на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

   

 

 

БЕРЕЗЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

        01

02

03

04

05

06 07 08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

  

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21 березня - міжнародний день лісу

 

Ліс - національне багатство України, він є невід’ємною частиною біогеоценозу, а найголовніше - джерело кисню, завдяки якому існує усе живе на нашій планеті Земля.  Ліси відіграють велику кліматоутворюючу роль, впливаючи на силу вітру, його вологість, приймають участь у великому та малому колі обігу води в природі. Ліс - це не просто сукупність дерев. Ліс - елемент географічного ландшафту, який складається із сукупності землі, дерев, що займають панівне положення, чагарників, надгрунтового покриву, тварин і мікроорганізмів, що у своєму розвитку взаємопов`язані, впливають одне на одного і на довкілля.

У цілому виконують водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні та інші функції.

Та на жаль, внаслідок кліматичних змін, антропогенного впливу та екологічних катастроф із кожним роком кількість зелених насаджень на планеті різко зменшується. Щоб привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх значимість, Генеральною Асамблеєю ООН прийнято резолюцію А/RES/67/200, у відповідності з якою починаючи з 2013 року 21 березня проголошено Міжнародним днем лісів. Основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів до проблеми збереження лісів, інформування про значення екологічних систем, основні заходи щодо їх захисту та відновлення.

День лісу святкується в день весняного рівнодення, що традиційно  вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. Даний період є сприятливим для посадки та росту дерев. Тому саме цього дня стартує щорічна  Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Метою акції є поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення населенню важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення. У рамках акції проводять ряд заходів, покликаних залучити якомога більше молоді та громадян до садіння дерев, аби формувати у свідомості розуміння того, що берегти природу - завдання кожного.

Ліс може вирости і сам, однак тоді він буде малопродуктивним і суттєво менше корисним з точки зору виконання своїх функцій. Тому основне завдання  лісівників - докласти максимум зусиль для створення високопродуктивних насаджень.  Зі встановленням сприятливих погодних умов у найкоротші терміни будуть проведені роботи з лісовідновлення на місцях зрубів попереднього та поточного року. Цього року планується  відновити ліс на площі 120 га, із них 80 га шляхом посадки лісових культур, а 40 га – шляхом посіву насіння основних лісоутворюючих порід. На площі 80 га буде проведено доповнення лісових культур. На площі 15 га проводяться заходи по сприянню природному поновленню. Лісівники планують висадити близько 500 тис. саджанців сосни звичайної, дуба звичайного, модрини європейської.

Схема посадки лісових культур спроектована таким чином, аби виростити високопродуктивне та стійке до шкідників та хвороб насадження, створюючи умови для швидкого зімкнення крон та створення лісового середовища, що у свою чергу покращує умови зростання майбутніх насаджень. Створення лісових культур шляхом посіву наближає лісовідновлення до природних умов, створені таким шляхом насадження є більш стійкими і продуктивними. Причиною цього є розвиток кореневої системи у певних умовах місцезростання і природний відбір, адже життєздатними залишаються сіянці з найбільш розвиненими генетичними ознаками.

Введення до складу лісових культур порід-інтродуцентів, таких як модрина, псевдотсуга, та інших супутніх порід, створює передумови для кращої продуктивності таких насаджень та їх симбіозу у певних лісо-рослинних умовах.

Лісівники докладають максимальних зусиль, аби примножити зелені скарби нашої планети. Поважайте працю лісівників – бережіть природу!

21.03.2019 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

Чергова зустріч до Всесвітнього дня лісів

 

Ліс не тільки дає життя, а й пише його історію. Треба тільки вміти вслухатись у своєрідну симфонію шуму дерев і вона багато про що розповість.

Так, на території НПП «Мале Полісся» продовжуються зустрічі з учнівською молоддю, що проводяться під загальним гаслом «Ліси та освіта» і присвячені Всесвітньому дню лісів – 21 березня.

Працівників Парку зустрічав Ізяславський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5 ім.О.П.Онищука, гімназія".

Метою візиту є поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, ознайомлення та участь шкільної молоді у створенні нових лісів, надання можливості учнівській молоді та представникам громадськості взяти участь у роботах лісовідновлення та лісорозведення, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті та підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

Учні школи з особливою цікавістю поставились до тонкощів життя лісу. Після того як прослухали розповідь «Лісівники – дбайливі господарі у лісі», висловились із доповненнями про те, що не тільки лісівники можуть дбати про ліс – про ліс може дбати кожен із нас. І дійсно, для того щоб дбати про ліс, не обов’язково бути лісівником.

Давайте разом зробимо долю лісу безтурботною, адже його майбутнє дійсно у наших руках!

21.03.2019 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Нові санкції проти Росії набули чинності

 

Набув чинності Указ президента України Петра Порошенка №82/2019 про введення в дію рішення РНБО України від 19 березня 2019 року "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Відповідний текст указу Президента опублікований у газеті "Голос України".

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 19 березня "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Так, з ініціативи Кабінету міністрів України, Служби безпеки України і Національного банку України було запроваджено санкції щодо 294 юридичних та 848 фізичних осіб.

За даними Радбезу, санкційні списки включають фізичних та юридичних осіб, які були залучені до процесу будівництва транспортного переходу через Керченську протоку; причетних до збройного нападу та захоплення українських військових катерів, а також до незаконного утримання українських моряків.

Читайте також: Нові санкції ЄС проти Росії підтримали ще три країни

Крім того, санкції застосовані до осіб, які організовували та сприяли проведенню псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, кримського півострова; демонстративно порушували українське законодавство щодо в'їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію українського Криму; поширюють видавничу продукцію антиукраїнського змісту; незаконно отримали та використовують музейне зібрання, що належить Україні.

Також санкції застосовано до керівників Ради Федерації Федеральних зборів РФ та депутатів Державної Думи РФ.

До того ж РНБО запровадила обмежувальні заходи до окремих фізичних і юридичних осіб, щодо яких застосували санкції ЄС, США та Канада.

Також на підставі пропозицій Національного банку України продовжено санкції до 4 банків з капіталом держави-агресора.

Водночас, у зв'язку з досягненням мети запровадження санкцій, за поданням СБУ скасовані обмежувальні заходи щодо 8 юридичних осіб, більшість з яких припинила господарчу діяльність.

21.03.2019 р.

За матеріалами сайту "УКРІНФОРМ" https://www.ukrinform.ua/

 

На Ізяславщині тривають весняно-польові роботи

 

Для своєчасного виконання комплексу весняно-польових робіт в господарствах району проведено відповідну роботу.

Цьогорічна посівна завдяки сприятливим погодним умовам розпочалася раніше і з кожним днем набирає обертів. Аграрії Ізяславщини мають достатнє ресурсне забезпечення для проведення сівби ярих зернових культур в оптимальні терміни та з дотриманням усіх технологічних вимог.

Згідно з оперативними даними за станом на ранок 21 березня сільськогосподарськими підприємствами району проведено посів ярих зернових культур на площі 5746 га. Із них:

ярої пшениці посіяно на площі 1704 га.

ярого ячменю посіяно на площі 3475 га.

овес посіяно на площі 535 га.

горох посіяно на площі 32 га.

21.03.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

Відповідальне батьківство

 

20 березня завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей райдержадміністрації Вікторією Палигою взято участь у батьківських зборах 7-х класів Ізяславського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5, ім. О.П.Онищука, гімназія» та проведено виступ на тему: «Відповідальне батьківство».

Відповідальне батьківство – покликання кожного подружжя; кожна подружня пара повинна знати і розуміти свої обов'язки щодо відповідального батьківства.

Всі ми звикли розуміти, що такі поняття як батько і матір – це найголовніші люди в нашому житті. Ми знаємо, що для того, щоб бути гарними батьками, треба належним чином виконувати свої батьківські обов’язки, любити і піклуватись про свою дитину. Разом із статусом батьківства настають права, обов’язки та відповідальність за розвиток та виховання дитини.

За невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності (штраф, позбавлення батьківських прав, позбавлення волі). Обов’язки батьків добре висвітлені в статті 150 Сімейного кодексу України, згідно з якою батьки зобов’язані: виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини; піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток; забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя; поважати дитину.

Взаєморозуміння між батьками, підтримка, самореалізація, баланс сімейного та особистого, змістовне дозвілля, спільна участь у вихованні дітей, рівний розподіл домашньої роботи, як компоненти ідеї ґендерної рівності, створюють сімейне середовище, сприятливе для розвитку дитини, дотримання її прав, формування гармонійної особистості. Щаслива сім’я – найкращий життєвий сценарій, приклад для наслідування як дочками, так і синами.

21.03.2019 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Уряд заохочує громади створювати сприятливі умови для розвитку дітей та молоді

 

На засіданні Кабінету Міністрів 20 березня було схвалено проект змін до Законів України, спрямований на впровадження в Україні міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та надання фінансової підтримки таким громадам.

Уряд пропонує стимулюватиме громади, що мають статус «Громада, дружня до дітей та молоді», або є кандидатами на отримання цього статусу, зокрема, збільшити для таких громад частки зарахування ПДФО до бюджетів громад:

– 1% – для громад, визнаних кандидатом на отримання статусу
– 3% – для громад, які отримали статус

Статус «Громада дружня до дітей та молоді» встановлюється після виконання громадою 3-річного плану заходів, спрямованих на забезпечення захисту прав дитини та розвитку відповідних послуг за рахунок власного бюджету.

Додаткові кошти громадам на розвиток дітей та молоді

Згідно з розрахунків, 1% ПДФО складатиме від 150 000 до 700 000 на рік в розрахунку на 10 000 населення. Це кошти, які додатково отримає громада на розвиток дітей та молоді. Наприклад, при статусі кандидата громади потенційно можуть отримати:

місто Маріуполь – 27,1 млн грн при населенні 445 тис. осіб
місто Умань – 2,8 млн грн., населення 85 тис. осіб
ОТГ Баранівка – 400 тис грн., населення 23 тис. осіб

На даний час понад 160 міст та громад в країні висловили бажання приєднатись до ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», 22 громади було обрано як пілотні для реалізації ініціативи, а 15 з них вже стали кандидатами на отримання статусу.

В рамках ініціативи громада залежно від місцевих проблем обирає для себе пріоритетні напрямки діяльності для забезпечення максимальної реалізації прав дітей в громаді. Зокрема, пілотні громади реалізовували наступні заходи:

– відкриття центрів раннього втручання для дітей з інвалідністю
– запуск міської мобільної служби домашніх візитів для сімей, які виховують дітей з групи ризику
– розвиток громадського простору для дітей – парки, гуртки
– фінансують послуги для підтримки родин з дітьми, такі як «няня на годину»

Міжнародна ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» – це глобальний рух, який об’єднує державу, місцеву владу, громадянське суспільство, бізнес для розвитку добробуту дітей та молоді. Україна приєдналась до нього в березні 2018 року.

21.03.2019 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету міністрів України

 

Відбулось засідання Ради регіонального розвитку Хмельниччини

 

20 березня у місті Хмельницький відбулось засідання Ради регіонального розвитку Хмельниччини, що було присвячене розгляду  Перспективного плану розвитку області на 2019-2021 роки. Щоб обговорити перспективи області та остаточно визначитися із пріоритетами подальшого розвитку, у Хмельницькому сьогодні зібралися представники виконавчої влади, місцевого самоврядування та небайдужі громадяни з усіх куточків нашого краю. У роботі Ради регіонального розвитку Хмельниччини взяли участь Президент України Петро Порошенко, Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, народні депутати України від Хмельницької області Андрій Шинькович, Олександр Герега, Сергій Мельник та інші.

Крім того участь у даному зібранні взяла делегація Ізяславщини на чолі з головою райдержадміністрації Борисом Яцковим. 

У своєму виступі на Раді регіонального розвитку Глава держави відзначив успіхи Хмельниччини в реалізації цілої низки реформ, що відбуваються в державі. Зокрема, він зазначив, що Хмельницька область активно залучає інвестиції та створює робочі місця, адже за останні  чотири роки створено майже 40 тисяч робочих місць. В області працює понад 230 підприємств з іноземним капіталом із 35 країн світу.

“Ще один спільний пріоритет держави і громад – енергозбереження і енергонезалежність. На теренах Хмельницької області працює 19 сонячних електростанцій загальною потужністю 55 МВт. У Кам’янці-Подільському за кошти Світового банку відкрито першу в Україні, третю в Європі та п’яту в світі новітню біотеплоелектростанцію потужністю 45 МВт. Впродовж 2019-2020 років на Хмельниччині планується введення в експлуатацію 36 сонячних електростанцій,” – додав Петро Порошенко.

Особливо Президент відзначив вагомий внесок області у реалізації реформи децентралізації, де вона займає лідерські позиції: “Децентралізація є успішною реформою. Про це свідчать і перші результати, і готовність людей працювати заради змін у житті громад. Разом ми зробимо Україну країною без периферії, державою вільних і заможних людей.”

«Ніхто краще за вас не знає, де потрібна школа, де потрібна лікарня, де має бути відремонтовано дитячий садок, де зробити освітлення, де побудувати місцеву дорогу, а де, спільно з коштами Державного фонду регіонального розвитку чи дорожнього фонду побудувати і дорогу обласного чи державного значення», – зауважив Глава держави.

Він додав, що найактивніші громади вже все це роблять, у тому числі і на Хмельниччині.

Також Петро Порошенко подякував хмельничанам за підтримку української армії, яка на його тверде переконання є гарантом суверенітету і незалежності нашої держави.

«Нам не потрібен жоден клаптик чужої землі. Але за свою землю ми будемо битися. Ми вже маємо армію, яка здатна повертати український суверенітет. Як Президент і Верховний Головнокомандувач пишаюся нашою героїчною армією, пишаюся тими її частинами,  що дислоковані на Хмельниччині, – сказав Петро Порошенко.

Він відзначив підрозділи українських військ, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи, зокрема,  8 окремий полк спеціального призначення та 140 окремий центр спеціального призначення Сил спеціальних операцій, 7-му бригаду тактичної авіації, яку неодноразово визнавали кращою авіаційною бригадою Повітряних Сил Збройних Сил України, 19-ту окрему ракетну бригаду та  383-й окремий полк дистанційно керованих літальних апаратів.

“Говорю про це, щоб Хмельниччина і вся Україна знали про героїзм цих частин створеної нами української армії. Дякую області, громадам, дякую усій Хмельниччині за підтримку наших воїнів», – сказав Петро Порошенко.

Також на засіданні Ради регіонального розвитку виступили: Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, голова Красилівської міської об’єднаної територіальної громади Неоніла Андрійчук та інші.

У своєму виступі голова облдержадміністрації Вадим Лозовий запевнив, що Хмельниччина насправді відчула усі позитивні результати реформ, що відбуваються в державі та надалі йтиме обраним курсом.

“Звісно, що пріоритетними галузями розвитку для Хмельниччини залишається медична та освітня галузі, розвиток туризму та інфраструктури. Пане Президенте, тут у Вас  працює потужна команда однодумців, яка завжди буде підтримувати ваші реформи, рухатися вперед, розвивати Хмельниччину”, – наголосив очільник області.

У приміщенні, де проходило засідання Ради регіонального розвитку,  було розгорнуто інформаційні куточки об’єднаних територіальних громад Хмельницької області. У них було представлено матеріали про життя та розвиток ОТГ.

ФОТОЗВІТ

20.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На Ізяславщині тривають весняно-польові роботи

 

Для своєчасного виконання комплексу весняно-польових робіт в господарствах району проведено відповідну роботу.

Цьогорічна посівна завдяки сприятливим погодним умовам розпочалася раніше і з кожним днем набирає обертів. Аграрії Ізяславщини мають достатнє ресурсне забезпечення для проведення сівби ярих зернових культур в оптимальні терміни та з дотриманням усіх технологічних вимог.

Згідно з оперативними даними за станом на ранок 20 березня сільськогосподарськими підприємствами району проведено посів ярих зернових культур на площі 5314 га. Із них:

ярої пшениці посіяно на площі 1704 га.

ярого ячменю посіяно на площі 3053 га.

овес посіяно на площі 525 га.

горох посіяно на площі 32 га.

20.03.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

Голова районної державної адміністрації із робочою поїздкою відвідав Мислятинську, Клубівську, Щуровецьку сільські ради

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков 19 березня із робочою поїздкою відвідав Мислятинську, Клубівську, Щуровецьку сільські ради, де взяв участь у сходах громад сіл Мислятин, Клубівка, Щурівці.

Мета поїздки – у живому спілкуванні з людьми з’ясувати нагальні проблеми громади, дати роз’яснення новацій в законодавчій базі, відповісти на питання різного характеру, а також ознайомити жителів села зі здобутками району останніх років.

У ході спілкування з місцевими мешканцями Борис Олександрович довів до відома їх учасників детальну інформацію про ключові здобутки району та країни за останні роки і плани розвитку на 2019-2021 роки. Пріоритетними напрямками розвитку району залишаються: освіта, охорона здоров’я, культура, спорт, дорожнє господарство, освітлення населених пунктів, ремонт доріг, економіка та інше. Також було обговорено й основні секторальні реформи, що реалізуються в районі – освітню та медичну. Крім того очільник району поінформував про інвестиційні проекти, які сприятимуть розвитку району.

Борис Яцков значну увагу приділив питанню децентралізації: про переваги залучення інвестицій та грантів, які мають утворені об’єднані територіальні громади, та наголосив про фінансові втрати через відсутність ОТГ в Ізяславському районі.

Свої зауваження до роботи органів влади, пропозиції, думки щодо соціально-економічного розвитку населених пунктів, покращення якості життя людей місцеві жителі Мислятинської, Клубівської та Щуровецької сільської ради висловлювали перед головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим. Оперативного вирішення, на думку сільчан, потребують питання розвитку економічного потенціалу району, вивезення сміття, будівництво ФАПу, відкриття клубного закладу в с.Мислятин, оформлення громадського пасовища в с.Щурівці, тощо. Тож у конструктивному діалозі влади і громади намагалися знайти шляхи їх вирішення.

Завершуючи зустрічі, Борис Яцков закликав присутніх займати активну громадянську позицію, долучатися до вирішення проблем власних населених пунктів  та максимально реалізовувати потенціал кожної громади.

20.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Зариблення річки Горинь 2019

 

15 березня 2019 року відбулось весняне зариблення річки Горинь в межах м.Ізяслава, а саме, було випущено 180 кг однорічки коропа на загальну суму біля 9000,0 грн.

Збір коштів організовано на громадських засадах рибалками мікрорайону «Харчомаш» за участі власників магазину «Поплавок». До збору коштів долучились всі небайдужі рибалки як м.Ізяслав, так і району.

Оперативна та якісна доставка зарибка із Ланівецького району Тернопільської області дозволила малькам швидше адаптуватися до нової водойми.

Основне завдання тепер – захистити вселену у водойму рибу від браконьєрів, адже в останні роки різко зросла не тільки масовість браконьєрів, але й їхня технічна озброєність: ехолоти, сучасні водні та наземні транспортні засоби, лазерні далекоміри, GPS – навігатори, доступність знарядь вилову риби (сіті, водолазні костюми, підводні ліхтарі). Різноманіття таких засобів разом із суспільною байдужістю та млявістю правоохоронної системи призводить до критичного зменшення кількості риби та порушення природного балансу різних видів риб у водоймі.

Разом із значною кількістю безсоромних місцевих браконьєрів, нашу річку Горинь добивають гастролюючі браконьєри-дайвери із м.Хмельницький, м.Рівне, м.Шепетівка, м.Славута та м.Нетішин.

У зв'язку із тим, що в Ізяславському районі відсутнє постійне представництво Хмельницького рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області, адекватна реакція громадськості на браконьєрство, а саме рішуча нетерпимість до цього явища, є ключовою запорукою успіху у боротьбі з ним, зниження його рівня та викорінення взагалі.

Акваторія річки Горинь в межах нашого району має стати зоною дозвілля для жителів району та туристичним об'єктом для всіх цінителів активного відпочинку та законної риболовлі. І лише «тяжкий голод» може стати причиною прояву ознак соціального дна людини у вигляді такого ганебного явища як браконьєрство.

Норми лову, заборонені місця, терміни заборони лову водних живих ресурсів, мінімальний розмір риб та інших водних живих ресурсів, умови проведення спортивних змагань з рибальства і підводного полювання, район дії, дозволені та заборонені знаряддя і способи лову риби регламентуються «Правилами любительського і спортивного рибальства», затвердженими наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 року № 19.

Так, любительське і спортивне рибальство – це вилов риби, добування водних безхребетних у спеціально визначених для цього водоймах (їх ділянках) з метою особистого споживання (за умови дотримання встановлених правил рибальства та водокористування). На водоймах, визначених для любительського рибальства, забороняється промислове рибальство.

Правилами забороняється, зокрема:

— перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них;

— продаж фізичними та юридичними особами, які не мають на це дозволу, сіткових матеріалів, знарядь лову і пристосувань до них, застосування яких заборонено правилами рибальства;

— продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості;

— пересування плавзасобів у заборонених для рибальства зонах, а на ділянках, оголошених органами рибоохорони нерестовищами в період нересту — всіх плавучих засобів;

— вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову, або заборонених до лову правилами рибальства;

— вилучення із води знарядь лову, які належать іншим особам, та об'єктів лову, які є в цих знаряддях тощо;

Також забороняється лов водних живих ресурсів:

— із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм;

— з незареєстрованих плавзасобів або таких, що не мають на корпусі чіткого реєстраційного номера (за винятком веслових човнів);

— на зимувальних ямах;

Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів в літній період, у строки від скресання криги і до льодоставу (за винятком забороненого нерестового періоду), дозволяється на водоймах загального користування – з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом.

Любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше N 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями — не більше п'яти на рибалку.

Підводне полювання на риб дозволяється гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів:

— на ділянках водойм, визначених органами рибоохорони для проведення любительського рибальства;

— при наявності посвідчення підводного мисливця.

Підводне полювання здійснюється з обов'язковим дотриманням вимог Правил рибальства щодо строків, місць лову, норми вилову, наявності документів на право лову, сплати за дозволи та водні живі ресурси.

В нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

Забороняється лов раків у нерестовий період, під час линьки і виношування ікри, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі таких видів у таких кількостях:

риба (кг) - 3

раки (шт.) - 30

Вивезення з водойми риби та безхребетних — як у свіжому, так в обробленому вигляді, — незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Забороняється лов риби і водних безхребетних, менших за розміри, вказані в таблиці у внутрішніх водоймах.

Види риб і водних безхребетних

Розмір, см.

Головень

24

Карась

-

Карась сріблястий

-

Короп

25

Лин

20

Лящ

32

Плітка

18

Сазан

35

Сом

70

Судак

42

Товстолоб

40

Щука

35

Рак

10

У разі якщо Ви виявили порушення Правил рибальства на водоймі прохання, терміново телефонувати на «Гарячу лінію» Хмельницького рибоохоронного патруля: (068) 384-98-10, (0382) 79-20-88 та до Національної поліції – 102.

Висловлюється подяка усім учасникам зариблення р.Горинь та людям, які намагаються зберегти її для нащадків у тому вигляді, у якому зберегли її для нас наші попередники.

20.03.2019 р.

За матеріалами обласного інформаційно-

аналітичного тижневика «Партнер»

 

 

Атестат змінили на свідоцтво – документ про отримання повної загальної середньої освіти матиме іншу назву, а також стане доступнішим для осіб з порушенням зору

 

Українські школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про здобуття початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-му (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідну постанову було прийнято під час засідання Уряду сьогодні, 6 березня 2019 року.

Щоб усі ці документи були доступні й для осіб з порушеннями зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

«Ми розпочали реформу Нова українська школа, у вересні 2019 року вже два класи – перший і другий – вчитимуться за новим стандартом, з підготовленими вчителями та у новому освітньому просторі. Ми інвестуємо в обладнання природничо-математичних кабінетів та формуємо мережу опорних шкіл для підготовки до реформи на наступних рівнях освіти. Однак є ціннісні речі, які також потрібно враховувати. Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи мають бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Важливо, що постановою вперше передбачено документ єдиного зразка після завершення початкової школи. Поки його не видаватимуть безпосередньо школярам, однак планується, що всі свідоцтва, зокрема про отримання початкової освіти, будуть занесені в єдину державну базу (ЄДЕБО). Це полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад.

20.03.2019 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

 

«Давайте СПРОБУЙТЕ! Покажіть, що відпочинок може бути ЧИСТИМ! І БУДЕ ВАМ ЩАСТЯ!», - Надія Драганчук

 

Вчора (18 березня) уродженка міста Ізяслав Надія Драганчук розмістила ось такий матеріал на своїй сторінці у мережі Фейсбук:

"Ти що дурна?", "Вам немає чого робити?", "Та через тиждень буде те саме!", "Ха-ха-ха-ха". Це все ми чули, коли говорили, що йдемо прибирати сміття в нашому ізяславському лісі. Ми хотіли зібрати нормальну команду, аби почистити більше ділянок і швидко. Бо на Бабиній горі та вздовж лісу непотребу дууууже багато. На це мене надихнув пост @Денис Постунов, де він із сином приєдналися до міжнародного челенджу #trashtag і прибрали добрячу територію біля станції Тарасівка. Подумала:"Час і нам попрацювати. Бо вже зовсім скоро люди прийдуть у ліс відпочивати (в тому числі і ми), а там повний треш". Зібралося нас троє: я (Надія Драганчук)Andriy Draganchuk та Мирослав Миколаєнко. Оті всі понад 30 мішків сміття ми зібрали за кілька годин. Там є все: пластикові та скляні пляшки, банки, стаканчики, мооооооооре пакетів і різної клейонки, фантики, памперси та прокладки, труси, шкарпетки, ще якесь шмаття. Масштаби вражаючі. Але ми це зробили. Не заради лайків, похвали чи ще чогось. А просто. І Вам раджу. ХОЧ СПРОБУЙТЕ! Наступного разу як прийдете у ліс на відпочинок, усією своєю крутою компанією позбирайте сміття навколо. Виділіть на це 30 хвилин. Покажіть іншим, що відпочинок може бути іншим. ЧИСТИМ! І БУДЕ ВАМ ЩАСТЯ. Особисто я сьогодні отримала багато позитиву і натхнення, хоч і копирсалася у смітті. І на наступні вихідні це повторю. З уже більшою компанією. Мої дівчата Таня ЯрохінаЮлія Ящук, Шурутина приїдуть з Києва до батьків, і знайдуть час для нашого лісу. За що їм скажу "спасибі", коли діло зробимо. А сьогодні дякую нашому Миколі Маркову, що не залишив нас з усім тим сміттям на узбіччі і допоміг вивезти його на смітник. Я щаслива, що маю таких друзів. 
#trashtag #чистийліс #приберисміття #несміти #чистемісто
#чистийІзяслав.

Після того, як було прочитано даний матеріал, ми зв’язалися із пані Надією із проханням надати дозвіл на публікацію. Вона погодилась з умовою « не ‘вішати медалі’ на тих, хто до цього не має ніякого відношення. Ну і на нас теж».  

Ось, на наш погляд, приклад реальної справи для громади. Коли люди не шукають на кого покласти завдання, а обирають ціль та самостійно її досягають.

Дякуємо вам за гарний приклад для нас усіх.

Отож давайте - СПРОБУЄМО!

ФОТОЗВІТ

19.03.2019 р.

За матеріалом із сторінки Надії Драганчук у мережі Фейсбук

https://www.facebook.com/profile.php?id=100017315583698

Відбулось засідання спільної медичної ради Ізяславської центральної районної лікарні та Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги

 

19 березня відбулось засідання спільної медичної ради Ізяславської центральної районної лікарні та Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

У засіданні взяли участь: голова районної державної адміністрації Борис Яцков, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з питань надання первинної медичної допомоги Ольга Ткач, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель, медичні працівники району.

На медичній раді було розглянуто підсумки роботи медичних закладів району у 2018 році та окреслені завдання на 2019 рік.

З інформацією про діяльність первинної ланки надання медичних послуг жителям району на медичній раді виступили головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук та головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з питань надання первинної медичної допомоги Ольга Ткач. Вони детально проаналізували діяльність закладів первинної ланки за минулий рік.

Також на засіданні виступили голова районної державної адміністрації Борис Яцков та заступник голови районної ради Михайло Борисюк. Ними було наголошено, що відповідно до перспективного Плану розвитку Ізяславщини на 2019-2021 роки, який було розглянуто на засіданні Ради регіонального розвитку Ізяславського району 12 березня поточного року, медична галузь і надалі залишатиметься одним із пріоритетних напрямків.

У ході зібрання для потреб медичних установ району було вручено медичне обладнання. Зокрема для поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні було  передано відеоколоноскоп УС-330Т, а для Ізяславської амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2 було передано електрокардіограф.

ФОТОЗВІТ

19.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Голова районної державної адміністрації взяв участь у робочій нараді в Ізяславському відділенні Плужненського професійного агарного ліцею

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков 19 березня взяв участь у робочій нараді в Ізяславському відділенні Плужненського професійного агарного ліцею, яке провів заступник директора закладу Віктор Кушнір.

У ході наради було розглянуто питання: забезпечення організованого порядку завершення 2018/2019 начального року, організаційні питання із забезпечення набору учнів на 2019/2020 навчальний рік, створення умов для забезпечення учням закладу інклюзивних умов навчання.

Віктор Кушнір звернув увагу колективу на необхідність забезпечення достатнього комплектування навчальних груп, що дасть у повному обсязі зберегти наявну кількість працівників закладу забезпечити раціональне використання бюджетних коштів на утримання закладу. Зокрема було звернуто увагу на виконання завдань освітньої реформи у питанні забезпечення інклюзивного навчання, що дасть змогу дітям у майбутньому зайняти гідне місце як на ринку праці, так і в суспільстві.

Окремо було наголошено на необхідності проведення належної роботи із наведення порядку як на власній території закладу освіти, так і на закріпленій.

Борис Олександрович у ході наради вислови своє бачення напрямків розвитку професійної освіти на теренах Ізяславщини. Зокрема він зазначив, що як депутат обласної ради, яка забезпечує фінансування профтехосвіти,  хотів би бачити більш широку інформаційну роботу колективу як серед учнів та їх батьків, так і серед роботодавців. Голова адміністрації висловив також свою підтримку колективу у напрямку розвитку інклюзивного навчання. Також він ознайомив  присутніх із перспективним Планом розвитку Ізяславського району на 2019-2021 роки, яка була розглянута на засіданні Ради регіонального розвитку Ізяславського району 12 березня поточного року.

19.03.2019 р.

За матеріалами Плужненського професійного аграрного ліцею

 

Проведено функціональне навчання у сфері цивільного захисту

 

Відповідно до Плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на 2019 рік, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19.11.2018 № 804/2018-р, сьогодні, 19 березня  2019 року, у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом керівника апарату Ізяславської райдержадміністрації Манзюк Ольги Петрівни, майстром виробничого навчання Нетішинських курсів ІІІ категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Олександром Сотником було проведено функціональне навчання у сфері цивільного захисту з особами, які очолюють об’єктові формування цивільного захисту видачі засобів індивідуального захисту.

Під час навчань присутні ознайомилися із чинним законодавством, що діє у сфері цивільного захисту, порядку дій у надзвичайних ситуаціях характерних для Ізяславського району, а також з характеристикою, видами та порядком застосування засобів індивідуального захисту органів дихання. Велика увага приділялась практичним ознайомленням із засобами індивідуального захисту, а також схемам розташування пунктів видачі, відносно схем розташування та забезпечення персоналом, щоб якомога швидше виконати поставлені завдання.

19.03.2019 р.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій та

цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

На Ізяславщині тривають весняно-польові роботи

 

Для своєчасного виконання комплексу весняно-польових робіт в господарствах району проведено відповідну роботу.

Цьогорічна посівна завдяки сприятливим погодним умовам розпочалася раніше і з кожним днем набирає обертів. Аграрії Ізяславщини мають достатнє ресурсне забезпечення для проведення сівби ярих зернових культур в оптимальні терміни та з дотриманням усіх технологічних вимог.

Згідно з оперативними даними за станом на ранок 19 березня сільськогосподарськими підприємствами району проведено посів ярих зернових культур на площі 5044 га. Із них:

ярої пшениці посіяно на площі 1704 га.

ярого ячменю посіяно на площі 2813 га.

овес посіяно на площі 22 га.

19.03.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

 

Людина живе, поки її пам’ятають

 

У Плужнянській санаторній школі Хмельницької обласної ради існує хороша традиція – проводити турніри з волейболу, футболу, шахів та інших видів спорту, присвячені світлій пам’яті людей, чиє життя було пов’язане зі спортом, селом.

Ось і 17 березня цього року у спортивній залі санаторної школи за ініціативи дирекції школи та педагогічного колективу, пройшов турнір з міні-футболу, присвячений світлій пам’яті вчителя, магістра державної служби Клімчука Олександра Валентиновича.

Життя людини – це довгий шлях, сповнений радощів і смутку, труднощів та випробувань, поразок та перемог, розчарувань та успіхів. Такий шлях за короткий час судилося пройти  Олександру Валентиновичу. Неперевершений педагог, надзвичайно талановитий організатор та активіст, вчитель історії, крім того високоінтелектуальна, розумна та інтелігентна людина, чудовий друг. Добре знаючи свою справу педагога, про нього можна сказати словами польського педагога Януша Корчака: «Вчитель, який не затискує, а визволяє, не пригнічує, а підносить, не благає, а вчить, не вимагає, а запитує, переживає разом з дитиною багато натхненних хвилин». Саме таким він себе зарекомендував серед колег школи, друзів, односельчан.

У змаганнях з міні-футболу взяли участь 4 команди: «Досвід» - команда друзів, «Надія» - збірна команда Плужнянської санаторної школи, «Дизель» - команда Плужненського аграрного ліцею та збірна команда Плужненського НВК. Турнір відкрив директор Плужнянської санаторної школи, заслужений працівник освіти України Климчук В.І. Команди, присутні гості виконали гімн та підняли прапор України. У вітальному слові Валентин Іванович розповів про найкращі якості сина, про властиву рису вміти спілкуватися, що сприяло створенню великого кола друзів, які про нього завжди пам’ятають, і побажав учасникам перемоги. Від друзів, однодумців виступив колега і вірний друг Блащук О.М., який сказав, що боляче переживати втрату людини, яка здатна зрозуміти, підтримати, порадити, яка могла багато зробити для краю, України. Також поділилися спогадами у своїх виступах бібліотекар Пономаренко Н.І. та заступник з виховної роботи Захарчук В.В., який організовував і вів сам турнір. Після урочистої частини друзі поклали квіти на могилі Климчука О.В.

Турнір розпочався з ознайомлення із системою гри, про яку розказав ветеран педагогічної праці, близький друг Ніцак В.Я., який очолював суддійство. Призом турніру був кубок та грошовий сертифікат, за який запекло змагалися всі команди. Але, як завжди, отримує перемогу найсильніший. Переможцями турніру стала збірна команда Плужнянської санаторної школи «Надія». Крім командних нагород були й індивідуальні у номінаціях: «Кращий воротар», «Кращий нападаючий», «Кращий уболівальник».

Турнір пройшов у доброзичливій атмосфері. Настрій підтримки уболівальників передавався учасникам, які намагалися гідно іти до перемоги. Здавалося, що сам Олександр Валентинович був присутній і своєю врівноваженістю, толерантністю підтримував всіх гравців та присутніх. Недарма ж кажуть: «Людина живе, поки її пам’ятають».

19.03.2019 р.

За матеріалами Плужнянської санаторної

школи Хмельницької обласної ради

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков  із робочою поїздкою відвідав Михнівську, Завадинецьку та Поліську сільські ради

 

Голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради  Борис Яцков 18 березня із робочою поїздкою відвідав Михнівську, Завадинецьку та Поліську сільські ради, де взяв участь у сходах жителів громад.

Під час спілкування з місцевими мешканцями було обговорено ряд актуальних для громади питань, серед яких звіт сільського голови, санітарний стан на території населених пунктів, перспективи співпраці із орендарями земельних паїв, стан медичного обслуговування сільської громади, освітні питання та інші.

Під час своїх виступів сільські голови  прозвітували про роботу сільських рад, виконавчих комітетів, депутатського корпусу, використання бюджетних коштів, наповнення місцевого бюджету, а також про виконання сільських програм  соціально-економічного розвитку населених пунктів. Також сільські голови охарактеризували роботу соціальної сфери сіл та поділилися планами, що будуть реалізовуватись у поточному році й у перспективі.

 Під час зборів жителями територіальної громади порушувались питання про виконання соціально-партнерських угод, діяльності закладів освіти, ремонт доріг, якісне водозабезпечення тощо.

Присутній на сходах громадян голова районної державної адміністрації ознайомив  із здобутками району за останні роки  та представив перспективну Програму соціального та економічного розвитку Ізяславського району на 2019-2021 роки, яка була розглянута та засіданні Ради регіонального розвитку  Ізяславщини 12 березня поточного року.

Борис Яцков відповів на ряд запитань, що порушували жителі сіл, та подякував громадам за активність і бажання змінити життя села на краще, а депутатському корпусу сільських рад побажав активніше брати участь в житті села.

19.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Проведення інформаційно-просвітницької роботи Ізяславським РЦСССДМ

 

15 березня фахівцем із соціальної роботи І категорії Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ткачук Євгенією Василівною було проведено психологічний тренінг «Розкрита  долоня» на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Білево Ізяславського району.

 Даний виховний захід був спрямований на згуртування учнівського колективу 7-8 класів Білівської школи. У ході тренінгу учням були запропоновані вправи: «Ім’я та позитивна якість», «Розмовляючі руки», «Побудова кола», «Будинок» та інші. Дані вправи були спрямовані на формування сприятливого психологічного клімату в класі, покращення взаємодії між учнями, розвиток уміння працювати в команді. Усі учасники тренінгу проявили високу активність та зацікавленість, що сприяло досягненню позитивних результатів заходу.

18.03.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Президент України Петро Порошенко з робочим візитом прибув на Хмельницьку АЕС

 

В ході робочої поїздки на Хмельниччину, під час наради з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС, Президент України акцентував на важливості реалізації проектів Енергетичного мосту «Україна – ЄС» та добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

«Вибір місця нашої зустрічі саме на Хмельницькій АЕС є невипадковим. Адже тут знаходяться на старті ще два надважливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку нашої держави. Перший – Енергетичний міст «Україна – ЄС» та другий проект – добудова 3 та  4 енергоблоків Хмельницької АЕС», – зауважив Петро Порошенко.

За його словами, проект Енергетичного мосту є в першу чергу євроінтеграційним проектом. «Не говорити, не на шоу балакати, а здійснювати конкретні кроки для того, щоб  в секторах економіки себе прив’язувати до співпраці з найпотужнішим в світі ринком, в тому числі енергетичним. Бо цей проект дозволить в перспективі здійснити інтеграцію Об’єднаної енергетичної системи України до європейської мережі ENTSO-E», – підкреслив Президент.

«Хмельницька АЕС стане пілотною в такій інтеграції, а отриманий внаслідок реалізації проекту унікальний досвід дозволить якнайшвидше об’єднати українську та європейську енергосистеми», – додав він.

Глава держави підкреслив, що ми вже знаємо як, коли і що потрібно робити, але раніше не було політичної волі з української сторони і Європа закривала свої двері. «А сьогодні після Угоди про асоціацію, безвізу – двері відкриті. І післязавтра в Брюсселі я буду саме про це говорити з керівництвом Єврокомісії, з Президентом Європейської Ради, єврокомісарами», – зауважив він.

Глава держави підкреслив, що для українців питання безпеки в атомній енергетиці має велике значення: «Дуже важливим в умовах військових дій на сході країни є реалізація заходів із унеможливлення терористичних загроз і посилення фізичного захисту атомних електростанцій. Це тема для фахівців, але відзначу, що «Енергоатом» знаходить можливості для відпрацьовування заходів з протидії потенціальній загрозі разом з СБУ та Нацгвардією. Можу наголосити, що заходи безпеки збільшені в десять разів».

Президент також зазначив, що перспектива нашої енергонезалежності нероздільно пов’язана з видобутком урану. «Україна – одна з небагатьох країн світу, яка має власну урановидобувну галузь. Наше стратегічне завдання її зберегти та створити необхідні умови для її розвитку. Східний гірничо-збагачувальний комбінат забезпечує до 40% потреб в урані українських атомних станцій, але стратегічною метою є 100% забезпечення потреб в урановій сировині. Готовий підтримати необхідні для цього пропозиції і ми чекаємо цих пропозицій і від «Енергоатому», і від українського Уряду», – сказав Петро Порошенко.

Він зауважив, що в Україні стартувала реформа енергетичного ринку, яка має на меті  формування цін на електроенергію як для виробників, так і споживачів шляхом створення конкурентного відкритого ринку. «В цій ситуації атомна енергетика набуває особливо важливого значення. Атомна енергетика має отримати фінансову можливість для розвитку, для створення нових заміщуючих потужностей, для використання свого експортного потенціалу», – сказав Президент.

Глава держави зазначив, що українська влада має чіткі перспективи на найближчі два-три роки для українських атомщиків. «Ми доб’ємося енергетичної незалежності держави у газовій сфері,  в сфері ядерної енергетики. Ми вже в цьому напрямку зробили великі кроки. Наша потужна і безпечна атомна енергетика вийде на нові технологічні і економічні рубежі», – підсумував він.

18.03.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

СПОРТИВНИЙ КАЛЕЙДОСКОП

 

Обласний турнір з волейболу

 

16 березня 2019 року в м.Ізяслав відбувся традиційний обласний турнір з волейболу серед чоловіків, присвячений пам’яті тренера-викладача Ізяславської ДЮСШ Кожевнікова Олександра Миколайовича.  Олександр Миколайович був справжнім  професіоналом своєї справи, все життя присвятив фізичній культурі та спорту. Вихованці  завжди згадують свого вчителя добрими словами та пам’ятають поради і рекомендації наставника. У турнірі взяли участь 6 команд. Ізяславський район представляла  команда – «Сангушко». Гостями змагань стали команди з Шепетівки, Нетішина, Полонного, Рівного та Рівненської області.

Відкриття вже традиційного турніру розпочалося з шикування команд під звуки спортивного маршу. Капітани команд підняли державний прапор України. З привітальним словом та побажаннями гарної гри перед початком змагань виступив Віктор Дишкант – учень Олександра Миколайовича, любитель спорту  та постійний  співорганізаторських змагань. У напруженій боротьбі вміння блискуче володіти м’ячем продемонстрували волейболісти з команди Нетішина, які вибороли І почесне місце, ІІ місце посіла команда «Сангушко»,  ІІІ місце – команда  Рівного. 

По завершенню змагань переможці та призери були нагороджені грамотами, медалями та кубками відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

 

ЗНОВУ ПЕРЕМОЖЦІ!

 

16 - 17 березня 2019 року в м.Нетішин проходив Міжобласний турнір з футзалу серед юнаків 2008 року народження і молодші.

У змаганнях взяли участь 10 команд: Поділля 1, Поділля 2, ФК «Полісся» (Житомирська обл.) 1, ФК «Полісся» (Житомирська обл.) 2, м.Старокостянтинів, м.Нетішин 1, м.Нетішин 2, м.Полонне, смт.Оженіно (Рівненська обл..), м.Здолбунів (Рівненська обл..), м.Ізяслав.

Всі команди – учасники показали високий рівень технічної та тактичної підготовки. Але найкращий рівень спортивної майстерності виявили вихованці Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи тренера – викладача Сергія Цимбалюка, які і стали переможцями цих змагань. Друге місце посіла команда з Нетішина, третю сходинку зайняли спортсмени з  Острога.

По завершенню змагань команди – переможці були нагороджені грамотами, медалями та кубками відповідного ступеня.

Вітаємо тренера-викладача та вихованців Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи з перемогою та бажаємо підкоряти нові вершини спортивних досягнень.

 

Першість Шепетівської ДЮСШ з міні-футболу

 

З метою популяризації футболу, як виду спорту серед молоді, залучення молоді до здорового способу життя та занять фізичною культурою і спортом, підвищення якості роботи спортивної школи по підготовці спортивних резервів та для виявлення кращих спортсменів для участі у змаганнях обласного рівня, 16 березня 2019 року Шепетівська дитячо-юнацька спортивна школа проводила Відкриту Першість з міні-футболу серед юнаків 2007-2008 р. н.

Змагання проходили в цікавій та безкомпромісній боротьбі. У змаганні взяли участь 4 команди: м.Славута, смт.Оженіно, м.Шепетівка, м.Ізяслав. Від Ізяславської ДЮСШ грали спортсмени під керівництвом тренера – викладача Рибачка Віктора Михайловича.

Продемонструвавши свою спритність, витримку і жагу до перемоги, наші вихованці зайняли ІІ командне місце.

Вітаємо наших юних футболістів!

Бажаємо вихованцям та тренерам Ізяславської ДЮСШ нових перемог.

18.03.2019 р.

Сектор молоді та спорту відділу  освіти,

молоді та спорту райдержадміністрації

 

16 березня відбулося пробне ЗНО з української мови

 

У суботу, 16 березня, в усіх регіонах України відбулося проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.  В Ізяславському районі пробне тестування проходило в пункті пробного тестування № 95, що діяв на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

Участь у тестуванні допомогла його учасникам ознайомитись із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування, робочого місця, іншими особливостями тестування.

Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО були створені інформаційні сторінки на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, де було розміщено інформацію про час і місце проходження тестування. Після тестування на цих сторінках також будуть опубліковані результати учасника.

Для отримання результатів пробного ЗНО з української мови і літератури кожному учаснику буде необхідно внести свої відповіді на спеціальний сервіс.

Результати тестування з української мови і літератури буде оприлюднено на інформаційних сторінках учасників 22 березня.

Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використовуватись для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

ФОТОЗВІТ

18.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На Ізяславщині розпочато комплекс весняно-польових робіт

 

 Згідно прогнозованої структури у 2019 році по всіх категоріях господарств планується зайняти посівами сільськогосподарських культур 60,1 тис. га, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах 48,9 тис. га.

Сільськогосподарськими підприємствами у поточному році планується провести посів:

зернових культур – 24,2 тис. га;

технічних культур – 22,7 тис. га;

овочевих культур – 0,96 тис. га;

кормових культур - 1,0 тис. га.    

Восени минулого року в сільськогосподарських підприємствах району було проведено посів озимих зернових культур на площі 10,4 тис. га, з них озимої пшениці – 8,1 тис. га, озимого ячменю – 2,2 тис. га, озимого жита – 127 га. Крім того посіяно озимий ріпак на площі 3,1 тис. га. За результатами останнього обстеження сходи були отримані на 100 % засіяних площ озимих зернових культур, з них в доброму стані знаходиться 96 % посівів озимих зернових культур, в задовільному стані - 3 % , слабкі і зріджені - 1 %. Крім того посіви озимого ріпаку знаходяться в доброму стані – 97 %, в задовільному стані – 2 %, слабкі і зріджені - 1 %. 

У сільськогосподарських підприємствах району проведена робота по підготовці насіння ярих культур. Так, в сільськогосподарських господарствах станом на 18 березня 2019 року засіяно 1817 т насіння ярих культур, що складає 109 % від потреби.

Першочерговими заходами при проведенні весняно-польових робіт є підживлення озимих культур.

Станом на сьогоднішній день агроформуваннями проведено підживлення озимих культур на площі 13,5 тис. га, що становить 100 % від наявних посіяних площ.

Згідно робочого плану проведення комплексу весняно-польових робіт по сільськогосподарських підприємствах району прогнозується засіяти 34,8 тис.га ярих культур.

До роботи в полях господарствами району підготовлено 280 тракторів, 99 культиваторів, 38 дискових борін, 120 плугів та 124 сівалки, що становить 100 % від наявних.

Завдяки інвесторам протягом останніх років значно оновлено парк сільськогосподарської техніки. Тому при посіві буде використовуватися нова високопродуктивна техніка, що дасть можливість провести посів в оптимальні строки та зекономити паливо - мастильні матеріали.

Господарства району мають в наявності паливо - мастильні матеріали: при потребі 420 т дизельного палива та 86 т бензину придбано 382 т дизельного палива та 81 т бензину , що становить - 94 % від потреби.

Мінеральними добривами господарства району забезпечені на 100 %, заготовлено 7,08 тис. т, в тому числі придбано азотних добрив 4,9 тис. т та 2,1 тис. т складних добрив. Протруйниками насіння агроформування забезпечені на 100 %. Забезпеченість пестицидами для захисту посівів сільськогосподарських культур від шкідників, бур’янів, хвороб становить 91 %.

У цілому для проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарським підприємствам району необхідно понад 392,3 млн. грн. Зокрема, насіння та посадкового матеріалу на суму 66,8 млн. грн., паливо-мастильних матеріалів - на суму понад 22,9 млн. грн. , мінеральних добрив на суму – 97,2 млн. грн. , засобів захисту рослин - на суму 25,9 млн. грн.., на запасні частини та ремонт техніки – 26,6 млн. грн.

За оперативними даними дефіцит коштів становить 41,2 млн. грн., який буде покрито банківськими кредитами та іншими формами кредитування.

Станом на 18 березня 2019 року сільськогосподарськими підприємствами району проведено посів ярих зернових культур на площі 3,8 тис. га, що складає 61% від запланованого. З них ярої пшениці посіяно на площі 1,7 тис. га, ярого ячменю посіяно на площі 2 тис. га, овес посіяно на площі 22га.

18.03.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

«У розвитку сильних громад – запорука  добробуту Ізяславщини», - голова районної державної адміністрації Борис Яцков

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков продовжує брати участь у сходах жителів сільських рад району. 15 березня очільник району побував на таких заходах в селах Двірець, Христівка та Білогородка.

У ході зібрань керівники Двірецької, Білогородської та Христівської сільських рад ознайомили присутніх із підсумками роботи сільських рад, здобутками та планами на майбутнє. По кожному населеному пункту було зроблено аналіз проведеної роботи в розрізі галузей господарювання. Відзначено участь фермерських господарств і товариств з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського спрямування, приватних підприємців, пересічних громадян територіальної громади, які зробили вагомий внесок у покращення стану закладів соціальної сфери, благоустрою населених пунктів. Говорили про соціальну роботу, надання підтримки пільговим категоріям населення.

Основні питання – це прийняття та виконання бюджету, використання землі, благоустрою, обслуговування населення, надзвичайних ситуацій, правопорядку і законності, прийняття програм соціально-економічного розвитку та виконання їх. Також у ході зібрань було зазначено, що з кожним роком громади доводять, що найбільшим інвестором виступає населення і завдяки їхнім вкладенням вирішуються назрілі проблеми – це водогони, ремонт доріг, освітлення.

  У своїх виступах на сходах жителів сіл голова районної державної адміністрації Борис Яцков представив перспективний План розвитку Ізяславщини на 2019-2021 роки, який було розглянуто 12 березня поточного року на засіданні Ради регіонального розвитку району. 

Зокрема голова райдержадміністрації відзначив належну роботу сільських голів, завірив у подальшій підтримці територіальних громад районною владою. Інформував про вирішення проблем ремонту доріг, зі спорудження водогонів та організації підвозу дітей до школи.

  Б.Яцков під час свого виступу зазначив, що головним критерієм у роботі поліції є довіра людей, висловив сподівання на взаєморозуміння і співпрацю. Він також у своїй промові відзначив, яким нелегким був минулий рік, про фінансове навантаження на районний бюджет у зв’язку зі змінами законодавчої бази та подолання труднощів. Озвучив обсяг додаткових коштів, які були залучені завдяки наполегливості керівництва району та реалізацію завдяки цьому ряду задумів з покращення стану закладів соціальної сфери, інших об’єктів. Водночас Борис Олександрович акцентував увагу присутніх на реформах, які відбуваються в країні, змінах, що очікуються за їх реалізації.

 Закликав громаду до активності і небайдужості, вчасного сповіщення правоохоронних органів про вчинення правопорушень чи їх ймовірність для належного реагування та запобігання їм.

У ході спілкування із жителями сіл Двірець, Христівка та Білогородка Борис Яцков  висловив подяку та сподівання на подальшу співпрацю всім, хто був небайдужий до долі громади.

18.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Вітання голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова

із Днем працівника житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення

 

Шановні працівники житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення та ветерани галузі!

Від усієї  громади Ізяславщини щиро вітаю Вас із професійним святом.

Немає іншої галузі, яка була б так тісно пов’язана із забезпеченням комфортного проживання людей, життєдіяльності підприємств і установ, лікарень, шкіл і дитячих садків.

Благополуччя кожного будинку, кожної родини багато в чому залежить від надійності надання послуг, від професіоналізму і відповідальності людей, що працюють у цій сфері.

Комунальні блага стали настільки звичними, що ми інколи не замислюємось, якою важкою працею забезпечується стабільна робота комунального господарства. Сьогодні важко уявити життя району без цілодобової роботи цих служб. Працівники комунальних підприємств невтомно піклуються, щоб у домівках була вода, тепло, щоб тішили око прибрані вулиці, двори і під’їзди.

На Ваших плечах лежить величезна відповідальність за забезпечення нормальної життєдіяльності населених пунктів району.

Дорогі друзі! Багато, хто з ваших колег зустрічає цей святковий день на своєму робочому місці – така специфіка вашої роботи.

Щиро бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя і успіхів в нелегкій, але такій потрібній людям справі!

І нехай слова вдячності від людей щоденно зігрівають вашу душу.

 

З повагою,

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

Голова районної державної адміністрації із робочою поїздкою відвідав Радошівську, Лютарську та Сошненську сільські ради

 

«Розвиток інфраструктури, освіта, спорт та медицина – це є основним пріоритетом розвитку як Ізяславщини, так і Хмельниччини в цілому» з таким месенджером звернувся голова районної державної адміністрації Борис Яцков до   жителів громад Радошівської, Лютарської та Сошенської сільських рад  14 березня під час представлення перспективного Плану розвитку Ізяславщини на 2019-2021 роки, розглянутого на засіданні Ради регіонального розвитку району, що відбулось 12 березня поточного року.

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков завітав на зустрічі до сіл Радошівка, Михля, Сошне для підбиття підсумків за минулі роки та напрацювання основних напрямків розвитку на майбутнє. (Нагадаємо, що такі зустрічі вже відбулись у ряді сіл та трудових колективів району). «За останні роки спільних зусиль обласної, районної та місцевої влади, ми змогли досягнути гарних результатів» - у своєму виступі Борис Яцков.

На зібраннях було зазначено, що спільна думка та злагоджена робота завжди мають позитивні результати.

15.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Ізяславщина привітала працівників житлово-комунального господарства

 

Щорічно, у третю неділю березня, в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення.

Наше сьогоднішнє життя важко уявити без стабільної цілодобової роботи цих багатофункціональних служб.

Працівники галузі невтомно піклуються, щоб у наших оселях завжди була вода і тепло, щоб радували око парки і сквери, вулиці і дороги, двори і під’їзди.

Високий професіоналізм, відповідальне ставлення до справи працівників житлово-комунального господарства – основа гарного настрою людей, гарантія соціальної стабільності.

Напередодні свята, 15 березня, в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулися святкові заходи з нагоди вшанування працівників житлово-комунальних підприємств.

З нагоди професійного свята працівників та ветеранів галузі привітали голова районної державної адміністрації Борис Яцков, заступник голови районної ради Михайло Борисюк,  Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

У своїх виступах вони наголосили, що день – вияв уваги до людей, які своєю працею створюють затишок в наших домівках і навколо них і користь, яку ви приносите суспільству, важко переоцінити. «Це – тепло, вода і затишок в оселях, охайність і чистота вулиць, парків, скверів, дворів, прибудинкових територій, доступні та доброякісні побутові послуги. Існування цих та інших простих благ – невід’ємна частина добробуту людей, а відтак і запорука їх хорошого настрою, гарного самопочуття і, як наслідок, гарантія соціальної стабільності та громадського спокою», - зазначив у своєму вітанні Борис Яцков.

З нагоди професійного свята групі працівників комунальних підприємств міської ради «Житлосервіс», «Ізяславводоканал», «Ізяславтепломережа», «Комуненерго» Б.Яцков, М.Борисюк, В.Корнійчук  вручили відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, управління житлово-комунального господарства  облдержадміністрації, обласної ради.  

Також щирі слова вітання та вдячності за наполегливу працю, за відданість своїй нелегкій, але так необхідній для нас справі лунали від керівників комунальних підприємств міста Ізяслав: директора КП «Ізяславтепломережа» Богдана Коцюбинського, директора КП «Ізяславводоканал» Миколи Поліщука, директора КП «Житлосервіс» Віктора Бадраха, які також відзначили своїх кращих працівників грамотами та подарунками.

 Святковий настрій працівникам житлово-комунальних підприємств подарували аматори сцени району та  Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

Бажаємо усім працівникам житлово-комунального господарства району міцного здоров’я, добробуту, родинного щастя, наснаги, душевного тепла, професійних успіхів і нових трудових здобутків, здійснення всіх життєвих планів і сподівань, миру й злагоди! Нехай Ваша робота приносить Вам матеріальне і моральне задоволення, повагу і шану.

ФОТОЗВІТ

15.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Карпатська Україна – тріумф і трагедія одного дня
(До 80-річчя з дня проголошення)

 

Карпатська Україна 1938–1939 р. – доленосна подія в житті всього українського народу. Невеликому Закарпатському краю судилось відіграти вагому роль в історії українського державотворення. Навіть короткотривале існування цієї держави стало символом національних прагнень всього українського народу. Адже певні події, а також вчинки окремих людей можуть переважити навіть наступ багаточисельної армії і вдихнути нове життя в національну ідею. Таким видається постання Карпатської України, яка заявила на весь світ про наміри українців жити у самостійній соборній державі.

Створення Карпатської України в 1938–1939 рр. збіглося з гострою політичною кризою в Центральній Європі напередодні Другої світової війни. Закономірно, що суспільно-політичні процеси, які відбувалися в Європі взагалі та в Чехословаччині зокрема, складовою частиною якої з 1919 р. було Закарпаття, наклали свій відбиток на події у краї. Його доля розглядалася на Мюнхенській нараді чотирьох держав Європи, що визначила долю Чехословаччини. 5 жовтня 1938 р. подав у відставку президент ЧСР Е.Бенеш. Цим скористалися українські автономісти, проголосивши 11 жовтня автономію Підкарпатської Русі. Тоді ж було створено перший український уряд Карпатської України на чолі з А.Бродієм. Однак новопосталий уряд через свою проугорську політику викликав незадоволення представників українського напряму. 26 жовтня 1938 р. А.Бродія усунуто з посади голови уряду і новим прем’єр-міністром Карпатської України обрано Августина Волошина.

За короткий час свого існування уряд Волошина намагався вирішити ряд важливих соціально-економічних і культурних питань. Почалося й формування збройних сил Карпатської України – «Карпатської Січі».

Тим часом проблема Закарпаття набула розголосу далеко поза межами своєї території. Уряд Карпатської України діставав всебічну підтримку з боку населення Західної України, української діаспори європейських країн, США та Канади, що вбачали в автономній державі зародок майбутньої Соборної України. Водночас, така активізація політичного життя в Закарпатті викликала занепокоєння в сусідніх державах, особливо в Угорщині.  Угорський уряд не відмовлявся від своїх територіальних претензій, апелюючи до рішення Віденського арбітражу від 2 листопада 1938 р. про передачу південної частини Закарпаття з містами Ужгород, Мукачево, Берегово, Чоп  до своєї країни.

У таких складних зовнішньополітичних умовах відбулась важлива подія в історії Закарпатського краю – проголошення незалежності Карпатської України на засіданні Сойму 15 березня 1939 р. З трибуни Сойму звучали піднесені слова: «Наша Земля стає вільною, незалежною та проголошує перед цілим світом, що вона була, є й хоче бути УКРАЇНСЬКА. І коли б навіть нашій молодій Державі не суджено було довго жити, то наш Край залишиться вже назавжди УКРАЇНСЬКИЙ, бо нема такої сили, яка могла б знищити душу, сильну волю нашого українського народу».

Першим Президентом незалежної Карпатської України став Августин Волошин, прем’єр-міністром – Юліан Ревай. Сойм визнав державною мовою  українську, затвердив державний гімн й державний прапор із синього та жовтого кольорів.

Того ж дня Угорщина вступила на територію щойно проголошеної незалежної держави. Сили були нерівні, невелика кількість січовиків і загонів самооборони не могли протистояти регулярним угорським військам. Закарпаття знову стало розмінною монетою у планах великих держав, а ідеали Карпатської України було свідомо розтоптано і спаплюжено.

Карпатська Україна як держава проіснувала недовго, проте заявила світові про волелюбність українського народу, залишила свій слід в українській історії. Підтвердила, що Закарпаття є українською землею, а українці цього краю – невід’ємною частиною великої української нації.

Сьогодні незалежна Україна гідно вшановує провідників Карпатської України. Зокрема, в Ужгороді встановлено пам’ятник Президентові А.Волошину, пам’ятний знак на Красному Полі, де відбулась битва січовиків з угорськими гонведами, іменами діячів Карпатської України названо вулиці і площі, школи й інститути.

15.03.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

14  березня - День українського добровольця

 

14  березня наша країна відзначає День українського добровольця. Свято встановлено 17 січня 2017 року Постановою Верховної Ради України, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань.

Саме у березні 2014 року, усвідомлюючи високий ризик військового вторгнення на територію материкової України та бажаючи захистити незалежність, суверенітет та територіальну цілісність своєї держави, згідно рішення керівництва Самооборони Майдану, добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки з метою подальшої участі у воєнних діях. Як наслідок, з лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії. 14 березня 2014 року понад п’ять сотень бійців Самооборони Майдану прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.     

Від початку року добровольцями в українське військо записалися 60 тис. українських військовослужбовців. Cаме ці люди стали одним із стовпів змін в країні… Тільки стабільність і впевненість у завтрашньому дні можуть служити заставою плідної праці та високих досягнень, які дозволять добитися процвітання України і забезпечити гідне майбутнє наших дітей!

         

Шановні добровольці!

 

Дозвольте привітати  Вас із  святом. У непростий для країни час Ви згуртувалися і стали на захист територіальної цілісності і суверенітету держави. Сильні духом чоловіки і жінки пройшли Майдан, а згодом зупинили наступ російського агресора та посягання терористичних угрупувань. Сьогодні пліч-о-пліч з військовослужбовцями Збройних сил України ви продовжуєте боронити українську землю, а на місцях викорінювати прояви сепаратизму. Ви - Герої України, які прийняли бій і вистояли. І це свято тих людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників.

 Саме тому, напевно, коли Україна опинилася в біді, наші земляки   добровольцями пішли її боронити. Вони – справжні Герої. Вони для нас завжди будуть взірцем, а ми їх завжди будемо пам’ятати – Герої не вмирають!

 Тож прийміть щирі вітання з нагоди Дня українського добровольця із побажаннями завжди залишатися принциповими, мужніми. Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, злагоди і благополуччя у Ваших родинах,  удачі у всіх починаннях та мирного неба на нашій землі!

 

З повагою

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков,

Вшанували пам'ять захисників України

 

Саме 5 років тому українські добровольці першими виступили на захист держави на початку російської агресії та стали основою нової української армії. 

Коли у березні 2014 року стало ясно, що розпочинається війна. Стало зрозуміло, що під загрозою наша незалежність і що Україна фактично безборонна, трапилося те, чого ворог ніяк не очікував – український народ миттєво самоорганізувався».

«А сотні Самооборони Майдану в найважчий час для України прийняли рішення взяти на себе відповідальність за захист Вітчизни. Так був започаткований масовий добровольчий рух, який став основою і рушійною силою нового українського війська. Саме 14 березня 2014 року більше п’яти сотень бійців-добровольців прибули на полігон в Нові Петрівці. І це тоді стало початком бойового шляху першого добровольчого батальйону.  Добре пам'ятаю той день, коли мав високу честь тоді бути серед вас», - наголосив 14 березня під час зустрічі із особовим складом батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Національної гвардії України  Президент України Петро Порошенко. 

За його словами, у короткий термін студентам і науковцям, бізнесменам і робітникам, лікарям і митцям довелось перетворитися на професійних солдатів. «Добровольчі батальйони вступили в бій з російськими інтервентами та їхніми місцевими колаборантами», - додав Президент. 

Також 14 березня, в рамках заходів із відзначення в районі Дня українського добровольця, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова районної громадської організації воїнів АТО Володимир Павлюк, спеціаліст по роботі із ветеранами територіального центру, учасник АТО, доброволець Володимир Кізіменко в місті Ізяслав поклали квіти до могил загиблих за свободу, незалежність та територіальну цілісність України Василя Кобернюка, Миколи Микитюка, Олександра Слободяна, Вінера Карімова та прикордонника Вадима Березенського.

ФОТОЗВІТ

14.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Від контактів до контрактів! – на Хмельниччині розпочав роботу ІІІ Міжнародний економічний форум

 

14 березня відбулася дуже знакова для Хмельниччини подія: розпочав свою роботу дводенний ІІІ Міжнародний економічний форум «Інвестиційні можливості Хмельниччини». Його організаторами виступили: Хмельницька обласна державна адміністрація на чолі з Вадимом Лозовим, Хмельницька обласна рада та її голова Михайло Загородний та Хмельницька торгово-промислова палата під керівництвом Наталії Бєлякової.

Як зазначили організатори, цей форум – унікальний простір для обговорення найактуальніших тем для бізнесу та професійного розвитку. Це простір, в якому працюватимуть кращі вітчизняні бізнес-експерти та експерти з Нідерландів, Канади, Німеччини, Норвегії, Іспанії, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Китаю, Греції та Бельгії. Це простір, де бізнес, влада та громади взаємопосилюватимуть один одного, а отже, сприятимуть підвищенню рівня життя регіону в цілому.

Партнерами ІІІ Міжнародного економічного форуму стали ПАТ “Подільський цемент” CRH в Україні, компанія «SCAME-UА», ТОВ “Дубово Агро”, Кам’янець-Подільське ПАТ “Гіпсовик” та ТОВ «НВК «Екофарм».

Вітали учасників Форуму керівники області та іноземні гості, що прибули на захід, аби на власні очі побачити, чим же багата  Хмельниччина та, що готова запропонувати потенційним інвесторам: Віце-президент Громадської організації «Міжнародний  трейд клуб в Україні», перший секретар Посольства Словацької республіки в Україні  пані Соня Крайчова та  Віце-маршал Куявсько-Поморського воєводства Республіки Польща Славомир Копич. Також до привітань долучився Віце-президент Торгово-промислової палати України Ростислав Коробка.

Безпосередньо робочу частину заходу розпочав Вадим Лозовий з презентації інвестиційного потенціалу Хмельницької області. Далі продовжив голова обласної ради Михайло Загородний,  провівши бліц-панель на тему «Інвестиції в громади», у ході якої голови трьох ОТГ області презентували свої напрацювання у залученні інвестицій у свою громаду.

У продовження присутні мали можливість послухати практичні поради від міжнародних інвесторів щодо секретів успішної співпраці. Так, модератором панелі «Міжнародне інвестиційне співробітництво» виступила Наталя Бєлякова, а досвідом ділилися представники Польщі, Словаччини та Канади.

Після цього учасники Форуму більш адресно розглянули інвестиційний потенціал Хмельниччини. Акцент зроблено було на логістиці Хмельниччини, як невід’ємній складовій успішного бізнес-середовища. У дискусійній панелі «Інвестиції в інфраструктуру Хмельниччини» модератор Василь Міракін, радник голови Хмельницької обласної державної адміністрації, окреслив цілісну картину логістичного потенціалу регіону.

Один із ключових моментів заходу стало підписання Меморандумів про співпрацю між Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою, Хмельницькою міською радою та стейкхолдерами щодо посилення сприятливого інвестиційного мікроклімату на наступні роки.

Наступний блок Форуму був присвячений дискусії на тему «Кращі практики залучення інвестицій в економіку». Роман Примуш, директор Агенції регіонального розвитку провів діалог з топ-менеджерами кращих підприємств Хмельницької області, які мають досвід міжнародного співробітництва.

Далі на учасників чекають презентації кращих інвестиційних проектів розвитку території. Спікерами стануть підприємці й голови об’єднаних територіальних громад, які мають окреслені бізнес-пропозиції для потенційних інвесторів.

У форматі бліц-панелі  експерти та їх модератором Олегом Демчуком, головою Агенції сталого розвитку “АСТАР” обговорюватимуть інвестиційні можливості Хмельниччини туристичної

На завершення першого робочого дня учасники Форуму матимуть унікальну можливість спілкування з іноземними бізнесменами. У форматі В2В працюватиме більше 20-ти міжнародних експертів, які готові розглянути бізнес-кейси і надати необхідну консультативну допомогу.

Як наголошують організатори, Форум – це не підведення підсумків, не черговий звіт. Це лише перший крок до розвитку бізнесу та територій. Після нього мають розпочатися трудові будні, підготовка необхідних документів та запуск розвиткових проектів. І базовим медіатором цього процесу стане Хмельницька Агенція регіонального розвитку. Саме для того вона й була створена.

У роботі форуму взяла участь і делегація Ізяславського району на чолі із першим заступником голови районної державної адміністрації Павлом Ковальчуком.

ФОТОЗВІТ

14.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

за матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Глава держави: Ми ніколи не забудемо подвигу добровольців. Саме вони першими пішли у бій з російським агресором

 

У День українського добровольця Президент Петро Порошенко привітав із п'ятою річницею створення батальйон оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Національної гвардії України.

Глава держави наголосив, що особовий склад батальйону пройшов славний бойовий шлях, захищаючи Українську державу від російського агресора. Він зазначив, що бійці батальйону  в числі перших увійшли до Слов’янська, захопивши штаб сепаратистів та арсенал озброєння, залучалися до бойових операцій в Красному Лимані, Бахмуті, Попасній, Дебальцевому, Станиці Луганській, Вуглегірську, Мар'їнці, Авдіївці та в інших місцях.

Президент зазначив, що 162 бійця підрозділу нагороджено державними нагородами, 23 – посмертно. Серед них – Герой України генерал Кульчицький, який в критичний для долі держави момент, опинившись в епіцентрі подій, взяв на себе тягар відповідальності за формування боєздатних підрозділів новоствореної Національної гвардії України.

«Суворий час вимагав саме таких людей, спроможних поєднати професійну компетентність, бойовий досвід, глибокий патріотизм, відданість присязі, надзвичайну особисту хоробрість»,  - сказав Петро Порошенко. Присутні вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

«Добровольці для мене – це батальйон Кульчицького. Добровольці для мене – всі, хто з сотень Самооборони Майдану, не чекаючи якихось закликів, став на захист України. Добровольці для мене – це ті, хто першими пішов у військкомат у 2014-му. Добровольці для мене – це ті, хто попросив перевести їх на лінію фронту з тилових підрозділів. Добровольці – це ті, хто зробив крок, коли командир оголошував, хто стане на захист Донецького аеропорту», - сказав Петро Порошенко. Він додав: «Волонтери, які підтримали добровольців, це абсолютна більшість українців».

Президент підкреслив, що п’ять років тому вважав своїм першочерговим завданням негайне відродження армії. «А тепер, коли українське військо входить до десятка найкращих армій на континенті, його боєздатність зростає щодня. Українці можуть пересвідчитися в цьому під час військових парадів. А ворог кожен день відчуває зростання боєздатності через зміцнення наших позицій на фронті», - зауважив він.

«Тижня не минає без повідомлень про отримання армією нової зброї, створеної на українських оборонних підприємствах. Ми підвищуємо забезпечення, і підвищуємо грошове утримання нашого солдата й офіцера. Ми активно запроваджуємо стандарти НАТО. Надзвичайно корисно обмінюємося досвідом з нашими партнерами. А сьогодні вже й наші партнери вчаться на нашому бойовому досвіді як боронити свою землю від російських загарбників», - сказав Президент.

Він зауважив, що колишні добровольчі підрозділи тепер інтегровані до лав Збройних Сил, і до Національної гвардії, і до інших силових підрозділів. Вони дуже добре підготовлені, вишколені та оснащені.

Президент також повідомив, що зараз відбуває на фронт, щоб відвідати один із таких підрозділів. 

«Держава дбає про захист українського народу. Держава постійно підвищує боєготовність та бойову міць усього силового блоку. Ми ніколи не повторимо помилок минулого, адже саме послаблення армії створило ґрунт для агресії проти України. І ми ніколи не забудемо подвигу добровольців. Бо немає міри глибини нашої вдячності тим, хто одним з перших пішов у бій, і дав всій Україні найцінніше на той момент – час. Перші – завжди найвідважніші. Низький уклін українським добровольцям», - сказав Глава держави.

Президент також вручив державні нагороди військовослужбовцям.

На початку урочистої церемонії Глава держави разом з Командувачем Національної гвардії Юрієм Аллеровим поклали квіти до меморіалу пам’яті героїв, що загинули захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України.

В урочистому заході також взяли участь Голова Верховної Ради Андрій Парубій, народний депутат Дмитро Ярош, а також ветерани добровольчих батальйонів.

Особовий склад та ветерани батальйону пройшли урочистим маршем перед Главою держави та Головою Верховної Ради.

Президент також оглянув музей добровольчих батальйонів, який розповідає історію добробатів від Самооборони Майдану до наших днів та залишив запис в Книзі почесних гостей.

14.03.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Голова районної державної адміністрації із робочою поїздкою відвідав Тишевичівську, Ріпківську та Білівську сільські ради

 

 Відповідно до рішень Ради регіонального розвитку Ізяславського району при райдержадміністрації від 12 березня поточного року щодо роз’яснення положень перспективної Програми соціального та економічного розвитку Ізяславського району на 2019-2021 рр., голова районної державної адміністрації Борис Яцков 13 березня із робочою поїздкою відвідав Тишевичівську, Ріпківську та Білівську сільські ради, де взяв участь у сходах громад сіл Тишевичі, Ріпки, Білеве.

У ході спілкування з місцевими мешканцями Борис Олександрович поінформував присутніх про основні напрямки розвитку району на 2019-2021 роки, шляхи залучення інвестицій, співпрацю з інвесторами, реалізацію проектів із соціально-економічного розвитку району та використання коштів, ознайомив із станом впровадження в районі реформ освітньої та медичної галузей, детально охарактеризував значення проведення реформи децентралізації, перспективи та механізму утворення об’єднаних територіальних громад на Ізяславщині.  

 Також Б.Яцков розповів присутнім про переваги залучення інвестицій та грантів, які мають утворені об’єднані територіальні громади та наголосив про фінансові втрати району через відсутність ОТГ.

 На зустрічі в селі Ріпки був присутній народний депутат України Андрій Шинькович.

Користуючись нагодою, учасники зустрічі розповіли керівникам про окремі проблемні питання, що їх хвилюють. Громадянами порушувались питання щодо розвитку економічного потенціалу району, будівництва переробних підприємств, створення нових робочих місць, ремонтів доріг, монетизації субсидій, пенсійного забезпечення, оформлення документів на землю, дотацій за утримання великої рогатої худоби, закупівельних цін на молоко та інше.

На поставленні запитання місцеві жителі отримали ґрунтовні відповіді та рекомендації.

Завершуючи зустрічі, Борис Яцков  закликав присутніх займати активну громадянську позицію, долучатися до вирішення проблем власних населених пунктів  та максимально реалізовувати потенціал кожної громади.

 14.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації  

 

 

УВАГА! Департамент освіти і науки облдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Ізяславського навчального центру №31 та Шепетівського навчального центру № 98

 

З 14.03.2019 року Департамент освіти і науки облдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Ізяславського навчального центру №31 та Шепетівського навчального центру №98

Запрошуються до участі у конкурсі особи, які є громадянами України, вільно володіють державною мовою, мають повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст), стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня – не менше 5 років.

Для участі у конкурсі  претенденти особисто подають комісії разом із заявою на ім’я голови конкурсної комісії: копію документа про повну вищу освіту, копію документа про післядипломну освіту в галузі управління, копію документа, що посвідчує особу, копію трудової книжки, дві фотокартки розміром 4х6 см., заповнений власноруч аркуш по обліку кадрів, автобіографію, довідку про відсутність в особи судимості, програму розвитку навчального центру, рекомендації та інші документи на розсуд претендента.

За додатковою інформацією звертатись за адресою: 29000, м.Хмельницький, майдан Незалежності, 1, Будинок освіти, 1-й поверх, каб. 104, тел. 764851.

Терміни подання документів – 30 календарних днів з дня оголошення конкурсу.

13.03.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Увага!

Відбулися зміни адрес приміщень для голосування та адрес виборчих комісій звичайних виборчих дільниць на території Ізяславського району!

 

 

Постанова Центральної виборчої комісії  №178 від 05.09.2017

У зв’язку із закриттям Завадинецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів  змінено адресу приміщення для голосування та приміщення ДВК виборчої дільниці №680401 з вул.Гагаріна, 44, с.Завадинці, Ізяславський р-н, Хмельницька обл., 30334 на вул.Гагаріна, 49, с.Завадинці, Ізяславський р-н, Хмельницька обл., 30334 в приміщення Завадинецького сільського клубу

 

Постанова Центральної виборчої комісії №238 від 04.12.2018

У зв’язку із пожежою та подальшою ліквідацією Великопузирківського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ступеня-дитячий садок" змінено адресу приміщення для голосування та приміщення ДВК виборчої дільниці №680395 з вул.Гагаріна, 28, с.Велики Пузирки, Ізяславський р-н, Хмельницька обл., 30375 на вул.Центральна, 4, с.Велики Пузирки, Ізяславський р-н, Хмельницька обл., 30375 в приміщення Великопузирківського сільського будинку культури.

 

Постанова Центральної виборчої комісії №258 від 27.12.2018

У зв’язку з аварійним станом приміщення Сохужинецької загальноосвітньої школи І ступеня змінено адресу приміщення для голосування та приміщення ДВК виборчої дільниці №680450 з вул.Жовтнева, 1А, с.Сохужинці, Ізяславський р-н, Хмельницька обл., 30360 на вул.Жовтнева, 2А, с.Сохужинці, Ізяславський р-н, Хмельницька обл., 30360.

Згідно рішення двадцять четвертої сесії Ізяславської міської ради 5 скликання від 31 жовтня 2008 року "Про затвердження переліку назв вулиць та провулків міста Ізяслав", у зв’язку з реєстрацією виборця до адресного реєстру додано вул.Ювілейну, яку  віднесено до опису меж звичайної виборчої дільниці №680405.

 

Постанова Центральної виборчої комісії №397 від 27.02.2019

У зв’язку з аварійністю приміщення Двірецької ЗОШ І-ІІ ступенів,  змінено адресу приміщення для голосування та приміщення ДВК виборчої дільниці №680396 з вул.Нагірна, 1, с.Двірець, Ізяславський р-н, Хмельницька обл., 30341 на вул.Центральна, 1Б/2, с.Двірець, Ізяславський р-н, Хмельницька обл., 30341 в приміщення Двірецького сільського будинку культури.

У зв’язку з закриттям Більчинського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок", змінено адресу приміщення для голосування та приміщення ДВК виборчої дільниці №680423 з вул.Юрія Франкова, 28, с.Більчин, Ізяславський р-н, Хмельницька обл., 30344 на вул.Центральна, 6А, с.Більчин, Ізяславський р-н, Хмельницька обл., 30344 в приміщення сільського клубу.

13.03.2019 р.

Райдержадміністрація

 

В. Лозовий: Наша головна мета – заявити, що Хмельниччина інвестиційно приваблива

 

12 березня голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий провів брифінг із місцевими журналістами з приводу проведення в області 14-15 березня ІІІ Міжнародного економічного форуму “Інвестиційні можливості Хмельниччини”.

За словами Вадима Миколайовича, проведення такого заходу є вкрай важливим для області, адже це шанс заявити про те, що Хмельниччина інвестиційно приваблива.

«Сподіваюся, що проведення даного Форуму надасть економічний поштовх до розвитку нашої області, збільшення заробітної плати, створення нових робочих місць та загалом покращення життя в області», – наголосив голова адміністрації.

Радник голови адміністрації Василь Міракін більш детально анонсував даний захід. Так,  він зазначив, що розпочнеться захід із вітального слова Вадима Лозового, який  розповість учасникам Форуму про інвестиційні можливості області. Далі заплановано проведення п’яти панельних  дискусійних майданчиків, під час яких увазі учасників представлять кращі практики залучення інвестицій в економіку області, приклади успішних інвестиційних проектів, втілених громадами області. Окрім того, будуть презентовані інвестиційні проекти у галузі промисловості, інфраструктури, агропромислового комплексу. У завершальній панельній дискусії гості Форуму зможуть ознайомитися із рекреаційним та туристичним потенціалом нашого краю.

До участі у заході будуть запрошені представники вітчизняних та іноземних ділових кіл, бізнес-спільноти, урядовці, представники іноземних дипломатичних установ та торговельно-економічних місій в Україні, делегації з різних регіонів України. Гості матимуть можливість висловити свої пропозиції, побажання або зауваження, що стосуються ведення бізнесу на території нашої області. Наразі зареєстровано заявки на участь у Форумі від представників з 14 країн світу. Передбачається, що буде більше 30 делегатів, які працюватимуть експертами в форматі перемовин B2B («Business to business»).

У другий день роботи Форуму потенційні інвестори матимуть змогу оглянути провідні підприємства Хмельницького та Кам’янця-Подільського, де зустрінуться з керівництвом міст та ознайомляться з їх  інвестиційними об’єктами.

Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до участі у ІІІ Міжнародному економічному форумі “Інвестиційні можливості Хмельниччини”.

13.03.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Земельні відносини: нові повноваження органів місцевого самоврядування і не тільки

 

10 липня 2018 року Верховна Рада України прийняла, без перебільшення, дуже важливий та необхідний (з урахуванням теперішнього стану регулювання земельних правовідносин у нашій країні) Закон України від 10.07.2018 № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні»1. .

1Отже, метою та основними завданнями вищезазначеного Закону № 2498 є створення ефективного механізму використання масивів земель сільськогосподарського призначення з метою запобігання рейдерству та стимулювання зрошення, а також вирішення проблеми використання земель колективної власності на землю. Дійсно, проблеми, які покликаний вирішити Закон № 2498, впродовж тривалого часу дуже гостро поставали перед землевласниками (землекористувачами), органами виконавчої влади та ОМС, що стабільно призводило до виникнення спірних питань та різних неузгодженостей. Тому всі представники юридичної, аграрної спільноти із нетерпінням чекали на появу закону подібного покликання та змісту. І ось 20 серпня 2018 року Закон № 2498 нарешті повернуто з підписом від Голови Держави. Утім, Закон № 2498 не обмежується питаннями запобігання рейдерству, ефективністю користування землевласниками масивами земель сільськогосподарського призначення, зрошенням, а й містить цілу низку приписів, якими суттєво розширено повноваження ОМС у галузі земельних відносин. Цим Законом надано окремі додаткові правові можливості громадам для забезпечення сталого розвитку їх територій, раціоналізації використання землі як природного ресурсу, збільшення надходжень до місцевих бюджетів тощо.Зауважу, що відповідно до п. 1 Прикінцевих положень Закону № 2498 він набрав  чинності з 01 січня 2019 року, тобто менш ніж за 5 місяців після його прийняття. . Тож вважаю за необхідне цією статтею допомогти громадам у правовому аналізі положень означеного Закону, коротко зупинившись на усіх найбільш важливих аспектах, що ним впроваджені.  Закон № 2498 покликаний урегулювати наступні практичні питання:1. Вирішити проблеми колективної власності на землю, а саме:— визнати комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст землі колективної власності тих колективних сільськогосподарських підприємств, які ліквідовані; передати землі несільськогосподарського призначення до комунальної власності;— встановити кінцевий строк виділення в натурі (на місцевості) невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок; — надати ОМС право тимчасового розпорядження землями колективної власності шляхом передачі їх в оренду до моменту державної реєстрації права власності на них;— надати ОМС з 2025 року право звертатись до суду із заявою про передачу до комунальної власності земельних ділянок колективної власності в порядку визнання майна безхазяйним (із встановленням права власників невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, які з поважних причин пропустили строк виділення їх в натурі (на місцевості), безоплатно одержати земельні ділянки із земель комунальної власності).2. Визначити масив земель сільськогосподарського призначення як об’єкт Державного земельного кадастру.3. Визначити порядок проведення інвентаризації масиву земель Державного земельного кадастру, в процесі якої буде здійснюватися:— виправлення помилок Державного земельного кадастру щодо земельних ділянок, які розташовані в межах масиву,— формування земельних ділянок «невитребуваних паїв», земельних ділянок під польовими дорогами,— внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі масиву земель сільськогосподарського призначення.4. Надати можливість фізичним та юридичним особам використовувати земельні ділянки під лісосмугами та іншими захисними насадженнями на праві оренди, право на яке буде набуватись без проведення земельних торгів.5. Встановити порядок встановлення земельних сервітутів для розташування меліоративних систем.

Правові можливості ОМС

Слід зазначити, що Закон № 2498 містить норми, які безпосередньо стосуються правових можливостей ОМС у галузі земельних відносин.По-перше.Законом № 2498 передбачено надання ОМС додаткового земельного ресурсу у розпорядження. Розділ X «Перехідні положення» Земельного кодексу України2 доповнено пунктом 21, відповідно до якого з дня набрання чинності Законом № 2498 землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які на день набрання чинності зазначеним Законом перебували у приватній власності), вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані. 2 Далі за текстом — ЗК.У свою чергу, було внесено зміни до ст. 7 Закону України від 05.06.2003 № 899-IV «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)»3. Оновленою редакцією частин другою та четвертою цієї статті передбачено, що проекти організації територій земельних часток (паїв) мають визначати земельні ділянки, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв), а також земельних ділянок, що передаються у комунальну власність, їх цільове призначення, обмеження в їх використанні.3 Далі за текстом — Закон № 899.Із площі земельних ділянок, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв), виключаються землі, що підлягають передачі у комунальну власність територіальної громади села, селища, міста, на території якої вони розташовані:— деградовані, малопродуктивні, техногенно забруднені сільськогосподарські угіддя, що підлягають консервації;— заболочені землі;— землі, на яких розташовані розвідані родовища корисних копалин загальнодержавного значення, запаси яких затверджені в установленому законодавством порядку;— землі під полезахисними лісовими смугами;— землі під водними об’єктами;— землі під господарськими шляхами, прогонами, польовими дорогами, у тому числі запроектованими у проекті землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв);— землі, які відповідно до закону не можуть перебувати у приватній власності;— землі, які передаються до запасу та резервного фонду;— інші землі несільськогосподарського призначення.Як можна побачити, перелік земель, що передаються у комунальну власність, досить широкий. При цьому відповідні земельні ресурси є досить значними та стануть ОМС у нагоді для подальшого забезпечення потреб громади. Проте варто зауважити, що, наприклад, деградовані, малопродуктивні, техногенно забруднені сільськогосподарські угіддя, що підлягають консервації, зможуть бути використані ОМС лише після відновлення належного їх стану. Законом № 2498 також внесено зміни до ст. 13 Закону № 899. Перш за все, на що слід звернути увагу читачам: у оновленій редакції статті нарешті надано нормативно-правове визначення термінам «невитребувані земельні частки (паї)» та «нерозподілені земельні ділянки», які завжди були предметами дискусій та різноманітних спорів.  Нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю).Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості). Цією ж статтею врегульовано порядок використання таких земельних ділянок. Нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватись в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участі у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або шляхом вручення відповідного повідомлення особисто, якщо відоме їх місцезнаходження. Зі змісту вказаної норми вбачається, що районні державні адміністрації, які на теперішній час, за чинною редакцією ст. 13 Закону № 899, мають право «обмежено розпоряджатись» нерозподіленими (невитребуваними) земельними ділянками, що розташовані за межами населених пунктів, з 01.01.2019 таке право втрачають, а ОМС, навпаки, отримують повноваження щодо передачі в оренду для використання за цільовим призначенням нерозподілених земельних ділянок, невитребуваних часток (паїв) після формування їх у земельні ділянки як в межах, так і за межами населених пунктів.Законом № 2498 (шляхом внесення змін у вищеназвану ст. 13 Закону № 899) також встановлено граничний строк оформлення права власності власником (його спадкоємцем) невитребуваної земельної частки (паю). Дедлайн — 1 січня 2025 року. Якщо до цього строку власник (його спадкоємець) не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.З цього приводу доцільно нагадати, що відповідно до ч. 2 ст. 335 Цивільного кодексу України безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою ОМС, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.Розгляд заяви ОМС про визнання земельної ділянки безхазяйною здійснюється в порядку окремого провадження згідно з вимогами Цивільного процесуального кодексу України (ст. 329 — 333 відповідно).Закон № 899 також доповнено ст. 141, якою визначено особливості використання та розпорядження землями, що залишилися у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, а також процедуру здійснення такого розпорядження. Передбачається: у разі якщо власники земельних часток (паїв) після розподілу земельних ділянок, що підлягали паюванню, до 1 січня 2019 року не прийняли рішення про розподіл інших земель, що залишилися у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, що не було припинено як юридична особа, та якщо такі землі не передані у власність у порядку, визначеному законом, розподіл таких земель проводиться згідно з вимогами цієї статті за згодою більшості осіб, визначених абз. 2 — 4 ч. 1 ст. 1 цього Закону, яким були виділені земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю).Варто зауважити, що організація розподілу земель, що залишилися у колективній власності, здійснюється сільською, селищною, міською радою, на території якої такі землі розташовані. Перш за все сільська, селищна, міська рада з метою інформування осіб, зазначених у ч. 1 цієї статті, про проведення розподілу земель, що залишилися у колективній власності, має розмістити у загальнодоступних місцях відповідних населених пунктів, опублікувати у друкованих засобах масової інформації районної державної адміністрації або районної ради та оприлюднити на власному офіційному веб-сайті (за наявності) оголошення про проведення зборів осіб, визначених абз. 2 — 4 ч. 1 ст. 1 цього Закону, яким були виділені земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю).В оголошенні повідомляються:— мета, дата, місце і час проведення зборів;— прізвище, номер службового телефону особи, в якої можна отримати інформацію щодо проведення зборів.Розподіл земельних ділянок проводиться за умови реєстрації більшості осіб, визначених в абз. 2 — 4 ч. 1 ст. 1 цього Закону, яким були виділені земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю).Збори веде сільський, селищний, міський голова або уповноважена відповідною радою особа.За результатами розподілу оформляється протокол, що підписується особами, які брали участь у зборах, головуючим та секретарем зборів.До протоколу додається список реєстрації учасників зборів, засвідчений їхніми підписами. Кожен аркуш зазначеного списку підписується головуючим та секретарем зборів і скріплюється печаткою сільської, селищної, міської ради.Секретар зборів у дводенний строк після закінчення зборів подає протокол сільській, селищній, міській раді.Після отримання протоколу зборів сільська, селищна, міська рада протягом місяця приймає рішення про затвердження протоколу розподілу земельних ділянок та прийняття у комунальну власність відповідних земель. Увага! Це рішення та протокол зборів є підставою для державної реєстрації права власності територіальної громади та/або громадян на відповідні земельні ділянки.Законом № 2498 також установлено граничний строк проведення розподілу між власниками земельних часток (паїв) та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок — до 1 січня 2025 року.У разі якщо до 1 січня 2025 року протокол про розподіл земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між особами, визначеними абз. 2 — 4 ч. 1 ст. 1 цього Закону, яким були виділені земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю), не оформлений у порядку, визначеному цією статтею, та не поданий на затвердження ОМС, вважається, що суб’єкти права колективної власності відмовилися від права колективної власності на землю, а зазначені землі (крім невитребуваних часток (паїв) і сформованих за їх рахунок земельних ділянок, а також нерозподілених земельних ділянок) передаються у комунальну власність в порядку визнання майна безхазяйним.Тобто, як можна побачити, Закон № 2498 дає можливість громадам при правильному підході отримати у відання земельний ресурс досить значної площі. Проте варто пам’ятати, що відповідно до пп. «а» п. 15 розд. X «Перехідні положення» ЗК (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 2498) землі, що перейшли до комунальної власності відповідно до п. 21 цього розділу або передані до комунальної власності відповідно до ст. 141 Закону № 899, підпадають під дію «мораторію» на купівлю-продаж земельних ділянок.По-друге.Законом № 2498 шляхом внесення відповідних змін до Закону України від 11.12.2003 № 1378-IV4 «Про оцінку земель» надано ОМС додаткові повноваження у сфері оцінки землі 4 Далі за текстом — Закон № 1378.Відповідно до ст. 23 Закону № 1378 (оновленої) технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Протягом місяця з дня надходження технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки відповідна сільська, селищна, міська рада розглядає та приймає рішення про затвердження або відмову в затвердженні такої технічної документації.Відтепер за Законом № 2498 визначено вичерпний перелік підстав для відмови у затвердженні технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки земельних ділянок — її невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до закону нормативно-правових актів або розташування земель чи земельних ділянок на території іншої територіальної громади. Рішення про відмову в затвердженні технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки земельних ділянок має містити посилання на конкретні норми законів та прийнятих відповідно до закону нормативно-правових актів, яким суперечить відповідна технічна документація».Тож, ОМС отримали право самостійно визначати та затверджувати базу оподаткування для земельних ділянок при визначенні розміру земельного податку або орендної плати за землю, досліджувати відповідність технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок нормам чинного законодавства, що не може не вважатись позитивним для громад.

. Законом № 2498 розширено перелік об’єктів Державного земельного кадастру, визначивши таким об’єктом «масив земель сільськогосподарського призначення». Відомості про масив земель сільськогосподарського призначення вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (ст. 21 Закону України від 07.07.2011 № 3613-VI «Про Державний земельний кадастр»). Окрім цього, інвентаризацію масиву земель сільськогосподарського призначення виокремлено в особливий вид інвентаризації земель.За результатами проведення інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення відомості про такий масив та про земельні ділянки, розташовані в ньому (у разі їх формування або за відсутності відомостей про них у Державному земельному кадастрі), вносяться до Державного земельного кадастру, про що замовник документації із землеустрою письмово повідомляє власників та користувачів земельних ділянок.. ЗК доповнено ст. 371, якою вирішено кілька нагальних проблем:1. Урегульовано процедуру обміну земельних ділянок (у тому числі «підмораторних» земельних ділянок).Власники земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, можуть обмінюватися такими земельними ділянками.Обмін (міна) земельної ділянки державної або комунальної власності, розташованої у масиві земель сільськогосподарського призначення, на іншу земельну ділянку, розташовану у цьому ж масиві, здійснюється лише у разі, якщо обидві земельні ділянки мають однакову нормативну грошову оцінку або різниця між нормативними грошовими оцінками становить не більше як 10 відсотків.2. Надано можливість землевласникам та землекористувачам земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, на період дії договору оренди обмінюватись належними їм правами користування земельними ділянками шляхом взаємного укладання між ними договорів оренди, суборенди відповідних ділянок, а також встановлено правила такого обміну (закріплені у новододаній ст. 82 Закону України від 06.10.1998 № 161-XIV «Про оренду землі»).3. Урегульовано процедуру використання польових доріг та полезахисних смуг.Земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам та/або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами (строк оренди таких земельних ділянок становить 7 років).Передача в оренду земельних ділянок державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, здійснюється за умови забезпечення безоплатного доступу усіх землевласників та землекористувачів до належних їм земельних ділянок для використання їх за цільовим призначенням.Земельні ділянки під польовими дорогами, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), можуть використовуватися землевласником (землекористувачем) як для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок, розташованих у такому масиві, так і для вирощування сільськогосподарської продукції.Земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами, які обмежують масив земель сільськогосподарського призначення, передаються у постійне користування державним або комунальним спеціалізованим підприємствам або в оренду фізичним та юридичним особам з обов’язковим включенням до договору оренди землі умов щодо утримання та збереження таких смуг.4. Надано землевласникам (землекористувачам) переважне право на укладення договорів оренди в одному масиві земель.Особа, якій належить право користування істотною частиною масиву земель сільськогосподарського призначення (не менше 75 відсотків усіх земель масиву), має право орендувати інші земельні ділянки сільськогосподарського призначення, розташовані у такому масиві, а у разі якщо інші земельні ділянки перебувають в оренді, — на одержання їх у суборенду, за умови передачі у користування іншої земельної ділянки, розташованої у цьому ж масиві на такий самий строк та на таких самих умовах, якщо внаслідок черезсмужжя невикористання таких земельних ділянок створює перешкоди у раціональному використанні земельних ділянок, що перебувають у користуванні цієї особи. . Законом № 2498 обмежено строк дії емфітевзису та суперфіцію для приватних земель.За приписами ч. 4 ст. 1021 ЗК строк користування земельною ділянкою державної, комунальної та приватної власності на підставі договору емфітевзису або суперфіцію не може перевищувати 50 років. На теперішній час правовий титул емфітевзису та суперфіцію для приватних земель не обмежений граничним строком.

Підбиваючи підсумки стислому аналізу змін до земельного законодавства, які внесені Законом № 2498, варто зазначити: хоча Закон № 2498 не є ідеальним в плані юридичної техніки та залишає після його прийняття певні запитання у фахівців, як то:— відсутність низки визначень (наприклад, «масив земель сільськогосподарського призначення», «дороги, що обмежують масив», «полезахисні лісові смуги, які обмежують масив сільськогосподарського призначення», «консолідація земель»);— наявність серед норм постійної дії тимчасових положень (ст. 13, 141 Закону № 899);— посилання на Закон України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який на теперішній час не прийнято, проте цей Закон є прогресивним та дуже очікуваним кроком у бік вирішення нагальних проблем унормування земельних відносин. Крім іншого, прийняття вказаного законодавчого акта є підтвердженням дійсного прагнення країни до якнайшвидшого проведення процесу децентралізації та надання ОМС широкого кола правових можливостей. Позитивним є те, що ОМС продовжують отримувати дієві важелі впливу на процеси регулювання у сфері використання та розпорядження земельними ділянками, розташованими на їх території, саме завдяки Закону № 2498.

13.03.2019 р.

За матеріалами відділу в Ізяславському районі

Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області

 

Борис Яцков: «Лише у співпраці та злагодженості запорука  розвитку району!»

 

Без комплексного підходу та стратегічного планування неможливо забезпечити сталий розвиток території свого краю.  

Саме питання аналізу досягнутого Ізяславщиною  за період 2015-2018 рр. та розгляду стратегічної Програми соціального та економічного розвитку Ізяславського району на 2019-2021 роки було присвячене розширене засідання Ради регіонального розвитку Ізяславського району при райдержадміністрації. Засідання ради відбулось відповідно до плану роботи районної державної адміністрації 12 березня в приміщенні Ізяславського районного будинку культури. У роботі Ради регіонального розвитку району крім її членів взяли участь делегації трудових колективів установ, підприємств та організацій Ізяславського району, закладів освіти та культури, сільських громад, депутатів Ізяславської районної ради, Ізяславської міської ради, сільських рад району, громадські активісти, тощо.

Відкриваючи засідання, голова районної державної адміністрації Борис Яцков зазначив, що згідно з дорученням Президента України, який є головою всеукраїнської Ради регіонального розвитку, в державі та зокрема і в районі вже декілька місяців  триває робота з підготовки перспективних планів розвитку територій на 2019-2021 рр. У ході засідання голова районної державної адміністрації детально проінформував присутніх про підсумки розвитку Ізяславського району за період 2015-2018 рр. у розрізі галузей та представив на стратегічну Програму соціального та економічного розвитку Ізяславського району на 2019-2021 роки.

Як зазначив Борис Олександрович, основною метою Програми визначено: підвищення якості життя та добробуту громадян району шляхом забезпечення позитивної динаміки економічного зростання; подальший розвиток малого та середнього бізнесу, соціальної сфери та інфраструктури; ефективне використання наявного природно-ресурсного потенціалу з урахуванням процесу децентралізації.

Серед пріоритетів:

-  реалізація заходів, спрямованих на виконання затверджених місцевими радами планових показників по доходах місцевих бюджетів та їх наповнюваності шляхом активізації роботи з детінізації економіки, легалізації заробітної плати;

-   організаційне та інформаційне сприяння розвитку промисловості району;

-   залучення інвестицій в економіку району;

-   впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження, використання нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії, будівництво та реконструкція соціально важливих об’єктів, розвиток житлово-комунального господарства;

-  реформування системи дорожньої галузі, відновлення дорожньо-транспортної інфраструктури та забезпечення належного експлуатаційного стану автомобільних доріг;

-   зниження рівня безробіття та посилення мотивації щодо детінізації трудових відносин та доходів;

-   підвищення якості життя населення шляхом поліпшення якості та доступності  медичного обслуговування;

-   поліпшення якості та доступності освітніх послуг та впровадження інклюзивної освіти

-  використання потенціалу району для розвитку туризму та збереження історико-культурних пам’яток;

-      підвищення якості життя населення шляхом  збільшення доходів населення та інші.

Також Б.Яцков представив запропоновані перспективні напрямки реалізації завдань Програми у розрізі основних галузей господарства Ізяславського району. Зокрема на засіданні було зазначено, що існують  ризики та можливі перешкоди стабільного розвитку району. У процесі реалізації окреслених програмою завдань буде проводитись її коригування та вдосконалення.

“Ми обрали шлях до європейського життя, а отже – шлях демократичних перетворень та системних реформ. Він складний і нелегкий, бо за дуже короткий час ми маємо вирішити безліч питань. У країнах Європи ці процеси тривали по 20-30 років, ми ж, вивчаючи їх досвід та враховуючи наші особливості, змогли за останні чотири роки зробити гігантський крок вперед. Вперше за дуже довгий час ми справді бачимо, як на очах змінюється наша країна. Відроджується промисловість, налагоджуються нові економічні зв’язки, наші підприємства успішно конкурують на світових ринках. А найголовніше, що сьогодні зміни відбуваються не лише у містах, як то було раніше, а у селах. І це результат найголовнішої, на мою думку, реформи – децентралізації,” –  зазначив Борис Олександрович.

Завершуючи засідання Ради регіонального розвитку Ізяславського району при районній державній адміністрації, Борис Яцков зазначив: «Лише у співпраці та злагодженості запорука  розвитку району!».

ФОТОЗВІТ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

12.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Як знайти необхідну інформацію про сімейного лікаря, терапевта, педіатра або медзаклад первинки

 

Національна служба здоров’я України опублікувала на своєму сайті відкриті дані про те, як працює первинна ланка медицини після трансформації.

Пацієнти, медики та керівники закладів первинної медичної допомоги, представники місцевої влади відтепер зможуть знайти багато корисної інформації — від мапи медзакладів до вікової структури пацієнтів того чи іншого медзакладу. Дані у відкритому доступі на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) за посиланням: https://goo.gl/6hr4uk

Оновлення даних буде відбуватися раз на місяць. Розповідаємо, яку корисну інформацію можна знайти.

 

Інформація для пацієнтів

Пацієнт може знайти зручний для себе заклад, де працює сімейний лікар, терапевт або педіатр. Наприклад, ви шукаєте медзаклад біля дому або роботи. Можливо, для батьків важливо підписати декларацію дитині з педіатром, який знаходиться поряд з дитячим садочком. Або вам принципово отримувати послуги в приватних закладах, тож ви можете перевірити, які саме приватники уклали договір з НСЗУ та чи зручно вам до них буде їздити. Тепер ця інформація в повному обсязі відображається на карті за посиланням. Там же пацієнт може знайти контакти закладу — адресу та номер телефону.

 У дешборді реалізували довгоочікувану можливість дізнатися про свого лікаря більше. У системі відображаються всі лікарі, у яких є хоча б одна декларація. Ви можете перевірити, чи обраний вами лікар може ще брати пацієнтів.

 

Для лікарів

Лікар може перевірити, скільки у нього пацієнтів, вікову структуру своїх пацієнтів та розмежування за статтю. Також сімейні лікарі, терапевти та педіатри можуть відслідковувати, чи має їх медичний заклад контракт з НСЗУ.

 

Для керівників медзакладів

Керівники медзакладів первинки можуть відслідковувати всі необхідні дані щодо своїх закладів: кількість декларацій у лікарів їхнього закладу, тенденцію підписання декларацій у своєму закладі.

Крім того, можна проаналізувати конкурентне середовище в своєму регіоні. Наприклад, відслідкувати, скільки лікарів відкрили власну приватну практику за останній місяць та спрогнозувати можливий відтік пацієнтів. Також вони можуть співставити кількість лікарів і декларацій у закладах поблизу, або у тих, які працюють у подібних умовах і оцінити потенціал свого закладу.

 

Для органів місцевої влади та ДОЗ

Для тих, хто планує розвиток системи здоров’я області, району, міста, села чи ОТГ, система надає великі можливості для аналізу статистичних даних. Для стратегічного планування, наприклад, важливо визначити необхідну кількість лікарів та молодшого медперсоналу на певних територіях чи в закладах, їхню спеціалізація. Є можливість планувати кампанії із заохочення стежити за своїм здоров’ям, відстежуючи, представники яких вікових груп найменше обрали своїх лікарів.

Також цей інструмент дозволяє вирішувати тактичні задачі. Наприклад, керівництво району може заохотити фахівця перейти з одного закладу до іншого, побачивши, де менше декларацій припадає на одного лікаря. Крім цього, представники місцевої влади можуть побачити цілісну картину щодо укладання договорів закладами з Національною службою здоров’я.

12.03.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбулась тижнева апаратна нарада в районній державній адміністрації

 

Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук провів тижневу нараду із керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та районних структур центральних органів влади.

У ході наради були підведені підсумки тижня, що минув. За цей період: 05 березня проведено заходи із відзначення 75-річчя  звільнення міста Ізяслав та Ізяславського району від нацистських окупантів, 06 березня відбувся візит дружини Президента України на Ізяславщину, 06-07 березня проведено заходи із відзначення Міжнародного жіночого дня, 06-09 березня проведено цикл заходів із відзначення 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, делегація Ізяславського району  відвідала Старокостянтинівський район та місто Старокостянтинів, де передала естафету «Слава визволителям України». Павло Павлович відзначив злагодженість та продуманість проведених заходів та подякував усім, хто долучився до їх підготовки та проведення.

Під час проведення наради Павло Ковальчук вручив завідувачу сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації, учаснику АТО Анатолію Радкевичу відзнаку Президента України медаль «ЗА УЧАСТЬ В АНТИТЕРОРИСТИЧНІЙ ОПЕРАЦІЇ».

 У  ході наради було розглянуто питання підготовки засідання Ради регіонального розвитку Ізяславського району, яке заплановане на 12 березня в приміщенні Ізяславського районного будинку культури.

11.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Гарантую нульову толерантність до корупції. Ті, хто вкрав, будуть нести відповідальність - Петро Порошенко

 

«Я гарантую нульову толерантність до корупції. Я гарантую, що ті, хто вкрав, будуть нести відповідальність. Можу наголосити, що ні прізвища, ні посади, ні якісь зв’язки - дружні чи родинні, не зупинять нашу ефективні дії у подолання корупції», - підкреслив Президент Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу ICTV.

Глава держави також наголосив, що ведеться постійна планомірна робота у боротьбі із корупцією протягом п’яти років. Він додав, що  сьогодні суттєво покращилась ситуація у подоланні цього явища.

«Я хочу всім нагадати, яка була ситуація в оборонпромі і в армії в 2014 році - крали всі, весь час з часів незалежності України. Розпродавали, знищували армію і міністри і прем’єри. Закупали за дорогими цінами...», - зазначив він.

Глава держави зауважив, що тоді запропонував волонтерський десант. «Люди, які втратили рідних на фронті, які розпродали все своє майно і віддали це армії - це був той лакмусовий папірець, який дозволив зробити перші кроки змінити харчове забезпечення і зробити закупівлю озброєння», - наголосив Петро Порошенко.

«Я хочу наголосити, що весь цей час ми рішуче боролися з крадіжками в армії. Порушено 400 кримінальних справ, пред’явлено 120 звинувачень. Отримані вироки суду. Керівники підприємств звільнені або потрапили під вирок суду», - також зазначив він.

Президент зауважив, що він також особисто долучився до допомоги армії. «Звичайно, що я людина, яка є Верховним Головнокомандувачем з одного боку, а з іншого - я людина, яка витратила на благодійність майже 1,5 млрд гривень. І значну частину з них я витратив на армію», - сказав Петро Порошенко.

Він особливо підкреслив, що корупція у оборонному секторі є неприйнятною: «Нульова толерантність до корупції. І тому абсолютно неприйнятно, коли будь-хто на сьогоднішній день краде на армії».

«Моя реакція буде дуже швидкою, але в той же час ніяк не допущу, щоб використовували цей витік інформації для атак на армію, для атак на нашу оборонну промисловість», - сказав Президент.

За його словами, наслідком таких нападів на армію буде її послаблення, уповільнення темпів забезпечення новітньою зброєю. Адже на сьогоднішній день йдеться про озброєння українського війська і крилатими ракетами, і високоточними боєприпасами, і протитанковими комплексами, ударними безпілотниками, і іншими видами озброєння.

«Саме тому моя реакція є абсолютно однозначною - правоохоронні органи мають всі можливості. Після мого звернення порушено додаткових близько десяти кримінальних справ, проведені обшуки у всіх фігурантів, пред’явлені звинувачення. Є рішення судів в тому числі і по директорам», - сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що не обговорює рішення судів. Однак він зауважив, що ситуація, яка на сьогоднішній день існує з точки зору подання цієї інформації, вимагає швидких і рішучих дій.

11.03.2019 р.

 

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Про перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року та виплати одноразової допомоги

 

З 1 березня 2019 року Пенсійний фонд України провів перерахунок пенсій, передбачений частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Для перерахунку пенсій звертатись до органів Пенсійного фонду із заявою не потрібно, його проведено автоматично. 

Суть перерахунку: показник середньої заробітної плати, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, за попередній рік.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 затверджено порядок проведення індексації та коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.

 

Перерахунок пенсій проведено для осіб, які отримують пенсії, призначені згідно із законами України:

– “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” – на коефіцієнт 1,17 збільшується показник 3 764,40 грн (середня заробітна плата за 2014-2016 роки); 

– “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (з числа військовослужбовців строкової служби) – на коефіцієнт 1,17 збільшується показник 3 764,40 грн;

– “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (які отримують пенсії обчислені, виходячи із заробітної плати, визначеної за роботу у зоні відчуження) – на коефіцієнт 1,17 збільшується показник 928,81 грн (середня заробітна плата (дохід) на одну застраховану особу, з якої сплачено страхові внески, за 2006 рік).

Не передбачено проведення індексації пенсій, призначених за «спеціальними» законами (державним службовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування, прокурорам, суддям, народним депутатам тощо). 

Із 10,2 млн пенсіонерів, яким проведено перерахунок, розмір пенсії підвищено для 8 972 тис пенсіонерів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 передбачено, що якщо після перерахунку розмір пенсії зростає, то таке підвищення не може бути меншим за 100 гривень. 

Крім того, пенсіонерам, які отримують пенсії, призначені згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають повний страховий стаж (35 років чоловіки, 30 років – жінки, а для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, 25 років чоловіки, 20 років жінки) та у яких розмір пенсії не перевищує суми 1669,20 гривень (40% від мінімальної заробітної плати 4173 грн.), виплачується одноразова доплата до пенсії в сумі 2410,17 грн Одноразова доплата виплачуватиметься рівними частинами (по 1205,09 грн) у березні та у квітні. 

Одноразову доплату до пенсії встановлено 2 095 111 особам.

Середня сума підвищення для осіб, пенсії яких підлягали перерахунку, склала 514,5 грн. (з урахуванням сум одноразової доплати), а для осіб, у яких розмір пенсії зріс – 586,10 грн. (з урахуванням одноразової доплати).

 

Розподіл пенсіонерів за діапазонами підвищення пенсій наступний:

до 100 грн. включно – 1 991 457 осіб,

від 100,01 грн. до 400 грн. – 2 536 385 осіб,

від 400,01 грн. до 500 грн. – 798 016 осіб,

від 500,01 грн. до 700 грн. – 761 140 осіб,

від 700,01 грн. до 1000 грн. – 425 537 осіб,

понад 1000 грн. – 2 459 824 осіб.

Виплата перерахованих пенсій та одноразової доплати проводиться починаючи з 4 березня.

11.03.2019 р.

 

За матеріалами Пенсійного фонду України https://www.pfu.gov.ua/

 

Передано естафету «Слава визволителям України»

представникам міста Старокостянтинів та  Старокостянтинівського району

 

9 березня делегація Ізяславського району, до якої увійшли завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй та актив районної ради ветеранів, взяла участь у святкових заходах, присвячених 75-річчю з дня визволення міста Старокостянтинів та Старокостянтинівського району від нацистських загарбників.  

Перша зустріч делегацій для прийому-передачі естафети пам’яті «Слава визволителям України» відбулась у селі Пеньки, де пройшов мітинг за участю мешканців села.

Зустрічали делегацію Ізяславського району заступник голови Старокостянтинівської районної державної адміністрації Людмила Гнатюк, актив Старокостянтинівської райміської організації ветеранів, Пеньківський сільський голова Віктор Загорський, жителі Пеньківської сільської ради.

Звертаючись до присутніх, Людмила Гнаюк наголосила, що проведення Всеукраїнської естафети "Слава визволителям України" має велике значення для увічнення пам’яті про ветеранів-учасників Другої світової війни та для патріотичного виховання молодого покоління. Від імені представників Ізяславщини учасників заходу привітала член президії Ізяславської районної ветеранської організації Тетяна Горулько.

З нагоди ювілею визволення села Пеньки від нацистських загарбників  та прийняття естафети працівники Пеньківського сільського будинку культури підготували невеликий патріотичний концерт. Присутні вшанували загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до Пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам.

Далі святкові представники Ізяславщини рушили до міста Старокостянтинів, де їх та ветеранський актив міста Старокостянтинів та Старокостянтинівського району прийняв Старокостянтинівський міський голова Микола Мельничук. На згадку про зустріч Микола Степанович вручив всім книгу Дмитра Ліщука «Старокостянтинівський край у вирі Другої світової війни 1939-1945 рр.», презентація якої відбулась 5 березня у приміщенні Старокостянтинівського міського будинку культури.

Після зустрічі учасники зустрічі вирушили Меморіалу Слави міста Старокостянтинів, де спільно із Старокостянтинівським міським головою Миколою Мельничуком, заступником голови Старокостянтинівської районної державної адміністрації Людмилою Гнатюк, головою Старокостянтинівської районної ради Михайлом Яснюком взяли участь у мітингу з нагоди 75-річчя визволення міста Старокостянтинів та Старокостянтинівського району від нацистських загарбників.

Під час  мітингу головою Ізяславської районної ради Організації ветеранів України Лідією Загоруй урочисто було передано представникам Старокостянтинівщини символи Всеукраїнської естафети пам'яті «Слава визволителям України». 

ФОТОЗВІТ

09.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Звернення голови райдержадміністрації з нагоди 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

 

 

Дорогі краяни! У ці березневі дні минає 205 років від дня народження національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу - Тараса Григоровича Шевченка.

Великий Кобзар став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через роки і віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги. І не даремно в кожній українській оселі є шевченківський «Кобзар», який вчили та вчать на пам'ять, по якому вчаться читати.

Сповнені любов'ю до рідної землі, прагненням зробити життя українців гідним і достойним з натхненням звучать слова Тараса і сьогодні, коли Україна розбудовуючись, змушена захищати власний дім — незалежну, демократичну, суверенну державу.

Переконаний, що вони є і будуть важливим орієнтиром та дороговказом на подальшому шляху державотворення і демократизації суспільства. Будуймо всією громадою свій дім – у злагоді, мирі та любові, щоб діти наші і онуки отримали у спадок державу, яку заповідав нам Великий Тарас. Нехай святе Шевченкове ім’я об’єднає нас усіх незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідного народу.

 

 

З повагою,

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

Делегація Ізяславшини вшанувала пам'ять Тараса Шевченка у місті Старокостянтинів

 

Перебуваючи в місті Старокостянтинів, делегація Ізяславського району, до якої увійшли завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй та актив районної ради ветеранів Тетяна Горулько та Марія Сухораба, які брали  участь у святкових заходах, присвячених  75-річчю з дня визволення міста Старокостянтинів та Старокостянтинівського району від нацистських загарбників, на запрошення Старокостянтинівського міського голови Миколи Мельничука взяла участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника Генію українського народу Тарасу Шевченку з  нагоди 205-ї річниці  від дня його народження.

Микола Мельничук також провів невеличку ознайомчу екскурсію сквером імені Шевченка.

ФОТОЗВІТ

09 03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Великий Шевченко – 205 років від дня народження національного генія

Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори.

Іван Франко

 

9 березня 2019 року минає 205 років від дня народження національного генія і пророка, духовного батька українства Тараса Григоровича Шевченка.

Шевченко – творець в українській літературі, в духовному житті України того могутнього і нещадного духу національної самокритики, того «національного сорому», який завжди є потребою і передумовою великого національного руху, всякого національного відродження.

Поезія Тараса Шевченка давно стала нетлінною і важливою частиною духовного єства українського народу. Вона є насправді світовим культурним явищем, що надихає читачів з усієї планети, адже геніальні рядки адресовані всьому людству і знаходять відгук у серцях.

Твори поета видавалися за кордоном понад 300 разів і перекладені на 147 мов світу.

«Кобзар» геніального поета став для українців національною Біблією. Поет крізь століття доносить нам правду життя через свої твори. 

У рамках ювілейної акції «Шевченка читають всі», приуроченої 205-й річниці від дня народження геніального співця українського слова, на Ізяславщині було проведено поетичні онлайн-читання.

Учасники продемонстрували кращі поетичні твори Шевченка, які є цінним духовним надбанням та до сьогодні не втратили своєї актуальності.

               

 

Крім того у ці пам’ятні дні стартував міжнародний флешмоб «Великий Шевченко».

Учасники мали зняти відео біля пам’ятника Тарасові Шевченку (а їх у світі 1384 у 35-ти державах), зачитавши уривок з його поезії. І опублікувати це відео необхідно було до 9 березня на офіційній сторінці флешмобу та на власній сторінці у соціальній мережі Фейсбук з хештегом #ByShevchenko.

Мета флешмобу – ушанувати пам’ять Великого Кобзаря, показати пам’ятники Тарасові Шевченку, встановлені у різних регіонах України та країнах світ і засвідчити про визнання та любов до творчості генія українського народу.

06 березня 2019 року Ізяславська центральна районна бібліотека долучилася до Міжнародного флешмобу "Великий Шевченко" #ByShevchenko.

09.03.2019 р.

Сектор культури райдержадміністрації

 

Шевченкове слово у віках не старіє…

(на Ізяславщині вшановано пам'ять національного генія Тараса Шевченка)

 

Минають роки і століття, відходять у небуття покоління, та не згасає наша пам'ять і пошана до геніїв, які усе життя та весь талант до останку віддали рідному народові. Таким для українців є Тарас Григорович Шевченко на всі часи.

У ці березневі дні минає 205-та річниця з дня його народження. Світлий образ Великого Кобзаря − безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця.

Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрасність його слова, мужність і пісенність його віршів відзначена самовідданою любов’ю до своєї Батьківщини, до свого народу.

Початок весни для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Кобзаря вважають українським Пророком, чиє поетичне слово було актуальним у ХІХ столітті, і не менш значиме сьогодні. Кожен українець пам’ятає його слова, в кожному живе його дух і кожен бачить у ньому щось своє.

Нині його слово лунає на східних фронтах України як заклик, девіз до боротьби. Його слово звучало на Майдані української Революції гідності, з ним йшли на барикади і на смерть не лише українці.

З нагоди цього пам’ятного і символічного для української нації дня на площі перед пам’ятником Шевченкові у місті Ізяслав зібрались вшанувати пам’ять Великого українського Кобзаря представники районної та місцевої влади, актив громадських організацій, молодь, мешканці та гості міста.

Данину пам’яті Кобзаря віддали поетичними читаннями уривків його творів учнівська молодь.

Після цього відбулося урочисте покладання квітів до погруддя Тараса Шевченка на знак пошани до Великого поета, справжнього українця.

ФОТОЗВІТ

09.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Українському пророку Тарасу Шевченку цього року виповнюється 205!

 

В українців можна відібрати все, але допоки вони пам’ятають
Святе Письмо і «Кобзар», – українська нація незнищенна,
бо незнищенний наш націоналізм, в основі якого – ці дві святі книги.

Василь Іванишин

 

9 березня 2019 р. минає 205 років від дня народження національного генія і духовного батька українства Тараса Григоровича Шевченка. Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків).

В історії кожного народу є імена культурних діячів, які він свято береже у своїй пам'яті і з великою любов'ю та повагою передає з покоління в покоління. Так у французів це Мольєр, Гі де Мопассан, Еміль Золя, Альбер Камю, Віктор Гюґо, у німців – Йоганн Вольфганг фон Гете, Фрідріх Шиллер, Еріх Марія Ремарк, Томас Манн, Річард Вагнер, у японців – Мацуо Басьо, Ясунарі Кавабата, Кобо Абе та ін. Є такі імена і у нашого народу – Пантелеймон Куліш, Іван Франко, Леся Українка, Іван Нечуй-Левицький, Василь Барка, але серед них найпочесніше місце посідає Тарас Шевченко.

Шевченко не є для нас людиною новою. Зі шкільних років ми знайомимося з його біографією, читаємо його твори, ходимо до музеїв, знайомимося з художньою спадщиною митця та його громадською роботою. Проте в сучасну пору, коли кращі сини й доньки українського народу змагаються за відродження українського національного організму, безжально нищеного чужинцями, коли в Україні множаться сили, котрі за ціль собі кладуть брати активну політичну участь у розбудові Української Національної Держави, для нас Тарас Григорович постає, перш за все, як провідник – духовний та ідейний, національний та політичний, який власним прикладом нескореного борця кличе кожного до героїчного чину:

«Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров'ю
Волю окропіте».
(«Заповіт»)

     Адже понад усе Т.Шевченко за своє життя прагнув бачити Україну для українців без царя, пана, ляха, москаля та нерозумного брата.

     Шевченко у природний для себе як поета спосіб і в найдоступнішій для цілого народу художній формі сформулював, розвинув та обґрунтував національну ідею українського народу: законність і необхідність, можливість і реальність національної державності і незалежності. Він пробудив народ, дав йому вчення боротьби за свободу і вдихнув у нього віру в перемогу. Шевченко не запозичував і не видумував свого вчення. Його геній скристалізував те, що було сутнісним в історії, сучасності і мріях народу. Як висловився Дж. Грабович, «...він співець і пророк, що передавав голос свого народу, він духовний батько відродження української нації».

     Роль Т.Г.Шевченка у боротьбі українців за кращу долю, за власну державу важко переоцінити. Життя і творча спадщина Кобзаря надихали багато поколінь українців на боротьбу за утвердження рідної мови, створення української держави. Сила духу, діяльність Т.Г.Шевченка, його проза і поезія сприяли проголошенню Української Народної Республіки в 1917 р., призвели до розвалу більшовицького радянського режиму, проголошення Незалежної України в 1991 р. Мрії Шевченка про життя українського народу в «сім’ї вольній, новій» збулися, проте зараз треба зберегти та примножити здобутки в ім’я наших славних пращурів і прийдешніх поколінь!

 

ОСНОВНІ ДАТИ В ЖИТТІ Т.ШЕВЧЕНКА

9 березня 1814 р. – Поет народився у селі Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (тепер Черкаська область).
1816 р. – Шевченкова сім’я повертається до Кирилівки.
1823 р. – Помирає Катерина, матір поета.
1824 р. – Тарас з батьком вирушають чумацьким шляхом.
1825 р. – Помирає Григорій, батько поета. Тарас стає наймитом у дяка. Потім тікає вчитися малярству.
1828 р. – Тарас стає панським служкою в селі Вільшани, козачком у пана Енгельгардта.
1828-1831 рр. — Тарас з паном у Відні.
1831 р. – Тарас їде у Петербург. Там він навчається у живописця Ширяєва.
22 квітня 1838 р. – Викуп з кріпацтва.
1838-1845 рр. – Тарас стає студентом Петербурзької академії мистецтв.
1839 р. – Шевченко хворіє на тиф.
1840 р. – Виходить перше видання «Кобзаря» з 8 поезіями.
1839 – 1841 рр. – Шевченко створює поему «Гайдамаки».
1841 р. – Виходить поема «Гайдамаки».
1843 р. – Шевченко приїжджає в Україну.
1845 р. – Виходять поеми «Кавказ», «Єретик», «Великий льох», «Наймичка», «І мертвим, і живим…». Шевченко написав Заповіт.
5 квітня 1847 р. – Шевченка арештовують.
Осінь 1847 р. – Поет хворіє на ревматизм у казематах.
1848 р. – Шевченко вирушає в експедицію Аральським морем.
1848-1858 рр – Шевченко на військовій службі в Оренбурзькому корпусі.
17 жовтня 1850 р. – Поета перевели в віддалене Новопетровське укріплення.
2 серпня 1857 р. – Шевченка звільняють.
1858 р. – Дозволяють виїзд в Україну.
Літо 1859 р. – Шевченко подорожує Україною, до рідного села.
10 березня 1861 р. — Шевченко помирає. Спочатку його хоронять на Смоленському кладовищі в Петербурзі.
22 травня 1861 р. – Перепоховання. Відповідно до заповіту його перевезли до Канева, на Чернечу Гору.

 

ЦІКАВІ ФАКТИ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ Т.Г.ШЕВЧЕНКА

1. Перший в Україні «Буквар» з'явився завдяки Шевченку. Він надрукував його власними силами у 1861 р. Письменник оплатив наклад у 10 тисяч одиниць. Книга була видана з метою розповсюдження в безкоштовних школах для вивчення грамоти.

 

2. Слово «Бог» у творах Т.Шевченка зустрічається майже 630 разів.

 

3. Портрет В.Жуковського, за продаж якого Т.Шевченко був викуплений з неволі та вступив до Академії мистецтв та який був колись у Третьяковській галереї, тепер зберігається у Національному музеї Т.Г.Шевченка, що у Києві; його вважають оригінальним твором Карла Брюллова.

 

4. Український майстер Микола Сядристий створив найменше у світі «видання» «Кобзаря», розміром трохи більше половини квадратного міліметра, – набагато менше від макового зерняти. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі та мініатюрні, що гортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Палітурку зшито павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

 

5. У Каневі за яких кілька кілометрів від могили великого Тараса Григоровича спочиває його наречена Ликера Полусмакова.

 

6. Перший пам'ятник Т. Шевченку було відкрито у 1881 р. до 20-річчя від дня смерті митця у м. Форт-Шевченко (Казахстан), керував проектом І. О. Усков, який був комендантом Новопетровського укріплення, коли Шевченко перебував там на засланні. В Україні перший пам'ятник Шевченку (його погруддя) встановлено у Харкові у садибі Алчевських у 1881 р.

 

7. В Україні та світі є 1384 пам'ятники Кобзареві, з них 1256 – в Україні та 128 – за кордоном у 35 країнах (станом 2019 р.). Це найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури.
У Ковелі пам’ятник поету сягає заввишки більше, ніж сім метрів – це найвищий у світі монумент Кобзарю. Вага скульптури – біля 20 тонн. Автори монументу – київський скульптор Володимир Шолудько (автор ідеї), скульптори Петро Подолець та Микола Король, архітектори Тетяна Мельничук та Анатолій Заворотинський.

 

8. Шевченко Т.Г. мав прегарний драматичний тенор.

 

9. З «Кобзаря» оспівано в різних музичних формах 250 творів; На творчість Шевченка відгукнулося понад 120 композиторів; Микола Лисенко оспівав 87 поетичних зразків Шевченка.

 

10. Лише в Україні 11 музеїв Тараса Шевченка.

 

11. У містечку Форт-Шевченко (Казахстан) можна доторкнутися до виготовленої з каменю-черепашнику самим Тарасом лави, а пройшовши парком, побачити вербу, яку більше 150 р. тому посадив сам поет; і якщо зібрати усі дерева, посаджені з гілок, узятих з цієї верби, вийде цілий ліс.

 

12. У 1973-1975 рр. космічна станція «Марінер-10» вперше близько сфотографувала Меркурій, показавши сотні кратерів. В результаті один з 300 кратерів був названий на честь Тараса Григоровича. Діаметр кратера Шевченко – 137 кілометрів.

 

13. Шевченка часто малюють у вигляді вусатого чоловіка в шапці і кожусі. Однак історики запевняють, що під час життя в Петербурзі Кобзар був модним портретистом і непогано заробляв, а тому одягався досить модно. Зокрема, в своєму щоденнику він написав про особливе задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша, який тоді коштував 100 рублів.

 

14. Основна освіта Т.Шевченка – два роки навчання в церковно-приходській школі. При цьому багатьма своїми знаннями майбутній письменник був зобов'язаний першій віленській красуні, баронесі Софії Григорівні Енгельгардт. Вона вчила хлопчика говорити польською і французькою. Однак все ж основні знання мов Тарас Шевченко отримав від тамтешніх лакеїв.

 

15. У свій останній день народження Тарас Шевченко в розмові з близьким другом художником Григорієм Честахівським висловив бажання, щоб в разі смерті його поховали в рідному Каневі. Вранці 10 березня в Петербурзі Тараса Григоровича не стало. Через два роки поета перепоховали в Каневі.

 

16. Дещо неочікувано вшанували пам’ять Кобзаря на території невизнаної Придністровської Молдавської республіки: у 1995 р. в обіг було введено банкноту у 50 тис. руб., на лицьовій стороні котрої був портрет українського гетьмана Богдана Хмельницького, а на зворотній – пам’ятник Шевченкові перед університетом у Тирасполі. А вже у 2002 р. дизайн купюри обновили. Відтак, на банкноті у 50 рублів з’явився портрет Тараса Шевченка. Банкнота була зеленкуватого кольору, тому у свідомості молдаван «зеленими» довго лишалися не американські долари, а саме гроші з Шевченком. У 2007 р. було затверджено остаточний дизайн грошей – сіро-зелений колір з незмінним Кобзарем.

 

17. Твори Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Серед них – японська, корейська, арабська і навіть міжнародна мова есперанто. Найбільшу кількість перекладів було здійснено російською, німецькою, польською, англійською мовами.

 

18. У 1964 р., коли відзначався 150-річний ювілей Великого Кобзаря, 196 населених пунктів СРСР носили ім’я Шевченка. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь митця (станом на 2019 р.). У Казахстані на його честь названо Форт-Шевченко, з 1964 р. по 1991 р. місто Актау мало назву Шевченко. Також однойменну назву носять 3 села, 4 селища і 8 хуторів в Адигеї, Башкортостані, Краснодарському краї та 8 областях Російської Федерації, і село у Рибницькому районі Придністров'я. Крім того, на честь Тараса Григоровича Шевченка названі морська затока в Аральському морі та вершина висотою 4200 м на північному схилі Великого Кавказу, в Боковому хребті. Це ім'я дали їй українські альпіністи, які вперше підкорили цю кавказьку вершину у 1939 р.

 

19. Будучи членом Кирило-Мефодіївського товариства, Шевченко висував ідеї автономного статусу України та інших слов'янських держав, і столицею такої багатонаціональної держави він бачив місто Київ, а не Москву.

 

20. Третє видання «Кобзаря» 1860 р. було надруковано коштами Платона Симиренка, з яким Тарас Шевченко познайомився під час своєї останньої подорожі Україною в 1859 р. у Млієві. Платон Симиренко – відомий в Україні цукрозаводчик і меценат – виділив для видання «Кобзаря» 1100 рублів. За свій вчинок П.Симиренко поплатився здоров’ям та цукровим заводом, адже така «революційна» діяльність суперечила політиці царату.

09.03.2019 р.

За матеріалами мережі Інтернет  

 

 

Дорогі, любі наші жінки!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди 8 Березня – свята, що звеличує красу, щедрість душі і велику мудрість жінки!

Виконуючи найсвятішу місію – дарувати життя, робити його світлим і яскравим, ви є взірцем терпіння, працездатності, волі й милосердя. 

Все найдорожче і найкраще, що є у житті людини, пов’язане з Жінкою. Ви надихаєте на добрі справи і шляхетні вчинки.

Проявляючи справжній професіоналізм, високу відповідальність та старанність, своєю натхненною працею ви звеличуєте нашу рідну землю, примножуєте успіхи і досягнення нашого рідного краю та держави. Ми щиро захоплюємося вами, адже сьогодні ви берете активну участь у суспільному та політичному житті, займаєтесь наукою, досягаєте великих успіхів у спорті та бізнесі. Більше того – пліч-о-пліч з чоловіками ви захищаєте територіальну цілісність нашої країни, сприяєте зміцненню обороноздатності.

Дорогі матері, сестри, дружини, доньки, колеги, ваша небайдужість до долі України, майбутнього наших дітей є запорукою успіхів рідного краю і держави. Світ стає добрішим, ніжнішим, і більш духовним, коли щасливо усміхаються жіночі очі.

Бажаємо, аби цей весняний день наповнив ваші серця щастям, радістю й коханням. Нехай здійсняться виплекані вами мрії та бажання, а здоров'я, добро, достаток і натхнення будуть надійними й постійними супутникам вашого життя!

Нехай весна живе у ваших серцях — щоденно, за будь-якої погоди!

Зі святом вас, дорогі наші, милі, кохані!

        

З любов’ю та шаною

 

Михайло Загородний,                                             Вадим Лозовий,

голова Хмельницької                                               голова Хмельницької

обласної  ради                                                            обласної державної

                                                                                     адміністрації

 

 

Чарівні жінки Ізяславщини!

 

Цього сонячного дня сердечно вітаємо Вас із найпрекраснішим святом весни, яке наповнює світлом і теплом людські душі, – Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

Все найдорожче у нашому житті: щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою. Жінки мудро поєднують сімейні і професійні справи, сміливо вирішують найскладніші життєві завдання! Сьогодні чимало представниць прекрасної половини людства стійко несуть службу у лавах Збройних сил України, захищаючи наш мир і спокій. В окопах на передовій, в медичних шпиталях, долучившись до волонтерських справ, вони мужньо витримують жорстокі реалії війни на Сході нашої держави, але при цьому все рівно залишаються добрими, щирими, тендітними і привабливими.

Любі наші жінки! Бажаємо, щоб доля була прихильною до Вас, щоб міцними були ваші сім’ї, щасливим – кохання, розумними і вдячними – діти, здійсненими – мрії, успішними – справи й починання. Нехай весна подарує крила Вашим сонячним мріям і принесе все те, чого прагнете, на що сподіваєтеся.

Зичимо, щоб Вас завжди оточували любов і шана, а кожен день був осяяний усмішками Ваших рідних і близьких! Миру, спокою, віри, любові, здоров’я, сили та надії!

 

 З повагою,

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков  

 

 

 

Ізяславщину із робочим візитом відвідала Марина Порошенко

 

6 березня дружина Президента України Марина Порошенко перебувала із робочою поїздкою в Хмельницькій області. У ході поїздки відбувся візит Першої леді на Ізяславщину. Так як Ізяслав був першим пунктом поїздки, її тут зустрічали голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков.  Вони щиро привітали її на землі Хмельниччини із прийдешнім святом 8 березня та вручили квіти.

На початку перебування на Ізяславщині Марина Порошенко ознайомилася з  діяльністю Ізяславського навчально-реабілітаційного центру. Нагадаємо, що Хмельниччина однією із перших в Україні приєдналася до Всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», а за час роботи проекту в регіоні кількість інклюзивних навчальних закладів збільшилася на 40% – до 187 шкіл, де навчаються понад півтисячі  учнів з особливими освітніми потребами, що на чверть більше, ніж раніше.

Із роботою закладу, його учнівським та трудовим колективом Марину Анатоліївну ознайомив директор Ізяславського навчально-реабілітаційного центру Юрій Хеленюк.

Марина Анатоліївна зокрема відвідала навчальний корпус закладу, ознайомилася з особливостями діяльності Центру. Як зазначив керівник закладу, на сьогодні тут навчаються, виховуються і проходять реабілітацію 129 вихованців з ДЦП та наслідками поліомієліту. У Центрі діткам допомагають не лише покращити стан здоров’я, а й набути необхідних для успішної соціальної адаптації знань, умінь та навиків.

Також дружина Президента України оглянула виставку творчих робіт вихованців закладу, адже окрім навчання та лікування у Центрі велику увагу приділяють також розвитку творчих здібностей та навичок дітей. Для них в закладі працюють гуртки, заняття в яких коригують знання учнів з навчальних предметів, розвивають творчі здібності, увагу пам’ять, мислення, покращують фізичні можливості. Колектив закладу по праву пишається тим, що багато його випускників закінчили вищі навчальні заклади, стали музикантами, керівниками підприємств, спортсменами.  Серед них такі відомі в області особистості, як учасник АТО Андрій Панчоха та волонтер Тетяна Юзепчук, яка за свою діяльність отримала Грамоту Президента України Петра Порошенка.

Водночас Марина Порошенко відвідала спеціалізовані кабінети навчального корпусу, ознайомилася, як відбуваються окремі навчальні заняття, зокрема, з логоритміки, логіко-математичного, сенсорного розвитку.  На згадку про зустріч  вихованці закладу подарували  Марині Анатоліївні власноруч зроблене панно. У ході візиту вона поспілкувалася з вихованцями і трудовим колективом Ізяславського навчально-реабілітаційного центру.

Наступною зупинкою у робочій поїздці дружини Президента України  на Ізяславщину стала Ізяславська міська амбулаторія №2 сімейної медицини  Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної  допомоги, що знаходиться на ІІ поверсі приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні.

Як доповів Марині Порошенко головний лікар Ізяславського РЦ ПМСД Сергій Літвінчук -  на даний час амбулаторії загальної практики сімейної медицини району обладнано відповідно до усіх сучасних вимог та надають медичні послуги майже 44 тисячам мешканцям району, 27 з яких живуть у сільській місцевості.

Окрім того Ізяславський ЦПМСД активно долучився до реалізації медичної реформи, що розпочалася на первинній ланці. Так, вже з червня 2018 року заклад працює у статусі комунального некомерційного підприємства та уклав договір з Національною службою здоров’я України, а 66% населення, що тут обслуговуються, уже визначилися із своїми сімейними лікарями та підписали із ними декларації.

У ході візиту Марина Порошенко оглянула приміщення амбулаторії, кабінети лікарів, ознайомилася з матеріально-технічною базою закладу, а також зустрілася із медичними працівниками району.

Під час перебування на Ізяславщині Марина Порошенко зустрілася і поспілкувалася також із відвідувачами медичних закладів та жителями району.

ФОТОЗВІТ

06.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарат райдержадміністрації

Жінка – берегиня роду

(До Міжнародного жіночого дня)

 

За доброю традицією із святом 8 Березня приходить весна. І в цьому є певна закономірність. Бо жінка, як і весна, несе у світ особливу і велику місію природи – життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність. Все найсвітліше, що є у нашому житті – весна, радість, щастя, кохання, пов’язане з Жінкою – берегинею роду людського, його душею.

Це по-справжньому світле та весняне свято щоразу нагадує нам про найцінніше та найпрекрасніше, що є у нашому житті – кохання, любов до рідних, сімейне благополуччя та турботу про дітей, тепло материнських рук і родинний затишок, жіночу мудрість, любов і милосердя.

Саме тому, напередодні Міжнародного жіночого дня в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва відбулися урочистості та святковий концерт, сповнені шани та поваги до жінки-матері, дружини, бабусі, сестри, доньки.

Усіх присутніх жінок зі святом сердечно привітав голова районної державної адміністрації Борис Яцков та перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук. З їхніх вуст для всіх жінок звучали щиросердечні побажання теплих сонячних ранків, спокою, а найголовніше миру на нашій землі, родинного щастя, тепла, затишку.

Водночас під час свого виступу Борис Яцков передав щирі і сердечні вітання для жінок Ізяславщини, від дружини Президента України Марини Порошенка, який в цей день перебувала із робочою поїздкою місті Ізяслав.

Звертаючись до прекрасної половини людства, голова районної державної адміністрації зазначив, що в усі часи жінки були і залишаються символом щастя, миру і злагоди у сім’ї та суспільстві.

«Недаремно в Україні вас завжди називали берегинями домашнього вогнища, духовності, традицій та історичної пам'яті. Світ існує завдяки вам – ви даруєте життя, виховуєте дітей, берете на свої тендітні плечі безліч турбот. Вам вистачає духовних сил не тільки надихати на звершення інших, а й самим досягати вершин у найрізноманітніших сферах» - зазначив посадовець. Він також побажав жінкам міцного здоров’я, злагоди, благополуччя, щасливої та прихильної долі.

Також, районна рада ветеранів спільно із представником народного депутата України Андрія Шиньковича Валентином Соловйовим привітали ветеранів-жінок Ізяславщини та вручили їм квіти і подарунки.

Чудовим подарунком до жіночого свята став святковий концерт, який підготували аматори сцени Ізяславського району, під час якого усі присутні мали можливість насолоджуватись пісенними, музичними та хореографічними композиціями наших талановитих земляків. Присутні глядачі щирими оплесками вітали митців сцени.

Урочистості завершилися, а чарівна мелодія свята ще довго звучатиме в серцях представниць прекрасної половини людства. 

ФОТОЗВІТ

 

Крім того подібні урочистості відбулися в сільських населених пунктах Ізяславщини.

ФОТОЗВІТ

06.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Відбулась позачергова сесія районної ради

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за пропозицією  районної державної адміністрації та  групи депутатів  районної ради про необхідність скликання позачергової сесії, з метою термінового вирішення  окремих питань соціально-економічного розвитку району, 06 березня 2019 року відбулася сорок п'ята   позачергова сесія районної ради сьомого скликання. 

 Депутати одноголосно затвердили повістку денну позачергової сесії, на яку було винесено десять питань.

У роботі позачергової сесії районної ради взяли участь голова  районної державної адміністрації  Борис Яцков та його заступники, а також керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації.

Жваво обговорення проходило при розгляді питань про: Звіт про виконання районного бюджету за 2018 рік; виконання Програми економічного та соціального розвитку Ізяславського району на 2018 рік; внесення змін до районного бюджету на 2019 рік; затвердження Програми економічного та соціального розвитку Ізяславського району на 2019 рік.

 Крім того на сесії заслухали питання про: внесення змін та доповнень до Програми надання матеріальної допомоги на 2017-2019 роки; внесення змін до Фінансового плану на 2019 рік КНП «Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги»; внесення змін до Програми надання фінансових гарантій медичного обслуговування населення на 2018-2020 роки; призначення директора оздоровчого табору «Світанок»; надання матеріальної допомоги; звернення депутатів Ізяславської районної ради Хмельницької області до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Загалом, на  пленарному засіданні позачергової сорок п’ятої сесії було прийнято  відповідні рішення.

06.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Голова районної державної адміністрації  Борис Яцков зустрівся із трудовим колективом Ізяславського РЕМ

 

У рамках обговорення проекту Програми розвитку Ізяславщини на 2019-2021 роки, яка буде розглянута 12 березня на черговому засіданні Ради регіонального розвитку Ізяславщини, голова районної державної адміністрації Борис Яцков зустрівся із трудовим колективом Ізяславського РЕМ.

У своєму виступі очільник району представив основні положення Програми розвитку району, розповів про основні завдання та стратегію щодо реалізації в життя положень Програми.

Також в ході зустрічі Борис Олександрович дав відповіді на численні запитання представників колективу, які стосувались різних аспектів життя Ізяславського району та його населених пунктів. Зокрема питання стосувались: проходження реформи децентралізації на Ізяславщині, організації роботи із покращення стану доріг району, пожвавлення економічної діяльності суб’єктів господарювання району, збереження пам’яток історії та культури району, тощо.

06.03.2019 р

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації 

 

Національно-патріотичне виховання в контексті викликів сьогодення

 

Не викликає сумнівів те, що патріотизм є могутньою і непереможною силою кожного народу. Любити свій народ, свою Вітчизну – природна потреба і водночас високе покликання кожної вихованої людини. У контексті викликів сьогодення питання національно-патріотичного виховання підростаючого покоління стоїть особливо гостро. Учасником  кількох важливих заходів обласного та всеукраїнського рівня з цього напрямку роботи отримав нагоду стати  вчитель історії та правознавства Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів, активний член Великорадогощанського Січового Товариства  Микола Мельник.

27 лютого в місті Хмельницький відбувся обласний семінар з питань організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), на якому він як координатор районного етапу  мав можливість поділитись досвідом роботи з організації наметових таборувань під час проведення першого етапу гри. Унікальна матеріальна та методична база Великорадогощанської січі дала можливість створити у нас таку модель гри, якої немає в інших районах. Система роботи, яка включає діяльність січового товариства, роботу гуртка козацького гарту «Радигаст», співпрацю з керівниками гуртків, що діють за програмою гри «Сокіл» («Джура») в освітніх закладах нашого району, проведення семінарів та вишколів як для дітей, так і для виховників – важливі складові національно-патріотичного виховання, що ґрунтуються на козацькій педагогіці.

Про те, як використовуються надбання козацької педагогіки в системі роботи школи-січі, Микола Мельник також мав нагоду розповісти у своєму виступі на міжнародній науково-практичній конференції «Освітньо-виховні та патріотичні традиції українського козацтва у контексті слов’янських і загальноєвропейських цивілізаційних процесів», що відбулась у місті Києві 28 лютого - 1 березня. Українське козацтво, козацька педагогіка – настільки об’ємне та глибоке явище не тільки в українській, а й в європейській історії та культурі, що дає широкі можливості для створення різноманітних сучасних форм та методів національно-патріотичного виховання. Обмін досвідом роботи, відповіді на питання, жвава дискусія, нові знання, нові знайомства дають усвідомлення того, що справа, якою ти займаєшся, є важливою та необхідною.

Також учасники заходів відчули себе одними із тих, хто досяг певного успіху у вихованні дітей у козацькому дусі під час трьохденного семінару-тренінгу (вишколу) для тренерів «Школи виховників Джур», що проходив у місті Хмельницькому 22-24 лютого за участю представників із різних областей України. Поділитись своїми надбаннями, освоїти нові вправи та методики, відчути дружню підтримку колег-побратимів, вкрай необхідно кожному виховникові, адже це поступальний рух вперед, без якого працювати з дітьми неможливо.

Дієве впровадження ідей національно-патріотичного виховання можливе тільки за тісної співпраці закладів освіти, органів державної влади та громадських організацій із відповідним закріпленням повноважень та відповідальності на законодавчому рівні, при затвердженій системі фінансування. Виховники (наставники), а, в широкому розумінні, сюди належать всі дорослі, які так чи інакше дотичні до роботи з дітьми, – мають бути чесними із самими собою і з тими, кого виховують,  дитину-патріота може формувати тільки патріот-дорослий.

Наставники ведуть за собою, допомагають – діти діють та фізично, духовно, творчо розвиваються.

05.03.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Відбулася звітна конференція Ізяславської первинної організації УТОС

 

05 березня відбулася звітна конференція Ізяславської первинної організації УТОС.

Окрім постійних членів організації, участь у ній взяли представники Ізяславської райдержадміністрації, Ізяславської районної ради, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Розпочала конференцію керівник місцевого осередку УТОС Надія Макаревич, яка коротко розповіла про реалізовані за цей час завдання, а також окреслила коло проблемних питань, що потребують доопрацювання. За словами Надії Антонівни, станом на 01.01.2019 р. в рядах Ізяславської первинки перебувають 113 осіб. Більшості цих людей вже поважного віку, тож вони потребують постійної підтримки небайдужих, яким близькі проблеми сліпих.

Робота осередку за звітний період була спрямована на надання допомоги із різних питань людям, які стали інвалідами по зору. «Людина, з якою трапляється таке горе, розпочинає зовсім інше життя, і для того, щоб соціальна адаптація відбулась успішно, - існує така організація», - наголосила Н.Макаревич.

Основною метою діяльності Ізяславської ТПО УТОС також є організація медико-соціальної та трудової реабілітація інвалідів по зору та інтеграція їх в суспільство. Протягом звітного періоду утосівцями було виконано чимало роботи, зокрема в плані соціального захисту сліпих; проведення серед членів організації культмасових та патріотично-виховних заходів; оздоровлення сліпих, надання їм практичної допомоги у вирішенні побутових проблем, тощо.

Також не менш важливим завданням первинної організації залишається затишок приміщення організації, куди постійно приходять незрячі та майже завжди  виходять із вирішеними проблемами.

Повсякчас Надія Антонівна звертала увагу присутніх і на проблемні питання, що потребують доопрацювання.

У ході конференції керівник згаданої вище організації Надія Макаревич відмітила, що сьогодні налагоджена активна співпраця між районною владою та УТОСом. Значну увагу приділила благодійникам організації та висловила щиру подяку за їхню посильну підтримку.

Підсумовуючи свою доповідь, голова управління первинної організації УТОС Надія Антонівна зазначила, що товариство працювало не один десяток років і продовжує працювати, активно захищає права незрячих людей, а також завжди відкрите до співпраці.

Делегати також заслухали звіт ревізійної комісії УТОСу. Крім того присутніми було обговорено ряд важливих питань, що їх турбують.

Учасники конференції визнали роботу правління УТОСу задовільною та затвердили звіт ревізійної комісії.

05.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

75-річчя вигнання з території Ізяславщини нацистських окупантів

 

Розкислим весняним чорноземом, під колючими дощами, через палаючі березневими пожежами сади і спалені війною села 75 років  тому йшла Україною вистраждана і всепереборна хвиля звільнення від фашистської нечисті. Зі слідів, залишених вгрузлими солдатськими чоботами, проростали вогненні паростки надії на життя. Із глибоких вирв розірваних снарядів піднімалися священні обеліски людської мужності, нездоланної любові до свого дому, до своєї країни.

Попереду були ще квітування великої перемоги 45-ого. Попереду –  тисячі доріг і сотні днів, висвячених людськими стражданнями і людською величчю.

Такими ж березневими днями 75 років  тому Ізяславщина вдихнула  на повні груди солодке повітря ЗВІЛЬНЕННЯ!

5 березня на Меморіалі Слави в місті Ізяслав відбулись районні урочистості, присвячені 75-річчю вигнання з міста  Ізяслав та Ізяславського району нацистських загарбників.

До участі в районних заходах долучилась делегація ветеранських організацій міста Шепетівка та Шепетівського району, яких в місті Ізяслав на площі Героїв Майдану урочисто зустріли перший заступник голови Ізяславської  районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови Ізяславської районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, ветеранський актив району.

Керівники району та гості Ізяславщини під звуки духового оркестру пройшли вулицею Незалежності до Парку Слави, де відбувся меморіальний захід.

До учасників мітингу звернувся перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук. Він   наголосив, що ця дата  для ізяславчани, яка ніколи не тьмяніє з часом. Вона щоразу допомагає глибше і повніше осягнути велич ратного подвигу нашого народу та усвідомити глобальне значення розгрому нацизму.

«За два роки і 8 місяців окупації нацисти завдали Ізяславському району та місту  Ізяслав величезних  людських втрат. У нашій пам’яті імена понад півтори тисячі воїнів Червоної Армії – синів різних народів, партизанів, підпільників, що стали синами Ізяславської землі, бо вони навічно залишилися в ній, та імена понад чотирьох тисяч  ізяславчан, які віддали своє життя на різних фронтах війни в боротьбі з нацизмом. Пам’ятаємо про матеріальні збитки, про спалені фашистами 12 сіл нашого району, про понад 2 тисяч наших земляків, яких було вивезено на примусові роботи до Німеччини», - наголосив Павло Павлович.

Звертаючись до учасників заходу, заступник голови Ізяславської районної ради  Михайло Борисюк наголосив, що день визволення  Ізяслава та району від нацистських  загарбників – це свято радості із сумом в очах, свято безмежної вдячності і вічної пам’яті тим, хто віддав в ім’я врятування нашого  краю  та України  найдорожче – власне життя, увійшовши  у безсмертя.

Він запевнив усіх присутніх, що героїзм солдатів Перемоги не затьмариться у віках.

Також усіх присутніх привітали із річницею визволення голова районної Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

Ювілей визволення Ізяславщини від фашистських загарбників співпав у часі із проходження територією району Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». Щоб вручити ізяславчанам її символи, прибули представники Шепетівщини:   голова ветеранської організації міста Шепетівка  Олег Герсименко, голова Шепетівської районної ради Організації ветеранів України  Ігор Карчевський. Від імені шепетівчан усіх присутніх привітав Ігор Карчевський. Голови ветеранських організацій вручили представникам Ізяславського району символ естафети – солдатський ранець із капсулами із землею з місць боїв та поховань воїнів-визволителів  Полонського та Шепетівського районів.

Голова Ізяславської районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй спільно із представниками учнівської молоді Ізяславського району вклала до символу естафети капсулу із землею Ізяславщини.

У рамках  заходів, присвячених 75-річчю вигнання з  території району від нацистських окупантів, у населених пунктах району пройшли  меморіальні заходи (мітинги, зустрічі, панахиди), присвячені вшануванню визволителів рідного краю. 

Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих та померлих солдатів Другої світової війни і поклали до меморіалу  квіти, вінки.

ФОТОЗВІТ

05.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбувся семінар-навчання для представників зайнятого та незайнятого населення

 

З метою вирішення проблем зайнятості в сільській місцевості та сприяння створенню нових робочих місць на селі, в Ізяславській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості відбувся семінар-навчання для представників зайнятого та незайнятого населення за участю представників ТзОВ «Укрмілкінвест». Для слухачів семінару про досвід підтримки господарств на місцях, які бажають або вже утримують в господарствах молочних корів, розповіли керівник проекту Сімейні молочні ферми у Хмельницькій області Чернієнко Сергій Володимирович, консультант сільськогосподарської дорадчої служби Березюк Олександр Григорович.

Директор Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Марія Літвінчук розповіла про умови надання допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. У ході семінару учасники обговорювали питання виробництва молока, технології вирощування молодняка, обмінювалися досвідом.

05.03.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

 

 

Порятунок травмованого лебедя

 

 

27 лютого до Служби порятунку «101» Ізяславського району надійшло повідомлення від місцевих жителів про те, що на річці Горинь знаходиться лебідь, який заплутався у рибальських сітках та потребує допомоги. На місце події виїхав черговий караул 13 ДПРЧ ГУ ДСНС у Хмельницькій області.  Дотримуючись усіх заходів безпеки під час перебування на воді, працівники Служби порятунку дістали  травмованого лебедя, що пошкодився об рибальську сітку.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України просить громадян Ізяславщини повідомляти про випадки незаконного вилову риби риболовськими сітками місцеве відділення поліції за номером 102, щоб надалі уникнути подібних випадків.

04.03.2019 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

Ізяславщину із архіпастирським візитом відвідав високопреосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Православної Церкви України

 

У неділю, 3 березня, перед Великим Постом, високопреосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Православної Церкви України із архіпастирським візитом відвідав храм святих Косми і Даміана в селі Клубівка Ізяславського району, парафіяни якого нещодавно разом зі своїм настоятелем протоієреєм о.Миколаєм Назарчуком приєднались до вірних Православної Церкви України.  

Після урочистої зустрічі правлячого архієрея собором духовенства Ізяславського благочиння на чолі із благочинним митрофорним протоієреєм о.Володимиром Ковальчуком в храмі було відслужено Божественну літургію. На богослужінні крім жителів села Клубівка молились жителі сіл Васьківці, Сошне, Теліжинці, Чижіка, Пильки, які також нещодавно перейшли під омофор Православної Церкви України.

На малому вході високопреосвященним Антонієм було звершено дияконську хіротонію о.Романа. Також владика вручив церковні нагороди ряду священників благочиння: благочинний Ізяславського округу митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук та настоятель храму села Теліжинці митрофорний протоієрей о.Віталій Олійник удостоєні права носіння другого хреста із прикрасами, настоятель храму с.Кунів протоієрей о. Богдан Масний удостоєний права носіння митри, настоятель храму с.Білогородка о.Дмитро Ваврик зведений у сан протоієрея.

Також митрополит Антоній звернувся із пастирським словом та проповіддю до учасників  богослужіння. У своєму слові він роз’яснив слова Святого Євангелія про страшний суд, яке читалось на службі Божій.

По запричасному владика вручив священикам та громадам, які долучились Православної Церкви України відповідні підтверджуючі документи. Також ним було вручено благословенні архієрейські грамоти вірним Православної Церкви України району за труди на благо Церкви.

Під час візиту високопреосвященного Антонія, митрополита Хмельницького та Кам’янець-Подільського Православної Церкви України, на Ізяславщину із ним зустрівся голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат Хмельницької обласної ради Борис Яцков.

ФОТОЗВІТ

04.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Закликаємо усіх долучитися до обговорення перспективного плану розвитку Хмельниччини, – Вадим Лозовий

 

Без комплексного підходу та стратегічного планування неможливо забезпечити сталий розвиток території свого краю – на цьому наголосив голова облдержадміністрації Вадим Лозовий під час прес-конференції за участю регіональних ЗМІ, що відбулася 28 лютого  в облдержадміністрації.

Саме тому, за словами  очільника області, запорукою ефективності стратегії регіонального розвитку області, яка розробляється на 2019-2021 роки, є максимально широке залучення громадськості до участі в цьому процесі, аби жодне питання не залишилося поза увагою.  Вадим Лозовий нагадав журналістам, що згідно з дорученням Президента України, який є головою всеукраїнської Ради регіонального розвитку, в області вже декілька місяців триває робота з підготовки перспективних планів розвитку громад на 2019-2021 рр. Сьогодні голова облдержадміністрації підвів підсумки її першого етапу.

Зокрема, Вадим Лозовий представив дорожню карту розвитку області, яка містить біля 700 об’єктів, що плануються до реалізації. Карту супроводжує буклет зі звітом досягнень регіону за 2014–2018 рр. і стратегічними планами перспективного розвитку. Всі проекти враховують інноваційний потенціал Хмельниччини, конкурентні переваги та стратегічне бачення розвитку, реформи у сферах освіти, охорони здоров’я і розвитку інклюзивного навчання, медичного обслуговування в містах і селах.

“Ми обрали шлях до європейського життя, а отже – шлях демократичних перетворень та системних реформ. Він складний і нелегкий, бо за дуже короткий час ми маємо вирішити безліч питань. В країнах Європи ці процеси тривали по 20-30 років, ми ж, вивчаючи їх досвід та враховуючи наші особливості, змогли за останні чотири роки зробити гігантський крок вперед. Вперше за дуже довгий час ми справді бачимо, як на очах змінюється наша країна. Відроджується промисловість, налагоджуються нові економічні зв’язки, наші підприємства успішно конкурують на світових ринках. А найголовніше, що сьогодні зміни відбуваються не лише у містах, як то було раніше, а у селах та селищах. І це результат найголовнішої, на мою думку, реформи – децентралізації,” –  зазначив Вадим Миколайович.

Очільник області наголосив, що саме децентралізація дала громадам те, чого вони довго чекали від центральної влади: право вирішувати самим, як розвиватися, як розбудовувати свій край, де і що будувати чи ремонтувати. І найважливіше, що завдяки цій реформі місцеве самоврядування отримало не лише повноваження, а фінансову самостійність, право без вказівки центру вирішувати, як розпорядитися власними доходами.

“Ми бачимо, що реформа спрацювала. Але це не привід зупинятися, бо попереду ще величезний обсяг роботи. Я вважаю, що першочергове наше завдання – визначити нові точки економічного зростання, ті перспективні напрямки, що дозволять нам забезпечити сталий розвиток краю. Тільки так ми зможемо досягти позитивних змін та високих стандартів життя для наших громадян: гідних заробітних плат, якісних та доступних медичних та навчальних послуг, комфортних та сучасних умов життя,” – додав Вадим Лозовий.

Саме тому, підкреслив він, потрібно перейти від “латання дірок” до системної та комплексної роботи, що дасть Хмельниччині поштовх для подальшого розвитку.  А в основу цієї роботи має бути покладено саме Стратегію регіонального розвитку, що має враховувати потенціал та особливості кожної території. Посадовець закликав усіх долучитися до обговорення планів перспективного розвитку області та повідомив, що представлені на сьогоднішній прес-конференції карти і буклети з ілюстраціями окремих інфраструктурних проектів області, а також анкети зворотного зв’язку, уже найближчим часом будуть розповсюджуватися серед мешканців Хмельниччини, щоб привернути увагу громадян до цього важливого проекту.

Вадим Лозовий зауважив, що дорожню карту розвитку Хмельниччини має побачити кожен подолянин, а тому волонтери з громадських організацій допомагатимуть у розповсюдженні цих матеріалів.

Також голова облдержадміністрації анонсував, що вже за три тижні, наприкінці березня, відбудеться засідання обласної Ради регіонального розвитку, під час якого відбудеться презентація та захист підсумкового плану розвитку області. «Саме там ми представимо нашу дорожню карту, яка окреслить наші подальші кроки задля розвитку та процвітання нашої Хмельниччини та усієї України!» – зазначив він.

 01.03.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Урок реального трудового життя

     

Важливою складовою майбутнього успіху молоді є правильне  професійне інформування. Тому у рамках профорієнтаційного проекту  "Твоя формула успіху"  було проведено День відкритих дверей Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості на тему "Урок реального трудового життя" для  школярів 9 класу Ізяславського НВК ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Розпочала зустріч фахівець з профорієнтації Франчук Тетяна, яка  розповіла школярам про необхідність правильного та усвідомленого вибору майбутньої професії з урахуванням потреб районного ринку праці. Вона ознайомила  школярів із  папками  з описами професій та паспортами  навчальних закладів області. Продовжила захід із дітьми фахівець з профорієнтації Волинець Ольга, яка провела «Урок реального трудового життя», де вони мали можливість навчитись  користуватися формулою «Хочу.Можу.Треба» при виборі майбутньої професії. Також старшокласників поінформували про безкоштовне вивчення англійської мови на базі он-лайн платформи «Lingva.Skills», реєстрацію на Інтернет-платформі для навчання на відкритих он-лайн курсах «Prometeus»,та про платформу з профорієнтації «Моя професія: консультаційна мережа», яка допоможе  перевірити свої здібності та нахили, і як результат, визначити, яка професія є найбільш підходящою. Під час заходу транслювались анімаційні профорієнтаційні відеоролики.

Діти  отримали масу позитивних вражень від побаченого і почутого, а ми маємо надію що проведений захід допоможе школярам більш серйозно та відповідально поставитися у підготовці до дорослого самостійного життя.

01.03.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

 

Колектив ДП «Ізяславський лісгосп» підвів підсумки роботи за 2018 рік та окреслив завдання на майбутнє

 

27 лютого в ДП «Ізяславський лісгосп» відбулись загальні збори  трудового колективу. На зборах були присутні перший заступник начальника – головний лісничий Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Павло Золотий, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Віталій Лісовий, голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, директор ДП «Ізяславський лісгосп» Петро Курельчук, голова профкому ДП «Ізяславський лісгосп» В.Кравчук, голова громадської організації «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО» Володимир Павлюк.

На зборах обговорено питання виконання умов колективного договору за 2018 рік, представлено проект колективного договору  на поточний рік. 

Директор підприємства Петро Курельчук детально проаналізував результати роботи за минулий рік, зупинившись на виконанні основних лісівничо-економічних показників.

В 2018 році  підприємством проведено  лісовідновні роботи на площі 193 га. У повному обсязі проведений догляд за лісовими культурами на площі 1540 га. Заготовлено 10269 кг лісового насіння.

З метою профілактики лісових пожеж у 2018 році створено 140 кілометрів мінералізованих смуг та проведено 227 кілометрів доглядів вже за існуючими. Постійно проводилась роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних ЗМІ. Для оперативної боротьби з пожежами на підприємстві наявний потужний загін протипожежної техніки: Трактор Т-150, об облаштований цистерною  ємкістю 10 000 л води, що може заправляти пожежні автомобілі і гасити пожежу самостійно, 4 пожежні автомобілі та автомобіль Газ-53 ємкістю 5800 л, а також спеціальні плуги, ранцеві оприскувачі. Облаштовано пункти забору води. На трьох пожежних вежах встановлені системи відео спостереження.

Проведено рубки догляду на площі 333 га, суцільні  санітарні рубки проведені на площі 15 га, санітарні вибіркові рубки – 969 га.  Від всіх видів рубок  заготовлено ліквідної деревини 91 792 куб м, в тому числі від рубок головного користування – 44 637 куб м. Реалізовано на внутрішній ринок 67,2 тис куб м ліквідної деревини, експортовано – 4,8 тис куб м.

В цеху переробки деревини перероблено 13 568 куб м деревини. Випущено продукції переробки деревини на суму 21 млн 664 тис грн. Загальний обсяг реалізації продукції  за рік склав 106 млн 456 тис грн., що на 9,6 млн  більше ніж в 2017 році. Середньомісячна заробітна плата  на 1 штатного працівника склала 16 013 грн, що на 2270 грн більше ніж в 2017 році. Крім того, працівникам колективу проводились різні виплати та допомоги, передбачені Колективним договором, в сумі понад 3 млн грн., а також проводилась стабільно виплата премій та винагороди за вислугу років в сумі 12 млн 194 тис грн., допомоги  на харчування в сумі 2 млн 715 тис грн.

За 2018 рік  сплачено до бюджетів всіх рівнів 30 млн 773 тис грн., до пенсійного фонду  - 11 млн 238 тис грн., разом  - 42 млн  11 тис грн., що становить 39,5 % від загального обсягу реалізації. Чистий прибуток у звітному періоді становив 1 млн 299 тис грн.

Протягом 2017-2018 років збудовано 5,7 км та капітально відремонтовано 1,5 км лісових доріг в Михельському лісницві, яка веде до пам’ятки природи загальнодержавного значення «Озеро Святе».

Велика увага у звітному році приділялась розвитку лісокультурної справи та впровадженню передових технологій для вирощування посадкового матеріалу для відтворення лісів. Придбано та встановлено комплекс сучасного обладнання для переробки шишок шпилькових порід, обробки насіння. На базовому розсаднику облаштовано 15 коробів, де весною висіяно насіння основних хвойних лісоутворюючих порід, що дало змогу повною мірою забезпечити посадковим матеріалом підприємство, крім того можливість ще реалізувати іншим споживачам. Частину посадматеріалу вже використано восени на лісовідновні роботи

Колектив підприємства становить 240 штатних працівників та 29 працюючих згідно цивільно-правових угод. В сезон лісокультурних робіт щорічно ще працює понад 30 сезонних працівників. Слід зазначити, що колектив ДП «Ізяславський лісгосп» чисельно найбільший колектив серед підприємств обласного управління.

Злагоджена та стабільна робота колективів всіх підрозділів дала змогу в повному обсязі виконати програму по лісогосподарській  та промисловій діяльності, виплачувати вчасно заробітну плата та податки.

Головне надбання підприємства  - це працівники. Тому постійно проводяться заходи  на покращення умов працюючих, забезпечення їх всім необхідним для нормальної роботи та виконання поставлених завдань. Велика увага приділяється підвищенню технологічної та трудової дисципліни, дотримання законодавства з охорони праці. На виконання комплексних заходів з охорони праці в 2018 році витрачено 317,8  тис грн, що становить127,1 % до  запланованих витрат.

Адміністрація робила все для забезпечення виконання  виробничої програми та створення нормальних умов праці для працівників. Директор подякував колективу  за ту велику роботу яку всі разом робили протягом 2018 року.

Звертаючись до учасників конференції, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков відзначив великий внесок колективу ДП «Ізяславський лісгосп» у розвиток Ізяславщини. «Саме завдяки професіоналізму керівників та колективу підприємства досягаються вагомі результати праці, а це у свою чергу  впливає на загальний розвиток всього господарства району», -  наголосив Борис Олександрович.

Далі голова профспілки ДП «Ізяславський лісгосп» В.Кравчук у  своєму звіті говорив про забезпечення зайнятості працівників, їх соціальний захист, право на працю та відпочинок та прозвітував  про результати  виконання колективної угоди, зауваживши, що вона  виконана повністю і без порушень. Для працівників  підприємства керівництвом створено комфортні умови для праці та відпочинку. Постійно проводяться заходи по підвищенню рівня охорони праці, запобіганню випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, дотримання умов безпеки, гігієни праці. Всі працівники безкоштовно забезпечені спецодягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Але незважаючи на високий рівень контролю за охороною праці на виробництві і підвищенням її рівня все ж таки під час виконання робіт трапляються незначні порушення вимог охорони праці, що призводить до нещасних випадків.

Адміністрацією та профспілковим комітетом протягом дії колективного договору велика увага приділялась питанням оздоровлення працюючих та їх дітей. Так, минулого року за рахунок коштів підприємства, профкому і частково батьківської доплати оздоровлено 36 дітей працівників. У закладах санаторно-курортного лікування побував 1 працівник. Загалом на оздоровлення працівників та їх дітей протягом звітного періоду витрачено понад 2139,0 тис грн. Проведено культурно-виховна і спортивно-оздоровча робота серед працівників трудових колективів і членів їх сімей, організовувались походи на концерти та інші організаційні заходи.

Вшановували жінок – трудівниць і пенсіонерів підприємства з нагоди святкування 8 Березня, вітали всіх працівників з нагоди професійного свята, новорічних свят, ювілярів – працівників та ювілярів – пенсіонерів. Також виплачені винагороди  при одружені, народженні дитини, на здешевлення палива працюючим, матеріальні допомоги працівникам та пенсіонерам та інші виплати, передбачені колективним договором. На ці цілі в 2018 році витрачено понад 3 млн грн.

Головний економіст підприємства Л.Ліщук ознайомила делегатів зборів з проектом  колдоговору на 2019 рік. Після обговорення низки питань та заслухавши пропозиції працівників, бажаючих внести зміни до Колективного договору, учасники зборів одноголосно підтримали заявлені пропозиції.

Окрім того, за визначну роль в організації матеріальної та моральної підтримки учасників Антитерористичної операції, співпрацю із районною спілкою воїнів-учасників АТО, активну громадську позицію та любов до України Головою ГО «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО» В. Павлюком відзначено П. Курельчука грамотою та вручено Державний Прапор України.

Голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства В.Лісовий відзначив високоефективну стабільну роботу трудового колективу на протязі багатьох років та побажав подальших успіхів у виконанні поставлених завдань з відтворення, збереження та охорони лісу та його раціонального використання.

Підсумовуючи роботу загальних трудових зборів, роботу адміністрації та профспілкового комітету по виконанню умов колективного договору за 2018 рік визнано задовільною та прийнято новий колдоговір на 2019 рік.

ФОТОЗВІТ

01.03.2019 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

 

 

 

                

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2019 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/