Глави Уряду, будуть можливості економіки. «Основою всіх змін має бути сильна і відкрита економіка», – сказав Володимир Гройсман.

 04.01.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

 

 

 

   

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2019 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/