головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

   

   
     
     
     
     
     

 

 

           

 

         
    

 

архів новин

 

НОВИНИ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ЗАКУПІВЕЛЬ ВІДДІЛОМ ОСВІТИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗА ЛИСТОПАД 2020 РОКУ

 

31.08.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Кабінету міністрів України https://www.kmu.gov.ua/

 

 

31.08.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Кабінету міністрів України https://www.kmu.gov.ua/

 

31.08.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Кабінету міністрів України https://www.kmu.gov.ua/

 

31.08.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Кабінету міністрів України https://www.kmu.gov.ua/

 

 

Оксана Ситницька відвідала Плужнянську санаторну школу

 

Під час робочої поїздки на Ізяславщину заступниця голови облдержадміністрації Оксана  Ситницька спільно з радниками голови облдержадміністрації Наталією Тітовою та Павлом Івановим побувала в Плужненській сільській об’єднаній територіальній громаді, де ознайомилась із роботою Плужнянської  санаторної школи Хмельницької обласної ради.

Це комунальний заклад Хмельницької обласної ради, в якому навчаються та оздоровлюються діти з малими та неактивними формами туберкульозу з усієї області. Зараз в санаторній школі навчається 164 дитини  (проєктна потужність закладу – 200), наповненість закладу становить 82 %.

Це один із тих закладів освіти, щодо якого засновник має прийняти рішення про зміну його типу на один з таких, що передбачені Законом України «Про повну загальну середню освіту». Саме таке рішення нещодавно ухвалила Верховна Рада України. В іншому випадку школа має припинити роботу шляхом реорганізації чи ліквідації.

Зауважимо, що відповідно до попередньої редакції Закону України «Про повну загальну середню освіту», санаторні школи та школи-інтернати мали припинити набір учнів з 2020 року та змінити тип закладу виключно на ліцей. У Міністерстві освіти і науки кажуть, що нова редакція Закону дозволить обрати той тип закладу, що відповідає інтересам здобувачів освіти, а також при цьому сформувати освітню мережу у відповідності до потреб громади та забезпечити право дітей на освіту.

Із діяльністю Плужнянської санаторної школи Оксану Ситницьку ознайомила заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Назаркова та працівники школи.  Заступниця голови ОДА оглянула територію, навчальний, спальний, медичний корпуси закладу, шкільний музей, спортивний зал та шкільну бібліотеку.

Представники педагогічного колективу закладу розповіли про напрямки освітньої діяльності, систему роботи закладу із дітьми, батьками та громадськістю. Як було зазначено, наразі остаточного рішення щодо подальшої роботи школи та її можливого профілю не прийнято, однак зміни, що нещодавно були внесені до закону, відкривають для закладу нові варіанти, які слід детально проаналізувати.

Оксана Анатоліївна наголосила, що Плужнянська санаторна школа має гарну матеріально-технічну базу, фахових педагогів, а тому потрібно докласти всіх зусиль, аби в умовах реформи освіти цей заклад був збережений та надалі надавав освітні послуги дітям.

21.07.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту

 персональних даних апарату райдержадміністрації

 

Відбулося ЗНО з історії України

         9 липня 2020 року учасники зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) із Ізяславського та Білогірського районів складали іспити з історії України на пунктах проведення ЗНО у місті Ізяслав на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука та Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» Із 376 осіб, що зареєструвалися на тестування з історії України, прибуло на пункт тестування 292 особи.
         Усі пункти зовнішнього незалежного оцінювання в Ізяславському районі вчасно розпочали свою роботу із дотриманням протиепідемічних заходів затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України.
        Було забезпечене своєчасне підвезення випускників закладів загальної середньої освіти   до пунктів зовнішнього незалежного оцінювання й у зворотному напрямку із дотриманням рекомендацій, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України.
        У пункті тестування на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» у якості громадських спостерігачів побували голова районної державної адміністрації Іван Федорчук та тимчасово виконуючий обов’язки керівника апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук.
09.07.2020 р.

За матеріалами відділу освіти райдержадміністрації

Дотримання процедур закупівель при використанні бюджетних коштів проходить під контролем

На робочій нараді голови районної державної адміністрації Івана ФЕДОРЧУКА, з участю заступника голови - Павла КОВАЛЬЧУКА та голови тендерного комітету відділу освіти  Олени АНДРІЙЧУК було проаналізовано результати  відкритих торгів, які розміщені на сайті «ДЕРЖЗАКУПІЛІ.ОНЛАЙН» відділом освіти Ізяславської райдержадміністрації, а саме:
        За результатами оголошеної 02.06.2020 року
процедури закупівлі- відкриті торги на предмет закупівлі «Комп’ютерне обладнання для початкових класів» в сумі 521, 278 тис.грн., аукціон відбувся 22.06.2020,  до участі у тендерній процедурі відкриті торги було подано 3 (три) тендерних пропозиції, проведено  розгляд пропозицій та визначено переможця. Триває період оскарження до 07.07.2020;

-
                04.06.2020 оголошено процедуру закупівлі відкриті торги на предмет закупівлі «Фарба інтер’єрна для стін та стель ВДА, біла матова, фарба алкідна ПФ-266)» - 172,680 тис. грн., аукціон відбувся 22.06.2020,  до участі у тендерній процедурі відкриті торги подано 5 (п’ять) тендерних пропозицій, які розглянуто та визначено переможця. Триває період оскарження до 13.0.7.2020;
-
                     На 20.07.2020. оголошено процедуру закупівлі відкриті торги на предмет закупівлі «Комплект одномісний (парта + стілець)»  - 452, 600 тис. грн.;
-
                     10.06.2020. оголошено процедуру закупівлі відкриті торги на закупівлю робіт «Капітальний ремонт котельні Борисівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок" Ізяславської районної ради Хмельницької області по вул. Центральна, 3 в с. Борисів Ізяславського району, Хмельницької області» - 1 875,395 тис. грн..,  аукціон відбувся 30.06.2020, визначено переможця, триває процедура оскарження до 14.07.2020;
-
                     16.06.2020 оголошено процедуру закупівлі відкриті торги на предмет закупівлі «Обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів освіти (посудомийна машина, марміт для підігріву других страв, марміт для підігріву перших страв, шафа пекарська трикамерна, м’ясорубка, сковорода електрична, морозильна камера, тістоміс та мікрохвильова піч)» - 199, 700 тис. грн.., аукціон відбувся 03.07.2020, триває процедура розгляду пропозицій.
         Голова адміністрації звернув увагу на забезпечення дотримання законодавства при проведенні всіх процедур та на якісну підготовку договорів з майбутніми постачальниками чи виконавцями робіт, в тому числі щодо їх відповідальності за дотримання умов договору.
06.07.2020 р.

За матеріалами відділу освіти райдержадміністрації

Любомира Мандзій: МОН не переводить школи на дистанційну освіту, формат навчання з 1 вересня залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації

 

Навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації. Про це заявила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій сьогодні, 23 червня 2020 року.

“МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з Головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Міністерство також систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року і оновлює законодавство, щоб учням, вчителям і директорам було зрозуміло, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.

Зокрема, це стосується Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, проєкт якого запропоновано для громадського обговорення. Документ має на меті врегулювати особливості дистанційного навчання саме в закладах загальної середньої освіти, зокрема на основі досвіду, отриманого під час дистанційного навчання на карантині наприкінці 2019/2020 навчального року. 

“Положення про дистанційне навчання затверджено ще 2013 року. І вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів”, – додала Любомира Мандзій. 

Пропозиції до проєкту Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти можна подати до 21 липня 2020 року. Докладніше про громадське обговорення документа дізнавайтесь за посиланням

Нагадаємо, ЗНО відбудеться з 25 червня до 17 липня у безпечних умовах. Про це Любомира Мандзій повідомила під час перевірки готовності пункту проведення ЗНО у Коледжі морського і річкового флоту.

25.06.2020 р.

За матеріалами офіційного вебсайту  Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

Для проведення ЗНО на Хмельниччині створено 8 округів 

 

Сьогодні під керівництвом голови адміністрації Дмитра Габінета відбулася селекторна нарада з головами РДА щодо організації процесу зовнішнього незалежного оцінювання в Хмельницькій області. До спілкування також долучилися директор Вінницького центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко, заступники голови адміністрації, директор Департаменту освіти та науки ОДА Олег Фасоля та інші посадові особи, які безпосередньо задіяні в процесі організації та безпечного проходження ЗНО в області.

“Цього року у нас незвичні умови проходження ЗНО, зумовлені пандемією коронавірусної інфекції. І тут треба докласти усіх зусиль, щоб з однієї сторони, забезпечити процес ЗНО прозоро та доступно для усіх учасників, разом з тим, щоб ніхто з них не захворів. Тому сьогодні маємо обговорити усі проблемні моменти, на які треба звернути увагу в контексті організації та проведення ЗНО на Хмельниччині”, – сказав Дмитро Габінет, розпочинаючи нараду.

Детально про підготовку до проведення ЗНО в області розповів директор Департаменту освіти та науки ОДА Олег Фасоля.  Він повідомив, що в Хмельницькій області створено 8 округів для проведення ЗНО, а саме у містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Шепетівка, Старокостянтинів, Дунаївці, Красилів та Ізяслав.

Відповідно на основну сесію ЗНО реєструвалося 11 745 учасників. Але, додав директор Департаменту, кількість учасників може зменшитися орієнтовно на 25-30%, у зв’язку з прийняттям вчора Верховною Радою України законопроекту, який звільняє випускників шкіл від проходження державної підсумкової атестації через пандемію, але не звільняє від ЗНО.

Таким чином, у складанні ЗНО будуть задіяні лише ті, хто планує вступати до вищих навчальних закладів та ті, хто за власним бажанням хоче пройти ЗНО.

Підвезення випускників до пунктів ЗНО на основну сесію передбачає 591 виїзд шкільних автобусів та на додаткову сесію – 36. Загалом для забезпечення безпечного та ефективного проходження ЗНО залучено 2 585 працівників для роботи в пунктах ЗНО та пунктах перевірки, з них 92 медпрацівника.

Також Олег Іванович відмітив, що окрім організаційних моментів, Департамент звертає увагу на дотримання заходів безпеки під час проходження тестування. Так, на сьогодні між 8 округами розподілено 3179 л дезінфікуючих засобів для обробки рук, 867 л дезінфікуючих засобів для обробки поверхонь, 356 ізоляційних халатів, 356 захисних щитків, більше 100 тис. одноразових медичних масок та 92 пірометри.

Окрім цього, на кожному пункті тестування перебуватиме по 2 медпрацівника та 2 представника поліції для забезпечення правопорядку.

Висловив своє бачення з приводу готовності області до проходження ЗНО і директор Вінницького центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко. Він відмітив, що на сьогодні область на 95% готова до проведення ЗНО. Геннадій Іванович висловив слова подяки усім службам, які задіяні в даному процесі за високий рівень готовності. “Рівень професійної відповідальності є досить високий. Я впевнений, що на пунктах тестування буде забезпечений максимально безпечний спосіб проведення ЗНО, оскільки внесено суттєві зміни в технологію проведення, допуску та пропуску.  Також проговорено до дрібниць питання щодо убезпечення кожного учасника тестування та надання належних умов для його проведення”, – додав директор Вінницького центру оцінювання якості освіти.

Дмитро Габінет висловив прохання до голів РДА та представників органів місцевого самоврядування, взяти під особистий контроль та серйозно поставитися до питання проходження ЗНО, оскільки керівники на місцях несуть персональну відповідальність за забезпечення як довезення дітей, так само і організацію тестування на тих територіях, які є підпорядковані їм.

“Сьогодні в засобах масової інформації ми бачимо багато маніпуляцій на тему зовнішнього незалежного оцінювання. Хочу зауважити, що ЗНО ніхто не скасовував, адже це єдиний спосіб вступити до вищого навчального закладу. В контексті проведення ЗНО у нас немає своїх і чужих дітей. Ми всі одна команда. Тому співпрацюємо і робимо гарний результат”, – сказав очільник області.

19.06.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Ангели добра

 

Третій рік поспіль Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука бере участь у Всеукраїнському конкурсі «Благодійна Україна» і третій рік отримує нагороди на регіональному рівні. Та цьогорічна нагорода запам’ятається усім, адже  до закладу прилетів «Ангел добра» - це найвища нагорода за благодійність, яку колектив отримав у номінації «Добро починається з тебе».

У зв’язку із карантинними обмеженнями, організатори конкурсу провели вручення відзнак переможцям по областях. Днями у місті Хмельницький заступниці директора Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука Наталія Шевчук, Вікторія Загаєцька та педагог- організатор закладу Людмила Грубіян отримала відповідну  нагороду та диплом від організаторів  Всеукраїнського конкурсу «Благодійна Україна».

У наші дні благодійність і волонтерський рух стали не тільки актуальним і масштабним проявом безкорисливої допомоги, але і внутрішньою потребою кожної людини, небайдужої та чуйної до чужого болю.

Багато батьків перестали оберігати своїх дітей від інформації про хвороби та страждання людей і дозволили їм стати, нехай навіть на кілька хвилин, причетними до їхньої долі. Незважаючи на ризик, якому при цьому піддається тонка й чутлива психіка дитини, в дитячих серцях прокидається чуйність, тепло і щедрість. Багато сучасних дослідників наполягають на тому, що потреба в милосерді та співчутті закладена в дітях від народження, потрібно лише власним прикладом показати, що творити добро – це просто.

Важливо не залишати без задоволення ці найважливіші потреби душі, що роблять людину справді прекрасною. Необхідно з ранніх років надавати дитині можливість робити добрі справи, брати участь у благодійності, враховуючи при цьому рівень її інтелектуального та емоційного розвитку, її готовність співчувати людям.

Благодійність - це не тільки «чудовий фундамент для побудови будь-чого», як писала у своєму творі Луїза Мей Олкотт, а й потужний зовнішній фактор, що впливає на всебічний і гармонійний розвиток особистості.

Цьогорічна відзнака є визнанням спільного внеску учнівської та батьківської громад та педагогічного колективу закладу та всіх небайдужих ізяславчан, які долучились до сузір'я сотень благодійників та волонтерів та взяли участь в 13-му щорічному Національному конкурсі «Благодійна Україна-2019». 

Радіємо за вас, адже ви втілюєте те в життя та поширюєте в суспільстві ідеї добра й благодійності, співчуття та любові до ближнього.

Дружній та згуртований колектив закладу у складні для нашої країни часи залишається гідними і небайдужими до тих, хто потребує допомоги. Ви знаходите час і мужність брати участь у всіх проєктах, акціях, займатись благодійною та волонтерською діяльністю. Тільки Ви і Ваші вчинки спонукають десятки людей не зупинятися та рухатися далі, не дивлячись на жодні зовнішні обставини, кризи та перепони.

Щиро дякуємо за Ваше сумлінне втілення добра. Цінуємо Вас, як волонтерів та благодійників, що зберігають та множать скарби людських цінностей. Сподіваємось на нашу подальшу співпрацю, бо тільки разом ми зможемо подолати перешкоди всіляких негараздів.

 Бережемо один одного та творімо добрі справи!

19.06.2020 р.

За матеріалами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука

Плановий процес ЗНО-2020 стартує 25 червня, - Прем’єр-міністр

Наразі немає підстав для скасування чи перенесення Зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зокрема, він нагадав, що Уряд цього року скасував проведення очного пробного ЗНО, замінивши його оцінюванням в режимі онлайн. «За інформацією Міністерства освіти і науки, зошити, в яких діти мають здавати ЗНО, уже розвезені на пункти здачі ЗНО», - зазначив очільник Уряду.

«Ніхто не збирається скасовувати ЗНО, і причин для перенесення оцінювання на серпень наразі немає. Якщо такі причини будуть, то Міністерство охорони здоров’я та головний санітарний лікар повідомлять про це», - заявив Прем’єр-міністр.

За його словами, показники, за яких буде переноситися ЗНО зрозумілі. Це більше 60 активних хворих на 100 тисяч населення в середньому по Україні та більше 50% областей, де перевищуються три загальнонаціональні показники – кількість хворих перевищує 12 на 100 тис. населення, більше ніж 50% завантажених хворими ліжок в опорних лікарнях та охоплення тестуванням менше ніж 12 осіб на 100 тисяч населення.

«Це ті параметри, які можуть спричинити перенесення ЗНО на інший термін. В іншому випадку з 25 червня ми починаємо плановий процес ЗНО», - підсумував Денис Шмигаль.

17.06.2020 р.

 

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

Розпочалась підготовка закладів освіти району до нового навчального року

Добіг до завершення 2019/2020 навчальний рік.  Учні пішли на канікули, а приміщення закладів загальної середньої освіти району розпочали підготовку до нового 2020/2021 навчального року. Вже стартували  ремонтні роботи.

11 червня голова районної державної адміністрації Іван Федорчук спільно із начальником відділом освіти райдержадміністрації Ростиславом Конончуком  із робочою поїздкою відвідали ряд шкіл району.

В Білівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» Іван Федорчук та Ростислав Конончук, спільно із директором закладу Юрієм Березним  розглянули питання організації системи опалення в закладі в опалювальному сезоні 2020/2021 року.

В Ріпківському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» директор закладу Сергій Дручик та Ріпківський сільський голова Валентина Марценюк представили плани з підготовки приміщення до нового 2020/2021 навчального року. Директор школи доповів, що фактично  вже завершено роботи із облаштування блискавкозахисту приміщення. Також Сергій Дручик ознайомив Івана Федорчука та Ростислава Конончука із проведеними організаційними заходами до реформування закладу із школи І-ІІІ ступеня в І-ІІ ст.

В Ліщанській ЗОШ І-ІІІ ст. голова районної державної адміністрації оглянув хід ремонту в приміщенні, де буде працювати у новому начальному році перший клас. Також керівник ознайомився із шкільною майстернею та оглянув територію школи.

Голова районної державної адміністрації Іван Федорчук зазначив, що роботи із підготовки шкіл району до нового навчального року мають бути проведені якісно, у визначених обсягах та у заплановані терміни. Також було звернуто увагу на забезпечення належної підготовки систем опалення в усіх закладах до нового опалювального сезону.

12.06.2020 р.

За матеріалами відділу освіти райдержадміністрації

Колектив Ізяславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука став одним із переможців   Національного конкурсу «Благодійна Україна - 2019»

 

Фінішував  Національний конкурс «Благодійна Україна - 2019», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. Регіональним партнером на Хмельниччині цьогоріч виступає Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт», який також є членом Асоціації благодійників України. Співорганізатором регіонального конкурсу виступає Благодійна організація «Фонд родини Кольгофер».

На заклик Асоціації благодійників України спільно з Благодійний фондом «Хесед Бешт» та Благодійною організацією «Фонд родини Кольгофер» взяти участь у регіональному етапі конкурсу «Благодійна Хмельниччина» Національного конкурсу «Благодійна Україна - 2019» відкликнулись  доброчинці, меценати, волонтери, громадські та благодійні організації, молодіжні спільноти Хмельницької області. Вони номінувалися або номінували своїх колег на участь у Національному конкурсі «Благодійна Україна». 

Асоціація спільно з регіональними партнерами,через проведення цього конкурсу, мала на меті вшанувати кращих в країні та окремо у Хмельницькій області благодійників, меценатів і волонтерів, їхні організації, колективи установ та організацій, які реалізували значні благодійні проекти, а також публічно стимулювати їх до поширення ефективних доброчинних практик.

Визначення переможців відбулося у ряді номінацій.

У конкурсі   брали участь благодійники, які надавали благодійну допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2019 року; благодійні проекти (ініціативи), реалізація яких (повністю або окремого етапу) була здійснена у зазначений період; суспільні інституції, які у цей період провадили діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку благодійності в Україні, благоотримувачі, представники медіа.

Цього року до участі  у  регіональному етапі Національного конкурсу «Благодійна Україна - 2019»  «Благодійна Хмельниччина» було подано 39 заявок у трьох номінаціях «Добро починається з тебе», «Регіональна благодійність», «Благодійність у соціальній сфері».  У номінації «Добро починається з тебе» перше місце здобув колектив Ізяславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

11.06.2020 р.

За матеріалами сайту https://blagoukraine.org

 

Завершення навчального року в умовах карантину

 

Відповідно до частини третьої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у закладах освіти організовується в межах навчального року, що закінчується не пізніше 1 липня. Структура навчального року, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти в межах часу, передбаченого освітньою програмою.

Питання організації виконання освітньої програми, навчального плану та освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради.

За рекомендаціями Міністерства освіти і науки України в умовах карантину  педагогічні ради шкіл можуть самостійно визначати деталі освітнього процесу і завершення навчального року. Навчальний матеріал може бути освоєний з використанням технологій дистанційного навчання з організацією повторення окремих тем на початку наступного навчального року, а підсумкове оцінювання може здійснюватись віддалено. Під час календарно-тематичного планування на 2020/2021 навчальний рік МОН рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній рік, а в 2-11-х класах провести вхідне оцінювання рівня знань учнів за 2019/2020 н.р.

За рекомендаціями Міністерства оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року. 

Керівникам шкіл рекомендовано затвердити графіки видачі свідоцтв про здобуття базової середньої освіти випускникам 9-х класів, враховуючи протиепідеміологічні вимоги. Учням 1-8-х, 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н.р.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори.

13.05.2020 р.

За матеріалами відділу освіти райдержадміністрації

МОН: Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно

 

Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні до 22 травня 2020 року. Таке рішення було прийняте 4 травня 2020 року.

“Рішення Уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року”, – пояснила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно. Календар навчання виглядатиме так:

 ➡ до 31 травня триватимуть заняття;

➡ до 1 липня має бути завершений навчальний рік;

➡ до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;

➡ упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після завершення ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.

Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

Уся інформація, пов’язана зі змінами в системі освіти через карантин, зібрана на окремому ресурсі – mon-covid19.info

Нагадаємо, що учасники, які проживають в іншій області або на відстані понад 150 кілометрів від закладу освіти, зможуть змінити місце складання ЗНО.

05.05.2020 р.

За матеріалами офіційного вебсайту  Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

 

 

У «Всеукраїнській школі онлайн» навчатимуться й наймолодші: з 28 квітня стартують уроки для 1-4-х класів

 

Проект «Всеукраїнська школа онлайн» на прохання батьків і педагогів з 28 квітня розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4-х класів. Програма розрахована на п’ять тижнів і складається з чотирьох предметів: українська мова, математика, наука та мистецтво.

Кожен урок триватиме 15 хвилин, що є оптимальним для занять дітей цієї вікової категорії у форматі теле- та онлайн-лекцій.

Уроки можна буде переглядати у вівторок та четвер, з 09:00 до 10:00 на телеканалах:

1-й клас – «Піксель»;

2-й клас – UA: Перший;

3-й клас – UA: Культура;

4-й клас – «ПлюсПлюс».

Онлайн-версії занять будуть доступні на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки України. Уроки перекладатимуть жестовою мовою.

«Основна мета проекту – допомогти дітям початкової школи, які не мають сучасних девайсів, підключення до Інтернету, підтримки дорослих, вчитися дистанційно. З огляду на кількість звернень щодо організації навчального процесу для наймолодших, зробити це було нашим обов’язком», – зазначила генеральний директор Директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України Вероніка Селега.

Проект став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), PinchukArtCentre, Національного художнього музею України, проекту «Книга-мандрівка. Україна», громадської спілки «Освіторія», а також понад 20 педагогів, що зголосилися стати вчителями для всієї країни. Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва.

27.04.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

2-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: розклад і теми уроків – заплануйте своє навчання!

Сьогодні, 13 квітня 2020 року, розпочинається другий тиждень роботи Всеукраїнської школи онлайн. Для того, щоб ви могли ефективно спланувати своє навчання, розповідаємо вам про розклад уроків на YouTube-каналі МОН, теми, які висвітлюватимуться цього тижня, а також нагадуємо про посилання, де ви завжди зможете знайти потрібні вам уроки.

Однією із новацій цього тижня буде чіткий час виходу кожного уроку на YouTube-каналі МОН. Минулого тижня фіксованим був лише час початку першого уроку, решта відео виходила в залежності від тривалості кожного запису.

З цього тижня на YouTube-каналі МОН усі уроки розпочинатимуться так:

 • 1 урок – 10:00

 • 2 урок – 10:30

 • 3 урок (руханка) – 11:00

 • 4 урок – 11:15

 • 5 урок – 11:45

 • 6 урок (руханка) – 12:15

 • 7 урок – 12:30

Пам’ятайте, якщо запізнилися – не біда, всі уроки зберігаються в записі на нашому YouTube-каналі. Крім того, під час трансляції ви завжди можете почати її переглядати зі зручного для вас місця.

Для того, щоб у вас було цілісне уявлення про те, що саме розповідатимуть вчителі впродовж тижня, ми оприлюднюємо розклад з темами до кожного уроку. Завантажити розклад з темами можна тут: 5 клас, 6 клас, 7 клас, 8 клас, 9 клас, 10 клас, 11 клас.

На YouTube-каналі МОН для вашої зручності також працюють окремі списки відтворення для кожного класу:

Нагадуємо, що Міністерство освіти і науки зібрало для вас короткі підсумки першого тижня роботи Всеукраїнської школи онлайн – тут і про прикрі помилки, і про вибух інтересу в ТikTok, і цікава статистика про те, хто та які саме уроки найбільше дивились на медіаресурсах МОН. 

13.04.2020 р.

За матеріалами офіційного вебсайту  Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

 

02.04.2020 р.

За матеріалами офіційного вебсайту  Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

 

З ініціативи Президента Володимира Зеленського в Україні стартує освітній проект «Всеукраїнська школа онлайн»

 

Завдання держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань, наголошує Президент України Володимир Зеленський.

З цією метою Офіс Президента спільно з Міністерством освіти і науки, Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, а також громадською спілкою «Освіторія» запускають проект «Всеукраїнська школа онлайн». Він забезпечить доступ до дистанційної освіти для всіх українських школярів з 5-го по 11-й клас на час карантину.

Трансляція проекту стартує у понеділок, 6 квітня. У межах проекту 40 педагогів з Києва фактично стануть учителями для всієї України. Наразі щодня відбуваються зйомки уроків за збалансованою шкільною програмою, яку розробило МОН спільно з учителями.

Викладаються такі предмети: українська мова, українська література, історія України, всесвітня історія, англійська мова, фізика, алгебра, геометрія, географія, хімія, біологія.

Зйомки навчального процесу відбуваються у Новопечерській школі м. Києва.

Крім того, на зйомках уроків присутні українські зірки: ведучі, музиканти, актори, спортсмени та інші. Вони відповідають на запитання, розв’язують задачі та проводять досліди разом з учителями.

Відеоуроки покажуть українські телевізійні канали, які на прохання Президента Володимира Зеленського охоче долучилися до цієї важливої соціальної місії.
Кожен клас закріплений за конкретними телевізійними каналами:

5-й клас – «ПлюсПлюс» та «112 Україна»;

6-й клас – ZOOM та NewsOne;

7-й клас – ZIK;

8-й клас – «Індиго» та УНІАН;

9-й клас – «Рада» та UA: Культура;

10-й клас – UA: Перший;

11-й клас – М1.

Трансляція уроків відбуватиметься щодня, з понеділка до п’ятниці. Початок о 10-й ранку. Старт трансляцій – 6 квітня.

Також відеоуроки можна буде переглянути щодня на офіційних сторінках Міністерства освіти і науки України у Facebook та на YouTube.

Закликаємо батьків стежити за розкладом уроків, заохочувати дітей до перегляду та долучатись до пізнавального контенту всією родиною. Залишаємось вдома! Вчимося вдома!

01.04.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

До уваги учнів та вчителів: нові навчальні онлайн-платформи

 

У зв’язку з карантинами, в тому числі на коронавірус, об’єм пояснень учбового матеріалу від вчителів знижується, але на іспити це не впливає, тож учні мають самостійно засвоїти весь необхідний обсяг. Онлайн платформа Be Smart/Будь розумним https://besmart.study стане в нагоді, адже містить:

* 9 предметів та більше 2000 тестів

* відеорозбір пробних ЗНО-2019

* короткі відеолекції по 20-25 хвилин

* безкоштовна реєстрація

* тести, які затвердив МОН

* розбори пробних ЗНО 2019 року

Сторінка в Facebook https://www.facebook.com/besmart.study/
Сторінка в Instagram
https://www.instagram.com/besmart.study/

Платформа Be Smart – це абсолютно безкоштовний ресурс для тих, хто:

* не має репетиторів, але має інтернет.

* хоче покращити свої результати ЗНО

* хоче почуватися впевнено та отримати максимальний бал на ЗНО.

Платформа Be Smart безкоштовно забезпечує рівні можливості для всіх школярів країни, які дбають про своє майбутнє та хочуть навчатись в омріяних університетах. У партнерстві з EDUGET, Міністерством освіти та науки, Українським центром оцінювання якості освіти ми створили серію відеороликів по кожному предмету пробного ЗНО 2019, де вчителі пояснюють всі питання пробного тестування та дають рекомендації для складання державної атестації. Це дасть змогу не просто дізнатись правильну відповідь, а зрозуміти її.

Новий напрямок в рамку проекту Be Smart – профорієнтація. Високий бал на ЗНО – це пропуск до омріяного навчального закладу України. А щоб правильно обрати майбутню професію, потрібно познайомитись з нею зсередини. Тому представники проєкту організовують екскурсії до офісів компаній з різних сфер діяльності для учнів 10 та 11 класів, щоб дати можливість дітям познайомитись зі специфікою різних різних професій. Вже були організовані екскурсії на телеканали Перший, Суспільне і 1+1.

ПроШколу – безкоштовна юридична підтримка вчителів.

Сайт https://proshkolu.com/
Сторінка в Facebook https://www.facebook.com/proshkoluproject/
Сторінка в Instagram
https://www.instagram.com/proschool_ua

ПроШколу – це безкоштовна юридична онлайн-підтримка вчителів по всій Україні. Представники проєкту допомагаютьо знайти рішення, розібратися з документами чи професійними питаннями, відстояти права або безболісно вирішити конфлікти на роботі.

Щоб кожен учитель:

* Знав та вмів користуватися своїм правом.

* Отримав захист та гідне ставлення до своєї професії.

* Зосереджувався на потребах дітей, а не конфліктах у школі.

Ми зібрали команду юристів нового покоління, щоб допомогти всім вчителям України розібратися в різноманітних питаннях юридичного характеру. Що ми робимо?
* Надаємо безкоштовні юридичні консультації вчителям.
* Прописуємо алгоритм дій у складних ситуаціях.
* Шукаємо безкоштовних спеціалістів, які допоможуть на місцях.
* Допомагаємо оформити заяви, позови.
* Підтримуємо вчителів та нагадуємо, що закон на їх боці.

Місія проєкту: вирішити питання, які заважають педагогам комфортно працювати та максимально зосереджуватися на дітях.

30.03.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Обласний конкурс “Олімпійський талісман”

Запрошуємо до участі в обласному Конкурсі «Олімпійський талісман».

Олімпійський талісман — частина олімпійської символіки, з 1968 року обов’язковий атрибут Олімпійських ігор. Символ, має, згідно «Великої олімпійської енциклопедії», рекламно-комерційну значущість.

Використовується країною-організатором у якості додаткового джерела фінансування. Є власністю Організаційного комітету Олімпійських ігор. На думку журналу «GEO», місія олімпійського талісмана — «відобразити дух країни-господарки ігор, принести удачу спортсменам і загострити святкову атмосферу». Найчастіше олімпійський талісман зображується у вигляді тварини, найбільш популярної у країні, де відбуваються змагання, або у вигляді анімованої вигаданої істоти. На основі створеного дизайнерами візуального образу виготовляється величезна кількість сувенірів. Олімпійський талісман — це і символ міста, в якому проходить Олімпіада, і предмет для колекціонування, і істотне джерело доходу (за оцінкою прес-офісу Міжнародного Олімпійського Комітету в ході Ігор ціни на сувеніри можуть злітати в десятки разів в залежності від популярності змагань у глядачів).

Іноді олімпійські талісмани називають «маскотами» (від англ. mascot — «талісман»). Сьогодні в світі Міжнародний олімпійський комітет, Асоціація національних олімпійських комітетів з 5-ти континентальних асоціацій,в тому числі Європейські олімпійські комітети ,організовують і проводять такі престижні комплексні спортивні форуми: Олімпійські ігри, зимові Олімпійські ігри, літні та зимові Юнацькі Олімпійські ігри, Всесвітні пляжні ігри, континентальні-Європейські ігри, літні та зимові Європейські юнацькі олімпійські фестивалі.

Практично до всіх вказаних заходів, а також Паралімпійських ігор, на конкурсних засадах обирається і використовується свій олімпійський талісман(-и). Крім того, більшість національних команд різних країн світу мають свої олімпійські символи. Зокрема, талісманом олімпійської команди України є пара симпатичних лелеченят.

Положення та довідка про конкурс додаються https://hoippo.km.ua/wp-content/uploads/2020/03/Положення-Конкурсу-Олімпійський-талісман.pdf

24.03.2020 р.

За матеріалами Хмельницького обласного інституту

післядипломної педагогічної освіти https://hoippo.km.ua/

Допомагаючи подолати бар’єри тим, кому важко зробити це наодинці, ми робимо світ доступнішим для всіх!

 

Ізяславський інклюзивно-ресурсний центр які послуги надає і кому?

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року №545 ухвалено рішення щодо створення Інклюзивно-ресурсних центрів та затверджено типове Положення про їх діяльність.

На виконання цієї Постанови, рішенням тридцять восьмої сесії Ізяславської районної ради сьомого скликання від вересня 2018 року, створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Ізяславської районної ради, та затверджено її Положення.

Інклюзивно-ресурсний центр створений з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу.

У своїй діяльності центр керується Конституцією України, Конвенцією про права осіб з інвалідністю, Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про дошкільну освіту” та іншими актами законодавства. Центр провадить діяльність з урахуванням таких принципів, як повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей, дотримання найкращих інтересів дитини, недопущення дискримінації та порушення прав дитини, конфіденційність, доступність освітніх послуг з раннього віку, міжвідомча співпраця.

 

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ЦЕНТРУ:

1) проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної допомоги відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини;

2) надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах (не відвідують навчальні заклади), здобувають повну загальну середню освіту у професійно-технічних навчальних
закладах та не отримують відповідної допомоги;

3) ведення реєстру дітей, які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку в центрі (додаток 1), за згодою батьків (одного з батьків) або законних представників на обробку персональних даних неповнолітньої дитини;

4) ведення реєстру навчальних закладів, реабілітаційних установ системи охорони здоров’я, соціального захисту та громадських об’єднань, а також реєстру фахівців, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами, у тому числі фахівців дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), навчально-реабілітаційних центрів, громадських об’єднань (додаток 2), за згодою фахівців, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами;

5) надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання;

6) надання методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги таким дітям;

7) взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів щодо виконання рекомендацій, зазначених у висновку центру, проведення оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами;

8) надання консультацій батькам (одному з батьків) або законним  представникам дітей з особливими освітніми потребами стосовно мережі дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів для здобуття повної загальної середньої освіти, наявних освітніх, медичних, соціальних ресурсів для надання допомоги таким дітям;

9) надання консультативно-психологічної допомоги батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей;

10) провадження інформаційно-просвітницької діяльності шляхом проведення конференцій, семінарів, засідань за круглим столом, тренінгів, майстер-класів з питань організації надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами;

11) взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, закладами охорони здоров’я, закладами соціального захисту, службами у справах дітей, громадськими об’єднаннями щодо виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, починаючи з раннього віку в разі потреби із залученням відповідних спеціалістів;
підготовка звітної інформації про результати діяльності центру для засновника, відповідного структурного підрозділу з питань діяльності центру, а також аналітичної інформації для відповідного центру.

 

Хто може звернутися?

Інклюзивно-ресурсний центр – це, свого роду, посередник між родиною, яка виховує дитину з особливостями розвитку, та закладами освіти, зокрема дитячими садками і школами. Фахівці центру мають допомогти родині підібрати саме той заклад і ту форму навчання, які найкраще відповідатимуть освітнім потребам дитини.

 

Отже, хто може звернутися в ІРЦ ?

Це діти від 2 до 18 років та їх батьки. Під особливими освітніми потребами мається на увазі те, що у дитини є певні порушення: зору, слуху, мовлення, опорно-рухового апарату, інтелектуального розвитку або емоційно-вольової сфери. Іноді легкі форми подібних порушень до певного часу залишаються непомітними для батьків і проявляються вже тоді, коли дитина пішла до садка чи школи. Складна адаптація або проблемна поведінка дитини теж є приводом звернутися до інклюзивно-ресурсного центру.
До ІРЦ можуть звертатися і педагогічні працівники – вчителі, вихователі, методисти, керівники освітніх закладів, в яких є інклюзивні класи або групи.

Фахівці центру завжди готові надати їм консультаційну підтримку, допомогти налагодити ефективну взаємодію з «особливим» учнем і його батьками, вирішити конфліктну ситуацію.

 

Які послуги можна отримати?

Основною послугою ІРЦ є проведення комплексної оцінки розвитку дитини. Це дозволяє визначити потенційні можливості та освітні потреби дитини. За результатами комплексної оцінки фахівці центру складають висновок, який є підставою для відкриття інклюзивного або
спеціального класу (групи) в школі чи садочку.

У цьому висновку міститься загальна оцінка окремих компонентів розвитку – фізичного, мовленнєвого, інтелектуального, емоційно-вольової сфери, освітньої діяльності.

За цими напрямками оцінюються здібності, компетенції дитини на даний момент. Далі визначається програма – загальна освітня або корекційна, а також форма навчання – інклюзивна, індивідуальна або загальна. У висновку прописуються рекомендації учасникам освітнього процесу: що треба робити вчителю, дефектологу, логопеду, психологу, батькам, щоб дитина успішно інтегрувалася в соціумі.

Інклюзивно-ресурсний центр не лише проводить комплексну оцінку розвитку дитини, але й надає корекційно-розвиткові послуги. У центрі працюють практичні психологи, логопеди, вчитель-дефектолог. Має бути ще й фахівець з фізичної реабілітації, однак ця вакансія поки що залишається відкритою. Всі інші фахівці вже проводять корекційні заняття з дітьми – як індивідуальні, так і групові. Ці заняття, як і решта послуг центру, безкоштовні та організовуються за попереднім записом.

Ще один напрям роботи ІРЦ – консультаційна підтримка педагогічних працівників. Представники дитячих садочків, шкіл можуть залучати фахівців інклюзивно-ресурсного центру до складання індивідуальної програми розвитку «особливого» учня, до корегування такої програми, а також звертатися за професійними рекомендаціями.

Наприклад, щодо того, як встановити контакт з дитиною з особливим освітніми потребами, як скорегувати її небажану поведінку, як мотивувати її до навчання і таке інше. За необхідності фахівці ІРЦ можуть брати участь у засіданнях педагогічної ради, у батьківських зборах.

Також в Ізяславському інклюзивно-ресурсному центрі можуть надати психологічну  допомогу батькам «особливих» дітей. Там вони можуть розповісти про наболіле, поділитися досвідом розв’язання конфліктних ситуацій, отримати практичну пораду від фахівця та моральну підтримку.

 

Як потрапити на прийом?

Центр розташований за адресою: вул.Шевченка, 10в, м.Ізяслав, КУ Інклюзивно-ресурсний центр». Допомога центру є адресною і завжди орієнтована на потреби дитини!

19.03.2020 р.

За матеріалами Ізяславського ІРЦ

 

Президент підписав Закон “Про повну загальну середню освіту”

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про повну загальну середню освіту”, ухвалений Верховною Радою 16 січня 2020 року. Закон із підписом Президента повернуто до Верховної Ради сьогодні, 13 березня 2020 року.

“Дякуємо Президенту за підтримку закону – відтепер ми маємо можливість втілювати у шкільній освіті заплановані зміни. Цей закон покликаний розвивати Нову українську школу та надавати нові можливості для наших учнів та їхніх батьків, вчителів, освітніх управлінців. Попереду – чимало кропіткої роботи над втіленням запланованих змін. Закликаємо долучатись до них усіх, хто зацікавлений у побудові Нової української школи”, – зазначила заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів та передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

Учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, обирати навчальні предмети та мати більше прав для учнівського самоврядування. Батькам учнів закон надає гарантії безпечнішого середовища для дітей, зокрема – гарантії захисту від булінгу, а також право ініціювати позаплановий інституційний аудит у школі.

Документ надає вчителям реальну автономію у створенні програм, розробці систем оцінювання, відкриває ширші можливості для підвищення кваліфікації та зростання їхньої зарплати.

Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для підсилення шкіл педагогами та запроваджує педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.

Нагадаємо, у 2020 році понад 73 тис молодих вчителів зі стажем до 10 років отримають виплату в 21 020 грн. 3 березня 2020 року своїм рішенням Кабмін спрямував на місця відповідні кошти.

17.03.2020 р.

За матеріалами офіційного вебсайту  Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

Пробне ЗНО перенесено через карантин: тестування відбудеться 4 та 11 квітня

 

Український центр оцінювання якості освіти переніс проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання на 4 та 11 квітня 2020 року. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 12 березня 2020 року. 

Пробне тестування з української мови і літератури замість 21 березня відбудеться 4 квітня. Тестування з інших предметів замість 28 березня – 11 квітня. Дати визначення результатів будуть відомі до 14 березня. 

Звертаємо увагу, що учасникам пробного ЗНО надійдуть нові запрошення-перепустки з актуальними датами – їх потрібно буде видрукувати для участі в тестуванні.

Рішення про перенесення пробного ЗНО було ухвалено, щоб запобігти поширенню в Україні коронавірусної інфекції COVID-19 та на виконання відповідної постанови Уряду від 11 березня 2020 року.

Нагадаємо, що з 12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти незалежно від форми власності та сфери управління. Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти.

13.03.2020 р.

За матеріалами офіційного вебсайту  Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/

 

В Ізяславі проведено інструктивно-методичне заняття із водіями, які здійснюють перевезення дітей шкільними автобусами

 

 У рамках районних заходів з профілактики захворюванню на грип, ГРВІ та коронавірусну інфекцію COVID-19 із залученням усіх спеціалізованих служб цивільного захисту району 11 березня на базі Ізяславської 13 державної пожежно-рятувальної частини проведено інструктивно-методичне заняття із водіями транспортних засобів відділу освіти райдержадміністрації, які здійснюють перевезення дітей шкільними автобусами. У ході занять було відпрацьовано алгоритми дій та порядок взаємодії служб, а також їх відповідність сьогоденню.  

Відкриваючи заняття, начальник відділу з питань розвитку громад, оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Анатолій Радкевич наголосив на необхідності подальшого вдосконалення знань про санітарні правила організації перевезень дітей та безумовне виконання їх вимог в повсякденній роботі.

Начальник Ізяславської 13 ДПРЧ ГУ ДСНС України в Хмельницькій області капітан Денис Мельничук доповів присутнім алгоритм дії підрозділу у випадку виявлення випадку захворювання на коронавірусну інфекцію  COVID-19 та представив засоби захисту, якими мають можливість користуватися рятувальники району. 

Начальник Ізяславської державної лікарні ветеринарної медицини Ігор Мітітюк представив учасникам інструктивно-методичного заняття види робіт із дезінфекції транспорту технічними засобами, які є в розпорядженні районної ветлікарні. Зокрема було практично відпрацьовано проведення дезінфекції шкільного автобусу за допомогою ручної  мотопомпи STIHL.FR430 розчином хлорного вапна.

Представники Ізяславського районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» ознайомили присутніх із видами та способами проведення профілактичної дезінфекції транспортних засобів: крапельним та протиранням. Також учасниками заходу було відпрацьовано регламент проведення таких робіт: підготовка дезрозчинів, етапи дезінфекцій та їх тривалість, проведення знезараження використаних матеріалів та засобів.

Проведене заняття дало можливість вибудувати результативність співпраці служб району в умовах можливих надзвичайних ситуацій. Зокрема було наголошено на необхідності чіткого виконання норми санітарних правил з метою профілактики захворюваності на грип, ГРВІ та коронавірусну інфекцію COVID-19 всіма учасниками навчально-виховного процесу  при організації перевезення учнів закладів загальної середньої освіти до закладів освіти і до дому. Своєчасно та грамотно проведені профілактичні та протиепідемічні заходи з дезінфекції  дозволять  забезпечити належний санітарний та протиепідемічний стан об’єкта, попередити виникнення інфекційних хвороб, заощадити матеріальні витрати на локалізацію та ліквідацію наслідків шкоди, яка завдається інфекційними хворобами.

11.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

Проводяться профілактичні заходи у закладах освіти району

         

Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації систематично проводять профілактичні заходи у загальноосвітніх навчальних закладах міста Ізяслав та Ізяславського району, спрямовані на попередження випадків залучення дітей у злочинну діяльність,  вчинення ними правопорушень.

11 березня Вікторією Палигою - завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей районної державної адміністрації проведено виступ для учнів 8-9 класів Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, присвячений кримінальній та адміністративній відповідальності неповнолітніх. Учнів ознайомлено з поняттями кримінального та  адміністративного правопорушення, відповідальності за їх вчинення, «булінгу». Вікторія Палига наголосила на недопущенні жорстокості й насильства серед дітей та негативні наслідки насильства і жорстокої поведінки. 

Також роз’яснено про негативні наслідки вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів та тютюнопаління, про поведінку у громадських місцях та навчальному закладі, недопущенні пропусків уроків без поважних на те причин, відповідальність батьків за невиконання батьківських обов’язків.

По закінченню зустрічі завідувач сектору служби райдержадміністрації звернула увагу дітей на те, що перед тим, як зробити крок у доросле життя, необхідно добре засвоїти свої права та обов’язки і завжди знаходити правильний вихід у складній життєвій ситуації. 

11.03.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації  

 Ізяславчани вшанували пам'ять Тараса Шевченка

 

Важко переоцінити постать Великого Кобзаря для розвитку нашої культури, духовного відродження суспільства. Творчість Тараса Шевченка стала прикладом для багатьох поколінь українців, працювала на пробудження національної свідомості та формування державницького духу нації. Безперечно, історія Української держави підтвердила погляди та переконання Великого Кобзаря. Українці постали як духовно багата, зріла європейська нація. Сьогодні через творчість Шевченка УКРАЇНУ пізнає світ, а його заклики до об’єднання досі працюють на консолідацію українського суспільства навколо найвищої цінності – вільної заможної України.

Гідно вшановувати  пам’ять українського пророка – почесний обов’язок кожного українця і перед власною совістю, і перед нащадками.  Всі разом ми робимо велику державну справу.  

9 березня на майданчику біля пам’ятного знаку  Тарасу Шевчену в місті Ізяслав працівниками центральної районної бібліотеки було проведено акцію «Ізяславщина читає Кобзаря». У виконанні її учасників пролунали безсмерні твори великого сина українського народу.

По завершенню мистецької акції заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук спільно з усіма присутніми поклали квіти до пам’ятного знаку Тарасу Шевченку.

Завжди пам’ятаймо мудрий заповіт Шевченка: «Свою Україну любіть. Любіть її…  Во время люте, в остатню страшную минуту  за неї Господа моліть!». Все  починається з любові до Бога, поваги до себе і до Держави України, в якій ми всі незалежно від партійної приналежності, національності, конфесій, кольору шкіри, із Заходу чи Сходу, із Півдня чи  Півночі живемо і будемо жити за цим мудрим заповітом Шевченка.  

10.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністарції

Традиційний турнір з міні-футболу серед учнівської молоді на селі

 

За ініціативи вчителя фізичного виховання Михнівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Луцика Віталія 05 березня в приміщенні дитячо-юнацької спортивної школи відбувся вже Традиційний районний турнір з міні-футболу серед учнівської молоді на селі.

У змаганнях взяли участь 5 команд із закладів загальної середньої освіти Ізяславського району: Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст., Михнівської ЗОШ І-ІІІ ст., Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст., Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст. та Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Турнір проводився з метою: популяризації футболу серед юнаків у сільській місцевості; масового залучення юнаків до регулярних занять фізичною культурою і спортом; підвищення спортивної майстерності юних футболістів.

У підсумку змагань ІІІ місце посіла команда Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІ місце – команда Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. та бажану перемогу здобула команда Ліщанської ЗОШ І –ІІІ ст..

Після закінчення фінальної гри відбулося урочисте закриття турніру. Організатори та судді змагань визначили найкращих гравців за амплуа:

«кращий гравець» — Кривий Владислав (Михлянська ЗОШ І-ІІІ ст.);

«кращий воротар» — Гуменюк Віталій (Ліщанська ЗОШ І-ІІІ ст.);

«наймолодший учасник» — Луцик Ілля (Михнівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Усіх призерів змагань привітали директор ТОВ «Михнівські Лани» Василь Харчук та вчитель фізичного виховання Віталій Луцик. Вони нагородили команди призерів кубками, медалями та грамотами, а кращих гравців цінними призами.

Щиро вітаємо переможців і бажаємо кожній футбольній команді Ізяславського району гарно відпочити, набратися сил, аби надалі показати ще кращі результати та здобути нові перемоги.

06.03.2020 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

«Дотримання санітарних правил – основна складова в комплексі протиепідемічних заходів в закладі освіти», - Павло Ковальчук

 

06 березня відбулась нарада керівників закладів освіти Ізяславського району, на якій було розглянуто питання щодо заходів із профілактики захворюваності на коронавірус  COVID-19.

З інформацією про вжиті у районі заходи із недопущення поширення захворювання  виступили: заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, представник управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Валентина Якобчук, представник Ізяславського міжрайонного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Заморська.

Виступаючим було акцентовано увагу керівників закладів освіти району на безумовному дотриманні санітарних правил, що дасть змогу значно знизити ризик поширення захворюваності серед дітей та персоналу. Також було звернуто увагу на дотриманні всіма учасниками навчально-виховного процесу та обслуговуючого персоналу правил особистої гігієни. Наголошено на формуванні відповідальності  за власне здоров’я та здоров’я оточуючих.

Окрім того було дано практичні рекомендації щодо організації роботи  в закладах освіти щодо проведення дезінфекційних заходів: в класних кімнатах, коридорах, на харчоблоках, в шкільних автобусах, тощо.

06.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

Команда НВК № 5 ECOguard - фіналіст проєкту Zero Waste School

 

На сьогоднішній день сучасна людина споживає в рази більше, ніж його предки. Щороку обсяги споживання зростають, а разом з ними зростає і кількість відходів. У даний час проблема забруднення є не просто труднощами, це вже екологічна катастрофа глобального характеру, яку необхідно терміново вирішувати. Частина країн вже зробила певні кроки після усвідомлення всієї небезпеки забруднення побутовими відходами, але в більшості, на жаль, ситуація не змінюється. В Україні переробляється лише 5% усіх відходів. Цьому є дві причини: немає необхідної інфраструктури і культури сортування відходів у населення. Молодь вірить, що може змінити ситуацію зі сміттям в Україні та світі своїми зусиллями.

Масштабний еко-освітній проєкт  Zero Waste School щодо впровадження культури сортування у школах та громадах, який реалізовує Klitschko Foundation за підтримки фундації Coca-Cola, проводять уже втретє.

Цього року команда Ізяславського НВК № 5 ECOguard, до складу якої увійшли заступник директора школи Михайловська О.М, вчитель географії Кичата О.М., учениця 9-В класу Прокопчук Марія та учень 10-Б класу Бабійчук Орест, взяла участь у проєкті Zero Waste School і стала фіналістом. Відбір відбувався за наступними критеріями: мотивація команди, повнота відповідей у анкеті, наявність відео та відповідність школи до вимог проєкту. Основними вимогами були: готовність команди працювати задля спільного результату, бажання впливати та реалізовувати зміни у громаді.

Вже у квітні команди-фіналісти пройдуть тренінг і дізнаються про принципи командної роботи, поглиблять знання про екодружній спосіб життя і навчаться управлінню проєктами та ефективній комунікації, спланують власний проєкт та познайомляться з екоактивістами і лідерами думок.

06.03.2020 р.

За матеріалами відділу освіти райдержадміністрації

Пізнавально-патріотична екскурсія на Хмельницьку АЕС

 

Екскурсія на Хмельницьку АЕС для учнів Плужнянської загальноосвітної санаторної школи-інтернат І-ІІ ступенів Ізяславського району, що входить до складу зони спостереження ХАЕС, відрізнялася від звичайних. Старшокласники закладу не лише ознайомилися із виробничими процесами в інформаційному, навчально-тренувальному центрах та на самій атомній станції безпосередньо, а й побували у військовій частині з охорони ядерного об’єкта.

Під час оглядової екскурсії школярам наглядно на макетах продемонстрували принцип роботи атомної електростанції, основи підготовки персоналу для АЕС. У машинному відділенні другого енергоблоку учні Плужнянської санаторної школи мали нагоду побачити масштаби виробництва на власні очі.

Не меншу цікавість підлітків викликала екскурсія до військової частини 3043 Національної гвардії України, яка опікується цим закладом. Нацгвардійці вже кілька років поспіль є шефами школи. За словами заступника командира частини по роботі з особовим складом підполковника Володимира Козака, військовослужбовці не лише запрошують підшефних відвідати військову частину, а і є частими гостями освітнього закладу, вітаючи дітлахів із різноманітними святами, надають всіляку допомогу, а найголовніше- виховують у молодого покоління патріотизм та почуття обовязку захищати Батьківщину.

Військовослужбовці розповіли школярам про основні функції частини, про іхні здобутки, в тому числі, і про виконання важливої місії на сході країни, де побувала значна частина нацгвардійців. Особливу цікавість учнів викликала військова техніка, побут, озброєння та робота кінологічної групи.

Відповідаючи на питання школярів: «Як у майбутньому стати офіцером?» - командир військової частини полковник Костянтин Кабанов націлив учнів добре навчатись, всебічно розвиватись та в подальшому вступати до навчальних закладів Національної гвардії України.

Таке поєднання інформаційно-просвітницького та патріотичного в екскурсії на найпотужніший в регіоні енергетичний обєкт надзвичайно сподобалось юним екскурсантам. Після відвідин Хмельницької АЕС деякі з учнів планують в майбутньому обрати професії і енергетика, і військового.

02.03.2020 р.

За матеріалами інформаційного центру

ВП «Хмельницька АЕС»

Міжнародний турнір з міні-футболу пам’яті В.М.Панчошного!

 

У приміщенні спорткомплексу Ізяславської ДЮСШ 28-29 лютого 2020 року відбувся міжнародний турнір з міні-футболу, присвячений пам’яті тренера-викладача Ізяславської ДЮСШ В.М.Панчошного серед юнаків 2011 р.н. і мол. У цьому турнірі взяли участь 8 команд: м.Ізяслав 2011, м.Нововолинськ ДЮСШ (Волинська обл..), м.Славута, м.Коростень (Житомирська обл.), м. Ізяслав 2012, с.Оженіно (Рівненська обл.), м.Столін (Республіка Білорусь), м.Нововолинськ «Шахтар» (Волинська обл.).

Ізяславську ДЮСШ представляли дві команди під керівництвом тренерів-викладачів Бойчука Миколи Івановича та Цимбалюка Сергія Адамовича.

Усі команди продемонстрували чудову гру, де кожен поєдинок був цікавим і напруженим. Кожен футболіст вважав своїм обов’язком докласти максимум зусиль для перемоги власної команди. За результатами змагань перше місце посіла команда м.Ізяслав 2011; друге місце - команда м.Нововолинськ ДЮСШ (Волинська обл.); третє місце посіла команда  м.Столін (Республіка Білорусь).

Після закінчення фінальної гри відбулося урочисте закриття турніру. Усіх призерів змагань привітали Заслужений тренер України Бойчук Микола Іванович та син Володимира Миколайовича – Панчошний Віталій Володимирович. Вони подякували юним спортсменам за гарну гру і нагородили призерів кубками, медалями, грамотами, а кращих гравців турніру - сувенірами. Подякою відділу освіти райдержадміністрації та Ізяславської ДЮСШ за активну діяльність та вагомий внесок у розвиток міжнародної співпраці у галузі фізичної культури, популяризацію та підтримку фізичної культури та спорту серед молоді було нагороджено тренера з Білорусі - Нєвдаха Олександра Володимировича. Від батьківського комітету команди Ізяславської ДЮСШ команда м.Столін (Республіка Білорусь) отримала подарунок - футболки із зображенням їхньої команди.

Вітаємо наших футболістів із досягненнями та бажаємо ще більше перемог!

02.03.2020 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

 

Всеукраїнські змагання з настільного тенісу «Юність Поділля 2020»

 

29 лютого 2020 року на базі Красилівської ДЮСШ стартував черговий сезон рейтингових командних змагань із тенісу настільного «Юність Поділля - 2020».

Змагання з настільного тенісу найвищого рівня у Красилівській об’єднаній територіальній громаді проходять уже не вперше. Цьогоріч більше 100 юних спортсменів із різних куточків України (Київ, Житомир, Тернопільська область, Закарпаття, Вінницька область, Хмельницька область, Черкаська область) взяли участь у змаганнях.

Команду Ізяславської ДЮСШ на даних змаганнях представляли 13 спортсменів під керівництвом тренера-викладача Божкевича Сергія Васильовича.

Найкращі результати показали наші учні у віковій категорії 2008 р.н. і молодші: Божкевич Сергій посів ІІ місце, Матющенков Ілля – 4 місце, Шейдик Владислав – 5 місце.  Також чудову гру показав Несенчук Андрій, який посів 3 місце у 2 фіналі.

Призери та переможці змагань були нагороджені грамотами та медалями відповідного ступеня.

Вітаємо наших вихованців!

02.03.2020 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

 

Відбувся звітний концерт учасників художньої самодіяльності закладів освіти Ізяславщини «Мистецький дивограй Ізяславського краю»

 

З метою виховання дітей та учнівської молоді на кращих зразках національної культури, забезпечення їх активної участі у гуртках художньої самодіяльності, виявлення та підтримки талантів і обдарувань щороку серед закладів загальної середньої та позашкільної освіти Хмельниччини проводиться щорічний огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності та аматорів сцени. 27 лютого на базі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулося свято юних талантів Ізяславщини — огляд художньої самодіяльності колективів закладів освіти району «Мистецький дивограй Ізяславського краю». Цього року старт мистецького марафону дитячої творчості було дано на Ізяславщині.

Звітний концерт та підсумкова виставка дитячих виробів — визначна подія. Тут юні обдарування відчувають себе справжніми артистами. Це концерт, де ще маленькі учасники виступають пліч-о-пліч зі своїми більш досвідченими друзями.

Вихованці позашкілля Ізяславщини зустріли представників обласного журі на чолі із Заслуженим працівником освіти України, заступником директора Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді  України Наталією Жолобок традиційним запашним ізяславським короваєм.

Звіт району розпочався із виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, на якій були представлені вироби у техніках: живопис, писанкарство, лялька–мотанка, ліплення (солене тісто), народний розпис, паперопластика, вироби із природного матеріалу, бісероплетіння, вишивка бісером, м'яка іграшка, витинанка та багато іншого. У рамках виставки керівники гуртків разом із своїми вихованцями провели майстер-класи.

Розмаїття жанрів та репертуару, фантазія керівників і натхнення виконавців, хвилювання за лаштунками і зібраність на сцені – це характерні риси цьогорічного творчого звіту. Фестиваль проходив за різними номінаціями: «Вокальне мистецтво», «Хореографічне мистецтво», «Театральне мистецтво», «Художнє читання». Понад 200 юних танцюристів, співаків, музикантів – аматорів сцени та вихованців гуртків естетичного спрямування демонстрували своє мистецтво.

Творчих номерів у той день на святковій сцені було багато: один від одного кращий. Як окремо виконавці, так і творчі колективи представили їх на високому рівні.

Цьогоріч свої творчі здобутки представили: фольклорне дійство «Веселий ярмарок» від вихованців гуртків Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»; зразковий ансамбль народного танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв; фольклорний ансамбль «Калина-малина» Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»; учениця Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» Дарина Онищук; хоровий колектив «Чарівні нотки» Ізяславського НВК «ЗОШ І ст. – дитячий садок комбінованого типу №7»; хореографічний колектив «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»; ляльковий театр «Фламінго» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»; учень 2 класу Клубівського ліцею ім.Олега Довгого Андрій Поварчук; учні Плужненського ліцею імені Бортника Р.Й. Степан Ніколаєв, Владислав Гребенюк, Дмитро Маліновський; зразковий ансамбль сучасного танцю «Оксамит» Ізяславської дитячої школи мистецтв; вокальна група «Мальви» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»; учень Ізяславського навчально-реабілітаційного центру Олексій Хариш; учень Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» Роман Дорошенко; учень Ізяславської Дитячої школи мистецтв Тимофій Дмітрієв; учениця Михнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Мар’яна Кузіна; учениця Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» Аліна Кичата; вокальна група Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука; зразковий ансамбль бального танцю «Плеяда» Ізяславської Дитячої школи мистецтв; духовий оркестр Ізяславської Дитячої школи мистецтв; дует учнів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» у складі Юлія Стеблецька та Олександр Кузьмук; квартет учнів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» у складі Дарини Онищук, Богдани Якобчук, Аліни Кичатої, Марини Петровської.

Виконавська майстерність, органічність, творчий потенціал наших співаків, танцюристів та музикантів були високо оцінені членами журі, які висловили слова подяки усім, хто причетний до організації та проведення творчого звіту художніх колективів закладів освіти Ізяславщини.

Члени журі визнали, що Ізяславський район чудово підготував звітний концерт, що саме тут плідно плекають таланти.

Буквально кожен виступ артистів викликав у публіки захоплення та приємні враження. Учасники всіх художніх колективів представили найкращі хореографічні постановки, вокальні номери, створивши барвисту мистецьку феєрію.

Аматори мистецтв району не лише подарували частинку своєї душі глядачам в залі, а й отримали моральне задоволення від реакції публіки та схвальних відгуків членів журі. Огляд-конкурс вкотре став стимулом для подальшого розвитку талантів, обдарувань, виявом художніх творчих здібностей дітей, а також сприяв залученню юних аматорів до активної участі у мистецькому житті району.

28.02.2020 р.

За матеріалами відділу освіти райдержадміністрації

 

На Ізяславщині пройшов обласний семінар практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів Хмельниччини

 

25 лютого відповідно до плану роботи на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ізяславської районної ради  відбувся семінар для практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів Хмельницької області «Діагностичний інструментарій практичного психолога в інклюзивно-ресурсному центрі».

Учасників семінару із початком роботи привітали перший проректор Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти Олександр Попик, голова районної державної адміністрації Іван Федорчук, голова районної ради Сергій Шлегель, начальник відділу освіти райдержадміністрації Ростислав Конончук. Ним було наголошено на тому, що дедалі частіше до закладів освіти  приходять діти з особливими освітніми потребами і питання їх супроводу — на перетині функцій багатьох спеціалістів, кожен із яких діє в межах своєї компетенції. Беззаперечно, активним і незамінним учасником цього процесу є практичний психолог. Практичний психолог в інклюзивному середовищі формує психологічну готовність учасників навчально-виховного процесу (учнів, батьків, вчителів, представників адміністрації) до взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами. Саме від компетентності, мобільності, професіоналізму, відповідальності спеціаліста залежить успіх навчання та виховання учнів з особливими освітніми потребами.

Роботу семінару було організовано у двох модулях.

У ході теоретичного модулю перед учасниками семінару виступили: перший проректор Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти Олександр Попик «Корекційно-розвиваюча освіта: інновації, перспективи, проблеми»,  завідувачка сектору спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Алла Марисюк «Діагностичний інструментарій практичного психолога в інклюзивно-ресурсному центрі», в.о. завідувача обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Світлана Мельник «Особливості психологічного супроводу інклюзивної освіти», директорка Ізяславського інклюзивно-ресурсного центру Світлана Гнатюк.

У ході практичного модулю роботи семінару практичний психолог Ізяславського інклюзивно-ресурсного центру Катерина Горпинич  ознайомила колег із використанням психологічних методик WISC-IV, LEITER-3, PEP-3, CASD Conners 3 у роботі практичного психолога інклюзивно-ресурсного центру.  Директорка Шепетівського інклюзивно-ресурсного центру Олена Колісецька розповіла про психодіагностичну  діяльність психолога як засіб психологічної допомоги особистості та про особливості діагностичної роботи в практичній психології. Про психодіагностичні  та терапевтичні  особливості застосування методу арт-терапії в роботі практичного психолога учасникам семінару розповіли практичні психологи Шепетівського інклюзивно-ресурсного центру Світлана Галагута та Наталія Бондарук.

Завершилась робота семінару частуванням його учасників козацькими кулешем та юшкою від членів районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство».

25.02.2020 р.

За матеріалами Ізяславського інклюзивно-ресурсного центру

Вихованці ДЮСШ - призери змагань з легкої атлетики!

 

22 лютого в м.Старокостянтинів пройшов 7-й міжобласний Меморіал та відкрита першість міста Старокостянтинів з легкої атлетики пам’яті Героя України, Героя Небесної Сотні С.М.Бондарчука.

У змаганнях брали участь спортсмени 2006 р. н. і молодші.

Учасники змагань мали змогу продемонструвати свої вміння і навички у таких видах програми: біг 60м., біг 800м., стрибки у довжину, стрибки у висоту.

Команду Ізяславської ДЮСШ представляли 23 учасники під керівництвом тренерів – викладачів Калашнік Л.В. та Мазуренко О.М. Участь у цих змаганнях для кожного учасника була особлива. Неймовірні емоції радості, смутку, інколи навіть розпачу діти переживали протягом усіх змагань.

Найкращі результати показали:

Барнаткевич Андрій - І місце зі стрибків у висоту (тренер Мазуренко О.М.);

Продай Діана - ІІ місце зі стрибків у висоту (тренер Калашнік Л.В.);

Демків Назар - ІІ місце зі стрибків у висоту (тренер Калашнік Л.В.).

Призери та переможці змагань були нагороджені грамотами, медалями, кубками та подарунками.

Вітаємо наших вихованців!

24.02.2020 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

 

Юні футболісти Ізяславщини - срібні призери міжнародного турніру з міні – футболу!

 

21-22 лютого вихованці Ізяславської ДЮСШ взяли участь у Міжнародному турнірі з міні-футболу «Наше майбутнє», який було присвячено 80-річчю утворення Столінського району Республіки Білорусь. Турнір відбувся серед юнаків 2011 р. н. і молодше та проходив у місті Столін (Республіка Білорусь).

У змаганнях брали участь команди ДЮСШ, СДЮШОР, футбольних клубів, Академій футболу Білорусі та України.

Команду Ізяславської ДЮСШ представляли дев’ять юнаків під керівництвом Заслуженого тренера України, тренера команди Миколи Бойчука. Усі ігри турніру юні фут-залівці району провели на одному переможному подиху. І срібні медалі змагань тільки заохотять наших хлопців у майбутньому стати справжніми «золотими»  чемпіонами!

Команди – призери Міжнародному турнірі з міні-футболу «Наше майбутнє» були нагороджені кубками, медалями та грамотами відповідного ступеня. Також за результатами змагань у номінації «кращий» гравець турніру» Дунь Арсен та Валентієв Марк були нагороджені пам’ятними призами.

Бажаємо нашій команді гольових передач, сильних і точних ударів, легких зустрічей, відсутності травм та, звичайно, перемог!

24.02.2020 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

День рідної мови: найцікавіші факти про українську, які ми часто забуваємо

 

21 лютого у всьому світі відзначають міжнародний День рідної мови.  

 

Чому мови – це важливо?

Тому що мова – це унікальна культурна спадщина кожної окремої національності на планеті. Чим багатша наша культурна спадщина – тим краще для всіх.

Саме такої логіки дотримувались в Організації Об'єднаних Націй з питань культури (ЮНЕСКО), коли запроваджували Міжнародний день рідної мови. Свято з’явилось із подачі Бангладеш. Там 21 лютого 1952 року пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які протестували проти урядової заборони на використання в країні їхньої рідної бенгальської мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Ця країна і звернула увагу ЮНЕСКО на мовне питання.

 

Що ми знаємо про українську мову?

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної родини.

Вчені запевняють, що найближчою генеалогічно до української є білоруська мова. На їхнє переконання, починаючи з IX—XI століття обидві мови формувалися на спільній діалектній базі, а обидва народи до XVI століття мали спільну писемну книжну українсько-білоруську мову.

Українська мова – одна з найбільш вокальних та милозвучних мов світу. Філологи кажуть, що все це – через те, що ми маємо досить велику кількість фонем — 48.

Українська мова має свій офіційний сайт, який містить багато цікавої інформації і про історію мови, і багато корисних для справжніх гуманітаріїв практичних даних.

Українська мова має чимало говірок: Степовий говір, Слобожанський, Середньонаддніпрянський, Підляський, Західнополіський, Середньополіський, Східнополіський.

Українська мова є однією із найдавніших на нашому континенті.

 

Що доводить її давнє існування?

Як переконують історики – перша згадка про українські слова датована 448 роком. Візантійський історик Пріск Панійський перебував у таборі вождя гунів Аттіли на території сучасної України і записав у своєму нотатнику слова "мед" і "страва". Наша мова виділилася із праслов'янської мови у VI — VII ст.

Українську мову офіційно визнали літературною після видання "Енеїди" Івана Котляревського. Перший український "Буквар" видав у 1574 році у Львові першодрукар Іван Федоров. До наших часів дійшов лише один примірник книги, який було знайдено 1927 року в Римі. Найстарішою українською піснею вважається балада "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?".

 

Хто говорить українською?

Тут все логічно – українці.

Українська – єдина державна мова в Україні, одна з трьох офіційних мов у Придністров'ї та одна з офіційних мов частини Сербії. Історично також була офіційною мовою Кубанської Народної Республіки.

 

Чи багато у світі україномовних людей?

Дослідники кажуть, що 45 мільйонів назбирається точно.

Могло би бути більше. Але до 1990-х років українська мова близько 376 років перебувала під забороною чи під утисками, піддавалася репресіям або не мала повноправного державного статусу в тих країнах, до складу яких входили українські землі. Однаковою мірою це стосується всіх імперій, які так чи інакше контролювали українські землі.

 

Чому важливо говорити українською?

Як мінімум – тому що це один із ключових елементів національної самоідентифікації. Що буває, коли людина має певні складнощі із сприйняттям себе представником свого народу, ми мали можливість уважно вивчити у 2014 році.

 

Чи є щось таке, що ми про нашу мову не знаємо?

Багато. Багато про неї ми знаємо, але забуваємо. Хоча українська мова має все для того, аби дивувати нас щодня.

21.02.2020 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

«Будь собою!»

 

20 лютого фахівцем Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді був проведений інформаційно-просвітницький захід для учнів 9 класів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 під назвою «Будь собою!».

Даний захід був проведений у вигляді тренінгу, що забезпечило активну участь підлітків та сприяло кращому засвоюванню поданої інформації.

Дане питання є актуальним, оскільки переживання, пов’язані з самооцінкою та самосприйняттям, типові для підлітка. Їх можна вважати особливістю перехідного (підліткового) віку. Самооцінка підлітків досить мінлива і багато в чому залежить від ситуації і думок оточуючих. Підлітки з низькою самооцінкою шукають схвалення і визнання оточуючих і схильні переносити своє життя у площину «лайків», як символів власної успішності і популярності. Саме тому тема  самоприйняття дуже важлива для  її розкриття у підлітковому середовищі.

У ході заходу було розкрито питання індивідуальності та неповторності кожної особистості, а також визначено причини використання людьми «масок» у взаємостосунках із оточуючими. У тренінгу взяло участь 30 учнів, яких також було ознайомлено із переліком та змістом послуг, які надає Ізяславський РЦСССДМ.

21.02.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Школи Хмельницької області мають унікальну можливість долучитись до проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

 

Учителі-учасники проєкту пройдуть навчання з інфомедійної грамотності та одержать матеріали для інтеграції відповідних навичок у свої уроки. Ціль проєкту – навчити учнів критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям, усвідомити цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти.

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках загальнонаціонального проєкту «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність»запрошує до участі школи з районних центрів, ОТГ, селищ, сіл, міст і містечок із усіх регіонів України (крім обласних центрів). На сьогодні у проєкті бере участь уже 400 шкіл і понад 1100 вчителів з  усіх обласних центрів України.

До участі у конкурсі запрошуються вчителі, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу у 8-9 класах і мистецтво у 9 класі. При відборі учасників організатори віддаватимуть перевагу заявкам від колективу вчителів зазначених предметів, які бажають долучитись до проєкту та на їхню мотивацію.Відібрані школи та їх колективи отримають від команди проєкту підтвердження про проходження конкурсного відбору. До вересня 2020 року нові вчителі-учасники проєкту пройдуть спеціальне навчання з інтеграції інфомедійної грамотності в уроки.Електронні матеріали проєкту будуть надані вчителям після проходження тренінгів.

Відбір учасників триває з 7 по 25 лютого 2020 року.

Детальніше про конкурс та проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» можна почитати на сторінці:http://l2dua.com/.

Для участі у конкурсі педагогам потрібно:

знайти однодумців-учителів;

отримати згоду від директора школи на участь у проєкті;

заповнити анкету-заявку, яка доступна за вказаним вище посиланням.

Контактна особа у Хмельницькій області: Тамара Козицька – регіональний координатор Проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

tkozytska@irex.org,+38-067-3362322

Довідка:

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси.

Діяльність проекту направлена на розвиток навичок критичного сприйняття інформації та інтеграцію інфомедійної грамотності в навчальну програму шкіл.

В рамках проєкту розробляються навчальні матеріали для вчителів (8-10 клас), проводяться тренінги та навчання для установ-учасників проекту (школи, ІППО, педагогічні ЗВО), запроваджується навчання за розробленими матеріалами.

 18.02.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Перемога за нами!

 

З метою підвищення якості роботи спортивної школи по підготовці спортивних резервів та для виявлення кращих спортсменів для участі у змаганнях обласного рівня, 15 лютого Шепетівська дитячо-юнацька спортивна школа проводила Відкриту Першість з міні-футболу серед юнаків 2006 р. н. і молодші.

Змагання проходили у цікавій та безкомпромісній боротьбі. У змаганні взяли участь 8 команд. Від Ізяславської ДЮСШ грали спортсмени під керівництвом тренера – викладача Рибачка Віктора Михайловича.

Продемонструвавши свою спритність, витримку і жагу до перемоги, наші вихованці здобули перемогу.

Вітаємо наших юних футболістів!

17.02.2020 р.

За матеріалами ДЮСШ

Чемпіонат з тенісу настільного!

 

15-16 лютого в Хмельницькому відбувся відкритий рейтинговий чемпіонат міста з тенісу настільного серед кадетів та юніорів.

У змаганнях взяли участь понад 70 учасників. Команду Ізяславської ДЮСШ представляли вихованці під керівництвом тренерів – викладачів Сергія Божкевича, Олександра Божкевича та Івана Довгого.

Усі спортсмени значно покращили свої результати та технічну майстерність.  Перші свої перемоги у стикових іграх здобули вихованці Олександра Божкевича. Хорошу гру показали вихованці тренера-викладача Івана Довгого, які показали кращий результат та рівень підготовки у порівнянні з попередніми змаганнями.

Найкращий результат показав вихованець Сергія Божкевича – Матющенков Ілля, який посів 2 місце. За крок до виходу з групового етапу був Коваль Віталій, який посів 1 місце в 2 фіналі.

Вітаємо наших вихованців з гідним виступом та досягнутими результатами.

17.02.2020 р.

За матеріалами ДЮСШ

#ДеньБезпечногоІнтернету

 

11 лютого на Ізяславщині пройшло ряд тематичних інформаційно-просвітницьких заходів до Дня безпечного Інтернету #ДеньБезпечногоІнтернету.

Цього дня  традиційно  проводяться  різноманітні заходи з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли у життя кожного з нас. Ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у житті людей.

Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Але разом з тим, в Інтернеті приховано досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути. Це такі небезпеки, як: клавіатурні шпигуни, рекламні модулі, комп’ютерні віруси, кібер-булінг, кібер-грумінг, спам, шантаж користувачів, фішинг, фармінг, он-лайн-хижаки, скімінг, недостовірна інформація.

У Плужнянській санаторній школі відзначався Всесвітній День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для кращого Інтернету». Тому   захід був націлений на те, щоб познайомити вихованців  закладу з правилами безпечного користування Інтернетом.

Працівниками Інтернет-центру Ізяславської центральної районної бібліотеки було проведено інформаційну хвилинку користувачам «Крокуємо безпечним Інтернетом».

11.02.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

 

День Безпечного Інтернету (Safer Internet Day)  2020

 

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

 День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. 

День безпечного Інтернету відзначають щороку. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний та кожна можуть використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо.

День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян, педагогів і соціальних працівників, представників індустрії та політиків, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладі освіти, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях. Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. 

150 країн офіційно підтримали День безпечного Інтернету 5 лютого 2019 року. В Україні до Дня безпечного Інтернету офіційно долучились понад 1400 закладів освіти, бібліотек та громадських організацій. Понад 18000 освітян та бібліотекарів у всіх областях України взяли участь в освітніх заходах із безпеки в Інтернеті. 142 500 дітей та молодих людей взяли участь в офіційно зареєстрованих заходах, присвячених безпеці в Інтернеті.

Саме ви робите цей День в Україні – день заради безпечнішого та найкращого Інтернету!

Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами #SID2020 та #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.

Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, закладі освіти, місті, організації, країні, світі:

· Завантажуйте Ключові повідомлення до Дня безпечного Інтернету 2020;

· Реєструйте свою підтримку та отримуйте відкритий цифровий бейдж «Організатор_ка заходу до Дня безпечного Інтернету 2020» за посиланням: https://bit.ly/2OAHJXB;

· Проводьте зустрічі, обговорення, тренінги, форуми, конференції, родинні наради, класні години, батьківські збори, прес-конференції, квести із безпеки онлайн;

· Повідомляйте про свої події у соціальних мережах, використовуючи хештеги #SID2020 або #SaferInternetDay#ДеньБезпечногоІнтернету;

· Створіть свою обіцянку щодо безпечного користування Інтернетом для 2020 року та беріть участь у #saferinternetchallenge

11.02.2020 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Тимчасово призупинено освітній процес у закладах загальної середньої та позашкільної освіти Ізяславського району

 

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 06 лютого поточного року № 43/2020-р із 07 по 14 лютого тимчасово призупинено освітній процес у закладах загальної середньої та позашкільної освіти Ізяславського району.  Дане рішення викликано необхідністю забезпечення запобігання поширенню випадків захворювання на грип та гострими респіраторними вірусними інфекціями, а також недопущення різкого загострення епідемічної ситуації в організованих дитячих та підліткових закладах, місцях масового перебування людей.

Розпорядження голови районної державної адміністрації підготовлено на підставі статей 6, 22, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статті 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».  

06.02.2020 р.

За матеріалами відділу освіти райдержадміністрації

«Першими гаснуть зорі, які сяють найяскравіше…»

 

06 лютого 2020 року громада міста Ізяслав вшанувала пам'ять Миколи Микитюка, лейтенанта Збройних Сил України, який загинув на сході України в зоні проведення АТО п’ять років тому.

Меморіальні заходи розпочались на алеї почесних поховань центрального кладовища міста Ізяслав. Вшанували пам'ять загиблого земляка прийшли: батьки та рідні, товариші, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник оргвідділу виконавчого органу районної ради Анатолій Ліщук, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, голова районної ГО учасників АТО Володимир Павлюк, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, голова районної ГО учасників бойових дій в Афганістані Василь Тележинський, голова громадської ради при районній державній адміністрації Олександр Москалено, вихованці військово-патріотичного клубу «Каскад», тощо.

Благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Православної Церкви України митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук відслужив поминальну літію за загиблим воїном Миколаєм та всіма воїнами, які загинули в роки українсько-російської війни. Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти на могилу Миколи Микитюка.

Далі в приміщенні Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія», яку закінчив у 2010 році Микола Микитюк, відбувся меморіальний захід.

Учні школи для присутніх на заході педагогів, своїх однолітків, гостей закладу, батьків Миколи Микитюка Петра Михтоновича та Ганни Павлівни, представників громадськості та засобів масової інформації району, підготували спогади про земляка. Перед учасниками заходу виступили:  бойовий побратим Миколи Микитюка Владислав Жураківський, завідувач сектору організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації, колишній вчитель історії Миколи Микитюка Віктор Кучерук, заступник голови районної ради Організації ветеранів України Марія Сухораба, митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.  

Під час заходу директор Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» Любов Бізюк вручила дипломи переможцям шкільного турніру із настільного тенісу  пам’яті Миколи Микитюка, який відбувся напередодні. Також призери отримали подарунки від Петра Михтоновича та Ганни Павлівни Микитюків.

 

  

Микитюк Микола Петрович

Дата та місце народження: 12 травня  1992 року м.Ізяслав Хмельницької області.

Дата та місце загибелі: 06 лютого  2015 року поблизу с.Рідкодуб Шахтарського району Донецької області.

Звання: лейтенант.

Посада: командир взводу.

Підрозділ: 30-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: загинув 6 лютого 2015 року під час артилерійського обстрілу в районі Дебальцеве поблизу с.Рідкодуб Шахтарського району Донецької області. 

Сімейний стан: залишились батьки.

Місце поховання: м. Ізяслав, Алея почесних поховань міського кладовища.

Указом Президента України №270/2015 від 15 травня  2015 року «За мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню (посмертно).

 06.02.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

Спартакіада школярів з волейболу серед дівчат!

 

5 лютого на базі спорткомплексу пройшла районна Спартакіада школярів з волейболу серед дівчат 2003-2005 р.н.

У змаганнях взяли участь 9 шкіл району: Мислятинська ЗОШ І-ІІІ ст., Михлянська ЗОШ І – ІІІ ст., Радошівська ЗОШ І – ІІІ ст., Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславський НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. №2, ліцей» ім. О. Кушнірука, Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім. О.П.Онищука, гімназія», Білогородська ЗОШ І-ІІІ ст., Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст., Ріпківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – д/с».

Учасників змагань було поділено на 3 групи.

У фінальній частині змагань зустрілися команди Мислятинської ЗОШ, НВК № 2 та Михлянської ЗОШ. Усі фінальні ігри були непередбачуваними, адже кожна з команд отримала поразку і перемогу. Призові місця визначалися за кількістю виграних партій кожної команди. У результаті ІІІ місце посів Ізяславський НВК № 2, ІІ місце – Мислятинська ЗОШ, І місце Михлянська ЗОШ.

Вітаємо переможців та призерів змагань.

06.02.2020 р.

За матеріалами ДЮСШ

Відбувся семінар педагогів-організаторів шкіл району

 

Питання успішної взаємодії між учнівською радою та учнями школи було розглянуто на семінарі педагогів-організаторів закладів  загальної середньої освіти району, який 5 лютого було проведено на базі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка». Модератором заходу виступила методистка закладу Лариса Хмиз.

У ході семінару Лариса Іванівна підкреслила, що учнівське самоврядування є пріоритетом у виховній системі успішного шкільного життя. Участь школярів в роботі учнівського самоврядування закладу загальної середньої освіти є одним з найефективніших методів виховання.

Цінність учнівського самоврядування в закладі освіти полягає в тому, що учні ґрунтовно та всебічно проникають у сутність своїх прав та обов’язків.

Учнівське самоврядування у закладі загальної середньої освіти - процес довготривалий. Його не можна просто скопіювати, перенести до себе схему іншого закладу, який ефективно працює. Учнівське самоврядування можна виплекати самостійно, пристосувати до умов власного закладу освіти, потреб та бажань колективу, рівня його розвитку та можливостей.

Педагог-організатор має постійно працювати над самоосвітою, саморозвитком, удосконаленням, відвідувати методичні заходи у своєму закладі,  методичні заходи, семінари-практикуми, майстер-класи, для надання методичної допомоги органам учнівського самоврядування, учням-лідерам, класним керівникам з проблеми організації цікавих справ, акцій, навчання учнівського активу свого закладу.

 Під час підведення підсумків учасники семінару підкреслили актуальність та важливість  обговорених питань, відмітили високий рівень та його практичну направленість семінару.

Також в роботі семінару взяли участь представники Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, завідувач сектору організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, завідувачка сектору культури, молоді та спорту райдержадміністрації Марія Кучерук, директор Ізяславського районного будинку культури Ігор Костюк.

05.02.2020 р.

За матеріалами відділу освіти райдержадміністрації

Знову ЧЕМПІОНИ!

 

Протягом двох днів – 31 січня та 1 лютого в спорткомплексі проходила Відкрита першість Ізяславської ДЮСШ з міні – футболу серед юнаків 2010 р. н. і мол. «Зима 2020».

У змаганнях приймали участь 8 команд, які були поділені на 2 групи.

Група  А: Коростень І, Ізяслав ІІ, Острог, Старокостянтинів І.

Група Б: Ізяслав І, Коростень ІІ, Старокостянтинів ІІ, Новоград – Волинський.

Команди Ізяславської ДЮСШ представляли вихованці під керівництвом тренера – викладача Бойчука Миколи Івановича.

Після стикових ігор, місця в групах розподілились наступним чином:

 

Група А:

1 – Коростень І

ІІ – Старокостянтинів І

ІІІ – Ізяслав ІІ

ІV – Острог

 

Група Б:

І – Ізяслав І

ІІ – Старокостянтинів ІІ

ІІІ – Новоград – Волинський

ІV – Коростень ІІ

 

Матч за 3-тє місце зафіксував перемогу команди м.Старокостянтинів. У фінальному двобої зійшлися команди м. Ізяслав та м. Коростень, де матч повністю виправдав звання фінального і пройшов у безкомпромісній та напруженій боротьбі. У підсумку перемогу здобула команда м. Ізяслав.

Після закінчення фінальної гри відбулося урочисте закриття турніру. З вітальними словами до учасників змагань виступив Заслужений тренер України Бойчук Микола Іванович. Призери та переможці змагань були нагородженні кубками, медалями та грамотами.

Щиро вітаємо переможців та призерів змагань!

03.02.2020 р.

За матеріалами ДЮСШ

Чемпіонат з легкої атлетики!

 

01 лютого вихованці Ізяславської ДЮСШ під керівництвом тренерів – викладачів Оксани Мазуренко, Лариси Калашнік та Руслана Мазуренка взяли участь у відкритому Чемпіонаті Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2007 р. н. та молодше.

У програму змагань входили такі види легкої атлетики: біг – 60 м., 150 м., 300 м., 600 м., стрибки – у довжину, висоту.

Основним завданням на цих змаганнях було підвищення майстерності юних спортсменів та залучення учнів до систематичних занять легкою атлетикою.

Усі вихованці Ізяславської ДЮСШ значно покращили свої результати з обраних видів легкої атлетики. Найкращий результат показала Тарєлкіна Софія, яка посіла ІІІ місце зі стрибків у висоту.

Переможці та призери змагань були нагороджені дипломами та медалями ОЦФВУМ.

Вітаємо спортсменів з чудовими результатами.

03.02.2020 р.

За матеріалами ДЮСШ

Розпочалась реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року

 

03 лютого розпочалась реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року триватиме з 03 лютого до 24 березня. 

Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Після того, як ви надіслали пакет документів для реєстрації до регіонального центру, ви маєте можливість за допомогою сервісу «Стан опрацювання документів» перевірити на якому етапі опрацювання ваші документи. Для цього необхідно увести номер реєстраційної картки до сервісу.

Важливо зазначити, що реєстраційні документи в регіональному центрі опрацьовуються по мірі надходження. Обробка реєстраційних документів триває не довше 10 робочих днів із моменту їхнього надходження до регіонального центру.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання,  який   буде надіслано зареєстрованій особі в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання.

У разі потреби зареєстрована особа може внести зміни до реєстраційних даних, здійснивши перереєстрацію. Перереєстрація триватиме з 03 лютого до 24 березня 2020 року після отримання вами Сертифіката.

Для перереєстрації потрібно внести зміни до реєстраційних даних за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Вхід до сервісу – за номером і пін-кодом Сертифіката. Особі потрібно буде оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат. Пакет документів треба подати до відповідного регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.

Особі може бути відмовлено в реєстрації (перереєстрації) для участі в зовнішньому оцінюванні на підставі:

 • ненадання документа(ів), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;

 • надання недостовірної інформації;

 • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому оцінюванні;

 • відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційних документів) або перереєстрації;

 • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;

 • неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку.

У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації (перереєстрації)  буде надіслано витяг із протоколу засідання регламентної комісії, у якому буде зазначена причина відмови. Якщо ви можете усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, до 24 березня 2020 року, створіть нову реєстраційну картку, скориставшись сервісом «Зареєструватись», сформуйте пакет реєстраційних документів та надішліть його на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або передайте до закладу освіти, у якому навчаєтесь (якщо складатимете ДПА у формі ЗНО).

Особа, якій відмовлено в реєстрації (перереєстрації), має право оскаржити рішення регламентної комісії протягом чотирнадцяти календарних днів із дня завершення реєстрації, подавши апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Якщо учасник через певні причини не зможе взяти участь у зовнішньому оцінюванні, він повинен до 16 квітня 2020 року надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти раніше отриманий Сертифікат і заяву про відмову в реєстрації. 

Реєстрація осіб для участі в додатковій сесії зовнішнього оцінювання

Під час основного періоду реєстрації, що триватиме з 03 лютого до 24 березня 2020 року, подати документи для участі в додатковій сесії мають право особи, які не можуть пройти зовнішнє оцінювання під час основної сесії у зв’язку з тим, що:

 • обрали для проходження зовнішнього оцінювання два навчальних предмети, зовнішнє оцінювання з яких проводиться під час основної сесії в один день;

 • у рік проведення зовнішнього оцінювання навчаються за кордоном;

 • за релігійними переконаннями не можуть взяти участь у зовнішньому оцінюванні з окремого(их) навчального(их) предмета(ів), що проводиться(яться) в певні дні;

 • вказали на необхідність створення особливих (спеціальних) умов проходження зовнішнього оцінювання, що можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії;

 • належать до категорії осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення;

 • у період проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з окремих навчальних предметів братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, перебуватимуть за кордоном.

Щоб зареєструватися для проходження зовнішнього оцінювання під час додаткової сесії, зазначені вище особи мають надати заяву (у довільній формі) і документ, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основній сесії, а саме:

 • довідку, що підтверджує факт навчання за кордоном, де зазначено період навчання;

 • клопотання релігійного управління (центру), що діє згідно із законодавством України про свободу совісті та релігійні організації;

 • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання форми № 086-3/о, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;

 • копію наказу або іншого розпорядчого документа про участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), де зазначено прізвище, ім’я, по батькові особи та період проведення відповідного заходу;

 • довідку з закладу освіти, де вказано, що заявник дійсно навчається в цьому закладі освіти, а також дату складання ним державного іспиту, яка збігається з датою проведення зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета;

 • документ, що підтверджує необхідність перебування за кордоном у день проведення зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета.

03.02.2020 р.

За матеріалами сайт Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua/

 

Футбол серед наймолодших вихованців ДЮСШ!

 

Футбол – це найпопулярніша гра в світі. Не дивно, що цей вид спорту з кожним роком набирає все більше прихильників. Це все тому, що футбол являється дуже атлетичним видом спорту.

30 січня в спортивному комплексі відбулась товариська зустріч з міні- футболу серед наймолодших вихованців 2012 р.н. і молодші, між командами Ізяславської ДЮСШ та с.Оженіно (Рівненська обл.).

Команду Ізяславської ДЮСШ представляли вихованці під керівництвом тренерів – викладачів Віктора Рибачка та Сергія Цимбалюка.

Ця зустріч команд проводилась з метою залучення дітей до занять футболом, популяризації і подальшого розвитку футболу, як виду спорту, підвищення якості роботи спортивної школи по підготовці спортивних резервів.

31.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

2020/2021 навчальний рік Президентом оголошено Роком математичної освіти в Україні

 

З метою забезпечення додержання конституційних гарантій з реалізації права на освіту, створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти, формування у них належного рівня математичної компетентності, ураховуючи результати міжнародного дослідження якості освіти PISA щодо математичної компетентності здобувачів базової середньої освіти в Україні Указом  Президента України № 31/2020  від 30 січня 2020 року  2020/2021 навчальний рік оголошено Роком математичної освіти в Україні.

Главою держави доручено Кабінету Міністрів України забезпечити розроблення та затвердити комплекс заходів щодо проведення у 2020/2021 навчальному році Року математичної освіти в Україні, передбачивши, зокрема:

упровадження у навчання сучасних практико-орієнтованих засад, у тому числі з використанням ресурсів PISA, підвищення якості навчально-методичного забезпечення вивчення математики, зокрема підручників та навчальних посібників з математики;

розроблення електронних навчальних ресурсів, спрямованих на розвиток математичної компетентності учнів, застосування математичних інструментів для розв’язання ігрових та стратегічних задач різного рівня складності;

створення умов для забезпечення сучасного рівня викладання математичних дисциплін, зокрема із застосуванням ефективних технологій формування та розвитку математичної компетентності учнів з урахуванням кращих вітчизняних та міжнародних практик, вивчення та впровадження досвіду держав, які демонструють високі показники з математичної компетентності за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA;

створення умов для підвищення мотивації здобувачів освіти з успішного оволодіння математичними знаннями і навичками, їх застосування у соціальній, економічній, технологічній, науковій та інших сферах суспільного життя;

створення у закладах загальної середньої освіти умов для вивчення математики за індивідуальною програмою для учнів, які потребують додаткової підтримки в опануванні предмета;

забезпечення належної організації запровадження з 2021 року обов’язкового зовнішнього незалежного оцінювання з математики;

проведення конкурсів, олімпіад та інших змагань з математики, спрямованих на розв’язання математичних задач із пошуком нестандартних підходів;

розширення можливостей для розвитку математичної компетентності учнів, зокрема через мережу математичних гуртків у закладах загальної середньої освіти, закладах позашкільної освіти, проведення літніх математичних шкіл для учнів та вчителів;

сприяння створенню освітніх майданчиків для вивчення математики на базі публічних бібліотек.

Як відомо, ідея проведення Року математичної освіти в Україні була ініційована після оголошення результатів міжнародного дослідження математичної компетентності PISA-2018, в якому взяли участь українські школярі.

31.01.2020 р.

За матеріалами сайту Президента України

Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – переможці районної Спартакіади школярів з волейболу серед юнаків!

 

29 січня на базі спорткомплексу пройшла районна Спартакіада школярів з волейболу серед юнаків 2003 – 2005 р. н.

У змаганнях взяли участь 11 шкіл району: Білівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. – д/с», Ліщанська ЗОШ І-ІІІ ст., Клубівський ліцей імені Олега Довгого, Мислятинська ЗОШ І – ІІІ ст., Михлянська ЗОШ І – ІІІ ст., Михнівська ЗОШ І – ІІІ ст., Новосільська ЗОШ І – ІІІ ст., Радошівська ЗОШ І – ІІІ ст., Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславський НВК «ЗОШ І – ІІІ ст..№2, ліцей» ім.. О. Кушнірука, Ізяславський НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.. № 5 ім. О.П. Онищука, гімназія».

Учасників змагань було поділено на 3 групи. Непередбачуваністю та інтригами характеризувалися змагання в усіх групах.

Особливо напружено проходили фінальні ігри, де зустрілись у протистоянні команди ЗОШ № 1, Михнівська ЗОШ та Мислятинська ЗОШ.

У напруженій боротьбі вміння блискуче володіти м’ячем продемонстрували волейболісти з команди Ізяславської ЗОШ І – ІІІ ст.. № 1, які вибороли І почесне місце, ІІ місце посіла команда Мислятинської ЗОШ, яка не менш захоплююче продемонструвала свої сили та жагу до перемоги, ІІІ місце посіла команда Михнівської ЗОШ.

По завершенню змагань переможці та призери були нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації.

Щиро вітаємо переможців і бажаємо кожній команді гарно відпочити, набратися сил, але при цьому не забувати про тренування, аби надалі показати ще кращі результати, здобути нові перемоги і, звісно ж, порадувати своїх вболівальників гарним волейболом!

30.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Перемога у Білорусії!

 

23-25 січня в м.Столін (Республіка Білорусь) відбувся Міжнародний Хрещенський турнір з міні-футболу, приурочений 80-річчю утворення Столінського району, серед юнаків 2009 р. н. і молодші.

У змаганнях взяли участь 3 команди з України та 5 команд з Білорусії.

Всі команди – учасники показали високий рівень технічної та тактичної підготовки. Але найкращий рівень спортивної майстерності виявили вихованці Ізяславської ДЮСШ тренера – викладача Бойчука Миколи Івановича, які здобули перемогу.

Команди – призери були нагороджені кубками, медалями та грамотами відповідного ступеня. Також за результатами змагань відзначили і найкращих гравців турніру з Ізяславської команди – Зайчука Віталія, Нестечука Арсена, Літвінчука Артема, Попко Максима.

Треба віддати належне батькам юних вихованців, які знаходять можливість, і з сімейних бюджетів фінансують поїздки юних спортсменів.

Вітаємо тренера – викладача, вихованців Ізяславської ДЮСШ, та бажаємо не зупинятись на досягнутому і здобувати все більше перемог!

28.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Жителі Кунівської громади вшанували пам'ять жертв Голокосту

 

27 січня в Кунівській ЗОШ І-ІІІ ступенів учнями 9-11 класів було проведено лінійку пам’яті жертв Голокосту та музейний урок. Старшокласники розповіли про трагедію Голокосту на Кунівщині.  

Однією із найтрагічніших подій села є розстріл в липні 1941 року мирного населення єврейської національності. Розстрілювали всіх: старих і молодих, чоловіків і жінок, і навіть дітей.

Всього було розстріляно 487 громадян. За словами очевидців, які дожили до нинішніх часів, «євреїв вигнали на вулицю, оголосили про необхідність взяти з собою різні знаряддя праці. Потім їх вишикували колонами, вивели за село, і наказали копати яму. Коли люди виконали наказ, їх почали розстрілювати з кулеметів».

Яма стала братською могилою для 487 громадян єврейської національності, після розстрілу яму засипали землею, а тих, хто уцілів (вони засипали яму), вивезли до села Стороничі і знищили там у гетто (єврейському концтаборі).

Три дні земля двигтіла, було видно,

Що у могилі є живих багато.

І до могили бігли люди

Щоб односельців рятувати.

Але німецькі кати біля могили виставили охорону і сім діб нікого до неї не допускали.

За своїми масштабами для Кунева, невеличкого українського містечка, ця трагедія ототожнюється з нелюдськими розстрілами у Бабиному Яру, що в Києві.

Протягом багатьох років на місці розстріляних односельців ніякого обеліску не було. І лише 1970 р. спільними зусиллями Кунівської громади було зведено пам'ятник жертвам фашистського геноциду.

Ця трагедія, що сталася у нашому селі, ніколи не зітреться у пам'яті людській. Щорічно до монументу, щоб вшанувати пам'ять загиблих односельчан, покладаються квіти, учні школи доглядають за могилою, бо несуть естафету пам'яті жертв Голокосту, проводять дослідження.

12 вересня 2019 р. підписано меморандум між благодійним фондом Цаля Каплуна(США) та місцевими органами влади Ізяславщини про взаєморозуміння та співпрацю в дослідженні питання Голокосту в Ізяславському районі та створення інтерактивної карти, в якій буде висвітлюватись інформація про місця та кількість похованих, фото, спогади та інше.

27.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

На базі Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов семінар керівників закладів освіти району

 

Головною метою освітньої діяльності закладу загальної середньої освіти є всебічний розвиток дитини як особистості та найвищої цінності суспільства. Досягти цієї мети можна, забезпечивши високий рівень якості освіти. Як забезпечити високу якість у закладі освіти, діяльність якого багатокомпонентна і побудована на різних механізмах взаємодії? Розкриваючи сутність внутрішньої системи забезпечення якості освіти, варто звернути увагу на співвідношення таких термінів як «якість освіти» та «якість освітньої діяльності». Далеко не останнє місце у цьому напрямку роботи посідає  формування освітнього середовища закладу освіти.

Саме розгляду цього питання був присвячений семінар керівників закладів освіти Ізяславського району, що відбувся 24 січня на базі Білогородської  ЗОШ І-ІІІ ст..

У ході семінару «Освітнє середовище закладу освіти» спікерами та модераторами було представлено напрацювання  роботи колективу школи та наукові засади із окреслених напрямків. Зокрема було розглянуто такі питання: «Забезпечення безпечних та комфортних умов навчання та праці» (модератори – головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Людмила Крюкова, директор Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. Василь Сопронюк); «Створення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації» (модератори – методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз та заступник директор Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. з виховної роботи Галина Заяць); «Формування розвивального та мотивуючого до навчання освітнього середовища» (модератори - методист районного методичного кабінету відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації Галина Денисевич та заступник директора Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. з навчально-виховної роботи  Ніна Семченко); «Формування інклюзивного освітнього простору» (модератори – головний спеціаліст відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації Лариса Сологуб та заступник директора Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. з навчально-виховної роботи  Ніна Семченко).

Окрім того учасники семінару ознайомились із осередками НУШ закладів та низкою розвивальних вправ. Педагогами школи та учнівством закладу було проведено виховний заклад з елементами тренінгу  «Мій улюблений світ без насильства».

У роботі семінару  окрім керівників закладів освіти району також взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  Ростислав Конончук, начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель. Підсумовуючи підсумки семінару, вони зазначили, що  якість освіти розглядається у нерозривній єдності якості процесу (діяльності) і якості результату. Якість освітнього процесу (діяльності) є невід’ємною складовою якості освіти, яка залежить від якості освітнього середовища, включає якісні і кількісні характеристики освітнього процесу, якість професійної компетентності викладачів, якість організаційно-управлінської компетентності. Кожен заклад освіти має свої особливості – тип, рівень освіти, умови діяльності, фінансування, місцезнаходження, освітня програма тощо. Усі ці складові впливають на формування для кожного окремого закладу внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності і якості освіти.

27.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Першість ДЮСШ зі стрибків у висоту!

 

25 січня на базі спортивного комплексу було проведено першість Ізяславської ДЮСШ з легкоатлетичних стрибків у висоту серед юнаків та дівчат.

У змаганнях взяли участь 40 спортсменів нашої школи, які змагались у трьох вікових категоріях: юнаки та дівчата 2007 р. н. і молодші, юнаки та дівчата 2005 – 2006 р. н., та юнаки 2003 – 2004 р. н..

Юні спортсмени показали такі результати:

 

Юнаки 2007 р. н. і молодші:

І – Максимчук Володимир

ІІ – Циганков Владислав

ІІІ – Денисевич Богдан та Овчарук Андрій

 

Дівчата 2007 р. н. і молодші:

І – Тарелкіна Софія

ІІ – Соловей Анастасія

ІІІ – Продай Діана

 

Юнаки 2005 – 2006 р. н.

І – Панчошний Віктор

ІІ – Мельников Валерій

ІІІ – Романюк Денис

 

Дівчата 2005 – 2006 р. н.

І – Шевчук Каріна

ІІ – Ткачук Олена

ІІІ – Стецюк Анастасія

 

Юнаки 2003 – 2004 р. н.

 І – Тимощук Олександр

 

Переможці та призери змагань були нагородженні грамотами Ізяславської ДЮСШ та цінними подарунками Національного Олімпійського Комітету.

Вітаємо наших вихованців з чудовими результатами та бажаємо не зупинятись на досягнутому і впевнено йти до перемоги.

27.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Запустили онлайн-платформу з цифрової освіти

 

У тестовому режимі запустилася онлайн-платформа з цифрової грамотності. На платформі вже навчаються більше 30 тис. людей. Навчання проходить у формі серіалів. Доступні серіали з базових цифрових навичок у трьох сезонах, серіал цифрових навичок для вчителів і серіал для батьків з безпеки для дітей в Інтернеті. А якщо ви вважаєте, що вам набувати цифрових навичок не потрібно, ви можете пройти глобальне тестування на свій рівень із цифрових навичок і поділитися крутим сертифікатом у соціальних мережах. Усе це тут 

27.01.2020 р.

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України

 

Керівництво Хмельницької та Тернопільської областей взяли участь   у спільних заходах до Дня Соборності України

 

Вже стало доброю традицією відзначення Дня Соборності України урочистими заходами, які проходять на межі двох областей: Хмельницької та Тернопільської. Цьогоріч символічна зустріч відбулася на мосту між с.Гусятин Чемеровецького району Хмельницької області та смт.Гусятин Тернопільської області.

Розпочалася зустріч делегацій вже традиційним обміном хлібом-сіллю та символічним поєднанням двох половин державного стяга. Утворений стяг пронесли на центральну площу смт.Гусятин, де й продовжилося святкування. Після підняття Державного Прапора відбувся молебень за Україну та покладання квітів до монументу Незалежності. Далі очільники областей привітали присутніх з Днем Соборності України.

Висловлюючи слова вітання, голова Хмельницької облдержадміністрації  Дмитро Габінет наголосив, що для нас, українців, день 22 січня назавжди став святом єдності українського народу, найвагомішим і знаковим  в історії творення української держави. І традиційна зустріч громад Хмельницької та Тернопільської областей є цьому підтвердженням.

“Дорогі земляки, шановна громадо Хмельниччини та Тернопільщини, я щиро вітаю вас із Днем Соборності. 22 січня – це знаменна дата в історії українського народу, адже саме в цей день 1648 року розпочалася національно-визвольна війна під проводом Б.Хмельницького. Цього дня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу. – сказав Дмитро Габінет. – На жаль, молодій українській державі не вдалося вистояти під навалою більшовиків, під внутрішніми чварами та непорозуміннями. Ми пам’ятаємо репресії, ми пам’ятаємо голодомори, ми пам’ятаємо, як кращих синів і дочок відправляли до Сибіру, але ворогу не вдалося зламати наш дух, нашу волю до державності. Як Фенікс із попелу, у 1991 році відродилася незалежна українська держава”.

І сьогодні, додав голова адміністрації, боротьба за незалежність і соборність нашої держави триває. Ми мусили боротися за свою незалежність на Майдані у 2014 році, і саме 22 січня  у Києві загинули перші герої, названі незабаром Небесною Сотнею. Вони назавжди залишаться в нашій пам’яті.

Дмитро Анатолійович наголосив, що український народ завжди пам’ятатиме про тисячі солдат, які загинули, боронячи нашу землю на Сході держави. Саме 22 січня ми схиляємо голови, щоб пригадати усіх тих, хто боровся за незалежну і соборну українську державу. А головне, ми маємо сьогодні схилити голови перед тими, хто сьогодні боронить її зі зброєю в руках на передовій, воюючи з нашим зовнішнім ворогом.

“Сьогодні, коли ми, громади Хмельниччини та Тернопільщини, поєднали дві частини українського прапора як символ єдності і соборності, ми маємо згуртувати усі наші зусилля для того, щоб наша країна була квітучою. Бажаю усім нам натхнення, незламності духу, єдності на благо рідного краю та нашої Батьківщини”, – наголосив очільник Хмельниччини.

Також під час урочистої зустрічі керівники області, районів, об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення колективно зробили вітальні записи у «Art-книзі» для нащадків та молодого покоління на згадку про цей день.

Святкового настрою всім присутнім додали театралізовані постановки та патріотичні пісні від творчих колективів, що лунали з головної сцени.

23.01.2020 р.

За матеріалами Хмельницької  обласної державної адміністрації

Запрошуємо долучитися до проведення загальнонаціонального  флешмобу під назвою «МОСТИ ЄДНАННЯ»

22 січня – величний день в історії України. Цього дня далекого 1919 року на Софіївській площі у Києві було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Соборність – це   не тільки  спільні  етнічні  землі  у рамках держави, а  насамперед, духовне  єднання всього населення нашої   країни  в ім’я миру, свободи і процвітання  рідної  землі.    

До Дня Соборності України пропонується проведення загальнонаціонального  флешмобу під назвою «МОСТИ ЄДНАННЯ», що полягає у поширенні у соціальних мережах фото громадян держави в національному одязі під хештегом  #мости_єднання. 

Його мета – показати всім, що кожен громадяни України не байдужий  до нашої держави та підтримує її єдність. Це особливо важливо у важкі часи війни на сході України та інформаційної війни проти нашої держави з боку Росії.

Учасником флешмобу може стати кожен, хто підтримує Україну, прагне її єдності та припинення військової агресії з боку Росії!

ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО ФЛЕШМОБУ

- одягнути національний костюм

- зробити фотографію або селфі та опублікувати його у Facebook із хештегом #мости_єднання. 

Всіх бажаючих просимо надсилати свої фото на вищезазначену тематику на електронну адресу: izyaslav_rda@izadm.gov.ua.

Протягом січня 2020 року надіслані фотоматеріали будуть розміщені на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та на сторінці райдержадміністрації у соціальній мережі «Фейсбук».

Райдержадміністрація

Молодь Ізяславщини провела районний суспільно-просвітницький молодіжний флешмоб «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!»

 

У рамках відзначення в районі Дня Соборності України та річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, серед учнівської молоді закладів загальної середньої освіти Ізяславщини проведено районний суспільно-просвітницький молодіжний флеш-моб «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!».

Організатором флеш-мобу виступив відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації за підтримки керівництва Ізяславської районної державної адміністрації.

Флеш-моб у черговий раз продемонстрував усім краянам, що Україна – єдина: своїми територіями та землями – неподільна, думками і прагненнями щасливого майбутнього – спільна, душею та серцем кожного українця – світла, мужністю та незламністю духу – сильна, вірою та душею – вільна!

У період до 21 січня 2020 року в закладах загальної середньої освіти району в ході проведення комплексу заходів із відзначення Дня Соборності України було відтворено відповідне «живе» слово, що символізує Соборну Україну: мир, віра, воля, сила, мрія,  храм, друг, ціль, шанс, мета, діти, ідея, герб, тощо. До участі у флеш-мобі долучились педагоги закладів освіти, батьківська громадськість, керівники органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, жителі населених пунктів та інші. Під час цього проведено фотографування створеного «живого»  слова.   

22 січня у День Соборності України на Площі Героїв Майдану міста Ізяслав представниками закладів освіти міста Ізяслав провели загальноміську спільну флеш-мобну дію із складанням слова «СОБОРНІСТЬ». Кожен заклад підготував тематичні  речівки-заклички про підготовлені ними літери. Також було розтягнуто велике полотнище кольорів Державного Прапора України. Наймолодші учасники флешмобу створили два «живих» віночки.

Завершився захід спільним виконанням усіма його учасниками державного Гімну України.

22.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації 

 

 

 

 

Переможці відкритої першості ДЮСШ з міні-футболу!

 

17 січня 2020 року на базі спортивного комплексу пройшла відкрита першість Ізяславської ДЮСШ з міні-футболу серед юнаків 2006-2007 р.н.

У турнірі взяли участь 4 команди: Шепетівська районна ДЮСШ «Колос», ДЮСШ м. Старокостянтинова, Ізяславська ДЮСШ, ДЮСШ м.Славута.

Команду Ізяславської ДЮСШ представляли спортсмени під керівництвом тренера – викладача Рибачка Віктора Михайловича.

Юні спортсмени показали високу майстерність та гарну фізичну підготовку. У підсумку змагань  ІІІ місце посіла команда з Шепетівки,  ІІ місце посіли спортсмени з Старокостянтинова, і на першу сходинку піднялись вихованці Ізяславської ДЮСШ.

По завершенню змагань переможці та призери були нагороджені грамотами та кубками Ізяславської ДЮСШ. У номінації «КРАЩИЙ БОМБАРДИР» турніру цінним сувеніром було нагороджено Тютюнова Владислава.

Церемонію нагородження проводив головний суддя змагань Рибачок Віктор та  інструктор-методист Пирогівська Ірина.

Вітаємо наших спортсменів із достойним виступом та перемогою!

20.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Переможці «Кубку Мала» з міні-футболу!

 

17-18 січня 2020 року вихованці Ізяславської ДЮСШ взяли участь у міжобласному турнірі з міні-футболу « Кубок Мала» серед юнаків 2012 р.н.

У змаганнях взяли участь 12 команд: ФК «Звягель» (Новоград-Волинський), ФК «Овруч» (Овруч), ФК «Фортуна» (Андрушівка), ФК «Фенікс» (Житомир), «ДЮСШ Дарниця» (Київ), «ДЮСШ Дарниця-2» (Київ), «ДЮСШ Славута» (Славута), «ДЮСШ Ізяслав» (Ізяслав), ФК «Прем'єр-Нива» (Вінниця), «Єврошпон» (Смига), ФК «Мал» (Коростень), ФК «Мал-2» (Коростень).

У напруженій чесній спортивній боротьбі серед юних футболістів перемогу здобула команда ДЮСШ Ізяслава під керівництвом тренера Бойчука Миколи Івановича.

Вкотре ізяславчани на турнірі демонструють характер та грають за будь-яких обставин до останньої секунди гри. Так і в фіналі, здавалось би програний матч, наші вихованці зуміли звести на останніх секундах поєдинку в нічию, а в серії пенальті перемогти другого фіналіста - команду “Фортуна” з Андрушівки.

Друге місце вибороли футболісти ФК “Фортуна” (Андрушівка), третє – господарі турніру ФК “Мал” ( Коростень ).

Переможці та призери змагань були нагороджені кубками та медалями, а кращі гравці турніру – цінними подарунками.

Вітаємо наших юних футболістів з перемогою та бажаємо підкорити ще не одну спортивну вершину.

20.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Обласний етап конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020» стартував!

 

Управління Держпраці у Хмельницькій області приймає роботи дітей на перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2020». Конкурс на обласному рівні триватиме до 1 березня 2020 року.

Конкурс організовує і проводить ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці, територіальних органів Держпраці та інших підприємств, що належать до сфери управління Держпраці.

Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:

перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років;

 друга група – автори робіт віком від 11 до 14 років;

 третя група – автори робіт віком від 15 до 18 років.

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

Конкурсні роботи надсилати до Управління Держпраці у Хмельницькій області не пізніше 1 березня 2020 року (м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 74, тел. для довідки (0382) 65-64-48)).

5 березня 2020 року відбудеться засідання обласного журі, яке проведе оцінювання малюнків дітей у трьох вікових групах.

13.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Підсумки ювілейного 25-го щорічного відкритого рейтингового турніру «Krasyliv ТОП-16»

 

12 січня 2020 року близько 80 любителів малої ракетки з різних областей України зібрались у спортивному комплексі Красилівської ДЮСШ, де проходив ювілейний 25-ий щорічний відкритий рейтинговий турнір «KRASYLIV TOP-16».

Від міської ради привітати спортсменів із початком змагань завітали заступник міського голови Валерій Лось та начальник відділу освіти, молоді та спорту міської ради Олена Заїка.

«Для нас великою гордістю є проведення такого турніру в сучасному спортивному комплексі нашої громади, який ми успішно реконструювали в 2016 році завдяки проекту, поданому до Державного фонду регіонального розвитку.

Ми пишаємося вами та цінуємо вас, ми вболіваємо за вас і надалі готові створювати умови для вашого професійного росту та нових перемог», - зазначив Валерій.

Під керівництвом тренера – викладача Сергія Божкевича у цих змаганнях взяли участь вихованці Ізяславської ДЮСШ: Безкоровайна Наталія, Божкевич Сергій, Безкоровайна Яна, Несенчук Андрій. Перед нашими учнями стояло головне завдання - перейняти досвід кваліфікованих спортсменів.

Впродовж всього дня спортсмени змагались за звання найкращих. Підводячи підсумки, учасники висловили слова щирої вдячності Красилівській міській громаді за створені прекрасні умови, підтримку і розвиток спорту в громаді.

Спільно з організаторами привітали і нагородили переможців турніру заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Валерій Лось та головний суддя турніру Микола Диса.

Цьогоріч перемогу виборов Кірсанов Костянтин (Дніпро), який отримав найвищу нагороду - Перехідний кубок. Друге місце посів Фоменко Борис (Хмельницький) та третє місце - Домбровський Андрій (Кам'янець-Подільський).

Організатори турніру відмітили і нагородили найперспективніших учасників, які вибороли право змагатися у фіналі.

Також відзначили наймолодшого учасника турніру Божкевича Сергія. Вітаємо усіх учасників та бажаємо подальших здобутків та перемог!

13.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Пройшли засідання ряду  районних методичних об’єднань  вчителів закладів загальної середньої освіти Ізяславщини

 

09 січня районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації проведено засідання ряду районних методичних об’єднань вчителів закладів загальної середньої освіти Ізяславщини.

Зокрема на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» відбулися методоб’єднання вчителів географії, української мови та літератури, математики, біології, фізики, іноземної мови. На їх засіданнях були підведені підсумки  навчально-виховного процесу у І семестрі 2019/2020 н.р., проаналізовано участь школярів району в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад та інше. На базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука практичні психологи закладів освіти району на своєму зібранні розглянули питання «Розвиток емоційного інтелекту як важлива складова педагогічної діяльності в умовах реалізації концепції НУШ». Керівники методичних об’єднань класних керівників шкіл району провели своє зібрання на базі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

09.01.2020 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Вже вп’яте проведено турнір пам’яті Героя України Олега Довгого

 

5 січня, напередодні дня народження Героя України, лейтенанта Збройних Сил України Олега Довгого із Щурівців, який загинув в ході  бойових дій в зоні проведення Антитерористичної операції на сході України, вже п’ятий рік поспіль у стінах спорткомплексу Ізяславської ДЮСШ проводиться турнір з футзалу.  Життя молодого воїна, відважного захисника України  обірвалось 31 січня 2015 року.

Для родини, близьких, рідних людей, а також друзів це стало великою та непоправною втратою. Адже Олег був люблячим сином та відданим другом. Крім того він любив спорт і активно займався ним усе своє життя. Саме через таку любов до спорту навіть мав позивний «Фізрук». Тому, аби вкотре згадати про подвиг земляка та віддати йому шану, проводиться такий пам’ятний турнір, започаткований його друзями – любителями футболу, з якими ще зовсім нещодавно в одній команді грав Олег Довгий… Традиційно турнір розпочався із привітання команд, виконання Державного Гімну України та підняття Державного Прапора України. Перед початком змагань до усіх присутніх звернувся начальник сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Руслан Будішевський, який побажав усім командам гарної гри та запропонував вшанувати світлу пам'ять Героя України Олега Довгого хвилиною мовчання. На турнірі були присутні й батьки Олега - Іван Іванович та Валентина Петрівна.

Цьогоріч за почесний трофей – перехідний Кубок пам’яті – боролися 4 команди: «Камчатка» (с.Теліжинці), «Агро-Інвест» (с.Ліщани), «Бартнік» (м.Ізяслав) та «Вікторія» - команда друзів Олега, в складі якої він неодноразово сам виборював першість у різноманітних турнірах.

Всі поєдинки проходили у досить напруженій, захопливій, хоча й товариській боротьбі. Кожна команда була достойна перемоги. Але право змагатись за першість вибороли лише дві найсильніші – «Бартнік» та «Агро-Інвест», які й зійшлись у фінальному поєдинку. Гра за перше місце закінчилась, можна сказати сенсаційно. Адже досить потужного суперника впевнено перемогла команда з Ліщан. Ліщанці, мобілізувавши усі сили, продемонстрували досить яскраву гру. Крім того голкіпер команди «Агро-Інвест» не давав жодних шансів для суперника забити м’яч, а пресинг був досить потужним. Після фінального свистка ліщанці святкували заслужену перемогу із рахунком 8:5,  взявши реванш за минулорічний програш на цьому ж турнірі і цьому ж супернику.

На завершення турніру батьки Олега Довгого подякували усім командам за гарну гру та висловили слова щирої вдячності друзям, які ось вже п’ятий рік поспіль не забувають про їх сина та свого товариша. Нагородження команд вони провели спільно із завідуючим сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Русланом Будішевським. Спочатку було відзначено пам’ятними призами гравців, які, на думку організаторів, були кращими у кожній команді. Пам’ятні відзнаки отримали такі гравці команд: «Агро-Інвест» - Максим Семенюк,  «Бартнік» - Влад Марчук, «Вікторія» - Олександр Люлюк, «Камчатка» - Сергій Притулюк. Далі із рук батьків кубок, медалі та грамоти отримала команда «Вікторія», яка за підсумками змагань стала третьою. Такі ж нагороди, тільки за друге місце, отримала команда «Бартнік». А головний трофей турніру, медалі, грамоти та кубок переможця було вручено команді «Агро-Інвест» с.Ліщани.

08.01.2020 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

Розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року

 

У п’ятницю, 3 січня, розпочинається реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. 

Реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання здійснюватиметься  з 03 до 24 січня 2020 року.

Зареєструватися особам, які проживають (навчаються) у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях можна у розділі “ПРОБНЕ ЗНО” на сторінці “ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ” Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб.  Вартість участі в одному пробному зовнішньому оцінюванні складає 150 грн.

Оплату послуги за участь у пробному ЗНО можна здійснити в установах будь-якого банку України або в установах інших учасників фінансових послуг до 27 січня 2020 року (включно).

В 2020 році пробне ЗНО відбудеться:

· 21 березня 2020 року – з української мови і літератури;

· 28 березня 2020 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, фізики, французької мови, хімії.

03.01.2020 р.

За матеріалами Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти

Молодь запрошують до участі в всеукраїнському освітньому проєкті «Відкривай Україну»

 

Фундацією соціальних інновацій “З країни в Україну” реалізується всеукраїнський освітній проект «Відкривай Україну», який спрямований на соціальну інтеграцію підлітків у суспільство, формування здорових звичок змінотворця в кожному небайдужому підлітку та виховання щирих громадян своєї держави, нова хвиля якого розпочинається у лютому 2020 року.

Основні інструменти, які використовує для цих цілей Проект – це навчання проектному менеджменту, критичному мисленню та м’яким навичкам. Ціннісною основою Проекту є діяльність учасників в командах, гейміфікована онлайн-платформа, командні дослідження проблематики власних міст, втілення проектів на основі ідеї глобального партнерства між бізнесом, владою та громадою.

Освітній проект «Відкривай Україну» – проект, який доводить суспільству, що молодь є рушійною силою змін, яка може і хоче змінити на краще нашу країну. Для цього їм просто необхідна наша з вами підтримка.

Це потужна ресурсна база, яка сприяє формуванню необхідних компетенцій сучасної молодої людини, розвиває життєстійкість молодих людей, формує навички критичного мислення, для вміння визначення проблем у своїх громадах та запропонувати інноваційні рішення для їх вирішення, а громадам отримати максимум переваг від пропозицій молоді.

Місія проекту: формувати нову генерацію соціально-активної, культурно збагаченої, ініціативної та високорозвиненої молоді.

Мета проекту – створити умови для набуття практичного проектного досвіду; розширити обізнаність щодо налагодження ефективних комунікацій, командної роботи, розуміння суспільних потреб, бачення місцевого культурного розвитку та можливостей фінансового самозабезпечення; сформувати необхідні компетенції у молоді для створення можливостей до самореалізації у містах, районах, регіонах України.

Ціль проекту – сприяти розвитку громадянського суспільства в регіонах через реалізацію молодіжних соціальних та культурних проектів.

Цільові групи:
учасники – учні шкіл з 7-11 клас, ментори команд – вчителі шкіл. Проектна діяльність направлена на всі регіони України та здійснюється з метою залучення молоді із різних куточків в тому числі молоді із числа ВПО та інших маргінальних груп з метою налагодження взаємодії та рівних можливостей для всіх категорій молодого покоління.

Структура проекту

Реєстрація – на сайті www.vidkruvai.com.ua реєструються всі потенційні учасники проекти: школярі загальноосвітніх шкіл 7-11 класу, вчителі, наставники. Команду можуть створювати по 2 учні з кожного класу, загальна чисельність команди 10 осіб: 1 капітан + 9 командних гравців та ментор.

І ЕТАП
– командоутворюючий. Формування команди відбувається за інструкцією, завданнями та рекомендаціями тренерської групи проекту через навчальну онлайн лабораторію, що створена на платформі www.vidkruvai.com.ua.

Команду формує тільки капітан, тільки він може надіслати через онлайн платформу запрошення до інших учасників долучитися до команди. Запрошення надсилається на електронну пошту, що була вказана під час реєстрації. Після того як команда сформована, всі учасники переходять до процесу вибору ментора. Затверджений командою ментор, також отримує запрошення від каптана на електронну пошту, долучитися до роботи команди.

На цьому етапі команди аналізує проблематику школи, обирають найбільш актуальну проблему та вирішують її шляхом реалізації проекту на рівні школи.

II ЕТАП

– проектний – командна робота над розробкою презентаційного проекту за одним із двох напрямів: культурний та соціальний. Команди, які пройшли до ІІ етапу досліджують проблематику громади, села, міста, регіону, району шляхом проведенням соціального опитування та розробляють проект відповідно до виявленої суспільної значимої проблеми. Реалізація проекту відбувається за підказками розробленого проектного алгоритму.

ІІІ ЕТАП

– регіональний півфінал – визначення регіональних переможців. Регіональні півфінали проводяться в один день в усіх регіонах України одночасно; на конкурсній основі експертне журі обирає один проект-переможець соціального або культурного концепту, який братиме участь у фіналі в м. Києві. До регіонального півфіналу можуть пройти не більше 20 команд з регіону: 10 команд з проектами соціально та 10 команд з проектами культурного концептів.

ІV ЕТАП

– фінал-Визначення переможців проекту Відкривай Україну. Переможці проекту отримують надзвичайну можливість відвідати країни Європи з метою розширення та поглиблення досвіду в соціальному та культурному проектному менеджменті.

Весь навчальний процес відбувається через геймофіковану онлайн платформу www.vidkruvai.com.ua і побудований на основі відеолекцій, індивідуальних та командних завдань, тощо.

Контактні особи – Світлана Кашенець, керівниця проекту, тел. +380686066375; Ірина Малиновська, асистентка проектного менеджера, тел. +380501550595.

Додаткова інформація: офіційні сторінки проекту «Відкривай Україну» в соцмережах:

https://www.facebook.com/vidkruvai.ukrainu/;
https://www.instagram.com/vidkruvai.ukrainu/7utm source=ig embed;

відеоінструкція реєстрації учасників на онлайн-платформі: https://www.facebook.com/vidkruvai.ukrainu/videos/252245515448031/

02.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

«Ялинка бажань»

 

Вже традиційно напередодні новорічних свят Хмельницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилась благодійна акція «Ялинка бажань». Цього року акція проводилась з 15 по 27 грудня у магазині «Сільпо» торгівельного центру «Оазис» міста Хмельницького.

Метою акції був збір подарунків для дітей із сімей, батьки яких неспроможні придбати подарунки своїй малечі  в силу різних обставин. Діти писали листи до Святого Миколая та Діда Мороза зі своїми мріями та вірою у новорічні дива, які стаються у новорічні свята.

Усі листи було прикріплено до новорічної ялинки, яка знаходилася у приміщенні супермаркету. Щодня, впродовж акції,  біля «Ялинки бажань» волонтери обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошували усіх небайдужих громадян здійснити маленьку новорічну мрію дитини. На прохання волонтерів досить активно відгукнулись усі небайдужі, які  придбали для діток подарунки, про  які вони так щиро просили у своїх листах.

У рамках проведеної акції «Ялинки бажань» 10 дітей з Ізяславського району отримали омріяні подарунки.  Спеціалістами Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді напередодні Нового Року доставлено всі подарунки діткам зазначених категорій. Кожній дитині прямо в руки вручено подарунки, зроблено святкові фотографії.

Завдяки щирості, відкритості та доброті подолян кожна дитина, яка написала листа із побажанням, отримала омріяний подарунок. Дуже приємно, що поруч з нашими дітками-мрійниками є добрі та чуйні люди, які допомагають їм вірити у диво!

02.01.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді


 

    

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

Районна рада

Ізяславська ОТГ

Плужненська ОТГ

Сахновецька ОТГ

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/