на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

                 

 

 

ЛИСТОПАД

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

        01

02

03

04

05 06 07 08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30  

 

  

 

 

 

 

 

 

Парламент прийняв Бюджет-2020

 

Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік. 280 депутатів підтримали основний фінансовий документ країни, запропонований Урядом.

Вперше фінансовим документом країни не передбачено підвищення податків заради виплати зовнішніх боргів, які фактично сплачує кожен українець. При цьому в Держбюджеті-2020 закладені суттєві суми на такі пріоритети, як медицина, освіта, інфраструктура. 

Так, у наступному році буде збільшено суми в бюджеті на створення програми «Спроможна школа для кращих результатів», на мотивацію та підтримку молодих учителів (введено  щорічну грошову підтримку для кожного молодого вчителя (21 тис. грн), продовження реформи «Нова українська школа», подальший розвиток навчально-практичних центрів профтехосвіти, збереження субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами.  

«Українці мають менше хворіти, а головне отримувати якісні, доступні медичні послуги», - переконаний Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Саме тому збільшено і видатки на охорону здоров’я, найважливішими серед яких є програма медичних гарантій, яка дозволить зробити пологи, лікування інсультів, інфарктів та лікування немовлят безкоштовними для людей, а також закупівля 470 нових карет швидкої допомоги, відкриття 25 відділень екстреної допомоги, по одній у кожній області,  продовження програми «Доступні ліки», лікування українців за кордоном.

«Ми гарантуємо соціальну підтримку всім, хто її потребує», - зазначив Олексій Гончарук. В кошторисі країни на 2020 рік закладено достатньо коштів на субсидії та пенсії з урахуванням індексації. 

«Ми будемо більше заробляти всередині країни. Цьому сприятиме прозора приватизація, залучення інвестицій, поліпшене правове регулювання окремих ринків. А головне - рівні правила для всіх», - підкреслив Прем'єр-міністр України.

 В Держбюджеті-2020 закладені кошти на інфраструктуру: ремонт та будівництво доріг, реконструкцію аеропортів, безпеку дорожнього руху.

Але чи не найголовнішими залишаються обороноздатність і національна безпека України, на які в бюджеті на 2020 рік закладені безпрецедентні 5,45% ВВП.

Довідково

Доходи держбюджету на 2020 рік передбачено у сумі 1 093,7 млрд грн, у тому числі доходи загального фонду – 974,7 млрд грн та доходи спеціального фонду – 119  млрд гривень. Видатки - сумі 1 180,1 млрд грн, у тому числі видатки загального фонду – 1 052,2 млрд грн та видатки спеціального фонду – 127,9 млрд грн.

 14.11.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Відбулась звітно-виборна конференція районної Організації ветеранів України

 

14 листопада в залі засідань районної ради відбулась звітно-виборна конференція районної Організації ветеранів України, в якій взяли участь   делегати первинних ветеранських організацій Ізяславщини, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, депутат обласної ради Петро Павлюк, сільські голови, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та районних служб району.

 Розпочалася конференція із вшанування активу районної ветеранської організації. Вони були нагороджені відзнаками районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, районної ради Організації ветеранів України.

Від імені  учасників конференції було покладено квіти до Меморіалу пам’яті у Парку Слави.

На розгляд звітно-виборної конференції винесені питання: звіти голови районної ради Організації ветеранів України,  ревізійної комісії;  вибори районної ради та  президії ради ветеранів,  ревізійної комісії та  делегатів на обласну конференцію ветеранів.

З першого  і основного питання виступила голова  Ізяславської районної ради Організації ветеранів Лідія Загоруй. Лідія Михайлівна детально зупинилася на проведеній роботі організації ветеранів за звітний період і відзначила тісну співпрацю з первинними організаціями та органами влади району.

Делегати конференції визнали роботу ветеранської організації задовільною, подякували її очільнику Лідії Загоруй та на засіданні новообраного пленуму організації  знову обрали її головою Ізяславської районної  ради Організації ветеранів України.

Заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко привітав учасників звітно-виборної конференції й побажав їм подальшої плідної та успішної праці.

«Соціальний захист ветеранів війни є одним із головних пріоритетів у роботі районної влади. Тому і надалі спрямовуватимуться зусилля на те, аби ветерани почували себе захищено у нашому районі, отримували вчасну соціальну допомогу, були оточені увагою і підтримкою влади та громади Ізяславщини», - відмітив у своєму виступі Володимир Борисович.

14.11.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Відбулося розширене засідання правління Союзу промисловців і підприємців та об’єднання організацій роботодавців області

 

Сьогоднішнє розширене засідання двох найпотужніших об’єднань області – правління Союзу промисловців і підприємців та Об’єднання організацій роботодавців Хмельницької області проходило на базі одного з передових добувних підприємств області – ПАТ «Гіпсовик».

До участі в засіданні долучилися т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, голова обласної ради Михайло Загородний, депутати обласної ради, керівники промислових підприємств та організацій краю.

Перед пленарною частиною розширеного засідання його учасники ознайомилися з виробництвом та продукцією АТ «Гіпсовик». Далі голова Союзу промисловців і підприємців та об’єднання організацій роботодавців області Іван Дунець поінформував присутніх про необхідність створення умов для підвищення конкурентноспроможності вітчизняних промислових підприємств та проблем неконтрольованої трудової міграції та «голоду» кваліфікованих робітничих кадрів.

Володимир Кальніченко відмітив, що  дана тематика є дуже актуальною на сьогоднішній день, оскільки світовий досвід показує, що підвищення конкурентноздатності промислових підприємств здійснює безпосередній вплив на подальший розвиток економіки країни.

Проте, додав він, на даний час цей процес гальмується низкою проблем, таких як: постійний ріст цін на енергоносії та комплектуючі матеріали; значне фізичне зношення і моральне старіння основних засобів; недостатність оборотних коштів на технічне переоснащення та модернізацію виробництва; високі кредитні ставки, що роблять кредитні кошти недосяжними для вітчизняних підприємств; недостатня кількість кваліфікованих робітничих кадрів, що спричинено виїздом робітників за кордон та зниженням ролі й престижу робітничих професій серед молоді; недосконалість законодавства у сфері надрокористування з питання отримання спецдозволів тощо. Відтак, все це опосередковано призводить до перенасичення внутрішнього ринку менш якісною, проте дешевшою продукцією з-за кордону.

Посадовець відмітив, що для того, щоб область не була залежною від різних форс-мажорних обставин та могла більш гнучко реагувати на коливання економіки, пріоритетним повинен стати розвиток харчової промисловості, машинобудування, металургійного виробництва, виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції тощо.

” Ми пишаємося підприємствами-найбільшими експортерами в області: ПАТ «Укрелектроапарат», ТОВ «Преттль-Кабель Україна», ТОВ «СіріусЕкстружен», ТОВ «Славутський комбінат «Будфарфор», ДП «Новатор», підприємства групи ТОВ «Красилівмаш», ТОВ «Модуль-Україна», ТОВ «ЮВЕНТА», ТОВ «МАНН+ХУММЕЛЬ ФТ УКРАЇНА» та іншими. Всі вони демонструють на закордонних ринках здатність наших вітчизняних підприємств виробляти конкурентоспроможну продукцію, характеристики якої не лише не поступаються, а й в деяких випадках навіть перевершують закордонні аналоги”, – сказав Володимир Ілліч.

Також він проінформував, що щороку облдержадміністрацією організовуються регіональні форуми. Так, 14 листопада у м. Хмельницький заплановано провести один з них –Хмельницький регіональний форум в рамках проведення Другого українського індустріального тижня. На таких заходах до діалогу запрошуються керівники потужних промислових підприємств, внаслідок чого вдається виокремити низку основних проблем, що перешкоджають провадженню ними діяльності, підвищенню їх конкурентноздатності, а, відповідно, й подальшому розвитку.

Володимир Кальніченко висловив сподівання, що озвучені сьогодні пропозиції щодо можливих шляхів подолання нагальних проблем промислового сектору області будуть враховані Мінекономрозвитку при розробці проекту Стратегії розвитку промисловості та відповідного Плану заходів до неї.

В продовження засідання, Голова правління Володимир Постовий виступив з доповіддю про досвід роботи АТ «Гіпсовик», яке  займається виробництвом вапна та гіпсових сумішей, а також зупинився на актуальних питаннях надкористування.

З інформацією про трудову міграцію та детінізацію  трудових відносин на Хмельниччині виступила директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська.

Про стан та перспектив попиту і пропозиції робочої сили на локальному ринку праці в контексті діяльності Хмельницької регіональної служби зайнятості окреслив директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Так, у січні-жовтні 2019 року кількість тимчасово вільних робочих місць і вакантних посад, заявлених підприємствами, установами, організаціями Хмельницької області, становила 31,1 тис., що становить 106,4% від кількості вакансій у січні-жовтні попереднього року.

Майже кожна четверта вакансія пропонується на підприємствах у переробній промисловості і кожна п’ята – в сільському, лісовому, рибному господарстві, 15% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 9% – у державному управлінні й обороні, 7% – транспорті,  6% – у сфері освіти, по 4% – у будівництві та охорони здоров’я, наданні соціальної допомоги. Найбільший попит  спостерігався на кваліфікованих робітників (61%) та посади службовців (25%), решта працівники найпростіших професій.

Найбільшу потребу у працівниках заявляють підприємства міст Хмельницького та Кам’янець-Подільського, а також Шепетівського, Старокостянтинівського, Славутського міста та району, Кам.-Подільського та Красилівського районів.

Серед безробітних, які мали професійний досвід, кожен четвертий раніше працював у  сільському, лісовому та рибному господарстві; 18% – у сфері державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування; 15% – у переробній промисловості; 14% – у оптовій та роздрібній торгівлі, 5% – охорони здоров’я, наданні соціальної допомоги, 3% – в освіті. Спостерігається найбільша пропозиція робочої сили з боку робітників (51%), службовців (35%).

Характерною особливістю територіальної диференціації пропозиції робочої сили у Хмельницькій області є її залежність від демографічних показників, структури населення та особливостей системи розселення. Найбільше значення пропозиції робочої сили на зареєстрованому ринку праці спостерігається у місті Кам’янець-Подільському (2512 осіб), Шепетівському районі та місті (2407 осіб), місті Хмельницькому (2313 осіб), Славутському районі та місті (2048), Дунаєвецькому районі (1955). Найменше значення даного показника у районах із меншою чисельністю населення Віньковецькому (373), Ярмолинецькому (449), Старосинявському (519).

Для збалансування попиту та пропозиції на рику праці важливими є заходи щодо підвищення вартості робочої сили. На сьогодні, середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 5,7 тис. грн. (на відповідну дату 2018 року – 5,0 тис.  грн.), по Україні середній розмір зарплати у запропонованих роботодавцями вакансіях – 6,5 тис. грн. Середня заробітна плата в області за вересень 2019 рік становить 8,6 тис.грн., при цьому середній розмір заробітної плати, з якою безробітні звертаються до служби зайнятості, становить 5,3 тис. грн. (середній розмір допомоги по безробіттю за жовтень становив – 3,3 тис. грн., мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб – 1630 грн., максимальний розмір – 8028 грн.)

Серед районів та міст області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці Красилівського  району – 7,3 тис. гривень, міста Нетішин – 6,9 тис. грн., Хмельницького району – 6,4 тис.грн., міста Хмельницького – 6,2 тис. грн., Полонського району – 6,0 тис. грн.,  Шепетівського району та міста – 5,8 тис. грн.,  Кам.-Подільського району – 5,7 тис. грн.,  Ярмолинецького района – 5,5 тис. грн. В решті – середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 5,4 тис. грн. до 4,5 тис. гривень (у Чемеровецькому районі).

14.11.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбулися навчання на хімічно-небезпечному об’єкті

 

З метою удосконалення навичок керівництва та обслуговуючого персоналу, 13 ДПРЧ ГУ ДСНС, керівників аварійних служб району у приведенні підпорядкованих органів управління, сил та засобів в готовність до дій за призначенням щодо ліквідації надзвичайних ситуацій 14 листопада було проведено комплексне тактичне навчання по реагуванню на надзвичайні ситуації техногенного характеру  ПП «Ізяславмолпродукт».

Відповідно до тактичного задуму, внаслідок розгерметизації системи компресорної з зрідженим аміаком сталося витікання НХР з послідуючим її випаровуванням. Утворилася хмара, яка рухається в напрямку житлового масиву.  Серед працюючого персоналу є постраждалі. Створилася загроза розповсюдження хмари НХР у напрямку житлового сектору.

Працівники об’єкту сповістили про подію керівництво, повідомили екстрені служби району та вжили першочергових заходів щодо мінімізації наслідків надзвичайної ситуації. Невдовзі до місця події прибули працівники оперативно-рятувального підрозділу, швидкої медичної допомоги, Ізяславського відділення національної поліції та представники інших екстрених служб міста. Рятувальники евакуювали з осередку події умовних постраждалих, провели розвідку та здійснили ліквідацію наслідків аварії, медики надали першу домедичну допомогу ураженим та організували їх транспортування до лікувального закладу, працівники поліції забезпечили громадську безпеку та охорону території. Кожен учасник виконав покладені на нього завдання.

Після завершення тренувань були підбиті підсумки, вказані основні напрямки роботи під час проведення подібних аварійно-рятувальних робіт та наголошено на необхідності тісної взаємодії між усіма службами цивільного захисту.

14.11.2019 р.

Ізяславський  РС ГУ ДСНС

 у Хмельницькій області

 

«Питання розвитку територій на контролі у влади», - Павло Ковальчук

 

13 листопада перший заступник голови райдержадміністрації  Павло Ковальчук провів робочу нараду за участі  завідувачки сектором житлово-комунального господарства райдержадміністрації Тамари Камінської, начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації  Володимира Ткачука, Радошівського і Лютарського сільських голів, представника громадськості села Сохуженці Тернавської сільської ради Б. Грищука  щодо розвитку сільських територій, водопостачання, ремонту доріг та належного виконання органами місцевого самоврядування делегованих повноважень.

Підняті в ході наради питання, зауваження та пропозиції  зводяться до прийняття негайних рішень та дій з боку усіх сторін.

Протягом дня  члени робочої групи провели обстеження окремих ділянок доріг, які потребують негайного ремонту на дорогах Корець-Славута-Антоніни та  Камянка-Шепетівка

Першим заступником голови районної державної адміністрації Павлом Ковальчуком  було дано відповідні доручення структурним підрозділам райдержадміністрації, підготовлено листи до Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області та Облавтодору щодо проведення термінового ремонту окремих ділянок вказаних доріг та запропоновано сільським радам взяти участь у співпраці та співфінансуванні.

Питання, підняті під час робочої зустрічі, перебувають на особистому контролі першого заступника голови райдержадміністрації.

14.11.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Хмельницькі аудитори попередили порушень у сфері закупівель

 на суму понад 243 млн грн протягом січня - жовтня 2019 року

 

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом січня-жовтня провели моніторинг 319 процедур закупівель товарів, робіт та послуг (без виходу на об’єкт контролю), загальною вартістю понад 1 млрд грн.

За результатами таких заходів державного фінансового контролю публічних закупівель аудитори попередили порушення на загальну суму понад 243 млн грн.

Зокрема, через виявлені порушення при здійсненні процедур публічних закупівель відмінено торги у 135 випадках на суму понад 215 млн грн та розірвано 31 вже укладених договорів на суму понад 28 млн грн.

Загалом за результатами моніторингу закупівель як превентивного заходу замовниками усунуто порушень у сфері закупівель за висновками, наданими аудиторами, на суму понад 800 млн грн.

14.11.2019 р.

    Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

 

Відбулося засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню пільг, житлових субсидій та соціальних виплат

 

У районній державній адміністрації (на базі управління соціального захисту населення) відбулось засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню пільг, житлових субсидій та соціальних виплат Учасники засідання розглянули заяви громадян на призначення субсидій за сплату комунальних послуг, у яких вирішення даного питання згідно чинного законодавства потребувало комісійного розгляду через певні особисті життєві обставини заявників. За результатами розгляду комісія винесла відповідні рішення.

Головою комісії, заступником голови райдержадміністрації Володимиром Левченком, в ході засідання було зазначено, що починаючи з листопада 2019 року українці будуть отримувати квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг та субсидій. Це пов’язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який вступив в силу з 1 жовтня 2019 року.

Відтепер пільга надається у грошовій формі органами соціального захисту населення.

Розраховані суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року.

У зв’язку з чим, управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації, рекомендовано забезпечити проведення відповідної роз’яснювальної роботи серед отримувачів субсидій. У разі  звернутися до органу соціального захисту населення  громадян для уточнення інформації – надавати повну інформацію запитувачу. 

13.11.2019 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

До Дня пам’яті жертв голодоморів

Інформаційна кампанія «Пам’ять, що рятує: голоси правди»

 

Анатолій Дімаров

 

Анатолій Дімаров (1922-2014) народився на хуторі Гараськи на Полтавщині у заможній родині місцевого вчителя. Їх розкуркулили, батьки змушені були розлучитися. Щоб вберегти дітей від репресій, мати змінила їм прізвище.

Анатолій був одним із перших письменників у підрадянській Україні, хто почав писати про колективізацію, розкуркулення, Голодомор. За роман "Біль і гнів" удостоєний Шевченківської премії. 

Своє справжнє прізвище Гарасюта назвав тільки після відновлення незалежності України.

Згадує Анатолій Дімаров - письменник, мемуарист, Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка:

"Шкодую, що в такий страшний час жив, коли не можна було правду писати, що був оцим вовком поміж червоними прапорцями. Колись Григір Тютюнник сказав, що в нас уже всередині цензор сидить, і поки ми його не повісимо, справжніми письменниками не станемо...".

#ГолосиПравди   #Голодомор86  #Holodomor86

14.11.2019 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті

 

 

Відбувся II тур півфіналу заочного конкурсу поетичних творів «Професія моєї душі»

12 листопада відбувся II тур-півфіналу заочного конкурсу поетичних творів «Професія моєї душі» серед учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Ізяславського району, які взяли участь у першому турі конкурсу.

Автори робіт, які були представлені на конкурс, дотримались всіх конкурсних вимог, а це і оригінальність творчого задуму, рівень розкриття омріяної професії, краса літературного слова. Хоча серед усіх представлених поезій, які презентувалися, члени конкурсної комісії змушені були визначити єдиного переможця, на увагу заслуговують усі поетичні твори.

У підсумку, за колективним рішенням конкурсної комісії, до складу якої входили представники Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Архипюк О.С., провідні фахівці з профорієнтації Франчук Т.О., Волинець О.А., заступник директора Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва Лех Т.І., методист з виховної роботи Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва Хмиз Л.І., а також психолог Самчук О.А. і керівник літературного гуртка та гуртка журналістики Ткачук О.М., перше місце посіла робота учня 9 класу М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ст. Резнікова Івана, яка представлена до участі у фіналі.

Друге місце отримала учениця Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука Білоус Софія.

Третє місце дісталось учениці Клубівського ліцею імені Героя України Олега Берлізовій Анастасії.

Сподіваємось, що проведений захід сприятиме професійному самовизначенню молоді, формування свідомого підходу до вибору професії та підтримці творчих особистостей.

Щиро вітаємо переможця та учасників конкурсу.

13.11.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості  

 

Десятий тур Чемпіонату ДЮФЛ!

 

12 листопада на стадіоні Ізяславської ДЮСШ відбувся десятий тур Чемпіонату дитячо-юнацької футбольної ліги Хмельницької області з футболу 2019-2020 р. р. серед юнаків 2005-2006 р.н.

Матч пройшов між командами ДЮСШ Ізяслав та ДЮСШ КДЮСШ-Еліта-Буд (Нетішин). Команду Ізяславської ДЮСШ представляли вихованці під керівництвом Віктора Рибачка.

Під час гри учасники показали відмінну майстерність, фізичну готовність та волю до перемоги. Обидві команди були гідними одна одної, проте в даній грі перемогу здобула команда КДЮСШ-Еліта-Буд (Нетішин) із рахунком 3:2.

Попереду у наших вихованців ще одна гра осіннього сезону, тому бажаємо їм натхнення, успіху, бажання та сили у наступному матчі.

13.11.2019 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

 

До 130-річчя від дня народження ОСТАПА  ВИШНІ

 

ОСТАП ВИШНЯ (ПАВЛО ГУБЕНКО)

(1889-1956)

 

 Остап Вишня (справжнє ім’я — Павло Михайлович Губенко) народився 13 листопада 1889 р. на хуторі Чечва біля містечка Грунь на Полтавщині (тепер Охтирський район Сумської області). Закінчив початкову, потім — двокласну школу в Зінькові. Навчався в Київській військово-фельдшерській школі, яку закінчив у 1907 р.

Працював фель­дшером: спочатку — в армії, а згодом — у хірургічному відділі лікарні Південно-Західної залізни­ці. 1917 р. вступив до Київського університету на історико-філологічний факультет, але навчання не закінчив. Натомість розпочав журналістську та літературну роботу.

З 1919 р. почав писати фейлетони. Цього ж 1919 р. разом з іншими ентузіастами українського відродження потрапляє до Кам’янця-Подільського, звідки повертається навесні 1920 р. Восени журналіста заарештовують, але ніяких доказів вини не знаходять, тому у квітні 1921 р. П.Губенка випускають із в’язниці.

Псевдонім Остап Вишня з’явився в літературі у 1921 р. Новий письменник-дотепник став ві­домий усій Україні. Літературна спадщина Вишні — це насамперед тисячі гуморесок у щоденній пресі на всі теми дня — усмішки, або «реп’яшки», як назвав їх сам автор. На вимогу читачів їх видавали окремими збірками. До початку 1930 р. тираж книжок Вишні доходив до 2 мільйонів примірників, нечуваної тоді цифри.

У грудні 1933 р. Остапа Вишню знову заарештовано. Його було звинувачено у підготовці те­рористичного акту. Письменника засудили до смертної кари, але потім вирок замінили десятьма роками ув’язнення в північних таборах. Його письменник відбував у Чиб’ю Ухто-Печорського табору. Остапові Вишні пощастило вижити. Тільки у 1944 р. він повертається додому і продовжує писати.

Помер Остап Вишня у 1956 році.

Остап Вишня — письменник-гуморист. Упродовж життя написав близько двох із половиною тисяч творів: це гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади. Започа­ткував у літературі новий жанр — усмішку (різновид гумористичного оповідання, у якому оповідь про події була короткою, точною, дотепною і доброю).

Провідна тема всієї творчості письменни­ка — розвінчання вад людини і суспільства.

13.11.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

До Дня пам’яті жертв голодоморів

Інформаційна кампанія «Пам’ять, що рятує: голоси правди»

 

Анастасія Лисивець

 

Згадує Анастасія Лисивець (1922-2011) - свідок Голодомору 1932-1933 років, авторка спогадів "Скажи про щасливе життя…".

Анастасія Лисивець народилася і пережила Голодомор в містечку Березань на Київщині. Десятирічною дівчинкою втратила майже всю родину від голоду. 

У своїх споминах "Скажи про щасливе життя…" описала своє дитинство під час Голодомору:

"Днi ставали все тяжчими й тяжчими. Хоч до жнив, до першого спiлого колоска, до першої паляниці час скорочувався, та сили ставало все менше й менше i ми всi вже думали, що помремо. 

Спочатку боялися, що не вистачить дощок у полику для трун на всіх, а потiм перестали й цього боятися, нам стало байдуже. Ми не боялися бiльше смертi, ми хотіли, страшенно хотiли їсти".

#ГолосиПравди #Голодомор86 #Holodomor86

13.11.2019 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті

 

Поїздка на ХАЕС

 

Вже стало доброю традицією щорічне відвідування учнями 10-11 класів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука № 5, гімназія» території Хмельницької АЕС у м.Нетішин.

12 листопада на екскурсію до ХАЕС їздили учні 11-Б класу разом із своїм класним керівником. День виявився чудовим, сонячним і тому можна було сповна насолодитися поїздкою. Для подорожі, як завжди, був виділений комфортний автобус з обслуговування ХАЕС, на території самої ж станції зустріла приємний гід.

В актовій залі адміністративного приміщення був представлений фотоколаж території ХАЕС, історії будівництва об’єкта. Також відвідувачі були приємно вражені виставкою малюнків учнів міста та району на тему: «Чиста енергія – чисте життя». Переглянули документальний фільм про АЕС, дізналися певні подробиці щодо будівництва і експлуатації реакторів – з чотирьох запланованих лише два робочі (до речі, їхньої енергії вистачило б для шести областей України, але вся вона іде в загальну мережу); два інші – недобудовані. 2018/2019 рік – рік планового ремонту працюючих реакторів, саме ж функціонування їх розрахована на 30 років.

Екскурсовод детально розповіла про специфіку роботи на режимному об’єкті, спеціальному поділі його території, охорони її та обслуговування.

Виявляється, на ХАЕС працюють 5200 спеціалістів різнорівневої обслуги; самі ж реактори мають 5 ступенів захисту, можуть витримати 9-бальний землетрус і різний удар від падіння на них літака.

Щодо екології – забруднення немає, радіаційний фон - в межах норми. Сучасні очисні технології забезпечують чисте повітря і воду; не Нетішинському водосховищі живуть лебеді, дикі качки, є чимало риби.

На берегах господарюють місцеві будівники – бобри, а ці тварини обирають лише чисту територію.

З оглядового майданчика учні мали змогу оглянути територію блоків № 1 та № 2 АЕС, електромережу, якою струмує утворена енергія, водоочисні споруди, водосховище. Велич, числа, потужність – вражаючі!

Не менш цікавим було відвідування міського краєзнавчого музею, численні і сучасні експозиції якого представили історичну і культурну пам'ять Нетішина-міста, яке утворилося шляхом об’єднання території двох  колишніх сіл.

День пролетів швидко. Усі присутні були вражені новизною і обсягом інформації, дружнім ставленням і, взагалі, приємною подією – поїздкою на ХАЕС.

13.11.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

До Дня пам’яті жертв голодоморів

Інформаційна кампанія «Пам’ять, що рятує: голоси правди»

 

Артур Кестлер

 

Артур Кестлер (1905-1983) – британський письменник і журналіст, уродженець Угорщини єврейського походження. Найбільш відомий його роман "Ніч ополудні" (1940) про епоху "великого терору" у СРСР 1930-х років.

Спогади Артура Кестлера, що увійшли до книги "Йог і комісар", 1945 р.

"Зиму 1932-33 років я прожив переважно в Харкові, тодішній столиці України. Це була катастрофічна зима після першої хвилі колективізації землі; селяни винищували свою худобу, палили або ховали хліб і вмирали з голоду і тифу.

Кожен ранок, читаючи харківський "Комуніст", я знаходив статистику виконаних і перевиконаних планів, зведення про змагання ударних бригад на заводах, про нагородження орденом  Червонoгo прапора, про грандіозні нові роботи на Уралі, фотографії показували або молодих людей, які завжди сміялися і завжди носили прапори, або мальовничих людей похилого віку з Узбекистану, що завжди сміються і завжди знають азбуку. Жодного слова про місцевий голод, епідемії, вимирання цілих сіл…".

#ГолосиПравди #Голодомор86 #Holodomor86

12.11.2019 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті

 

Візит вихованців  13 Ізяславського НВК «ЗОШ І ст.- ясла-садок №7» до державної пожежно-рятувальної частини

 

12 листопада, у рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності, 13 державну пожежну-рятувальну частину Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області відвідали вихованці Ізяславського НВК «ЗОШ І ст.- ясла-садок №7».

Головним завданням даного заходу стало ознайомлення і навчання дітей основних правил пожежної безпеки, роз'яснення питання безпечної життєдіяльності населення.

Рятувальники розпочали захід з ознайомлення дітей із діяльністю служби порятунку «101», розповіли їм також і про види небезпеки природного та техногенного характеру, які є в сучасному світі.

Фахівці звернули особливу увагу дітей на дотримання правил безпечної поведінки всюди: у школі, вдома чи на прогулянці. Також із захопленням спостерігали учасники заходу за тим, як рятувальники демонстрували засоби пожежогасіння та оснащення, за допомогою якого їм доводиться ліквідовувати різні надзвичайні ситуації.

12.11.2019 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

 

Звернення Президента України Володимира Зеленського стосовно впровадження прозорого ринку землі в Україні

12.11.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

«Пам’ять, що рятує: голоси правди»

(Стартувала інформаційна кампанія до Дня пам’яті жертв Голодомору)

 

Український інститут національної пам’яті розпочав інформаційну кампанію до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. 

Цього року вона присвячена окремим історіям людей, які не мовчали про Голодомор. Гаслом кампанії є «Пам’ять, що рятує: голоси правди». 

Комуністичний режим робив все, щоб голоси правди про Голодомор-геноцид 1932-1933 років змовкли.

Втім голоси тих, хто доносив правду, не затихли. Спочатку вони зазвучали в західному світі, завдяки сподвижницькій праці української діаспори, небагатьох західних істориків та журналістів, а після здобуття Незалежності, і в Україні. 

«Проєкт «Пам’ять, що рятує: голоси правди» – це спроба почути ці голоси, власне, лише окремі голоси із мільйонів, що розкривають різні аспекти Голодомору, а разом створюють загальну картину цього злочину комуністичного режиму. Голоси про розкуркулення та колективізацію, стратегії виживання та людяність у нелюдяний час, про страждання та скорботу, страх та надію, про злочин і про боротьбу. Це голоси людей правди і тих хто вистояв, кого не зламав Голодомор. І сьогодні ці голоси правди нагадують нам, що народ який вистояв у Голодоморі уже ніщо і ніхто зламати не зможе», – пояснює заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.

Інформаційна кампанія має хештеги: #ГолосиПравди,  #Голодомор86 , #Holodomor86.  

Довідка

Голодомор –  акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р. Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря, М.Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.

12.11.2019 р.

За матеріалами Українського інституту  національної пам’яті

 

На Ізяславщині відбувся районний етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика

9 листопада в День української писемності та мови на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» відбувся районний етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
            Метою конкурсу є піднесення престижу української мови, популяризація її серед молоді.
            Для учнів закладів загальної середньої  освіти конкурс проходить у чотири етапи: шкільний, районний, обласний, підсумковий.
            Цього року у районному етапі ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика взяло участь майже 180 учнів 3-11 класів закладів загальної середньої освіти району, переможців шкільних етапів.
           За правилами конкурсу - студенти вишів беруть участь у трьох етапах: у закладі вищої освіти, в обласному та підсумковому етапах. Для курсантів закладів вищої військової освіти Збройних Сил України і ліцеїстів військових ліцеїв Конкурс проходить відповідно до наказу Міністерства оборони України.
  
        Учасниками підсумкового етапу Конкурсу стають переможці попереднього етапу, які посіли 1-3 місця, у таких категоріях: учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти (27 учнів, по 3 особи в кожній паралелі); учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти (3 особи, незалежно від курсу); студенти закладів фахової передвищої освіти (3 особи, незалежно від курсу); студенти закладів вищої освіти (3 особи, незалежно від курсу).
            Переможцям конкурсу, які посядуть перші місця в зазначених вище категоріях, призначатимуться стипендії президента України.
11.11.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Шановні працівники культури і мистецтв Ізяславського району!

Сердечно вітаю Вас із професійним святом - Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва.

У цей день ми вшановуємо тих, хто творами народного мистецтва прославляє на весь світ українську землю та збагачує духовну скарбницю нашого народу. Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту.

Ваш повсякденний внесок у справу збереження національної культурної спадщини, розвиток народної творчості, збагачення мистецьких надбань України дарує суспільству радість спілкування із світом краси.

Вагомий внесок у відродження національної культури вносять численні аматорські об’єднання. Щира вдячність за Вашу благородну подвижницьку працю.

Всім працівникам культури та майстрам народної творчості бажаю здоров’я, успіхів у професійній діяльності, невичерпної енергії, незгасаючого прагнення до самовдосконалення, творчого натхнення та щастя.

 

З повагою,

перший заступник голови районної державної адміністрації Павло КОВАЛЬЧУК

 

 

Ми не перевіряємо грамотність, а єднаємося навколо мови!

(Ізяславщина долучилась до написання XІХ  диктанту національної єдності)

 

8 листопада, напередодні Дня української писемности та мови, жителі Ізяславщини, разом з усією Україною долучились до  участі у написанні ХІХ диктанту національної єдності.  

Центральною  локацію для написання диктанту в Ізяславському районі став конференц-зал Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія». Все, що необхідно, – бажання, аркуш паперу та ручка. Цього року основним гаслом радіодиктанту як завжди  стало - #ПИШЕМОРАЗОМ. Тому до його написання в центральній локації Ізяславщини, долучилися і лідери учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти міста Ізяслав і дорослі. Серед дорослої частини тих, хто писав диктант, були люди різних професій: державні службовці, бібліотекарі, ІТ-шники, педагоги, працівники служби пробації, працівники соціальної сфери, бухгалтери, керівники, психологи, журналісти, тощо. До написання диктанту також долучились керівники району та міста - перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, керуюча справами районної ради Леся Божко, керуючий справами виконавчого органу Ізяславської міської ради Олександр Цись.

Цей захід вже дев’ятнадцять  років єднає українців, як у нашій країні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто шанує рідне слово і плекає рідну мову.

Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук розповів про історичний процес  розвитку української мови. Окремо він зупинився на історії радіодиктанту. Зокрема він представив усім постійного учасника написання диктанту, переможця першого диктанту – співробітника Ізяславської районної громадсько-політичної газети «ЗОРЯ НАДГОРИННЯ» Сергія Охремчука.

За традицією диктант диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. До слова, текст диктанту «Від берести – до “цифри”» — авторський і створений на замовлення Українського радіо спеціально до Дня української писемности та мови.

Перед початком диктанту Олександр Авраменко повідомив: «Я можу сказати, що це буде пізнавальний текст. Але я відчуваю шалену відповідальність, оскільки маю, склавши текст, догодити дитині і дорослому, чоловікам і жінкам, українськомовним і російськомовним. Тому надзвичайно важко підготувати такий текст, який принаймні не дратуватиме, а бажано, щоб він був і пізнавальний, і позитивний, і якісь функції ще, чи естетичні, чи патріотичні, чи ще якісь виконував».

Як зазначила кураторка акції Аліна Акуленко, основна мета диктанту: єднання навколо мови. «Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб», - сказала вона.

Радіодиктант — це дуже простий і доступний кожному жанр колективної творчості. Бо він єднає усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу. Бо він дарує особливе відчуття причетності до творення спільної справи. Бо писати радіодиктант можна будь-де і будь з ким! Бо радіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожному розділовому знакові. Про це можна багато писати, але радіодиктант — це те, що варто хоча б один раз НАПИСАТИ.

Власне сам диктант «Від берести – до «цифри» налічував близько півтори сотні слів і складений відповідно до всіх приписів і норм українського правопису.    

Знаково, в ході написання диктанту єдності, прозвучало сьогодні заключне: «… живе слово … єднає нас в українську родину».

Як зазначили учасники  написання диктанту, що ця подія  стала не лише перевіркою знань української мови, а й певним стимулом завжди спілкуватися державною мовою, постійно її вивчати, популяризувати та берегти як символ могутньої української держави.

Особливістю цьогорічного диктанту стало те, що   правила радіодиктанту національної єдності зазнали змін. Після завершення написання організаторами  диктанту в центральній студії було зроблено паузу, щоб охочі змогли надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо. Далі Олександр Авраменко провів своєрідну «роботу над помилками». І кожен самостійно перевірив свої знання.

Минулого року радіодиктант національної єдності написали 32779 людей, з них без помилок – 313.

Крім локації із написання диктанту національної єдності на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» фактично у кожному закладі освіти району було організовані власні локації, у яких взяли участь чимало учнів та педагогів.

ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ; РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

08.11.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Запрошуємо на 19-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності!

 

До Дня української писемності та мови Українське радіо щорічно проводить Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Основна мета диктанту: єднання навколо мови. Радіодиктант — не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.

Цю унікальну акцію Національна радіокомпанія України започаткувала ще 2000 року. Відтоді щороку українці — від великого до малого — можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще — продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків.

Як правило, текст для радіодиктанту замовляють спеціально, складається він близько із 150 слів. У ньому немає авторських знаків чи суперечливих орфограм. Але при тому їхня загальна кількість дуже велика, тому написати радіодиктант без помилок непросто. Диктор читає його в прямому ефірі двічі.

Початок акції — 8 листопада 2019 р. об 11:00 год.

Кожен бажаючий пошановувач української мови може долучитись до написання диктанту: вдома, на робочому місці, з колегами, з друзями, тощо. Фактично у кожному закладі загальної середньої освіти району будуть облаштовані власні локації. Основною ж локацією, де писатимуть радіодиктант, в Ізяславському районі стане приміщення конференц-зали Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія». Тут зберуться лідери учнівського самоврядування закладів освіти міста та представники органів влади й місцевого самоврядування Ізяславщини.

Об 11:20 год. у прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику, 26 читатиме диктант відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор внесе у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

2019 року правила радіодиктанту національної єдності зазнають змін. Вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання. За цей час (11:45-12:00) охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо (rd@nrcu.gov.ua).

Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошено конкурс на найкращі твори про написання диктанту (для тих, хто віддає перевагу традиційному листуванню). Твір із диктантом треба надіслати поштою протягом 2-х днів (до 11 листопада) на адресу: 01001, Київ, Хрещатик, 26 (помітка «на конкурс»). 10 найкращих робіт будуть нагороджені заохочувальними призами.

З 12:00 год. до 12:15 год. в прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко проведе роботу над помилками.

Радіодиктант — це дуже простий і доступний кожному жанр колективної творчості. Бо він єднає усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу. Бо він дарує особливе відчуття причетності до творення спільної справи. Бо писати радіодиктант можна будь-де і казна з ким! Бо радіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожному розділовому знакові. Про це можна багато писати, але радіодиктант — це те, що варто хоча б один раз НАПИСАТИ.

Приєднуйтеся! Ми не перевіряємо грамотність, а єднаємося навколо мови!

 

Що?

Всеукраїнський диктант національної єдності


Коли?

8 листопада 2019 року, початок об 11:00 год., текст звучатиме об 11:20 год.

 

Працівників культури та майстрів народної творчості Ізяславщини привітали з професійним святом

 

8 листопада в Ізяславському районному будинку культури відбувся урочистий захід на честь святкування Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

На захід завітали працівники   сфери культури  та майстри прикладного мистецтва з усіх куточків Ізяславського району, щоб обмінятися привітаннями з колегами.

Завідувач сектору культури районної державної адміністрації Марія Кучерук щиро привітала колег зі святом й відмітила: «В Україні впродовж року відзначається близько 280 свят і всі вони супроводжуються роботою саме працівників культурної сфери життєдіяльності. Ми даруємо людям духовне задоволення, щастя й радість, просуваючи саме українську культуру, яка є унікальною, колоритною й оригінальною. Бажаю усім натхнення на створення нових шедеврів, вдячністю за які буде людська прихильність».

«Саме культура створює духовність людини і подяку вам за вашу роботу, яка для людей є святом, неможливо виразити ні піснею, ні танцем. Мистецтво як прояв культури в нашому житті – це відпочинок, змога насолодитися тим, чого прагне власна душа. Кожна людина сама обирає для себе вид такого відпочинку: театр, кіно, вишивання, малювання, танці чи спів тощо, але об’єднує всі ці заняття їх націленість на розвиток людини як особистості. Тож нехай наша українська культура завжди майорітиме своєю самобутністю серед світової культурної спільноти», - наголосив у своєму вітальному слові    заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

Вітаючи працівників закладів культури із професійним святом голова районної ради Сергій Шлегель наголосив: «Українська культурно-мистецька сфера має давні традиції, а її унікальна спадщина давно славиться у світі. Ціла плеяда українських митців збагатила світову культуру неперевершеними музичними, літературними, скульптурними, архітектурними, живописними творами та інсталяціями, чудовим пісенним чи хореографічним виконанням. Українські ж майстри народного мистецтва славляться неперевершеною майстерністю відтворення та переосмислення самобутніх народних мотивів».

Також працівників галузі привітали: голова районної громадської організації учасників АТО Володимир Павлюк, представник районної ради Організації ветеранів України Володимир Кізіменко, голова райкому профспілки працівників культури Тетяна Хом’як.

Окрім теплих слів на адресу працівників культури й майстрів народної творчості, Володимир Левченко, Сергій Шлегель та Марія Кучерук вручили відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, сектору культури райдержадміністрації групі працівників галузі.

          Довідка.

Щорічно 9 листопада, починаючи з 2014 року, в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Спочатку це свято було встановлено в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000 під назвою «Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва» і  відзначався 23 березня.

Потім, у 2011 році, був перенесений на третю неділю травня, а Указом Президента №717/2013 від 30 грудня 2013 року святкування було встановлене на 9 листопада, щоб відзначати його спільно з Днем української писемності та мови.

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва був заснований з метою відзначення вагомого внеску працівників культури і любителів у відродженні української національної культури, розвитку народної творчості, активній культурно-просвітницькій діяльності.

08.11.2019 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Оновлення Угоди про асоціацію, посилення співпраці з ЄС в енергетиці, «цифрі» та кібербезпеці, офіси євроінтеграції та тренінги для держслужбовців: основні результати засідання Комітету асоціації Україна – ЄС

 

В Брюсселі (Королівство Бельгія) завершилося засідання 5-го Комітету асоціації Україна-ЄС.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба за результатами засідання та низки своїх двосторонніх зустрічей зазначив, що наступним кроком для закріплення та формалізації цих результатів  стане засідання Ради асоціації Україна-ЄС, що відбудеться незабаром  у Брюсселі.

«Головне, чого ми прагнемо і в чому нас підтримують наші європейські партнери – це пришвидшення інтеграції з ЄС в тих сферах, де її відчують українські громадяни та український бізнес. Хочемо якнайшвидше отримати «промисловий безвіз» для українських промислових товарів, спрощення митних процедур та умов ведення бізнесу, наближення наших ринків та основних сфер життя до європейських норм та правил», – сказав Дмитро Кулеба.

Як розповіла голова української делегації, в.о. Генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції КМУ Юлія Гаряча, делегації, яка складалася з представників понад 20 міністерств та відомств, вдалося досягти гарних результатів засідання Комітету асоціації. «Ми вийшли на повне порозуміння щодо пріоритетів, над якими будемо працювати спільно з партнерами. Також ухвалили рішення щодо залученості генеральних директоратів Європейської Комісії до процесу оновлення Угоди про асоціацію в пріоритетних сферах  на постійній основі. Це і є інструмент реальної секторальної інтеграції України до ринків ЄС»,  – зазначила Юлія Гаряча.

Сторони домовились докласти зусиль щодо результативного проведення майбутнього засідання Ради асоціації для сприяння секторальній інтеграції України до ЄС у сферах цифрового ринку, енергетики, юстиції, свободи та безпеки, митниці, а також сприяння започаткуванню переговорного процесу щодо угоди  ACAA (Угода про відповідність та прийнятність промислової продукції, т.зв. «промисловий безвіз»).

ЄС та Україна досягли порозуміння щодо оновлення Угоди про асоціацію у пріоритетних секторах  відповідно до останніх змін законодавства ЄС та сучасного стану двосторонньої співпраці, аби посилити моніторинг процесу наближення українського законодавства до законодавства ЄС.

Сторона ЄС вітає ініціативи України щодо формалізації нового порядку  денного у сфері юстиції, свободи та безпеки та внесення нового Додатку до однойменного розділу Угоди. Правові аспекти реалізації, включаючи досягнення принципової згоди щодо обсягу запропонованого Додатку на засіданні Ради асоціації, будуть опрацьовані найближчим часом.

Сторона ЄС зацікавлена ​​у започаткуванні регулярного двостороннього діалогу з питань кібербезпеки. Більше того, сторона ЄС готова розпочати дослідження щодо гібридних ризиків для України, як тільки Україна прийме цю пропозицію.

Сторона ЄС погодилася сприяти вирішенню практичних питань, пов’язаних із впровадженням оновленого Додатку XXVII до Угоди про асоціацію («енергетичний» додаток), і привітала в цьому контексті  проект керівних настанов  щодо імплементації Додатку XXVII, підготовлених та поданих українською стороною.

Українська сторона висловила особливу зацікавленість у партнерстві з ЄС щодо просування нової ініціативи Європейської Комісії – “Нової зеленої угоди” (New Green Deal).

Сторона ЄС погодилася підписати Спільну авіаційну угоду та змінити її згодом відповідно до пропозицій української сторони.

Сторона ЄС також вітає українську ініціативу щодо сприяння регіональному виміру європейській інтеграції в Україні, зокрема, створення офісів європейської інтеграції в областях в якості центрів, спрямованих на максимальне залучення регіонів до проектів та програм ЄС зі сфер освіти, науки, культури, бізнесу.

Європейські партнери поінформували про виконання запиту України щодо проведення тренінгів для українських державних службовців у Коледжі Європи. Вони підкреслили, що необхідний бюджет для цієї ініціативи вже передбачено, практичні кроки щодо її реалізації вже здійснюються.

Сторона ЄС також готова розпочати переговори з Україною щодо укладення відповідної Угоди з EGNOS (Європейською службою геостаціонарного навігаційного покриття) про розширення зони обслуговування над територією України, вже підготувавши проект документа.

Партнери з ЄС також вітають значний внесок України в рамках ініціативи Східне партнерство.

08.11.2019 р.

За матеріалами офіційного вебсайту Євроінтеграційного порталу https://eu-ua.org/ 

 

Впевнено йдемо у фінал

 

7 листопада на базі Ізяславської ДЮСШ проходили зональні змагання обласної Спартакіади серед ДЮСШ системи освіти (в залік Гімназіади) 2019 року з волейболу серед юнаків. У нашу зону входили такі команди: Ізяславська ДЮСШ, Білогірська ДЮСШ, Славутська ДЮСШ та Теофіпольська ДЮСШ.

Змагання проходили серед юнаків 2002-2004 р. н.. До складу команди входило 12 спортсменів під керівництвом тренерів – викладачів Лобачука Михайла Миколайовича, Пирогівської Ірини Анатоліївни, Кукуріки Олега Віталійовича.

За жеребкуванням у першій грі зустрілись команди Теофіпольської ДЮСШ та Славутської ДЮСШ, у другій грі – Ізяславська ДЮСШ та Білогірська ДЮСШ.

У фінальній частині у боротьбі за 3-4 місце зустрілись команди Славутської ДЮСШ та Білогірської ДЮСШ. Жодна з команд не хотіла поступатись та боролась за кожне набране очко, про що говорить результат гри – 2:1 на користь Славутської ДЮСШ.

За 1-2 місце змагались команди Теофіпольської ДЮСШ та Ізяславської ДЮСШ. Напруга між суперниками тривала від першого забитого гола і до кінця усієї гри. Учасники змагань показали глядачам захоплюючу гру та продемонстрували власну майстерність. Кожний учасник докладав максимум зусиль задля перемоги власної команди. У результаті бажану перемогу здобула команда вихованців Ізяславської ДЮСШ та впевнено проходить у фінал.

Фінальні змагання обласної Спартакіади серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл системи освіти (в залік Гімназіади) з волейболу серед  юнаків  відбудуться  14 листопада  2019 року у с. Голосків.

Вітаємо команду волейболістів з вдалим виступом та бажаємо перемогти у фінальній частині обласної Спартакіади.

08.11.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Зроблено черговий практичний крок по організації відділення гемодіалізу Ізяславської центральної районної лікарні

 

6 листопада перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель ознайомилися із ходом ремонтних робіт в приміщеннях Ізяславської центральної районної лікарні, де планується розміщення відділення гемодіалізу.

Представник підрядної будівельної організації запевнив керівників району, що всі ремонті роботи планується завершити до кінця поточного місяця. По завершенню робіт із ремонту приміщення заплановано придбання відповідного обладнання для відділення.

У ході зустрічі головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій наголосив на тому, що створення на базі Ізяславської центральної районної лікарні відділення гемодіалізу забезпечить якісне надання медичних послуг жителям Ізяславського, Білогірського та Теофіпольського районів, значно зменшивши час доїзду хворих до Шепетівки, де на даний час вони проходять гемодіаліз.

07.11.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості було проведено  навчальний семінар

 

З метою підвищення рівня компетентності фахівців, які виконують функції кар’єрних радників, запровадження нових підходів в роботі, підвищення ефективності та якості надання соціальних послуг клієнтам служби зайнятості 06 листопада  на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості було проведено навчальний семінар за темою: «Підвищення ефективності роботи з клієнтами служби зайнятості в умовах запровадження кар’єрних радників» за участю фахівців Ізяславської, Полонської районних філій та Нетішинської міської філії Хмельницького обласного центру зайнятості.

Відкрив семінар заступник директора Хмельницького обласного центру зайнятості С.Залуський, який ознайомив учасників з основними вимогами роботи служби зайнятості на сучасному етапі.

Для учасників семінару директором М.Літвінчук та заступником директора О.Архипюк було проведено презентацію нових підходів та форм роботи Ізяславської районної філії  щодо надання якісних соціальних послуг клієнтам служби зайнятості в умовах запровадження інституту кар’єрного радника.

Основну частину кущового навчання було відведено практичним зайняттям, розгляду ситуаційних завдань. Спільно з начальником відділу організації працевлаштування Хмельницького обласного центру зайнятості І.Шевель та заступником начальника Л.Каліновської були відпрацьовані практичні завдання щодо правомірності прийняття рішень призначення матеріального забезпечення, проведення розслідування страхових виплат.

07.11.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

 

 

Комплекс заходів від Державної служби зайнятості у разі вивільнення (скорочення) працівників

 

Уже декілька років триває реформа децентралізації. І зараз настає етап, коли структури районних державних адміністрацій (РДА) повинні відповідати новим функціям і завданням. Незважаючи на високу кваліфікацію співробітників РДА та їх внесок у розвиток регіонів, скорочення є непростим, болючим, але необхідним рішенням. Сьогодні прийняття рішень, пов’язаних зі зміною організаційної структури та зменшенням чисельності працівників РДА, є об’єктивною вимогою.

Як в цій ситуації допомагатиме державна служба зайнятості?

· Держава як роботодавець володіє найціннішим капіталом – людським, тому з початком оптимізації структури кожен керівник РДА буде залучати державну службу зайнятості (ДСЗ) для підтримки людей у пошуку роботи.

· З моменту залучення роботодавцем ДСЗ до програми підтримки працівників, що вивільняються, кожен працівник стає клієнтом Служби.

· Завдання нашої Служби – забезпечити кар’єрний супровід кожному співробітникові, який підпадає під скорочення. Кожного клієнта буде супроводжувати свій кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення.

· ДСЗ проведе низку профорієнтаційних заходів, спеціальне діагностичне тестування. Кар’єрний радник спільно зі спеціалістом з профорієнтації індивідуально проконсультують кожного клієнта та нададуть відповіді на усі питання, пов’язані з наступним підбором роботи за результатами профорієнтаційної діагностики та профілювання.

· Проведення підготовчих заходів дозволить скласти профіль клієнта, визначити ті навички, здібності, компетентності, які найкраще вирізняють клієнта серед інших осіб на ринку праці, визначити ступінь мотивації та готовності до змін.

· Після цього розпочнеться супровід у працевлаштуванні, виходячи з індивідуальних потреб клієнта.

Тому, звертайтеся в найближчий центр зайнятості і кваліфіковані фахівці Хмельницької обласної служби зайнятості нададуть вам весь спектр послуг (пошук роботи, проведення професійного навчання, тренінгів, підготовка до започаткування власного бізнесу із залученням найширшого кола стейкхолдерів: бізнесу, профспілок, профільних галузевих асоціацій та новостворених ОТГ).

Відділ інформаційної роботи - Хмельницький обласний центр зайнятості (Україна, 29000, м.Хмельницький, пров. Шевченка,10, тел: +38(0382) 65-74-18, +38(0382)76-46-42, e-mail - khm-ocz@kmocz.gov.ua)

07.11.2019 р.

За матерыалами Хмельницького обласного центру зайнятості

 

Ізяславський інклюзивно-ресурсний центр розпочав роботу у новому приміщенні

 

Із початком листопада, після завершення ремонтних робіт, гостинно у новому приміщенні відчинив двері Ізяславський інклюзивно-ресурсний центр. На його ремонт із районного бюджету було виділено 835,65 тис.грн.

З умовами роботи   закладу 5 листопада ознайомились заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та голова районної ради Сергій Шлегель.

«Це буде новітній заклад, який, я впевнений, виправдає ті завдання, що на нього поклали, і ті сподівання, які висловлюють батьки. Я щиро бажаю всім хто, буде тут працювати, приділяти особливу увагу тим, хто її потребує. Вірю, що в нас усе вийде і ми кожного року покращуватимемо якість наших освітніх послуг», - наголосив під час спілкування із працівниками інклюзивно-ресурсного центру Володимир Левченко.

На базі закладу надаватимуть корекційно-розвиткові та психолого-педагогічні послуги дітям з особливими освітніми потребами від двох до вісімнадцяти років.

Як повідомила директор центру Світлана Гнатюк,  сьогодні у закладі уже працюють п’ять фахівців: 2 вчителі-логопеди, учитель-дефектолог та 2 практичних психологи. Також Світлана Іванівна зазначила, що у штаті центру є вакансія учителя-реабілітолога.

«Переконаний, що у новому приміщенні інклюзивно-ресурсний центр дозволить батькам трішечки по-іншому подивитися на їхню проблему, бо не завжди батьки хочуть визнавати ситуацію і не завжди відправляють своїх діток у компенсуючі групи», – зазначив у ході зустрічі голова районної ради Сергій Шлегель.

Фахівці центру запевняють, що найкраще із подібними проблемами працювати протягом дошкільного віку, тому батькам радять не зволікати. Вони можуть у будь-який день привести свою малечу на консультацію або ж на корекційні заняття.

Інклюзивний центр оснащений відповідними засобами, зокрема, предметно-ігровим і розвивально-корекційним обладнанням. Відповідну допомогу в закладі зможуть отримувати не тільки дітки та їхні батьки, а й педагоги, адже багато дітей із особливими освітніми потребами відвідують загальноосвітні навчальні заклади.

Головна мета створення інклюзивно-ресурсного центру – забезпечення однакових можливостей на здобуття дошкільної та середньої освіти усім дітям.

Серед основних завдань фахівців центру  - розробка рекомендацій щодо програми навчання для  кожної  дитини індивідуально.

Працівники Ізяславського інклюзивно-ресурсного центру запевнили, що готові до співпраці із установами та громадськими організаціями, які діють в нашому районі та опікуються дітьми з особливими потребами. 

 06.11.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Випускників закладів загальної середньої освіти району ознайомлено із правилами проведення ЗНО - 2020

 

Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Про це та все, що пов’язане із проведенням у 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання, говорилося під час проведеного 6 листопада в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» інформаційного заходу, організованого Вінницьким регіональним центром оцінювання якості освіти за підтримки відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.

Про правила проведення ЗНО-2020 випускникам району та відповідальним закладів освіти за організацію ЗНО розповіла представник Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук.

Вона зокрема зазначила, що зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.

Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України.

Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.

Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.

Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.

 

Результати зовнішнього оцінювання використовуються:

· для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;

· як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;

· для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.

 

Результати з певного навчального предмета визначаються за:

· рейтинговою шкалою 100-200 балів – для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»

· критеріальною шкалою 1-12 балів – для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.

Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритої форми із розгорнутою відповіддю.

Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.

Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.

Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання:

· з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов – не пізніше, ніж через 25 календарних днів після проведення зовнішнього оцінювання із зазначених предметів;

· з інших предметів – не пізніше, ніж через 14 календарних днів.

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Також випускників закладів освіти району представниками Хмельницького національного університету, Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького було поінформовано про їх діяльність та про правила прийому.

По завершенню інформаційного заходу кожному закладу освіти було передано пакет інформаційних матеріалів.

06.11.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Збільшено повноваження Антирейдерської комісії

02.11.2019 набув чинності Закон України №159-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності” від 03.10.2019, яким розширено повноваження Антирейдерської комісії територіальних управлінь юстиції.

Відтепер Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації територіальних управлінь юстиції, окрім скасування рішення державного реєстратора про відмову в державній реєстрації додатково наділені повноваженнями щодо:

скасування рішення про зупинення державної реєстрації та проведення державної реєстрації прав;

скасування рішення про зупинення розгляду заяви та проведення державної реєстрації прав;

зобов’язання усунути порушення, допущене державним реєстратором, з визначенням строків для виконання наказу.

Окрім того, нормами вищевказаного Закону внесено зміни до статей 166-11, 166-23 Кодексу України про адміністративні правопорушення чим посилено відповідальність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації за порушення законодавства у сфері державної реєстрації, шляхом збільшення розміру штрафу ВДВІЧІ та встановлення його у розмірі від 6 800 до 10 200 грн.

06.11.2019 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Зональні змагання обласної Спартакіади серед ДЮСШ з волейболу серед дівчат

 

5 листопада в спортивному залі Ізяславської ДЮСШ пройшли зональні змагання обласної Спартакіади серед ДЮСШ системи освіти (в залік Гімназіади 2019 р.) з волейболу серед дівчат.

У зону входили команди: Ізяславської ДЮСШ, Білогірської ДЮСШ, Старокостянтинівської ДЮСШ, Славутської ДЮСШ. Команду Ізяславської ДЮСШ представляли вихованці під керівництвом тренерів – викладачів Голика Віталія Сергійовича та Пирогівської Ірини Анатоліївни.

За жеребкуванням перша гра відбулась між командами Старокостянтинівської ДЮСШ та Славутської ДЮСШ, друга гра між командами Ізяславської ДЮСШ та Славутської ДЮСШ. У результаті стикових ігор за 3-4 місце боролися команди Ізяславської ДЮСШ та Славутської ДЮСШ, за 1-2 – Старокостянтинівської ДЮСШ та Білогірської ДЮСШ.

У загальному результаті місця розприділилися наступним чином:

1. Старокостянтинівська ДЮСШ

2. Білогірська ДЮСШ

3. Ізяславська ДЮСШ

4. Славутська ДЮСШ

По закінченню змагань представники команд подякували за запрошення та відзначили високий рівень змагань і хорошу організацію.

06.11.2019 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

 

Розпочато навчання у сфері цивільного захисту

 

Відповідно до Плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на 2019 рік, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19.11.2018 №804/2018-р, сьогодні 05 листопада 2019 року завідувачем навчально-консультаційного пункту у м.Нетішин Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Петром Васютою було розпочато навчання з посадовими особами, на яких покладено обов’язки з питань цивільного захисту (за відсутності окремої штатної одиниці) у місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та суб’єктах господарювання незалежно від форми власності.

05.11.2019 р.

За інформацією навчально-консультаційного пункту у м.Нетішин

Навчально-методичного центру цивільного захисту

та безпеки життєдіяльності Хмельницької області

 

Субрегіональний поділ Хмельниччини: яким йому бути?

 

Скільки районів має залишитися в області після проведення адміністративно-територіальної реформи, які проєкти вже представлені, які проблемні питання цієї реформи, які критерії потрібно врахувати при розробці нової моделі субрегіонального поділу області – ці та багато інших питань обговорили сьогодні у ході “круглого” столу “Формування нового районного (повітового) поділу у Хмельницькій області”, що відбувся сьогодні в обласному центрі.

Зазначений проєкт реалізовується Центром політико-правових реформ за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. До участі в дискусії долучилися експерти, представники обласної влади, керівники районів, міст обласного значення та ОТГ, представники Центру розвитку місцевого самоврядування, коаліції громадських організацій “Рада реформ Хмельниччини”.

Як зазначають організатори, необхідність розробки нового субрегіонального рівня адміністративно-територіального поділу в країні уже назріла, адже у ході реформи децентралізації більше 20 районів були повністю вкриті ОТГ, понад 150 районів – на 50-75%. Саме тому відбувається дублювання функцій, бо значною мірою функції районних рад та адміністрацій перейшли на рівень ОТГ, райони стикаються із проблемами нестачі фінансів, відтоку кадрового потенціалу.

“Питання є дуже актуальним і важливим, і суспільство наразі потребує якомога більше інформації на цю тему, – зауважила у вітальному слові Світлана Павлишина, заступник голови облдержадміністрації. – Про прискорення реформи децентралізації, що формує базовий рівень територіального устрою, ми чуємо і від Президента, і від Уряду. Ця тема активно обговорюється в ЗМІ, проводяться різноманітні тренінги, семінари, круглі столи, де акумулюється думка всіх зацікавлених сторін. І сьогодні є велика зацікавленість центральних органів влади у тому, щоб почути думку з місця.”

Посадовиця повідомила, що у Міністерстві розвитку громад і територій мають намір проводити виїзди до регіонів, аби мати чітке уявлення про реальний стан речей, максимально прозоро провести наступний етап реформи та врахувати особливості кожної області.

Світлана Андріївна нагадала, що реформа на Хмельниччині відбувається дуже активно, і область займає лідерські позиції у загальноукраїнському рейтингу. Згідно перспективного плану на території області має бути створено 62 ОТГ. Наразі до 4 районів Хмельниччини – Дунаєвецького, Летичівського, Новоушицького та  Старосинявського, які повністю вкриті ОТГ, додався і Славутський. При цьому залишився лише один район, де не створено жодної ОТГ – Віньковецький.

Вона також повідомила, що зараз в Міністерстві розвитку громад напрацьовується нова методика визначення спроможності громад, і хоча вона ще не затверджена, але є підстави говорити про те, що окремі уже створені громади не будуть відповідати її вимогам. За попередніми оцінками в області може залишитися 45-47 громад. І оскільки процес створення базового рівня, тобто ОТГ, уже наближається до завершення, саме на часі розпочинати обговорення субрегіонального рівня.

“Ця тема для нас дуже актуальна, адже за нею стоїть розвиток територій, розвиток регіону, а це для нас основне завдання. Все, що сьогодні буде напрацьовано, усі думки та ідеї, які звучатимуть тут, будуть враховані в роботі міжвідомчої комісії, яка займається питаннями розробки проєкту нового поділу області, – запевнила заступниця голови ОДА. – Ми знаємо, що вже існує декілька варіантів бачення цієї моделі, і сьогодні вони будуть тут презентовані. Найголовніше моє прохання до усіх – максимально ефективно комунікувати та чути один одного, щоб в результаті ми виробили ту модель субрегіонального рівня, яка буде оптимальною для нашої області”.

Далі голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко та завідувач кафедри державного управління Українського католицького університету Віктор Борщевський, які є експертами проекту, розповіли учасникам дискусії про своє бачення завершального етапу реформи децентралізації, проаналізували основні проблеми, що виникли у процесі реалізації цієї реформи, основні завдання процесу районування та критерії формування нових субрегіональних одиниць.

Експерти проаналізували проекти поділу Хмельницької області, розроблені  Мінрегіоном (3 райони) та облдержадміністрацією (5 районів), визначили їх переваги та недоліки. Також вони розповіли про проект поділу, який раніше був розроблений Ігором Коліушком, та представили новий, розроблений із врахуванням зауважень до існуючих.

Запропонований проект нового районного поділу Хмельницької області враховує такі критерії, як чисельність населення, загальну площу території, адміністративний центр та критерії його визначення, кадрову, інфраструктурну та фінансову спроможність органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади здійснювати визначені законом повноваження у повному обсязі. Ним передбачається поділ області на 4 райони. Як зауважили експерти, жоден з цих проектів не є остаточним, а тому метою сьогоднішнього обговорення є обговорення усіх можливих варіантів, у тому числі й зовсім нових, відмінних від представлених.

Далі усі присутні мали можливість висловитися та розповісти про власне бачення щодо субрегіонального поділу області. Дискусія вийшла досить гострою та продуктивною, учасники ділилися досвідом та новими ідеями, розповідали про проблеми, з якими стикнулися органи як місцевої влади, так і місцевого самоврядування у ході реформи. Одне з основних побажань спікерів – більш чітке визначення функцій нових територіальних одиниць, бо без цього досить важко визначити необхідність кількості їх утворення.

Усі пропозиції, що звучали під час обговорення, будуть узагальнені та опрацьовані експертами проекту. Їх думку враховуватимуть під час підготовки законопроекту, що остаточно визначить, яким буде субрегіональний поділ Хмельниччини.

МАТЕРІАЛИ

05.11.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

До уваги усіх зацікавлених!

01 листопада 2019 року розпочинається прийом заявок для участі у конкурсі мікропроектів на виконання рішення Хмельницької обласної ради від 27.09.2018 №61-15/2017 «Про програму проведення обласного конкурсу мікропроектів сталого місцевого розвитку у Хмельницькій області на 2017 – 2020 роки».

Конкурсною радою визначено початок проведення Конкурсу – 01.11.2019 року, закінчення прийому заявок для участі у Конкурсі – 02.12.2019 року.

Для участі в Конкурсі приймаються мікропроекти пов’язані з:

– охороною навколишнього середовища;

– застосуванням енергоефективних технологій на об’єктах, будинках та комплексах населених пунктів;

– реконструкцією, будівництвом, облаштуванням перспективних об’єктів соціально-культурного призначення, які стимулюватимуть духовний та культурний розвиток громад;

– збереження історико-культурної спадщини.

Участь у Конкурсі можуть брати органи самоорганізації населення, громадські організації, благодійні фонди, ініціативні групи (за попередньою згодою відповідного органу місцевого самоврядування), сільські, селищні, міські ради, а також ради об’єднаних територіальних громад.

Повна інформація про умови проведення Конкурсу та необхідний пакет документів, який має містити поданий мікропроект описаний в тексті Програми та її додатках.

Звертаємо увагу, що загальна кошторисна вартість мікропроекту не може перевищувати 300 тисяч гривень.

Обов’язковою умовою отримання коштів субвенції з обласного бюджету є власний внесок Конкурсанта: залучення дo бюджету мікропроекту коштів місцевих бюджетів та коштів з інших джерел, не заборонених законодавством України.

Конкурсанти повинні подати документи у паперовому вигляді за адресою: м.Хмельницький, майдан Незалежності, будинок 2, кабінет №238 та надіслати їх на електронну адресу Хмельницької обласної ради ekrozvytok@km-oblrada.gov.ua не пізніше 02 грудня 2019 року.

Для отримання допомоги у підготовці заявок на обласний конкурс мікропроектів та формування проектних ідей звертайтесь до менеджера з питань регіонального розвитку Катерини Савчук за телефоном: +38 (098) 438 21 83, або електронною поштою за адресою: ard.khm.org@gmail.com. Для планування консультацій пропонуємо надати до 08 листопада 2019 року включно інформацію про проекти, які ви плануєте подавати на участь у конкурсі, заповнивши електронну анкету за посиланням: https://forms.gle/W2DZ2ykgiASRWN3k7.

Для отримання довідкової інформації щодо переліку та порядку подання документів звертайтесь до фахівців Хмельницької обласної ради за телефоном: +38 (0382) 76 22 45.

05.11.2019 р.

За матеріалами Агенції регіонального розвитку Хмельницької області

  

 

Шановні залізничники!

 

Сердечно вітаю Вас із професійним святом - Днем залізничника України!
Минуло 155 років з того історичного дня, коли на територію сучасної України до Львова прибув перший потяг «Ярослав», що з‘єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів.

Залізниця є важливою ланкою транспортної інфраструктури країни, яка має стратегічне значення. Від технічного стану та ефективної експлуатації залізничних шляхів залежить безперебійне сполучення між регіонами України та зарубіжжя, а також надійна доставка пасажирів та вантажів, укріплення економіки.

На Українській Залізниці завжди працювали висококваліфіковані фахівці - справжні професіонали. Сьогодні ми вшановуємо Вашу нелегку, наполегливу працю. Адже за вашої участі здійснюються не лише пасажирські перевезення, а й будуються комфортабельні автомагістралі європейського зразка, зводяться мости, перевозяться вантажі господарського призначення, здійснюються потужні соціальні проекти.

Бажаю Вам, шановні працівники залізничного транспорту, міцного здоров´я, щастя, добра і благополуччя.  

 

З повагою

перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук

 

Лікарні отримали доступ до системи eHealth

 

Починаючи з 1 листопада до системи eHealth можуть підключатися медичні заклади, в яких працюють профільні лікарі, такі як: отоларинголог, хірург, невропатолог, офтальмолог та інші.

Це перший крок до того, щоб згодом кожен українець міг вільно обрати не лише сімейного лікаря, а й будь-якого профільного спеціаліста у своєму місті за направленням.

Понад 1 400 закладів з надання первинної медичної допомоги вже зареєстровані в eHealth. Декларацію про вибір лікаря у ці заклади подали більше 28 млн пацієнтів, яких обслуговують понад 25 тис. сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів.

1 132 аптеки і 7 тис. місць відпуску ліків, у яких діє урядова програма “Доступні ліки”, вже також долучилися до системи eHealth.

Тож усі кроки на шляху трансформації системи охорони здоров’я здійснюються через застосування електронних інструментів. Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі вже в 2020 році.

04.11.2019 р.

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України https://thedigital.gov.ua/

 

Змагання в пам’ять про Олега Онищука та ізяславчан, які загинули в Афганістані!

 

1 листопада відбулась відкрита першість Ізяславської ДЮСШ з міні - футболу серед юнаків 2009 р.н. та молодші, приурочена до Дня пам’яті Олега Онищука та уродженців Ізяславського району, які загинули в Афганістані.

Організаторами цього щорічного турніру є Ізяславська районна спілка ветеранів Афганістану. 

До участі у змаганнях були запрошені команди м.Старокостянтинів, м.Славути, м.Ізяслав І, м.Нетішин, смт.Понінка та м.Ізяслав ІІ.

 

Ігри проходили в 2 тайми по 15 хв. відповідно до графіку:

01.11.2019 р.                                                     Результат

1. Ізяслав І - Старокостянтинів                11:30                                      6:1

2. Ізяслав ІІ – Нетішин                             12:10                                      0:7

3. Понінка - Старокостянтинів                          12:50                                      4:0

4.Ізяслав ІІ - Славута                                13:30                                      2:8

5. Ізяслав І - Понінка                                14:10                                      3:2

6. Нетішин - Славута                                14:50                                      0:2

7. ГРА ЗА 3 МІСЦЕ                  16:00

8. Фінал                                      16:40

 

Щоб показати велич Ізяславського району, наші спортсмени як ніколи виявили свій спортивний характер, наполегливість та жагу до перемоги. Увесь турнір проходив у напруженій та цікавій боротьбі, та найбільш запеклими були ігри у фінальній частині змагань.

Матч за 3-тє місце зафіксував перемогу команди смт.Понінка. У фінальному двобої зійшлися команди м.Ізяслав та м.Славута, де матч повністю виправдав звання фінального і пройшов у безкомпромісній та напруженій боротьбі. У підсумку перемогу здобула команда м.Славута.

Після закінчення фінальної гри відбулося урочисте закриття турніру. З вітальними словами до учасників змагань виступили: заслужений тренер України Бойчук Микола Іванович та голова Ізяславської громадської організації «Рада ветеранів 8 бригади спеціального призначення» Тележинський Василь Іванович. Призери та переможці змагань були нагородженні кубками та грамотами.

Крім того за плідну співпрацю із спілкою ветеранів Афганістану заслуженому тренерові України Бойчуку Миколі Івановичу було урочисто вручено грамоту Обласної спілки ветеранів Афганістану. 

Щиро вітаємо переможців і бажаємо кожній футбольній команді гарно відпочити, набратися сил, але при цьому не забувати про тренування, аби надалі показати ще кращі результати та здобути нові перемоги.

04.11.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Героями не народжуються – героями стають

 

Друга світова війна – боротьба за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє, честь, свободу і незалежність Батьківщини. Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як і наша щира та безмежна вдячність.

Третього листопада виповнилося 100 років від дня народження Героя Радянського Союзу, уродженця села Плужне, Тимощука Дмитра Івановича.
До ювілею  земляка Плужненська сільська бібліотека для дітей провела краєзнавчий екскурс «Героями не народжуються – героями стають».

Із суворими буднями війни дітей ознайомила бібліотекар Ірина Хеленюк, розповівши про нелегкий бойовий та трудовий шлях нашого земляка.
Тимощук Дмитро Іванович відзначився 28 вересня 1943 року. Під сильним артилерійсько-міноментним вогнем противника проклав через річку Дніпро телефонну лінію і встановив зв’язок передового загону з командиром дивізії. Коли противник перейшов в наступ, потіснив наші війська, він, йдучи на самопожертву, забезпечив безперебійний зв’язок і, знаходячись в тилу ворога, доповідав про його дії командуванню.

За мужність та героїзм під час форсування Дніпра командиру відділення телефонного зв'язку 108-ї окремої роти зв'язку 213-ї дивізії старшині Тимощуку Дмитру Івановичу Указом Президії Верховної Ради СРСР від 26 жовтня 1943 року присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Спогадами про героя війни поділився односельчанин, сусід Дмитра Івановича, Юрій Хеленюк. Пам’ять про героя війни не згасне у серцях вдячного підростаючого покоління. Надихаючий приклад відваги та героїзму Тимощука Д.І. залишиться прикладом самовідданого служіння Україні!

04.11.2019 р.

За матеріалами Плужненської сільської бібліотеки для дітей

 

 

Шановні працівники соціальної сфери!

  

 

         Турбота про людину, її майбутнє, забезпечення соціальних гарантій і допомога тим, хто її потребує – це надважливі завдання, які щодня виконують працівники соціальної сфери.

         Розбудова свідомого суспільства, яке дотримується принципів демократії і толерантного ставлення до співвітчизників, це не просто професія, це покликання, яке супроводжує все життя і яке здатне змінювати не тільки особисті погляди, а й думки тих, хто зневірився, опустив руки, втратив надії.
         Працівники соціальної сфери не лише виконують свої професійні обов’язки, вони здійснюють місію добра, милосердя, подекуди й порятунку. І саме від вас,  шановні працівники соціальної сфери, залежить довіра наших громадян до держави. Висока оцінка вашої ролі в системі державного управління і створення добробуту для українців – беззаперечна!
         Нехай життя буде сповнене оптимізмом, надіями, мріями, які безперешкодно здійснюються. Натхнення, щирості та терпіння у вашій благородній справі, реалізації ідей та задумів на користь кожного громадянина та всього українського народу!

З повагою   

Павло КОВАЛЬЧУК,
перший заступник голови райдержадміністарції

 

Привітали працівників соціальнох сфери Ізяславщини із професійним святом

Сьогодні в концертній  залі Ізяславської дитячої школи мистецтв перший заступник  голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та голова районної ради Сергій Шлегель  привітали працівників соціальної сфери Ізяславщини з професійним святом.
         В залі були присутні працівники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, районного відділення управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, районного центру соціальних служб для молоді, служби у справах дітей райдержадміністрації та інші спеціалісти соціальної сфери району.

        
«Я вдячний усім вам за те, що постійно опікуєтеся проблемами жителів Ізяславського району, забезпечуючи їх потреби. Переконаний, що вам вистачить наснаги, витримки і професіоналізму для вирішення всіх питань у справі поліпшення добробуту населення нашого району. Нехай ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі вірно служать нашим ізяславчанам», - зазначив у своєму вітальному слова перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

         З вітальним словом до всіх присутніх також звернулись голова районної ради  Сергій Шлегель та начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко.
  
        За сумлінну працю щодо реалізації політики у сфері соціальної роботи  та з нагоди Дня працівника соціальної сфери України Павло Ковальчук та Сергій Шлегель нагородили кращих працівників соціальної сфери Ізяславського району  відзнаками районної державної адміністрації та районної ради.
         Святковим привітанням до професійного свята стали виступи амторів сцени Ізяславського району.
01.11.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності так комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

До уваги мисливців  району!
 

           У зв’язку з аномально теплими погодними умовами цієї осені у лісах перебуває багато грибників та відпочивальників.
         З метою недопущення нещасних випадків, Хмельницьке ОУЛМГ рекомендувало всім користувачам мисливських угідь не розпочинати 2 листопада сезон полювання на території лісових мисливських угідь.
          Полювання на території лісових мисливських угідь державних підприємств лісового господарства перенесено до встановлення належних умов для здійснення полювання.
          Одночасно Хмельницьке ОУЛМГ нагадує, що відповідно до діючого законодавства, нормативних документів та наказів на відкриття полювання в мисливському сезоні 2019-2020 років, користувач мисливських угідь несе персональну відповідальність за організацію полювання для мисливців та додержання встановлених правил і норм здійснення полювання та правил техніки безпеки.
01.11.2019 р.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ

Україна готова тісніше співпрацювати з НАТО та прискорювати підготовку до членства в Альянсі – Президент

        Україна готова до більш тісної взаємодії з НАТО, подальшого впровадження системних реформ в оборонному секторі та не знімає з порядку денного можливість приєднання до Плану дій щодо членства в Альянсі, заявив Президент Володимир Зеленський.
        «Ми готові ще тісніше співпрацювати з Альянсом і прискорювати підготовку до членства в НАТО. Не знімаючи з порядку денного можливість приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО, ми готові вже сьогодні, практичною роботою доводити – Україна заслуговує такого формату відносин з Альянсом. Сподіваємося, що наш прогрес у втіленні принципів, норм і стандартів НАТО, а також новий формат нашої взаємодії з Альянсом буде визнано у подальших політичних рішеннях союзників», – сказав Президент 31 жовтня під час зустрічі з представниками ЗМІ за підсумками засідання Комісії Україна – НАТО в Києві.
        Глава держави наголосив, що сьогодні українська влада сфокусована на структурних реформах, зміцненні демократичних інститутів і верховенства права, модернізації сектору безпеки та оборони.
       «Ми вдячні вам за практичну допомогу в цьому. Це комплексна реформа системи управління силами оборони, системи логістики і стандартизації, медичне забезпечення у Збройних силах України. Ми хочемо розширити програми з підготовки цивільного персоналу у секторі оборони, з удосконалення професійної підготовки наших військових та покращення можливостей для розмінування», – підкреслив Президент України.
       За словами Глави держави, на сьогоднішній зустрічі сторони також торкнулися складних питань. Володимир Зеленський запевнив, що боротьба з корупцією та розбудова громадянського суспільства залишаються пріоритетами його роботи на посаді Президента та роботи українського уряду.
       «Щодо захисту прав національних меншин ми запевнили союзників, що Україна виконує всі рекомендації Венеціанської комісії щодо Закону України «Про освіту». Більше того – шість із семи рекомендацій українська сторона вже виконала», – наголосив він.
    Володимир Зеленський зазначив, що Україна фактично розташована на південно-східному фланзі Альянсу і є невід’ємною частиною євроатлантичного безпекового простору.
       «Мені було приємно почути, що в НАТО визнають професійність українських військових і цінують наш внесок у співпрацю», – зауважив Президент України.
      Він також висловив подяку Альянсу за незмінну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з півостровом Крим.
      Зі свого боку Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслив, що союзники по Альянсу підтримують територіальну цілісність України та ніколи не визнають спробу незаконної анексії Криму Росією. Вони також засуджують агресивні дії РФ у Чорноморському регіоні.
     «Союзники закликають Росію повернути Україні судна, які були захоплені торік, і забезпечити вільний доступ до українських портів у Азовському морі», – наголосив він.
     Генеральний секретар НАТО заявив, що всі країни – члени Альянсу підтримують Україну. «Ми надаємо політичну, практичну допомогу та підтримуємо саме територіальну цілісність України», – констатував Єнс Столтенберг.
01.11.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

                

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2019 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/