головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                 
  НОВИНИ   СУБСИДІЇ   РОЗ'ЯСНЕННЯ   ПОСЛУГИ  
                 
                 
                 
                 
 

 

30300, Хмельницька область, м. Ізяслав, вул.Шевченка,10 в
тел. (03852) 4-29-01, e-mail:  03198422@mail.gov.ua, iz_upszn@ukr.net

 

"Гаряча лінія " з питань надання субсидій та допомог  -  тел. 4-29-04; 4-29-01
    "Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової " зайнятості населення - тел. 4-29-03

 
   
 

графік мобільного соціального офісу

  Реєстр  колективних договорів          
                 

 

ДОРОЖНЯ КАРТА ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ В МЕЖАХ КРАЇНИ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРШОЧЕРГОВИХ ПОТРЕБ

Деякі види матеріального забезпечення, пільг, гарантій та послуг, встановлених законодавством для повнолітніх і неповнолітніх осіб з інвалідністю

Проведення аудиту доступності для

маломобільних груп населення (далі - МГН) об’єктів житлового, громадського призначення

та транспортної інфраструктури

(із визначенням потреби дообладнання об’єктів засобами

доступності для МГН)

 

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 24.09.2015 р. № 507/2015-р "Про внесення змін до  Положення про комісію з питань призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій"

 

Наказ управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від 20.11.2015 р. № 21/О "Порядок використання  коштів районного бюджету на оздоровлення демобілізованих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, які брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей"

 

Хмельницький обласний контактний центр, як суб´єкт Національної системи опрацювання звернень громадян до органів виконавчої влади, створений у 2012 році.

Головною метою створення є удосконалення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування із зверненнями громадян, забезпечення оперативного реагування на проблемні питання життя населення, які порушуються у зверненнях, якості підготовки та прийняття рішень з порушених питань, створення необхідних для реалізації своїх законних прав та інтересів додаткових умов для забезпечення громадян інформаційно-консультативною інформацією, проведення моніторингу основних проблемних питань, що потребують прийняття рішень на державному рівні, а також інформування жителів області про пріоритетні питання державної політики.

Головним завданням Хмельницького обласного контактного центру є забезпечення оперативного розгляду органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування звернень, що подаються громадянами, підприємствами, установами та організаціями за єдиним телефонним номером та через мережу Інтернет.

З метою подання звернень можна звернутися на Урядову «гарячу лінію» 1545 до Хмельницького обласного контактного центру – 0 800 50 88 99,

+38 0382 79 50 79 та +38 0382 70 30 81.

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ізяславський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальни послуг)

 

 

   

НОВИНИ

 

 

 

 

Підсумок 2020 року: ринок праці Хмельниччини

 

У 2020 році ринок праці Хмельниччини зазнав суттєвих змін. Пандемія коронавірусу внесла свої корективи в життя кожного із нас. Карантинні обмеження призвели до скорочення робочих місць та збільшення безробітних. Але не дивлячись на це, фахівці центрів зайнятості та філій Хмельниччини не припиняли підбір підходящих вакансій для безробітних та допомагали роботодавцям в укомплектуванні робочих місць.

Так, послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 63,4 тис. громадян, з яких 43,9 тис. мали статус безробітного. Кількість осіб, працевлаштованих за сприянням обласної служби зайнятості становила 19,1 тис. осіб, в тому числі 13,7 тис. осіб зареєстрованих безробітних.

Протягом 2020 року, 5,5 тис. роботодавців поінформували обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області. В базі даних налічувалось 28,2 тис. вакансій. За словами директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергія Черешні найбільшим попитом користуються працівники сфери торгівлі та послуг, переробної промисловості та транспорту, затребувані менеджери в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери та інженери з досвідом роботи, середній медичний персонал.

Серед основних показників діяльності Хмельницької обласної служби зайнятості у 2020 році:

 • 3,3 тис. осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;

 • 3,2 тис. - проходили професійне навчання;

 • видано 7 ваучерів для підвищення конкурентоспроможності особам старше 45 років;

 • 21 особа скористалася одноразовою допомогою по безробіттю для організації  підприємницької діяльності;

 • профорієнтаційні послуги отримали 51,6 тис. громадян.

Під час карантинних обмежень, було реалізовано два урядові проєкти щодо надання фінансової підтримки бізнесу. З квітня 2020 року діє програма надання допомоги по частковому безробіттю для суб’єктів малого або середнього бізнесу та ФОПів, які є застрахованими особами. Станом на 31 грудня 2020 року прийнято 6006 позитивних рішень для надання фінансової допомоги 9677  працівникам (з них майже 5674 – ФОПи). А у грудні 2020 року, суб’єкти господарювання – юридичні особи мали змогу скористатися одноразовою матеріальною допомогою для здійснення виплати найманим працівникам на період обмежувальних протиепідемічних заходів (152 роботодавця отримали таку допомогу для 3024 найманих працівників).

Хмельницька обласна служба зайнятості поступово повертається до звичного режиму роботи – центри зайнятості та філії відновлюють особистий прийом громадян і фахівці готові надати комплекс послуг зі сприяння у працевлаштуванні не тільки онлайн, а й безпосередньо в центрах зайнятості.

12.01.2021 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

До відома громадян!

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2020 року № 1035 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» удосконалено механізм взаємодії структурних підрозділів з питань соціального захисту населення та органів місцевого самоврядування з метою уникнення дублювання повноважень і забезпечення сервісного підходу до надання адміністративних послуг соціального характеру та їх максимальної доступності для мешканців територіальних громад, зокрема, із застосуванням електронних сервісів (програмного. комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» (далі - Програмний комплекс).

З 01 січня 2021 року заяви з необхідними документами для призначення державної соціальної підтримки приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, міської ради відповідної територіальної громади (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення. Тому, мешканцям Ізяславської міської територіальної громади необхідно звертатись до центру надання адміністративних послуг міської ради; Плужненської сільської територіальної громади – до уповноваженої особи Плужненської сільської ради; Сахновецької сільської територіальної громади - до уповноваженої особи Сахновецької сільської ради.

Органами соціального захисту населення районних держадміністрацій заяви з необхідними документами приймаються  лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг (у разі технічної можливості).

З 1 березня 2021 р. посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг заяви з необхідними документами приймаються виключно з формуванням електронної справи із застосуванням Програмного комплексу.

Зазначені зміни стосуються таких видів державної соціальної підтримки:

1) житлових субсидій;

2) щомісячної грошової допомоги по догляду за психічно хворим;

3) допомог сім’ям з дітьми;

4) допомог малозабезпеченим сім’ям;

5) виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування;

6) допомог особам, які не мають права на пенсію;

7) допомог і компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

8) тимчасової  допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;

9) забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями;

10) надання послуг з комплексної реабілітації;

11) виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування;

12) виплати винагороди  «Матерям-героїням»;

13) надання адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам;

14) виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі або інвалідності волонтера;

15) виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну Чорнобильською катастрофою;

16) надання допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам;

17) оплати послуг патронатного вихователя;

18) виплати одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю;

19) виплати допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях;

20) надання пільг у грошовій формі;

21) надання допомоги на дітей-сиріт та грошового забезпечення прийомним батькам;

22) надання компенсаційної послуги «Муніципальна няня»;

23) монетизація одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка».

29.12.2020 р.

 

                                                       За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Міжнародна організація з міграції запустила безкоштовну «гарячу лінію» психосоціальної підтримки для осіб, які постраждали від пандемії COVID-19

 

 

Як і в багатьох інших країнах, в Україні пандемія COVID-19 непропорційно впливає на найбільш уразливі верстви населення, особливо на тих, хто страждає від наслідків тривалого конфлікту та вимушеного переміщення. На початку 2020 року повідомлення про психологічні проблеми зросли, оскільки члени громад почали стикатися з додатковою невизначеністю, спричиненою спалахом пандемії COVID-19.

Серед найбільш уразливих соціальних груп - люди похилого віку, люди з інвалідністю, жінки, домогосподарства, у складі яких є діти, та які не мають одного з батьків, особи з хронічними захворюваннями. Офіс Генерального прокурора України повідомляє, що випадки домашнього насильства майже подвоїлися з травня 2019 року (795 зареєстрованих справ) до травня 2020 року (1511 зареєстрованих справ). Не зважаючи на те, що пандемія критично вплинула на життєдіяльність, безпеку, фізичне та психічне благополуччя членів громад, страх перед соціальною стигмою часто заважає їм шукати емоційної підтримки.

У рамках широкої програми відновлення, за підтримки Бюро у справах народонаселення, біженців та міграції, Державного департаменту США, у вересні 2020 року Міжнародна Організація Міграції запустила безкоштовну гарячу лінію емоційної підтримки (тел.:0-800-211-444, графік роботи Гарячої лінії: з 9:00 до 18:00 год. в робочі дні та з 10:00 до 17:00 год. у вихідні), у складі якої працюють десять психологів, готових допомогти членам громад впоратися із психосоціальними проблемами, що виникають у результаті та посилюються пандемією COVID-19.

Щоб допомогти подолати загальну стигму, пов'язану із пошуком психологічної підтримки, та підкреслити важливість носіння маски, у листопаді 2020 року Міжнародна Організація Міграції також розпочала інформаційну кампанію «Закривайтесь маскою, а не в собі!» в Луганській та Донецькій областях. Кампанія включає соціальну рекламу на білбордах, плакати у вагонах поїздів, статті в традиційних та соціальних мережах, а також рекламу на телебаченні та радіо. Макети білбордів та сітілайтів можна знайти за посиланням: https://bit.ly/3lwX5g1.

Контактною особою МОМ з цього питання є Анна Ковальова (тел..: +38 066 531 2483, електронна адреса: hkovalova@iom.int)».

23.12.2020 р.

За інформацією Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні

Одноразова матеріальна допомога роботодавцям - юридичним особам: як її отримати

 

Відповідно до Закону України № 1071-IX від 04 грудня 2020 року «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», 9 грудня 2020 року, Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №1231, якою затверджено Порядок надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми.

Хто має право на отримання такої допомоги?

Одноразову матеріальну допомогу можуть отримати роботодавці - юридичні особи, які використовують працю найманих працівників.

Звертаємо увагу! Основний вид економічної діяльності таких роботодавців НЕ ПОВИНЕН ВХОДИТИ до Переліку видів економічної діяльності щодо яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Як отримати таку допомогу?

- зверніться до центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ, за своїм місцезнаходженням, як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Перелік документів для надання допомоги:

1) заява за формою визначеною додатком 1 до цього Порядку;

2) копія наказу про скорочення або можливе скорочення тривалості робочого часу, у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;

3) копія відомості про найманих працівників, за формою згідно з додатком 2 до Порядку.

Важливо! Пакет документів необхідно подати до центру зайнятості до 21 грудня 2020 року включно одним із зручних способів: безпосередньо до центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ або у скановому вигляді на e-mail центру зайнятості/філії.

Одноразова матеріальна допомога не надається роботодавцям -  юридичним особам:

• період від дати державної реєстрації яких до дати набрання чинності Законом становить менше трьох місяців;

• які на дату набрання чинності Законом отримують допомогу по частковому безробіттю та/або допомогу по частковому безробіттю на період карантину;

• діяльність яких на дату набрання чинності Законом, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, припинена, перебуває у стані припинення або банкрутства;

Одноразова матеріальна допомога не надається за найманих працівників:

• які на дату звернення працюють у роботодавця та за яких роботодавцем сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування менше ніж усі місяці третього кварталу 2020 року;

•  які працюють у роботодавця за сумісництвом.

Повну інформацію щодо отримання одноразової матеріальної допомоги роботодавцям – юридичним особам можете отримати у відділі організації надання послуг роботодавцям Хмельницького обласного центру зайнятості, телефон для довідок (0382) 79-57-40, в будь-якому центрі зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ. А також ознайомитися на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/iijaDW.

  14.12.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 57,9 тис. громадян

 

З початку року 5,4 тис. роботодавців поінформували обласну службу зайнятості про потребу у працівниках, у базі даних налічувалось 27,3 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив  6080,7  грн.

«Сьогодні зберігається потреба у робітничих професіях. Стійким попитом продовжують користуватися професії сфери торгівлі та послуг, переробної промисловості, транспорту. Окрім того, затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі», - повідомляє директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Основні показники діяльності обласної служби зайнятості у січні-листопаді:

-          18,5 тис. осіб отримали роботу, в тому числі 13,3 тис. осіб зареєстрованих безробітних;

-          3,2 тис. – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;

-          3,2 тис. - проходили професійне навчання;

-          видано 7 ваучерів для підвищення конкурентоспроможності особам старше 45 років;

-          21 особа отримала виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

 Станом на 1 грудня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 13,3  тис. осіб, в тому числі 426 військовослужбовців - учасників АТО (ООС), 43 особи з числа внутрішньо переміщених. Актуальними були 1,4 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 9 безробітних.

    Нагадуємо, що база вакансій Хмельницької обласної служби зайнятості є загальнодоступною для усіх користувачів вебсайту. Усі послуги служба зайнятості надає БЕЗКОШТОВНО. Довідки за телефоном (0382) 76-46-42, 65-09-04.

 10.12.2020 р.

 Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Співпраця служби зайнятості з органами місцевого самоврядування

 

Вирішуючи питання зайнятості жителів краю, Хмельницька обласна служба зайнятості впродовж багатьох років активно співпрацює з сільськими, селищними радами, об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) та роботодавцями області у напрямку організації і проведенні громадських та інших робіт тимчасового характеру.

З початку року в громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 3237 осіб, в тому числі 3216 безробітних. Такі роботи організовано у 284 сільських, селищних радах та об’єднаних територіальних громадах області. До громадських робіт у галузі державного управління та обов'язкового соціального страхування залучено 370 безробітних. До робіт тимчасового характеру залучено 2867 особи, з яких 44,8% працювали у галузі сільського, лісового  та рибного господарства.

Завдяки громадським роботам вдається розв’язати низку актуальних для життєдіяльності громади питань, а також, за відсутності постійних місць роботи, на деякий час надати безробітним можливість легально працювати на користь громади.

До переліку найбільш розповсюджених громадських робіт входять:

· догляд за особами похилого віку та інвалідами;

· інформування населення щодо порядку отримання житлових субсидій, (робота діловода);

· роботи з благоустрою та озеленення територій;

· упорядкування закладів соціальної сфери тощо.

Незважаючи на те, що громадські роботи мають тимчасовий характер, людина, яка бере участь в таких роботах отримує всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно закону, вона їм належить.

Довідково: Хмельницька обласна служба зайнятості задовольняє потреби роботодавців області у тимчасових працівниках для виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру з дня створення Державної служби зайнятості. За 30 років в таких роботах брали участь понад 203 тис. осіб.

 07.12.2020 р.

 Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Молодь на ринку праці

 

Студентська молодь – одна з найбільш активних і динамічних частин будь-якого суспільства, адже саме вона у майбутньому стане одним із головних гравців на ринку праці. Працюючи на випередження, Хмельницька обласна служба зайнятості багато років активно співпрацює з закладами освіти з питань професійної орієнтації та розвитку кар’єри молоді. Це свідчить про усвідомлення важливості питання профорієнтації молоді, адже ми чудово розуміємо, що майбутня професійна еліта нашої держави, її трудовий потенціал сьогодні у навчальних закладах.

Декілька років поспіль, обласний центр зайнятості спільно з управлінням освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації та іншими соціальними партнерами проводять профорієнтаційні заходи для молоді, яка навчається в закладах різних типів. Зокрема:

·        профінформаційні (уроки) семінари та інформаційні вебінари;

·        економічні екскурсії;

·        дні кар’єри;

·        інтерактивні заходи.

З початку року філії Хмельницького ОЦЗ та центри зайнятості провели  близько 300 різноманітних профорієнтаційних заходів, в яких взяли участь більше 5 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів. А фахівці молодіжної студії кар’єрного розвитку «ВЕКТОР.ocz» при Хмельницькому обласному центрі зайнятості, Хмельницькому та Кам’янець-Подільському міських центрів зайнятості провели 55 занять для 908 учнів та студентів області.

Окрім того, з метою попередження молодіжного безробіття створений Всеукраїнський кадровий резерв, що являє собою технологію швидкого пошуку і підбору кадрів на запити роботодавця. Для реалізації цього проєкту створено банк резюме, відеорезюме випускників навчальних закладів та банк актуальних вакансій. Так, молодь, яка навчається в професійно-технічних та вищих навчальних закладах, має можливість увійти до Всеукраїнського кадрового резерву подавши своє резюме чи відеорезюме до служби зайнятості.

18.11.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

      Хмельницький обласний центр  зайнятості

Служба зайнятості і сільськогосподарські підприємства: взаємовигідне партнерство

 

Хмельницька обласна служба зайнятості активно співпрацює з багатьма сільськогосподарськими підприємствами області щодо укомплектування вільних робочих місць, організації професійного навчання, тимчасової зайнятості. Серед них: ТОВ «Агропартнер-1» (Красилівський район), ТОВ «Сварог Дністер» (Новоушицький район), ТОВ «Україна» та ТОВ «Святець» (Теофіпольський район), ПП «Аграрна компанія 2004» (Городоцький район), ТзОВ «Козацька долина» (Дунаєвецький район), ТОВ Компанія «Укрелітагро» (Ізяславський район), СВК «Летава» (Чемеровецький район).

Як результат, протягом січня - жовтня  2020 року  працевлаштовано майже 4 тис. осіб, у сфері сільського господарства, за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, підсобний робітник, озеленювач, тваринник, плодоовочівник  тощо. Станом на 1 листопада у базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 100 вакансій у цій галузі. Також для потреб сільськогосподарських підприємств проводилось навчання 1,8 тис. безробітних громадян за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, електрогазозварник, слюсар, водій автотранспортних засобів тощо.

Налагоджена тісна співпраця обласної служби зайнятості також з об’єднаними територіальними громадами (ОТГ) області. Постійно відбуваються робочі зустрічі керівників філій ОЦЗ та центрів зайнятості з головами ОТГ та керівниками підприємств, які розташовані на їхній території, під час яких обговорюються питання щодо інноваційних підходів в роботі служби зайнятості, створення нових робочих місць, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру тощо.

Напередодні професійного свята бажаємо всім трудовим колективам сільського господарства міцного здоров’я, успіхів та процвітання.

 13.11.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Державна служба зайнятості: 10 заповідей шукача роботи

 

Державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи. На безоплатній основі служба зайнятості сприяє громадянам у підборі підходящої роботи, відповідно до здібностей, освіти, та з урахуванням потреб ринку праці; допомагає роботодавцям в укомплектуванні робочих місць та підборі працівників.

Отже, що треба знати пошукачеві роботи, щоб досягти успіху на шляху до омріяної роботи:

1. Резюме – чітке, лаконічне, без граматичних помилок. Про все – коротко й по суті. Створіть його разом зі спеціалістом служби зайнятості та опублікуйте на сайті www.dcz.gov.ua.

2. Разом із кар’єрним радником, складіть індивідуальний план працевлаштування.

3. Ранок починайте із перегляду свіжих вакансій. У базі даних служби зайнятості пропозиції оновлюються щодня.

4. Надсилаючи резюме, попрацюйте над супровідним листом. Пам’ятайте, що це не копія вашого CV. Дайте відповідь на два запитання: чому саме ця компанія з-поміж сотні інших і чому саме з вами почнеться новий відлік успіху.

5. Пам’ятайте про психологічну готовність до співбесіди з рекрутером. Продумайте до дрібниць свій образ і вітальну промову. Ну…і подумки дайте відповідь на питання «Ким я бачу себе через 10 років?»

6. Зважаючи на карантинні обмеження, продумайте варіант проведення співбесіди онлайн. Суть та сама.

7. Поки Ви у пошуку роботи, не втрачайте час надаремно. Сотні, а то й тисячі онлайн-курсів та вебінарів доступні тут і зараз. А це – додатковий бонус при працевлаштуванні.

8. Про те, що Ви шукаєте роботу мають знати всі: друзі, родичі, колишні колеги і навіть сусіди. Метод «сарафанного радіо» подекуди працює краще і швидше. Хтозна, звідки буде ваша наступна пропозиція роботи.

9. Відвідуйте онлайн-ярмарки вакансій, які проводять спеціалісти служби зайнятості. Цей метод працевлаштування працює чітко, як годинник. Ви можете одразу на власні очі побачити майбутнього роботодавця та почути про роботу «зсередини» від майбутніх колег.

10. Пам’ятайте про те, що працевлаштування має бути  офіційним. Зарплата в конверті - це точно не плюс, а мінус. Якщо ж вагаєтеся чи маєте певні питання щодо трудових прав - зверніться за консультацією до фахівця служби зайнятості.

До відома: Станом на 04 листопада 2020 року на обліку перебуває 12,9 тис. безробітних громадян. З початку року, за сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості отримали роботу 17,7 тис. осіб.

 05.11.2020 р.

Відділ інформаційної роботи, Хмельницький обласний центр зайнятості,

 

Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних шляхом стажування на підприємствах, організаціях, установах

 

Однією з послуг Державної служби зайнятості щодо сприяння роботодавцям у доборі та професійній підготовці персоналу є підвищення кваліфікації безробітних шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях підприємств, організацій та установ з метою набуття професійного досвіду, практичних умінь та навичок, з урахуванням вимог роботодавців.

Стажування здійснюється на договірній основі терміном до 3 місяців в залежності від складності професії за індивідуальними планами, з урахуванням специфіки виробництва, використанням сучасних технологій.

Хмельницька обласна служба  зайнятості тісно співпрацює з роботодавцями області у цьому напрямку. З початку року на підвищення кваліфікації шляхом стажування до роботодавців – замовників кадрів  було направлено 984 безробітних. Працевлаштування після стажування становить майже 100%, і головне – всі працівники офіційно оформлені, а отже, соціально захищені.

Як показує досвід - така форма професійного навчання допомагає особі краще адаптуватись до трудового колективу, ознайомитися з особливостями виробництва, а набуті знання і вміння дозволять закріпитися на робочому місці, нададуть можливість кар`єрного росту.

 Варто зазначити, такий різновид навчання, як стажування на ПОУ, посіло гідне місце в системі професійного навчання безробітних  і сприяє вирішенню одних із головних завдань служби зайнятості - працевлаштування безробітних  громадян та оперативного реагування на потреби ринку праці.

 Тож запрошуємо підприємства всіх форм власності до співпраці. Служба зайнятості допоможе вам підшукати та підготувати персонал, який відповідатиме вашим вимогам та здатний виконувати якісно і вчасно поставлені завдання

23.10.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

«Мобільний офіс» продовжує консультувати громадськість за місцем їх проживання

 

На Ізяславщині триває робота «мобільного соціального офісу», яка забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики соціального захисту населення та сприяє покращенню соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання громадян. Виїзне обслуговування населення за їх місцем проживання здійснюється із залученням фахівців відповідних служб району.

Згідно графіка на IV квартал поточного року 21 жовтня 2020 року було здійснено виїзд «Мобільного соціального офісу» в населені пункти Білівської сільської ради. Взяли участь у виїзді фахівці:  директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Наталія Павлюк, фахівець із соціальної роботи 1 категорії центру соціальних служб  Оксана Куца, спеціаліст служби у справах дітей районної державної адміністрації Ольга Поцілуйко, заступник начальника відділу прийому заяв та документів управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Личманюк.  

Під час проведення заходів до вищезгаданих фахівців звернулись місцеві жителі, котрим було надано кваліфіковані роз’яснення та консультації з різних питань, зокрема: надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, тощо.

Користуючись нагодою, службою у справах дітей районної державної адміністрації було здійснено обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку у служби, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, оскільки проживають у сім’ях, у котрих батьки ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків з виховання дітей.

22.10.2020 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

ТОП-10 вакансій від Хмельницької обласної служби зайнятості

На тлі відновлення роботи підприємств, після відміни жорстких карантинних обмежень, відбувається зростання попиту роботодавців на працівників. Нові вакансії у базі даних обласної служби зайнятості з’являються постійно. Так, з початку року близько 5 тис. роботодавців звернулися до Хмельницької обласної служби зайнятості у пошуках працівників.

Станом на 19 жовтня 2020 року залишилось 1,3 тис. вакансій. До переліку найбільш актуальних увійшли:

1)     оператор котельні – 321 вакансія (розмір заробітної плати від 5000 до 8000 грн.);

2)     швачка –  107 вакансій (розмір заробітної плати від 5000 до 11000 грн.);

3)     водій автотранспортних засобів – 100 вакансій (розмір заробітної плати від 5000 до 15000 грн.);

4)     машиніст (кочегар) котельні - 87 вакансій (розмір заробітної плати від 5000 до 10000 грн.);

5)     охоронник  – 57 вакансій (розмір заробітної плати від 5000 до 7000 грн.);

6)     продавець продовольчих товарів  – 47 вакансій (розмір заробітної плати від 5000 до 8200 грн.);

7)     інспектор - 45 вакансій (розмір заробітної плати від 7000 до 7250 грн.);

8)           кухар – 36 вакансій (розмір заробітної плати від 5000 до 8250 грн.).

9)           підсобний-робітник -  31 вакансія (розмір заробітної плати від 5000 до 5850 грн.);

10)   електрогазозварник – 22 вакансії (розмір заробітної плати від 5000 до 10000 грн.).

База вакансій Хмельницької обласної служби зайнятості є загальнодоступною для усіх користувачів вебсайту. Щоденно, за поданою роботодавцями інформацією вносяться дані про вільні робочі місця (в т.ч. вимоги, завдання та обов’язки, заробітна плата).

Якщо Вас зацікавили вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Хмельницького обласного центру зайнятості (контактні телефони філій та базових центрів зайнятості Хмельницької обласної служби зайнятості).

 20.10.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Субсидія на опалювальний сезон  в умовах карантину

 

Вже 16 жовтня в Україні офіційно стартує опалювальний сезон. Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Чим менші доходи домогосподарства, тим меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальний послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідного пічного побутового палива» (далі – положення), житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, втановленому Кабінетом Мінстрів України.

Для призначення житлової субсидії особа подає до органу соціального захисту населення  ( далі – УСЗН) заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами. У сільській місцевості та в разі утворення об’єднаної територіальної громади зазначені документи приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади, та передаються до УСЗН.

Наразі управлінням соціального захисту населення отримано від Мінсоцполітики програмне забезпечення щодо проведення автоматизованого розрахунку житлової субсидії домогосподарствам, які отримували її в попередньому періоді, без звернень громадян. При цьому управлінням направляються запити до організацій-надавачів житлово-комунальних послуг, Пенсійного фонду України, Державної податкової служби, органів місцевого самоврядування для отримання інформації, необхідної для розрахунку субсидії.

Після отримання інформації про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це -340,00грн) на день звернення за призначенням житлової субсидії, житлова субсидія не призначається, про що громадяни повідомляються.

Якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку такого сезону.

 Якщо громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку в строк понад два місяці з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон, житлова субсидія в такому разі призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому громадянин вчинив такі дії.

Житлова субсидія буде призначена у безготівковій грошовій формі.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної районною державною адміністрацією, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства з урахуванням обставин, що склалися.

Відповідно  до Постанови   Кабінету Міністрів України  № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» від 25.03.2020р.на період карантину призначення житлової субсидії громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, здійснюється на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку (при цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати).

Згідно п. 90 постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальний послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідного пічного побутового палива» особи, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані протягом 30 календарних днів поінформувати УСЗН про виникнення наступних обставин:

зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

зміни соціального статусу членів домогосподарства;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

в наступних випадках:

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги  на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

 У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.

За отриманням  консультацій рекомендуємо телефонувати за номерами - 42904, 41567.

07.10.2020 р.

 За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Служба зайнятості інформує про стан ринку праці Хмельниччини та надання послуг у січні-вересні 2020 року

 

Незайняті та безробітні громадяни. У січні-вересні 2020 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 53,0 тис. громадян, з яких 35,1 тис. мали статус безробітного.

Працевлаштування. Кількість осіб, працевлаштованих за сприянням обласної служби зайнятості становила  15,4 тис. осіб, в тому числі 11,0 тис. осіб зареєстрованих безробітних. Крім того, 3,1 тис. осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Вакантні посади та вільні робочі місця. З початку року 4812 роботодавців поінформували службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області.

У січні-вересні 2020 року в базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось 23,2 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив  6031,6 грн.

Більше 60% вакансій, наданих в службу зайнятості, припадає на робітничі професії. Стійким попитом продовжують користуватися професії сфери торгівлі та послуг, переробної промисливості, транспорту. Затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 59,3% вакансій було укомплектовано.

Професійне навчання. З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням центрів зайнятості 2,7 тис. осіб проходили професійне навчання. У січні-вересні 2020 року службою зайнятості видано 7 ваучерів для підвищення конкурентоспроможності особам старше 45 років.

Надання послуг учасникам АТО (ООС) та ВПО. Послугами центрів зайнятості області скористалося 919 демобілізованих військовослужбовців - учасників антитерористичної операції, які набули статус безробітного. Забезпечено роботою 182 учасників АТО (ООС). Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 20 осіб. Також на обліку перебувало 116 безробітних з числа вимушено переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Працевлаштовано 36 осіб. Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 7 осіб.

Станом на 1 жовтня 2020 року. Кількість зареєстрованих безробітних становила 14,3  тис.осіб, в тому числі 426 військовослужбовців - учасників АТО (ООС), 47 осіб з числа внутрішньо переміщених. Серед безробітних 56,0% складали жінки, 31,4% – молодь віком до 35 років, 21,4% -  особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 41,3% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями. Отримували допомогу по безробіттю 12,6 тис.осіб. Актуальними були 1,9 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 7 безробітних.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

У службі зайнятості оновили процедуру реєстрації безробітних

 

З урахуванням прийнятих рішень Кабінету Міністрів України визначених постановою від 22.07.2020 № 641, Державний центр зайнятості оновив процедуру щодо особливостей реєстрації, перереєстрації безробітних, надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю на період дії карантину.

            Громадяни, які виявили намір отримати статус безробітного, подають відповідні заяви двома способами:

- особисто, під час відвідування центру зайнятості (якщо центр зайнятості чи філія, де Ви будете обслуговуватись працює у звичайному режимі);

- через портал державних послуг «Дія».

Для цього Вам необхідно:

а) зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина на сайті www.diia.gov.ua;

б) заповнити заяву;

в) ввести номер соціального рахунку для отримання виплат;

г) завантажити необхідні документи: паспорт, документ про освіту, документ про останній вид зайнятості та інші;

д) підписатися за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Результат розгляду заяви буде відображено у Вашому кабінеті, направлено на електронну пошту та надіслано на телефон у вигляді смс.

Зверніть увагу! На період карантину надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю відбувається у перший день після подання особою відповідних заяв та документів.

Покрокову інструкцію щодо особливостей реєстрації та обслуговування зареєстрованих безробітних у період карантину читайте за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/elektronne-podannya-dokumentiv.

Права та обов'язки зареєстрованих безробітних - https://is.gd/13jqJI.

Правила взаємодії безробітних із центром зайнятості в період карантину - https://is.gd/MJSkRO.

 25.09.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

Профорієнтація від служби зайнятості: додаток на Google Play «Центр професійної орієнтації»

Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту.

З метою наближення послуг служби зайнятості до молоді, фахівцями служби зайнятості з Донеччини створено безкоштовний додаток «Центр професійної орієнтації» на Google Play, який допоможе Вам спланувати свій професійних шлях!

Ця програма надає можливість:

 ➡ ознайомитися з цікавим світом професій;

➡ пройти тестування на сайтах з профорієнтації;

➡ переглянути відеовернісаж професій;

➡ визначитися з навчальним закладом – «куди піти вчитись?».

А також Вас чекає багато іншої цікавої інформації.

Будь-який користувач android-пристрою може безкоштовно встановити додаток «Центр професійної орієнтації» через Google Play Маркет на своєму Android.  Для цього потрібно ввести «центр професійної орієнтації», вибрати програму та натиснути «Установка».

Отож, завантажуйте і користуйтеся. І пам’ятайте, Ваш вибір – Ваш успіх!!!

 22.09.2020 р.

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

 

21.09.2020 р.

За матеріалами офіційного вебсайту  Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/news/

 

В Україні з 1 вересня починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «Пакет малюка».

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/other/pakunok-malyuka-kompensaciyu-teper-viplachuvatimut-po-novomu-ostanni-novini-11129858.html
 
В Україні з 1 вересня починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «Пакет малюка».

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/other/pakunok-malyuka-kompensaciyu-teper-viplachuvatimut-po-novomu-ostanni-novini-11129858.html
 
В Україні з 1 вересня починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «Пакет малюка».

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/other/pakunok-malyuka-kompensaciyu-teper-viplachuvatimut-po-novomu-ostanni-novini-11129858.html
 

З 01.09.2020 починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги пакунок малюка

 

З 01.09.2020 починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги пакунок малюка.

Відтепер у батьків є право обирати, що для їх малюка є необхідним: чи потрібен їм одяг, якщо в них вже є діти, особливо діти які мають маленьку різницю у віці, або якщо дитина має алергію і їй не підходять засоби, передбачені у натуральній формі пакунку.

Деталі щодо механізмів реалізації та алгоритм дій для отримання допомоги - у інфографіці.

16.09.2020 р.

За матеріалами офіційного вебсайту  Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/news/

 

Послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 50,6 тис. громадян

 

З початку року 4,4 тис. роботодавців поінформували обласну службу зайнятості про потребу у працівниках, у базі даних налічувалось 20,5 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив  5982,9 грн.

«Аналізуючи ринок праці, сьогодні зберігається потреба у робітничих спеціальностях. Більше 60% вакансій - професії сфери торгівлі та послуг, переробної промисловості, транспорту. Окрім того, затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі», - наголошує директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Основні показники діяльності обласної служби зайнятості у січні-серпні:

-          13,4 тис. осіб отримали роботу, в тому числі 9,5 тис. осіб зареєстрованих безробітних;

-          2,9 тис. – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;

-          2,2 тис. - проходили професійне навчання;

-          видано 7 ваучерів для підвищення конкурентоспроможності особам старше 45 років;

-          21 особа отримала виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Станом на 1 вересня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 15,8  тис. осіб, в тому числі 435 військовослужбовців - учасників АТО (ООС), 47 осіб з числа внутрішньо переміщених. Актуальними були 2,1 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 7 безробітних.

            Пам’ятайте! Гарантією забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці є лише легальне працевлаштування, а за порушення законодавства про працю передбачена сувора відповідальність.

 

 08.09.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Новий навчальний рік: продовжується співпраця служби зайнятості з навчальними закладами

 

З початком нового навчального року фахівці Хмельницької обласної служби зайнятості продовжують співпрацю із навчальними закладами області.

«Для успішного працевлаштування та правильного вибору професії, служба зайнятості тісно взаємодії з освітянами, цілеспрямовано проводить профорієнтаційну роботу серед школярів. Наші фахівці з профорієнтації надають консультації з питань професійного самовизначення, побудови кар’єри, мотивують до легальної зайнятості та роз’яснюють правила вибору професій», - зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

У своїй роботі профорієнтатори служби зайнятості використовують  сучасні методи роботи, а саме: профорієнтаційні квести, брейн-ринги та мозкові штурми, уроки з вибору професій, економічні екскурсії, фотоконкурси та тестування в режимі онлайн на веб-платформі «Моя професія: консультаційна мережа». Загалом, з початку року профорієнтаційними послугами скористалися понад 4 тис. осіб з числа учнівської молоді.

Аби допомогти у виборі актуальної професії та підготувати молодь до виходу на ринок праці Хмельницька обласна служба зайнятості запустила новий профорієнтаційний проєкт «Успішна молодь – успішна громада». В рамках проєкту відбудеться заочний конкурс презентацій «Моя громада і Я» серед учнів 9-10 класів закладів загальної середньої освіти Хмельницької області.

Тож будемо раді бачити вас на наших заходах. Детальніше про профорієнтаційні послуги дізнавайтесь у будь-якому центрі зайнятості, або за телефоном (0382) 65-24-12.

03.09.2020 р.        

         Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр  зайнятості

 

Із збільшенням мінімальної заробітної плати зростуть трудові штрафи

 

25 серпня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" (законопроєкт № 3963 від 06.08.2020 року).

Згідно з законопроєктом розмір мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року становитиме:

у місячному розмірі – 5000 грн (тобто на 267 грн більше ніж було встановлено з 1 січня поточного року – 4723 грн.);

у погодинному розмірі – 29,20 грн. (з 1 січня 2020 року – 28,31 грн.).

 

Відповідно до статі 265 Кодексу Законів про Працю України (далі - КЗпП) штрафи застосовуються у відповідних розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

В 2020 році змінювався принцип застосування відповідальності до роботодавців при цьому в статтю 265 КЗпП вносилися відповідні зміни.

У таблиці наведені розміри штрафів, які почнуть діяти з 1 вересня (у разі підписання Закону Президентом України), а саме:

 

Вид порушення

 

 

Розміри штрафів з 1 вересня 2020 року

Неоформлені працівники та зарплата у «конвертах»

10 мінзарплат (50 000 грн) за перше порушення, а для «єдинників» І-ІІІ груп – попередження;

30 мінзарплат (150 000 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення – за повторне протягом двох років з дня виявлення порушення

Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні

3 мінзарплати (15 000 грн)

Недопущення до проведення перевірки з питань виявлення неоформлених працівників та зарплати «у конвертах»

 

16 мінзарплат (80 000 грн)

Порушення строків виплати зарплати

3 мінзарплати (15 000 грн)

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

 

2 мінзарплати (10 000 грн) за кожного працівника

Недотримання гарантій та пільг мобілізованим працівникам та строковикам

4 мінзарплати (у 2020 році – 18 892 грн) за кожного працівника.

А до роботодавців-«єдинників» І-ІІІ групи застосовуватиметься лише попередження.

Інші порушення трудового законодавства

1 мінзарплата за кожне порушення (5 000 грн);

2 мінзарплати (10 000 грн) за повторне порушення протягом року з дня виявлення порушення 

 

26.08.2020 р.

 За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

Попит на працівників у сільському господарстві досі залишається актуальним

 

Сільське господарство - одна з найважливіших галузей господарського комплексу України. Упродовж багатьох років, Хмельницька обласна служба зайнятості успішно співпрацює з потужними підприємствами області, які займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції. До них належать: ТОВ НВА «Перлина Поділля» (Білогірський район), приватне підприємство «Аграрна компанія – 2004» та ТОВ «Волочиськ-Агро» (Волочиський район), СФГ Клепачі та СФГ Манятин (Славутський район), ТОВ «Святець» (Теофіпольський район) тощо.

З загальної кількості працевлаштованих безробітних (8,2 тис. осіб), за направленням служби зайнятості - 3,6 тис. осіб працюють у сільському господарстві.             Попит на працівників у сільському господарстві досі залишається актуальним. Наразі у ТОП-5 вакансій Хмельницької обласної служби зайнятості увійшли:

1) підсобний робітник – 21 вакансія (розмір з/п 5294 грн.);

2) тракторист-машиніст (сільськогосподарського) виробництва – 19 вакансій (розмір з/п 12984 грн.);

3) робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва – 15 вакансій (розмір з/п 5400 грн.);

4) озеленювач – 2 вакансії (розмір з/п 7000 грн.);

5) агроном – 2 вакансії (розмір з/п 7000 грн.).

До речі, зареєстрованим безробітним, з метою працевлаштування служба зайнятості пропонує підвищити кваліфікацію, або пройти професійне навчання за професіями, які затребувані у сільському господарстві. Цьогоріч, на замовлення роботодавців з числа зареєстрованих безробітних підвищували кваліфікацію робітники фермерського господарства, слюсарі-ремонтники, оператори свинарських комплексів і механізованих ферм, зоотехніки, фельдшери, лікарі ветеринарної медицини та інші. Всього для потреб села навчання проходили за 74 професіями та напрямами.

 26.08.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр  зайнятості

 

22 липня 2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги»

 

Урядом відповідно до Закону України від 2 червня 2020 року №646-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб»  22 липня 2020 року  прийнято постанову Кабінету Міністрів України №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» (далі – постанова №632).

Постановою №632:

 1. Затверджено Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги.

Тож з 01.07.2020 призначення усіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї (домогосподарства), обчислення цього середньомісячного сукупного доходу здійснюватиметься за єдиним принципом.

Відтепер, при разрахунку державної соціальної допомоги до середньомісячного сукупного доходу включатиметься розмір житлової субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

До середньомісячного сукупного доходу не включається державна соціальна допомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохід.

Розмір житлової субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу не враховується до середньомісячного сукупного доходу під час призначення житлової субсидії.

 1. Встановлено, що:

— перерахунок допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні-червні 2020 році, проводиться з 1 січня 2020 року у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, — 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

З 1 липня 2020 року призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні-червні 2020 року, здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;

— державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні-серпні 2020 року, призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року.

При цьому, допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 року (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.

Одержувачам державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні-червні 2020 року, для призначення соціальної допомоги з 01.07.2020 рекомендуємо додати до 31.08.2020 заяву про призначення допомоги, декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, та документи необхідні для призначення допомоги, визначені законодавством.

Таким чином отримувачем державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям

подаються дві заяви з необхідними документами:

 • заява та необхідні документи для проведення перерахунку виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, за нормами, які діяли до 1 липня 2020 року (у тих випадках, коли виплату було продовжено в межах березня-липня 2020 року без особистого звернення особи із заявою та необхідними документами);

 • заява та необхідні документи для проведення призначення зазначених видів допомог, за нормами, які діють з 1 липня 2020 року.

 1. Втановлені окремі умови, за яких допомога на дітей одиноким матерям та тимчасова державна допомога дітям не призначається, а саме:

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири);

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками ― вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Тимчасова допомога не призначається, якщо:

— дитина перебуває під опікою чи піклуванням або на повному державному утриманні. Якщо дитина, яка перебуває у відповідній установі (закладі) на повному державному утриманні, перебуває вдома під час літніх канікул або карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, така допомога призначається та виплачується за повні місяці такого перебування на підставі довідки закладу освіти про те, що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні;

— відсутні відомості про одного з батьків (платника аліментів) у Єдиному реєстрі боржників;

— заявник у місячний строк не подав необхідних документів, які додаються до заяви.

 1. Затверджено нову редакцію Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яким посилюється адресність надання державної соціальної допомоги.

Запроваджуються однакові адресні підходи при наданні державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям;

Основним принципом надання допомоги  малозабезпеченим сім’ям визначено об’єктивність причин отримання низьких доходів або їх відсутність у непрацюючих працездатних членів. При цьому в програмі допомоги малозабезпеченим сім’ям залишаються особи, які здійснюють догляд за дітьми до досягнення ними трирічного (шестирічного) віку та хворими дітьми, яким не встановлено інвалідність; за особою з інвалідністю 1 чи 2 групи, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, особи, які надають соціальні послуги з догляду, багатодітні сім’ї або одинокі

Згідно з новою редакцією:

— заява та декларація вважаються такими, що не подані, у разі внесення не у повному обсязі відомостей про членів малозабезпеченої сім’ї (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України чи іншого документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

— максимальний розмір державної соціальної допомоги не може перевищувати розміру прожиткового мінімуму для малозабезпеченої сім’ї (до 30.06.2020 не міг бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для малозабезпеченої сім’ї).

Передбачається впровадження мотиваційних заходів для тих одержувачів державної соціальної допомоги, які працевлаштувалися у період отримання допомоги. У разі, коли непрацююча працездатна особа працевлаштувалася або забезпечила себе роботою самостійно протягом шестимісячного періоду отримання державної соціальної допомоги, до сукупного доходу малозабезпеченої сім’ї під час призначення такої допомоги на наступний період враховується лише 50 відсотків доходу, отриманого у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), або доходу від підприємницької діяльності. Ця норма застосовується одноразово під час наступного звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

Якщо непрацююча працездатна особа перебуває на обліку в центрі зайнятості як безробітна або така, що шукає роботу, більше ніж 12 місяців станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, та в шестимісячному періоді отримання державної соціальної допомоги не працевлаштувалася, розмір такої допомоги під час наступного звернення за її призначенням зменшується на 50 відсотків, на наступний період ― на 75 відсотків. Така допомога під час наступного звернення призначається не раніше ніж через шість місяців після завершення її виплати.

Для виходу малозабезпеченої сім’ї із складних життєвих обставин за рекомендацією органу соціального захисту населення непрацюючій працездатній особі із числа членів такої сім’ї, яка бажає провадити підприємницьку діяльність, центром зайнятості може бути надана допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, порядок надання якої визначається Кабінетом Міністрів України.

Доповнено перелік умов, за яких виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється. Зокрема, у разі виявлення, що непрацююча працездатна особа фактично не здійснювала догляд за особою, яка досягла 80-річного віку, або не надавала соціальних послуг з догляду відповідно до законодавства у зв’язку з перебуванням за кордоном сукупно більше ніж 60 днів протягом періоду отримання державної соціальної допомоги, ― з місяця, наступного за місяцем, у якому надійшла інформація з Держприкордонслужби.

Постановою встановлено:

середньомісячний сукупний дохід  малозабезпеченої сім’ї – обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів малозабезпеченої сім’ї, одержаний ними протягом шести місяців.

Шість місяців становить два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

22.08.2020 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

29 років незалежності України: зміни на ринку праці Хмельниччини

           

За роки незалежності ринок праці України суттєво змінився: перехід до ринкових відносин, зародження малого й середнього бізнесу, розвиток інтернет-технологій. За 29 років діяльності служби зайнятості, створена матеріально-технічна база для надання соціальних послуг населенню і роботодавцям, постійно вдосконалюється законодавча база, розширюються форми та методи інформаційно-роз’яснювальної роботи тощо.

Вагомий внесок у вирішення питань працевлаштування незайнятих громадян внесла також і Хмельницька обласна служба зайнятості. Протягом 29 років, отримали роботу 688,9 тис. жителів Хмельниччини, а це більше половини нинішнього населення області, пройшли професійне навчання 109,2 тис. безробітних, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 202,6 тис. громадян.

Особлива увага приділяється налагодженню тісної співпраці із соціальними партнерами та роботодавцями. Служба зайнятості на безкоштовній основі надає широкий спектр послуг. Адже наша головна мета, щоб кожен українець мав достойну роботу, а роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами.

Тож хай цей святковий день об’єднає нас у спільних прагненнях творити добро, додасть сил та наснаги. Бажаємо усім міцного здоров’я, родинного добробуту, душевної рівноваги та впевненості у щасливому майбутньому нашої Батьківщини.

З Днем народження, Україно!

 20.08.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Допомога на дітей одиноким матерям з 01.07.2020 року

 

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Попередні шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям (далі - період, за який враховується дохід).

Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому - чотирнадцятому цього пункту).

Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю I групи, за особою з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком  до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 80, ст. 2271; 2015 р., № 70, ст. 2312);

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Наявність (відсутність) у власності членів сім’ї транспортних засобів зазначається у декларації.

Якщо у складі сім’ї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається:

не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:

- у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;

- відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

Допомога на дітей одиноким матерям за таких умов на наступний строк призначається не раніше ніж через шість місяців після завершення виплати такої допомоги;

на один шестимісячний період, якщо сім’я є багатодітною і звернулася за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям у липні - грудні 2020 року.

Якщо непрацююча працездатна особа працевлаштувалася або забезпечила себе роботою самостійно у шестимісячному періоді отримання допомоги на дітей одиноким матерям, до сукупного доходу сім’ї під час призначення такої допомоги на наступний період враховується лише 50 відсотків доходу, отриманого у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), або доходу від підприємницької діяльності. Ця норма застосовується одноразово під час наступного звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям.

Кожним наступним зверненням вважається повторне подання заяви та декларації у строк, який не перевищує шести календарних місяців після припинення виплати раніше призначеної допомоги.

Якщо непрацююча працездатна особа перебуває на обліку в центрі зайнятості як безробітна або така, що шукає роботу більше ніж 12 місяців станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, та в шестимісячному періоді отримання допомоги на дітей одиноким матерям не працевлаштувалася, розмір такої допомоги під час наступного звернення за її призначенням зменшується на 50 відсотків, на наступний період - на 75 відсотків. Така допомога під час наступного звернення призначається не раніше ніж через шість місяців після завершення її виплати.

 Допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.

18.08.2020 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Зміни порядку призначення державних допомог з 01.07.2020 року

 

Урядом відповідно до Закону України від 2 червня 2020 року № 646-ІХ «Про внесення  змін до деяких  законів України щодо  підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» 22 липня 2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» (далі - Постанова № 632), якою:

1) затверджено Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, яким встановлено єдиний порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарств) для всіх видів соціальної допомоги та житлових субсидій, які надаються залежно від доходу сім’ї.

Для реалізації такого підходу запроваджується обмін інформацією з ДПС, Пенсійним фондом України та скасовується необхідність надання додаткових довідок про доходи від заявників. Крім того, при розрахунку доходу включатиметься розмір «чистої» заробітної плати (сума доходу без податку на доходи фізичних осіб).

Також вищезазначеним Порядком чітко визначено види доходу, які враховуються (не враховуються) у сукупному доході сімей. Зокрема не враховуватимуться державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування, які перебувають  у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях; та в сім’ях опікунів (піклувальників), державна соціальна допомога, яка виплачується з надбавкою на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, виплати особам, які брали участь у проведенні операції об’єднаних сил, суми отриманих аліментів, тощо.

Для працездатних осіб, які тривалий час не отримували доходи, встановлюється диференційована величина «умовного доходу» при розрахунку середньомісячного сукупного доходу.

2) затверджено нову редакцію Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яким посилюється адресність надання державної соціальної допомоги. Основним принципом надання допомоги малозабезпеченим сім’ям визначено об’єктивність причин отримання низьких доходів або їх відсутності у непрацюючих працездатних членів. При цьому в програмі допомоги малозабезпеченим сім’ям залишаються особи, які здійснюють догляд за дітьми до досягнення ними трирічного (шестирічного) віку та хворими дітьми, яким не встановлено інвалідність; за особою з інвалідністю І чи II групи, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, особи, які надають соціальні послуги з догляду, багатодітні сім’ї або одинокі матері;

3) передбачається впровадження мотиваційних заходів для тих одержувачів державної соціальної допомоги, які працевлаштувалися у період отримання допомоги. У разі працевлаштування таких осіб при черговому призначенні допомоги до сукупного доходу враховуватиметься лише 50 % отриманого доходу, що створить умови поступового переходу від отримання допомоги до самозабезпечення;

4) запроваджуються однакові адресні підходи при наданні державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям;

5) удосконалено порядки надання окремих видів державної допомоги, зокрема тимчасової державної допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів та допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях шляхом:

визначення права на призначення тимчасової допомоги на підставі відомостей з Єдиного реєстру боржників про одного з батьків, який ухиляється від сплати аліментів.

поновлення виплати допомоги багатодітним сім’ям на період канікул.

Постановою № 632 також встановлено, що перерахунок допомоги на дітей,  над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні — червні 2020 р., проводиться з 1 січня 2020 р. у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, — 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Звертаємо увагу, що з 1 липня 2020 р. призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні — червні 2020 р., здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні — серпні 2020 р., призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року.

18.08.2020 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Безробітні з Хмельницької області активно долучаються до навчання на онлайн-платформі Coursera

 

Міжнародна платформа онлайн-освіти Coursera запрошує безробітних з України пройти безкоштовні онлайн-курси від найкращих університетів світу. 

Coursera пропонує 3800 онлайн-курсів та можливість здобути додаткові знання за 400 спеціалізаціями з різних дисциплін: інженерія, гуманітарні науки, медицина, біологія, суспільні науки, математика, бізнес, інформатика та інші. Найпопулярніший формат навчання – курси від 3 до 10 тижнів, які включають відеолекції, тести, обговорення на форумах. А по завершенню користувач отримує сертифікат про проходження курсу.

Зареєструватися на навчання можна до 30.09.2020, звернувшись до центру зайнятості (філії) за місцем реєстрації та пройти курси - до кінця 2020 року.

Наразі, на онлайн-платформі Coursera виявили бажання навчатись 381 безробітний з Хмельницької області, з них - 91 особа приступила до навчання, 4 безробітних отримали сертифікат.

Цікаво? Бажаєте пройти онлайн-курси?

Зверніться до фахівця центру зайнятості та вкажіть ім’я та електронну адресу на яку має прийти запрошення на навчання. Далі, перейдіть за посиланнями та обирайте свій курс для навчання.

І пам’ятайте: нові знання – нові можливості.

Успіхів вам!

За довідками звертайтесь у будь-який центр зайнятості/філію або у відділ організації профнавчання Хмельницького обласного центру зайнятості за номером телефону (0382) 65-24-16.

 17.08.2020 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Співпраця з роботодавцями: збереження та створення робочих місць

 

Співпраця Хмельницької обласної служби зайнятості з роботодавцями, місцевими органами влади, зокрема об’єднаними територіальними громадами (ОТГ), територіальними підрозділами центральних органів влади, соціальних Фондів, допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості населення.

Зокрема, консультанти роботодавців та рекрутери обласної служби зайнятості допомагають підібрати кваліфікований персонал, підготувати текст оголошень вакансій з подальшим їх розміщенням, сприяють у проведенні співбесід роботодавців із кандидатами на робочі місця та організовують зустрічі з шукачами роботи тощо.

Щодня до бази вакансій надходять десятки повідомлень про вільні робочі місця. Станом на 13 серпня 2020 року залишилось 1,7 тис. вакансій. До переліку найбільш актуальних увійшли:

1)     швачка – 123 вакансії (розмір середньої з/п 5621 грн.);

2)     водій автотранспортних засобів - 73 вакансії (розмір середньої з/п 6476 грн.);

3)     охоронник – 62 вакансії (розмір середньої з/п 5455 грн.);

4)     продавець продовольчих товарів  – 48 вакансій (розмір середньої з/п 4936 грн.);

5)           інспектор – 44 вакансії (розмір середньої з/п 7200 грн.);

6)     бухгалтер –  25 вакансій (розмір середньої з/п 6698 грн.);

7)     молодший інспектор (поліція) – 24 вакансії (розмір середньої з/п 6500 грн.).

Для оперативної роботи зі службою зайнятості, подання інформації в режимі онлайн роботодавець може зареєструватися в «Електронному кабінеті роботодавця» (https://www.dcz.gov.ua/cabinet).

Усі послуги служба зайнятості надає БЕЗКОШТОВНО. Звертайтеся до Хмельницького обласного центру зайнятості, або у будь-яку філію чи центр зайнятості Хмельниччини. Довідки за телефоном (0382) 76-46-42, 79-57-40.

 14.08.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

ТОП-15 найбільш популярних навичок, затребуваних роботодавцями

 

Роботодавці завжди були та залишаються незмінними  головними клієнтами Хмельницької обласної служби зайнятості, які зберігають існуючі робочі місця та створюють нові. Певна кількість суб’єктів господарювання Хмельницької області  вже оцінили  переваги у співпраці зі службою зайнятості та стали її постійними клієнтами та надійними соціальними партнерами.

Роботодавці області, протягом січня-липня 2020 року, подали до Хмельницької обласної служби зайнятості 18,4 тис. вакансій.         Працевлаштовано - 12,2 тис. осіб.

Давайте розглянемо 15 найбільш популярних навичок, яких найчастіше вимагають роботодавці від кандидатів:

1.      Усного та письмового спілкування.

2.      Ділова етика.

3.      Уміння працювати з Microsoft Office.

4.      Самоініціативність, самомотивованість.

5.      Уважність до дрібниць.

6.      Здатність самостійно вирішувати завдання.

7.      Уміння виявляти й вирішувати проблеми.

8.      Організаторські здібності.

9.      Управління проєктами.

10.  Досвід діяльності, пов’язаної з продажами.

11.  Орієнтація на обслуговування клієнтів.

12.  Уміння розподіляти час.

13.  Здатність до розвитку бізнесу.

14.  Аналітичні навички.

15.  Уміння розмовляти двома та більше мовами.

 

На жаль, сучасний ринок праці України характеризується дисбалансом між попитом та пропозицією робочої сили, який відображається у професійно-кваліфікаційній невідповідності. Тому для того, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці необхідно вірно обрати професію, завжди навчатися (при потребі перенавчитися), розширювати свій кругозір, цікавитися новою інформацією, займатися самоосвітою та постійно підвищувати свою компетентність.

11.08.2020 р.            

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Показники ринку праці в Хмельницькій області за 7 місяців 2020 року

 

      З початку року 4032 роботодавці поінформували службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області.

У січні-липні 2020 року у базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось 18,4 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив  5956,7 грн.

Більше 60% вакансій, наданих в службу зайнятості, припадає на робітничі професії. Стійким попитом продовжують користуватися професії сфери торгівлі та послуг, переробної промисливості, транспорту. Затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 59,6% вакансій було укомплектовано. Станом на 1 серпня 2020 року актуальними були 1,8 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 10 безробітних.

У січні-липні 2020 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 48,7 тис. громадян, з яких 32,0 тис. мали статус безробітного.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприянням обласної служби зайнятості становила  12,2 тис. осіб, в тому числі 8,6 тис. осіб зареєстрованих безробітних. Крім того, 2,7 тис. осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням центрів зайнятості 2,1 тис. осіб проходили професійне навчання. Послугами центрів зайнятості області скористався 801 демобілізований військовослужбовць - учасник антитерористичної операції, який набув статус безробітного. Забезпечений роботою 139 учасників АТО (ООС). Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 18 осіб.

На обліку перебувало 102 безробітні особи з числа вимушено переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Працевлаштовано 29 осіб. Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 5 осіб.

Станом на 1 серпня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 17,0  тис. осіб, в тому числі 450 військовослужбовців - учасників АТО (ООС), 50 осіб з числа внутрішньо переміщених. Серед безробітних 54,8% складали жінки, 31,4% – молодь віком до 35 років, 19,2% -  особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 41,3% зареєстрованих безробітних сільські  мешканці. Отримували допомогу по безробіттю 15,0 тис.осіб.

 06.08.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи Хмельницький обласний центр зайнятості

«Хмельниччина професійна» - знайомство з найпопулярнішими професіями нашого краю

 

Зроби правильний вибір сьогодні, адже як сказав відомий філософ  Конфуцій: «Вибери собі роботу до душі  і тобі не доведеться працювати жодного дня  у своєму житті».

Хмельницька обласна служба зайнятості  з радістю приймає виклик та розпочинає участь в челленджі аматорських відеороликів #ХОЧЕШЗМОЖЕШDOIТ.

Мета - популяризація серед населення професій, які користуються попитом на  ринку праці, мотивація до отримання актуальних  професій  та побудови  кар’єри.

Щодня ми презентуватимемо  у наших відеосюжетах  актуальні професії Хмельниччини: тракторист, кухар, агроном, лісник, столяр, офіціант, бджоляр, менеджер, газозварник, перукар, продавець, фітнес-тренер, кондитер та багато інших.

Переглядайте наші відеосюжети на вебсайті, Facebook-сторінці, та YouTube Хмельницького обласного центру зайнятості, діліться з друзями корисною  інформацією та перетворіть вибір професії в цікавий та пізнавальний процес.

27.07.2020 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

На сайті Державного центру зайнятості створено опитування для громадян

 

 Для того, аби вдосконалювати  послуги, які надає служба зайнятості  і ставати ще більш клієнтоорієнтованими, на сайті Державного центру зайнятості створено #опитування_для_громадян

Google-форма за посиланням https://cutt.ly/YaJBcK1

Ми хочемо врахувати всі ваші побажання і зауваження.

Чекаємо ваших відгуків!

Як і раніше, ви можете надіслати електронне звернення з вашими запитаннями  https://khm.dcz.gov.ua/skladne-opytuvannya/elektronne-zvernennya

Наші фахівці впродовж 15 робочих днів надішлють Вам письмову відповідь.

Нагадуємо, що в Хмельницькій обласній службі зайнятості працює телефонна «гаряча лінія» – (0382) 76-46-42

(будні – з 08.00 до 17.15, п’ятниця – 08.00 - 16.00).

Зворотний зв'язок з нашими клієнтами має бути постійним.

24.08.2020 р.

Відділ інформаційної роботи Хмельницький обласний центр зайнятості

 

 

Забезпечення соціальних гарантій шляхом підвищення рівня заробітної плати та легалізація трудових відносин на щоденному контролі  районної державної адміністрації

 

21 липня 2020 року під головуванням голови районної державної адміністрації Івана Федорчука відбулося чергове засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат та реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Голова райдержадміністрації Іван Федорчук (керівник робочої групи) зазначив, що   питання легалізації зайнятості населення залишається серед пріоритетних, і для його реалізації необхідна взаємодія державних органів влади і роботодавців. Також дуже важливо довести інформацію до працівників про те, що в першу чергу вони мають бути зацікавлені в своєму офіційному працевлаштуванні та відповідних соціальних гарантіях.

На попередньому засіданні районної робочої групи було прийнято рішення запросити на сьогоднішнє засідання керівників ТОВ «Ізяславтрансбуд» та ТОВ «Партнер Агропром». Керівництво ТОВ «Партнер Агропром» не прибуло на засідання робочої групи.

Спільно з представником ТОВ «Ізяславтрансбуд» було розглянуто питання щодо низького рівня заробітної плати по підприємству ТОВ «Ізяславтрансбуд». Основна сфера діяльності ТОВ – будівництво та пасажирські перевезення.

До відома - за червень поточного року середня заробітна плата по району становить 9299,1грн., у травні середньообласний показник з оплати праці у транспортній галузі становив  7828 грн.  та по  будівельній галузі – 8238 грн.

Районна робоча група детально проаналізувала і з’ясовувала, чому керівник підприємства не тільки не прагне збільшити оплату праці своїм найманим працівникам до рівня середніх заробітних плат по відповідній галузі, а й у червні 2020 року спромігся офіційно заплатити їм заробітні плати нижче мінімально встановленого державою рівня, а саме 4666,7 грн., при цьому скоротивши чисельність найманих працівників з 98 осіб у січні 2020 року до 18 - у червні 2020 року. Відповідно членами робочої групи було дано рекомендації представнику щодо забезпечення адекватного рівня оплати праці найманих працівників у ТОВ «Ізяславтрансбуд».

Також Іван Борисович наголосив, що необхідно усвідомлювати і власну відповідальність керівника перед працівниками, гідно оцінювати їхню працю та оплачувати її згідно чинного законодавства.

Звертаємо увагу усіх роботодавців та найманих працівників - на сьогодні виплата заробітної плати нижче законодавчо встановленого мінімального розміру є вкрай загрозливою для економіки району та соціального захисту населення, оскільки призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, зменшення надходжень до бюджетів та Пенсійного фонду, що в подальшому обмежує отримання соціальних послуг,  можливості пенсіонерів  на гідне пенсійне забезпечення, стримує розвиток соціальної інфраструктури.

21.07.2020 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

«Насильство в сім’ї як результат зловживання алкоголем»

 

20 липня фахівцем Ізяславського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді  Євгенією Ткачук спільно із спеціалістами Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області проведено інформаційно-просвітницький захід з особами, що засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі на тему: «Насильство в сім’ї як результат зловживання алкоголем».

Метою даного заходу було інформування облікових осіб щодо змісту поняття «насильство», його видів та проявів. Також в ході роботи було здійснено профілактичну бесіду щодо наслідків зловживання алкоголем, їх вплив на функціонування сім’ї та життєдіяльності людини в цілому. Також надано інформацію щодо проблеми ВІЛ/СНІДу у молодіжному середовищі.

Під час проведення заходу учасники отримали буклети на актуальні теми сьогодення: «З алкоголем дружити – недовго жити», «Правда про ВІЛ/СНІД», «Насильство в сім’ї».

Інформаційно-просвітницькою роботою було охоплено 8 осіб, що перебувають на обліку Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області. Захід проведено із дотриманням умов карантину.

21.07.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді  

Для отримання допомоги по частковому безробіттю  роботодавець може звернутися до Ізяславської районної філії  Хмельницького ОЦЗ

 

Для збереження існуючих робочих місць, підтримки малого та середнього бізнесу в умовах пандемії постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 306 (зі змінами в редакції постанови від 03 червня 2020р. № 453) затверджено ПОРЯДОК надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.                                                                       

Згідно Порядку допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які зупинили або ж скоротили діяльність через карантин, сплачували єдиний соціальний внесок протягом шести місяців, що передують даті зупинення чи скорочення діяльності.

Для отримання допомоги по частковому безробіттю  роботодавець, який має найманих працівників, та фізична особа – підприємець, який є застрахованою особою,  можуть звернутися протягом 90 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності, до Ізяславської районної філії  Хмельницького ОЦЗ, за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати пакет документів передбачених Порядком.

Допомога надається за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку двох третин бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, але не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

    Станом на 20 липня 2020 року до Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості надійшло  149 заяв  від роботодавців та фізичних осіб - підприємців району для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. На сьогодні  одержані позитивні рішення за 128  зверненнями.

Серед поданих звернень - 6 заяв надійшло від роботодавців, які мали найманих працівників і завдяки державній підтримці,  зберегли від скорочення 15 робочих місць, 143  - складають заяви від фізичних осіб - підприємців, що працюють самостійно без найманих працівників.

За період карантину для 128 суб’єктів малого та середнього бізнесу, які звернулись до Ізяславської районної філії Хмельницького ОЦЗ, нараховано і замовлено 469,8тис. грн. допомоги по частковому безробіттю,  більша частина якої вже  виплачена.

За час дії програми, керівництвом та фахівцями Ізяславської РФ Хмельницького ОЦЗ були надані детальні роз’яснення щодо одержання допомоги по частковому безробіттю.

Всю необхідну консультаційну допомогу у оформленні пакетів документів Ви можете отримати за адресою: Ізяславська РФ Хмельницького ОЦЗ                         м. Ізяслав, вул. Миколи Микитюка, 16 а.

21.07.2020 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії  Хмельницького ОЦЗ

СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ


        З метою  запровадження  в  Ізяславському  районі  соціально-орієнтованих послуг для  підтримки  соціально-вразливих сімей із дітьми,  які  перебувають у складних життєвих обставинах  в районі  триває  процес  впровадження послуги патронату над дитиною:

 

Що таке «патронат над дитиною»?

Це  тимчасовий  догляд, виховання  та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на  період  подолання  дитиною,  її батьками або іншими законними представниками  складних  життєвих  обставин.

 

Яка мета нової соціальної послуги «патронат над дитиною»?

Забезпечення  захисту  прав  дитини,  яка  через  складні  життєві  обставини тимчасово  не  може  проживати  разом  з  батьками/законними  представниками, надання  їй  та її сім’ї  послуг,  спрямованих  на  повернення  дитини у сім’ю.

 

Кому може знадобитися патронат?

- дітям, які за різних обставин тимчасово не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхнім батькам,  які в даний час не можуть піклуватись про дітей;

 - дітям, батьки яких померли, пропали безвісті;

 - дітям, батьки яких потребують термінового лікування;

 - новонародженим дітям, від яких відмовились батьки;

 - дітям, залишеним батьками без догляду;

 - дітям з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;

 - дітям, які зазнали насильства, жорстокого поводження.

 

Хто такий патронатний вихователь?

Спеціаліст,  який  пройшов  навчання за  спеціальною  програмою   підготовки кандидатів  у патронатні вихователі,  та на договірній основі здійснює догляд, виховання  та  забезпечує  реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я  в період  надання  цим  дітям  послуги  патронату.

 

Кому громада може довірити «патронатну» дитину?

громадянину України, який:

- має позитивний досвід виховання дітей (власний  або професійний);

- готовий прийти на допомогу «чужій» дитині та підтримати її сім’ю,  яка  перебуває в СЖО;

- має задовільний стан здоров’я, який дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей;

- не був засудженим, або позбавленим  батьківських прав;

- має житло (власне, або в користуванні),  де можна  тимчасово  розмістити патронатну дитину;

- разом з добровільним помічником – дорослим членом своєї сім’ї, готовий пройти професійну тренінгову програму;

- підтримує сімейні цінності та готовий працювати в команді професіоналів заради змін, щоб жодна дитина не зазнала  страждань та виховувалася  в безпечній,  люблячій сім’ї.

 

Що включає в себе обов’язкове навчання кандидатів у патронатні вихователі?

 - 9 тренінгових занять для кандидата та помічника;

-  навчання наданню першої домедичної допомоги дітям;

- співбесіда кандидата у патронатні вихователі з представниками органу опіки та піклування;

- тренінг для Міждисциплінарної команди спеціалістів за участі  кандидатів.

 

За яких умов можливе влаштування дитини під патронат?

- за згоди її батьків/законних представників;

- за письмової згоди дитини, у разі, коли вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити;

- без згоди її батьків/законних представників за наявності безпосередньої загрози життю чи  здоров’ю дитини,  що підтверджено актом проведення оцінки рівня безпеки дитини.

 

Який термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя?
        Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається індивідуально та не  повинен  перевищувати  3  місяців.  В  особливих   випадках  термін  перебування  під патронатом може бути   подовжений до 6 місяців.

 

Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною:

Розмір  грошового  забезпечення  становить  п’ять  прожиткових  мінімумів  для працездатних осіб на місяць (станом на 01.01.2020 р. — 10 945 грн. оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім’ї).

На дітей влаштованих в сім’ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (віком до 6 років  станом на 01.01.2020 р. — 3 842 грн., для дітей віком від 6 до 18 років — 4 790 грн).

 

За детальною інформацією щодо запровадження патронату в Ізяславському районі  звертайтесь до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

Адреса: м. Ізяслав, вул. Незалежності 43, 2 поверх.

Телефон: (03852) 4-21-38

Електронна адреса: izrcsssdm@ukr.net

17.06.2020 р.

Ізяславський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

«Мобільний офіс» продовжує консультувати громадськість за місцем їх проживання

 

На Ізяславщині триває робота «мобільного соціального офісу», яка забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики соціального захисту населення та сприяє покращенню соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання громадян. Виїзне обслуговування населення за їх місцем проживання здійснюється із залученням фахівців відповідних служб району.

Згідно графіка на II квартал поточного року 9 червня 2020 року було здійснено виїзд «Мобільного соціального офісу» в населені пункти: с.Мислятин та с.Клубівка. Взяли участь у виїзді фахівці:  директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Наталія Павлюк, заступник начальника відділу прийому заяв та документів Світлана Личманюк; директор районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Світлана Косовська,  завідувач сектором усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування служби у справах дітей райдержадміністрації Вікторія Палига.

Крім того 11 червня було здійснено виїзд «Мобільного соціального офісу» в населені пункти: с.Двірець та с.Михнів. Взяли участь у виїзді фахівці:  директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Наталія Павлюк, заступник начальника відділу прийому заяв та документів Світлана Личманюк; начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Юлія Потюк.

Під час проведення заходів до вищезгаданих фахівців звернулись місцеві жителі, котрим було надано кваліфіковані роз’яснення та консультації з різних питань, зокрема: надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, тощо.

Користуючись нагодою, службою у справах дітей районної державної адміністрації було здійснено обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку у служби, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, оскільки проживають у сім’ях, у котрих батьки ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків з виховання дітей.

15.06.2020 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Онлайн-платформа Coursera безкоштовно надає безробітним 3800 курсів для навчання

 

Міжнародна платформа онлайн-освіти Coursera відкрила через службу зайнятості безкоштовний доступ до освітніх програм для зареєстрованих безробітних. Coursera пропонує своїм користувачам 3800 онлайн-курсів з різних дисциплін: інженерія, гуманітарні науки, медицина, біологія, суспільні науки, математика, бізнес, інформатика та інші. У разі успішного закінчення користувач отримує сертифікат про проходження курсу.

Цікаво? Бажаєте пройти онлайн-курси?

Зареєструватися на навчання можна до 30.09.2020, звернувшись до центру зайнятості (філії) за місцем реєстрації та пройти курси - до кінця 2020 року.

Тривалість навчального процесу різна - від трьох  до десяти тижнів. Протягом навчання студент має переглядати відеолекції, які надсилаються йому щотижня (відео найчастіше діляться на частини тривалістю 15-20 хвилин), читати рекомендовані статті, виконувати домашні завдання (у вигляді тестів, написання творчих завдань чи проєктів).

Навчання на Coursera є асинхронним, тобто студенти можуть переглядати лекції чи робити домашні завдання в різний, зручний для них час, на відміну від синхронних курсів, де студенти та викладач взаємодіють одночасно у чітко визначеному вузькому часовому проміжку. Кількість студентів на сайті уже перевищила 10 мільйонів осіб.

Переваги онлайн-навчання на Coursera:

 • можливість безкоштовного навчання у провідних науковців світу;

 • зручність навчання: дивитись лекції чи робити домашні завдання можна у будь-який час, навіть їдучи в транспорті;

 • можливість пройти навчальний курс зручною для вас мовою;

 • можливість взаємодії між студентами на форумах сайту чи поза ними, зокрема у соціальних мережах;

 • розширення світогляду та власного задоволення, отримання нових навичок для відновлення своєї конкурентоспроможності, кар'єрного розвитку;

 • використання сертифікату Coursera під час прийому на роботу.

15.06.2020 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Як фізичній особі-підприємцю, яка  у зв’язку з карантином зупинила або скоротила свою діяльність отримати допомогу по частковому безробіттю?

 

Які документи подає ФОП, щоб отримати допомогу на себе?

 - заяву на отримання допомоги у довільній формі;

 -  копію наказу із зазначенням дати початку зупинення/скорочення діяльності;

 - відомість про фізичну особу-підприємця, який є застрахованою особою, за формою, згідно з додатком 2 ПОРЯДКУ.

- довідка про сплату ЄСВ за останні 6 місяців, які передують даті зупинення/скорочення діяльності.

Пакет документів можна подати через скриньку для кореспонденції розміщену на вході центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ або поштовим відправленням.

 

У якому розмірі надаватиметься допомога ФОП?

Допомога встановлюється із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄСВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць. Для фізичних осіб-підприємців, які звільнені від сплати ЄСВ допомога по частковому безробіттю надається з розрахунку двох третин розміру мінімальної заробітної плати.

Допомога надається на період зупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину. Ця виплата не оподатковується.

 

Протягом якого часу можна оформити допомогу?

 - 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.

 

Де можна отримати консультацію щодо оформлення допомоги?

У будь-якому центрі зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ, або у відділі організації надання послуг роботодавцям Хмельницького обласного центру зайнятості за номером телефону (0382) 79-57-40.

Більше про ПОРЯДОК затверджений постановою КМУ № 453 від 03.06.2020 читайте за посиланням  https://is.gd/00vmhE

  10.06.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Онлайн-співбесіда з роботодавцем: лайфхаки від служби зайнятості

 

Підготовка до співбесіди з роботодавцем є важливим етапом для досягнення успіху при працевлаштуванні. Ознайомитись з правилами підготовки та прийомами самопрезентації  вам допоможуть фахівці Хмельницької обласної служби зайнятості.

Як і до будь-якої іншої співбесіди, до онлайн-інтерв’ю необхідно ретельно підготуватися, враховуючи певні правила:

ü  Співбесіда повинна бути узгоджена заздалегідь, щоб у вас був час до неї  підготуватися.

ü  Після домовленості про час інтерв’ю, подбайте про технічне оснащення. Пам’ятайте, що назва вашого профілю має бути по-діловому короткою і серйозною — імена типу «pupsik», «зайченя», «светулька» не підійдуть.

ü  Заздалегіть додайте в свій список контакт роботодавця.

ü  Незадовго до онлайн-інтерв’ю  ще раз перевірте якість зв’язку, зробивши тестовий дзвінок комусь з друзів.

ü  Подбайте про свій зовнішній вигляд.

ü  Ретельно підготуйте приміщення до співбесіди. Світло не повинно бути занадто сильним за Вашою спиною, інакше співрозмовник побачить на екрані лише Ваш темний силует.

ü  Всіх близьких варто попередити про час Вашої онлайн-співбесіди, запропонувавши їм погуляти в цей період на вулиці або посидіти в іншій кімнаті, щільно зачинивши двері.

ü  На час співбесіди вимкніть дверний дзвінок, мобільний і міський телефони, радіо і телевізор.

ü  Покладіть біля комп’ютера всі свої документи, сертифікати, дипломи, роздруковані резюме і рекомендації. Приготуйте ручку та блокнот для необхідних записів під час інтерв’ю.

ü  Якщо Ви сильно хвилюєтеся, перед співбесідою накидайте собі ті питання, які хочете задати роботодавцю, щоб не забути їх.

ü  Якщо під час інтерв’ю звязок раптом перервався, то, згідно з правилами ділового етикету, передзвонити повинен той, хто дзвонив.

ü  На співбесіді намагайтеся говорити рівно, правильно. Уникайте зайвої жестикуляції.

Бажаємо всім ідеальних онлайн-співбесід і успіхів у пошуку роботи своєї мрії!

До відома: з початку року фахівцями Хмельницької обласної служби зайнятості проведено 179 семінарів та 4 вебінари за темою «Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем», у яких взяли участь 2996 осіб.

03.06.2020 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Профілактична робота із засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі

 

1 червня фахівцем із соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ткачук Є.В. спільно із спеціалістами Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області проведено інформаційно-просвітницький захід з метою профілактики шкідливих звичок і правопорушень для засуджених, які перебувають на обліку «Центру пробації».

Також у ході заходу учасників повідомлено про шляхи передачі, симптоми коронавірусної інфекції, безпечної поведінки, дотримання санітарно-гігієнічних норм в умовах пандемії COVID-19 тощо.

Даним заходом було охоплено 6 осіб. Захід проведено із дотриманням вимог карантину.

03.06.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Часткове безробіття: державна допомога роботодавцям під час пандемії COVID-19

 

З 29 травня 2020 року набули чинності важливі зміни в законодавстві, спрямовані на підтримку бізнесу в період карантину.

Зокрема, допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого, середнього бізнесу, а також і фізичні-особи підприємці, які не мають найманих працівників.

Право на отримання допомоги мають роботодавці які:

• зупинили або ж скоротили свою діяльність через карантин;

• сплачували ЄСВ упродовж 6 місяців, що передують даті зупинення чи скорочення діяльності.

Зверніть увагу!!!

Для отримання допомоги роботодавець може звернутися, протягом 90 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності, до центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ, за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати наступні документи:

1) заяву на отримання допомоги у довільній формі;

2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення/скорочення діяльності;

3) відомості про працівників (якщо такі є в штаті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;

4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, виданою ДПС. 

Пакет документів можна подати через скриньку для кореспонденції розміщену на вході центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ (оригінал), поштовим відправленням (оригінал) на e-mail центру зайнятості/філії (сканкопії).

Розмір допомоги. Допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати мінімальну заробітну плату, встановлену Законом на 2020 рік (4 723 грн). Сума допомоги по частковому безробіттю не оподатковується!

Повну інформацію можна отримати у відділі організації надання послуг роботодавцям Хмельницького обласного центру зайнятості за номером (0382) 79-57-40 або в будь-якому центрі зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ. А також ознайомитися на сайті Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/ у рубриці «Роботодавцям» (розділ «Допомога по частковому безробіттю на період карантину»).

 29.05.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Допомога по безробіттю 2020: умови отримання, розмір і термін виплат

 

Усі незайняті особи, які хочуть працювати мають право звернутися до Державної служби зайнятості, яка посприяє легальному працевлаштуванню.

Допомога по безробіттю надається громадянам України, які отримали офіційний статус безробітного. В карантинний період Хмельницька обласна служба зайнятості працює дистанційно. Безробітному необхідно заповнити лише 2 заяви: про присвоєння статусу «безробітний» та про призначення допомоги. Наголошуємо на тому, що під час карантину такий статус присвоюється особі з першого дня, коли подається заява. Виплата допомоги призначається також з першого дня реєстрації.

Розміри грошової допомоги. Сума допомоги розраховується для кожного безробітного окремо. Звертається увага на страховий стаж особи та розмір зарплати за попереднім місцем роботи. Виплати допомоги залежать від того, скільки триває безробіття у відсотках до визначеного розміру (ст. 23 Закону).

Сума мінімальної допомоги, яка виплачується застрахованим громадянам з урахуванням зарплати та страхового стажу – 1 800 грн, а без урахування - 1000 грн. (на період карантину); максимальний розмір допомоги - 8 408 грн..

Хто отримує мінімальну допомогу:

- громадяни, які протягом року, що передував реєстрації в СЗ, мають страховий стаж менше ніж 6 місяців або звільнені крайнім роботодавцем з негативних причин (прогули тощо);

- громадяни, які закінчили/припинили навчатися у середньому та ВНЗ, звільнені зі строкової військової служби і яким потрібно сприяти у пошуках першої роботи;

- внутрішньо переміщені громадяни, якщо вони документами не в змозі підтвердити періоди власної роботи.

Тривалість виплат. Загалом виплати допомоги не повинні тривати понад 360 к.д., а для тих, кому до пенсії залишилося два роки – 720 днів.

Безробітні, які звільнилися з попереднього місця роботи починаючи з 12.03.2020  за власним бажанням та стали на облік в ЦЗ, отримують допомогу з дня отримання статусу «безробітний». Тривалість виплат допомоги таким громадянам не повинна бути більше 270 к.д.

Чи передбачена допомога тим, хто трудився неофіційно?

Якщо особі не виповнилося 35 років і страхового стажу в неї немає, оскільки, наприклад, працювала вона не оформляючи трудові відносин, то їй повинна бути призначена допомога як такій, що працевлаштовується на перше робоче місце, у мінімальному розмірі строком на 180 к.д.

Якщо ж особа віком 35+ і страховий стаж в неї відсутній, тобто до цього віку працювала неофіційно, то така особа не має права на виплату допомоги по безробіттю.

25.05.2020 р.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Хмельницька обласна служба зайнятості на ринку соціальних послуг

 

Попри карантинні обмеження Хмельницька обласна служба зайнятості продовжує виконувати свою головну функцію – сприяти працевлаштуванню громадян.

Так з початку року за допомогою у працевлаштуванні звернулися 42,2 тис. громадян, статус безробітного отримали 26,6 тис., отримали роботу – 7,7 тис., крім того 2,2 тис. осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Станом на 19 травня 2020 року у базі даних залишилось 1,4 тис. вакансій. До переліку найбільш актуальних увійшли:

1)    водій автотранспортних засобів – 84 вакансії;

2)    тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва – 83 вакансії;

3)    охоронник – 74 вакансії;

4)    водій тролейбуса – 52 вакансії;

5)    підсобний робітник – 45 вакансій.

На період карантину особи, які виявили бажання отримувати послуги служби зайнятості можуть подати бланки заяв - про надання/поновлення статусу безробітного та призначення/поновлення виплати допомоги по безробіттю через скриньку для кореспонденції біля входу в центр зайнятості/філію, або електронною поштою. Покрокова інструкція розміщена на сайті Державного центру зайнятості, у розділі «Електронне подання документів».

19.05.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Кого шукають роботодавці Хмельниччини: ТОП -10 вакансій

 

З початку року понад 3,0 тис. роботодавців поінформували Хмельницьку обласну службу зайнятості про потребу у 12,4 тис. працівниках в області.

База вакансій Хмельницької обласної служби зайнятості є загальнодоступною для усіх користувачів вебсайту. Щоденно, за поданою роботодавцями інформацією вносяться дані про вільні робочі місця (в т.ч. вимоги, завдання та обов’язки, заробітна плата).

Станом на 08 травня  2020 року залишилось 1,5 тис. вакансій. До переліку найбільш актуальних увійшли:

1)    тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва – 104 вакансій (розмір середньої з/п 6230 грн.);

2)    водій автотранспортних засобів – 85 вакансії (розмір середньої з/п 6884 грн.);

3)    охоронник – 69 вакансій (розмір середньої з/п 5676 грн.);

4)    підсобний робітник – 68 вакансії (розмір середньої з/п 4792 грн.);

5)    водій тролейбуса –  52 вакансії (розмір середньої з/п 8300 грн.);

6)    слюсар-ремонтник – 46 вакансій (розмір середньої з/п 5947 грн.);

7)    продавець продовольчих товарів  – 43 вакансії (розмір середньої з/п 4706 грн.);

8)    робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва – 38 вакансії (розмір середньої з/п 5030 грн.);

9)     дорожній робітник – 33 вакансії (розмір середньої з/п 7632 грн.).

10)           Швачка – 31 (розмір середньої з/п 5075 грн.).

І пам’ятайте, працюючи офіційно, ви маєте право на пенсію, допомогу по безробіттю, допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності тощо. Адже легальна трудова діяльність — це основа соціальної захищеності працівника.

14.05.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

Емоційна та психологічна підтримка з протидії COVID-19

 

В Україні запрацювала Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19 (https://moncenter.eduhub.in.ua/).

В рамках цього проєкту кожен українець має можливість безкоштовно отримати індивідуальні консультації від сертифікованих психологів та тренерів-практиків з емоційного інтелекту Освітнього Хабу міста Києва, які дозволять зберегти та зміцнити позитивний емоційний та психологічний стан людей протягом всього часу дії карантину, а також навчатись онлайн м’яким навичкам (soft skills), які потрібні кожному, незважаючи на вік та професію.

Як показав досвід Китаю, під час довгострокової дії вимушених обмежень, спричинених пандемією Коронавірусу, різко погіршується психологічний стан людей, що призводить до значного збільшення кількості розлучень, нервових зривів, суїцидів тощо.

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я також публічно попередила про можливі серйозні зміни психологічного здоров’я людей на всій планеті.

Нажаль, свіжі результати соціологічного дослідження проведеного групою «Рейтинг» свідчать, що серед українців також зростає рівень тривожності.

Зважаючи на це, з метою дії на упередження, даний проєкт надає можливість людям безкоштовно отримувати: позитивні емоції, психологічну підтримку та корисні знання під час вимушеного перебування на карантині «в чотирьох стінах».

В цьому і полягає місія Віртуальної платформи емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19.

14.05.2020 р.

 

За інформацією Асоціації інноваційної та цифрової освіти

03190, м. Київ, вулиця Черняховського, буд. 16/30, оф. 5

 

Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія: консультаційна мережа» - Ваш помічник у виборі професії!

 

В державній службі зайнятості функціонує профорієнтаційна платформа «Моя професія: консультаційна мережа».

Всім бажаючим, хто потребує вибору або зміни професії, обрання свого кар’єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних особливостей, наразі є можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації в онлайн форматі.

Як це зробити?

Варіант 1. Перейдіть за посиланням https://myprofession.com.ua/, натисніть «Отримати код» та зареєструйтеся. Для реєстрації потрібно вказати прізвище, дату народження (не молодше 14 років), email. Після проходження тестування програмою буде сформовано  детальний звіт щодо ваших професійних особливостей.

Варіант 2. Зателефонуйте до найближчого центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ, скористайтеся послугами фахівців-профконсультантів, отримайте  від них кваліфіковані поради та унікальний пароль для проходження тестування на онлайн-платформі «Моя професія: консультаційна мережа».

Після тестування, за вашим бажанням, для вас буде проведено індивідуальне онлайн-консультування за  результатами пройдених тестів.

«З початку року допомогу  фахівців служби зайнятості Хмельниччини отримали  близько 400 оптантів, які пройшли тестування на платформі «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа». Ознайомитися з отриманими результатами можна і самостійно, але краще проаналізувати результати тестування за допомогою фахівців центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ. Вони не тільки нададуть кваліфіковану консультацію щодо вибору напряму професійної діяльності, а й розкажуть про перспективні професії та пропозиції на ринку праці», - розповідає директор Хмельницької обласної служби зайнятості Сергій Черешня.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організації профорієнтації Хмельницького обласного центру зайнятості за номером телефону (0382) 65-24-12 або звернувшись до базових центрів зайнятості та філій  Хмельницького обласного центру зайнятості (засобами телефонної та електронної комунікації  https://khm.dcz.gov.ua/publikaciya/kontaktni-telefony-filiy-ta-bazovyh-centriv-zaynyatosti-hmelnyckoyi-oblasnoyi-sluzhby).

Нагадуємо, під час карантину служба зайнятості працює в штатному режимі, надаючи послуги клієнтам дистанційно.

Використовуйте час перебування на карантині, як чудову можливість самопізнання, самовдосконалення та саморозвитку. Бажаємо успіхів!

14.05.2020 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Соціальна підтримка  сімей з дітьми

 

Постановою Кабінету Міністрів України від  22 квітня 2020 р. № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» запроваджено допомогу на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої та другої групи платників єдиного податку, і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи - підприємця. Така допомога надаватиметься на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп (для дітей віком до 6-ти років – 1779 грн.; дітей віком від 6-ти років до 10-ти років – 2218 грн.)

Призначення та виплата вищезазначеної допомоги проводиться після набрання чинності Постанови № 329 (з травня 2020 року) під час дії карантину та на один місяць після дати його відміни.

Призначення і виплата допомоги на дітей здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання фізичної особи - підприємця (далі - заявник).

Допомога на дітей за місцем проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника. Перевірка відомостей щодо неотримання допомоги проводиться органами соціального захисту населення з використанням інформаційних систем.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву за формою згідно з додатком до Постанови № 329, з яким можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/329-2020-%D0%BF/conv, у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку та документи/відомості у паперовій або електронній формі.

У паперовій формі заявник подає такі документи:

копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В електронній формі заявник подає такі документи/відомості:

фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);

фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Відомості в електронному вигляді без надання фотокопій документів надаються через інформаційні системи Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” після введення в експлуатацію відповідних технічних та програмних засобів.

На заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника. Відомості про прізвище, ім’я та по батькові заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

В об’єднаних територіальних громадах заява з необхідними документами для призначення допомоги на дітей приймається уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, та передається відповідним органам соціального захисту населення.

У сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги на дітей і передачу їх відповідним органам соціального захисту населення здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.

У разі коли до заяви, поданої у паперовій формі, не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо зазначені документи будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня звернення за призначенням допомоги на дітей, така допомога призначається з місяця звернення.

 Виплата допомоги на дітей припиняється у разі:

позбавлення отримувача батьківських прав;

відібрання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав;

тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

перебування отримувача під вартою на час слідства, у місцях позбавлення волі, за рішенням суду, розшуку отримувача органами Національної поліції;

смерті дитини;

смерті отримувача.

Виплата допомоги на дітей припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу, на підставі пропозицій центру соціальних служб, служби у справах дітей або уповноваженої особи, визначеної виконавчим органом сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади.

Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”.

Для громадян, які обиратимуть спосіб подання заяви про призначення допомоги в електронній формі, надаємо посилання на стартову сторінку системи надання послуги з призначення допомоги – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua .

Особистий прийом громадян в період карантину не проводиться.

По всіх питаннях щодо надання допомоги просимо звертатись до управління соціального захисту населення Ізяславської районної державної адміністрації за телефонами: 4-29-04, 4-15-67, електронна адреса: 03198422@mail.gov.ua, або поштою за адресою: вул. Шевченка, 10В,  м. Ізяслав, Хмельницька область,  30300.

12.05.2020 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації  

Вшановано материнський подвиг

  

Унікальною цінністю та надзвичайною гордістю України є багатодітні родини. Це особливі сім’ї, бо дітям змалечку прищеплюють людяність, любов до праці, вміння берегти та підтримувати найкращі українські сімейні традиції. Людство і держава здавна шанують матерів, котрі народили, виростили та виховали  п’ятеро та більше дітей. І серед численних визначних   державних відзнак найпочеснішою нагородою вважається звання "Мати-героїня". Це не лише  звання, а велика місія. Багатодітні матері розбудовують наш край.

З нагоди Дня матері Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня», яким присвоїв звання «Мати-героїня» 678 українським жінкам. З-поміж них є двоє багатодітних матерів з Ізяславщини, котрим присвоєно це звання за материнську самовідданість, зразкове виховання дітей та забезпечення умов для їхнього всебічного розвитку відзначено, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей:

Кондратюк Наталія Михайлівна - мати 5 дітей із с. Нове Село

Кушнірук Людмила Григорівна- мати 6 дітей із с.Мирне.

12.05.2020 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

Вшановано ветеранів Другої світової війни

 

Щороку 8 та 9 травня ми згадуємо тих, чиє життя забрала Друга світова війна, низько вклоняємося та вшановуємо ветеранів та дітей війни, які на своїх плечах винесли тягар того часу, а у повоєнні роки підняли Україну з руїн. 

На Ізяславщині є гарна традиція напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відвідувати ветеранів Другої світової війни вдома.

Цей рік не став винятком, адже безпосередніх учасників бойових дій в Ізяславському районі залишилося дуже мало. Працівники Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) побували в гостях у ветеранів тієї далекої війни,  вручили їм продуктові пакети та побажали міцного здоров’я, бадьорості та щирі слова вдячності за мужність, за те, що пройшовши крізь спалахи вогняних років, зуміли зберегти чистоту душі та помислів.

Всі ветерани вже у поважному віці, однак попри все були у гарному настрої і візиту були раді. Продуктовий пакет стане у нагоді, проте найбільшим дарунком для них є спілкування, пам’ять і повага. Сивочолі розповідали про своє здоров’я, домашні справи і щиро дякували за увагу.

08.05.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Олена Зеленська ініціювала «Велику розмову про безбар’єрність»

Дружина Президента України Олена Зеленська ініціювала велику розмову з українцями про безбар’єрність. Партнерами проекту виступили Міністерство цифрової трансформації та Міністерство соціальної політики України.

«Під час карантину мільйони людей отримали досвід повної або часткової ізоляції. Ми всі відчули бар’єри. По суті, навіть не усвідомлюючи цього, ми всі одночасно взяли участь у соціальному експерименті – як у нашому суспільстві, у наших містах і селах жити людям з обмеженою мобільністю, ментальними та фізичними відмінностями, – прокоментувала Олена Зеленська. – Для більшості з нас це – не назавжди. Але поруч є люди, для яких ці бар’єри не зникнуть ніколи. Сотні тисяч українців постійно живуть за бар’єрами, які зараз відчули всі».

Мета проекту – зрозуміти, з якими саме бар’єрами найчастіше стикаються українці. Для цього на сайті bf.gov.ua стартувало всеукраїнське онлайн-опитування, яке триватиме два місяці. Опитувальник містить сім важливих запитань, що стосуються фізичних і психологічних бар’єрів, а також бар’єрів, пов’язаних з культурними та віковими особливостями. Відповіді українців допоможуть визначити, які саме бар’єри вони вважають найбільшими, а в подальшому – розробити план дій для їхнього усунення.

«Будь-які бар’єри можна прибрати або зсунути, але спочатку їх треба усвідомити», – впевнена дружина Президента.

06.05.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Часткове безробіття: як малому та середньому бізнесу отримати державну допомогу під час епідемії COVID-19

 

Допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які:

• зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;

• сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників.

Як підприємству отримати таку допомогу по частковому безробіттю працівників?

Для отримання допомоги роботодавець може звернутися, протягом 30 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності, до центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ, за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати наступні документи:

1) заяву на отримання допомоги у довільній формі;

2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення/скорочення діяльності;

3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;

4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, виданою ДПС. 

Пакет документів можна подати одним із зручних способів: через скриньку для кореспонденції розміщену на вході центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ (оригінал), поштовим відправленням (оригінал), на email центру зайнятості/філії (сканкопії).

Розмір допомоги. Допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати мінімальну заробітну плату, встановлену Законом на 2020 рік (4 723 грн).

Хто не має права на допомогу по частковому безробіттю? 

Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.

Повну інформацію можна отримати у відділі організації надання послуг роботодавцям Хмельницького обласного центру зайнятості, телефон для довідок (0382) 79-57-40 або в будь-якому центрі зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ, а також ознайомитися на сайті Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/ у рубриці «Роботодавцям», розділі «Допомога по частковому безробіттю на період карантину» за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu.

04.05.2020 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Девіз Дня охорони праці у 2020 році «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»

 

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. Цьогоріч Україна вкотре долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці та мала намір провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці за тематикою, що присвячена вирішенню проблеми насильства і домагань у сфері праці.

Однак запланованому завадила надзвичайна подія – спалах коронавірусної інфекції COVID-19, яка розпочалася в Китаї, згодом охопила Південну Корею, Іран, країни західної Європи, а сьогодні вже панує у всьому світі. Тож темою Всесвітнього дня охорони праці-2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги.

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

У процесі підготовки до відзначення Дня охорони праці в Україні, яка фактично збіглася в часі з першими проявами «коронакризи», стало зрозумілим, що перед усім українським суспільством постав досі нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль.

Перші випадки захворювання було зафіксовано у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції. Зокрема, генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреісус заявив: «Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу». Того ж дня постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які в подальшому уряд подовжив і посилив.

Ухвалені на законодавчому рівні заходи спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведення масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах усіх рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень.

Щоб стримати поширення COVID-19 і зберегти життя та здоров’я людей, зазначені рішення, безумовно, були правильними та потрібними. Але разом з тим, як наслідок їх впровадження, ми можемо спостерігати невтішну картину економічного спаду в країні: у всіх галузях та сферах. Такий стан справ породжує серйозні загрози, які за своєю суттю – справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції, а й може спричинити «шок» на ринку праці, який ми вже фактично маємо.

Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.

Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров’я всіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.

Зупинка економічної активності бізнесу, врешті-решт, обов’язково закінчиться, а збережений трудовий капітал стане для підприємств рушійною силою, яка забезпечить у подальшому відновлення економічного зростання.

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.

Особливу увагу потрібно приділити захисту лікарів та інших медичних працівників, що перебувають в епіцентрі складної ситуації, виконуючи професійні обов’язки з надання медичної допомоги пацієнтам, збереження їх здоров’я та життя.

Водночас, постановою КМУ від 25.03.2020 №  256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.

Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей.

В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.

Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження життя та здоров’я працівників.

28.04.2020 р.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

 

Професійне навчання зареєстрованих безробітних - це максимально швидка підготовка фахівців з високим рівнем професійної кваліфікації.

 

З метою сприяння працевлаштуванню безробітних протягом січня-березня 2020 року Хмельницькою обласною службою зайнятості здійснювалося навчання 1816 безробітних за 139  професіями та напрямами, з них підготовка і перепідготовка - за 14 робітничими професіями, підвищення кваліфікації за 132 професіями та напрямами.

Навчання безробітних організовується за професіями та напрямами, в яких є потреба  на сучасному ринку праці. Рівень організації професійного навчання під конкретні робочі місця становить 100% від загальної чисельності безробітних, які проходили навчання.

Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації  здійснювались на замовлення 604 підприємств. На замовлення роботодавців, відповідно попередньо укладених договорів на працевлаштування після завершення навчання проходили навчання 98,6% безробітних. Така форма навчання забезпечує відповідність освітньо-кваліфікаційного рівня безробітного тим вимогам, які висуває на сьогодні замовник кадрів. Наприклад, для ХКП «Електротранс» за сприяння служби зайнятості було організовано навчання 8 водіїв тролейбуса, для ПП «Козацька варта» – 9 охоронників, для ТзОВ «Катеріна» - підвищення кваліфікації 10 осіб за напрямом «Технологічні особливості пошиття трикотажних виробів».

Хмельниччина аграрний регіон, тому надзвичайно важливим напрямом роботи Хмельницької обласної служби зайнятості залишається організація професійного навчання для сільськогосподарських підприємств. Так, протягом січня-березня 2020 року відповідно до потреб села організовано навчання 1170 зареєстрованих безробітних (що складає  64,4 % від усіх охоплених професійним навчанням) за 62 професіями та напрямами. На замовлення ТОВ «Волочиськ-Агро», до складу якого входять декілька підприємств Волочиського та Городоцького районів, було організовано підвищення кваліфікації 94 осіб за напрямами «Ремонт та технічне обслуговування вантажних автомобілів», «Сучасні технології виробництва сільськогосподарських культур, виробничі процеси та операції». Для  ПП «Аграрна компанія 2004» за направленням Волочиської, Городоцької, Кам’янець-Подільської, Красилівської, Хмельницької, Чемеровецької районних філій було організовано підвищення кваліфікації 40 осіб на курсах цільового призначення та шляхом стажування.

При організації професійного навчання безробітних використовується база закладів освіти Хмельницької області та центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Протягом І кварталу 2020 року на базі Рівненського, Одеського та Львівського центрів ПТО ДСЗ проходили навчання 1151 особа за 21 професією та напрямом.

На період карантину з 12 березня по 11 травня 2020 року заклади професійної (професійно-технічної) освіти призупинили навчальний процес учнів та слухачів на підставі п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211. Але службою зайнятості в цей період продовжується робота щодо організації професійного навчання на замовлення роботодавців, зокрема організовується підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних шляхом стажування безпосередньо у роботодавців-замовників кадрів, які не призупиняли виробничий процес.

28.04.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

 Розгляд звернень громадян в управлінні соціального захисту населення

 

Протягом І кварталу 2020 року до управління соціального захисту населення  Ізяславської райдержадміністрації надійшло 190  звернень від громадян, із них 130 у формі усних звернень громадян на особистому прийомі в начальника управління та заступників начальника та 60 письмових  звернень.

Особлива увага приділяється роботі зі зверненнями від учасників АТО та вимушених переселенців зі Сходу та АР Крим, також від соціально незахищених категорій населення: інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів.

На всі звернення надано роз’яснення в установлені терміни згідно чинного законодавства.

Основні питання, що порушуються під час звернень громадян стосуються призначення і виплати соціальних допомог, надання субсидії та пільг на оплату житлово – комунальних послуг.

В період карантину прийом громадян управлінням не проводиться.

Отримати консультації по наданню  всіх видів державної соціальної підтримки можна за телефонами:  4-29-04, 4-29-03, 4-15-67, електронна адреса для звернень: 03198422@mail.gov.ua,  поштова адреса: вул. Шевченка, 10В,  м. Ізяслав, Хмельницька область,  30300.

28.04.2020 р.

 Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Про особливості надання житлових субсидій

 

Відповідно до Постанови № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» при розрахунку житлових субсидій починаючи з березня 2020 року в усіх місяцях дії карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), застосовано збільшені на 50 % соціальні нормативи користування окремими комунальними послугами, зокрема для користування послугами з електропостачання, газопостачання, централізованого водопостачання, постачання гарячої води, централізованого водовідведення.

Враховуючи, що законодавством передбачено надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, у тому числі на послуги з постачання природного газу та послуги розподілу природного газу (користування послугами з газопостачання), збільшені соціальні нормативи споживання комунальних послуг застосовані і на послугу з розподілу газу, у тому числі при проведені у квітні 2020 року перерахунку розміру житлових субсидій за березень 2020 року.

Якщо призначено субсидію на норму, затверджену органом місцевого самоврядування, що менша від соціального нормативу, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (зі змінами) (далі – Постанова № 409), розрахунок розміру житлової субсидії здійснюється із застосуванням збільшеного на 50 % нормативу, на який призначено субсидію.

В усіх інших випадках, у тому числі за відсутності у громадян приладів обліку комунальних послуг, розрахунок проводиться з урахуванням соціальних нормативів споживання відповідних комунальних послуг у межах, в яких держава надає громадянам житлові субсидії.

Усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період буде проведено без заяв громадян.

Громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвались в службі зайнятості як безробітні, житлова субсидія буде призначатися на підставі заяв про призначення житлової субсидії та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку.

При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

До управління соціального захисту населення надходить багато звернень з питань зменшення розміру житлової субсидії та щомісячної виплати різних сум коштів житлової субсидії.

Таке щомісячне зменшення і різні суми пояснюється тим, що щомісячно проводиться перерахунок житлової субсидії в зв’язку зі зміною ціни на природній газ. Так, ціна природного газу:

з 01.01.2020 року – 6,913992 грн. за 1 куб. м;

з 01.02.2020 року – 5,005032 грн. за 1 куб. м;

з 01.03.2020 року – 4,326072 грн. за 1 куб. м;

з 01.04.2020 року – 3712302 грн. за 1 куб. м.

Розрахунок житлових субсидій і пільг на послуги з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання електричної енергії для потреб опалення проводиться у квітні 2020 року з урахуванням 15 днів опалювального періоду. При цьому застосовуються тарифи на відповідні послуги, що діють у квітні, а у разі їх відсутності – тарифи, що діяли у березні 2020 року.

По всіх питаннях щодо надання житлової субсидії просимо звертатись до управління соціального захисту населення Ізяславської районної державної адміністрації за телефонами: 4-29-04, 4-15-67, електронна адреса: 03198422@mail.gov.ua, або поштою за адресою: вул. Шевченка, 10В,  м. Ізяслав, Хмельницька область,  30300.

Особистий прийом громадян в період карантину не проводиться.

28.04.2020 р.

 Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Підтримка окремих категорій населення

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 року № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» управлінням соціального захисту населення виплачується одноразова допомога 1000 грн. для осіб, які перебувають на обліку в управлінні як одержувачі:

державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з їх числа, які одночасно з допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”);

державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Відрахування із допомоги на підставі виконавчих документів та на користь будинків-інтернатів.

Неотримана у зв’язку із смертю одержувача допомога виплачується спадкоємцям.

При обчисленні сукупного доходу сім’ї для призначення всіх видів соціальної допомоги, у тому числі при наданні житлової субсидії, одноразова допомога не включається до сукупного доходу.

28.04.2020 р.

 Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Особливості надання державних соціальних допомог

 

З метою посилення соціального захисту громадян на період карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID -19)» від 30.03.2020 № 540-ІХ Урядом 08.04.2020 прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» № 264 (далі - постанова № 264).

Постанова № 264 передбачає забезпечення проведення призначення, перерахунку і виплати різних видів державної соціальної допомоги без необхідності особистого звернення до органів соціального захисту населення.

Встановлено, що строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (далі - державна соціальна допомога), яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Строк звернення за призначенням державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, продовжується на період карантину та один місяць після дати його відміни.

Крім цього, у разі коли отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропущено строк переогляду, виплата таких видів допомоги не зупиняється до закінчення строку дії карантину з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої допомоги на підставі результатів переогляду та заяви отримувачів або їх батьків чи інших законних представників.

Разом з тим встановлено, що заява та документи, необхідні для призначення державної соціальної допомоги, визначеної постановою № 264, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю можуть бути надіслані поштою: вул. Шевченка, 10В,  м. Ізяслав, Хмельницька область,  30300.

Звертаємо також увагу, що Постановою № 264 визначено, що орган соціального захисту населення протягом одного місяця після відміни карантину проводить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги та державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.

Про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, отримувачі повідомляють органи соціального захисту населення шляхом надсилання письмового звернення поштою, за допомогою засобів електронного зв’язку (електронне звернення): 03198422@mail.gov.ua та телефонного зв’язку: 4-29-04, 4-15-67.

28.04.2020 р.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Звернення голови облдержадміністрації з приводу роковин аварії на Чорнобильській АЕС

В долі українського народу Чорнобиль став важким випробуванням, що залишив глибокий слід не лише в пам’яті, але і в життях людей. Ми не можемо, не маємо права забувати про одну з найбільших техногенних катастроф в історії людства, яка, за останніми оцінками, коштувала життя майже 90 тис. та завдала непоправної шкоди здоров’ю майже двох мільйонів наших співгромадян.

Минуло 34 роки, але й сьогодні все ще потрібні великі ресурси на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Мешканці Хмельницької області глибоко схиляються у мовчанні перед світлою пам’яттю героїв, які врятували не лише нашу землю, але й увесь світ від поширення радіаційного лиха.

З глибокою вдячністю ми звертаємось до ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, до науковці, енергетиків, пожежників, лікарів, правоохоронців, водіїв і всіх тих, хто обслуговував та донині обслуговує зону відчуження.

Прийміть щиру вдячність за ваш подвиг, за самопожертву, за роботу в складних та небезпечних умовах.
Бажаю вам здоров’я, миру та благополуччя вашим родинам!

 

Голова Хмельницької обласної державної адміністрації                                                                                                     Дмитро Габінет

 

 

 

Сьогодні 34-та річниця Чорнобильської катастрофи

 

26 квітня 1986 року  – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи.  В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії  Україна займає  перше місце серед  колишніх республік СРСР.

Понад 30 років минуло з моменту аварії на ЧАЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням світових організації UNSCEAR та ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій  ядерних об’єктів найвищого рівня. Аварія призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. Міжнародна спільнота пропонувала СРСР допомогу у подоланні наслідків аварії та керівництво тодішньої держави категорично відмовилось. Проте  вже в 1987 році звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) що експертної оцінки кроків із ліквідації наслідків аварії.

2 дні світ нічого не знав про вибух. 30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії. 500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів. 8,5 мільйонів жителів України, Білорусії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення. 90784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року. Понад 600 тисяч людей стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали. 2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними  нуклідами. Це 200 тисяч квадратних кілометрів, із них 52 тисячі – сільськогосподарські землі.

В долі українського народу, Чорнобиль став тяжким іспитом, що залишив глибокий слід не лише в пам’яті, але і  в життях людей. Нічим не виміряти горе,  смерть  та  втрату здоров’я, що принесли в Україну ті страшні дні. Понад шість тисяч мешканців Хмельниччини одними з перших кинулись на ліквідацію аварії. На жаль, не всі вийшли з того пекла живими, багатьох не стало згодом.

Мужність,  відвага,  вірність своєму громадянському обов’язку   учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС –  це те, завдяки чому наслідки катастрофи стали меншими, те, завдяки чому вдалося не допустити остаточної руйнації палаючого реактора, те, завдяки чому врятовано мільйони життів.  Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення герої-ліквідатори зупинили невидимого і дуже підступного ворога.

Усі ми високо цінуємо ваш подвиг, шановні ліквідатори! Прийміть нашу щиру вдячність та доземний уклін за усе, що ви зробили для України. Ви – Ті, хто врятував Світ!

Вічна пам’ять тим, хто заплатив життям за приборкання “мирного атома”!

 

26.04.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Керівники району та міста вшанували пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи

 

24 квітня голова районної державної адміністрації Іван Федорчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук вшанували пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи.

Благочинний Ізяславського округу Хмельницької єпархії Православної Церкви України митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук відслужив поминальну літію.

Керівники району та міста поклали квіти до меморіальної дошки «Жертвам Чорнобильської катастрофи», розміщеної  на приміщенні Ізяславської 13 ДПРЧ.

24.04.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації  

 

ТОП-10 актуальних вакансій Хмельниччини

 

З початку року понад 2,9 тис. роботодавців поінформували Хмельницьку обласну службу зайнятості про потребу у 11,8 тис. працівниках в області.

Станом на 23 квітня 2020 року залишилось 1,6 тис. вакансій. До переліку найбільш актуальних увійшли:

1)     водій автотранспортних засобів – 110 вакансій (розмір середньої з/п 6548 грн.);

2)     тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – 110 вакансій (розмір середньої з/п 6080 грн.);

3)     швачка – 64 вакансії (розмір середньої з/п 5015 грн.);

4)     тракторист – 58 вакансій (розмір середньої з/п 7078 грн.);

5)     водій тролейбуса – 52 вакансії (розмір середньої з/п 8300 грн.);

6)     продавець продовольчих товарів –  46 вакансій (розмір середньої з/п 4719 грн.);

7)     слюсар-ремонтник – 46 вакансій (розмір середньої з/п 7026 грн.);

8)     підсобний робітник – 43 вакансії (розмір середньої з/п 4867 грн.);

9)     робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва – 42 вакансії (розмір середньої з/п 4966 грн.);

10) охоронник – 36 вакансій (розмір середньої з/п 5998 грн.).

Нагадаємо, що база вакансій Хмельницької обласної служби зайнятості є загальнодоступною для усіх користувачів вебсайту. Щоденно, за поданою роботодавцями інформацією вносяться дані про вільні робочі місця (в т.ч. вимоги, завдання та обов’язки, заробітна плата).

І пам’ятайте, що легальна трудова зайнятість — це основа соціальної захищеності працівника.

 24.04.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

 

 

 

22.04.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

2 тисячі осіб у період карантину працевлаштувалися завдяки Хмельницькій обласній службі зайнятості

 

Незважаючи на введення карантину та встановлення обмежувальних заходів з метою захисту здоров’я громадян, державна служба зайнятості як система державних установ працює в дистанційному режимі.

З початку карантину (12.03.2020 – 17.04.2020) до Хмельницької обласної служби зайнятості звернулися за допомогою у працевлаштуванні та отримали статус безробітного 3,5 тис. осіб, працевлаштовано – 2,1 тис., направлено на  громадські та інші роботи тимчасового характеру 540 осіб, на підвищення кваліфікації 122 особи.

«Про потребу у працівниках в області поінформували 1,4 тис. роботодавців. В базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось  2,3  тис. вакансій. Середній розмір заробітної плати становив  6136 грн», - зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Майже 70% вакансій припадають на робітничі професії. Стійким попитом продовжують користуватися професії сфери торгівлі та послуг, переробної промисловості, аграрної сфери. Затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

За довідками звертайтеся за номерами телефонної «гарячої лінії» (0382) 65-09-04, 76-46-42.

21.04.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

 

Карантин – не перешкода: триває активна підтримка безробітних фахівцями служби зайнятості

 

Працюючи в умовах карантину, фахівці Хмельницької обласної служби зайнятості продовжують активну профорієнтаційну роботу з клієнтами, які втратили роботу та надають профорієнтаційні послуги засобами онлайн зв’язку: онлайн інформування та онлайн консультування.

Профконсультанти надають актуальну інформацію щодо правил взаємодії з центром зайнятості, стану ринку праці, актуальних вакансій, можливостей отримання інформації на сайті ДСЗ та офіційних сторінках в соціальній мережі Фейсбук.

Кожен охочий має змогу пройти онлайн-курси на Освітньому порталі ДСЗ:

§  створення резюме;

§  генеруй бізнес-ідею, розпочни власний бізнес;

§  як здобути робітничі професії у навчальних закладах державної служби зайнятості;

§  успішне працевлаштування;

§  тест на визначення компетенцій для роботи в IT-сфері;

§  інформаційний семінар з загальних питань зайнятості.   

Також цікаві курси з різної тематики від провідних викладачів університетів та організацій розташовані на платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.

Довідково: з початку року Хмельницькою обласною службою зайнятості надано близько 45 тис. профорієнтаційних послуг різного спрямування: профінформування, профконсультування та профвідбору. Даними послугами охоплено понад 25 тис. осіб.

 17.04.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

 

Рішенням Уряду продовжені строки виплат окремих видів державної допомоги

 

Як повідомляють у Департаменті соціального  метою посилення соціального захисту населення на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 Постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 року № 641 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» на період карантину, коли передбачені обмеження щодо пересування громадян, посилено їх соціальний захист та забезпечено додаткові соціальні гарантії.

Так, рішенням Уряду продовжені строки:

– виплати на новий період державної соціальної допомоги, яку було призначено раніше, без необхідності особистого звернення громадян до органів соціального захисту населення;
– нових звернень за призначенням деяких видів державної допомоги;
– виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю, у випадках, коли строк переогляду органом МСЕК (медико-соціальної експертизи) або ЛКК (лікарсько-консультативної комісії) пропущено.

Продовження строку виплати буде проведено малозабезпеченим сім’ям, на дітей одиноким матерям, на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, особі, яка доглядає за хворою дитиною, особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, внутрішньо переміщеним особам, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію.

Строк звернення за призначенням державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, продовжується на період карантину та один місяць після дати його відміни.

Заява та документи, необхідні для призначення державної соціальної допомоги, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю можуть бути надіслані поштою.

16.04.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

У службі зайнятості спростили подання документів щоб стати на облік

 

У Державній службі зайнятості спростили процедуру подання документів.

«У період карантину потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю», - повідомляє директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Бланк заяви про надання/поновлення статусу безробітного та бланк заяви про призначення/поновлення виплати допомоги по безробіттю можна подати двома способами: через скриньку для кореспонденції або електронною поштою.

Отож, якщо ви вирішили подати заяви через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості:

 - завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх вдома, складіть їх у конверт або з’єднайте в інший зручний спосіб.

 - заповніть заяви, які знаходяться біля скриньки в центрі зайнятості. Тут слід пам’ятати, що для заповнення заяв вам знадобляться ваші паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, дані про освіту та попередню трудову діяльність, тому візьміть документи з собою. Не забудьте вказати свій контактний номер телефону! Покладіть заяви в скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня). Після цього чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Якщо ви вирішили надіслати заяви електронною поштою:

- заповніть заяви власноруч за зразком, або роздрукуйте їх. У темі листа  заповніть усі розділи, підпишіть власноруч, відскануйте (чи сфотографуйте) і надішліть на електронну пошту центру зайнятості, де ви плануєте перебувати на обліку. Далі чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Пам’ятайте, що впродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.

Бережіть себе та будьте здорові!

15.04.2020 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

66 учасників АТО знайшли роботу завдяки Хмельницькій обласній службі зайнятості

 

Питання адаптації демобілізованих учасників АТО на ринку праці – одне з першочергових завдань у роботі служби зайнятості. Протягом січня-березня 2020 року статус безробітного отримали 576 учасників АТО/ООС, забезпечено роботою – 66. Найбільше колишніх військовослужбовців легально працевлаштовано у переробній промисловості – 25,9%, у сільському, лісовому та рибному господарствах – 18,5% та державному управлінні й обороні – 14,8%.

«Служба зайнятості надає широкий спектр послуг. Кар’єрні радники працюють із кожним шукачем роботи індивідуально, пропонуючи не лише наявні  вакансії, але й професійне навчання під конкретне замовлення роботодавців. Цьогоріч 17 осіб із числа учасників АТО навчалися за професіями: машиніст - екструдер, охоронник, електрогазозварник, електрозварник ручного зварювання, водій автотранспортних засобів», - повідомляє директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Дві особи серед демобілізованих військовослужбовців започаткували власну справу, отримавши одноразову допомогу по безробіттю. Напрямки підприємницької  діяльності: розповсюдження кіно, відеофільмів, телевізійних програм та надання послуг з мобільного харчування.

Станом на 1 квітня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 14,1 тис.осіб, в тому числі 407 військовослужбовців - учасників АТО/ООС.

10.04.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

 

Уряд впроваджує соціальні сервіси для допомоги людям в умовах карантину

 

Соціально вразливі верстви населення зможуть отримати допомогу в дистанційній оплаті за житлово-комунальні послуги, замовити продукти харчування або отримати пенсію у листоноші.

Кабінет Міністрів на своєму черговому засіданні 8 квітня з доопрацюванням та урахуванням позиції інших міністерств прийняв постанову «Про реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення».

Рішення Уряду передбачає надання допомоги пенсіонерам та одержувачам соціальних виплат в дистанційній оплаті за житлово-комунальні послуги та задоволення їх соціально-побутових потреб в умовах карантину.

Зокрема, з 10 квітня 2020 року в Україні почне функціонувати інформаційна платформа «Допомога поруч». Завдяки цьому соціальному онлайн-проекту оперативно визначатимуться потреби, надаватиметься відповідна мобільна допомога та соціальні послуги одиноким громадянам похилого віку, людям з інвалідністю, сім’ям з дітьми (зокрема, дітям з інвалідністю) та іншим соціально вразливим верствам населення.

Громадяни зможуть звертатися до «гарячих» телефонних ліній, які працюватимуть при місцевих органах влади, та залишати інформацію про потребу в продуктах харчування, засобах особистої гігієни, побутовій хімії, транспортних послугах для доставки цих товарів. Щодня на онлайн-платформі «Допомога поруч» розміщуватиметься інформація про потребу в допомозі та звіт про її надання.

Постановою Уряду також запроваджено експериментальний проект щодо дистанційної оплати житлово-комунальних послуг одержувачами пенсій та грошової допомоги. Проект реалізовуватиметься за підтримки 43 уповноважених банків та АТ «Укрпошта».

Кожен, хто отримує пенсію або соціальну виплату через банківські установи, зможе дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього громадянин має зареєструватися у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажає оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з його рахунку.

Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати за житлово-комунальні послуги безпосередньо у листоноші під час отримання виплат, або замовивши відповідну послугу, зокрема телефоном.

Банки спільно з підприємствами та фізичними особами-підприємцями мають створити умови для зняття готівкових коштів одержувачами пенсій та грошових допомог із використанням платіжних терміналів, розширивши їх мережу у роздрібній торговельній мережі.

Громадянам, які одержують пенсії і соціальну допомогу у відділеннях банків та касах «Укрпошти», за їх бажанням листоноші доставлятимуть гроші додому.

Також Уряд рекомендує банкам створити можливості для зняття готівки в торговельних мережах через платіжні термінали одержувачами пенсій і допомог з банківських карток.

 09.04.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Кабінету міністрів України https://www.kmu.gov.ua/

 

 

125 одиноких громадян району отримали продуктові набори

У рамках  спільного благодійного проєкту Міністерства соціального політики та корпорації «АТБ» із надання адресної допомоги соціально незахищеним верствам населення у вигляді продуктових наборів і товарів повсякденного споживання Ізяславським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг), згідно сформованих списків, передано 125 наборів одиноким громадянам соціально уразливих категорій району старше 80-ти років. До складу набору увійшли: крупи, макарони, сіль, цукор, олія, печиво, чай, цитрусові, інше.

В умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 реалізація даного проєкту є важливим свідченням того, що бізнес та влада об’єднують свої зусилля  у підтримці вразливих верств населення старшого віку. Мета заходу - максимально обмежити їх вихід за межі своїх домівок під час карантину.

06.04.2020 р.

За матеріалами Ізяславського територіального центру соціального

обслуговування (надання соціальних послуг)

 

72 роботодавця отримали компенсацію ЄСВ за новостворені робочі місця

 

Одним із найбільш вагомих механізмів стимулювання роботодавців щодо легального працевлаштування безробітних на нові робочі місця, є компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За словами директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергія Черешні, компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи при умові збереження гарантії зайнятості особи строком не менше ніж на два роки.

Протягом січня – березня 2020 року на нові робочі місця працевлаштовано 96 безробітних з компенсацією єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 72 роботодавцям, в тому числі 51 суб’єкту малого підприємництва. Найбільше отримували компенсацію роботодавці, які працюють у галузях: оптова та роздрібна торгівля – 54 особи, переробна промисловість (виробництво харчових продуктів, одягу) – 30 осіб, будівництво – 21 особа.

Що ж стосується безробітних осіб, що були працевлаштовані, то 23 – це особи, які відносяться до соціально-незахищеної категорії. Із них 4 - особи з інвалідністю, 1 - учасник АТО/ООС.

За більш детальною інформацією щодо надання компенсації ЄСВ звертайтеся за телефоном (0382) 79-57-40 або за посиланням www.dcz.gov.ua/storinka/poslugy

06.04.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Карантин – не привід зупинятися у пошуку роботи. Користуйтесь онлайн-сервісами служби зайнятості не виходячи з дому.

 

У зв’язку з введенням обмежувальних заходів для попередження поширення COVID-19, Хмельницька обласна служба зайнятості пропонує клієнтам опанувати онлайн-сервіси.

Для тих, хто у пошуку роботи служба зайнятості пропонує скористатися базою вакансій. Данні оновлюються щодня. У пошуку необхідно зазначити регіон та професію. Якщо Ви хочете дізнатись про умови роботи більше, зателефонуйте в центр зайнятості та назвіть номер вакансії.

Для школярів, майбутніх абітурієнтів функціонує платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія: консультаційна мережа». Тут можна безкоштовно пройти тестування, яке покаже рівень розвитку softskills, а також отримати розгорнуту інформацію про власні психологічні особливості.

У січні 2020 року стартував новий проєкт – Освітній портал державної служби зайнятості. Сервіс направлений на розвиток особистісних компетенцій; отримання актуальної інформації щодо пошуку роботи та підбору персоналу; як складати резюме сучасного формату та підготуватися до співбесіди з роботодавцем; доступні освітні онлайн-курси та вебінари для безробітних і роботодавців.

Звертаємо увагу, що служба зайнятості продовжує працювати, у тому числі й у телефонному режимі. Ви можете бути з нами на постійному зв’язку! Фахівці телефонної «гарячої лінії» за номером (0382) 65-09-04, 76-46-42 допоможуть вам отримати необхідну інформацію.

03.04.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Як зареєструватися у центрах зайнятості – філіях Хмельницького ОЦЗ під час  карантину?

 

У зв’язку із запровадженням в Україні карантину, Державним центром зайнятості 17.03.2020 був затверджений Протокол обслуговування центрами зайнятості/філіями клієнтів служби зайнятості на період дії карантину або надзвичайної ситуації.

Згідно Протоколу, прийом громадян тимчасово призупинений.

Наразі реєстрація осіб, які виявили бажання отримувати послуги служби зайнятості проводиться наступним чином:

· шляхом подання документів (перелік зазначений нижче), необхідних для реєстрації на електронну адресу центру зайнятості/філії (за посиланням - https://khm.dcz.gov.ua/storinka/kontaktni-telefony);

· шляхом вкладання копій документів в скриньку, яка розміщена біля входу кожного центру зайнятості/філії..

Перелік документів для реєстрації в службі зайнятості визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу».

Для надання статусу безробітного та призначення матеріальної допомоги по безробіттю особа подає заяви про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю (зразки розміщені на Інтернет - ресурсах Державної служби зайнятості, або поруч з оголошенням, яке розміщене біля входу центру зайнятості/філії ) та копії документів.

Перелік копій документів для реєстрації:

- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

- довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- трудова книжка (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості);

- документ про освіту;

- військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби.

Під час подання документів рекомендується обов’язково залишити контактний номер телефону.

Подані документи щодня опрацьовуються фахівцями служби зайнятості, які в обов’язковому порядку зв’язуються з клієнтами в телефонному режимі, повідомляють про отриманий пакет документів та пояснюють послідуючі дії.

Телефони гарячих ліній державного та обласних центрів зайнятості розміщені на порталі Державного центру зайнятості www.dcz.gov.ua.

27.03.2020 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

Уряд розширив програму надання житлових субсидій

 

Громадянам, які були звільнені з роботи в період обмежувальних заходів, буде призначена житлова субсидія. Таке рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів.

«Уряд розуміє відповідальність та робить все, щоб обмежувальні заходи якнайменше вдарили по гаманцях громадян та економіці України. Ми, зокрема, забезпечили всі умови для зменшення ціни на газ, прийнявши рішення про зменшення оптової ціни на газ на 14%. Очікуємо відповідні рішення на місцях. Сьогодні ми збільшуємо субсидії на оплату комунальних послуг та спрощуємо порядок надання. В середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 грн», - зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль і додав, що механізм має запрацювати після ухвалення Верховною Радою закону про Стабілізаційний Фонд.

Прийнята Урядом постанова передбачає, зокрема, для отримання субсидії громадянам, які втратили роботу в період карантину, потрібно зареєструвався в службі зайнятості як безробітні. Субсидії надаватимуться на підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування  на  обліку.

При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.

Також заборонено на період обмежувальних заходів припинення надання житлових субсидій. Крім того, призначатимуть житлову субсидію на наступний період усім домогосподарствам, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 років, без відповідних звернень  громадян. 

А на період обмежувальних заходів розрахунок житлових субсидій проводитиметься  з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів у зв'язку зі збільшенням вимушеним перебуванням дома і збільшенням споживання електроенергії, природним газом, гарячою водою тощо.  

Крім того, за ініціативи Міністерства соціальної політики, базовий відсоток плати за комунальні послуги прийнято рішення не збільшувати з 1 травня. 

«У нас є базовий відсоток плати за комунальні послуги - 15 %. Це так, як сьогодні нараховується субсидія. Але з 1 травня планувалось встановлення 20%. Пропонуємо залишити 15 %, оскільки ми перепризначаємо всім субсидії, а також для того, щоб не втратити соціальну спрямованість»,  - наголосила Міністр соціальної політики Марина Лазебна. 

26.03.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Громадські роботи – додатковий заробіток

 

Хмельницька обласна служба зайнятості продовжує спільну роботу з місцевими органами влади, роботодавцями, соціальними партнерами щодо надання додаткової соціальної підтримки безробітним шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

   До переліку найбільш розповсюджених громадських робіт входять:

Ø догляд за особами похилого віку та інвалідами;

Ø інформування населення щодо порядку отримання житлових субсидій, (робота діловода);

Ø роботи з благоустрою та озеленення територій;

Ø упорядкування закладів соціальної сфери;

Ø вантажно-розвантажувальні та інші підсобні роботи тощо.

Незважаючи на те, що громадські роботи мають тимчасовий характер, людина, яка бере участь в таких роботах отримує всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно закону, вона їм належить.

З початку 2020 року у громадських роботах взяли участь 161 безробітний, з яких 12 – успішно зарекомендували себе та були працевлаштовані на постійне місце роботи.

16.03.2020 р.

          Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

На Ізяславщині відбулось засідання «круглого» столу «Патронат над дитиною як складова стратегії профілактики соціального сирітства»

 

 12 березня за ініціативи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулось засідання «круглого» столу «Патронат над дитиною як складова стратегії профілактики соціального сирітства».  До участі в роботі «круглого» столу долучились: голова Ізяславської районної державної адміністрації Іван Федорчук, директор Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Власюк, працівники ХОЦСССДМ, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, Сахновецький сільський голова Сахновецької сільської об’єднаної територіальної громади Світлана Власюк, в.о. старости Шекеринецького старостинського округу Плужненської сільської об’єднаної територіальної громади Майя Замашнюк, начальник відділу освіти райдержадміністрації Ростислав Конончук, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко, заступник директора Ізяславської філії Хмельницького обласного центру зайнятості Ольга Архипюк, директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська та працівники центру,  заступники директорів з виховної роботи Ізяславського навчально-реабілітаційного центру та Плужненської санаторної школи Олена Дем’янюк та Віта Павлюк, керівники ряду релігійних громад, які діють на території Ізяславського району.

Вітаючи учасників заходу голова районної державної адміністрації Іван Федорчук зазначив на важливості забезпечення повного обсягу робіт із соціального захисту представників соціально-уразливих категорій району і в першу чергу дітей. «Кожна людина здатна змінити життя хоча б однієї покинутої дитини, прийнявши її у свою сім’ю, подарувавши їй дитинство, батьківську любов, підтримку та тепло. І одним з таких кроків покликаний інститут сімейного патронату, як складова стратегії профілактики соціального сирітства», - зазначив Іван Борисович.

Звертаючись до присутніх, директор Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Власюк повідомила, що завдання сімейного патронату зберегти дитині рідних батьків, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватись. Також вона наголосила, що під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються діти (не залежно від їх кількості), які проживали в одній родині. 

У ході зібрання було розглянуто питання створення на території району інституту патронатної  сім’ї. Із даного питання учасників заходу поінформували заступник директора-начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи  Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Мельник та практичний психолог вищої категорії Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Терпяк. Ними було акцентовано увагу присутніх на тому, що патронат над дитиною – тимчасовий захід із догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

У ході засідання відбувся цікавий діалог між його учасниками щодо перспективи такого виду соціального захисту дітей, різних аспектів його діяльності (підготовки патронатних батьків, соціального захисту, емоційної та духовної складової перебування там дітей та інше). До діалогу долучились: начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ростислав Конончук, начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїса Ткаченко, директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Cвітлана Косовська, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Православної Церкви України митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, настоятель костелу парафії святого Йосипа о.Едуард Пюро, пастор громади села Плужне Української церкви християн віри євангельської Василь Хмарук, відповідальна за дитяче служіння громади села Плужне Української церкви християн віри євангельської Наталія Савчук, пастор єврейської месіанської общини «Дім милості» (м.Ізяслав) Ігор Дзюба та інші.

12.03.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді

Ознайомлення учнів зі станом ринку праці та перспективами працевлаштування молоді на підприємствах району

 

Нещодавно фахівці з профорієнтації Ізяславської районної філії, з метою ознайомлення учнів зі станом ринку праці та перспективами працевлаштування молоді на підприємствах району, завітали в Плужненський аграрний ліцей. Франчук Т.О. та Волинець О.А. ознайомили учнів з послугами, які надає служба зайнятості, у тому числі випускникам ПТНЗ, а також наголосили на актуальності професій, за якими навчають у ліцеї. 

Також усі присутні отримали поради щодо написання резюме та створення відеорезюме, спілкування з роботодавцями, використання джерел інформації про вакансії. Ознайомились учні і з курсами Освітнього порталу Державної служби зайнятості, який активно впроваджується, а також з Платформою з профорієнтації та розвитку кар’єри, на якій можна визначити непрофесійні базові соціальні навички (Soft Skills).

Подібні заходи допомагають молоді швидше зорієнтуватися на ринку праці та справити позитивне враження на потенційного роботодавця.

12.03.2020 р.

Ізяславської районної філії

Хмельницького ОЦЗ

«Мобільний офіс» продовжує консультувати громадськість за місцем їх проживання

 

На Ізяславщині триває робота «мобільного соціального офісу», яка забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики соціального захисту населення та сприяє покращенню соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання громадян. Виїзне обслуговування населення за їх місцем проживання здійснюється із залученням фахівців відповідних служб району.

Згідно графіка на II квартал поточного року 11 березня відбувся черговий виїзд «мобільного соціального офісу».  Цього разу візит був до сіл Сошненської та Радошівської сільських рад.

В обох сільських радах відбувся прийом громадян представниками служби у справах дітей районної державної адміністрації та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Під час проведення заходу до вищезгаданих фахівців звернулись місцеві жителі, котрим було надано кваліфіковані роз’яснення та консультації з різних питань, зокрема: надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, тощо.

Користуючись нагодою, службою у справах дітей районної державної адміністрації було здійснено обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку у служби, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, оскільки проживають у сім’ях, у котрих батьки ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків з виховання дітей.

12.03.2020 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

«Сплачені податки – це основа розвитку кожної території», -   Іван Федорчук

 

 

10 березня під головуванням очільника  районної державної адміністрації Івана Федорчука відбулося засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Членами робочої групи було зауважено, що у будь-який спосіб незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

Також на засіданні було розглянуто питання, що вжиття дієвих заходів впливу на суб’єктів господарювання,  які мають значні суми заборгованості по сплаті податків та зборів. «Сплачені податки – це основа розвитку кожної території», - наголосив Іван Федорчук.

За підсумками засідання було дано ряд доручень щодо підготовки наступного засідання, на яке заплановано запросити керівників окремих суб’єктів господарювання району, які мають заборгованість.

 10.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

Жінка на ринку праці

 

Майже половину клієнтів Хмельницької обласної служби зайнятості складають представниці прекрасної статі. З початку року статус безробітної отримали 8,7 тис. жінок або 46,9% від загальної кількості зареєстрованих безробітних. Забезпечено роботою 1,4 тисяч жінок, зокрема 26% - знайшли роботу в переробній промисловості, 25% - оптовій та роздрібній торгівлі, а 10,2% – у сільському, лісовому, рибному господарстві.

«Покращити ситуацію щодо легального працевлаштування жінок ми намагаємося шляхом застосування активних програм сприяння зайнятості: допомога у відкритті власної справи, залучення до громадських робіт, професійного навчання. До прикладу, в цьому році вже 466 безробітних жінок безкоштовно здобувають нову професію за направленням служби зайнятості, а 9 - започаткували власну справу», - зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Щодня, Хмельницька обласна служба зайнятості створює усі необхідні умови для самореалізації жінки як особистості, підвищує мотивацію до працевлаштування, допомагає їй у саморозвитку. Більше 6 тис. жінок брали участь у семінарах з загальних питань зайнятості населення, майстеркласах «Сучасні джерела пошуку роботи», тренінгах «Підготовка резюме», «Підготовка до співбесіди з роботодавцями», семінарах «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес», «Ризики нелегальної трудової міграції», заняттях клубів та студій тощо.

06.03.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

Ще одна особа з числа дітей району, позбавлених батьківського піклування, отримала власне житло

 

На виконання  постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» за рахунок виділення грошової компенсації на придбання житла Богдан Шульженко, особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування,  став власником трикімнатної квартири загальною площею 44,5 кв.м в м.Ізяслав Хмельницької області.

З цієї нагоди 5 березня Богдана Шульженка привітали заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації Олег Ткаченко, директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська.

Вітаючи Богдана, Павло Ковальчук сказав: «Коли є складна ситуація, важливо, щоб всі були разом і допомагали один одному. Дякуючи єдності всіх людей, доброї волі, ми сьогодні маємо дуже приємну мить – ми можемо вручити ключі від власного помешкання. Відсьогодні ви будете мати вже свою власну домівку, будете мати можливість планувати свій завтрашній день. Тут чітка позиція керівництва держави, області та району, депутатів місцевих рад різних рівнів: ми у цій справі виступаємо разом одною командою, щоб допомогти вам».   

Робота щодо забезпечення житлом осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є результатом злагодженої взаємодії відповідних служб району.  Ними було надано необхідну допомогу в пошуку затишного житлового помешкання, оформлення необхідних документів, що підтверджують право власності на житло.

Також було зазначено, що саме такі заходи — приклад успішної реалізації соціально значущих проектів, мета яких – повернення дітям віри у людей і державу, власні сили. Так, на сьогодні питання із житлом дітям зазначеної категорії не вирішено повністю. Але це реальні кроки, які після об'єднання спільних зусиль дадуть змогу наблизитися до означеної мети.

05.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

«Мобільний офіс» продовжує консультувати громадськість за місцем їх проживання

 

У рамках реалізації державної політики у сфері соціального обслуговування в Ізяславському районі діє «Мобільний соціальний офіс».

З метою підвищення ефективності системи надання жителям Дертківської та Кунівської сільських рад соціальної підтримки та для здійснення виїзного обслуговування населення, 04 березня начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Олег Ткаченко, директор Ізяславської районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Наталія Павлюк, спеціаліст служби у справах дітей районної державної адміністрації Ольга Поцілуйко, фахівець з соціальної роботи I категорії Оксана Куца провели у вищезазначених населених пунктах прийом громадян.

Перш за все відвідувачі цікавилися змінами щодо надання та перерахунку субсидій, надання соціальних послуг та допомог громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, тощо. Кожному заявнику було надано вичерпну відповідь згідно чинного законодавства на поставлене ним питання.

Користуючись нагодою, спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації Ольгою Поцілуйко було здійснено обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку у служби, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, оскільки проживають у сім’ях, у котрих батьки ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків з виховання дітей.

Завдяки «Мобільному соціальному офісу» є можливість наблизити соціальне обслуговування до населення, забезпечити його доступність, а також підвищити поінформованість мешканців району з актуальних питань.

05.03.2020 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Освітній курс для чоловіків «Фундамент»

 

З метою формування навичок відповідального батьківства та залучення батьків до активної участі в житті своїх дітей, а також для профілактики негативних явищ (вживання алкоголю та наркотичних речовин, вчинення правопорушень) 02 березня фахівцями Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Ізяславським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області було проведено перше заняття «Батьківського клубу» на  базі Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У заході взяли участь чоловіки, які перебувають на обліку в «Центрі пробації» як такі, що засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, а також учасники АТО Ізяславського району.

«Батьківський клуб» - це чоловічий клуб, створений для вирішення важливих суспільних проблем:

- пропагування у масовій культурі позитивного образу чоловіка та відповідального батька;

- збільшення якісного часу, який чоловіки проводитимуть з дітьми;

- зростання кількості дітей, які житимуть у повних родинах.

На сьогоднішній день відсутність батька – як фізична, так і емоційна – призводить до багатьох негативних наслідків: бродяжництва, ранньої вагітності, підліткової злочинності та наркоманії. Отже, активна участь тата в житті дитини – ключ для вирішення величезної кількості проблем в суспільстві.

У ході заходу чоловікам було запропоновано заповнити анкети учасників «Батьківського клубу» та розкрито зміст теми «Справжнє призначення чоловіка – батька», а також визначено пріоритетні життєві орієнтири, які матимуть перспективу у житті кожного із них.

03.03.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Компенсація ЄСВ за новостворені робочі місця від служби зайнятості

 

Що таке єдиний соціальний внесок? Хто має право на компенсацію? Які умови отримання компенсації? Давайте розберемо детальніше.

Отже, єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — обов'язковий платіж роботодавця за найманого працівника до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування. Компенсація - відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого ЄСВ, сплаченого за працевлаштовану особу за направленням служби зайнятості на нове робоче місце.      

Хто має право на отримання компенсації 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ:

- роботодавці, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують, строком не менше ніж на  2 роки, на них осіб соціально незахищених категорій (молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах, звільнилася із строкової військової служби, особи передпенсійного віку, інваліди, один з батьків має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років) за направленням служби зайнятості.

- суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштовують на строк не менше ніж на 2 роки безробітних, направлених службою зайнятості, на нові робочі місця створені у пріоритетних видах економічної діяльності (сільськогосподарська галузь, будівництво, переробна промисловість, лісопильне та стругальне виробництво, виробництво одягу, меблів, торгівля, транспорт, охорона здоров’я тощо).

Компенсація виплачується протягом 12 місяців з дня працевлаштування! Кількість осіб, за яких роботодавець має право отримувати компенсацію не обмежена.

Умови отримання компенсації:

- підприємство не повинно бути банкрутом;

- підприємство не повинно бути створено у наслідок ліквідації, реорганізації;

- підприємство не повинно мати заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску;

- створення нового робочого місця має бути підтверджено органами пенсійного фонду;

- працевлаштування має відбуватись за сприяння служби зайнятості.

Після працевлаштування особи, з виконанням всіх вищевказаних вимог, роботодавець протягом 2 місяців має право звернутись до центру зайнятості з заявою про компенсацію. А також надає довідку встановленого зразка.

Рішення про надання компенсації приймає директор центру зайнятості протягом 5 робочих днів.

Повну інформацію можна отримати у відділі організації надання послуг роботодавцям Хмельницького обласного центру зайнятості, телефон для довідок (0382) 79-57-40 або в будь-якому центрі зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ.

02.03.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

 

Відбулася нарада із соціальними працівниками

 

Відповідно до плану роботи територіального центру  на I квартал 2020 року 27 лютого в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено семінар-нараду із соціальними робітниками. Участь у цьому зібранні взяли: директор територіального центру Павлюк Н.А., завідувач відділення Дацюк Т.І., заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Станівчук С.А., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Очільник територіального центру Наталія Павлюк ознайомила присутніх з основними положеннями Закону України «Про охорону праці, Кодексу законів про працю» та інших нормативних актів. Крім того ознайомила з основними правилами внутрішнього трудового розпорядку (робочий час та час відпочинку) відповідно до колективного договору.

Завідувач відділення  Тетяна Дацюк наголосила щодо організації надання соціальних послуг, оформлення особових справ громадян похилого віку та осіб з інвалідністю відповідного до чинного законодавства, проведення заходів по забезпеченню широкого інформування про надання соціальних послуг.

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Станівчук розповіла присутнім про порядок оформлення субсидій (згідно до змін чинного законодавства), відповіла на усі порушені присутніми питання.

По завершенню зібрання відбулося підведення підсумків роботи наради, надано відповіді на запитання.

27.02.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

МАЙЖЕ ПЯТЬ ТИСЯЧ ПРАЦЮЮЧИХ ОТРИМАЛИ ВИПЛАТИ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ!

 

Шепетівським  відділенням  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України упродовж 2019 року направлено на фінансування лікарняних, допомог по вагітності та пологах і на поховання 23,8 млн. гривень, що на 3,7 млн. грн. більше, ніж у 2018 році. Загалом у минулому році страхувальники подали 2575 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення для 4734 застрахованих осіб.

Всього опрацьовано та оплачено 7427 листків непрацездатності за 73858 днів хвороби на суму  16,8 млн. грн. Допомога на поховання надана в сумі 73,8 тис.грн. по 18 випадках. Виплат по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду проведено на суму 6,9 млн. грн. Загальна кількість оплачених днів по вагітності та пологах склала 36554.

Крім того, опрацьовано 46 листків непрацездатності для 12 осіб, що отримали травму на виробництві. Всього по таких випадках оплачено 1156 днів на суму 397,6 тис. грн.

 Підставою для нарахування Фондом матеріального забезпечення є подана роботодавцем заява-розрахунок.

Право на допомогу по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом. Підставою для призначення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

 

Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду:

1. Отриманий в закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера, для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).

2. Листок непрацездатності передають на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).

3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду.

4. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду, після чого здійснюється перерахування Фондом заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника.

5. Виплата роботодавцем матеріального забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

27.02.2020 р.

За матеріалами Шепетівського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України в Хмельницькій області

В службі зайнятості можна отримати ваучер на здобуття безкоштовної освіти

 

Ваучер – це документ, що дає право, за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття,  пройти  перепідготовку, підвищення кваліфікації, за робітничими професіями, або спеціалізацію, підвищення кваліфікації для осіб з вищою освітою.

Звертаємо увагу  громадян,  які мають професійно-технічну або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та протягом останніх 3 років не проходили перепідготовку за кошти Фонду: саме Ви можете скористатись цією послугою!   

А саме:

- якщо Ваш вік старше  45  років, а страховий стаж  не менше 15 років і Ви не набули пенсійного віку;

- якщо Ви звільнені у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я з військової служби (в органах внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, цивільного захисту), за наявності вислуги не менше 10 років, і Ви не набули права на пенсію;

- якщо Ви звільнені з військової служби після участі в АТО, ООС, маєте інвалідність, і ще не набули права на пенсію;

- якщо Ви працездатного віку, маєте статус ВПО і не можете знайти  підходящу для Вас роботу.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (з 01.01.2020 – 21020 грн., з 01.07.2020 - 21970,00 грн., з 01.12.2020 - 22700,00 грн.).

Скористайтесь своїм правом на навчання, підвищіть свою конкурентоспроможність на ринку праці, зробіть крок назустріч впевненості у майбутньому.

Повну інформацію щодо професій та спеціальностей на навчання за якими видається ваучер, умов отримання ваучера та переліку необхідних документів можна отримати у відділі організації профнавчання Хмельницького обласного центру зайнятості за адресою: м. Хмельницький, пров. Шевченка, 10, тел.   (0382) 65-74-08 або в будь-якому  центрі зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ, а також переглянути за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.

27.02.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

 

 

Професійне навчання за сприяння служби зайнятості

 

Одним із критеріїв підбору працівників для роботодавця є його професіоналізм. Зважаючи на це, служба зайнятості пропонує безробітним пройти професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації під гарантоване легальне  працевлаштування.

Професії за якими здійснюється навчання:

- електрогазозварник, кухар, перукар, швачка, кравець, водій, кондитер, тракторист-машиніст, токар тощо.

Де проходить навчання:

- в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та навчальних закладах Хмельниччини.

Переваги професійного навчання:

1)     можливість індивідуального навчання за професією;

2)     стислі терміни: навчання триває від 1,5 до 11 місяців;

3)     залучення до викладання професіоналів, які мають як педагогічний, так і практичний досвід роботи;

4)     використання в навчальному процесі тільки новітніх технологій;

5)     максимальне врахування вимог роботодавців;

6)     навчальні кабінети, майстерні та лабораторії, облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням й устаткуванням;

7)     слухачам з інших регіонів України надається можливість проживання в гуртожитку. А зареєстровані безробітні отримають компенсацію витрат на проїзд до навчального закладу та в зворотньому напрямку, допомогу по безробіттю згідно з чинним законодавством;

8)     навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Інформацію про графік професійного навчання зареєстрованих безробітних на березень 2020 року можна переглянути за посиланням https://khm.dcz.gov.ua/publikaciya/oriyentovnyy-grafik-komplektuvannya-grup-dlya-profesiynogo-navchannya-zareyestrovanyh

25.02.2020 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

 

Про здійснення реабілітації дітей з інвалідністю

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» (далі – Порядок), у 2020 році можуть бути забезпечені заходами з реабілітації діти з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу (далі – ДЦП), а також з іншими захворюваннями.

Порядком визначається механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю», спрямування бюджетних коштів на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми, або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, у тому числі їх відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Перелік закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) згідно із заявницьким принципом та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду та місцевих органів виконавчої влади для можливості ознайомлення законних представників дітей  з переліком цих установ та обрання ними закладу, до якого вони можуть звернутися з питань забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі (далі - заява) із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в якій зазначаються обсяг і строки проведення реабілітаційних  заходів;

виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів. Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень. Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня. Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно. Вартість витрат реабілітаційної установи за здійснені для дитини реабілітаційні заходи становить не менше 30 відсотків граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);

реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат», логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

17.02.2020 р.

За матеріалами Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації https://hmsoczahist.com.ua/

 

Інформаційно-просвітницький захід в Ізяславській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості

 

12 лютого 2020 року Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості проведено інформаційно-просвітницький захід  «Здоров’я – запорука успіху. Психологічне здоров’я.» для осіб, які перебувають на обліку Ізяславської районної філії.

У ході тренінгу учасників було ознайомлено із змістом поняття «психологічне здоров’я», визначено симптоми нервового виснаження та надано рекомендації щодо збереження психологічного здоров’я та стресостійкості.

Під час заходу учасники мали змогу ознайомитися із арттерапевтичною методикою, яка є одним із методів, що позитивно впливає на покращення психоемоційного стану людини. У даному інформаційно-просвітницькому  заході  взяло участь 19 осіб, які перебувають на обліку Ізяславської районної філії, під час інтерактивного спілкування учасники отримали відповіді на запитання, які виникали  в ході заходу, буклети та візитівки РЦСССДМ.

12.02.2020 р.

За матеріалами Ізяславського РЦСССДМ

 

Управління Держпраці: змінено розміри штрафів та процедуру їх накладання

 

Законом України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 № 378-ІХ, який набув чинності 02.02.2020, внесені зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України). Ці зміни передбачають зміну підходу до процедури накладення фінансових санкцій та зміну їх розмірів.

Так, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків відповідно до абзацу другого частини другої статті 265 КЗпП України тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (до внесення змін розмір становив 30 мінімальних зарплат), а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.

Передбачена додаткова відповідальність у разі вчинення порушення, передбаченого абзацом другим частини другої статті 265 КЗпП України, повторно протягом двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Зменшений розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці з десяти розмірів мінімальної заробітної плати до двох за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», передбачає штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.

Недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

За порушення інших вимог законодавства про працю передбачений штраф за кожне таке порушення у розмірі мінімальної заробітної плати та доповнено відповідальністю за повторне вчинення порушення у двократному розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Зміни також передбачають можливість зменшення витрат на сплату штрафів у разі сплати юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, яка використовує найману працю, 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю.

У разі виконання припису центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та усунення виявлених порушень, передбачених абзацами четвертим – шостим, дев’ятим частини другої статті 265 КЗпП України, у визначені приписом строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються.

Заходи щодо притягнення до відповідальності за вчинення порушення, передбаченого абзацами другим, третім, сьомим, восьмим, десятим частини другої статті 265 КЗпП України, застосовуються одночасно із винесенням припису незалежно від факту усунення виявлених при проведенні перевірки порушень.

У зв’язку із зазначеними змінами Державна служба України з питань праці звертає увагу на наступне.

Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

При розгляді справ про накладення штрафних санкцій відповідно до частини другої статті 265 КЗпП України необхідно враховувати прийняте Конституційним Судом України рішення у справі № 1-7/99 від 09.02.1999 за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України.

Відповідно до вказаного рішення: «в Конституції України стаття 58 міститься у розділі II «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина», в якому закріплені конституційні права, свободи і обов’язки насамперед людини і громадянина та їх гарантії. Про це свідчить як назва цього розділу, так і системний аналіз змісту його статей та частини другої статті 3 Конституції України».

Таким чином, Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, стосується лише людини і громадянина (фізичної особи) і не поширюється на юридичних осіб.

Відповідно до статті 51 Цивільного кодексу України до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.

У зв’язку з цим, притягнення до відповідальності за порушення законодавства про працю має здійснюватися відповідно до редакції частини другої статті 265 КЗпП України, яка діяла на день виявлення порушення (підписання акта інспекційного відвідування).

Положення нової редакції статті 265 КЗпП України щодо часткової сплати штрафу, зміни його розміру, а також попередження застосовуються до порушень, виявлених після набуття чинності Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України».

Щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частинами першою-четвертою та сьомою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), стосовно фізичної особи – підприємця, який використовує найману працю та є платником єдиного податку першої – третьої групи, слід зазначити наступне.

Адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства про працю передбачена статтею 41 КУпАП. Отже, частиною другою статті 265 КЗпП України і частиною третьою статті 41 КУпАП передбачено відповідальність для фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, у вигляді штрафу, за порушення законодавства про працю.

Штраф за частиною другою статті 265 КЗпП України є фінансовою санкцією, яка накладається постановою уповноваженої посадової особи Держпраці, що може бути оскаржена в судовому порядку, а штраф за  статтею 41 КУпАП є адміністративною відповідальністю і накладається згідно із рішенням суду за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Таким чином, до затвердження в установленому порядку форми попередження фінансові санкції, передбачені абзацами другим та шостим частини другої статті 265 КЗпП України, не застосовуються, що не виключає обов’язку інспектора праці направляти протокол про адміністративне правопорушення на розгляд до суду.

Щодо проведення інспекційних відвідувань за зверненнями громадян, які надійшли на розгляд до органів місцевого самоврядування.

Частиною першою статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877) передбачено, що однією з підстав для здійснення позапланових заходів є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.

Таким чином, у разі надходження до органів місцевого самоврядування (далі – ОМС) звернення працівника про порушення щодо нього законодавства про працю з питань, що віднесені до повноважень ОМС, крім питань виявлення неоформлених трудових відносин, для проведення інспекційного відвідування необхідно погодження Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Для одержання такого погодження ОМС надсилає копію звернення працівника із супровідним листом до територіального органу Держпраці, який у свою чергу в встановленому порядку направляє це звернення до Держпраці. У разі одержання погодження, воно направляється до територіального органу Держпраці для передачі ОМС.

Погодження на проведення інспекційного відвідування за зверненням працівника надається тільки у випадку, якщо працівник звертається щодо порушення своїх особистих трудових прав.

Також наголошуємо, що інспекційні відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин проводяться відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 із змінами. Інспекційні відвідування з інших питань проводяться у порядку, встановленому Законом № 877.

12.02.2020 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Знайти роботу – допоможе служба зайнятості

 

У січні в базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось 4,3 тис. вакансій.

«Про потребу у працівниках в області поінформували 1,5 тис. роботодавців. Завдяки активній співпраці 24% вакансій було укомплектовано», – зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Майже 60% вакансій припадають на робітничі професії. Стійким попитом продовжують користуватися професії сфери торгівлі та послуг, переробної промисловості, транспорту, текстильного виробництва. Затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі, вчителі. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

За сприяння обласної служби зайнятості, з початку року 1,1 тис. осіб були працевлаштовані, в тому числі 462 зареєстрованих безробітних; 347 осіб проходили професійне навчання, а 374 – були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Зазначимо, що станом на 1 лютого 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 15,1  тис.осіб, в тому числі 415 військовослужбовців – учасників АТО (ООС) та 35 осіб з числа внутрішньо переміщених. Актуальними залишались 2 тис. вакансій, на одну вакансію претендувало 8 безробітних осіб.

11.02.2020 р.

 Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Провели роз’яснювальну бесіду щодо транспортування та доставки газу до споживачів

 

07 лютого 2020 року в актовому залі Ізяславського  районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на чолі з директором  Наталією Павлюк була проведена зустріч з керівником Ізяславської дільниці АТ Хмельницькгаз Сергієм Черняк та старшим менеджером Ізяславського центру обслуговування клієнтів АТ Хмельницькгаз Людою Яковчук, які провели роз’яснювальну бесіду щодо транспортування та доставки газу до споживачів, відповіли на запитання працівників.

07.02.2020 р.

За матеріалами Ізяславського  районного територіального

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

 Розгляд звернень громадян в управлінні соціального захисту населення

 

Прийом  громадян проводиться спеціалістами сектору прийому управління щоденно з 8:00 години до 17:15 години (в п’ятницю до 1600) без обідньої перерви. Надаються  роз’яснення з питань призначення і виплати всіх видів соціальної допомоги, пільг та компенсацій.

З метою удосконалення рівня організації роботи із зверненнями громадян наказом начальника управління, затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом управління.

Прийом проводиться згідно графіків:

начальник управління Ткаченко Олег Валентинович

понеділок, четвер – з 800 до 1715;

вівторок, п’ятниця – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника управління Савлук Людмила Василівна

вівторок, четвер – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника — начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Станівчук Світлана Анатоліївна

понеділок, середа  – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300.

За принципом „єдиного вікна” організовано прийом відвідувачів приймальні громадян координатором-інформатором, який провадить попередній запис відвідувачів на прийом, веде щоденний графік прийому відвідувачів, визначає до якого фахівця направити заявника, видає, у разі потреби, відвідувачам талон-направлення, де зазначено номер кімнати спеціаліста, або його робочого місця, прізвище, ім’я та по батькові, час і дату прийому. Здійснюється попередній запис на прийом за телефоном: 4 – 29 – 04.

Прийом проводиться спеціалістами управління у зручний для громадян час.

Отримати консультації по наданню всіх видів соціальної підтримки можна за телефоном «гарячої лінії»: 4-29-04, 4-07-70, 4-15-67.

Особлива увага приділяється роботі зі зверненнями від учасників АТО та вимушених переселенців зі Сходу та АР Крим, також від соціально незахищених категорій населення: інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів.

Протягом 2019 року до управління соціального захисту населення  Ізяславської райдержадміністрації надійшло 770  звернень від громадян, із них 524 у формі усних звернень громадян на особистому прийомі в начальника управління та заступників начальника та 246 письмових  звернень.

Основні питання, що порушуються під час звернень громадян стосуються призначення і виплати соціальних допомог, надання субсидії та пільг на оплату житлово – комунальних послуг.

Щомісячно проводиться виїзд «мобільного соціального офісу» в населенні пункти району. До роботи «мобільного соціального офісу» залучаються спеціалісти управління соціального захисту населення, районної служби зайнятості, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управління Пенсійного фонду. Протягом  2019 року  проведено 17 виїздів (33 сільських ради), прийнято 97 громадян.

Заплановано виїзди «мобільного соціального офісу»:

с.Тишевичі, с. Ріпки - 19.02.2020;

с. Сошне, с. Радошівка - 11.03.2020;

с. Щурівці, с. В.Пузирки - 25.03.2020.

 05.02.2020 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Стартував новий проєкт Хмельницької обласної  служби зайнятості «Успішна молодь – успішна громада»

 

Якщо ти хочеш стати успішним, більше дізнатися про ринок праці та його вимоги Хмельницька обласна служба зайнятості пропонує взяти участь у профорієнтаційному проєкті «Успішна молодь – успішна громада».

У проєкті ти дізнаєшся про актуальні професії, легальне працевлаштування, ознайомишся з сучасними техніками пошуку роботи, онлайн-ресурсами для профорієнтаційного тестування, знайдеш для себе відповіді на питання щодо правильного вибору професії і не тільки.

У рамках проєкту планується проведення різноманітних заходів: семінарів, тренінгів, екскурсій, виїзних акцій, засідань молодіжних клубів та студій кар’єрного розвитку, конкурсів інтелектуально-ігрового та змагально-мотиваційного характеру для безробітної молоді, школярів, учнів закладів професійно-технічної освіти та студентів. Зокрема проведення:

– обласного заочного конкурсу презентацій «Моя громада і Я» серед учнів 9-10 класів закладів загальної середньої освіти;

– обласного очно-заочного конкурсу бізнес-проєктів «Живи та працюй на Хмельниччині» серед учнів закладів професійно-технічної освіти та студентів закладів вищої освіти Хмельницької області.

Тож долучайтеся до заходів та знайомтеся із безмежним світом професійного життя разом з Хмельницькою обласною службою зайнятості. Довідки за телефоном: (0382) 65-24-12

03.02.2020 р.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

Відбулося засідання із соціальними працівниками

 

Відповідно до плану роботи територіального центру  на I квартал 2020 року 30 січня в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  проведено семінар-нараду із соціальними робітниками.

Участь у цьому зібранні взяли: директор територіального центру Павлюк Н.А., завідувач відділення Дацюк Т.І., начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Білоус О.М., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Керівник територіального центру Павлюк Н.А. провела навчання з правил пожежної безпеки в Україні, заходів пожежної безпеки в установі з доведенням наказів, інструкцій та з проставленням у відомостях відміток (розпису) про проведення занять, навчань. Також ознайомила з основними положеннями Закону України «Про охорону праці», Кодексу законів про працю та інших нормативних актів.

Завідувач відділення Дацюк Т.І. наголосила щодо проведення заходів по забезпеченню широкого інформування про надання соціальних послуг.

Начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Білоус О.М розповіла присутнім про порядок надання пільг різним категоріям громадян та одноразову виплату на тверде паливо та скраплений газ, зокрема відповіла на усі порушені питання.

По завершенню засідання було підведено підсумки семінар-наради, надано відповіді на озвучені запитання.

31.01.2020 р.

Ізяславського районного територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  

 

Відбувся семінар "Ризики нелегальної трудової міграції"

 

В рамках проекту "Підвищення обізнаності вразливого населення Вінницької та      Хмельницької областей щодо безпечної міграції та працевлаштування" 22 січня в Ізяславській районній філії відбувся семінар "Ризики нелегальної трудової міграції" для  20 безробітних.

На початку заходу фахівець з профорієнтації Волинець О.А. озвучила статистичні дані Представництва  Міжнародної організації з міграції в Україні щодо виявлення та надання допомоги постраждалим  внаслідок торгівлі людьми. Також  присутні навчились  розрізняти форми та характерні ознаки торгівлі людьми, обговорили основні ризики, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування як за кордоном, так і в Україні.

Під час семінару безробітні опрацювали вправи «Міфи і факти», «Правила  безпечної подорожі та працевлаштування», також переглянули документальний фільм «Життя на продаж». Зацікавив учасників сайт STOP Trafficking, де є багато корисної інформації щодо безпечної міграції та працевлаштування.

Наприкінці  заходу  всім присутнім були вручені інформаційні матеріали.

23.01.2020 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії  Хмельницького ОЦЗ

Новий сервіс служби зайнятості – інститут консультанта роботодавця

 

Минулого року у Державній службі зайнятості запровадили новий підхід в обслуговуванні роботодавців – інститут консультанта роботодавця. Основна мета якого - розширення підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки підприємницької активності регіону, особливостей розвитку регіонального ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.

«Консультант роботодавця – це спеціаліст центру зайнятості, який надає кожному роботодавцю комплекс індивідуальних послуг. Насамперед, це оперативний підбір працівників,  залежно  від специфіки та галузі діяльності підприємства, професійне навчання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості або ж безпосередньо на виробництві в роботодавця», - повідомляє директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Основні завдання консультанта роботодавця:

· надання адресних та ефективних послуг з використанням зручних електронних сервісів;

· дієве вирішення кадрових проблем роботодавців та скорочення термінів укомплектування вакансій;

· оперативне налагодження співпраці з новоствореними підприємствами;

· удосконалення системи професійного навчання безробітних для їх результативного працевлаштування;

· підвищення зацікавленості громадян у легальному працевлаштуванні в Україні.

На сьогодні у Хмельницькій обласній службі зайнятості працює 84 консультантів роботодавців, які щоденно надають послуги майже 200 роботодавцям. З початку року у базі даних обласної служби зайнятості налічується більше 3 тис. вакансій.

23.01.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

  Проведено  засідання районної Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми

 

З метою налагодження ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі 21 січня заступником голови Ізяславської райдержадміністрації Володимиром Левченком проведено засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми.

У роботі взяли участь: начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко, директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська, спеціаліст управління соціального захисту населення Ніна Сенюк, начальник  сектору превенції Ізяславського відділу Славутського відділення ГУ НП України в Хмельницькій області майор поліції Олександр Кашевар.

У ході засідання Координаційної ради розглянуто питання міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, узгоджено заходи у цій сфері на 2020 рік та обговорено механізм взаємного інформування про факти насильства у випадках, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». 

21.01.2020 р.

За матеріалами районної Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності,

демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми

  

Умови призначення пенсії за віком з 1 січня 2020

 

В Україні триває реформа, яка передбачає поступове збільшення стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, й пенсійного віку для жінок.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 1 січня 2020 року  в 60 років вийти на пенсію можуть лише особи, які мають не менше 27 повних років стажу. Ті ж, хто має стаж від 17 до 27 років, зможуть піти на відпочинок тільки у 63 роки. Якщо стаж   від 15 до 17 років, то на пенсію можна буде розраховувати лише у 65 років.

Крім того, до досягнення вищезазначеного віку, право на  пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 р.н. і старші після досягнення ними такого віку:

 55 років - які народилися по 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Отже, починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності такого страхового стажу:

Період виходу на пенсію

Вік особи

60 років

63 роки

65 років

1

2

3

4

З 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р.

Не менше 25 років

Від 15 до 25 років

З 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р.

Не менше 26 років

Від 16 до 26 років

Від 15 до 16 років

З 01.01.2020 р. по 31.12.2020 р.

Не менше 27 років

Від 17 до 27 років

Від 15 до 17 років

З 01.01.2021 р. по 31.12.2021 р.

Не менше 28 років

Від 18 до 28 років

Від 15 до 18 років

З 01.01.2022 р. по 31.12.2022 р.

Не менше 29 років

Від 19 до 29 років

Від 15 до 19 років

З 01.01.2023 р. по 31.12.2023 р.

Не менше 30 років

Від 20 до 30 років

Від 15 до 20 років

З 01.01.2024 р. по 31.12.2024 р.

Не менше 31 року

Від 21 до 31 року

Від 15 до 21 років

З 01.01.2025 р. по 31.12.2025 р.

Не менше 32 років

Від 22 до 32 років

Від 15 до 22 років

З 01.01.2026 р. по 31.12.2026 р.

Не менше 33 років

Від 23 до 33 років

Від 15 до 23 років

З 01.01.2027 р. по 31.12.2027 р.

Не менше 34 років

Від 24 до 34 років

Від 15 до 24 років

Починаючи з 01.01.2028 р.

Не менше 35 років

Від 25 до 35 років

Від 15 до 25 років

 

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, необхідного страхового стажу на дату досягнення віку, пенсію за віком може бути призначено після набуття особою страхового стажу, який був необхідний на дату досягнення відповідного віку.

Наявність необхідного страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.

21.01.2020 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Щодо порядку розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

 

З 01.07.2019 року діє новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. №337.

Відповідно до нового Порядку розслідування обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі-Порядок), необхідно звернути увагу на наступні зміни.

1.Порядок визначає процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сталися з особами, визначеними частиною першою статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

2. Вимоги Порядку поширюються на всіх юридичних і фізичних осіб, які відповідно до законодавства України використовують найману працю, та осіб, зазначених статтею 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

3. Повідомлення про нещасний випадок надається за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів за місцем реєстрації підприємства (установи, організації):

-територіальному органові Держпраці;

-робочому органові Фонду;

-керівникові підприємства (установи, організації), на території якого сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), якщо потерпілий є працівником іншого підприємства (установи, організації);

-керівникові первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві(в установі, організації) кількох профспілок-керівникові профспілки, членом якої є потерпілий), а у разі відсутності профспілки-уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;

-уповноваженому органові чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення);

-органові ДСНС у разі, коли нещасний випадок стався внаслідок пожежі.

Якщо нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) підлягають спеціальному розслідуванню відповідно до пункту 10 цього Порядку, повідомлення про нещасний випадок додатково надсилається:

-місцевій держадміністрації або органові місцевого самоврядування (у разі відсутності уповноваженого органу чи наглядової ради підприємства);

-органові галузевої профспілки вищого рівня, а у разі його відсутності територіальному профоб’єднанню;

-органові поліції (у разі настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), що призвели до тяжких (у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого) чи смертельних наслідків, смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків).

Розслідування (спеціальне розслідування) проводиться у разі настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), у тому числі про які своєчасно не повідомлено роботодавцю чи внаслідок яких втрата працездатності потерпілого настала не одразу.

Строк давності для розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь) на виробництві становить три роки з дня їх настання.

У разі встановлення факту нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) рішенням суду розслідування проводиться незалежно від дати їх настання.

НЕЩАСНИЙ ВИПАДОК! ЯК ДІЯТИ?

* Терміново повідомити протягом двох годин засобами зв’язку та не пізніше наступного робочого дня (повідомлення на паперовому носії згідно з додатком 2 до Порядку):

-Територіальному органові Держпраці

-Робочому органові Фонду

* Створити комісію з розслідування

* До роботи в комісії залучити страхового експерта Фонду

* Протягом п’яти робочих днів провести розслідування

* Визначити обставини та причини

* Встановити осіб, винних у настанні нещасного випадку

* Розробити заходи щодо усунення причин та запобігання подібним нещасним випадкам

* Скласти акт за формою Н-1 (Н-1/П або Н-1/НП)

Смертельний або груповий випадок

·         Терміново, повідомити протягом двох годин засобами зв’язку та не  пізніше наступного робочого дня (повідомлення на паперовому носії згідно з додатком 2 до Порядку):

--Територіальному органові Держпраці

-Робочому органові Фонду

·         Забезпечити роботу комісії із спеціального розслідування

 16.01.2020 р.

Шепетівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області  

 

В Ізяславській районній філії Хмельницького ОЦЗ проведено тренінг

 

З метою інформування безробітних щодо  можливостей отримання ваучера для проходження професійного навчання,  в Ізяславській районній філії Хмельницького ОЦЗ 14 січня був проведений тренінг.

У ході заходу учасники розширили уявлення щодо перспектив професійної самореалізації, ознайомились із сучасними методами та джерелами пошуку роботи, з ринком праці та професіями, за якими проводиться навчання за сприяння служби зайнятості, з можливостями працевлаштування та відкриття власної справи.

Разом із фахівцем з профорієнтації Волинець О.А.  учасники тренінгу обговорили переваги свого віку, сформували кроки успішного працевлаштування,  опрацювали методи самопрезентації під час проходження співбесіди з роботодавцем, а також  визначили шляхи щодо власної професійної реалізації.

16.01.2020 р.

      За матеріалами  Ізяславської районної філії Хмельницького ОЦЗ

 

Штрафи за порушення законодавства з праці

 

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність.

Законом України від 14.11.2019 року № 294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 4723 гривні; у погодинному розмірі: з 1 січня - 28,31 гривні. Відповідно зростають штрафні санкції для роботодавців за порушення законодавства про працю, а саме:

 • за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладатиметься штрафна санкція у розмірі 141 690 гривень;

 • за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі -14 169 гривень;

 • за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 47 230 гривень;

 • за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу»«Про альтернативну (невійськову) службу«Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - 47 230 гривень;  

 • за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - 14 169 гривень;

 • за вчинення перешкод при проведенні перевірки з питань виявлення порушень у частині законодавства про працю - 472 300 гривень;

 • за порушення інших вимог трудового законодавства - 4 723 гривні.

14.01.2020 р.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Обласний етап конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020» стартував!

 

Управління Держпраці у Хмельницькій області приймає роботи дітей на перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020». Конкурс на обласному рівні триватиме до 1 березня 2020 року.

Конкурс організовує і проводить ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці, територіальних органів Держпраці та інших підприємств, що належать до сфери управління Держпраці.

Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:

перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років;

 друга група – автори робіт віком від 11 до 14 років;

 третя група – автори робіт віком від 15 до 18 років.

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

Конкурсні роботи надсилати до Управління Держпраці у Хмельницькій області не пізніше 1 березня 2020 року (м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 74, тел. для довідки (0382) 65-64-48)).

5 березня 2020 року відбудеться засідання обласного журі, яке проведе оцінювання малюнків дітей у трьох вікових групах.

13.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Перерахунок  пенсії з 1 січня 2020 для деяких осіб

 

Відповідно до пункту 2 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2020 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 2020 року — 4723 гривні.

Отже,  мінімальний розмір пенсії за віком для осіб, які досягли віку 65 років за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 1889,20 грн. (4723*40%).

13.01.2020 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

Районна рада

Ізяславська ОТГ

Плужненська ОТГ

Сахновецька ОТГ

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/