головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ізяславське управління ГУ ДФС у Хмельницькій області
Індекс 30300, м. Ізяслав, вул. Незалежності,43
 тел. (03852) 4-21-10  факс (03852) 4-19-48
 
  e-mail:
office08@km.minrd.gov.ua


Державна фіскальна  служба України

Хмельницька об'єднана державна податкова інспекція

   

 

ПРИЙМАЛЬНЯ ГРОМАДЯН

    Прийом громадян посадовими особами Ізяславського управління ГУ ДФС у Хмельницькій області здійснюється згідно із затвердженим графіком особистого прийом у у визначені дні та години. Кваліфіковану консультацію під час особистих прийомів посадовими особами громадяни можуть отримати на всіх рівнях органів податкової служби. Графіки особистих прийомів розміщені на web-сайті Ізяславської райдержадміністрації (http://izadm.km.ua/podat.html) та на стендах в приміщенні Ізяславського відділення Славутської  ОДПІ.
    Попередній запис громадян на особистий прийом до посадових осіб
Ізяславського відділення Славутської ОДПІ здійснюється з понеділка по п'ятницю з 09 : 00 до 18 : 00 у телефонному режимі за номером: 4-21-10
 

ГРАФІК
особистого прийому громадян посадовими особами структурних підрозділів
ГУ ДФС у Хмельницькій області
на 2019 рік
Ізяславське управління ГУ ДФС у Хмельницькій області (місце прийому – м. Ізяслав, вул. Незалежності, 43) щочетверга з 09 год. 00 хв.  до 13 год. 00 хв.

 ***

Порядок складання та подання запитів на отримання публічної інформації,

що знаходиться у володінні Державної податкової служби України

 Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України „Про доступ до публічної інформації” (далі – Закон), Указу Президента України від 5 травня 2011 року № 547 „Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації” та постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 583 „Питання виконання Закону України „Про доступ до публічної інформації” в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади” з метою створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, що знаходиться у володінні Державної податкової служби України (далі – ДПС України), та максимального спрощення процедури подання запиту на отримання публічної інформації.
 

 

 

 

 

 

 

19.03.2020 р.

В Україні спрощується ведення бізнесу та посилюється захист споживачів, - Сергій Верланов

 

Безкоштовні програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО), зниження штрафів та запровадження кешбеку – голова Державної податкової служби Сергій Верланов прокоментував на брифінгу в Будинку Уряду прийняті Верховною Радою законопроекти №1073 та № 1053 щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.

Голова ДПС розповів про кілька докорінних змін в системі адміністрування податків і застосування РРО, а також спростував ряд поширених міфів. Зокрема, за його словами, прийнятими законопроектами дозволено використання програмних РРО - тобто «РРО в смартфоні». При цьому касовими апаратами теж можна буде користуватися і надалі.

«Ми відкриваємо можливість використання програмних РРО, які будуть безкоштовними. Уже зараз на сайті ДПС можна завантажити сервіс. Більше того, в подальшому податківці будуть обслуговувати та оновлювати його», - зазначив Сергій Верланов.

«Міф №1 - усіх підприємців зобов’яжуть купити РРО. Це неправда. Підприємці будуть мати альтернативу: програмне забезпечення, яке безкоштовно надаватиме держава», - наголосив він.

Крім того, Сергій Верланов підкреслив, що введення РРО не буде стосуватися фізичних осіб, «тобто людей, які прийшли на ринок продати якусь городину». Також не стосуватиметься і ФОПів на І групі оподаткування.

«Міф №2 - дідусь, який торгує на ринку помідорами, змушений буде кувати РРО. Це неправда. Переважна більшість підприємців, які торгують на ринках, не будуть користуватися РРО», - сказав голова ДПС.

За його словами, законопроект №1073 вводить поняття «кешбек». Він пояснив, що за невидачу чека нараховуватиметься штраф. Якщо чек видано – його можна перевірити. І в разі, якщо він повністю або частково не фіскалізований, покупець зможе подати скаргу через власний Е-кабінет, але з ідентифікацією своєї особи, а це унеможливить тролінг. «Якщо дійсно було порушення - накладається штраф у розмірі 150% від вартості покупки, із яких одна частина стягується до бюджету, а інша - заявнику», - пояснив Сергій Верланов.

Він зауважив, що кешбек можливо буде застосувати лише на ті покупки, які перевищують 850 грн: «Тобто дрібний бізнес рівня продуктового магазину виключений із дії даного закону».

Ба більше, голова ДПС підкреслив, що з підвищенням контролю водночас знижуються штрафи. «Їх розміри будуть меншими, ніж сьогодні. Єдиний великий штраф - це 5 тисяч за незастосування РРО під час торгівлі підакцизними товарами, тобто тютюном, алкоголем тощо», - підкреслив він.

Сергій Верланов переконаний, що набуття чинності законопроектів №1073 та № 1053 значно зменшить рівень тінізації економіки.

Нагадаємо, що відповідно до ухвалених законів з 1 жовтня 2020 року РРО вводиться для окремих платників податку на ІІ і IV групі, які здійснюють наступні види діяльності:

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каміння;

- роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;

- реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується Кабінетом Міністрів.

25.09.2019 р.

За матеріалами Державної податкової служби

До 1 травня подолянам потрібно подати заяву для застосування пільги по земельному податку

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області звертає увагу громадян – власників землі та землекористувачів, що відповідно до ст.287 Податкового кодексу України (далі ПКУ) фіскальними органами щорічно до 1 травня проводиться облік платників земельного податку.

Пунктом 281.1 статті 281 ПКУ визначено перелік категорій громадян, які звільняються від земельного податку, а саме:
- інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку відповідної категорій фізичних осіб поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Пунктом 281.4 статті 281 ПКУ встановлено, якщо громадянин, який належить до пільгової категорії, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, йому необхідно до 1 травня поточного року подати письмову заяву у довільній формі до податкової інспекції за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності, крім земельної ділянки, на яку подано заяву у попередніх роках.

Для отримання консультації щодо сплати земельного податку та застосування пільги громадяни можуть звертатися до ЦОПів територіальних підрозділів ГУ ДФС у Хмельницькій області.

08.04.2019 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області

 

З початку 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році

 

Декларувати свої доходи — це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс) громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подати річну декларацію та особи, які мають право подати декларацію.

Податкова декларація подається платниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Звертаємо  увагу,  що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Граничні строки подання декларації:

- для громадян, які зобов’язані згідно з Кодексом подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

Важливо! Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2019 (включно);

- для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).

Важливо! Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

-       доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

-       доходів від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;

-       іноземного доходу;

-       та в інших передбачених Кодексом випадках.

Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходи фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

-       від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

-       виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Кодексу;

-       від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений  податок на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військовий збір;

-       у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

Звертаємо увагу, у 2018 році до Кодексу внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію.

Так, зобов'язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені Кодексом податки та збори отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи (п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Протягом 2019 року мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли витрати:

на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);

у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом (п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 Кодексу).

07.02.2019 р.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

 

До відома платників податків

 

У зв’язку із запровадженням з 02.07.2018 року централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів, як одного із Пріоритетних напрямків діяльності Казначейства на 2017-2018 роки, затверджених Міністерством фінансів України, змінився  порядок відкриття бюджетних рахунків для зарахування  податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів та відповідно реквізити таких рахунків (банк отримувача стало Казначейство України (ЕАП), МФО 899998).

Перехідний період роботи органів Казначейства, відповідно до наказу ДКСУ від 27.06.2018 року №216, у процесі казначейського обслуговування  державного та місцевих бюджетів по зарахуванню коштів по старих реквізитах  рахунків тривав з 02.07.2018 року по 11.09.2018 року.

З 11 вересня 2018 року  розрахункові документи для зарахування  податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів розпорядниками коштів усіх форм власності повинні подаватися до банківських установ  виключно за новими реквізитами.

26.10.2018 р.

За матеріалами УДКСУ в Ізяславському районі Хмельницької області

 

Чи виникає право на податкову знижку, якщо за навчання студента сплатили не члени його сім’ї першого ступеня споріднення?

 

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Отже, якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (брат, сестра, дід, баба та інші особи), то право на податкову знижку щодо таких сум відсутнє.

Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.263 ст. 14; п.п.166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу України.

19.09.2018 р.

 

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Працівник звільняється в зв’язку з виходом на пенсію. Як оподатковується податком на доходи фізичних осіб вихідна допомога?

 

Ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Винятки, щодо невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів (визначені ст. 165 Податкового кодексу), не поширюються на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності.

Отже, вихідна допомога у зв’язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується за ставкою 18 відсотків.

Зазначена норма визначена п.п. 14.1.48 ст. 14, п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України.

19.09.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Особливості ведення книгу обліку доходів (витрат) підприємцями-платниками єдиного податку

 

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Записи у Книзі доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Підприємці - платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат.

Записи у Книзі доходів та витрат виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема, оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування тощо.

Для реєстрації Книг такі платники єдиного податку подають до фіскального органу за місцем обліку примірник книги, у разі обрання способу ведення книги у паперовому вигляді.

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Книга зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Форми та порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку 1-ї і 2-ї груп та платників єдиного податку 3-ї групи, які не є платниками ПДВ, та книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку 3-ї групи, які є платниками ПДВ, затверджені наказом МФУ від 19.06.2015 № 579.

Зазначена норма визначена п.п. 296.1.1 ст. 296 Податкового кодексу України.

18.09.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Як подавати таблицю даних платника ПДВ у разі зупинення реєстрації податкової накладної

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області інформує, що платник податку має право подати до ДФС України Таблицю даних платника податку (далі – ТПП) за встановленою формою згідно з додатком 3 до Постанови КМУ від 21 лютого 2018 року  №117.

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної.

Таблиця даних платника заповнюється та подається тільки в електронному вигляді. Здійснюється це через особистий кабінет платника податку або через програмне забезпечення типу M.E.doc та аналогічного.

В Таблиці відповідно до виду економічної діяльності необхідно обов’язково зазначити коди товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг згідно з Державним класифікатором продукції послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі таким платником постачаються (виготовляються), а також зазначаються коди товарів/послуг, які ним придбаваються (отримуються) для їх виготовлення.

Таблиця даних платника податку подається разом із поясненням, в якому зазначається діяльність, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.

Таблицю разом з поясненнями розглядає регіональна комісія ДФС протягом 5 робочих днів з дня її отримання. Дана комісія й приймає рішення щодо врахування Таблиці. Про дане рішення платник податку дізнається протягом операційного дня в електронному кабінеті (п. 33 Порядку блокування). Якщо Таблиця не зараховується, то ДФС має повідомити причину такого рішення.

ВКОТРЕ НАГОЛОШУЄМО, що  Таблиця даних платника податку подається  разом із поясненням. Таблиці, які були подані на розгляд Комісії без пояснення будуть не враховані.

 14.09.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

ДФС запроваджує нові електронні формати для фізичних осіб

 

Державною фіскальною службою України з метою забезпечення зручності платників податків у рамках електронного сервісу щодо отримання інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді допрацьовано електронні формати. Вони будуть запроваджені з 01.10.2018 року:

Перелік доопрацьованих електронних форматів

№ п/п

Назва форми

Діючий електронний формат

Новий електронний формат

1

Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді

F1301801

F1301802

2

Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків (відповідь на запит у електронному вигляді)

F1401801

F1401802

 

Запровадження нової форми передбачає розширення переліку інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, яку будуть отримувати платники податків у відповідь на запити про свої доходи в електронному вигляді.

Відповідь за новою формою доповнена інформацією про суму виплаченого доходу, суму перерахованого податку, а також про дати прийняття/звільнення з роботи відповідно до Податкових  розрахунків за формою № 1ДФ, які подаються податковими агентами до контролюючих органів.

Зазначені електронні формати розміщені на веб-порталі Державної фіскальної служби України в рубриці «Електронна звітність» в розділі «Платникам податків про електронну звітність» в підрозділі «Інформаційно-аналітичне забезпечення» в  Реєстрі електронних форм податкових документів

Більше інформації про електронний сервіс у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Також нагадуємо, що підготувати, заповнити та надіслати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді та отримати відповідь за новими формами можна в «Електронному кабінеті» (cabinet.sfs.gov.ua).

 14.09.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Підстави, за яких припиняється дія договору про визнання електронних документів

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області нагадує, що подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» із змінами; наказу Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (далі – наказ № 557), а також на підставі Договору про визнання електронних документів (далі – Договір), що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу та укладається з контролюючим органом.

Пунктом 4 наказу № 557 встановлено, що Договори, які на день введення в дію наказу № 557 є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених пунктом 14 розділу III Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами (далі – Порядок).

Згідно з абзацом п’ятим п. 2 розділу І Порядку Договір укладається шляхом приєднання платника до Договору в цілому шляхом надсилання заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Заява про приєднання до Договору).

Пунктами 11 та 12 розділу ІІІ Порядку визначено, що для надання права підпису електронних документів (крім Заяви про приєднання до Договору) іншим особам, яким делеговано право підпису, платник повідомляє про таких осіб контролюючий орган (визначений відповідно до п. 5 розділу ІІІ Порядку) шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо електронних цифрових підписів (далі – Повідомлення) в електронному вигляді за формою згідно з додатком 2 до Порядку.

Дія Договору та пов’язаних з ним Повідомлень припиняється за ініціативи підписувача Заяви про приєднання до Договору (керівника) та за наявності однієї з підстав, визначених п. 14 розділу ІІІ Порядку, у тому числі і за отриманням інформації від будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів про завершення строку чинності (або скасування) посиленого сертифіката керівника.

 14.09.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Договором передбачена оплата за товари від третьої особи: порядок складання податкової накладної

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області повідомляє, що відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Пунктом 1 ст. 528 ЦКУ встановлено, що виконання обов’язку може бути покладено боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог ЦКУ, інших актів цивільного законодавства або суті зобов’язання не випливає обов’язок боржника виконати зобов’язання особисто. У цьому разі кредитор зобов’язаний прийняти виконання, запропоноване за боржника іншою особою.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну  в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником ПДВ особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних і згідно з  п. 201.10 ст.201 ПКУ надати покупцю за його вимогою.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, – покупця (отримувача) товарів/послуг (пп. «д» п. 201.1 ст. 201 ПКУ).

Отже незалежно від того, що згідно з умовами договору виконання обов’язку щодо оплати за товари/послуги покладено на іншу особу, податкова накладна складається на покупця (отримувача) товарів/послуг.

 14.09.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Внесено зміни до порядку відшкодування добових

 

05.09.2018 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2018 року № 679 «Про внесення зміни до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98» (далі – Постанова № 679).

Постановою № 679 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» (далі – Постанова № 98) стосовно відшкодування добових.

Так, відповідно до внесених Постановою № 679 змін, супроводжуючому відряджену особу з інвалідністю I групи внаслідок порушення опорно-рухового апарату і зору відшкодують добові витрати.

Крім того Постановою № 98 визначено, що таким особам, за наявності підтвердних документів, відшкодовуються також витрати на:

► проїзд (в тому числі на перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) до місця відрядження і назад, а також за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті);

► оплату вартості проживання в готелях (мотелях), інших житлових приміщеннях;

► побутові послуги, які включені до рахунків на оплату вартості проживання у місцях проживання (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), але не більше ніж 10% сум добових витрат для держави, до якої відряджаються працівник, визначених для кожного держави окремо, за всі дні проживання;

► бронювання місць в готелях (мотелях) у розмірах не більш як 50 % вартості місця за добу;

► користування постільними речима в поїздах;

► оформлення закордонних паспортів;

► оформлення дозволів на в’їзд (віз);

► оплату вартості страхового поліса життя або здоров'я відрядженого або його цивільної відповідальності (у разі використання транспортного засобу) за наявності оригіналу такого поліса з відміткою про сплату страхового платежу, якщо згідно із законами держави, до якої відряджаються працівник, або держав, територією яких здійснюється транзитний рух в зазначеної держави, необхідно здійснити таке страхування;

► обов'язкове страхування та інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження;

► оплату службових телефонних розмов;

► комісійні витрати в разі обміну валюти.

Постанову № 679 опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 05.09.2018 № 165.

11.09.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Щодо оподаткування лісових земель

 

Законом України від 10 липня 2018 року № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» (далі - Закон № 2497-VIII, набрав чинності з 15.08.2018) внесено зміни до ст. 273 Податкового кодексу України, відповідно до яких передбачається оподаткування земельним податком лісових земель.

З метою дотримання вимог законодавства, суб’єктам господарювання, у яких є в користуванні зазначені вище земельні ділянки необхідно у визначений законодавством термін (до 20 вересня п.р. включно) подати уточнюючі декларації з плати за землю (земельний податок).

При цьому, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру поінформувала, що нормативно- грошова оцінка земель проведена лише у Одеській області.

У зв’язку з тим, що нормативна грошова оцінка земель лісогосподарського призначення по інших областях не проведена, для розрахунку сум земельного податку необхідно використовувати нормативну грошову оцінку одиниці площі ріллі по областях (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.05.2017 № 262).

Поряд з цим звертаємо увагу, що ставки земельного податку визначаються рішеннями місцевих рад.

07.09.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

До уваги платників податку на прибуток, які обирають ставку нуль відсотків!

 

Відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на період до 31 грудня 2021 року застосовується ставка нуль відсотків для платників податку на прибуток (далі – платник податку), у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує трьох мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному із таких критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від п’яти до 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до трьох мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від п’яти до 50 осіб.

При цьому, якщо платники податку, які застосовують норми цього пункту, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним у цьому пункті, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 ПКУ.

Одночасно, платник податку, має право застосовувати ставку податку на прибуток нуль відсотків, за умови, що діяльність, яку він здійснює, не належить до переліку видів діяльності, визначених пп. 2 п. 44 підрозділу 4 розділу XX ПКУ, щодо яких застосування ставки податку нуль відсотків заборонено.

Отже, якщо платники податку, які застосовують норми п. 44 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним у цьому пункті, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 ПКУ.

07.09.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Розміри щорічної плати за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями

 

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування.

Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування я на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

17.08.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Повернення надміру сплачених сум податку на доходи фізичних осіб

 

Відповідно до п. 43.3 ст. 43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Згідно з п. 43.5 ст. 43 ПКУ контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пп. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 ПКУ надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Отже, податковий агент має право повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб, який був перерахований до бюджету понад суму грошових зобов'язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату.

Єдиною звітністю, яка містить дані, зокрема, щодо сум перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб, є податковий розрахунок, форма та порядок якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року N 4.

Пунктом 1.2 розділу I порядку заповнення податкового розрахунку встановлено, що на підставі відомостей щодо сум утриманого та/або сплаченого податку, які зазначаються у податковому розрахунку, нарахування податкового зобов'язання не проводиться.

Таким чином, встановлення факту наявності у податкового агента надміру сплачених сум з податку на доходи фізичних осіб можливо виключно під час проведення документальної перевірки такого платника податку.

16.08.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Продаєте власну сільськогосподарську продукцію - не забудьте отримати в сільській раді довідку

 

Під час продажу власної сільськогосподарської продукції треба мати довідку сільській ради. Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Форму «Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок» та Порядок її видачі (форма №3ДФ) затверджено Наказом Міндоходів України від 17 січня 2014 року № 32.

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує 186150 грн., фізична особа зобов’язана надати органу державної податкової служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 186150 грн. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

13.08.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Внесені зміни до Податкового кодексу України

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області повідомляє, що Законом України від 03 липня 2018 року №2477-VIII внесені зміни до Податкового кодексу України (норма діє з 28 липня 2018 року, Закон України опубліковано 27 липня 2018 року в офіційному виданні "Голос України" №137).

Змінами передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом.

Також передбачено, що до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, зокрема, належать суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

09.08.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

До уваги платників плати за землю!

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області звертає увагу платників, що відповідно до норм п. 10.1 ст. 10 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків.

Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.3 ст. 12 ПКУ).

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають в органи фіскальної служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – Декларація) на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої Декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій (п. 286.2 ст. 286 ПКУ).

Форма податкової Декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560 із змінами та передбачає заповнення коду органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної(их) ділянки(ок) за Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі – КОАТУУ).

Згідно з п. 287.4 ст. 287 ПКУ податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у Декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Якщо населені пункти, які входять до об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ) відносяться до різних контролюючих органів, податкова(і) декларація(ї) подається(ються) до контролюючого(их) органу(ів) до якого(их) відноситься(яться) земельна(і) ділянка(и) щодо кожного коду органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ.

27.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

Актуально: відпустка для підприємця-єдинника

 

ГУ ДФС у Хмельницькій області повідомляє, що відповідно до пп.295.1 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п.295.5 ст.295 ПКУ).

26.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

Переобладнали транспортний засіб: скористайтесь податковою знижкою!

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області нагадує, що відповідно до пп. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) має право включити до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених ним у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

Згідно з пп. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп.166.2.1 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).

Отже, громадяни, які мають право на податкову знижку за минулий рік, можуть подати декларацію про майновий стан і доходи по 31 грудня 2018 року (включно).

Важливо! Громадянам, які задекларували доходи за 2017 рік, сплатити зобов’язання, визначені у Декларації, необхідно до 01 серпня 2018 року.

 26.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

 

Що потрібно пам’ятати при повідомленні про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування

 

Згідно вимог ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме про отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК.

Під суттєвою зміною у майновому стані вважається отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

НАЗК акцентує увагу на тому, що до доходів, які необхідно вказати у повідомленні, відносяться:

       - заробітна плата;

       - гонорари;

       - дохід від зайняття підприємницькою діяльністю або незалежною професійною діяльністю;

       - дохід від надання майна в оренду;

       - дивіденди,

       - проценти;

       - роялті;

       - страхові виплати;

       - благодійна допомога;

       - пенсія;

       - спадщина;

       - подарунки та інші доходи.

Про отримання доходу або придбання майна членом сім’ї суб’єкта декларування не повідомляється.

Суб’єкти декларування особисто письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна.

Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подаються винятково в електронній формі, їх паперова копія не додається.

Також, важливо пам’ятати про те, що на відміну від декларацій виправлені повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування до Реєстру не подаються. Отже, під час їх заповнення необхідно бути максимально зосередженими, або не допустити у ньому помилок, які ва подальшому не можливо виправити.

Начальник відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у  Хмельницькій області Головного управління ДФС у Хмельницькій області – Покорук Неля та ГДРІ з питань запобігання та виявлення корупції – Гарматюк Віталія зауважують, що подання інформації про суттєві зміни в майновому стані не звільняє суб’єкта декларування від обов’язку подати декларацію та зазначити в ній відомості, передбачені ст. 46  Закону України «Про запобігання корупції».

  25.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

 

 

Внесено зміни до порядку оформлення результатів документальних перевірок

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області інформує, що 14.07.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 05.06.2018 № 547, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.06.2018 за № 747/32199 (далі – наказ № 547), яким внесено зміни до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків – юридичними особами та їх відокремленими підрозділами (далі – Порядок).

Зміни до Порядку внесено відповідно до статей 77 – 79, 81 – 86 Податкового кодексу України, статей 345 – 355 Митного кодексу України, а також враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності» з метою вдосконалення порядку оформлення матеріалів документальних перевірок, дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків – юридичними особами та їх відокремленими підрозділами.

Нагадуємо, що Порядок розроблено для застосування посадовими особами контролюючих органів при оформленні результатів документальних перевірок платників податків – юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, постійних представництв та представництв нерезидентів дотримання законодавства з питань державної митної справи, про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Дія Порядку не поширюється на оформлення результатів перевірок контрольованих операцій відповідно до ст. 39 розділу I Податкового кодексу України.

Наказ № 547 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 13.07.2018 № 53.

25.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

До уваги платників! Система e-receipt –новація в реєстрації розрахункових операцій

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області інформує, що Кабінетом Міністрів України схвалено постанову про проведення пілотного проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Інноваційна система e-Receipt розроблена ДФС й передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони), без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.

Нова система може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким гаджетом. Вона передбачатиме програмне забезпечення для продавця, покупця та ДФС, а також буде інтегрована з Електронним кабінетом платника.

Всі кейси цієї системи, будуть безкоштовними для її користувачів та не потребуватимуть абонентської плати за користування. Крім того, система e-Receipt працюватиме цілодобово та міститиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів.

Система e-Receipt матиме можливість інтегруватися з іншими системами ДФС та бухгалтерськими програмами, відповідатиме вимогам захисту інформації та передбачатиме мінімальні затрати часу на процес фіскалізації.

Нова система e-Receipt значно спрощує та удосконалює цей процес,  оскільки передбачає виключно оnline реєстрацію пристрою через Електронний кабінет та оnline передачу (отримання) даних.

Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій.

Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в e-Receipt та буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті платника як платником, так і покупцем.

19.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

Увага! З 23 липня 2018 року змінюється адреса електронної поштової скриньки ДФС

 

В Державній фіскальній службі України змінюється адреса електронної поштової скриньки.

З 23 липня 2018 року буде використовуватись e-mail адреса - post@sfs.gov.ua.

Використання e-mail адреси kabmin_doc@sfs.gov.ua – з 23.07.2018 ПРИПИНЯЄТЬСЯ!

 

19.07.2018 р.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

Електронна звітність: порядок припинення дії договору про визнання електронних документів за ініціативи підписувача

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області нагадує, що згідно з п. 14 розділу ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (далі – Порядок), дія договору про визнання електронних документів (далі – Договір) та пов’язаних з ним повідомлень про надання інформації щодо електронного цифрового підпису припиняється, зокрема за ініціативи підписувача заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Заява про приєднання до Договору) (керівника), поданої з дотриманням передбаченої п. 15 роздлу ІІІ Порядку процедури.

Пунктом 15 розділу ІІІ Порядку визначено, що заява про припинення дії договору про визнання електронних документів (далі – Заява про припинення дії Договору) за формою згідно з додатком 3 до Порядку подається до контролюючого органу (визначеного відповідно до п. 5 розділу ІІІ Порядку) безпосередньо підписувачем Заяви про приєднання до Договору (керівником) із пред’явленням документа, що посвідчує особу, або уповноваженим представником.

Якщо Заява про припинення дії Договору подається представником адресата, до неї долучається оригінал або належним чином оформлена копія документа, який засвідчує повноваження такого представника відповідно до законодавства (п. 15 розділу ІІІ Порядку).

Відповідно до п. 16 розділу ІІІ Порядку Договір вважається припиненим у день настання однієї з подій, зазначених у п. 14 розділу ІІІ Порядку.

Довідково: переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна на офіційному сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) у розділі «Отримання послуг електронного цифрового підпису»: www.acskidd.gov.ua/r_kor.

Також для удосконалення процедур ідентифікації та автентифікації клієнтів під час надання послуг електронного цифрового підпису внесено Зміни № 5 до Регламенту АЦСК ІДД ДФС. Переглянути Зміни № 5 до Регламенту АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Отримання послуг електронного цифрового підпису»: https://acskidd.gov.ua/reglament.

19.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

Подарунки та інші майнові презенти: що і кому варто знати про обмеження з їх одержання!

 

Всім відомо, що подарунки приймаються абсолютно будь-якою людиною незалежно від його професійної діяльності. Він дарується безоплатно, в той час як неправомірна вигода дається за вчинення або обіцянку зробити якусь дію посадовою особою на користь того хто дає цю вигоду.

Зважаючи на законодавчі нюанси та тлумачення з приводу теми подарунків та презентів, начальник відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у  Хмельницькій області Головного управління ДФС у Хмельницькій області – Неля Покорук та ГДРІ з питань запобігання та виявлення корупції – Віталія Гарматюк наголошують, що особам, уповноваженим на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб.

Відповідно до вимог чинного антикорупційного законодавства, можна приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, якщо вартість таких подарунків не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.

Передбачене цією частиною обмеження щодо вартості подарунків не поширюється на подарунки, які даруються близькими особами або одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.

Подарунки, одержані як подарунки державі, територіальній громаді, державним або комунальним підприємствам, установам чи організаціям, є відповідно державною або комунальною власністю і передаються органу, підприємству, установі чи організації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Рішення, прийняте особою, зазначеною у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону «Про запобігання корупції», на користь особи, від якої вона чи її близькі особи отримали подарунок, вважаються такими, що прийняті в умовах конфлікту інтересів, і на ці рішення розповсюджуються положення статті 67 цього Закону.

 18.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

Деклараційна кампанія – 2018: наближається граничний строк сплати ПДФО та військового збору

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області нагадує, що громадянам, які подали декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік, необхідно сплатити до 1 серпня року, що настає за звітним, суми податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військового збору, які зазначені у поданій податковій декларації про майновий стан і доходи (п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі несплати узгодженої суми грошового зобов’язання з ПДФО та військового збору за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи у строк до 1 серпня року, що настає за звітним, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу:

· при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 %. погашеної суми податкового боргу;

· при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, –  у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня (пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

18.07.2018 р.

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області інформує, що 10.07.2018 вийшло оновлення спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.26.9.0.

 Перелік змін та доповнень (версія 1.26.9.0) (станом на 10.07.2018)

Внесення змін до існуючих документів:

1. У зв’язку зі зміною електронних форматів і для забезпечення приймання та автоматизованої обробки фінансової звітності банків, яка є додатком до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною, відповідно до п. 46.2 ст. 46 розділу І Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями, внесено зміни до документів:

J0902203 – Звіт про фінансовий стан (Баланс);

►J0902303 – Звіт про прибутки і збитки та інший сукупний дохід (Звіт про фінансові результати);

J0902603 – Звіт про зміни у власному капіталі (Звіт про власний капітал);

J0902703 – Звіт про рух грошових коштів за прямим методом;

J0902803 – Звіт про рух грошових коштів за непрямим методом;

J0903701 – Проміжний скорочений звіт про прибутки і збитки та інший сукупний дохід (Звіт про фінансові результати).

2. Для форм J0112816, J0152816, J0182804 «Додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» в графі 2 таблиці надано можливість зазначити код нерезидента.

3. З метою повної реалізації вимог наказу Міністерства фінансів України від 23.03.2018 № 381 внесено зміни до наступних документів:

F0200420, J0200520 – Додаток 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)»;

F/J 0215220 – Додаток 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)».

 16.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

Про надання роз’яснення щодо податку на нерухомість

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області повідомляє, що з 01 січня 2013 року в Податковому кодексі України (далі — Кодекс), почала діяти норма щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

За короткий період запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки щороку відбувалися значні зміни стосовно бази оподаткування, пільг, ставок податку, переліку об'єктів нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню.

Відповідно до чинних на сьогодні норм п п.266.1.1 п.266.1 ст.266 Кодексу платниками податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до п.п.266.3.1 п. 266.3 ст.266 Кодексу, є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Підпунктом 266.4.1 п.266.4 ст.266 Кодексу передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи — платника податку, зменшується:

а)для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів;

б)для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів;

в)для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток(у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 кв. метрів.

Відповідно до п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266 Кодексу ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується фізичними особами за базовий податковий (звітний) період (рік), тобто у 2018 році податок нараховується за 2017 рік.

Також повідомляємо, що відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу плата за землю — обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно зі ст.ст. 269, 270 Кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктами оподаткування земельним податком — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Підпунктом 287.1 ст. 287 Кодексу визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення відповідно до п. 287.5 ст. 287 Кодексу.

У зв'язку із зазначеним, з метою уникнення в подальшому непорозумінь щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податку на майно Головне управління ДФС у Хмельницькій області, повідомляє, що якщо у власності перебуває квартира (квартири), загальна площа яких перевищує 60 кв. м., житловий будинок (будинки), загальна площа яких перевищує 120 кв. м., а також у разі володіння об'єктами нежитлової нерухомості чи земельними ділянками, та на сьогодні не отримали податкові — повідомлення рішення про сплату податку на майно необхідно звернутися до державних податкових інспекцій за місцем проживання (реєстрації), для проведення звірки даних.

16.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

Система e-Receipt – революційна новація в реєстрації та обліку РРО

 

В Головному управлінні ДФС у Хмельницькій області інформують про створення Системи e-Receipt. Нова інформаційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони), без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.

Нова система може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм. Вона передбачатиме програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС, а також буде інтегрована з Електронним кабінетом платника.

Всі кейси цієї системи, будуть безкоштовними для її користувачів та не потребуватимуть абонентської плати за користування. Крім того, система e-Receipt працюватиме цілодобово та міститиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів.

Пропонується детальніше ознайомитися з перевагами застосування системи e-Receipt.

13.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

Громадянин отримав спадщину за кордоном: що з оподаткуванням?

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області нагадує, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України. Підпунктом 162.1.1 ст. 162 Кодексу встановлено, що платниками податку є, зокрема фізичні особи — резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Відповідно до пп. 163.1.3 ст. 163 Кодексу іноземні доходи — це доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України, які є об'єктом оподаткування.

Порядок оподаткування іноземних доходів передбачено п. 170.11 ст. 170 Кодексу, пп. 170.11.1 якого визначено, у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою 18 відсотків, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу.

Водночас абзацом першим пп. 170.11.2 ст. 170 Кодексу встановлено, що у разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України. Також відповідно до пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу доходи , визначені ст. 163 Кодексу, є об'єктом оподаткування військовим збором.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка об'єкта оподаткування.

Таким чином, дохід, отриманий фізичною особою — резидентом з джерел за межами України у вигляді спадщини, включається такою особою до загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи як іноземний дохід та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.

Детальніше у листі ДФС України від 14.12.2017 № 16785/К/99-95-42-02-14.

10.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

Зупинено реєстрацію податкової накладної в ЄРПН. Алгоритм дій

 

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЕРПН фіскальний орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику ПДВ квитанцію про зупинення реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації ПН / РК / зазначаються:
- номер та дата складання ПН / РК;

- порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у ПН /РК, реєстрація яких зупинена;

- критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію ПН / РК в ЄРПН, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

- пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію ПН / РК в ЄРПН.

Якщо отримана квитанція про зупинення реєстрації ПН / РК в ЄРПН, платник ПДВ має право надати пояснення та копії документів, необхідних для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про їх реєстрацію в Реєстрі.

Зазначені документи, подаються протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.

Зверніть увагу, що письмові пояснення та копії документів подаються до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС.

Можна подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо вони складені на одного отримувача - платника ПДВ за одним і тим самим договором або якщо в них відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Для платників ПДВ, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/ розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у ЄРПН, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації приймається Комісією регіонального рівня.

Рішення приймається протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів і реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку.

Для платників ПДВ, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/ розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, відповідне рішення приймається Комісією регіонального рівня та надсилається до комісії ДФС.

Рішення приймається протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів.

До надсилання до комісії центрального рівня, рішення попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена.

Комісія центрального рівня протягом семи робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, але не раніше отриманого рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі комісії регіонального рівня, може прийняти інше рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Прийняте комісією центрального рівня рішення реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку, а рішення Комісії регіонального рівня скасовується.

Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Зазначений порядок передбачений «Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженим постановою КМУ від 21.02.2018 № 117.

06.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

 

Дохід від продажу власної сільгосппродукції не оподатковується

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області звертає увагу, що відповідно до положень статті 165 Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України. Кодекс передбачає дотримання певних умов застосування такої пільги, які передбачені у пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

У разі продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки за формою № 3ДФ. Така довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви.

 Довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, якщо сільськогосподарська продукція вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення: садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва; особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Довідка видається строком на п’ять років. Оригінал довідки повинен зберігатись у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати її закінчення.

Таким чином, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству чи фізичній особі-підприємцю, які є податковим агентом, копію чинної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування зазначеної вище пільги, то покупець не утримує податок з доходів, що виплачується за сільськогосподарську продукцію.

Якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18%.

Отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, доходи не оподатковується, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельної ділянки.

Якщо сума отриманого доходу перевищує встановлений розмір, фізична особа зобов'язана падати контролюючому органу зазначену  довідку. При підтвердженні вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує  50 розмірів мінімальної заробітної плати  встановленої на 1 січня звітного (податкового) року. Однак, якщо фізичною особою не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, то доходи від її продажу підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

06.07.2018 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Головне  управління

ДФС у Хмельницькій області  http://km.sfs.gov.ua/   

Пільга з податку на нерухомість не застосовується, якщо нерухоме майно використовується у підприємницькій діяльності

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області повідомляє, що п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок).

Так, відповідно до пп. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Згідно з пп. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до:

¨ об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої пп. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ;

¨ об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

06.07.2018 р.

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

До уваги платників: з 2 липня 2018 року почали діяти нові рахунки для сплати податків і зборів!

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області нагадує, що датою початку здійснення операцій за новими рахунками з обліку надходжень бюджетів, відкритих на балансі Державної казначейської служби України (банк-Казначейство України (ЕАП), код банку 899998), визначено 02.07.2018 року.

З метою упередження виникнення у платників податків податкового боргу та недопущення втрат бюджетів платникам необхідно, починаючи з 02 липня 2018 року, у розрахункових документах  на сплату податків і зборів заповнювати реквізити нових бюджетних рахунків.

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщено на субсайті територіальних органів ДФС у Хмельницькій області в розділі «Бюджетні рахунки».

Довідково: реквізити нових рахунків з обліку надходжень бюджетів відкрито у зв’язку із запровадженням з 02.07.2018 року централізованої моделі виконання дохідної частини Державного та місцевих бюджетів відповідно до внесених змін до наказів Міністерства фінансів України від 29.01.2013 року №43 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень Державного бюджету», від 23.08.2012 року №758 «Про Порядок відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України».

  02.07.2018 р.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області

 

 З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2018

 

З початку 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2017 року.

Податкова декларація подається платниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

 

Граничні строки подання декларації:

-  для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2017 рік – 30.04.2018;

- для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 09.02.2018;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно);

- для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. 

 

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого  та другого ступенів споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

-  та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

        

Обов'язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом МФУ від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859», яку можна одержати безкоштовно та консультації по її заповненню в Ізяславському відділенні Славутської ОДПІ за адресою:  м. Ізяслав, вул. Незалежності, 43.

15.02.2018 р.

Ізяславське відділення Славутської ОДПІ

 

 

20.09.2017 р.

 Ізяславське відділення Славутської ОДПІ

 Про роботу Ізяславського відділення Славутської ОДПІ за  2016 рік

 

У  2016 році до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 159364,3 тис. грн. податків і зборів при плані 139605,5 тис. грн., що на 19758,8 тис. грн. (14,2 відсотка) перевищує плановий показник та на 41461,6 тис. грн. (35,2 відсотка) - показник  2015 року. 

Забезпечено надходжень до державного бюджету в сумі 64986,7 тис. грн. при доведеному завданні 60996,0 тис. грн., виконання становить 106,5 відсотка. Перевиконання складає 3990,7 тис. грн. У порівнянні з попереднім роком надходження до державного бюджету зросли на 10612,6 тис. грн. або на 19,5 відсотка.

До місцевих бюджетів усіх рівнів надійшло 94377,6 тис. грн. при плані 78609,5 тис. грн., що складає 120,1 відсотка доведеного завдання. Перевиконання складає 15768,1 тис. грн. У порівнянні з попереднім роком надходження до місцевого бюджету збільшились на 30849,0 тис. грн.,  або на 48,6 відсотка.

За рахунок вжитих заходів примусового стягнення забезпечено погашення податкового боргу по платежах до зведеного бюджету  в сумі 2951,4 тис. грн.

В структурі надходжень до зведеного бюджету надходження до державного бюджету становлять 40,8 відсотків, до місцевого бюджету – 59,2 відсотки. Найбільшу питому вагу в структурі надходжень до бюджетів усіх рівнів складає податок на доходи фізичних осіб. Збір цього податку становить 42,3 відсотка від усіх надходжень, що контролюються податковою службою.

Завдання по надходженнях військового збору виконано на 100,0 відсотків,  зібрано 5732,0 тис. грн. У порівнянні з попереднім роком військовий збір зріс на  906,0 тис. грн. або на 18,8 відсотка.

 Плани по доходах  місцевих бюджетів, затверджених місцевими радами (бюджетні призначення), виконано на 131,2 відсотка.

Станом на 01.01.2017 р. податковий борг до зведеного бюджету складає 2160,2 тис. грн., в тому числі: до державного бюджету – 1217,7 тис. грн., до місцевих бюджетів – 942,5 тис. грн. В порівнянні з початком року податковий борг до зведеного бюджету зріс на 233,5 тис. грн.

Найбільші боржники до зведеного бюджету станом на 01.01.2017 р.:

- підприємство ІВК № 31 – 380,6 тис. грн.;

- підприємство ЗВК № 58 – 394,2 тис. грн.;

- ТОВ «Карталбуд» - 133,3 тис. грн.;

- ТОВ  «Чога» – 93,2 тис. грн.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. в   надійшло 65212,4 тис. грн. при завданні 61776,0 тис. грн. Виконання складає 101,2 відсотка. Погашено боргу в сумі 161,8 тис. грн. 

Найвагоміший внесок у наповнення  бюджету забезпечують такі підприємства як  ПрАТ «Ізяславський хлібозавод» (директор Данієва О.Б.), ДП «Ізяславське  лісове господарство» (директор Курельчук П.І.), КП «Ізяславводоканал» (директор Поліщук М.О.), КП «Ізяславтепломережа» (директор Коцюбинський Б.В.), ПП «Ізяславмолпродукт» (директор Теличко М.Г.).

30.01.2017 р.

                                                                                        В. Мартинюк,

                                                               начальник Ізяславського відділення  Славутської ОДПІ

До уваги платників єдиного податку !

 

Ізяславське відділення Славутської ОДПІ доводить до Вашого відома, що в зв’язку із збільшенням з 01 грудня 2016 року, згідно діючого законодавства України місячної мінімальної заробітної плати до 1600 грн., нарахування єдиного соціального внеску за грудень буде складати 352 грн. (1600 х 22%). Просимо врахувати вищезазначене  при сплаті ЄСВ.

13.12.2016 р.  

                                                         Прес-служба Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

До уваги громадян!

 

Відповідно до вимог ст. 70 Податкового кодексу України державна податкова служба України формує та веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО України), до якого вноситься інформація про осіб, які є громадянами України, а також іноземцями та особами без громадянства, які як постійно проживають в Україні, так і які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов’язані сплачувати податки в Україні.

Громадяни, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (більше відомого як ідентифікаційний номер), зобов’язані повідомити про це орган державної податкової служби. Облік таких громадян ведеться за прізвищем, ім’ям, по-батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки (ідентифікаційного номера) в окремому реєстрі ДРФО України. До паспорта таких громадян вноситься відповідна відмітка податкового органу в обов’язковому порядку.

Отже, якщо фізична особа відмовилась від ідентифікаційного номера до введення в дію Податкового кодексу України, тобто до 01 січня 2011 року, та має відповідну відмітку РВ УМВСУ (паспортного столу), вона зобов’язана звернутись до органу державної податкової служби за місцем проживання для внесення відповідних змін – включення в окремий реєстр ДРФО України.

Крім того, фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до органу державної податкової служби відомості про зміну будь-яких даних, які вносяться до облікової картки (зміна прізвища, адреси тощо) або повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви.

Додатково інформуємо, що відповідно до ст. 119 Податкового кодексу України неподання або порушення порядку подання платником податків інформації для формування та ведення ДРФО України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 85 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 170 грн.

13.12.2016 р.

                                  Прес-служба Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

Про справляння військового збору

 

Законом України від 31.07.2014 р. № 1621/-VІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" (далі – Закон) з 03 серпня 2014 року тимчасово, до 1 січня 2015 року, було введено новий загальнодержавний збір – військовий збір, який стягується за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб. На даний час дію цього Закону продовжено в зв’язку з подіями в зоні антитерористичної операції на сході України. Військовим збором обкладаються доходи, нараховані платникам податків у зв’язку з виконанням трудових обов’язків за трудовими та цивільно-правовими договорами, що включаються до фонду заробітної плати, та виграші.

За час дії Закону платниками податків Ізяславського району сплачено  понад 11 мільйонів гривень військового збору, завдання по надходженнях при цьому виконано на 109 відсотків. Необхідно відзначити зростаючу активність платників  по забезпеченню надходжень платежу до бюджету. Так, якщо за 5 місяців 2014 року надійшло 1,1 мільйона гривень, то вже в 2015 році забезпечено надходження в сумі 4,8 мільйона гривень, за 11 місяців 2016 року – 5,1 мільйона. В порівнянні з попереднім 2015 роком середньомісячні надходження  збору зросли на 16,2 відсотка, з 2014 роком – на 113,5 відсотка.

13.12.2016 р.

                                  Прес-служба Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

До уваги платників  неприбуткових підприємств, установ та організацій

 

Ізяславське відділення Славутської  ОДПІ, в зв’язку із змінами у реєстрації неприбуткових підприємств та організацій  та  на виконання вимог Постанови КМУ № 440 від 13 липня 2016 року зобов’язує терміново (до 15 грудня 2016 року) привести у відповідність  із нормами пункту 133.4 статті  133 Податкового кодексу України установчі  документи  та надати до податкового органу:

•Реєстраційну заяву  за формою 1-РН;

•Засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою копії установчих документів.

Неприбутковим підприємством, установою та організацією може бути неприбуткова організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

•Утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

•Установчі документи неприбуткової організації містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління  та інших пов’язаних з ними осіб;

•Установчими документами  такої організації має бути передбачено передачу активів одній або декільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи  (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

•Установчі документи неприбуткової організації передбачають, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Таку організацію має бути внесено контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій до 01 січня 2017 року.

За консультаціями звертатись в  Ізяславське відділення Славутської ОДПІ, кабінет № 302 або за телефоном  4-09-27.

30.11.2016 р.  

                                                         Прес-служба Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

 Про роботу Ізяславського відділення Славутської ОДПІ за перше півріччя 2016 року

 

У першому півріччі 2016 року до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 70294,3 тис. грн. податків і зборів при плані 55997,9 тис. грн., що на 14296,4 тис. грн. (25,5 відсотка) перевищує плановий показник та на 15939,8 тис. грн. (29,3 відсотка) - показник першого півріччя 2015 року.  

Забезпечено надходжень до державного бюджету в сумі 32333,1 тис. грн., при доведеному завданні 27434,1 тис. грн., виконання становить 117,9 відсотка. Перевиконання складає 4899,0 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом  попереднього року надходження до державного бюджету зросли на 2988,1 тис. грн. або на 10,2 відсотка.

До місцевих бюджетів усіх рівнів надійшло 37961,3 тис. грн. при плані 28563,8 тис. грн., що складає 132,9 відсотка доведеного завдання. Перевиконання складає 9397,5 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом попереднього року надходження до місцевого бюджету збільшились на 12951,8 тис. грн.,  або на 51,8 відсотка.

В структурі надходжень до зведеного бюджету надходження до державного бюджету становлять 46,0 відсотків, до місцевого бюджету – 54,0 відсотки. Найбільшу питому вагу в структурі надходжень до бюджетів усіх рівнів складає податок на доходи фізичних осіб. Збір цього податку становить 39,2 відсотка від усіх надходжень, що контролюються податковою службою.

Завдання по надходженнях військового збору виконано на 105,9 відсотка, при плані 2386,0 тис. грн. фактично зібрано 2526,4 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом  попереднього року військовий збір зріс на  611,6 тис. грн. або на 31,9 відсотка.

Плани по доходах  місцевих бюджетів, затверджених місцевими радами (бюджетні призначення), виконано на 178,0 відсотків.

Станом на 01.07.2016 р. податковий борг до зведеного бюджету складає 2225,8 тис. грн., в тому числі: до державного бюджету – 1151,2 тис. грн., до місцевих бюджетів – 1074,6 тис. грн. В порівнянні з початком року податковий борг до зведеного бюджету зріс на 299,1 тис. грн.

Найбільші боржники до зведеного бюджету станом на 01.07.2016 р.:

підприємство ІВК № 31 – 364,7 тис. грн.;

підприємство ЗВК № 58 – 367,5 тис. грн.;

ТОВ «Русь Д» - 224,4 тис. грн.;

ТОВ «Карталбуд» - 133,3 тис. грн.;

ТОВ  «Чога» – 93,2 тис. грн.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. в першому півріччі 2016 року  надійшло 29928,2 тис. грн. при завданні 28848,0 тис. грн. Виконання складає 103,7 відсотка. Погашено боргу в сумі 80,2 тис. грн. 

Найвагоміший внесок у наповнення  бюджету забезпечують такі підприємства як  ПрАТ «Ізяславський хлібозавод» (директор Данієва О.Б.), ДП «Ізяславське  лісове господарство» (директор Курельчук П.І.), ПП «Ізяславмолпродукт» (директор Теличко М.Г.).

07.07.2016 р.                                                         

                                                              В. Мартинюк,

                                                              начальник Ізяславського відділення  Славутської ОДПІ

Як визначити термін використання легкового авто для оподаткування транспортним податком

 

Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті. Підпунктом 267.6.3 Податкового кодексу України (далі ПКУ) визначено, що з 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ, зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця. Відповідно до підпункту 14.1.163 ПКУ перша реєстрація транспортного засобу – реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.

Новий транспортний засіб – транспортний засіб, що не має актів державної реєстрації уповноважених органів, у тому числі іноземних, які дають право на його експлуатацію . Транспортні засоби, що використовувалися, – транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби. Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року №1388.

Якщо на транспортні засоби уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право їх експлуатувати, то вони вважаються використовуваними. Датою початку користування (вводу в експлуатацію) транспортних засобів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, вважається дата їх першої реєстрації, визначена в реєстраційних документах, які видано уповноваженими державними органами та дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі.

У разі відсутності реєстраційних документів першої реєстрації транспортних засобів датою початку використання транспортного засобу вважається календарна дата його виготовлення (день, місяць, рік). У разі якщо календарну дату визначити неможливо, то такою датою слід вважати 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.
16.06.2016 р
.

                                  Прес-служба Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

Про податок на доходи фізичних осіб  від продажу нерухомого майна

Листом Державної фіскальної служби України від 29.04.2016 р. № 4513/М/99-99-13-02-03-14 надано роз’яснення, що дохід, отриманий фізичною особою-резидентом від продажу протягом звітного податкового року об’єкта нерухомості (однієї квартири), який перебуває у власності такої особи менше трьох років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором 1,5%. У разі якщо протягом того самого звітного податкового року цією особою продається другий об’єкт нерухомості  (квартира), то дохід, отриманий від такого продажу, оподатковується за ставкою 18% та військовим збором 1,5 % (незалежно від строку перебування цього об’єкта у власності фізичної особи).
16.06.2016 р.

                                  Прес-служба Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

 

 

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СЕРВІС "ПУЛЬС"

 

02.06.2016 р.

                                  Прес-служба Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

 

Зміни до Положення про реєстрацію платників ПДВ
 

29 квітня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну від 18.03.2016 р. № 373, яким затверджено зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Ним передбачено, що наявність в єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу не може бути підставою для анулювання реєстрації платника ПДВ.

Також Наказом № 373 запроваджено такі нововведення:

• якщо особа у встановлений законодавством строк подала заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ і отримала від контролюючого органу пропозицію подати нову заяву, то після виправлення всіх недоліків така особа може подати нову заяву про добровільну реєстрацію не пізніше, ніж за 3 робочих дні до початку податкового періоду, з якого вона вважатиметься платником ПДВ і матиме право на податковий кредит і виписування податкових накладних. При цьому в заяві має бути зазначена така сама бажана дата реєстрації, що й у попередній неприйнятій заяві;

• оперативне інформування платників про результати розгляду заяв, поданих ними в електронній формі. Так, якщо за результатами розгляду заяви в електронній формі (ф. №№ 1-ПДВ, 3-ПДВ)  контролюючим органом прийнято рішення про відмову в реєстрації (анулюванні реєстрації) платника ПДВ або запропоновано подати нову заяву про реєстрацію (анулювання реєстрації) платника ПДВ, то така відмова або пропозиція викладається контролюючим органом в електронній формі та надсилається на адресу електронної пошти, з якої надійшла заява;

• встановлено десятиденний строк для направлення до ДФС рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.

02.06.2016 р.

 

                                  Прес-служба Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

 

Доопрацьовано сервіс «Електронний кабінет платника»
 

ДФС України повідомлено, що електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді.

За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Форма та Інструкція щодо заповнень таких декларацій затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

25.05.2016 р.

Прес-служба Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

 

 

Про запровадження Кабінетом Міністрів України «гарячої лінії» для підприємців

 

За дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана державною установою «Урядовий контактний центр» з 11.05.2016 запроваджено «гарячу лінію» для підприємців, які, зателефонувавши за номером 0 800 503 045, можуть подати скарги щодо зловживань чи корупційних дій органів державної влади, а також пропозиції щодо заходів Уряду для покращення умов ведення бізнесу.

Дзвінки на «гарячу лінію» для підприємців приймають фахівці державної установи «Урядовий контактний центр» у робочі дні з 9 год. до 18 год. (п’ятниця – до 16.45). У вихідні, святкові дні та з 18 год. до 9 год. дзвінки переадресовуються на основну урядову «гарячу лінію» (0 800 507 309).

 Усі звернення реєструються та направляються для реагування органам виконавчої влади відповідно до вимог Порядку взаємодії органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та державної установи  «Урядовий контактний центр» із забезпечення оперативного реагування на звернення, які надходять на урядову «гарячу лінію», Єдиний веб-портал органів виконавчої влади та Урядову телефонну довідку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року № 898 «Про взаємодію  органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та державної установи  «Урядовий контактний центр» із змінами і доповненнями.

При отриманні звернень та результати їх розгляду державна установа «Урядовий контактний центр» буде доповідати безпосередньо Прем’єр-міністрові України.

24.05.2016 р.

 

                                                  Прес-служба Ізяславського відділення  Славутської ОДПІ

 

Податкова служба  в Ізяславському районі працює!

 

Оперативними працівниками Державної фіскальної служби Хмельничини 6 травня 2016 року на території району викрито факт незаконного функціонування підпільного цеху з розливу та продажу алкогольного сурогату.  В ході проведення огляду місця вчинення правопорушення виявлено та вилучено з протиправного обігу понад дві тисячі літрів алкогольних напоїв. Підрозділом податкової міліції проводяться заходи щодо притягнення  винних осіб до адміністративної відповідальності за статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.  Зазначеною статтею відповідальність за  провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, передбачена в розмірі від сімнадцяти до тридцяти чотирьох  тисяч гривень. При повторному допущенні зазначеного порушнику доведеться сплатити штраф у розмірі від тридцяти чотирьох до вісімдесяти п’яти тисяч гривень. Крім того підлягає конфіскації виготовлена продукція, знаряддя виробництва та сировина.

На сьогодні найбільш проблематичними щодо мінімізації податків та сплати їх взагалі, в тому числі із виплат зарплати, залишаються сфера автоперевезень, торгівлі та надання послуг з ремонту автомобілів. У зв’язку з цим роботодавцям варто ще й знати про відповідальність за використання найманої праці без трудового договору, виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ, яка визначена штрафом у розмірі 30-ти мінімальних зарплат (на даний час 43 тисячі 500 гривень) за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

Тож фахівці фіскальної служби сподіваються, що такі упереджувальні заходи зупинять несумлінних платників та працедавців від здійснення підприємницької діяльності без сплати податків та виплат найманим працівникам заробітної плати у «конвертах». Зрештою, сьогодні досить вагомим стає громадський вплив на порушення соціальних прав працівників та спонукання керівників господарюючих суб’єктів до сумлінної сплати податків.

18.05.2016 р.

За матеріалами Ізяславського відділення Славутської ОДПІ

 

ПРО ЗМІНИ З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК!

 

Платники цього податку в січні-травні 2016 року не сплачуватимуть щомісячні авансові внески, нараховані у податковій декларації за 2014 рік. Крім того, у податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік, розрахунок щомісячних авансових внесків у період з червня 2016 року по травень 2017 року не здійснюється, а р. 26 Декларації, затвердженої наказом № 897, не заповнюється.

Проте, платники, які за новими правилами у 2016 році подають податкові декларації за податкові періоди (квартал, півріччя, три квартали, рік), у податковій декларації за три квартали 2016 року – визначають авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року.

Фіскальна служба України прокоментувала наступні зміни:

• щоквартальне декларування податку на прибуток;

• вимоги для об'єднань та асоціацій об'єднань співвласників багатоквартирних будинків з метою визначення їх неприбутковими організаціями;

• коригування фінансового результату на доходи від участі в капіталі та дивіденди;

• нові різниці для коригування фінансового результату до оподаткування на період дії закону щодо фінансової реструктуризації.

Детальніше про це викладено у листі ДФСУ від 18.01.2016 р. № 1626/7/99-99-19-02-02-17, або за телефоном: 4-09-27.

27.01.2016 р.

Щодо звітності по єдиному внеску!

 

 Куди подавати звітність по єдиному внеску, якщо підприємець змінив місце своєї реєстрації?

Відповідно до пункту 7 розділу ІІІ Порядку № 435, у такому випадку вказаний звіт за весь звітний період (із першого по останнє календарне число) підприємець  зобов’язаний подати до органу ДФС за новим місцем  обліку – незважаючи на те, що суми єдиного внеску протягом року сплачувалися на рахунки органу ДФС за старим місцем обліку.

Детальніше стосовно даного питання можна проконсультуватись у Центрі обслуговування платників за адресою: м.Ізяслав, вул. Незалежності, 43  та за телефоном: 4-21-19.

27.01.2016 р.

 

До уваги платників податку на додану вартість

 

У зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України Законом України від 24 грудня 2015 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» Державна фіскальна служба України повідомляє наступне.

 Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарським підприємствам, які станом на 01.01.2016 зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування, Державною казначейською службою України відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, відкрито додаткові електронні рахунки (3 клас рахунків, розділ 37 «Рахунки, інших клієнтів та банків», група 375 «Інші спеціальні рахунки») для кожного з виділених у пункті 209.2 статті 209 розділу V Кодексу видів операцій:

Рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання сільськогосподарських товарів чи послуг (крім зернових й технічних культур та продукції тваринництва), які обрали спеціальний режим оподаткування за балансовим рахунком 3753. Кошти з таких рахунків перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

- 50 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

- 50 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків чи в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання зернових й технічних культур, які обрали спеціальний режим оподаткування за балансовим рахунком 3754. Кошти з таких рахунків перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

- 85 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

- 15 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання продукції тваринництва, які обрали спеціальний режим оподаткування за балансовим рахунком 3755. Кошти з таких рахунків перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

- 20 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

- 80 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків чи в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Після надходження від Державної казначейської служби України повідомлень про відкриття електронних рахунків платника податку ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків.

Додатково звертаємо увагу, що ДФС впроваджено електронний сервіс для платників податку за формою (J/F1302301), скориставшись яким, є можливість за запитом отримати реквізити електронного рахунку та інформацію щодо залишку коштів на такому рахунку.

20.01.2016 р.

 

До уваги платників єдиного податку ІІІ групи!

 

Починаючи з 2016 року зберігається спрощена система оподаткування, як для підприємців, так і для юридичних осіб. Проте, обсяг доходу платників єдиного податку третьої групи не повинен перевищувати в 2016 році 5 000 000 грн. (раніше 20 000 000 грн.).

Відсоткова ставка єдиного податку для цієї групи платників змінилась. У разі сплати податку на додану вартість вона складає 3% доходу, а у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку – 5 % доходу. Раніше - відповідно 2 та 4 відсотка.

Платники податків на спрощеній системі оподаткування (третьої групи) зобов'язані до 9 лютого 2016 року подати звітність про отримані доходи протягом 2015 року.

Для підприємців першої та другої групи встановлено річний податковий період, тому вони звітують за 2015 рік не пізніше 29 лютого 2016 року.

Щодо платників єдиного податку четвертої групи, то вони подають податкову декларацію на поточний рік не пізніше 20 лютого.

Форми податкових декларацій затверджені наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 578.

20.01.2016

 Про роботу Ізяславського відділення Славутської ОДПІ за 2015 рік

 

Ізяславським відділенням Славутської ОДПІ в 2015 році до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 117902,7 тис. грн. податків і зборів при плані 102783,3 тис. грн., що на 15119,4 тис. грн. (14,7 відсотка) перевищує плановий показник та на 43209,7 тис. грн. (57,8 відсотка) - показник 2014 року.

Забезпечено надходжень до державного бюджету в сумі 54374,1 тис. грн., при доведеному  завданні 48999,9 тис. грн., виконання становить 111,0 відсотків Перевиконання складає 5374,2 тис. грн. У порівнянні з попереднім роком надходження до державного бюджету збільшились на 31711,1 тис. грн.,  або в 2,4 рази.

До місцевих бюджетів усіх рівнів надійшло 63528,6 тис. грн. при плані 53783,4 тис. грн., що складає 118,1 відсотка доведеного завдання. Перевиконання складає 9745,2 тис. грн. У порівнянні з попереднім роком надходження до місцевого бюджету збільшились на 11498,6 тис. грн.,  або на 22,1 відсотка.

В структурі надходжень до зведеного бюджету надходження до державного бюджету становлять 46,1 відсотка, до місцевого бюджету – 53,9 відсотка. Найбільшу питому вагу в структурі надходжень до бюджетів усіх рівнів складає податок на доходи фізичних осіб. Збір цього податку становить 39,9 відсотка від усіх надходжень, що контролюються податковою службою.

Окремо необхідно відзначити зростаючу активність платників податків по забезпеченню надходжень військового збору. В 2015 році цього платежу надійшло 4826,4 тис. грн., що на 703,2 тис. грн. ( 17,1 відсотка) більше доведеного завдання. В порівнянні з попереднім роком середньомісячні надходження  збору зросли на 60 відсотків.

Плани по доходах  місцевих бюджетів, затверджених місцевими радами (бюджетні призначення), виконано на 124,5 відсотка.

Із загальної суми надходжень до зведеного бюджету 97,4 відсотка надійшло за рахунок добровільної сплати податків, інші 2,6 відсотка (3055,5 тис. грн.) - за рахунок вжитих заходів примусового стягнення податкового боргу.

З метою легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено 28 перевірок, в тому числі 4 юридичних осіб та 24 фізичних осіб-підприємців. За результатами перевірок забезпечено реєстрацію 17 фізичних осіб субєктами господарської діяльності. Встановлено 26 випадків використання найманих осіб без належно оформлених трудових відносин. Внаслідок проведеної роботи з легалізації зайнятості населення донараховано та надійшло до бюджету податків та штрафних санкцій в сумі  159 тис.грн.

Станом на 01.01.2016 р. податковий борг до зведеного бюджету складає 1926,8 тис. грн., в тому числі: до державного бюджету – 1029,6 тис. грн., до місцевих бюджетів – 897,2 тис. грн. В порівнянні з початком року податковий борг до зведеного бюджету скоротився  на 3099,4 тис. грн., або в 2,6 рази. Борг до державного бюджету скоротився на 3307,4 тис. грн., до місцевих бюджетів - зріс на  208,0 тис. грн.

Найбільші боржники до зведеного бюджету станом на 01.01.2016 р.:

- підприємство ЗВК № 58 – 388,6 тис. грн.;

- підприємство ІВК № 31 – 359,6 тис. грн.;

- ТОВ «Русь Д» - 223,7 тис. грн. ;

- ТОВ  «Чога» – 66,7 тис. грн.

 Проводиться робота по забезпеченню надходжень та зменшенню заборгованості по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За 2015 рік надійшло  97192,5 тис. грн. внесків при завданні 87630,0 тис. грн. Виконання складає 110,9 відсотка. В порівнянні з 2014 роком надходження внеску зросли на 10610,1 тис. грн.  (або на 12,3 відсотка). Заходами примусового стягнення погашено боргу в сумі 336,3 тис. грн. 

Вагомий внесок у наповнення  бюджетів усіх рівнів зроблено такими підприємствами як  ТОВ «Бартнік» (директор Паньковська Н.М.), ДП «Ізяславське  лісове господарство» (директор Курельчук П.І.), ПрАТ «Ізяславський хлібозавод» (директор Данієва О.Б.), ПП «Ізяславмолпродукт» (директор Теличко М.Г.),  КП «Ізяславводоканал» (директор Поліщук М.О.), КП «Ізяславтепломережа» (директор Коцюбинський Б.В.).

19.01.2016 р.

                                                        

                                        В. Мартинюк, начальник Ізяславського відділення  Славутської ОДПІ

Платники податків можуть скористатись електронним кабінетом!

 

Електронний кабінет платника податків – це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.

Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної фіскальної служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

За допомогою даного сервісу платник податків має змогу:

– підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;

– переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).

Для роботи з кабінетом платника податків необхідно мати:

– комп’ютер з встановленою операційною системою Windows (версії від Windows XP SP3 до Windows 8), підключений до мережі Інтернет;

– електронні ключі, видані Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (АЦСК ІДД – http://acskidd.gov.ua/);

– бажано мати встановленим Microsoft .NET версії 4.0 або вище (у разі відсутності, Вам буде запропоновано встановити її автоматично).

13.01.2016 р.

Розпочалася кампанія декларування доходів за 2015 рік!

 

З початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

Також нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.

Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланням – http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/ та у Центрі обслуговування платників Ізяславського відділення Славутської ОДПІ за адресою: м.Ізяслав, вул.Незалежності, 43 чи за телефоном: 4-21-19.

13.01.2016 р.

 

 

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ ЗА 2015 РІК

 

ІНФОРМАЦІЯ ЗА 2014 РІК

 

ІНФОРМАЦІЯ ЗА 2013 РІК

 

Інформаційні картки тимчасового переліку безоплатних адміністративних послуг, що надаються органами ДПС

Зразок заповнення податкової декларації про майновий стан та доходи

Брошура "Декларування доходів громадян-2013"

    Відділ внутрішньої безпеки при Державній Податковій Службі у Хмельницькій області Управління внутрішньої безпеки Державної Податкової Служби України повідомляє:
Про випадки зловживання, хабарництва та інші корупційні діяння з боку службових осіб податкової служби повідомляти відділ внутрішньої безпеки при ДПС у Хмельницькій області УВБ ДПС України за адресою: м. Хмельницький, вул. Театральна 12 (приміщення міської податкової інспекції) 7 поверх кабінет № 704, 705, 708. Контактні телефони: 70-17-75, 70-17-76.
    Інформуємо, що в Державній податковій службі України запроваджено єдиний телефон довіри 0-800-501-007, по якому Ви можете повідомити інформацію про неправомірні дії працівників податкової служби, а також отримати консультації з питань оподаткування.ГОЛОВНІ ПОДІЇ

 
Реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва

Узагальнююча податкова консультація щодо сплати екологічного податку, що справляється за розміщення побутових відходів

Щодо порядку подання податкового розрахунку по збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів

В зв'язку із утворенням Міністерства доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, здійснено ребрендинг інтерактивного сервісу «Пульс податкової», який відтепер приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових, а й з митних питань.

 

 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!
    Відповідно до вимог Податкового кодексу України платники податків зобов’язані повідомити орган державної податкової служби за місцезнаходженням об’єктів (як власних так і орендованих) про наявність таких об’єктів за встановленою формою № 20-ОПП, яка затверджена наказом ДПА України № 979 від 22/12/2010 року. Заповнення зазначеної форми передбачено, зокрема,  пунктом 8 вищезгаданого наказу:
    8.1. Платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів (за основним та неосновним місцем обліку) у порядку, встановленому цим розділом.
    8.2. Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів.
Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України.
    8.3. Якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта у порядку, визначеному розділом VII цього Порядку.
    8.4. Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (об'єкт оподаткування), за ф. N 20-ОПП (додаток 11) подається протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття до органу державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта.
    8.5. У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає зазначене повідомлення за ф. N 20-ОПП з оновленою інформацією до органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування, щодо якого відбулися зміни.
    При цьому у разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому - оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.
    8.7. Рекомендований довідник типів об'єктів оподаткування оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу державної податкової служби та розміщується на інформаційних стендах в органах державної податкової служби.
    Відповідальність за неподання такої інформації встановлена п. 117.1 ПКУ:
    «Неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених цим Кодексом,
    - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 510 гривень.
    У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення,
    – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень».

Зразок форми N 20-ОПП 

Тип об'єктів оподаткування

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/