на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

                                                                                                                                                                                                 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Шановні друзі! Ми раді вітати Вас на офіційному розділі Служби у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації! Сподіваємось, що Ви знайдете всю необхідну для Вас інформацію. Будемо завжди Вам раді!

Дитинство – це найщасливіший час для багатьох з нас, ми завжди з дуже теплими почуттями згадуємо роки нашої молодості і дитинства, однак далеко не всі люди можуть похвалитися такими радісними спогадами.

Усі ми повинні створити світ, сприятливий для дітей, світ у якому кожна дитина почуватиметься захищеною, де її думка буде поважатися, де немає місця насильству, світ, який би дав змогу виховати здорове, щасливе, досконале покоління.

Попри всі негаразди служба у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації докладає усіх зусиль з метою недопущення негативних проявів в дитячому середовищі, в тому числі попередження та подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. Ми вирішуємо актуальні питання дітей. Особливе значення приділяємо створенню умов, які б забезпечили можливість кожній дитині або її законним представникам оперативно та без перешкод звернутися за захистом своїх прав.

Оскільки сьогоднішні діти – завтрашні громадяни, то їх захист і розвиток є передумовою майбутнього розвитку людства.

 І тому підвищення добробуту, рівня забезпеченості, виховання та забезпечення усього найкращого дітям стало головною метою нашої держави.

Бо діти – це майбутнє України і наше майбутнє!

·     Контакти

Адреса: 30300, м. Ізяслав, вул. Незалежності, буд. 2

Телефон: (03852) 4-29-55

Е-пошта: izslugba@ukr.net

Розклад роботи: пн.-чт. з 8:00 до 17:15, пт. з 8:00 до 16:00
Обідня перерва: з 1
2:00 до 13:00

 

·      Функціональні обов’язки

o  захищає законні права та інтереси дітей;

o  запобігає дитячій бездоглядності та безпритульності;

o  захищає дітей від жорстокого поводження та насильства.
 

 

·     Законодавство

 1. Сімейний Кодекс України;

 2. Цивільний Кодекс України;

 3. Цивільний процесуальний кодекс України;

 4. Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;

 5. Закон України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»;

 6. Закон України «Про охорону дитинства»;

 7. Закон України «Про попередження насильства в сім’ї»;

 8. Закон України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей»;

 9. Закон України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року»;

 10. Закон України «Про протидію торгівлі людьми»;

 11. Постанова Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» від 24.09.2008 № 866;

 12. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» від 08.10.2008 № 905;

 13. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про прийомну сім’ю» від 26.04.2002   № 565;

 14. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про дитячий будинок сімейного типу» від 26.04.2002 № 564;

 15. Постанова Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» вiд 05.04.1994 № 226;

 16. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження типового положення про центр соціально-психологічної реабілітації дітей» вiд 28.01.2004  № 87;

 17. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку» вiд 25.08.2005 № 823;

 18. Конвенція ООН про права дитини (ратифіковано постановою вр n 789-xii  від 27.02.1991);

 19. Витяг з типового Положення про комісію з питань захисту прав дитини

 

 

РОЗ'ЯСНЕННЯ

- неплатники аліментів будуть позбавлені права керувати автомобілем

 

 

  Новини

 

 

 

 

 

Відбулося  семінар-навчання з опікунами, піклувальниками та прийомними батьками

           

Під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Володимира Левченка 28 листопада в залі засідань районної державної адміністрації відбулося семінар-навчання з опікунами, піклувальниками та прийомними батьками району.

Про права та обов’язки опікунів, піклувальників, прийомних батьків щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до Цивільного, Сімейного кодексів України, постанови Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» учасникам семінару розповіла завідувач сектору усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей районної державної адміністрації Вікторія Палига.

Заступник начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Савлук розповіла про порядок призначення та виплат державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням громадян, грошового забезпечення прийомним батькам за надання соціальних послуг в прийомних сім’ях чи припинення їх виплати.

Із порядком призначення та перерахунку пенсії по втраті годувальника дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, присутніх ознайомила начальник Ізяславського відділу обслуговування громадян  Головного управління ПФУ в Хмельницькій області Ольга Забитчук.

Начальник Ізяславського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції в Хмельницькій області Оксана Закревська поінформувала присутніх про порядок пред’явлення до виконання виконавчих документів щодо стягнення аліментів на утримання дітей.

Про порядок оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, доповів завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук.

Про доцільність та особливості здійснення соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, поінформувала директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська.

Семінар пройшов у форматі діалогу, в ході якого опікуни та прийомні батьки отримали відповіді на хвилюючі їх питання. Вони мали можливість поспілкуватися із представниками держустанов, розповісти їм реальні випадки із життя своїх вихованців, поділитися власним життєвим досвідом виховання.

Підсумовуючи підсумки семінар-навчання, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко зазначила: «Подібні зустрічі плануємо продовжувати. Адже питання дітей-сиріт знаходиться на постійному контролі влади, а наше головне завдання – створити максимально комфортні умови перебування для дітей цієї категорії в їх нових родинах».   

28.11.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей районної державної адміністрації

Всесвітній день дитини

 

Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада. 

Актуальність проблем дитинства залишається високою, адже діти потребують дорослої опіки й уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки.

Завдяки постійним загальним зусиллям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.

День спільних дій в інтересах дітей відбувся на базі Ізяславської центральної районної бібліотеки. Тематика заходу була присвячена правам дитини в сучасній Україні. Участь у заході взяли працівники служби у справах дітей районної державної адміністрації.

Організатори заходу підготували для дітей цікаву та корисну інформацію про права дитини. Присутні учасники довідались, що кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства. Права, викладені в Конвенції, умовно можна поділити на три частини:

Забезпечення: право володіти певними речами, отримувати певні послуги та мати доступ до того й того (мова йде про ім’я та громадянство, медичний догляд, освіту, відпочинок та ігри, опікування інвалідами, сиротами та біженцями).

Захист: право бути захищеним від дій, що завдають шкоди дитині (наприклад, від розлучення з батьками, залучення до воєнних дій, комерційної, економічної чи сексуальної експлуатації, фізичного чи психічного знущання тощо).

Участь: Дитина має право бути почутою, коли приймаються рішення, що стосуються її життя. Підростаючи, дитина повинна мати дедалі більше можливостей брати участь у житті суспільства, готуватися до самостійного життя, користуватися правами свободи думки та слова, вибору культури, релігії та мови.

У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

21.11.2018 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

16 листопада відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів заступник голови райдержадміністрації, а також заступник голови комісії з питань  захисту прав дитини Володимир Левченко.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: щодо доцільності позбавлення батьківських прав двох колишніх чоловіків відносно своїх синів, щодо можливості повернення дитини, позбавленої батьківського піклування, її матері, про виконання батьківських обов’язків батьків відносно своїх дітей.

Решта  питань стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей.

Володимир Левченко зауважив, що, на жаль, в наш час гостро постає проблема належного виховання дітей. Цьому свідчать питання порядку денного, котрі порушуються майже на кожному засіданні. Тому під час розгляду справ члени комісії мають подбати про добробут дітей, чиї інтереси та права мають стояти на першому місці.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того, було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

19.11.2018

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

ВІДПОВІДАЛЬНЕ БАТЬКІВСТВО

 

Кожен із нас пам'ятає ту мить, коли почули: „Вітаємо, Ви стали батьками!".

З того моменту найзаповітнішою нашою мрією має стати думка, як зробити свою дитину щасливою.

„Разом із статусом батьківства громадяни, які народжують дітей, набувають як права, так і обов'язки та відповідальність за виховання та розвиток дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток".

Згідно із Сімейним кодексом України (ст. 150) на батьків покладається виконання таких обов'язків:

1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

3. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

4. Батьки зобов'язані поважати дитину.

5. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.

6. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.

7. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Сім'я є найважливішою ланкою у вихованні дітей. Саме на сім'ю покладені не лише функції відтворення та продовження роду, в ній ще закладаються основи виховання та формування майбутньої особистості, відбувається передача нащадками духовних цінностей, життєвого досвіду, трудових навичок, національних особливостей.

Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Народ здавна сповідує істину: батьки – головні природні вихователі й особистим прикладом справляють найбільший виховний вплив на дітей.

Невдячна батьківська роль. Адже в очах людей в усьому винні саме ми – батьки. У тому, що дитина товста, і в тому, що вона занадто худа, у тому, що вона не вихована, каже неправду, краде, погано поводиться - за все відповідають батьки.

 

                     Правила батьківської поведінки:

 

* у стосунках з дитиною необхідно спиратися на позитивні якості особистості;

* показувати власний приклад позитивної поведінки, не допускати розходження між словами і власними діями, «Роби, як я», а не «Роби, як я кажу»;

* давати оцінку не особистості, думкам, емоціям дитини, а її поведінці;

* навіювати дитині позитивне;

* жити сьогоднішнім днем, не згадувати без особливої потреби негативні ситуації з минулого;

* не жити замість дитини, але бути поруч для допомоги їй у разі необхідності.

Батьки, пам'ятайте, що «З чим увійде дитина до дорослого світу – позначиться і на її житті і на Вашому!».

05.11.2018 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

Вадим Лозовий вручив в Ізяславі ключі від квартир дітям-сиротам

 

Відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа» днями зазначеній категорії громадян України за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам Ізяславською міською радою та М’якотівською сільською радою було придбано 4 квартири на території міста Ізяслав для двох дітей-сиріт та трьох осіб із числа дітей-сиріт.

01 листопада голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий та голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков  вручили новим власникам ключі від придбаних квартир.

Вітаючи молодих людей, які отримують квартири, голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий сказав: «Коли є складна ситуація, важливо, щоб всі були разом і допомагали один одному. Дякуючи єдності всіх людей доброї волі, ми сьогодні маємо дуже приємну мить – ми можемо вручити ключі від квартир, людям, які  ці квартири вкрай потребують.  Відсьогодні ви будете мати вже свою власну домівку, будете мати можливість планувати свій завтрашній день. Це, звичайно, є невелика лепта, проте вона йде від чистого серця. Тут чітка позиція  керівництва держави, області та району, депутатів місцевих рад різних рівнів: ми у цій справі виступаємо разом одною командою, щоб допомогти вам».

 У свою чергу голова районної державної адміністрації Борис Яцков зауважив, що в районі ведеться злагоджена робота щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. «Це ваше перше соціальне житло, певний старт. А далі живіть, працюйте, творіть для себе, для інших, для України», - наголосив Борис Олександрович.

 Вадим Лозовий та Борис Яцков вручили ключі: Вадиму Смірнову від однокімнатної квартири загальною площею 37,5 м2 придбаною за 236,850 тис.грн.; Олексію та Дмитру Стецюкам від 3-х кімнатної квартири загальною площею 41,5 м2 за 299,700 тис.грн.; Івану Басюку від однокімнатної квартири площею 41,6 м2 за 298,516 тис.грн.; Олені Співак від двохкімнатної квартири  площею 43,4 м за 296,676 тис.грн..

Саме такі заходи - приклад успішної реалізації соціально значущих проектів, мета яких – повернення дітям віри у людей і державу, власні сили. Так, на сьогодні питання із житлом дітям зазначеної категорії не вирішено повністю. Але це кроки, які після об’єднання спільних зусиль дадуть змогу наблизитися до означеної мети.

ФОТОКОЛАЖ

Інформація

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік” Хмельницькій області передбачено субвенцію по постанові Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 р. № 877 “Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа” у сумі 14 млн. 808 тис.100 грн.

На виконання п. 6 вищезазначеної  постанови Кабінету Міністрів України, прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21.06.2018 № 529/2018-р про створення комісії з питань надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа, як консультативно дорадчий  орган, затверджено її склад та положення.

Станом на 01.11.2018 р. комісією з питань надання у 2018 році субвенції затверджено розподіл грошових коштів субвенції у сумі 11  млн. 577,7 тис. грн. для придбання 24 житлових об’єктів для 29 дітей-сиріт, осіб з їх числа та 2 житлових приміщення для дитячих будинків сімейного типу.

Згідно з розподілом субвенції, затвердженого розпорядженнями голови обласної державної адміністрації від 09.08.2018 № 619/2018-р та від 19.09.2018 № 677/2018-р, на Ізяславський район виділено 1 млн.162,8 тис.грн. коштів субвенції для придбання 4 житлових обʼєктів для 5 дітей-сиріт.

На 2019 рік заплановано виділити області 18 млн. грн. на придбання житла для дітей-сиріт. На квартирному обліку в області 157 дітей-сиріт від 18 до 23 років (для такої вікової категорії працює державний проект). 432 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування старші 23 років перебувають на квартирному обліку.

01.11.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської райдержадміністрації

 

 

 

Відповідальне батьківство - запорука щастя дитини

 

Начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїсою Ткаченко та завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, районної державної адміністрації Вікторією Палигою у переддень осінніх канікул взято участь у загальношкільних батьківських зборах в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. О.П.Онищука, гімназія» та Ізяславському НВК «ЗОШ І ступеня – дитячі ясла-садок № 3».

У своїх виступах вони зазначили, що разом із статусом батьківства громадяни, які народжують дітей, набувають як права, так і обов’язки та несуть відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найважливішою ланкою у вихованні дітей є сім’я, яка з перших днів появи малюка на світ покликана готувати його до життя та практичної діяльності, в домашніх умовах забезпечити розумну організацію його життя, допомоги засвоїти позитивний досвід старших поколінь, набути власного досвіду поведінки й діяльності.

Так, згідно із Сімейним кодексом України, Законами України «Про охорону дитинства» і «Про освіту» батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття та виховувати її в дусі поваги до прав і свобод інших людей, любові до своєї сім’ї й родини. Батьки зобов’язані піклуватися про фізичний, духовний, моральний розвиток та здоров’я дитини, забезпечити їй здобуття повної загальної середньої освіти та підготувати до самостійного життя.

За неналежне виконання батьківських обов’язків законодавством передбачено припинення соціальних виплат у разі їх нецільового використання, позбавлення батьківських прав, притягнення до адміністративної відповідальності тощо. Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням або позбавленням волі.

Місія батьків - навчити дитину відповідати за свої вчинки, готувати її до майбутнього самостійного життя, сприяти досягненню нею певної мети, допомагати для неї стати щасливою людиною.

26.10.2018 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

Тривожним сигналом для українського суспільства є те, що значна частина сімей потребує соціально-психологічної допомоги через проблеми, які виникають між членами сім’ї, так і між сім’єю та її зовнішнім оточенням. Однією із впливових форм роботи із батьками таких сімей є заслуховування їх на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

Нещодавно відбулося чергове засідання комісії при райдержадміністрації, котре провів  заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

Члени комісії заслуховували присутніх заявників, з’ясовували всі факти та обставини по кожному окремому питанню та виносили відповідні рішення.

На засіданні комісії вирішувалась доля дитини, позбавленої батьківського піклування, а саме доцільності повернення її батькові.

Крім того, на зібранні обговорювалися питання захисту житлових та майнових прав дітей.

Робота комісії пройшла злагоджено, члени були одностайні у вирішенні усіх порушених питань.

По завершенню засідання присутніми було переглянуто індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, із подальшим їх затвердженням.

17.10.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

30 вересня – День усиновлення

 

Мама і тато — два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка, але мамою і татом можна стати для дитини, усиновивши її.

Шановні усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги з нагоди свята Дня усиновлення, яке відзначається щороку в останній день вересня, в день великого православного свята Віри, Надії, Любові і матері їх Софії.

Ви дали кожній дитині, яка зростає у вашій сім’ї, найважливіше – щастя мати родину, тата і маму. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло.

Хай повниться дитячим щасливим сміхом Ваша домівка, хай ростуть здоровими і успішними діти.

Хай щедрість та милосердя Ваших душ заради Ваших дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидає Ваші серця!  

Зичимо всім здоров’я, добра та благополуччя!

 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Усиновлення – це право на щастя

 

День усиновлення – свято України, яке відзначається щороку 30 вересня та співпадає з днем християнського свята Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, що є символічним і уособлює: віру в те, що кожна наша дитина буде виховуватися в родині, надію на об’єднання заради цього всього українського суспільства, плекання в душі кожного з нас великої мудрості і любові до дитини, як найціннішого дару нашого життя.

Доброта і любов - головне, що необхідно дарувати дітям. Адже діти - це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам'ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину, особливо про дітей, які залишилися без батьківського піклування. Турбота про них – наше  спільне  завдання, обов'язок району, суспільства, держави.

Міжнародний досвід свідчить, що виховання таких дітей у притулках та інтернатах має низку недоліків. Тому зараз пріоритети надаються не збільшенню дитячих будинків, а саме усиновленню, опіці, піклуванню, прийомним сім'ям та дитячим будинкам сімейного типу.

Враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання у сім'ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення, а також відзначення на Ізяславщині Дня усиновлення службою у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації забезпечено проведення інформаційно-рекламної кампанії щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у ході якої були роздані буклети та листівки з відповідної тематики. Із них можна дізнатись більш детальну інформацію із обговореної тематики.

Також з метою позитивного ставлення до усиновлення у кабінеті служби у справах дітей райдержадміністрації розгорнуто тематичну виставку відповідної літератури та інформації під назвою «Чужих дітей не буває», де усі бажаючі мали нагоду ознайомитись із нею.

Крім того, у цей день відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Як влаштувати дитину у родину. Крок за кроком» за участю начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Раїси Ткаченко. Для майбутніх усиновителів було надано роз'яснення про правові підстави та процедуру усиновлення, тощо.

Діти мають рости в любові і кожен може допомогти дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, відчути до себе увагу, отримати необхідну турботу та затишок. Розпочніть свій шлях вже сьогодні. Ці діти вже зараз чекають на Вашу прихильність, мріють про сім’ю.
ФОТОКОЛАЖ

28.09.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей

районної державної адміністрації

5 МІФІВ ЩОДО УСИНОВЛЕННЯ

 

Неодноразово доводилося стикатися з великою кількістю міфів щодо усиновлення. Читаючи коментарі в соціальних мережах, спадає на думку те, що хтось може вірити в них і поширювати серед друзів та знайомих. Тож сьогодні - про найпоширеніші міфи. 


Міф 1. Зібрати документи, необхідні для усиновлення, нереально. 
 

Якщо оцінити об’єктивно, нічого «страшного» в необхідному пакеті документів немає. Як показує практика, за місяць зібрати їх цілком реально. Найдовше треба чекати довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС, та медичні аналізи. Тому радимо починати збір документів саме з цих довідок. Потенційні усиновителі мають розуміти, що виховання дитини – значно складніший процес, ніж спілкування з чиновниками. Тож, приймаючи це рішення, варто бути готовими долати перешкоди, але не треба налаштовуватися на них. 


Міф 2. Здорових дітей в інтернатних закладах немає. 

 

Звичайно, абсолютно здорової дитини без жодного діагнозу в інтернатному закладі ви не знайдете. Практично всі діти мають педагогічну занедбаність, яка корегується часом, любов’ю батьків та їхніми силами, прикладеними до усунення цієї занедбаності. Різноманітні неврози також із часом зникають.
Можливо, у дитини буде ряд незрозумілих діагнозів, які звучать страшно. Тож кандидати в усиновлювачі повинні пам’ятати, що вони мають законне право провести додаткове медичне обстеження дитини в державному або комунальному закладі охорони здоров’я, можуть проконсультуватися щодо діагнозів з незалежними спеціалістами. Проте потенційні батьки мають усвідомлювати, на що вони йдуть, і тверезо оцінювати свої моральні, фізичні та фінансові ресурси. 

Міф 3. Біологічні батьки дитини відберуть її

 

Якщо усиновлення відбувалося без порушень, якщо суд прийняв рішення, яке не було ніким оскаржене протягом 30 днів, ніхто не відбере усиновлену вами дитину, якщо ви, звичайно, виховуватимете її, як належить. Навіть якщо згодом біологічні батьки звернуться в службу у справах дітей з проханням надати інформацію про місце перебування дитини, спеціалісти служби не мають права розкривати її, оскільки існує таке поняття, як таємниця усиновлення.  До речі, іноді батьки не хочуть розповідати дитині правду про її походження. Психологи впевнені, що приховувати цього не можна. Варто просто підібрати правильні слова, щоб пояснити сину чи доньці, як відбулася їхня зустріч. 
 

Міф 4. Процес адаптації дитини, яка ніколи не жила в сім’ї, проходитиме легше. 
 

Цю думку також можна нерідко почути від потенційних батьків. Але спеціалісти стверджують зовсім протилежне. Присутність значимого дорослого в найперші дні, місяці життя дитини відіграє дуже важливу роль у формуванні в неї прив’язаності, у формуванні її особистості. Якщо малюк жив у родині, де його любили й хоча б якось про нього піклувалися спочатку, то він травмований менше, ніж той, який був покинутий відразу ж після народження. Краще адаптуватиметься в сім’ї та дитина, яка втратила біологічну родину не відразу. 

Міф 5. Дитина має бути вдячною, що її усиновили.

 

Якщо ви прийняли рішення про усиновлення, усвідомте, що воно виключно ваше. Ви несете повну відповідальність за нього. А прийнята дитина, так само, як і біологічна, нічого вам не винна. Вдячності треба вчити. Якщо ви тільки дорікаєте їй, це викликає лише агресію. Вдячність прийде не зразу, через кілька років, а може, через кілька десятиліть. Але її не треба вимагати. Спочатку дайте, а потім отримаєте. 

Якщо ви хочете усиновити дитину, але вагаєтеся, поспілкуйтеся краще з тими людьми, які мають багатий практичний досвід у вихованні діток з інтернатних закладів. Зараз знайти їхні контакти неважко. Наприклад, у соціальних мережах вони радо поділяться своїми історіями. І згодом ви самі переконаєтеся, що є правдою про усиновлення, а що – міфом.

28.09.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

 

19 вересня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів заступник голови райдержадміністрації, а також заступник голови комісії з питань  захисту прав дитини Володимир Левченко.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: визначення двох батьків способів участі у вихованні своїх синів, а також доцільність влаштування двох неповнолітніх дітей 2003 та 2004 років народження, до комунального закладу «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів - центр загальної і профільної освіти та комплексної реабілітації» Миколаївської обласної ради. Крім того обговорювалось питання припинення соціального супроводу однієї сім’ї.

Решта  питань стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей.

Володимир Левченко зауважив, що, на жаль, в наш час гостро постає проблема належного виховання дітей. Цьому свідчать питання порядку денного, котрі порушуються майже на кожному засіданні. Тому під час розгляду справ члени комісії мають подбати про добробут дітей, чиї інтереси та права мають стояти на першому місці.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того, було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

20.09.2018

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Світлана Глущенко: змінився порядок отримання рішення про місце проживання дитини в органах опіки та піклування

 

Відповідно до змін, внесених до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866, встановлено новий порядок підтвердження місця проживання дитини органами опіки та піклування під час вирішення питання її тимчасового виїзду за межі України. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

За словами заступника Міністра, для того, щоб отримати підтвердження місця проживання дитини той з батьків, з ким дитина проживає, має подати до служби у справах дітей за місцем проживання дитини такі документи:

заяву;

копію паспорта заявника;

копію паспорта дитини (у разі наявності);

довідку про реєстрацію місця проживання заявника (у разі коли в паспорті відсутні дані про реєстрацію місця проживання);

довідку про реєстрацію місця проживання дитини;

копію свідоцтва про народження дитини;

копію рішення суду про розірвання шлюбу (у разі наявності);

підтвердження про відправлення рекомендованого листа згідно з вимогами, передбаченими абзацом першим частини п'ятої статті 157 Сімейного кодексу України (у разі наявності);

копію документа, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ (подається для тимчасового виїзду за межі України дитини з інвалідністю або тяжко хворої дитини).

«Служба у справах дітей розглядає зазначені документи, відвідує дитину за місцем її проживання, проводить бесіду з тим із батьків, хто проживає окремо від дитини (у разі можливості її проведення), або бесіду з дитиною, яка досягла 14 років. Після цього служба готує висновок про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України. Відповідне рішення/розпорядження приймається протягом семи робочих днів з дня подання заяви», - зазначила Світлана Глущенко.

Підставами для відмови у затвердженні висновку про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України є:

неподання заявником необхідних документів;

наявність рішення суду, в якому визначено місце проживання дитини з іншим із батьків або відкриття провадження у справі щодо визначення місця проживання дитини.

За словами Світлани Глущенко, у разі, коли протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення/розпорядження його не оскаржено, воно набирає законної сили і його завірена копія видається заявнику для пред'явлення під час перетинання державного кордону України. Таке рішення/розпорядження діє протягом одного року з дня набрання ним законної сили.

30.08.2018 р.

За матеріалами сайту Міністерства юстиції України https://minjust.gov.ua/

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

Сьогодні, 28 серпня, відбулося чергове засідання комісії при райдержадміністрації, котре провів  заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

Члени комісії заслуховували присутніх заявників, з’ясовували всі факти та обставини по кожному окремому питанню та виносили відповідні рішення.

Значну увагу приділялось вирішенню питання визначення місця проживання дітей 2010 та 2013 років народження, котрі на даний час проживають із батьком.

Крім того, на зібранні обговорювалось питання укладення договорів: дарування квартири на користь малолітньої  дитини, а також про поділ житлового будинку, за умови, що малолітні діти не втратять права користування цим житлом.

Також вирішувалось питання взяття під соціальний супровід сім’ї матері, яка  виховує сина 2002 року народження.

Робота комісії пройшла злагоджено, члени були одностайні у вирішенні усіх порушених питань.

28.08.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Президент підписав Закон, яким створюються економічні передумови для посилення захисту права дитини на належне утримання

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання». Документом вносяться зміни до діючого законодавства, якими передбачається захист прав дітей та їх належного матеріального забезпечення особливо тих, які виховуються в неповних сім'ях.

Законом передбачені особливості впливу на боржників, котрі мають заборгованість зі сплати аліментів для утримання дітей з інвалідністю та дітей, які мають певні важкі захворювання, враховуючи, що невчасна сплата аліментів має особливо негативні наслідки для дітей з цієї вразливої категорії.

Документом встановлено дієвий механізм притягнення до юридичної відповідальності осіб за несплату аліментів та ухилення в подальшому порушників від відбування призначеного стягнення за несплату аліментів.

Законом встановлюється, що несплата аліментів на утримання дитини за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

Зокрема, несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю, та дитини, що хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні чи онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, за три місяці з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

Повторне протягом року вчинення цього правопорушення тягне за собою стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин. Ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт строком до десяти діб.

Також Законом передбачено заходи, що застосовуватимуться до батьків або осіб, які їх замінюють, у разі ухилення ними від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. У таких випадках передбачено попередження або накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, у Законі встановлено стягнення за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини. За таке порушення передбачається накладення штрафу від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За таке ж діяння, вчинене повторно протягом року, на особу може бути накладено штраф від 150 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та застосоване тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом до виконання рішення.

За умисне порушення встановленого Законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України у разі самостійного вирішення питання про її тимчасовий виїзд тим із батьків, з яким дитина проживає, встановлено штраф від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів.

26.07.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

Відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

Сьогодні, 12 липня, відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Засідання провів заступник голови державної адміністрації Володимир Левченко.

Згідно порядку денного засідання розглянуто ряд майнових питань.

Переглянуто та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

Значну увагу приділено питанням призначення піклувальником над дитиною сиротою, опікуном над майном дитини-сироти, а також позбавлення батьківських прав колишнього чоловіка відносно своїх двох дітей та стягнення аліментів на їх утримання.

Усі питання порядку денного були, попередньо, ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь у обговоренні, висловлюючи власну думку та вносили свої пропозиції до відповідних рішень. За підсумками розгляду вище зазначених питань  прийнято конструктивні рішення в інтересах дітей і  взяті на контроль до їх повного виконання.

У ході засідання було наголошено на тому, що всі районні служби працюють задля покращення умов життя та виховання дітей. Проте це можливо лише у тому випадку, якщо самі батьки (опікуни, піклувальники) готові належно виконувати свої батьківські обов’язки і прислухатися до порад соціальних працівників.

12.07.2018 р.

 За матеріалами служби у справах

дітей райдержадміністрації

Мати повноцінну щасливу родину – це найщедріший дар від долі

 

Традиційно щороку в Україні 8 липня відзначається відносно молоде свято – День родини, яке бере свій початок з 2012 року у відповідності з Указом Президента України «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят» від 30.12.2011 року №1209/2011.

Родина плекає морально ідейні, духовні цінності, пов’язані з базовими поняттями – рід, родичі, родовід, родина, родинознавство, народ. Родинне виховання – це перевірений віками досвід національного виховання дітей в сім’ї; є джерелом формування світогляду, глибоких людських почуттів, любові до матері і батька, бабусі і дідуся, роду і народу, пошани, рідної мови, історії, культури, трудової підготовки та фізичного змужніння.

З метою популяризації сімейних цінностей, укріплення родинних  стосунків, розвитку сімейних традицій та виховання дітей в родинному колі по населених пунктах району регулярно проводяться різноманітні пізнавально-виховні заходи (семінари, наради, зустрічі, тощо) службою у справах дітей, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Вищезазначені підрозділи намагаються створити таку атмосферу в родинних стосунках, щоб діти вбирали наче губки із сприятливого середовища найважливіші людські цінності. Теплі і дружні стосунки в сім’ї, які закладені в міцний і надійний фундамент, завжди допоможуть вистояти в складні часи, з легкістю подолати всі проблеми і негаразди, розвіяти в пил смуток і тривогу. Саме сім’я є тією основою, на якій все будується і все тримається.

06.07.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Дитині потрібна родина

Пріоритетними формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  в Україні є сімейні форми виховання. Одними з таких форм є прийомна сім`я та дитячий будинок сімейного типу.

Прийомна сім`я –  це сім`я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Максимально в ДБСТ може проживати 10 вихованців.

Метою утворення прийомної сім`ї або ДБСТ є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім`ї на виховання та спільне проживання.

Між прийомними батьками та райдержадміністрацією, укладається договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання, який визначає права та обов’язки обох сторін. Проживання прийомної дитини в сім’ї фінансується державою (два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку). Одному із прийомних батьків виплачується грошове забезпечення. Прийомні батьки у вирішенні проблем прийомної дитини та сім’ї співпрацюють з фахівцем із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який здійснює соціальне супроводження прийомної сім’ї.

У 2017 році Міністерство соціальної політики України запровадило нову форму сімейного влаштування дітей - патронатна сім’я.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатні сім’ї приймають дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це своєрідна домашня альтернатива Центрам соціально-психологічної реабілітації. Така форма виховання останні роки існувала в Україні як експеримент. А у 2017 році держава уперше виділила гроші на створення  патронатних родин і оголосила набір батьків-вихователів.

Кандидати в патронатні батьки обов’язково проходять спеціальний курс навчання, яке передбачає підготовку батьків до виховання дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту населення державної адміністрації. Патронатний вихователь отримує заробітну плату та кошти на догляд та виховання дитини (з врахуванням терміну перебування дитини в сім’ї).

За детальною інформацією щодо створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу або патронатної  родини можна звернутися до Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: м.Ізяслав, вул.Незалежності, 43 (ІІ поверх), телефон для довідок: 4-21-38 та до районної служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації.

05.07.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

 соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при Ізяславській районній державній адміністрації

           15 червня відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації, яке провели заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко та начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїса Ткаченко.
            На порядок денний було винесено наступні питання: Про надання дозволу на вчинення правочину; Про надання дозволу на укладення договору про припинення права на аліменти на утримання неповнолітніх дітей; Про визначення громадянину С. способів участі у вихованні сина; Про доцільність позбавлення батьківських прав громадянина С.; Про надання дозволу на вчинення правочину – укласти; Про доцільність припинення соціального супроводу дітей у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах; Про взяття під соціальний супровід; Про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.
15.06.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

У Плужному відбувся фестиваль дитячої творчості «Ноти дитинства»

           Щорічно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Дуже хочеться, щоб діти щохвилини, щодня були радісними, щасливими, відчували мамине тепло, ласку і батьківське міцне плече. Адже дитинство – це чудова пора сподівань та здійснення мрій.
           З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей у Плужненському сільському будинку культури відбувся фестиваль дитячої творчості «Ноти дитинства». Юні вокалісти, співаки, аматори сцени продемонстрували під час фестивалі різнобічні грані свої невичерпних талантів.
            Усі присутні на заході – діти та дорослі – отримали  від заходу отримали море задоволення і незабутніх відчуттів.
            Небайдужі представники малого бізнесу Плужного разом із Плужненським сільським головою Віктором Максимчуком привітали талановиту юнь села із Міжнародним днем захисту дітей та початком літа і побажали нових творчих досягнень і всього самого найкращого в житті. Також вони вручили дітям солодощі та подарунки.
ФОТОЗВІТ
03.06.2018 р.

За матеріалами Плужненської сільської ради

Оздоровчі табори - ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

          Табірний день 1 червня, у таборах із денним перебування дітей, що діють на базі закладів освіти району був особливим, адже саме в цей день відзначається Міжнародний  день захисту дітей. І тому в оздоровчих закладах було проведено низку заходів для малечі.
           Працівниками
районної дитячої бібліотеки, в затишному дворику бібліотеки, для дітей 1-4 класів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 проведено флешмоб «Свято миру і дитинства – найсвятіше на землі», який включив в себе інтелектуально-розважальні конкурси та рухливі ігри, малюнок на асфальті. На захід до дітей завітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та начальник служби у справах дітей райдержадміністрації  Раїса Ткаченко, які  побажали дітям
 щодня, щохвилини бути радісними та щасливими, гарно відпочити, адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.
            Завідувачем сектору служби у справах дітей  спільно з сектором молоді та спорту  райдержадміністрації Вікторією Палигою спільно із Ізяславською ДЮСШ для дітей початкових класів  пришкільного табору «Світанок», що діє при Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей ім. О.Кушнірука»,  на території дитячої юнацько-спортивної школи проведено спортивні змагання «Веселі старти».
Погода зробила справжній подарунок дітям, які цього сонячного ранку завітали на свято та стали учасниками цікавих конкурсів та естафет, демонстрували свою спритність. Діти отримали від ігор море задоволення і незабутніх вражень.
             Також на території Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей"  ім. О.Кушнірука» традиційно проведено конкурс малюнок на асфальті на тему: «Літо – 2018».
Щойно розпочався конкурс, юні художники швидко зайняли по клітинці, й за лічені хвилини асфальт на території школи перетворився на феєрверк дитячої фантазії. Приємно відзначити, що всі роботи виявилися різноплановими, яскравими, несподіваними. Юні художники продемонстрували свою надзвичайну уяву та неабиякий художній талант. 
             Усі учасники  заходів отримали призи (кольорові олівці, фломастери та ручки) від служби у справах дітей.  
Та головним результатом заходу були дитячі посмішки, веселий сміх та хороший настрій усіх присутніх.
ФОТОЗВІТ
02.06.2018 р.
              

За матеріалами служби у справах дітей районної державної адміністрації

Уряд збільшує підтримку родин з дітьми

 

Уряд запроваджує пілотний проект із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства.

Кожному новонародженому «пакунок малюка» від держави

 

З 1 вересня 2018 року батьки новонароджених отримають додаткову допомогу від держави – «пакунок малюка». Кожна мама отримає в пологовому будинку для своєї дитини пакунок із найнеобхіднішими для малюка речами – це одяг, підгузки, ковдри, дитяча олійка та крем, присипка, пляшечка, соска, пустушка, серветки, пелюшки, термометр, а також навчальні матеріали щодо догляду за дитиною. Кожна дитина, з 400 тисяч, які щороку народжуються в Україні, отримає від держави речі, які потрібні в перші дні життя.

 

«Муніципальна няня» в допомогу працюючим батькам

З 1 січня 2019 року запроваджується проект «Муніципальна няня», який дозволить батькам зменшити витрати на послуги няні для дитини. Держава відшкодовуватиме батькам послуги няні, що доглядає за дитиною до 3-х років, через надання податкової знижки. Розмір відшкодування – один прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років (станом на 01.01.2018  це 1492 грн.) – за кожний місяць роботи няні. Батьки заключають офіційний договір з нянею, а держава повертатиме батькам гроші за її послуги.

 

Підтримка відповідального батьківства

З 1 січня 2019 року кожна майбутня родина отримає можливість пройти безоплатне медичне обстеження, щоб убезпечити народження дітей з вродженими вадами. За даними Держстату, щороку в Україні 10% дітей народжуються з вадами, що призводять до інвалідизації та смерті. Медичне обстеження майбутніх батьків допоможе зменшити цей сумний показник.  Особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, матимуть право пройти безоплатне медичне обстеження на TORCH-інфекцію (вірус герпесу, вірус краснухи, токсоплазми, цитомегаловірус, парвовірус, ентеровірус, віруси гепатитів В, С, ВІЛ).

 

Бонуси для громад, дружніх до дитини

Уряд стимулює отримання громадами статусу ЮНІСЕФ «Громада дружня до дітей та молоді». Громади, міста, що матимуть такий статус, зможуть розраховувати на додаткові надходження до своїх бюджетів, які можна спрямувати на розвиток дитячої інфраструктури, створення комфортних умов для розвитку та навчання дітей. З наступного року громади, дружні до дітей, отримають до своїх бюджетів додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) в розмірі 1% – це 150-700 тисяч грн. на рік в розрахунку на 10 тисяч населення. Великі громади, населення яких складає 1 мільйон осіб, отримають додатково до бюджетів від 15 до 70 млн.грн.

30.05.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/  

Звернення голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова з нагоди відзначення Міжнародного дня сім’ї

 

Дуже часто в сучасних сім’ях через те, що чоловік і дружина протягом дня багато часу приділяють роботі, дітям, телевізору, інтернету, хобі і т.д., наодинці подружжя проводять всього близько 4 хвилин у день.

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.). Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.

 

З повагою,

Борис Яцков

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради

 

Відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини при Ізяславській районній державній адміністрації

 

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко 15 травня провів засідання комісії з питань захисту прав дитини при Ізяславській районній державній адміністрації.

На порядок денний засідання було винесено наступні питання: Про доцільність позбавлення батьківських прав гр. К.  відносно дітей 2008 р.н. та  2011 р.н.; Про затвердження щорічного звіту про стан виховання, утримання і розвитку дитини-сироти, в прийомній сім’ї; Про тимчасове влаштування дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, в Хмельницький спеціалізований будинок дитини «Берізка» за заявою матері  терміном на 6 місяців у зв’язку із важким матеріальним становищем; Про розгляд ухвали Ізяславського районного суду Хмельницької області від 20.04.2018 р. про надання висновку органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення батьківських прав гр. К. відносно дитини 2011 р.н.; Про доцільність позбавлення батьківських прав гр. С. відносно дитини 2011 р.н., що проживає з матір’ю; Про надання дозволу на здійснення правочину (дарування нерухомості, купівлі-продажу); Про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

За результатами розгляду будуть прийняті відповідні рішення.

15.05.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

 

Привітали матусь-вихователів із прийомних сімей Ізяславщини

 

День матері в Україні традиційно святкують у другу неділю травня. Так ведеться ще з 1999 року, після відповідного Указу Президента України. 
Міжнародний День матері є, безумовно, найсвітлішим і теплим святом. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово “мама”. Воно про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину у світі. Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас все життя аж до старості.

Оберемок улюблених квітів із привітальними словами дарується кожній мамі у цей день. 

З нагоди відзначення Дня матері службами у справах дітей обласної та районної державних адміністрацій на Ізяславщині привітали матерів, які організували прийомні сім’ї, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на території району. 

З нагоди свята кожній матері подаровано 5 кущів троянд, які не один рік будуть тішити мамине око своїм цвітінням. Святкові подарунки для: Лариси Могільникової з Ізяслава (виховує 1 особу з числа дітей-сиріт); Інни Доценко з Ізяслава (виховує 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, також має 4 рідних дітей); Наталії  Люлюк з села Ліщана (виховувала 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сьогодні залишилася 1 дитина-сирота); Лесі Бондар із села Великі Пузирки (виховується 1 дитина-сирота); Наталії Мельничук із села Тернавка (виховує 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, та 1 особу з числа дітей, позбавлених батьківського піклування)  вручили – заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко.

Вітаючи жінок-вихователів, посадовцями було сказано: «Шановні матері! Бажаємо Вам, щоб діточки звеселяли Ваші душі та множили надію на краще “завтра”, нехай Бог допоможе Вам поставити їх твердо на ноги і засіяти їхні душі зерном Добра і Любові. Щастя, здоров’я, миру, добробуту всім Вам, дорогі Матері!».

ФОТОКОЛАЖ

15.05.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА

про стан організації роботи зі зверненнями громадян в службі у справах дітей

Ізяславської районної державної адміністрації за І квартал 2018 року

 

Протягом І кварталу 2018 року службою у справах дітей районної державної адміністрації вживалися заходи щодо виконання  вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Реалізуючи вимоги вищеназваних законодавчих актів, систематично здійснюється ряд заходів щодо покращення рівня організації роботи зі зверненнями громадян, в основі яких лежить, перш за все, уважне ставлення до вирішення проблем, з якими звертаються  громадяни, а також постійний аналіз і узагальнення усних та письмових звернень. Також, проводиться робота щодо покращення ґрунтовного розгляду питань, які порушують громадяни, та усунення причин, що породжують звернення.

Службою у справах дітей проведено аналіз роботи із зверненнями громадян, який показав, що у І кварталі 2018 року зареєстровано 1 письмове звернення з питань усиновлення та 1 – з питань встановлення опіки над малолітньою дитиною, на які надано відповіді. За звітний період на адресу служби у справах дітей надійшло 144 листи, підготовлено і відправлено 383.

На усному прийомі 66 громадянам надано консультацію з питань: щодо усиновлення, влаштування дітей під опіку, піклування, доцільності позбавлення батьківських прав батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків, участі у вихованні дітей, повернення їх до навчання, визначення місця проживання, проведення профілактично-роз’яснювальної роботи з дітьми, схильними до протиправних дій,  надання дозволів на вчинення правочинів з майном, право власності на яке або право користування яким мають діти тощо. Прийом громадян ведеться згідно затвердженого графіку, а саме: в понеділок та  середу з 8.00 до 17.15 год., п’ятницю - з 8.00 до 16.00 год.

Відповідно до пункту 13 Положення про комісію з питань захисту прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 806 «Питання діяльності органів опіки, піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» служба у справах дітей районної державної адміністрації здійснює організаційне забезпечення діяльності комісії.

Станом на 1 квітня 2018 року на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації розглянуто 30 письмових звернень: щодо встановлення опіки, піклування; надання дозволів на вчинення правочинів, визначення способів участі у вихованні дитини, про доцільність позбавлення батьківських прав батьків.

Посадовими особами служби у справах дітей районної державної адміністрації не допускається порушення термінів розгляду заяв. З цією метою їх попереджено про персональну відповідальність за стан виконавської дисципліни, неналежне вирішення у межах своїх повноважень питань, порушених у зверненнях громадян.

07.05.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Увага, конкурс! Міжнародна програма “Діти Створюють Країну”

 

Програма “Діти Створюють Країну” – це інструмент для формування спільноти свідомих активних дітей, поширення глобальних цілей сталого розвитку та цінностей відповідальних Землян.

– це платформа для обєднання, навчання та взаємодії активних однодумців з різних куточків світу, як для дітей, молоді, так і для експертів.

– це сторення фундаменту миру, любові та підтримки наступних поколінь.

На цій сторінці ви дізнаєтеся більше про наші цінності, етапи програми, новини та можливості для розвитку наших дітей)

Програма є безстроковою

В рамках програми відбуваються різні заходи, конкурси, активності.

На сьогоднішній день до програми долучилося 475 дітей

В 2018 році до програми можуть долучитися Земляни до 18 років.

Організатор: Громадська організація «Українські Креативні Реформатори»

автор  Лілія Ткаченко

Метою програми є виявлення, об’єднання, навчання та підтримка активних дітей у світі.

Ключове завдання програми – трансформувати свідомість дітей, від мислення “споживачів” до моделі “творців”, які беруть відповідальність за своє майбутнє, майбутнє своєї країни та нашої планети Земля.

Програма відбувається за сприяння та інформаційної підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Інтернет порталу «Український Інтерес», НПУ Межигір’я, екологічного клубу Еремурус, ГО Вулик Ідей, благодійного фонду Богдана Гаврилишина, Київської школи психології, ГО Батьківська спілка, ГО Громадський Хаб, UNICEF Ukraine, Tetra Pak, РВХ Свої, Нова Пошта.

Ми плануємо об’єднати дітей та молодь різних країн щоб сформувати цінності відповідального громадянина Землі та поширити інформацію про глобальні завдання для збереження Планети.

В рамках програми ми організовуємо різні заходи, а також поширюємо ідеї марафонів:

#МарафонЕкологічноїВідповідальності
Знайомимо з глобальнми цілями ООН. Закликаємо берегти Планету, поширювати ідеї сталого розвитку, практикувати нові екологічні звички, раціонально використовувати ресурси, висаджувати “Дерева Миру”, залучати друзів, розповідати про свій досвід

#МарафонГромадськоїАктивності
Закликаємо взяти на себе відповідальність за життя навколо, обєднувати зусилля для вирішення проблем місцевих громад.

#МарафонДобрихСправ
Закликаємо наповнити серця любовю, бути милосердними та уважними, поруч можуть бути ті, хто потребує нашої допомоги. Ми власним прикладом демонструємо, що це просто –  творити справи добра, обєднуватися, бути щирими, ділитися щастям.

Долучайтесь до марафонів, надсилайте нам та публікуйте фото та історії успіху з помітками #НазваМарафону 

 

Нас хвилюють наступні актуальні проблеми, над вирішенням яких ми працюємо:

І. Нераціональне використання ресурсів планети Земля.

Я задаю собі питання що можна зробити і чому люди такі жорстокі до Землі? Можливо причиною є відсутність глобального мислення, інформації про проблеми Планети, людства, можливо люди не знають, що завдають шкоду Планеті, можливо не усвідомлюють, що їхдні дії сьогодні впливають на наше спільне завтра. Можна почати з того щоб змінити власні звички, усвідомти вплив людини на майбутнє, обрати шлях сталого розвитку, дізнатися більше про глобальні цілі ООН і бути прикладом для інших.

ІІ. Відсутність миру, толерантності, розуміння, взаємної допомоги, духовна бідність.

Людей називають розумними створіннями, але їх поведінка не підтверджує це. Розумні створіння випромінюють любов. Коли я замислююсь над тим чому в світі існують конфлікти, я розумію, що в світі ще існують діти, яким не вистачає любові, родини, яким не вистачає підтримки, гармонії, достатку та милосердя. Виховувати дітей – це талант. Створювати гармонійні родини – це мистецтво. Мати дитину наповнену щастям і любовю – це шедевр. Я розумію, якщо не приділяти увагу систематичній взаємодії з дітьми, ми можемо зустрітися в майбутньому в тисячами і мільйонами тиранів, травмованих людей. Нам потрібно сіяти зерна любові в душах дітей, посилювати відчуття потрібності в цьому світі.

ІІІ. Відсутність здоров’я, благополуччя.

В той час поки я друкую ці слова хтось помирає від невиліковної хвороби, хтось щойно дізнався свій діагноз, а хтось набирається сили після чергової хіміотерапії. Десь в світі народжується дитина і мені би хотілося щоб ми могли зберегти її життя, навчити піклуватися про своє здоров’я, обирати здорове харчування, позитивне мислення, радісне оточення, рухливий спосіб життя, сприятливий для розвитку та щастя інформаційний простір. Кожен з нас щодня робить свій вбір. Кожен з нас голосує грошима за ту чи іншу послугу, продукти.

Існує чимало проблем, але ми вважаємо, якщо люди матимуть інформацію – вони зможуть вплинути на своє майбутнє.

Я вірю, що взаємодіючи з дітьми ми зможемо створити міцний фундамент для взаємодії нової генерації, тому вже сьогодні ми виявляємо, навчаємо, об’єднуємо та підтримуємо активних дітей.

Етапи програми:

І етап. Березень 2017 – січень 2018

315 дітей з 22 областей України та юних українців з Німеччини і Йорданії 9-14 років.

Ми залучили партнерів та надіслали сюрпризи і подяки всім учасникам програми.

 

ІІ етап. Червень 2018

Міжнародний Дитячий Конгрес

Серед учасників І етапу обрано 50 авторів найкреативніших робіт, це діти 9-14 років, котрі разом з батьками стануть учасниками заходу, де зможуть дізнатися більше про організацію соціальних ініціатив, справ добра та збереження Планети

 

ІІІ етап. 1 січень 2018 – 1 липня 2018

30 конкурсів соціально-екологічного спрямування

Діти пишуть нам про свою місію на Землі, які питання їх хвилюють, що можуть зробити щоб у світі було більше любові, щоб зберегти Планету, щоб їх місто було кращим, щоб потрібно для щастя. Опис конкурсів нижче та в анкеті ( goo.gl/CAghaK )

 

ІV етап. Липень  – жовтень 2018

Всеукраїнський тур зі збереження Планети в 63 містах

Це тренінгові навчання з поширення цінностей відповідального громадянина, турботи про навколишнє середовище, сталого розвитку, раціонального використання ресурсів; підтримка команд активних дітей. Для участі в тренінгу необхідно заповнити анкету учасника програми і зазначити чому для вас це важливо.

Інформаційне оголошення про тренінги програми для друку можна переглянути і завантажити для друку

АНКЕТА УЧАСНИКА ПРОГРАМИ: goo.gl/CAghaK
єдина для участі в конкурсах, тренінгах

 

V етап. Листопад – грудень 2018

Виставка програми “Діти Створюють Країну”

 

VI етап. Грудень 2018 – лютий 2019

Визначення та нагородження учасників конкурсів, команд активних дітей, учасників марафонів

 

VII етап

Телевізійна програма

Зараз ми розробляємо пілотну версію Інтернет – телепередачі із експертами, які допоможуть дітям знайти відповіді на питання в різних сферах. Для нас важливо виховувати здорове, активне, свідоме покоління, яке турбується про свій духовний розвиток, природу та веде здоровий спосіб життя

Ми віримо, що кожен з нас може долучитися до створення нової позитивної картини реальності в Україні!

 

30 КОНКУРСІВ

ДЛЯ НАШИХ ДІТЕЙ

БЕЗ ПРАВИЛ!!! ТВОРИТИ БЕЗ МЕЖ!

Діти Створюють Країну щодня, своїми думками,словами, діями, рішеннями. Ми би хотіли щоб ти сьогодні розпочав творити) прочитай і відчуй, що би хотілося створити зараз) що завтра) ти можеш здивувати цей світ) ми віримо в твої надзвичайні здібності!

Учасник: до 18 років.

Чекаємо на витвори до 1 червня 2018 року

Автори найоригінальніших витворів отримають подарунки в кожному з конкурсів.


Що потрібно?


1. Обрати конкурси (можна декілька, як відчуєш)
2. Заповнити анкету учасника програми за посиланням: goo.gl/CAghaK
(якщо ви розумієте, що анкета завелика, часу мало, відкладіть написання. Зробіть це тоді, коли буде час без поспіху, спокійно в гармонії з собою написати нам)
3. З позитивом творити і надсилати нам поштою (адреса поштова/електронна нижче)

 

ЄДИНА РЕКОМЕНДАЦІЯ:

*АНКЕТУ ЗАПОВНЮЄ УЧАСНИК (без участі, батьків, вчителів, знайомих) Пише про свої думки, мрії, єдине питання, в якому можливо знадобиться допомога – зазначити проблеми міста/села, громади

**Шановні, дорослі! Дякуємо за поширення інформації! Ми цінуємо Вашу працю і турботу про дітей!
Будемо вдячні якщо у виконанні завдань – конкурсів діти зможуть проявити СВОЄ бачення, СВОЮ творчість.

 

КОНКУРСИ (які сподобаються, на твій вибір):

1. Уявити Школу своєї мрії. Розкажи і покажи нам її. Ти можеш продемонструвати свій витвір у зручний і оригінальний спосіб: есе. малюнок, скульптура, відео сюжет, розповідь, вірш, фото, вистава, казка, макет і опис, історія або свій варіант. Фантазія, оригінальність вітається. Наприклад, ти можеш подумати як виглядає школа твоєї мрії, як відбуваються уроки твоєї мрії, які предмети вивчають діти у школі твоєї мрії, які діти навчаються в школі твоєї мрії, які бувають вчителі у школі твоєї мрії

2. Створити Авторську Колекцію вкладок (закладок) для книги на тему: «Вкладки щасливої людини»

3. Створити екологічну настільну гру «Еко Люди»

4. Створити настільну гру «Команда Порятунку Планети»

5. Створити настільну гру «МістоТворці»

6. Створити Комікс на тему: Як СУПЕР-Я Планету Земля врятував

7. Створити Казку на тему: «Як діти Планету Земля врятували»

8. Створити знак миру, любові, добра, який зможе об’єднати дітей. Можливо саме він стане логотипом програми «Діти Створюють Країну»)

9. Створити пісню про нас, про дітей, яким потрібно відшукати один одного і об’єднатися заради порятунку Планети, примноження добра, миру і любові. слова/музика

10. Створити вірш на тему: «Як людям Планету зберегти». Що потрібно робити щоб у прекрасному і мирному світі нам жити?

11. Історія Дерев. Напиши історію про дерево/дерева. Історія, яку чуло, бачило, відчувало дерево. Історія появи, дня народження дерева. Поява Вашого Родового Дерева. (додані малюнки, створені творчі витвори вітаються)

12. Світ моєї мрії. Розкажи про світ, в якому ти хочеш жити, що ти хочеш і будеш робити, чим займатися, хто і з якими якостями, можливостями буде тебе оточувати. Ти можеш проявити в зручний для себе спосіб (есе, історія, комікс, фото, відео ролик, малюнок, музика, свій варіант)

13. Створи історію “Моє життя в космосі” (До історії додай малюнки, прояви свою творчість і бачення без обмежень, можеш зняти відео та інше) . 1. Прояви своє бачення космосу, світу, форм життя у Всесвіті. Розкажи як ти живеш в космосі, про свій будинок у Всесвіті, в яких умовах, на якій планеті, зірці, галактиці, як вона виглядає, якого кольору і форми, як вона називається, що там відбувається. Уяви, що ти спостерігаєш за Планетою Земля, відслідковуєш зміни, проблеми Планети і хочеш їй допомогти. 2. Ти приймаєш рішення написати Людству послання. Розкажи як ти це зробиш, як доставиш і що напишеш в Посланні Людству, що потрібно робити, а що припинити, з чого і як почати, твої поради.

14. Створи соціальну рекламу (залучити увагу до проблем соціуму і змінити поведінку людей). Ти можеш проявити в зручний для себе спосіб (наприклад: це може бути фото, відео ролик, малюнок, музика, свій варіант)

15. Дивовижна історія мого роду. “Супер бабця, супер дід, супер предки, супер рід!” Створи історію про своїх рідних! Можливо твоїй бабці 90 років і вона сідає на шпагат чи танцює танго, жонглює млинцями? А може у дідуся найсмачніший рецепт борщу? А сестра пише неймовірні картини, мама вишиває ? Це має надихнути, здивувати та навчити інших важливому.
Розкажи нам дивовижну історію свого роду, а ще краще зніми відео ролик)

16. Голос вод. Для участі в цьому конкурсі необхідно піти до місця де є вода: озеро, річка, ставок, море. Спостерігай. Дивись серцем. Прислухайся до води, запиши її послання, про що вона тобі сказала? Напиши про свої про свої емоції, знаки, що ти побачив та відчув.

17. Голос лісу. Для участі в цьому конкурсі необхідно піти в ліс. Спостерігай. Дивись серцем. Прислухайся до дерев, про що тобі вони розповіли, про що попросили. Відчуй голос лісу, запиши його послання.
Знайди своє місце і своє дерево, почуй тишу. Напиши про свої про свої емоції, знаки, що ти побачив та відчув.

18. Дивовижна історія про фею. Створи і Поділися з нами дивовижною історією. Будемо раді побачити ілюстрації)

19. Портрет мого янгола. (Фантазуй. Намалюй або…свій варіант)

20. Створи казку про пригоди чарівного кристалу. Твори без меж!

21. Створи свою планету. Напиши, зобрази кого ти туди поселиш, чим там будуть займатися, які там будуть правила, які закони, що надзвичайного там буде відбуватися. Це може бути малюнок, фото макету та історія-опис.

22. Творчість. Ти маєш талант! Поділися з нами своєю творчістю! Запиши відео! (або зроби це в зручний для себе спосіб). Можливо ти граєш на музичному інструменті, декламуєш вірші, співаєш. вишиваєш, пишеш картини, високо стрибаєш, їздиш на одному колесі. Нам кортить дізнатись більше про твою творчість!

23. Юний Винахідник. Ти вже винайшов щось важливе і світ ще не знає про це? Розкажи нам, опиши свій винахід, чим він корисний і важливий, як виглядає, які нові можливості надає?

24. Моє еко життя. Розкажи про своє життя в стилі еко, які маєш еко звички, як турбуєшся про Планету. Ми будемо щасливі якщо ти зможеш зняти відео!

25. Ідеальний день. Уяви прекрасний день, день, коли ти будеш годувати своє тіло здоровою і корисною їжею. Створи свій ідеальний раціон, меню здорового харчування на тиждень, щоб ти був здоровим, радісним і щасливим)

26. Еко Сумка моєї мрії. Розроби дизайн своєї Еко сумки, яку би носили твої друзі і ти! Це має бути супер еко сумка твоєї мрії!

27. Моя Еко колекція дизайнерського одягу

28. Здоровий спосіб життя. Що ти можеш зробити щоб надихнути друзів, таких дітей як ти, вести здоровий спосіб життя? Можеш зняти мотиваційне відео чи фото з надписом чи створити свою рекламу – рекламну кампанію за здоровий спосіб життя! Починай вже сьогодні! Долучай друзів!

29. “Новий Вчитель Я”. Уяви себе мудрим веселим вчителем, другом дітей, уроки якого – це гра. Якою вона буде? Як будеш навчати дітей? Розроби серію уроків-ігор. опиши правила гри, як вона буде відбуватися.
Можеш зазначити кількість учасників гри, вік, скільки років твоїм учням і який предмет (наприклад: математика, читання, письмо, музика, астрономія, географія та…свій варіант)

30. Мій домашній улюбленець. Історія про твого друга-тваринку, його появу в твоєму житті. Ти можеш зняти відео, фото, намалювати портрет, чи ще щось надзвичайне))

 

Створені роботи можна надсилати:

1. На електронну адресу: Ukr.ngo.info@gmail.com  (якщо це відео/вірш/фото, історії, пісня/музика)

2. На поштову адресу: Київ-1, 01001, а/с 441,  Громадській Організації Українські Креативні Реформатори (створені настільні ігри, з фішками, кубиками, картинками, полем, карточками – вигаданими деталями, вкладки, малюнки).

Надсилаючи роботи на участь у програмі ви надаєте згоду на обробку особистої інформації та публікацію робіт

 Участь в тренінгу – чудова нагода знайти нових друзів, однодумців, дізнатися як організувати власну соціальну ініціативу, зберегти Планету та реалізувати свою місію на Землі.

Спільноти найактивніших дітей отримають можливість виграти поїздку до столиці, де зможуть: побувати на цікавих екскурсіях, розвагах,  навчаться створювати мультфільми, розкажуть про свої успіхи на радіо та теле ефірах.

Учасники: до 18 років.  Прийом заявок та робіт: до 1 липня 2018 року.  Для участі в тренінгу необхідно заповнити анкету учасника програми, взяти участь щонайменш в одному конкурсі та зазначити чому для Вас це важливо. Анкета учасника програмиgoo.gl/CAghaK

 

Маршрут Всеукраїнського туру зі збереження Планети

липень-серпень-вересень.  41 місто

Київ – Переяслав-Хмельницький – Золотоноша  – Черкаси – Чигирин  – Кропивницький – Кривий Ріг – Нікополь –  Запоріжжя – Дніпрорудне – Мелітополь – Генічеськ –  – Нова Каховка – Скадовськ–  Олешки (Цюрупінськ) – Херсон – Миколаів  –  Коблево – Одеса –  Вознесенськ – Первомайськ – Бершадь – Умань –  Вінниця – Хмельницький – Кам’янець-Подільський – Чортків –  Чернівці – Коломия – Яремче – Івано-Франківськ – Тернопіль – Львів – Ужгород – Мукачево  –  Луцьк –  Рівне – Острог – Новоград-Волинський – Житомир – Біла Церква   – Київ

вересень – жовтень. 22 міста

Київ – Буча – Ірпінь – Чернігів – Батурин – Конотоп – Глухів – Суми – Охтирка – Харків – Святогірськ – Славянськ – Краматорськ – Добропілля – Полтава – Кременчук – Горішні Плавні – Верхньодніпровськ – Кам’янське – Дніпро – Приморськ – Бердянськ – Маріуполь – Київ

Якщо ви учасник до 18 років і не знайшли Вашого міста в нашому графіку, оберіть найближче, найзручніше з наявних, де би хотіли зустрітися.

Якщо Ви бажаєте стати волонтером або партнером програми у Вашому місті, допомогти в організації туру (іноді нам потрібна дистанційна волонтерська допомога), заповнюйте анкету друга програми: https://goo.gl/R2b7Wx

Якщо ви місцевий голова, лідер, вчитель, хороша зацікавлена людина і маєте бажання щоб ми приїхали до дітей Вашого міста, але його поки що немає в нашому графіку, напишіть нам. Якщо наш маршрут буде проходити поблизу вашого міста, будемо шукати можливість завітати, скоригувавши маршрут.

 

 Серед потреб туру:

1.  місце-зал для проведення заходу на 28-30 осіб (бажано з проектором)

2.  харчування, чай

3.  ночівля-дім на 1-2 дні для 3-5 осіб

Ми віримо, що кожен з нас може долучитися до створення нової позитивної картини реальності в Україні!

Додаток 3. Інформація про організатора

 

Довідка: ukr.ngo.info@gmail.com

+38095-27-29-579, автор програми «Діти Створюють Країну» Лілія Ткаченко

 

Ваша дитина – особлива!

Вона дуже потрібна Україні!

Про неї має дізнатися світ!

Подаруйте дітям можливості розвитку!

Розкажіть знайомим про програму!

FB-сторінка програми

Написати організатору Лілії Ткаченко

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

02.05.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков 12 квітня провів чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при Ізяславській районній державній адміністрації.

У ході засідання комісії було розглянуто  питання: Про передачу під опіку дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в Хмельницькому спеціалізованому будинку дитини «Берізка»; Про визначення способів участі батька, у вихованні дитини, яка проживає з матір’ю; Про виконання батьківських обов’язків батьками М. відносно дитини; Про надання дозволу на вчинення правочину; Про затвердження звіту про функціонування прийомної сім’ї;  Про доцільність позбавлення батьківських прав гр. Х.; Про перегляд та затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

З  інформацією щодо означених питань членів комісії поінформували начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїса Ткаченко та завідувач сектору служби у справах дітей районної державної адміністрації Вікторія Палига. 

За результати розгляду питань порядку денного буде прийнято відповідні рішення.

12.04.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Батьки та відповідальність

 

Сім’я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей від покоління до покоління.

Із перших днів появи дитини на світ сім’я покликана готувати її до життя та практичної діяльності, в домашніх умовах забезпечити розумну організацію її життя, допомогти засвоїти позитивний досвід старших поколінь, набути власного досвіду поведінки й діяльності.

22 березня  завідувач сектору служби у справах дітей  районної державної адміністрації Вікторія Палига зустрілась із батьками учнів 10 класів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім. О.Онищука № 5, гімназія», у ході якої відбулось обговорення нагальних проблем захисту прав та законних інтересів дітей, ряд важливих питань, що безпосередньо впливають на життя та здоров'я дітей, виконання батьками обов’язку з утримання, виховання та навчання дітей, правової відповідальності неповнолітніх за скоєні злочини і правопорушення. Особливу увагу було приділено  відповідальності батьків та наголошено, що за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей вони можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності:

адміністративної (стаття 184 КупАП «Невиконання батьками або особами, які їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей»);

цивільно-правової (статті 1178-1183 Цивільного кодексу України);

сімейно-правової (стаття 164 Сімейного кодексу України «Підстави позбавлення батьківських прав»);

кримінальної (стаття 166 Кримінального кодексу України «Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування»).

Завершуючи свій виступ, Вікторія Палига зазначила, що усі ми повинні створити світ, сприятливий для дітей; світ, у якому кожна дитина почуватиметься захищеною, де її думка буде поважатися, де немає місця насильству; світ, який би дав змогу виховати здорове, щасливе, досконале покоління.

23.03.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей районної державної адміністрації

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

Тривожним сигналом для українського суспільства є те, що значна частина сімей потребує соціально-психологічної допомоги через проблеми, які виникають між членами сім’ї, так і між сім’єю та її зовнішнім оточенням. Однією із впливових форм роботи із батьками таких сімей є заслуховування їх на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

Сьогодні, 13 березня, відбулося чергове засідання комісії при райдержадміністрації, котре провів  заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

Члени комісії заслуховували присутніх заявників, з’ясовували всі факти та обставини по кожному окремому питанню та виносили відповідні рішення.

На комісії розглядались питання щодо стану виконання батьківських обов’язків відносно своїх дітей. Сім’ї різні, але проблеми, на жаль, ті ж самі. Знову порушуються права дітей і необхідно шукати шляхи допомоги маленьким незахищеним громадянам.

Значну увагу приділялось питанням доцільності позбавлення батьківських прав батьків відносно дітей. Дві справи вирішено позитивно, а одна - перенесена на наступне засідання, надавши батькам термін на виправлення поведінки та створення їхній донечці  відповідних умов для проживання.

На засіданні комісії вирішувалась доля двох дітей 2001 та 2003 років народження, позбавлених батьківського піклування, та однієї дитини 2002 року народження, яка перебуває у складних життєвих обставинах, щодо влаштування їх до дитячого будинку Хмельницької обласної ради. 

Також визначався спосіб участі батька у вихованні двох його малолітніх дітей 2011 та 2013 років народження, котрі на даний час проживають зі своєю матір’ю.

Крім того, на зібранні обговорювалось питання надання дозволу на укладення договору про поділ спадкового майна після смерті батька між його дітьми 1991 та 2000 років народження.

Робота комісії пройшла злагоджено, члени були одностайні у вирішенні усіх порушених питань.

По завершенню засідання присутніми було переглянуто індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, із подальшим їх затвердженням.

13.03.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

«З родини йде життя людини», – говорить народна мудрість. В ній дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра.

На жаль, не всім даровано таке щастя. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – усе це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Коли неможливе зростання в рідній сім’ї, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.      

В Україні існує чотири таких форми сімейного  влаштування.  За їх пріоритетністю перелік такий: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

Усиновлення – це форма виховання, за якої дитина у правовому відношенні повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновлювачів батьків, рідну сім’ю. І є безперечно найкращою для дитини. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та біологічних дітей.

Опіка – встановлюється над дітьми віком до 14 років,  піклування - над дітьми віком від 15 до 18 років.

Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. У разі призначення опікуна, піклувальника враховується бажання дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Прийомна  сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий  будинок  сімейного  типу – це окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як п’ять дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

Метою утворення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.

Прийомні діти та діти-вихованці виховуються у прийомній сім’ї чи дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а у разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІУ рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. За ними зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. У разі, коли дитині виплачується пенсія, аліменти, стипендія, інші державні допомоги, розмір допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами та розміром інших виплат.

Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення за надання послуг у прийомній сім`ї у розмірі 35% від розміру соціальної допомоги на дитину, але не більше півтора прожиткові мінімуми для працездатної особи.

Якщо у Вас виникло бажання допомогти дитині, яка залишилася без батьківського піклування і Ви хочете взяти її у свою родину, за детальнішою інформацією звертайтеся в службу у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації за адресою: вул. Незалежності, буд. 2, м. Ізяслав, контактний  телефон 4-29-55 та Ізяславський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Незалежності, буд.43,м. Ізяслав, контактний телефон 4-21-38.

15.02.2018 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації

 

Заступник голови  районної  державної адміністрації Володимир Левченко 13 лютого провів засідання комісії  з питань захисту прав дитини.

У ході засідання було розглянуто наступні питання: Про визначення способів участі громадянина К.  у вихованні дитини О.; Про визначення способів участі громадянина К. у вихованні дітей А.  та А.; Про доцільність позбавлення батьківських прав громадянина Р. відносно дитини Є.; Про виконання батьківських обовязків громадянкою С. відносно дітей А., М., та М.; Про виконання батьківських обовязків громадянкою Н. відносно дитини А.; Про завершення соціального супроводу зі сторони Ізяславського районного центру соціальних служб сімї, дітей та молоді  окремих сімей;  Про доцільність продовження соціального супроводу сім’ї  П.; Про надання дозволу громадянам на оформлення земельної ділянки, яка знаходиться за межами населених пунктів на користь дитини; Про надання дозволу  на укладення договору оренди земельної ділянки  для ведення товарного сільськогосподарського виробництва від імені малолітньої дитини; Про перегляд та затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей.

У ході детального обговорення кожного питання з метою захисту прав і законних інтересів дітей комісією прийняті відповідні рішення.

14.02.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Діти повинні знати свої права та обов’язки

 

Найважливішим завданням сучасного суспільства є формування майбутнього країни, виховання вільних, відповідальних людей, гідних громадян своєї держави. Визначальною характеристикою громадянської зрілості є розвинена правосвідомість – усвідомлення особою своїх прав, свобод, обов’язків, позитивне ставлення до закону, до державної влади. Передумовою формування та розвитку правосвідомості особистості є насамперед правова освіченість і здатність керуватися відповідними знаннями в умовах сучасного суспільного життя, що досягається засобами громадянської освіти та виховання.

Саме з цією метою 24 січня завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей районної державної адміністрації Вікторією Палигою в Ізяславській ЗОШ І-ІІ ст. № 4 проведено виступ перед учнями про їх права та обов’язки, адже ці знання будуть вкрай потрібні школярам у повсякденному житті.

24.01.2018 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

 

Проведено профілактичні бесіди з підлітками, які вступили в конфлікт із законом

 

З метою попередження вчинення дітьми правопорушень 19 січня 2018 року завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей районної державної адміністрації Вікторією Палигою в приміщенні Ізяславського районного сектору з питань пробації проведено профілактичні бесіди з підлітками, які вступили в конфлікт із законом, та попереджено про адміністративну і кримінальну відповідальність за повторне вчинення правопорушення.

19.01.2018 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Приділено значну увагу неповнолітнім

 

16 січня 2018 року спеціалістами служби у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації спільно з інспектором ювенальної превенції Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП у Хмельницькій області М.Гончаруком та  представником Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  відвідали дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та проживають на території сіл Борисів, Мокрець, Припутні, Плужне. Під час відвідування сімей з батьками проведено профілактично-роз’яснювальну роботу та попереджено про особисту відповідальність згідно ст. 184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов’язків або ухилення від їх виконання.

Також  було перевірено умови утримання та проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються під опікою громадян  в селах Мокрець, Борисів, Плужне. З опікунами проведено бесіди з приводу відповідальності за виконання ними передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов виховання, навчання та розвитку неповнолітніх дітей, а також проінформовано про засоби і методи сімейного виховання дитини відповідно до вікових особливостей.

Завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей Вікторією Палигою в Борисівському НВК, Плужненському НВК  проведено виступ про негативний вплив на організм дитини шкідливих звичок та попередження скоєння правопорушень неповнолітніми.

З метою попередження продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Ольгою Поцілуйко спільно з інспектором ювенальної превенції Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП у Хмельницькій області М.Гончаруком проведено профілактичний рейд-перевірку суб’єктів, які реалізують зазначену продукцію.

17.01.2018 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини  при  районній державній адміністрації

 

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко 12 січня провів засідання комісії з питань захисту прав дитини  при Ізяславській районній державній адміністрації.  

На засіданні було розглянуто питання про: визначення способів участі у вихованні дітей, які проживають з матір’ю, їхньому батькові; надання дозволу на вчинення правочину - укласти договір дарування частини квартири, яка для неї належить на праві спільної часткової власності на користь матері двох дітей за умови, що діти останньої не втратять права користування цим житлом; надання дозволу  гр.Т. на вчинення правочину - укласти договір дарування частини будинку, яка для неї належить на праві спільної часткової власності і знаходиться   на користь гр. Г. за умови, що малолітня дитина не втратить права користування цим житлом; затвердження та перегляд індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації; затвердження щорічного звіту про стан виховання, утримання і розвитку дитини в прийомній сім’ї; затвердження щорічного звіту про стан виховання, утримання і розвитку дітей в дитячому будинку сімейного типу;  перегляд та затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей.

12.01.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей районної державної адміністрації

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації