на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

 
           

 

         
    

 

 

 

 

 

На Ізяславщині побувала  робоча група спеціалістів управління культури, національностей,  релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації

 

21 лютого в Ізяславському районі з робочою поїздкою перебувала група працівників управління культури, національностей,  релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації на чолі із начальником управління Іриною Труновою.

Члени групи зустрілись із керівником апарату районної державної адміністрації Ольгою Манзюк, завідувачем сектору культури райдержадміністрації Марією Кучерук, настоятелем костелу святого Йосипа о.Едуардом Пюро.

Під час перебування гості Ізяславщини також оглянули ряд історичних та пам’ятних місць міста Ізяслав: кладовище свято-Михайлівського храму, палацовий комплекс князів Сангушків, замок князів Заславських, костел Івана Хрестителя, костел святого Йосипа, келійний корпус монастиря ордену місіонерів.

Також члени робочої групи працівників управління поспілкувались із керівництвом району та галузі з питання вшанування пам’яті В’ячеслава Веремія – Героя України, Героя Небесної Сотні, який свої дитячі роки провів в селі Поліське Ізяславського району, звідки родом його мати Катерина Веремій.

21.02.2019 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

 

Їм у віках судилося  безсмертя

 

Минає п’ятий рік з часу трагічних подій, внаслідок яких загинуло та померло від тяжких ран більше ста учасників Революції Гідності. Їх назвали Небесною сотнею. Серед них  були як зовсім юні, так і вже сивочолі люди з усіх куточків України -  від  сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала  в собі народ усієї Соборної України. Українські Воїни Світла повстали проти насилля, несправедливості та наруги над своєю країною, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.

Громада Ізяславщини разом зі всією Україною вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні та Героїв, що полягли на Сході України.

У рамках циклу заходів із вшанування пам’яті українських Ангелів Небесної Сотні, мужності та патріотизму усіх громадян, які у листопаді 2013-лютому 2014 років стали на захист демократичних цінностей, прав, свобод людини і громадянина, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, в Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї проведено годину пам'яті під назвою "Герої не вмирають".

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які випали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Той трагічний для країни хід історії на Майдані в м.Київ та гіркі події сьогодення на сході України не могли залишити байдужими присутніх у залі. Емоції переповнювали кожного.

Цього дня було продекламовано журливі вірші про Майдан, запалено свічку пам’яті та переглянуто документальний фільм «Майдан», під час якого учасники зібрання, затамувавши подих, більш детальніше дізналися про реальні події, які відбувалися на Майдані. Також присутні пригадали й події ізяславського майдану.

Крім того до річниці кривавих подій на Майдані для загалу було презентовано книгу матері Героя Небесної Сотні В’ячеслава Веремія Катерини Веремій «Веремій В’ячеслав. Правда життя журналіста». У цій книзі представлено статті, спогади і авторські твори, які змальовують життєвий образ відомого в Україні і світі журналіста В’ячеслава Веремія – Героя України, Героя Небесної Сотні. Катерина Веремій є уродженкою села Поліське Ізяславського району, у якому свої дитячі роки провів В.Веремій.

Наприкінці заходу символічною була хвилина мовчання за подвиг героїв - загиблих під час Революції Гідності 2014-ого року в сутичках зі спецназом і «тітушками» в урядовому кварталі Києва та на вул.Інститутській,  всіх, хто віддав своє життя за рідну неньку Україну. Залу оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота.

По завершенню учасники зібрання мали нагоду ознайомитись із тематичною виставкою в музеї.

Аналогічні тематичні заходи відбулись і в закладах культури сільської місцевості Ізяславщини.

Україна заплатила надто високу ціну за можливість бути вільною від злочинної диктатури, за свій європейський вибір. Про це не можна забувати.  І найменше, що ми можемо зробити - це забезпечення того, щоб жертва борців за Україну не була марною та щоб подібне більше ніколи не повторилось.

ФОТОКОЛАЖ

21.02.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

 

Ізяславщина вшанувала пам'ять Героїв Небесної Сотні

 

День Героїв Небесної Сотні – пам'ятний день, що відзначається в Україні щороку 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Цей день встановлено Указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

У цей скорботний день представники районної влади та громадськості зібралися у свято-Миколаївському храмі  міста Ізяслав Православної Церкви України,  аби молитвою і щирим спомином вшанувати пам’ять усіх загиблих під час Революції Гідності і війни на сході України.

Панахиду за загиблими Героями Небесної Сотні та всіма полеглими у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України  відслужили настоятель храму, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Православної Церкви України митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук та представники духовенства благочиння.

Після панахиди до присутніх у храмі звернулися: його настоятель отець Володимир Ковальчук та голова районної ради Сергій Шлегель.

Вони зокрема зазначили, що у листопаді 2013 року ніхто не міг уявити, наскільки важкою, кривавою буде зима, що врешті-решт змінила країну. Велика людська відвага та самовідданість змогли переламати супротив сил, ворожих для самостійної, незалежної України. Самовідданість і жертовність лицарів Майдану пробудила патріотичний дух українців та продемонструвала всьому світові, що є цінності, дорожчі навіть за власне життя. Завдяки героїзму Небесної Сотні живемо уже в іншій державі, усвідомлюємо себе великим, гордим народом.

Їх імена – назавжди будуть викарбувані на сторінках історії української нації. А головне – завжди залишатимуться у народній пам’яті.

Подвиг Небесної Сотні – наша національна гордість та незмінний орієнтир – сильна, заможна, мирна  європейська держава.

Ми зобов’язані втілити у реальність ті справи, за які боролися лицарі Майдану, за які вони віддали життя, за які продовжують боротися українські воїни на Сході України.

І нехай Господь дарує нам сили і єдність на цьому непростому шляху.

Схилімо наші голови у скорботі та помолімося за наших Героїв з вірою та надією у серці.

ФОТОКОЛАЖ

20.02.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Вшанували учасників бойових дій на території інших держав

 

15 лютого 2019 року минуло 30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. Війна, розв’язана керівництвом Радянського Союзу заради контролю над частиною Центральної Азії, тривала понад 9 років. У ній брали участь більш, ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад три тисячі українських солдат і офіцерів загинули. Донині десятки вважаються зниклими безвісти.

 Факт, що нинішня Україна стала жертвою російської агресії, спонукає до переосмислення подій тридцятилітньої давності. Війна  в Афганістані 1979-1989 років - військова агресія з боку Радянського Союзу, жертвою якої стали щонайменше півмільйона мирних жителів цієї країни. Також, це злочин СРСР проти військовослужбовців Радянської Армії (часто 18-20-річних), яких без згоди та відповідної військової підготовки відправляли на війну. На совісті керівництва СРСР загибель, поранення, хвороби та зламані долі тисяч цих людей.

Тому цей день має стати днем пам’яті і визнання історичних помилок, щоб убезпечитися від їх повторення. Це був один із злочинів комуністичного режиму, який забрав життя тисяч українців на чужій землі, за чужі ідеї та інтереси. Кожен, хто достойно пройшов через пекло Афгану, заслуговує на шану.  

Згадуючи ті події, варто пам‘ятати ветеранів війни в Афганістані, які маючи бойовий досвід, були серед тих, хто дали відсіч російській агресії у 2014 році, стали учасниками волонтерського руху, досі воюють на передовій.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виведення радянських військ з Афганістану в Ізяславському районному будинку культури відбувся меморіальний захід за участю учасників тих подій,  жителів  міста  Ізяслав та сіл району.

До учасників зібрання звернулись заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук, голова районної ГО учасників війни в Афганістані Василь Тележинський,  голова ГО учасників АТО Володимир Павлюк, громадський активіст Володимир Кізіменко.

ФОТОЗВІТ

18.02.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Афганська війна – незабутня рана

 

15 лютого з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану в селі Дертка також було вшанування учасників війни. Із Дертківської сільської ради на цю війну попало двоє жителів. Це Маліновський В.А., який, на превеликий жаль, до рідної домівки не повернувся живим. Його привезли у рідне село в цинковій домовині і поховали на кладовищі у с.Мʼякоти. Але учні і працівники культури не забувають про односельця, кожного року в цей день приходять до нього на могилу і вшановують пам'ять покладанням квітів. Також Афганського жахіття довелося побачити Ревюку П.В. і він повернувся живим до рідної домівки.   

Цього року в сільській бібліотеці була організована зустріч із ветераном Ревюком П.В., котрий поділився своїми спогадами про ті страшні дні, що довелося пережити протягом двох років перебування в Афганістані, а також про важливість для нього цієї знаменної дати – виведення військ з Афганістану.

Під час тематичного заходу юні таланти декламували вірші та співали. Пісня «Афганистан и слава погибшим синовям» у виконанні Яни Демянчук справила найбільше емоційних вражень.

Ми зобов’язуємося пам’ятати не тільки про ті події, що відійшли в історію, а й свято шанувати учасників афганської війни.

Пам'ять живе вічно!        

18.02.2019 р.                                                                                                   

За матеріалами Дертківської сільської ради

 

Ізяславчани вшанували пам'ять загиблих в Афганістані земляків

 

В Україні ось уже вкотре відзначають День ушанування учасників бойових дій на території інших держав. 15 лютого 1989 року офіційно завершився вивід контингенту радянських військ з Афганістану. Тож з нагоди 30-ї річниці цієї події в місті Ізяслав 14 лютого відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника  Олегу Онищуку та пам’ятних знаків уродженців Ізяславського району, загинули в  Афганістані у 1979 – 1989 роках. Вшанувати пам’ять своїх земляків до меморіалу прийшли колишні бойові товариші, рідні загиблих, представники органів влади, громадськість, молодь. Зокрема вшанувати пам’ять «афганців» прийшли голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

Голова районної громадської організації учасників війни в Афганістані Василь Тележинський  звернувся до присутніх бойових побратимів зі словами вдячності за мужність та відданість своїй справі. Він запевнив, що громадська організація спільно із  місцевою владою  намагатиметься зробити все, щоб максимально підтримати родини тих, хто пожертвував своїм життям і здоров’ям, виконуючи військовий обов’язок.

Присутні вшанували пам'ять загиблих земляків хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу.

У свято-Миколаївському храму Православної Церкви України  відбулась поминальна служба за загиблими та померлими учасниками  бойових дій в Афганістані, які провів настоятель храму митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. На службі за упокій спочилих молився і настоятель костелу святого Йосипа о.Едуард Пюро.

ФОТОКОЛАЖ

14.02.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Окреслено напрямки  розвитку закладів культури району

7 лютого в районному будинку культури відбулося засідання робочої групи з питань розвитку культури Ради регіонального розвитку Ізяславської району при райдержадміністрації за участю працівників закладів культури району.

Участь у даному засіданні, яке провела завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук також взяли голова райдержадміністрації Борис Яцков та його заступник Володимир Левченко, начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель.

У ході зібрання розглянуто підсумки роботи за 2018 рік та питання  збереження і розвитку культурно-дозвіллєвої інфраструктури працівниками закладів культури, збереження музейних колекцій, нерухомих пам’яток культурної спадщини, залучення позабюджетних коштів, розширення обсягів платних послуг, продовження тісної співпраці між закладами культури району на період 2019-2021 рр.

Було наголошено на тому, що заклади культури в процесі об’єднання територіальних громад повинні знайти своє місце: окреслити шляхи подальшого існування та визначити нові напрями надання населенню культурно-мистецьких, інформаційних та дозвільних послуг на високому рівні.

Звертаючись до учасників зібрання, голова райдержадміністрації зауважив, що процес реформування будь-якої сфери є завжди непростим та болючим, що обтяжується тим, що за попередні роки багато чого було втрачено та запущено. Тож крок за кроком ми будемо займатися найболючішими та пріоритетними проблемами, розв’язання яких принесе найбільшу користь для громади. Необхідно об'єднати наші зусилля та разом взятися за розв'язання проблем.

07.02.2019 р.

За матеріалами сектору культури  райдержадміністрації

СОШНЕ: 75-і роковини трагедії спаленого села

 

3 лютого  у  селі Сошне Ізяславського району  щороку  згадують  трагічну сторінку  своєї  історії.  Саме того дня, 75 років тому в далекому 1944 року  село було спалене нацистськими загарбниками. Того дня вогнем було знищено 222 домогосподарства та вбито 4 жителів села, вціліли церква та одна хата. Велика кількість жителів села врятувалась втечею до лісу.      

У День пам’яті  спаленого села чимало жителів села прийшло до місцевого православного храму на честь святої Параскеви П’ятниці, де після служби Божої настоятель храму митрофорний протоієрей о.Никанор Малевич відслужив панахиду  за душі вбитих та померлих жертв Другої світової війни з числа жителів  села Сошне. Після чого  всі присутні на богослужінні хресною ходою  пройшли до пам’ятного знаку загиблим односельчанам.

Біля пам’ятного знаку, де вибиті прізвища знищених  загарбниками односельчан, вже зібрались жителі села різного віку та видів занять, чоловіки та жінки, діти, дорослі та молодь. На меморіальному заході також були присутні Сошненський сільський голова Микола Якобчук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, директор Ізяславського районного будинку культури Ігор Костюк.

На початку заходу отець Никанор відслужив поминальну літію за земляками - жертвами нацизму.

Під час мітингу-реквієму, присвяченого пам’яті спаленого 75 років тому нацистами села Сошне, виступили із літературною композицією учасники художньої самодіяльності  Сошенського сільського будинку культури. За допомогою засобів художнього слова вони розповіли про трагедію рідного села Сошне та його жителів. Також  було загадано під час меморіального заходу і про сучасних захисників свободи, незалежності та територіальної цілісності України. Пам'ять усіх, хто загинув від рук загарбників, присутні вшанували хвилиною мовчання. У ході заходу до присутніх також звернулися Сошненський сільський голова Микола Якобчук та завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук.

Віктор Анатолійович зауважив: «Це була відплатна акція за дії збройного українського підпілля проти нацистів… Для окупантів завжди пріоритетом було знищення національно-визвольного спротиву українців за свою державність». Також В.Кучерук зазначив, що 16 січня 2019 року під час проведення меморіального заходу, присвяченого Дню пам’яті спаленого нацистами 75 років тому села Комини Білотинської сільської ради, стартував районний етап Всеукраїнської естафети пам’яті “Слава визволителям України”.  У рамках естафети проводяться – Дні пам’яті  спалених сіл району. Меморіальні заходи вже відбулись в селах Комини, Поліське та Білотин.

 Під час свого виступу Сошненський сільський голова Микола Якобчук зачитав спогади очевидця трагічних подій 3 лютого 1944 року   колишнього жителя села Сошне, учасника бойових дій Другої світової війни Павла Конончука.  Він також наголосив, що жителі Сошного виховали достойних синів, які сьогодні взяли знову зброю і стали на захист рідної землі проти  російських агресорів.

Ніколи не зітреться з пам’яті  нашого народу, не піде  в небуття його великий подвиг і велика  трагедії в період Другої світової війни. Ми завжди пам’ятатимемо великий внесок України у загальну справу боротьби із нацизмом.

ФОТОЗВІТ

04.02.2019 р.

За матеріалами Сошненської сільської ради

 

До Дня спаленого села Сошне

 

Сошненська   трагедія   1944   року

 

Весь грудень 1943 року жителі Сошного  жили  в  тривозі.  Наближався  час  визволення.  Вся  фашистська  адміністрація  та  її  прихвосні  повтікали,  але в  Ізяславі залишились  фронтові  частини,  які оберігали в основному  залізничну дорогу, по якій з боку Шепетівки проходили ешелони з  награбованим  майном,  а  у  зворотному  напрямку – з боку Тернополя – ешелони  доставляли  на  фронт  зброю та боєприпаси німецькій армії. Фашисти,  відступаючи,  палили  села, особливо ті, де базувались в ближніх лісах партизани.

Село  Сошне  розташоване  за  3 кілометри  від  Ізяслава,  між  трьома  лісовими  масивами.  До  грудня 1943 року німці в селі не з’являлися, оскільки знали, що тут базувалися  партизани.  Та,  все  ж,  на  початку січня і десь до 20 числа були спроби  підходу  до  села  німецьких розвідувальних  груп.  Німецьким воякам  потрібні  були  продукти.

На  початку  лютого,  напередодні спалення  Сошного,  група  німців, близько 10 чоловік, по березі річки Сошенки підійшла до села, але на початку села з боку Ізяслава була малочисельна  засада  партизанів.

Побачивши  німців,  вони  відкрили по  них  вогонь,  ті  відкрили  вогонь по  партизанах.  Німці  повернулися назад в Ізяслав. Через 2-3 години німці зробили три постріли з гармат по селу, але снаряди розірвалися в полі біля села і ніякої шкоди не заподіяли.

Наступного дня німці в супроводі танка підійшли до села. Партизанська засідка не могла протистояти танку, і партизани почали відступати до лісу. По ходу відстрілюючись, поранили одного німця, і на цьому сутичка закінчилася. Танк з німецькими факельниками вступили в село і через день почали палити будинки. Жителі села почали втікати в ліси, а старші люди залишились біля будівель, стали виносити з хат свої пожитки, повипускали худобу з хлівів, рятували все, що могли, але основне – меблі, продукти з комор старі люди винести не змогли. Згоріло все.

Як відомо, згоріло 220 житлових будинків та близько 400 прибудинкових приміщень. Згоріло все колгоспне майно – 2 великі конюшні, 2 корівники, 1 вівчарня, 2 майстерні, 1 свинарник, 2 будинки для зберігання  посівного зерна, молотильний тік з великою будівлею для зберігання невимолочених снопів, молотарка з сільськогосподарською технікою  та  інвентарем,  пожежне приміщення. Всю худобу та молодняк, свині, вівці німці вивезли ще в 1942 році, а в 1943 почали забирати  худобу у селян. Селяни  влітку 1943 року своїх корів почали зберігати в лісі, це і допомогло багатьом врятувати своїх корівок.

Ввечері,  як  стало  темніти,  люди  почали  повертатись в  село до своїх згарищ. Хто не мав родини в сусідніх  селах, поселились  в  льохах, а частина селян пішли вночі в селище, яке не згоріло, в Мокрець та інші села. В Ізяслав ніхто не пішов,  оскільки  там  ще  були  німці.

Пораненого партизанами німця поклали на підводу, знайшли  чотирьох пристарілих людей – Закружецького  Мирона,  Яцкова  Харитона,  священика  Лозінського  і  ще одного Закружецького,  імені якого призабуто, і  примусили  їх  везти пораненого в Ізяслав. Два німці їх супроводжували. Де ці дідусі брали сили пхати воза по болоті 3 кілометри, одному Богу  відомо. Припхали воза до бойні, німці перенесли пораненого на підводу, а дідусів відпустили. Загинуло троє селян тоді, і один партизан згорів у клуні.

Чи  можна  було  уникнути  цієї трагедії?  Адже  німців  було  лише близько 20 чоловік і один танк. На жаль, партизанів було 5-6 чоловік, вони мали тільки стрілецьку зброю.

Основні  загони  партизанів  були розташовані в лісі за Мокрецем, в 23  кварталі. Командування партизанським з’єднанням повинно було передбачити цю подію і залишити в селі більше сил для оборони села.

На жаль, цього не сталося, і, як наслідок, село згоріло.

Подібна трагедія сталася і з селом  Мокрець.  Факельники  почали палити село з боку Ізяслава. Коли дійшли до половини села, партизани стали вести вогонь з боку лісового масиву, і німці, спаливши половину села, далі не пішли. Так половину села було врятовано. Була спроба німців танком підійти з боку Сошного до Мокреця, але на цвинтарі  вже  були  фронтові  штрафники  з  кулеметами,  протитанковими гвинтівками, які відкрили вогонь по танку, і той повернув назад в Сошне.

Страшно було дивитися на згоріле село, залишились печі та димарі.  Діти,  притулившись  до  батьків, плакали,  а  батьки,  в  основному мами, бабусі, дідусі стояли, мов закам’янілі, думаючи, як жити далі.

У січневі  дні  була відлига, снігу не було. Було  чути  гуркіт  канонади,  оскільки фронт вже проходив в Славутському районі, велися бої за Шепетівку. Партизанське з’єднання ім.Михайлова вийшло з лісу, і загони партизанів розташувалися по селах Мокрець,  Лютарка,  Борисів, Плужне. Штаб партизанського з’єднання розташувався в Мокреці, в будинку  Конончука  Григорія  Купріяновича. У перших числах лютого 1944 року пройшла в штабі велика нарада  командирів  партизанського  з’єднання,  на  якій розроблявся план штурму і визволення Ізяслава від фашистських загарбників.

16 лютого 1944 року партизанські загони з чотирьох боків вступили в бій з фашистським загоном по визволенню Ізяслава. Бої тривали до 5 березня. При допомозі фронтових частин Радянської  Армії  Ізяслав було звільнено.

Настали весна - літо 1944 року. Люди на згарищах почали будувати тимчасове житло. Одні будували землянки,  інші  –  невеличкі  курені, обкладали  соломою  і  так  жили. Це було не життя, а мука. Та жити треба було, ще йшла війна. Стали приходити  в  село  похоронки  про загиблих фронтовиків – жителів села. Горе, плач дітей за загиблими описати важко.

Село  відроджувалося  десятиліттями,  але  відродити  спалене  в людей  не  було  змоги.  Як  жилося людям села Сошного в післявоєнний період і живеться сьогодні, нехай  згадають  історики. Минуло 75 років з часу страшної трагедії.

04.02.2019 р.

За матеріалами Ізяславської районної громадсько-

політичної газети «Зоря Надгориння»

 

Незалежність і взаємна повага відкриває шлях до справжнього партнерства держави і церкви – Президент

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що Православна Церква України у відповідності до Конституції України є і буде незалежною від держави. Глава держави переконаний, що незалежність і взаємна повага відкриває шлях до справжнього партнерства держави і церкви для спільної роботи задля блага країни і народу. Про це він сказав під час виступу з нагоди інтронізації Предстоятеля Православної Церкви України.

«Президент України, Верховна Рада України, як і вся Українська держава зробили усе можливе для становлення автокефальної української Православної Церкви. Хотів би подякувати Верховній Раді і її Голові (Андрій Парубій – ред.). І народним депутатам, які доклали зусиль для того, щоб цей день відбувся. Подяка українському Уряду і всім, хто зробив цей день можливим», - сказав Петро Порошенко.

«Інтронізація Предстоятеля Православної Церкви України символізує те, що Божим промислом це велике державотворче питання вирішене. Вітаю увесь український народ з цією подією», - зазначив Глава держави.

Петро Порошенко вкотре наголосив, що нещодавно зареєстрована Православна Церква України у відповідності до Конституції України є і буде незалежною від держави. «В Україні не буде державної церкви. Цей конституційний принцип був і залишиться непорушним», - зазначив Президент.

«Переконаний, що незалежність і взаємна повага відкриває шлях до справжнього партнерства держави і церкви, до спільної нашої праці задля блага країни і народу. У мене і у Вас, Ваше Блаженство, є спільне бачення того, що хочуть мати громадяни України. Це порядок, це безпека, це добробут», - зазначив Глава держави.

Президент також підкреслив: «Високо ціную все, що вже зроблене усіма українськими церквами. І релігійними організаціями – від волонтерства і підтримки армії, до соціальної підтримки громадян. Я за це дякую українській церкві. Пропоную рівноправне і відповідальне партнерство на обраному країною шляху. У нас дуже широке поле для співпраці».

04.02.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Представники Ізяславщини серед переможців обласного етапу фотоконкурсу до Дня Соборності України - "Україна – це ми!"

 

Завершився обласний етап фотоконкурсу до Дня Соборності України "Україна – це ми!", який проводився Хмельницьким обласним центром туризму та краєзнавства з метою активізації національно-патріотичного виховання учнівської молоді, пошуку та розкриття нових юних талантів, формування в учнівської молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни.

На фотовиставку надійшло понад 130 фотоматеріалів від 11 районів, 6 міст та 18 об’єднаних територіальних громад області.
На обласний етап фотоконкурсу приймалися чорно-білі та кольорові фотографії, які мали містити зображення за тематикою "Україна – це ми!". Розмір фотографій 15х21 см. До кожної фотографії додавалося привітання до Дня Соборності України іншим учасникам Фотовиставки.

Журі конкурсу визначило переможців та лауреатів Фотовиставки. Фотографії, автори яких стали переможцями обласного етапу, візьмуть участь у Всеукраїнській фотовиставці.

Серед переможців обласного етапу фотоконкурсу є два представники Ізяславщини: учень 6 класу Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» з роботою Захар Міщук "Народні ремесла" та учениця 9-А класу Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Марія Савчук з роботою "Ми - майбутнє України!" .

З роботами лауреатів можна ознайомитись на сторінці центру в соціальній мережі Facebook.

01.02.2019 р.

За матеріалами Хмельницького обласного центру туризму та краєзнавства

 

 

 

 

 

29 січня українці відзначають День пам’яті Героїв Крут

 

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.

За кілька тижнів після бою під Крутами М.Грушевський писав: “Недаремно пролилася кров тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення!”.

І хоч подвиг Героїв Крут згодом забули більш ніж на 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано, подвиг під Крутами увіковічнений у пам’яті українців.

Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут».

29.01.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

«Історичне минуле Ізяславщини варте того, щоб про нього знали в Україні, Європі та світі», - Дірк Смітс ван Ойен

 

24 січня відбулась робоча зустріч Ізяславського міського голови Валентини Корнійчук та завідувача сектором інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації, члена Національної спілки краєзнавців України Віктора Кучерука із паном Дірком Смітс ван Ойеном - генеральним директором  ТОВ «Фармгейт Україна», що веде свою господарську діяльність в Ізяславському районі.

Зустріч відбулась із ініціативи пана Дірка. На початку зустрічі він повідомив, що ТОВ «Фармгейт Україна» вже майже 10 років займається господарською діяльністю на території Ізяславського району. Також гість наголосив, що кожного разу, перебуваючи у справах бізнесу на Ізяславщині, він отримує велику насолоду від краси її природи та пам’яток історії і культури, а також із шаною та повагою ставиться до її працьовитих щирих жителів.

Як вияв поваги до історії і культури Ізяславщини, пан Дірк Смітс ван Ойен  зголосився коштом фірми профінансувати видання книги про історію Ізяславського району і його населених пунктів, зокрема про його сьогодення, про його багату та прекрасну  природу, про вихідців із краю.

У ході спілкування Валентина Корнійчук та Віктор Кучерук висловили  свою готовність допомогли у реалізації запропонованого культурологічного проекту. «Видання нової книги про Ізяславщину стане важливим чинником збереження історичної спадщини краю та матиме потужний поштовх у подальшому розвитку туристичної привабливості як міста Ізяслав, так і сіл району», - наголосила Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Віктор Кучерук  сказав, що ця нова книга стане живою пам’яткою творцям  історії та сьогодення Ізяславського краю і головним персонажем в ній  стануть люди Ізяславщини – гостинні, щирі, творчі, працьовиті, закохані у рідний край та в його багату  історію.

Було вирішено розпочати розробку «дорожньої карти» реалізації проекту та провести чергову зустріч через два тижні для уточнення її деталей та узгодження її позицій та термінів.

Ця зустріч показала небайдужість людей до вивчення, дослідження історії рідного краю, підтримку тих людей, які намагаються донести цю історію до сучасників і до майбутніх поколінь.

24.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

У закладах освіти та культури Ізяславщини відбулась низка заходів, присвячених Дню Соборності України

 

Минуло чимало часу, коли уперше за тисячолітню історію на карті світу постала держава під назвою „Україна”, котра прославлена своєю багатою історією та культурою, мелодійною мовою, працьовитістю та сумлінністю людей. Соборність і свобода – одні із найбільших цінностей України, як і для будь-якої демократичної держави.

І ось сторіччя тому, 22 січня відбулась історична подія, яку віками втілювали наші пращури – об’єдналися Київ і Львів, Схід і Захід України. Відтоді День Соборності нам нагадує про те, що сила нашої Батьківщини – в єднанні. І не лише територій, а дій і сердець.

Виголошення поборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Ті історичні події сформували підґрунтя для усвідомлення, що саме ми несемо велику відповідальність за збереження в нашій країні миру і стабільності та утвердження національної ідеї.

В умовах сьогодення, коли  наша держава перебуває у стані війни, по-новому відкриваємо для себе неоціненність скарбу жити у вільній, суверенній державі, адже воля – найвище досягнення нації, набуте найкращими синами й доньками різних поколінь найбільшою ціною – життям, інтелектом, непосильною працею, молитвами і вічною боротьбою.

Нам є чим пишатися і про що згадати у цей визначний день – День Соборності України.

З метою виховання нацiональної свiдомостi у молоді, людської гiдностi, вiдродження духовностi, формування рис громадянина Української держави, у закладах освіти та культури району проведено виховні заходи.

Крім того цього дня український народ віддає данину пам'яті та поваги відважним захисникам, які загинули, боронячи кордони України. На Ізяславщині відбулась церемонія вшанування пам’яті полеглих героїв України, котрі боролись за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні періоди її історичного розвитку, із покладанням квітів до їх меморіальних дошок, місць поховань, тощо та вшанування їх хвилиною мовчання.

ФОТОКОЛАЖ закладів освіти і культури району

23.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 «Ми маємо  пам'ятати»

 

У селі Білотин 22 січня біля обеліска відбулась «година пам'яті»  під  назвою «Ми маємо  пам'ятати!», приурочена страшним подіям січня 1944 року. Роки  стирають з пам'яті багато подій минулого, та є сторінки нашої історії, які ніколи не повинні забуватись, які відзиваються пекучим болем в серцях людей.

Жителі села, працівники сільської ради, працівники культури та священнослужитель зібралися, щоб вшанувати тих, хто загинув в роки Другої світової війни.

Отець Роман відправив упокійну молебень за загиблими під час спалення села та у роки Другої світової війни жителями с. Білотин. Присутні учасники  зібрання поклали живі квіти до обеліска. 

За інформацією Білотинського сільського голови Свінціцької Н.А., у цей день фашисти  спалили 62 двори, загинуло від рук окупантів 4 жителі.

Пам'ятаймо нашу історію, розповідаймо дітям, щоб не повторилось це страшне лихо!

23.01.2019 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

Хмельниччина та Тернопільщина встановили рекорд до 100-річчя Соборності України

 

22 січня 1919 року, 100 років тому, ідея соборності українських земель стала реальністю і, як проголошено в Акті Злуки: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України».

Акт Злуки має велике історичне значення. Він дав змогу заявити перед усім світом про неподільність українських земель, єдність і солідарність українського народу, став прологом, дороговказом для сучасної соборної суверенної України.

В честь дня його проголошення згідно з указом Президента України, 22 січня ми відзначаємо День Соборності України. Цього дня в державі відбуваються різноманітні заходи, покликані увіковічити пам’ять про цю важливу історичну подію.

Особливим цей день є для нашого краю, адже саме по західному кордону Хмельниччини проходила умовна межа між ЗУНР та УНР. Уже стало доброю традицією відзначати цю дату символічним єднанням делегацій Хмельниччини та Тернопілля на кордоні областей, символізуючи об’єднання українських земель в одну державу, що було проголошено у Києві Актом злуки УНР та ЗУНР.

Сьогодні такі заходи відбувалися вздовж усього західного кордону області. А головні урочистості розпочалися з урочистої ходи та зустрічі на мосту через річку Збруч між селом Гуків, що на Чемеровеччині, та селищем Скала-Подільска Борщівського району Тернопільської області.

Цьогоріч тут зібралися близько 3,5 тисяч людей, аби стати свідками відзначення величної дати – 100-річчя Соборності України. Делегацію Хмельниччини очолювали голова облдержадміністрації Вадим Лозовий та голова обласної ради Михайло Загородний, а тернопільську – голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна та голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук. Також до участі в заходах долучився голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, народні депутати України.

Після традиційного обміну хлібом-сіллю на мосту через річку Збруч молодь утворила прапор України з двох частин: від Хмельниччини було представлено 50 м жовтої частини стягу, а від Тернопільщини – 50 м синьої, довжина яких також символічна, адже разом вони складають 100 на знак сьогоднішньої історичної дати.

Далі усі учасники дійства вирушили урочистою ходою до Пам’ятного Хреста легендарному генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу, де відбувся молебень за участю представників духовенства Православної церкви України з обох областей. Святі отці помолилися за мир та процвітання України, за порозуміння та єднання нашого народу, адже дуже знаково, що саме напередодні відзначення 100-річчя Соборності України ми отримали світове визнання своєї духовної незалежності – Томос про автокефалію для Української церкви.

Також відбулося відкриття пам’ятного знаку “100 років Соборності України”, що покликаний нагадувати усім про сьогоднішню важливу для кожного українця дату.

Після урочистого підняття Державного Прапора та виконання Державного Гімну України, керівники областей привітали усіх із святом. Як наголосив Вадим Лозовий, сьогодні тут, в Гукові, на кордоні Хмельницької і Тернопільської областей наші громади злились аби показати, що українці єдині і неподільні, стійкі і незворушні у боротьбі за свою соборність і незалежність.

“Ще наші діди і прадіди заповідали нам, що Україна має бути єдиною і неподільною, бо саме в єдності наша сила, і в тому буде наша перемога! – зазначив Вадим Миколайович. – Вдячний усім, хто сьогодні тут, адже саме так ми демонструємо, що гостей наших будемо зустрічати хлібом-сіллю, а ворогів, що посміють зазіхати на Україну, зустрінемо вогнем і мечем! Ми всі маємо усвідомити, що лише тоді, коли будемо єдині у наших помислах і діях, у боротьбі з окупантом, у наших прагненнях та сподіваннях, ми зможемо побудувати квітучу , мирну та багату державу.”

Після привітань очільники вручили відзнаки Президента та Кабінету Міністрів України кращим представникам областей, а також обмінялися символічними подарунками. На Тернопільщину поїде чудова лялька-мотанка, яку Степану Барні вручив Вадим Лозовий. Одяг ляльки прикрашає не тільки традиційний подільський орнамент, а й стилізований бренд Хмельниччини.

Справжньою кульмінацією урочистої частини стало оголошення про встановлення під час сьогоднішнього святкування рекорду України. Представник Книги рекордів України на Хмельниччині Аліна Скоморохова оголосила, що було встановлено новий рекорд України в категорії “Масові заходи”: “Флеш-моб із максимальною кількістю піднятих національних прапорів жителями Хмельницької і Тернопільської областей в одній локації”. Загальна кількість прапорів, зафіксованих представниками Книги рекордів – 2500.

Це досягнення, встановлене спільними зусиллями Хмельниччини та Тернопілля, покликане в черговий раз продемонструвати єдність українців. Аліна Скоморохова вручила очільникам областей відповідні дипломи, що засвідчують встановлення рекорду.

Після завершення урочистої частини усі присутні мали можливість послухати чудовий концерт, оглянути ярмаркове містечко, де були представлені витвори народних майстрів Хмельниччини та Тернопільщини, придбати пам’ятні сувеніри.

Ну а для молоді, що сьогодні була на святі, організатори дійства влаштували веселий танцювальний флеш-моб.

ФОТОКОЛАЖ

23.01.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

 державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Символ твоєї свободи»

 

22 січня — День Соборності України, у цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Соборність для України – це єдність багатоманітності, об’єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, українська ідентичність. Кожна держава має свої символи, за якими її відрізняють. Це Прапор, Герб та Гімн. Такі три основні державні символи має й Україна, з давньою та цікавою історією.

Нещодавно Державному гербу України виповнилося 100 років. У 1918 році Мала Рада (орган Української Центральної Ради) ухвалила: «Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської Держави часів князя Володимира Великого». Відтоді Тризуб офіційно – державний символ Української Народної Республіки.

Після проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року, Тризуб став Державним Гербом всієї України. У лютому 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про Державний Герб України», якою затвердила Тризуб – Малим Державним гербом.

З цієї нагоди у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена Тризубу «Символ твоєї свободи». Виставка є спільним проектом Національного музею історії України та Українського інституту Національної пам’яті. І сьогодні, у свято Соборності України, вона розпочала роботу в усіх обласних центрах нашої держави як знак цілісності та єднання всієї України.

Участь у відкритті виставки взяли голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий та голова Хмельницької обласної Ради Михайло Загородний.

Під час заходу Вадим Миколайович привітав присутніх з сьогоднішнім дуже важливим днем для нашої держави.

«Ми знаємо, що історія утворення нашої держави була досить не легкою, але я вважаю, що після закінчення війни ми продовжимо будувати свою незалежну, потужну, економічно розвинуту державу», – зазначив Вадим Миколайович.

Події 1917-1921 років – це не лише Київ, це не лише Софійський Майдан, це не лише Центральна Рада, ті події охоплюють всю Україну, не оминули вони і наш край.

На завершення очільники області озвучили приємну звістку для працівників Хмельницького обласного краєзнавчого музею, а саме: спільним рішенням голови облдержадміністрації та облради сьогодні буде підготовлене розпорядження про передачу краєзнавчому музею старого приміщення музичного училища.

Виставка буде працювати протягом місяця.

22.01.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

 державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Продовжено добру традицію спільного відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславщини та Острожчини

 

22 січня цього року Україна відзначає день Соборності України та 100-літній ювілей проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.  

22 січня в рамках циклу заходів з відзначення Дня Соборності України, приуроченого 100-річчю Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, в рамках декількарічної традиції вп’яте відбулося спільне відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславщини та Острожчини. Традицію відзначати свято за участі делегацій Ізяславського району Хмельницької області, Острозького району та міста Острог Рівненської області було започатковано 22 січня 2015 року в селі Кунів Ізяславського району. Естафета Ізяславського району була підтримана керівництвом Острожчини. Свята до Дня Соборності України проходили у селі Кутянка Острозького району (2016 рік), в селі М’якоти Ізяславського району (2017 рік), в селі Межирич Острозького району (2018 рік).  Цього року  свято знову проходило на Ізяславщині.

Захід традиційно розпочався на мосту через річку Вілія на межі Хмельницької та Рівненської областей, де відбулася зустріч делегацій Ізяславського та Острозького районів. Під час зустрічі відбувся обмін символами української гостинності  - короваями, які отримали голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель та голова Острозької районної державної адміністрації  Богдан Турович, заступник голови Острозької районної ради Надія Демянчук, секретар Острозької міської ради Іван Ткачук.

Із місця зустрічі делегації Острожчини та Ізяславщини рушили до міста Ізяслав. По шляху руху делегацій - в селах М’якоти, Плужне, Борисів, Мокрець, Лютарка, Михля та в місті Ізяслав біля Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» - їх вітали учасники загальнорайонної патріотичної акції «Ланцюг єднання».

В  місті Ізяслав керівники Ізяславського району, Острозького району  та Острозької міської ради взяли участь у церемоніях покладання квітів до меморіальної дошки воїнам УНР (вул.Незалежності, біля Свято-Михайлівського храму),  до меморіальної дошки загиблим в зоні АТО та ОСС землякам (вул.Шевченка), до пам’ятника Тарасу Шевченку (вул. Шевченка).

Від пам’ятника генію українського народу Тарасу Шевченку до приміщення Ізяславського районного будинку культури керівники Ізяславщини та Острожчини і члени делегацій спільно з учнівською молоддю міста Ізяслав та жителями району пройшли Ходою гідності та свободи до Ізяславського районного будинку культури.

На майданчику перед Ізяславським районним будинком культури учасників Ходи привітали Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук та всі керівники сільських рад району, які піднесли гостям Ізяславщини хліб-сіль на Ізяславському районному РУШНИКУ ЄДНАННЯ (рушник довжиною 62 метри було виготовлено майстринями району у 2013 році до 90-річчя від часу утворення Ізяславського району).

Гості пригостилися козацьким кулешем та юшкою від членів Ізяславської районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство».

Далі гості ознайомились із експозиціями Ізяславського  районного історико-краєзнавчого музею.

У вестибюлі 2 поверху Ізяславського районного будинку культури ізяславчани та гості району оглянули виставку декоративно-ужиткового мистецтва та дитячої творчості. підготовлені колективами Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» та Ізяславської дитячої школи мистецтв, а також виставку інформаційних матеріалів «Україна – рідний край!», підготовлену колективом Ізяславської центральної районної бібліотеки.

У концертній залі Ізяславського районного будинку культури за участю делегацій Острозького району та міста Остріг відбулась суспільно-мистецька акція «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!».

У ході заходу голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, голова Острозької районної державної адміністрації  Богдан Турович, заступник голови Острозької районної ради Надія Демянчук, секретар Острозької міської ради Іван Ткачук, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук привітали учасників святкового зібрання із Днем Соборності України та 100-річям проголошення акту злуки УНР та ЗУНР.

Виступаючі відзначили, що Злука УНР та ЗУНР  залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1990 року, коли крізь трухляві ідеологічні лещата агонізуючого режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилась живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України. Відзначення цих пам’ятних дат є доброю нагодою  ще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Захист територіальної цілісності України був, є і буде святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність.

Сьогодні бійці Збройних Сил України, добровольці на сході України так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники 100 років тому. Ми маємо усвідомити і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., ідеалізм, брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Крим – це Україна, і Донбас – це Україна.

На згадку про спільне святкування Дня Соборності України члени делегації Ізяславського району обмінялись із представниками Острожчини пам’ятними подарунками.

У ході проведення дійства голова районної державної адміністрації Борис Яцков вручив Галині Ничипорук та Світлані Іськовій, жителькам  Ізяславського району, посвідчення та нагрудні знаки до почесного звання України «Мати – героїня». Також Б.Яцков та С.Шлегель вручили  відзнаки районної державної адміністрації та районної ради – нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини» голові громадської організації учасників АТО Володимиру Павлюку та почесному президенту Міжнародного благодійного Фонду імені Георгія Кірпи Жанні Кірпі.

Звичайно ж на святі були пісні, танці, художнє читання. Свої творчі, мистецькі та спортивні здобутки учасниками свята подарували творчі колективи та аматори сцени Ізяславського  району:  народний аматорський  хор імені Героя України Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури, зразковий ансамбль сучасного танцю «Оксамит», зразковий ансамбль бального танцю «Плеяда», зразковий ансамбль народного танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв, солісти Микола Коваль, Анастасія Бухонко, Олександр Янчук, зразковий ансамбль сучасного танцю «Аквамарин» та зразковий фольклорний колектив «Барвінець» Плужненської музичної школи, хореографічний колектив «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», народний аматорський фольклорний колектив села Ріпки, бандурист Олександр Кузьмук.

По завершенню культурно-мистецької акції всі учасники свята   пригостилися короваями, якими  обмінялись  при зустрічі на  межі областей делегації Ізяславського та Острозького районів.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

До Дня Соборності України відбулось покладання квітів до меморіальної дошки Арсену Річинському

 

У День Соборності України  та в 100-річний ювілей проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат  обласної ради Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, депутат Хмельницької обласної ради Петро Павлюк, благочинний храмів Ізяславського округу Православної Церкви України митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук з духовенством благочиння, учнями Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 4 імені Василя Кобернюка поклали квіти до меморіальної  дошки Арсену Річинському  - активному учаснику подій Української революції 1917-1921 років, борцю за помісну православну церкву, учаснику національно-визвольних змагань середини ХХ століття, святого православної церкви.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації  

 

 

Керівництво Ізяславського району та міста Ізяслав  взяло участь в урочистому молебні за Україну та український народ

 

22 січня, у день Соборності України та в день 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки  та  Західноукраїнської Народної Республіки,  в свято-Миколаївському храмі міста Ізяслав   Православної Церкви України відбувся молебень за Україну та український народ. Молебень, у співслужінні із духовенством Ізяславського благочиння, відслужив настоятель храму, благочинний Ізяславського округу митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. Отцю Володимиру також співслужили всечесні отці храмів району, які нещодавно перейшли в лоно Православної Церкви України із православної церкви Московського патріархату.

На Богослужінні були присутні:  голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та ряду  служб району, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, делегації трудових колективів установ, підприємств та організацій, прихожани храму, жителі міста.

По завершенню молебню настоятель храму звернувся до присутніх із пастирським словом. Також виступив із вітальним словом з нагоди Дня  Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Отець Володимир з нагоди відзначення Дня Соборності України вручив голові районної державної адміністрації Борису Яцкову державний Прапор України, який було розгорнуто представниками делегації Ізяславського району на Софіївському майдані міста Київ 15 грудня 2018 року, коли у стінах Софії Київської проходив Всеукраїнський православний об’єднавчий собор, на якому було проголошено утворення Православної Церкви України.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

День пам’яті спаленого села

 

Нехай безхмарно буде в світі,

Щоб в сяйві мирної зорі

В добрі зростали наші діти

І не сивіли матері!

 

Сотням безсмертних українських сіл, що згоріли у вогні фашистських каральних акцій, тисячам знедолених людей, що жили в них і зазнали мученицької смерті від гітлерівських катів, присвячується цей день пам’яті «Ніхто не забутий, ніщо не забуто. На попіл ніхто на згорів – це потрібно не мертвим, це потрібно – живим»

21 січня 1944 року – третій день релігійного свята Водохреща      . 75 років тому жителі села Поліське не йшли святити воду, не йшли купатися в цілющій воді, але  вони пережили те, що не дай Боже пережити колись ще.

Есесівські головорізи увірвалися у село, розпочали полювання на людей. Вони вривалися у хати, виганяли на вулиці жінок, дітей і старих людей. Чоловіків посадили на вантажівки і відправили на каторжні роботи до Німеччини. Жінок, дітей і людей похилого віку, які нічим не завинили перед фашистами, загнали до хати Лукерії Нікітіної, забили вікна, двері, облили будинок бензином і запалили.

І ось цього року 21 січня  в Поліській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було проведено День спаленого села. Місцеві жителі зібралися, щоб нагадати тим, хто знає та розповісти своїм дітям, що таке війна, які жахіття пережили наші односельчани.

Дуже гарну, змістовну розповідь про ті страшні часи і сьогодення розповіли директор місцевого навчального закладу Шарко Р.І. та Поліський сільський голова Степанюк Н.А. Працівники культури, використавши матеріали із архіву та спогади очевидців того кривавого періоду, розповіли вражаючі факти того пекельного дня. Після цього працівники та вихованці місцевих закладів культури та освіти, сільської ради вшанували пам’ять закатованих покладанням квітів до підніжжя пам’ятника.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2019 р.

За матеріалами Поліської сільської ради

 

Йорданські купання на Ізяславщині

 

Аби традиційно скупатися в ополонці 19 січня, у свято ВОДОХРЕЩА на території Ізяславського міського пляжу зібралися кількасот жителів міста Ізяслав. Люди вірять, що вода на Водохреще є цілющою та дарує духовне очищення, у цьому переконують і представники церкви.

«З року в рік ми для себе нагадуємо, що ось ту купель хрещення - омивання від гріхів, ми маємо кожного року робити, робити переоцінку життя, ставати кращими, чистішими, відновлятися не лише через пірнання, а і усвідомлення», - каже благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної церкви Православної Церкви України, настоятель храму св.вмч. та цл. Пантелеймона та храму святого Миколая митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. Він же просто неба, на березі річки Горинь, здійснив чин великого освячення води. Вітаючи людей зі святом, отець Володимир виголосив проповідь, у якій розкрив зміст та значення події Хрещення Господнього і Богоявлення для кожного християнина. Він також відзначив важливість такого дійства, адже в цей день ми всі являємося сопричасниками Йорданських подій та очевидцями духовного переродження в Таїнстві Хрещення.

«Свяченою водою обновляється наша земля, зцілюються душа і тіло кожного християнина» – наголосив, звертаючись до присутніх голова районної державної адміністрації Борис Яцков.

 Громада міста та його гості зібралася на березі Горині, адже після освячення води було чимало бажаючих скупатися в освячених водах річки.  Доволі холодна погода  на заваді не стала для бажаючих чоловіків та жінок, молодих та старших за віком людей,  хлопців та дівчат. За  Йорданським купанням спостерігало чимало людей.  Здавна вважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Проте, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою.

Разом із тим і ті, хто скупався, і ті, хто були присутні, змогли скуштувати смачного козацького кулешу та юшки, яку запропонували члени районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство».

За безпекою під час купання слідкували у повній бойовій готовності працівники Ізяславського районного відділу Славутського відділення Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області,  Ізяславські рятувальники, а також чергувала машина невідкладної медичної допомоги.

Також відбулися купання у відкритих водоймах у ряді сіл Ізяславського району.

ФОТОЗВІТ

20.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Водохреща близько: як підготувати організм до купання в ополонці за два дні

 

Свято Водохреща відоме майже всім українцям. Хрещення Господнє святкують традиційно 19 січня, цей день вважається закінченням періоду Святок. У цей день освячують водойми, а люди купаються у крижаних ополонках в пам'ять про те, що Ісус хрестився у ріці Йордан.

Яким би святим не було дійство купання у крижаній воді на Водохреща, все ж таки лікарі радять почати підготовку хоча б за два дні. А також дотримуватись певних правил під час купань.

 

Починаємо готуватись за 2 дні

Починати готуватися до пірнання у ополонку лікарі радять задовго – хоча б з серпня. Але все ж таки більшість людей згадують хоча б про якусь підготовку за 2-5 днів до свята.

 

Перший день

Почати варто з контрастного душу. Тільки перед тим зробіть зарядку тривалістю у 5-10 хвилин. Потім вже починаємо загартовування. Перші дві хвилини стоїмо під теплим душем. Далі переходимо на холодний, але поступово. Починаємо зі ступнів, опісля обливаємо литки, руки до ліктів, потім решту кінцівок. Для першого разу – це все.

Закутуємось у теплий халат, вдягаємо шкарпетки і п'ємо теплий чай.

Процедуру потрібно повторювати 3-4 рази за день, кожен раз подовжуючи тривалість обливання холодною водою і збільшуючи ділянки тіла, які обливаємо.

 

Другий день

18 січня необхідно збільшити кількість часу під холодною водою. А ще – бажано стояти під душем вже повністю: від маківки до п'ят. Але тут теж варто знати міру. Лікарі не радять стояти більше 5-7 хвилин під водою, яка має бути не нижче 15 градусів.

Після повноцінного обливання холодною водою варто розтертися теплим рушником, після чого вдягнути халат і шкарпетки.

Моржі зі стажем радять також на другий день ходити по снігу босими ногами. Але в цей час треба активно рухатись.

 

В день Водохреща

19 січня настало, священнослужителі охрестили водойми, приготували спеціальні ополонки... Здавалося б, пірнай собі і все. Але ж ні. Тут теж має бути певна підготовка.

1. Перевірте, чи є навколо працівники МНС чи медики, які в разі чого можуть швидко допомогти.

2. Прислухайтесь до себе: чи ви дійсно маєте непохитну віру у цілющу силу таких пірнань.

3. Радять перед запливом намастити тіло жиром, кремом чи олією, щоб захистити капіляри у верхньому шарі шкіри.

4. Роздягайтесь поступово. Знімаючи кожен шар, потрібно зробити кілька активних вправ: чи то поприсідати 20 разів, чи то пострибати на місці. Маємо зігрітися в тому одязі, в якому стоїмо. І так аж до самого купального костюму. Взуття знімаємо останнім.

5. А тепер – пірнаємо. Але все ж таки – не з головою. Лікарі радять обмежити перший заплив 10-15 секундами, не більше. Адже такий холод – завжди стрес для організму.

6. Виходимо з ополонки і швиденько розтираємось рушником, вдягаємо теплий одяг і п'ємо теплий чай.

Важливо! Ні в якому разі не можна пити алкоголь – ні до пірнання, ні одразу після. Максимум, що дозволяють лікарі, – трохи теплого глінтвейну або кілька ковтків коньяку через 15 хвилин після занурення. Не раніше!

 

Кому не можна купатися на Хрещення

Є такі групи населення, яким лікарі забороняють купатися у ополонці – навіть на Хрещення. Не варто цього робити:

· людям з хворобами серця і судин;

· із хронічними захворюваннями сечостатевої, дихальної систем і носоглотки в стані ремісії;

· з температурою вище 37 градусів за будь-яких обставин;

· вагітним;

· з порушеннями роботи ендокринної системи та хворобами щитовидної залози

· епілептикам та людям із судомними захворюваннями;

· з будь-якою хворобою у гострому стані;

· із кон'юктивітом чи глаукомою;

· із туберкульозом;

· із цукровим діабетом.

У МОЗ України наполегливо рекомендують за кілька днів до пірнання відвідати свого лікаря задля огляду.

18.01.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Районний фестиваль «ЗОРЕПАД-2019» зібрав своїх прихильників

 

Традиційне щорічне пісенно-хореографічне мистецьке дійство – фестиваль «Зорепад 2019» - 17 січня вирувало на сцені Ізяславського районного будинку культури.  

Як завжди, фестиваль став справжнім святом чудової музики, вишуканої хореографії, мелодійних пісень та бадьорого настрою.

Цьогоріч свою творчість продемонстрували: вокальний дует «Роса» із села Кам’янка Кунівської сільської ради, солісти Наталія Бабійчук, Олександр Гуменюк, В.Бурик,  О.Дейкун, дует родини Дегодюк із села Сахнівці, зразковий ансамбль бального танцю «Плеяда» та зразковий ансамбль сучасного танцю «Оксамит» із Ізяславської дитячої школи мистецтв, народний аматорський ансамбль духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури.

Глядачі із щирим захопленням вітали виступи кожного учасника мистецького дійства.

Особливого шарму для кожного виступу надавало використання різноманітних спец ефектів, якими обладнано сцену Ізяславського районного будинку культури: світло, мильні бульбашки та навіть штучний сніг!

Аматори сцени Ізяславщини своїм виступом привітали земляків із новорічно-різдвяними святами.

ФОТОКОЛАЖ

18.01.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

На Ізяславщині стартував районний етап Всеукраїнської естафети пам'яті «Слава визволителям України»

 

28 жовтня 2019 року виповнюється 75 років з часу вигнання нацистських окупантів з території України в роки Другої світової війни 1939-1945 років.   У рамках меморіальних заходів в Україні проводиться Всеукраїнська естафета пам'яті «Слава визволителям України».

16 січня 2019 року під час проведення меморіального заходу, присвяченого  Дню пам’яті спаленого нацистами 75 років тому села Комини Білотинської сільської ради, стартував районний етап Всеукраїнської естафети пам'яті «Слава визволителям України» – Дні пам’яті  спалених сіл району.

Цього дня у місцевому православному храмі на честь святої Варвари  настоятель церкви отець Роман Михальчук відслужив панахиду за безневинно замученими  нацистами жителями села.

Після служби Божої жителі села, гості заходу пройшли хресною ходою до пам’ятного знаку на честь жителів села Комини, які загинули у роки Другої світової війни 1939-1945 років.

Біля пам’ятного знаку відбувся мітинг-реквієм «Серце пам’ятає все», присвячений Дню спаленого села, який відкрила Білотинський  сільський голова Наталія Свінціцька.

До учасників заходу звернулись Білотинський сільський голова Наталія Свінціцька та  завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату  районної державної адміністрації Віктор Кучерук. У своїх виступах вони зазначили, що майже 75 років відділяють нас  від переможного закінчення найжорстокішої і найбільшої  в історії  людства війни. Але ніколи не зітреться з пам’яті  нашого народу, не піде  в небуття його великий подвиг і велика  трагедія. Ми завжди пам’ятатимемо великий внесок України у загальну справу боротьби із нацизмом.

«Однак в ту страшну війну гинули не лише воїни, а й цивільне населення. Гинули під час воєнних операцій, в гестапівських катівнях, єврейських гетто, у повальних розстрілах, горіли у спалених хатах  і цілих селах, гинули на каторжних роботах у Німеччині», - відмітив Віктор Кучерук.

Сьогодні ми із болем у серці згадуємо тих, хто  поринув у вічність у полум’ї   спаленого  села Комини, яке стало першим із 12 населених пунктів району, котре було спалене нацистськими окупантами. Ми поминаємо назви спалених сіл – Комини, Поліське, Білотин, Сошне, Михля, Васьківці, Клубівка, Двірець, Лютарка, Білижинці, Михнів, Покощівка - як імена бійців, що полягли на полях   війни. Не забуті подвиги і страждання, героїзм і трагедії, заклик до атаки й передсмертний стогін людей в охоплених вогнем хатах.  Війна пройшла залізним плугом через серце кожного нашого співвітчизника, через долю і життя кожного жителя Ізяславщини. За два роки і 8 місяців окупації нацисти завдали нашому району величезних  людських втрат. У нашій пам’яті імена понад півтори тисячі воїнів-партизанів, підпільників, борців руху Опору, що стали синами Ізяславської землі, бо  вони навічно залишилися у ній, визволяючи наш край.

Також В.Кучерук наголосив, що у  селі Комини, на батьківщині Героя Радянського Союзу, учасника Другої світової війни Миколи Купріяновича Делигея, стартує районний етап Всеукраїнської естафети «Слава визволителям України», присвяченої 75-річчю визволення Ізяславщини, Хмельниччини та всієї України від нацистських окупантів. Вона пройде через кожен населений пункт району, до неї долучаться ветерани, інтелігенція, працівники усіх галузей господарства району, молодь, учні закладів освіти та інші.

З особливою увагою всі присутні вислухали виступ жительки села Комини Віри Дмитрівни Ящук, яка була свідком подій 75-річної давнини, коли нацисти спалили  рідне село. Тоді було спалено 137 дворів та загинуло понад 40 мирних жителів – жінок, дітей, стариків.

 Присутні на меморіальному заході  поклали до монументу вінки та квіти.

ФОТОКОЛАЖ

16.01.2019 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

Ізяславщина готується до Дня Соборності України та 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки

 

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко в присутності першого заступника голови районної державної адміністрації Павла Ковальчука та заступника голови районної ради Михайла Борисюка   провів засідання організаційного комітету з підготовки та проведення заходів із відзначення Дня Соборності України та 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Заплановано розпочати святкові заходи із молебну за Україну та український народ в свято-Миколаївському храму Православної Церкви України міста Ізяслав.

Цьогоріч районні заходи із відзначення Дня Соборності України та 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки традиційно відбудуться за участі офіційних делегацій Острозького району та міста Острог Рівненської області. Передбачається урочиста зустріч делегацій на мосту через річку Горинь  на адміністративній  межі Хмельницької та Рівненської областей, де делегації обміняються короваями, після чого делегації переїдуть до міста Ізяслав, де відбудуться: покладання квітів, святкова хода та велика суспільно-мистецька акція «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!».

На даний час відбувається узгодження позицій святкових заходів та конкретний час їх проведення.

11.01.2019 р

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбувся традиційний фестиваль колядок та щедрівок «Різдво у колі друзів»

 

09 січня в Ізяславському районному будинку культури відбувся традиційний фестиваль колядок та щедрівок «Різдво у колі друзів».

Урочисто, піднесено, велично і натхненно  звучали колядки, щедрівки, різдвяні піснеспіви, демонструвались вертепні дійства у виконанні  учасників фестивалю: хору священиків Ізяславського, Шепетівського, Білогірського  районних та Шепетівського міського благочинь Хмельницької єпархії Православної Церкви України, дитячого церковного хору парафії Святого великомученика та цілителя Пантелеймона Православної Церкви України (м.Ізяслав), нотного хору парафії Святого великомученика та цілителя Пантелеймона Православної Церкви України (м.Ізяслав), хору парафії святого чудотворця Миколая Мир-Лікійського Православної Церкви України (м.Ізяслав), народного аматорського хору імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури, народного фольклорного ансамблю села Ріпки, хору парафії Покрови Пресвятої Богородиці Православної Церкви України (с.Білогородка), хору парафії Пресвятої Трійці Православної Церкви України (с.Плужне), вихованців недільної школи парафії святого Йосипа Римо-католицької церкви (м.Ізяслав).

У репертуарі виконавців прозвучали як відомі на весь світ «Щедрик», «Тиха ніч. Свята ніч», «Нова радість стала», «Добрий вечір тобі, пане господарю», так і чимало відроджених старовинних колядок і щедрівок і написаних вже у наш час.

Великою майстерністю виконання та акторської гри відзначались виступи учасників вертепних гуртів.

Із Різдвяними святами учасників фестивалю та його глядачів привітали завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Православної Церкви України митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, настоятель костелу святого Йосипа Римо-католицької церкви о. Едуард Пюро.

Віктор Кучерук передав щирі вітання від голови районної державної адміністрації, депутата Хмельницької обласної ради Бориса Яцкова з нагоди новорічно-різдвяних свят та з нагоди вручення Томосу про автокефалію Православної Церкви України.

Як заключний акорд свята лунала фінальна колядка «Добрий вечір, тобі, пане господарю», яку виконували всі учасники фестивалю та глядачі.

Кожен колектив-учасник фестивальної програми отримав Подяку голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова.

Проведення щорічного фестивалю у котрий раз засвідчило багатство та самобутність української культури, важливість збереження та примноження місцевих обрядів, традицій і звичаїв святкування Різдва.

ФОТОКОЛАЖ

 

10.01.2019 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Вихованці недільної школи вітали колядками та різдвяними піснями працівників районної державної адміністрації

 

10 січня  до Ізяславської районної державної адміністрації з різдвяними піснями й колядками та вертепним дійством завітали вихованці дитячої недільної школи при храмі Святого великомученика та цілителя Пантелеймона Православної Церкви України (м.Ізяслав).

Вітання від вихованців недільної школи стало вже доброю традицією. Щороку на різдвяні свята до державних установ Ізяславщини, зокрема до райдержадміністрації, приходять діти, які своїм дзвінким співом, прославляючи  народження Сина Божого.

Маленькі колядники продемонстрували справжнє казкове різдвяне дійство.

Дітвора були різного віку, завдяки чому створювало гармонійну та неповторну атмосферу свята. Щирі голосочки, наче дзвіночки, торкались душі кожного глядача.

За традицією, після теплих слів віншування, юні гості отримали з рук першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука заслужену коляду.

Павло Павлович щиро подякував юним колядникам  за гарний виступ та святковий настрій, висловивши:  «Різдво – це свято єднання та любові. За старовинною українською традицією, якщо колядники приходили в дім – це вважалося добрим знаком. Колядуючи діти закликали благополуччя до оселі на цілий рік, тож я дуже вдячний, що ці маленькі колядники завітали до нас». Також посадовець привітав всіх присутніх у актовій залі працівників райдержадміністрації та гостей заходу, побажавши в Новому році нових сил, здоров'я та добробуту.  

Зокрема до вітальних слів долучився настоятель храму, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії ПЦУ митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.

ФОТОКОЛАЖ

10.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Колядники привітали із новорічно-різдвяними святами

 

Вшановуючи давні українські традиції, щороку на Різдвяні свята до державних установ Ізяславщини під різдвяною «зіркою» вирушають колядники, які своїм співом, прославляючи  народження Сина Божого, вітають колективи державних закладів із святами.

Цьогоріч привітати колектив Ізяславської районної державної адміністрації із Новим 2019 роком та святом Різдва Христового завітали працівники та вихованці Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

Веселими колядками та щирими віншуваннями вони створили для всіх справжню святкову атмосферу. Виконані українські колядки були овіяні відчуттям свята та духом Різдва.

Також небачений фурор призвів на працівників райдержадміністрації народний аматорський фольклорний ансамбль Ріпківського СБК. Глядачі із великим задоволенням поринули у вихор подій, які вирували в залі. Святкові колядки не залишили байдужими жодного присутнього в залі.

Колектив районної державної адміністрації рясними оплесками та солодощами подякував гостям за неповторні колядки та щирі побажання, адже за народними повір'ями те, що побажають колядники, обов'язково має здійснитися у Новому році.

ФОТОКОЛАЖ

09.01.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Промова Президента з нагоди вручення Томосу про автокефалію Православній Церкві України

 

Щойно завершилася велика історична справа, в якій Господь Бог був з нами – з українцями. А ми, українці, були з Господом Богом. Автокефальна православна церква України нарешті отримала Томос від Вселенського Патріарха, від Матері-Церкви.

Господь побачив та оцінив наполегливу боротьбу українського народу за свою самостійність. Він почув наші молитви. Він належно воздав нам по трудам нашим і йому стало так угодно, щоб Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій і Синод константинопольської Церкви-Матері сказали омріяне, довгоочікуване «так» незалежній Церкві України.

Сьогоднішня подія в історії нашої крани збережеться в одному ряду з Володимировим хрещенням і з проголошенням незалежності України. Православний світ запам’ятає день, коли до родини церков-сестер увійшла рівноправна Церква України.

Наша країна довго торувала шлях до цього дня. І недарма вчора Його Всесвятість згадав у своєму виступі і Ольгу – першу нашу княгиню християнку, і рівноапостольного князя Володимира-хрестителя. А ще задовго до них святий апостол Андрій ногами стояв на київських горах і «очі його Україну бачили, а уста – благословляли. І насіння віри він у нас насадив». Це, до речі, цитата із рішень нашого православного Собору 1621 року.

Протягом понад тисячі років береглася і множилася київська християнська традиція. Сьогодні наша православна Церква готова до самостійного буття. Український народ дякує Богу і те, що сталося – це справжнє диво, яким ми завдячуємо волі Творця.

Ми радіємо з того, що Вселенський Патріарх як духовний провідник сотень мільйонів православного люду, як постать глобального масштабу почув наш голос і наші прохання. І невтомна праця Його Всесвятості на духовній ниві назавжди залишиться в історії церкви і в історії народів, особливо православних.

А Томос для нас - це фактично ще один акт проголошення незалежності України. Він довершить утвердження самостійності Української держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир. І він посилить права і свободи громадян, особливо тих, які перебували поза спілкуванням із Вселенським православ’ям і яких несправедливо таврували неканонічністю.

Його Всесвятість цими днями особливо наголошує на важливості відновлення спілкування мільйонів і мільйонів українських вірних з повнотою світового православ`я. Крім того, для нас українців власна Церква - це гарантія нашої духовної свободи. Це запорука суспільної злагоди.

І я як Президент гарантую від імені держави, що Україна поважатиме релігійний вибір і свободу віросповідання кожного громадянина.

Я вітаю всіх небайдужих з постанням автокефальної Православної Церкви України. І я дякую кожному, хто невтомно працював над її становленням, творив єдність і відновлював справедливість!

Свята Софія, премудрість Божа була з нами і ми виконали свій обов’язок перед минулими і перед наступними поколіннями.

Слава Господу Богу!

Слава Україні!

06.01.2019 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України  http://www.president.gov.ua/

 

Нарешті Господь послав нам Православну Церкву України – Петро Порошенко на церемонії підписання Томосу

 

Президент Петро Порошенко у Стамбулі взяв участь у церемонії підписання Томосу про автокефалію Православної Церкви України Вселенським Патріархом Варфоломієм. Урочиста церемонія відбулась у Патріаршому Храмі Святого Георгія.

Після церемонії Глава Української держави звернувся до учасників та присутніх: «Ваше Всесвятосте, Ваше Блаженство, Ваші Високопреосвященства, ваші преосвященства, пані і панове. Дорогі українці, які сьогодні дивляться нас зараз в Україні і по усьому світові, які тисячі років чекали цієї події. Слава Богу! Бо без Божої волі ця подія була б неможлива».

«Велика подяка Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію за його віру. Ваше Всесвятосте ці оплески лунають зараз по усьому світу», - сказав Петро Порошенко.

Президент подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за віру і любов до України, за молитву за Україну і український народ, за мужність, яку Його Всесвятість демонструє усе життя, але особливо починаючи з Великого понеділка – першого дня після Великодня 2018 року, коли було розпочато публічний процес надання автокефалії Православній Церкві України.

«Я хочу подякувати Святійшому Синоду, Собору Вселенського Патріархату, я хочу подякувати кожному ієрарху, який поставив підпис під зверненням до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві України», - також сказав Президент.

Глава держави висловив слова подяки Верховній Раді України і голові Парламенту Андрію Парубію, кожному депутату, який проголосував за підтримку звернення Президента до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві України.

«І, головне - я хочу подякувати мільйонам українців по усьому світу, які відгукнулися на заклик молитися - молитися, щоби Церква відбулася. Вашими молитвами це стало можливим», - особливо відзначив Петро Порошенко.

Він також зазначив, що вдячний поколінням українців, які мріяли про це чи 1030 років, чи 332 роки, чи 100 років. «Нарешті Господь послав нам Православну Церкву України», - наголосив Петро Порошенко.

Президент приєднався до слів подяки патріаршим екзархам, зазначивши, що їх зусилля в цьому питанні важко переоцінити.

По завершенню церемонії підписання Томосу Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій звернувся до Митрополита Київського і всієї України Епіфанія: «Ваше Блаженство, Ви мали право просити і вимагати Вашої автокефалії. Це було правом і привілеєм Вашої Константинопольської Матері Церкви дарувати Вам цей статус автокефалії. Ми щиро молимося, щоб ви виявилися гідними цього дару і виступили дорогоцінним попутником інших сестер-церков у всеправославній єдності та спільній співпраці, а також у нашому спільному свідченні сучасного світу, який прагне невичерпних духовних скарбів православ'я».

Вселенський Патріарх також наголосив, що «нині, за благодаттю Господа, ми відновлюємо спільноту мільйонів вірян на Вашій землі (українській – ред.), які раптово опинилися поза канонічністю і єдністю та спілкуванням не за власною провиною».

Він підкреслив, що Константинопольська Церква «зібрала їх і пригорнула їх як справжня матір, а не як мачуха. Та сама Церква, яка колись вела їх до християнського хрещення». Вселенський Патріарх також зазначив, що Константинополь завжди діяв, щоб «служити побажанням і інтересам своїх дітей».

«Ваше Блаженство, дорогий брат. У цей чудовий і історичний день, в Священному Центрі Православ'я, стоять і святкують з нами князь Володимир і свята Ольга, разом з усіма святими нащадками прославленої української землі, а також усіма захисниками і Ваших очевидних прав, прав українського народу, а також прав людей, особливо релігійної свободи для всіх людей і народів. Всі вони присутні в дусі і молитві, розділяючи нашу радість і задоволення», - також сказав Вселенський Патріарх Митрополиту Київському і всієї України Блаженнішому Епіфанію.

В свою чергу, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній подякував Патріарху Варфоломію за підписання Томосу, зауваживши, що з нетерпінням та піднесенням Православна Церква України чекає на його вручення.

«Також хочу засвідчити нашу подяку Президенту України і всім, хто разом з ним та під його керівництвом трудився, щоб допомогти нам звершити мрію поколінь українських православних ієрархів та вірян мати єдину помісну автокефальну православну церкву. Ім'я ваше, пане Президенте, навіки увійде в історію українського народу і церкви поруч з іменами правителів наших князів Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Костянтина Острозького та гетьмана Івана Мазепи», - сказав він.

05.01.2019 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України  http://www.president.gov.ua/

 

 

Хмельниччина долучилася до створення «Книги єдності»

 

У рамках проведення Всеукраїнського заходу «Естафета єдності», 29 грудня на Хмельниччину прибула «Книга єдності». Шлях «Книги єдності» розпочався 01 грудня 2018 року з м.Фастів Київської області. Книга побувала в Чернігівській, Сумській, Полтавській, Харківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській областях.

Даний захід покликаний символічно об’єднати всю Україну: від  одного регіону до іншого передаватиметься книга «Книга єдності», кожна сторінка якої – презентація окремої області.

Так, у Хмельницькому обласному художньому музеї зібралися майстри самчиківського розпису. На сторінках книги під їхніми майстерними пензликами розпустилися чарівні самчиківські квіти, які символізують барвисту та неповторну красу Подільського краю. Майстрів самчиківського розпису було запрошено не випадково, адже саме цей вид розпису поширений лише у Хмельницькій області і у даній техніці працюють четверо майстрів в Україні.

До нас “Книга єдності» прибула з Вінницької області, а далі буде передана до Чернівецької області.

03.01.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

«Ялинка бажань»

 

Вже традиційно, напередодні новорічних свят Хмельницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться благодійна акція «Ялинка бажань». Цього року акція проводилась з 15 по 28 грудня у магазині «Сільпо» торгівельного центру «Оазис» міста Хмельницького. Метою акції був збір подарунків для дітей із сімей, батьки яких неспроможні придбати подарунки своїй малечі  через різні обставини. Діти писали листи до Діда Мороза зі своїми мріями та вірою у новорічні дива, які трапляються в новорічні свята.

Усі листи було прикріплено до новорічної ялинки, яка знаходилася у приміщенні супермаркету. Щодня, впродовж акції,  біля «Ялинки бажань» волонтери обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошували усіх небайдужих громадян здійснити маленьку новорічну мрію дитини. На прохання волонтерів досить активно відгукнулись усі небайдужі, які  придбали для діток подарунки, про  які вони так щиро просили у своїх листах.

У рамках проведеної акції «Ялинки бажань» 10 дітей з Ізяславського району отримали омріяні подарунки.  Спеціалістами Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді напередодні Нового Року доставлено всі подарунки діткам зазначених категорій. Кожній дитині прямо в руки вручено подарунки, зроблені святкові фотографії.

Завдяки щирості, відкритості та доброті подолян кожна дитина, яка написала листа із побажанням, отримала омріяний подарунок. Дуже приємно, що поруч з нашими дітками-мрійниками є добрі та чуйні люди, які допомагають їм вірити в диво!

ФОТОКОЛАЖ

02.01.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Відбулося новорічне свято в Ізяславському районному будинку культури

 

Новий рік – це найбільш очікуване свято як для дітей, так і для дорослих. Взагалі, Новий рік – це окрема тема в житті суспільства. Мабуть, тільки новорічні свята здатні повернути будь-яку, навіть найсерйознішу, дорослу людину в дитинство, подарувати чимало приємних вражень і світлих переживань. Всі ми на межі старого і нового року всупереч усьому віримо в казку і чекаємо новорічних чудес. Адже казка в цей прекрасний час завжди поруч, та й чудеса частенько збуваються на тлі зоряного неба і тихо падаючих сніжинок.

2 січня на святкове дійство «Новорічні пригоди» до Ізяславського районного будинку культури завітало чимало дітей та їх батьків і рідних.

Працівники закладу організували та провели цікаву й змістовну мистецько-розважальну програму  з танцями, хороводами, іграми, веселими змаганнями. Хороший настрій та відчуття свята діткам створювали веселі казкові герої: Дід Мороз, Снігуронька, Новорічна Фея, Марійка, Ведмідь, Злодюжка. І звичайно, всі хлопчики та дівчатка, які завітали на свято і брали активну участь у ньому, отримали новорічні подарунки від Діда Мороза.

У залі, де красувалася Новорічна ялинка, крім дітей, зібралися їх батьки та рідні. 

Святкові подарунки юні гості свята отримали за сприяння народного депутата України Андрія Шиньковича та Ізяславського міського голови Валентини Корнійчук.

Отож, колектив Будинку культури сердечно вітає всіх з нагоди Нового року та Різдва Христового! Та бажають Вам усім провести свята у доброму здоров’ї, веселому настрої. Хай життєві труднощі оминають наші родини, нехай у них завжди панують  мир і злагода, живе віра у світле майбутнє.

На святковому дійстві був присутній заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

У святковій залі панував святковий настрій, новорічна музика, дотепні жарти та щирі побажання. Особливе захоплення у дітвори викликало шоу  мильних бульбашок та снігопад на святковій сцені. Дані спецефекти стали можливими завдяки нещодавно придбаним для Ізяславського районного будинку культури  технічним засобам сцени.

Неповторні новорічні костюми, артистизм учасників та дитяча зацікавленість зробила новорічне дійство цікавим та незабутнім.

ФОТОКОЛАЖ

02.01.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

    

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2019 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/