на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

     
     
     
     
     
     

 

 

           

 

         
    

 

архів новин

 

НОВИНИ

 

 

 

 

Зарплата всіх освітян зросте від 20% до 70% вже 2020 року

 

Реформа оплати праці передбачає збільшення оплати праці для всіх освітян від 20 до 70% вже наступного року, а також поетапне продовження підвищення зарплати для них до 2023 року. Відповідну Постанову було прийнято сьогодні, 10 липня 2019 року, Кабміном на засіданні в Будинку Уряду.

«Ми сьогодні запропонували абсолютно нову систему оплати праці, яка буде стимулюючою і яка буде початком гарної системи винагороди для українського вчителя. Тобто це буде вже не питання єдиної тарифної сітки, де є багато прив’язок, які не дають нам вивести українського вчителя на достойний рівень оплати праці. Ми запропонуємо нову систему. Сьогодні Уряд її розгляне і ми її ухвалимо. І це буде означити, що вже з січня 2020 року українські вчителі отримають підвищення заробітної плати від 20 до 70 відсотків», – зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Лілія Гриневич, доповідаючи це питання, наголосила, що особливий акцент буде зроблено на підвищення оплати праці молодих вчителів, дошкільників та майстрів виробничого навчання у закладах профосвіти.

«Ми створимо окремі умови оплати праці, які більше віддзеркалюють потреби освітньої системи в Україні. Керуючись цією метою та Законом «Про освіту», що був прийнятий 2017 року, ми вирішили прив’язку зробити для оплати праці вчителів до прожиткового мінімуму, який змінюється та віддзеркалює економічну ситуацію в країні», – пояснила Міністр.

Вона підкреслила, що в прикінцевих положеннях Закону «Про освіту» зазначено, що до 2023 року найменший посадовий оклад освітян має зрости до 4 прожиткових мінімумів.

«Ми налаштовані виконувати закон, я хочу зазначити, що за всі часи незалежності всі статті закону, що стосувалися оплати праці освітян, фактично ігнорувалися і ніколи не були виконані. Наш Уряд налаштований виконувати закон. І тому ця постанова Кабінету Міністрів пропонує наш шлях до виконання цієї норми», – відзначила Лілія Гриневич.

Зміна системи оплати праці передбачає порічний план впровадження з 2020 до 2023 року.

Цьогоріч мінімальний посадовий оклад складає 1,73 від прожиткового мінімуму.

За правилами нової системи оплати праці освітян 2020 року цей оклад становитиме 2,5 прожиткових мінімумів, 2021-го буде на рівні 3,0 прожиткових мінімумів, 2022-го – 3,5, з січня 2023 року – 4,0 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

При цьому кожна наступна категорія педпрацівників зростатиме на 10% порівняно з попередньою.

Замість 25 тарифних розрядів усі освітяни та науковці оплачуватимуться з огляду на те, до якої групи та підгрупи нової системи вони належать. Так, передбачено 3 основні категорії:

  • Категорія педпрацівники має 7 підгруп;

  • Категорія науково-педагогічні працівники – 5 підгруп;

  • Наукові працівники – 4 підгрупи.

Міністр окремо представила, як зросте заробітна плата освітян від позашкілля до досвідченого вчителя, а також наголосила, що реформа стосується всіх працівників сфери освіти і науки.

Так, молодий вихователь дитсадка, який сьогодні окрім окладу ще має надбавку за престижність 10%, отримує в платіжці щомісяця нараховану мінімальну заробітну плату 4 тис 173 грн.

2020 року дошкільник, отримуючи лише оклад без надбавок, які можна дати чи ні, отримуватиме 6 тис 369 грн. Тобто зростання на 52,6%.

При цьому тіло посадового окладу зростає на 68,3%.

Суттєво зросте й зарплата досвідченого вихователя дитсадка. Він сьогодні зі стажем 21 рік, за що передбачена обов’язкова доплата в 30%, з надбавкою за престижність 10% отримує в платіжці 6 тис 509 грн щомісяця.

У результаті реформи вже наступного року досвідчений вихователь з такою ж надбавкою за стаж до посадового окладу отримуватиме 9 тис 100 грн в платіжку. Зростання на 39,8% (посадовий оклад зросте більш ніж на 40%).

Ще однією з найменш оплачуваних категорій є молоді вчителі. Зараз такий вчитель, якщо в нього є 10% за престижність, а також 20% за перевірку зошитів, отримує 5 тис 410 грн.

Наступного року, завдяки пропонованій реформі, місячна зарплата такого вчителя, без коштів на оздоровлення та 13 зарплати, становитиме 7 тис 643 грн. Це на  41,3% більше, ніж зараз.

Заробітна плата досвідчених вчителів, які отримують надбавку за вислугу років 30%, також зросте.

Зараз, отримуючи оклад, 30% надбавки за стаж, 10 % за престижність та 20% за перевірку зошитів, щомісяця такий вчитель в платіжці отримує 8 тис 182 грн.

Отже, 2020 року з надбавкою за стаж та зошити, вчитель вищої категорії отримуватиме 10 тис 500 грн. Зростання 28,3%.

«Ми зараз також на порозі реформи професійної освіти. Зокрема, сьогодні заплановано розгляд проєкту закону «Про професійну освіту». Однак ні оновлення змісту, ні модернізація освітнього середовища, ні нова гнучка система до програм у закладах профосвіти, ні навіть співпраця з роботодавцями та дуальні програми не допоможуть, якщо статус майстра виробничого навчання залишатиметься на такому низькому рівні», – повідомила Лілія Гриневич.

Так, зараз молодий майстер отримує одну із найнижчих зарплат – 4 тис 540 грн. В цю суму входить оклад, +10% за престижність, +10% за завідування майстернею.

Завдяки новому підходу до оплати праці молодий майстер вже наступного року отримає в місячній платіжці 7 тис 700 грн (оклад, +10% за завідування майстернею). Тобто зростання на майже 70%.

Досвідчений майстер зі стажем 21 рік та завідуванням майстернею отримує в місячній платіжці 6тис 974 грн, тобто менше, ніж з наступного року отримуватиме молодий майстер.

У результаті зміни системи він отримуватиме вже 9тис 800 грн, що на 40% більше, ніж зараз.

Керівник гуртка позашкільної освіти також отримає зростання зарплати вже з наступного року. Зараз його заробітна плата на рівні мінімальної, а з наступного року буде на рівні 5781 грн. Тобто зросте на 50,3%.

«І це буде тільки оклад, освітянин більше не залежатиме від надбавок, які може платити або не платити місцева влада. Звісно, ми не обмежуємо бажання окремих місцевостей підтримати вчителя, але наше завдання, щоб сам оклад увібрав у себе більше і був достойним», – підсумувала Лілія Гриневич

Вже з 1 вересня 2020 року ця реформа також торкнеться працівників вищої освіти та науки, і в них також зарплати зростуть від 10 до понад 60%.

З 1 вересня 2019 також буде збільшено на 10% зарплату для тих освітян, кому відповідне збільшення не зробили 1 січня 2018 року.

«Справа в тому, що 2018 року зарплата усіх педпрацівників, що оплачується з освітньої субвенції, зросла більш ніж на 20%. Решта освітян отримала збільшення лише на 10%. Зараз ми закриваємо цю різницю, і вже з 1 вересня 2019 року дошкільники, позашкілля, профосвіта (окрім вчителів, що оплачуються з субвенції – Ред.) та фахова передвища отримає зростання на ці 10%» – розповіла Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що на початок липня вже надруковано 68% підручників для 2-х класів, 100% – для 5-х, 25% – для 6-х та 4% – для 11-х класів.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

10.07.2019 р.

 За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Знову на Чемпіонаті України!

З 19 по 22 червня на базі спортивного комплексу «Хімік» в м.Чернігів проходив Чемпіонат України з настільного тенісу серед міні-мінікадетів 2009 р.н. і молодші.

У чемпіонаті брали участь найкращі спортсмени з 16 областей.

Ізяславщину представляв вихованець Ізяславської ДЮСШ Божкевич Сергій під керівництвом тренера – викладача Божкевича Сергія Васильовича.

Загалом у змаганнях взяли участь понад 50 учасників, із яких більшість виступали у складі команди, а інші самостійно прибули на змагання для участі та набуття досвіду. Багато учасників даних змагань були рейтингованими, які займаються вже декілька років та мають досить високі досягнення.

У результаті змагань Сергій посів 8 місце у другому фіналі. Команда Хмельницької області зайняла 6-10 місце у загальному заліку.

Приємно, що наші вихованці вже вкотре входять до складу команди Хмельницької області та прославляють Ізяславщину на змаганнях високого рівня.

25.06.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді поспілкувалися відпочивальниками дитячого оздоровчого табору «Світанок»

У рамках роботи мобільного консультаційного пункту спеціалісти Хмельницького обласного та Ізяславського районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснили виїзд у дитячий оздоровчий табір «Світанок» Ізяславської районної ради (с. Білогородка Ізяславського району).

Традиційно, спеціалісти центру із дітьми, які відпочивають в таборі, проводять групову інформаційно-просвітницьку роботу щодо безпечного відпочинку, пропаганди здорового способу життя, консультативну роботу з питань профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, взаємовідносин дітей з однолітками та батьками.

З цією метою відбулися тренінгові заняття та бесіди на тему: «Сила звичок», «Так здоров’ю, ні - залежностям», «Все, що ти маєш знати про ВІЛ/СНІД». Діти та підлітки взяли активну участь в інтерактивних заходах, де увага акцентувалась на дотриманні правил здорового способу життя, зокрема, правильному харчуванні, негативному впливові шкідливих звичок на організм людини, обізнаності із небезпечними захворюваннями.

Для розвитку образного мислення дітям було запропоновано намалювати плакати із власним баченням складових здорового способу життя. Ігрова форма інформаційно-просвітницького заходу є одним із способів ефективного та динамічного засвоєння дітьми інформації.

Діти віком 8-10 років охоплені ігротеками, під час яких вирішували цікаві завдання, взаємодіяли у міні-групах.

Заняття проходили весело, цікаво, змістовно та корисного спілкування діти отримали гарні враження й позитивні емоції.

Загалом  роботою охоплено 50 дітей віком від 8 до 15 років. Роздано буклети на тему «Все в твоїх руках. Ми за здоровий спосіб життя», «Все що ти маєш знати про ВІЛ/СНІД», «STOP домашньому насильству».

ФОТОЗВІТ

24.06.2019 р.

За інформацією Хмельницького обласного та Ізяславського районного

центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 

Відбувся обласний етап дитячо-юнацької вiйськово-патрiотичної гри Сокiл (“Джура”)

 

З 15 по 19 червня 2019 року  відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). На змагання прибули  рої з усіх районів та міст Хмельницької області. 

Ізяславський район представляв рій учнів Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. 

15 червня на Майдані Незалежності, що в обласному центрі, вiдбулось урочисте вiдкриття обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької вiйськово-патрiотичної гри “Сокiл” (“Джура”)-2019.

Джурівці з різних куточків Хмельниччини зібралися, аби продемонструвати свою майстерність у військовому мистецтві та позмагатися за участь у всеукраїнському етапі. Вітали рої (а саме так називаються команди-учасники) заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, ОЦТКУМ, громадських організацій.

Світлана Андріївна подякувала всім учасникам за небайдужість до історії рідної країни, за рішучість та бажання до самовдосконалення та пізнання нового.

Далі на молодь чекала насичена програма у наметовому містечку  гри, що діяв на базі смт.Вовковинці. Рої змагалися  у стройовій підготовці, стрільбі, подоланні смуги перешкод, надавання першої медичної допомоги, тощо, також юні козаки отримали змогу активізувати свої знання та навички дій в екстремальних умовах, а також вправлятися у піснях та інших видах самодіяльного мистецтва. Також їх чекали запальні конкурси та змагання, зустрічі з цікавими людьми.

Метою змагань є реалізація завдань дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура») щодо поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій. “Сокіл” («Джура») надає можливість активно залучати молодь до заходів, що привертають увагу до проблем становлення нашої державності, боротьби за незалежність, відновлення та збереження історичної пам’яті та надбань народу, формуванню у дітей високого сенсу життя, глибокої любові до нації, самовідданого служіння Батьківщині.

ФОТОЗВІТ

21.06.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Проведено виїзний профорієнтаційний захід «Калейдоскоп професій»

 

20 червня фахівці Ізяславської районної філії Хмельницького обласного   центру  зайнятості завітали до дітей, які відпочивають в дитячому оздоровчому таборі «Світанок» с.Білогордка для проведення виїзного профорієнтаційного заходу «Калейдоскоп професій». 

Захід відкрила заступник директора Ізяславської районної філії Ольга Архипюк, запросивши всіх учасників здійснити  цікаву подорож у світ професій.

Малеча із захопленням розповідала про працю своїх батьків, використовуючи знання про світ професій, відгадувала загадки та ребуси на професійну тематику, відображала свої мрії у малюнках на тему «Моя майбутня професія». Фахівці з профорієнтації Тетяна Франчук та Ольга Волинець в ігровій формі ознайомили із формулою вибору професії «Хочу-Можу-Треба», проаналізували «Барометр професій», обговорили сучасні професії та професії майбутнього. Велике задоволення отримали діти від участі у вікторинах та конкурсах, таких як: «Назви професію»,  «Пантоміма», «Алфавіт професій», «Шифр», «Найкраща». Сміх і позитив супроводжували проведення ігор, учасники поділились своїми міркуваннями стосовно професійного вибору та отримали заохочувальні призи. 

До участі у заході долучились фахівці Хмельницького обласного та Ізяславського районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вони провели з дітьми бесіду на тему: «Здоров’я – найбільший скарб», акцентувавши увагу на здоровому способі життя та профілактиці негативних явищ серед молоді.

Активна участь дітей у таких заходах - це дійсно відпочинок із користю, який сповнений гарним настроєм та позитивними емоціями.

ФОТОЗВІТ

20.06.2019 р.

            За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

Чемпіонат України з легкої атлетики!

 

З 11 по 15 червня в м.Кропивницький проходив Чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків (2004 р. н. та молодші) з легкої атлетики.

Від Хмельницької області виступала збірна команда, до складу якої ввійшло 30 спортсменів у супроводі 8 тренерів.

З Ізяславського району до складу збірної увійшла учениця Ізяславської ДЮСШ Драч Вікторія під керівництвом тренера-викладача Калашнік Лариси Василівни. Вікторія неодноразово виборювала призові місця в обласних змаганнях та має ІІ спортивний розряд зі стрибків у висоту.

Даний Чемпіонат був випробуванням для спортсменки, оскільки вона вперше брала участь у змаганнях такого рівня. Змагання зі стрибків проходили у два етапи: кваліфікаційний відбір та фінальна частина змагань.  У кваліфікаційному відборі взяли участь понад 30 спортсменок. Їх завданням на даному етапі було перебороти висоту 150 см для переходу до фінальної частини змагань. Вікторія кваліфікацію пройшла з другої спроби, і вже точно знала, що потрібно збирати сили на фінал.

У фінал зі стрибків у висоту пройшло 17 дівчат, які вже боролися за своє місце в Чемпіонаті України. Кожний стрибок, кожна спроба викликала бурю емоцій у всіх учасників, адже кожна з них бажала перемогти. Переборовши  планку на висоті 150 см, Драч Вікторія розділила ще з двома учасницями 13 місце. Звісно це не найкращий результат спортсменки, та враховуючи сильні переживання на даному рівні змагань, вона чудово виступила та готова підкоряти ще не одну спортивну вершину.

18.06.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Завершився 2018/2019 навчальний рік, розпочалась підготовка до нового 2019/2020 навчального року

 

         Фактично завершився 2018/2019 навчальний рік – складено державну підсумкову атестацію, пройдено зовнішнє незалежне оцінювання, діти пішли на літні канікули, педагоги готуються піти у відпустки. Однак, із завершенням старого навчального року одразу стартує підготовка до нового 2019/2020 року: розпочинаються ремонти закладів освіти, ведеться робота із забезпечення закладів освіти педагогічними кадрами, тощо.
         Саме  питання аналізу підсумку роботи навчального року , що минув, та визначення пріоритетних завдань із підготовки до нового йшлося  на нараді керівників закладів освіти Ізяславщини, що відбулась 14 червня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка». Нараду провів начальник відділу совіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Ростислав Конончук.
         У роботі наради взяв участь голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков. Борис Олександрович подякував педагогам району за роботу впродовж 2018/2019 навчального року, та окреслив основні завдання із організації роботи із підготовки закладів освіти району до початку навчально-виховного процесу нового 2019/2020 навчального року.
         На порядок денний наради керівників закладів освіти району було винесено наступні питання: Про формування компетентностей старших дошкільнят за комплектом «Впевнений старт» та за програмою «Українське довкілля»; Про результативність роботи закладів загальної середньої освіти району 2018/2019 навчальному році; Про результативність участі закладів освіти району у заходах науково-дослідницького напрямку позашкільної освіти; Про стан відвідування учнями закладів освіти; Про окремі питання з формування навчальних планів на 2019/2020 навчальний рік; Про результати  вибору та замовлення підручників для учнів 2, 6, 11 класів на 2019/2020 навчальний рік; Про організацію  гурткової роботи в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»; Про організацію видачі документів про освіту.
14.06.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Представники Ізяславщини стали дипломантами Національного конкурсу «Благодійна  Україна»  

 

«Творити добро – престижно», - під таким гаслом працює волонтерський загін Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім. О.Кушнірука «Милосердя».

 Презентуючи свою роботу вже другий рік поспіль команда волонтерського захону приймає участь у Національному конкурсі "Благодійна Україна" та стає дипломантом регіонального конкурсу «Благодійна хмельниччина».

 Серед 964 заявок, які надійшли на електронну адресу конкурсу, Національна експертна рада та більше ніж 40 залучених зовнішніх експертів визначили найкращих благодійників в Україні.  Цьогоріч учасники конкурсу подавали свої заявки в 23 номінації.

 Підводячи підсумки роботи за 2018 рік, оргкомітет конкурсу відзначив  проведену роботу волонтерського загону «Милосердя» Ізяславського НВК № 2, нагородивши його Дипломом ІІ ступеня у номінації "Добро починається з тебе" Всеукраїнського конкурсу - «Благодійна Хмельниччина-2018».
              Національний конкурс «Благодійна Україна» – щорічний Всеукраїнський конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик. Конкурс розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі «Благодійна Україна» – проводиться з 2012 року.
             Під час проведення конкурсу вшановують кращих благодійників країни, волонтерів та меценатів, відзначають кращі проекти, спрямовані на благодійність. Крім того, метою заходу є підтримка та поширення доброчинності в області та країні.

            Хочемо подякувати батьківському, учнівському та педагогічному колективам за ту величезну роботу, яку Ви робите, за добре серце, за щедрість Вашої душі, за співчуття і любов до ближнього.

             Бажаємо Вам багато здоров’я і оптимізму, наснаги і невичерпної енергії щодня і щогодини.

             Разом – ми сила!!!
 13.06.2019 .

За матеріалами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука

Стартувала перша зміна 2019 року табору «Світанок», що на Ізяславщині!

Літо щораз ставить перед батьками нелегке завдання – влаштувати дітям гарний відпочинок. При цьому бажано, щоб вони й оздоровилися, подихали свіжим повітрям і були під наглядом добрих педагогів та вихователів. Важливі також безпека перебування у місці відпочинку, цікаве й змістовне дозвілля. 

11 червня відбулося урочисте відкриття першої зміни в дитячому оздоровчому таборі «Світанок», що в селі Білогородка Ізяславського району.

Зусиллями керівництва відділу освіти, молоді та спорту за підтримки голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова заклад було вчасно підготовлено до прийому дітей.  У таборі для оздоровлення та відпочинку дітей створені усі належні умови: 5-ти разове харчування, заплановані екскурсії та різноманітні культурно-мистецькі заходи, конкурси та розваги.

На святковій лінійці гостей, які завітали до табору «Світанок» - голову районної державної адміністрації Бориса Яцкова, заступника голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимира Левченка, заступника голови Ізяславської районної ради Михайла Борисюка, начальника управління фінансів районної державної адміністрації Сергія Журавля,   начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислава Конончука,  настоятеля місьцевого свято-Покровського храму Православної Церкви України  о. Дмитра Ваврика – діти привітали запашним українським короваєм. 

У своєму виступі на урочистому відкритті голова районної державної адміністрації Борис Яцков повідомив, що цього річ у таборі планується оздоровити близько не лише дітей із Ізяславського району, а й сусідніх із Ізяславським районом районів та об’єднаних територіальних громад, адже для цього проведено колосальну роботу. Неодноразово проводилися перемовини з сільськими   головами, депутатами районної ради, підприємцями району. Для оздоровлення і відпочинку дітей   задіяні  не лише бюджетні кошти, а благодійна допомога бізнесових структур.  

Крім добрих напутніх слів гості подарували  для організації роботи табору спортивний інвентар.

«У нас класні вожаті! Вони добрі й з ними не буває сумно! Ми вже встигли пограти у ігри, разом потанцювали на дискотеці, вони нас люблять... А ще дуже подобаються фізкультурні ігри», - наголосили під час спілкування його вихованці.

«Діти у таборі хороші! Усі розумні, талановиті й дуже спортивні. Хтось займається спортом, хтось професійно танцює, співають майже усі. Тому з ними легко знайти спільну мову», - розповіли вожаті табору.

«Головне, що дітям у таборі подобається. Гарні вихователі, облаштований побут  й смачна їжа. Адже для мене, насамперед, важливий комфорт для дітей та можливість показати свої таланти й творчість» , - заявила бабуся одного із відпочивальників.

Завершилось святкове відкриття табірної зміни великим танцювальним флешмобом за участі всіх дітей та їх виховників.

Вітаємо наших маленьких друзів із відкриттям табору! Бажаємо вихователям побачити літній позитив, допомогти дітям пізнати нові грані світу й себе у ньому, пробудити ініціативу! Щиро сподіваємося, що відпочинок 2019 стане незабутнім, яскравим на враження і нові знайомства! 

Початок відпочинку виявився вдалим. Сподіваємося, що під час перебування у таборі діти будуть весело та активно відпочивати, і наступного року неодмінно захочуть повернутися сюди ще раз.

ФОТОЗВІТ
11.06.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Юні тенісисти Ізяславщини  готуються до міні-мінікадетського чемпіонату України 2019 року

 

         У цьому році залишилося провести ще один чемпіонат країни – для міні-мінікадетів. Решта подібних змагань уже пройшла – відіграли мінікадети, кадети, юніори, молодіжка, дорослі. Тепер, 19 червня у Чернігові збираються найменші тенісисти – спортсмени віком 10 років (2009 р. н. та мол.). Зараз тривають останні етапи підготовки до цієї події. Тренери намагаються усунути деякі недоліки в техніці гравців, перевіряють їх функціональну готовність. У Славуті пройшов турнір, де мали можливість спробувати свої сили перед чемпіонатом п’ять спортсменів, які вирушають від Хмельницької області.

Змагання, які були організовані 9 червня, носили назву «Юність Полісся» і були проведені за командно – особистим форматом. Результати трьох кращих гравців обраховувалися за таблицею, і по сумі балів виводилися місця для усієї команди. Для переможця передбачалося вручення кубку, для інших – грамоти. Також грамотами та медалями були нагороджені призери в особистому заліку. Дівчата змагалися окремо від хлопців. А потім усі разом прийняли участь у спільному турнірі.

До славутських спортсменів прибули гравці з Нетішина, Полонного, Ізяслава. Усього приїхало 20 тенісистів приблизно одного віку. Разом з дітьми 2009, 2010, 2011 р. н. грали декілька спортсменів 2007 та 2008 р. н., які здійснювали роль спаринг-партнерів. Їх результати не йшли в загальний залік команди, але допомога, отримана від них для молодших гравців, була дуже суттєвою.

Серед дівчат кращими були ставутські тенісистки: Мар’яна Келюх(1 місце), Уляна Келюх (2 місце) та Аріна Хоменко(3 місце).

Хлопці виявилися сильнішими за дівчат у спільному турнірі. Слід визнати, що суперництво між ними було більш на руку дівчатам, які отримали дуже хороший ігровий досвід.

1 місце – Ярослав Гричун (Славута)

2 місце – Мар’яна Келюх (Славута)

3 місце у Сергія Божкевича із Ізяслава. Він уже декілька разів приїжджав до Славути і, слід визнати, що його майстерність неухильно підвищується раз за разом. Він також є делегатом від Хмельницької області на чемпіонат України, і видно, що він підготовлений достатньо добре, щоб там успішно виступити в складі команди від Хмельницької області. Сподіваємось, що він буде мати успіхи у Чернігові.
10.06.2019 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

Гра "Джура" на Січі

В період із 03 по 07 червня  на базі районного туристського наметового табору «СІЧ» в селі Велика Радогощ відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).  Гра    має на меті виховання громадянина – патріота, виховання поваги до народних  звичаїв, традицій; сприяє формуванню  духовних   цінностей, навичок  здорового способу життя.
          Учасниками цьогорічного районного етапу гри «Джура» стали: рій «Січ» Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. (керівник Мельник М. В.), рій «Ізяславські козаки» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (керівник Мігур О. Б.), рій «Сокіл» Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівники Завальнюк О. А., Карчевський Л.О.),  рій «Лідер» Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівники Гончарук О.В., Голик В. С.), рій «Стріла» Клубівського ліцею ім. Олега Довгого (керівник Губенко Ю.М.), рій «Козак» Мокрецького НВК (керівник Терегулов В. Ю.). Гостями нашої гри був рій «Небезпечні» Ленковецької ЗОШ І-ІІІ ст.  Ленковецької ОТГ Шепетівського району (керівник Сташевська Н.С.).
          На фінальні гри до табору «СІЧ» завітали  голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков та його заступник Володимир Левченко,  начальник відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації Ростислав Борисович Конончук, Гості побажали учасникам гри командних та особистих перемог, зберігати та примножувати  традиції українського народу.  
           Члени гуртка «Радегаст»  Ізяславського РБТДЮ, що діє на базі Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст.,  під керівництвом Миколи Мельника,   привітали усіх присутніх показовим виступом з козацького бойового мистецтва. Яскульська Гання і Гусарець Вікторія, наймолодші  вихованки гуртка, здивували усіх присутнім своїм вмінням використовувати хустку у поєдинку. 
           В ході районного етапу гри «Джура» команди-учасники змагань вміло долали смугу перешкод, змагалися у влучності стрільби із пневматичної зброї, показали добрі знання з історії козацтва. На етапі «Линва» усі рої проявили фізичну силу та командний дух, активно вболівали за нових друзів. Вміння ройовими передбачати стратегію і тактику, співпрацювати в команді  в ході «Теренової гри»  змусила суддів відзначити обидві команди. 
           За результатами гри усі рої були відзначені грамотами відділу освіти, молоді та спорту:

рій «Січ» Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. – за кращий результат на етапах «Смуга перешкод», «Линва»;

рій «Ізяславські козаки» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1- за кращий результат на етапах «Стрільба», «Відун», «Линва»;

 рій «Сокіл» Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. - за кращий результат на етапах «Відун», «Смуга перешкод», «Линва»;

рій «Лідер» Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. - за кращий результат на етапах «Відун», «Смуга перешкод»;

рій «Стріла» Клубівського ліцею ім. Олега Довгого - за кращий результат на етапах «Відун», «Стрільба»;

рій «Козак» Мокрецького НВК - за кращий результат на етапі «Смуга перешкод»;

рій «Небезпечні» Леньковецької ЗОШ І-ІІІ ст. - за кращий результат на етапах «Відун», «Стрільба».

Переможцями гри стали рій «Сокіл» Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст.. та рій «Ізяславські козаки»  Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.
           Відділ освіти, молоді та спорту вдячний  за допомогу в організації проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”)  директор  та педагогічному колективу Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст.,   директору табору - Гаврилюк Надії Василівні, почесному кошовому отаману - Гаврилюку Івану Олексійовичу, осаулу  Великорадогощанського товариства -  Мельнику Миколі Володимировичу, суддям конкурсних етапів змагань.
Щира  вдячність Корінцю Олексію Григоровичу та козакам  громадської організації «Ізяславське козацьке товариство»  за підтримку  та смачний козацький куліш для учасників змагань.

          Школярі отримали задоволення від гри, вміння згуртовуватися та працювати у команді, позитивні емоції та частинку козацького дух у спілкування із новими друзями.
ФОТОРЕПОРТАЖ
07.06.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдеражамдіністарції

Ізяславським районним центром соціальних служб для сімї дітей та молоді здійснюється реалізація соціального проекту «Мамина школа»

6 червня   Ізяславським районним  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочато реалізацію соціального проекту «Мамина школа», метою якого є попередження соціального сирітства, а саме запобігання вилученню дітей із сімей та передачі їх до інтернатних закладів.
       «Мамина школа» - це проект Ізяславського центру соціальних служб, який має на меті формування навичок відповідального, усвідомленого батьківства. Даний проект включає в себе проведення 10 занять для батьків, які перебувають на обліку Ізяславського РЦСССДМ, в т. ч. з причин неналежного виконання батьківських обов'язків.  Основними питаннями, які плануються висвітлювати в ході діяльності «Маминої школи» є   
навчання виконанню ролі батьків у створенні  умов для повноцінного розвитку дитини, ознайомлення із особливостями розвитку дитини на різних вікових етапах, цільового використання коштів та інших питань, спрямованих на підготовку батьків для ефективного виконання батьківських  обов'язків.  Заняття зі слухачами проводяться у тренінговій формі  спеціалістами центру   начальником відділу соціальної роботи центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Ніною Царук   та фахівцем із соціальної роботи  І категорії центру Євгенією Ткачук. 
ФОТОЗВІТ
07.06.2019 р.

                                                              За матеріалами Ізяславського РЦСССДМ

Робота Ізяславського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в таборах із денним перебування

 

Наше суспільство і, зокрема, молодь, потребує сьогодні систематичної роботи, спрямованої на формування усвідомленого та дбайливого ставлення до власного здоров'я, як запоруки повноцінного та гармонійного життя.

В рамках здійснення роботи по формуванню здорового способу життя в учнівської молоді міста   в дитячому таборі «Світанок» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука фахівцем із соціальної роботи Ізяславського РЦСССДМ   Євгенією Ткачук було проведений інформаційно- розважальний захід «Будь здоровим!».

В ході даного заходу вихованці табору отримали кваліфіковану інформацію спеціаліста щодо змісту та необхідності використання здоров'язберігаючих заходів у повсякденному житті. Також діти брали участь у веселих розважальних вправах, конкурсах та вікторинах, які стали джерелом корисної інформації, ділились враженнями та власним досвідом.

04.06.2019 р.

За матеріалами Ізяславського РЦСССДМ

Відбулось зовнішнє незалежне оцінювання з історії України

 

 

4 червня  на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука та Ізяславського НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. ім. О.Онищука №5, гімназія» діяли пункти зовнішнього незалежного оцінювання знань з історії України. Тестування в них проходили випускники 2019 року та випускники минулих років з Ізяславського та Білогірського районів. 

На правах громадських спостерігачів в пункті тестування на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія»   за процедурою проведення ЗНО-2019 завітали поспостерігати перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук. Вони зустрілися із завідувачем пункту тестування, директором закладу Л.Бізюк та уповноваженою особою Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Павло Ковальчук та Віктор Кучерук оглянули аудиторії, де проводитиметься тестування, поспостерігали за процедурою відкриття контейнеру із аудиторними пакетами та їх передачею старшим інструкторам.

Спільно із відповідальними особами пункту тестування, уповноваженою особою, Павло Ковальчук привітав учасників тестування із початком проходження зовнішнього незалежного оцінювання та побажали усіх найкращих результатів. Завідувач пункту тестування Любов Бізюк запросив учасників пройти до пункту тестування та зайняти місця у відповідних аудиторіях.

Допуск учасників до пунктів тестування відбувався за наявності таких документів: сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання; паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті; запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

Протягом часу, відведеного на складання тесту, абітурієнтам було заборонено мати при собі будь-які засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані і рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування.

ФОТОЗВІТ

04.06.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації 

Запалала  ватра другої зміни наметового табору "Січ"

 

 

Літо все більше набирає обертів. Адже це час активного відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків під час якого вони отримують нові враження та знайомляться із новими друзями.

3 червня було запалено   ватру другої зміни районного туристичного наметового табору "Січ" у Великій Радогощі. Впродовж зміни козацький вишкіл у таборі будуть проходити учні Мокрецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-дитячий садок», Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. Вперше на Січі відпочиватимуть учні Ленковецької ЗОШ із Ленковецької об’єднаної територіальної громади Шепетівського району. Таким чином табір «Січ» із районного фактично переходить у розряд – регіонального.

Також під час проведення другої зміни на базі табору відбудеться районний етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура».

04.06.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Вшанували  обдаровану та талановиту учнівську молодь Ізяславщини

 

Чимало славних традицій має Ізяславщина. За однією із таких традицій в районі віншують творчу, обдаровану, талановиту молодь.
           03 червня, в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся щорічний фестиваль обдарованої та талановитої учнівської молоді Ізяславщини  «Зоряний Олімп» -
свято таланту, інтелекту, індивідуальності, цілеспрямованості та наполегливості. Адже талановиті та обдаровані діти – це золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, гордість і надія України, джерело її авторитету в світі. Даний захід у черговий раз підтвердив, що нам таки є ким пишатись.
            Організатори заходу максимально забезпечили гостинну та святкову атмосферу  учасникам і гостям.   
           На свято також завітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк,   начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, Ізяславський міський голова Валентика Корнійчук, заступник голови райкому  профспілки працівників освіти Тетяна Лех. У своїх виступах, гості заходу,  зазначили: «
Ми пишаємось, що маємо талановиту молодь, яка вплете у національний вінок цвіт свого таланту». Крім того посадовці  висловили подяку талановитій учнівській молоді та їхнім наставникам за здобуті перемоги та побажали нових вершин і перемог, успіхів, натхнення, творчих здобутків. Вони також запевнили про продовження роботи із створення відповідних умов для розвитку і саморозвитку особистості, реалізації інтелектуального потенціалу, фізичного і духовного розвитку, життєвого самовизначення, відчуття успіху, впевненості у власних творчих силах.
           Особливо зворушливим був виступ цьогорічної випускниці Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» Семьонової Поліни - переможниці обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з математики, фізики, переможця обласного етапу  конкурсу-захисту МАН у секції «Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми».
          
Переможців олімпіад, конкурсів та спортивних змагань отримали грамоти, дипломи, подяки загальноукраїнського, обласного та районного рівнів, за свої досягнення протягом 2018/2019 навчального року.
          Святковим вітанням для гостей і учасників фестивалю стали   виступи кращих учнівських художніх і мистецьких колективів та окремих виконавців Ізяславського району.
           Свято є унікальним, адже охоплює всі заклади середньої освіти району і талановитих та обдарованих дітей, які відзначились у всіх можливих сферах – спорті, творчості, навчанні. Для підростаючого покоління це заохочення до подальших успіхів, а також мотивація і надалі проявляти себе та досягати кращих результатів, зазначають організатори.
ФОТОКОЛАЖ
03.06.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 «Хай мир і дружба поєднають нас!»

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстарших міжнародних свят. Його заснували для того, щоб привернути увагу громадськості до проблем дітей. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950 – му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Основним акцентом Міжнародного дня захисту дітей 2017 – 2019 р.р. є проблема дітей, які потерпають від насильства у сім’ї, залишились без піклування батьків або живуть у неблагополучних сім’ях. Уже традиційно 1 червня ми вітаємо це прекрасне свято радості та надії. Бо саме в дітях ми бачимо продовження роду людського й здійснення своїх мрій та сподівань на краще.
         Саме з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей педагоги та психологічна служба Ізяславського ясла – садка № 1 під керівництвом директора Альони Шаповал   провели для своїх вихованців святкові заходи. На території дошкільного закладу було проведено конкурс малюнків на асфальті «Хай мир і дружба поєднають нас!», веселі ігри та розваги для молодших дошкільників.
         Діти старшого дошкільного віку відвідали центральну районну бібліотеку. Масово - розважальне дійство відбулося спільно із працівниками Ізяславської центральної районної бібліотеки, які зустріли своїх маленьких гостей у ролі веселих клоунів. Директор районної книгозбірні Ірина Кальніцька   та бібліотекарі закладу привітали та залучили дітей до цікавих ігор, конкурсів, танців і розважальних несподіванок. У конкурсі «Малюнок на асфальті» переможених не було – усі діти отримали цукерки і призи. Дошкільники привітали всіх веселою піснею.
ФОТОЗВІТ
03.06.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та Ізяславської ЦРБ

 

На Ізяславщині відзначили  Міжнародний день захисту дітей

 

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.

Напередодні цієї події, 31 травня, в  Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся святковий захід «Країна дружня до дитини» за участю дітей, які відпочивають в таборах з денним перебуванням дітей  та вихованців Будинку творчості.

Із найкращими побажаннями завітали на свято перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук та начальник  служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вітаючи дітей із початком літніх канікул, посадовці побажали їм міцного здоров`я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку. Також Павло Ковальчук передав найщиріші вітання із Міжнародним днем захисту дітей від голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова та голови районної ради Сергія Шлегеля. «У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним із найголовніших  обов'язків дорослих. Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть гідними людьми й неодмінно стануть гордістю України», - наголосив у своєму вітальному слові Павло Ковальчук.

Вихованці Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» підготували велику святкову концертну програму, у якій виступили вихованці та творчі колективи закладу із своїми найкращими  творчими здобутками. Зокрема у святковій програмі виступили: хореографічний колектив «Престиж» (керівник Людмила Онищук), хор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Анастасі Бухонко), вихованці театрального гуртка «Дзеркало+» (керівник Світлана Захарчук), юні гумористи Андрій Поварчук, Роман Дорошенко, Катерина Суліма, вихованці вокального гуртка.

На майданчику перед Будинком творчості дітей та юнацтва відбувся конкурс дитячого малюнку на асфальті «Я малюю світ». Кожен юний художник отримав  подарунок від організаторів свята.

Учасники святкових заходів отримали багато позитивних вражень від  перегляду концертної програми, від спілкування із друзями та однолітками. 

ФОТОЗВІТ

31.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Мереживо дитячих талантів

 

30 травня дружня та талановита велика родина Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  на своєму великому  звітному концерті  продемонструвала  найкращі здобутки своїх вихованців  за 2018/2019 навчальний рік. 

Саме силами  педагогів Будинку творчості щорічно з іскорок талантів та збірностей запалюються  маленькі та великі зірки та зірочки талантів дітей та підлітків закладів освіти Ізяславщини.

У народі кажуть, що діти – це квіти життя. А якщо це так, то силами працівників закладу щоденно  плекається  великий та прекрасний ботанічний сад дитячої творчості, умінь та фантазії. Адже творчість – це світ навколо нас, це краса, яка оточує світ і всі ми прагнемо долучитись до прекрасного. Тому творчість  народжується завдяки таланту та наполегливій щоденній праці. І саме з квіток дитячих талантів сплітається прекрасне  та неповторне мереживо дитячих талантів.

На свято дитячих талантів до концертної зали Будинку творчості  завітали вихованці закладу, їх батьки, рідні та друзі.  Також на  захід завітали: голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Ростислав Конончук.

До уваги глядачів було підготовлено яскраве мистецьке дійство із найкращих номерів вихованців гуртків та творчих колективів Будинку творчості, яких підготували керівник вокального гуртка та фольклорного колективу «Калинонька» Анастасія Бухонко, акомпаніатор Тетяна Бернацька, керівник хореографічного колективу «Престиж» та драматичного гуртка «Корифец» Людмила Онищук, керівник драматичного гуртка «Дзеркало+» Світлана Захарчук.

Зворушливим моментом святкового концерту Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» була церемонія вручення свідоцтв про здобуття позашкільної освіти, які вручили голова районної ради Сергій Шлегель та  начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Ростислав Конончук. За участь у різноманітних конкурсах, фестивалях та активну участь у житті закладу директор Будинку творчості Світлана Кушнірук вручила групі вихованців  дипломи та грамоти.

ФОТОЗВІТ

31.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Члени молодіжного руху «ХОМА» Ізяславщини  долучились до створення унікальної карти Хмельниччини

 

Зазвичай до Дня захисту дітей проводять різні концерти і дарують хлопчикам та дівчаткам солодощі та іграшки. А в Головному управлінні Нацполіції в Хмельницькій області вирішили з нагоди цього свята провести захід, який не залишив байдужою жодну дитину, яка до нього долучилася. 

У Головному управлінні Нацполіції в Хмельницькій області пройшла патріотична акція «Барви Поділля», під час якої діти з усіх районів склали вишивану карту області.

«Вже протягом трьох років на Хмельниччині під егідою поліції працює молодіжний рух «ХОМА», — говорить Валентин Білянський, заступник начальника ГУНП в Хмельницькій області. — Спільно з учасниками ми часто проводимо різні соціальні, профілактичні та профорієнтаційні заходи. Приємно, що до запропонованої нами ідеї з картою діти поставились дуже відповідально і творчо. Вони однозначно є прикладом для своїх однолітків». 

Поліцейські запропонували учасникам обласного молодіжного руху «ХОМА» створити карту області у вигляді пазлів, кожен з яких представляє окремий район. А на кожен пазл нанесли  орнамент, характерний саме цьому регіону. 

Діти одразу ж прийняли цю ідею і з головою поринули у процес — ходили у краєзнавчі музеї та дізнавалися більше про традиції рідного краю, разом обирали орнамент та кольори і розмальовували кожен свій пазл. 

30 травня в Головному управлінні Нацполіції в Хмельницькій області відбулась акція «Барви Поділля», під час якої хомівці склали карту області. Крім того діти неповторно представили красу і багатство своїх районів. 

Члени патріотично-правового руху «ХОМА» із Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука  приєдналися до обласної акції «Єднаємо барви Хмельниччини». У рамках акції учні відвідали Ізяславський краєзнавчий музей, де ознайомилися з видами автентичних вишивок нашого району. Орнамент однієї з вишивок було відтворено на пазлі карти  Ізяславського району. Цей пазл увійшов в єдину карту орнаментів Хмельницької області, яка відтепер прикрашатиме Головне управління Нацполіції Хмельницької області. Її зможуть побачити десятки і сотні  відвідувачів.

ФОТОЗВІТ

30.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та

спорту райдержадміністрації та

Ізяславського відділення Славутського

відділу ГУ ПН України в Хмельницькій області

Набирає обертів літня оздоровча кампанія в дитячих таборах Ізяславщини

 

Із кожним днем набирає все більших обертів літня оздоровча кампанія в дитячих оздоровчих таборах, що діють на базі ряду закладів освіти району. 

Так, вихованці наметового табору "Січ" продовжили вишкіл за програмою дитячо-юнацької патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Зокрема виховниками табору для дітей було проведено етап "Відун". Він  включав вікторину, квест "Пошуки козацьких сувоїв", інші цікаві пізнавальні завдання. Напружена боротьба роїв за козацький прапор тривала під час теренової гри. А ще були майстер-класи з козацького поєдинку, змагання та розваги. Юні рибалки встигли наловити риби для козацької юшки.

Як завжди цікавою та змістовною є програма роботи дитячого табору «Світанок», що діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Ліцей» ім.О.Кушнірука. Цьогоріч в таборі організовано відпочинок  для 175 дітей із 1-8 класів, які об’єднались у 8 загонів – «Кока-Кола», «Сімейка», «Оба-на», 2 «Веселки», «Капітошка», «M&M's», «Веселі гномики». З ними займаються вчителі-вихователі, кухарі готують смачні сніданки та обіди. До організації змістовного дозвілля  залучаються також працівники Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  та Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи.

У таборі вже відбувся тематичний ДЕНЬ КАЗКИ та свято відкриття табірної зміни. Казковий світ створили для них працівники районного будинку творчості. Діти брали участь у казкових змаганнях та із задоволенням подивились лялькову виставу. Також вихованці  табору завітали до   спортивного комплексу ДЮСШ, де їх чекали тренери із цікавими пропозиціями.

ФОТОЗВІТ

29.05.2019 р.

За матеріалами  відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

На Ізяславщині стартувала літня оздоровча кампанія 2019 року

 

Відлунали шкільні дзвінки, розпочались літні канікули. Проте активне життя в ряді закладів освіти Ізяславського району не завершилось, воно перейшло в якісно інший рівень – там розпочали роботу пришкільні табори. Цього року до даного напрямку роботи долучили колективи Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія».

Також традиційно на базі Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. діятиме районний туристсько-краєзнавчий оздоровчий наметовий табір "Січ".

27 травня відбулось урочисте відкриття першої зміни Ізяславського районного туристсько-краєзнавчого оздоровчого наметового табору "Січ". Козацький вишкіл під час першої зміни проходитимуть  учні Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім.В.Кобернюка та Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст.

Впродовж зміни вихованці табору проходитимуть вишкіл за основами козацької педагогіки та здобуватимуть ази туризму.

Хто такий турист? Це людина, яка любить подорожувати, відкривати нове. Це людина, яка понад усе любить свій рідний край, свою землю, яка надає перевагу голубому шатру неба над тіснявою міських квартир. Туристи – найщасливіші люди, адже вони чують мелодію сосни, знайомий голос вогнища, біля якого живе дзвінка юність, вимірюють життя кілометрами, а не квадратними метрами.  Адже основним завданням діяльності табору визначено: сприяти залученню школярів до систематичних занять туризмом; згуртувати дітей в єдину команду, об’єднавши усіх її учасників єдиною творчою діяльністю; залучати учнів до творчої діяльності, впливати на особистість дитини; закріпити набуті туристичні знання, уміння та навички; розвивати фізичні якості: силу, швидкість, витривалість, гнучкість; пропагувати здоровий спосіб життя.  

Також вихованці табору «Січ» проходитимуть вишкіл за програми гри «Джура».

28.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Зі сльозами на очах та радісними посмішками

 

Весело і гомінливо було на шкільних подвір’ях району сьогодні, адже  у загальноосвітніх закладах району відбулось традиційне свято Останнього дзвоника. Молоді, квітучі та життєрадісні школярі святкували закінчення навчання.  Перегорнуто ще одну сторінку шкільного літопису, закінчився 2018/2019 навчальний рік, який кожному школяреві Ізяславщини подарував нові знання та нові враження. 

У радісно збудженому зібранні виділялися нестримні першокласники, які прощалися із своїм першим навчальним роком, і неквапливі, серйозні й схвильовані  випускники 11-х класів, що зібралися на свою останню шкільну лінійку.

Це день важливий для кожного, цей день має своє значення. Для дітей – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік. Сьогодні перегорнули чергову сторінку свого шкільного життя 4038 учнів закладів загальної середньої освіти району. Серед них 225 учнів для яких шкільний дзвоник пролунав востаннє – це учні 11-х класів. Також випускниками стали  і 366 школярів 9-х класів.

За доброю традицією, керівники району цього дня відвідали навчальні заклади, аби сказати своє напутнє слово випускникам, подякувати їх наставникам та батькам за виховання молодого, перспективного покоління рідного  Ізяславського краю. Шкільні свята в окремих закладах освіти відвідали: голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславськи         й міський голова Валентина Корнійчук, сільські голови, депутати місцевих рад, батьки учнів, їх рідні та близькі.

Вітаючи дітвору із початком канікулярного періоду, а випускників – із подоланням першого в їхньому житті Рубікону, посадовці подякували усім вчителям за їх нелегку роботу, привітали учнів із закінченням навчального року. Крім того висловили найкращі сподівання щодо світлого та мирного майбутнього нинішніх випускників, а саме: кожен із випускників у майбутньому примножить багатства та надбання рідного краю, крокуючи дорогою до європейських цінностей. А це можливо завдяки інтелекту та здобутим у стінах рідної школи знанням.

На урочистих лінійках було відзначено обдарованих дітей, які захищали честь району в інтелектуальних та спортивних змаганнях, показали високий рівень знань не тільки в процесі навчання, а й в районних, обласних олімпіадах, конкурсах, змаганнях.

У кожному закладі свято було особливим, неповторним та цікавим - святкові пісні, флеш-моби, танці та інші цікавинки – зробили  свято Останнього Дзвоника неповторним.

І прощаючись з вчителями, діти назавжди залишають у стінах рідного навчального закладу частинку свого серця. Може саме від того на урочистостях останнього дзвоника ніхто не може стримати сліз. А ті зерна доброти, які сіяли у дитячих серцях вчителі, проростуть паростками віри, надії та любові. І не так важливо, ким стануть сьогоднішні випускники у дорослому житті. Головне, щоб вони були гідними високого звання людини!

ФОТОЗВІТ

24.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Кабмін схвалив нову редакцію українського правопису

 

На засіданні уряду схвалено нову редакцію українського правопису, яка замінить застарілу редакцію від 8 червня 1992 року

У постанові зазначається, що рішення ухвалено з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм. Крім того, уряд визнав таким, що втратив чинність, п. 1 постанови Кабінету міністрів України від 8 червня 1992 року № 309 "Питання українського правопису".

Зазначається, що розроблену Українською національною комісією з питань правопису редакцію прийнято для забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації орфографічних норм.

Наголошується, що нову редакцію розроблено згідно з українським традиціям правопису з урахуванням новітніх мовних явищ. У ній наведені найбільш поширені або спірні орфографічні положення.

Серед ключових новацій проекту виділяються наступні: можливість вживання і на початку слів перед приголосними н і р (индик, Ирій), в дієслові икати і іменник икавка; паралельне вживання ґ і г для передачі іншомовного звуку [g] в прізвищах типу Ґете, Гуллівер, Васко да Ґама; паралельне вживання ф і т в словах грецького походження: кафедра і катедра, міфологія і мітологія; передача звуку [j] в звукосочетаниях [je], [ji], [ju], [ja] літерами є, ї, ю, я у всіх випадках: Савоя замість Савойя, фоє замість фойє; роздільне написання слова "пів" з іменниками, якщо мається на увазі половина (пів години, пів Києва). Якщо "пів" з іменником становить єдине поняття, то слово має писатися разом (півзахіст).  

Зазначається, що змінюються правила написання абревіатур і транслітерація.

Ознайомитися з проектом українського правопису можна на сайті Міністерства освіти та науки.

· Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. За прийняття закону проголосували 278 народних депутатів.

24.05.2019 р.

За матеріалами Міністерства освіти та науки

Відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури

 

23 травня відбулося зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників закладів загальної середньої освіти 2019 року та випускників минулих років  з української мови і літератури.

Цьогоріч на Ізяславщині було організовано роботу двох пунктів тестування –  на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука та  на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія». У зазначених пунктах проходили тестування випускники Ізяславського та Білогірського районів.

В якості громадських спостерігачів у процедурі зовнішнього незалежного оцінювання у пунктах тестування району взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, спеціалісти відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова та Лариса Сологуб. Також на пунктах тестування були присутні представники районних засобів масової інформації.

Посадовці поспілкувались із відповідальними за пункти тестування, із уповноваженими особами Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, із персоналом пункту тестування та особами, які виявили бажання задавати ЗНО.

У тестуванні взяли участь як випускники 2019 року, яким результат зараховуватиметься як державна підсумкова атестація, так і випускники закладів середньої освіти минулих років.

Сертифікаційна робота складається з трьох частин:

Частина 1 «Українська мова» містить 33 завдання різних форм; відповіді на них потрібно позначити у бланку А.

Частина 2 «Українська література» містить 24 завдання різних форм; Відповіді на ці завдання позначаються в бланку відповідей А.

Частина 3 «Власне висловлення» містить одне завдання відкритої форми. Відповідь на це завдання записується в бланку відповідей Б.

Для проходження ЗНО  в пунктах тестування було облаштовано 30 аудиторій.

 У 2019 році в Ізяславі проходитиме ще ЗНО історії України  для жителів Ізяславського та Білогірського районів. Інші предмети учасники складатимуть у пунктах тестування міста Шепетівка.

Ті учасники ЗНО, які з об'єктивних причин не змогли взяти участь в основній сесії тестування, зможуть скласти тести під час додаткової сесії. 

Результати зовнішнього оцінювання будуть визначені у двох шкалах: критеріальною шкалою від 1 до 12 балів, що застосовуватимуться для визначення бала державної підсумкової атестації з предмета, та рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів, що буде застосовуватись абітурієнтами при вступі до вищих навчальних закладів.

Дати оприлюднення результатів залежать від складності перевірки і кількості учасників ЗНО з певного предмета, і коливатимуться від 12 до 25 календарних днів.

 У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату тестування з певного навчального предмета, учасник ЗНО матиме право подати відповідну апеляційну заяву, розгляд якої здійснюватиметься протягом п’ятнадцяти календарних днів з дня її надходження.

Під час проходження тесту абітурієнтам не можна мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.

ФОТОЗВІТ

23.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Ізяславчани стали призерами обласного фестивалю «Молодь обирає здоров’я»

 

22 травня команда «Вітамін» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 взяла участь у  фінальному етапі ІХ обласного фестивалю «Молодь обирає здоров’я» .  У заході взяли УЧАСТЬ всього десять команд із Ізяслава, Шепетівки, Нетішина, Деражні, Городка  с.Гвардійськ, с.Балин, Хмельницького та Кам’янця-Подільського, які перемогли у першому (заочному) етапі фестивалю.

Кожна команда за висловом самих учасників «була крута». Море позитиву, безліч нових знайомств, подарунки чекали на фестивалі на кожну команду-учасницю.

За рішенням журі команда «Вітамін» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 стала призером фестивалю у номінації «Оригінальність виступу». У подарунок команда отримала туристичний намет.

 Керівник команди – педагог-організатор Ізяславської ЗОШ І-ІІІ  ст. №1 Наталія Притульська отримала Подяку Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за популяризацію здорового способу життя  серед учнівської молодію.

ФОТОЗВІТ

23.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Відбірковий чемпіонат області з тенісу настільного!

 

Зараз по всій Україні підходять до завершення обласні турніри серед тенісистів наймолодшого віку з метою відбору їх на головний чемпіонат країни. Тепер плануються змагання міні - мінікадетів (2009 р. н. та мол.) і міні кадетів (2007 р. н.). Обидва чемпіонати відбудуться у Чернігові, на базі спорткомплексу «Хімік». Перший пройде з 29 травня по 2 червня, другий з 19 червня.

Змагання для мінікадетського віку відомі ще під назвою «Прудкий м’яч», і раніше вони проводилися тільки для тенісистів десятирічного віку. Тепер, у зв’язку з тим, що настільний теніс «помолодшав», прийнято рішення організовувати змагання для маленьких у двох вікових категоріях. Перший турнір для міні – мінікадетів був проведений на Україні у 2017 році.

Зрозуміло, що на будь – який чемпіонат України відбираються найкращі, і тому кожна область ставить собі за мету виявити таких дітей у своєму регіоні.

18 травня 2019 року у Красилові пройшов особисто – відкритий чемпіонат Хмельницької області з тенісу настільного серед юнаків та дівчат. На нього з’їхалося більше 100 юних тенісистів з різних районів: Красилівського, Славутського,  Полонського, Ізяславського, Старо – Ушицького, а також міст Хмельницького та Нетішина.

Ізяславський район представляли 10 вихованців Ізяславської ДЮСШ під керівництвом тренера – викладача Сергія Божкевича. Діти змагалися у дуже гідних умовах, які були створені у Красилівській ДЮСШ силами місцевої влади. Добре освітлення та сучасне покриття сприяли підвищенню якості гри.

Боротьба серед дітей була дуже запекла. Безкоровайна Наталія посіла ІІ місце у віковій категорії 2000 – 2003 р. н.. Безкоровайна Яна посіла ІІ місце у віковій категорії 2004 – 2006 р. н.. Божкевич Сергій посів ІІ місце у віковій категорії 2009 р. н., увійшов у склад збірної команди Хмельницької області та буде представляти наше місто на чемпіонаті України.

На змаганнях разом з маленькими тенісистами приїхали їх батьки, та іноді було незрозуміло, кого у залі більше – батьків чи тенісистів! Це знов ж таки вказує на те, що настільний теніс в Україні стає дедалі популярнішим.

Вітаємо наших вихованців з досягнутим результатом!

20.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

На Ізяславщині відзначили День Європи

 

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних інтересах та цінностях.

З метою ознайомлення з європейськими цінностями та традиціями, популяризації загального європейського культурного надбання, утвердження спільних європейських цінностей у закладах освіти та культури району з нагоди відзначення Дня Європи в Україні відбулися тематичні заходи. 

Так, вихованці Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. провели  тематичний урок «Наш дім – Європа» та організували флеш-моб «Україна – це Європа».

З учнями Кунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено відкрите засідання шкільного євроклубу "Ми і Європа" "Ми,українські школярі-діти європейської родини".

Крім того у закладах освіти та культури  проведено бесіди  з переглядом презентацій «Ми йдемо до Європи», «Традиції європейських країн»; засідання «круглих столів» на тему: «Ми – українці, ми - європейці», виховна година «Віртуальна подорож країнами та містами Європи», бібліотечні уроки «Бути європейцем – це стильно».

ФОТОЗВІТ

20.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Обговорили можливі шляхи підвищення кваліфікації  безробітних

 

З метою інформування про послуги служби зайнятості значної частини роботодавців району, 17 травня директор Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості  Марія Літвінчук  взяла участь у нараді директорів закладів загальної середньої освіти  та  керівників закладів дошкільної освіти,  що проходила  під керівництвом  начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислава Конончука.        

Марія Літвінчук поінформувала присутніх учасників наради, які одночасно є  роботодавцями, про професійний склад зареєстрованих шукачів роботи як з педагогічною освітою, так і з ряду інших професій, що перебувають  на обліку в Ізяславській районній філії.

Крім того присутні обговорили можливі шляхи підвищення кваліфікації  безробітних - потенційних працівників шкіл і дитячих садків, організацію і проведення профорієнтаційних заходів серед школярів  фахівцями філії під час роботи  оздоровчих літніх таборів   і таборів відпочинку, що будуть діяти під час літніх канікул на території району.

17.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

Жителі Ізяславщини  приєднались до акції «День вишиванки -  День України в світі»

(фотоматеріал оновлюється протягом дня)

 

 

 

         Сьогодні, 16 травня, чимало жителів Ізяславщини, не дивлячись на дощову погоду, прийшло на роботу, до закладу освіти У ВИШИВАНКАХ щоб долучитись до загальнонаціонального проекту  - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ.

Не залишились осторонь патріотичної акції і працівники Ізяславської районної державної адміністрації   – чимало з них  в цей день працювали на своїх робочих місцях у вишиванках.   

Гаслом цьогорічної акції стало – «ВИШИВАНКА – ОДЯГ ВІЛЬНИХ». Популяризація етнічного національного вбрання у сьогоднішніх умовах покликана зайвий раз продемонструвати єдність держави, українського народу та переконання в тому, що вишиванка – органічна частина нашого життя, культури, світосприйняття, ВИШИВАНКА –КОД НАЦІЇ.

         Всесвітній день вишиванки – є міжнародним культурологічним заходом, який покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.  

ФОТОЗВІТ

16.05.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Президент підписав закон про державну мову: Мова – це платформа, на якій будується нація і держава

 

Президент України Петро Порошенко переконаний, що саме мова є тією базою, фундаментом, на якому будуються нації і держави, і Україна не є виключенням. Глава держави підписав закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Я наголошую, що під час підписання закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» робиться акт, один із найголовніших, для формування української державності. Платформа, фундамент, на якому будується нація і держава - точно є мова», - сказав Глава держави.

«Я скріпляю підписом ретельно збалансований мовний закон. Він вивірений настільки, щоб жодна політична сила не мала підстав ініціювати його перегляд. Не має підстав», - підкреслив Глава держави.

Президент наголосив, що закон має високий рівень підтримки не лише у Верховній Раді, а й в українському суспільстві. «Всі хвилювалися, що закон буде роз’єднуючим, аж ні – виявилося, що закон об’єднує націю. І влада, і опозиція – всі ми рішуче пішли на те, щоб зробити це можливим», - зазначив Петро Порошенко.

«Я сподіваюся, що і нова влада також, ретельно проаналізувавши цей закон, буде імплементувати його норми в життя, бо це є ключова державницька позиція існування Української держави», - сказав він.

Президент підкреслив: «Сьогодні – це історичний день. Для мене висока гордість і висока честь поставити підпис на цьому документі».

Ухвалення закону про мову Глава держави назвав надзвичайною подією, важливою для України та її громадян. «Я можу наголосити, що сьогодні є надзвичайно відповідальний, епохальний навіть день, якого українці чекали багато-багато років», - наголосив Петро Порошенко і нагадав, що в радянські часи прийняття такого документа було неможливим, а необхідність його прийняття напряму була відображена вже за незалежності України у її Конституції.

Президент особливо наголосив, що цей закон жодним чином «не зачіпає жодну мову національних меншин, які проживають в Україні». «Чому? Бо він не про це. Жодним чином там не згадується, не обмежується ні те, що намагається навісити на українців російська пропаганда. Навпаки», - зауважив він.

«Я пишаюся тим, що вдалося зробити за останні п’ять років. Причому зробити без тиску, зробити без примусу, зробити, щоб це законодавче врегулювання аж ніяк не утискало нікого. Ми просто дали право українцям слухати українські пісні на українському радіо, дивитися українські фільми, читати українські книги. Без примусу. Коли люди прагнуть це читати, коли це стало модно, драйвово. І відповідно немодно не знати української мови», - додав Петро Порошенко.

Глава держави також нагадав, що закон про мову має дуже довгу історію ухвалення, але зазначив, що вважає такий порядок його прийняття правильним. «Бо ретельне обговорення, яке було організовано і яке тривало місяцями, якщо не роками – воно точно пішло на користь закону. Там намагалися врахувати думки всіх зацікавлених сторін, якщо вони сповідують державну політику. Єдине, думку кого ми не збирались враховувати – це Кремля чи Москви. Нехай займаються російською мовою», - сказав він.

Так само ретельно документ обговорювався і у Верховній Раді, зазначив Президент. «Це теж було правильно. Бо кожен повинен мати можливість висловити свою позицію і Верховна Рада мала її врахувати», - підкреслив Петро Порошенко.

Він також зауважив, що підтримує той факт, що Верховна Рада прийняла цей Закон після 21 квітня. «Це яскраво демонструє відсутність будь-якої політичної кон’юнктури при врегулюванні цього державницького Закону», - констатував Глава держави.

Глава держави подякував всім присутнім на церемонії підписання документа за їх зусилля, які вони здійснили, аби ухвалення закону відбулося.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, в свою чергу, подякував Президенту Петру Порошенку за рішення невідкладно підписати закон. Він нагадав, що лише вчора в Парламенті змогли розблокувати його підписання від намірів реваншистів, які домагалися скасування його підписання. «Ваша рішуча позиція з цього приводу є великою державницькою позицією і позицією великої відповідальності», - додав він.

Спікер Парламенту зауважив, що довкола цього закону довгий час точилося чимало дискусій. Андрій Парубій також відзначив позицію громадських діячів та активістів, які доклали багато зусиль для того, щоб цей документ був ухвалений.

«Ми говорили про це роками – мова об’єднує, не роз’єднує. Про те, що мова роз’єднує – це міф, який дали нам з Москви. Мова об’єднує і є фундаментом для будь-якої нації, для будь-якої держави. Мова прошиває націю в її єдності від краю до краю – від Луганська до Львова», - підкреслив Голова ВРУ.

«Мова творить єдиний народ. І мова є наша найгостріша зброя», - сказав він.

Видавець, директор видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іван Малкович відзначив унікальність сьогоднішньої події, наголосивши, що це фактично «Конституція української мови».

Акторка театру і кіно, громадська діячка, заслужена артистка України Ірма Вітовська-Ванца зазначила, що «мова – це не тільки зброя, мова – це безпека, мова – це маркер, яким ти цікавий іншим країнам». Вона також нагадала, що багато поколінь українців боролися за свою мову.

Засновник всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодий рух» Тарас Шамайда зазначив, що сьогодні для української мови справді історичний, епохальний день. «Наші нащадки через багато поколінь оцінять значення цього закону і цього підпису, який сьогодні ставиться на цей закон», - сказав він та додав, що графіті на стінах тисячолітньої Софії написані майже такою ж мовою, як зараз використовують в Україні. Він підкреслив, що потрібно пам’ятати і тих людей, які поклали своє життя задля збереження української мови.

16.05.2019 р.

За матеріалами сайту Президента України www.president.gov.ua  

Юні легкоатлети Ізяславщини стали призерами обласної Спартакіади школярів з легкої атлетики!


        
14 – 15 травня в м. Хмельницькому проходила Спартакіада школярів Хмельницької області з легкої атлетики.

У змаганнях приймали участь 24 команди. Ізяславщину представляли 10 спортсменів Ізяславщини.

У результаті запеклої боротьби, місця розприділилися згідно з правилами змагань з видів легкої атлетики. Кравець Андрій, учень Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. № 5 ім. О.П. Онищука, гімназія», посів перше місце зі стрибків у висоту, вдруге перестрибнув планку на позначці 180 см. та підтвердив норматив ІІ спортивного розряду. Слісарчук Альона, учениця Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 1, посіла перше місце зі штовхання ядра з результатом 10, 28м., має ІІІ спортивний розряд з легкої атлетики. Драч Вікторія, учениця Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 1, посіла друге місце зі стрибків у висоту, вдруге перестрибнула планку на позначці 160 см. та підтвердила норматив ІІ спортивного розряду. Усі вище зазначені переможці змагань є вихованцями Ізяславської ДЮСШ, тренер – викладач Лариса Калашнік.
         Призери та переможці змагань були нагородженні грамотами та медалями відповідного ступеня.
         Вітаємо наших спортсменів!
16.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

Зірковий тріумф

 

12 травня хореографічний ансамбль «Сапфір» Клубівської філії Плужненської дитячої музичної школи взяв участь в 5-му Всеукраїнському багатожанровому конкурсі «Зірковий тріумф», який проходив у місті Вінниця.

Учасники ансамблю представили танцювальні номери в номінації «Дитяча хореографія», де вони посіли 1 та 2 місце, а також в номінації «Сучасна хореографія», в якій зайняли 2 місце. Колектив був нагороджений медалями, дипломами та солодкими подарунками.

Колектив Плужненської дитячої музичної школи вітає колектив «Сапфір» та його керівника Шкодюк Ольгу Миколаївну з перемогами та бажає творчої наснаги і нових перемог. Нехай на рахунку наших юних зірок буде ще багато тріумфів.

14.05.2019 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

УВАГА ДОРОГА. ВИВЧИ, ПАМ’ЯТАЙ ТА ДОТРИМУЙСЯ!

 

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому в Сахновецькій  ЗОШ І-ІІІ ст.  із 06 по 12 травня   був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху. Головною темою Тижня безпеки дорожнього руху стала безпека людей на дорозі. Завдання Тижня – нагадати дітям про необхідність спільних дій у сфері дорожньої безпеки.

На загальношкільній лінійці «Знай та вивчай Правила дорожнього руху» вчитель з основ здоров’я Мельник Л.Г. та учні 8 класу ознайомили присутніх з історією виникнення Правил та необхідністю їх дотримання.

Учням 1-5  класів було організовано показ мультфільмів «Дітям про правила дорожнього руху», «Азбука дорожньої безпеки». Вчителі початкових класів провели виховний захід,  гру-подорож «Твій друг – дорожній рух». Вчителі виготовили макети світлофорів та дорожніх знаків, щоб максимально наблизити дітей до реальних умов дорожнього руху. Щоб підкреслити роль патрульної поліції для забезпечення безпеки на автошляхах, учень 3 класу приніс  форму працівника поліції. Дітям дуже сподобалося вивчати  Правила дорожнього руху в ігровій формі. Вони охоче виконували всі завдання і дуже легко запам’ятовували правила поведінки на дорогах.

Для учнів середньої  та старшої  ланки були проведені виховні години «Знай дорослий, знай дитя! Безпека руху – це життя».

Класний керівник 9 класу Бородько І.О. провів інформаційну годину «Безпека на автошляхах» у формі інтерактивної бесіди із застосування фото та відеоматеріалів профілактичної роботи із безпеки дорожнього руху.

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя та здоров’я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров’я, а навіть життя. Тому, щоб зберегти своє здоров’я та життя потрібно завжди чітко дотримуватися встановлених  Правил дорожнього руху.

Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.

ФОТОЗВІТ

14.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Щорічний турнір з футболу, присвячений пам’яті Юрія Минюка

12 травня за ініціативи друзів та вчителя фізичної культури Ріпківського НВК  "ЗОШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок" в с.Ріпки проходив  щорічний турнір з футболу, присвячений пам’яті одного із кращих футболістів Юрія Минюка.

У змаганнях взяли участь три збірні команди молоді: с.Ліщани, с.Путринці та с.Ріпки. Щоб показати велич Ізяславщини,  наші спортсмени як ніколи виявили свій спортивний характер, наполегливість та жагу до перемоги. Увесь турнір проходив у напруженій та цікавій боротьбі, та найбільш запеклими були ігри у фінальній частині змагань.

У підсумку змагань  ІІІ місце посіла команда з с.Путринці,  ІІ місце здобула команда с.Ріпки, на першу сходинку піднялись спортсмени с.Ліщани.

Після закінчення фінальної гри відбулося урочисте закриття турніру. Усіх призерів змагань привітав організатор даного турніру, вчитель фізичної культури Ріпківського НВК Микола Горох. Він нагородив команди кубками, медалями та грамотами.

Також на змаганнях була присутня мама Юрія, яка подякувала усім учасникам за організацію та проведення турніру в пам’ять про її сина.

14.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

«Потрібно мати мужність жити далі»

12 травня – День матері. Це тепле і приємне свято. Нажаль, не всі сини сьогодні можуть привітати із ним своїх матерів. Їх покликав на фронт обов’язок захищати свою Батьківщину. Страшний фатум забрав у нас кращих із кращих, залишивши їхніх матерів на самоті із горем, яке неможливо передати словами.

Загиблі учасники АТО були добрими синами та доньками не тільки своїх батьків, але і України.

Школярі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука № 5, гімназія» відвідали матір загиблого новітнього героя Миколи Микитюка з нагоди дня його народження та Дня матері. Адже 12 травня, у День матері, молодому хлопчині виповнилося би 27…Із щирим співчуттям та вдячністю, зі  словами підтримки та віри в світле майбутнє матері загиблого Галині Павлівні вручили квіти.

Кожен день для Галини Павлівни, як й інших матерів загиблих бійців, вже не такий, як колись… Ніщо не зможе загоїти душевну рану від втрати дорогої їй людини - єдиного сина.

Крізь сум та сльози згадували присутні Миколу Микитюка, котрий у свій час закінчив Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука № 5, гімназія». Він щиро любив Україну. Його патріотизм не був показним. Микола один із перших у важку хвилину став на захист своєї Батьківщини, на захист своїх рідних, близьких та друзів, за мирне небо над нашими головами, за можливість жити у вільній країні. Його бойовий дух, його навики та знання, вміння вести бій та себе під час бою допомогли хлопцям вижити, і вони вдячні за це своєму командирові.

Також учнівська молодь разом із своїм вчителем відвідали могилу загиблого Героя, який у боротьбі за українську державність пожертвував власним життям. Присутні поклали квіти до могили та меморіальної дошки, що знаходиться на приміщенні навчального закладу, та  вшанували його світлу пам'ять хвилиною мовчання.

Герої не вмирають, допоки живі свідки тих подій. А щоб пам’ять про такого юного хлопця, що не залишив після  себе нащадків, які передавали б з покоління в покоління спомин про нього, жила у віках, маємо поклопотатись ми, зберегти у назвах рідного міста Ізяслава Миколу Микитюка. Адже світла пам'ять про наших бійців додає мужності їхнім батькам жити далі.

Герої сучасності – біль і смуток, гордість і приклад для наслідування. Герої не вмирають, вони завжди з нами і оберігають нас від помилок.

13.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

«Ми будемо вічно пам’ятати і вам забути не дамо»

 

Війна — жорстокий час, де людське життя нічого не варте. І як в будь-якій війні, перш за все, страждає мирне населення.

Кожен рік віддаляє нас від того радісного дня, коли на українській землі відгриміли останні ворожі гармати. Рідшають ряди ветеранів... Але 9 травня було і залишиться тією сторінкою в історії людства, вагомість і велич якої зростає з кожним роком, особливо для України,  яка віддала мільйони життів своїх синів і доньок заради довгоочікуваного миру.

І скільки б часу не пройшло з тієї довгоочікуваної Перемоги 1945-го, як би не намагалися переписати історію нашої держави, ніхто не в змозі знівелювати той величезний патріотизм і любов до Батьківщини, які наш народ продемонстрував усьому світу.

У Лютарському лісництві, в кварталі 23, що на території Ізяславського району, у роки Другої світової війни були розстріляними та закатованими нацистськими окупантами військово-полонені.

 Як нагадування про страждальну сторінку в історії Ізяславщини – стоїть пам'ятник загиблим військово-полоненим.

Щороку на День перемоги над нацизмом у Європі  небайдужі ізяславчани  відвідують це місце, щоб віддати шану і поклонитися загиблим.

Цьогоріч біля пам'ятника загиблим військово-полоненим було проведено мітинг-реквієм.

У заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, керівництво Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, Шепетівської місцевої прокуратури, ДП «Ізяславське лісове господарство», Лютарський та Радошівський сільські голови, учнівська молодь та громадськість.

Мітинг-реквієм розпочався виконанням Державного гімну України.

Зі словами співчуття, підтримки та поваги до тих, хто пережив страшну трагедію, тих, хто береже священну пам’ять про жертви злочину, звернулись: перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук. У своїх виступах вони зазначили, що СОБОРНІСТЬ, ЄДНІСТЬ, ЗЛУКА, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, МИР – сакральність цих слів сьогодні набуває неабиякого значення. Лише зараз, під час військової агресії з боку Росії ми усвідомили, наскільки важливо бути патріотами своєї країни. Історія нас вчить не допускати помилок минулого, але виявляється, що не всі засвоїли уроки історії. Ми пам’ятаємо.

Про трагічні сторінки Другої світової війни нагадали присутнім ведучі, а також художній керівник Олександр Придачук спільно із Альоною Міньковою та Лілією Друзь.

Пісні «Мальви» та «Плакала калина» у їх виконанні нагадали присутнім про страшні сліди, які залишила ця кривава війна. Тільки на території нашої держави в руїни і згарища було перетворено 714 міст, 28 тисяч сіл. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами…

Також прозвучав гімн про усіх матерів, які в полум’ї війни втратили найдорожче - своїх синів - у виконанні пісні «Мамо, не плач».

Учні Радошівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів продекламували зворушливі вірші, пройняті болем за втрачені людські життя та закликом цінувати й берегти мир.

 На знак поваги і шани учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих захисників, які віддали життя за Батьківщину, визволили рідну землю і всю Європу від нацистського режиму.

По завершенню мітингу учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника загиблим військово-полоненим.

Вічна пам'ять загиблим мирним громадянам і нашим військовим, які вже склали суворий життєвий іспит на патріотизм, віддавши за Україну найцінніше – своє життя. Нам, живим, слід берегти мир у країні та добро в душах, памʼятати історію рідного краю та своєї Батьківщини, бо, не памʼятаючи минулого, не матимемо майбутнього.

ФОТОЗВІТ

10.05.2019 р.

За матеріалами Радошівської сільської ради

Чемпіонат з настільного тенісу до Дня Перемоги!

 

9 травня вихованці Ізяславської ДЮСШ взяли участь у Відкритому чемпіонаті міста Хмельницького з настільного тенісу, присвяченому до Дня Перемоги над нацизмом у Європі.

У змаганнях взяли участь 70 учасників. Усі гравці були розділені по групах та змагалися у межах своїх вікових категорій.

Ізяславську ДЮСШ представляли п’ять спортсменів під керівництвом тренера – викладача Божкевича Сергія Васильовича.

Наші вихованці показали хороший рівень гри  і у підсумку посіли такі призові місця:

Несенчук Андрій – 1 місце;

Божкевич Сергій – 1 місце;

Грабовський Назар – 3 місце;

Броль Анастасія – 3 місце.

По завершенню змагань переможці та призери були нагороджені грамотами та медалями відповідного ступеня.

На даному заході були присутні представники ЗМІ, зокрема телеканал «Поділля Центр», які по завершенню змагань взяли інтерв’ю у переможців та призерів.

Ізяславська ДЮСШ вітає вихованців із досягненнями та бажає нових успіхів та спортивних перемог.

10.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

  Визнано необхідним провести ряд заходів на Ізяславщині із   профілактики захворюваності на кір

 

За останні роки в десятки разів збільшилася захворюваність на кір. Її спалах зареєстрований фактично в усіх областях та місті Київ.  Однак у зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації визнано необхідним провести ряд заходів в районі із   профілактики захворюваності.

Про це йшлося на нараді медичних та педагогічних працівників закладів загальної та дошкільної освіти Ізяславщини, що відбулась 10 травня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

Перед присутніми виступили головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова, представник Ізяславського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Заморська, заступник головного лікаря Ізяславської центральної районної лікарні Лідія Демянчук.

Виступаючими було наголошено, що кір є однією з головних причин дитячої смертності в світі. Вона загрожує і дітям, і дорослим, які не захищені щепленнями.

Джерело зараження - хвора людина. Поширення вірусу відбувається при чханні, кашлі, розмові з крапельками слини. Якщо людина не хворіла на кір і не була щеплена від цієї інфекції, то після контакту з хворим зараження відбувається практично в 100% випадків. Вірус кору відрізняється дуже високою летючістю, може поширюватися по вентиляційних трубах і шахтах ліфтів.

Вхідні ворота інфекції - верхні дихальні шляхи, де вірус розмножується і проникає в кров. Кров'ю вірус розноситься по різних органах, вражаючи мигдалини, печінку, легені, кістковий мозок.

Інфекція кору небезпечна ускладненнями у вигляді запалень середнього вуха, очей, легенів, трахеї, бронхів, а також запаленням оболонок мозку і пневмонією. Кір може призводити до довічної  інвалідності внаслідок ураження мозку, а також у вигляді сліпоти (внаслідок ураження склер і рогівки) та глухоти.

Захворювання починається з ознак схожих з гострими респіраторними вірусними інфекціями - підвищення температури тіла, кашлю, нежиті, сльозотечі. Цей стан зберігається 2-3 дня, після чого з'являється висип яскраво червоного кольору, спочатку на обличчі, за вухами, потім поширюється по всьому тілу. Хворий на кір заразний для оточуючих 4 дня до і 4 дні після появи висипу. При цьому висипом рівномірно покриваються поверхні рук (внутрішні і зовнішні), фон шкіри при цьому не змінюється. Висип може бути рясним (точки  зливаються у великі плями неправильної форми) або настільки мізерною, що на шкірі будуть тільки окремі невеликі цятки.

Обличчя хворого - опухле (одуте), спостерігається потовщення повік, набряклість носа і верхньої губи. Очі червоніють і гниють, в більшості випадків - рясні виділення з носа.

Загальний стан дитини, поки на шкірі є висипання, важкий. Він неспокійний, марить, вдень відчуває сонливість. В окремих випадках спостерігаються кровотечі з носа. Від форми хвороби залежить тяжкість інтоксикації.

Якщо ви або ваша дитина все ж захворіли, необхідно:

1. Терміново звернутися за медичною допомогою.

2. Не відвідувати поліклініку самостійно, а дочекатися лікаря.

3. До приходу лікаря звести контакти з родичами, знайомими та іншими людьми до мінімуму.

4. Повідомити лікаря про всі свої контакти за останні 10-20 днів.

5. При кашлі і чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустку або серветку, частіше мити руки водою з милом.

6. Використовувати засоби захисту органів дихання (наприклад, маску або марлеву пов'язку).

7. Не займатися самолікуванням!

 

Як захиститися?

Єдиний надійний захист від захворювання на кір - це вакцинація. Щеплення проводяться відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.  

Вакцинація проти кору виконується у віці 12 місяців, ревакцинація - перед школою в 6 років. Дорослим щеплення проводяться у віці до 35 років, не щепленим раніше, не мають відомостей про щеплення проти кору і не хворіли на кір раніше.

За епідемічними показаннями вакцинуються контактні особи з  осередком захворювання у віці від 1 року до 35 років, які не хворіли та які не щеплені і не мають відомостей про профілактичні  щеплення проти кору, одноразово щеплені.

Закликаємо батьків вакцинувати дітей, щоб уберегти їх від цього небезпечного захворювання. Для захисту від кору необхідно отримати дві дози комбінованої вакцини проти кору, епідпаротиту та краснухи. Якісна і не реактогена вакцина в наявності у всіх дитячих поліклініках Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста.

Виступаючим було наголошено на завданні роз’яснити серед населення, у першу чергу серед батьків учнів, що, відмовившись від щеплення, вони обирають хворобу, яка протікає важко, з ускладненнями, можливо з летальним результатом. Здоров'я вашої дитини у ваших руках.

ФОТОЗВІТ

10.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Відбувся чотирнадцятий тур Чемпіонату дитячо-юнацької футбольної ліги Хмельницької області з футболу

 

7 квітня на стадіоні Ізяславської ДЮСШ відбувся чотирнадцятий тур Чемпіонату дитячо-юнацької футбольної ліги Хмельницької області з футболу 2018-2019 рр. серед юнаків 2005-2006 року народження серед команд групи ПІВНІЧ U-14.

До групи  ПІВНІЧ U-14 входять такі команди: «Поділля» м.Хмельницький, ДЮСШ м.Славута, «КДЮСШ-Еліта-Буд» м.Нетішин, ДЮСШ м.Ізяслав, ДЮСШ «Перлина Поділля» смт.Білогір’я, ДЮСШ м.Красилів, «Новатор» м.Хмельницький, ДЮСШ м.Волочиськ,  ДЮСШ № 1 м.Хмельницький, ДЮСШ м.Шепетівка.

Обласні юнацькі змагання проводяться з метою:

·  подальшого розвитку дитячо-юнацького футболу області;

· підвищення якості навчально-тренувальної та виховної роботи у спортивних школах;

· визначення переможців та призерів чемпіонату області;

· виявлення кандидатів до юнацьких збірних команд області для участі у всеукраїнських змаганнях.

Матч пройшов між командами ДЮСШ м.Ізяслав та ДЮСШ м.Волочиськ. Команду Ізяславської ДЮСШ представляли вихованці під керівництвом Рибачка Віктора Михайловича.

Не зважаючи на погодні умови, силу духу і бажання перемогти проявляв кожен учасник обох команд. Наші спортсмени тримали інтригу протягом усієї гри. Але, на жаль, наша команда не змогла обійти суперника і отримала поразку із рахунком 4:0.

Це не останні змагання для нашої команди, попереду ще 4 гри. Тому бажаємо їм натхнення, успіху, бажання та сили у подальших матчах.

08.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Відбувся творчий звіт закладів освіти району «З вірою у майбутнє»

 

Освіта сьогодні переходить на якісно новий рівень функціонування – як відкрита система, що орієнтується на життєві пріоритети дітей та перспективні потреби українського суспільства. Тому освітянське сьогодення Ізяславщини сповнене інноваційними пошуками, новаторськими ідеями. Ще одним доказом цього постулату стало вже традиційне проведення творчого звіту колективів художньої самодіяльності закладів загальної освіти та позашкілля району.

07 травня в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  в рамках  обласного огляду-конкурсу  творчих здобутків колективів закладів освіти району культурно-мистецькою програмою «З вірою у майбутнє».

Розпочався захід у вестибюлі першого поверху закладу показовим виступом вихованців Великорадогощанського Січового товариства Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. До уваги гостей творчого звіту у виставковій залі та у вестибюлі ІІ поверху було розгорнуто виставку виробів декоративно-ужиткового мистецтва вихованців гуртків закладів освіти району. Також вихованцями окремих гуртків було проведено ряд майстер-класів.

Основне дійство відбулось у концертній залі районного будинку творчості дітей та юнацтва. Творчі здобутки юних талантів Ізяславщини були представлені обласному журі, на чолі із директором Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, заслуженим працівником освіти України Григорієм Гончаруком.

Також на святкове дійство завітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

Вітаючи присутніх на мистецькому святі дитячої творчості, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук зазначив: «Дякую педагогам,  батькам за активну позицію у розвитку талантів своїх дітей, організаторам – за змогу побачити ці таланти і насолодитися дійством. Школи району були і залишаються невичерпним джерелом творчості, таланту і натхнення. Це щороку підтверджують творчі звіти освітянських колективів». 

У концертній програмі свої мистецькі творчі досягнення представили: вихованці духового оркестру Ізяславської дитячої школи мистецтв (керівник Богдан Мороз), хор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Анастасія Бухонко), хореографічний колектив «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Людмила Онищук), вокальна група Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ  ст. – дитячий садок № 7» (керівник  Вікторія Гриновецька), читці  - Андрій Поварчук із Клубівського ліцею імені Героя України Олега Довгого, Анастасія Франковська із Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. ім. В.Кобернюка та Роман Дорошенко із Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», члени драматичного гуртка «Корифей» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Людмила Онищук), саксофоністка Рената Фіялко із Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, вокалісти - Яна Данілова із Ізяславського навчально-реабілітаційного центру, Дарія Онищук із Ізяславського НВК «ЗОШ І ст. № 3, дитячий садок»,  Лілія Друзь із Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст., Богдана Якобчук із Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», Анастасія Берлізова із Клубівського ліцею ім.Героя України Олега Довгого, фольклорний колектив «Калинонька» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Анастасія Бухонко), театральний гурток «Дзеркало+» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» (керівник Світлана Захарчук), фольклорний колектив Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» (керівник Наталія Міщук).

ФОТОЗВІТ

07.05.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Турнір Пам’яті героїв

Хороші традиції зароджуються тоді, коли є люди, об’єднані спільною справою. Саме таких, по-справжньому захоплених футболом дітей та дорослих, зібралось чимало 30 квітня на шкільному стадіоні у Великій Радогощі.

«Турнір Пам’яті героїв» – таку назву вирішено було дати змаганням, які проходили напередодні Дня пам’яті та примирення. Урочисте відкриття змагань почалось із представлення учасників: три команди дорослих із сіл Кунів, М’якоти та Велика Радогощ, а також  команди учнів Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. та Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Організаторами турніру стала ініціативна група у складі Кунівського сільського голови Ярослава Качура, священика місцевого храму Православної Церкви України о.Богдана Масного, кошового Великорадогощанського січового товариства Івана Гаврилюка та наставника товариства Миколи Мельника.

За напруженою боротьбою за м’яч дуже емоційно спостерігала велика кількість вболівальників, які прийшли підтримати гравців. За підсумками  проведеного кола зустрічей серед дорослих перемогу здобули футболісти із села М’якоти, другими були кунівчани, третіми – господарі поля. Учні Кунівської ЗОШ виграли у своїх побратимів із Великої Радогощі. Усі команди були нагороджені грамотами.

Та найкращим результатом турніру стало те, що улюблена гра принесла задоволення як учасникам змагань, так і вболівальникам. Було прийняте колективне рішення: з метою вшанування пам’яті усіх, хто віддав своє життя за Батьківщину, зробити такий футбольний турнір щорічним.

ФОТОЗВІТ

07.05.2019 р.

За матеріалами Великорадогощанського

січового товариства та Кунівської сільської ради

 

Відбувся обласний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я!»

 

Ніхто не буде заперечувати, що здоров’я у житті – найбільший скарб. Ті, хто стоять на порозі майбутнього, розуміють істину: тільки здоров’я дасть можливість займатись улюбленою професію, приміряти на себе різні ролі, опанувати будь-яку справу, впевнено йти до омріяних вершин.

Цьогоріч Хмельницьким державним центром естетичного виховання учнівської молоді з успіхом проведено обласний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Цей конкурс щороку згуртовує учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти задля пропаганди та популяризації здорового способу життя, дбайливого ставлення до свого здоров’я, профілактики шкідливих звичок, розповсюдження елементарних знань з гігієни, попередження важких захворювань, набуття нових знань та активізації нового руху за здоровий спосіб життя. Фестиваль згуртовує молодь, яка не тільки знає як стати здоровими, а й може навчати цього інших.

Конкурсанти по-різному пропагували здоровий спосіб життя. Хтось малював яскраві плакати, робив тематичні фотографії, на яких демонстрував головні складові здорового способу життя. А дехто за допомогою гумористичних сценок, пісні і танцю активно закликав до занять спортом. Головна мета проведення фестивалю полягає у тому, щоб популяризувати здоровий спосіб життя серед молоді та залучити до занять спортом.

Юнаки та дівчата з 21 закладу професійної (професійно-технічної) освіти області змагалися за звання найкращого та найуспішнішого юнацького колективу, що займається пропагуванням здорового способу життя серед однолітків у декількох конкурсах: літературно-музично-спортивних міні-композицій «Ми обираємо здоров’я»; фотографій, плакатів «Молодь обирає здоровий спосіб життя». Оцінювання та визначення переможців відбулося в кожній з номінацій.

Так, у номінації літературно-музично-спортивних міні-композицій талановита молодь продемонструвала свої інтелектуальні, вокальні, акторські та хореографічні здібності. Виступи команд відрізнялися оригінальністю, майстерністю, різноманітністю жанрів. Усі вони були спрямовані на розкриття переваг здорового способу життя та духовних традицій українського народу в поєднанні з сучасними тенденціями у мистецтві. Учасники фестивалю розповсюджували кращий досвід з профілактики запобігання негативним проявам серед молоді.

Проте не всі агітбригади в повному обсязі підійшли до підготовки конкурсу самостійно, — були номери, взяті з мережі Інтернет, а тому в деяких командах виступи буквально «стикалися» дослівно.

На підставі рішення журі, у номінації літературно-музично-спортивних міні-композицій обласного фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» диплом І-го ступеня здобули Вище професійне училище №36 с. Балин (https://www.youtube.com/watch?v=cBvM8hJGg98), диплом ІІ ступеня: ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» (https://youtu.be/ESHZ3cN9orI) та Нетішинський професійний ліцей (https://www.youtube.com/watch?v=b6D5Qu1eIgg), диплом ІІІ ступеня: ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти», ДНЗ «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького» та ДНЗ Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей.

Проведення конкурсу плакатів та конкурсу фотографій сприяло приділенню більшої уваги молоді до проблеми зміцнення і збереження здоров’я. Так у номінації «Плакати» диплом І-го ступеня здобули ДНЗ Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей, диплом ІІ ступеня: ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» та ДНЗ «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького», диплом ІІІ ступеня: ДНЗ “Подільський центр професійно-технічної освіти”, ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» та Чорноострівський професійний аграрний ліцей. У номінації «Фотознімки, художні роботи» диплом І ступеня здобули Хмельницький професійний ліцей та ДПТНЗ “Красилівський  професійний ліцей”, диплом ІІ ступеня: ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» та Плужненський професійний аграрний ліцей, диплом ІІІ ступеня: ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».

Конкурсні роботи, які посіли призові місця, надіслані на відбірковий етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Дуже приємно, що більшість учнів обирає спорт, активний відпочинок, зміцнюючи себе та розвиваючи свій внутрішній світ. Проведення ж подібних фестивалів, конкурсів та інших заходів дає їм можливість зрозуміти шкідливість тих чи інших звичок та уникнути цього негативного середовища.

Хмельницький державний центр естетичного виховання учнівської молоді бажає успіхів усім конкурсантам та сподівається, що наступного року фестиваль стане ще масштабнішим та охопить більшу кількість учасників.

06.05.2019 р.

За матеріалами Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді

 

У Борисівському НВК “виросло” писанкове дерево…

 

Великдень – одне із найрадісніших свят, що символізує початок нового життя. Великдень у своїй першооснові – це свято весни, свято воскресіння землі та природи в цілому до нового життя. Традиції святкування Воскресіння Христового сягають століть, займають почесне місце у народному календарі святкувань.

Особливо готувались до цього великого свята і в Борисівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок».  Відтепер передвеликодніх відвідувачів, учнів, батьків, педагогів на шкільному подвір’ї зустрічає писанкове дерево. Учні  школи з метою збереження національних традицій народного мистецтва створили безліч писанок у різних творчих техніках та оздобили ними дерево. Це більш як двохсот шедеврів від учнівських колективів. Дерево розквітло великою кількістю  писанок – від найменших до великих…

Писанкове дерево у Борисівському НВК  стало завершенням арт-проекту «Великодній передзвін», організований та проведений спільними зусиллями педагогічного та учнівського колективів закладу.

Тиждень перед Великоднем, коли власне і тривала реалізація зазначеного арт-проекту,  став для всіх тижнем  духовних роздумів та підготовки до свята Воскресіння. Класними керівниками було проведено цикл годин спілкування на тему «Послідовність і постійність у творенні добра».

Члени клубу «Оріон» виготовили друковані інформаційні матеріали у формі листівок із висловленнями Матері Терези, які було розміщено у коридорах закладу освіти. Члени клубу «Старшокласник» організували проведення з учнями 1-5 класів  циклу майстер-класів із виготовлення паперових великодніх писанок. Техніку виконання кожен обирав самостійно: малюнок, аплікація, витинанка, бісер, тощо.

Для учнів старших класів було організовано перегляд документального фільму «Шлях мудрості», під час якого вони змогли духовно збагатитись,  віднайти віру  на щасливе та радісне майбутнє.

Завершився арт-проект «Великодній передзвін» загальношкільним народознавчим святом «Йде Великдень до нас з писанками». Під час свята  урочисто було відкрито Великоднє дерево. Учні всіх класів прикрасили його власноруч виготовленими писанками. Учні та педагоги закладу закликають всіх односельчан долучитися до арт-проекту і прикрасити дерево виготовленими вдома писанками.

Писанкове дерево подарувало всім великодній настрій  та добру енергетику найвеличнішого християнського свята.

ФОТОЗВІТ

02.05.2019 р.

За матеріалами Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»

«Як повітряні змії підкорювали небо»!

 

24 квітня в м. Хмельницький на міському пляжі було проведено обласні відкриті змагання учнівської молоді з повітряних зміїв.

Захід відбувся за сприяння Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації спільно з Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді. У ньому взяли участь 12 команд, 40 учасників із 4 міст, 3 районів, 5 об’єднаних територіальних громад.

Перед запуском повітряних зміїв судді здійснили їх технічний огляд. Враховувався дизайн, оригінальність та складність конструкції, якість розфарбування та майстерність. Учасники змагались за особисту та командну першість у 6 класах моделей. Кожен учасник намагався виготовити оригінального, незвичайного, а головне «слухняного» змія.

За оцінкою польоту зміїв командну першість здобули:

І місце – команда Ізяславського районного Будинку творчості дітей та юнацтва (керівник – Якубовський Іван Володимирович);

ІІ місце – команда Кам’янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник – Сушко Наталія Володимирівна);

ІІІ місце – команда Старокостянтинівської міської станції юних техніків (керівник – Возний Сергій Олександрович) та команда Дунаєвецького Будинку творчості школяра Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади (керівник – Завалов Михайло Степанович).

Команда-переможець була нагороджена кубком Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, а переможці в особистій першості – медалями відповідних ступенів.

Слід зазначити, що під час виготовлення моделей зміїв вихованці виявили велику фантазію та творчість. Різноманітність моделей вразила суддів, а їх різнобарвність не залишила байдужими гостей свята.

02.05.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 Проведено профорієнтаційний квест  «Мозаїка професій»

 

На сьогоднішній день склалася ситуація, коли значна кількість підприємств відчуває гостру потребу у кваліфікованих працівниках, а тисячі випускників навчальних закладів  не можуть знайти себе на ринку праці.

Саме з метою розширення уявлення про професії сучасного ринку праці, формування позитивного ставлення до різних професій, підвищення мотивації учнівської молоді до вибору затребуваних  на підприємствах регіону професій 25 квітня  для 21 учня 8-9 класів Ізяславського реабілітаційного центру за ініціативи Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості за участю центру соціальних служб сім’ї дітей та молоді та соціальних педагогів проведено профорієнтаційний квест  «Мозаїка професій».

Після того, як спеціалісти з профорієнтації Тетяна Франчук та Ольга  Волинець ознайомили з правилами квесту, кожна команда представила коротке привітання, яке було підготовлене заздалегідь. Капітани отримали маршрутні листи з картою розташування станцій. У грі зразу ж знайшлися лідери і активісти, які вели за собою команди. Словом, щирі емоції, згуртованість та дитяча безпосередність захопила навіть дорослих.

Тож, шлях у країну професій був цікавим і веселим. Він пролягав через станції «Знання - це сила», «Смачного!», «Будьте здорові», «Дякуємо за покупку!», «Майстри нашої краси», «Їсти подано!». Учні виконували різноманітні завдання, розгадували загадки, ребуси, відповідали на питання вікторин.

А завершилася пізнавальна профорієнтаційна подорож в країну професій привітанням переможців, та врученням заохочувальних призів, а ними стала команда «Живчик».

Участь у квесті дала можливість  учням на практиці відпрацювати навички професій, набути навички ефективного спілкування в різних формах і умовах, уміння продуктивно працювати в команді, знаходити компроміси для досягнення мети.

Впевнені, що знання, які були отримані в ході квест-гри «Мозаїка професій» дають можливість учням вирішити проблему «Ким бути?».

ФОТОЗВІТ

02.05.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості

Нарада з питання організації та виконання заходів з попередження захворюваності на кір

 

25 квітня в райдержадміністрації відбулася нарада з питання організації та виконання заходів із попередження захворюваності на кір.

Участь у даному зібранні взяли участь керівники органів місцевого самоврядування, організацій, установ та підприємств району, а також керівництво райдержадміністрації.

Із питанням організації та виконання заходів із попередження захворюваності на кір виступила заступник головного лікаря з охорони дитинства та материнства Лідія Дем’янчук.

У своєму виступі доповідач зазначила, що протягом  трьох  місяців  поточного  року  в  Хмельницькій області  різко  зросла захворюваність  на  кір  серед  дітей та дорослих.

На даний час Хмельниччина  має  найбільш інтенсивний  показник  захворюваності  в  Україні  по  кору,  з  початку спалаху  в  області  захворіло  3203 особи та двоє з них померли (1 дорослий,  1  дитина).  Це  практично вдвічі  більше,  ніж  зареєстрованих випадків у регіоні за весь 2018 рік.  

Згідно рішення засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайної ситуації в області, у тому числі в Ізяславському районі, розпочато спеціальні  заходи. 

Суть  заходів  – зниження захворювання на кір, надання області додаткової кількості вакцини проти інфекції, збільшення кабінетів для щеплень.

Найважливішим  етапом  роботи є верифікація даних та комунікація з батьками. Головна мета – забезпечити захистом від кору всіх, хто ще  з  якихось  причин  не  отримав необхідну кількість щеплень чи має фейкову довідку.

Крім того Лідія Зигмундівна поінформувала присутніх про те, що до 13 травня батьки можуть самотужки звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра, з яким вони уклали декларацію,  та  провести  щеплення  своїй  дитині. 

Також з  13 по  23  травня  у  закладах освіти району  та області  працюватимуть мобільні бригади медичних працівників, які, за наявною згодою батьків, проводитимуть  щеплення  дітей.  Після 23-го  травня  бригади  працюватимуть  в  садочках  та  закладах  профтехосвіти.

В Ізяславському районі достатньо якісної і ефективної вакцини КПК (проти  кору,  паротиту  і  краснухи)  виробництва Бельгії, що захищає від кору і важких ускладнень.

Лідія Демянчук у черговий раз нагадала, що кір — це  надзвичайно  заразне  інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови  хворого.  Вірус  кору  може  жити в  повітрі  та  на  поверхнях  до  двох годин після того, як хвора людина залишила  приміщення.  Дев’ять  із десяти невакцинованих людей, що контактують  із  хворим,  будуть  заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень - пневмонії, вушної  інфекції,  запалення  мозку (енцефаліту)  тощо,  а  також  до  інвалідності та смерті. Специфічного лікування  від  кору  немає.  Єдиний спосіб  запобігти  ускладненням  і смерті від кору - вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне  щеплення  згідно  віку,  перебувають у зоні ризику по захворюванню на кір.

Підсумовуючи свій виступ, Лідія Зигмундівна  закликала усіх присутніх до співпраці, аби спільно виправити дану ситуацію. А для цього необхідно докласти усіх зусиль, аби  не ставити під загрозу безпеку і здоров'я, як дітей так і дорослого населення.

25.04.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Управління Держпраці: нагороджено переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей»

 

Сьогодні, на базі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, відбулося нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей».

Нагадаємо, що впродовж січня-лютого на Хмельниччині тривав обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей». На журі було покладено нелегке завдання – серед 852 дитячих малюнків обрати найкращі роботи у трьох вікових категоріях від 6 до 18 років. Як результат обрано 13 найкращий малюнків.

Хочеться відмітити, що усі дитячі малюнки індивідуальні, вражають, як своєю майстерністю виконання, так і глибиною змісту. Вражає й творча уява дітей, які відображають своє бачення тематики конкурсу за допомогою різних технік і прийомів. Також дуже радує, що діти у своїх роботах показують чудові знання правил безпеки.

Управління Держпраці у Хмельницькій області та соціальні партнери дякують усім учням, вихованцям навчальних закладів, будинків творчості Хмельниччини, які активно долучилися до участі в акції «Охорона праці очима дітей» і це вкрай важливо, оскільки головна мета конкурсу полягає не у визначенні кращих малюнків, а у формуванні культуру безпеки праці майбутнього працівника.

Від організаторів конкурсу на обласному рівні, а саме – від Управління Держпраці у Хмельницькій області переможці Конкурсу отримали почесні відзнаки.

Організатори Конкурсу дякують роботодавцям, які проявили ініціативу та долучилися до нагородження переможців конкурсу «Охорона праці очима дітей», а саме – ДП «Подільський ЕТЦ»  ТОВ «Український кристал» та АТ Хмельницькобленерго, які подарували дітям фірмові подарунки, солодощі, іграшки, канцтовари, набори для творчості.

Переможці конкурсу:

вікова група від 6 до 10 років

1 місце

Корчун Ольга, 2010 р.н. Навчально-виховний комплекс №10, м. Хмельницький

 2 місце

Чорномаз Андрій, 2010 р.н. Славутський НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх»

2 місце

 Павлов Дмитро, 4 клас, Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №22, м. Хмельницький

3 місце

Цесліцька Ніколь, 8 років, Хмельницький палац творчості дітей та юнацтва, гурток «Флорена»

3 місце

Піндрак Аріна, 3 клас, Хмельницьке НВО №1.

вікова група від 11 до 14 років

1 місце

Галачинська Вікторія, 13 років, Дунаєвецький р-н., с. Маків

2 місце

Заблоцька Вероніка, 12 років, Хмельницький палац творчості дітей та юнацтва, гурток «Народна художня творчість»

3 місце

Принада Марія, 12 років, Чемеровецький НВК №2

вікова група від 15 до 18 років

1 місце

Палаш Даніїла, 2003 р.н. Вище професійне училище №25

2 місце

Ткачук Діана,  2002 р.н. Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв

2 місце

Олійник Анна, 2002 р.н. Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв

3 місце

Грисик Ліза, 2004 р.н. Хмельницький ліцей №17

3 місце

Франчук Володимир, 2001 р.н. Плужненський професійний аграрний ліцей

25.04.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Рада ухвалила закон про мову: всі деталі

 

25 квітня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За матеріалами УНІАН за дане рішення проголосували 278 народних депутатів України. "За" проголосували 106 депутатів із фракції "Блок Петра Порошенка", 66 - з "Народного фронту", 0 - від "Опозиційного блоку", 21 - із фракції "Самопоміч", 21 - із фракції Радикальної партії, 16 - з "Батьківщини", 7 - із групи "Воля народу", 4 - із групи "Відродження".

 

На кого поширюється дія закону про мову

Законом визначені особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Серед них, зокрема:

керівництво держави, депутати;

судді, прокурори;

службовці Національного банку України;

особи офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом;

педагоги, медики державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

 

Дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

 

Як закон про мову стосуватиметься пересічних громадян

Закон передбачає, що кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. При цьому зазначається, що держава організовує курси української мови для дорослих та забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої змоги. Цей закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім ряду позицій, вступ яких відтерміновується на кілька років. Відповідно до закону, особа, яка має намір набути громадянство України, зобов’язана засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою.

При цьому, зокрема, особи, які проходять військову службу у Збройних силах України та нагороджені державною нагородою, і особи, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для країни, мають право на набуття українського громадянства без засвідчення рівня володіння державною мовою, але зобов’язані опанувати її упродовж одного року з дня набуття громадянства.

 

Як ухвалювали закон про мову

 

 

 

Що таке Національна комісія зі стандартів державної мови

Норма про те, що вимоги до рівня володіння державною мовою, необхідного для набуття громадянства України, визначає Національна комісія зі стандартів державної мови, набуває чинності через 2 роки після набуття чинності закону. Також на два роки відтерміновано набуття чинності норми про складання іспиту на рівень володіння державною мовою, необхідний для набуття громадянства України.

Законом передбачено, що документи, що посвідчують особу громадянина України, складаються державною мовою, але тим, в кого українська мова не рідна, надано право на транскрибований запис своїх прізвища та імені відповідно до його національної традиції.

Законом передбачено, що класифікація рівнів володіння державною мовою розробляється і затверджується Національною комісією зі стандартів державної мови з урахуванням рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR).
25.04.2019 р.

За матеріалами УНІАН https://www.unian.ua/  

 

Нагородження переможців 

24 квітня  працівниками НПП «Мале Полісся» було проведено нагородження переможців конкурсу «Первоцвіти під охороною» в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти».

 Грамотами та заохочувальними призами в цей день були відзначені переможці конкурсу:

· Рожилова Леся – учениця 7 класу Філії Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.О.П.Онищука, гімназія" Мокрецький НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок", керівник Назарчук Н.О.

· колективна робота різновікової групи Сахновецького закладу дошкільної освіти «Дзвіночок», керівник Харчук О.І.

· Левчук Вікторія – учениця 6 класу Сахновецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, керівник Горошко Є.С.

· Харь Аліна – учениця 1 класу Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 м. Славута, керівник Потаковська І.М.

 Також усі заклади освіти, вихованці котрих взяли участь у конкурсі, відзначені подяками для навчального закладу.

 НПП «Мале Полісся» висловлює всім учасникам слова найщирішої вдячності та вдячності за участь у конкурсі, дякуємо за Ваші старання й наполегливість і бажаємо надалі успіхів та великих здобутків у всіх звершеннях й починаннях. 

ФОТОЗВІТ

25.04.2019 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся» http://malepolisja.in.ua/  

 

Проведено військово-польові збори для старшокласників Ізяславщини

 

«Чия відвага – того й перемога», – кажуть у народі й, очевидно, не дарма. Сміливість та бойовий запал оволоділи серцями юних школярів Ізяславщини.

Майже півтора сотня учнів старших класів із шкіл Ізяславського району взяла участь у військово-польові заняттях, що відбулися 18 квітня в селі Цвітоха Славутського району на базі військової частини А1358.

Проведення збору у польових умовах стало можливим завдяки активній плідній співпраці Ізяславського райвійськкомату,  відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, керівництва закладів загальної середньої освіти району.

Сьогодні надзвичайно важливо приділяти увагу військово-патріотичному вихованню підростаючого покоління, адже саме з них у майбутньому і формуватимуться захисники України.

Під час військово-польового збору  військовослужбовцями частини, райвійськкомату та вчителями  предмету «Захист Вітчизни» були проведені відповідні заняття, котрі включали як теоретичну частину, так і практичну підготовку юних школярів.

Протягом кількагодинних, надзвичайно продуктивних та плідних занять організатори та школярі охопили такі аспекти вогневої підготовки: вихідні положення для ведення вогню зі стрілецької зброї та відпрацювання практичних навичок із неповного розбирання та збирання військових зразків озброєння типу АК-74.

Кожен учасник військово-польового збору  міг відчути себе справжнім військовиком та усвідомити усю відповідальність місії захисника Вітчизни, а також на мить заглянути в очі удаваної небезпеки, що є лише блідим відлунням страшної реальності, яка панує  на передовій – полум’яному Сході України.

На полігоні панував піднесений, бадьорий і сповнений неприхованого військового ентузіазму настрій. У дружній атмосфері бойового гарту, підтримуючи один одного, учні знайомилися зі зброєю та закріплювали свої знання із військової підготовки. Адже чимало з них точно визначилися: вони й надалі опановуватимуть військову справу й стануть захисниками своєї держави.

Інструкторів надихнуло патріотичне піднесення молоді Ізяславщини, адже завдяки таким заняттям є можливість пробудити у душах юного покоління бажання боротися за світле майбутнє у мирній Україні.

ФОТОКОЛАЖ

24.04.2019 р.

За матеріалами Ізяславського райвійськкомату

Відбувся семінар керівників закладів середньої освіти району

 

Право керувати – це високе право, і його потрібно заслужити високим професіоналізмом. Але  для цього  слід навчитися поважати людей, бути стриманим, чуйним і доброзичливим до них, уміти слухати і чути вчителя, завжди відчувати «биття пульсу» шкільного колективу. Якщо не зрозуміло, як варто діяти, то завжди дотримуйся правила – краще дати більше підлеглим, ніж не додати.

Саме про такі принципи в роботі сучасного керівника закладу загальної середньої освіти йшлося на семінарі «Модернізація управління закладів загальної середньої освіти. Функціональний підхід до управління школою», який пройшов 19 квітня на базі опорної школи – Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія». Організатором заходу виступив відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації і районний методичний кабінет.

У ході семінару організаторами та учасниками було проведено роботу із досягнення поставленої мети: актуалізувати проблему функціонального підходу до управління закладом загальної середньої освіти в умовах «Нової української школи»; сконструювати функціонально-структурну модель управління загальноосвітнім закладом; поділитися досвідом щодо проблемного питання.

Розпочалась робота семінару із вступного слова начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Ростислава Конончука.

У теоретичному модулі семінару завідувач районним методичним кабінетом Олена Румянцева зупинилась на теоретичних та методичних  засадах модернізації системи управління закладом загальної середньої освіти в контексті сучасних викликів.

Під час презентаційного модулю семінару директор Ізяславського  НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» Любов Бізюк представила свій виступ «Опорна школа як засіб підвищення якості ефективності освіти», а керівник кураторів класних колективів  Катерина Красножон  провела тренінг «Опорна школа через призму виховної роботи – перший крок до «нової української школи».

Також у ході семінару рядом педагогів закладу у ході практично-інтерактивного модулю  під час проведення фрагментів уроків було представлено реалізацію засобів навчання у якості освіти. Так, свої фрагменти уроків представили: вчитель англійської мови Віта Мороз – англійська мова в   9-Б класі «Повторення. Правила вживання лексичного і граматичного матеріалу з теми «Людина»; вчитель біології Олена Рабчевська – урок біології в 6-Б класі «Цвілеві гриби»; вчитель географії Оксана Кичата – урок географії в 10-Б класі «Бразилія»; вчитель математики Тетяна Затворна – урок геометрії в 11-Б класі «Геометрія в житті людини»; вчитель української мови та літератури Галина Москалюк – урок української літератури в 10-В класі «Павло Тичина «Пам’яті тридцяти». Історична основа поезії. Образно-символічне вираження ідеї твору».

Учасники семінару під час підсумкового модулю поділились враженнями від переглянутих  фрагментів уроків. Також вони розглянули роль інноваційних технологій  в активізації пізнавальної діяльності  учнів та підвищення якості освіти. Також керівники закладів загальної середньої освіти опрацювали вироблення функціонально-структурної моделі управління закладом освіти.

ФОТОЗВІТ

19.04.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Молодь Ізяславщини за здоровий спосіб життя

 

У концертній залі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» 18 квітня відбувся районний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». Захід відбувся за підтримки відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.

Цьогоріч до участі в конкурсі зголосилися команди: «ЗУБР» Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст., «Non STOP» Клубівського ліцею ім.О.Довгого, «Вітамін» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, «Новий час» Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст., «Живчики» Мокрецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-дитячий садок», «Молодь on-line» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, «Імунітет» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», "Адреналін" Плужненського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія" ім.Р.Бортника.

Під час оцінювання виступів команд журі враховувалися рівень розкриття теми, оформлення та оригінальність виступу, рівень виконавської майстерності та режисури, почуття гумору, хореографічні і спортивні здібності, дотримання регламенту.  Команди  закладів освіти району змагались за перше місце, яке дасть змогу представити Ізяславський район на обласному етапі фестивалю-конкурсу. У своїх виступах команди розкрили тематику композицій, спрямувавши її на популяризацію, пропаганду та роз’яснення серед молоді переваг здорового способу життя, формування безпечної поведінки, збереження власного здоров’я та здоров’я оточуючих.

За підсумками журі конкурсу ІІІ місце посіла команда «Новий час» Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст., ІІ місце виборола команда «Імунітет»  Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія». Переможцями стали команди: «Вітамін» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та «Молодь on-line» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

Виступи команд учасниць вразили присутніх яскравістю, динамічністю, чіткістю.

Також в рамках районного фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» відбулися конкурси тематичних фотографій (із його матеріалами можна ознайомитись на сайті Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  та тематичних плакатах ФОТОВИСТАВКА.

Переможці в кожній номінації нагороджені грамотами  відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.

ФОТОЗВІТ

18.04.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Стартує реєстрація на Global Teacher Prize Ukraine 2019: переможець отримає чверть мільйона гривень та сучасну бібліотеку для своєї школи

 

З 11 квітня до 1 серпня триває реєстрація для участі в щорічній національній премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2019. Вчитель може податися самостійно або ж бути номінований учнями, батьками, колегами чи іншими небайдужими, які вважають його гідним визнання. Про це йшлося сьогодні, 11 квітня, на прес-сніданку за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич з нагоди старту премії 2019 року.

Зареєструватися можна на офіційному сайті: http://globalteacherprize.org.ua 

«Я закликаю бути небайдужими та номінувати вчителів, яких ви вважаєте кращими в своїй справі. Часто дійсно достойні вчителі дуже скромні і не можуть висунути себе на премію самостійно. Але талант та велика праця мають визнаватися та винагороджуватися. Ця премія – це можливість зробити вашого найкращого вчителя відомим усій Україні», – зазначила Лілія Гриневич.

Цього року переможець премії отримає рік безкоштовного навчання, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та головний грошовий приз – 250 000 гривень. Окрім того, цьогоріч вперше передбачено додатковий приз для школи, де працює переможець, – сучасну бібліотеку зі зручними робочими місцями та комп’ютерним обладнанням.

 «Саме освітяни зараз виховують майбутніх президентів країни, інноваторів, лідерів думок. Сучасна школа – не про минуле, вона про зміни в суспільстві, про інновації. Мета премії – наголосити на важливості професії вчителя, бо майбутнє України починається сьогодні в шкільних аудиторіях», – відзначила Зоя Литвин, голова громадської спілки «Освіторія», організатор та голова журі премії Global Teacher Prize Ukraine.

Цього року найкращого вчителя України оберуть серед десяти фіналістів. До експертного журі національної премії увійшли голова «Освіторії» Зоя Литвин, телеведуча та куратор премії Наталія Мосейчук, ініціатор і натхненник освітнього руху EdCamp в Україні Олександр Елькін, заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2018 Олександр Жук та ще двоє членів журі, що стануть відомі вже скоро.

Довідково: За два роки в національній премії Global Teacher Prize Ukraine взяли участь понад 5000 учителів. Переможець 2017 року – Пауль Пшенічка, вчитель фізики з Чернівців, потрапив до рейтингу «100 найвпливовіших українців» журналу «Фокус» (уперше за 26 років незалежності в такому рейтингу опинився педагог) та виступив перед депутатами з трибуни Верховної Ради. А переможець премії 2018 року – викладач інформатики із Запоріжжя Олександр Жук, увійшов до рейтингу «30 under 30» за версією Kyiv Post та до Топ-10 інноваторів України у рейтингу журналу «Фокус».

Global Teacher Prize – «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти – перша і єдина премія такого масштабу. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 000 000 доларів. Національну премію в Україні з 2017 року реалізує громадська спілка «Освіторія», мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж професії вчителя.

17.04.2019 р.

 

За матеріалами офіційного веб-сайту  Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

Юні пошановувачі театрального мистецтва Сахновець представили виставу «Назар Стодоля»

 

“Життя театр, а всі ми в нім - актори”

Вільям Шекспір

 

Ось уже кілька років поспіль незмінною традицією у Сахновецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів є діючий шкільний театр юного актора. Щорічно у школі проводяться вистави класиків української та зарубіжної літератури, у яких грають учні школи. Не винятком став і цей навчальний рік.

16 квітня 2019 року  в стінах Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася учнівська прем’єра драматичного твору українського генія - Тараса Шевченка - «Назар Стодоля», яку він написав у 1843 році, а вона досі лишається актуальною для нашого часу. П'єсу створено на межі першого й другого періоду творчості Шевченка, вона є новим явищем в українській драматургії. Зображені в ній події відбуваються у 17 столітті біля Чигирина.

Сюжет побудовано на традиційному любовному трикутнику: Назар – Галя – старий полковник Молочай. Традиційний образ матері, що зазвичай прагне шлюбу доньки з багатим, замінено на образ лиходія батька, який згоден відступитися од своїх намірів лише під загрозою смерті.     

Акторами  шкільного театру стали учні 10 класу, а режисером-постановником - вчитель української мови та літератури Катерина Станівчук. Діти представили глядачам різноманітність та багатогранність  українських обрядів та  традицій (сватання, різдвяні колядки, вечорниці, байки старого кобзаря, танці та веселі співи).

Школярі виявили справжній професіоналізм у грі на сцені та показали себе чудовими акторами. Вдало підібрані декорації, яскравий одяг акторів та загальна атмосфера гри на сцені допомогли  глядачам перенестись у стіни справжнього професійного театру, де панує майстерність, професіоналізм та дух представленої епохи.

Нагородою для акторів були бурхливі оплески відвідувачів імпровізованого учнівського театру.

Отож, успіхів вам, юні актори! Творчих злетів, вільного польоту та вдячних цінителів вашого театрального таланту!

ФОТОЗВІТ

17.04.2019 р.

За матеріалами Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Третя річниця молодіжного патріотично-правового руху «ХОМА»

 

За ініціативи поліції у березні 2016 року був створений Хмельницький молодіжний патріотично-правовий рух «ХОМА», який на сьогодні нараховує 9 установ-партнерів, серед яких бібліотеки, навчальні заклади та інші організації, а також близько трьох з половиною сотень активних учасників практично в усіх районах області.

Урочисті заходи та святковий концерт з нагоди третьої річниці з дня створення молодіжного патріотично-правового руху «ХОМА» пройшли 13 березня у великому залі Хмельницької обласної філармонії.

На свято завітали представники руху з усіх районів області. Кожна команда презентувала себе на сцені. Серед учасників святкового дійства були представники Ізяславщини – команда «Молодь он-лайн» Ізяславського  НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука. Були тут пісні, танці, театральні постановки. Та окрім розваг кожен номер ніс певне морально-просвітницьке навантаження. Діти говорили про любов до рідної держави, дотримання законності та порядку, про відповідальність, яка починається з кожного з нас.

Найактивніші рухівці були відзначені керівництвом ГУНП в Хмельницькій області. 

«Кожен із вас є нашою надійною опорою та підтримкою, — звертаючись до учасників святкового зібрання, - наголосив Валентин Білянський, заступник начальника ГУНП в Хмельницькій області, — Ви допомагаєте нам проводити різноманітні профілактичні заходи, навчаєте своїх однолітків правосвідомій поведінці. Дякуємо вам за це!».

Окрім концерту, поліцейські ознайомили хомівців зі своєю діяльністю, продемонстрували сучасне озброєння, спецзасоби та автомобілі, показали роботу вибухотехніків та кінологів.

Завершилось свято солодкими подарунками та феєрверком. Та на цьому "ХОМА" не зупиняється. Рух продовжує "нарощувати м'язи" і крокує у найвіддаленіші куточки нашої області, бо ж активні і творчі діти є всюди. І вони чекають на підтримку.

16.04.2019 р.

За матеріалами Ізяславського НВК

«ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука

Змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч»!

 

13-14 квітня на стадіоні Ізяславської ДЮСШ проходив 3 етап обласних змагань з футболу 2019 р. на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед юнаків 2008 р. н. (зональні змагання).

У змаганнях взяли участь 6 команд з Ізяславського, Славутського, Шепетівського, Полонського районів, міст Шепетівка  та Нетішин.

Команду Ізяславського району представляло сімнадцять юнаків під керівництвом Цимбалюка Сергія Адамовича. Наші вихованці показали хороший рівень гри і у підсумку посіли ПЕРШЕ місце, впевнено обігравши всіх суперників.

Бажаємо нашій команді гольових передач, сильних і точних ударів, легких зустрічей, відсутності травм та, звичайно, перемог!

15.04.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

Реєстрація – не єдина підстава для першочергового зарахування в 1-й клас, підтвердити місце проживання можна також іншими документами – лист МОН

 

Для першочергового зарахування дитини в перший клас використовувати лише один спосіб підтвердження її місця проживання – місце реєстрації – є неприпустимим обмеженням. Підтвердити місце проживання можна також низкою інших документів. Про це йдеться в листі МОН щодо прийому дітей до перших класів у 2019 році, що був розісланий на всі школи та місцеві органи влади сьогодні, 9 квітня 2019 року.

«Торік відповідно до вимог нового Закону «Про освіту» ми змінили порядок зарахування дітей у перші класи. Тепер кожна дитина може піти в школу, найближчу до її місця проживання, закріплену за цією територією – без жодних тестів, співбесід чи інших випробувань. Для першочергового зарахування треба тільки підтвердити місце проживання одним з документів. Їх перелік ми закріпили в Постанові КМУ № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів». Але вже зараз маємо звернення батьків, що для підтвердження місця проживання школи вимагають виключно відповідну реєстрацію. Хочу наголосити, що це неприпустиме обмеження прав дитини на першочергове зарахування», – повідомив перший заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Зокрема, підтвердити місце проживання дитини можна такими документами:

· паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;

· довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з її батьків чи законних представників;

· довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

· документ, що засвідчує право власності на відповідне житло;

· рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

· документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (за умови його реєстрації або нотаріального посвідчення) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;

· довідка про проходження служби у військовій частині;

· акт обстеження умов проживання.

Однак цей перелік не є вичерпним – підтвердженням також може бути інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників. Приймаючи такий документ, директори шкіл мають переконатися, що він:

· містить інформацію, яка підтверджує чи посвідчує місце проживання дитини або її батьків (одного з батьків) на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти;

· складений, виданий чи посвідчений особою, яка уповноважена на це відповідно до закону;

· має форму та реквізити, передбачені відповідним нормативно-правовим актом.

Важливо також, що вид документу для підтвердження місця проживання обирає особа, яка подає заяву на зарахування дитини.

Нагадуємо, що дату початку прийому документів для зарахування в перший клас визначають місцеві органи самоврядування. У деяких регіонах України прийом уже оголошено. Водночас кінцева дата подання документів єдина для всіх – це 31 травня.

Батьки мають право подати заяву до закладу освіти, на території обслуговування якого вони (їхня дитина) проживають, – зарахування до цієї школи дитині гарантується Законом. Також батьки мають право подати заяву до будь-якого іншого закладу – до нього дитина може бути зарахована на вільні місця, зокрема, за результатами жеребкування.

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує кількості місць, то не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей. Їх список оприлюднюється виключно в закладі освіти.

Коли у школі залишаються вільні місця, інформація про них розміщується на інформаційному стенді закладу та його веб-сайті (у разі відсутності – на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад).

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв перевищує кількість місць, то до 1 червня зараховуються діти:

· місце проживання яких на території обслуговування школи підтверджене;

· які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами учнів цього закладу освіти;

· які є дітьми працівників цього закладу освіти;

· які є  випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності).

До 15 червня зараховуються усі інші діти за результатами жеребкування. Воно проводиться з 5 до 10 червня та є публічним.

З 1 до 15 червня заяви про зарахування не приймаються. Але після 15 червня є можливість подати заяви на вільні місця.

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або зарахування не є обов’язковою, не може бути умовою зарахування і цього не можуть вимагати у закладі освіти.

Докладну інформацію можна переглянути в Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти та офіційному роз’ясненні до нього за цим посиланням

10.04.2019 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту  Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

 

Дружній турнір, присвячений 5 річниці Всесвітнього дня настільного тенісу!

 

Всесвітній день настільного тенісу ще дуже молоде свято – вперше він відзначився 6 квітня 2015 року. Але це не завадило йому стати популярним практично у всьому світі. Ініціаторами заснування Нової спортивної дати виступила Міжнародна Федерація настільного тенісу з метою популяризації даного виду спорту, його просування в різних країнах, об’єднання людей, що захоплюються ним, і, звичайно ж, пропаганди здорового способу життя. Настільний теніс з’явився більше сторіччя тому, а сьогодні він є олімпійським видом спорту.

7 квітня у  Славуті проходив дружній турнір, присвячений 5 річниці Всесвітнього дня настільного тенісу. 

У змаганнях взяли участь 30 спортсменів з міст Нетішина, Славути та Ізяслава. Наше місто представляли 11 спортсменів під керівництвом Сергія Божкевича та Івана Довгого.

Найкращі результати показали наші учні у віковій категорії 2008 р. н. і молодші: Матющенко Ілля посів ІІІ місце, Божкевич Сергій посів ІІ місце, перемогу здобув вихованець Славутської ДЮСШ Гричун Ярослав.

Призери та переможці змагань були нагородженні грамотами та медалями відповідного ступеня.

Вітаємо наших вихованців!

 

 

 

Наші легкоатлети у Кам’янці – Подільському!

 

4-6 квітня в Кам’янці-Подільському проходив XIV традиційний турнір з легкої атлетики пам’яті першого майстра спорту Хмельницької області із стрибків у висоту, вчителя – методиста, Відмінника освіти Одінцова Б.О. та пам’яті вчителя – методиста, Відмінника освіти, призера чемпіонату України з легкої атлетики серед ветеранів Шмирка В.В.

У змаганнях приймали участь 16 команд міст і районів Хмельницької та сусідніх областей. Ізяславщину представляли 19 вихованців Ізяславської ДЮСШ під керівництвом тренерів – викладачів Лариси Калашнік та Ірини Пирогівської.

Не зважаючи на прохолодні погодні умови, наші спортсмени показали високий рівень технічної майстерності у всіх видах легкої атлетики, та посіли 12 призових місць:

Кравець АндрійІ місце із стрибків у висоту з результатом 180 см,

ІІІ місце із стрибків у довжину з результатом 4,87 м (тренер Калашнік Л.В.);

Архипов ОлександрІ місце з бігу на 100м. з результатом 12.2 с. (тренер Мазуренко Р.А.);

Слісарчук ОленаІ місце з штовхання ядра з результатом 11,84 м.,

ІІ місце з метання диску з результатом 24,56м. (тренер Калашнік Л.В.);

Кирилюк БогданІ місце з метання спису з результатом 26,79 м. (тренер Калашнік Л.В.);

Драч ВікторіяІІ місце із стрибків у висоту з результатом 160 см. (тренер Калашнік Л.В.);

Могерчук НаталіяІІІ місце із стрибків у висоту з результатом 135см.,

ІІІ місце із стрибків у довжину з результатом 4,45м. (тренер Калашнік Л.В.);

Бригаренко АннаІІ місце із стрибків у висоту з результатом 125 см. (тренер Мазуренко О.М.);

Панчошний ВікторІІІ місце з метання спису з результатом 22,91м. (тренер Калашнік Л.В.);

Терещук КатеринаІІІ місце з метання спису з результатом 16,60м. (тренер Калашнік Л.В.).

Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами та медалями відповідного ступеня. Призери із стрибків у висоту додатково нагороджувались цінними подарунками.

Вітаємо наших вихованців з досягнутими результатами та бажаємо підкорити ще не одну спортивну вершину.

08.04.2019 р.

З матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Проведено ІІ засідання атестаційної комісії ІІ рівня

 

03 квітня  відділом освіти, молоді та спорту  районної державної адміністрації проведено ІІ засідання атестаційної комісії ІІ рівня. На  комісії було розглянуто атестаційні матеріали педагогічних працівників закладів освіти міста Ізяслав, які атестуються на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», педагогічного звання «старший учитель», «вчитель-методист», «вихователь-методист», присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», педагогічного звання «старший учитель»,  «вчитель-методист» у 2018/2019 навчального року.

Засідання атестаційної комісії провів її голова – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук.

03.04.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Відбулося засідання атестаційної комісії ІІ рівня

 

2 квітня   відбулося засідання атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації. Засідання провів її голова – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук.

Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

Метою атестації є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.

На даному засіданні було проведено атестацію педагогічних працівників загальної освіти та закладів дошкільної освіти сільських закладів освіти району.

02.04.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Каскадівці на військово-польових зборах

 

28-29 березня 27 вихованців військово-патріотичного клубу "Каскад". Діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, традиційно взяли участь у військово-польових зборах. Цьогоріч захід відбувся на полігоні військової частини А0553 м.Хмельницький, за підтримки керівництва відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, командування військової частини А0553 8 окремого полку спеціального призначення, Ізяславського районного військового комісаріату. Також до організації та проведення даного заходу безпосередньо долучились  КП «Ізяславтепломережа» та КП «Комуненерго».

Дитячо-юнацький військово-патріотичний клуб «Каскад» створений з метою формування, виховання у молоді любові та поваги до Батьківщини, оволодіння військово-прикладними видами спорту та для того, щоб підготувати юнаків до служби у Збройних Силах України. Підлітковий клуб був заснований в Ізяславі у далекі 60-ті роки. В «Каскаді» під чітким керівництвом вчителя фізкультури та військової справи Лєбєдєва Валентина Петровича виховувались мужність, наполегливість, взаємодопомога та відповідальність серед підлітків. Не один десяток офіцерів елітних підрозділів були вихованцями цього юнацького клубу, серед них – Герой України Олександр Петраківський, колишній в.о.міністра оборони України Михайло Коваль та інші. На жаль, у 2007 році «Каскад»  припинив свою діяльність. Проте, з метою популяризації національного військово-патріотичного виховання молоді робота клубу у 2016 році відновлена. Цьогоріч юнацькому клубу виповнюється 50 років. На заняттях вихованці клубу вдосконалюють не лише спортивну майстерність, а й проходять парашутно-десантну та військову підготовки, топографію, тощо. Особлива увага також приділяється психологічній і моральній підготовці вихованців клубу, розвитку їх вольових і позитивних людських якостей, національному духу і особистісному вдосконаленню.

У перший день військово-польових зборів для вихованців «Каскаду» було ознайомлено із історією військової частини. Надзвичайно цікавою та пізнавальною стала екскурсія в музеї бойової Слави, яка дала змогу підліткам ознайомитися з історією полку. Крім того «каскадівцями» було здійснено покладання квітів до меморіалу загиблих воїнів-спецназівців та вшанування їхньої пам’яті.

Протягом цих двох днів учасників очікувала цікава та насичена програма.

Перед заняттями вихованці клубу пройшли інструктаж з техніки безпеки, ознайомились з правилами перебування на полігоні, правилами поводження зі зброєю та боєприпасами. Із «каскадівцями» працювали досвідчені військовики.

Командуванням військової частини для вихованців клубу було організовано та проведено заняття з парашутно-десантної підготовки, де продемонстровано укладання парашутів Д-6, Д-5 та З-5, а також наземне відпрацювання елементів стрибка з парашутом (на тренажерах ПДК).

На заняттях із вогневої підготовки «каскадівцями» було відпрацьовано всіх елементів вогневої підготовки при стрільбі на вогневому рубежі. Підлітки мали можливість самостійно потренуватися у: розібранні та складанні особистої зброї, спорядження магазину боєприпасами, приготуванні до стрільби із різних положень (лежачи, з коліна, стоячи). Також «каскадівців» неабияк зацікавило практичні заняття із метання ручної гранати на дальність та міткість, стрільби із стрілецької зброї – автомата АКС-74.

Не менш захопливою була програма військової топографії (відпрацювання нормативів): визначення напряму руху за вказаним азимутом; рух за заданим азимутом.

По завершенню навчальних зборів лунали слова щирої вдячності вихованців клубу «Каскад» командуванню частини та її підрозділам, які були причетні до проведення  військових зборів дітей і забезпечення відповідного навчального процесу.

Національно-патріотичне виховання все більше набуває характеру системної і цілеспрямованої діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, інститутів громадянського суспільства, громадян з формування у людини і громадянина високої національно-патріотичної свідомості, почуття відданості своїй державі.

ФОТОЗВІТ

01.04.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Досвідом козацького виховання зацікавилась Новоставецька ОТГ Теофіпольського району

 

 Децентралізація, створення громад, зміна підходів у питаннях освіти змушують шукати нові моделі  закладу освіти.

26 березня Великорадогощанська Січ приймала делегацію, яка представляла  Новоставецьку ОТГ Теофіпольського району.

Саме підтримка громади змусила колектив Коровянської ЗОШ І-ІІ ступенів, батьків, депутатів вивчати досвід інших освітніх закладів з метою аналізу та створення власної інноваційної системи роботи. Козацьке товариство – педагоги та учні школи – залучили дорослих та дітей до участі у козацьких забавах, познайомили із основними напрямками діяльності школи-січі, особливостями роботи по формуванню моделі освітнього закладу, власною стратегією розвитку. Під час жвавої дискусії колеги із Теофіпольщини розповіли про напрямки роботи, за якими вони працюють.

Висновок, до якого прийшли під час обговорення: якісна відповідь на виклики сьогодення у галузі освіти можлива тільки за умови глибокого розуміння проблем та тісної співпраці органів місцевого самоврядування, педагогів та батьків.

27.03.2019 р.

За матеріалами прес-центру Великорадогощанського січового товариства

Пробне ЗНО

 

23 березня відбулось пробне ЗНО з інших предметів. В Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім..О.Кушнірука, на пункті тестування № 95 за попередніми даними мали пройти тестування 148 учасників, в тому числі: з математики - 43, з історії України - 34, з англійської мови - 34, з біології - 19, з географії - 11, з фізики - 4, з хімії - 3. Учасники тестування мали змогу реально оцінити свої знання з обраних предметів. 

Учасники пробного ЗНО до 25 березня 2019 року зможуть скористатися онлайн-сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО-2019», щоб отримати результат пробного ЗНО за рейтинговою шкалою 100–200 балів і критеріальною шкалою  1–12 балів.

Ознайомитися з результатами пробного ЗНО та завантажити картку результатів, особи, які заповнили електронний бланк, зможуть з 29 квітня 2019 року. Результати проходження пробного тестування зможуть отримати лише ті учасники, які внесуть свої відповіді до сервісу визначення результатів.

ФОТОЗВІТ

25.03.2019 р.

За матеріалами відділу, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Рейтинговий відбір вступників у 2019 році

 

Вступ у вищі навчальні заклади у 2019 році регламентується чинними Правилами прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1096 від 11 жовтня 2018 року.

Під час вступної кампанії 2019 року вступ абітурієнтів до закладів вищої освіти України відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж на чотири різні спеціальності. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується.

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 7, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);

  • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);

  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах впорядковується наступним чином:

  • спочатку за конкурсним балом — від більшого до меншого;

  • потім за пріоритетністю заяви від 1 до останньої;

  • в останню чергу за середнім балом атестата — від більшого до меншого.

Якщо зазначені правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, приймальна комісія навчального закладу ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів.

Правила коригування рейтингового списку

Відповідно до умов прийому до вищих навчальних закладів, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів.

Відповідно до правил прийому, абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю у закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 18-ї години 26 липня 2019 року.

Таким чином, після 18-ї години 26 липня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з семи конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 31 липня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18.00 31 липня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику відповідно до розділу XІI Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 01 серпня 2019 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти — не пізніше 09 серпня.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та/або юридичних осіб — не пізніше 30 вересня 2019 року.

25.03.2019 р.

За матеріалами сайту Освіта.ua http://osvita.ua/

Легкоатлетичні стрибки у висоту

 

23 березня у спорткомплексі проходила відкрита першість Ізяславської ДЮСШ з легкоатлетичних стрибків у висоту.

У змаганнях взяли участь 30 вихованців тренерів - викладачів Ізяславської ДЮСШ з легкої атлетики. Учасники змагались у чотирьох вікових категоріях: 2002 - 2003 р.н., 2004 - 2005 р.н., 2006 р.н., 2007 р.н. і молодші.

Відкриття змагань розпочалося з шикування. Із привітальним словом та побажанням гарних виступів перед початком змагань виступила Лариса Калашнік.

Усі учасники змагань виявили свій спортивний характер та наполегливість. Юні спортсмени  показали велич Ізяславського району. Майстерність та жага до перемоги спостерігались у кожній спробі, у кожному стрибку. Чергова вдала спроба виражалась хвилею позитивних емоцій не тільки спортсменів, а й тренерів. Кожний невдалий стрибок приводив до розчарування, суму, іноді навіть до сліз, але змушував збиратись у своїх силах і рухатись вперед, боротись за перемогу.

У підсумку змагань призові місця розподілили наступним чином:

2002 – 2003 р .н. юнаки:

І – Тимощук Олександр

ІІ – Дубас Михайло

2002 – 2003 р .н. дівчата:

І – Небитко Яна

ІІ – Якубець Анна

ІІІ – Слісарчук Олена

2004 – 2005 р .н. юнаки:

І – Панчошний Віктор

ІІ – Мельников Валерій

ІІІ – Кононов Андрій

2004 – 2005 р .н. дівчата:

І – Мороз Валерія

ІІ – Рибачок Дарина

ІІІ – Прокопчук Марія

2006 р. н. юнаки:

І – Панчошний Андрій

ІІ – Барнаткевич Андрій

ІІІ – Криворук Владислав

2006 р. н. дівчата:

І – Шевчук Каріна

ІІ – Конончук Олександра

ІІІ – Зоріна Софія

2007 р. н. і молодші юнаки:

І – Комарівський Віталій

ІІ – Денисевич Богдан

2007 р. н. і молодші дівчата:

І – Тарєлкіна Софія

ІІ – Моргун Олександра

ІІІ Мельник Марія

По завершенню змагань призери були нагороджені грамотами, а переможці грамотами та цінними подарунками.

Вітаємо наших спортсменів з достойним виступом та перемогою!

 

 

Наших вчителів пам’ятають не лише на Ізяславщині!

 

24 березня 2019 року в смт. Теофіполь відбувся турнір з тенісу настільного, присвячений пам’яті вчителя фізичної культури Ковалінського Івана Васильовича.

Іван Васильович був справжнім професіоналом своєї справи, все життя присвятив фізичній культурі та спорту. Вихованці завжди згадують свого вчителя добрим словом та пам’ятають поради і рекомендації наставника. Приємно, що пам’ять вчителів Ізяславського району вшановують не лише на території нашого району, а й поза його межами.

Участь у цьому турнірі взяли 70 учасників, які змагались у двох вікових категоріях: 2004 – 2006 року народження, 2007 року народження і молодші.

Ізяславську ДЮСШ представляли вихованці під керівництвом тренера – викладача Божкевича Сергія Васильовича.

Усі гравці були розділені по групах та змагалися у межах своїх вікових категоріях. Найкращі результати показали наші вихованці у віковій категорії 2007 р. н. і молодші. Серед дівчат Броль Анастасія посіла друге місце, а Тимощук Марина посіла третє місце. Серед юнаків 2007 р. н. і молодші Божкевич Сергій зайняв друге місце.

По завершенню змагань переможці та призери були нагороджені грамотами та медалями відповідного ступеня.

Ізяславська ДЮСШ вітає вихованців із досягненнями та бажає нових успіхів та спортивних перемог.

25.03.2019 р.

За матеріалами відділу, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Відбулося засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

 

22 березня в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва відбулося засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, яке провів начальник відділу Ростислав Конончук.

У роботі колегії взяв участь голова районної державної  адміністрації Борис Яцков. Звертаючись до учасників зібрання, він зазначив, що реформа середньої освіти в Україні орієнтована на те, щоб випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя. Також посадовцем було озвучено найкращі реалізовані освітні ініціативи за останній період, а також окреслено перспективи розвитку системи освіти Ізяславщини у 2019 році.

Зокрема, звернуто увагу на тому, що розвиток освітньої галузі району є і буде одним із пріоритетних напрямків розвитку.

Також Борис Олександрович звернув увагу керівників закладів освіти на забезпечення проведення заходів акції «За чисте довкілля». Він наголосив на необхідності якісного прибирання як власної території закладів, так і закріпленої за ними території. Також було зазначено на необхідності проведення висадження дерев та кущів.

Після цього присутніми учасниками зібрання було обговорено питання особливостей проведення ДПА та ЗНО в 2019 році та звільнення від проходження державної підсумкової  атестації; підсумок проведення ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2018-2019 навчальному році; організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників  освітнього процесу та про порядок розслідування нещасних випадків та інші.

Заслухавши доповідачів та обговоривши виступи, члени колегії, із врахуванням зауважень, пропозицій та доповнень, прийняли відповідні рішення з кожного із винесених на порядок денний засідання колегії питань.

25.03.2019 р.

За матеріалами відділу, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Уряд заохочує громади створювати сприятливі умови для розвитку дітей та молоді

 

На засіданні Кабінету Міністрів 20 березня було схвалено проект змін до Законів України, спрямований на впровадження в Україні міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та надання фінансової підтримки таким громадам.

Уряд пропонує стимулюватиме громади, що мають статус «Громада, дружня до дітей та молоді», або є кандидатами на отримання цього статусу, зокрема, збільшити для таких громад частки зарахування ПДФО до бюджетів громад:

– 1% – для громад, визнаних кандидатом на отримання статусу
– 3% – для громад, які отримали статус

Статус «Громада дружня до дітей та молоді» встановлюється після виконання громадою 3-річного плану заходів, спрямованих на забезпечення захисту прав дитини та розвитку відповідних послуг за рахунок власного бюджету.

Додаткові кошти громадам на розвиток дітей та молоді

Згідно з розрахунків, 1% ПДФО складатиме від 150 000 до 700 000 на рік в розрахунку на 10 000 населення. Це кошти, які додатково отримає громада на розвиток дітей та молоді. Наприклад, при статусі кандидата громади потенційно можуть отримати:

місто Маріуполь – 27,1 млн грн при населенні 445 тис. осіб
місто Умань – 2,8 млн грн., населення 85 тис. осіб
ОТГ Баранівка – 400 тис грн., населення 23 тис. осіб

На даний час понад 160 міст та громад в країні висловили бажання приєднатись до ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», 22 громади було обрано як пілотні для реалізації ініціативи, а 15 з них вже стали кандидатами на отримання статусу.

В рамках ініціативи громада залежно від місцевих проблем обирає для себе пріоритетні напрямки діяльності для забезпечення максимальної реалізації прав дітей в громаді. Зокрема, пілотні громади реалізовували наступні заходи:

– відкриття центрів раннього втручання для дітей з інвалідністю
– запуск міської мобільної служби домашніх візитів для сімей, які виховують дітей з групи ризику
– розвиток громадського простору для дітей – парки, гуртки
– фінансують послуги для підтримки родин з дітьми, такі як «няня на годину»

Міжнародна ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» – це глобальний рух, який об’єднує державу, місцеву владу, громадянське суспільство, бізнес для розвитку добробуту дітей та молоді. Україна приєдналась до нього в березні 2018 року.

21.03.2019 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету міністрів України

Атестат змінили на свідоцтво – документ про отримання повної загальної середньої освіти матиме іншу назву, а також стане доступнішим для осіб з порушенням зору

 

Українські школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про здобуття початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-му (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідну постанову було прийнято під час засідання Уряду сьогодні, 6 березня 2019 року.

Щоб усі ці документи були доступні й для осіб з порушеннями зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

«Ми розпочали реформу Нова українська школа, у вересні 2019 року вже два класи – перший і другий – вчитимуться за новим стандартом, з підготовленими вчителями та у новому освітньому просторі. Ми інвестуємо в обладнання природничо-математичних кабінетів та формуємо мережу опорних шкіл для підготовки до реформи на наступних рівнях освіти. Однак є ціннісні речі, які також потрібно враховувати. Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи мають бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Важливо, що постановою вперше передбачено документ єдиного зразка після завершення початкової школи. Поки його не видаватимуть безпосередньо школярам, однак планується, що всі свідоцтва, зокрема про отримання початкової освіти, будуть занесені в єдину державну базу (ЄДЕБО). Це полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад.

20.03.2019 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

Людина живе, поки її пам’ятають

 

У Плужнянській санаторній школі Хмельницької обласної ради існує хороша традиція – проводити турніри з волейболу, футболу, шахів та інших видів спорту, присвячені світлій пам’яті людей, чиє життя було пов’язане зі спортом, селом.

Ось і 17 березня цього року у спортивній залі санаторної школи за ініціативи дирекції школи та педагогічного колективу, пройшов турнір з міні-футболу, присвячений світлій пам’яті вчителя, магістра державної служби Клімчука Олександра Валентиновича.

Життя людини – це довгий шлях, сповнений радощів і смутку, труднощів та випробувань, поразок та перемог, розчарувань та успіхів. Такий шлях за короткий час судилося пройти  Олександру Валентиновичу. Неперевершений педагог, надзвичайно талановитий організатор та активіст, вчитель історії, крім того високоінтелектуальна, розумна та інтелігентна людина, чудовий друг. Добре знаючи свою справу педагога, про нього можна сказати словами польського педагога Януша Корчака: «Вчитель, який не затискує, а визволяє, не пригнічує, а підносить, не благає, а вчить, не вимагає, а запитує, переживає разом з дитиною багато натхненних хвилин». Саме таким він себе зарекомендував серед колег школи, друзів, односельчан.

У змаганнях з міні-футболу взяли участь 4 команди: «Досвід» - команда друзів, «Надія» - збірна команда Плужнянської санаторної школи, «Дизель» - команда Плужненського аграрного ліцею та збірна команда Плужненського НВК. Турнір відкрив директор Плужнянської санаторної школи, заслужений працівник освіти України Климчук В.І. Команди, присутні гості виконали гімн та підняли прапор України. У вітальному слові Валентин Іванович розповів про найкращі якості сина, про властиву рису вміти спілкуватися, що сприяло створенню великого кола друзів, які про нього завжди пам’ятають, і побажав учасникам перемоги. Від друзів, однодумців виступив колега і вірний друг Блащук О.М., який сказав, що боляче переживати втрату людини, яка здатна зрозуміти, підтримати, порадити, яка могла багато зробити для краю, України. Також поділилися спогадами у своїх виступах бібліотекар Пономаренко Н.І. та заступник з виховної роботи Захарчук В.В., який організовував і вів сам турнір. Після урочистої частини друзі поклали квіти на могилі Климчука О.В.

Турнір розпочався з ознайомлення із системою гри, про яку розказав ветеран педагогічної праці, близький друг Ніцак В.Я., який очолював суддійство. Призом турніру був кубок та грошовий сертифікат, за який запекло змагалися всі команди. Але, як завжди, отримує перемогу найсильніший. Переможцями турніру стала збірна команда Плужнянської санаторної школи «Надія». Крім командних нагород були й індивідуальні у номінаціях: «Кращий воротар», «Кращий нападаючий», «Кращий уболівальник».

Турнір пройшов у доброзичливій атмосфері. Настрій підтримки уболівальників передавався учасникам, які намагалися гідно іти до перемоги. Здавалося, що сам Олександр Валентинович був присутній і своєю врівноваженістю, толерантністю підтримував всіх гравців та присутніх. Недарма ж кажуть: «Людина живе, поки її пам’ятають».

19.03.2019 р.

За матеріалами Плужнянської санаторної

школи Хмельницької обласної ради

СПОРТИВНИЙ КАЛЕЙДОСКОП

 

Обласний турнір з волейболу

 

16 березня 2019 року в м.Ізяслав відбувся традиційний обласний турнір з волейболу серед чоловіків, присвячений пам’яті тренера-викладача Ізяславської ДЮСШ Кожевнікова Олександра Миколайовича.  Олександр Миколайович був справжнім  професіоналом своєї справи, все життя присвятив фізичній культурі та спорту. Вихованці  завжди згадують свого вчителя добрими словами та пам’ятають поради і рекомендації наставника. У турнірі взяли участь 6 команд. Ізяславський район представляла  команда – «Сангушко». Гостями змагань стали команди з Шепетівки, Нетішина, Полонного, Рівного та Рівненської області.

Відкриття вже традиційного турніру розпочалося з шикування команд під звуки спортивного маршу. Капітани команд підняли державний прапор України. З привітальним словом та побажаннями гарної гри перед початком змагань виступив Віктор Дишкант – учень Олександра Миколайовича, любитель спорту  та постійний  співорганізаторських змагань. У напруженій боротьбі вміння блискуче володіти м’ячем продемонстрували волейболісти з команди Нетішина, які вибороли І почесне місце, ІІ місце посіла команда «Сангушко»,  ІІІ місце – команда  Рівного. 

По завершенню змагань переможці та призери були нагороджені грамотами, медалями та кубками відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

 

ЗНОВУ ПЕРЕМОЖЦІ!

 

16 - 17 березня 2019 року в м.Нетішин проходив Міжобласний турнір з футзалу серед юнаків 2008 року народження і молодші.

У змаганнях взяли участь 10 команд: Поділля 1, Поділля 2, ФК «Полісся» (Житомирська обл.) 1, ФК «Полісся» (Житомирська обл.) 2, м.Старокостянтинів, м.Нетішин 1, м.Нетішин 2, м.Полонне, смт.Оженіно (Рівненська обл..), м.Здолбунів (Рівненська обл..), м.Ізяслав.

Всі команди – учасники показали високий рівень технічної та тактичної підготовки. Але найкращий рівень спортивної майстерності виявили вихованці Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи тренера – викладача Сергія Цимбалюка, які і стали переможцями цих змагань. Друге місце посіла команда з Нетішина, третю сходинку зайняли спортсмени з  Острога.

По завершенню змагань команди – переможці були нагороджені грамотами, медалями та кубками відповідного ступеня.

Вітаємо тренера-викладача та вихованців Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи з перемогою та бажаємо підкоряти нові вершини спортивних досягнень.

 

Першість Шепетівської ДЮСШ з міні-футболу

 

З метою популяризації футболу, як виду спорту серед молоді, залучення молоді до здорового способу життя та занять фізичною культурою і спортом, підвищення якості роботи спортивної школи по підготовці спортивних резервів та для виявлення кращих спортсменів для участі у змаганнях обласного рівня, 16 березня 2019 року Шепетівська дитячо-юнацька спортивна школа проводила Відкриту Першість з міні-футболу серед юнаків 2007-2008 р. н.

Змагання проходили в цікавій та безкомпромісній боротьбі. У змаганні взяли участь 4 команди: м.Славута, смт.Оженіно, м.Шепетівка, м.Ізяслав. Від Ізяславської ДЮСШ грали спортсмени під керівництвом тренера – викладача Рибачка Віктора Михайловича.

Продемонструвавши свою спритність, витримку і жагу до перемоги, наші вихованці зайняли ІІ командне місце.

Вітаємо наших юних футболістів!

Бажаємо вихованцям та тренерам Ізяславської ДЮСШ нових перемог.

18.03.2019 р.

Сектор молоді та спорту відділу  освіти,

молоді та спорту райдержадміністрації

16 березня відбулося пробне ЗНО з української мови

 

У суботу, 16 березня, в усіх регіонах України відбулося проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.  В Ізяславському районі пробне тестування проходило в пункті пробного тестування № 95, що діяв на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

Участь у тестуванні допомогла його учасникам ознайомитись із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування, робочого місця, іншими особливостями тестування.

Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО були створені інформаційні сторінки на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, де було розміщено інформацію про час і місце проходження тестування. Після тестування на цих сторінках також будуть опубліковані результати учасника.

Для отримання результатів пробного ЗНО з української мови і літератури кожному учаснику буде необхідно внести свої відповіді на спеціальний сервіс.

Результати тестування з української мови і літератури буде оприлюднено на інформаційних сторінках учасників 22 березня.

Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використовуватись для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

ФОТОЗВІТ

18.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

УВАГА! Департамент освіти і науки облдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Ізяславського навчального центру №31 та Шепетівського навчального центру № 98

 

З 14.03.2019 року Департамент освіти і науки облдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Ізяславського навчального центру №31 та Шепетівського навчального центру №98

Запрошуються до участі у конкурсі особи, які є громадянами України, вільно володіють державною мовою, мають повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст), стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня – не менше 5 років.

Для участі у конкурсі  претенденти особисто подають комісії разом із заявою на ім’я голови конкурсної комісії: копію документа про повну вищу освіту, копію документа про післядипломну освіту в галузі управління, копію документа, що посвідчує особу, копію трудової книжки, дві фотокартки розміром 4х6 см., заповнений власноруч аркуш по обліку кадрів, автобіографію, довідку про відсутність в особи судимості, програму розвитку навчального центру, рекомендації та інші документи на розсуд претендента.

За додатковою інформацією звертатись за адресою: 29000, м.Хмельницький, майдан Незалежності, 1, Будинок освіти, 1-й поверх, каб. 104, тел. 764851.

Терміни подання документів – 30 календарних днів з дня оголошення конкурсу.

13.03.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Ізяславщину із робочим візитом відвідала Марина Порошенко

 

6 березня дружина Президента України Марина Порошенко перебувала із робочою поїздкою в Хмельницькій області. У ході поїздки відбувся візит Першої леді на Ізяславщину. Так як Ізяслав був першим пунктом поїздки, її тут зустрічали голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков.  Вони щиро привітали її на землі Хмельниччини із прийдешнім святом 8 березня та вручили квіти.

На початку перебування на Ізяславщині Марина Порошенко ознайомилася з  діяльністю Ізяславського навчально-реабілітаційного центру. Нагадаємо, що Хмельниччина однією із перших в Україні приєдналася до Всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», а за час роботи проекту в регіоні кількість інклюзивних навчальних закладів збільшилася на 40% – до 187 шкіл, де навчаються понад півтисячі  учнів з особливими освітніми потребами, що на чверть більше, ніж раніше.

Із роботою закладу, його учнівським та трудовим колективом Марину Анатоліївну ознайомив директор Ізяславського навчально-реабілітаційного центру Юрій Хеленюк.

Марина Анатоліївна зокрема відвідала навчальний корпус закладу, ознайомилася з особливостями діяльності Центру. Як зазначив керівник закладу, на сьогодні тут навчаються, виховуються і проходять реабілітацію 129 вихованців з ДЦП та наслідками поліомієліту. У Центрі діткам допомагають не лише покращити стан здоров’я, а й набути необхідних для успішної соціальної адаптації знань, умінь та навиків.

Також дружина Президента України оглянула виставку творчих робіт вихованців закладу, адже окрім навчання та лікування у Центрі велику увагу приділяють також розвитку творчих здібностей та навичок дітей. Для них в закладі працюють гуртки, заняття в яких коригують знання учнів з навчальних предметів, розвивають творчі здібності, увагу пам’ять, мислення, покращують фізичні можливості. Колектив закладу по праву пишається тим, що багато його випускників закінчили вищі навчальні заклади, стали музикантами, керівниками підприємств, спортсменами.  Серед них такі відомі в області особистості, як учасник АТО Андрій Панчоха та волонтер Тетяна Юзепчук, яка за свою діяльність отримала Грамоту Президента України Петра Порошенка.

Водночас Марина Порошенко відвідала спеціалізовані кабінети навчального корпусу, ознайомилася, як відбуваються окремі навчальні заняття, зокрема, з логоритміки, логіко-математичного, сенсорного розвитку.  На згадку про зустріч  вихованці закладу подарували  Марині Анатоліївні власноруч зроблене панно. У ході візиту вона поспілкувалася з вихованцями і трудовим колективом Ізяславського навчально-реабілітаційного центру.

Наступною зупинкою у робочій поїздці дружини Президента України  на Ізяславщину стала Ізяславська міська амбулаторія №2 сімейної медицини  Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної  допомоги, що знаходиться на ІІ поверсі приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні.

Як доповів Марині Порошенко головний лікар Ізяславського РЦ ПМСД Сергій Літвінчук -  на даний час амбулаторії загальної практики сімейної медицини району обладнано відповідно до усіх сучасних вимог та надають медичні послуги майже 44 тисячам мешканцям району, 27 з яких живуть у сільській місцевості.

Окрім того Ізяславський ЦПМСД активно долучився до реалізації медичної реформи, що розпочалася на первинній ланці. Так, вже з червня 2018 року заклад працює у статусі комунального некомерційного підприємства та уклав договір з Національною службою здоров’я України, а 66% населення, що тут обслуговуються, уже визначилися із своїми сімейними лікарями та підписали із ними декларації.

У ході візиту Марина Порошенко оглянула приміщення амбулаторії, кабінети лікарів, ознайомилася з матеріально-технічною базою закладу, а також зустрілася із медичними працівниками району.

Під час перебування на Ізяславщині Марина Порошенко зустрілася і поспілкувалася також із відвідувачами медичних закладів та жителями району.

ФОТОЗВІТ

06.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарат райдержадміністрації

Національно-патріотичне виховання в контексті викликів сьогодення

 

Не викликає сумнівів те, що патріотизм є могутньою і непереможною силою кожного народу. Любити свій народ, свою Вітчизну – природна потреба і водночас високе покликання кожної вихованої людини. У контексті викликів сьогодення питання національно-патріотичного виховання підростаючого покоління стоїть особливо гостро. Учасником  кількох важливих заходів обласного та всеукраїнського рівня з цього напрямку роботи отримав нагоду стати  вчитель історії та правознавства Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів, активний член Великорадогощанського Січового Товариства  Микола Мельник.

27 лютого в місті Хмельницький відбувся обласний семінар з питань організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), на якому він як координатор районного етапу  мав можливість поділитись досвідом роботи з організації наметових таборувань під час проведення першого етапу гри. Унікальна матеріальна та методична база Великорадогощанської січі дала можливість створити у нас таку модель гри, якої немає в інших районах. Система роботи, яка включає діяльність січового товариства, роботу гуртка козацького гарту «Радигаст», співпрацю з керівниками гуртків, що діють за програмою гри «Сокіл» («Джура») в освітніх закладах нашого району, проведення семінарів та вишколів як для дітей, так і для виховників – важливі складові національно-патріотичного виховання, що ґрунтуються на козацькій педагогіці.

Про те, як використовуються надбання козацької педагогіки в системі роботи школи-січі, Микола Мельник також мав нагоду розповісти у своєму виступі на міжнародній науково-практичній конференції «Освітньо-виховні та патріотичні традиції українського козацтва у контексті слов’янських і загальноєвропейських цивілізаційних процесів», що відбулась у місті Києві 28 лютого - 1 березня. Українське козацтво, козацька педагогіка – настільки об’ємне та глибоке явище не тільки в українській, а й в європейській історії та культурі, що дає широкі можливості для створення різноманітних сучасних форм та методів національно-патріотичного виховання. Обмін досвідом роботи, відповіді на питання, жвава дискусія, нові знання, нові знайомства дають усвідомлення того, що справа, якою ти займаєшся, є важливою та необхідною.

Також учасники заходів відчули себе одними із тих, хто досяг певного успіху у вихованні дітей у козацькому дусі під час трьохденного семінару-тренінгу (вишколу) для тренерів «Школи виховників Джур», що проходив у місті Хмельницькому 22-24 лютого за участю представників із різних областей України. Поділитись своїми надбаннями, освоїти нові вправи та методики, відчути дружню підтримку колег-побратимів, вкрай необхідно кожному виховникові, адже це поступальний рух вперед, без якого працювати з дітьми неможливо.

Дієве впровадження ідей національно-патріотичного виховання можливе тільки за тісної співпраці закладів освіти, органів державної влади та громадських організацій із відповідним закріпленням повноважень та відповідальності на законодавчому рівні, при затвердженій системі фінансування. Виховники (наставники), а, в широкому розумінні, сюди належать всі дорослі, які так чи інакше дотичні до роботи з дітьми, – мають бути чесними із самими собою і з тими, кого виховують,  дитину-патріота може формувати тільки патріот-дорослий.

Наставники ведуть за собою, допомагають – діти діють та фізично, духовно, творчо розвиваються.

05.03.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Урок реального трудового життя

     

Важливою складовою майбутнього успіху молоді є правильне  професійне інформування. Тому у рамках профорієнтаційного проекту  "Твоя формула успіху"  було проведено День відкритих дверей Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості на тему "Урок реального трудового життя" для  школярів 9 класу Ізяславського НВК ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Розпочала зустріч фахівець з профорієнтації Франчук Тетяна, яка  розповіла школярам про необхідність правильного та усвідомленого вибору майбутньої професії з урахуванням потреб районного ринку праці. Вона ознайомила  школярів із  папками  з описами професій та паспортами  навчальних закладів області. Продовжила захід із дітьми фахівець з профорієнтації Волинець Ольга, яка провела «Урок реального трудового життя», де вони мали можливість навчитись  користуватися формулою «Хочу.Можу.Треба» при виборі майбутньої професії. Також старшокласників поінформували про безкоштовне вивчення англійської мови на базі он-лайн платформи «Lingva.Skills», реєстрацію на Інтернет-платформі для навчання на відкритих он-лайн курсах «Prometeus»,та про платформу з профорієнтації «Моя професія: консультаційна мережа», яка допоможе  перевірити свої здібності та нахили, і як результат, визначити, яка професія є найбільш підходящою. Під час заходу транслювались анімаційні профорієнтаційні відеоролики.

Діти  отримали масу позитивних вражень від побаченого і почутого, а ми маємо надію що проведений захід допоможе школярам більш серйозно та відповідально поставитися у підготовці до дорослого самостійного життя.

01.03.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної філії

Хмельницького обласного центру зайнятості

Вадим Лозовий: Нова українська школа – фундамент майбутнього нашої країни

 

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Вадим Лозовий  сьогодні, під час зустрічі з освітянами у Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. До спілкування з очільником області долучилися працівники ХОІППО, викладачі Хмельницького обласного ліцею, а також вчителі з різних куточків області, які зараз перебувають на курсах підвищення кваліфікації.

На початку зустрічі Вадим Лозовий нагадав присутнім, що днями виповнилася річниця трагічних подій на Майдані, коли українці ціною власного життя довели, що європейський вибір України, її незалежність та самостійність – це саме ті цінності, які лежать в основі нашої державності.

“Саме події на Майдані визначили курс, який обрав український народ – європейську інтеграцію. Саме ці події показали злочинній владі, де її місце, і те, що народ український має власну гідність і не терпітиме свавілля. За цих п’ять років, що минули після Революції Гідності, ми зуміли відбудувати армію, позбутися газової залежності від сусіда, налагодити нові економічні зв’язки взамін зруйнованих, голосно заявити про себе на світовій арені як про державу, що має своє власне чітке бачення розвитку, і яку не зможе зупинити ні зовнішня агресія, ні анексія наших територій, ні внутрішні негаразди, – зазначив Вадим Миколайович. – І цей шлях, за який заплатила власним життям Небесна Сотня, є єдиним вірним для українців.”

Очільник області підкреслив, що незважаючи на усі складнощі, нестачу коштів, війну, в Україні розпочато цілу низку важливих реформ, які покликані докорінно змінити застарілу систему та забезпечити нашим громадянам гідне життя. Він нагадав, що однією із найуспішніших реформ в державі стала реформа, якої довгі роки чекали на місцях – децентралізація. І вона є ключовою в багатьох подальших процесах, адже саме завдяки децентралізації громади отримали не лише право вирішувати питання, як їм жити і розвиватися, а й право розпоряджатися власними коштами.

“Наша область – серед лідерів у децентралізації, і ті громади, що встигли об’єднатися раніше, вже на власні очі бачать її результати. Міста і села змінюються на очах, бо люди самі отримали можливість обирати, що для їх громад є пріоритетом. Поряд з реформою децентралізації дуже важливими вважаю зміни, розпочаті в сфері освіти та медицини, бо саме вони довгий час залишалися поза увагою влади, що є вкрай негативним явищем, адже здоров’я нації та її освіченість є типи підвалинами, на яких будується держава,” – наголосив голова облдержадміністрації.

Посадовець висловив щиру вдячність педагогам за ту важку працю, завдяки якій в освітянській галузі Хмельниччини розпочато ті системні зміни, що мають вивести її на європейський рівень.

Ключовим моментом реформи Вадим Лозовий назвав початок впровадження Нової української школи: “Знаю, що вам, шановні педагоги, дуже нелегко, адже з реформою освіти пов’язані такі важкі та складні процеси, як оптимізація шкіл, необхідність опановувати абсолютно нові принципи навчання, перебудовувати звичне мислення та сприйняття освітнього процесу. Але час доводить, що у вас все виходить. Цієї осені першачки почали навчання за стандартами Нової української школи, і та настороженість як з боку педагогів, так і з боку батьків, яку ми бачили спочатку, змінюється на схвалення. Ви відходите від застарілих практик і, навчаючи наших діток, самі навчаєтесь, стаєте досвідченішими, відкриваєте нові горизонти, творите майбутнє України.  І це не перебільшення, адже я вважаю, що Нова українська школа – фундамент майбутнього нашої країни.”

У продовження зустрічі голова облдержадміністрації відповів на запитання педагогів, розповів про подальші плани щодо реалізації реформ в області. Також Вадим Миколайович мав можливість оглянути приміщення ХОІППО, побувати в навчальних класах, поспілкуватися з викладачами, ознайомитися з матеріальною базою.

 26.02.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Відбулося засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

 

22 лютого в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва відбулося засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, яке провів начальник відділу Ростислав Конончук.

За інформацією доповідачів активно втілюється у життя Ізяславщини освітня реформа. У ході засідання було наголошено на важливих змінах у сфері освіти, а саме: Нова українська школа, Новий освітній простір та впровадження інклюзивної освіти.

Також було озвучено найкращі реалізовані освітні ініціативи. Крім того під час зібрання присутніми обговорювались шляхи розв’язання проблемних питань у реалізації реформи освіти в районі, а також визначались пріоритетні завдання, котрі будуть спрямовані на створення рівних умов та можливостей для здобуття громадянами повноцінної освіти, особистісного розвитку і творчої самореалізації; підвищення якості навчання та виховання, упровадження новітніх педагогічних та інформаційних технологій; підвищення професіоналізму та соціального статусу педагогічних працівників.

Заслухавши доповідачів та обговоривши виступи, члени колегії, із врахуванням зауважень, пропозицій та доповнень, прийняли відповідні рішення з кожного із винесених на порядок денний засідання колегії питань.

22.02.2019 р.

За матеріалами відділу, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Ще одна нагорода для Героя

 

У ці дні вже п’ятий рік поспіль ми вшановуємо пам’ять Героїв  Небесної  Сотні  та  всіх,  хто  поліг  у  боях, під  час  так  званих  АТО  і  ООС.  І  не випадково,  що  саме  19  лютого  до Щуровецького НВК "ЗОШ І ступенів - дитячий садок" завітали численні гості, аби вкотре віддати шану Герою України, лейтенанту Збройних Сил України Олегу Довгому та передати його батькам ще одну нагороду, на жаль, посмертно.

Цього разу в стінах рідної школи Олега голова правління волонтерів Ізяславщини  Володимир Тележинський спільно  із  головою  районної ради  Сергієм Шлегелем, районним військовим комісаром Сергієм Царуком,  учнями-волонтерами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука Дариною Драйною та Олександрою Соловей передали для  його  батьків  –  Івана Івановича та Валентини Петрівни - орден «За мужність  і  відвагу»  від Всеукраїнського  громадського  об’єднання «Країна».

Під час нагородження перед колективом школи, де працює мама Валентина Петрівна, депутатським корпусом сільської ради, односельчанами, в присутності сільського голови Олександра Васильчука, гості вкотре засвідчили свою повагу до подвигу Олега Довгого, вклонились його  світлій  пам’яті, щиро подякували батькам за виховання такого мужнього і відважного захисника України,  який  незважаючи  на свій досить юний вік дав гідний відсіч ворогові, із  честю  й  гідністю,  але  ціною власного життя, виконав бойове завдання  під  час  оборони  східних кордонів  держави. Після  їх  виступів  присутні  вшанували  пам’ять  Олега Довгого  та  всіх, хто  поліг  у  боях  за незалежність  та  єдність  держави, хвилиною мовчання.  

Під час спілкування з активом села  та  батьками  Героя  Володимир Тележинський  порушував  питання упорядкування  вулиць  села,  зокрема й тієї, яка носить ім’я Олега Івановича. У свою чергу голова районної ради  Сергій Шлегель запевнив, що намагатиметься разом із депутатським  корпусом  віднайти  способи аби допомогти вирішити ці та інші питання, які так актуальні для громади.

Після нагородження та спілкування всі бажаючі вирушили на місцеве кладовище і поклали квіти до могили молодого захисника, який назавжди в  пам’яті  всіх,  хто  його  знав,  залишиться  люблячим  сином,  гарним товаришем і просто хорошою людиною.

22.02.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної

громадсько-політичної газети «Зоря Надгориння» 

Кращих юних дослідників області визначено

 

Невід’ємною складовою роботи з обдарованою молоддю є пошук та підтримка талановитих дітей. Участь у шкільних та районних наукових товариствах Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України є тим стартовим майданчиком, який дає школярам перший досвід наукової діяльності, пошуку креативних рішень і презентації власних досягнень. Саме Мала академія наук об’єднує таких розумних і талановитих юнаків та дівчат! Головним показником досягнень юних дослідників є щорічний Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук є доробком інтелектуальних та творчих ідей і досягнень, здорової конкурентної боротьби, яка спрямована на розвиток творчої особистості, продовження традицій славетних науковців Хмельниччини.

Упродовж грудня 2018 року та січня 2019 року було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту, науково-дослідницьких робіт, у якому взяв участь 1481 юний дослідник області, 495 із них стали учасниками ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту.

Цьогоріч ІІ етап конкурсу-захисту на теренах області проходив у 3 тури:

з 21 січня по 15 лютого 2019 року – заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт;

30 січня, 01, 05, 06, 08 лютого 2019 року– оцінювання навчальних досягнень з базових дисциплін (в on-line режимі);

16 лютого 2019 року–захист науково-дослідницьких робіт.

Найголовніше інтелектуальне змагання для учнів-членів Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України 16 лютого 2019 року традиційно відбувалося на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Захід розпочався з інструктивної наради із членами журі. Відкрив нараду директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Заслужений працівник освіти України Гончарук Григорій Макарович, який зауважив, що саме конкурс-захист в системі роботи Малої академії наук України за своє значущістю є не лише найголовнішим та вагомішим заходом, а й рейтинговим на всіх етапах його проведення. І саме тому потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб кожен учасник заходу відчув підтримку роблячи свої перші наукові дослідження.

З вітальним словом до членів журі звернулися президент Хмельницького територіального відділення МАН, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки Шоробура Інна Михайлівна.

На основних моментах проведення заключного етапу і підведення підсумків ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Хмельницького територіального відділення МАН у поточному навчальному році присутніх ознайомила Гаєвська Марія Володимирівна, заступник директора з навчально-методичної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, керівник Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України.

Здобувачі освіти з усіх куточків нашої області захищали свої доробки і доводили поважним членам журі наукову доцільність одержаних результатів, вели наукові баталії.

Напружена робота та хвилювання слухачів, їх керівників, батьків, учителів залишилися позаду, але горизонти наукової діяльності тільки почали відкриватися перед юними дослідниками.

Захист наукових робіт на обласному етапі відбувався у 12 відділеннях, 63 наукових секціях.

Надзвичайно приємно, що багато учнів, які брали участь у конкурсі минулого року, продовжили працювати над обраними темами та суттєво вдосконалили їх. Також можна було бачити багато нових облич юних науковців, сповнених ентузіазму підкорювати наукові вершини.

Варто відзначити належний рівень захисту науково-дослідницьких робіт: високу культуру мовлення конкурсантів, чіткість і грамотність викладення матеріалу, уміння вести дискусію, дотримання регламенту. Захист науково-дослідницьких робіт супроводжувався презентаційними матеріалами.

Серед 495 учасників, журі обрало 41 – найдостойнішого (учасники, які посіли І місця), із змістовно презентованими, ґрунтовними науковими дослідженнями, які братимуть участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Проведений захід ще раз підтвердив, що основними завданнями його є: реалізація здібностей талановитих учнів, підвищення їх інтересу до поглибленого вивчення навчальних дисциплін, раннє виявлення навичок дослідницької роботи, робить нашу молодь відкритою до нових знань, грамотною, компетентною, творчою, дає поштовх до самовдосконалення та майбутньої успішної професійної діяльності.

То ж бажаємо усім переможцям та учасникам конкурсу-захисту – тепла і любові, миру і добробуту, віри у власні сили та впевненості у завтрашньому дні.

А 41 найдостойнішому – нових і гарних звершень на ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Нехай формула успіху ніколи не залишає наших юних дослідників на благо нашої славної Хмельниччини.

Серед призерів є й переможці з Ізяславщини

20.02.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Вища освіта в Україні: що потрібно змінити та які подальші перспективи її розвитку?

 

Питання розвитку вищої освіти в Україні вже давно хвилює як урядовців, так і громадських діячів та пересічних громадян. Адже конкурентноздатність наших ВНЗ, якість освітніх послуг, які ними надаються, впровадження передових світових практик підготовки спеціалістів відіграє величезну роль в подальшому житті тих, хто обирає їх для здобуття професії та подальшої наукової діяльності. Саме питання бачення подальшого розвитку вищої освіти у Україні зібрало сьогодні у Будинку рад представників структурних підрозділів облдержадміністрації,  депутатів Хмельницької обласної ради, ректорів, проректорів вищих закладів освіти області, представників місцевої влади та самоврядування, громадських організацій, науковців, роботодавців.

До участі в заході долучилися заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина, голова обласної ради Михайло Загородний, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту і туризму Інна Ящук.

Вітаючи учасників зустрічі, Світлана Павлишина зазначила, що питання перспектив подальшої роботи наших університетів сьогодні є дуже важливим і тому хвилює кожного.

“Наша молодь, студентство є саме тією незаангажованою, вільною від стереотипів, притаманних старшому поколінню, відкритою до усього нового та прогресивного категорією, яка творитиме майбутнє нашої країни. Саме тому ми активно працюємо над тим, щоб долучити молодь до співпраці та максимально враховувати її погляд на шляхи розвитку України та Хмельниччини зокрема. Більше того, ми уже можемо відзначити, що така співпраця є, адже в рамках спільного з Хмельницьким національним університетом пілотного проекту ми залучаємо студентів як молодих експертів до розробки перспективних проектів для об’єднаних територіальних громад краю. Впевнена, що результатом цієї співпраці стануть нові цікаві розробки та ідеї, нестандартні, неформальні, але безумовно, результативні,” – розповіла посадовець.

Світлана Андріївна  також відзначила, що зараз в області завершується робота над формуванням перспективного плану розвитку Хмельниччини, який має бути затверджений на наступній Раді регіонального розвитку, та висловила сподівання, що сьогоднішня зустріч також закладе підвалини для нового погляду на перспективи розвитку вищої освіти в області та її місце у забезпеченні розвитку потенціалу нашого краю.

“Звичайно, нас зараз турбує майбутнє університетів, особливо, якщо врахувати ту демографічну ситуацію, що склалась наразі. Нас хвилює,  як будуть працювати наші навчальні заклади, чи зможуть вони конкурувати з іншими. Саме тому на цій зустріч ми готові слухати, аналізувати і виносити для себе важливу інформацію, аби у наших університетів було стабільне майбутнє, а спеціалісти, яких вони готують, були затребувані у всіх сферах та мали можливість реалізовувати себе,” – додала заступник голови облдержадміністрації.

У продовження роботи експерт з питань освіти Українського інституту майбутнього, модератор платформи стратегічних ініціатив «Культура 2025», експерт з креативних індустрій програми ЄС «Культура і Креативність» Східного партнерства, представник Український інститут майбутьного Микола Скиба представив увазі учасників зібрання  результати досліджень роботи українських вишів, їх переваг та недоліків, а також окреслив ті кроки, які мають бути зроблені, аби українська освіта зайняла гідне місце в світі.

Як зазначив доповідач, стратегічною метою проекту «Майбутнє університету», що започаткований Українським інститутом майбутнього, є формування концепції Нового українського університету та розробка на її основі шляхів трансформації системи вищої освіти в Україні.

Після перегляду презентації учасники зустрічі мали можливість висловити своє бачення щодо подальшого розвитку та роботи вищих навчальних закладів в Україні, прийняття необхідної для врегулювання цього процесу нормативної бази, можливості врахування світового досвіду.

Довідково. 

Український інститут майбутнього (UIF) – незалежний аналітичний центр, що:

– прогнозує зміни та моделює можливі сценарії розвитку подій в Україні; -надає компетентну оцінку українським подіям;

– формулює практичні рекомендації до дій;

– пропонує ефективні рішення;

– надає майданчик для дискусій на актуальні теми.

UIF засновано влітку 2016 року. Інститут являє собою спільний проект представників українського бізнесу, політики та громадського сектору.

Місія – проектування успішного майбутнього України, через експертні дослідження та дискусії, що стимулюватимуть прийняття якісних політичних рішень як в українській, так і міжнародній політиці.

Український інститут майбутнього (UIF) працює за такими основними напрямами:

Міжнародна та внутрішня політика;

Національна безпека та оборона;

Економіка;

Правоохоронна та судова система;

Освіта та компетенції майбутнього;

Інфраструктура.

20.02.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Ізяславчани здобули призові місця у Всеукраїнських змаганнях з настільного тенісу «Юність Поділля 2019»

 

17 лютого в м.Красилів відбулися відкриті Всеукраїнські змагання з настільного тенісу «Юність Поділля 2019».

У даному турнірі взяли участь понад 200 учасників високого рівня підготовленості з м.Рівного, м.Вінниці, м.Кременця, м.Тернополя, м.Івано-Франківського, м.Чернівців, м.Хмельницького, м.Кам’янця-Подільського. Змагання проводились серед юнаків і дівчат у наступних категоріях: 2002-2004 р.н., 2005-2006 р.н., 2007-2008 р.н., 2009 р.н. і молодше.

Ізяславську ДЮСШ представляли вихованці під керівництвом тренера – викладача Божкевича Сергія Васильовича. Незважаючи на те, що наші вихованці змагалися із досвідченими учасниками, це не завадило їм показати високий рівень підготовки, сплановану стратегію гри, отримати чимало задоволення та перейняти досвід кваліфікованих спортсменів.

Найкращі результати показали Безкоровайна Яна, яка посіла ІІІ місце у віковій категорії 2005-2006 р.н., та Божкевич Сергій, котрий здобув ІІ місце у віковій категорії 2009 р.н. і молодші.

Вітаємо наших вихованців із досягнутими результатами!

18.02.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Тимчасово призупинено освітній процес у закладах освіти Ізяславського району

 

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 14 лютого поточного року № 32/2019-р із 15 по 22 лютого тимчасово призупинено навчально-виховний процес у закладах освіти Ізяславського району.  Дане рішення викликано необхідністю забезпечення запобігання поширенню випадків захворювання гострими респіраторними вірусними інфекціями та грипом в організованих дитячих та підліткових закладах, місцях масового перебування людей.

Розпорядження голови районної державної адміністрації підготовлено на підставі статей 6, 22, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статті 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Порядку організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 06 листопада 2015 року № 732, котрий  зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 січня 2016 року за №115/28245.  

15.02.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Обговорили питання реконструкції покрівлі Ізяславського спорткомплексу

 

12 лютого у спорткомплексі Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи відбулась робоча зустріч голови райдержадміністрації Бориса Яцкова та його заступника Володимира Левченка із народним депутатом України Андрієм Шиньковичем. Також участь у зустрічі взяли голова районної ради Сергій Шлегель, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук та директор Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи Сергій Божкевич.

Під час зустрічі учасники обговорили нагальні проблеми району та міста, а також шляхи їхнього вирішення, зокрема, фінансування такого важливого проекту – реконструкції покрівлі спорткомплексу.

Даний позашкільний  навчальний  заклад спортивного профілю розпочав свою роботу у 1962 році та вважається однією із головних спортивних арен краю. Тут щодня займаються майже 500 дітей. У спорткомплексі культивується п’ять видів спорту: волейбол, теніс настільний, легка атлетика, бокс та футбол. Роботу з вихованцями  забезпечують майже два десятки  висококваліфікованих тренерів-викладачів, серед них - заслужений тренер України Бойчук М.І. Крім того Ізяславська ДЮСШ з 2010 року та по цей час співпрацює з такими країнами, як: Іспанія, Франція, Болгарія та Білорусь, приймаючи участь у різноманітних міжнародних турнірах. 

Голова райдержадміністрації зауважив, що з метою збереження від руйнування приміщення спорткомплексу потрібно невідкладно провести реконструкцію покрівлі закладу. Зокрема маємо на меті заохотити до спорту якомога більше молоді. Адже це майбутнє міста, країни, нації.

Директор Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи Сергій Божкевич поінформував, що на даний час триває процес виготовлення проектно-кошторисної документації. Для реалізації проекту потрібні кошти на загальну суму 4 млн.760 тис.грн.

У ході обговорення порушеного питання було озвучено плани створення на другому поверсі закладу манежу, на якому будуть проводитись заняття з легкої атлетики.

По завершенню зустрічі керівництво району заручилося підтримкою народного депутата України Андрія Шиньковича у подальшій співпраці. За словами голови районної ради Сергія Шлегеля, районний бюджет готовий до співфінансування даного проекту.

13.02.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Семінар вихователів старших дошкільних груп закладів дошкільної освіти Ізяславщини

 

Нещодавно відбувся семінар вихователів старших дошкільних груп закладів дошкільної освіти Ізяславщини з метою систематизації, узагальнення та поширення досвіду роботи в дошкільних закладах району.

Основою роботи з правового виховання дошкільнят  - визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю: вільною і відповідальною, яка знає свої права і адекватні способи поведінки у випадках їх порушення, що володіє почуттям власної гідності і з повагою відноситься до інших, здатної на власний вибір і з розумінням сприймає думки і переваги оточуючих.

Із вихователями старших дошкільних груп закладів дошкільної освіти району ділилась досвідом роботи вихователь Ізяславського ясла-садка №4 Токарчук Зоя Федорівна.

Керівник семінару Правдзінська І.В. надала учасникам семінару методичні рекомендації щодо основних напрямків роботи за темою «Формування основ правової освіти дошкільнят».

Методист районного методичного кабінету Антонюк О.Д. акцентувала увагу колег на завданнях правового та морально-етичного виховання дітей дошкільного віку, на тісну співпрацю закладу та батьків по даному питанню.

Під час інтегрованого заняття діти з’ясували основні засади щасливого дитинства, визначили роль фінансів для задоволення потреб людини.

Семінар видався інформаційно та наочно насиченим.

11.02.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Каскадівці змагалися у стрільбі з пневматичної зброї

 

З метою   популяризації стрілецького спорту та підготовки підлітків до служби у лавах Збройних сил України серед вихованців військово-патріотичного клубу «Каскад», що діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, відбулися змагання зі стрільби із пневматичної гвинтівки. Спортивний захід відбувся у рамках заходів, приурочених Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Афганістану.

Такі змагання до державних свят вже стали традицією для «каскадівців», які охоче беруть у них участь.

Даний захід відбувся за підтримки Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану.

Перед початком змагань із вітальним словом до учасників звернувся голова спілки Василь Тележинський, побажавши цікавої участі і хорошого результату, а також щоб зброя використовувалася дітьми лише в навчальних цілях, а небо над їхньою головою завжди було мирним.

Не зважаючи на конкуренцію та напружену боротьбу, змагання пройшли у дружній атмосфері та суперники щиро вболівали один за одного.

За результатами підрахунку було визначено призові місця.

Бронзовим призером змагань став Микола Кравцов.

Із визначенням золотого та срібного призерів ситуація була складнішою, так як одразу два учасники тричі підряд набирали однакову кількість очок. Та все ж кращі додаткові показники виявилися у Карини Миронюк. Отже, друге місце посів Вадим Бендій.

Призери змагань були нагороджені грамотами, а переможниця змагань ще й отримала цінний подарунок від організаторів.

07.02.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та

спорту райдержадміністрації

 

День Безпечного Інтернету

 

5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладі освіти, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях. У 2018 році до Дня безпечного Інтернету долучились 140 країн світу! Цей день в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. У 2017 році після п’яти років роботи  Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні,  було засновано Центр кращого Інтернету для того, щоб щодня просувати безпечне використання цифрових технологій, розвиток та підтримку інформаційно-цифрового суспільства, просувати культури та безпеку користування мережею Інтернет. 

Запрошуємо до відзначання Дня безпечного Інтернету 2019 у вівторок 5 лютого! Саме ви робите цей День в Україні – день заради безпечнішого та найкращого Інтернету! 

Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами  #SID2019 та  #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.

Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, закладі освіти, місті, організації, країні, світі:

· Завантажуйте Ключові повідомлення до Дня безпечного Інтернету 2019;

· Реєструйте свою підтримку та отримуйте відкритий цифровий бейдж «Організатор_ка заходу до Дня безпечного Інтернету 2019» за посиланням: https://bit.ly/2OAHJXB;

· Проводьте зустрічі, обговорення, тренінги, форуми, конференції, родинні наради, класні години, батьківські збори, прес-конференції, квести із безпеки онлайн;

· Повідомляйте про свої події у соціальних мережах, використовуючи хештеги #SID2019 або #SaferInternetDay#ДеньБезпечногоІнтернету;

· Створіть свою обіцянку щодо безпечного користування Інтернетом для 2019 року та беріть участь у #saferinternetchallenge

Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, зокрема інформацію про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid

День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID

День безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID

Якщо у Вас є запитання чи пропозиції, будь ласка, звертайтесь до Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні на адресу електронної пошти: ukraine.sid@gmail.com

05.02.2019 р.

За матеріалами сайту https://betterinternetcentre.org/

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО: СТАРТ 5 ЛЮТОГО

 

Реєстрація на ЗНО-2019 триватиме з 5 лютого до 25 березня.

Абітурієнти матимуть можливість скласти тестування щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом ЗНО відбуватиметься з 11 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова.

Щоб зареєструватися для участі у ЗНО, потрібно створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти у рубриці «ЗНО/ДПА», підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років). Отримати від регіонального центру Сертифікат.

Докладніше про процедуру реєстрації...

05.02.2019 р.

За матеріалами сайту Вінницького регіонального

центру оцінювання якості освіти  https://vintest.org.ua/

Юні ізяславчани здобули призове місце

 

31 січня – 01 лютого у місті Коростень відбувся міжобласний турнір з міні-футболу «Кубок Мала» серед юнаків 2009 року народження. У ньому взяли участь команди з м.Житомир, м. Бердичів, м.Нетішин, м.Коростень, м.Нововолинськ, м.Овруч, м.Ізяслав, смт.Нова Борова, смт.Пісківка (Київська область), які із самого ранку в хорошому настрої та неабиякому спортивному азарті разом зі своїми наставниками і вихователями прибули на відкриття змагань.

Після відкриття змагань команди зустрілися на футбольному майданчику, де розгорнулася серйозна спортивна боротьба. Демонструючи хорошу техніку, неабияку кмітливість та наполегливість, команди за коловим принципом «з’ясовували» між собою, хто отримає кубок та бажану перемогу.
У підсумку, третє місце посіла команда смт.Нової Борової, друге місце посіли вихованці з м.Коростень. Вибороти кубок і звання переможця змогли вихованці Ізяславської ДЮСШ під керівництвом Бойчука Миколи Івановича.
По завершенню заходу відбулася урочиста мить із нагородження, яку із нетерпінням та хвилюванням очікували усі учасники, а надто – переможці.

Вітаємо наших вихованців з перемогою!

Надзвичайно приємно, що спорт займає важливе місце у житті юних спортсменів, і вони із задоволенням приділяють своєму фізичному розвитку достатньо вільного часу. Без сумніву, аби досягти спортивної майстерності, яку показали наші ізяславчани під час гри, необхідно постійно та наполегливо тренуватися. Пишаємося кожним із вас!

05.02.2019 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

Фінішував обласний тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу»

 

22-24 січня Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді проведено І (очний) обласний тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу». Захід проводився відповідно до Положення, затвердженого Міністерства освіти і науки України від 21.09.2017 року № 1129, зареєстрованого в Мінюсті України 07.10.2016 року за № 1340/29470 та наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 27.12.2018 "5380-од.

Мета конкурсу: виховання в учнів любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини українського народу, природного довкілля; формування наукових основ і практичних навичок дослідження та збереження історико-культурної спадщини, вивчення стану природних об’єктів рідного краю, природоохоронної діяльності; 
розвиток музейної справи в загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах;  поглиблення знань учнів про історико-культурну спадщину народу, про події та історичні постаті, що мали вплив на суспільні, політичні процеси та економічний розвиток краю чи України; 
поглиблення знань щодо методів і форм музейної роботи, засобів популяризації музейних колекцій.

У 2019 році до участі у конкурсі були запрошені музеї історичного профілю: військово-історичні (крім музеїв окремих військових частин та з'єднань періоду ІІ світової війни); історичні (широкого змісту); краєзнавчі (широкого змісту).

В обласному турі участь взяло 24 музеї закладів освіти області. Суддівською колегією обласного туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів переможцями та призерами визнано 7 юних екскурсоводів музеїв.

Серед екскурсоводів музеїв краєзнавчого профілю ІІІ місце виборола представник Ізяславського району: Валерія Курачик, учениця 5 класу, екскурсовода шкільного музею М’якотівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, за екскурсію «Джерело духовності» (керівник Н.І. Омелянчук).

Юні екскурсоводи, які посіли перші місця в номінаціях обласного туру представлятимуть музеї своїх закладів освіти на ІІ (всеукраїнському) турі конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти, що відбудеться в березні в м.Тернопіль. 
         Вітаємо переможців та бажаємо успіхів в роботі музеїв закладів освіти!

01.02.2019 р.

За матеріалами Хмельницького обласного центру

туризму та краєзнавства учнівської молоді

Першочергове завдання – реалізація концепцій Нової української школи

 

Виклики часу зумовили розроблення Концептуальних засад реформування середньої освіти. Відповідно до Концепції Нової української школи, формула Нової української школи складається з дев’яти ключових компонентів. Про перспективи та ризики основних положень НУШ дізнавались у начальника відділу освіти,  молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації Конончука Ростислава Борисовича.

 

- Ростиславе Борисовичу, нещодавно ви очолили в районі освітню  галузь. Ваше призначення на посаду відбулось в час глобальних  реформ. Якими враженнями ви можете поділитися з перших робочих днів?

- Освіта Ізяславщини  - найбільша галузь району, що має глибокі традиції та міцний колектив. Уже встиг переконатися, що заклади освіти прагнуть  функціонувати в ногу  з  часом, вирішуючи  пріоритетні  завдання.  Ті зміни і перетворення, які випали на сьогоднішній день, вимагають переосмислення чинних та  вироблення нових механізмів удосконалення змісту освіти. На мою думку, реалізація реформи, а тим більше глобальної, вимагає чітких скоординованих дій усіх учасників освітнього процесу Нової української школи.

 

- Усім  відомо,  що  перший  компонент  Нової  української  школи –  це  новий  зміст  освіти.  На  вашу думку, хто має бути серцем змін?

- Безперечно,  вчитель.  Саме  від кожного  вчителя  залежатиме  реалізація  завдань  Нової  української школи. А це, як відомо, не тільки запам’ятовування  фактів  та  понять,  а динамічна  комбінація  знань,  умінь, навичок, способів мислення, цінностей тощо. Адже лише вчитель буде знати, що відбувається за зачиненими дверима.

 

- У  Концепції  значна  увага  приділяється  питанню  кваліфікації та мотивації вчителів. Тож логічне запитання: як плануєте заохочувати педагогів?

- У  першу  чергу,  хочу  наголосити на тому, що не так багато районів на Хмельниччині  можуть  похвалитися надбавкою  до  зарплати  освітян за престижність в розмірі 20%, хоча це і передбачено постановою Кабінету Міністрів.  У  нас  вона  стабільно  виплачується в повному обсязі.

Окрім  того,  ми  намагатимемось не  обійти  увагою  жодного  вчителя, який показує результативність своєї праці,  бо  це  не  тільки  рейтинговий показник,  це  якісні  знання  кожної дитини, це запорука її майбутнього.

Якщо діти здобуватимуть нагороди на обласному чи  загальнодержавному  рівнях,  то  будемо  відзначати як  кращих  дітей,  так  і  педагогічних працівників. Сумлінна праця завжди повинна бути відзначена.

 

-  Концепція НУШ залишила виховний момент в освіті, задекларувавши, що школа буде не лише навчати, а й формувати в учнів ціннісні ставлення й судження, зокрема плекати українську ідентичність. Що вам відомо  про традиції  формування  громадянської  позиції  учнівської  молоді Ізяславщини?

- Звісно, школа завжди була не лише осередком навчання. Інформація на  веб-сайтах  дає  можливість  відстежувати систему виховної роботи як в районі, так і в освітніх закладах.

Позитивне те, що майже в усіх школах  виховна система створюється учасниками  педагогічного  процесу. Усім  відомо  про  виховне  середовище Великорадогощанського січового товариства, де основою освітнього процесу  обрано  систему  козацької педагогіки.  Хіба там  не  плекається українська ідентичність? До речі, це лише  один  приклад організації  виховної роботи  школи, зокрема малокомплектної.

 

-  Новий Закон «Про освіту», основою якого є Концепція Нової української школи, значно збільшує академічну, кадрову, фінансову,  організаційну автономію закладів освіти. Як ви вважаєте, який  принцип  автономії вже реалізований станом на сьогодні  і де можливий найбільший ризик?

- У сучасних умовах децентралізації  усі  освітні  заклади  Ізяславщини зробили самостійний крок в напрямку академічної, кадрової, організаційної автономії. Однак при цьому слід пам’ятати, що автономія призводить до посилення відповідальності педагогічних  колективів.  Нелегка  справа мати  повноваження  розпорядника бюджетних коштів.

 

- Педагогіка партнерства – це складова Концепції Нової  української  школи, яка спрямована на побудову довіри між школою, дітьми, батьками  та суспільством. Чи поділяєте ви думку Павла Хобзея, що  «наша освіта – дуже  вертикальна:  директор, заступник,  учителі,  діти  і  десь там  батьки».  Якими  ви  бачите горизонтальні  зв’язки? Чи  будуть мати повагу справедливі й вимогливі вчителі?

-  З  власного  досвіду  можу  сказати,  що  справедливих й  вимогливих вчителів завжди поважають. Однак кожен має своє розуміння  горизонтальних зв’язків. Для когось – це рівні стосунки, які сприяють ефективності роботи, для інших – фамільярність, безцеремонність. Моя  позиція  така: кожен  учасник  освітнього  процесу має  бути  вимогливим,  справедливим, демократичним як до себе, так і до інших.

 

- Важливим компонентом Нової української школи є орієнтація на потреби учня в освітньому процесі. Чи буде в районі  продовжуватися  робота для дітей з  особливими освітніми потребами? Яким ви бачите майбутнє комунальної  установи  «Інклюзивно-ресурсний центр»?

- Переконаний, що відділ освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування та  виконавчої влади буде робити акценти на освіту дітей з особливими  освітніми потребами, створювати всі умови  для  успішної  роботи з  такими  дітьми. Зараз інклюзивно-ресурсний центр займає приміщення, яке  не зовсім  відповідає потребам закладу. Тож  рішенням  сесії міської  ради  7  скликання  від 29 листопада 2018 року комунальній  установі «Інклюзивно-ресурсний  центр» буде надано в оренду приміщення на І поверсі нежитлової  будівлі  по  вул.Шевченка,10-В у Ізяславі, яке забезпечить потреби вищезгаданого закладу.

Щодо  організації інклюзивного навчання,  то,  сподіваюся,  що  усі школи району готові в будь-який час прийняти кожну дитину і створити їй максимально сприятливе середовище.

 

- Ще одним компонентом НУШ є, як усім відомо, нова структура, яка передбачає три рівні повної  загальної  середньої  освіти. Реформа  передбачає  суттєві зміни у мережі шкіл. Чи задовольняє наша мережа потреби району?

-  Оптимізація шкільної мережі має розпочинатись з вивчення  ситуації в  кожній  школі.  Тож  зараз  працюю над цим питанням. Вже зрозумів, що оптимізація шкільної мережі – дуже складний процес. Тому він має бути відкритим  для  широкого  загалу,  з проведенням широкої роз’яснювальної роботи.

 

- На Вашу думку, чи зможе принцип «гроші ходять за дитиною» покращити доступ до освіти чи її якість у нашій громаді?

- Механізм «гроші ходять за дитиною» - це світовий досвід. Фінансово підтримується  дитина, а не заклад освіти. Звичайно, це питання дуже складне для шкіл з малою наповнюваністю. Якщо  не  буде  відповідної кількості учнів, за якими «пішли гроші»,  школи  просто  самі  зачиняться, бо  інакше  не  зможуть  вести  господарську  діяльність.  Коли  запрацює цей проект, як ви думаєте, хто буде в кращій ситуації?

 

- Цьогоріч першокласники навчаються у новому освітньому середовищі? Яким  ви  бачите освітній простір НУШ у перспективі?

- Розбудова НУШ – це довготривала реформа, яка передбачає  наступність  дій  і  відповідне ресурсне забезпечення  на кожному етапі. Сучасний темп життя просто вимагає, щоб школа була простором  розвитку  та співпраці, де кожен учень зможе себе відшукати. Як педагог, можу сказати, що новий освітній простір важко буде реалізувати  у  школі,  де не  буде лабораторного обладнання, мобільних парт, інтерактивної дошки тощо.

Наостанок хочу сказати, що тільки спільними зусиллями освіта району буде набувати нових барв. Сподіваюся, набутий досвід вирішення освітніх  проблем забезпечить успішну реалізацію завдань Нової української школи в районі.

01.02.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної громадсько-

політичної газети «Зоря Надгориння»

 

Герої не вмирають, вони вічно житимуть у наших серцях...

(Ізяславщина вшанувала пам'ять Героя України Олега Довгого)

 

31 січня у селі Клубівка відкрили меморіальну дошку на честь загиблого в зоні проведення АТО Героя України Олега Довгого, уродженця села Щурівці. Він героїчно загинув у цей день 2015 року у районі Дебальцеве Луганської області при виконанні бойового завдання.

Мітинг з нагоди відкриття відбувся у дворі рідного для Олега закладу освіти, який він у свій час закінчив, - Клубівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів, а відтепер Клубівського ліцею імені Героя України Олега Довгого. Підтримати родину у день пам’яті Олега прийшли його батьки Іван Іванович та Валентина Петрівна, рідні та друзі, учнівський та педагогічний колективи школи, громадськість села, волонтери, представники громадських організацій району, та всі, хто знав і  шанує пам'ять полеглого.

Також на заході були присутні представники районної влади – голова райдержадміністрації Борис Яцков, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель, Ізяславський районний військовий комісар Сергій Царук, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

Під час меморіального заходу було зазначено, що після закінчення  школи  Олег обрав важку та мужню професію військового. У липні 2010 року вступив до Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (нині – Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, місто Львів) на факультет аеромобільних військ та розвідки. У 2012 році, у зв’язку з переведенням факультету, продовжив навчання у Військовій академії (місто Одеса). У 2014 році закінчив факультет високомобільних десантних військ та розвідки Військової академії (місто Одеса) за спеціальністю «Фізична підготовка у військах».  З серпня 2014 року проходив військову службу на посаді командира взводу, заступника командира гірсько-піхотної роти по роботі з особовим складом 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної Закарпатської бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А 1778, місто Ужгород).

Раділи за сина батьки Валентина Петрівна та Іван Іванович. Щодня і щохвилини завмирали, коли лунав телефонний дзвінок. "Аби тільки почути його голос" - молилася до Бога мати. "Аби хоч був обережним", — повторював весь час батько. І світлішало у хаті та на душі, коли чули по телефону короткі синові слова "Мамо, у мене все добре". Від дзвінка і до дзвінка жила родина Довгих і дякувала долі за те, що син живий. Та, війн без смертей не буває. Батьки Олега все ж сподівалися, що їхній дім омине лихо, що їхній син обов’язково повернеться в родину живим та неушкодженим. Олег обіцяв повернутися, бо не міг не піти. Та доля розсудила інакше… Телефон замовк і, як з'ясувалося, назавжди… Більше не почують батьки короткого "Привіт". Їх син, а наш земляк, Олег Довгий разом із своїми двома побратимами загинув на Сході України під час виконання бойового завдання у районі Дебальцеве в результаті обстрілу ВОП «Віталій» поблизу смт.Чорнухине Луганської області. А йому було лише 22…

У своєму виступі директор Клубівського ліцею імені Героя України Олега Довгого Роман Шелепнюк наголосив, що місце для пам’ятного знаку вибрано не випадково, адже спочилий воїн Олег вчився тут та є яскравим прикладом самовідданої любові до своєї Батьківщини та її народу. Цей пам’ятний знак красномовніше будь-яких уроків буде нагадувати майбутнім поколінням, які навчатимуться у цій школі, якою ціною ми здобуваємо право гідно жити у своїй країні.

Із почуттям глибокої вдячності за безстрашність та героїзм Героя України учні закладу виступили із віршами та піснями на патріотичну тематику, які не залишили нікого із учасників зібрання байдужим, а гіркі сльози присутніх були тільки цьому підтвердженням.

До родини загиблого Героя України та всіх присутніх на меморіальному заході, зі  словами подяки за сина та справжнього воїна звернувся голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков. У своєму виступі Борис Олександрович зазначив, що кiлькa рoкiв тoму ще нiхтo не мiг нaвiть пoдумaти, щo у нашій державі люди будуть гинути нa вiйні... Цей стрaшний сoн, нa жaль, стaв реальністю. Обривaються мoлoдi життя нaйкрaщих синiв та доньок Укрaїни.

«Людина не народжується героєм, а стає ним завдяки своїм прийнятим рішенням та вчинкам. І саме такого гідного сина виховали батьки Олега Довгого, який як справжній чоловік зробив свідомий вибір та прийняв виважене рішення піти захищати свою державу, аби не ганьбив ворожий чобіт нашу землю, аби під мирним небом росли усміхнені діти. Немає більшої цінності, ніж жити на вільній українській землі, із честю та гідністю називати себе українцями, пишатися своєю країною, своїми героями. Такі як Олег Довгий назавжди змінили нашу Україну і самих українців», - наголосив Борис Яцков.

Освітяни Ізяславщини зробили черговий крок для увіковічення ім'я Героя України Олега Довгого. 30 липня 2015 року у селі Щурівці Ізяславського району на фасаді будівлі Щуровецького навчально-виховного комплексу, де навчався з 1 по 9 класи Олег Довгий, йому було відкрито меморіальну дошку. А влітку того ж року на території Щуровецького НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» було відкрито алею на його честь. Не просто кажуть в народі: «Поки нас пам'ятають – ми живі».

Рішенням тринадцятої сесії Ізяславської районної ради сьомого скликання від 23 лютого 2018 року № 21 присвоєно звання «Почесний громадянин Ізяславського району».

Указом Президента України № 236/2018 від 23 серпня 2018 року за особисту мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі лейтенанту Довгому Олегу Івановичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). Президент України Петро Порошенко 24 серпня 2018 року на Майдані Незалежності міста Київ, під час урочистостей з нагоди відзначення Дня незалежності України, вручив знаки найвищої нагороди України його батькам Івану Івановичу та  Валентині Петрівні Довгим.

 Чимало хороших та сумних слів було сказано... Всі пам’ятають Олега як щиру, добру, усміхнену людину, хорошого друга і вірного побратима.

Право відкрити меморіальну дошку надали батькам Героя.

Чин освячення меморіальної дошки здійснив священнослужитель місцевого православного храму отець Миколай, а всі присутні помолилися за упокій душі загиблого героя та усіх патріотів України, що загинули захищаючи її незалежність.

Присутні вшанували пам’ять Олега Довгого хвилиною мовчання, поклали квіти до меморіальної дошки, яка стала безсмертним символом пам’яті героя, та низько вклонилися героїчному подвигу земляка.

Після меморіального заходу батьки Героя та окремі учасники відвідали кладовище, де у мирі спочиває Олег. До могили загиблого були покладені квіти. 

Слава Героям України, її вірним дітям, для яких Батьківщина була дорожчою за життя.

ФОТОЗВІТ

31.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Ізяславщина вшанувала пам'ять Олександра Слободяна

 

29 січня, у день пам’яті героїв Крут, які вже 101 рік є символом жертовності у боротьбі за свободу і незалежність України, в Ізяславському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука відбулось відкриття пам’ятної  дошки випускнику закладу 2008 року, військовослужбовцю Збройних Сил України Олександру Слободяну, який помер 14 вересня 2018 року внаслідок поранень, несуміжних із життям,  в зоні проведення Операції Об’єднаних Сил.

Здавалось все скінчилось, давно минуло і більше ніхто не піде шляхом тих кривавих подій. Та не так здавалось, як все сталось. Час.. Час, немов перевіряючи на міцність, піддає нас новим  і новим випробуванням. Немає нічого важливішого, ніж життя людини. На сході України гримлять вибухи й свистять кулі. Страшні звістки стукають у двері, викликаючи розпач та невгамовний біль у душах рідних і близьких, серця справжніх героїв завмирають, як сама Україна, яка погрянула в жалобі за своїми дітьми.

На меморіальний захід до закладу освіти завітали: мама Олександра Світлана Петрівна Слободян, голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат Хмельницької обласної ради Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, керівники ряду структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій, депутат Хмельницької обласної ради Петро Павлюк, рідні, друзі, жителі міста, педагоги та учні Ізяславського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

«Війни без смертей не буває. Проте кожна мати, відправляючи  свого сина у «гарячі точки», сподівається та вірить, що її дім омине лихо, що її дитина обов’язково повернеться в родину живою та неушкодженою», - про це, звертаючись до матері Олександра Слободяна, говорилось під час меморіального заходу.

«Ми завжди збережемо в наших серцях світлу пам'ять про Олександра, який до кінця залишився вірним військовій присязі і бойовому братерству. Перемога буде з тими, у кого БОГ в душі,  ЛЮБОВ у серці і ПРАВДА на вустах!», - зазначив у своєму виступі голова районної державної адміністрації Борис Яцков, - «Ім’я Олександра та всіх уродженців Ізяславського району, які віддали свої життя задля миру, свободи та територіальної цілісності рідної держави, назавжди залишаться в пам’яті ізяславчан.  Вічна їм пам'ять!».

 Учні закладу підготували до церемонії відкриття літературно-музичну композицію про новітніх Героїв України.

Право відкрити пам’ятну дошку Олександру Слободяну було надано його мамі Світлані Петрівні. Присутні на заході поклали до пам’ятної дошки квіти.

Життя Олександра Слободяна було яскравим як спалах, до кінця віддане рідній країні. Йому – 30 січня – виповнилося б лише 28 років.

Герої не вмирають! Вони живуть у наших серцях!

Біографія Олександра Слободяна

Олександр Іванович Слободян народився 30 січня 1991 року. Навчався в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука, яку  закінчив у 2008 році. 

Закінчив Національну академію внутрішніх справ (м.Київ), служив командиром навчального взводу Національної гвардії у м.Золочів Львівської області. Тричі був у найгарячіших місцях зони АТО та ООС, захищаючи Батьківщину, зокрема у: 2014 році – в Дебальцеве, 2015 році – під Бахмутом (колишній Артемівськ)  та у 2018 році – під Волновахою.  

Помер 27-річний військовий 14 вересня 2018 року унаслідок важкого поранення під час обстрілу бойовиками позицій українських військових у Волновахському районі Донецької області.

У загиблого залишились в місті Ізяслав батько та мати.

Поховали Олександра Слободяна із військовими почестями на центральному кладовищі міста Ізяслав, на алеї почесних поховань.

ФОТОЗВІТ

29.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Відбулось засідання робочої групи з питань розвитку освіти Ради регіонального розвитку Ізяславського району при райдержадміністрації

 

29 січня голова районної державної адміністрації Борис Яцков  взяв участь у засіданні робочої групи з питань розвитку освіти районної ради регіонального розвитку, яка створена при Ізяславській районній державній адміністрації. Засідання провів начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Ростислав Конончук. Основною метою зібрання стало розроблення заходів із  сприяння налагодженню ефективної взаємодії районної державної адміністрації із закладами освіти району у питаннях напрацювання оптимальної моделі реалізації в районі ключових завдань освітньої реформи, створення належного освітнього середовища для для задоволення освітніх потреб жителів району. 

Як наголосив Борис Яцков, завдяки впровадженню освітньої реформи вдалося значно покращити матеріальну базу, зокрема у реалізації проекту «Нова українська школа», стимулювання роботи педагогів, а також організацію підвезення дітей.  

Голова районної державної адміністрації наголосив, що через відсутність зацікавленості від органів місцевого самоврядування району у питанні реформи децентралізації, яка б наблизила владу до людей, скоротила б відстань від людини до громади, не дала можливості залучити додатковий реальний фінансовий ресурс для вирішення проблем багатьох галузей, у тому числі і освітньої. Децентралізація – це не лише перерозподіл грошей на місця, на задоволення самих невідкладних потреб громад, але і прийняття політичних та владних рішень, а також чіткий розподіл відповідальності між центральною і місцевою владою.

«В об’єднаних громадах сьогодні найбільше ремонтуються школи, дитячі садочки, будинки культури, місцеві дороги. Адже для цього є відповідний ресурс, є лідери громад, які ведуть за собою людей, і повинні мати відчуття відповідальності перед місцевими жителями», зауважив Борис Олександрович. Разом з тим, наголосив Б.Яцков, виходячи із наявного ресурсу владою району робиться значний обсяг робіт із покращення матеріальної бази закладів освіти району.

Також Борис Олександрович  повідомив присутнім, що в Ізяславському районі буде розроблено план  перспективного розвитку району на 2019-2021 роки, в якому буде визначено переваги і пріоритети розвитку Ізяславщини та який буде обговорено із громадянами нашого краю. Він розповів про конкретні плани на 2019 рік.

«Ми з вами повинні усвідомлювати, що реформи відбуваються у важкий для країни час, в умовах військової агресії з боку Росії, тож маємо схилити голову перед подвигом наших захисників, завдяки яким ми можемо змінювати країну на краще», зазначив очільник району. За пропозицією голови райдержадміністрації присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять героїв Крут та всіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні етапи її історії.

Також у ході засідання було розглянуто ряд питань, що вдосконалення системи роботи закладів освіти району, зокрема про: роботу із забезпечення доступу дітей до дошкільної освіти (доповідала методист райметодкабінету Олена Пугач); створення та функціонування груп продовженого дня у закладах загальної середньої освіти (доповідала методист рай методкабінету Галина Денисевич); організацію контролю за станом харчування дітей (доповідала головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова); забезпечення безпечного підвезення школярів (доповідала головний спеціаліст відділу совіти, молоді та спорту райдержадміністрації Лариса Сологуб) та інші.

29.01.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 Іще один кубок КВН ХОМА

 

 25-26 січня у м.Сатанів пройшов фінал обласних змагань КВН ХОМА (Хмельницьке Об’єднання Молодих і Активних).

Незважаючи на снігопад, мальовниче містечко зустріло ізяславчан дуже тепло. Зачаровані краєвидами, затамувавши подих, милувалися архітектурою тутешніх санаторіїв та засніженими Товтрами. Смачно пообідавши, пішли поселятися у санаторій «Перлина Поділля», де їх зустріли і поселили у комфортні номери. На цьому сюрпризи не закінчилися.

Увечері у місцевому будинку культури на них чекав діджей «Пірат». Сучасна музика, освітлення та  спецефекти не давали стояти навіть керівникам команд та працівникам поліції, які приїхали з дітьми на змагання. Натанцювавшись досхочу, втомлені, але радісні повернулися в номери, де на всіх чекала смачна вечеря.

Вранці, 26 січня, зібравшись на змагання, команда Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім..О.Кушнірука влаштувалиа на території санаторію фотосесію, обійшовши всі найвизначніші місця. Взяли в бюветі  цілющої водички і гайда змагатися.

На святковій сцені зустрілося п’ять команд-переможниць зональних змагань з різних куточків Хмельницької області, а саме: з м.Волочиськ «Свідки ХОМИ», с.Плесна  Шепетівського району «Без обмежень», м.Деражня  «Крокс», м.Городок «Лідер», та м.Ізяслав «Молодь on-line».

У запеклій боротьбі призові місця розділили між собою три команди.  ІІІ місце виборола команда Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім..О.Кушнірука «Молодь on-line».

ФОТОКОЛАЖ

28.01.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Жанну Кірпу нагороджено відзнакою «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини»

 

 

Чимало  добрих справ робиться Міжнародною громадською організацією «Фонд імені Георгія Миколайовича Кірпи», яка створена Жанною Ігорівною Кірпою.

Вона володіє такими рисами, як щирість, порядність, безкорисливість, самовідданість та милосердя.  Гаслом її діяльності є прагнення зробити благодійність частиною свого життя і допомагали тим, хто потребує допомоги.

Завдяки підтримці Жанни Ігорівни та Фонду імені Георгія Миколайовича Кірпи, в Ізяславі щорічно у грудні проходить футбольний турнір з мініфутболу серед юних футболістів. За весь час його проведення учасниками турніру стали сотні юних футболістів Ізяславського району, Хмельницької області, ряду інших областей України, з Білорусії.

Щорічно діти із  Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. та дошкільного закладу села отримують напередодні новорічно-різдвяних свят подарунки від Фонду.

Також Фондом надається значна допомога різним громадянам.

З нагоди відзначення Дня Соборності України, 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки спільним розпорядженням голови Ізяславської районної державної адміністрації Бориса Яцкова та голови Ізяславської районної ради Сергія Шлегеля Жанну Ігорівну Кірпу нагороджено відзнакою райдержадміністрації та районної ради – нагрудним знаком «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини».

25.01.2019 р.

 Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

У закладах освіти та культури Ізяславщини відбулась низка заходів, присвячених Дню Соборності України

 

Минуло чимало часу, коли уперше за тисячолітню історію на карті світу постала держава під назвою „Україна”, котра прославлена своєю багатою історією та культурою, мелодійною мовою, працьовитістю та сумлінністю людей. Соборність і свобода – одні із найбільших цінностей України, як і для будь-якої демократичної держави.

І ось сторіччя тому, 22 січня відбулась історична подія, яку віками втілювали наші пращури – об’єдналися Київ і Львів, Схід і Захід України. Відтоді День Соборності нам нагадує про те, що сила нашої Батьківщини – в єднанні. І не лише територій, а дій і сердець.

Виголошення поборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Ті історичні події сформували підґрунтя для усвідомлення, що саме ми несемо велику відповідальність за збереження в нашій країні миру і стабільності та утвердження національної ідеї.

В умовах сьогодення, коли  наша держава перебуває у стані війни, по-новому відкриваємо для себе неоціненність скарбу жити у вільній, суверенній державі, адже воля – найвище досягнення нації, набуте найкращими синами й доньками різних поколінь найбільшою ціною – життям, інтелектом, непосильною працею, молитвами і вічною боротьбою.

Нам є чим пишатися і про що згадати у цей визначний день – День Соборності України.

З метою виховання нацiональної свiдомостi у молоді, людської гiдностi, вiдродження духовностi, формування рис громадянина Української держави, у закладах освіти та культури району проведено виховні заходи.

Крім того цього дня український народ віддає данину пам'яті та поваги відважним захисникам, які загинули, боронячи кордони України. На Ізяславщині відбулась церемонія вшанування пам’яті полеглих героїв України, котрі боролись за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні періоди її історичного розвитку, із покладанням квітів до їх меморіальних дошок, місць поховань, тощо та вшанування їх хвилиною мовчання.

ФОТОКОЛАЖ закладів освіти і культури району

23.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Продовжено добру традицію спільного відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславщини та Острожчини

 

22 січня цього року Україна відзначає день Соборності України та 100-літній ювілей проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.  

22 січня в рамках циклу заходів з відзначення Дня Соборності України, приуроченого 100-річчю Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, в рамках декількарічної традиції вп’яте відбулося спільне відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславщини та Острожчини. Традицію відзначати свято за участі делегацій Ізяславського району Хмельницької області, Острозького району та міста Острог Рівненської області було започатковано 22 січня 2015 року в селі Кунів Ізяславського району. Естафета Ізяславського району була підтримана керівництвом Острожчини. Свята до Дня Соборності України проходили у селі Кутянка Острозького району (2016 рік), в селі М’якоти Ізяславського району (2017 рік), в селі Межирич Острозького району (2018 рік).  Цього року  свято знову проходило на Ізяславщині.

Захід традиційно розпочався на мосту через річку Вілія на межі Хмельницької та Рівненської областей, де відбулася зустріч делегацій Ізяславського та Острозького районів. Під час зустрічі відбувся обмін символами української гостинності  - короваями, які отримали голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель та голова Острозької районної державної адміністрації  Богдан Турович, заступник голови Острозької районної ради Надія Демянчук, секретар Острозької міської ради Іван Ткачук.

Із місця зустрічі делегації Острожчини та Ізяславщини рушили до міста Ізяслав. По шляху руху делегацій - в селах М’якоти, Плужне, Борисів, Мокрець, Лютарка, Михля та в місті Ізяслав біля Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» - їх вітали учасники загальнорайонної патріотичної акції «Ланцюг єднання».

В  місті Ізяслав керівники Ізяславського району, Острозького району  та Острозької міської ради взяли участь у церемоніях покладання квітів до меморіальної дошки воїнам УНР (вул.Незалежності, біля Свято-Михайлівського храму),  до меморіальної дошки загиблим в зоні АТО та ОСС землякам (вул.Шевченка), до пам’ятника Тарасу Шевченку (вул. Шевченка).

Від пам’ятника генію українського народу Тарасу Шевченку до приміщення Ізяславського районного будинку культури керівники Ізяславщини та Острожчини і члени делегацій спільно з учнівською молоддю міста Ізяслав та жителями району пройшли Ходою гідності та свободи до Ізяславського районного будинку культури.

На майданчику перед Ізяславським районним будинком культури учасників Ходи привітали Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук та всі керівники сільських рад району, які піднесли гостям Ізяславщини хліб-сіль на Ізяславському районному РУШНИКУ ЄДНАННЯ (рушник довжиною 62 метри було виготовлено майстринями району у 2013 році до 90-річчя від часу утворення Ізяславського району).

Гості пригостилися козацьким кулешем та юшкою від членів Ізяславської районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство».

Далі гості ознайомились із експозиціями Ізяславського  районного історико-краєзнавчого музею.

У вестибюлі 2 поверху Ізяславського районного будинку культури ізяславчани та гості району оглянули виставку декоративно-ужиткового мистецтва та дитячої творчості. підготовлені колективами Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» та Ізяславської дитячої школи мистецтв, а також виставку інформаційних матеріалів «Україна – рідний край!», підготовлену колективом Ізяславської центральної районної бібліотеки.

У концертній залі Ізяславського районного будинку культури за участю делегацій Острозького району та міста Остріг відбулась суспільно-мистецька акція «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!».

У ході заходу голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, голова Острозької районної державної адміністрації  Богдан Турович, заступник голови Острозької районної ради Надія Демянчук, секретар Острозької міської ради Іван Ткачук, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук привітали учасників святкового зібрання із Днем Соборності України та 100-річям проголошення акту злуки УНР та ЗУНР.

Виступаючі відзначили, що Злука УНР та ЗУНР  залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1990 року, коли крізь трухляві ідеологічні лещата агонізуючого режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилась живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України. Відзначення цих пам’ятних дат є доброю нагодою  ще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Захист територіальної цілісності України був, є і буде святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність.

Сьогодні бійці Збройних Сил України, добровольці на сході України так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники 100 років тому. Ми маємо усвідомити і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., ідеалізм, брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Крим – це Україна, і Донбас – це Україна.

На згадку про спільне святкування Дня Соборності України члени делегації Ізяславського району обмінялись із представниками Острожчини пам’ятними подарунками.

У ході проведення дійства голова районної державної адміністрації Борис Яцков вручив Галині Ничипорук та Світлані Іськовій, жителькам  Ізяславського району, посвідчення та нагрудні знаки до почесного звання України «Мати – героїня». Також Б.Яцков та С.Шлегель вручили  відзнаки районної державної адміністрації та районної ради – нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини» голові громадської організації учасників АТО Володимиру Павлюку та почесному президенту Міжнародного благодійного Фонду імені Георгія Кірпи Жанні Кірпі.

Звичайно ж на святі були пісні, танці, художнє читання. Свої творчі, мистецькі та спортивні здобутки учасниками свята подарували творчі колективи та аматори сцени Ізяславського  району:  народний аматорський  хор імені Героя України Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури, зразковий ансамбль сучасного танцю «Оксамит», зразковий ансамбль бального танцю «Плеяда», зразковий ансамбль народного танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв, солісти Микола Коваль, Анастасія Бухонко, Олександр Янчук, зразковий ансамбль сучасного танцю «Аквамарин» та зразковий фольклорний колектив «Барвінець» Плужненської музичної школи, хореографічний колектив «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», народний аматорський фольклорний колектив села Ріпки, бандурист Олександр Кузьмук.

По завершенню культурно-мистецької акції всі учасники свята   пригостилися короваями, якими  обмінялись  при зустрічі на  межі областей делегації Ізяславського та Острозького районів.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Нагородження переможців конкурсу

 

Традиція ставити живі ялинки у кожній хаті призводить до масової вирубки цих чудових дерев, які приносять велику та незамінну користь не тільки людині, а й планеті в цілому. Щоб не сталося екологічного лиха, щоб зберегти зелені насадження у святкові дні, ми повинні навчитися по іншому прикрашати свої будинки.

Зимовий букет - найкращий новорічний подарунок рідним і друзям. Він створює особливий настрій, коли за вікнами вирує заметіль, а все навкруги під сніговою ковдрою.

Зимовий букет - це екологічно, зручно, сучасно, красиво.

Конкурс НПП «Мале Полісся» "Замість ялинки - зимовий букет" покликаний не тільки попереджувати незаконне вирубування хвойних дерев, а й формувати громадську думки про «ялинкову» проблему шляхом пропаганди заміни ялинок та сосен композиціями з гілок хвойних дерев, що дозволить значно скоротити попит на живі дерева, зберегти життя багатьом лісовим красуням, на вирощування яких необхідно багато років і чималі кошти.

Так, 16 січня 2019 року співробітниками Національного природного парку «Мале Полісся»: старшим науковим співробітником – Мнюхом О.В. та фахівцем з екологічної освіти – Лукащуком Ю.О. було проведено нагородження переможців конкурсу «Замість ялинки – зимовий букет», який проводився НПП «Мале Полісся» у рамках Всеукраїнської акції «Збережи ялинку» в період з 03.12.2018 р. по 26.12.2018 р.

Грамотами, подарунками і подяками за участь від НПП «Мале Полісся» були нагороджені переможці й учасники конкурсу навчальних закладів Ізяславщини.

Приємно усвідомлювати, що завдяки таким вчинкам збережені у новорічні свята ялини і сосни будуть рости на радість людству в ХХІ столітті.

ФОТОКОЛАЖ

17.01.2019 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

Відбулась зустріч лідерів учнівського самоврядування Ізяславського району

 

11 січня 2019 року в Сахновецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  відбулась зустріч лідерів учнівського самоврядування Ізяславського району. 

Метою даного зібрання було: обмін досвідом роботи представників органів учнівського самоврядування; зміцнення дружніх стосунків між лідерами учнівського самоврядування району; налагодження тісних дружніх і партнерських зв’язків між учнями; хороший настрій, дружня атмосфера, море позитивних емоцій.

Зустріли лідерів району учні початкових класів, які виконали танець, продекламували вірші та урочисто вручили  торт із цукерок, який  виготовили власноруч.

У навчальному закладі створена модель учнівського самоврядування «Учнівська Республіка». Президент школи Міщук Богдана (учениця 11класу), заступник президента Мачульська Марина (учениця 10 класу) та лідер центру «Євроклуб» Ярошук Іванна (учениця 11 класу) підготували презентацію, де показали та розказали про учнівське самоврядування школи, про виховні заходи, які вони організували та провели.

Наступним етапом зустрічі був майстер-клас, присвячений 100-річчю з Дня Соборності України. Лідери школи показували для присутніх учасників та спільно із гостями виготовляли значок, що символізує Єдність України.

Крім того учасники заходу виготовили плакат у вигляді голуба зі словами підтримки та різдвяними побажання для солдатів, які на даний час  перебувають у зоні АТО. Цей плакат передадуть найближчим часом на схід України разом із волонтерською допомогою.

Також лідери учнівського самоврядування, які гостювали у навчальному закладі, подарували школярам початкової ланки цікаву художню літературу (за умовами благодійної акції).

Під час зустрічі мала місце і релаксація. Учні школи підготували концертну програму: танцювали, ставили сценки, навіть поверталися в 90-ті роки, а також задіяли гостей для проведення казки «Ріпка». Після завершення концертної програми усі учасники зібрання разом із музичним керівником Дегодюком О.В. заколядували.

Зустріч лідерів із активною громадянською позицією, які прагнуть розширити свій кругозір, уявлення про навколишній світ, а також бажають отримати нові знання та навички, розкрити та реалізувати власні таланти й здібності, поділитися набутим особистим досвідом, пройшла надзвичайно  швидко, проте дуже цікаво. На згадку про цю подію вчитель інформатики Лисай О.Д. зробив відеоролик про те, як радо Сахновецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів приймала у своїх стінах гостей. 

16.01.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Хмельниччина прийняла флешмоб “Україна колядує”

 

 

15 січня Хмельниччина приєдналася до флешмобу “Україна колядує”, який був переданий нам Тернопільською обласною державною адміністрацією. Флешмоб покликаний об’єднати серця українців та популяризувати наші традиції.

Колектив облдержадміністрації на чолі з головою обласної державної адміністрації Вадимом Лозовим спільно виконали колядку «Нова радість стала».

Передаємо естафету іншим регіонам. Запрошуємо усіх до коляди!

15.01.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

 державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Проведено турнір з міні-футболу, присвячений герою АТО

           

На злеті молодих літ обірвалося життя нашого земляка, уродженця с.Щурівці, лейтенанта Збройних Сил України  Олега Довгого. Він загинув  у зоні АТО, в районі села Чорнухине Луганської області від ворожої кулі.

На знак вічної пам'яті про товариша та гарну людину, вже кілька років поспіль проводиться турнір пам'яті Олега Довгого у день його народження з футзалу - того виду спорту, який любив і яким захоплювався сам Олег.

Цей рік не став винятком. 6 січня сектор  молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації і  друзі  героя традиційно провели  турнір з міні-футболу пам’яті Олега Довгого. Ідею проведення змагань підтримали рідні та друзі загиблого військовослужбовця.

У спорткомплексі Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи  зібралися як футболісти, так і численні вболівальники. Приємно було бачити серед присутніх близьких друзів, земляків, однокласників Олега, які з’їхалися  з різних місць роботи і навчання, щоб засвідчити свою повагу до Героя і вшанувати його пам’ять. Урочисте відкриття турніру розпочалося підняттям Державного Прапору України під звуки Державного Гімну України   його другом Ковальчуком Костянтином. Після цього завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук надав слово першому тренеру Олега Довгого Левицькому Леоніду Івановичу,  який  розповів про короткий,  але яскравий життєвий шлях свого вихованця.

Протягом всього дня точилася гостра, напружена боротьба між чотирма командами, у складі яких  виступали, знову ж таки, земляки і друзі Олега, представники  сіл і спортивного  закладу, де свого часу він тренувався. Кожен футболіст вважав своїм обов’язком докласти максимальних зусиль для перемоги власної команди і вибороти почесний приз. Після завершення змагань відбулося урочисте нагородження переможців (перехідний кубок, іменні медалі та грамоти із фотографією Олега). Впродовж всього турніру футболісти й глядачі мали можливість переглянути світлини, на яких Олег Довгий зафіксований як військовий і спортсмен, а також численні  грамоти, дипломи, медалі та інші відзнаки за його успіхи.

ФОТОКОЛАЖ

09.01.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Почав функціонувати новий веб-сайт відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

3 січня 2019 року  почав працювати оновлений сайт відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації за оновленою адресою http://izyaslav.osv.org.ua/

Однією з основних технологічних переваг сайту є зручність навігації та його адаптація для використання на різних пристроях.  

Даний сайт створено для надання інформаційних послуг педагогам, учням, батькам та громадськості, для взаємного обміну інформацією з адміністраціями закладів освіти, органами державної влади та органами місцевого самоврядування. 

09.01.2019 р.

Розпочалася реєстрація для участі у ПРОБНОМУ зовнішньому незалежному оцінюванні

У 2019 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться:
16 березня - з української мови і літератури;
23 березня - з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, фізики, французької мови, хімії.

08 січня розпочалася реєстрація осіб для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, що проводитиметься до 31 січня 2019 року.

Вартість одного пробного ЗНО для одного учасника (Вінницька, Житомирська, Хмельницька області) складає 132 грн. 00 коп.

Оплату квитанцій для участі у пробному ЗНО необхідно здійснити в банківських установах України або в установах інших учасників фінансових послуг до 5 лютого 2019 року включно.

Інформація про час та місце проходження пробного зовнішнього оцінювання буде розміщена в особистому кабінеті учасників пробного ЗНО до 25 лютого.

Звертаємо увагу на те, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Докладніше про пробне ЗНО...

Вимоги щодо реєстрації на пробне ЗНО...

08.01.2019 р.

За матеріалами сайту Вінницького регіонального центру

оцінювання якості освіти https://vintest.org.ua/

 

«Ялинка бажань»

 

Вже традиційно, напередодні новорічних свят Хмельницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться благодійна акція «Ялинка бажань». Цього року акція проводилась з 15 по 28 грудня у магазині «Сільпо» торгівельного центру «Оазис» міста Хмельницького. Метою акції був збір подарунків для дітей із сімей, батьки яких неспроможні придбати подарунки своїй малечі  через різні обставини. Діти писали листи до Діда Мороза зі своїми мріями та вірою у новорічні дива, які трапляються в новорічні свята.

Усі листи було прикріплено до новорічної ялинки, яка знаходилася у приміщенні супермаркету. Щодня, впродовж акції,  біля «Ялинки бажань» волонтери обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошували усіх небайдужих громадян здійснити маленьку новорічну мрію дитини. На прохання волонтерів досить активно відгукнулись усі небайдужі, які  придбали для діток подарунки, про  які вони так щиро просили у своїх листах.

У рамках проведеної акції «Ялинки бажань» 10 дітей з Ізяславського району отримали омріяні подарунки.  Спеціалістами Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді напередодні Нового Року доставлено всі подарунки діткам зазначених категорій. Кожній дитині прямо в руки вручено подарунки, зроблені святкові фотографії.

Завдяки щирості, відкритості та доброті подолян кожна дитина, яка написала листа із побажанням, отримала омріяний подарунок. Дуже приємно, що поруч з нашими дітками-мрійниками є добрі та чуйні люди, які допомагають їм вірити в диво!

ФОТОКОЛАЖ

02.01.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Відбувся футбольний турнір з міні-футболу пам’яті Героя України Георгія Кірпи

 

У переддень нового 2019 року  28-29 грудня на базі Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації пройшов  традиційний щорічний міжнародний турнір з міні-футболу серед школярів, присвячений пам'яті Героя України, почесного громадянина Ізяславського району Георгія Кірпи.

Цього разу в ньому взяли участь вісім команд: із міста Коростень Житомирської області (2 команди), смт. Теофіполь, міста Хмельницький, міста Нетішин, смт. Смига (Рівненська область), міста Нововолинськ (Волинська область) та з міста Ізяслав.

На урочисту церемонію нагородження переможців та призерів турніру завітали: Президент Міжнародної громадської організації «Фонд імені Георгія Миколайовича Кірпи» Анатолій Палюх, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко,  завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук.

Вітаючи юних учасників футбольного турніру та їх наставників із успішним проведенням заходу, Анатолій Палюх наголосив, що Фондом тривалий час проводиться робота із підтримки фізичної культури та спорту в Україні та Ізяславському районі.

У свою чергу заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко щиро подякував президенту Фонду імені Г.М.Кірпи Анатолію Палюху за надану допомогу у проведенні турніру з міні-футболу. Також він вручив йому відзнаку Ізяславської районної державної адміністрації та Ізяславської районної ради – нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини», якої він удостоєний  за багаторічний та вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту в Ізяславському районі.

У напруженій чесній спортивній боротьбі серед юних футболістів перемогу здобула команда із Коростеня. Друге місце вибороли футболісти із м.Ізяслав, третіми були футболісти із Нетішина. Переможці та призери змагань отримали кубки, дипломи, подарунки від Міжнародної громадської організації «Фонд імені Георгія Миколайовича Кірпи».  Також були відзначені – кращий воротар, кращий нападник та наймолодший учасник турніру. Кожен учасник змагань також отримав від Фонду подарунок.

ФОТОКОЛАЖ

02.01.2019 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністраці


 

    

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2019 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/