головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

                                                                                                                                                                                                 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Шановні друзі! Ми раді вітати Вас на офіційному розділі Служби у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації! Сподіваємось, що Ви знайдете всю необхідну для Вас інформацію. Будемо завжди Вам раді!

Дитинство – це найщасливіший час для багатьох з нас, ми завжди з дуже теплими почуттями згадуємо роки нашої молодості і дитинства, однак далеко не всі люди можуть похвалитися такими радісними спогадами.

Усі ми повинні створити світ, сприятливий для дітей, світ у якому кожна дитина почуватиметься захищеною, де її думка буде поважатися, де немає місця насильству, світ, який би дав змогу виховати здорове, щасливе, досконале покоління.

Попри всі негаразди служба у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації докладає усіх зусиль з метою недопущення негативних проявів в дитячому середовищі, в тому числі попередження та подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. Ми вирішуємо актуальні питання дітей. Особливе значення приділяємо створенню умов, які б забезпечили можливість кожній дитині або її законним представникам оперативно та без перешкод звернутися за захистом своїх прав.

Оскільки сьогоднішні діти – завтрашні громадяни, то їх захист і розвиток є передумовою майбутнього розвитку людства.

 І тому підвищення добробуту, рівня забезпеченості, виховання та забезпечення усього найкращого дітям стало головною метою нашої держави.

Бо діти – це майбутнє України і наше майбутнє!

·     Контакти

Адреса: 30300, м. Ізяслав, вул. Незалежності, буд. 2

Телефон: (03852) 4-29-55

Е-пошта: izslugba@ukr.net

Розклад роботи: пн.-чт. з 8:00 до 17:15, пт. з 8:00 до 16:00
Обідня перерва: з 1
2:00 до 13:00

 

·      Функціональні обов’язки

o  захищає законні права та інтереси дітей;

o  запобігає дитячій бездоглядності та безпритульності;

o  захищає дітей від жорстокого поводження та насильства.
 

 

·     Законодавство

 1. Сімейний Кодекс України;

 2. Цивільний Кодекс України;

 3. Цивільний процесуальний кодекс України;

 4. Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;

 5. Закон України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»;

 6. Закон України «Про охорону дитинства»;

 7. Закон України «Про попередження насильства в сім’ї»;

 8. Закон України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей»;

 9. Закон України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року»;

 10. Закон України «Про протидію торгівлі людьми»;

 11. Постанова Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» від 24.09.2008 № 866;

 12. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» від 08.10.2008 № 905;

 13. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про прийомну сім’ю» від 26.04.2002   № 565;

 14. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про дитячий будинок сімейного типу» від 26.04.2002 № 564;

 15. Постанова Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» вiд 05.04.1994 № 226;

 16. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження типового положення про центр соціально-психологічної реабілітації дітей» вiд 28.01.2004  № 87;

 17. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку» вiд 25.08.2005 № 823;

 18. Конвенція ООН про права дитини (ратифіковано постановою вр n 789-xii  від 27.02.1991);

 19. Витяг з типового Положення про комісію з питань захисту прав дитини

 

 

РОЗ'ЯСНЕННЯ

- неплатники аліментів будуть позбавлені права керувати автомобілем

 

 

  Новини

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У центрі Всесвіту дитина

Останній місяць осені дуже цікавий, бо насичений подіями, які мають відношення до життя дітей та молоді.  Саме у листопаді відзначається Всесвітній день молоді (10.11), День студента (17.11) та День спільний дій в інтересах дітей (20.11).

На годину цікавих подій, запитань відповідей «У центрі Всесвіту дитина» в районну бібліотеку для дітей  завітав спеціаліст служби у справі дітей при райдержадміністрації  Поцілуйко О.М.

Отож сьогодні, і саме у нас, ви можете ознайомитись з історією і виникнення цього чудового свята, прослухати цікаві поради, які допоможуть вам дізнатися про свої права то обов’язки, щоб ніколи не опинитися в складних життєвих обставинах.

20.11.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

 

 Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

Тривожним сигналом для українського суспільства є те, що значна частина сімей потребує соціально-психологічної допомоги через проблеми, які виникають між членами сім’ї, так і між сім’єю та її зовнішнім оточенням. Однією із впливових форм роботи із батьками таких сімей є заслуховування їх на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

Цими днями відбулося чергове засідання комісії при райдержадміністрації, котре провів  заступник голови райдержадміністрації та заступник голови комісії Павло Ковальчук.

Члени комісії заслуховували присутніх заявників, з’ясовували всі факти та обставини по кожному окремому питанню та виносили відповідні рішення.

Значну увагу приділялось питанням доцільності позбавлення батьківських прав двох батьків відносно своїх дітей, котрі проживають із своїми матерями, визначення способів участі у вихованні дитини, котра проживає з матір’ю. Сім’ї різні, але проблеми, на жаль, ті ж самі. Знову порушуються права дітей і необхідно шукати шляхи допомоги маленьким незахищеним громадянам.

Крім того на засіданні комісії вирішувалися питання про влаштування дітей на цілодобове перебування в Плужнянській санаторній школі Хмельницької обласної ради.

Також заслуховувався звіт про функціонування прийомної сім’ї.

Крім того, на зібранні обговорювались житлово-майнові питання. Робота комісії пройшла злагоджено, члени були одностайні у вирішенні усіх порушених питань.

По завершенню засідання присутніми було переглянуто індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

23.10.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

 

ОТГ мають можливість отримати кошти з Держбюджету в рамках пілотного проєкту „Розвиток соціальних послуг”

 

З метою забезпечення деінституціалізації та інклюзії осіб, зокрема осіб з інвалідністю, влаштованих до закладів інституційного догляду та виховання, і запобігання інституціалізації осіб, які належать до вразливих груп, розвитку соціальних послуг та підтримку ОТГ на 2020 рік виділено кошти на реалізацію пілотного проєкту „Розвиток соціальних послуг”.

Для реалізації пілотного проєкту прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 204, якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації даного проєкту. Цим Порядком визначається механізм використання коштів, передбачених у держбюджеті за програмою 2501490 “Реалізація пілотного проєкту “Розвиток соціальних послуг”. 

Об’єднані територіальні громади забезпечують надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів у встановленому законом порядку. 

Наказом Міністерства соціальної політики України від 05.08.2020 № 555 „Деякі питання реалізації пілотного проєкту „Розвиток соціальних послуг” затверджено форми документів необхідних для подання заявки на участь у пілотному проєкті.

Форми документів за посиланням: https://cutt.ly/TfBTUee

Для участі у пілотному проєкті ОТГ має звернутися з пакетом документів до Мінсоцполітики.

Контакти: Фартушна Олена Володимирівна, тел. 289-75-18, e-mail: stefanova@mlsp.gov.ua;

Саєнко Світлана Петрівна, тел. 289-54-01; e-mail: saenko@mlsp.gov.ua

08.10.2020  р.

За матеріалами офіційного сайту Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/

 

УСИНОВЛЕННЯ – ЦЕ ЩАСТЯ

 

30 вересня Україна відзначає день усиновлення - свято доброти та милосердя,  яке невипадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Це національне свято усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які прийняли в свої сім’ї дітей, що за різних обставинах втратили рідні сім’ї.

Усиновлення – це важливий та відповідальний крок, який потребує великої духовної сили, віри, надії, любові та мудрості.

Усиновлювачі заслуговують на велику повагу та пошану оточуючих. Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави.

На сьогоднішній день на території Ізяславського району проживає 21 дитина, усиновлена громадянами району, 44 статусні дитини під опікою, піклуванням громадян, функціонують 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 1 дитина-сирота, 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, та 1 особа з числа дітей-сиріт. Ці сім’ї дали кожній дитині найважливіше – щастя мати родину, батьківську турботу і тепло. Але є хлопчики і дівчатка, які ще чекають такої бажаної для них родини.

Бажаємо батькам та дітям міцного здоров’я, віри в добро, натхнення, терпіння і обов’язково любові. Нехай у Ваших домівках завжди панують спокій і затишок.  

Щиро сподіваємося, що серед читачів цієї статті є люди, які відкриють свої серця і двері домівок для дітей. Пам’ятайте - дитина чекає на Вас!

 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Процедура усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, громадянами України

 

Усиновлення є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.

Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини.

Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п’ятнадцять років.

Усиновлювачами можуть бути подружжя, а також, особи, які не перебувають у шлюбі, за умови, що вони є громадянами України.

Усиновлювачами не можуть бути особи, які:

1) обмежені у дієздатності;

2) визнані недієздатними;

3) позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

4) були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;

5) перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

6) зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

7) не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);

8) страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;

9) є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;

10) були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень;

11) за станом здоров'я потребують постійного стороннього догляду;

12) є особами без громадянства;

13) перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до пунктів 3-6, 8 і 10 цієї статті не може бути усиновлювачем.

14) не можуть бути усиновлювачами інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання, яка має бути написана в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчена ним.

У разі коли одне з подружжя не може особисто з’явитись до служби у  справах дітей для написання заяви, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).

Разом із заявою подаються такі документи:

копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;

довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС.продовження....

30.09.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

На Ізяславщині триває акція «Готуємо дітей до школи»

                                   

У дитячих спогадах школа відкладається, як яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою світ.

Проте, іноді так трапляється, що деякі життєві обставини можуть затьмарити перше знайомство зі школою та незабутні миттєвості шкільного життя. Щоб такого не сталося, на території Ізяславщини щороку проводиться акція «Готуємо дітей до школи».

Головною метою цієї акції є забезпечити дітей із соціально незахищених верств населення всім необхідним напередодні навчального року. Головним чином, це стосується школярів із числа дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Координатором акції в Ізяславському районі є служба у справах дітей райдержадміністрації.

Цей рік не став винятком. Акція «Готуємо дітей до школи» розпочалася у серпні і триватиме протягом вересня поточного року.

У рамках акції службою у справах дітей райдержадміністрації організовано привітання з початком нового навчального року дітей, які перебувають на обліку в службі, а також вручено допомогу з районного бюджету у вигляді  канцелярських товарів та шкільного приладдя. Як зауважила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко: «Кожна дитина має право на навчання та забезпечення всім необхідним. Особливо діти, які в силу низки причин опинилися в складних життєвих обставинах. Така потрібна та важлива допомога і підтримка дасть можливість дітлахам відчути радість зустрічі зі школою та впевненість у собі».

Дітвора щиро раділа отриманим щоденникам, кольоровим олівцям і паперу, фломастерам, яскравим фарбам, зошитам, ручкам, альбомам для малювання. Декілька дітей отримали рюкзаки.

Така допомога стала справжнім подарунком для школяриків, а для їхніх батьків фінансовою підтримкою.

28.08.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

 

 

Відбулося засідання районної комісії з питань забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа

 

Наразі поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, придбання їм житла залишаються у пріоритеті державної політики. Адже такий важливий факт, як забезпечення їх житлом, дає упевнений старт у житті.

Так, 22 липня відбулося засідання районної комісії з питань використання у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Провів засідання голова комісії, заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

У ході зібрання учасники  обговорили питання визначення напрямку субвенції у 2020 році з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Крім того зупинилися на питанні визначення обсягу потреби субвенції у 2020 році за визначеним напрямом.

По завершенню засідання рішенням комісії було затверджено загальний список дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їх числа, які перебувають на квартирному обліку. станом на 01.07.2020 року на квартирному обліку в Ізяславському районі перебуває 46 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їх числа (віком від 16 до 23 років), у тому числі 1 особа з встановленою інвалідністю, та мають потребу в забезпеченні житлом. З них: 15 статусних дітей та 31 особа з їх числа.

Як підсумок, відповідні пропозиції будуть надіслані до регіональної комісії, яка діє при облдержадміністрації.

23.07.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

ПОФІЛАКТИЧНИЙ РЕЙД «СІМЯ»

 

З метою соціального захисту дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм необхідної допомоги, запобігання випадкам загрози їх життю та здоров’ю, здійснення контролю за умовами утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, піклування громадян, прийомну сім’ю, попередження бездоглядності та безпритульності,  продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям 15 та 16 липня завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей районної державної адміністрації Вікторією Палигою спільно з начальником відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлією Потюк за участю представників органів місцевого самоврядування проведено профілактичні рейди на території Тернавської, Новосільської, Білогородської та Христівської сільських рад, під час яких відвідано 13 сімей, в яких виховується 32 дитини, з них:

13 дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах;

4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

15 дітей, які проживають на території району.

Під час обстеження житлово-побутових умов проживання сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, учасниками рейду зверталась увага на створення належних умов для повноцінного життя, виховання та розвитку дітей, були надані консультації з питань медичного обстеження, раціонального використання  отриманих коштів.  З усіма батьками проведено профілактичні бесіди щодо необхідності належного виконання батьківських обов’язків, недопущення вчинення насильства над дітьми та порушень їх прав, дотримання санітарно-гігієнічних норм.

За результатами перевірок умов проживання дітей складені відповідні акти. Батьки попереджені про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків відповідно до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З метою попередження продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям проведено профілактично-роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, які реалізують зазначену продукцію на території Новосільської та Білогородської сільських рад.

21.07.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Про соціальний захист дітей на період карантину 

З метою здійснення моніторингу, в умовах карантину, забезпечення прав дітей, які повернулися до сімей із закладів інституційного догляду та виховання, створення безпечного середовища для їх проживання, виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, службою у справах дітей спільно з представниками Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Ізяславського відділення поліції за участю представників органів місцевого самоврядування продовжується відвідування сімей за місцем їх проживання. У період з 27.04.2020 до 10.07.2020 проведено обстеження умов проживання в 111 сім’ях, в яких виховуються 239 дітей, з них:
72 - із  закладів інституційного догляду;
44 - як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах;
30 - нововиявлені діти;
95 - проживають на території Ізяславського району. 

11 - дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням громадян. 

           Діти забезпечені засобами особистої гігієни, перебувають вдома. Нововиявлені діти поставлені на облік служби у справах дітей, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.
           У разі необхідності надається практична та матеріальна благодійна допомога.
10.07.2020 р.

 Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

 

9 липня, під головуванням голови районної державної адміністрації Івана Федорчука, відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини.

На розгляд членів комісії було винесено 11 питань: про встановлення піклування над дитиною-сиротою; про тимчасове влаштування дитини; про виконання матір’ю обов’язків відносно дитини; про доцільність позбавлення батьківських прав батька; про надання згод на оформлення земельних ділянок на користь дітей та вчинення правочинів щодо житла, право користування яким мають діти.
            Члени комісії заслуховували присутніх заявників, з’ясовували всі факти та обставини по кожному
окремому питанню та виносили відповідні рішення.
            Значна увага приділялась питанням доцільності позбавлення батьківських прав  батька та виконання матір’ю обов’язків відносно дитини.
            Робота комісії пройшла злагоджено, члени були одностайні у вирішенні усіх порушених питань.
        По завершенню засідання присутніми було переглянуто індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.
10.07.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

 Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

Тривожним сигналом для українського суспільства є те, що значна частина сімей потребує соціально-психологічної допомоги через проблеми, які виникають між членами сім’ї, так і між сім’єю та її зовнішнім оточенням. Однією із впливових форм роботи із батьками таких сімей є заслуховування їх на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

Сьогодні, 17 червня відбулося чергове засідання комісії при райдержадміністрації, котре провів  голова райдержадміністрації Іван Федорчук.

Члени комісії заслуховували присутніх заявників, з’ясовували всі факти та обставини по кожному окремому питанню та виносили відповідні рішення.

Значну увагу приділялось питанням доцільності позбавлення батьківських прав трьох батьків та однієї матері відносно своїх дітей. Сім’ї різні, але проблеми, на жаль, ті ж самі. Знову порушуються права дітей і необхідно шукати шляхи допомоги маленьким незахищеним громадянам.

Крім того на засіданні комісії вирішувалась доля малолітньої дитини-сироти  – призначення  їй опікуна. 

Також обговорювалось питання зняття соціального супроводу з сім’ї, як такої, що опинилася у складних життєвих обставинах.

Крім того, на зібранні обговорювались житлово-майнові питання. Робота комісії пройшла злагоджено, члени були одностайні у вирішенні усіх порушених питань.

По завершенню засідання присутніми було переглянуто індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

17.06.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Про соціальний захист дітей на період карантину

 

З метою здійснення моніторингу, в умовах карантину, забезпечення прав дітей, які повернулися до сімей із закладів інституційного догляду та виховання, створення безпечного середовища для їх проживання, виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, службою у справах дітей райдержадміністрації  спільно з представниками Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Ізяславського відділення поліції за участю представників органів місцевого самоврядування продовжується відвідування сімей за місцем їх проживання.

У період з 27.04.2020 р. до 02.06.2020 р. проведено обстеження умов проживання в 77 сім’ях, в яких виховуються 187 дітей, з них:

69 - із  закладів інституційного догляду;

22 - як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах;

26 - нововиявлені діти;

63 - проживають на території Ізяславського району; 

7 - дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням громадян. 

Діти забезпечені засобами особистої гігієни, перебувають вдома. Нововиявлені діти поставлені на облік служби у справах дітей райдержадміністрації, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.

У разі необхідності надається практична та матеріальна благодійна допомога.

03.06.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Треба завжди залишатися щасливими – Президент привітав вихованців центру реабілітації з Днем захисту дітей

 

У Міжнародний день захисту дітей Президент України Володимир Зеленський привітав вихованців Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дитини «Отчий дім» у селі Святопетрівське.

«Ким ви станете – вченими, військовими, інженерами, вчителями – треба завжди залишатися людьми – добрими, чесними, толерантними, сучасними. А головне – щасливими», – зазначив Володимир Зеленський, звертаючись до дітей та учасників соціальних проектів центру.

Президент переглянув театральну виставу за участі вихованців закладу. За словами голови Ради Громадської організації «Об’єднання соціальних проектів «Отчий дім» Романа Корнійка, участь дітей у театральних постановках є одним з видів психологічної терапії.

«Для них це театротерапія, можливість знайти себе, реалізувати себе й послужити іншим. За допомогою театротерапії ми намагаємося впливати на суспільство та формувати суспільну думку», – сказав він.

Володимир Зеленський також ознайомився з молодіжним спортивним клубом центру. На його базі працює декілька секцій. Один з вихованців клубу став чемпіоном світу з кікбоксингу й нині тренує своїх учнів.

Крім того, Президент оглянув Центр матері і дитини «Отчого дому», де проходять реабілітацію постраждалі від домашнього насилля.

Володимир Зеленський побував у квартирі, де проживають діти, які готуються до усиновлення. Тут створені умови, максимально наближені до домашніх. Діти показали Володимиру Зеленському свої кімнати.

Роман Корнійко наголосив, що за 24 роки діяльності «Отчого дому» через нього пройшли 3 тис. 284 вихованці. Він подякував Главі держави за закони, які спрощують процедуру усиновлення, та розповів Президенту про вихованців центру, які знайшли своє щастя у родинах.

«Наші діти вчаться радіти життю. Ми хочемо, щоб було краще жити іншим», – зауважив Роман Корнійко.

Діти отримали в подарунок іграшки, солодощі та міні-басейн. Президент натомість одержав від вихованців центру свічки, які вони зробили власноруч.

Довідка. За 24 роки роботи «Отчий дім» розвинувся в цілісну систему програм та проектів, що допомагають у комплексному вирішенні соціальних проблем. Основні напрямки роботи центру – захист права дитини на сім’ю, зміцнення соціально вразливих сімей, підтримка молоді з числа дітей-сиріт, додаткова освіта та розвиток, а також суспільно-правова діяльність. Нині на території «Отчого дому» проживають 95 вихованців.

01.06.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Уряд ухвалив низку рішень щодо захисту дітей

 

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні у понеділок, 1 червня, ухвалив низку рішень щодо захисту дітей.

Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль нагадав, що сьогодні Україна та весь світ відзначають День захисту дітей. «Моє переконання – увага до дітей повинна бути на найвищому державному рівні, адже саме вони згодом становитимуть основу нашої країни. Саме вони будуть продовжувати будувати Україну», – зазначив він.

«Наше відношення до дітей зараз – це їхнє ставлення до України в майбутньому, це їх бажання жити та розвиватися в Україні», – переконаний Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр повідомив, що 27 ініціатив, які розглядає сьогодні Уряд на своєму засіданні, присвячені захисту дітей за наступними головними напрямами: «Перше. Посилення безпеки дітей, захист від жорсткого поводження. Наприклад, пропонується посилити відповідальність за правопорушення у сфері продажу дітям електронних сигарет і рідин. Це неприпустимо, щоб дитина могла купити електронну сигарету в будь-якому ларьку. Це толерування негативним звичкам».

Другий напрям, за словами Глави Уряду, покращення системи догляду і виховання дітей. «В цьому напрямку головний акцент – зробити все можливе, щоб діти виховувались у сім’ях, а не в інтернатах», – зазначив Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль ініціював рішення Уряду, покликані покращити умови для виховання дітей, які залишилися без батьків, в тому числі і дітей з інвалідністю.

Крім того, Прем’єр-міністр повідомив, що Уряд ухвалює рішення щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. «Переконаний, що такі діти мають повне право на отримання житла від держави, тому це право необхідно реалізувати», – зазначив він.

Ще одним напрямком, за яким Уряд ухвалює рішення, Прем’єр-міністр назвав: «Створення сприятливого та благополучного середовища для виховання дитини в громаді».

01.06.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Подарунки з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

 Щороку у перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей, а цьогоріч від його започаткування минає  70 років. Як і багато десятиліть поспіль, його основною метою залишається привернення уваги суспільства до прав і потреб дітей, необхідність їх належного захисту.

Це прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинні стати одними з найголовніших наших обов'язків.

З нагоди відзначення Дня захисту дітей у рамках дотримання карантинних вимог службою у справах дітей райдержадміністрації  було вручено подарунки дітям, які перебувають на обліку, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах. Діти отримали альбоми для малювання, кольорові олівці, набори ручок, блокноти, зошити за місцем їх проживання. Під час вручення подарунків для дітей прозвучали найщиріші побажання щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул.

У цей день діти отримали хороший настрій і позитивні емоції, відчули підтримку і любов дорослих.    

01.06.2020 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

 

День захисту дітей

 

Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру. Діти – це наше майбутнє, наш сенс життя і наше щастя.

Щорічно в перший день літа, 1 червня, в Україні та ще в понад 60 країнах відзначають Міжнародний день захисту дітей. У багатьох це свято асоціюється з початком літніх канікул, морозивом і веселощами, однак ця дата має не тільки розважальний підтекст.

День захисту дітей бере свій початок з 1 червня 1925 року: в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої обговорювалися проблеми дітей, а генконсул Китаю в Сан-Франциско зібрав у місті групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе - свято, яке символізує початок літа.

Офіційно Міжнародний день захисту дітей засновано в 1949 році: у Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалено рішення заснувати міжнародний День захисту дітей. Це було зумовлено тим, що після Другої світової війни багато неповнолітніх по всьому світу залишилися сиротами, без даху над головою, їжі і з різними захворюваннями.

Відзначати свято почали з 1950 року, а вже в 1989 році ООН представила Конвенцію з прав дитини. Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини в 1991 році, проте відзначати свято почала з 1998 року – після підписання 30 травня президентом указу "Про день захисту дітей".

Цікаво, що з 2013 року за ініціативою ООН цього дня відзначають ще одне сімейне свято – Всесвітній день батьків. 

У день захисту дітей у багатьох країнах відбуваються мітинги, автопробіги і молебні проти абортів. 1 червня також масово збирають гроші на лікування онкохворих дітей. Цього дня світова спільнота закликає зупинити домашнє насильство, проводить освітні кампанії для дітей з інформацією про те, куди вони можуть звернутися у разі утиску їхніх прав.  Для дітей проводяться різноманітні заходи: концерти, змагання, конкурси, лекції, виставки тощо.

Головний заклик більшості акцій, які проводяться цього дня в більш ніж 60 країнах світу, – тільки дорослим під силу вирішити проблеми дітей.

Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя. Посмішки дітей -  це найкраще, що може порадувати погляд. В них стільки щирості  і довіри, що розтане навіть найсуворіше і загартоване проблемами серце. Так нехай сьогодні, в День захисту дітей, кожен постарається зробити життя маленьких мешканців нашої планети кращим і безпечнішим!

 Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей!

01.06.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 

Про соціальний захист дітей на період карантину

 

З метою здійснення моніторингу, в умовах карантину, забезпечення прав дітей, які повернулися до сімей із закладів інституційного догляду та виховання, створення безпечного середовища для їх проживання, виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно із представниками Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Ізяславського відділення поліції за участю представників органів місцевого самоврядування продовжується відвідування  сімей за місцем їх проживання.

У період з 27.04.2020 р. до 25.05.2020 р. проведено обстеження умов проживання в 70 сім’ях, в яких виховуються 175 дітей, з них:

64 - із  закладів інституційного догляду;

21 - як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах;

24 - нововиявлені діти;

59 - проживають на території Ізяславського району. 

7 - дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням громадян. 

Діти забезпечені засобами особистої гігієни, перебувають вдома. Нововиявлені діти поставлені на облік служби у справах дітей райдержадміністрації, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.

У разі необхідності надається практична та матеріальна благодійна допомога.

27.05.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

22 травня, в умовах дотримання карантинних вимог, відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації в онлайн режимі, яке провів голова райдержадміністрації Іван Федорчук.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: про передачу під опіку дитини, позбавленої батьківського піклування; встановлення соціального супроводу  сімей,  діти в яких перебувають на обліку, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Крім того, було обговорено питання затвердження звіту функціонування двох прийомних сімей.

Низка  питань стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей.

У ході засідання було заслухано членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до проєктів запропонованих рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Також було переглянуто та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

26.05.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Про соціальний захист дітей на період карантину

 

З метою здійснення моніторингу, в умовах карантину, забезпечення прав дітей, які повернулися до сімей із закладів інституційного догляду та виховання, створення безпечного середовища для їх проживання, виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інспектором ювенальної превенції Ізяславського відділення поліції за участю представників органів місцевого самоврядування продовжується відвідування  сімей за місцем їх проживання. У період з 27.04.2020 до 19.05.2020 проведено обстеження умов проживання у 52 сім’ях, в яких виховуються 136 дітей, з них:

54 - із  закладів інституційного догляду;

21 - як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах;

21 - нововиявлені діти;

40 – проживають на території Ізяславського району. 

 У результаті проведення спільних рейдів виявлено 7 батьків, які неналежно виконують свої батьківські обов’язки відносно 11 дітей. До Ізяславського ВП службою у справах дітей райдержадміністрації підготовлено 4 подання про притягнення цих батьків до адміністративної відповідальності. Всі діти забезпечені засобами особистої гігієни, перебувають вдома.

Нововиявлені діти поставлені на облік служби у справах дітей райдержадміністрації, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.

У разі необхідності надається практична та матеріальна благодійна допомога.

19.05.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Про соціальний захист дітей на період карантину

 

З метою здійснення моніторингу, в умовах карантину, забезпечення прав дітей, які повернулися до сімей із закладів інституційного догляду та виховання, створення безпечного середовища для їх проживання, виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інспектором ювенальної превенції Ізяславського відділення поліції за участю представників органів місцевого самоврядування продовжується відвідування  сімей за місцем їх проживання. У період з 27.04.2020 до 12.05.2020 проведено обстеження умов проживання у 37 сім’ях, в яких виховуються 90 дітей, з них:

35 дітей із  закладів інституційного догляду;

20 дітей, які перебувають на обліку, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах;

21 нововиявлених дітей;

14 дітей спільно проживають у сімях, діти яких (брат або сестра) були влаштовані до інтернатних закладів за станом здоровя. 

 У результаті проведення спільних рейдів виявлено 7 батьків, які неналежно виконують свої батьківські обов’язки відносно 11 дітей. До Ізяславського ВП службою у справах дітей райдержадміністрації підготовлено 4 подання про притягнення цих батьків до адміністративної відповідальності. Всі діти забезпечені засобами особистої гігієни, перебувають вдома.

Нововиявлені діти будуть поставлені на облік служби у справах дітей райдержадміністрації, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.

У разі необхідності надається практична та матеріальна благодійна допомога.

12.05.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

 

ДЕНЬ МАТЕРІ

Одне із найсвітліших та найрадісніших свят у році – це День матері. Україна, як і багато країн світу, традиційно відзначає його у другу неділю травня, згідно Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Незважаючи на різні традиції святкування, у всіх країнах світу цього дня дякують матерям за виховання, любов, турботу і ласку. Діти радують своїх мам увагою та подарунками.

Кожен із нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, пожаліє і буде віддано любити, незважаючи ні на що. Найважливіші у цей день увага і щира подяка мамі за життя.

У цей знаменний день також хочемо привітати зі святом усиновлювачів, опікунів, піклувальників та прийомних матерів, які стали мамами для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей Ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

 

 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Про соціальний захист дітей на період карантину

 

З метою забезпечення прав дітей в умовах карантину, створення безпечного середовища для їх проживання та виховання у період з 27.04.2020 р. до 04.05.2020 р. службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інспектором ювенальної превенції Ізяславського відділення поліції за участю представників органів місцевого самоврядування обстежено умови проживання у 27 сім’ях, в яких виховуються 58 дітей, з них:

26 дітей із  закладів інституційного догляду та виховання;

20 дітей, які перебувають на обліку, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах;

6 нововиявлених дітей;

6 дітей спільно проживають у сімях, діти яких (брат або сестра) влаштовані до інтернатних закладів за станом здоровя. 

 У результаті проведення спільних рейдів виявлено 4 батьків, які неналежно виконують свої батьківські обов’язки відносно 6 дітей. До Ізяславського ВП службою у справах дітей райдержадміністрації підготовлено подання про притягнення цих батьків до адміністративної відповідальності. Їхні діти влаштовані до родичів. Всі діти забезпечені засобами особистої гігієни, перебувають вдома.

Нововиявлені діти поставлені на облік служби у справах дітей райдержадміністрації, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Крім того, з батьками проведено бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків, а також щодо дотримання заходів запобігання ураження COVID-19, рекомендовано максимально обмежити перебування дітей в багатолюдних місцях; роздано інформаційні матеріали та речову допомогу дітям.

07.05.2020 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

 

Захист прав дітей в умовах карантину

Спеціалісти служби у справах дітей районної державної адміністрації спільно з представниками Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою соціально-правового захисту дітей в умовах запровадженого карантину продовжують працювати і допомагати дітям та сім’ям. 30 квітня проведено профілактичний рейд в селах Лютарка, Михля та Путринці.

Членами комісії відвідано 5 сімей, в які на виховання повернулися 9  дітей з інституційних закладів на час карантину, з них 3 дітей із зазначених сімей перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді складено оцінку потреб на кожну дитину. Діти забезпечені необхідним, порушень їх прав не виявлено.

Також обстежено 1 сім’ю, в якій виховується 1 дитина, яка перебуває на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах.

З батьками проведено бесіди щодо дотримання заходів недопущення ураження COVID-19, роздано інформаційні матеріали, рекомендовано максимально обмежити перебування дітей у багатолюдних місцях, місцях відпочинку та проведення активного дозвілля, роз’яснено статтю 150 Сімейного кодексу України.

Питання проведення заходів по запобіганню дитячої бездоглядності та безпритульності знаходиться на постійному контролі служби у справах дітей районної державної адміністрації.

05.05.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

 

Захист прав дітей в умовах карантину

 

З метою соціально-правового захисту дітей в умовах запровадженого карантину начальником та спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїсою Ткаченко та Ольгою Поцілуйко, спільно з представниками органів місцевого самоврядування, Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Ізяславського відділення поліції 27 квітня проведено профілактичний рейд на території Мислятинської, Клубівської сільських рад та Ізяславської міської ради, зокрема 8 сімей, котрі проживають на цих територіях.

Членами комісії відвідано: 3 сім’ї, в яких виховуються 8 дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах; 1 сім’ю, до якої 2 дітей повернулися з інтернатного закладу; 1 сім’ю, яка переїхала з Волинської області.

Також було виявлено 3 нових сім’ї, у яких батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дітей. Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді складено оцінку потреб на кожну нововиявлену родину.

За результатами рейду службою у справах дітей райдержадміністрації  підготовлено подання про притягнення до адміністративної відповідальності 4 батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків, а також взяти на облік служби  5 дітей, як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Крім того проведено роз’яснювальну роботу щодо запобігання ураження COVID-19, роздано інформаційні матеріали та речову допомогу дітям, батькам роз’яснено статтю 150 Сімейного кодексу України.

Питання проведення заходів по запобіганню дитячої бездоглядності та безпритульності знаходиться на постійному контролі служби у справах дітей районної державної адміністрації.

29.04.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Завдання кожної громади – допомогти дитині робити вже дорослі кроки

 

«Завдання кожної громади – допомогти дитині робити вже дорослі кроки», - наголосив 20 березня заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук під час вручення ключів від власної квартири жителю Ізяславщини Миколі Риндюку, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Спільно із Павлом Ковальчуком Миколу із цією радісною подією привітали начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїса Ткаченко та директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська.

Не дивлячись на проведення карантинних заходів в Україні, держава виконує взяті на себе зобов’язання щодо підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. «Саме творячи добрі справи для людей, ми вселяємо у них віру в себе, надію у завтрашнє майбутнє та любов до ближнього», - наголосили гості Миколи. Радісно схвильований юнак щиро подякував за придбане житло та поділився своїми планами на майбутнє.

У цьому році це вже друга квартира в Ізяславі для означеної категорії осіб. Житло для Миколи Риндюка придбано  за рахунок виділення грошової компенсації на придбання житла відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа». Молода особа стала власником двохкімнатної квартири загальною площею 41,4 кв.м в м.Ізяслав Хмельницької області. Квартира повністю оснащена меблями та відповідною побутовою технікою.

20.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

 

 

Проводяться профілактичні заходи у закладах освіти району

         

Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації систематично проводять профілактичні заходи у загальноосвітніх навчальних закладах міста Ізяслав та Ізяславського району, спрямовані на попередження випадків залучення дітей у злочинну діяльність,  вчинення ними правопорушень.

11 березня Вікторією Палигою - завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей районної державної адміністрації проведено виступ для учнів 8-9 класів Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, присвячений кримінальній та адміністративній відповідальності неповнолітніх. Учнів ознайомлено з поняттями кримінального та  адміністративного правопорушення, відповідальності за їх вчинення, «булінгу». Вікторія Палига наголосила на недопущенні жорстокості й насильства серед дітей та негативні наслідки насильства і жорстокої поведінки. 

Також роз’яснено про негативні наслідки вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів та тютюнопаління, про поведінку у громадських місцях та навчальному закладі, недопущенні пропусків уроків без поважних на те причин, відповідальність батьків за невиконання батьківських обов’язків.

По закінченню зустрічі завідувач сектору служби райдержадміністрації звернула увагу дітей на те, що перед тим, як зробити крок у доросле життя, необхідно добре засвоїти свої права та обов’язки і завжди знаходити правильний вихід у складній життєвій ситуації. 

11.03.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації  

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

06 березня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Це засідання провів голова райдержадміністрації, а також голова комісії з питань  захисту прав дитини Іван Федорчук.

Розпочалося зібрання із ознайомлення членів комісії матеріалами, що були подані до розгляду. Вони стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей, а також встановлення соціального супроводу трьох сімей.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того, було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації, та затверджено оновлений склад міждисциплінарної команди.

06.03.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Ще одна особа з числа дітей району, позбавлених батьківського піклування, отримала власне житло

 

На виконання  постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» за рахунок виділення грошової компенсації на придбання житла Богдан Шульженко, особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування,  став власником трикімнатної квартири загальною площею 44,5 кв.м в м.Ізяслав Хмельницької області.

З цієї нагоди 5 березня Богдана Шульженка привітали заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації Олег Ткаченко, директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська.

Вітаючи Богдана, Павло Ковальчук сказав: «Коли є складна ситуація, важливо, щоб всі були разом і допомагали один одному. Дякуючи єдності всіх людей, доброї волі, ми сьогодні маємо дуже приємну мить – ми можемо вручити ключі від власного помешкання. Відсьогодні ви будете мати вже свою власну домівку, будете мати можливість планувати свій завтрашній день. Тут чітка позиція керівництва держави, області та району, депутатів місцевих рад різних рівнів: ми у цій справі виступаємо разом одною командою, щоб допомогти вам».   

Робота щодо забезпечення житлом осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є результатом злагодженої взаємодії відповідних служб району.  Ними було надано необхідну допомогу в пошуку затишного житлового помешкання, оформлення необхідних документів, що підтверджують право власності на житло.

Також було зазначено, що саме такі заходи — приклад успішної реалізації соціально значущих проектів, мета яких – повернення дітям віри у людей і державу, власні сили. Так, на сьогодні питання із житлом дітям зазначеної категорії не вирішено повністю. Але це реальні кроки, які після об'єднання спільних зусиль дадуть змогу наблизитися до означеної мети.

05.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

 

 

 

 

РЕЙД «ДИТИНА В СІМ’Ї»

 

З метою соціального захисту дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм необхідної допомоги, запобігання випадкам загрози їх життю та здоров’ю, здійснення контролю за умовами утримання, навчання та виховання дітей-сиріт, які влаштовані під опіку громадян, попередження продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям 27 лютого завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей районної державної адміністрації Вікторією Палигою спільно з директором Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світланою Косовською та дільничним офіцером поліції Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області Сергієм Кулішевським проведено профілактичні рейди на території Двірецької та Клубівської сільських рад.

Під час обстеження житлово-побутових умов проживання сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, учасниками рейду зверталась увага на створення належних умов для повноцінного життя, виховання та розвитку дітей, були надані консультації з питань медичного обстеження, раціонального використання  отриманих коштів.  З усіма батьками проведено профілактичні бесіди щодо необхідності належного виконання батьківських обов’язків, недопущення вчинення насильства над дітьми та порушень їх прав, дотримання санітарно-гігієнічних норм.

За результатами перевірок умов проживання дітей складені відповідні акти. Батьки попереджені про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків відповідно до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З метою попередження продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям проведено профілактично-роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, які реалізують зазначену продукцію на території Двірецької та Клубівської сільських рад.

27.02.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх

 

Сьогодні чимало правопорушень вчиняються неповнолітніми, щороку кількість неповнолітніх правопорушників, на жаль, зростає. До того ж, правопорушниками стають дедалі молодші особи. Багато хто вважає, що неповнолітньому ніщо не загрожує та він зможе уникнути відповідальності.

Дехто вважає, що до чотирнадцяти, а то й до шістнадцяти років можна робити будь-що, нема чого хвилюватися – все одно покарання не буде. Такий висновок безпідставний.

Кримінальній відповідальності підлягають усі, кому до вчинення злочину виповнилося 16 років. За найтяжчі злочини (вбивство, крадіжка, пограбування, злісне хуліганство тощо) відповідальність настає з 14 років.

З метою попередження вчинення дітьми правопорушень 19 лютого Вікторією Палигою - завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у  справах дітей районної державної адміністрації спільно з представником Ізяславського РЦ СССДМ Євгенією Ткачук проведено виступ для учнів 8 класу Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.

Однією із особливостей кримінальної відповідальності неповнолітніх є визначення самого факту скоєння злочину неповнолітньою особою, як обставини, що пом'якшують кримінальну відповідальність. Це означає, що суди, визначаючи вид покарання обов'язково повинні враховувати вік злочинця. Статтею 22 Кримінального кодексу України закріплено вік, з якого  може наставати кримінальна відповідальність неповнолітніх.

Велике значення при призначенні покарання підлітку за скоєний ним злочин можуть бути визначені наступні види покарання:

штраф;

громадські роботи;

виправні роботи;

арешт;

позбавлення волі на певний строк.

Також не можуть приговорити до довічного ув'язнення особу, якій на момент скоєння злочину не виповнилося 18 років.

До особи, яка вчинила у віці до вісімнадцяти років злочин, що не становить великої суспільної небезпеки, якщо буде визнано що її виправлення можливе без застосування кримінального покарання, а також до особи, яка до виповнення віку, з якого можлива кримінальна відповідальність вчинила суспільно небезпечне діяння, передбачене цим Кодексом Суд може застосувати примусові заходи виховного характеру, які не є кримінальним покаранням.

Якщо суспільно небезпечне діяння вчинила дитина, яка не досягла віку кримінальної відповідальності, її дії все одно підлягають певній відповідальності. Категорію таких справ розглядає суд, за рішенням якого винного, що не досяг відповідно чотирнадцятирічного віку можна піддати примусовим заходам виховного характеру. Зокрема:  обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього; передача неповнолітнього під нагляд батьків, осіб, які їх заміняють, педагогічного чи трудового колективу, окремих громадян на їх прохання; покладення на неповнолітнього, який досяг п'ятнадцятирічного віку і має майно, кошти чи заробіток, обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків; направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи.

Під час виступу, наголошено про те, що матеріальні збитки, завдані неповнолітнім правопорушником відшкодовуються за рахунок його батьків (якщо в самого неповнолітнього немає доходів).

Крім того, законодавством передбачені додаткові права неповнолітніх при проведенні досудового розслідування, а саме - обов'язкова участь адвоката, участь законного представника, а у разі необхідності участь психолога чи педагога тощо.

19.02.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Інформування про сімейні  форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні

 

  18 лютого фахівцем із соціальної роботи ІІ категорії  Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді  Наталією Вишняк  на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, проведено  захід з метою інформування мешканців Ізяславського району про сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

  Учасники заходу були ознайомлені з основними вимогами українського законодавства щодо створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та патронатних сімей. Під час заходу, особи, що перебувають на обліку Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості  поінформовані  щодо  роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з проведення пошуку, підбору та  навчання кандидатів у прийомні батьки. Роз’яснено, яким чином відбувається встановлення контакту з дитиною-сиротою чи дитиною, позбавленою батьківського піклування у закладі соціального утримання та влаштування дитини в прийомну сім’ю.

   Учасникам заходу надано друковану продукцію: інформаційні буклети та листівки, розроблені Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Хмельницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою інформування мешканців Ізяславського району  про умови створення та функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. 

18.02.2020 р.

 За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді 

 

Проведено рейдові перевірки

 

14 лютого службою у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації спільно з ДОП Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області Анатолієм Герасимчуком з метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, застосування ефективних форм їх соціальної підтримки, попередження скоєння насильства над дітьми в сім’ях та виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, перевірки умов проживання та виховання дітей, які потрапили в поле зору служби, проведено рейдові перевірки, в які включено обстеження 4 сімей, в яких виховуються 9 дітей різного віку, що проживають на території Клубівської сільської ради (с. Васьківці, Ревуха) та Топорівської сільської ради.

У ході рейду  обстежено умови проживання дітей,  що потрапили в поле зору служби та виховуються у неблагополучних сім’ях, проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди з батьками щодо належного виконання ними своїх обов’язків, ознайомлено про відповідальність  встановлену законодавством України  за невиконання  батьківських обов’язків з утримання, виховання та навчання дітей, а також щодо попередження скоєння насильства над дітьми в сім’ях.

17.02.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Відповідальність підлітків за порушення закону

 

Хоча темпи дитячої злочинності знижуються та частка тяжких злочинів, які скоюють підлітки, зростає. Як стверджують фахівці з психології - психіка українських дітей значно змінилася продовж останніх десяти років: у них відсутнє відчуття страху, нічого не цінують, зневірені. Жорстокість серед дітей значно збільшується, а їхні злочини стають моторошнішими.

Є різні причини підліткової злочинності, але найчастіше це неналежний догляд за дітьми. Крім того, згубний вплив на неповнолітніх справляє телебачення, що пропагує насильство і життя заради власного задоволення.

З метою роз’яснення про відповідальність за протиправні дії фахівцем І категорії служби у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації Ольгою ПОЦІЛУЙКО, начальником Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області 14 лютого із неповнолітнім клієнтом пробації М. проведено профілактичну бесіду на тему: «Відповідальність підлітків за порушення закону».

Основне завдання заходу – це набуття клієнтом пробації знань про юридичну, а саме адміністративну відповідальність, аналіз поняття прав та норм поведінки, надання інформації щодо видів злочинів та покарань за них, інформування щодо особливостей кримінального провадження у справах стосовно неповнолітніх.

14.02.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Профілактичний захід  «Зроби вірний вибір»

 

03 лютого районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Ізяславською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості на базі Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області було проведено профілактичний захід для молоді, засудженої до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Основними проблемами цієї категорії молоді є проблеми втрати життєвих орієнтирів, низький рівень мотивації щодо отримання професії та організації зайнятості, а також проблеми пов’язані із вживанням психоактивних речовин та ризиком виникнення соціально-небезпечних хвороб.

У заході, який проходив у вигляді тренінгу, взяло участь 9  осіб, які перебувають на обліку в Ізяславському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації». У ході заходу проведено соціально-профілактичну роботу, спрямовану на попередження негативних явищ (насильство, алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління), надано інформацію про види соціальних послуг, які надаються Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також  здійснено мотиваційну роботу, спрямовану на визначення життєвих орієнтирів. У ході тренінгу було проведено індивідуальну роботу з одним із учасників заходу, який виявив бажання пройти реабілітацію в центрі для алкозалежних.

Після закінчення заходу учасники отримали буклети та пам’ятки з інформацією  щодо питань ВІЛ/СНІДу, домашнього насильства та наслідків зловживання алкоголем, а також візитівки Ізяславського РЦСССДМ.

07.02.2020 р.

За матеріалами Ізяславського РЦСССДМ

Розширено перелік документів, необхідних для усиновлення

 

Відповідний наказ Мінсоцполітики набирає чинності з дня офіційного опублікування

Мінсоцполітики актуалізувало перелік форм документів з питань усиновлення.

Відповідний наказ міністерства № 1696 від 2 грудня 2019 року зареєстровано в Мін'юсті 31 січня 2020 року.

Знайти форми документів з питань усиновлення, готові до заповнення, можна в модулі "Типові договори та шаблони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Наказом до форм документів з питань усиновлення додано форми довідки про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та довідки про вжиття всіх вичерпних заходів щодо влаштування дитини в сім'ю громадян України. Також установлено Вимоги до оформлення висновку про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини.

Нагадаємо, відповідно до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей серед інших документів громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються із заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Із заявою необхідно подати перелік документів, визначений у п. 22 Порядку.

Серед інших необхідних документів слід подати довідку про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров'я дітей, яких може усиновити заявник, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Якщо громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями, така довідка не подається.

У разі усиновлення дитини іноземцями до висновку про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини додається довідка про вжиття всіх вичерпних заходів до влаштування дитини в сім'ю громадян України, складена за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Висновок про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини повинен містити інформацію про оздоровлення дитини за кордоном у сім'ях іноземців (п. 75 зазначеного Порядку).

Висновок про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини має містити, серед іншого, таку інформацію: відомості про перебування у шлюбі, наявність або відсутність судимості, стан здоров'я кожного із заявників, матеріальне та фінансове забезпечення сім'ї; умови проживання сім'ї, наявність чи можливість створення для усиновленої дитини окремої кімнати чи місця для відпочинку (у разі проживання власних дітей або інших членів сім'ї спільно із заявниками зазначається їхнє ставлення до усиновлення); обставини знайомства кандидатів в усиновлювачі з дитиною та встановлення з нею контакту; правові підстави для усиновлення дитини.

06.02.2020 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

16 січня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: щодо надання згоди на стаціонарне лікування дитини, позбавленої батьківського піклування в Хмельницькій обласній психіатричній лікарні; затвердження щорічного звіту про стан виховання, утримання і розвитку дитини  в дитячому будинку сімейного типу; завершення соціального супроводу сім’ї сім’єю, які виховують чотирьох дітей.

Крім того, на зібранні обговорювались житлово-майнові питання.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того, було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

16.01.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Про обмеження перебування дітей у вечірній час на вулицях без супроводу дорослих

 

З метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей, законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час на вулиці.

Нагадуємо, що згідно Закону України «Про охорону дитинства» «…дитина – це особа віком до 18 років (повноліття)». Малолітньою дитина – дитина віком від 0 до 14 років. Неповнолітня – з 14-і до 18-і років.

Відповідальність за порушення законодавства:

1. Кодекс України про адміністративні правопорушення:

Ст.180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Згідно зі ст. 255 КпАП, протоколи про порушення ст. 1801 КпАП вправі складати органи внутрішніх справ.

Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (ст. 221 КпАП). Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 850 грн.). За повторне порушення протягом року – від 850 грн. до 1700 грн.

2. Закон України «Про охорону дитинства»:

Ст.20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 06.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документів, що засвідчує особу.

Відтак, про що потрібно пам’ятати!

1. Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 години перебувати без супроводу батьків у громадських місцях!

2. Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

3. У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП)!

14.01.2020 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

Районна рада

Ізяславська ОТГ

Плужненська ОТГ

Сахновецька ОТГ

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/