на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

 

 

 

Календар України. Українське ділове мовлення

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

                                                                                                                                                                                                 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Шановні друзі! Ми раді вітати Вас на офіційному розділі Служби у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації! Сподіваємось, що Ви знайдете всю необхідну для Вас інформацію. Будемо завжди Вам раді!

Дитинство – це найщасливіший час для багатьох з нас, ми завжди з дуже теплими почуттями згадуємо роки нашої молодості і дитинства, однак далеко не всі люди можуть похвалитися такими радісними спогадами.

Усі ми повинні створити світ, сприятливий для дітей, світ у якому кожна дитина почуватиметься захищеною, де її думка буде поважатися, де немає місця насильству, світ, який би дав змогу виховати здорове, щасливе, досконале покоління.

Попри всі негаразди служба у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації докладає усіх зусиль з метою недопущення негативних проявів в дитячому середовищі, в тому числі попередження та подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. Ми вирішуємо актуальні питання дітей. Особливе значення приділяємо створенню умов, які б забезпечили можливість кожній дитині або її законним представникам оперативно та без перешкод звернутися за захистом своїх прав.

Оскільки сьогоднішні діти – завтрашні громадяни, то їх захист і розвиток є передумовою майбутнього розвитку людства.

 І тому підвищення добробуту, рівня забезпеченості, виховання та забезпечення усього найкращого дітям стало головною метою нашої держави.

Бо діти – це майбутнє України і наше майбутнє!

·     Контакти

Адреса: 30300, м. Ізяслав, вул. Незалежності, буд. 2

Телефон: (03852) 4-29-55

Е-пошта: izslugba@ukr.net

Розклад роботи: пн.-чт. з 8:00 до 17:15, пт. з 8:00 до 16:00
Обідня перерва: з 1
2:00 до 13:00

 

·      Функціональні обов’язки

o  захищає законні права та інтереси дітей;

o  запобігає дитячій бездоглядності та безпритульності;

o  захищає дітей від жорстокого поводження та насильства.
 

 

·     Законодавство

 1. Сімейний Кодекс України;

 2. Цивільний Кодекс України;

 3. Цивільний процесуальний кодекс України;

 4. Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;

 5. Закон України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»;

 6. Закон України «Про охорону дитинства»;

 7. Закон України «Про попередження насильства в сім’ї»;

 8. Закон України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей»;

 9. Закон України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року»;

 10. Закон України «Про протидію торгівлі людьми»;

 11. Постанова Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» від 24.09.2008 № 866;

 12. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» від 08.10.2008 № 905;

 13. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про прийомну сім’ю» від 26.04.2002   № 565;

 14. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про дитячий будинок сімейного типу» від 26.04.2002 № 564;

 15. Постанова Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» вiд 05.04.1994 № 226;

 16. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження типового положення про центр соціально-психологічної реабілітації дітей» вiд 28.01.2004  № 87;

 17. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку» вiд 25.08.2005 № 823;

 18. Конвенція ООН про права дитини (ратифіковано постановою вр n 789-xii  від 27.02.1991);

 19. Витяг з типового Положення про комісію з питань захисту прав дитини

 

 

 

 

 

  Новини

 

Тиждень права

 

 

Щорічно, починаючи з 2008 року, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права відповідно до Указу Президента України від 08.12.2008 року           № 1149, що завжди включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та культури громадян, а також створення сильної демократичної і правової держави та спрямований на утвердження в Україні поваги до найвищих цінностей, які охороняються правом.

Служба у справах дітей райдержадміністрації долучилася до проведення з Всеукраїнського тижня права, котрий тривав у період з 04 по 10 грудня поточного року.  Зокрема проведено виступи з питань реалізації та захисту прав дитини в Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука та Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука № 5, гімназія».

Ніколи не буде зайвим повторити свої обов’язки і дотримуватися їх, знати свої права і користуватися ними, побачити деякі проблеми зі сторони та зробити для себе висновки. Незнання не звільняє від відповідальності, а знання навпаки перетворюються на силу, якою можна захистити себе від шкідливого та небезпечного, зміцнити свою силу волі, покращити поведінку.

ФОТОКОЛАЖ

08.12.2017 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Запобігання та протидія домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми

 

На сьогоднішній день залишається актуальним питання щодо захисту дітей від жорстокого поводження, прийнято низку нормативних актів, в тому числі і міжнародних, які ратифіковані Україною, а от же є частиною національного права. Серед них: Декларація прав людини (1948 р.); Конвенція про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами (1950 р.); Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права (1966 р.); Загальна декларація прав людини (1984 р.) Конвенція про права дитини (1989 р.) тощо.

Згідно чинного законодавства кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів.

Держава здійснює захист дитини від усіх форм фізичного, сексуального, економічного та психологічного насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з нею, залучення до найгірших форм дитячої праці, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють, а також вживає необхідних заходів для забезпечення прав дітей, які стали свідками у кримінальному провадженні.

Жорстоке поводження з дитиною - будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною в сім’ї або поза нею, у тому числі: втягнення дитини в заняття проституцією або примушування її до зайняття проституцією з використанням обману, шантажу чи уразливого стану дитини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства; примушування дітей до участі у створенні творів, зображень, кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм або інших предметів порнографічного характеру; ситуації, за яких дитина стала свідком кримінального правопорушення, внаслідок чого існує загроза її життю або здоров’ю; статеві відносини та розпусні дії з дитиною з використанням: примусу, сили, погрози, довіри, авторитету чи впливу на дитину, особливо вразливої для дитини ситуації, зокрема з причини розумової чи фізичної неспроможності або залежного середовища, у тому числі в сім'ї; будь-які незаконні угоди щодо дитини, зокрема: вербування, переміщення, переховування, передача або одержання дитини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану дитини.

Згідно Закону «Про охорону дитинства» будь-яка дитина має право звернутись за захистом від жорстокого поводження до уповноважених суб’єктів: служби у справах дітей, закладу соціального захисту дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органів внутрішніх справ, закладу освіти, закладу охорони здоров’я.

Крім того діє Національна дитяча «гаряча» лінія – 0-800-500-225 або 772.

Щороку в Україні, як і всій Європі,  з 25 листопада по 10 грудня проходить  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка  покликана в першу чергу привернути  увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї  щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізації партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав дітей.

В Ізяславському районі також стартувала з 25 листопада дана акція, у рамках якої проводяться різноманітні просвітницькі заходи задля інформування дітей з цього приводу.

Проведені виховні заходи стануть приводом для аналізу власних дій, вчинків, а також свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків. 

МАТЕРІАЛИ

01.12.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

24 листопада відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів заступник голови райдержадміністрації, а також заступник голови комісії з питань  захисту прав дитини Володимир Левченко.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: визначення місця проживання дитини 2015 року народження із матір’ю; доцільність позбавлення батьківських прав однієї пари та двох чоловіків відносно їхніх малолітніх дітей, доцільність повернення на виховання та спільне проживання батькові дочки 2017 р.н., яка влаштована в Хмельницький спеціалізований будинок дитини «Берізка» за заявою у зв’язку з важким матеріальним становищем; виконання батьківських обов’язків матері відносно її сина 2008 р.н. Решта  питань стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей.

Володимир Левченко зауважив, що, на жаль, в наш час гостро постає проблема належного виховання дітей. Цьому свідчать питання порядку денного, котрі порушуються майже на кожному засіданні. Тому під час розгляду справ члени комісії мають подбати про добробут дітей, чиї інтереси та права мають стояти на першому місці.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того, було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

27.11.2017

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

«Дитина у світі права»

 

20 листопада є знаковою подією для всього світу. Саме цього дня у 1989 році Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Конвенція ООН про права дитини, яка визначила першочерговість інтересів дитини; забезпечення її повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації. Цю дату відзначають в Україні як День спільних дій в інтересах дітей – день, коли установи, організації та її звичайні громадяни повинні об'єднати власні зусилля заради захисту дітей від будь-яких посягань. Документ ратифіковано у 195 країнах світу, а з 27 вересня 1991 року Конвенція – частина законодавства України.

Цьогоріч день спільних дій в інтересах дітей відбувся на базі Ізяславської центральної районної бібліотеки. Тематика заходу була «Дитина в світі права». Участь у зібранні взяли працівники служби у справах дітей районної державної адміністрації.

Організатори заходу підготували для дітей цікаву та корисну інформацію про права дитини. Присутні учасники довідались, що дитина  — маленька  людина, громадянин своєї країни і повинна вміти користуватися своїми правами. Основним  правом дитини  є  право  на життя.  Життя  дитини  є недоторканим, дитина повинна бути захищеною від усіх видів насильства - фізичного, психологічного, різних зловживань та грубого ставлення. Одразу після народження дитину реєструють у спеціальних органах і вона набуває  права на ім'я. З моменту народження дитина набуває громадянства певної держави, яке не можна відібрати. Інша, не менш важлива група прав дитини пов'язана з її життям у сім'ї. Це право на нормальне сімейне життя, на турботу, любов і розуміння з боку батьків. У Конвенції закріплено права, які забезпечують  вільний розвиток дитини. Це - право на свободу думок, свободу совісті, право на освіту, на охорону здоров'я.

Крім того діти в усіх країнах повинні мати пристойне життя, а забезпечувати його має держава.  Уряди  країн,  що підписали  Конвенцію про права дитини (а їх більше 190), взяли на себе зобов'язання докласти всіх зусиль, щоб поліпшити становище дітей. Підписавши цю Конвенцію, держави зобов'язалися закріпити ці права у своїх законах і у Конституціях. Основний Закон нашої держави також містить перелік громадянських прав і свобод.

А на завершення присутнім учасникам наголошено, що кожна дитина повинна знати, що свої права треба і можна захищати. І потрібно завжди пам'ятати: якщо не хочете, щоб хтось порушував ваші права, не порушуйте права інших!

Захід відбувся досить жвавим та насиченим цікавинками.

21.11.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

День спільних дій в інтересах дітей

 

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, яка визначила основні життєві потреби дитини та її основні права.

Через 30 років, 20 листопада 1989 року, Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання Конвенція ООН про права дитини – міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини. Її називають «Велика хартія вільностей для дітей» та  світовою конституцією прав дитини. Конвенцію було підписано 195 країнами світу. Традиційно, в день прийняття Конвенції у світі відзначається Всесвітній день дітей.

Для України Конвенція набула чинності 27 вересня 1991 року.  Ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини, Україна поклала на себе зобов’язання щодо захисту прав дітей і визнала свою відповідальність перед світовим співтовариством щодо забезпечення на своїй території всіх положень цього документа, підтвердила свій курс на підтримку загальнолюдських цінностей та розбудову демократичної держави.     

Отож, з 20 листопада 2003 року  в Україні щороку відзначається  День спільних дій в інтересах дітей, як один із шляхів консолідації зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, що опікуються проблемами дітей, засобів масової інформації, соціально відповідального бізнесу, а також кожного, хто небайдужий до становища дітей в нашій країні.

Цей день ще раз нагадує всім нам, що не потрібно залишати поза увагою жодної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, з тих чи інших причин залишилася без батьківського піклування. Жодна дитина не може бути обєктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте та сімейне життя, недоторканість житла, незаконного посягання на її честь і гідність. Тож ми, дорослі, не повинні залишати без уваги жодної дитини. Упевненість дитини в собі і своєму майбутньому, її самоусвідомлення значною мірою залежать від можливості жити безпечним і гідним життям.

20.11.2017 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

 

Зустріч із батьками та їхніми дітьми

 

26 жовтня завідувач сектору служби у справах дітей райдержадміністрації Вікторія Палига  спільно із представником Ізяславського районного сектору з  питань пробації в Хмельницькій області Вадимом Левченком  провели виступ для учнів 5-9 класів та взяли участь у загальношкільних батьківських зборах у Михлянській  ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Під час виступу Вікторія Палига  роз’яснила про перебування дітей у вечірній час на вулиці, у розважальних закладах та закладах громадського харчування.

Вадим Левченко розповів про попередження скоєння злочинів і правопорушень неповнолітніми, про відповідальність за їх скоєння.
          Крім того, присутнім було наголошено  про особисту відповідальність батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків та ухилення від їх виконання згідно статті 184 КУпПА.

Завершуючи свій виступ, Вікторія Палига зазначила, що досить часто батьки є негативним прикладом для наслідування своїх дітей, частково або зовсім не приділяють їм уваги, тим самим допускаючи здійснення ними проступків, за вчинення яких передбачена відповідальність перед законом. Тому батькам необхідно більше спілкуватися з дітьми, контролювати їх вільний час та коло спілкування. Такі заходи не мають на меті обмежити у правах дітей, а тільки обмежити можливості впливу на них негативного та небезпечного середовища.

31.10.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

На першому місці – захист прав дітей

 

Захист житлових прав дітей – одне із важливих питань у діяльності служби у справах дітей райдержадміністрації. Роль служби у справах дітей з даного питання визначена Сімейним, Житловим, Цивільним кодексами України, Законами України «Про охорону дитинства», «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», постановою Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Відповідно до цих законодавчих актів на службу справах дітей покладені функції здійснення контролю за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав і охоронюваних законом інтересів дітей.

З цього приводу сьогодні, 18 жовтня, відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей при райдержадміністрації. Засідання пройшло під керівництвом заступника голови райдержадміністрації, заступника голови комісії Володимира Левченка.

На комісії обговорювались питання щодо захисту житлових і майнових прав та інтересів дітей, зокрема про: надання дозволу на вчинення правочину – укласти договір дарування будинку за умови, що малолітня дитина 2014 року народження не втратить права користуватись цим житлом; надання дозволу на укладення договору оренди земельної ділянки, яка розташована на території Білогородської сільської ради, від імені малолітньої дитини 2011 року народження, ¼ частина якої належить їй на праві власності; надання дозволу на поділ спадкового майна після смерті, на оформлення земельної ділянки площею 2,73 га, яка розташована на території Клубівської сільської ради, на оформлення майнового паю на користь дитини 2007 року народження.

Усі питання детально вивчені та досліджені працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними, у ході чого було з'ясовано усі факти та обставини по кожному окремому питанню.

За результатами засідання комісії будуть прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того присутніми було затверджено щорічний звіт про стан виховання, утримання та розвиту двох дітей 1999 та 2004 років народження в прийомній сім´ї, які проживають в с.Тернавка, а також перегляд та затвердження індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації. 

 19.10.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

Тривожним сигналом для українського суспільства є те, що значна частина сімей потребує соціально-психологічної допомоги через проблеми, які виникають між членами сім'ї, так і між сім'єю та її зовнішнім оточенням. Однією із впливових форм роботи із батьками таких сімей є заслуховування їх на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

19 вересня відбулося чергове засідання комісії при райдержадміністрації, котре провів  голова райдержадміністрації Борис Яцков.

Члени комісії заслуховували присутніх заявників, з'ясовували всі факти й обставини по кожному окремому питанню та виносили відповідні рішення.

На комісії розглядались питання щодо визначення способів участі матері у вихованні її дитини, 2015 року народження. Також вивчались дві справи  про доцільність позбавлення батьківських прав батька відносно його доньки та матері відносно її сина й стягнення аліментів на його користь. Значну увагу приділено питанню відібрання  дитини,  2012 року народження, від матері  у зв’язку з тим, що умови проживання загрожують його життю та здоров’ю, та влаштувати його до дитячого будинку Хмельницької обласної ради.

Сім’ї різні, але проблеми, на жаль, ті ж самі. Знову порушуються права дітей і необхідно шукати шляхи допомоги маленьким незахищеним громадянам.

Принципово та виважено комісія підходила до розгляду цих питань, з'ясовувались факти і обставини по кожному питанню окремо.  Як зазначив головуючий комісії: «Діти – це наше майбутнє і залишатись осторонь їхніх проблем ми не маємо морального права. Саме від роботи відповідних служб району залежить рівень захищеності кожної дитини  Ізяславщини. Тому прийняті нами рішення повинні відповідати інтересам саме дітей».

Вищезазначені питання були детально обговорені присутніми членами комісії та запрошеними. Вислухавши заявників та ознайомившись із поданою документацією, прийнято комісією рішення в інтересах дітей й взято на контроль до їх повного виконання.

Також розглядалось на засіданні питання доцільності переведення дитини 2010 року народження, позбавленої батьківського піклування, з Хмельницького спеціалізованого будинку дитини «Берізка» до відповідного будинку – інтернату за станом здоров’я.

Крім того на порядок денний також було винесено питання щодо захисту житлових і майнових прав та інтересів дітей, зокрема, про надання дозволу на: на вчинення   правочину - укласти договір дарування частини квартири, яка належать на праві спільної часткової  власності, за умови, що малолітні діти 2012 та 2014 років народження не втратять права користування цим житлом; на реєстрацію  права власності частини квартири, на користь дітей 2004 та 2012 років народження, яка належить для них на праві спільної часткової власності.

Робота комісії пройшла злагоджено, члени засідання були одностайні у вирішенні усіх порушених питань.

За результатами засідання прийняті конструктивні рішення в інтересах дітей і  взяті на контроль до їх повного виконання.

По завершенню зібрання присутніми було переглянуто індивідуальні плани дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, із подальшим їх затвердженням.

20.09.2017 р.

 За матеріалами служби у справах

дітей райдержадміністрації

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

Предметом основної турботи та головним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своїх дітей.

У зв’язку з цим, 19 серпня під керівництвом голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова  відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації.

На порядок денний винесено питання захисту житлових та майнових прав дітей, а саме про надання дозволу на реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства за згодою батьків; надання дозволу на вчинення правочину – укласти договір-дарування частини спільної власності квартири, право власності якою мають батьки та сестра, за умови, що діти 2007 та 2013 років народження не втратять права користування цим житлом.

Вищезазначені питання були ретельно досліджені працівниками служби у справах дітей, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними. Вислухавши заявників та ознайомившись із поданою документацією, прийнято комісією рішення в інтересах дітей й взято на контроль до їх повного виконання.

Крім того, на засіданні вирішувались питання щодо визначення способів участі батька у вихованні малолітньої дитини, щодо призначення опікуном над дитиною-сиротою 2004 року народження, а також щодо доцільності позбавлення батьківських прав матері відносно двох малолітніх дітей, котрі відповідно до рішення виконавчого комітету Сахнівської сільської ради від 31.07.2017 р. № 19 відібрані від матер з умов, які загрожували їх життю та здоров´ю, та влаштовані до Центру реабілітації «Подолянчик» Хмельницької обласної державної адміністрації.

Кожна дитина потребує піклування і відчуття своєї необхідності. Адже ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм. Принципово та виважено комісія підходила до розгляду цих питань, оскільки прийняте рішення має бути лише в інтересах дітей. 

Також під час засідання було переглянуто та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

За результатами засідання по всіх порушених питаннях комісією прийняті конструктивні та виважені рішення в інтересах дітей.

21.08.2017 р.

За матеріалами служби у справах

дітей райдержадміністрації

Дітлахи - наше майбутнє і від нас залежить, яке воно буде

 

Кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками, або в сім’ї одного з них та на піклування батьків. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своїх дітей. Однак не всі батьки це розуміють і не всі батьки готові це здійснювати. У зв’язку з чим, сьогодні, 03 серпня, під керівництвом голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації.

Членам комісії довелося вирішувати питання місцеперебування  двотижневого немовляти, оскільки його мати не створила належних умов для виховання та проживання дитини.

Також вивчалося питання про призначення громадянки опікуном над дитиною, позбавленою батьківського піклування, 2005 року народження та піклувальником над дитиною, позбавленою батьківського піклування, 2002 року народження.

Приймаючи рішення з розгляду порушених питань, члени комісії керувалися законодавчими актами у сфері охорони дитинства, повноважень органів опіки та піклування, до уваги брався вік дітлахів, їхній стан здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення. Вирішення питання захисту прав дітей базувалось на принципі першочергової турботи про них. По кожній сім’ї запропоновано алгоритм вирішення складних життєвих обставин.

Крім того, учасники заходу обговорили  та затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

З кожного питання прийнято конструктивні рішення, спрямовані на недопущення порушень у сфері захисту прав та законних інтересів дітей, а також взято їх на контроль до повного виконання.

03.08.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей при райдержадміністрації

До відома законних представників дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

Професійний розвиток та соціальна адаптація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в умовах сьогодення, є однією із найболючіших проблем нашого суспільства.

Щоб допомагати таким дітям, необхідні сучасні методи підготовки їх до самостійного життя з урахуванням їхніх вікових особливостей, потреб та інтересів кожної дитини із широким залученням до цієї роботи представників громадянського суспільства.

Тому за підтримки Міністерства соціальної політики України  реалізується соціальний проект ПАТ «Миронівський Хлібопродукт», який спрямовано на соціальну адаптацію та професійний розвиток дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із числа випускників 9-11 класів.

Група підприємств ПАТ «Миронівський Хлібопродукт» – лідер на ринку м’ясопереробки, один з найбільших виробників зерна в Україні та провідний виробник м’яса птиці в Європі, що об’єднує понад 50 підприємств агропромислового напрямку та нараховує майже 32 тисячі працівників. Одним із стратегічних пріоритетів свого розвитку ПАТ «МХП» вбачає у вихованні молодого покоління, як запоруки майбутнього росту підприємства та соціальної інвестиції у розвиток держави.

У рамках проекту виробниче підприємство зобов’язується забезпечити навчання дітей відповідно до обраного профілю, гуртожитком для проживання, місцем роботи та іншими соціальними гарантіями.

Про бажання взяти участь у зазначеному проекті необхідно звертатись за адресою:

м. Київ, вул. Академіка Заболотного, буд.158

ПАТ «Миронівський Хлібопродукт»

Контактна особа: Бондарь Олена Миколаївна - 067-341-43-16

E-mail: rda_gmer@vin.gov.ua

 

а також до служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації за адресою: м.Ізяслав, вул. Незалежності, буд. 2, кабінети ­­­115, 116, 117, контакти: (03852) 4-29-55.

01.08.2017  

Служба  у справах дітей  райдержадміністрації

 

Вирішувались питання, що стосуються захисту прав та інтересів дітей

 

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, 19 липня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, на якому було розглянуто 11 питань.

Засідання проведено під керівництвом заступника голови райдержадміністрації та заступника  голови комісії Володимира Левченка.

Присутні члени комісії розглянули низку питань, кожне з яких стосувалося дитячих доль, а саме стосовно: призначення опікунів над дитиною-сиротою 2009 року народження та  дитиною, позбавленою батьківського піклування, 2004 року народження, доцільності позбавлення батьківських прав матері відносно малолітньої  дитини та батька відносно двох підлітків, виконання батьківських обов´язків шести батьків відносно своїх дітей, а також щодо захисту майнових прав дітей.

Останнє питання порядку денного стосувалось перегляду та затвердження індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

 Усі порушені на засіданні питання були попередньо детально вивчені працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними, а також надано відповідні рекомендації присутнім батькам.

За результатами розгляду прийняті відповідні рішення, спрямовані на недопущення порушень у сфері захисту прав і законних інтересів дітей.

19.07.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Нагадуємо! Про обмеження перебування  дітей в закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування

 

Служба у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації нагадує, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сферах розваг, або закладах громадського харчування у нічний час» обмежено перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків чи законних представників у зазначених закладах у нічний час.

Діти віком до 16 років з двадцять другої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті.

Даним законом також доповнено кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 180-1, якою встановлено, що порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З метою контролю за дотриманням норм зазначеного закону  службою у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації спільно з представниками Ізяславського ВП Славутського ВП ГУН поліції в Хмельницькій області буде посилено проведення рейдів-перевірок місць відпочинку, торгівельних закладів, спрямованих на виявлення порушень торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, перебування дітей у громадських місцях після 22.00 години, запобігання негативним проявам у дитячому середовищі та попередження вживання алкогольних напоїв підлітками.

04.07.2017 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

20 червня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів заступник голови райдержадміністрації, а також заступник голови комісії з питань  захисту прав дитини Володимир Левченко.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: про призначення опікуном над сирітським немовлям, про доцільність позбавлення батьківських прав матері відносно шестимісячного дівчинки, котра за рішенням виконавчого комітету сільської ради  була відібрана від матері та влаштована в дитяче відділення Ізяславської центральної районної лікарні, а також щодо захисту майнових прав дітей.

Володимир Левченко зауважив, що, на жаль, в наш час гостро постає проблема створення відповідних умов та належного виховання дітей. Цьому свідчать питання порядку денного, котрі порушуються на кожному засіданні. Тому під час розгляду справ члени комісії мають подбати про добробут дітей. Інтереси та права дітей мають стояти на першому місці.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

20.06.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

 

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії.
           Адже діти — це цвіт Землі, майбутнє нашої країни і кожного з нас, найдорожчий наш скарб, безмежна радість і щастя. Приходять діти у світ зовсім маленькими і безпомічними, а ми, дорослі, повинні їх виростити, огорнути затишком і теплом, щирою ніжністю, батьківською турботою і великою та святою материнською любов’ю. Ми маємо захистити дітей від життєвих незгод, страждань, хвороб і війн, створити всі умови, щоб вони виросли добрими, світлими, щирими і сердечними.

І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
           То ж ми закликаємо вас усіх зігрівати діток теплом і любов’ю, ласкою і добрим словом, ніжністю і турботою, щоб вони відчували свою важливість і необхідність у цьому світі. Зробімо все від нас залежне, використаймо будь-яку можливість, щоб допомогти кожній дитині.
01.06.2017 р.
 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

29 травня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів заступник голови райдержадміністрації, а також заступник голови комісії з питань  захисту прав дитини Володимир Левченко.
        Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила завідувач сектору служби у справах дітей райдержадміністрації Вікторія Палига. Вони стосувалися кількох важливих питань: про належне виконання батьківських обов’язків матір’ю відносно своїх дітей; доцільність повернення малолітніх дітей з дитячого будинку Хмельницької обласної ради для батьків у зв´язку із покращенням умов проживання; визначення способів участі батька у вихованні дитини. 
        Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

        За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.
        Крім того, було 
переглянуто та  індивідуальні плани дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.
29.05.2017

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

27 квітня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів заступник голови райдержадміністрації, а також заступник голови комісії з питань  захисту прав дитини Володимир Левченко.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: про належне виконання батьківських обов’язків трьох батьків відносно своїх дітей; доцільність повернення малолітніх дітей, які мають статус дитини, позбавленої батьківського піклування, з Хмельницького спеціалізованого будинку дитини «Берізка» для матері у зв´язку із закінченням курсу її лікування. Решта  питань стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей.

Володимир Левченко зауважив, що, на жаль, в наш час гостро постає проблема належного виховання дітей. Цьому свідчать питання порядку денного, котрі порушуються майже на кожному засіданні. Тому під час розгляду справ члени комісії мають подбати про добробут дітей, чиї інтереси та права мають стояти на першому місці.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того, було переглянуто та  затверджено щорічний звіт про стан виховання, утримання і розвитку дитини-сироти в прийомній сім´ї, а також індивідуальні плани дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

28.04.2017

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

Забезпечення реалізації прав дитини на сімейне виховання та всебічний розвиток було головним на порядку денному комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, засідання якої відбулося 22 березня під керівництвом голови райдержадміністрації Бориса Яцкова.

Вивчалося питання про можливість повернення двох малюків 2014 та  2016 років народження, котрі перебувають у Хмельницькому спеціалізованому будинку дитини «Берізка», їхнім батькам у зв’язку із покращенням умов для проживання, виховання та утримання малолітньої дитини. Рішення прийнято в інтересах дітей. 

Зокрема розглядалось питання про виконання батьківських обов´язків відносно своїх дітей 2011 та 2013 років народження, та доцільність взяття цієї сім´ї під соціальний супровід Ізяславським районним центром соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді.

Значну увагу зосередили учасники засідання питанням доцільності  позбавлення батьківських прав чотирьох батьків відносно своїх дітей.

Решта  питань стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей.

Крім того, членами комісії затверджено звіт про функціонування прийомної сім´ї.

Представлено на перегляд та затвердження індивідуальні плани дітей, які перебувають на обліку у служби у справах дітей райдержадміністрації.

По порушених питаннях були заслухані як заявники, так і члени комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку, та вносили свої пропозиції до відповідних рішень.

З усіх питань порядку денного комісія прийняла відповідні висновки та рекомендації.

23.03.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Діти в умовах воєнних дій та збройних конфліктів

 

У 2004 році Україна ратифікувала Факультативний протокол до Конвенції ООН про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах, метою якого є недопущення участі дітей у зазначених подіях. Участь дітей у воєнних діях і збройних конфліктах визначена також Законом України «Про охорону дитинства» (стаття 30). У зв’язку з набранням 21 лютого 2016 року чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» статтю 30 цього нормативно-правового акта доповнено статтею 30¹.

Зміст статті 30 визначає імперативну норму Закону щодо  заборони участі дітей у воєнних діях і збройних конфліктах. Тобто законодавчо визначена чітка заборона участі дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, включаючи: вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання дітей з метою використання у збройних конфліктах інших держав або насильницьких діях, спрямованих на повалення державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, залучення та/або втягування дітей до не передбачених законами України воєнізованих чи збройних формувань, пропаганди війни.

Залучення дітей у збройні сили і угруповання може призвести до травм, каліцтва, загибелі, стати причиною психологічної травми, розлуки з родиною, відсутності доступу до особистих документів, обмеження доступу до соціальних виплат і базових послуг, арешту і позбавлення волі, насильства (в тому числі сексуального), жорстокому поводженню, експлуатації дитячої праці та сексуальної експлуатації, а також підліткової криміналізації.

Держава вживає всіх можливих заходів для забезпечення захисту прав дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, догляду за ними та возз’єднання їх із членами сім’ї, включаючи розшук, звільнення з полону, повернення в Україну дітей, незаконно вивезених за кордон. Першочергово проводиться відселення дітей, які опинилися чи можуть опинитися у зоні воєнних дій чи збройних конфліктів, до безпечних районів. Відселення дітей проводиться разом з батьками, законними представниками або, за їхньою згодою, без супроводження чи з іншими особами. Їм надається матеріальна, медична та інша допомога.

Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, надається органом опіки та піклування за місцем реєстрації дитини як внутрішньо переміщеної особи. Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, визначається Кабінетом Міністрів України.

20.03.2017 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

 

Інтереси та права дітей мають стояти на першому місці

 

Тривожним сигналом для українського суспільства є те, що значна частина сімей потребує соціально-психологічної допомоги через проблеми, які виникають між членами сім'ї, так і між сім'єю та її зовнішнім оточенням. Однією із впливових форм роботи із батьками таких сімей є заслуховування їх на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

24 лютого відбулося чергове засідання комісії при райдержадміністрації, котре провів  голова райдержадміністрації Борис Яцков.

Члени комісії заслуховували присутніх заявників, з'ясовували всі факти й обставини по кожному окремому питанню та виносили відповідні рішення.

На комісії розглядались питання щодо стану виконання батьківських обов’язків відносно своїх дітей. Сім’ї різні, але проблеми, на жаль, ті ж самі. Знову порушуються права дітей і необхідно шукати шляхи допомоги маленьким незахищеним громадянам.

Принципово та виважено комісія підходила до розгляду цих питань, з'ясовувались факти і обставини по кожному питанню окремо.  Як зазначив головуючий комісії: «Діти – це наше майбутнє і залишатись осторонь їхніх проблем ми не маємо морального права. Саме від роботи відповідних служб району залежить рівень захищеності кожної дитини  Ізяславщини. Тому прийняті нами рішення повинні відповідати інтересам саме дітей».

На засіданні комісії вивчались три справи про доцільність позбавлення батьківських прав двох колишніх чоловіків відносно їхніх дітей 2000, 2006 та 2009 років народження. Із цих розглянутих справ була вирішена лише одна позитивно.

Крім того було розглянуто питання повернення трьох дітлахів 2008, 2011 та 2014 років народження, котрі на даний час перебувають у дитячому будинку Хмельницької обласної ради, їхній матері для подальшого виховання в сімї. Члени комісії прийняли рішення переглянути порушене питання у червні поточного року, надавши матері термін на виправлення поведінки та створення їхнім дітям відповідних умов для проживання.

Значну увагу приділено питанню влаштування немовляти, позбавленої батьківського піклування, 2017 року народження в Хмельницький спеціалізований будинок дитини «Берізка».

На порядок денний також було винесено питання щодо захисту житлових і майнових прав та інтересів дітей, зокрема, про надання дозволу на: вчинення правочину – укладення договору дарування квартири, яка знаходиться на праві власності в м.Ізяслав, за умови, що двоє дітей 1999 та 2004 років народження не втратять права користування цим житлом; укладення договору про поділ спадкового майна на користь дітей 1999 та 2004 років народження після смерті матері; на вчинення правочину – укласти договір оренди земельних ділянок від імені малолітніх дітей 2006 та 2012 років народження; оформлення земельної ділянки, яка знаходиться за межами населеного пункту на території Новосільської сільської ради Ізяславського району, на користь малолітньої дитини 2011 року народження, площею 2,00 га.

Робота комісії пройшла злагоджено, члени засідання були одностайні у вирішенні усіх порушених питань.

За результатами засідання прийняті конструктивні рішення в інтересах дітей і  взяті на контроль до їх повного виконання.

По завершенню зібрання присутніми було переглянуто індивідуальні плани дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, із подальшим їх затвердженням.

27.02.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Відбулось засідання комісії з питань захисту прав дітей

 

З метою комплексного вирішення проблем сімей з дітьми 23 січня під керівництвом голови райдержадміністрації Бориса Яцкова  відбулося чергове  засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Борис Олександрович  зазначив, що головне завдання комісії – захистити права дитини. Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток неповнолітнього, формування його особистості, моральних та етичних норм.

При розгляді питань засідання чимало непорозумінь викликало неналежне, а точніше, вкрай безвідповідальне ставлення батьків до виконання батьківських обов’язків відносно неповнолітніх дітей. Батьки не визнавали власної провини, так і не змогли пояснити, коли прийде усвідомлення особистої відповідальності за долю своєї дитини.

Проаналізувавши подані матеріали, членами комісії запропоновано по кожному питанню алгоритм вирішення задля захисту законних прав і інтересів дитини.

Крім того, на порядок денний було винесено питання щодо захисту житлових і майнових прав та інтересів дітей, зокрема, про надання дозволу на оформлення земельної ділянки площею 2,0 га, що знаходиться за межами населеного пункту; надання дозволу на укладення договору оренди земельних ділянок, котрі на праві власності належать неповнолітнім дітям; надання дозволу на вчинення правочину – укладення договору купівлі-продажу будинку за умови, що двоє неповнолітніх дітей не втратять права користування цим житлом. Усі ці порушені питання вирішено на користь дітей.

По завершенню засідання присутніми членами засідання було затверджено звіт щодо функціонування двох прийомних сімей, а також індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації. 

24.01.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання державної служби

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2017
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації