на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

                 

 

 

 

 

СІЧЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

    01

02

03

04

05
06 07 08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30 31    
             

 

  

 

Шановні жителя міста та району!

31.01.2020 року з 11.00 до 13.00 год. в Ізяславському відділенні поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області буде здійснюватись прийом громадян заступником начальника ГУНП в Хмельницькій області.

 

          Ізяславське відділення поліції ГУНП в Хмельницькій області

Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV

 

 

Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

· часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

· під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;

· уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

· якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

· відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

· не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Міністерство охорони здоров'я України та координаційний штаб щоденно надають актуальну інформацію про випадки захворювання, спричинених новим коронавірусом.

· Актуальна інформація на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

· Більше рекомендацій для громадян на сайті Центру громадського здоров'я.

 За матеріалами офіційного вебсайту  Міністерства охорони здоровʼя України http://moz.gov.ua/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рада асоціації Україна-ЄС високо оцінила плани українського Уряду та результати на шляху інтеграції України з Євросоюзом: спільна заява

 

В Брюсселі завершилося Шосте засідання Ради асоціації Україна – Європейський Союз, яке пройшло під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.  Це перше спільне засідання нового складу українського Уряду та нового складу Європейської Комісії. Сторони обговорили низку важливих питань та ухвалили спільну заяву.

Рада відзначила амбітні плани українського Уряду та підтвердила продовження надання допомоги Україні з боку Європейського Союзу. Крім того, позитивно оцінено зміцнення політичної асоціації, економічної інтеграції України з Європейським Союзом та конкретні результати на цьому шляху, такі як зростання двосторонньої торгівлі.

У спільній заяві ЄС відзначив суттєвий прогрес реформ в Україні та наголосив на необхідності їх продовження, зокрема, для створення прозорих та рівних умов для бізнесу та інвестиційної діяльності. Рада, серед іншого, відзначила створення Вищого антикорупційного суду, відновлення діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції, повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також рішення Конституційного Суду про незаконність електронного декларування майна для громадських активістів.

ЄС надав позитивну оцінку крокам Уряду з наближення національного законодавства у сфері цифрової економіки до європейського права. ЄС підтвердив готовність надалі підтримувати цифрову трансформацію України, включно з програмою електронного управління та цифрової економіки. Сторони домовилися надалі співпрацювати у протидії дезінформації, гібридним та кіберзагрозам.

В спільній заяві за підсумками Ради асоціації сторони окремо відзначають важливість України як стратегічної держави у сфері транзиту газу. Україна та ЄС підкреслюють важливість подальшого впровадження реформ в енергетичній галузі, зокрема, забезпечення незалежності енергетичного регулятора та інспекції ядерного регулювання, створення конкурентного та прозорого ринку електроенергії. У тексті документу йдеться також про важливість нової Газової директиви та необхідність дотримання державами-членами ЄС спільних газових правил.

Сторони приділили окрему увагу співпраці у сфері охорони навколишнього природного середовища та боротьбі із наслідками змін клімату. Зокрема, вони домовилися про подальші кроки задля захисту довкілля та зниження рівнів викидів вуглецю у рамках Європейської зеленої угоди та погодилися надалі спільно впроваджувати амбітну політику із захисту довкілля, зокрема, для виконання зобов'язань за Паризькою кліматичною угодою. 

Рада асоціації відзначила, що український Уряд успішно стабілізував макроекономічну ситуацію, а також привітала кроки влади до відкриття ринку землі на основі верховенства права, принципів прозорості, справедливості та інклюзивності.

Рада асоціації звертає увагу на важливість залучення регіонів України до євроінтеграції та ініціативу Уряду з відкриття регіональних офісів євроінтеграції, які  сприятимуть зв’язкам українських регіонів з ЄС. Сторони також підтвердили спільний намір продовжити роботу над відкриттям курсів Коледжу Європи для українських державних службовців.

У тексті заяви сторони також підтримують зацікавленість України розширити участь у програмах ЄС, зокрема таких як  «Креативна Європа» та «Горизонт Європа».

Європейський Союз підтвердив непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і позитивно відзначив зусилля України з мирного врегулювання на Донбасі. Сторони рішуче засудили порушення територіальної цілісності та суверенітету України, яке розпочалося актами агресії збройних сил Російської Федерації з лютого 2014 року.  

ЄС нагадав, що тривалість санкцій проти Російської Федерації як і раніше залежить від повного виконання сторонами Мінських домовленостей, звернувши особливу увагу на відповідальність Російської Федерації.  

ЄС підтвердив свою політику невизнання незаконної анексії Автономної Республіки Крим. ЄС також засудив погіршення ситуації з правами людини у Криму. У спільній заяві Рада асоціації засудила погіршення ситуації з правами людини також в окремих районах Луганської і Донецької областей. 

ЄС засудив проведення так званих "місцевих виборів" у Криму, будівництво мосту через Керченську протоку без узгодження з Україною, відкриття залізничного сполучення та подальшу мілітаризація Криму, а також Чорного та Азовського морів. Рада асоціації закликала Російську Федерацію забезпечити безперешкодне та вільне судноплавство через Керченську протоку у відповідності до міжнародного права.  

Повний текст спільної заяви українською ( .docx , 36.63 Кб )

Повний текст спільної заяви англійською ( .docx , 33.66 Кб )

29.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Відтепер за перешкоджання доступу громадян до узбережжя водних об’єктів загального водокористування передбачене адміністративне покарання

 

Департамент природних ресурсів та екології  облдержадміністрації інформує, що з 21.02.2020 року вступає в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування».

Закон спрямовано на забезпечення безперешкодного та безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування.

Законом передбачається внесення змін до Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про місцеві державні адміністрації”.

Внесеними змінами забороняється обмеження права загального водокористування у зв’язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) в користування юридичним або фізичним особам; розширюється положення Водного та Земельного кодексів щодо забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування; вводиться положення про те, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг.

Законом забороняється у прибережних захисних смугах влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім випадків, передбачених законом.

Такі огорожі або інші конструкції демонтуються їхніми власниками протягом десяти днів після одержання письмової вимоги місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. У разі невиконання такої вимоги зазначені огорожі або інші конструкції демонтуються за рішеннями місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. Видатки відповідного місцевого бюджету, пов’язані з демонтажем зазначених огорож або інших конструкцій, відшкодовуються їхніми власниками.

У разі якщо неможливо встановити власника огорожі або інших конструкцій чи особу, за рішенням якої вони були встановлені, оплата робіт, пов’язаних із демонтажем, покладається на особу, у користуванні якої перебуває земельна ділянка, на якій встановлена огорожа або інші конструкції.

Законом доповнено статтю 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення частинами другою та третьою щодо адміністративної відповідальності за обмеження у будь-який спосіб безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування, крім випадків, передбачених законом.

29.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

102 роки бою під Крутами

 

 

29 січня 2020 року в Україні відбувається вшанування пам’яті Героїв Крут. 

Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України. 

Історична довідка

Перша незалежність

У 1917 році постала Українська Центральна Рада та створена нею Українська Народна Республіка.

Прихід до влади у Росії більшовиків у жовтні 1917 році становив загрозу для України. Вони прагнули встановити контроль над Україною. У грудні більшовицький уряд Росії (Рада народних комісарів) направив ультиматум Українській Центральній Раді. В ньому йшлося про виконання таких умов: дозволити переміщення більшовицьких військ із фронту на Дон і відмовитися від утворення Українського фронту. Українці відхилили вимоги і звинуватили росіян у розпалюванні ворожнечі. Раднарком, своєю чергою, оголосив Центральну Раду “в стані відкритої війни проти Радянської влади в Росії і на Україні”.

7 січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну. У середині січня 1918-го вони встановили контроль майже на всьому Лівобережжі та просувалися на Київ. За таких умов 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ІV Універсалом проголосила незалежність Української Народної Республіки.

Напередодні бою

Після захоплення Полтави, вздовж залізниці на захід наступала більшовицька так звана 1-а Революційна армія, а з Гомеля на Бахмач – 2-а. Саме там, де сходилися дві залізничні колії, вони планували об’єднатися.

Тривалий час найбоєздатнішою українською частиною на Чернігівщині був бойовий відділ 1-ї Української військової юнацької школи сотника Аверкія Гончаренка. Спільно з іншими військовими підрозділами та добровольцями 25–27 січня вони героїчно обороняли вузлову залізничну станцію Бахмач. Однак під загрозою оточення оборонці змушені були відступити до станції Крути, де почали укріплюватися.

28 січня у Бахмачі обидві радянські армії з’єдналися. Командував ними Михайло Муравйов. Більшовики почали рухатися в бік Києва. На підступах до столиці Муравйов закликав: “Наше бойове завдання – взяти Київ... Жаліти київських мешканців нема чого, вони терпіли гайдамаків – нехай знають нас і одержать відплату. Жодного жалю до них! Кров’ю заплатять вони нам. Якщо треба, то каменя на камені не залишимо”.

Проте вже наступного дня на станції Крути їхній наступ зупинили українські частини, до яких підійшло підкріплення – учні Київської юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького та Помічного студентського куреня Січових стрільців (18–20-річні юнаки з Університету святого Володимира, Українського народного університету, Київської гімназії Кирила та Мефодія). Здебільшого вони були неготовими до військових дій і мали погане озброєння. До курсантів юнацької школи, студентів і гімназистів приєдналися близько 80 добровольців із підрозділів Вільного козацтва з Ніжина.

29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Українців під Крутами загинуло, за різними оцінками, 70–100 осіб. На сьогоднi вiдомi прiзвища 20 з них. Це студенти Народного унiверситету Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти Київського унiверситету святого Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гiмназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гiмназiї Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич, Григiр Пiпський, Іван Сорокевич, Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич.

Втрати бiльшовицьких вiйськ сягали 300 воякiв.

Брестський мирний договір

Затримавши ворога на чотири дні, українські війська дали змогу укласти  мир між урядом Української Народної Республіки і державами Четверного союзу. Перемовини закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Брестського мирного договору. Він визначав:

 • визнання Четверним союзом самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин;

 • спільні кордони УНР та Австро-Угорщини на довоєнних межах (Холмщина та Підляшшя відходили Україні); Східна Галичина та Буковина виділені в окремий коронний край;

 • кордон із Польщею, що мав бути визначений комісією “на основі етнографічних відносин і бажань людности”;

 • відмову сторін від взаємних претензій на відшкодування збитків, спричинених війною;

 • обмін військовополоненими та встановлення дипломатичних відносин;       

 • постачання УНР іншій стороні до 31 липня 1918 року 60 мільйонів пудів хліба, 2750 тисяч пудів м’яса, іншої сільгосппродукції та промислової сировини;

 • додаткову умову – грошова позика в 1 мільярд карбованців і збройна допомога Українській Народній Республіці у боротьбі з більшовиками.

Тим часом 4 лютого 1918 року більшовицькі війська Михайла Муравйова підійшли до Києва. Під гуркіт гармат Центральна Рада приймала важливі закони – про ліквідацію права власності на землю та демобілізацію.

Через два дні почався масований артилерійський обстріл, ще через 3 дні муравйовці ввірвалися у місто. 11 лютого 1918 року більшовики проголоcили в Києві Українську Робітничо-Селянську Республіку та її Народний секретаріат.

У квітні 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ (відповідно до Брестського договору) українці звільнили від більшовиків майже всю Україну. Отже, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Важливі акценти:

– бій під Крутами став успішною оборонною операцією з переважаючими силами ворога, наступ якого зупинив на декілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу;

– Брестський мир означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин;

–  незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії, ворогові протистояли молоді добровольці;

– згодом українські війська за підтримки німецьких та австро-угорських (відповідно до Брестського договору) звільнили від більшовиків практично всю Україну;

– події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива;

– сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

29.01.2020 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті https://uinp.gov.ua/

 

Хмельниччина – лідер за використанням коштів ДФРР  

 

Сьогодні  відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації. Провів його голова облдержадміністрації Дмитро Габінет. Участь в засіданні також взяли його заступники Роман Примуш, Сергій Ткачук та Оксана Ситницька, голова обласної ради Михайло Загородний та його заступниця Неоніла Андрійчук, керівники структурних підрозділів ОДА та окремих територіальних підрозділів ЦОВВ. Також у відеорежимі до роботи колегії облдержадміністрації долучилися керівники районів, ОТГ, міст обласного  значення. Від Ізяславщини у роботі колегії взяли участь керівництво районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, Плужненської ОТГ, ряду структурних підрозділів районної державної адміністрації та служб району.

Першим у порядку денному роботи було питання освоєння у 2019 році коштів державного бюджету, передбачених на реалізацію інвестиційних проєктів соціально-економічного розвитку регіонів. Як повідомила начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Віра Бригадир, у 2019 році Хмельницькій області було передбачено фінансову підтримку  з державного бюджету в обсязі 1 млрд 296 млн грн, що більше на 154,0 млн грн (1142,0 млн грн) у порівнянні з 2018 роком.

Станом на 1 січня 2020 року  із Державного фонду регіонального розвитку із профінансованих 269,22 млн грн освоєно 266,664 млн грн, що складає  99,05% від обсягу профінансованих коштів. Серед регіонів України за рівнем використання коштів область посіла 1 місце.

За рахунок коштів Фонду здійснювалося фінансування 48 об’єктів (у тому числі 1 об’єкт – погашення кредиторської заборгованості).

По 35 об’єктах кошти використано у повному обсязі, по 3 отримано економію на суму 1353,2 тис. грн, яку повернуто до державного бюджету (1275,3 тис. грн – реконструкція водогону у смт Дунаївці, 11,998 тис. грн – капітальний ремонт Новоушицького НОК, 65,9 тис. грн – капітальний ремонт будівлі Судилківської ЗОШ у Шепетівському районі).

По 10 об’єктах не використано та повернуто до державного бюджету 1202,8 тис. грн..

Віра Бригадир повідомила, що 11 об’єктів планується ввести в експлуатацію у І кварталі 2020 року.

Аналізуючи використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, Віра Бригадир поінформувала, що у 2019 році 45 об’єднаних територіальних громад отримали 145,159 млн грн, з яких освоєно 144,633 млн грн або 99,6% від суми, що знаходилася на рахунках громад, 525,4 тис грн повернуто до державного бюджету. Серед регіонів України за рівнем використання коштів область посіла 2-3 місця.

За рахунок коштів субвенції здійснювалося фінансування 183 об’єктів.

Найбільше коштів (20,7%) за проєктами спрямовано на капітальні ремонти доріг, вулиць, тротуарів населених пунктів, 20,1% – на заклади освіти (капітальні ремонти та реконструкція), 18,7% – на закупівлю спецтехніки, 14,6% – будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти водопроводів та 11,2% – капітальні ремонти об’єктів культури.

Крім того, за кошти субвенції реалізовувалися такі проєкти як капітальні ремонти та реконструкція центрів надання адміністративних послуг, адмінбудинків, закладів охорони здоров’я, спорту, освітлення вулиць, виготовлення проєктно-кошторисної, містобудівної документації.

Із 45 органів місцевого самоврядування, обраних об’єднаними територіальними громадами, кошти субвенції у повному обсязі використали 39 рад.

Також Віра Іванівна повідомила, що для області з державного бюджету розподілено 11,755 млн грн, у тому числі з обласного бюджету – 3,501 млн гривень субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС. З них освоєно 11,344 млн грн або 96,4%, у тому числі по обласному бюджету профінансовано 3,501 млн грн., з яких освоєно 3,14 млн грн або 89,7 відсотка. Економію коштів у сумі 0,361 млн грн повернуто до державного бюджету.

З передбачених та профінансованих: м. Нетішин 2,516 млн грн, освоєно 2,468 млн грн або 98,1%; м. Славута 2,161 млн грн, освоєно повністю; Білогірському району 0,219 млн грн, освоєно повністю; Ізяславському району 2,177 млн грн, освоєно повністю; Славутському району 1,116 млн грн, освоєно 1,114 млн грн або 99,8%; Шепетівському району 0,064 млн грн, освоєно повністю.

Продовжуючи доповідь, Віра Бригадир нагадала, що відповідно до бюджетної програми “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України” Хмельницькій області з державного бюджету було спрямовано 11,591 млн грн на будівництво 16 нових сучасних спортивних майданчиків для міні-футболу зі штучним покриттям, з яких освоєно 11,448 млн грн або 98,8 відсотка.

Стосовно освоєння субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах , Віра Іванівна поінформувала учаснків засідання, що область отримала 568,355 млн гривень. Серед регіонів України за рівнем використання коштів область посіла 1 місце, використано 557,2 млн гривень.

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, в обсязі 255,643 млн грн, що була призначена для будівництва та оснащення нових та дооснащення діючих амбулаторій у сільській місцевості, освоєна на 85% (217,141 млн грн). Кошти субвенції є перехідними, їх буде повністю освоєно у 2020 році.

Віра Бригадир нагадала, що в області будується 30 нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини, з них 28 амбулаторій на 1-2 лікаря з житлом для лікаря та 2 амбулаторії на 3-4 лікаря без житла. Загальна вартість будівництва 30-ти амбулаторій – 249,504 млн грн, у тому числі: за рахунок субвенції – 219,887 млн грн, за рахунок коштів місцевих бюджетів – 24,950 млн грн, інших джерел фінансування – 4,667 млн гривень.

На 01 січня 2020 року на будівництво амбулаторій освоєно 200,389 млн грн, у тому числі: 181,384 млн грн – з коштів субвенції, 19,006 млн грн – з коштів місцевих бюджетів.

Будівельно-монтажні роботи виконано у повному обсязі на 15-ти об’єктах. Придбано медичне обладнання та меблі і поставлено на 27 об’єктів, телемедичне обладнання для діючих амбулаторій та 63 легкових автомобілі Renault DUSTER dCi 110 4WD загальною вартістю 35,394 млн грн, у тому числі за кошти державного бюджету, – 31,5 млн гривень.

Протягом вересня-грудня 2019 року відкрито 12 амбулаторій загальної практики сімейної медицини в рамках реалізації державної програми “Доступна медицина”. Заклади повністю укомплектовано необхідним обладнанням згідно з табелем оснащення, а також забезпечено доступ до високошвидкісного інтернету для надання телемедичних послуг, сімейних лікарів забезпечено меблями, медичною апаратурою, комп’ютерною технікою та службовими автомобілями.

У продовження колегії Дмитро Габінет заслухав пояснення керівників тих громад та районів, які не змогли повністю освоїти кошти державних субвенцій. Посадовець наголосив, що керівники мають більш відповідально ставитися до питання освоєння цих коштів.

“Ви маєте навчитися дивитися на питання освоєння коштів  дещо ширше. Потрібно вчасно повідомляти про ризики неосвоєння коштів субвенції, щоб обласна адміністрація могла оперативно зреагувати та здійснити їх перерозподіл. Якщо ви не встигаєте їх освоїти чи маєте економію, то це не означає, що в області цього більше ніхто не зробить. Ці кошти можуть і мають бути використані на благо області, – зазначив очільник адміністрації. – Сьогодні були озвучені дуже гарні показники, які доводять, що освоювати кошти ми вміємо досить гарно, але зупинятися на досягнутому не треба. Треба працювати, будувати, аби здати всі ті об’єкти, що заплановано на 2020 рік, і забезпечити потреби населення нашої області. Це пріоритетне завдання.”

28.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Рятувальники провели тактико-спеціальне навчання у Ізяславській центральній районній лікарні

 

З метою удосконалення практичного досвіду гасіння пожеж 27 січня  в м.Ізяслав  на території Ізяславської  центральної районної лікарні було проведено  тактико-спеціальне навчання.

У  проведенні тренування взяли участь працівники лікарні, рятувальники 13 ДПРЧ ГУ ДСНС у Хмельницькій області, представники служб взаємодії.

Навчання мали на меті перевірити дії персоналу, керівництва та служб взаємодії на випадок надзвичайної ситуації, відпрацювати порядок дій.

Під час проведення  навчання  було перевірено справність засобів оповіщення при пожежі, вміння діяти в екстремальних ситуаціях,  організованість дій працівників з усіма службами.

 28.01.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

Україна та Польща з відкритим серцем рухаються у майбутнє й акцентують увагу на тому, що об’єднує – Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з Анджеєм Дудою

 

Президенти України та Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда обговорили двосторонні відносини під час робочого візиту Глави Української держави до Республіки Польща з метою участі у відзначенні 75-річчя визволення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау.

Володимир Зеленський після перемовин з Анджеєм Дудою наголосив, що Україна дозволила пошукові роботи, і польські експерти провели перші розкопки у Львівській області. На черзі – відновлення польською стороною пошкодженої української могили на горі Монастир.

«Нам вдалося знизити градус емоцій навколо спільного трагічного минулого, і сьогодні наші країни з відкритим серцем рухаються вперед, у майбутнє, – сказав Президент України в заяві для ЗМІ в місті Освенцимі. – Віднині у наших відносинах ми акцентуємо увагу на тому, що нас об’єднує».

Зі свого боку Анджей Дуда подякував і назвав жестом дружби те, що в Єрусалимі подружжя Зеленських поклало червоно-білі квіти до ділянок монумента «Долина знищених громад», присвячених пам’яті єврейських громад України та Польщі, знищених під час Голокосту.

Глава Української держави зауважив, що цього року Україна та Польща планують провести низку спільних заходів.

«Вірю, що одним із них стане візит пана Президента Дуди в Україну», – сказав Володимир Зеленський.

Він подякував Польщі за підтримку територіальної цілісності, суверенітету України та наголосив, що наша держава цінує надійну підтримку в питанні європейської та євроатлантичної інтеграції з боку Анджея Дуди та Польської держави.

«Ми маємо повне порозуміння та довіру. Віримо, що тільки так і повинно завжди бути між нашими країнами, між Україною та Польщею», – додав Президент.

Також глави держав під час зустрічі погодили питання подальшої економічної співпраці.

«Польща – наш четвертий найбільший торговельний партнер. Я впевнений, що польські інвестори належним чином оцінять реформи та покращення бізнес-клімату в Україні», – підкреслив Володимир Зеленський.

«Ми сьогодні домовились і надалі розбудовувати та зміцнювати наше стратегічне, дружнє партнерство», – наголосив Глава Української держави.

Президент Польщі Анджей Дуда подякував Президенту України за участь у заходах з нагоди 75-ї річниці визволення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау.

28.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Перемога у Білорусії!

 

23-25 січня в м.Столін (Республіка Білорусь) відбувся Міжнародний Хрещенський турнір з міні-футболу, приурочений 80-річчю утворення Столінського району, серед юнаків 2009 р. н. і молодші.

У змаганнях взяли участь 3 команди з України та 5 команд з Білорусії.

Всі команди – учасники показали високий рівень технічної та тактичної підготовки. Але найкращий рівень спортивної майстерності виявили вихованці Ізяславської ДЮСШ тренера – викладача Бойчука Миколи Івановича, які здобули перемогу.

Команди – призери були нагороджені кубками, медалями та грамотами відповідного ступеня. Також за результатами змагань відзначили і найкращих гравців турніру з Ізяславської команди – Зайчука Віталія, Нестечука Арсена, Літвінчука Артема, Попко Максима.

Треба віддати належне батькам юних вихованців, які знаходять можливість, і з сімейних бюджетів фінансують поїздки юних спортсменів.

Вітаємо тренера – викладача, вихованців Ізяславської ДЮСШ, та бажаємо не зупинятись на досягнутому і здобувати все більше перемог!

28.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

 

Шановні ізяславчани!

Щороку 27 січня Ізяславщина разом з усією світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту – мільйонів жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.

Масштаби цієї страшної трагедії шокують: на українських землях жертвами Голокосту стали сотні тисяч представників єврейського народу та інших національностей, а в найбільшому нацистському таборі смерті Аушвіц поблизу польського міста Освенцим мученицькою смертю загинуло близько 1,4 мільйона людей.

Пам'ять про невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має бути попередженням для людства про небезпеку, що таять в собі тоталітарні ідеології, зверхність, ненависть, ксенофобія та расизм.

Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі.

 

Перший заступник голови райдержадміністрації Павло КОВАЛЬЧУК

 

Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

 

Він проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (постанова ВРУ від 5 липня 2011 р.), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

27 січня заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук  вшанували пам'ять жертв Голокосту Ізяславщини, поклавши квіти до місць поховань жертв нацизму.

Цього ж дня у Кунівській ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено меморіальний захід для учнів закладу та музейний урок пам’яті. Також в селі Кунів було покладено квіти до могили жертв нацизму.

В Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї представлено тимчасову виставку, присвячену жертвам Голокосту (предмети, які належали нашим землякам, знайдено на місці масового розстрілу та поховання євреїв у 1941 році в урочищі Побої, книги з історії Голокосту на Хмельниччині, публікації відомого журналіста Арона Баренбойма про знищення євреїв на Ізяславщині, релігійні єврейські книги кін.ХІХ-поч.ХХ ст.).

#WeRemember

27.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Жителі Кунівської громади вшанували пам'ять жертв Голокосту

 

27 січня в Кунівській ЗОШ І-ІІІ ступенів учнями 9-11 класів було проведено лінійку пам’яті жертв Голокосту та музейний урок. Старшокласники розповіли про трагедію Голокосту на Кунівщині.  

Однією із найтрагічніших подій села є розстріл в липні 1941 року мирного населення єврейської національності. Розстрілювали всіх: старих і молодих, чоловіків і жінок, і навіть дітей.

Всього було розстріляно 487 громадян. За словами очевидців, які дожили до нинішніх часів, «євреїв вигнали на вулицю, оголосили про необхідність взяти з собою різні знаряддя праці. Потім їх вишикували колонами, вивели за село, і наказали копати яму. Коли люди виконали наказ, їх почали розстрілювати з кулеметів».

Яма стала братською могилою для 487 громадян єврейської національності, після розстрілу яму засипали землею, а тих, хто уцілів (вони засипали яму), вивезли до села Стороничі і знищили там у гетто (єврейському концтаборі).

Три дні земля двигтіла, було видно,

Що у могилі є живих багато.

І до могили бігли люди

Щоб односельців рятувати.

Але німецькі кати біля могили виставили охорону і сім діб нікого до неї не допускали.

За своїми масштабами для Кунева, невеличкого українського містечка, ця трагедія ототожнюється з нелюдськими розстрілами у Бабиному Яру, що в Києві.

Протягом багатьох років на місці розстріляних односельців ніякого обеліску не було. І лише 1970 р. спільними зусиллями Кунівської громади було зведено пам'ятник жертвам фашистського геноциду.

Ця трагедія, що сталася у нашому селі, ніколи не зітреться у пам'яті людській. Щорічно до монументу, щоб вшанувати пам'ять загиблих односельчан, покладаються квіти, учні школи доглядають за могилою, бо несуть естафету пам'яті жертв Голокосту, проводять дослідження.

12 вересня 2019 р. підписано меморандум між благодійним фондом Цаля Каплуна(США) та місцевими органами влади Ізяславщини про взаєморозуміння та співпрацю в дослідженні питання Голокосту в Ізяславському районі та створення інтерактивної карти, в якій буде висвітлюватись інформація про місця та кількість похованих, фото, спогади та інше.

27.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

В Україні набуває поширення пташиний грип

 

27 січня відбулась щотижнева нарада керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та районних структур центральних органів влади, яку провів перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук. 

У ході наради було розглянуто ряд питань життєдіяльності району.

Представник Ізяславського відділу Славутського відділення ГУ НП України в Хмельницькій області доповів про стан правопорядку в району, а представник Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України в Хмельницькій області -  доповів про пожежну ситуацію в районі.

Крім того було обговорено питання освіти, медицини та культури, тощо.

Значну увагу було приділено обговоренню питанню запобігання поширення на Іяславщині пташиного грипу. Із цим питанням виступив начальник Ізяславського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Юрій Воленюк. Виступаючий проінформував присутніх про те, що у Вінницькій області зафіксовано випадок грипу птиці.

Востаннє це захворювання на території України було зареєстровано в кінці 2016 року - на початку 2017 року в Херсонській, Чернівецькій та Одеській областях.

Відповідно до інформації ГУ ДПСС в Вінницькій області 18.01.2020 р. в ПП «Хутір» с.Бугаків Немирівського району Вінницької області, в якому на той момент утримувалось 100 тис.гол. птиці зареєстровано загибель птиці.

При дослідженні в ДНДІ з ЛД та ВСЕ встановлено діагноз грип птиці. З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху грипу птиці, проведено засідання ДНПК, рішенням якої затверджено план з ліквідації захворювання, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу.

Довідково: грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту.

При виникненні захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби (карантин, зонування, стемпінг-аут, дезінфекція) завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам.

До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця.

Найхарактернішими проявами захворюваності є: у гусей - S-подібне викривлення шиї з нервовим посмикуванням, у качок - втрата зору, у курей - синюшність та опухання гребеня і сережок. У всіх видів птиці відмічається пригнічення, ураження дихальних органів та системи травлення.

Природним резервуаром вірусу пташиного грипу є мігруючі водоплавні птахи - найчастіше дикі качки, які мають природну резистентність і менше всього сприйнятливі до вірусу, можуть долати в процесі міграції значні відстані і в подальшому переносити збудник захворювання через свійську водоплавну птицю у домашні господарства. Серед свійської птиці особливо сприйнятливі до грипу кури та індички.

Клінічні ознаки грипу птахів мало чим відрізняються від звичайного грипу людини. Від моменту зараження до клінічних проявів проходить 2-4 дні. Перші ознаки хвороби - лихоманка, біль у горлі, кашель, задишка, пізніше додається дихальна недостатність, пов'язана з розвитком пневмонії.  

Найбільш ефективним заходом профілактики є недопущення контакту домашньої птиці з дикими перелітними. Утримувати птицю потрібно у закритих приміщеннях (в сараї або закритими сіткою). Забороняються випускати домашню птицю на відкриті водойми, де можливий контакт із дикими перелітними птахами.

 

Крім того виступаючий озвучив запобіжні заходи для людини, щоб не захворіти на пташиний грип, а саме:

Бажано уникати місць, де може бути послід, або інші виділення домашньої чи дикої птиці.

Годувати, доглядати птицю необхідно у спеціальному одязі та взутті, головному уборі та ватно-марлевій пов’язці з шести шарів. Цей комплект спецодягу одягати тільки для обслуговування птиці і знімати відразу після цих робіт. Для обслуговування інших тварин використовувати інший комплект спецодягу.

Як і у випадку з іншими інфекційними хворобами, потрібно суворо дотримуватися правил особистої гігієни — якомога частіше мити руки з милом чи дезінфікуючими розчинами.

Після розробки тушок обов’язково мити гарячою водою (70°С і більше) інструменти і тару (дощечку, ніж, миски тощо).

Вірус пташиного грипу легко знищується за допомогою термічної обробки. У м’ясі вірус гине при температурі 45°С за 5-6 годин, при температурі 65°С - за 20 хвилин, при температурі 85°С - за 10 секунд.

Яйця домашньої птиці не можна вживати у сирому вигляді. Перед приготуванням мити з милом, а потім варити впродовж 10 хвилин чи обсмажувати з обох сторін.

Більш детальну інформацію щодо особливостей грипу птиці можна отримати у спеціалістів ветеринарної медицини Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Ізяславському районному управлінні ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за телефонами: 4-11-62, 4-20-97.   

27.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На базі Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов семінар керівників закладів освіти району

 

Головною метою освітньої діяльності закладу загальної середньої освіти є всебічний розвиток дитини як особистості та найвищої цінності суспільства. Досягти цієї мети можна, забезпечивши високий рівень якості освіти. Як забезпечити високу якість у закладі освіти, діяльність якого багатокомпонентна і побудована на різних механізмах взаємодії? Розкриваючи сутність внутрішньої системи забезпечення якості освіти, варто звернути увагу на співвідношення таких термінів як «якість освіти» та «якість освітньої діяльності». Далеко не останнє місце у цьому напрямку роботи посідає  формування освітнього середовища закладу освіти.

Саме розгляду цього питання був присвячений семінар керівників закладів освіти Ізяславського району, що відбувся 24 січня на базі Білогородської  ЗОШ І-ІІІ ст..

У ході семінару «Освітнє середовище закладу освіти» спікерами та модераторами було представлено напрацювання  роботи колективу школи та наукові засади із окреслених напрямків. Зокрема було розглянуто такі питання: «Забезпечення безпечних та комфортних умов навчання та праці» (модератори – головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Людмила Крюкова, директор Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. Василь Сопронюк); «Створення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації» (модератори – методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз та заступник директор Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. з виховної роботи Галина Заяць); «Формування розвивального та мотивуючого до навчання освітнього середовища» (модератори - методист районного методичного кабінету відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації Галина Денисевич та заступник директора Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. з навчально-виховної роботи  Ніна Семченко); «Формування інклюзивного освітнього простору» (модератори – головний спеціаліст відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації Лариса Сологуб та заступник директора Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. з навчально-виховної роботи  Ніна Семченко).

Окрім того учасники семінару ознайомились із осередками НУШ закладів та низкою розвивальних вправ. Педагогами школи та учнівством закладу було проведено виховний заклад з елементами тренінгу  «Мій улюблений світ без насильства».

У роботі семінару  окрім керівників закладів освіти району також взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  Ростислав Конончук, начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель. Підсумовуючи підсумки семінару, вони зазначили, що  якість освіти розглядається у нерозривній єдності якості процесу (діяльності) і якості результату. Якість освітнього процесу (діяльності) є невід’ємною складовою якості освіти, яка залежить від якості освітнього середовища, включає якісні і кількісні характеристики освітнього процесу, якість професійної компетентності викладачів, якість організаційно-управлінської компетентності. Кожен заклад освіти має свої особливості – тип, рівень освіти, умови діяльності, фінансування, місцезнаходження, освітня програма тощо. Усі ці складові впливають на формування для кожного окремого закладу внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності і якості освіти.

27.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Ювілеї та пам’ятні дати 2020 року

 

Петро Петрович ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ

(1790 — 1865)

 

Петро Петрович Гулак-Артемовський народився 27 січня 1790 р. в м.Городище на Черкащині в сім'ї священика. Вчився в Київській академії (1801 — 1803), але не закінчив її. Протягом кількох років учителював у приватних поміщицьких пансіонах на Волині. У 1817 р. вступає вільним слухачем на словесний факультет Харківського університету, а вже наступного року викладає тут польську мову. В 1821 р. Гулак-Артемовський захистив магістерську дисертацію на тему: "О пользе истории вообще и преимущественно отечественной и о способе преподавания последней", згодом стає професором історії та географії, з 1841 р. — ректором університету.

Літературні інтереси П.П.Гулака-Артемовського пробудилися рано, ще в часи навчання в Київській академії. З перших його поетичних спроб збереглися лише два віршових рядки з переспіву поеми Буало "Налой" (1813). Активну літературну діяльність Гулак-Артемовський розпочинає після переїзду до Харкова (1817) — під час навчання і викладацької роботи в університеті. Підтримує дружні стосунки з Г.Квіткою-Основ'яненком, Р.Гонорським, Є.Філомафітським та ін., виступає на сторінках "Украинского вестника" з перекладними й оригінальними творами, написаними у різних жанрах.

У 1818 — 1819 pp. Гулак-Артемовський друкує в "Украинском вестнике" переклади прозових творів, критичних статей польських письменників.

1819 р. — російський переклад з польської мови "каледонской повести" (шотландської) "Бен-Грианан" ("Украинский вестник"); нарис "Синонимы, задумчивость и размышление (подражание польской прозе)".

1817 р. — "Справжня Добрість (Писулька до Грицька Прокази)", оригінальний вірш українською мовою.

1818 р. — "казка" "Пан та Собака" ("Украинский вестник"), написана на основі фабульної канви чотирирядкової байки І.Красіцького "Pan і Pies" та окремих епізодів іншого його твору — сатири "Pan niewart slugi". Ця "казка" Гулака-Артемовського відіграла помітну роль в розвитку жанру байки на Україні. Це була, по суті, перша українська літературна (віршова) байка, написана із свідомою орієнтацією поета на фольклор, на живу розмовну мову.

1819 р. — письменник опублікував в "Украинском вестнике" ще дві байки — "казку" "Солопій та Хівря, або Горох при дорозі" і "побрехеньку" "Тюхтій та Чванько".

1820 р. — цикл байок-"приказок": "Дурень і Розумний", "Цікавий і Мовчун", "Лікар і Здоров'я" ("першоджерело" — приповідки І. Красіцького).

У 1827 р. Гулак-Артемовський написав ще три байки — "Батько та Син", "Рибка", "Дві пташки в клітці". Цей, останній, цикл байок Гулака-Артемовського також пов'язаний з творчістю Красіцького.

Спираючись на літературні зразки попередників в українському і світовому байкарстві та на фольклорні традиції, Гулак-Артемовський творив цілком оригінальні, самобутні вірші, йдучи від просторої байки-"казки" через байку-"приказку" (цю традицію продовжив Л.Боровиковський) до власне байки, з якою згодом успішно виступили в українській літературі Є.Гребінка й особливо Л.Глібов.

27.01.2020 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Президент заслухав міністра охорони здоров’я щодо ситуації з коронавірусом з Китаю та закликав покращити інформування громадян

 

Президент України Володимир Зеленський заслухав керівництво Міністерства охорони здоров’я щодо ситуації з коронавірусом, який розповсюджується з Китаю, та заходів, яких МОЗ вживає у зв’язку з цим.

Міністр Зоряна Скалецька повідомила, що наразі в Україні не зафіксовано зараження цим вірусом. Виявлені випадки, про які повідомляли ЗМІ, були звичайним грипом.

За словами міністра охорони здоров’я, постійно працює оперативний штаб з узгодження необхідних медичних та міжвідомчих дій.

МОЗ підготувало порядок реагування для лікарень і лікарів, служб, відповідальних за перетин кордону, та лабораторій. 

«Сьогодні для всіх очевидні процедури в разі виявлення, необхідності лікування та діагностування. Є готовність в лабораторіях і по тест-системах для виявлення та виключення підозрілих випадків щодо того, стосуються вони чи ні китайського коронавірусу. Взаємодія з міжнародними організаціями, які моніторять на глобальному, міждержавному рівні, щоденна», – наголосила Зоряна Скалецька.

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що налагоджена постійна оперативна комунікація з прикордонною службою, зокрема в аеропортах, підготовлено інструкцію, як реагувати й перевіряти пасажирів. 

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала запровадити температурний скринінг пасажирів після прибуття літаків і в разі виявлення осіб із симптомами недуги – перевіряти їх на віруси. 

Через наявність у хвороби інкубаційного періоду проведена робота із сімейними лікарями – для моніторингу та вчасного реагування.

Віктор Ляшко також запевнив, що в Україні готові лікувати вірус, якщо його буде виявлено.

«Ті технології, які допомогли вилікувати людей в Китаї, застосовуються і в Україні. Наші інфекціоністи знають про них і готові ними скористатися. За допомогою таких же технологій вони лікують грипоподібні захворювання», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я.

Президент наголосив на необхідності покращити інформування громадян та сформувати чіткі рекомендації. 

«Треба посилити комунікацію. Люди її не бачать. У новинах нам повідомляють лише статистику – де й скільки випадків. Але не кажуть, що нам потрібно робити. Необхідно сформувати рекомендації першочергових дій, які необхідно робити людям навіть у разі буденного сезонного захворювання на ГРВІ», – підкреслив Глава держави. 

Зокрема, слід нагадати про стандартні заходи для убезпечення від зимових хвороб, а також дати чіткі рекомендації уникати подорожей до певних країн.

Міністр Зоряна Скалецька зі свого боку зазначила: «Цей вірус вивчають фахівці ВООЗ. Тому щодня ми можемо отримувати інформацію про нові особливості реагування від ВООЗ, можуть бути нові рекомендації з лікування, виявлення тощо. Ми тримаємо руку на пульсі – інформуємо лікарів. Погоджуюся, що громадян також треба більше інформувати». 

Президент запропонував укомплектувати в аеропорту «Бориспіль» медичний штаб або тимчасову службу. 

Представники МОЗ додали, що нині розглядається також можливість створення спеціальної лабораторії для оперативного виявлення вірусів.

27.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Першість ДЮСШ зі стрибків у висоту!

 

25 січня на базі спортивного комплексу було проведено першість Ізяславської ДЮСШ з легкоатлетичних стрибків у висоту серед юнаків та дівчат.

У змаганнях взяли участь 40 спортсменів нашої школи, які змагались у трьох вікових категоріях: юнаки та дівчата 2007 р. н. і молодші, юнаки та дівчата 2005 – 2006 р. н., та юнаки 2003 – 2004 р. н..

Юні спортсмени показали такі результати:

 

Юнаки 2007 р. н. і молодші:

І – Максимчук Володимир

ІІ – Циганков Владислав

ІІІ – Денисевич Богдан та Овчарук Андрій

 

Дівчата 2007 р. н. і молодші:

І – Тарелкіна Софія

ІІ – Соловей Анастасія

ІІІ – Продай Діана

 

Юнаки 2005 – 2006 р. н.

І – Панчошний Віктор

ІІ – Мельников Валерій

ІІІ – Романюк Денис

 

Дівчата 2005 – 2006 р. н.

І – Шевчук Каріна

ІІ – Ткачук Олена

ІІІ – Стецюк Анастасія

 

Юнаки 2003 – 2004 р. н.

 І – Тимощук Олександр

 

Переможці та призери змагань були нагородженні грамотами Ізяславської ДЮСШ та цінними подарунками Національного Олімпійського Комітету.

Вітаємо наших вихованців з чудовими результатами та бажаємо не зупинятись на досягнутому і впевнено йти до перемоги.

27.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Запустили онлайн-платформу з цифрової освіти

 

У тестовому режимі запустилася онлайн-платформа з цифрової грамотності. На платформі вже навчаються більше 30 тис. людей. Навчання проходить у формі серіалів. Доступні серіали з базових цифрових навичок у трьох сезонах, серіал цифрових навичок для вчителів і серіал для батьків з безпеки для дітей в Інтернеті. А якщо ви вважаєте, що вам набувати цифрових навичок не потрібно, ви можете пройти глобальне тестування на свій рівень із цифрових навичок і поділитися крутим сертифікатом у соціальних мережах. Усе це тут 

27.01.2020 р.

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України

 

Олексій Гончарук: До кожного інвестора в Україні буде персональний підхід та захист з боку держави

 

Україна сьогодні — це одна з найпривабливіших економік, ринків та країн світу, що продовжують розвиватися. На цьому сьогодні наголосив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час виступу на Davos Ukrainian Breakfast 2020. І це не просто слова, вони підтверджені конкретними цифрами та фактами:

— Економічне зростання України у 2019-му: від 3,6 до 4,2 % - порівняно із середнім рівнем у 2,5% у світі.

— Золотовалютні резерви знаходяться на семирічному максимумі і досягли 25,3 млрд доларів США.

— Державний борг зменшився до майже 50% - порівняно з 80% у 2016 році.

— Інфляція знизилася до 4,1% у 2019-му - найнижчий рівень за останні 5 років.

«Як ніколи до цього часу державна політика України орієнтована на інвестора та захист його інтересів. Ми пропонуємо кожному, хто інвестує в Україну, персональний підхід», - зазначив Олексій Гончарук.

За словами Глави Уряду, по-перше, кожен великий інвестор, що вкладе понад 100 мільйонів доларів в Україну, отримає прямі гарантії від Уряду. По-друге, ми надамо особливі умови для тих інвесторів, які беруть участь у приватизації. По-третє, ми створимо спеціальний міжнародний арбітраж — він стане в нагоді для вирішення менших інвестиційних вимог (близько $10 млн і нижче), які в іншому випадку були б надмірно дорогими для того, щоб бути переданими до арбітражу.

«Ми ухвалимо спецзакон, який надасть Уряду мандат на вирішення питань, що турбують інвесторів — від податкових пільг до земельних питань та інфраструктури. Якщо інвестор купує підприємство вартістю від 10 мільйонів доларів, то отримає «податкові канікули» — звільнення від податку на прибуток на період до 5-ти років. Додайте сюди повернення інвестицій у модернізацію за 2-5 років — і це дуже приваблива пропозиція!» – наголосив Олексій Гончарук.

24.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Переробка низькосортної деревини на якісну пилопродукцію – суттєве джерело надходження коштів

 

Вагомих показників в переробці деревини ДП «Ізяславське лісове господарство» досягає за рахунок оптимізації технологічного процесу, використання сучасного обладнання та сумлінного ставлення працівників до  професійних   обов’язків.

На підприємстві переробляють низькоякісну й сухостійну деревину, лісоматеріали круглі дубові класу D малих діаметрів, що не користується достатнім попитом. Завдяки переробці цієї деревини лісгосп отримує більше коштів. У свою чергу, фінансові надходження від виробництва спрямовуються на розвиток   лісового господарства, сплату податків.

Перед працівниками цеху переробки деревини стоїть завдання збільшити обсяг випуску продукції та підвищити продуктивність праці.

Якісна переробка деревини можлива тоді, коли за сучасними верстатами працюють досвідчені спеціалісти. Належну підготовку стрічкових та круглих пил для верстатів, без яких неможлива  якісна та продуктивна робота всього цеху, забезпечують  досвідчені заточувальники деревообробного інструменту  Микола Гордійчук та Іван Христін. Ці спеціалісти заслужили велику повагу в колективі.

24.01.2020 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

Відбувся семінар "Ризики нелегальної трудової міграції"

 

В рамках проекту "Підвищення обізнаності вразливого населення Вінницької та      Хмельницької областей щодо безпечної міграції та працевлаштування" 22 січня в Ізяславській районній філії відбувся семінар "Ризики нелегальної трудової міграції" для  20 безробітних.

На початку заходу фахівець з профорієнтації Волинець О.А. озвучила статистичні дані Представництва  Міжнародної організації з міграції в Україні щодо виявлення та надання допомоги постраждалим  внаслідок торгівлі людьми. Також  присутні навчились  розрізняти форми та характерні ознаки торгівлі людьми, обговорили основні ризики, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування як за кордоном, так і в Україні.

Під час семінару безробітні опрацювали вправи «Міфи і факти», «Правила  безпечної подорожі та працевлаштування», також переглянули документальний фільм «Життя на продаж». Зацікавив учасників сайт STOP Trafficking, де є багато корисної інформації щодо безпечної міграції та працевлаштування.

Наприкінці  заходу  всім присутнім були вручені інформаційні матеріали.

23.01.2020 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії  Хмельницького ОЦЗ

 

Керівництво Хмельницької та Тернопільської областей взяли участь   у спільних заходах до Дня Соборності України

 

Вже стало доброю традицією відзначення Дня Соборності України урочистими заходами, які проходять на межі двох областей: Хмельницької та Тернопільської. Цьогоріч символічна зустріч відбулася на мосту між с.Гусятин Чемеровецького району Хмельницької області та смт.Гусятин Тернопільської області.

Розпочалася зустріч делегацій вже традиційним обміном хлібом-сіллю та символічним поєднанням двох половин державного стяга. Утворений стяг пронесли на центральну площу смт.Гусятин, де й продовжилося святкування. Після підняття Державного Прапора відбувся молебень за Україну та покладання квітів до монументу Незалежності. Далі очільники областей привітали присутніх з Днем Соборності України.

Висловлюючи слова вітання, голова Хмельницької облдержадміністрації  Дмитро Габінет наголосив, що для нас, українців, день 22 січня назавжди став святом єдності українського народу, найвагомішим і знаковим  в історії творення української держави. І традиційна зустріч громад Хмельницької та Тернопільської областей є цьому підтвердженням.

“Дорогі земляки, шановна громадо Хмельниччини та Тернопільщини, я щиро вітаю вас із Днем Соборності. 22 січня – це знаменна дата в історії українського народу, адже саме в цей день 1648 року розпочалася національно-визвольна війна під проводом Б.Хмельницького. Цього дня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу. – сказав Дмитро Габінет. – На жаль, молодій українській державі не вдалося вистояти під навалою більшовиків, під внутрішніми чварами та непорозуміннями. Ми пам’ятаємо репресії, ми пам’ятаємо голодомори, ми пам’ятаємо, як кращих синів і дочок відправляли до Сибіру, але ворогу не вдалося зламати наш дух, нашу волю до державності. Як Фенікс із попелу, у 1991 році відродилася незалежна українська держава”.

І сьогодні, додав голова адміністрації, боротьба за незалежність і соборність нашої держави триває. Ми мусили боротися за свою незалежність на Майдані у 2014 році, і саме 22 січня  у Києві загинули перші герої, названі незабаром Небесною Сотнею. Вони назавжди залишаться в нашій пам’яті.

Дмитро Анатолійович наголосив, що український народ завжди пам’ятатиме про тисячі солдат, які загинули, боронячи нашу землю на Сході держави. Саме 22 січня ми схиляємо голови, щоб пригадати усіх тих, хто боровся за незалежну і соборну українську державу. А головне, ми маємо сьогодні схилити голови перед тими, хто сьогодні боронить її зі зброєю в руках на передовій, воюючи з нашим зовнішнім ворогом.

“Сьогодні, коли ми, громади Хмельниччини та Тернопільщини, поєднали дві частини українського прапора як символ єдності і соборності, ми маємо згуртувати усі наші зусилля для того, щоб наша країна була квітучою. Бажаю усім нам натхнення, незламності духу, єдності на благо рідного краю та нашої Батьківщини”, – наголосив очільник Хмельниччини.

Також під час урочистої зустрічі керівники області, районів, об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення колективно зробили вітальні записи у «Art-книзі» для нащадків та молодого покоління на згадку про цей день.

Святкового настрою всім присутнім додали театралізовані постановки та патріотичні пісні від творчих колективів, що лунали з головної сцени.

23.01.2020 р.

За матеріалами Хмельницької  обласної державної адміністрації

Новий сервіс служби зайнятості – інститут консультанта роботодавця

 

Минулого року у Державній службі зайнятості запровадили новий підхід в обслуговуванні роботодавців – інститут консультанта роботодавця. Основна мета якого - розширення підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки підприємницької активності регіону, особливостей розвитку регіонального ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.

«Консультант роботодавця – це спеціаліст центру зайнятості, який надає кожному роботодавцю комплекс індивідуальних послуг. Насамперед, це оперативний підбір працівників,  залежно  від специфіки та галузі діяльності підприємства, професійне навчання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості або ж безпосередньо на виробництві в роботодавця», - повідомляє директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Основні завдання консультанта роботодавця:

· надання адресних та ефективних послуг з використанням зручних електронних сервісів;

· дієве вирішення кадрових проблем роботодавців та скорочення термінів укомплектування вакансій;

· оперативне налагодження співпраці з новоствореними підприємствами;

· удосконалення системи професійного навчання безробітних для їх результативного працевлаштування;

· підвищення зацікавленості громадян у легальному працевлаштуванні в Україні.

На сьогодні у Хмельницькій обласній службі зайнятості працює 84 консультантів роботодавців, які щоденно надають послуги майже 200 роботодавцям. З початку року у базі даних обласної служби зайнятості налічується більше 3 тис. вакансій.

23.01.2020 р.  

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

З 2021 року Євросоюз вносить зміни в правила поїздок в рамках безвізу

 

З 2021 року починає працювати Європейська інформаційна система авторизації подорожей (ETIAS). Ця система діятиме для громадян усіх країн, що користуються правом безвізового в’їзду на територію Євросоюзу і в жодному разі не є аналогом візової системи. З 2021 року ці зміни стосуватимуться не тільки України, але й, наприклад, громадян Австралії, Бразилії, Великої Британії, Канади, США та Японії.

Перед поїздкою до держав-членів Європейського Союзу українцям, як і громадянам інших країн, які мають безвіз з ЄС, необхідно буде отримати попередній дозвіл. Заявку можна буде подати онлайн, а видача авторизації на подорож займатиме декілька хвилин.

За кожне звернення заявник повинен буде сплатити комісію в розмірі 7 євро, а для людей віком до 18 та після 70 років ця послуга буде безкоштовною. Термін дії авторизації – три роки або до завершення терміну дії проїзного документа, зареєстрованого при поданні заявки.

Людина може отримати відмову, якщо у правоохоронних органів ЄС будуть застереження. У такому разі можна подати апеляцію на рішення системи.

Запровадження Європейської інформаційної системи авторизації подорожей Євросоюз планував з 2016 року, а восени 2018 року ухвалив необхідні законодавчі рішення. Попередня авторизація дозволить Європейському Союзу завчасно ідентифікувати осіб, що можуть становити міграційну/безпекову загрозу та значно підвищить безпеку зовнішніх кордонів ЄС. Нова система також дозволить суттєво зменшити кількість відмов у в’їзді до ЄС безпосередньо при перетині кордону, адже люди будуть знати завчасно, чи не має у держав-членів ЄС застережень щодо їхньої поїздки.

Більше інформації – за посиланням: https://bit.ly/2ToWv9x

23.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Ізяславщина та Острожчина  спільно відзначили  День Соборності України  

 

22 січня у рамках циклу заходів з відзначення  Дня Соборності України за декількарічною традицією вшосте відбулося спільне відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславщини та Острожчини. Цього року святкові заходи відбулись на території Острозького району, зокрема в місті Острог. 

Делегація Ізяславського району на чолі із заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Левченком, головою районної ради Сергієм Шлегелем, Ізяславським міським головою Валентиною Корнійчук, спільно із делегацією Острозького району, на чолі із головою Острозької районної державної адміністрації Олександром Харчуком, головою Острозької районної ради Валентиною Стрілецькою, Острозьким міським головою Олександром Шикером, в місті Острог поклали квіти до могили офіцерів УНР, які загинули в боях за Острог, до пам’ятника Тарасу Шевченку, до меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу, до пам’ятного знаку загиблим в АТО/ООС.

Під час перебування в Острозі офіційні делегації Ізяславщини та Острожчини відвідали Державний історико-культурний заповідник міста Острог, де ознайомились із його експозицією. Також представники заповідника  представили спеціальну  тематичну виставку, присвячену 101-й річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

На центральній площі міста Острог учасники святкових заходів долучились до патріотичної акції   «Україна єдина» та розгорнули велике полотнище кольорів Державного Прапору України.

У  концертній залі Острозького районного будинку культури за участю делегацій Ізяславського району, Острозького районну та міста Острог і представників громади Острожчини відбулось мистецьке свято «В єдності наша сила».

У ході заходу заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, голова Острозької районної державної адміністрації Олександр Харчук, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька,  Острозький міський голова Валентина Шикер, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук привітали учасників святкового зібрання із Днем Соборності України та 101-ю річницею проголошення акту злуки УНР та ЗУНР.

Виступаючі відзначили, що Злука УНР та ЗУНР  залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1990 року. Саме тоді, тридцять років тому, коли крізь трухляві ідеологічні лещата агонізуючого режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилась живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України.  Відзначення цих пам’ятних дат є доброю нагодою  ще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Захист територіальної цілісності України був, є і буде святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність.

На згадку про спільне святкування Дня Соборності України члени делегації Ізяславського району вручили представникам Острожчини пам’ятні подарунки.

Звичайно ж на святі були пісні, танці, художнє читання. Свої творчі, мистецькі здобутки учасникам свята подарували творчі колективи та аматори сцени Острозького краю. 

23.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Запрошуємо долучитися до проведення загальнонаціонального  флешмобу під назвою «МОСТИ ЄДНАННЯ»

22 січня – величний день в історії України. Цього дня далекого 1919 року на Софіївській площі у Києві було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Соборність – це   не тільки  спільні  етнічні  землі  у рамках держави, а  насамперед, духовне  єднання всього населення нашої   країни  в ім’я миру, свободи і процвітання  рідної  землі.    

До Дня Соборності України пропонується проведення загальнонаціонального  флешмобу під назвою «МОСТИ ЄДНАННЯ», що полягає у поширенні у соціальних мережах фото громадян держави в національному одязі під хештегом  #мости_єднання. 

Його мета – показати всім, що кожен громадяни України не байдужий  до нашої держави та підтримує її єдність. Це особливо важливо у важкі часи війни на сході України та інформаційної війни проти нашої держави з боку Росії.

Учасником флешмобу може стати кожен, хто підтримує Україну, прагне її єдності та припинення військової агресії з боку Росії!

ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО ФЛЕШМОБУ

- одягнути національний костюм

- зробити фотографію або селфі та опублікувати його у Facebook із хештегом #мости_єднання. 

Всіх бажаючих просимо надсилати свої фото на вищезазначену тематику на електронну адресу: izyaslav_rda@izadm.gov.ua.

Протягом січня 2020 року надіслані фотоматеріали будуть розміщені на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та на сторінці райдержадміністрації у соціальній мережі «Фейсбук».

Райдержадміністрація

 

23.01.2020 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

Звернення Президента з нагоди Дня соборності України

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Звернення першого заступника голови Ізяславської районної державної адміністрації Павла Ковальчука з нагоди Дня Соборності України

 

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка… і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка»…

101 рік виповнюється нині цим дорогоцінним словам, які були виголошені 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві під час  проголошення  об'єднання у єдину соборну Україну двох державних утворень.  

Вітаю з Днем Соборності України усіх земляків.

Соборне возз’єднання, - або як тоді його назвали, злука – проросло з національно-визвольної боротьби українського народу, історично тривалого руху українців до творення власної держави. З мрій, прагнень та зусиль багатьох поколінь борців за незалежність і соборність. Словом, проголошення злуки сприймалося усіма як велике національне свято.

Та, на жаль, це свято тривало недовго. Тоді ж, у дев’ятнадцятому соборна Україна не стала реальністю. Та й незалежність держави на довгий тоді час було втрачено.  

Та й нині, ми зобов’язані замислитися, а чому ж так трапилося.  У період загроз та небезпеки ще більше, ніж у мирний і спокійний час, слід поступитися власними амбіціями та інтересами на користь священної справи збереження національної єдності й власне збереження України.  

Хоча державне об'єднання УНР і ЗУНР у дев’ятнадцятому році відбулося лише символічно, проте воно мало вирішальне значення для утвердження української соборної держави у теперішніх кордонах. Воно окреслило географічні, політичні та ідентифікаційні контури єдиної України. 

Соборність залишилася сильною, животворною ідеєю, переданою нащадкам. Тому сьогодні ми так урочисто відзначаємо цей день.

Соборність,  це – неподільне ціле з усіх українських земель, які колись належали до різних імперій, а тепер – об’єднані в незалежну європейську українську державу.

Соборність не лише спільна територія. Це й духовна єдність, спільні цінності, спільні ідеали, устремління. Це велика міцна родина всіх громадян України.

Ми ходимо до різних церков, але Бог у нас у всіх один. І земля наша одна на всіх. У нас у всіх – спільне минуле, і проблеми, до речі, у нас однакові. Ми гуртом радіємо, і гуртом сумуємо. У нас спільний ворог, і спільна мета, і спільна соборність.

Соборність – це унітарний устрій держави.  Але ми поважали, поважаємо і будемо поважати різноманітність України, специфіку місцевих громад. Децентралізація зараз для цього дає унікальні можливості. Ця різноманітність не є нашим недоліком. Вона, навпаки, робить нас багатшими, а спільне почуття соборності – сильнішим.  Ще Михайло Грушевський, говорячи про відмінності, «витворені на нашім національнім тілі чужими впливами та зовнішніми обставинами», закликав не «роздмухувати різниці, а розвивати почуття єдності, солідарності, близькості».   

В єдності наша сила!

Слава Україні!

22.01.2020 р.

 

День Соборності України уособлює одвічне прагнення нашого волелюбного народу до незалежності

 

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації.

 Саме в цей день, у рамках  відзначення Дня Соборності України, відбулась церемонія вшанування пам’яті борців за Україну із покладанням квітів до їх могил.

Від імені громади міста Ізяслав та Ізяславського району відбулося вшанувати пам'ять полеглих героїв, які поховані в місті Ізяслав, зокрема: загиблих та полеглих військовослужбовців родом з Ізяславщини, які загинули в зоні АТО/ООС на сході України, до меморіалу воїнам-визволителям в Ізяславському міському Парку Слави, меморіалу жертвам голодоморів та політичних репресій, пам’ятного знаку Тарасу Шевченку, а також померлих учасників Революції Гідності, меморіальної дошки памʼяті загиблим воїнам УНР, меморіальної дошки Арсену Річинському.

Також було покладено квіти до пам’ятників генію українського народу Тарасу Шевченку в селах Васьківці та Ліщана.

Крім того відбулось покладання квітів до могил загиблих захисників Батьківщини, похованих на території Ізяславщини - Володимира Чепелюка, Олександра Мамлая в селі М’якоти, Олега Довгого в селі Щурівці, Ігоря Хом´яка в селі Плужне, Богдана Шацького в селі Михля Лютарської сільської ради.  

22.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Молодь Ізяславщини провела районний суспільно-просвітницький молодіжний флешмоб «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!»

 

У рамках відзначення в районі Дня Соборності України та річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, серед учнівської молоді закладів загальної середньої освіти Ізяславщини проведено районний суспільно-просвітницький молодіжний флеш-моб «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!».

Організатором флеш-мобу виступив відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації за підтримки керівництва Ізяславської районної державної адміністрації.

Флеш-моб у черговий раз продемонстрував усім краянам, що Україна – єдина: своїми територіями та землями – неподільна, думками і прагненнями щасливого майбутнього – спільна, душею та серцем кожного українця – світла, мужністю та незламністю духу – сильна, вірою та душею – вільна!

У період до 21 січня 2020 року в закладах загальної середньої освіти району в ході проведення комплексу заходів із відзначення Дня Соборності України було відтворено відповідне «живе» слово, що символізує Соборну Україну: мир, віра, воля, сила, мрія,  храм, друг, ціль, шанс, мета, діти, ідея, герб, тощо. До участі у флеш-мобі долучились педагоги закладів освіти, батьківська громадськість, керівники органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, жителі населених пунктів та інші. Під час цього проведено фотографування створеного «живого»  слова.   

22 січня у День Соборності України на Площі Героїв Майдану міста Ізяслав представниками закладів освіти міста Ізяслав провели загальноміську спільну флеш-мобну дію із складанням слова «СОБОРНІСТЬ». Кожен заклад підготував тематичні  речівки-заклички про підготовлені ними літери. Також було розтягнуто велике полотнище кольорів Державного Прапора України. Наймолодші учасники флешмобу створили два «живих» віночки.

Завершився захід спільним виконанням усіма його учасниками державного Гімну України.

22.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації 

 

Традиції відзначення Дня Соборності України продовжуються

 

22 січня Україна відзначає день Соборності України та 101-у річницю проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 

У рамках циклу заходів з відзначення Дня Соборності України за  декілька річною традицією  відбулося спільне відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславщини Хмельницької області та Острожчини Рівненської області.

Традицію відзначати свято за участі делегацій Ізяславського району Хмельницької області, Острозького району та міста Острог Рівненської області було започатковано 22 січня 2015 року в селі Кунів Ізяславського району. Естафета Ізяславського району була підтримана керівництвом Острожчини. Свята до Дня Соборності України проходили у селі Кутянка Острозького району Рівненської області  (2016 рік), в селі М’якоти Ізяславського району (2017 рік), в селі Межирич Острозького району Рівненської області  (2018 рік), в місті Ізяслав (2019 рік).  Цього року  заходи із відзначення Дня Соборності України пройшли у місті  Остріг на Рівненщині.

Традиційно  на мосту через річку Вілія на межі Хмельницької та Рівненської областей  відбулася зустріч делегацій Ізяславського району та Острожчини. Під час зустрічі відбувся обмін символами української гостинності  - короваями, які отримали заступник Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук,  голова Острозької районної державної адміністрації  Олександр Харчук, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька то Острозький міський голова Олександр Шикер.

22.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Керівництво Ізяславського району та міста Ізяслав  взяло участь в урочистому молебні за Україну та Український народ

 

22 січня у день Соборності України  у свято-Миколаївському храмі міста Ізяслав Православної Церкви України відбувся молебень за Україну та Український народ. Молебень, у співслужінні із духовенством Ізяславського благочиння, відслужив настоятель храму, благочинний Ізяславського округу митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.  

На Богослужінні були присутні:  заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко,  голова районної ради Сергій Шлегель, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та ряду  служб району, делегації трудових колективів установ, підприємств та організацій, прихожани храму, жителі міста.

По завершенню молебню настоятель храму звернувся до присутніх із пастирським словом.

 22.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

  Інформаційна кампанія до Дня Соборності України  #вЄдностіСила

 

«От військові оркестри заграли «Ще не вмерла»! На дзвіниці Софії загув дзвін. Серед натовпу рух і чути голосне: «Слава!... Їдуть!... Їдуть!... То Директорія!... » Та от усе стихає, як на команду. Люде знімають шапки: по чотирьох кутах площі чотири диякони читають Акт Злуки усіх українських земель во єдине тіло. І сльози навертаються мені на очі…»

Зі спогадів Віктора Андрієвського «З минулого».

Віктор Андрієвський – громадсько-політичний діяч, публіцист, педагог.
1907-17 – гласний Полтавського губернського земства, 1913–16 – гласний Полтавської міської думи, член полтавської «Громади». 1917-го стає одним із засновників Української партії хліборобів-демократів (Лубни). Цього ж року знову обраний гласним Полтавської міської думи. Із кінця 1917 до квітня 1918-го – комісар освіти УНР у Полтавській губернії.

1920 року у складі Державної капели під керівництвом Олександра Кошиця виїжджає до Польщі, де у 1920–30-х роках працює директором української таборової гімназії у м. Каліш. Публікує спогади про перебування капели Кошиця на Закарпатті. Згодом живе у Чехословаччині та Німеччині.
У повоєнні роки займається публіцистичною діяльністю. Автор низки творів про події 1917-19 років в Україні (зокрема спогадів «З минулого») та проблеми національно-державного відродження України.

22.01.2020 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

День Соборності України

 

Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Ця подія була знаковою для українського державотворення.

Є низка значень терміну “соборність”. Найбільш вживані з них: об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених конкретною нацією на суцільній території; духовна консолідація всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.

24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Утім, історики завважують, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.

Для українського народу, позбавленого власної державності і розділеного між двома імперіями, ідея соборності була однією із ключових. Ще в середині ХІХ ст. перші українські політичні організації у Західній та Наддніпрянській Україні наголошували на єдності 15-мільйонного українського народу та нероздільності його земель. Наприкінці ХІХ ст. ідея соборності стала наріжним каменем в ідеологічних декларація більшості українських політичних партій і громадських організацій. Однак можливості для її втілення відкрила лише Перша світова війна. Розпад Російської та Австро-Угорської імперій сприяв появі нових держав.

У січні 1918-го незалежність оголосила Українська Народна Республіка, а в листопаді постала Західно-Українська Народна Республіка. Лідери останньої ініціювали об’єднання. Делегація від ЗУНР розпочала переговори з гетьманом Павлом Скоропадським, а згодом продовжила їх з Директорією УНР. А 1 грудня 1918-го представники обох урядів у вагоні на станції Фастів підписали «передвступний договір». У ньому зобов’язалися найближчим часом довершити злуку УНР і ЗУНР «в одну державну одиницю».

22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві відбулося офіційне проголошення Акта Злуки. «Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина, і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народня республіка», – йшлося в Універсалі Директорії УНР.

Наступного дня Всеукраїнський Трудовий Конгрес офіційно затвердив об’єднання західно- та східноукраїнських земель в одній державі.

ЗУНР змінила назву на Західна область УНР. Уряд УНР надавав фінансову допомогу Західній Україні на закупівлю продовольства, налагодження транспортної системи, військове будівництво і розвиток культури. Натомість УГА влітку 1919 року підтримала Армію УНР в боротьбі з «білими» та «червоними» росіянами, спільними зусиллями дісталися Києва.

Однак війна стала головною причиною, чому не вдалося реалізувати Акт Злуки. У лютому 1919 урядові установи УНР змушені були залишити Київ, який зайняли більшовики. Згодом більшу частину Західної області УНР окупували польські війська, Північну Буковину – румунські, Закарпаття відійшло Чехословаччині. Незважаючи на це, дата 22 січня 1919-го стала символом демократичного, цивілізованого збирання земель в одній суверенній державі. А ідея соборності – визначальною для наступних борців за незалежність України.

За часів радянського тоталітарного режиму проголошення незалежності УНР і День Соборності не відзначалися. Зі встановленням радянської влади  українські свята були витіснені з суспільного простору. Пам’ять про об’єднання УНР і ЗУНР зберігали мешканці Західної України й українська політична еміграція в країнах Західної Європи й Америки. 22 січня там урочисто відзначали свято незалежності та соборності України.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Незалежність і суверенність – запорука існування нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у подальшому призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Перше масштабне відзначення свята Соборності відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні в місті Хусті. Закарпатці нагадали про волю українців, висловлену на з’їзді Всенародних зборів у Хусті 21 січня 1919 року про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві. Це була найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців. Для участі в ній до столиці Карпатської України з’їхались понад 30 тисяч осіб.

21 січня 1990 року в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – “Живий ланцюг” – як символ єдності східних і західних земель України. Вона була приурочена 71-ій річниці Акта Злуки. За неофіційними підрахунками, учасниками «Живого ланцюга» було від одного до трьох мільйонів людей. Узявшись за руки, вони створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Акція засвідчила, що українці подолали страх перед комуністичною партією і готові протистояти тоталітарному режимові. 30 років тому ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України.

Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.

В єдності наша сила!

22.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

  Проведено  засідання районної Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми

 

З метою налагодження ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі 21 січня заступником голови Ізяславської райдержадміністрації Володимиром Левченком проведено засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми.

У роботі взяли участь: начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко, директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська, спеціаліст управління соціального захисту населення Ніна Сенюк, начальник  сектору превенції Ізяславського відділу Славутського відділення ГУ НП України в Хмельницькій області майор поліції Олександр Кашевар.

У ході засідання Координаційної ради розглянуто питання міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, узгоджено заходи у цій сфері на 2020 рік та обговорено механізм взаємного інформування про факти насильства у випадках, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». 

21.01.2020 р.

За матеріалами районної Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності,

демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми

  

Умови призначення пенсії за віком з 1 січня 2020

 

В Україні триває реформа, яка передбачає поступове збільшення стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, й пенсійного віку для жінок.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 1 січня 2020 року  в 60 років вийти на пенсію можуть лише особи, які мають не менше 27 повних років стажу. Ті ж, хто має стаж від 17 до 27 років, зможуть піти на відпочинок тільки у 63 роки. Якщо стаж   від 15 до 17 років, то на пенсію можна буде розраховувати лише у 65 років.

Крім того, до досягнення вищезазначеного віку, право на  пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 р.н. і старші після досягнення ними такого віку:

 55 років - які народилися по 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Отже, починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності такого страхового стажу:

Період виходу на пенсію

Вік особи

60 років

63 роки

65 років

1

2

3

4

З 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р.

Не менше 25 років

Від 15 до 25 років

З 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р.

Не менше 26 років

Від 16 до 26 років

Від 15 до 16 років

З 01.01.2020 р. по 31.12.2020 р.

Не менше 27 років

Від 17 до 27 років

Від 15 до 17 років

З 01.01.2021 р. по 31.12.2021 р.

Не менше 28 років

Від 18 до 28 років

Від 15 до 18 років

З 01.01.2022 р. по 31.12.2022 р.

Не менше 29 років

Від 19 до 29 років

Від 15 до 19 років

З 01.01.2023 р. по 31.12.2023 р.

Не менше 30 років

Від 20 до 30 років

Від 15 до 20 років

З 01.01.2024 р. по 31.12.2024 р.

Не менше 31 року

Від 21 до 31 року

Від 15 до 21 років

З 01.01.2025 р. по 31.12.2025 р.

Не менше 32 років

Від 22 до 32 років

Від 15 до 22 років

З 01.01.2026 р. по 31.12.2026 р.

Не менше 33 років

Від 23 до 33 років

Від 15 до 23 років

З 01.01.2027 р. по 31.12.2027 р.

Не менше 34 років

Від 24 до 34 років

Від 15 до 24 років

Починаючи з 01.01.2028 р.

Не менше 35 років

Від 25 до 35 років

Від 15 до 25 років

 

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, необхідного страхового стажу на дату досягнення віку, пенсію за віком може бути призначено після набуття особою страхового стажу, який був необхідний на дату досягнення відповідного віку.

Наявність необхідного страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.

21.01.2020 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

  Інформаційна кампанія до Дня Соборності України #вЄдностіСила

 

«День 22. січня 1919 року стане приснопамятним в історії України. Це така дата, що її виучувати будуть напамять українські діти грядучих поколінь побіч таких дат, як дата хрещення Руси, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі. Це від часів Ярослава Мудрого перший раз усі українські землі, теоретично й бодай декляративно, знайшлися разом як одна державна цілість. День цей буде отже інспірацією українського народу на так довго, поки він не осягне повного обєднання у самостійній і соборній Україні. В тому вага цієї події»

Зі спогадів Лонгина Цегельського. «Від легенд до правди».
 

Лонгин Цегельський – дипломат, журналіст, політик, активний учасник створення ЗУНР.

Політичні переконання Лонгина Цегельського зазнають трансформації упродовж всього життя. На початку ХХ століття він є прихильником драгоманівських ідей.

Пізніше він еволюціонує в напрямі центризму, стає націонал-демократом і саме як діяч цієї течії бере участь державотворчих процесах в Західній Україні та на Наддніпрянщині.

Редагує газети «Свобода», «Українське слово». Входить до складу Головної української ради, Загальної української ради, Союзу визволення України. Активний учасник подій 1 листопада 1918-го у Львові, державний секретар внутрішніх справ ЗУНР.

Лонгин Цегельський – один із творців Акта Злуки між ЗУНР і УНР. Саме він зачитує основоположний документ на Софійській площі в Києві 22 січня 1919-го. Того ж дня призначений заступником міністра закордонних справ УНР (очолює переговори з усіма закордонними місіями і представниками).
Згодом стає представником уряду ЗУНР у США. Редагує часописи «Український вісник», «Шлях», «Америка», видає монографію «Митрополит Андрій Шептицький» (1937). Один із творців Українського Конгресового комітету Америки.

Як емігрант стає ще правішим консерватором і монархістом, шукаючи порятунку для України в гетьманському ладі як прихильник лінії Павла Скоропадського. І саме з тих позицій, декларуючи себе одночасно націоналістом, пише свої спогади.

Його спомини відносять до одних з кращих творів української мемуарної літератури – як з огляду художнього, так і чіткість коментарів та формулювання погляду автора на кожну згадану подію чи особу.

21.01.2020 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

Справедливі зарплати, кадрові зміни та співпраця з парламентом: Президент України поставив перед урядом Олексія Гончарука низку невідкладних завдань

 

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком і поставив перед урядом низку важливих завдань.

Глава держави повідомив, що розглянув звернення Олексія Гончарука про його відставку з посади Прем’єр-міністра.

«Я вирішив надати вам і вашому уряду шанс, якщо ви вирішите деякі речі, які сьогодні дуже важливі й турбують наше суспільство, – сказав Президент, звертаючись до Олексія Гончарука. – Зараз не той час, щоб розхитувати державу економічно й політично».

Зокрема, уряд повинен представити Главі держави нову концепцію заробітних плат керівників міністерств, відомств, державних компаній та їхніх заступників з урахуванням ситуації в країні.

«Це повинна бути нормальна заробітна плата. Ми розуміємо, що це дуже серйозні фахівці, але я хочу мати спільну думку з вами й міністрами, що такі зарплати можуть бути сьогодні в Україні у такій ситуації, в якій перебуває наша економіка. Коли ви і ваш уряд піднімете економіку – можна буде піднімати ці заробітні плати», – наголосив Президент.

Володимир Зеленський зазначив, що з тими міністрами, які не погодяться працювати за запропоновану урядом зарплату, доведеться прощатися.

«Заробітні плати повинні бути нормальними, такими, на які можна нормально жити, й повинні відповідати статусу посадовців», – зауважив Президент.

Також Глава держави поставив Прем’єр-міністру завдання врегулювати ситуацію з преміями, які передбачаються топ-менеджерам НАК «Нафтогаз України» за отримання компенсації від ПАТ «Газпром».

«Вони повинні не тільки бути прагматичними менеджерами, а й залишатися людьми, знайти вихід з цієї ситуації. Якщо вони не почують вас, тоді вони почують людей, юристів. Чи буде повністю перезавантажено НАК «Нафтогаз». І ми з вами повинні розробити стратегію, як це тоді зробити», – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, Президент наголосив на важливості зміцнення уряду шляхом проведення кадрових змін.

«У мене немає жодної підстави думати про те, що хтось із них нечесна людина чи вони непрофесійні. Я пам’ятаю, яким чином ви добирали цей уряд, як ми спілкувалися з вами і з ними, як бачили їхню стратегію та їхню команду. Але ми з вами хочемо зміцнення уряду. Тому я вас дуже прошу знайти слабкі місця й замінити тих чи інших керівників міністерств, згідно з їхніми професійними даними», – сказав Глава держави.

Також Володимир Зеленський заявив про необхідність переформатувати окремі центральні органи виконавчої влади. Зокрема, йдеться про розділення функцій у низці міністерств.

«У нас було об’єднання деяких міністерств. На початку це було правильне рішення, тому що у нас професійний, кадровий голод і невеликий бюджет. Мені здається, час показав, що деякі міністерства повинні бути розділені», – наголосив він.

Володимир Зеленський також попросив очільника Кабміну налагодити роботу з народними депутатами всіх фракцій і з парламентськими комітетами.

«Ви – глибоко в економіці, в сучасних процесах, які відбуваються в уряді. Наші депутати цього не знають. І коли вони отримують законопроекти – рішучі, реформаторські, іноді непопулярні, – вони не мають часу з ними навіть ознайомитися, нормально попрацювати в комітетах. Це – ненормально», – зазначив Глава держави.

Зі свого боку Прем’єр-міністр України подякував Президенту за довіру та погодився із запропонованими змінами, які необхідно провести найближчим часом.

«Мене не лякає перспектива спробувати повернути наданий аванс, кредит довіри, який ви делегували від імені суспільства. Для мене це важливе завдання, велика честь. І ми готові виконати поставлені вами завдання», – сказав Олексій Гончарук.

Окремо Прем’єр-міністр наголосив на необхідності визначитися з рівнем заробітних плат, які отримують працівники на публічній службі.

За результатами зустрічі Олексій Гончарук пообіцяв до 4 лютого підготувати проміжний звіт про діяльність Кабміну та представити його в парламенті. Зокрема, народним депутатам презентують концепцію посиленого уряду, а також його часткового організаційного переформатування.

20.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

Переможці відкритої першості ДЮСШ з міні-футболу!

 

17 січня 2020 року на базі спортивного комплексу пройшла відкрита першість Ізяславської ДЮСШ з міні-футболу серед юнаків 2006-2007 р.н.

У турнірі взяли участь 4 команди: Шепетівська районна ДЮСШ «Колос», ДЮСШ м. Старокостянтинова, Ізяславська ДЮСШ, ДЮСШ м.Славута.

Команду Ізяславської ДЮСШ представляли спортсмени під керівництвом тренера – викладача Рибачка Віктора Михайловича.

Юні спортсмени показали високу майстерність та гарну фізичну підготовку. У підсумку змагань  ІІІ місце посіла команда з Шепетівки,  ІІ місце посіли спортсмени з Старокостянтинова, і на першу сходинку піднялись вихованці Ізяславської ДЮСШ.

По завершенню змагань переможці та призери були нагороджені грамотами та кубками Ізяславської ДЮСШ. У номінації «КРАЩИЙ БОМБАРДИР» турніру цінним сувеніром було нагороджено Тютюнова Владислава.

Церемонію нагородження проводив головний суддя змагань Рибачок Віктор та  інструктор-методист Пирогівська Ірина.

Вітаємо наших спортсменів із достойним виступом та перемогою!

20.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Обережно, грип наступає!

 

За інформацією заступника головного лікаря Хмельницької міської інфекційної лікарні Нінель Марцонь, на 17 січня у лікувальному закладі перебували 34 хворих з клінічним діагнозом «грип», 2 з них – в реанімації у стані середньої важкості з тенденцією до покращення. Протягом попередньої доби до Хмельницької міської інфекційної лікарні доправлено 5 хворих з симптомами грипу. Від початку епідемічного сезону ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» підтвердив уже 9 випадків грипу А в області. Проте, епідемічний поріг на Хмельниччині наразі не перевищено.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з 6 по 12 січня 2020 року у нашій державі на ГРВІ захворіли 105 260 людей, із них 61,5% — діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності склав 275,3 на 100 000 населення, що на 42,3% менше епідемічного порогу по Україні.

За 2-й тиждень цього року було зареєстровано 9 випадків грипоподібного захворювання та 17 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції.Методом ПЛР досліджено 21 зразок, у 8 зразках матеріалів визначено віруси грипу: 6 — типу А(Н1)pdm09 і 2 — типу B.

В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічному рівні. З початку цього епідемічного сезону в Україні зареєстровано 5 летальних випадків від ускладнень грипу.

Лікарі нагадують, що грип – це дуже небезпечне захворювання дихальних шляхів, що може мати серйозні ускладнення, і призводити до летальних наслідків. Ця хвороба має симптоми, подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), але набагато небезпечніша.

Варто пам’ятати, що найкращою профілактикою грипу є вакцинація.Проводити її необхідно щорічно, адже це найкращий спосіб зменшити ризик захворіти на грип та уникнути серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Найбільш необхідними щеплення проти грипу є для осіб з групи ризику, а саме: медичних працівників, вагітних, людей поважного віку та осіб, котрі мають хронічні захворювання, адже вакцинація значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Щеплення можна проводити впродовж усього епідсезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти цій небезпечній недузі.

Щеплення проти грипу не є обов’язковим, тому вакцину можна купувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власні кошти громадян в аптечній мережі по всій країні та вакцинуватися в закладах охорони здоров’я. Якість ввезених вакцин перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку епідемічного сезону та за 2 тижні цього року щеплення проти грипу зробили 230 тис. осіб.

У Хмельницькій області від початку епідемічного сезону та за перший тиждень нового року вакцинувалися від цієї небезпечної недуги 3768 осіб, з них 597 – діти від 6 місяців до 5 років.

20.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Птахи завжди потребують нашої допомоги!

 

Птахи є невід’ємною частиною природи, її окрасою. Не можна уявити собі ліс, парк, сад беззвучним, без співу дроздів, синиць, зябликів, поле – без співу жайворонків, луку – без красеня білого лелеки, небо – без стрімких ластівок.

Птахи – наші вірні помічники, захисники лісів, полів, садів від шкідників і гризунів. Тому їх потрібно охороняти й берегти. Про них потрібно піклуватися й допомагати їм у важку хвилину.

Щорічно у НПП «Мале Полісся» проходить природоохоронна акція «Допоможемо птахам взимку».

Не дивлячись на те, що цьогорічна зима аномально тепла, птахи все ж таки потребують нашої допомоги. Працівники Парку завітали до Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. При зустрічі  дітям проведено бесіду про раціон зимуючих пернатих, особливості догляду за годівницями та вимоги до їх виготовлення. По закінченню зустрічі членами шкільного лісництва було проведено майстер-клас по виготовленню годівничок, котрі розвісили на території школи й наповнили їх пташиною їжею.

20.01.2020 р.

За матеріалами НПП «Мале полісся»

Переможці «Кубку Мала» з міні-футболу!

 

17-18 січня 2020 року вихованці Ізяславської ДЮСШ взяли участь у міжобласному турнірі з міні-футболу « Кубок Мала» серед юнаків 2012 р.н.

У змаганнях взяли участь 12 команд: ФК «Звягель» (Новоград-Волинський), ФК «Овруч» (Овруч), ФК «Фортуна» (Андрушівка), ФК «Фенікс» (Житомир), «ДЮСШ Дарниця» (Київ), «ДЮСШ Дарниця-2» (Київ), «ДЮСШ Славута» (Славута), «ДЮСШ Ізяслав» (Ізяслав), ФК «Прем'єр-Нива» (Вінниця), «Єврошпон» (Смига), ФК «Мал» (Коростень), ФК «Мал-2» (Коростень).

У напруженій чесній спортивній боротьбі серед юних футболістів перемогу здобула команда ДЮСШ Ізяслава під керівництвом тренера Бойчука Миколи Івановича.

Вкотре ізяславчани на турнірі демонструють характер та грають за будь-яких обставин до останньої секунди гри. Так і в фіналі, здавалось би програний матч, наші вихованці зуміли звести на останніх секундах поєдинку в нічию, а в серії пенальті перемогти другого фіналіста - команду “Фортуна” з Андрушівки.

Друге місце вибороли футболісти ФК “Фортуна” (Андрушівка), третє – господарі турніру ФК “Мал” ( Коростень ).

Переможці та призери змагань були нагороджені кубками та медалями, а кращі гравці турніру – цінними подарунками.

Вітаємо наших юних футболістів з перемогою та бажаємо підкорити ще не одну спортивну вершину.

20.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Відбувся щорічний фестиваль «Різдво у колі друзів»

 

17 січня в Ізяславському районному Будинку культури відбувся щорічний традиційний фестиваль колядок, щедрівок та різдвяних піснеспівів  «Різдво у колі друзів».

Урочисто, піднесено, велично і натхненно  звучали музичні твори, милували слух народні, церковні, аматорські колядки, щедрівки та пісні  у виконанні учасників фестивалю: вихованців недільної школи костелу парафії Святого Йосипа (м.Ізяслав), хору духовенства Хмельницької єпархії Православної Церкви України, вихованців недільної школи свято-Пантелеймонівського храму ПЦУ (м.Ізяслав), нотного хору та церковного хору свято-Пантелеймонівського храму ПЦУ (м.Ізяслав), церковного хору свято-Миколаївського храму (ПЦУ), церковного хору свято-Троїцького храму ПЦУ (с.Плужне), колективу зразкового фольклорного колективу «Барвінець» Плужненської музичної школи, вокального Ізяславської дитячої школи мистецтв (клас Марії Юзик),  фольклорного колективу «КАЛИНА-МАЛИНА» Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», дитячого хору  собору Різдва Христового УПЦ (МП) (м.Ізяслав).

Традиційним заключним акордом свята лунала фінальна колядка «Добрий вечір, тобі, пане господарю», яку виконували всі учасники фестивалю та його глядачі.

Завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук  вручила  всім колективам за участь у фестивалі ПОДЯКИ.

20.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Відбулися Йорданські купання на Ізяславщині

 

За традицією, аби скупатися в ополонці, 19 січня у свято Богоявлення (ВОДОХРЕЩА) на території Ізяславського міського пляжу зібралися кількасот жителів міста Ізяслав. Люди вірять, що вода на Водохреще є цілющою та дарує духовне очищення.

З року в рік, згадуючи купель хрещення - омивання від гріхів, ми маємо   робити переоцінку життя, ставати кращими, чистішими, відновлятися не лише через пірнання, а і усвідомлення своїх вчинків як християнина та людини.

Священик Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної церкви Православної Церкви України   митрофорний протоієрей о.Миколай Назарчук просто неба, на березі річки Горинь, здійснив чин великого освячення води. Вітаючи людей зі святом, отець Миколай виголосив проповідь, у якій розкрив зміст та значення події Хрещення Господнього і Богоявлення для кожного християнина. Він також відзначив важливість такого дійства, адже в цей день ми всі являємося сопричасниками Йорданських подій та очевидцями духовного переродження в Таїнстві Хрещення. «Свяченою водою обновляється наша земля, зцілюються душа і тіло кожного християнина» – наголосив, звертаючись до присутніх священик.

 Громада міста та його гості зібралися на березі Горині, адже після освячення води було чимало бажаючих скупатися у водах річки. Холодна погода  на заваді не стала для бажаючих чоловіків та жінок, молодих та старших за віком людей,  хлопців та дівчат. За  Йорданським купанням спостерігало чимало людей. Здавна вважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Проте, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою.

Разом з тим і ті, хто скупався, і ті, хто були присутні, змогли скуштувати смачних наїдків та напоїв, які пропонували представники ряду громадських організацій Ізяславщини та організацій міста.

За безпекою під час купання слідкували у повній бойовій готовності працівники Ізяславського районного відділу Славутського відділення Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області,   Ізяславські рятувальники, а також чергувала машина невідкладної медичної допомоги.

Також відбулися купання у відкритих водоймах у ряді сіл Ізяславського району.

20.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Інформаційна кампанія до Дня Соборності України  #вЄдностіСила

 

«Як воно не складеться в ближчим часі, а сьогоднішнє з’єднання України в одну державу після 700-літньої розлуки єсть величезної ваги річ»

Зі спогадів Євгена Чикаленка «Щоденник (1918-1919)»

Сучасники називали його українським дон кіхотом. Надзвичайно багато праці, завзяття, коштів витрачав на виховання в українцях – його сучасниках – громадянської та національної свідомості. Землевласник Чикаленко вкладав кошти у видавництво газет та журналів “Громадська думка”, “Селянин”, “Рада”, “Літературно-науковий вісник”. Надавав фінансову підтримку Науковому товариству імені Тараса Шевченка. Спонсорував талановитих письменників – Бориса Грінченка, Володимира Винниченка, Михайла Коцюбинського. Нічого з цього не приносило йому фінансових дивідендів. Проте завдяки цій сподвижницькій праці з’явилося покоління українців, яке розпочало боротьбу за незалежність у 1917 році.

«Мало любити Україну до глибини душі, треба любити її й до глибини кишені» ©Євген Чикаленко

20.01.2020 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

  Інформаційна кампанія до Дня Соборності України  #вЄдностіСила

 

“Світла Директоріє і Високий Уряде Української Народної Республіки! На цій історичній площі... стоїмо оце ми, законні й вольними голосами нашого народу вибрані представниками Західної України, а саме Галичини, Буковини і Закарпатської Русі, та доносимо Вам і заявляємо прилюдно перед усім народом України, перед усім світом і перед лицем історії, що ми ... власною волею хочемо і бажаємо обновити національно-державну єдність нашого народу, що існувала за Володимира Великого та Ярослава Мудрого, – до якої стреміли наші великі гетьмани Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко та Іван Мазепа. Від сьогодні Західна Україна лучиться з Великою Україною в одно нероздільне тіло, соборну та суверенну державу”.

Із промови голови галицької делегації Льва Бачинського. Київ. 22 січня 1919  р.

Лев Бачинський – український громадський і політичний діяч, правник.
Член та голова Русько-української радикальної партії. У 1907, 1911–18 роках – депутат австрійського парламенту. 1914-го входить до Головної української ради. 1915–16 – член Загальної української ради у Відні. У 1918–19 роках – віцепрезидент Української національної ради ЗУНР, один із авторів Передвступного договору про злуку УНР і ЗУНР та закону про земельну реформу. У січні 1919 очолює делегацію ЗУНР на святі злуки в Києві.

19.01.2020 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

  Інформаційна кампанія до Дня Соборності України #вЄдностіСила

 

“Громадяне! Тільки тоді ми будемо кричати “Слава!” вільними грудьми, коли зміцнимо нашу владу, коли настане спокій нашій землі. Всі, як один чоловік, станьте плечем до плеча на оборону рідного краю від ворогів наших. Я як Отаман всього війська Українського кажу вам, що зо всіх боків оточені ворогами. Не слів, а діла чекає від вас Українська Народня Республіка. Доведіть своєю чесною роботою свою любов до неї, доведіть, що ви гідні сьогодняшнього свята. Я сам буду кричати з вами "Слава!", коли ні одного ворога не буде на нашій території. Перед вами пройшло Українське Республіканське Військо, котре не щадить свого життя й сил у боротьбі з ворогами. Допоможіть же і ви йому одежою, харчами. Підтримайте ж Республіку, котрій ви кричите “Слава!”, не словом, а ділом”.

Із виступу Симона Петлюри, члена Директорії УНР. Київ. 22 січня 1919 р.

 

Як голова Українського військового комітету Західного фронту Петлюра був делегований на перший Всеукраїнський військовий з’їзд, що відбувся у Києві 18-21 травня 1917 року. Тут його обирають головою Українського Генерального Військового Комітету, а після утворення першого уряду УНР – першим Генеральним секретарем військових справ.

У цей час Симон Петлюра всю енергію спрямовує на створення українських збройних сил. Наприкінці 1917-го, не погоджуючись з політикою голови Генерального Секретаріату Володимира Винниченка, виходить з уряду й виїжджає на Лівобережжя. Там організовує Гайдамацький Кіш Слобідської України, який у січні-лютому 1918-го відіграє вирішальну роль у боях за Київ і ліквідації більшовицького повстання на заводі «Арсенал». Петлюра безпосередньо керує взяттям заводу українськими військами.
Після гетьманського перевороту 28 квітня 1918 року Симон Петлюра став на чолі Київського губернського земства і Всеукраїнського союзу земств. У липні 1918-го Петлюру було заарештовано, але за чотири місяці звільнено.
Переїхавши до Білої Церкви, де бере участь у протигетьманському повстанні, входить до складу Директорії УНР і очолює Армію УНР як її Головний Отаман. Після відходу Армії УНР з Києві та від’їзду Винниченка за кордон 11 лютого 1919 року Симон Петлюра стає головою Директорії.

У важких внутрішніх і зовнішніх умовах протягом 10 місяців він очолює збройну боротьбу Армії УНР (згодом – об’єднаних армій УНР і УГА) проти більшовиків і Денікіна. Опинившись в оточені ворожив сил у безвихідному становищі, зокрема після переходу з’єднань УГА до Денікіна, уряд УНР на чолі з Петлюрою виїжджає до Варшави шукати підтримки й союзників. Армія ж УНР за його наказом іде в перший Зимовий похід.

18.01.2020 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

Водохреща близько: як підготувати організм до купання в ополонці за два дні

 

Свято Водохреща відоме майже всім українцям. Хрещення Господнє святкують традиційно 19 січня, цей день вважається закінченням періоду Святок. У цей день освячують водойми, а люди купаються у крижаних ополонках в пам'ять про те, що Ісус хрестився у ріці Йордан.

Яким би святим не було дійство купання у крижаній воді на Водохреща, все ж таки лікарі радять почати підготовку хоча б за два дні. А також дотримуватись певних правил під час купань.

Починаємо готуватись за 2 дні

Починати готуватися до пірнання у ополонку лікарі радять задовго – хоча б з серпня. Але все ж таки більшість людей згадують хоча б про якусь підготовку за 2-5 днів до свята.

Перший день

Почати варто з контрастного душу. Тільки перед тим зробіть зарядку тривалістю у 5-10 хвилин. Потім вже починаємо загартовування. Перші дві хвилини стоїмо під теплим душем. Далі переходимо на холодний, але поступово. Починаємо зі ступнів, опісля обливаємо литки, руки до ліктів, потім решту кінцівок. Для першого разу – це все.

Закутуємось у теплий халат, вдягаємо шкарпетки і п'ємо теплий чай.

Процедуру потрібно повторювати 3-4 рази за день, кожен раз подовжуючи тривалість обливання холодною водою і збільшуючи ділянки тіла, які обливаємо.

Підготовка до Водохреща: робіть контрастний душ 3-4 рази на день

Другий день

18 січня необхідно збільшити кількість часу під холодною водою. А ще – бажано стояти під душем вже повністю: від маківки до п'ят. Але тут теж варто знати міру. Лікарі не радять стояти більше 5-7 хвилин під водою, яка має бути не нижче 15 градусів.

Після повноцінного обливання холодною водою варто розтертися теплим рушником, після чого вдягнути халат і шкарпетки.

Моржі зі стажем радять також на другий день ходити по снігу босими ногами. Але в цей час треба активно рухатись.

Після обливання холодною водою розітріться теплим рушником

В день Водохреща

19 січня настало, священнослужителі охрестили водойми, приготували спеціальні ополонки... Здавалося б, пірнай собі і все. Але ж ні. Тут теж має бути певна підготовка.

1. Перевірте, чи є навколо працівники МНС чи медики, які в разі чого можуть швидко допомогти.

2. Прислухайтесь до себе: чи ви дійсно маєте непохитну віру у цілющу силу таких пірнань.

3. Радять перед запливом намастити тіло жиром, кремом чи олією, щоб захистити капіляри у верхньому шарі шкіри.

4. Роздягайтесь поступово. Знімаючи кожен шар, потрібно зробити кілька активних вправ: чи то поприсідати 20 разів, чи то пострибати на місці. Маємо зігрітися в тому одязі, в якому стоїмо. І так аж до самого купального костюму. Взуття знімаємо останнім.

5. А тепер – пірнаємо. Але все ж таки – не з головою. Лікарі радять обмежити перший заплив 10-15 секундами, не більше. Адже такий холод – завжди стрес для організму.

6. Виходимо з ополонки і швиденько розтираємось рушником, вдягаємо теплий одяг і п'ємо теплий чай.

Важливо! Ні в якому разі не можна пити алкоголь – ні до пірнання, ні одразу після. Максимум, що дозволяють лікарі, – трохи теплого глінтвейну або кілька ковтків коньяку через 15 хвилин після занурення. Не раніше!

Кому не можна купатися на Хрещення

Є такі групи населення, яким лікарі забороняють купатися у ополонці – навіть на Хрещення. Не варто цього робити:

· людям з хворобами серця і судин;

· із хронічними захворюваннями сечостатевої, дихальної систем і носоглотки в стані ремісії;

· з температурою вище 37 градусів за будь-яких обставин;

· вагітним;

· з порушеннями роботи ендокринної системи та хворобами щитовидної залози

· епілептикам та людям із судомними захворюваннями;

· з будь-якою хворобою у гострому стані;

· із кон'юктивітом чи глаукомою;

· із туберкульозом;

· із цукровим діабетом.

У МОЗ України наполегливо рекомендують за кілька днів до пірнання відвідати свого лікаря задля огляду.

Категорично забороняється купатися в ополонці людям з температурою 37 і вище

17.01.2020 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Інформаційна кампанія до Дня Соборності України #вЄдностіСила

 

«Західно-Українська Народня Республіка заявляє цим непохитний намір злитись у найкоротшім часі в одну велику державу з Українською Народньою Республікою – значить заявляє свій намір перестати істнувати як окрема держава, а натомісць увійти з усією територією й населенням, як складова частина державної цілости, в Українську Народню Республіку.
Українська Народня Республіка заявляє цим рівнож свій непохітний намір злитись у найкоротшім часі в одну державу з Західно-Українського Народньою Республікою – значить заявляє свій намір прийняти всю територію й населення Західно-Української Народньої Республіки, як складову частину державної цілости, в Українську Народню Республіку».

Із Передвступного договору. 1 грудня 1918 р.

Листопад 1918-го. Новопроголошена Західно-Українська Народна Республіка, аби протистояти польській інтервенції, потребує військової допомоги. Гетьман Скоропадський обіцяє направити до Львова корпус Січових Стрільців під командуванням Євгена Коновальця. Проте після зміни влади в Києві переговори ЗУНР продовжує вести вже з Директорією УНР. Наприкінці листопада ЗУНР відправляє на перемовини делегацію на чолі з Лонгином Цегельським.

1 грудня на залізничній станції у Фастові в штабному вагоні підписано Передвступний договір та протоколи про допомогу Українській Галицькій армії озброєнням та матеріалами. Текст договору готує Цегельський. Від Директорії УНР документ підписують Володимир Винниченко, Опанас Андрієвський, Федір Швець та Отаман Симон Петлюра, від ЗУНР – Лонгин Цегельський та Дмитро Левицький.

Цим договором підписанти задекларували наміри в найближчому часі об’єднатися в одну державу з наданням ЗУНР територіальної автономії у складі Української Народної Республіки.

17.01.2020 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

Люди встояли - не витримав бетон!

 

16 січня - день захисників Донецького аеропорту!

242 дні тривала героїчна оборона Донецького аеропорту - з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року - і закінчилася після повної руйнації старого та нового терміналів. Восени 2014 року народився термін “кіборги” - так проросійські бойовики назвали оборонців аеропорту, опір яких вони не могли зламати попри шалені обстріли з російських танків, артилерії та перевагу в кількості особового складу.

В обороні Донецького аеропорту брали участь спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних, 93 та 72 окремих механізованих бригад, 1 окремої танкової бригади, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК), батальйон ОУН та інші.

Командували обороною ДАП в різний час легендарні командири російсько-української війни: полковник Ігор Гордійчук, полковник Олександр “Редут” Трепак, полковник Олег Мікац та старший лейтенант Іван Зубков.

Кульмінацією оборони Донецького аеропорту стала друга половина січня 2015 року. 13 січня упала диспетчерська вежа ДАП, а 20 січня окупантами було здійснено кілька підривів бетонних перекриттів терміналу ДАП, внаслідок чого під завалами загинуло 58 бійців. За різними підрахунками, в боях за Донецький аеропорт росіяни втратили до тисячі бойовиків.

Героїчна оборона аеропорту стала зразком незламності українських воїнів.

Ми пам’ятаємо!

Герої не вмирають!

16.01.2020 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

 «Правила безпеки на водних об'єктах під час святкування Водохреща»

 

 

19 січня православні віруючі відзначають Хрещення Господнє – одне з найбільших свят православної церкви.

У цей день за звичаєм освячують воду. Багато людей цього дня не лише набирають воду в пляшки, а ще йдуть на водойми, річки, щоб стати свідком освячення води у річці та скупатись в ополонці.

У зв’язку з цим Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області звертається до подолян з застереженням під час святкування Водохреща не забувати про власну безпеку під час перебування на водних об'єктах в зимовий період.

Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см. Рухаючись по льоду, обходьте ділянки з кущами і травою, вмерзлими гілками дерев, очеретом тощо. У разі коливань температур, які характерні для нинішньої зими, крига втрачає свою міцність, тому масовий вихід людей на лід стає небезпечним.

Якщо у Вас виникне бажання скупатися в ополонці, то купайтесь лише в спеціально призначених для цього місцях.

У воду слід занурюватися поступово, а не пірнати. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Утримайтеся від купання, якщо у вас хворе серце.

Пам'ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках - ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг - людині вже необхідно надати допомогу.

При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – рекомендується звертатися до лікувальних закладів за кваліфікованою допомогою.

Дотримання вищевказаних правил допоможе уникнути неприємних пригод під час святкування Водохреща.

15.01.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

16 січня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: щодо надання згоди на стаціонарне лікування дитини, позбавленої батьківського піклування в Хмельницькій обласній психіатричній лікарні; затвердження щорічного звіту про стан виховання, утримання і розвитку дитини  в дитячому будинку сімейного типу; завершення соціального супроводу сім’ї сім’єю, які виховують чотирьох дітей.

Крім того, на зібранні обговорювались житлово-майнові питання.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того, було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

16.01.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Зеленський підписав указ про цьогорічний призов в армію з 18 років

 

Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році”. Відповідний документ від 16 січня опубліковано на сайті Глави держави/

Так, згідно з указом, Зеленський постановив визначити на 2020 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:

1) квітень — червень;
2) жовтень — грудень.

Президент також постановив призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу:

1) y квітні — червні 2020 року;
2) y жовтні — грудні 2020 року.

Кабінету міністрів Зеленський доручив визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2020 році.

Окрім того, Президент постановив звільнити в запас зі Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань:

1) військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та вислужили встановлені строки строкової військової служби:

у квітні — червні 2020 року;
у жовтні — грудні 2020 року;

2) інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:

у квітні — червні 2020 року;
у жовтні — грудні 2020 року.

16.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України 

 

Жителі села Комини вшанували пам’ять загиблих при спаленні села в 1944 році земляків

 

У травні  поточного  року виповнюється 75 років з часу перемоги над нацизмом у Європі в роки Другої світової війни 1939-1945 років. 16 січня 2020 року, в селі Комини Білотинської сільської ради було проведено меморіальний захід, присвячений Дню пам’яті спаленого нацистами 76 років тому, в далекому 1944 році, села Комини Білотинської сільської ради.   

Біля пам’ятного знаку на честь жителів села Комини, які загинули у роки Другої світової війни 1939-1945 років, відбувся мітинг-реквієм «Серце пам’ятає все», який провела Білотинський сільський голова Наталія Свінціцька.  У своєму виступі вона зазначила, що майже 75 років відділяють нас  від переможного закінчення найжорстокішої і найбільшої  в історії  людства війни. Але ніколи не зітреться з пам’яті  нашого народу, не піде  в небуття його великий подвиг і велика  трагедія. Ми завжди пам’ятатимемо великий внесок України у загальну справу боротьби із нацизмом.

«Однак в ту страшну  війну гинули не лише воїни, а й цивільне населення. Гинули під час воєнних операцій, в гестапівських катівнях, єврейських гетто, у повальних розстрілах, горіли у спалених хатах  і цілих селах, гинули на каторжних роботах у Німеччині», - відмітила Наталія Антонівна.

 Село Комини  стало першим з 12 населених пунктів району, яке було спалене нацистськими окупантами в роки Другої світової війни. Ми поминаємо назви спалених сіл – Комини, Поліське, Білотин, Сошне, Михля, Васьківці, Клубівка, Двірець, Лютарка, Білижинці, Михнів, Покощівка - як імена бійців, що полягли на полях   війни. Не забуті подвиги і страждання, героїзм і трагедії, заклик до атаки й передсмертний стогін людей в охоплених вогнем хатах.  Війна пройшла залізним плугом через серце кожного нашого співвітчизника, через долю і життя кожного жителя Ізяславщини. За два роки і 8 місяців окупації, нацисти завдали нашому району величезних  людських втрат. У нашій пам’яті імена понад півтори тисячі воїнів-партизанів, підпільників, борців руху Опору, що стали синами Ізяславської землі, бо  вони навічно залишилися в ній, визволяючи наш край.

 З особливою увагою всі присутні вислухали  виступи старожилів  села Комини Тамари Федорівни Хом’як та Антоніни Іванівни Іванюк. 

 Присутні на меморіальному заході  поклали до монументу вінки, квіти та запалили свічку пам’яті.

16.01.2020 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

Щодо порядку розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

 

З 01.07.2019 року діє новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. №337.

Відповідно до нового Порядку розслідування обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі-Порядок), необхідно звернути увагу на наступні зміни.

1.Порядок визначає процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сталися з особами, визначеними частиною першою статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

2. Вимоги Порядку поширюються на всіх юридичних і фізичних осіб, які відповідно до законодавства України використовують найману працю, та осіб, зазначених статтею 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

3. Повідомлення про нещасний випадок надається за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів за місцем реєстрації підприємства (установи, організації):

-територіальному органові Держпраці;

-робочому органові Фонду;

-керівникові підприємства (установи, організації), на території якого сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), якщо потерпілий є працівником іншого підприємства (установи, організації);

-керівникові первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві(в установі, організації) кількох профспілок-керівникові профспілки, членом якої є потерпілий), а у разі відсутності профспілки-уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;

-уповноваженому органові чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення);

-органові ДСНС у разі, коли нещасний випадок стався внаслідок пожежі.

Якщо нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) підлягають спеціальному розслідуванню відповідно до пункту 10 цього Порядку, повідомлення про нещасний випадок додатково надсилається:

-місцевій держадміністрації або органові місцевого самоврядування (у разі відсутності уповноваженого органу чи наглядової ради підприємства);

-органові галузевої профспілки вищого рівня, а у разі його відсутності територіальному профоб’єднанню;

-органові поліції (у разі настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), що призвели до тяжких (у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого) чи смертельних наслідків, смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків).

Розслідування (спеціальне розслідування) проводиться у разі настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), у тому числі про які своєчасно не повідомлено роботодавцю чи внаслідок яких втрата працездатності потерпілого настала не одразу.

Строк давності для розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь) на виробництві становить три роки з дня їх настання.

У разі встановлення факту нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) рішенням суду розслідування проводиться незалежно від дати їх настання.

НЕЩАСНИЙ ВИПАДОК! ЯК ДІЯТИ?

* Терміново повідомити протягом двох годин засобами зв’язку та не пізніше наступного робочого дня (повідомлення на паперовому носії згідно з додатком 2 до Порядку):

-Територіальному органові Держпраці

-Робочому органові Фонду

* Створити комісію з розслідування

* До роботи в комісії залучити страхового експерта Фонду

* Протягом п’яти робочих днів провести розслідування

* Визначити обставини та причини

* Встановити осіб, винних у настанні нещасного випадку

* Розробити заходи щодо усунення причин та запобігання подібним нещасним випадкам

* Скласти акт за формою Н-1 (Н-1/П або Н-1/НП)

Смертельний або груповий випадок

·         Терміново, повідомити протягом двох годин засобами зв’язку та не  пізніше наступного робочого дня (повідомлення на паперовому носії згідно з додатком 2 до Порядку):

--Територіальному органові Держпраці

-Робочому органові Фонду

·         Забезпечити роботу комісії із спеціального розслідування

 16.01.2020 р.

Шепетівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області  

 

Із 16 січня вся реклама в Україні має бути виконана державною мовою

 

16 січня 2020 року набувають чинності норми статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який був ухвалений Верховною Радою України 25 квітня минулого року. Ця стаття регламентує використання державної мови у сфері реклами. Із зазначеної дати вся реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути виконана лише українською мовою.

Водночас телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу.

У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.

Також цим законом були внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими визначено, що порушення вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо застосування державної мови у сфері реклами тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

16.01.2020 р.

За матеріалами національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

 

Володимир Зеленський зустрівся з родичами українців, які загинули в авіакатастрофі біля Тегерана

 

Президент Володимир Зеленський зустрівся з родичами українських громадян, які загинули внаслідок катастрофи літака компанії «Міжнародні авіалінії України» в Ісламській Республіці Іран.

Глава держави повідомив, що в Ірані наразі перебувають 10 українських фахівців, які працюють над ідентифікацією та поверненням тіл загиблих в Україну.

«Наразі декілька наших громадян ідентифіковано», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави проінформував, що поставив завдання повернути тіла загиблих в Україну якнайшвидше.

«Ми сподіваємося, що це має відбутися саме 19 січня. Можливо, буде плюс-мінус два дні. Але ми поставили таке завдання і перед нашими, і перед іранськими фахівцями», – зазначив Президент.

Глава держави наголосив, що цього тижня кожна родина загиблих українців отримає компенсації від держави у розмірі 200 тис. грн. Крім того, Україна вимагатиме від Ірану виплат додаткових компенсацій.

Також Президент пообіцяв надати необхідну допомогу, пов’язану з похованням.

16.01.2020 р.

 

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Законопроект, необхідний для завершення формування спроможних громад і районів, готовий до голосування у Верховній Раді України

 

15 січня 2020 року Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №2653 від 20.12.2019 і рекомендував парламенту прийняти його в першому читанні.

Цей проект закону вводить поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади. Крім того, законопроект пропонує до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України уповноважити Кабінет Міністрів України визначати адміністративні центри та території територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

«Прийняття цього законопроекту дасть можливість Уряду прийняти необхідні рішення по затвердженню адміністративно-територіального устрою на рівні громад і районів. Крім того, він дозволить нам вирішити нагальну сьогодні проблему тих районів, а їх вже біля 30, які повністю покриті об’єднаними громадам. В цих районах функціонують районна адміністрація, районна рада, які фактично не мають повноваження але мають фінансуватися», — прокоментував В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.

16.01.2020 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

  Інформаційна кампанія до Дня Соборності України  #вЄдностіСила

 

“По злуці українських земель кожний ворог стає спільним українським ворогом і проти його посягань повинні спільно стати всі українці. В українсько-польській війні поможе Велика Україна галичанам одягом і воячим приладдям. Дещо вже переслалося, багато що поспіє, а в потребі прийдуть брати з-над Дніпра, щоб відперти спільно ляцького наїзника, щоби спільно пролитою кров’ю звільнити на ділі соборність усіх українських земель…”

Із промови міністра УНР Микити Шаповала в Золочеві перед вояками УГА. Січень 1919 р.

1 листопада 1918 року, після розпаду Австро-Угорської імперії, в Галичині постала Західноукраїнська Народна Республіка з власними збройними силами – Українською галицькою армією (УГА). До червня 1919-го УГА провела кілька блискучих операцій проти польського війська. У цей час бойові частини УГА нараховували до 45 тисяч багнетів та понад 2,5 тисячі шабель. Та через низку несприятливих факторів зазнала поразки й змушена була відступити з Галичини за річку Збруч.

У липні 1919-го Українська галицька армія об’єдналася з дієвою армією УНР та продовжила боротьбу. На цей час частини УГА нараховували до 50 тисяч багнетів.

У серпні 1919-го майже 100-тисячна об’єднана українська армія розпочала наступ на Київ. Наприкінці літа – восени 1919-го українські частини вели численні бої. Окрім більшовицьких та польських військ, українці змушені були протистояти ще й білогвардійцям.

Микита Шаповал – громадсько-політичний діяч, поет, публіцист, учений-соціолог; член Центральної і Малої рад, генеральний секретар пошт і телеграфу УНР, міністр земельних справ Директорії УНР.

16.01.2020 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

В Ізяславській районній філії Хмельницького ОЦЗ проведено тренінг

 

З метою інформування безробітних щодо  можливостей отримання ваучера для проходження професійного навчання,  в Ізяславській районній філії Хмельницького ОЦЗ 14 січня був проведений тренінг.

У ході заходу учасники розширили уявлення щодо перспектив професійної самореалізації, ознайомились із сучасними методами та джерелами пошуку роботи, з ринком праці та професіями, за якими проводиться навчання за сприяння служби зайнятості, з можливостями працевлаштування та відкриття власної справи.

Разом із фахівцем з профорієнтації Волинець О.А.  учасники тренінгу обговорили переваги свого віку, сформували кроки успішного працевлаштування,  опрацювали методи самопрезентації під час проходження співбесіди з роботодавцем, а також  визначили шляхи щодо власної професійної реалізації.

16.01.2020 р.

      За матеріалами  Ізяславської районної філії Хмельницького ОЦЗ

 

Підсумки роботи аудиторів Хмельниччини

 

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій  впродовж  дванадцяти  місяців  поточного року виявлено втрат  матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму понад 36,7 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму понад 20,8 млн гривень, в тому числі виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів проведеними контрольними заходами в попередніх роках.

Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 3,2 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму майже   227  млн грн, також виявлено порушень законодавства, що призвели до втрат на суму 0,2 млн гривень. За їх результатами надано 80 пропозицій. Обєктами контролю виконано 88 пропозицій за наслідками  аудитів проведених в поточному  та минулих роках.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано       41 фінансову санкцію у вигляді  зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення бюджетних призначень та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 9 інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 10,9 млн гривень.

За порушення законодавства 26 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 33 контрольних заходів передано правоохоронним органам, розпочато 7  досудових розслідування, а також  вручено 3 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області  інформує про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами  (0-382) 76-57-56 – Управління,   (0-32) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22, (032) 260-31-70, (044) 485-17-96

15.01.2020 р.            

                    Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

  Інформаційна кампанія до Дня Соборності України  #вЄдностіСила

 

«Україна була, єсть і буде завсіди окремою нацією, і як кожна нація, так і вона потребує національної волі для своєї праці й поступу... Для нас, свідомих українців, єсть один український народ. Україна австрійська і Україна російська однак нам рідні, і жодні географічні межі не можуть роз’єднати одного народу, і аби була у нас моральна міць, то ні нас не зможуть відірвати від Галичини, ні Галичини від нас, бо ідеї, духу розірвати на два шматки не можна, як нічим не можна спинити Дніпрової течії: вона завжди опиниться у морі, які б перепони не були».

Із політичного маніфесту «Братства Тарасівців». 1891 р.

 

«Братство Тарасівців» – таємна студентська організація, створена 1891 року в Полтаві. Передумовою її появи стає присяга втілювати українську національну ідею, яку дають четверо студентів – Іван Липа, Михайло Базькевич, Микола Байздренко та Віталій Боровик – на Тарасовій горі у Каневі.
Тарасівці об’єднують навколо себе молодь із різних міст Наддніпрянської України. Заручаються підтримкою родини Русових, письменника Михайла Коцюбинського, драматурга Володимира Самійленка. Очолює організацію Іван Липа. А її осередки виникають в понад десяти містах.
1893 році тарасівці публікують свій Статут. У ньому йдеться про необхідність знищення національної дискримінації, відродження української нації та висловлюється ідея соборності, єдності українців.

Чітко окреслені братством політичні вимоги невдовзі знаходять своє виразне відображення в програмах низки українських партій. Так, програмною політичною декларацією Революційної української партії стає брошура «Самостійна Україна» (1900) Миколи Міхновського – одного з чільних діячів товариства. Провідним гаслом, яке оформив спершу у промовах, а потім – у брошурі, стає ідея тарасівців: «Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна від Карпатів аж по Кавказ»

15.01.2020 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

Спішіть творити добро ближньому (благодійники з Великобританії надали допомогу Ізяславській центральній  районній лікарі)

 

Новорічно-різдвяні свята. Це час коли дуже часто трапляються дива, прояви щирості, доброти, любові до ближнього. Радісна подія відбулася 14 січня, у день святкування Нового року за старим стилем,  в Ізяславській центральній районній лікарні. Цього дня до  медичного закладу як посівальник добра та щирості завітав Анатолій Ковальчук - представник Міжнародного благодійного  фонду «Нью Бегіннінс» («Нові починання»). Пан Анатолій,  уродженець села Тернавка Ізяславського району,  розпочав співпрацю із фондом з пані Патрисії Гаррісон  (Великобританія)   в часи своєї діяльності на посаді заступника голови Бориспільської районної державної адміністрації Київської області.

Це вже другий дарунок від Фонду для громади Ізяславського району. Перша допомога була надана в жовтні 2019 року. Тоді пан Анатолій Ковальчук передав обладнання на суму 25 тис.грн.  Також, перебуваючи на малій батьківщині, з  ініціативи  Тернавського  сільського голови  Василя Мельника  А.Ковальчук провів  зустріч  із  головним  лікарем Ізяславської  центральної районної лікарні  Олександром  Агапієм,  який  розповів  про  першочергові потреби дитячого відділення  Ізяславської центральної районної лікарні. Відразу ж був надісланий лист до Фонду з проханням розглянути можливість надання благодійної допомоги для придбання лікувальних приладів. Згодом надійшла  позитивна відповідь, а через деякий час - повідомлення про обсяг наданих коштів.

І в день святого Василя, старого Нового року, у пологовому відділенні відбулась символічна передача нашій лікарні придбаного апарату  - інкубатора для новонароджених YP-920, вартістю 300 тисяч гривень.  У церемонії взяли участь:  взяли участь взяли Анатолій Ковальчук представник Міжнародного благодійного  фонду «Нью Бегіннінс» («Нові починання») (Великобританія), перший заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій та інші. Пан Анатолій вручив лікарю-неонатологу пологового відділення Ізяславської центральної районної лікарні Вікторії Набоці документи на медичний пристрій. До речі: інкубатор вже використовувався за прямим призначенням, у ньому перебувала новонароджена в ніч із 13 на 14 січня дитинка.

Медичний персонал висловив щиру подяку пані Патрисії Гаррісон та пану Анатолію  за їх невтомну діяльність у підтримці дітей Ізяславщини.

У ході спілкування представника фонду та представників влади Ізяславщини, було наголошено, що матеріальна допомога, отримана для придбання високоефективного лікувального обладнання, - не одноразова акція, а продовження тривалої співпраці між  Ізяславською центральною районною лікарнею і фондом «Нью Бегіннінс». Окрім того було зазначено, що  вихідці з Ізяславщини, де б вони сьогодні не перебували, поцікавляться проблемами лікувальних закладів району, і не тільки ними, і почнуть регулярно надавати їм посильну фінансову  чи матеріальну допомогу.

У квітні цього року очікується приїзд делегації представників Міжнародного благодійного  фонду «Нью Бегіннінс» («Нові починання») із Великобританії  на Ізяславщину для розгляду подальшої співпраці.

14.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Про обмеження перебування дітей у вечірній час на вулицях без супроводу дорослих

 

З метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей, законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час на вулиці.

Нагадуємо, що згідно Закону України «Про охорону дитинства» «…дитина – це особа віком до 18 років (повноліття)». Малолітньою дитина – дитина віком від 0 до 14 років. Неповнолітня – з 14-і до 18-і років.

Відповідальність за порушення законодавства:

1. Кодекс України про адміністративні правопорушення:

Ст.180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Згідно зі ст. 255 КпАП, протоколи про порушення ст. 1801 КпАП вправі складати органи внутрішніх справ.

Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (ст. 221 КпАП). Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 850 грн.). За повторне порушення протягом року – від 850 грн. до 1700 грн.

2. Закон України «Про охорону дитинства»:

Ст.20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 06.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документів, що засвідчує особу.

Відтак, про що потрібно пам’ятати!

1. Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 години перебувати без супроводу батьків у громадських місцях!

2. Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

3. У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП)!

14.01.2020 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

Лісогосподарські підприємства, що до 1 лютого не впровадять електронний облік деревини, матимуть серйозні проблеми у роботі, – Д.Габінет

 

Про виконання доходної частини місцевих бюджетів та стан запровадження електронного обліку деревини в області говорили 13 січня під час відеоселекторної наради з районами та об’єднаними територіальними громадами. Провів її голова облдержадміністрації Дмитро Габінет. Також до участі долучилися представники окремих структурних підрозділів ОДА та територіальних підрозділів ЦОВВ.

Від Ізяславщини участь у відеоселекторній нараді взяли: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, керівники ряду  підрозділів райдержадміністрації та окремих структур центральних органів влади в районі, керівники  ряду комунальних підприємств сільських рад, окремі сільські голови.

Узагальнену інформацію щодо виконання доходної частини бюджетів в ОТГ області представив увазі присутніх директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич. За його словами, із 44 об’єднаних територіальних громад, які мають прямі міжбюджетні трансферти з державним бюджетом, у 2019 році  12 ОТГ не забезпечили виконання річних планових призначень.

Найбільший відсоток невиконання спостерігається у  Війтовецькій селищній, Ганнопільській та Маківській сільських, де виконання не досягає 95,0%.

Також не забезпечили виконання Дунаєвецька, Летичівська,  Новоушицька, Меджибізька селищні, Шаровечківська, Берездівська, Гуменецька сільські та Красилівська, Волочиська міська.

Через це, каже Сергій Пенюшкевич, до місцевих бюджетів області не надійшло 22,3 млн гривень.

Посадовець пояснив, що на виконання планових показників впливає наявність податкового боргу. Станом на 01.12.2019 року обсяг податкового боргу з початку року збільшився до місцевих бюджетів збільшився на 45,4% або на 82,7 млн. грн. та становить  264,7 млн. грн., в тому числі по ОТГ збільшився на 11,6% або на 6,4 млн гривень.

Також очільник Департаменту фінансів відзначив стрімке зростання обсягу податкового боргу до місцевих бюджетів ОТГ. Зокрема, у Судилківській – на 79,9%, Колибаївській – у 5,7 раза, Слобідкокульчієвецькій – на 35,5%, Новоушицькій – на 27,3%, Понінківській – у 5,2 раза, Волочиській – на 35,4%, Дунаєвецькій міській – на 29,6%.

В розрізі податків по ОТГ найбільшу питому вагу в загальній сумі податкового боргу займає борг по земельному податку – 38,0%, або 23,4 млн грн; податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 17,5% (10,8 млн.грн.); податку на доходи фізичних осіб – 12,7% (7,8 млн.грн.) та єдиному податку – 8,4% (5,2 млн.грн.).

Підсумовуючи доповідь, Сергій Пенюшкевич наголосив, що громади мають активніше працювати над впровадженням заходів, які сприятимуть наповненню місцевих бюджетів, адже фінансова децентралізація полягає не лише у збільшенні кількості коштів, якими можуть розпоряджатися громади, а й зростанні відповідальності перед своїми мешканцями. Саме від того, як керівники громади зможуть господарювати та наповнювати місцеві бюджети, залежатиме показник їх фінансової спроможності, а отже і саме їх існування як самостійних ОТГ.

Посадовець закликав активніше працювати над легалізацією трудових відносин та роботи підприємств, боротися з тіньовою зайнятістю. Також він звернув увагу керівників громад на важливість відповідального ставлення до підготовки проектів бюджетів та запевнив, що Департамент фінансів завжди відкритий до співпраці та готовий надавати методичну допомогу усім, хто того потребує.

Враховуючи пропозиції, висловлені під час обговорення зазначеного питання Сергієм Пенюшкевичем та Славутським міським головою Василем Сидором, Дмитро Габінет доручив відповідним структурним підрозділам облдержадміністрації спільно із ГУ ДПС та Управлінням Держпраці в області провести роз’яснення та надати методичну допомогу керівникам і відповідальним посадовим особам об’єднаних територіальних громад щодо формування та виконання бюджетів, а також проведення заходів з їх наповнення.

З другого питання порядку денного наради доповідала директорка Департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації Тетяна Дзюблюк.  Вона нагадала, що за ініціативою Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, починаючи з вересня 2019 року, було проведено декілька селекторних нарад, за результатами яких надано доручення щодо обов’язкового запровадження електронного обліку деревини усіма лісокористувачами комунальних підприємств.

Тетяна Василівна повідомила, що з метою державного нагляду (контролю) Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області у 2019 році було проведено 69 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони рослинного світу (в т.ч. ліси), за результатами яких притягнуто до адміністративної відповідальності 361 посадову особу та стягнуто штрафів на суму 52,162 тис. грн.

Проведено перевірку 31 лісокомунального підприємства області, за результатами яких притягнуто до адміністративної відповідальності 211 посадових осіб та стягнуто штрафів на суму 21,581 тис. грн.

За результатами перевірок розраховано збитків на загальну суму 5944,199 тис.грн., сума шкоди нанесена невстановленими особами склала 992,3 тис. грн. Крім того, у зв’язку з наявністю ознак злочину 8 матеріалів передано до правоохоронних органів.

Також директорка Департаменту звернула увагу учасників наради, що минулого тижня Олексій Гончарук доручив активізувати роботу із запровадження електронного обліку деревини та наголосив, що вона має бути завершена до 01 лютого 2020 року.

Підсумовуючи питання, Дмитро Габінет зауважив, що конкретні терміни, які називаються, озвучувалися і раніше, але за звичкою усі тягнуть до останнього моменту. Але очільник адміністрації запевнив, що такого не станеться: “1 лютого – відправна точка. Після цього до лісогосподарських підприємств, які не виконали вимогу впровадження системи електронного обліку деревини будуть вжиті відповідні заходи.”

“Із 39 комунальних лісогосподарських підприємств області систему обліку деревини  запровадило лише одне – комунальне підприємство Дунаєвецької районної ради “Лісовик”, – додав Дмитро Анатолійович. – Решта, схоже, сподіваються, що це питання їх омине. Ні. З 1 лютого у них будуть проблеми.”

На завершення наради голова адміністрації наголосив, що в державі розгорнута широка інформаційна кампанія з детінізації. Триває боротьба з нелегальним гральним бізнесом, незаконною торгівлею пальним.

“Прошу всіх долучитися до цієї роботи та повідомляти облдержадміністрацію про відомі вам факти роботи таких закладів. Для нас важливо, щоб робота була системною, бо мало закрити такі заклади, потрібно зробити так, щоб вони більше не відкривалися, ” – закликав Дмитро Габінет.

Він також анонсував, що будуть і наступні етапи цієї роботи, і найближчий з них – боротьба з незаконним використанням надр.

“Готуйтеся, що ви будете також залучені до цього процесу. Я впевнений, що всі ми спільно цю роботу завершимо, адже з цього питання є рішуча позиція Президента та Уряду”, – наголосив очільник області, звертаючись до представників районів та ОТГ.

14.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

  Інформаційна кампанія до Дня Соборності України  #вЄдностіСила

 

 

«Від Тиси за Карпатами, по обидва боки від Дністра і Дніпра аж до берегів Дону розкинулися поселення одного слов’янського народу, чисельність котрого досягає 15 мільйонів. Тому призначенням такого великого народу не може бути, щоб у Європі займати побічне становище, щоб підпорядковуватись іншому»

Із відозви Головної Руської Ради від 10 травня 1848 р.

Головна Руська Рада стає першою легальною політичною організацією українців Галичини. Вона виникає у Львові у травні 1848 року під час революції в Австрійській імперії. Створюють її представники світської інтелігенції та духовенства для захисту прав українців перед центральним урядом у Відні. До складу організації входять 30 постійних членів на чолі з єпископом Григорієм Яхимовичем.

У відозві від 10 травня 1848 року проголошується єдність 15-мільйонного українського народу, підтримка демократичних реформ і національних прав усіх поневолених народів імперії. Головна Руська Рада вимагає надання автономії Східній Галичині та об’єднання з Буковиною і Закарпаттям, викладання в школах українською мовою, відкриття кафедри української мови і літератури у Львівському університеті.

Рада створює національну гвардію в Бережанах, Жовкві, Стрию, Тернополі та Яворові, а на Прикарпатті – народну самооборону.
Організовує культурно-освітнє товариство «Галицько-Руська матиця» (1850
р.), ініціює заснування Народного дому у Львові, започатковує першу україномовну газету «Зоря Галицька».

Із посиленням абсолютизму в Австрійській імперії у червні 1851-го Головну Руську Раду розпускають. Однак задекларована нею ідея української єдності стає одним із провідних мотивів діяльності національного руху по обидва боки Збруча.

14.01.2020 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

 Безсмертний український «Щедрик»  

 

Щиро вітаємо усіх зі святом святого Василя! Різдвом Христовим! Зі світлими й щирими святами вітаємо усіх!

А тому пропонуємо сьогодні відеоколаж української щедрівочки від виконавців із різних країн світу.  

Частину з представлених композицій ви вже чули і не раз, але пропонуємо нагадати і ще раз порадіти за легендарного «Щедрика» від нашого талановитого композитора Миколи Леонтовича. Адже, за однією із версій, саме на Ізяславщині він вперше почув знаменитого «Щедрика».

Слухаємо та насолоджуємося.

14.01.2020 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Штрафи за порушення законодавства з праці

 

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність.

Законом України від 14.11.2019 року № 294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 4723 гривні; у погодинному розмірі: з 1 січня - 28,31 гривні. Відповідно зростають штрафні санкції для роботодавців за порушення законодавства про працю, а саме:

 • за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладатиметься штрафна санкція у розмірі 141 690 гривень;

 • за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі -14 169 гривень;

 • за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 47 230 гривень;

 • за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу»«Про альтернативну (невійськову) службу«Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - 47 230 гривень;  

 • за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - 14 169 гривень;

 • за вчинення перешкод при проведенні перевірки з питань виявлення порушень у частині законодавства про працю - 472 300 гривень;

 • за порушення інших вимог трудового законодавства - 4 723 гривні.

14.01.2020 р.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

З 01.01.2020 року у Державній казначейській службі України введено в дію нові рахунки для зарахування до державного та місцевих бюджетів податків (податку з доходів фізичних осіб, військового збору, єдиного соціального внеску та інших), зборів, платежів, власних надходжень бюджетних установ та інших доходів бюджету, відкриті відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 року №1203, та з урахуванням міжнародного номеру банківського рахунку IBAN. З переходом на стандарт IBAN змінюються балансові номери рахунків клієнтів казначейства. Рахунок починається з англійських літер UA та має 27 цифр.

Перехідного періоду для зарахування  податків на старі рахунки, які діяли до 01.01.2020 року, не передбачено. Кошти, які будуть перераховані на старі рахунки повертатимуться на банківські установи для уточнення реквізитів, що призведе до невчасного зарахування податків до державного та місцевих бюджетів та виникнення заборгованості по сплаті податків.

13.01.2020 р.

За матеріалами УДКСУ в Ізяславському районі

 

Мистецький колектив «Коминяночка» запросив на «Новорічно-різдвяні дива»

 

У ході святок мистецький колектив «Коминяночка» Коминського сільського клубу Білотинської сільської ради спільно з аматорами сцени села Комини 12 січня запросив жителів  села та його гостей на чудове святкове дійство «Новорічно-різдвяні дива».

Для тих, хто завітав цього дня до Коминського сільського клубу, організатори підготували двохгодинну цікаву і різнобарвну концертно-розважальну програму. Мистецькі виступи були позначені щирим  мистецьким виконанням. Концертні номери були розраховані на всі вікові групи глядачів: дошкільників, школярів, молоді, дорослих. Кожен виступ артистів отримував від вдячних глядачів щирі оплески.

Також усіх присутніх на заході привітала Білотинський сільський голова Наталія Свінціцька - найактивніший учасник колективу «Коминяночки».

13.01.2020 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

Обласний етап конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020» стартував!

 

Управління Держпраці у Хмельницькій області приймає роботи дітей на перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020». Конкурс на обласному рівні триватиме до 1 березня 2020 року.

Конкурс організовує і проводить ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці, територіальних органів Держпраці та інших підприємств, що належать до сфери управління Держпраці.

Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:

перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років;

 друга група – автори робіт віком від 11 до 14 років;

 третя група – автори робіт віком від 15 до 18 років.

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

Конкурсні роботи надсилати до Управління Держпраці у Хмельницькій області не пізніше 1 березня 2020 року (м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 74, тел. для довідки (0382) 65-64-48)).

5 березня 2020 року відбудеться засідання обласного журі, яке проведе оцінювання малюнків дітей у трьох вікових групах.

13.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбувся концерт української пісні та танцю

 

 

Прекрасне і чудове мистецьке свято української народної пісні та танцю  чекало 11 січня на відвідувачів Ізяславського районного будинку культури,  яке підготували колектив народного аматорського ансамблю української пісні «Терниця» Ізяславського районного будинку культури (керівник Галина Петруньова) та колектив зразкового ансамблю народного танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв (керівник Зоряна Кузема).  

Знанні на Ізяславщині та далеко за її межами творчі колективи в черговий раз продемонстрував свою неймовірну артистичність, неперевершений шарм та професіоналізм, доказом чого були шалені оплески та позитивна святкова атмосфера у залі, яка залишила у артистів та глядачів гарний та святковий настрій.

Піснями та танцями учасники концертної програми здійснили подорож всіма порами року: Весною, Літом, Осінню, Зимою. Підкреслювали високий  рівень концертних номерів, чудові відеосюжети, гра світла та прекрасний звук.

13.01.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

Перерахунок  пенсії з 1 січня 2020 для деяких осіб

 

Відповідно до пункту 2 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2020 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 2020 року — 4723 гривні.

Отже,  мінімальний розмір пенсії за віком для осіб, які досягли віку 65 років за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 1889,20 грн. (4723*40%).

13.01.2020 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Нам Різдво дарує казку!

 

Кожне свято має свої невід'ємні традиції. Для святкування Різдва Христового такою традицією є колядки та Різдвяний вертеп. Християнські родини  села Лютарка з нетерпінням чекають цього величного свята  у своїх домівках гурти колядників. А в Лютарському сільському клубі 11 січня на святки було організовано Різдвяний вертеп – виставу з прославлення новонародженого Ісуса Христа у Віфлеємі.

Вертеп - одна з найяскравіших традицій Різдва, його окраса, яку українці славно бережуть вже не одне століття.  Театралізоване дійство занурює нас в далекі часи народження Спасителя, переносить до невеличкої печери з вівцями та Святим Малям у яслах. Сюжет Різдвяного вертепу такий: Цар Ірод дізнається від волхвів та царів, що народився Христос спаситель всього світу. Щоб позбутися суперника Ірод наказує своїм воїнам вбити всіх малих дітей. Воїні виконали наказ, та за такий страшний злочин Смерть відбирає у Ірода життя та тягне його в пекло. Після смерті Ірода учасники вітають усіх з Різдвяними святами, колядують. Своєю щирою грою самодіяльні  актори вертепу додавали присутнім на святковому мистецькому дійстві справжнього духу Різдва, що нам завжди потрібний незалежно  від віку.

Учасники вертепу довго та натхненно працювали над релігійною виставою, розподіляли ролі, вчили тексти, удосконалювали костюми. Також на заході прозвучали чудові колядки у виконанні Гончарук Н. та Тихонюк Н. Свято продовжив виступ ансамблю "Бум-ца-ца». Учасники творчого колективу  подарували всім у залі чудові українські пісні та колядки. Проведення такого свята стало можливим за спонсорської підтримки благодійників. 

З Різдвом Христовим! Нехай добрі пастушки з царями принесуть радісну звістку у кожен дім та наповнять Ваші серця щастям та спокоєм! Живуть наші гарні різдвяні традиції й житимуть для наших дітей, онуків, для майбутніх поколінь. Зірка вечірня хай принесе у кожну оселю щастя - радійте їй! Вечір чудовий! «Христос народився! Славімо його!».

13.01.2020 р.

За матеріалами Лютарського сільського клубу

 

 

Підсумки ювілейного 25-го щорічного відкритого рейтингового турніру «Krasyliv ТОП-16»

 

12 січня 2020 року близько 80 любителів малої ракетки з різних областей України зібрались у спортивному комплексі Красилівської ДЮСШ, де проходив ювілейний 25-ий щорічний відкритий рейтинговий турнір «KRASYLIV TOP-16».

Від міської ради привітати спортсменів із початком змагань завітали заступник міського голови Валерій Лось та начальник відділу освіти, молоді та спорту міської ради Олена Заїка.

«Для нас великою гордістю є проведення такого турніру в сучасному спортивному комплексі нашої громади, який ми успішно реконструювали в 2016 році завдяки проекту, поданому до Державного фонду регіонального розвитку.

Ми пишаємося вами та цінуємо вас, ми вболіваємо за вас і надалі готові створювати умови для вашого професійного росту та нових перемог», - зазначив Валерій.

Під керівництвом тренера – викладача Сергія Божкевича у цих змаганнях взяли участь вихованці Ізяславської ДЮСШ: Безкоровайна Наталія, Божкевич Сергій, Безкоровайна Яна, Несенчук Андрій. Перед нашими учнями стояло головне завдання - перейняти досвід кваліфікованих спортсменів.

Впродовж всього дня спортсмени змагались за звання найкращих. Підводячи підсумки, учасники висловили слова щирої вдячності Красилівській міській громаді за створені прекрасні умови, підтримку і розвиток спорту в громаді.

Спільно з організаторами привітали і нагородили переможців турніру заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Валерій Лось та головний суддя турніру Микола Диса.

Цьогоріч перемогу виборов Кірсанов Костянтин (Дніпро), який отримав найвищу нагороду - Перехідний кубок. Друге місце посів Фоменко Борис (Хмельницький) та третє місце - Домбровський Андрій (Кам'янець-Подільський).

Організатори турніру відмітили і нагородили найперспективніших учасників, які вибороли право змагатися у фіналі.

Також відзначили наймолодшого учасника турніру Божкевича Сергія. Вітаємо усіх учасників та бажаємо подальших здобутків та перемог!

13.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

«Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка…»

 

«Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка…» – здавалося б, хто з українців не знає цієї щедрівки. Народжена в прадавні часи, саме завдяки українському композиторові Миколі Леонтовичу вона стала відомою на увесь світ. Їй судилося стати справжнім символом Різдва, мати безліч переспівів та варіантів виконання, стати саундтреком до популярних голівудських фільмів та звучати у кращих концертних залах світу. І мало хто знає, що ця колядка, без якої нині Різдво – не Різдво, яка відома не лише в Україні, а й в усьому світі під назвою «Колядка дзвонів» (Carol of the Bells), - одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича.

Існує чимало припущень музикознавців, де саме Микола Леонтович міг почути вперше щедрівку і записати її. Одна з них - не деінде, а на Хмельниччині у невеличкому селі  Підлісці Щуровецької сільської ради, що на Ізяславщині. Саме  звідки родом його дружина Клавдія Жовткевич.

У самісінькому центрі села стоїть церква із понад столітньою історією. Саме тут священиком був батько Клавдії – отець Ферапонт.  Клавдія та Микола Леонтович познайомилися на Вінниччині. Саме там композитор тоді вчителював. Тут проживала сестра Клавдії, до якої дівчина частенько навідувалася.

Саме тут у храмі села Підлісці можливо відбулося і таїнство вінчання Миколи Леонтовича та Клавдії Жовткевич, яке датується 22 березня 1902 року.

Звичайно, ця щедрівка могла звучати у різних регіонах України. І за однією з версій дослідників творчості Леонтовича, саме у Підлісцях він записав «Щедрика». Інші – схиляються до версії, що щедрівку він почув на Поділлі – звідки родом і де вчителював.

«Звісно, нині однозначно стверджувати, яка саме з версій щедрівки його мотивувала, не можна. Однак, зважаючи на те, що цикл своїх обробок він формував у той період, коли спілкувався з Клавдією Жовткевич ще до одруження, то цілком можливо, що це була саме щедрівка з Підлісців», - зазначає голова громадської організації «Товариство культурної спадщини «Заслав’є»  Володимир Федотов.

Перші варіанти обробки Леонтовичем «Щедрика» відносяться до 1901-1902 років, коли він познайомився із своєю дружиною. Леонович ще декілька разів вертався до цієї теми: в 1906-1908 роках, 1914 році, 1916 році, 1919 році.

11 січня цього року у храмі святих першоверховних Петра та Павла (УПЦ МП) села Підлісці було вельми велелюдно. Після відправи акафісту на розспів до Пресвятої Богородиці, який здійснили настоятель храму митрофорний протоієрей о. Павло Фурманець у співслужінні представників духовенства району митрофорних протоієреїв о. Леоніда Демчука та о.Миколая Панчука, в храмі відбувся виступ камерного хору «Відродження» із міста Рівне (керівник колективу  Олександр Одинець).

Хор «Воскресіння» існує вже більше 27 років. Колектив є лауреатом ряду міжнародних та всеукраїнських конкурсів, учасників багатьох фестивалів в Україні та світі.

У Підлісцях колектив хору виконав декілька українських народних колядок та щедрівок. Особливе захоплення у присутніх на мистецькому дійстві викликало виконання найбільш очікуваного від колективу музичного твору – «Щедрика», в обробці Миколи Леонтовича.

На знак подяки артистам  прихожани храму, жителі та гості села Підлісці, діти виконали ряд колядок та щедрівок.

Настоятель храму отець Павло висловив щирі слова подяки колективу камерного оркестру «Воскресіння» та його керівнику Олександру Одинцю за чудовий новорічно-різдвяний подарунок для прихожан храму та всіх жителів села Пілісці та побажав їм нових творчих успіхів та досягнень.

 

11.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

(в підготовці матеріалу було використано інформацію із різних джерел мережі Інтернет)

 

11 січня – Міжнародний день заповідників і національних парків

 

День заповідників і національних парків у світі почали вперше відзначати в 1997 році з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи. Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

На території сучасної України перший заповідник був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це був і перший заповідник в Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район Львівської області) та одержав назву «Пам’ятка Пеняцька». Сучасний вид заповiдання для збереження залишків природи (окремих природних комплексів чи їхніх частин), який уже можна назвати класичним, почав формуватися з кінця 20-х років 20 століття (створювалися першi заповідники та пам’ятки природи) i набуває значного розвитку з 80-х років з організацією різних типів заказників і національних природних парків.

Класичне заповідання сформувалося на противагу iндустрiалiзацiї держави, коли зi стрімким розвитком сільськогосподарської техніки та технологій відбувалося швидке розширення площi орних земель, мiста перетворювалися на великi технополiси. Вченi побачили загрозу всiй природi, яка є основою життя, тому, знищуючи її, ми втрачаємо сам базис iснування людини. У 1992 році вперше була сформована чiтка правова база заповiдання у виглядi Закону України «Про природно-заповiдний фонд України». У преамбулi Закону записано: «Природно-заповiдний фонд становлять дiлянки сушi i водного простору, природнi комплекси та об’єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреацiйну та iншу цiннiсть i видiленi з метою збереження природної рiзноманiтностi ландшафтiв, генофонду тваринного i рослинного свiту, пiдтримання загального екологiчного балансу та забезпечення фонового монiторингу навколишнього природного середовища».

Нагадаємо, що з метою збереження цінних природних комплексів та історико-культурних об’єктів східної частини Малого Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення 2 серпня 2013 року видано Указ Президента України «Про створення національного природного парку «Мале Полісся», відповідно до якого до території національного природного парку «Мале Полісся» погоджено в установленому порядку включення 8762,7 гектара земель державної власності.

Національний природний парк «Мале Полісся» є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою і входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

Основними завданнями Парку є:

збереження цінних природних комплексів та історико-культурних об’єктів, що знаходяться на його території;

створення умов для організованого туризму та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів;

проведення науково-дослідних робіт з вивчення природних комплексів та їх зміни в умовах рекреаційного використання, розробка наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів;

забезпечення охорони території парку з усіма природними об’єктами;

збереження генофонду рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових рослин і тварин;

вивчення змін екосистем під дією природних і антропогенних факторів;

підтримання загального екологічного балансу в регіоні;

проведення екологічної освітньо-виховної роботи.

13.01.2020 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся» http://malepolisja.in.ua/   

 

До уваги громадян та суб’єктів господарської діяльності

 

На виконання пункту 1 розділу 6 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 № 29 розпорядженням голови облдержадміністрації від 28.12.2019 № 915/2019-р затверджено персональний склад міжвідомчої регіональної робочої групи зі сприяння у боротьбі із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним у Хмельницькій області, за участю представників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, правоохоронних та контролюючих органів.

Головним завданням зазначеної робочої групи є проведення спільних заходів щодо боротьби із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним в області.

Про факти ймовірної нелегальної торгівлі пальним інформувати за телефонами:

0-800-50-10-07 – безкоштовна гаряча лінія Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області.

0-800-50-02-02 – безкоштовна гаряча лінія Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

(0382) 65-20-84 – контактний телефон Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.

10.01.2020 р.

Відділ економічного розвитку торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації

 

Лине Ізяславським краєм колядка та щедрівка

 

Колектив Ізяславської районної державної адміністрації 10 січня із святом Різдва Христового та Новим 2020 роком колядками та щедрівками сердечно привітали вихованці недільної школи свято-Пантелеймонівського храму Православної Церкви України (м.Ізяслав) на чолі із настоятелем митрофорним протоієреєм о.Володимиром Ковальчуком та працівники і вихованці Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

Усіх присутніх порадували колядки, щедрівки та віншування на високому майже  професійному виконанні аматорів сцени.   

Цього ж дня ці колективи привітали із святами працівників ряду установ, підприємств та організацій міста Ізяслав.

 

 

 

 

 

 

10.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності  та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

В облдержадміністрації обговорили стан підготовки закладів охорони здоров’я до нової моделі фінансування

9 січня в облдержадміністрації відбулася відеонарада з районами щодо питань реформування галузі охорони здоров’я в області. Провів її голова адміністрації Дмитро Габінет. До участі у нараді також долучилися заступник голови Світлана Павлишина, радники голови та керівники лікувальних закладів вторинного та третинного рівнів області.

Від Ізяславського району участь у відеонараді взяли: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, заступник головного лікаря Ізяславської центральної районної лікарні Світлана Кущук.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА – начальник управління Наталія Федів повідомила, що в області заходи з реформування закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) проводяться поетапно у чіткій відповідності до державної політики і діючих вимог законодавства.

Також посадовиця нагадала учасникам наради, що з 1 квітня 2020 року заплановано впровадження програми медичних гарантій для всіх видів медичної допомоги. З її впровадженням змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції, за рахунок якої відбувалося утримання ЗОЗ, буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), базуючись на принципі «гроші йдуть за пацієнтом».

Так, за видами оплати через НСЗУ передбачені наступні механізми: глобальна ставка і оплата за пролікований випадок та медичну послугу (для ЗОЗ вторинного та третинного рівня). НСЗУ буде оплачувати послуги надавачу згідно з даними, внесеними до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я eHealth, адміністратором якої є ДП «Електронне здоров’я».

Також на 2020 рік НСЗУ передбачає укладення договорів по 27 пакетам медичних послуг. Відповідні вимоги до закладів – потенційних надавачів таких послуг розміщені на сайті НСЗУ. Серед них автономізація закладу (перетворення у комунальну неприбуткове підприємство – КНП); комп’ютеризація закладу; підключення закладу до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я через обрану медичну інформаційну систему (МІС); наявності у закладу діючої ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

В продовження наради присутні розглянули стан реформування галузі охорони здоров’я в розрізі районів та лікувальних закладів області.

Підсумовуючи сказане, голова адміністрації Дмитро Габінет зазначив, що є низка лікувальних закладів, які є амбітними і хочуть існувати. Але, за його словами, їм необхідно переглянути свої можливості та зважити на всі моменти, які існують. Таким лікувальним закладам потрібно зрозуміти, що з 1 квітня змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення, тому часу залишилося зовсім мало.

“Сьогодні було проговорено багато завдань, які лікарні взяли на себе зобов’язання виконати у відповідні терміни. Відтак, на наступній проміжній нараді обов’язково запитаємо про їх виконання. Наше завдання в тому, щоб лікувальні заклади працювали і надавали якісну допомогу, тому це питання є нагальним. Я завжди відкритий до діалогу та вирішення проблемних питань, але те, що залежить від лікарів на місцях та об’єднаних територіальних громад, мають зробити саме вони”, – додав Дмитро Анатолійович.

10.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Звернення Президента України у зв’язку з катастрофою літака української авіакомпанії в Ірані 8 січня

09.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Усі АЗС, які нелегально здійснюють свою діяльність на території області, мають бути демонтовані, іншого рішення немає, – Д. Габінет

Сьогодні під керівництвом голови адміністрації Дмитра Габінета відбулося перше засідання міжвідомчої регіональної робочої групи зі сприяння у боротьбі із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним у Хмельницькій області.

Голова адміністрації наголосив, що питання активізації роботи з припинення незаконної діяльності автозаправних станцій знаходиться на особистому контролі Прем’єр-міністра України та Президента України. «На сьогоднішньому засіданні ми маємо обговорити усі проблемні питання, які виникли під час здійснення перевірок АЗС, що функціонують в області, а також заслухати представників відповідних служб з даного питання», – сказав голова адміністрації, звертаючись до членів робочої групи.

Також Дмитро Габінет зазначив, що Хмельницька область була виділена як одна з кращих в контексті того, як обласна влада знайшла алгоритм роботи в цьому напрямку. Разом з тим, за словами Дмитра Анатолійовича, потрібно покращити комплексну роботу та взаємодію між різними структурами та органами влади.

Протягом звітного періоду було перевірено 47 АЗС, з них 9 мають дозвільні документи, 13 було демонтовано самостійно, 5 демонтовано спільними заходами. Також наразі є 20 АЗС, які не працюють. Щодо них заплановано ряд відповідних заходів з наступним демонтажем.

Дмитро Габінет зауважив, що робота з викриття та боротьби з нелегальними АЗС має проходити в активному режимі з налагодженням комунікацій між відповідними службами.

Також очільник області додав, що слід звернути увагу на канали отримання пального, яким здійснюють торгівлю АЗС. Відповідно в області буде перевірено законність його ввезення.

«Усі АЗС, які нелегально здійснюють свою діяльність на території області, мають бути демонтовані, іншого рішення немає», – підсумував голова адміністрації.

09.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Пройшли засідання ряду  районних методичних об’єднань  вчителів закладів загальної середньої освіти Ізяславщини

 

09 січня районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації проведено засідання ряду районних методичних об’єднань вчителів закладів загальної середньої освіти Ізяславщини.

Зокрема на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» відбулися методоб’єднання вчителів географії, української мови та літератури, математики, біології, фізики, іноземної мови. На їх засіданнях були підведені підсумки  навчально-виховного процесу у І семестрі 2019/2020 н.р., проаналізовано участь школярів району в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад та інше. На базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука практичні психологи закладів освіти району на своєму зібранні розглянули питання «Розвиток емоційного інтелекту як важлива складова педагогічної діяльності в умовах реалізації концепції НУШ». Керівники методичних об’єднань класних керівників шкіл району провели своє зібрання на базі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

09.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

 

У державній службі зайнятості стартував новий проєкт для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).  

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

· розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

· отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

· навчитися складати резюме сучасного формату;

· підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

· обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

 

Довідково.

Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

09.01.2020 р. 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Володимир Зеленський поставив завдання відкрити кримінальне провадження щодо катастрофи літака МАУ в Тегерані

 

Президент України Володимир Зеленський поставив завдання відкрити кримінальне провадження щодо катастрофи пасажирського літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», який упав неподалік міжнародного аеропорту в Тегерані (Іран). Глава держави також наголосив на необхідності проведення перевірки льотної придатності всього цивільного флоту.

«Страшна звістка з Близького Сходу. Сьогодні вранці після зльоту з Міжнародного аеропорту Імам Хомейні (Тегеран) пасажирський літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» зазнав катастрофи і впав неподалік аеропорту. За попередніми даними, всі пасажири та члени екіпажу загинули. Мої щирі співчуття рідним та близьким усіх пасажирів і членів екіпажу», – заявив Президент України.

За його словами, на місці катастрофи перебувають посол і консул України в Ірані.

«За моїм дорученням апарат РНБО створив оперативний штаб. Спеціальні борти для відправки в Тегеран по лінії МЗС і Міноборони для вивезення тіл загиблих підготовлено, чекаємо на погодження іранської сторони для відльоту», – повідомив Володимир Зеленський.

Президент також поставив завдання Генеральному прокурору України відкрити кримінальне провадження щодо катастрофи літака МАУ в Тегерані.

«Повинна бути створена слідча комісія з представників силових і профільних відомств, відповідальних за цивільну авіацію. Маємо відпрацювати всі можливі версії. Незалежно від висновків стосовно причин катастрофи в Ірані, буде проведено перевірку льотної придатності всього цивільного флоту», – зазначив Глава держави.

«Всі заходи тримаю на особистому контролі. Дуже прошу всіх утриматися від спекуляцій і висування неперевірених версій стосовно катастрофи до офіційних повідомлень», – додав він.

За інформацією МЗС, на борту літака перебувало 11 громадян України (2 пасажири та 9 членів екіпажу), 63 – Канади, 82 – Ірану, 3 – Німеччини, 10 – Швеції, 4 – Афганістану, 3 – Великої Британії. Наразі МЗС продовжує уточнювати інформацію щодо пасажирів.

Термінові довідки можна отримати на гарячій лінії Міністерства закордонних справ України за телефоном +38 (044) 238 16 57.

08.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Вже вп’яте проведено турнір пам’яті Героя України Олега Довгого

 

5 січня, напередодні дня народження Героя України, лейтенанта Збройних Сил України Олега Довгого із Щурівців, який загинув в ході  бойових дій в зоні проведення Антитерористичної операції на сході України, вже п’ятий рік поспіль у стінах спорткомплексу Ізяславської ДЮСШ проводиться турнір з футзалу.  Життя молодого воїна, відважного захисника України  обірвалось 31 січня 2015 року.

Для родини, близьких, рідних людей, а також друзів це стало великою та непоправною втратою. Адже Олег був люблячим сином та відданим другом. Крім того він любив спорт і активно займався ним усе своє життя. Саме через таку любов до спорту навіть мав позивний «Фізрук». Тому, аби вкотре згадати про подвиг земляка та віддати йому шану, проводиться такий пам’ятний турнір, започаткований його друзями – любителями футболу, з якими ще зовсім нещодавно в одній команді грав Олег Довгий… Традиційно турнір розпочався із привітання команд, виконання Державного Гімну України та підняття Державного Прапора України. Перед початком змагань до усіх присутніх звернувся начальник сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Руслан Будішевський, який побажав усім командам гарної гри та запропонував вшанувати світлу пам'ять Героя України Олега Довгого хвилиною мовчання. На турнірі були присутні й батьки Олега - Іван Іванович та Валентина Петрівна.

Цьогоріч за почесний трофей – перехідний Кубок пам’яті – боролися 4 команди: «Камчатка» (с.Теліжинці), «Агро-Інвест» (с.Ліщани), «Бартнік» (м.Ізяслав) та «Вікторія» - команда друзів Олега, в складі якої він неодноразово сам виборював першість у різноманітних турнірах.

Всі поєдинки проходили у досить напруженій, захопливій, хоча й товариській боротьбі. Кожна команда була достойна перемоги. Але право змагатись за першість вибороли лише дві найсильніші – «Бартнік» та «Агро-Інвест», які й зійшлись у фінальному поєдинку. Гра за перше місце закінчилась, можна сказати сенсаційно. Адже досить потужного суперника впевнено перемогла команда з Ліщан. Ліщанці, мобілізувавши усі сили, продемонстрували досить яскраву гру. Крім того голкіпер команди «Агро-Інвест» не давав жодних шансів для суперника забити м’яч, а пресинг був досить потужним. Після фінального свистка ліщанці святкували заслужену перемогу із рахунком 8:5,  взявши реванш за минулорічний програш на цьому ж турнірі і цьому ж супернику.

На завершення турніру батьки Олега Довгого подякували усім командам за гарну гру та висловили слова щирої вдячності друзям, які ось вже п’ятий рік поспіль не забувають про їх сина та свого товариша. Нагородження команд вони провели спільно із завідуючим сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Русланом Будішевським. Спочатку було відзначено пам’ятними призами гравців, які, на думку організаторів, були кращими у кожній команді. Пам’ятні відзнаки отримали такі гравці команд: «Агро-Інвест» - Максим Семенюк,  «Бартнік» - Влад Марчук, «Вікторія» - Олександр Люлюк, «Камчатка» - Сергій Притулюк. Далі із рук батьків кубок, медалі та грамоти отримала команда «Вікторія», яка за підсумками змагань стала третьою. Такі ж нагороди, тільки за друге місце, отримала команда «Бартнік». А головний трофей турніру, медалі, грамоти та кубок переможця було вручено команді «Агро-Інвест» с.Ліщани.

08.01.2020 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

Ювілейні та пам’ятні дати 2020 року

 

Феномен Василя Симоненка: з нагоди 85-річчя з дня його народження

 

Василь Симоненко – знакова постать другої половини минулого століття – і то не тільки в розрізі мистецькому, літературному, а й у контексті суспільному, оскільки його поезія перейнята таким потужним громадянським пафосом, що його могли почути не тільки друзі та вороги, а й пересічні українці.

Євген Сверстюк якось зазначив, що Василь Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України.

…Народився поет 8 січня 1935 року у селі Біївці, тепер Лубенського району Полтавської області. Закінчив 1957 року Київський державний університет імені Т. Шевченка. Працював у редакціях газет «Черкаська правда» (1957—1959), «Молодь Черкащини» (1960—1963), власним кореспондентом «Робітничої газети».

Феномен Василя Симоненка – а саме так можна визначити загальнонаціональне місце черкаського поета в українській поезії середини минулого століття – залишається феноменом навіть серед яскраво обдарованого грона столичних шістдесятників.

У Черкасах добре знали цього худорлявого скромного юнака, адже працював він в обласній пресі, часто бував у трудових колективах області. Вдумливий, спостережливий, серйозний, він ставився до своєї роботи з особливою відповідальністю, бо розумів, що стоїть біля джерел формування світогляду української молоді, замуленого роками неправди й ошуканства.

Часто замислювався над «больовими точками» суспільства, розмірковував, яким чином можна подолати культивовану байдужість у людських серцях – так проявлялося почуття його громадянської відповідальності.

Працюючи в Черкасах, Василь Симоненко часто приїздив до Києва, де завжди був «своїм» серед митців-шістдесятників. Разом з Аллою Горською, Іваном Світличним, Євгеном Сверстюком, Ліною Костенко, Іваном Драчем та іншими відвідував відомий Клуб творчої молоді. Але не пасивним слухачем – він сам активно виступав на літературних вечорах, брав участь у творчих дискусіях, виїздив на зустрічі із робітничою і сільською молоддю, мав свідому просвітницьку настанову: розбудити у своїх сучасниках почуття національної гідності, запалити їх прагненням національного відродження.

Однак Василеві цього було замало. Його діяльна натура потребувала конкретних результативних справ. Тим-то з таким ентузіазмом включився в роботу комісії, метою якої було перевірити чутки про масові розстріли в енкаведистських катівнях і відшукати місця таємного поховання жертв сталінських репресій. Василь Симоненко і Алла Горська обійшли десятки побілякиївських сіл, опитали сотні людей і з допомогою своїх добровільних помічників з числа тамтешніх жителів виявили урочища, де ревні служителі більшовицького режиму ховали сліди своїх жахливих злочинів.

Відомо, що саме за участю Василя Симоненка були відкриті таємні братські могили жертв сталінізму на Лук’янівському, Васильківському кладовищах, у Биківнянському лісі. Ці «речові докази», що послужили незаперечним аргументом геноциду, – хіба могли вони не сколихнути ніжну душу поета, спричинитися до справжнього вибуху звинувачень тій системі, яка не тільки вбивала в людині людське, а й планомірно винищувала цвіт українського суспільства?! Василеві почуття, що залишилися за конкретикою написаного ним із товаришами Меморандуму з вимогою оприлюднити ці місця й перетворити їх у національні Меморіали, який вони відправили на адресу Київської міськради, лягали у зболені поетичні рядки.

Хтозна, чи розумів тоді Василь, що чинить, по суті, громадянський подвиг, однак він не міг не розуміти, що підписує собі смертний вирок.

 А ще він писав  вірші – сміливі, гучні, викличні, нефальшиві. Вірші, позбавлені езопівської конспірації, де всі і все названо своїми іменами, над якими не нависав інстинкт самозбереження, бо автор не здатний був плекати «цензора в собі».

Тож трагічна смерть 28-річного поета була закономірністю радянської системи, яка, побавившись трохи у демократію, злякалася вільнодумства молодої генерації і всіляко – аж до фізичного знищення – змушувала її замовчати.

Кожен по-своєму реагував на ту атмосферу дедалі сильніших заморозків опісля такої короткої відлиги. Вільнодумний козацький Василів дух бунтував проти наруги над особистістю, повзучого репресивного свавілля можновладців. Він не втомлювався (і не боявся) звірятися у любові до України – маючи на увазі як страх бути покараним.

Підозріле ставлення владців до Василя Симоненка спричинили не тільки його чесна громадянська позиція та сміливі трибунні вірші, а ще й той факт, що твори поета побачили світ на Заході: у мюнхенській «Сучасності» було опубліковано щоденникові «Окрайці думок» та недруковані в Україні вірші.

Це Василь писав уже через рік після звірячого його побиття, коли остаточно стало зрозумілим, що система відверто демонструє свою силу, вказуючи українській інтелігенції місце «на задвірках», а то й у тюрмах, і недавній юнацький наїв розтанув, як дим.  Влітку 1962 року на залізничному вокзалі в Черкасах між буфетницею ресторану і Василем Симоненком сталася суперечка, причиною якої послужило те, що за кільканадцять хвилин до обідньої перерви вона відмовилася продати йому пачку цигарок. Шум привернув увагу двох міліціонерів, які вимогливо попросили пред’явити документи. Їхня реакція на редакційне Василеве посвідчення була неадекватною: на очах у здивованої публіки вони скрутили поетові руки й потягли до вокзальної кімнати міліції.

Василя забрали звідтіля наступного ранку колеги-журналісти Петро Жук, Віктор Онойко та поет Микола Негода.

Те побиття стало фатальним. Приречений на повільне мученицьке вмирання (медицина була безсилою погамувати постійні болі в попереку), Василь Симоненко все ж намагався бути у вирі літературно-мистецького життя, спілкуватися з друзями, мужньо сприймати цензорські загати. Адже за поетового життя побачила світ лише одна його збірка – «Тиша і грім» (1962). Решту Василевих збірок його друзям доводилося «пробивати» у друк неймовірними зусиллями вже по його смерті.

Так, фактично вже самостійним життям зажили (хоч і понівечені цензурою, спотворені, порізані живцем) Симоненкові книжки: «Земне тяжіння», збірка новел «Вино з троянд» (1965), «Поезії» (1966), «Избранная лирика» (1968), далі, аж через п’ятнадцять літ – «Лебеді материнства» (1981), том вибраних поезій (1985), книжечки для дітей, творячи в атмосфері українського культурного космосу той феномен Симоненка. Його досі намагаються збагнути навіть самі представники когорти шістдесятників: «… ми відчували щось вище в ньому: він був на висоті лету в невідоме».

08.01.2020 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Вітання першого заступника голови райдержадміністрації з Різдвом Христовим!

Шановні мешканці та гості Ізяславщини!

Щиросердно вітаю  Вас із  найвеличнішим релігійним святом – Різдвом Христовим!

У ці благовісні дні із просвітленими душами усією громадою ми долучаємось до надзвичайно важливої, сакральної  події для кожного з нас, для наших родин, для громад, для народу, для Церкви і для всього людства, яка змінила історію та долю цілих цивілізацій, літочислення та спосіб пізнання, подія ця – народження Спасителя.

Тож нехай Різдво згуртує усіх нас – і тих, хто зустрічає ці свята в дружньому сімейному колі, і тих, хто знаходиться далеко від рідної домівки, – чистим сяйвом незгасних людських чеснот та цінностей, нехай незгасаюче світло різдвяної зірки, світло любові, примирення стане для нас джерелом життєвої наснаги, оптимізму, впевненості у намірах та справах задля розвитку та процвітання нашого краю.

Пам’ятаймо і про тисячі українських героїв, які в ці дні гідно захищають наш спокій. Нехай їхня міць та мужність надихають кожного з нас!

Щиро бажаю, щоб свято Різдва Христового завітало до Вас колядками та щедрівками, зігріло душевним теплом, добротою і любов’ю вашої родини.

Хай в кожній родині панує мир і спокій, а усіх нас об’єднує прекрасна Батьківщина, якою ми можемо пишатися.

Нехай Різдвяні дзвони завжди повідомляють Вам лише приємні новини.

Щастя Вам, веселих і радісних свят, а ще смачної куті! 

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!  СЛАВІМО ЙОГО!

 

З повагою

перший заступник голови районної державної адміністрації     Павло Ковальчук

 

Україна готова до “промислового безвізу”: звіт про виконання Угоди про асоціацію

 

У 2019 році Україна повністю виконала своє «домашнє завдання» щодо зняття технічних бар’єрів у торгівлі та – частково – у секторі державних закупівель. Про це йдеться у звіті “Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС”.

У 2019 році Україна виконала умови для запуску так званого промислового безвізу – ухвалені усі необхідні закони для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції (ACAA). Ця угода відкриє доступ українським товарам на ринок ЄС. Торгувати стане легше, а імідж вітчизняної продукції зросте. У 2020 році Україну має відвідати оціночна місія ЄС. На основі її висновків будуть прийматись подальші рішення щодо підписання Угоди АСАА.

У сфері державних закупівель ЄС визнав завершення першого (із п’яти) етапу Індикативного графіку у сфері державних закупівель. Водночас у цій сфері ринки України та країн ЄС вже відкриті – поза рамками Угоди про асоціацію, у рамках СОТ (відповідно до угоди GPA).

У 2019 році Україна розпочала реформу митниці  і ухвалила низку важливих законів у сферах митних процедур. Крім того, вперше створили окреме Міністерство цифрової трансформації. Україна і ЄС почали діалог про можливість укладення угоди про взаємне визнання електронних довірчих послуг. Також обговорюється можливість включення України, як першої країни-не члена ЄС, до Індексу цифрової економіки і суспільства (DESI), який вимірює прогрес країн-членів ЄС у різних вимірах Європейського цифрового ринку.

Докладно про динаміку змін у різних секторах і перспективи можна прочитати у звіті.

Звіт підготовлений в рамках проекту «Громадська синергія», який реалізує Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Європейського Союзу, з залученням експертів Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС та інших незалежних експертів.

03.01.2020 р.

За матеріалами сайту Євроінтеграційного порталу https://eu-ua.org/

 

Розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року

 

У п’ятницю, 3 січня, розпочинається реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. 

Реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання здійснюватиметься  з 03 до 24 січня 2020 року.

Зареєструватися особам, які проживають (навчаються) у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях можна у розділі “ПРОБНЕ ЗНО” на сторінці “ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ” Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб.  Вартість участі в одному пробному зовнішньому оцінюванні складає 150 грн.

Оплату послуги за участь у пробному ЗНО можна здійснити в установах будь-якого банку України або в установах інших учасників фінансових послуг до 27 січня 2020 року (включно).

В 2020 році пробне ЗНО відбудеться:

· 21 березня 2020 року – з української мови і літератури;

· 28 березня 2020 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, фізики, французької мови, хімії.

03.01.2020 р.

За матеріалами Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти

 

 Ювілейні дати 2020 року

125 років  від дня народження  композитора Бориса Лятошинського

 

3 січня виповнюється  125 років  від дня народження одного з найвидатніших митців України ХХ століття — композитора Бориса Лятошинського. Водночас виповнюється ще одна дата: 65 років тому був реабілітований знаковий твір Лятошинського — Третя симфонія. Система прирівнювала музику до політичного в’язня. Твори засуджували, авторів звинувачували в «неблагонадійності». Але знаходилися сміливці — видатні музиканти, які рятували новаторські опуси. Саме так сталося з Третьою симфонією.

Неповторний стиль Лятошинського увібрав скарби європейської культури. У його симфонічному світосприйнятті переплавлені насиченість Малера і вагнерівська драматургія (до слова, назва його опери «Золотий обруч» перегукується з назвами «Золото Рейну», «Кільце нібелунга»), імпресіонізм французької музики і слов’янський романтизм, новації нововіденців і лірична філософія народної пісні.

У силу свого могутнього таланту, Лятошинський став головною жертвою «полювання на формалістів». Відкриваючи перед українською культурою сучасний європейський простір, він отримав тавро «найхарактернішого представника буржуазно-індивідуалістичного урбанізму». Як правило, жертв цькування оголошували на організованих громадських осудах — пленумах Спілки композиторів Радянського Союзу. Далі через центральні газети накладалося вето на ім’я композитора і його музику. Виносили вироки московські ідеологи, які, по суті, вирішували долю української музики.

У листі до Б.Лятошинського його вчитель Р.Гліер пише, що «жити сучасному композитору, та ще й молодому, в такій провінції, як Київ, означає майже поховати себе». І водночас гірко зауважує про так званий «московський патріотизм», яким пояснюється негативне ставлення Москви до творчості Лятошинського навіть тоді, коли його музику прагнули взяти до репертуару такі диригенти, як Є.Мравинський, Г.Рождественський.

Коли в 1951 році Третя симфонія вперше прозвучала, публіка й музиканти оркестру Київської філармонії, як згадують очевидці, стоячи влаштували автору бурхливі овації. Її інтерпретатором був відомий український диригент Н.Рахлін. Але одразу ж після прем’єри Спілка композиторів Радянської України влаштувала збори з участю колег із Москви М.Коваля та Е.Захарова. На цьому судилищі творчість Лятошинського охрестили антинародною і назвали формалістичним мотлохом, який треба спалити.

Сумний досвід такого побиття Борис Миколайович уже мав. У 37-му році його Друга симфонія, навіть не виконана, дістала різку оцінку московської критики. Автора звинуватили в небажанні «наблизитися до яскравого і хвилюючого радянського життя і перемогти в собі тяжкий тягар формалізму». Подібне повторилось у 48-му році. Аутодафе чекало і на Третю симфонію. Особливо дратував ідеологічну верхівку драматичний зміст твору і його трагічний фінал. До того ж симфонії передував епіграф «Мир переможе війну». Лятошинського звинуватили, що він, мовляв, бореться проти війни «не як радянський прихильник миру, а як буржуазний пацифіст».

Несприйняття на рідній землі, постійні публічні покарання Борис Миколайович сприймав болісно: «мене тут страшенно кусають з усіх боків, що я висловлююсь про те, що існують музичні твори без «внутрішньої ідеології». Все це і багато іншого спричинило появу його розпачливих слів: «Як композитор я мертвий, і коли воскресну — не знаю». Ходили навіть чутки, що він спалив рукопис. І все ж Борис Миколайович вирішив захистити свою симфонію. Йому довелося зробити другу редакцію й замінити трагічний фінал на так званий оптимістичний. Проте драматичний зміст музики перекривав бадьорі, переможно-святкові інтонації, які автор вніс на вимогу партійних цензорів. Російський композитор Д.Кабалевський досить точно відзначив, що у фіналі симфонії торжествує радість, проте «це радість змученої людини».

Лятошинський вирішив не показувати другу версію свого твору в неласкавій до нього Радянській Україні. Є припущення, що це був тактичний хід: якщо «старший брат» сприйме, в Києві не наважаться паплюжити. Свій вибір композитор зупинив на Ленінграді. Те, що за виконання взявся один із провідних диригентів Є.Мравинський, у чиєму репертуарі були симфонії Д.Шостаковича, С.Прокоф’єва, А.Онеггера, І.Стравинського, вже викликало підвищений інтерес до твору українського композитора. Як коментував пізніше сам Мравинський, «я обрав її для виконання, і цим усе сказано». По суті, російський диригент реабілітував шедевр української музики. Маестро підкреслював саме драматичне звучання симфонії, посилюючи її скорботність і трагічну тональність. А в переробленому фіналі на першому плані звучала епічна музика, яка нагадувала величну картину стародавнього Києва. Виконання справило велике враження. Автора гаряче вітали з успіхом. Оцінка різко змінилася на протилежну: Третю симфонію оголосили етапною для всієї української музики.

Це сталося рівно півстоліття тому. Симфонія так і залишилася жити у вимушеній редакції. В записах вона теж звучить у такому ж варіанті. 10 років тому диск із симфоніями Лятошинського, виданий у США фірмою «Марко Поло», визнаний кращим записом року. Однак до першої редакції звертались українські диригенти І.Блажков, В.Сіренко.

Музиці Лятошинського інколи закидають певну перенасиченість, що нагадує так званий «російський» стиль, який є, за словами С.Ріхтера, «щось середнє між Бородіним, «Богатирськими воротами» Мусоргського і соковито-масивним Чайковським». По-своєму Лятошинський сканував дійсність, по-своєму відтворював бачення епохи, її звучання. Тому не випадково така драматична музика, залишена ним. Свій коштовний скарб він щедро передавав учням, серед яких І.Шамо, І.Карабиць, В.Сильвестров, Є.Станкович, Л.Дичко, Л.Грабовський, які вивели школу свого Вчителя на світові обрії. Та їхня музика продовжує звучати так само неспокійно і драматично.

03.01.2020 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Система БПД запустила оновлений вебсайт

 

Система надання безоплатної правової допомоги запустила тестову версію нового офіційного сайту зі зручним функціоналом та корисним контентом для усіх категорій користувачів. Оновлений сайт працює за адресою: http://legalaid.gov.ua.

«При створенні нового сайту ми ставили собі мету – зробити інтуїтивно зрозумілий портал, який буде об’єднувати сервіси для наших клієнтів, партнерів, а також доступно розповідати про систему БПД, права українців та доступні механізми їх захисту», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

У новому сайті найбільш важливим є те, що він максимально зручний для користувачів. В одному місці зібрана інформація, яка раніше знаходилась на 24 різних сайтах – сайті Координаційного центру та всіх регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вся інформація розміщена більш зручним та зрозумілим способом, тепер користувач набагато швидше знайде те, що йому потрібно.

Максимально спрощено інформаційну структуру сайту, користувацький інтерфейс та систему навігації в цілому. Для якісної комунікації з усіма аудиторіями відвідувачів сайту є окремі рубрики «Клієнтам», «Адвокатам», «Пресцентр», «Публікації та ресурси», «Публічна інформація» та «Про систему БПД».

«Ми працювали над тим, щоб великі масиви інформації були легко доступні для користувачів сайту, відповідно до їх категорій та потреб», – зазначив керівник компанії-розробника Pluton Digital Віктор Плут.

Люди, які потребують правову допомогу, в одному розділі можуть знайти всю інформацію по всім можливим типам запитів. Наприклад, внутрішньо переміщені особи мають можливість в одному місці дізнатися, яку допомогу вони можуть отримати, що для цього потрібно, прочитати новини, що стосуються саме цієї категорії громадян, отримати іншу корисну інформацію.

Оновлений сайт дає можливість зателефонувати за безкоштовним номером 0 800 213 103, перейти на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid. Із новацій – можна через форму зворотного зв’язку надіслати питання чи повідомлення загального характеру, повідомити про затримання.

Новий сайт адаптовано для роботи на всіх сучасних пристроях: від стаціонарних комп’ютерів до мобільних телефонів.

Робота над наповненням сайту ще триває. Усі пропозиції щодо удосконалення сайту надсилайте на адресу tetiana.zbykivska@legalaid.gov.ua. Але головне – він уже є і з сьогоднішнього дня існує у вебпросторі.

03.01.2020 р.

За матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua/

 

Роз’яснення щодо заповнення декларацій у 2020 році

 

З першого січня 2020 року розпочався черговий етап електронного декларування, який триватиме до першого квітня 2020 року.

З метою завчасної підготовки до чергового етапу електронного декларування необхідно виконати такі дії: 

1. Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

2. Перевірити термін дії та працездатність ЕЦП (Електронний цифровий підпис) для роботи з Реєстром.

Зберігайте Ваш ключ ЕЦП, пароль від нього, а також адресу електронної поштової скриньки, з якою Ви зареєстровані у Реєстрі та пароль від неї у захищеному місці.

За несвоєчасне подання декларації про майновий стан передбачено відповідальність за статтею 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю).

З метою уникнення негативних наслідків, просимо відповідально поставитись до чергового етапу електронного декларування.

 

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНІШЕ РОЗ'ЯСНЕННЯ за цим посиланням https://nazk.gov.ua/uk/departament-perevirky-deklaratsij-ta-monitoryngu-sposobu-zhyttya/metodychni-rekomendatsiyi-sub-yektam-deklaruvannya/

03.01.2020 р.

За матеріалами сайту НАЗК https://nazk.gov.ua/

 

Види послуг, які надає роботодавцям Хмельницька обласна служба зайнятості

 

1. Інформування про стан, основні тенденції та процеси на локальному ринку праці.

2. Інформування роботодавців відповідно до профілю підприємств про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості (далі ЦЗ), в тому числі про осіб, які шукають роботу і мають унікальні (рідкісні) професії, спеціальності або особисті якості.

3. Вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом.

4. Здійснення на замовлення роботодавця підбору необхідних працівників із використанням психодіагностичних методик: проведення тестування, оцінка та інтерпретація результатів.

5. Задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках для виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.

6. Допомога в оперативному підборі необхідних кадрів шляхом представлення вакансій для потенційних працівників в ході проведення ярмарок вакансій.

7. Організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреби роботодавців у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві.

8. Стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць шляхом щомісячної компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

9. Надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з числа внутрішньо переміщених осіб та компенсації витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, на перепідготовку та підвищення кваліфікації.

10. Надання комплексу спеціальних послуг у розв’язанні проблеми роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників.

11. Допомога у підготовці текстів оголошень про вільні робочі місця (вакансії) для їх розміщення у ЄІАС, засобах масової інформації і пошук кадрів.

12. Сприяння у проведенні роботодавцями співбесід із кандидатами на робочі місця та організація зустрічей з шукачами роботи, у тому числі у центрах зайнятості.

13. Проведення семінарів для роботодавців, у тому числі з питань працевлаштування інвалідів.

14. Надання консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

15. Надання консультацій щодо виконання певних норм законодавства про працю і зайнятість, державне соціальне страхування на випадок безробіття, у тому числі з питань вивільнення працівників, працевлаштування громадян, які не здатні конкурувати на ринку праці, з питань використання праці іноземців тощо.

Послуги надаються державною службою зайнятості безкоштовно. Тому звертайтеся в найближчий центр зайнятості і кваліфіковані фахівці Хмельницької обласної служби зайнятості нададуть вам весь спектр послуг.

03.01.2020 р.

Відділ інформаційної роботи Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Молодь запрошують до участі в всеукраїнському освітньому проєкті «Відкривай Україну»

 

Фундацією соціальних інновацій “З країни в Україну” реалізується всеукраїнський освітній проект «Відкривай Україну», який спрямований на соціальну інтеграцію підлітків у суспільство, формування здорових звичок змінотворця в кожному небайдужому підлітку та виховання щирих громадян своєї держави, нова хвиля якого розпочинається у лютому 2020 року.

Основні інструменти, які використовує для цих цілей Проект – це навчання проектному менеджменту, критичному мисленню та м’яким навичкам. Ціннісною основою Проекту є діяльність учасників в командах, гейміфікована онлайн-платформа, командні дослідження проблематики власних міст, втілення проектів на основі ідеї глобального партнерства між бізнесом, владою та громадою.

Освітній проект «Відкривай Україну» – проект, який доводить суспільству, що молодь є рушійною силою змін, яка може і хоче змінити на краще нашу країну. Для цього їм просто необхідна наша з вами підтримка.

Це потужна ресурсна база, яка сприяє формуванню необхідних компетенцій сучасної молодої людини, розвиває життєстійкість молодих людей, формує навички критичного мислення, для вміння визначення проблем у своїх громадах та запропонувати інноваційні рішення для їх вирішення, а громадам отримати максимум переваг від пропозицій молоді.

Місія проекту: формувати нову генерацію соціально-активної, культурно збагаченої, ініціативної та високорозвиненої молоді.

Мета проекту – створити умови для набуття практичного проектного досвіду; розширити обізнаність щодо налагодження ефективних комунікацій, командної роботи, розуміння суспільних потреб, бачення місцевого культурного розвитку та можливостей фінансового самозабезпечення; сформувати необхідні компетенції у молоді для створення можливостей до самореалізації у містах, районах, регіонах України.

Ціль проекту – сприяти розвитку громадянського суспільства в регіонах через реалізацію молодіжних соціальних та культурних проектів.

Цільові групи:
учасники – учні шкіл з 7-11 клас, ментори команд – вчителі шкіл. Проектна діяльність направлена на всі регіони України та здійснюється з метою залучення молоді із різних куточків в тому числі молоді із числа ВПО та інших маргінальних груп з метою налагодження взаємодії та рівних можливостей для всіх категорій молодого покоління.

Структура проекту

Реєстрація – на сайті www.vidkruvai.com.ua реєструються всі потенційні учасники проекти: школярі загальноосвітніх шкіл 7-11 класу, вчителі, наставники. Команду можуть створювати по 2 учні з кожного класу, загальна чисельність команди 10 осіб: 1 капітан + 9 командних гравців та ментор.

І ЕТАП
– командоутворюючий. Формування команди відбувається за інструкцією, завданнями та рекомендаціями тренерської групи проекту через навчальну онлайн лабораторію, що створена на платформі www.vidkruvai.com.ua.

Команду формує тільки капітан, тільки він може надіслати через онлайн платформу запрошення до інших учасників долучитися до команди. Запрошення надсилається на електронну пошту, що була вказана під час реєстрації. Після того як команда сформована, всі учасники переходять до процесу вибору ментора. Затверджений командою ментор, також отримує запрошення від каптана на електронну пошту, долучитися до роботи команди.

На цьому етапі команди аналізує проблематику школи, обирають найбільш актуальну проблему та вирішують її шляхом реалізації проекту на рівні школи.

II ЕТАП

– проектний – командна робота над розробкою презентаційного проекту за одним із двох напрямів: культурний та соціальний. Команди, які пройшли до ІІ етапу досліджують проблематику громади, села, міста, регіону, району шляхом проведенням соціального опитування та розробляють проект відповідно до виявленої суспільної значимої проблеми. Реалізація проекту відбувається за підказками розробленого проектного алгоритму.

ІІІ ЕТАП

– регіональний півфінал – визначення регіональних переможців. Регіональні півфінали проводяться в один день в усіх регіонах України одночасно; на конкурсній основі експертне журі обирає один проект-переможець соціального або культурного концепту, який братиме участь у фіналі в м. Києві. До регіонального півфіналу можуть пройти не більше 20 команд з регіону: 10 команд з проектами соціально та 10 команд з проектами культурного концептів.

ІV ЕТАП

– фінал-Визначення переможців проекту Відкривай Україну. Переможці проекту отримують надзвичайну можливість відвідати країни Європи з метою розширення та поглиблення досвіду в соціальному та культурному проектному менеджменті.

Весь навчальний процес відбувається через геймофіковану онлайн платформу www.vidkruvai.com.ua і побудований на основі відеолекцій, індивідуальних та командних завдань, тощо.

Контактні особи – Світлана Кашенець, керівниця проекту, тел. +380686066375; Ірина Малиновська, асистентка проектного менеджера, тел. +380501550595.

Додаткова інформація: офіційні сторінки проекту «Відкривай Україну» в соцмережах:

https://www.facebook.com/vidkruvai.ukrainu/;
https://www.instagram.com/vidkruvai.ukrainu/7utm source=ig embed;

відеоінструкція реєстрації учасників на онлайн-платформі: https://www.facebook.com/vidkruvai.ukrainu/videos/252245515448031/

02.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

 

Всім власникам Державних актів на право приватної власності на землю, в тому числі що видані до 2004 року та станом на 01.10.2019 р. не внесені до автоматизованої системи Державного земельного кадастру і не мають кадастрового номера, необхідно виконати комплекс робіт для внесення інформації про земельну ділянку до Державного земельного кадастру, так як:

Кадастровий номер є обов’язковим при укладанні угод про перехід права власності на земельні ділянки (спадщина, купівля-продаж та інше), застави земельних ділянок або прав на них (стаття 132, 133 Земельного кодексу України).

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки в межах населено пункту без кадастрового номера є вищою, ніж у земельних ділянок яким присвоєно кадастровий номер в три рази, що підвищує суму земельного податку (наказ Мінагрополітики 25.11.2016 №489 та стаття 201 Земельного кодексу України), а для земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів отримати Витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки є взагалі неможливим (наказ Мінагрополітики 23.05.2017 № 262)

Для внесення відомостей про земельну ділянку до кадастру та присвоєння кадастрового номера, власнику необхідно зробити три кроки:

 • Замовити Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у розробника документації із землеустрою - будь-якої землевпорядної організації;

 • Надати розроблену документацію до Центру надання адміністративних послуг для Державної реєстрації земельної ділянки;

 • Безкоштовно отримати витяг з Державного земельного кадастру про присвоєння кадастрового номера на земельну ділянку та внесення відомостей до Державного земельного кадастру;

 • Зареєструвати право на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав в Центрі надання адміністративних послуг

Внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру є запорукою вільного розпорядження земельною ділянкою та сплати відповідного земельного податку, а також дуже доречне в переддень відкриття ринку земель.

Для отримання більш детальної інформації про земельні ділянки рекомендуємо звернутатися до Органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки.

02.01.2020 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

«Ялинка бажань»

 

Вже традиційно напередодні новорічних свят Хмельницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилась благодійна акція «Ялинка бажань». Цього року акція проводилась з 15 по 27 грудня у магазині «Сільпо» торгівельного центру «Оазис» міста Хмельницького.

Метою акції був збір подарунків для дітей із сімей, батьки яких неспроможні придбати подарунки своїй малечі  в силу різних обставин. Діти писали листи до Святого Миколая та Діда Мороза зі своїми мріями та вірою у новорічні дива, які стаються у новорічні свята.

Усі листи було прикріплено до новорічної ялинки, яка знаходилася у приміщенні супермаркету. Щодня, впродовж акції,  біля «Ялинки бажань» волонтери обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошували усіх небайдужих громадян здійснити маленьку новорічну мрію дитини. На прохання волонтерів досить активно відгукнулись усі небайдужі, які  придбали для діток подарунки, про  які вони так щиро просили у своїх листах.

У рамках проведеної акції «Ялинки бажань» 10 дітей з Ізяславського району отримали омріяні подарунки.  Спеціалістами Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді напередодні Нового Року доставлено всі подарунки діткам зазначених категорій. Кожній дитині прямо в руки вручено подарунки, зроблено святкові фотографії.

Завдяки щирості, відкритості та доброті подолян кожна дитина, яка написала листа із побажанням, отримала омріяний подарунок. Дуже приємно, що поруч з нашими дітками-мрійниками є добрі та чуйні люди, які допомагають їм вірити у диво!

02.01.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

ВІТАЛЬНІ ЛИСТІВКИ, КОТРІ НАДІЙШЛИ ДО РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

 

Дорогі земляки!

Іде у минуле 2019 рік. Ще один рік нашого життя йде, залишаючи по собі спогади.

В шаленому темпі буденності ми особливо цінуємо вічне і незмінне: затишок і тепло рідного дому, мамину ласку, батькові поради, дитячі посмішки і любов, що наповнює життя особливим змістом.

Новорічні і різдвяні свята є особливими для нас. Адже за давніми родинними традиціями ми зустрічаємо їх в колі рідних і близьких і, наче в дитинстві, відчуваємо дотик дива, різдвяної казки і віримо, що здійсняться наші заповітні мрії: мрії про добробут, про щастя, про мир!

І здійснення цих мрій залежить від кожного з нас: тих, хто захищає Батьківщину, тих, хто сумлінно працює, вкладаючи розум і душу в свою справу, тих, хто не боїться відповідальності і творить сучасну Україну.

У Новому році нас чекають нові випробування, які ми, сподіваюсь, здолаємо разом. Так, ми всі різні, але є те, що нас єднає: ми – єдиний народ, в нас одна Батьківщина, одна рідна земля, одна доля… Головне – пройшовши крізь великі труднощі, не втратити почуття власної гідності, не втратити себе, залишитися людьми і йти поруч, пліч о пліч з надією і вірою в майбутнє.

Щиро вітаю вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Бажаю вам віри у власні сили, впевненості у досягненні поставленої мети!

Нехай наші захисники повернуться з миром до своїх родин!

Нехай мир і злагода увійдуть в кожний дім!

Нехай Благословенна буде наша рідна Хмельниччина, наша Україна! Здоров’я, добра та успіху в Новому році!

Гарних, щедрих і радісних вам свят!

 

Голова Хмельницької обласної державної адміністрації                                                                                                       Дмитро ГАБІНЕТ

 

 

 

Шановні жителі Ізяславщини!

 

Кожна людина, кожна родина напередодні Новорічних свят має сподівання і вірить в те, що Новий рік принесе позитивні зміни, в усі сфери людського життя. Що  зимові свята подарують нам те, чого  найбільш бракує у повсякденному бутті. Всі ми у ці дні прощаючись з роком пережитим, сподіваємося на краще життя в майбутньому, на певні власні здобутки та перемоги,  на мир і злагоду в нашій країні.

Для кожного кроку, що наблизить нас до поставленої мети, необхідні не надії на диво, а рішучість, наполегливість, впевненість та направленість до пошуку розумних рішень, як у повсякденному житті пересічного громадянина, так і в стратегії творення нашої держави.

Пам’ятаймо, що добрі справи не завжди даються легко!Тому спільно будемо віддавати всі сили, розум і серце, щоб зробити в  кожному куточку нашої Батьківщини життя народу таким, про яке мріють люди і якого вони гідні.

І я впевнений: такі сподівання реальні. Наперекір викликам та тривогам, які вже постукали у наші двері чи ще чекають за порогом суперечливого і трагічного життя українського народу, вони збудуться, якщо згуртуємося спільною думкою та спільною метою і підемо далі шляхом розвитку і консолідації. Так бувало вже не раз, і Україна щоразу виходила з великої  скрути.

Для усіх нас, жителів Ізяславщини 2019 рік  був сповнений нелегких випробувань і все таки, – він став важливим щаблем у відродженні  духовного та соціального потенціалу району.

Бажаю всім, щоб у 2020 році здійснилися ваші гарні задуми та сподівання. Нехай все добре та щасливе, що було у минулому році, примножиться і увійде у рік наступаючий.

Зичу вам міцного здоров’я, миру, сімейної злагоди й добробуту. Хай Новий рік принесе щедрі здобутки, а також радість та віру у світле майбутнє.

З наступаючим Новим роком!

 

З повaгою,

перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук

 

 

                

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/