головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                   
                   
                   
                   
    2013   2014   2015   2016  
           
                   
                   
                   
                   
    2017   2018   2019      
                   
                   
                   
   

НОВИНИ

 

 

 

ПІДСУМКИ

       

ХАРАКТЕРИСТИКА

     
                   
                   

                                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

 

       

НОВИНИ

 

 

Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню СОVID-19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Питання взаємодії пасічників області з аграріями та органами влади на місцях було розглянуто в ході онлайн-семінару

Міністерством  розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно із Департаментом розвитку промисловості та агропромислового комплексу обласної державної адміністрації 14 травня  було організовано онлайн-семінар з роз’яснення алгоритмів  взаємодії пасічників області з аграріями та органами влади на місцях. Семінар було організовано із використанням програми ZOOM. До участі в семінарі було запрошено: пасічників району; представників агроформувань, які здійснюють свою діяльність на території району; представників управління Держпродспоживслужби в Ізяславському району, райвідділу поліції,тощо. У роботі семінару взяв участь заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

Проведення даного заходу було викликано випадками загибелі бджіл по Україні та, зокрема, у Хмельницькій області та з метою упередження виникнення скарг серед населення щодо неправомірних дій при застосуванні пестицидів на сільськогосподарських угіддях та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, а також запобігання матеріальних збитків як власників пасік від загибелі бджіл, так і агрофірм від штрафних санкцій, судових витрат та матеріальних компенсацій. Учасники семінару були поінформовані про необхідність дотримання основних вимог при застосуванні пестицидів та алгоритм взаємодії суб’єктів господарювання ПАСІЧНИКІВ та АГРАРІЇВ.

14.05.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

 

До уваги керівників агропідприємств та власників пасік!

 

З метою упередження виникнення скарг серед населення щодо неправомірних дій при застосуванні пестицидів на сільськогосподарських угіддях та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, а також запобігання матеріальних збитків як власників пасік від загибелі бджіл, так і агрофірм від штрафних санкцій, судових витрат та матеріальних компенсацій, – інформуємо про необхідність дотримання основних вимог при застосуванні пестицидів:

 

Що потрібно знати агропідприємствам всіх форм власності!

 

1. При застосуванні пестицидів за допомогою наземної апаратури:

· обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне); 

· зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м.;

· асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”, доповненнями до “Переліку пестицидів ”;

· всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (нічні) години при мінімальних повітряних потоках;

· завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств повинна сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки методи застосування пестицидів;

· у період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинн бути встановлені попереджувальні написи;

  

Що потрібно знати бджолярам

 

1. Пасіка, в незалежності від форми власності, повинна мати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки та бути зареєстрована як оператор ринку.

2. Фізичні та юридичні особи розміщують пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно до ветеринарно-санітарних правил.

3. Розміщення пасік  на  земельних  ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.

4. Розміщення пасік на землях лісового фонду здійснюється безоплатно з урахуванням вимог Лісового кодексу України.

5. Перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил за погодженням з власниками або користувачами земельних ділянок.

6. Пасіки необхідно розміщувати у благополучній щодо заразних хвороб бджіл місцевості, у сухих, освітлених сонцем, захищених від вітрів місцях, на відстані не ближче 500 м від шосейних доріг і залізниць, пилорам, високовольтних ліній електропередач, не менше 1 км від  тваринницьких і птахівницьких будівель і 5 км від воскопереробних заводів, підприємств кондитерської і хімічної промисловості, аеродромів, військових полігонів, радіолокаційних, радіо- і телетрансляційних станцій та інших джерел мікрохвильового випромінювання. Відстань від товарної пасіки до репродуктивної і карантинної повинна бути не менше 7 км. Пасіка повинна бути огороджена огорожею висота якої не менше 2,5 метрів.

7. Отримати дозвіл (ветеринарне свідоцтво або довідка) на перевезення бджолосімей, медозбір і запилення сільськогосподарських культур усередині адміністративного району дає головний ветеринарний лікар цього району, а під час перевезення в інші райони – Головне управління Держпродспоживслужби області. Міжобласні перевезення проводяться за узгодженням із відповідними Головним управліннями Держпродспоживслужби областей.

8. До перевезення на медозбір бджолосім’ї підлягають на місці клінічному дослідженню, профілактично-лікувальним обробкам з одночасним лабораторним дослідженням матеріалу з пасік, а вулики – дезінфекції і дезакаризації. Результати досліджень і зведення про обробки бджолосімей вносяться у ветеринарно-санітарний паспорт пасіки.

9. При прибутті на місце кочівлі необхідно повідомити орган державної ветеринарної медицини району (міста) та надати ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасіки.

10. Про захворювання або загибель бджолиних сімей бджолярі незалежно від форми власності пасік зобов’язані негайно повідомити фахівця ветеринарної медицини, який обслуговує господарство (населений пункт).

  

До уваги бджолярів! 

Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів. Строки ізоляції бджолиних сімей залежить від ступеня токсичності і періоду збереження активності пестицидів на рослинах. Вони можуть збільшуватися на 1-2 дні при зниженні температури і збільшенні вологості повітря відносно прийнятих норм в даній зоні. Більшість пестицидів втрачають свою токсичність і стають безпечними для бджіл через 3 доби після обробки рослин. Після закінчення строку детоксикації рослин відкривають льотки у 1-2 сім’ях: якщо на протязі 2-3 годин льоту ознаки отруєння у бджіл не проявляються,  відкривають льотки у всіх сім’ях. Вивезення пасік на період обробок до іншого місця медозбору відбувається на період 5 діб і більше на відстань понад 5-7 км від місць проведення авіаційних обробок, а при проведенні наземних обробок пестицидами на відстань 3-5 км.    

14.05.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

 

 

 

 

Іван Федорчук: «Питання наповненості місцевих бюджетів сільських рад Ізяславського району перебуває на постійному контролі в районній державній адміністрації»

 

Від наповненості бюджетів сільських рад залежить реалізація багатьох важливих для громад питань: оплата праці, виконання питань соціального розвитку та інше. Питання наповненості місцевих бюджетів сільських рад Ізяславського району перебуває на постійному контролі в районній державній адміністрації.

Із цього питання відбулась робоча зустріч голови районної державної адміністрації Івана Федорчука, його заступника Павла Ковальчука та заступника керівника Шепетівської місцевої прокуратури Вадима Вітрука із Кунівським сільським головою Ярославом Качуром. На ній було розглянуто питання організації претензійної роботи щодо забезпечення сплати боргу оплати оренди землі площею 207,5 га орендарями  на території Кунівської сільської ради на суму 1,2 млн.грн. Як доповів  сільський голова, сплата оренди  орендарями «Зелений світ 2018» та «Ізяслав БІО» не проводиться з липня 2019 року. На неодноразові звернення як усні, так і письмові керівництва сільської ради до орендарів ніяких реагувань не надходило.

У ході зустрічі голова райдержадміністрації зазначив на необхідності  здійснення злагоджених кроків щодо забезпечення сплати орендарями наявної заборгованості до місцевого бюджету.

28.04.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

 та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

 

 

 

 

Запрошуємо вас долучитись до офіційних груп Департаменту розвитку промислового та агропромислового комплексу Хмельницької ОДА.

В групах буде подаватися лише офіційна перевірена інформація. Новини щодо розвитку агропромислового комплексу Хмельниччини, зміни в законодавстві, новини промислового та аграрного світу. Ми будемо старатися подавати інформацію цікаво, якісно та актуально. Жодних фейків, реклами, спамів!

Офіційний веб-сайт: https://apr.adm-km.gov.ua

Facebook: https://facebook.com/apkhoda/

Telegram: https://t.me/APK_HODA

Youtube: https://youtube.com/channel/UCZFfI0bXVHxlySnICM1HiIA

09.04.2020 р.

Аграрії Хмельниччини завершили сівбу ранніх ярих зернових культур

Строки проведення весняно-польових робіт в області розпочались на рівні минулого року. У технологічно визначені терміни аграрії області на площі понад 100 тис. га завершили сівбу ранніх ярих зернових культур. Зокрема, ярий ячмінь посіяно на площі 83,6 тис. га, яра пшениця – 7,7 тис. га, овес – 4 тис. га, горох – 5,2 тис. га.

Наразі сільгосппідприємства області в процесі посіву пізніх культур. Уже посіяно біля 12 тис. га (51% до наміченого) цукрових буряків, 2,5 тис. га (2%) соняшника. На площі близько 6 тис. га, що становить 10% до запланованого, висіяні кормові культури.

Всього ярі культури урожаю 2020 року будуть висіяні на площі понад 820 тис. гектарів.

07.04.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

 

 

Увага «Сезон тиші»

 

Згідно Закону України "Про тваринний світ" (стаття 39)  з 1 квітня по 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою запроваджується Сезон тиші.

«Сезон тиші» – це природоохоронний захід, упроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні, в цей час лісові мешканці потребують особливої уваги, піклування і охорони.

Метою заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах».

Протягом цього періоду забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

За невиконання вимог Закону, порушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

31.03.2020 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Як скористатися Урядовою програмою підтримки за наявні бджолосім’ї

 

Державна підтримка за наявні бджолосім’ї надаватиметься на безповоротній основі юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. (У разі якщо утримують більше ніж 300 бджолосімей, то отримують підтримку лише за 300.)

 Крок 1. Підготувати для отримання дотації за бджолосім’ю документи:

копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

копію рішення про державну реєстрацію потужності;

копію довідки про відкриття поточного рахунка, видану банком (суб’єкти господарювання);

копію довідки або договір про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);

копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);

довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи – підприємці, у тому числі сімейні фермерські господарства).

Крок 2. Подати документи до 01 жовтня поточного року за місце знаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі – органи місцевого самоврядування).

 Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

Звертаємо увагу: Підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджоло сім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Для отримання державної реєстрації потужності операторів ринку подається заява до територіальному органу компетентного органу за адресою потужності (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39).

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (додаток) видається районним (міським) управлінням ветеринарної медицини на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки (наказ Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 20.09.2000 № 184/82).

31.03.2020 р.

За матеріалами Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації

 

 

Уряд врегулював обмеження на продаж насіння та кормів для тварин

25 березня Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови КМУ № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу СОVID-19», якими врегулював окремі питання здійснення певних видів діяльності під час карантину.

У цьому рішенні враховано пропозиції представників бізнесу та аграріїв, а внесені зміни покликані забезпечити продовольчої, економічної та енергетичної стабільності держави.

Зокрема, період карантину знята заборона щодо:

➡ оптової торгівлі харчовими продуктами,

➡ торгівлі ветеринарними препаратами,

➡ здійснення ветеринарної практики,

➡ продажу кормів, пестицидів і агрохімікатів,

➡ продажу насіння і садивних матеріалів, тощо

Крім того, Уряд пом’якшив умови пасажирських перевезень, які здійснюються підприємствами для виробничих потреб.

Єдиною обов’язковою умовою здійснення зазначених вище видів діяльності, а також під час пасажирських перевезень, є дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

26.03.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

“Не пали – компостуй”: стартує відбір громад для участі в експериментальному проєкті

 

Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні разом із Центром розвитку інновацій запускають проєкт-челендж для відповідальних громад, які прагнуть ефективно запобігати випалюванню стерні, опалого листя, органічних та інших садових і сільськогосподарських відходів у своїх спільнотах.

Щороку в Україні відбувається понад 56 тисяч пожеж у природних екосистемах та на  відкритих територіях, як свідчать дані Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Це завдає мільярдних збитків, забруднює повітря, знищує цілі екосистеми та забирає життя людей. У 2019 році непрямі збитки від пожеж в екосистемах склали близько 3,4 млрд грн; загинуло 84 людини.

Таку серйозну проблему неможливо подолати лише штрафами – необхідно шукати інноваційні шляхи її вирішення.

Завдання проєкту:

дослідження успішного досвіду запобігання спалюванню органіки;

популяризація практики компостування відходів як альтернативи їх спалюванню;

надання громадянам можливості моніторити пожежі в екосистемах у режимі реального часу на основі супутникових та даних, зібраних учасниками проєкту.

Що отримає ваша громада від участі в проєкті?

Можливість моніторингу пожеж на території громади в режимі, близькому до реального часу на основі даних НАСА (Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору);

Е-рішення щодо:

ретроспективного аналізу пожеж у громаді за останні 3 роки на основі супутникових даних (аналіз свідчить, що близько 80% підпалів у окремих громадах повторюються на тих самих місцях);

даних місцевого моніторингу, проведеного активістами громади;Консультаційну та експертну підтримку щодо використання даних НАСА та е-рішень, ефективних шляхів запобігання палінню, екологічних способів утилізації органічних відходів, зокрема компостування;

Комунікаційну підтримку щодо відмови від практики паління та переходу до компостування (матеріали для інформування та залучення мешканців, місцевого бізнесу тощо);

Зміцнити імідж громади як екологічно відповідальної серед інших громад, Уряду, інвесторів, міжнародних партнерів, у медіа тощо.

Як стати учасником проєкту?

Щоб долучитися до проєкту, необхідно не пізніше 14 квітня 2020 року:

визначити відповідального координатора від громади за участь у проєкті та повідомити нам про це листом на адресу e-solutions@cid.center;

зареєструвати вашу громаду на карті учасників проєкту (див. відеоінструкцію тут);

заповнити анкету за посиланням.

До участі запрошуються громади з усіх областей України, які готові співпрацювати для досягнення взаємовигідного результату. Учасники мають бути готовими мобілізувати волонтерів, просувати практику компостування відходів та ділитися досвідом.

Що очікується від громад-учасниць?

Участь у проєкті передбачає такі заходи:

активна комунікація з членами громади, місцевим бізнесом щодо загроз підпалів, шкоди паління садового сміття та екологічних та економічних переваг компостування відходів;

мобілізація волонтерів (школярі, молодь, інші члени громади) для збору і поширення  інформації та доповнення карти підпалів даними, зібраними на місці;

вжиття інших заходів для зменшення кількості підпалів у весняний сезон;

участь у вебінарах на тему аналізу даних геоінформаційних систем (ГІС);

обмін досвідом з іншими громадами-учасницями.

Етапи проєкту

Пілотний проєкт розрахований на два місяці і включає такі етапи:

прийом заявок від громад – до 14 квітня 2020 року;

оголошення пілотних громад – 20 квітня 2020 року;

квітень-травень 2020 року – проведення заходів у громадах;

червень 2020 року – аналіз результатів і даних, зібраних громадами, а також супутникових даних; підбиття підсумків щодо практик у пілотних громадах та комунікація результатів проєкту.

Упродовж квітня-травня 2020 року громади-учасниці повинні мобілізувати мешканців, домогосподарства та бізнес для участі в проєкті, щоб спільними зусиллями знизити кількість пожеж на території своїх громад.

На початку червня 2020 року організатори проєкту проведуть аналіз результатів запобігання весняним підпалам та відзначать найбільш активні та інноваційні громади заохочувальними відзнаками. Ми також будемо збирати інформацію про успішний досвід подолання згаданих проблем та враховуватимемо як дані супутникового моніторингу, так і дані, внесені місцевими волонтерами.

Компостування як альтернатива палінню

Досліджуючи практику паління сухостою та органічних відходів, ми спілкувалися з представниками громад та дійшли до висновку, що компостування органічних відходів – це один із найбільш дієвих і екологічно свідомих способів зменшити кількість спалювання в громадах і, можливо, найактуальніший для українських реалій. Тому частина нашого проєкту буде сфокусована на темі компостування.

В  Україні вже існують практики успішного і економічно-обґрунтованого компостування. Компостування не тільки запобігає утворенню шкідливих парникових газів на звалищах, але й допомагає задовольнити потребу громад у добривах для садового господарства, а також підсипці, матеріалах для ландшафтних робіт тощо.

У рамках цього проєктного компоненту ми плануємо:

залучити всіх охочих до створення мережі компостувальних майданчиків в Україні, організувати обмін знаннями, сприяти розширенню мережі та вдосконаленню цієї практики;

створити відкриту мапу компостерів України, що сприятиме обміну досвідом між активними громадами і покращенню ситуації з утилізацією органічних відходів в Україні.

Розуміючи нинішні потужності і потреби, ми можемо встановити взаємозв’язки між тими, хто має органічне сміття (харчові відходи, залишки врожаю) з тими, хто вже компостує і готовий прийняти більше матеріалу для компостування, або тими, хто зацікавлений в отриманні органічних добрив. Нас цікавлять усі види компостерів: для власного садівництва, будинкові, для спільноти і муніципальні, ті, які є частиною агровиробництва, тощо.

Запрошуємо поділитися вашим досвідом: для цього просимо вносити інформацію про компостери на нашу карту (посилання буде незабаром додане).

Підтримка учасників проєкту

Протягом проєкту громади-учасниці отримуватимуть:

комунікаційну підтримку (інформаційні матеріали, постери, рекомендації);

технічні консультації щодо аналізу супутникових даних та роботи з картами;

можливість обміну досвідом з іншими громадами-учасницями.

У разі виникнення додаткових питань, ви можете зв’язатися з нами:

з організаційних питань – e-solutions@cid.center

з технічних питань (робота з мапою і внесенням даних) – gis@cid.center

Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні – acclab.ua@undp.org

Враховуючи ситуацію з поширенням COVID-19 та введенням карантину, усі консультації по проєкту будуть здійснюватися дистанційно.

Про організаторів

Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні – глобальна ініціатива ПРООН, спрямована на визначення, розробку та розповсюдження інноваційних та стійких рішень для місцевих громад.

Центр розвитку інновацій спеціалізується на дослідженнях, інноваціях та проєктах, які спрямовані на розвиток демократії участі, е-демократії, партисипативного бюджетування, е-врядування, розумного міста (smart city), колективного розуму (collective intelligence), управління на основі аналізу даних на місцевому та національному рівнях.

 26.03.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Шановні громадяни!

Зважаючи на ситуацію, яка склалася в Україні, та з метою запобігання можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, Держгеокадастр нагадує про можливість замовлення витягів з Державного земельного кадастру та інших послуг Держгеокадастру онлайн.

Наприклад, аби замовити витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, необхідно скористатися Е-сервісами, або перейти на Публічну кадастрову карту, обрати потрібну ділянку, заповнити запит та сплатити послугу онлайн. Повідомлення про готовність документу, а згодом і сканвитягу (у форматі *pdf) буде надіслано на вашу електрону пошту. У такий спосіб, потреба відвідувати ЦНАП відходить на другий план.

Усі Е-сервіси Держгеокадастру працюють у звичному режимі і є, як ніколи актуальними. Кожен охочий має можливість не виходячи з дому ними скористатися.

Будь ласка, не ігноруйте заходи ефективної протидії поширенню коронавірусної інфекції, зберігайте спокій та будьте здорові!

23.03.2020 р.

Відділ  в    Ізяславському   районі   Головного

 Управління  Держгеокадастру у Хмельницькій області  

 

Відбулося засідання робочої групи

 

  17 березня  голова райдержадміністрації Іван Федорчук провів засідання робочої групи з питань впровадження електронного обліку деревини комунальними підприємствами (лісокористувачами), а також легалізації зайнятості та оплати праці ними найманим працівникам.

Участь у цьому зібранні взяли заступник прокурора Шепетівської місцевої прокуратури Вадим Вітрук, начальник Ізяславського управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області Віталій Мартинюк, заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

У ході засідання було зазначено, що з метою збереження лісів та забезпечення раціонального використання лісових ресурсів, протидії незаконним рубкам і нелегальному обігу деревини Президентом України видано Указ «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів» від 09.07.2019 року № 511/2019.

На сьогодні державна система електронного обліку є єдиним інструментом, який дозволяє державі відстежувати походження деревини від моменту заготівлі до реалізації за межі України, що унеможливлює обіг деревини невідомого (сумнівного) походження.

В Ізяславському районі функціонують 16 комунальних лісогосподарських  підприємств, серед них лише 4 заклади запровадили електронний облік деревини.

На підставі аналізу фінансово-господарської діяльності вищезгаданих лісокористувачів району та обсягів сплати податків виникають питання щодо прозорості їх діяльності та легальної зайнятості найманих працівників.

За результатами обговорення учасниками робочої групи було прийнято рішення запросити на чергове засідання за окремим списком керівників комунальних лісогосподарських  підприємств Ізяславщини, зокрема керівників органів місцевого самоврядування, для з’ясування питань, пов’язаних із їх діяльністю, дотриманням ними вимог чинного законодавства, легалізацією зайнятості та оплатою праці ними найманим працівникам, веденням електронного обліку деревини, а також сплатою податків.

18.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

 

З 1 КВІТНЯ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ СТАРТУЄ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ

 

З першого квітня 2020 року на Хмельниччині розпочинається весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойм.

Любительський та спортивний лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в межах району діяльності Управління Держрибагентства у Хмельницькій області, заборонений у такі строки:

- у всіх водосховищах з 1 квітня по 9 червня (включно);

- у всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 19 травня (включно);

- в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 29 червня (включно).

Також з 1 квітня по 30 червня встановлюється заборона на добування раків. Вона пов’язана із виношуванням ними ікри, личинок та першою линькою.

Працівники Хмельницького рибоохоронного патруля створили інтерактивну карту ділянок, де любительське і спортивне рибальство дозволено в нерестовий період 2020 року з берега однією вудкою з одним гачком чи спінінгом. Карта доступна для перегляду за лінком.

«Електронна карта допоможе рибалці зрозуміти: знаходиться він в забороненій чи дозволеній зоні і де закінчуються межі цієї зони», – прокоментували у відділі охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль».

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.

В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області наголосили, що під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних живих ресурсів в даний період.

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Хмельницький рибоохоронний патруль закликає суворо дотримуватись встановлених норм законодавства під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби. Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: (068) 384 98 10.

Додаткова інформація:

Основними передумовами, що дають «команду» до нересту, є температурний чинник, кисневий режим, наявність субстрату для відкладання статевих продуктів та партнера.

Однак, не вся риба одразу йде на нерест. Першими йдуть на нерест  щука та окунь (в березні). Далі протягом квітня в нерестовий процес поступово залучається переважна більшість видів іхтіофауни. Останніми відкладають ікру короп, лин та сом (з середини-кінця травня). Щодо ікрометання, воно буває одноразовим, коли риби метають ікру впродовж декількох хвилин (щука, окунь, плітка і інші). Або порційним, коли риби метають ікру окремими порціями з інтервалами від декількох днів до 2-3 тижнів (лин, плоскирка, карась і інші).

18.03.2020 р.

За матеріалами прес-служба Хмельницького рибоохоронного патруля

 

Відбулася зустріч голови районної державної адміністрації з аграріями Ізяславщини

 

Аграрний сектор завжди був і залишається стратегічно важливим для економічного розвитку та наповнення бюджетів не лише Ізяславського району, а і Хмельниччини.

Тож, 11 березня відбулася зустріч голови райдержадміністрації Івана Федорчука з представниками суб’єктів господарювання, які займаються сільськогосподарським виробництвом. На зібранні також були присутні  заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко, начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель, начальник Ізяславського відділення Славутської ОДПІ Віталій Мартинюк, начальник Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Юрій Воленюк, начальник Ізяславської районної філії  Хмельницького обласного центру зайнятості  Марія Літвінчук та начальник відділу  в  Ізяславському районі   Головного управління  Держгеокадастру у Хмельницькій області Світлана Більська.

Метою зустрічі було обговорення актуальних питань, які життя ставить сьогодні перед сільськогосподарськими виробниками, координація зусиль на подальший розвиток аграрного сектору та громад району.

У ході засідання акцентувалася увага присутніх аграріїв, щоб при роботі великогабаритної сільськогосподарської техніки дотримувались правил дорожнього руху та збереження покриття автодоріг, під час обробітку полів та посівів дотримуватися чітких вимог чинного законодавства, а також підтримувати  комунікації із бджолярами з метою запобігання випадків масового отруєння бджіл.  

Переходячи до обговорення питання фінансування та оподаткування аграрного сектору, було відзначено значну роль аграріїв району у формуванні місцевих бюджетів, зокрема районного. Виступаючі звернули увагу присутніх на легалізацію зайнятості населення та заробітної плати в аграрному секторі; створення нових робочих місць у цій сфері за підтримки Фонду соціального страхування України, залучення незайнятого населення до громадських робіт, а також про поновлення у квітні поточного року проведення перевірок дотримання вимог чинного законодавства, що регулює земельні відносини, виявлення необлікованих найманих працівників, тощо.

Крім того було застережено  аграріїв бути обачними під час укладення відповідних угод з контрагентами та запропоновано активно працювати із Публічною кадастровою картою з метою інвентаризації земель для подальшого укладення договорів оренди землі.

Зустріч пройшла у форматі конструктивного діалогу, усі бажаючі мали змогу порушити  проблемні питання та отримати обґрунтовану відповідь. За результатами зібрання було дано відповідні доручення для вивчення та вирішення їх.

Підводячи підсумки зустрічі, голова райдержадміністрації Іван Федорчук подякував аграріям за належну співпрацю, висловив сподівання на подальшу активну участь у життєдіяльності району, наповненні місцевих бюджетів та збереженні і розвитку громад. 

11.03.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку

та захисту персональних даних апарату райдержадміністрації

 

 

Земельна та медична реформи будуть завершені – Президент у розмові з Bloomberg

 

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що земельна реформа та реформа системи охорони здоров’я будуть завершені, а уряд покращуватиме комунікацію із суспільством щодо чутливих питань цих реформ.

«Земельна реформа – це реформа і Президента, і уряду – ми всі несемо відповідальність. Найскладніша реформа, тому що впродовж майже 30 років ніхто не міг навіть почати обговорення законопроекту (про ринок земель сільськогосподарського призначення. – Ред.) у комітетах. Ми закінчимо цю реформу», – сказав Глава держави у розмові з журналістом видання Bloomberg.

Володимир Зеленський зазначив, що голосування за законопроект про ринок землі у другому читанні – це лише перший етап земельної реформи. Надалі необхідно ухвалити закон про референдум і впорядкувати земельні кадастри.

Також Президент вважає за доцільне відновити Міністерство аграрної політики. «Адже коли така складна річ, як земельна реформа, – потрібні окремі люди в Україні, окрема інституція. Це має говорити й робити профільний міністр», – зазначив Глава держави.

Водночас Президент переконаний, що, попри опір опозиції та блокування «спамом» правок, закон про ринок земель сільськогосподарського призначення буде ухвалений Верховною Радою.

«Це справді найскладніший законопроект. У нас там тисячі правок. Ми можемо лише вимагати й працювати», – наголосив Володимир Зеленський. 

Що стосується медичної реформи, на думку Глави держави, спротив її реалізації пов’язаний із нерозумінням особливостей змін, що відбудуться. Так, Президент висловив задоволення першим етапом медичної реформи, який дав змогу підвищити заробітні плати сімейних лікарів, покращити матеріально-технічний стан медустанов та збільшити прозорість фінансування системи охорони здоров’я.

Водночас Глава держави акцентував увагу на необхідності поліпшення комунікації між урядом і суспільством, роз’яснення деталей земельної та медичної реформ.

Він зазначив, що для уряду неприпустимо провалювати комунікацію у той момент, коли в країні відбуваються докорінні зміни.

«Це не про ваші особисті рейтинги, не про те, що вас «знесуть», а про те, що просто, можливо, в країни більше не буде шансу», – наголосив Президент.

 11.03.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Відбулася зустріч представників органів виконавчої влади із пасічниками та сільгоспвиробниками

 

25 лютого у залі засідань райдержадміністрації відбулася зустріч  представників органів виконавчої влади району із суб'єктами господарювання, що займаються бджільництвом, та суб'єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур. Участь у цьому зібранні взяли голова райдержадміністрації Іван Федорчук, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, представники  Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Серед питань, що були розглянуті в ході роботи: безпека бджіл при застосуванні пестицидів та дотримання законодавства суб'єктами господарювання, що здійснюють діяльність в сфері вирощування сільськогосподарських культур, в частині використання пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин; порядок реєстрації пасік та проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів на пасіках; вимоги санітарного законодавства при застосуванні пестицидів сільськогосподарськими виробниками, тощо.

Начальник Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Юрій Воленюк у своєму виступі зауважив, що з початком весняно-польових робіт сільгоспвиробники широко застосовують отрутохімікати для обробки посівів. Юридичні та фізичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, зобов'язані дотримуватися діючих нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєння. Останнім часом, у зв'язку із порушеннями при масовому застосуванні на посівних площах сільськогосподарських рослин пестицидів, почастішали випадки отруєння та загибелі бджіл.

У більшості випадків токсикація бджіл відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок, порушення правил застосування пестицидів; використання небезпечних для бджіл препаратів. Часто отруєння відбувається при авіаційних обробках або коли проходить обприскування при підвищеній силі вітру (більше 5 м/с). При цьому виникає знос препарату до зони інтенсивного льоту бджоли або безпосередньо на територію пасіки.

Виступаючий озвучив заходи по запобіганню та загибелі бджіл при використанні пестицидів. Юрій Миколайович закликав присутніх з усією відповідальністю  віднестися до цієї інформації та всебічно сприяти недопущенню випадків отруєння та загибелі бджіл на Ізяславщині.

Також надано слово для головного спеціаліста відділу фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Юлії Шварц, котра озвучила санітарні правила запобігання отруєння бджіл.

Начальник Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини Ігор Мітітюк поінформував присутніх про порядок державної реєстрації пасік для суб’єктів господарювання, які займаються утриманням та розведенням бджіл, виробництвом і первинною переробкою продуктів бджільництва, проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів на пасіках та інше.

У ході зібрання було наголошено на співпраці у форматі так званого «трикутника», тобто між органами місцевого самоврядування району, сільгоспвиробниками району та пасічниками. Така співпраця дозволить  запобігти випадкам отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів.

Присутні мали нагоду отримати відповіді на поставлені запитання, а також додаткові роз’яснення та рекомендації.

Для узагальнення сказаного та підведення підсумків роботи присутнім роздали пам’ятки  щодо попередження отруєння бджіл пестицидами, а також методичні рекомендації щодо проведення заходів при підозрі отруєння бджіл

25.02.2020 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

ЗАХОДИ ПО ЗАПОБІГАННЮ ТА ЗАГИБЕЛІ БДЖІЛ ПРИ ВИКОРИСТАННІ ПЕСТИЦИДІВ

 

Відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки, яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Згідно підпункту 6.1.2. пункту 6 Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватись суворо за показаннями з обов’язковим врахуванням економічної межі шкідливості, ступеню розвитку хвороб рослин і бур’янів, та прогнозу погоди. А також, згідно вимог підпункту 6.1.7. пункту 6 “Застосування пестицидів” Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»  та частини 2 статті 37 Закону України “Про бджільництво”, адміністрація господарств зобов’язана не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це населення, сільські ради та землекористувачів в радіусі десяти кілометрів від оброблюваних площ про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення таких робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Відповідно до пункту 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл.       

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх вдень у похмуру, прохолодну погоду, у період відсутності льоту бджіл.

При цьому пасіки необхідно вивезти не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб в залежності від застосованого препарату (Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98 підпункт 6.1.5. пункту 6 “Застосування пестицидів”). Не допускають обробку.

Обробка хімічними речовинами медоносних і пилконосних культур під час їх цвітіння та масового льоту бджіл неприпустима. У разі крайньої необхідності використовують найменш токсичні пестициди або біопрепарати. Обробки проводять в ранкові години за відсутності масового льоту бджіл, при цьому авіаобробки виключаються.

Також, згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а)  5   км   від   місця   постійного   перебування   медоносних   пасік;

б)    2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т.д.);

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших
сільськогосподарських робіт.

Обробки сільськогосподарських культур повинні здійснюватися виключно препаратами, офіційно дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених в Україні». У цьому ж довіднику зазначені і пестициди, що рекомендуються до використання на присадибних ділянках. Працівники, які працюють з отрутохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення на роботу з отрутохімікатами.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Зокрема відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:

а)    неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;

б) порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» порушення законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством. Зокрема, відповідальність несуть особи, винні у:

- приховуванні або перекрученні інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров'ю людини, а так само майну і навколишньому природному середовищу;

- недотриманні вимог стандартів, санітарних норм і правил та інших нормативних документів під час виробництва, транспортування, зберігання пестицидів, агрохімікатів і технічних засобів їх застосування;

- забрудненні пестицидами і агрохімікатами понад допустимі рівні сільськогосподарської сировини, кормів, харчових продуктів, ґрунту, води, повітря;

- порушенні регламентів та санітарних норм і правил транспортування, зберігання,    торгівлі   та    застосування    пестицидів   і    агрохімікатів;

- застосуванні пестицидів, агрохімікатів, технічних засобів, які не пройшли
державних випробувань, реєстрації, перереєстрації;

- невиконанні законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний нагляд і контроль;

- використанні завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів.

Але, разом з тим, хочемо звернути увагу, що провина за отруєння бджіл не може лежати тільки на замовникові хімобробок, значну відповідальність також несуть і власники пасік. Так, відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво» пасіки підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах. Перевезення (кочівля) бджіл на медозбір і запилення здійснюється на підставі ветеринарно-санітарних правил, згідно з якими фізичні та юридичні особи повинні розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування. Розміщення  пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.

З метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку повинен видаватися ветеринарно-санітарний паспорт. У ньому повинні бути відображені: характеристика пасіки, її ветеринарно-санітарний стан, епізоотична обстановка, дані лабораторних досліджень, результати проведених лікувально-профілактичних заходів.

Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляр повинен до її початку: вивезти пасіку в безпечне місце, ізолювати виліт бджіл з вулика (без кочівлі) або прибрати бджолині сім’ї в зимівник.

Терміни ізоляції бджолиних сімей залежать від ступеня токсичності та періоду збереження активності пестицидів на рослинах. Обробляють посіви переважно препаратами другого та третього класу небезпеки. Так, при обробці пестицидами 2 класу небезпечності (фастак, карате зеон, нурел Д, Бі-58), обмеження льоту бджіл становить біля 3-4 діб, а третього класу (моспілан, більшість фунгіцидів, гербіцидів, біопрепарати) – 1-2 доби. Терміни ізоляції збільшуються на 1-2 дні при зниженні температури та підвищенні вологості повітря.

Якщо ж відбулося отруєння комах, потрібно скласти акт про передбачуване отруєння бджіл. Для складання акта проводять комісійне обстеження пасіки. До складу комісії повинні входити ветеринарний лікар господарства чи району, де сталося отруєння, представники господарства, сільської ради, інші зацікавлені особи. В акті повинна міститися інформація про кількість бджолиних сімей на пасіці; відомості про технології утримання бджіл; санітарний стан бджолиних сімей до отруєння; яким препаратом та у які строки проводилися обробки; фаза розвитку рослин; наявність квітучих медоносних бур’янів у радіусі 5-7 км від місця знаходження пасіки; хто і коли повідомив бджоляра про майбутній хімічний обробіток площ; інформація про домовленість та згоду розміщення  вуликів на полях сільгосптоваровиробника; характер загибелі бджіл (одиничність, масовість, ознаки отруєння); сила сімей після отруєння та інші необхідні відомості.

Законодавчу силу при визначенні причини загибелі бджіл має лабораторна діагностика, яка проводиться з відібраних від бджолиних сімей проб та встановлює в них залишки отрутохімікатів. Відбір і пересилку проб патологічного матеріалу для лабораторного дослідження здійснюють відповідно до існуючих вимог. Разом з пробами у ветеринарну лабораторію направляють вищезазначений акт та супровідний лист, у якому вказують на який пестицид необхідно провести дослідження.

Окрім цього, згідно з порядком проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробки сільськогосподарських угідь пестицидами, бджолярі повинні:

- отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку у ветеринарній лікарні;

- поставити пасіку на облік у сільській раді за місцем постійного розташування пасіки, а у випадку кочівлі – у сільській раді, на територію якої прибули (Наказ Міністерства аграрної політики України від 20 вересня 2000р. № 184/82 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 року за № 737/4958);

- отримати ветеринарне свідоцтво за формою №1 на перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур за межі району, області;

- при отриманні повідомлення про проведення обробки сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України, що передбачено статтею 39 Закону України “Про бджільництво”, а суперечки, що виникають у галузі бджільництва, вирішуються судом у встановленому законодавством порядку (стаття 40 цього ж Закону).

Порушення Закону України “Про захист рослин” ст. 21 та Закону України “Про бджільництво ст. 38 тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Щоб уникнути таких ситуацій, звертаємо увагу на наявність зручних для використання як пасічникам, так і агровиробникам інтернет-ресурсів, зокрема, система моніторингу GRANDEXPERT (веб-сайт: www.grand.expert), використання яких покращить комунікацію між ними та стане додатковим дієвим механізмом по запобіганню отруєнь бджіл.

25.02.2020 р.

Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА: Питання, які найчастіше задають та відповіді на них

 

Я землевласник

 

 ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО Я МАЮ ПРОДАТИ ПАЙ?

Ні, не обов’язково. Власник паю сам вирішує, продавати свою землю, чи ні. В Україні давно існує ринок житла – але це не  означає, що кожен власник квартири  обов’язково має її продати.

 

 КОМУ Я МОЖУ ПРОДАТИ ЗЕМЛЮ?

Громадянину України або юридичній особі, яка зареєстрована в Україні. До 2024 року є обов’язкова умова до юридичних осіб, які хочуть купити землю – їхніми бенефіціарними власниками також мають бути українці.

 

 ЗА ЯКОЮ ЦІНОЮ Я МОЖУ ПРОДАТИ ЗЕМЛЮ?

Законодавство України не встановлює межу ціни. Це справа домовленості між покупцем та продавцем.

 

 ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ?

– Паспорт та ідентифікаційний код

– Звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки

– Документи на право власності (свідоцтво про право власності на земельну ділянку, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або державний акт)

– Витяг з Державного земельного кадастру

Важливо: на документі, що підтверджує право власності на ділянку, має бути  її кадастровий номер. Якщо він відсутній, його необхідно присвоїти.

 

 ЯК ПРИСВОЇТИ КАДАСТРОВИЙ НОМЕР?

Треба звернутися до землевпорядної організації, яка має в штаті не менше двох інженерів землевпорядників, для створення обмінного файлу. Організація може бути як державною, так і недержавною, і обов’язково мати у своєму штаті не менше двох інженерів-землевпорядників. Обмінний файл формується на підставі технічної документації з землеустрою по встановленню меж земельної ділянки. Землевпорядна організація передає до відділу Держгеокадастру заяву власника земельної ділянки про присвоєння кадастрового номера та необхідні документи, в тому числі обмінний файл. Згодом землевласник отримує витяг із Державного земельного кадастру із кадастровим номером.

 

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ДЛЯ УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ?

До місцевого нотаріуса.

 

ЯК ЗНАЙТИ ПОКУПЦЯ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ?

У будь-який зручний для вас спосіб. Наприклад, дати оголошення про продаж у газеті або в інтернеті. Або запропонувати землю тим особам, які вже господарюють у регіоні, де знаходиться пай. Контакти цих осіб можна отримати у  відповідних Департаментах агропромислового розвитку.

 

ЧИ МОЖНА ПРОДАТИ ЗЕМЛЮ, ВІДДАНУ В ОРЕНДУ?

Так, можна. Але ваш орендар має переважне право на придбання. Щоб продати земельну ділянку іншій особі, ця особа повинна запропонувати більш високу ціну, яку орендар відмовиться платити.

 

ЧИ МОЖУ Я ПРОДАТИ ЧАСТИНУ ЗЕМЛІ?

Можете, але після певної підготовки. Справа в тому, що земельна ділянка має три ключові характеристики: кадастровий номер, площу та адресу. Самостійно їх змінювати не можна. Проте можна здійснити поділ землі, зареєструвати окремі ділянки, а вже потім – продати одну з них.

 

Я  УСПАДКУВАВ ДІЛЯНКУ РАЗОМ З РОДИЧАМИ. ЯК ПРОДАТИ МОЮ ЧАСТИНУ?

Кожен спадкоємець може продати свою частку, але інший  спадкоємець  має переважне право на її придбання. Щоб продати земельну ділянку іншій особі, вона має запропонувати більш високу ціну.

 

ЯКІ ПОДАТКИ Я СПЛАЧУ В РАЗІ ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ?

– Державне мито – 1% від оцінки

– Військовий збір – 1,5% від оцінки

Якщо ви володієте ділянкою менше трьох років, або в цьому році вже укладали договір купівлі-продажу нерухомого майна (іншої земельної ділянки, квартири, будинку), вам треба буде додатково сплатити податок з доходів фізичних осіб в розмірі 5% від оцінки.

 

ЧИ ЗМОЖУ Я ПОДАРУВАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ?

Так, зможете. Планується дозволити дарування близьким родичам: батькам, дітям, братам,

 

 

Я орендар

ЧИ ПРИПИНЯЄТЬСЯ ДІЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ПІСЛЯ ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ?

Ні, не припиняється. За виключенням випадку, коли в тексті договору оренди прописана така умова.

 

ЧИ ТРЕБА БУДЕ ПЕРЕОФОРМЛЮВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОРЕНДУ В РАЗІ ПРОДАЖУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ?

Ні. Перехід прав та обов’язків відбудеться автоматично.

 

ЧИ МАЮ Я ПРІОРИТЕТ ПРИ ВИКУПІ ЗЕМЛІ?

Так, маєте. Землевласник може продати земельну ділянку іншій особі лише у тому випадку, якщо ця особа запропонує більш високу ціну, яку ви відмовитеся платити.

 

ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ ПЕРЕВАЖНЕ ПРАВО ОРЕНДАРЯ?

Землевласник зобов’язаний письмово повідомити вам про намір продати ділянку, вказавши її ціну та умови продажу. Якщо на аукціоні ви та інший учасник запропонуєте однакову ціну, пріоритет матимете ви. При посвідченні договорів відчуження землі нотаріуси перевірятимуть дотримання переважного права. Не допускається внесення землі до статутного капіталу без вашої згоди.

 

У ЯКИХ ВИПАДКАХ ПЕРЕВАЖНЕ ПРАВО ОРЕНДАРЯ НЕ ДІЯТИМЕ?

Земля може бути відчужена без вашої відмови від переважного права лише у двох випадках: дарування особам 1 та 2 ступеня споріднення та звернення стягнення на предмет іпотеки банком.

 

ЯК  ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ?

Припинення договору оренди шляхом його розірвання можливе шляхом двосторонньої домовленості або за рішенням суду. Для реалізації останнього варіанту потрібний факт порушення орендарем умов  договору – наприклад, систематичне порушення строків оплати за оренду або використання землі не за цільовим призначенням.

 

 

Я хочу купити землю

ЯКІ УМОВИ ВИСУВАЮТЬ ДО ПОКУПЦЯ ЗЕМЛІ?

Покупець повинен бути громадянином України або юридичною особою, створеною в Україні. До 1 січня 2024 року не допускається придбання юридичними особами, бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці, особами без громадянства, юридичними особами, створеними за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземними державами, права власності на:

– земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності,

– земельні ділянки, які перебувають у приватній власності і призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва,

– земельні ділянки, виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства,

– земельні частки (паї).

 

ЧИ ДОЗВОЛЯТЬ КУПУВАТИ ЗЕМЛЮ КОМПАНІЯМ З ІНОЗЕМНИМ КАПІТАЛОМ?

До 2024 року це буде неможливо.

 

 ЯК ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ ЦІНА?

Держава не диктуватиме ціну землі: вона буде предметом домовленості покупця  та продавця.

 

ЯК КУПИТИ ЗЕМЛЮ?

Ділянку можна знайти самостійно. У такому разі для придбання земельної ділянки необхідно домовитися з продавцем про всі найважливіші умови майбутнього договору купівлі-продажу, зокрема про ціну купівлі, порядок розрахунків, розподіл витрат на укладення договору.

Також можна обрати пай, який виставлено на продаж на сайті https://prozorro.sale/. Після цього необхідно зареєструватися на одному з електронних майданчиків, подати заяву на участь в аукціоні через  особистий кабінет на майданчику, сплатити гарантійний та реєстраційні внески, подати цінову пропозицію на торги, взяти участь в аукціоні і перемогти. Далі необхідно укласти договір купівлі-продажу та оплатити вартість земельної ділянки.

 

 ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ?

Для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки у покупця та продавця обов’язково повинні бути:

– паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер)

– звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки

– документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку (свідоцтво про право власності на земельну ділянку, АБО Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, АБО Державний акт)

– витяг з Державного земельного кадастру

Потрібно перевірити, чи зазначено у документі, що підтверджує право власності на земельну ділянку, її кадастровий номер. Його наявність є обов’язковою умовою для укладення договору купівлі-продажу. Якщо кадастровий номер відсутній, його необхідно буде присвоїти (це може зробити продавець).

 

ЧИ МАТИМУ Я РІВНІ УМОВИ З ІНШИМИ ПОКУПЦЯМИ?

Існуватимуть декілька категорій осіб, які матимуть переважне право викупу певної ділянки. Наприклад, це спадкоємці, які успадкували одну ділянку на декількох осіб. Або орендатор, який уклав із власником договір оренди до продажу землі. У цих випадках ви можете запропонувати вищу ціну, аніж запропонували особи з пріоритетним правом.

 

Я – ФЕРМЕР. ЯК Я ЗМОЖУ КОНКУРУВАТИ З ВЕЛИКИМИ КОМПАНІЯМИ?

Уряд та депутати готують для фермерів спеціальну програму підтримки, яка запрацює з 2020 року.  Зокрема, держава планує  компенсувати частину відсоткової ставки  за кредитами, взятими фермерами під купівлю землі. Під цю програму підтримки виділено 4,4 млрд  грн. у 2020 році. При залученні сільгоспвиробником кредиту під  20%, після компенсації  облікової  ставки, кредит йому коштуватиме всього 3%, що є цілком європейським рівнем та дешевшим, ніж орендна плата, яку господарство вже платить.

Також фермерам надається право на викуп земель, які надані їм на праві постійного користування чи довічного успадкованого володіння у розстрочку  на 5 років.

Але! Отримати допомогу від держави зможуть господарства, які мають зрозумілу і прозору фінансову звітність та прозору корпоративну структуру, а також не мають заборгованості перед бюджетом зі сплати податків.

 

 

Мені просто спитати

КОЛИ ЗЕМЛЯ ПОЧНЕ ПРОДАВАТИСЯ?

1 жовтня 2020 року.

 

ЧИ БУДУТЬ ШВИДКО РОЗПРОДАНІ УСІ СІЛЬГОСПУГІДДЯ УКРАЇНИ?

Ні. Про це свідчить  досвід інших країн. У сусідній Молдові мораторію немає, і там продається не більше 3% сільськогосподарських угідь на рік. Власники паїв самі вирішуватимуть, продавати свою землю, чи ні. В Україні давно існує ринок житла – і усі кватири не були розпродані за короткий час.

 

 ЧИ СКУПЛЯТЬ УСЮ УКРАЇНСЬКУ ЗЕМЛЮ 2-3 ОЛІГАРХИ?

Ні. Закон передбачає заборону одній особі володіти більше 0,5% сільськогосподарської землі в межах всієї України, більше 8% у межах області, або більше 35% в межах об’єднаної територіальної громади (ОТГ).

 

ЧИ СКУПЛЯТЬ НАШУ ЗЕМЛЮ ІНОЗЕМЦІ?

Українську землю зможе купити тільки український громадянин або компанія, створена в Україні. До 2024 року вводиться додаткова умова до юридичних осіб, які хочуть купити землю: їх кінцевими власниками мають бути лише українці.

 

ЯК ЗАПРОВАДЖЕННЯ ВІЛЬНОГО ОБІГУ ЗЕМЛІ ВПЛИНЕ НА СЕЛО?

Реформа спрямована на  забезпечення прав громадян України, усунення тіньового обробітку земель та створення стимулів для розвитку аграрного сектору. Зараз частина землі знаходиться в тіньовому обробітку. Це означає, що до громад не приходять податки на доходи фізичних осіб та на землю. Після реформи саме громада буде розпоряджатися сільськогосподарськими землями, розташованими в її межах. Тобто вся земля за межами села, якщо вона не є приватною, стає власністю громади цього села. На гроші від оренди або продажу частини земель громади аграріям, можна буде будувати  дороги, школи, лікарні, або реалізовувати інші важливі для місцевих мешканців проекти.

25.02.2020 р. 

За інформацією Департаменту АПР ОДА

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

Об 11.00 год. 25 лютого 2020 року у приміщенні райдержадміністрації відбудеться нарада із суб'єктами господарювання, що займаються бджільництвом, та суб'єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур щодо дотримання законодавства в частині використання пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин.

Запрошуємо вищезгаданих суб’єктів взяти участь у цьому засіданні.

25.02.2020 р.

Райдержадміністрація

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

З 29.03.2020 року  запроваджено електронний   Державний  фонд документації  із землеустрою.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1141 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», з 29 березня 2020 року відбудуться такі зміни:

· передача копій матеріалів виконаних робіт повинна буде надаватися розробником документації через електронний портал Держгеокадастру за заявою в електронній формі та з використанням кваліфікованого електронного-цифрового підпису сертифікованого інженера-землевпорядника, відповідального за якість робіт із землеустрою;

· документація із землеустрою буде надходити до Державного фонду документації із землеустрою в електронній формі у вигляді затверджених схем, проектів, робочих проектів або технічної документації;

· Держгеокадастр та його територіальні органи протягом трьох робочих днів з моменту надходження матеріалів виконаних робіт в електронній формі повинні будуть внести їх до системи електронного документообігу Держгеокадастру;

· наявні матеріали Державного фонду в електронній формі будуть підлягати оприлюдненню на офіційному веб-сайті Держгеокадастру;

· у разі відсутності матеріалів Державного фонду в електронній формі такі матеріали повинні будуть перетворюватись в електронну форму та надаватися на безоплатній основі органам державної влади, органам місцевого самоврядування, юридичним та фізичним особам в електронній формі за заявою в письмовій або електронній формі протягом 10 робочих днів з дня реєстрації такої заяви.

· 19.02.2020 р.

Відділ  в    Ізяславському   районі   Головного

 Управління  Держгеокадастру у Хмельницькій області  

 

Проведено селекторну нараду з питань впровадження земельної реформи

 

29 січня під керівництвом першого заступника голови адміністрації Романа Примуша відбулася відеоконференція з питань обговорення пропозицій впровадження земельної реформи, обігу земель сільськогосподарського призначення та розвитку аграрної галузі.

До участі в нараді долучилися директор Департаменту агропромислового розвитку Олег Омелянюк, радник голови Олексій Лисюк та інші запрошені. У районних студіях участь взяли керівники районних державних адміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад, сільських та селищних рад, керівники сільськогосподарських підприємств різних форм власності.

Від Ізяславщини взяли участь у відеонараді: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники територіальних громад району, керівники сільськогосподарських формувань.

Розпочинаючи нараду, Роман Примуш зазначив, що основною метою сьогоднішнього зібрання є надання актуальної інформації щодо стану проведення реформи ринку землі, а також обговорення проблемних питань, які виникають під час впровадження цієї реформи, для можливості подальшого транслювання їх до вищих інстанцій.

В ході наради директор Департаменту проінформував присутніх про стан використання земель сільськогосподарського призначення області. Так, агроформування всіх форм власності мають у користуванні 1 млн.570 тис. га земель сільськогосподарського призначення, з них 1 млн.254 тис. га ріллі. Загальна посівна площа у минулому році становила 1 млн 175 тис. га, або 94 відсотків до ріллі. Треба відмітити, що протягом останніх років обсяги посівних площ постійно збільшуються, і у цьому році їх очікуються в межах 1 млн.185 тис. га, що на 10 тис. га більше попередніх показників.

За словами посадовця, збільшення посівних площ відбувається, в основному, за рахунок сільгосппідприємств. По господарствах населення цей показник стабільний в межах 12 % до загальних площ землекористування.

Відповідно структурі земельного фонду користувачами земель сільськогосподарського призначення є такі суб’єкти господарювання: агрохолдинги – мають в користуванні понад 510 тис. га, або 41 відсоток земель; самостійні сільгосппідприємства – обробляють 312 тис. га (25%); фермерські господарства – обробляють 150 тис. га (12%); особисті селянські господарства та домогосподарства населення – 277 тис. га (22%).

Питома вага виробництва сільськогосподарської продукції по сільськогосподарським підприємствам різних форм власності становить 62%, а по господарствах населення – 38 відсотків. Разом з тим, господарствами населення виробляється 99% картоплі, 98% овочевої продукції, 90% плодів, 74% м’яса, 55% молока.

Всього в області розпайовано 1 млн. 042 тис. га земель сільськогосподарського призначення. Нерозпайованими залишаються близько 200 тис. га державних земель, які частково використовуються державними підприємствами, передані в оренду сільгосппідприємствам, приватним особам, тощо.

За оперативною інформацією районних управлінь агропромислового розвитку у 2019 році укладено понад 364 тисяч договорів оренди земельних ділянок між власниками земельних паїв та сільгосппідприємствами області. Відповідно до укладених договорів у 2019 році розмір орендної плати складає 2,5 млрд. гривень, що на 263 млн. грн більше ніж у попередньому році.

Відслідковуючи динаміку росту орендної плати за землю, слід відмітити її значне зростання, зокрема у 2014 році виплачено 0,9 млрд. гривень, у 2017 – 1,8 млрд. гривень, у 2018 – 2,2 млрд гривень. Це свідчить про те, що орендарі земельних ділянок зацікавлені у подальшій співпраці з власниками паїв і тому розглядають можливості збільшення орендної плати.

«Спостерігається тенденція і до збільшення відсотка виплати від грошової вартості паю. У 2019 році його рівень становить 9,8 в%. А за останні 5 років він зріс майже втричі – з 3,7% у 2014 році. Розрахунки з орендарями проводяться як в грошовій, так і в натуральній формі. Зокрема, у минулому році виплачено коштами 1,8 млрд. гривень, видано зерна на суму 0,6 млрд. гривень, надано послуг та іншої сільськогосподарської продукції на 56 млн. гривень. На один пай у 2019 році по області  нараховано в середньому 6880 гривень. Введення в дію Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» однозначно призведе до зміни структури землекористувачів, дасть змогу залучити додаткові інвестиційні кошти на розвиток господарств, збільшить доходи місцевих бюджетів і громад»,- зауважив Олег Тимофійович.

Також учасникам відеоконференція була озвучена Презентація Земельної реформи в Україні (Законопроект до 2178-10 до другого читання).

Заступник директора Департаменту Вадим Конончук довів до відома, що у державному бюджеті передбачені кошти для фінансової підтримки громадян, юридичних осіб, в тому числі фермерських господарств, для придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

В продовження теми, радник голови Олексій Лисюк зауважив, що одним з пріоритетних напрямків роботи Верховної Ради України є впровадження земельної реформи, тому ринок землі буде відкритий найближчим часом, незважаючи на усі спекуляції навколо даного питання. “Проблема ринку землі зараз найбільше стосується малого і середнього землекористувача, які мають незначні земельні банки. Тому завдання влади проводити інформаційну діяльність і доносити до людей, що такі землекористувачі захищені додатковим інструментом – це і державна підтримка у вигляді надання кредитів та інша цільова допомога, яка буде надаватися. Відкриття ринку землі не значить, що після прийняття закону, всі землі одразу ж будуть продані, орендні відносини, які існують повинні залишатися за основу і в подальшому”,  – сказав він.

В контексті діалогу були озвученні питання і пропозиції щодо впровадження земельної реформи, які зафіксували для узагальнення і уточнення під час проведення наступних нарад з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Оновлена інформація буде доводитися в подальшому до відома у райони в найкоротші терміни.

30.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

В Україні набуває поширення пташиний грип

 

27 січня відбулась щотижнева нарада керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та районних структур центральних органів влади, яку провів перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук. 

У ході наради було розглянуто ряд питань життєдіяльності району.

Представник Ізяславського відділу Славутського відділення ГУ НП України в Хмельницькій області доповів про стан правопорядку в району, а представник Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України в Хмельницькій області -  доповів про пожежну ситуацію в районі.

Крім того було обговорено питання освіти, медицини та культури, тощо.

Значну увагу було приділено обговоренню питанню запобігання поширення на Іяславщині пташиного грипу. Із цим питанням виступив начальник Ізяславського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Юрій Воленюк. Виступаючий проінформував присутніх про те, що у Вінницькій області зафіксовано випадок грипу птиці.

Востаннє це захворювання на території України було зареєстровано в кінці 2016 року - на початку 2017 року в Херсонській, Чернівецькій та Одеській областях.

Відповідно до інформації ГУ ДПСС в Вінницькій області 18.01.2020 р. в ПП «Хутір» с.Бугаків Немирівського району Вінницької області, в якому на той момент утримувалось 100 тис.гол. птиці зареєстровано загибель птиці.

При дослідженні в ДНДІ з ЛД та ВСЕ встановлено діагноз грип птиці. З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху грипу птиці, проведено засідання ДНПК, рішенням якої затверджено план з ліквідації захворювання, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу.

Довідково: грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту.

При виникненні захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби (карантин, зонування, стемпінг-аут, дезінфекція) завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам.

До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця.

Найхарактернішими проявами захворюваності є: у гусей - S-подібне викривлення шиї з нервовим посмикуванням, у качок - втрата зору, у курей - синюшність та опухання гребеня і сережок. У всіх видів птиці відмічається пригнічення, ураження дихальних органів та системи травлення.

Природним резервуаром вірусу пташиного грипу є мігруючі водоплавні птахи - найчастіше дикі качки, які мають природну резистентність і менше всього сприйнятливі до вірусу, можуть долати в процесі міграції значні відстані і в подальшому переносити збудник захворювання через свійську водоплавну птицю у домашні господарства. Серед свійської птиці особливо сприйнятливі до грипу кури та індички.

Клінічні ознаки грипу птахів мало чим відрізняються від звичайного грипу людини. Від моменту зараження до клінічних проявів проходить 2-4 дні. Перші ознаки хвороби - лихоманка, біль у горлі, кашель, задишка, пізніше додається дихальна недостатність, пов'язана з розвитком пневмонії.  

Найбільш ефективним заходом профілактики є недопущення контакту домашньої птиці з дикими перелітними. Утримувати птицю потрібно у закритих приміщеннях (в сараї або закритими сіткою). Забороняються випускати домашню птицю на відкриті водойми, де можливий контакт із дикими перелітними птахами.

 

Крім того виступаючий озвучив запобіжні заходи для людини, щоб не захворіти на пташиний грип, а саме:

Бажано уникати місць, де може бути послід, або інші виділення домашньої чи дикої птиці.

Годувати, доглядати птицю необхідно у спеціальному одязі та взутті, головному уборі та ватно-марлевій пов’язці з шести шарів. Цей комплект спецодягу одягати тільки для обслуговування птиці і знімати відразу після цих робіт. Для обслуговування інших тварин використовувати інший комплект спецодягу.

Як і у випадку з іншими інфекційними хворобами, потрібно суворо дотримуватися правил особистої гігієни — якомога частіше мити руки з милом чи дезінфікуючими розчинами.

Після розробки тушок обов’язково мити гарячою водою (70°С і більше) інструменти і тару (дощечку, ніж, миски тощо).

Вірус пташиного грипу легко знищується за допомогою термічної обробки. У м’ясі вірус гине при температурі 45°С за 5-6 годин, при температурі 65°С - за 20 хвилин, при температурі 85°С - за 10 секунд.

Яйця домашньої птиці не можна вживати у сирому вигляді. Перед приготуванням мити з милом, а потім варити впродовж 10 хвилин чи обсмажувати з обох сторін.

Більш детальну інформацію щодо особливостей грипу птиці можна отримати у спеціалістів ветеринарної медицини Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Ізяславському районному управлінні ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за телефонами: 4-11-62, 4-20-97.   

27.01.2020 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

23.01.2020 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

 

Лісогосподарські підприємства, що до 1 лютого не впровадять електронний облік деревини, матимуть серйозні проблеми у роботі, – Д.Габінет

 

Про виконання доходної частини місцевих бюджетів та стан запровадження електронного обліку деревини в області говорили 13 січня під час відеоселекторної наради з районами та об’єднаними територіальними громадами. Провів її голова облдержадміністрації Дмитро Габінет. Також до участі долучилися представники окремих структурних підрозділів ОДА та територіальних підрозділів ЦОВВ.

Від Ізяславщини участь у відеоселекторній нараді взяли: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, керівники ряду  підрозділів райдержадміністрації та окремих структур центральних органів влади в районі, керівники  ряду комунальних підприємств сільських рад, окремі сільські голови.

Узагальнену інформацію щодо виконання доходної частини бюджетів в ОТГ області представив увазі присутніх директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич. За його словами, із 44 об’єднаних територіальних громад, які мають прямі міжбюджетні трансферти з державним бюджетом, у 2019 році  12 ОТГ не забезпечили виконання річних планових призначень.

Найбільший відсоток невиконання спостерігається у  Війтовецькій селищній, Ганнопільській та Маківській сільських, де виконання не досягає 95,0%.

Також не забезпечили виконання Дунаєвецька, Летичівська,  Новоушицька, Меджибізька селищні, Шаровечківська, Берездівська, Гуменецька сільські та Красилівська, Волочиська міська.

Через це, каже Сергій Пенюшкевич, до місцевих бюджетів області не надійшло 22,3 млн гривень.

Посадовець пояснив, що на виконання планових показників впливає наявність податкового боргу. Станом на 01.12.2019 року обсяг податкового боргу з початку року збільшився до місцевих бюджетів збільшився на 45,4% або на 82,7 млн. грн. та становить  264,7 млн. грн., в тому числі по ОТГ збільшився на 11,6% або на 6,4 млн гривень.

Також очільник Департаменту фінансів відзначив стрімке зростання обсягу податкового боргу до місцевих бюджетів ОТГ. Зокрема, у Судилківській – на 79,9%, Колибаївській – у 5,7 раза, Слобідкокульчієвецькій – на 35,5%, Новоушицькій – на 27,3%, Понінківській – у 5,2 раза, Волочиській – на 35,4%, Дунаєвецькій міській – на 29,6%.

В розрізі податків по ОТГ найбільшу питому вагу в загальній сумі податкового боргу займає борг по земельному податку – 38,0%, або 23,4 млн грн; податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 17,5% (10,8 млн.грн.); податку на доходи фізичних осіб – 12,7% (7,8 млн.грн.) та єдиному податку – 8,4% (5,2 млн.грн.).

Підсумовуючи доповідь, Сергій Пенюшкевич наголосив, що громади мають активніше працювати над впровадженням заходів, які сприятимуть наповненню місцевих бюджетів, адже фінансова децентралізація полягає не лише у збільшенні кількості коштів, якими можуть розпоряджатися громади, а й зростанні відповідальності перед своїми мешканцями. Саме від того, як керівники громади зможуть господарювати та наповнювати місцеві бюджети, залежатиме показник їх фінансової спроможності, а отже і саме їх існування як самостійних ОТГ.

Посадовець закликав активніше працювати над легалізацією трудових відносин та роботи підприємств, боротися з тіньовою зайнятістю. Також він звернув увагу керівників громад на важливість відповідального ставлення до підготовки проектів бюджетів та запевнив, що Департамент фінансів завжди відкритий до співпраці та готовий надавати методичну допомогу усім, хто того потребує.

Враховуючи пропозиції, висловлені під час обговорення зазначеного питання Сергієм Пенюшкевичем та Славутським міським головою Василем Сидором, Дмитро Габінет доручив відповідним структурним підрозділам облдержадміністрації спільно із ГУ ДПС та Управлінням Держпраці в області провести роз’яснення та надати методичну допомогу керівникам і відповідальним посадовим особам об’єднаних територіальних громад щодо формування та виконання бюджетів, а також проведення заходів з їх наповнення.

З другого питання порядку денного наради доповідала директорка Департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації Тетяна Дзюблюк.  Вона нагадала, що за ініціативою Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, починаючи з вересня 2019 року, було проведено декілька селекторних нарад, за результатами яких надано доручення щодо обов’язкового запровадження електронного обліку деревини усіма лісокористувачами комунальних підприємств.

Тетяна Василівна повідомила, що з метою державного нагляду (контролю) Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області у 2019 році було проведено 69 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони рослинного світу (в т.ч. ліси), за результатами яких притягнуто до адміністративної відповідальності 361 посадову особу та стягнуто штрафів на суму 52,162 тис. грн.

Проведено перевірку 31 лісокомунального підприємства області, за результатами яких притягнуто до адміністративної відповідальності 211 посадових осіб та стягнуто штрафів на суму 21,581 тис. грн.

За результатами перевірок розраховано збитків на загальну суму 5944,199 тис.грн., сума шкоди нанесена невстановленими особами склала 992,3 тис. грн. Крім того, у зв’язку з наявністю ознак злочину 8 матеріалів передано до правоохоронних органів.

Також директорка Департаменту звернула увагу учасників наради, що минулого тижня Олексій Гончарук доручив активізувати роботу із запровадження електронного обліку деревини та наголосив, що вона має бути завершена до 01 лютого 2020 року.

Підсумовуючи питання, Дмитро Габінет зауважив, що конкретні терміни, які називаються, озвучувалися і раніше, але за звичкою усі тягнуть до останнього моменту. Але очільник адміністрації запевнив, що такого не станеться: “1 лютого – відправна точка. Після цього до лісогосподарських підприємств, які не виконали вимогу впровадження системи електронного обліку деревини будуть вжиті відповідні заходи.”

“Із 39 комунальних лісогосподарських підприємств області систему обліку деревини  запровадило лише одне – комунальне підприємство Дунаєвецької районної ради “Лісовик”, – додав Дмитро Анатолійович. – Решта, схоже, сподіваються, що це питання їх омине. Ні. З 1 лютого у них будуть проблеми.”

На завершення наради голова адміністрації наголосив, що в державі розгорнута широка інформаційна кампанія з детінізації. Триває боротьба з нелегальним гральним бізнесом, незаконною торгівлею пальним.

“Прошу всіх долучитися до цієї роботи та повідомляти облдержадміністрацію про відомі вам факти роботи таких закладів. Для нас важливо, щоб робота була системною, бо мало закрити такі заклади, потрібно зробити так, щоб вони більше не відкривалися, ” – закликав Дмитро Габінет.

Він також анонсував, що будуть і наступні етапи цієї роботи, і найближчий з них – боротьба з незаконним використанням надр.

“Готуйтеся, що ви будете також залучені до цього процесу. Я впевнений, що всі ми спільно цю роботу завершимо, адже з цього питання є рішуча позиція Президента та Уряду”, – наголосив очільник області, звертаючись до представників районів та ОТГ.

14.01.2020 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

11 січня – Міжнародний день заповідників і національних парків

 

День заповідників і національних парків у світі почали вперше відзначати в 1997 році з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи. Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

На території сучасної України перший заповідник був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це був і перший заповідник в Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район Львівської області) та одержав назву «Пам’ятка Пеняцька». Сучасний вид заповiдання для збереження залишків природи (окремих природних комплексів чи їхніх частин), який уже можна назвати класичним, почав формуватися з кінця 20-х років 20 століття (створювалися першi заповідники та пам’ятки природи) i набуває значного розвитку з 80-х років з організацією різних типів заказників і національних природних парків.

Класичне заповідання сформувалося на противагу iндустрiалiзацiї держави, коли зi стрімким розвитком сільськогосподарської техніки та технологій відбувалося швидке розширення площi орних земель, мiста перетворювалися на великi технополiси. Вченi побачили загрозу всiй природi, яка є основою життя, тому, знищуючи її, ми втрачаємо сам базис iснування людини. У 1992 році вперше була сформована чiтка правова база заповiдання у виглядi Закону України «Про природно-заповiдний фонд України». У преамбулi Закону записано: «Природно-заповiдний фонд становлять дiлянки сушi i водного простору, природнi комплекси та об’єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреацiйну та iншу цiннiсть i видiленi з метою збереження природної рiзноманiтностi ландшафтiв, генофонду тваринного i рослинного свiту, пiдтримання загального екологiчного балансу та забезпечення фонового монiторингу навколишнього природного середовища».

Нагадаємо, що з метою збереження цінних природних комплексів та історико-культурних об’єктів східної частини Малого Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення 2 серпня 2013 року видано Указ Президента України «Про створення національного природного парку «Мале Полісся», відповідно до якого до території національного природного парку «Мале Полісся» погоджено в установленому порядку включення 8762,7 гектара земель державної власності.

Національний природний парк «Мале Полісся» є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою і входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

Основними завданнями Парку є:

збереження цінних природних комплексів та історико-культурних об’єктів, що знаходяться на його території;

створення умов для організованого туризму та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів;

проведення науково-дослідних робіт з вивчення природних комплексів та їх зміни в умовах рекреаційного використання, розробка наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів;

забезпечення охорони території парку з усіма природними об’єктами;

збереження генофонду рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових рослин і тварин;

вивчення змін екосистем під дією природних і антропогенних факторів;

підтримання загального екологічного балансу в регіоні;

проведення екологічної освітньо-виховної роботи.

13.01.2020 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся» http://malepolisja.in.ua/   

 

 

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

 

Всім власникам Державних актів на право приватної власності на землю, в тому числі що видані до 2004 року та станом на 01.10.2019 р. не внесені до автоматизованої системи Державного земельного кадастру і не мають кадастрового номера, необхідно виконати комплекс робіт для внесення інформації про земельну ділянку до Державного земельного кадастру, так як:

Кадастровий номер є обов’язковим при укладанні угод про перехід права власності на земельні ділянки (спадщина, купівля-продаж та інше), застави земельних ділянок або прав на них (стаття 132, 133 Земельного кодексу України).

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки в межах населено пункту без кадастрового номера є вищою, ніж у земельних ділянок яким присвоєно кадастровий номер в три рази, що підвищує суму земельного податку (наказ Мінагрополітики 25.11.2016 №489 та стаття 201 Земельного кодексу України), а для земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів отримати Витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки є взагалі неможливим (наказ Мінагрополітики 23.05.2017 № 262)

Для внесення відомостей про земельну ділянку до кадастру та присвоєння кадастрового номера, власнику необхідно зробити три кроки:

  • Замовити Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у розробника документації із землеустрою - будь-якої землевпорядної організації;

  • Надати розроблену документацію до Центру надання адміністративних послуг для Державної реєстрації земельної ділянки;

  • Безкоштовно отримати витяг з Державного земельного кадастру про присвоєння кадастрового номера на земельну ділянку та внесення відомостей до Державного земельного кадастру;

  • Зареєструвати право на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав в Центрі надання адміністративних послуг

Внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру є запорукою вільного розпорядження земельною ділянкою та сплати відповідного земельного податку, а також дуже доречне в переддень відкриття ринку земель.

Для отримання більш детальної інформації про земельні ділянки рекомендуємо звернутатися до Органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки.

02.01.2020 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

 

       

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/