на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


         

         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
 

НОВИНИ

АРХІВ НОВИН

РОЗПОРЯДЖЕННЯ  
   
         

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

     

Розпорядження голови райдержадміністрації від 02.04.2018 № 240/2018-р "Про проведення в районі щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою населених пунктів"

 

Розпорядження голови облдержадміністрації від 29.03.2018 № 340/2018-р "Про проведення в області щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів"

 

       

НОВИНИ

 

 

архів новин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На Ізяславщині функціонує міні асфальтовий завод

 

На території Клубівської сільської ради функціонує міні асфальтовий завод філії «Ізяславський райавтодор», що є найбільш затребуваним на сучасному ринку дорожньо-будівельних технологій. Історія існування даного закладу бере початок з 1973 року.

Це підприємство покликане зменшити гострий дефіцит асфальтобетону, що вкрай необхідний для оновлення автодоріг Ізяславщини та Хмельницької області.

Те, що в Україні розгортається масштабний ремонт доріг, асфальтовий завод відчуває на практиці. Його робота нині надзвичайно затребувана – продукцію постачають насамперед для ремонту доріг північної зони Хмельниччини, а саме: насамперед Ізяславського, а також Шепетівського, Славутського, Білогірського, Теофіпольського та Красилівського районів.

Що стосується Ізяславського району, то завдяки цьому заводу значно скорочуються витрати на проведення реконструкцій автодоріг району.

Місцеві жителі розуміють, що без потужного виробництва асфальту неможливі якісні дороги як у їхньому районі, так і в області загалом.

Крім того даний об’єкт створив робочі місця у сільському населеному пункті (завод обслуговують шестеро працівників).

У зимовий період підприємство виготовляє холодну – органно-мінеральну суміш, а з весни до осені – гарячу: асфальтово-бетонну суміш.

Це дає можливість дорожникам активно працювати над реконструкцією автомобільних доріг району, що покращить не тільки інфраструктуру території, але й створить нові робочі місця.

08.08.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

за матеріалами філії «Ізяславський райавтодор»

 

 

На Ізяславщині відбулося навчання-тренінг з моделюванням ситуації при підозрі захворювання свиней на АЧС  в умовах дикої природи

 

07 серпня поточного року на базі розплідника диких свиней Лютарецького лісництва ДП «Ізяславське лісове господарство», під керівництвом голови Ізяславської районної державної адміністрації  було проведено навчання-тренінг з опрацювання плану дій працівників управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі та підрозділів територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в Ізяславському районі з моделюванням ситуації при підозрі захворювання свиней на африканську чуму в умовах дикої природи.

До навчань було залучено фахівців та спеціалістів відділу агропромислового розвитку Ізяславської районної державної адміністрації, Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Шепетівської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби,  Ізяславського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, ДП «Ізяславське лісове господарство», тощо.

Дане навчання дозволило перевірити стан готовності ветеринарної служби та сил цивільного захисту району до дій у разі загрози та виникнення АЧС, вдосконалити практичні навички керівного складу управління, галузевих ланок щодо організації ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також вивчити проблемні питання щодо реалізації вимог чинного законодавства України при виявленні та ліквідації АЧС та визначити напрямки удосконалення роботи із даного напрямку роботи. Було відпрацьовано алгоритм дій визначених Інструкцією  з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженою наказом Міністра аграрної політики та продовольства України № 111 від 07 березня 2017 року.

 Відповідно до задуму організаторів навчання-тренінгу було здійснено виїзд групи швидкого реагування для з’ясування епізоотичної ситуації у розпліднику диких свиней ДП «Ізяславське лісове господарство» з підозрою на захворювання АЧС та проведення епізоотичного розслідування з метою встановлення джерел і шляхів можливого занесення збудника хвороби, визначення меж можливого епізоотичного осередку і вжиття заходів щодо недопущення поширення збудника хвороби за його межі. Зокрема було відпрацьовано розгортання мобільного ветеринарно-карантинного поста, встановлення дезбар’єрів і заборонних знаків, проведення дезінфекції у зоні спалаху хвороби та спалювання трупів  свиней, що загинули.  Також, спеціалістами Шепетівської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби та Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини було проведено розтин трупа дикого кабана (відстріл якого було здійснено для дослідження стану диких тварин) з метою вивчення патологічних змін і постановки попереднього діагнозу та відібрано зразки патологічного матеріалу для подальших лабораторних досліджень. Також було відпрацьовано утилізацію (спалення) решток тварини.

Після закінчення практичної частини відбулося обговорення проведеного навчання та розглянуто питання щодо порядку здійснення профілактичних заходів із недопущення захворювання свиней на АЧС, необхідні охоронно-карантинні заходи у випадках прояву хвороби серед свиней в господарствах різних форм власності, у тому числі в дикій фауні та оздоровлення їх від АЧС.

Зокрема голова районної державної адміністрації Борис Яцков наголосив, що необхідність безумовного забезпечення біологічної безпеки як в господарства усіх форм власності, так і в дикій природі безперервний процес оцінки та управління ризиком, який спрямований на уникнення або мінімізацію ризиків мікробіологічного інфікування, яке може викликати хвороби людей або тварин або внаслідок якого тварини стають непридатними для використання у сільському господарстві чи будь-якого іншого використання.

 Довідково:

 Африканська чума свиней (скорочена назва - АЧС, латинська назва Pestis Africana suumце) – інфекційне захворювання свійських та різних видів диких свиней збудником якого є вірус. За своєю будовою вірус АЧС – це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, належить до родини Asfaviridae. Дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це є однією з основних причин, чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе.

Вірус АЧС, внаслідок особливостей своєї складної структури, дуже стійкий до факторів різної природи, у зв’язку із чим його виживання в об’єктах середовища і продуктах свинячого походження незвичайно високе. Зокрема, вірус стійкий як у кислому, так і в лужному середовищі, а в умовах довкілля може зберігатися при температурах: 50 С - до 7 років, 18-20 °С - 18 місяців, 37 °С – до 30 днів, 50 °С – до одної години. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин - до 155 днів, в копченій ковбасі та шинці - до 5 місяців, у гною - більше 3 місяців, в ґрунті - (112 діб літо-осінь, 200 діб осінь-зима). Охолодження (особливо заморожування)  консервує вірус, у морозильнику при мінус 30-60 °С лишається активним до 10 років, в охолодженому м’ясі до 15 тижнів. Така висока стійкість вірусу і сприяє його швидкому розповсюдженню на значні території.

Факторами передавання збудника можуть стати різні об’єкти зовнішнього середовища - корми, вода, гній, підстилка, предмети догляду за тваринами, одяг обслуговуючого персоналу, транспорт, що були контаміновані вірусом, а також трупи загиблих від чуми свиней. Особливо небезпечними є інфіковані продукти забою, боєнські та кухонні відходи. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, гризуни, комахи, не чутливі до нього дикі та свійські тварини, а також люди, що знаходяться в епізоотичному осередку.

Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

ФОТОКОЛАЖ

07.08.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області 

 

 

 

Перші 5 років здобутків та сподівань НПП «Мале Полісся»!

 

2 серпня 2013 року Президентом України був підписаний Указ № 420/2013 «Про створення національного природного парку «Мале Полісся», а сьогодні Національний природний парк «Мале Полісся» уже відзначає ювілейну 5-ту річницю від створення.

НПП «Мале Полісся» розташований на території Ізяславського та Славутського районів. Його загальна площа становить 8762,7 га, в тому числі 2764,0192 га, що надаються в постійне користування та 5998,7 га, що включаються до його складу без вилучення у лісокористувачів.

Парк перебуває у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України, оперативне управління здійснює Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства. Науковим куратором парку є Національний лісотехнічний університет України.

На сьогодні в штаті Парку працює 12 співробітників, на яких покладені наступні завдання: охорона і збереження території парку з усіма цінними природними комплексами та об’єктами; збереження генофонду рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових рослин і тварин; проведення наукових досліджень і науково-дослідних робіт; проведення екологічної освітньо-виховної діяльності; створення умов для організованого відпочинку, екскурсій та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів; організація протипожежної охорони природних комплексів та інші.

У січні 2018 року завершився процес поділу земельних ділянок, постійним користувачем яких є ДП «Ізяславське лісове господарство». Для земельних ділянок присвоєні кадастрові номери. Оформлені Витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки та уточнена площа земельних ділянок – 2764,0192 га, які планується вилучити у постійного лісокористувача та передати у користування для НПП «Мале Полісся».

Тривають роботи по розробці Проекту землеустрою щодо винесення меж території НПП «Мале Полісся» в натуру.

НПП «Мале Полісся» надіслано до Кабінету Міністрів України пакет документів із клопотанням щодо надання дозволу на розроблення Проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, вилученням їх в лісокористувача з подальшим наданням у постійне користування Парку. У даний час документи на розгляді.

Працівниками НПП «Мале Полісся» розроблено Технічне завдання на створення науково-технічної продукції НДР «Розроблення Проекту організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів. Проведений електронний аукціон щодо розроблення Проекту організації території. Переможцем торгів визнано ПрАТ «НВК «КУРС» (м. Київ). Проектною організацією вже розпочаті роботи по розробці Проекту організації території НПП «Мале Полісся», здійснена перша спільна експедиція розробників та науковців на територію Парку з метою її дослідження.

На виконання Закону України «Про природно-заповідний фонд України» і на підставі Програми Літопису природи для заповідників та національних природних парків, НПП «Мале Полісся» видав, на протязі 2015-2018 років, три томи Літопису природи, де проаналізована робота Парку, підведені підсумки науково-технічної діяльності та екологічної освітньо-виховної роботи за період діяльності. Триває робота над наступним, четвертим, томом літопису природи.

Співробітники Парку спільно із науковцями з різних вищих навчальних закладів (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Національний лісотехнічний університет України, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Хмельницький національний університет та ін.), наукових установ (Інститут гідробіології НАН України та ін.) та установ природно-заповідного фонду України (НПП «Подільські Товтри», НПП «Дермансько-Острозький» та ін.) здійснюють дослідження території НПП «Мале Полісся. За період діяльності Парку проводиться моніторинг та дослідження рослинного й тваринного світу, з метою інвентаризації флори і фауни; знаходяться нові види рослин та тварин, що потребують охорони, їх нові місця поширення. Усі місця поширення рідкісних видів флори та фауни фіксуються точками GPS та наносяться на карту НПП «Мале Полісся».

Загалом, станом на сьогодні, у списках видів НПП «Мале Полісся», що потребують охорони на національному, міжнародному та регіональному рівнях наведено 21 вид рослин та 56 видів тварин ЧКУ, 6 видів рослин Додатку ІІ СІТЕС, 128 видів тварин із додатків Бернської конвенції, 15 видів тварин із Європейського червоного списку, 41 вид рослин та 54 види тварин, які є рідкісними на території Хмельниччини. Дані списки доповнені видами, що потребують охорони, під час діяльності Парку.

Працівниками НПП «Мале Полісся» протягом 2014-2018 років, у літній період, відбираються проби води із оз. Святого для визначення фітопланктону та надсилаються до Інституту гідробіології, а також передаються спеціалістам Відділу охорони навколишнього природного середовища Хмельницької АЕС для проведення досліджень хімічного складу води.

Співробітники Парку результати своїх наукових досліджень публікують у наукових виданнях та представляють на науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах і працюють над написанням дисертаційних й магістерських робіт.

23-25 травня 2018 року колективом НПП «Мале Полісся» вперше проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Досвід та перспективи розвитку об’єктів природно-заповідного фонду Хмельниччини» до 5-ї річниці Національного природного парку «Мале Полісся». Загалом, для участі у конференції зареєструвалося 112 очних та заочних учасників, що представляли 3 науково-дослідні установи та організації України, 14 вищих навчальних заклади України, 3 загально-освітні навчальні заклади України, 15 установ природно-заповідного фонду України та Адміністрацію Люблінських ландшафтних парків (Польща), 2 природоохоронні громадські організації. У її роботі взяли участь 40 учасників. До початку роботи конференції був виданий збірник матеріалів конференції.

Щороку НПП «Мале Полісся» проводить ряд масових заходів: акцій, конкурсів до різних екологічних дат та подій. За підсумками проведених конкурсів усі переможці та учасники нагороджуються грамотами, подяками та подарунками. Загалом, за період діяльності НПП «Мале Полісся», до природоохоронних та еколого-освітніх заходів було залучено понад 3000 учасників.

На базі НПП «Мале Полісся» студенти вищих навчальних закладів України мають змогу проходити переддипломну, виробничу, польову практики, а учні загальноосвітніх навчальних закладів регіону проводять дослідження та пишуть свої науково-дослідні роботи.

Під час своєї діяльності НПП «Мале Полісся» координує діяльність Радошівського учнівського лісництва, створеного за ініціативи адміністрації Парку та школи у 2014 році на базі Радошівського ЗОШ І-ІІІ ступенів і створеного у 2017 році за ініціативи НПП «Мале Полісся» та адміністрації Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» імені О. Кушнірука шкільного лісництва «Юні лісівники».

У дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах регіону, з метою виховання у жителів і підростаючого покоління екологічної свідомості та пропаганди природоохоронної діяльності, співробітники НПП «Мале Полісся» проводять уроки, бесіди, виховні заходи на природоохоронну, біологічну, лісівничу тематику та приурочені до визначних екологічних та природоохоронних подій.

З метою проведення навчально-освітньої, пропагандистської роботи з питань екологічного виховання, охорони природи та навколишнього середовища, а також для виховання екологічно-грамотної культури поведінки та формування екологічної свідомості у підростаючого покоління в природному середовищі у 2017 році колективом НПП «Мале Полісся» (за співфінансування ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли та допомоги ДП «Шепетівське лісове господарство» і ДП «Славутське лісове господарство») на території Парку було прокладено та облаштовано екологічну стежку «Перлина Славутчини».

Колективом НПП «Мале Полісся» за сприяння ДП «Шепетівський лісгосп», ДП «Славутський лісгосп», ДП «Ізяславський лісгосп» облаштовано зону відпочинку на території комплексної пам’ятки природи «Озеро Святе».

З метою інформування про діяльність НПП «Мале Полісся» створений у 2015 році офіційний веб-сайт, за адресою: malepolisja.in.ua., а також регулярно оновлюється інформацію на сторінці в соціальній мережі Facebook за посиланням https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/.

Важливими питаннями, на вирішення яких, найближчим часом, колектив НПП "Мале Полісся" має великі сподівання:

- розроблення Проекту організації території, а також проведення зонування території Парку;

- вилучення і передача земель у користування НПП;

- проведення лісовпорядкування;

- прокладання туристичних маршрутів та інші.

 02.08.2018 р.

За матеріалами НПП "Мале Полісся"

Відбулася нарада до відкриття сезону полювання на пернату дичину

 

28 липня в приміщенні Ізяславської районної організації українського товариства мисливців і рибалок відбулася нарада до відкриття сезону полювання на пернату дичину 2018 року, в якій взяли участь спеціалісти  Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

У ході проведення наради до мисливців доведено інформацію щодо особливостей таких хвороб як африканська чума свиней, сказ тварин, грип птиці та епізоотичної ситуації  щодо цих захворювань в Україні. Для закріплення матеріалу присутнім учасникам роздано листівки по сказу та африканській чумі свиней. Крім того було наголошено на необхідності проведення заходів щодо підтримання  оптимальних розмірів популяції червоної лисиці в мисливських угіддях району.

Також у ході зібрання визначено порядок взаємодії між державними установами ветеринарної медицини  та користувачами мисливських угідь з метою своєчасного реагування на випадки прояву інфекційних захворювань серед диких тварин та птиці і забезпечення епізоотичного благополуччя дикої фауни.

30.07.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

 

 

 

 

 

 

Вагомий внесок юних лісівників

 

Ліс – це надзвичайне і таємниче місце. Ліс - це цілий світ, наповнений життям, справжній природній шедевр. Ліс – це наше майбутнє здоров’я! Могутність і велич дерев, різноманітність трав, ягід та звірів, завжди викликають захоплення. Відразу відчувається неперевершена свіжість та легкість повітря, від якого паморочиться голова. Головною метою сьогодення є примноження і відтворення лісів.

Так, членами Радошівського учнівського шкільного лісництва, що знаходиться під опікою Національного природного парку «Мале Полісся», зроблено вагомий внесок у відтворення лісів регіону. Із розсадника учнівського лісництва на території Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було  викопано і підготовлено до посадки близько 2000 саджанців дуба звичайного, що із часом стануть могутніми дібровами.

ФОТОКОЛАЖ

26.04.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

На засіданні колегії районної державної адміністрації проаналізовано  проведення в районі щорічної акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою територій населених пунктів

 

23 квітня, на черговому засіданні колегії районної державної адміністрації, яке провів перший заступник голови Павло Ковальчук, було  проаналізовано проведення в районі заходів щорічної акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою територій населених пунктів.

Про проведену роботу членам колегії доповіла головний спеціаліст сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації Людмила Чорна. Зокрема вона зазначила, що згідно розпорядження  голови районної державної адміністрації від 02 квітня 2018 року № 240/2018-р «Про проведення в районі щорічної акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою територій населених пунктів» в району було проведено комплекс заходів.  

Колективами  підприємств, установ та організацій району незалежно від форм власності, закладами охорони здоров’я, освіти, культури, торгівлі  проведено санітарне прибирання та благоустрій прилеглих і закріплених за ними територій.

Виконавчими комітетами міської та сільських рад проведено ліквідації несанкціонованих та неконтрольованих звалищ відходів у межах населених пунктів, зонах відпочинку, на берегах водойм;  виконання робіт з благоустрою кладовищ, упорядкуванню пам’ятників, братських могил та місць почесних поховань.

Доповідач відзначила активну участь у Всеукраїнській акції «За чисте довкілля» працівників та учнів закладів освіти району, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, працівників бюджетних організацій,  житлово-комунальних підприємств, приватних підприємців.

До робіт із благоустрою було залучено на громадські роботи осіб, які перебувають на обліку в Ізяславському районному центрі зайнятості. В місцевій газеті “Зоря Надгориння” та на сайті районної державної адміністрації висвітлювалися всі заходи, які проводилися на території району.

У ході  проведення акції «За чисте довкілля» ДП “Ізяславське лісове господарство» висаджено саджанців сосни та дуба на площі понад 50 га, планують засадити  ще 180 га.   Комунальними підприємствами сільських рад: висаджено за межами населених пунктів в лісі 6,7 га саджанців сосни, дуба, модрини та планують ще засадити 32 га саджанцями дерев; упорядковано 91,01 га територій, парків, скверів, алей;  ліквідовано 76 стихійних сміттєзвалищ, з яких вивезено 0,803 тис. м3 сміття; очищено від сміття берегів водойм площею 11 тис. м2; упорядковано 79 кладовищ, а також братські могили, місця почесних поховань,  меморіали та  пам’ятники; автобусні зупинки на території міської та сільських рад в цілому приведені у належний  санітарний стан та відремонтовані.

У  День довкілля на території всього району було проведено роботу  у всіх населених пунктах району із прибирання та наведення належного санітарного стану узбіччя  вулиць, територій біля адмінбудівель, шкіл, закладів медицини, культури, торгівлі.  Зокрема було впорядковано в’їзні знаки, висаджено квіти та кущі, засіяно траву.

На колегії було відзначено, що потребує покращення робота правоохоронних органів району з питань виявлення порушників правил благоустрою та статті 152 Адміністративного Кодексу України. За 4 місяців поточного року на розгляди адмінкомісій  подано 3 протоколи за порушення правил благоустрою населених пунктів та стягнено 680 гривень штрафу. 

У рамках весняної акції  сільським головам спільно з працівниками Ізяславського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області потрібно ще провести обстеження та забезпечити приведення до норм санітарно-технічного стану об’єктів водопостачання (провести дезінфекцію, ремонти громадських криниць; сільських водопроводів, водонапірних башт, підвищити рівень благоустрою санітарно-охоронної зони 1-ого поясу артсвердловин, забезпечити контроль якості питної води). Підприємствам житлово-комунального господарства та філії «Ізяславський райавтодор» необхідно протягом найближчого часу провести першочергові заходи щодо упорядкування та ремонту доріг і тротуарів, привести у належний санітарний стан об’єкти дорожнього сервісу.

Робота з благоустрою населених пунктів району продовжується.

ФОТОКОЛАЖ

23.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлового комунального

 господарства райдержадміністрації

 

Заходи акції «За чисте довкілля» пройшли у Білотинській сільській раді

 

Проведення заходів із благоустрою населених пунктів Ізяславського району в рамках акції «За чисте довкілля» продовжується. Долучилися до цього і жителі сіл Білотинської сільської ради.

Днями  працівники Білотинської сільської ради навели лад на території біля адмінбудинку сільської ради в селі Білотин. Ними було зібрано та утилізовано чимало торішнього листя, гілля з дерев, залишків сухої трави.  

Також було проведено прибирання в селі Комини на території Коминського НВК «ЗОШ І ст. – дитячий садок». Діти та їх вчителі  у формі гри проведи благоустрій території закладу освіти. Азарту додавало гасло: «Чия команда швидше та якісніше справиться із завданням?».

ФОТОКОЛАЖ

18.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

господарства райдержадміністрації  

 

Пізнавальна й цікава екскурсія для школярів

 

У рамках шкільного місячника екологічного виховання «Доля Землі у людини в руках»  до державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» завітали учні 3-8 класів Васьковецького НВК “ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок”.  Головний лісничий підприємства В.П.Зайчук провів школярам екскурсію розсадником і теплицею. Зокрема, в декоративному  розсаднику лісівник розповів юним гостям про особливості вирощування декоративних та лісоутворюючих порід, ознайомив із асортиментом декоративного посадкового матеріалу та породами, що використовуються для відновлення лісових насаджень нашого регіону.

У ході екологічного уроку учні дізналися про агроекологічні особливості  декоративних видів хвойних та листяних порід, які найбільше користуються попитом серед покупців.  Для потреб лісовідновлення на базі розсадника щороку висівається насіння дуба червоного та дуба звичайного. На жаль, школярі не змогли побачити вирощені сіянці дуба, бо напередодні посадматеріал  викопали та передали лісництвам для створення нових лісів. Проте діти побачили новостворені посіви дуба та дізналися про  особливості створення лісових насаджень з вищезгаданих порід та їх видові ознаки.

Щоб детально ознайомити школярів із процесом розмноження декоративного матеріалу, школярів запросили в теплицю. Тут головний лісівник підприємства розповів, що основним методом розмноження декоративних рослин є живцювання, оскільки при насіннєвому розмноженні не передаються основні видові декоративні ознаки. Також детально ознайомив з агротехнічними особливостями живцювання декоративних рослин. Діти  побачили вже вкорінені живці, які будуть висадженні на дорощування у декоративний розсадник. Крім того учнів ознайомили із особливостями насіннєвого розмноження модрини та створення лісових насаджень з інтродукованого виду.

По закінченню екскурсії В.П.Зайчук подарував школі  науково-популярне видання «Ліси Хмельниччини»,  щоб учні  могли детальніше ознайомитися із історією лісового господарства  та діяльністю лісових підприємств області.

18.04.2018 р.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

Підбито підсумки конкурсу «Первоцвіти під охороною»

 

Конкурс «Первоцвіти під охороною», котрий був проведений у рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти» Національним природним парком «Мале Полісся»,підійшов до свого завершення. Мета конкурсу – залучення школярів до вивчення та охорони первоцвітів, а також перевірка обізнаності із рослинами Червоної книги України, рідкісними та зникаючими видами рослин.

Конкурс тривав у період з 05 березня по 30 березня 2018 року. За цей час у ньому взяли участь 284 учні й учнівських колективи (128 – вихованців освітніх закладів Ізяславщини, 156 - Славутчини), котрі у загальному надіслали до Парку 318 робіт (відповідно – 139 і 179 робіт).

Ізяславщину представляли школярі Мокрецького НВК, Ріпківського НВК, Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Плужненського професійного аграрного ліцею, Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ізяславського НВК №6, Сахновецького ЗДО «Дзвіночок», Білівського НВК, Кунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Теліжинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шекеринецького НВК, Христівського НВК, Ізяславського НВК № 5, Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ізяславського НВК №7, Плужненського НВК, Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Борисівського НВК, Білівського НВК, Ізяславського  НВК №2, Щуровецького НВК, Михлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Васьковецького НВК, Білогородської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У своїх роботах учасники конкурсу продемонстрували свою майстерність у декоративно-прикладній творчості. При виготовленні первоцвітів своїми руками використовувалися різні техніки із використанням різноманітних природних і неприродних матеріалів. Різні настільні і настінні композиції виготовлялися учасниками, як індивідуально, так і колективно. Також школярі у своїх тематичних плакатах і листівках закликали до бережного ставлення до природи. Барвисті фотографії показали, яка велика робота була проведена учасниками конкурсу.

У рамках проведеного конкурсу з усіх робіт кращими від Ізяславщини визнано:

· Бернацький Володимир, учень 8 класу Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, керівник: Мазур Н.М.;

· Гурток «Умілі ручки» Мокрецького НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок", керівник: Назарчук Н.О.;

· Калетюк Юлія, учениця 9 класу Михлянської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів, керівник: Сімора О.М.;

· Чепелюк Назар, учень групи № 11 Плужненського професійного аграрного ліцею;

· Кирилюк Катерина, учениця 8 класу Сахновецької загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів, керівник: Горошко Є.С.;

· Колодяжний Максим, учень 11 класу Шекеринецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок», керівник: Колодяжна І.П.

Усі учасники конкурсу та переможці будуть нагороджені заохочувальними призами, подяками й грамотами від Національного природного парку «Мале Полісся».

ФОТОКОЛАЖ

13.04.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Весняне прибирання в районі у розпалі

 

Після свята Великодня активізувались в районі роботи із весняного очищення. Прибиранню відводиться головне місце в кожному домі, суб’єкті господарювання, територіальній громаді.

 

Колектив ДП «Ізяславський лісгосп» не залишився осторонь традицій, організувавши прибирання прилеглих до адмінбудівель територій.

Працівники підприємства збирали сміття, що накопичилося після зими, підмітали прилеглу та закріплену територію навколо адмінбудівель. Працівниками також було проведено обрізку крони дерев, підбілювали стовбурів та згрібання торішнього листя. Також приведено у належний санітарний стан закріплену за підприємством територію вулиці Михельської в місті Ізяслав. Наводили також лад на прилеглих до адмінбудівель територіях та у садах у всіх підрозділів  підприємства.

 

Перед днями поминання померлих жителі району наводять лад на кладовищах: збирають торішнє листя, залишки квітів, фарбують хрести, лавки, пам’ятники та огорожі. Виконкомом Ізяславської міської ради до робіт із благоустрою кладовищ, які розташовані на території міста Ізяслав, також залучено працівників комунальних підприємств міської ради. Для більш оперативної роботи із наведення порядку до прибирання залучено на громадські роботи дев’ятеро громадян, які перебувають на обліку в Ізяславському районному центрі зайнятості. Як запевнили у міській раді, до провідних днів буде повністю вивезено сміття із прилеглих до кладовищ територій.

 

 

Активно ведуться роботи із наведення належного стану населених пунктів Мислятинської сільської ради. Вже проведено заходи із благоустрою біля Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст., місцевих ФАПів та закладів культури.

Під час  прибирання території дошкільного закладу у селі Мислятин приклад працівників закладу наслідували і його маленькі вихованці. Вони внесли свій посильний внесок у те, що їх дитячий садочок був красивий та затишний.

 

 

Учнями та педагогами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука у рамках акції «За чисте довкілля» було проведено роботи із наведення порядку у молодому фруктовому садку, що його заклали за ініціативи випускників закладу 2016 року та активу школи. Днями  старшокласники та учні початкової ланки висадили в садку молоденькі саджанці яблунь замість ушкоджених та зламаних.

ФОТОКОЛАЖ

12.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

 господарства райдержадміністрації

 

 

На Ізяславщині триває акція «За чисте довкілля»

 

Із кожним днем все більше установ, підприємств, організацій та жителів Ізяславського району долучаються до акції «За чисте довкілля».

Не залишились осторонь і співробітники Ізяславського відділення поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції України Хмельницькій області. Ними було проведено прибирання адмінбудинку та прилеглої території відділення поліції.

Активно долучилась до наведення порядку громада села Клубівка. Силами громади ведеться прибирання вулиць населеного пункту, території місцевого дитячого садочку, центру села, пам’ятного знаку загиблим односельчанам в роки Другої світової війни. Керівництвом сільської ради до робіт із благоустрою на громадські роботи залучено також громадян, які перебувають на обліку в Ізяславському районному центрі зайнятості.

ФОТОКОЛАЖ

06.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

господарства райдержадміністрації

 

На Ізяславщині розгортається  акція «За чисте довкілля»

 

До приведення територій у належний санітарний стан сьогодні, 4 квітня, в  місті Ізяслав, у рамках оголошеної акції «За чисте довкілля» долучилися колективи районної державної адміністрації, районної ради, управління фінансів райдержадміністрації, Ізяславського районного будинку культури, сектору культури райдержадміністрації, районного історико-краєзнавчого музею, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. ім..О.Онищука №5, гімназія», Ізяславського районного центру «Первинна медико-санітарна допомога» та інші.

Роботи проводилися на площі Героїв Майдану, території біля районного будинку культури, території «Співочого поля», на закріплених та прилеглих територіях.

Допомогу у роботі надали комунальні підприємства.

Із наближенням Великодніх свят  активно ведуться роботи із благоустрою територій навколо храмів, на території кладовищ.

Чимало органів місцевого самоврядування району залучають до прибирання території своїх населених пунктів людей за рахунок громадських робіт.

Громадські роботи – це загальнодоступний вид тимчасової трудової діяльності, що не потребує, як правило, спеціальної професійної підготовки.

Організація оплачуваних громадських робіт є ефективним засобом реалізації політики зайнятості населення, який підвищує мотивацію до праці, поліпшує матеріальне становище безробітних.

Вони організовуються для: осіб, які не мають роботи.

Цього року до проведення громадських робіт Ізяславським районним центром зайнятості на прохання органів місцевого самоврядування вже направлено 24 особи (місто Ізяслав – 10,  села Клубівка – 4, Плужне – 6, Білеве – 4). Днями громадські роботи розпочнуться і в Мислятинській сільській раді.

ФОТОКОЛАЖ

04.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

Ізяслав: проходить Всеукраїнська акція «За чисте довкілля»

 

На  заклик керівництва районної державної адміністрації  жителі району активно долучаються до участі у заходах акції «За чисте довкілля» та використовують будь-які можливості для того, щоб прибрати територію населених пунктів району до Великодніх свят.

До Великодніх свят залишилось зовсім мало часу, а цьогорічні погодні умови дуже ускладнюють провести прибирання біля приватних садиб у населених пунктах району, біля установ та організацій, закладів освіти, культури та соціальної сфери.

Для того, щоб покращити стан довкілля, населення закликають до благоустрою, озеленення та приведення до належного стану населених пунктів, прилеглих територій, підприємств, установ, організацій.

Сьогодні, 03 квітня, до прибирання прилеглої території долучилися колективи Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, ім.О.Онищука, гімназія»,  Ізяславської центральної районної бібліотеки, Ізяславського відділення поштового зв’язку «Ізяслав-1» ЦПЗ № 6 Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта».

Над прибиранням вулиць міста працюють колективи комунальних підприємств міста Ізяслав.

03.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

Лісівники Ізяславщини підбили підсумки роботи та накреслили плани на майбутнє

 

На минулому тижні у ДП «Ізяславське лісове господарство» відбулася конференція трудового колективу, на якій обговорено виконання умов колективного договору за 2017 рік та прийнято новий колективний договір на 2018 рік. Участь у роботі конференції взяли  начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С.Пешко, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства В.М.Лісовий, директор ДП «Ізяславський лісгосп» П.І.Курельчук, голова профкому В.І.Кравчук, керівники та представники  всіх підрозділів.

У ході зібрання П.І.Курельчук детально проаналізував  роботу підприємства за минулий рік, зупинившись на виконанні основних лісівничо-економічних показників. Так, проведено  лісовідновні роботи на площі 262 га, догляд за лісовими культурами – на площі 1290 га. Заготовлено 7718 кг лісового насіння.

З метою профілактики лісових пожеж торік прокладено 214 кілометрів мінералізованих смуг та проведено 279 кілометрів доглядів за вже  існуючими. Для боротьби із пожежами додатково введено в експлуатацію дві одиниці пожежної техніки. Зараз підприємство має 6 одиниць техніки для гасіння лісових пожеж. Облаштовано 3 нових пункти забору води. На трьох пожежних вежах встановлено системи  відеоспостереження.

Проведено рубки догляду на площі 300 га, суцільні  санітарні рубки – на площі 148 га, санітарні вибіркові рубки – 412 га.  Від усіх видів рубок  заготовлено ліквідної деревини 94 940 кубометрів, у тому числі від рубок головного користування – 43 368 кубометри. Реалізовано на внутрішній ринок 76,4 тис. кубометрів ліквідної деревини, експортовано – 5,8 тис. кубометрів дров паливних. У цеху переробки деревини перероблено 10 333 кубометрів деревини та випущено продукції  на  20 млн. грн. Загальний обсяг реалізації продукції  за рік склав 96 млн. 831 тис. грн. – на 11,2 млн. грн.  більше, ніж у 2016 році. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника склала 13 743 грн. – на 4 422,1 грн. більше, ніж у 2016 році. Крім того, працівникам  проведено різні виплати та допомоги, передбачені колективним договором, в сумі близько 4,5 млн. грн., а також  стабільно виплачувалися премії та винагороди за вислугу років в сумі 14 млн. 497 тис. грн., допомоги  на харчування в сумі 2 млн. 935 тис. грн.

За 2017 рік  сплачено до бюджетів усіх рівнів 29 млн. 750 тис. грн., до Пенсійного фонду  – 9 млн. 445 тис. грн., разом  – 39 млн.  195 тис. грн. Чистий прибуток у звітному періоді становив 2 млн. 560 тис. грн.

Злагоджена та стабільна робота  всіх підрозділів дала змогу у повному обсязі виконати програму з лісогосподарської  та промислової діяльності. Головне надбання підприємства  – це  люди. Тому постійно йде покращення умов працюючих, забезпечення їх всім необхідним для  роботи та виконання поставлених завдань. Велика увага приділяється підвищенню технологічної й трудової дисципліни, дотриманню законодавства з охорони праці. На виконання комплексних заходів з охорони праці торік витрачено 669 тис. 251 грн., що вдвічі перевищує заплановані витрати.

Потім голова профспілки ДП «Ізяславський лісгосп» В.І.Кравчук розповів про забезпечення зайнятості працівників, їх соціальний захист, право на працю та відпочинок і прозвітував  про результати виконання колективної угоди, зазначивши, що вона  виконана повністю і без порушень. Для працівників  підприємства керівництвом створено комфортні умови  праці та відпочинку. Постійно здійснюються заходи з підвищення рівня охорони праці, запобігання випадків виробничого травматизму, професійного захворювання, дотримання умов безпеки, гігієни праці. Всі працівники безкоштовно забезпечені спецодягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Але незважаючи на високий рівень контролю за охороною праці на виробництві і підвищення її рівня, все ж таки під час виконання робіт трапляються незначні порушення вимог охорони праці, що призводить до нещасних випадків.

Адміністрацією та профспілковим комітетом  протягом дії колективного договору велика увага приділялась питанням оздоровлення працюючих та їхніх дітей. Так, минулого року за рахунок коштів підприємства, профкому і частково батьківської доплати оздоровлено 36 дітей. У закладах санаторно-курортного лікування побувало 4 працівники. Загалом на оздоровлення працівників та їхніх дітей протягом звітного періоду витрачено понад 3014,6 тис. грн. Велася культурно-виховна і спортивно-оздоровча робота серед працівників трудових колективів і членів їхніх сімей, організовувались походи на концерти та інші  заходи.

Головний економіст підприємства Л.А.Ліщук ознайомила делегатів конференції з проектом  колдоговору на 2018 рік, відзначила, що умови залишились незмінними, лише збільшено розміри всіх передбачених виплат.

Виступаючі  - головний лісничий В.П.Зайчук, інженер з охорони праці Ю.М.Ярославський, верстатник цеху переробки деревини О.В.Кирилюк говорили про досягнення у роботі та своє бачення  розвитку підприємства та покращення трудової діяльності колективу. Зокрема, головний лісничий В.П. Зайчук акцентував увагу на швидких темпах розвитку лісокультурної справи – будівництво приміщення та облаштування його сучасним обладнанням для сушіння шишок хвойних порід, переробки насіння та обробки його стимуляторами росту та засобами захисту, яке планується завершити у першій декаді квітня, облаштування достатньої кількості коробів в декоративному розсаднику та теплиці для вирощування сіянців основних хвойних  лісоутворюючих порід і вкорінення живців декоративних рослин. Це дасть змогу отримати якісний матеріал для  створення продуктивних насаджень та розширити асортимент декоративного посадкового матеріалу. Інженер з охорони праці Ю.М.Ярославський ознайомив присутніх із досягненнями у сфері охорони праці: проведено атестацію 21 робочого місця, а в 2018 р. заплановано атестувати ще 5 робочих місць. Також проведено навчання працівників основних професій з охорони праці. Зазначив, що під час перевірки управлінням Держпраці зауважень з питань дотримання законодавства з охорони праці не було. Верстатник ЦПД О.В.Кирилюк подякував керівництву за те, що зуміло зберегти багаточисельний колектив та висловився за розширення цеху переробки, встановлення нового обладнання, що дає змогу виготовляти конкурентоспроможну продукцію для експортних та внутрішніх потреб, а також збільшити чисельність  підрозділу. Також зазначив, що у цеху створені добрі умови праці та виплачується гідна заробітна плата. Виступаючі зауважень до виконання колективного договору не висловили,  що свідчить  про успішне виконання  його умов.

Начальник ХОУЛМГ П.С.Пешко відзначив, що інтереси працівників завжди спрямовані на задоволення їх життєво важливих потреб – збереження робочих місць, здоров’я, підвищення рівня оплати праці. Цього можна досягти лише через підвищення ефективності виробництва та збільшення прибутку підприємства шляхом нарощування темпів переробки деревини та завдяки впровадженню передових технологій у   лісогосподарське виробництво. Тільки розвиток підприємства дасть змогу підвищувати  заробітну плату. Петро Степанович відмітив  позитивні напрацювання стратегії розвитку підприємства, яка була представлена у жовтні минулого року.

Голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства В.М.Лісовий відзначив високоефективну стабільну роботу трудового колективу протягом багатьох років та побажав подальших успіхів у виконанні поставлених завдань з відтворення, збереження та охорони лісу, його раціонального використання.

На конференції визнано роботу адміністрації та профспілкового комітету з виконання умов колективного договору за 2017 рік задовільною. Прийнято новий колдоговір на 2018 рік.

02.04.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

 

На Ізяславщині старує акція «ЗА ЧИСТЕ ДВКІЛЛЯ»

 

Весна поволі набирає сили і  нам всім разом необхідно забезпечити чистоту і порядок у населених пунктах та на прилеглих до них територіях після зимового періоду й танення снігу.

З цією метою в районі щороку проводиться весняна акція «За чисте довкілля» та День благоустрою.

Про організацію проведення заходів акції «За чисте довкілля» говорилося 29 березня на зсіданні районного штабу з організації її проведення, яке провів перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

Відкриваючи засідання, П.Ковальчук наголосив, що у попередні роки під час проведення акції в районі проводилась робота із ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, очищались від сміття береги річок, ставків, упорядковувались  кладовища,  братські могили,  місця почесних поховань, пам’ятники  та  меморіали, які знаходяться на території населених пунктів району.

Разом із тим, на превеликий жаль, не було досягнуто основної мети - залучення всіх верств населення до участі у проведенні акції. Основна маса робіт була виконана держслужбовцями, працівниками органів місцевого самоврядування, державних підприємств, закладів освіти, культури та медицини, комунальними підприємствами та школярами.

У ході засідання штабу було наголошено на тому, що на підставі Адміністративного Кодексу України міською та сільськими радами затверджені Правила благоустрою населених пунктів. Ці Правила встановлюють єдині та обов’язкові для виконання норми і вимоги у сфері благоустрою, визначають порядок прибирання та утримання територій, у тому числі і прилеглих до меж будівель, споруд та огорож, а також внутрішніх виробничих територій, для всіх юридичних і фізичних осіб, користувачів або власників земельних ділянок, забудовників, власників та орендаторів приміщень, споруд, будівель, незалежно від форм власності, відомчої приналежності та громадянства.

Правила містять загальнообов’язкові на території району норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно чинного законодавства України.

Серед обов’язків суб’єктів господарювання та громадян по благоустрою міста та інших населених пунктів є:

- утримування фасадів будинків, споруд та огорожі в належному технічному стані;

- облаштування газонів та квітників;

- підтримування санітарного стану вулиць, прибудинкових територій та інших територій на рівні встановлених правил, вимог, приділяючи особливу увагу санітарно-побутовим спорудам.

Суб’єкти господарювання – підприємства, організації, установи, заклади прибирають прилеглу та закріплену за ними територію.

Всі торгівельні, орендні підприємства та організації незалежно від форм власності та відомчої належності, які розміщені у житлових будинках та на територіях домоволодінь, а також кіоски, майстерні, лотки та інші - повинні мати погоджені із санепідемстанцією та житлово-експлуатаційними підприємствами схеми прилеглих територій, прибирання яких здійснюється працівниками цих підприємств.

Прибирання міських територій в районах приватної забудови здійснюється їх власниками в межах та за межами домоволодінь до проїжджої частини вулиці.

Суб’єкти господарювання інших форм власності зобов’язані встановлювати урни біля входу і виходу з адміністративних, побутових, навчальних, торгових приміщень, біля торгових палаток, павільйонів та інших споруд.

Урни повинні утримуватися у належному естетичному, технічному стані та щоденно звільнятися від сміття.

За порушення Правил благоустрою населених пунктів порушень, настає відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Захаращення та несвоєчасне прибирання території від побутового, будівельного сміття, піску, деревини, опалого листя, гілля, нанесення транспортними засобами на дорогу ґрунту, піску чи інших залишків будматеріалів передбачено накладання штрафу у розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян для фізичних осіб або 50-100 мінімальних доходів  для юридичних осіб.

Такі ж розміри штрафу накладаються за несвоєчасне знищення бур’янів та об’єктів рослинного карантину, косіння газонів на прилеглих та закріплених територіях, несвоєчасне очищення вмісту урн, накопичення на дорозі розчинів, сумішей, ґрунту, різних матеріалів, побутового сміття та різних відходів виробництва, спалювання листя, трави, бур’яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття.

Заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук розповів, що міською владою у найближчий час буде розміщено контейнери для роздільного збирання твердих побутових відходів (пластик, папір, скло).

Тож давайте всією громадою зробимо наше місто і села чистими та охайними.

30.03.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

 господарства райдержадміністрації

 

 

Увага! Операція «Нерест-2018»!

 

Згідно наказу Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області від 15.03.2018 р. № 11 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в 2018 році» з 1 квітня стартує операція «Нерест 2018». У весняно-літній період 2018 року ловити рибу потрібно буде за правилами.

Відповідно до означеного наказу любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах заборонено у такі строки: в усіх водосховищах з 1 квітня по 09 червня (включно); в усіх річках та її кореневих водоймах  з 1 квітня по 20 травня (включно), а в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з  1 квітня по 29 червня (включно).

Промисловий вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області  (у водоймі – охолоджувачі Хмельницької АЕС: акваторія в межах с.Півнева Гора – Славутського району с.Гнилий Ріг; у Мислятинському водосховищі – правий берег р.Горинь від с.Мислятин до с.Дібровка) заборонено з 01 квітня по 09 червня (включно).

Вилов раків заборонено у період з 01 квітня по 30 червня (включно).

Згідно Кодексу України про адміністративні порушення громадяни, які порушили правила вилову, змушені будуть заплатити штраф.

Любительська риболовля у нерестовий період дозволена лише на спеціально визначених Хмельницькрибохороною ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом і тільки з берега (Мислятинське водосховище – лівий берег річки Горинь від с.Мислятин до с.Дібровка). Також пересуватися по воді дозволено лише суднам охорони водних біоресурсів.

30.03.2018 р.

За матеріалами Хмельницькрибоохорони

 

 

Не зривай первоцвіти!

 

Первоцвіти – рослини, які сприймаються нами як символи весни. Вони першими зацвітають, даруючи людям свою тендітну красу. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, блискучі, неначе сонце, голубі, як весняне небо, бузкові та білосніжні. Підсніжники, проліски, ряст, первоцвіт, шафран, цибуля ведмежа – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах. Але якщо придивитися уважніше, то і ці непомітні квіти по-своєму прекрасні, хоча б тим, що з’являються одними із перших та годують голодних комах, що прокинулись.

Щоденно на землі зникає один вид рослин. Це порушує рівновагу на нашій планеті, тому що первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини, яка, образно кажучи, рубає гілку, на якій сидить.

Найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається навесні. Так, рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок недбалого ставлення до природи, а також через намагання людей перетворити їх на засіб заробітку.

Первоцвіти в небезпеці. А ми їх жорстоко зриваємо, забуваючи про те, що рослина, у якої зірвали надземну частину – квітку, не зможе дати насіння, а отже продовжити рід. Великі букети несемо додому, хоча знаємо, що первоцвіти довго не стоять у вазах, швидко в’януть – рослини вологих весняних лісів не витримують сухе повітря наших квартир. Весняні квіти краще не чіпати, вони привабливіші в природному середовищі.

На наших ринках торгують первоцвітами, коли на Хмельниччині вони ще не цвітуть. Квіти привозять з Криму, Карпат. Зокрема з Карпат везуть до нас білоцвіт весняний – червонокнижний вид з білими дзвоникоподібними квітками, проліску дволисту – рідкісну зникаючу рослину з блакитними суцвіттями.

Серед червонокнижних первоцвітів на Хмельниччині зростають підсніжник звичайний, шафран гейфелів, цибуля ведмежа, сон-трава велика, сон-трава чорніюча. Дуже рідкісними є первоцвіт звичайний, зубниця залозиста, що занесені до списку рідкісних рослин Хмельницької області.

Продавці первоцвітів часто виривають їх з ґрунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів. На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур’яни. Змінюється склад фітоценозів.

Інформуємо, що первоцвіти підлягають суворій охороні. Згідно українського законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення на місці злочину членами рейдових бригад складаються протоколи, а «продукція» конфіскується. За знищення і незаконний збут «червонокнижних» рослин накладається штраф.

Хочеться вірити, що усвідомлення кожного з нас про відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, нашого довкілля буде доброю гарантією уникнення тих непорозумінь, які допускали губителі природи в попередні роки.

 29.03.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

ГОДИНА ЗЕМЛІ-2018

 

Нащо зникає світло?

24 березня Година Землі прокотиться планетою. Ця акція завершиться символічним вимкненням на одну годину (о 20:30 год. за місцевим часом) непотрібних електроприладів, щоб привернути увагу до глобального питання – здоров’я нашої Землі, котре щороку погіршується.

Згідно з даними Звіту WWF про Живу Планету, зараз людство споживає в 1,6 разів більше, ніж може забезпечити Земля. Тобто, нам потрібна не одна, а 1,6 планети для підтримки нашої життєдіяльності. Глобальне споживання зростає людство викидає більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виснажує рибні запаси і вирубує дерева швидше, ніж вони зможуть відродитися і вирости, продукує більше сміття, ніж планета може "перетравити".

"Це веде до виснаження навколишнього середовища зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану й інших тяжких наслідків для Землі та її жителів, розповіла національна координаторка WWF в Україні Олена Тарасова-Красієва. На 2012 рік чисельність популяцій наземних видів скоротилась на 38%, прісноводних на 81%, морських на 36%. Не "зловимо" зв'язок ситуація буде погіршуватись. Наша планета це мережа із мільярдів організмів, систем та явищ, це мультиволокно, що оточує нас 24/7, дає нам воду, повітря, ресурси. Та воно нам не належить, ми лише його частина".

Збереженню та шануванню біорізноманіття присвячена Година Землі 2018. Сьогодні це найпоширеніший рух задля збереження довкілля, який підтримують 187 країн і територій. Послами Години Землі, в різний час, були відомі особистості, від Нельсона Мандели до Кейт Бланшет, і міжнародні бренди від Google до IKEA.

 

З чого все починалося?

Розпочалось усе із вимкнення світла у Сіднеї у 2007 році. Ініціатором тоді виступив WWF-Австралія. Акція була проведена в місті Сідней 31 березня. 2,2 мільйонів сіднейців та близько 2000 компаній одночасно вимкнули світло на одну годину. У результаті енерговитрати міста зменшилися на більше 10%. Цей простий вчинок надихнув безліч людей у всьому світі. Тож нині подія Година Землі розрослась, залучаючи як окремих осіб, так і організації, уряди, малі та великі бізнеси у більше, ніж 7 тисячах міст світу.

 

Сьогодні...

Година Землі 2018 триватиме з 20:30 год. до 21:30 год. у суботу, 24 березня.

Традиційно ця подія також супроводжується виключенням кількох споруд світового значення, як Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку, Тріумфальної арки у Парижі, Оперного театру у Сіднеї тощо. У 2017 році понад 12 тисяч місцевих та національних визначних споруд вимкнули світло під час Години Землі.

 

Чому біорізноманіття?

Популяції диких тварин вже істотно скоротилися, і прогнозоване подальше скорочення до 67% до кінця поточного десятиліття. Найпоширенішою загрозою для більшості видів є втрата та занепад їхнього середовища існування. Саме тому цьогорічна Година Землі сфокусується на збереженні біорізноманіття на планеті. Подія закличе тисячі людей, котрі її підтримують, негайно звернути увагу суспільства на втрату біорізноманіття на всіх континентах.

Разом із простим вимкненням зайвого обладнання на одну годину Всесвітній фонд закликає і до більш масштабних дій.
Зокрема:

·       у Колумбії закликатимуть владу припинити вирубку лісів до 2020 року;

·       Французька Полінезія збирається захистити 5 мільйонів м2 морських територій задля збереження морської екосистеми;

·       у Гватемалі люди підтримують голосами проект щодо резервування води;

·       в Індії закликатимуть до екологічно сталого стилю життя;

·       У Непалі колеги із WWF мобілізують сили, щоб зробити чистим транспорт, який працюватиме від відновлюваних джерел енергії.

 

В Україні:

В Україні напередодні Години Землі розпочалася кампанія Free Svydovets, покликана захистити один з найкрасивіших і цінних куточків Українських Карпат гірський масив Свидовець від забудови і тотальної урбанізації. Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут зростають десятки рідкісних і зникаючих видів рослин, проходять шляхи міграції ключових і цінних видів тварин. Саме звідси бере свій початок найбільша притока Дунаю річка Тиса. До того ж на території Свидовця розташовані фрагменти приполонинських пралісів, сім унікальних для України льодовикових озер та ще чимало інших природних багатств.

Тож цієї Години WWF в Україні закликає українців підписати петицію до Президента України, Кабінету Міністрів і Міністерства екології і природних ресурсів.

 

Чому треба долучитися?

Впродовж лише останніх 10 років, Година Землі була потужним рушієм людської сили, яка не просто вимикала світло, але й змінювала світ.

 

Рух Години Землі сприяв:

·       прийняттю нового законодавства з охорони морів та лісів в Росії.

·       висадці 17 мільйонів дерев у Казахстані.

·       освітленню за допомогою сонячних батарей домівок в Індії та на Філіпінах.

·       захисту в Аргентині морської території площею 3,4 мільйонів гектарів.

·       захисту лісів площею 2700 гектарів в Уганді.

·       змін споживацьких звичок мільйонів людей по всьому світу.

За матеріалами мережі Інтернет

 

Допоможемо лелекам пережити складні погодні умови

 

Лелеки, повернувшись із вирію, зараз потерпають від холоду та мають обмежений доступ до кормової бази.

Тож наше завдання - допомогти їм успішно пережити холодний період.

Основний корм лелек - це комахи, риба, земноводні, гризуни. Рослинну їжу ці птахи не вживають! Тому зерно, хліб, варену картоплю та інше птахи їсти будуть, але користі це їм не принесе. Лелек слід годувати рибою, м’ясом або яйцями. Риба може бути морська чи прісноводна, але категорично не солена. Лелека не вміє жувати їжу, він ковтає цілим шматком, тому вся підготована для нього їжа повинна бути подрібнена. М'ясо може бути у вигляді відходів: курячі голови, тельбухи та інше.

Фахівці орнітологи радять: якщо Ви знаєте місце, де зупинилися лелеки, не треба здіймати довкола нього галас. Птахам потрібен спокій! Стоячи нерухомо, вони зберігають енергію і мають значно більше шансів дожити до потепління. Кожен політ це втрата сил, які потрібні їм зараз як ніколи.

Підходити до лелек на відстань ближче, ніж 50 м не треба. На цій відстані можна викласти на снігу галявину з сіна, соломи чи гілок, на якій потім викладати птахам їжу. Проте, подібна підгодівля має й інший бік медалі. Якщо птахи не будуть їсти розкладену їжу, вона привабить чотирилапих хижаків (собаки, лиси), які створять додатковий фактор неспокою, а можливо і смертельну небезпеку. Тому слід добре подумати, чи принесе підгодівля користь, чи шкоду.

Якщо ж птахи зовсім ослабли і не реагують на рухи людей, їх слід забрати, відігріти і тимчасово розмістити в господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

Також просимо не забувати підгодовувати у ці дні ще й дрібних птахів. Годівниця обов’язково повинна мати дах, щоб накривати їжу від дощу і снігу, інакше вона швидко розм’якне, а це шкідливо для птахів. У годівничку можна покласти пшоно, просо, овес, пшеницю, не солене сало, сухофрукти, сушені ягоди горобини, кукурудзяні зерна, терті яблука, не смажене соняшникове чи гарбузове насіння. Обов’язково покладіть у годівничку ємність із водою.

23.03.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО АКЦІЇ «МАЙБУТНЄ ЛІСУ У ТВОЇХ РУКАХ»

 

У Міжнародний день лісів, тобто 21 березня, розпочинається акція «Майбутнє лісу у твоїх руках».   Започаткована вона Держлісагентством з метою  виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки у лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, надання можливості учням, представникам громадськості  взяти участь у створенні насаджень, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

У рамках Акції працівники ДП «Ізяславський лісгосп»  проведуть низку тематичних заходів. Головний із них   – садіння дерев, проведення робіт з лісовідновлення. Протягом весняного періоду підприємство планує створити 185 га лісових культур на місці рубок головного користування, а також після проведення суцільно-санітарних рубок. Для потреб лісовідновлення підприємством в лісових та базовому розсадниках  вирощено 872 тисячі сіянців основних лісоутворюючих порід, із них 765 тис. шт. сосни та 107 тис. шт. дуба звичайного. Для висіву насіння у розсадниках з метою отримання посадкового матеріалу на майбутній рік та створення лісів шляхом посіву заготовлено  7638 кг насіння. Підготовлено ґрунт для садіння лісових культур на площі 104 га. Підприємство повністю забезпечене садивним матеріалом та фактично готове до весняної лісокультурної кампанії. На важкодоступних для створення лісових культур  площах вестимуться роботи зі сприяння природному поновленню. Таким шляхом планується відновити 48 га лісових насаджень.

До посадки лісу планується залучити учнівську молодь, у тому числі і учнів шкільних лісництв,  представників громадських організацій, органів влади, засобів масової інформації.  Перед початком робіт  учасникам Акції лісівники розповідатимуть про значення лісу і роль в екосистемі планети. Також учасники будуть ознайомлені з технологічним процесом створення та вирощування лісових культур.

Протягом Акції представники ДП «Ізяславський лісгосп» проведуть у закладах освіти району тематичні зустрічі,  бесіди, спрямовані на розширення еколого-лісівничих знань, охорону та захист лісів. З метою висвітлення діяльності підприємства та кращого розуміння підростаючого покоління специфіки роботи лісової галузі також організовуватимуться екскурсії до лісу, лісництв та інших підрозділів підприємства. 

За участі  представників відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації серед учнівської молоді молодших та середніх класів шкіл району буде проведено конкурс на кращий твір  та кращий малюнок на тему «Людина і ліс». На районному рівні  визначать переможців конкурсу та  нагородять подарунками й цінними призами. Кращі роботи будуть направлені в обласне управління для участі в другому етапі конкурсу.

Триватиме Акція до Дня Довкілля, який щороку проводиться у третю суботу квітня – цьогоріч – 21 квітня.  Початок створення лісових насаджень залежатиме від погодних умов. Участь  в Акції зможуть взяти всі бажаючі. Для отримання будь-якої інформації щодо проведення Акцій та при виявленні бажання долучитись до створення лісових насаджень телефонуйте за номером гарячої лінії (03852)4-20-49.

Шановні громадяни!  Не будьте байдужими до навколишнього середовища! Зробіть свій  внесок у  покращення екологічного стану країни та збільшення лісових насаджень. І природа вам віддячить за це!

21.03.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське  лісове господарство»

 

 

ГОДИНА ЗЕМЛІ-2018

 

Нащо зникає світло?

24 березня Година Землі прокотиться планетою. Ця акція завершиться символічним вимкненням на одну годину (о 20:30 год. за місцевим часом) непотрібних електроприладів, щоб привернути увагу до глобального питання – здоров’я нашої Землі, котре щороку погіршується.

Згідно з даними Звіту WWF про Живу Планету, зараз людство споживає в 1,6 разів більше, ніж може забезпечити Земля. Тобто, нам потрібна не одна, а 1,6 планети для підтримки нашої життєдіяльності. Глобальне споживання зростає людство викидає більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виснажує рибні запаси і вирубує дерева швидше, ніж вони зможуть відродитися і вирости, продукує більше сміття, ніж планета може "перетравити".

"Це веде до виснаження навколишнього середовища зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану й інших тяжких наслідків для Землі та її жителів, розповіла національна координаторка WWF в Україні Олена Тарасова-Красієва. На 2012 рік чисельність популяцій наземних видів скоротилась на 38%, прісноводних на 81%, морських на 36%. Не "зловимо" зв'язок ситуація буде погіршуватись. Наша планета це мережа із мільярдів організмів, систем та явищ, це мультиволокно, що оточує нас 24/7, дає нам воду, повітря, ресурси. Та воно нам не належить, ми лише його частина".

Збереженню та шануванню біорізноманіття присвячена Година Землі 2018. Сьогодні це найпоширеніший рух задля збереження довкілля, який підтримують 187 країн і територій. Послами Години Землі, в різний час, були відомі особистості, від Нельсона Мандели до Кейт Бланшет, і міжнародні бренди від Google до IKEA.

 

З чого все починалося?

Розпочалось усе із вимкнення світла у Сіднеї у 2007 році. Ініціатором тоді виступив WWF-Австралія. Акція була проведена в місті Сідней 31 березня. 2,2 мільйонів сіднейців та близько 2000 компаній одночасно вимкнули світло на одну годину. У результаті енерговитрати міста зменшилися на більше 10%. Цей простий вчинок надихнув безліч людей у всьому світі. Тож нині подія Година Землі розрослась, залучаючи як окремих осіб, так і організації, уряди, малі та великі бізнеси у більше, ніж 7 тисячах міст світу.

 

Сьогодні...

Година Землі 2018 триватиме з 20:30 год. до 21:30 год. у суботу, 24 березня.

Традиційно ця подія також супроводжується виключенням кількох споруд світового значення, як Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку, Тріумфальної арки у Парижі, Оперного театру у Сіднеї тощо. У 2017 році понад 12 тисяч місцевих та національних визначних споруд вимкнули світло під час Години Землі.

 

Чому біорізноманіття?

Популяції диких тварин вже істотно скоротилися, і прогнозоване подальше скорочення до 67% до кінця поточного десятиліття. Найпоширенішою загрозою для більшості видів є втрата та занепад їхнього середовища існування. Саме тому цьогорічна Година Землі сфокусується на збереженні біорізноманіття на планеті. Подія закличе тисячі людей, котрі її підтримують, негайно звернути увагу суспільства на втрату біорізноманіття на всіх континентах.

Разом із простим вимкненням зайвого обладнання на одну годину Всесвітній фонд закликає і до більш масштабних дій.
Зокрема:

·       у Колумбії закликатимуть владу припинити вирубку лісів до 2020 року;

·       Французька Полінезія збирається захистити 5 мільйонів м2 морських територій задля збереження морської екосистеми;

·       у Гватемалі люди підтримують голосами проект щодо резервування води;

·       в Індії закликатимуть до екологічно сталого стилю життя;

·       У Непалі колеги із WWF мобілізують сили, щоб зробити чистим транспорт, який працюватиме від відновлюваних джерел енергії.

 

В Україні:

В Україні напередодні Години Землі розпочалася кампанія Free Svydovets, покликана захистити один з найкрасивіших і цінних куточків Українських Карпат гірський масив Свидовець від забудови і тотальної урбанізації. Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут зростають десятки рідкісних і зникаючих видів рослин, проходять шляхи міграції ключових і цінних видів тварин. Саме звідси бере свій початок найбільша притока Дунаю річка Тиса. До того ж на території Свидовця розташовані фрагменти приполонинських пралісів, сім унікальних для України льодовикових озер та ще чимало інших природних багатств.

Тож цієї Години WWF в Україні закликає українців підписати петицію до Президента України, Кабінету Міністрів і Міністерства екології і природних ресурсів.

 

Чому треба долучитися?

Впродовж лише останніх 10 років, Година Землі була потужним рушієм людської сили, яка не просто вимикала світло, але й змінювала світ.

 

Рух Години Землі сприяв:

·       прийняттю нового законодавства з охорони морів та лісів в Росії.

·       висадці 17 мільйонів дерев у Казахстані.

·       освітленню за допомогою сонячних батарей домівок в Індії та на Філіпінах.

·       захисту в Аргентині морської території площею 3,4 мільйонів гектарів.

·       захисту лісів площею 2700 гектарів в Уганді.

·       змін споживацьких звичок мільйонів людей по всьому світу.

21.03.2018 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

 

 

Обстеження території Парку на предмет всихання насаджень 

 

Працівники Парку спільно із працівниками ДП «Ізяславське лісове господарство» та працівниками ДП «Славутське лісове господарство», а також із залученням Радошівського та Білотинського сільських голів проведено обстеження території НПП «Мале Полісся» на предмет всихання соснових та ялинових насаджень.

У лісових насадженнях НПП «Мале Полісся» внаслідок зменшення стійкості лісів до шкідників та хвороб відбувається гостре всихання соснових та ялинових насаджень, основною причиною якого є розповсюдження та розмноження стовбурових шкідників, які у свою чергу, являються носіями збудників дереворуйнівних грибів.

Серед стовбурних шкідників провідне місце займає верхівковий короїд (Ips accuminatus), він заселяє гілки та верхівки дерев. Водночас у ходах верхівкового короїда поширюються офіостомові гриби – збудники синяви та інші патогени. Дерево ослаблюється і стає сприйнятливим до заселення менш агресивними стовбуровими шкідниками, такими як шестизубий короїд (Ips sexdentatus), який прогризає ходи у нижніх частинах стовбурів, також сприяючи поширенню патогенних грибів, а також короїд типограф (Ips typographus). Далі ослаблені деревостани інтенсивно заселяються вторинними стовбуровими шкідниками.

У ході обстежень було виявлено осередки масового всихання соснових деревостанів на площі близько 800 га. Здебільшого це стиглі, перестиглі та пристигаючі насадження.

02.02.2018 р.

За матеріалами НПП "Мале Полісся"

 

 

ІЗЯСЛАВСЬКИЙ ЛІСГОСП ПЕРАХУВАВ ДО БЮДЖЕТУ МАЙЖЕ 40 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

 

Колектив Ізяславського лісгоспу досяг торік   вагомих здобутків. Створено  234 га лісових культур, з них 110 га шляхом посадки сіянців головних лісоутворюючих порід, а 124 га – шляхом посіву насіння.  Догляд за лісовими культурами проведено на площі 1290 га.

Значна увага приділялась охороні лісу від пожеж.  Прокладено 214  км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 279 км. Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.

Збудовано 4,2 км лісової дороги в Лютарському лісництві, яка веде до пам’ятки природи загальнодержавного значення Святе Озеро.

Рубки формування та оздоровляння лісів  проведено на площі 888 га,  де  заготовлено 51,6 тис. кубометрів ліквідної деревини. Від рубок головного користування отримано  43,4 тис. кубометрів ліквідної деревини.  За 2017  рік всього реалізовано  82,2 тис. кубометрів деревини  на суму 77487 тис. грн. Експортовано 5,8 тисячі  кубометрів, реалізовано на внутрішній ринок – 76,4 тисячі  кубометрів ліквідної деревини.

Для збільшення обсягів виготовлення пиломатеріалів добудували цех переробки деревини. Закуплено нове імпортне обладнання, що дає можливість виробляти конкурентоспроможну для експортних і внутрішніх потреб продукцію. Шляхом переробки деревини отримано 6339  кубометрів пиломатеріалів.  Реалізація продукції переробки за минулий рік становить 5845 кубометрів  на суму 17820 тис.  грн.

Протягом минулого року  сплачено 29750  тис. грн. податків та обов’язкових платежів до місцевого й державного бюджету, єдиного соціального внеску – 9445 тис. грн. Загалом сплачено  платежів на суму 39 млн. 195 тис. грн.

З метою покращення матеріально-технічної бази Михельського лісництва капітально відремонтовано адмінбудівлю. Замінено покрівлю, підлогу, меблі, встановлено металопластикові вікна. Побудовано  сучасну котельню, встановлено енергозберігаючий твердопаливний котел. Зроблено внутрішнє перепланування: облаштовано їдальну, душову, санвузол,.

На базі підприємства  26-27 жовтня 2017 року відбулася всеукраїнська семінар-нарада з питань охорони праці, в роботі якої  взяли участь представники Держлісагентства України, Державної служби з питань праці, Центрального комітету профспілки працівників лісового господарства України, а також головні інженери й відповідальні спеціалісти з охорони праці обласних управлінь лісового та мисливського господарства і лісогосподарських підприємств з різних регіонів держави. Під час заходу відзначено значний досвід роботи з охорони праці лісівників Хмельниччини, їхню культуру виробництва, забезпечення працівників підприємств належними умовами праці та відпочинку.

Ще одне важливе досягнення минулого року – отримання Сертифікату з ведення лісового господарства  та ланцюга походження деревини.

31.01.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

 

 

 

Природоохоронна акція «Допоможемо птахам взимку»

 

Зимовий час року – вельми нелегкий період для птахів. З настанням морозів їм все важче знайти собі корм: комахи пішли в сплячку, більшість дерев залишилося без плодів, сніг покрив траву і землю, де ще можна було виявити насіння.

Усе життя птахів узимку цілковито підпорядковане пошукам їжі, адже світловий день короткий, а втрати сил і енергії значні.

Найнебезпечніше птахам взимку не холод, а голод. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Але, якщо детально розібратись, то не в морозах проблема. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають дуже багато енергії, корту отримують з їжі. Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає.

Саме тому у НПП «Мале Полісся» щорічно проходить природоохоронна акція «Допоможемо птахам взимку».

Так, 24 січня 2018 року фахівець з екологічної освіти Національного природного парку «Мале Полісся» Лукащук Ю.О. провів природоохоронну акцію «Допоможемо птахам взимку».

У рамках даної акції, із школярами та членами учнівського шкільного лісництва «Юні лісівники» Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей" ім. О.Кушнірука було проведено бесіду про особливості догляду за годівницями та раціон зимуючих пернатих. По завершенню зустрічі учнями було наповнено, пташиною їжею годівниці, котрі заздалегідь були розвішені юними лісівниками на території навчального закладу.

ФОТОКОЛАЖ

25.01.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 

       

 

 

АКТУАЛЬНО

 

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання державної служби

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації