на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

 
   

 

 

 

 

ЛИСТОПАД

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

      01

02

03

04

05

06

07 08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30    

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні працівники сільського господарства!

 

Прийміть щирі вітання з професійним святом - Днем працівників сільського господарства та з нагоди завершення сільськогосподарського року, який приніс для багатьох із Вас вагомі здобутки!

Це свято заслужено вважається всенародним, адже завдяки праці сільських трударів забезпечується добробут і благополуччя кожної людини.

З давніх-давен Україна славилася добрими, талановитими та працьовитими людьми. Наша держава була і залишається осередком міцних та установлених сільськогосподарських традицій. Завдяки “золотим рукам”, мудрості, досвідченості аграріїв живе наша українська нива. Аграрний сектор економіки тому й іменується базовим, що разом з іншими складає основу життя держави та добробуту її громадян.

Доземний уклін вам, трударі землі, за працю і щедрість душі!

Ваш трудовий подвиг, служіння землі та найблагороднішій професії - хлібороба й годувальника залишаються взірцем для багатьох. Завдяки Вашим зусиллям полиці наших магазинів все більше і більше наповнюються високоякісними українськими продуктами, а в кожній українській оселі є і хліб і до хліба.

Хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями Ваші ниви, втілюються в життя Ваші плани, задуми та сподівання на благо розквіту рідного краю та піднесення добробуту всього українського народу.

Велика подяка Вам за любов до землі, терпіння і витримку. Щастя, злагоди в кожну домівку. Нехай нива щедро колоситься, здоров’я міцніє, а трудові успіхи примножуються.

 

 

З повагою

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

 

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку та ветерани цієї галузі!

 

Сердечно вітаю Вас із професійним святом. Продовжуючи кращі традиції, працюючи натхненно і самовіддано, працівники радіо і телебачення, зв’язківці завжди знаходяться на передових позиціях розбудови вітчизняного інформаційного простору, в авангарді соціально-політичного і економічного життя країни. Найголовнішими показниками Вашої роботи є відповідальне і творче ставлення до справи, стабільність і динамічність.

Сьогодні на Вас покладено надзвичайно важливе завдання – задовольнити зростаючі потреби суспільства в об’єктивній та неупередженій інформації, надійному та якісному зв’язку. Ці потреби не зникнуть ніколи, тому їх задоволення є важливою передумовою подальшого поступального розвитку нашої держави, її інтеграції у світовий інформаційний простір.

Всі вдячні Вам, адже щоденно приходите в кожну оселю, розповідаючи про перебіг подій у світі, допомагаючи людям відчути причетність до процесів сьогодення, відкриваючи широкі можливості для людських контактів та спілкування.

Бажаю Вам професійного успіху, втілення нових цікавих ідей, невтомного творчого пошуку, вірних друзів, надійних партнерів та колег.

Миру, щастя, радості, міцного здоров’я Вам і Вашим родинам!

 

З повагою,

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

ПІЛЬГА ЧИ СУБСИДІЯ? СІМ’Я МАЄ ПРАВО ВИБОРУ: КОРИСТУВАТИСЯ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД СУБСИДІЄЮ ЧИ ПІЛЬГОЮ

 

Держава надала право вибору українським сім’ям: користуватися в опалювальний сезон пільгою чи субсидією.

Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії.

І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно буде подати заяву для призначення субсидії.

Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить.

При пільговій оплаті за послуги квитанції мешканцям надходять уже з урахуванням знижки.

Хто має право на комунальну знижку від держави? Основними категоріями пільговиків є:

•    учасники війни (50% знижка);

•    члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (50% знижка);

• особи, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, їх вдови (вдівці) (100% знижка);

•    учасники бойових дій (75% знижка);

•    особи з інвалідністю внаслідок війни (100% знижка);

•  ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії (50% знижка);

•    жертви нацистських переслідувань (знижка від 50 до 100%);

•    діти війни (25% знижка).

У яких випадках вигідніше користуватися пільгами зі сплати ЖКП, а в яких – субсидією.

В даному випадку пенсіонеру вигідніше користуватися пільгою учасника бойових дій.

У цьому випадку подружжю пенсіонерів вигідніше користуватися субсидією.

16.11.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Закладання жолудя на зберігання

 

Протягом жовтня-листопада поточного року працівниками Національного природного парку «Мале Полісся» разом із членами Радошівського шкільного лісництва спільними зусиллями проводили заготівлю жолудя дуба звичайного. У загальному жолудя було заготовлено близько 200 кілограмів.

Опираючись на те, що на минулому тижні фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О. та старший науковий співробітник Мнюх О.В. проводили навчальне заняття в Радошівському учнівському лісництві на тему «Зберігання та підготовка лісового насіння до висівання» (згідно програми гуртка «Юні лісівники», автор: Зведенюк Микола Андрійович) було вирішено закріпити теорію практикою.

Так, 14 листопада працівниками парку спільно з членами Радошівського учнівського лісництва на шкільному розсаднику провели закладання дуба звичайного у яму для зберігання та стратифікації на зимовий період з дотриманням усіх вимог.

Учні мали змогу наочно побачити та безпосередньо взяти участь у даному процесі.

Під час роботи школярі отримали цікаву інформацію від Більовського О.А. про способів зберігання жолудів: у траншеях і ямах, у буртах під снігом, шарами під листям уперемішку зі снігом, у спеціальних сховищах, погребах. Дізнались що при всіх способах зберігання обов’язковою вимогою є забезпечення температури повітря від -1 до +2°С і відносної вологості повітря 60-70 %.

ФОТОКОЛАЖ

16.11.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Павло Розенко: З наступного року пенсії будуть осучаснюватися автоматично

 

Із березня 2019 року розпочнеться щорічне автоматичне осучаснення пенсій для всіх громадян. Про це в ефірі «5 каналу» сказав Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Головний позитив пенсійної реформи, який люди відчують у 2019 році, – це те, що з наступного року починається вже автоматичне осучаснення пенсій, яке проходитиме щороку. Вже не від рішень Уряду залежатиме перерахунок пенсій, це вже буде автоматичний режим», - зазначив він.

«Із 1 березня всі категорії громадян, всі пенсіонери отримають перерахунок пенсії залежно від зміни коефіцієнтів і від базового розміру мінімальної зарплати, за якою розраховуються пенсії», - пояснив Віце-прем’єр-міністр.

Павло Розенко також зауважив, що з 1 січня 2019 року отримають черговий перерахунок пенсій військові пенсіонери.

16.11.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

Негайно дайте людям газ і тепло – Президент дав кілька годин на забезпечення теплом мешканців міста Сміла

 

Президент Петро Порошенко дав доручення негайно забезпечити мешканців Сміли теплом під час оперативної наради в Державній службі з надзвичайних ситуацій щодо ситуації з опаленням в цьому місті. Президент заслухав доповідь Голови ДСНС Миколи Чечоткіна та Віце-прем’єр-міністра Генадія Зубка.

Глава держави підкреслив, що зараз не має значення, хто винен у надзвичайній ситуації, яка склалася місті Сміла, через відсутність опалення, але проблема має бути вирішена негайно. Він наголосив, що представники НАК «Нафтогаз», представники правоохоронних органів, судова влада мають це питання вирішити.

«Але якщо хтось у Смілі, або навіть у Києві, не може прийняти рішення або боїться зірвати пломбу, я приймаю це рішення – негайно дайте людям газ і тепло. Під мою відповідальність. Потім протягом доби оформите всі необхідні папери», – заявив Петро Порошенко.

«Опалення в містах – це пряма відповідальність в Україні міських голів. Підготовка до зими – це відповідальність місцевої влади», – підкреслив Президент.

«Я для того ініціював децентралізацію, щоб передати левову частину коштів – вже сьогодні 52% зведеного бюджету йде на місцеві бюджети. Але і левова частина відповідальності перед громадами», – наголосив Глава держави.

 «Крутити вентиль – це не справа Президента. Я цим не займався і займатися не буду. Але як Глава держави, я в жодному разі не дам порушувати права громадян», – підкреслив Петро Порошенко.

«Якщо депутати чи міський голова на сьогоднішній день не можуть прийняти це рішення… Я маю захистити цих людей», – зауважив Президент та звернувся до правоохоронних органів Сміли щодо злочинної бездіяльності місцевої влади, яка призвели до зриву опалювального сезону і залишали місцевих мешканців без тепла.

«В жодному разі подібна поведінка не може залишитися без реакції правоохоронних органів», – зазначив Президент.

«Ми не можемо допустити, щоб безвідповідальні чиновники знущались  над людьми  при мінусовій температурі на вулиці», – наголосив Президент.

За його словами, якщо виникнуть проблеми з оформленням необхідних паперів, або якщо цьому буде перешкоджати міська влада, «є Верховна Рада, яка може призначити дострокові вибори міського голови, або міської ради і дати можливість громаді за допомогою держави і Президента захистити себе».

«Даю вам декілька годин. Мені як Президенту доповісти, що все було запущено. Час пішов», – підсумував Петро Порошенко.

 16.11.2018 р.

  За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

 

Загальнорайонна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

 

По   БІЛІВСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 231 жертви ГОЛОДОМОРУ

с. Білеве – 139 осіб

с. Припутні – 62 особи

с. Кіндратка – 30 осіб

 

 

По  ВЕЛИКОПУЗИРКІВСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановлено імена 67 жертв ГОЛОДОМОРУ

с.Великі  Пузирки – 48 осіб

с. Мала Медведівка – 19 осіб

 

 

 

Аграрії Ізяславщини відзначили своє професійне свято

 

15 листопада в приміщенні Ізяславського районного будинку культури  працівники та ветерани аграрної галузі району відзначили професійне свято - День працівників сільського господарства. З вітальним словом до людей, які  люблять поезію щедрих ланів та шанують рідну землю, звернулися перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук,  голова районної ради Сергій Шлегель. Їх перед виступом хлібороби району привітали короваєм нового врожаю.

Під час свого виступу Павло Павлович зокрема сказав: «Сьогодні усі найтепліші, найщиріші слова подяки ми адресуємо нашим дорогим аграріям. Праця сільського трудівника в усі часи була і залишається нелегкою. Від результатів праці всіх, хто присвятив себе цій нелегкій, але такій важливій галузі – механізаторів, тваринників, організаторів агропромислового виробництва - залежить, здоров’я  й благополуччя наших людей. Вас по праву називають годувальниками, завдяки вашим знанням, природній мудрості, наполегливості та невтомному працелюбству живе українське село».

Також Павло Ковальчук у своєму вітальному слові зазначив, що Ізяславщина демонструє стабільну, планову роботу аграрного сектору, має колосальний потенціал в галузі рослинництва і тваринництва. «Вшанування на державному рівні працівників сільського господарства - це беззаперечне визнання людей, чия повсякденна праця забезпечує добробут і благополуччя кожної родини та гарантує продовольчу стабільність всієї держави», - наголосив очільник райдержадміністрації.

Павло Ковальчук та Сергій Шлегель щиро подякували присутнім за безмежну любов до своєї професії, до рідної землі, за збереження споконвічних українських традицій господарювання, побажали успіхів на професійній ниві, здійснення найсміливіших задумів, достойних послідовників та продовжувачів такої потрібної, важливої і споконвічної справи українських трудівників – турбота про нашу землю і українське село. А найголовніше – щоб усе задумане здійснювалося під мирним небом України!

Від імені керівництва департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації працівників та ветеранів галузі привітав начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області Володимир Івасюк.

До вітальних слів також приєдналися начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук,   благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, голова райкому профспілки працівників агропромислового розвитку району Людмила Притульська, керівник ПП «Ізяславмолпрдукт» Микола Теличко.

Цього дня вони згадували ветеранів праці, сімейні династії, які внесли велику частку в розвиток сільського господарства нашого району. Вшановували тих, хто сіє, доглядає, вирощує високі врожаї на ізяславських нивах, хто дбає про надої молока, підвищення продуктивності тваринництва.

З нагоди Дня працівників сільського господарства під час урочистого заходу групі працівників галузі було вручено відзнаки обласної державної адміністрації, обласної ради, департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, асоціації сільгоспвиробників області, районної державної адміністрації, районної ради.

Завершилися урочистості святковим концертом, який підготували солісти та творчі мистецькі колективи закладів культури Ізяславського району.

ФОТОКОЛАЖ

15.11.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Увага! Відбудеться перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО»

 

Відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2018 році», комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд буде проведена 15-16 листопада 2018 року.

Основна мета проведення перевірки – визначення працездатності систем оповіщення.

Нагадуємо, що при позаплановому включенні сирен та передачі мовної інформації по електронних засобах масової інформації і вуличних гучномовцях, інформація може мати зміст про загрозу або виникнення різного виду надзвичайних ситуацій.

Почувши довгий уривчастий сигнал сирен, мешканцям області необхідно включити радіоточки, радіоприймачі та прослухати інформацію. Інформація передається протягом 5-7 хвилин після подачі звукових сигналів та містить зміст про загрозу або виникнення різного виду надзвичайних ситуацій та порядок дій населення у цих умовах.

Вислухавши повідомлення з питань цивільного захисту, кожен повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками. Також потрібно сповістити про почуте сусідів, особливо людей похилого віку. Кожен громадянин повинен бути підготовленим до дій при виникненні надзвичайної ситуації або події.

Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів управління з питань цивільного захисту. Це врятує Вам, рідним та близьким життя, збереже здоров’я та домівки.

15.11.2018 р.

  За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Інформаційний вісник Уряду: Уряд підготував закон, який дозволить вивести зарплати з тіні

 

Запропоновані Кабінетом Міністрів законодавчі зміни збільшують можливості для подальшого підвищення пенсій

14 листопада на своєму засіданні Кабінет Міністрів підтримав законопроект, який удосконалює систему загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування. Новації мають підвищити якість адміністрування єдиного соціального внеску та дисципліну його сплати.

Чому потрібно змінювати роботу ЄСВ?

Ініційована Урядом пенсійна реформа дала змогу суттєво підвищити пенсії. У жовтні минулого року завдяки осучасненню середня пенсія зросла на 29,7 %, мінімальна пенсія протягом 2017 року – на 16,4 %. Однак розмір пенсій залишається низьким. Станом на жовтень 2018 року середня пенсія в Україні становить 2 577 гривень, мінімальний розмір – лише 1 452 гривні, який із грудня підвищиться до 1 497 грн.

У наступному році пенсії продовжать зростати, що потребуватиме від Пенсійного фонду додаткових ресурсів. І цей ресурс можна знайти не шляхом збільшення навантаження на державний бюджет, а за рахунок перекриття схем ухиляння від сплати ЄСВ. Таким чином, по-перше, з’явиться можливість збільшити власні надходження Пенсійного фонду, що забезпечить подальше зростання пенсій. По-друге, посилиться захист працюючого населення. Адже приховування реальних зарплат для зменшення сплати ЄСВ фактично позбавляє робітника гідної пенсії.

Держава вже зробила реальний крок для зменшення навантаження на бізнес: У 2016 році ставку єдиного соціального внеску знижено на 40% – до 22%. Меншої ставки в країнах із подібним демографічним навантаженням у світі немає. Наступний крок – посилення контролю за повнотою сплати єдиного соціального внеску.

Основні схеми мінімізації ЄСВ

Основних схем ухилення від сплати ЄСВ у мовному обсязі декілька. Перший – заниження реальної заробітної плати. Другий – «зрівнялівка», коли кваліфікована і некваліфікована праця оплачується за документами однаково. Третій – приховування реальної заробітної плати керівного складу підприємства.

Приміром, за даними персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, 84,2 тис. керівників підприємств отримують зарплату на рівні мінімальної, в тому числі у Києві – 20,3 тис. таких керівників. І це при середній зарплаті по Києву у вересні 2018 року 13 614 гривень. У грудні 2016 року керівників, що нараховували собі мінімальну заробітну плату, було 48 тис., тобто зараз їх уже вдвічі більше.

Четвертий – нарахування великої зарплати одній чи декільком особам на підприємстві з подальшим розподіленням цих коштів між іншими співробітниками «в конвертах». Цей спосіб мінімізації можливий завдяки обмеженню суми, з якої стягується ЄСВ.

Як будуть перекриватися схеми

Запропоновані зміни до законодавства передбачають:

Збільшення максимальної величини бази нарахування ЄСВ з 15 до 25 мінімальних заробітних плат (до суми 104 325 гривен). Таким чином не тільки буде перекрито одну із мінімізаційних схем, а й відновлено соціальну справедливість. Адже ті, хто отримують великі зарплати, мають, відповідно, і сплачувати ЄСВ належним чином. Одночасно, аби стимулювати легалізацію доходів громадян, пропонується встановити регресивну шкалу розміру ЄСВ.

Розміри єдиного внеску з доходу, що перевищує 25 розмірів МЗП:

 – 20 % – якщо база нарахування становить від 25 до 70 МЗП;

– 17 % –  від 70 до 150 розмірів МЗП;

– 15% – від 150 до 200 розмірів МЗП;

– 10% – від 200 до 270 розмірів МЗП;

– 5 % – якщо перевищує 270 МЗП.

Законодавче закріплення вимог застосовувати на підприємствах за принципом диференціації заробітної плати в залежності від складності, кваліфікації, відповідальності роботи. Встановлення вимоги сплачувати ЄСВ керівникам підприємств із розрахунку двох мінімальних заробітних плат. Ефект лише від цього заходу становитиме 3,4 млрд грн на рік.

Загалом у результаті запропонованих механізмів справляння ЄСВ із високих заробітних плат та легалізації зарплат додаткові надходження до Пенсійного фонду становитимуть майже 10 мільярдів гривень на рік. Законодавчі зміни передбачають посилення відповідальності за несплату ЄСВ. Серед існуючих сьогодні боргів зі сплати ЄСВ у сумі 12,5 млрд, 3 млрд заборгували підприємці. При цьому деякі не платять роками, але продовжують заробляти підприємництвом. Тому пропонується виключати із реєстрації підприємців – боржників за несплату ЄСВ; встановити для них, за прикладом боржників аліментів, тимчасові обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання.

Аби покращити систему адміністрування, пропонується сконцентрувати основні повноваження у Пенсійному фонді, залишивши у фіскальній службі функцію збирання звітності щодо сплати ЄСВ. Пенсійний фонд не тільки застосовуватиме ризик-орієнтований моніторинг, контролюватиме нарахуванням та стягнення ЄСВ, а й допомагатиме роботодавцям виправляти помилки у нарахуванні для відновлення прав застрахованих осіб.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:

Ми маємо прискорити процес виведення зарплат із тіні. І це потрібно не тільки для того, щоб наповнювати Пенсійний фонд і виплачувати пенсії зараз. Це потрібно тим людям, які зараз отримують від своїх роботодавців офіційно мінімалку, а решту у «конвертах». Таким чином роботодавці фактично окрадають своїх працівників, бо потім ті ж працівники отримують мізерні пенсії. Детінізація зарплат – це також відновлення соціальної справедливості.

Я дякую тим роботодавцям, які почали виводити з тіні трудові відносини. Лише за жовтень кількість легально працюючих громадян зросла щонайменше на 150 тис. осіб. Але ми маємо йти далі. І тут я б хотів звернутися за допомогою до профспілок посилити роботу на підприємствах щодо  детінізації зарплат. І це буде реальний захист працівників.

 15.11.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Аграріям Ізяславщини є чим пишатися

 

Пізня осінь – традиційна пора завершення сільськогосподарських робіт, а ще на цей час припадає професійне свято працівників сільського господарства.

По суті, на Ізяславщині практично всі причетні до цього свята. Незважаючи на складну ситуацію в Україні, господарствами Ізяславського району було забезпечено формування необхідних продовольчих балансів та сиро­винних ресурсів і, що дуже важливо, збережено темпи зростання виробництва сільськогосподарської продукції. За підсумками десяти місяців 2018 року ви­робництво валової продукції сільськогосподарських підприємств Ізяславщини склало 308,8 млн. грн., що становить 108% до цього ж періоду 2017 року.

Сьогодні Ізяславщина – це реформовані на засадах приватної власності господарства, фермери, земле­власники, які зуміли за складних погодних умов вчасно зорати, засіяти та зібрати непоганий урожай.

По всіх категоріях сільгоспвиробників району в 2018 році було проведено посів сільськогосподарських культур на площі 57,7 тис. га. В сільськогосподарських підприємствах району під посівами сільськогосподарських культур  зайнято 47,1 тис. га рільних земель, в тому числі 24,4 тис.га зернових культур, 21,0 тис. га – технічних культур, 0,6 тис. га. – кормових культур та 1,0 тис.га овочевих культур та картоплі.

Станом на 1 листопада всіма категоріями господарств продовжувалось збирання сільськогосподарських культур. Зокрема завершено збирання ранніх зернових культур на площі 17,9 тис.га, намолочено 90,7 тис.тонн зерна при урожайності 51 центнерів з одного гектара. Озима пшениця зібрана на площі 8,8 тис.га, валовий збір зерна становив 53,0 тис. тонн при урожайності 60 центнерів з гектара. Ярий ячмінь зібрано на площі 4,8 тис.га при валовому зборі 21,1 тис.га і урожайності 44 цнт/га. Яра пшениця зібрана на площі 1,3 тис. га при валовому зборі 5,1 тис. тонн і урожайності 39 цнт/га.

Також проводилось збирання пізніх зернових та технічних культур. Так за станом на 1 листопада завершено збирання сої на 10,1 тис.га, намолочено 30,7  тис.тонн при урожайності 30 центнерів з одного гектара, соняшник  зібрано на площі 4,5 тис.га, валовий збір становив 13,6 тисяч тонн при урожайності 30 центнерів з гектара. Завершено копання цукрових буряків на площі 1,9 тис.га, накопано цукрової сировини 92 тис. тонн при урожайності 490 центнерів з гектара.

У даний час продовжується збирання кукурудзи на зерно з 9,7 тис.га посіяних вже зібрано понад 7 тис.га, виробництво зерна становить 64 тис. тонн при урожайності 92 центнерів з гектара.

У цілому виробництво зерна очікується в кількості 180 тис. тонн і урожайність становитиме 65 центнерів з гектара.

Один урожай в коморі, в засіках, а наступний – вже стелиться зеленими рунами, першими паростками осінньої озимини, уже чекає сонця, вологи, людського догляду. Під урожай наступного року посіяно 9,8 тис.га озимих зернових культур з них пшениці 7,7 тис.га, ячменю 1,8 тис.га, жита 0,2 тис.га.

Характеризуючи стан в тваринництві слід відмітити, що за січень-жовтень 2018 року сільськогосподарськими підприємствами  вироблено:

м’яса          1337 тонни (+165 тонн, темп росту 114,0%);

молока       5411 тонни (- 1235 тонн, темп росту 81,4%).

За цей же період реалізовано 499 тонн м’яса.

Продуктивність дійного стада становить 4521  кг молока на корову  (90,0%), збільшились середньодобові прирости ВРХ  на 53  грами (до 771 грам), середньодобові прирости свиней 414 грам.

У порівняні з відповідним періодом минулого року зменшилось поголів’я великої рогатої худоби на 50 голів, поголів’я корів скоротилось на 35 голів (до 1279 голів), поголів’я свиней збільшилось на 2132 голів (до  15415 голів).

Агроформування району утримують:

ВРХ           2399 гол.;

в т.ч. корів 1279 гол.;

Свиней       15415 гол.;

Овець           127 гол.

Хай щедра осінь обдарує вас своїми плодами, принесе в кожну родину затишок і спокій, достаток і велике людське щастя. Нехай усі дні вашого життя завжди будуть ясними, ниви рясними, а дощі вчасними.

У цей святковий день ми маємо нагоду вклонитися матінці-землі і тим, для кого важка селянська праця була і залишається сенсом життя, хто попри всі негаразди чесно і сумлінно робить свою справу.

15.11.2018 р.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

 

Загальнорайонна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

 

По   РІПКІВСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 2 жертви ГОЛОДОМОРУ

с. Ріпки – 2 особи

 

 

По   БІЛОТИНСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 46 жертви ГОЛОДОМОРУ

с. Білотин – 35 осіб

с.Комини - 11 осіб

 

День райдержадміністрації в Михнівській сільській раді

 

13 листопада в Михнівській сільській раді було проведено день районної державної адміністрації.

Перебуваючи в сільській територіальній громаді,  заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко у супроводі Михнівського сільського голови Валерія Романюка, ознайомився з основними питаннями життєдіяльності громади, проблемами та перспективами розвитку бюджету, діяльністю об’єктів соціальної сфери.

Зокрема, керівники відвідали Михнівський ФАП, де спільно із персоналом закладу обговорили питання якісного забезпечення населення медичними послугами. Володимир Левченко оглянув  матеріальну базу фельдшерсько-акушерського пункту, поцікавився станом забезпечення медичними препаратами для невідкладної медичної допомоги.  Присутні обговорили питання важливості проведення реформи медичної сфери, яка є однією із пріоритетних напрямків модернізації країни, а також покращення роботи ФАПу.

Також посадовець відвідав місцеву загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. У ході спілкування  дирекція  закладу проінформувала заступника голови райдержадміністрації про хід навчально-виховного процесу, про стан забезпечення комплексу паливом, про плани роботи колективу.

По завершенню огляду об’єктів соціальної сфери посадовець обговорив із сільським головою шляхи вирішення проблем, які існують у роботі цих закладів, а також визначили пріоритети для подальшої співпраці між сільською радою та районною державною адміністрацією.

Разом із заступником голови райдержадміністрації Володимиром Левченком здійснила виїзд до Михнівської сільської ради робоча група працівників районної державної адміністрації з метою проведення перевірки виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконкомом Михнівської  сільської ради.

Вищезазначена робоча група ознайомилась із діяльністю органу місцевого самоврядування, закладів освіти, культури, медицини, а також санітарно-гігієнічним станом прилеглих територій тощо.

Особливу увагу члени робочої групи звернули на стан виконання документів органів влади вищого рівня, дотримання вимог чинного законодавства щодо розгляду звернень громадян, здійснення належного контролю за виконанням рішень, розпоряджень та доручень органів влади вищого рівня та власних рішень, дотримання термінів виконання та вимог законодавства щодо їх оформлення та інше.

Під час перевірки виконавчого комітету сільської ради робочою групою надано практичну і методичну допомоги. А підсумки перевірки вже незабаром стануть об'єктом обговорення на засіданні колегії районної державної адміністрації, що відбудеться наприкінці липня.

14.11.2018 р.

За матеріалами сектору організаційно-кадрової

роботи  апарату райдержадміністрації

 

В.Лозовий: Наше головне завдання – показати, що Хмельниччина є гостинним краєм із величезними перспективами розвитку

 

13 листопада голова облдержадміністрації Вадим Лозовий провів зустріч із директором Центру ринкових аналіз Польсько-української господарчої палати Маріушем Тивонюк та його заступником Олександром Бондаренком. У ході спілкування учасники зустрічі обговорили перспективи співпраці із представниками польського бізнесу, основні напрямки інвестицій, в яких зацікавлена область та польські підприємці, шляхи налагодження ефективної комунікації в сфері торгівлі.

Як зазначив Вадим Миколайович, вітаючи іноземного гостя, Республіка Польща вже тривалий час є найбільшим міжнародним торгівельним партнером Хмельниччини, як в імпорті, так і в експорті. Голова зазначив, що в облдержадміністрації вбачають величезні перспективи розвитку цього взаємовигідного співробітництва у найрізноманітніших напрямках. Також він сказав, що, зважаючи на те, що економіка Хмельницької області має індустріально-аграрний характер, а серед пріоритетних галузей є сільське господарство та харчова промисловість, то Хмельниччина має виключно сприятливі передумови для розвитку високоефективної конкурентноспроможної продукції у цих галузях.

“Хмельниччина – це майданчик для інвестицій в будь-яких напрямках, як то альтернативна енергетика, переробка сільськогосподарської продукції, ягід та фруктів, створення підприємств із їх заморозки, сортування, фасування, вирощування екологічно чистих продуктів харчування, – зазначив посадовець. – На жаль, ми досі продовжуємо продавати велику кількість сировини, зокрема, Польща купує у нас сою та кукурудзу. Але ми маємо намір це змінити. Впевнений, що створення переробних підприємств буде взаємовигідним і для нас, і для польських бізнесменів. Я особисто зроблю все від мене залежне, щоб інвестори, що побажають працювати у нашій області,  отримали усебічне сприяння та допомогу у розвитку.”

Маріуш Тивонюк підтримав цю думку та в свою чергу відмітив, що бачить дуже гарні перспективи для налагодження зв’язків з Хмельниччиною. Іноземний гість розповів, що Центр ринкових аналіз Польсько-української господарчої палати ставить на меті зрозуміти потенціал кожного регіону та презентувати його саме тим інвесторам, які будуть найбільше зацікавлені та готові до реалізації проектів у цих напрямках.

“Польща пройшла шлях, яким іде ваша країна, значно раніше. У нас працює багато підприємств з іноземним капіталом. Зараз європейські бізнесмени приїжджають на свої підприємства у Польщі і бачать українців, які на них працюють, – зауважив  пан Тивонюк. – Тому вони все частіше задумуються над доцільністю створення підприємств безпосередньо в Україні. Поки що є стримуючі факти, зокрема, війна, що точиться на Сході. Ми хочемо показати зацікавленим у співпраці інвесторам позитивний образ України: а саме, що тут можна спокійно вести бізнес, розвиватися і отримувати гарні прибутки. Ми хочемо побудувати своєрідний міст між нашими державами, який допоможе нам ефективно працювати.”

Далі у ході спілкування сторони обговорили детальніше окремі найбільш перспективні напрямки для співпраці як у сільському господарстві, так і в сферах легкої промисловості, машинобудування, туризму, розвитку індустріальних парків,  тощо. Зокрема, іноземні гості виразили велике зацікавлення у розвитку туристичного потенціалу області, адже у Польщі дуже гарно знають Кам’янець-Подільский. Вадим Лозовий розповів, що Хмельниччина дуже багата різноманітними історичними пам’ятками, у тому числі і тими, що історично пов’язують дві наших країни. Також він зазначив, що область багата унікальними природними ландшафтами, мінеральними водами, а тому цей напрямок теж має перспективи для розвитку бізнесу, зокрема, курортного, розважального, готельного.

“Ми розглядаємо як макро- , так і мікропроекти у найрізноманітніших сферах. Завдяки реформі децентралізації, що відбувається в Україні, зараз бізнесменам стане набагато простіше співпрацювати безпосередньо з органами місцевого самоврядування. ОТГ зацікавлені у залученні інвестицій, адже завдяки цьому будуть наповнюватися їх бюджети, а мешканці матимуть робочі місця та гарні заробітні плати. А ми, як обласна влада, будемо також всебічно цьому сприяти. Зараз наше головне завдання показати, що Хмельниччина є гостинним краєм із величезними перспективами розвитку,”  – наголосив Вадим Миколайович.

Очільник області висловив сподівання на подальшу співпрацю з Польсько-українською господарчою палатою, і як результат – зростанню обсягів торгівлі між Польщею і Україною та розвитку економічних відносин. Також він запросив іноземних гостей до участі в міжнародному інвестиційному форумі, проведення якого заплановане навесні 2019 року.

14.11.2018 р.

  За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Ізяславщина взяла участь в обласному сільськогосподарському ярмарку

 

10 листопада за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів та за підтримки обласної державної адміністрації у місті Хмельницькому пройшов передсвятковий сільськогосподарський ярмарок, приурочений до Дня працівників сільського господарства, у якому взяли участь райони Хмельниччини.

Жителям міста та гостям було представлено широкий асортимент сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки безпосередньо від товаровиробників області.

До проведення обласного заходу долучились й ізяславчани. Наші земляки, зазвичай, привозять вирощену своїми руками продукцію, котру реалізовують її за цінами виробників, яка є візитною карткою району. Цьогоріч було представлено для загалу саджанці малини, полуниці та горіха. Ізяславську делегацію на святковому заході очолив начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук.

Як зауважив Володимир Васильович «Ярмаркування – це не лише можливість представити економічний потенціал району, а й поглибити торговельні зв’язки з іншими районами».

14.11.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

На Ізяславщині відбувся семінар-практикум з питань державної реєстрації нормативно-правових актів  суб’єктів нормотворення району

 

Відповідно до плану роботи 14 листопада в приміщенні Ізяславської районної державної адміністрації Головним територіальним  управлінням юстиції в Хмельницькій області було проведено семінар для суб’єктів нормотворення Ізяславського району  з питань державної реєстрації  нормативно-правових актів.

Учасників семінару привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк. Павло Павлович та Віктор Анатолійович наголосили на значимості забезпечення якісної підготовки нормативно-правових актів для реалізації покладених на районну державну адміністрацію та її структурні підрозділи завдань із реалізації державної політики, на забезпечення соціально-економічного розвитку території Ізяславщини. Вони побажали учасникам семінару плідної роботи та віднайти під час його проведення відповіді на проблемні питання.

Віктор Худняк вручив юридичному сектору апарату Ізяславської районної державної адміністрації підбірку юридичної літератури.

З порядком подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію та прийняття Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області  рішення про проведення правової експертизи учасників  семінару ознайомила начальник відділу державної реєстрації нормативно-правових актів управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти ГТУЮ у Хмельницькій області Олеся Пожалюк.

Провідний спеціаліст відділу  державної реєстрації нормативно-правових актів управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти ГТУЮ у Хмельницькій області Аліна Корчева ознайомила із порядком організації перевірок, як видом контролю за діяльністю суб’єктів нормотворення  у сфері державної реєстрації нормативно-правових актів.

Виступи лекторів були яскраво проілюстровані підготовленими ними презентаційними матеріалами.

У практичній частині семінару для його учасників було проведено тренінг  з питань підготовки  нормативно-правового акту та формування пакету документів для подання на державну реєстрацію  до Головного територіального управління юстиції.

Також фахівці Головного територіального управління юстиції дали відповіді на проблемні питання, які виникли у суб’єктів нормотворення в процесі практичної роботи.

ФОТОКОЛАЖ

14.11.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Вихованці Ізяславського НВК «ЗОШ І ст.- ясла-садок №7» завітали до пожежно-рятувальної частини

 

14 листопада в рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності 13 державну пожежну-рятувальну частину Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області відвідали вихованці Ізяславського НВК «ЗОШ І ст.- ясла-садок №7». Головним завданням даного заходу стало ознайомлення і навчання дітей основних правил пожежної безпеки, роз'яснення питання безпечної життєдіяльності населення.

Рятувальники розпочали захід з ознайомлення дітей із діяльністю служби порятунку «101», розповіли їм також і про види небезпеки природного та техногенного характеру, які є в сучасному світі. Фахівці звернули особливу увагу дітей на дотримання правил безпечної поведінки всюди: у школі, вдома чи на прогулянці. Також із захопленням спостерігали учасники заходу за тім, як рятувальники демонстрували засоби пожежогасіння та оснащення, за допомогою якого їм доводиться ліквідовувати різні надзвичайні ситуації.

14.11.2018 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

 

 

13-14.11.1918 – була створена Директорія УНР

 

Унаслідок гетьманського перевороту Павла Скоропадського 29 квітня 1918 р. українські політичні партії соціалістичного спрямування перейшли в опозицію. Крайні ліві сили Української партії соціалістів-революціонерів (лівої) відразу взяли курс на збройне повалення гетьманського режиму, тоді як більшість українських соціалістичних партій віддали перевагу легальним демократичним методам боротьби. Для координації дій опозиції на початку серпня 1918 р. був утворений Український Національний Союз, до якого увійшли чотири партії – Українська партія соціалістів-федералістів (УПСФ), Українська соціал-демократична робітнича партія (УСДРП), Українська партія соціалістів-революціонерів (УПСР) та Українська партія соціалістів-самостійників (УПСС). Спочатку Союз обрав тактику легальних дій проти гетьманської адміністрації (критика режиму, вимога утворення коаліційного уряду тощо). Водночас голова УНС В.Винниченко та член президії М.Шаповал із вересня 1918 р. розпочали таємну підготовку збройного повстання проти діючої влади, до чого залучили низку політичних (А.Макаренко, В.Мазуренко) та військових діячів (командування Січових стрільців). 30 жовтня 1918 р. був утворений повстанський Оперативний штаб на чолі з генерал-хорунжим О.Осецьким.

Поразка країн Четвертного Союзу у Першій світовій війні значно погіршила міжнародне і внутрішнє становище Української Держави, призвела до кризи влади та політичної ізоляції гетьмана П.Скоропадського. За таких умов помірковані опозиційні партії сподівалися усунути від влади П.Скоропадського на Національному конгресі, що мав бути скликаний 17 листопада 1918 р. Заборона проведення конгресу призвела до остаточного розриву УНС з гетьманським режимом.

На засіданні президії Українського Національного Союзу в ніч з 13 на 14 листопада 1918 р. була створена Директорія УНР – колегіальний верховний орган для керівництва збройним повстанням проти режиму гетьмана Павла Скоропадського для відновлення республіканських порядків під прапором УНР. До складу Директорії увійшли п’ятеро осіб, представників трьох політичних партій: УСДРП – Володимир Винниченко (голова), Симон Петлюра та Андрій Макаренко, від УПСР – Федір Швець, від УПСС – Опанас Андрієвський. 14 листопада 1918 р. гетьман П.Скоропадський оголосив про формування нового кабінету, що складався з російських монархістів. Було проголошено грамоту про федерацію з небільшовицькою Росією, відповідно до якої Україна об’єднувалася з майбутньою монархічною Росією. 15 листопада 1918 р. у зверненні до українського народу Директорія закликала повстати проти гетьманського режиму, оголосивши його уряд нелегітимним. Аналогічну відозву цього дня видав С.Петлюра, який виїхав до Білої Церкви в розташування полку Січових стрільців (3 тис. вояків), де він оголосив себе Головним Отаманом армії УНР.

Повстання розпочалося 16 листопада 1918 р. одночасним виступом військових частин у Білій Церкві, Бердичеві та Харкові. Заручившись угодою про взаємний нейтралітет із Великою солдатською радою німецьких військ, Директорія спробувала захопити Київ раптовим ударом. 18 листопада 1918 р. у бою під Мотовилівкою стрілецькі частини під командування сотника О.Думина завдали поразки військовим силам гетьмана Скоропадського. І хоча захопити Київ не вдалося, ця перемога, здобута в перші дні повстання, пришвидшила розгортання масового збройного виступу по всій Україні. Невдовзі чисельність повстанців зросла до 40 тис. осіб. На бік Директорії УНР перейшли дивізії восьми корпусів, що формувались за наказом гетьмана в період існування Української Держави.  За різними даними, повстанська республіканська армія на середину грудня 1918 р. налічувала від 100 до 300 тис. вояків. Але більшість її становили селянські загони місцевого формування. Чисельність відносно регулярного армійського контингенту не перевищувала 50 тис. вояків. Після кількатижневої облоги 14 грудня 1918 р. війська Директорії переможно увійшли до Києва. Гетьман П.Скоропадський зрікся влади на користь Директорії. 26 грудня 1918 р. Директорія проголосила відновлення УНР.  

14.11.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Загальнорайонна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

 

 

По   САХНОВЕЦЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановити імена жертв ГОЛОДОМОРУ

не вдалось

 

 

По  БІЛОГОРОДСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановити імена жертв
ГОЛОДОМОРУ

не вдалось

 

 

По  ТОПОРІВСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановлено імена 51 жертви ГОЛОДОМОРУ

с.Топори – 50 осіб

с.Топірчики – 1 особа

14.11.2018 р.

Увага! Очікується погіршення погодних умов

 

Зважаючи на повідомлення синоптиків, Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області попереджає водіїв про погіршення погодних умов. Вночі, 14 листопада, на Хмельниччині очікується дощ з мокрим снігом, температура  повітря вночі – 0-5° тепла, вдень – 4-9º тепла.

Із погіршенням погодних умов автівки на літніх шинах перетворюються на небезпечний і некерований вид транспорту.

Застерігаємо від небезпеки та просимо вчасно змінити літні шини на зимові. Будьте уважні на дорозі, бережіть себе та своїх близьких!

13.11.2018 р.

Прес-служба САД у Хмельницькій області

 

 

Загальнорайонна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

 

По   БОРИСІВСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 3 жертви ГОЛОДОМОРУ

с. Борисів – 3 особи

 

 

По   ШЕКЕРИНЕЦЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 4 жертви ГОЛОДОМОРУ

с. Шекеринці – 4 особи

ЗВІТ

 

Для реєстрації на ЗНО та вступу до вишів учням варто завчасно потурбуватися про оформлення ID-картки

 

Школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки – Міністерство освіти і науки просить освітян на місцях якомога ширше інформувати про це батьків та учнів, а Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів. Відповідні лист МОН та доручення ДМС були розіслані в департаменти (управління) освіти обласних адміністрацій та КМДА та обласні управління ДМС.

Так, зараз паспорт вперше оформлюється після досягнення особою 14-річного віку. Для таких громадян ця адмінпослуга є безкоштовною.

Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до:

· територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання;

· або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.

Докладну інформацію про процедуру оформлення ID-картки дивіться на офіційному сайті Державної міграційної служби за цим посиланням.

Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

· особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;

· іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

· особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;

· особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.

Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Одним з таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу.  

Тому майбутнім вступникам варто заздалегідь потурбуватися про оформлення паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), адже вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.

Нагадуємо, що раніше МОН підготувало для вишів рекомендації щодо оформлення статутів.

13.11.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

 

Управлінням Держпраці розпочато масштабну акцію: «Повідом про незадекларовану працю»

 

Управління Держпраці у Хмельницькій області спільно з Головним управлінням Пенсійного фонду України в області, Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області, органами місцевого самоврядування розпочинає масштабну акцію «Повідом про незадекларовану працю».

Як зазначив начальник Управління Держпраці у Хмельницькій області Олексій Глушаков: «Акція триватиме до кінця року та охопить, в першу чергу, міста обласного значення, територіальні громади з найбільшою густотою населення. Мета заходу – детінізація на ринку праці. Викорінення такого явища, як використання праці офіційно не оформленого або не повністю оформленого відповідно до чинного законодавства працівника».

Також, за підтримки обласної державної адміністрації буде проведено цикл кущових семінар-нарад за участю представників об’єднаних територіальних громад щодо вжиття усіх заходів впливу органами місцевого самоврядування щодо подолання незадекларованої праці.

12.11.2018 р.

  За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Відбувся півфінал обласного очно-заочного конкурсу бізнес-проектів «Живи та працюй на Хмельниччині»

09 листопада відбувся II тур - очний, півфінал обласного очно-заочного конкурсу бізнес-проектів «Живи та працюй на Хмельниччині» серед учнів 9-11класів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів Ізяславського району, які зайняли перші місця у I-му турі конкурсу.

Неабияке старання продемонстрували конкурсанти під час підготовки та презентації бізнес-проектів, більшість обрали актуальний вид діяльності, обґрунтували реальні перспективи та шляхи реалізації бізнес-ідеї. І хоча серед усіх робіт, які презентувалися, члени конкурсної комісії змушені були визначити єдиного переможця, на увагу заслуговують усі бізнес-проекти.

У підсумку, за колективним рішенням конкурсної комісії, до складу якої входили представники Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації, перше місце посіла робота підготовлена учнями Плужненського професійного аграрного ліцею бізнес-проект «Студентський перекус», яка представлена до участі у фіналі.

Друге місце здобули учні Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. с.Клубівка бізнес-проект «Червоне золото», третє місце розділили учні Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім.В.Кобернюка бізнес-проект «Бджолярство як форма фермерської діяльності у малих непромислових містах та сільській місцевості» та Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст. бізнес-проект «Український сувенір».

Сподіваємось, що проведений захід сприятиме легальній зайнятості та розвитку підприємницького потенціалу молоді у майбутньому. Щиро вітаємо переможців та учасників конкурсу.

12.11.2018 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

 

 

Загальнорайонна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

 

По   КЛУБІВСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 21 жертви ГОЛОДОМОРУ

с. Васьківці – 21 особа

 ЗВІТ

 

По  ПЛУЖНЕНСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановлено імена 3 жертв ГОЛОДОМОРУ

с.Плужне – 1 особа

с. Хотень Перший– 1 особа

с. Хотень Другий– 1 особа

 ЗВІТ

 

 

По  СОШНЕНСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановити імена жертв
 ГОЛОДОМОРУ

не вдалося

Децентралізація має стати незворотною – Президент

 

Президент Петро Порошенко під час Ради регіонального розвитку наголосив, що впровадження реформи децентралізації довело її економічну та політичну ефективність, і тому вона має стати незворотною.

«Децентралізація, як і інші важливі реформи, про які тут сьогодні будемо детально говорити, має стати точно незворотною. Не можна будь-кому дати навіть маленький шанс на реванш. Чотири роки поступового впровадження довели її економічну та політичну ефективність для громад та громадян», - наголосив Глава держави.

«Її ефективність зайвий раз переконує нас в тому, що наступному поколінню українців ми передамо успішну європейську Україну. Саме так і станеться, якщо лише не дамо передати країну до рук реваншистів, популістів, які атакуватимуть країну у виборчому циклі 2019-2020 років. Але я впевнений, мудрий український народ зробить відповідальний вибір, який гарантуватиме сталий розвиток територій, громад», - додав Президент.

Глава держави наголосив, що реформа децентралізації здійснювалась для того, щоб наблизити владу до людей, скоротити відстань від людини до громади, яка має реальний фінансовий ресурс для вирішення проблем. «Хоча ця реформа ще далека до завершення, вона належить до числа тих, позитивні результати яких суспільство вже точно помітило. Поклали дорогу, відремонтували школу, зробили освітлення в селі, селищі або місті, сміття почали нарешті вивозити не лише в містах, але і селах, водогін полагодили, майданчик спортивний зробили – це, здавалося б прості речі, хвалитися цими речами в двадцять першому столітті якось аж ніяково. Але давайте чесно казати, ці проблеми не вирішувалися десятиліттями. В провінції ще донедавна здавалося, ніби час завмер на початку дев’яностих», - зауважив Петро Порошенко.

За його словами, зміни почали відбуватись у 2014 році, адже у передвиборчій президентській програмі одним із основних ключових елементів діяльності передбачалась децентралізація. Глава держави наголосив, що децентралізація – це не лише перерозподіл грошей на місця, на задоволення самих невідкладних потреб громад, але і прийняття політичних та владних рішень, а також чіткий розподіл відповідальності між центральною і місцевою владою. «І суспільство повинно точно знати за що з кого питати, бо в багатьох громадах ми вже бачимо ознаки змін», - зауважив він.

«Держава забезпечила різноманітні механізми стимулювання відродження регіонів, починаючи від фіскальних інструментів, завершуючи правом спрощеного об’єднання навколо міст обласного значення та міжмуніципального співробітництва», - підкреслив Президент.

12.11.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Відбувся «Єдиний всеукраїнський стрілецький день»

 

Відповідно до плану «Єдиного стрілецького дня» та плану підготовки підрозділів територіальної оборони Ізяславського району 9 листопада було проведено заняття з вогневої підготовки з особовим складом, що входить до їх складу.

Заняття проходили на території навчальної бази військової частини А1358, що на Славуччині.

Варто зазначити, що метою проведення цього заходу було  поглиблення теоретичних знань військовозобов’язаних, відновлення практичних навичок у поводженні зі зброєю та виконання нормативів зі стрілецької зброї, виховання в особового складу підрозділів територіальної оборони усвідомлення важливості виконання завдань, що стоять перед ними, патріотизму та наполегливості в освоєнні військових знань, згуртованості та злагодженості роботи при виконанні поставлених завдань.

Початок навчання передбачав інструктаж особового складу щодо заходів безпеки, наступна локація - військовозобов’язані виконували практичні вправи стрільб з автомата, кулемета та пістолета. На полігоні також були проведені заняття з тактичної, військово-медичної та інженерної підготовки.

Частина із присутніх чоловіків мають великий досвід у володінні зброєю, проте, розуміють необхідність постійно тренуватися та підтримувати рівень своєї вогневої підготовки та вдосконалювати навички ведення вогню із стрілецької зброї.

Заняття дало змогу за короткий час надати максимальну корисну інформацію для військовозобов'язаних.

ФОТОКОЛАЖ

12.11.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного військового комісаріату

 

Президент: Країни світу не визнають фейкові вибори на окупованому Донбасі

 

Президент України Петро Порошенко наголошує, що країни світу засудили проведення фейкових виборів на окупованій Росією території Донбасу.

«Я вчора закликав країни світу відреагувати на це. І сьогодні ви бачили реакцію, коли абсолютна більшість наших партнерів - це і Європейський Союз, і Сполучені Штати Америки, і Канада, і окремі країни-члени Європейського Союзу, починаючи від Великобританії і закінчуючи Німеччиною, починаючи від Франції і закінчуючи Іспанією, починаючи від Латвії, Естонії, Литви, Швеції, Румунії... Дуже жорстока заява наших партнерів з Польщі, які закликали до запровадження нових санкцій», - зазначив Глава держави на зустрічі з представниками ЗМІ в ході робочого візиту до Франції.

«Ця реакція абсолютно чітко стверджує, що з одного боку - ці вибори ніким не будуть визнані. Це брутальне порушення Мінських домовленостей. З іншого боку, є заклик до відповідальності Російської Федерації як організатора цих виборів», - підкреслив Президент.

Він подякував партнерам України за такий прояв солідарності і єдності з нашою країною. 

 12.11.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Лекція в учнівському лісництві

 

08 листопада працівники Національного природного парку «Мале Полісся» - фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О. та старший науковий співробітник Мнюх О.В. в черговий раз завітали до Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Метою візиту було проведення навчального заняття в учнівському лісництві на тему «Зберігання та підготовка лісового насіння до висівання».

Під час заняття юні лісівники дізнались як правильно проводити підготовку насіння до висівання, отримали важливі та пізнавальні відомості про такі види підготовки насіння як: стратифікація, скарифікація, снігування, ошпарювання, замочування, протруювання.

Також визначали строки заготівлі плодів та насіння деревних та чагарникових видів лісових культур, правила і методику їх зберігання. Наочно ознайомились із зовнішнім виглядом видів насіння найбільш поширених порід дерев та чагарників нашого краю.

ФОТОКОЛАЖ

12.11.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Президент України разом із лідерами країн світу взяв участь у пам’ятній церемонії, присвяченій 100-й річниці завершення Першої світової війни

 

Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко разом з лідерами країн світу у Парижі взяв участь пам’ятній церемонії, присвяченій 100-й річниці завершення Першої світової війни. Глава держави перебуває з робочим візитом у Франції.

Заходи почалися зранку в Єлисейському палаці та продовжилися біля Тріумфальної арки у Парижі.

Участь у церемонії взяли Президент Франції Еммануель Макрон з дружиною, Президент США Дональд Трамп з дружиною, Канцлер Німеччини Ангела Меркель, інші лідери країн Великої сімки та понад 70 Глав держав та урядів країн світу, лідери міжнародних організацій.

Пам'ятні урочистості розпочалися з військової церемонії та виконання національного гімну Франції. Під час урочистого вшанування пам’яті загиблих у Першій світовій війні було запалено Вічний вогонь біля Тріумфальної арки.

Молоді люди з різних країн зачитали спогади свідків – відомих письменників, які на власні очі бачили жахіття тієї війни. 

Церемонія завершилася проходженням військових у формі часів Першої світової війни.

Глава Української держави також візьме участь у відкритті «Паризького форуму заради миру», який ініційований Президентом Франції.

Ключовим завданням Форуму є зміцнення справи миру шляхом покращення глобального управління та підтримки дій, які сприяють зниженню міжнародної напруги, співпраці між державами для вирішення транскордонних проблем. За прикладом Паризької конференції з питань клімату, «Паризький форум заради миру» має за мету стати платформою для обміну досвідом і новаторськими рішеннями, яка об'єднає всіх учасників процесу глобального управління: Глав держав і урядів, представників управлінських органів місцевого та національного рівнів, регіональні та міжнародні організації, громадянське суспільство.

11.11.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Шановні краяни!

 

Сердечно вітаю із Днем працівників культури та майстрів народного мистецтва, а також із Днем української писемності та мови.

Багатовікова історія збагатила український народ неповторними цінностями. Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали надію народу на краще майбутнє.

Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження культурного спадку і шанування своїх видатних земляків може стати для нас не тільки приводом для пишання, але й запорукою подальшого культурного розвитку та творчої наснаги.

Висловлюю глибоку подяку за самовіддану та подвижницьку працю усім, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу. Своєю плідною працею та силою духу ви звеличуєте рідну Україну, примножуєте їх успіхи і досягнення.

Тож бажаю вам творчих здобутків, миру, любові і злагоди, втілення найяскравіших творчих ідей, натхнення та процвітання у такій необхідній справі на благо духовного збагачення нашої держави.

 

 

З  повагою

 голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

 

 

 

 

Загальнорайонна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

 

 

По   МЯКІТСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імя  1 жертви ГОЛОДОМОРУ

с. Мякоти – 1 особа

 ЗВІТ

 

По  ДЕРТКІВСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановити імена жертв

ГОЛОДОМОРУ

не вдалось

ЗВІТ

 

У приміщенні Хмельницької облдержадміністрації діє виставка робіт художника Ізяславщини Миколи Ткачука

 

Напередодні Дня художника, який в Україні відзначається щороку в другу неділю жовтня, працівники Хмельницької обласної державної адміністрації вирішили організувати виставку живопису одного із відомих художників Хмельниччини. Як свідчить практика – художні виставки  достатньо популярні серед широкого загалу людей. Адже мистецтво у кожного викликає позитивні  емоції, відчуття,  настрій. Чи то радість, а можливо сум, ностальгію, надихає на лірику. А це і є справжнє щастя для митця – не лишити глядача байдужими, а розбудити у ньому почуття. На відвідини виставкових залів багатьом бракує часу, тому виникла ідея експонувати мистецькі виставки у приміщенні облдержадміністрації. У такий спосіб можна не тільки вирішити службові справи, а й одержати позитив від спілкування із прекрасним, обмінятися думками.

Приємною несподіванкою для Ізяславщини стало представлення мистецьких шедеврів в приміщенні облдержадміністрації  нашого земляка-художника Ткачука Миколи Івановича.

В Ізяслав завітала голова Хмельницького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Стан Таїсія Сергіївна, яка відібрала 44 картини Миколи Івановича для виставки.

Тепер три поверхи обласної державної адміністрації прикрашає живопис ізяславчанина.

Об’єктами мистецької інтерпретації стали визначні історичні місця та об’єкти культурної спадщини Ізяславщини, пейзажі нашого міста. Автор картин своїм мистецтвом хоче навчити людей бачити прекрасне у звичайному і повсякденному.

Кожне полотно унікальне по-своєму, викликає захоплення у глядача, і найголовніше, вражає своєю колоритністю.   

Живопис Миколи Ткачука настільки припав до душі працівникам та відвідувачам облдержадміністрації, що вони планують залишити його ще на декілька місяців.

ФОТОКОЛАЖ

09.11.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею

 

Працівників культури та майстрів народної творчості Ізяславщини привітали із професійним святом

 

Сьогодні, 9 листопада, в Ізяславському районному будинку культури відбувся урочистий захід на честь святкування Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

На захід завітали працівники культурної сфери діяльності та майстри прикладного мистецтва з усіх куточків Ізяславського району, щоб обмінятися привітаннями з колегами.

Завідувач сектору культури районної державної адміністрації Марія Кучерук щиро привітала колег зі святом й відмітила: «В Україні впродовж року відзначається близько 280 свят і всі вони супроводжуються роботою саме працівників культурної сфери життєдіяльності. Ми даруємо людям духовне задоволення, щастя й радість, просуваючи саме українську культуру, яка є унікальною, колоритною й оригінальною. Бажаю усім натхнення на створення нових шедеврів, вдячністю за які буде людська прихильність».

«Саме культура створює духовність людини і подяку вам за вашу роботу, яка для людей є святом, неможливо виразити ні піснею, ні танцем. Мистецтво як прояв культури в нашому житті – це відпочинок, змога насолодитися тим, чого прагне власна душа. Кожна людина сама обирає для себе вид такого відпочинку: театр, кіно, вишивання, малювання, танці чи спів тощо, але об’єднує всі ці заняття їх націленість на розвиток людини як особистості. Тож нехай наша українська культура завжди майорітиме своєю самобутністю серед світової культурної спільноти», - наголосив у своєму вітальному слові  перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

Вітаючи працівників закладів культури із професійним святом, голова районної ради Сергій Шлегель наголосив: «Українська культурно-мистецька сфера має давні традиції, а її унікальна спадщина давно славиться у світі. Ціла плеяда українських митців збагатила світову культуру неперевершеними музичними, літературними, скульптурними, архітектурними, живописними творами та інсталяціями, чудовим пісенним чи хореографічним виконанням. Українські ж майстри народного мистецтва славляться неперевершеною майстерністю відтворення та переосмислення самобутніх народних мотивів».

Окрім теплих слів на адресу працівників культури й майстрів народної творчості, Володимир Левченко, Сергій Шлегель та Марія Кучерук вручили відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, сектору культури райдержадміністрації групі працівників галузі.

За багаторічну сумлінну працю відзнакою районної державної адміністрації та районної ради  - нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини» нагороджений Володимир Півень.

 

Довідка.

Щорічно 9 листопада, починаючи з 2014 року, в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Спочатку це свято було встановлено в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000 під назвою «Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва» і  відзначався 23 березня.

Потім, у 2011 році, був перенесений на третю неділю травня, а Указом Президента № 717/2013 від 30 грудня 2013 року святкування було встановлене на 9 листопада, щоб відзначати його спільно з Днем української писемності та мови.

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва був заснований з метою відзначення вагомого внеску працівників культури і любителів у відродженні української національної культури, розвитку народної творчості, активній культурно-просвітницькій діяльності.

ФОТОКОЛАЖ

09.11.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Представники Ізяславщини взяли участь у написанні XVIII диктанту національної єдності

 

9 листопада, у День української писемності та мови, представники Ізяславщини разом з усією Україною взяли участь у написані диктанту національної єдності.  

Центральною  локацію для написання диктанту в районі став конференц-зал Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія». Все, що необхідно – це аркуш паперу та ручка. Цього року основним гаслом радіо диктанту стало - #ПИШЕМОРАЗОМ. Тому до його написання долучилися і учнівська молодь, і дорослі. Серед дорослої частини, хто писав диктант, були люди різних професій: державні службовці, бібліотекарі, ІТ-шники, педагоги, працівники соціальної сфери, бухгалтери, керівники, психологи, журналісти, тощо.

Цей захід вже вісімнадцять років єднає українців, як у нашій країні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто шанує рідне слово і плекає рідну мову.

Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук розповів про історичний процес  розвитку української мови. Окремо він зупинився на історії радіодиктанту. Зокрема він представив усім постійного учасника написання диктанту, переможця першого диктанту - редактора районної громадсько-політичної газети «ЗОРЯ НАДГОРИННЯ» Сергія Охремчука.

За традицією диктант диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. До слова, текст диктанту «Крила України» — авторський і створений на замовлення Українського радіо спеціально до Дня мови.

Перед початком диктанту Олександр Авраменко повідомив: «Я можу сказати, що це буде пізнавальний текст. Але я відчуваю шалену відповідальність, оскільки маю, склавши текст, догодити дитині і дорослому, чоловікам і жінкам, українськомовним і російськомовним. Тому надзвичайно важко підготувати такий текст, який принаймні не дратуватиме, а бажано, щоб він був і пізнавальний, і позитивний, і якісь функції ще, чи естетичні, чи патріотичні, чи ще якісь виконував».

Як зазначила кураторка акції Аліна Акуленко, основна мета диктанту: єднання навколо мови. «Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб», - сказала вона.

Власне сам диктант «Крила України» налічував близько півтори сотні слів і складений відповідно до всіх приписів і норм українського правопису.    

Знаково прозвучало сьогодні заключне речення диктанту: «Головне усім нам робити свою справу з любов’ю, відчуваючи політ, і тоді обов’язково мрія здійсниться».

Як зазначили учасники  написання диктанту, ця подія стала не лише перевіркою знань української мови, а й певним стимулом завжди спілкуватися державною мовою, постійно її вивчати, популяризувати та берегти як символ могутньої української держави.

 Кожен, хто писав диктант, сам вирішуватиме – відсилати диктант, чи потім самому перевірити свої знання із української мови. До речі, минулого року свої радіодиктанти надіслали організаторам заходу 28 999 учасників. Жодної помилки не зробили лише 124 учасники.

ФОТОКОЛАЖ

09.11.2018 р.                                                                                                

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

9 листопада 2018 пишемо радіодиктант єдності

 

18-й радіодиктант єдності звучатиме на хвилі Першого каналу UA: Українське радіо 9 листопада 2018 року – у День української писемності й мови.

Локації для написання диктанту облаштують у  закладах освіти по всій країні. Але взяти участь у радіодиктанті зможе кожен охочий у будь-якому куточку світу – достатньо лише мати під рукою аркуш паперу та ручку. Також можна організувати власну локацію і таким чином стати співорганізатором акції.

Офіційне гасло цьогорічного заходу – #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.

Диктант транслюватимуть зі студії UA: Українське радіо на Хрещатику, 26. Телеверсію наживо забезпечить знімальна група Суспільного мовлення, частина якої мовитиме зі студії програми «Радіодень», частина – в аудиторії КНУ імені Тараса Шевченка. Стрім телеверсії також відбуватиметься на сторінках Суспільного мовника у Facebook.

Початок заходу – об 11:00. Вступна частина триватиме півгодини, радіодиктант почнеться об 11:30.

Усі охочі традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул.Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада – про це свідчитиме поштовий штемпель), відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронної поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua. Зображення має бути якісним, текст – написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

11 листопада текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті UA: Українське радіо, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання.

Нагадаємо, текст для радіодиктанту замовляють спеціально. У ньому немає авторських знаків чи суперечливих орфограм. Але при тому їхня загальна кількість дуже велика, тому написати радіодиктант без помилок непросто. Минулого року свої радіодиктанти надіслали 28 999 учасників. Жодної помилки не зробило 123 учасники.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Проведено нічну перевірку Ізяславської центральної районної лікарні

 

З метою збереження належного протипожежного стану, рятувальники Ізяславського районного сектору разом з провідним інспектором відділу техногенної безпеки ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Зимним Вадимом Леонідовичем в ніч з 7 на 8 листопада здійснили нічну перевірку Ізяславської ЦРЛ.

Під час заходу вогнеборці оглянули приміщення та евакуаційні виходи щодо їх утримання згідно правил пожежної безпеки, провели інструктаж з персоналом стосовно дотримання правил пожежної безпеки у відповідних закладах. Надзвичайники нагадали правила евакуації із приміщень у разі надзвичайної ситуації, а також як правильно користуватися вогнегасниками та іншими первинними засобами пожежогасіння.

Наприкінці інструктажу працівникам закладу вручили пам’ятні листівки попереджувального змісту.

08.11.2018 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Онлайн-сервіс реєстрації земельних ділянок

 

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру запустила онлайн-сервіс реєстрації земельних ділянок.

Реєстрація земельної ділянки є однією з найбільш важливих та одночасно складних адміністративних послуг. Щорічно в кадастрі реєструється біля 1 млн земельних ділянок або 3500-5000 на добу на території Ізяславського району протягом 2018 року через онлайн сервіс було зареєстровано1150 земельних ділянок.

Завдяки запровадженню електронної послуги стартує принципово новий рівень якості обслуговування фізичних та юридичних осіб. Сьогодні реєстрація відбувається у два візити до державного кадастрового реєстратора, а запровадження цієї послуги дає можливість виключити перший візит, залишиться лише необхідність отримати документи після реєстрації земельної ділянки.

Функціональна можливість державної реєстрації земельної ділянки з подачею заяви через особистий електронний кабінет сертифікованими інженерами-землевпорядниками запроваджена для підвищення комфорту та зручності громадян. Сертифікований інженер-землевпорядник, зареєструвавшись в особистому електронному кабінеті, може скористатись даним видом послуги в будь-який зручний для них час, без черг та обмежень.

Сервіс подання заяви та документації щодо державної реєстрації земельної ділянки доступний на сайті http://wikimap.dzk.gov.ua. Відтепер подати документи на реєстрацію земельної ділянки можна в онлайн-режимі через e.land.gov.ua протягом кількох хвилин. Також за рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від заявника та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення заощадять час та унеможливлять будь-які корупційні ризики.

Даним фунціоналом неможливо скористатися у разі внесення відомостей в Державний земельний кадастр про земельні ділянки, утворені шляхом поділу або об’єднання, а також для земельних ділянок, що вносяться на підставі існуючого державного акта або договору оренди без кадастрового номеру.

Новий електронний сервіс створює сприятливі умови для земельних правовідносин. Він заощаджує час та зусилля громадян, робить процес реєстрації прозорим.

Сервіс усуває ризик штучного затягування оформлення, оскільки онлайн-заявка відразу відображається в системі, і в кадастрового реєстратора включається зворотний відлік терміну, який відведено законодавством на внесення відомостей до Державного земельного кадастру – 14 днів, а через онлайн-сервіс така реєстрація може бути здійснена протягом 1 доби.

Таким чином, на сьогодні громадянам та бізнесу доступно вже чотири електронні послуги у земельній сфері.

Нагадаємо, що раніше запроваджено надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку, доступ до інформації про право власності та речові права на земельну ділянку онлайн.

Запрошуємо Вас скористатися електронними послугами Держгеокадастру.

08.11.2018 р.

Відділ Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

Президент: Очікую, що за проведення фейкових виборів на Донбасі проти Росії запровадять нові санкції

 

«Очікую, що так звані фейкові вибори, які Росія прийняла рішення проводити 11 листопада, запустять запровадження нових санкцій та покажуть, що терпіння Заходу також не безмежне. Тепер час говорити не про послаблення санкцій проти Росії, а про їх посилення», - заявив Президент Петро Порошенко. Про це Глава держави сказав під час виступу на Міжнародній конференції високого рівня «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед».

«Будь-які натяки навіть на послаблення тиску провокують Росію на ігнорування мирного процесу на Донбасі, включаючи відстрочення розгортання повноцінної миротворчої місії ООН на базі мандату Ради Безпеки, як і на нові репресії проти українців, проти кримських татар в Криму, ба більше – розпалює агресивні апетити Кремля», - підкреслив Президент.   

Глава держави наголосив: «Росія уже почала розігрувати, мабуть, свою останню карту з гібридної колоди, підриваючи довіру до державних інституцій, дискредитуючи європейський та євроатлантичний вибір, нівелюючи успіхи наших реформ, щоб потім забезпечити реванш проросійських сил в Україні на президентських і парламентських виборах у 2019 році».

«Ми не дамо їм це зробити. Адже це події, результати яких матимуть ключове, я б сказав екзистенційне значення для кремлівського режиму», - підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, кожен наступний крок Кремля матиме на меті «посіяти в українську душу зерна втоми, незахищеності і невпевненості у завтрашньому дні». «Бо в такій скаламученій воді, де одні дискредитовані, а інші розділені, треті – чубляться, найлегше активувати своїх агентів з їхньою готовністю: проковтнути спробу анексії Криму; прийняти російський план по Донбасу, через який Росія хоче впливати на всю Україну; відмовитися від розбудови українського війська на основі тих самих натівських стандартів і імплементації закону про нацбезпеку, який був прийнятий у тісній співпраці з нашими партнерами з НАТО. І нарешті повернути Україну у сіру зону російського впливу з такими омріяними цінами на газ, дешевий газ. Цю карту зараз намагаються розіграти в Парламенті і за його межами деякі безвідповідальні українські політикани», - додав Президент.  

Водночас Петро Порошенко наголосив, що в Україні не лише готуються дати відсіч російським загрозам, а врешті-решт, вже точно знають, де чекати найближчі удари. «Якщо не схибимо у 2019 році, то це може стати переломною битвою у гібридному протистоянні з Росією», - зауважив Президент.

Глава держави зазначив, що у цій битві Україна особливо потребує підтримки наших партнерів. «Насамперед, продовжуйте підтримувати Україну на шляху повернення до спільного європейського дому – туди, куди ми цивілізаційно належимо. Жодного компромісу, я вас прошу, по відношенню до питання російської агресії. І особливо у питанні санкцій до повного відновлення нашої територіальної цілісності і суверенітету над всіма окупованими і анексованими територіями»,  - резюмував Президент.

08.11.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

 

Загально районна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

 

 

По   ДВІРЕЦЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 75 жертв ГОЛОДОМОРУ

с. Двірець – 43 особи

с. Белижинці – 32 особи

ЗВІТ

08.11.2018 р.

 

По  ЩУРОВЕЦЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановлено імена 136 жертв ГОЛОДОМОРУ

с.Щурівці – 96 осіб

с. Щурівчики  – 2 особи

с. Підлісці  – 38 осіб

 08.11.2018 р.

 

По  ЛІЩАНСЬКІЙ

СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановлено імена 32 жертв ГОЛОДОМОРУ

с.Ліщана – 32 особи

ЗВІТ

08.11.2018 р.

 

Зміни до порядку надання субсидії

 

Стосовно терміну, на який призначається субсидія

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначатиметься з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону (30 квітня) і розраховуватиметься окремо на неопалювальний та опалювальний сезони (така норма діяла до 01.05.2018).

Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, у тому числі без визначення її розміру, продовжується термін дії субсидії до кінця опалювального сезону, і проводиться розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення.

При цьому, враховуючи, що це не призначення субсидії на новий термін, а розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон, не визначається право на її отримання, зокрема з урахуванням наявності простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон таким домогосподарствам проводиться на підставі доходів за І-ІІ квартали поточного року та інформації надавачів послуг про вартість послуг за встановленими соціальними нормативами споживання послуг в опалювальний сезон. Склад домогосподарства та перелік послуг залишається таким як і при призначенні субсидії в неопалювальний сезон, за винятком випадків коли громадянин поінформував про відповідні зміни.

 

Стосовно призначення субсидії на понаднормову площу житла

Доповнено перелік осіб, яким житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії на понаднормову площу житла, громадянами, які:

отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності,

досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», і отримують пенсію за вислугою років;

отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

 

Стосовно призначення субсидії домогосподарствам з великою площею житла

З 1 жовтня 2018 року при визначенні права на отримання субсидії враховується не загальна площа житлового приміщення, а опалювальна.

Субсидія не призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 м2 для квартир у багатоквартирному будинку, 200 м2 для індивідуальних будинків. При цьому ця норма не поширюватиметься і на багатодітних сімей.

За рішенням комісії субсидія може бути призначена, якщо у житловому приміщенні (будинку) оформлено два і більше окремих особових рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 м2 для квартири, 200 м2 для індивідуального будинку.

У зв’язку із цими змінами рекомендуємо домогосподарствам, яким відмовлено у призначенні субсидії з таких причин, звернутись до органу соціального захисту населення для розгляду питання призначення субсидії на опалювальний сезон.

 

Стосовно непризначення субсидії за наявності заборгованості зі сплати аліментів

Змінами передбачено, що субсидія не може бути призначена (у т. ч. за рішенням комісії) у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

До налагодження обміну даними про таких осіб з Мін’юстом відповідну інформацію щодо кожної особи можна отримати з указаного реєстру, який є публічним, на сайті Мін’юсту.

 

Стосовно обрахування сукупного доходу

Постановою № 841 уточнено, що для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства. При цьому, як і раніше, розмір заробітної плати враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.

Перелік доходів, які враховуються під час призначення житлової субсидії доповнено грошовими переказами, отриманими із-за кордону (на підставі задекларованих сум), а які не враховуються, – сплаченими аліментами (за умови документального підтвердження фактичної сплати) та спеціальною бюджетною дотацією за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Також визначено, що розрахунок середньомісячного доходу для осіб, які отримували хоча б один із таких видів доходу, як стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю І і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, здійснюється шляхом ділення загальної суми сукупного доходу за період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, на кількість місяців, у яких отримано цей дохід.

Уточнено, що у разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній  місяць  попереднього   неопалювального  сезону  (вересень),   а  у  разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

Передбачено, що не враховуються доходи батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, а також доходи одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків, який проживає з дитиною, у випадку, коли батьки розлучені.

Окрім того, змінено порядок розрахунку сукупного доходу для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю.

Якщо у них середньомісячний сукупний дохід менше мінімальної заробітної плати, за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, враховується дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи; за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – фактично отримані доходи; за кожний місяць, у якому відсутні доходи, – дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Звертаємо увагу, що крім того, враховуються інші види доходів, які отримала безробітна особа протягом періоду, за який враховуються доходи.

 

Стосовно призначення субсидії особам, що перебували за кордоном

З метою урегулювання питання призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входять заробітчани, що перебувають за кордоном понад 2 місяці протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, надано можливість комісіям приймати рішення щодо призначення субсидії, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

Відповідний перелік розміщено на веб-сайті Мінсоцполітики у розділі «Міжнародна діяльність» у закладці «Міжнародне співробітництво».

 

Стосовно нормативного врегулювання окремих питань

Нормативно врегульоване питання призначення субсидії офіційно працевлаштованим особам, за яких роботодавцем на сплачено ЄСВ (субсидія їм призначатиметься на загальних підставах за умови підтвердження заборгованості роботодавця із виплати заробітної плати та сплати ЄСВ).

Визначено, що заява і декларація не можуть бути розглянуті, коли до них не внесено у повному обсязі всі передбачені формами дані.

Надано комісії право приймати рішення про призначення житлової субсидії у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення субсидії, є такими, що зазначені в абзацах другому – четвертому підпункту 3 пункту 6 Положення, і такі особи або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря.

При цьому звертаємо увагу, що початкову стадію алко- і наркозалежності людини може діагностувати будь-який лікар.

Врегульовано питання припинення житлової субсидії без рішення комісії за заявою отримувача, а також у разі смерті одинокої особи чи переїзду сім’ї в інше житлове приміщення.

 

Щодо виплати громадянам невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено, що в окремих випадках за рішенням комісії кошти невикористаної житлової субсидії можуть бути виплачені особам похилого віку та особам з інвалідністю, які мешкають у містах обласного значення, через відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта”.

Враховуючи норму Положення щодо можливості продовження за рішенням комісії терміну подання заяви на виплату до 1 листопада, потрібно провести роботу щодо надання такими особами відповідних заяв у визначені терміни для отримання невикористаних сум субсидій.

 

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Постановою надано право отримувачам субсидії не платити обов’язкову частку плати за послуги, якщо вартість спожитих послуг менше неї. У такому разі громадяни сплачують фактичну вартість спожитих послуг.

 

Стосовно переліку послуг на які призначається житлова субсидія

Перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія, доповнено внесками за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та внесками за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

 

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156

У зв’язку з тим, що розширено перелік послуг на які призначається житлова субсидія внесено відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 в частині уточнення складових витратної частини доходи громадян на оплату житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, за умови призначення їм житлової субсидії.

Таким чином, за умови призначення житлової субсидії громадяни, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), сплачують за управління багатоквартирним будинком, за житлово-комунальні послуги, за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води   та   теплової   енергії,   за   абонентське   обслуговування   для   споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами (далі – житлово-комунальні послуги) в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, частку середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - частку їх сукупного доходу за попередній календарний рік (Ро), яка визначається за встановленою формулою.

 

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534

У зв’язку із запровадженням з 01.05.2018 вимоги до отримувачів субсидій щодо сплати обов’язкової частки платежу уточнено складові формули розрахунку невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг.

Зважаючи на викладене, необхідно провести роботу з надавачами послуг щодо розрахунку розміру невикористаних сум субсидій за підсумками неопалювального періоду за оновленою формулою.

Також передбачено, що у разі відсутності невикористаних сум субсидій, за результатами розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій, що підлягає поверненню до бюджету, надавач послуги, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив повідомляє про це письмово структурний підрозділ з питань фінансів та структурний підрозділ з питань соціального захисту населення двічі на рік до 1 червня та до 1 листопада.

07.11.2018 р.

         Управління соціального захисту населення  райдержадміністрації

 

В управлінні фінансів районної державної адміністрації відбулись робочі зустрічі

 

В управлінні фінансів районної державної адміністрації за участю начальника управління Сергія Журавля, голови постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та соціального захисту Тамари Камінської, заступника начальника управління фінансів, начальника бюджетного відділу Світлани Панчук, керівників та головних бухгалтерів Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, сектору культури райдержадміністрації, Ізяславської центральної районної лікарні 7 листопада поточного року проведено робочі зустрічі з питань виконання кошторисів бюджетних установ на 2018 рік, ефективного використання бюджетних коштів та розглянуто проблемні питання, які необхідно вирішити до завершення бюджетного періоду 2018 року.

У ході зустрічі розглянуто та узгоджено пропозиції розпорядників коштів, які будуть враховані при підготовці проекту рішення про внесення змін до показників районного бюджету на 2018 рік на черговій сесії районної ради, яка відбудеться на початку грудня  поточного року.

07.11.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

 

 

Загально районна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

 

 

По   ЗАВАДИНЕЦЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 3 жертв ГОЛОДОМОРУ

с. Дібровка – 3 особи

ЗВІТ

07.11.2018 р.

 

По  МИСЛЯТИНСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановлено імена 7 жертв ГОЛОДОМОРУ

с.Більчин – 5 осіб

с. Більчинка – 2 особи

ЗВІТ

07.11.2018 р.

 

 

По  ПОЛІСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановлено імя 1 жертви ГОЛОДОМОРУ

с.Поліське – 1 особа

ЗВІТ

07.11.2018 р.

 

 Завдяки медреформі зарплата лікаря «первинки» зросла в 2-3 рази

 

Лікарі медзакладів, що приєднались до реформи, яка стартувала в липні поточного року, отримали суттєво більші зарплати. Особливо ті з них, що уклали декларації з оптимальною кількістю пацієнтів. Зокрема, до старту реформи лікарі первинного рівня отримували в середньому 4 000 – 6 000 грн, зараз 12 000 – 18 000 грн. Зросла зарплата і у медсестер, які працюють із такими лікарями – з 3 500 – 5 000 грн до 6 500 – 8 000 грн. Зі збільшенням кількості декларацій, підписаних лікарем із пацієнтами, його дохід зростатиме.

На сьогодні в реформу вже увійшли 623 медичних заклади - це половина закладів країни. Вони отримують фінансування за принципом «гроші за пацієнтом», переваги якого відчутні – заклади отримали від держави значно більше коштів, ніж за механізмом субвенції. І, відповідно, більше можливостей для підвищення зарплат лікарям, придбання необхідного обладнання, покращення обслуговування пацієнтів.

 

50% українців обрали свого лікаря

21 мільйон українців обрали лікаря, якому довіряють, та уклали з ним декларацію на обслуговування. Таким чином, можливістю вільно обрати лікаря, без прив’язки до місця проживання чи прописки, вже скористалась половина українців. Важливо, що підписати декларацію можна з лікарем не лише з комунальних закладів, але й з приватних. Зокрема, серед закладів, що приєднались до реформи, 538 – комунальні, 47 – приватні, 38 лікарів-ФОП. Держава платить за кожного пацієнта за однаковими тарифами, незалежно від того, де працює його лікар. Покращився й сервіс у медзакладах – з’явились можливості записатись на прийом до лікаря онлайн чи телефоном, отримати консультацію свого лікаря телефоном, здати базові аналізи безпосередньо в закладі.

 

Е-рецепт на ліки з квітня 2019 року

З наступного року поступово почнуть впроваджуватись електронні інструменти роботи лікаря. Зокрема, вже з квітня лікарі виписуватимуть електронні рецепти, в тому числі на ліки за програмою «Доступні ліки». Е-рецепт дозволить пацієнтам отримати потрібні їм ліки безкоштовно або з незначною доплатою в будь-якій аптеці, що увійшла в програму, незалежно від її місцезнаходження. Препарат, виписаний лікарем, наприклад, у Києві, можна буде без проблем отримати за е-рецептом в аптеці Одеси.

 

Безкоштовна діагностика з липня 2019 року

З другої половини 2019 року розпочнеться реформа вторинного рівня медичної допомоги, і запроваджується програма «Безкоштовна діагностика». За направленням сімейного лікаря пацієнт зможе отримати безоплатно консультацію вузького спеціаліста (кардіолога, гастроентеролога, онколога та ін.) та зробити необхідні дослідження (УЗД, рентген тощо). «Гроші підуть за пацієнтом» і на цьому рівні - лікар випише направлення, а пацієнт сам вирішить, до якого спеціаліста звертатись і в якому закладі зробити діагностику. Держава заплатить гроші тим, кого обере пацієнт. На цю програму Уряд заклав у бюджеті-2019 2 млрд грн.

07.11.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Загально районна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

 

По   ТЕЛІЖИНЕЦЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 113 жертв

ГОЛОДОМОРУ

с. Теліженці – 65 осіб

с. Пильки – 13 осіб

с. Мирне – 11 осіб

 с. Чижівка – 15 осіб

с. Калинівка – 6 осіб

ЗВІТ

06.11.2018 р.

 

Загальнорайонна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

По  ЛЮТАРСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановлено імена 167 постраждалих
від ГОЛОДОМОРУ

с.Лютарка – 30 осіб

с.Михля – 76 осіб

с.Новостав - 15 осіб

с.Мокрець – 46 осіб

ЗВІТ

06.11.2018 р.

 

Загальнорайонна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

По  ХРИСТІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

встановлено імена 72 постраждалих
від ГОЛОДОМОРУ

с.Христівка – 46 осіб

с.Сморшки – 26 осіб

ЗВІТ

06.11.2018 р.

На Ізяславщині привітали жительку села Завадинці із 100-літтям

 

06 листопада зустріла свій 100-літній ювілей жителька с. Завадинці Марія Улянівна Грищук.

Із поважним ювілеєм Марію Улянівну з’їхалася привітати велика родина – діти, онуки, правнуки – з Києва, Одеси, Дніпра.

Привітати з днем народження одну із старійшин Ізяславщини також завітали на гостину представники районної та місцевої влади: голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, начальник відділу виконавчого апарату Ізяславської районної ради Анатолій Ліщук, Завадинецький сільський голова Людмила Пащук, Михнівський сільський голова Валерій Романюк, директор Ізяславського районного територіального центру (надання соціальних послуг) Наталія Павлюк, редактор районної газети «Зоря Надгориння» Сергій Охремчук, директор ТОВ КОМПАНІЯ «УКЕЛІТАГРО» Володимир Корнійчук, голова районної ветеранської організації Лідія Загоруй.

Голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков   у своєму привітанні зазначив: «Все своє життя, Маріє Улянівно, Ви були на бистрині життя, не шукаючи легких шляхів, керуючись почуттям любові до людей, пережили багато незгод та життєвих випробувань. Спасибі уклінно Вам за це! З нагоди Вашого ювілею прийміть побажання всіх життєвих щедрот, снаги і сили! Хай багатими на добро та людську щедрість будуть всі Ваші дні. Зичимо миру, добра та щастя у вашій родині».

З нагоди 100-літнього ювілею Борис Яцков передав також вітання від голови Хмельницької обласної державної адміністрації Вадима Лозового. У вітальній адресі на ім’я ювіляра сказано: «Щиро вітаю Вас із славним 100-літнім ювілеєм. Вклоняємось Вашій життєвій мудрості, багатому досвіду, незламності перед воєнними лихоліттями та труднощами післявоєнної відбудови. Переживши багато бурхливих подій, Ви стали свідком народження незалежної Української держави».

У день ювілею до оселі Уляни Грищук із щирими вітаннями завітало чимало односельчан.

Із музичними вітаннями для ювіляра до Завадинець прибув колектив народного аматорського ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури.

ФОТОКОЛАЖ

06.11.2018 р.

За матеріалами Завадинецької сільської ради Ізяславського району

 

УРЯД НАДАСТЬ СУБСИДІЮ УСІМ ПОТРЕБУЮЧИМ З ПОЧАТКУ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

 

Управління соціального захисту населення відповідально справляються з оформленням житлових субсидій, опрацьовуючи впродовж тижня понад 100 тисяч заяв. Затримки в основному виникають через несвоєчасне подання місцевими органами інформації про склад зареєстрованих осіб, перелік житлово-комунальних послуг і тарифи в місті.

У будь-якому випадку, якщо управління соціального захисту населення прийняло у сім’ї документи на оформлення урядової знижки у сплаті житлово-комунальних послуг, субсидія їй буде обов’язково призначена з моменту оформлення заяви, та відповідно буде здійснено перерахунок з місяця призначення житлової субсидії.

Тому, якщо в листопаді платіжка за газ чи тепло надійде без відображення субсидії, допомога від держави буде нарахована і її розмір можна буде побачити у реєстрі субсидіантів - на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

У разі відсутності у платіжці розміру допомоги, субсидіантам рекомендовано сплачувати свій обов’язковий платіж, той який їм було розраховано до сплати за воду, світло та газ у вересні цього року.

Тим сім’ям, які не встигли оформити житлову субсидію до початку опалювального сезону, Уряд компенсує всі витрати на комунальні послуги. Навіть якщо документи буде подано у листопаді чи грудні.

Незалежно від виду опалення - централізоване теплопостачання чи індивідуальне газове або електричне опалення – у разі надходження заяви про призначення субсидії, до прикладу у грудні, безповоротна допомога Уряду буде призначена з початку опалювального сезону. 

В межах соціальної норми субсидіанти не будуть платити більше, ніж минулоріч. Субсидія залежить від двох факторів - від розміру тарифу та від доходів громадян. Якщо доходи громадян не змінюються, а тариф зростає, то сума коштів, яку людина сплачує за опалення, не змінюється, а зростання тарифу компенсується збільшенням субсидії. Тобто сума, яку сплачує держава за людину, зростає пропорційно зростанню тарифів, а для людини залишається без змін.

Нагадаємо, Уряд максимально спростив процес оформлення житлових субсидій для людей, переклавши значну частину роботи щодо збору відповідної інформації на управління соціального захисту населення.

Сім’ям, для отримання урядової знижки на сплату комунальних послуг, достатньо подати лише Заяву та Декларацію про доходи, в якій потрібно вказувати тільки види доходів, інформація про які відсутня в пенсійній та податковій базі даних. Сам розмір виплат соціальні служби беруть з баз даних - як власної, якщо це стосується соціальних виплат, так і фіскальної служби, Пенсійного фонду, вузів, училищ тощо.

Жодних додаткових паперів, що стосуються складу сім'ї, обсягу і вартості житлово-комунальних послуг людям теж не потрібно додавати чи доносити. Відомості, необхідні для призначення субсидії, надходять управлінням соціального захисту безпосередньо від організацій, які надають послуги. Наприклад, про склад зареєстрованих осіб, площі квартири, розмір квартплати - від ЖЕКів або інших уповноважених органів місцевого самоврядування; про вартість електроенергії - від обленерго, газу - від облгазів, опалення – підприємств теплокомуненерго. Однак, часто така інформація надходить несвоєчасно, що затримує процес інформування населення про призначення субсидій.

06.11.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

 

Загальнорайонна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

По   МИХНІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 113 жертв ГОЛОДОМОРУ

с. Михнів – 100 осіб

с. Покощівка – 38 осіб

с. Закружці– 23 особи

ЗВІТ

05.11.2018 р.

 

 

Загальнорайонна акція «СВІЧКА ПАМЯТІ»

По   ТЕРНАВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

  встановлено імена 84 жертв ГОЛОДОМОРУ

с. Тернавка – 55 осіб

с. Сохужинці – 29 осіб

ЗВІТ

05.11.2018 р.

 

 

На Ізяславщині стартувала загальнорайонна естафета – акція «СВІЧКА ПАМ’ЯТІ»

 

З метою забезпечення належного виконання в Ізяславському районі  Указу Президента України від 26 листопада 2016 року № 523/2016 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років  - геноциду Українського народу», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01 лютого 2017 року № 28/2017-р «Про обласний  план заходів у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років - геноциду  Українського народу», розпорядження голови районної державної адміністрації «Про районний план заходів у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу» від 09 лютого 2017 року № 81/2017-р  та у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу в Ізяславському районі 5 листопада стартувала загальнорайонна естафета – акція «СВІЧКА ПАМ’ЯТІ». Заходи естафети пройдуть у населених пунктах району  у період із 05 по 24 листопада поточного року.

У рамках акції у місті Ізяслав, селах району, у закладах освіти та культури району будуть проведені різноманітні тематичні меморіальні заходи за участю закладів освіти та культури, керівників місцевих громад, депутатів місцевих рад, широких груп населення, тощо.

Естафета стартувала на заході біля Меморіалу пам’яті в селі Михнів (Михнівська сільська рада). Участь у даному зібранні взяли: завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, Михнівський сільський голова Валерій Романюк, директор Михнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Василь Миронов, настоятель місцевого храму о.Григорій Паляниця, учні місцевого закладу освіти, жителі села, тощо.

Звертаючись до присутніх, Віктор Кучерук сказав: «Слово  «Голодомор»  означає  масове  вбивство  голодом, від якого не було порятунку. Цим словом українці називають Національну Катастрофу 1932 – 1933 рр. Ми  вважаємо,  що  унікальну  історію  Голодомору  мають  знати  не  тільки  в  Україні,  але  й  в  усьому  світі.  Ми пояснюємо, чому Голодомор є геноцидом та просимо світове співтовариство визнати його таким.

Ми  виходимо  з  того,  що  Голодомор  є  однією  із  найважливіших  подій  не  тільки  української,  а  й  світової  історії  ХХ  ст.,  без  розуміння  якої  годі  зрозуміти природу тоталітаризму та злочини, здійснені і радянським, і нацистським режимами».

Михнівський сільський голова Валерій Романюк наголосив: «Ми  вважаємо,  що  розповідати  цю  історію  важливо, адже навіть зараз немає впевненості, що новітній Голодомор не повториться. Навпаки, ознаки геноцидів бачимо дедалі частіше у сучасному світі. Свідки злочину та історія  Голодомору  вчать  нас,  як  уникнути  подібних  злочинів  та  протистояти  тим,  хто  їх  планує й організовує.

Директор Михнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Василь Миронов зазначив, що ніколи не буде зайвим звернутися до уроків минулого,  щоб  побачити  симптоми  зла  в  майбутньому.  «Воно  може  мати  різні  прояви,  але  його  природа  завжди  одна:  призвідники  геноциду  розколюють  суспільства,  сіють  ворожнечу  засобами  пропаганди,  забирають  права,  масово  карають  жертв  на  смерть,  а  потім вдають, що нічого страшного не сталося та брешуть  усьому  світові.  Вони  прагнуть  підкорити  волю  жертв,  повністю  «змінити»  їхню  природу  та  ментальність шляхом повного або часткового фізичного й морального  знищення.  В  основі  геноциду  завжди  лежить ненависть та презирство», - сказав Василь Анатолійович.

Саме тому ці злочини залишають глибокі рани не лише на тілі народу, який їх пережив, а й усього людства. Щоб загоїти їх та протистояти новітнім сталінам та гітлерам, треба називати речі своїми іменами, говорити про них на повен голос.

За підсумками проведення різних заходів акції в кожній сільській раді, закладі освіти та культури будуть підготовлені, із використанням відповідних фотоматеріалів, сторінки Літопису проходження акції «Свічка пам’яті».

По завершенню акції  Літопис буде передано до Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею під час районного меморіального заходу 24 листопада поточного року в місті Ізяслав.

 У вестибюлі першого поверху центральної адміністративної будівлі Ізяславської районної державної адміністрації вже розміщено велику карту-схему Ізяславського району, на якій щоденно відзначатиметься хід проведення акції по громадам району. Біля карти вже розміщено теку Літопису акції «СВІЧКА ПАМ’ЯТІ».

На сайті районної державної адміністрації створено закладку «85.ГОЛОДОМОР/HOLODOMOR». На ній розміщено інтерактивну карту проходження естафети пам’яті на Ізяславщині. Тут же будуть розміщенні сторінки Літопису естафети, підготовлені в громадах.

ФОТОКОЛАЖ

05.11.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

До 2020 року Україна має завершити процес об’єднання громад, — Зубко

На сьогоднішній конференції представники ОТГ, бізнесу і міжнародних фондів одноголосно підтримали ідею щодо 100% покриття об’єднаними громадами території України до 2020 року. Отримала й підтримку ідея переходу з 2019 року на адміністративне рішення щодо об’єднання. І вона може бути реалізована тільки з прийняття парламентом  законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Про це під час другої щорічної конференції партнерів DOBRE «Стратегічний розвиток та інвестиції» наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Без цього закону ми не можемо далі рухатись. Без цього закону країна залишається в адміністративній системі, яка не дозволяє розбудовувати інфраструктуру, необхідну для  якісного життя кожного українця. І тому, я звертаюсь до кожного лідера громади з проханням попрацювати з місцевими депутатами і переконати їх в необхідності підтримки надважливого закону. За ним — майбутнє України і розвиток громад. Вже створено 838 об’єднаних громад, і ми ставимо собі завдання, разом з вами, до 2020 року завершити процес об’єднання», — зазначив Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що цього року стоїть конкретне завдання – створити об’єднанні громади, які внесені до перспективних планів. «Ми розраховуємо, що буде приблизно 1400 — 1450 ОТГ. Наразі їх — 1206. І ми ще не бачимо нашу перспективу по Криму, тимчасово окупованим територіям Донбасу. Але вже зараз ми почали розробляти перспективні плани і щодо них», — розповів Зубко.

05.11.2018 р.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

Проблеми вирішуємо спільно

 

5 листопада Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та  Ізяславською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості на базі Ізяславського районного сектору з питань пробації проведено інформаційно-просвітницький захід для молоді, яка засуджена з іспитовим терміном позбавлення волі. Основними проблемами даної категорії молоді є проблеми самореалізаціїі, низький рівень мотивації щодо здобуття професії та організації зайнятості, проблеми, пов’язані із ризиком захворювання соціально-небезпечними хворобами.

Під час заходу спеціалістами соціальних служб проведено роз’яснювальну роботу щодо можливостей працевлаштування, навчання, набуття робітничих професій, проведено соціально-профілактичну роботу, спрямовану на   попередження правопорушень та соціально-небезпечних хвороб, надано інформацію про види соціальних послуг, які надаються центром соціальних служб та Ізяславською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості.

05.11.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Внесення змін до законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки

 

У зв’язку із внесенням змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, а саме введенням в дію постанови Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року № 715, 716 Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області повідомляє, що, до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері техногенної та пожежної безпеки, належать:

- вид об’єкта (приміщення, будівля, споруда, будинок, територія), що належить суб’єкту господарювання на праві власності, володіння, користування (далі - об’єкт);

- площа об’єкта;

- максимальна розрахункова (проектна) кількість людей, які постійно або періодично перебувають на об’єкті;

- умовна висота об’єкта (висота, яка визначається різницею позначок найнижчого рівня - проїзду (установлення) пожежних автодрабин (автопідйомників) і підлоги верхнього поверху без урахування верхніх технічних поверхів, якщо на технічних поверхах розміщено лише інженерні обладнання та комунікації будинку);

- наявність та масштаб небезпечних подій, надзвичайних ситуацій, які сталися на об’єкті протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;

- клас наслідків (відповідальності) під час будівництва об’єкта;

- кількість порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, пов’язаних з експлуатацією або під час будівництва об’єкта та виявлених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду.

Віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями,  за такою шкалою:

від 41 до 100 балів - високий;

від 21 до 40 балів - середній;

від 0 до 20 балів - незначний.

Якщо суб’єкту господарювання належить на праві власності, володіння або користування більше одного об’єкта, кількість балів нараховується за всіма критеріями, окремо щодо кожного об’єкта.

Стосовно об’єктів, що будуються, сума балів нараховується лише за критеріями 5-7, визначеними в додатку 2 постанови Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року № 715.

Планові заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки здійснюються за діяльністю суб’єктів господарювання з такою періодичністю:

з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки;

із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки;

з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п’ять років.

Якщо суб’єкту господарювання належить на праві власності, володіння або користування більше одного об’єкта, перевірка суб’єкта господарювання здійснюється із періодичністю, що залежить від суми балів, нарахованих окремо щодо кожного об’єкта.

У разі коли за результатами останнього планового заходу державного нагляду (контролю) у суб’єкта господарювання не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, наступна планова перевірка такого суб’єкта господарювання проводиться не раніше, ніж через установлений для відповідного ступеня ризику період, збільшений удвічі. Це положення не застосовується до суб’єктів господарювання, віднесених до високого ступеня ризику.

За дедальною інформацією щодо даного питання звертатися до Ізяславського районного сектору, що знаходиться за адресою: м.Ізяслав, вул.М.Микитюка, 106 або за телефоном (03852) 5-01-55.

05.11.2018 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Рятувальники здійснили патрулювання природних екосистем

 

3 та 4 листопада рятувальники Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області здійснили патрулювання природних екосистем на території району задля попередження виникнення  пожеж.  Рятувальники пройшлись лісовими масивами та по берегах водних об’єктів.
Спілкуючись із відпочиваючими, вогнеборці провели бесіди щодо недопущення виникнення пожеж в екосистемах та дотримання правил пожежної безпеки на природі.

Під час бесід, фахівці Служби порятунку закликали під час відпочинку відповідально ставитись до відповідних норм безпеки, власним прикладом привчати до цього дітей та не залишати відкрите полум’я без нагляду.

Окрім цього, рятувальники попередили громадян про заборону спалювання сухих післяжнивкових залишків та листя.

Для того, щоб протипожежна інформація засвоїлась краще, людям вручили тематичні пам’ятки  із відповідними застереженнями.

05.11.2018 р.

Ізяславський районний сектор ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

 

ВІДПОВІДАЛЬНЕ БАТЬКІВСТВО

 

Кожен із нас пам'ятає ту мить, коли почули: „Вітаємо, Ви стали батьками!".

З того моменту найзаповітнішою нашою мрією має стати думка, як зробити свою дитину щасливою.

„Разом із статусом батьківства громадяни, які народжують дітей, набувають як права, так і обов'язки та відповідальність за виховання та розвиток дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток".

Згідно із Сімейним кодексом України (ст. 150) на батьків покладається виконання таких обов'язків:

1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

3. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

4. Батьки зобов'язані поважати дитину.

5. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.

6. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.

7. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Сім'я є найважливішою ланкою у вихованні дітей. Саме на сім'ю покладені не лише функції відтворення та продовження роду, в ній ще закладаються основи виховання та формування майбутньої особистості, відбувається передача нащадками духовних цінностей, життєвого досвіду, трудових навичок, національних особливостей.

Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Народ здавна сповідує істину: батьки – головні природні вихователі й особистим прикладом справляють найбільший виховний вплив на дітей.

Невдячна батьківська роль. Адже в очах людей в усьому винні саме ми – батьки. У тому, що дитина товста, і в тому, що вона занадто худа, у тому, що вона не вихована, каже неправду, краде, погано поводиться - за все відповідають батьки.

 

                     Правила батьківської поведінки:

 

* у стосунках з дитиною необхідно спиратися на позитивні якості особистості;

* показувати власний приклад позитивної поведінки, не допускати розходження між словами і власними діями, «Роби, як я», а не «Роби, як я кажу»;

* давати оцінку не особистості, думкам, емоціям дитини, а її поведінці;

* навіювати дитині позитивне;

* жити сьогоднішнім днем, не згадувати без особливої потреби негативні ситуації з минулого;

* не жити замість дитини, але бути поруч для допомоги їй у разі необхідності.

Батьки, пам'ятайте, що «З чим увійде дитина до дорослого світу – позначиться і на її житті і на Вашому!».

05.11.2018 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

 

Вітання Президента з нагоди Дня працівника соціальної сфери

 

Шановні друзі!

Вітаю вас із професійним святом — Днем працівника соціальної сфери.

Питання соціального захисту населення завжди були і залишаються пріоритетними. Попри непростий для нашої країни час випробувань і боротьби з російською військовою агресією та окупацією ми зобов’язані підтримувати тих, хто не в змозі подбати про себе сам.

Від вашої небайдужості, фаховості, відповідальності залежить отримання необхідної соціальної підтримки тими, хто змушений залишити домівки, героями, які виборювали європейське майбутнє України, захисниками, що боронять нашу свободу і незалежність.

Із запровадженням реформ в оплаті праці, пенсійному страхуванні, системі підтримки вразливих верств населення держава посилює соціальну відповідальність перед громадянами. Ми розуміємо, що всі прийняті рішення — лише початок тієї величезної роботи, яку ще потрібно зробити. Влада не зупинятиметься на досягнутому й надалі триматиме курс, спрямований на досягнення європейських стандартів у цій сфері. Водночас лише спільними зусиллями i спільною працею будується щасливе майбутнє України, добробут громадян.

Висловлюю вам сердечну вдячність за необхідну, невтомну працю. Вона скромна і не завжди помітна, але завжди сповнена душевного тепла й зігріта співчуттям та любов'ю до ближнього.

Зичу вам i вашим родинам миру, злагоди, добра й здоров’я, щасливого майбутнього та нових досягнень в ім’я України.

 

Петро ПОРОШЕНКО

 

 

 

Шановні працівники соціальної сфери району!

 

Щиро та сердечно вітаю вас із професійним святом – Днем працівника соціальної сфери України!

Це свято людей, які щоденно піклуються про ветеранів, інвалідів, недієздатних і одиноких громадян, малолітніх, бездомних, дітей-сиріт. Ви займаєтеся питаннями безробіття, оплати праці, контролюєте виконання норм соціального законодавства.

Соціальний захист – це особлива галузь, яка найближче стоїть до життєвих інтересів усіх громадян. Ви творите добро та виявляєте милосердя. І це ви робите не тільки за службовим обов’язком, але й за велінням совісті та покликом душі.

Ваше свято – це чудова нагода висловити вдячність тим, хто обрав таку потрібну і благородну сферу діяльності, як соціальний захист населення. Ваша щоденна праця є запорукою того, що велика кількість громадян, котрі потребують уваги і підтримки з боку держави, відчувають себе захищеними у цей непростий для України час. Ви ті, хто першими приймає на себе людські проблеми, біль та життєві негаразди, ви ті, хто від них не відвертається, а прагне допомогти і підтримати кожного.

Серед вас є працівники різного фаху. Стаж служби одних обчислюється не одним десятком років і ті, у кого ця служба лише розпочинається. Але у кожного з вас за плечима багатий життєвий досвід роботи з людьми, великі професійні знання, високе почуття відповідальності, бажання працювати.

Я щиро дякую працівникам районного територіального центру соціального обслуговування громадян, фахівцям управління соціального захисту населення райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та усім іншим працівникам соціальної сфери в районі за невтомну та самовіддану працю.

Такі люди, як ви – це люди з великим серцем. І нехай ви не завжди на виду, не завжди помітна ваша робота, але ж вона така необхідна. У вашій сфері не можуть працювати байдужі люди. Ось чому соціальним працівникам завжди були притаманні такі якості, як високий професіоналізм, самовіддане служіння обраній справі.

Ще раз від усього серця вітаю вас із професійним святом і бажаю, щоб усе хороше, зроблене з душею та натхненням, поверталося до вас сторицею!

Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю!

Щиро бажаю вам міцного здоров’я, щастя, сімейного затишку, наснаги та плідної праці на благо нашого суспільства!  

 

З повагою

голова адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

Привітали працівників соціальної сфери району із прийдешнім професійним святом

 

З нагоди відзначення Дня працівників соціальної сфери сьогодні, 02 листопада, в залі Ізяславської дитячої школи мистецтв відбулися урочисті заходи.

Із професійним святом всіх, хто піклується про ветеранів війни і праці, людей похилого віку, інвалідів, пенсіонерів, дітей-сиріт, безробітних, малозабезпечених та багатодітних сімей, допомагає їм здолати життєві труднощі, повірити в себе і свої можливості, знайти вихід із найскрутнішої ситуації, привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та голова районної ради Сергій Шлегель.

«Я схиляюся перед тією титанічною працею, якою ви щодня займаєтесь. Спасибі вам за все те, що ви робите для людей, які без ваших зусиль, ваших знань, вашого терпіння, вашого вміння поводитися з людьми не змогли б вирішити своїх проблемних питань. У переддень свята я бажаю  вам невичерпного оптимізму та бажання працювати на благо людей. Міцного здоров’я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів  та подальших успіхів у вашій нелегкій роботі», - зазначив у своєму вітальному слові Павло Ковальчук.

Також із святом привітав колег начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко.

З нагоди свята  в  залі зібрались трудові колективи  управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, районного підрозділу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, ветерани праці. 

За сумлінну працю, чуйне ставлення до потреб людей і їх соціальний захист,  активну життєву позицію та з нагоди професійного свята – кращих працівників соціальної сфери району нагородили грамотами районної державної адміністрації та районної ради. Серед нагороджених: завідувач сектору опрацювання документів та прийняття рішень відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Ізяславської районної державної адміністрації Наталія Мартинюк, начальник відділу фінансово-господарського забезпечення управління соціального захисту населення Ізяславської районної державної адміністрації Олег Гурський, соціальний робітник Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Валентина Подлипна, водій Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Микола Кузьмук,  заступник начальника відділу надання соціальних послуг Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Алла Красуцька, бухгалтер Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Овчарук, начальник Ізяславського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга Забитчук, головний спеціаліст відділу з питань призначення та перерахунку пенсій № 6 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга Лукащук, провідний спеціаліст відділу з питань призначення та перерахунку пенсій № 6 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Катерина Федорчук.

Порадували  винуватців свята  чудовими піснями  і учасники художньої самодіяльності районного будинку культури та вихованці Ізяславської дитячої школи мистецтв.

ФОТОКОЛАЖ

02.11.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбулася нарада в районній державній адміністрації

 

  01 листопада відбулася розширена нарада при голові районної державної адміністрації  Бориса Яцкова за участю керівників органів місцевого самоврядування. У зібранні також взяли участь голова районної ради Сергій Шлегель, окремі керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та представники ряду державних установ в районі.

Такий формат зустрічі викликаний обговоренню ряду актуальних питань життєдіяльності Ізяславщини.

Першим до слова було запрошено заступника начальника Ізяславського районного відділу Славутського відділення Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області Руслана Форсюка. У своєму виступі він закликав громадськість співпрацювати з дільничними офіцерами поліції з питань викриття незаконно виготовлення та торгівлі алкогольних напоїв та інших питань, а також закликав керівників органів місцевого самоврядування посприяти у встановленні відеоспостереження при виїздах за межі Ізяславського району.

Наступне питання порядку денного стосувалось змін в законодавстві на ринку електроенергії. Із порушеним питанням виступили перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук та заступник директора з реалізації електричної енергії Ізяславського РЕМу Анатолій Пуля.

Про оновлення документів у сфері цивільного захисту населення поінформував присутніх завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення районної державної адміністрації Анатолій Радкевич.

Начальник управління фінансів районної державної адміністрації Сергій Журавель для загалу проаналізував виконання та резерви наповнення місцевих бюджетів.

Значну увагу було приділено питанню організації надання населенню району субсидій на житлово-комунальні послуги та тверде паливо. Із цим питанням виступив начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олег Ткаченко. Відповідна інформація з цих питань регулярно висвітлюється на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та на шпальтах місцевих засобів масової інформації. Крім того очільник вищезгаданого управління зазначив про участь сільських рад у співфінансуванні Програми «Турбота» щодо забезпечення пільгових перевезень, а заступник головного лікаря комунального некомерційного підприємства "Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги Сергій Глєба -  про участь сільських рад у співфінансуванні роботи середніх медичних працівників.

Не менш важливим питанням було про хід призову на строкову військову службу в районі, про що прозвітував  військовий комісар Ізяславського районного військового комісаріату Сергій Царук.

Про затвердження переліку об’єктів та видів робіт, для порушників для яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних (громадських) робіт відповідно до статей 301, 311, 3211, 3251 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» поінформували присутніх начальник районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Оксана Закревська та провідний інспектор Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації у Хмельницькій області» Вадим Левченко. У своїх виступах вони наголосили на тому, що адміністративні стягнення у виді суспільно корисних робіт призначається судом неплатникам аліментів, заборгованість в яких по сплаті аліментів перевищує шести місяців, призначається на термін від 120 до 360 годин і відбувається не більше 8 годин на день. Суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Крім того доповідачі детальніше зупинились на питанні оплати праці за виконану порушником роботу, механізм прийняття порушника для виконання суспільно корисних робіт та графік виходу на відпрацювання порушником даних робіт, та інше. Також для органів місцевого самоврядування було надіслано запити щодо погодження переліку об’єктів та видів робіт, на яких порушники будуть відбувати суспільно корисні та громадські роботи на 2019 рік.

Завершуючи засідання наради, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації  Віктор Кучерук поінформував присутніх про організацію проведення районної акції «Свічка Пам’яті» в населених пунктах району, котра стартуватиме з 05 листопада поточного року і триватиме протягом цього місяця. Із надісланих органами місцевого самоврядування району матеріалів формуватиметься загальнорайонний Звіт, який буде передано до фондів Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею під час районного меморіального заходу 24 листопада поточного року в місті Ізяслав.

02.11.2018 р.

За матеріалами сектору організаційно-кадрової

 роботи апарату райдержадміністрації 

 

З 1 листопада встановлено заборону на вилов риби у зимувальних ямах

 

З першого листопада в більшості українських водойм розпочалася осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. В переважній кількості областей вона триватиме до початку нересту 2019 року, в деяких – до кінця зимового періоду.

З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період територіальними підрозділами рибоохоронного патруля видано відповідні накази. В них зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона. З документами можна ознайомитись за посиланням.

Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судака – 510 грн, сома – 425 грн, форелі – 340 грн, щуки – 340 грн, сазана (коропа) – 306 грн, білого амура – 255 грн, товстолобика – 255 грн, білизни (жереха) – 255 грн, рибця звичайного – 255 грн, ляща – 170 грн, лина – 119 грн, плітки – 85 грн, краснопірки – 68 грн, підуста – 34 грн, плоскирки – 34 грн, карася – 17 грн тощо.

Держрибагентство закликає всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. В разі виявлення порушень, особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з нормами діючого законодавства.

Довідково:

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

02.11.2018 р.

За інформацією Держрибагентства

 

 

Німеччина виступатиме за продовження санкцій проти РФ – зустріч Ангели Меркель та Петра Порошенка

 

Німеччина виступатиме за продовження санкцій проти країни-агресора Російської Федерації до того часу, поки не будуть виконані Мінські домовленості. Про це Канцлер Федеративної Республіки Німеччина Ангела Меркель заявила під час прес-конференції у Києві, яка відбулася після зустрічі з Президентом України Петром Порошенком.

«На жаль, зараз так, що на прес-конференції було також сказано, що Мінські домовленості не дотримуються. Якщо щось і відбувається, то тільки по міліметру вперед, але час від часу є відхід назад. Тобто, Німеччина буде виступати також за продовження цих санкцій», - сказала Канцлер, зауваживши, що пом’якшення санкцій обговорювалося виключно у випадку прогресу у виконанні Мінських угод задля досягнення миру.

Глава Української держави висловив Ангелі Меркель вдячність за те, що в час, коли треба було зупиняти російський наступ, коли треба було підготувати і підписати Мінські домовленості задля зупинки агресора, вона сприяла їх укладенню та потому – підтримала запровадження санкцій щодо агресора за невиконання цих угод.

«Саме Мінські домовленості увійшли до рішень Ради Безпеки ООН, увійшли до позицій, які вимагають їх виконання. І за невиконання Мінських домовленостей Європейський Союз запровадив санкції. І продовжує (їх – ред.), не як інструмент якогось тиску чи притягнення до відповідальності, а як мотивацію сісти за круглий стіл і забезпечити вивід російських військ з української території», - підкреслив Петро Порошенко.

 02.11.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

До 100-річчя Буковинського народного віча

 

Події на Буковині кінця жовтня і початку листопада 1918 року засвідчили завершення процесу українського національного відродження, підтвердили відновлені традиції княжої доби та намагання, спільно з іншими українськими землями, відновити об’єднану українську державу.
3-о листопада українці відзначатимуть 100-річчя Буковинського віча – подію, знаменну для сучасників перш за все тим, що вперше буковинці проголосили ухвалу: "Віче бажає прилучення австрійської часті української землі до України", чим зініціювали створення буковинської влади підтримкою і силою місцевого українського населення і довели велику національну зрілість буковинських українців. Ще 13 жовтня 1918 року в Чернівцях відбулася українська міжпартійна конференція, на якій присутні домагалися поділу Буковини на українську і румунську частини та виступали проти австрійської окупації:

"...Разом з прочими Українцями Австро-Угорщини хочемо самі рішити про свою долю. Ми хочемо в мирі і згоді розійтися з теперішнім і повсякчасним нашим сусідом румунським народом. Від Карпатів по Чорне море межують наші народні границі з собою.  Тому вже самою природою ми примушені мирно і згідливо жити й працювати для спільного спокійного розвою в будуччині. ...Бажаючи скорого і тривкого миру, звертаємося до всіх народів із зазивом пособити всіма силами порозумінню між Поляками і Українцями з одного, а Румунами і Українцями з другого боку, щоби усунути і на сході можливість всяких майбутніх політичних заверух і усобиць. Наприкінці прирікаємо всіма силами з посвятою життя і майна боронитися проти всякого насильства і всякого рішення про нас без нас"(газета "Буковина" від 18.10.1918 р.).

18 жовтня на збори до Львова прибули українські посли з Галичини і Буковини, представники політичних партій та чимало визначних діячів. Ці збори вирішили проголосити в колишній австрійській державі Українську Державу на території східної Галичини, північно-західної Буковини та українського Закарпаття і утворити на цих землях представництво цієї держави – Українську Національну Раду.

25 жовтня 1918 року був створений "Український Крайовий Комітет Буковини" – буковинська секція Української Національної Ради. Його очолив Омелян Попович. Комітет негайно розпочав роботу і створив секції-комісії, які згодом могли б перетворитись на міністерства. Діяли: комісія народної оборони, фінансова комісія, міжнародна та адміністративні комісії. Від початку свого існування Комітет вирішив скликати в Чернівцях 3-о листопада всенародне віче з представників усієї Буковини, яке мало б затвердити рішення Української Національної Ради за 18 жовтня і звернувся до населення краю із закликом:

"До українського народу Буковини! Цісарським маніфестом з 16 жовтня давні порядки державні знесені. Краєві границі упали. Повстали народні держави. Повстала і наша українська держава з усіх українських земель Буковини, Галичини і Мадярщини, проголошена "Національною Радою" 19 жовтня у Львові....Буковинський український народе, вставай і Ти до праці над своєю будуччиною!...Мужчини і жінки, хлопці і дівчата! Інтелігенція, духовенство, шляхта, селянство, робітництво! Уряди громадські із своїми начальниками! Всі ви діти нашої землі, станьте своїми грудьми за собою, кучіться до самооборони! Докажіть свою готовність все служити тепер, собі і зійдіться всі з цілого краю, з каждого села в неділю 3 листопада до Чернівців, щоби там вовселюдно об’явити свою волю цілому світові. Там зійдемося на всенародне віче в "Народний дім" о 10 годині рано"* (газета "Буковина" від 01.11.1918 р.).

У неділю 3 листопада прибули до Чернівців понад 10 тисяч учасників віча з усіх осредків Буковини. Зібрання віча відбулося в трьох залах: у Народному Домі, де промовляли Ілля Семака та Мирон Кордуба, в Робітничому Домі і в Музичному Товаристві, де виступали Омелян Попович та Єротей Пігуляк. Віче ухвалило наступне рішення:

1.  Місто Чернівці, відтак політичні повіти Заставна, Кіцмань, Вашківці та Вижниці цілі, а Чернівецький та Серетський повіти за виїмкою громад, вказаних із двох останніх переписів як переважно ромунські; вкінці ті громади Сторожинецького, Радовецького і Кімполунгського повітів, у котрих обі останні переписи виказують українську більшість – творять окрему від ромунської частини краю українську територіальну область.

2.  Признає найвищу владу на тій українській області поки що Українську національну раду, утворену на з’їзді мужів довір’я у Львові дня 19 жовтня с.р. і взиває її, щоби якнайшвидше перевела національно-політичну організацію сеї області і перебрала цілу управу у свої руки.

3.  Взиває всі національні меншості на тій українській області, причім євреїв признає за окрему національність, щоби негайно вислати своїх представників до Укр. нац. ради відносно їхнього числа населення.

4.  Взиває Укр. нац. раду виготовити конституцію для української області бувшої австрійської держави, а то на основах загального, рівного, тайного і безпосереднього права голосовання всіх дорослих осіб без ріжниці пола, з пропорціональним заступництвом так при законодатних ділах, як і при правительстві для національних меншостей.

Рішуче протестує проти посягання чужих народів на тту суто-українську область, а зокрема проти ухвал ромунського віча з дня 27 жовтня, котре, нехтуючи брутально принцип самоозначення народів, виявило намір загарбати цілу Буковину під панування ромунських боярів і попів – та заявляє, що український нарід чужого не бажає, але своєї рідної землі боронитиме до останнього. За се з покликаннями заступниками ромунського народу і іньших народів все готовий порозумітися для мирної розв’язки всіх справ.

6. Віче взиває буковинську делегацію "Укр. Національної Ради" перебрати негайно правління української часті краю.
Віче бажає прилучення австрійської часті української землі до України" (
газета "Буковина" від 10.11.1918 р.).

Після віча відбулася велика маніфестація учасників головними вулицями Чернівців до збірної точки на площі Елізабетплац (нині –Театральна). Після промови Осипа Безпалка, в якій він висловив волю всіх присутніх про прилучення Буковини до України, співом "Ще не вмерла Україна" і "Не пора" маніфестація мирно завершилася.

Згодом до Чернівців стали надходити звістки про перебрання влади на провінції. Постали українські повітові управи в Заставні, Вашківцях, Вижниці, Кіцмані, де на місце старостів покликано українських комісарів. Так, в документах архівного фонду Секретаріату Міністерства Внутрішніх Справ Буковини віднаходимо повідомлення префектури Кіцманського повіту від 22 листопада 1918 року з описом та оцінкою подій жовтня-листопада цього ж року:

"...В перші дні місяця жовтня (так в документі) 1918 р. створився в Кіцмані місцевий Комітет Української Ради. Повітове управління керувалося безпосередньо цією виконавчою владою, на допомогу повітовій владі була направлена "комісія" у складі трьох осіб. Проте, вона діяла підтримана силою, яку мала у своєму розпорядженні, та не прислухалась до повітового управління і організувала власний апарат управління шляхом проведення призначень від комітету в місцевих територіальних громадах, з тим, щоб їм також підпорядковувались колишні голови громад (старости).
Податкова служба, склад продовольчих товарів та матеріальний склад, призначений для відбудови, знаходився у підпорядкуванні виключно вищевказаного комітету, а повітове управління було повністю позбавлене права розпоряджатися службами..."

На жаль, творення української влади на Буковині не було успішно завершене, у тому числі й через те, що в революційних подіях 1917-1921 років не встояла українська держава, а без Соборної Української Держави не може самостійно існувати Північна Буковина.

02.11.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Розпочато реалізацію соціального проекту «Підготовка молоді до самостійного життя»

 

31 жовтня 2018 року на базі Плужненського професійного аграрного ліцею районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано проведення інформаційно-просвітницького заходу для студентської молоді на тему: "Підготовка молоді до самостійного життя: юридичні, соціальні, психологічні аспекти". У проведенні заходу взяли участь представники Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану, районного центру зайнятості, представники благодійного фонду «Свобода – Хофеш».

У ході заходу було розглянуто три складові програми підготовки до самостійного життя, а  саме: ознайомлення молодих людей з основними положеннями сі­мейного права, формування у молодих людей навичок самостійності у різних сферах життя, збереження власного здоров’я.

У рамках реалізації соціального проекту «Підготовка молоді до самостійного життя» Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді заплановано проведення циклу таких зустрічей із студентською молоддю. Метою даних заходів є надання можливості молодим людям правильно зрозуміти життя, грамотно планувати сімейне життя, професійний шлях, робити правильний та усвідомлений вибір на користь здоровому способу життя.  

ФОТОКОЛАЖ

02.11.2018 р.

 За матеріалами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

 

Історія Батуринської трагедії 1708-го року

 

У 1708 році в Україні сталася Батуринська трагедія. Минуло вже 310 років. Що це? Для чого це треба згадувати?..Для того, щоб пам'ятаючи минуле, ми ніколи не робили помилок, які могли б привести нас до подібних трагедій. Подаємо вашій увазі невеликий історичний нарис минулих, жахливих для нашого народу подій.

На рубежі XVII — XVIII століть між Швецією і Росією спалахнула війна за володіння Балтійським узбережжям, відома як Північна війна. Експедиційний корпус, що вступив на територію Росії, очолив молодий король Карл XII - блискучий стратег і полководець. Іван Мазепа вирішив скористатися слушним моментом і звільнити Україну від московського гноблення.

Наприкінці жовтня 1708 р. гетьман відправив стародубському полковнику Скоропадському грамоту з викладом причин, що спонукали його до переходу на сторону Карла ХІІ: «Московська потенція вже давно має всілякі наміри проти нас, — писав український правитель, — а останнім часом почала відбирати у свою область українські міста, виганяти з них пограбованих і доведених до убогості жителів і заселяти своїми військами. Я мав від приятелів таємне застереження, та й сам ясно бачу, що ворог хоче нас — гетьмана, усю старшину, полковників і усе військове начальство — прибрати до рук у свою тиранську неволю, викорінити ім'я запорізьке і звернути усіх у драгуни і солдати, а весь український народ піддати вічному рабству. Я дізнався про це і зрозумів, що московська потенція вступила до нас не заради того, щоб нас захистити від шведів, а щоб вогнем, пограбуваннями і вбивством винищувати нас. І от, за згодою всієї старшини, ми зважилися віддатися в протекцію шведського короля в надії, що він оборонить нас від московського тиранського ярма і поверне нам права нашої вільності...».

Змінивши маршрут, шведські війська рушили на Стародуб, а потім на Новгород-Сіверський. Здавалося, саме провидіння виступило на стороні українців. Сучасна мобільна шведська армія, яка розгромила поляків і датчан, була найкращим союзником у війні з Москвою. Але низка трагічних помилок і прорахунків не дозволила шведам і козакам здолати Петра I.

30 жовтня 1708 р. московський цар віддав наказ знищити гетьманську столицю — Батурин. Виконувати цю місію відправився фаворит Петра, ясновельможний князь, у нещодавньому минулому — пирожечник, а в майбутньому — генералісимус Олександр Меншиков.

Оборону Батурина очолив сердюцький полковник Дмитро Чечель. На пропозицію росіян скласти зброю козаки відповіли, що скоріше вмруть, ніж віддадуть столицю супостату. Кілька разів Меншиков кидав свої війська на штурм козацької твердині, але влучний гарматно-рушничний вогонь разив ряди атакуючих.

Батурин, добре укріплена фортеця з належним запасом провізії і боєприпасів, міг витримати і багатомісячну облогу. Але в ніч проти 2 листопада один із полкових старшин Прилуцького полку Іван Ніс прийшов до Меншикова і повідав йому про таємний лаз, що вів у фортецю. Московське військо, скориставшись підземним ходом, вступило в місто.

Незважаючи на запеклий опір, стримати натиск росіян козакам не вдалося. Ясновельможний князь наказав: «Батурин іншим на приклад спалити весь». Розпорядження Меншикова виконувалося з ретельністю. Карателі залишили в живих лише воєначальників українського воїнства, щоб потім жорстоко стратити.

Дикі подробиці Батуринської трагедії сколихнули Європу. Пруський посол Кайзерлінг і його англійський колега Витворт повідомили своїм країнам про каральну операцію росіян. А от що доповідав у Париж французький посол: «Україна залита кров'ю, зруйнована грабежами і всюди уявляє собою страшну картину варварства переможців...».

1708 року у Батурині було близько 20 тисяч мешканців. 1726 року, через 18 років після знищення, це місто було безлюдним, а мешканці, що вціліли, жили по околицях (428 дворів).

"Упокой Господи душі спочилих рабів Твоїх, всіх загиблих і невинно вбитих у Батуринській трагедії, прости їм провини їхні вільні і невільні і даруй їм Царство Небесне".

02.11.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Відбулась панельна дискусія серед учнівської молоді, присвячена століттю Національної академії наук України

 

Цьогоріч Національна академія наук України святкує столітній ювілей. Саме 100 років тому, на підставі закону, ухваленого Радою Міністрів Української Держави та затвердженого гетьманом України  П.Скоропадським, було засновано Українську академію наук у м.Києві (УАН). Тоді ж були затверджені статут і штати УАН. Після здобуття Україною Незалежності, розпочався новий етап в історії Академії (з 1994 р. Національної академії наук України), яка, однак, зберігає історичну тяглість і нерозривний зв’язок із заснованою сто років тому найвищою науковою академічною установою України. Створення Української Академії Наук, безумовно, стало винятково важливою події в історії української науки.

Сьогодні, 01 листопада, у рамках відзначення цієї знаменної події в приміщенні Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім.О.П.Онищука, гімназія» було організовано зібрання у форматі панельної дискусії, що забезпечило необхідний фокус обговорення окресленої проблематики.

Такі заходи покликані підкреслити важливість проведення наукової діяльності для держави та суспільства, а також дозволить засвідчить повагу до самовідданої праці багатьох поколінь українських вчених.

Модератором зібрання виступила методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва, координатор проектів діяльності Малої академії наук на Ізяславщині Наталія Ніколайчук.

У ході зібрання учасники події ознайомилися із історією заснування Національної академії наук України, її першим очільником Володимиром Вернадським та теперішнім очільником - відомим науковцем та дослідником Борисом Євгеновичем Патоном, а також із структурою та основними досягненнями Національної академії наук України, визначними постатями української національної революції 1917-1921 років, тощо.  

Крім того учасники заходу ознайомлювалися із досягненнями школярів Ізяславщини у власних наукових дослідженнях та дивувалися не по-дитячому дорослим науковим результатам школярів.

Семеньова Поліна, учениця Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів ім..О.П.Онищука № 5, гімназія», презентувала для загалу свою роботу під назвою «Алгоритм автоматичної генерації ребусів»; Ткачук Дарина, учениця Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 4 ім. В.Кобернюка, виступила із роботою «Ліс – наше багатство»; Анжеліка Дзвінчук, учениця Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, - із роботою «Булінг».

Також для присутніх було зачитано уривок есе Катерини Лисенко, учасниці проекту «Агенти змін» з Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.кушнірука, під назвою «Мій власний Еверест: за що я готова боротися». 

Завершився захід жвавим обговоренням від побаченого та почутого.

ФОТОКОЛАЖ

01.11.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На початку 2019 року МОН планує презентувати онлайн-курс для вчителів з протидії булінгу, – Роман Греба

 

Щоб допомогти вчителям ефективно протидіяти цькуванню у школах, Міністерство освіти і науки спільно з Prometheus планують запустити відповідний онлайн-курс. Його старт планують вже на початок 2019 року. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Роман Греба під час міжнародної конференції «Цькування у шкільних колективах (булінг): політики і практики запобігання та подолання», що пройшла 26 жовтня, в Києві.

«Наразі в Україні є дуже багато напрацьованого матеріалу з антибулінгу – це методичні розробки не тільки МОН, але й педагогів, громадських організацій. Зважаючи на це, ми влітку створили робочу групу при МОН, яка займається об’єднанням усіх матеріалів для онлайн-курсу. Зараз він перебуває на стадії розробки, тож за кілька місяців плануємо його презентувати», – зазначив Роман Греба.

Він також підкреслив, що булінг – це не тільки проблема в освіті, це проблема, що проростає ще у родинах, на вулиці. Тому для її вирішення має бути системна робота між різними сторонами – учителями, батьками, дітьми.

«Зараз ми маємо ту ситуацію, коли діти бояться розказувати про цькування. Наші колеги з ЮНІСЕФ провели дослідження, і виявилося, що понад 60 %  дітей у віці 11-17 років зіштовхувалися з булінгом у школі. 24%  стали жертвами цькувань, а майже 50%   з них взагалі не розповідали про подібні випадки», – наголосив заступник Міністра.

За даними психологічної служби системи освіти, у 2017 році в українських школах було понад 100 тис. звернень до психологів від учнів, вчителів, батьків щодо цькування.

«Ці цифри вражають. Саме тому зараз МОН разом з іншими міністерствами готує план дій з антибулінгу в сфері освіти. І онлайн-курс має стати однією з важливих його складових», – зауважив Роман Греба.

Окрім представників МОН, у заході взяли участь іноземні делегації з Фінляндії, Швеції, працівники Посольства Литовської Республіки в Україні, проекту «Офіс освітніх реформ в Україні», освітяни з усієї України тощо.

Нагадаємо, що нещодавно 400 українських освітян пройшли тренінг ізраїльських фахівців – вони вчилися, що таке ефективна інклюзія та як її впроваджувати.

01.11.2018 р.

  За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Із робочим візитом на Ізяславщині побував голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий

 

01 листопада голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий побував із робочою поїздкою в Ізяславському районі. Вадим Миколайович зустрівся із головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим.

Під час робочої поїздки очільник області відвідав Ізяславську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 1. Тут він ознайомився із ходом робіт щодо ремонту та робіт із термоізоляції будівель закладу освіти, які розпочались в кінці травня на початку червня поточного року. Зокрема В.Лозовий та Б.Яцков оглянули відремонтоване приміщення, де займаються учні початкової ланки за проектом Нова українська школа. Вадим Миколайович та Борис Олександрович зустрілися із директором школи Тетяною Вітрук, поспілкувалися  із вчителем-класоводом та вчителем-асистентом 1 класу, де організовано інклюзивне навчання. Також відбулося спілкування із педагогами, які працюють із учнями групи продовженого дня. Крім того керівники оглянули класні кімнати та новий санвузол корпусу для навчання учнів початкової школи.

Далі Вадим Миколайович та Борис Олександрович проінспектували стан ведення робіт із утеплення приміщення спортивного залу (роботи наближаються до завершення) та роботи із утеплення основного корпусу Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Також В.Лозовий і Б.Яцков оглянули  новий сучасний спортивний майданчик, який було запущено в експлуатацію у вересні поточного року, напередодні  Дня фізичної культури та спорту.

У ході спілкування Вадим Лозовий наголосив, що процес впровадження стандартів Нової української школи є незворотнім. «Процес пішов. В принципі ми сьогодні закладаємо основу нової якості освіти через 12 років, тому що процес навчання має тривати 12 років. Ізяславщина та Хмельниччина, які  вся Україна – готові до реалізації поставлених завдань», - наголосив Вадим Лозовий.

Цього ж дня відбулась зустріч голови обласної державної адміністрації із настоятелем свято-Миколаївського храму Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієреєм о.Володимиром Ковальчуком. Зокрема Вадим Лозовий відвідав  приміщення тимчасового храму та побував на місці будівництва культової споруди.

На завершення робочої поїздки Вадим Лозовий та голова районної державної адміністрації Борис Яцков оглянули стан дороги через село Сахнівці. На даному відрізку дороги влітку проводились ремонтні роботи, але вже сьогодні дорога знаходиться в незадовільному стані, про що свідчать ями та вибоїни, а також руйнування дорожнього полотна.

«Тут не потрібен і експерт, щоб сказати, що ремонтні роботи на даному відрізку дороги були виконанні неякісно. Тому тих, хто допустив таке виконання робіт буде притягнуто до відповідальності згідно норм чинного законодавства», – сказав голова обласної державної адміністрації.

ФОТОКОЛАЖ 

01.11.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Вадим Лозовий вручив в Ізяславі ключі від квартир дітям-сиротам

 

Відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа» днями зазначеній категорії громадян України за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам Ізяславською міською радою та М’якотівською сільською радою було придбано 4 квартири на території міста Ізяслав для двох дітей-сиріт та трьох осіб із числа дітей-сиріт.

01 листопада голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий та голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков  вручили новим власникам ключі від придбаних квартир.

Вітаючи молодих людей, які отримують квартири, голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий сказав: «Коли є складна ситуація, важливо, щоб всі були разом і допомагали один одному. Дякуючи єдності всіх людей доброї волі, ми сьогодні маємо дуже приємну мить – ми можемо вручити ключі від квартир, людям, які  ці квартири вкрай потребують.  Відсьогодні ви будете мати вже свою власну домівку, будете мати можливість планувати свій завтрашній день. Це, звичайно, є невелика лепта, проте вона йде від чистого серця. Тут чітка позиція  керівництва держави, області та району, депутатів місцевих рад різних рівнів: ми у цій справі виступаємо разом одною командою, щоб допомогти вам».

 У свою чергу голова районної державної адміністрації Борис Яцков зауважив, що в районі ведеться злагоджена робота щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. «Це ваше перше соціальне житло, певний старт. А далі живіть, працюйте, творіть для себе, для інших, для України», - наголосив Борис Олександрович.

 Вадим Лозовий та Борис Яцков вручили ключі: Вадиму Смірнову від однокімнатної квартири загальною площею 37,5 м2 придбаною за 236,850 тис.грн.; Олексію та Дмитру Стецюкам від 3-х кімнатної квартири загальною площею 41,5 м2 за 299,700 тис.грн.; Івану Басюку від однокімнатної квартири площею 41,6 м2 за 298,516 тис.грн.; Олені Співак від двохкімнатної квартири  площею 43,4 м за 296,676 тис.грн..

Саме такі заходи - приклад успішної реалізації соціально значущих проектів, мета яких – повернення дітям віри у людей і державу, власні сили. Так, на сьогодні питання із житлом дітям зазначеної категорії не вирішено повністю. Але це кроки, які після об’єднання спільних зусиль дадуть змогу наблизитися до означеної мети.

ФОТОКОЛАЖ

Інформація

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік” Хмельницькій області передбачено субвенцію по постанові Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 р. № 877 “Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа” у сумі 14 млн. 808 тис.100 грн.

На виконання п. 6 вищезазначеної  постанови Кабінету Міністрів України, прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21.06.2018 № 529/2018-р про створення комісії з питань надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа, як консультативно дорадчий  орган, затверджено її склад та положення.

Станом на 01.11.2018 р. комісією з питань надання у 2018 році субвенції затверджено розподіл грошових коштів субвенції у сумі 11  млн. 577,7 тис. грн. для придбання 24 житлових об’єктів для 29 дітей-сиріт, осіб з їх числа та 2 житлових приміщення для дитячих будинків сімейного типу.

Згідно з розподілом субвенції, затвердженого розпорядженнями голови обласної державної адміністрації від 09.08.2018 № 619/2018-р та від 19.09.2018 № 677/2018-р, на Ізяславський район виділено 1 млн.162,8 тис.грн. коштів субвенції для придбання 4 житлових обʼєктів для 5 дітей-сиріт.

На 2019 рік заплановано виділити області 18 млн. грн. на придбання житла для дітей-сиріт. На квартирному обліку в області 157 дітей-сиріт від 18 до 23 років (для такої вікової категорії працює державний проект). 432 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування старші 23 років перебувають на квартирному обліку.

01.11.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської райдержадміністрації

 

Листопадовий чин

 

Листопадовий чин (також Листопадова революція, Листопадовий переворот, Листопадовий зрив, Першолистопадове повстання) — українське повстання, організоване в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців у Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (названої згодом «Західноукраїнська Народна Республіка») на землях, на які вона обґрунтовано претендувала. У результаті утворилася держава площею 70 тис. км², що викликало невдоволення Польщі, яка розв'язала українсько-польську війну 1918-1919 років для захоплення Галичини.

 Польські військові та політичні кола, посилаючись на «державотворчу нездатність» західних українців та необхідність об'єднання Галичини у «стратегічну Польщу, яка охороняла б Європу від більшовиків», заручившись підтримкою США і Антанти, створили у Парижі Польський Національний Комітет. 28 жовтня у Кракові було утворено Польську Ліквідаційну Комісію, ціллю якої було проведення у Львові в ніч з 2 на 3 листопада збройного виступу з встановленням польської влади, про що було попереджено намісника Галичини й австрійський уряд. Приїзд Комісії до Львова був запланований на 1 листопада.

Увечері 31 жовтня в Народному домі члени Національної Ради та Військового Комітету обговорити результати останніх переговорів Костя Левицького з намісником Гуйном про передачу влади українцям. Гуйн відмовився це зробити, посилаючись на відсутність вказівок з центру. Деякі учасники пропонували чекати маніфесту з Відня, проте представник Центрального Військового Комітету Дмитро Вітовський наполягав на збройному захопленні влади: «Якщо цієї ночі ми не візьмемо Львів, то завтра візьмуть його поляки!».

Вітовський переконав членів Національної Ради вдатися до виступу. Начальник штабу Семен Горук  розіслав кур'єрів до комісарів повітів з наказом у ніч на 1 листопада взяти владу на місцях. Командирові полку УСС Осипу Букшованому було наказано виїхати з бойовими частинами до Львова. Комісару Перемишля наказано зайняти місто і знищити міст через Сян, щоб не пропустити через річку «ні одного поляка».

Основну збройну силу українців становили 15-й тернопільський, 19-й львівський, 41-й чернівецький полки, 30-й, 50-й та 90-й курені УСС, загальна чисельність яких 25 жовтня становила 2400 осіб. Однак, більшість частин не були бойовими, не вистачало офіцерів. Натомість, поляки розраховували зайняти Львів 2-3 листопада без зайвих зусиль. На нараді старшин у Народній гостиниці увечері 31 жовтня з'ясувалося, що в розпорядженні штабу повстання всього близько 1400 стрільців і 60 старшин. На засіданні, яке згодом перебралося до кам’яниці «Просвіти» на площі Ринок, а потім у Народний дім, 35 присутніх командирів отримали конкретні бойові завдання для захоплення найважливіших об'єктів Львова та роззброєння неукраїнських підрозділів.

О четвертій годині ранку 1 листопада почалося повстання. Першими почали діяти загони поручика Цьокана. Він також повідомив у штаб, що австрійські, німецькі та угорські підрозділи дотримуються нейтралітету. Загін поручника Мартинця захопив ратушу, 75 стрільців хорунжого Сендецького оволоділи намісництвом та арештували генерала Гуйна. Четар Григорій Трух зайняв комендатуру і арештував генерала Пфеффера, четар Огоновський зайняв і роззброїв міську поліцію, відразу було розташовано першу помічну службу сотника Я.Гинилевича. О 5-й ранку було відключено міський телефон і міжнародну телеграфну лінію, захоплено радіо. До світанку зайнято всі вокзали. Вже на ранок у місті з'явилися українські патрулі з синьо-жовтими стрічками на шапках. На львівській ратуші групою вояків було піднято синьо-жовтий прапор, виготовлений дружиною директора «Народної торгівлі» Марією Лазорко і встановлений безпосередньо 17-річним вістуном Степаном Паньківським. О 7-й ранку Дмитро Вітовський рапортував Костю Левицькому про зайняття Львова без жодних людських втрат. Тоді ж Військовий Комітет було перейменовано на Українську Генеральну Команду.

Підрозділи УСС зайняли також Станіслав, Тернопіль, Золочів, Сокаль, Раву-Руську, Коломию, Снятин, Печеніжин, Бористав та інші.

Вдень намісник Гуйн передав всю владу в Галичині своєму заступнику українцеві Децикевичу, посилаючись на маніфест цісаря від 16 жовтня 1918 року Українській Національній Раді. Надвечір Генерала Гуйна та чиновників австрійської адміністрації було відпроваджено потягом до Відня. Перед від'їздом генерал Гуйн сказав: «Мені старому здається, що справа не піде так легко, як почалася. Ваші противники — це завзяті люди».

 1 листопада у Львові була розповсюджена відозва Української Національної Ради до населення міста Львова: «Волею українського народу утворилася на українських землях Австро-угорської монархії Українська Держава. Найвищою державною владою Української Держави є Українська Національна Рада. З нинішнім днем Українська Національна Рада обняла владу в столичнім місті Львові і на цілій території Української Держави. Дальші зарядження видадуть цивільні і військові органи Української Національної Ради. Взивається населення до супокою і послуху сим зарядженням. Під сею умовою безперечність публічного порядку, життя й маєтку, як також заосмотрення в поживу вповні запоручається».

 Листопадовий чин спричинив утворення Української Держави площею 70 тис. км². 9 листопада було сформовано її уряд —  Державний Секретаріат. 13 листопада Українська Держава отримала нову назву згідно з прийнятим УНРадою Тимчасовим основним законом – західноукраїнська Народна Республіка. Втім, це призвело до опору поляків і розгортання з перших днів існування ЗУНР польсько-української війни. Так, уже 1 листопада у Львові польське населення міста розпочало підготовку до неї. Польський штаб розмістився у Будинку техніків (на сучасній вулиці Горбачевського) та Школі імені Сенкевича (сьогодні — вул. Залізняка, 21). Під вечір 1 листопада наприкінці вулиці Коперніка з'явилися перші збройні вузли польських боївок.

На пам'ять про Листопадовий чин у центрі Львова названо вулицю. Щороку, 1 листопада, у Львові відзначають День Листопадового чину.

31.10.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

5 МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ УКРАЇНЦІ ОТРИМАЮТЬ НА УТЕПЛЕННЯ ЖИТЛА

 

Урядова програма з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити», довела свою ефективність та працюватиме в наступному році.

На безповоротну допомогу населенню для енергомодернізації житла Уряд заклав до Бюджету 2019 року 2 мільярди гривень, з яких 400 мільйонів гривень піде на «теплі кредити».

1,6 млрд.грн. спрямується у Фонд енергоефективності, який має запрацювати у першому кварталі 2019 року. Ще 3 млрд.грн. для співфінансування Фонду, який допомагатиме утеплюватися ОСББ, готові надати наші міжнародні партнери.

У 2018 році безповоротною допомогою від Уряду на енергомодернізацію житла скористалося понад 118 тис. родин. Українці активно замінювали газові котли на більш енергоощадні, встановлювали лічильники, утеплювали свої помешкання. Безповоротно Уряд надавав до 14 тисяч гривень на сім’ю, в залежності від суми, яку родина бере у банку на енергоефективні заходи.

Додатково Уряд у жовтні 2018 року виділив ще 100 мільйонів гривень. Ці кошти надаватимуться ОСББ для комплексної енергомодернізації їх будинків.

Крім того, завдяки тісній співпраці Уряду з органами місцевого самоврядування вже четвертий рік поспіль в Україні діють місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» для ОСББ/ЖБК та індивідуальних домогосподарств. Це дає змогу українцям отримати ще додатково 15-20% грошової компенсації.

На сьогодні діє 107 таких програм, що на 23% більше проти аналогічного періоду 2017 року. На їх реалізацію у 2018 році виділено майже 115 млн.грн. Це майже на 30% більше, ніж у 2017 році.

За 4 роки дії програми її учасниками стали понад 500 тисяч українських родин, які впровадили заходи з енергоефективності вартістю 7 млрд.грн. та економлять енергоресурси в еквіваленті газу близько 230 млн м3 щорічно. Видатки з державного бюджету становили близько 2,3 млрд.грн.

Це у свою чергу дозволило додатково залучити більше 7 мільярдів гривень інвестицій в економіку України. Адже завдяки зацікавленості населення в енергоефективності пожвавився ринок виробництва енергоощадного обладнання і матеріалів, а також ринок послуг з утеплення, встановлення вікон, заміни газових котлів на твердопаливні тощо.

 

МЕНШЕ СПОЖИВАЄШ – МЕНШЕ ПЛАТИШ

Розмір платіжки за опалення визначає не стільки ціна гігакалорії, скільки обсяг споживання.

Якщо в будинку відсутні прилади обліку, то послуги мешканці сплачують за опалення згідно із затвердженими нормами. Розрахунок таких нормативів формується на базі усередненого споживання у місті і не враховує стану будинків та енергоощадної поведінки їх мешканців.

Діряві вікна, незачинені двері чи незасклені вікна під’їздів, надмірні батареї в коридорах значно впливають на споживання. Утеплені і неутеплені будинки будуть забезпечувати той самий комфорт за дуже різного споживання теплової енергії. Тому платіжки за опалення однакових за площею квартир у різних будинках та ще й з лічильником, і без нього, в одному місті можуть відрізнятися в рази.

Якщо є хоча б загальнобудинковий лічильник, то платіжка за тепло формується, виходячи з показників реального споживання тепла пропорційно площі квартири. Відповідно, чим краще утеплений будинок, якщо в ньому працює індивідуальний тепловий пункт, є прилади обліку і регулювання, тим менше він споживає енергії і менші рахунки за опалення отримують мешканці.

Енергомодернізація житла – єдиний правильний шлях менше платити за комунальні послуги. На комунальних платежах можна економити від 40% до 70%. Для цього є щонайменше п’ять способів:

• Утепливши будинок, можна досягти економії у сплаті комуналки до 50%.

• На 15% менше можна платити, якщо замінити старі вікна на енергоефективні.

• Лічильник тепла дає змогу родині заощадити 20% сімейного бюджету. Якщо встановити ще регулятор на радіатор, економія буде відчутнішою.

• Енергозберігаючі лампочки і датчики руху в сукупності дають змогу на 70% менше платити за електроенергію.

• Ощадливе використання води, правильне користування побутовими приладами - ще одна можливість економити домашній бюджет.

01.11.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

 

 

 

                

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації