на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

                 

 

 

ВЕРЕСЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

            01

02

03

04

05 06 07 08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

           

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Школярі Ізяславського НВК № 2 долучились до акції «Посміхнись життю, ти йому подобаєшся!»

Члени патріотично-правового руху ХОМА днями організували та провели профілактичну акцію "Посміхнись життю, ти йому подобаєшся!" на території Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

Мета заходу – попередження фактів навмисного самоушкодження неповнолітніми, попередження вчинення злочинів відносно дітей, протидія залучення їх до неформальних груп, які пропагують в суспільстві культ жорстокості та суїцидальної активності.

Основна тема розмови – цінність людського життя. Учням пояснили, що вони повинні поважати не тільки право на життя один одного, а й цінувати своє особисте. Немає безвихідних ситуацій. Поруч завжди є батьки, близькі люди, педагоги, психологи та поліцейські, які їх завжди вислухають і допоможуть.
            Потім учні вишикувались у дворі школи у формі смайлика, пропагуючи у такий спосіб цінність людського життя.

           Дружня атмосфера, щирі посмішки учасників флешмобу засвідчили, що ці діти відкриті до спілкування, діляться своїми позитивними емоціями, а отже не залишать товариша наодинці з його проблемами.

ФОТОЗВІТ
16.09.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Амброзія полинолиста – ворог не тільки врожаю, але і здоров’ю людини

   Серед небезпечних для здоров’я людини факторів, які викликають алергічні хвороби, не останнє місце займають рослини. Однією з найбільш алергенних вважається амброзія полинолиста.
    Розпочалося масове цвітіння карантинного виду бур’яну – амброзії полинолистої. Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій  області наголошує, що амброзія полинолиста належить до 
карантинних бур’янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини. У період цвітіння амброзії, а це з середини липня до жовтня, серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка).
     Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі підіймаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань і, потрапивши в органи дихання людей, в очі, ніс, бронхи.
  Як правило, алергічна реакція на пилок амброзії нічим не відрізняється від алергії на будь-яку іншу рослину. Алергени, що містяться в пилку, швидко руйнують захисний бар’єр слизових оболонок носа та очей, викликаючи чхання, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршення зору, першіння в горлі, свербіж та почервоніння шкіри, підвищення температури тіла. В окремих випадках може бути набряк легень, ускладнення нападів бронхіальної астми та хронічних астматичних бронхітів. Іноді, потрапляючи в організм, пилок амброзії може провокувати нетипові симптоми: головний біль, втрату смаку та нюху, пригніченість або підвищену дратівливість, депресивний стан та погіршення сну.
     Навіть здорова людина, яка у повітрі зловила пилок амброзії може стати алергиком.
     Для мінімізації неприємних наслідків алергії слід дотримуватися кількох простих правил:
-уникайте прогулянок у період цвітіння амброзії. Пам’ятайте, що концентрація пилку в повітрі досягає піку вдень;
-в обов’язковому порядку приймайте перед сном душ;
-не залишайте вікна відкритими, або ж встановіть спеціальну захисну сітку. Ці запобіжні заходи дозволять вам максимально обмежити надходження в будинок вуличного пилу, разом з яким потрапляє і пилок;
-регулярно проводьте вдома вологе прибирання і не забувайте чистити вуличний одяг;
-встановіть у будинку кондиціонер з фільтром повітря або іонізатор;
-дотримуйтеся антигістамінної дієти. Будьте обережні з такими продуктами, як полуниця, риба, яйця, копченості та арахіс. Вони містять найактивніші харчові алергени, які можуть спровокувати або ускладнити симптоми алергії;
-не забувайте про комплексне лікування алергії.  Необхідно пройти обстеження у алерголога і спільно з лікарем виробити тактику профілактики загострень. Самостійно підбирати ліки для лікування вкрай не рекомендується. Правильна профілактика може бути розроблена тільки в тандемі з лікарем. Ефективний засіб від алергії це вакцина або щеплення, яка призначається після певних досліджень. Профілактику краще починати за 2-3 місяці до початку цвітіня амброзії, а проходити грунтовне лікування – взимку.
      І головне, кожному слід пам’ятати: враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої, її знищення є головним чинником запобігання та профілактики алергічних захворювань, боротьба з нею є одним із важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів.
    На амброзію бідкаються не тільки алергетики й алергологи, а й екологи та аграрії. Ця рослина має потужні алелопатичні властивості – виділяє у ґрунт специфічний набір речовин, який пригнічує ріст інших рослин. Якщо звичайними місцями зростання амброзії були пустища, звалища, відкоси залізничних колій, занедбані сільськогосподарські угіддя, узбіччя автомобільних магістралей, будівельні майданчики тощо, то тепер вона активно забур’янює городи та поля, зменшуючи врожайність сільськогосподарських культур.
     Найефективнішим заходом боротьби з бур’яном є комплексне об’єднання зусиль та знешкодження цієї небезпечної алергенної рослини із застосуванням агротехнічних, механічних та хімічних методів боротьби.
     Агротехнічний метод має ключове значення на сільгоспугіддях. Це дотримання чергування культур у сівозмінах, основний і передпосівний обробіток ґрунту, вчасний догляд за посівами. У населених пунктах –створення у вогнищах амброзії полинолистої газонів із багаторічних трав, які пригнічують чисельність, ріст та розвиток рослин амброзії полинолистої.
      Хімічний метод доцільно застосовувати у промислових зонах, на узбіччях доріг, на сільгоспугіддях. Він передбачає застосування гербіцидів відповідно до “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”. Досягти високого результату при застосуванні хімічних препаратів можна у фазі до 2-4-х справжніх листочків амброзії. У більш пізніх фазах розвитку амброзії ефективність дії хімічних препаратів істотно знижується.
    Механічний метод бажано застосовувати на територіях населених пунктів. На землях з високими і дуже високими санітарно-гігієнічними вимогами (землі навколо житлової забудови, громадських будівель, тваринницьких ферм, парки, стадіони, спортивні майданчики, промислові території тощо), де виключене застосування гербіцидів, амброзія знищується шляхом виполювання, ручного видалення або скошування.
    На присадибних ділянках та клумбах найефективніше виривати рослини амброзії полинолистої. Чим менша рослина, тим легше проводити цю процедуру. Невеликі рослини, особливо після дощу, добре вириваються з корінням.  Хаотичне випадкове скошування амброзії полинолистої в період її вегетації призводить до того, що рослина утворює бокові паростки в нижній частині головного пагону, які майже лежать на землі. Подальші скошування їх не зачеплять, тож на цих гілках утвориться насіння, яке засмітить ґрунт.
    Доведена ефективність пізнього скошування амброзії полинолистої безпосередньо перед початком її цвітіння, що дозволить запобігти утворенню алергенного пилку та насіння. Орієнтовні оптимальні терміни скошування – друга половина липня – початок серпня.  Скошування повинні бути систематичними.
     Вищезазначені заходи матимуть результат у разі їх систематичного виконання протягом тривалого періоду.
     НЕ ЗАЛИШАЙТЕСЯ БАЙДУЖИМИ! ЗУПИНИМО «ЗЕЛЕНОГО ВОРОГА» РАЗОМ!

     По зовнішньому вигляду амброзія полинолиста  нагадує полин звичайний. Стебло прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками. Висота стебла й розміри надземних органів сильно варіюють. При густому травостої, на сухих схилах і бідних ґрунтах рослини ледь досягають 10-15 см; на родючих ґрунтах, за достатнього зволоження, і рідкого травостою, окремі рослини досягають 2-2,5 м висоти.  Сходи з’являються наприкінці березня – в травні, цвіте з середини липня до жовтня, плодоносить у вересні – листопаді.
   Амброзія полинолиста розмножується лише насінням, яке утворюється у великій кількості. Невеликі рослини продукують 50-300 насінин, добре розвинені рослини можуть давати по 30-40 тис. насінин, а окремі екземпляри до 80-100 тис. насінин.
    Від материнської рослини насіння може переноситися на значні відстані з водними потоками (талими водами навесні, по струмках, ярах, річках). Розповсюдженню бур’яну сприяють: вітер, транспорт (колеса автомашин, тракторів і інших транспортних засобів), взуття людей, до якого насіння прилипає разом із ґрунтом.
     Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, луки, пасовища. Часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків.
     Розвиваючи потужну надземну масу й кореневу систему, амброзія сильно пригнічує культурні рослини та споживає з ґрунту дуже велику кількість поживних речовин. Під час збирання врожаю засмічених посівів пізньостиглих культур (соняшник, коноплі, люцерна, насінники овочевих) у нього потрапляє насіння амброзії, відокремити яке досить важко. В таких випадках необхідні додаткові витрати на очищення насіннєвого матеріалу. При засміченні посівів багаторічних трав (конюшини, люцерни й ін.) і однорічних трав на зелений корм, а також луків і пасовищ якість корму, що заготовлюється, знижується.
16.09.2019 р.

За матервіалами джерел мережі Інтернет

У райдержадміністрації проведено семінар-навчання

 

Для державних службовців апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації було проведено семінар-навчання.
          Семінар організований з метою надання навчально-методичної допомоги державним службовцям райдержадміністрації з питань діловодства, архівної справи та роботи із зверненнями громадян.

Зокрема на семінару було розглянуто основні положення нова редакції «Українського правопису», що вступила у дію 3 червня 2019 року. Власне з цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.

Для працівників райдержадміністрації начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Наталія Шашок провела ознайомчу бесіду зі стислим оглядом основних змін у новій редакції правопису. а саме: зміни у написанні слів і варіантні доповнення до чинної норми, навела приклади вживання нових правил в офіційно-діловому стилі мовлення. Також було поінформовано присутніх про зміни до Інструкції з діловодства.
          Крім того, на семінарі  розглянуто питання ведення архівної справи у державній установі. Із цим питанням виступила начальник архівного відділу райдержадміністрації Надія Остапова. Вона ознайомила учасників зібрання з правилами складення номенклатури справ, порядком її схвалення й затвердження. Також розповіла про формування та оформлення справ, що підлягають архівному зберіганню, складання архівних описів справ та порядку передавання справ на постійне зберігання.

          Під час проведення семінару всі присутні мали можливість поставити питання доповідачам і отримати вичерпні та змістовні відповіді на них.

16.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

15 вересня – День працівника лісу

 

Шановні працівники лісового господарства!

 

День працівника лісу — не лише професійне свято, яке за традицією відзначається золотої осені. Це, можна сказати, своєрідний іспит совісті для наших співвітчизників у самооцінці ставлення до рідної природи і до лісу.

Ваша благородна праця, спрямована на примноження і раціональне використання лісових багатств нашої держави, що виплекані багатьма поколіннями українських лісівників, завжди користується заслуженою шаною всього народу. Створені Вашими працьовитими руками зелені шати надійно захищають землю від водної та вітрової ерозії, сприяють екологічному та естетичному поліпшенню довкілля. Для нас та наших нащадків ліси завжди будуть живим свідченням Вашої самовідданої праці.

Лісівники Ізяславщини відповідально, по-господарськи ставляться до справи комплексного і раціонального використання лісових ресурсів, забезпечують дбайливе ведення лісового і мисливського господарства.

Переконаний, Ваш професіоналізм, уміння та працелюбність сприятимуть гідному виконанню поставлених завдань на благо процвітання Ізяславського району та України.

Шановні працівники лісу! Прийміть у цей чудовий, осінній день найщиріші слова вітання з професійним святом. Хай він для Вас, як і інші дні, буде наповнений гідним визнанням професійного внеску у загальнодержавну справу. Щиро зичу благополуччя, щоб реалізовувались Ваші кращі задуми і була щасливою доля. Всім удачі, достатку і здоров'я, мудрості і терпіння, злагоди, успіхів, творчої праці, віри у прекрасне Майбутнє України.

 

З повагою

перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук

 

 

14 вересня - День фізичної культури і спорту України

 

 

Шановні працівники фізичної культури, вчителі, тренери, ветерани галузі, спортсмени,шанувальники і уболівальники спорту!

 

Щиро вітаю вас з Днем фізичної культури і спорту!

Відомо, що заняття фізкультурою загартовують не тільки тіло, а й дух людини, допомагають розвивати такі якості, як воля, цілеспрямованість, наполегливість, почуття товариства, благородство. 

Україна завжди славилась своїми спортивними талантами, має їх й Ізяславщина. Ми пишаємося Вашими, шановні земляки, досягненнями. Ви з честю продовжуєте традиції з виховання фізично загартованого та здорового молодого покоління, адже фізичне виховання – це здоров’я нації. Отож, наше спільне завдання – залучати в спортивні зали, на майданчики якнайбільше дітей, молоді, їх батьків, але найголовніше – створення для цього відповідних умов. 

Зичу спортсменам високих здобутків та перемог у змаганнях на славу нашого району. Нехай Ваш приклад буде поштовхом для масового розвитку фізкультури і спорту, взірцем для юних жителів нашої країни.

Бажаю всім міцного здоров’я, успіхів, наполегливості та перемог! Нехай щастить усім, хто присвятив своє життя спорту, популяризації та розвитку сфери фізичної культури.

 

З повагою

перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук

 

Лісівники Ізяславщини відзначили професійне свято

 

Споконвіку українську землю називають країною густих лісових масивів, які є безцінним дарунком природи і невід'ємною частиною нашого національного багатства. Турбота та збереження цього природного національного скарбу - професійний обов’язок лісівників.

13 вересня в залі засідань адміністративного приміщення ДП «Ізяславське лісове господарство»   відбулись урочистості з нагоди святкування Дня працівника лісу. У заходах взяли участь: начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко, голова районної ради  Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук, директор Національного природного парку «Мале Полісся» Андрій Сасюк, голова районної організації учасників АТО, член громадської ради при Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства Володимир Павлюк.

Петро Пешко висловив привітання від керівництва області та національного агентства. Зокрема він зазначив:  «Ліс - справжній живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє районне лісове господарство для економіки краю, який величезний позитивний вплив має на навколишнє середовище. А люди, що професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. Маю честь привітати вас зі святом і побажати  доброго здоров’я, успішної праці, достойної заробітної плати, сімейного затишку і мирного неба над головою!».

Найщирішими словами подяки за виконання благородної справи – збереження і примноження лісових насаджень краю – привітав своїх співробітників директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук.

Також лісівників району  привітали голова районної ради  Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Вітаючи колективи ДП «Ізяславське лісове господарство» та НПП «Мале Полісся», вони наголосили: «Робота в лісі та з його ресурсами - дуже відповідальна. Люди, які  працюють в лісі, є фанатами  своєї справи. Починаючи із самого простого – збору лісового насіння, спостереження за плодоношенням лісових порід, вирощування садивного матеріалу, створення лісових культур і багато іншого. Це цілий комплекс робіт, залежний від своєї пори року».

Керівники району та галузі вручили групі кращих працівників відзнаки державного, обласного, районного та міського рівнів.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

13.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

На Ізяславщині відзначено День фізичної культури і спорту України

 

Традиційно у другу суботу вересня Україна святкує День фізкультури та спорту. Це свято, яке уособлює велич сили духу, мужності і патріотизму наших людей, залучає до своїх лав прихильників здорового способу життя, сприяє його популяризації та розвитку, наслідує славні традиції українського народу. Сьогоднішнє зростання рядів юних сподвижників фізичної культури і спорту – добра ознака утвердження в суспільстві ідеалів людської краси й духовного здоров’я, одвічного прагнення людини до самовдосконалення.

Спорт має дивовижні властивості. Він об’єднує людей, розвиває в них такі навички, як спритність, реакція, координація, витривалість. Допомагає людині бути у хорошій  фізичній формі, а крім того, зміцнює здоров’я, виховує характер та силу волі.

Із розвитком людства змінювалися спортивні вподобання та спортивні показники. З кожним роком спортсмени у черговий раз доводять, що немає нічого неможливого для людей відданих спорту, які щоденною важкою працею гартують своє тіло.

Для відзначення професійного свята - Дня фізичної культури і спорту, 13 вересня на центральному стадіоні міста Ізяслав зібралась велика та дружня спортивна родина Ізяславщини - спортсмени, тренери, працівники організацій та установ фізичної культури і спорту, ветерани і просто шанувальники спорту.

Організатори заходу – відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації подбали про те, щоб спортивне свято було яскравим, захоплюючим та надовго запам’яталось глядачам.

Святкування розпочалось із символічного пробігу молодих спортсменів в м.Ізяслав під державним знаменням.

Після цього відбулося урочисте підняття Державного прапора України на флагштозі центрального стадіону під час виконання Державного гімну України.

Захід відкрив начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, зазначивши, що спортивна Ізяславщина має свою біографію перемог, має успішне сьогодення і перспективне майбутнє, яке творитимуть наступні перемоги на змаганнях різних рівнів.

На урочистій церемонії відкриття були присутні почесні гості:  заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, начальник організаційного відділу виконавчого апарату Ізяславської районної ради Леонід Ліщук, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко. Вони привітали представників галузі фізичної культури і спорту із професійним святом, побажавши рекордних спортивних та особистих досягнень, олімпійського довголіття, а також надалі розвивати кращі спортивні традиції району. Крім того прозвучали слова вдячності спортивному активу району за неоціненний вклад у зміцнення здоров’я дітей. «День фізичної культури і спорту це свято тих, хто присвятив своє життя великій справі, яка символізує молодість, велич духу і мужність, сприяє утвердженню здорового способу життя, популяризації та розвитку фізкультурно-спортивного руху в Україні.

Наша земля виховала плеяду прославлених спортсменів, імена яких знає й пам’ятає світ. Саме тепер особливо потрібні успіхи для нашої країни, адже кожне спортивне звершення сповнює серця українців гордістю за свою державу».

Далі розпочалась урочиста церемонія нагородження кращих представників спортивної галузі за вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в районі та місті, пропагування здорового способу життя, високий професіоналізм, активну життєву пропозицію та з нагоди професійного свята.

Під час вручення грамот, подяк та інших почесних відзнак шаленими оплесками вітали присутні нагороджених.

Цікавинкою спортивного блоку святкування стали захоплюючі показові виступи вихованців Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та Великорадогощанського Січового товариства Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ ст.

Крім того учасникам та гостям свята подарували своє мистецтво юні вихованці Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва. 

По завершенні офіційної частини усіх шанувальників спорту чекали товариські матчі з футболу, волейболу та настільного тенісу. Ігри видалися захопливими та видовищними. Учасники вправно демонстрували свою майстерність та не бажали поступатися у жодному розіграші.

Серед спортсменів з настільного тенісу І місце здобув Несенчук Андрій, ІІ сходинку посів Іванчук Ярослав, а бронзову винагороду отримав Станкевич Дмитро.

За результатами найпопулярнішого виду спорту серед молоді району – футболу, в якому брали участь три команди з ДЮСШ, перемогу здобула команда № 2 з ДЮСШ. 

Не менш захоплюючою видалася гра у волейбол. У запеклій боротьбі команда з с.Михля здобула перемогу над командою ДЮСШ.

Фінальною крапкою свята стала церемонія нагородження переможців змагань, котрі отримали грамоти та призи.

Українська нація – нація спортивна, у якій генетично закладений нестримний запал і потяг до самоствердження, боротьби і перемог.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

13.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

«Приймаю виклик»

 

З метою сприяння успішній особистісній та професійній самореалізації, формування ефективної стратегії поведінки на ринку праці, підвищення мотивації до легальної зайнятості в Ізяславській районній філії 12 вересня спільно з тренером ФОП Яцишеним В.В. проведено тренінг для молоді «Приймаю виклик».

Тренінгове заняття розпочалось зі знайомства учасників, яке налаштувало їх на дружню атмосферу та активну участь у обговоренні питань. Під час заходу було проведено ряд вправ, учасники обговорили складові активного пошуку роботи, проаналізували усі свої ресурси, а саме: вміння, навички, захоплення, а також навчились правильно ставити мету та досягати її. Тренер налаштував присутніх на те, щоб не втрачати віру у власні сили, не зупинятись на досягнутому, працювати над собою - і це буде першим кроком до власного успіху. Адже саме для молоді притаманна мобільність, готовність до зміни місця роботи, сфери діяльності, тому, молодь завжди активний «гравець» на ринку праці.

Участь у тренінгу дозволила молодим людям краще пізнати себе, визначитись з життєвими цілями, розвинути в собі успішну людину.

13.09.2019 р.

За матеріалами районної філії Хмельницького

обласного центру зайнятості

 

До професійного свята підійшли з добрими здобутками

 

Ізяславський лісгосп – це комплексне багатопрофільне лісогосподарське господарство, яке займається лісовідновленням, доглядом за лісовими насадженнями, охороною та захистом лісів, лісозаготівлею й переробкою деревини, вирощуванням декоративного посадкового матеріалу.

Пріоритетом його діяльності є розширене відтворення лісів, створення насаджень з цінних деревних та чагарникових порід. Так, навесні цього року було створено 142 га лісових культур, з них 98 га – шляхом посадки одно- та дворічних саджанців основних лісоутворюючих порід, вирощених в тимчасових лісових розсадниках, а 44 га створено шляхом посіву насіння. Останній спосіб – досить ефективний та економічно вигідний, адже при значно менших затратах можна виростити екологічно стійкіші деревні насадження. Основними лісоутворюючими породами регіону є сосна звичайна та дуб звичайний. Отож садимо переважно їх. Крім того заліснено 46 га такими цінними породами, як модрина. Природним шляхом відновлено 15 га лісових насаджень.

Не так вже й просто виростити ліс, як це здається на перший погляд. Посадка – це, напевно, один з найлегших етапів. Далі – найскладніше — створити оптимальні умови для зростання. Найголовніше, не дати бур’янам, порослі, рослинам-піонерам, які швидко заселяють зруби й відкриті місцевості, пригнітити ріст і розвиток головних лісоутворюючих порід. Для цього щороку проводимо догляди, що включають прополювання культур, обкошування їх як вручну, так і механізованими знаряддями, аж поки саджанці не досягнуть оптимальних розмірів і їх не переведуть у вкриті лісом площі. Протягом цьогорічного весняно-літнього лісокультурного сезону проведено догляди за новоствореними насадженнями на площі 750 га, з них 278 га шляхом прополювання. Механізованим способом проведено догляд за лісовими культурами на площі 472 га.

Для потреб лісовідновлення на декоративному розсаднику підприємства минулого року створили дільницю з вирощуванню садивного матеріалу деревних та чагарникових лісових порід, яка облаштована системою зрошення для підтримання оптимальної вологості субстрату. Навесні поточного року в коробах створено посіви сосни звичайної на площі 128 м2, сосни чорної –  32 м2 , модрини європейської –  70 м2, ялини європейської – 46 м2. Крім того на площі 96 м2 зростають дворічні посіви ялини європейської. Загалом засіяно короба площею 372 м2 . Посіви в коробах створені суцільним методом. Загалом підприємство очікує отримати восени понад 500 тисяч стандартних сіянців основних порід. Ця технологія вирощування сінців дає змогу отримати високоякісний посадковий матеріал, який буде використовуватись для відновлення лісових насаджень підприємства.
Також лісівники приділяють велику увагу заготівлі високоякісного насіння, з якого згодом вирощують посадковий матеріал. З початку року заготовлено лісового насіння 51 кг, в тому числі 45 кг – сосни звичайної, 1 кг ялини європейської, та 5 кг інших порід.

Поточного року дільниця з переробки шишок хвойних порід переробила 3,3 тонни шишок сосни. Отримано майже 44  кг насіння сосни звичайної. Воно пройшло перевірку якості в відокремленому підрозділі “Вінницька лісонасіннєва лабораторія”, де встановлено високий клас якості насіння.

Досить важливими у виробничій діяльності лісгоспу є охорона та захист лісів від самовільних рубок, хвороб та шкідників, а головне — від лісових пожеж. В Кунівському й Плужненському, Михельському лісництвах встановлено системи відеоспостереження, оновлено пожежно-технічну базу. Підприємство має 4 пожежні автомобілі високої прохідності, 2 одиниці пожежної техніки, яка пристосована для забору води з водойм, підвозу на місце пожежі, передачі до пожежного автомобіля та самостійного гасіння пожежі. Облаштовано місця для забору води пожежними автомобілями.

З метою недопущення пожеж в лісових масивах з початку року облаштовано 84 км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 132 км. Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.

Державна лісова охорона підприємства організовує захист лісу, веде нагляд за появою шкідників та хвороб для своєчасного виявлення і недопущення їх розвитку. З початку року проведено лісопатологічні обстеження на площі 2500 га.

Щоб зберегти насадження у належному санітарному стані та не допустити розвиток і розповсюдження шкідників і хвороб лісу, з початку року проведено рубки формування і оздоровлення на площі 600,1 га, з них на площі 340,4 га – це санітарні рубки, а на 259,7 га – рубки догляду. Заготовлено 22625 кубометрів ліквідної деревини. Рубки головного користування проведено на площі 93 га, де заготовлено 30058 кубометрів деревини.

Основну частину необробленої деревини реалізовано для потреб внутрішнього ринку – 44524 кубометри на суму 56,034 млн. грн.

З початку року в цеху переробки деревини перероблено 8318 кубометрів деревини. Реалізація продуктів переробки деревини становить 11,9 млн. грн., з них 8,2 млн. отримано від реалізації на зовнішній ринок.

До державного та місцевого бюджетів підприємство за 8 місяців сплатило 23,273 млн. грн, а Єдиного соціального внеску – 6,679 млн. грн.

У цей непростий для нашої держави час, коли фактично на Сході України ведеться війна, колектив підприємства не стоїть осторонь, а бере активну участь у наданні допомоги нашим військовим. Підприємство також не стоїть осторонь тих проблем, які існують в районі і місті.

«Ізяславське лісове господарство» є чисельно найбільшим серед державних лісогосподарських підприємств області. Головне надбання підприємства — це його колектив. Краща робота завжди відзначається вищою заробітною платою за рахунок преміювання та доплат, тобто всі працівники зацікавлені в кінцевому високому результаті.

Шановні працівники лісової галузі! В переддень нашого професійного свята прийміть щирі вітання. Нехай доля нагороджує вас усіма благами за самовіддану працю зі створення високопродуктивних лісових насаджень, а стійкість в подоланні труднощів обернеться вагомими професійними здобутками, повагою та вдячністю людей!

13.09.2019 р.

За матеріалами веб-сайту ДП «Ізяславський лісгосп» http://www.idlg.com.ua

Зустріч головного редактора обласної газети із майстрами декоративно-ужиткового мистецтва Ізяславщини

12 вересня мали вельми цікавого гостя – це головний редактор обласної масової газети «Хмельниччина» Іван Михайлович Федоров, кандидат історичних наук, член-кореспондент Міжнародної Академії Інформатизації – і разом із тим великий аматор народних ремесел.

Приїхав Іван Михайлович якраз заради зустрічі з нашими майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, яка і відбулась в Ізяславському історико-краєзнавчому музеї. Це Олена Жук – завідувач відділом та викладач художнього відділу Ізяславської дитячої школи мистецтв, Марія Бернацька - викладач художнього відділу Ізяславської дитячої школи мистецтв, Тетяна Арсенюк – інструктор районного будинку культури, Василь Володимирович Ляшук – член Національної спілки майстрів України та Микола Іванович Ткачук - художник, різьбяр, скульптор, Почесний громадянин Ізяславського району та міста Ізяслав.

Розмова точилась невимушено та цікаво, а після неї відбулась фото сесія майстрів з їхніми творами. Принагідно директор Ізяславського районного будинку культури Ігор Костюк вручив майстрам подяки від районного будинку культури за яскраву творчу діяльність та постійну плідну співпрацю з будинком культури.  

13.09.2019 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між благодійним Фондом Цаля Каплуна (США), Ізяславською районною державною адміністрацією, Ізяславською районною радою, Ізяславською міською радою

 

У приміщенні Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею 12 вересня відбулась урочиста церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між благодійним Фондом Цаля Каплуна (США), Ізяславською районною державною адміністрацією, Ізяславською районною радою, Ізяславською міською радою.

Розпочався захід із перегляду документального фільму Soshne Forest Massacre, про відкриття меморіального знаку жертвам Холокосту на місці масового розстрілу євреїв у 1942 році нацистами  поблизу села Сошне Ізяславського району, що відбувся у жовтні 2018 року (режисери Evgeny Litо та Leonid Vayn, New York, 2019).

Далі представник Фонду Цаля Каплуна (США) Іосіф Менакер ознайомив присутніх із основними напрямками Фонду Цаля Каплуна та планами щодо діяльності створеного, за підтримки влади Ізяславщини, регіонального Центру дослідження історії Холокосту.  Він також передав до Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею залишки особистих речей розстріляних в урочищі «Облоги» у  серпні 1941 року євреїв міста Ізяслав. Речі було випадково знайдено під час спорудження монументу, який було відкрито напередодні підписання Меморандуму 11 вересня поточного року. Тоді нацистськими окупантами було знищено майже тисячу мирних жителів: дітей, жінок, людей похилого віку.  

Від імені керівника Українського центру дослідження історії Холокосту (м.Київ) Анатолія Подольського присутнім на заході керівникам Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею, Ізяславської центральної районної бібліотеки,  музеїв, що діють на базі закладів освіти Ізяславського району було передано комплекти книг з історії Холокосту.

Завершився захід власне підписанням самого Меморандуму   представником Фонду Цаля Каплуна (США) Іосіфом Менакером, заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Левченком, головою районної ради Сергієм Шлегелем, Ізяславським міським головою Валентиною Корнійчук.  

Відповідно до меморандуму в Ізяславському районі строюється регіональний центр вивчення історії Холокосту. Сторони, які підписали меморандум, вирішили надати посильну матеріальну, ресурсну та методологічну допомогу в його діяльності.

Допомогу у діяльності Регіонального центру зголосився надати Український цент вивчення історії Холокосту (місто Київ).

По закінченні церемонії підписання всі  учасники заходу зробили світлину на згадку про без заперечень історичну для Ізяславщини подію.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

12.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Увага! Випалювання сухої рослинності – злочин проти природи!

Управління з питань цивільного захисту населення обласної державної адміністрації вкотре попереджає керівників підприємств, установ та організацій, які розташовані на території області, а також мешканців приватного житлового сектору про заборону спалювання сухої рослинності, пожнивних залишків та сміття.

Загалом, з початку року в екосистемах області виникло 256 пожеж, з яких 17 – у вересні.

Кожний необдуманий та безвідповідальний вчинок під час розведення вогню містить в собі небезпеку для довкілля. Залишене без нагляду вогнище, кинутий сірник, або недопалок можуть спровокувати масштабну пожежу, а неконтрольоване випалювання сухої стерні або побутових відходів, зокрема, поблизу торфовищ – затяжне, багатоденне горіння торфу.

Дані події крім завданої шкоди навколишньому середовищу, можуть призвести до пожеж на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади, що призводить до значних матеріальних втрат.

Звертаємося до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля та не провокувати виникнення пожеж!

Не будьмо байдужими!

 12.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Престур на підприємства Ізяславщини: «Працюй в Україні – працюй легально»

Під гаслом «Працюй в Україні – працюй легально» Хмельницький обласний центр зайнятості організував для журналістів престур на підприємства Ізяславщини.

У ході інформаційної кампанії представники ЗМІ ознайомились з діяльністю Ізяславської  районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, відвідали ТОВ «Компанія «Укрелітагро», поспілкувалися з успішною підприємицею Юлією Малиновською та головою Новосільської сільської ради Олександром Шрейдером, який з робочим візитом завітав до районної філії.

За словами директорки Ізяславської районної філії Хмельницького ОЦЗ Марії Літвінчук, співпраця з місцевими органами влади, соціальними партнерами та роботодавцями, допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості населення. Окрім того, служба зайнятості з початку року запровадила новий порядок обслуговування клієнтів. «Звернувшись до центру зайнятості, мене направили до кар’єрного радника, який розробив мені індивідуальний план працевлаштування з переліком заходів і послуг. При цьому фахівець врахувала мої інтереси й уподобання, нахили та професійні здібності», – розповідає безробітна Наталія Шторгин. Наразі пані Наталю зацікавила пропозиція започаткування підприємницької діяльності, що в перспективі дасть їй можливість зайнятися улюбленою справою.

Також представники ЗМІ поспілкувалися з головою Новосільської сільської ради Олександром Шрейдером. Він зазначив, що щороку у весняний період, а також за потреби протяго календарного року, за участю безробітних громадян, які проживають на території громади, організовуються громадські роботи з благоустрою території населених пунктів сільської ради, з ремонту об’єктів соціальної сфери.

Захопливим було відвідування ТОВ «Компанії «Укрелітагро», де відбулася зустріч з директором товариства Володимиром Корнійчуком. Журналістам провели екскурсію на підприємство з переробки гарбузового насіння, показали елеваторний комплекс, поля, де вирощують олійні культури. «Неодноразово до виконання сільськогосподарських тимчасових робіт під час весняно-польових робіт, збирання врожаю залучаються особи з числа безробітних громадян Ізяславської районної філії.  Організовується також індивідуальне навчання та стажування безпосередньо на виробництві. Як результат співпраці, за сприяння районної філії майже 70% вакансій поданих нами укомплектовано», – зауважив Володимир Корнійчук.

У ході престуру своїми досягненнями та перспективами розвитку поділилася підприємиця – власниця стоматологічного кабінету Юлія Маліновська. Колишня безробітна, яка в березні цього року отримала одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, успішно веде свій бізнес. Лікарка дала можливість працевлаштуватися 2 безробітним на нові робочі місця та незабаром отримає за це відшкодування єдиного соціального внеску на новостворені робочі місця.

12.09.2019 р.

Відділ інформаційної роботи
Хмельницький обласний центр зайнятості

 

Школярі та студенти можуть допомогти звільнити планету від сміття, долучившись до Міжнародного дня чистих берегів – акція триватиме з 16 до 30 вересня

 

Чи знаєте ви, що за нинішніх темпів засмічення річок, морів та океанів до 2050 року в них буде більше пластику, аніж риби? Щоб запобігти цьому, в треті вихідні вересня (цьогоріч – 21 вересня) мільйони волонтерів у всьому світі (понад 150 країн) долучаються до глобального прибирання.

Учнів та студентів запрошують також взяти участь в цій акції. В Україні челендж проходить під девізом «Я прибрав – твоя черга-2: змінимо майбутнє разом». 

Умови участі – прості: зберіть друзів, приберіть біля себе береги річки чи моря, зареєструйтеся та викладіть фото «До» і «Після» прибирання в мережі Facebook з хештегом #Яприбрав_ТвояЧерга2

Перша тисяча учасників отримає в подарунок екосумки.

Акція проводиться з 16 до 30 вересня за підтримки Європейського Союзу та Програми розвитку ООН.

12.09.2019 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту  Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

 

Україна та НАТО активізують діяльність Спільної робочої групи з питань воєнної реформи, – Дмитро Кулеба

 

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба обговорив у штаб-квартирі НАТО подальші шляхи співробітництва з Альянсом у ході зустрічей із Заступником Генерального секретаря НАТО з політичних питань та політики безпеки Бетінною Каденбах, Помічником Генерального секретаря НАТО з питань операцій Джоном Манзою та Спеціальним представником Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки Клер Хатчинсон. Зустрічі відбулися в межах дводенного робочого візиту Віце-прем’єр-міністра до Брюсселя (Бельгія).

Задля інтенсифікації практичної взаємодії у сфері реформування структур сектору безпеки і оборони було домовлено активізувати діяльність Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи.

Сторони виявили обопільний інтерес до посилення взаємодії Україна-НАТО у контексті протидії гібридним загрозам та безпековим викликам та обмінялись думками щодо можливих спільних дій, спрямованих на посилення безпеки у регіоні Чорного моря.

У контексті оновленої політики Альянсу щодо взаємодії з партнерами сторони обговорили пріоритети та спільні заходи в рамках запропонованого Альянсом принципу «одна країна – один план».

Віце-прем’єр-міністр поінформував Альянс про готовність України збільшити свій внесок у проведення операцій під проводом НАТО. Він також повідомив співрозмовників про розробку проекту нової Стратегії національної безпеки України. Україна має намір презентувати цей документ союзникам з метою отримання відповідних рекомендацій і пропозицій.

Під час зустрічей сторони також домовились про продовження практики спільної військової підготовки включно зі стажуванням військовослужбовців ВМС Збройних Сил України на кораблях ВМС держав-членів НАТО.

Дмитро Кулеба підтвердив, що проблематика гендерної рівності залишається важливим напрямом роботи Уряду і є важливою складовою реформ. Віце-прем‘єр-міністр запросив Клер Хатчинсон відвідати Україну та висловив сподівання на продовження взаємовигідної співпраці у цьому напрямі.

Сторони також обговорили питання підготовки візиту Північноатлантичної ради НАТО в Україну наприкінці жовтня.

«Президент Зеленський визначив, що реформа Збройних Сил України і загалом оборонного сектору має здійснюватися відповідно до найкращих світових стандартів. Тому сьогодні в НАТО ми говорили про дуже практичні речі: як Альянс може допомагати Україні стати сильнішою, та про те, як Україна може допомогти Альянсу. Євроатлантичний курс України залишається незмінним, і візит є одним з підтверджень цього», – прокоментував Дмитро Кулеба результати зустрічей.

12.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

На Ізяславщині відкрито другий новий меморіальний знак пам’яті жертв Холокосту

 

 Друга світова війна, страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка досі болить чи не у кожній родині в Україні та світі. Лилися сльози і кров,  палали села і міста.  У ті лиховісні часи гинули не лише воїни, а й  позбавлялись життя тисячі мирних жителів великих та малих міст, сіл та хуторів.

Чорною сторінкою вписано в історію єврейського народу період Холокосту.

З метою вшанування жертв Холокосту та забезпечення того, щоб його жахи  ніколи  не забувалися, розташований у Сполучених Штатах Америки Фонд Цаля Каплуна зініціював зведення у місцях масових поховань жертв Холокосту в Україні монументів пам’яті. Саме відкриття першого такого  монументу проекту, що відбулося 25 жовтня минулого року поблизу села Сошне на території Ізяславського району, започаткувало його практичну реалізацію.

У середу, 11 вересня цього року, в урочищі «Облоги» на південній околиці міста Ізяслав, де 30 серпня 1941 року в роки окупації нацистськими загарбниками було закатовано понад тисячу громадян єврейської національності, відбулось відкриття другого пам’ятного знаку.

На меморіальний захід зібралося чимало представників єврейських громад із Ізяслава, Хмельницького, Києва, Сполучених Штатів Америки, представників місцевої влади та районної ветеранської організації, жителів та гостей району. 

На меморіальному заході було зазначено символічність часу відкриття цього монументу. Він припадає на місяць ЕЛУЛ, останній місяць єврейського календаря. Це час самоаналізу та підведення підсумків, час щоб осмислити зроблені вчинки та оцінити духовний ріст, що відбувся впродовж року, котрий завершується. Час для підготовки до прийдешніх  Днів трепету – Рош-Ашана (Новий рік) та  Йом-Кіпур (День спокути).

У своєму зверненні до присутніх представник Фонду Іосиф Менакер сказав: «Сьогодні від імені TKF - благодійної організації, розташованої в Нью-Йорку, я маю честь відкрити монумент, присвячений понад тисячі євреїв, убитих в 1941 році на цьому місці.  Цих людей  було убито тільки через те, що вони були євреями. Важливість цього монумента і багатьох інших монументів Холокосту, які були і будуть зведені на місці більш ніж 1000 місць розстрілів євреїв на Україні, полягає не лише в увічненні пам'яті загиблих, але і в недопущенні повторення подібної жахливої трагедії в майбутньому. Причому не лише відносно євреїв, але і будь-якої іншої нації, народності або індивідуальної приналежності. Робота із створення і втілення цього монумента стала реальністю завдяки численним пожертвуванням і самовідданій роботі багатьох волонтерів». 

До учасників медіального зібрання звернувся перший заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лєсков. Зокрема він передав щирі слова подяки представникам Фонду Цаля Каплуна від керівництва Хмельницької області та запевнив усіх у тому, що влада України буде робити все, щоб жахливі страхіття воєн, Холокосту ніколи не повторились в історії будь-якого народу у світі. Також  на меморіальному заходу виступили  заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

Також до присутніх звернувся керівник Українського центру вивчення історії Холокосту (м.Київ), кандидат історичних наук Анатолій Подольський. Зокрема він наголосив: «Надзвичайно важливо публічно вшановувати пам'ять Холокосту, для того щоб навчати майбутнє покоління. Це особливо важливо в Україні, в тій державі, на території якої під час Другої світової війни було вбито більше мільйона невинних».

Звертаючись до присутніх, латвійський скульптор, автор пам’ятного знаку Глєб Пантєлєєв описав свій підхід до дизайну монументу: "Скульптура є спробою висловити конфлікт хаосу та гармонії, зрозуміти того, що гармонія - це праця та зусилля. Нижча, грубо просвердлена частина обеліску розташована у зоні хаосу. Верхня ж символізує гармонію та перемогу розуму".

Право відкрити меморіальний знак на місці розстрілу євреїв було надано представникам Фонду Цаля Каплуна (США) Іосифу Менакеру та Леоніду Вейну, заступнику голови Хмельницької обласної ради Валерію Лєскову, заступнику голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимиру Левченку, голові Ізяславської районної ради Сергію Шлегелю, Ізяславському міському голові Валентині Корнійчук, керівнику Українського центру вивчення історії Холокосту Анатолію Подольському.

Від імені єврейських громад України до учасників меморіального заходу звернулась менеджер Хмельницького благодійного фонду ХЕСЕД-БЕШТ Галина Скрипник.

Під час меморіального заходу його учасники згадали тих, хто рятував євреїв від нацистів. Це окремою сторінкою записано в історії Холокосту.   Національний інститут пам’яті Катастрофи і Героїзму "Яд Вашем" у 1953 році затвердив критерії для отримання почесного звання «Праведник народів світу». Як правило, це цивільні беззбройні жителі окупованих територій: люди похилого віку, діти, жінки. Часто євреїв переховували великі сім’ї. Серед тих, хто отримав звання «Праведник народів світу»  українці, росіяни, поляки, білоруси, татари, вірмени, греки й німці. Вшановуючи їх, мусимо пам’ятати, що, рятуючи інших, вони ризикували своїм життям.

У цьому переліку є і представники Ізяславщини: Фінкель (Якубовська) Марія, Кроповенський Михайло, Свешникова Євгенія, Корнелюк Іван, Корнелюк Ганна, Корнелюк Георгій, Радаєва (Корнелюк) Галина,  Моісєєв Іван, Зубрицька Наталія, Демус Броніслава, Никитенок (Демус) Галина, Соловйова Домінікія.

У народі кажуть – людина живе доти, доки про неї пам’ятають – нехай же наша пам'ять про жертв Другої світової війни, про жертви Холокосту буде вічною.

Усі присутні вшанувати їх світлу пам'ять ХВИЛИНОЮ МОВЧАННЯ.

 За   всіма відомими та невідомими безневинними жертвами Холокосту була виголошена поминальна молитва. Її здійснили головний раввин міста Хмельницький Йосиф Тейтельбаум.

На знак вшанування пам’яті усіх жертв Другої світової війни та жертв Холокосту до меморіалу було покладено квіти.   

Нехай наша пам'ять про подвиги та жертви  Другої світової війни буде найвищою даниною мертвим і живим, котрі все віддали на вівтар Перемоги!

Нехай ті страхітливі події вселенського масштабу не повторяться НІКОЛИ ЗНОВУ!

Бо як сказано в Книзі приповістей Соломонових (Притчі 31:8) «Будьте голосом тих, хто не може говорити за себе…».

Бо ж всі ми не вічні на цій землі, та кожен з нас є часткою народу, який вічний завжди!

ФОТОМАТЕРІАЛИ

11.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Національний банк виводить з обігу монети 1, 2 та 5 копійок

 

Уже через три тижні – з 01 жовтня 2019 року – монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні, повідомляють у Національну банку України. Відтоді їх не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обігу.

Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років:

• упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;

• упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

Крім того, розпочнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 та 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться у готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше.

Подробиці про виведення монет номіналом 1, 2, 5 копійок дізнавайтеся на окремому тематичному порталі: http://newcoins.bank.gov.ua/#vivedennya.

11.09.2019 р.

За матеріалами сайту Національного Банку України

На Хмельниччині вводять карантин через нашестя гусені (Американський білий метелик)

 

Одним з найнебезпечніших карантинних шкідників в Україні є американський білий метелик (АБМ). Перші вогнища АБМ в Україні було виявлено в прикордонних з Угорщиною районах Закарпатської області у 1952 році. Спочатку першого виявлення АБМ в Україні і до сьогодні вогнища шкідника відмічено в 14 областях України. Найбільше від ненажерливих комах потерпають Городоччина та Старокостянтинів.

За словами начальника відділу карантину рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Віри Моташко, карантинні обмеження накладуть на усе місто Старокостянтинів. Щодо Городка, то там також залучатимуть для обстеження спеціалістів. "Важливо, щоб люди повідомляли службу одразу, щойно виявляють шкідника, адже він швидко розмножується. І найчастіше його виявляють саме в приватних домогосподарствах", – додає Віра Моташко.

АБМ є небезпечним шкідником, що може пошкоджувати понад 250 видів деревних та чагарникових рослин. Найсприятливіші для розвитку шкідника: шовковиця, груша, яблуня, вишня, слива, клен, горіх волоський. Гусениці АБМ швидко об’їдають листя дерев. Особливої шкоди колонії гусені завдають окремим, поодиноким деревам. Гусінь, що відродилась з однієї кладки, здатна повністю знищити листя плодового дерева 10-15-річного віку. Волоски гусениці АБМ можуть викликати у людини алергічні реакції.

Гусінь АБМ починає відроджуватись наприкінці травня – на початку червня, велике значення для відродження гусені має сумарна температура та вологість повітря.  Гусениці  виділяють  павутину,  якою  обгортають  спочатку 1-3, а потім велику кількість листків. З розвитком гусениць гніздо збільшується від верхівки до основи гілки, часто досягаючи 1-1,5 метра. Тривалість життя  їх  30-40 днів.

В 1-2 декадах липня АБМ заляльковується,  лялечка розвивається  9-14 днів. Наприкінці липня-на початку серпня починається літ імаго (метелик),  спарювання,  яйцекладка 2-го покоління. Повторюється повний цикл розвитку гусені. На початку вересня гусінь заляльковується і залишається на зиму. У наших кліматичних умовах  АБМ  розвивається  у  2-х  поколіннях.

Розповсюдження шкідника відбувається із транспортними засобами, тарою та різноманітними вантажами, в основному плодами та ягодами, що завозяться з заражених зон, а також шляхом природного розлітання імаго. Поширюється АБМ  переважно вздовж шосейних доріг та залізниць. Середня швидкість розповсюдження  в країні  складає  30-40  км  за  рік.

Гусінь цього шкідника здатна голодувати протягом 2-х тижнів, що дає їй змогу легко почувати себе на транспорті. Потрапляючи до нових районів, вона дає початок новим вогнищам зараження. Загибель рослин-господарів унаслідок живлення гусені АБМ спричиняє масовій міграції шкідника в пошуках нових місць живлення. Часто шкідника привозять із деревиною,  де він засиляє тріщини й отвори в корі. При огляді саджанців та живців можна виявити лялечки шкідника, а при огляді партії фруктів іноді серед плодів виявляються гусениці різних віків.

З 2013 року американський білий метелик виявлений і в нашому районі на придорожніх смугах на рослинах клена ясенелистого.

Заходи боротьби: проти АБМ використовують агротехнічні та винищувальні заходи боротьби.

Агротехнічні полягають у зборі та знищенні гусениць та кладок яєць. Гілки з гніздами гусениць обрізають і спалюють. На вражених деревах видаляють мертву кору, стовбури дерев обмазують вапном.

Винищувальні заходи передбачають 2-3-кратні обробки гусениць 1-3-го віків інсектицидами з інтервалом 7-10 днів. Витрати робочого розчину – 2-10 л. на 1 дерево в залежності від розміру крони. При застосуванні хімічних препаратів обов’язкова присутність держінспектора з карантину рослин.

На території України щорічно проводяться обстеження спеціалістами Держпродспоживслужби  для виявлення, локалізації і ліквідації вогнищ АБМ. Також важливо  при  виявленні вогнищ шкідника своєчасно інформувати спеціалістів Головного управління Держспоживслужби в Хмельницькій області, які проведуть  обстеження та  нададуть консультацію.

За додатковою інформацією звертатись в управління фітосанітарної безпеки в Хмельницькій області за  адресою: м.Ізяслав, вул.Острізька, 21.

11.09.2019 р.

 За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

Допомога захисникам – це справа не одного дня

 

Вже п’ятий рік поспіль тривають бойові дії на сході України. У цей період великої скрути в Україні боронять кордони нашої держави відважні військовослужбовці. Серед них є й наші земляки, друзі, рідні та близькі.

Небайдужа громадськість Ізяславщини, яка ціною власного часу, а інколи навіть статку, і надалі активно працює із надання допомоги захисникам свободи, незалежності та територіальної цілісності України, які знаходяться на сході нашої держави. Серед них є й земляки, котрі несуть військову службу на сході України.

Перебуваючи у ворожій кривавій зоні, зокрема із початком осінньо-зимового періоду, наші бійці на передовій постійно потребують вітамінів та ліків, зокрема медикаментів від опіків.

Нещодавно члени громадської організації «Рада ветеранів  8-ої бригади  спеціального призначення» із її очільником Василем Тележинським вкотре доправила  необхідний гуманітарний вантаж, а саме пакети першої допомоги при опіках та медикаменти, на схід України в зону антитерористичних операцій до наших земляків, котрі боронять кордони Батьківщини.

Як зауважив Василь Тележинський: «Ці хлопці захищають наш спокій, наше мирне життя і ми зобов’язані їм тим, що військові дії не відбуваються в решті областей України, зокрема і на Ізяславщині. А передані медикаменти допоможуть врятувати життя наших військових».

Для вищезгаданої громадської організації допомогли перевезти даний гуманітарний вантаж, придбаний для наших бій-ців на передову, із м.Київ до Ізяславщини КП «Ізяславтепломережа» (директор – Богдан Коцюбинський), КП «Житлосервіс» (директор – Віктор Бадрах), Ізяславський районний військовий комісаріат (керівник – Сергій Царук).

Також громадська організація «Рада ветеранів  8-ої бригади  спеціального призначення» передала для хірургічного відділення Ізяславської центральної районної лікарні як благодійну допомогу  інвалідний візок, оскільки  наші бійці періодично проходять курс лікування  у цьому відділенні.

10.09.2019 р.

За матеріалами громадської організації «Рада

ветеранів  8-ої бригади  спеціального призначення»

 

У день народження воїна-«афганця» вшанували його пам'ять

 

Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій «гарячих» точках планети з метою врегулювання воєнних конфліктів за межами України. 

Із всіх сучасних збройних конфліктів афганська війна -  так звана неоголошена, що тривала майже 10 років, була найкривавішою, її тінь торкнулась майже кожної української родини. Вона стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей – тих, хто безпосередньо знаходився на Афганській землі, і тих, хто чекав повернення своїх синів, чоловіків, батьків та  друзів.

Визнано, що введення радянських військ в Афганістан було невиправданою помилкою, якої припустилося тодішнє політичне керівництво СРСР. Але, як відомо, військові не обговорюють накази, а виконують їх. На жаль, за рішення та дії партійно-радянського керівництва заплатили своїм життям солдати, офіцери та мирне населення.

Проте, безперечним є те, що воїни-«афганці» гідно виконали свій військовий інтернаціональний обов’язок, пройшовши страшні випробування, заплативши за це ціною свого здоров’я, а багато – віддавши життя.

Не обминула ця кривава війна й Ізяславщину. Для багатьох родин воно назавжди стало грізним знаменням біди, символом невгамовних душевних мук і невтішного горя.

06 вересня святкував би своє 60-річчя уродженець села Ліщани Анатолій Лех. Він міг би стати чудовим батьком, чоловіком та дідусем… Але чужа війна відібрала у нього таку можливість… Не повернувся він живим додому…

З кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни, проте не заростає стежка до могили воїна-афганця, як і його загиблих товаришів, спогади про них живуть у пам’яті людей.

У цей день школярі та вчителі Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. прийшли на місцеве кладовище, щоб покласти квіти та схилити голови перед світлою пам’яттю полеглого Анатолія.

Також цього дня в місті Ізяслав до плити Анатолія Леха на меморіалі воїнів-афганів покладено квіти пам´яті представниками Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану.

Вшановуючи пам'ять побратима, очільник спілки ветеранів Афганістану Василь Тележинський зазначив, що коротке життя Анатолія Леха є яскравим  прикладом  вірності військовому обов’язку та його високих моральних якостей. Члени організації і надалі по силі можливостей реалізовуватимуть основну ідею своєї діяльності – вшановувати живих та не забувати про загиблих.

Час непідвладний викреслити з нашої пам’яті тисячі відданих синів і дочок України, котрим судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети.

Довідково:

Анатолій Лех народився 6 вересня 1959 року в с.Ліщана Ізяславського району Хмельницької області в сім’ї колгоспників. Сім’я була дружньою, трудолюбивою. Толя, як старший із синів, був перший помічник для батьків. Також молодий хлопчина був справедливим, мав веселу вдачу. У нього було чимало друзів. У 1967 році пішов до школи, був дисциплінованим, активним та уважним учнем.

У 1975 році Анатолій закінчив 8 класів і вступив до Краснолиманського міського ПТУ №17, по закінченні якого йому було присвоєно кваліфікацію монтажника конструкцій, муляр IIІ-го розряду.

20 липня 1977 року був прийнятий на роботу каменярем ІІІ-го розряду по Авдієвському прорабському пункту.

У жовтні 1978 року призваний до лав Радянської Армії. Спочатку ніс службу в Німеччині, пізніше був переведений в Афганістан.

Анатолій з гідністю  виконував свій солдатський обов’язок. 4 травня 1980 року він загинув.

Посмертно Лех Анатолій був нагороджений медаллю “За відвагу” і медаллю “Воїну-інтернаціоналісту від вдячного афганського народу”.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

10.09.2019 р.

 За матеріалами Ліщанської сільської ради

 

Відродимо міський парк відпочинку разом

Майже місяць тому, на початку серпня поточного року, групою громадських активістів розпочались роботи із наведення порядку та розчистки території колишнього міського парку відпочинку в місті Ізяслав по вулиці 5 березня. Ними вже очищено від сміття та захаращення від диких порослей  кущів частину території парку. Проте сил самих активістів та небайдужих громадян, які відгукнулись на їх заклик, виявилось недостатньо. Свою посильну допомогу вже надав колектив виконавчого апарату  Ізяславської міської ряди, ряд установ та організацій.

За ініціативи керівництва районної державної адміністрації 9 вересня цьому питанню була присвячена робоча щотижнева розширена нарада, яку провів перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

Із проханням допомогти ініціативі небайдужих жителів міста до присутніх керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, районних структур центральних органів влади, ряду підприємств, установ та організацій району звернулась представник ініціативної групи із відродження міського парку Ганна Усенко.

Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук проінформувала учасників зібрання про дії міської влади щодо подальшого розвитку парку як рекреаційної зони для жителів та гостей міста.

Усі присутні погодились надати посильну допомогу у проведенні першочергових робіт із наведення порядку та розчистки території парку.

Закликаємо всіх, кому небайдужа доля парку та міста, долучитись до спільної роботи. Координатором проведення робіт є Ганна Усенко, тел. 0673815667.

10.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Тиждень лісу розпочато

 

Ліс – одвічна симфонія природи, її храм. Ліс – це особливий, безкінечно добрий, безкінечно щедрий організм, який нічого не просить для підтримки свого існування, навпаки, він бере під захист всі живі істоти.

При вимові слова ЛIС у пам’яті неодмінно акумулюється поняття про сукупнiсть рiзних дерев i цілих їх груп. А з назвою окремого дерева уявляється i значення лiсу в життi людини.

З метою привернення уваги до лісового господарства, нелегкої праці вартових зелених шат, до збереження й охорони лісів в Україні з 9 по 15 вересня проходить «Лісівничий тиждень».

На старті «лісівничого тижня» працівники Парку завітали до Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст.. та Ізяславська ЗОШ І-ІІ ст. №4 ім. Кобернюка, де провели бесіди про ліс та лісову галузь. Фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О. розповів дітям цікаві наукові факти про ліс, про його користь й взаємозв’язок з людиною, а старший науковий співробітник Мнюх О.В. про роботу у лісі, про нелегку, але водночас важливу й захоплюючу роботу лісівників.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

10.09.2019 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся» http://malepolisja.in.ua/

 

Увага конкурс!

 

Щорічно, з метою підтримки творчих здібностей школярів та популяризації природничих наук, Національний природний парк «Мале Полісся» проводить мистецький конкурс «Природа Малого Полісся очима дітей».

Цього року до участі у конкурсі, який триватиме з 9 вересня по 15 листопада 2019 року, запрошуються учні та вихованці загальноосвітніх навчальних закладів віком від 5 до 20 років.

Умови конкурсу

 • На конкурс можуть бути представлені роботи на тему «Природа Малого Полісся», а саме:

 • малюнки (формат А-3, А-4), техніка виконання довільна (олівці, фломастери, фарби тощо);

 • аплікації (різноманітні техніки, але з використанням природних матеріалів);

 • фотографії  (повинні бути зроблені учасниками власноруч; друковані фотографії – роздруковані на фотопапері довільного формату; для фоторобіт, що подаються у електронному вигляді – роздільна здатність (якість) знімку має бути не менше 300 пікселів/дюйм).

 • Представлені на конкурс роботи підписуються з зворотного боку друкованими літерами (прізвище, ім'я, клас, повна назва учбового закладу, контактний телефон учасника, а також керівника із зазначенням П.І.Б., номера телефону та засобів зв’язку із ним).

 • Останній термін подачі конкурсних робіт – 15 листопада 2019 року.

 • Роботи надсилати за адресою: НПП «Мале Полісся», вул. Михельська, 32, м. Ізяслав (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство», 2-й поверх) або надсилати на електронну пошту malepolisja@ukr.net (з подальшим надсиланням оригіналів для визначення переможців).

Переможці конкурсу будуть відзначені грамотами, дипломами та заохочувальними призами!!!

Найкращі роботи учасників не повертаються, а будуть демонструватися на виставці у НПП «Мале Полісся».

Додаткову інформація про конкурс можна знайти на сайті НПП «Мале Полісся» за посиланням: http://malepolisja.in.ua  

або із сторінок в соціальних мережах за посиланнями: та https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/

https://www.instagram.com/npp_male_polisja

Тел. для довідок   (03852) 4-15-36, 0673261842

09.09.2019 р.

За матеріалами сайту НПП "Мале Полісся" http://malepolisja.in.ua/

Конкурс журналістських робіт “Кращі практики управління громадою на основі даних”

 

В Україні існує велика проблема з якісними та верифікованими даними на місцях, що підтверджує ряд міжнародних досліджень. Це не дає можливості провести якісний аналіз розвитку громади, побачити реальний сектор економіки та приймати ефективні управлінські рішення.

Для вирішення цієї проблеми Центр розвитку інновацій за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” реалізовує проект “Е-рішення для громад”(https://cid.center/e-solutions/). Мета проекту – перехід до Управління 2.0 на основі даних із використанням ІТ. Вже більше 30 громад-учасниць Проекту успішно рухаються до нового типу управління та прийняття ефективних рішень.

З метою дослідження та популяризації кращих практик з управління та розвитку громад через е-рішення на основі аналітики даних ЦРІ оголошує Всеукраїнський конкурс журналістських робіт.

До участі у конкурсі приймаються матеріали за чотирма номінаціями:

онлайн-публікація;

стаття в друкованому ЗМІ;

радіоматеріал;

відеоматеріал.

Всі конкурсні матеріали мають бути попередньо переглянуті ЦРІ та опубліковані вперше у період із 26 серпня 2019 року по 1 листопада 2019 року у національних/регіональних ЗМІ.

Конкурсні роботи прохання надсилати на е-скриньку: press@cid.center до 1 листопада 2019 року включно. У темі листа необхідно вказати “ПІБ_конкурс журналістів”.

Учасник може подати не більше однієї конкурсної заявки у кожній номінації.

Звертаємо увагу! Матеріали, які міститимуть інформацію рекламного характеру, будуть виключені з конкурсу.

За результатами конкурсного відбору передбачена фінансова винагорода.

Нагородження переможців конкурсу відбудеться під час Першого в Україні Форуму, присвяченого управлінню на основі даних, який пройде за підтримки відповідних Комітетів Верховної Ради України, Міністерств, асоціацій органів місцевого самоврядування.

Додаткові запитання надсилайте на е-пошту: press@cid.center.

Проект “Е-рішення для громад” реалізується ЦРІ за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.

09.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Перший старт із настільного тенісу у новому навчальному році!

 

7 вересня з метою популяризації тенісу настільного як Олімпійського виду спорту, впровадження фізичної культури та спорту, як засобу гармонійного розвитку та зміцнення здоров’я в м.Красилів проходив Відкритий рейтинговий турнір з тенісу настільного на кубок Красилівського міського голови.

У даному турнірі взяли участь понад 40 учасників різних вікових категорій із різних районів Хмельницької, Вінницької та Тернопільської областей.

Ізяславську ДЮСШ представляли вихованці під керівництвом тренера – викладача Божкевича Сергія Васильовича. Незважаючи на те, що наші вихованці змагалися із досвідченими учасниками, це не завадило їм показати високий рівень підготовки, сплановану стратегію гри, отримати масу задоволення та перейняти досвід кваліфікованих спортсменів.

Найкращий результат серед наших спортсменів показав Матющенко Ілля, який посів ІІІ місце.

Призери даного турніру були нагороджені грамотами, медалями та сувенірами. Переможці змагань отримали кубок від голови Красилівської ОТГ.

Вітаємо наших вихованців!

09.09.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Деякі питання щодо оренди землі

 

Хто може здавати в оренду земельну ділянку?

Орендодавцями можуть бути власники земельних ділянок або органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Ці повноваження визначені статтею 122  Земельного кодексу України.

 

Коли громадяни набувають права оренди земельної ділянки?

Громадяни та юридичні особи набувають права оренди земельної ділянки:

· із земель державної або комунальної власності за результатами аукціону, а у випадках, передбачених частиною другою статті 134 Земельного кодексу України, – за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, в порядку, передбаченому статтями 123, 124 Кодексу;

· земельних ділянок, що перебувають у приватної  власності, – за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

 

Як укладається договір оренди землі?

Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Зауважимо, що типова форма договору оренди землі затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. № 220.  До договору оренди землі обов’язково включаються такі істотні умови:

- об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);

- строк дії договору оренди;

- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови. У разі якщо договором оренди землі передбачено здійснення заходів, спрямованих на охорону та поліпшення земельної ділянки, до договору додається угода щодо відшкодування орендарю витрат на такі заходи. Важливо, що договір оренди може передбачати надання в оренду декількох земельних ділянок, що перебувають у власності одного орендодавця (одного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування).

 

А на який термін може укладатися договорі оренди?

Строк оренди земельної ділянки не може перевищувати 50 років. Разом з тим при передачі в оренду, зокрема, земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк дії договору оренди землі не може бути меншим як 7 років, а якщо для таких цілей передаються земельні ділянки меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація – меншим як 10 років.

Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.  При цьому слід враховувати положення статті 1 Указу Президента України від 02 лютого 2002 року № 92 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян - власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)», згідно з якою одним із пріоритетних завдань пореформеного розвитку аграрного сектора економіки визнано, зокрема, запровадження плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) у розмірі не менше 3 відсотків визначеної відповідно до законодавства їх вартості. Особливості обчислення розміру річної  орендної плати щодо земель державної і комунальної власності визначаються Податковим кодексом України.

 

Чи можуть вноситися зміни до договору оренди землі?

Звичайно, можуть. Зміна умов договору оренди землі здійснюється:

· за взаємною згодою сторін;

· у разі недосягнення згоди - в судовому порядку.

Окрім того, можливе розірвання договору оренди землі здійснюється:

· за згодою сторін;

· на вимогу однієї із сторін - за рішенням суду;

· в односторонньому порядку - якщо передбачено законом або договором.

Об'єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом. Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Якщо у Вас виникли питання, звертайтесь за адресою: вул.Миколи Микитюка, 16 А м. Ізяслав відділ «Ізяславське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

09.09.2019 р.

За матеріалами відділу «Ізяславське бюро правової

допомоги» Шепетівського місцевого центру з

надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

Іван Котляревський: письменник, який довів, що українська мова є літературною (до 250-річчя від дня народження)

 

Котляревський Іван Петрович народився 9 вересня 1769 р. у Полтаві, помер у цьому ж місті 10 листопада 1838 р. Український поет, драматург, громадський діяч, зачинатель нової епохи української літератури.

Теза російської пропаганди  про те, що немає української нації і мови (є "ополячений діалект" російської мови, а "українці" - це "малороси"), був спростований ще наприкінці 18 століття, коли у 1798 році в Петербурзі вийшли три перші частини "Енеїди" Котляревського із більш, ніж на 1000 слів, українсько-російським глосарієм.

Наявність літературної мови і є атрибутом нації. Так, більш ніж 200 років тому завдяки літературному подвигу Івана Котляревського всі філологи світу дізналися і визнали українську мову, на яку можна перекласти "Енеїду" Вергілія, як раніше давньогрецький сюжет був викладений французькою (П.Скарроном), німецькою (А.Блюмауером) і іншими мовами світу.

Не випадкова з позиції філології і тематика жанру. Література кожної із країн у народженні своєму проходить 3 етапи - спочатку вона сміється, потім плаче і тільки потім гучно заявляє про себе. Старт процесу народження літератури української дав Котляревський, підхопив Квітка-Основ'яненко, кульмінацією стала творчість Тараса Шевченка.

"Енеїда" Котляревського у свій час стала джерелом цілющого сміху, що повернув українську націю до життя у найважчий для неї період. Письменник довів, що українська мова, яка вважалася народною говіркою, ідеально підходить для написання серйозних літературних творів. Написана Котляревським "Енеїда" стала переламним моментом не тільки в літературі, а й в історії народу як такого. Вона відродила українську мову після багаторічних спроб задушити голос народу.

У надскладніший для українців історичний період письменник дав нації силу для відродження, почерпнув натхнення у самому народі, його побуті і блискучих гранях індивідуальності. На стику 17-18 століть "Енеїда" повернула українцям силу для боротьби за існування тоді, коли у відродження нації після знищення Гетьманату і Запорізької Січі вже майже ніхто не вірив. Головним героєм поеми Котляревського є український народ. У тексті він постає перед читачами як нація воістину героїчна. Сили козакам дає їх любов до Вітчизни, що перетворює звичайного молодого хлопця на героїчного лицаря.

Творчість Котляревського відродила до життя українську мову, яка старанно знищувалася протягом 2-ї половини 17-го і 1-ї половини 18-го століття. Літературні критики стверджують, що "Енеїда" Котляревського написана в надгерметичному стилі, відчинити "контейнер" під силу тільки людині, яка добре знає українську історію. Письменник Євген Сверстюк свого часу говорив, що в "Енеїді", крім безпосередньо тексту є ще підтекст і надтекст.

У своєму найвідомішому творі Котляревський одягнув героїв Вергілія в український стрій. У результаті виявилося, що справжній зміст поеми український народ зрозумів, а імперська влада не побачила небезпеку для себе в "Енеїді". Твір досить часто називають "історією України в часі, що пливе морськими хвилями".

У Котляревського Еней - збірний образ українського козака, у Турні уважний читач легко вгадає московського царя, а у Трої побачить українську державу, яка у своєму розвитку постійно стикається з протидією. Часто "Енеїду" називають енциклопедією українського побуту. Знань інтелігент Котляревський набирався, йдучи в народ.

Збірні образи присутні і в його драматичних творах. У п'єсі "Наталка-Полтавка" письменник описав ідеальну українську жінку, яка вміє любити всім серцем. В образі Возного драматург показав, що навіть у буденному житті є місце подвигу, а щастя близькій людині дарувати легко і просто. У 1889 році легендарний український композитор Микола Лисенко написав оперу за п'єсою "Наталка-Полтавка", твір перекладено на безліч мов, і по нинішній день по ньому ставляться театральні постановки.

Неважко знайти збірний образ, цього разу негативний, і у творі "Москаль-чарівник", написаному Котляревським у 1819 році. Якщо в "Енеїді" сатира завуальована, то в п'єсі недоліки прихильників царського гніту продемонстровані набагато яскравіше. Критики називають п'єсу сміливою, зухвалою сатирою на московську владу.

Примітно, що "Енеїда" виходила в друкованому вигляді поетапно. Спочатку, не повідомивши письменника, у 1798 році видавець Михайло Парпура у Санкт-Петербурзі опублікував перші 3 розділи поеми. Видавець отримав непоганий прибуток, письменник - славу. Відсутність реакції на ризикований сатиричний твір показала, що імперська влада суті "Енеїди" не зрозуміла, це надихнуло письменника на продовження твору.

Повний текст опублікований тільки після смерті автора, у 1842 році. Над поемою Котляревський працював майже все своє життя, почавши ще під час навчання в духовній семінарії. Фінальний варіант тексту складається з 730 строф по 10 рядків у кожній.

Літературознавці зазначають, що творчість Котляревського містить у собі ознаки бароко та романтизму. Однак бароко письменник розумів по-своєму, він показав, що величними можуть бути і прості жителі українського села. Письменник став автором першого серйозного твору народною мовою, до цього вона вважалася наріччям, яке підходить тільки для написання інтермедій.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

09.09.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Відбулася XXXІI агропромислова виставка «Агро-Поділля 2019»

 

7 вересня у місті Хмельницький відбулася XXXIІ агропромислова виставка «Агро-Поділля 2019». Цьогоріч до участі у виставці  зголосилось понад  350 учасників з усіх регіонів України та закордону. Також традиційно кращі зразки продукції та товари місцевих підприємств були представлені кожним районом області, чималою кількістю суб’єктів господарювання, окремими закладами вищої освіти, закладами профтехосвіти, держлісгоспами області, фізичними особами - підприємцями, тощо.

Учасників виставки «Агро-Поділля 2019» привітали: тимчасово виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, голова обласної ради Михайло Загородний, народний депутат України Сергій Лабазюк, секретар Хмельницької  міської ради  Михайло Кривак, директор департаменту агропромислового розвитку  облдержадміністрації Олег Омелянюк, голова Асоціації сільгоспвиробників Хмельницької області Василь Мастій.

Вітаючи учасників ХХХІІ обласної агропромислової виставки «Агро-Поділля – 2019», т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко зазначив: “Сьогодні ми зібралися, аби відмітити кращих аграріїв області та похвалитися здобутками нашої щедрої на урожай подільської землі”. «Вже дев’ятий рік поспіль аграрії Хмельниччини є лідерами по урожайності ранніх зернових культур. З чисельності великої рогатої худоби область в Україні займає ІІІ місце, з чисельності поголів’я корів - ІІ, по темпах росту виробництва молока - І місце в державі», - наголосив В.Кальніченко.

Володимир Ілліч висловив сподівання, що виставка дасть можливість кожному віднайти для себе нових партнерів та постачальників, підписати нові контракти, поділитися досвідом роботи, популяризувати сільськогосподарську продукцію, аби надалі розвивати своє виробництво. Посадовець подякував хліборобам за гарні показники та лідируючі позиції в аграрній галузі та інвесторам, які розвивають сільське господарство в області.

Виступаючі висловили сподівання, що сьогоднішня виставка дасть можливість кожному віднайти для себе нових партнерів та постачальників, поділитися досвідом роботи, популяризувати сільськогосподарську продукцію, аби надалі розвивати своє виробництво та створювати нові робочі місця.

Також очільник області подякував хліборобам за гарні показники та лідируючі позиції в аграрній галузі, інвесторам, які розвивають сільське господарство в області, та міжнародним делегаціям, які завітали на виставку.

 В.Кальніченко, М.Загородний, М.Кривак, О.Омелянюк, В.Мастій вручили групі сільгоспвиробників та суб’єктів господарювання відзнаки за досягнення в роботі.
Серед нагороджених були і представники сільськогосподарських формувань Ізяславського району: механізатор ТОВ «Христівське» (с.Христівка) Олександр Білик, голова сімейної молочної ферми  «Світанок» (с.Топори) Тетяна Юрчук, голова сімейної молочної ферми  «Лісова пісня» (с.Закружці) Борис Гуменюк.

У ході проведення працівниками ТОВ «Український кристал» (м.Кам’янець-Подільський) було представлено карту України розміром 5 на 3 метри, виготовлену із мафінів та прикрашеної тризубом і написом «Україна» з хліба. По завершенню виставки кожен її учасник і глядач мали можливість почастуватися шматочком цієї карти.

 Т.в.о. голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, голова обласної ради Михайло Загородний, директор департаменту агропромислового розвитку  облдержадміністрації Олег Омелянюк, голова Асоціації сільгоспвиробників Хмельницької області Василь Мастій у ході знайомства із виставкою відвідали експозиційний намет Ізяславського району. У ньому їх  привітали заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, начальник відділу агропромислового розвитку Володимир Ткачук, делегація Ізяславщини та вручили запашний ізяславський коровай. Ізяславчани розповіли про досягнення підприємств агропромислового комплексу Ізяславщини та   ряду переробних підприємств району. Також В.Кальніченко та М.Загородний відвідали представлені на виставці експозиційні стенди ДП «Ізяславський держлісгосп» та НП «Мале Полісся». Також на виставці був представлений і колектив Плужненського професійного аграрного ліцею.

До уваги відвідувачів була представлена сучасна сільгосптехніка, обладнання, комплектуючі, запчастини, сервіс; обладнання для тваринництва та переробки біомаси; засоби захисту рослин, добрива, насіння; сучасні технології і проекти у сільському господарстві; демонстраційні покази техніки і технологій на полігонах виставкового комплексу.

Великий інтерес у жителів міста Хмельницького та  учасників виставки викликав ярмарок сільськогосподарської продукції.

Кожен із присутніх мав можливість оглянути новітню техніку для господарств, скуштувати та купити високоякісну продукцію вітчизняних товаровиробників. Також для відвідувачів було облаштовано велику кількість цікавих фотозон.

Святковий настрій гостей свята забезпечували кращі професійні та самодіяльні колективи закладів культури Хмельницької області.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

09.09.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Сьогодні 75 роковини початку депортації західних українців

 

Про примусове позбавлення дому 700 тисяч українців розказав у відеоролику Український інститут національної пам’яті

Сьогодні вперше на державному рівні вшановуємо роковини депортації. Торік Верховна Рада України встановила другу неділю вересня Днем пам’яті примусового виселення автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках.

Тоді близько 700 тисяч українців позбавили домівок. 

Західний кордон СРСР був визначений без врахування етнічного розселення українців та поляків. Тож комуністична влада вирішила полагодити це, просто насильно переселивши людей із їхньої батьківщини. 

9 вересня 1944 року в Любліні СРСР та Польща уклали угоду про «взаємний обмін населенням». Виганяли українців з Польщі, а поляків з України.

«Добровільне переселення» з «рівноцінним відшкодуванням майна» обернулося колгоспним рабством, голодом та злиднями, роками принижень та поневірянь без права повернення на рідні землі», - розповідає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Цим подіям присвячено новий ролик Українського інституту національної пам’яті, розроблений спільно з Bober Film Studio.

Для режисера Діани Гордої взятися за цю тему були особисті причини, адже її бабусю Анну Єдинак у 1945 році депортували із лемківського села Кривівки неподалік Кракова на Тернопільщину. Потім жінка переїхала на Донбас.

«Цей ролик – ще одне нагадування, через що довелося пройти людям, єдина вина яких була в тому, що вони – українці і хтось вирішив, що вони не мають права жити на рідній землі. І про те, що для будь-якого тоталітарного режиму люди – це просто розмінні монети. Про це треба пам’ятати завжди», - говорить Діана Горда.

 У відео використані кадри із фільму Олеся Янчука «Залізна сотня».

 Завантажити ролик у телевізійній якості можна за посиланям.

 

Державні заходи до 75-річчя від початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини організовує Інститут національної пам’яті. 

В понеділок, 9 вересня: 

 • відкриття виставки «Вигнання» 

 • круглий стіл «Відновлення національної пам’яті про злочин тотального виселення українців–автохтонів з історичних земель» 

 • Мітинг-реквієм та молебень біля Пам’ятного Хреста жертвам Голодомору та політичних репресій в Україні 

 • Пам’ятну академію за участю представників державної влади, духовенства, ЗМІ, делегацій товариств депортованих українців

 • драму-концерт «Вигнані з Раю» Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка.

Детальніше про ці заходи можна дізнатися за посиланням на сайті Інсититуту та у facebook

 

08.08.2019 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua/

 

Президент: Разом з усією Україною ми повернемо не тільки людей, а й наші території

Україна планує продовжувати процес розведення військ на Донбасі, зокрема населеного пункту Золоте, заявив Президент Володимир Зеленський після зустрічі звільнених громадян України.

«Далі ми наближатимемося до звільнення всіх наших і продовжуватимемо у Мінському процесі розведення військ у два етапи: спочатку Золоте – Петрівське, а потім – розведення по всій території та припинення вогню повною мірою й припинення війни», – сказав Глава держави в Міжнародному аеропорту «Бориспіль».

За словами Володимира Зеленського, після цього буде найскладніший етап – повернення територій.

«Я думаю, разом з вами, разом з усією Україною ми повернемо не тільки людей, а й наші території», – наголосив Президент.

«Гадаю, що на другому етапі ми будемо серйозно працювати і повернемо, звільнимо всіх наших людей», – сказав Президент.

Проте Глава держави наголосив, що поки неможливо говорити про терміни звільнення затриманих кримських татар.

07.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

У пошуках свого світу

 

7 вересня виповнюється 80 років з дня народження нашого земляка відомого художника, живописця, графіка, мистецтвознавця, поета, доктора наук, Едварда Міляра. З цієї нагоди у Клубівській сільській бібліотеці діє виставка «У пошуках свого світу», на якій представлена збірка його поезій «Поезія. Поетика», котру подарував сам автор бібліотеці.

У книзі поряд із віршами 15-річного Едварда, який тільки пробує поетичне перо, вміщено здебільшого білі вірші 50-річного Едварда Рафаїловича, який в поезії шукає філософського зерна іншого свого світу.

Наш земляк Едвард Міляр – належить до числа унікальних постатей сучасності. В його особі міцно переплівся надзвичайно рідкісний талант художника, філософа і поета. Це людина, яка не просто бачить світ очима митця, а по-своєму осмислює його, силою свого таланту намагається перетворити, бореться за порятунок людства від катаклізмів та екологічних катастроф.

Народився художник в 1941 у мальовничому селищі Антоніни Красилівського району. Його прадід і дід мали неабиякий хист до музики – віртуозно грали на сопілках. Батько був високопрофесійним столяром та мав хист до художнього мистецтва.

Сім’я Мілярів недовго жила в Антонінах і згодом переїхала в село Клубівку.

Едвард під час навчання в Клембівській середній школі брав активну участь у художній самодіяльності: співав  та танцював.

Едвард Міляр написав понад 3000 полотен у різних жанрах та на різні теми. Його творчий шлях - постійний експеримент, він пробує себе у різних техніках, жанрах, вигадує власні. Рідкісна техніка включає в себе власні секрети та авторське творче бачення світу. Творчість Міляра - особливий приклад відносин між філософією і мистецтвом, коли людина мисляча вибирає як засоби вираження своїх ідей не мову абстрактних понять, а живопис. Ще одним даром Едварда Рафаїловича є здатність передавати свій світогляд та професійні навички своїм учням. Художник безкоштовно відкрив 10 картинних галерей, одна з яких знаходиться в США. Провів велику кількість персональних виставок, у тому числі і в українській діаспорі в Сполучених Штатах Америки.

В 1988 році свої твори митець експонував у Клубівському сільському будинку культури. Жителі села мали змогу оглянути експозицію виставки.

06.09.2019 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

«Сучасні тенденції профорієнтаційної роботи»

 

У рамках проекту "Твоя формула успіху" у приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулось засідання круглого столу на тему: «Сучасні тенденції профорієнтаційної роботи».

У засіданні взяли участь фахівці Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва, заступники директорів по навчально-виховній роботі та педагоги організатори загальноосвітніх навчальних закладів району.

Про роль служби зайнятості в системі професійної орієнтації учнівської молоді, впровадження в роботу е-сервісів: платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри, безкоштовного вивчення англійської мови на базі он-лайн платформи «Lingva.Skills», навчання на відкритих он-лайн курсах «Prometeus» поінформувала заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Ізяславської районної філії Ольга Архипюк. Вона наголосила на тому, що створення єдиної площадки для профорієнтаційної роботи з молоддю допоможе майбутньому випускнику зорієнтуватися на ринку праці і обрати ту професію, яка відповідатиме здібностям, потенціалу та матиме попит серед роботодавців.

Фахівець з профорієнтації Тетяна Франчук акцентувала увагу на тому, що профорієнтаційна робота з молоддю постійно удосконалюється, набуває нового змісту і у новому форматі дозволяють здійснювати таку роботу профорієнтаційні проекти для молоді. Саме тому було обговорено питання щодо реалізації заочного конкурсу поетичних творів «Професія моєї душі» серед учнів 9-11 класів закладів середньої освіти та внесено пропозиції по підготовці та проведенню цьогорічного інтерактивного заходу для молоді «Подорож в світ професій».

Присутні проаналізували стан та перспективи проведення профорієнтаційної роботи з учнями, батьками та педагогічними колективами, розглянувши проблемні питання та шляхи їх розв’язання, узгодили рекомендації до спільного виконання.

06.09.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

 

В Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 стартував проект «Здоровим бути круто!»

 

У рамках Олімпійського тижня, який зараз триває у закладах освіти Ізяславського району, 6 вересня в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 було презентовано власний авторський проект «Здоровим бути круто!», реалізацію якого заплановано протягом 2019/2020 навчального року. Ініціатором проекту виступили члени учнівського самоврядування  закладу освіти.

Старт проекту відбувся на загальношкільній ранковій зарядці «Бадьорий ранок!», яку підготували та провели лідери учнівського самоврядування закладу спільно із кращими спортсменами школи. На заклик взяти участь у ранковій зарядці зголосилися всі учні школи від 1 по 11 класи.

Метою заходу є максимальна популяризація та поширення ідей і принципів олімпізму у дворі, де живуть діти, у кожному класному колективі, щоб там росли та виховувалися майбутні призери Олімпійських ігор та різноманітних спортивних змагань. На прикладі кращих спортсменів школи організатори показали дітям, що у кожного із них є рівні можливості, аби стати здоровою людиною чи навіть досягнути вершини призера чи чемпіона Олімпіади.

Президент Шкільної держави Марія Савчук закликала всіх вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися та займатись спортом, бо це запорука здорового майбутнього.

Впродовж усього тижня навчання, який було проголошено ОЛІМПІЙСЬКИМ, буде проведено чимало різноманітних тематичних заходів: спортивні змагання, турніри, вікторини, тощо. А  звершиться все ввечері 6 вересня великою святковою олімпійською дискотекою.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

06.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

за матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1

 

Завдання Вищого антикорупційного суду просте: корупціонер покараний, держава, суспільство та інвестор захищені – Володимир Зеленський

 

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що завдання Вищого антикорупційного суду України (ВАКС), який сьогодні розпочинає свою роботу, – не просто покарання корупціонерів, а відновлення довіри громадян.

«Ви краще за мене знаєте, які очікування у громадян, суспільства від вашої роботи. Перед вами сьогодні справді великий виклик. І це не просто повернення громадянам вкраденого шляхом покарання топ-корупціонерів – це повернення громадянам відчуття та віри в те, що в Україні є справедливість», – сказав Глава держави під час виступу з нагоди початку роботи Вищого антикорупційного суду України, звертаючись до суддів.

Він зазначив, що як громадянин України хоче, щоб корупціонери нарешті були покарані, а інтереси держави, суспільства та інвесторів – захищені.

«Я не можу ставити вам завдання. Як громадянин маю відчуття, що завдання Вищого антикорупційного суду дуже просте: корупціонер – покараний, держава, суспільство та інвестор – захищені», – додав Президент.

Вітаючи присутніх із початком роботи Суду, Володимир Зеленський також зазначив, що будівлю для ВАКС було відремонтовано та обладнано всього за місяць. Він подякував кожному, хто долучився до того, щоб в Україні нарешті запрацював Вищий антикорупційний суд.

Президент також назвав символічним той факт, що будівля Суду розташована саме на проспекті Перемоги в Києві, і висловив сподівання, що це також надихатиме на перемогу над корупцією в Україні.

«Ми наголошували впродовж передвиборчої кампанії, що хочемо перемогти корупцію. Не боротися з нею, а перемогти. І я думаю, що це дуже символічно, що Вищий антикорупційний суд розташований на проспекті Перемоги. Бажаю вам, всім нам, українцям, перемоги», – резюмував Глава держави.

05.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Ізяславські рятувальники здійснюють протипожежні відпрацювання житлового сектору

 

5 вересня працівники Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області завітали до Борисівської сільської ради, аби поспілкуватись з жителями щодо забезпечення пожежної безпеки осель та норм поведінки у побуті.

 Під час подвірних обходів обійсть рятувальники звернули увагу сельчан на стан утримання приладів пічного опалення та електроприладів. Крім того людям довели невтішну статистику пожеж в житловому секторі, що сталися з початку року в області; нагадали правила безпечної поведінки під час господарювання; застерегли від спалювання сміття й сухостою на відкритих територіях та поблизу житла і зелених насаджень.

До того ж під час інформаційно-роз’яснювальної роботи громадянам вручили протипожежні пам’ятки з вказаним номером екстреного виклику Служби “101”.

05.09.2019 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькі області

Прописка по-новому: на українців чекають кардинальні нововведення

 

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про деякі заходи із забезпечення надання якісних публічних послуг. Зокрема, президент пропонує реєструвати місце проживання по декларативному принципу.

Відповідний указ № 647/2019 (Про деякі заходи із забезпечення надання якісних публічних послуг) опублікований на сайті глави держави від 4 вересня.

Зеленський доручив уряду запровадити місце реєстрації шляхом подання електронної заяви. При цьому президент вимагає прорахувати беззаперечне право власності. Президент, зокрема, доручив Кабінету міністрів забезпечити визначення та впровадження єдиних вимог до надання публічних послуг, у тому числі ключових показників ефективності, граничного часу очікування, показників задоволеності суб’єктів звернення.

Крім того, уряд має забезпечити поступове переведення окремих публічних послуг в електронну форму та оприлюднення на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади щоквартальних звітів про стан реалізації відповідних заходів із відображенням інформації про послуги, переведені в електронну форму, та послуги, порядок та умови отримання яких спрощено.

Також Кабміну доручено опрацювати питання щодо запровадження нових підходів до утворення та діяльності центрів надання адміністративних послуг, зокрема шляхом переходу до надання адмінпослуг обласних та районних державних адміністрацій центрами надання адмінпослуг органів місцевого самоврядування на засадах співфінансування державою відповідних видатків.

Згідно з указом уряд має опрацювати також питання щодо доцільності подальшого надання адміністративних послуг державними та комунальними підприємствами та спростити процедур надання й отримання публічних послуг.

Крім того, Президент дав завдання Кабміну опрацювати питання щодо забезпечення через єдиний державний веб-портал електронних послуг можливості для споживачів житлово-комунальних послуг подавати виконавцям таких послуг звернення в електронній формі щодо їх надання, встановлення, обслуговування, заміни та повірки вузлів обліку, отримувати інформацію про перебіг та результати розгляду таких звернень, здійснювати розрахунки за ЖКП.

05.09.2019 р.

За матеріалами сайту "Український простір Прикарпаття" https://ukr-space.com/
 

Готуючись до сезону тихого полювання

 

Настання осінньої пори з нетерпінням чекають грибники, бо розпочинають своє «тихе полювання».

Грибний сезон щороку приносить не лише щедрі дарунки лісу, а й багато біди, адже часто через звичайну людську неуважність стаються отруєння.
Щоб гриби не стали смертельною отрутою, потрібно мати великий досвід і знання про гриби, хоча навіть і вони не завжди запобігають потраплянню отруйного гриба до кошика. Головним у зборі грибів залишається золоте правило – не впевнений – гриба не бери! Саме така головна порада усім любителям та новачкам «тихого полювання» від лісівників.

А ще пам’ятайте:

– ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;

– збирайте губчасті гриби – «білі», «бабки», «моховики» тощо – від них найменше отруєнь;

– не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях;

– під час посухи грибів краще не брати взагалі – у спекотну погоду гриб втрачає воду, накопичує токсини;

– уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;

– не вживайте сирих грибів;

– відібрані гриби спочатку промийте та відваріть не менше трьох разів у підсоленій воді протягом 30 хвилин;

– готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

Потрібно знати також симптоми грибного отруєння. Характерними є нудота, біль у животі, розлад шлунка, підвищення температури тіла. Вони з’являються через 30-60 хвилин після вживання неякісних страв. Навіть такими симптомами не можна легковажити у жодному випадку. Слід негайно викликати швидку допомогу! Також не викидайте недоїдених грибів – їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм. Будьте здорові та уважні!

05.09.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

В Україні запроваджується День безпеки пацієнтів – указ Президента

 

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким запроваджується відзначення Дня безпеки пацієнтів.

Згідно з Указом Президента № 648/2019 від 4 вересня 2019 року, День безпеки пацієнтів проводитиметься щорічно 17 вересня.

У документі зазначається, що рішення було ухвалене, «визнаючи забезпечення безпеки пацієнтів одним із важливих елементів надання якісної медичної допомоги та підтримуючи рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я».

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

05.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Запрошуємо на «Подільську сцену – 2019»!!!

Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва повідомляє про проведення відкритого обласного огляду-конкурсу театральних колективів «Подільська сцена – 2019», який відбудеться 3 жовтня 2019 року на базі будинку культури Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади.

Огляд-конкурс є відкритим. До участі запрошуються аматорські театральні колективи, студії, театри естрадних мініатюр, театри ляльок незалежно від форми власності і відомчого підпорядкування.

Огляд-конкурс є некомерційним заходом, вступний внесок не передбачений.

Витрати, пов’язані з проїздом та харчуванням учасників забезпечують організації, що направляють, учасники колективів чи спонсори.

Просимо Вас повідомити колективи про Огляд-конкурс та посприяти їх участі у даному заході.

Заїзд та реєстрація колективів-учасників до 10.00 за адресою: м. Полонне, вул. Л. Українки, 95.

Реєстрація о 10.00.

Початок конкурсної програми об 11.00.

Положення

Заявка

04.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбувся семінар педагогів-організаторів закладів освіти району

4 вересня на базі Ізяславського  районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» пройшов перший у 2019/2020 навчальному році  семінар педагогів-організаторів закладів освіти району.

Розпочалась робота семінару із інформації представників Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості про основні напрямки діяльності закладу із профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді району. Зокрема було зазначено, що філія готова до розвитку подальшої співпраці із закладами освіти як під час навчального року, так і в канікулярний час у період діяльності таборів із денним перебуванням дітей.

Методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз підвела підсумки організації виховної роботи у закладах освіти району за період 2018/2019 навчального року та окреслила основні завдання на новий 2019/2020 навчальний рік. Зокрема Лариса Іванівна наголосила на необхідності забезпечення плановості та системності в організації виховної роботи серед учнівської молоді району.

Також у ході семінару було  розглянуто ряд теоретичних і практичних аспектів організації роботи педагогів-організаторів у закладі.

Завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Руслан Будішевський розглянув шляхи співпраці  сектору та педагогів-організаторів з питань, що покладені на сектор молоді та спорту.

04.09.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Які аналізи та тести можна зробити безоплатно у свого лікаря, – повідомляє НСЗУ

 

Пацієнт, що подав декларацію про обслуговування у лікаря первинної ланки, може отримати безоплатно, тобто без будь-яких доплат або придбання витратних матеріалів низку лабораторних діагностичних досліджень та швидких тестів. Серед них:

– загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою

– загальний аналіз сечі

– глюкоза крові

– загальний холестерин

– швидкий тест на вагітність

– швидкий тест на тропонін

– швидкий тест на ВІЛ

– швидкий тест на вірусні гепатити.

За потреби проведення лабораторних досліджень лікар виписує направлення на аналіз та скеровує пацієнта до лабораторії закладу, або – до надавача цієї послуги, з яким заклад має відповідний договір про співпрацю. Це може бути лабораторія як комунального, так і приватного закладу.

Вакуумну пробірку (вакутайнер) для аналізу крові, рукавички, спиртову серветку/вату/спирт, шприц, контейнер для збору сечі пацієнт НЕ МАЄ приносити або оплачувати додатково. Їх наявність забезпечує заклад первинної медичної допомоги. Якщо лікар вважає доцільним проведення цих лабораторних досліджень, треба запитати в нього, де можна отримати контейнер для збору сечі – у нього на прийомі, в кабінеті забору аналізів чи в лабораторії, що здійснить це дослідження за його направленням.

У разі необхідності проведення швидких тестів на віруси, вагітність, глюкозу крові та тропоніни їх можна пройти або безпосередньо на прийомі у лікаря, або в маніпуляційному кабінеті закладу. Кожна установа цей процес організовує по-своєму. Але незмінним залишається те, що всі витратні матеріали входять до вартості послуг ПМД, які оплачує за договором Національна служба здоров’я України закладу-партнеру.

Якщо від пацієнта вимагають кошти за проведення цих досліджень, він може зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за коротким номером 1677.

Партнерами НСЗУ є 1349 закладів ПМД. В електронній системі охорони здоров’я зареєстровані 22 535 лікарів. Серед них більше 74% – це сімейні лікарі, про вибір яких подали декларації майже 21 млн пацієнтів, більше 15% – терапевти, до яких подано трохи більше 4 млн декларацій, майже 11% – педіатри, яких обрали 3 млн пацієнтів. Кожен з лікарів первинки при потребі може направити свого пацієнта на проведення необхідного діагностичного лабораторного дослідження або зробити швидкий тест абсолютно безоплатно.

Ви користуєтесь. НСЗУ оплачує.

04.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

З 1 вересня «пакунок малюка» поповнився новими речами

 

 

 

Мінсоцполітики виклало у новій редакції Перелік дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини.

 

Зокрема, його доповнено такими позиціями:

 • шкарпетки, розмір 4-6 місяців (2 шт.);

 • слюнявчик дитячий, розмір 4-6 місяців (1 шт.);

 • гребінець для волосся та вичісування молочних кірок (1 шт.);

 • прокладки післяпологові (не менше ніж 10 шт. в упаковці);

 • жіночі гігієнічні прокладки з крильцями Ultra Night (не менше ніж 12 шт. в упаковці);

 • комбінезон-трансформер з капюшоном демісезонний, розмір 0 — 12 місяців (1 шт.); 

 • губка для купання немовляти, гіпоалергенна (1 шт.).

04.09.2019 р.

За матеріалами сайту офіційного видання Державної фіскальної

служби України «Вісник. Офіційно про податки» http://www.visnuk.com.ua/

 

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)»

 

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (№7203).

Це рішення підтримали 373 народні депутати України.

Під час розгляду цього проекту Закону з трибуни Верховної Ради виступив Президент України Володимир Зеленський, який наголосив, що розгляд питання зняття депутатської недоторканності давно назрів і постійно відкладався.

Він наголосив: «Хочу вкотре розвіяти всі міфи і маніпуляції. У депутатів зберігається індемнітет. Вони не будуть нести відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які політичні і публічні виступи. Мова про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності».

В.Зеленський закликав народних депутатів ухвалити даний Закон.

Законопроект представив Представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

Він підкреслив: «Проект Закону залишає чинною норму, згідно з якою депутата не можна притягнути до відповідальності за те, що він пропонує і говорить. Тобто зняття недоторканності – це не політичне переслідування. Мова йде про скасування касти недоторканних. Касти, якої не може бути в цивілізованій країні світу».

Ф.Веніславський розповів про правові підстави розгляду проекту Закону «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)». Він повідомив про позитивний висновок Конституційного Суду України щодо даного законопроекту.

Представник Президента нагадав, щоб даний Закон був ухвалений, за нього мають проголосувати більш як 300 народних депутатів і висловив сподівання, що він буде прийнятий.

Висновок Комітету з питань правової політики озвучила заступник голови Комітету з питань правової політики Ольга Совгиря.

Представник Комітету поінформувала, що законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції України у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, тобто народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності.

О.Совгиря також зазначила, що законопроект відповідає вимогам частини другої статті 156, статей 157 та 158 Конституції України.

Вона повідомила, що Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді, поданий Президентом України як невідкладний, проект Закону «Про зняття недоторканності з народних депутатів України» прийняти в цілому як Закон.

Доповідач відповіла на запитання народних депутатів.

Народні депутати перейшли до обговорення законопроекту.

Представники фракцій і груп, виступаючи з трибуни парламенту, нагадали, що всі політичні сили обіцяли своїм виборцям зняти депутатську недоторканність. Вони наголосили, що зараз є історичний шанс – ухвалити це рішення.

Із заключним словом виступила заступник голови Комітету з питань правової політики О.Совгиря. Вона закликала народних депутатів: «Давайте доведемо сьогодні своїм голосуванням, що правопорядок в Україні є вищим, ніж ті застереження, які суперечать принципу верховенства права… Давайте доведемо всім, що законом є воля 90% громадян України, які проголосували за зняття депутатської недоторканності на всеукраїнському референдумі ще у 2000 році. І давайте приведемо у відповідність до принципу верховенства права нашу Конституцію».

За результатами обговорення Верховна Рада ухвалила в цілому Закон України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (7203). За це рішення проголосували 373 народних депутати.

Закон набере чинності з 1 січня 2020 року.

03.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Верховної Ради України http://rada.gov.ua/

 

«Так почалася війна»

 

Усе далі відходять сумнозвісні події періоду Другої світової війни.

Ось уже 80 років пройшло від тієї страшної пам’ятної пори, коли пролунало слово «війна», проте у пам’яті людській воно залишиться назавжди.

У ці дні ми вкотре повертаємось думками до подій, пережитих нашим народом у страшні дні початку війни. Події  тієї війни двічі прокотилися кривавою хвилею українськими землями, сіючи смерть, горе,  руйнування та біду.

 Історію найкривавішої в історії людства війни зафіксовано у наукових працях, архівних і музейних документах, фотографіях, плакатах воєнного і повоєнного часів, у спогадах учасників, а також відтворено у художніх, літературних творах, кінострічках. На честь героїв споруджено пам'ятники та обеліски.

Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

У рамках відзначення 80-річчя початку Другої світової війни та 74-річчя її завершення в Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї проведено тематичний захід, на який запрошено очевидця подій окупації Ізяслава художника Миколу Ткачука.

 Микола Іванович поділився із присутніми спогадами свого дитинства у воєнний час.

Також учасники зібрання познайомилися зі сторінками історії періоду Другої світової війни та про роки окупації в Україні, дізналися про мужність і героїзм нашого народу у роки Другої Світової війни.

На завершення заходу присутнім був проведений огляд літератури, представленої на книжковій виставці «Так почалася війна».

03.09.2019 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Президент окреслив першочергові завдання у сфері децентралізації та регіональної політики

 

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів та правоохоронних органів окреслив першочергові завдання у сфері децентралізації та регіональної політики.

«Невідкладне завершення процесу децентралізації, зокрема внесення змін до Конституції України, – передача реальної влади, фінансів та ресурсів на місця, завершення секторальної децентралізації, наближення послуг до кожного мешканця громади, забезпечення їхньої якості», – наголосив Володимир Зеленський.

Також Президент підкреслив необхідність визначити остаточні правила формування державного адміністративно-територіального устрою, закріпити межі кожної адміністративно-територіальної одиниці, завершити об’єднання територіальних громад.

«Реформувати місцеві органи виконавчої влади, які, серед іншого, контролюватимуть законність рішень новоутворених органів місцевого самоврядування. Провести місцеві вибори на новій адміністративно-територіальній основі», – зазначив він.

За словами Президента, термін виконання цих завдань – 2019-2020 роки.

Глава держави також доручив затвердити нову державну стратегію регіонального розвитку на наступні 6 років (2021-2027-й).

Крім того, до кінця 2019 року має бути забезпечено ефективне використання коштів Державного фонду регіонального розвитку та інших бюджетних програм розвитку регіонів, а також підвищення спроможності Агенції регіонального розвитку.

Також Володимир Зеленський доручив до 1 грудня 2019 року розробити інформаційну кампанію для роз’яснення реформи житлово-комунального господарства.

Президент визначив відповідальних за виконання кожного зі згаданих завдань.

03.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

У закладах освіти Ізяславщини стартував Олімпійський тиждень

 

Початок нового 2019/2020 навчального року у закладах освіти Ізяславського району  традиційно співпав із проведенням Олімпійського тижня.

Олімпійський тиждень та Всеукраїнський Олімпійський урок – це комплекс заходів, спрямованих на популяризацію спорту, здорового способу життя, розвитку Олімпійського руху в Україні, які проводяться у закладах освіти Ізяславщини.

Організаторами Олімпійського тижня та Всеукраїнського Олімпійського уроку в районі виступив сектор молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.  

Основними формами проведення Олімпійського тижня та Всеукраїнського Олімпійського уроку є спортивно-видовищні заходи, обов’язковими елементами яких є проведення змагань з олімпійських видів спорту, семінарів, конференцій, конкурсів, пов’язаних з розвитком та пропагандою олімпійського руху.

Протягом тижня вчителі та актив спортивного руху кожного закладу освіти знайомлять дітей із історією та традиціями Олімпійських ігор сучасності, із олімпійськими видами спорту.

У перший день нового навчального року колектив Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. (с.Велика Радогощ Плужненської об’єднаної територіальної громади) вирішили об’єднати вивчення історії Олімпійського  руху із традиціями Всеукраїнської військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура»).

Власне початок олімпійського тижня у Великорадогощанському січовому товаристві стартував із січової гутірки, на якій наставники розповіли про історію і традиції проведення Олімпійських ігор  від часу  їх започаткування до сучасності.

А далі розлучався козацький олімпійський квест: діти отримали легенду, за якою на територію Великорадогощанської Січі прибуває Олімпійський вогонь для проведення олімпійських змагань. Талісманом квесту та олімпійських ігор у Великій Радогощі стала ластівка на ім’я СВОБОДА. У ході проходження етапів квесту козачата і джури, дани та лелі, за підтримки своїх наставників знайшли місце розташування олімпійського селища, заклади олімпійську ватру, і найголовніше пронесли через усі випробування олімпійський смолоскип, від якого власне і запалала січова олімпійська ватра. Право запалити ватру було надано кращим спортсменам закладу за підсумками 2018/2019 навчального року.

Вже біля січової олімпійської ватри були проведені спортивні випробування. Особливе захоплення в учасників змагання викликало перетягування линви, до речі цей вид випробувань у 1918 році був серед олімпійських випробувань.

У планах колективу Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. протягом наступних днів Олімпійського тижня провести зустрічі із учасниками Антитерористичної операції та із майстрами айкідо. Заплановано також  провести ряд спортивних змагань: стрільба з луку, волейбол, стрибки в довжину, стрибки у висоту, спортивна естафета.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

03.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату

райдержадміністрації за матеріалами Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст.

 

 

Вітання керівництва районної державної адміністрації із початком нового 2019/2020 навчального року

 

Шановні учні, вчителі, батьки! Дорогі друзі!

 

   Прийміть найщиріші вітання з початком нового 2019/2020 навчального року! 

   Цей день особливий і хвилюючий як для учнів, так і для їх батьків, і вчителів. Адже з початком нового навчального року ми символічно розпочинаємо новий етап у нашому житті, що принесе за собою нові знання, випробування та новий досвід.

   Сьогодні ми стоїмо на порозі суттєвих змін та новаторських підходів у розвитку галузі освіти у районі. І разом із впровадженням концепції "Нової української школи", ми змінюємо майбутнє, виховуючи свідомих, патріотично налаштованих громадян нашої держави.

   Дорогі друзі! Я щиро вітаю вас із початком нового навчального року і бажаю кожному з вас міцного здоров'я, невичерпної життєвої енергії, ентузіазму, наснаги та творчого запалу. Хай кожен новий день приносить позитивний досвід та слугує черговою сходинкою до нових досягнень.  

 

 

З повагою,

перший заступник голови
Ізяславської  районної державної адміністрації                Павло Ковальчук

Відбулося свято першого дзвоника у закладах освіти Ізяславського  району

Із року в рік ми підтримуємо добру традицію відзначати День знань - початок нового навчального року. Цей день є визначним і радісним святом, адже він знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві. Для когось цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, що прокладе межу між дитинством і дорослим життям. А для когось він — перший. Із нього розпочинається цікаве шкільне життя. Перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань.

Оновлений зміст освіти, нові методики навчання та сучасне освітнє середовище – такі основні складові нової української школи. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись, яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

В урочистих лінійках у навчальних закладах Ізяславського району з нагоди початку нового 2019/2020 навчального року взяли участь представники влади, депутатського корпусу, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники органів місцевого самоврядування району,   які привітали школярів та  педагогів  з початком нового  навчального року.

На свято першого дзвоника до Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 завітали перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук. Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук.

У вітальному слові перший заступник голови райдержадміністрації зазначив, що районна влада приділяє значну увагу розвитку галузі освіти, зміцненню матеріально-технічної бази навчальних закладів. Свідченням цього є капітальний ремонт приміщень закладу, проведення термомодернізації, впорядкування території школи.  Також Павло Ковальчук  наголосив, що сьогодні пріоритетним завданням держави є підвищення якості освіти та забезпечення вільного доступу до неї, ефективне використання коштів в системі освіти, використання освіти як засобу соціальної інтеграції.

Організатори свята підійшли до організації його проведення нетрадиційно. Родзинкою його проведення став танцювальний флешмоб, який підготували першокласники спільно із своїми батьками.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

02.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

В Ізяславі відбулась меморіальна церемонія у пам'ять жертв Другої світової війни

 

1 вересня 80 років тому почалась Друга світова війна - найкривавіша та наймасштабніша війна в історії людства.

2 вересня, у 74-ту річницю завершення цієї війни, у Парку Слави міста Ізяслав відбулась меморіальна церемонія, присвячена пам’яті жертв Другої світової війни.

У церемонії взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, керуючий справами районної ради Леся Божко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, представники органів влади та місцевого самоврядування, делегації ряду організацій, установ міста Ізяслав.

Короткий історичний екскурс в події Другої світової війни здійснив завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук.

Він зокрема наголосив, що Друга світова війна (1939-1945) – один із найбільших збройних конфліктів в історії людства.  У 1939-1941 рр., після серії наступальних операцій та договорів, нацистська Німеччина завоювала чи контролювала більшу частину континентальної Європи і сформувала союзи з Італією та Японією. Пактом Молотова-Ріббентропа від серпня 1939 року Німеччина та Радянський Союз розділили та анексували території своїх європейських сусідів - Польщі, Фінляндії, Румунії та країн Балтії. Світова спільнота мовчки спостерігала за агресивними діями Німеччини та СРСР, лише час від часу висловлюючи «глибоку стурбованість».

Але після вторгнення на територію Польщі політичні лідери деяких європейських країн змушені були об’єднати зусилля задля протистояння Гітлеру – 3 вересня Британія і Франція оголосили Німеччині війну.

Тим часом, 17 вересня радянські війська розпочали окупацію Польщі зі сходу. Вже 18 вересня були зайняті Луцьк і Станіслав (нині Івано-Франківськ), 22 вересня - Львів, 24 - Дрогобич, 26 - Яворів, 27 - Старий Самбір. А 28 вересня, після придушення опору Війська Польського на всій території цієї країни, зокрема у Варшаві, був підписаний радянсько-німецький договір про дружбу та кордон, який визначався по Західному Бугу і Нареву.

22 червня 1941 року німецькі війська перейшли кордон СРСР, відкривши найбільший в історії сухопутний театр війни.

7 грудня 1941 року Японія напала на американську військову базу Перл-Гарбор (Гавайські острови). Так, Японія розпочала війну проти США та Великої Британії на Тихому океані і в Азії. Після цього війну США оголосили Німеччина та Італія.

1 січня 1942 року у Вашингтоні 26 країн (зокрема СРСР, США, Велика Британія) підписали Декларацію Об'єднаних Націй про спільну боротьбу проти Німеччини, Японії, Італії та їх сателітів до повної перемоги.

Друга світова війна тривала шість років і завершилася 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії. У цій війні брала участь 61 країна світу (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. Друга світова забрала життя щонайменше 80 мільйонів людей (як цивільних, так і військових). Окрім того, під час тієї війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана атомна зброя.

Присутні у Парку Слави міста Ізяслав вшанували пам'ять жертв Другої світової війни ХВИЛИНОЮ МОВЧАННЯ  та поклали квіти до Братської могили воїнів та партизанів, які загинули при визволенні від нацистських окупантів міста Ізяслав та Ізяславського району.

02.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

80 роковини початку Другої світової війни

 

1 вересня 1939 року, через тиждень після підписання договору про ненапад із СРСР (так званого пакту Ріббентропа-Молотова) нацистська Німеччина вторглася на територію Польської держави, розпочавши найбільшу та найкривавішу трагедію людства – Другу світову війну. 17 вересня 1939 року у війну на боці нацистського агресора вступив СРСР. 

Для України Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року. Українці у складі польської армії вступили у бій вже 1 вересня 1939 р., а українські міста Львів, Самбір та Дрогобич зазнали бомбардувань німецькою авіацією у перші дні війни. Частина української етнічної території була окупована нацистами в перші тижні війни.

1 вересня 1939 р. – Німеччина вторглася у Польщу, що означало фактичний початок Другої світової війни. 3 вересня війну Третьому Рейху оголосили союзники Польщі Великобританія та Франція, але збройного протистояння агресору не розпочали, обмежившись  на цьому етапі економічними і політичними санкціями.

Без підтримки західноєвропейських союзників польське військо змушене було відступати на схід, углиб країни. 8 вересня перші німецькі підрозділи досягли Варшави. Оборона польської столиці тривала 20 днів.

17 вересня 1939 р., відповідно до домовленостей із Гітлером, на територію Польської держави зі сходу увійшли радянські війська (т.з. «визвольний похід у Західній Україні та Західній Білорусії»). Того ж дня ними були зайняті Тернопіль та Рівне, наступного – Коломия, Станіславів (Івано-Франківськ) та Луцьк.

До 20 вересня Львів був оточений нацистами, а 22 – до міста підійшли підрозділи Червоної армії, які допомогли Вермахту добити оборонців Бресту. 22 вересня 1939 р. там відбувся спільний радянсько-німецький військовий парад Вермахту та Червоної армії. 24 вересня радянські й німецькі війська здійснили спільну операцію з оточення польських з’єднань під Замостям. 28 вересня впала Варшава.

Перетин Червоною армією державного кордону Польщі означав фактичний вступ Радянського Союзу у Другу світову війну 17 вересня 1939 року на боці нацистської Німеччини.

Територіальний поділ Польщі між СРСР і Німеччиною був завершений 28 вересня 1939 р. підписанням останніми договору про дружбу і кордон.

Внаслідок переділу Центральної і Східної Європи між Третім Рейхом і СРСР до складу Радянського Союзу у 1939 році були включені території Західної України та Західної Білорусії, а в 1940 році – країни Балтії, Бессарабія та Північна Буковина.

Наприкінці 1939 р. СРСР здійснив напад на Фінляндію, розв’язавши радянсько-фінську війну 1939–1940 рр., за що був оголошений агресором і виключений з Ліги націй 14 грудня 1939 р.

Радянський Союз з вересня 1939 року по червень 1941 року залишався союзником Третього рейху, поставляючи йому необхідні для ведення агресії в Європі сировину, матеріали, інформацію.

Нагадуємо, Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Упродовж 21 місяця цієї війни СРСР та Третій Рейх виступали як союзники, а від 22.06.1941 вступили у військову конфронтацію, що увійшла в історію як німецько-радянська або, в радянській історіографії, Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років. Цей конфлікт не є тотожний поняттю Другої світової війни. Війна між СРСР і Третім Рейхом була складовою більш широкого хронологічно і географічно глобального конфлікту, про що раніше дуже часто забувала згадувати радянська історіографія, а тепер – російська пропаганда.

За підрахунками Інституту історії України НАНУ прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. Український вимір Другої світової війни не обмежується участю у війні на боці СРСР. Сотні тисяч українців в лавах підпілля ОУН та Української повстанської армії були залучені до спротиву нацистським окупантам, етнічні українці брали участь у воєнних діях в складі інших армій учасників антигітлерівської коаліції - американської, канадської та інших.

Докладніше про український вимір Другої світової війни:

Юрій Шаповал «Гітлер, Сталін та Україна: безжальні стратегії» – http://www.istpravda.com.ua/articles/2013/05/9/123358/;

Володимир В'ятрович. «Українська Друга світова (в кольорі)» - http://gazeta.dt.ua/POLITICS/ukrayinska_druga_svitova_v_kolori.html

Виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» - https://bit.ly/2HAPOuE 

Виставка «Українська Друга світова» - https://bit.ly/2ZuUHA4 

02.09.2019 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua/

 

У Варшаві Президент України взяв участь у меморіальних заходах з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни

 

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у меморіальних заходах з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни, які пройшли 1 вересня у Варшаві.

За інформацією польської сторони, у заходах взяли участь близько 40 закордонних делегацій. Зокрема, до Варшави прибули Віце-президент США Майк Пенс та Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр.

Президенти, глави урядів і делегацій залишили записи у Книзі пам’яті, а також зробили символічні удари у Дзвін пам’яті.

Глава Української держави разом з іншими учасниками меморіальних заходів приєднався до церемонії покладання вінка до могили Невідомого солдата.

Присутні вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання.

02.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

 

                

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2019 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/