на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


                   
 

НОВИНИ

 

РОЗ'ЯСНЕННЯ

 

ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

 

 

   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
 

ЦЕНТР ДОПОМОГИ УЧАСНИКАМ АТО

 

ВОЛОНТЕРИ АТО

 

 КООРДИНАЦІЙНА ГРУПА ПРИ РДА

 

РІЗНЕ

   
                   

 

Актуальна інформація учасникам АТО!

 

Нормативно-правові документи:

Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію"

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації"

Указ Президента України від 02.03.2014 № 189/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України»

Указ Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію»

Указ Президента України від   06.05.2014 р. № 453/2014  «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 травня 2014 року «Про заходи щодо зміцнення національної безпеки України у воєнній сфері»

Указ Президента України від   06.05.2014 р. № 454/2014 «Про часткову мобілізацію»

Указ Президента України від   21.07.2014 р. № 607/2014 «Про часткову мобілізацію»

Указ Президента України від18.03.2015 р. № 150/2015 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції"

Наказ Хмельницького обласного військового комісаріату від 30.06.2015 р. № 26 "Про призов військовозобовязаних на військову службу під час шостої черги часткової мобілізації в особливий період" 

 

Наказ управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від 20.11.2015 р. № 21/О

"Порядок використання  коштів районного бюджету на оздоровлення демобілізованих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, які брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей"

 

 

 

 

 

 

Актуальна інформація учасникам АТО!

 

 

Учасники АТО  звільняються від сплати земельного податку

 

 Від сплати земельного податку звільняються ветерани війни (учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни), особи, які отримали посвідчення відповідного зразка.

Обов’язковою умовою є належно оформлене право власності на земельну ділянку, а також договір оренди земельної ділянки.

Податковим кодексом встановлено, що земельний податок — це обов’язковий платіж, який, як і раніше, справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), та постійних землекористувачів.

Власники земельних ділянок — це юридичні та фізичні особи, які відповідно до законодавства набули право власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно.

Землекористувачами є юридичні та фізичні особи, яким згідно із законом надано у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Об’єктами оподаткування земельним податком є — земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), що знаходяться у власності; земельна ділянка, надана в оренду.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності — обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

При цьому звільнення від сплати земельного податку,  передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

     - для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

     - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

     - для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

     - для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

-         для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п. 281.2 ст. 281 ПКУ).

За детальною інформацією звертайтеся  до відділу «Ізяславське бюро правової допомоги».

16.11.2016 р.

За матеріалами відділу «Ізяславське бюро правової допомоги»

 

До Єдиного дня інформування населення

Соціальний захист учасників антитерористичної операції

 

Станом на 01 березня 2016 року відповідно до даних ЄДАРПу в області проживає 5495 - учасників бойових дій, 4 – учасника війни, 56 – інвалідів війни та 208 осіб, яким надано статус «Член сім'ї загиблого (померлого)».

Рішенням сесії обласної ради від 07 квітня 2015 року №20-31/2015 затверджено обласну програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області (далі – Програма).

Основними завданнями Програми є:

- надання особам, які беруть (брали) участь в АТО та членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участі в АТО, комплексних соціальних, медичних, психологічних та юридичних послуг;

- надання матеріальної допомоги особам, які беруть (брали) учать в АТО або членам їх сімей;

- соціальний супровід членів сімей осіб, які беруть (брали) участь в АТО;

- надання додаткових пільг, окрім передбачених законодавством;

- увічнення пам'яті загиблих героїв тощо.

Враховуючи важливість питання соціальної підтримки осіб, які брали участь в АТО та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області, на 2016 рік в обласному бюджеті передбачено кошти на реалізацію заходів Програми, на загальну суму 3 350,0 тис.грн., з яких для:

1. Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації 2 500,0 тис.грн. на надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

2. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації – 850,0 тис.грн., з них на:

- придбання обладнання для покращення матеріально-технічного оснащення Хмельницького обласного госпіталю ветеранів ВВВ на базі якого буде проводитись оздоровлення та медична реабілітація учасників АТО – 510,0 тис. гривень. Дані видатки, відповідно до помісячного розподілу, сформованого за пропозицією, наданою головним розпорядником коштів, будуть профінансовані у поточному місяці;

− забезпечення осіб, які брали участь в антитерористичній операції, пільговим зубопротезуванням – 240,0 тис.грн., профінансовано у повному обсязі;

− придбання слухових апаратів для осіб, які брали участь в антитерористичній операції – 100,0 тис.грн. профінансовано у повному обсязі.

В разі подання головними розпорядниками коштів обласного бюджету бюджетних запитів з пропозиціями про необхідність виділення додаткових асигнувань на виконання заходів програми соціальної підтримки осіб, які брали участь в АТО та членам їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області, такі пропозиції будуть розглянуті Департаментом фінансів облдержадміністрації при підготовці проекту рішення обласної ради «Про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік» в межах наявного фінансового ресурсу обласного бюджету.

14.04.2016 р.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

 

Забезпечення житлом: права і пільги для учасників АТО

 

Ізяславським районним управлінням юстиції узагальнено та проаналізовано проблемні питання, які найчастіше виникають під час організації надання безоплатної правової допомоги, та у зв’язку з цим підготовлено роз’яснення щодо застосування деяких положень законодавства.

Одним з актуальних питань, з яким неодноразово звертаються громадяни, є порядок забезпечення житлом учасників АТО.

Склад пільг:

- Першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

- Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.

Питання розподілу й надання житлових приміщень регулюється Житловим кодексом Української РСР (зі змінами та доповненнями) та Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Українській РСР, затвердженими постановою Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 11.12.1984 р. № 470.

Норма жилої площі, на отримання якої має право особа, становить 13,65 кв. м на одну особу, тобто на кожного члена сім’ї (ст. 47 Житлового кодексу УРСР), але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті. Ця норма може бути перевищена, якщо, наприклад, житлове приміщення – це однокімнатна квартира або воно призначене для осіб різної статі.

Державним бюджетом України на 2016 рік передбачено виділення коштів для забезпечення житлом  військовослужбовців.

Відповідно до Житлового кодексу та зазначених Правил громадянам, які перебувають на квартирному обліку, житлові приміщення надаються у порядку черговості. Житлова черга розподіляється на загальну, першочергову та позачергову.

Учасники бойовий дій, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на першочергове отримання житла. Тобто для отримання житла учасник бойових дій повинен належати до однієї з категорій «осіб, що потребують поліпшення житлових умов». При цьому, якщо такий учасник бойових дій дістав поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, то він першочергово забезпечується жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.

Учасник бойових дій є таким, що потребує поліпшення житлових умов, якщо він:

- забезпечений жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчим комітетом Ізяславської міської ради (по м.Ізяслав – 6,5 кв.м);

- проживає у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам (встановлюється інженерно-технічними працівниками ЖЕО за участю представників громадськості та підтверджується: актом обстеження стану жилого будинку з відповідним висновком, технічним паспортом жилого будинку з даними про його фізичну зношеність, висновком проектної або науково-дослідної організації (за необхідності) щодо технічного стану будинку (приміщення) та про неможливість (недоцільність) проведення капремонту, висновком органу або закладу санітарно-епідеміологічної служби щодо відповідності жилого будинку (жилого приміщення) санітарним вимогам);

- хворіє на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не може проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї. Перелік захворювань визначено Додатком 1 до наказу Міністерства охорони здоров’я УРСР від 08.02.1985 р. № 52;

- проживає за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;

- проживає не менш ніж 5 років за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;

- проживає у гуртожитку;

- що проживають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі, старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі, якщо займане ними жиле приміщення складається більш, як з однієї кімнати);

- проживає у комунальній чи невпорядкованій стосовно умов даного населеного пункту квартирі.

 

ЯК ОТРИМАТИ ЖИТЛО УЧАСНИКУ БОЙОВИХ ДІЙ

Крок 1.

Звернутися до місцевих органів влади (виконкомів сільських, селищних, міських рад) із заявою щодо взяття на квартирний облік, у якій зазначити про право першочергового одержання жилих приміщень. До заяви повинні додаватися такі документи (перелік орієнтовний):

копія паспортів всіх повнолітніх членів сім’ї, які стають на квартоблік;

копія свідоцтва про одруження або про розірвання шлюбу;

копії свідоцтв про народження дітей;

довідка ЖЕО про склад сім’ї;

довідка з місця роботи (місце роботи, займана посада);

копія посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни;

якщо хтось із членів сім’ї, який виявив бажання стати на квартирний облік, мав чи має квартиру або будинок, що належить йому на праві приватної власності, – копія правовстановлюючого документа (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування тощо);

у разі проживання у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам, – довідка (виписка з рішення виконавчого комітету місцевої ради) про невідповідність жилого приміщення встановленим санітарним і технічним вимогам;

у разі проживання за договором піднайму жилого приміщення – копія договору піднайму між основним наймачем і піднаймачем, засвідчена в ЖЕО;

у разі наявної тяжкої форми хронічного захворювання (згідно із затвердженим переліком) – оригінал медичного висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

Крок 2.

Отримати рішення щодо взяття на квартирний облік, яке повинно бути винесене у місячний строк з дня подання особою всіх необхідних документів.

Крок 3

Дочекатися своєї черги серед осіб, що мають право на першочергове отримання житла (не більш ніж 2 роки для учасника бойових дій, який дістав поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях).

Крок 4

Отримати ордер на жиле приміщення. Житло надається у безстрокове користування.

16.03.2016 р.

 О.Л.Закревська, начальник Ізяславського

районного управління юстиції

 

Роз’яснення щодо збільшення грошового забезпечення військовослужбовців

 

Відповідно до ініціативи Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, підтриманої Урядом, з 1 січня 2016 року відбулося суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців.

Наводимо порівняльну таблицю:

 

Назва типової посади

За діючими нормами

З урахуванням підвищення

КОМАНДИР БРИГАДИ

полковник

6 501

16 000

КОМАНДИР БАТАЛЬЙОНУ підполковник

5 664

13 000

КОМАНДИР РОТИ

капітан

5 096

11 000

КОМАНДИР ВЗВОДУ

лейтенант

3 801

9 500

КОМАНДИР ВІДДІЛЕННЯ

мол. сержант

2 837

8 000

СТРІЛЕЦЬ

солдат

2 341

7 000

 

З метою впорядкування виплати винагороди військовослужбовцям за участь в антитерористичній операції, дотримання принципів соціальної справедливості в реалізації права кожного військовослужбовця незалежно від військового звання та займаної посади на матеріальне стимулювання за виконання завдань, пов’язаних з підвищеним ризиком для життя, відповідно до їх складності та тривалості, припинення випадків невиправданих виплат особовому складу, який перебуває в зоні проведення антитерористичної операції і виконує завдання небойового характеру, та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року № 18 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» Міністр оборони України підписав Наказ, яким встановлюються наступні виплати особовому складу: військовослужбовцям, які несуть службу на лінії бойового зіткнення, виплачувати грошову винагороду за участь в АТО у сумі 4,200 гривень, в інших місцях дислокації в межах визначеної зони проведення воєнного конфлікту (антитерористичної операції) – 1200 гривень.

Виплата винагороди зберігається на час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я після отриманих під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва), психічних та поведінкових розладів.

 28.01.2016 р.

  

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Coцiальний захист учасникiв антитерористичної операцiї

 

Рішенням сесії обласної ради від 07 квітня 2015 року № 20-31/2015 затверджено обласну програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області (далі – Програма).

Основними завданнями Програми є:

- надання особам, які беруть (брали) участь в АТО та членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участі в АТО, комплексних соціальних, медичних, психологічних та юридичних послуг;

- надання матеріальної допомоги особам, які беруть (брали) учать в АТО або членам їх сімей;

- соціальний супровід членів сімей осіб, які беруть (брали) участь в АТО;

- надання додаткових пільг, окрім передбачених законодавством;

- увічнення пам'яті загиблих героїв тощо.

У 2015 році на реалізацію заходів Програми передбачено кошти на загальну суму 4837,8 тис. грн., з них для:

- надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей - 3500,0 тис. грн. Станом на 30.09.2015 року з коштів обласного бюджету 1766 особам, які брали участь в АТО та членам їх сімей  виплачено матеріальну допомогу на суму 2706,0 тис. грн., виплати продовжуються по мірі надходження заяв;

- забезпечення осіб, які брали участь в антитерористичній операції, пільговим зубопротезуванням – 240,0 тис. грн.;

- придбання слухових апаратів для осіб, які брали участь в антитерористичній операції – 100,0 тис. грн.

- придбання обладнання для покращення матеріально-технічного оснащення Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни, на базі якого буде проводитись оздоровлення та медична реабілітація учасників АТО – 997,8 тис. грн.

З метою надання учасникам антитерористичної операції (далі – учасники АТО) допомоги з вирішення питань, пов’язаних з їх лікуванням, реабілітацією та соціальною адаптацією, а також у зв’язку з необхідністю координації дій волонтерів і громадських організацій, які надають допомогу учасникам АТО та їх сім’ям розпорядженням голови адміністрації від 08.10.2015 р. № 491/2015-р утворено при обласній державній адміністрації дорадчо-консультативний, допоміжний орган – Центр допомоги учасникам антитерористичної операції та затверджено його склад.

23.10.2015 р.

За iнформацiєю Департаменту соцiального захисту

населення Хмельницької облдержадміністрації

 

Грошова  допомога учасникам АТО

 

Держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей. І тому, з метою інформування учасників АТО, надаю роз’яснення з питання призначення одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності при виконанні обов’язків військової служби або служби у військовому резерві.

Одноразова грошова допомога у разі встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, у разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності,  виплачується відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (із змінами), у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013р. №975 «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори або для проходження служби у військовому резерві».

Одноразова грошова допомога призначається і виплачується:

а) військовослужбовцю, інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин, у розмірі станом на сьогодні:

- 250-кратного прожиткового мінімуму (304 500 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності I групи;

- 200-кратного прожиткового мінімуму (243 600 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності II групи;

- 150-кратного прожиткового мінімуму (182 700 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності III групи;

б) військовослужбовцю, інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, у розмірі станом на сьогодні:

- 120-кратного прожиткового мінімуму (146 160 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності I групи;

- 90-кратного прожиткового мінімуму (109 620 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності II групи;

- 70-кратного прожиткового мінімуму (85 260 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності III групи;

в) військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовозобов’язаному чи резервісту під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше, ніж через три місяці після закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження таких зборів, служби у військовому резерві, у розмірі станом на сьогодні:

- 120-кратного прожиткового мінімуму (146 160 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності I групи;

- 90-кратного прожиткового мінімуму (109 620 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності II групи;

- 70-кратного прожиткового мінімуму (85 260 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності III групи.

У разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності одноразова грошова допомога виплачується залежно від ступеня втрати працездатності, який встановлюється медико-соціальними експертними комісіями, у розмірі станом на сьогодні, що визначається у відсотках від:

-70-кратного прожиткового мінімуму (85 260 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення ступеня втрати працездатності, — військовослужбовцю, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;

-50-кратного прожиткового мінімуму (60 900 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення ступеня втрати працездатності, — військовослужбовцю строкової військової служби, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) у період проходження ним строкової військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;

-50-кратного прожиткового мінімуму (60 900 тис. грн), встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення ступеня втрати працездатності, — військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності.

Таким чином, на цей час розмір допомоги не залежить від військового звання, посадового окладу та вислуги років військовослужбовця, що є соціально справедливим.

Особи, які мають право на одноразову допомогу, звертаються з документами до військового комісаріату або відповідної військової частини.

Додатково інформую про створення в місті Хмельницькому Громадської організації «Спілка учасників АТО Хмельниччини», яка має на меті надання всебічної допомоги учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО. Громадська організація знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 15/1, моб. телефон – 0686477364. Голова спілки – Шрубковський Володимир Григорович.

Для додаткової інформації прошу звертатися до Ізяславського РВК за адресою: вул.Онищука,3,  тел. 4-00-15.

03.07.2015 р.

В.Струтинська, головний спеціаліст відділення

забезпечення Ізяславського РВК

 

Санаторно-курортне лікування учасників АТО

 

Набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200  “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням”. Порядок передбачає використання коштів на забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали  під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни, відповідно до частини першої статті 6 та пункту 1 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Відповідно до Порядку управління соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечує осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів, згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості, в міру надходження путівок:

1) учасників бойових дій - щороку строком на 18-21 день;

2) інвалідів війни - позачергово щороку строком на 18-21 день;

3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I та II груп - до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

ІІІ групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

У разі, коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору у забезпеченні путівкою за одним із них.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом може бути один з нижчезазначених (оригінал або його копія):

- наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення керівництвом антитерористичної операції особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

- довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413;

-  рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

- довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

- витяг з протоколу засідання центральної військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлена інвалідність).

Під час надання копій посвідчень особи подають їх оригінали для огляду.

Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержала безоплатну путівку, знімається з обліку.

Повторне взяття на облік здійснюється на підставі копії (дубліката) довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування, що долучена до попередньої справи, якщо строк її дії не закінчився.

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо інвалід I групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу.

Інваліда I групи не можуть супроводжувати інваліди I групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

Громадянам, які супроводжують інвалідів I та II груп до санаторіїв спінального профілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

У разі відмови особи від путівки складається акт відмови від путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.

Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється.

26.05.2015 р.  

С.Станівчук, заступник начальника

управління, начальник відділу з питань

 праці та соціально-трудових відносин

ПРО УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ ТА ПІЛЬГИ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ

03.04.2015 р.

УХИЛИВСЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ - ВІДПОВІДАЙ ЗА ЗАКОНОМ

 

У зв’язку з тим, що почастішали випадки порушень законодавства про військовий обов’язок та мобілізацію, Ізяславський районний військовий комісаріат нагадує, що відповідно до статті 26 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни та посадові особи, винні у порушенні законів та інших нормативно-правових актів з питань мобілізації, несуть відповідальність згідно із законом.

При цьому, статтею 336 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність у разі ухилення від призову за мобілізацією. Санкція передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. До речі, в поточному році військовою прокуратурою Центрального регіону України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення більше 25 таких кримінальних правопорушень. Якщо ж військовозобов’язаний призваний до лав Збройних Сил України чи інших військових формувань, то скоєні ним злочини можуть кваліфікуватися як військові, залежно від вчиненого кримінального правопорушення.

Найбільш поширеними військовими злочинами є: «непокора» (стаття 402 КК України, максимальний строк покарання — позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років), «самовільне залишення військової частини або місця служби» (стаття 407 КК України, максимальний строк покарання — позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років), «дезертирство» (стаття 408 КК України, максимальний строк покарання — позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років), «викрадення, привласнення військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин» (стаття 410 КК України, максимальний строк покарання — позбавлення волі від десяти до п’ятнадцяти років).

До речі, військові злочини — це кримінальні правопорушення проти встановленого законодавством порядку несення або проходження військової служби, вчинені військовослужбовцями, а також військовозобов’язаними під час проходження ними навчальних або спеціальних зборів.

Відповідальність за військові злочини несуть військовослужбовці Збройних Сил, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також військовозобов’язані під час проходження ними зборів та інші особи, визначені законом. У 2014 році військовою прокуратурою Центрального регіону України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення  більше 400 таких злочинів.

Усі військовозобов’язані, військовослужбовці, посадові особи зобов'язані неухильно виконувати вимоги законодавства про військову службу та мобілізацію.

12.12.2014 р.

Ізяславський районний військовий комісаріат

Нововведення в законодавстві України щодо військовослужбовців та членів їх сімей

 

Відповідно до змін в законодавстві України органами державної влади вживалися заходи щодо посилення соціального та правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, зокрема: Законом України від 05 червня 2014 року № 1316-VII «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», підвищено соціальні гарантії військовослужбовцям та членам їх сімей в особливий період.

Відповідними змінами передбачається, що період проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Також членам сімей військовослужбовців, які проходять військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», гарантується виплата грошового забезпечення цих військовослужбовців у разі неможливості ними його отримання під час участі у бойових діях та операціях. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також військовими формуваннями, правоохоронними і розвідувальними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями.

Також, змінами, внесеними законом України від 20 червня 2014 «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», визначено, що діти військовослужбовців відтепер матимуть переваги при вступі до ВНЗ.

У відповідності зі змінами до Закону:

• особа, у якої один з батьків є військовослужбовцем, який має вислугу в 20 років і більше;

• особа, у якої один з батьків є громадянином, звільненим з військової служби за віком, станом здоров’я чи у зв’язку із скороченням штату або проведенням організаційних заходів, вислуга років якого також становить 20 років і більше;

• особа, у якої один з батьків став інвалідом внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, користується переважним правом зарахування до вищих навчальних закладів військового профілю.

Правом переваги при зарахуванні до навчальних закладів країни на навчання за рахунок коштів місцевого чи державного бюджету користуватимуться особи, у яких один із батьків-військовослужбовців (усиновлювачів) загинув чи визнаний судом зниклим безвісти.

Такими перевагами зазначені особи матимуть змогу скористатися впродовж 3 років після здобуття необхідного для вступу рівня загальної середньої освіти, зазначається у документі.

Законом України від 01 липня 2014 року «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визнано учасниками бойових дій військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, осіб рядового, начальницького складу Міністерства внутрішніх справ України, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, а також працівників підприємств, установ, організацій, які залучались до участі в антитерористичній операції, у порядку, встановленому законодавством. Вищеназваним особам гарантуються пільги, передбачені статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Законом також пропонується делегувати Кабінету Міністрів України повноваження щодо визначення порядку надання статусу учасника бойових дій зазначеним особам.

Раніше військовослужбовці Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони України, цивільні спеціалісти Міністерства оборони не мали права на отримання статусу учасників бойових дій. Цим законом регламентується надання такого статусу, в тому числі і співробітникам Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, цивільним співробітникам Міноборони.

10 липня набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Згідно з цим актом дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх захисту» тепер поширюється також на сім'ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

До членів сімей осіб, зазначених у цій статті, належать утриманці загиблого, яким у зв'язку з цим виплачується пенсія; батьки; один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні; діти, які не мають (і не мали) своїх сімей; діти, які мають свої сім'ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття; діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

Ці особи мають право на пільги, передбачені в статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

28.08.2014 р.

В.Левченко, провідний спеціаліст Ізяславського

районного управління юстиції

Коли будуть звільнені в запас військовослужбовці Збройних Сил України,
які зараз продовжують службу у зв’язку з особливим періодом?

Указом Президента України від 01.05.2014 № 447/2014 визначено, що звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби відбудеться не раніше оголошення в установленому порядку демобілізації.

Після призову на військову службу під час мобілізації громадяни стають військовослужбовцями. Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” звільнення (демобілізація) військовослужбовців призваних на військову службу під час мобілізації, в особливий період, може бути здійснено, за умови стабілізації воєнно-політичної обстановки навколо України, після оголошення рішення Президента України про демобілізацію, строки та порядок якої буде визначено відповідним Указом Президента України. Демобілізація буде проведена поетапно на протязі певного часу.

30.05.2014 р.

Щодо призовників, які щойно закінчили школу, і можливо, у зв’язку
з призовом не матимуть змоги вступити до навчальних закладів

Генеральним штабом Збройних Сил України передбачається здійснення заходів щодо забезпечення реалізації конституційного права на здобуття освіти призовникам, які закінчують школу в поточному році.

30.05.2014 р.

Чи залучатимуться щойно призвані військовослужбовці строкової служби
до виконання завдань в рамках Антитерористичної операції?

Після проведення призову громадян України на строкову військову службу, буде організовано їх обов’язкову підготовку в навчальних центрах та у навчальних батальйонах (на полігонах) Збройних Сил України.

Ротація підрозділів, які забезпечують виконання завдань оборони та військову присутність у проблемних регіонах країни,  буде здійснюватися в плановому порядку підрозділами, які укомплектовані військовослужбовцями військової служби за контрактом, особами, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу.

30.05.2014 р.

Питання, що стосуються часткової мобілізації. Роз’яснення щодо 45-денної мобілізації. Хто підлягає ротації в першу чергу, хто з мобілізованих має право на відстрочку, коли відбудеться демобілізація тощо

 

Термін мобілізації 45 діб (визначений Указами Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 та від 06.05.2014 № 454/201) - це період часу, на протязі якого місцевими органами державної влади через військові комісаріати здійснюється призов військовозобов’язаних та техніки національної економіки для доукомплектування військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до штатів воєнного часу.

Докладніше...

30.05.2014 р.

Роз’яснення щойно прийнятих законів про пільги мобілізованих

 

Відповідно до доручення виконуючого обов’язки Президента України Генеральним штабом Збройних Сил України було визначено перелік законодавчих та нормативно-правових актів, в які необхідно внести зміни для забезпечення вчасного та гарантованого проведення заходів часткової мобілізації в державі, захисту прав громадян України, які  призвані на військову службу під час мобілізації. За підсумками вивчення проблемних питань, які виникали під час проведення часткової мобілізації, запитань та побажань військовозобов’язаних, добровольців, які  призиваються на військову службу під час мобілізації в терміновому порядку відпрацьовано:

Докладніше...

30.05.2014 р.

ПРАВОВА ІНФОРМАЦІЯ

 щодо роз’яснення термінів мобілізації та демобілізація,

строків проведення мобілізації у державі порядку її проведення

 

Згідно статті 17 Закону України «Про оборону» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію»» №1126-VII від 17 березня 2014 затверджено Указ Президента України №303/2014 від 17 березня 2014 «Про часткову мобілізацію» (далі - Указ).

В Указі Президента зазначено, що у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги оголошено та проводиться часткова мобілізація (далі - мобілізація).

Докладніше...

30.05.2014 р.

 

 

Про виплати пенсій особам у разі їх призову на військову службу під час мобілізації

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації», який набрав чинності з 01.04.2014 року, внесено зміни до статті 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з якими пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб у разі призову їх на військову службу під час мобілізації на особливий період до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту, на службу до органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України, виплата пенсій на час такої служби не припиняється.

Докладніше...

23.05.2014 р.

За інформацією управління Пенсійного фонду

України в Ізяславському районі

 

 

ПАМ’ЯТКА

військовослужбовцю за призовом під час мобілізації щодо його прав та соціальних гарантій під час проходження військової служби

  

Пільги та гарантії, які поширюються на військовослужбовців за призовом під час мобілізації:

- грошове забезпечення виплачується в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок та премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби (відповідно до посад та військових звань);

- за всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Одночасно вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці;

- громадянам, які призвані на військову службу під час мобілізації, нараховується одноразова грошова допомога (50 % від грошового забезпечення за рік військової служби), яка буде виплачуватися на день демобілізації. Умови та порядок виплати допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України;

- врегульовано питання щодо збереження права на підприємницьку діяльність для приватних підприємців, при їх призові на військову службу під час мобілізації. При цьому, державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців не припиняється;

- не припиняється виплата пенсій пенсіонерам, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період на час такої служби;

- не допущено зменшення розміру пенсій офіцерам запасу, які призвані під час мобілізації.

Докладніше...

15.05.2014 р.

За інформацією Ізяславського районного військового комісаріату

 

 

Інформація

щодо прав та обов’язків, соціального та правового захисту військовозобов'язаних, призваних на військову службу у зв'язку з мобілізацією, резервістів,

 а також військовослужбовців, прийнятих на військову службу

в добровільному порядку (за контрактом)

 

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок включає, зокрема  прийняття на військову службу в добровільному порядку (за контрактом), призов на військову службу, проходження служби у військовому резерві.

Докладніше...

20.03.2014 р.

За інформацією Ізяславського районного управління юстиції

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2019 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/