головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

АРХІВ НОВИН

           

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

До рятувальників завітали працівники Національної поліції, щоб обговорити питання дотримання правил дорожнього руху

10 грудня до Ізяславських рятувальників завітали працівники Ізяславського відділення поліції, щоб провести бесіду про дотримання правил дорожнього руху.

Бесіда розпочалася з вивчення причин найбільш поширених дорожньо-транспортних пригод (наїзд на пішохода, перевищення швидкості руху, виїзд на смугу зустрічного руху, керування транспортними засобами в нетверезому стані), далі розповіли основні вимоги Правил дорожнього руху. Наприкінці зустрічі правники поліції закликали неухильно дотримуватися правил, а також не допускати випадки керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

10.12.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

Рятувальники розглянули питання у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки на сесії Сахновецької ОТГ

7 грудня рятувальники Ізяславщини взяли участь у сесії Сахновецької ОТГ.

Під час зібрання вогнеборці озвучили інформацію щодо виникнення пожеж в районі та наголосили на необхідності профілактичної роботи із населенням. З огляду на це, вогнеборці надали пропозиції щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій шляхом спільної взаємодії між працівниками ДСНС та органами місцевого самоврядування.

Присутнім було вручено інформаційні листівки та застережні матеріали на протипожежну тематику для проведення роз’яснювальної роботи серед населення.

07.12.2020 р. 

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Рятувальники попереджають про небезпеку зимової риболовлі

4 грудня рятувальники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області провели патрулювання на р. Горинь м. Ізяслав, де провели профілактичні бесіди з любителями зимової риболовлі з питань дотримання правил поведінки на льоду та надання першої допомоги потерпілим у разі потрапляння у воду. Під час розмови кожен рибалка отримав листівки на відповідну тематику.

 04.12.2020 р. 

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

20 листопада в приміщенні Сахновецької сільської ради, було проведено нараду з керівниками ряду закладів освіти, культури та керівництвом громади, щодо проблемних питань у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту та основні напрямки їх вирішення на 2020-2021 роки. В якій взяли участь і працівники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області.

Під час виступу рятувальники розповіли про стан з пожежами на території громади та основні їх причини. Наголосили на питання забезпечення та дотримання основних вимог пожежної та техногенної безпеки. Обговорили також і основні завдання у сфері цивільного захисту. Наприкінці наради було підведено підсумки та встановлено конкретні заходи щодо вирішення проблемних питань.

20.11.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Рятувальники розповіли як убезпечити власне життя

18 листопада в рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності Ізяславські рятувальники завітали до Ізяславської ЗОШ №5, аби розповісти основні правила пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності.

Під час зустрічі з вихованцями навчального закладу надзвичайники наголосили, що ігри з вогнем є вкрай небезпечними, адже можуть призвести до пожежі. Учні також дізналися від вогнеборців і про надзвичайні ситуації, що найчастіше виникають з настанням холодів, та що робити, аби не впустити вогонь до своєї домівки. Крім того, надзвичайники продемонстрували школярам, як користуватись вогнегасниками, та навчили діям у разі небезпеки, вкотре нагадавши номер екстреного виклику Служби “101”.

Наостанок зустрічі усі присутні отримали від ДСНСівців листівки із застереженнями, аби необхідна інформація завжди була перед очима.

18.11.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

 

Ізяславські рятувальники закликали громадян дотримуватись правил пожежної безпеки

 

18 листопада для запобігання пожежам у житловому секторі фахівці Ізяславського районного сектору здійснили протипожежне відпрацювання житлових будинків, розташованих на території с. Мокрець.

Фахівці Служби порятунку нагадали громадянам, яких простих правил слід дотримуватися в побуті, щоб не виникало пожеж та інших небезпечних ситуацій: не палити у ліжку в нетверезому стані; не залишати без нагляду ввімкнені електроприлади; не використовувати несправні опалювальні прилади з метою обігріву помешкань; не тримати у будинку горючі матеріали та легкозаймисті речовини й інше. Крім того, рятувальники розповіли населенню про пожежі, що виникли на території району з початку року, наголосивши на їхніх причинах та наслідках.

А щоб необхідна інформація з безпеки була завжди перед очима та краще засвоїлася, працівники ДСНС вручили кожному співрозмовнику тематичні пам’ятки та листівки застережливого характеру

 18.11.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

17 листопада працівники Ізяславського районного сектору зустрілися з працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ізяславського району, щоб поспілкуватись на тему дотримання правил пожежної безпеки під час пожежонебезпечного осінньо-зимового періоду.

Зокрема, присутнім розповіли про те, що категорично забороняється використовувати саморобні електронагрівачі, експлуатувати печі, що мають тріщини, використовувати для обігріву приміщень газові плити, залишати без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади. Також рятувальники повідомили, що не слід сушити над запаленою газовою плитою, біля відкритого топного отвору та на електрообігрівачах ніякого одягу, тому що він може пересохнути і спалахнути. Далі вогнеборці нагадали правила пожежної безпеки на робочому місці та правила використання вогнегасників.

По закінченню інструктажу присутнім роздали тематичні листівки.

17.11.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

 

Внаслідок пожежі у житловому будинку загинула людина

 

16 листопада о 08:00 год. до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку по вулиці Молодіжна в селі Клубівка Ізяславського району.

До місця події негайно було направлено чергове відділення рятувальників 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини. На момент прибуття бійців ДСНС площа пожежі складала близько 12 кв.м. Також була інформація, що всередині може бути чоловік. Надзвичайники в складі ланки газодимозахисної служби негайно проведено розвідку, під час якої в одній із кімнат виявили тіло  44-річного чоловіка.

Пожежу було локалізовано о – 08:08 год. та ліквідовано о – 08:10 год. Причина пожежі -порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі.

Шановні громадяни! Служба порятунку закликає: подбайте про власну безпеку і безпеку близьких!

Дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки у побуті — це врятує вашу домівку від нещадного вогню!

16.11.2020 р. 

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

 

Вогнеборці навчають селян правил безпеки у побуті

З метою покращення обізнаності громадян та попередження виникнення пожеж у в Ізяславському районі 11 листопада працівники Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області здійснили відпрацювання у житловому секторі села Михля Лютарської сільської ради.

Під час зустрічей із місцевими жителями рятувальники навчали їх правил безпеки, дотримуючись яких можна попередити виникнення загорання у будинку. Основну увагу у ході відпрацювання вогнеборці приділили роз’ясненню правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та обігрівачів. Зокрема, вогнеборці вказали людям, що перед використанням обігрівальних приладів і печей завжди потрібно перевіряти їх справність. Біля кожної пічки слід облаштовувати металеві килимки, які допоможуть запобігти пожежі, якщо через дверцята печі випаде жаринка. А електрообігрівальні прилади варто розміщувати подалі від гардин, меблів та інших речей у кімнаті. Окрім цього, рятувальники пояснили, що до пожежі може також призвести одночасне ввімкнення в електромережу кількох електроприладів. Тому рятувальники закликали людей не використовувати багато обладнання у один період, аби запобігти короткому замкненню електромережі та виникненню пожежі.

Щоб інформація від рятувальників залишилася у пам’яті селян  вогнеборці вручали їм листівки на протипожежну тематику.

11.11.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

 

Обережно – ГРИБИ!

 

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним харчовим продуктом, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

Основні причини отруєнь:

 • вживання отруйних грибів;

 • неправильне приготування умовно їстівних грибів;

 • вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;

 • вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Щоб запобігти отруєння грибами, ми рекомендуємо вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, дотримуйтесь їх.

Застерігаємо!

 • Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.

 • Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.

 • Не збирайте гриби:

  • якщо не впевнені, що знаєте їх, якими б апетитними вони не здавалися;

  • поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;

  • невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення "бульба", оточене оболонкою;

  • з ушкодженою ніжкою, старих, в'ялих, червивих або ослизлих;

  • ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;

  • "шампіньйони" та "печериці", у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.

 • Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, - вони не завжди відповідають дійсності.

 • Не куштуйте сирі гриби на смак.

 • Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом - викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.

 • Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.

 • При обробці кип'ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.

 • Обов'язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку.

 • Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.

 • Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.

 • Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статись отруєння.

 • Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов'язково прокип'ятіть 10-15 хвилин.

 • УВАГА! У жодному разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням:

  • "Усі їстівні гриби мають приємний смак".

  • "Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні – приємний".

  • "Усі гриби в молодому віці їстівні".

  • "Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів".

  • "Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби".

  • "Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні".

  • "Отрута з грибів видаляється після кип'ятіння протягом кількох годин".

  • "Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах".

 • Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів.

Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Перша допомога при отруєнні грибами

 1. Викличте "Швидку медичну допомогу".

 2. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.

 3. Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

 4. З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

 

Забороняється

 • Вживати будь-які ліки та їжу, а надто алкогольні напої, молоко, – це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику.

 • Займатися будь-якими іншими видами самолікування.

 

Запам'ятайте: отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню.

Настійно радимо всім: не збирайте та не їжте гриби зовсім. Без грибів можна прожити!

 

03.11.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

 

Подбайте про безпечний обігрів свого житла!

 

З настанням перших холодів після роботи хочеться повернутися до теплої затишної оселі, де можна розслабитись і відпочити. Тож у перші осінні прохолодні дні ми починаємо вмикати газове опалення, електрообігрівачі чи розтоплюємо піч. Проте часто з бажанням зігрітись ми не завжди пам’ятаємо про елементарні правила безпеки, яких слід дотримуватись.

 

Шановні краяни! Аби запобігти ймовірним пожежам у ваших домівках, Служба порятунку Хмельниччини нагадує:

— перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

— біля печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;

— усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, мають бути заштукатурені й побілені;

— попіл та шлаки, які видаляєте з топки, слід заливати водою та виносити в спеціально відведене місце.

Під час користування пічним та газовим опаленням не допускається:

залишати печі, які топляться, без нагляду або ж доручати дітям нагляд за ними;

користуватися печами, що мають тріщини;

розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

залишати дверцята топки відкритими;

зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

не зачиняти вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади;

перед запалюванням газового приладу слід відчинити вікно чи кватирку і перевірити провітрювач, встановлений у пластиковій рамі (має бути відчиненим та допускати повітря всередину приміщення), далі — перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі, і лише після цього можна запалювати газовий прилад.

Закликаємо кожного неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки! Це допоможе надійно захистити Ваше життя та Ваш будинок від пожежі!

Бережіть себе та своїх близьких!

 

У разі пожежі негайно телефонуйте до рятувальників за номером «101»!

 

03.11.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

Рятувальники здійснили рейд лісовими масивами

 

27 вересня працівники Ізяславського районного сектору здійснили рейд лісовими масивами поблизу міста Ізяслав.

Під час заходу рятувальники впевнились у наявності мінералізованих смуг та шлагбаумів на в`їзді до лісосмуг, а також оглянули найулюбленіші місця відпочинку краян. Усім, кого довелось зустріти, вогнеборці нагадали елементарні правила безпечного відпочинку: не розпалювати вогнища у непристосованих місцях; не викидати недопалки; не залишати на місці відпочинку сміття; а також розповіли, як діяти у разі виявлення підозрілих предметів.

Кожному, з ким вдалося поспілкуватись, отримав від надзвичайників тематичні листівки із відповідними застереженнями.

28.09.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

Ізяславські рятувальники нагадали громадянам, як зробити свій відпочинок на воді безпечним

29 серпня рятувальники Ізяславщини здійснили рейди в місцях масового відпочинку людей на водоймах, аби запобігти нещасним випадкам на воді.

Під час заходу рятувальники нагадали правила, дотримуючись яких вони можуть вберегтися від небезпеки на воді. Крім того, людям розповіли, з якими труднощами може зіткнутися непідготовлена людина у разі порятунку потерпілого, та ознайомили із порядком дій під час рятування людини на воді. Дітлахам ДСНСники розповіли про небезпеку, що загрожує кожному, хто, занурюючись у прохолодну воду, забуває про елементарні правила безпеки.

Кожного, з ким вдалось поспілкуватись, рятувальники застерегли від необдуманих вчинків на воді: запливи від берега до берега, пірнання у нетверезому стані, плавання на надувному матраці, стрибки у воду з мостів тощо. Кожному додатково було вручено тематичні листівки із переліком правил безпечної поведінки під час відпочинку на водоймі.

31.08.2020 р.

 Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

Аби запобігти пожежам, рятувальники патрулюють лісові масиви

Пожежі в лісах, степах виникають з різних причин: через спекотну погоду, випалювання сухої трави, від ударів блискавки, але найчастіше – через необережне поводження з вогнем самих відпочивальників. Як наслідок, вогонь знищує десятки гектарів лісових масивів, лінії електропередач, автомобільні та залізничні шляхи. За вітряної погоди вогонь може швидко перекинутись і на будівлі розташованих неподалік населених пунктів.

Саме тому 29 серпня на території лісових масивів поблизу м. Ізяслав рятувальники Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області здійснили патрулювання лісових масивів, під час якого вдалось поспілкуватись із відпочивальниками стосовно дотримання правил безпечної поведінки у лісі: не розпалювати вогнищ у непристосованих для цього місцях, не кидати у траву недопалків та сірників, не смітити й не залишати вогнище, добре не загасивши перед поверненням додому водою чи землею. Крім того, фахівці ДСНС нагадали співрозмовникам, як поводитись у разі виявлення вибухонебезпечного предмета.

Кожному співрозмовнику було вручено пам’ятки та листівки на протипожежну тематику.

31.08.2020 р.

Ізяславський районний сектор
ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

Рятувальники обговорили з пожежну безпеку закладів освіти

26 серпня було проведено нараду з працівниками відділу освіти, а також директорами шкіл Ізяславського району, в якій взяли участь і працівники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, де виступили з питанням забезпечення та дотримання основних вимог пожежної та техногенної безпеки.

Рятувальники наголосили на дотримання вимог із пожежної безпеки до підконтрольних об’єктів. Обговорили також і основні моменти поведінки у разі виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуаціях. Ізяславські вогнеборці акцентували увагу на систематичному вивченні і засвоєнні правил пожежної безпеки, обов’язковим елементом цього процесу є тренування із евакуації з приміщення.

26.08.2020 р.

                                      Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Ізяславські рятувальники здійснили патрулювання у місцях відпочинку на водних об’єктах

З метою попередження загибелі людей на водних об’єктах співробітники Деражнянського районного сектору здійснюють патрулювання місць масового відпочинку людей на воді.

Так, 23 серпня рятувальники Ізяславщини навідались на прибережну зону річки Горинь в м. Ізяслав. Під час патрулювання фахівці ДСНС спілкувалися з відпочивальниками стосовно безпечного відпочинку, нагадавши правила перебування на водних об’єктах. Дітлахів вогнеборці попередили про небезпеку води й застерегли, аби вони були обережними та не забували правила безпечної поведінки на воді.

Щоб слова були переконливими, рятувальники розповіли про трагічні випадки, до яких може призвести нехтування певними правилами безпеки. Кожен співрозмовник отримав листівки із застереженнями та переліком правил поведінки на воді.

 23.08.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

Рятувальники нагадали краянам правила безпечного відпочинку біля водойм

22 серпня працівники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області поспілкувалися із відпочивальниками на міському пляжі. Рятувальники нагадали дорослим правила безпеки під час купання, а дітей закликали не відвідувати водні об’єкти без дозволу і супроводу дорослих. Кожен співрозмовник отримав від надзвичайників на згадку про зустріч тематичну листівку із правилами безпеки.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян: порушення правил поведінки на воді може призвести до непоправних наслідків! Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

23.08.2020 р.

 Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

Рятувальники патрулюють у місцях відпочинку в екосистемах

Під час дозвілля в лісі громадяни часто нехтують елементарними правилами пожежної безпеки, розводять багаття в непристосованих для цього місцях, що може призвести до масштабної пожежі. Тож для того, аби вберегти ліс від вогню, вогнеборці ідуть у рейди.

Так, 23 серпня такий захід відбувся на території урочища «Бабина Гора», який провели рятувальники 13 Державного пожежно-рятувальної частини. Під час бесід з відпочивальниками рятувальники проінформували про основні причини виникнення загорянь у лісових масивах, зокрема: кинутий у траву сірник або недопалок, розведення вогнища у непристосованому для цього місці, непогашений ретельно вогонь тощо. Тож вогнеборці закликали громадян дотримуватись простих правил, аби не наражати на небезпеку себе та довкілля.

Крім того, співрозмовникам розповіли, як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів. Кожен відпочивальник отримав  від вогнеборців пам’ятки та листівки протипожежного характеру з переліком відповідних правил.

23.08.2020 р.

 

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Рятувальники продовжують протидіяти поширенню коронавірусної інфекції

 

22 серпня рятувальники 13-ї державної пожежно-рятувальної частини здійснили дезінфекцію місць масового скупчення людей м. Ізяслав.

Бійці ДСНС у спеціальних захисних костюмах провели розпилення спецрозчину на автовокзалі, зупинках, території Площі Майдану та Ізяславській ЦРЛ.

Подібні заходи на території міста триватимуть і надалі.

23.08.2020 р.

 

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Рятувальники навчали краян відпочивати безпечно у лісі

22 серпня рятувальники Ізяславського районного сектору  ГУ ДСНС України у Хмельницькій області здійснили рейд лісовими масивами Михельського лісництва.

Учасники рейдової групи нагадали відпочивальникам правила безпечної поведінки у лісових масивах.

Усім, з ким спілкувались, вогнеборці вручили пам’ятки з правилами безпечного відпочинку та порядком дій у разі виникнення загроз.

Виконання простих правил безпеки дозволить зберегти життя та здоров’я не лише собі, а й іншим людям. Тому рятувальники й надалі проводитимуть відповідні заходи.

  22.08.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Ізяславські рятувальники нагадали громадянам, як зробити свій відпочинок на воді безпечним

21 серпня рятувальники Ізяславщини здійснили рейди в місцях масового відпочинку людей на водоймах, аби запобігти нещасним випадкам на воді.

Під час заходу рятувальники нагадали любителям поплавати правила, дотримуючись яких вони можуть вберегтися від небезпеки на воді. Особливу увагу було приділено обранню безпечного місця для купання та пірнання у воду. Крім того, людям розповіли, з якими труднощами може зіткнутися непідготовлена людина у разі порятунку потерпілого, та ознайомили із порядком дій під час рятування людини на воді.

Кожного, з ким вдалось поспілкуватись, рятувальники застерегли від необдуманих вчинків на воді: запливи від берега до берега, пірнання у нетверезому стані, плавання на надувному матраці, стрибки у воду з мостів тощо. Кожному додатково було вручено тематичні листівки із переліком правил безпечної поведінки під час відпочинку на водоймі.

 21.08.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

Рятувальники піклуються про пожежну безпеку в екосистемах

21 серпня фахівці Ізяславського районного сектору провели рейд в природних екосистемах Ізяславського району.

Під час патрулювання рятувальники провели профілактичні бесіди з  громадянами щодо недопущення пожеж в екосистемах та вручили їм інформаційні листівки та пам’ятки.

 21.08.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

Рятувальники провели огляд навчальних закладів району на дотримання норм пожежної безпеки

З  метою перевірки дотримання правил пожежної безпеки у навчальних закладах району перед початком нового навчального року 19 серпня представники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС у Хмельницькій області відвідали навчальні заклади району.

Під час спілкування з керівництвом та персоналом шкіл рятувальники розповіли про випадки пожеж, що сталися на території району та області, вказали на найімовірніші причини їх виникнення. Торкнулися вогнеборці і безпеки у побуті та закликали педагогів доносити  інформацію стосовно дотримання усіх норм пожежної безпеки  в повсякденному житті до дітей. Це допоможе уникнути лиха та сприятиме уважнішому й відповідальнішому ставленню громадян до безпеки власного життя.

Надзвичайники також звернули особливу увагу на обов’язкову наявність у закладах освіти первинних засобів пожежогасіння, на справний стан електрогосподарства, а також зручні шляхи евакуації. Після проведення тематичних бесід кожен директор отримав листівку на відповідну тематику.

20.08.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

 

 

Рятувальники здійснили рейд лісовими масивами

 

14 серпня працівники Ізяславського районного сектору здійснили рейд лісовими масивами поблизу міста Ізяслав.

Під час заходу рятувальники впевнились у наявності мінералізованих смуг та шлагбаумів на в`їзді до лісосмуг, а також оглянули найулюбленіші місця відпочинку краян. Усім, кого довелось зустріти, вогнеборці нагадали елементарні правила безпечного відпочинку: не розпалювати вогнища у непристосованих місцях; не викидати недопалки; не залишати на місці відпочинку сміття; а також розповіли, як діяти у разі виявлення підозрілих предметів.

Кожному, з ким вдалося поспілкуватись, отримав від надзвичайників тематичні листівки із відповідними застереженнями.

14.08.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

 

 

Рятувальники здійснили патрулювання у місцях відпочинку на водних об’єктах

З метою попередження загибелі людей на водних об’єктах співробітники Ізяславського районного сектору здійснюють патрулювання місць масового відпочинку людей на воді.

Так, 14 серпня рятувальники навідались на прибережну зону річки Горинь в м. Ізяслав. Під час патрулювання фахівці ДСНС спілкувалися з відпочивальниками стосовно безпечного відпочинку, нагадавши правила перебування на водних об’єктах. Щоб слова були переконливими, рятувальники розповіли про трагічні випадки, до яких може призвести нехтування певними правилами безпеки. Кожен співрозмовник отримав листівки із застереженнями та переліком правил поведінки на воді.

 14.08.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

 

 

Рятувальники провели перевірку лісокористувачів

14 серпня з метою запобігання пожеж у лісових масивах співробітники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Харківській області провели перевірку готовності ДП «Ізяславське лісове господарство» до протипожежного захисту лісів та реагування на надзвичайні ситуації у літній період.

Рятувальники перевірили виконання спеціальних технічних заходів з недопущення розповсюдження вогню у лісі, на кшталт влаштування мінералізованих (протипожежних) смуг, шлагбаумів тощо. Також перевірці підлягала готовність наявної пожежної і пристосованої для пожежогасіння техніки, забезпечення належного захисту населених пунктів, розташованих поряд із лісовими масивами, налагодження систем оповіщення населення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Також було оглянуто будівлі господарства з метою перевірки правил пожежної безпеки в них.

14.08.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

 

Рятувальники піклуються про пожежну безпеку в лісових масивах

7 серпня фахівці Ізяславського районного сектору провели рейд лісовими масивами на території району задля запобігання виникненню пожеж.

Спілкуючись із містянами, вогнеборці провели бесіди щодо недопущення виникнення пожеж в екосистемах та дотримання правил пожежної безпеки на природі. Під час бесід, фахівці Служби порятунку закликали під час відпочинку відповідально ставитись до відповідних норм безпеки, власним прикладом привчати до цього дітей та не залишати відкрите полум’я без нагляду. Окрім цього, рятувальники попередили громадян про заборону спалювання сухої рослинності та побутового сміття.

Під час патрулювання вручили  громадянам інформаційні листівки та пам’ятки щодо недопущення пожеж в екосистемах.

07.08.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

Рятувальники провели профілактичний рейд в місцях масового відпочинку людей на воді

З метою попередження випадків загибелі людей на водних об’єктах, 7 серпня працівники ДСНС Ізяславського району провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням на пляжі міста Ізяслав на річки Горинь.

Під час рейду рятувальники пояснили громадянам важливість дотримання правил безпеки, розповіли, що під час відпочинку на воді забороняється розпивати спиртні напої, адже людина у нетверезому стані не може чітко скоординувати власні дії, що може призвести до біди.

Окремо рятувальники звернулися до батьків, які відпочивали поблизу водойми разом з дітьми. Надзвичайники наголосили на необхідності постійного контролю за дітлахами, оскільки дитяча поведінка є непередбачуваною, а під час купання на водоймах це особливо небезпечно. До того ж, не можна дітворі дозволяти самостійно ходити до озера чи річки, особливо, якщо дитина не вміє плавати.

Разом із цим, рятувальники закликали всіх людей відпочивати лише у спеціально визначених для цього місцях. Для того, щоб відпочивальники краще запам’ятали слова рятувальників, їм вручили листівки з правилами безпеки.

07.08.2020 р.

 

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

Рятувальники продовжують протидіяти поширенню коронавірусної інфекції

 

6 серпня рятувальники 13-ї державної пожежно-рятувальної частини здійснили дезінфекцію на території Білогородської сільської ради.

Бійці ДСНС у спеціальних захисних костюмах провели розпилення спецрозчину на фасади будівель, тротуари, пішохідні площі, автобусні зупинки та адміністративну будівлю с. Білогородка

Подібні заходи на території міста триватимуть і надалі.

 07.08.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

Ізяславські надзвичайники продовжують долучаються до комплексу заходів, спрямованих на протидію поширення коронавірусної інфекції

 

5 серпня рятувальники 13 Державної пожежно-рятувальної частини здійснили дезінфекцію на території Михнівської сільської ради, розпиливши спецрозчин.

Для виконання завдань рятувальники перебували у засобах індивідуального захисту.

Подібні заходи на території міста триватимуть і надалі.

06.08.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

 

Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 70 людей та ліквідували 2 тис. 63 пожежі

Впродовж минулого тижня, з 27 липня по 2 серпня, підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів.

Протягом тижня виникла 1 надзвичайна ситуація, внаслідок якої загинуло 4 особи.

Зареєстровано 2 тис. 551 надзвичайну подію. На всі події забезпечено реагування підрозділів ДСНС з виїздом до місця їх виникнення. В результаті вжитих заходів врятовано 70 людей.

Ліквідовано 2 тис. 63 пожежі, врятовано на пожежах 18 осіб та не допущено знищення вогнем 388 будівель і 43 од. техніки. На пожежах загинуло 14 осіб, орієнтовні збитки за оперативними даними, становлять 5 млн. 523 тис. грн.

З початку тижня піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено 253 виїзди, у ході яких виявлено, вилучено та знищено 1 тис. 291 вибухонебезпечний предмет.

Протягом тижня на водних об’єктах загинули 33 особи.

 03.08.2020 р.

Ізяславський районний сектор

Головного управління ДСНС у Хмельницькій області

 

 

 

Рятувальники вчергове здійснили санітарну обробку вулиць

 

Задля запобігання поширенню інфекційних хвороб, 31 липня рятувальники 13 Державної пожежно-рятувальної частини долучились до здійснення протиепідеміологічних заходів та в черговий раз здійснили санітарну обробку вулиць в м. Ізяслав.

Заходи з дезінфекції здійснювались за допомогою пожежного автомобіля, який під час руху розпилював спецрозчин.

 

 

Ізяславський районний сектор

Головного управління ДСНС у Хмельницькій області

 

Надзвичайники закликають відпочивальників бути вкрай обережними на воді

30 липня працівники Ізяславського районного сектору здійснили профілактичний рейд місцями відпочинку містян біля водойм. Метою візиту було нагадати людям правила безпечного відпочинку біля води та застерегти від необдуманих вчинків під час купання.

Рятувальники роз’яснили громадянам правила організації безпечного відпочинку на водних об’єктах: не зловживати алкоголем, не занурюватись у воду в незнайомих місцях, не запливати далеко від берега, не знаходитись у холодній воді надто довго тощо.

На згадку рятувальники надали всім інформаційно-просвітницькі листівки із зазначенням правил безпечної поведінки та екстреного номера Служби порятунку «101»!

30.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Рятувальники здійснили рейд в природних екосистемах

 

30 липня працівники Ізяславського районного сектору здійснили рейд лісовими масивами поблизу міста Ізяслав.

Під час заходу рятувальники впевнились у наявності мінералізованих смуг та шлагбаумів на в`їзді до лісосмуг, а також оглянули найулюбленіші місця відпочинку краян. Усім, кого довелось зустріти, вогнеборці нагадали елементарні правила безпечного відпочинку: не розпалювати вогнища у непристосованих місцях; не викидати недопалки; не залишати на місці відпочинку сміття; а також розповіли, як діяти у разі виявлення підозрілих предметів.

Кожному, з ким вдалося поспілкуватись, отримав від надзвичайників тематичні листівки із відповідними застереженнями.

30.07.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

 

27.07.2020 р. о 17  год.40 хв. на  пункт зв’язку 13 ДПРЧ  надійшло повідомлення  про те, що від сильного пориву вітру дерева впали на проїзну  частину автодороги і заблокували рух автомобілям по двом напрямках: біля с. Сахнівці та біля с. Михнів.

До місця події вирушили рятувальники 13 ДПРЧ. Особовим складом чергового караулу 13 ДПРЧ за допомогою бензопили «Shtil», було розкражовано дерева та відтягнуто з проїжджої частини на узбіччя повалені стовбури дерев, чим забезпечено безперешкодний рух автотранспорту .

 28.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмсельницькій області

 

 

Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 64 особи та ліквідували 2 тис. 493 пожежі

 

Впродовж минулого тижня, з 20 до 26 липня, підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів.

Протягом тижня виникла 2 надзвичайні ситуації, внаслідок яких постраждало 15 осіб.

Зареєстровано 3 тис. 47 надзвичайних подій.

На всі події забезпечено реагування підрозділів ДСНС з виїздом до місця їх виникнення. В результаті вжитих заходів врятовано 64 осіб.

Ліквідовано 2 тис. 493 пожежі, врятовано на пожежах 22 осіб та не допущено знищення вогнем 404 будівель і 31 од. техніки. На пожежах загинуло 13 осіб, орієнтовні збитки за оперативними даними, становлять 9 млн. 266 тис. грн.

З початку тижня піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено 360 виїздів, у ході яких виявлено, вилучено та знищено 1 тис. 935 вибухонебезпечних предметів.

Протягом тижня на водних об’єктах загинула 51 особа.

27.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Ізяславські рятувальники закликають громадян дотримуватись правил безпеки під час купання

                                   

У спекотні дні краяни прямують до водойм, аби, рятуючись від виснажливої спеки зануритись у прохолоду води.  Аби їхнє дозвілля було безпечним, рятувальники часто проводять рейди, під час яких нагадують відпочивальникам правила безпечної поведінки на воді.

Так, 24 липня рятувальники Ізяславського районного сектору патрулювали місцями відпочинку на воді. Спілкуючись із громадянами, рятувальники нагадали правила, що допоможуть убезпечити їхнє дозвілля. Особливу увагу фахівці ДСНС приділили дорослим, котрі насолоджувались сонячною погодою та прохолодною водичкою разом з дітьми. Співрозмовникам зауважили, аби ті пильно стежили за малечею, та не дозволяли дітям заходити у воду без дорослих. А дорослим радили не вживати алкоголь, не відпливати надто далеко від берега, бути обережними під час плавання на надувних матрацах та плавзасобах тощо.

На завершення кожен, з ким вдалося поспілкуватись, отримав від надзвичайників листівки з переліком правил безпечного відпочинку на водоймах.

24.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Представники ДСНС здійснили огляд місцевих пожежних команд

24 липня, зважаючи на важливе значення у забезпеченні оперативного реагування на пожежі у сільській місцевості в Ізяславському районі,  працівники  ГУ ДСНС у Хмельницькій області та Ізяславського районного сектору здійснили огляд місцевих пожежних команд щодо їх готовності до виконання дій за призначенням.

Під час огляду фахівці ДСНС особливу увагу звернули на стан пожежних автомобілів, їхню укомплектування необхідним пожежно-рятувальним обладнанням, забезпеченість членів місцевої пожежної команди спеціальним одягом та спорядженням тощо.

24.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

 

Рятувальники дбають про забезпечення пожежної безпеки під час зернозбиральної кампанії

24 липня фахівці Ізяславського районного сектору спільно з працівниками Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області провели профілактичну роботу з аграріями, аби запобігти виникненню небезпечних ситуацій під час збирання врожаю.

У розпал жнивної кампанії рятувальники нагадали про необхідність дотримання протипожежних заходів в місцях збирання, перероблення та зберігання зернових. Значну увагу вогнеборці приділили  інструктажу  робітників сільськогосподарських підприємств, а також перевірці первинних засобів пожежогасіння.

Для засвоєння інформації рятувальники вручили кожному працівнику інформаційні листівки.

 24.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Рятувальники вправлялись у ліквідації умовної пожежі на базі хлібопродуктів

24 липня вогнеборці Ізяславщини провели пожежно-тактичні навчання на Ізяславській реалізаційній базі хлібопродуктів, під час яких перевірили  справність засобів оповіщення, вміння керівництва діяти в екстремальних ситуаціях, взаємодію усіх аварійних служб району.

За тактичним задумом, працівники об’єкту виявили загоряння і одразу повідомили про це екстрені служби та вжили усі необхідні заходи.

Відразу до місця події прибули надзвичайники 13 Державної пожежно-рятувальної частини, які провели розвідку та ліквідацію пожежі.

Підсумовуючи навчання, вогнеборці наголосили на недоліках в діях персоналу та керівництва об’єкту під час заходу і необхідності їх усунути, аби унеможливити виникнення справжніх небезпек на виробництві. 

24.07.2020 р.

Ізяславський  РС ГУ ДСНС

 у Хмельницькій області

 

Ізяславські рятувальники впевнились у готовності місцевих сільгосппідприємств до жнивної кампанії

23 липня, аби перевірити готовність сільськогосподарських підприємств району до жнив, працівники Ізяславського районного сектору спільно з працівниками Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області здійснили рейдову перевірку фермерських господарств.

Під час оглядів було проведено наради з керівництвом агроформувань на предмет дотримання правил пожежної безпеки під час підготовки та проведення жнив. Вогнеборці звернули увагу на дотримання аграріями встановлених нормативних вимог щодо пожежної безпеки.

Особливу увагу рятувальники звернули на технічний стан комбайнів, стан забезпеченості зернозбиральних агрегатів, тракторів та автомобілів сертифікованими вогнегасникам та іскрогасників.

Окремо було наголошено керівникам сільгосппідприємств, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема і на тих, де жнива вже закінчилися.

На завершення рятувальники розповсюдили наочну агітацію щодо протипожежного захисту нового врожаю.

23.07.2020 р.

 

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

Рятувальники надали консультаційну допомогу працівникам Сахновецької ОТГ у сфері цивільного захисту

З метою підвищення ефективності роботи  з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях серед населення, 23 липня у Ізяславській райдержадміністрації працівниками Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області разом з працівниками відділу з питань розвитку громад, оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Ізяславської РДА було проведено семінар-нараду з напрямку цивільного захисту з працівниками Сахновецької ОТГ.

На семінарі-нараді учасники розглянули останні зміни у законодавстві, акти Президента України, Уряду, МВС та ДСНС України з питань цивільного захисту, зроблено аналіз стану цивільного захисту на території Сахновецької ОТГ. Також доведені основні вимоги щодо організації планування заходів цивільного захисту. Окремо було акцентовано увагу на питаннях щодо забезпечення хімічного та радіаційного захисту населення та території, стані утримання захисних споруд цивільного захисту.

23.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

 

 

Вогнеборці докладають зусиль, аби жнива пройшли безпечно

Аби запобігти пожежам на хлібних масивах, з початком жнив рятувальники проводять активну інформаційно-профілактичну роботу, спрямовану на забезпечення належного стану пожежної безпеки на сільгосппідприємствах.

Так, 22 липня працівники Ізяславського районного сектору здійснили рейдову перевірку фермерських господарств. Особливу увагу вогнеборці звернули на технічний стан комбайнів, а також наявність на зернозбиральних агрегатах, тракторах та автомобілях сертифікованих вогнегасників. Окремо керівникам сільгосппідприємств було наголошено на тому, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях, зокрема, і на тих, де жнива завершились.

Кожен співрозмовник отримав від фахівців ДСНС листівки із переліком правил, яких слід дотримуватись під час жнивної кампанії.

22.07.2020 р. 

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 18 осіб та ліквідували 1 тис. 736 пожеж

 

Впродовж минулого тижня (13.07.-19.07.) підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів.

Протягом тижня виникла 1 надзвичайна ситуація, внаслідок якої загинуло 6 осіб та постраждало 3 особи.

Зареєстровано 2 тис. 243 надзвичайних події (за попередній тиждень 2 тис. 555).

На всі події забезпечено реагування підрозділів ДСНС з виїздом до місця їх виникнення. В результаті вжитих заходів врятовано 40 осіб.

Ліквідовано 1 тис. 736 пожеж , врятовано на пожежах 18 осіб та не допущено знищення вогнем 396 будівель і 53 од. техніки. На пожежах загинуло 13 осіб, орієнтовні збитки за оперативними даними, становлять 9 млн. 379 тис. грн. 

З початку тижня піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено 316 виїздів, у ході яких виявлено, вилучено та знищено 1 тис. 686 вибухонебезпечних предметів. 

Протягом тижня на водних об’єктах загинуло 32 особи.

21.07.2020 р.  

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

Рятувальники здійснили патрулювання у місцях відпочинку на водних об’єктах

З метою попередження загибелі людей на водних об’єктах співробітники Ізяславського районного сектору здійснюють патрулювання місць масового відпочинку людей на воді.

Так, 20 липня рятувальники навідались на прибережну зону річки Горинь в с. Клубівка. Під час патрулювання фахівці ДСНС спілкувалися з відпочивальниками стосовно безпечного відпочинку, нагадавши правила перебування на водних об’єктах. Щоб слова були переконливими, рятувальники розповіли про трагічні випадки, до яких може призвести нехтування певними правилами безпеки. Кожен співрозмовник отримав листівки із застереженнями та переліком правил поведінки на воді.

20.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

 

Вогнеборці провели профілактичні рейди в природних екосистемах

20 липня рятувальники Ізяславського районного сектору здійснили патрулювання природних екосистем на території району задля запобігання виникненню пожеж.

Спілкуючись із містянами, вогнеборці провели бесіди щодо недопущення виникнення пожеж в екосистемах та дотримання правил пожежної безпеки на природі. Під час бесід, фахівці Служби порятунку закликали під час відпочинку відповідально ставитись до відповідних норм безпеки, власним прикладом привчати до цього дітей та не залишати відкрите полум’я без нагляду. Окрім цього, рятувальники попередили громадян про заборону спалювання сухої рослинності та побутового сміття.

Для того, щоб протипожежна інформація засвоїлась краще людям вручили тематичні пам'ятки із відповідними застереженнями.

20.07.2020 р.

Ізяславський районний сектор
ГУ ДСНС України у Хмельницькій област
і

 

 

Ізяславські рятувальники впевнились у готовності місцевих сільгосппідприємств до жнивної кампанії

 

17 липня, аби перевірити готовність сільськогосподарських підприємств району до жнив, працівники Ізяславського районного сектору здійснили рейдову перевірку фермерських господарств.

Рятувальники звернули увагу на дотримання аграріями встановлених нормативних вимог щодо пожежної безпеки, а також технічний стан та відповідну експлуатацію техніки, що задіюватиметься під час жнив, зокрема, перевірили наявність вогнегасників та іскрогасників.

На завершення рятувальники вручили працівникам підприємств тематичні пам’ятки.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає дотримуватись правил пожежної безпеки під час жнив! Лише спільними зусиллями вдасться зберегти врожай від вогню!

 17.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Рятувальники здійснили рейд лісовими масивами

 

З метою протидії пожежам у природних екосистемах 17 липня рятувальники Ізяславського районного сектору провели роз’яснювальну роботу серед населення, щодо попередження пожеж у лісових масивах.

В ході заходу було проведено обхід територій, в яких найчастіше збираються охочі до відпочинку на свіжому повітрі. Зокрема було наголошено відпочивальникам, що у більшості випадків пожежа виникає з вини людей: легковажно залишені вогнища після пікніків, кинуті непогашені сірники й недопалки –  стають основними причинами виникнення пожеж.

Кожен, з ким вдалося поспілкуватись, отримав від надзвичайників тематичні листівки із відповідними застереженнями.

 17.07.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

Ізяславські рятувальники нагадали громадянам, як зробити свій відпочинок на воді безпечним

16 липня рятувальники Ізяславщини здійснили рейди в місцях масового відпочинку людей на водоймах, аби запобігти нещасним випадкам на воді.

Під час заходу рятувальники нагадали любителям поплавати правила, дотримуючись яких вони можуть вберегтися від небезпеки на воді. Особливу увагу було приділено обранню безпечного місця для купання та пірнання у воду. Крім того, людям розповіли, з якими труднощами може зіткнутися непідготовлена людина у разі порятунку потерпілого, та ознайомили із порядком дій під час рятування людини на воді.

Кожного, з ким вдалось поспілкуватись, рятувальники застерегли від необдуманих вчинків на воді: запливи від берега до берега, пірнання у нетверезому стані, плавання на надувному матраці, стрибки у воду з мостів тощо. Кожному додатково було вручено тематичні листівки із переліком правил безпечної поведінки під час відпочинку на водоймі.

 16.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

Рятувальники піклуються про пожежну безпеку в лісових масивах

13 липня фахівці Ізяславського районного сектору провели рейд лісовими масивами на території Сошненської сільської ради.

Під час заходу надзвичайники перевірили наявність мінералізованих смуг та шлагбаумів на в`їзді до лісосмуг, а також найбільш вірогідні місця відпочинку людей.

Під час патрулювання рятувальники провели профілактичні бесіди з  громадянами щодо недопущення пожеж в екосистемах та вручили їм інформаційні листівки та пам’ятки.

 13.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Протягом тижня підрозділи ДСНС України врятували 28 осіб та ліквідували 1 тис. 907 пожеж

 

 

За минулий тиждень (з 06.07. по 13.07.) підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів.

Впродовж тижня виникла 1 надзвичайна ситуація, в результаті якої загинуло 5 осіб та постраждало 34 особи. 

Зареєстровано 2 тис. 555 надзвичайних подій, на які забезпечено реагування підрозділів ДСНС з виїздом до місця їх виникнення.

В результаті вжитих заходів врятовано 120 осіб. Ліквідовано 1 тис. 907 пожеж, врятовано на пожежах 28 осіб та не допущено знищення вогнем 391 будівлю і 56 од. техніки.  

На пожежах загинуло 15 осіб, орієнтовні збитки, за оперативними даними, становлять 8 млн. 119 тис. грн. 

З початку тижня піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено 385 виїздів, у ході яких виявлено, вилучено та знищено 1 тис. 342 вибухонебезпечних предмети часів минулих війн. 

Протягом тижня на водних об’єктах загинуло 60 осіб.

 13.07.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Рятувальники провели перевірку лісокористувачів

10 липня працівники Ізяславського районного сектору спільно з представниками Ізяславської райдержадміністрації провели рейдові перевірки лісових господарств та лісокористувачів району. Подібні перевірки проводяться  щорічно, а особливо у цей пожежонебезпечний період, адже саме в цей час температура повітря підвищується, що збільшує небезпеку загорянь у лісових масивах.

Під час перевірок перш за все було звернуто увагу на готовність техніки, пожежного та спеціального обладнання, що повинно бути в наявності подібних установ. Усі лісництва забезпечені мотопомпами для швидкого реагування на лісові пожежі. Проведені роботи зі створення мінералізованих смуг, а також забезпечено догляд за ними вздовж доріг та полів.

Проведені перевірки на готовність лісових господарств району до пожежонебезпечного періоду довели, що у разі ймовірних загорянь в екосистемах,  усі засоби та можливості для своєчасного порятунку «зелених легенів» планети від вогню.

 10.07.2020 р.

                                      Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Вогнеборці провели профілактичні рейди в природних екосистемах

 

10 липня рятувальники Ізяславського районного сектору здійснили патрулювання природних екосистем на території району задля запобігання виникненню пожеж.

Спілкуючись із містянами, вогнеборці провели бесіди щодо недопущення виникнення пожеж в екосистемах та дотримання правил пожежної безпеки на природі. Під час бесід, фахівці Служби порятунку закликали під час відпочинку відповідально ставитись до відповідних норм безпеки, власним прикладом привчати до цього дітей та не залишати відкрите полум’я без нагляду. Окрім цього, рятувальники попередили громадян про заборону спалювання сухої рослинності та побутового сміття.

Для того, щоб протипожежна інформація засвоїлась краще людям вручили тематичні пам'ятки із відповідними застереженнями.

 10.07.2020 р.

Ізяславський районний сектор
ГУ ДСНС України у Хмельницькій област
і

 

Рятувальники провели навчання на території районного будинку культури

 

8 липня вогнеборці Ізяславщини задля підвищення рівня професійної майстерності провели навчання на об’єкті з масовим перебуванням людей – у районному будинку культури.

За умовами навчань – в закладі виникла пожежа і є потерпілі. До місця виклику швидко прибувають рятувальники і приступають до ліквідації умовної пожежі. Під час тренувань відточує свою майстерність ланка ГДЗС, відпрацьовується взаємодію зі службами, а також проводять евакуацію потерпілого до автомобіля швидкої.

08.07.2020 р.

Ізяславський  РС ГУ ДСНС

 у Хмельницькій області

 

 

Працівники ДСНС навчали персонал навчального закладу діям у разі пожежі

 

Задля належного реагування на надзвичайні ситуації працівники ДСНС проводять різного роду навчання. Зокрема, комплексне тактичне навчання відбулось 7 липня в Ізяславському навчально-реабілітаційному центрі.

За тактичним задумом, працівники об’єкту, виявивши загоряння в одному із приміщень закладу, одразу сповістили керівництво та повідомили рятувальників, після чого вжили першочергових заходів щодо гасіння загоряння. Прибувши на місце події, бійці 13 ДПРЧ евакуювали з умовно небезпечного приміщення закладу, оперативно провели розвідку та здійснили ліквідацію пожежі.

Після завершення навчань рятувальники обговорили з керівництвом результати навчань та вказано на основні недоліки.

Безумовно, у процесі проведення таких заходів є можливість перевірити справність засобів оповіщення, вміння керівництва діяти в екстремальних ситуаціях, організованість дій працівників з усіма службами. А це дає змогу діяти впевнено та швидко в умовах реальної небезпеки.

08.07.2020 р.

Ізяславський  РС ГУ ДСНС

 у Хмельницькій області

7 липня о 09 год. 30 хв. до 13 Державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про те, що від сильного пориву вітру розкололось дерево та наклонилось над житловим будинком.

До місця події вирушили рятувальники 13 ДПРЧ. Особовим складом караулу 13 ДПРЧ за допомогою бензопили « SHTIL»,  висувної трьохколіної драбини  та рятувальної мотузки було розкражовано дерево.

07.07.2020 р.

 Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмсельницькій області

Рятувальники здійснили патрулювання у місцях відпочинку на водних об’єктах

 

З метою попередження загибелі людей на водних об’єктах співробітники Ізяславського районного сектору здійснюють щоденні патрулювання місць масового відпочинку людей на воді.

Так, 7 липня рятувальники Ізяславщини пройшлися прибережною зоною річки Горинь в м. Ізяслав. Під час патрулювання фахівці ДСНС спілкувалися з відпочивальниками стосовно безпечного відпочинку, нагадавши правила перебування на водних об’єктах.

Щоб слова були переконливими, рятувальники розповіли про трагічні випадки, до яких може призвести нехтування певними правилами безпеки. Кожен співрозмовник отримав листівки із застереженнями та переліком правил поведінки на воді.

07.07.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

Рятувальники провели профілактичний рейд в місцях масового відпочинку людей на воді

З метою попередження випадків загибелі людей на водних об’єктах, 5 липня працівники ДСНС Ізяславського району провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням на пляжі міста Ізяслав на річки Горинь.

Під час рейду рятувальники пояснили громадянам важливість дотримання правил безпеки, розповіли, що під час відпочинку на воді забороняється розпивати спиртні напої, адже людина у нетверезому стані не може чітко скоординувати власні дії, що може призвести до біди.

Окремо рятувальники звернулися до батьків, які відпочивали поблизу водойми разом з дітьми. Надзвичайники наголосили на необхідності постійного контролю за дітлахами, оскільки дитяча поведінка є непередбачуваною, а під час купання на водоймах це особливо небезпечно. До того ж, не можна дітворі дозволяти самостійно ходити до озера чи річки, особливо, якщо дитина не вміє плавати.

Разом із цим, рятувальники закликали всіх людей відпочивати лише у спеціально визначених для цього місцях. Для того, щоб відпочивальники краще запам’ятали слова рятувальників, їм вручили листівки з правилами безпеки.

06.07.2020 р. 

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Надзвичайники закликають відпочивальників бути вкрай обережними на воді

1 липня фахівці Ізяславського районного сектору здійснили профілактичний рейд на пляжі міста Ізяслав, аби нагадати відпочивальникам правила безпеки під час відпочинку на воді. 

Рятувальники розповіли громадянам про загрози перебування під палючим сонцем, купання напідпитку, особливу ж увагу дорослих звернули на контроль за дітьми. 

Кожному співрозмовнику надзвичайники вручили пам’ятку з правилами безпечної поведінки та порядку надання першої домедичної допомоги потопельнику.

 01.07.2020 р. 

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Рятувальники обговорили з пожежну безпеку закладів культури і освіти

1 липня було проведено нараду з працівниками відділу освіти та відділу культури Плужненської ОТГ. В якій взяли участь і працівники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, де виступили з питанням забезпечення та дотримання основних вимог пожежної та техногенної безпеки.

Рятувальники наголосили на дотримання вимог із пожежної безпеки до підконтрольних об’єктів. Обговорили також і основні моменти поведінки у разі виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуаціях. Ізяславські вогнеборці акцентували увагу на систематичному вивченні і засвоєнні правил пожежної безпеки, обов’язковим елементом цього процесу є тренування із евакуації з приміщення.

 01.07.2020 р. 

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

Про небезпеку перебування на воді

 

Впродовж останніх днів на Хмельниччині зберігається тепла сонячна погода, яка у багатьох мешканців краю викликає бажання відпочити біля річок і водоймищ.
          Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Та для того, щоб це дозвілля принесло лише користь, необхідно дотримуватись певних правил безпеки.
         З початку 2020 року на водних об’єктах Хмельницької області виявлено 23 загиблих особи.
         Саме бездумні дії призвели до трагедії, що трапилась 9 червня у с. Слобідка Охрімовецька Віньковецького району, де на місцевому ставку потонув хлопець 2002 року народження. Наступного дня о 13:49 на міському пляжі в річці Південний Буг (м. Хмельницький) вода забрала життя в громадянки 1949 року народження.

          Аби
запобігти нещасним випадкам на водоймах, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області вкотре закликає громадян: не ризикувати своїм життям, купатися лише на спеціально облаштованих пляжах, не заходити у воду напідпитку та в жодному разі не залишати дітей без нагляду.
           Шановні громадяни, якщо ви виявили бажання покататись на плавзасобах або покупатись у ставку чи річці, слід пам’ятати елементарні правила поводження на водоймах.

Правила поведінки під час перебування на плавзасобах:

·        сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу;

·        забороняється пересідати з місця на місце, сідати на борт під час руху;

·        забороняється розгойдувати човен, пірнати з нього;

·        категорично забороняється переходити з одного човна в інший;

·        забороняється перетинати курс інших плавзасобів;

·        забороняється віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;

·        забороняється катати людей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах;

·        забороняється виходити у воду за несприятливих метеорологічних умов;

·        категорично забороняється кататися на човні без рятувального жилета, також човен має бути оснащеним хоча б одним рятувальним кругом.

 Правила поведінки під час купання на водоймах:

·        забороняється купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей;

·        не заходити у воду в нетверезому стані;

·        забороняється заходити глибше, ніж по пояс, людям, які не вміють плавати;

·        не залишати малолітніх дітей без нагляду дорослих, тому що їхня поведінка у воді непередбачувана;

·        уникайте води із швидкою течією;

·        купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці, – не пірнайте з берега, гірки, дерева;

·        у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;

·        купатися краще там, де є рятувальні служби;

·        утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

 Шановні громадяни! Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області звертається до Вас із застереженням бути вкрай обережними під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей вдалим, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!

 30.06.2020 р.

За матеріалами Ізяславського РС головного управління ДСНС України у Хмельницькій області

Ізяславські рятувальники забезпечили підвіз води для населення

29 червня на пункт зв'язку підрозділу 13 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області надійшло повідомлення від чергового Ізяславської райдержадміністрації, про те що від падіння дерева виник обрив високовольтної лінії, яка забезпечувала електроенергією водо-насосну станцію. Внаслідок чого без води залишилося одинадцять п’ятиповерхівок мікрорайону БОСи м. Ізяслав. Особовим складом чергового караулу 13 ДПРЧ  було забезпечено підвіз технічної води, для потреб населення.

30.06.2020 р.

За матеріалами Ізяславського РС головного управління ДСНС України у Хмельницькій області

З нагоди Дня Конституції кращі рятувальники Хмельниччини отримали нагороди

26 червня кращі рятувальники Хмельниччини отримали відзнаки, грамоти й цінні подарунки від ДСНС, Хмельницької обласної та міської влади за ліквідацію масштабної пожежі у зоні відчуження ЧАЕС, що не вщухала понад місяць.  

Свою нагороду – грамоту ДСНС «за сміливі і рішучі дії під час ліквідації надзвичайних ситуацій» – сьогодні також отримав і старший сержант служби цивільного захисту пожежний-рятувальник 13 Державної пожежно-рятувальної частини м. Ізяслав Олександр Семенович.

Нам невимовно приємно, що наші працівники сумлінно, бездоганно, на високому професійному рівні виконують поставлені завдання.

26.06.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

Дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області у разі визнання їхніх працівників винними у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією

 

За статистикою Національного агентства з питань запобігання корупції перші чотири місяці 2020 року реєстр корупціонерів поповнився прізвищами 83 держслужбовця. З них 17 вчинили злочини і мають бути звільнені. Ще 66-вчинили адміністративні правопорушення. Однак більшість з них не були притягнуті до дисциплінарної відповідальності, оскільки спливли строки притягнення.

За роз'ясненнями НАЗК Головне управління, у разі визнання його працівників винними у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідно до чинного законодавства має звільнити протягом трьох днів після отримання рішення суду, якщо:

 • суд позбавив його права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

 • обвинувальний вирок суду визнає держслужбовця винним у вчиненні умисного – в тому числі корупційного – злочину.

Якщо ж суд не застосував до такої особи покарання чи не позбавив права обіймати певні посади чи здійснювати певну діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, державний орган має розпочати щодо нього дисциплінарне провадження. Підставами для провадження можуть бути:

 • ухвала про звільнення службовця від кримінальної відповідальності через закінчення строків давності;

 • постанова про адміністративне правопорушення ухвалена без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

 • постанова про закриття справи з нереабілітуючих підстав (у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення, малозначністю правопорушення).

Варто зазначити, що відповідно до Кодексу служби цивільного захисту контракт припиняється (розривається), а особи начальницького складу звільняються із служби цивільного захисту також у зв’язку з набранням законної сили судовим рішенням, відповідно до якого особу притягнуто до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.

Однак, з метою недопущення притягнення особового складу до корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією працівниками сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління у своїй діяльності всебічно надаються консультації та роз'яснення, проводяться круглі столи щодо доведення до особового складу інформації з питань запобігання порушень Закону України “Про запобігання корупції”.

24.06.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

Рятувальники здійснили рейд лісовими масивами

 

22 червня працівники Ізяславського районного сектору здійснили рейд лісовими масивами поблизу міста Ізяслав.

Під час заходу рятувальники впевнились у наявності мінералізованих смуг та шлагбаумів на в`їзді до лісосмуг, а також оглянули найулюбленіші місця відпочинку краян. Усім, кого довелось зустріти, вогнеборці нагадали елементарні правила безпечного відпочинку: не розпалювати вогнища у непристосованих місцях; не викидати недопалки; не залишати на місці відпочинку сміття; а також розповіли, як діяти у разі виявлення підозрілих предметів.

Кожному, з ким вдалося поспілкуватись, отримав від надзвичайників тематичні листівки із відповідними застереженнями.

22.06.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

Рятувальники перевірили готовність навчальних закладів до проведення ЗНО

 

 

22 червня рятувальники Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області перевірили об’єкти, на базі яких проходитиме зовнішнє незалежне оцінювання, а також поспілкувалися із працівниками цих закладів. Рятувальники спільно із персоналом відпрацювали дії у разі виникнення пожежі у приміщенні, виявлення вибухонебезпечних предметів тощо. Окрім цього фахівці Служби порятунку нагадали працівникам правила користування первинними засобами пожежогасіння, а також на згадку про розмову залишили памятки на відповідну тематику.

22.06.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

Рятувальники здійснили патрулювання у місцях відпочинку на водних об’єктах

З метою попередження загибелі людей на водних об’єктах співробітники Ізяславського районного сектору здійснюють патрулювання місць масового відпочинку людей на воді.

Так, 19 червня рятувальники навідались на прибережну зону річки Горинь в м. Ізяслав. Під час патрулювання фахівці ДСНС спілкувалися з відпочивальниками стосовно безпечного відпочинку, нагадавши правила перебування на водних об’єктах. Щоб слова були переконливими, рятувальники розповіли про трагічні випадки, до яких може призвести нехтування певними правилами безпеки. Кожен співрозмовник отримав листівки із застереженнями та переліком правил поведінки на воді.

19.06.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

 

 

Рятувальники провели навчання з рятування потерпілих на воді

 

З метою запобігання та попередження загибелі громадян на воді, відпрацювання навиків рятування та надання першої домедичної допомоги, 16 червня на території пляжу м. Ізяслав були проведенні практичні навчання по рятуванню потерпілих на воді. До їх проведення були залучені вогнеборці Ізяславщини, працівники рятувального поста, що знаходиться на пляжі та працівники швидкої медичної допомоги. Навчання пройшли в декілька етапів, першим із них було надання домедичної допомоги потерпілому, де медичні працівники показали усім присутнім порядок та послідовність дій після рятування та до прибуття карети швидкої. Наступний етап відпрацювання дій з надання допомоги людині, яка тоне. Згідно тактичного задуму, чоловік, який купався, відплив на значну відстань від берега, де його ногу звела судома. Фахівці ДСНС за допомогою спеціального обладнання витягнули «потопаючого» та доставили його на берег.

Навчання пройшли успішно. Відпрацьовані усі дії щодо рятування потерпілих на воді.

16.06.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

 

Рятувальники провели профілактичний рейд в місцях масового відпочинку людей на воді

З метою попередження випадків загибелі людей на водних об’єктах, 13 червня працівники ДСНС Ізяславського району провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням у м.Ізяслав на річці Горинь.

Під час рейду рятувальники пояснили громадянам важливість дотримання правил безпеки, розповіли, що під час відпочинку на воді забороняється розпивати спиртні напої, адже людина у нетверезому стані не може чітко скоординувати власні дії, що може призвести до біди.

Окремо рятувальники звернулися до батьків, які відпочивали поблизу водойми разом з дітьми. Надзвичайники наголосили на необхідності постійного контролю за дітлахами. Для того, щоб відпочивальники краще запам’ятали слова рятувальників, їм вручили листівки з правилами безпеки.

15.06.2020 р.  

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Надзвичайники закликають відпочивальників бути вкрай обережними на воді

11 червня працівники Ізяславського районного сектору здійснили профілактичний рейд місцями відпочинку містян біля водойм. Метою візиту було нагадати людям правила безпечного відпочинку біля води та застерегти від необдуманих вчинків під час купання.

Рятувальники роз’яснили громадянам правила організації безпечного відпочинку на водних об’єктах: не зловживати алкоголем, не занурюватись у воду в незнайомих місцях, не запливати далеко від берега, не знаходитись у холодній воді надто довго тощо. Містянам, котрі прийшли на відпочинок із дітьми, рятувальники радили у жодному разі не залишати малечу без нагляду, зазначивши, до яких наслідків може призвести така недбалість. А дітей застерегли, аби були обережними, бавлячись біля води, та заходили у воду лише за присутності дорослих.

На згадку рятувальники надали всім інформаційно-просвітницькі листівки із зазначенням правил безпечної поведінки та екстреного номера Служби порятунку «101»!

 12.06.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

 

Ізяславські рятувальники та лісівники навчалися спільно ліквідовувати лісову пожежу

11 червня, аби навчитися протистояти вогняній стихії у лісовому масиві та під час пожежі зберегти якомога більше зелених насаджень, вогнеборці 13 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС Хмельниччини спільно із працівниками Ізяславського лісництва, а також Замкової виправної колонії №58 провели комплексне тактичне навчання.

Учасники навчань відпрацювали питання взаємодії оперативних служб району, протипожежних формувань лісництва, оперативно-рятувальних підрозділів ДСНС та добровільних пожежних дружин під час ліквідації умовної пожежі у лісовому масиві, а також перевірили рівень підготовки начальницького складу підрозділів щодо організації та керування під час ліквідації загоряння на території лісництва. Загалом навчання пройшли успішно – всі учасники показали оперативність та злагодженість в діях, що допоможе швидко подолати реальну пожежу у разі її виникнення та зберегти ліс від вогню.

12.06.2020 р.

Ізяславський районний сектор

Головного управління ДСНС у Хмельницькій області

 

Вогнеборці Ізяславщини готові до виконання своїх функціональних обов’язків

9 червня на базі 13 Державної пожежно-рятувальної частинги Ізяславські рятувальники склали заліки зі спеціальної та фізичної підготовки, метою яких є закріплення теоретичних знань та практичних навиків особового складу до дій за призначенням.

Програма складається із письмових тестів з теоретичної підготовки, що тривала протягом навчального року у кожному підрозділі ДСНС згідно із затвердженим графіком, а також відпрацювання підйому висувною драбиною та штурмівкою. До того ж бійці ДСНС склали заліки із фізичної підготовки, зокрема, підтягувались на перекладині, долали відстань у 100 та 1000 метрів тощо.

За результатами іспитів особовий склад довів свою готовність діяти за призначенням.

 09.06.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

Рятувальники провели профілактичний рейд в місцях масового відпочинку людей на воді

З метою попередження випадків загибелі людей на водних об’єктах, 9 червня працівники ДСНС Ізяславського району провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням на пляжі міста Ізяслав на річки Горинь.

Під час рейду рятувальники пояснили громадянам важливість дотримання правил безпеки, розповіли, що під час відпочинку на воді забороняється розпивати спиртні напої, адже людина у нетверезому стані не може чітко скоординувати власні дії, що може призвести до біди.

Окремо рятувальники звернулися до батьків, які відпочивали поблизу водойми разом з дітьми. Надзвичайники наголосили на необхідності постійного контролю за дітлахами, оскільки дитяча поведінка є непередбачуваною, а під час купання на водоймах це особливо небезпечно. До того ж, не можна дітворі дозволяти самостійно ходити до озера чи річки, особливо, якщо дитина не вміє плавати.

Разом із цим, рятувальники закликали всіх людей відпочивати лише у спеціально визначених для цього місцях. Для того, щоб відпочивальники краще запам’ятали слова рятувальників, їм вручили листівки з правилами безпеки.

 09.06.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Рятувальники перевірили протипожежний стан дитячого оздоровчого табору «Світанок»

5 червня рятувальники Ізяславщини відвідали дитячий оздоровчий табір «Світанок» в с. Білогородка, аби оглянути його на відповідність до вимог пожежної та техногенної безпеки.

Під час спілкування з керівництвом та колективом закладу рятувальники розповіли про випадки пожеж, що сталися на території району та області, вказали на найпоширеніші причини їх виникнення. Торкнулися вогнеборці і безпеки у побуті та закликали персонал доносити інформацію стосовно дотримання усіх норм пожежної безпеки в повсякденному житті до дітей. Це допоможе уникнути лиха та сприятиме уважнішому й відповідальнішому ставленню громадян до безпеки власного життя. 

Надзвичайники також звернули особливу увагу на обов’язкову наявність у закладі первинних засобів пожежогасіння, на справний стан електрогосподарства, а також зручні й вільні шляхи евакуації.

05.06.2020 р.

 Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Готуючись до Дня Святої Трійці, рятувальники проводять роботу з священнослужителями району

 

04 червня працівниками Ізяславського районного сектору проведено роз’яснювальну роботу з священнослужителями району. Мова велася про правила пожежної безпеки під час проведення Дня Святої Трійці та порядок дій під час виникнення пожежі в культовій споруді.

Священнослужителям, працівникам культового закладу рятувальники нагадали основні правила пожежної безпеки та порядок дій у разі виникнення пожежі. Кожному детально роз’яснено послідовність дій при користуванні первинними засобами пожежогасіння. Окрім, того священнослужителям було роздано інформаційні листівки щодо правил пожежної безпеки під час проведення Дня Святої Трійці.

Так рятувальники підготували настоятелів храмів до безпечного святкування Трійці.

04.06.2020 р.                                               

                                                                            За матеріалами Ізяславського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 34 особи та ліквідували 641 пожежу

 

Впродовж минулого тижня (з 25.05 до 31.05) підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів.

Від початку тижня зареєстровано 1 тис. 99 надзвичайних подій, на які забезпечено реагування підрозділів ДСНС з виїздом до місця їх виникнення. В результаті вжитих заходів врятовано 34 особи.

Ліквідовано 641 пожежу, врятовано на пожежах 28 людей та не допущено знищення вогнем 236 будівель і 38 од. техніки. На пожежах загинуло 12 осіб, орієнтовні збитки за оперативними даними, становлять 3 млн. 169 тис. грн.

Впродовж тижня піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено 236 виїздів, у ході яких виявлено, вилучено та знищено 1 тис. 775 вибухонебезпечних предметів.

Протягом тижня на водних об’єктах загинуло 11 людей.

02.06.2020 р.                                               

                                                                            За матеріалами Ізяславського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

Поводження з вибухонебезпечними предметами: все, що потрібно знати

Якщо ви натрапили на вибухонебезпечний предмет, у жодному разі не торкайтесь його – це небезпечно! Знайдені боєприпаси мають бути знешкоджені та знищені тільки фахівцями!

До прибуття піротехніків передусім потрібно:

 • негайно повідомте екстрені служби «101» та «102»;

 • не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей;

 • припиніть всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

 • не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

 • дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час виявлення ВНП.

Пам’ятайте: чітке виконання рекомендацій – запорука збереження вашого життя та життя оточуючих Вас людей!!!

 28.05.2020 р.

                                                                            За матеріалами Ізяславського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

 

Рятувальники провели перевірку пожежних гідрантів

Протягом травня 2020 року 13 Державною пожежно-рятувальною частиною спільно з КП «Ізяславводоканал» було проведено перевірку протипожежного водопостачання в Ізяславському районі виїзду з пуском води. На території Ізяславського району знаходиться 45 пожежних гідрантів з них: 22 вуличних та 23 об’єктових гідрантів. Протипожежне водопостачання у значній мірі впливає на стан протипожежної безпеки, гасіння пожеж та інших надзвичайних ситуацій.

Також велика увага зверталась на під’їзди до них, наявність покажчиків пожежних гідрантів з вказаним літерним індексом «ПГ», цифровими значеннями відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водогінної мережі. 

19.05.2020 р.

                                                                            За матеріалами Ізяславського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

 

Шановні абітурієнти!

 

Запрошуємо Вас на навчання до навчальних закладів ДСНС України.

Випускники 9-11 класів можуть здобути якісну та престижну освіту з гарантією подальшого працевлаштування в системі ДСНС України.

Для оформлення особової справи кандидати на навчання, звертаються з письмовою заявою до органів та підрозділів ДСНС України за місцем постійного проживання.

Під час вступу проводиться психологічний та фізичний відбір абітурієнтів проводиться відбір по стану здоров’я.


НАБІР ПРОВОДИТЬСЯ ЗА ТАКИМИ НАПРЯМКАМИ

- Пожежна безпека

- Транспортні технології

- Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування Охорона праці

- Управління інформаційною безпекою

- Практична психологія

- Цивільний захист

- Технічний переклад Управління проектами

 

Перелік навчальних закладів ДСНС України:

- Львівський державний університет безпеки життєдіяльності (м. Львів)

- Національний університет цивільного захисту України (м.Харків)

- Вище професійне училище ЛДУ БЖД (м.Вінниця)

- Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля (м.Черкаси)

За додатковою інформацією можна звернутись: за адресом м. Ізяслав, вул. Миколи Микитюка 106 І, 13 ДПРЧ
тел. (098) 624-81-14

12.05.2020 р.

                                                                                                                  Ізяславський РС ГУ ДСНС

 

Рятувальники закликають батьків дбати про безпеку своїх дітей!

 

Нерідко дитяча допитливість призводить до травмування, і щонайгірше — може навіть вартувати життя. У період вимушених канікул питання безпеки юних українців набуває особливої актуальності, адже у зв'язку із введеним в країні карантином вони, найвірогідніше, залишаються без належної уваги дорослих.

Дитячі пустощі з вогнем, самостійне відвідування дітьми місцевих ставків, покинутих будівель, тощо, - найпоширеніші причини надзвичайних подій з трагічними наслідками. Тож, враховуючи ризики, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до батьків із проханням подбати про безпеку своїх дітей. Зокрема:

 • Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях і розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь;

 • Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути;

 • Перевірте справність електромережі та не дозволяйте малолітнім дітям самостійно користуватися побутовими приладами;

 • Не дозволяйте дітям самостійно відвідувати ставки, лісові зони, будівельні майданчики;

 • Поясніть, що не можна перебувати на вулиці у період оголошення штормового попередження у вигляді поривів вітру, стояти поблизу дерев, рекламних щитів та біля малих архітектурних форм;

 • Виховуйте у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо;

 • Обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером “101”.

05.05.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

 

Про заборону спалювання сухої трави

 

Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає і легко загорається від сірника, недопалка. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.

За останні роки весняні пожежі сухої трави як в нашій області так і взагалі по Україні значно почастішали і практично всі вони відбуваються з вини людини.

З початку 2020 року у Хмельницькій області  зареєстровано – 719 пожеж з них 324 пожежі в екосистемах. На території Ізяславського району виникло 29 пожеж з яких 11 пожеж сухої рослинності та 1 пожежа торфовища. 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.

13 квітня 2020 року  Верховна Рада України прийняла законопроект №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)».

Верховна Рада України підвищила штрафи за підпал сухостою у 18 разів!

Дуже часто спалювання сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати його на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод. Щорічно в Україні в результаті підпалів сухої трави згорають десятки будинків і дач, нерідко страждають пам'ятники історії і культури, старовинні дерев'яні будівлі.

Трав'яні пожежі можуть служити причиною ураження людей – навіть попри те, що безпосередньої загрози для життя людини кожен конкретний підпал трави, на перший погляд, не несе. Але через масові підпали трави навесні забрудненість повітря димом від трав'яних пожеж виявляється не менш високою, чим забрудненість повітря навіть від найсильніших пожеж на торфовищах.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

Тому нині практично єдиним ефективним способом боротьби із загоряннями трави є запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади і місцевого самоврядування, сільськогосподарських і лісогосподарських організацій, а також максимальної відповідальності і обережності з боку громадян. Будьмо  відповідальними  за  збереження  довкілля.

28.04.2020 р.

                                                                                                                  Ізяславський РС ГУ ДСНС

 

 

Рятувальники отримали гуманітарну допомогу

23 квітня рятувальники Ізяславського району отримали гуманітарну допомогу від голови ГО «Ради ветеранів 8-ї окремої бригади спеціального призначення» Тележинського Василя Івановича у вигляді форменого одягу та взуття для ліквідації пожежі у Чорнобильській зоні.

Подібні вчинки заслуговують лише щирих слів подяки та безмежної поваги. Нам невимовно приємно, що наші земляки не забувають про рятувальників. Надаючи чергову гуманітарну допомогу, ці люди знову і знову допомагають представникам героїчної професії у їхній шляхетній справі – рятувати державне майно та людські життя.

27.04.2020 р.

                                                                                                                  Ізяславський РС ГУ ДСНС

 

 

 

25 квітня групою піротехнічних робіт АРЧ АРЗ СП ГУ ДСНС України у Хмельницькій області було вилучено чотири артилерійських снаряди  часів Другої світової війни 45 мм, які було виявлено  24.04.2020 р. в Ізяславському  районі, с. Хотень Перший та знешкоджено на місці виявлення.

27.04.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

Пожежа в чорнобильській зоні – найбільша з часів аварії у 1986-му

 

Повідомлення про пожежу у Зоні відчуження рятувальники отримали 4 квітня. Біля села Володимирівка Київської області у Котовському лісництві горіло 20 гектарів лісу. Але вогонь швидко розповсюджувався по території.

Ця пожежа у Чорнобильській зоні є наймасштабнішою за всі останні роки. Вогонь дійшов аж до станції Янів та до околиць Прип'яті, де його вдалося локалізувати. Проте вітер почав гнати вогонь до Чорнобильської атомної станції, перед якою горів трав'яний настил. Неподалік пожежі розташовано радіоактивні могильники.

На зміну рятувальникам, які працювали на місці пожежі у Київській області у Чорнобильській зоні відчуження, вже відправилися рятувальники з інших областей України. Ізяславщина не стала винятком. Двоє рятувальників 13 Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області долучилися до гасіння пожежі у Чорнобильській зоні відчуження, а саме пожежний-рятувальник 13 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області старший сержант служби цивільного захисту Сергій Шинкарук та пожежний-рятувальник 13 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області прапорщик служби цивільного захисту Андрій Захаревич. Крім того цими днями буде проведена чергова ротація особового складу 13 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, задіяного до гасіння лісових пожеж на території Київської області, залучення додаткових сил та засобів.

Складнощі гасіння в тому, що ліси надто сухі – трава, гілля, листя. Специфіка Чорнобильської зони ще й в захаращеності лісів. Кожного ранку та увечері проводився обліт території, і щоразу виявлялися нові осередки. Погода вітряна, вогонь іноді переносився на сотні метрів.

Гасінню пожежі у Чорнобильській зоні зайняло понад 10 днів. 

Чорнобильська зона -  територія, яка насичена історією тих людей, які там жили до аварії, і тими подіями, які там відбувалися в момент ліквідації аварії... І, на жаль, ці туристичні локації, зокрема цілі покоління тварин просто згорають.

Вогонь вже знищив дуже багато локацій, які подавалися до списків ЮНЕСКО як туристичні об’єкти. Повністю знищене село Лелів, база відпочинку з дерев’яними будиночками «Смарагдове», в Копачах повигорали навіть металеві об’єкти туристичного показу.

21.04.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного сектору

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

 

 

 Безпека культових споруд - важлива справа

 

На території України є майже 14,4 тис. культових споруд: храми, собори, церкви, каплиці, хрещальні, дзвіниці тощо. За даними статистики, щороку виникає близько 30 пожеж в культових спорудах. У відсотковому відношенні це менше 1% від загальної кількості пожеж, що виникають в Україні протягом року. Але, навіть, за такої нібито невеликої кількості пожеж, матеріальні, духовні та історично-культурні втрати від них для України є досить відчутними, вони мають резонансний характер для суспільства.

Серед усіх випадків, які спричинили виникнення пожеж, найчастіше трапляється  людський чинник, що становить близько 75%. Більшість  пожеж в культових спорудах виникають у молитовних залах, побутових приміщеннях для зберігання церковного інвентарю та в куполах. Загальновідомо, що пожежним навантаженням в спорудах духовенства є дерев’яні будівельні конструкції, іконостаси, ікони, а також дерев’яні елементи куполів, що найчастіше потерпають від пожеж. Однією із особливостей культових споруд є також те, що в деяких із них використовується пічне опалення. Слід звернути увагу на те, що печі також використовуються у дерев’яних храмах та церквах. Такі споруди потребують особливої пильності та уваги з точки зору пожежної безпеки. Поряд з тим, майже 25% культових споруд не мають систем опалення. З цього можливо зробити висновок, що в таких будівлях висока ймовірність використання електронагрівальних приладів, порушення правил використання яких може призвести до пожежі.

Пам’ятайте! Під час експлуатації культових споруд слід дотримуватися загальних вимог пожежної безпеки:

-       провести виміри опору силової та освітлювальної електромережі;

-       лампи розжарювання закрити в суцільне силікатне скло, яку захищає колбу лампи;

-       заборонити, особливо під час проведення богослужінь залишати без нагляду відкритий вогонь;

-       підсвічники надійно закріпити до підлоги на відстані не менше 1 м від матеріалів, що легко піддаються вогню;

-       провести обслуговування, а де необхідно капітальний ремонт приладів пічного опалення;

-       забезпечити приміщення храмів первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками;

-       провести вогнетривке обробляння  елементів дерев’яних конструкцій перекриття;

-       приміщення культових споруд (площею понад 500 кв. м) обладнати автоматичною установкою пожежної сигналізації;

Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі – допоможе зберегти матеріальні та духовні цінності.

13.04.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

 

ЩОДО ЗАБОРОНИ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ!

 

ІЗЯСЛАВСЬКИЙ РС ГУ ДСНС УКРАЇНИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ВКОТРЕ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ГРОМАДЯН ЩОДО ЗАБОРОНИ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ!

Станом на 13.04.2020 року в Ізяславському районі виникло 23 пожежі проти 18 за аналогічний період минулого року. З початку поточного року на території Ізяславського району виникло 9 пожеж сухої рослинності на площі понад 20 га. Загальні збитки від вищевказаних пожеж склали понад 334 тис. грн.

Зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час підвищення температурних показників, закликаємо не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки. Категорично забороняється:

 • створювати смітники та спалювати відходи;

 • розводити багаття у лісі та лісосмугах;

 • палити, кидати у лісі та лісосмугах непогашені сірники та недопалки;

 • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

 • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

 • дозволяти дітям бавитися сірниками та запальничками.

Рятувальники нагадують, що легковажне ставлення, примножене на небезпечні для екосистем погодні умови, у більшості випадків може призвести до катастрофічних наслідків, зокрема, й загибелі людей. А те, що основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор — можна легко підтвердити вражаючими статистичними показниками.

13.04.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Проведено спільний рейд щодо недопущення пожеж в природних екосистемах

 

                  

Із настанням потеплінням, почастішали випадки загорань на відкритих територіях. Рятувальники переконані, що причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо навесні, коли починають масово наводити лад на присадибних ділянках: спалюють сміття та залишки сухої рослинності, залишаючи багаття догорати біля полів. Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже в умовах поривів вітру, вогонь миттєво розповсюджується на сотні квадратних метрів на сухостій та очерет.

Тож фахівці Ізяславського РС (13 ДПРЧ) Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області активізували профілактичну роботу з населенням щодо небезпеки виникнення пожеж у екосистемах.

Так, 08 квітня рятувальники Ізяславського району спільно з працівниками Ізяславського відділення поліції та відділу з питань розвитку громад, оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами провели  роз’яснювальні бесіди щодо недопущення виникнення пожеж на відкритих територіях внаслідок спалювання сухої рослинності, про небезпеку, що несе за собою неконтрольований вогонь, проінструктували щодо дій у разі виявлення пожежі. Наприкінці розмови вогнеборці вручили пам’ятки та листівки застережного характеру та нагадали про адміністративну відповідальність.

08.04.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

Станом на 30.03.2020 року в Ізяславському районі виникло 15 пожеж проти 8 за аналогічний період минулого року. Із 15 пожеж, що виникли на території району, 6 це пожежі сухої трави. Лише у період з 27-29 березня виникло 3 пожежі сухої рослинності.

Як відомо вогонь, при невмілому та недбалому поводженні, може завдати великого лиха, привести до загибелі людей, значних матеріальних збитків  та взагалі до катастрофи.

Із встановленням сонячної погоди люди частіше відвідують власні дачні масиви, почастішали походи до лісу, щоб відпочити від напружених буднів. Але із-за нехтування правил пожежної безпеки нерідко виникають пожежі саме на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах.

Ізяславський районний сектор Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області вкрай стурбоване ситуацією з спалюванням сухої трави, що склалась останнім часом в районі. Нерідко такі пожежі призводять до пожеж розташованих поруч будівель, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

Враховуючи досвід попередніх років в найближчий час можливо спрогнозувати виникнення загорань сухої трави в лісових масивах району.

Відповідно до статті 77-1 «Кодексу України про адміністративні правопорушення»  Самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 245 «Кримінального кодексу України»

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

ІЗЯСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ  НАГОЛОШУЄ ПРО ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ СУХОГО ЛИСТЯ ТА ТРАВИ І ІНШОЇ РОСЛИННОСТІ НА ТЕРИТОРІЇ ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВОЛОДІНЬ, ТОМУ ЩО ЦЕ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ НЕ ТІЛЬКИ ДО ПОЖЕЖІ ТА НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, АЛЕ І Є НАДЗВИЧАЙНО НЕБЕЗПЕЧНИМ. ДО СКЛАДУ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ ВХОДЯТЬ ПИЛ, ОКИС АЗОТУ, ВУГЛЕКИСЛИЙ ГАЗ, ВАЖКІ МЕТАЛИ ТА БЕНЗОПІРЕН, ЩО МОЖЕ ВИКЛИКАТИ В ЛЮДИНИ РАКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ.

30.03.2020 р.  

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

Вогнеборці провели профілактичні рейди в природних екосистемах

 

24 березня рятувальники Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області здійснили патрулювання природних екосистем на території району задля попередження виникнення  пожеж. 

Спілкуючись із містянами, вогнеборці провели бесіди щодо недопущення виникнення пожеж у екосистемах та дотримання правил пожежної безпеки на природі.

Під час бесід фахівці Служби порятунку закликали під час відпочинку відповідально ставитись до відповідних норм безпеки, власним прикладом привчати до цього дітей та не залишати відкрите полум’я без нагляду. Окрім цього рятувальники попередили громадян про заборону спалювання сухої рослинності та побутового сміття.

Для того, щоб протипожежна інформація засвоїлась краще, людям вручили тематичні памятки  із відповідними застереженнями.

24.03.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

 «Про небезпеку виникнення пожеж при спалюванні сухої трави»

 

 

Щорічно навесні, як тільки встановлюється суха тепла погода люди частіше почали відвідувати власні дачні масиви, почастішали походи до лісу аби відпочити від напружених буднів.  Але через нехтування правил пожежної безпеки виникають пожежі саме на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах.

 Нерідко такі пожежі призводять до пожеж розташованих поруч будівель, відключень ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ, ІЗЯСЛАВСЬКИЙ РАЙОНИИЙ СЕКТОР ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВСІХ ГРОМАДЯН ІЗ СУВОРИМ ЗАСТЕРЕЖЕННЯМ:

Шановні громадяни, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною пожежі сухої трави – ніколи не підпалюйте її на галявинах у лісі, не викидайте недопалки поблизу доріг та річок, де найчастіше і відбуваються загоряння. Якщо ви побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави.

Державна служба з надзвичайних ситуацій наголошує про заборону спалювання сухого листя та трави і іншої рослинності на території приватних землеволодінь, тому що це може призвести не тільки до пожежі та нещасних випадків, але і є надзвичайно небезпечним. До складу сухої рослинності входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали та бензоперен, що може викликати в людини ракові захворювання.

Якщо ж ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я (правда, треба почекати і переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з'явитися знову).

Якщо пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до служби порятунку за телефоном "101" і повідомте про загоряння і як туди доїхати. Давайте спільними зусиллями збережемо природу!

16.03.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 41 особу та ліквідували 2 тис. 692 пожежі

 

Впродовж минулого тижня (з 09.03 по 15.03) підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів.

Протягом тижня виникла 1 надзвичайна ситуація та зареєстровано 3 тис. 25 надзвичайних подій, на які забезпечено реагування підрозділів ДСНС з виїздом до місця їх виникнення. В результаті вжитих заходів врятовано 41 особу.

Ліквідовано 2 тис. 692 пожежіврятовано на пожежах 38 осіб та не допущено знищення вогнем 541 будівлі і 38 од. техніки. На пожежах загинула 31 особа, орієнтовні збитки, за оперативними даними, становлять 5 млн. 230 тис. грн.

Впродовж тижня піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено 247 виїздів, у ході яких виявлено, вилучено та знищено 795 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Протягом тижня на водних об’єктах загинуло 12 осіб.

16.03.2020 р.  

 Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Рятувальники провели аналіз роботи підрозділу за 2019 рік

 

13 лютого в приміщенні 13 Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області відбулось підведення підсумків оперативно-службової діяльності підрозділу за 2019 рік.

Захід розпочався із стройового огляду особового складу, перевірки зовнішнього вигляду та наявності службових документів. Далі було оглянуто особисті тривожні валізи, а також було відпрацьовано виконання нормативів з одягання захисного одягу та збір і виїзд за сигналом “Тривога” та одягання костюму Л-1, ОЗК та протигазу. Наприкінці заходу було проведено нараду щодо діяльності пожежно-рятувального підрозділу у 2019 році.

На завершення заходу було визначено всі пріоритетні завдання, які стоять перед підрозділом у 2020 році.

13.02.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

Представники ДСНС здійснили огляд місцевих пожежних команд

 

13 лютого, зважаючи на важливе значення у забезпеченні оперативного реагування на пожежі у сільській місцевості в Ізяславському районі,  працівники  ГУ ДСНС у Хмельницькій області та Ізяславського районного сектору здійснили огляд місцевих пожежних команд щодо їх готовності до виконання дій за призначенням.

Під час огляду фахівці ДСНС особливу увагу звернули на стан пожежних автомобілів, їхнє укомплектування необхідним пожежно-рятувальним обладнанням, забезпеченість членів місцевої пожежної команди спеціальним одягом та спорядженням тощо.

13.02.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

Рятувальники готуються до безпечного пропуску льодоходу

 

 

Аби на належному рівні підготуватись до пропуску льодоходу, повені та паводків на території Хмельницької області у 2020 році, працівники Ізяславського районного сектору спільно із представниками органів місцевого самоврядування здійснили огляд готовності гідроспоруд району та міста Ізяслав до безаварійного пропуску льодоходу та весняного паводку.

Відповідно до проведених обстежень було зроблено відповідні висновки із зазначенням виявлених недоліків, які мають бути усунуті у найкоротший термін.

13.02.2020 р.

Ізяславський районний сектор ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області

 

Рятувальники провели тактико-спеціальне навчання у Ізяславській центральній районній лікарні

 

З метою удосконалення практичного досвіду гасіння пожеж 27 січня  в м.Ізяслав  на території Ізяславської  центральної районної лікарні було проведено  тактико-спеціальне навчання.

У  проведенні тренування взяли участь працівники лікарні, рятувальники 13 ДПРЧ ГУ ДСНС у Хмельницькій області, представники служб взаємодії.

Навчання мали на меті перевірити дії персоналу, керівництва та служб взаємодії на випадок надзвичайної ситуації, відпрацювати порядок дій.

Під час проведення  навчання  було перевірено справність засобів оповіщення при пожежі, вміння діяти в екстремальних ситуаціях,  організованість дій працівників з усіма службами.

 28.01.2020 р.

Ізяславський районний сектор

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Рятувальники попереджають про небезпеку перебування на кризі

 

24 січня рятувальники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області провели патрулювання на р. Горинь м. Ізяслав, де провели профілактичні бесіди з любителями зимової риболовлі з питань дотримання правил поведінки на льоду та надання першої допомоги потерпілим у разі потрапляння під лід. Під час розмови кожен рибалка отримав листівки на відповідну тематику.

24.01.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Вогнеборці навчають селян правил безпеки у побуті

З метою покращення обізнаності громадян та попередження виникнення пожеж у в Ізяславському районі 23 січня працівники Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області здійснили відпрацювання у житлових секторах Сошненської сільської ради.

Під час зустрічей із місцевими жителями рятувальники навчали їх правил безпеки, дотримуючись яких можна попередити виникнення загорання у будинку. Основну увагу у ході відпрацювання вогнеборці приділили роз’ясненню правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та обігрівачів. Зокрема, вогнеборці вказали людям, що перед використанням обігрівальних приладів і печей завжди потрібно перевіряти їх справність. Біля кожної пічки слід облаштовувати металеві килимки, які допоможуть запобігти пожежі, якщо через дверцята печі випаде жаринка. А електрообігрівальні прилади варто розміщувати подалі від гардин, меблів та інших речей у кімнаті. Окрім цього, рятувальники пояснили, що до пожежі може також призвести одночасне ввімкнення в електромережу кількох електроприладів. Тому рятувальники закликали людей не використовувати багато обладнання у один період, аби запобігти короткому замкненню електромережі та виникненню пожежі.

Щоб інформація від рятувальників залишилася у пам’яті селян  вогнеборці вручали їм листівки на протипожежну тематику.

24.01.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

22 січня о 10 год. 50 хв. до 13 Державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про те що на автодорозі неподалік залізничного переїзду в сторону с.Топори Ізяславського району, що під час транспортування худоби (корови) легковим автомобілем ВАЗ 2107 з причепом, тварина намагаючись вистрибнути, після чого застрягла в решітці причепу, на  якому вона транспортувалася.

До місця події вирушили рятувальники 13 ДПРЧ. Особовим складом караулу 13 ДПРЧ за допомогою бензорізу МАКІТА ЕК6100 було врятовано тварину, методом розрізання решітки причепу та вивільненням  кінцівок тварини.

24.01.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмсельницькій області

 

Ізяславські рятувальники  перевірили Плужнянську санаторну школу на відповідність до вимог протипожежної безпеки

 

23 січня  працівниками Ізяславського РС було проведено позапланову перевірку  Плужнянської санаторної школи.

Було оглянуто приміщення закладу та звернуто увагу на порушення правил пожежної безпеки в них. Після проведення перевірки, була проведена тематична бесіда на тему «Дотримання правил пожежної безпеки на робочому місці».

 Керівнику та персоналу закладу рятувальники Ізяславщини розповіли про випадки пожеж, що сталися у на території району та області, вказали на найімовірніші причини їх виникнення. Ще раз нагадали персоналу правила експлуатації вогнегасником.

Надзвичайники також звертали особливу увагу  на обов’язкову наявність первинних засобів пожежогасіння, на справний стан електрогосподарства, зручні шляхи евакуації.

24.01.2020 р.

                                                                                     Ізяславський РС ГУ ДСНС України

                                                                                      у Хмельницькій області

Рятувальники попереджають про небезпеку перебування на кризі

 

17 січня рятувальники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області провели патрулювання на р. Горинь м. Ізяслав, де провели профілактичні бесіди з любителями зимової риболовлі з питань дотримання правил поведінки на льоду та надання першої допомоги потерпілим у разі потрапляння під лід. Під час розмови кожен рибалка отримав листівки на відповідну тематику.

17.01.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

 «Правила безпеки на водних об'єктах під час святкування Водохреща»

 

19 січня православні віруючі відзначають Хрещення Господнє – одне з найбільших свят православної церкви.

У цей день за звичаєм освячують воду. Багато людей цього дня не лише набирають воду в пляшки, а ще йдуть на водойми, річки, щоб стати свідком освячення води у річці та скупатись в ополонці.

У зв’язку з цим Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області звертається до подолян з застереженням під час святкування Водохреща не забувати про власну безпеку під час перебування на водних об'єктах в зимовий період.

Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см. Рухаючись по льоду, обходьте ділянки з кущами і травою, вмерзлими гілками дерев, очеретом тощо. У разі коливань температур, які характерні для нинішньої зими, крига втрачає свою міцність, тому масовий вихід людей на лід стає небезпечним.

Якщо у Вас виникне бажання скупатися в ополонці, то купайтесь лише в спеціально призначених для цього місцях.

У воду слід занурюватися поступово, а не пірнати. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Утримайтеся від купання, якщо у вас хворе серце.

Пам'ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках - ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг - людині вже необхідно надати допомогу.

При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – рекомендується звертатися до лікувальних закладів за кваліфікованою допомогою.

Дотримання вищевказаних правил допоможе уникнути неприємних пригод під час святкування Водохреща.

15.01.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

 

 

Рятувальники попереджають про небезпеку перебування на кризі

3 січня рятувальники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області провели патрулювання на р. Горинь м. Ізяслав, де провели профілактичні бесіди з любителями зимової риболовлі з питань дотримання правил поведінки на льоду та надання першої допомоги потерпілим у разі потрапляння під лід. Під час розмови кожен рибалка отримав листівки на відповідну тематику.

 03.01.2020 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

 

         

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

Районна рада

Ізяславська ОТГ

Плужненська ОТГ

Сахновецька ОТГ

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/