на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

   

 

 

ТРАВЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

    01

02

03

04

05
06 07 08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31    

 

  

     

 

 

Привітання голови райдержадміністрації  зі святом Останнього дзвоника

 

Дорогі учнівська молодь, випускники! Шановні вчителі та батьки!

 

Від щирого серця вітаю вас зі святом Останнього дзвоника!

Останній дзвоник – це завжди урочисте й хвилююче свято як для батьків, так і для учнів та їхніх учителів-наставників.

Для більшості школярів останній шкільний дзвоник – це змога відпочити, загартувати себе, набратися сил. А для випускників, – це початок дороги у нове, доросле, самостійне життя.

Ви, випускники, сьогодні фактично переступаєте своєрідний рубіж між дитинством та дорослим життям. Це є відповідальний період вашого життя. Це своєрідний день вдячності вчителям. Саме вони віддали частинку душі, серця, поділилися своєю мудрістю, щоб ви стали гідними людьми своєї країни, гідним молодим поколінням.

Вірю, що вам, шановні випускники, не забракне сміливості та наполегливості твердо крокувати до обраної цілі.

Нажаль, як не прикро це зазначити, ви йдете у самостійне життя у складний для держави час, коли у непростій боротьбі визначається її майбутнє.

Важливу роль у цій боротьбі відіграли саме молоді та відважні люди, які зросли у часи незалежності та прагнуть жити у вільній, незалежній та чесній державі. Багатьох з них вже немає. Пам’ятайте про них, адже вони віддали свої життя за те, щоб ви могли вільно ходити на рідній землі. Де і в якій країні ви б не були, пам’ятайте, що ви – українці. Залишайтеся справжніми патріотами, такими, якими вас виховали ваші вчителі та батьки.

Користуючись нагодою, хочу подякувати Вам, дорогі освітяни, творцям нашого майбутнього, вихователям та наставникам тих, від кого вже завтра залежатиме доля нашої держави.

А також вітаю батьків сьогоднішніх випускників. Разом із своїми дітьми Ви пройшли цей довгий і непростий шлях. Раділи їхнім успіхам, переймалися невдачами, підтримували у важку хвилину. Нехай же Ваші діти стануть справжніми людьми, гідними поваги.

Нехай останній дзвоник пролунає у кожному серці радісним настроєм, вірою в завтрашній день, надією на життєві гаразди та успіхи.

Бажаю Вам добра й благополуччя, міцного здоров’я і злагоди у Ваших родинах.

 

З повагою,

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

Зі сльозами на очах та радісними посмішками

 

Весело і гомінливо було на шкільних подвір’ях району сьогодні, адже  у загальноосвітніх закладах району відбулось традиційне свято Останнього дзвоника. Молоді, квітучі та життєрадісні школярі святкували закінчення навчання.  Перегорнуто ще одну сторінку шкільного літопису, закінчився 2018/2019 навчальний рік, який кожному школяреві Ізяславщини подарував нові знання та нові враження. 

У радісно збудженому зібранні виділялися нестримні першокласники, які прощалися із своїм першим навчальним роком, і неквапливі, серйозні й схвильовані  випускники 11-х класів, що зібралися на свою останню шкільну лінійку.

Це день важливий для кожного, цей день має своє значення. Для дітей – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік. Сьогодні перегорнули чергову сторінку свого шкільного життя 4038 учнів закладів загальної середньої освіти району. Серед них 225 учнів для яких шкільний дзвоник пролунав востаннє – це учні 11-х класів. Також випускниками стали  і 366 школярів 9-х класів.

За доброю традицією, керівники району цього дня відвідали навчальні заклади, аби сказати своє напутнє слово випускникам, подякувати їх наставникам та батькам за виховання молодого, перспективного покоління рідного  Ізяславського краю. Шкільні свята в окремих закладах освіти відвідали: голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславськи         й міський голова Валентина Корнійчук, сільські голови, депутати місцевих рад, батьки учнів, їх рідні та близькі.

Вітаючи дітвору із початком канікулярного періоду, а випускників – із подоланням першого в їхньому житті Рубікону, посадовці подякували усім вчителям за їх нелегку роботу, привітали учнів із закінченням навчального року. Крім того висловили найкращі сподівання щодо світлого та мирного майбутнього нинішніх випускників, а саме: кожен із випускників у майбутньому примножить багатства та надбання рідного краю, крокуючи дорогою до європейських цінностей. А це можливо завдяки інтелекту та здобутим у стінах рідної школи знанням.

На урочистих лінійках було відзначено обдарованих дітей, які захищали честь району в інтелектуальних та спортивних змаганнях, показали високий рівень знань не тільки в процесі навчання, а й в районних, обласних олімпіадах, конкурсах, змаганнях.

У кожному закладі свято було особливим, неповторним та цікавим - святкові пісні, флеш-моби, танці та інші цікавинки – зробили  свято Останнього Дзвоника неповторним.

І прощаючись з вчителями, діти назавжди залишають у стінах рідного навчального закладу частинку свого серця. Може саме від того на урочистостях останнього дзвоника ніхто не може стримати сліз. А ті зерна доброти, які сіяли у дитячих серцях вчителі, проростуть паростками віри, надії та любові. І не так важливо, ким стануть сьогоднішні випускники у дорослому житті. Головне, щоб вони були гідними високого звання людини!

ФОТОЗВІТ

24.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Ми хочемо почути думку людей щодо можливих переговорів із Росією – Президент

 

Винесення питання про укладення мирних домовленостей із Росією на референдум не має законодавчої ініціативи – це спосіб з’ясувати думку суспільства. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з громадськими активістами, яка відбулася в Адміністрації Глави держави. Серед учасників зустрічі були волонтери, колишні військові.

«Ми повинні чути кожну людину. Це не законодавчий референдум, а інформаційний: громадяни, що ви думаєте. Це нормальна розмова з людьми», – сказав Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що прагне відкритості в обговоренні важливих для країни питань і не хоче ухвалювати рішення за зачиненими дверима, як це робилося раніше.

Учасники зустрічі погодилися, що доцільно назвати це не референдумом, а опитуванням і діалогом з суспільством.

Зі свого боку активісти запропонували, щоб зустрічі Глави держави з представниками громадськості відбувалися на постійній основі.

24.05.2019 р.

 

 

 

Кабінет Міністрів визначив порядок проведення верифікації державних виплат

 

22 травня Уряд визначив Порядок здійснення верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій та інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок державних коштів.

Згідно з порядком для верифікації буде використовуватись інформація, що впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат. Також чітко прописано порядок надання Міністерством фінансів рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, та порядок їх опрацювання.

Здійснювана Мінфіном верифікація державних виплат має на меті сприяння розбудові справедливої системи соціального забезпечення в Україні, підвищення адресності державних виплат, оптимізації бюджетних видатків.

Процес верифікації спрямований на те, щоб кінцевими отримувачами державних виплат були саме ті громадяни, які потребують допомоги держави.

3 квітня Уряд також затвердив механізм обробки персональних даних, які використовуються під час верифікації, їх склад, спосіб збору, умови їх зберігання. Крім того, визначено заходи забезпечення захисту персональних даних від несанкціонованого доступу, неправомірного використання або втрати під час здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

Таким чином буде повністю забезпечено захист персональних даних отримувачів державних виплат під час здійснення верифікації цих виплат та підвищиться якість їх обробки.

Щоб остаточно врегулювати на законодавчому рівні повномасштабний аудит пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, Мінфін розробив законопроект «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який на початку 2019 року був схвалений Кабінетом Міністрів і зареєстрований у ВРУ за №9511. Прийняття цього закону дозволить законодавчо врегулювати основні правові та організаційні засади здійснення верифікації державних виплат.

Протягом 2018 року за результатами верифікації державних виплат Мінфін надав понад 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки близько 2,6 млн отримувачів соціальної допомоги.

Органами, що здійснюють такі державні виплати, підтверджено до повернення в бюджет за вказаний період неправомірно призначених державних виплат на загальну суму понад 50 млн гривень, які можуть бути спрямовані на підвищення адресності державних виплат.

 Довідково

Верифікація державних виплат – це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних суб’єктів надання інформації.

Мінфін здійснює повноваження з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування визначені Бюджетним кодексом України, з дотриманням Конституції України, Законів України «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про банки та банківську діяльність», інших норм законодавства і лише в інтересах економічного добробуту та прав людини.

24.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

23 травня – День Героїв

 

День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців, вояків доби Української революції 1917-1921 років, Української Повстанської Армії, діячів ОУН та сучасників - захисників свободи, незалежності та територіальної цілісності України.

День Героїв – це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України та є символом незборимості Української Нації.

День Героїв відзначають понад сімдесят років. У суворі роки нацистської окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.

Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму боротьби за Україну.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття: 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);  25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави); 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).

Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації.

Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав: руських дружин великого князя Святослава і короля Данила; козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського; Української Галицької Армії Мирона Тарнавського; Січових стрільців Дмитра Вітовського; Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри; Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери; Української Повстанської Армії; членів визвольного руху шестидесятників; Небесної сотні; воїнів АТО та ООС.

23.05.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури

 

23 травня відбулося зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників закладів загальної середньої освіти 2019 року та випускників минулих років  з української мови і літератури.

Цьогоріч на Ізяславщині було організовано роботу двох пунктів тестування –  на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука та  на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія». У зазначених пунктах проходили тестування випускники Ізяславського та Білогірського районів.

В якості громадських спостерігачів у процедурі зовнішнього незалежного оцінювання у пунктах тестування району взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, спеціалісти відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова та Лариса Сологуб. Також на пунктах тестування були присутні представники районних засобів масової інформації.

Посадовці поспілкувались із відповідальними за пункти тестування, із уповноваженими особами Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, із персоналом пункту тестування та особами, які виявили бажання задавати ЗНО.

У тестуванні взяли участь як випускники 2019 року, яким результат зараховуватиметься як державна підсумкова атестація, так і випускники закладів середньої освіти минулих років.

Сертифікаційна робота складається з трьох частин:

Частина 1 «Українська мова» містить 33 завдання різних форм; відповіді на них потрібно позначити у бланку А.

Частина 2 «Українська література» містить 24 завдання різних форм; Відповіді на ці завдання позначаються в бланку відповідей А.

Частина 3 «Власне висловлення» містить одне завдання відкритої форми. Відповідь на це завдання записується в бланку відповідей Б.

Для проходження ЗНО  в пунктах тестування було облаштовано 30 аудиторій.

 У 2019 році в Ізяславі проходитиме ще ЗНО історії України  для жителів Ізяславського та Білогірського районів. Інші предмети учасники складатимуть у пунктах тестування міста Шепетівка.

Ті учасники ЗНО, які з об'єктивних причин не змогли взяти участь в основній сесії тестування, зможуть скласти тести під час додаткової сесії. 

Результати зовнішнього оцінювання будуть визначені у двох шкалах: критеріальною шкалою від 1 до 12 балів, що застосовуватимуться для визначення бала державної підсумкової атестації з предмета, та рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів, що буде застосовуватись абітурієнтами при вступі до вищих навчальних закладів.

Дати оприлюднення результатів залежать від складності перевірки і кількості учасників ЗНО з певного предмета, і коливатимуться від 12 до 25 календарних днів.

 У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату тестування з певного навчального предмета, учасник ЗНО матиме право подати відповідну апеляційну заяву, розгляд якої здійснюватиметься протягом п’ятнадцяти календарних днів з дня її надходження.

Під час проходження тесту абітурієнтам не можна мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.

ФОТОЗВІТ

23.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбувся архіпаcтирський візит високопреосвященного Антонія, митрополита Хмельницького та Кам’янець-Подільського ПЦУ на Ізяславщину

 

21-22 травня поточного року на Ізяславщині із архіпастирським візитом перебував високопреосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Православної Церкви України.

21 травня, у День пам’яті Святого апостола та євангеліста Іоана Богослова, митрополит Антоній спільно із духовенством Ізяславського благочиння та представниками духовенства Білогірського, Шепетівського районів та міста Шепетівка здійснив богослужіння у храмі на честь ікони Богоматері «Тих, що у відчаї остання надія», що знаходиться на території Замкової виправної колонії (№58), а також у храмі Святого Миколая, на території Ізяславської виправної колонії (№31). Під час перебування на території виправних закладів владика поспілкувався із керівництвом та колективом закладів, також відбулось спілкування архіпастиря із особами, які відбувають цих закладах покарання.

ФОТОЗВІТ

 

Цього ж дня митрополит Антоній спільно із духовенством здійснив чин освячення трьох поклонних хрестів при в’їзді до міста Ізяслав (зі сторони Плужного, Шепетівки, Клубівки). На церемонії освячення крім духовенства були присутні заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, вірні Православної Церкви України Ізяславського району. По завершенню освячень високопреосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Православної Церкви України вручив Ізяславському міському голові Валентині Корнійчук архієрейську благословенну грамоту Ізяславській міській раді  на відзначення трудів на славу Православної Церкви України.

ФОТОЗВІТ

 

Також 21 травня відбулась архіпастирська візитація до парафії на честь Покрови Божої Матері ПЦУ села Білогородка. У місцевому храмі владику Антонія зустріли його прихожани. Далі було відслужено подячний молебень. По його завершенні митрополит Антоній звернувся до присутніх із архипастирським словом. За понесені труди із розбудови парафії її настоятеля отця Дмитра Ваврика було нагороджено церковною відзнакою – хрестом із прикрасами.

ФОТОЗВІТ

 

22 травня, у день перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця високопреосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Православної Церкви України відслужив божественну літургію у храмі Святого Миколая міста Ізяслав. Службу було здійснено у співслужінні духовенства Ізяславського благочиння та представників духовенства Шепетівського, Білогірського районів та міста Шепетівка.

На богослужінні були присутні: голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, прихожани храму, вірні ПЦУ із сіл району.

Під час літургії, після малого входу, митрополит Антоній вручив групі священників району церковні відзнаки.

По закінченні богослужіння владика звернувся із архіпастирським словом до присутніх у храмі. Також митрополита Антонія, настоятеля храму митрофорного протоієрея о.Володимира Ковальчука та прихожан і гостей храму із престольним святом привітали голова районної державної адміністрації Борис Яцков та Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

ФОТОЗВІТ

23.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Ізяславчани стали призерами обласного фестивалю «Молодь обирає здоров’я»

 

22 травня команда «Вітамін» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 взяла участь у  фінальному етапі ІХ обласного фестивалю «Молодь обирає здоров’я» .  У заході взяли УЧАСТЬ всього десять команд із Ізяслава, Шепетівки, Нетішина, Деражні, Городка  с.Гвардійськ, с.Балин, Хмельницького та Кам’янця-Подільського, які перемогли у першому (заочному) етапі фестивалю.

Кожна команда за висловом самих учасників «була крута». Море позитиву, безліч нових знайомств, подарунки чекали на фестивалі на кожну команду-учасницю.

За рішенням журі команда «Вітамін» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 стала призером фестивалю у номінації «Оригінальність виступу». У подарунок команда отримала туристичний намет.

 Керівник команди – педагог-організатор Ізяславської ЗОШ І-ІІІ  ст. №1 Наталія Притульська отримала Подяку Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за популяризацію здорового способу життя  серед учнівської молодію.

ФОТОЗВІТ

23.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

ВПЛИВ СКЛАДНИХ ПОГОДНИХ УМОВ НА АГРАРНИЙ СЕКТОР РАЙОНУ

 

Проливні дощі, які не припинялися вже більш як місяць, фактично зупинили в травні поточного року посівну кампанію на Ізяславщині. Аграрії нарікають на велику кількість опадів та неможливість вчасно засіяти ярі культури. Станом на 22 травня ще не засіяно близько 7 тисяч гектарів.

В Ізяславському районі пройшли сильні дощі з грозами, а подекуди і градом, що  завадило господарствам вчасно посіяти сою, кукурудзу та гречку. Ще одна несприятлива ситуація, яку створюють опади — неможливість вчасно внести добрива на ранні зернові та зернобобові культури, які уже зійшли. Окрім того, надмірна вологість провокує появу хвороб у рослин — кореневої гнилі. Від запланованих посівів незасіяними залишилось частина площ. А втрата посіву і обробіток культур не в тій фазі росту — це безпосередній вплив на урожайність, вона може бути зниженою.

Неминула негода і господарства населення, які подекуди втратили значні посіви огородини та зазнали значних матеріальних збитків. Так, в селі Шекеринці 28 квітня випало за 2,5 год. 120 мм опадів (3 місячна норма опадів), а в селі Клубівка  двічі протягом останнього  тижня затоплювало центральну вулицю. Фактично в районі немає жодного населеного пункту, де негода не завдала клопоту та збитковість селянам.

Станом на 22 травня завершено посів цукрових буряків на площі 1183 га, соняшнику – 3061 га, картоплі – 2503 га. Підходить до завершення посів кукурудзи на зерно, якої засіяно 4354 га (85%). Продовжується посів сої, кормових культур та овочів. На черзі посів гречки.

Крім посівних робіт проводиться догляд за озимими та ярими культурами. Всі озимі зернові культури своєчасно підживлені азотними добривами. Господарства проводять догляд за ними, вносять гербіциди та фунгіциди. Більшість агроформувань району намагаються застосовувати інтегровану систему захисту посівів ярих культур від хвороб, шкідників та бур’янів препаратами згідно з Переліком пестицидів, дозволених до використання в Україні. У фазі сходів для захисту від пошкодження шкідниками сільгосппідприємства проводять крайову, а при потребі – суцільну обробку посівів інсектицидами. Надалі аграрії району планують виконання агротехнічних заходів по боротьбі з забур’яненістю посівів ярих із застосуванням регуляторів росту рослин.

23.05.2019 р.

Управління агропромислового розвитку

райдержадміністрації

 

Розпочалась комплексна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Мак»

 

Громадяни, які вирощують нарковмісткі рослини та сподіваються залишитися безкарними - за незаконне культивування маку чи конопель (у тому числі збереження самосійних рослин) підпадають під статті Кримінального та Адміністративного кодексів.

Згідно чинного законодавства посів та вирощування снотворного маку конопель дозволяється лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензію на здійснення відповідних видів діяльності.

Що стосується відповідальності, то згідно зі статтею 310 Кримінального кодексу України, за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин, конопель у кількості від 10 до 50 рослин передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.

А вже за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

У разі виявлення місця, де ростуть наркомісткі рослини, або відомо про осіб, які займаються їх культивацією, прохання обов’язково інформувати про це працівників поліції Ізяславського відділення поліції Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області за контактами 102 (конфіденційність гарантовано).

23.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславського відділення

поліції Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області

 

22 травня світ відзначатиме Міжнародний день біорізноманіття

 

22 травня світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, що проголошений Генеральною Асамблеєю ООН на 55 сесії у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року тексту Конвенції про біорізноманіття.

Міжнародний день збереження біорізноманіття — посідає особливе місце, бо саме в цей день слід замислитися про цілісність і розмаїття світу, в якому ми живемо, і про нашу відповідальність за нього. Піклуючись про всіх живих істот, що населяють планету, людство не лише забезпечує задоволення своїх щоденних потреб, уможливлює тяглість власного існування, а й виявляє той моральний імператив, що його Альберт Швайцер сформулював як благоговіння перед життям.

Міжнародний день біорізноманіття відзначається з метою привернення уваги людей, громадськості, представників різних галузей економіки та бізнесу, політиків і урядовців до проблеми збіднення генетичного, видового, екосистемного розмаїття на Землі, необхідності вживання термінових заходів для зупинки загрозливих екокризових явищ та підтримки природних систем життєзабезпечення (сталий клімат, родючість ґрунтів, самоочищення водойм, відновлення популяцій рослин і тварин тощо). Особлива тема цьогорічного Міжнародного дня «Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров'я».

У цьому році Міжнародний день біорізноманіття зосереджується на біорізноманітті як фундаменті нашого харчування та здоров'я, а також на ключовому каталізаторі для трансформації харчових систем та відповідно покращення здоров'я людей. Тема має на меті використання знань та поширення інформації про залежність наших продовольчих систем, харчування та здоров'я від біорізноманіття та здоров’я екосистем. Тема також відзначає різноманітність, яку надають наші природні екосистеми для людського існування та добробуту на Землі, одночасно сприяючи іншим Цілям Сталого Розвитку, включаючи пом'якшення зміни клімату та адаптацію, відновлення екосистем, чисту воду та нульовий голод.

За останні 100 років, більше ніж 90% сортів рослин зникли з полів фермерів. Породи багатьох домашніх тварин втрачено, та на територіях 17 головних у світі рибальських угідь здійснюється рибальство на межі сталих лімітів. Різноманіття місцевих систем виробництва продуктів харчування знаходиться під загрозою, у тому числі системи пов’язані з корінними, традиційними та місцевими знаннями. На тлі зниження агробіорізноманіття зникають, також, необхідні знання традиційної медицини та місцевих продуктів харчування. Втрата різноманіття раціону виступає одним із факторів ризику для здоров'я або безпосередньо призводить до захворювань, таких як, наприклад, діабет, ожиріння і недоїдання, та має безпосередній вплив на доступність традиційних лікарських засобів.

Рішення 14-ї наради Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття (СОР 14), одночасно зі звітами про біорізноманіття та здоров'я, містять рекомендації. Окрім того, нещодавно Комісія EAT Lancet опублікувала висновки щодо взаємозв'язку між системами охорони здоров'я, харчування та біорізноманіття, які описують, що представлятиме в перспективі здорове харчування з точки зору сталих харчових систем, та які дії можуть підтримувати та прискорювати трансформацію харчових систем, у вигоді біорізноманяття (https://eatforum.org/eat-lancet-commission/).

Зв'язки між біорізноманіттям, екосистемами та наданням вигод для здоров'я людини глибоко закріплені в Стратегічному плані щодо біорізноманіття на 2011-2020 роки. Вони займають центральне місце в нашому спільному порядку денному для сталого розвитку. Це зосередження на взаємозв'язку біорізноманіття, продовольчих систем та охорони здоров'я дає можливість обговорювати шляхи підтримки процесу для створення рамок глобального біорізноманіття після 2020 року та допомагати «схилити криву втрати біорізноманіття до 2030 року». У зв'язку з цим, Конвенція про біорізноманіття спільно з низкою партнерів, включаючи ВООЗ, ФАО, ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, а також інші організації, такі як Фонд ЄАТ та Коаліцію з питань продовольства і землекористування (FOLU), працюють разом для визначення трансформаційних дій через глобальні продовольчі системи для просування досягнень у підтримці біорізноманіття, клімату, охорони здоров'я та інших відповідних Цілей Сталого Розвитку.

Збереження біорізноманіття вимагає активної участі всіх громадян, підприємств  і організацій. Колективно, ми повинні побудувати велику мережу для зв'язку важливості біорізноманіття з рештою світу.

Більше інформації на сайті Конвенції про біорізноманіття http://www.cbd.int/idb/2019

22.05.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Симон Петлюра – 140 років від дня народження

 

У політиці взагалі, а особливо – в критичні моменти життя нації, велику роль відіграє особистий авторитет провідників, яким маси вірять, за якими йдуть часто на тяжку й криваву боротьбу. Провідник – не той, що хоробро вирішує проблеми на папері, проповідує «революцію» або «диктатуру» із затишного кабінету. Дійсний вождь – той, хто з відвагою й дерзанням думки з’єднує ще й моральну відвагу, яка йому велить не кидати поля бою, поки ще йде боротьба, не ховатися за чужі спини, а, в разі потреби, собою давати приклад іншим.

Таким був Симон Васильович Петлюра – голова Директорії УНР, Головний Отаман війська УНР, талановитий журналіст, публіцист, редактор, літературний критик.

Народився Симон Петлюра у Полтаві 22 травня 1879 року. У віці 13 років розпочав навчання: спочатку в церковнопарафіяльній школі, згодом у Полтавській духовній семінарії (1895-1901). У 1900 році вступив до лав Революційної Української Партії. З тих пір почалася його активна партійна діяльність. У 1901 році його відрахували за організацію таємної студентської групи й революційну пропаганду соціалістичного руху. Ховаючись від поліції, Петлюра виїхав на Кубань в Єкатеринодар, де працював учителем, і створив революційну групу «Чорноморська громада». У 1904 році його заарештували за поширення листівок, але через кілька місяців звільнили «на поруки». Вийшовши на волю, Петлюра виїхав у Київ, а потім у Львів, де редагував партійні видання – «Праця» й «Селянин». Журналістикою майбутній глава української держави займався й у Петербурзі – видавав щомісячник «Вільна Україна», а заради хліба насущного служив на приватному транспортному підприємстві. Потім він перебрався до Москви, редагував журнал «Українське життя» і працював скромним бухгалтером. Видатний російський академік Ф.Корш під час перебування Петлюри в Москві сказав: «Українці самі не знають, хто серед них перебуває. Вони думають, що Петлюра – видатний редактор, патріот, суспільний діяч... Це все правда, але не повна правда. Петлюра безмірно вище того, що про нього думають. Він – з породи вождів, з того тіста, що колись в старовину закладали династії, а в наш демократичний час стають національними героями: бути йому вождем народу українського. Така його доля». Життя підтвердило слова російського академіка.

Навесні 1917 року С.Петлюра був призначений головою Українського Військового Комітету Західного фронту і, як його делеґат, взяв участь у І Всеукраїнському з'їзді в Києві (18-21 травня 1917р.), де був обраний головою Українського Генерального Військового Комітету. З утворенням Центральної Ради у червні 1917р. Симон Петлюра став її Генеральним секретарем військових справ. Уся його енергія була спрямована тоді на створення українських збройних сил. За його безпосередньої участі з полонених українських січових стрільців було сформовано окрему військову частину – Курінь Січових Стрільців під командуванням Є.Коновальця, який пізніше відіграв визначну роль у національно-визвольній боротьбі за незалежність України.

Але цими його діями в уряді Центральної Ради були задоволені не всі. Проти виступив глава Генерального секретаріату Володимир Винниченко, що вважав достатнім сформувати міліцію. Наприкінці того ж року Симон Петлюра вийшов з уряду й організував Гайдамацький кіш Слобідської України, що став на захист молодої республіки проти російсько-більшовицької агресії. Це військове формування відіграло вирішальну роль у ліквідації більшовицького повстання проти Центральної Ради і тривалий час залишалося одним з найбоєздатніших в Армії УНР. До речі, саме завдяки Петлюрі захоплені на «Арсеналі» полонені уникли розстрілу. Київський історик і журналіст Ярослав Тинченко у своїх дослідженнях наводить слова очевидців, які розповідали, що Симон Васильович вискочив перед кулеметами гайдамак і закричав: «Це ж робітники! Серед них, може бути, є багато несвідомих українців, і ви їх хочете розстріляти? Я цього не дозволю, першу кулю в мене!».

Після гетьманського перевороту (квітень 1918р.) Петлюра очолив Київське Губернське Земство і Всеукраїнський Союз Земств. На цьому посту він був заарештований гетьманським урядом і після чотиримісячного ув'язнення переїхав до Білої Церкви, де очолив повстанські війська, які урочисто увійшли до Києва в грудні 1918 року, ознаменувавши цим ліквідацію держави П.Скоропадського і відновлення УНР.

З  9 травня 1919р. по 10 листопада 1920р. Симон Васильович – голова Директорії УНР. У складі Директорії він перебував від першого до останнього дня її існування і протягом десяти місяців очолював збройну боротьбу за волю та незалежність свого народу.

У жовтні 1919 року в результаті вкрай несприятливої зовнішньополітичної та військової ситуації українська армія опинилася під загрозою знищення, тому було вирішено продовжити визвольну боротьбу партизанськими методами. Знесилене українське військо під командуванням М.Омеляновича-Павленка вирушило у легендарний Зимовий похід запіллям ворога, який тривав до травня 1920р. За весь рейд Армія УНР пройшла 2500км і провела більш як 50 успішних боїв.

Зимовий похід Армії УНР є однією з найгероїчніших сторінок національно-визвольних змагань 1917-1921рр., взірцем незламної віри в свої ідеали.

Ще однією непересічною історичною подією того часу стало проголошення 22 січня 1919 року Акту Злуки УНР і ЗУНР.

Намагаючись вивести Україну з міжнародної ізоляції, Симон Петлюра був змушений піти на укладення між УНР і Польщею угоди про спільні дії проти Червоної Армії. Однак ставка на цей союз не виправдала себе – польський уряд, зрадивши союзників, фактично залишив українське військо наодинці з більшовиками. Після тяжких боїв на теренах України армія УНР мусила відступити за р.Збруч і наприкінці листопада 1920р. була інтернована польською владою.

Спочатку С.Петлюра з Урядом перебував у Тарнові, згодом під прибраним прізвищем – у Варшаві. Після того, як більшовицька влада зажадала, щоб Польща видала його більшовикам, він переїхав до Будапешту, відтак – до Відня і Женеви, а наприкінці 1924р. – до Парижу, де керував діяльністю екзильного уряду УНР і заснував тижневик «Тризуб».

25 травня 1926 року постріли більшовицького агента С.Шварцбарда, який нібито помстився за членів сім’ї, убитих в період єврейських погромів, обірвали життя незламного борця за незалежність України – Симона Петлюри. І хоча слідство (яке тривало понад 16 місяців) та обвинувачення не висунули жодних переконливих доказів особистої причетності Петлюри до погромів та його антисемітських нахилів, вбивцю було виправдано.

Похований Симон Петлюра на кладовищі Монпарнас у Парижі. У день похорону 40 польських генералів стали на коліна в костелі у Варшаві.

Слова ж лідера українського визвольного руху 1917-1921 років, пройняті оптимізмом і вірою в майбутнє України, й донині надихають українських патріотів, які продовжили його справу – стали на захист рідної землі: «Ти переможеш, Великий Народе Мученику, і переможеш не для того, щоб підбивати під себе чужі, не наші землі. Ти переможеш для спокійного будування могутньої держави України, для щасливої праці поколінь майбутніх. Спадуть віковічні кайдани з стомлених рук твоїх, спадуть ганебні пута з величної постаті рідної матері – України. Минуть жахливі криваві роки боротьби, і невпинна праця синів твоїх загоїть рани кривавої руїни, дасть пишні скарби для всіх народів світу, дасть спокій і щастя Великій, Вільній Самостійній Україні».

22.05.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Тваринництво - джерело успіху аграрного виробництва

 

На Ізяславщині тваринництвом займаються 10 сільськогосподарських підприємств, виробництвом молока - 6 сільгосппідприємств, а 4 - свинарством.   

Станом на 01 травня 2019 року в усіх категоріях господарств нараховується 10474 гол. великої рогатої худоби, у тому числі  - 6655 гол. корів та 23949 гол. свиней. У сільськогосподарських підприємствах утримується 2658 гол. великої рогатої худоби, у тому числі  - 1323 гол. корів та 15740 гол. свиней.

За 4 місяці поточного року у сільськогосподарських підприємствах району виробництво молока склало 2505 тонн, м'яса - 679 тонни, реалізовано м'яса 247 тонн. Надій на корову склав 1968 кг, середньодобові прирости великої рогатої худоби та свиней відповідно склали 747 та 595 гр.

Темп росту виробництва валової продукції тваринництва до відповідного періоду минулого року становить 103,5%.

Щоденно господарствами району, які займаються молочним скотарством, виробляється більше 26 тонн молока. Добові надої від однієї корови становлять 20-22 кг. Найбільшими виробниками молока в районі є ТОВ СГП «Агрос-Віста», ФГ «Агро-Інвест», ТОВ «Україна 2001» та ТОВ «Кунівське», які виробляють більше 73% молока від загальної кількості районного виробництва.

Одним із головних чинників вагомих здобутків як у продуктивності, так і якості молока - є застосування високотехнологічного обладнання для утримання і доїння корів, посилення уваги до питань селекційно-племінної роботи та зміцнення кормової бази. Доїння наявних у господарствах району корів здійснюється на фермах, обладнаних сучасними молокопроводами. Крім підвищення продуктивності корів, це дозволяє значно покращити якість молока, оскільки при використанні сучасних доїльних і охолоджувальних систем молоко не стикається із зовнішнім середовищем, а відтак, поставляється на молокопереробні підприємства вищим ґатунком.

Найбільш актуальним питанням у тваринництві є інтенсивний розвиток свинарства. Тим більше, особливо враховуючи те, що свинарство є однією з швидкоокупних галузей. Основу галузі свинарства в районі є свинокомплекс-маточник ТОВ «Камчатка».

Підприємство працює прибутково, реалізуючи молодняк свиней на відгодівлю в декілька регіонів України. Таких результатів господарство досягло завдяки підвищенню продуктивності маточного поголів’я, впровадженню прогресивних технологій, насамперед науково обґрунтованої годівлі різних вікових груп свиней, чіткій системі відтворення стада, цілеспрямованій селекційно-племінній роботі, якісному ветеринарному забезпеченню тощо.

Ураховуючи сучасний стан та завдання щодо розвитку тваринництва в господарствах району, відповідно до заходів на виконання «Програми розвитку галузі тваринництва в сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення Ізяславського району Хмельницької області на 2016-2020 роки» досягнення мети стратегії розвитку тваринництва району передбачається за рахунок здійснення системних заходів щодо забезпечення розширеного відтворення стада, підвищення інтенсивності використання поголів'я сільськогосподарських тварин; реструктуризації кормової бази; впровадження інтенсивних технологій утримання худоби із застосуванням новітніх засобів комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів на фермах та комплексах; підвищення продуктивності тварин; удосконалення економічних взаємовідносин між сільськогосподарськими та переробними підприємствами; впровадження у виробництво досягнень науково-технічного прогресу. 

22.05.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Хмельницький енергетичний форум: про енергетичний потенціал області

 

11 червня у м.Хмельницький відбудеться Енергетичний форум, де обговорюватиметься нові енергетичні можливості області. Громадська організація «Екоклуб» та Хмельницький енергетичний кластер запрошують до участі представників органів місцевого самоврядування, бізнесу, інвесторів та експертів у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності Форум відбудеться за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проекту «Громадська синергія».

 

Дата та час: 11 червня 9:30-16.00.

Місце: м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 65 (Хмельницька дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва).

 

Під час форуму вперше буде представлено аналіз потенціалу відновлюваних джерел енергії Хмельниччини в розрізі кожного району. Учасникам буде надана актуальна інформація про реалізацію відновлюваної енергетики, особливості розвитку біоенергетики та сонячної енергетики. Захід стане гарною можливістю зав’язати контакти із виробниками устаткування, потенційними інвесторами, експертами та практиками в галузі відновлюваної енергетики.

 

Серед запрошених спікерів:

Валерій Коцюба - начальник Управління інвестиційної діяльності у відновлюваній енергетиці, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Юлія Усенко - голова правління Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку.

Максим Ткачук - начальник фінансового відділу Берездівської ОТГ.

Михайло Гарник - технічний директор Indian Solar Engineering.

 

Участь у форумі безкоштовна. Кількість місць обмежена. Усі відібрані учасники отримають запрошення на свою електронну адресу за тиждень до події.

Зареєструватися на Хмельницький енергетичний форум можна за посиланням: https://forms.gle/LWuo63acjmUbhTkv6

 

Форум відбудеться у рамках проекту «Синергія дій громадськості, влади та бізнесу в форматі енергетичного кластеру задля енергетичної реформи Хмельницької області», який впроваджують Хмельницький енергетичний кластер та громадська організація «Екоклуб» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

 

Контакти:

Степан Кушнір,

Ел.пошта: energycluster100@gmail.com

Тел.: +38 096 94 50 251

22.05.2019 р.

 Забезпечити проведення експертизи цінності документів

 

На виконання рішення колегії державного архіву Хмельницької області № 1 від 05.04.2019 року «Про підсумки роботи Експертно-перевірної комісії Держархіву області (далі – ЕПК) протягом 2017-2018 років та якість підготовки документів, що подаються на розгляд ЕПК архівними установами області», керівникам установ, підприємств, організацій джерел формування Національного архівного фонду в Ізяславському районі необхідно  забезпечити проведення експертизи цінності документів включно до 2017 року та подати на розгляд ЕПК документи в такому комплекті:

- передмова до опису справ постійного зберігання;

- опис справ постійного зберігання;

- передмова до опису справ з кадрових питань (особового складу);

- опис справ з кадрових питань (особового складу);

- акт про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду;

- історична довідка або продовження до історичної довідки.

Для  сільських рад також:

- опис справ постійного зберігання погосподарські книги;

- опис справ постійного зберігання нотаріальні дії;

- опис справ тривалого зберігання нотаріальні дії.

Для отримання консультацій звертатись до архівного відділу райдержадміністрації за адресою: вул.Шевченка, 10 Б, м.Ізяслав, контакти: (03852) 4-29-02.

22.02.2019 р.

За матеріалами архівного відділу райдержадміністрації

 

Відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

 

На сьогодні легалізація виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками – це завдання загальнонаціонального масштабу, адже від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету.

Крім того питання легалізації заробітної плати, недопущення її виплати нижче мінімального рівня, а також зайнятості населення є одним із пріоритетних напрямків роботи районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Про ефективне регулювання трудових відносин йшлося на черговому засіданні вищезгаданої районної робочої групи, яке відбулося 20 травня. Дане зібрання провів перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук. Відкриваючи засідання, посадовець зосередив увагу на тому, що соціальна захищеність кожного працюючого громадянина – це передусім легалізація робочих місць та заробітної плати. Тому це наша спільна відповідальність у справі підтримки відповідної державної політики, урядової ініціативи.

Важливим, на думку посадовця, є проведення систематичної інформаційно-роз’яснювальної роботи відповідних служб спільно із райдержадміністрацією в напрямку  легалізації трудових відносин та оплати праці, недопустимості відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками та заплановані заходи контролю стосовно детінізації зайнятості та доходів населення.

Крім того висловив своє переконання, що сприятливий клімат для розвитку малого бізнесу в Ізяславському районі можливо створити лише об’єднавши зусилля, а не застосовуючи перевірки та штрафи.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко у своїй доповіді повідомив про заходи організаційного, правового характеру щодо легалізації трудових відносин, результати роботи районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за 4 місяці поточного року.

За інформацією виступаючого середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників у березні 2019 року становив 7745,3 грн., що у 1,8 рази перевищив розмір мінімальної заробітної плати (4173,0 грн.).

У порівнянні із березнем 2018 року (6358,4 грн.) рівень оплати праці за березень 2019 року ( 7745,3 грн.) збільшився на 21,8 %, або на 1386,9 грн. Співвідношення заробітної плати у березні поточного року до рівня заробітної плати по області становить 90,0% (попередня середня заробітна плата за березень 2019 року по області становить 8609,0 грн.).  

Разом із тим, основні бюджетоутворюючі галузі не вийшли на заплановані темпи зростання заробітної плати (промисловість, будівельна галузь). Якщо 430 роботодавців формують фонд оплати праці, то 227 роботодавців нараховують заробітну плату на рівні та нижче мінімальної.

Станом на 01 травня поточного року серед підприємств району, які звітують до Головного управління статистики у Хмельницькій області, заборгованості  по заробітній платі не зафіксовано.

Крім того у ході зібрання було заслухано звіти керівників (представників) підприємств про дотримання законодавства щодо виплати заробітної плати працівникам в обсягах не менше мінімальної.

Начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олег Ткаченко коротко проаналізував по кожному запрошеному на засіданні робочої групи.

Запрошені керівники (представники) підприємств у свою чергу надали свої пояснення стосовно причин та обставин виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімального, розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення.

Для кожного із них було встановлено терміни щодо впорядкування трудових відносин із найманими працівниками, забезпечення нарахування заробітної плати не нижче мінімальної законодавчо встановленої, тощо.

За результатами засідання, рішенням районної робочої групи було надано низку доручень, зокрема щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо легалізації трудових відносин.

21.05.2019 р.

За матеріалами районної робочої групи з питань легалізації

виплати заробітної плати та зайнятості населення

 

Володимир Зеленський: Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є вкрай низька довіра громадян України до цієї інституції

 

В Адміністрації Президента України відбулася зустріч Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та лідерами парламентських фракцій і груп.

Під час зустрічі йшлося про дострокове припинення повноважень Верховної Ради восьмого скликання та призначення дочасних парламентських виборів.

«Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Я як гарант Конституції зобов’язаний гарантувати права громадян України. Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції», – заявив Володимир Зеленський.

Учасники зустрічі також обговорили дату проведення дочасних виборів. Вона залежатиме від того, коли Президент видасть указ про розпуск Парламенту.

Також ішлося про скликання позачергового засідання Верховної Ради для ухвалення змін до чинного виборчого законодавства, зокрема щодо скасування мажоритарної системи та зниження прохідного бар’єра до 3%.

Крім цього, на зустрічі піднімали питання звільнення українців з російського полону. Володимир Зеленський запропонував провести окрему розмову з представниками команди попереднього Глави держави з цього питання.

 21.05.2019 р.

За матеріалами сайту Президента України www.president.gov.ua  

 

У вись полинуть голоси мелодій – це духовий оркестр спиняє час

 

Цьогоріч обласний конкурс духових оркестрів та ансамблів духової музики став важливою подією для музикантів цієї спеціальності, продемонстрував достатньо високий рівень виконавської майстерності учнів мистецьких шкіл і зібрав значну кількість юних поціновувачів духових музичних інструментів.

Мета та завдання конкурсу, організатором якого є Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва – розвиток виконавської майстерності учнів класів духових інструментів, підвищення виконавської та художньої майстерності творчих колективів мистецьких шкіл, обмін досвідом роботи викладачів.

В обласному конкурсі, що відбувся 17 травня 2019 року в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва та Хмельницькому обласному музично-драматичному театру імені М.Старицького взяли участь понад 250 учнів мистецьких шкіл області у складі 13 духових оркестрів і 15 ансамблів духових інструментів.

До складу журі конкурсу ввійшли завідуючий відділом «Оркестрові духові та ударні інструменти» Хмельницького музичного училища ім.В.І.Заремби Михайло Добринчук та викладачі відділу – Олександр Гуцал, Леонід Олійник, Вадим Репецький, Микола Прохніцький; головний диригент Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру Тарас Безнюк.

За результатами конкурсу 9 духових оркестрів визнано переможцями, зокрема, зразковий духовий оркестр Дунаєвецької ДШМ (керівник Сергій Грідін) зайняв І місце, духовий оркестр Маківської ДМШ (керівник В’ячеслав Раїнчук), оркестр духових та ударних інструментів Шепетівської ДМШ (керівник Василь Блінда), оркестр «Вірні друзі» Ізяславської ДШМ (керівник Богдан Мороз) – розділили ІІ місце, зразковий духовий оркестр Староушицької ДМШ (керівник Назар Качурко), зразковий дитячий оркестр Ленковецької ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник Валерій Лінник), дитячий оркестр духових інструментів Кам’янець-Подільського НВК №9 ім. А.М. Трояна (керівник Ігор Ларін), оркестр духових інструментів «Резонанс» (керівник Микола Шахрай), оркестр духових інструментів Хмельницької ДМШ №3 (керівник Віталій Дячук) – посіли ІІІ місце.

Переможцями серед ансамблів духових інструментів стали: ансамбль саксофоністів «Друзі» Хмельницької ДШМ (керівник Петро Максименко), дует ксилофоністів «Резонатор» Красилівської ДШМ (керівник Анатолій Ткачук) – І місце, тріо духовиків Ізяславської ДШМ (керівник Богдан Мороз), тріо флейтистів Хмельницької ДШМ (керівник Юлія Таранчук), ансамбль духових мідних інструментів Теофіпольської ДМШ (керівник Володимир Гуменюк), тріо трубачів у складі Романа Гуменчука, Артема Гайбури, Святослава Гродського Хмельницької ДШМ (керівник Василь Ожеван) – ІІ місце; ансамбль духових інструментів Волочиської ДШМ (керівник Олександр Андрієвський), тріо трубачів у складі Павла Німцовича, Олексія Романюка, Івана Івахова Хмельницької ДШМ (керівник Василь Ожеван), дует трубачів у складі Андрія Гуни та Юрія Онуфрана Хмельницької ДМШ №1 ім. М. Мозгового (керівник Василь Ожеван) – ІІІ місце.

Спеціальні премії учасникам конкурсу вручив голова обласної організації профспілки працівників культури Микола Луценко.

Надзвичайну піднесеність відчули учасники конкурсу та жителі міста Хмельницького від конкурсного прослуховування духових оркестрів, яке проходило перед Хмельницьким обласним музично-драматичним театром імені М.Старицького. За оцінками всіх, хто був причетний до конкурсу, програмні вимоги були виконані. Конкурс залишив по собі добрі враження і показав, як багато здібних дітей захоплюються грою на духових інструментах і досягають суттєвих успіхів. А секрети успіху, на думку учасників, прості: крім здібностей та любові до музики, обраного інструменту необхідні старання, добра фізична підготовка та щоденна робота над вдосконаленням своїх умінь та навичок.

21.05.2019 р.

За інформацією Хмельницького обласного науково-

методичного центру культури і мистецтва

 

Володимир Зеленський склав присягу Президента України

 

20 травня у Києві, під час урочистого засідання Верховної Ради, новообраний Президент України Володимир Зеленський склав присягу як Глава держави. Клятву він проголосив, поклавши руку на Конституцію України та Пересопницьке Євангеліє.

«Я, Володимир Зеленський, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі», – сказав новообраний Президент.

Президентське посвідчення йому вручила Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук. Також він отримав символи президентської влади – штандарт, знак, гербову печатку та булаву.

До парламенту Володимир Зеленський вирушив пішки з Маріїнського парку, де поспілкувався з прихильниками.

На церемонії інавгурації були присутні колишні президенти України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко, екс-голови Верховної Ради, представники органів державної влади, міський голова Києва Віталій Кличко, представники церков та іноземні гості. Зокрема, президент Грузії Саломе Зурабішвілі, президент Естонії Керсті Кальюлайд, президент Латвії Раймондс Вейоніс, президент Литви Даля Грибаускайте та президент Угорщини Янош Адер, а також представники США, Канади, Франції, Польщі, Туреччини, Молдови, Азербайджану, Білорусі, Румунії, Словаччини, Болгарії.

Також церемонію відвідали представники НАТО та Європейського Союзу.

З ложі для почесних гостей за інавгурацією спостерігали батьки Володимира Зеленського – Римма Володимирівна та Олександр Семенович і його дружина Олена.

20.05.2019 р.

За матеріалами сайту Президента України www.president.gov.ua  

 

Відбірковий чемпіонат області з тенісу настільного!

 

Зараз по всій Україні підходять до завершення обласні турніри серед тенісистів наймолодшого віку з метою відбору їх на головний чемпіонат країни. Тепер плануються змагання міні - мінікадетів (2009 р. н. та мол.) і міні кадетів (2007 р. н.). Обидва чемпіонати відбудуться у Чернігові, на базі спорткомплексу «Хімік». Перший пройде з 29 травня по 2 червня, другий з 19 червня.

Змагання для мінікадетського віку відомі ще під назвою «Прудкий м’яч», і раніше вони проводилися тільки для тенісистів десятирічного віку. Тепер, у зв’язку з тим, що настільний теніс «помолодшав», прийнято рішення організовувати змагання для маленьких у двох вікових категоріях. Перший турнір для міні – мінікадетів був проведений на Україні у 2017 році.

Зрозуміло, що на будь – який чемпіонат України відбираються найкращі, і тому кожна область ставить собі за мету виявити таких дітей у своєму регіоні.

18 травня 2019 року у Красилові пройшов особисто – відкритий чемпіонат Хмельницької області з тенісу настільного серед юнаків та дівчат. На нього з’їхалося більше 100 юних тенісистів з різних районів: Красилівського, Славутського,  Полонського, Ізяславського, Старо – Ушицького, а також міст Хмельницького та Нетішина.

Ізяславський район представляли 10 вихованців Ізяславської ДЮСШ під керівництвом тренера – викладача Сергія Божкевича. Діти змагалися у дуже гідних умовах, які були створені у Красилівській ДЮСШ силами місцевої влади. Добре освітлення та сучасне покриття сприяли підвищенню якості гри.

Боротьба серед дітей була дуже запекла. Безкоровайна Наталія посіла ІІ місце у віковій категорії 2000 – 2003 р. н.. Безкоровайна Яна посіла ІІ місце у віковій категорії 2004 – 2006 р. н.. Божкевич Сергій посів ІІ місце у віковій категорії 2009 р. н., увійшов у склад збірної команди Хмельницької області та буде представляти наше місто на чемпіонаті України.

На змаганнях разом з маленькими тенісистами приїхали їх батьки, та іноді було незрозуміло, кого у залі більше – батьків чи тенісистів! Це знов ж таки вказує на те, що настільний теніс в Україні стає дедалі популярнішим.

Вітаємо наших вихованців з досягнутим результатом!

20.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Ізяславчани вшанували пам'ять жертв політичних репресій

 

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій - щорічний національний пам'ятний день в Україні, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших земляків.

За даними Українського інституту національної пам’яті державний терор та репресивні заходи за політичною ознакою в Україні тривали з 1918 до середини 1980-х років. Найжорстокішою репресивна політика була протягом початку 1930-1953 рр., коли керівництво нею здійснював безпосередньо Й.Сталін.

Сталінська верхівка боялася й ненавиділа кожен народ. Та найбільший страх вона відчувала перед Україною. Знищенню підлягав кожен підозрюваний у найтяжчому зі злочинів – любові до України.

У наш час знову запанували репресії на окупованих українських територіях проти тих, хто вважає Україну своєю Вітчизною. Український народ ціною життя тисяч патріотів знову змушений відстоювати шанс на своє мирне майбутнє, і тому солідарний з усіма народами, які постраждали від тоталітарних режимів, зокрема, кремлівського.

У День пам'яті жертв політичних репресій 19 травня біля меморіалу жертвам голодоморів та політичних репресій м.Ізяслав зібралися небайдужі люди для того, щоб вшанувати пам’ять жертв репресій, згадати тих, хто постраждав та загинув унаслідок злочинних дій жорстокого тоталітарного режиму. У заході взяли у також участь перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

Із словом пам’яті до присутніх звернувся завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук. У своєму виступі він зазначив, що відновлення правди про політичні репресії і гідне вшанування їхніх жертв – це не просто символ. Це – головна ознака того, що наша душа жива, що наше життя не знищене, що наш народ перемагає  і зло, і смерть. Драматичні події, які пережив і переживає сьогодні український народ, у черговий раз доводять, що насильство і тоталітаризм ніколи не приносили добра. У пам’ять про всіх невинно загиблих жертв репресій нам тепер треба жити так, щоб смерть мільйонів наших людей була виправдана щасливою долею нинішніх і майбутніх українців. «Єдине наше бажання сьогодні – жити в єдиній і вільній Україні», – підкреслив Віктор Кучерук.

Молитву за жертвами політичних репресій підніс благочинний Ізяславського округу Православної Церкви України митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук.

У знак шани усім, хто постраждав від політичних репресій, учасники заходу поклали квіти до меморіалу жертв голодоморів та політичних репресій.   

ФОТОЗВІТ

20.05.2019 р.

 Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На Ізяславщині відзначили День Європи

 

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних інтересах та цінностях.

З метою ознайомлення з європейськими цінностями та традиціями, популяризації загального європейського культурного надбання, утвердження спільних європейських цінностей у закладах освіти та культури району з нагоди відзначення Дня Європи в Україні відбулися тематичні заходи. 

Так, вихованці Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. провели  тематичний урок «Наш дім – Європа» та організували флеш-моб «Україна – це Європа».

З учнями Кунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено відкрите засідання шкільного євроклубу "Ми і Європа" "Ми,українські школярі-діти європейської родини".

Крім того у закладах освіти та культури  проведено бесіди  з переглядом презентацій «Ми йдемо до Європи», «Традиції європейських країн»; засідання «круглих столів» на тему: «Ми – українці, ми - європейці», виховна година «Віртуальна подорож країнами та містами Європи», бібліотечні уроки «Бути європейцем – це стильно».

ФОТОЗВІТ

20.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Клубівка у полоні стихії

 

У суботу, 18 травня, внаслідок надзвичайно високої кількості опадів мешканці окремого мікрорайону села Клубівка (при виїзді на село Щурівці) потерпали від підтоплень. Селяни шоковані від таких перемін в кліматі, які відбуваються буквально на очах. Старші люди не пам’ятають, щоб колись так стихія завдавала шкоди.

Потужний дощ почався в обідній час, а вже за годину  дощова вода стрімко почала затоплювати все на своєму шляху. Кілька дворів зазнали значних збитків. Жертв не зафіксовано. Проте мешканці села бідкаються, посилаючись на наслідки дощової стихії -  через високий рівень опадів вода знищила нещодавно посаджену городину.

Найскладніша ситуація спостерігалася у багатодітної місцевої родини – дощовими водами підтоплено житловий будинок, допоміжні будівлі та присадибна ділянка. 

Першими на місце події прибули рятувальники Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, котрі дві доби підряд допомагали місцевим жителям ліквідовувати наслідки негоди, а саме відкачати воду із їхнього подвір’я та городів, погребів.

У зв’язку із цим на місце подій прибув районний оперативний штаб з попередження виникнення надзвичайних ситуацій та мінімізації їх можливих наслідків під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука.

Працівниками Клубівської сільської ради спільно із соціальними працівниками було організовано  подворовий обхід, підтоплених внаслідок негоди територій, для встановлення завданих збитків.

Перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук спільно із директором Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світланою Косовською відвідали потерпілих, особливо багатодітних родин, поцікавилися обсягом завданих збитків, надали консультації тощо.

Стихія спричинила чималого лиха. На даний час триває робота по ліквідації наслідків негоди, розмір завданих збитків встановлюється. За прогнозами синоптиків, дощі литимуть ще кілька днів.

ФОТОЗВІТ

20.05.2019 р.

За матеріалами районного оперативного штабу з попередження

виникнення надзвичайних ситуацій та мінімізації їх можливих наслідків

 

19 травня в Україні День пам'яті жертв політичних репресій

 

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій.  

Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

За період Великого терору на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1%, звільнено було тільки 0,3%).

Масові репресивні операції у 1937–1938 рр., за задумом Й.Сталіна, мали завершити двадцятилітню боротьбу з «соціально ворожими елементами», упокорити населення шляхом масового терору, утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію». Підставою для розгортання терору була теза Й.Сталіна про загострення класової боротьби в міру успіхів соціалістичного будівництва.

Часи Великого терору у масовій свідомості населення СРСР позначені тотальним страхом та недовірою. Нічні арешти сусідів, підозри колег на роботі, друзів, родичів, пошук шпигунів та шкідників, острах доносів та обов’язок публічно таврувати ворогів народу були повсякденними. Особа могла написати донос на колег, остерігаючись, що ті донесуть на неї першими. Це стало типовим засобом вирішення особистих конфліктів із керівництвом, викладачами, родичами тощо.

У 2015 році Україна засудила злочини комуністичного тоталітарного режиму Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганд їхньої символіки». Законопроект було розроблено Українським інститутом національної пам’яті спільно із народними депутатами України, громадськістю та експертами Реанімаційного пакета реформ.

У 2018 році Верховна Рада проголосувала за Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років». Закон суттєво розширює коло осіб, які підпадають під реабілітацію. Зокрема, в ньому прописана автоматична реабілітація осіб, які були покарані позасудовими органами, право на реабілітацію отримають ті, хто зі зброєю в руках боровся за незалежність України, був ув’язнений, примусово поміщений у психіатричний заклад, трудову армію, позбавлений майна через «експропріацію» чи «розкуркулення» або ж депортований за національною ознакою.

Детальніша інформація  за посиланням.

17.05.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

18 травня День Європи в Україні

 

Що таке День Європи і хто його святкує?

 

День Європи відзначається у країнах Європейського Союзу 9 травня. В Україні – у третю суботу цього місяця. Свято вказує на день презентації Декларації Шумана про створення особливої форми співробітництва у Європі, яка стала попередником сучасного Європейського Союзу у 1950 році.

Яка ідея стоїть за громадою?

Спершу країни-засновники спілки – Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Бельгія та Люксембург – замислили створити спільний ринок для вугілля та сталі, яку вони видобували, шляхом скасування 
податків на імпорт та експорт.

Ідея була частково економічною, вона надійшла від міністра закордонних справ Франції Робера Шумана лише через 5 років після Другої світової війни. Але були і політичні підстави, – сподівання, що поєднання економічних інтересів Франції та Німеччини зменшить ризик конфлікту у майбутньому.

Що сталося далі?

Угода, якою керувалася європейська спільнота була підписана у Парижі у 1951 році і набула чинності наступного року.

Перші шість країн-членів поглибили їхні економічні відносини, заснувавши Європейську економічну спільноту із відповідною угодою у Римі в 1958 році.

Єдиний європейський акт 1985 року постановив створити спільний ринок. Маастрихстська угода 1992 року стала народженням Європейського Союзу за участі 12 країн. Вона ж вказала дорогу до економічного та монетарного об‘єднання.

Хто святкує День Європи?

Онлайн можна знайти чимало згадок святкування цього свята. Працює також сайт присвячений Дню Європи. Там розповідається про понад 140 різних офіційних, урочистих та розважальних заходів з нагоди “європейського свята”. Майже половина з них проходять у Бельгії, де розташовані інституції Європейського Союзу.

Популярність ідеї єднання нині відчуває занепад у ЄС. Одна з причин цьому – міграційна криза, яка розгорнулася тут в останні роки. Вона є аргументом у полеміці євроскептиків та популістів.

17.05.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

18 травня - День боротьби за права кримськотатарського народу

 

До 75-х роковин депортації кримських татар: сталінський терор і путінська анексія

 

У травні 1944 року сталінський режим підготував і здійснив силами НКВС-НКДБ спецоперацію примусового виселення корінного народу Криму – кримських татар. Їх загнали у товарні вагони і повезли у Сибір і Середню Азію. Внаслідок депортації загинув майже кожний другий представник кримськотатарського народу. Тепер Росія, анексувавши Крим, знову чинить тиск на кримських татар.

Весна буяла. Природа ігнорувала війну, яскрава зелень радувала очі, а напоєне пахощами квітів повітря вмикало інстинктивне бажання жити. У цей час – вранці 18 травня 1944 року – у домівки кримських татар прийшли люди зі зброєю.

Понад 32 тисячі бійців військ НКВС обходили усі помешкання кримських татар і оголошували ультиматум: у найкоротший час взяти все необхідне, дітей і немічних старих, повантажитися на вантажівки і під конвоєм їхати до залізничних станцій.

Тих, хто чинив опір, за свідченнями очевидців, розстрілювали на місці.

Нажаханих людей на залізниці «під зав’язку набивали» у товарні вагони.

До четвертої дня 20 травня 1944 року кримських татар у Криму не стало.

Їх відправили в Узбекистан, Казахстан, Таджикистан, а також у Росію – в Марійську АРСР, на Південний Урал і в Костромську область.

Під час кількатижневої дороги депортованих майже не годували і не поїли. Туалетом слугувала дірка у підлозі вагона.

У телеграмі на ім’я Сталіна НКВС прозвітував про виселення 183 155 осіб. В основному, це були жінки, діти і люди похилого віку. Бо ж чоловіки в цей час іще воювали на фронтах Другої світової війни у лавах Червоної армії.

Самі кримські татари нарахували 423 100 депортованих.

Від нелюдських умов перевезення, а також у перші роки після переселення загинуло понад 46% депортованих кримських татар.

Але й у місцях спецпоселень, завдяки своїй терплячості і працелюбності, кримські татари зуміли пристосуватися і вижити.

Тоді ж, 4 липня 1944 року, НКВС офіційно поінформував Сталіна про те, що спецоперація «переселення кримських татар» завершена.

Але згодом з’ясувалося, що забули про родини кримських татар, які жили на Арабатській стрілці. Щоб не накликати «гнів вождя», 20 липня карателі вигнали людей із домівок, посадили на старий баркас і затопили його в Азовському морі. Тих, хто намагався врятуватися, добили із кулемета.

14 липня 1944 року до Криму дозволили переселитися 51 тисячі людей, переважно росіян. Їм надали для проживання опустілі оселі кримських татар. Заселення Криму російськомовним населенням набуло масового характеру, бо 17 000 спорожнілих кримських колгоспних господарств потребували робочих рук.

30 червня 1945 року радянська влада скасувала автономію Кримської АРСР і приєднала Крим до Російської РФСР.

 

Чому депортували кримських татар?

Депортація кримських татар є колосальним порушенням прав людини і великим злочином із точки зору сучасного міжнародного права. З огляду на кількість людських жертв, на думку деяких дослідників, депортацію можна прирівняти до геноциду.

Ось як пише автор одного з новітніх досліджень із історії примусових міграцій в СРСР Павло Полян: «Несправедливість… ‒ у самому прецеденті «покарання народів», що підміняв судові розгляди проти конкретних осіб. Незалежно від будь-якої статистики, приписування колективної провини й застосування колективного покарання за ознакою етнічної належності є серйозним злочином проти людяності, нарівні зі взяттям та розстрілом заручників».

Але 75 років тому депортація кримських татар не була чимось особливим для загальної людожерської політики СРСР.

Спочатку Ленін, а за ним Сталін оголошували «ворогами радянської влади» цілі верстви населення (як, наприклад, українських селян, яких назвали куркулями і виморили штучним голодом), а потім сталінський режим почав карати депортацією цілі народи.

Тож, за звичною для радянських каральних органів (ЧК, НКВС) схемою, кримських татар оголосили «зрадниками» і звинуватили у «пособництві ворогу».

Формальною причиною для цього стало те, що 51-а армія (яка фактично не мала озброєння) не чинила спротиву противникові. Ось як описав ситуацію, що склалася 24 вересня – 16 листопада 1941 року, боєць 476-го полку 51-ї армії Абдураман Барієв у своїх «Спогадах про воєнні роки».

«Було роздано 18 гвинтівок. Решта 700 солдатів із батальйону стояли перед німцями з лопатою та кайлом. Міномети й кулемети були поламані й непридатні…» – розповів Барієв.

Також радянська влада звинуватила кримських татар у співпраці із нацистами, бо окупанти примусили їх створити так звані загони самозахисту.

І ось 11 травня 1944 року виходить постанова Державного комітету оборони СРСР № ГОКО-5859. Зокрема, у ній зазначається, що «в період Вітчизняної війни багато кримських татар зрадили Батьківщину, дезертирували з частин Червоної армії, які обороняли Крим, і переходили на бік противника, вступаючи у сформовані німцями добровольчі татарські військові частини, які боролися проти Червоної армії, в період окупації Криму німецько-фашистськими військами, беручи участь у німецьких каральних загонах, кримські татари особливо відзначилися своїми жорстокими розправами щодо радянських партизанів, а також допомагали німецьким окупантам у справі організації насильницького вивезення радянських громадян у німецьке рабство і масового винищення радянських людей».

Покарання – виселення усіх кримських татар із Криму.

І це при тому, що, лише за офіційними даними, понад 20 тисяч кримських татар воювали у лавах Червоної армії. Є дані про те, що після закінчення війни, у 1945 і 1946 роках, депортували ще майже 9 тисяч кримських татар, які повернулися додому з фронту. Тільки «на спецпоселенні» в Узбекистані налічувалося, за даними НКВС, 6057 учасників війни, багато з яких мали високі бойові нагороди.

Натомість більшість істориків вважає, що справжньою причиною депортації кримських татар було те, що СРСР прагнув захопити частину Туреччини і встановити контроль над чорноморськими протоками – Босфором і Дарданеллами. Тому, готуючись до цього нападу, сталінський режим «зачищав» майбутні плацдарми – Крим і Кавказ – від «ненадійного елемента». На Кавказі вибірково виселяли тюрків і калмиків, а із Криму – кримських татар.

Те саме радянські карателі зробили із українцями, які жили на територіях, охоплених активними діями Української повстанської армії (УПА). Так, під час спецоперації «Захід» підрозділи НКВС протягом доби 21 жовтня 1947 року вивезли із Західної України майже 78 тисяч людей до Казахстану і російського Сибіру.

До того ж, усі громадяни «великой страны», які потрапили під нацистську окупацію, автоматично вважалися «ненадійними», а їхні діти та онуки мусили у всіх можливих анкетах – при вступі на навчання чи при оформленні на роботу – обов’язково відповідати на запитання: «находились ли вы или ваши родственники на временно оккупированной территории?».

Сучасна російська влада в анексованому Криму порушує права кримських татар, проводить масові обшуки й арешти.

Україна зібрала і передала у міжнародні суди сотні томів доказів незаконної анексії Криму та порушення прав людей окупаційною владою.

17.05.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Обговорили можливі шляхи підвищення кваліфікації  безробітних

 

З метою інформування про послуги служби зайнятості значної частини роботодавців району, 17 травня директор Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості  Марія Літвінчук  взяла участь у нараді директорів закладів загальної середньої освіти  та  керівників закладів дошкільної освіти,  що проходила  під керівництвом  начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислава Конончука.        

Марія Літвінчук поінформувала присутніх учасників наради, які одночасно є  роботодавцями, про професійний склад зареєстрованих шукачів роботи як з педагогічною освітою, так і з ряду інших професій, що перебувають  на обліку в Ізяславській районній філії.

Крім того присутні обговорили можливі шляхи підвищення кваліфікації  безробітних - потенційних працівників шкіл і дитячих садків, організацію і проведення профорієнтаційних заходів серед школярів  фахівцями філії під час роботи  оздоровчих літніх таборів   і таборів відпочинку, що будуть діяти під час літніх канікул на території району.

17.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

 

Управління СБУ у Хмельницькій області провело антитерористичні тренування на Мислятинській ГЕС

 

Координаційною групою Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України у Хмельницькій області  систематично проводяться спеціальні антитерористичні тренування для перевірки антитерористичної та антидиверсійної захищеності об’єктів інфраструктури та рівня готовності адміністрації, служб безпеки та охорони до реагування на надзвичайні події.

Чергове тренування було проведено на базі Мислятинської ГЕС (с.Мислятин Ізяславського району).  Відповідно до задуму та з метою з’ясування реального стану захищеності об’єкта була здійснена спроба умовного мінування.  Охорона та працівники ГЕС належним чином зреагували на можливу небезпеку.

У заході, окрім оперативників СБУ, взяли участь співробітники ДСНС та ГУ Нацполіції в Хмельницькій області, а також персонал підприємства.

За результатами здійснених заходів  КГ  Антитерористичного центру надала  практичні рекомендації щодо підвищення рівня захищеності гідроспоруди та здійснює контроль за усуненням виявлених недоліків.

З початку року Управлінням СБУ проведено вже 25 подібних тренувань на різних об’єктах  критичної інфраструктури регіону,  особливо важливих об’єктах енергетичної галузі та транспортної системи, місцях масового перебування людей.

17.05.2019 р.

Прес-група УСБУ у Хмельницькій області

 

Жителі Ізяславщини  приєднались до акції «День вишиванки -  День України в світі»

(фотоматеріал оновлюється протягом дня)

 

 

 

         Сьогодні, 16 травня, чимало жителів Ізяславщини, не дивлячись на дощову погоду, прийшло на роботу, до закладу освіти У ВИШИВАНКАХ щоб долучитись до загальнонаціонального проекту  - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ.

Не залишились осторонь патріотичної акції і працівники Ізяславської районної державної адміністрації   – чимало з них  в цей день працювали на своїх робочих місцях у вишиванках.   

Гаслом цьогорічної акції стало – «ВИШИВАНКА – ОДЯГ ВІЛЬНИХ». Популяризація етнічного національного вбрання у сьогоднішніх умовах покликана зайвий раз продемонструвати єдність держави, українського народу та переконання в тому, що вишиванка – органічна частина нашого життя, культури, світосприйняття, ВИШИВАНКА –КОД НАЦІЇ.

         Всесвітній день вишиванки – є міжнародним культурологічним заходом, який покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.  

ФОТОЗВІТ

16.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

Долучаймось до акції «День вишиванки»

 

У третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки. Нині свято набуває особливого змісту, адже демонструє, що українці – незламні духом, готові захищати свою країну, культуру та історію і ні за яких умов не потуратимуть агресору.

Це свято – функціонально та ментально багаторівневе. Завдяки цьому ми з вами  формуємо суспільство, яке цінує і розуміє свою історію і традиції, а отже може бути єдиним і будувати майбутнє, адже тільки свідомі нації стають сильними і розвиненими.

Цьогоріч День вишиванки відбудеться 16 травня. Відзначимо, що День вишиванки завжди проходив під час робочого тижня. Власне, у цьому і одна із основних  ідей свята – свято не заради вихідного чи параду, а такий собі загальноукраїнський флешмоб, коли люди одягають вишиванку до школи, в садочок, на роботу чи вдома.

Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Адже вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів; це традиційне вбрання українців, в якому, закодовані  символи-обереги, наша історія та культура.

Тож, пропонуємо приєднатися до акції «День вишиванки» усіх небайдужих, одягнувши вишиванку!

Фото колективів прохання надсилати на офіційну електронну адресу райдержадміністрації izyaslav_rda@izadm.gov.ua для подальшого розміщення на сайті державної установи.

 

Райдержадміністрація  

 

 

Президент підписав закон про державну мову: Мова – це платформа, на якій будується нація і держава

 

Президент України Петро Порошенко переконаний, що саме мова є тією базою, фундаментом, на якому будуються нації і держави, і Україна не є виключенням. Глава держави підписав закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Я наголошую, що під час підписання закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» робиться акт, один із найголовніших, для формування української державності. Платформа, фундамент, на якому будується нація і держава - точно є мова», - сказав Глава держави.

«Я скріпляю підписом ретельно збалансований мовний закон. Він вивірений настільки, щоб жодна політична сила не мала підстав ініціювати його перегляд. Не має підстав», - підкреслив Глава держави.

Президент наголосив, що закон має високий рівень підтримки не лише у Верховній Раді, а й в українському суспільстві. «Всі хвилювалися, що закон буде роз’єднуючим, аж ні – виявилося, що закон об’єднує націю. І влада, і опозиція – всі ми рішуче пішли на те, щоб зробити це можливим», - зазначив Петро Порошенко.

«Я сподіваюся, що і нова влада також, ретельно проаналізувавши цей закон, буде імплементувати його норми в життя, бо це є ключова державницька позиція існування Української держави», - сказав він.

Президент підкреслив: «Сьогодні – це історичний день. Для мене висока гордість і висока честь поставити підпис на цьому документі».

Ухвалення закону про мову Глава держави назвав надзвичайною подією, важливою для України та її громадян. «Я можу наголосити, що сьогодні є надзвичайно відповідальний, епохальний навіть день, якого українці чекали багато-багато років», - наголосив Петро Порошенко і нагадав, що в радянські часи прийняття такого документа було неможливим, а необхідність його прийняття напряму була відображена вже за незалежності України у її Конституції.

Президент особливо наголосив, що цей закон жодним чином «не зачіпає жодну мову національних меншин, які проживають в Україні». «Чому? Бо він не про це. Жодним чином там не згадується, не обмежується ні те, що намагається навісити на українців російська пропаганда. Навпаки», - зауважив він.

«Я пишаюся тим, що вдалося зробити за останні п’ять років. Причому зробити без тиску, зробити без примусу, зробити, щоб це законодавче врегулювання аж ніяк не утискало нікого. Ми просто дали право українцям слухати українські пісні на українському радіо, дивитися українські фільми, читати українські книги. Без примусу. Коли люди прагнуть це читати, коли це стало модно, драйвово. І відповідно немодно не знати української мови», - додав Петро Порошенко.

Глава держави також нагадав, що закон про мову має дуже довгу історію ухвалення, але зазначив, що вважає такий порядок його прийняття правильним. «Бо ретельне обговорення, яке було організовано і яке тривало місяцями, якщо не роками – воно точно пішло на користь закону. Там намагалися врахувати думки всіх зацікавлених сторін, якщо вони сповідують державну політику. Єдине, думку кого ми не збирались враховувати – це Кремля чи Москви. Нехай займаються російською мовою», - сказав він.

Так само ретельно документ обговорювався і у Верховній Раді, зазначив Президент. «Це теж було правильно. Бо кожен повинен мати можливість висловити свою позицію і Верховна Рада мала її врахувати», - підкреслив Петро Порошенко.

Він також зауважив, що підтримує той факт, що Верховна Рада прийняла цей Закон після 21 квітня. «Це яскраво демонструє відсутність будь-якої політичної кон’юнктури при врегулюванні цього державницького Закону», - констатував Глава держави.

Глава держави подякував всім присутнім на церемонії підписання документа за їх зусилля, які вони здійснили, аби ухвалення закону відбулося.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, в свою чергу, подякував Президенту Петру Порошенку за рішення невідкладно підписати закон. Він нагадав, що лише вчора в Парламенті змогли розблокувати його підписання від намірів реваншистів, які домагалися скасування його підписання. «Ваша рішуча позиція з цього приводу є великою державницькою позицією і позицією великої відповідальності», - додав він.

Спікер Парламенту зауважив, що довкола цього закону довгий час точилося чимало дискусій. Андрій Парубій також відзначив позицію громадських діячів та активістів, які доклали багато зусиль для того, щоб цей документ був ухвалений.

«Ми говорили про це роками – мова об’єднує, не роз’єднує. Про те, що мова роз’єднує – це міф, який дали нам з Москви. Мова об’єднує і є фундаментом для будь-якої нації, для будь-якої держави. Мова прошиває націю в її єдності від краю до краю – від Луганська до Львова», - підкреслив Голова ВРУ.

«Мова творить єдиний народ. І мова є наша найгостріша зброя», - сказав він.

Видавець, директор видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іван Малкович відзначив унікальність сьогоднішньої події, наголосивши, що це фактично «Конституція української мови».

Акторка театру і кіно, громадська діячка, заслужена артистка України Ірма Вітовська-Ванца зазначила, що «мова – це не тільки зброя, мова – це безпека, мова – це маркер, яким ти цікавий іншим країнам». Вона також нагадала, що багато поколінь українців боролися за свою мову.

Засновник всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодий рух» Тарас Шамайда зазначив, що сьогодні для української мови справді історичний, епохальний день. «Наші нащадки через багато поколінь оцінять значення цього закону і цього підпису, який сьогодні ставиться на цей закон», - сказав він та додав, що графіті на стінах тисячолітньої Софії написані майже такою ж мовою, як зараз використовують в Україні. Він підкреслив, що потрібно пам’ятати і тих людей, які поклали своє життя задля збереження української мови.

16.05.2019 р.

За матеріалами сайту Президента України www.president.gov.ua  

 

Командо Хмельниччини, вперед! – Вадим Лозовий

 

15 травня голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий прозвітував за перший рік роботи на посаді. Послухати звіт в обласній філармонії зібралися представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, силових структур, територіальних підрозділів центральних органів влади, громадськість області, журналісти. Також в залі були присутні народні депутати України Олександр Герега та Андрій Шинькович.

У своєму звіті голова адміністрації окреслив пріоритети діяльності, серед яких відкритість та доступність влади; боротьба з корупцією; активізація реформ децентралізації, освіти, медицини; розбудова інфраструктури області; підтримка соціально незахищених верств населення.
(Повний текст звіту можна переглянути за посиланням
https://www.adm-km.gov.ua/?p=56816 ).

В продовження заходу мали можливість висловитися і присутні в залі. Зокрема, голова Кам’янець-Подільської РДА Василь Сукач відзначив, що ключовим елементом успіху команди Лозового є пріоритетність інтересів мешканців області та й держави в цілому над особистими амбіціями та інтересами.

Цю думку підтримав і Старокостянтинівський міський голова Микола Мельничук, який висловив подяку Вадиму Миколайовичу за тісну співпрацю, розуміння, сприйняття і вирішення нагальних проблем в районах та містах області.

На прикладі Новоушицької ОТГ про успіхи реформ на Хмельниччині розповів її очільник Олег Московчук. Він також відзначив високий рівень співпраці та сприяння з боку обласної влади у реалізації реформи децентралізації.

Здобутки та проблемні питання освітянської галузі області озвучила депутат обласної ради Інна Ящук. Особливо Інна Петрівна акцентувала увагу на тому, що вперше за довгий час питання освіти є одними із найважливіших напрямків роботи обласної влади.

Значні успіхи реформи децентралізації на Хмельниччині відмітив радник Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка Мирослав Піцик, який є одним із основоположників цієї реформи. За його словами, у нашій області він побачив реальну співпрацю громад та обласної влади, і саме таке розуміння є роботою на майбутнє нашої держави.

Народний депутат України Андрій Шинькович відзначив, що Хмельниччина вирізняється правильним підходом до реформ завдяки чому вдається уникнути тих помилок, які робили інші області. Зокрема, Андрій Васильович схвально відгукнувся про рішення обласної влади щодо створення невеликих ОТГ: “Почути голос громади, голос простих людей – це набагато важливіше, аніж провести об’єднання відповідно перспективного плану”.

Також народний депутат наголосив, що головне завдання з яким справився голова адміністрації Вадим Лозовий – це консолідація зусиль, об’єднання команд, об’єднання різних людей, які, можливо, ніколи не сідали за один стіл, щоб говорити спільні справи.

“Об’єднати людей, показати кожному свою роль і розділити радість отриманого результату – це ваше головне завдання Вадиме Миколайовичу і ви гідно його виконали, – сказав Андрій Шинькович. – Кожен, хто сьогодні тут почув і побачив у кожній цифрі себе, свою працю, працю колективу, який кожен з вас очолює або представляє.”

Підсумовуючи сьогоднішній виступ Вадим Лозовий наголосив, що як і раніше головним своїм пріоритетом залишає виконання своїх службових обов’язків.

“Я не ділю людей на прапори та політичні сили, бо очолюю велику команду, до якої належить кожен з вас. Команда ця називається Хмельницька область. Тому успіхи про які ми говорили – це успіхи кожного з нас. Тільки так, об’єднавши зусилля, ми надалі зуміємо зберегти та примножити ці досягнення. Командо Хмельниччини, вперед! “, – закликав голова адміністрації.

На завершення Вадим Лозовий відповів на запитання присутніх у залі, а також провів прес-конференцію для місцевих ЗМІ.

16.05.2019 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації https://www.adm-km.gov.ua

 

 

Юні легкоатлети Ізяславщини стали призерами обласної Спартакіади школярів з легкої атлетики!


        
14 – 15 травня в м. Хмельницькому проходила Спартакіада школярів Хмельницької області з легкої атлетики.

У змаганнях приймали участь 24 команди. Ізяславщину представляли 10 спортсменів Ізяславщини.

У результаті запеклої боротьби, місця розприділилися згідно з правилами змагань з видів легкої атлетики. Кравець Андрій, учень Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. № 5 ім. О.П. Онищука, гімназія», посів перше місце зі стрибків у висоту, вдруге перестрибнув планку на позначці 180 см. та підтвердив норматив ІІ спортивного розряду. Слісарчук Альона, учениця Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 1, посіла перше місце зі штовхання ядра з результатом 10, 28м., має ІІІ спортивний розряд з легкої атлетики. Драч Вікторія, учениця Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 1, посіла друге місце зі стрибків у висоту, вдруге перестрибнула планку на позначці 160 см. та підтвердила норматив ІІ спортивного розряду. Усі вище зазначені переможці змагань є вихованцями Ізяславської ДЮСШ, тренер – викладач Лариса Калашнік.
         Призери та переможці змагань були нагородженні грамотами та медалями відповідного ступеня.
         Вітаємо наших спортсменів!
16.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

 

15 травня – Міжнародний день сім’ї

 

Дорогі жителі Ізяславщини!

 

Прийміть найщиріші вітання з Міжнародним днем сім’ї!

Сім’я – це життєдайний осередок, що плекає найвищу цінність людства – дітей, цвіт нації, майбутнє народу. Сім’я є невичерпним джерелом любові та тепла, міцним підґрунтям, на якому будується будь-яке цивілізоване суспільство.

Родина є найпершим ціннісним орієнтиром та головним дороговказом на нашому життєвому шляху. Вона формує особистість, змалечку знайомить із поняттями добра і зла, вчить довіряти, розуміти і прощати. На добрих материнських порадах і мудрих батьківських настановах тримається світ, з нього проростають здобутки кожного нового покоління.

У всі часи повага і любов до батьків, подружня вірність були основою моралі українського народу, його головними суспільними цінностями. Ця одвічна істина й надалі має бути основою родинного виховання, могутнім чинником зміцнення духовності нації.

Низький уклін Вам, дорогі батьки, хранителі українського роду, щира вдячність за мудрість, розуміння і підтримку.

Щиро бажаю Вам міцного здоров’я, добра, достатку, родинної злагоди та благополуччя, гідного продовження у найдорожчому своєму багатстві – дітях. Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень в особистому житті.

Любіть, цінуйте і поважайте один одного, будьте здорові і щасливі!

 

З повагою

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

Відбулася нарада щодо наповнення місцевих бюджетів

 

Сьогодні в райдержадміністрації проведена нарада за участю керівників органів місцевого самоврядування району та розпорядників бюджетних коштів. На зустріч були запрошені начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель та начальник відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі Світлана Більська.

Під час засідання було наголошено на необхідності вжиття невідкладних заходів для покращення ситуації щодо наповнення місцевих бюджетів.

Начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель проінформував присутніх про виконання районного бюджету за перший квартал 2019  року, про процес впровадження режиму жорсткої економії коштів місцевого бюджету та інше.

Підводячи підсумки, виступаючий зазначив, що для успішного завершення бюджетного року необхідно:

безумовно виконувати затверджені показники та знаходити додаткові джерела надходжень до бюджетів за рахунок детінізації економіки, яка полягає у постійному проведенні індивідуально-роз’яснювальної роботи із керівниками суб’єктів господарювання стосовно недопущення порушень законодавства про оплату праці, норм Податкового кодексу тощо;

проводити роботу щодо своєчасної сплати податків і зборів, які затверджені місцевими бюджетами;

першочергово забезпечити проведення видатків на оплату праці;

дотримуватись заходів з енергозбереження, своєчасно здійснювати розрахунки за спожиті комунальні послуги та енергоносії й суворо дотримуватися затверджених лімітів.

Окремо обговорювалися питання щодо дотримання земельного законодавства, оподаткування плати за землю юридичних та фізичних осіб, та запобігання втрат доходів місцевого бюджету.

Начальник відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі Світлана Більська зауважила, що саме плата за землю є найбільш реалістичними джерелами збільшення дохідної бази місцевих бюджетів. Також вона звернула увагу присутніх на проведенні інвентаризації земель колективної власності. Крім того зазначила, що при розрахунку податку на землю необхідно враховувати нормативно-грошову оцінку землі.

Учасники наради всі зауваження та пропозиції, висловлені під час засідання, взяли до відома та керівництва в роботі.

15.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату  райдержадміністрації

 

Перший заступник голови райдержадміністрації взяв участь у  засіданні позачергової сесії районної ради

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сьогодні, 15 травня, в залі засідань районної ради відбулось засідання сорок сьомої позачергової сесії районної ради сьомого скликання, яке провів голова районної ради Сергій Шлегель.

У роботі сесії також взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук та керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації.  

На початку засідання сесії представник Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта» поінформував присутніх про діяльність підприємства на території Хмельниччини, у том числі в Ізяславському районі. Також  депутати районної ради мали  нагоду порушити перед виступаючим питання, котрі їх тривожать.

У ході роботи зібрання депутати приділили особливу увагу питанням про:  звіт про виконання районного бюджету за перший квартал 2019  року; внесення змін до рішення сьомої сесії Ізяславської районної ради шостого скликання від 31 травня 2011 року №19 «Про погодження будівництва енергоблоків №3 та 4 Хмельницької АЕС»; внесення змін до районного бюджету на 2019 рік; внесення змін до Програми «Освіта Ізяславщини на 2016-2020 роки»; надання матеріальної допомоги.

Крім того було обговорено питання про: зміну типу та перейменування Поліської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Ізяславської районної ради хмельницької області; зміну типу та перейменування Христівської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ізяславської районної ради Хмельницької області; зміну типу та перейменування Шекеринецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок» Ізяславської районної ради хмельницької області; проведення конкурсу на визначення опорної школи.

Після тривалого обговорення по кожному із винесених питань було прийнято відповідні рішення шляхом голосування.

15.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Вшанували Героя у день його народження

 

На жаль, безжалісна війна на Сході України  підступно забирає з наших рядів кращих – справжніх патріотів України, які, відстоюючи суверенітет та територіальну цілісність рідної держави, гинуть на бойовому посту із зброєю в руках, відходячи у Вічність… Серед них  сержант з матеріального забезпечення аеромобільної десантної роти 80-ї окремої аеромобільної бригади, родом із с.Мякоти, Володимир Чепелюк.

Сьогодні, 14 травня, йому виповнилося б 27 років від дня народження, але п’ять років тому для нього все зупинилось…  

 Вшанувати світлу пам’ять юнака, який у розквіті літ віддав життя за вільну і соборну Україну, прийшли батьки та друзі. Віддали данину глибокої вдячності загиблому також представники районної влади, військового комісаріату, громадської організації «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО». Вони подякували батькам Володимира за те, що виховали його справжнім чоловіком і патріотом своєї країни.

«Захист Вітчизни від тих, хто загрожує територіальній цілісності країни, – свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, величезної самопожертви та самовіддачі. Таким був і наш земляк, воїн АТО, - говорили присутні.  - На жаль, ми не можемо його повернути, та ми повинні зробити все, щоб пам'ять про Володимира Чепелюка жила вічно!".

Мати бійця розповіла про цінності, які сповідував її син. Завжди усміхнений, з іскринкою в очах, Володимир у житті був відповідальним хлопцем, який готовий прийти на допомогу.

Присутні вшанували пам'ять загиблого воїна та поклали квіти до його могили.

Ще донедавна ми могли про героїв України говорити тільки на уроках історії, однак тепер Герої у багатьох сім'ях, які живуть поруч з нами. Пам'ятаймо про наших Героїв та їхній подвиг, адже вони йшли на боротьбу заради нас. А наше завдання зробити Україну такою, якою вони хотіли її бачити, щоб ми мали можливість у своїй країні вшановувати наших Героїв і молитися своєю мовою. Наша відповідальність у тому, щоб пам'ятати про захисників, які полягли на полі бою. Наша відповідальність гідно їх вшановувати.

14.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Розпочалась робота регіональної комісії з реабілітації у Хмельницькій області

 

14 травня відбулось засідання регіональної комісії з реабілітації у Хмельницькій області, в ході якого було розглянуто 12 заяв від жителів області та прийнято відповідні рішення.

Регіональна комісія з питань реабілітації запрацювала 11 травня. Саме тоді було обрано голову комісії  – Білана В’ячеслава Сергійовича, представника громадської організації «Хмельницьке обласне товариство політичних в’язнів, репресованих та членів їх сімей». Заступником голови став представник тієї ж громадської організації, делегований Українським інститутом національної пам’яті, Матвіюк Кузьма Іванович. Секретарем комісії обрано представника Державного архіву області Мельник Оксану Петрівну.

Попередньо заплановано, що наступне засідання регіональної комісії з реабілітації відбудеться на початку червня.

14.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Зірковий тріумф

 

12 травня хореографічний ансамбль «Сапфір» Клубівської філії Плужненської дитячої музичної школи взяв участь в 5-му Всеукраїнському багатожанровому конкурсі «Зірковий тріумф», який проходив у місті Вінниця.

Учасники ансамблю представили танцювальні номери в номінації «Дитяча хореографія», де вони посіли 1 та 2 місце, а також в номінації «Сучасна хореографія», в якій зайняли 2 місце. Колектив був нагороджений медалями, дипломами та солодкими подарунками.

Колектив Плужненської дитячої музичної школи вітає колектив «Сапфір» та його керівника Шкодюк Ольгу Миколаївну з перемогами та бажає творчої наснаги і нових перемог. Нехай на рахунку наших юних зірок буде ще багато тріумфів.

14.05.2019 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

В Ізяславі відбувся  Регіональний фестиваль-конкурс поезії, гумору і пісні імені Василя Кравчука  «Стежками діда Василя»

 

У рамках заходів, присвячених 90-річчю від дня народження Василя Івановича Кравчука (1929-2015) українського літератора, поета, гумориста, композитора, члена Національної спілки письменників України, Заслуженого працівника культури України, почесного громадянина міста Ізяслав, 14 травня на сцені Ізяславського районного будинку культури відбувся Регіональний фестиваль-конкурс поезії, гумору і пісні імені Василя Кравчука  «Стежками діда Василя».

Організатором фестивалю-конкурсу виступив Ізяславський районний будинок культури за сприяння та підтримки Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та сектору культури Ізяславської районної державної адміністрації.

Захід було зорганізовано з метою вшанування творчості Василя Кравчука  і з нагоди 90-річчя з дня його народження, який відзначатиметься 8 червня, популяризації літературної  та пісенної творчості Хмельниччини, художньо-естетичного виховання дітей та молоді.

До участі у конкурсній програмі фестивалю-конкурсу зголосилося понад 40 пошановувачів творчості Василя Кравчука з числа учнівської молоді закладів загальної середньої освіти та мистецьких шкіл, творчої молоді, дорослих шанувальників, творчих колективів Ізяславщини. Учасників було поділено на 2 вікові категорії - перша вікова  категорія від 10 – 14 років включно та   друга вікова категорія 15 років і більше, які були представлені у номінаціях:  поезія, гумор та пісня.

Якість виконання, творчі засоби і майстерність оцінювало журі на чолі із директором Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та сектору культури Андрієм Клименком та заступником голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимиром Левченком.

За результатом конкурсного виступу рішенням журі переможцями Регіонального фестивалю-конкурсу поезії, гумору і пісні імені Василя Кравчука  «Стежками діда Василя» стали:

 

номінація «Пісня»

1 вікова категорія

1 місце – фольклорний ансамбль Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»;

2 місце – Вероніка Конончук;

3 місце – вокальна група Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст..

 

2 вікова категорія

1 місце – народний аматорський хор імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури;

2 місце – Юрій Хеленюк;

3 місце – народний аматорський фольклорний колектив села Ріпки.

 

номінація «ГУМОР.ПОЕЗІЯ»

1 вікова категорія

1 місце – Артем Модуляк;

2 місце – Андрій Поварчук;

3 місце – Василь Сокол.

 

2 вікова категорія

1 місце – Вадим Довгалюк;

2 місце – Валерія Бондар;

3 місце - Юрій Самчук.

Переможці та учасники фестивалю-конкурсу отримали звання відповідно лауреат та дипломант і пам’ятні подарунки від організаторів мистецького заходу.

Учасників мистецького заходу привітала член журі, сестра Василя Івановича Кравчука Надія Іванівна Ковальчук.

У вестибюлі 2 поверху Будинку культури колективом Ізяславської центральної районної бібліотеки було оформлено тематичну виставку, на якій було представлено книги, фотодокументи, листи, рукописи, особисті речі Василя Івановича Кравчука, які зберігаються у фондах літературної світлиці районної книгозбірні.

ФОТОЗВІТ

14.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

УВАГА ДОРОГА. ВИВЧИ, ПАМ’ЯТАЙ ТА ДОТРИМУЙСЯ!

 

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому в Сахновецькій  ЗОШ І-ІІІ ст.  із 06 по 12 травня   був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху. Головною темою Тижня безпеки дорожнього руху стала безпека людей на дорозі. Завдання Тижня – нагадати дітям про необхідність спільних дій у сфері дорожньої безпеки.

На загальношкільній лінійці «Знай та вивчай Правила дорожнього руху» вчитель з основ здоров’я Мельник Л.Г. та учні 8 класу ознайомили присутніх з історією виникнення Правил та необхідністю їх дотримання.

Учням 1-5  класів було організовано показ мультфільмів «Дітям про правила дорожнього руху», «Азбука дорожньої безпеки». Вчителі початкових класів провели виховний захід,  гру-подорож «Твій друг – дорожній рух». Вчителі виготовили макети світлофорів та дорожніх знаків, щоб максимально наблизити дітей до реальних умов дорожнього руху. Щоб підкреслити роль патрульної поліції для забезпечення безпеки на автошляхах, учень 3 класу приніс  форму працівника поліції. Дітям дуже сподобалося вивчати  Правила дорожнього руху в ігровій формі. Вони охоче виконували всі завдання і дуже легко запам’ятовували правила поведінки на дорогах.

Для учнів середньої  та старшої  ланки були проведені виховні години «Знай дорослий, знай дитя! Безпека руху – це життя».

Класний керівник 9 класу Бородько І.О. провів інформаційну годину «Безпека на автошляхах» у формі інтерактивної бесіди із застосування фото та відеоматеріалів профілактичної роботи із безпеки дорожнього руху.

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя та здоров’я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров’я, а навіть життя. Тому, щоб зберегти своє здоров’я та життя потрібно завжди чітко дотримуватися встановлених  Правил дорожнього руху.

Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.

ФОТОЗВІТ

14.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Попередження пожеж у природних екосистемах

 

Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам, так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває  дуже непросто.

З метою попередження пожеж у природних екосистемах та забезпечення пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей звертаємось до мешканців та гостей району щодо дотримання вимог пожежної безпеки, неприпустимості спалювання сухостою, сухої трави, дерев та сміття.

Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища, адже призводить до руйнування екосистеми (знищення рослин, комах птахів та тварин), забруднення атмосферного повітря, погіршення якості ґрунту.

Зауважуємо, що згідно ст.39 Закону України "Про тваринний світ" та ст.27 Закону України "Про рослинний світ" випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за відповідним дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.

Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за спалювання трави (сухостою, листя, очерету), без дозволу відповідних органів, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. За нанесення особливо великої шкоди передбачена кримінальна відповідальність.

14.05.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Щорічний турнір з футболу, присвячений пам’яті Юрія Минюка

12 травня за ініціативи друзів та вчителя фізичної культури Ріпківського НВК  "ЗОШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок" в с.Ріпки проходив  щорічний турнір з футболу, присвячений пам’яті одного із кращих футболістів Юрія Минюка.

У змаганнях взяли участь три збірні команди молоді: с.Ліщани, с.Путринці та с.Ріпки. Щоб показати велич Ізяславщини,  наші спортсмени як ніколи виявили свій спортивний характер, наполегливість та жагу до перемоги. Увесь турнір проходив у напруженій та цікавій боротьбі, та найбільш запеклими були ігри у фінальній частині змагань.

У підсумку змагань  ІІІ місце посіла команда з с.Путринці,  ІІ місце здобула команда с.Ріпки, на першу сходинку піднялись спортсмени с.Ліщани.

Після закінчення фінальної гри відбулося урочисте закриття турніру. Усіх призерів змагань привітав організатор даного турніру, вчитель фізичної культури Ріпківського НВК Микола Горох. Він нагородив команди кубками, медалями та грамотами.

Також на змаганнях була присутня мама Юрія, яка подякувала усім учасникам за організацію та проведення турніру в пам’ять про її сина.

14.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасували

 

Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Такі зміни були внесені Наказом Міністерства охорони здоров’я України №958 від 23 квітня 2019 року «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 25.04.2019 №442/33413.

 

Щеплення для дорослих

Досі безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, що контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти). Втім кількість хворих на кір серед дорослого населення постійно зростає.

Зараз безоплатно щепитися від кору зможуть дорослі будь-якого віку. Вакцинація гарантована всім дорослим, які:

· контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано  зробити впродовж 72 годин);

· не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;

· за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

Дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету.

 

Щеплення для немовлят від 6 місяців

За Календарем щеплень першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи дитині роблять у віці 12 місяців. Саме тоді організм дитини може виробити достатній імунітет від інфекції. До 12 місяців дитину має захищати колективний імунітет (якщо принаймні 95% населення вакциновані). В умовах спалаху і постійного зростання захворюваності на кір через недостатній рівень вакцинації українців для немовлят існує ризик захворіти. Кір для малюків дуже небезпечний і може призвести до смерті.

Відтепер немовлятам дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже з 6 місяців (до 6 місяців вакцину КПК не застосовують). У цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається “нульовою”, подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза).

Важливо: інтервал між дозами КПК має бути не менше одного місяця.

Як і раніше, безоплатною залишається вакцинація за Календарем щеплень.

Зробити щеплення можна у комунальному медзакладі, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. На початку літа вакцинувати безоплатно будуть також у приватних медзакладах та лікарів-ФОПів, які підписали договір з Національною службою здоров’я України.

Усі області України повністю забезпечені вакцинами, закупленими за державний кошт, за Календарем щеплень. Кожен пацієнт може онлайн перевірити наявність вакцин в області у таблиці за цим посиланням. У випадку, якщо лікар закладу вам відмовляє у вакцинації, необхідно звернутись для головного лікаря. Якщо владнати питання не вдалось і за участі головного лікаря, зверніться у місцевий департамент охорони здоров’я.

13.05.2019 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Міністерства охорони здоровʼя України http://moz.gov.ua/

 

«Потрібно мати мужність жити далі»

12 травня – День матері. Це тепле і приємне свято. Нажаль, не всі сини сьогодні можуть привітати із ним своїх матерів. Їх покликав на фронт обов’язок захищати свою Батьківщину. Страшний фатум забрав у нас кращих із кращих, залишивши їхніх матерів на самоті із горем, яке неможливо передати словами.

Загиблі учасники АТО були добрими синами та доньками не тільки своїх батьків, але і України.

Школярі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука № 5, гімназія» відвідали матір загиблого новітнього героя Миколи Микитюка з нагоди дня його народження та Дня матері. Адже 12 травня, у День матері, молодому хлопчині виповнилося би 27…Із щирим співчуттям та вдячністю, зі  словами підтримки та віри в світле майбутнє матері загиблого Галині Павлівні вручили квіти.

Кожен день для Галини Павлівни, як й інших матерів загиблих бійців, вже не такий, як колись… Ніщо не зможе загоїти душевну рану від втрати дорогої їй людини - єдиного сина.

Крізь сум та сльози згадували присутні Миколу Микитюка, котрий у свій час закінчив Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука № 5, гімназія». Він щиро любив Україну. Його патріотизм не був показним. Микола один із перших у важку хвилину став на захист своєї Батьківщини, на захист своїх рідних, близьких та друзів, за мирне небо над нашими головами, за можливість жити у вільній країні. Його бойовий дух, його навики та знання, вміння вести бій та себе під час бою допомогли хлопцям вижити, і вони вдячні за це своєму командирові.

Також учнівська молодь разом із своїм вчителем відвідали могилу загиблого Героя, який у боротьбі за українську державність пожертвував власним життям. Присутні поклали квіти до могили та меморіальної дошки, що знаходиться на приміщенні навчального закладу, та  вшанували його світлу пам'ять хвилиною мовчання.

Герої не вмирають, допоки живі свідки тих подій. А щоб пам’ять про такого юного хлопця, що не залишив після  себе нащадків, які передавали б з покоління в покоління спомин про нього, жила у віках, маємо поклопотатись ми, зберегти у назвах рідного міста Ізяслава Миколу Микитюка. Адже світла пам'ять про наших бійців додає мужності їхнім батькам жити далі.

Герої сучасності – біль і смуток, гордість і приклад для наслідування. Герої не вмирають, вони завжди з нами і оберігають нас від помилок.

13.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Вшановано матерів загиблих учасників АТО

 

День матері – це одне із найзворушливіших свят, тому що кожен із нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в душі єдиний і неповторний образ – образ своєї неньки, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

До Дня матері громадська організація «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО», котра існує не перший рік, і постійно допомагає хлопцям та дівчатам, які повертаються із війни, адаптуватися до мирного життя, привітала матерів загиблих учасників АТО із цим величним святом.

За словами очільника громадської організації Володимир Павлюка, - «Наша команда давно зрозуміла, що працювати потрібно не тільки із бійцями, а насамперед із їхніми родинами, особливо із сімʼями загиблих та померлих бійців.

За кожним подвигом героя стоїть його мати - водночас ніжна та неймовірно сильна жінка, яка, поклавши своє життя на виховання дитини, знайшла в собі мужність підтримати її у боротьбі з ворогом, оберігати своїми молитвами та батьківським благословенням. Знайти в собі сили благословити свого сина йти захищати Україну може лише героїчна жінка. Їхня стійкість є не меншим подвигом, ніж стійкість їхнього сина у бою».

Вітаючи матерів полеглих у бою бійців, Володимир Андрійович зазначив: «Засвідчую свою повагу та шану Вашій мудрості та терпінню, схиляю голову перед жертовністю жінки, яка виростила і виховала самовідданого сина. Молоді хлопці, люди середнього та старшого віку у найкритичніший для нашої країни момент не відступили і пожертвували собою заради України. Ми ніколи не зможемо компенсувати Вам  втрат, адже ви втратили найцінніше, і звичайно ми виконаємо все можливе, що залежить від нас». Також Володимир Павлюк побажав їм здоров’я, миру, сил жити далі і будувати Україну такою, якою її хотіли бачити їхні сини.

Крім того представники громадської організації «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО» відвідали останні місця спочинку наших бійців-земляків, поклали квіти та вшанували хвилиною мовчання.

13.05.2019 р.

За матеріалами громадської організації

«Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО»

 

До 170-річчя від дня народження Панаса Мирного

 

Панас Мирний (Панас Якович Рудченко) народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. Незначною була освіта Панаса Рудченка, бо після кількох років навчання в Миргородському парафіяльному, а потім у Гадяцькому повітовому училищі чотирнадцятилітній хлопець йде на власний хліб.

Чиновницька служба Рудченка почалася в 1863 році в Гадяцькому повітовому суді. Наступного року він переходить у повітове казначейство помічником бухгалтера, а згодом, після короткочасного перебування в Прилуках, займає цю ж посаду в Миргородському казначействі. Так минули перші вісім років служби в невеликих містах Полтавщини.

На цей час припадають його перші спроби на ниві літературної творчості та фольклористичної діяльності. Частина зібраних П.Рудченком фольклорних матеріалів була згодом опублікована його братом Іваном Біликом у збірниках "Народные южнорусские сказки" (1869, 1870) та "Чумацкие народные песни" (1874).

З 1871 року Панас Рудченко живе і працює в Полтаві, займаючи різні посади в місцевій казенній палаті. Його зовсім не приваблювала чиновницька кар'єра (хоч сумлінне, ретельне виконання службових обов'язків і дозволило досягти високого чину дійсного статського радника). І П.Рудченко починає пробувати свої сили в літературі. Прикладом для нього був старший брат Іван, що вже з початку 60-х років публікував свої фольклорні матеріали в "Полтавских губернских ведомостях", друкувався в "Основі", а пізніше видав окремі збірники казок і пісень, перекладав оповідання Тургенєва, виступав у львівському журналі "Правда" з критичними статтями.

Літературна праця стає справжньою втіхою і відрадою П.Рудченка. Уриваючи час від відпочинку, просиджуючи вечорами за письмовим столом, він із натхненням віддається улюбленим заняттям. Перші його твори (вірш "Україні" та оповідання "Лихий попутав"), підписані прибраним ім'ям Панас Мирний, з'явилися за кордоном, у львівському журналі "Правда" в 1872 році. Незважаючи на те, що в 70-80-х роках письменник продовжує інтенсивно працювати, його твори, у зв'язку з цензурними переслідуваннями українського слова в Російській імперії, друкуються переважно за кордоном і на Наддніпрянській Україні були майже невідомі широким колам читачів.

Так, 1874 року в журналі "Правда" побачили світ нарис "Подоріжжя од Полтави до Гадячого" та оповідання "П'яниця", а в 1877 році в Женеві з'являється повість "Лихі люди". Ще 1875 року у співавторстві із братом Іваном Біликом було закінчено роботу над романом "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" і подано до цензури, але у зв'язку із так званим Емським указом 1876 року в Росії цей твір не був опублікований і теж вперше з'являється в Женеві у 1880 році.

Тільки в середині 80-х років твори Панаса Мирного починають друкуватися на Наддніпрянщині: на сторінках альманаху "Рада", виданого М.Старицьким у 1883-1884 pp., публікуються перші дві частини роману "Повія" та два оповідання з циклу "Як ведеться, так і живеться". 1886 року в Києві виходять збірник творів письменника "Збираниця з рідного поля" та комедія "Перемудрив". Одночасно Мирний продовжує виступати і в західноукраїнських збірниках та журналах, де друкуються такі його твори, як "Лови", "Казка про Правду та Кривду", "Лимерівна", переспів "Дума про військо Ігореве".

Літературні інтереси Панаса Мирного тісно поєднувалися з його громадською діяльністю. Ще за молодих років він був зв'язаний з революційним визвольним рухом, з 1875 року брав участь у нелегальній роботі революційного гуртка "Унія", який був утворений у Полтаві; під час обшуку в нього були знайдені заборонені політичні видання.

Підтримував Мирний тісні зв'язки з багатьма діячами української культури — Лисенком, Старицьким, Карпенком-Карим, Кропивницьким, Коцюбинським, Лесею Українкою, Заньковецькою, Білиловським, Жарком. Як член комісії міської думи він бере активну участь у спорудженні пам'ятника І.Котляревському в Полтаві.

Особливо посилюється громадська діяльність Панаса Мирного напередодні і в період першої російської революції. Він виступає із відозвами, в яких закликає до єднання всіх прогресивних сил у боротьбі за свободу й рівноправність жінок, співробітничає в журналі "Рідний край", що 1905 року почав видаватися в Полтаві, у ряді своїх творів ("До сучасної музи", "Сон", "До братів-засланців") відгукується на революційні події.

Коли 1914 року було заборонено вшанування пам'яті Шевченка, письменник у відозві, написаній з цього приводу, висловлює глибокий протест і обурення ганебними діями царизму. Не дивно, що в 1915 р. поліція розшукує "політично підозрілу особу" Панаса Мирного.

У зв'язку із тим, що письменник, не бажаючи ускладнювати свої службові стосунки, весь час конспірувався, його особа для широких кіл читачів та, як бачимо, і для офіційних властей була таємницею. Та справа ще й у тому, що Панас Мирний, як людина виключної скромності, вважав, що треба дбати не за популярність своєї особи, а за працю на користь народові. Вже незадовго до смерті в листі до знайомого І.Зубковського він просить не розкривати його псевдоніма: "Хотя многие мои знакомые знают, кто такой Панас Мирный, но я за жизни своей не хотел бы рекламировать своей фамилии, серьезно считая себя недостойным тех прославлений, какие создались вокруг имени Мирного".

Після встановлення Радянської влади на Україні Мирний, незважаючи на свій похилий вік, іде працювати в Полтавський губфінвідділ.

Помер Панас Мирний 28 січня 1920 року. Поховано його в Полтаві. Згідно з постановою уряду Української РСР в будинку, де жив письменник з 1903 року, утворено літературно-меморіальний музей. У 1951 році в Полтаві урочисто відкрито пам'ятник письменникові.

13.05.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Звернення Президента України з нагоди Дня матері

 

Дорогі матері!

 

Щиро вітаю вас із найтеплішим святом весни, яке не випадково припадає на день, коли пробуджена природа вривається в наше життя буйною зеленню, пишним цвітінням, співом птахів і теплом сонячних променів. Хіба може бути іншим День матері — найближчої та найріднішої людини на землі?

Саме мати подарувала нам життя, оберігала і захищала нас, коли ми були слабкими, та піклувалася про нас, даруючи найцінніший у світі скарб — безкорисливу материнську любов.

Дорогі матері, дякуємо вам за терпіння, витримку, дивовижну мудрість і мужність, з якими ви, долаючи нинішні негаразди, зберігаєте віру y завтрашній кращий день для своїх рідних, для нашої країни. Нехай любов та турбота близьких зігрівають ваші серця.

Вклоняюся до землі матерям, чиї сини та доньки стали на захист України від російської агресії. Разом із усім нашим народом молюся за них і за їх родини.

Бажаю усім щастя, здоров’я, душевного спокою, миру та благополуччя, Божої ласки і прихильності долі на довгі літа.

 

Петро ПОРОШЕНКО

Привітання голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова з Днем матері

 

 

Дорогі жінки, любі наші матері! З прадавніх часів мама в Україні символізує берегиню роду, спадщини, культурних цінностей, традицій та звичаїв, які вона передає своїм дітям, хранительку родинного тепла і затишку, гармонії та любові у наших домівках. Упродовж усього життя вона оберігає, дає наснагу і допомагає нам вистояти у найскрутніші часи.

Традиційно в кожну другу неділю травня українські родини відзначають День Матері. Це свято особливе, сповнене щирого почуття любові, глибокої вдячності і безмежної шани до жінки-матері. Шанобливе та поважне ставлення до матері, її високий авторитет у сім’ї і суспільстві за всіх часів були притаманні українському народу, а материнська любов була і залишається єдиною надійною, могутньою силою. Саме у сім’ї, завдяки материнському вихованню, зберігаються і примножуються родинні звичаї та традиції, формується атмосфера високої духовності та моральності, патріотизму та любові до рідного краю. Материнська любов надає сил і натхнення, які допомагають нам впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати успіху і здобувати нові перемоги.

Низький уклін і щира подяка Вам, наші матері, за  ласку, недоспані ночі, переживання і молитви, які допомагають нам в житті, за Ваші терпіння, витримку, мудрість і мужність, з якими Ви, долаючи нинішні негаразди, зберігаєте віру у завтрашній кращий день для своїх рідних і близьких, для нашої країни. Спасибі Вам за підтримку, турботу та розуміння.

Від щирого серця вітаю всіх матерів зі святом! Бажаю Вам щастя, довгих років життя, душевного спокою, миру і добра, впевненості в завтрашній день. Нехай тепло домашнього вогнища, створене Вашими лагідними серцями і дбайливими руками, зігрівало Ваші родини повсякчас, а добро, що невтомно сієте довкола себе, повернулося сторицею. Доземний Вам уклін, дорогі Матері, та щира подяка!

 

З повагою,

голова адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

Вітання голови райдержадміністрації із Всесвітнім днем медичної сестри

 

Шановні медичні сестри Ізяславщини!

 

Прийміть щирі вітання з професійним святом – Всесвітнім днем медичної сестри!

Протягом тисячоліть люди, які рятують від хвороб і гоять рани, користуються шаною та повагою. Ваша робота часто непомітна, але саме завдяки їй медицина функціонує як цілісна система, здатна надати пацієнтам усю необхідну допомогу у скрутний час. А здоров’я – це безцінне благо та щастя кожного.

Ви обрали професію за покликанням душі, адже бути медсестрою – це дуже відповідальна справа  і щире прагнення допомагати людям.

У кризових ситуаціях саме Ви є надійною опорою для лікаря, роблячи все можливе, а інколи й неможливе, щоб пацієнт одужав. А трапляються стресові ситуації, коли доводиться і самостійно вирішувати проблеми. Іноді уся відповідальність за людське життя лягає саме на Вас.

Адже щоденно більшість часу з пацієнтами проводите саме Ви – і виконання медичних призначень лікаря, медичних маніпуляцій, підтримка пацієнтів – моральна, психологічна – лежить саме на Ваших тендітних плечах.

Особливо хочеться привітати медсестер, які служать у зоні ООС, волонтерок. Дякую Вам від щирого серця!

У Всесвітній день медичної сестри сердечно дякую Вам за самовіддану працю і бажаю всім медичним сестрам здоров’я, невичерпної енергії, доброти, любові та справжнього людського щастя! Нехай добра вдача та оптимізм допомагають долати труднощі. Хай щедро розквітають у Ваших родинах злагода та любов! 

 

З  повагою,

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

Медсестринство на варті здоров’я нації – на Хмельниччині розпочала роботу Національна конференція медичних сестер

 

Сьогодні Хмельниччина приймає гостей з усієї України: до обласного центру з’їхалися медичні сестри, аби обговорити в рамках Національної конференції, що присвячена Міжнародному дню медичної сестри «Медсестринство на варті здоров’я нації», актуальні питання професійної діяльності, зміни та перетворення, що відбуваються в медичній галузі у процесі її реформування. Організатор заходу – Хмельницька обласна асоціація медичних сестер.

Розпочався з захід з привітань від представників влади міста та області з нагоди професійного свята “янголів милосердя”. День цей почали відзначати на міжнародному рівні майже півстоліття тому – у 1965 році.  А у 1974 році Міжнародна асоціація медичних сестер визначила датою його відзначення  12 травня  –  день народження Флоренс Найтінгейл, однієї із засновниць служби сестер милосердя.

З найкращими побажаннями та подякою за важливу і відповідальну працю до присутніх в залі звернулася заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина. Як зазначила посадовець, медсестринство – це насамперед милосердя та співчуття, це те світло надії.

“Робота ваша надзвичайно відповідальна, і сподівання на вас покладаються дуже великі. З одного боку, ви маєте виправдати довіру лікаря, виконавши професійно та якісно усі його призначення. З іншого боку, пацієнт, який ввіряє вам своє здоров’я і сподівається не лише на якісне медичне обслуговування, а й увагу та щире співчуття. Ця подвійна місія дуже почесна і відповідальна. Тому сьогодні особливо хочеться побажати вам, шановні медичні сестри, щоб ви були здорові та щасливі, щоб вас поважали та цінували, а ви від своєї роботи отримували насолоду, вдячність від пацієнтів, повагу від суспільства  та достойну винагороду за  нелегку працю, “- сказала Світлана Андріївна.

З нагоди Міжнародного дня медичної сестри посадовець вручила відзнаки обласної адміністрації.

Відповідно до розпорядження голови Хмельницької обласної державної адміністрації, Вадима Миколайовича Лозового, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у надання медичної допомоги населенню області  Почесною грамотою обласної державної адміністрації та подарунком нагороджено:

Тофан Нелю Станіславівну,  сестру медичну палатну легенево-хірургічного відділення обласного протитуберкульозного диспансеру

Цісар Ніну Петрівну,  головну сестру медичну обласного госпіталю ветеранів війни

До привітань долучились також перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, заступник Хмельницького міського голови Андрій Бондаренко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Косовська. Також до присутніх в залі звернулася Президент Асоціації медичних сестер України Галина Івашко.

Після завершення урочистої частини учасники Національної конференції обговорюватимуть питання контролю інфекційних захворювань, етичні аспекти роботи медичних сестер, тощо.

 11.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 До Дня матері

 

У віках живе крилате, благословенне слово мати!

 

 Травень – місяць, багатий на свята, найпишніша та найпрекрасніша пора весни. І одне з травневих свят в Україні називається просто, але стосується кожного з нас. Кожної людини, яка живе та ходить по землі. День Матері відзначається в нашій країні у другу неділю травня.

Безумовно, День матері – одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

У другу неділю травня в Україні разом із низкою інших країн святкують День матері – свято подяки дітей своїм матерям. У 2019 році цей день припадає на 12 травня.

Цього дня святкують також США, Німеччина, Італія, Туреччина, Австралія, Японія, Бельгія, Данія, Фінляндія, Естонія, Бразилія, Мальта, Кіпр.
Першими прототипами Дня матері вважають грецькі містерії на честь Великої матері богів. Тоді до неї зверталися із проханням про багатий врожай, народження спадкоємців і дякували за те, що вона дала раніше.
Сучасна концепція Дня матері, присвяченого кожній матері, з'явилася наприкінці XIX століття у США. Пацифістка Джулія Ворд Гоув у 1872 році запропонувала заснувати день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі, але її проект залишився у вигляді ідеї.

Незабаром співвітчизниця Гоув, Анна Джарвіс, дала розвиток планам Гоув. Переживши раптову смерть матері, жінка вирішила увічнити її пам'ять усенародним святом, завдяки якому кожна дитина зможе сказати мамі важливі слова любові і подяки.

Свій проект Джарвіс надіслала в державні інстанції, і в 1910 році День матері вперше було проголошено штатом Вірджинія. Поступово ініціативу підхопили інші штати. У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня Днем матері.

Незабаром свято розширило кордони. Після Першої світової війни День матері почали святкувати в інших країнах, насамперед – у європейських.
Українці вперше відсвяткували День матері в 1930 році у Львові. Але в 1940-х роках свято було скасовано. Офіційно в Україні його заснували указом президента від 10 травня 1999 року.

Це свято з кожним новим роком стає все більш популярним, і це не дивно, оскільки мама, споконвіку, була найріднішою і найдорожчою людиною для кожного. Незважаючи на те, що існує це свято не так давно, воно вже було схвалено і підтримано мільйонами українців.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

Мати – найрідніша людина. Її голос, яким би він не був, мелодійний чи ні, все одно наймилозвучніший. Теплі руки матері – це перше, що відчуває малюк. Ніжні дотики, колискова, ласкаві слова – все це прояви материнської любові, тепла. Мати – це та, хто дала життя, дала можливість з’явитися на цей світ, побачити сонце та небо, пробігтись зеленою травицею, проявити себе у цьому світі. Навіть, коли мама багато чого забороняла робити, життя, яке вона дала, дає можливість проявляти себе, творити у нашому світі, нести у нього свій труд, тепло своєї душі.

Але мати не та, котра народила, а та, котра щодня дарує свою любов, турботу дитині.  Саме  прийомні матері  надали можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, рости та виховуватися не в інтернаті, а в сім’ї. Стати прийомними матерями – це означає бути відповідальними та терплячими у вихованні дітей, які пройшли через складні життєві випробування.

Напередодні Дня матері служба у справах дітей райдержадміністрації вручили подарунки матерям родин, що взяли на виховання дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також висловлено щиру подяку цим відважним жінкам, котрі вирішили вберегти дітей від сирітської долі і взяти їх у свої родини.

День матері - це день, коли ми можемо подякувати нашим матерям за усе те добре, що вони для нас зробили, за їх самопожертву і любов. Тому не забудьте привітати своїх найрідніших матусь. Цього дня ви можете подарувати їм щастя!

11.05.2019 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Діти - найцінніший скарб для кожної мами

 

Мама, матінка, матуся… Скільки ніжності, тепла, турботи, ласки у цих звичних із самого дитинства та таких дорогих до старості словах, які ми вперше вимовляємо, прийшовши у цей світ. Мабуть, усі літературні класики, сучасні поети й письменники, митці усіх напрямків і жанрів оспівували з давніх часів материнську постать у своїх творах, змальовували в картинах та відображали в скульптурах. Адже для усіх нас мама є правічним образом безмежної любові, емоційного затишку, і, навіть, власної безпеки. Лише вона здатна на самопожертву заради щастя власних дітей. Лише вона здатна надихати на життєві перемоги. Лише вона здатна закласти міцний фундамент подальшого успішного життя своїй дитині.

Напередодні відзначення Дня матері хочеться поділитися розповіддю саме про таку жінку-маму, як в народі кажуть, з великої літери. І це не просто слова, адже повагу від людей і шану від дітей та усієї родини вона дійсно заслужила невтомною працею, недоспаними ночами та трепетним вихованням власних дітей.

Прибувши у село Мислятин, а саме там проживає героїня розповіді, на подвір’ї звичайної скромної сільської хати, зустріла щира, енергійна і усміхнена жінка – Антоніна Миколаївна Марчук, та запросила на гостину.

Народилася Антоніна Миколаївна у 1961 році в рідному Мислятині у звичайній сільській родині. Після закінчення середньої школи та навчання у вузі, у 1980 році розпочала свій трудовий шлях у місцевому колгоспі на посаді бухгалтера, який згодом став товариством. До самого виходу на заслужений відпочинок, у 2013 році, 33 роки трудилась на одному робочому місці. У 1984 році одружилась. І вже майже 35 років живе зі своїм коханим чоловіком Леонідом Тихоновичем, який також із вісімдесятих років і до цього часу працює електриком у місцевому сільгосппідприємстві. Підтвердженням тому, що живуть вони у злагоді і гармонії, є їхні діти. А у родини Марчуків їх аж 8! І саме діти стали для них сенсом життя, великою радістю та гордістю. Як розповідає Антоніна Миколаївна, всі діти для неї були бажаними і зараз є однаково дорогими. Адже вона зростала у сім’ї лише з молодшим братом. І будучи ще малою, заздрила сусідській родині, у якій було багато дітей і з якими вона полюбляла гратися. Ще тоді вона вирішила, що матиме багато дітей. Тому спільно з чоловіком має 8 дітей – 5 дівчат і 3 хлопців. Найстаршій донечці 33 роки, а наймолодшому синові – 19. Звичайно, на даний час вони усі дорослі. Найменший син навчається у вузі в Києві. Всі інші після успішного навчання у школі, здобули теж вищі освіти у різних вузах Києва, Хмельницького та Рівного. Зараз майже всі діти мають власні сім’ї та проживають окремо від батьків. Вже подарували для щасливої родини 7 внуків. Але зовсім нещодавно всі вони жили у батьківській хаті. Ростити та виховувати дітей – не легка праця. Тому допомагали батьки Антоніни Миколаївни, з якими вони проживали. Бо сама, будучи вагітною, розуміючи відповідальність на роботі, майже не перебувала у декретних відпустках по догляду за дітьми. Не було коли відпочивати, працювати у колгоспі – не лише офісна робота. Були ще й норми на прополку буряків та інші обов’язкові роботи. А також – чимале господарство вдома. Ще навіть зараз сім’я обробляє близько двох гектарів землі, тримає 3 корови, займається розведенням та утриманням свиней. І ще качки, гуси, кури. Тому роботи вистачає завжди. Фізично зараз легше, багато по господарству допомагають діти, навіть не дивлячись на те, що проживають по різних містах.

Але важче морально, бо часто доводиться за ними сумувати у вже спорожнілій хаті. Тому жартома з чоловіком перемовляються, що мало у них дітей, бо зараз нікого не залишилось поряд. Діти завжди у неї були слухняними, активними у шкільному житті, займалися спортом, мають розвинуті й творчі здібності. Любов до спорту у них від чоловіка Леоніда Тихоновича, адже він ще будучи молодим грав у футбол та волейбол, за сумісництвом працював спортінструктором на підприємстві і залучав до занять фізичною культурою не лише власних дітей.

А ось творчий хист – від мами. Бо Антоніна Миколаївна все життя захоплювалась вишивкою і зараз це основне її хобі. Тому у хаті багато вишивок і картин хрестиком та бісером. Також полюбляє вона й вирощувати різноманітні квіти та вазони, яких теж у хаті чимало. Під час праці на підприємстві, Антоніна Миколаївна за сумлінну працю відзначалась різноманітними грамотами та відзнаками, а ось за належне виховання власних дітей, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей нашу співрозмовницю у 2005 році було удостоєно державної відзнаки «Мати-героїня».

Антоніна Миколаївна із впевненістю відзначає, що жодним чином не хотіла б змінювати своє життя і пишається своїми дітьми, які дарували її лише радість і щастя своїми успіхами, турботою та повагою. А доньки і сини, у свою чергу, ніколи не забувають про свою кохану матусю та люблячого батька, які зробили усе для того, щоб виховати і виростити їх справжніми людьми.

Хочеться сподіватись, що у День матері, 12 травня, вся дружна і міцна родина Марчуків знову збереться у батьківській оселі, щоб вкотре засвідчити свою любов до мами та привітати її з таким важливим для усіх наших мам святом, подарують їй часточку свого тепла та багато радості.

У цей урочистий день кожен може привітати найдорожчу для нас людину - свою матусю. Саме це і є для неї найціннішим подарунком.

11.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної громадсько-політичної газети «Зоря Надгориння»

 

11 травня – Всесвітній день мігруючих птахів

 

Всесвітній день, присвячений мігруючим, або перелітним птахам має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений в 2006 році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення рівня обізнаності громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання.

Цього року темою Всесвітнього дня мігруючих птахів є «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!», яка повинна привернути увагу до негативного впливу забруднення пластиком для мігруючих птахів і їх середовищ існування.

Щорічно виробництво пластику сягає більше 300 млн. тонн, він є одним з найбільш широко використовуваних матеріалів у світі. Звертає на себе увагу те, що пластик використовують по призначенню одноразово у порівнянні з терміном його розпаду від 20 до 500 років. Викинутий пластик легко транспортується в екосистеми силами природи, що створює загрозу для мігруючих видів птахів по всьому світу. Щорічно у Світовий океан надходить 8 млн. тонн пластикових відходів. Вони не розчиняються у воді, а у подрібненому стані, стають причиною летальних випадків для птахів від проковтування та заплутування.

Мертві пташенята із шлунками, повними пластику, заплутані й задушені пластиковими кільцями і сітками – це все реальні наслідки того, як пластик вразив птахів та інших тварин.

В пошуках їжі птахи схильні до поглинання пластику. Плаваючи на поверхні води, покриті водоростями, одноразові пластикові вироби, такі як соломинки для пиття, мішки і пляшки можна легко сприйняти за здобич, як за формою, так і за запахом. Покинуті рибальські снасті є однією з найпоширеніших причин, що призводить до явища, що називається «примарним рибальством». Спіймані птахи або отримують травми і інфікуються різними хворобами або потопають. Нерідко в пастці птахи, обмежені у своїх рухах, легко стають здобиччю для інших тварин.

Міжнародному співтовариству необхідно вжити термінових заходів для пом’якшення зайвих травм і смертності мігруючих птахів через пластикове забруднення. Всесвітній день мігруючих птахів 2019 року – це унікальний шанс об’єднати зусилля для вирішення проблеми пластикового забруднення і його негативного впливу на мігруючих птахів. Давайте об’єднаємо наші зусилля для вирішення цієї екологічної проблеми. Обмежте використання пластикових виробів і замініть їх екологічно чистими пакувальними засобами.

Традиційно цей день відзначається проведенням семінарів, фестивалів, інформаційних кампаній, які закликають захистити мігруючих птахів та їх середовищ існування від негативного впливу забруднення пластиком по всьому світу. Секретаріат AEWA запрошує організаторів заходів в рамках Всесвітнього дня мігруючих птахів зареєструвати їх на офіційному веб-сайті www.worldmigratorybirdday.org.

Приєднуйтесь до участі у Всесвітньому дні мігруючих птахів.

 11.05.2019 р.

За інформацією Департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації

 

Вшановано ветеранів Другої світової війни

 

Щороку 8 та 9 травня ми згадуємо тих, чиє життя забрала Друга світова війна, низько вклоняємося та вшановуємо ветеранів та дітей війни, які на своїх плечах винесли тягар того часу, а у повоєнні роки підняли Україну з руїн. 

На Ізяславщині є гарна традиція напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відвідувати ветеранів Другої світової війни вдома.

Цей рік не став винятком, адже безпосередніх учасників бойових дій в Ізяславському районі залишилося дуже мало. Працівники Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) побували в гостях у ветеранів тієї далекої війни,  вручили їм продуктові пакети та побажали міцного здоров’я, бадьорості та щирі слова вдячності за мужність, за те, що пройшовши крізь спалахи вогняних років, зуміли зберегти чистоту душі та помислів.

Всі ветерани вже у поважному віці, однак попри все були у гарному настрої і візиту були раді. Продуктовий пакет стане у нагоді, проте найбільшим дарунком для них є спілкування, пам’ять і повага. Сивочолі розповідали про своє здоров’я, домашні справи і щиро дякували за увагу.

10.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

«Ми будемо вічно пам’ятати і вам забути не дамо»

 

Війна — жорстокий час, де людське життя нічого не варте. І як в будь-якій війні, перш за все, страждає мирне населення.

Кожен рік віддаляє нас від того радісного дня, коли на українській землі відгриміли останні ворожі гармати. Рідшають ряди ветеранів... Але 9 травня було і залишиться тією сторінкою в історії людства, вагомість і велич якої зростає з кожним роком, особливо для України,  яка віддала мільйони життів своїх синів і доньок заради довгоочікуваного миру.

І скільки б часу не пройшло з тієї довгоочікуваної Перемоги 1945-го, як би не намагалися переписати історію нашої держави, ніхто не в змозі знівелювати той величезний патріотизм і любов до Батьківщини, які наш народ продемонстрував усьому світу.

У Лютарському лісництві, в кварталі 23, що на території Ізяславського району, у роки Другої світової війни були розстріляними та закатованими нацистськими окупантами військово-полонені.

 Як нагадування про страждальну сторінку в історії Ізяславщини – стоїть пам'ятник загиблим військово-полоненим.

Щороку на День перемоги над нацизмом у Європі  небайдужі ізяславчани  відвідують це місце, щоб віддати шану і поклонитися загиблим.

Цьогоріч біля пам'ятника загиблим військово-полоненим було проведено мітинг-реквієм.

У заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, керівництво Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, Шепетівської місцевої прокуратури, ДП «Ізяславське лісове господарство», Лютарський та Радошівський сільські голови, учнівська молодь та громадськість.

Мітинг-реквієм розпочався виконанням Державного гімну України.

Зі словами співчуття, підтримки та поваги до тих, хто пережив страшну трагедію, тих, хто береже священну пам’ять про жертви злочину, звернулись: перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук. У своїх виступах вони зазначили, що СОБОРНІСТЬ, ЄДНІСТЬ, ЗЛУКА, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, МИР – сакральність цих слів сьогодні набуває неабиякого значення. Лише зараз, під час військової агресії з боку Росії ми усвідомили, наскільки важливо бути патріотами своєї країни. Історія нас вчить не допускати помилок минулого, але виявляється, що не всі засвоїли уроки історії. Ми пам’ятаємо.

Про трагічні сторінки Другої світової війни нагадали присутнім ведучі, а також художній керівник Олександр Придачук спільно із Альоною Міньковою та Лілією Друзь.

Пісні «Мальви» та «Плакала калина» у їх виконанні нагадали присутнім про страшні сліди, які залишила ця кривава війна. Тільки на території нашої держави в руїни і згарища було перетворено 714 міст, 28 тисяч сіл. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами…

Також прозвучав гімн про усіх матерів, які в полум’ї війни втратили найдорожче - своїх синів - у виконанні пісні «Мамо, не плач».

Учні Радошівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів продекламували зворушливі вірші, пройняті болем за втрачені людські життя та закликом цінувати й берегти мир.

 На знак поваги і шани учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих захисників, які віддали життя за Батьківщину, визволили рідну землю і всю Європу від нацистського режиму.

По завершенню мітингу учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника загиблим військово-полоненим.

Вічна пам'ять загиблим мирним громадянам і нашим військовим, які вже склали суворий життєвий іспит на патріотизм, віддавши за Україну найцінніше – своє життя. Нам, живим, слід берегти мир у країні та добро в душах, памʼятати історію рідного краю та своєї Батьківщини, бо, не памʼятаючи минулого, не матимемо майбутнього.

ФОТОЗВІТ

10.05.2019 р.

За матеріалами Радошівської сільської ради

 

Конкурс «Людина і ліс» в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» завершився!

 

Національний природний парк «Мале Полісся» висловлює слова щирої вдячності усім учасникам даного конкурсу, котрі взяли в ньому активну участь.

Нагадаємо, що конкурс тривав у період з 21 березня по 20 квітня 2019 року. За цей час у ньому взяли участь понад 180 учнів та учнівських колективів із 30 навчальних закладів Славутчини та Ізяславщини, котрі в загальному надіслали до Парку «Мале Полісся»  183 роботи, з яких 51 твір та 132 малюнки, серед них з Ізяславщини: Білівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа I-III ступенів - дитячий садок", Сахновецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Христівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Плужненська дитяча музична школа, Ріпківський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дитячий садок", Ізяславська дитяча школа мистецтв, Ізяславський районний Будинок творчості дітей та юнацтва «Веселка», Клубівський ліцей імені Героя України Олега Довгого, Борисівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дитячий садок", Михнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Мислятинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Михлянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів /вечірні класи, Кунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Великорадогощанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Ізяславський навчально-виховний комплекс"Загальноосвітня школа I ступеня-дитячий ясла-садок №7", Ізяславський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей" ім. О.Кушнірука, Ізяславський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 5 ім.О.П.Онищука, гімназія".

У рамках проведеного конкурсу з усіх робіт, за результатом роботи конкурсного журі було обрано наступних переможців:

Твір на тему «Людина і ліс»:

• Цибульска Юлія – учениця 10-Г класу Славутського обласного ліцею ІІ-ІІІ ступенів, керівник Гаврилюк Т.М.

Редколіс Анна – учениця 8 класу Мислятинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, керівник Никитюк Г.А.


Малюнок на тему «Людина і ліс»

• Верцеха Богданна – учениця 10 класу Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м.Славута, керівник Романчук Н.В.

Яцкова Юлія – 15 років, учениця Ізяславської дитячої школи мистецтв, керівник Бернацька М.В.

Також за рішенням конкурсного журі було обрано переможців серед найменших учасників.

Твір на тему «Людина і ліс»:

• Качуровський Кіріл – учень 5-В класу Славутського навчально-виховного комплексу "Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, ліцей "Успіх", керівник Стрельчук Н.В.

Малюнок на тему «Людина і ліс»:

Міщук Ілля – учень 1-В класу Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей" ім. О. Кушнірука, керівник Зайчук Г.С.

Усі учасники конкурсу та переможці будуть нагороджені заохочувальними призами, подяками й грамотами від Національного природного парку «Мале Полісся».

ФОТОЗВІТ

10.05.2019 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Чемпіонат з настільного тенісу до Дня Перемоги!

 

9 травня вихованці Ізяславської ДЮСШ взяли участь у Відкритому чемпіонаті міста Хмельницького з настільного тенісу, присвяченому до Дня Перемоги над нацизмом у Європі.

У змаганнях взяли участь 70 учасників. Усі гравці були розділені по групах та змагалися у межах своїх вікових категорій.

Ізяславську ДЮСШ представляли п’ять спортсменів під керівництвом тренера – викладача Божкевича Сергія Васильовича.

Наші вихованці показали хороший рівень гри  і у підсумку посіли такі призові місця:

Несенчук Андрій – 1 місце;

Божкевич Сергій – 1 місце;

Грабовський Назар – 3 місце;

Броль Анастасія – 3 місце.

По завершенню змагань переможці та призери були нагороджені грамотами та медалями відповідного ступеня.

На даному заході були присутні представники ЗМІ, зокрема телеканал «Поділля Центр», які по завершенню змагань взяли інтерв’ю у переможців та призерів.

Ізяславська ДЮСШ вітає вихованців із досягненнями та бажає нових успіхів та спортивних перемог.

10.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

  Визнано необхідним провести ряд заходів на Ізяславщині із   профілактики захворюваності на кір

 

За останні роки в десятки разів збільшилася захворюваність на кір. Її спалах зареєстрований фактично в усіх областях та місті Київ.  Однак у зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації визнано необхідним провести ряд заходів в районі із   профілактики захворюваності.

Про це йшлося на нараді медичних та педагогічних працівників закладів загальної та дошкільної освіти Ізяславщини, що відбулась 10 травня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

Перед присутніми виступили головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова, представник Ізяславського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Заморська, заступник головного лікаря Ізяславської центральної районної лікарні Лідія Демянчук.

Виступаючими було наголошено, що кір є однією з головних причин дитячої смертності в світі. Вона загрожує і дітям, і дорослим, які не захищені щепленнями.

Джерело зараження - хвора людина. Поширення вірусу відбувається при чханні, кашлі, розмові з крапельками слини. Якщо людина не хворіла на кір і не була щеплена від цієї інфекції, то після контакту з хворим зараження відбувається практично в 100% випадків. Вірус кору відрізняється дуже високою летючістю, може поширюватися по вентиляційних трубах і шахтах ліфтів.

Вхідні ворота інфекції - верхні дихальні шляхи, де вірус розмножується і проникає в кров. Кров'ю вірус розноситься по різних органах, вражаючи мигдалини, печінку, легені, кістковий мозок.

Інфекція кору небезпечна ускладненнями у вигляді запалень середнього вуха, очей, легенів, трахеї, бронхів, а також запаленням оболонок мозку і пневмонією. Кір може призводити до довічної  інвалідності внаслідок ураження мозку, а також у вигляді сліпоти (внаслідок ураження склер і рогівки) та глухоти.

Захворювання починається з ознак схожих з гострими респіраторними вірусними інфекціями - підвищення температури тіла, кашлю, нежиті, сльозотечі. Цей стан зберігається 2-3 дня, після чого з'являється висип яскраво червоного кольору, спочатку на обличчі, за вухами, потім поширюється по всьому тілу. Хворий на кір заразний для оточуючих 4 дня до і 4 дні після появи висипу. При цьому висипом рівномірно покриваються поверхні рук (внутрішні і зовнішні), фон шкіри при цьому не змінюється. Висип може бути рясним (точки  зливаються у великі плями неправильної форми) або настільки мізерною, що на шкірі будуть тільки окремі невеликі цятки.

Обличчя хворого - опухле (одуте), спостерігається потовщення повік, набряклість носа і верхньої губи. Очі червоніють і гниють, в більшості випадків - рясні виділення з носа.

Загальний стан дитини, поки на шкірі є висипання, важкий. Він неспокійний, марить, вдень відчуває сонливість. В окремих випадках спостерігаються кровотечі з носа. Від форми хвороби залежить тяжкість інтоксикації.

Якщо ви або ваша дитина все ж захворіли, необхідно:

1. Терміново звернутися за медичною допомогою.

2. Не відвідувати поліклініку самостійно, а дочекатися лікаря.

3. До приходу лікаря звести контакти з родичами, знайомими та іншими людьми до мінімуму.

4. Повідомити лікаря про всі свої контакти за останні 10-20 днів.

5. При кашлі і чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустку або серветку, частіше мити руки водою з милом.

6. Використовувати засоби захисту органів дихання (наприклад, маску або марлеву пов'язку).

7. Не займатися самолікуванням!

 

Як захиститися?

Єдиний надійний захист від захворювання на кір - це вакцинація. Щеплення проводяться відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.  

Вакцинація проти кору виконується у віці 12 місяців, ревакцинація - перед школою в 6 років. Дорослим щеплення проводяться у віці до 35 років, не щепленим раніше, не мають відомостей про щеплення проти кору і не хворіли на кір раніше.

За епідемічними показаннями вакцинуються контактні особи з  осередком захворювання у віці від 1 року до 35 років, які не хворіли та які не щеплені і не мають відомостей про профілактичні  щеплення проти кору, одноразово щеплені.

Закликаємо батьків вакцинувати дітей, щоб уберегти їх від цього небезпечного захворювання. Для захисту від кору необхідно отримати дві дози комбінованої вакцини проти кору, епідпаротиту та краснухи. Якісна і не реактогена вакцина в наявності у всіх дитячих поліклініках Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста.

Виступаючим було наголошено на завданні роз’яснити серед населення, у першу чергу серед батьків учнів, що, відмовившись від щеплення, вони обирають хворобу, яка протікає важко, з ускладненнями, можливо з летальним результатом. Здоров'я вашої дитини у ваших руках.

ФОТОЗВІТ

10.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Заходи із відзначення Дня пам´яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Європі в Ізяславському районі

(матеріал оновлюється)

        

День Перемоги назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу і братства народів. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над фашизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.

Багатьом героям, полеглим на полях битв, не судилося побачити Велику Перемогу. Сьогодні, в річницю героїчного подвигу, немає поряд і багатьох з тих, хто, відстоявши свободу і незалежність Батьківщини, повернулися в післявоєнну розруху, мужньо подолали всі тяготи, відновили зруйновані міста і селища.

Пам'ять про них непідвладна часу, як непідвладна часу любов до Батьківщини. Так було і буде завжди – і через десять років, і через сто, і через століття. Обов'язок нинішніх поколінь – бути гідними продовжувачами справи переможців, що вирвали країну з лап фашистів, що врятували її і зберегли прекрасною і квітучою. Щороку свято 9 травня служитиме нагадуванням – немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі!

У рамках відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у населених пунктах Ізяславщини відбулось чимало цікавих та змістовних заходів.

ФОТОЗВІТ

10.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Звернення до Українського народу з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

Шановні співвітчизники!

Сьогодні ми з гордістю вшановуємо усіх людей старшого покоління, яким випало пройти крізь смертельний вогонь Другої світової війни.

Величний подвиг і жертовність Українського народу, що зробив вагомий звитяжний внесок у розгром нацистів та їхніх сателітів, справедливо визнано історією та міжнародним співтовариством.

Саме на нашій багатостраждальній землі були розгромлені добірні військові з’єднання ворога й остаточно вирішилася подальша доля війни і спільної перемоги Антигітлерівської коаліції.

Людський вимір ціни цієї перемоги - мільйони життів наших земляків, які не повернулися з фронтів, концтаборів, каторжних робіт, розстріляних і закатованих, передчасно померлих від ран, голоду та репресій у повоєнні роки.

Вічна і світла пам’ять загиблим.

П’ ять років поспіль нащадки уславлених переможців нацизму зі зброєю захищають свободу та цивілізаційний вибір Українського народу від російської агресії.

Східні терени України перетворилися на форпост мирної об’єднаної Європи.

Переконаний: разом із демократичними націями ми обов’язково переможемо у боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, не допустимо повторення ще однієї масштабної війни на європейському континенті.

Дорогі ветерани війни!

Прийміть мої сердечні вітання зі святом - Днем перемоги.

Висловлюю вам глибоку вдячність за бойові звитяги та трудові звершення.

Щиро бажаю вам, вашим рідним і близьким доброго здоров’я, сімейного затишку та добробуту.

Шановні військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань

Завдяки вашим патріотизму та самовідданості, помноженим на всенародну підтримку, ворога було зупинено, звільнено значну частину рідної землі. Україна по праву пишається своїми героями.

Від імені Українського народу дякую вам за надійний захист країни. Бажаю усім миру, життєвих гараздів та нових звершень.

З Днем перемоги над нацизмом!

Слава Україні!

 

Петро ПОРОШЕНКО

 09.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

 

Звернення голови райдержадміністрації Бориса Яцкова до Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

Шановні ізяславчани, ветерани, борці за українську волю та нинішні захисники України!

74 роки минає відтоді, як наші батьки, діди та прадіди разом із усім світом зустріли таку жадану Перемогу. Понад 2 тисячі днів і ночей український народ разом з представниками інших народів антигітлерівської коаліції перебував у вирі кровопролитних боїв. Тож цей день завжди викликає почуття радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас, адже уособлює героїзм, силу духу, ратну працю й вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих доль, нездійсненних мрій і задумів.

Скорботний рахунок загиблих у цьому найбільшому в історії людства воєнному протистоянні становить близько 60 мільйонів людських життів. Український народ, який опинився у самому центрі жахливої трагедії, заплатив особливо високу ціну за свою свободу: загинуло близько 4 мільйонів військових, представників підпілля і цивільних українців, майже 5 мільйонів мирних жителів евакуювали або примусово вивезли до Німеччини, внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст і містечок та 28 тисяч сіл… Непоправних втрат зазнала фактично кожна родина.

Це ще раз підтверджує той факт, що українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом. Головним свідченням того стало визнання України у 1945 році, на рівні з іншими державами, засновницею ООН.

Більше 70-ти років минуло, однак у серці кожного українця ще й досі жива пам’ять про мільйони мужніх і незламних українців, про їхню жертовність в ім’я свого народу та рідної землі. Тож нехай найвищими духовними цінностями та чеснотами стануть пам’ять і глибока повага до тих, хто пройшов страшну і сувору школу війни, хто у повоєнні роки відбудовував зруйновані міста та села, хто і сьогодні є для нас прикладом любові до Батьківщини, зразком витримки, мудрості й терпіння, щирої віри у щасливе майбутнє нашої незалежної держави.

У День пам’яті та примирення ми мусимо відкинути всі ідеологічні нашарування, які протягом багатьох років роз’єднували наше суспільство, маємо подивитись об’єктивно на перебіг історичних подій та усвідомити, що попри різні політичні погляди учасників тих буремних років об’єднувала одна мета – визволення рідної землі від ворога.  Цієї шляхетної мети досягнуто завдяки героїзму та мужності бійців збройних сил, учасників партизанського та національно-визвольного рухів, а також трудівників тилу.

Складаю  шану  кожному Українському героєві: і тим, хто захищав Батьківщину десятки років тому, і тим, хто боронить її сьогодні, - за визволення рідної землі від тоталітарних загарбників. Пам’ять про кожного воїна, кожну жертву і кожного рятівника України є і буде для нашого народу вічною і нероздільною. Естафета подвигу – безсмертна, а зв’язок поколінь – нерозривний.

Сьогодні нам – нащадкам славних ветеранів та бійців-повстанців – потрібно бути єдиними, сильними та мудрими заради відновлення миру та подальшого розквіту нашої держави. Впевнений, Україна буде сильною  і незалежною, незважаючи ні на що, адже сила духу наших українських воїнів, підсилена героїчними прикладами звитяги борців за незалежність нашої держави.

Нехай завжди буде мир у світі, не проливається людська кров. Нехай   злагода панує серед людей.

Вічна пам’ять загиблим, низький уклін живим!

Ми пам’ятаємо – ми перемагаємо!

Слава Україні! Героям Слава!

 

З повагою,

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

Ізяславщина відзначила 74-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

З нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вулицями Шевченка та Грушевського сотні жителів міста Ізяслав святковою колоною на чолі із Державним Прапором України, прапором Ізяславського району, прапором міста Ізяслав, у супроводі народного аматорського ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури,  пройшли 9 травня  традиційною урочистою Ходою Миру та Злагоди. До участі у ході долучилися: керівництво районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, ветерани Збройних Сил України, ветерани війни в Афганістані, учасники Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на сході України, учнівська молодь, працівники різних установ, підприємств та організацій, жителі та гості міста. Під час руху Ходи Миру та Злагоди до колони її учасників постійно приєднувались все нові та нові жителі міста.

Завершилась Хода Миру та Злагоди  традиційно у Парку Слави міста Ізяслав, де біля братської могили визволителів міста відбувся мітинг-реквієм «Пам’ятаємо! Перемагаємо!».

ФОТОЗВІТ

 

 

В Ізяславському міському Парку Слави на меморіалі воїнам-визволителям відбувся традиційний мітинг-реквієм «Пам’ятаємо! Перемагаємо!».

Урочисте зібрання відкрила Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. У своєму вступному слові Валентина Іванівна наголосила, що Перемога 1945 року  була, є й буде спільною перемогою усього світу над нацизмом!

Учасників святкового зібрання із Днем Перемоги привітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, учениця Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Анастасія Лісінська. Вони привітали усіх присутніх із Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Також виступаючими було зазначено, що у травні 1945-го року було встановлено довгоочікуваний мир в Європі. Крім традиційного для нас Дня перемоги над нацизмом у Європі Україна вже декілька років  Україна спільно із європейськими країнами відзначає також День пам’яті та примирення. Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює звичне державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

З Україною пов’язані вирішальні та найзапекліші баталії на радянсько-німецькому фронті. Тоді на нашій території було проведено 29 із сімдесяти шести операцій Другої світової війни.

Українці воювали в Червоній армії, в радянських партизанських з’єднаннях, в лавах опору європейських країн; у складі канадської, американської, австралійської, британської та інших армій.

А ще десятки мільйонів працювали в тилу. «Все це хай затямлять ті, хто хоче применшити роль України в антигітлерівській коаліції і у звільненні від нацистської чуми всієї Європи», - зазначено у виступах.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх жертв Другої світової війни та поклали  вінки, квіти до братської могили воїнів-визволителів та до меморіальних плит із іменами загиблих в роки Другої світової війни  уродженців міста Ізяслав.

ФОТОЗВІТ  

 

За ініціативи районної ветеранської організації та за сприяння  благодійників було організовано частування для ветеранів Другої світової війни та ветеранського активу району. На гостину до ветеранів завітали: голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

ФОТОЗВІТ

 

Далі святкові заходи перемістились на майданчик біля пам’ятного знака 900-річчю міста Ізяслав. Тут, за участі аматорів сцени Ізяславського району  та колективів Ізяславського районного будинку культури відбувся святковий концерт. Крім того, усі бажаючі змогли скуштували козацького кулешу і юшки від членів громадської організації «Ізяславське козацьке товариство» та солдатської каші із польової кухні від колективу Замкової виправної колонії 58.

ФОТОЗВІТ

09.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Пам’ятаємо! Перемагаємо! 1939-1945

 

Друга світова війна – рубіжна й найжорстокіша подія в історії сучасного світу. В неї було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі,  тривала вона довгих 6 років. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто безвісти пропав. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.

Україна втратила п’яту частину населення: близько 3 млн. чол. На фронтах, і 5,5 млн. у зоні окупації. Міста обезлюдніли і лежали в руїнах. Понад 10 млн. жителів України залишились без даху над головою і жили в непристосованих приміщеннях та землянках. Немає на українській землі родини, у літописі якої не залишила трагічні сторінки та жахлива війна.

У День пам’яті та примирення голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, представники духовенства, керівники силових структур, обласних установ та організацій, ветерани та громадськість міста поклали вінки та квіти до  меморіального комплексу на військовому кладовищі.

У меморіальному заході взяли участь і представники Ізяславщини – голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй та ветеран Другої світової війни Едуард Вільгельмович Гілєвський.

Учасники заходу схилили голови перед українськими героями, які відважно й самовіддано боролися із нацизмом, хто своєю стійкістю, мужністю і самовідданістю на полях битв, а хто на трудовому фронті в ім’я перемоги показали істинний приклад патріотизму.

Великими людськими втратами заплатив народ України за право жити і працювати на своїй землі, бути вільною та єдиною нацією.

Також представники керівництва області та міста, ветерани та громадськість вшанували загиблих воїнів покладанням квітів та вінків біля Вічного вогню та Меморіалу Слави.

ФОТОЗВІТ

08.05.2019 р.                                                                                            

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Виступ Президента України під час акції «Перша хвилина миру»

 

Ваші Блаженства, Ваші високопреосвященства і всечесні отці, лідери церков і релігійних організацій!

Шановні ветерани!

Високодостойний пане Прем'єр-мірістр, члени українського Уряду, народні депутати!

Шановні воїни та їхні родини! Шановні запрошені!

Дорогі співвітчизники!

Сьогодні знову ми згадуємо вікопомний момент з історії України, Європи і всього світу. Рівно сімдесят чотири роки тому на нашому континенті замовкли постріли найкривавішої війни в історії людства. 65 мільйонів вбитих, із них українців – від восьми до десяти мільйонів.

Кілька поколінь виросли на ретельно відретушованій версії «Великой Отечественной Войны». За часи незалежності ми нічого не забули і нічого не зреклися з того, що було правдою. Але буквально за останні роки відкрили для себе багато нових сторінок трагічної історії, які раніше дуже ретельно і старанно від нас приховувались та замовчувались. Я неодноразово, починаючи з п’ятнадцятого року, говорив у травневі дні про різні аспекти нашої політики історичної пам’яті. Сьогодні настав час зробити щось на кшталт резюме.

Ще до 22 червня сорок першого року на різних фронтах Другої світової вже загинуло майже сто тисяч українців.

Для нас перші постріли тоді ще майбутньої світової війни пролунали в березні 1939 року на Закарпатті. Вони стали відлунням Мюнхену-38 і краху сумновідомої політики умиротворення агресора. Два місяці тому, до речі, мав за честь вшанувати пам’ять захисників Карпатської України на Красному полі під Хустом.

З вдячністю нині згадуємо і тих українців, які з вересня 1939 року чинили спротив Гітлеру у лавах Війська Польського.

А от сталінський Радянський Союз протягом майже двох років, з осені тридцять дев’ятого червня 41-го був союзником гітлерівської Німеччини. Але це не врятувало СРСР від нападу, а народи, що його населяли – від вимушеності сплачувати людськими життями за дружбу Сталіна з Гітлером. І саме на території України проведено майже половину стратегічних операцій радянської-німецько війни. В лавах Червоної армії билися близько шести мільйонів мешканців України. І ми, вдячні нащадки, вже не один десяток років прославляємо подвиг ветеранів Червоної армії.

А от віддавати належне воякам УПА, які тепер прирівняні до учасників бойових дій за незалежність України, почали зовсім нещодавно.

І лише кілька років тому ми звернули увагу на роль українців у військах країн антигітлерівської коаліції, таких як Сполучені Штати, Велика Британія, Канада та багато інших. В Києві організували виставку, на якій представили історії українців, які вкрили себе бойовою славою в битвах на рівнинах Європи, в пустелях Північної Африки та на безмежних просторах Тихого океану.

Майже сім мільйонів солдат в семи, як мінімум, арміях – такий масштаб української боротьби проти нацизму.

І згадуємо ми мільйони українок та українців, які наближали перемогу самовідданою працею в тилу.

А ще та війна – то понад два мільйони вивезених на примусові роботи дівчат та юнаків з України. То – каторга й концтабори.

То – Бабин Яр, місце однієї з найстрашніших трагедій в історії України. Ми пам’ятаємо і завжди будемо пам’ятати, що близько півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами і стали жертвами Голокосту.

Україна, яка не була в ті роки незалежною державою, де-факто виявилася членом антигітлерівської коаліції, а ми, український народ – народом-переможцем. Хоча закінчення Другої світової так і не зробило Україну вільною.

Ми, на відміну від Москви, не збираємося приватизувати спільну звитягу народів усіх країн антигітлерівської коаліції. Ніхто не має права монополізувати перемогу над нацизмом, а тим більше використовувати її для апології своєї імперської політики. Подолання нацизму  сімдесят чотири роки тому це не привід водити ряжені «полки безсмертних» по всьому світу!

Ми дистанціювалися від кремлівського «побєдобєсія». За п’ять останніх років ми виробили власний сценарій, свій ритуал відзначення Дня перемоги у Другій світовій війні, наближений до загальноєвропейської традиції. На відміну від наших сусідів, ми не страждаємо на дальтонізм і бачимо повну кольорову гаму її величності історії.

Двадцять третя нуль одна восьмого травня сорок п’ятого – момент, коли було припинено вогонь, і в Європі настала перша хвилина вистражданого миру.

Цей день важливий не лише тому, що дає людству можливість озирнутися і згадати про колосальні жертви й втрати. Спогади спонукають нас ще і ще раз замислитися над причинами воєн і зробити належні висновки. Мільйони і мільйони людей в усьому світі об’єднує одна мета – не допустити повторення трагедії. І тільки в Москві, Господь їм суддя, кажуть: «Можем повторить».

Для України, яка протистоїть російській агресії, висновки, зроблені з уроків Другої світової війни, є особливо важливими. Вони дають нам моральну і правову основу для справедливої боротьби проти анексії Криму і окупації частини українського Донбасу. Основу для спільного з міжнародною коаліцією протистояння спробам Кремля зруйнувати систему євроатлантичної безпеки і єдність Європи. Я неодноразово вже проводив паралелі між ставленням Гітлера та Путіна до людського життя, до норм міжнародного права. Варто лише порівняти «судетську промову» очільника Третього рейху 1938 року і так звану кримську промову російського президента 2014-го.

А ми, українці, прагнемо жити у мирі й безпеці. Тому наша мета – стати повноправним членом ЄС та НАТО, цих двох союзів, які є запорукою єдності і безпеки на нашому континенті. Вони є і гарантією нашої національної безпеки та безпеки кожного українського громадянина. Саме у тому, щоб захистити європейський та євроатлантичний курс України вбачаю для себе головний сенс і мотивацію залишатися в політиці і після того, як невдовзі складу повноваження Президента України.

У європейській цивілізації ми бачимо корені своєї ідентичності. Мета путінського контролю над історією відверто проголошена. Він хоче відновити російську імперію і розчинити українців в «едином народе», неначе в сірчаній кислоті.

До пам’яті про жертви нашого народу у Другій світовій війні додалася пам’ять про тисячі загиблих внаслідок російської агресії.

Нагадування про першу хвилину миру має особливе значення. Для України це хвилина надії так само, як і хвилина пам’яті. Ми прагнемо миру і ми віримо, що змусимо агресора піти з нашої землі. І тоді в цю хвилину в Україні і в усій Європі буде справжня тиша, без обстрілів, без втрат.

Гарантом збереження української державності та усіх перетворень в країні є нові Збройні Сили України. Моїм найважливішим завданням на посаді Президента було зробити все можливе для того, щоб змінити ту критичну ситуацію, до якої довели військо на момент початку російської агресії.

П’ять років тому прийняв країну без боєздатної армії, яку обеззброїли безвідповідальні політикани-пацифісти та п’ята колона. Тепер же новий Глава держави для захисту країни матиме у своєму розпорядженні військовий потенціал, достатній для того, щоби впевнено боронити країну від зазіхань агресивної сусідки.

За п’ять років я здійснив майже сорок робочих поїздок на Схід, із них на передову – 26. Востаннє це сталося позавчора, і це для мене було, повірте, дуже зворушливе і дуже хвилююче  відрядження. Вкотре відчув і зараз відчуваю гордість за те, що мав честь бути Верховним Головнокомандувачем ТАКИХ! воїнів. Втім, всі ми, українці, пишаємося своєю армією.

Ще раз дякую українським військовослужбовцям за мужність у захисті країни від російської агресії. А стверджувати, що у нас «громадянська війна» так само цинічно, як, для прикладу говорити про те, ніби то в сорокові роки в Росії був внутрішній конфлікт, а Гітлер лише допомагав армії Власова чи козакам Краснова. Це порівняння не сам придумав, запозичив із соціальних мереж.

Дорогі співвітчизники!

Вітаю вас із Днем пам’яті та примирення та з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Слава всім, хто захищав Україну від агресії з боку нацистського Третього рейху!

Слава Збройним Силам України, Національній гвардії, СБУ, прикордонникам, добровольцям і волонтерам; всім силовим структурам, які боронять нашу Вітчизну від ворожих зазіхань Російської Федерації!

Слава Україні!

І оголошую символічну першу хвилину миру.

08,05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Пам’ять про подвиг житиме у віках

 

8 травня 1945 року було офіційно прийнято Акт беззастережної капітуляції Збройних сил нацистської Німеччини, підписано начальником Оперативного штабу Верховного командування Вермахту генерал-полковником Альфредом Йодлем  за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція) та ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені багатолюдні святкування.

Резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам'яті жертв цієї війни Дні пам’яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня.

2014 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня. Планувалося, що й надалі в Україні вшанування загиблих розпочинатиметься 8 травня  — разом з Європою та світом, і продовжуватиметься традиційно 9 травня.

«День пам'яті та примирення» встановлений Указом Президента України  № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року: «….з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України…установити в Україні День пам'яті та примирення, який відзначати щороку 8 травня…».

В історії нашої держави, в історії нашого народу є дати, яких ніколи не забути. Серед таких 8 травня – День пам’яті  та примирення та 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ці Дні шановані для кожної родини. Бо немає жодної із них, яка б не відправила на війну когось із своїх рідних. І хоч минають роки, проходять десятиліття, та велич подвигу не меркне, а імена солдатів-фронтовиків передаються з покоління в покоління.

Українська держава гідно вшановує подвиг ветеранів, народних месників, підпільників, трудівників тилу. На щастя, сьогодні вони ще серед нас, живі свідки і учасники подій Другої світової війни.

8 травня у День пам’яті та примирення в Ізяславському міському Парку Слави відбулась спільна міжконфесійна молитва за участю представників  духовенства та релігійних громад Ізяславського благочиння Православної Церкви України та костелу святого Йосипа Римо–Католицької Церкви міста Ізяслав.

Панахиду за жертвами Другої світової війни та молебень за мир та захисників України відслужив  благочинний  Ізяславської округи Православної Церкви України митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук.

Настоятель костелу святого Йосипа о.Едуард Пюро підніс молитву до Матері Божої Марії – Цариці України - за мир та злагоду у нашій державі.

У спільній молитві взяли участь чимало жителів міста Ізяслав різних конфесій та віросповідань. Також спільно із громадою молилися: голова районної ради Сергій Шлегель, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, актив Ізяславського районного осередку Організації ветеранів України Лідія Загоруй,  делегації трудових колективів низки установ, підприємств та організацій.

ФОТОЗВІТ

08.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбувся чотирнадцятий тур Чемпіонату дитячо-юнацької футбольної ліги Хмельницької області з футболу

 

7 квітня на стадіоні Ізяславської ДЮСШ відбувся чотирнадцятий тур Чемпіонату дитячо-юнацької футбольної ліги Хмельницької області з футболу 2018-2019 рр. серед юнаків 2005-2006 року народження серед команд групи ПІВНІЧ U-14.

До групи  ПІВНІЧ U-14 входять такі команди: «Поділля» м.Хмельницький, ДЮСШ м.Славута, «КДЮСШ-Еліта-Буд» м.Нетішин, ДЮСШ м.Ізяслав, ДЮСШ «Перлина Поділля» смт.Білогір’я, ДЮСШ м.Красилів, «Новатор» м.Хмельницький, ДЮСШ м.Волочиськ,  ДЮСШ № 1 м.Хмельницький, ДЮСШ м.Шепетівка.

Обласні юнацькі змагання проводяться з метою:

·  подальшого розвитку дитячо-юнацького футболу області;

· підвищення якості навчально-тренувальної та виховної роботи у спортивних школах;

· визначення переможців та призерів чемпіонату області;

· виявлення кандидатів до юнацьких збірних команд області для участі у всеукраїнських змаганнях.

Матч пройшов між командами ДЮСШ м.Ізяслав та ДЮСШ м.Волочиськ. Команду Ізяславської ДЮСШ представляли вихованці під керівництвом Рибачка Віктора Михайловича.

Не зважаючи на погодні умови, силу духу і бажання перемогти проявляв кожен учасник обох команд. Наші спортсмени тримали інтригу протягом усієї гри. Але, на жаль, наша команда не змогла обійти суперника і отримала поразку із рахунком 4:0.

Це не останні змагання для нашої команди, попереду ще 4 гри. Тому бажаємо їм натхнення, успіху, бажання та сили у подальших матчах.

08.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО інформує

 

Серед низки пільг та соціальних гарантій для учасників антитерористичної операції зокрема передбачено заходи соціальної та професійної адаптації.

Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432.

Для отримання такої послуги необхідно звернутися до міського (районного) управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання із заявою.

До заяви необхідно додати такі документи:

– копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

– копія одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом можуть бути:

 – наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Також необхідно пред’явити оригінал посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості.

Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.

Строк підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення становить не більше 500 годин.

Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами учасники антитерористичної операції отримують такі документи державного зразка:

свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації — за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями;

документ про підвищення кваліфікації — за результатами підвищення кваліфікації учасників антитерористичної операції з вищою освітою.

У разі підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники антитерористичної операції отримують посвідчення установленого зразка.

Учасникам антитерористичної операції, які навчалися професіям, пов’язаним з роботами на об’єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом спеціально уповноважених державних органів, разом із свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації видається посвідчення встановленого зразка про допуск до роботи на зазначених об’єктах.

Окрім шляху через управління соціального захисту населення, можна звернутись безпосередньо до Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Хмельницького національного університету, який спеціалізується на наданні освітніх послуг, пов’язаних з професійним навчанням (перепідготовкою, підвищенням кваліфікації) військовослужбовців, звільнених у запас або відставку (в т.ч. демобілізованих учасників АТО), а також включених у план звільнення зі Збройних Сил України на базі вищої та середньої спеціальної освіти. 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, 4 корпус, цокольний поверх; тел. (0382) 72-98-15, 0673817242.

Загалом інформаційно-консультативні послуги щодо соціальних гарантій та пільг учасників АТО можливо отримати за контактами:

Центральний міжрегіональний сектор Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (представники у Хмельницькій області)

м.Хмельницький, вул.Соборна, 75, каб №5 (3-й поверх), тел: 0382-650677, 0679772089, 0675400308.

08.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Як працюватиме новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП

 

У поточному році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною». Він дозволить покращити адресність, прозорість і підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

На виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», яким передбачені видатки за бюджетною програмою 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» Урядом 27.03.2019 був прийнятий проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» (№ 309).

Порядком використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу (далі – Порядок), передбачено, що головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:

· Фонд соціального захисту інвалідів (далі – Фонд) ‒ відповідальний виконавець бюджетної програми;

· орган виконавчої влади в Автономній Республіці Крим з питань соціального захисту населення, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі ‒ регіональні органи);

· структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі ‒ місцеві органи).

Фонд за погодженням із головним розпорядником бюджетних коштів розподіляє бюджетні кошти, що спрямовуються на здійснення реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП (далі – діти) між регіональними органами, які натомість розподіляють бюджетні кошти між місцевими органами пропорційно до чисельності дітей, які потребують реабілітаційних заходів, за місцем їх проживання (перебування) відповідно до індивідуальних програм реабілітації.

Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, зокрема їх відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

· консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);

· реабілітаційні послуги (комплекс процедур), зокрема фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат», логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

Вартість витрат реабілітаційної установи за здійснені для дитини реабілітаційні заходи становить не менше 30 відсотків граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини.

Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

Згідно Порядку  для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один з батьків дитини чи її законний представник подає до  місцевого органу соціального захисту населення заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу. Разом із копіями необхідно додати:

 - паспорт громадянина України та/або свідоцтво про народження, та/або інший документ, що посвідчує особу дитини;

 - індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

- виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о ).

Управління соціального захисту:

1) перевіряє наявність документів, поданих відповідно до Порядку;

2) забезпечує ведення обліку дітей, які в порядку черговості направляються на здійснення реабілітаційних заходів;

3) ознайомлює одного з батьків дитини чи її законного представника з переліком реабілітаційних установ, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення дитини реабілітаційними заходами;

4) вносить до централізованого банку даних з проблем інвалідності  відомості про:

дитину, її законного представника відповідно до пункту 4 Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. № 121 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 12, ст. 523; 2019 р., № 17, ст. 569);

забезпечення дитини реабілітаційними заходами, у тому числі про вибір законним представником дитини реабілітаційної установи, укладення договорів, складення актів виконаних робіт із зазначенням фактично перерахованих коштів, строків перебування дитини в реабілітаційній установі.

Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника до місцевого органу вважається дата надходження документів, зазначених у Порядку, що реєструються в журналі реєстрації документів.

Управління соціального захисту протягом п’яти робочих днів з дати подання заяви укладає договір про здійснення для дитини реабілітаційних заходів (далі - договір) у трьох примірниках в якому зазначаються строки здійснення реабілітаційних заходів у реабілітаційній установі, їх вартість тощо.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації.

Відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей здійснюється місцевим управлінням в межах бюджетних коштів шляхом їх безготівкового перерахування реабілітаційним установам як оплати за надані послуги відповідно до укладених договорів на підставі актів наданих послуг.

Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики www.msp.gov.ua у розділі «Інвалідність» - «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу».

Методичні рекомендації щодо формування Фондом соціального захисту інвалідів переліку реабілітаційних установ, закладів охорони здоров"я, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП

За додатковою інформацією зацікавлені особи можуть звертатись до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Ізяслав, вул. Шевченка, 10  В або за телефоном: (03852) 4-15-67.

Детальна інформація – на офіційному сайті Міністерства соцполітики у розділі «Інвалідність» – «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального перелічу»

08.05.2019 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/  

           

 

Відбулась зустріч із поетом Михайлом Гримаком

 

6 травня в Ізяславській центральній районній бібліотеці відбулась зустріч із поетом, жителем села Щурівці, що на Ізяславщині, Михайлом Гримаком.

30 років свого життя Михайло Гримак пропрацював на освітянській ниві, нині пенсіонер. У ході зустрічі поет розповів присутнім про свій життєвий та творчий шлях.

Михайло Йосипович презентував свої збірочки, яких у творчому доробку автора є три. Першою книгою, яка вийшла в друк у 2018 році, є літературно-художнє видання «Симфонія життя». Вона містить твори, які наповнені тонкою проникливою лірикою. Ніжними барвами поет описує свої душевні переживання та роздуми на фоні прекрасних картин природи рідного краю. Книга розрахована на широке коло читачів.

Чимало віршів було зачитано автором із ліричної збірки «Листопад», яка є тематично-ідейним продовженням «Симфонії життя», – ліричним щоденником його душі.  

Глибина мислення, щирість та емоційна проникливість, втілені в поетичні образи, безсумнівно, знайдуть шлях до серця читача.

Форма подачі та невимушена атмосфера зробили захід цікавим і нешаблонним. Учасники подякували Михайлу Йосиповичу за теплу зустріч та подаровані книги для бібліотеки і побажали нових творчих доробків, натхнення та ентузіазму.

ФОТОЗВІТ

07.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславської центральної районної бібліотеки

 

Майстер-клас «Маки пам’яті»

 

До Дня пам'яті та примирення, що відзначається в Україні 8 травня, у Білівській сільській бібліотеці проведено майстер-клас із виготовлення «маків пам’яті».

Виготовляючи квіти з червоного та чорного паперу, діти уважно слухали розповідь бібліотекаря  про ідею застосування червоного маку в якості нового для українців символу. Квітка червоного маку символізує для Європи пам’ять та скорботу про героїв, загиблих у боях ХХ століття. Червоний мак не лише європейський, але й український символ, адже в нас здавна кажуть: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров.

Діти схвильовано сприймали інформацію про те, що їхні стилізовані маки, виготовлені власноруч, викликають асоціацію не тільки з квіткою, але із кривавою раною від кулі.

ФОТОЗВІТ

07.05.2019 р.

За матеріалами Білівської сільської бібліотеки

 

Відбувся творчий звіт закладів освіти району «З вірою у майбутнє»

 

Освіта сьогодні переходить на якісно новий рівень функціонування – як відкрита система, що орієнтується на життєві пріоритети дітей та перспективні потреби українського суспільства. Тому освітянське сьогодення Ізяславщини сповнене інноваційними пошуками, новаторськими ідеями. Ще одним доказом цього постулату стало вже традиційне проведення творчого звіту колективів художньої самодіяльності закладів загальної освіти та позашкілля району.

07 травня в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  в рамках  обласного огляду-конкурсу  творчих здобутків колективів закладів освіти району культурно-мистецькою програмою «З вірою у майбутнє».

Розпочався захід у вестибюлі першого поверху закладу показовим виступом вихованців Великорадогощанського Січового товариства Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. До уваги гостей творчого звіту у виставковій залі та у вестибюлі ІІ поверху було розгорнуто виставку виробів декоративно-ужиткового мистецтва вихованців гуртків закладів освіти району. Також вихованцями окремих гуртків було проведено ряд майстер-класів.

Основне дійство відбулось у концертній залі районного будинку творчості дітей та юнацтва. Творчі здобутки юних талантів Ізяславщини були представлені обласному журі, на чолі із директором Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, заслуженим працівником освіти України Григорієм Гончаруком.

Також на святкове дійство завітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

Вітаючи присутніх на мистецькому святі дитячої творчості, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук зазначив: «Дякую педагогам,  батькам за активну позицію у розвитку талантів своїх дітей, організаторам – за змогу побачити ці таланти і насолодитися дійством. Школи району були і залишаються невичерпним джерелом творчості, таланту і натхнення. Це щороку підтверджують творчі звіти освітянських колективів». 

У концертній програмі свої мистецькі творчі досягнення представили: вихованці духового оркестру Ізяславської дитячої школи мистецтв (керівник Богдан Мороз), хор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Анастасія Бухонко), хореографічний колектив «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Людмила Онищук), вокальна група Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ  ст. – дитячий садок № 7» (керівник  Вікторія Гриновецька), читці  - Андрій Поварчук із Клубівського ліцею імені Героя України Олега Довгого, Анастасія Франковська із Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. ім. В.Кобернюка та Роман Дорошенко із Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», члени драматичного гуртка «Корифей» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Людмила Онищук), саксофоністка Рената Фіялко із Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, вокалісти - Яна Данілова із Ізяславського навчально-реабілітаційного центру, Дарія Онищук із Ізяславського НВК «ЗОШ І ст. № 3, дитячий садок»,  Лілія Друзь із Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст., Богдана Якобчук із Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», Анастасія Берлізова із Клубівського ліцею ім.Героя України Олега Довгого, фольклорний колектив «Калинонька» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Анастасія Бухонко), театральний гурток «Дзеркало+» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Світлана Захарчук), фольклорний колектив Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» (керівник Наталія Міщук).

ФОТОЗВІТ

07.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Увага! Кліщі виходять на полювання!

 

Щороку на території Ізяславського району реєструються випадки захворювання кліщовим бореліозом (хвороба Лайма). Так, у 2017 році на цю недугу захворіло 4 особи; у 2018 році – 11 осіб. Не став винятком і 2019 рік. Станом на 01.05.2019 року вже зареєстровано два випадки цього захворювання серед дорослого сільського населення (по області захворіло 9 осіб).

Отже, можна стверджувати про існування природних осередків хвороби Лайма на території нашого району. Хворобою Лайма можна заразитися під час укусу кліща. Хвороба викликається бактерією Borrelia burgdorferi й передається людині через укус інфікованих кліщів. Інкубаційний період або період від укусу кліща до проявів хвороби може становити від трьох днів до одного року.

Імунітет до хвороби не стійкий, можливі повторні захворювання.
Це дуже небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система, опорно-руховий апарат та шкіра. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба може призвести до серйозних наслідків.

Ознаками хвороби є головний біль, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, рідше – сонливість, запаморочення, непокоять болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. Пізніше на тілі можуть з᾿являтись так звані блукаючі еритеми червоного кольору. При відсутності лікування захворювання може призвести до ускладнень з боку вказаних органів.

Хворі люди лікуються роками у лікаря-невропатолога, хірурга, терапевта, не підозрюючи, що причиною захворювання є присмоктування інфікованого кліща, яке було багато років тому.

У зв'язку з несвоєчасною діагностикою, а отже і неадекватним лікуванням, до 10,6 % захворілих мають хронічні прояви, що приводить до довготривалої непрацездатності, інвалідизацїї, а подекуди – і до летальних випадків.

Для визначення попадання збудника (борелій) в організм людини, необхідно провести лабораторне дослідження кліща, який вкусив (огляд під мікроскопом). Крім того, бувають випадки, що людина вчасно не побачила присмоктування кліща або не змогла його зняти та доставити на дослідження. У таких випадках постраждалим проводиться аналіз сироватки крові на наявність імуноглобулінів М та G, які свідчать про інфікованість людини та давність інфікування. Цей метод дозволяє виявити захворювання ще до появи клінічних проявів, і відповідно, розпочати в оптимальні терміни інтенсивне лікування.

Дослідження кліщів та сироваток проводять у лабораторії особливо небезпечних інфекцій Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м.Хмельницький, вул. Храновського, 12. Контактний телефон лабораторії: 022-67-29-70.

Для доставки матеріалу (кліща) до лабораторії його необхідно помістити в скляну або пластикову пробірку з вологим середовищем (вата). Доставка може здійснюватись власними силами або звернутися до Ізяславського міжрайонного відділу ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" за адресою: м.Ізяслав, вул.Б.Хмельницького,53, телефон 4-13-04.

БЕРЕЖІТЬ ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я ТА ЗДОРОВ’Я СВОЇХ БЛИЗЬКИХ.

07.05.2019 р.

Ізяславський міжрайонний відділ ДУ

«Хмельницький обласний лабораторний Центр МОЗ України»

 

Турнір Пам’яті героїв

Хороші традиції зароджуються тоді, коли є люди, об’єднані спільною справою. Саме таких, по-справжньому захоплених футболом дітей та дорослих, зібралось чимало 30 квітня на шкільному стадіоні у Великій Радогощі.

«Турнір Пам’яті героїв» – таку назву вирішено було дати змаганням, які проходили напередодні Дня пам’яті та примирення. Урочисте відкриття змагань почалось із представлення учасників: три команди дорослих із сіл Кунів, М’якоти та Велика Радогощ, а також  команди учнів Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. та Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Організаторами турніру стала ініціативна група у складі Кунівського сільського голови Ярослава Качура, священика місцевого храму Православної Церкви України о.Богдана Масного, кошового Великорадогощанського січового товариства Івана Гаврилюка та наставника товариства Миколи Мельника.

За напруженою боротьбою за м’яч дуже емоційно спостерігала велика кількість вболівальників, які прийшли підтримати гравців. За підсумками  проведеного кола зустрічей серед дорослих перемогу здобули футболісти із села М’якоти, другими були кунівчани, третіми – господарі поля. Учні Кунівської ЗОШ виграли у своїх побратимів із Великої Радогощі. Усі команди були нагороджені грамотами.

Та найкращим результатом турніру стало те, що улюблена гра принесла задоволення як учасникам змагань, так і вболівальникам. Було прийняте колективне рішення: з метою вшанування пам’яті усіх, хто віддав своє життя за Батьківщину, зробити такий футбольний турнір щорічним.

ФОТОЗВІТ

07.05.2019 р.

За матеріалами Великорадогощанського

січового товариства та Кунівської сільської ради

 

Відбувся обласний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я!»

 

Ніхто не буде заперечувати, що здоров’я у житті – найбільший скарб. Ті, хто стоять на порозі майбутнього, розуміють істину: тільки здоров’я дасть можливість займатись улюбленою професію, приміряти на себе різні ролі, опанувати будь-яку справу, впевнено йти до омріяних вершин.

Цьогоріч Хмельницьким державним центром естетичного виховання учнівської молоді з успіхом проведено обласний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Цей конкурс щороку згуртовує учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти задля пропаганди та популяризації здорового способу життя, дбайливого ставлення до свого здоров’я, профілактики шкідливих звичок, розповсюдження елементарних знань з гігієни, попередження важких захворювань, набуття нових знань та активізації нового руху за здоровий спосіб життя. Фестиваль згуртовує молодь, яка не тільки знає як стати здоровими, а й може навчати цього інших.

Конкурсанти по-різному пропагували здоровий спосіб життя. Хтось малював яскраві плакати, робив тематичні фотографії, на яких демонстрував головні складові здорового способу життя. А дехто за допомогою гумористичних сценок, пісні і танцю активно закликав до занять спортом. Головна мета проведення фестивалю полягає у тому, щоб популяризувати здоровий спосіб життя серед молоді та залучити до занять спортом.

Юнаки та дівчата з 21 закладу професійної (професійно-технічної) освіти області змагалися за звання найкращого та найуспішнішого юнацького колективу, що займається пропагуванням здорового способу життя серед однолітків у декількох конкурсах: літературно-музично-спортивних міні-композицій «Ми обираємо здоров’я»; фотографій, плакатів «Молодь обирає здоровий спосіб життя». Оцінювання та визначення переможців відбулося в кожній з номінацій.

Так, у номінації літературно-музично-спортивних міні-композицій талановита молодь продемонструвала свої інтелектуальні, вокальні, акторські та хореографічні здібності. Виступи команд відрізнялися оригінальністю, майстерністю, різноманітністю жанрів. Усі вони були спрямовані на розкриття переваг здорового способу життя та духовних традицій українського народу в поєднанні з сучасними тенденціями у мистецтві. Учасники фестивалю розповсюджували кращий досвід з профілактики запобігання негативним проявам серед молоді.

Проте не всі агітбригади в повному обсязі підійшли до підготовки конкурсу самостійно, — були номери, взяті з мережі Інтернет, а тому в деяких командах виступи буквально «стикалися» дослівно.

На підставі рішення журі, у номінації літературно-музично-спортивних міні-композицій обласного фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» диплом І-го ступеня здобули Вище професійне училище №36 с. Балин (https://www.youtube.com/watch?v=cBvM8hJGg98), диплом ІІ ступеня: ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» (https://youtu.be/ESHZ3cN9orI) та Нетішинський професійний ліцей (https://www.youtube.com/watch?v=b6D5Qu1eIgg), диплом ІІІ ступеня: ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти», ДНЗ «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького» та ДНЗ Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей.

Проведення конкурсу плакатів та конкурсу фотографій сприяло приділенню більшої уваги молоді до проблеми зміцнення і збереження здоров’я. Так у номінації «Плакати» диплом І-го ступеня здобули ДНЗ Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей, диплом ІІ ступеня: ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» та ДНЗ «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького», диплом ІІІ ступеня: ДНЗ “Подільський центр професійно-технічної освіти”, ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» та Чорноострівський професійний аграрний ліцей. У номінації «Фотознімки, художні роботи» диплом І ступеня здобули Хмельницький професійний ліцей та ДПТНЗ “Красилівський  професійний ліцей”, диплом ІІ ступеня: ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» та Плужненський професійний аграрний ліцей, диплом ІІІ ступеня: ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».

Конкурсні роботи, які посіли призові місця, надіслані на відбірковий етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Дуже приємно, що більшість учнів обирає спорт, активний відпочинок, зміцнюючи себе та розвиваючи свій внутрішній світ. Проведення ж подібних фестивалів, конкурсів та інших заходів дає їм можливість зрозуміти шкідливість тих чи інших звичок та уникнути цього негативного середовища.

Хмельницький державний центр естетичного виховання учнівської молоді бажає успіхів усім конкурсантам та сподівається, що наступного року фестиваль стане ще масштабнішим та охопить більшу кількість учасників.

06.05.2019 р.

За матеріалами Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді

 

Інформаційний вісник Уряду: 5 запитань про субсидії

 

1.Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Вона працює так https://teplo.gov.ua/news/210-5-holovnykh-zapytan-pro-monetyzatsiyu-pilh-i-subsydiy

 

2.Кому потрібно повторно звернутися з документами?

Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.

Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

 

3.Чи можуть призначити субсидію на наступний період якщо є борг?

Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

Також не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту.

 

4.Чи буде монетизація пільг?

Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.

Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.

 

5.Чи потрібно у жовтні іти в управління соцзхаисту, щоб оформити субсидію на зиму?

Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період – 2019-2020рр – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки – 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням Комісії.

06.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

БРАКОНЄРСЬКИЙ ВИЛОВ РИБИ НЕДИВЛЯЧИСЬ НА ВСІ ЗАБОРОНИ!

У м.Ізяслав на березі р.Горинь, по вул. Польовій, 03 травня о 04.40 год. працівниками превенції Ізяславського відділення поліції спільно з представниками організації мисливців-рибалок було виявлено двох жителів м.Ізяслав, які здійснили незаконний вилов риби за допомогою двох сіток для вилову риби загальною довжиною 90 метрів.

У сітках знаходилась риба карась в кількості 76 шт. вагою 20 кг. Дана подія була зареєстрована в ЄО 1530 від 03.05.2019 р.

На даний час вирішується питання щодо притягнення вищевказаних осіб до відповідальності згідно закону.

Нагадаємо, що згідно наказу Управління державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області від 20.03.2019 р. № 24-од «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах Хмельницької області в 2019 році» з 1 квітня триває операція «Нерест 2019». У весняно-літній період 2019 року ловити рибу потрібно буде за встановленими правилами.

06.05.2019 р.

За матеріалами За матеріалами Ізяславського відділення поліції

Славутського  відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області

 

Проведено засідання комісії з питань ТЕБ і НС при облдержадміністрації

 

03 травня під головуванням першого заступника голови адміністрації Володимира Кальніченка відбулося планове засідання комісії з питань ТЕБ і НС при облдержадміністрації. На засіданні були присутні члени обласної комісії, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, відомств, установ області та інші запрошені.

Від Ізяславського району взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

Першим питанням порядку денного засідання заслухано інформацію про виконання рішення комісії ТЕБ і НС від 08.06.2018 року та стан санітарно-епідемічного благополуччя населення.

В.о. начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Олег Даценко проінформував, що за 2018 рік та перший квартал 2019 року Інспекцією проведено більше 500 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами та хімічними речовинами. За результатами проведених перевірок складено більше 550 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, притягнуто до адміністративної відповідальності 400 посадових (відповідальних) осіб. Сума накладених штрафів близько 150 тис.грн. Виявлено несанкціонованих  сміттєзвалищ  на площі понад 20 тис. кв.м., з них ліквідовано на даний час 85%, решта перебуває на контролі.

За його словами, перевірки приписів щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства внесених по результатах здійснення державного нагляду (контролю), у переважній більшості свідчать про відсутність належних заходів, вжитих органами місцевого самоврядування чи суб’єктами господарювання, що здійснюють експлуатацію місць видалення відходів (МВВ), з метою усунення виявлених порушень.

Крім того, посадовець повідомив, що відповідно до п. і ст. 32 Закону України «Про відходи» з 1 січня 2018 року заборонено захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Відтак, необхідно провести підготовку до закриття діючих полігонів ТПВ, враховуючи те, що вони переповнені та вичерпали свій можливий ресурс роботи. Після закриття необхідно провести їх рекультивацію, забезпечити дегазацію, очищення фільтрату, вжити заходів для мінімізації в подальшому їх впливу на навколишнє середовище.

Також сміттєзвалища твердих побутових відходів експлуатуються за відсутності проектної документації та відповідних рішень, що забезпечують експлуатаційну надійність цих об’єктів; без виконання інженерних заходів, що забезпечують стійкість полігону як споруди, його довговічність і безпеку навколишнього природного середовища, за відсутності даних розрахункового терміну експлуатації полігонів (сміттєзвалищ).

Принагідно Володимир Кальніченко звернувся з проханням до голів районних державних адміністрацій, аби вони спільно з головами ОТГ та сільських рад вирішили питання щодо облаштування тимчасових місць збору побутових відходів, аби запобігти забрудненню навколишнього середовища під масового відпочинку людей. А вже в подальшому, додав посадовець, необхідно привести ці місця у відповідність до вимог нормативних актів.

Крім того, Олег Федорович зазначив, що Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області в межах повноважень здійснюється державний нагляд (контроль) за суб’єктами господарювання, які є забруднювачами  водних ресурсів, а ті в свою чергу є джерелами питного водопостачання.

Поверхневими джерелами питного водопостачання в регіоні є Новоселицьке водосховище в м. Полонне та річка Дністер в м. Кам’янець-Подільський. Забір поверхневих вод для питного водопостачання здійснюється КП «Полонне тепловодопостачання» та КП «Міськтепловоденергія» відповідно.

За словами доповідача, основними причинами забруднення поверхневих вод є безпосереднє скидання неочищених та недостатньо очищених господарсько-побутових і виробничих стічних вод у водні об’єкти. Через незадовільний стан комунікацій, несвоєчасну заміну обладнання чи окремих вузлів очисних споруд, зволікання з впровадження технологій очистки стічних вод,  які  б відповідали  існуючим технологіям виробництва, широке застосування фосфатовмісних миючих засобів призводить до скидання недостатньо очищених  зворотних вод у водні об’єкти, погіршення якості поверхневих вод та зниження у басейнах річок  стійкості природних ландшафтів, порушення рівноваги в екосистемах і погіршення якості поверхневих вод,  їх вичерпання та евтрофікації.

В результаті річки  втрачають природну  самоочисну здатність, їм стають властиві елементи екологічної кризи, в першу чергу  для малих річок. Такі ж проблеми характерні і для водних об’єктів Хмельницької області.

Стан очисних споруд і каналізаційних мереж в містах та селищах, які  в більшості випадків експлуатуються понад 30 років, та з огляду на застарілість обладнання, відсутність використання нових чи удосконалених технологій очистки стічних вод сьогодні не можуть ефективно забезпечити належну очистку стічних вод, внаслідок чого у поверхневі водойми скидаються недостатньо очищені стічні води.

Результати державного нагляду (контролю), кризового моніторингу водних об’єктів, який здійснюється Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області  підтверджують випадки погіршення якості поверхневих вод через скидання неочищених та недостатньо очищених стічних вод у водні об’єкти області, в першу чергу суб’єктами господарювання комунальної власності, які надають послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

Відтак, з метою недопущення погіршення стану довкілля в цілому, та зокрема стану водних об’єктів та їх охорони, а також забезпечення населення якісною питною водою необхідно забезпечити взаємодію органів державного нагляду (контролю) у галузі охорони навколишнього природного середовища та суб’єктів владних повноважень на місцях щодо вжиття всебічних заходів як реагування на порушення природоохоронного законодавства, попередження негативного впливу на довкілля; залучення коштів фондів охорони навколишнього природного середовища, які в більшості випадків не витрачаються органами місцевого самоврядування, або витрачаються неефективно; проведення заходів щодо охорони і збереження рослин на всій площі ареалу, науково обґрунтованого безпечного ведення господарства в басейнах річок,  відновлення біологічного різноманіття, зокрема проведення зариблення, проведення заходів з розчистки русел річок, джерел,  розроблення комплексних  заходів з підсилення асимілятивних та компенсаційних властивостей водних об’єктів.

В продовження засідання, заступник начальника Головного управління ДСНС у Хмельницькій області Дмитро Стецюк доповів про забезпечення пожежної безпеки дитячих оздоровчих таборів та організацію відпочинку людей на водних об’єктах.

Так, на території області протягом сезону відпочинку 2019 року планується функціонування 9 закладів оздоровлення та відпочинку дітей у Дунаєвецькому, Ізяславському, Красилівському, Кам’янець-Подільському, Летичівському, Шепетівському, Старокостянтинівському та Ярмолинецькому районах, з них 5 – комунальної форми власності та 4 – приватної форми власності.

З метою своєчасного вжиття організаційних і практичних заходів Головним управлінням розроблено План заходів спрямованих на забезпечення безпеки під час підготовки і проведення оздоровчої компанії 2019 року, в якому визначено алгоритм дій місцевих підрозділів Головного управління щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж на об’єктах літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

Так, працівники Головного управління у травні місяці братимуть участь у робочій групі з обстеження дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області з метою визначення готовності об’єктів до сезону відпочинку.

Також заплановано проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері техногенної, пожежної безпеки та цивільного захисту, зокрема, з метою створення власниками безпечних і нешкідливих умов для перебування дітей.

За словами доповідача, під час проведення об’їздів та перевірок особливу увагу буде звернено на стан електрогосподарства, внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, установок пожежної автоматики, шляхів евакуації, забезпеченість первинними засобами пожежогасіння та засобами  індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей, тощо.

Крім того, в ході здійснення перевірок будуть проведені інструктажі про заходи пожежної безпеки з керівниками зазначених об’єктів та обслуговуючим персоналом.

Що стосується питання стану підготовки місць масового відпочинку людей на водних об’єктах області до купального сезону, Дмитро Іванович доповів, що протягом 2018 року на водних об’єктах Хмельницької області внаслідок утоплення загинуло 43 особи, з початку 2019 року загинуло 3 особи. Статистика загибелі людей на водних об’єктах області показує, що всі випадки зареєстровані на водоймах необладнаних для купання та непристосованих для масового відпочинку людей. Крім того, у невизначених місцях відпочинку на воді не встановлюються заборонні знаки з написами “КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!” та не призначаються відповідальні особи для проведення заходів щодо недопущення купання в цих місцях.

Так, на території області місцевими органами виконавчої влади в 2019 році визначено 17 місць масового відпочинку людей на водних об’єктах області, а саме: в містах Городок, Ізяслав, Славута, Полонне, Нетішин, Хмельницький, Старокостянтинів, Красилів, смт. Теофіполь, селах Гол овчинці Летичівського району, Пашківці Хмельницького району, Устя (база відпочинку «Смотрич») Гораївка (табір відпочинку «Бакота»), Велика Слобода (ПП «Дністровська Рив’єра», ПП «Вілла Дві Ріки») Кам’янець-Подільського району, Рудківці Новоушицького району та Вільшани Волочиського району (база відпочинку «Ровесник» Волочиського машинобудівного заводу).

На даний час розпочато роботу щодо укладання угод та обстеження дна акваторій пляжів у містах Красилів, Деражня, Хмельницький, Старокостянтинів, Полонне, Ізяслав, Славута, Нетішин та селах Вільшани, Головчинці, Гораївка (табір відпочинку «Бакота»), Велика Слобода (ПП «Дністровська Рив’єра», ПП «Вілла Дві Ріки») та Пашківці.

Підсумовуючи дане питання, перший заступник голови адміністрації наголосив, що представники місцевої влади мають вжити необхідних заходів, щоб змусити власників та орендарів водних об’єктів, що отримали дозвіл на спецводокористування, заборонити купання людей в необладнаних місцях. Також у місцях, де заборонено купання необхідно встановити відповідні таблички з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!».

За результатами  заслуховування та обговорення комісією з ТЕБ та НС прийнято відповідне рішення.

06.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відповідальне батьківство сьогодні- гідне майбутнє завтра!

 

Міністерство юстиції і Уряд одним із ключових завдань своєї роботи визначили піклування про наше майбутнє – про наших дітей. Очевидно, що ця турбота неможлива без сприяння відповідальному ставленню батьків до своїх обов’язків по вихованню і належному утриманню дітей.

Одним з найуспішніших наших проектів є ініціатива #ЧужихДітейНеБуває та запровадження в дію 2х важливих пакетів законів, які значно посилили відповідальність за несплату аліментів. Зокрема, було заборонено виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. Такі заборони отримали більше 130 тисяч українців. Крім того, були встановлені штрафні економічні санкції від 20% до 50% від суми боргу. За цей час було винесено 62 тисячі постанов про накладення на боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше року, штрафів. З них вже виконано 1100 постанов. При цьому з боржників стягнено в інтересах дитини 17 млн грн.

Важливим стимулюючим засобом для боржників виплатити аліментистали суспільно-корисні роботи, оплата за які пішла на погашення заборгованості перед дітьми, конфіскація та продаж активів, а також обмеження волі до 2 років.

В результаті цих заходів 5,2 млрд грн аліментів сплачено на користь півмільйона українських дітей з моменту започаткування ініціативи. Загалом завдяки дії усіх нововведень 2018-го року 52,6 тисячі боржників погасили заборгованість зі сплати аліментів у повному обсязі. Ще 43,9 тисячі виконавчих документів відкликано стягувачами у зв’язку з відсутністю претензій до боржника.

Що ми вже реалізували для того, щоб відповідальне батьківство стало нормою для українців?

1.  «Пакунок малюка» - масштабний проект Уряду, драйверами якого стали колеги з Мінсоцу.

З 1 вересня 2018 до кінця року 95 018 дітей отримали пакунок малюка. У січні 2019 року – майже 19 тис. дітей.

Для покращення вмісту «пакунку малюка» проведено моніторинг відгуків та пропозицій від батьків, які вже сьогодні отримали таку допомогу.

За вибором мами отримати «пакунок малюка» можна або при народженні дитини, або під час її виписки з пологового будинку, планується залучати фахівців із соціальної роботи до вирішення проблемних питань мами, яка ще перебуває у пологовому будинку і має складні життєві обставини.

Змінено Перелік вмісту «пакунку малюка», зокрема, збільшено розміри дитячих речей, доповнено перелік підковдрою.

Партнерами з ЮНІСЕФ вже аналізуються результати глибинних інтерв’ю, що були проведені з батьками – отримувачами допомоги «пакунок малюка».

2.  Запровадження податкової пільги для сумлінних батьків

Другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває збільшує перелік підстав для отримання податкової знижки батьками, які оплачують навчання дітей.

Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою нею послуг навчання. Орієнтовний розмір податкової знижки складає 18% від фактично сплаченої суми.

Раніше до знижки входила оплата в закладах професійної та вищої освіти. Відтепер податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Отримати компенсацію за оплату навчання у 2018 році за новими правилами можна вже у цьому році. Щоб не втратити право на податкову знижку за 2018 рік,  подайте декларацію у період з 1 січня до 31 грудня 2019 року. 

3.   «Муніципальна няня»

Відшкодування послуги з догляду за дитиною до 3 років.

Планується, що компенсація буде виплачуватись в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею. З 1 січня 2019 року — 1626 гривень.

Компенсація надається за умови укладання договору про здійснення догляду між батьками чи опікунами та муніципальною нянею.

Компенсація не надаватиметься зайнятим батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Які ще ініціативи ми пропонуємо запровадити разом з колегами з Уряду та міжнародними партнерами?

В першу чергу, проект «Є-Малятко», який передбачає отримання 9 послуг за 1 заявою. Це такі послуги, як:

1) державна реєстрація народження дитини;

2) реєстрація місця проживання народженої дитини;

3) призначення допомоги при народженні дитини;

4) реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;

5) реєстрація народженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

6) отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї;

7) визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;

8) визначення належності дитини до  громадянства України;

9) присвоєння дитині унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Для України – це безпрецедентна послуга. Але в світі схожа практика вже зарекомендувала себе. Зокрема,  в Канаді та Сербії діє система надання послуг «5-В-1», в Новій Зеландії та Австралії - «3-В-1».

Новою ініціативою ми намагаємося максимально спростити життя батьків у час, коли в них і без того з’являється багато клопотів. За нашими підрахунками, проект «Є-Малятко» дозволить зменшити кількість необхідних візитів з 10 до 0, а кількість документів - з 33 до 1. Батьки зможуть подати заяву одразу ж у пологовому будинку. Також це можна буде зробити і в будь-який інший зручний спосіб - через ЦНАПонлайн, в органах державної реєстрації актів цивільного стану або поштою.

І найголовніше - комплексна послуга «9-В-1» буде безкоштовною!

Комфорт, якість та доступність - головні принципи у наданні послуг, які крок за кроком ми втілюємо у життя, аби українські родини витрачали час на себе, а не на бюрократичні процедури.

03.05.2019 р.

За матеріалами Головного територіального

управління юстиції в Хмельницькій області  

 

Повідомлення про припинення повноважень Спостережної комісії при Ізяславській районній державні адміністрації та формування нового складу Спостережної комісії

 

На виконання пункту 12 Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 р. №429 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 р. №1042) повідомляємо, що трирічний строк повноважень спостережної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації, яку утворено відповідно до розпорядження голови Ізяславської районної державної адміністрації № 691/2016-р від 12.08.2016 року закінчується 12 серпня 2019 року.

До складу спостережної комісії входять представники громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та окремі громадяни.

З метою формування нового складу спостережної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації просимо підприємства, установи і організації незалежно від форм власності, які бажають включити до нового складу спостережної комісії своїх представників, подати до Ізяславської районної державної адміністрації відповідні пропозиції, підписані керівником підприємства, установи, або рішення керівного органу організації до закінчення строку повноважень діючої спостережної комісії.

Окремі громадяни подають заяви, підписані особисто.    

Членами спостережної комісії не можуть бути: судді, представники органів прокуратури, органів внутрішніх справ, служби безпеки, адвокати, особи, які мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше входили до складу спостережної комісії і повноваження яких були припиненні достроково у зв’язку з відмовою відвідувати установи виконання покарань за дорученням спостережної комісії та у зв’язку з відсутністю без поважних причин на трьох підряд засіданнях спостережної комісії.

Кількісний склад комісії визначається залежно від обсягу роботи, як правило від п’яти до одинадцяти чоловік.

Рішення про новий склад спостережної комісії буде оприлюднене протягом одного тижня після його прийняття.

Заяви та копії документів надсилати поштою або надавати нарочним на ім’я голови Ізяславської районної державної адміністрації.

03.05.2019 р.

Ізяславська районна державна адміністрація

 

Що таке податкова знижка та хто має на неї право?

 

Податкова знижка — це певний державний бонус. Особа — платник податків, яка офіційно працевлаштована, має право одержати податкову знижку на певні види витрат, передбачені Податковим кодексом України (далі — ПКУ). Для кожного вона індивідуальна, але в цілому розмір податкової знижки становить 18% від фактично сплаченої суми.

Відповідно до статті 166 ПКУ до переліку витрат належать:

сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

частина сплачених відсотків за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 ПКУ;

придбання медичних засобів і пристосувань (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю), оплати вартості медичних послуг та ліків, які включено до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України; оплата допоміжних репродуктивних технологій;

оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, зокрема сплата державного мита;

сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла в разі, якщо платник податків та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України.

Вичерпний перелік витрат наведено у статті 166.3 ПКУ.

Важливо знати, що тільки особа — платник податків, від імені якої було здійснено витрати, має право на податкову знижку.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. Фізична особа — підприємець може скористатися цією знижкою в разі, якщо є найманою особою, тільки до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати. В інших випадках ця знижка на ФОП не поширюється.

Отримати інформацію та вичерпний перелік документів, необхідних для подання заяви на отримання податкової знижки, можна в найближчому відділі державної фіскальної служби України. Термін повернення коштів не перевищує 60 днів із моменту подання документів.

03.05.2019 р.

За матеріалами Пенсійного кур’єру

 

З 1 травня 2019 року нові введення Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

 

За результатами наради, яка відбулась у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 24 квітня 2019 року, щодо введення в дію з 1 травня 2019 року Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», було прийнято рішення, що на даний час пеня за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги не нараховується.

Введення в дію Закону, яким передбачена пеня за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, не є підставою для автоматичного нарахування споживачам пені з 01.05.2019 року.

Згідно із статтею 12 Закону надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

При цьому варто звернути увагу, що пунктом 4 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що не пізніш як протягом одного року з дня введення в дію цього Закону (тобто, не пізніш як 01.05.2020) співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) щодо кожного виду комунальної послуги згідно з частиною першою статті 14 цього Закону, а виконавці комунальних послуг - укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.

Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими державними органами відповідно до Закону. Такі договори можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).

Договір про надання комунальної послуги укладається між виконавцем відповідної послуги та споживачем або особою, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача, або з управителем багатоквартирного будинку з метою постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку.

Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (зміни до нього) від імені всіх співвласників багатоквартирного будинку укладається з визначеним відповідно до законодавства управителем співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов’язковим для виконання всіма співвласниками.

Порядок та особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання житлово-комунальних послуг визначаються статтями 13-15 Закону.

Згідно із частиною третьою статті 12 Закону істотними умовами договору про надання житлово-комунальної послуги є:

перелік послуг;

вимоги до якості послуг;

права і обов’язки сторін;

відповідальність сторін за порушення договору;

ціна послуги;

порядок оплати послуги;

порядок і умови внесення змін до договору, в тому числі щодо ціни послуги;

строк дії договору, порядок і умови продовження його дії та розірвання.

Статтею 26 Закону передбачено відповідальність за неналежне виконання договору.

Так, частиною першою статті 26 Закону встановлено, що у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Отже, враховуючи зазначене, нарахування пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги може здійснюватися після 1 травня 2019 року виходячи з умов договорів, укладених відповідно до вимог статей 13-15 Закону.

При цьому пеня за несвоєчасне здійснення платежів за комунальні послуги може нараховуватися на суму заборгованості, що утвориться з моменту укладення відповідного договору про надання комунальних послуг.

Пеня за послугу з управління багатоквартирним будинком може нараховуватись з моменту укладення договору про надання цієї послуги, але не раніше 01.05.2019 року.

02.05.2019 р.

За матеріалами Міністерства регіонального розвитку,

 будівництва та житлово-комунального господарства

 

З 1 травня на українських водіїв чекають оновлені ПДР: що зміниться

 

Починаючи з 1 травня 2019 року? в ПДР України будуть внесені зміни. Зокрема, нові правила зобов'язують власників ТЗ наклеїти мітку радіочастотної ідентифікації про проходження обов'язкового техогляду, а водіїв, при зупинці поліцейськими, дати можливість зчитувати з неї інформацію.

У п. 2.4 діючих ПДР йдеться про те, що після зупинки на вимогу поліцейського водій зобов'язаний пред'явити документи (права, техпаспорт і страховку), а також надати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність ТЗ, оглянути його, якщо є законні підстави, перевірити технічний стан ТЗ, які підлягають обов'язковому технічному контролю.

23 січня поточного року Кабмін прийняв постанову №46 та з 1 травня у підпункті 2.4 в ПДР додали ще одну вимогу: "водій зобов'язаний дати можливість провести з використанням спеціальних пристроїв зчитування інформації з самоклеючої мітки радіочастотної ідентифікації про проходження ТЗ обов'язкового технічного контролю". Крім того, у п. 30.2 написано, що самоклеюча мітка (її ще називають RFID-мітка) повинна розміщуватися на внутрішньому боці лобового скла в правому верхньому кутку.

Варто відзначити, що за Законом про дорожній рух (стаття 35) обов'язковому технічному контролю, тобто техогляду, не підлягають легкові автомобілі (за винятком таксі та тих, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), а також мотоцикли та мопеди. Закон про дорожній рух визначає періодичність обов'язкового техогляду для таких категорій ТЗ:

· для легкових автомобілів, на яких перевозяться пасажири або вантажі з метою отримання прибутку, для вантажних авто до 3,5 т, причепів та напівпричепів до них – кожні 2 роки;

· для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 т, причепів та напівпричепів до них, а також таксі – щороку;

· для автобусів та спеціалізованих ТЗ для перевезення небезпечних вантажів – два рази на рік.

02.05.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

У Борисівському НВК “виросло” писанкове дерево…

 

Великдень – одне із найрадісніших свят, що символізує початок нового життя. Великдень у своїй першооснові – це свято весни, свято воскресіння землі та природи в цілому до нового життя. Традиції святкування Воскресіння Христового сягають століть, займають почесне місце у народному календарі святкувань.

Особливо готувались до цього великого свята і в Борисівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок».  Відтепер передвеликодніх відвідувачів, учнів, батьків, педагогів на шкільному подвір’ї зустрічає писанкове дерево. Учні  школи з метою збереження національних традицій народного мистецтва створили безліч писанок у різних творчих техніках та оздобили ними дерево. Це більш як двохсот шедеврів від учнівських колективів. Дерево розквітло великою кількістю  писанок – від найменших до великих…

Писанкове дерево у Борисівському НВК  стало завершенням арт-проекту «Великодній передзвін», організований та проведений спільними зусиллями педагогічного та учнівського колективів закладу.

Тиждень перед Великоднем, коли власне і тривала реалізація зазначеного арт-проекту,  став для всіх тижнем  духовних роздумів та підготовки до свята Воскресіння. Класними керівниками було проведено цикл годин спілкування на тему «Послідовність і постійність у творенні добра».

Члени клубу «Оріон» виготовили друковані інформаційні матеріали у формі листівок із висловленнями Матері Терези, які було розміщено у коридорах закладу освіти. Члени клубу «Старшокласник» організували проведення з учнями 1-5 класів  циклу майстер-класів із виготовлення паперових великодніх писанок. Техніку виконання кожен обирав самостійно: малюнок, аплікація, витинанка, бісер, тощо.

Для учнів старших класів було організовано перегляд документального фільму «Шлях мудрості», під час якого вони змогли духовно збагатитись,  віднайти віру  на щасливе та радісне майбутнє.

Завершився арт-проект «Великодній передзвін» загальношкільним народознавчим святом «Йде Великдень до нас з писанками». Під час свята  урочисто було відкрито Великоднє дерево. Учні всіх класів прикрасили його власноруч виготовленими писанками. Учні та педагоги закладу закликають всіх односельчан долучитися до арт-проекту і прикрасити дерево виготовленими вдома писанками.

Писанкове дерево подарувало всім великодній настрій  та добру енергетику найвеличнішого християнського свята.

ФОТОЗВІТ

02.05.2019 р.

За матеріалами Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»

«Як повітряні змії підкорювали небо»!

 

24 квітня в м. Хмельницький на міському пляжі було проведено обласні відкриті змагання учнівської молоді з повітряних зміїв.

Захід відбувся за сприяння Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації спільно з Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді. У ньому взяли участь 12 команд, 40 учасників із 4 міст, 3 районів, 5 об’єднаних територіальних громад.

Перед запуском повітряних зміїв судді здійснили їх технічний огляд. Враховувався дизайн, оригінальність та складність конструкції, якість розфарбування та майстерність. Учасники змагались за особисту та командну першість у 6 класах моделей. Кожен учасник намагався виготовити оригінального, незвичайного, а головне «слухняного» змія.

За оцінкою польоту зміїв командну першість здобули:

І місце – команда Ізяславського районного Будинку творчості дітей та юнацтва (керівник – Якубовський Іван Володимирович);

ІІ місце – команда Кам’янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник – Сушко Наталія Володимирівна);

ІІІ місце – команда Старокостянтинівської міської станції юних техніків (керівник – Возний Сергій Олександрович) та команда Дунаєвецького Будинку творчості школяра Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади (керівник – Завалов Михайло Степанович).

Команда-переможець була нагороджена кубком Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, а переможці в особистій першості – медалями відповідних ступенів.

Слід зазначити, що під час виготовлення моделей зміїв вихованці виявили велику фантазію та творчість. Різноманітність моделей вразила суддів, а їх різнобарвність не залишила байдужими гостей свята.

02.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 Проведено профорієнтаційний квест  «Мозаїка професій»

 

На сьогоднішній день склалася ситуація, коли значна кількість підприємств відчуває гостру потребу у кваліфікованих працівниках, а тисячі випускників навчальних закладів  не можуть знайти себе на ринку праці.

Саме з метою розширення уявлення про професії сучасного ринку праці, формування позитивного ставлення до різних професій, підвищення мотивації учнівської молоді до вибору затребуваних  на підприємствах регіону професій 25 квітня  для 21 учня 8-9 класів Ізяславського реабілітаційного центру за ініціативи Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості за участю центру соціальних служб сім’ї дітей та молоді та соціальних педагогів проведено профорієнтаційний квест  «Мозаїка професій».

Після того, як спеціалісти з профорієнтації Тетяна Франчук та Ольга  Волинець ознайомили з правилами квесту, кожна команда представила коротке привітання, яке було підготовлене заздалегідь. Капітани отримали маршрутні листи з картою розташування станцій. У грі зразу ж знайшлися лідери і активісти, які вели за собою команди. Словом, щирі емоції, згуртованість та дитяча безпосередність захопила навіть дорослих.

Тож, шлях у країну професій був цікавим і веселим. Він пролягав через станції «Знання - це сила», «Смачного!», «Будьте здорові», «Дякуємо за покупку!», «Майстри нашої краси», «Їсти подано!». Учні виконували різноманітні завдання, розгадували загадки, ребуси, відповідали на питання вікторин.

А завершилася пізнавальна профорієнтаційна подорож в країну професій привітанням переможців, та врученням заохочувальних призів, а ними стала команда «Живчик».

Участь у квесті дала можливість  учням на практиці відпрацювати навички професій, набути навички ефективного спілкування в різних формах і умовах, уміння продуктивно працювати в команді, знаходити компроміси для досягнення мети.

Впевнені, що знання, які були отримані в ході квест-гри «Мозаїка професій» дають можливість учням вирішити проблему «Ким бути?».

ФОТОЗВІТ

02.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості

 

Про захист бджіл при обробках пестицидами медоносів

 

В умовах  широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь. Неконтрольоване застосування  пестицидів, особливо на медоносних культурах, призводить до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур. Мед, отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки, що знижує харчові та лікувальні властивості цього цінного продукту. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду, що також негативно впливає на життєздатність та продуктивність бджолосімей і пасіки в цілому.

Масова загибель бджіл може призвести до зникнення багатьох видів рослин, у тому числі сільськогосподарських, оскільки майже 80% з них запилюють медоносні бджоли. Найнебезпечніші для комах комбіновані пестициди. Тому для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними.

Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні” та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені постановами Міністерства охорони здоров’я та Мінприроди.

Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст.. 37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені  попереджувальні знаки.

Оскільки господарства повідомляють населення про місце і час обробок пестицидами через сільські ради, то власники пасіки повинні зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться. Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18-22) та ранкові (8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб в залежності від внесеного препарату.

Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити  у фазу ботонізації до цвітіння. Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культур в період цвітіння не проводити.

Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск та посвідчення до робіт з пестицидами і агрохімікатами.

Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст. 21 Закону України “Про захист рослин“ ст.38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

02.05.2019 р.

За матеріалами відділу фітосанітарних заходів на кордоні

ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

                

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2019 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/