на головну

                     
                 

 

 
                   
                   
                           

 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

                 30300, Хмельницька обл.,

                Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                   вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

 

 

Українське ділове мовлення. Календар свят

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 


         

         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
 

НОВИНИ

АРХІВ НОВИН

РОЗПОРЯДЖЕННЯ  
   
         

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

     

Розпорядження голови райдержадміністрації від 17.03.2017 № 198/2017-р "Про проведення в районі щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою населених пунктів"

 

Розпорядження голови облдержадміністрації від 16.03.2017 № 185/2017-р "Про проведення в області щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів"

 

       

НОВИНИ

 

 

архів новин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні друзі! Конкурс «Природа Малого Полісся очима дітей» підійшов до свого завершення

 

Національний природний парк «Мале Полісся» провів конкурс, котрий  тривав у період з 11.09.2017 р. по 03.11.2017 р. За цей час у ньому взяли участь 253 учнів й учнівських колективи, серед них 92 вихованці освітніх закладів Ізяславщини, котрі в загальному надіслали до Парку 326 робіт (ізяславських – 126 робіт).

В Ізяславському районі взяли участь такі навчальні заклади: Новосільська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ріпківський НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дитячий садок", Теліжинецька ЗОШ І - ІІ ступенів, Клубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Борисівський НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дитячий садок", Кунівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ізяславський НВК "Загальноосвітня школа I ступеня-дитячий ясла-садок №7", Михнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, М'якотівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Мокрецький НВК "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів -дитячий садок", Сахнівецький ДНЗ «Дзвіночок»,  Філія Ізяславського НВК №5 ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. О.П. Онищука, гімназія Васьковецький НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів дитячий - садок», Христівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ліщанська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Щуровецький НВК «ЗОШ І ступенів-дитячий садок», Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Мислятинська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Роботи, що надійшли до закладу, було поділено на наступні категорії по таких номінаціях:

номінація «Малюнок та плакат»

номінація «Композиція та аплікація»

номінація «Фотошедевр»

У рамках проведеного конкурсу переможцями з Ізяслвського району стали:

 

Номінація «Малюнок та плакат»

- Ткачук Катерина – учениця 8 класу Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок». Керівник: Лисак Наталія Володимирівна

- Новицький Андрій – учень 7 класу Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Керівник: Ставнійчук Г.В.

- Павлюк Ганна – учениця 5 класу Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок». Керівник: Міщук Н.Г.

 

Номінація «Композиція та аплікація»

- Сінча Сніжана – учениця 4 класу Борисівського  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок». Керівник: Сімора Ольга Миколаївна

- Колективна робота Сахнівецького ДНЗ «Дзвіночок».  Керівники: Рафалюк Ю.В., Глінщікова О.М

- Кондратьєв Дмитро – учень 4 класу філії Ізяславського НВК №5 ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.. О.П. Онищука, гімназія Васьковецький НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів дитячий - садок». Керівник: Іванова Ж.В.

 

Номінація «Фотошедевр»

- Довбиш Вадим – учень 10 класу Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Керівник: Довбиш Іван Анатолійович

- Дзюбрін Денис – учень 11 класу Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Керівник: Якубовський Іван Володимирович

- Камінський Володимир – учень 11 класу Христівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Керівник: Паламарчук Т.А.

Усі учасники конкурсу та переможці будуть нагороджені заохочувальними призами, подяками й грамотами від Національного природного парку «Мале Полісся». 

ФОТОКОЛАЖ

10.11.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 

 

 

Ізяславщина приймала змагання вальників лісу

 

Нещодавно на базі державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» відбулися 20 обласні змагання вальників лісу, в яких взяли участь представники 10 державних лісогосподарських підприємств області.

Привітати учасників змагань прибули начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко, голова обласної профспілки працівників лісомисливського господарства Віталій Лісовий, голова райдержадміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, господар змагань, директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук та керівники інших лісгоспів області.

Адміністрація та працівники Ізяславського лісгоспу ретельно підготувались до даного турніру. Крім відповідно підготовлених знарядь та засобів змагань, вони подбали й про затишок, відпочинок та частування гостей і учасників козацькою юшкою та кашею. Вальники лісу впродовж майже цілого дня, під час 30-градусної спеки, демонстрували свої навики та майстерність у виконанні звалювання дерев, обрізуванні сучків, заміні ланцюга на бензопилі, розпилюванні колод комбінованим і точним різом. Кожен етап змагань відбувався на окремо підготовленому майданчику під суворим контролем суддівської бригади, яка й визначила переможця та призерів даних змагань за кількістю набраних балів.

Перше місце у змаганнях виборов представник Хмельницького лісомисливського підприємства Михайло Павлишак, друге місце – Ростислав Мельник з Ізяславського лісгоспу, а третє  – Олександр Новіков  з Нової Ушиці. Перше місце серед юніорів зайняв вальник лісу Ярмолинецького лісгоспу Артур Савчук. Всі переможці та учасники змагань відзначені нагородами та призами спонсора  змагань - фірми «STIHL», а також грамотами і призами управління лісомисливського господарства області, які їм вручив начальник управління Петро Пешко, з побажаннями міцного здоров’я, успіхів у такій нелегкій професії та покращення фахової майстерності.

18.08.2017 р.

За матеріалами Ізяславської районної газети «Зоря Надгориння»

 

Етнофестиваль «Новомалинська Любава» - 2017

 

4-7 серпня 2017 року команда «Подоляни» Радошівського шкільного учнівського лісництва НПП «Мале Полісся» знову взяла участь у молодіжному етнофестивалі «Новомалинська Любава», що проводився Острозькою райдержадміністрацією, Острозькою районною радою, Новомалинською сільською радою, НПП «Дермансько-Острозький», ГО «Ліга острозького самоврядування» на території с. Межиріч та с. Новомалин (Острозький р-н, Рівненська обл.) з метою утвердження духовних, морально-етичних та естетичних цінностей українського народу, виховання в дітей і молоді любові до сім’ї, роду та держави, пропагування здорового способу життя, змістовного активного відпочинку, дбайливого ставлення до довкілля, залучення молоді до вирішення проблем територіальних громад у проектний спосіб.

Команда юних лісівників «Подоляни» у Проектному таборі представила свій проект «Фестиваль обрядів та звичаїв Подільського краю», який має бажання реалізовувати спільно із громадою с.Радошівка Ізяславського району.

Протягом фестивальних днів вихованці шкільного лісництва мали можливість брати активну участь у заходах, які були заплановані організаторами: у цікавих квестах; майстер-класах; екскурсії по території НПП «Дермансько-Острозький; удосконалили свої навички із спортивного туризму; а також відпочивали під час вечірніх тематичних ватр та на етнодискотеках.

Усі учасники отримали чимало позитивних емоцій від чудово і цікаво проведених фестивальних днів.

ФОТОКОЛАЖ

11.08.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

Амброзія – небезпечна рослина-алерген

 

На Хмельниччині триває сезон пилкування амброзії і люди вже відчувають симптоми алергії, що викликає ця небезпечна рослина.

 Амброзія відома всім рослина, яка з’явилася у нас не так давно, але досить добре прижилася. Побачити її можна практично у всюди. На узбіччях доріг, берегах ставків і річок та інших не оброблювальних землях.

Трава амброзія сягає у висоту від 20 до 200 см, а іноді й до 300 см. У неї стрижневий корінь, який проникає на глибину до 4 м, прямостояче опушене стебло і красиві ажурні листки завдовжки до 15-17 см, темно-зелені згори і сіро-зелені, сильно опушені зі споду. Квітки в амброзії дрібні, різних відтінків зеленого кольору.

Паростки рослини з’являються в травні або червні, а цвітіння амброзії починається наприкінці липня або на початку серпня і триває до середини осені. Розмножується амброзія насінням.

Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легень), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницєю. Слід додати, що у цей період від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми.

З кожним роком людей, що страждають від цієї рослини, стає все більше. Цей бур’ян віднесений до карантинних рослин. Поширенню захворювання можуть сприяти погодні умови: спека, вітри тощо. Ефективних ліків поки що не існує. Єдиний вихід — триматися подалі від амброзії полинолистої поки вона квітує. Потрібно відмовитись від прогулянок за містом, по можливості не виходити з дому у спеку та у вітряну погоду. На вулиці користуйтеся сонячними окулярами. При поверненні додому рекомендується прийняти душ та промити ніс та очі.

Якщо ви виявили неподалік кущик амброзії, знищіть його, поки рослина не дала насіння.

Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої, як для сільського господарства, так і для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з найважливіших завдань всіх громадян.

Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації  звертається до Вас, шановні подоляни! Немає поки що іншого шляху подолання даної проблеми, як усім разом вести боротьбу з цією злісною карантинною рослиною, знищуючи амброзію повсюди.

Відповідно до статті 22 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, органи виконавчої влади і місцевого самоврядування усіх рівнів, підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані утримувати надані в користування, чи належні їм на праві власності земельні ділянки або інші території, в належному санітарному стані згідно з санітарними нормами.

09.08.2017 р.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

 

Ліквідовано наслідки несанкціонованого  скидання сміття

 

     
     

 

На виконання доручення голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова 7 серпня було проведено роботи щодо ліквідації наслідків несанкціонованого скидання  «львівського сміття» на Ізяславщині (на  території колишнього аеродрому та в зоні відпочинку «Біля журавля»).

Не дивлячись на дощову, погоду силами та коштом комунальних підприємств Ізяславської міської ради, філії «Ізяславський райавтодор», Білівської сільської ради та ряду інших суб’єктів господарювання району було  виконано роботи із збирання, відвантаження та вивезення сміття та полігон побутових відходів міста Ізяслав, власником якого є комунальне підприємство «Житлосервіс» Ізяславської міської ради. Дані роботи було виконано з метою приведення забрудненої території в належний вигляд, недопущення погіршення санітарного стану прилеглих територій та усунення загрози поширення інфекційних хвороб.

08.07.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Обговорили проблему всихання соснових насаджень

 

Минулого тижня делегація від Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, до складу якої увійшли: Самсонов В.В. – начальник відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького ОУЛМГ, Сапожнік В.В. – директор ДП «Славутське лісове господарство», Сасюк А.В. – директор НПП «Мале Полісся», взяла участь у виїзній нараді Державного агентства лісових ресурсів з метою обговорення причин та наслідків масового всихання соснових насаджень на Поліссі та необхідності здійснення в них санітарно-оздоровчих заходів.

Нарада відбулася на базі Сарненського та Клесівського лісгоспів Рівненського ОУЛМГ під керівництвом заступника голови Держлісагентства України Володимира Бондаря. У нараді взяли участь заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, начальники та головні лісничі управлінь Волинської, Житомирської, Київської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької областей, науковці, лісопатологи, представники громадських організацій, журналісти. Долучилися до дискусійного обговорення лісівники та науковці з Республіки Білорусь, делегацію яких очолив начальник управління лісового господарства Міністерства лісового господарства РБ Микола Юревич.

Основними питаннями, що піднімалися на засіданні, були причини та наслідки масового всихання соснових насаджень в Україні, необхідність здійснення у них санітарно-оздоровчих заходів, внесення змін до Санітарних правил в Україні і при цьому – співпраця з громадськістю.

У підсумку наради було вирішено найближчим часом створити робочу групу за участю науковців, лісівників, лісозахисних підприємств, громадських екологічних організацій. Працюватимуть фахівці над удосконаленням нормативних актів і методичних рекомендацій для попередження проблеми масового всихання лісових насаджень.

Наслідки стрімкого всихання соснових лісів не можуть не турбувати місцеві громади. Тож було вирішено, що учасники наради звертатимуться до обласних рад, які, у свою чергу, мають ініціювати звернення до Верховної ради та Кабінету Міністрів України щодо внесення необхідних змін до Закону України «Про тваринний світ» та Санітарних правил в лісах України. 

08.08.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

Вплив кондиціонерів на навколишнє середовище

 

З настанням спекотної погоди особливо гостро постає питання охолодження температури повітря в приміщеннях. Найбільш популярним методом зниження температури в офісі або квартирі, на сьогоднішній день, є кондиціонер. І дійсно це дуже зручно: влітку охолоджує, взимку нагріває. Проте часто ми чуємо про негативний вплив кондиціонера на здоров’я людини, і, нажаль, практично не замислюємось, що від надмірного використання цих приладів може постраждати ще й навколишнє середовище.

Головний та єдиний плюс застосування кондиціонерів у тому, що вони допомагають людям легше пережити літню спеку. Особливо це важливо для тих, хто страждає на серцево-судинні захворювання і ризикує від спеки та спричиненого нею надмірного навантаження на серце та судини, бути ураженим гіпертонічним кризом чи інфарктом. Комфортний мікроклімат дозволяє організму людини почуватися краще, допомагає він і окремим частинам людського тіла, наприклад, шкірі, котра ідеально себе почуває саме за температури 23-24Со.

Щодо мінусів, то їх виявляється куди більше. Наприклад накопичення вуглекислого газу, вірусних та інфекційних мікроорганізмів при відсутності будь-якої вентиляції, які при звичайному провітрюванні швидко випаровуються. Також охолоджене пересушене повітря, яке шкідливе для шкірних покривів і слизових оболонок дихальних шляхів.

Ще один недолік кондиціонерів – фреон. Фреон – холодоагент, який застосовується в більшості сучасних кондиціонерів. Фреон важчий за повітря, тому при його витоку він може витіснити повітря з приміщення. Деякі різновиди фреонів при розкладанні виділяють небезпечні токсини і можуть викликати сонливість і задуху.

Та чи шкодять кондиціонери навколишньому середовищу? Цим питанням наразі переймаються не так українці, як жителі закордонних країн, але обговорювати його не припиняють. Так, деякі науковці зауважують, що робота кондиціонерів, а точніше його компонент хладагент, який містить молекули хлору, руйнує озонову оболонку Землі. В умовах глобального потепління клімату додаткові викиди газів із парниковим ефектом, а також колосальне поглинання енергії кондиціонерами є неприпустимими. В майбутньому виняток слід зробити лише для лікарень, музеїв, концертних, театральних залів та приміщень з великою кількістю комп’ютерної техніки (кімнатна температура особливо необхідна для нормальних умов утримання оргтехніки, адже вона теж погано переносить спеку та підвищену вологість повітря).

Сьогодні кондиціонери споживають в два рази більше електроенергії, ніж всі комп’ютери планети. В перерахунку на кількість вуглекислого газу це 140 мільйонів тонн на рік. Тому знижуючи використання кондиціонерів в два рази можна умовно забезпечити «безкоштовну» для екології роботу всіх комп’ютерів у світі.

І, в решті, кондиціонери псують зовнішній вигляд міських будівель, особливо тих, які мають історичну цінність. Що й казати: жодним українським законом (на відміну від закордону) монтаж кондиціонерів не заборонений, не поспішають приймати такі заборони й муніципальні установи.

Хоч, за статистикою, українці нині користуються найбільш дешевими системами кондиціонування, проблемою збереження довкілля та власного здоров’я вони цікавляться мало. Проте якщо ви хочете дбати про довкілля та відповідально ставитеся до вибору побутової техніки, то для вас – екологічно нешкідливі кондиціонери. Вони повинні відповідати двом критеріям: мати низьке енергоспоживання, і в якості холодоагенту там повинен використовуватися фреон R410. Щодо першого, то багато кондиціонерів спроектовані за інверторною технологією, що дозволяє значно знизити енерговитрати. Крім того, є кондиціонери з можливістю включити економ-режим. Щодо другого, то мова про внесок фреону у руйнування озонового шару планети. Зараз людство переходить на безпечний фреон, який не руйнує озоновий шар.

02.08.2017 р.

 

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації

 

 

 

 

Дослідження флори та рослинності НПП «Мале Полісся» на передодні Дня науки

 

Протягом  тижня (15-19.05. 2017 року) співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» спільно із експедиційною делегацією від кафедри ботаніки ННІ лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів та природокористування України, яку очолював кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри – Чурілов Андрій Михайлович, здійснювали дослідження флори та рослинного світу території НПП «Мале Полісся» та прилеглих територій.

У ході досліджень були обстежені гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Михельський», комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Святе озеро», гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Теребіжі», гідрологічний заказник місцевого значення «Голубе озеро», гідрологічний заказник місцевого значення «Гнилий ріг», загальнозоологічний заказник місцевого значення «Лютарський» та інші території.

Під час досліджень здійснені численні описи флори та рослинності територій, зібрані гербарні зразки рослин, мохів, лишайників.

Знайдено нові місцезростання видів Червоної книги України – цибулі ведмежої – Allium ursinum L., плауна річного – Lycopodium annotinum L., лілії лісової – Lilium martagon L., зелениці сплюснутої – Diphasiastrum complanatum (L.) Holub, виду роду Любка Platanthera (вид потребує уточнення) та ряду видів, що охороняються у Хмельницькій області.

Підтверджено зростання на території НПП «Мале Полісся» виду роду Зозульки – Dactylorhiza, вид потребує уточнення.

Також на території НПП «Мале Полісся» знайдено новий вид ЧКУ – підсніжник звичайний – Galanthus nivalis L., який раніш для території Парку не наводився та ще один вид, ймовірно теж червонокнижний, але він потребує визначення.

ФОТОКОЛАЖ

23.05.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 

Міжнародний день біорізноманіття у НПП «Мале Полісся»

 

З метою підвищення поінформованості людей планети стосовно питань збереження біорізноманіття Генеральна Асамблея ООН на 55 сесії у 2000 році проголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття на честь прийняття тексту Конвенції про біорізноманіття.

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття: "Біорізноманіття та сталий туризм". Тема обрана у зв'язку із проголошенням Генеральною Асамблеєю ООН 2017 року Міжнародним роком сталого туризму.

Саме тому, 22 травня фахівець з екологічної освіти НПП «Мале Полісся» Кратасюк Н.В. спільно із вчителем географії Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.П. Онищука, гімназія" Ящук Т.В. провели інформаційно-пізнавальні заняття для учнів 8 та 10 класів. Дані заняття були організовані з метою звернення уваги учнівської молоді на актуальні питання збереження і невиснажливого використання біорізноманіття у контексті розвитку туризму та зменшення негативного впливу туризму на біорізноманіття і довкілля (екотуризм, агротуризм, оздоровчий туризм тощо), через що підтримка біорізноманіття є обов'язковою умовою в організації туристичної діяльності.

Їх гармонійний розвиток і співіснування на взаємовигідній основі передбачає отримання вигод від туризму для покращення стану біорізноманіття для розвитку туризму.

Національний природний парк «Мале Полісся» закликає громадськість зробити свій внесок у справу збереження біорізноманіття нашого краю.

22.05.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

У НПП «Мале Полісся» підведені підсумки творчих конкурсів,

проведених в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» - 2017

 

НПП «Мале Полісся» підбив підсумки конкурсів на кращий твір та кращий малюнок за темою «Людина і ліс», які проходили з 21 березня по 7 квітня в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

На конкурс малюнків надійшло 215 робіт, на конкурс творів – 60 робіт, а загалом 275 конкурсних робіт від учасників із 41-го навчального закладу м.Ізяслав й м.Славута, Ізяславського і Славутського районів та м.Кременець Тернопільської обл.

У конкурсі малюнків за темою «Людина і ліс» перемогу одержали:

 

Ізяславський район:

Мельник Аліна, учениця 8-Б класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, гімназія»;

Чепелюк Назарій, учень 9 класу М'якотівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Денисюк Л.А.;

Бєляєва Олександра, учениця 1-Б класу Ізяславського НВК № 7, керівник Миронюк Н.П.;

Ковальчук Денис, учень 3 класу Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Романюк Т.М.

 

Славутський район:

Муляр Максим, учень 3-В класу Славутської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;

Гучинський Артьом, учень 6 класу Славутської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7, керівник Рафаєнкова З.А.;

Гринько Вікторія, учениця 6-А класу Славутського НВК «Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., ліцею «Успіх»», керівник Марчук Т.Ю.;

Ніколайчук Арсен, учень 3 класу НВК "ДНЗ - ЗОШ І ст." м. Славути, керівник Васьківська Г.П.

 

У конкурсі творів за темою «Людина і ліс» перемогу одержали:

Ізяславський район:

Черняк Ярослав, учень 11 класу Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок», керівник Захарчук М.М.;

Захарчук Марія, учениця 8 класу Плужненського НВК, керівник Близьнюк Н.М.;

Ткачук Катерина, учениця 7 класу Борисівського НВК, керівник Романюк М.В.

Славутський район:

Белінська Наталія, учениця 7 класу Горицького НВК,  керівник Романчук О.І.;

Нікітюк Ярослав, учень 9 класу Головлівського НВК,   керівник Муравська Н.М.;

Поліщук Ілона, учениця 6 класу Мирутинського НВК, керівник Гіюк О.П.

Переможці отримають грамоти та подарунки, а школи учасниці будуть відзначені подяками за активну участь у конкурсах.

ФОТОКОЛАЖ

13.04.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 

 

Рятувальники взяли участь у проведенні  «Дня довкілля»

 

 

08 квітня в 13 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, особовий склад не тільки стояв на сторожі безпеки населення району, а й чистоти. «День Довкілля» 13 ДПРЧ зустріла у всеозброєнні. Боротьба з брудом, сміттям і пилом тривала впродовж цілого дня. Робота кипіла і в коридорах, і в кабінетах та на території пожежної частини, адже чистота - запорука не лише здоров’я, а й гарної виконавської дисципліни. Співробітники підрозділу мили вікна, витирали пил, виносили сміття, чистили плафони освітлення, займалися озелененням кабінетів, та насадженням нових дерев з метою майбутнього озеленення території частини. Знайшовся час і для впорядкування документації. Проведення подібних заходів згуртовує колектив установи та допомагає усвідомити кожному посадовцю почуття особистої відповідальності за дотримання чистоти та порядку на своєму робочому місці.

10.04.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного сектору ДСНС України в Хмельницькій області

 

 

На Ізяславщині відбувся День благоустрою територій населених пунктів

 

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України в державі проводиться щорічна Всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля». У рамках акції 8 квітня відбувся День благоустрою територій населених пунктів.

До участі в заходах активно долучились жителі Ізяславського району. Трудовими колективами установ, підприємств, організацій усіх форм власності та підпорядкування, учнівською молоддю, жителями міста та сіл району було проведено висадження молодих дерев, кущів, квітників. Працівниками ДП «Ізяславське лісове господарство» проведено роботи із заліснення територій.  

Керівниками територіальних громад та комунальних підприємств, жителями чимало зроблено із благоустрою кладовищ у місті Ізяслав та селах, упорядкування братських могил та місць почесних поховань.

Членами громадської організації «Ізяславська районна спілка ветеранів Афганістану» було проведено благодійну операцію «Обеліск», у ході якої ними було здійснено роботи із впорядкування могил воїнів-визволителів, які загинули, визволяючи нашу землю від нацистських загарбників. Члени організації спільно із вихованцями Плужненського професійного аграрного ліцею було впорядковано братську могилу на території колишньої військової части, могил лейтенанту Петрову та рядовому Стаднику на кладовищі по вулиці Острозькій 37, місце, де розташована пам’ятна дошка нашій юній землячці Ані Сошенській. Учасники бойових дій в Афганістані закликають всі громадські організації району приєднатися до операції «Обеліск» і зробити все, щоб всі місця поховань наших визволителів були належно облаштовані.

Крім того, у рамках акцій «За чисте довкілля», до наведення порядку долучились школярі Михельського шкільного лісництва «Паросток», яке діє на базі Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст., разом з лісівниками ДП «Ізяславський лісгосп» зробили свій внесок в благоустрій міста – висадили декоративні рослини на клумбах площі Героїв Майдану в  центрі  Ізяслава. Крім вагомого внеску в покращення санітарного стану міста, майбутні лісівники отримали практичний досвід  з основ озеленення.

У ці дні відбулися роботи із наведення порядку на прилеглих та закріплених територіях. Так, працівники управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Ізяславської центральної районної бібліотеки, районної державної адміністрації, закладів освіти та багато інших  взяли  активну участь у проведенні акції « За чисте довкілля » на закріпленій території.

Учнями Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» було прибрано меморіал Олега Онищука та воїнам-інтернаціоналістам в місті Ізяслав.

І далі в населених пунктах району активно ведуться роботи із  ліквідації несанкціонованих та неконтрольованих сміттєзвалищ від­ходів, стихійних смітників у межах смуг вулиць та доріг населених пунктів, зонах відпочинку, на берегах водойм, річок, струмків, облаштування та впорядкування відповідно до санітарних та еко­логічних норм полігонів та сміттєзвалищ твердих побутових відходів.

ФОТОКОЛАЖ

10.04.2017 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

У  районі тривають заходи Всеукраїнської акції «За чисте довкілля»

 

На Ізяславщині активно тривають заходи екологічної акції «Посади дерево миру». Акція покликана не лише озеленити різні куточки нашої держави, а й  привернути увагу українців до екологічних проблем, крок за кроком долучати кожного громадянина  до посильного внеску задля збереження та примноження природної спадщини, сприяти формуванню екологічної свідомості та патріотизму.

Сьогодні учні старших класів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 вийшли на екологічний марафон, який проходить під гаслом «Посади дерево миру!». Старшокласники спільно із своїми педагогами завзято копали ямки, поливали та висаджували свої деревця миру.

Екологічна акція «Посади дерево миру» стартувала в Україні 5 листопада минулого року за ініціативи Української греко-​католицької церкви та була підтримана Мінприроди.

Цьогорічна акція розпочалася 25 березня 2017 року разом із Всесвітньою акцією «Година Землі». Серед цьогорічних заходів акції – висадження «Алеї миру» або «Алеї зеленого майбутнього».

Висадка дерев покликана не лише озеленити наші населені пункти, а й крок за кроком долучати кожного українця до порятунку природи та особистого внеску в її розвиток.

На минулому тижні працівники Ізяславської районної державної адміністрації долучились до проведення ще однієї екологічної акції – «Старому парку – нове життя». В Ізяславському міському Парку слави, після проведення там робіт із коронування дерев та зрізання старих дерев, що загрожували падінням, було висаджено десятки  маленьких  саджанців лип та каштанів.

Закликаємо усіх жителів населених пунктів активно долучились до проведення заходів акції. Також звертаємо увагу на те, що висаджені деревця потребують уваги з нашого боку – їх потрібно буде поливати та не ламати.

ФОТОКОЛАЖ

05.04.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

Вода –  джерело здоров′я

  

Зазвичай, коли ми п’ємо  воду, то не думаємо про її хімічний склад, про те, як вода впливає на наше з вами здоров’я.

Максимум, що ми можемо подумати, очищена вода чи ні, відчути чи із запахом вона чи без,  побачити  - прозора  чи мутна вода. 

Питна вода – це харчовий продукт, вироблений системою водопостачання для щоденного споживання. У зв'язку з цим до неї ставлять достатньо високі вимоги відносно її безпеки і якості для здоров'я людини.

Виконувати свою гігієнічну роль вода може лише тоді, коли вона якісна щодо органолептичних, хімічних та бактеріологічних властивостей. В іншому разі - неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб: черевний тиф, холеру, дизентерію, гельмінтози, тощо.

Згідно з державним стандартом питна вода має відповідати таким гігієнічним вимогам:

•  бути безпечною в епідемічному відношенні — не містити патогенних збудників, яєць та  личинок гельмінтів, тощо.

• мати нешкідливий хімічний склад — не містити токсичних, радіоактивних речовин та залишків солей, здатних негативно впливати на здоров'я людей;

• мати цілющі органолептичні властивості — комфортну температуру, бути прозорою, не мати кольору, запаху та стороннього присмаку.

Особливу увагу хочемо звернути на колодязну воду колективних та приватних криниць, тому  що  не завжди  джерельна, колодязна вода, оспівана в музиці і  літературі,  на практиці виявляється кришталево чистою.

Забруднити  питну воду можуть  і весняні паводки,  дощі, розставання снігу, ґрунтові стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві, та  можуть потрапити в колодязь.

Колодязна вода з високим рівнем нітратів небезпечна для малюків віком  до трьох років, так як  при  вживанні такої води та приготуванні їжі з неї  може бути отруєння нітратами  та  виникати захворювання «метгемоглобінемія».

За результатами соціально-гігієнічного моніторингу якості криничної води загального та індивідуального користування, проведеного Ізяславським міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» в 2016 році встановлено, що кринична вода за санітарно-хімічними показниками на 42%, а за мікробіологічними показниками на 56% не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». За результатами досліджень сільським головам надавалися рекомендації щодо проведення дезінфекції та очистки криниць.

Оскільки в 2017 році програма моніторингу не передбачає дослідження якості криничної води, тому періодичний контроль безпечності та якості питної води має здійснюватися виключно сільськими радами та власниками індивідуальних колодязів.

Інформуємо, що Ізяславський міжрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить лабораторні дослідження питної води водопровідної, з колодязів та каптажів джерел (згідно Прейскуранту цін на лабораторні дослідження питної води і послуги, що виконуються, затверджений Кабінетом Міністрів України за №662 від 11.05.2006 року) щодо  визначення  наступних показників:

- епідеміологічної безпеки – мікробіологічні, паразитологічні дослідження;

- санітарно-хімічних показників безпечності та якості: органолептичні,     фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження.

Ізяславський міжрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» також надає послуги з проведення дезінфекції  криниць.

Для організації даних робіт можна звертатися за телефоном (03852) 4-13-04 та за адресою: м.Ізяслав, вул.Б.Хмельницького, 53.

04.04.2017 р.

За матеріалами Ізяславського міжрайонного відділу

ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»

 

Відбулося засідання районного штабу з організації проведення  щорічної акції «За чисте довкілля»

 

 

03 квітня  перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук провів засідання районного штабу з організації проведення  щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою населених пунктів.

У ході засідання завідувач сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації Оксана Фіялко доповіла про хід проведення в Ізяславському районі заходів акції «За чисте довкілля».

Членами штабу розглянуто питання про організацію дня благоустрою на території міста, визначено об’єкти благоустрою та виконавців робіт. Вже за традицією працівниками установ та організацій буде проведено санітарне прибирання вулиць міста та доріг на виїзді з міста Ізяслав, а також територію узбіч  об’їзної  дороги.

До роботи планується залучити суб’єктів господарювання усіх форм власності та підпорядкування, учнівську молодь та населення.

04.04.2017 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

Громада Білотинської сільської ради долучилась до акції «Посади дерево миру»

 

Громада Білотинської сільської ради долучилася до Всеукраїнської екологічної акції  «Посади дерево миру».

У рамках Акції біля приміщень Білотинського сільського клубу висаджено вишні та черешні. Біля Коминського НВК «ЗОШ-І ст. - дитячий садок» із саджанців вишні висаджено Алею зеленого майбутнього. Також в селах Білотин та Комини було посаджено деревця грецького горіха.

Акція покликана привернути увагу до питань бережливого ставлення до природного середовища, збереження та примноження скарбів природної спадщини, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти рідну природу та країну.

ФОТОКОЛАЖ

03.04.2017 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

На Хмельниччині з 1 квітня розпочався «сезон тиші»

 

 

Відповідно до останніх змін в екологічному законодавстві, у період масового розмноження диких тварин забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах).

Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати режим тиші.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області попереджає,  що на час «сезону тиші» в лісах Хмельниччини встановлюється контроль щодо недопущення підвищеного шуму в середовищах перебування диких тварин.

Водночас наголошуємо, що за порушення вимог вищезазначеної статті Закону передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 грн. до 850 грн. і на посадових осіб – від  850 грн. до 1190 грн.

03.04.2017 р.

 

Увага! Операція «Нерест»!

 

З 1 квітня стартує операція «Нерест 2017». У весняно-літній період 2017 року ловити рибу потрібно буде за правилами.

Любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах заборонено у такі строки: в усіх водосховищах з 1 квітня по 10 червня (включно); в усіх річках та її кореневих водоймах  з 1 квітня по 20 травня (включно), а в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з  1 квітня по 29 червня (включно); у річці Дністер з усіма притоками з 1 квітня по 09 червня.

Промисловий вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах заборонено у такі строки: у Дністровському водосховищі з 01 квітня по 29 червня (включно); у водоймі – охолоджувачі Хмельницької АЕС з 01 квітня по 09 червня (включно).

Вилов раків заборонено у період з 01 квітня по 20 червня (включно).

Згідно Кодексу України про адміністративні порушення громадяни, які порушили правила вилову, змушені будуть заплатити штраф.

Любительська риболовля у нерестовий період дозволена лише на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом і тільки з берега. Також пересуватися по воді дозволено лише суднам охорони водних біоресурсів.

З переліком ділянок водойм Хмельницької області, де дозволено рибальство, затверджених Наказом від 23.03.2017 року №11 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в 2017 році» можна ознайомитись за посиланням http://darg.gov.ua/files/7/03_30_nerest_khmelnytskiy.PDF.

31.03.2017 р.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

 

 

НПП «Мале Полісся» долучився до Всеукраїнської екологічної акції  «Посади дерево миру»

 

З метою привернення уваги підростаючого покоління до екологічних проблем та підвищення інтересу до збереження і примноження природної спадщини рідного краю, 30 березня працівники Національного природного парку «Мале Полісся» спільно з учнями Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів № 4  ім. В.Кобернюка долучилися до Всеукраїнської екологічної акції  «Посади дерево миру».

У рамках Акції, навколо приміщень вищезгаданого навчального закладу, були висаджені: ялівець козацький, форзиція, лабурнум (золотий дощ), самшит вічнозелений та сумах оцтовий. Окрім того, поблизу школи було також створено алею з липи дрібнолистої та дуба червоного.

ФОТОКОЛАЖ

31.03.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Працівники закладів освіти міста активно долучилися до акції «За чисте довкілля»

 

«Прибрався сам зранку прибери й планету», - сказав А.Екзюпері. 

Саме з такою місією вийшли працівники загальноосвітніх навчальних закладів міста Ізяслав вийшли на толоку 29 березня та активно долучилися до проведення акції «За чисте довкілля». Освітяни Ізяслава взялися за прибирання парку по вулиці Шевченка біля Ізяславського районного будинку культури, ними було очищено територію від листя та гілок.

Також у рамках акції «Посади дерево миру» чоловіками, працівниками робочої групи, бухгалтерії, районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  було висаджено нові ялинки та Алеї Героїв небесної Сотні на заміну тих, які всохли.

Крім того у цей день велося прибирання і на прилеглій та закріплених за закладами освіти міста територіях.

Освітяни плідно попрацювали і залишили територію у належному стані, задоволені результатом праці.

ФОТОКОЛАЖ

30.03.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Озеленення території дитячого садка

29 березня в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» співробітники Національного природного парку «Мале Полісся», за участі адміністрації та вихованців Ізяславського ясла-садка № 1, провели роботу з озеленення території даного виховного закладу.

Спільними зусиллями на подвір’ї дитячого садочка були висаджені такі види рослин, як, туя західна колоновидна, дерен кривавочервоний, ялівець козацький, тис ягідний, форзиція, лабурнум (золотий дощ) та ряд декоративних трав’янистих рослин.

НПП «Мале Полісся» щиро вдячний працівникам та вихованцям Ізяславського ясла-садка № 1 за плідну співпрацю та має надію, що висаджені дерева і кущі принесуть естетичне задоволення відвідувачам дитячого садочка, а також сприятимуть повноцінному відпочинку дітей.

ФОТОКОЛАЖ

30.03.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

У Білотині відбулась толока із прибирання місцевого кладовища

 

У рамках заходів акції «За чисте довкілля» виконавчий комітет Білотинської сільської ради оголосив тиждень прибирання на кладовищі с.Білотин. Там, після зрізання дерев залишилося сильне захаращення території кладовища гіллям та деревиною. На заклик керівництва громади на толоку зібралася велика кількість мешканців сіл Білотин, Хоровиця та Стороничі. Спільними зусиллями  було прибрано та вивезено  велику кількість сміття.  Різниця між тим, як виглядав цвинтар до прибирання і зараз – разюча. Навіть погода сприяла активній толоці. Щоб прибрати та вивезти сміття з такої великої території було докладено чимало зусиль.

28.03.2017 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

Всеукраїнська екологічна акція «Посади дерево миру»

 

У 2017 році продовжується  Всеукраїнська екологічна акція «Посади дерево миру», яка була започаткована у листопаді 2016 року за ініціативи Мінприроди України та Української греко-католицької церкви. Цього року до проведення акції долучаються національні природні парки та біосферні заповідники.

У рамках акції проводяться заходи, спрямовані на налагодження співпраці між різними організаціями та гуртування громад довкола ідеї збереження природи і миру. Акція покликана привернути увагу до питань бережливого ставлення до природного середовища, збереження та примноження скарбів природної спадщини, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти рідну природу і країну.

Серед заходів 2017 року – облаштування зелених зон, висадження саджанців та створення Алеї миру або Алеї зеленого майбутнього. Пропонується провести акцію у період з 25 березня по 2 квітня цього року та приурочити її до відзначеної на цей період екологічної дати «година Землі».

Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації запрошує всіх бажаючих долучитися до акції «Посади дерево миру».

Посадивши дерево, Ви залишите часточку себе на нашій чарівній планеті Земля. Пам’ятайте: великі зміни можливі завдяки маленьким справам!

 28.03.2017 р.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

 

 

 

Не всі троянди на центральній площі Ізяслава розквітнуть

 

 

Іноді дивуєшся варварській поведінці деяких людей. Як ось, наприклад, декілька ночей поспіль чиясь зла рука вирвала більше десятка щойно висаджених кущів троянд на клумбах площі Героїв Майдану в місті Ізяслав. Кущі троянд днями було висаджено на клумбах і вони мали стати окрасою нашого рідного міста.  Кому вони заважали – невідомо, так само, як і те, для чого їх викрали. Можливо, хтось свою присадибну ділянку вирішив прикрасити трояндами чи просто продати, чи знищити красу. На жаль, такі випадки непоодинокі. Люди зараз ладні знищити будь-що, аби тільки вигоду отримати.

У законодавстві України передбачена відповідальність за нанесення збитків майну територіальної громади. Сподіваємось, що правоохоронні органи, до яких звернулось керівництво Ізяславської міської ради, знайдуть і покарають правопорушників. Революція Гідності відбулась завдяки прагненню українського народу жити за європейськими стандартами. Герої Майдану, які віддали свої життя у цій боротьбі і в честь яких перейменовано площу, заслужили на повагу за свою жертовність. Проте фактично, ми не всі готові,  можливо навіть і не прагнемо, жити по-європейськи.

Громада має відстоювати результати своєї праці. У зв’язку з цим, закликаю вас, дорогі земляки, не бути байдужими до проявів вандалізму людей, якщо можна їх так назвати, у яких затьмарений розум і спить совість, зникло усвідомлення скоєного, спільно захищати свою гідність, створити умови нетерпимості та громадського осуду їх діям.

ФОТОКОЛАЖ

24.03.2017 р.

 

 

Краса та свіжість стали підсумком багатогодинної праці

 

У рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» в Ізяславському районі триває місячник із благоустрою територій населених пунктів. Голова райдержадміністрації Борис Яцков дав завдання, щоб до Великодня  привести у належний санітарний стан всі населені пункти району. Ініціатива була підтримана сільськими головами, керівниками підприємств, установ, організацій усіх форм власності та підпорядкування. Активно долучились до прибирання і жителі міста Ізяслав та сіл. За даними сектору житлово-комунального господарства районної державної адміністрації – у рамках  акції вже зроблено чимало. Проте об’єктів для  прибирання є ще чимало.

Слова «прибирання», «чисте довкілля» та «благоустрій для Ізяславщини» аж ніяк не позбавлені сенсу. У рамках акції «За чисте довкілля» працівники райдержадміністрації наводили лад на прилеглій до адмінбудинку території.
         До працівників райдержадміністрації  за власним бажанням приєдналася і група учнів молодших класів одного із закладів освіти міста, що проходили повз  тих, хто працював на прибиранні. Старання не пройшли марно – чистота – краса та свіжість стали підсумком багатогодинної праці. Та як наголошують самі учасники великого прибирання – лише наведенням порядку на прилеглій території вони не обмежаться. Найближчим часом планується перейди до прибирання у міському Парку Слави. Адже Ізяславщина – наша спільна велика домівка.

23.03.2017 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

Ізяславські комунальники розпочали весняну висадку дерев

 

Відповідно до плану заходів акції «За чисте довкілля» комунальниками міста Ізяслав розпочато висадку дерев та кущів у 2017 році на території міста, які були закуплені за бюджетні кошти. Сьогодні, 23 березня, комунальники висадили понад 200 кущиків самшиту на кругу на перетині вулиць Грушевського, Незалежності, Подільської.

Як повідомили в Ізяславській міській раді, протягом березня-квітня 2017 року  планується провести велику роботу із озеленення нашого міста.  

23.03.2017 р.

За матеріалами Ізяславської міської ради

 

 

Закликаємо жителів Ізяславщини приєднатися до Години ЗЕМЛІ

 

Можна багато розмірковувати про екологію та екологічні проблеми, шукати «винуватців» і дискутувати на тему, що стан навколишньої природи можливо був би зовсім іншим, якщо б ...

Все це можна робити і багато хто робить. У цьому немає нічого поганого, навіть навпаки: якщо ці міркування не будуть голослівними, то цілком природно, рано чи пізно це призведе безпосередньо до практичних кроків, адже ніхто не стане заперечувати, що діяльність людини на землі має ті чи інші наслідки.

Наявність слідів техногенної катастрофи на нашій планеті - незаперечний факт. Ми дуже швидко, освоївши нові технології, егоїстично поспішаємо ставити їх «на благо» людства. Природа відпочиває. Але так буде не завжди. Про це вперше почали замислюватися, коли справили елементарні розрахунки і зрозуміли, що щось в людській діяльності не так. Щось вибиває нас з загальної гармонії з навколишньою природою і більш того - це «щось» може обернуться і проти нас самих, а що найжахливіше, так це те, що «це» не чекає, а вже відбувається.

Людина - істота розумна. Звернувши увагу на актуальну проблему, ми намагаємося її вирішити або принаймні згладити її наслідки. І це добре. У різних країнах на різних континентах стали організовуватися всілякі природоохоронні та екологічні товариства, організації і структури, проводитися ряд акцій та заходів по залученню уваги широкої громадськості до проблем природи та екології. Так виникла і організація WWF - Всесвітній фонд дикої природи, офіційна назва якої на даний момент World Wide Fund for Nature або «Всесвітній фонд природи». Ця організація спільно з австралійським виданням «The Sydney Morning Herald» наприкінці березня 2007-го року провела цікаву і показову екологічну акцію: близько 2100 фірм і компаній австралійського міста Сідней, а також понад 2,2 млн. його жителів вимкнули освітлення на одну годину. За цей час енергоспоживання міста було скорочено більше, ніж на 10%, що у свою чергу сприяло і скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За підрахунками фахівців, ефект від акції був такий, що на той час нібито в місті на дорогах на 48 тисяч автомобілів стало менше. Цю акцію назвали «Година Землі». Ідея була хороша і прийняла щорічний характер, поширилася і стала популярна в багатьох країнах світу. Час проведення акції погоджено і початок цієї години вибрано на 20 годин 30 хвилин в кожну останню суботу березня. У 2012-му році в цій акції брало участь вже 147 країн і понад 5,4 тис. міст і населених пунктів.

Є і скептики подібних акцій, які стверджують безглуздість скорочення споживання електроенергії всього на одну годину. Мовляв реактори і генератори промислових електростанцій проблематично зупинити на одну годину, а відповідно і скорочення викидів парникових газів від їх роботи досить умовні і не відповідають заявам екологів, як наслідок акція швидше носить символічний характер. Але навіть вони не заперечують необхідність залучення уваги до екологічних проблем, а це один із самих діяльних способів, до того ж економія дорогої електроенергії, а за час акції кінцевий споживач може заощадити до 0,5 кВт спожитої електрики, благотворно позначиться і на його бюджеті. В умовах економічної кризи це вельми актуально.

У 2013-му році акція проводилась 23-го березня з 20:30 по 21:30 год., для кожного регіону за місцевим часом.

В 2017 році Година Землі припадає на 25 березня.

Щоб Ви могли отримати необхідну інформацію та ідеї щодо проведення кампанії, вкладаємо документи «Як організувати Годину Землі у твоєму місті» та «Як Ваша організація може підтримати Годину Землі».
         Сподіваємося на Вашу підтримку!

23.03.2017 р.

За матеріалами Інтернет-видання

Конкурс на кращий малюнок та на кращий твір за темою «Людина і ліс» в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

 

З метою виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, в тому числі до лісів, ознайомлення та безпосередньої участі шкільної молоді у створенні нових лісів, роз’яснення важливості створення лісових насаджень, як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті Національний природний парк «Мале Полісся» в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» оголошує конкурс на кращий малюнок та кращий твір за темою «Людина і ліс» з 21 березня по 7 квітня 2017 року.

До участі в конкурсі запрошуються школярі міст Ізяслав та Славути, Ізяславського та Славутського районів.

Умови конкурсу

На конкурс можуть бути представлені:

1. Кращий малюнок на тему: «Людина і ліс». Малюнок (формат А-3, А-4), техніка виконання довільна (олівці, фломастери, фарби тощо).

2. Кращий твір на тему «Людина і ліс». Твори (формат А-4) мають бути написані авторами від руки.

Представлені на конкурс роботи: малюнки, твори, підписуються з зворотного боку друкованими літерами (прізвище, ім'я, клас, повна назва навчального закладу, контактний телефон учасника, а також керівника із зазначенням П.І.Б.).

Останній термін подачі конкурсних робіт 7 квітня 2017 року. Роботи подавати за адресою НПП «Мале Полісся»: вул. Михельська, 32, м. Ізяслав (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство», 2-й поверх) або надсилати на електронну пошту malepolisja@ukr.net (з подальшим надсиланням оригіналів для визначення переможців).

Представлені на конкурс роботи будуть оцінюватися за наступними критеріями:

Малюнки:

· дотримання зазначеної тематики та глибина її розкриття;

· гармонія та цілісність композиції;

· нестандартність та образність;

· вміння бачити і передати сюжет;

· охайність.

Твори:

– дотримання зазначеної тематики та глибина її розкриття;

– твір має виражати індивідуальні погляди автора на запропоновану тему;

– охайність.

На переможців чекає нагорода!!!

Роботи переможців конкурсу на кращий твір та кращий малюнок за темою «Людина і ліс» не повертаються і будуть демонструватися на виставці у НПП «Мале Полісся».

Додаткову інформація про конкурс можна дізнатися на сайті НПП «Мале Полісся» або із сторінок в соціальних мережах за посиланнями: http://vk.com/public81333590 та https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/

Тел. (03852) 4-15-36, 0966284375

22.03.2017 р.

За матеріалами МПП "Мале Полісся"

 

 

Комунальники міста Ізяслав долучились до щорічної акції «За чисте довкілля»

 

Для кожного жителя Ізяславщини наведення порядку у місті Ізяслав та селах району – важлива і відповідальна громадська позиція, адже спільними зусиллями робиться добра справа. Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації на Ізяславщині з 20 березня поточного року розпочато проведення заходів щорічної акції “За чисте довкілля”.

Протягом акції заплановано проведення впорядкування існуючих зелених насаджень, висадження молодих дерев, кущів, квітників на території парків, скверів та алей, у межах смуг вулиць і доріг за участю жителів населених пунктів району, учнівської молоді, проведення заліснення територій у межах прибережних захисних смуг, крутих схилів та ярів.

Активно до її проведення долучились працівники комунальним служб Ізяславської міської ради, де задовго до офіційного початку акції силами комунальників  розпочато роботи із кронування дерев у міському Парку Слави. Було обрізано старі дерева, вік окремих яких становить понад 50 років. Чимало із них були вражені омелою, що спричинило часткове всихання гілок дерев і робили їх небезпечними для людей. Адже частину поживних речовин омела створює самостійно шляхом фотосинтезу, тому її відносять до напівпаразитів. Волога, яку вбирає омела з дерева, стає дефіцитною для гілок, тому дерево з часом втрачає естетичний природній вигляд, крона розріджується, ріст дерева сповільнюється. З незначною інсемінацією дерева живуть дуже довго, тоді як ширше розростання омели спричиняє верхівкове всихання, а згодом і всихання всього дерева. Обрізані ж комунальниками дерева, через деякий час  дадуть ріст новим пагонам зі «сплячих» бруньок і міський Парк Слави матиме новий затишний вигляд і головне – буде безпечний як для дерев, так і для людей.

Крім того у цьогорічному прибиранні комунальники організували роботу по-новому, підійшовши до цієї справи по-господарськи. Якщо у попередні роки існувала проблема як вивести зрізані гілки (нестача техніки та палива), то цього року, за підтримки ФОП В.Довганя, використовується техніка для подрібнення  зрізаного гілля. Отриманий в результаті первинної переробки матеріал використовується Ізяславським реабілітаційний центром як паливо. У підсумковому етапі комунальними утилізують відходи обрізки, а навчальний заклад має дешеве паливо. При цьому і одні, і другі мають певну економію коштів. І найголовніше - негативний вплив, що оточує середовище, зведено до мінімуму.

Закликаємо всіх жителів району, установи, підприємства та організації, незалежно від форми власності та підпорядкування, активно долучитись до  наведення порядку у власних господарствах та на прилеглих і закріплених територіях.

21.03.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

21 березня – Міжнародний день лісу

 

Вперше ідея відзначати День лісу виникла на 23-й Генеральній Асамблеї Європейської конфедерації сільського господарства у 1971 році.

Роком пізніше Всесвітня Продовольча та сільськогосподарська організація при ООН (ФАО) підтримала ідею Всесвітнього дня лісу як привід проінформувати суспільство про важливість збереження лісів.

21 грудня 2012 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, у якій 21 березня, починаючи з 2013 року, було оголошено Всесвітнім (Міжнародним) днем лісів. Резолюція закликала всі держави-члени ООН організовувати заходи, що стосуються всіх типів лісів та дерев, наприклад, кампанії посадки дерев.

Даний період є сприятливим для посадки і росту дерев. Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це безпечна домівка для тварин і рослин, генератор чистого повітря та прісної води, деревина для будівництва, сировина для паперу, пилок та нектар для бджільництва, безмежна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об'єктів.

Ліси займають третину суші планети та виконують життєво важливі екосистемні функції. Вони відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату і залишаються для людей цілющим джерелом здоров’я.
Ліси є найбільш біологічно різноманітними екосистемами суші, де мешкає та виростає більше половини наземних видів тварин, комах та рослин. Ліси сприяють підтриманню збалансованого вмісту кисню, вуглекислого газу та вологи в повітрі, захищають вододіли, які забезпечують приплив прісної води в річках. Ліси – також житло, робота та безпека для залежного від них населення.

Однак, незважаючи на екологічні, економічні, соціальні та медичні властивості, глобальна вирубка лісів у світі продовжується загрозливими темпами по 13 мільйонів гектарів лісу щороку. Поряд з цим, ліси гинуть від пожеж, природних катастроф, хвороб та інших причин.

Україна, незважаючи на невелику лісистість території, за площею і запасами лісу є європейською лісовою державою. Загальна площа земель лісового фонду становить 10,8 млн. га, з яких вкрито лісовою рослинністю 9,5 млн. га, що становить 15,7% території України. Найвища лісистість у Карпатах – 40,2%. Гірські ліси відіграють важливі водоохоронні і водорегулювальні функції.

У лісах України росте 200 деревних і чагарникових порід: сосна, дуб, ялина, ялиця, бук, граб, ясен, береза, вільха, осика, верба та інші. На Україні переважають насадження з листяних порід – 55% площі. У них росте 21,4% дубових лісів країни. Букові ліси становлять 19%, насадження ясена – 12%.
Для території НПП «Мале Полісся» характерною є значна залісненість (до 70%) та добре збережені різноманітні природні комплекси.
У лісовому фонді переважають природні ділянки та культури сосни звичайної (Pinus sylvestris L.), дуба звичайного (Quercus robur L.), берези повислої (Betula pendula Roth.), вільхи чорної (Alnus glutinosa (L.) Gaerth), ялини європейської (Picea abies (L.) Karst). Незначні площі займають насадження з переважанням з ясена звичайного (Fraxinus excelsior L.), граба звичайного (Carpinus betulus L.), липи серцелистої (Tilia cordata Mill.).

21.03.2017 р.

За матеріалами МПП «Мале Полісся»

 

 

Підведено підсумки конкурсу «Первоцвіти під охороною» в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти»

 

20 березня Національним природним парком «Мале Полісся» були підведені підсумки конкурсу «Первоцвіти під охороною» в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти», який проходив у період з 1 березня до 15 березня 2017 року.

Під час конкурсу до адміністрації та на електронну адресу Парку надійшли роботи із понад 30 навчальних закладів регіону.

В Ізяславському районі взяли участь: Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ім.О.Кушнірука, ліцей»; Михлянська ЗОШ І-ІІІ ст.; Борисівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»; Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.П.Онищука, гімназія»; Мокрецький НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок»; Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. №1; Ізяславський НВК «ЗОШ І ст. – дитячий ясла-садок комбінованого типу № 6»; Ізяславська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів; Ізяславський НВК "Загальноосвітня школа I ст. – дитячий ясла-садок №7"; Плужненський НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст., гімназія ім.Р.Й.Бортника"; Теліжинецька ЗОШ І-ІІ ст.; Білівський НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дитячий садок"; Клубівська ЗОШ І-ІІІ ст.; Білогородська ЗОШ І-ІІІ ст.; Мислятинська ЗОШ І-ІІІ ст; М'якотівська ЗОШ І-ІІІ ст.

У Славутському районі взяли участь: Цвітоське НВО «Дошкільний навчальний заклад, середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст., школа мистецтв»; Берездівський НВК «Дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІІ ст.»; Славутський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, гімназія»; Ставичанський НВК «Дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІ ст.»; Лисиченський НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дошкільний навчальний заклад»; Крупецький НВК «Дошкільний навчальний заклад – середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст.; Старокривинський НВК «Дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІІ ст.»; Губелецький НВК "Дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІ ст."; Полянський НВК "Дошкільний навчальний заклад – середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст."; Хоровецький НВК "Дошкільний навчальний заклад – середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст."; Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 м. Славути; Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 6 м. Славута; Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 4 м. Славути; Славутський НВК "Спеціалізована школа І-ІІІ ст., ліцей «Успіх»; Мирутинський НВК "Дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІІ ст."

У рамках проведеного конкурсу отримано 119 різноманітних робіт, з них кращими по Ізяславському району визнано:

в номінації «Кращий малюнок»:

аплікації Ватажко Маргарити, учениці 2 класу Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник – Ватажко Н.М.;

малюнок Чижевської Анастасії, учениці 1 класу Білівського НВК, керівник – Шемчук І.П.;

малюнок Сопронюк Вікторії, учениці 1-А класу Ізяславського НВК №7, керівник – Каленікова Т.І.;

малюнок Левчука Максима, учня 2-Б класу Ізяславського НВК № 6, керівник – Бондарук Т.О.

аплікація Кравчука Богдана, учня 6 класу Білівського НВК, керівник – Кравчук Н.В.

У номінації «Кращий плакат-стінгазета»:

плакат членів гуртка «Юні друзі природи» Мокрецького НВК, керівник – Яловчук Л.П.;

плакат членів гуртка «Аптека природи» Борисівського НВК, керівник – Довбиш Л.В.

Кращими по Славутському району визнано:

в номінації «Кращий малюнок»:

малюнок Опанасюка Тимофія, учня 1 класу, члена гуртка «Юний художник» Берездівського НВК, керівник – Коломійчук Л.Л.;

малюнок Матвійчук Ольги, учениці 1-Б класу Славутського НВК "Спеціалізованої школи І-ІІІ ст., ліцею «Успіх», керівник – Оренбурова І.М.;

малюнок Муляра Максима, учня 3-В класу Загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 м. Славути;

малюнок Барабаш Вероніки, учениці 1-Б класу Славутського НВК "Спеціалізованої школи І-ІІІ ст., ліцею «Успіх», керівник – Оренбурова І.М.;

малюнок Гарбарук Тетяни, учениці 11 класу Крупецького НВК, керівник – Гарбарук С.В.

У номінації «Кращий плакат-стінгазета»:
плакат учнів 9 класу Цвітоського НВО, керівник – Сива А.І.;

плакат членів гуртка «Квітникарі» Лисиченського НВК, керівник – Матвійчук Т.С.

Всі переможці конкурсу отримають грамоти, подяки та заохочувальні подарунки.

ФОТОКОЛАЖ кращих робіт з Ізяславщини

21.03.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Кращі керівники учнівських лісництв та лісівники Хмельниччини презентували здобутки своєї спільної діяльності у м.Київ на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відтворимо ліси разом»

 

14-15 березня 2017 року в Києві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом», яку проводили Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України за участю обласних делегацій з числа досвідчених керівників і організаторів діяльності учнівських лісництв. 
У складі делегації Хмельницької області були 5 педагогів-керівників кращих учнівських лісництв нашого краю та представники лісгоспів у складі: 
- головного лісничого ДП «Шепетівський лісгосп» Заблоцького Олександра Васильовича;
-
директора Національного природного парку «Мале Полісся» Сасюка Андрія Володимировича;
- лісничого Пліщинського лісництва ДП «Шепетівський лісгосп» Савчука Михайла Вікторовича;

- інженера лісових культур ДП «Ізяславське лісове господарство» Мартинова Ігоря Ігоровича. 

Конференція проводилася освітянами і лісівниками з метою привернення уваги державних та громадських організацій до проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв, а також сприяння співпраці навчальних закладів, органів державної влади і громадських організацій у поліпшенні ефективності роботи учнівських лісництв України. 

Учасники заходу - кращі працівники установ і підприємств лісового господарства, наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, профільних науково-дослідних установ, керівники учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, під час якого презентували діяльність своїх учнівських лісництв, реалізацію інноваційних проектів та обмінювалися з колегами набутим досвідом з цього напрямку роботи, навчання, виховання і профорієнтації учнівської молоді на лісогосподарські професії.

Програмою Конференції, що проходила на базі Національного ЕНЦУМ, була передбачена робота 2-х сесій під час пленарного засідання:

- 1 сесія. Тема: «Стале управління лісами»;

- 2 сесія. Тема: «Вплив глобальних змін клімату на лісовідновлення та лісозбереження».

Презентувались обласні експозиції 2-х тематичних виставок: 

- тематична виставка: «Лісовідтворення. Пошуки молоді»;

- виставка методичних матеріалів і видавничої продукції згідно з тематикою Конференції.

Працювали також 3 дискусійні майданчики на актуальні теми:

- майданчик № 1 з теми «Проблеми збереження лісів в умовах сучасної економіки»;

- майданчик № 2 з теми: «Пріоритети лісівничої освіти в контексті збалансованого розвитку»;

- майданчик № 3 з теми: «Шкільні лісівництва: аналіз та перспективи розвитку». 

14 березня на пленарному засіданні науково-практичної конференції від делегації Хмельницької області виступив директор Національного природного парку «Мале Полісся» Андрій Володимирович Сасюк з доповіддю «Учнівські лісництва на базі закладів освіти та НПП «Мале Полісся» - школа юних знавців і охоронців лісу рідного краю та кузня майбутніх науковців і висококваліфікованих лісогосподарських кадрів». 

Під час презентації інноваційних проектів Конференції керівник зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчитель хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району Микола Андрійович Зведенюк презентував її учасникам науково-популярне видання природничо-краєзнавчого і навчально-виховного змісту «Ліси Хмельниччини», книгу-нарис «Живі смарагди Шепетівщини», авторський проект Програми гуртка юних лісівників з календарно-тематичним плануванням та тематичними розробками навчальних занять до неї, які були підготовлені ним на основі власного досвіду навчання і виховання юних лісівників з участю колег-ентузіастів, хмельницьких педагогів-натуралістів, лісівників і науковців.

Столичні організатори Конференції підготували в електронному форматі Збірник матеріалів, до якого делегати нашої області підготували 6 змістовних тематичних статей:

- «Формування природоохоронної культури учнівської молоді шкільного віку в процесі залучення до природозаповідної справи та лісогосподарських робіт на базі Національного природного парку «Мале Полісся» як перспективний напрямок лісової педагогіки» (Сасюк Андрій Володимирович, директор НПП «Мале Полісся»);

- «Михлянське учнівське лісництво: збережемо і примножимо багатства лісів рідного малополіського краю (з історії діяльності шкільного учнівського лісництва)» (Лисюк Михайло Анатолійович, директор, керівник учнівського лісництва Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району);

- «Тематичні розробки навчальних занять гуртка юних лісівників» (Лиськова Марія Йосипівна, вчитель біології і хімії, керівник учнівського лісництва Гуківської ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району);

- «Нетішинське учнівське лісництво: навчаємось, працюємо, оберігаємо і власними руками відроджуємо навколишні ліси (з досвіду роботи учнівського лісництва профільного позашкільного закладу)» (Біла Аліна Михайлівна, керівник гуртків, керівник учнівського лісництва Нетішинського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді);

- «Лісова педагогіка: зразкове учнівське лісництво «Пліщинське» - школа любові до рідного краю, творчої праці та зростання майбутніх науковців і господарів лісів Шепетівщини» (Зведенюк Микола Андрійович, керівник зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчитель хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району);

- «Екологічна освіта і виховання юних лісівників шкільного учнівського лісництва як складова лісової педагогіки» (Григоров Ігор Миколайович, керівник учнівського лісництва, директор Масівецької ЗОШ І-ІІ ст. Хмельницького району).

З нагоди Міжнародного дня лісу, десятки кращих лісогосподарів та педагогів нашого краю - ентузіастів лісової педагогіки, навчання й виховання і профорієнтації вихованців учнівських лісництв та гуртків юних лісівників у загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах, відзначені Грамотою Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

16.03.2017 р.

За матеріалами  Хмельницького ОЕНЦУМ

 

Кожен із нас відповідальний за екологію нашого району

 

Розпочалось весняне прибирання територій парків, вулиць, доріг, присадибних земельних білянок та прибудинкових територій. Багато громадян не вивозять сміття на сміттєзвалище, не використовують рослинні рештки для компосту, а спалюють їх.

Шановні громадяни!  Спалюючи рештки рослинності і листя на городах та прилеглих ділянках біля приватних будинковолодінь, ви загрожуєте здоров'ю в першу чергу дітей та людей похилого віку.

У попередніх статтях, які періодично друкувалися в засобах масової інформації, неодноразово вказувалося на шкідливість від спалювання листя та бур'янів і про категоричну заборону їх спалювання.

Кожен із нас відповідальний за екологію нашого району. Шкода від спалювання листя, пожнивних решток, сухої трави величезна. При згорянні 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. У їхній склад входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали в тому числі радіоактивні й т.п. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що може викликати в людини ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найбільш отруйних для людини речовин.  

Звертаємось до всіх небайдужих взяти участь в боротьбі із паліями. Не соромтеся зробити зауваження сусіду, який розпалив багаття із бур'янів та листя та шкодить вашому здоров'ю.  Нагадуємо, що штраф за допущені адміністративні порушення для фізичних осіб складає 340-1360 грн., для юридичних 850-1700 грн.

13.03.2017 р. 

  Сектор житлово-комунального господарства районної державної адміністрації

 

 

 

СТАРТУЄ АКЦІЯ «ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ 2017»

 

Навесні  вже традиційно з метою створення сприятливого для життєдіяльності людей довкілля, відновлення належної чистоти і порядку на  території міста та району після зимового періоду та танення снігу в районі проводиться акція “За чисте довкілля 2017”.

У ході акції  заплановано виконати значний обсяг робіт із прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів, вулиць, доріг, тротуарів та зупинок  громадського транспорту, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових  та інших відходів,  а також забезпечити очищення від сміття прилеглих до житлових масивів територій, берегів річок і водойм.

І це справа не лише органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та комунальних підприємств.

Працівники кожної установи та організації, закладу торгівлі, медичного чи навчального закладу щороку активно долучаються до проведення заходів по санітарній очистці населених пунктів. Проте, щоб дійсно  якісно і в оптимальні терміни виконати весь обсяг робіт, потрібно всім разом, всією громадою братися до роботи. Ми надіємось, що в цьому році до справи прибирання також активно долучаться громадські організації району та приймуть активну участь у наведенні порядку в нашому місті та селах району.

Особливо велике прохання до жителів багатоквартирного сектору: навесні, після танення снігу прибрати прибудинкові території, привести до належного естетичного вигляду самовільно встановлені огорожі навколо будинків.

Хочемо нагадати керівникам підприємств, установ, організацій, закладів торгівлі та громадського харчування усіх форм власності, що крім обов'язкового прибирання прилеглої території, кожна юридична особа, чи фізична особа-підприємець має закріплену  територію, прибирання якої зобов'язує  пункт 3.2 Правил благоустрою населених пунктів.

Цими ж Правилами передбачено, що “Прибирання територій в районах приватної забудови здійснюється їх власниками” ( пункт 3.11). Таким чином кожен власник, орендар, користувач домоволодіння чи земельної ділянки зобов'язаний прибрати територію навколо огорожі, тротуар та дорогу до середини осі поруч з присадибною чи земельною ділянкою.

Хочемо також повідомити, що єдиним обов'язковим санітарним днем на території району встановлено четвер, а відповідно до адміністративного Кодексу України “захаращення та несвоєчасне прибирання території від побутового, будівельного сміття, піску, деревини, опалого листя, гілля, нанесення транспортними засобами на дорогу ґрунту чи інших залишків будматеріалів” карається штрафом у розмірі 28-80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для фізичних або 50-100 таких мінімумів для юридичних осіб.

Не залишаймося байдужими. Зробімо всі разом, щоб наше місто, наші села та наш район були чистими і охайними.

13.03.2017 р.

Сектор житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

 

КИПИТЬ РОБОТА З ЛІСОВІДНОВЛЕННЯ

 

ДП «Ізяславський лісгосп» активно включився у весняну лісокультурну кампанію. Розпочалися роботи з лісовідновлення на зрубах 2016 та 2017 років. Цієї весни підприємство  планує  створити лісові культури на площі майже 250 га шляхом посадки сіянців та посіву насіння основних лісоутворюючих порід.

Першими до посадки лісу під  керівництвом лісничого І.Д.Мартинова приступили працівники Михельського лісництва. Так, у кварталі 15 на площі 2,8 га  посадили культури модрини європейської. На допомогу лісівникам прийшли учні Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Перед посадкою лісу  І.Д.Мартинов провів інструктаж з школярами щодо якісного і правильного проведення  посадки лісу, від якого залежить приживлюваність створених лісових культур. Керівник підрозділу  також розповів дітям про роль лісів у житті людини.

Школярі були раді, що зробили вагомий внесок у відтворення лісу.

13.03.2017 р.

За матеріалами ДП « Ізяславське лісове господарство»

 

Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі в природних екосистемах

 

Останнім часом, у зв'язку із підвищенням температурних показників, почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності на городах та присадибних ділянках. Це, зазвичай, призводить до пожеж на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах, які можуть перерости у масштабні пожежі.

Впродовж останнього тижня випадки загоряння сухої трави та чагарників були зафіксовані в Житомирській, Полтавській, Миколаївській, Луганській, Черкаській та Київській областях. Так, на Житомирщині 5 березня до Служби порятунку надійшло повідомлення про загоряння сухої трави на землях запасу Народицької селищної ради, що в с. Вязівка. У той самий час друге відділення вогнеборців гасило загоряння сухої рослинності площею приблизно 1 га у смт Народичі. Крім того, ще 4 подібних займання впродовж доби фахівці ДСНС ліквідували у Коростенському, Брусиловському та Пулинському районах Житомирської області. На Миколаївщині 6 березня, протягом доби, підрозділами Головного управління ДСНС України області ліквідовано 9 пожеж на відкритій території. Суха трава, сміття та очерет горіли у Веселинівському, Новобузькому, Вітовському районі, у місті Миколаєві, м. Нова Одеса та у м. Вознесенськ. На Київщині, протягом доби, 6 лютого рятувальники виїздили на гасіння пожеж трав’яного настилу у Миронівський район, 5 разів у місто Ірпінь та двічі у Макарівський район.

Впродовж 8 березня рятувальники Полтавщини 8 разів виїжджали на ліквідацію пожеж на відкритій території у Полтавському, Лохвицькому та Новосанжарському районах, смт Семенівка та м. Полтава.

До ліквідації загорянь, площа яких подекуди становить понад 200  метрів квадратних, залучалися як рятувальники Державних пожежно-рятувальних частин областей, так і представники місцевої добровільної пожежної охорони.

З метою попередження випадків виникнення пожеж у природних екосистемах, фахівці ДСНС проводять роз'яснювальну роботу серед населення. Так, 6 березня працівники Камінь-Каширського районного відділу Управління ДСНС України у Волинській області провели профілактичну роботу з мешканцями Тоболівської та Мельнико-Мостищенської сільських рад. Під час спілкування з людьми рятувальники нагадали про важливість дотримання основних правил пожежної безпеки та детально розповіли про протипожежні вимоги для власників приватних житлових будинків. Крім того, співробітники Служби порятунку звернули увагу громадян на те, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків можна нести адміністративну відповідальність. На Черкащині 9 березня рятувальники, разом з представниками сільської ради, завітали до села Богодухівка. Спілкуючись з місцевими жителями, фахівці Служби порятунку довели селянам статистику надзвичайних подій, які трапилися в районі та привели декілька прикладів випадків займання сухої трави. Співробітники ДСНС наголосили господарям приватних домоволодінь на забороні спалювання минулорічних рештків сухої рослинності та звернулися з проханням бути вкрай обережними з відкритим вогнем. А на Хмельниччині працівники Новоушицького районного сектору Головного управління ДСНС України області спільно з лісівниками та поліцією провели патрулювання лісових масивів поблизу сіл Івашківці та Куча Новоушицького району. З громадянами, які вийшли на відпочинок до лісу, рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальні бесіди щодо профілактики пожеж у лісових масивах.

Шановні громадяни! Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Пам'ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.

10.03.2017 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

 

Проведено захід до Всесвітнього дня дикої природи

 

Всесвітній день дикої природи – це день покликаний нагадати кожному з нас про необхідність активізації боротьби зі злочинами проти дикої природи та вкотре підкреслили цінність для людства природи та усіх її мешканців

З метою привернення уваги до цінності дикої природи та її різноманітного значення, а також виховання дбайливого ставлення до представників флори і фауни як нашого краю, так і всього світу, 3 березня 2017 року фахівець з екологічної освіти Кратасюк Н.В. спільно із вчителем географії Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.П.Онищука, гімназія" Ящук Т.В. провели інформаційно-пізнавальне заняття для учнів 6 класу. У ході даного заняття школярі дізналися про історію виникнення свята, Всесвітнього дня дикої природи, ознайомились із значенням та головними завданнями Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори (CITES). На останок, вихованцям НВК було продемонстровано науково-популярний фільм «Дика природа Європи».

ФОТОКОЛАЖ

06.03.2017 р.

За матеріалами НПП "Мале Полісся"

 

Збережемо первоцвіти

 

Національний природний парк «Мале Полісся» оголошує конкурс «Первоцвіти під охороною» (у рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти»)

Мета конкурсу: залучення школярів до вивчення та охорони первоцвітів. Перевірка обізнаності з рослинами Червоної книги України, рідкісними та зникаючими видами рослин.

Учасники конкурсу: до участі в конкурсі запрошуються школярі Ізяславського та Славутського районів, віком від 6 до 17 років.

Умови конкурсу: на конкурс можуть бути представлені:

Кращий малюнок (вік конкурсантів 6-12 років) на тему «Захистіть первоцвіти»: малюнок формату А-3, А-4, техніка виконання довільна (олівці, фломастери, фарби тощо). Приймаються тільки індивідуальні роботи.

Кращий плакат-стінгазета (вік конкурсантів 12-17 років) на тему «Первоцвіти потребують нашого захисту»: формат А-1 (лист ватману), з використанням фотоматеріалів та інших ілюстрацій із коментарями. Приймаються тільки колективні роботи.

Представлені на конкурс роботи: малюнки, плакати-стінгазети, підписуються зі зворотного боку у нижньому лівому куті друкованими літерами (прізвище, ім'я, клас, повна назва навчального закладу, контактний телефон учасника, а також керівника із зазначенням ПІП).

Порядок проведення конкурсу: конкурс триває з 1 березня по 15 березня 2017 року.

Останній термін подачі конкурсних робіт – 15 березня 2017 року. Роботи подавати за адресою: НПП «Мале Полісся», вул. Михельська, 32, м.Ізяслав (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство») або надсилати на електронну пошту malepolisja@ukr.net (з подальшим надсиланням оригіналів для визначення переможців).

Критерії оцінки конкурсних робіт: представлені на конкурс роботи будуть оцінюватися за наступними критеріями:

дотримання зазначеної тематики та глибина її розкриття;

гармонія та цілісність композиції;

нестандартність та образність;

вміння бачити і передати сюжет;

охайність.

Роботи, які не відповідають вищевказаним вимогам, до участі у конкурсі не допускаються.

Заохочення переможців конкурсу: переможці конкурсу «Первоцвіти під охороною» визначаються за двома категоріями:

колективні учасники;

індивідуальні учасники.

Призові місця в категоріях «індивідуальні учасники» присуджуються у номінаціях «кращий малюнок».

Призові місця в категорії «колективні учасники» присуджуються у номінації «кращий плакат-стінгазета».

Переможці конкурсу нагороджуються подарунками та грамотами НПП «Мале Полісся», передбачаються заохочувальні нагороди для учасників конкурсу.

Роботи переможців конкурсу «Первоцвіти під охороною» не повертаються і будуть демонструватися на виставці у НПП «Мале Полісся» (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство»).

Додаткову інформацію про конкурс можна дізнатися на сайті НПП «Мале Полісся» або із сторінок в соціальних мережах за посиланнями: http://vk.com/public81333590 та https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/

Тел. (03852) 4-15-36, 0966284375

Ел адреса: malepolisja@ukr.net

02.03.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Візит до Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів №4 імені В.Кобернюка

23 лютого працівники Національного природного парку «Мале Полісся», старший науковий співробітник М.М.Белінська та фахівець з екологічної освіти Н.В.Кратасюк, провели ознайомче заняття про Парк з учнями 6, 7 і 9 класів Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4 імені В.Кобернюка.

У ході заняття вихованці навчального закладу ознайомилися з історією становлення Парку, його основними завданнями, флорою, фауною, червонокнижними видами рослин та тварин, а також з особливостями  об’єктів природно-заповідного фонду та з головними напрямками діяльності Національного природного парку «Мале Полісся».

Крім того, для школярів було оголошено інформацію про конкурс «Первоцвіти під охороною» на кращий малюнок та кращий плакат-стінгазету, що проводиться Парком в період з 01.03.2017 р. по 15.03.2017 р. в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти».

24.02.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 

Первоцвіти – провісники весни

 

Останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни,  опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку.

Кожна частина рослини відповідає за виконання певних функцій, порушення яких призводить до її загибелі. Первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини.

Більшість первоцвітів занесені до Червоної книги, наприклад: підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), цибуля ведмежа (черемша) та багато інших. Ці рослини підлягають суворій охороні. Згідно Положення про Червону книгу України їх не можна зривати. Аби помилуватися першими весняними квітами їх можна вирощувати в  горщиках для вазонів, на присадибних ділянках.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації звертається до мешканців та гостей Хмельниччини із закликом бережливого ставлення до ранньоквітучих весняних рослин та формування почуття відповідальності за все, що діється навколо нас.

Не зриваймо ранньоквітучих рослин та не створюймо попит на них, адже лише він породжує пропозиції. Бережімо те, що створила Природа!

 24.02.2017 р.

За інформацією Департаменту екології та

природних ресурсів облдержадміністрації

 

 

Конкурс малюнків «Ліси поруч з нами»

 

З нагоди Міжнародного дня лісу, Національне представництво FSC в Україні за сприяння громадської спілки «Асоціація відповідальних лісопромислових підприємств України» з 15 лютого – 15 березня проводиться конкурс малюнків «Ліси поруч з нами». Запрошуємо учнівську молодь всієї України взяти участь в конкурсі. Роботи до 15 березня 2017 року надсилаються: 03041, м.Київ, вул.Генерала Родимцева 19, корпус 1, оф. 61, Національне представництво FSC в Україні.

23.02.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 

Екологи заборонили на 25 років полювання на лося в Україні

 

3 лютого Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підписав Наказ № 41 «Про заборону полювання на лося». Документом встановлюється заборона полювання на лося європейського (Alces alces) на всій території України строком на 25 років. Водночас Державна екологічна інспекція України отримала доручення забезпечити державний контроль за дотриманням режиму цієї заборони.

Документом також передбачено розробку програми відтворення популяції лося європейського (Alces alces) в Україні та забезпечення проведення необхідних досліджень і моніторингу стану його популяції за участю науковців.

Лося планували включити до Червоної книги України 2009 року, проте вид не отримав цього охоронного статусу.

Довідково: За різними підрахунками популяція лосів в Україні нараховує від 2 тис. особин до 6 тис. Тоді як в Білорусі і Польщі близько 30 тис. На Хмельниччині, за приблизними підрахунками 2015 року, є 60 особин лося європейського, полювання на якого в нашому краї заборонено вже давно. Зустрічається цей вид в північних районах області, а також в Летичівському районі.

Лось є улюбленим мисливським трофеєм багатих і впливових українських мисливців. Досвід України в 1930-х-1950-х роках, досвід Польщі (починаючи з 2001 р.) по введенню тривалої заборони полювання на лося показав, що мораторій на полювання є єдиним і дуже ефективним засобом збільшення популяції лося в наступні роки. Так, в Польщі за 8 років мораторію на полювання чисельність лося зросла більш, ніж в 3 рази.

09.02.2017 р.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

 

 

Проведено еколого-освітні заходи, присвячені Всесвітньому дню водно-болотних угідь

 

01 лютого 2017 року, в рамках відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь, співробітники Національного природного парку «Мале Полісся», старший науковий співробітник Белінська М.М. та фахівець з екологічної освіти Кратасюк Н.В. організували та провели еколого-освітній захід для школярів Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.П. Онищука, гімназія" та Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей" ім. О. Кушнірука.

Під час заходу було проведено бесіду з використанням мультимедійної презентації «Водно-болотні угіддя – наш природний захист від впливу стихійних лих». У ході даної бесіди учні дізнались про мету започаткування свята, проблеми водно-болотних угідь планети та шляхи їх подолання, а також детально ознайомились із особливостями і значенням водно-болотних угідь Міжнародного значення Хмельниччини й водно-болотними угіддями НПП «Мале Полісся».

Наприкінці заходу співробітники Парку роздали школярам цікаву та пізнавальну інформацію про значення води та водно-болотних угідь у формі коміксів під назвою «Банк води».

ФОТОКОЛАЖ

02.02.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 

У НПП «Мале Полісся» пройшла природоохоронна акція «Допоможемо птахам взимку»

 

Усім відомий той факт, що у житті нашої планети птахи відіграють велику та незамінну роль. У холодну пору року птахам надзвичайно важко прогодуватися, через що вони часто гинуть. Тому у цей період вони дуже  сподіваються на людську допомогу. І в наших силах врятувати птахів від голодної смерті, а для цього потрібно лише розвісити годівнички та постійно поповнювати їх.

Саме тому, а також з метою виховання у школярів дбайливого ставлення до природи рідного краю та збереження місцевої орнітофауни, 25 січня 2017 року працівники Національного природного парку «Мале Полісся» організували та провели природоохоронну акцію «Допоможемо птахам взимку».

У рамках даної акції, із школярами Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 та Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено бесіду про особливості догляду за годівницями та раціон зимуючих пернатих. У ході розмови дітлахи також отримали інформаційні буклети з корисною інформацією про птахів. По завершенню зустрічі працівники Парку разом із учнями, на території навчальних закладів, розвісили годівнички та наповнили їх пташиною їжею.

ФОТОКОЛАЖ

26.01.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Працівники НПП «Мале Полісся» долучилися до підгодівлі водоплавних птахів на річці Горинь

 

Зима – важкий час для птахів. У цей холодний та голодний період наші пернаті друзі, як ніколи, потребують піклування. Саме тому з метою охорони та допомоги птахам, працівниками НПП «Мале Полісся» було організовано та проведено підгодівлю лебедів-шипунів на березі річки Горинь у селі Клубівка Ізяславського району.

Колектив НПП «Мале Полісся» звертається до усіх небайдужих з проханням долучитися до підгодівлі птахів, для яких кожен зимовий день є нелегким випробуванням.

ФОТОКОЛАЖ

24.01.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 

БРАКОНЬЄРИ ПОПАЛИСЯ НА ГАРЯЧОМУ

Лісничий Плужненського лісництва Ізяславського лісгоспу Хмельницького ОУЛМГ  І.А.Жигадло, перебуваючи на охороні лісу, в обідню пору  виявив  автомобіль марки «Опель Комбо». Перекривши виїзд машині з лісу, він пішов  слідами незнайомців і незабаром   побачив, що один з браконьєрів несе на плечах дику козу, інший – дві рушниці в руках.

На вимогу лісничого зупинитися, хапуги кинули трофей та зброю і втекли. Він підібрав рушниці й одразу повідомив про браконьєрство районного мисливствознавця В.Ф.Рожкова  і головного лісничого підприємства В.П.Зайчука. На місце пригоди невдовзі прибули  мисливствознавець і дільничний інспектор, потім – наряд поліції і оперативний слідчий. Правоохоронці  вилучили дві гладкоствольні рушниці, а машину «Опель Комбо»  доставили евакуатором на штрафмайданчик Ізяславського районного відділку поліції. У  багажнику автомобіля виявили   ще одну  козулю.

Оскільки квартал № 69 Плужненського лісництва, де застукали браконьєрів, належить до природозаповідного фонду й входить до національного природного парку «Мале Полісся», правоохоронними органами порушено кримінальне провадження. Винні особи встановлені, ведеться слідство. А суд  вже виніс ухвалу про арешт машини та зброї.

12.01.2017 р.

 

 

 

       

 

 

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграція України

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання          державної служби

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

  Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

   Обласні

 органи влади

 

 

 
 

 

 

 
_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2017
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації