на головну

                     
                 

 

 
                   
                   
                           

 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

                 30300, Хмельницька обл.,

                Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                   вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

 

 

Українське ділове мовлення. Календар свят

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 

   

Контакти

Адреса: 30300, м. Ізяслав,

вул. Б.Хмельницького, буд. 47

Телефон: (03852) 4-21-51

Е-пошта:  icrl_iz@ukr.net

Розклад роботи: пн.-пт. з 9:00 до 17:00
Головний лікар Агапій Олександр Олександрович

 

Статут

Контакти

Адреса: 30300, м.Ізяслав,

вул.Шевченка, буд. 10 В

Телефон:  (03852) 2-61-33, 2-61-38

Е-пошта:  iz_msd@ukr.net

Розклад роботипн.-пт. з 9:00 до 17:00

Головний лікар Літвінчук Сергій Іванович

 

Статут

 

 

 

Новини

 

 

 

Медична реформа: запитання і відповіді

 

Чи запрацює в Україні страхова медицина?

Фактично з 2018 року в Україні починає працювати національна солідарна страхова система, яка буде покривати лікування кожного українця.

Будь-яка страхова система складається з трьох частин: збір коштів з населення, акумулювання їх в пул ризиків та адресні виплати за надані пацієнтам послуги. Медична реформа, ухвалена Парламентом, буде працювати так само. Внески збираються в бюджет через систему загального оподаткування (ПДВ, яке сплачують усі з будь-якої покупки), акумулюються на казначейських рахунках. Національна служба здоров’я України оплачує медичні послуги та ліки, що входять в національну програму медичних гарантій.

Це класична солідарна система: неважливо скільки ви витрачаєте і які сплачуєте податки зі споживання, ви все одно отримаєте медичну допомогу.

Всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними.

Кожен українець знатиме, що саме оплачує держава, і самі обиратимуть лікарні, де вони отримають ці послуги.

Чи будуть українці укладати договори зі спеціалістами вузького профілю, як в первинній ланці?

Пацієнти підписують Декларацію про вибір лікаря тільки з сімейним лікарем або терапевтом чи педіатром. Вузькі спеціалісти у поліклініках та лікарні до 2020 року будуть працювати, як і раніше.

З 2020 року Національна служба здоров’я починає сплачувати за послуги на вторинній і третинній ланці, що ввійдуть в програму медичних гарантій. Ці послуги будуть надаватися безоплатно, якщо пацієнт звернувся за направленням сімейного лікаря або терапевта чи педіатра.

При цьому пацієнт зможе самостійно обирати вузького спеціаліста чи заклад, у якому отримає послугу. НСЗУ оплатить звернення на підставі інформації та документів, що надасть медзаклад до електронної системи охорони здоров’я. Для цього заклад складатиме звіт в електронній системі охорони здоров’я, в якому зазначається обсяг наданих медичних послуг та лікарських засобів.

Яку юридичну силу мають декларації?

Підписуючи декларацію пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. Саме тому цей документ так і називається — Декларація про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.

На основні цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт.

Чи можна звернутись до вузького спеціаліста без направлення?

Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки буде працювати так само, як вона працює зараз.

Звернення до лікарів-спеціалістів, призначені сімейним лікарем, будуть оплачуватися Національною службою здоров’я (після початку виплат за ці послуги в новій системі). Держава також оплачуватиме візити без направлення до гінеколога та психіатра.

Якщо пацієнт звертається до лікарів-спеціалістів за власним бажанням, він самостійно сплачує вартість візиту.

Яким чином фінансуватиметься надання первинної медичної допомоги особам, які не уклали декларацій?

Як тільки у вашому закладі первинної медичної допомоги розпочнеться приписна кампанія, для отримання медичної допомоги ви маєте підписати Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги під час першого візиту.

Відповідно, поки ви не звернетеся по первинну медичну допомогу, держава не оплачуватиме послуги, які не надаються. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем, за пацієнта починає платити держава.

Варто пам’ятати, що якщо лікар потрапив в ситуацію, де людина потребує екстренного втручання, він має це зробити незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію. З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації.

Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.

22.11.2017 р.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

 

 

 

 

У Білогородці працював обласний пересувний стоматкабінет

 

Стоматологи з Хмельницького раз на місяць вирушають у відрядження в села різних районів області, аби допомогти людям, котрі роками не звертаються до лікарів.

Україною мандрує пересувний стоматкабінет, у якому спеціалісти безкоштовно лікують зуби.

«Пересувний кабінет складається з ортопеда, хірурга, терапевта і медсестри, котрі безкоштовно консультують і лікують» - ідеться в сюжеті ТСН.19:30 від 13 листопада поточного року.

Селяни розповідають, що за зубами особливо ніхто не дбає – навіть не чистять. Тож із віком ті просто випадають, а їсти привчаються тим, що лишилося. Таке ставлення пояснюють відсутністю грошей, часу та відстанню до стоматологів у райцентрі. "Я просто не потягну це все. І навіть не хочу починати. Там 100 гривень одне обезболювання. Я тоді сіла і встала, і 150 гривень тільки консультація", - розповіла одна з жінок, яка вже в 40 років лишилася беззубою. 

Люди їдять рідкі страви, а до медиків не вирушають, навіть коли зуби болять, бо мають свої методи – алкоголь, сало, часник, а в окремих випадках і нитку до дверей. Стоматологи від такого підходу не в захваті. "Погано вичищають, не користуються зубними нитками. Чистять, коли попадеться, а не два рази вдень. В основному все через гігієну, ну і плюс шкідливі звички", - каже лікар Дмитро Процик. "Запущені, скажемо так, зуби через те, що вони не проходять профілактику", - додає колега Ігор Онишко. 

За день лікарі приймають кілька десятків пацієнтів. Але на область пересувний кабінет лише один, тому охопити всіх і кардинально виправити ситуацію він не може.

14.11.2017 р.

За матеріалами сайт ТСН https://tsn.ua/ukrayina/na-hmelnichchini-stomatologi-organizuvali-peresuvniy-kabinet-dlya-selyan-1037885.html

 

В.о.Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун провела відеоселекторну нараду з регіонами

 

30 жовтня в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун провела селекторну нараду з регіонами в режимі відеоконференції. Від Хмельницької області участь у селекторі взяли заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, директор Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич, його заступники, посадові особи Департаменту, головні лікарі центрів ПМСД області.

Уляна Супрун нагадала, що 19 жовтня Верховна Рада України у 2-му читанні проголосувала за законопроект 6127, який дає старт змінам у системі фінансування охорони здоров’я в Україні. Посадовець нагадала, що передувала ухваленню закону велика інформаційна кампанія та спілкування з різними людьми в регіонах України. Вона подякувала усім, хто долучився до розробки цього документу. Ухвалення Закону Уляна Супрун назвала спільною перемогою, яка поклала старт змінам у системі охорони здоров’я. Перетворення розпочинаються зі змін у фінансуванні. У Міністерстві мають сподівання, що підпис Президента під документом з’явиться не пізніше середини листопада.

В. о. Міністра пояснила, що зміни у фінансуванні на рівні первинної ланки почнуться з 1 січня 2018 року. Перехід відбуватиметься поступово, тому субвенцію поки не відмінятимуть. Нова система більше профінансує первинну ланку і допоможе надавати кращу допомогу громадянам.

Посадовці стверджують, що автономізації медичних закладів, за яку проголосували ще у квітні, боятися не потрібно. Це допоможе медичним закладам отримати самостійне управління, вони самі підбиратимуть і найкращих працівників, і зможуть регулювати їм зарплати. Крім того, змінами до положень передбачено, що функції керівника медзакладу будуть розподілені між головним лікарем і менеджером (адміністративним директором). Менеджер буде займатися фінансовими і адміністративними справами, а головний лікар – медичними. Така практика існує у більшості країн Європи.

Також Уляна Супрун анонсувала кампанію «Лікар для кожної родини», в ході якої будуть заохочувати громадян укладати угоди зі своїми сімейними лікарями, педіатрами або лікарями загальної практики. Проте люди мають чітко усвідомлювати послідовність своїх дій та кроків у цьому напрямку.

У свою чергу, заступник Міністра Павло Ковтонюк додав, що уже за 2-3 тижні у Києві відбудеться розширена нарада керівників Міністерства охорони здоров´я з представниками регіонів. На ній обговорять детально план втілення реформи на 2018 рік. Посадовець повідомив, що протягом наступного року і в Міністерстві, і на місцях мають посилено працювати над тим, щоб новий вид відносин з договорами і тарифами за кожного пацієнта вступив у дію.

Крім того, не варто забувати і про автономізацію закладів, тобто переведення їх у статус комунальних некомерційних підприємств. Лише таким чином вони зможуть отримувати кошти від держави за кожного пацієнта.

Іще один аспект, на якому наголошують у Міністерстві – можливість працювати з єдиним електронним реєстром пацієнтів. Туди будуть внесені дані всіх людей, які уклали угоди з лікарями. Тому заклади мають бути відповідно укомплектовані комп’ютерною технікою.

Павло Ковтонюк роз’яснив і суть Ініціативи Президента України Петра Порошенка щодо підтримки сільської медицини. Зазначений законопроект уже був проголосований у першому читанні. Він передбачає, що з наступного року додаткові кошти зі спеціального фонду держбюджету для реалізації цього закону надійдуть у всі області. Зараз триває підготовка підзаконних актів та окремих типових рішень і моделей організації первинної допомоги. Над цим працюють Міністерство охорони здоров´я та Міністерство регіонального розвитку. На втілення цієї Ініціативи планують витратити 4 млрд.грн.

У ході відеоселекторної наради керівники Міністерства заслухали запитання регіонів. До наступної зустрічі у столиці пообіцяли проаналізувати їх та дати відповіді.

Насамкінець Уляна Супрун висловила сподівання, що у співпраці з регіонами зможуть завершити розпочаті зміни до 2020 року. І, таким чином, показати громадянам, що медичні послуги в Україні можуть бути якісними та доступними. А ще вдасться зменшити смертність від хвороб і підтримувати здоров’я громадян.

02.11.2017 р.

Хмельницький обласний Центр здоров’я

Успіх медичної реформи залежить від її втілення на місцях

Ізяславі  відбулося урочисте відкриття нової міської амбулаторії сімейної медицини №2)

 

31 жовтня у місті Ізяслав відбулося  відкриття нової міської амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2. Медичну установу відкрили у приміщенні корпусу поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні. 

Привітати колектив закладу завітали: директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич, головний лікар Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1 Володимир Демчук, голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, головний лікар Ізяславського району Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук. 

Вітаючи учасників святкового заходу, директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич наголосив на необхідності швидкого та якісного перезапуску первинної ланки медичної допомоги та покращення медичного обслуговування.  

«Потрібно докласти всіх зусиль, щоб пришвидшити перехід на нову систему, бо вона дасть більше фінансування на первинну ланку. Всі підзаконні й нормативні акти, які будуть регулювати фінансування реформи, Міністерство охорони здоров’я України подасть на розгляд Кабінету Міністрів України, на перехідний період для первинної ланки медичної допомоги залишиться субвенція, згідно із внесеною у законопроект правкою», - сказав Я.Цуглевич.

Також Яків Миколайович ознайомив всіх із основними кроками впровадження реформи:

– автономний статус закладу – медичний заклад не зможе працювати за договором за пацієнта, якщо він не перебуватиме в статусі комунального некомерційного підприємства. Це можна розпочинати робити вже зараз, відповідні методичні рекомендації міністерство розіслало і готове консультувати додатково;

– можливість працювати з електронною системою, бо робота йтиме з електронним реєстром;

– підготувати людей, щоб вони могли обрати свого лікаря, куди для цього йти, як його шукати і як оформлювати документи.

Також Яків Цуглевич зосередив увагу на законопроекті № 7117 про медичне обслуговування у сільській місцевості, що передбачає з наступного року додаткові кошти зі спеціального фонду державного бюджету на всі області.  Також розробляються разом із Міністерством регіонального розвитку рішення та моделі організації первинної допомоги, під які підуть ці цільові кошти.

Вітаючи присутніх із відкриттям міської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков наголосив на необхідності втілення медичної реформи на місцях, адже необхідно забезпечити якісне надання медичних послуг  людям, незалежно від місця проживання.   

Борис Яцков підкреслив: «Щоб розширити коло медичних послуг для наших громадян і доповнити їх можливостями телемедицини, проведена і проголосована медична реформа, яка дає можливість доступу до висококваліфікованого лікаря та щоб знайти ці «платинові хвилини» і «золоті години» для того, щоб врятувати життя і здоров’я тих пацієнтів, які живуть у селі». Борис Олександрович зазначив, що саме про це говорив Президент України Петро Порошенко, виступаючи на шостому засіданні Ради регіонального розвитку щодо пришвидшення впровадження медичної реформи в сільській місцевості. Зокрема Глава держави сказав: «Швидкісний Інтернет згодиться не лише для амбулаторії, а й для школи, для бібліотеки, для задоволення інформаційних потреб селян».

Також працівників амбулаторії привітали: голова районної ради Сергій Шлегель, головний лікар Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1 Володимир Демчук, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук.

Право перерізати стрічку було надано  директору департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Якову Цуглевичу,   голові районної державної адміністрації, депутату обласної ради Борису Яцкову, голові районної ради Сергію Шлегелю.

Після урочистого відкриття гості закладу оглянули робочі та маніпуляційні кабінети, поспілкувалися із працівниками амбулаторії.

Також в ході перебування в Ізяславі  директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич ознайомився із роботою хірургічного відділення Ізяславської центральної районної лікарні. Головний лікар Ізяславського району Олександр Агапій доповів Я.Цуглевичу про перспективи розвитку відділення та поділився планами на майбутнє із розвитку районної лікарні.

ФОТОКОЛАЖ

01.11.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру первинної

медико-санітарної допомоги та Ізяславської центральної районної лікарні

 

 

 

 

Публікації “Чи стане після реформи медицина платною і дуже дорогою?” Чим лякають пацієнтів

 

Цього тижня Верховна Рада дала старт медреформі. Ухваливши законопроект 6327, парламент уможливив початок змін уже на початку 2018 року. Проте ми і досі зустрічаємо багато неправдивої інформації про те, що чекає лікарів та пацієнтів із впровадженням медичної реформи.

Головне: Всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій будуть для пацієнтів на 100% БЕЗОПЛАТНИМИ.

Це буде працювати саме так, як у страховій компанії. Пацієенти будуть знати, що саме покривається і мати можливість отримати ці послуги в обраній вами лікарні.

З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, з 2020-го — в усіх лікарнях.

Тарифи, які розповсюджуються зараз деякими сумнівними виданнями не мають нічого спільного з реальністю. Це просто фейк та брехня.

Вітаємо всіх з початком довгоочікуваних змін в системі охорони здоров’я.

Далі спростовуємо найбільш поширені міфи та «страшилки».

Міф 1. Медицина стане платною і дуже дорогою

Саме зараз безкоштовної медицини в Україні не існує. За результатами опитування в рамках проекту «(Без)коштовна медицина» 90% ліків українці купують за власний кошт. За даними досліджень, кожен другий пацієнт відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей. Тому неправильно казати, що медицина стане платною і дуже дорогою для громадян внаслідок реформи.

А після реформи з‘явиться реальна безоплатна допомога.

Реформа вводить нові чіткі правила державного фінансування медичної системи, однакові для кожного громадянина. З'явиться чіткий список послуг, які будуть на 100% профінансовані державою: первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри); екстрена допомога (різке погіршення стану здоров’я, серцевий напад, інсульт, гострий апендицит, ниркова недостатність, запалення легенів тощо); паліативна допомога — перш за все, адекватне знеболювання; лікування у вузьких спеціалістів за направленням сімейного лікаря та планове лікування у рамках програми медичних гарантій.

Кожна медична послуга матиме визначений тариф, який буде платити лікарні держава. Обсяг послуг у рамках програми медичних гарантій залежить від об’єму фінансування системи охорони здоров’я, однак включатиме всі основні послуги, необхідні для якісного лікування — набагато більше, ніж люди можуть отримати безоплатно зараз.

Для дороговартісного лікування, як і сьогодні, будуть існувати цільові програми, продовжать діяти програми лікування онкології, гепатитів, СНІДу та ін.

Міф 2. Люди не потягнуть вартість медичних послуг після медреформи

З початком медреформи більшість медичних послуг буде безоплатною для пацієнта, але платною для держави. Повний список послуг програми медичних гарантій буде у 2020 році, коли реформа запрацює повністю.

Міністерство охорони здоров’я опублікує список тарифів на послуги, після збору статистики чим реально, а не на папері хворіють люди, збору даних про реальні витрати лікарень, оцінки бюджету, який буде виділено на програму медичних гарантій на 2020 рік.

Зараз готується пілотний проект МОЗ разом з Національною академією медичних наук. Тарифи буде платити лікарням ДЕРЖАВА — саме для того, щоб у лікарів були гідні зарплати і ці гроші не платили пацієнти.

Міф 3. Медреформа призведе до закриття лікарень і звільнення медиків

У законопроектах про медреформу немає жодного слова про закриття лікувальних закладів чи скорочення медперсоналу.

На першому етапі реформи Національна служба здоров’я укладе договори з усіма лікарнями, щоб ніхто не залишився без медичної допомоги. Але з роками конкуренція і принцип «гроші йдуть за пацієнтом» приведуть до впорядкування мережі медзакладів — малопотужні, погано оснащені і мало завантажені лікарні, де просто небезпечно лікуватись, будуть перепрофільовані під реальні потреби населення — на реабілітаційні, діагностичні центри, хоспіси.

Найкращі лікарні будуть додатково технічно та кадрово підсилені, щоб кожен, хто до них звертається, мав можливість отримати якісну медичну допомогу.

Без роботи можуть залишитись лише ті, до кого не захочуть йти люди. Хороший лікар завжди матиме потік пацієнтів і достойні гроші від держави за свою роботу! Реформа сприятиме тому, що лікарі конкуруватимуть за пацієнта.

Впорядкуванням мережі лікувальних закладів опікуватиметься місцева влада. Місцеві громади мають вирішити, які з них потрібно підсилити, а які перепрофілювати. Держава надає технічні вимоги щодо доїзду до лікарні та її мінімального навантаження (кількість пологів, оперативних втручань).

Завдяки децентралізації місцеві бюджети мають достатньо коштів для того, щоб покращити мережу медзакладів, створити належні умови для роботи лікарів, відремонтувати дороги до лікарень. Держава зі свого боку виділить додаткові гроші на підсилення опорних закладів та перепрофілювання слабких та малозавантажених.

Міф 4. Села залишаться без лікарів

У селах людей найбільше турбує доля фельдшерів та ФАПів. Фельдшери залишаться. Фельдшери не замінятимуть лікаря, але стануть його помічниками та забезпечать доступ до медичної допомоги у найвіддаленіших селах.

У 2018 році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн на одного пацієнта, у 2019 — 450 грн. Практика у 2000 пацієнтів матиме річний дохід в 740 000 грн у 2018 та 900 000 грн у 2019. У цей бюджет входять оренда, оплата роботи лікаря, фельдшера та медсестри, прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Досі на селі ніколи не було таких коштів у медицині — і реформа дозволяє нарешті розгорнути пряме фінансування.

Місцеве самоврядування матиме можливості для підвищення якості життя лікаря. Наприклад, якщо громада побудує якісну амбулаторію та житло для лікаря, буде значно легше знайти і запросити лікаря на роботу.

Також 19 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №7117 про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості. Він передбачає щонайменше 5 мільярдів гривень додаткового фінансування медицини в селах за два роки, зокрема будівництво сучасних ФАПів та амбулаторій, а також забезпечення їх інтернетом.

Міф 5. До лікаря-спеціаліста можна буде потрапити тільки через сімейного лікаря

Не відповідає дійсності.

Велику частину послуг, які зараз надають вузькі спеціалісти, після донавчання зможуть надавати лікарі первинної ланки — сімейні лікарі, педіатри, терапевти. Для цього ми і робимо реформу — щоб була людина, якій ви довіряєте і яка може вилікувати все, для чого потрібні знання та ліки без госпіталізації та спеціального складного обладнання.

Звичайно, часом пацієнтам потрібні спеціальні обстеження у вузьких спеціалістів. Але ці втручання має курувати сімейний лікар. Тому Національна служба здоров’я буде оплачувати ці візити за направленням сімейного лікаря.

Якщо ви не довіряєте, що ваш сімейний лікар буде це робити професійно — змініть його.

Буде також низка спеціалістів (напр: гінеколог, психіатр тощо), візити до яких будуть оплачуватись і без направлення сімейного лікаря.

Людина, звісно, може звернутись до вузького спеціаліста сама, але в цьому випадку пацієнту доведеться сплатити повну вартість послуг лікаря і лікування.

Якщо ж ви звертаєтесь до вузького спеціаліста за направленням сімейного лікаря, педіатра, терапевта, вартість вашого лікування та необхідних медичних засобів відшкодує держава.

Міф 6. Реформа суперечить Конституції

Всі послуги, які оплачує держава, за лікування пацієнта, будуть оплачені на 100%, як цього вимагає Конституція.

Згідно з медичною реформою, меддопомога завжди і в повному обсязі надається громадянам за рахунок коштів державного бюджету. На первинному рівні та в разі настання екстреної ситуації держава оплачуватиме 100% всього необхідного лікування та, що важливо, медикаментів згідно з деталізованим описом. Це покриватиме близько 80% усіх звернень за медичною допомогою.

На вторинному і третинному рівнях держава гарантує 100% оплату медичної допомоги та інших медичних послуг та лікарських засобів, що входять до лікування та визначені програмою медичних гарантій.

Законопроект не передбачає стягнення з громадян жодної плати за необхідну їм медичну допомогу.

Міф 7. Всі послуги будуть зі співоплатами

Із законопроекту №6327 вилучили всі (!) норми про співоплати.

Згідно із законопроектом №6327 медичні послуги, що увійшли до програми медичних гарантій завжди і в повному обсязі (оплачено на 100%) надаються громадянам за рахунок коштів державного бюджету.

Будуть послуги, які не оплачуються з державного покриття: наприклад, естетична стоматологія, пластична хірургія тощо.

Міф 8. Реформа не передбачає підвищення зарплатні лікаря

Тариф на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги складається з двох частин: ставки на оплату медичної послуги та ставки на оплату діагностичних послуг, у тому числі лабораторних досліджень.

У бюджетній резолюції, яка була ухвалена парламентом у липні 2017 року, закладена сума середнього тарифу за людину у 370 гривень на рік. Стільки буде отримувати лікар первинної ланки за кожного пацієнта.

При цьому середній тариф коливається в той чи інший бік, залежно від різних факторів. Наприклад, якщо серед пацієнтів будуть діти до 5 років або пенсіонери у віці 65+, тариф буде майже вдвічі вищим за тариф для молодих людей.

Це означає, що лікар первинної ланки буде отримувати в рік від 700 тисяч до 1 мільйона гривень на свою практику, якщо набере максимальну рекомендовану кількість пацієнтів у 2 тисячі осіб.

У бюджетній резолюції закладена сума на 2019 рік — за кожного пацієнта в середньому по 450 гривень в рік. Планується, що з року в рік ця сума буде поступово збільшуватися.

Лікарем первинної ланки може бути сімейний лікар, педіатр або терапевт. Ці лікарі можуть стати фізичною особою-підприємцем (ФОП) та відкрити власну практику, а також об'єднуватися з іншими лікарями в практики первинної медичної допомоги, щоб оптимізувати витрати.

Також лікарі первинної медичної допомоги можуть бути найманими працівниками в комунальних закладах первинної медичної допомоги. У цьому випадку лікар домовляється про заробітну плату з адміністрацією закладу, відповідно до кількості пацієнтів, яких він задекларує. При цьому в автономізованих медичних закладах, які стали комунальними підприємствами, тарифні сітки, що діють зараз, не будуть застосовуватися.

З 2020 року усі медичні заклади вторинної і третинної ланки почнуть переходити на нову модель фінансування. Національна служба здоров’я буде перераховувати медзакладам гроші за надану послугу за затвердженими тарифами, єдиними для всієї країни. У тарифі за послугу закладені всі витрати на її надання, у тому числі — оплата праці медичного персоналу.

При цьому реформа передбачає відмову від тарифних сіток та вільне формування ринку зарплат у комунальних медичних закладах. Тобто рівень зарплати медичного працівника буде базуватися на його/її компетенції, будуть створені умови для гнучкого визначення заробітної плати, як це відбувається, наприклад, в приватних клініках.

Міф 9. НСЗУ — це фінансовий «монстр», який розпоряджатиметься 100 млрд грн

НСЗУ не володіє коштами. Гроші лежать в державному бюджеті та зберігаються на казначейських рахунках. Національна служба здоров’я є оператором, який контрактує закупівлю медичних послуг та укладає договори з медичними закладами і лікарями-ФОП.

Модель НСЗУ має найменші корупційні ризики, оскільки як центральний орган виконавчої влади підконтрольна Рахунковій палаті, Державній аудиторській службі, а також антикорупційним органам — Національному антикорупційному бюро та Нацагентству з питань запобігання корупції.

НСЗУ контролюватиме якість послуг на рівні дотримання умов договору. Тобто НСЗУ укладає договір і перевіряє його виконання, так само, як страхова компанія перевіряє виконання умов страхового договору. Якщо йдеться про лікарську помилку, то в цьому разі контроль залишається за органом, який надає ліцензію — за МОЗом.

Міф 10. У бригаді швидкої будуть лише парамедики, які не зможуть надати адекватну допомогу людям, бо вони не лікарі

Реформа екстреної допомоги не є частиною законопроекту 6327, який запускає медреформу в Україні. Зміни для швидкої допомоги відбуватимуться паралельно.

Міфи та хибні уявлення про роль та місце парамедиків у системі екстреної медичної допомоги пов'язані із застарілими радянськими поглядами чи незнанням наявних систем і практик екстреної медичної допомоги у світі. Ці неправильні уявлення формують у медичних працівників та громадськості супротив впровадженню цих змін.

У більшості розвинених країн, на початковому етапі розвитку системи екстреної медичної допомоги, парамедики справді за потреби термінового лікування лише доставляли пацієнтів до лікарні, де їм надавали медичну допомогу. Досягнення в галузі медичної науки розширили можливості надання якісної та ефективної першої медичної допомоги не лише у відділеннях невідкладних станів, але й безпосередньо дорогою до лікарні в самій кареті швидкої допомоги. Тому на сьогодні парамедики – це саме той медичний персонал, що має бути навчений врятувати людину.

Міністерство охорони здоров'я розробило 4-модульну програму перепідготовки фельдшерів та лікарів швидкої, яка спрямована на підвищення їхньої кваліфікації, відповідно до міжнародних стандартів надання невідкладної допомоги. Навчання парамедиків, відповідальних за оцінку стану пацієнта і забезпечення необхідної допомоги на місці пригоди, а також під час транспортування до лікарні, триватиме 3 роки і прирівнюватиметься до рівня бакалавра.

Тільки після того, як у нас з’являться спеціалісти, на екстрену допомогу чекають зміни.

Також в екстреній допомозі працюватимуть не лише парамедики. До державного класифікатора внесено професії інструктора з догоспітальної допомоги, інструктора з першої допомоги, парамедика та екстреного медичного техніка.

Міф 11. Телемедицина в селі не запрацює, бо немає інтернету і техніки

В Україні телемедицина не має жодного зв'язку з телебаченням. Це оперативне консультування вузьким спеціалістом, який перебуває на відстані від пацієнта.

Найактуальніше це для кардіологічної допомоги. Щороку в Україні стається 40 тисяч інфарктів, 20 тисячам з них потрібна невідкладна меддопомога. Але часто такого пацієнта просто небезпечно везти далеко, або навпаки – біль у серці не є загрозливим, і їхати за сотню кілометрів нема потреби. А фельдшер чи лікар на місці не може правильно оцінити дані кардіограми. У такому випадку він зможе передати результати вузькопрофільному спеціалісту в область у реперфузійний центр і той одразу проконсультує, що слід робити. Для цього не потрібні якісь особливі технології, а кардіографами МОЗ планує оснастити всі «швидкі», де їх ще нема. Вузькопрофільні спеціалісти чергуватимуть у спеціально обладнаних реперфузійних центрах 24/7.

Тоді лікар на місті зможе надати екстрену допомогу людині відразу, на місці.

У телемедицині важливим є не стільки інтернет, скільки впровадження самої системи такої допомоги пацієнтам. Адже зараз лікарі бояться відповідальності, не беруться консультувати по інтернету або телефоном, бо не було такого дозволу. Тепер, коли МОЗ підготувало відповідні накази, ситуація зміниться.

Також фахівець може віддалено консультувати цифрові рентгенограми і комп'ютерні томограми, та надсилати деякі аналізи.

Отже, телемедицина спростить діагностику у тих випадках, коли потрібен не персональний огляд, а оцінка даних досліджень. Надасть більше можливостей пацієнтам із віддалених районів проконсультуватися у вузького фахівця. А у кардіології взагалі допоможе врятувати життя.

20.10.2017 р.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я http://www.moz.gov.ua/

 

 

16 вересня - День фармацевтичного працівникаДорогі фармацевтичні працівники!

Мало хто з пацієнтів, які звертаються в аптеку, уявляють собі, скільки терпіння, доброти, знань і професійної майстерності вимагається від вас. Величезна праця вимагає напруженої роботи завідуючого аптекою, приймальника товару, провізора-аналітика, провізора першого столу і всіх інших працівників аптеки. Зовсім не випадково ваша щоденна, необхідна і часом непомітна праця удостоїлася того, що на державному рівні щорічно відзначається День фармацевтичного працівника.
Вітаємо всіх українських провізорів та фармацевтів з їхнім професійним святом. Бажаємо успіхів, удачі, гарного настрою і благополуччя вам і вашим близьким!

З повагою

Б.Яцков,                                                                                                                                         С.Шлегель,
голова райдержадміністрації                                                                                                       голова районної ради

 

Ботулізм!

 

Ботулізм зустрічається всюди. В Україні щорічно діагностують кілька де­сятків випадків цього захворювання.  При ботулізмі спостерігається  сезонність. У весняно-літній період захворюваність на ботулізм зумовлена у більшості випадків вживанням забруд­нених рибних і м'ясо-ковбасних виробів. У цьому році в Україні зафіксовано 62 випадки ботулізму, з них 9 – смертельні, що  пов’язано із вживанням в’яленої риби.   

Що таке ботулізм  Це гостра інфекційна хвороба, для якої характерна інтоксикація з ураженням центральної і вегетативної нервової системи, що супроводжується патологічними змінами органу зору, парезом м'язів язика, м'якого піднебіння, глотки, гортані і як наслідок – охриплістю та відсутність голосу.

Актуальність захворювання визначається важким клінічним перебігом хвороби з можливими летальними наслідками (залежно від серовару збудника — А, В, Е, смертність становить відповідно 28, 9, 33 %), повільним одужанням і тривалою непрацездатністю хворих, а також значни­ми економічними збитками через необхідність зни­щення великої кількості харчової продукції у разі підозри на забруднення її ботулотоксином. Збудник ботулізму постійно міститься в ґрунті, звідки потрапляє у воду, на овочі та фрукти, а з ними — в органи травлення людини, тварин, пта­хів, деяких молюсків та інших гідробіонтів.

В об'єк­тах зовнішнього середовища клостридії ботулізму ут­ворюють спори, які є стій­кими до дії фізичних та хімічних агентів. Витриму­ють кип'ятіння протягом 2-6 год. В автоклаві за температури 120°С гинуть протягом 20 хв. Добре переносять низькі температури. При температурі -16 °С зберігають життєздатність протягом року, але при цьому частково руйнуються і звільняють токсин. Спори клостридій ботулізму стійкі до дії дезінфектантів. Оптимальною температурою токсиноутворення є 30-35°С. Сприятливі умови для розмноження клостридій ботулізму і утворення токсину створюються в м'ясних, рибних, овочевих, грибних та фруктових герметично закритих консервах, а також у копчених та в´ялених рибних та м'ясо-ковбасних виробах. Вміст 6-8 % натрію хлориду (солі)  перешкоджає розмноженню клостридій та утво­ренню екзотоксину. Ботулотоксин є найсильнішою біологічною отрутою. Він стійкий до дії сонячного світла, до заморожування, у воді та консервах зберігається до 6-8 міс. Під час нагрівання до 90 °С руйнується протягом 40 хвилин, при кип'ятінні — протягом 10—15 хв. У кислому середовищі токсин стійкий, у лужному швидко руйнується. До ботулотоксину людина дуже чутлива, смертельна доза дорівнює 0,3 мкг токсину.

Для запобігання захворюванню на ботулізм важливе значення має дотримання технології на підприємствах харчової промисловості під час виготовлення консервів з м’яса, риби, овочів, фруктів, ягід, грибів, а також копчення та соління риби і виготовлення м'ясо-ковбасних виробів. Найбільшу небезпеку становлять  продукти, що виготовлені із порушенням технології і продукти домашнього виробництва, бо у домашніх умовах важко дотримуватися належного  режиму термічного оброблення.

В домашніх умовах термічне оброблення консервів не виключає можливість зберігання спор колостродій ботулізму,  за сприятливих умов вони можуть проростати і продукувати ботулотоксин. Засолювання риби треба робити в концентрованих (10%) розчинах солі. Колостродії ботулізму, які потрапили в герметично закритий посуд, під час проростання можуть утворювати газ, що спричиняє здуття (бомбаж) банок, тому такі консерви підлягають обов’язковому знищенню. У низько кислотні консерви (огірки, кабачки, баклажани, зелений горошок) слід додавати оцтову чи лимону кислоту. Грибів взагалі не слід зберігати у герметично закритому посуді.

Враховуючи надзвичайну небезпеку даного захворювання, потрібно бути обачними, не купувати продукти сумнівної якості, продукти домашнього консервування в місцях стихійної торгівлі, поза межами закладів торгівлі та громадського харчування.

26.07.2017 р.

За матеріалами управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі

 

Керівники району ознайомились із роботою поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні

 

Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко 24 липня провели робочу зустріч із головним лікарем Ізяславської центральної районної лікарні Олександром Агапієм та завідувачем поліклінікою Олексієм Бритковським. Під час зустрічі П.Ковальчук та В.Левченко ознайомились із організацією роботи поліклініки Ізяславської центральної районної поліклініки у відреконструйованому приміщенні. В.Левченко та П.Ковальчук спільно із головним лікарем Ізяславської центральної районної лікарні Олександром Агапієм та завідувачем поліклінікою Олексієм Бритковським оглянули кабінети лікарів та спеціалістів поліклініки, приміщення клінічної лабораторії, денного стаціонару, підсобні приміщення, тощо.

Під час знайомства із роботою поліклініки відбулося спілкування керівництва району із медичним персоналом закладу та відвідувачами поліклініки.

По завершенню огляду приміщення Павло Ковальчук та Володимир Левченко висловили ряд побажань щодо покращення роботи поліклініки та  поліпшення комфорту для відвідувачів закладу.

24.07.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Дертківська громада придбала для лікарні сучасне обладнання

 

Співпраця територіальних громад району із закладами соціальної сфери є досить дієвим механізмом на шляху вдосконалення якості надання найрізноманітніших послуг. Особливо розуміння проблем, з якими стикаються працівники, зокрема, такої галузі, як медицина, позначається на якості надання медичної допомоги населенню Ізяславщини. Вже неодноразово розповідалось про таку співпрацю закладів охорони здоров’я з різноманітними підприємствами, установами, приватними підприємцями та органами місцевого самоврядування. І, до речі, останній такий приклад можна назвати чи не одним із найбільш суттєвих.

Ще на початку року з ініціативи головного лікаря центральної районної лікарні Олександра Агапія, безпосередньої підтримки та участі голови райдержадміністрації Бориса Яцкова, голови районної ради Сергія Шлегеля, було порушено клопотання про закупівлю для реанімаційного відділення лікарні сучасного апарату для штучної вентиляції легень перед територіальними громадами району. Після проведення обговорення даної теми та аналізуючи наявність коштів у місцевих бюджетах, керівництво району звернулось із проханням до Дертківського сільського голови та депутатського корпусу сільської ради допомогти у закупівлі даного апарата. Розуміючи гостроту даної проблеми, депутатський корпус своїм рішенням спрямував кошти в розмірі 850 тис.грн. на закупівлю необхідного обладнання.

І ось 17 липня для колективу лікарні, зокрема для реанімаційного відділення, настав довгоочікуваний момент – урочиста передача апарату для штучної вентиляції легень «Bellavista» швейцарського виробництва. Щоб виконати цю почесну місію, до закладу завітали голова райдержадміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Дертківський сільський голова Михайло Шостак разом із депутатами, начальник управління фінансів Сергій Журавель. Головний лікар Олександр Агапій та завідуючий реанімаційним відділенням Олександр Мельник щиро подякували депутатам, сільському голові та усій громаді Дертківської сільської ради за такий необхідний і життєво важливий подарунок, а також керівникам району за постійну турботу про медичну галузь.

За словами завідуючого відділенням, даний апарат досить необхідний для підтримки життєдіяльності пацієнтів із дихальною недостатністю та може використовуватись як для новонароджених з масою тіла від 300 грамів, так і для дітей та дорослих. Веllavista - це не просто апарат штучної вентиляції легень. Це унікальна, що не має аналогів на українському ринку, багатофункціональна система, що дозволяє ефективно вирішувати завдання сучасної інтенсивної терапії та адаптується до різних умов надання цього виду медичної допомоги. Використання інноваційних технологій в апараті Bellavista допомагає економити витрати, час і фокусувати зусилля лікарів на їх головній меті - здоров’ї пацієнта.

Слід зазначити, що за допомогою цього апарата можливо надавати допомогу хворим не лише в умовах клініки, а й при транспортуванні хворого впродовж 4 годин. Інтерфейс і функціональні можливості системи настроюються індивідуально. Апарат оснащений необхідним набором режимів ШВЛ і моніторингу, однак, при необхідності функціонал розширюється шляхом оновлення програмного забезпечення.

Апарат дозволяє зберігати тренди пацієнта за період до одного року і переглядати їх на ПК при використанні відповідного програмного забезпечення. Говорячи про медичне застосування, серед безлічі апаратів штучної вентиляції легень, апарат Bellavista досить оптимальний для застосування у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії.

Після вручення даного обладнання та ознайомлення з його функціями, присутні гості також відвідали хірургічне відділення та обговорили усі нагальні проблеми, які існують в медичній галузі району. А також медики висловили свої сподівання, що подібна співпраця стане гарним прикладом для інших представників органів місцевого самоврядування району. І в подальшому завдяки реалізації таких проектів медицина перейде на якісно новий і вищий рівень.

21.07.2017 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

 

Ситуація з вакцинами у Хмельницькій області

 

Головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександр Мирний поінформував про ситуацію із вакцинами у Хмельницькій області.

Зокрема, у достатній кількості (вистачить до кінця 2017 року) є наступні медичні імунобіологічні препарати – вакцини проти:

полімієліту (оральна ОПВ та інактивована ІПВ),

дифтерії та правця АДП для дітей 6-річного віку,

дифтерії та правця АДП-м для дітей та дорослих,

гемофільної інфекції,

сказу (антирабічна) «Рабіпур»,

Відповідно до потреби на 3-4 місяці вистачить вакцин проти:

–   дифтерії, правця та кашлюку АКДП (заявка надана в «Укрвакцину», очікується наказ про її розподіл, передбачена поставка в область наприкінці липня);

– кору, паротиту та краснухи КПК (завезення в Україну чергової партії заплановане до кінця липня з подальшим наданням в область).

Водночас, Олександр Мирний повідомив про препарати, які відсутні в більшості регіонів Україні та області, зокрема, – це стосується вакцин проти:

– туберкульозу БЦЖ (завезення в Україну заплановане на серпень),

– вірусного гепатиту В (заявка надана в «Укрвакцину», очікується наказ про її розподіл, передбачена поставка в область наприкінці липня).

Отримані як гуманітарна допомога МОЗ України протиботулінічний антитоксин та протиправцевий імуноглобулін можуть надійти в область при реєстрації захворювання за клопотанням Департаменту.

Водночас, головний епідеміолог Департаменту закликав подолян не нехтувати профілактичними щепленнями та проводити їх відповідно до календаря. Це найоптимальніший спосіб захистити себе та своїх дітей від небезпечних і, часом, невиліковних захворювань.

18.07.2017 р.

За матеріалами Департаменту охорони

здоров’я Хмельницької облдержадміністрації

 

Працівники медичної галузі Ізяславщини приймали вітання з нагоди професійного свята – День медичного працівника

16 червня, напередодні відзначення Дня медичного працівника, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, голова райкому профспілки працівників медичних установ  Анатолій Мартинюк привітали працівників галузі охорони здоров’я Ізяславщини із професійним святом.
           Звертаючись до учасників зібрання, працівників медичних установ та ветеранів галузі, керівники району, міста та галузі наголошували, що сьогодні і щоденно подяку медичним працівникам району  висловлюють тисячі жителів, яким вмілі руки медиків врятували життя, а теплі слова заспокоїли чимало сердець. Також було акцентовано увагу усіх на тому, що зараз медики стоять на передовій і в сфері реформування медичної галузі. Адже Президент Петро Порошенко наголошує: «нинішня реформа системи медичного обслуговування неможлива без вагомої підтримки, досвіду та прагнення змін на краще кожного медичного працівника й лікаря, і запорукою успіху є наші спільні зусилля на шляху до єдиної мети».
          Вітаючи учасників заходу, Володимир Левченко зазначив, що сучасні лікарні мають бути з найкращим діагностичним обладнанням, модернізованими та оновленими відділеннями, забезпеченими високоефективними медичними препаратами, ефективним лікуванням пацієнтів в комфортних умовах перебування, високопрофесійним і високооплачуваним медичним персоналом.

“Медична реформа змінить на краще статус кожного медичного працівника і забезпечить доступне лікування кожному громадянину. Звичайно важко жити в час змін, але разом маємо вчитись ефективно витрачати кошти з найкращими наслідками для суспільства. Шлях непростий, ним пройшли усі цивілізовані країни світу і нам, українцям,  він під силу”, – наголосив у своєму виступі Сергій Шлегель.
           Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук побажала медичним працівникам витримки і наснаги в нелегкій, але святій справі – дарувати людям надію і радість
            З нагоди професійного свята групі медичних працівників  району було вручено відзнаки департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації. Районної ради, Ізяславської міської ради, керівництва Ізяславської ЦРЛ та Ізяславського РЦ ПМСД.
           Святковий настрій працівникам медичної галузі району подарували солісти, вокалісти, хореографічний колектив «Престиж», вихованці театрального гуртка  Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», педагоги закладів освіти міста Наталія Бабійчук та Ірина Астапенко.
ФОТО- та ВІДЕОЗВІТ
16.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Відбулося урочисте відкриття приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні після реконструкції

 

09 червня в Ізяславській центральній районній лікарні відбулося урочисте відкриття приміщення поліклініки після проведення реконструкції, яка тривала з 2011 року.
              Символічно, що відкриття реконструйованого приміщення поліклініки відбувся напередодні відзначення професійного свята – День медичного працівника, який відзначається в Україні
 у третю неділю червня і цього року припадає на 18 червня. Також знаковим стало те, що напередодні, 8 червня Верховна Рада України схвалила у першому читанні законопроекти про проведення медичної реформи, розробленої Урядом  спільно з експертним середовищем та народними депутатами. 
               За урочисту подію до медичного закладу, який нещодавно відзначив свій 100-літній ювілей, завітало чимало гостей: тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Юрій Бирка, голова обласної ради Михайло Загородній, директор департамаенту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич, голова Ізяславської районної державної адміністарції Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, депутати Хмельницької обласної, Ізяславської районної та Ізяславської міської рад, сільські голови Ізяславського району, делегації трудових колективів установ, підприєств та організацій Ізяславщини, працівники Ізяславської центральної районної лікарні та інших медичних закладів району, ветерани медичної галузі і численні жителі міста Ізяслав та його гості.
               Гостей свята, за старовинним звичаєм, привітали запашним Ізяславським короваєм.

Вітаючи учасників урочистого заходу голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков зазначив: «Фактично ми, відкриваючи рекоструйоване приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні, вже втілюємо в життя медичну реформу і забезпечуємо нашим землякам  якісне надання  медичних послуг». Також Борис Олександрович наголосив, що завершення комплексу робіт по реконструкції стало можливим завдяки плідній співпрації керівництва Ізяславського району із Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою, Державним Фондом регіонального розвитку, Ізяславською районною радою.
              Т.в.о. заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Юрій Бирка, звертаючись до присутніх на урочистому відкритті сказав, що завершення робіт по реконструкції  є  яскравим свідченням  відповідальності влади за взятий курс реформ, який сьогодні набирає  обертів у медичній галузі. «
Мені дуже приємно сьогодні відкривати нову сучасну поліклініку в місті Ізяслав. Адже цей медичний заклад - для людей та на благо усіх жителів району. Хочу підкреслити, що це дуже гарний приклад, коли наша держава, незважаючи на дуже важкі часи під час військових дій, все одно дбає про своїх громадян. Від щирого серця дякую всім, хто брав участь у непростій  реконструкції цієї поліклініки – це і будівельники, і проектанти» - відзначив Юрій Ігорович.
              У своєму вітальному слові голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородній акцентував увагу присутніх та тому, як завдяки співпраці усіх гілок влади можна вирішити надзвичайно складні проблеми, що яскраво продемонструвала влада Ізяславщини. Михайло Загородній, відзначаючи вагомий внесок голови Ізяславської районної державної адміністрації, депутата обласної ради у вирішення соціально-економічних питань, вручив Борису Яцкову Подяку Хмельницької обласної ради.
             Також працівників Ізяславської центральної районної лікарні із відкриттям оновленого приміщення поліклініки привітали: директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич, заступник директора ТОВ «Ізяславтрансбуд»  Андрій Дзара, директор ПрАТ «Ізяславський хлібзавод» Олена Данієва.
             Кульмінаційним моментом заходу стало вручення символічного ключа від реконструйованого приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні її головному лікарю Олександру Агапію, який передав його завідувачу поліклінікою Олексію Бритковському.
              Олександр Агапій щиро подякував усім хто прийшов розділити радість колективу та запевнив, що медики Ізяславщини завжди готову прийди на допомогу пацієнтам.

За вагомий внесок в проведені реконструкції поліклініки, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди Дня відкриття поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні голова районної державної адміністрації Б.Яцков та голова районної ради С.Шлегель вручили ряду працівників грамоти районної ради та райдержадміністрації.
              Під звуки урочистої музики наступив самий урочистий момент свята -  тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Юрій Бирка, голова обласної ради Михайло Загородній, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель перерізали блакитно-жовту стрічку та запросили усіх оглянути оновлене приміщення.
ФОТОЗВІТ

Довідово:

Починаючи з 2011 року  на  реконструкцію приміщень поліклініки Ізяславської ЦРЛ за рахунок різних джерел фінансування  освоєно  23603.5 тис.грн., в т.ч.  2011р.-1505,7 тис.грн. , 2012р.-1845,8 тис.грн., 2013р.-1687,40 тис.грн.,2014р-30,0 тис.грн.,2015р.-5283,0 тис.грн.,2016р.-9265,7 тис.грн., 2017р.-3985,9 тис.грн.
Вказані видатки проводились за рахунок :

коштів державного бюджету в сумі  16927,8    тис.грн., в т.ч.  :
      -
субвенції на реалізацію пріорітетів розвитку регіонів в 2011р.-1430,4 тис.грн.;
       -субвенції на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає  на території зони спостереження  в сумі 5622,9 тис.грн.,
в т. ч. з  виділена з обласного бюджету-470,2 тис.грн. (2012р.-1645,8 тис.грн., 2013р.-1687,4 тис.грн, 2015р.-1442,2 тис.грн., 2016р.-847,5 тис.грн.);
     -кошти  державного Фонду регіонального розвитку -9874,5 тис.грн.(2015р.-2396,5 тис.грн., 2016р.-7478,0 тис.грн.)

коштів обласного бюджету в сумі  3200,0 тис.грн. , в т.ч.  :
-
         субвенція  на соціально-економічний розвиток в 2015р.-1000,0 тис.грн.;
-
         інша субвенція -2200,0тис.грн.(2012р.-200,0тис.грн.,2017р.-2000,0 тис.грн.)
коштів  районного  бюджету в сумі  3475,7 тис.грн. (2011р.-75,3 тис.грн.,2014р.-30,0 тис.грн.,2015р.-444,4 тис.грн.,2016р.-940,1 тис.грн.,2017р.-1985,9тис.грн.) 
09.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Обережно, ботулізм!    

   Ботулізм – отруєння, яке виникає внаслідок вживання харчових продуктів заражених продуктами життєдіяльності бактерій ботулізму. Характеризується важким токсичним ураженням центральної нервової системи.
         Збудник ботулізму широко розповсюджений в зовнішньому середовищі. Він знаходиться у ґрунті, воді, пилюці, намулі, звідки потрапляє на овочі, гриби, потім – в кишечник людини, товарин, птиці, риби. Там бактерії ботулізму розмножуються. В харчових продуктах, в грунті, в кормах для тварин збудники ботулізму утворюють спори із щільною оболонкою, яка дуже стійка до впливу зовнішніх чинників. У висушеному стані вони зберігають життєздатність десятиліттями. При сприятливих умовах спори проростають, бактерії розмножуються і виробляють токсин. Спори переносять низькі температури. Так, при температурі нижче -16°С вони зберігаються протягом року, але при цьому частина спор руйнується, вивільняючи токсин. Тому продукти з великою кількістю спор можуть і після заморожування бути отруйними.
         Інфікування риби відбувається при пошкодженні її під час риболовлі чи обробки: бактерії ботулізму заносяться із вмісту кишечника риби на її м’ясо. Небезпеку становлять заготовлені домашнім способом свіжопров’ялена риба, консерви, шинка, ковбаси.
         Збудник ботулізму розмножується лише при умові відсутності повітря, саме тоді і йде виділення токсину, причому найчастіше накопичення його йде у великих шматках риби, шинки, ковбаси або в герметично закритих банках консервів. Токсин, потрапляючи в організм людини, не руйнується ні в шлунку, ні в кишечнику і викликає отруєння. Ця отрута за силою своєї дії перевищує всі інші бактеріальні та хімічні отрути і навіть всім відому синильну кислоту і її солі (ціанистий калій). Часто продукти, інфіковані збудником ботулізму, з вмістом токсину, своїм зовнішнім виглядом, запахом не викликають сумнівів у доброякісності. На цей факт необхідно звернути особливу увагу.
          Інфікування продуктів може статись на окремих їх ділянках, в результаті чого, з числа людей, які вживали даний продукт, декілька осіб можуть захворіти на ботулізм, а інші залишитися здоровими.
           Вирішальне значення в інфікуванні харчових продуктів збудниками ботулізму мають санітарні умови їх обробки, транспортування і зберігання.
          Встановлено, що риба з вмістом токсину, нарізана шматочками товщиною 3-4 см після кип’ятіння протягом години стає неотруйною. Токсин руйнується, але спори залишаються живими. Якщо таку рибу залишити на ніч при температурі +15-17°С, токсин утворюється знову і вона може викликати отруєння. Небезпеку становить і солона риба. Утворення токсину проходить, в основному, до засолу, але при недостатній концентрації солі або зберіганні в теплі, токсин може утворитись і після засолу.
          Останнім часом широко поширене домашнє консервування овочів, фруктів, грибів. Воно дає можливість на тривалий час зберегти свіжість, поживність і смак продуктів. Разом з тим порушення санітарних правил приготування домашніх консервів, а також правил зберігання консервів виготовлених в заводських умовах, може викликати захворювання на ботулізм при їх вживанні.

          Необхідно знати основні ознаки ботулізму
 – загальна слабкість, сухість у роті, головний біль, запаморочення, послаблення зору, туман в очах і двоїння предметів, розлади мови, утруднене ковтання, деколи почуття печії, блювота, пронос. При появі у себе цих ознак необхідно негайно звернутись до лікаря.
         Чи можна уникнути хвороби? 
Так, можна. Продукти потрібно зберігати в умовах охолодження. Знаючи про небезпеку ботулізму, краще не вживати консервованих продуктів, доброякісність яких викликає сумніви.
         При домашньому консервуванні необхідно суворо дотримуватись таких правил:

1.    - Овочі, фрукти, гриби брати тільки свіжі, без пошкоджень.

2.    - Плоди, овочі старанно очищати від землі, пилу, декілька разів промити чистою проточною питною водою. Гриби консервувати з додаванням оцтової чи лимонної кислоти.

3.   -  Посуд і кришки, призначені для консервування, старанно вимити і прокип’ятити.

4.   - Продукти закладати в банки чистою ложкою.

5.   -  Банки після наповнення одразу ж стерилізувати (ємністю 1 літр – протягом години, ємністю 0,5 літра – протягом 30 хвилин).

6.   - Банки з грибами не можна герметично закривати кришками, щоб не створювати безкисневого середовища. Їх необхідно покрити двома шарами пергаментного паперу і зав’язати.

7.   - Приготовлені консерви в маринаді зберігати тільки в умовах охолодження.

8.   - Перед вживанням консервів і маринадів домашнього приготування необхідно їх кип’ятити не менше години.
         Якщо з’явилось здуття кришок, консерви вживати не можна!
07.06.2017 р.

За матеріалами Обласного центру здоров’я

 

 

 

 

Всесвітній день медичної сестри відзначили на Ізяславщині

 

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.

День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 - 13.08.1910). Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження – 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра – це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.

Медичних сестер закладів охорони здоров’я Ізяславщини 12 травня привітали із святом: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського центр первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук.

Від них медсестри отримали щирі слова привітання, грамоти в знак вдячності за врятовані життя, за повернуте здоров’я мешканців нашого району.

«Сестринська справа є визнаною та шанованою у суспільстві професією, що динамічно розвивається з урахуванням історичного досвіду та сучасних перспектив. Професія, що поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм, але й визначає розуміння цінності людського життя, усвідомлення потреби доброти та піклування, вміння бачити не тільки хворобу, а й людину з її духовною та фізичною неповторністю» - наголосили виступаючі.

13.05.2017 р.

За матеріалам медичних закладів району

 

До Міжнародного дня акушерства

 

5 травня - Міжнародний день акушерства, крім того в 2017 році виповнюється 30-річчя функціонування акушерсько-гінекологічного корпусу в Ізяславській центральній районній лікарні. За ці роки в службі пройшли значні зміни. В пологовому відділенні працюють індивідуальний і сімейний пологовий зал, сімейна палата, по палатах знаходяться не більше однієї матері з ди­тиною. Проводиться в пологовому залі викладання новонародженого на груди матері і раннє прикладання до грудей. Щороку акушери допомагають з'явитись на світ приблизно 350 діткам.

В акушерсько-гінекологічній службі використовується широкий об'єм методик та операцій при фіброміомах матки, захворюваннях яєчників, аномальних розміщеннях матки, проводяться лапароскопічні операції. Функціонує жіноча консультація з усім необхідним набором кабінетів та устаткування. У службі працює колектив кваліфікованих, досвідчених лікарів, акушерок, медичних сестер, молодших медичних сестер - гото­вих завжди надати допомогу.

За підтримки голови райдержадміністрації Яцкова Б.О., голови районної ради Шлегеля С.В., головного лікаря Ізяславської центральної районної лікарні Агапія О.О. на даний час вирішується питання перекриття покрівлі корпусу.

Є в службі і проблеми, проте вже визначено шляхи їх вирішення.

05.05.2017 р.

За матеріалами Ізяславської центральної районної лікарні

 

24-30 квітня 2017 року – Український тиждень імунізації

 

24-30 квітня 2017 року проходить Український тиждень імунізації в рамках XI Європейського тижня імунізації. Всесвітня організація охорони здоров’я вже 10 років проводить Європейський тиждень імунізації. Це комплекс заходів, спрямованих на поширення інформації про важливість вакцинації населення.

У ході цієї кампанії кожен може дізнатися про те, які вакцини здатні захистити людину, які існують новітні розробки в даній сфері. Тиждень імунізації допомагає батькам зробити вибір на користь проведення вакцинації і у доступній формі отримати інформацію про інфекційні захворювання, які здатні негативно позначитися на здоров’ї дитини. Головний посил кампанії такий: імунізація – це можливість викорінити тяжкі інфекційні хвороби, позбутися їх назавжди.

На сьогодні вакцинація – це риса сучасного світу, досягнення сучасної науки та медицини. Проте історія вакцинації є дуже тривалою і розпочалась ще задовго до вивчення імунологічних процесів і наукового розуміння суті щеплень.

Ще у 1796 р. англійський аптекар і хірург Дженнер експериментально довів можливість відносно безпечних профілактичних щеплень. У 1881р. Луї Пастер створив щеплення проти сибірської виразки, а в 1885 – проти сказу.

Поступово створювалися вакцини від кашлюку, чуми та інших інфекцій, які раніше вважалися смертельними. Після введення обов’язкових щеплень кількість захворювань, до того моменту вільно гуляли по планеті, скоротилося в рази.

Європа вибудувала чітку систему імунізації. Так було врятовано мільйони життів, відвернені випадки інвалідності, які є наслідками важких інфекцій. Вакцинація також допомагає економити кошти, які відносяться до продуктивності праці і в деякій мірі знижує витрати на лікування хвороб.

За оцінками ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати більше 2 мільйонам випадків смерті. Це одна з найефективніших, із погляду вартості, видів інвестицій в охорону здоров`я з перевіреними стратегіями, які забезпечують доступність імунізації для всіх груп населення.

Імунізація є перевіреним інструментом боротьби з хворобами і навіть їх ліквідації. Завдяки кампанії імунізації, проведеною Всесвітньою організацією охорони здоров`я (ВООЗ) в 1967-1977 рр., була ліквідована натуральна віспа – важка хвороба, що загрожувала 60 % населення світу, від неї вмирала кожна четверта хвора людина.

Практика вакцинації існує в цілому світі, і чим більш цивілізована країна, тим ширший перелік обов’язкових щеплень.

Кожна країна володіє своїм персональним календарем профілактичних щеплень, складеним на підставі поширеності інфекційних хвороб в окремо взятому регіоні і з розрахунком ризику зараження в різних віках.

Серед мікроорганізмів, з якими можна успішно боротися за допомогою вакцинації, можуть бути віруси (наприклад збудники кору, краснухи, паротиту, поліомієліту, гепатиту В, сказу) чи бактерії (збудники туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції). Програми імунізації можуть стосуватися підлітків і дорослих (залежно від конкретного захворювання), а також новонароджених і дітей молодшого віку.

У даний час навколо вакцинації точиться велика кількість розмов і обговорень, на жаль, не завжди на професійному рівні. Необґрунтовані та малопрофесійні коментарі негативізують ставлення населення до вакцинації, викликаючи часті відмови та відстрочення проведення щеплень. Негативні наслідки та побічні дії після щеплення значно перебільшуються, і часто вакцинація необґрунтовано вважається причиною появи тієї чи іншої хвороби в майбутньому.

Звісно, щоб вакцинація була успішною (а успіх вакцинації – це формування імунітету до інфекції, від якої вакцинуємось) і безпечною, необхідні певні умови, а зокрема – якісна вакцина, яку зберігали з дотриманням правил “холодового ланцюга”, правильне її проведення, адекватний стан імунної системи, відсутність гострих інфекційних процесів. Звичайно, в окремих випадках можливі поствакцинальні реакції. В будь-якому випадку, ризик поствакцинальних реакцій і ускладнень незрівнянно нижчий за ризик, на який ми наражаємо своє здоров’я і життя, залишаючись незахищеними перед справжньою грізною небезпекою – інфекціями.

24.04.2017 р.

За інформацією Хмельницького обласного центру здоров´я

На реалізацію проекту “Доступні ліки” в Ізяславському районі передбачено 583 тис. грн.

 

Як відомо, з 1 квітня в Україні стартувала програма “Доступні ліки”, яка передбачає адресне відшкодування державою вартості ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму й цукровий діабет II типу.

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило повний реєстр ліків-учасників програми “Доступні ліки”, зі списком яких можна ознайомитись на сайті відомства.

Цього року для Ізяславського району на реалізацію проекту «Доступні ліки» передбачено 583,0 тис.грн. як субвенція районному бюджету з Державного бюджету. Про це зазначив начальник управління фінансів районної державної адміністрації Сергій Журавель під час робочої зустрічі із керівниками аптечних закладів Ізяславщини, яку 24 квітня провів заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Сергій Володимирович зокрема наголосив, що  кошти розподілялися між територіями області в залежності від чисельності населення, котре проживає тут.

Головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук також наголосив, що право виписувати рецепти мають виключно лікарі центру первинної медико-санітарної допомоги.

У ході наради Володимир Левченко наголосив на проведенні всього комплексу робіт працівниками аптечних закладів району, які беруть участь у проекті, для забезпечення закладів повним переліком медичних закладів, визначених Міністерством охорони здоров´я України.

24.04.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

"Доступні ліки"

 

1 квітня 2017 року стартує Урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

 

Що потрібно знати про цю програму?

1. Як отримати безкоштовні ліки?

1. Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.

2. Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».

3. Отримайте ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.

Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

2. Коли запрацює програма?

Програма запускається 1 квітня 2017 року. Аптеки на добровільних умовах підписують договір з місцевими органами влади та стають учасниками програми.

3. Чому саме ці категорії захворювань?

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Смертність від серцево-судинних хвороб складає 65% від загальної смертності населення в Україні. Відповідно до статистичних даних за 2015 рік, на діабет ІІ типу страждає один мільйон осіб. Це у 6 разів більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний). Хворих на бронхіальну астму зареєстровано 210 тис., за статистикою 2015-го. Здебільшого, це діти та молодь.

4. Які МНН (міжнародна непатентована назва (діюча речовина)) входять до програми реімбурсації?

 

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

Аміодарон (Amiodarone)

Амлодипін (Amlodipine)

Атенолол (Atenolol)

Верапаміл (Verapamil)

Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)

Спіронолактон (Spironolactone)

Фуросемід (Furosemide)

Дигоксин (Digoxin)

Еналаприл (Enalapril)

Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)

Карведілол (Carvedilol)

Клопідогрель (Clopidogrel)

Метопролол (Metoprolol)

Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)

Симвастатин (Simvastatin)

Бісопролол (Bisoprolol)

 

БРОНХІАЛЬНА АСТМА:

Беклометазон (Beclometasone)

Будесонід (Budesonide)

Сальбутамол (Salbutamol)

 

ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

 

5. Де пацієнт може обміняти рецепт на ліки?

Це може бути будь-яка аптека, що підписала договір з місцевим медичним закладом.

Шукайте аптеки з такою позначкою: https://goo.gl/2KaRpp

 

Список аптек згодом буде на сайті МОЗ.

 

 Перелік аптек які приймають участь в Урядовій програмі «Доступні ліки» в Ізяславському районі станом на 10.04.2017 року.

Порядковий номер

 в списку

Найменування аптечного закладу

Номер аптечного закладу

Адреса аптечного закладу

1

ТОВ "АВК-Фарм"

№2

вул. Шевченка  25/2

2

ТОВ "Біомед 2000"

№4

вул. Шевченка  41

3

ТОВ " Б-АРС  Інвест"

№1

вул. Шевченка   40- Б

4

ФОП Поліщук Марія Олексіївна

№1 "Турбота"

вул. Незалежності 41/32

Перелік буде оновлюватись

 

6. Що робити, якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються?

1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.

2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.

3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

 

7. Які ліки пацієнт може отримати безкоштовно, а за які потрібно доплачувати?

Реєстр оптово-відпускних цін визначає максимальну ціну препарату, який може взяти участь в урядовій програмі «Доступні ліки».

Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно.

Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату.

Ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування.

 

8. Чи може пацієнт отримати безкоштовні ліки без рецепта?

Уряд не буде обмежувати вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці.

Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

21.04.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги

 

 

На Ізяславщині благодійний фонд "Краще життя" провів інформаційно-просвітницьку  програму «Здорова нація»

 

13 квітня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» представниками  Всеукраїнського благодійного фонду «Краще життя» для всіх бажаючих було проведено інформаційно-просвітницьку програму «Здорова нація». Її мета: поширення інформації про здоровий спосіб життя, відтворення, зміцнення та покращення здоров’я наших краян. Програма «Здорова нація» реалізується у двох таких умовних напрямках: пропаганда здорового способу життя та сприяння індивідумам у застосуванні навичок втілення його на практиці.

«Ми поставили перед собою доволі високі цілі, -  зазначили організатори заходу на Ізяславщині, - привернути увагу людей до питань здоровя, надати якомога ширшу інформацію про стан їх особистого здоров’я, заохотити до зміни способу життя...».

Відвідувачі мали можливість ознайомитися із стендами та плакатами, що розповідають про вісім законів здоров’я: збалансоване харчування, чиста вода, фізичні вправи, сонячне світло, свіже повітря, повноцінний відпочинок, стримання, душевний спокій.

Інструктори здорового способу життя, не лише широко інформували відвідувачів про методи та шляхи оздоровлення, але й проводили обстеження пацієнтів, вимірювали артеріальний тиск, консультували з проведення різнопланових масажів, радили, як використовувати природні засоби лікування та запобігання різних недуг.

Крім того, відвідувачі могли не лише продегустувати продукти здорового харчування, а й придбати їх.

ФОТОКОЛАЖ

13.04.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

 

 

7 квітня 2017 року – Всесвітній День здоров’я. Девіз дня: «Депресія. Давай поговоримо»

 

7 квітня 2017 року світова громадськість відзначає Всесвітній день здоров’я. Цей день відзначається світовою спільнотою у день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, устав якої було прийнято 7 квітня 1948 року.

Мета кампанії полягає у тому, щоб якнайбільше людей з депресією звернулись по медичну допомогу і отримали її. Цільовими групами цьогорічної кампанії обрані категорії населення, яких проблема торкається в найбільшій мірі: молодь у віці 15-24 роки, жінки дітородного віку (особливо молоді матері), а також люди похилого віку (старші за 60 років).

Психічне здоров’я є найважливішим компонентом загального благополуччя, нормальної життєдіяльності і стійкості до потрясінь як окремих людей, так і цілих країн.

В усьому світі негативні стереотипи, пов’язані із психічними розладами як і раніше, заважають людям звертатись по допомогу. Обговорення проблеми депресії з членом сім’ї, другом або професійним медпрацівником, а в більшому масштабі – на робочому місті, в школі, у засобах масової інформації, соціальних мережах – все це може подолати негативні стереотипи і підштовхнути нарешті людей до пошуку підтримки і спеціалізованої медичної допомоги.

Протягом життя 10-15% людей можуть хворіти на депресію або відчувати прояви депресивного синдрому. Це захворювання обумовлено порушенням хімічного балансу мозку, супроводжується психічними стражданнями і потребує серйозного лікування. Надзвичайні гуманітарні події і конфлікти загострюють потреби людей як у лікуванні, так і у профілактиці психічних розладів.

Серед пацієнтів, які звертаються до  загальної мережі медичних закладів України, 20-30% страждають на ті чи інші депресивні розлади, і коло їх постійно розширюється у зв’язку із соціальними кризовими ситуаціями. Хронічні хвороби, алкоголізм, наркоманія можуть супроводжуватись  депресією. За даними статистики, у двох випадках з трьох широко розповсюджені серед населення порушення сну, обумовлені психічними проблемами.

Саме депресія – найбільш поширений психічний розлад в наші дні. Від неї страждає кожен десятий у віці старше 40 років, дві третини з них – жінки. Серед осіб старше 65 років депресія зустрічається в три рази частіше.

Також депресії та депресивних станів схильне близько 5% дітей і підлітків у віці 10-16 років. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія є провідною причиною підліткової захворюваності, поширеність депресії (всіх різновидів) в юнацькому віці (до 25 років) становить від 15 до 40%.

Депресія є серйозним розладом психіки, при якому страждає сама хвора  людина і близькі йому люди. Розвиток психічного розладу в одного з членів сім’ї порушує сімейні взаємовідносини. Порочне коло взаємовпливів може закінчитись сімейними драмами і психічними розладами  у раніше здорових членів родини.

В Хмельницькій області надається повний об’єм психіатричної, психотерапевтичної, психологічної та соціально-правова допомога при депресивних розладах. В умовах Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 1 можна отримати стаціонарну допомогу. На базі Хмельницького обласного психоневрологічного диспансеру працюють дитячі та дорослі психіатри, психотерапевт, психолог, функціонує денний стаціонар, соціальний працівник та юрист надають соціально-правову допомогу. Установа тісно співпрацює з волонтерськими організаціями.

В диспансері працює телефон “гарячої лінії” (097-277-21-46) для нагального вирішення психологічних та психічних проблем тих, хто цього потребує. В центральних районних лікарнях працюють лікарі-психіатри та психологи. Регулярно проводяться виїзди лікарів-психіатрів обласного диспансеру в районні медичні заклади для надання консультативної допомоги. Для забезпечення повноцінної реабілітації учасників проведення АТО в шпиталі учасників війни працює психолог.

07.04.2017 р.

За матеріалами обласного Центру здоров’я

 

Урядова програма «Доступні ліки»: інформація для лікарів

 

«Доступні ліки» – це програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

1. серцево-судинні захворювання

2. бронхіальна астма

3. діабет 2 типу

Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Перелік аптек, що беруть участь у програмі, шукайте на сайтах органів місцевої влади. Перелік регулярно оновлюватиметься.

Які МНН (діюча речовина) входять до програми?

 

Серцево-судинні захворювання:

Аміодарон (Amiodarone)

Амлодипін (Amlodipine)

Атенолол (Atenolol)

Верапаміл (Verapamil)

Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)

Спіронолактон (Spironolactone)

Фуросемід (Furosemide)

Дигоксин (Digoxin)

Еналаприл (Enalapril)

Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)

Карведілол (Carvedilol)

Клопідогрель (Clopidogrel)

Метопролол (Metoprolol)

Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)

Симвастатин (Simvastatin)

Бісопролол (Bisoprolol)

 

Бронхіальна астма:

Беклометазон (Beclometasone)

Будесонід (Budesonide)

Сальбутамол (Salbutamol)

 

Діабет ІІ типу:

Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

 

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, і як ним користуватись

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (далі Реєстр) – це перелік із 21 МНН, які входять до програми «Доступні ліки» і включає в тому числі інформацію про:

- міжнародну непатентовану назву

- торгівельні назви

- форму випуску

- сила дії (дозування)

- виробника

- оптово-відпускну ціну дози за упаковку, грн.

Міністерство охорони здоров’я порівняло ціни на аналогічні МНН у 5 сусідніх країнах України – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. На основі середньої ціни за добову дозу лікарського засобу в цих 5 країнах, уряд встановив граничну ціну на лікарський засіб в Україні, а також ціну, яку повністю відшкодовує держава.

Реєстр також містить стовпчик «Розмір відшкодування за упаковку, грн.». Держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно.

Препарат, ціна на який не перевищує граничну оптово-відпускну ціну, пацієнт може отримати доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку (див. стовпчик 13 Реєстру) та фактичною ціною препарату (див стовпчик 14 Реєстру).

Референтне ціноутворення дозволить знизити ціни на основні лікарські засоби та зробити їх доступнішими для пацієнтів.

 

Як пацієнт може отримати ліки за програмою «Доступні ліки»?

Лікар виписує пацієнту рецепт на лікарський засіб, вказуючи непатентовану назву (МНН) (діючу речовину ліків).

Завантажити зразок правильно виписаного рецепта: https://goo.gl/5QekAs.

Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати не можливо.

На кожну призначену лікарем МНН має бути виписаний окремий рецепт.

З цим рецептом пацієнт іде до аптечного закладу, що бере участь у програмі “Доступні ліки” і має ось таку наліпку: https://goo.gl/2KaRpp

 

Як це працює?

Після візиту лікаря, пацієнт отримав рецепт на лікарський засіб з діючою речовиною “Бісопролол” 5 мг, 30 таблеток.

В аптеці пацієнту пропонують декілька торгових марок, які містять МНН “Бісопролол”. Пацієнт вирішує, яку торгову марку придбати: ТМ1, ТМ2, ТМ3, ін.

Якщо, наприклад, ТМ2 – визначений, як лікарський засіб з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно.

А за ТМ3 пацієнту доведеться доплатити – фактично різницю між ціною ТМ1 та ТМ3. Скільки потрібно доплатити, вказано в стовпчику 14 Реєстру.

Якщо ТМ1 не підпадає під програму «Доступні ліки», тому що його ціна за добову дозу перевищує максимально дозволену Реєстром гранично оптово-відпускних цін (3,33 грн за дозу у порівнянні з 0,73 грн за дозу у 5 референтних країнах). Вартість цих ліків держава не відшкодовує.

 

Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки?

1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.

2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.

3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Більше інформації про урядову програму «Доступні ліки» шукайте на сайті Міністерства охорони здоров’я.

З усіх питань щодо програми «Доступні ліки» звертайтесь за адресою moz@moz.gov.ua.

Пацієнти можуть звертатися на гарячу урядову лінію 15-45.

Завантажити інформацію у зручному форматі: https://goo.gl/lG6NRM

Переглянути більше інформації: https://goo.gl/bmU3PG

30.03.2017 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Уряд затвердив межі госпітальних округів 11 областей та Києва

 

Уряд затвердив склад госпітальних округів 11 областей та м.Київ і дав «зелене світло» регіонам для створення госпітальних рад, стратегічного планування округів на 5 років та залучення інвестицій в медичну галузь. Так прокоментував підсумки урядового засідання заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

«Регіони, які першими почали реформи та стратегічно дивляться на розвиток мережі своїх медзакладів, добре розуміють що виграють і якісно підготуються до впровадження страхової медицини. Я переконаний, вони першими матимуть підтримку Уряду у фінансуванні та залученні інвестицій і на медичну інфраструктуру, і на ремонт доріг для доїзду до лікарень. Ті регіони, де не змогли домовитись щодо меж госпітальних округів, повинні зробити все можливе, аби провести ефективну дискусію, ухвалити рішення і перейти до наступного етапу – планування. Якщо цей шлях не буде пройдено, їм доведеться взяти на себе відповідальність перед громадами за їх медичне забезпечення. У громади завжди є вибір: почати впорядковувати та модернізувати медичні заклади, формувати нові маршрути пацієнтів, наводити лад в галузі, або ж залишити все, як є. Але тут потрібно пам’ятати, що перехід на оплату за медичну послугу зробить утримання малопотужних та неефективних лікарень непідйомним для місцевих бюджетів», – зазначив Павло Ковтонюк.

Він нагадав, що округи формувались на підставі ухваленої Кабінетом Міністрів України постанови №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів». Під час їх підготовки враховувались територіальні особливості областей (географічні, шляхи сполучення) для створення доступності до високоякісної медичної допомоги. Всі проекти пройшли цикл дискусій на місцях та затвердження в МОЗ на відповідність вимогам постанови.

Щодо визначення медзакладів, які входитимуть до того чи іншого округу, Павло Ковтонюк пояснив, що це у поточному 2017 р. повинні зробити госпітальні ради, які краще знають свою інфраструктуру. «Вони розроблять плани розвитку госпітального округу та сформують мережу з детальним переліком закладів, що входять до госпітального округу. Ми у свою чергу надамо їм оновлені вимоги до лікарень І та ІІ рівнів», – розповів заступник Міністра.

Проекти документів решти регіонів перебувають в процесі підготовки. Окремими областями попередньо подані до Міністерства пропозиції були відкликані на доопрацювання (Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська). Пропозиції 3 областей, – Львівська, Волинська, Сумська – не відповідають затвердженим Постановою № 932 критеріям та були повернуті на доопрацювання.

Перелік областей, яким затверджено склад госпітальних округів:

·       Дніпропетровська – 5

·       Житомирська – 4

·       Запорізька 5

·       Київська – 4

·       Луганська – 3

·       Полтавська – 4

·       Рівненська – 3

·       Тернопільська – 4

·       Херсонська – 4

·       Хмельницька – 3

·       Чернігівська – 4

·       м. Київ – 1

23.03.2017 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Здоров'я дитини – щастя кожної родини

 

Під такою назвою 22 березня в Білотинській сільській бібліотеці відбувся захід у рамках районних заходів Всеукраїнського місячника Червоного Хреста.

Працівники закладів культури Білотинщини разом із завідуючою ФП с.Білотин запросили місцевих жителів на бесіду.

Девізом стали слова класика «Здоров'я – це ще не все, але без здоров'я все інше ніщо». Прикро, але ситуація зі станом здоров'я населення в Україні дедалі гіршає. Країна перебуває в економічно-політичній кризі водночас з екологічною. Через це прогресує деградація здоров'я населення, особливо — дитячого. Зменшується тривалість життя, зростає смертність, збільшується кількість хронічних інфекційних захворювань, серцево-судинних, онкологічних, ендокринних, хвороб органів дихання.

Учасники заходу наголосили на тому, що людське здоров'я:

• на 20% залежить від стану довкілля. Це означає, що у «людей, котрі проживають в екологічно чистій місцевості, здоров'я може бути кращим, ніж у людей, які живуть в екологічно забрудненій місцевості;

• на 20% зумовлене генетично (за спадковістю);

• на 10% медичною допомогою (тобто системою охорони здоров'я).

До її функцій належать професійна діагностика захворювань, висококваліфіковане лікування хворих, ефективність лікарських препаратів, профілактична робота лікарів щодо запобігання захворюванням.

На 50% людське здоров'я (отже, нації, суспільства загалом) залежить від способу життя людини.

Проблема здоров’я завжди перебуває на першому плані. Багато людей втрачають своє здоров'я задарма, не замислюючись про наслідки. Здоров’я потрібне всім.

22.03.2017 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

Підведені підсумки роботи медичної галузі району та окреслені найбільш важливі питання подальшої діяльності

 

 

01 березня  року відбулося спільне засідання медичних рад Ізяславської центральної районної клінічної лікарні та комунального закладу «Ізяславський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», на якому були підведені підсумки роботи медичної галузі району за 2016 рік, окреслено найбільш важливі та актуальні питання подальшої діяльності.

У роботі наради, яку провели головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій та головний лікар Ізяславського центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, окрім представників медичної спільноти району, взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир     Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, начальник управління фінансів  райдержадміністрації  Сергій Журавель.

Про роботу медичної галузі  доповіли: головний лікар Ізяславського центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, заступник головного лікаря Ізяславської центральної районної лікарні Світлана Кущук, завідувач районною поліклінікою Олексій Бритковський, районний терапевт Лариса Ліфантьєва, районний акушер-гінеколог Олег Вовчук, районний педіатр Лідія Дем’янчук. Доповідачі у своїх виступах детально проаналізували  підсумки роботи за 2016 рік, окреслили існуючі проблеми та шляхи їх вирішення.

Під час наради головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні  Олександр Агапій представив медичному загалу району нових колег, які приступили до роботи в лютому поточного року.

01.03.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

МОЗ: Реформа медицини у запитаннях та відповідях - як працюватиме система охорони здоров'я

 

ЗАКОН ПРО ДЕРЖАВНІ ФІНАНСОВІ ГАРАНТІЇ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ І ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

Що це за закон?

Це перший і головний закон реформи!

Він встановлює єдині для всіх правила – як працюватиме система охорони здоров’я.

Як саме гроші підуть за пацієнтом та як розподілятимуться страхові внески громадян.

Що змінює цей пакет законів простими словами?

Він змінює головне:

Держава починає прямі виплати лікарням та приватним практикам за конкретні медичні випадки, які стались із конкретними людьми — за рахунок «страхових внесків» громадян.

То українці будуть платити страхові внески?

Вони їх вже платять — через загальні податки. Навіть якщо людина не працює або отримує зарплату «в конверті», вона платить у державну скарбницю 20% ПДВ з будь-якої своєї покупки.

Таким чином, у 2016 році кожен українець сплатив на медицину через податки в середньому 1 764 грн (і на первинну, і на вторинну допомогу). Це і є страховий внесок.

То в чому різниця з тим, що є?

Зараз замість того, аби оплачувати послуги для кожного з нас, держава «спалює» їх, утримуючи площі медичних закладів, сплановані за нормативами 1970-х років.

Наприклад, у місті Славутич лікарню ще за часів СРСР сплановано для 100 тис. населення, хоча реально в місті мешкає 25 тис. осіб. Там досі є велике пологове відділення, де один лікар приймає пологи один раз на 10 днів.

Але на кошти платників податків ми утримуємо та опалюємо всі 6 великих корпусів цієї лікарні.

В амбулаторії невеличкого села Несвоя Чернівецької області крім одного лікаря та 2 медсестер працює ще 9 працівників – сторожі, кочегари, бухгалтер, методист, водій та ін. Вона досі живе за наказом МОЗ №33 щодо планових штатів медичних закладів, розроблених ще в СРСР.

Ці неефективно витрачені кошти могли би бути виплачені лікарям або витрачені на матеріали для надання реальних послуг за страховими випадками.

НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

  Ювілеї та пам’ятні дати 2017 року

 

Видатний син Ізяславщини - академік Леонід Якимович Ковальчук

(до 70-річчя від дня народження)

 

Леонід Якимович Ковальчук (15 березня 1947 року, село Тернавка Ізяславського району – 01 жовтня 2014 року, місто Тернопіль) — доктор медичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, український  вчений у галузі хірургії, педагог, громадський діяч, голова Асоціації хірургів Тернопільщини (1998—2014).

Закінчив Бережанське медичне училище у 1967 році, Тернопільський медичний інститут (1973, нині ТДМУ). Працював хірургом дільничної лікарні в с.Устя-Зелене Монастирського району Тернопільської області. Від 1975 р. — лікар-хірург, завідувач хірургічного відділу районної лікарні № 2 у селі Великі Дедеркали Шумського району, від 1978 р. — завідувач хірургічного відділу центральної районної лікарні в місті Знам’янка Кіровогорадської області.

Від 1980 р. — в Тернополі: хірург міської лікарні № 1, асистент, доцент кафедри хірургії медичного інституту (від 1981 р.), головний хірург обласного управління охорони здоров'я (1983—1987), від 1987 р. — завідувач кафедри шпитальної хірургії, від 1994 р. — проректор з лікувальної роботи, у 1997-2014 рр. — ректор Тернопільського державного медичного університету.

Від 2009 р. — голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров'я, сім'ї, материнства і дитинства.

Помер 1 жовтня 2014 р. після тривалої важкої хвороби.

На посаді ректора Тернопільського державного медичного університету професор Леонід Ковальчук проявляв новаторський підхід в організації діяльності, яка під його керівництвом отримала статус університету й увійшла в число провідних вишів України. Завдяки його зусиллям, крім медичного факультету тут відкрито 3 нові: фармацевтичний, стоматологічний, іноземних студентів; ліцензовано нові спеціальності: «Медико-профілактична справа», «Біологія», «Здоров'я людини»; засновано 6 навчально-наукових інститути: морфології, медико-біологічних проблем, фармакології, гігієни та медичної біохімії імені М.П.Скакуна, моделювання та аналізу патологічних процесів, перший в Україні ННІ медсестринства; факультет післядипломної освіти реорганізовано в Навчально-науковий інститут.

За період каденції Леоніда Якимовича кардинально зміцнена матеріально-технічна база університету. Комп'ютеризовано всі кафедри, бібліотеку з 4 читальними залами і філіалами на всіх клінічних кафедрах та в навчально-наукових інститутах, організовано комп'ютерний центр, 46 комп'ютерних класів з виходом до мережі Інтернет. Створено видавництво «Укрмедкнига» з власним поліграфічним комплексом, що стало базовим для центрально-методичної комісії з ВМО МОЗ України і найбільшим спеціалізованим медичним видавництвом в Україні та єдиним, яке друкувало продукцію лише українською мовою або в перекладі з української. Університет став співзасновником і видавцем 12 всеукраїнських наукових журналів, 10 з яких визнані ДАК України; випускаються обласні газети «Медична академія» та «Університетська лікарня».

Створено та оснащено сучасним діагностичним та лабораторним обладнанням лікувально-діагностичний центр із стоматологічною поліклінікою. Також навчально-оздоровчий комплекс «Червона калина» з конгрес-центром, готелем, комплексом харчування, спортивно-фізкультурною базою та студентським профілакторієм, навчальним центром з підготовки офіцерів запасу кафедри медицини катастроф та військової медицини. Тут започатковані «Літні міжнародні студентські школи», які відвідали студенти зі США, Польщі, Чехії, Словаччини, Австрії, Нідерландів, Росії, Казахстану, Індонезії, інших вищих медичних навчальних закладів України. Також розташовано ботанічний сад лікарських рослин фармацевтичного факультету.

Під керівництвом Леоніда Ковальчука налагоджено співпрацю між ТДМУ та 29 іноземними вищими медичними навчальними закладами країн Європи та Америки, де проходять стажування викладачі та студенти вишу. Вперше серед медичних навчальних закладів запроваджено дистанційне навчання за спеціальностями «Сестринська справа — бакалавр», «Сестринська справа — магістр». За результатами вивчення передового європейського та американського досвіду в університеті запроваджено у навчальний процес ряд інноваційних технологій навчання та нових форм організації навчального процесу, зокрема: методика «єдиного дня»; циклова система; практично орієнтована Z-система навчання; матрикули практичних навичок; віртуальне освітнє середовище «Моооdle»; об'єктивно-структурований клінічний іспит (ОСКІ) та об'єктивно-структурований практичний іспит (ОСПІ), семестровий тестовий іспит.

При університеті відкрито 3 спеціалізовані вчені ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій (10 спеціальностей). Щороку на базі конгрес-центру університету проводилося близько 30 всеукраїнських і з міжнародною участю наукових форумів. У листопаді 2009 року на базі модернізованої наукової лабораторії полімеразно-ланцюгової реакції відкрито вірусологічну лабораторію університету для дослідження вірусних матеріалів з метою ідентифікації грипу типу А (Н1N1).

У серпні 2008 року наказом МОЗ України Тернопільський медуніверситет затверджено головною організацією з метрологічного забезпечення вищих медичних навчальних закладів підпорядкування МОЗ України. За рішенням обласної ради і Кабінету Міністрів України на базі обласної клінічної лікарні з 1 січня 2010 року створена університетська лікарня.

У 2010—2012 роках у п'яти селах області відкрито навчально-практичні центри університету для надання медичної допомоги населенню, проходження практики студентами старших курсів медичного факультету та лікарів-інтернів стоматологічного факультету; орієнтація випускників для роботи в сільських медичних закладах.

Автор близько 500 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі 8 монографій, 32 винаходів і патентів, 4 атласів оперативних втручань, 6 підручників, 5 навчальних посібників. Зокрема, у 2010 році за його редакцією видано фундаментальний підручник «Хірургія», який відзначено премією Національної академії медичних наук України. Підготував 8 докторів і 30 кандидатів наук. Досліджував хірургічну патологію органів черевної та грудної порожнин, магістральних судин, проблеми остеопорозу.

15.03.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами мережі Інтернет

 

Життя віддане справі

 

15 березня в Тернавському НВК "ЗОШ І-ІІ ст. - дитсадок" відбувся круглий стіл "Життя віддане справі", присвячений 70-річчю від дня народження Ковальчука Леоніда Якимовича, член-кореспондента НАМН України, Заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора, ректора Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського, колишнього випускника нашої школи.

Під час проведення круглого столу учні 7-9-го класів не тільки прослухали доповіді Мельник Я. та Ковальчук А. про життєвий і творчий шлях відомого земляка, а й переглянули презентацію про його наукову та громадську діяльність.

При обговоренні старшокласники висловили думку про те, що своїм життям і самовідданою працею Леонід Якимович переконливо довів, що жив, працював і творив задля перспективи, піднесення добробуту нашого народу та процвітання Української держави.

Його життя і багатогранна діяльність будуть прикладом для наслідування, а пам'ять про нього вічно житиме в наших серцях.

15.03.2017 р.

За матеріалами Тернавської сільської ради

 

Підведені підсумки роботи медичної галузі району та окреслені найбільш важливі питання подальшої діяльності

 

01 березня  року відбулося спільне засідання медичних рад Ізяславської центральної районної клінічної лікарні та комунального закладу «Ізяславський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», на якому були підведені підсумки роботи медичної галузі району за 2016 рік, окреслено найбільш важливі та актуальні питання подальшої діяльності.

У роботі наради, яку провели головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій та головний лікар Ізяславського центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, окрім представників медичної спільноти району, взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир     Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, начальник управління фінансів  райдержадміністрації  Сергій Журавель.

Про роботу медичної галузі  доповіли: головний лікар Ізяславського центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, заступник головного лікаря Ізяславської центральної районної лікарні Світлана Кущук, завідувач районною поліклінікою Олексій Бритковський, районний терапевт Лариса Ліфантьєва, районний акушер-гінеколог Олег Вовчук, районний педіатр Лідія Дем’янчук. Доповідачі у своїх виступах детально проаналізували  підсумки роботи за 2016 рік, окреслили існуючі проблеми та шляхи їх вирішення.

Під час наради головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні  Олександр Агапій представив медичному загалу району нових колег, які приступили до роботи в лютому поточного року.

01.03.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

4 лютого – Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями

 

У медичних закладах Хмельницької області темі боротьби з раком нині приділяють особливу увагу. Зокрема, відбувається ряд тематичних заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з онкологією, який відзначають щороку 4 лютого. Так, у Хмельницькому обласному онкологічному диспансері організували Дні «відкритих дверей», які тривають з 1 до 10 лютого 2017 року. У цей період лікарі-онкологи щоденно консультують пацієнтів. Огляди у приміщенні поліклініки Хмельницького обласного онкологічного диспансеру проводять з 9-ї до 15-ї години.

Крім того, у всіх лікувально-профілактичних закладах краю організовують тематичні лекції у навчальних закладах і трудових колективах, роз’яснюють пацієнтам про небезпеку онкології у ході особистих прийомів.

На початок 2017 року на обліку у Хмельницькій області перебували понад 29 тис. хворих на рак. Щорічно такий діагноз вперше встановлюють більш ніж 4,6 тис. осіб.

Загалом, в онкологічних установах України на обліку перебуває близько 1 мільйона хворих. Крім того, щодня реєструються 470 нових випадків захворювання і 250 смертей від раку. За рік – це понад 160 тисяч нових випадків захворюваності і понад 85 тисяч смертей.

У структурі смертності населення нашої держави онкологія посідає друге місце після серцево-судинних захворювань. Сучасні дослідження свідчать, що ризик захворіти на рак в Україні має кожен 3-й чоловік та кожна 5-та жінка. При цьому, 30 % хворих – це люди працездатного віку. Нині на кожних 50 жителів України припадає 1 онкохворий.

Найбільш поширеними онкологічними патологіями у чоловіків є злоякісні новоутворення товстої кишки, сечостатевої системи, шкіри, головного мозку, легенів, шлунку. У жінок – молочної залози, шкіри, шлунка, товстої кишки, репродуктивної системи, підшлункової та щитоподібної залоз.

Відзначати 4 лютого як Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями запропонувала Міжнародна спілка проти раку. Заходи, що приурочують цьому дню, покликані підвищити обізнаність людей про рак як одне із найстрашніших і найбільш згубних захворювань нашого часу.

Рак – це загальна назва для більш, ніж 100 хвороб, що можуть вражати будь-яку частину організму. Однією з характерних ознак раку є швидке утворення аномальних клітин, що проростають за межі своїх звичайних кордонів і здатні з’являтися у будь-якій частині організму і поширюватися в інші органи (цей процес називається метастазом). До 40% випадків онкології можна запобігти, якщо уникати контакту з такими небезпечними канцерогенами, як тютюновий дим. Також розвитку злоякісних новоутворень сприяють зловживання алкоголем, недоброякісне харчування, надмірне сонячне світло та радіація, забруднене довкілля, стреси, спадковість, порушення вироблення гормонів, безсистемне вживання медичних препаратів.

Боротьба з онкологією потребує багато часу та зусиль, і, на жаль, не завжди закінчується повним одужанням. Адже кількість хворих невпинно зростає, рак потребує складної своєчасної діагностики та дороговартісного лікування. Крім того, багато тих, кому вдалося перемогти цю хворобу, залишаються інвалідами.

За оцінками ВООЗ, рак є основною причиною смертності в усьому світі.

Саме тому протидія боротьба з раком не може бути ефективною лише завдяки зусиллям лікарів. Важливість та гостроту цієї проблеми має усвідомлювати не лише медична спільнота, а й самі пацієнти. Кожна людина повинна пам’ятати, що найефективніше можна побороти лише ті хвороби, що виявлені на ранніх стадіях. А ще краще запобігти їх виникненню.

03.02.2017 р.

Хмельницький обласний Центр здоров’я

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграція України

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання          державної служби

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

  Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

   Обласні

 органи влади

 

 

 
 

 

 

 
_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2017
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації