головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ПОРАДИ ЛІКАРЯ

   

 

 

 

Що таке дифтерія?

 

Дифтерія – інфекційне захворювання, яке протікає гостро, та характеризується запаленням переважно ротоглотки, основною причиною якого є потрапляння в організм бацили Леффлера (дифтерійна паличка).

Збудник довго зберігається у зовнішньому середовищі (на поверхні предметів і в пилу – до 2 міс). Стійкий до низької температури, при нагріванні до 60°С гине через 10 хв. Знищують збудника ультрафіолетові промені, розчини, які містять хлор, лізол та інші дезинфікуючі засоби.

 

Розвиток дифтерії

Джерело інфекції – хвора людина або носій дифтерійної палички. Найбільша роль в поширенні інфекції належить хворим на дифтерію ротоглотки, особливо зі стертою і атиповими формами хвороби. Люди, які одужали від хвороби, виділяють збудник протягом 15-20 діб (іноді до 3 міс)

Природна сприйнятливість людей до інфекції висока.

Дифтерійні антитіла, що передаються від матері, захищають новонароджених від захворювання протягом першого півріччя життя. У перехворілих на дифтерію або правильно щеплених людей виробляється антитоксичний імунітет, його рівень – надійний критерій захищеності від цієї інфекції.

Шляхи передачі – повітряно-краплинний (через чхання, кашель, розмову на близькій відстані), контактно-побутовий (через порізи, травми, садна, кон`юктиву око), харчовий (вживання інфікованої їжі).

Інкубаційний період (від моменту потрапляння інфекції в організм до перших ознак захворювання) становить від 2 до 10 днів.

Важливим є своєчасне діагностування хвороби. Адже за своїми клінічними проявами вона схожа на ангіну та інфекційний мононуклеоз. 

Найбільш частим місцем, де осідає інфекція, є ротоглотка.

Поширення інфекції по всьому організму відбувається через кровоносні й лімфатичні судини, отруюючи організм і викликаючи ознаки інтоксикації, запалення лімфатичних вузлів, набряк тканин, розлад серцево-судинної та нервової системи, уражуються нирки, надниркові залози та інші органи і системи.

Дуже важливо приділити належну увагу хворобі вчасно та не допустити зв’язування дифтерійного токсину із клітинами тіла, адже на пізніх стадіях нейтралізувати токсин в організмі уже неможливо. Дифтерійний токсин є сильною бактеріальною отрутою, сильніше якого є лише токсин палички, що викликає розвиток ботулізму, і токсин палички, що викликає розвиток правця.

Після дифтерії імунітет не завжди захищає людину від повторного інфікування й розвитку хвороби, однак серед щеплених, навіть, якщо вони захворіють, дифтерія протікає легко і не супроводжується ускладненнями.

 

Види дифтерії

1. Дифтерія ротоглотки

Дифтерія ротоглотки становить 90-95% всіх випадків захворювання у дітей і дорослих. Симптомами дифтерії ротоглотки є різке підвищення температури тіла до 38-39 °С, наліт на мигдалинах і на слизовій навколо мигдалин, загальне нездужання, слабкість, головний біль, біль у горлі при ковтанні, почервоніння й набряк мигдалин, піднебіння й дужок, незначний біль у шийних лімфовузлах, блідість шкіри.

Токсична дифтерія (1, 2 і 3 ступеня) – характеризується різким підвищенням температури тіла (аж до 41 °С), головним болем, сонливістю, млявістю, болем у горлі, а іноді й у животі. Можуть виникнути болючий спазм жувальних м’язів, збудження, марення. Шкірні покриви бліді. Наліт, білувато-сіруватого відтінку, повністю покриває мигдалини, піднебіння, дужки. Набряк майже перекриває просвіт зіву. Серед інших ознак можна виділити – закладеність носа, зміну голосу, солодкувато-нудотний запах з ротової порожнини, безболісний тістуватий набряк підшкірної клітковини шиї, нудоту, блювоту, серцебиття, синюшність губ, зниження артеріального тиску.

Гіпертоксична дифтерія – характеризується важким перебігом, є найбільш складною й небезпечною для життя формою хвороби. Розвивається звичайно на тлі інших захворювань – алкоголізму, гепатиту, цирозу печінки, цукрового діабету. Характеризується різким початком і стрімким розвитком запального процесу із  шкірними й внутрішніми крововиливами, кровотечами. Це може призвести до летального результату вже на 1-2 день від перших симптомів хвороби.

2. Дифтерійний круп

Початок супроводжується грубим «гавкаючим» кашлем і осиплістю голосу, потім з’являється відсутність звуків при спробі розмовляти, беззвучний кашель, утруднене шумне дихання, синішність. Далі у хворого порушується свідомість, з’являються судоми тіла, після чого хворий помирає від задухи.

3. Дифтерія інших локалізацій.

Дифтерія носа – характеризується утрудненим носовим диханням, гнійними або сукровичними виділеннями з носової порожнини, а також нальотом на слизовій носа.

Дифтерія очей — супроводжується запаленням кон`юктиви ока (частіше одностороннє), виділеннями різної інтенсивності, нормальною або злегка підвищеною температурою тіла, може утворюватись фібринова плівка, подразнення та мокнення шкіри навколо очей, набряк обличчя.

Дифтерія шкіри – розвивається в області ран, саден, попрілостей, екземи, грибкових уражень з тріщинами шкіри при занесенні збудників руками. Може тягнутися до 1 місяця і більше.

Дифтерія статевих органів – локалізується у чоловіків, зазвичай, в області крайньої плоті. У жінок процес може стати поширеним.

 

Ускладнення дифтерії.

Паралічі, переважно піднебіння, голосових зв’язок, дихальних шляхів, шиї;

Ураження черепних і периферичних нервів;

Токсичне ураження нирок;

Інфекційно-токсичний шок;

Міокардити;

Ураження надниркових залоз;

Частота їх розвитку при різних ступенях токсичної дифтерії – від 70 до 100%.

 

Принципи лікування:

1. Госпіталізація хворого є обов’язковим пунктом у лікуванні дифтерії, тому що ця хвороба заразна. Крім того, деякі форми захворювання можуть розвитися дуже швидко й не тільки серйозно нашкодити здоров’ю людини, але й призвести до летального результату. Госпіталізації підлягають навіть особи з підозрою на дифтерію, або ж носійством дифтерійної палички.

2. Для лікування дифтерії існує спеціальна протидифтерійна сироватка. Вона нейтралізує токсин, що циркулює в крові, отже, надає найбільший ефект при ранньому застосуванні. Ця хвороба, власне, небезпечна тим, що без негайного введення цієї сироватки половина хворих помирає.

Антибіотики малоефективні проти дифтерійної палички, вони призначаються при підозрі на ураження організму іншими видами бактеріальної інфекції.

 

Профілактика дифтерії

Вакцинопрофілактика залишається основним способом контролю дифтерії. Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість в місці ін’єкції або невелике підвищення температури, це звичайне явище.

Схема імунізації дітей передбачає імунізацію вакциною АКДП починаючи з 3 міс життя (вакцинують 3-кратно з інтервалом 30-40 днів). Ревакцинацію проводять через 9-12 міс після закінченої вакцинації. Для ревакцинації в 6-7, 11-12 і 16-17 років застосовують вакцину АДС-М. Особливого значення набула імунізація дорослих, в першу чергу прищеплюють осіб з груп підвищеного ризику:

осіб, які проживають в гуртожитку;

працівників сфери обслуговування;

медичних працівників;

викладачів, студентів, учнів та персонал шкіл, середніх і вищих спеціальних закладів, працівників дитячих дошкільних установ та ін.

Для щеплень дорослих застосовують вакцину АДС-М в формі планової імунізації кожні 10 років до 56 років включно. Особи, які перехворіли на дифтерію, також підлягають щепленням.

15.02.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Кір – профілактика, ознаки, лікування

 

Кір - це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному на кір хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли на кір, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

 

Як відбувається зараження кором?

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).

Кір - це повітряно-краплинна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очі від хворої на кір людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні і кашлі.

Вірус кору передається з потоком повітря, він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, - тому заразитися можна просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися, дезінфекція не потрібна.

 

Як відбувається захворювання на кір?

Хвороба починається гостро: дитина скаржиться на сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель - звичайно сухий, болісний, або гавкаючий - при ларингіті. Горло в дитини червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки око - кон'юнктивіт. Його прояви при кору яскраво виражені: очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом з'являється гнійні виділення. На другий-третій день хвороби на піднебінні з'являються рожеві крапкові висипання (енантема), а на слизовій оболонці щік, ясен і губ - характерні для кору малесенькі білусоваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Коплика). І те, і інше можна побачити до появи висипу на тілі.

На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня вона поширюється на тулубі, ще через день - на руках й ногах. Коревий висип являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирці, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період появи висипу стан дитини різко погіршується - знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон'юнктивіт. Дитина млява, відмовляється від їжі, спить неспокійно.

Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає поліпшення стану. Висипка або зникає зовсім, або переміняється пігментацією й ділянками лущення шкіри. Зникнення висипу відбувається в порядку, зворотному її появі. У дитини нормалізується температура, проходять катаральні явища - вона поступово видужує.

 

Можливі ускладнення

У наші дні при вчасно початому грамотному лікуванні ускладнення при корі бувають нечасто. Більшість дітей ( на відміну від дорослих) переносять цю хворобу без наслідків. Ускладнення частіше виникають у дітей до року, недоношених, з малою масою тіла, алергіків.

Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: - ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; очей - кон'юнктивітом, блефаритом; травної системи - диспепсії; запаленням середнього вуха - отитом або слухової труби - евстахеїтом. У маленьких дітей часто буває стоматит.

Найважчі ускладнення кору, які, на щастя, зустрічаються украй рідко, торкаються головного мозку - менінгіт і енцефаліт.

 

Лікування та догляд

Неускладнений кір лікують дома, обов'язково під спостереженням лікаря. При важкому перебігу хвороби, розвитку ускладнень, можлива госпіталізація.

Лікар призначає дитині лікування, яке допомагає впоратися із симптомами хвороби й підтримати імунітет: вітаміни А й С, жарознижуючі засоби на основі парацетамолу або ібупрофену; таблетки або мікстури для полегшення кашлю; антигістамінні засоби; судинозвужувальні краплі в ніс; краплі й мазі для очей і т.д. Антибіотики призначаються тільки при приєднанні вторинної інфекції й розвитку ускладнень (отит, бронхіт, пневмонія й ін.).

У кімнаті, де перебуває хвора дитина, необхідно щодня робити вологе прибирання. Провітрювання повинні бути якнайчастіше. Штори краще тримати закритими, тому що при корі спостерігається світлобоязнь. Постільна білизна й піжама хворої дитини повинні бути свіжими. Дитину треба часто й багато напувати простою водою, компотами, морсами, чаями. Їжа повинна бути легка: кисломолочні продукти (кефір, йогурт, кисляк); овочеві супи; овочеві й фруктові пюре; відварене протерте м'ясо (нежирна телятина, курка, індичка).

Після перенесеного кору дитина дуже ослаблена: якийсь час вона може почувати себе не надто добре, погано їсти, вередувати, швидко утомлюватися. Її імунна система ще мінімум два місяці залишається надзвичайно сприйнятливої до будь-якої інфекції. Треба намагатися оберігатись від зайвих контактів, навантажень, стресів, переохолодження і т.д. Велику увагу варто приділити харчуванню, порадитися з лікарем із приводу приймання вітамінів.

 

Профілактика кору

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань одиничні.

Діти до 6 місяців, що особливо перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.

Основний спосіб профілактики цієї інфекції - активна імунізація. Вакцинація проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація - у шість років. Імунізація проти кору також проводиться раніше не привитим підліткам, що й не боліли кором, у віці 15-17 років і дорослим у віці до 35 років.

Тому, хто контактував із хворим кором, і при цьому раніше не хворів і не щеплений проти цієї інфекції, можливе проведення пасивної імунізації. Уведення імуноглобуліну протягом перших днів після контакту може захистити від хвороби або забезпечити більш легкий її перебіг.

 

Кір під час вагітності

Якщо майбутня мама занедужає кором, можливі викидень або передчасні пологи. Дитина може народитися з дефіцитом маси тіла і навіть (за непідтвердженими даними) з вадами розвитку.

Вакцинацію або ревакцинацію проти корі потрібно проводити жінкам, що не мають протикірових антитіл, мінімум за місяць до зачаття, під час вагітності її проводити не можна.

Якщо вагітна жінка, що не має імунітету проти корі, контактувала із хворим, у перебігу перших днів після контакту можливе проведення пасивної імунізації імуноглобуліном.

15.01.2018 р.

 

 

 

ОБЕРЕЖНО - СКАЗ

10.03.2016 р.

ГРИП ТА ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА

03.03.2016 р.

ЩЕ РАЗ ПРО ГРИП

18.02.2016 р.

РАК НЕ ЛИШЕ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ, АЛЕ Й ПОПЕРЕДИТИ

04.02.2016 р.

ПОЛІОМІЄЛІТ. ЗАХВОРЮВАННЯ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ

04.02.2016 р.

ГРИП ТА ІНШІ ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ

04.02.2016 р.

ГЛАУКОМА

 

Глаукома - хронічне загострювання очей, яке прогресує та призводить до пошкодження зорового нерва і втрати зору. Гла­укома часто не має очевидних ознак або симптомів до початку втрати зору. Кращим способом захисту є регулярна перевірка зору разом зі спеціальною перевіркою на глаукому.

Докладніше...

15.10.2015 р.

Злоякісна меланома шкіри

 

 Злоякісна меланома - одна з найзлоякісніших пухлин людини, що виникає в будь-якому віці, нерідко в молодих людей, трохи частіше в жінок. Вона складає від 0,3 до 1 % до числа всіх випадків ракової хвороби. Захворюваність меланомою швидко зростає протягом останніх декількох десятиліть і складає 2,5-10% від усіх пухлин шкіри, що виявляються. З'являється частіше у віці 30-50 років, з однаковою частотою в чоловіків і жінок.

Злоякісна меланома шкіри виникає з меланоцитів - клітин, що виробляють пігмент меланін, тому вона в більшості випадків має темне забарвлення, але може бути і безпігментною. Найбільш часто локалізується в шкірі (90%), рідко в кон'юнктиві, хоріоідальній оболонці ока, слизовій оболонці носа, порожнині рота, піхві, прямій кишці.

Середовищем для її виникнення нерідко служать уроджені пігментні плями - невуси, особливо такі, що повторно травмуються, при розташуванні на спині, в ділянці надпліччя, на стопі або відкритих частинах тіла. Ще більш небезпечні меланоми, що розвиваються на фоні набутих пігментних плям, що з'являються у хворих у зрілому віці. Серед факторів ризику - значні дози ультрафіолетової радіації, сімейна схильність до меланоми, пігментна ксеродерма, меланоз Дюбрея.

Ніколи не озлоякіснюються волосяні невуси - якщо на пігментній пухлині видно ріст волосся, її не слід зараховувати до злоякісної.

Докладніше...

30.04.2015 р.

Як запобігти  утворенню злоякісних пухлин

 

Онкологічні захворювання - це загальна назва, яка налічує біля 200 злоякісних новоутворень, при яких на шкірі, слизових оболонках або в різних органах людини починається безперервний поділ клітин. Пухлина швидко збільшується у різних напрямках до значним розмірів, вражаючи здорову тканину органа людини. Продукти розпаду пухлини всмоктуються, викликаючи інтоксикацію та виснажуючи організм.

Докладніше....

03.04.2015 р.

Розсіяний склероз

 

Розсіяний склероз (РС) - хронічне рецидивуюче захворювання ЦНС, для якого характерне утворення множинних розсіяних вогнищ демієлінізації в головному і спинному мозку. Захворювання, зазвичай, виникає у віці 15-50 років. Жінки хворіють майже в 2 рази частіше.

Етіологія. РС зв’язують з аутоімунним процесом, спрямованим проти мієліну ЦНС і/чи виробляючих його олігодендроцитів. Важливе значення має спадкоємна схильність.

Докладніше....

03.04.2015 р.

Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в дітей

 

З настанням холодної пори року ми завжди непокоїмося можливістю захворіти на грип чи гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ). А особливу тривогу група таких недуг викликає в матерів, які цілодобово піклуються про здоров'я своїх синочків та дочок. І це небезпідставно, адже основний контингент хворих на недуги такого плану становлять саме діти. Окрім того, через недосконалість імунної системи в дитячому віці, у дітей, порівняно з дорослими, зростає питома вага ускладнень. Водночас, проблема ГРВІ залишається однією з актуальних для медицини, оскільки не лише частота захворюваності турбує лікарів, а й те, що іноді такі недуги завершуються трагічно.

Поширеність даної групи захворювань зумовлена значною різноманітністю збудників, до якої входять грип (А, В, С), парагрип, аденовірусна, респіраторно-синцитіальна, риновірусна, короновірусна, ентеровірусна інфекції. При цьому кожна зокрема має кілька типів, а тому, перехворівши, наприклад, грипом типу А, ви не застережені від цієї хвороби, але вже типу В.

Докладніше....

03.04.2015 р.

ХРОНІЧНИЙ ПРОСТАТИТ

03.04.2015 р.

НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА - СКАЗ

03.04.2015 р.

ДІТИ В ЕПІЦЕНТРІ ЛИХА

03.04.2015 р.

ПРО СТАН ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГЕЛЬМІНТОЗИ ТА ЛЯМБЛІОЗИ

03.04.2015 р.

Атопічний дерматит

 

Серед захворювань шкіри однією з найбільш розповсюджених хвороб є атопічний дерматит, який має стійку тенденцію до прогресуючого перебігу, що також набув значного поширення в Україні. В минулому даний діагноз мав ще декілька назв, таких, як діатез, дитяча екзема, що не зовсім вірно відображає сутність цього захворювання.

Атопічний дерматит зустрічається в усіх регіонах світу, у осіб різної статі та у різних вікових групах. На атопічний дерматит хворіє п’ята частина населення земної кулі. У розвинених країнах за останні 50 років поширення випадків атопічного дерматиту у дітей зросло вдвічі.

Докладніше....

03.04.2015 р.

 

АДЕНОЇДИ, АБО ЯК ДИХАЄ ВАША ДИТИНА

03.04.2015 р.

Грип - найпоширеніша вірусна хвороба

Щороку збільшується число випадків із тяжким і атиповим перебігом хвороби, а також форм виявів ускладнень грипу (запалень легень, плевритів тощо). Різка зміна погоди, коливання тиску та температурного режиму виснажують організм. Сукупність зазначених чинників призводить до різкого зростання кількості хворих перед кабінетами лікарів.

Докладніше....

 

Що потрібно знати про краснуху

 

Шляхи зараження  краснухою:  повітряно-крапельний. Зараження відбувається при кашлі, чханні та розмові.

Інкубаційний період – період від моменту зараження до появи симптомів захворювання становить 14-21 днів.

Краснуха у дітей протікає легко з невисокою температурою, висипкою. Хворий на краснуху становить небезпеку для оточуючих протягом 7 днів до і 7-10 днів після появи висипки. У дітей старшого віку, підлітків і дорослих часто розвивається запалення лімфовузлів (особливо потиличних, шийних і завушних). Рідко виникають ускладнення - енцефаліт і тромбоцитопенія. Після перенесеного захворювання залишається стійкий імунітет. Захворювання може протікати безсимптомно (25-30% випадків).

Докладніше....

Коклюш та його лікування

 

Збудником  коклюшу є  паличка Борде-Жангу. Джерелом інфекції є хвора людина або бактеріоносій.  Особливо небезпечні хворі в початковій стадії захворювання (катаральний період).

Передача інфекції здійснюється повітряно-краплинним шляхом, хворіють частіше діти дошкільного віку, особливо восени та взимку.

Інкубаційний період триває 2-14 днів (частіше 5-7 днів).

Докладніше....

 

ПРОФІЛАКТИКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ  ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ

 

Артеріальна гіпертонія надзвичайно розповсюджене захворювання. Майже кожний 2-5 житель має підвищений кров’яний тиск. Із віком кількість осіб, які мають артеріальну гіпертонію, збільшується.

Біля 40-50% хворих з артеріальною гіпертензією практично нічого неприємного не відчувають і вважають себе здоровими людьми. Вчені назвали таку гіпертонію мовчазною, таємним вбивцею, тому що при цьому ускладнення виникають однаково часто, як при мовчазній гіпертонії, так і при гіпертонії, при якій спостерігаються скарги на головний біль, запаморочення та інше. Артеріальна гіпертонія легко діагностується - досить заміряти артеріальний тиск. Але біля 38% населення України та нашої області не знають рівень свого артеріального тиску. Нормальним вважається тиск нижчий за 140/90 мм рт. ст. Тому дуже важливо кожній, навіть здоровій людині, перевіряти свій артеріальний тиск не рідше одного разу на рік.

Незважаючи на простоту діагностики, наявність достатньої кількості ефективних гіпотензивних препаратів, які дають можливість контролювати рівень артеріального тиску, це захворювання залишається великою і невідкладною проблемою для здоров’я людей.

Докладніше....

 

Як допомогти підліткові уникнути спокус?

 

Як все-таки важко захистити свою дитину від проблем нашого сучасного суспільства? Всі батьки, здавалося б, розуміють, що для цього потрібно дати своєму чаду необхідні знання, навчити робити правильний вибір, вміти гідно сприймати невдачі і поразки, не кривдити душею і бути чесним перед самим собою, вміти відповідати за свої вчинки.

Але часто наша надмірна опіка викликає протест і агресивну поведінку з боку дітей, і тоді їм доводиться самим утверджуватися на вулиці і в компанії своїх однолітків, де вони і стикаються з багатьма неприємностями. Що робити тоді батькам? Пропонуємо вам декілька простих порад психологів про те, як уберегти підлітка від згубних впливів сучасного суспільства і зберегти з ним довірливі стосунки.

Куріння... Що? Знову?! Але не можна ж закривати очі на факти: кількість смертельних випадків від куріння тютюну набагато вища, ніж від інфекцій, отрут, воєн і катастроф. Куріння під час вагітності, навіть якщо палить не мати, а лише батько, завдає величезної шкоди дитині, яка ще не народилася. Звичка палити скорочує життя людини в середньому на термін від 19 до 23 років.

Докладніше....

 

Початок життя

 

У перші три місяці вагітності формуються органи дитини. Упродовж перших восьми тижнів дитина розвивається з однієї клітини до плода, що починає виглядати як людина.

 

Від запліднення до четвертого тижня.

Овуляція. Десь близько 14 дня менструального циклу готова яйцеклітина виходить з яєчника і тоді виникає можливість запліднення. Яйцеклітина захоплюється фімбріями на кінці фаллопієвої труби і втягується в неї. Яйцеклітина може прожити 24 години, і якщо не запліднюється, то виходить через піхву разом зі слизовою матки під час наступних місячних.

В еякуляті чоловіка знаходиться від 200 до 400 мільйонів сперматозоїдів, які частково потрапляють через шийку матки і матку у фаллопієву трубу. Сперматозоїди можуть жити в утробі 48 годин.

Докладніше....

 

Хронічні захворювання шкіри

 

Хронічні захворювання шкіри є контрольованими і потребують лікування в спеціалізованому закладі, яким є Хмельницький обласний шкірвендиспансер

Головна функція шкіри – бар’єрна.Вона є посередником між організмом і зовнішнім середовищем, захищає організм від шкідливого впливу чинників навколишнього середовища, перешкоджає життєдіяльності патогенних мікроорганізмів, є важливим органом чуття, маючи найбільше рецепторне поле, що зберігає інформацію оточуючого середовища. Виконує також пігментоутворюючу, терморегулюючу, всмоктувальну, видільну та дихальну функції.

Захворювання шкіри і захворювання внутрішніх органів, які проявляються на шкірі, є чи не найбільш розповсюдженими. Практично кожна людина має те чи інше захворювання шкіри або їх придатків та слизових оболонок. Захворювання шкіри є більш або менш небезпечні, окремі з них мають соціальне значення, потребують складного високовартісного лікування.

Докладніше....

 

Про профілактику отруєнь нітратної етіології

 

Нітрати - це солі азотної кислоти, які самі по собі для людини нешкідливі. Проте, потрапляючи в організм, нітрати трансформуються в нітрити, які вже є отрутою.

Потрапляючи в організм людини з їжею і водою, вони легко всмоктуються, попадають у кров, де вступають у реакцію з гемоглобіном, окислюючи молекулу заліза. Внаслідок цього виникає метгемоглобін, і транспортна функція еритроциту порушується. Ось чому, при достатньому вмісті кисню у крові, спостерігається тканинна гіпоксія – порушення дихання клітин.

Основні симптоми: синюшність обличчя, губ, видимих слизистих оболонок, головний біль, підвищене стомлення, пониження працездатності, задишка, серцебиття, навіть до втрати свідомості і смерті при вираженому отруєнні.

Докладніше....

 

Аскаридоз та його профілактика

 

Рівень ураженості населення Ізяславського району аскаридозом залишається високим.

У поточному році порівняно з минулим роком ураженість виросла більш, ніж вдвічі (в 2013 році за 4 місяці по району зареєстровано 92 випадки захворювання аскаридозом, в поточному році - 225 випадків).

Серед населення  склалась хибна думка про те, що глистна інвазія – це нічого страшного. Але недарма захворювання ці називають паразитарними, адже один тип організмів забирає поживні речовини, живе за рахунок організму хазяїна (людини), при цьому  виділяючи в нього свої продукти життєдіяльності, фактично отруюючи його, що приводить до алергізації ураженого організму людини.

Докладніше....

 

Імунізація зберігає життя

 

З 24 по 30 квітня Всесвітньою організацією охорони здоров’я проводився Всесвітній тиждень імунізації, метою якого було сприяння впровадженню одного із самих ефективних у світі інструментів охорони здоров’я - вакцинації людей.

Імунізація  (профілактичні  щеплення) є найбільш ефективним та надійним методом захисту від інфекційних хвороб. Багато дитячих хвороб можуть бути попереджені шляхом використання вакцин, що застосовуються при плановій  імунізації. З часу впровадження цих вакцин кількість захворювань, ускладнень та смертельних випадків від цих хвороб значно знизилась.

Докладніше....

 

БОТУЛІЗМ – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО

 

Незважаючи на проведення активної санітарно–освітньої роботи, напруженою залишається ситуація щодо захворювання населення на ботулізм.

Причиною захворювання є харчові продукти домашнього приготування, в основному консервовані овочі, рибна та м’ясна консервована продукція.

Що ж таке ботулізм? Ботулізм – харчове отруєння, що  виникає внаслідок споживання харчових продуктів, заражених ботулотоксином. Збудник ботулізму широко поширений в навколишньому середовищі, його знаходять в ґрунті, у воді, гниючих викидах, на овочах, фруктах, кишечнику тварин, риби, птиці.

Докладніше....

 

Профілактика туберкульозу

 

Серед соціальних і медичних проблем суспільства туберкульоз посідає особливе місце. Хвороба, яка супроводжує людство впродовж його існування досі не подолана, а з 90-х років ХХ сторіччя помітно зросла його поширеність у всіх країнах світу.

В Україні ситуація з туберкульозом дуже серйозна, а з 1995 року зареєстровано епідемію цього захворювання. Медична громадськість стурбована стрімким зростанням туберкульозу серед людей.

Докладніше....

Про стан захворюваності на гельмінтози та лямбліози і  їх профілактика

 

Рівень ураженості населення Ізяславського району гельмінтозами та найпростішими  високий і, на жаль, в 2013 році,  в порівнянні з минулим роком,  виріс. У  2013 році по району зареєстровано 283 випадки захворювання аскаридозом, 43 випадки захворювання ентеробіозом та 59 випадків захворювання  лямбліозом, що в цілому складає в структурі інфекційної захворюваності 72,2% без врахування захворюваності гострими респіраторними інфекціями та грипом і встановить 562,7 випадків на 100 тисяч населення.

Докладніше....

Атопічний дерматит

 

З 3 по 7 березня, з метою профілактики однієї з найрозповсюдженіших хвороб - атопічного дерматиту, в Україні проводитимуться дні атопічного дерматиту. Дана хвороба є хронічним (з періодами загострень) захворюванням шкіри, яке виникає на окремих ділянках шкіри у вигляді плям, потовщень, лущень та проявляється постійною сухістю шкіри і супроводжується свербежем.

Докладніше....

 

Візит до ортодонта

 

Патологічний прикус частіше формується у дітей, які знаходяться на штучному вигодовуванні. Щелепи недостатньо працюють, як при грудному вигодовуванні. Після штучного вигодовування, необхідно пропонувати дитині їсти більш тверду їжу, багато батьків зустрічаються з проблемами: дитина їсть в'яло і неохоче, тому що жувальний апарат працював не повністю і не звик до подібних наван­тажень - це одна з причин виникнення неправильного при­кусу. Коли у дитини з'являються перші зубки, давайте їй потрошку тверду їжу, щоб шелепи звикали працювати. Нехай у дитини крайте з'являється втома від жування, ніж слабкість зубів і м'язів надалі!

Докладніше...

Гігієна та попередження стоматологічних захворювань

 

Здорові і гарні зуби, доглянута і гарно пахуча порожнина рота - це невід'ємна складова части­на чудового настрою, відмінного самопочуття, удачі та везіння, і врешті - нашого щастя. Не див­но, що людство стурбоване цією проблемою. Хворобливий стан порожнини рота значною мірою впливає на психічний та фізич­ний стан людини, інтенсивний зубний біль порушує спокій та сон, робить людину неврівноваженою, неорганізованою, що зреш­тою позначається на її загальному стані.

Докладніше...

 

ГРИБИ: «СМАЧНА» НЕБЕЗПЕКА

 

В Україні розпочався грибний сезон. Аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість з них обумовлена вживанням пластинчастих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймають за їстівні печериці та сироїжки. Отруєння також можуть спричинити їстівні гри­би, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уз­довж швидкісних трас. Адже бліда поганка у багатьох регіо­нах просто не росте, наприклад, на півдні, проте основні масові отруєння реєструють саме там.

Докладніше...

Діагностика раку шкіри

 

З ініціативи дерматовенерологічної служби, спільно з онкологічною службою, з 2009 року в багатьох областях України навесні, перед по­чатком пляжного сезону, проводяться організовані масові огляди на­селення на предмет наявності новоутворень шкіри, зокрема раку шкіри. Даний проект є некомерційним та проводиться за аналогією євро­пейського Дня діагностики меланоми, який про­ходить в Європі щорічно з 1990 року. Кількість знову зареєстрованих випадків меланоми щорічно зростає. Заданими ВООЗ, щорічно в усьому світі реєструється приблизно 48000 смертей, пов'язаних з мела­номою.

Докладніше...

 

Увага - ентеровірусна  інфекція

 

Ентеровірусна інфекція - це група гострих інжекційних хвороб, що викликаються ентеровірусами, характеризу­ються лихоманкою і різноманітністю клінічних симптомів, обумовлених ураженням центральної нервової системи, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, м'язової системи, легенів, печінки, нирок, очей, шкіри і інших органів.

Докладніше...

 

Захворювання, що передаються статевим шляхом

 

Останніми роками левову частку серед захворювань сечостатевої системи займають захворю­вання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) (1-го покоління (хламідіоз, мікоплазмоз, уреоплазмоз, трихомоноз, гарднерель).

Докладніше...

Існує небезпека харчових отруєнь

 

У зв'язку із загостренням в Україні і в області епідситуації з захворюваннями на гострі кишкові інфекції, в т.ч. пов'язані з групо­вими захворюваннями після проведених масових заходів на підприє­мствах ресторанного господарства та в побуті, та враховуючи се­зон проведення урочистих подій в закладах громадського харчу­вання та в домашніх умовах, пропонується замовникам масових подій особливо ретельно підійти до їх організації та проведення, заздалегідь визначити кількість запрошених гостей і співставити їх з кількістю посадочних місць у закладі громадського харчування.

Докладніше...

 

Кров донора рятує життя

 

 Для надання адекватної допомоги хворим Ізяславською ЦРЛ, від пункту переливання крові вимагається цілодобове забезпечення лікарні кров'ю та її компонентами. За статистикою нашого району, для підтримання такої го­товності потрібно близько 1000-1100 донорів на рік. Але на пункт переливання в останні роки звертається не більше 600-700 чоловік. Не дивно, що подекуди в критичних ситу­аціях доводиться «позичати» кров в сусідніх районах чи вдаватися до послуг так званих «донорів на замовлення». Не останню роль в цьому відіграє наша пасивність. Відтак, звертаючись до потенційних донорів, зупинимося на окремих «за» і «проти».

Докладніше...

 

Лікування гіпертонічної хвороби - профілактика інфарктів міокарда

та можливих інсультів

 

В районі продовжується робота по забезпеченню хво­рих гіпертонічною хворобою ліками по паритетних цінах - цінах без аптечних нарахувань. Ми вже писали про цю ак­цію в липні 2013 року в одному з номерів газети.

Докладніше...

Материнське молоко - здорова дитина

 

Материнське молоко - це найкраща їжа, пристосована самою природою до потреб новонародженого немов­ляти. Природне вигодовування є необхідним для гармо­нійного росту і розвитку дитини, воно тісно пов'язане із захисними функціями організму, а також має позитив­ний вплив на формування нервової системи, інтелектуальних здібностей та адекватних емоційних реакцій. Жодна, навіть найбільш адаптована, суміш не зможе замінити грудне молоко, яке за своїми компонентами відповідає організму новонародженої дитини.

Докладніше...

 

Меланома - одна з найбільш злоякісних пухлин

 

Меланоми можуть розвиватися з родимок або родимих плям (невусів), також і як первинні пухлини. Виникає меланомазмеланоцитів (кліток, що утворюють пігмент). Роз­витку меланомизневусів, папіломатозних пігментних плям сприяють травми, припікання, порізи, надмірна інсоля­ція й інші дратівливі фактори.

Докладніше...

 

Остерігайтеся ботулізму!

 

Майже щорічно в Ізяславському районі реєструються випадки захворювань на ботулізм. Випадки поодинокі в побуті, про­те, враховуючи серйозність даного захворювання та наявність хворих уже в поточному році, є необхідність про нього нагадати.

Докладніше...

Псоріаз - це не вирок

 

Псоріаз (або лускатий лишай)- хронічне рецидивуюче захворювання шкіри, опорно - рухового апарату та внутрішніх органів, є одним з найбільш поширених зах­ворювань шкіри, ним хворіє 2-3% населення земної кулі. Протягом останніх років частіше зустрічається важкий перебіг захворювання та його ускладнення.

Докладніше...

 

Рак молочної залози

 

Злоякісні новоутворення молочної залози є однією з актуальних проблем в Україні, оскільки посідають перше місце в структурі онко­логічної захворюваності жіночого населення, часто вражають жінок працездатного віку. Абсолютне число нових випадків захворювання перевищує 14 тис. на рік, захворюваність на рак даної локалізації характеризується стійкою тенденцією до зростання.

Докладніше...

 

Скажи СНІДу - ні!

 

Скільки про СНІД не писали і не говорили, чомусь ко­жен з нас вважає, що ця хвороба десь далеко, тільки не поруч з нами - не в моєму місті чи селі, не в моїй родині, і не в мене.

Докладніше...

Туберкульоз - це серйозна хвороба

 

3 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Ця хво­роба є найчастішою причиною смерті від інфекційних захворювань. Загальна тривалість життя хворих на хронічні форми туберкульозу ста­новить 3-7 років.

Докладніше...

 

Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

 

З 1 червня 2012 року в Україні розпочато впровадження європейського підходу до встановлення цін на лікарські засоби, метою якого є забезпечення українських громадян якісними, ефективними, безпечними та доступними ліками. Це відбувається на виконання соціальних ініціатив Президента України та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

Докладніше...

Основні причини поширення злоякісних пухлин

 

4 лютого в Україні і в усьому світі відзначався Міжна­родний день боротьби проти раку.

Онкологічні захворювання - це загальна назва, яка на­лічує біля 200 злоякісних новоутворень, при яких на шкірі, слизових оболонках або в різних органах людини починаєть­ся безперервний поділ клітин. Пухлина швидко збільшується у різних напрямках до значних розмірів, вражаючи здо­рову тканину органа людини. Продукти розпаду пухлини всмоктуються, викликаючи інтоксикацію та виснажуючи організм.

Докладніше....

 

Профілактика педикульозу

 

Педикульоз (від лат. pediculus «воша») або вошивість - паразитарне захворювання шкіри та волосся. На людині може паразитувати головна воша (Pediculus Humanus Capitis), платтяна воша (Pediculus Humanus Corporis) та лобкова воша (Рhtyrus Rubis).

Докладніше....

 

 

   

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/