на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                   
                   
                   
                   
    2013   2014   2015   2016  
           
                   
                   
                   
                   
    2017              
                   
                   
                   
   

НОВИНИ

 

 

 

ПІДСУМКИ

       

ХАРАКТЕРИСТИКА

     
                   
                   

                                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

       

НОВИНИ

 

 

 

 

 

 

До уваги аграріїв! Термін подання документів для отримання дотації на корів продовжено до 1 травня

 

Рішенням Уряду подовжено термін подання документів до 1 травня для отримання 1500 гривень на корову в рік. Пролонгація термінів надасть можливість скористатися державною підтримкою максимальній кількості аграріїв.

Відповідні зміни були внесені до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва. Раніше граничний термін подання документів був 1 квітня.

Відтепер для отримання дотації за корів аграрії, які є юридичними особами, подають до 1 травня (станом на 1 січня) та до 1 жовтня (станом на 1 липня) до Мінагрополітики такі документи:

– заявку (в електронному та паперовому вигляді);

– довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

– копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня та 1 липня поточного року;

– довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків і зборів.

Комісія Мінагрополітики до 15 травня та до 15 жовтня поточного року на підставі поданих документів визначає обсяг дотації за утримання корів за кожним суб’єктом господарювання та приймає рішення про включення їх до реєстру.

Міністерство протягом п’яти робочих днів затверджує розподіл бюджетних коштів між суб’єктами господарювання та не пізніше 5 червня та 5 листопада поточного року спрямовує відповідні суми на їх банківські рахунки. Дотація на корову в рік сплачується двома частинами по 750 гривень.

Детальніше з програмами державної підтримки можна ознайомитися за посиланням.

02.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

Увага! Операція «Нерест-2018»!

 

Згідно наказу Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області від 15.03.2018 р. № 11 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в 2018 році» з 1 квітня стартує операція «Нерест 2018». У весняно-літній період 2018 року ловити рибу потрібно буде за правилами.

Відповідно до означеного наказу любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах заборонено у такі строки: в усіх водосховищах з 1 квітня по 09 червня (включно); в усіх річках та її кореневих водоймах  з 1 квітня по 20 травня (включно), а в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з  1 квітня по 29 червня (включно).

Промисловий вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області  (у водоймі – охолоджувачі Хмельницької АЕС: акваторія в межах с.Півнева Гора – Славутського району с.Гнилий Ріг; у Мислятинському водосховищі – правий берег р.Горинь від с.Мислятин до с.Дібровка) заборонено з 01 квітня по 09 червня (включно).

Вилов раків заборонено у період з 01 квітня по 30 червня (включно).

Згідно Кодексу України про адміністративні порушення громадяни, які порушили правила вилову, змушені будуть заплатити штраф.

Любительська риболовля у нерестовий період дозволена лише на спеціально визначених Хмельницькрибохороною ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом і тільки з берега (Мислятинське водосховище – лівий берег річки Горинь від с.Мислятин до с.Дібровка). Також пересуватися по воді дозволено лише суднам охорони водних біоресурсів.

30.03.2018 р.

За матеріалами Хмельницькрибоохорони

 

Не зривай первоцвіти!

 

Первоцвіти – рослини, які сприймаються нами як символи весни. Вони першими зацвітають, даруючи людям свою тендітну красу. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, блискучі, неначе сонце, голубі, як весняне небо, бузкові та білосніжні. Підсніжники, проліски, ряст, первоцвіт, шафран, цибуля ведмежа – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах. Але якщо придивитися уважніше, то і ці непомітні квіти по-своєму прекрасні, хоча б тим, що з’являються одними із перших та годують голодних комах, що прокинулись.

Щоденно на землі зникає один вид рослин. Це порушує рівновагу на нашій планеті, тому що первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини, яка, образно кажучи, рубає гілку, на якій сидить.

Найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається навесні. Так, рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок недбалого ставлення до природи, а також через намагання людей перетворити їх на засіб заробітку.

Первоцвіти в небезпеці. А ми їх жорстоко зриваємо, забуваючи про те, що рослина, у якої зірвали надземну частину – квітку, не зможе дати насіння, а отже продовжити рід. Великі букети несемо додому, хоча знаємо, що первоцвіти довго не стоять у вазах, швидко в’януть – рослини вологих весняних лісів не витримують сухе повітря наших квартир. Весняні квіти краще не чіпати, вони привабливіші в природному середовищі.

На наших ринках торгують первоцвітами, коли на Хмельниччині вони ще не цвітуть. Квіти привозять з Криму, Карпат. Зокрема з Карпат везуть до нас білоцвіт весняний – червонокнижний вид з білими дзвоникоподібними квітками, проліску дволисту – рідкісну зникаючу рослину з блакитними суцвіттями.

Серед червонокнижних первоцвітів на Хмельниччині зростають підсніжник звичайний, шафран гейфелів, цибуля ведмежа, сон-трава велика, сон-трава чорніюча. Дуже рідкісними є первоцвіт звичайний, зубниця залозиста, що занесені до списку рідкісних рослин Хмельницької області.

Продавці первоцвітів часто виривають їх з ґрунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів. На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур’яни. Змінюється склад фітоценозів.

Інформуємо, що первоцвіти підлягають суворій охороні. Згідно українського законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення на місці злочину членами рейдових бригад складаються протоколи, а «продукція» конфіскується. За знищення і незаконний збут «червонокнижних» рослин накладається штраф.

Хочеться вірити, що усвідомлення кожного з нас про відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, нашого довкілля буде доброю гарантією уникнення тих непорозумінь, які допускали губителі природи в попередні роки.

 29.03.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Держава – союзник аграріїв у боротьбі проти рейдерства

 

Забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю є одним з актуальних питань, оскільки в умовах сьогодення в Україні діє до 50 професіональних рейдерських груп.

Швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна чи не найголовніше завдання усіх структур влади.

Саме тому, 28 березня проведено засідання круглого столу на тему «Рейдерство на місцях: як захистити свій бізнес».

Участь у заході взяли народний депутат України Сергій Лабазюк, голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, голова обласної ради Михайло Загородний, представники силових структур, територіального управління юстиції в області, заступники голів райдержадміністрацій, зокрема перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, аграрії області, представники Всеукраїнської організації «Бізнес-Варта».

Головною метою заходу стало обговорення шляхів вирішення проблеми рейдрства, адже шахраї використовуючи різні методи, такі як, психологічний тиск, шантаж, підробку документів, підкуп силових структур задля привласнення землі, збіжжя, майна, техніки, продукції, тощо.

За інформацією представника територіального управління юстиції в області, наразі в Україні порушено 17 кримінальних справ щодо випадків рейдерського захоплення земель, збіжжя, з яких – 3 у Хмельницькій області.

«Задля уникнення подібних ситуацій в області діє обласний оперативний антирейдерський штаб, також відповідні регіональні групи створені в усіх районах області для оперативного реагування на випадки захоплення земельних ділянок чи врожаю, інших порушень прав землевласників та землекористувачів», – проінформував присутніх голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук.

На жаль, сільгоспвиробник все ще потребує сьогодні захисту від протиправних посягань.

В свою чергу, народний депутат України Сергій Лабазюк наголосив на всебічній підтримці аграріїв країни, відстоювання та створення сприятливих умов для розвитку аграрного сектору. Також Сергій Петрович представив присутнім діяльність Всеукраїнської ГО «Бізнес-Варта», яка створена з метою захисту бізнесу на території країни від неправомірних посягань як приватних осіб, так і державних органів, протидії рейдерству, забезпечення належної реалізації інвестиційних проектів, попередження виникнення тиску на бізнес в подальшому.

У ході засідання заслухано пропозиції та бачення унеможливлення фактів подібних ситуацій на теренах області.

Також, присутнім представлено законопроект №8121 про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству та запропоновано кожному внести пропозиції до даного законопроекту.

«Лише у тісній співпраці усіх структур, органів влади, бізнесу, громадськістю та відповідних змін у законодавстві можемо запобігти проявам рейдерства як в області, так і в країні загалом», – підсумував Володимир Кальніченко.

29.03.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Допоможемо лелекам пережити складні погодні умови

 

Лелеки, повернувшись із вирію, зараз потерпають від холоду та мають обмежений доступ до кормової бази.

Тож наше завдання - допомогти їм успішно пережити холодний період.

Основний корм лелек - це комахи, риба, земноводні, гризуни. Рослинну їжу ці птахи не вживають! Тому зерно, хліб, варену картоплю та інше птахи їсти будуть, але користі це їм не принесе. Лелек слід годувати рибою, м’ясом або яйцями. Риба може бути морська чи прісноводна, але категорично не солена. Лелека не вміє жувати їжу, він ковтає цілим шматком, тому вся підготована для нього їжа повинна бути подрібнена. М'ясо може бути у вигляді відходів: курячі голови, тельбухи та інше.

Фахівці орнітологи радять: якщо Ви знаєте місце, де зупинилися лелеки, не треба здіймати довкола нього галас. Птахам потрібен спокій! Стоячи нерухомо, вони зберігають енергію і мають значно більше шансів дожити до потепління. Кожен політ це втрата сил, які потрібні їм зараз як ніколи.

Підходити до лелек на відстань ближче, ніж 50 м не треба. На цій відстані можна викласти на снігу галявину з сіна, соломи чи гілок, на якій потім викладати птахам їжу. Проте, подібна підгодівля має й інший бік медалі. Якщо птахи не будуть їсти розкладену їжу, вона привабить чотирилапих хижаків (собаки, лиси), які створять додатковий фактор неспокою, а можливо і смертельну небезпеку. Тому слід добре подумати, чи принесе підгодівля користь, чи шкоду.

Якщо ж птахи зовсім ослабли і не реагують на рухи людей, їх слід забрати, відігріти і тимчасово розмістити в господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

Також просимо не забувати підгодовувати у ці дні ще й дрібних птахів. Годівниця обов’язково повинна мати дах, щоб накривати їжу від дощу і снігу, інакше вона швидко розм’якне, а це шкідливо для птахів. У годівничку можна покласти пшоно, просо, овес, пшеницю, не солене сало, сухофрукти, сушені ягоди горобини, кукурудзяні зерна, терті яблука, не смажене соняшникове чи гарбузове насіння. Обов’язково покладіть у годівничку ємність із водою.

23.03.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

 

Роз’яснювальні відеоролики-інструкції для інформування аграріїв

щодо урядових програм підтримки

 

як отримати 70%-ву компенсацію кооперативам за придбане обладнання

 

 

 

як отримати 25%-ву компенсацію вартості за придбану сільськогосподарську техніку українського виробництва

 

16.03.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Стратегію проведення комплексу весняно-польових робіт у 2018 році обговорено на селекторній нараді

 

Із закінченням зимового періоду актуальним постає питання проведення комплексу весняно-польових робіт. Саме тому дане питання розглянуто у ході проведення обласної селекторної наради, яка відбулась 6 березня поточного року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка.

У засіданні взяли участь наукові працівники, керівники райдержадміністрацій, ОТГ, спеціалісти сільськогосподарського виробництва, представники обласних галузевих служб. В Ізяславській районній студії селекторного зв’язку в нараді брали участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук, керівники сільськогосподарських формувань району, керівники територіальних громад.

Розпочинаючи засідання, Володимир Кальніченко підкреслив важливість проведення комплексу весняно-польових робіт, оскільки погодні умови спонукають до термінового проведення таких робіт, як підживлення озимих культур та планування заходів із захисту озимих культур від шкідників.

Розглядаючи перше питання порядку денного, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олег Омелянюк проінформував про стан справ в аграрному секторі економіки на сьогоднішній день.

Так, під урожай поточного року по всіх категоріях господарств посіяно 230 тис. га озимих зернових та 59 тис. га ріпаку. За даними обстежень понад 96% посівів озимих зернових та 97% ріпаку перебувають у доброму та задовільному стані, а в половині районів взагалі відсутні слабкі та зріджені посіви озимини.

Згідно прогнозованої структури посівних площ, весною необхідно засіяти близько 815 тис. га ярини, з них понад 330 тис. га планується засіяти зерновими культурами, в тому числі 204 тис. га – кукурудзи на зерно. Ранні зернові культури будуть посіяні на площі 108 тис. га.

Вся посівна площа очікується в межах 1 млн. 164 тис. га. Агроформування області вже приступили до проведення комплексу весняно-польових робіт, зокрема в половині районів області приступили до підживлення озимих зернових культур та ріпаку. Всього ці роботи проведені на площі понад 55 тис. га, що становить 19% до всіх площ посіву озимих культур.

На даний час агроформування всіх форм власності формують матеріально-технічну базу для проведення комплексу весняно-польових робіт, зокрема доведення насіння до посівних кондицій, закупки засобів захисту рослин і міндобрив.

Потреба в мінеральних добривах становить 149 тис. тонн. Станом на 06 березня їх заготовлено 98% до потреби. Господарства окремих районів, а саме: Деражнянського, Дунаєвецького, Чемеровецького та ряду інших, придбали мінеральну поживу у повному обсязі.

Готовність сільськогосподарської техніки для проведення комплексу весняно-польових робіт становить 100 відсотків.

За розрахунками загальна потреба в коштах для проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарських підприємств області у 2018 році становитиме 6,0 млрд. грн. Витрати на 1 га ріллі в 2018 році становитимуть 6606 грн., що на 1246 грн. вище показника минулого року.

Продовжуючи нараду, присутні заслухали інформацію щодо стану озимих культур та отримали рекомендації щодо їх захисту, а також заслухали інформацію щодо перезимівлі озимих культур та нагромадження вологи в орному шарі ґрунту.

Беручи до уваги багаторічні спостереження, то найкраще перезимовують озимі зернові в зонах нашої області, які утворили 3-4 синхронно розвинені пагони, за умов тривалості їх осінньої вегетації 45-60 днів.

Цьогоріч, незважаючи на примхи погоди, рослини перезимували задовільно, але перебували в основному у стані неглибокого зимового спокою.

Запаси вологи у ґрунті в межах норми, станом на 1 березня становлять 60-70 міліметрів вологи. Разом з цим, варто не нехтувати заходами із збереження вологи у ґрунтах.

Також, у ході селекторної наради директор інституту кормів та сільського господарства Поділля НААНУ Олександр Корнійчук ознайомив із науково-практичними рекомендаціями ефективного проведення комплексу весняно-польових робіт для подальшого їх виконання і успішного господарювання.

Що стосується фітосанітарного стану, то за оцінкою спеціалістів стан озимих культур перед входом в зимівлю становив  97% посівів озимої пшениці в доброму та задовільному стані (фаза розвитку 3 листки-кущення); 3% посівів озимої пшениці слабкі (фаза сходів, шильце); посіви озимого ріпаку  96 % в доброму та задовільному стані (фаза розвитку 4-7 листки-утворення розетки); та 4 % площ зріджені та слабкі (фаза розвитку 4 листки).

При проведенні фітосанітарного моніторингу в осінній період виявлено, що рослини озимих колосових культур заселяли і пошкоджували  у допороговій чисельності злакові попелиці, хлібні блішки, цикади, злакові мухи, озима совка, пошкодивши 1-3% рослин за чисельністю 0,2-2 екз.кв.м.

Враховуючи достатній зимуючий запас фітофагів, за доброї перезимівлі та сприятливих для розвитку погодних умов весни, на слабко розкущених з осені посівах ймовірні значні пошкодження.

За даними осінніх обстежень та зимового моніторингу методом відбору монолітів в січні та лютому на  площі  1889  га на 2-6 % рослин озимини виявлений інфекційний запас борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей. За відновленням вегетації відбуватиметься подальше зараження листків хворобами. За  надмірної зволоженості, низької температури, затримки потепління на ослаблених рослинах озимих культур ймовірна згубна  дія снігової плісені.

Рослини озимого ріпаку заселяли і пошкоджували  хрестоцвітні блішки, осередково ріпаковий пильщик, озима совка, капустяна попелиця – 3,5-12 % рослин за чисельності 1,5-3 екз.кв.м. ,та 4-10% рослин культури хворіло на пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, які в подальшому негативно вплинуть на перезимівлю та стан рослин під час відновлення вегетації.

Посіви озимих культур в жовтні поступово почали заселяти мишоподібні гризуни, яким сприяли агрокліматичні умови та достатня кормова база. За даними осінніх обстежень шкідником заселено 50 % обстежених  площ за чисельністю 2 жилих колоній/га. У цей період проведено врегулювання чисельності гризунів на площі 61,1 тис. га.

На  основі  даних фітосанітарного стану посівів озимих культур, враховуючи зимуючий запас шкідливих організмів, при добрій перезимівлі можна передбачити ймовірний розвиток хвороб та шкодочинність фітофагів на озимих культурах в весняний період.

“Уже зараз потрібно провести та передбачити наступні  заходи із захисту рослин”, – зазначив Володимир Кальніченко.

Також одним із важливих питань, розглянутих у ході селектору стало інформування про ключові напрямки програм підтримки аграрного сектору у рамках Державного бюджету на 2018 рік.

Загалом, обсяг підтримки складатиме 6,3 млрд. грн. Основні зусилля будуть сконцентровані на галузях, які зможуть забезпечити довготривалий економічний ефект. Зокрема, на розвиток тваринництва виділяється 4,0 млрд. грн., для підтримки фермерських господарств – 1,0 млрд. грн., на здешевлення сільськогосподарської техніки – 945,0 млн. грн.

Більш детальну інформацію зацікавлені особи зможуть дізнатись за телефонам «гарячих ліній», які невдовзі запрацюють.

07.03.2018 р.

На основі матеріалів Хмельницької облдержадміністрації

 

 

Проведено засідання круглого столу з питань впливу на стан молочної галузі району вимог нового державного стандарту при закупівлі молока

 

27 лютого на території Новосільської сільської ради відбулось зібрання у форматі «круглого столу» за участю депутатів сільської ради, місцевих жителів, представників Ізяславського районного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, а також начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимира Ткачука та завідувача сектору організації виробництва, переробки сільськогосподарської продукції відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Людмили Семенюк.

На порядок денний засідання було винесено питання створення молочного сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу, перспектив реалізації молока індивідуальними господарствами населення, вимог при виробництві якісної молочної сировини та інше.

Виступаючими на зібранні було зазначено, що гармонізація українських вимог щодо гігієни харчових продуктів із вимогами ЄС має відбуватися у спосіб, що дозволяє досягти еквівалентного рівня ефективного регулювання із врахуванням потреб і особливостей вітчизняного виробництва. Молочний сектор не є виключенням.  У зв'язку з цим з 1 липня 2018 року в Україні буде запроваджено новий стандарт щодо вимог при закупівлі молока ДСТУ 3662:2015 "Молоко – сировина коров'яче. Технічні умови". Новий стандарт, на відміну від сьогодні діючого, передбачає поділ молока, залежно від фізико-хімічних та мікробіологічних показників на три ґатунки: екстра, вищий та перший. Виключає поняття другого ґатунку, як такого, що дозволяє перевищення в рази допустимих в ЄС норм бактеріального забруднення та вмісту соматичних клітин у молоці.

Мета зміни ДСТУ в Україні – не у заборонні закупівлі молока у населення, а навпаки - підвищення якості молочної сировини, котра надходить на переробку.

Щоб досягти бажаного результату - отримання безпечного, якісного молока, яке б відповідало вимогам ДСТУ 3662:2015, можливо лише шляхом створення місцевих молочних кооперативів, що дозволить змінити технології доїння та зберігання молока, а значить, дасть можливість виробникам отримувати більший дохід.

Розвиток молочного кооперативного руху, як одну із основних форм самоорганізації та самодопомоги сільськогосподарських товаровиробників, в селах району може стати ефективним механізмом згуртування, дасть змогу розв’язати чимало соціально-економічних проблем на селі.

Крім того, було зазначено, що кошти на підтримку таких кооперативів закладаються як в державному, так  і в обласному бюджетах. Також з метою створення умов для самозайнятості сільського населення, розвитку кооперативного руху, підвищення якості молочної сировини, рішенням Хмельницької обласної ради затверджена Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки. Завдяки цій програмі у 2017 році з обласного бюджету було спрямовано 5,6 млн. грн. на часткову компенсацію вартості індивідуальних доїльних установок та холодильного обладнання домогосподарствам населення та кооперативам. До прикладу, вже 66 фізичних осіб з Ізяславщини отримали компенсацію за придбаний доїльний апарат. Найбільше придбано вищевказаного апарату у Христівській (16) та Білогородській (10) сільських радах.  Також було згадано і про дотації на утримання великої рогатої худоби (молодняка).

Після цього відбулось активне обговорення озвученої інформації серед присутніх учасників. Порушувалось чимало запитань до представників Ізяславського районного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації.

По завершенню зібрання виступаючими було наголошено, що згідно досвіду передових країн, з метою зменшення кількості посередників в процесі просування продукції від виробника до кінцевого споживача, вагоме місце в аграрному секторі цих країн посідають саме обслуговуючі сільськогосподарські кооперативи. Розвиток таких самостворених та повністю самоконтрольованих сільськогосподарських товаровиробників на території України є логічним етапом розбудови ринкової економічної системи у сільському господарстві та одним із шляхів комплексного розвитку сільських територій.

28.02.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

УВАГА!!! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

 

У зв’язку із спалахом африканської чуми свиней в Хмельницькій області та чисельними випадками даного захворювання в Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській областях, що межують із Хмельниччиною, у черговий раз наголошуємо на необхідності ретельного дотримання заходів біобезпеки в господарствах всіх форм власності, що утримують свиней.

На сьогоднішній день в Україні, починаючи з 2012 року, зареєстровано 345 випадків АЧС, при цьому кількість випадків щороку збільшується практично вдвічі: 2015 рік – 40 випадків, 2016 рік – 91 випадок, 2017 рік – 163 випадки. У цьому році, станом на 23 лютого, зареєстровано вже 37 випадків захворювання свиней на африканську чуму, в тому числі 1 випадок у приватному дворогосподарстві с.Почапинець Чемеровецького району Хмельницької області.

Найчастіше зараження свиней вірусом АЧС відбувається внаслідок ігнорування суб’єктами господарювання основних елементів біозахисту: функціонування санпропускника, дезбар’єрів, дезкилимків, наявність достатньої кількості спецодягу, спецвзуття, дотримання особистої гігієни тощо.

Власникам свиней потрібно знати, що африканська чума свиней – це  невиліковна хвороба, яка призводить до загибелі майже всього поголів'я свиней.  У хворих тварин температура тіла підвищується до 40,5-42 °С і тримається на такому рівні майже до загибелі. При цьому тварини пригнічені, залежуються й неохоче поїдають корм. Хода у них хитка, дихання поверхневе, переривчате, іноді супроводжується кашлем. Кон'юнктива й видимі слизові оболонки гіперемійовані, різко виражене посиніння шкіри та крововиливи в різних ділянках тіла (вуха, живіт, підщелепний простір, пах). У деяких хворих особин бувають запор або пронос, калові маси з домішками крові. Вагітні свиноматки абортують. Гострий перебіг — найхарактерніший для хвороби, він триває до семи днів і, як правило, закінчується летально.  Вакцини від даної хвороби не існує, а методів лікування не розроблено.

 Вірус АЧС надзвичайно стійкий до широкого діапазону температур і навколишнього середовища.  У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин - до 155 днів, в копченій ковбасі та шинці - до 5 місяців, більше 3 місяців - у гною, до 4-8 місяців - в ґрунті. Залишається життєздатним за несприятливих умов зовнішнього середовища таких як висихання та гниття. У глибоко заморожених тушах свиней тривалість виживання сягає 15 років. Саме ці особливості вірусу й обумовлюють надзвичайну складність контролю над його поширенням. Субпродукти від інфікованих свиней перетворюються фактично на біологічну бомбу сповільненої дії, яка «вибухає» кожного разу, коли така заражена продукція контактує з іншими свиньми. Інвентар, техніка, транспортні засоби, одяг, взуття, тощо, що перебували в контакті з хворими тваринами, продуктами їх життєдіяльності (гній, сеча, сперма) чи забою (трупи, кров, м’ясо, сало, шкіри, кістки, внутрішні органи, тощо) також здатні сприяти швидкому розповсюдженню хвороби.

При несвоєчасному виявленні або свідомому приховуванні спалахів АЧС на фермах, в залежності від їх розміру, типу і господарських зв’язків ризик поширення заражених свиней, або продукції з них, може зростати в геометричній прогресії. Власникам потрібно усвідомлювати, що заходи з біобезпеки на свиногосподарствах мають на меті не лише захист власного поголів’я, а й попередження витоку вірусу з ураженої ферми  і запобігання створенню в такий спосіб біологічної загрози для інших господарств.

Суттєво зменшити ризики занесення збудника африканської чуми свиней в господарство дозволить чітке дотримання  простих, але важливих правил:

- в особистих підсобних господарствах  приміщення, де утримуються свині, повинно бути закритим, надійно ізольованим, без доступу сторонніх осіб; 

- заходити в приміщення, де утримуються свині, в змінному одягу та взутті;

- у приміщеннях, де утримуються тварини, потрібно обов’язково проводити  регулярне прибирання, дезінфекцію,  дезінсекцію, а також знищувати гризунів;

- не використовувати харчові відходи для годівлі свиней без обов’язкової термічної обробки (кип’ятіння понад 30 хвилин);

- не використовувати для пиття тварин воду з річок, що течуть через лісові масиви, де можуть жити дикі кабани;

- у жодному разі не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках; 

- у жодному разі не купувати тварин у не встановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів;

- забій тварини проводити тільки після клінічного огляду лікарем ветеринарної медицини;

- для свиноферм необхідно забезпечити «закритий» режим роботи;

- негайно повідомляти Держпродспоживслужбу, або державні установи ветеринарної медицини про будь-який випадок захворювання, або загибелі свиней.

ФОТОКОЛАЖ

26.02.2018 р.

                                            Ізяславське районне управління Держпродспоживслужби

 

 

 

 

"Відроджені традиції" з Білогородки підвели підсумки роботи за 2017 рік

 

14 лютого відбулись збори сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Відроджені традиції", що в селі Білогородка. У зібранні також взяли участь: Білогородський сільський голова Оксана Тарасюк, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Вадим Конончук, начальник відділу економічного аналізу, прогнозування, розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації  Галина Стаднійчук.

На зборах було підведено підсумки участі сільського обслуговуючого кооперативу "Відроджені традиції" в обласній Програмі на часткове відшкодування за придбаний охолоджувач молока, аналізатор молока "Екомілк". Так, за зазначеною програмою, у 2017 році кооператив отримав відшкодування у сумі 49 тис. грн. з обласного бюджету та розпочав реалізацію молока в молочному павільйоні в м.Ізяслав.

Також на зібранні було розглянуто завдання діяльності на 2018 рік.

ФОТОКОЛАЖ

15.02.2018 р.

За матеріалами Білогородської сільської ради

 

 

 

Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору

 

7 лютого під час засідання Кабінету Міністрів України було прийняте рішення, яке забезпечить підтримку аграрного сектора країни по 5 важливим напрямкам на загальну суму 6,3 млрд грн. Це дозволить наростити обсяги сільськогосподарського виробництва, збільшити поголів’я і здешевити утримання худоби,  здешевити сільськогосподарську техніку для аграріїв, стимулювати садівництво і виноградарство, а також сприятиме розвитку фермерства в Україні. Також ця програма сприятиме економічному зростанню країни, створенню робочих місць та позитивно вплине на ціни на харчові продукти в Україні.

«Це ті конкретні програми, які ви можете використовувати вже у 2018 році. Також ми мінімізуємо вплив чиновників. Будуть впливати фермерські асоціації і задіяні банківські програм. Я зацікавлений у тому, щоб фермерських господарств стало більше. Це наша спільна мета», – звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман до аграріїв. Також він наголосив, що ці програми починають діяти вже з завтрашнього дня. Завдяки урядовій ініціативі доля фермерських господарств в структурі АПК України може збільшитись вдвічі.

Здешевлення с/г техніки

Уряд спрямовує 945 млн грн. на здешевлення сільськогосподарської техніки для аграріїв. Це  дозволить сільгоспвиробникам придбати 5050 одиниць вітчизняної сільгосптехніки за суттєво нижчою ціною. Держава компенсуватиме 25% вартості техніки великим сільгоспвиробникам , а фермерам – 40%, що сприятиме не лише розвитку аграрного сектору, а й дозволить на 20% наростити її виробництво, адже програмою буде охоплений кожен покупець вітчизняної сільськогосподарської техніки.

Дотації на утримання худоби

4 млрд грн направляє Уряд на розвиток українського тваринництва. Надається підтримка як агровиробникам, так і для громадян, які утримують молодняк ВРХ.

Громадяни, які утримують молодняк ВРХ, отримають 700 млн грн  державної підтримки, або 2500 грн на голову молочної корови  трьома траншами. Агровиробники, які утримують молочних корів, отримають 500 млн грн  державної підтримки, або 1500 грн на голову молочної корови  двома траншами.

Ця ініціатива Уряду  дозволить здешевити утримання 700 000 голів ВРХ для населення та агровиробників та збільшити в сільськогосподарських підприємствах поголів’я ВРХ на 11%, свиней на 18%, овець на 6%. Метою Уряду також є збільшення середньої продуктивності молочного ВРХ з 4000 літрів/рік до 7000-9000 літрів /рік.

Агровиробники отримають 50% компенсацію вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів на суму 300 млн грн.2,5 млрд грн агровиробникам буде компенсовано на будівництво або реконструкцію тваринницьких комплексів.  Йдеться про 25% компенсацію тіла кредиту, залученого на будівництво або реконструкцію комплексів в галузях свинарства, птахівництва та ВРХ, 30% відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів та до 3% здешевлення кредитних ресурсів, залучених на проекти із розвитку аквакультури,  вівчарства, козівництва

Розвиток фермерських господарств

1 млрд грн виділяє Уряд на підтримку фермерів, що дозволить здешевити кредити до 1,5 облікової ставки НБУ, отримати 100% компенсацію вартості насіння та 90% компенсація вартості дорадчих послуг. При цьому таку підтримку отримають не великі латифундисти, а фермери з земельним банком до 500 га. Це стимулюватиме розвиток фермерства в Україні.

Підтримка кооперативів

Для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Уряд запускає програму підтримки садівництва, ягідництва, заготівлі молока і м’яса, будівництво овоче- та фруктосховищ на умовах спів фінансування проектів. 70% витрат на придбання обладнання  компенсує держава.

 Розвиток садівництва та виноградарства

Обсяг державної підтримки садівництва і виноградарства у 2018 році складе 300 млн грн. Це дозволить компенсувати 80% вартості саджанців і збільшити на 3 100 га площі садів, ягідників, виноградників вже до кінця року.

08.02.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

 

 

 

       

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання державної служби

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації