на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

БЮДЖЕТНА СФЕРА

 

 

 

 

 

 

Звіти про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету:

за 2017 рік

1. Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програми "Забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об'єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони Ізяславського району на 2016-2020 роки"

 

2. Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програми "Соціально-економічного розвитку регіонів" "Районна програма забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду Ізяславського району на 2016-2017 роки

 

3. Видатки на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха "Видатки на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха, комплексна  програма запобігання та зменшення впливу надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру в Ізяславському районі Хмельницької області на 2014-2018 роки

 

4. Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програми "Соціально-економічного та культурного розвитку регіонів" "Програма створення та функціонування центру надання адміністративних послуг в Ізяславському районі на 2016-2018 роки"

 

5. Комплексна програма проведення протиепізоотичних заходів на 2017-2021 роки

 

6. Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програми "Програма забезпечення національної безпеки на території Ізяславського району на 2016-2017 роки"

 

7. Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів "Програма соціально-економічного розвитку Ізяславської РДА на 2017 рік"

 

8. Інші видатки "Організації та проведення районних заходів по відзначенню державних і професійних свят, річниць та ювілеїв пам'ятних історичних дат державного і регіонального значення, інших урочистих подій на 2014-2018"

 

9. Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програми "Соціально-економічного та культурного розвитку регіонів" "Районна програма підвищення ефективності виконання повноважень управлінням державної казначейської служби України в Ізяславському районі Хмельницької області щодо реалізації державної регіональної політики на 2017 рік"

 

10. Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення "Районна програма з мобілізації підготовки та мобілізації військово-патріотичного виховання підготовки молоді до військової служби в Ізяславському районі, рекламування та пропагування військової служби за контрактом у Збройних Силах України на 2015-2017 роки" програма "Територіальна оборона Ізяславського району на 20172018 роки"

 

11. Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення "Районна програма з мобілізації підготовки та мобілізації військово-патріотичного виховання підготовки молоді до військової служби в Ізяславському районі, рекламування та пропагування військової служби за контрактом у Збройних Силах України на 2015-2017 роки"

 

12. Програма покращення надання медичної допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз та проживають в Ізяславському районі на 2015-2018 роки

 

13. Інші заходи в галузі охорони здоров'я

 

14. Первинна медична допомога населенню

 

15. Здійснення заходів державної політики з питань дітей та їх соціального захисту

 

 

 

 

 

 

 

Наказ управління фінансів райдержадміністрації від 22.11.2018 р. № 89 н

"Про внесення змін до Інструкції щодо підготовки бюджетних запитів

до проекту районного бюджету на 2019 рік за програмно-цільовим методом"

11.12.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

Інформаційний вісник Уряду: Верховна Рада підтримала продовження реформ Уряду

 

Затвердження міністра одного з ключових міністерств дозволить пришвидшити важливі реформи, що дасть додаткові стимули для розвитку вітчизняної економіки

22 листопада Верховна Рада підтримала пропозицію Прем’єр-міністра України  і призначила на посаду міністра фінансів Оксану Маркарову. За це рішення віддали свої голоси 242 депутати, що свідчить про підтримку парламентом кадрової політики Уряду.

Вчасно ухвалений бюджет

Завдяки професійній роботі Уряду і Міністерства фінансів в бюджетному процесі Верховна Рада вчасно ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Це дозволяє вже зараз розпочати планування видатків на наступний рік і гарантує, що всі видаткові статті, як і в цьому році, будуть профінансовані вчасно і в повному обсязі. Крім того, вчасно ухвалений бюджет дозволяє продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, що відкриває Україні можливість отримати фінансування і від інших міжнародних фінансових установ і донорів. В тому числі, макрофінансову допомогу ЄС у розмірі 1 млрд євро. Співпраця з МВФ дозволить Україні спокійно пройти пікові виплати за зовнішнім боргом, який був накопичений з 2005-го по 2013-й роки. Загалом в 2019 році на обслуговування боргу держбюджет має витратити 418 млрд грн., що складає майже половину зведеного бюджету країни.

Цей бюджет є збалансованим. Тобто, всі видатки мають конкретне джерело фінансування. Загалом до ІІ читання бюджет зріс всього на 1,8%  17,7 млрд. грн. Таке зростання забезпечено за рахунок збільшення надходжень від НБУ, а також уточнення надходжень від окремих податків і зборів.

Перегляд дохідної частини дав змогу збільшити видатки на пріоритетні напрями соціальної і економічної сфери. Зокрема, збільшено фінансування безпеки і оборони, додаткові кошти будуть направлені на ремонт і будівництво доріг, АПК, освіту і охорону здоров’я, а також на соціальний захист.

 

Починаємо жити на свої кошти

Уряд ставить на меті поступове зменшення бюджетного дефіциту. Це буде ключовим пріоритетом міністерства. Показник бюджетного дефіциту на 2018 рік – 2,6% ВВП, в наступному році – 2,28% ВВП. Бюджет на наступний рік повністю вписується в цей параметр. Поступова зменшення бюджетного дефіциту означатиме можливість поступово скорочувати обсяги запозичень.

Кабінет Міністрів України вже затвердив стратегію управління державним боргом на найближчі три роки (2018-2020 рр). Головна мета, яку поставив Уряд – позбутися критичної залежності від запозичень. В наступному році боргове навантаження на бюджет має скоротитися до 52,2% ВВП (2018 -60% ВВП, а до 2020 р- до 49% ВВП. Якісне управління державним боргом забезпечить макроекономічну стабільність, що є фундаментом для пришвидшення економічного зростання.

Бюджет буде плануватися на три роки

Уряд планує продовжити консультації з Верховною радою, аби ще в цьому році ухвалити зміни до Бюджетного кодексу, які передбачають запровадження трирічного бюджетування.  Запровадження планування бюджету на найближчі три роки дасть чіткі макроекономічні орієнтири для бізнесу і інвесторів, дозволить чіткіше планувати великі інфраструктурні проекти.

 23.11.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України

  

Проведено семінар-нараду з фінансових питань

 

16 листопада в управлінні фінансів райдержадміністрації за участю заступника голови райдержадміністрації  Володимира Левченка, голови районної ради Сергія Шлегеля, начальника управління фінансів райдержадміністрації Сергія Журавля, начальника управління державної казначейської служби України в Ізяславському районі Наталії Радіци, спеціалістів управління фінансів райдержадміністрації та управління державної казначейської служби України, міського, сільських голів та головних бухгалтерів органів місцевого самоврядування проведено семінар-нараду з питань завершення бюджетного року, виконання дохідної частини місцевих бюджетів, забезпеченості фінансовим ресурсом для своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, недопущення кредиторської та дебіторської заборгованості, ефективного використання бюджетних коштів.

Також  розглянуто питання щодо особливостей формування місцевих бюджетів на 2019 рік, застосування програмно-цільового методу на рівні бюджетів органів місцевого самоврядування.

Органи місцевого самоврядування мають організувати роботу щодо формування проектів місцевих бюджетів на 2019 рік із дотриманням норм бюджетного законодавства та, серед іншого, забезпечити в повному обсязі фінансовим ресурсом обов’язкові видатки на оплату праці працівників бюджетної сфери з урахуванням її підвищення та на інші захищені статті, врахувати жорсткий режим економного використання енергоносіїв, оптимізувати витрати бюджетних коштів шляхом виключення непріоритетних та неефективних витрат.

Учасникам семінар-наради доведено навчальні матеріали щодо застосування ПЦМ в бюджетному процесі, Інструкцію щодо підготовки бюджетних запитів на 2019 рік за програмно-цільовим методом, типові форми бюджетних запитів , типові форми рішень про місцевий бюджет з додатками, форми паспортів бюджетних програм.

Крім того спеціалістами УДКСУ в Ізяславському районі було висвітлено питання організації роботи по завершенню 2018 року,  інвентаризації рахунків та мережі розпорядників коштів, проведення платежів, складання і подання Є- звітності  та дистанційного  обслуговування  розпорядників бюджетних коштів.

У ході обговорення були надані відповіді на питання учасників наради.

19.11.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

В управлінні фінансів районної державної адміністрації відбулись робочі зустрічі

 

В управлінні фінансів районної державної адміністрації за участю начальника управління Сергія Журавля, голови постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та соціального захисту Тамари Камінської, заступника начальника управління фінансів, начальника бюджетного відділу Світлани Панчук, керівників та головних бухгалтерів Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, сектору культури райдержадміністрації, Ізяславської центральної районної лікарні 7 листопада поточного року проведено робочі зустрічі з питань виконання кошторисів бюджетних установ на 2018 рік, ефективного використання бюджетних коштів та розглянуто проблемні питання, які необхідно вирішити до завершення бюджетного періоду 2018 року.

У ході зустрічі розглянуто та узгоджено пропозиції розпорядників коштів, які будуть враховані при підготовці проекту рішення про внесення змін до показників районного бюджету на 2018 рік на черговій сесії районної ради, яка відбудеться на початку грудня  поточного року.

07.11.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

Уряд відзвітував за 9 місяців роботи в 2018 році

 

Кабінет Міністрів забезпечив стабільний розвиток економіки, що дало змогу продовжити масштабні реформи і підвищувати якість життя громадян

24 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів Прем’єр-міністр Володимир Гройсман представив звіт роботи Уряду за 9 місяців. Звіт висвітлює поточну ситуацію в країні й окреслює напрями та інструменти подальшого розвитку. Офіційна статистка доводить – національна економіка увійшла у фазу стабільного розвитку. За результатами ІІ кварталу цього року ВВП зріс на 3,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року.  За 9 місяців поточного року до державного бюджету надійшло майже 675 млрд гривень або «плюс» 89 млрд грн до показників січня-вересня 2017 року. Завдяки чому це стало можливим і як зростання економіки трансформується в реальне підвищення стандартів життя українців?

 Середньоденні надходження від митниці зросли до 1,76 млрд гривень

Уряд розпочав масштабні перетворення на митниці. З одного боку, максимально спрощено оформлення вантажів для сумлінних підприємців. Ще до ухвалення і набуття чинності відповідного закону ДФС запровадила механізм спрощення і прискорення проведення митних процедур, т.з. «єдине вікно». На сьогодні частка вантажів, що підлягає видам державного контролю й оформлюється за принципом «єдиного вікна», складає 89% від загальної кількості митних оформлень.

З іншого боку, ДФС виявила і розпочала перекривати схеми незаконного ввезення товарів у країну, через що бюджет втрачав мільярди гривень. Контроль на митниці буде посилено завдяки новітньому обладнанню, яке мінімізує корупційні ризики. В цьому році стаціонарними скануючими системами для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів будуть обладнані 7 міжнародних пунктів пропуску. Боротьба з контрабандою вже дає свої результати: в січні-серпні цього року надходження від митниці склали 231,4 млрд грн. У жовтні середньоденні надходження від митних платежів зросли на 22,8%. Якщо у червні вони становили 1,33 млрд грн, то в жовтні – вже 1,76 млрд грн.

103 800 громадян отримали дотації на телят

Вітчизняний аграрний комплекс формує 12% вітчизняного ВВП і забезпечує близько 40% усіх валютних надходжень. Тому підтримка АПК залишається серед головних урядових пріоритетів. Вперше завдяки урядовим ініціативам бюджетну підтримку змогли отримати не тільки великі сільськогосподарські підприємства, а й невеликі фермерські і приватні господарства. Зокрема, Уряд запровадив програму підтримки утримання корів: громадяни, в чиїх господарствах народились телята, отримають на кожного по 2 500 гривень, якщо вигодують його до 1 року. Гроші загальною сумою 144,3 млн грн вже отримали 103,8 тис. селян. Дотації на кожну молочну корову також отримують аграрні господарства. Уже зафіксовано перші ефекти цих програм підтримки: динаміку поголів’я стабілізовано, а середній надій на корову зріс на 2,4%. На розвиток тваринництва Уряд у наступному році пропонує виділити 4 млрд грн.

Видано «теплих» кредитів на 400 млн грн.

Уряд підтримує енергоефективні заходи, які дозволять не тільки економити енергоресурси, а й гроші громадян за сплату комуналки. В цьому році на «теплі» кредити виділено 400 млн грн. Ще 100 млн грн у цьому році буде виділено додатково. Програма довела свою ефективність. За 4 роки дії програми її учасниками стали понад 500 тисяч українських родин, які впровадили заходи з енергоефективності вартістю 6,7 млрд грн та економлять енергоресурсів в еквіваленті газу близько 230 млн м3 щорічно. Видатки з державного бюджету склали близько 2,3 млрд гривень. Державну програму надання «теплих» кредитів буде подовжено наступного року.

 

Відремонтовано більше 1 000 км доріг державного значення

Станом на кінець жовтня відремонтовано вже 1 020 км державних доріг, що складає близько 80% від плану робіт на об'єктах, запланованих до кінця року. Наразі виконуються роботи на 331 об’єктах, у тому числі на 52 мостах та шляхопроводах. Темпи виконання робіт на 30% вищі, ніж в аналогічному періоді минулого року. Це говорить про системність планування, проведення тендерів і виконання робіт на дорогах державного значення. В 2019 р на дороги буде виділено 55,1 млрд грн, що на 7,4 млрд грн більше, ніж цього року.

 

479 ОТГ отримали 938 тис. га земель

Одним з основних ресурсів для розвитку громад є право розпоряджатись землею. В лютому 2018 року Уряд розпочав процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність громад. На сьогодні 479 ОТГ (або 72%) вже отримали у комунальну власність 938 тис. га земель сільськогосподарського призначення. До кінця року землю отримають усі 665 ОТГ, створені у 2015-2017 роках. Рішення Уряду щодо передачі держземель у комунальну власність не лише наділяє ОТГ додатковим потужним ресурсом, але і накладає на них підвищену відповідальність щодо його раціонального використання. Уряд забезпечує моніторинг використання земель ОТГ та готовий до втручання в разі зловживань та ухвалення на місцях рішень, які суперечать економічним та соціальним інтересам громад.

 

20 млн українців обрали свого лікаря

Цього року Уряд розпочав медичну реформу на первинній ланці. Вже 20 мільйонів українців обрали своїх лікарів, яким довіряють, та уклали з ними декларацію на обслуговування. Більша половина медичних закладів уже увійшла в реформу та підписала угоди з Національною службою здоров’я – це 623 медзаклади, з яких 538 – комунальні, 47 – приватні, 38 лікарів-ФОП. Всі вони отримують значно більше фінансування від держави за принципом «гроші за пацієнтом», ніж раніше за механізмом субвенції. А значить мають більше можливостей для підвищення зарплат лікарям, придбання необхідного медобладнання, покращення обслуговування громадян. Лікарі таких закладів почали отримувати вдвічі, а в деяких закладах і втричі вищі зарплати. До старту реформи вони мали 4000 – 6 000 грн, зараз 12 000 – 18 000 грн. Наступний крок - з липня 2019 року кожен українець зможе пройти безкоштовну діагностику за направленням свого лікаря, а також отримати консультації у вузьких спеціалістів. На це в проекті бюджету-2019 закладено 2 млрд грн.

 

16,1 тис. нових місць у дитсадках

Уряд виконує обіцяння до 2020 року ліквідувати чергу у дитячі садочки. В цьому році створено понад 16 тис. нових місць у дитсадках. Загалом за 2017-2018 роки кількість нових місць зросла майже на 36 тис. У минулому році черга до дитсадків скоротилася на 40,2%. Уряд також турбується про дітей з особливими потребами. В цьому році створено 539 інклюзивних груп у дитсадках і 402 інклюзивно-ресурсні центри.

 

Учасники АТО отримали 19 779 земельних ділянок

У період війни найголовнішим пріоритетом для Уряду залишається забезпечення обороноздатності держави та безпека громадян. У цьому році на сектор безпеки і оборони спрямовано 117,98 млрд грн. Для підвищення обороноздатності нашої армії, Уряд стабільно збільшує видатки на закупівлю і модернізацію військової техніки. Завдяки цьому в 2018 році до Збройних Сил поставлено 2 057 одиниць нового та модернізованого озброєння і військової техніки. В проекті бюджету-2019 на фінансування відповідної видаткової статті закладено  майже 17 млрд грн, що на 612,7 млн грн більше, ніж у цьому році.

Особливу увагу Уряд приділяє соціальному захисту військовослужбовців. У цьому році військові отримали 667 нових квартир, учасникам АТО виділено 19 779 земельних ділянок. У наступному році Уряд пообіцяв забезпечити військовим мінімальну зарплату на рівні 10 тис грн.

 

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України

Ми звітуємо кожен квартал. І це не бравада про успіхи, а звіт про те, що зроблено, які стоять завдання та виклики. Ми маємо бути відкритими та прозорими. Завершується жовтень, і завдання – якісно завершити 2018 рік і увійти спокійно у 2019 рік. І тут важливо ухвалити реалістичний і правдивий державний бюджет. Маю надію, до 1 грудня Україна отримає збалансований реалістичний Державний бюджет. Це б означало, що ми прогнозовано і якісно будемо дивитися в 2019 рік.

26.10.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

До відома платників податків

 

У зв’язку із запровадженням з 02.07.2018 року централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів, як одного із Пріоритетних напрямків діяльності Казначейства на 2017-2018 роки, затверджених Міністерством фінансів України, змінився  порядок відкриття бюджетних рахунків для зарахування  податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів та відповідно реквізити таких рахунків (банк отримувача стало Казначейство України (ЕАП), МФО 899998).

Перехідний період роботи органів Казначейства, відповідно до наказу ДКСУ від 27.06.2018 року №216, у процесі казначейського обслуговування  державного та місцевих бюджетів по зарахуванню коштів по старих реквізитах  рахунків тривав з 02.07.2018 року по 11.09.2018 року.

З 11 вересня 2018 року  розрахункові документи для зарахування  податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів розпорядниками коштів усіх форм власності повинні подаватися до банківських установ  виключно за новими реквізитами.

26.10.2018 р.

За матеріалами УДКСУ в Ізяславському районі Хмельницької області

 

Без бюджету-2019 10 мільйонів пенсіонерів залишаться без підвищення пенсій

 

Якщо Верховна Рада вчасно не ухвалить бюджет на наступний рік, соціальні стандарти і подальше проведення найважливіших реформ буде заморожене

Уряд виконав своє зобов’язання і вчасно подав до парламенту законопроект «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Тепер доля документу в руках Верховної Ради. Якщо парламент не ухвалить його, в наступному році фінансування видаткових статей не припиниться, але відбуватиметься в обсягах цього року. Що це означає?

 

Не будуть перераховані пенсії

Завдяки ініційованій Урядом пенсійній реформі з 1 березня 2019 року вперше мають бути автоматично перераховані всі пенсії відповідно до зростання заробітної плати і інфляції. За підрахунками Міністерства соціальної політики, в 2019 році показник середньої заробітної плати, який використовується у формулі перерахунку пенсій, зросте на 17%.

Пенсії також мають бути перераховані в зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму (з липня мінімальні пенсії зростуть до 1 564 грн, з грудня – до 1 638 грн). Також перерахунок заплановано у зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року. Для пенсіонерів, які досягли 65-річного віку та мають страховий стаж 30 та 35 років (відповідно, жінки та чоловіки), з 2018 року запроваджено мінімальний розмір пенсії на рівні 40% мінімальної зарплати. Відтак, у разі зростання МЗП, з 1 січня 2019 року для цієї категорії пенсіонерів мінімальна пенсія має збільшитись до 1 669,2 грн.

Однак, якщо бюджет на наступний рік не буде ухвалено, діятимуть соціальні стандарти на рівні цього року. А це означає, що не відбудеться перерахунку пенсій. А також усіх інших виплат, які прив’язані до мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму.

Крім того, Уряд не зможе продовжити поетапне підняття пенсій військовослужбовцям. З 1 січня 2019 року військові пенсії мають зрости в середньому ще на 738 гривень. Без ухваленого бюджету-2019 цього не відбудеться.

 

Вчителям не підвищать зарплати

В бюджеті наступного року також закладене збільшення зарплат для вчителів – на 9%. Зокрема, зарплата вчителя без категорії в наступному році має збільшиться з 6 303 грн до 6 871 грн на місяць, вчителя І категорії - з 8 301 грн до 9 050 грн на місяць, вчителя вищої категорії – зросте з 8 849 грн до 9 648 грн на місяць. Якщо бюджету-2019 не буде, зарплати вчителів будуть заморожені.

 

Немає бюджету - немає безкоштовної медичної діагностики

Без Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» Уряд не зможе втілити в життя свої ініціативи щодо підвищення стандартів і якості життя людей. Зокрема, з другої половини 2019 року має розпочатися програма оплати діагностики  – рентгену, УЗД, ехо серця, мамографії та ін., якщо на таку діагностику направив сімейний лікар. На цю програму Уряд заклав у бюджеті-2019 2 млрд. грн. Без бюджету така програма не може бути профінансована. Також не зможе розпочатися реформа екстреної медичної допомоги, на що передбачено 1 млрд. грн. Це означає, що Уряд не зможе виділити грошей на закупівлю нових «швидких» із новим обладнанням, створення сучасних диспетчерських, підвищення зарплат працівникам бригад екстреної меддопомоги, які пройдуть додаткове навчання.

Тобто, депутати, які не голосуватимуть за бюджет, фактично проголосують за згортання реформ і погіршення фінансового стану більшості українців.

25.10.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

 

НАКАЗ управління фінансів райдержадміністрації від 04.10.2018 р. № 69н

"Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетних запитів

до проекту районного бюджету на 2019 рік за програмно-цільовим методом"

24.10.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

Верховна Рада підтримала урядовий бюджет розвитку країни на 2019 рік

 

Вчасне ухвалення бюджету дозволить у наступному році підвищити зарплати і пенсії, продовжити важливі реформи і інфраструктурні проекти.

18 жовтня парламент підтримав ініціативи Кабінету Міністрів України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування та ухвалив в першому читанні законопроект «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Уряд Володимира Гройсмана виконав свій обов’язок і вчасно подав до парламенту збалансований проект бюджету на наступний рік, а також запропонував механізм підготовки прогнозованих бюджетів за рахунок трирічного планування (законопроекти №№ 8043, 8044).

Що дає таке планування? Бюджетна політика держави стає прогнозованою. Тобто, бізнес і інвестори отримують  макроекономічні орієнтири розвитку країни на найближчі три роки, що дозволяє ефективніше планувати господарську діяльність. Зменшується вплив фіскальних ризиків. Трирічне бюджетне планування дозволяє ефективніше керувати довгостроковими капітальними вкладеннями держави. А також чітко оцінити якість державних видатків і прорахувати стелі видатків для головних розпорядників бюджету.

В чому переваги законопроекту про бюджет на наступний рік? Уряд запланував подальше покращення макроекономічних показників і зменшення боргового навантаження на бюджет. В наступному році ВВП зросте щонайменше на 3%, інфляція сповільниться до 7,4% (9,9% в цьому році).  Держборг має скоротитися з 60% ВВП в цьому році до 52,2% в 2019-му, до 2020 р – до 49% ВВП. В проекті бюджету збережені пріоритети фінансування, що дає можливість продовжити розпочаті реформи і поступово підвищувати якість життя українських громадян.

 

209,7 млрд. гривень – на безпеку і оборону

Уряд виконав вимоги РНБО щодо фінансування видатків на безпеку і оборону не менше 5% ВВП. На наступний рік на цей сектор загалом закладено ресурс у сумі 209,7 млрд. грн., який за загальним фондом на 31,7 млрд. грн. перевищує видатки цього року. Зокрема, збільшуються видатки на підвищення обороноздатності  і захист українського кордону. Фінансування із загального фонду на інженерно-технічне облаштування кордону має подвоїтися і складе 400 млн. грн. На закупівлю і модернізацію військової техніки в наступному році Міноборони отримає  майже 17 млрд грн., що на 612,7 млн. грн. більше, ніж в цьому році.

Також зростатимуть зарплати військовослужбовців. Завдяки Уряду в наступному році військовослужбовець Збройних Сил  щомісяця отримуватиме грошове забезпечення не менше, ніж 10 тис.грн. Щоб виконати це завдання, в проекті бюджету-2019 для Міноборони видатки  за відповідною бюджетною програмою збільшені на 16,57 млрд.грн. до 81,64 млрд. грн.

2 млрд. грн. – на енергоефективність

Уряд ставить за мету побудову енергонезалежної держави. Тому особливу увагу Уряд приділяє фінансуванню енергоефективних проектів. 1,6 млрд. грн. в наступному році складе фінансування нового Фонду енергоефективності. Завдяки цим коштам українці зможуть отримати допомогу на енергомодернізацію власних осель. Ще 400 млн.грн. виділено на «теплі» кредити».

17,6 млрд. грн. – на місцеві дороги

В наступному році уряд продовжить масштабний ремонт і будівництво доріг. В 2019 р на дороги буде виділено 55,1 млрд. грн. що на 7,4 млрд. грн. більше, ніж цього року. Субвенція на фінансове забезпечення автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності складе 17,6 млрд. грн. або 35% Державного дорожнього фонду. Уряд дбає про безпеку на дорогах. Тому в проекті бюджету-2019 на 1 млрд.грн. збільшується фінансування програм забезпечення безпеки дорожнього руху (за рахунок Державного дорожнього фонду). Загалом на це виділено 2,5 млрд.грн.

Мільярд на підтримку малих фермерів

Вітчизняний аграрний комплекс формує 12% вітчизняного ВВП і  забезпечує близько 40% всіх валютних надходжень. Тому підтримка АПК залишається серед головних урядових пріоритетів і в бюджеті-2019.  Загальний обсяг фінансування на наступний рік складає 7,9 млрд грн. В проекті бюджету на наступний рік збережені раніше започатковані програми підтримки АПК, що сприятиме подальшому нарощуванню виробництва  і експортних можливостей агросектора. Зокрема, 1,38 млрд грн. закладено на здешевлення придбання вітчизняної техніки, 1 млрд грн –  на розвиток фермерських господарств, 4 млрд грн. – на розвиток тваринництва,  400 млн грн. – на розвиток хмелярства, закладку молодих садів та виноградників.

15,5 млрд грн. – на підтримку регіонального розвитку

Уряд продовжує процес децентралізації, який сприяє фінансовому зміцненню територіальних громад. Обсяг фінансового ресурсу місцевих бюджетів у 2019 році складе 588,9 млрд. грн., що на 35,6 млрд. грн, або на 6,4% більше, ніж в цьому році. В той же час Кабінет Міністрів  збільшує  допомогу у фінансуванні місцевих інфраструктурних проектів. В наступному році бюджет Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) зросте на 3,1 млрд грн. до 9,1 млрд грн. Що дозволить збільшити кількість інфраструктурних проектів, що реалізуються за підтримки Фонду.  Субвенція на підтримку ОТГ складе 1,9 млрд грн. Кім того, ще 4,5 млрд грн. складе субвенція на соціально-економічний розвиток регіонів.

Мільярд – на нову українську школу

В проекті бюджету-2019 видатки на освіту збільшені на 28 млрд грн. порівняно з бюджетом на цей рік (до 242,6млрд грн.). За рахунок зростання видатків на освіту будуть збільшені вчительські зарплати. В 2017 році вчительські зарплати зросли на 50%. В цьому році – ще на 25%. Загалом вчительські зарплати у поточному році в середньому зросли на 1500 грн. Підвищені зарплати отримали понад 406 тис українських вчителів. В бюджеті наступного року також закладене збільшення зарплат для вчителів – на 9%. Зокрема, зарплата вчителя без категорії в наступному році збільшиться з 6303 грн до 6871 грн на місяць, вчителя І категорії - з 8301 грн до 9050 грн на місяць, вчителя вищої категорії – зросте з 8849 грн до 9648 грн на місяць. Таким чином, завдяки урядовій ініціативі за три роки вчительські зарплати виростуть майже на 85%.

Уряд ставить за мету створення сучасного освітнього простору для первачків, що прийдуть навчатися у 2019-2020 навчальному році. На ці цілі в проекті бюджету закладено 1 млрд грн. Ще 300 млн грн. держава витратить в наступному році на підвищення кваліфікації вчителів.

7 млрд гривень – на ліки

Уряд змінює систему охорони здоров’я, щоб кожен українець мав можливість отримати якісну і своєчасну медичну допомогу та доступне лікування. У 2019 році видатки державного бюджету на медицину по загальному фонду збільшено на 8,4 млрд грн до 92,3 млрд. грн. Видатки зведеного бюджету складуть 128,3 млрд.грн.

Зокрема, на фінансування програми  «Доступні ліки» передбачено 1 млрд.грн.  Ще майже 6 млрд грн. держава витратить на централізовану закупівлю ліків.

Вже з другої половини 2019 року за направленням сімейного лікаря його пацієнти зможуть пройти безкоштовну діагностику – рентген, УЗД, ехо серця, мамографію та ін. На програму «Безкоштовна діагностика» уряд виділив 2 млрд.грн.

З наступного року Уряд розпочинає реформу екстреної медичної допомоги, на що передбачено 1 млрд.грн. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю нових «швидких» з новим обладнанням, створення сучасних диспетчерських, підвищення зарплат працівникам бригад екстреної меддопомоги, які пройдуть додаткове навчання.

301,8 млрд гривень – соціальні видатки бюджету

Головна мета всіх реформ, які проводить уряд – підвищення якості життя громадян. Тому проект бюджету на наступний рік відбиває головний принцип урядової соціальної політики: «держава захистить всіх, хто потребує державної допомоги».

Уряд передбачив в 2019 році збільшення розміру субвенції місцевим бюджетам на виплату соціальних допомог на 3,1 млрд грн. до 63 млрд грн.

З 1 березня 2019 року пенсії будуть автоматично перераховані  в залежності від зростання інфляції та середньої заробітної плати. За підрахунками Міністерства соціальної політики, в 2019 році показник середньої заробітної плати, який використовується у формулі перерахунку пенсій, зросте на 17%. Пенсії також будуть перераховані в зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму – з 1 липня (з 1 497 грн. до  1 564  грн) та 1 грудня (з 1 564  грн до 1 638 грн). А токож зростанням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року.

В наступному році продовжиться ініційоване Урядом підвищення пенсій колишнім військовослужбовцям.  З 1 січня 2019 року військові пенсії зростуть в середньому ще на 738 гривень.

1 млрд гривень – на вітчизняне кіно

Уряд приділяє особливу увагу розвитку культури. З 2016 року фінансування культури збільшиться в 2,8 раз. В проекті бюджету на наступний рік на фінансування відповідних статей закладено 5,5 млрд грн.

Такий підхід вже дає свої результати. Зокрема, українські фільми стають популярними не тільки на Батьківщині, а й за кордоном. У наступному році буде продовжено бюджетну підтримку розвитку вітчизняного кіно. На ці цілі в проекті бюджету закладено 1 млрд грн.

Бюджетна підтримка також буде надаватися розвитку і популяризації української книги. В проекті бюджету на це передбачено в загальному фонді 145,5 млн грн.

 

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України

До запропонованого нами проекту державного бюджету надійшло багато депутатських пропозицій – на 2,2 трлн гривень, це майже два бюджети. Уряд готовий конструктивно працювати з комітетами і депутатами, щоб зробити бюджет кращим. Але наше головне завдання – зберегти збалансований бюджет, який дасть можливість розвивати національну економіку. Ухвалення бюджетного законопроекту – це перший крок, який дозволить в наступному році продовжити розпочаті реформи і зробити нашу державу сильною.  

19.10.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

З В І Т

про виконання районного бюджету за 9 місяців 2018 року

17.10.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

Візит начальника ГУДКСУ у Хмельницькій області на Ізяславщину

 

У рамках робочої поїздки 09 жовтня начальник Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області Олександр Мельничук відвідав управління Державної казначейської служби України в Ізяславському районі Хмельницької області.

Основними питаннями, що обговорювалися у ході зустрічі, були: своєчасне та якісне подання  бухгалтерської та фінансової звітності розпорядниками та одержувачами  коштів  в АС “Є-Звітність”; впровадження та залучення всіх клієнтів управління до роботи в системі дистанційного обслуговування “Клієнт казначейства - Казначейство”; проблемні питання господарської діяльності управління, зокрема: підготовка та підключення  опалювальної системи до роботи в зимовий період , забезпечення працівників управління комп’ютерною технікою, та інші.

У ході обговорення питань Олександр Іванович надав рекомендації та роз’яснення щодо виконання судових рішень по дітях війни та інших соціально-захищених категорій, а також проведення роботи, пов’язаної із їх виконанням, тощо. Тому отримана інформація виявилась корисною для всіх присутніх на зустрічі.

По завершенню зустрічі головний казначей області відповів на усі порушені запитання присутніх, дав рекомендації та побажав районним колегам успіхів у роботі.

 10.10.2018 р.

За матеріалами управління Державної казначейської служби

України в Ізяславському районі Хмельницької області

Заслухано розпорядників бюджетних коштів

 

Сьогодні, 02 жовтня, голова райдержадміністрації Борис Яцков спільно із заступником голови районної ради Михайлом Борисюком та начальником управління фінансів райдержадміністрації Сергієм Журавлем провели робочу зустріч із головними розпорядниками коштів районного бюджету з питань реалізації бюджетної політики району.

Мета зустрічі полягала у сформуванні найбільш дієвого варіанту змін до головного фінансового документу Ізяславщини на 2018 рік за підсумками виконання районного бюджету за дев’ять місяців поточного року.

Під час наради присутні проаналізували видатки на заробітну плату, енергоносії, закупівлю послуг та товарів, реалізацію програм, використання  та освоєння коштів у розрізі галузей. Розглянули можливості оптимізації бюджетних видатків для ефективного функціонування бюджетних галузей району.

02.10.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Фахівців фінансових органів райдержадміністрацій навчають правильно складати проекти бюджетів

 

Починаючи з 2017 року, обласний бюджет, районні бюджети та бюджети міст обласного значення і об’єднаних територіальних громад відповідно до бюджетного законодавства складають у програмно-цільовому методі.

Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України з 1 січня 2019 року сільські та селищні ради, які на даний час ще не увійшли до складу об’єднаних територіальних громад, також мають складати проекти своїх бюджетів у програмно-цільовому методі.

З цією метою Міністерством фінансів України за підтримки Європейського Союзу реалізується проект технічної допомоги «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих бюджетів».

Експертом Проекту за участю представників Департаменту фінансів облдержадміністрації 20-21 вересня 2018 року в приміщені обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних під відомств, установ і організацій проводиться тренінг для фахівців фінансових органів райдержадміністрацій.

Фахівцями фінансових органів районів, які пройдуть навчання, протягом вересня-першої половини листопада 2018 року будуть проводитись тренінги для представників місцевих рад, які з 1 січня 2019 року вперше застосовуватимуть програмно-цільовий метод в бюджетному процесі.

21.09.2018 р.

За інформацією Департаменту фінансів облдержадміністрації

Уряд представив бюджет розбудови країни

Проект державного бюджету-2019 переданий до Верховної Ради

 

Уряд виконав вимоги Бюджетного кодексу, за якими проект бюджету на наступний рік має бути поданий в парламент до 15 вересня. У п’ятницю, 14 вересня, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував документ на засіданні Кабінету Міністрів, після чого проект головного кошторису країни був переданий до Верховної Ради. 

 

Збалансований бюджет

Уряд запланував стабільне зростання вітчизняної економіки.  За два роки номінальний ВВП зросте майже на 1 трлн грн. В наступному році інфляція має зменшитися з 9,9% запланованих на цей рік до 7,4% . Доходи Держбюджету-2019 сягнуть майже 1,3 трлн грн.

Одним із головних завдань у забезпеченні макроекономічної стабільності Уряд визначив скорочення боргів, а відтак – і зменшення боргового навантаження на бюджет. Вже в цьому році сума державного боргу зменшилася на 119,63 млрд грн. або на $2,39 млрд. В наступному році держборг має скоротитися до 52,2% ВВП (в цьому році – 60% ВВП), до  2020 р цей показник зменшиться до 49% ВВП.

 

 

Уряд забезпечує стабільне фінансування бюджетних пріоритетів

 

Безпека і оборона

В період війни найголовнішим пріоритетом для уряду залишається забезпечення обороноздатності держави та безпека громадян. Уряд виконав вимоги РНБО щодо фінансування видатків на оборону і безпеку не менше 5% ВВП. В наступному році на ці статті загалом закладено 209,5 млрд грн., що за загальним фондом більше на 31,5 млрд. грн., ніж в цьому році. 

Зростають також видатки на забезпечення громадської безпеки - на 16,1 млрд грн. (до 82,1 млрд грн.), на зарплати військовослужбовцям - на 24,1 млрд грн. (до 108,3 млрд грн.), на розвиток і модернізацію військової техніки –  на 3,9 млрд грн (до 36,2 млрд).

 

Енергоефективність

Важлива складова побудови енергонезалежної держави – зменшення споживання енергоресурсів. В наступному році енергоефективні проекти будуть фінансуватися через Фонд енергоефективності, в який закладено 1,6 млрд грн. 400 млн грн. закладено на фінансування «теплих» кредитів. За 4 роки дії програми «теплі кредити» вже отримали  500 тисяч українських родин.

 

Ремонт і будівництво доріг

В наступному році Уряд продовжить масштабний ремонт і будівництво доріг. Розвиток дорожньої інфраструктури залишається серед пріоритетів бюджетного фінансування. В 2019 р на дороги буде виділено 56 млрд грн. що на 8,3 млрд грн. більше, ніж цього року. На 1 млрд грн. збільшиться фінансування програм забезпечення безпеки дорожнього руху. Загалом на це виділено 2,5 млрд грн.

 

АПК

Вітчизняний аграрний комплекс формує 12% вітчизняного ВВП і  забезпечує близько 40% всіх валютних надходжень. Тому підтримка АПК залишається серед головних урядових пріоритетів і в бюджеті-2019.  Уряд забезпечив законодавчі вимоги щодо фінансування АПК на рівні не менше 1% загального випуску продукції в аграрному секторі.  Загальний обсяг фінансування - 6,9 млрд грн..  Збережені всі раніше започатковані програми. Зокрема, на розвиток тваринництва в бюджеті закладено 4 млрд грн., на здешевлення придбання вітчизняної техніки – 1,38 млрд грн., на підтримку фермерів – 1 млрд грн.

 

Децентралізація

Уряд продовжує процес децентралізації, який сприяє фінансовому зміцненню територіальних громад. В наступному році доходи місцевих бюджетів зростуть більше ніж на 40 млрд грн. В той же час уряд збільшує  допомогу у фінансуванні місцевих інфраструктурних проектів. В наступному році бюджет Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) зросте на 3,1 млрд грн. до 9,1 млрд грн. Що дозволить збільшити кількість інфраструктурних проектів, що реалізуються за підтримки Фонду.  В цьому році за рахунок коштів ДФРР та субвенції на розвиток ОТГ  вже реалізується 3170 проектів  на загальну суму 7,7 млрд грн. В 2019 р субвенція на підтримку ОТГ складе 1,9 млрд грн.

 

Якісна освіта

 Уряд турбується про майбутнє країни і створює належні умови для розвитку дітей. Тому освіта залишається серед пріоритетних напрямів соціальних видатків. Загальна сума фінансування освіти у наступному році зросте на 27,8 млрд грн. до 242,1 млрд грн. до  В тому числі ці кошти будуть використані на подальше реформування початкової освіти. На ці цілі виділяється 1 млрд грн. Також в бюджеті передбачені кошти на подальше зростання зарплат вчителів.

 

Сучасна система охорони здоров’я

В наступному році уряд продовжить масштабну реформу охорони здоров’я. Нова сучасна медицина має підвищити якість лікування і подовжити тривалість життя українців. Зокрема, фінансування оновленої системи первинної медичної допомоги передбачено на рівні 15,3 млрд грн. Також в наступному році стартує реформа екстреної  медичної допомоги, на фінансування якої виділяється 1 млрд грн.  Нові «швидкі» і  диспетчерські системи допоможуть врятувати тисячі життів.  

В наступному році продовжиться програма «Доступні ліки», за якою люди мають можливість отримати ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету ІІ типу безкоштовно, або з незначною доплатою. На її фінансування виділяється 1 млрд грн. Також в наступному році  стартує програма покриття витрат громадян на проведення медичної діагностики. Фактично, держава оплачуватиме  громадянам вартість всіх досліджень, на які їх відправляють сімейні лікарі. На ці цілі в бюджеті закладено 2 млрд грн.

Загалом фінансування охорони здоров’я в 2019 році збільшиться на 9,5  млрд грн. до 92,3 млрд грн.

 

Соціальний захист

Головна мета всіх реформ, які проводить уряд – підвищення якості життя громадян. Людина є ключовим фокусом всіх реформ. В проект бюджету-2019 закладено подальше зростання соціальних стандартів. Зокрема, мінімальна заробітна плата зросте  до 4173 грн ( на 450 грн або на 12% порівняно з січнем 2018 р).

В 2019 році вперше в історії України завдяки урядовій пенсійній реформі пенсії будуть перераховані автоматично в залежності від інфляції і зростання зарплати. В середньому після перерахунку пенсії зростуть приблизно на 15-20%.

З  наступного року буде проведено монетизацію субсидій на ЖКП. Це означає, що субсідіанти отримувати муть "живі гроші", а не зниження платежів на розмір держдопомоги, як зараз.

Уряд потурбувався про батьків новонароджених – з 1 вересня цього року кожний новонароджений отримуватиме «пакунок малюка» із речами, що необхідні в перші місяці життя. Вартість такого пакунка складає 5 тис грн. В проекті бюджета-2019  закладені кошти на ці витрати і в наступному році.

 

Культура

Уряд приділяє особливу увагу розвитку культури, що вже дає свої результати. Зокрема, українські фільми стають популярними не тільки на Батьківщині, а й за кордоном.  У наступному році буде продовжено бюджетну підтримку розвитку вітчизняного кіно. На ці цілі закладено 1 млрд грн. Крім того уряд запропонує принципово нову модель фінансування. З наступного року почне функціонувати так званий громадський бюджет. Громадяни самі вирішуватимуть, яку пам’ятку архітектури відновити у своєму регіоні, а держбюджет профінансує відповідні роботи. На ці цілі в проекті бюджет-2019 закладено 0,5 млрд грн.

 

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України

Ми завершили роботу над документом, який дає старт бюджетному процесу. Важливо, щоб цей бюджет був не тільки реалістичним, а й підтримував розвиток національної економіки і впровадження необхідних змін у війську, в освіті, в охороні здоров’я, інфраструктурі, а також виконання тих завдань, які визначені стратегією розвитку. Бюджет має дати відповіді на питання, як ми маємо жити в 2019 році. В головному кошторисі країни збережені всі ключові напрямки реформ, започатковані в попередні роки.

Далі у нас починаються тримісячні баталії. Але це вже третій наш бюджет. Країна живе, економіка розвивається.  Якби нам не повісили на 1,3 трлн грн боргу, ми зробили б в сотні разів більше того, що зараз можемо собі дозволити. Але я впевнений, що системність наших дій стає відчутною і в зростанні заробітних плат, і у  відновленні дорожньої  інфраструктури, і в підвищенні якості медичних послуг, і в багатьох інших сферах.

Проект «Бюджет розбудови країни»

18.09.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Для обговорення

ПРОЕКТ НАКАЗУ

управління фінансів райдержадміністрації

"Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетних запитів

до проекту районного бюджету на 2019 рік за програмно-цільовим методом"

04.09.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

 

Усі керівники мають активно включитися в роботу з наповнення місцевих бюджетів, – Вадим Лозовий

 

Сьогодні голова облдержадміністрації Вадим Лозовий провів розширене засідання колегії облдержадміністрації. До участі в засіданні були запрошені голова обласної ради Михайло Загородний, голови райдержадміністрацій, ОТГ, керівники територіальних підрозділів ЦОВВ,  обласних установ та організацій, представники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Перед початком засідання Вадим Миколайович вручив орден “За мужність” ІІІ ступеня батькові нашого земляка, військовослужбовця Юрія Кушніра, нагородженого відповідно до Указу Президента України за особливу мужність і самовідданість дій, виявлених під час захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, посмертно. Присутні вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання.

Першим на розгляд учасників засідання колегії було винесено питання щодо внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік. Доповідав з цього питання директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич.

Перед початком його розгляду Сергій Адамович коротко ознайомив присутніх з інформацією щодо підсумків виконання бюджету області. За словами посадовця, до загального фонду місцевих бюджетів за 7 місяців поточного року  надійшло податків та зборів (без врахування міжбюджетних трансфертів) в сумі 3181,7 млн.грн., що становить 106,1% до плану на відповідний період або на 183,6 млн.грн. більше. У порівнянні з відповідним періодом 2017 року обсяг доходів зріс на 23,9% або на 613,5 млн.грн. За 7 місяців 2018 року виконання доходів загального фонду обласного бюджету забезпечено на 109,2 %. Перевиконання склало 39,3 млн.гривень.

Виконання планових призначень на відповідний період п.р. забезпечено по всіх податках. Таким чином, як зазначив Сергій Пенюшкевич, з’явилися підстави збільшити дохідну та видаткову частини обласного бюджету.

Виходячи із тенденції надходжень податків і зборів, очікувані надходження доходів у 2018 році складуть 831,8 млн.грн., що на 72,2 млн.грн. більше затверджених планових призначень на рік. Саме цей ресурс і планується розподілити запропонованим проектом змін до обласного бюджету на 2018 рік. Окрім того, пропонується пеперозподілити кошти цільового призначення: залишок коштів освітньої субвенції в сумі 13,4 млн.грн., нерозподілений залишок субвенції з державного бюджету «Нова українська школа» – 12,2 млн.грн. та залишок коштів екологічного податку (спеціальний фонд) – 2,1 млн.гривень.

Окрім того, Сергій Адамович відмітив, що беручи до уваги потенціал місцевих бюджетів, який дає їм реальну можливість самостійно вирішувати проблемні питання територій, а сума перевиконання обласного бюджету не така значна, в першу чергу ставиться завдання вирішення нагальних проблем об’єктів саме обласної комунальної власності.

Основні напрямки спрямування коштів – це  вирішення питань соціального захисту населення – 5,5 млн.грн., (грошова допомога на дороговартісне лікування – 2,0 млн.грн., одноразова матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам для вирішення матеріально-побутових проблем – 3,0 млн.грн., одноразова компенсаційна виплата за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей протягом ІІ семестру 2017-2018 навчального року, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності – 513,0 тис.грн.);  закупівля паливно-мастильних матеріалів та переобладнання автомобілів швидкої медичної допомоги на газ з метою здешевлення витрат на пальне – 5,1 млн. гривень; оплату енергоносіїв комунальних закладів – 1,0 млн.грн.;  облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних – майже 1,0 млн.грн.; придбання спортивного інвентарю та спортивного одягу, а також проведення спортивних та молодіжних заходів – 831,2 тис.грн.; вирішення інших проблемних питань, пов’язаних з необхідністю поліпшення матеріально-технічної бази обласних закладів.

Посадовець наголосив, що обласний бюджет також не стоїть осторонь проблем громад, а тому місцевим бюджетам планується виділити значний ресурс – майже 60 млн.грн. (59 850,4 тис.грн)

“Ми продовжимо роботи по забезпеченню населення питною водою, оскільки це є основною проблемою в області, і на що неодноразово акцентувалась увага депутатами обласної ради. Тому, враховуючи звернення голів райдержадміністрацій, міських і сільських голів та пропозиції депутатів обласної ради на вирішення цієї проблеми, за рахунок очікуваного у серпні-грудні 2018 року перевиконання обласного бюджету, передбачається 29,7 млн. гривень,” – додав директор Департаменту фінансів.

Зокрема, на ці цілі пропонується виділити:

Білогірському районному бюджету – 1020,7 тис.грн. (капітальний ремонт водопроводу с.Коритне Білогірського району Хмельницької області – 806,45 тис. грн.;  капітальний ремонт водопроводу по вул. І. Павлюка, вул. Корчмівська та вул. Лісова в с.Шимківці Білогірського району Хмельницької області – 214,29 тис. грн.);

Віньковецькому районному бюджету – 1617,5 тис.грн. (реконструкція вуличних мереж водопроводу по вул. Молодіжна, Соборна, ім. Академіка Шпака, Садова, Подільська, У.Громової, в с.Дашківці Віньковецького району Хмельницької області” – 298,944 тис. гривень.; реконструкція водопровідної мережі по вулицях Заславська, Народна, Гагаріна, в с.Охрімівці Віньковецького району Хмельницької області – 299,747 тис. гривень; нове будівництво зовнішніх мереж водопостачання по вулицях Лісова, Віталія Мельника, Мартинівка, П.Кондратюка, Лесі Українки, Корчагіна села Женишківці Віньковецького району Хмельницької області – 1 018,81 тис.грн.

бюджету Вовковинецької ОТГ – на будівництво мережі водопостачання для господарсько-питного користування населення в с.Коричинці Деражнянського району Хмельницької області – 1 470,0  тис. гривень.

Городоцькому районному бюджету –  на будівництво зовнішніх мереж питного водопроводу по вул.Вигінська, Миру, Набережна в с. Куманів Городоцького району Хмельницької області – 1251,8 тис. гривень.

бюджету Сатанівської ОТГ на нове будівництво зовнішніх мереж питного водопроводу вул. Шевченка, Ветеранів, Ставкова, Садова с. Зверхівці, Городоцького району, Хмельницької області – 1410,4 тис.гривень;

бюджету Городоцької ОТГ – 4174,8 тис.грн. (нове будівництво зовнішніх мереж водопостачання вул. Центральна, Польова, Шевченка, Пушкіна, Героїв небесної сотні с. Пільний Олексинець, Городоцького району, Хмельницької області – 1 367,9 тис. гривень;  будівництво свердловини для господарсько-питного водопостачання населення с.Лісогірка Городоцького району  Хмельницької області – 659,7 тис. гривень; реконструкція системи водопостачання в с.Борщівка Городоцького району  Хмельницької області – 1 498,6 тис. гривень; будівництво водозабірної свердловини в с.Хмелівка Городоцького району  Хмельницької області – 648,7 тис. гривень)

бюджету Антонінської ОТГ на нове будівництво зовнішніх мереж питного водопроводу вул. Центральна, Зарічна, Калинова, Мічуріна, Садова, Грушевського, Миру, Шевченка с. Терешки Красилівського району  –  1 391,8 тис. гривень.

Теофіпольському районному бюджету на будівництво зовнішніх мереж питного водопроводу вул. Незалежності, Пушкіна, Калькова, І.Франко смт. Базалія Теофіпольського району Хмельницької області – 1 473,7 тис. гривень.

бюджету Наркевицької ОТГ – 3315,3 тис.грн. (будівництво зовнішніх мереж питного водопроводу вул. Миру, Дружби, Польова, Мойсєєва, Танкістів с. Бубнівка, Волочиського району, Хмельницької області – 1 356,9 тис. гривень; нове будівництво зовнішніх мереж питного водопостачання с. Баглаї, Волочиського району, Хмельницької області – 1 103,3 тис. гривень; будівництво зовнішніх мереж водопостачання вул. Зелена, Заставна, Зарічна с. Юхимівці Волочиського району Хмельницької області – 855,1 тис. гривень);

Красилівському районному бюджету – 1 408,1 тис.грн.  (будівництво вуличного водогону с.Писарівка Красилівського району Хмельницької області (коригування) – 710,2 тис.гривень; будівництво водозабірної свердловини в с.Велика Клітна Красилівського району Хмельницької області – 697,9 тис.гривень)

Чемеровецькому районному бюджету – 2 539,0 тис.грн. (будівництво водопровідних мереж по вул. Яблунева та Вишнева в с. Нове Життя, Чемеровецького району, Хмельницької області – 1 394,354 тис.гривень; будівництво водопровідних мереж по вул.Центральна, Гагаріна, Островського та Садова в с.Чагарівка Чемеровецького району Хмельницької області – 1 144,654 тис. гривень);

бюджету Війтовецької ОТГ на будівництво зовнішніх мереж господарсько-питного водопостачання в с.Порохня Волочиського району Хмельницької області – 500,0 тис. гривень

бюджету Ленковецької ОТГ – 2865,8 тис.грн. (будівництво зовнішніх мереж питного водопроводу вул. Новоселиця, Терешкової, Центральна, Шевченка, Миру, с. Чотирбоки, Шепетівського району, Хмельницької області – 1 493,544  тис. гривень;  нове будівництво зовнішніх мереж питного водопроводу вул. Травнева, Миру, Терешкової, Гагаріна, Шевченка, Подільська, Садова с. Мокіївці Шепетівського району Хмельницької області – 1 372,303  тис. гривень);

бюджету Солобковецької ОТГ на нове будівництво зовнішніх мереж питного водопроводу вул. Грушевського, Героїв Крут, Молодіжна, Корольова, Пушкіна с. Солобківці, Ярмолинецького району Хмельницької області –1 399,7 тис. гривень.

Ярмолинецькому районному бюджету на будівництво зовнішніх мереж водопостачання вул. Перемоги, Ставкова, Садова, Вишнева с. Савинці Ярмолинецького району Хмельницької області – 1447,2 тис. гривень.

Хмельницькому районному бюджету на нове будівництво зовнішніх мереж водопостачання вул. Зелена, Набережна, Пушкіна, Садова, Шестакова, Пасічна, с. Давидківці, Хмельницького району, Хмельницької області – 1 221,2 тис. гривень.

бюджету Старосинявської ОТГ на реконструкцію мереж водопостачання вулиць Шевченка, Садової, Травневої, пров. Лісового в с.Лисанівці Старосинявського району Хмельницької області – 1234,9 тис. гривень.

Дане фінансування охопить 28 об’єктів і забезпечить питною водою 18 125 жителів області.

Ще однією загальнообласною проблемою став дефіцит в коштах на забезпечення хворих області на цукровий діабет інсуліном. Сергій Адамович повідомив, що в обласному бюджеті вдалося вишукати 5,0 млн.гривень (з яких 2,8 млн.грн. за рахунок перерозподілу призначень Департаменту охорони здоров’я ОДА). Тобто область взяла на себе половину затрат, іншу частину мають взяти на себе місцеві бюджети. Розподіл здійснений по територіях, які мають дефіцит, із розрахунку кількості хворих на цукровий діабет.

Виділяються кошти і для Хмельницької міської дитячої лікарні. Цей заклад лікує дітей не тільки міста, але й усієї області. За І півріччя їх проліковано 35% від усієї кількості пацієнтів. Вже було виділено 4 млн.грн., або 36,2% від суми фінансування медикаментів, і зараз додатково направляється ще 500,0 тис.грн на цю мету.

На придбання медичного обладнання та медикаментів спрямовується майже 2,6 млн.грн., з них:

– Новоушицькому районному бюджету на придбання стаціонарного цифрового флюорографа для центральної районної лікарні – 1435,0 тис.грн.

– Волочиському районному бюджету на придбання фіброгастроскопу для центральної районної лікарні – 910,0 тис.грн.

– Теофіпольському районному бюджету на придбання діагностичного обладнання (гематологічний аналізатор, аналізатор глюкози та бінокулярний мікроскоп) для центральної районної лікарні – 285,0 тис.грн.

Окремо Сергій Пенюшкевич зупинився на питанні придбання шкільних автобусів. Він зауважив, що не дивлячись на відсутність коштів для придбання шкільних автобусів, з метою підвозу дітей до опорних шкіл та надання їм знань для успішної здачі ЗНО, в обласному бюджеті вишукано 12,6 млн.грн. для тих територій, які оптимізували малокомплектні школи.

Також на заходи з енергозбереження місцевим бюджетам виділяється майже 3,2 млн.грн., з них:

– Красилівському районному бюджету на капітальний ремонт покрівлі Кошелівської ЗОШ в с. Кошелівка Красилівського району Хмельницької області – 500,0 тис.грн.

– Теофіпольському районному бюджету – 892,1 тис.грн. (капітальний ремонт (заміна вікон) Поляхівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум» по вул. Шкільна, 1 в с.Поляхова Теофіпольського району Хмельницької області  – 450,0 тис. гривень;  реконструкцію системи опалення та тепломережі Волице-Полівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Теофіпольського району Хмельницької області  – 442,063 тис. гривень); 

– бюджету Смотрицької ОТГ на капітальний ремонт приміщень (заміна віконних та дверних блоків) Смотрицької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.Смотрицького по вул. Грушевського, 74 в смт. Смотрич Дунаєвецького району Хмельницької області (коригування) – 600,0 тис.грн.

– бюджету Ганнопільської ОТГ на капітальний ремонт будівлі (утеплення фасаду) Ганнопільської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини вул.Корецька,63 с.Ганнопіль Славутський район Хмельницька область – 1181,6 тис.грн.

У вигляді інших субвенцій капітального характеру буде профінансовано 4,1 млн.грн., з них:

– бюджету міста Старокостянтинів на реконструкцію каналізаційного колектору від колодязя №54 до колодязя №57 по вул. Варчука в м.Старокостянтинів Хмельницької області – майже 1,3 млн.грн.

– бюджету Крупецької ОТГ на капітальний ремонт (внутрішнє опорядження) частини будівлі Полянського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІ ступенів» за адресою: вул.Шкільна, 10б с.Полянь, Славутського району Хмельницької області – 1,4 млн.грн.

– бюджету Ганнопільської ОТГ на капітальний ремонт глядацького залу, сцени та приміщень другого поверху сільського будинку культури в с.Понора, Славутського району Хмельницької області – 1,3 млн.грн.

– бюджету Понінківської ОТГ на придбання музичних інструментів для дитячої музичної школи (цифрове піаніно, баян і бандури) – 150,0 тис.грн.

Кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (залишки екологічного податку, які утворилися станом на 01.01.2018 р.) в сумі 2,1 млн. гривень. пропонується спрямувати бюджету Дунаєвецької ОТГ на розчистки русла р.Тернавка і ліквідацію підтоплення садиб по вул.Набережній в м.Дунаївці.

За рахунок цього фінансування буде розчищено та поглиблено русло річки на ділянці 2200 п.м. та  поглиблення підмостового русла під автодорожнім мостом Хмельницький – Кам’янець-Подільський.

Щодо основних галузей бюджетної сфери, куди направляються кошти, Сергій Пенюшкевич окреслив такі напрямки.

Загальний ресурс, який пропонується спрямувати Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за рахунок перевиконання доходної частини обласного бюджету складає 9,9 млн. гривень Для належної організації опалювального періоду 2018/2019 років закладів охорони здоров’я планується використати 843,9 тис.грн.

облаштування лічильників природного газу засобами дистанційної передачі даних – 632,2 тис. грн.

обслуговування теплопунктів «Екобіотех» в Староушицькому обласному дитячому санаторії “Дністер” – 90,5 тис. грн.

проведення поточного ремонту паливного котла Кальвіс К – 400 (заміна теплообмінника) в Голозубинецькій  обласній туберкульозній лікарні – 70,0 тис. гривень.

проведення поточного ремонту та гідрохімічного очищення системи опалення адмінбудинку, харчоблоку, відділення матері та дитини у Великожванчицькому обласному  дитячому пульмонологічному санаторії – 51,2 тис. грн.

На покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я передбачається  8,1 млн.грн. Зокрема:

– Обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – 5,1 млн. грн. на закупівлю паливно-мастильних матеріалів у зв’язку із зростанням цін на пальне та на переобладнання 20-ти автомобілів швидкої медичної допомоги на газ з метою здешевлення витрат на пальне у майбутньому;

Обласному онкодиспансеру – 1,5 млн.грн. В основному кошти підуть на виготовлення робочого проекту та початок проведення капітального ремонту прилеглої території (1 млн.грн.). Також планується замовити виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення капітального ремонту операційного блоку (131,9 тис.грн.) та оновити твердий та м’який інвентар, зокрема, придбати ліжка, матраци та наматрацники (296,0 тис.грн.)

– Обласній дитячій лікарні – 551,5 тис. грн., зокрема на проведення ремонту та технічного обслуговування санітарних автомобілів закладу (150,0 тис. грн.)  придбання зимових комплектів автошин (50,0 тис. грн.), виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення капітального ремонту офтальмологічного відділення та на проведення її експертизи (200,0 тис.грн.) проведення поточного ремонту покрівлі – (151,5 тис. грн.)

– Обласному госпіталю ветеранів війни – 556,5 тис.грн. Планується завершення робіт по реконструкції системи відведення та очищення стічних вод та придбання медичного обладнання;

 – Староушицькому обласному дитячому санаторію “Дністер” – 298,4 тис.грн., які використають на заміну ліжок та матраців,    а також дерев’яних вікон на металопластикові;

– У Великожванчицькому обласному  дитячому пульмонологічному санаторії планується встановити систему пожежної сигналізації в приміщеннях адмінбудинку, харчоблоку, відділенні матері та дитини за 69,9 тис. грн.

Також, за рахунок коштів обласного бюджету планується надати одноразову адресну грошову допомогу випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю та будуть працевлаштовані у сільській місцевості на загальну суму 696 тис.грн., а також виділити Обласному психоневрологічному диспансеру 221,9 тис.грн. на оплату послуг теплопостачання та відшкодування оплати експлуатаційних послуг у зв’язку з переходом диспансеру в нове приміщення за адресою: м.Хмельницький, вул. Львівське шосе 10/1 (677,77 кв.м.)

Поряд із збільшенням ресурсу Департаменту охорони здоров’я, даним проектом рішення зменшуються призначення за рахунок:

– перерозподілу коштів для місцевих бюджетів області (головний розпорядник Департамент фінансів облдержадміністрації) для забезпечення здійснення витрат, пов’язаних із відшкодуванням вартості інсуліну через аптечну мережу на суму 2 875,0 тис.грн.;

– прийнятих у міжсесійний період розпоряджень на суму 15 708,0 тис.грн. (зменшено за рахунок передачі місцевим бюджетам коштів на відшкодування вартості лікарських засобів в сумі 16560,8 тис.грн., та збільшено за рахунок виділеної субвенції з бюджету міста Хмельницький в сумі 452,8 тис.грн., а також субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 400,0 тис.грн.

Загальний ресурс, який пропонується спрямувати для Департаменту освіти і науки ОДА, складає 6,4 млн.грн., з яких за рахунок перевиконання доходної частини обласного бюджету – 5,6 млн.грн.

Решта коштів – це залишок освітньої субвенції на початок року (778,9 тис.грн.), нерозподілений залишок субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» (12,2 млн.грн.), інша субвенція з бюджету Берездівської сільської ради (91 тис.грн.), а також отримані у міжсесійний період та включені до розпису обласного бюджету на підставі розпоряджень облдержадміністрації субвенції на 7,9 млн.грн

За рахунок цих ресурсів планується продовження робіт по реконструкції даху з утепленням зовнішніх стін Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки – 2,0 млн.грн.

Нетішинському професійному ліцею на капітальний ремонт будівель та корпусів виділять майже 2,8 млн.грн.

Хмельницькому університету управління та права – 528,8 тис. грн. на підготовку фахівців на умовах регіонального замовлення у зв’язку із збільшенням контингенту студентів закладу.

На придбання продуктів харчування для дитячого будинку – 117,3 тис. гривень. (необхідність виділення додаткових коштів пов’язана із збільшенням кількості вихованців із 91 дитини до 108 дітей)

Також планується придбати комп’ютерну техніку для Хмельницького університету управління та права на 21,0 тис.грн. та спортивне обладнання Хмельницькому обласному центру фізичного виховання учнівської молоді на 56,1 тис.грн.

За рахунок залишку освітньої субвенції планується збільшити видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв на 367,6 тис.грн. тим освітнім установам, які цього потребують, а також придбати обладнання для проведення виробничого навчання та модернізації навчально-матеріальної бази закладів профтехосвіти – 411,3 тис. грн. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 року №237 області виділено субвенцію на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” в сумі 52,9 млн. гривень.

Частину коштів в сумі 40,7 млн.грн., відповідно до розпорядження облдержадміністрації від 06.06.2018 року №504/2018-р вже розподілено між місцевими бюджетами.

Враховуючи відсутність на даний час потреби у розподілі решти коштів, пропонується сконцентрувати ці 12,2 млн.грн. на Хмельницькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти з подальшим їх розподілом на підставі пропозицій Департаменту освіти і науки ОДА.

Для вирішення питань соціального захисту населення збільшать видатки профільному департаменту на 7 млн.грн. за рахунок перевиконання обласного бюджету.

Із цього ресурсу на виплату різного роду допомог населенню спрямовується 4 млн.гривень.

– надання одноразової матеріальної допомоги малозахищеним верствам населення  – 2,0 млн.грн.

– надання одноразової матеріальної допомоги на дороговартісне лікування – 2,0 млн.грн.

Крім того, для здійснення одноразової компенсації виплати за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності виділяється 513,0 тис. гривень.

Інший важливий напрямок – проведення капітальних видатків інтернатними закладами системи соціального захисту – майже 2, 2 млн.грн., з них на:

 – Зяньковецький психоневрологічний інтернат – 610,2 тис.грн. (капітальний ремонт спального корпусу №1 (528,7 тис.грн.) та завершення капітального ремонту приміщень банно-прального комбінату (81,5 тис.грн.)

 – Китайгородський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів – 752,4 тис.грн. (капітальний ремонт (утеплення) житлового корпусу – (564,1 тис.грн., капітальний ремонт частини приміщень корпусу №2 – 188,3 тис.грн.)

– Лісоводський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів 468,2 тис. гривень. (реконструкція приміщення під санвузол (279,5 тис.грн.),реконструкція приміщення під буфетну (188,7 тис.грн.)

Також планується провести капітальний ремонт коридору спального приміщення Кушнирівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів майже за 200 тис.грн., провести протипожежні заходи в інтернатних закладах на 214,6 тис.грн., а також виготовити ПКД на проведення майбутніх капітальних робіт.

Управлінню молоді та спорту облдержадміністрації збільшуються призначення на 831,2 тис.грн., з яких 666,5 – на придбання спортивного інвентарю та проведення спортивних заходів. Ще 164,7 тис.грн. спрямовуються на реалізацію заходів програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2021 роки. 

Оскільки виконавцями окремих обласних програм є установи, що фінансуються з державного бюджету, з обласного бюджету передбачаються субвенції державному бюджету. Це майже 2,5 млн.грн.

-Програма сприяння якісній бойовій підготовці військової частини 3053 Національної гвардії України, яка розташована на території Хмельницької області, на 2018 рік, зокрема для популяризації військової служби за контрактом, забезпечення належного рівня контрольно-пропускного режиму військової частини, а також придбання засобів відеофіксації (нагрудних відеореєстраторів) – 400,0 тис.грн.;

-Програма забезпечення антитерористичного та протидиверсійного захисту важливих державних, військових об’єктів, місць масового перебування людей, об’єктів критичної та транспортної інфраструктури Хмельницької області на 2018 – 2019 роки, зокрема придбання 2-х спеціальних автомобілів високої прохідності і подальшого їх обладнання спецзасобами – 1250,0 тис.грн.;

-Обласна програма розвитку архівної справи на 2018–2021 роки, зокрема для заміни вікон архівосховищ на енергозберігаючі, технічного переоснащення електричних мереж, придбання первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), а також на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт та технічне переоснащення автоматичної системи пожежогасіння – 530,0 тис. гривень;

-Програма підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної політики та впровадження реформ на 2016-2019 роки, а також у зв’язку з передачею від обласного центру зайнятості на баланс Департаменту соціального захисту населення ОДА адміністративно-офісної будівлі площею 2683,9 кв.м. – 223,0 тис.грн. на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

-Обласна програма правової освіти населення на 2016-2020 роки – 71,1 тис. грн.

На завершення Сергій Пенюшкевич зазначив, що даний проект рішення є результатом тісної співпраці Департаменту фінансів з головними розпорядниками коштів обласного бюджету, який вирішує цілу низку нагальних проблем великої мережі бюджетних установ. Не все вдається вирішити відразу, але й фінансовий ресурс обласного бюджету досить обмежений. Оскільки частина розподілених коштів напряму залежить від очікуваного в IV кварталі перевиконання дохідної частини, бюджет стає напруженим. Необхідно всім наполегливо попрацювати як над його наповненням, так і над ефективним і раціональним використанням бюджетних коштів.

Підсумовуючи обговорення, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий наголосив, що при підготовці уточнень максимальну увагу було приділено обласним комунальним закладам: “При тому, що розпочато досить дороговартісний проект – будівництво нової дитячої лікарні, ми знову виділяємо кошти на матеріально-технічне забезпечення існуючого закладу.  Для обласних закладів освіти фінансуємо заходи, які дозволять їм нормально увійти в зиму, також винайшли в обласному бюджеті кошти, щоб закупити ще 10 автобусів для тих навчальних закладів, які провели оптимізацію, щоб була змога довезти дітей до опорних шкіл.”

Також  очільник області нагадав, що вирішити всі проблемні питання силами тільки обласного бюджету неможливо, а тому закликав усіх керівників районів та громад  включитися в роботу з наповнення місцевих бюджетів.

28.08.2018 р.

 

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

З В І Т

про виконання районного бюджету за перше півріччя 2018 року

02.08.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

В облдержадміністрації обговорили шляхи підвищення ефективності використання коштів ДФРР

 

19 липня в облдержадміністрації у форматі круглого столу відбулася зустріч представників обласної влади,  Мінрегіонбуду та Групи радників з впровадження державної регіональної  політики України  Програми «U-LEAD з Європою», членів обласної конкурсної комісії з відбору проектів регіонального розвитку, які можуть фінансуватись за рахунок ДФРР, представників суб’єктів регіонального розвитку  Хмельницької області.

Групою радників  Програми «U-LEAD з Європою» спільно з Мінрегіонбудом в рамках виконання завдань Стратегічного плану Мінрегіонбуду та Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік проводиться робота з адаптації європейських підходів щодо планування та фінансування регіонального розвитку в Україні. У червні представники групи радників зробили огляд видатків бюджету у сфері регіонального розвитку в частині реалізації програм і проектів регіонального розвитку за рахунок коштів ДФРР. За результатами Уряд затвердив звіт та висновки, які передбачають внесення змін в законодавство про ДФРР, рекомендації місцевим державним адміністраціям щодо вжиття заходів для підвищення ефективності та результативності використання коштів ДФРР на місцевому рівні.

Саме з метою обговорення проблемних питань роботи ДФРР на регіональному рівні та практичного опрацювання зазначених у звіті Уряду висновків та надання рекомендацій на прикладі Хмельницької області і проводиться сьогоднішній круглий стіл.

Голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, розпочинаючи роботу, висловив щиру вдячність представникам Мінрегіону та радникам з впровадження державної регіональної  політики України  Програми «U-LEAD з Європою» за рішення провести це засідання.

“Сьогодні відбувається багато реформ, і одна з найуспішніших – це децентралізація влади. Тому сьогодні візит такої поважної комісії фахівців з питань освоєння коштів ДФРР є для нас, для області вкрай важливим,- зазначив Вадим Миколайович. – На сьогодні ми маємо 48 проектів по ДФРР, 33 з них вже затверджені у Кабінеті Міністрів, 15 проходять цю процедуру. Показники гарні, але хотілось би ще кращі. Маємо надію, що з вашою допомогою ми сьогодні напрацюємо шляхи, як це зробити.”

Посадовець констатував, що незважаючи на досягнення, проблем в цьому напрямку також вистачає. Зокрема, це питання, що виникають при написанні і затвердженні проектів регіонального розвитку, а також нестача кваліфікованих фахівців, які б виконували цю роботу в області.

“Область не пасе задніх у цьому процесі, бо ми маємо непогані результати, але щоб їх покращувати та  зрозуміти, як далі будемо рухатися, жити і працювати, ми і зібрали сьогодні цей круглий стіл”, – додав голова.

Юрій Третяк, керівник Групи радників з впровадження державної регіональної  політики України  Програми «U-LEAD з Європою», в свою чергу зауважив, що йому дуже приємно повернутися на Хмельниччину, адже саме звідси у 2009 році Україна розпочала свій шлях до європейської регіональної політики. Вона стала першою пілотною областю, де була напрацьована стратегія регіонального розвитку, яка і на сьогодні залишається однією із кращих.

“Власне, мета сьогоднішнього круглого столу обговорити та оцінити наскільки успішно вдалося реалізувати цю стратегію, наскільки нам вдалося на рівні держави вибудувати механізми фінансування регіонального розвитку, що дозволяв би такі стратегії реалізовувати. Тому хочемо сьогодні почути вас і розповісти свою думку про те, що ми вважаємо,  відбувається добре, і де можна покращити за вашої активної участі. Ми в  групі Радників програми “U-LEAD” визначили Хмельниччину одним із тих регіонів, де б ми хотіли допомогти попрацювати над вдосконаленням реалізації регіональної політики”,  – розповів Юрій Іванович.

У продовження спілкування генеральний директор Директорату регіонального розвитку Мінрегіону Олена Бойко окреслила для присутніх основні напрямки практичної роботи Мінрегіону у сфері регіонального розвитку. “2018 рік для нас у сфері державної регіональної політики є переломним, і ті системні зміни, що готуються у сфері стратегічного планування, фінансування, моніторингу, інституційної підтримки в державі регіональної політики є найбільш суттєвими і вагомими за останні п’ять років.” – зазначила Олена Анатоліївна. – Готуємо проект системних законодавчих змін в ключові закони, що стосуються державної регіональної політики, що мають безпосередній вплив на роботу з проектами, що фінансуються з ДФРР”.

Далі учасники круглого столу мали можливість ознайомитися з презентацією, що висвітлювала основні віхи, які область пройшла на шляху створення програми регіонального розвитку, законодавчі засади її створення, роль органів влади різного рівня у її реалізації, тощо. Також було проведено аналіз ефективності використання коштів ДФРР на Хмельниччині та в інших областях починаючи з 2015 року.

Так, радник програми “U-LEAD” Василь Кашинський звернув увагу присутніх, що згідно даних моніторингу проектів ДФРР за 2015-2017 роки, не лише на Хмельниччині, а по всій Україні відслідковуються однакові тенденції, котрі вказують на відсутність комплексного підходу при підготовці та реалізації проектів. Зокрема, вплив від реалізації проекту в переважній більшості поширюється на громаду чи її частину, поза увагою часто залишаються проекти, що мають вплив на підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки. 35% проектів ДФРР були розроблені без технічного завдання  або не відповідали йому, робочі місця, що були створені в результаті реалізації проектів ДФРР, належать до соціальної сфери, а тому лягли додатковим фінансовим тягарем на місцеві бюджети. Непоодинокі випадки, коли не  передбачені показники, за якими можна оцінити їх ефективність, та чи досягнуті їх цілі.

Підсумовуючи сказане, Василь Кашинський наголосив, що ключове задання державної регіональної політики – підвищення конкурентоспроможності регіонів та зростання надходжень до бюджетів. Регіони отримали від держави широкі повноваження, що дозволяють самостійно визначати пріоритетні напрямки, куди спрямувати кошти. Однак поки що 82% завдань регіональних стратегій розвитку, передусім ті, що мають прямий вплив на підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки, залишилися поза увагою і кошти з ДФРР у них не вкладалися.

Після ознайомлення з презентаціями, учасники круглого столу обговорили проблемні питання, що виникають під час підготовки та реалізації проектів ДФРР, поділилися досвідом та своїм баченням кроків, що забезпечать реалізацію в області дійсно розвиткових проектів. Під час дискусії порушували питання ефективності роботи комісії з відбору програм і проектів ДФРР, дотримання вимог нормативних актів при їх підготовці, вчасного та максимально ефективного освоєння коштів. Не оминули увагою присутні і питання роботи Агенції регіонального розвитку, що декілька років тому була створена в області, але так і не змогла запрацювати, і яка  мала забезпечувати системний підхід до вибору проектів. Наголошувалося також на необхідності активізації роботи Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА у роботі з визначення стратегічних напрямків розвитку області, на які в першу чергу потрібно спрямовувати кошти ДФРР.

Підсумовуючи зустріч, голова облдержадміністрації зазначив: “Я думаю, кожен з учасників сьогодні визначив для себе основні напрямки для подальшої роботи. Будемо далі працювати над проектами, підвищувати їх рівень. Ми стоїмо зараз на важливому перехідному етапі, тому хочеться пройти його якомога краще та ефективніше”.

Довідково. Стратегія регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки, затверджена рішенням сесії обласної ради у травні 2011 року. Вона була розроблена за активної допомоги  нашого земляка Анатолія Ткачука, на сьогодні радника Програми «U-LEAD з Європою»

Мета Стратегії полягає у формуванні комплексної системи заходів, які зможуть забезпечити стале економічне зростання, враховуючи наявні ресурси.

У Стратегії визначено 4 стратегічні цілі:

1. Диверсифікація структури економіки області та покращення діяльності економічних факторів.

2. Реалізація туристичного потенціалу регіону.

3. Розвиток сільських територій та територій навколо міст регіону.

4. Забезпечення росту регіонального потенціалу (вирішення наскрізних проблеми).

Реалізацію Стратегії передбачено у три етапи: 2011-2014; 2015-2017 і 2018-2020.

Одним із основних інструментів реалізації Стратегії є плани заходів, що розробляються для кожного етапу та є базою для середньострокового бюджетного планування.

Перегляд і оновлення Плану заходів з реалізації здійснюється з урахуванням змін, що відбуваються на рівні держави, з врахуванням оновлених цілей розвитку області.

Завершено перший та другий етап реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки.

Для третього завершального етапу реалізації Стратегії облдержадміністрацією розроблено План заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2018 -2020 роки, який затверджено рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 22 грудня 2017 року № 32-17/2017.

План реалізації розроблений так, щоб забезпечити узгодження із стратегічними цілями Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки, державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року та іншими важливими аспектами розвитку.

До плану додається каталог технічних завдань у розрізі програм з додатковою інформацією про цілі проекту, очікувані результати, ключові заходи проекту, період реалізації, вартість проекту, джерела фінансування та ключові учасники реалізації проекту. План заходів складається із 34 технічних завдань із загальним обсягом фінансування у сумі 3511,5 млн. гривень.

Програма 1. Диверсифікація структури економіки області та покращення діяльності економічних суб’єктів містить 8 технічних завдань орієнтовною вартістю 830 млн. гривень.

Програма 2. Реалізація туристичного потенціалу регіону нарахувала 8 технічних завдань орієнтовною вартістю понад 98 млн. гривень

Програма 3. Розвиток сільських територій та територій навколо міст регіону містила теж 8 технічних завдань орієнтовною вартістю понад 310 млн. гривень.

Програма 4. Забезпечення росту регіонального потенціалу (вирішення наскрізних проблем) містить 11 технічних завдань орієнтовною вартістю майже 2,5 млрд. гривень.

20.07.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Нарада із розпорядниками коштів

 

31 травня у райдержадміністрації відбулась нарада із головними розпорядниками бюджетних коштів. Провів зібрання начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель.
            Предметом обговорення були питання стану
виконання розпоряджень і доручень голови райдержадміністрації з питань, що виникають у процесі виконання місцевих бюджетів.
           
«Тільки спільними зусиллями ми зможемо збалансувати бюджет району, розглянути можливості оптимізації бюджетних видатків», – зазначив під час наради Сергій Володимирович.
            В ході наради було проаналізовано використання бюджетних коштів по окремих галузях. Особлива увага приділялась питанням економного та раціонального використання бюджетних коштів, дотримання суворої бюджетної дисципліни, упорядкування мережі бюджетних установ району.
            Також наголошувалось на своєчасному освоєнні бюджетних коштів та наповненню місцевого бюджету. 
            Крім того було озвучено
проблемні питання в роботі розпорядників бюджетних коштів та висловлено пропозиції стосовно їх вирішення.
01.06.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

З В І Т

про виконання районного бюджету за І квартал 2018 року

20.04.2018 р.

 

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

О.Корнійчук: Необхідно активізувати діяльність на попередження порушень фінансової дисципліни в органах місцевого самоврядування

 

Сьогодні під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.

З першого питання про стан фінансово-бюджетної дисципліни в області за 2017 рік доповів начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в області Анатолій Марценюк.

Так, протягом 2017 року Управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області відповідно до передбачених чинним законодавством повноважень здійснювався контроль за дотриманням законодавства з фінансових питань, економним та ефективним витрачанням коштів бюджетів усіх рівнів, а також проводилася відповідна робота щодо попередження порушень чинного законодавства під час використання державного і комунального майна та забезпечення належного рівня фінансово-бюджетної дисципліни в області.

За підсумками 57 ревізій виявлено порушення законодавства, що призвело до недоотримання бюджетами усіх рівнів, підприємствами, установами та організаціями області належних доходів, а також незаконного і нецільового витрачання та недостачі ресурсів на загальну суму 43,7 млн. гривень.

Зокрема, найсуттєвіші порушення фінансової дисципліни вчинено установами, підприємствами та організаціями області, що належать до: державних підприємств – 17,0 млн.грн.; сфери освіти і науки – 9,0 млн.грн.; сфери послуг і житлово-комунального господарства – 8,4 млн.грн.; агропромислового комплексу і сфери використання природних ресурсів – 4,1 млн.грн.; сфери соціального захисту населення – 2,4 млн.грн.; сфери охорони здоров’я – 1,3 млн. гривень.

Також мають місце порушення в органах державної влади та оборони – 0,8 млн.грн., у сфері культури – 0,7 млн. гривень.

При проведенні 7 державних фінансових аудитів встановлено, що неефективні управлінські рішення зумовили недоотримання доходів і упущені вигоди на суму 231,8 млн.грн. та непродуктивні (зайві) витрати на загальну суму 104,0 млн.грн., а наслідком порушення законодавства стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму 337,9 тис. гривень.

Працівники управління у звітному періоді також брали участь в аудиті окремих господарських операцій у відокремленому підрозділі “Хмельницька АЕС ДП “НАЕК “Енергоатом”, за результатами якого виявлено 20 ризикових операцій і фінансових порушень на загальну суму 409,61 тис.грн., з них попереджено (усунуто) 13 ризикових операцій (фінансових порушень) на суму 404,01 тис. гривень.

Ревізією фінансово-господарської діяльності ДП “НТК “Завод точної механіки” встановлено порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 8,7 млн. гривень.

У ході ревізії управління капітального будівництва Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 5,7 млн.грн., зокрема, встановлено факти недоотримання міським бюджетом коштів пайової участі забудовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста на суму 4,6 млн. гривень. За результатами ревізії правоохоронними органами розпочато кримінальне провадження.

У Славутському обласному спеціалізованому ліцеї-інтернаті поглибленої підготовки в галузі науки встановлено порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 3,4 млн. гривень.

У Подільському державному аграрно-технічному університеті та двох його коледжах (Шепетівський і Кам’янець-Подільський) встановлено пору-шення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 3,3 млн. гривень.

Проведеною ревізією використання коштів, передбачених на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, встановлено факти зайвого включення трьома підприємствами – одержувачами субвенції до розрахунків обсягу заборгованості з різниці в тарифах на послуги з теплопостачання населенню для відшкодування з державного бюджету на суму 1,3 млн. гривень.

У ході ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП “Ярмолинецьке лісове господарство”, ДП “Новоушицьке лісове госпо-дарство” та ДП “Ізяславське лісове господарство” виявлено фінансових порушень на суму 0,6 млн. гривень.

Аудит діяльності ДП “Шепетівський ремонтний завод” засвідчив, що неефективні управлінські дії призвели до втрачених доходів і зайвих витрат на загальну суму 256,7 млн. гривень.

У ході аудиту діяльності Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства встановлено факти неефективного використання коштів і майна на загальну суму 52,0 млн. гривень.

На КП “Аеропорт Хмельницький” виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 195,0 тис.грн. та 3,8 млн. грн. втрачених доходів і зайвих витрат, зумовлених неефективними управлінськими діями. Наслідком аудиту стало розпочате правоохоронними органами досудове розслідування.

У результаті неперерахування плати за оренду державного та комунального майна, коштів від реалізації майна, надання у користування природних і матеріальних ресурсів та послуг безоплатно або за заниженими ставками бюджетами всіх рівнів, бюджетними установами, підприємствами та організаціями втрачено 9,5 млн. гривень.

38% об’єктів, охоплених ревізіями, допустили порушення законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати, інших виплат і різних видів допомоги на загальну суму 9,7 млн. гривень.

Також виявлено факти зайвої оплати коштів внаслідок завищення обсягів та/або вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт. Торік таких порушень встановлено на суму 11,0 млн. гривень.

а словами доповідача, з року в рік виявляються факти порушень законодавства України щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Сума таких порушень становить 2,1 млн. гривень.

Крім того, попереджено витрачання бюджетних коштів на закупівлю товарів, робіт та послуг шляхом відміни торгів та розірвання договорів у 136 випадках на загальну суму 532,9 млн.грн., що також свідчить про недотримання об’єктами контролю вимог чинного законодавства у сфері закупівель.

Водночас, ще 18 бюджетними установами і організаціями та державними і комунальними підприємствами, якими при проведенні 38 процедур закупівель на суму 378,8 млн.грн. допущено порушення чинного законодавства, не враховано рекомендацій Управління щодо усунення таких порушень.

Анатолій Анатолійович також проінформував, що проблемним є питання усунення виявлених ревізіями та державними фінансовими аудитами фактів порушення фінансово-бюджетної дисципліни і прийняття неефективних управлінських рішень керівниками підприємств, установ та організацій, а також врахування і виконання ними пропозицій, наданих за результатами проведених контрольних заходів.

Так, із виявленої протягом 2017 року суми фінансових порушень, що призвели до втрат, на сьогодні не усунуто 68,5%, а з наданих за результатами державних фінансових аудитів 73 пропозицій не впровадженими залишаються 51,7 відсотка. Зокрема, не виконано жодної з 7 пропозицій щодо підвищення ефективності використання бюджетних коштів на виконання обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки, а із 14 пропозицій, наданих КП “Аеропорт Хмельницький” за наслідками проведеного державного фінансового аудиту діяльності, не впроваджено ще 4.

Відтак, у межах наданих прав і повноважень Управлінням вжито заходи, які дозволили у 2017 році забезпечити відшкодування порушень на загальну суму 25,3 млн. гривень. До бюджетів усіх рівнів, бюджетних установ, організацій та підприємств додатково надійшло 13,4 млн. гривень.

Економічний ефект від впровадження 51 пропозиції, наданої за результатами проведених аудитів, становив 9,2 млн. гривень.

За матеріалами проведених контрольних заходів за порушення фінансово-бюджетного законодавства 48 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріальної та дисциплінарної – 88 осіб, звільнено 1 особу. Правоохоронними органами розпочато 13 досудових розслідувань.

Підсумовуючи дане питання, голова адміністрації Олександр Корнійчук зазначив, що у процесі децентралізації об’єднані громади здобули повноваження та ресурси, які мають міста обласного значення. Також, їм з державного бюджету надаються відповідні трансферти: дотації, освітня та медична субвенції, субвенція на розвиток інфраструктури громад тощо.

“Розширення повноважень вимагає більш ретельного контролю за станом фінансово-бюджетної дисципліни області. Тому Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в області необхідно активізувати діяльність на попередження порушень фінансової дисципліни в органах місцевого самоврядування, здійснювати комплекс заходів з контролю за збереженням фінансових ресурсів області”, – додав Олександр Олександрович.

29.03.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Про огляд порушень фінансово-бюджетної дисципліни

26.02.2018 р.

 

За матеріалами Департаменту фінансів

Хмельницької облдержадміністрації  

З В І Т

про виконання районного бюджету за 2017 рік

06.02.2018 р.

 

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

 

Районний бюджет на 2018 рік

02.01.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

 

Наказ управління фінансів районної державної адміністрації від 17 травня 2013 року №07-н "Про затвердження Порядку складання і виконання розпису районного бюджету"

00000000000

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації