головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ПРАВОВА      ДОПОМОГА

Відділ "Ізяславське бюро правової допомоги"

Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

30300, Хмельницька область, м.Ізяслав, вул. М.Микитюка, буд. 16 А

тел. (03852) 2-61-70, 097-778-44-59, e-mail: shepetivka.khmelnytskyi@legalaid.gov.ua  

 

ПРАВОВІ РОЗ'ЯСНЕННЯ https://legalaid.gov.ua/

 

 

 

Графік проведення

посадовими особами Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області

консультування населення у бюро правової допомоги області

 

Назва відділу «Бюро правової   допомоги», адреса

Дата

 

Посадова особа, яка надає консультації

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ізяславське бюро правової допомоги

м. Ізяслав,

вул. Жовтнева,16а

Щомісячно

кожного першого і третього вівторка

з 15.00 до 18.00

державний нотаріус або начальник відділу з питань нотаріату (у разі відсутності державного нотаріуса – в телефонному режимі з 10.00 до 13.00 за номером

 (0382)70-48-82)

Щомісячно

кожної першої і третьої середи

начальник відділу ДРАЦС району

Щомісячно

кожного першого і третього четверга

начальник відділу ДВС району

Щомісячно кожної першої п’ятниці

(в телефонному режимі з 10.00 до 13.00 за номером (0382) 79-53-79)

начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань району

Щомісячно кожної першої середи

(з 12.00 до 13.00)

начальник Головного територіального управління юстиції

 

Графік проведення консультацій з правових питань

для клієнтів центрів зайнятості

 

Назва центру зайнятості

День тижня в місяці

Назва бюро

1

Ізяславський РЦЗ

Перший вівторок місяця

Відділ «Ізяславське бюро правової допомоги»

 

Надання безоплатної правової  допомоги  -  соціальна програма  Уряду

України, що гарантує  людям ефективний захист їхніх прав

 

Назва: «Ізяславське бюро правової  допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Адреса: 30300, Хмельницька область, м. Ізяслав, вул. Жовтнева, 16-А.

 

Бюро правової допомоги забезпечує:

надання правової інформації;

надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

складення заяв, скарг та інших документів правового характеру

надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

 

Графік роботи:

пн.-пт з 9.00 до 18.00

Сб., нд – вихіні дні.

 

Засоби зв’язку:

Тел. (03852) 2-61-70

Моб.тел. 097 778 44 59

Веб-сайт: http://khmelnytskyi.legalaid.gov.ua/ua/

16-ий випуск Інформаційного дайджесту системи безоплатної правової допомоги в Україні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ

 

Нагадуємо, що Уряд запровадив карантин вихідного дня до 30 листопада 2020 року. На даний час, у Верховній Раді України розглядається питання про його скасування, однак поки він діє, необхідно дотримуватися певний обмежень, зокрема:

18.11.2020 р.

За матеріалами відділу "Ізяславське бюро правової допомоги"

 

 

Відповідальність завідсутність масок у громадських місцях

Верховна Рада України запровадила штрафи за відсутність у жителів країни масок у громадських місцях та у транспорті. Згідно з законопроєктом, до Кодексу України про адміністративні правопорушення вносяться зміни, які стосуються запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Цими змінами в Україні запроваджуються штрафи у розмірі від 170 до 255 гривень за відмови використання громадянами масок в громадських місцях та у транспорті. При цьому у законопроєкті наголошується, що штраф накладається за перебування в громадських місцях і транспорті під час дії карантину без одягнених захисних масок, що закривають ніс і рот, зокрема і виготовлених самостійно. Протокол про адміністративне правопорушення можуть складати одразу на місці, а сам штраф зможуть виписувати як працівники Національної поліції України, так і представники епідемічного контролю і органів місцевого самоврядування.

18.11.2020 р.

За матеріалами відділу "Ізяславське бюро правової допомоги"

 

 

 Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» визначено, що фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється, зокрема за рахунок коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території. Газорозподільні підприємства зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах і приватних будинках, в яких газ використовується для підігрівання води та приготування їжі.

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», держава:
☑️ забезпечує споживачам захист їх прав;
☑️ надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб;
☑️ гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров’я та життєдіяльності.

Згідно із цим Законом, права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо виконавець послуги нав’язує такі умови одержання послуги, які ставлять споживача у нерівне становище порівняно з іншими споживачами, порушується принцип рівності сторін договору, ціна продукції визначена неналежним чином.

Якщо споживач сплачує за газопостачання за встановленими тарифами, в яких передбачені витрати на встановлення лічильників газу, у тому числі індивідуальних, то відповідач зобов’язаний надавати послуги, які були оплачені.

28.09.2020 р.

 

Координаційний центр з надання правової допомоги

 

Виборчий процес стає доступнішим для осіб з інвалідністю та маломобільних людей

З 1 липня 2020 року громадяни можуть звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців онлайн. Це особливо важливо для осіб з інвалідністю та маломобільних людей, оскільки робить виборчий процес доступнішим для цих категорій населення.

13.08.2020 р.

За матеріалами відділу "Ізяславське бюро правової допомоги"

 

 

 

Конституція – основний закон на варті прав людини

 

Конституція  –  це  Основний  Закон,  що  закріплює  суспільний  і державний  устрій  країни,  функції органів  державної  влади,  основні права та обов’язки громадян.  У  стародавньому  Римі  це  слово  позначало  акти  імператора,  які  слід було неухильно виконувати.

28  червня  1996  року  Верховна Рада  ухвалила  Конституцію  України. Відтоді цей день в Україні відзначається  як  державне  свято.

Основні розділи Конституції визначають  загальні  засади  функціонування української держави, основні права,  свободи  та  обов’язки  людини  і  громадянина,  завдання  та функції  діяльності  Верховної  Ради України,  Президента,  Кабінету  Міністрів та інших органів виконавчої влади,  засади  здійснення  правосуддя,  територіальний  устрій  держави.

Цікаво,  що  першою  вітчизняною конституцією  вважається  Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших в Європі та світі. Адже конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, конституцію Франції та Польщі – 1791 року, конституцію Російської імперії – 1905 року.

Конституція закріплює і права людини - це права, нерозривно пов’язані  з  самим  існуванням  людини: право на життя, на свободу у всіх її проявах, право на повагу людської гідності, на опір пригнобленню.

Ці права невід’ємні, інакше кажучи, заборонено будь-яке посягання на ці права. Права людини можуть бути  обмежені  лише  в  тій  мірі,  в якій це необхідно для захисту прав іншої людини. Права людини невідчужувані.  Права  людини  належать кожному  індивіду,  незалежно від належності до  громадянства  тієї або іншої країни, расової або національної приналежності. Кожна людина є носієм природних, породжених самою природою людини, прав.

Права  громадянина  -  це  права члена  державно-організованого громадянського  суспільства.  Під правами  громадянина  розуміють, перш  за  все,  можливість  брати участь  в  управлінні  суспільними  і державними  справами:  право  на об’єднання в партії і громадські організації, право обирати і бути обраним до органів державної влади України.  Право  на  соціальний  захист  також  в  основному  належить громадянам України.  Самоочевидно, що Українська держава повинна, в першу чергу, піклуватися про своїх громадян.

Всі права людини і громадянина рівноцінні  і  взаємопов’язані  і  тому однаковою мірою повинні захищатися державою. Неприпустиме нехтування  одними  правами  під  приводом  реалізації  інших  прав.  Всі права людини і права громадянина повинні  захищатися  державою.  З цією метою в Україні створені певні державні інститути. Гарантом права і свобод людини і громадянина є  Президент  України.  Парламентський  контроль  за  дотриманням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

При  недотриманні  прав  людини  чи/та  громадянина,  кожен  має право на захист. Одним із способів захисту  є  судовий  захист,  тобто право людини на звернення до суду  за  відновленням  своїх  прав  та інтересів.

За  отриманням  консультації  та захистом  своїх  прав  звертайтесь до відділу «Ізяславське бюро правової  допомоги»  Шепетівського МЦ  за  адресою:  м.Ізяслав, вул.М.Микитюка,16А  або  телефонувати (03852) 2-61-70 та до  Єдиного телефонного  номера  системи  безоплатної  правової  допомоги  0-800-213-103.

26.06.2020 р.

Ізяславське бюро правової допомоги

 

Реєстрація земельної ділянки!

 

10 червня стартував пілотний проект із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок, який продовжиться 2 роки. Відповідну постанову прийнято Урядом 3 червня.

Рішення про реєстрацію земельної ділянки може бути прийнято будь-яким державним кадастровим реєстратором, обраним за принципом випадковості системою Державного земельного кадастру.

✅ скорочено реєстрацію земельної ділянки з 14 до 7 робочих днів;

✅ реалізовано принцип екстериторіальності при наданні відповідної послуги;

✅ усунуто причини, які зумовлюють необхідність неодноразових звернень заявників із заявами та документами через центр надання адміністративних послуг до державних кадастрових реєстраторів (у разі відмови у державній реєстрації).

✅ через Єдиний державний портал адміністративних послуг можна буде замовити, провести та одержати результати державної експертизи землевпорядної документації в електронній формі.

✅ сертифікованим інженерам-землевпорядникам надано повноваження щодо виправлення помилок у застосуванні систем координат земельних ділянок (у тому числі помилок, що виникли при перерахунку із однієї системи координат в іншу), які були сформовані до 1 січня 2013 року та відомості про які були перенесені до Державного земельного кадастру та помилок у відомостях щодо місця розташування земельних ділянок.

 19.06.2020 р.

Ізяславське бюро правової допомоги

 

Сплата комунальних платежів у період карантину!

Як працюють підприємства житлово-комунальної сфери в період карантину?

Підприємства житлово-комунальної сфери працюють у штатному режимі, оскільки надання комунальних послуг та послуги з управління багатоквартирним будинком має здійснюватися БЕЗПЕРЕРВНО, крім часу перерв на:
• проведення ремонтних і профілактичних робіт згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації і користування, положеннями про проведення поточного і капітального ремонтів та іншими нормативно-правовими актами;
• міжопалювальний період для систем опалення виходячи з кліматичних умов згідно з нормативно-правовими актами;
• ліквідацію наслідків аварії.

Оплата споживачами ЖКП напряму впливає на діяльність кожного підприємства галузі у населених пунктах України та надання ними життєво необхідних послуг.

Як оплатити за спожиті послуги в умовах карантину, коли рекомендовано знаходитись вдома?

Враховуючи ситуацію, яка наразі склалася в Україні, з метою запобігання поширення коронавірусу (COVID-19), недопущення його негативного впливу на здоров’я людей, необхідно вжити усіх можливих заходів щодо здійснення споживачами онлайн платежів через особисті кабінети на сайтах підприємств-виконавців послуг, управителів багатоквартирних будинків, та за допомогою інших можливих і загальнодоступних сервісів (Приват 24, Ощад 24, iPay, Portmone тощо).

З цією метою Мінрегіон пропонує підприємствам, що надають житлово-комунальні послуги:
• довести до відома споживачів за допомогою засобів телефонного зв’язку та інтернету інформацію про можливі онлайн сервіси для забезпечення оплати житлово-комунальних послуг;
• забезпечити взаємодію з АТ «Ощадбанк» для інформування громадян, що отримують пільги та субсидії у грошові безготівковій формі, шляхом надсилання їм відповідного смс -повідомлення.

Також Мінрегіон попросив поінформувати своїх споживачів про необхідність потурбуватись про людей похилого віку і допомогти їм оплатити комунальні послуги онлайн.

Чи будуть надаватися житлово-комунальні послуги в повному обсязі? Яку відповідальність несе споживач у разі несвоєчасної оплати комунальних послуг?

Так, послуги будуть надаватися в повному обсязі. 24 березня Міністерство розвитку громад та територій України надіслало лист з рекомендаціями в усі держадміністрації щодо оплати ЖКП в умовах карантину.

Звертаємо увагу, що «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року № 530-IX визначається, що на період дії карантину або обмежувальних заходів та протягом 30 днів з дня його відміни ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;
• припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі;
• примусове виселення із житла та примусове стягнення житла (житлових будинків, частин житлових будинків, квартир, кімнат у квартирах, кімнат, житлових секцій чи блоків у гуртожитках, інших жилих приміщень), що належить на праві приватної власності громадянам України, під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги;
• примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг із жилих приміщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення.

Також, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року № 530-IX, на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• прийняття рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання;
• зупинення публічним акціонерним товариством “Державний ощадний банк України” видаткових операцій за поточним рахунком внутрішньо переміщеної особи за відсутності проходження фізичної ідентифікації;
• здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування;
• нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;
• припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі;
• примусове виселення із житла та примусове стягнення житла (житлових будинків, частин житлових будинків, квартир, кімнат у квартирах, кімнат, житлових секцій чи блоків у гуртожитках, інших жилих приміщень), що належить на праві приватної власності громадянам України під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги;
• примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг із жилих приміщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення.

 19.06.2020 р.

Ізяславське бюро правової допомоги

 

Як стягнути додаткові витрати на утримання дитини

 

Що робити, коли аліментів на утримання дитини не вистачає навіть на найнеобхідніше? Тим більше, якщо дитина потребує лікування. У такому разі можна не лише збільшити розмір аліментів, а й стягнути додаткові витрати на утримання дитини.

Що таке додаткові витрати на утримання дитини?
❗️ Згідно зі ст.185 Сімейного кодексу України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
Звідси випливає, що витрати мають бути зумовлені лише особливими обставинами, такими як хвороба, каліцтво, розвиток здібностей.
Додатковими витратами, які підлягають стягненню є:
▪️періодичні витрати на лікування дитини (в тому числі на оздоровлення);
▪️систематичні витрати, понесені у зв’язку з каліцтвом дитини чи постійною хворобою;
▪️витрати на гуртки, заняття, які розвивають конкретні здібності дитини.

Хто може стягнути додаткові витрати на дитину?
❗️ Додаткові витрати на утримання дитини може стягнути лише той з батьків, з ким проживає дитина. Стягуючи додаткові витрати матір/батько повинні довести наявність таких витрат відповідними чеками, квитанціями. Не варто забувати про те, що кожна сторона в суді повинна довести те, на що вона посилається.
Відповідно до Постанови Пленуму ВСУ №3 від 15.05.2006 р. «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» для стягнення додаткових витрат, викликаних особливими обставинами, можна притягати лише батьків. У цих випадках ідеться про фактично зазнані або передбачувані витрати, тому їх необхідно визначати у твердій грошовій сумі.
При одночасному розгляді вимог про стягнення аліментів і додаткових витрат вони мають бути визначені у рішенні окремо.

Яку суму можна стягнути?
❗️ Сума, яка підлягає стягненню за додаткові витрати на утримання дитини, залежить від суми витрат, які підтверджені в суді чеками.
Згідно з Сімейним кодексом України, батьки зобов’язані утримувати своїх дітей у рівних частках. Тому, стягуючи додаткові витрати на утримання дитини, Ви повинні розраховувати на те, що від витраченої суми суд стягне з батька/матері дитини лише половину.
Варто пам’ятати, що додаткові витрати на дитину стягуються разово або періодично. Як платіж разовий, то стягуються понесені витрати на лікування та розвиток здібностей дитини. При кожних наступних витратах на лікування Вам потрібно буде знову звертатися в суд з позовом про їх стягнення.
Як періодичні платежі стягуються додаткові витрати, пов’язані з каліцтвом чи хронічною, вродженою хворобою дитини. Суд може зобов’язати батька/матір сплачувати кошти на додаткові витрати щомісячно, щоквартально тощо.

Чи потрібно сплачувати судовий збір за подання позову про стягнення додаткових витрат на дитину?
❗️ Відповідно до положень ч.3 ст.5 Закону України «Про судовий збір», за подачу позовної заяви до суду про стягнення додаткових витрат на утримання дитини, позивач звільняється від сплати судового збору.

Яка процедура стягнення додаткових витрат на утримання дитини?
❗️ Процедура стягнення додаткових витрат починається з подання до суду позовної заяви. Позивачу слід обов’язково надати докази, на яких ґрунтуються його позовні вимоги. Якщо ці документи не можуть бути отримані позивачем самостійно, вони витребовуються за відповідним запитом суду. Для цього зацікавленій особі необхідно подати заяву про забезпечення доказів.

Доказами, що підтверджують наявність особливих обставин, що спричинили додаткові витрати на дитину, можуть бути 📃документи, які свідчать, наприклад, про витрати на придбання спеціальних інструментів, призначених для розвитку здібностей дитини (музичного інструменту або спортивного спорядження тощо), витрати на навчання дитини у платному навчальному закладі, на заняття у музичних, мистецьких або спортивних закладах, на додаткові заняття, висновки МСЕК, довідки медичних закладів та інші документи, що підтверджують відповідний стан здоров’я дитини (хвороба, каліцтво), і свідчать про необхідність додаткових витрат на лікування (придбання ліків, спеціальний медичний догляд, санаторно-курортне лікування тощо).

Чи можна стягнути додаткові витрати на повнолітніх доньку/сина?
Згідно з нормами Сімейного кодексу України, додаткові витрати стягуються на неповнолітніх дітей. Можливість стягнення додаткових витрат на повнолітніх доньку/сина законодавством не передбачена.
Аналіз судової практики, зокрема Постанов ВСУ також дає можливість стверджувати, що додаткові витрати на повнолітніх дітей не стягуються. Суди зобов’язані враховувати додаткові витрати на повнолітніх доньку/сина при стягненні аліментів.

04.06.2020 р.

 

Координаційний центр з надання правової допомоги

 

 

Життя за нових умов: що не варто робити під час карантину

 

З 11 травня карантин в Україні, запроваджений через пандемію коронавірусу, став м'якший. Влада послабила обмеження, які були запровадженні постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211. 

Але нові норми також містять і заходи, які мають знизити негативні наслідки введення карантину для громадян. 

Для Вашої уваги зібрані найважливіші питання, які впливатимуть на життя людей під час обмежень. Зокрема, про те, чого ще не можна робити під час карантину, а на що варто звернути увагу, щоб полегшити собі життя, чого не варто робити, що б не отримати штраф чи більш суворе покарання.

За що можуть покарати під час карантину?

Карати як штрафами, так і ув'язненням можуть за порушення обмежень, встановлених для боротьби з інфекцією. І не лише з новим коронавірусом: йдеться про протидію й іншим хворобам.

Міністерство внутрішніх справ пояснило цей пункт на прикладі втечі з місця обсервації людини, яка може бути заражена. 

Крім того, під покарання можна потрапити загалом за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм. Встановлює їх спеціальний закон та інші рішення влади, зокрема місцевої.

У країні діють обмеження на пересування, перетин кордонів, роботу закладів освіти, розважальних закладів та закладів громадського харчування. 

Тож якщо ви, приміром, продовжуєте приймати клієнтів у власному кафе, навчати дітей у приватній школі або перевозити понад 10 пасажирів, то можете стати фігурантом кримінальної справи. 

Як каратимуть за порушення карантину?

17 березня Верховна Рада ухвалила так званий антивірусний закон (№530-IX), який, зокрема, передбачає штрафи та позбавлення волі за порушення карантину.

Так, для звичайних громадян штраф за порушення правил карантину становитиме від 17 до 34 тисяч гривень, а для посадовців – від 34 до 170 тисяч гривень. 

Також більш тяжкою стала кримінальна стаття щодо порушення санітарних правил і норм для запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.

Так, якщо дії людини спричинили або могли спричинити поширення хвороби, її можуть покарати штрафом від 17 до 51 тис. гривень, присудити їй до шести місяців арешту, обмежити або позбавити волі до трьох років. 

Крім того, якщо дії людини призвели до смерті інших осіб, їй загрожує тюремне  ув’язнення терміном від п'яти до восьми років.  

Чи можна дітям гуляти на вулиці?

Як і було запроваджено заборону з 6 квітня перебування осіб, які не досягли 14 річного віку у громадських місцях, так і воно залишається діяти по даний час, однак тут потрібно звернути увагу на даний термін «громадське місце». Діти не повинні бути постійно біля вас, потрібно лише обмежити їх самостійне пересування по населеному пункту, похід в магазин і так далі, в першу чергу це потрібно робити не заради того, що б не отримати штраф, а заради безпеки життя та здоров’я дітей.

Які обмеження для транспорту по всій Україні?

Рішенням Кабінету Міністрів з 18 березня до 3 квітня в Україні заборонено:

– регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;

– перевезення понад 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах;

– перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому);

– перевезення пасажирів метрополітеном у Києві, Харкові та Дніпрі.

Заборонено: - проведення усіх масових заходів (хоча визначення що таке «масові заходи» в законодавстві немає). Однак тут також є обмеження, зокрема дозволено індивідуальні тренувальні заняття (біг, катання на велосипеді і так далі);

- Роботу суб’єктів обслуговування громадян: кафе, ресторани, магазини, торговельно-розважальні комплекси, заклади культури. Тут також вже є свій виняток, а саме дозволено: діяльність суб’єктів, що надають фінансові послуги, СТО, заправки, провайдери Інтернету, майстерень з ремонту комп’ютерної техніки, поштової та кур’єрської діяльності.

Дозволено діяльність літніх майданчиків магазинів, кафе, ресторанів, адвокатів, нотаріусів. Дозволено відвідувати парки, сквери за умови дотримання правил ізоляції.

Карантин в Україні діє, і діє він задля збереження життя та здоров’я людей, однак для забезпечення балансу між профілактикою захворювання Covid-19 та підтримання економіки, підтриманням бізнесу, діяльністю органів державної влади, забезпечення прав громадян - обмеження поступово послаблюються. Тому потрібно відповідально відноситись до дій, які Ви вчиняєте у цей непростий період що б і зберегти здоров’я, не бути покараним так і в повній мірі реалізовувати свої права.

 19.05.2020 р.

За матеріалами «Ізяславське бюро правової  допомоги» Шепетівського місцевого

центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

 

 

15.05.2020 р.

 

Координаційний центр з надання правової допомоги

 

 

Як захистити себе від домашнього насильства та куди звертатися за допомогою?


Розповідаємо про головні кроки 

15.05.2020 р.

 

Координаційний центр з надання правової допомоги

 

 

 

Оголошення про проведення онлайн-конкурсу дитячих малюнків «Країна моїх прав»

 

Координаційний центр з надання правової допомоги оголошує онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав» (далі – Конкурс).

Тема конкурсних робіт: права дитини.

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.

Учасником Конкурсу може бути особа віком до 18 років.

Номінації Конкурсу:
Молодша група (віком до 8 років);
Середня група (віком від 9 до 13 років);
Старша група (віком від 14 до 17 років).

Етапи проведення Конкурсу:
I етап – прийом конкурсних робіт з 23.04.2020 року до 20.05.2020 року;
II етап – визначення переможців та оголошення результатів Конкурсу з 21.05.2020 року до 24.05.2020 року;
III етап – нагородження переможців, що відбудеться з 25.05.2020 року до 05.06.2020 року.
Організація проведення Конкурсу здійснюється Координаційним центром з надання правової допомоги.

Умови подання конкурсних робіт та вимоги до них:
1. На Конкурс подається індивідуально підготовлений малюнок учасника Конкурсу, пов’язаний з тематикою Конкурсу.
2. Конкурсна робота виконується в довільній графічній чи живописній техніці (олівці, фломастери, фарби, авторська техніка, комп’ютерна графіка тощо) у форматі А 3 або А 4.
3. Кожен учасник може подати не більше 1 (однієї) конкурсної роботи.
4. Конкурсна робота подається в електронному вигляді (сфотографована (за допомогою фотоапарату, мобільного телефону, планшету) або відсканована (за допомогою оргтехніки) належної якості) шляхом завантаження на офіційний сайт Конкурсу (далі – сайт) ( http://art-konkurs.legalaid.gov.ua/ ) у форматі JPG, GIF, PNG.
5. Надсилаючи конкурсну роботу один із батьків (законний представник), який діє в інтересах дитини, яка є учасником Конкурсу, підтверджує повну згоду з умовами Конкурсу, а також згоду на публікацію малюнку (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому.
6. Надсилаючи конкурсну роботу один із батьків (законний представник) учасника Конкурсу надає згоду на обробку своїх персональних даних та персональних даних його дитини, яка є учасником Конкурсу та приймає офіційні правила Конкурсу (про що робиться відповідна відмітка).
7. Перед оголошенням результатів Конкурсу за згодою одного з батьків (законного представника) перевіряються документи учасника Конкурсу, що підтверджують відповідний вік дитини (відсканований або сфотографований документ належної якості).

Порядок подання конкурсних робіт:
1. Для подання конкурсної роботи учасник Конкурсу реєструється на сайті за посиланням: http://art-konkurs.legalaid.gov.ua/ виключно через Gmail пошту, спільно з одним із батьків (законним представником) заповнює всі необхідні дані, завантажує на сайт не більше 1 (однієї) фотографії або скан-копії малюнку у форматі JPG, GIF, PNG із зазначенням назви роботи та чекає, коли конкурсна робота пройде модерацію і з’явиться на сайті для голосування.
2. Учасник Конкурсу може популяризувати свою конкурсну роботу для отримання голосів підтримки.

Голосування за конкурсні роботи та їх оцінювання:
1. Для голосування та підтримки конкурсної роботи потрібно виключно через Gmail пошту авторизуватися на сайті.
2. Після авторизації учасник голосування може за допомогою відмітки «Подобається» (лайк) підтримати одну найкращу, на його думку, конкурсну роботу.
3. Оцінювання конкурсних робіт відбувається на сайті в онлайн-режимі усіма авторизованими на сайті учасниками голосування, які виявили бажання підтримати одну з конкурсних робіт.

Визначення переможців та оголошення результатів Конкурсу
1. Переможці визначаються по кожній номінації у кількості трьох осіб – перше, друге та третє місця за кількістю вподобань (лайків), а саме відмітки «Подобається». 1 (перше) місце посідає учасник, який набрав найбільшу кількість вподобань у відповідній номінації.
2. Оголошення результатів Конкурсу публікується на сайті та на офіційному вебсайті Координаційного центру з надання правової допомоги.

Нагородження переможців
1. Переможці Конкурсу нагороджуються грамотами та призами за 1, 2, 3 місця в кожній номінації.
2. Кращі малюнки буде розміщено на офіційному вебсайті Координаційного центру з надання правової допомоги.

У разі виникнення будь-яких питань щодо умов та проведення Конкурсу звертатися за електронною адресою: daria.shynkarenko@legalaid.gov.ua або alina.serdiuk@legalaid.gov.ua.

05.05.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги

 

 

 

08.04.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

Відвідуємо онлайн-заходи системи #БПД, залишаючись удома! Цього тижня у вас є можливість змістовно, хоч і віртуально, провести час із нашими фахівцями, які підготували для вас чимало корисного:

🎥 Уже зараз доступний для вас відеолекторій
«Карантин. Податкові пільги для платників податків»
https://bit.ly/3dIbEKT
👩‍🎓
Його підготував Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Детально розповідається про мораторій на проведення податкових перевірок, звільнення від різноманітних сплат та ще багато корисного.

🎥 Регіональний центр з надання БВПД у Тернопільській області СЬОГОДНІ об 11 годині транслюватиме вебінар
«Робота системи безоплатної допомоги в Україні»
https://bit.ly/2QXYKP5
👩‍🎓👨‍🎓 Ви дізнаєтеся про роботу системи БПД як у звичайному режимі, так і про діяльність під час карантину:
Як отримати правову допомогу від держави, не виходячи з дому?
Хто може отримати вторинну правову допомогу?
Як організована роботи системи зсередини?

🎥 2 квітня об 11 годині PRAVOKATOR правовий клуб запрошує вас взяти участь у вебінарі
«Спрощене провадження, або як швидко вирішити справу».
https://bit.ly/2QTdXRO
👩‍🎓 Фахівчиня Бердянський місцевий центр з надання БВПД Юлія Кононенко розбере найпоширеніші приклади звернень до суду та розгляне проблемні аспекти такого судового розгляду.

🎥 3 квітня школярі, студенти, та всі, кому цікаво, мають можливість потрапити на онлайн-захід
«Наркотики - це не круто!».
https://bit.ly/2UU407w
👩‍🎓👨‍🎓👩‍️👨‍
Його проведуть Регіональний центр з надання БВПД у Луганській та Харківській областях та PRAVOKATOR правовий клуб Харків разом з патрульною поліцією. Про що говоритимуть:
Чому ці вбивчі лікарські та рослинні засоби такі привабливі та водночас підступні?
Чому зухвалість підлітків і бажання повихвалятися можуть перетворитися на залежність?
Чи правда, що така залежність настає миттєво?
Як не потрапити в уміло розкинуті тенета розповсюджувачів «дурі»?
Яка відповідальність виникає, якщо не зміг сказати «ні»?

01.04.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

 

Система БПД призупиняє прийом громадян і надає правову допомогу дистанційно

 

З 23 березня 2020 року і до завершення карантину система безоплатної правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги. У цей період система БПД надаватиме правові послуги дистанційно. Ці заходи передбачені наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 20 березня №128-аг «Про організацію роботи з громадянами на період карантину».

Тимчасова зміна режиму функціонування системи БПД пов’язана із загостренням ситуації щодо поширення коронавірусної інфекції. Для запобігання поширенню COVID-19 в Україні до 3 квітня введено карантин з низкою обмежень.

«Система безоплатної правової допомоги переходить на дистанційну роботу. Ми це робимо задля безпеки здоров’я та життя наших клієнтів і працівників. Дуже просимо людей залишатися вдома. Правову допомогу від держави кожна людина може отримати дистанційно. Для цього система БПД використовує усі доступні нам способи — офіційні вебсайт та сторінки у соцмережах, електронну пошту та телефонний зв’язок», —  зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Відповідно до наказу, з 23 березня на час дії карантину призупинено особистий прийом громадян посадовими особами і працівниками Координаційного центру з надання правової допомоги, регіональних та місцевих центрів з надання БВПД. Призупинено також надання адресної безоплатної первинної та вторинної правової допомоги працівниками місцевих центрів.

Безоплатна первинна та вторинна правова допомога надаватиметься із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій та з використанням скриньок для кореспонденції.

Надати необхідні документи можна через спеціально обладнані скриньки для кореспонденції або електронні засоби зв’язку (адреси та електронні пошти місцевих центрів з надання БВПД можна дізнатися на офіційному сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/ ).

Щоб отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань:

– зателефонуйте на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103

– поставте запитання у месенджер Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– напишіть на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД – https://www.legalaid.gov.ua/)

– прочитайте правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid   та обговоріть її у нашому чаті – https://t.me/ualegalaidchat

– поставте запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД   https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

– скористайтеся правничою вікіпедією WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

Кожній людині варто памʼятати, що карантин — це не перешкода для отримання правової допомоги від держави. Система БПД працює у посиленому режимі, консультує громадян і допомагає вирішити правові питання.

Ми посилили інформаційно-просвітницьку роботу. Інформуємо громадян про їхні права та механізм їх захисту через офіційний сайт та сторінки системи БПД у соціальних мережах, ЗМІ, інформаційні ресурси партнерських організацій.

Переконані, що щоденна праця фахівців системи БПД є надзвичайно важливою в цей час.

Ми допоможемо захистити Ваші права!

24.03.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

 

Через карантин та його наслідки до системи #БПД надходить чимало юридичних запитань. Через це ми посилили наші дистанційні сервіси, інтенсивно консультуючи по телефону, через відеозв'язок, розширивши онлайн-сервіси.

Що треба зробити, щоб отримати правову допомогу від держави:

🔸 зателефонуйте на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103

🔸 поставте запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

🔸 напишіть на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД) – https://www.legalaid.gov.ua/

🔸 прочитайте правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоріть її у нашому чаті – https://t.me/ualegalaidchat

🔸 поставте запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

🔸 знайдіть потрібну інформацію у правничій вікіпедії WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

21.03.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

На період карантину багато роботодавців надають працівникам відпустки, запроваджують віддалену роботу, встановлюють режим простою. Чи може роботавець відмовити працівнику у переході на дистанціну роботу? Як оплачується віддалена робота та час простою? Про це на сайті "Обозреватель" розповідає наша юристка Людмила Желізняк, директор Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

👉 Відправити співробітників працювати вдома можна без їхньої згоди

У зв`язку з карантином багато організацій переходять на дистанційний режим роботи. Чинним законодавством не врегульовано в повній мірі питання віддаленої роботи.

Утім, на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома.

Важлива зміна відповідно до Закону № 3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)" : на період карантину або впровадження заходів боротьби з коронавірусом відправляти співробітників працювати вдома можна без їхньої згоди.

Разом з тим, Закон № 3219 лише рекомендує переведення на дистанційну роботу, але не зобов’язує роботодавця. Тому, якщо підприємство працює, але вас не відпускають працювати з дому, коли така можливість є, одним із варіантів, аби убезпечити себе, є відпустка.

Проте варто колективно звернутися до роботодавця про переведення на дистанційний режим роботи, оскільки забезпечення безпечних умов праці є його безпосереднім обов'язком.

У разі прийняття роботодавцем рішення про роботу у дистанційному режимі раджу отримати офіційний документ про встановлення такого режиму, щоб запобіти звільненню “за прогул” через відсутність на робочому місці.

👉 Яку зарплату отримаємо під час карантину

Якщо ваша організація визначила період карантину як простій, за працівником зберігається його зарплата. Згідно з ч. 3 ст. 113 Кодексу законів про працюУкраїни за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

У загальному випадку час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче 2/3 тарифних ставки (окладу). Такий обов’язковий мінімум прописаний у ст. 113 Кодексу законів про працюУкраїни.

А от якщо роботодавець не оформив простій, тоді підприємство вважається таким, що працює.

Але в усіх цих випадках заробітна плата повинна виплачуватися. Карантин не є юридичною підставою для звільнення роботодавця від сплати заробітної плати.

Такі норми стосуються і дистанційної роботи. Однак, звертаю увагу, що дистанційна робота регулюється внутрішнім наказами чи розпорядженнями на підприємстві.

У випадку, коли зайнятість на дистанційних умовах праці відповідає встановленому графіку роботи, заробітна плата виплачується повністю.

👉 Є запитання? Отримайте правову допомогу дистанційно:
- зателефонуйте на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103
- поставте запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
- напишіть на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД) – https://www.legalaid.gov.ua/
- прочитайте правову консультацію на телеграм-каналі "Безоплатна правова допомога" https://t.me/ualegalaid та обговоріть її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat
- поставте запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk
- скористайтеся правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua

21.03.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)» внесено зміни до частини другої статті 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні». Відтепер форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) поряд з аварією, пожежею, вторгненням, блокадою, диверсією та революцією вважається введення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України. Це важливий крок, який спрощує посилання на форс-мажорні обставини суб’єктів господарювання. Пояснюємо в нашій інфографіці, що треба робити, якщо ви не можете виконати умови договору через карантин:

 

 

20.03.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

Президент України підписав Закон України №3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

Розповідаємо, які які цей Закон запроваджує зміни:

 

19.03.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

«Настав час здійснити заповітну мрію – щось вирощувати для себе на городі, займатися фермерством, – думаєте ви. – Треба знайти землю». І тут згадуєте, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм у власність, земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, для ведення особистого селянського господарства, площею не більше 2 гектара. Це стаття 121 Земельного кодексу України. Спробуємо розібратись, як же скористатись цим правом. Про це розповідає на сайті Обозреватель наш юрист Василь Савуляк, начальник відділу «Рахівське бюро правової допомоги» Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

👉 З чого почати

Для початку потрібно визначитися з місцем розташування земельної ділянки. Якщо у вас, або вашої родини, тривалий час перебуває у користуванні земельна ділянка, можна спробувати оформити на неї право приватної власності шляхом передачі цієї ділянки у приватну власність.

Якщо у вас немає у користуванні земельної ділянки, але ви хочете отримати таку ділянку для своїх особистих потреб, можна скористатись електронним сервісом Публічна кадастрова карта України в мережі інтернет (https://newmap.land.gov.ua) та визначити чи є вільні земельні ділянки у місцевості, що вас цікавить.

👉 Який подальший порядок дій

В загальному порядок передачі громадянам у власність земельних ділянок, описаний статтею 118 Земельного кодексу України.

Якщо ви вже визначились з місцем розташування земельної ділянки, яку хочете отримати у власність, і ця земельна ділянка, згідно з відомостями Публічної кадастрової карти України, не є приватною власністю інших громадян, починаємо готувати відповідне клопотання про передачу земельної ділянки у власність.

Це клопотання подається до відповідно органу місцевого самоврядування, на території якого розташована бажана земельні ділянка. Або до обласного управління Держгеокадастру, якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту та не входить до складу міст, селищ чи сіл.

Клопотання готується в довільній формі, але обов’язково має містити:

Повні дані заявника (прізвище, ім’я, по-батькові, дані документа, що посвідчують особу громадина України, поштову адресу та інші засоби зв’язку);

Цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри (у нашому випадку, цільовим призначенням є – ведення особистого селянського господарства);

місцезнаходження земельної ділянки.

До клопотання необхідно додати графічні матеріали, на яких зазначено бажане розташування земельної ділянки. А у випадку, якщо ця земельна ділянка перебуває в користуванні інших осіб, – письмове погодження землекористувача про передачу земельної ділянки вам у власність.
Посадовцям, забороняється вимагати від громадянина додаткові матеріали та документи, не передбачені статтею 118 Земельного кодексу України.

👉 Порада, як зекономити кошти

Тривалий час посадовці відмовляли громадянам у задоволенні їх клопотань, аргументуючи це тим, що клопотання не відповідає вимогам статті 118 Земельного кодексу України, а саме з поданих до клопотання графічних матеріалів неможливо встановити чітке місце розташування земельної ділянки, на яку претендує заявник. Тому рекомендували громадянам звертатись до землевпорядних організацій для виготовлення відповідних графічних матеріалів. Незалежно від результату розгляду клопотання за виготовлення таких графічних матеріалів громадянам доводилось сплачувати чималі грошові суми.

Ситуацію змінив Верховний Суд. У своїй постанові від 09 січня 2020 року по справі №812/1264/17 Верховний Суд дійшов висновку, що для того, щоб графічні матеріали відповідали вимогам ст. 118 Земельного кодексу України і вважалися зрозумілими та належними, заявнику достатньо подати до клопотання роздруківку із Публічної кадастрової карти України, на ній окреслити межі та вказати площу земельної ділянки, яку він планує приватизувати в межах безоплатних норм.

Отже, за допомогою електронного сервісу Публічна кадастрова карта України (https://newmap.land.gov.ua) можна самостійно та безкоштовно сформувати необхідні графічні матеріали. Користуємося «Публічною кадастровою картою України» за посиланням https://map.land.gov.ua. Це безкоштовно.

👉 Як довго має розглядатися клопотання

Отримане та належним чином зареєстроване клопотання відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів. Тобто, якщо вказана у клопотанні земельна ділянка не входить до компетенції даного органу, вже передана іншим особам у власність, перебуває в користуванні інших осіб і відсутня згода цих осіб на передачу ділянки у власність, або входить до охоронної зони відповідно до генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць.

👉 Дозвіл є. Що далі?

Після отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (оформляється у вигляді наказу органу державної влади або рішення органу місцевого самоврядування), вам потрібно звернутись до акредитованої землевпорядної організації. Ця організація повинна мати право діяльності на території, де розташована ваша майбутня земельна ділянка. Як правило, список таких організацій та їх контакти можна отримати у відповідному управлінні Держгеокадастру у вашій місцевості.

Обравши одну із землевпорядних організацій, необхідно укласти з нею договір на виконання робіт з розроблення та виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

При укладанні договору із землевпорядною організацією зверніть увагу на терміни виконання робіт (бажано вказати чітку дату завершення робіт), вартість робіт (визначається від необхідного обсягу робіт, присвоєння кадастрового номеру, проведення замірів на місцевості, встановлення меж, погодження із суміжними землекористувачами чи землевласниками та інше).

👉 Проект готовий. Рухаємося далі

Після завершення виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність даний проект подається на затвердження до органу, що надав дозвіл на його виготовлення.

Якщо зауваження відсутні і проект погоджено і затверджено, на його основі компетентним органом видається наказ або рішення про затвердження проекту та передачу земельної ділянки у власність. На основі відповідного наказу або рішення, управлінням Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки формується витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

👉 І це все? Я власник?

Не зовсім. Для завершення процедури передачі земельної ділянки у власність, необхідно звернутись до державного реєстратора або нотаріуса із заявою про реєстрацію права власності на об’єкт нерухомого майна.

До заяви обов’язково додається оригінал витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, сформованого управлінням Держгеокадастру та наказ, або рішення про передачу земельної ділянки у власність.

Також ця процедура передбачає сплату адміністративного збору за надання адміністративної послуги (вчинення реєстраційних дій). Тому необхідно додати квитанцію про сплату відповідного збору.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав не нерухоме майно та їх обтяжень», державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.

За результатами розгляду заяви державним реєстратором або нотаріусом формується витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. Цей витяг передається вам на руки та засвідчує ваше право власності на земельну ділянку, вказану в документі.

🎉 Вітаю! Тепер ви власник земельної ділянки і сміливо можете її використовувати.

👉 Залишається «але»

Навіть попри те, що тепер це ваша приватна власність, забороняється використовувати земельну ділянку для інших цілей, ніж це визначено її цільовим призначенням. Не допускається погіршення стану земельної ділянки, забруднення ділянки та ґрунтів. Якщо ділянка передана вам у власність для ведення особистого селянського господарства, забороняється забудова земельної ділянки, або використання її для інших потреб. Недотримання правил користування земельною ділянкою, визначених Земельним кодексом України, тягне за собою можливість позбавлення прав на земельну ділянку, відповідно до статті 143 Земельного кодексу України.

👉 Проконсультуйтеся з юристом

Якщо виникли додаткові питання або труднощі в процедурі передачі земельної ділянки у власність, ви завжди можете звернутись до найближчого центру або бюро правової допомоги та отримати кваліфіковану і вичерпну консультацію з цього та інших питань.
Ви можете прийти до будь-якого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги. Їхні адреси можна знайти на сайті http://legalaid.gov.ua . Можна зателефонувати до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за безкоштовним номером 0 800 213 103. Отримати юридичну також консультацію можна онлайн через форму зворотного зв’язку на сайті http://legalaid.gov.ua. Крім того, отримати відповідь на правове запитання можна, написавши повідомлення на офіційних сторінках системи БПД у соціальних мережах Facebook та Instagram. Знайти відповідь на юридичне запитання можна також у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua/. Прочитати консультацію можна на Telegram-каналі системи БПД.

12.03.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

 

У нас здавна склалася традиція, коли батьки надають допомогу своїм дітям, навіть коли вони вже працюють, мають власних дітей. А ось ситуація навпаки – коли дорослі діти утримують своїх непрацездатних батьків трапляється набагато рідше. У ст.51 Конституції України закріплено обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Це особистий догляд, надання матеріальної допомоги, представництво, захист прав та інтересів батьків у різних установах тощо. Про це розповідає на сайті "Обозреватель" наша юристка, заступниця начальника Ізюмського бюро правової допомоги Тетяна Хотетовська:

👉 Не лише аліменти, а й додаткові витрати

Повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги (ст. 202 Сімейного кодексу України ). Дочка, син, крім сплати аліментів, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю (ст. 203 Сімейного кодексу України). У виняткових випадках, якщо мати, батько є тяжко хворими, інвалідами, а повнолітні дочка (син) мають достатній дохід (заробіток), суд може постановити рішення про стягнення з них одноразово або протягом певного строку коштів на покриття витрат, пов'язаних з лікуванням та доглядом за ними (ст. 206 Сімейного кодексу України).

Підставою виникнення аліментного зобов’язання між повнолітніми дітьми і їхніми батьками щодо їх утримання є склад юридичних фактів:
походження дітей (родинний зв’язок батьків і дітей);
непрацездатність батьків (непрацездатними визнаються особи, які досягли пенсійного віку, а також інваліди I, II та III груп);
потреба батьків у матеріальній допомозі (полягає в тому, що батьки не мають можливості забезпечити своє гідне існування у зв’язку із відсутністю пенсій чи їх низького розміру, а також у зв’язку із відсутністю у них інших джерел існування).
обов’язок виплачувати аліменти батькам може бути покладено лише на повнолітніх дітей.

👉 Якщо батьки ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків

Варто зазначити, що обов’язок повнолітніх дочки, сина утримувати своїх непрацездатних батьків, які потребують матеріальної допомоги, не є абсолютним. Дочка, син можуть бути звільнені судом від обов’язку утримувати матір, батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків. У виняткових випадках суд може присудити з дочки, сина аліменти на строк не більш як три роки. Такий строк обумовлений відсутністю законодавчо закріпленого обов’язку у дітей щодо довічного утримання батьків, які не виконували своїх батьківських обов’язків.

Під ухиленням батьків від виконання своїх обов'язків мається на увазі, що вони не піклувалися про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема:
▪️не забезпечували необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно вплинуло на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкувалися з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення;
▪️не надавали дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяли засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі;
▪️не виявляли інтересу до її внутрішнього світу;
▪️не створювали умов для отримання нею освіти.
Ці чинники, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов’язками. Тому суд навряд чи звільнить повнолітню дитину від обов’язку утримувати батька або матір, якщо визнає, що така особа у минулому не виконувала своїх батьківських обов’язків унаслідок душевної хвороби чи іншого тяжкого захворювання (звісно, крім хронічного алкоголізму чи наркоманії) або з інших не залежних від неї причин.

👉 Як звернутися до суду

🔹 Якщо повнолітні дочка, син не надають матеріальну допомогу добровільно, батьки мають право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.
🔹 Позовна заява про стягнення аліментів подається до місцевих загальних судів в порядку цивільного судочинства за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача.
🔹 Позов про стягнення аліментів може бути пред’явлений до одного з дітей, до кількох з дітей, або до всіх дітей разом. У випадку пред’явлення позову до одного з дітей, суд за власною ініціативою має право притягнути до участі у справі інших дітей, незалежно від того пред’явлено до них позов чи ні.
🔹 За подання заяви про стягнення аліментів позивач звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях (стаття 5 п. 3 Закону України "Про судовий збір").
🔹 До позовної заяви, додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги (стягнення аліментів), якими можуть бути:
📄 документи, що підтверджують доводи позивача про потребу в матеріальній допомозі (довідка з управління Пенсійного фонду про розмір пенсії, довідка з лікувальної установи про захворювання тощо);
📄 довідка про склад сім’ї;
📄 довідки, що підтверджують матеріальне положення відповідача (наприклад, про заробітну плату тощо).

👉 Скільки треба сплачувати

🔸 Аліменти, що сплачують діти на утримання своїх батьків, безумовно, повинні забезпечувати достатній життєвий рівень та необхідні умови для існування. Проте, в сучасних умовах тяжка хвороба, інвалідність або немічність батьків потребують значних додаткових витрат, які не покриваються сумами сплачуваних дітьми аліментів. Саме для уникнення випадків матеріальної незахищеності батьків, встановлюється обов’язок дітей брати участь у додаткових витратах на батьків.
🔸 Суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку (на практиці не більше 1/6 частки) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін. При визначенні розміру аліментів та додаткових витрат суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред'явлено позову про стягнення аліментів, дружини, чоловіка та своїх батьків.
🔸 При визначенні розміру аліментів, отримання матір'ю чи батьком доходів, які є більшими за прожитковий мінімум, автоматично не свідчить, що батько (мати) не потребують матеріальної допомоги.

👉 Проконсультуйтеся з юристом

За більш детальним роз’ясненням ви завжди можете звернутись до найближчого центру або бюро правової допомоги та отримати кваліфіковану і вичерпну консультацію з цього та інших питань. Їхні адреси можна знайти на сайті http://legalaid.gov.ua Можна зателефонувати до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за безкоштовним номером 0 800 213 103. Отримати юридичну також консультацію можна онлайн через форму зворотного зв’язку на сайті http://legalaid.gov.ua Крім того, отримати відповідь на правове запитання можна, написавши повідомлення на офіційних сторінках системи БПД у соціальних мережах Facebook та Instagram. Знайти відповідь на юридичне запитання можна також у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua/. Прочитати консультацію можна на Telegram-каналі системи БПД https://t.me/ualegalaid

11.03.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

Коли поруч проживають сусіди, які щоразу ремонтують своє житло вночі або о 7-й годині ранку у вихідний день, голосно та з розмахом святкують свій ювілей чи без упину вчаться грі на гітарі, життя може стати нестерпним. Але як почувають себе ті, хто по той бік ремонту або свята? На чиєму боці закон, коли прохання та зауваження безсильні? Про це розповідає наша юристка Анастасія Юхименко, фахівець Дніпровського МЦ з надання БВПД:

📣 Попереджений - значить озброєний

Вирішуючи питання боротьби із галасливими сусідами, варто пам'ятати про допустимий рівень шуму:
в житлових приміщеннях вдень - це 55 дБ, а вночі - 45 дБ;
- на території, яка є прилеглою до будинку, вдень - 70 дБ, а вночі - 60 дБ;
на майданчиках відпочинку на території мікрорайонів і груп житлових будинків, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, майданчиках дитячих дошкільних установ, шкіл та інших навчальних закладів - до 45 дБ і вдень, і вночі;
в залах кафе і ресторанів – до 55 дБ цілодобово.
З іншими нормативами щодо допустимого рівня шуму можна ознайомитись за посиланням - https :// bit . ly /2 tUpgAQ.

При цьому слід також розрізняти право на проведення ремонтних робіт та право користування звуковідтворювальною апаратурою. Так, наприклад, користування колонками, іншими джерелами побутового шуму, гучний спів та викрики заборонені у нічний час, тобто з 22:00 вечора до 08:00 ранку.
Що стосується ремонтних робіт, то в квартирах можна проводити тільки в робочі дні з 08:00 ранку до 21:00 години вечора. Проведення ремонту вночі, а також у вихідні та святкові дні забороняється.
Однак, громадяни можуть проводити ремонтні роботи у вихідні та святкові дні за умови, що всі сусіди дали на це свою згоду.

📣 Існують випадки, коли дозволено шуміти

Випадки, коли заборона на перевищення встановленого рівня шуму не поширюється (частина 5 статті 24 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”):

за наявності екстреної ситуації (наприклад аварія, пожежа, потоп, впало дерево на будинок тощо);
якщо отримано дозвіл місцевої ради на проведення салютів, феєрверків в заборонений час;
відзначення святкових, неробочих днів, днів міста, змагань та інших свят, позначених в рішення сесії місцевої ради;
надання невідкладної допомоги;
попередження і припинення порушень закону;
коли шум в закритому приміщенні, за умови що він не поширюється за межі цього приміщення і його не чутно жителям прилеглих квартир;
якщо джерелами шуму є обладнання та механізми, що забезпечують життєдіяльність житлових і громадських будівель, за умови прийняття всіх невідкладних заходів, які мінімізують проникнення шуму в прилеглі приміщення;
проведення зборів, мітингів, демонстрацій і походів, якщо про це своєчасно повідомлені органи місцевого самоврядування.

📣 За порушення тиші треба відповідати

Порушення правил дотримання тиші є адміністративним правопорушенням і тягне за собою настання адміністративної відповідальності у вигляді попередження, штрафу або конфіскації звуковідтворювальної апаратури.
Якщо тишу порушено вперше, то на правопорушника очікує попередження або штраф в розмірі від 85 до 255 гривень.
У разі повторного порушення зазначених норм закону передбачено накладення більш суворого стягнення, а саме штрафу в розмірі від 255 до 510 гривень.
Якщо ж правопорушник систематично протягом року порушував ці правила, був схильний до притягнення до адміністративної відповідальності за таке правопорушення, то його чекає штраф від 255 до 500 гривень з конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.

📣 Два методи боротьби: за участю поліції і судовий

Для боротьби зі злісними порушниками закону існує два методи: за участю поліції і судовий.

За участю поліції. Порушення законодавчих, а також інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях тягнуть за собою наслідки, передбачені ст. 182 Кодексу України про адміністративні порушення.
Звернутись у такій ситуації до органів Національної поліції України у два способи — усно або письмо.
Усно бажано звертатись у випадку, коли подія, тобто порушення режиму тиші, відбувається прямо зараз. Нагадаємо, що викликати поліцію слід за номером “102”. Як правило, за викликом прибуває наряд патрульної поліції, який фіксує правопорушення, збирає пояснення свідків тощо, однак, притягнути чи не притягнути до відповідальності галасливого сусіда все-таки вирішує суд.
Письмово бажано звертатись до органів Національної поліції у випадку систематичного порушення режиму тиші. Для цього потрібно зібрати докази порушення перевищення сусідами допустимого рівня шуму (аудіозапис, колективна скарга мешканців усіх прилеглих квартир, протокол та акт Держспоживслужби тощо) і направити заяву з доказами на адресу поліції.

Через суд. Іншим можливим способом захисту своїх прав є звернення з позовом до суду. Так, особа може подати позов про відшкодування моральної шкоди, заподіяної систематичним порушенням режиму тиші.
Але для того, щоб рішення суду було винесено на користь позивача, необхідно мати досить переконливі докази.
Також особа, право на тишу якої порушено, може звернутися до суду з негаторним позовом про усунення перешкод в користуванні своїм майном.
Негаторний позов – це позов власника про усунення будь-яких перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння.

📣 Яким чином можна зафіксувати порушення

Зафіксувати порушення тиші можна декількома способами:

протокол про адміністративне порушення, складений органами Національної поліції;
аудіозапис і відеозапис;
екологічна експертиза, яка може бути ефективною, коли джерело шуму носить відносно постійний характер (наприклад, шум кондиціонера, холодильника або іншого обладнання);
протоколи і акти Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (адреси територіальних відділень Держспоживслужби - https :// bit . ly /31 NrT 3 W).

📣 Куди звернутись за детальною консультацією

⚖️ за безоплатною юридичною консультацією можна звернутися до одного з центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://legalaid.gov.ua
⚖️ правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103
⚖️ за правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua

Стаття на сайті Знай.юа: https://bit.ly/2PHffOU

04.03.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

 

02.03.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

 

Отримали травму у громадську транспорті?

 

Більшість із нас регулярно користується послугами громадського транспорту. Під час поїздки можуть трапитися різні ситуації, в тому числі й травматичні: наприклад, пасажир може отримати травму під час різкого гальмування, його може защемити дверима, він може поранитися під час аварії тощо.

Про те, як отримати компенсацію за травму в громадському транспорті і в кого її вимагати, розповідає на сайті "Обозреватель" наша юристка Юлія Козаченко,фахівець РЦ з надання БВПД у Полтавській області:

 

👉 Хто має відшкодувати витрати на лікування

Як тільки ви зайшли до автобуса чи тролейбуса, оплатили проїзд, за вашу безпеку автоматично відповідає перевізник і водій.

Якщо ви травмувались під час руху, необхідно одразу викликати поліцію та швидку допомогу. Слід також обмінятися контактами з іншими пасажирами. Саме вони згодом зможуть стати вашими свідками у тому, що травма сталася з вини неуважного водія.

Якщо людина травмувалася з вини водія, він повинен виплатити їй матеріальну компенсацію. Зокрема, відшкодувати витрати на медичні препарати та лікування.

Окрім того, можна претендувати і на відшкодування моральної шкоди. Якщо водій відмовиться платити добровільно, потрібно подавати до суду, і за наявності обґрунтованих аргументів він зобов'яже своїм рішенням виплатити кошти.

Крім того, у разі порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які ними керують, водія зможуть притягнути до кримінальної відповідальності за злочин, передбачений ст. 286 Кримінального кодексу України.

 

👉 Самостійно провести додаткове розслідування

Звертаючись до суду, варто врахувати те, що важливим є виявлення якомога більше фактів надзвичайної ситуації на дорозі.

При цьому не буде зайвим самостійно провести додаткове розслідування інциденту. Зараз у багатьох місцях здійснюється відеоспостереження, тому при можливості слід отримати відеозапис події. Можна пошукати свідків ДТП. Наприклад, через соцмережі. Не зайвим буде також пройти з власної ініціативи тест на відсутність алкогольного сп’яніння.

👉 За безоплатною юридичною консультацією можна звернутися до одного з центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://legalaid.gov.ua. Правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103. Крім того, за правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua.

02.03.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

 

 

  

 

Хто ж такі колектори та чому українці воліють з ними не мати справ? Чи законна їх діяльність та як захиститися від протиправних дій "вибивачів боргів"?

 

Нав´язливі дзвінки, "листи щастя", погрози… Так професійні "вибивачі боргів" тероризують українців, які з різних причин не сплачують кредити або є поручителями. Тому не дивно, що у пересічних українців при слові "колектор" виникають не найприємніші асоціації. Хто ж такі колектори та чому українці воліють з ними не мати справ? Чи законна їх діяльність та як захиститися від протиправних дій "вибивачів боргів"?

Про це розповідає юрист системи БПД, заступниця директора Регіонального центру з надання ПВПД в Херсонській області Олена Іпатенко на сайті Обозреватель: https://bit.ly/2RSdyyo

👉Хто такі колектори та які правові підстави їх діяльності

Колекторські фірми з´явились в Україні не так давно. Після "банкопаду" 2013-2017 років, коли збанкрутувало 96 банківських установ, у колекторських фірм побільшало клієнтів, адже Фонд гарантування вкладів передав більшість "проблемних" кредитів ліквідованих банків колекторам.

В Україні діяльність колекторів хоча й не заборонена, але водночас чітко не врегульована спеціальним законодавством. Це призводить до численних порушень прав та законних інтересів боржників і створює умови для діяльності так званих "чорних колекторів", які нерідко порушують закон.

В Україні діяльність колекторів хоча й не заборонена, але водночас чітко не врегульована спеціальним законодавством. Це призводить до численних порушень прав та законних інтересів боржників і створює умови для діяльності так званих "чорних колекторів", які нерідко порушують закон.

Наразі Верховна Рада України для врегулювання колекторської діяльності та захисту боржників від недобросовісних дій колекторів прийняла у першому читанні законопроект.

Як відомо, основна функція колекторів – стягнення заборгованості з боржника. Колекторські фірми повинні мати ліцензію на здійснення інформаційно-консультативної діяльності.

👉Як мають діяти колектори

Примусово стягнути заборгованість в рамках закону можна лише за рішенням суду, що набрало законної сили, з дотриманням вимог, передбачених Законом України "Про виконавче провадження" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19

Це означає, що колектори у жодному разі не мають повноважень самостійно примусово стягнути борг (наприклад, виселити людину з житла, забрати автомобіль чи будь-яке інше майно боржника).

Колектор може і має діяти двома шляхами. По-перше, усно, письмово чи у телефонних розмовах нагадувати боржнику про необхідність добровільно погасити прострочену заборгованість. Але робити це тактовно і ввічливо, без жодних протиправних дій щодо боржника чи інших осіб (психологічного тиску, погроз, залякувань, фізичного впливу тощо). По-друге, у разі несплати заборгованості звертатися до суду.

Крім того, колектор у своїй діяльності не має права порушувати положення законів щодо нерозголошення банківської таємниці https://bit.ly/2Oc3IGS
та захисту персональних даних боржника: https://bit.ly/2O9nPVW

👉 Що робити, якщо вам зателефонував колектор

Найперше, що потрібно зробити, якщо з вами почали контактувати колектори, так це впевнитися, що вони діють на законних підставах. Вимагайте договір між кредитором та колектором (якщо колектор діє як посередник або є вашим новим кредитором). Законодавство у даному випадку на вашому боці, адже згідно з частиною 2 статті 517 Цивільного кодексу України https://bit.ly/37AegHu боржник має право не виконувати свого обов'язку новому кредиторові до отримання доказів переходу до нового кредитора прав у зобов'язанні.

👉 Хто такі "чорні колектори"?

"Чорними колекторами" у народі називають недобросовісних колекторів, які застосовують незаконні методи роботи, у тому числі і фізичне насильство. Їх діяльність заборонена законом, оскільки є протиправною.

Фактично "чорні колектори" є злочинцями і діють за наступною схемою: перекуповують борг, який тривалий час не сплачується, за відносно невелику суму (зазвичай від 5% до 30% реальної фактичної заборгованості), після чого самостійно "нараховують" боржнику шалені штрафи, неустойки, пеню, упущену вигоду тощо, а це незаконно. Далі починають психологічно та фізично залякувати боржника: представляються правоохоронцями і погрожують судом та в’язницею у разі, якщо особа негайно не віддасть борг, телефонують боржнику та його рідним з погрозами, приходять додому в нічний час, намагаються проникнути в житло, погрожують фізичною розправою або застосовують фізичну силу, поширюють неправдиву інформацію про боржника з його фото, анкетними даними, копією паспорта тощо.

Якщо справді є заборгованість по кредиту, слід пам’ятати, що її необхідно сплачувати, але наявність у особи непогашеного кредиту не є підставою для протиправних дій відносно неї.

👉 Як захиститися від протиправних дій колекторів

Якщо вам телефонують колектори і при цьому тиснуть або погрожують, необхідно опанувати себе, спілкуватися ввічливо і тактовно, не зриваючись на крик та погрози у відповідь. При цьому доречно встановити на мобільний телефон додаток, який записує всі ваші розмови, і при спілкуванні з колектором вказати, що записуєте телефонну розмову – у майбутньому це слугувати доказом у разі неправомірних дій відносно вас (тиску, погроз, вимагання, шантажу тощо).

Якщо йдеться про кредит, який ви взагалі не брали (наприклад, хтось взяв кредит і вписав вас поручителем, вказавши всі ваші контакти, а ви нічого про це не знали, або коли позичальник вказав кредитору ваш номер телефону замість свого), - спробуйте пояснити колекторам цю ситуацію. У разі якщо ви знаєте позичальника, зв'яжіться з ним і наполягайте, щоб він негайно вирішив дане питання. Але якщо вам не припиняють телефонувати – краще змінити номер.

Колектори не мають права розголошувати персональні дані боржників, проте такі випадки непоодинокі. Аби залякати та психологічно зламати людину, "вибивачі боргів" дозволяють собі розклеювати фото з ганебними надписами, розголошувати конфіденційну інформацію, погрожувати, вламуватися до оселі, псувати майно, застосовувати фізичну силу тощо. У такому випадку раджу негайно звертатися до поліції з заявою про злочин, а також до суду щодо захисту персональних даних.

👉 Юридичний супровід не завадить

У процесі спілкування з колекторами доречно мати юридичний супровід, тим більше що держава надала унікальну можливість отримати безкоштовно юридичні консультації, а в окремих випадках – і захист, представництво у суді, складання процесуальних документів.

Якщо у вас незрозуміла ситуація з колекторами, радимо за більш детальною інформацією звернутись до найближчого місцевого центру чи бюро правової допомоги, щоб більше дізнатися про всі нюанси та захистити себе і свою родину. Їхні адреси та номери телефонів можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://legalaid.gov.ua

Крім того, правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103. Або завітати на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua.

29.01.2020 р.

 

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

«Кредит онлайн під 0%», «0% на перший кредит на карту», «кредит за 5 хвилин». Саме такими заголовками останнім часом рясніє інтернет-простір. І багато з наших співвітчизників, бажаючи отримати гроші тут і зараз, користуються цими вигідними пропозиціями.

Та швидко заповнюючи заявку на позику, мало хто уважно читає текст договору, детально дізнається про умови кредитування, штрафні санкції, на які автоматично погоджується позичальник. Про те, як не втрапити на гачок дешевого кредиту, розповідає на сайті Знай.Уа юрист системи БПД, начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Oleksii Rybalka: https://bit.ly/2U0CpTo

Якщо ви все ж прийняли рішення таким чином вирішити свої фінансові питання, рекомендуємо скористатися такими порадами:

👉 Перевірте позикодавця у відкритих джерелах

Перш ніж укладати договір, необхідно з’ясувати, хто ваш позикодавець. Згідно із законодавством України, надавати кредити мають право лише фінансові установи – юридичні особи, які зареєстровані в установленому порядку, мають ліцензію на надання коштів у позику і внесені до Державного реєстру фінансових установ: https://bit.ly/38IHRhW

Щоб переконатися, що ви берете позику в компанії, яка працює в рамках правового поля, зайшовши на сайт, знайдіть назву юридичної особи, яка є позикодавцем. Це назва організаційно-правової форми (наприклад, товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство) та власна назва, яка зазначається в лапках. Якщо в реєстрі такої інформації немає, то це вже є підставою для того, щоб відмовитися від послуг цієї компанії.

Наступний крок – перевірити позикодавця в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: https://bit.ly/2RTi5Rr Якщо ця компанія є в ЄДР, не знаходиться у процесі припинення, запишіть її ідентифікаційний код та переходьте до наступного етапу – перевірки наявності в позикодавця відповідної ліцензії. Для цього здійсніть пошук за ідентифікаційним кодом юридичної особи на сайті комплексної інформаційної системи Нацкомфінпослуг: https://kis.nfp.gov.ua

Якщо компанія є у Державному реєстрі фінансових установ, то можна говорити про те, що позикодавець має право вести діяльність у сфері надання фінансових послуг відповідно до отриманої ліцензії. Наостанок рекомендую перевірити наявність судових справ за участю компанії за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua. Там ви можете отримати інформацію про те, наскільки активно компанія стягує заборгованість з позичальників.

👉 Ознайомтеся з умовами договору кредитування

«Який договір, я ж нічого не підписую?!», – скажете ви. Дійсно, навряд чи вам надішлють документи щодо отримання позики в паперовому вигляді на підпис. Проте, в українському законодавстві існує таке поняття, як «електронний договір». Це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків та оформлена в електронній формі. Підписання ж цього договору сторонами здійснюється через використання:

електронного підпису;
електронного цифрового підпису, за умови використання засобу електронного цифрового підпису усіма сторонами електронного правочину;
електронного підпису одноразовим ідентифікатором;
аналога власноручного підпису (може використовуватися лише за письмовою згодою сторін, у якій містяться зразки відповідних аналогів власноручних підписів).

Під час укладання договорів кредитування в мережі інтернет найчастіше застосовується електронний підпис одноразовим ідентифікатором – алфавітно-цифровою послідовністю, яка може передаватися суб`єктом електронної комерції (позикодавцем) іншій стороні електронного правочину (позичальнику) засобом зв`язку, вказаним під час реєстрації у системі (як правило – смс-повідомлення).

Отже, оскільки ви укладаєте договір, тобто берете на себе певні зобов’язання, то необхідно ознайомитися з його умовами. Як правило, посилання на умови договорів на сайтах онлайн-позикодавців розміщені внизу першої сторінки. У деяких компаніях з цими умовами можна ознайомитися лише у процесі подачі заявки на отримання позики. У будь-якому випадку вам необхідно знайти їх і уважно вивчити.

👉Зверніть особливу увагу на такі моменти:

Розмір процентної ставки, чи може вона змінюватися.
Строк оплати за користування кредитом.
Вид і розмір штрафних санкцій за несвоєчасну оплату.
Можливість та умови продовження строку оплати.
Відповідальність позичальника за несвоєчасне повернення позики.
Можливість передачі персональних даних позичальника третім особам (колекторам).
Майте на увазі, що в самому договорі може бути посилання на умови кредитування, які оформлені окремим документом, з яким теж необхідно ознайомитися.

👉 Оцініть вигідність кредиту

Якщо ви скористалися всіма порадами, то вже маєте чітке уявлення про позикодавця та умови кредитування. Тепер залишається лише оцінити вигідність кредиту. Врахуйте, що ви берете на себе обов’язок повернути позичені кошти, а у випадку, якщо буде порушено умови укладеного договору, то позикодавець матиме право нараховувати штрафні санкції, які можуть сягати 475 відсотків річних. Тому рекомендую приймати рішення щодо оформлення позики лише після ретельного аналізу всіх умов.

👉 Якщо потрібна безкоштовна юридична порада:

звертайтеся за безоплатною юридичною консультацією до одного з центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://legalaid.gov.ua/
правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103
за правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua

 29.01.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

Система БПД запустила оновлений вебсайт

 

Система надання безоплатної правової допомоги запустила тестову версію нового офіційного сайту зі зручним функціоналом та корисним контентом для усіх категорій користувачів. Оновлений сайт працює за адресою: http://legalaid.gov.ua.

«При створенні нового сайту ми ставили собі мету – зробити інтуїтивно зрозумілий портал, який буде об’єднувати сервіси для наших клієнтів, партнерів, а також доступно розповідати про систему БПД, права українців та доступні механізми їх захисту», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

У новому сайті найбільш важливим є те, що він максимально зручний для користувачів. В одному місці зібрана інформація, яка раніше знаходилась на 24 різних сайтах – сайті Координаційного центру та всіх регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вся інформація розміщена більш зручним та зрозумілим способом, тепер користувач набагато швидше знайде те, що йому потрібно.

Максимально спрощено інформаційну структуру сайту, користувацький інтерфейс та систему навігації в цілому. Для якісної комунікації з усіма аудиторіями відвідувачів сайту є окремі рубрики «Клієнтам», «Адвокатам», «Пресцентр», «Публікації та ресурси», «Публічна інформація» та «Про систему БПД».

«Ми працювали над тим, щоб великі масиви інформації були легко доступні для користувачів сайту, відповідно до їх категорій та потреб», – зазначив керівник компанії-розробника Pluton Digital Віктор Плут.

Люди, які потребують правову допомогу, в одному розділі можуть знайти всю інформацію по всім можливим типам запитів. Наприклад, внутрішньо переміщені особи мають можливість в одному місці дізнатися, яку допомогу вони можуть отримати, що для цього потрібно, прочитати новини, що стосуються саме цієї категорії громадян, отримати іншу корисну інформацію.

Оновлений сайт дає можливість зателефонувати за безкоштовним номером 0 800 213 103, перейти на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid. Із новацій – можна через форму зворотного зв’язку надіслати питання чи повідомлення загального характеру, повідомити про затримання.

Новий сайт адаптовано для роботи на всіх сучасних пристроях: від стаціонарних комп’ютерів до мобільних телефонів.

Робота над наповненням сайту ще триває. Усі пропозиції щодо удосконалення сайту надсилайте на адресу tetiana.zbykivska@legalaid.gov.ua. Але головне – він уже є і з сьогоднішнього дня існує у вебпросторі.

03.01.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/