на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

                                                                                                                                                                                                 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Шановні друзі! Ми раді вітати Вас на офіційному розділі Служби у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації! Сподіваємось, що Ви знайдете всю необхідну для Вас інформацію. Будемо завжди Вам раді!

Дитинство – це найщасливіший час для багатьох з нас, ми завжди з дуже теплими почуттями згадуємо роки нашої молодості і дитинства, однак далеко не всі люди можуть похвалитися такими радісними спогадами.

Усі ми повинні створити світ, сприятливий для дітей, світ у якому кожна дитина почуватиметься захищеною, де її думка буде поважатися, де немає місця насильству, світ, який би дав змогу виховати здорове, щасливе, досконале покоління.

Попри всі негаразди служба у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації докладає усіх зусиль з метою недопущення негативних проявів в дитячому середовищі, в тому числі попередження та подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. Ми вирішуємо актуальні питання дітей. Особливе значення приділяємо створенню умов, які б забезпечили можливість кожній дитині або її законним представникам оперативно та без перешкод звернутися за захистом своїх прав.

Оскільки сьогоднішні діти – завтрашні громадяни, то їх захист і розвиток є передумовою майбутнього розвитку людства.

 І тому підвищення добробуту, рівня забезпеченості, виховання та забезпечення усього найкращого дітям стало головною метою нашої держави.

Бо діти – це майбутнє України і наше майбутнє!

·     Контакти

Адреса: 30300, м. Ізяслав, вул. Незалежності, буд. 2

Телефон: (03852) 4-29-55

Е-пошта: izslugba@ukr.net

Розклад роботи: пн.-чт. з 8:00 до 17:15, пт. з 8:00 до 16:00
Обідня перерва: з 1
2:00 до 13:00

 

·      Функціональні обов’язки

o  захищає законні права та інтереси дітей;

o  запобігає дитячій бездоглядності та безпритульності;

o  захищає дітей від жорстокого поводження та насильства.
 

 

·     Законодавство

 1. Сімейний Кодекс України;

 2. Цивільний Кодекс України;

 3. Цивільний процесуальний кодекс України;

 4. Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;

 5. Закон України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»;

 6. Закон України «Про охорону дитинства»;

 7. Закон України «Про попередження насильства в сім’ї»;

 8. Закон України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей»;

 9. Закон України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року»;

 10. Закон України «Про протидію торгівлі людьми»;

 11. Постанова Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» від 24.09.2008 № 866;

 12. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» від 08.10.2008 № 905;

 13. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про прийомну сім’ю» від 26.04.2002   № 565;

 14. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про дитячий будинок сімейного типу» від 26.04.2002 № 564;

 15. Постанова Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» вiд 05.04.1994 № 226;

 16. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження типового положення про центр соціально-психологічної реабілітації дітей» вiд 28.01.2004  № 87;

 17. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку» вiд 25.08.2005 № 823;

 18. Конвенція ООН про права дитини (ратифіковано постановою вр n 789-xii  від 27.02.1991);

 19. Витяг з типового Положення про комісію з питань захисту прав дитини

 

 

РОЗ'ЯСНЕННЯ

- неплатники аліментів будуть позбавлені права керувати автомобілем

 

 

  Новини

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання кожної громади – допомогти дитині робити вже дорослі кроки

 

«Завдання кожної громади – допомогти дитині робити вже дорослі кроки», - наголосив 20 березня заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук під час вручення ключів від власної квартири жителю Ізяславщини Миколі Риндюку, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Спільно із Павлом Ковальчуком Миколу із цією радісною подією привітали начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїса Ткаченко та директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська.

Не дивлячись на проведення карантинних заходів в Україні, держава виконує взяті на себе зобов’язання щодо підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. «Саме творячи добрі справи для людей, ми вселяємо у них віру в себе, надію у завтрашнє майбутнє та любов до ближнього», - наголосили гості Миколи. Радісно схвильований юнак щиро подякував за придбане житло та поділився своїми планами на майбутнє.

У цьому році це вже друга квартира в Ізяславі для означеної категорії осіб. Житло для Миколи Риндюка придбано  за рахунок виділення грошової компенсації на придбання житла відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа». Молода особа стала власником двохкімнатної квартири загальною площею 41,4 кв.м в м.Ізяслав Хмельницької області. Квартира повністю оснащена меблями та відповідною побутовою технікою.

20.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

 

 

Проводяться профілактичні заходи у закладах освіти району

         

Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації систематично проводять профілактичні заходи у загальноосвітніх навчальних закладах міста Ізяслав та Ізяславського району, спрямовані на попередження випадків залучення дітей у злочинну діяльність,  вчинення ними правопорушень.

11 березня Вікторією Палигою - завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей районної державної адміністрації проведено виступ для учнів 8-9 класів Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, присвячений кримінальній та адміністративній відповідальності неповнолітніх. Учнів ознайомлено з поняттями кримінального та  адміністративного правопорушення, відповідальності за їх вчинення, «булінгу». Вікторія Палига наголосила на недопущенні жорстокості й насильства серед дітей та негативні наслідки насильства і жорстокої поведінки. 

Також роз’яснено про негативні наслідки вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів та тютюнопаління, про поведінку у громадських місцях та навчальному закладі, недопущенні пропусків уроків без поважних на те причин, відповідальність батьків за невиконання батьківських обов’язків.

По закінченню зустрічі завідувач сектору служби райдержадміністрації звернула увагу дітей на те, що перед тим, як зробити крок у доросле життя, необхідно добре засвоїти свої права та обов’язки і завжди знаходити правильний вихід у складній життєвій ситуації. 

11.03.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації  

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

06 березня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Це засідання провів голова райдержадміністрації, а також голова комісії з питань  захисту прав дитини Іван Федорчук.

Розпочалося зібрання із ознайомлення членів комісії матеріалами, що були подані до розгляду. Вони стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей, а також встановлення соціального супроводу трьох сімей.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того, було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації, та затверджено оновлений склад міждисциплінарної команди.

06.03.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Ще одна особа з числа дітей району, позбавлених батьківського піклування, отримала власне житло

 

На виконання  постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» за рахунок виділення грошової компенсації на придбання житла Богдан Шульженко, особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування,  став власником трикімнатної квартири загальною площею 44,5 кв.м в м.Ізяслав Хмельницької області.

З цієї нагоди 5 березня Богдана Шульженка привітали заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації Олег Ткаченко, директор Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська.

Вітаючи Богдана, Павло Ковальчук сказав: «Коли є складна ситуація, важливо, щоб всі були разом і допомагали один одному. Дякуючи єдності всіх людей, доброї волі, ми сьогодні маємо дуже приємну мить – ми можемо вручити ключі від власного помешкання. Відсьогодні ви будете мати вже свою власну домівку, будете мати можливість планувати свій завтрашній день. Тут чітка позиція керівництва держави, області та району, депутатів місцевих рад різних рівнів: ми у цій справі виступаємо разом одною командою, щоб допомогти вам».   

Робота щодо забезпечення житлом осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є результатом злагодженої взаємодії відповідних служб району.  Ними було надано необхідну допомогу в пошуку затишного житлового помешкання, оформлення необхідних документів, що підтверджують право власності на житло.

Також було зазначено, що саме такі заходи — приклад успішної реалізації соціально значущих проектів, мета яких – повернення дітям віри у людей і державу, власні сили. Так, на сьогодні питання із житлом дітям зазначеної категорії не вирішено повністю. Але це реальні кроки, які після об'єднання спільних зусиль дадуть змогу наблизитися до означеної мети.

05.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

 

 

 

 

РЕЙД «ДИТИНА В СІМ’Ї»

 

З метою соціального захисту дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм необхідної допомоги, запобігання випадкам загрози їх життю та здоров’ю, здійснення контролю за умовами утримання, навчання та виховання дітей-сиріт, які влаштовані під опіку громадян, попередження продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям 27 лютого завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей районної державної адміністрації Вікторією Палигою спільно з директором Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світланою Косовською та дільничним офіцером поліції Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області Сергієм Кулішевським проведено профілактичні рейди на території Двірецької та Клубівської сільських рад.

Під час обстеження житлово-побутових умов проживання сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, учасниками рейду зверталась увага на створення належних умов для повноцінного життя, виховання та розвитку дітей, були надані консультації з питань медичного обстеження, раціонального використання  отриманих коштів.  З усіма батьками проведено профілактичні бесіди щодо необхідності належного виконання батьківських обов’язків, недопущення вчинення насильства над дітьми та порушень їх прав, дотримання санітарно-гігієнічних норм.

За результатами перевірок умов проживання дітей складені відповідні акти. Батьки попереджені про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків відповідно до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З метою попередження продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям проведено профілактично-роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, які реалізують зазначену продукцію на території Двірецької та Клубівської сільських рад.

27.02.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх

 

Сьогодні чимало правопорушень вчиняються неповнолітніми, щороку кількість неповнолітніх правопорушників, на жаль, зростає. До того ж, правопорушниками стають дедалі молодші особи. Багато хто вважає, що неповнолітньому ніщо не загрожує та він зможе уникнути відповідальності.

Дехто вважає, що до чотирнадцяти, а то й до шістнадцяти років можна робити будь-що, нема чого хвилюватися – все одно покарання не буде. Такий висновок безпідставний.

Кримінальній відповідальності підлягають усі, кому до вчинення злочину виповнилося 16 років. За найтяжчі злочини (вбивство, крадіжка, пограбування, злісне хуліганство тощо) відповідальність настає з 14 років.

З метою попередження вчинення дітьми правопорушень 19 лютого Вікторією Палигою - завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у  справах дітей районної державної адміністрації спільно з представником Ізяславського РЦ СССДМ Євгенією Ткачук проведено виступ для учнів 8 класу Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.

Однією із особливостей кримінальної відповідальності неповнолітніх є визначення самого факту скоєння злочину неповнолітньою особою, як обставини, що пом'якшують кримінальну відповідальність. Це означає, що суди, визначаючи вид покарання обов'язково повинні враховувати вік злочинця. Статтею 22 Кримінального кодексу України закріплено вік, з якого  може наставати кримінальна відповідальність неповнолітніх.

Велике значення при призначенні покарання підлітку за скоєний ним злочин можуть бути визначені наступні види покарання:

штраф;

громадські роботи;

виправні роботи;

арешт;

позбавлення волі на певний строк.

Також не можуть приговорити до довічного ув'язнення особу, якій на момент скоєння злочину не виповнилося 18 років.

До особи, яка вчинила у віці до вісімнадцяти років злочин, що не становить великої суспільної небезпеки, якщо буде визнано що її виправлення можливе без застосування кримінального покарання, а також до особи, яка до виповнення віку, з якого можлива кримінальна відповідальність вчинила суспільно небезпечне діяння, передбачене цим Кодексом Суд може застосувати примусові заходи виховного характеру, які не є кримінальним покаранням.

Якщо суспільно небезпечне діяння вчинила дитина, яка не досягла віку кримінальної відповідальності, її дії все одно підлягають певній відповідальності. Категорію таких справ розглядає суд, за рішенням якого винного, що не досяг відповідно чотирнадцятирічного віку можна піддати примусовим заходам виховного характеру. Зокрема:  обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього; передача неповнолітнього під нагляд батьків, осіб, які їх заміняють, педагогічного чи трудового колективу, окремих громадян на їх прохання; покладення на неповнолітнього, який досяг п'ятнадцятирічного віку і має майно, кошти чи заробіток, обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків; направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи.

Під час виступу, наголошено про те, що матеріальні збитки, завдані неповнолітнім правопорушником відшкодовуються за рахунок його батьків (якщо в самого неповнолітнього немає доходів).

Крім того, законодавством передбачені додаткові права неповнолітніх при проведенні досудового розслідування, а саме - обов'язкова участь адвоката, участь законного представника, а у разі необхідності участь психолога чи педагога тощо.

19.02.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Інформування про сімейні  форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні

 

  18 лютого фахівцем із соціальної роботи ІІ категорії  Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді  Наталією Вишняк  на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, проведено  захід з метою інформування мешканців Ізяславського району про сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

  Учасники заходу були ознайомлені з основними вимогами українського законодавства щодо створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та патронатних сімей. Під час заходу, особи, що перебувають на обліку Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості  поінформовані  щодо  роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з проведення пошуку, підбору та  навчання кандидатів у прийомні батьки. Роз’яснено, яким чином відбувається встановлення контакту з дитиною-сиротою чи дитиною, позбавленою батьківського піклування у закладі соціального утримання та влаштування дитини в прийомну сім’ю.

   Учасникам заходу надано друковану продукцію: інформаційні буклети та листівки, розроблені Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Хмельницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою інформування мешканців Ізяславського району  про умови створення та функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. 

18.02.2020 р.

 За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді 

 

Проведено рейдові перевірки

 

14 лютого службою у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації спільно з ДОП Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області Анатолієм Герасимчуком з метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, застосування ефективних форм їх соціальної підтримки, попередження скоєння насильства над дітьми в сім’ях та виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, перевірки умов проживання та виховання дітей, які потрапили в поле зору служби, проведено рейдові перевірки, в які включено обстеження 4 сімей, в яких виховуються 9 дітей різного віку, що проживають на території Клубівської сільської ради (с. Васьківці, Ревуха) та Топорівської сільської ради.

У ході рейду  обстежено умови проживання дітей,  що потрапили в поле зору служби та виховуються у неблагополучних сім’ях, проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди з батьками щодо належного виконання ними своїх обов’язків, ознайомлено про відповідальність  встановлену законодавством України  за невиконання  батьківських обов’язків з утримання, виховання та навчання дітей, а також щодо попередження скоєння насильства над дітьми в сім’ях.

17.02.2020 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

Відповідальність підлітків за порушення закону

 

Хоча темпи дитячої злочинності знижуються та частка тяжких злочинів, які скоюють підлітки, зростає. Як стверджують фахівці з психології - психіка українських дітей значно змінилася продовж останніх десяти років: у них відсутнє відчуття страху, нічого не цінують, зневірені. Жорстокість серед дітей значно збільшується, а їхні злочини стають моторошнішими.

Є різні причини підліткової злочинності, але найчастіше це неналежний догляд за дітьми. Крім того, згубний вплив на неповнолітніх справляє телебачення, що пропагує насильство і життя заради власного задоволення.

З метою роз’яснення про відповідальність за протиправні дії фахівцем І категорії служби у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації Ольгою ПОЦІЛУЙКО, начальником Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області 14 лютого із неповнолітнім клієнтом пробації М. проведено профілактичну бесіду на тему: «Відповідальність підлітків за порушення закону».

Основне завдання заходу – це набуття клієнтом пробації знань про юридичну, а саме адміністративну відповідальність, аналіз поняття прав та норм поведінки, надання інформації щодо видів злочинів та покарань за них, інформування щодо особливостей кримінального провадження у справах стосовно неповнолітніх.

14.02.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Профілактичний захід  «Зроби вірний вибір»

 

03 лютого районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Ізяславською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості на базі Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області було проведено профілактичний захід для молоді, засудженої до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Основними проблемами цієї категорії молоді є проблеми втрати життєвих орієнтирів, низький рівень мотивації щодо отримання професії та організації зайнятості, а також проблеми пов’язані із вживанням психоактивних речовин та ризиком виникнення соціально-небезпечних хвороб.

У заході, який проходив у вигляді тренінгу, взяло участь 9  осіб, які перебувають на обліку в Ізяславському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації». У ході заходу проведено соціально-профілактичну роботу, спрямовану на попередження негативних явищ (насильство, алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління), надано інформацію про види соціальних послуг, які надаються Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також  здійснено мотиваційну роботу, спрямовану на визначення життєвих орієнтирів. У ході тренінгу було проведено індивідуальну роботу з одним із учасників заходу, який виявив бажання пройти реабілітацію в центрі для алкозалежних.

Після закінчення заходу учасники отримали буклети та пам’ятки з інформацією  щодо питань ВІЛ/СНІДу, домашнього насильства та наслідків зловживання алкоголем, а також візитівки Ізяславського РЦСССДМ.

07.02.2020 р.

За матеріалами Ізяславського РЦСССДМ

Розширено перелік документів, необхідних для усиновлення

 

Відповідний наказ Мінсоцполітики набирає чинності з дня офіційного опублікування

Мінсоцполітики актуалізувало перелік форм документів з питань усиновлення.

Відповідний наказ міністерства № 1696 від 2 грудня 2019 року зареєстровано в Мін'юсті 31 січня 2020 року.

Знайти форми документів з питань усиновлення, готові до заповнення, можна в модулі "Типові договори та шаблони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Наказом до форм документів з питань усиновлення додано форми довідки про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та довідки про вжиття всіх вичерпних заходів щодо влаштування дитини в сім'ю громадян України. Також установлено Вимоги до оформлення висновку про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини.

Нагадаємо, відповідно до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей серед інших документів громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються із заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Із заявою необхідно подати перелік документів, визначений у п. 22 Порядку.

Серед інших необхідних документів слід подати довідку про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров'я дітей, яких може усиновити заявник, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Якщо громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями, така довідка не подається.

У разі усиновлення дитини іноземцями до висновку про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини додається довідка про вжиття всіх вичерпних заходів до влаштування дитини в сім'ю громадян України, складена за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Висновок про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини повинен містити інформацію про оздоровлення дитини за кордоном у сім'ях іноземців (п. 75 зазначеного Порядку).

Висновок про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини має містити, серед іншого, таку інформацію: відомості про перебування у шлюбі, наявність або відсутність судимості, стан здоров'я кожного із заявників, матеріальне та фінансове забезпечення сім'ї; умови проживання сім'ї, наявність чи можливість створення для усиновленої дитини окремої кімнати чи місця для відпочинку (у разі проживання власних дітей або інших членів сім'ї спільно із заявниками зазначається їхнє ставлення до усиновлення); обставини знайомства кандидатів в усиновлювачі з дитиною та встановлення з нею контакту; правові підстави для усиновлення дитини.

06.02.2020 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

16 січня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: щодо надання згоди на стаціонарне лікування дитини, позбавленої батьківського піклування в Хмельницькій обласній психіатричній лікарні; затвердження щорічного звіту про стан виховання, утримання і розвитку дитини  в дитячому будинку сімейного типу; завершення соціального супроводу сім’ї сім’єю, які виховують чотирьох дітей.

Крім того, на зібранні обговорювались житлово-майнові питання.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того, було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

16.01.2020 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Про обмеження перебування дітей у вечірній час на вулицях без супроводу дорослих

 

З метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей, законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час на вулиці.

Нагадуємо, що згідно Закону України «Про охорону дитинства» «…дитина – це особа віком до 18 років (повноліття)». Малолітньою дитина – дитина віком від 0 до 14 років. Неповнолітня – з 14-і до 18-і років.

Відповідальність за порушення законодавства:

1. Кодекс України про адміністративні правопорушення:

Ст.180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Згідно зі ст. 255 КпАП, протоколи про порушення ст. 1801 КпАП вправі складати органи внутрішніх справ.

Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (ст. 221 КпАП). Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 850 грн.). За повторне порушення протягом року – від 850 грн. до 1700 грн.

2. Закон України «Про охорону дитинства»:

Ст.20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 06.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документів, що засвідчує особу.

Відтак, про що потрібно пам’ятати!

1. Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 години перебувати без супроводу батьків у громадських місцях!

2. Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

3. У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП)!

14.01.2020 р.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/