головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Раді вітати Вас на нашому сайті!

 

Історія

району

Символіка

Паспорт району

Видатні

постаті

Історико-

краєзнавчий

музей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Ізяславський район, як адміністративно-територіальна одиниця в складі  Хмельницької області, утворений в 1923 році. Він розташований у північній частині області і займає загальну площу 1258 кв.км., на якій розташовано 91 населений пункт. Їх об’єднано в одну міську і 29 сільських рад. 
    Основними галузевими напрямками Ізяславщини є виробництво та переробка сільськогосподарської продукції, виробництво товарів народного споживання, широко розвинута інфраструктура лісового та лісопереробного господарства.
    Промисловими підприємствами району виробляються цукор, хлібобулочні та макаронні вироби, продукція деревообробної промисловості, яка відповідає міжнародним стандартам тощо.
    Ізяславський район розташований у межах Волинської височини. За даними археологічних досліджень перші поселення на території сучасного Ізяслава існували з часів пізнього палеоліту. За характером рельєфу район  являє собою слабо хвилясту  рівнину. Корисні копалини: торф, крейда, вапняки, глина, піски. Гідрологічна  мережа Ізяславського району (річки Горинь, Хомора) досить розвинена і належить до басейну річки Дніпра.
    Центром Ізяславського району є старовинне місто Ізяслав, розташоване на берегах трьох річок у північній частині області, засноване в кінці
XІ століття князем Ізяславом Мстиславовичем як важливий стратегічний пункт на торговому  шляху між містами Шумськ та Полонне. Воно до наших днів зберегло подих сивої давнини у чудових пам’ятках архітектури: таких як замок князів Ізяславських (XV ст.), Костел Івана Хрестителя (XVI ст.), Монастирський комплекс  ордену св. Бернарда (XVII ст.),  палацовий комплекс князів Сангушків (XVII ст.), торгівельний будинок (XIX ст.), з яких у свій час милувалися краєвидами малого Полісся гетьман України Богдан Хмельницький, письменники Микола Островський та Михайло Коцюбинський. І в наш час ці архітектурні споруди разом із залишками давньоруського городища (XIII ст.) в селі Михнів та іншими історичними місцями створюють вагомий потенціал для розвитку туристичного бізнесу на території району за умови інвестування коштів на їх реконструкцію.
    Славетна Ізяславщина і своїми земляками. На території району народились і отримали путівку в життя такі визначні постаті України, як народний артист України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка Василь Іванович Зінкевич із села Васьківці; письменник, член Спілки письменників України Василь Іванович Кравчук з села Кіндратка;   колишній міністр транспорту та зв
'язку України Георгій Миколайович Кірпа з села Клубівка;
двічі Герой Соціалістичної Праці, народний депутат України двох  скликань, заслужений працівник сільського господарства України, почесний академік Української академії аграрних наук Плютинський Володимир Антонович з села Борисів; Герой Радянського Союзу, воїн-інтернаціоналіст Онищук Олег Петрович з села  Путринці; професор, почесний ректор Кам’янець-Подільського державного педагогічного університету Анатолій Олексійович Копилов з Ізяслава; начальник Київського військового ліцею, генерал-лейтенант  Леонід Васильович Кравчук з села Припутні.
  

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/