на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                   
                   
                   
                   
    2013   2014   2015   2016  
           
                   
                   
                   
                   
    2017              
                   
                   
                   
   

НОВИНИ

 

 

 

ПІДСУМКИ

       

ХАРАКТЕРИСТИКА

     
                   
                   

                                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

       

НОВИНИ

 

 

 

 

 

Онлайн-сервіс реєстрації земельних ділянок

 

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру запустила онлайн-сервіс реєстрації земельних ділянок.

Реєстрація земельної ділянки є однією з найбільш важливих та одночасно складних адміністративних послуг. Щорічно в кадастрі реєструється біля 1 млн земельних ділянок або 3500-5000 на добу на території Ізяславського району протягом 2018 року через онлайн сервіс було зареєстровано1150 земельних ділянок.

Завдяки запровадженню електронної послуги стартує принципово новий рівень якості обслуговування фізичних та юридичних осіб. Сьогодні реєстрація відбувається у два візити до державного кадастрового реєстратора, а запровадження цієї послуги дає можливість виключити перший візит, залишиться лише необхідність отримати документи після реєстрації земельної ділянки.

Функціональна можливість державної реєстрації земельної ділянки з подачею заяви через особистий електронний кабінет сертифікованими інженерами-землевпорядниками запроваджена для підвищення комфорту та зручності громадян. Сертифікований інженер-землевпорядник, зареєструвавшись в особистому електронному кабінеті, може скористатись даним видом послуги в будь-який зручний для них час, без черг та обмежень.

Сервіс подання заяви та документації щодо державної реєстрації земельної ділянки доступний на сайті http://wikimap.dzk.gov.ua. Відтепер подати документи на реєстрацію земельної ділянки можна в онлайн-режимі через e.land.gov.ua протягом кількох хвилин. Також за рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від заявника та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення заощадять час та унеможливлять будь-які корупційні ризики.

Даним фунціоналом неможливо скористатися у разі внесення відомостей в Державний земельний кадастр про земельні ділянки, утворені шляхом поділу або об’єднання, а також для земельних ділянок, що вносяться на підставі існуючого державного акта або договору оренди без кадастрового номеру.

Новий електронний сервіс створює сприятливі умови для земельних правовідносин. Він заощаджує час та зусилля громадян, робить процес реєстрації прозорим.

Сервіс усуває ризик штучного затягування оформлення, оскільки онлайн-заявка відразу відображається в системі, і в кадастрового реєстратора включається зворотний відлік терміну, який відведено законодавством на внесення відомостей до Державного земельного кадастру – 14 днів, а через онлайн-сервіс така реєстрація може бути здійснена протягом 1 доби.

Таким чином, на сьогодні громадянам та бізнесу доступно вже чотири електронні послуги у земельній сфері.

Нагадаємо, що раніше запроваджено надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку, доступ до інформації про право власності та речові права на земельну ділянку онлайн.

Запрошуємо Вас скористатися електронними послугами Держгеокадастру.

08.11.2018 р.

Відділ Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

 

Важлива інформація для господарників!

 

Доводимо до Вашого відома, що Хмельницькою обласною радою виділені кошти на часткову компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання» (Придбання власниками особистих селянських господарств у поточному році установок індивідуального доїння).

З 16 жовтня поточного року Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації розпочав приймати документи на отримання часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання.

Заявка і супровідні документи приймаються за адресою: 29000, м. Хмельницький, вул. Свободи, 70, Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів.

Довідки за телефонами: (022) 76-21-58, 79-49-00.

Кінцевий термін подання заявок – 19 грудня 2018 року.

ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРС. Обласна конкурсна комісія по визначенню переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для отримання права на компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання.

Перелік документів для виплати часткового відшкодування витрат на доїльну  установку

Заявка на участь у конкурсі на надання часткової компенсації вартості придбаної  причіпної та навісної сільськогосподарської техніки, холодильного та лабораторного обладнання з обласного бюджету

Розписка

18.10.2018 р.

За матеріалами Департаменту агропромислового розвитку,

екології та природних ресурсів облдержадміністрації

 

 

Ідентифікація тварин — це необхідно!

 

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності. Це закріплено на законодавчому рівні, а саме - статтею 5 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" від 14 серпня 2014 року №1648-VII, згідно якої в країні запроваджується обов’язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин. Дія цього закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять продаж, забій, утилізацію, надають послуги з штучного осіменіння та організовують виставки тварин. Проведення ідентифікації тварин (великої рогатої худоби, свиней, кіз, коней, овець) ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу — від її виробництва до реалізації. Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо. Ідентифікацію провидить Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин та дільничні лікарні ветеринарної медицини міста, району за місцем утримання тварини.

Обов’язковій ідентифікації підлягають:

- велика рогата худоба, ягнята, козенята — протягом 7 днів з моменту народження;

- товарні свині — за добу до переміщення (продажу, забою);

- лошата — не пізніше 1 року після народження.

При цьому нагадуємо, що всі юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані: - подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж;

- ідентифікувати усіх тварин у господарстві;

- вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;

- зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства.

За порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за статтею 107-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Також, звертаємо Вашу увагу, що з 01 жовтня 2018 року відбудеться підвищення тарифів на роботи і послуги з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин — великої рогатої худоби, коней, свиней, овець, кіз. Діючі на сьогоднішній день тарифи не підвищувались з 2014 року.

Розмір тарифів буде збільшено через зростання вартості матеріалів, які використовуються під час надання послуг, у тому числі на закупівлю засобів для ідентифікації тварин, засобів для їх кріплення, бланків реєстраційних та ідентифікаційних документів на тварин, а також необхідності підтримки та вдосконалення Єдиного державного реєстру тварин. Розрахунок тарифів здійснено в межах законодавчо встановленого механізму, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р. № 392 «Про встановлення режиму цінового регулювання вартості послуг з ідентифікації та реєстрації тварин».

З новими тарифами можна ознайомитися за посиланням https://www.agro-id.gov.ua/tarifz01102018

18.10.2018 р.

За матеріалами Держпродспоживслужби України

На Хмельниччині під час торгів ставка річної оренди землі зросла до 631,42% від нормативної грошової оцінки

 

На Хмельниччині у вересні 2018 року на земельних аукціонах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області, інвестори придбали права оренди на 6 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Ділянки загальною площею 181,39 га розташовані на території Ізяславського, Хмельницького та Славутського районів Хмельниччини.

Найбільше зросла вартість оренди земельної ділянки площею 94,45га за межами населеного пункту Кунівської сільській ради Ізяславського району Хмельницької області. Під час торгів ставка річної оренди наділу зросла з 19,9 тис.грн. до 1,57 млн.грн. Інвестор щорічно сплачуватиме до місцевого бюджету 631,42% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Також 26,1% від нормативної грошової оцінки землі буде сплачувати переможець торгів за земельну ділянку площею 13га за межами населеного пункту Сахновецької сільської ради Ізяславського району Хмельницької області, що в грошовому еквіваленті становить 80,1тис.гривень.

За підсумками аукціонів, проведених на Хмельниччині, розмір річної орендної плати за всі земельні ділянки збільшився з 310,55тис.грн до 1,96млнгривень. Кошти отримуватимуть бюджети місцевих громад Хмельницької області.

Довідково:
Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».
З детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися у розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.

18.10.2018 р.

За матеріалами Головного управління

Держгеокадастру у Хмельницькій області

 

 

Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку

 

Витяг з ДЗК (Державного земельного кадастру) про земельну ділянку – це головний документ, який треба надати нотаріусу (або за запитом до іншої установи) для того, щоб оформити договір купівлі-продажу, дарування, міни та інше щодо земельної ділянки, та внести відповідні дані до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Витяг із земельного кадастру підтверджує наявність у земельної ділянки кадастрового номеру, а також містить інші відомості про земельну ділянку (обмеження (обтяження), нормативну оцінку та ін.), внесені до Поземельної книги.

 

Як і де замовити витяг з Державного земельного кадастру?

 

Замовити та отримати витяг з Державного земельного кадастру, можна у найближчому центрі надання адміністративних послуг, за умови наявності повної інформації про земельну ділянку і її власника/власників у реєстрі, або онлайн, через електронні сервіси ДЗК "Публічна кадастрова карта". Процедура видачі регулюється Законом України «Про Державний земельний кадастр», який передбачає надання Витягу з кадастру за умови оплати державного мита та відповідно до поданої заяви встановленого зразка.

Для отримання витягу з Державного земельного кадастру необхідно надати:

державний акт на земельну ділянку або свідоцтво про право власності на земельну ділянку чи договір оренди земельної ділянки;

копію паспорту та ідентифікаційного коду власника земельної ділянки;

нотаріальне доручення від власника земельної ділянки (якщо звертається не власник).

 

Витяг з Державного земельного кадастру - термін дії

 

Увага! Відповідно до п. 178 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру” від 17.10.2012 року № 1051 Витяг з Державного земельного кадастру є дійсним протягом трьох місяців з моменту його видачі, крім витягу про земельну ділянку для оформлення права на спадщину, що видається спадкоємцям, та витягу з Державного земельного кадастру, що видається для підтвердження державної реєстрації земельної ділянки або внесення інших відомостей до Державного земельного кадастру, які є безстроковими.

У відділі Держгеокадастру в Ізяславському районі Хмельницької області можна отримати витяг з Державного земельного кадастру в найкоротші терміни (1 - 3 робочих днів).

10.10.2018 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в

Ізяславському районі Хмельницької області

 

Збираючи гриби, думайте про здоров’я

 

У розпалі осінній сезон збирання грибів.  Однак слід пам’ятати, що крім насолоди гриби можуть  приносити великі прикрощі та загрожувати життю людини. Тому, вирушаючи в ліс на тихе полювання, мусите знати й дотримуватися правил їх збору.  Кладіть до кошика тільки добре знайомі гриби, тому що перше правило грибника: не впевнений – не бери! Ніколи не пробуйте гриби на смак і запах, навіть якщо  впевнені, що вони їстівні. Не збирайте гриби, які біля основи ніжки мають білий мішечок – пусте клубоподібне потовщення (як, наприклад, у блідої поганки і червоного мухомора), а також перезрілі, в’ялі, зіпсовані, пошкоджені гриби. Вони дуже швидко накопичують небезпечні отруйні речовини, що можуть викликати отруєння. Уникайте екологічно забруднених місць – біля сміттєзвалищ, уздовж автомобільних доріг і залізниць, у міських парках, скверах.

Збираючи гриби, не зривайте їх, бо пошкодите грибницю, позбавите можливості плодоносити на наступний рік. Обережно зрізайте гриби ножем біля основи ніжки, а трубчасті можна викручувати з грибниці. Збирайте  в кошик чи провітрювану тару. Перш ніж покласти гриб до кошика, очистіть його від землі, сміття та листя і укладайте капелюшками вниз або боком. Не збирайте грибів за раз більше, ніж можна переробити. Зібрані гриби дуже швидко псуються і втрачають свої якості.

Принесені додому гриби повинні бути в той же день розібрані по окремих видах і знову ретельно переглянуті. Усі сумнівні, а також переспілі, в’ялі  потрібно, не шкодуючи, викинути. Нижню частину ніжки, забруднену землею, зрізають, а гриби ретельно очищають від піску і сміття. У деяких грибів (маслюки) знімають з капелюшка плівку, покриту слизом. Гриби повинні бути в день збору чи не пізніше наступного ранку піддані кулінарній обробці.

Крім того, прогулюючись в лісі, збираючи  гриби, пам’ятайте, що ви перебуваєте в гостях у природи. Тож не засмічуйте ліс, стежки, місця відпочинку. Сміття забирайте із собою або при наявності викидайте в спеціально облаштованих місцях. Не розбивайте скляні  пляшки, банки.  Уникайте будь-яких пошкоджень рослинності в лісі.

Пам’ятайте про майбутнє! Бережіть природу!

10.10.2018 р.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

 

 

Група компаній «VITAGRO» вшановує хліборобську справу

 

Хто гарно працює – гарно і відпочиває. Група компаній «VITAGRO» продовжує свою багаторічну традицію із проведення СВЯТА ХЛІБА  та вшанування хліборобської праці в населених пунктах, де підприємство орендує земельні паї і займається виробництвом сільськогосподарської продукції.

Так, 28 і 29  вересня в Ізяславському районі відбулись традиційні  Свята хліба: в селі Ріпки для власників орендованих земельних паїв із Ріпківської сільської ради, в селі Білеве для власників орендованих земельних паїв із сіл Білеве та Кіндратки Білівської  сільської ради і села Зубарі Тишевичівської сільської ради, в селі Більчин для власників орендованих земельних паїв із Мислятинської  сільської ради, в селі Михнів для власників орендованих земельних паїв із сіл Михнівської та Завадинецької сільських рад. Шоб привітати жителів зазначених сільських громад із проведеною  значною частиною основного комплексу осінніх польових робіт, на свята завітали: заступник генерального директора групи компаній «VITAGRO»  Валерій Сліпчук, начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимири Ткачук, директор СГ ТОВ «Компанія УКРЕЛІТАГРО» (с.Михнів) Володимир Корнійчук. Відповідно у своїх громадах у святах прийняли участь: Ріпківський сільський голова Валентина Марцинюк, Білівський сільський голова Микола Чорний,  Мислятинський сільський голова Ірина Гордієнко, Михнівський сільський голова Валерій Романюк. І звичайно на кожне свято відвідало чимало місцевих жителів різного віку та видів діяльності.

 На знак пошани жителі кожного із сіл, де проходили святкові дійства, від колективу працівників групи компаній «VITAGRO» були вшановані запашними короваями, спеченими із борошна, виробленого із зерна, вирощеного місцевими хліборобами.

Звертаючись до присутніх на святкових заходах заступник  генерального директора групи компаній «VITAGRO» Валерій Сліпчук наголосив, що сільське господарство в Україні за останні роки стало однією із основних галузей економіки нашої держави. Саме в аграрній галузі формується вагома частка валового внутрішнього продукту: не металургія, не хімічна промисловість, а саме агропромисловий комплекс України. Сільгоспоб’єднання різних форм власності виробляють достатньо продуктів, щоб гарантувати продовольчу безпеку держави та виходять вже на міжнародні ринки. Вже сьогодні Україна – одна ыз перших на світовому зерновому ринку, ринку олії та олійних культур. «Група компаній «VITAGRO», щорічно збільшуючи обсяги виробництва, запроваджуючи новітні технології, реалізуючи новітні інноваційні підходи до ведення аграрної справи, міцно увійшла до когорти найкращих підприємств не лише нашого краю, а й всього західного регіону України», - наголосив Вадим Сліпчук. «Ізяславщина - край надзвичайно трудолюбивих людей, які з дня у день працюють, аби робити життя свого краю кращим. Бажаю вам вдачі, успіху і завжди врожайних років. Я ж, як представник компанії-інвестора, обіцяю й надалі активно працювати і виконувати ті завдання, які ви покладали на мене» — запевнив В.Сліпчук. Все сказане ним було підтверджено кадрами з відеофільму про компанію, який переглянули учасники святкового дійства. Особливий інтерес в кожному селі викликали кадри про життя їх громад.

Також земляків із трудовими досягненнями привітав  начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук. В.Ткачук передав учасникам святкових заходів найщиріші вітання присутнім від голови Ізяславської районної державної адміністрації Бориса Яцкова та голови Ізяславської районної ради Сергія Шлегеля. Крім того про підсумки роботи виробничих підрозділів  групи компаній «VITAGRO» учасникам святкових зібрань доповів  директор СГ ТОВ «Компанія УКРЕЛІТАГРО» (с.Михнів) Володимир Корнійчук. У свою чергу Ріпківський сільський голова Валентина Марцинюк, Білівський сільський голова Микола Чорний, Мислятинський сільський голова Ірина Гордієнко, Михнівський сільський голова Валерій Романюк подякували представникам «VITAGRO» за плідну співпрацю з питання розвитку територій та вирішенню нагальних питань соціальної сфери.

Кожне таке свято завжди супроводжувалося подарунками для різни груп населення.  Від керівництва групи компаній «VITAGRO» було вручені подяки та подарунки учасникам антитерористичної операції, які  у новітній період історії стали на захист свободи, незалежності та територіальної цілісності України. Також подяки та подарунки були вручені групі ветеранів праці. За вагомі показники у виробничій діяльності подяками та грошовими преміями були відзначені кращі працівники місцевих підрозділів групи компаній «VITAGRO». Крім того від групи компаній «VITAGRO» Вадим Сліпчук та Володимир Корнічук вручили подарунки для найстарших та наймолодших жителів громад, для Ріпківської, Білівської, Тишевичівської, Мислятинської, Михнівської, Завадинецької сільських рад, для місцевих закладів загальної середньої та дошкільної освіти, для бібліотечних та клубних закладів, для медичних закладів, для місцевих відділень поштового зв’язку, місцевим релігійним громадам.

Для умілих господарів землі, для тих, хто вмілими руками багатий ростить урожай, хто славить своєю працею нашу дорогу Ізяславщину, аматорами художньої самодіяльності місцевих закладів культури та закладів освіти   було підготовлено цікаву та змістовну концертну програму. Родзинкою святкового дійства став мистецький подарунок від групи компаній «VITAGRO» - виступ подільської співачки, учасниці різноманітних конкурсів, фестивалів та шоу-програм  Альони Мороз. 

За традицією під час кожного дійства організатори свята провели безкоштовні лотереї, під час яких було розіграно  різноманітні подарунки.

«Такі свята проводяться у першу чергу аби вшанувати усіх тих людей, котрі своєю працею прославляли та прославляють нашу землю. Звичайно це привід для зібрання усього села для їх згуртування, а також підбиття підсумків і нашої роботи, адже кожен наш пайовик має знати, чим та як живе їх село», - зазначив заступник генерального директора групи компанії “VITAGRO” по зв’язках з громадськістю Валерій Сліпчук.

У ході свята неодноразово згадувалось українське народне  прислів’я: «Є хліб – буде й пісня». Можливо, тому що «VITAGRO» - це сильна компанія, яка не тільки працює на землі, а й підтримує сільські громади, думає про майбутнє України.

ФОТОРЕПОРТАЖ із свята в селі Ріпки

ФОТОРЕПОРТАЖ із свята в селі Білеве

ФОТОРЕПОРТАЖ із свята в селі Більчин

ФОТОРЕПОРТАЖ із свята в селі Михнів

01.10.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Лис забіг на подвір’я

 

У селі Плужне Ізяславського району на одне з подвір’їв домогосподарства забіг лис, який покусав домашніх собак. Лиса було знищено та утилізовано, а голову направлено на дослідження. Біопроба матеріалу дала позитивний результат - сказ у лиса підтверджено лабораторно. В осередку сказу проведено комплекс профілактичних заходів: господар собак приймає повний курс антирабічних щеплень у хірургічному відділенні центральної районної лікарні, домашні собаки знищені; в населеному пункті проводяться щеплення проти сказу домашніх тварин.

З 01.01.2018 року за медичною допомогою з приводу покусів та обслинення тваринами в Ізяславську центральну районну лікарню звернулося 49 осіб, що на 10 осіб більше, ніж за аналогічний період минулого року. Від гострих зубів та кігтів постраждало в поточному році 8 дітей та 41 дорослий, серед них - 21 жінка та 28 чоловіків. 

За медичною допомогою здебільшого звертаються міські жителі (31 особа), адже в місті безпритульних тварин завжди більше. Поодинокі випадки покусів безпритульними тваринами мали місце в селах Хотень-І, Ульянівка, Тишевичі, Кіндратка, Мокрець, Білогородка, Борисів.

Ушкодження постраждалим нанесли в 38 випадках - собаки (10-відомі, 28-невідомі), в 7 випадках - коти (4 - відомі, 3 - невідомі), по 1 випадку - ондатра, щур, миша. 

Для 40 постраждалих осіб (81,6 % від кількості осіб, що звернулися) призначено курс профілактичного лікування, у тому числі чотирьом особам комбінований курс (антирабічний імуноглобулін + антирабічна вакцина), при тому, що за весь минулий рік профілактичне щеплення проти сказу було проведено лише тридцяти особам. 

Усі знають, що сказ – небезпечна інфекційна хвороба. Вірус сказу у хворої тварини виділяється зі слиною і при попаданні в організм людини при укусі, подряпинах чи мікротравмах, захворювання на сказ в людини може розвинутися, згідно літературних даних, навіть протягом року. Ось чому слід уникати контакту з безпритульними тваринами, уважно ставитися до власних тварин і при будь-якій зміні звичайної поведінки домашнього улюбленця краще звернутися за допомогою до фахівців, не пробуючи рятувати тварину самотужки. Якщо ж отримали будь-яке ушкодження шкірних покривів, яке нанесла тварина - обов’язково зверніться за медичною допомогою, попередньо промивши подряпини чи рану водою з милом. Ні в якому разі не можна знищувати тварину, яка нанесла пошкодження, адже від того, чи здорова ця тварина залежатиме, чи потрібно буде постраждалому робити профілактичні щеплення від сказу чи ні. Це захворювання можна лише попередити, а не вилікувати. Тому слід бути обачними.

21.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

 

Відродження села: в Ізяславському районі, що на Хмельниччині відкрили перші дві сімейні молочні ферми

19 вересня на Ізяславщині відбулося урочисте відкриття сімейних молочних ферм «Світанок» у господарстві Тетяни та Михайла Юрчуків у селі Топори (Топорівська сільська рада) та «Лісова пісня» у господарстві Бориса та Ірини Гуменюків в селі Покощівка (Михнівська сільська рада). 

“Ферми, які ми сьогодні відкриваємо – це сучасні молочні ферми з усіма технологіями, які використовують у світі, – наголосив при відкритті ферм представник ТОВ «УкрМілкІнвест»  – Ми запозичили цю ідею із Львівщини, яка у свій час була запозичена в уряду Канади. Переконаний, що вона є успішною, і зробимо все можливе, щоб ідея була реалізована якнайкраще і у Хмельницькій області”.

Як організована сучасна сімейна молочна ферма?

Для функціонування сімейної молочної ферми “Світанок”  було збудовано новий корівник, а для сімейної молочної ферми «Лісова пісня» проведено модернізацію старого приміщення. Для обох ферм також було придбано сучасне обладнання: доїльний апарат світового лідера обладнання для молочного тваринництва, холодильне обладнання для охолодження та зберігання молока.  Кредитні кошти за сприяння кластеру “Натуральне молоко” надало ТзОВ “УкрМілкІнвест”, яке у цій справі виступило інвестором та рівноправним із фермерами партнером по бізнесу.  Крім того за кредитні кошти ТОВ «УкрМілкІнвест» господарями було придбані молочні корови – родиною Юрчук до власних 9 корів придбано 7, а родиною Гуменюк - до власних 5 придбано ще 6 корів.

На урочистості завітали: директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олег Омелянюк, голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня, голова наглядової ради ТОВ «УкрМілкІнвест» Людмила Іващук, голова дорадчої служби у Львівській області Іван Паньків, начальник відділу агропромислового розвитку Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Ткачук, начальник Ізяславського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Юрій Воленюк, Топорівський сільський голова Наталія Стрєлкова, Михнівський сільський голова Валерій Романюк, представники ряду молокопереробних підприємств Хмельницької області, представники засобів масової інформації Хмельницької та Рівненської областей, керівники ряду служб Ізяславського району, жителі сіл Топори та Покощівка.

 Важливе питання для будь-якого виробничого бізнесу – реалізація продукції. Сімейна молочна ферма – це вигідний збут молока. У цьому для сімейних молочних ферм у межах проекту передбачене суттєве сприяння. Зокрема ТОВ «УкрМілкІнвест» за кожну вироблену літру молока у сімейній молочній фермі до середньої в регіоні ціни за літр молока доплачує в середньому ще майже одну гривню, якщо будуть дотримані параметри якості молока. Компанія планує щоденно отримувати не менше 150-ти літрів молока від сімейної ферми.

 Як відомо - корова має пити від 80 до 120 літрів води на день, – для цього у нових корівниках встановлено спеціальні поїлки. А замість жолобів, які використовували у корівниках раніше, є кормовий стіл. Також у корів є резинові килимки, щоб їм не було холодно спати.  

Під час відкриття ферм директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олег Омелянюк наголосив: «Відкриття сімейних молочних ферм на даний час є складовою реалізації smart-спеціалізацій в регіоні — підсилюються громади, трансформуються регіональні економіки. І рушійна сила цих процесів — нова генерація господарників як фермерів, так і вітчизняних інвесторів. Smart-спеціалізація або розумна децентралізація, як заявив нещодавно Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на Форумі регіональних лідерів в рамках 15-ої щорічної зустрічі ялтинської європейської стратегії, – це фактично новий інструмент регіональної політики. Це побудова локальних економік знань та інновацій з подальшою конкуренцією між ними. Головна її особливість — формування стратегій знизу у тісній співпраці та діалогу влади, бізнесу, науки і громади зі спільним баченням економічного потенціалу регіону».

«Якщо ми хочемо економічно інтегруватись із  європейським ринком, включитись в  глобальні ланцюги доданої  вартості, то ми просто приречені реалізувати в Україні ідеї нового виду господарювання! Саме приклад відкриття перших в Ізяславському районі та в Хмельницькій області двох сімейних молочних ферм за підтримки українського інвестора є яскравим прикладом відповідального партнерства у господарювання великого та малого бізнесу у процесі розвитку сільськогосподарського виробництва та інтегруванню його до вимог європейських стандартів», — наголосив під час відкриття голова Ізяславської районної державної адміністрації.

Під час церемонії відкриття нові ферми  освятили священнослужителі.

Цього ж дня в приміщенні конференц-залу готельно-ресторанного комплексу «Заслав» (місто Ізяслав), за участі учасників відкриття сімейних молочних ферм, власників сімейних молочних ферм «Світанок» (с.Топори) та «Лісова пісня (с.Покощівка) відбулося засідання «круглого» столу з питань розвитку сімейних молочних ферм. У ході конструктивного діалогу представників влади обласного, районного та сільського рівнів, представників інвесторів, представників ряду молокопереробних підприємств Хмельниччини було розглянуто перспективи розвитку даного напрямку сільськогосподарського бізнесу. Неодноразово учасники «круглого» столу наголошували на тому, ще це є однією із дієвих форм самозайнятості населення із забезпеченням його учасників усім спектром соціальних гарантій.

Голова дорадчої служби у Львівській області Іван Паньків акцентував увагу присутніх на зібранні представників влади на необхідності  якісної та дієвої роботи на місцях системи дорадництва, заради мінімізації можливих негативних проявів в ході реалізації проекту сімейних молочних форм.

У ході діалогу виробників молока та представників молокопереробних підприємств піднімалось питання справедливої ціни на сировину, вчасність проведення розрахунків, забезпечення якості виробленого молока.

 Учасники зібрання прийшли до спільної думки: сімейні молочні ферми, як головний уклад ведення молочного бізнесу у всіх аграрних країнах світу, дозволять забезпечити Україну якісними продуктами харчування та дозволить кожній родині в селі жити заможно.

Розвиток мережі сімейних молочних ферм дозволить не лише створити робочі місця, але й розвивати виробництво продукції з вищою доданою вартістю. Також сімейні ферми є альтернативою заробітчанству.

ФОТОКОЛАЖ

19.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Триває збір пізніх сільськогосподарських культур

 

З вересня поточного року розпочались активні роботи по збиранню пізніх сільськогосподарських культур, таких як кормові буряки, соя, соняшник та інші.

На даний час вже зібрано 1,2 тис. га сої із 10 тис.га посіяних та проведено її обмолот. Із 4,5 тис. га засіяних зібрано 2,4 тис. га соняшнику. 

Крім того вже викопано 306 га цукрових буряків із 1881 га посіяних.

Також триває робота по збиранню гречки. Вже змолочено 233 га цієї культури із 288 га.

Залишається ще зібрати кукурудзу на зерно на площі 9,7 тис. га.

Під урожай майбутнього 2019 року сільськогосподарськими підприємствами району прогнозується проведення посіву озимих культур на площі 12,4 тис. га, із них озимих зернових на площі 9,3 тис. га та озимого ріпаку на площі 3,1 тис. га.

Проведена відповідна підготовча робота. Крім того підготовлено під посів 12 тис. га ґрунту, заготовлено 3,4 тис. тонн мінеральних добрив, повністю підготовлено ґрунтообробну та посівну техніку.

На даний час завершено посів озимого ріпаку – 3,1 тис. га та розпочато посів озимої пшениці, якої вже посіяно 2 тис. га із 7,5 тис. га запланованих до посіву, що складає 27 відсотків.

19.09.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Відбулася XXXI агропромислова виставка «Агро-Поділля 2018»

 

15 вересня у місті Хмельницький відбулася XXXI агропромислова виставка «Агро-Поділля 2018». Цьогоріч на виставку було запрошено більше 450 учасників з усіх регіонів України та закордону. Також, традиційно кращі зразки продукції та товари місцевих підприємств були представлені кожним районом області, чималою кількістю суб’єктів господарювання, окремими вищими навчальними закладами, закладами профтехосвіти, держлісгоспами області, фізичними особами - підприємцями, тощо.

До уваги учасників та відвідувачів виставки  була представлена сучасна сільгосптехніка, обладнання, комплектуючі, запчастини, сервіс, обладнання для тваринництва та переробки біомаси, засоби захисту рослин, добрива, насіння, сучасні технології і проекти у сільському господарстві. Відбулись демонстраційні покази техніки і технологій на полігонах виставкового комплексу. Великий інтерес у жителів міста Хмельницького та  учасників виставки викликав ярмарок сільськогосподарської продукції.

Відкрили виставку «Гагро-Поділля 2018» - перерізавши стрічку – голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний, заступник Хмельницького міського голови Анатолій Нестерук.

Зі словами вітання до учасників 31-ї  виставки «Агро – Поділля 2018» звернувся голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий. На початку він виголосив слова вітання  від імені Президента України Петра Порошенка.

«Сьогодні хлібороб Хмельниччини – це справді поважна людина, до якої треба підходити з відкритим серцем і всіляко допомагати як з боку влади, так і кожному з нас. Завдячуючи нашим хліборобам, Хмельниччина є лідером в Україні з розвитку агропромислового комплексу», – сказав Вадим Миколайович. Також він зазначив, що вже декілька років підряд Хмельниччина серед регіонів України входить у десятку найкращих по валовому збору зернових, займає четверте місце по кількості великої рогатої худоби,  друге - по кількості корів та вже традиційно перше місце - по урожайності ранніх зернових культур.

Голова облдержадміністрації висловив сподівання, що сьогоднішня виставка дасть можливість кожному віднайти для себе нових партнерів та постачальників, поділитися досвідом роботи, популяризувати сільськогосподарську продукцію, аби надалі розвивати своє виробництво та створювати нові робочі місця.

Також очільник області подякував хліборобам за гарні показники та лідируючі позиції в аграрній галузі, інвесторам, які розвивають сільське господарство в області, та міжнародним делегаціям, які завітали на виставку. Посадовець  побажав усім плідної праці, гарних контрактів, розвитку, добра та миру нашій державі.

Учасників та гостей виставки «Агро-Поділля 2018» привітали: голова обласної ради Михайло Загородний, заступник Хмельницького міського голови Анатолій Нестерук, директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олег Омелянюк, голова Асоціації сільгоспвиробників Хмельницької області Василь Мастій, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Агнєшка Гуральська.

В.Лозовий, М.Загородний, А.Нестерук, О.Омелянюк, В.Мастій вручили групі сільгоспвиробників та суб’єктів господарювання відзнаки за досягнення в роботі.

У ході проведення виставки було встановлено рекорд України в номінації «Найбільший розмір» за кондитерські вироби, а саме найбільшу карту Хмельницької області розміром 5х5 метрів, створену із 8700 мафінів та прикрашену гербами районів та орнаментом, створеним працівниками ТОВ «Український кристал». Офіційний представник Книги рекордів України вручила відповідні дипломи директору Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олегу Омелянюку та директору підприємства «Український кристал» Володимиру Юр’єву.

 Голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний та віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Агнєшка Гуральська у ході знайомства із виставкою відвідали експозиційний намет Ізяславського району. У ньому їх  привітали голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, начальник відділу агропромислового розвитку Володимир Ткачук та вручили запашний ізяславський коровай. Ізяславчани розповіли про досягнення підприємств агропромислового комплексу Ізяславщини та   ряду переробних підприємств району. Також В.Лозовий та М.Загородний відвідали представлені на виставці експозиційні стенди ДП «Ізяславське лісове господарство» та НП «Мале Полісся». Також на виставці був представлений і колектив Плужненського професійного аграрного ліцею.

Під час виставки діяв ярмарок із продажу різноманітної сільськогосподарської продукції безпосередньо від  виробників. Серед тих, хто торгував на цьому ярмарку, були і підприємці із села Білогородка, які пропонували покупцям різноманітні саджанці. До речі їх товар користувався  підвищеним попитом.

Святковий настрій гостей свята забезпечували кращі професійні та самодіяльні колективи закладів культури Хмельницької області.

ФОТОКОЛАЖ

16.09.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

 

14.09.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

Це найбільший контракт в сільськогосподарському секторі за всю історію незалежної України - Президент про угоду між компаніями Mriya Farming PLC та SALIC

 

Президент Петро Порошенко вважає підписання угоди купівлі-продажу акцій між компаніями Mriya Farming PLC та Saudi Agricultural and Livestock Investment Company щодо продажу компаній Mriya Holding Cyprus Limited та Mriya Trading Cyprus Ltd надзвичайно важливою подією, оскільки є свідченням якісної зміни інвестиційного клімату в нашій державі, відновлення віри інвесторів та їх готовність вкладати кошти в Україну.

«SALIC є власністю суверенного фонду Саудівської Аравії, і він сьогодні є одним із найбільших інвесторів в сільськогосподарський бізнес по всьому світові. І рішення сьогодні прийти в Україну є яскравою демонстрацією того, що Україна на сьогоднішній день готова приймати таких інвесторів і створила для цього всі необхідні умови», - наголосив Глава держави під час церемонії підписання угоди між компаніями Mriya Farming PLC та SALIC, яка відбулася в Адміністрації Президента.

Петро Порошенко назвав важливим той факт, що сьогодні реалізовується у конкретні кроки інтерес наших арабських партнерів та плани інвестицій в Україну з боку найбільших світових інвесторів, який був засвідчений під його візиту до Саудівської Аравії.

«Сьогодні це є найбільший контракт, найбільша купівля в сільськогосподарському секторі за всю історію незалежної України. Сьогодні це перша знакова інвестиція суверенного фонду Саудівської Аравії і суверенного фонду всіх країн світу в українські активи», - також підкреслив Президент.

«Сьогодні це перша інвестиція такого масштабу після початку російської агресії в 2014 році, що означає відновлення віри інвесторів в Україну, в основні галузі української економіки», - особливо акцентував Глава держави.

Петро Порошенко звернув увагу, що цей контракт не означає купівлю української землі. «Це означає купівлю українських активів, підвищення рівня інвестицій в український аграрний комплекс і підвищення рівня технологій, які будуть сприяти підвищенню врожайності, підвищенню експорту, підвищенню надходження валютної виручки, створення високооплачуваних нових робочих місць», - констатував Президент.

За його словами також було проведено переговори з інвесторами, під час яких досягнуто домовленості про те, що підписання зазначеної угоди, -  це лише початок «надзвичайно важливого процесу» і надалі обсяг інвестицій, в тому числі SALIC і з боку суверенного фонду, в Україні будуть зростати.

«Дуже важливо, що внаслідок цього контракту, внаслідок того, що сьогодні відбувається, ми відновлюємо діяльність надзвичайно великого холдингу, відновлюємо його платоспроможність, відновлюємо довіру інвесторів, і це є яскравим прикладом ефективної співпраці українського Президента, Уряду, Національного банку України, Інвестиційної ради при Президенті України», - також сказав Петро Порошенко.

Глава держави розповів про важливі для української економіки події, які відбулися останнього місяця. Зокрема, про надходження 200 млн доларів з боку компанії Bayer з інвестиції в насіннєвий завод, 450 мільйонів доларів від компанії NBT з Норвегії, яка інвестувала у відновлювальну енергетику.

Також Президент анонсував відкриття наступного тижня в Миколаївській області переробного виробництва, згадав нещодавнє відкриття магазину H&M, початок польотів лоукостера Ryanair з українських аеропортів. Петро Порошенко також зазначив, що вчора надійшов перший локомотив General Electric, а сьогодні вранці відбувся запуск проекту IKEA в Україні.

«Це події лише одного місяця, це темпи розвитку України і результати імплементації реформ», - наголосив Президент.

Глава держави також зауважив, що минулого року було розпочато процес, а сьогодні вже підписується документ.

Керуючий директор компанії SALIC Халед Аль-Абуді зауважив, що це не перша інвестиція в Україну, але вперше в такому масштабі. «Ми налаштовані і в подальшому продовжувати нашу діяльність, і ця угода із компанією «Мрія» є відновленням діяльності агрохолдінгу. Ми налаштовані на те, щоб підвищити ефективність виробництва… І це не є останньою нашою інвестицією в Україну. Ми розглядаємо можливості інвестування в інші сектори», - наголосив він.

Керуючий директор компанії SALIC висловив сподівання, що інші інвестори з Саудівської Аравії зацікавляться Україною.

13.09.2018 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Шановні краяни !

 

У період з 14 по 25 вересня 2018 року на території області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні так і на Хмельниччині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв.км.

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

Звертаємось до мешканців області з проханням з порозумінням поставитися до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

12.09.2018 р.

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

Любиш ліс – святкуй разом з нами!

 

Мета акції

Підвищення обізнаності щодо відповідального управління лісами, як кращій альтернативі сталого використання лісовими ресурсами та збереження наших лісів. Поширення інформації щодо схеми сертифікації FSC в цьому процесі.

 

FSCП’ятниця - це чудова можливість інформування та поширення інформації як серед працівників, так і клієнтів та партнерів про цінність FSC та роль лісів в нашому повсякденному житті. Це шанс підвищити обізнаність та заохотити людей шукати продукти з логотипом FSC на полицях магазинів, роблячи відповідальний вибір на користь лісів.

 

Якщо ваша компанія є утримувачем сертифікату FSC:

  • Проведіть у вашій компанії спеціальний семінар/лекцію/презентацію про лісову сертифікацію. Чудовим продовження такого семінару може стати екологічна вікторина або екскурсія в ліс.

  • Розкажіть вашим постачальникам та партнерам про FSC-сертифікацію.

  • Поширте матеріали FSC -П’ятниці серед своїх співробітників та партнерів.

  • Інформаційна підтримка, розмістіть логотип, банери, постери FSC-П’ятниці на вашому сайті або в соціальних мережах.

 

Ваша компанія/організація не є власником сертифікату FSC, але розділяє нашу любов до лісу:

  • Проведіть для своїх співробітників захоплюючу лекцію, екскурсію, майстер-клас приурочений темі відповідального користування лісовими ресурсами.

  • Допоможіть нам поширити інформацію про цю святі якомога ширше, використовуючи ресурси вашої компанії (сайт, соцмережі, розсилки).

  • Поширте матеріали FSC-П’ятниці серед своїх співробітників та партнерів.

 

FSC УРОКИ

 

Запрошуємо педагогів та школярів приєднатися до святкування FSC- П’ятниці 2018. 

Формування відповідального ставлення до природних ресурсів та зокрема до лісів, є актуальною темою для екологічної освіти. 
Ми підготували навчальні уроки на тему відповідального лісоуправління та сталого користування лісовими ресурсами. 

Завантаж уроки на нашому сайті, проведи вибраний урок в своїй школі та присилай нам фотографії і інформацію про проведений урок і ми обов’язково розмістимо цю інформацію в себе на сторінці Facebook

В свою чергу ми надаємо роздаткові матеріали (закладки та наклейки для учнів).

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

11.09.2018 р.

За матеріалами Хмельницького обласного управління

 лісового та мисливського господарства http://kmlis.gov.ua/

 

Спалювання сухої рослинності, стерні й соломи – загроза виникнення пожеж

 

Зараз гостро стоїть питання виникнення пожеж через спалювання сухої рослинності на луках і пасовищах, стерні й соломи на полях. Отож значно зростає і ймовірність пожеж у лісових масивах. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до чотирьох кілометрів за годину, а у вітряну – до 30 кілометрів; полум’я підіймається вгору до двох метрів. Як свідчить статистика, саме із спалювання стерні на полях починається більшість пожеж.

Лісові пожежі завдають великої шкоди народному господарству. Вогонь знищує все, що стоїть на його шляху: дерева, кущі, цінні лікарські рослини, будівлі і споруди лісового господарства. Крім того пошкоджені лісові масиви стають з часом зонами розповсюдження шкідливих комах і хвороб. Після пожежі втрачаються захисні, водоохоронні та інші корисні властивості лісу, знищується корисна фауна. А для створення нових повноцінних лісових насаджень потрібно понад 80 років!

Пам’ятайте, що не можна випалювати стерню та інші рослинні рештки, розкладати багаття в лісі. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях. Крім того забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки.

Звертаємо вашу увагу на те, що порушення Правил пожежної безпеки тягне за собою як матеріальну, так і кримінальну відповідальність. У разі виявлення лісової пожежі, просимо повідомити ДП «Ізяславський лісгосп» за цілодобовим телефоном гарячої лінії 4-20-79 або за телефоном 101.

06.09.2018 р.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

 

 

На Ізяславщині розпочали роботу перші сімейні молочні ферми

 

Днями у селах Топори (Топорівська сільська рада) та Покощівка (Михнівська сільська рада), на Ізяславщині розпочали роботу перші сімейні молочні ферми.

«Проект «Молочна сімейна ферма» організовано компанією «УкрМілкІнвест» та кластером «Натуральне молоко» за прикладом реалізованого у Львівській області спільного проекту Львівської аграрної дорадчої служби та Уряду Канади. Переконані, що вона є успішною, і зробимо все можливе, щоб ідея була реалізована якнайкраще і в Ізяславському районі Хмельницької області, як це вже робиться зокрема на території Рівненської області, де власне і розпочалася реалізація цього проекту», ― зазначив представник ТОВ «УкрМілкІнвест» Сергій Чернієнко під час зустрічей  з представниками громад сіл Білогородка та Христівка Ізяславського району, що відбулась 21 серпня поточного року.

Це не благодійництво, це чисто бізнесовий проект партнерів по сільськогосподарську бізнесу -  виробника та компанії, адже це приваблива взаємно вигідна справа.

Для функціонування сімейної молочної ферми ініціаторами проекту інвестуються кошти у будівництво/реконструкцію корівників, придбання сучасного обладнання: доїльний апарат світового лідера, обладнання для молочного тваринництва, холодильник об’ємом 700 літрів (це дозволить збирати молоко також з господарств інших селян). Все обладнання, а також оснащення спеціальними килимками-підстилками для худоби, освітлювальними лампами, поїлками та вентиляторами, власникам перших в Ізяславському районі сімейних молочних ферм в селах Топри та Покощівка   допомогло придбати ТзОВ «УкрМілкІнвест».

Власники ферми скористалася ще однією можливістю, яку надають інвестори для сімейних молочних ферм: до  власних корів взяли у вищевказаного товариства племінних корів.

Як запевнив дорадчої служби Хмельниччини Олександр Березюк,  ініціатори проекту надали сімейній фермі дуже високопродуктивне поголів’я худоби, яке має статус племінного репродуктора.

На придбання корів та інвентарю, необхідного для виробництва молока, інвестори посприяли отриманню фермерами кредиту терміном на чотири роки під 15%.

За умовами реалізації проекту сімейних молочних ферм, ТзОВ «Укрмілкінвест» гарантує своїм партнерам збут молока на більш вигідних умовах, аніж зараз отримують селяни від молокозаводів, якщо будуть дотримані параметри якості молока.  

У планах авторів проекту відкрили ще декілька сімейних молочних ферм на Ізяславщині.  

«Сімейні молочні ферми  –  це головний уклад ведення молочного бізнесу у всіх аграрних країнах світу. Це дозволить забезпечити Україну якісними продуктами харчування та дозволить кожній родині в селі жити заможно.

Розвиток мережі  сімейних молочних ферм  дозволяє не лише створити робочі місця, але й розвивати виробництво продукції з вищою доданою вартістю», - наголосив у ході зустрічей із жителями сіл Білогородка та Христівка начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимир Ткачук.

ФОТОКОЛАЖ

22.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації

 

На Ізяславщині завершились жнива ранніх зернових та зернобобових культур

 

Жнива — непростий час для сільгоспвиробників. Збирання врожаю – кропітка робота та неабияке хвилювання. На Ізяславщині вже завершились жнива - зібрано ранні зернові та зернобобові культури.

Із загальної площі 17894 га намолочено 90667 тонн зерна. Враховуючи несприятливі погодні умови, загалом цьогорічна врожайність на території району досить непогана -  51,0 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 8786 га намолочено 52972 тонн при середній урожайності 60 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Також повністю зібрано жито з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га, а також ярої пшениці - з площі 1285 га намолочено 5062 тонн при середній урожайності 39 ц/га.

Із площі 4534 га ярого ячменю намолочено 19808 тонни при середній урожайності 44 ц/га.

 Намолочено ярого ріпаку (площею 50 га) 174 тонни при середній урожайності 35 ц/га.

Здійснено обмолот  вівса зі площі 485 га (100%), намолочено 1207 тонн при середній урожайності 25 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (10840 га) та посів озимого ріпаку (2010 га).

20.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

Президент підписав Закон щодо створення ефективного механізму використання земель сільгосппризначення, запобігання рейдерству земель в Україні

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні». 

Реалізація Закону створить ефективний механізм використання масивів земель сільськогосподарського призначення, створить необхідні умови для запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні.

Законом визначаються особливості використання та розпорядження земельними ділянками, розташованими у масиві земель сільськогосподарського призначення, а також полезахисними лісовими смугами, які обмежують такий масив. Зокрема, передбачається право власників, землекористувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, призначених для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, використовувати їх також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення таких земельних ділянок. Також встановлюється право власників земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, обмінюватися такими земельними ділянками.

Також визначено особливості розпорядження землями та використання земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв). Законом, зокрема визнаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані, - землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які перебували у приватній власності).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

19.08.2018 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 17 серпня,  хліборобами намолочено 89287 тонн ранніх зернових на площі 17626 га, або 98% від посіяного, середня урожайність 51 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Також повністю зібрано жито з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га, а також ярої пшениці - з площі 1285 га намолочено 5062 тонн при середній урожайності 39 ц/га.

Зі площі 8786 га (100%) основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 52972 тонн при середній урожайності 60 ц/га.

Здійснено обмолот  вівса зі площі 485 га (100%), намолочено 1207 тонн при середній урожайності 25 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Активно тривають роботи по збору ярих ячменю та ріпаку. Із площі 4534 га першої культури намолочено 19808 тонни при середній урожайності 44 ц/га. а також ріпаку зі площі 50 га, намолочено його 174 тонни при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 5 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (10510 га) та посів озимого ріпаку (1246 га).

17.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 16 серпня,  хліборобами намолочено 88791 тонн ранніх зернових на площі 17472 га, або 98% від посіяного, середня урожайність 51 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Також повністю зібрано жито з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га, а також ярої пшениці - з площі 1285 га намолочено 5062 тонн при середній урожайності 39 ц/га.

Зі площі 8786 га (100%) основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 52972 тонн при середній урожайності 60 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Активно тривають роботи по збору ярого ячменю. Із площі 4400 га цієї культури намолочено 19352 тонни при середній урожайності 44 ц/га.

Здійснено обмолот  вівса зі площі 465 га, намолочено 1167 тонн при середній урожайності 25 ц/га, а також ярого ріпаку зі площі 50 га, намолочено його 174 тонни при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 14 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (10190 га) та посів озимого ріпаку (840 га).

16.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 15 серпня,  хліборобами намолочено 86737 тонн ранніх зернових на площі 17035 га, або 95% від посіяного, середня урожайність 51 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Також повністю зібрано жито з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га, а також ярої пшениці - з площі 1285 га намолочено 5062 тонн при середній урожайності 39 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 8706 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 52472 тонн при середній урожайності 60 ц/га.

Активно тривають роботи по збору ярих ячменю. Із площі 4085 га першої культури намолочено 17900 тонн при середній урожайності 44 ц/га.

Здійснено обмолот  вівса зі площі 423 га, намолочено 1065 тонн при середній урожайності 25 ц/га, а також ярого ріпаку зі площі 50 га, намолочено його 174 тонни при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 28 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (9720 га) та посів озимого ріпаку (420 га).

15.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 14 серпня,  хліборобами намолочено 84707 тонн ранніх зернових на площі 16649 га, або 93% від посіяного, середня урожайність 51 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Також повністю зібрано жито з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 8653 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 8653 тонн при середній урожайності 60 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 3799 га першої культури намолочено 16250 тонн при середній урожайності 43 ц/га, а з площі 1258 га ярої пшениці намолочено 5062 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Триває обмолот  вівса зі площі 403 га, намолочено 1055 тонн при середній урожайності 26 ц/га, а також ярого ріпаку зі площі 50 га, намолочено його 174 тонни при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 37 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (9350 га) та посів озимого ріпаку (130 га).

14.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В українських водоймах розпочинається заборона на вилов раків

 

Відповідно до статті 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», пунктів 4.5, 5.3 Правил любительського і спортивного рибальства, Наказу Державного агентства рибного господарства України від 08.08.2018 року № 72 заборонено лов раків у водоймах Чернівецької області та Дністровському водосховищі в адміністративних межах Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської та Вінницької областей у період з 15 серпня по 30 вересня.

Основна мета заборони – захистити членистоногих (раків) у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

Терміни і тривалість линьки раків у різні роки в одних і тих же водоймах не збігаються, що залежить від типу водойми, метеорологічних умов та деяких інших чинників. У водоймах України плідники линяють переважно двічі на рік: перший раз у травні (самці) та червоні (самки), другий - між 20 серпня і 20 вересня (самці та самки разом). Загальна тривалість масового линяння раків однієї статі 3-4 тижні. Початком строку масового линяння вважають період, коли «м’який панцир» притаманний 10 і більше відсоткам обстежених особин.

Скидання панцира може тривати кілька хвилин, а іноді й цілу добу. До цього під старим твердим покривом утворюється новий м’який покрив, і поки він не затвердіє, рак росте в довжину. Повне затвердіння панцира відбувається протягом 1—1,5 місяця. Молоді раки линяють частіше, ніж дорослі. Молодь протягом першого року життя линяє 8 разів, другого - 4- 5 і третього року -3-4 рази.

 

Яке покарання чекає на порушників?

За вилов раків протягом заборони передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП, що становить 170 грн. Так і за ч.4 ст.85 КУпАП — штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст.249 ККУ — незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом. Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1700 до 6800 грн. або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

 

Як правильно ловити раків після закінчення періоду їх линьки?

Є чітко встановлені правила ловлі раків, які чинні після закінчення періоду їх линьки. Це заборона вилову раків з використанням ліхтарика та у нічний час, який починається за годину до заходу та триває до сходу сонця.

Також потрібно пам’ятати, що одній людині на водоймах загального користування дозволяється ловити до 30-ти раків. На приватних ставках, де розводять рибу, можна ловити до 50-ти штук раків. А мінімальний розмір осіб, яких можна відловлювати, — 10 см.

У разі виявлення порушення правил рибальства та даної заборони, прохання  повідомляти про це на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50.

13.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Продаєте власну сільськогосподарську продукцію - не забудьте отримати в сільській раді довідку

 

Під час продажу власної сільськогосподарської продукції треба мати довідку сільській ради. Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Форму «Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок» та Порядок її видачі (форма №3ДФ) затверджено Наказом Міндоходів України від 17 січня 2014 року № 32.

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує 186150 грн., фізична особа зобов’язана надати органу державної податкової служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 186150 грн. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

13.08.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

 

Президент підписав Закон щодо стимулювання діяльності сімейних фермерських господарств

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання cтворення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Закон спрямований на отримання офіційного статусу сільським населенням, яке працює на своїй землі, що дозволить легально продавати свою продукцію і отримати соціальний захист та право на пенсію.

Документом вносяться зміни до Податкового кодексу України та законів України «Про фермерське господарство», «Про державну підтримку сільського господарства України», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Зміни передбачають віднесення до платників єдиного податку четвертої групи фізичних осіб - підприємців, які організували фермерське господарство, за умови відповідності сукупності певних критеріїв та визначення особливостей їх державної реєстрації/анулювання реєстрації, податкового обліку і звітності, сплати єдиного податку тощо. Також міститься встановлення державної допопмоги по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (від 10% до 90% мінімального страхового внеску) для кожного із членів фермерського господарства протягом 10 років за рахунок коштів Державного бюджету України через механізм доплати на користь застрахованих осіб-членів сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Документом також передбачено уточнення положень щодо створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи.

Реалізація Закону дозволить створити умови для започаткування сімейних фермерських господарств та детінізацїї підприємницької діяльності в аграрній сфері, що позитивно вплине на зростання надходжень до місцевих бюджетів від сплати податків і створення нових робочих місць на селі.

13.08.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 13 серпня,  хліборобами обмолочено 81706 тонн ранніх зернових на площі 15868 га, або 89% від посіяного, середня урожайність 51 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Також повністю зібрано жито з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 8290 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 50394 тонн при середній урожайності 61 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 3498 га першої культури намолочено 15369 тонн при середній урожайності 44 ц/га, а з площі 1191 га ярої пшениці намолочено 4800 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Триває обмолот  вівса зі площі 353 га, намолочено 905 тонн при середній урожайності 26 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 43 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (8150 га) та посів озимого ріпаку (130 га).

13.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 10 серпня,  хліборобами обмолочено 76393 тонни ранніх зернових на площі 14432 га, або 81% від посіяного, середня урожайність 53 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 8102 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 49486 тонн при середній урожайності 61 ц/га.

Триває обмолот жита, якого зібрано з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 2474 га першої культури намолочено 11419 тонн при середній урожайності 46 ц/га, а з площі 1130 га ярої пшениці намолочено 4540 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Зі площі 190 га овес намолочено 710 тонн при середній урожайності 37 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 45 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (6300 га).

10.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

Сьогоднішні проблеми лісів Ізяславщини

 

Багато жителів нашого району добре знають державне підприємство «Ізяславське лісове господарство», знають і поважають його працівників, які ніколи не стояли осторонь проблем краю.

На жаль, все частіше  в газетах та на телебаченні висвітлюється негативна інформація щодо лісогосподарської галузі в цілому. Сьогодні не обов’язково читати газети та дивитись новини, щоб зорієнтуватись, які проблеми чи здобутки є в лісовій галузі нашого краю. Достатньо заїхати в будь-який лісовий масив і просто погуляти тут. Відразу ж відвідувачі лісу наочно зіткнуться з проблемою побутових відходів, які можна зустріти особливо поблизу населених пунктів та часом по всьому лісі. Чомусь мало хто задавав собі питання, звідки це все «добро» з’явилося в лісі? Невже працівники лісгоспу самі вивозять сміття до себе у ліс  – гадять там, де щодня працюють на благо українського лісу? А тут і відповідь: нехай відвідувач сам гляне з чим він приїхав на відпочинок. Кожен із нас везе у ліс так звані «подарунки», продукти життєдіяльності людства: поліетилен, пластик, скло, фольга, консерви. Більшість людей залишає все це у лісі після відпочинку.

Окреме питання – вивезення побутових відходів у лісові масиви від населення, яке проживає в селах, розташованих поблизу лісів або серед лісів. Оскільки органами місцевої влади  в більшості випадків не організовано питання централізованого накопичення сміття в спеціально відведеному для цього місці, то страждає ліс.

Наступне питання, яке  найбільше турбує лісівників Ізяславщини, – всихання соснових насаджень по всій зоні  діяльності підприємства, від с. Кунів до с.Радошівка. Цей процес пов’язаний із глобальною проблемою, яка існує не лише в нашому районі, а й у державі в цілому, в країнах близького та далекого зарубіжжя. Вона виникла у зв’язку із масовим розмноженням такого шкідника, як верхівковий короїд. Різка зміна клімату, що спостерігається в останні роки на території України, спричинила виникнення сприятливих умов для  поширення цього виду. Заселяючись у верхній частині крон зелених сосен, короїд пошкоджує асиміляційну систему дерева і одночасно заносить спори грибів, котрі закупорюють  трахеїди (судини в хвойних порід дерев), по яких в крону  дерева надходять поживні речовини та вода, яка є невід’ємною частиною процесу фотосинтезу.

За сприятливих погодних умов шкідник дає три покоління. Спеціалісти нашого підприємства, співпрацюючи із науковцями, біологами та лісопатологами, дійшли висновку, що поширення даного виду  спричинено в основному зміною клімату. Збільшення суми плюсових температур, зниження рівня ґрунтових вод призвели до ослаблення дерев породи сосна, на які згодом  заселяються шкідники.

Зараз дієвого методу боротьби з верхівковим короїдом немає. Застосування хімічних методів боротьби  неефективне, дороге й згубне для всього живого в лісі. Тому одним із методів порятунку від шкідника є вилучення заселених дерев в процесі проведення санітарних рубок. Хоча й тут підприємство зіткнулось із неузгодженістю діючого законодавства. Громадськість, дивлячись на сирі пеньки, які залишились після проведення санітарних рубок, занепокоєна тим, що лісівники забирають живі дерева. Це  – неправда, тому що,  коли крона дерева всохла, нижня частина дерева  біля кореневої системи деякий час залишаються сирою, бо коренева система продовжує подавати воду і поживні речовини в крону, яка вже суха. Лісівники теж не хочуть застосовувати такі кардинальні методи боротьби зі шкідником, як  проведення санітарних рубань. Вирішення даного питання є загальнодержавною проблемою, яка потребує об’єднання знань і досвіду екологів, науковців, лісівників, влади. Залишення лісівників наодинці з проблемою і лише критика їх дій не вирішать даного питання.

В останні роки, із аномальним підвищенням температури в літній період, збільшилась кількість укусів відвідувачів лісу отруйними комахами, плазунами. Деякі види комах і плазунів не є характерними для нашого району, поширення яких відбулося з півдня країни. Тому, наполегливо просимо вас, перебуваючи в лісових насадженнях, – будьте уважними й обережними. Вдягайте одяг, що максимально закриває всі ділянки тіла, беріть взуття із високими халявами.

Під час пожежо-небезпечного періоду наполегливо просимо вас утримуватися від відвідування хвойних насаджень, не розводити багаття у лісі, не викидати недопалки та сміття, бо це може призвести до виникнення лісової пожежі! Сподіваємось на Вашу свідомість та вихованість. Тільки спільними діями  зможемо зберегти ліси!

МАТЕРІАЛИ

10.08.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 09 серпня,  хліборобами обмолочено 72743 тонни ранніх зернових на площі 13629 га, або 76% від посіяного, середня урожайність 53 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 7986 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 48805 тонн при середній урожайності 61 ц/га.

Триває обмолот жита, якого зібрано з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 1897 га першої культури намолочено 8870 тонн при середній урожайності 47 ц/га, а з площі 1090 га ярої пшениці намолочено 4370 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Зі площі 120 га овес намолочено 460 тонн при середній урожайності 38 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 48 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (5330 га).

09.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Провели рейдові перевірки на полюванні

 

У водно-болотних мисливських угіддях усіх користувачів Ізяславського району розпочався мисливський сезон  на пернату дичину.

Документами на право полювання є: посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка), відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Аби перевірити, як мисливці додержуються правил полювання, працівники ДП «Ізяславський лісгосп» в складі головного лісничого В.П. Зайчука, мисливствознавця Ізяславського району Д.С.Семеновича з участю працівників Ізяславського відділення  поліції провели 4 і 5 серпня рейдові перевірки. В їх ході  було проконтрольовано та перевірено мисливців на предмет наявності всіх необхідних документів на право полювання та проведено роз’яснювальну роботу в поводженні зі зброєю та інше.  Відрадно, що  порушень не зафіксовано.

Однак нагадуємо, що стаття 85 КУпАП «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» передбачає покарання у вигляді штрафу  громадянам від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 до 1020 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від тридцяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510  до 1530 грн.). За повторне порушення закону на винуватців чекатимуть не лише чималі штрафи, а й конфіскація рушниці та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, або навіть позбавлення права полювання на строк до трьох років.

09.08.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

Рейдові перевірки місць збирання урожаю

 

З метою недопущення пожеж під час жнивної компанія, 08 серпня співробітниками Ізяславського районного сектору здійснено рейдову перевірку стану забезпечення пожежної безпеки в місцях збирання урожаю зернових.

Надзвичайники звернули увагу на стан забезпечення зернозбиральної та задіяної на жнивах техніки первинними засобами пожежогасіння, а також відповідності її вимогам пожежної безпеки. Під час рейдової перевірки з хліборобами були проведені профілактичні бесіди та протипожежні інструктажі, а також вручені пам'ятки з питань дотримання заходів пожежної безпеки під час жнив.

08.08.2018 р.

 Ізяславський РС ГУ ДСНС України

У Хмельницькій області

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 08 серпня,  хліборобами обмолочено 66952 тонни ранніх зернових на площі 12493 га, або 74% від посіяного, середня урожайність 54 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 7517 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 45965 тонн при середній урожайності 61 ц/га.

Триває обмолот жита, якого зібрано з площі 180 га, намолочено 715 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 1488 га першої культури намолочено 6784 тонн при середній урожайності 46 ц/га, а з площі 1040 га ярої пшениці намолочено 4120 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 43 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (4100 га).

08.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 07 серпня,  хліборобами обмолочено 63361 тонну ранніх зернових на площі 11787 га, або 70% від посіяного, середня урожайність 54 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 7184 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 44053 тонни при середній урожайності 61 ц/га.

Триває обмолот жита, якого зібрано з площі 180 га, намолочено 715 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 1245 га першої культури намолочено 5675 тонн при середній урожайності 46 ц/га, а з площі 910 га ярої пшениці намолочено 3550  тонн при середній урожайності 39 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 44 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (2960 га).

07.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

На Ізяславщині відбулося навчання-тренінг з моделюванням ситуації при підозрі захворювання свиней на АЧС  в умовах дикої природи

 

07 серпня поточного року на базі розплідника диких свиней Лютарецького лісництва ДП «Ізяславське лісове господарство», під керівництвом голови Ізяславської районної державної адміністрації  було проведено навчання-тренінг з опрацювання плану дій працівників управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі та підрозділів територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в Ізяславському районі з моделюванням ситуації при підозрі захворювання свиней на африканську чуму в умовах дикої природи.

До навчань було залучено фахівців та спеціалістів відділу агропромислового розвитку Ізяславської районної державної адміністрації, Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Шепетівської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби,  Ізяславського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, ДП «Ізяславське лісове господарство», тощо.

Дане навчання дозволило перевірити стан готовності ветеринарної служби та сил цивільного захисту району до дій у разі загрози та виникнення АЧС, вдосконалити практичні навички керівного складу управління, галузевих ланок щодо організації ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також вивчити проблемні питання щодо реалізації вимог чинного законодавства України при виявленні та ліквідації АЧС та визначити напрямки удосконалення роботи із даного напрямку роботи. Було відпрацьовано алгоритм дій визначених Інструкцією  з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженою наказом Міністра аграрної політики та продовольства України № 111 від 07 березня 2017 року.

 Відповідно до задуму організаторів навчання-тренінгу було здійснено виїзд групи швидкого реагування для з’ясування епізоотичної ситуації у розпліднику диких свиней ДП «Ізяславське лісове господарство» з підозрою на захворювання АЧС та проведення епізоотичного розслідування з метою встановлення джерел і шляхів можливого занесення збудника хвороби, визначення меж можливого епізоотичного осередку і вжиття заходів щодо недопущення поширення збудника хвороби за його межі. Зокрема було відпрацьовано розгортання мобільного ветеринарно-карантинного поста, встановлення дезбар’єрів і заборонних знаків, проведення дезінфекції у зоні спалаху хвороби та спалювання трупів  свиней, що загинули.  Також, спеціалістами Шепетівської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби та Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини було проведено розтин трупа дикого кабана (відстріл якого було здійснено для дослідження стану диких тварин) з метою вивчення патологічних змін і постановки попереднього діагнозу та відібрано зразки патологічного матеріалу для подальших лабораторних досліджень. Також було відпрацьовано утилізацію (спалення) решток тварини.

Після закінчення практичної частини відбулося обговорення проведеного навчання та розглянуто питання щодо порядку здійснення профілактичних заходів із недопущення захворювання свиней на АЧС, необхідні охоронно-карантинні заходи у випадках прояву хвороби серед свиней в господарствах різних форм власності, у тому числі в дикій фауні та оздоровлення їх від АЧС.

Зокрема голова районної державної адміністрації Борис Яцков наголосив, що необхідність безумовного забезпечення біологічної безпеки як в господарства усіх форм власності, так і в дикій природі безперервний процес оцінки та управління ризиком, який спрямований на уникнення або мінімізацію ризиків мікробіологічного інфікування, яке може викликати хвороби людей або тварин або внаслідок якого тварини стають непридатними для використання у сільському господарстві чи будь-якого іншого використання.

 Довідково:

 Африканська чума свиней (скорочена назва - АЧС, латинська назва Pestis Africana suumце) – інфекційне захворювання свійських та різних видів диких свиней збудником якого є вірус. За своєю будовою вірус АЧС – це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, належить до родини Asfaviridae. Дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це є однією з основних причин, чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе.

Вірус АЧС, внаслідок особливостей своєї складної структури, дуже стійкий до факторів різної природи, у зв’язку із чим його виживання в об’єктах середовища і продуктах свинячого походження незвичайно високе. Зокрема, вірус стійкий як у кислому, так і в лужному середовищі, а в умовах довкілля може зберігатися при температурах: 50 С - до 7 років, 18-20 °С - 18 місяців, 37 °С – до 30 днів, 50 °С – до одної години. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин - до 155 днів, в копченій ковбасі та шинці - до 5 місяців, у гною - більше 3 місяців, в ґрунті - (112 діб літо-осінь, 200 діб осінь-зима). Охолодження (особливо заморожування)  консервує вірус, у морозильнику при мінус 30-60 °С лишається активним до 10 років, в охолодженому м’ясі до 15 тижнів. Така висока стійкість вірусу і сприяє його швидкому розповсюдженню на значні території.

Факторами передавання збудника можуть стати різні об’єкти зовнішнього середовища - корми, вода, гній, підстилка, предмети догляду за тваринами, одяг обслуговуючого персоналу, транспорт, що були контаміновані вірусом, а також трупи загиблих від чуми свиней. Особливо небезпечними є інфіковані продукти забою, боєнські та кухонні відходи. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, гризуни, комахи, не чутливі до нього дикі та свійські тварини, а також люди, що знаходяться в епізоотичному осередку.

Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

ФОТОКОЛАЖ

07.08.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області 

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 06 серпня,  хліборобами обмолочено 57479 тонн ранніх зернових на площі 10713 га, або 63% від посіяного, середня урожайність 54 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 6695 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 41006 тонн при середній урожайності 61 ц/га.

Триває обмолот жита, якого зібрано з площі 180 га, намолочено 715 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 780 га першої культури намолочено 3340 тонн при середній урожайності 43 ц/га, а з площі 790 га ярої пшениці намолочено 3050  тонн при середній урожайності 39 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 63 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур.

06.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В. Лозовий: Аграрії Хмельниччини намолотили перший мільйон тонн зерна

 

Незважаючи на несприятливі  погодні умови літнього періоду, які супроводжували область з початку року, хліборобами Хмельниччини станом на 03 серпня поточного року намолочено понад один мільйон тонн зерна нового врожаю при середній урожайності 55 ц/га, і за цим показником область вже традиційно займає перше місце по Україні.

Вадим Лозовий привітав аграріїв області з намолотом першого мільйона зерна урожаю 2018 року, а також висловив сподівання, що спільними зусиллями ми зможемо прискорити розвиток аграрного сектору економіки Хмельниччини, забезпечити впровадження ефективних технологій, здобутків вітчизняної і світової науки, утвердження нашого краю як області з високоефективним експортоспроможним аграрним сектором.

Так, агроформування Чемеровецького району, які отримують з кожного гектара по 70 центнерів зерна, мають найвищий показник в області, а господарства Городоцького, Шепетівського, Волочиського, Дунаєвецького районів отримують на круг по 57-59 центнерів зерна.

Ще вищих показників добиваються господарства області у вирощуванні озимої пшениці, адже з кожного гектара отримують понад 57 центнерів, що на 2 центнери вище показників минулого року.

Всього за підсумками збиральних робіт в агроформуваннях всіх форм власності планують отримати понад 3 млн. тонн зерна при середній урожайності 60 ц/га. Основною культурою, яка забезпечить валове виробництво зерна, є кукурудза та зерно, яка посіяна на площі 206 тис. га., що на 20 тис. га більше ніж торік і види на її урожайність дуже високі – в межах 80-85 ц/га.

 06.08.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 03 серпня,  хліборобами обмолочено 43562 тонни ранніх зернових на площі 8190га, або 49% від посіяного, середня урожайність 53 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га. Намолочено 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 4137 га, намолочено 13300 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 5722 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 33114 тонн при середній урожайності 58 ц/га.

Розпочались роботи по збору жита та ярого ячменю. Із площі 145 га першої культури намолочено 625 тонн при середній урожайності 43 ц/га, а з площі 290 га ярого ячменю намолочено 1160  тонн при середній урожайності 40 ц/га

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 334 га (59%), що складає 1126 тонн при середній урожайності 34 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 57 одиниць зернозбиральних комбайнів.

03.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 02 серпня,  хліборобами обмолочено 38742 тонни ранніх зернових на площі 7286 га, або 43% від посіяного, середня урожайність 53 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3783 га, намолочено 11867 тонн при середній урожайності 31 ц/га.

Зі площі 5193 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 29900 тонн при середній урожайності 58 ц/га.

Розпочались роботи по збору жита. З площі 60 га намолочено 130 тонн при середній урожайності 22 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 334 га (59%), що складає 1126 тонн при середній урожайності 34 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 56 одиниць зернозбиральних комбайнів.

02.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 01 серпня,  хліборобами обмолочено 32973 тонни ранніх зернових на площі 6380 га, або 38% від посіяного, середня урожайність 52 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3723 га, намолочено 11411 тонну при середній урожайності 31 ц/га.

Зі площі 4347 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 24316 тонн при середній урожайності 55 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 334 га (59%), що складає 1126 тонн при середній урожайності 34 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 42 одиниці зернозбиральних комбайнів.

01.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Обговорювались перспективи створення сімейних ферм

 

Нещодавно відбулась робоча зустріч із керівниками органів місцевого самоврядування району осіб з представником ТОВ «Укрмілкінвест» Чернієнком С.В. і представником дорадчої служби кооперативу «Агроаргумент» Березюк О.Г. Також участь у даному зібранні взяли перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко та працівники відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації.

ТОВ «Укрмілкінвест» має намір реалізувати на Ізяславщині успішний львівський досвід створення сімейних ферм, що спеціалізуються на виробництві молока, із залученням власних коштів та коштів канадського уряду.

Представник агрокомпанії озвучив алгоритм відкриття сімейних молочних ферм в районі. Також виступаючий зауважив, що перспективи розвитку таких ферм на Ізяславщині хороші, оскільки Ізяславщина являється аграрним районом. Реалізація даного проекту сприятиме розвитку молочного скотарства, збільшенню обсягів виробництва молока. Окрім того, це сприятиме зростанню доходів власників особистих селянських господарств та створенню нових робочих місць в сільській місцевості та вирішенню інших гострих соціальних проблем.

За словами представника ТОВ «Укрмілкінвест» за фінансового сприяння даної компанії потенційні сімейні ферми отримують допомогу у фінансуванні на будівництво ферми, придбання необхідного сучасного обладнання, консультативний супровід.

Окремим важливим для реалізації проекту питанням є забезпечення сімейних ферм високопродуктивними коровами, яких на вільному ринку придбати складно та дорого. Тож інвестори для сімейних молочних ферм надають можливість придбати у них дуже високопродуктивне поголів’я худоби. Воно має статус племінного репродуктора. Такі корови дають високі надої молока і високий вихід телят.

Важливе питання для будь-якого виробничого бізнесу – реалізація продукції. У цьому для сімейних молочних ферм у межах проекту передбачене суттєве сприяння. За умовами реалізації проекту сімейних молочних ферм, ТОВ "Укрмілкінвест" гарантує своїм партнерам збут молока на більш вигідних умовах, аніж зараз отримують селяни від молокозаводів, якщо будуть дотримані параметри якості молока.

Також компанія проводить ознайомлення на практиці з особливостями ведення успішного тваринництва на прикладі вже існуючих сімейних ферм.

У ході зустрічі було озвучені умови безповоротної допомоги в розмірі 40 тис. грн.. на даний проект, умови виділення інвестицій в розмірі 310 тис.грн. на одну сімейну ферму. Так, звісно, це клопітка праця, проте  через 2,5 роки в середньому затрати окупляться.

Крім того на Ізяславщині в серпні поточного року очікується відкриття кількох перших сімейних молочних ферм.

На завершення свого виступу виступаючий зазначив: «Це хороший проект, який допомагає відродити українські села. Важливо, щоб селяни розуміли, що добре заробляти можна не лише важкою працею за кордоном. Насправді за великого бажання можна зробити життя щасливим у своє­му рідному селі».

Усі бажаючі мали нагоду поставити представникам компанії запитання, які їх цікавили, та отримати чіткі обґрунтовані відповіді на них.

У разі зацікавленості реалізації даного проекту, за додатковою інформацією рекомендовано звертатись до відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

31.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 30 липня,  хліборобами обмолочено 28245 тонн ранніх зернових на площі 5544 га, або 33% від посіяного, середня урожайність 51 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3646 га, намолочено 11201 тонну при середній урожайності 31 ц/га.

Зі площі 3571 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 19753 тонни при середній урожайності 55 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 284 га (55%), що складає 1001 тонну при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 32 одиниці зернозбиральних комбайнів.

30.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

Відбулася нарада до відкриття сезону полювання на пернату дичину

 

28 липня в приміщенні Ізяславської районної організації українського товариства мисливців і рибалок відбулася нарада до відкриття сезону полювання на пернату дичину 2018 року, в якій взяли участь спеціалісти  Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

У ході проведення наради до мисливців доведено інформацію щодо особливостей таких хвороб як африканська чума свиней, сказ тварин, грип птиці та епізоотичної ситуації  щодо цих захворювань в Україні. Для закріплення матеріалу присутнім учасникам роздано листівки по сказу та африканській чумі свиней. Крім того було наголошено на необхідності проведення заходів щодо підтримання  оптимальних розмірів популяції червоної лисиці в мисливських угіддях району.

Також у ході зібрання визначено порядок взаємодії між державними установами ветеринарної медицини  та користувачами мисливських угідь з метою своєчасного реагування на випадки прояву інфекційних захворювань серед диких тварин та птиці і забезпечення епізоотичного благополуччя дикої фауни.

30.07.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 30 липня,  хліборобами обмолочено 28245 тонн ранніх зернових на площі 5544 га, або 33% від посіяного, середня урожайність 51 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3646 га, намолочено 11201 тонну при середній урожайності 31 ц/га.

Зі площі 3571 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 19753 тонни при середній урожайності 55 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 284 га (55%), що складає 1001 тонну при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 32 одиниці зернозбиральних комбайнів.

30.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

ЗМІНЕНО ПРАВИЛА СУПРОВОДЖЕННЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНИМ ПАСПОРТОМ

 

Звертаємо увагу жителів Ізяславського району, власників домашніх тварин (котів, собак), що змінено правила супроводження домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом, для супро­водження домашніх тварин при їх переміщенні за межі території нашої держави, з 01.06.2018 до уваги будуть братись лише ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразка.

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1) клінічний огляд тварини:

2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплен­ня (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 та складає 51 грн. 29 коп.

Звертаємо увагу, що наразі право надання даної адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорту визначені частиною сьомою статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:

1) недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством: ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об'єктів);

2) неможливість безпосереднього огляду об'єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

3) відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об'єктів: відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх каратинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Більш детальну інформацію можна отримати у спеціалістів ветеринарної медицини Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій об­ласті за телефонами: 4-20-97, 4-11-62.

27.07.2018 р.

За матеріалами Ізяславського РУ ГУДПСС в Хмельницькій області

 

 

Африканська чума свиней

 

У липні поточного року в сусідній з нашим районом Рівненській області (ПАТ «Мирогощанський аграрій», с.Коростянець, Лубенського району), виявлено спа­лах африканської чуми свиней. Всього з початку 2018 року в Україні зареєстровано 79 випадків АЧС.

У зв'язку з цим Ізяславське районне управління Голов­ного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області рекомендує по можливості утриматись від поїздок в Лубенський район Рівненської області, та забороняє завезення продуктів забою свиней на територію Ізяславського району. На територіях, які входять в зону нагляду, дозволяється реалізовувати продукти забою свиней, які отримані на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветери­нарних документів.

Також нагадуємо, що африканська чума свиней - це надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується, здебільшого, гострим перебігом та проявляється лихоманкою, значними крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, враженнями внутрішніх органів та високою смертністю, що призводить до значних економічних збитків.

Характерними для хвороби є наступні ознаки: раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву, підвищення температури тіла до 40.5-42°С, зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку, ядуха, кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок; синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок; хвороба охоплює 40-65% пого­лів'я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.

Для профілактики необхідно безумовно дотримуватись наступних правил:

- утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

- не купувати тварин та м’ясні продукти у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних доку­ментів;

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

- забезпечувати закритий режим роботи господарства;

- постійно вести боротьбу з гризунами та комахами, періодично проводити дезінфекцію в тваринницьких приміщеннях;

- вхід до приміщень, де утримуються тварини, обладнати дезкилимками, які систематично змочувати дезрозчином;

- корми згодовувати, лише після термічної обробки;

- у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин - невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної меди­цини;

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші зах­ворілих тварин;

- утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки.

Дотримання вищевказаних елементарних заходів убереже ваших тварин від захворювання на африканську чуму свиней, а вас - від непередбачуваних матеріальних втрат.

Ізяславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звертає увагу на необхідність повідомляти про всі випадки захворювання та загибелі свиней спеціалістів державної служби вете­ринарної медицини Ізяславського району, або за тел.: 4-20- 97,    4-11-62.

25.07.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

На відшкодування вартості садивного матеріалу аграріям буде направлено 72,1 млн грн, – рішення Комісії

 

За бюджетною програмою  «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів,  виноградників та ягідників і нагляд за ними» для компенсації витрат на садивний матеріал аграріям буде нараховано 72087,4 тисячі гривень.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні Комісії Мінагрополітики з питань державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. На засіданні були присутні представники міністерства, Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України, Українського інституту горіхоплідних культур, асоціацій «Укрсадпром», «Укрсадвинпром», «Української горіхової асоціації», корпорації «Укрвинпром».

Зокрема, компенсацію за придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю отримають 56 підприємств із 18 областей України. Нові насадження зерняткових, кісточкових, ягідних, горіхоплідних культур та виноградиків закладено на  1255 га.

Загалом від регіональних комісій надійшли документи для компенсації витрат 62 учасникам ринку,  під час розгляду яких 6 заявок були відхилені  для доопрацювання і повторного обговорення.

Нагадаємо, що серед напрямків державної підтримки аграрного сектору на поточний рік окрема увага зосереджена на розвитку садівництва та виноградарства, враховуючи неприйнятну ситуацію, яка склалась на ринку плодоовочевої продукції. Маючи сприятливий клімат, якісні ґрунти та традиції садівництва, Україна за два роки імпортувала свіжих овочів і фруктів на більш як чверть мільярда доларів ($274 млн).

В рамках цієї програми, загальним обсягом фінансування у 300 млн гривень, держава компенсуватиме сільгоспвиробникам до 80% вартості саджанців. Це найбільш капіталоємна складова інвестпроекту, на яку припадає до половини усіх витрат.

За попередніми підрахунками, наприкінці року планується вийти на показник понад 3 тис. га нових садів та виноградників.

 25.07.12018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 23 липня,  хліборобами обмолочено 25147 тонн ранніх зернових на площі 5066 га, або 31% від посіяного, середня урожайність 50 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3501 га, намолочено 10810 тонн при середній урожайності 31 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 3093 га намолочено 16655 тонн при середній урожайності 54 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 284 га (55%), що складає 1001 тонну при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 33 одиниць зернозбиральних комбайнів.

23.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

У Васьківцях оселилися лисиці

 

Вже рік як на територію села Васьківці занадилися лисиці. Людей ці мешканці лісу не бояться і почуваються повноправними господарями. А от селяни таких сусідів побоюються. Адже лиси, як і всі дикі тварини, хворіють і переносять багато захворювань, серед яких — сказ, різноманітні гельмінтні інвазії. Вони ж є прокормлювачами паразитів, зокрема кліщів, які переносять низку небезпечних хвороб, у тому числі бореліози, лептоспіроз. Відповідно збільшення популяції таких тварин у безпосередній близькості до людського житла в рази збільшує небезпеку зараження багатьма хворобами та сприяє їхньому розповсюдженню. Зокрема лиси роблять значну шкоду, крадуть свійську птицю.

З метою вирішення порушеного питання перший заступник голови райдержадміністрації, голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації Павло Ковальчук спільно із представниками Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та Ізяславської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок здійснили виїзд до даного населеного пункту та зустрілись із місцевою жителькою, котра показала їм місця поселення лисиць.

Враховуючи складність ситуації, що склалася у Васьківцях, вирішено невідкладно вживати дієвих заходів. 

На підставі поданої заяви місцевих жителів до надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, представники  Ізяславської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок отримали дозвіл на відстріл хижих звірів, проте потребує врегулювання питання відстрілу на території населеного пункту.

Фахівці Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, у свою чергу, проведуть роз’яснювальну роботу серед населення, огляд та профілактичну вакцинацію проти сказу всього сприйнятливого поголів’я.

23.07.2018 р.

За матеріалами державної надзвичайної

протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 20 липня,  хліборобами обмолочено 19040 тонн ранніх зернових на площі 4356 га, або 26% від посіяного, середня урожайність 49 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3501 га, намолочено 10810 тонн при середній урожайності 31 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 2383 га намолочено 12935 тонн при середній урожайності 54 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 284 га (55%), що складає 1001 тонну при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 27 одиниць зернозбиральних комбайнів.

20.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 19 липня,  хліборобами обмолочено 19040 тонн ранніх зернових на площі 3969 га, або 24% від посіяного, середня урожайність 48 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3365 га, намолочено 10297 тонн при середній урожайності 31 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 1996 га намолочено 10548 тонн при середній урожайності 53 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 284 га (55%), що складає 1001 тонну при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 29 одиниць зернозбиральних комбайнів.

19.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

Обережно, гриби!  

 

Настав основний сезон активного збору дикорослих грибів. Не варто забувати, що гриби – це не тільки дарунок лісу, але і небезпечний продукт харчування. Токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах, можуть привести до серйозних отруєнь, а іноді навіть до смерті.

Аби уникнути отруєння, управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації радить прихильникам “тихого полювання” дотримуватися основних правил:

купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків;

незнайомі гриби категорично заборонено збирати і купувати;

ніколи не збирайте червиві і перезрілі гриби, адже вони вже містять отруйні речовини;

не збирайте гриби у спеку і відразу після неї – висока температура повітря сприяє збільшенню отруйних властивостей грибів і провокує їх швидке старіння;

не збирайте гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;

не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображенням в різних довідниках – вони не завжди відповідають дійсності;

не куштуйте сирі гриби на смак;

значна кількість грибів, які вважаються їстівними, містять мікродози отруйних речовин, якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статися отруєння;

гриби (зеленушка, синяк-дубовик та деякі інші), містять отруйні речовини, які в шлунку не розчиняються, але у взаємодії з алкоголем отрута викликає бурхливе отруєння;

у жодному випадку не пригощайте грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок;

симптомами отруєння є нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Не займайтеся самолікуванням! Пам’ятайте, що отруєння грибами важко піддається лікуванню, адже грибна отрута діє непомітно й виявляється пізно, коли вже всмокталася в кров.  В жодному разі не відмовляйтесь від госпіталізаціїчасто від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини. Бережіть своє життя і здоров’я!

 19.07.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 18 липня,  хліборобами обмолочено 17070 тонн ранніх зернових на площі 3582 га, або 22% від посіяного, середня урожайність 48 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3319 га, намолочено 10171 тонну при середній урожайності 31 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 1609 га намолочено 8578 тонн при середній урожайності 53 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 284 га (55%), що складає 1001 тонну при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 19 одиниць зернозбиральних комбайнів.

18.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

На відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм буде направлено 220,1 млн грн – рішення Комісії

 

У рамках держпрограми часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів учасникам ринку буде направлено 220 098 тисяч гривень.

Відповідне рішення було прийняте 12 липня на засіданні Комісії Мінагрополітики для надання державної підтримки галузі тваринництва. На засіданні були присутні керівники та представники департаментів міністерства, керівники ДП “Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин” та асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Зокрема, буде частково відшкодовано вартість будівництва 4-х об’єктів свинарства, 2 – птахівництва, 2 – ВРХ. Об’єкти розташовані у Вінницькій, Волинській, Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Загалом, станом на 5 липня 2018 р, Комісії було надано 9 пакетів документів, у ході розгляду яких одну заявку було відхилено та направлено заявнику на доопрацювання.

За результатами засідання Комісії буде підготовлено відповідний наказ Мінагрополітики щодо нарахування 220,1 млн гривень за 8 тваринницьких об’єктів.

Нагадаємо, що в структурі програм державної підтримки АПК на поточний рік основний фокус зроблено на підтримці розвитку тваринництва, враховуючи затяжну кризу в цій галузі, зменшення показників поголів’я та виробництва м’ясомолочної продукції. Програми, загальним обсягом фінансування 4 млрд грн, мають різну конфігурацію, орієнтовані на виробників різного масштабу та господарства населення.

Станом на липень Міністерство аграрної політики та продовольства України здійснило нарахування дотацій фізичним особам за вирощування молодняку великої рогатої худоби у сумі 6,7 млн грн. Зазначені кошти спрямовано до підрозділів облдержадміністрацій з питань АПК для виплати громадянам – утримувачам телят. Дотацію нараховано 3 573 фізичним особам за утримання 6 064 телят.

Також, в рамках програми із надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності сільгосппідприємствам перераховано 259 млн гривень.

18.07.2018 р.

Прес-служба Мінагрополітики

 

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 17 липня,  хліборобами обмолочено 15728 тонн ранніх зернових на площі 3292 га, або 20% від посіяного, середня урожайність 48 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3292 га, намолочено 10067 тонн при середній урожайності 31 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 1319 га намолочено 7236 тонн при середній урожайності 55 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 284 га (55%), що складає 1001 тонну при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 24 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Окрім цього, здійснено заготівлю кормів для сільськогосподарських тварин. Заготовлено 23,6 тис. тонн сіна та 6,1 тис. тонн сінажу.

17.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 16 липня,  хліборобами обмолочено 12806 тонн ранніх зернових на площі 2732 га, або 16% від посіяного, середня урожайність 47 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3232 га, намолочено 9330 тонн при середній урожайності 29 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 959 га намолочено 5110 тонн при середній урожайності 53 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 84 га (16%), що складає 205 тонн при середній урожайності 24 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 15 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Окрім цього, здійснено заготівлю кормів для сільськогосподарських тварин. Заготовлено 23,6 тис. тонн сіна та 6,1 тис. тонн сінажу.

16.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 13 липня,  хліборобами обмолочено 8856 тонн ранніх зернових на площі 2013 га, або 12% від посіяного, середня урожайність 44 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3232 га, намолочено 9330 тонн при середній урожайності 29 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 240 га намолочено 1160 тонн при середній урожайності 48 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 84 га (16%), що складає 205 тонн при середній урожайності 24 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 24 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Окрім цього, здійснено заготівлю кормів для сільськогосподарських тварин. Заготовлено 23,6 тис. тонн сіна та 6,1 тис. тонн сінажу.

13.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

На Ізяславщині триває пора збору врожаю ранніх зернових культур. Кожна зернина – маленька часточка подяки землі за дбайливий догляд, щоденну працю і любов, кожна закумулювала в собі результати нелегкої річної праці хліборобів. Тому, збір урожаю це відповідальна пора для аграріїв. Головне завдання аграріїв району у складних погодних умовах не пропустити жодного золотого дня для збирання вирощених культур.

Основними культурами у сільськогосподарському виробництві Ізяславщини являються: озима пшениця, ярий та озимий ячмінь, озимий ріпак, озиме жито та горох.

Царицею полів традиційно залишається озима пшениця.

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 12 липня,  хліборобами обмолочено 8331 тонну ранніх зернових на площі 1883 га, або 11% від посіяного, середня урожайність 44 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3182 га, намолочено 9180 тонн при середній урожайності 29 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 120 га намолочено 660 тонн при середній урожайності 55 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 74 га (14%), що складає 180 тонн при середній урожайності 24 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 24 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Окрім цього, здійснюється заготівля кормів для сільськогосподарських тварин. На теперішній час заготовлено 20,85 тис. тонн сіна (88% від потреби) та 4500 тонн сінажу (74% від потреби).

12.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

На Ізяславщині тривають жнива ранніх зернових

В Ізяславському районі тривають жнива, чому сприяють і погодні умови. На полях сільськогосподарських підприємств вже повністю зібрано  озимий ячмінь. Зі площі 1662 га намолочено 7189 тонн зерна, при середній врожайності 43 цнт/га;

Проте на даний час активно проходить збір озимого ріпаку. За оперативними даними станом на 11 липня 2018 року в районі його зібрано на площі   2852 га (65%), валовий збір складає 8005 т, при врожайності 28 ц/га.

11.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

Управління Держпраці: жнива у розпалі – запобігаємо травмуванню працівників під час зернозбиральних робіт

 

Відповідно до аналізу травматизму, на підприємствах агропромислового комплексу через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі.

Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт головне не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

Необхідно пам’ятати, що всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.

Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю за їх дотриманням з боку адміністрації.

Заборонено допускати до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом встановленого законодавством часу.

Перед початком робіт працівник має бути проінструктований, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору — механізатори, водії, працівники зернотоків — ще й пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Управління Держпраці у Хмельницькій області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

– забезпечити дотримання розроблених схем руху транспорту територіями з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

– до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускати осіб віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд; не допускати до виконання цих робіт підлітків;

– організувати ланки технічного обслуговування;

– обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та пально-мастильних матеріалів;

– перевірити провисання проводів ліній електропередач;

– проводити інструктажі з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;

– забезпечити огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

– очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

– укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни медаптечками першої допомоги;

– забезпечити всіх працівників, які зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

– провести лабораторну перевірку опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;

– особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та отримати дозвіл роботи на висоті;

– під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;

– трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

– обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем згідно з нормативними вимогами.

– не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

 11.07.2018 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Управління Держпраці у Хмельницькій області http://km.dsp.gov.ua/

 

 

Для сімейних фермерських господарств спрощено оподаткування

 

Сімейні фермерські господарства отримали пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску. Відповідні зміни до Податкового кодексу України прийняла Верховна Рада України сьогодні, 10 липня. За відповідний законопроект проголосувало 229 народних депутатів України.

«Відтепер українські фермери та їх сім’ї, які проживають у селах, стають повноцінними підприємцями та отримують ряд переваг. Офіційний підприємницький статус за пільговим оподаткуванням дозволяє їм виходити на нові організовані ринки та збільшувати свої прибутки. Крім того, сімейні фермерські господарства зможуть долучитися до державних програм підтримки та розвивати свій бізнес», - зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, коментуючи рішення Парламенту.

Віктор Шеремета подякував народним депутатам за підтримку фермерства, а також додав, що прийняті зміни є важливими не лише для фермерів, а й для всієї України, адже стимулюватиметься підприємництво на селі, а, отже, будуть з’являтися нові робочі місця та зростатиме благополуччя селян.

Зокрема, прийняті Законом зміни встановлюють:

- пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для всіх членів сімейного фермерського господарства;

- сплату податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Довідково

Законом України №6490-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» забезпечується можливість для мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб - підприємців, які організували фермерське господарство, у тому числі сімейне, та надається їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи.

 10.07.2018 р.

За матеріалами Урядового порталу https://www.kmu.gov.ua/ua

На Ізяславщині тривають жнива ранніх зернових

В Ізяславському районі тривають жнива, чому сприяють і погодні умови. На полях сільськогосподарських підприємств активно проходить збір озимих ячменю та ріпаку.

За оперативними даними станом на 10 липня 2018 року в районі озимий ячмінь зібрано на площі 1527 га (92%), валовий збір складає 6757 т, при врожайності 44 ц/га. Озимий ріпак зібрано на площі 2245 га, валовий збір складає 6377 т при врожайності 28 ц/га.

10.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

На полях Ізяславщини триває гаряча пора жнив

 

На Ізяславщині триває пора збору врожаю ранніх зернових культур. Кожна зернина – маленька часточка подяки землі за дбайливий догляд, щоденну працю і любов, кожна закумулювала в собі результати нелегкої річної праці хліборобів. Тому, збір урожаю це відповідальна пора для аграріїв. Голов­не завдання аграріїв району у складних погодних умовах не пропустити жодного золотого дня для збирання вирощених культур.

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 09 липня намолот озимого ячменю проведено на площі 1406 га (85%), що складає 6740 тонн при середній урожайності 48 ц/га.

Крім того господарства району проводять обмолот озимого ріпаку. Його зібрано на площі 1037 га (24%), намолочено 2839 тонн при середній урожайності 27 ц/га.

09.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

«Як і обіцяли провели зустріч з представниками аграрного бізнесу», – В. Лозовий

 

06 липня в обласній філармонії під головуванням голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового та заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети відбувся обласний форум з питань розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій.

До участі були запрошенні голови райдержадміністрацій, районних, сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад, заступники голів райдержадміністрацій з питань агропромислового комплексу, начальники управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільгосппідприємств усіх форм власності, підприємств харчової і переробної промисловості, галузевих і споріднених служб агропромислового комплексу, директори аграрних навчальних закладів, керівники силових структур.

Розпочинаючи засідання, голова адміністрації Вадим Лозовий зазначив, що сьогоднішнє зібрання покликане визначитися з пріоритетами розвитку сільського господарства області в цілому, наголосити на проблемних питаннях галузі, шляхах їх вирішення, стратегії розвитку аграрного сектору економіки, сільських територій та кооперативного руху.

За словами Вадима Миколайовича, від кожного з присутніх, певною мірою, залежить подальше укріплення лідируючих позицій Хмельниччини у сільськогосподарському виробництві країни, нарощування валового виробництва рослинництва, тваринництва, харчової і переробної промисловості, розвиток кооперативного руху на селі.

Привітав учасників заходу заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, який відмітив, що йому дуже цікаво та пізнавально перебувати на Хмельниччині, ознайомитися з досягненнями подільського краю в аграрному секторі, адже в минулому році Хмельниччина  була першою серед областей України по урожайності. За словами Віктора Васильовича такі показники урожайності є тільки у країнах Європи і це дуже хороший результат. За що високопосадовець висловив аграріям області велику вдячність.

Розповів Віктор Шеремета і про програми державної підтримки аграріїв та селян. Так, 6,3 млрд. грн.. виділено для підтримки аграрного сектору, з них 4 млрд. спрямовано на тваринництво. Майже 1 млрд. грн.. виділено на компенсацію вартості вітчизняної техніки, 1 млрд. грн.. на підтримку малого бізнесу. Він закликав фермерів, аграріїв області та селян користуватися такими програмами та кредитами, з метою розвитку як аграрного так і тваринного сектору.

Також Віктор Васильович вручив голові адміністрації Вадиму Лозовому почесну медаль Міністерства за представлення Хмельниччини на найвищому рівні під час аграрної виставки у м. Києві. Крім того, отримав відзнаку і Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

В продовження зустрічі, перший заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко розповів про стан, проблеми та перспективи розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій.

Під час наради учасники заслухали та обговорили безліч проблемних питань з якими аграрії області стикаються у своїй повсякденній роботі. Серед яких кооперація як інструмент економічного зростання сільських територій, дотримання безпечних умов виробництва сільськогосподарської продукції в особистих селянських господарствах, перспективи заготівлі молока від населення, сприяння бізнесу в розвитку міжнародного співробітництва та посилення експортної спроможності підприємств Хмельницької області, актуальні питання у сфері державної реєстрації нерухомого майна та бізнесу для сільськогосподарських підприємств (агровиробників) тощо.

В свою чергу голова адміністрації Вадим Лозовий зауважив, що на сьогоднішній нараді було обговорено низку важливих питань, більшість з яких стосувалися аграрного сектору та сільських територій. Він відмітив, що усі ці питання взаємопов’язані, тож такі зустрічі мали б відбутися в кожному районі із залученням, за необхідністю, спеціалістів обласного рівня.

Вадим Миколайович додав, що розвиток сільських територій передбачає, перш за все, наповнення місцевих бюджетів. А це – створення нових робочих місць, виведення зарплат «з тіні», відкриття нового виробництва і, звісно ж, підняття рівня заробітної плати.

Так, підприємства повинні удосконалювати свої можливості щодо пошуку нових ринків збуту продукції, скористатися досвідом і пропозиціями Хмельницької торгово-промислової палати, організовувати презентації товарів, ставати учасниками виставок і, у загальному, просувати свій бренд, торгову марку на ринку продукції.

В свою чергу, органи місцевого самоврядування повинні сприяти створенню можливостей для формування ринку збуту цієї продукції через кооперативи, комунальні або заготівельно-збутові організації, що дасть можливість створити нові робочі місця, підвищити офіційну  зайнятість населення, збільшити надходження до бюджетів громад.

Очільник області зауважив, що людина, яка займається вирощуванням продукції, повинна створити свій бізнес на селі. Тому голова адміністрації звернувся до науковців навчальних закладів, аби ті допомогли у складанні бізнес-планів розвитку підприємств, а також наукового супроводу проектів розвитку сільської місцевості, щоб максимально полегшити селянам розвивати свій бізнес.

Вади Лозовий відмітив, що необхідно взяти до уваги і впровадження досвіду підприємців щодо співпраці з сільськими, селищними радами, об’єднаними територіальним громадами щодо створення та підтримки соціальних проектів, залучення коштів підприємств для розвитку громад, ремонту та будівництва доріг, відновлення соціальної сфери, забезпечення водопостачанням та інші проекти. У цьому велику роль повинно відіграти і соціальне партнерство між агрохолдингами та органами місцевого самоврядування.

«Для сільськогосподарських товаровиробників наступив важливий період – збирання врожаю. Хмельниччина не повинна втратити позицію лідера в аграрній сфері держави. Органи державної влади повинні сприяти створенню умов для збирання вирощеної продукції», – відмітив Вадим Лозовий. – Разом з тим вони повинні забезпечувати дотримання законодавчих норм, а тому хочу попередити сільськогосподарських товаровиробників за дотриманням правил пожежної безпеки під час збирання урожаю, у тому числі – недопущення спалювання пожнивних решток.

Крім того, очільник області звернувся до представників агрохолдингів та сільгоспкомпаній щодо дотримання законодавства під час збирання врожаю в частині не перевантаження транспорту, та під час обприскування полів хімічними препаратами. Що стосується використання перевантаженого транспорту, то такі дії руйнують дороги, які зараз Хмельниччина активно ремонтує.

А обприскування полів без попередження, та у невстановлені години доби, просто знищує бджіл. Він наголосив на тому, що не потрібно ставити свої економічні інтереси вище інтересів простого селянина, для якого наявність пасіки є єдиним джерелом для існування.

За словами голови адміністрації, за результатами форуму буде підписане відповідне протокольне доручення, яким зобов’язує керівників структурних підрозділів обласної і районних державних адміністрацій взяти на контроль виконання питань, які прозвучали сьогодні.

Також в рамках заходу діяла консультативна кімната для учасників наради з представниками банківських, науково-дослідних установ, Головного територіального управління юстиції в області, освітніх закладів та інших галузевих структур.

09.07.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

На Ізяславщині тривають жнива

 

Липень поточного року розпочався опадами, що дещо гальмує жнива на Ізяславщині. Проте  не зважаючи на перешкоди, за оперативними даними станом на 05 липня 2018 року аграріями району вже намолочено 4177 тонн озимого ячменю, що складає 53 відсотки від вирощеного.

06.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

Дохід від продажу власної сільгосппродукції не оподатковується

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області звертає увагу, що відповідно до положень статті 165 Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України. Кодекс передбачає дотримання певних умов застосування такої пільги, які передбачені у пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

У разі продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки за формою № 3ДФ. Така довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви.

 Довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, якщо сільськогосподарська продукція вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення: садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва; особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Довідка видається строком на п’ять років. Оригінал довідки повинен зберігатись у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати її закінчення.

Таким чином, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству чи фізичній особі-підприємцю, які є податковим агентом, копію чинної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування зазначеної вище пільги, то покупець не утримує податок з доходів, що виплачується за сільськогосподарську продукцію.

Якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18%.

Отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, доходи не оподатковується, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельної ділянки.

Якщо сума отриманого доходу перевищує встановлений розмір, фізична особа зобов'язана падати контролюючому органу зазначену  довідку. При підтвердженні вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує  50 розмірів мінімальної заробітної плати  встановленої на 1 січня звітного (податкового) року. Однак, якщо фізичною особою не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, то доходи від її продажу підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

06.07.2018 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Головне  управління

ДФС у Хмельницькій області  http://km.sfs.gov.ua/   

 

 

З 1 липня ніяких заборон на закупівлю молока другого ґатунку не запроваджується, - Ковальова

 

До 1 січня 2020 року молоко другого класу буде прийматися переробними підприємствами на будь-які цілі. З 1 січня 2020 р. по 1 січня 2022 р. буде встановлено перехідний період, протягом якого молоко 2-го ґатунку буде продовжувати прийматись, але вже виключно в технічних цілях для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну). Про це зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час інтерв’ю одному з українських телеканалів.

«З 1 липня нічого не змінилося, молоко 2-го ґатунку не відмінили. Селяни та всі ті, хто виробляє молоко, можуть спокійно його здавати на підприємства до 1 січня 2020 року. Тобто, на підставі чинного законодавства до 2020 року молоко абсолютно всіх ґатунків, у тому числі і другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей», - відмітила Олена Ковальова.

Разом з цим, з метою підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів, Мінагрополітики було розроблено проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів».

Вказані вимоги мають на меті запровадити належну виробничу практику виробництва, переробки, введення в обіг молока та молочних продуктів.

Для забезпечення належної якості та безпечності при виробництві молока держава надає значну фінансову підтримку. Так, скористатися коштами та підвищити якість своєї продукції виробники можуть в рамках програми підтримки тваринництва (4 млрд на 2018 рік) та програми розвитку фермерства і кооперації (1 млрд грн).

«Коли 30% молока, що йде на переробку, це молоко другого ґатунку, то очевидно, що необхідно час та умови, для того, щоб селяни або ті, хто виробляють молоко другого ґатунку, мали можливість переорієнтуватися, перебудуватися. Тому держава здійснює і фінансову підтримку, й інформаційну», - підкреслила Олена Ковальова.

Як відомо, на сьогодні здійснено нарахування дотацій фізичним особам за вирощування молодняку ВРХ у сумі 6,7 млн грн, сільгосппідприємствам за утримання корів у обсязі 259,2 млн грн та компенсацію відсотків за кредитами в обсязі 21,4 тис. гривень. 

05.07.2018 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства аграрної

політики та продовольства України http://www.minagro.gov.ua/

 

 

Про проведення полювання на пернату дичину, хутрових та парнокопитних звірів в сезоні полювання 2018-2019 рр. на території мисливських угідь Ізяславської районної організації

 

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», наказу №11-он від 25.05.2018 року Хмельницької обласної організації УТМР, погодженого заступником голови Хмельницької обласної державної адміністрації Кальніченком В.І. та начальником Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Пешко П.С., встановлено такі строки полювання:

- на норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерезня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволової), лиску, куликів (крім кулика - сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, зуйка малого, зуйка великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), на гусок (крім гуски білолобої та гуски малої), на території водно-бо­лотних угідь з 16-ї години 4 серпня по 30 грудня 2018 року включно.

- на перепілку та голубів (крім голуба - синяка) з 16-ї години 4 серпня по 28 жовтня 2018 року включно (полювання на перепела проводиться виключно власниками чистопородних лягавих собак);

- колективного та облавного (ліцензійного) полювання на парноко­питних звірів з 3 листопада по 30 грудня 2018 р. включно;

- на хутрових звірів з 3 листопада 2018 року до 27 січня 2019 року включно. Картки відстрілу диких звірів на січень 2019 року видавати­муться тільки тим членам товариства, які сплатили членські внески за 2019 рік;

Полювання в лісових угіддях на хутрових звірів після 1-го січня 2019 року заборонено.

 

Встановлено, що днями полювання є:

- на пернату дичину - субота, неділя та середа по 28 жовтня, а при умові отримання сезонної відстрільної картки на хутрових звірів, термін полювання на пернату дичину продовжується з 3 листопада по 30 груд­ня 2018 року включно в суботу та неділю, про що буде зроблена відмітка у відстрільній картці на пернату дичину, завірена печаткою користува­ча мисливських угідь;

- на парнокопитних звірів та бобра по ліцензіях - субота та неділя;

- на зайця - русака та лисицю звичайну - субота та неділя.

Полювання на зайця - русака, єнотовидного собаку, вовка, лисицю проводитиметься по картках відстрілу хутрових звірів, а на парноко­питних тварин та бобра - по ліцензіях, згідно затвердженого ліміту.

Полювання на території державного лісового фонду проводити з обов’язковою реєстрацією мисливців в місцевих лісництвах в день полювання. Полювання в лісових угіддях на хутрових звірів проводити лише по разових відстрільних картках.

М’ясо та трофеї від добутих ліцензійних видів диких звірів та добутих птахів віддаються мисливцям, що брали участь в цьому полюванні - безкоштовно, мисливець самостійно проводить обстеження м’яса перед вживанням в їжу.

Денна норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати: гусей - 2, качок - 5, лисок - 6, перепілок - 10, куликів -10, голубів -10, норців великих - 2.

Денна норма відстрілу зайця - русака не повинна перевищувати однієї голови одним мисливцем. Відстріл лисиць, вовків, єнотовиднихсобак - не лімітовано.

Відстріл вовків, лисиць, єнотовидних собак дозволено здійснювати за наявністю в мисливця ліцензії або відстрілочної картки на добуван­ня інших мисливських тварин в місцях, вказаних в відстрілочній картці, картці обліку добутої дичини та порушень правил полювання, почина­ючи з жовтня місяця 2018 року.

Відстріл вовків, лисиць не в мисливський сезон або в заборонених для полювання місцях здійснюється мисливцями за дозволами Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господар­ства, а в межах територій та об’єктів природно - заповідного фонду - з дозволу Хмельницької обласної державної адміністрації.

До полювання допускатимуться лише ті мисливці, які мають не­обхідні документи на право полювання, передбачені ст.14 Закону Ук­раїни «Про мисливське господарство та полювання». Контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на відповід­ний мисливський сезон з відміткою про сплату державного мита мис­ливці можуть отримати у головного мисливствознавця в Хмельницькій області, або сплатити 10 гривень за картку і 1,70 гривні державного мита в місцевих банках. Квитанції про сплату та контрольну картку за 2018 рік здати в Ізяславську районну організацію УТМР, де і можна отримати реквізити для сплати.

Перед початком полювання буде забезпечено реєстрацію мисливців з проведення інструктажу з питань техніки безпеки поводження зі зброєю при здійсненні полювання. Перед початком полювання мис­ливець зобов’язаний зробити запис в контрольній картці добутої дичи­ни та порушень правил полювання (вказати дату та місце проведення полювання).

Користувачам мисливських угідь у співпраці з екологічною інспек­цією в Хмельницькій області, Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства та районним відділом внутрішніх справ України (за згодою) необхідно забезпечити охорону мисливсько­го фонду від браконьєрства.

Користуючись нагодою, Ізяславська районна організація УТМР доводить до відома мисливців нові такси для обчислення розміру відшко­дування збитків, завданих внаслідок порушення законодавства в га­лузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України), затвердженого Наказом Міністерства аг­рарної політики та продовольства України, Міністерства екології та при­родних ресурсів України 13.06.2017 року № 301/222, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.07.2017 р. за № 842/30710.

Незаконне добування або знищення за одну особину: лось - 80000 грн, оленя європейський - 60000 грн, олень плямистий - 50000 грн, кабан - 40000 грн, лань - 40000 грн, козуля - 32000 грн, муфлон - 32000 грн, бобер -10000 грн, борсук - 8000 грн, заєць-русак - 8000 грн, бабак - 6000 грн, куниці лісова і кам’яна - 6000 грн, нутрія вільна - 4000грн, вовк-2000грн,кроликдикий-2000грн, ондатра-2000грн, норка американська -1500 грн, білка -1000 грн, єнотовидний собака -1000 грн, лисиця - 1000 грн, шакал - 1000 грн; птахи: лебеді шипун і кликун -4000 грн, галагаз -2000 грн, гуси -2000 грн, кеклик - 2000 грн, куріпка сіра - 2000 грн, фазан - 2000 грн, голуби - 1000 грн, качки - 1000 грн, кулики -1000 грн, лиска -1000 грн, перепілка -1000 грн, інші мисливські птахи - 1000 грн.

05.07.2018 р.

За матеріалами Ізяславської районної організації УТМР

 

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час жнив
 

Пора жнив особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.

Загальновідомо, що у цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем коло хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат.

Враховуючи вищевикладене, прохання дотримуватись основних правил пожежної безпеки!

З  початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню.

Перед початком жнив хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степовій смузі, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені і оборані захисною смугою щонайменше 4 м завширшки.

Перед косовицею хлібні масиви із великою площею необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками варто робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів треба негайно зібрати. У серединці прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, забезпечені  первинними засобами пожежогасіння.

У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовану техніку, що пристосована для гасіння пожеж зернових.

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з'єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

 

У цей час заборонено:

- роботу тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

- застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;

- заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;

- заправляння машин у нічний час у польових умовах;

- розведення багаття на полях та біля них;

- спалювання стерні та пожнивних залишків.

 

Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень. Відповідальні особи та працівники, задіяні на пожежонебезпечних роботах, повинні пройти навчання з пожежно-технічного мінімуму. Усі працівники, службовці, зайняті на збиранні врожаю і заготівлі кормів, повинні пройти інструктаж під розписку. Осіб, які не пройшли його, до цих робіт не допускають.

Наголошуємо: за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність.

Відділ агропромислового розвитку Ізяславської райдержадміністрації звертається до працівників сільськогосподарської галузі та всіх громадян із проханням бути вкрай обережними із вогнем і пожежонебезпечними предметами, мандруючи на автомобілі чи пішки повз хлібні лани.

04.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

На Ізяславщині розпочались жнива

 

Нещодавно в Ізяславському районі стартувала жнивна кампанія.

Ізяславщина - аграрний край. Врожаї зернових останніх років – яскраве тому підтвердження, а ще  – свідчення плідної праці наших аграріїв.

Основними завданнями хлібороба є збір вирощеного збіжжя, без втрат і в оптимальні терміни та вироблення якісного насіннєвого матеріалу.

Аграрії зазначають, що цьогоріч жнива на Ізяславщині гальмують негода та дощі, проте посіви попри погодні умови перебувають у доброму стані.

Першими приступили до збиральних робіт нового урожаю ТОВ «Агрос-Віста» с.Сахнівці та ТОВ «Камчатка» с.Теліжинці.

За оперативними даними станом на 02 липня зібрано  759 га озимого ячменю, що становить 46 відсотків від вирощеного. Намолочено 3592 тонни, середня урожайність становить 47 цнт/га.

У цілому початок жнивної кампанії дає підстави розраховувати на вагомий валовий збір зернових.

03.07.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

Антирейдерський штаб –  на захисті прав селян

 

26 червня під головуванням голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового відбулося засідання обласної робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств (антирейдерського штабу).

З першого питання про хід досудового розслідування за заявами Староушицької селищної ради, Колодіївської сільської ради Кам’янець-Подільського району  Хмельницької області доповів представник Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області. За словами доповідача, наразі проведено ряд слідчих дій, спрямованих на зібрання речових доказів по даній справі. Також на даний час вирішено та погоджено проведення оціночно-земельної експертизи ділянок, які незаконно більше двох разів було передано у приватну власність шляхом відчуження з державної власності.

Також слідчий проінформував присутніх про поточну ситуацію із земельними ділянками, які розташовані за межами Сахновецької сільської ради Ізяславського району, та ходом досудового розслідування відносно дій посадових осіб ТОВ «Агрос-Віста», що містять ознаки злочину, передбаченого статтею 197-1 КК України (самовільне захоплення земельної ділянки).

Аналізуючи дане питання, голова адміністрації Вадим Лозовий надав доручення Головному управлінню Держгеокадастру у Хмельницькій області в найкоротші терміни надати слідчому усю необхідну земельну документацію для прискорення проведення слідчих дій по даній справі.

В продовження засідання, начальник Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Василь Василенко доповів про результати службового розслідування стосовно невиконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду за позовом Камінської Г.А. до Головного управління Держгеокадастру в області та про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Держгеокадастру в області. Зокрема, мова йде про те, що розгляд заяв про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності  не був здійсненний у встановленні законодавством України строки, а відмова у затвердженні проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів сільських рад Ізяславського району Хмельницької області є незаконною.

Також Василь Миколайович проінформував про результати  проведеної позапланової перевірки земельних ділянок, розташованих на території Цвітоської сільської ради Славутського району, за межами населеного пункту загальною площею 904,6398 га.

За результатами обговорення даного питання, присутніми вирішено тримати питання на контролі до збору урожаю.

Підсумовуючи, голова адміністрації зауважив, що усі сьогоднішні пропозиції та зауваження будуть враховані та внесенні до протокольного рішення.

Крім того, Вадим Миколайович висловив ініціативу щодо проведення робочої зустрічі з представниками агробізнесу області з метою виявлення (вирішення) проблемних питань у сфері земельного законодавства, а також недопущення на території області випадків аграрного рейдерства майна та бізнесу.

27.06.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков та представники аграрного бізнесу Ізяславщини взяли участь у ХХХ агропромисловій виставці «АГРО-2018»

З 6 по 9 червня у Києві, на території ВДНГ, проходить вже 30-та найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі – «АГРО-2018».
              Аграрії ніколи не нудьгують без діла, надто влітку, коли вони буквально ночують у полі. Однак перша декада червня - час особливий, коли багато із них виділяють із свого робочого графіку принаймні один день та їдуть до Києва - до ВДНГ. Ця традиція була започаткована ще в далеких 90-х роках і з тієї пори лишається незмінною – виставка це справжнє свято для аграріїв, у якому приємне неодмінно поєднується із корисним.   
              У 2018 році цей захід справляє вже досить таки поважний ювілей, оскільки проводиться вже в тридцятий раз, щораз пропонуючи своїм відвідувачам щось нове і цікаве. Ясна річ, що організатори «АГРО-2018» підготувалися до свята по-особливому, суттєво розширивши його програму.
              Достатньо сказати, що цьогоріч у рамках АГРО-2018 діє відразу 12 окремих тематичних виставкових заходів, а також Аукціон племінних тварин, експозиція провідних автомобільних брендів Agro Auto Show, фестиваль їжі Agro Food Fest та звичайно ж, традиційний Ярмарок. Щодо тематичної частини програми, то кожен представник аграрної галузі має змогу обрати для себе експозиції на свій смак чи ж знайти для себе щось нове і перспективне.
             Цьогорічною цікавинкою став фестиваль їжі Agro Food Fest, де можна  скуштувати фермерські оригінальні продукти із натуральних складових. Свої кулінарні напрацювання презентували київські та регіональні ресторації, представники сучасної вуличної їжі та фермерські господарства.
            Ключове місце на АГРО завжди посідає велетенська експозиція сільгосптехніки та обладнання, в якій традиційно беруть участь сотні виробників та дилерських компаній. Родзинкою цьогорічної АГРО стало те, що в ній беруть участь практично усі вітчизняні підприємства, продукція яких входить до переліку Уряду щодо надання часткової компенсації вартості. Як відомо, у 2018 році розмір такої компенсації становить 25% від вартості машин та агрегатів, виготовлених в Україні. Поза сумнівами, нас чекатимуть додаткові знижки і від вітчизняних, і від українських виробників. Цілком може бути, що омріяну машину чи агрегат ви зможете придбати значно дешевше саме на АГРО-2018!
            В рамках виставки 6 червня було проведено День Хмельницької області. У павільйоні № 7 виставкового комплексу  було представлено виставку досягнень аграріїв Хмельниччини. Із представленою експозицією ознайомились: голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Задорожний, представники влади та аграрного бізнесу Хмельницької області.
            На виставці 6 червня також побували і представники Ізяславського району на чолі із головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим.
ФОТОЗВІТ
07.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

До уваги суб’єктів господарювання

Про проведення онлайн-виставки харчової промисловості 2018

Інформуємо про те, що 10-11 жовтня 2018 року в Україні відбудеться онлайн-виставка харчової промисловості на Міжнародному виставкому порталі “ExpoUniverse”.
           Міжнародний виставковий портал “ExpoUniverse” ( https://expo-universe.com/ )- перший в Україні проект в індустрії виставкового бізнесу, який допоможе вивести на лідируючі світові позиції виставковий ринок України в цілому та харчову промисловість зокрема.
           Онлайн-виставка харчової промисловості - це новий рівень взаємодії виробників кондитерських виробів та продуктів харчової промисловості, постачальників сировини, виробників обладнання та упаковки, торгівельних мереж дистриб’юторів. Інноваційний формат виставки забезпечує безпосередній контакт вітчизняних та іноземних учасників в реальному часі за допомогою відео-зв’язку та текстового чату.

           Презентаційний матеріал про захід додається. Детальну інформацію про захід можна отримати на веб-сайті:
https://expo-universe.com/exhibition-entrance/49/
.
05.06.2018 р.

Відділ економічного розвитку,  торгівлі та інфраструктури  райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

Очільник Хмельниччини відзначив високий потенціал суб’єктів господарювання Ізяславщини

 

Під час робочої поїздки 11 травня до Ізяславського району голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук  ознайомився із роботою ряду суб’єктів господарювання Ізяславщини.

Зокрема Олександр Корнійчук та голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков оглянули виробничі потужності товариства з обмеженою відповідальністю «ЮКРЕЙНІАН БІ», що розташоване у місті Ізяслав.

Заступник директора Валентин Паньковський розповів, що підприємство було створено у 2014 році, і основний асортимент його продукції  становить мед натуральний бджолиний та пилок. Продукція підприємства  на даний час експортується до країн Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки. У 2017 році було реалізовано 8 363 тонни готової продукції на загальну суму 444 млн.грн.  Також Валентин Станіславович зазначив, що у перспективі заплановано створення замкнутого циклу виробництва органічної бджолопродукції. Також є прагнення організувати  виробництво вуликів, створення органічних пасік, виробництво біовощини, запровадження у виробництві енергоефективних технологій, виготовлення косметичних, кондитерських виробів та напоїв на основі бджолопродукції.

У цей же день голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук та голова районної державної адміністрації  Борис Яцков відвідали в селі Михнів (Михнівська сільська рада) ТОВ «Компанія УКРЕЛІТАГРО», що входить до групи кампаній «ВІТАГРО», де ознайомились із підприємством із переробки насіння штирійського олійного гарбуза.

Керівник підприємства Володимир Корнійчук доповів, що  вирощуванням гарбузів товариство займається із 2014 року. У 2017 році посівна площа під дану культуру становила 1171 гектар, валовий збір насіння становив 1523 тонни при врожайності 39,4 центнера з одного гектара. У 2016 році було закуплено обладнання для первинної переробки насіння вирощених гарбузів. «На сьогодні господарство має спеціальну техніку для збирання, обладнання для його промивання, сушіння та зберігання», - наголосив Володимир Костянтинович. Також він зазначив, що практичне все обладнання було закуплено у вітчизняних виробників.

Для котельні паливом служить солома, яка на сучасному енергозберігаючому  обладнанні ТОВ «ЕВЕГРИНЕНЕГДЖИ» (м.Харків) майже не дає шкідливих викидів в атмосферу. Це важливий момент, коли на відміну від традиційного газу або альтернативних безпаливних систем значно дешевше, і головне – екологічно.

У ході спілкування із В.Паньковським та В.Корнійчуком голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук зазначив, що Ізяславщина має високий  потенціал господарників,  які є яскравим прикладом для наслідування.

ФОТОКОЛАЖ

11.05.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

12 травня - Всесвітній день мігруючих птахів

 

Всесвітній день мігруючих птахів

 

Щороку у другу суботу травня світ відзначає Всесвітній день мігруючих птахів. Цьогорічне відзначення проходитиме під егідою офіційного об’єднання двох найбільших у світі просвітницьких кампаній Всесвітнього дня мігруючих птахів (WMBD) та Міжнародного дня мігруючих птахів (IMBD). Це об’єднання зародилося під час Дванадцятої наради Конференції Сторін Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин (Маніла, 26.10.2017), у кулуарах якої три провідні організації з охорони птахів, а саме: Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин, Угода про збереження афро-євразійських мігруючих видів диких тварин та Довкілля для Америки оголосили про партнерство для поглиблення усвідомлення важкого становища перелітних птахів у всьому світі.

Співпраця створює єдину всесвітню кампанію, організовану навколо головних міграційних коридорів птахів планети. До них відносяться афроєвразійські, східноазіатсько-австралійські та американські міграційні шляхи. З 2018 року відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів (ВДМП) мають організовуватися двічі на рік, в другу суботу травня та жовтня і, крім того, протягом року, коли мігруючі види птахів присутні в даній місцевості.

Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day) у 2018 році припадає на 12 травня та пройде під символічним гаслом «Об’єднання наших голосів для збереження птахів».

Всесвітній день мігруючих птахів спрямований на підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Проблеми перелітних птахів хвилювали прогресивне міжнародне співтовариство ще з початку минулого сторіччя. Будемо сподіватися, що цього разу нам всім спільно вдасться встановити чітку позитивну тенденцію у цьому питанні і наші пернаті друзі відчують позитивний рух. Завдяки діяльності мігруючих птахів підтримується баланс екосистеми в цілому. Міграція птахів є одним із індикаторів біорізноманіття, здоров’я екосистеми, змін клімату.

Детальну інформацію про заходи, новини та відеоматеріали можна переглянути на офіційному веб-сайті Всесвітнього дня Мігруючих птахів (ВДМП)  http://www.worldmigratorybirdday.org/.

11.05.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

Посівна-2018:

Ярими культурами засіяно 29 482 га на Ізяславщині

 

Станом на 4 травня агроформування Ізяславщини всіх категорій господарства завершили посів ранніх ярих зернових  культур  на площі 6461 га. Зокрема, посіяно:

– ярого ячменю – на площі 4105 га;

– вівса – на площі 557 га;

– пшениці – на площі 1045 га;

– гороху – на площі 740 га.

Окрім того, продовжується посів кукурудзи, який проведено на площі 5838 га, або 62% до прогнозу.

Завершено сівбу цукрового буряка на площі 2142 га, соняшника – на 4710 га, картоплі – на 2503 га.

Триває посів сої, який проведено на площі 4575 га, або 46% до прогнозу.

Всього ярі культури посіяно на площі 29 482 га, що становить 82% до прогнозу.

05.05.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

На шляху до сільськогосподарського кооперативу

 

Після заслуховування районів в обласній державній адміністрації з питань соціально-економічного розвитку, в якому взяли участь голова Старосинявської районної державної адміністрації Ігор Русий, голова Старосинявської селищної ради Віталій Здебський та працівники районної державної адміністрації, було обговорено цілу низку питань життєдіяльності Старосинявського району.

Враховуючи запровадження з 01 липня 2018 року європейських стандартів якості заготівлі коров’ячого молока, значна увага була приділена також підтримці дрібних фермерських господарств, створенню сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в районі.

Так, 25 квітня 2018 року делегація Старосинявського району відбула в село Білогородка Ізяславського району, аби перейняти досвід та ознайомитись із роботою обслуговуючого сільськогосподарського кооперативу села Білогородка, який діє з квітня 2017 року.

Сільський голова Оксана Анатоліївна розповіла про історію заснування та діяльність сільськогосподарського кооперативу, який на сьогодні об’єднує більше 30 осіб.

За словами сільського голови, утворення кооперативу дало можливість утворити п’ять робочих місць. Відкрились нові можливості з розвитку сільської території (облаштування доріг, проведення ремонтів будівель, поповнення інвентаря школи та дитячого садочка). За певний термін було закуплено відповідне обладнання: охолоджувач молока, аналізатор молока, налагоджено його збір в членів кооперативу.

Кооператори скористались програмою Хмельницької обласної ради щодо часткового відшкодування сільськогосподарським кооперативам витрат за придбане обладнання. Частка відшкодування для кооперативу «Відроджені традиції» с. Білогородка склала 50% від загальної вартості.

Також керівник кооперативу Микола Казмірчук розповів про здійснення технологічного процесу охолодження молока та проведення його якісного аналізу.

Зустріч мала конструктивний характер та дала можливість зрозуміти всю проблематику питання організації кооперативного руху та потенційні можливості для розвитку територій. Було домовлено про подальшу співпрацю в цьому питані, адже в Старосинявському районі утворено і вже функціонують дві сімейні сільськогосподарські ферми – с. Буглаї (родина Капелюшок) та с. Пилявка (родина Стельмащуків) і триває утворення сімейної сільськогосподарської ферми в с. Іванківці (родина Ковальчуків). Проведено шість зустрічей з потенційними кооператорами в селах району.

Побачене і почуте в с. Білогородка допоможе зробити виважені і практичні кроки на шляху до кооперативного будівництва та впровадження європейських стандартів якості заготівлі молока від корів, дасть можливість об’єднати зусилля селян, районної державної адміністрації, районної ради та селищної ради (ОТГ) на цьому непростому шляху.

ФОТОКОЛАЖ

27.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

ПІДТРИМКА АГРАРІЇВ

 

 

 
     
 

20.04.2018 р.

За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України http://minagro.gov.ua/

 

 

До уваги аграріїв! Термін подання документів для отримання дотації на корів продовжено до 1 травня

 

Рішенням Уряду подовжено термін подання документів до 1 травня для отримання 1500 гривень на корову в рік. Пролонгація термінів надасть можливість скористатися державною підтримкою максимальній кількості аграріїв.

Відповідні зміни були внесені до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва. Раніше граничний термін подання документів був 1 квітня.

Відтепер для отримання дотації за корів аграрії, які є юридичними особами, подають до 1 травня (станом на 1 січня) та до 1 жовтня (станом на 1 липня) до Мінагрополітики такі документи:

– заявку (в електронному та паперовому вигляді);

– довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

– копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня та 1 липня поточного року;

– довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків і зборів.

Комісія Мінагрополітики до 15 травня та до 15 жовтня поточного року на підставі поданих документів визначає обсяг дотації за утримання корів за кожним суб’єктом господарювання та приймає рішення про включення їх до реєстру.

Міністерство протягом п’яти робочих днів затверджує розподіл бюджетних коштів між суб’єктами господарювання та не пізніше 5 червня та 5 листопада поточного року спрямовує відповідні суми на їх банківські рахунки. Дотація на корову в рік сплачується двома частинами по 750 гривень.

Детальніше з програмами державної підтримки можна ознайомитися за посиланням.

02.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

Увага! Операція «Нерест-2018»!

 

Згідно наказу Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області від 15.03.2018 р. № 11 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в 2018 році» з 1 квітня стартує операція «Нерест 2018». У весняно-літній період 2018 року ловити рибу потрібно буде за правилами.

Відповідно до означеного наказу любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах заборонено у такі строки: в усіх водосховищах з 1 квітня по 09 червня (включно); в усіх річках та її кореневих водоймах  з 1 квітня по 20 травня (включно), а в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з  1 квітня по 29 червня (включно).

Промисловий вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області  (у водоймі – охолоджувачі Хмельницької АЕС: акваторія в межах с.Півнева Гора – Славутського району с.Гнилий Ріг; у Мислятинському водосховищі – правий берег р.Горинь від с.Мислятин до с.Дібровка) заборонено з 01 квітня по 09 червня (включно).

Вилов раків заборонено у період з 01 квітня по 30 червня (включно).

Згідно Кодексу України про адміністративні порушення громадяни, які порушили правила вилову, змушені будуть заплатити штраф.

Любительська риболовля у нерестовий період дозволена лише на спеціально визначених Хмельницькрибохороною ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом і тільки з берега (Мислятинське водосховище – лівий берег річки Горинь від с.Мислятин до с.Дібровка). Також пересуватися по воді дозволено лише суднам охорони водних біоресурсів.

30.03.2018 р.

За матеріалами Хмельницькрибоохорони

 

Не зривай первоцвіти!

 

Первоцвіти – рослини, які сприймаються нами як символи весни. Вони першими зацвітають, даруючи людям свою тендітну красу. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, блискучі, неначе сонце, голубі, як весняне небо, бузкові та білосніжні. Підсніжники, проліски, ряст, первоцвіт, шафран, цибуля ведмежа – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах. Але якщо придивитися уважніше, то і ці непомітні квіти по-своєму прекрасні, хоча б тим, що з’являються одними із перших та годують голодних комах, що прокинулись.

Щоденно на землі зникає один вид рослин. Це порушує рівновагу на нашій планеті, тому що первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини, яка, образно кажучи, рубає гілку, на якій сидить.

Найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається навесні. Так, рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок недбалого ставлення до природи, а також через намагання людей перетворити їх на засіб заробітку.

Первоцвіти в небезпеці. А ми їх жорстоко зриваємо, забуваючи про те, що рослина, у якої зірвали надземну частину – квітку, не зможе дати насіння, а отже продовжити рід. Великі букети несемо додому, хоча знаємо, що первоцвіти довго не стоять у вазах, швидко в’януть – рослини вологих весняних лісів не витримують сухе повітря наших квартир. Весняні квіти краще не чіпати, вони привабливіші в природному середовищі.

На наших ринках торгують первоцвітами, коли на Хмельниччині вони ще не цвітуть. Квіти привозять з Криму, Карпат. Зокрема з Карпат везуть до нас білоцвіт весняний – червонокнижний вид з білими дзвоникоподібними квітками, проліску дволисту – рідкісну зникаючу рослину з блакитними суцвіттями.

Серед червонокнижних первоцвітів на Хмельниччині зростають підсніжник звичайний, шафран гейфелів, цибуля ведмежа, сон-трава велика, сон-трава чорніюча. Дуже рідкісними є первоцвіт звичайний, зубниця залозиста, що занесені до списку рідкісних рослин Хмельницької області.

Продавці первоцвітів часто виривають їх з ґрунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів. На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур’яни. Змінюється склад фітоценозів.

Інформуємо, що первоцвіти підлягають суворій охороні. Згідно українського законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення на місці злочину членами рейдових бригад складаються протоколи, а «продукція» конфіскується. За знищення і незаконний збут «червонокнижних» рослин накладається штраф.

Хочеться вірити, що усвідомлення кожного з нас про відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, нашого довкілля буде доброю гарантією уникнення тих непорозумінь, які допускали губителі природи в попередні роки.

 29.03.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Держава – союзник аграріїв у боротьбі проти рейдерства

 

Забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю є одним з актуальних питань, оскільки в умовах сьогодення в Україні діє до 50 професіональних рейдерських груп.

Швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна чи не найголовніше завдання усіх структур влади.

Саме тому, 28 березня проведено засідання круглого столу на тему «Рейдерство на місцях: як захистити свій бізнес».

Участь у заході взяли народний депутат України Сергій Лабазюк, голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, голова обласної ради Михайло Загородний, представники силових структур, територіального управління юстиції в області, заступники голів райдержадміністрацій, зокрема перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, аграрії області, представники Всеукраїнської організації «Бізнес-Варта».

Головною метою заходу стало обговорення шляхів вирішення проблеми рейдрства, адже шахраї використовуючи різні методи, такі як, психологічний тиск, шантаж, підробку документів, підкуп силових структур задля привласнення землі, збіжжя, майна, техніки, продукції, тощо.

За інформацією представника територіального управління юстиції в області, наразі в Україні порушено 17 кримінальних справ щодо випадків рейдерського захоплення земель, збіжжя, з яких – 3 у Хмельницькій області.

«Задля уникнення подібних ситуацій в області діє обласний оперативний антирейдерський штаб, також відповідні регіональні групи створені в усіх районах області для оперативного реагування на випадки захоплення земельних ділянок чи врожаю, інших порушень прав землевласників та землекористувачів», – проінформував присутніх голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук.

На жаль, сільгоспвиробник все ще потребує сьогодні захисту від протиправних посягань.

В свою чергу, народний депутат України Сергій Лабазюк наголосив на всебічній підтримці аграріїв країни, відстоювання та створення сприятливих умов для розвитку аграрного сектору. Також Сергій Петрович представив присутнім діяльність Всеукраїнської ГО «Бізнес-Варта», яка створена з метою захисту бізнесу на території країни від неправомірних посягань як приватних осіб, так і державних органів, протидії рейдерству, забезпечення належної реалізації інвестиційних проектів, попередження виникнення тиску на бізнес в подальшому.

У ході засідання заслухано пропозиції та бачення унеможливлення фактів подібних ситуацій на теренах області.

Також, присутнім представлено законопроект №8121 про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству та запропоновано кожному внести пропозиції до даного законопроекту.

«Лише у тісній співпраці усіх структур, органів влади, бізнесу, громадськістю та відповідних змін у законодавстві можемо запобігти проявам рейдерства як в області, так і в країні загалом», – підсумував Володимир Кальніченко.

29.03.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Допоможемо лелекам пережити складні погодні умови

 

Лелеки, повернувшись із вирію, зараз потерпають від холоду та мають обмежений доступ до кормової бази.

Тож наше завдання - допомогти їм успішно пережити холодний період.

Основний корм лелек - це комахи, риба, земноводні, гризуни. Рослинну їжу ці птахи не вживають! Тому зерно, хліб, варену картоплю та інше птахи їсти будуть, але користі це їм не принесе. Лелек слід годувати рибою, м’ясом або яйцями. Риба може бути морська чи прісноводна, але категорично не солена. Лелека не вміє жувати їжу, він ковтає цілим шматком, тому вся підготована для нього їжа повинна бути подрібнена. М'ясо може бути у вигляді відходів: курячі голови, тельбухи та інше.

Фахівці орнітологи радять: якщо Ви знаєте місце, де зупинилися лелеки, не треба здіймати довкола нього галас. Птахам потрібен спокій! Стоячи нерухомо, вони зберігають енергію і мають значно більше шансів дожити до потепління. Кожен політ це втрата сил, які потрібні їм зараз як ніколи.

Підходити до лелек на відстань ближче, ніж 50 м не треба. На цій відстані можна викласти на снігу галявину з сіна, соломи чи гілок, на якій потім викладати птахам їжу. Проте, подібна підгодівля має й інший бік медалі. Якщо птахи не будуть їсти розкладену їжу, вона привабить чотирилапих хижаків (собаки, лиси), які створять додатковий фактор неспокою, а можливо і смертельну небезпеку. Тому слід добре подумати, чи принесе підгодівля користь, чи шкоду.

Якщо ж птахи зовсім ослабли і не реагують на рухи людей, їх слід забрати, відігріти і тимчасово розмістити в господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

Також просимо не забувати підгодовувати у ці дні ще й дрібних птахів. Годівниця обов’язково повинна мати дах, щоб накривати їжу від дощу і снігу, інакше вона швидко розм’якне, а це шкідливо для птахів. У годівничку можна покласти пшоно, просо, овес, пшеницю, не солене сало, сухофрукти, сушені ягоди горобини, кукурудзяні зерна, терті яблука, не смажене соняшникове чи гарбузове насіння. Обов’язково покладіть у годівничку ємність із водою.

23.03.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

 

Роз’яснювальні відеоролики-інструкції для інформування аграріїв

щодо урядових програм підтримки

 

як отримати 70%-ву компенсацію кооперативам за придбане обладнання

 

 

 

як отримати 25%-ву компенсацію вартості за придбану сільськогосподарську техніку українського виробництва

 

16.03.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Стратегію проведення комплексу весняно-польових робіт у 2018 році обговорено на селекторній нараді

 

Із закінченням зимового періоду актуальним постає питання проведення комплексу весняно-польових робіт. Саме тому дане питання розглянуто у ході проведення обласної селекторної наради, яка відбулась 6 березня поточного року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка.

У засіданні взяли участь наукові працівники, керівники райдержадміністрацій, ОТГ, спеціалісти сільськогосподарського виробництва, представники обласних галузевих служб. В Ізяславській районній студії селекторного зв’язку в нараді брали участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук, керівники сільськогосподарських формувань району, керівники територіальних громад.

Розпочинаючи засідання, Володимир Кальніченко підкреслив важливість проведення комплексу весняно-польових робіт, оскільки погодні умови спонукають до термінового проведення таких робіт, як підживлення озимих культур та планування заходів із захисту озимих культур від шкідників.

Розглядаючи перше питання порядку денного, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олег Омелянюк проінформував про стан справ в аграрному секторі економіки на сьогоднішній день.

Так, під урожай поточного року по всіх категоріях господарств посіяно 230 тис. га озимих зернових та 59 тис. га ріпаку. За даними обстежень понад 96% посівів озимих зернових та 97% ріпаку перебувають у доброму та задовільному стані, а в половині районів взагалі відсутні слабкі та зріджені посіви озимини.

Згідно прогнозованої структури посівних площ, весною необхідно засіяти близько 815 тис. га ярини, з них понад 330 тис. га планується засіяти зерновими культурами, в тому числі 204 тис. га – кукурудзи на зерно. Ранні зернові культури будуть посіяні на площі 108 тис. га.

Вся посівна площа очікується в межах 1 млн. 164 тис. га. Агроформування області вже приступили до проведення комплексу весняно-польових робіт, зокрема в половині районів області приступили до підживлення озимих зернових культур та ріпаку. Всього ці роботи проведені на площі понад 55 тис. га, що становить 19% до всіх площ посіву озимих культур.

На даний час агроформування всіх форм власності формують матеріально-технічну базу для проведення комплексу весняно-польових робіт, зокрема доведення насіння до посівних кондицій, закупки засобів захисту рослин і міндобрив.

Потреба в мінеральних добривах становить 149 тис. тонн. Станом на 06 березня їх заготовлено 98% до потреби. Господарства окремих районів, а саме: Деражнянського, Дунаєвецького, Чемеровецького та ряду інших, придбали мінеральну поживу у повному обсязі.

Готовність сільськогосподарської техніки для проведення комплексу весняно-польових робіт становить 100 відсотків.

За розрахунками загальна потреба в коштах для проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарських підприємств області у 2018 році становитиме 6,0 млрд. грн. Витрати на 1 га ріллі в 2018 році становитимуть 6606 грн., що на 1246 грн. вище показника минулого року.

Продовжуючи нараду, присутні заслухали інформацію щодо стану озимих культур та отримали рекомендації щодо їх захисту, а також заслухали інформацію щодо перезимівлі озимих культур та нагромадження вологи в орному шарі ґрунту.

Беручи до уваги багаторічні спостереження, то найкраще перезимовують озимі зернові в зонах нашої області, які утворили 3-4 синхронно розвинені пагони, за умов тривалості їх осінньої вегетації 45-60 днів.

Цьогоріч, незважаючи на примхи погоди, рослини перезимували задовільно, але перебували в основному у стані неглибокого зимового спокою.

Запаси вологи у ґрунті в межах норми, станом на 1 березня становлять 60-70 міліметрів вологи. Разом з цим, варто не нехтувати заходами із збереження вологи у ґрунтах.

Також, у ході селекторної наради директор інституту кормів та сільського господарства Поділля НААНУ Олександр Корнійчук ознайомив із науково-практичними рекомендаціями ефективного проведення комплексу весняно-польових робіт для подальшого їх виконання і успішного господарювання.

Що стосується фітосанітарного стану, то за оцінкою спеціалістів стан озимих культур перед входом в зимівлю становив  97% посівів озимої пшениці в доброму та задовільному стані (фаза розвитку 3 листки-кущення); 3% посівів озимої пшениці слабкі (фаза сходів, шильце); посіви озимого ріпаку  96 % в доброму та задовільному стані (фаза розвитку 4-7 листки-утворення розетки); та 4 % площ зріджені та слабкі (фаза розвитку 4 листки).

При проведенні фітосанітарного моніторингу в осінній період виявлено, що рослини озимих колосових культур заселяли і пошкоджували  у допороговій чисельності злакові попелиці, хлібні блішки, цикади, злакові мухи, озима совка, пошкодивши 1-3% рослин за чисельністю 0,2-2 екз.кв.м.

Враховуючи достатній зимуючий запас фітофагів, за доброї перезимівлі та сприятливих для розвитку погодних умов весни, на слабко розкущених з осені посівах ймовірні значні пошкодження.

За даними осінніх обстежень та зимового моніторингу методом відбору монолітів в січні та лютому на  площі  1889  га на 2-6 % рослин озимини виявлений інфекційний запас борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей. За відновленням вегетації відбуватиметься подальше зараження листків хворобами. За  надмірної зволоженості, низької температури, затримки потепління на ослаблених рослинах озимих культур ймовірна згубна  дія снігової плісені.

Рослини озимого ріпаку заселяли і пошкоджували  хрестоцвітні блішки, осередково ріпаковий пильщик, озима совка, капустяна попелиця – 3,5-12 % рослин за чисельності 1,5-3 екз.кв.м. ,та 4-10% рослин культури хворіло на пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, які в подальшому негативно вплинуть на перезимівлю та стан рослин під час відновлення вегетації.

Посіви озимих культур в жовтні поступово почали заселяти мишоподібні гризуни, яким сприяли агрокліматичні умови та достатня кормова база. За даними осінніх обстежень шкідником заселено 50 % обстежених  площ за чисельністю 2 жилих колоній/га. У цей період проведено врегулювання чисельності гризунів на площі 61,1 тис. га.

На  основі  даних фітосанітарного стану посівів озимих культур, враховуючи зимуючий запас шкідливих організмів, при добрій перезимівлі можна передбачити ймовірний розвиток хвороб та шкодочинність фітофагів на озимих культурах в весняний період.

“Уже зараз потрібно провести та передбачити наступні  заходи із захисту рослин”, – зазначив Володимир Кальніченко.

Також одним із важливих питань, розглянутих у ході селектору стало інформування про ключові напрямки програм підтримки аграрного сектору у рамках Державного бюджету на 2018 рік.

Загалом, обсяг підтримки складатиме 6,3 млрд. грн. Основні зусилля будуть сконцентровані на галузях, які зможуть забезпечити довготривалий економічний ефект. Зокрема, на розвиток тваринництва виділяється 4,0 млрд. грн., для підтримки фермерських господарств – 1,0 млрд. грн., на здешевлення сільськогосподарської техніки – 945,0 млн. грн.

Більш детальну інформацію зацікавлені особи зможуть дізнатись за телефонам «гарячих ліній», які невдовзі запрацюють.

07.03.2018 р.

На основі матеріалів Хмельницької облдержадміністрації

 

 

Проведено засідання круглого столу з питань впливу на стан молочної галузі району вимог нового державного стандарту при закупівлі молока

 

27 лютого на території Новосільської сільської ради відбулось зібрання у форматі «круглого столу» за участю депутатів сільської ради, місцевих жителів, представників Ізяславського районного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, а також начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимира Ткачука та завідувача сектору організації виробництва, переробки сільськогосподарської продукції відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Людмили Семенюк.

На порядок денний засідання було винесено питання створення молочного сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу, перспектив реалізації молока індивідуальними господарствами населення, вимог при виробництві якісної молочної сировини та інше.

Виступаючими на зібранні було зазначено, що гармонізація українських вимог щодо гігієни харчових продуктів із вимогами ЄС має відбуватися у спосіб, що дозволяє досягти еквівалентного рівня ефективного регулювання із врахуванням потреб і особливостей вітчизняного виробництва. Молочний сектор не є виключенням.  У зв'язку з цим з 1 липня 2018 року в Україні буде запроваджено новий стандарт щодо вимог при закупівлі молока ДСТУ 3662:2015 "Молоко – сировина коров'яче. Технічні умови". Новий стандарт, на відміну від сьогодні діючого, передбачає поділ молока, залежно від фізико-хімічних та мікробіологічних показників на три ґатунки: екстра, вищий та перший. Виключає поняття другого ґатунку, як такого, що дозволяє перевищення в рази допустимих в ЄС норм бактеріального забруднення та вмісту соматичних клітин у молоці.

Мета зміни ДСТУ в Україні – не у заборонні закупівлі молока у населення, а навпаки - підвищення якості молочної сировини, котра надходить на переробку.

Щоб досягти бажаного результату - отримання безпечного, якісного молока, яке б відповідало вимогам ДСТУ 3662:2015, можливо лише шляхом створення місцевих молочних кооперативів, що дозволить змінити технології доїння та зберігання молока, а значить, дасть можливість виробникам отримувати більший дохід.

Розвиток молочного кооперативного руху, як одну із основних форм самоорганізації та самодопомоги сільськогосподарських товаровиробників, в селах району може стати ефективним механізмом згуртування, дасть змогу розв’язати чимало соціально-економічних проблем на селі.

Крім того, було зазначено, що кошти на підтримку таких кооперативів закладаються як в державному, так  і в обласному бюджетах. Також з метою створення умов для самозайнятості сільського населення, розвитку кооперативного руху, підвищення якості молочної сировини, рішенням Хмельницької обласної ради затверджена Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки. Завдяки цій програмі у 2017 році з обласного бюджету було спрямовано 5,6 млн. грн. на часткову компенсацію вартості індивідуальних доїльних установок та холодильного обладнання домогосподарствам населення та кооперативам. До прикладу, вже 66 фізичних осіб з Ізяславщини отримали компенсацію за придбаний доїльний апарат. Найбільше придбано вищевказаного апарату у Христівській (16) та Білогородській (10) сільських радах.  Також було згадано і про дотації на утримання великої рогатої худоби (молодняка).

Після цього відбулось активне обговорення озвученої інформації серед присутніх учасників. Порушувалось чимало запитань до представників Ізяславського районного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації.

По завершенню зібрання виступаючими було наголошено, що згідно досвіду передових країн, з метою зменшення кількості посередників в процесі просування продукції від виробника до кінцевого споживача, вагоме місце в аграрному секторі цих країн посідають саме обслуговуючі сільськогосподарські кооперативи. Розвиток таких самостворених та повністю самоконтрольованих сільськогосподарських товаровиробників на території України є логічним етапом розбудови ринкової економічної системи у сільському господарстві та одним із шляхів комплексного розвитку сільських територій.

28.02.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

УВАГА!!! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

 

У зв’язку із спалахом африканської чуми свиней в Хмельницькій області та чисельними випадками даного захворювання в Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській областях, що межують із Хмельниччиною, у черговий раз наголошуємо на необхідності ретельного дотримання заходів біобезпеки в господарствах всіх форм власності, що утримують свиней.

На сьогоднішній день в Україні, починаючи з 2012 року, зареєстровано 345 випадків АЧС, при цьому кількість випадків щороку збільшується практично вдвічі: 2015 рік – 40 випадків, 2016 рік – 91 випадок, 2017 рік – 163 випадки. У цьому році, станом на 23 лютого, зареєстровано вже 37 випадків захворювання свиней на африканську чуму, в тому числі 1 випадок у приватному дворогосподарстві с.Почапинець Чемеровецького району Хмельницької області.

Найчастіше зараження свиней вірусом АЧС відбувається внаслідок ігнорування суб’єктами господарювання основних елементів біозахисту: функціонування санпропускника, дезбар’єрів, дезкилимків, наявність достатньої кількості спецодягу, спецвзуття, дотримання особистої гігієни тощо.

Власникам свиней потрібно знати, що африканська чума свиней – це  невиліковна хвороба, яка призводить до загибелі майже всього поголів'я свиней.  У хворих тварин температура тіла підвищується до 40,5-42 °С і тримається на такому рівні майже до загибелі. При цьому тварини пригнічені, залежуються й неохоче поїдають корм. Хода у них хитка, дихання поверхневе, переривчате, іноді супроводжується кашлем. Кон'юнктива й видимі слизові оболонки гіперемійовані, різко виражене посиніння шкіри та крововиливи в різних ділянках тіла (вуха, живіт, підщелепний простір, пах). У деяких хворих особин бувають запор або пронос, калові маси з домішками крові. Вагітні свиноматки абортують. Гострий перебіг — найхарактерніший для хвороби, він триває до семи днів і, як правило, закінчується летально.  Вакцини від даної хвороби не існує, а методів лікування не розроблено.

 Вірус АЧС надзвичайно стійкий до широкого діапазону температур і навколишнього середовища.  У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин - до 155 днів, в копченій ковбасі та шинці - до 5 місяців, більше 3 місяців - у гною, до 4-8 місяців - в ґрунті. Залишається життєздатним за несприятливих умов зовнішнього середовища таких як висихання та гниття. У глибоко заморожених тушах свиней тривалість виживання сягає 15 років. Саме ці особливості вірусу й обумовлюють надзвичайну складність контролю над його поширенням. Субпродукти від інфікованих свиней перетворюються фактично на біологічну бомбу сповільненої дії, яка «вибухає» кожного разу, коли така заражена продукція контактує з іншими свиньми. Інвентар, техніка, транспортні засоби, одяг, взуття, тощо, що перебували в контакті з хворими тваринами, продуктами їх життєдіяльності (гній, сеча, сперма) чи забою (трупи, кров, м’ясо, сало, шкіри, кістки, внутрішні органи, тощо) також здатні сприяти швидкому розповсюдженню хвороби.

При несвоєчасному виявленні або свідомому приховуванні спалахів АЧС на фермах, в залежності від їх розміру, типу і господарських зв’язків ризик поширення заражених свиней, або продукції з них, може зростати в геометричній прогресії. Власникам потрібно усвідомлювати, що заходи з біобезпеки на свиногосподарствах мають на меті не лише захист власного поголів’я, а й попередження витоку вірусу з ураженої ферми  і запобігання створенню в такий спосіб біологічної загрози для інших господарств.

Суттєво зменшити ризики занесення збудника африканської чуми свиней в господарство дозволить чітке дотримання  простих, але важливих правил:

- в особистих підсобних господарствах  приміщення, де утримуються свині, повинно бути закритим, надійно ізольованим, без доступу сторонніх осіб; 

- заходити в приміщення, де утримуються свині, в змінному одягу та взутті;

- у приміщеннях, де утримуються тварини, потрібно обов’язково проводити  регулярне прибирання, дезінфекцію,  дезінсекцію, а також знищувати гризунів;

- не використовувати харчові відходи для годівлі свиней без обов’язкової термічної обробки (кип’ятіння понад 30 хвилин);

- не використовувати для пиття тварин воду з річок, що течуть через лісові масиви, де можуть жити дикі кабани;

- у жодному разі не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках; 

- у жодному разі не купувати тварин у не встановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів;

- забій тварини проводити тільки після клінічного огляду лікарем ветеринарної медицини;

- для свиноферм необхідно забезпечити «закритий» режим роботи;

- негайно повідомляти Держпродспоживслужбу, або державні установи ветеринарної медицини про будь-який випадок захворювання, або загибелі свиней.

ФОТОКОЛАЖ

26.02.2018 р.

                                            Ізяславське районне управління Держпродспоживслужби

 

 

 

 

"Відроджені традиції" з Білогородки підвели підсумки роботи за 2017 рік

 

14 лютого відбулись збори сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Відроджені традиції", що в селі Білогородка. У зібранні також взяли участь: Білогородський сільський голова Оксана Тарасюк, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Вадим Конончук, начальник відділу економічного аналізу, прогнозування, розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації  Галина Стаднійчук.

На зборах було підведено підсумки участі сільського обслуговуючого кооперативу "Відроджені традиції" в обласній Програмі на часткове відшкодування за придбаний охолоджувач молока, аналізатор молока "Екомілк". Так, за зазначеною програмою, у 2017 році кооператив отримав відшкодування у сумі 49 тис. грн. з обласного бюджету та розпочав реалізацію молока в молочному павільйоні в м.Ізяслав.

Також на зібранні було розглянуто завдання діяльності на 2018 рік.

ФОТОКОЛАЖ

15.02.2018 р.

За матеріалами Білогородської сільської ради

 

 

 

Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору

 

7 лютого під час засідання Кабінету Міністрів України було прийняте рішення, яке забезпечить підтримку аграрного сектора країни по 5 важливим напрямкам на загальну суму 6,3 млрд грн. Це дозволить наростити обсяги сільськогосподарського виробництва, збільшити поголів’я і здешевити утримання худоби,  здешевити сільськогосподарську техніку для аграріїв, стимулювати садівництво і виноградарство, а також сприятиме розвитку фермерства в Україні. Також ця програма сприятиме економічному зростанню країни, створенню робочих місць та позитивно вплине на ціни на харчові продукти в Україні.

«Це ті конкретні програми, які ви можете використовувати вже у 2018 році. Також ми мінімізуємо вплив чиновників. Будуть впливати фермерські асоціації і задіяні банківські програм. Я зацікавлений у тому, щоб фермерських господарств стало більше. Це наша спільна мета», – звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман до аграріїв. Також він наголосив, що ці програми починають діяти вже з завтрашнього дня. Завдяки урядовій ініціативі доля фермерських господарств в структурі АПК України може збільшитись вдвічі.

Здешевлення с/г техніки

Уряд спрямовує 945 млн грн. на здешевлення сільськогосподарської техніки для аграріїв. Це  дозволить сільгоспвиробникам придбати 5050 одиниць вітчизняної сільгосптехніки за суттєво нижчою ціною. Держава компенсуватиме 25% вартості техніки великим сільгоспвиробникам , а фермерам – 40%, що сприятиме не лише розвитку аграрного сектору, а й дозволить на 20% наростити її виробництво, адже програмою буде охоплений кожен покупець вітчизняної сільськогосподарської техніки.

Дотації на утримання худоби

4 млрд грн направляє Уряд на розвиток українського тваринництва. Надається підтримка як агровиробникам, так і для громадян, які утримують молодняк ВРХ.

Громадяни, які утримують молодняк ВРХ, отримають 700 млн грн  державної підтримки, або 2500 грн на голову молочної корови  трьома траншами. Агровиробники, які утримують молочних корів, отримають 500 млн грн  державної підтримки, або 1500 грн на голову молочної корови  двома траншами.

Ця ініціатива Уряду  дозволить здешевити утримання 700 000 голів ВРХ для населення та агровиробників та збільшити в сільськогосподарських підприємствах поголів’я ВРХ на 11%, свиней на 18%, овець на 6%. Метою Уряду також є збільшення середньої продуктивності молочного ВРХ з 4000 літрів/рік до 7000-9000 літрів /рік.

Агровиробники отримають 50% компенсацію вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів на суму 300 млн грн.2,5 млрд грн агровиробникам буде компенсовано на будівництво або реконструкцію тваринницьких комплексів.  Йдеться про 25% компенсацію тіла кредиту, залученого на будівництво або реконструкцію комплексів в галузях свинарства, птахівництва та ВРХ, 30% відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів та до 3% здешевлення кредитних ресурсів, залучених на проекти із розвитку аквакультури,  вівчарства, козівництва

Розвиток фермерських господарств

1 млрд грн виділяє Уряд на підтримку фермерів, що дозволить здешевити кредити до 1,5 облікової ставки НБУ, отримати 100% компенсацію вартості насіння та 90% компенсація вартості дорадчих послуг. При цьому таку підтримку отримають не великі латифундисти, а фермери з земельним банком до 500 га. Це стимулюватиме розвиток фермерства в Україні.

Підтримка кооперативів

Для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Уряд запускає програму підтримки садівництва, ягідництва, заготівлі молока і м’яса, будівництво овоче- та фруктосховищ на умовах спів фінансування проектів. 70% витрат на придбання обладнання  компенсує держава.

 Розвиток садівництва та виноградарства

Обсяг державної підтримки садівництва і виноградарства у 2018 році складе 300 млн грн. Це дозволить компенсувати 80% вартості саджанців і збільшити на 3 100 га площі садів, ягідників, виноградників вже до кінця року.

08.02.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації