на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                   
                   
                   
                   
    2013   2014   2015   2016  
           
                   
                   
                   
                   
    2017   2018          
                   
                   
                   
   

НОВИНИ

 

 

 

ПІДСУМКИ

       

ХАРАКТЕРИСТИКА

     
                   
                   

                                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

       

НОВИНИ

 

 

 

 

 

 

 

Привітання з Днем працівників сільського господарства України

 

З прадавніх віків селянство було основою та опорою зародження цивілізації та існування державності на теренах сучасної України.

Сучасний генетичний код України походить від прадавніх культур землеробів Трипільців, воїнів Скіфів та Сарматів, Слов’янських народів. І всі вони в економіці, політиці та військовій справі спирались на селянство.

Важливу роль селяни відіграли в зароджені і підтримці доби козацтва, визвольній боротьбі часів Богдана Хмельницького, короткочасного відновлення незалежності на початку 20 століття та супротиву радянсько-сталінському репресивному режиму. Не можливо забути і оцінити внесок села у перемогу в ІІ Світовій війні та повоєнному відновленні. Нажаль і сьогодення не оминуло своєю лихою долею Україну і ми всі змушені, як єдиний народ вести боротьбу  за цілинність та незалежність держави проти російського агресора.

 І всі ці часи Українська земля, завдяки працьовитим та дбайливим рукам хліборобів, була і є житницею давнього та сучасного світу.

А крім цього всього село є колискою і оберегом Української культури, мови та пісні солов’їної.

Маю надію що так буде і надалі, що Український селянин буде власником своєї долі і землі, що в нас буде розвиватись не просто аграрний бізнес а сільське господарство у всіх багатогранних значеннях цього виразу. Я вірю в те що ніхто, ні зовнішній ні внутрішній ворог чи недруг, не зможе знищити ні Україну ні Українське село і вони як птиця фенікс постають та будуть поставати всім неосяжним буйством цвіту Української землі.

 

Начальник відділу агропромислового розвитку

Ізяславської районної державної адміністрації                    Володимир ТКАЧУК

 

 

Звернення Президента України Володимира Зеленського стосовно впровадження прозорого ринку землі в Україні

12.11.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

Збільшено повноваження Антирейдерської комісії

02.11.2019 набув чинності Закон України №159-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності” від 03.10.2019, яким розширено повноваження Антирейдерської комісії територіальних управлінь юстиції.

Відтепер Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації територіальних управлінь юстиції, окрім скасування рішення державного реєстратора про відмову в державній реєстрації додатково наділені повноваженнями щодо:

скасування рішення про зупинення державної реєстрації та проведення державної реєстрації прав;

скасування рішення про зупинення розгляду заяви та проведення державної реєстрації прав;

зобов’язання усунути порушення, допущене державним реєстратором, з визначенням строків для виконання наказу.

Окрім того, нормами вищевказаного Закону внесено зміни до статей 166-11, 166-23 Кодексу України про адміністративні правопорушення чим посилено відповідальність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації за порушення законодавства у сфері державної реєстрації, шляхом збільшення розміру штрафу ВДВІЧІ та встановлення його у розмірі від 6 800 до 10 200 грн.

06.11.2019 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

ПРО  ВНЕСЕННЯ ВІДОМОСТЕЙ  ДО НКС ДЗК  ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК, НА ЯКІ ПОСВІДЧЕНО  ПРАВО ВЛАНСОСТІ  ДЕРЖАВНИМИ АКТАМИ СТАРОГО ЗРАЗКА (ДО 2004 РОКУ)

       З метою виконання  підпункту 2 пункту 1 Указу Президента України  від 22.07.2019 року № 542/2019 «Про заходи  щодо протидії рейдерству», на виконання пункту 2  Протоколу  виробничої наради  з керівниками  Головних управлінь в областях  від  26.09.2019 року щодо систематизації  інформації  про земельні ділянки ,  право власності (користування)  на які  виникло до 2004 року  та посвідчене  відповідними  державними актами  і договорами оренди,  відомості,  про які не внесені  до Державного земельного кадастру Відділ Держгекокадастру в Ізяславському районі просить:

            Власників земельних  ділянок, право власності чи право на користування на які посвідчено державними актами старого зразка і  зареєстрованих   до 2004 року, яким не присвоєно кадастрових номерів, терміново    до 1 січня 2020  року звернутися до Відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі (м.Ізяслав вул.Грушевського,5) для внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру. Якщо такі дії не будуть виконані  це унеможливить здійснення будь-яких цивільно – правових угод з Вашими земельними ділянками та може спричинити накладання на Ваші земельні ділянки земельних ділянок інших землевласників та землекористувачів.

 ВІДДІЛ ДЕРЖГЕОРКАДАСТРУ В ІЗЯСЛАВСЬКОМУ РАЙОНІ

Відбулось засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

 

24 жовтня відбулось чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації.

Зібрання провів перший заступник голови райдержадміністрації, голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації Павло Ковальчук.

На порядок денний винесено питання про введення карантинних обмежень по сказу кота на території «Цегельня» с. Ліщани. Із цим питанням виступив начальник Ізяславської районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Юрій Воленюк, зазначивши, що відповідно до експертизи №005003 п.м./19 від 23.10.2019 р. Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби 23 жовтня 2019 року зареєстровано захворювання кота на сказ, що належав місцевому громадянину с.Ліщани Ізяславського району.

 З метою запобігання поширення хвороби та комплексного здійснення і посилення заходів боротьби та профілактики сказу серед тварин, необхідно, у відповідності до вимог ст.48 Закону України "Про ветеринарну медицину", п.5 ст.22 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та п. 3.6. Інструкції "Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин", прийняти рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації про оголошення вищевказаної території неблагополучною по сказу, ввести карантинні обмеження, визначити загрозливу зону та затвердити заходи по ліквідації вогнища сказу.

Як зазначив голова комісії, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук: «На сьогодні наше головне завдання полягає в оперативному реагуванні на будь-які можливі спалахи небезпечного захворювання та  недопущенні його розповсюдження на території Ізяславщини».

Під час засідання присутніми було обговорено шляхи вирішення порушеного питання.

За результатами обговорення цього питання, було прийнято відповідні рішення, а саме: оголосити територію «Цегельня» неблагополучною по сказу та ввести на цій території карантинні обмеження; визначити загрозливою зоною територію населеного пункту с. Ліщани та мисливські угіддя Ліщанської сільської ради; затвердити заходи по ліквідації вогнища сказу у неблагополучній зоні, тощо.

Підсумовуючи засідання  надзвичайної протиепізоотичної комісії, голова районної протиепізоотичної комісії закликав усіх із максимальною відповідальністю віднестися до поставлених завдань, адже тільки при умові спільної праці можна досягнути бажаного результату - запобігти поширенню хвороби.

25.10.2019 р.

За матеріалами Державної надзвичайної

протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

 

В.Кальніченко:  Ми маємо зробити все можливе для покращення розвитку села та зростання добробуту сільських мешканців

 

22 жовтня під керівництвом т.в.о. голови обласної державної адміністрації Володимира Кальніченка відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, заступники голови адміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад та об’єднаних територіальних громад.

Розпочалася колегія із вручення нагород. Так, відповідно до Указу Президента України за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм присвоєно почесне звання:

«Заслужений працівник освіти України»

Дуганцю  Віктору Івановичу – завідувачу кафедри професійної освіти Подільського державного аграрно-технічного університету

Загурському Костянтину Францовичу – керівнику Народного художнього колективу ансамблю танцю «Козацькі джури» Хмельницької середньої загальноосвітньої школи №18 І-ІІІ ступенів  ім. В.Чорновола.

З першого питання про стан розвитку сільських територій доповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Омелянюк.

На 01 січня 2019 року у 1433 сільських населених пунктах проживає понад 542 тис. осіб або 42,9% усього населення області. Відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання терито­ріальних громад” в області утво­рено 51 об’єднану територіальну громаду (ОТГ), до яких увійшло 372 насе­лених пункти або 61% до їх загальної кількості.

Господарствами населення виробляється понад 11% до загального вало­вого збору зерна, питома вага господарств населення у зібраному врожаї кар­топлі становить 99%, овочів – 98%, плодів – 90 відсотків. За рахунок домо­господарств область забезпечено на 125% плодами та ягодами, на 130% ово­чами та картоплею. Із загального обсягу виробленого молока 73% припадає на приватний сектор, 55% м’яса виробляється саме у домогосподарствах. У порівнянні з початком року по всіх категоріях господарств збільшено поголів’я великої рогатої худоби на 7,8 тис голів, овець і кіз – на 5,2 тис голів, птиці – на 1,5 млн голів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшено виробництво молока на 2,4%, яєць – на 6,2 відсотка.

Разом з тим, додав посадовець, у господарствах населення продовжується спад поголів’я ВРХ, у тому числі корів, свиней. Так, за вісім місяців поточного року поголів’я ВРХ зменшилося на 5,8 тис голів, корів на – 3,3 тис. голів, свиней на – 10,7 тис. голів.

З метою забезпечення стабільного епізоотичного благополуччя сільських територій та виробництва якісної і безпечної сільськогосподарської продукції проводиться комплекс протиепізоотичних, лабораторно-діагностичних, ліку­вально-профілактичних заходів. Так, за 9 місяців поточного року в населених пунктах щеплено 41,6 тис. голів великої рогатої худоби проти сказу, 313,3 тис. голів свиней – проти класичної чуми, 1,6 млн голів птиці – проти хвороби Ньюкасла.

У господарствах населення спостерігається спад і в галузі рослинництва. Виробництво картоплі в поточному році зменшилося на чверть до минулого року, площа її посадки зменшилася на 0,6 тис. га, урожайність знизилася на 21,4 відсотка. Виробництво плодів і ягід зменшилось на 9 %.

Темп росту валової продукції за січень-серпень поточного року становить 100,6% до відповідного періоду минулого року, у тому числі по сільськогоспо­дарських підприємствах – 108,2, господарствах населення – 94,4 відсотка. З початку року створено 172 нових робочих місця, унаслідок упровад­ження 31 інвестиційного проекту (за власні кошти), а саме, у галузі рослин­ництва – 4, тваринництва – 15, харчової та переробної промисловості – 13.

У серпні поточного року середньооблікова кількість штатних працівників у сільському господарстві становила 20,7 тис. осіб, нарахований фонд заро­бітної плати цих працівників за січень-серпень становить 1362,0 млн грн, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника – 8372,69 грн, що на 18% більше ніж торік.

Цьогоріч за оренду земельних часток (паїв) по області нараховано понад 2,3 млрд грн орендної плати, що на 62,0 млн грн більше ніж у минулому році. Розмір орендної сплати становить 9,7% до вартості землі (у 2018 році 8,9%). На 01 жовтня 2019 року за оренду земельних часток (паїв) агроформу­ваннями області виплачено 1,9 млрд грн або 75% до суми, що підлягає виплаті.

В області укладено близько 700 соціальних угод на суму майже 29,0 млн гривень.

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації вжива­лися заходи щодо роз’яснення законодавства зі створення сімейних фермер­ських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. З цією метою проведено навчання на тему: “Стратегія розвитку сільських територій та агропромисло­вого виробництва області”, засідання “круглого столу” “Перспек­тиви розвитку сімейного фермерського господарства та СОК у Хмельницькій області” та з питань сприяння розвитку равликівництва в області та Україні в цілому, дві відеоконфе­ренції, селекторну нараду з питань державної підтримки розвитку фермерських господарств сільськогосподарської кооперації у 2019 році, створення та розви­тку сімейних ферм в області, семінар на тему: “Сучасна технологія вирощу­вання Фундука”.

Для отримання фінансової допомоги шляхом здешевлення кредитів подали заявки 18 суб’єктів господарювання на суму 7,1 млн грн, у тому числі, 8 – малі підприємства. На 01 жовтня підтримку одержало 217 фермерських господарств на суму 9,2 млн грн, за виплатою субсидій звернулося 110 фермерів.

В області діє Програма розвитку агропромислового комплексу Хмель­ницької області на 2017-2021 роки, відповідно до якої прийнято 444 заявки.

На підтримку сільського господарства, зокрема тваринництва, виділено кошти з Кам’янець-Подільського – 40,0 тис. грн та Хмельницького – 72,0 тис. грн районних бюджетів.

Волочиською міською радою у 2019 році на підтримку сільськогосподар­ських товаровиробників використано 40,0 тис. грн, Летичівською селищною – 34,0 тис. гривень.

Красилівською міською радою упроваджується проект секторальної підтримки “Продукція із сільського двору до міської оселі: система доставки сільськогосподарської продукції у межах Хмельницького регіону”.

З метою створення сприятливих умов для розвитку підприємницької ініціативи та залучення інвестицій упроваджуються заходи програми  розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2018-2020 роки.

З початку року фінансову підтримку отримали 2 суб’єкти підпри­єм­ництва.

Особливої уваги, за словами Олега Тимофійовича, заслуговує питання розвитку інфраструктури аграрного ринку, яку в області представлено сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами. Зокрема, для надання послуг особистим селянським господар­ствам на 01 жовтня поточного року у 9 районах області створено та функціонує 15 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а саме: сім – молочар­ського напряму, три – з надання послуг, чотири – із заготівлі та переробки продуктів бджільництва, один – плодово-ягідного.

На 01 серпня вже працює шість фермерських господарства сімейного типу з виробництва молока в Ізяславському, Полонському, Красилівському, Славутському, Шепетівському районах. Загалом ці господарства утримують більше 100 корів. Проводиться робота над створенням ще п’ятнадцяти сімейних фермерських господарств у молочному скотарстві.

У десяти районах функціонують 26 підприємств, сертифікованих на право органічного виробництва за різними напрямами діяльності. Найбільше їх в Ізяславському та Шепетівському районах.

Також одним із перспективних напрямів розвитку Хмельниччини є сільський зелений туризм. В області функціонує 56 агроосель, які надають послуги із сільського зеленого туризму. У 2019 році продовжено упровадження проектів “Створення туристично-інформаційного центру на території курортної зони селища Сатанів Горо­доць­кого району Хмельницької області” та “Створення туристично-рекреаційної зони “Сквер Потоцьких” у селищі Антоніни Красилівського району Хмель­ницької області”, за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

З метою залучення мешканців сільської місцевості до підприємницької діяльності продовжується практика проведення інформаційних семінарів центром зайнятості. Забезпечено роботою 8,9 тис. мешканців сільської місцевості (у тому числі 6,1 тис. осіб з числа зареєстрованих безробітних). Започаткували власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 16 сільських безробітних. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного соціального внеску працевлаштовано ще 132 таких безробітних.

У 2019 році Хмельницьким центром розвитку місцевого самоврядування організовано навчальний візит представників об’єднаних територіальних гро­мад Хмельницької області у громади Херсонської області на тему: “Розвиток сімейних ферм і кооперативів в ОТГ”. Підготовлено три інформаційних дайджести щодо можливостей залучення фінансових ресурсів через державні та міжнародні програми.

Агенцією регіонального розвитку спільно з Департаментом агропроми­слового розвитку облдержадміністрації здійснюється супровід інвестиційних проектів у сфері сільськогосподарської діяльності. Для залучення коштів фахівцями АСТАР було підготовлено дві заявки на грантові конкурси, які оголошували ПРООН “Посилене партнерство для ста­лого розвитку” та USAID “Конкурентоспроможність МСП”. Орієнтовна вар­тість кожного проекту 100 000 дол. США.

Діє обласна регіональна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення “Власний дім” на 2012-2020 роки, у рамках якої у поточному році 23 сім’ям вже виділено 2,1 млн гривень.

Централізованим водопостачанням охоплено 76% населення, що прожи­ває у селищах міського типу, 32,6% – у селах. У всіх містах та селищах залишається проблема негайної заміни аварійної частини водопровідних та каналізаційних мереж. Заміни потребують 1221 км або 37% водопровідних мереж.

Первинну медичну допомогу сільському населенню надають 26 центрів, до складу яких входить 204 лікарських амбулаторії, з них безпосередньо в сільській місцевості – 153, та 836 ФАПів Будується 27 нових амбулаторій, з них 25 амбулаторій на 1-2 лікаря з житлом для лікаря та 2 амбулаторії на 3-4 лікарів без житла. Усього на будівництво нових та оснащення діючих амбулаторій у сіль­ській місцевості з коштів субвенції освоєно 144,0 млн грн, з коштів місцевих бюджетів – 20,4 млн гривень.

 

Поряд з цим, відмітив доповідач, недостатнім є рівень розвитку фізкультури та спорту у сільській місце­вості, залучення дітей та учнівської молоді до початкових занять спортом у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, у першу чергу, через відсутність кваліфікованих кадрів та відповідних спортивних споруд. У сільській місцевості функціонують 582 заклади дошкільної освіти, у яких виховуються близько 13 тис. дітей. У 2019 році відкрито 2 дошкільних заклади у Наркевицькій селищній та Розсошанській сільській громадах. Дошкільною освітою охоплено 85 % дітей віком від 3 до 6 (7) років. Кількість дітей у закладах дошкільної освіти сільської місцевості змен­шилося з 14,7 тис. у 2016 році до 13 тис. у 2019. За дев’ять місяців 2019 року спортсмени Хмельницької обласної органі­зації всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства “Колос” взяли участь у 45-ти Всеукраїнських змаганнях, проведено 68 спортивних захо­дів обласного значення.

Мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значен­ня області становить 5,1 тис. кілометрів. У цьому році поточносереднім ре­монтом виконано 87 км доріг на суму 362,0 млн грн, що менше двох відсотків до потреби. За кошти державного фонду у сільській місцевості фінансується 33 про­єкти на загальну суму 149,0 млн гривень. За кошти субвенції фінансується 146 об’єктів, зокрема закладів освіти – 24, охорони здоров’я – 2, куль­тури – 10.

Вирішення питань природоохоронного характеру, функціонування мистецьких, спортивних та культурних закладів, розвиток інфраструктури села в цілому потребує безпосередньої участі та фінансової підтримки органів міс­цевого самоврядування. На 01 жовтня 2019 року до загального фонду бюджетів місцевого само­врядування надійшло податків і зборів на суму 1,5 млрд грн або 104,3% (+ 64,3 млн грн) до показників, затверджених на відповідний період поточ­ного року, з урахуванням змін.

На рахунках місцевих бюджетів знаходиться 9,8 млн грн у порядку від­шкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Залишок коштів екологічного податку, що акумулюється на рахунках місцевих бюджетів, становить 8,7 млн гривень.

Підсумовуючи сказане, Володимир Кальніченко зазначив, що у сільській місцевості проживає майже половина населення області, тому важливо не тільки досягти високого економічного розвитку села, але й значно підвищити життєвий рівень цих людей. Володимир Ілліч відмітив, що за останні роки в аграрному секторі області намітилися позитивні тенденції розвитку сільськогосподарського виробництва. Водночас, додав він, загострилася демографічна ситуація, з інноваційним розвитком виробництва погіршується зайня­тість населення, зростає безробіття.

Тому посадовець наголосив, що необхідно продовжити об’єднання сільських територій у громади, впроваджувати інвестиційні проєкти, розвивати мале та середнє підприємництво, зокрема сімейні фермерські господарства, несільськогосподарське виробництво, сферу послуг у сільській місцевості, що дасть можливість створювати нові робочі місця. Також потрібно більше уваги приділяти розвитку сільсько­господарських обслуговуючих кооперативів, що сприятиме підви­щенню рівня доходів домогосподарств та самозайнятості насе­лення.

“Хочу наголосити, що ми повинні зробити все для того, щоб село розвивалося, зупинити процес руйнації соціальної сфери. Відтак, голови райдержадміністрацій разом з органами місцевого самоврядування мають знаходити правильні рішення для покращення розвитку села та зростання добробуту сільських мешканців”, – зауважив т.в.о. голови адміністрації.

 23.10.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Земельна реформа врахує інтереси всіх сторін

 

У Верховній Раді зареєстрували доповнений проект закону на основі урядового законопроекту про обіг земель сільськогосподарського значення, який враховує всі зауваження та побажання суспільства.

Парламентарі та Уряд знайшли компроміс із суспільством щодо найбільш проблемних та болючих моментів реформи – можливості купувати землю для іноземців та питання концентрації земель в одні руки.

«Після того як Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради законопроект про ринок землі, ми почали велику дискусію з усіма зацікавленими сторонами. Провели декілька десятків зустрічей і консультацій, завдяки яким зафіксували всі зауваження і пропозиції, а також страхи та побоювання всіх – аграріїв, фермерів, пайовиків та селян. Земельна реформа відбудеться, а її модель буде враховувати інтереси і власників паїв, і фермерів, і агрокомпаній», – сказав Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під час брифінгу «Законодавчі ініціативи щодо земельної реформи» за участі народних депутатів та представників Уряду.

У ході брифінгу представили сам проект доповненого документа. Ним пропонують зменшити обмеження по концентрації земель в межах області з 15% до 8%; ввести обмеження по концентрації земель в межах ОТГ у розмірі 35%.

Що стосується найбільш дискусійного питання, щодо можливості купувати землі сільськогосподарського призначення іноземцями, парламентарі запропонували ввести перехідний період до 01.01.2024 року. В цей період компанії, бенефіціарними власниками яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, не зможуть купувати землі с/г призначення державної, комунальної власності, а також пайові землі. Виняток – землі, які на момент набрання чинності законом вже є в оренді.

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин України планує обговорити положення цього інтегрованого проекту, а також альтернативні проекти, зареєстровані у Верховній Раді, та ухвалити рішення щодо внесення законопроектів із земельної реформи для першого читання.

«Ми продовжуємо активно спілкуватись з людьми в регіонах, щоб обговорювати найбільш проблемні для них моменти. Активно проводимо зустрічі та консультації з профільним парламентським комітетом, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, у яких беруть участь представники аграрних і фермерських асоціацій. Вони проходять як у Кабінеті Міністрів, так і безпосередньо у Президента України. Для нас важливо, щоб від реформи виграли в першу чергу люди, тому ми будемо до них дослухатись та вносити корективи в наші законопроекти», – додав Роман Лещенко, уповноважений Президента України із земельних питань.

 17.10.2019 р.

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

ДО ВІДОМА ТОВАРОВИРОБНИКІВ  ТА ФЕРМЕРІВ

 

                    29 жовтня 2019 року відбудеться  аукціон   щодо продажу  права оренди на земельні ділянки на території: 

Мислятинська сільська рада – 7,2293 га, кадастровий номер 6822184200:05:014:0301;

Сахновецька сільська рада – площа 16,4269 га, кадастровий номер 6822186600:04:009:0824.

       Реєстрація учасників проводиться  не пізніше ніж за три  робочі дні  до проведення земельних торгів, тобто до 23.10.2019 р.

    Із  детальною  інформацією щодо  торгів  можна ознайомитись  на сайті  Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області   http://torgy.land.gov.ua/auction.

16.10.2019 р.

Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області

 

Володимир Зеленський обговорив з аграріями впровадження земельної реформи в Україні

 

Президент України Володимир Зеленський обговорив з представниками аграрної галузі питання запровадження ринку сільськогосподарської землі в нашій державі та проведення земельної реформи.

Зустріч відбулася в Офісі Президента України з ініціативи аграріїв. У ній взяли участь представники всеукраїнських аграрних громадських організацій, галузевих асоціацій, фермерських господарств із різних регіонів України, малих та великих аграрних підприємств.

На зустрічі також були присутні: Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, уповноважений Президента із земельних питань Роман Лещенко, керівник Офісу Президента Андрій Богдан.

Глава держави зазначив, що готовий вислухати позиції присутніх щодо проведення земельної реформи. Він висловив переконання, що для якісного впровадження вказаної реформи в Україні важливо не тільки вивчити досвід інших країн, а й вислухати думки тих, хто безпосередньо працює на землі.

Під час спілкування учасники зустрічі розповіли про свої застереження та побоювання щодо того, як розвиватиметься ситуація після відкриття ринку землі в Україні. Зокрема, вони висловилися за поетапне запровадження ринку землі, коли на першому етапі право придбати землю надаватиметься виключно українцям, а іноземці одержать таку можливість лише на останньому етапі реформи.

Керівник Офісу Президента України Андрій Богдан у цьому контексті висловив думку про те, що легалізація обігу земель сільськогосподарського призначення дасть поштовх до залучення додаткових міжнародних інвестицій в аграрну галузь.

«Щоб тут побудували великі заводи, які перероблятимуть продукцію, на яких працюватимуть тисячі робітників, і щоб ви продавали продукцію з доданою вартістю, – щоб це зробити, привести сюди іноземців і побудувати ці заводи – це дати їм можливість у певній формі володіти цією землею», – пояснив він, зауваживши, що форма такого володіння ще обговорюватиметься.

Також наголошувалося на необхідності забезпечення доступних кредитів для малих і середніх фермерських господарств.

Окремо обговорювалося питання площ земельних ділянок, які матиме можливість придбати фізична особа чи фермерське господарство, та необхідність недопущення монополізації ринку сільськогосподарської землі.

Крім того, підкреслювалася важливість ухвалення антирейдерського законодавства.

Підсумовуючи зустріч, Президент України Володимир Зеленський зазначив, що взяв до уваги всі точки зору.

10.10.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Держгеокадастр розпочав автоматично оприлюднювати рішення про розпорядження землями сільськогосподарського призначення

 

Держгеокадастр започатковує практику оприлюднення 100% рішень, що приймаються його територіальними органами з питань розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, в тому числі передачі у власність чи користування земельних ділянок.

Інформація розміщується у розділі “Оприлюднення наказів щодо розпорядження землями” на сайті Держгеокадастру за посиланням https://land.gov.ua/t/.

У відкритому доступі надається інформація про дату реєстрації, номер та тематику клопотання, категорію осіб, що звертаються з клопотанням, статус розгляду заяви територіальним органом Держгеокадастру, дату, номер та вид наказу, виданого територіальним органом Держгеокадастру, кадастровий номер та цільове призначення земельної ділянки, відносно якої виданий наказ. Також завдяки системі буде можливість переглянути деперсоналізовані накази головних управлінь Держгеокадастру щодо розпорядження землями.

Оновлення інформації відбувається автоматично, оскільки функціонал синхронізований з даними системи електронного документообігу Держгеокадастру.

Користувачам доступна функція пошуку за будь-яким параметром, зокрема за регіоном, де було прийняте рішення щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності.

Запровадження нового функціоналу дає можливість забезпечити подолання корупційної складової у сфері розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності та дозволяє зробити прозорими та публічними всі етапи розпорядження землями.

 08.10.2019 р.

За матеріалами Державної служби України з питань геодезії,

картографії та кадастру https://land.gov.ua/

4 жовтня — Всесвітній день захисту тварин

 

Всесвітній день захисту тварин — це міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту. Це привід об’єднатись для збереження тваринного світу нашої планети та захистити права домашніх і безпритульних тварин.

Рішення про святкування Всесвітнього дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Існує думка, що дату 4 жовтня було обрано тому, що цього дня відзначають День Святого Франциска Ассізького, покровителя екології, який добре відомий своєю любов’ю до живих істот.

Згідно зі статистикою, щогодини з лиця Землі зникають безповоротно три види тварин. Також щодня зникає більше 70 видів фауни і флори, а за 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більше ніж на третину.

Товариства захисту тварин багатьох країн світу заявили про готовність щороку організовувати масові заходи для захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин та актуальності проблем тваринного світу загалом. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб.

Важливо, що такі дії спрямовані не тільки щодо диких тварин, а й щодо домашніх вихованців, адже навіть в наші дні випадки жорстокого поводження з улюбленцями досить поширені.

Давайте не забувати про те, що ми одна велика сімʼя на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

04.10.2019 р.

За інформацією Департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністації

 

 

Шановні громадяни!

 

На сайті Держгеокадастру доступні онлайн-послуги у сфері земельних відносин. Функціонал дає можливість просто, зручно та оперативно отримати найбільш потрібні довідки та документи.

За допомогою веб-сервісу e.land.gov.ua можна замовити адміністративні та отримати сервісні електронні послуги Держгеокадастру, зокрема:

 

· отримати відомості Державного земельного кадастру,

· витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки,

· інформацію про суб’єкта речового права у Державному земельному кадастрі,

· довідку про осіб, що отримали доступ до інформації про суб’єкта речового права у Державному земельному кадастрі,

· довідку з державної статистичної звітності з кількісного обліку земель,

· подати заяву з надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, оформити запит на отримання відомостей з документації із землеустрою з Державного фонду документації із землеустрою.

 

Щоб скористатись функціоналом, необхідно зареєструватися та авторизуватися в електронному кабінеті за допомогою електронної пошти, електронного цифрового підпису, платіжної картки банку (BankID) або через мобільного оператора (MobileID).

Без авторизації можна подати заяву на отримання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника, дубліката кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника, отримати витяги з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів, Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок.

Сертифіковані інженери-землевпорядники за допомогою веб-сервісу e.land.gov.ua можуть оформити заяву про державну реєстрацію земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру, заяву про внесення виправлених відомостей до Державного земельного кадастру, сформувати заяву на оформлення довідки з державної статистичної звітності, подати на погодження документацію із землеустрою.

 

Окремі види електронних послуг, наприклад замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, можна замовити безпосередньо з Публічної кадастрової карти.

Запровадження електронних послуг як частини політики відкритості, детінізації та боротьби з корупцією в сфері земельних відносин є одним із головних пріоритетів у діяльності Держгеокадастру.

03.10.2019 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

УВАГА! Оголошення про зміни і умови проведення земельних торгів в Головному управлінні Держгеокадастру у Хмельницькій області

 

Відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 року № 688 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів і забезпечення зберігання та захисту даних під час їх проведення» реалізація пілотного проекту тривала до 01 жовтня 2019 року.

У зв’язку із закінченням терміну дії  пілотного проекту та завершення строку дії договору з електронним майданчиком державного підприємства «Сетам» Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області проводитиме земельні аукціони з продажу права оренди відповідно до статей 134-139 Земельного кодексу України.

Земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах). Земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів. Продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюється виключно на земельних торгах, крім випадків, встановлених частинами другою і третьою статті 134 Земельного Кодексу. Організатором земельних торгів є фізична або юридична особа - власник земельної ділянки, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки, які уклали з виконавцем земельних торгів договір про проведення земельних торгів. Виконавцем земельних торгів є суб'єкт господарювання, який уклав з організатором земельних торгів договір про їх проведення. Учасником земельних торгів є фізична або юридична особа, яка подала виконавцю земельних торгів документи, зазначені в частині сьомій статті 137 Земельного Кодексу, сплатила реєстраційний та гарантійний внески, зареєстрована у книзі реєстрації учасників земельних торгів і відповідно до закону може набувати право власності чи користування земельною ділянкою, яка виставляється на земельні торги.

28-30 жовтня 2019 року Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області виставить на відкриті торги 16 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Інвесторам запропонують землі загальною площею більше 234,05 га.

Стартовий розмір річної орендної плати встановлений на рівні 8% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Детальна інформація про земельні ділянки розміщена на сайті Держгеокадастру.

Ознайомитись з умовами проведення торгів можна за телефоном

(038 2) 67-07-66 Відділ ринку та оцінки земель

02.10.2019 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

 

60% голів ОТГ та сільських рад підтримують запровадження обігу земель - Міністерство економіки

 

Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства було проведене опитування серед голів ОТГ та сільських рад, яке показало підтримку запровадження обігу земель на рівні 59,7%.

Коли наступного року стартуватиме обіг земель сільськогосподарського призначення, влада та люди на місцях мають бути готові до цього та впевнені в своєму майбутньому, переконані в уряді. Для цього Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства було проведене опитування серед голів ОТГ та сільських рад, яке мало на меті визначити думки місцевої влади, виявити найбільш важливі питання, які необхідно передбачити в законодавстві для забезпечення інтересів громад. Та дізнатися, якої підтримки потребують регіони для інформування жителів громад про питання обігу земель.

Опитування голів ОТГ та сільських рад показало підтримку запровадження обігу земель на рівні 59,7%. В ньому взяли участь 4849 респонденти, 81% з яких сільські ради, 12,8% -  ОТГ,  4,3% - селища міського типу, 1,5% - міста.

За результатами опитування 15% респондентів підтримують запровадження обігу земель, а 45% - підтримують за виконання певних умов, 40% - не підтримують.

Найбільший рівень підтримки земельна реформа отримала у трьох областях Чернівецькій (84%), Рівненській (75%), Волинській (69%). Найбільша кількість сільрад та ОТГ, де  виступили за впровадження земельного ринку, у Львівській (242) Вінницькій (241) та Київській областях (227).

На питання щодо позитивного ефекту, який голови очікують для своїй громади від впровадження обігу земель, більшість відповіла, що це наповнення бюджетів та розвиток громади, ефективне використання землі, істотне збільшення вартості земельних ділянок. Також це облік земельних ділянок, можливість реалізувати своє право приватної власності, недопущення деградації землі внаслідок неякісного обробітку.

Нагадаємо, що міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявляв, що державна земля буде передана громадам, які самі зможуть вирішувати коли, кому та за яку ціну продавати землю. Для того, щоб старт обігу ринку відбувся безболісно, у рамках запровадження земельної реформи розроблено низку  законопроектів, які комплексно вирішують проблемні питання та побоювання жителів села. Серед них посилення переважного права, консолідація земельних масивів, електронні аукціони, дерегуляція землеустрою, запобігання рейдерству, реформування безоплатної приватизації земель, інфраструктура просторових даних, державна підтримка.

02.10.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

 

Посів озимих культур – запорука майбутнього урожаю

 

Не дивлячись на складні погодно-кліматичні умови (затяжна посуха) аграрії району використовують усі свої можливості та вміння для проведення комплексу осінньо-польових робіт.

Згідно оперативної інформації станом на 25.09.2019 р. у сільськогосподарських підприємствах проведено підґрунтовку ґрунту під осів озимих культур на площі 12650 гектарів, на яких вже посіяно 3887 га озимого ріпаку.

Проводиться посів озимих зернових культур, зокрема посіяно 2778 га озимої пшениці із запланованих 7600 га; 456 га озимого ячменю із 2200 га запланованого; посіяно 110 га озимого жита.

Господарства повністю забезпечені високоякісним насінням, мінеральними добривами, протруйниками та засобами захисту рослин.

Одночасно продовжується збирання пізніх зернових та технічних культур:

овочів зібрано із площі 468 га при середній урожайності 144 ц/га;

сої – із площі 4449 га при середній урожайності 29 ц/га;

соняшника – із площі 2453 га при середній урожайності 29 ц/га;

цукрового буряка – із площі 173 га при середній урожайності 500 ц/га.

26.09.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Запорука успіху — у високопродуктивній техніці

 

Щоб успішно справлятися з поставленими завданнями, ніяк не обійтися без потужної матеріально-технічної бази. Це розуміють у ДП «Ізяславський лісгосп» і постійно дбають про те, щоб техніка завжди була справна й по можливості оновлювалась. А добрі умови праці – головний критерій для бажання людей працювати щодень краще та продуктивніше.

Отримуючи прибуток від ведення лісогосподарської діяльності, підприємство використовує кошти не лише на лісовідтворення, охорону та захист лісу, на соціальний захист працюючих, а й на нову техніку. Нещодавно для здійснення навантажувально-розвантажувальних робіт у цеху переробки деревини придбано новий навантажувач JCB 53170. Це дозволило суттєво покращити виробничий процес підрозділу.

Впровадження та використання нової техніки дало можливість значно зменшити витрати на паливно-мастильні матеріали, а головне – скоротити витрати на ремонт та утримання в технічно справному стані морально застарілої та фізично зношеної техніки. Також модернізація позитивно вплинула на ріст продуктивності праці, оскільки допомагає вчасно та якісно виконувати виробничі завдання й запобігає виникненню простоїв, що часто траплялися під час застосування старої техніки.

26.09.2019 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

 

Відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

 

Під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Павла Ковальчука 23 вересня відбулось засідання районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Основне питання, яке було  на порядку денному, стосувалось епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней та заходи з недопущення занесення її на територію району.  

Для участі в обговоренні питань порядку денного засідання та прийняття відповідних рішень були запрошені представники управління Держпродспоживслужби,  Державної служби України з надзвичайних ситуацій, працівники районної служби ветеринарної медицини, мисливці та інші.

Про ситуацію з даного питання інформував начальник Управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Юрій Воленюк. Він підкреслив, що африканська чума свиней (АЧС) на території України стала реальною загрозою розповсюдження її збудника по всій території держави. Юрій Миколайович ще раз повідомив, що 18 серпня у Львівській області на території одного з найбільших у країні свинокомплексів «Галичина-Захід» зафіксований випадок африканської чуми свиней. У трикілометровій зоні поблизу підприємства оголосили 40-денний карантин, на дорозі працюють блокпости для дезінфекції транспорту. Діє заборона на переміщення продуктів тваринного походження. Лікувати африканську чуму неможливо.  

Тому сьогодні головне завдання – не допустити занесення збудника цієї страшної хвороби на територію району.      

 Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Ізяславській районній державній адміністрації  вирішила:

взяти до відома інформацію Ю.Воленюка про посилення заходів профілактики африканської чуми свиней на території району;

рекомендувати сільським головам району взяти під персональну відповідальність та ефективність виконання рішень Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Кабінеті Міністрів України, Ізяславській районній державній  адміністрації та заходів з профілактики африканської чуми свиней на території Ізяславського району. Члени комісії також акцентували увагу на забезпеченні  дієвого контролю за переміщенням живих тварин та продукції з них, зокрема свиней та свинини на території Ізяславського району. Не допускати незаконного переміщення живих тварин  без ветеринарних документів. Визнано за необхідне, у випадку захворювання та загибелі свиней, негайно повідомляти про це спеціалістів  державної служби ветеринарної медицини;

забезпечити висвітлення в місцевих засобах масової інформації питань щодо небезпеки виникнення африканської чуми свиней та обов’язкові заходи з її профілактики.

24.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Маємо знайти модель, від якої виграють прості українці – Президент про запровадження ринку землі сільгосппризначення

 

Президент України Володимир Зеленський виступає за впровадження моделі ринку сільськогосподарської землі, за якою купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та компанії.

Під час виступу на конференції щодо реформи управління земельними відносинами «Земля як фактор розвитку українського села» Глава держави наголосив, що питання продажу землі є дуже чутливим, тому потребує широкого публічного обговорення. Зокрема для того, щоб було знайдено оптимальні та збалансовані рішення в моделі відкритого ринку землі.

«Декілька важливих моментів, на яких я хочу наголосити. Перше і основне: земля належить українцям. У моделі, яку пропонуємо ми з урядом, купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та українські компанії. Страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами, – це маячня. Земля – це власність громадян», – заявив Володимир Зеленський. 

Президент зауважив, що список країн, де немає ринку землі, всім відомий: Північна Корея, Таджикистан, Венесуела, Куба, Конго та Україна. «Якою країною ми з вами хочемо бути?» – додав він.

«У ХХІ сторіччі питання права власності громадян на землю є риторичним. Завдання у нас лише одне: знайти оптимальну модель, від якої виграють прості українці. Для цього ми тут сьогодні й зібралися. Ми знайдемо цю модель, я впевнений у цьому», – резюмував Володимир Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що громадяни України мають отримати повноцінне, а не гібридне, право власності на свою землю.

«Дуже важливо: «повноцінне»  – це право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю землею. Інакше у нас починається Радянський Союз, «совок». Коли громадяни отримували нібито свої квартири, але не могли їх продавати легально. І це – неправильно. Що з’явилося в результаті? Незаконні «сірі» схеми та махінації. Те саме зараз відбувається у нас із землею», – заявив Володимир Зеленський під час виступу на конференції щодо реформи управління земельними відносинами «Земля як фактор розвитку українського села» у Києві.

Президент нагадав, що після запровадження мораторію на продаж земель у 2001 році народні депутати повинні були розробити прозорий механізм купівлі-продажу землі, але парламент досі цього не зробив.

«Замість механізму з’явився масштабний тіньовий ринок, що процвітає. Це – мільйон гектарів землі та десятки мільярдів гривень. І виграє від цього не малий фермер, не простий селянин, а місцеві так звані земельні князьки. Більше того, за цей час із семи мільйонів українців, які володіють землею, майже один мільйон громадян померли, так і не отримавши від держави шансу стати заможними господарями своєї землі», – зазначив він.

Глава держави підкреслив, що тему ринку землі слід обговорювати із суспільством, щоб розвіяти всі міфи та маніпуляції, які були посіяні у свідомості громадян за останні майже 20 років.

19.09.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

За «круглим» столом на Ізяславщині обговорили перспективи підтримки фермерства

 

17 вересня  в приміщені Ізяславської районної державної адміністрації відбувся регіональний «круглий» стіл «Програми підтримки фермерських господарств».
         У засіданні взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу економічного аналізу, прогнозування, розвитку агропромислового комплексу та сільських територій
Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Галина Стаднійчук, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації  Володимир Ткачук, представник ТОВ «Укрмілкінвест» в Хмельницькій області Сергій Чернієнко, керівники фермерських господарств та фізичні особами, які бажають створити сімейні фермерські господарства та розширяти свій молочний бізнес.
           В ході заходу представником ТОВ «Укрмілкінвест» С.Чернієнком   була надана інформація, щодо механізму  створення
сімейних фермерських господарств, про те які вони мають переваги та перестороги у введенні діяльності.
          Галина Стаднійчук   розповіла про  повний перелік бюджетної фінансової підтримки сільгосптоваровиробників різних форм власності, який сьогодні надається державною.
          Після чого відбулася жвава дискусія та обговорення між всіма присутніми на «круглому» столі.
18.09.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Амброзія полинолиста – ворог не тільки врожаю, але і здоров’ю людини

   Серед небезпечних для здоров’я людини факторів, які викликають алергічні хвороби, не останнє місце займають рослини. Однією з найбільш алергенних вважається амброзія полинолиста.
    Розпочалося масове цвітіння карантинного виду бур’яну – амброзії полинолистої. Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій  області наголошує, що амброзія полинолиста належить до 
карантинних бур’янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини. У період цвітіння амброзії, а це з середини липня до жовтня, серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка).
     Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі підіймаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань і, потрапивши в органи дихання людей, в очі, ніс, бронхи.
  Як правило, алергічна реакція на пилок амброзії нічим не відрізняється від алергії на будь-яку іншу рослину. Алергени, що містяться в пилку, швидко руйнують захисний бар’єр слизових оболонок носа та очей, викликаючи чхання, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршення зору, першіння в горлі, свербіж та почервоніння шкіри, підвищення температури тіла. В окремих випадках може бути набряк легень, ускладнення нападів бронхіальної астми та хронічних астматичних бронхітів. Іноді, потрапляючи в організм, пилок амброзії може провокувати нетипові симптоми: головний біль, втрату смаку та нюху, пригніченість або підвищену дратівливість, депресивний стан та погіршення сну.
     Навіть здорова людина, яка у повітрі зловила пилок амброзії може стати алергиком.
     Для мінімізації неприємних наслідків алергії слід дотримуватися кількох простих правил:
-уникайте прогулянок у період цвітіння амброзії. Пам’ятайте, що концентрація пилку в повітрі досягає піку вдень;
-в обов’язковому порядку приймайте перед сном душ;
-не залишайте вікна відкритими, або ж встановіть спеціальну захисну сітку. Ці запобіжні заходи дозволять вам максимально обмежити надходження в будинок вуличного пилу, разом з яким потрапляє і пилок;
-регулярно проводьте вдома вологе прибирання і не забувайте чистити вуличний одяг;
-встановіть у будинку кондиціонер з фільтром повітря або іонізатор;
-дотримуйтеся антигістамінної дієти. Будьте обережні з такими продуктами, як полуниця, риба, яйця, копченості та арахіс. Вони містять найактивніші харчові алергени, які можуть спровокувати або ускладнити симптоми алергії;
-не забувайте про комплексне лікування алергії.  Необхідно пройти обстеження у алерголога і спільно з лікарем виробити тактику профілактики загострень. Самостійно підбирати ліки для лікування вкрай не рекомендується. Правильна профілактика може бути розроблена тільки в тандемі з лікарем. Ефективний засіб від алергії це вакцина або щеплення, яка призначається після певних досліджень. Профілактику краще починати за 2-3 місяці до початку цвітіня амброзії, а проходити грунтовне лікування – взимку.
      І головне, кожному слід пам’ятати: враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої, її знищення є головним чинником запобігання та профілактики алергічних захворювань, боротьба з нею є одним із важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів.
    На амброзію бідкаються не тільки алергетики й алергологи, а й екологи та аграрії. Ця рослина має потужні алелопатичні властивості – виділяє у ґрунт специфічний набір речовин, який пригнічує ріст інших рослин. Якщо звичайними місцями зростання амброзії були пустища, звалища, відкоси залізничних колій, занедбані сільськогосподарські угіддя, узбіччя автомобільних магістралей, будівельні майданчики тощо, то тепер вона активно забур’янює городи та поля, зменшуючи врожайність сільськогосподарських культур.
     Найефективнішим заходом боротьби з бур’яном є комплексне об’єднання зусиль та знешкодження цієї небезпечної алергенної рослини із застосуванням агротехнічних, механічних та хімічних методів боротьби.
     Агротехнічний метод має ключове значення на сільгоспугіддях. Це дотримання чергування культур у сівозмінах, основний і передпосівний обробіток ґрунту, вчасний догляд за посівами. У населених пунктах –створення у вогнищах амброзії полинолистої газонів із багаторічних трав, які пригнічують чисельність, ріст та розвиток рослин амброзії полинолистої.
      Хімічний метод доцільно застосовувати у промислових зонах, на узбіччях доріг, на сільгоспугіддях. Він передбачає застосування гербіцидів відповідно до “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”. Досягти високого результату при застосуванні хімічних препаратів можна у фазі до 2-4-х справжніх листочків амброзії. У більш пізніх фазах розвитку амброзії ефективність дії хімічних препаратів істотно знижується.
    Механічний метод бажано застосовувати на територіях населених пунктів. На землях з високими і дуже високими санітарно-гігієнічними вимогами (землі навколо житлової забудови, громадських будівель, тваринницьких ферм, парки, стадіони, спортивні майданчики, промислові території тощо), де виключене застосування гербіцидів, амброзія знищується шляхом виполювання, ручного видалення або скошування.
    На присадибних ділянках та клумбах найефективніше виривати рослини амброзії полинолистої. Чим менша рослина, тим легше проводити цю процедуру. Невеликі рослини, особливо після дощу, добре вириваються з корінням.  Хаотичне випадкове скошування амброзії полинолистої в період її вегетації призводить до того, що рослина утворює бокові паростки в нижній частині головного пагону, які майже лежать на землі. Подальші скошування їх не зачеплять, тож на цих гілках утвориться насіння, яке засмітить ґрунт.
    Доведена ефективність пізнього скошування амброзії полинолистої безпосередньо перед початком її цвітіння, що дозволить запобігти утворенню алергенного пилку та насіння. Орієнтовні оптимальні терміни скошування – друга половина липня – початок серпня.  Скошування повинні бути систематичними.
     Вищезазначені заходи матимуть результат у разі їх систематичного виконання протягом тривалого періоду.
     НЕ ЗАЛИШАЙТЕСЯ БАЙДУЖИМИ! ЗУПИНИМО «ЗЕЛЕНОГО ВОРОГА» РАЗОМ!

     По зовнішньому вигляду амброзія полинолиста  нагадує полин звичайний. Стебло прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками. Висота стебла й розміри надземних органів сильно варіюють. При густому травостої, на сухих схилах і бідних ґрунтах рослини ледь досягають 10-15 см; на родючих ґрунтах, за достатнього зволоження, і рідкого травостою, окремі рослини досягають 2-2,5 м висоти.  Сходи з’являються наприкінці березня – в травні, цвіте з середини липня до жовтня, плодоносить у вересні – листопаді.
   Амброзія полинолиста розмножується лише насінням, яке утворюється у великій кількості. Невеликі рослини продукують 50-300 насінин, добре розвинені рослини можуть давати по 30-40 тис. насінин, а окремі екземпляри до 80-100 тис. насінин.
    Від материнської рослини насіння може переноситися на значні відстані з водними потоками (талими водами навесні, по струмках, ярах, річках). Розповсюдженню бур’яну сприяють: вітер, транспорт (колеса автомашин, тракторів і інших транспортних засобів), взуття людей, до якого насіння прилипає разом із ґрунтом.
     Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, луки, пасовища. Часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків.
     Розвиваючи потужну надземну масу й кореневу систему, амброзія сильно пригнічує культурні рослини та споживає з ґрунту дуже велику кількість поживних речовин. Під час збирання врожаю засмічених посівів пізньостиглих культур (соняшник, коноплі, люцерна, насінники овочевих) у нього потрапляє насіння амброзії, відокремити яке досить важко. В таких випадках необхідні додаткові витрати на очищення насіннєвого матеріалу. При засміченні посівів багаторічних трав (конюшини, люцерни й ін.) і однорічних трав на зелений корм, а також луків і пасовищ якість корму, що заготовлюється, знижується.
16.09.2019 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Лісівники Ізяславщини відзначили професійне свято

 

Споконвіку українську землю називають країною густих лісових масивів, які є безцінним дарунком природи і невід'ємною частиною нашого національного багатства. Турбота та збереження цього природного національного скарбу - професійний обов’язок лісівників.

13 вересня в залі засідань адміністративного приміщення ДП «Ізяславське лісове господарство»   відбулись урочистості з нагоди святкування Дня працівника лісу. У заходах взяли участь: начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко, голова районної ради  Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук, директор Національного природного парку «Мале Полісся» Андрій Сасюк, голова районної організації учасників АТО, член громадської ради при Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства Володимир Павлюк.

Петро Пешко висловив привітання від керівництва області та національного агентства. Зокрема він зазначив:  «Ліс - справжній живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє районне лісове господарство для економіки краю, який величезний позитивний вплив має на навколишнє середовище. А люди, що професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. Маю честь привітати вас зі святом і побажати  доброго здоров’я, успішної праці, достойної заробітної плати, сімейного затишку і мирного неба над головою!».

Найщирішими словами подяки за виконання благородної справи – збереження і примноження лісових насаджень краю – привітав своїх співробітників директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук.

Також лісівників району  привітали голова районної ради  Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Вітаючи колективи ДП «Ізяславське лісове господарство» та НПП «Мале Полісся», вони наголосили: «Робота в лісі та з його ресурсами - дуже відповідальна. Люди, які  працюють в лісі, є фанатами  своєї справи. Починаючи із самого простого – збору лісового насіння, спостереження за плодоношенням лісових порід, вирощування садивного матеріалу, створення лісових культур і багато іншого. Це цілий комплекс робіт, залежний від своєї пори року».

Керівники району та галузі вручили групі кращих працівників відзнаки державного, обласного, районного та міського рівнів.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

13.09.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На Хмельниччині вводять карантин через нашестя гусені (Американський білий метелик)

 

Одним з найнебезпечніших карантинних шкідників в Україні є американський білий метелик (АБМ). Перші вогнища АБМ в Україні було виявлено в прикордонних з Угорщиною районах Закарпатської області у 1952 році. Спочатку першого виявлення АБМ в Україні і до сьогодні вогнища шкідника відмічено в 14 областях України. Найбільше від ненажерливих комах потерпають Городоччина та Старокостянтинів.

За словами начальника відділу карантину рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Віри Моташко, карантинні обмеження накладуть на усе місто Старокостянтинів. Щодо Городка, то там також залучатимуть для обстеження спеціалістів. "Важливо, щоб люди повідомляли службу одразу, щойно виявляють шкідника, адже він швидко розмножується. І найчастіше його виявляють саме в приватних домогосподарствах", – додає Віра Моташко.

АБМ є небезпечним шкідником, що може пошкоджувати понад 250 видів деревних та чагарникових рослин. Найсприятливіші для розвитку шкідника: шовковиця, груша, яблуня, вишня, слива, клен, горіх волоський. Гусениці АБМ швидко об’їдають листя дерев. Особливої шкоди колонії гусені завдають окремим, поодиноким деревам. Гусінь, що відродилась з однієї кладки, здатна повністю знищити листя плодового дерева 10-15-річного віку. Волоски гусениці АБМ можуть викликати у людини алергічні реакції.

Гусінь АБМ починає відроджуватись наприкінці травня – на початку червня, велике значення для відродження гусені має сумарна температура та вологість повітря.  Гусениці  виділяють  павутину,  якою  обгортають  спочатку 1-3, а потім велику кількість листків. З розвитком гусениць гніздо збільшується від верхівки до основи гілки, часто досягаючи 1-1,5 метра. Тривалість життя  їх  30-40 днів.

В 1-2 декадах липня АБМ заляльковується,  лялечка розвивається  9-14 днів. Наприкінці липня-на початку серпня починається літ імаго (метелик),  спарювання,  яйцекладка 2-го покоління. Повторюється повний цикл розвитку гусені. На початку вересня гусінь заляльковується і залишається на зиму. У наших кліматичних умовах  АБМ  розвивається  у  2-х  поколіннях.

Розповсюдження шкідника відбувається із транспортними засобами, тарою та різноманітними вантажами, в основному плодами та ягодами, що завозяться з заражених зон, а також шляхом природного розлітання імаго. Поширюється АБМ  переважно вздовж шосейних доріг та залізниць. Середня швидкість розповсюдження  в країні  складає  30-40  км  за  рік.

Гусінь цього шкідника здатна голодувати протягом 2-х тижнів, що дає їй змогу легко почувати себе на транспорті. Потрапляючи до нових районів, вона дає початок новим вогнищам зараження. Загибель рослин-господарів унаслідок живлення гусені АБМ спричиняє масовій міграції шкідника в пошуках нових місць живлення. Часто шкідника привозять із деревиною,  де він засиляє тріщини й отвори в корі. При огляді саджанців та живців можна виявити лялечки шкідника, а при огляді партії фруктів іноді серед плодів виявляються гусениці різних віків.

З 2013 року американський білий метелик виявлений і в нашому районі на придорожніх смугах на рослинах клена ясенелистого.

Заходи боротьби: проти АБМ використовують агротехнічні та винищувальні заходи боротьби.

Агротехнічні полягають у зборі та знищенні гусениць та кладок яєць. Гілки з гніздами гусениць обрізають і спалюють. На вражених деревах видаляють мертву кору, стовбури дерев обмазують вапном.

Винищувальні заходи передбачають 2-3-кратні обробки гусениць 1-3-го віків інсектицидами з інтервалом 7-10 днів. Витрати робочого розчину – 2-10 л. на 1 дерево в залежності від розміру крони. При застосуванні хімічних препаратів обов’язкова присутність держінспектора з карантину рослин.

На території України щорічно проводяться обстеження спеціалістами Держпродспоживслужби  для виявлення, локалізації і ліквідації вогнищ АБМ. Також важливо  при  виявленні вогнищ шкідника своєчасно інформувати спеціалістів Головного управління Держспоживслужби в Хмельницькій області, які проведуть  обстеження та  нададуть консультацію.

За додатковою інформацією звертатись в управління фітосанітарної безпеки в Хмельницькій області за  адресою: м.Ізяслав, вул.Острізька, 21.

11.09.2019 р.

 За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

Деякі питання щодо оренди землі

 

Хто може здавати в оренду земельну ділянку?

Орендодавцями можуть бути власники земельних ділянок або органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Ці повноваження визначені статтею 122  Земельного кодексу України.

 

Коли громадяни набувають права оренди земельної ділянки?

Громадяни та юридичні особи набувають права оренди земельної ділянки:

· із земель державної або комунальної власності за результатами аукціону, а у випадках, передбачених частиною другою статті 134 Земельного кодексу України, – за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, в порядку, передбаченому статтями 123, 124 Кодексу;

· земельних ділянок, що перебувають у приватної  власності, – за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

 

Як укладається договір оренди землі?

Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Зауважимо, що типова форма договору оренди землі затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. № 220.  До договору оренди землі обов’язково включаються такі істотні умови:

- об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);

- строк дії договору оренди;

- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови. У разі якщо договором оренди землі передбачено здійснення заходів, спрямованих на охорону та поліпшення земельної ділянки, до договору додається угода щодо відшкодування орендарю витрат на такі заходи. Важливо, що договір оренди може передбачати надання в оренду декількох земельних ділянок, що перебувають у власності одного орендодавця (одного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування).

 

А на який термін може укладатися договорі оренди?

Строк оренди земельної ділянки не може перевищувати 50 років. Разом з тим при передачі в оренду, зокрема, земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк дії договору оренди землі не може бути меншим як 7 років, а якщо для таких цілей передаються земельні ділянки меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація – меншим як 10 років.

Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.  При цьому слід враховувати положення статті 1 Указу Президента України від 02 лютого 2002 року № 92 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян - власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)», згідно з якою одним із пріоритетних завдань пореформеного розвитку аграрного сектора економіки визнано, зокрема, запровадження плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) у розмірі не менше 3 відсотків визначеної відповідно до законодавства їх вартості. Особливості обчислення розміру річної  орендної плати щодо земель державної і комунальної власності визначаються Податковим кодексом України.

 

Чи можуть вноситися зміни до договору оренди землі?

Звичайно, можуть. Зміна умов договору оренди землі здійснюється:

· за взаємною згодою сторін;

· у разі недосягнення згоди - в судовому порядку.

Окрім того, можливе розірвання договору оренди землі здійснюється:

· за згодою сторін;

· на вимогу однієї із сторін - за рішенням суду;

· в односторонньому порядку - якщо передбачено законом або договором.

Об'єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом. Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Якщо у Вас виникли питання, звертайтесь за адресою: вул.Миколи Микитюка, 16 А м. Ізяслав відділ «Ізяславське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

09.09.2019 р.

За матеріалами відділу «Ізяславське бюро правової

допомоги» Шепетівського місцевого центру з

надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

 

Відбулася XXXІI агропромислова виставка «Агро-Поділля 2019»

 

7 вересня у місті Хмельницький відбулася XXXIІ агропромислова виставка «Агро-Поділля 2019». Цьогоріч до участі у виставці  зголосилось понад  350 учасників з усіх регіонів України та закордону. Також традиційно кращі зразки продукції та товари місцевих підприємств були представлені кожним районом області, чималою кількістю суб’єктів господарювання, окремими закладами вищої освіти, закладами профтехосвіти, держлісгоспами області, фізичними особами - підприємцями, тощо.

Учасників виставки «Агро-Поділля 2019» привітали: тимчасово виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, голова обласної ради Михайло Загородний, народний депутат України Сергій Лабазюк, секретар Хмельницької  міської ради  Михайло Кривак, директор департаменту агропромислового розвитку  облдержадміністрації Олег Омелянюк, голова Асоціації сільгоспвиробників Хмельницької області Василь Мастій.

Вітаючи учасників ХХХІІ обласної агропромислової виставки «Агро-Поділля – 2019», т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко зазначив: “Сьогодні ми зібралися, аби відмітити кращих аграріїв області та похвалитися здобутками нашої щедрої на урожай подільської землі”. «Вже дев’ятий рік поспіль аграрії Хмельниччини є лідерами по урожайності ранніх зернових культур. З чисельності великої рогатої худоби область в Україні займає ІІІ місце, з чисельності поголів’я корів - ІІ, по темпах росту виробництва молока - І місце в державі», - наголосив В.Кальніченко.

Володимир Ілліч висловив сподівання, що виставка дасть можливість кожному віднайти для себе нових партнерів та постачальників, підписати нові контракти, поділитися досвідом роботи, популяризувати сільськогосподарську продукцію, аби надалі розвивати своє виробництво. Посадовець подякував хліборобам за гарні показники та лідируючі позиції в аграрній галузі та інвесторам, які розвивають сільське господарство в області.

Виступаючі висловили сподівання, що сьогоднішня виставка дасть можливість кожному віднайти для себе нових партнерів та постачальників, поділитися досвідом роботи, популяризувати сільськогосподарську продукцію, аби надалі розвивати своє виробництво та створювати нові робочі місця.

Також очільник області подякував хліборобам за гарні показники та лідируючі позиції в аграрній галузі, інвесторам, які розвивають сільське господарство в області, та міжнародним делегаціям, які завітали на виставку.

 В.Кальніченко, М.Загородний, М.Кривак, О.Омелянюк, В.Мастій вручили групі сільгоспвиробників та суб’єктів господарювання відзнаки за досягнення в роботі.
Серед нагороджених були і представники сільськогосподарських формувань Ізяславського району: механізатор ТОВ «Христівське» (с.Христівка) Олександр Білик, голова сімейної молочної ферми  «Світанок» (с.Топори) Тетяна Юрчук, голова сімейної молочної ферми  «Лісова пісня» (с.Закружці) Борис Гуменюк.

У ході проведення працівниками ТОВ «Український кристал» (м.Кам’янець-Подільський) було представлено карту України розміром 5 на 3 метри, виготовлену із мафінів та прикрашеної тризубом і написом «Україна» з хліба. По завершенню виставки кожен її учасник і глядач мали можливість почастуватися шматочком цієї карти.

 Т.в.о. голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, голова обласної ради Михайло Загородний, директор департаменту агропромислового розвитку  облдержадміністрації Олег Омелянюк, голова Асоціації сільгоспвиробників Хмельницької області Василь Мастій у ході знайомства із виставкою відвідали експозиційний намет Ізяславського району. У ньому їх  привітали заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, начальник відділу агропромислового розвитку Володимир Ткачук, делегація Ізяславщини та вручили запашний ізяславський коровай. Ізяславчани розповіли про досягнення підприємств агропромислового комплексу Ізяславщини та   ряду переробних підприємств району. Також В.Кальніченко та М.Загородний відвідали представлені на виставці експозиційні стенди ДП «Ізяславський держлісгосп» та НП «Мале Полісся». Також на виставці був представлений і колектив Плужненського професійного аграрного ліцею.

До уваги відвідувачів була представлена сучасна сільгосптехніка, обладнання, комплектуючі, запчастини, сервіс; обладнання для тваринництва та переробки біомаси; засоби захисту рослин, добрива, насіння; сучасні технології і проекти у сільському господарстві; демонстраційні покази техніки і технологій на полігонах виставкового комплексу.

Великий інтерес у жителів міста Хмельницького та  учасників виставки викликав ярмарок сільськогосподарської продукції.

Кожен із присутніх мав можливість оглянути новітню техніку для господарств, скуштувати та купити високоякісну продукцію вітчизняних товаровиробників. Також для відвідувачів було облаштовано велику кількість цікавих фотозон.

Святковий настрій гостей свята забезпечували кращі професійні та самодіяльні колективи закладів культури Хмельницької області.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

09.09.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

На Ізяславщині завершились жнива ранніх ярих зернових культур

 

 Жнива — непростий час для сільгоспвиробників. Збирання врожаю – кропітка робота та неабияке хвилювання. На Ізяславщині вже завершились жнива - зібрано ранні зернові культури.

Із загальної площі 18658 га намолочено 91887 тонн зерна. Враховуючи погодні умови, загалом цьогорічна врожайність на території району досить непогана -  49,0 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 9135 га намолочено 50348 тонн при середній урожайності 55 ц/га.

Стовідсотково зібрано ярого ячменю на площі 4558 га, із якої намолочено 19664 тонни, при урожайності 43 ц/га.

Завершено збір ярої пшениці з площі 1783 га, намолочено 8914 тонн при середній урожайності 50 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого жита (126 га) та ярого ріпаку (298 га). Намолочено першої культури 650 тонн при середній урожайності 52 ц/га, а іншої культури – намолочено 683 тонни при середній урожайності 23 ц/га.

Намолочено вівса (площею 640 га) 1620 тонн зерна при середній урожайності 25 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району триває збір картоплі та овочів. Овочів зібрано 3716 тонн зі площі 238 га та 28500 тонн картоплі викопано зі площі 1600 га. 

Наряду з проведенням збирання овочевих культур в районі проводиться підготовка ґрунту для посіву озимих під майбутній урожай. Станом на сьогоднішній день  підготовлено 9450 га. Окрім цього, здійснено заготівлю кормів для сільськогосподарських тварин. Заготовлено 23,6 тис. тонн сіна та 6,1 тис. тонн сінажу.

28.08.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

 

До уваги орендарів земельних ділянок державної власності на території Ізяславського району

 

 

Рекомендуємо Орендарям  земель  державної власності з метою наповнення бюджету сільської ради, на території якої  знаходяться земельні ділянки, звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області (Юридичне управління) з письмовою заявою  для внесення змін  до договорів оренди землі   в частині збільшення орендної плати.

Адреса Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області: м.Хмельницький вул. Інститутська 4/1.

Контакти:  (0382) 67-17-32, (038 2) 72-65-06.

23.08.2019 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

 

В Куневі обговорили питання розвитку тваринництва

 

 За участю представника Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Василя Борелюка, начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимира Ткачука 20 серпня відбулась робоча зустріч із керівництвом ТОВ «Кунівське» (село Кунів) в особі генерального директора Віктора Щербачука та виконавчого директора Юрія Євтушка з питань перспектив розвитку тваринництва на підприємстві.

Зокрема керівництво ТОВ «Кунівське» поділилося планами із покращення якості маточного поголів’я корів. Зокрема заплановано замінити  малопродуктивних тварин вітчизняної селекції із середньоденним надоєм 10-15 літрів на високопродуктивних корів породи «гоштинська» (Німеччина). Окрім цього в господарстві проводиться вибраковка старого поголів’я.

Також у планах товариства проведення заходів із реконструкції тваринницьких приміщень в селах Камянка (для телиць) та в селі Кунів (для молочного стада). Як доповіли місцеві керівники - зазначені роботи вже розпочалися.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

21.08.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

Жнивна кампанія – роботи у самому розпалі

На Ізяславщині проходить жнивна кампанія – підсумок роботи аграріїв, який вимагає високого рівня організації та відповідальності, бо саме від результатів збору врожаю залежить добробут кожної родини.

 Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 20 серпняаграріями району зібрано зернових та зернобобових культур ранньої групи всього на площі 17804 га, де намолочено 87905 тонн, при середній урожайності 49 ц/га.

Основної продовольчої культури озимої пшениці зібрано зі площі 8819 га, намолочено 48998 тонн при середній урожайності 56 ц/га.

На завершальній стадії перебуває обмолот ярої пшениці, якого зібрано з площі 1756 га, намолочено 8794 тонни при середній урожайності 50 ц/га.

Триває на даний час обмолот ярого ячменю на площі 4058 га, із якої намолочено 17278 тонн, при урожайності 43 ц/га.

Овесу зібрано зі площі 640 га, намолочено 1620 тонн при середній урожайності 25 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого жита (126 га) та ярого ріпаку (184 га). Намолочено першої культури 650 тонн при середній урожайності 52 ц/га, а іншої культури – намолочено 465 тонн при середній урожайності 25 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 37 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Наряду з проведенням збирання зернових культур в районі проводиться підготовка ґрунту для посіву озимих під майбутній урожай. Станом на сьогоднішній день  підготовлено 6960 га. Окрім цього, здійснено заготівлю кормів для сільськогосподарських тварин. Заготовлено 26,6 тис. тонн сіна та 6,1 тис. тонн сінажу.

20.08.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

Кукурудза в небезпеці

 

Однією з найтиповіших проблем аграріїв, безперечно, є поширення шкідників на посівах. Найпоширенішим та найшкідливішим є західний кукурудзяний жук. Небезпека цього шкідника велика, тому його віднесли до карантинних об'єктів.

Західний кукурудзяний жук - обмежений олігофаг на личинковій фазі: личинки живляться виключно коренями кукурудзи але, за їхньої відсутності певний час можуть живитися корінням деяких злакових трав, на яких здатні повноцінно розвиватись. Жуки - поліфаги: живляться пилком, незрілими зернами та листям кукурудзи, а також пилком інших рослин з родин гарбузо-бобових, злакових, айстрових.

Шкодять як личинки, так і жуки. Жуки пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть,  листя, іноді обгризають молоді качани. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, а в результаті цього падає врожайність.  Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до значного зменшення кореневої маси та полягання рослин кукурудзи.  Жуки та личинки  є переносчиками збудників грибкових, бактеріальних, вірусних захворювань кукурудзи. Найбільша шкoдoчиннicть зaxідного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна.

Західний кукурудзяний жук розвивається тільки в одній генерації на рік. Імаго виходять з ґрунту в кінці липня - на початку серпня, їхня поява співпадає з періодом цвітіння кукурудзи. Жуки мігруючи в пошуках корму надають перевагу кукурудзяним полям які приваблюють їх кольором та запахом. Там вони живляться і відкладають яйця. Імаго завдовжки 5-6 мм, загальне забарвлення жука бліде, жовтувато - чорне. На надкрилах є темні поздовжні смуги, у самок - три симетричні смуги. Личинка завдовжки 10-18 мм, видовжена, жовто-біла, з коричневою головною капсулою.

Ознаки пошкодження –личинки спочатку об'їдають кореневі волоски, потім тонке коріння, а потім великі та стрижневі корені, при цьому, личинки переносять збудників кореневих гнилей. В результаті цього пошкоджені рослини жовтіють, відстають в рості, в'януть, а нерідко, молоді рослини гинуть. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми "гусячої шиї".

Розповсюдження західного кукурудзяного жука може відбуватись у фазі яйця з ґрунтом, у фазі імаго - транспортними засобами з різними вантажами, а також авто- та залізничними шляхами, літаками. У фазі імаго шкідник може розселятись самостійно. Жуки добре літають, швидкість їхнього активного польоту сягає 10 км за годину.

З метою недопущення розповсюдження небезпечного шкідника кукурудзи радимо  спеціалістам господарств, пересічним громадянам  що займаються вирощуванням кукурудзи звернути увагу на характерні ознаки пошкоджень жука. Ввезення насіннєвого матеріалу і товарних партій кукурудзи з-за кордону дозволяється тільки за погодженням з  Управлінням фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби України,  та після проведення ретельного огляду та експертизи в пунктах перетину кордону.

З часу першого виявлення західного кукурудзяного жука в Україні пройшло понад п'ятнадцять  років. Певний період шкідник обмежувався лише однією-двома західними областями країни. Але впродовж останніх років спостері-гається поступове поширення небезпечної комахи із місць першого виявлення на схід, ближче до центру України. Упродовж останніх п’яти років шкідник поступово «освоює» землі семи областей країни. За даними обстежень шкідник  поширений  у Вінницькій , Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській,  Тернопільській, Чернівецькій  та Хмельницькій областях  на загальній площі понад 28 тис. га. Шляхом міграції та за допомогою транспортих засобів шкідник дістався  і Ізяславського  району.  Методом  обстежень його було виявлено на посівах кукурудзи , загальною площею 53 га,  та запроваджено карантинний режим.

На сьогодні економічно відчутного пошкодження посівів кукурудзи в Україні не спостерігають, шкодочинність кукурудзяного жука протягом останніх років була незначною, позаяк не було зафіксовано жодного факту масового вилягання рослин кукурудзи (основна небезпека для виробників). Це свідчить про те, що, попри досить активне розселення шкідника Україною, шкідливість личинок у грунті поки що не проявляється. 
Проте , якщо не дотримувати карантинних заходів, західний кукурудзяний жук може стати найнебезпечнішим шкідником кукурудзи в Україні. Шкодочинність його на цій культурі можна буде порівняти зі шкодою колорадського жука на картоплі.  Тому радимо  на територіях, де запроваджено карантинний режим щодо західного кукурудзяного жука дотримуватись  сівозміни, в якій кукурудзу повертають на попереднє місце не раніше ніж через три роки.

16.08.2019 р.

За матеріалами державного  фітосанітарного інспектора Свіровської Л.Б.

Мінекономрозвитку розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої компенсується з державного бюджету

 

Комісія з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу при Мінекономрозвитку розширила перелік техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету України.

Ключовим критерієм отримання компенсації із бюджету на придбання сільськогосподарської техніки і обладнання, згідно з умовами програми, є ступінь локалізації її виробництва на території України до 60%.

“Нашим основним завданням при запуску програми було підтримати українського виробника. На початку програми критерії участі в ній змогли виконати лише 40 підприємств-виробників сільгосптехніки, в програмі було менш як 800 найменувань техніки і обладнання. А зараз документи надходять з майже 200 підприємств, в 16 разів зріс список техніки, якої тепер понад 12,5 тисячі найменувань. При тому що вимоги до локалізації, зокрема для складної самохідної сільськогосподарської техніки, зросли з 35% до 55%. Це свідчить про ефективність програми для стимулювання виробництва саме української сільгосптехніки”, – підкреслив голова комісії, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Комісія провела аналіз стану та результатів виконання програми за 6 місяців (з грудня 2018 року до травня 2019 року) та розглянула нові заявки від виробників сільгосптехніки та обладнання. Після опрацювання заявок та перевірки заявників на відповідність техніки та обладнання критеріям участі у програмі комісія оновила перелік виробників, техніки та обладнання на 2019 рік.

“Завдяки програмі сьогодні активно створюються додаткові робочі місця, зростають надходження до бюджетів усіх рівнів. Так, у 2018 році було створено додаткових 5 тис. робочих місць, а бюджети усіх рівнів отримали 1,6 млрд грн. Разом з тим важливо уважно стежити за дотриманням критеріїв участі в програмі, яка має стимулювати створення робочих місць та сприяти виробництву української продукції”, – підкреслив у своєму виступі Степан Кубів.

Ознайомитись з оновленим переліком можна за посиланням http://bit.ly/2IceBH5.

Довідково

Згідно з умовами бюджетної програми до переліку включаються техніка та обладнання, ступінь локалізації виробництва якої перевищує 60% (для самохідних та причіпних комбайнів, тракторів, інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення – самохідних оприскувачів та спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення у 55%), що виробляються заводами-виробниками, які є резидентами України не менш як два роки та: питома вага витрат яких на оплату праці з урахуванням відрахування на соціальні заходи у складі собівартості виробленої (реалізованої – для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності) продукції становить не менш як 8 відсотків; здійснюють на території України технологічні операції, необхідні для виробництва техніки та обладнання; мають конструкторсько-технологічну документацію та/або зареєстроване право інтелектуальної власності на техніку та обладнання, відображене в балансі; здійснюють гарантійне і післягарантійне обслуговування техніки та обладнання.

За звітний період (з грудня 2018 по травень 2019 року) 2372 українським аграріям спрямовано 261,1 млн грн часткової компенсації вартості за купівлю 3993 одиниць української сільськогосподарської техніки та обладнання. Серед найбільших отримувачів компенсації від держави є, зокрема, сільгоспвиробники Вінницької області - 29,1 млн грн, Одеської області - 20,2 млн грн, Сумської області - 18,6 млн грн, Кіровоградської області - 18,2 млн грн та Миколаївської області - 17,6 млн грн.

15.08.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

 

Жнивна кампанія – роботи у самому розпалі

 

На Ізяславщині проходить жнивна кампанія – підсумок роботи аграріїв, який вимагає високого рівня організації та відповідальності, бо саме від результатів збору врожаю залежить добробут кожної родини.

 Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 07 серпняаграріями району зібрано зернових та зернобобових культур ранньої групи всього на площі 12928 га, де намолочено 63734 тонни, при середній урожайності 49 ц/га.

Основної продовольчої культури озимої пшениці зібрано зі площі 6077 га, намолочено 33409 тонн при середній урожайності 55 ц/га.

Обмолот ярого ячменю на площі 2466 га, намолочено 10470 тонн, при урожайності 42 ц/га.

Ярої пшениці, зібраної зі площі 1555 га, намолочено 7614 тонн при середній урожайності 49 ц/га.

Розпочато збір овесу. Намолочено 1026 тонн із площі 300 га. Середня урожайність даної культури складає 34 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 45 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Наряду з проведенням збирання зернових культур в районі проводиться підготовка ґрунту для посіву озимих під майбутній урожай. Станом на сьогоднішній день  підготовлено 6560 га. Окрім цього, здійснено заготівлю кормів для сільськогосподарських тварин. Заготовлено 23,6 тис. тонн сіна та 6,1 тис. тонн сінажу. Також заготовлено концкорму у розмірі 6,5 тис.тонн.

07.08.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Оголошення про проведення земельних торгів у формі акціону

 

15 та 22 серпня буде проведено земельні торги у формі аукціону.

Земельні ділянки, права оренди на які пропонуються до продажу:

на території Плужненської сільської ради — площа 29,0900 га, кадастровий номер 6822185100:05:026:0018, реєстрація учасників у системі електронних земельних торгів проводиться не пізніше, ніж за три робочі дні до проведення електронних земельних торгів, тобто до 09.08.2019 року;

На території Борисівської сільської ради площа 57,0000 га, кадастровий номер 6822181300:03:006:0002, реєстрація учасників у системі електронних земельних торгів проводиться не пізніше, ніж за три робочі дні до проведення електронних земельних торгів, тобто до 09.08.2019 року;

З інформацією щодо розміщення торгів можна ознайомитись на сайті Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області та на  електронному майданчику ДП «СЕТАМ». Звертаємо Вашу увагу на те, що реалізація прав оренди на земельні ділянки на земельних торгах дасть можливість наповнити місцеві бюджети коштами від плати за користування землею.

06.08.2019 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру  в Ізяславському районі

 

 

Спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття небезпечно!

 

На сьогоднішній день гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що виникають внаслідок. Це призводить до знищення біорізноманіття, тваринного світу, виникає загроза виникнення пожеж в полезахисних лісових смугах, лісах, а іноді й травмування або загибелі людей. Сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.

При спалюванні стерні, соломи і поживних залишків згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, внаслідок чого знижується біологічна активність ґрунту. Разом з стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур`яни.

Спалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, приносить значну шкоду навколишньому середовищу, зростає ймовірність пожеж у житлових та дачних будинках. Адже для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.

Під час спалювання стерні та інших рослинних залишків повітря в містах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання післяжнивних залишків призводить до цілої низки небезпек. При спалюванні стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість  пожеж. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною короткого замикання ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.

Щороку, під час «чистки» полів від стерні, шляхом її випалювання рятувальники щодня виїжджають на гасіння пожеж, що відбуваються в екосистемах. Бездумні дії часом призводять до непоправних наслідків, багатотисячних збитків.

У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж людина, яка необережно поводиться із вогнем, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки. Також одним з небезпечний чинників, які можуть спричинити пожежу є дитячі пустощі з вогнем.

Кримінальним Кодексом України передбачено кримінальну відповідальність за знищення майна внаслідок пожеж. Рятувальники закликають бути вкрай обережними та суворо дотримуватись правил пожежної безпеки.

Пам’ятайте, що не можна випалювати стерню та інші рослинні рештки, розкладати багаття в лісі. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях та заїжджати на територію лісового фонду на автомобілі. Крім того забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки. Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

Окремо звертаємось до керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням не спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання! Дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв. Дбайте про стан навколишнього середовища Адже знищення стерні це, водночас, знищення флори і фауни району. Агрономи стверджують: разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

При виявленні пожежі не впадайте в паніку та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, а негайно телефонуйте за номером «101».

06.08.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

Жнивна кампанія – роботи у самому розпалі

На Ізяславщині проходить жнивна кампанія – підсумок роботи аграріїв, який вимагає високого рівня організації та відповідальності, бо саме від результатів збору врожаю залежить добробут кожної родини.

 Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 02 серпняаграріями району зібрано зернових та зернобобових культур ранньої групи всього на площі 10336 га, де намолочено 51182 тонни, при середній урожайності 54 ц/га.

Основної продовольчої культури озимої пшениці зібрано зі площі 4792 га, намолочено 26320 тонн при середній урожайності 55 ц/га.

На завершальній стадії перебуває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3226 га, намолочено 7573 тонни при середній урожайності 23 ц/га.

Обмолот ярого ячменю на площі 1667 га, намолочено 7185 тонн, при урожайності 43 ц/га.

Ярої пшениці. Зібраної зі площі 1447 га, намолочено 7062 тонни при середній урожайності 49 ц/га.

Розпочато збір овесу. Намолочено 50 тонн із площі 25 га. Середня урожайність даної культури складає 20 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 44 одиниці зернозбиральних комбайнів.

Наряду з проведенням збирання зернових культур в районі проводиться підготовка ґрунту для посіву озимих під майбутній урожай. Станом на сьогоднішній день  підготовлено 5450 га. Окрім цього, здійснено заготівлю кормів для сільськогосподарських тварин. Заготовлено 19,3 тис. тонн сіна та 5,85 тис. тонн сінажу.

02.08.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Відбулось чергове засідання Антирейдерського штабу

 

01 серпня під головуванням т.в.о. голови обласної державної адміністрації Володимира Кальніченка відбулося засідання обласної робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Участь у даному зібранні взяв перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

Першим питанням порядку денного розглянуто звернення співзасновника ТОВ «Лампка Агро» Ламки Зігмунда Густава щодо рейдерського захоплення підприємства ТОВ «Лампка Агро». Учасники засідання вислухали представників сторін співзасновників товариства, які висловили свою позицію з приводу даної ситуації.

Заслухавши обидві сторони конфлікту, члени антирейдерського штабу вкотре звернули увагу сторін на важливість вирішення конфліктних ситуацій за столом переговорів. Крім того, домовлено, що буде виплачено заробітну плату працівникам ТОВ «Лампка Агро» та пайові виплати за 2018 рік.

Разом з цим, ГУ Нацполіції у Хмельницькій області рекомендовано систематично здійснювати моніторинг ситуації, з метою виявлення та попередження порушень відповідно до норм чинного законодавства.

Також на розгляд членів робочої групи було винесено звернення Аурела Рошки щодо незаконного заволодіння громадянином Д. Сичовим корпоративними правами ТОВ «Водограй-Плюс».

Так, прийнято рішення про перевірку правоохоронними органами фактів, викладених у зверненні, а також про надання ГТУЮ у Хмельницькій області заявнику необхідної методичної допомоги щодо процедури вирішення корпоративного спору у судовому порядку.

Також члени штабу заслухали інформацію щодо конфліктної ситуації, що склалася у с. Пирогівці Хмельницького району щодо користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення.

За результатами розгляду прийнято рішення залишити на контролі дане питання, а сторонам конфлікту (ДП ДТ «Зоря», СТОВ «Промінь» та ТОВ «Оболонь Агро») сісти за стіл переговорів та врегулювати конфлікт у правовій площині.

На завершення засідання, заслухано інформацію щодо виконання окремого пункту протокольного рішення обласної робочої групи №6 від 22.07.2019, прийнятих за результатами розгляду питання «Про розгляд звернення ТОВ «Фармгейт Україна» щодо незаконного захоплення земельних ділянок представниками компанії ТОВ «Хостленд».

Нагадаємо, що на минулому засіданні сторони конфлікту дійшли згоди сісти за стіл переговорів. Проте, як розповів представник ТОВ «Фармгейт Україна» зустрівшись з представниками компанії ТОВ «Хостленд» домовленості не було досягнуто. Крім того, ТОВ “Хостленд” порушило домовленість утриматися від вчинення будь-яких дій, які суперечать вимогам законодавства, спрямованих на перешкоджання збору належного врожаю ТОВ “Фармгейт Україна”.

В межах повноважень, члени антирейдерського штабу вкотре рекомендували керівництву ТОВ «Фармгейт Україна» і ТОВ «Хостленд» утриматися від незаконних дій зі збору урожаю та провести переговори для узгодження порядку користування спірними земельними ділянками до вирішення ситуації у судовому порядку.

Також Володимир Кальніченко зазначив, що найголовніше зараз зібрати урожай і помістити на зберігання, допоки дане питання не буде остаточно врегульоване в судовому порядку.

 02.08.2019 р.

 За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Ізяславщина - аграрний край. Врожаї зернових останніх років – яскраве тому підтвердження, а ще  – свідчення плідної праці наших аграріїв.

Основними завданнями хлібороба є збір вирощеного збіжжя, без втрат і в оптимальні терміни та вироблення якісного насіннєвого матеріалу.

Аграрії зазначають, що цьогоріч жнива на Ізяславщині гальмують негода та дощі, проте посіви попри погодні умови перебувають у доброму стані.

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 29 липня,  хліборобами обмолочено 39078 тонн ранніх зернових на площі 7980 га, або 42% від посіяного, середня урожайність 49 ц/га.

Основної продовольчої культури озимої пшениці зібрано зі площі 3873 га, намолочено 20513 тонн при середній урожайності 53 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 2985 га, намолочено 7376 тонну при середній урожайності 25 ц/га.

Розпочато збір ярих ячменю та пшениці на площі 1038 га та 686 га. Намолочено першої культури 4595 тонн при середній урожайності 44 ц/га, а другої – 3405 тонн при середній урожайності 50 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 52 одиниці зернозбиральних комбайнів.

Наряду з проведенням збирання зернових культур в районі проводиться підготовка ґрунту для посіву озимих під майбутній урожай. Станом на сьогоднішній день  підготовлено 4090 га. Окрім цього, здійснено заготівлю кормів для сільськогосподарських тварин. Заготовлено 19,3 тис. тонн сіна та 5,85 тис. тонн сінажу.

29.07.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 ЗБЕРЕЖЕМО ВРОЖАЙ ВІД ВОГНЮ

 

 

Літо у розпалі. Для багатьох - це найкраща пора відпусток, канікул, відпочинку, розваг на природі, водоймах та ін. А для хліборобів Хмельниччини - це найбільш відповідальна та гаряча пора року. Саме нині у важких погодних умовах вони борються за кожний гектар урожаю. Недарма, ще з давнини казали, що день у цей період рік годує. Адже хліб – це головне наше багатство. Жнива уже повним ходом ідуть в усіх районах краю. За прогнозами фахівців агропромислового комплексу, цього року очікується гарний урожай зернових.

Від того, як він буде зібраний і збережений, залежить чи буде в державі та кожного з нас на столі протягом року якісний та доступний за ціною хліб. Тому сьогодні дуже важливо не тільки зібрати врожай, але й зберегти його від небезпечного і підступного ворога – вогню. Саме під час жнив та дозрівання зернових культур, різко підвищується небезпека виникнення пожеж на хлібних ланах, зернотоках, заготівельних пунктах та елеваторах. Дозріла на полях хлібна маса, солома та стерня є дуже сухою і легкозаймистою, особливо в умовах сухої, спекотної погоди та вітру. Невеличке джерело відкритого вогню може викликати велику пожежу і тоді результати багатомісячної напруженої праці багатьох людей пропадають миттєво, завдаючи при цьому величезних матеріальних збитків. Тому необхідно всім пам’ятати, що найменша людська необачність і легковажність може раптово призвести до пожежі та значної втрати врожаю. Як засвідчує статистика, основними причинами виникнення пожеж на хлібних ланах та поблизу них, на зернотоках, заготівельних пунктах, елеваторах є: необережне поводження з вогнем при палінні, розведення та залишення без догляду багать поблизу хлібних полів, дитячі пустощі з вогнем, іскри, що вилітають із вихлопних труб двигунів. 

До прикладу, 15 липня в с.Рудківці Новоушицького району через грубе порушення правил пожежної безпеки виникло загоряння хліба на корені на площі 3 га, що належить ТОВ «Енселко Агро». Винуватцем пожежі став один із пайовиків, який вирішив спалити свої післяжнивні рештки на власній земельній ділянці. Через пориви вітру вогонь швидко перекинувся на поле озимої пшениці загальною площею 34 га. Тоді завдяки оперативним діям хліборобів, місце пожежі вдалося швидко оборати та не допустити поширення вогню на більшу площу.

Тому, щоб не допустити виникнення пожеж при дозріванні та збиранні врожаю, необхідно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки.

У зв’язку з цим вогнеборці Хмельниччини звертаються до громадян із суворим застереженням:

Пам’ятайте! Палити, розводити та залишати без догляду багаття, застосовувати будь-який відкритий вогонь на хлібних ланах полях і поблизу них, зернотоках, заготівельних пунктах, елеваторах, поблизу скирт соломи і сіна, спалювати стерню, пожнивні залишки на полях та поблизу них категорично забороняється!

29.07.2019 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

 

Ізяславщина - аграрний край. Врожаї зернових останніх років – яскраве тому підтвердження, а ще  – свідчення плідної праці наших аграріїв.

Основними завданнями хлібороба є збір вирощеного збіжжя, без втрат і в оптимальні терміни та вироблення якісного насіннєвого матеріалу.

Аграрії зазначають, що цьогоріч жнива на Ізяславщині гальмують негода та дощі, проте посіви попри погодні умови перебувають у доброму стані.

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 24 липня,  хліборобами обмолочено 22135 тонн ранніх зернових на площі 4505 га, або 23% від посіяного, середня урожайність 49 ц/га.

Основної продовольчої культури озимої пшениці зібрано зі площі 1915 га, намолочено 10740 тонн при середній урожайності 56 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 2616 га, намолочено 6221 тонну при середній урожайності 24 ц/га.

Розпочато збір ярого ячменю  на площі 185 га (4%). Намолочено 830 тонн при середній урожайності 45 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 100 га, що складає 234 тонни при середній урожайності 23 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 29 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Окрім цього, здійснено заготівлю кормів для сільськогосподарських тварин. Заготовлено 19,3 тис. тонн сіна та 5,85 тис. тонн сінажу.

24.07.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

 

Завдяки земельним торгам поповнюється місцевий бюджет

 

Упродовж першого півріччя 2019 року  на території Ізяславщини продано право оренди на дві земельні ділянки сільськогосподарського призначення на тертиторії Дертківської сільської ради, а саме: ділянку площею 29,5970 га на суму 79000 грн. та ділянку площею 7,52 га на суму 1194 грн., що дає можливість сільській раді поповнювати місцевий бюджет.  

На даний час до переліку земельних ділянок, право оренди яких може бути продано на електронних  земельних  торгах, включено наступні земельні ділянки:

Дертківська сільська  рада - 35,3799 га;

Сахновецька сільська рада - 16,4269 га;

Завадинецька сільська рада - 16,4 га; 30,6 га; 12,2 га ;

Борисівська сільська рада  - 57,0 га

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах». 

У разі зацікавленості взяти участь у торгах або довідатися про більш детальну інформацію стосовно земельних ділянок, рекомендуємо звернутись до Головного Управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».

24.07.2019 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру  в Ізяславському районі

 

 

Проведено чергове засідання Антирейдерського штабу

 

22 липня т.в.о. голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко провів засідання обласної робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. На порядок денний було винесено розгляд звернення ТОВ «Фармгейт Україна» щодо незаконного захоплення земельних ділянок представниками компанії ТОВ «Хостленд».

Відтак, до участі у засіданні долучилися представники посольства Королівства Нідерланди, керівники ТОВ «Фармгейт Україна» та ТОВ «Хостленд», перший заступник голови Ізяславської райдержадміністрації Павло Ковальчук.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Омелянюк розповів, що між ТОВ «Хостленд» м.Київ та ТОВ «Фармгейт Україна» с.Васьківці Ізяславського району виникла конфліктна ситуація, яка може призвести до втрати вирощеного урожаю ТОВ «Фармгейт Україна» на площі 300 гектарів, на якій посаджено часник, засіяна озима пшениця, озимий ріпак та інші культури.

Як пояснив посадовець, суть конфлікту полягає у тому, що згідно наданої інформації ТОВ «Фармгейт Україна» протягом останніх років орендувала дані землі, термін договорів оренди яких завершувався в грудні 2018 року. Товариством укладались додаткові угоди для продовження строку оренди. Разом з тим, попереднім виконавчим директором ТОВ «Фармгейт Україна» було укладено договори оренди з власниками даних земельних ділянок на строк 49 років, державна реєстрація яких проведена у січні-березні 2019 року.

Сам конфлікт розпочався 6 липня 2019 року під час самовільного збору урожаю часнику працівниками, які зі слів заступника директора ТОВ «Фармгейт Україна» найняті керівництвом ТОВ «Хостленд», при цьому ними самовільно було встановлено межі чотирьох земельних ділянок без попередження дирекції ТОВ «Фармгейт Україна».

З 10 липня 2019 ТОВ «Фармгейт Україна» розпочало збирання озимого часнику, проте збір урожаю був заблокований на 4 земельних ділянках представниками ТОВ «Хостленд» та слідчим СВ Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Разом із тим, державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області 09.07.2019 року було проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства щодо об’єкту – земельної ділянки. За результатами перевірки встановлено, що порушень земельного законодавства не виявлено. Також було вказано, що ТОВ «Фармгейт Україна» повинно звільнити земельні ділянки від врожаю та передати їх для подальшого використання ТОВ «Хостленд».

Представники ТОВ «Фармгейт Україна» повідомили, що ними підготовлено пакет відповідних документів для вирішення конфліктної ситуації у судовому порядку із подальшим поданням їх до суду. Також було проведено зустріч із директором ТОВ «Хостленд» для вирішення даної конфліктної ситуації, проте, на жаль, безрезультатно.

В свою чергу, представники ТОВ «Хостленд» зазначили, що не претендують на врожай із даних земельних ділянок, але вимагають, аби ТОВ «Фармгейт Україна» сплатило їм заборгованість по орендній платі та втрачену вигоду в розмірі 20 тисяч гривень за 1 гектар.

За результатами засідання, керівництву ТОВ “Хостленд” рекомендовано утриматися від вчинення будь-яких дій, які суперечать вимогам законодавства, спрямованих на перешкоджання збору належного врожаю ТОВ “Фармгейт Україна”, що знаходиться на земельних ділянках, які станом на липень 2019 року перебувають у користуванні ТОВ “Хостленд”.

Також керівників даних товариств закликали, аби ті до прийняття судами остаточного рішення не розпочинали нову посівну компанію на спірних земельних ділянках та вжили усіх можливих заходів, аби врегулювати питання подальшого користування орендованими земельними ділянками шляхом переговорів, без вчинення жодних самоправних дій, які можуть містити ознаки кримінального правопорушення.

«Головне зараз не втратити врожай, адже пошук шляхів вирішення питання в правовому полі може тривати певний час. Жодна із сторін не зацікавлена в тому, щоб урожай був втрачений. Тому учасникам конфлікту необхідно сісти за стіл переговорів та домовитися про порядок збору та зберігання врожаю», – наголосив Володимир Кальніченко.

22.07.2019 р.

 За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

На Ізяславщині триває пора збору врожаю ранніх зернових культур. Кожна зернина – маленька часточка подяки землі за дбайливий догляд, щоденну працю і любов, кожна закумулювала в собі результати нелегкої річної праці хліборобів. Тому, збір урожаю - це відповідальна пора для аграріїв. Голов­не завдання аграріїв району у складних погодних умовах не пропустити жодного золотого дня для збирання вирощених культур.

Царицею полів традиційно залишається озима пшениця.

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 17 липня,  хліборобами обмолочено 15026 тонн ранніх зернових на площі 31450 га, або 16% від посіяного, середня урожайність 48 ц/га.

Уже 100%  зібрано озимого ячменю на площі 2305 га. Намолочено 10331 тонну при середній урожайності 45 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 2249 га, намолочено 5312 тонн при середній урожайності 24 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 840 га намолочено 4695 тонн при середній урожайності 56 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювала 21 одиниця зернозбиральних комбайнів.

Окрім цього, здійснюється заготівля кормів для сільськогосподарських тварин. На теперішній час заготовлено 19300 тонн сіна (82% від потреби) та 5850 тонн сінажу (96% від потреби).

17.07.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

На Ізяславщині триває пора збору врожаю ранніх зернових культур. Кожна зернина – маленька часточка подяки землі за дбайливий догляд, щоденну працю і любов, кожна закумулювала в собі результати нелегкої річної праці хліборобів. Тому, збір урожаю - це відповідальна пора для аграріїв. Голов­не завдання аграріїв району у складних погодних умовах не пропустити жодного золотого дня для збирання вирощених культур.

Царицею полів традиційно залишається озима пшениця.

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 12 липня,  хліборобами обмолочено 12053 тонни ранніх зернових на площі 2600 га, або 14% від посіяного, середня урожайність 46 ц/га.

Майже повністю зібрано озимого ячменю на площі 2283 га. Залишилось ще 22 га обробити. Намолочено 10192 тонни при середній урожайності 45 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 1477 га, намолочено 3150 тонн при середній урожайності 21 ц/га.

Розпочато збір основної продовольчої культури озимої пшениці. Зі площі 9135 га намолочено 317 тонн при середній урожайності 59 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 14 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Окрім цього, здійснюється заготівля кормів для сільськогосподарських тварин. На теперішній час заготовлено 19300 тонн сіна (82% від потреби) та 5850 тонн сінажу (96% від потреби).

12.07.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації 

 

 

 

Ізяславщина жнивує!

У господарствах Ізяславського району тривають жнива.

Із посіяних на площі 2305 га ранніх зернових  зібрано врожай на площі 1975 га озимого ячменю, що становить 85,68%. Намолочено 8666 тонн. Середня врожайність  становить 44 цнт/га.

Розпочався збір врожаю озимого ріпаку. Зібрано врожай із перших 14 га із 3258 га вирощеного, намолочено 41 тонну. Середня врожайність  - 29 цнт/га.

03.07.2019 р.

За оперативними даними відділу  агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

На Ізяславщині розпочались жнива

 

Нещодавно в Ізяславському районі стартувала жнивна кампанія.

Ізяславщина - аграрний край. Врожаї зернових останніх років – яскраве тому підтвердження, а ще  – свідчення плідної праці наших аграріїв.

Основними завданнями хлібороба є збір вирощеного збіжжя, без втрат і в оптимальні терміни та вироблення якісного насіннєвого матеріалу.

Аграрії зазначають, що цьогоріч посіви перебувають у доброму стані.

Першими приступили до збиральних робіт нового урожаю ТОВ «Агрос-Віста» с.Сахнівці, ТОВ «Камчатка» с.Теліжинці та ТОВ "Нива Поділля" с.Шекеринці.

За оперативними даними станом на 02 липня зібрано 1546 га озимого ячменю, що становить 67,1 відсотка від вирощеного. Намолочено 6688 тонн, середня урожайність становить 43 цнт/га.

У цілому початок жнивної кампанії дає підстави розраховувати на вагомий валовий збір зернових.

02.07.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

Вимоги до суб’єктів господарювання, які використовують пестициди та агрохімікати

 

На даний час в Україні поводження з пестицидами та агрохімікатами регламентовано Законами України «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин», Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні і доповненнями до нього, ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України».

Відповідно до вищезазначених законодавчих актів, діють наступні вимоги до суб’єктів господарювання, які використовують пестициди.

Згідно з ст. 4 Закону України «Про захист рослин» основними вимогами щодо захисту рослин є:

- додержання технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників;

- екологічне та економічне обґрунтування доцільності захисту рослин від шкідливих організмів;

- суворе додержання регламентів зберігання, транспортування, торгівлі та застосування засобів захисту рослин;

- збереження корисної флори і фауни;

- недопущення пошкодження рослин, погіршення їх стану та забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин.

Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, у закладах охорони здоров'я та побуті, а також продаж їх населенню повинно здійснюватися тільки у відповідності з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і доповненнями до нього.

Відповідно до ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», завчасно, але не менше ніж, за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Інформацію необхідно доводити за допомогою засобів масової інформації (радіо, преса), інформуванням місцевих адміністрацій, сільських рад, асоціацій фермерів, бджолярів та інших, розміщення об’яв у суміжних населених пунктах у місцях масового доступу населення (дошках об’яв, автобусних зупинках, біля магазинів і т.п.).

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10:00) і вечірні (18:00-22:00) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 °С.

При застосуванні пестицидів за допомогою авіації необхідно суворо витримувати визначені ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» санітарно-захисні зони від ділянок авіахімічних обробок до інших об'єктів (населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, джерел водопостачання, тощо). За три доби до початку проведення авіаційних обробок замовник робіт повинен здійснити запобіжні заходи згідно з вимогами ДСП 382-96.

Забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами усіх груп токсичності з метою боротьби із шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших земель, які розташовані ближче: 5 км від місця постійного розташування медоносних пасік; 2 км від рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників та інших) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, що вживають без термічної обробки (цибулі на перо, селера, кріп, огірки, помідори, суниця, малина, тощо), сади, виноградники та місць проведення сільськогосподарських робіт.

Відповідно до «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» профілактика отруєнь бджіл базується на беззаперечному дотриманні вимог ст. 30 Закону України «Про бджільництво», суворому дотриманні регламентацій застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин.

Власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок із зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки із зазначенням часу ізоляції бджіл.

Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

До того, згідно із ст. 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

25.06.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Посівам сільськогосподарських культур загрожує "Чортополохівка"

На території  Ізяславського  району,  як і в інших районах області, триває масовий  літ метеликів Чортополохівки  (Vanessa cardui). Судячи з повідомлень з Інтернету, таку саму ситуацію спостерігають і по всій Україні .

 До спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби  в Хмельницькій  області звертаються стурбовані мешканці краю з  запитаннями: «Звідки летить та чи загрожує посівам сільськогосподарських культур даний метелик?». На думку багатьох науковців, всі метелики, які навесні з’являються в Центральній (Україна в тому числі) і Північній Європі, є мігруючими особинами з південніших частин ареалу та північної Африки. Вони прямують за теплими течіями повітря та здатні подолати відстань до 5000 км. Однак слід зазначити, що в наших умовах також можлива перезимівля цього виду.

Метелик з розмахом крил – 50-60 мм, світло – червоного або яскраво-коричневого кольору. На передніх крилах малюнок із чорних смуг, білих плям біля вершин і звивистою чорною поперечною смужкою за зовнішнім краєм. Задні крила зверху з чорними поперечними смужками та окоподібними  плямами  по зовнішньому краю,  знизу – ясно-бурі з мармуро-вим малюнком і синьо-жовтими плямами по зовнішньому краю.  Метелики не завдають ніякої шкоди,  оскільки живляться нектаром різноманітних диких і культурних рослин, зазвичай це чортополох  колючий, звідки й походить  назва комахи. Яйця відкладають поодинці переважно на листя бур’янів. Вони зелені, видовжені, заввишки до 1,5 мм,
             Через 7-12 днів з яєць відроджуються гусениці. Гусениця до 40 мм, темно-сіра або майже чорна, з жовтими смугами вздовж спини та боків, жовтими великими шипами, розмішеними в один ряд на кожному сегменті (крім першого), голова чорна (фото 2). Зазвичай вони харчуються на бур’янах – чортополосі, кропиві, осоті, інших, де відродилися з відкладених яєць. Гусениці скелетують листя, скріплюючи його павутинками. У роки масової появи, знищивши бур’яни, гусінь відчутної шкоди може завдати рослинам сої, соняшнику, овочевих і баштанних культур, іншим, перш за все, на забур’янених посівах.  Необхідно також врахувати здатність гусениць швидко пересуватися в пошуках поживи.

             Через 20-30 днів гусениця закінчує живлення і, прикріплюючись анальним кінцем до рослини або іншого предмета, перетворюється на висячу лялечку. Лялечка 25-30 мм, сіро-коричневого забарвлення, на спині – низка зубчастих горбочків і блискучі золотисті, а з боків – матові плями (фото 3).   Через 12-18 днів із лялечки вилітають метелики нового покоління. Друге і третє покоління розвиваються в липні – вересні.

             Масову появу Чортополохівки в районі ми спостерігали у 2009 році. Пошкодження, переважно  були виявлені на посівах сої.   Зважаючи на те, що в поточному році  тривалі  дощові  періоди не дали змогу в повному обсязі та в оптимальні строки провести аграріям заходи захисту посівів від бур´янів, а також враховуючи достатню кількість квітучої рослинності і масову появу метеликів, слід очікувати, як мінімум, осередкову шкідливість Чортополохівки.  Щоб вчасно захистити рослини необхідно постійно проводити обстеження, а в разі виявлення загрозливої чисельності (1-2 гусениці на м²) на посівах сої доцільно застосувати інсектициди  з діючими речовинами  імідаклоприд +лямбда-цигалотрин,  хлорпірифос,  відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
           При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися регламентів застосування пестицидів (вказаних в рекомендаціях), діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил техніки безпеки.
13.06.2019 р.

За матеріалами  Відділу фітосанітарних заходів на кордоні ГУ Держпродспоживслужби  в Хмельницькій області 

 

У Києві відкрилась ХХХІ Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2019»

 

4 червня, відбулося офіційне відкриття ХХХІ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019» за участі Першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої, голови підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, народного депутата України Леоніда Козаченка.
           На урочистому відкритті, яке відбулося на території Національного Комплексу «Експоцентр України» у Києві, Степан Кубів звернув увагу на вагомий внесок фермерів в розвиток економіки України і підкреслив, що Уряд усіляко підтримує агровиробників.
           «З 2017 року Уряд за ініціативи Мінекономрозвитку дав старт унікальній програмі державної підтримки для виробників сільгосптехніки. Ця програма дозволяє отримати часткову компенсацію вартості своєї продукції, відтак зробити її кінцеву вартість більш привабливою саме для українських фермерів», - зазначив Перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.
           Участь у заході взяли заступники Міністра аграрної політики та продовольства України, представники Верховної Ради України, міністерств України, ЦОВВ, профільних об’єднань та асоціацій, бізнесу, українські та міжнародні експерти, та представники близько 1300 компаній із 15 країн світу.
            Також на відкритті виставки, у складі делегації Хмельницької області  був присутній начальник відділу агропромислового розвитку Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Ткачук.
            «Основне гасло «Агро-2019»: «Фермеруй в Україні – підкорюй світ». Ми з Урядом дійсно хочемо створити для аграріїв такі умови, щоб їм було комфортно працювати тут в Україні, але щоб вони були здатні завойовувати своєю високотехнологічною аграрною продукцією весь світ», - зауважила в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час вітального слова.
            Вона додала, що сьогодні АПК –  це понад 50 тис. суб’єктів господарювання, з яких понад 40 тис. фермерів, при цьому 80% – це малі фермери.
            За її словами, Уряд і Мінагрополітики працює над тим, щоб створювати такі умови, при яких навіть маленький фермер, у якого є 100-200 га, відчував себе повноцінним гравцем на світових ринках. Фермер в Україні повинен мати можливість об’єднуватись в кооперативи, створювати або бути членом регіональних кластерів, перероблювати свою продукцію та експортувати її за кордон.
            В експозиції Хмельницької області було представлено зразки продукції ряду підприємств області.Зокрема свою продукцію представили і представники бізнесу Ізяславського району: ПрАТ «Ізяславський хлібзавод» та ТОВ «Бартнік».
             Окрасою експозиції Хмельниччини стала виготовлена із тістечок велика карта Хмельницької області із невеликими істівними візитівками-фотографіями кожного району нашого краю.
ФОТОЗВІТ
05.06.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Увага ! Борщівник Сосновського - небезпечна рослина

В період настання літнього відпочинку та оздоровлення дітей хотілося б звернути увагу на небезпеку, яку несе в собі така отруйна рослина як борщівник  Сосновського.   
           
Прозорий водянистий сік рослини багатий на фотоактивні сполуки (фуранокумарини), при контакті зі шкірою викликає малопомітне подразнення, як від кропиви, але під дією ультрафіолетового (зокрема сонячного) випромінювання, в сокові активуються токсичні властивості, підвищуючи чутливість шкіри до ультрафіолету в сотні разів. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1-3 ступенів. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні. Для них характерна гіперемія (почервоніння), водянисті пухирі. Опіки з'являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, що б могло попередити подальший контакт з рослиною, а через 1-2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань.
             З’ясувалось, що борщівник легко дичавіє і проникає у природні екосистеми. За цих обставин та через загальну бездіяльність у суспільстві борщівник Сосновського з полів, де його раніше вирощували, «мігрує» Україною: відомчими смугами автомобільних та залізничних шляхів, узбіччями польових доріг, з’являється на сільськогосподарських угіддях, необроблюваних землях, пустирях, сміттєзвалищах, присадибних і дачних ділянках, обочинах лісів, у парках, садах, зерносховищах, складах, населених пунктах, поблизу дошкільних, навчальних установ і організацій, каналах, ярах, балках, заплавах річок і струмків. Водночас помітно зростають площі, зайняті борщівником, на землях різних категорій і спостерігається витіснення ним місцевих видів трав’яних і деревних  порід рослин.  
  
         
 В Україні боротьба із борщівником ведеться на державному рівні. Згідно із статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у тому числі з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
             При роботі з рослиною потрібно дотримуватись ряду настанов:
- попередження контакту шкіри з будь-якою частиною рослини, особливо тими частинами, що пустили на зламі сік.   Він спричиняє опіки навіть на тильній поверхні долонь, де шкіра порівняно товста.
- робота з рослиною (особливо при викошуванні) передбачає використання щільного водовідштовхуючого одягу, окулярів та щільних гумових рукавиць.
попередження дітей про небезпечність рослини.   Велике листя та трубчасті стебла цікаві дітям для зламування.
- попередження використовування листя борщівника як серветок,  для витирання рук чи ніг.
- р
озміщення інформаційних бюлетенів у школах, місцях  відпочинку та значної вегетації борщівника.
   
        Якщо ж контакт з рослиною таки відбувся?  Необхідно:

-
      промити шкіру під проточною водою. Для цього використайте мило та м'яку губку, щоб змити отруйний сік;
- якщо сік потрапив в очі чи рот, ретельно промийте ці ділянки впродовж 15-20 хвилин;
-
уникайте сонячних променів 2-3 дні, захищайте шкіру від прямих сонячних променів за допомогою одягу та парасольки;
-
якщо площа опіків велика, відчуваєте нестерпний біль, підвищення температури – зверніться за медичною допомогою!
   
         На жаль, борщівник Сосновського не є карантинною рослиною, це кормова культура, але враховуючи темпи розповсюдження та шкоду, яку він завдає людині за безпосереднього контакту, його неодмінно потрібно знищувати.  Зволікання у цьому напрямі призведе до значних державних та людських збитків і ускладнення екологічної ситуації в районі. До цієї справи могли б долучитись також інвестори, які вкладають фінансові ресурси у розвиток сільськогосподарського виробництва. Борщівник Сосновського власника землі не обирає!  У всіх країнах Євросоюзу борщівник Сосновського офіційно віднесений до так званої карантинної групи рослин. В Україні ж попри очевидну небезпеку цього досі не зроблено.  На сьогодні є всі підстави - борщівник Сосновського, якого раніше культивували і котрий втратив ознаки культурної рослини, росте й поширюється стихійно (повсюдно!), вважати карантинним бур’яном, поки він не зайняв усі терени України. З огляду на це потрібно здійснювати необхідні заходи стосовно обмеження його поширення й остаточно знищити.
             Практика сільськогосподарського виробництва показала, що механічні заходи боротьби (скошування, переорювання тощо) не забезпечують належних результатів - борщівник доволі активно відростає від кореневої системи і відновлюється проростанням насіння.
            Оскільки борщівник є небезпечним видом, то необхідно систематично виконувати запобіжні заходи з його поширення: випасання - молоді листки рослини поїдають вівці та ВРХ; систематичне косіння; зрізування товстих коренів на глибині 8-12 см, що забезпечує знищення рослини.
           Найефективніший засіб боротьби - хімічний, який потрібно використовувати навесні на початку вегетаційного періоду. Проти борщівника рекомендують застосовувати препарати гліфосатної групи, у тому числі раундап, чистопол, антибур’ян, напалм, торнадо тощо. Обробку здійснюють по вегетуючих рослинах бур’янів за висоти останніх до 30 см. Обробку повинні  проводити спеціально підготовлені працівники.  Застосовуючи гербіциди, потрібно стежити, щоб препарат потрапляв не тільки на листкову поверхню, але й стікав по черешках у розетку листків. Після обробки площі гербіцидами грунт необхідно глибоко переорати (з обертанням пласта).

04.06.2019 р.

За матеріалами  управління Держпродспоживслужби  в Хмельницькій області

 

Онлайн-курс “Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач”

 

В рамках проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» на платформі «Prometheus» Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів підготовлено онлайн-курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач» (далі – онлайн-курс).

Цей курс присвячений розробці, запровадженню та забезпеченню функціонування процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). Онлайн-курс стартує 1 червня 2019 року та проводиться на безкоштовній основі. Запрошуємо представників бізнесу та фахівців в харчовій галузі  до прийняття участі у навчальному процесі.

Реєстр учасників відбувається відповідно до форми за посиланням https://courses.prometheus.org.ua/courses/course­
v1:MinAgro+HACCP1ОІ + 2019 T2 /about.

По закінченню навчального процесу учасники отримають відповідні сертифікати.

Додаткову інформацію можна отримати на офіційному сайті Мінагрополітики або за телефоном 363-08-28.

31.05.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

ВПЛИВ СКЛАДНИХ ПОГОДНИХ УМОВ НА АГРАРНИЙ СЕКТОР РАЙОНУ

 

Проливні дощі, які не припинялися вже більш як місяць, фактично зупинили в травні поточного року посівну кампанію на Ізяславщині. Аграрії нарікають на велику кількість опадів та неможливість вчасно засіяти ярі культури. Станом на 22 травня ще не засіяно близько 7 тисяч гектарів.

В Ізяславському районі пройшли сильні дощі з грозами, а подекуди і градом, що  завадило господарствам вчасно посіяти сою, кукурудзу та гречку. Ще одна несприятлива ситуація, яку створюють опади — неможливість вчасно внести добрива на ранні зернові та зернобобові культури, які уже зійшли. Окрім того, надмірна вологість провокує появу хвороб у рослин — кореневої гнилі. Від запланованих посівів незасіяними залишилось частина площ. А втрата посіву і обробіток культур не в тій фазі росту — це безпосередній вплив на урожайність, вона може бути зниженою.

Неминула негода і господарства населення, які подекуди втратили значні посіви огородини та зазнали значних матеріальних збитків. Так, в селі Шекеринці 28 квітня випало за 2,5 год. 120 мм опадів (3 місячна норма опадів), а в селі Клубівка  двічі протягом останнього  тижня затоплювало центральну вулицю. Фактично в районі немає жодного населеного пункту, де негода не завдала клопоту та збитковість селянам.

Станом на 22 травня завершено посів цукрових буряків на площі 1183 га, соняшнику – 3061 га, картоплі – 2503 га. Підходить до завершення посів кукурудзи на зерно, якої засіяно 4354 га (85%). Продовжується посів сої, кормових культур та овочів. На черзі посів гречки.

Крім посівних робіт проводиться догляд за озимими та ярими культурами. Всі озимі зернові культури своєчасно підживлені азотними добривами. Господарства проводять догляд за ними, вносять гербіциди та фунгіциди. Більшість агроформувань району намагаються застосовувати інтегровану систему захисту посівів ярих культур від хвороб, шкідників та бур’янів препаратами згідно з Переліком пестицидів, дозволених до використання в Україні. У фазі сходів для захисту від пошкодження шкідниками сільгосппідприємства проводять крайову, а при потребі – суцільну обробку посівів інсектицидами. Надалі аграрії району планують виконання агротехнічних заходів по боротьбі з забур’яненістю посівів ярих із застосуванням регуляторів росту рослин.

23.05.2019 р.

Управління агропромислового розвитку

райдержадміністрації

 

Тваринництво - джерело успіху аграрного виробництва

 

На Ізяславщині тваринництвом займаються 10 сільськогосподарських підприємств, виробництвом молока - 6 сільгосппідприємств, а 4 - свинарством.   

Станом на 01 травня 2019 року в усіх категоріях господарств нараховується 10474 гол. великої рогатої худоби, у тому числі  - 6655 гол. корів та 23949 гол. свиней. У сільськогосподарських підприємствах утримується 2658 гол. великої рогатої худоби, у тому числі  - 1323 гол. корів та 15740 гол. свиней.

За 4 місяці поточного року у сільськогосподарських підприємствах району виробництво молока склало 2505 тонн, м'яса - 679 тонни, реалізовано м'яса 247 тонн. Надій на корову склав 1968 кг, середньодобові прирости великої рогатої худоби та свиней відповідно склали 747 та 595 гр.

Темп росту виробництва валової продукції тваринництва до відповідного періоду минулого року становить 103,5%.

Щоденно господарствами району, які займаються молочним скотарством, виробляється більше 26 тонн молока. Добові надої від однієї корови становлять 20-22 кг. Найбільшими виробниками молока в районі є ТОВ СГП «Агрос-Віста», ФГ «Агро-Інвест», ТОВ «Україна 2001» та ТОВ «Кунівське», які виробляють більше 73% молока від загальної кількості районного виробництва.

Одним із головних чинників вагомих здобутків як у продуктивності, так і якості молока - є застосування високотехнологічного обладнання для утримання і доїння корів, посилення уваги до питань селекційно-племінної роботи та зміцнення кормової бази. Доїння наявних у господарствах району корів здійснюється на фермах, обладнаних сучасними молокопроводами. Крім підвищення продуктивності корів, це дозволяє значно покращити якість молока, оскільки при використанні сучасних доїльних і охолоджувальних систем молоко не стикається із зовнішнім середовищем, а відтак, поставляється на молокопереробні підприємства вищим ґатунком.

Найбільш актуальним питанням у тваринництві є інтенсивний розвиток свинарства. Тим більше, особливо враховуючи те, що свинарство є однією з швидкоокупних галузей. Основу галузі свинарства в районі є свинокомплекс-маточник ТОВ «Камчатка».

Підприємство працює прибутково, реалізуючи молодняк свиней на відгодівлю в декілька регіонів України. Таких результатів господарство досягло завдяки підвищенню продуктивності маточного поголів’я, впровадженню прогресивних технологій, насамперед науково обґрунтованої годівлі різних вікових груп свиней, чіткій системі відтворення стада, цілеспрямованій селекційно-племінній роботі, якісному ветеринарному забезпеченню тощо.

Ураховуючи сучасний стан та завдання щодо розвитку тваринництва в господарствах району, відповідно до заходів на виконання «Програми розвитку галузі тваринництва в сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення Ізяславського району Хмельницької області на 2016-2020 роки» досягнення мети стратегії розвитку тваринництва району передбачається за рахунок здійснення системних заходів щодо забезпечення розширеного відтворення стада, підвищення інтенсивності використання поголів'я сільськогосподарських тварин; реструктуризації кормової бази; впровадження інтенсивних технологій утримання худоби із застосуванням новітніх засобів комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів на фермах та комплексах; підвищення продуктивності тварин; удосконалення економічних взаємовідносин між сільськогосподарськими та переробними підприємствами; впровадження у виробництво досягнень науково-технічного прогресу. 

22.05.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Попередження пожеж у природних екосистемах

 

Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам, так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває  дуже непросто.

З метою попередження пожеж у природних екосистемах та забезпечення пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей звертаємось до мешканців та гостей району щодо дотримання вимог пожежної безпеки, неприпустимості спалювання сухостою, сухої трави, дерев та сміття.

Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища, адже призводить до руйнування екосистеми (знищення рослин, комах птахів та тварин), забруднення атмосферного повітря, погіршення якості ґрунту.

Зауважуємо, що згідно ст.39 Закону України "Про тваринний світ" та ст.27 Закону України "Про рослинний світ" випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за відповідним дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.

Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за спалювання трави (сухостою, листя, очерету), без дозволу відповідних органів, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. За нанесення особливо великої шкоди передбачена кримінальна відповідальність.

14.05.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

 

 

Укрдержфонд оголошує проведення конкурсу на отримання фінансової підтримки

 

Український державний фонд підтримки фермерських господарств повідомляє про проведення конкурсу на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам».

До участі в конкурсі допускаються всі фермерські господарства крім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство та які перебувають у стадії ліквідації, а також у яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Загальна сума коштів, що будуть розподілені, становить 244,5 млн. гривень.

Конкурс проводиться в два етапи:

1. Прийом заявок та документів для участі в конкурсі, визначення переліку фермерських господарств, що претендують на одержання фінансової підтримки – проводиться регіональними комісіями Фонду (за адресами регіональних відділень Укрдержфонду).

2. Конкурсний відбір та формування реєстру фермерських господарств, що отримали право на одержання фінансової підтримки – проводиться конкурсною комісією з питань надання фінансової підтримки.

Заявки та документи для участі в конкурсі подаються  з 06.05.2019 р. по 04.06.2019 р. до регіональних комісій  керівником фермерського господарства особисто або уповноваженою особою. Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.

Перелік документів, які подаються для участі у конкурсі, передбачений п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України № 1102 від 25 серпня 2008 р. (зі змінами). Також з ним можна ознайомитися на офіційному сайті Укрдержфонду у розділі «Перелік документів для участі в конкурсі» або отримати особисто в регіональних відділеннях.

Нагадаємо, Фонд державного майна України очікує, що в середині цього року відбудуться перші продажі об'єктів великої приватизації.

06.05.2019 р.

За матеріалами Укрдержфонду

 

Про захист бджіл при обробках пестицидами медоносів

 

В умовах  широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь. Неконтрольоване застосування  пестицидів, особливо на медоносних культурах, призводить до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур. Мед, отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки, що знижує харчові та лікувальні властивості цього цінного продукту. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду, що також негативно впливає на життєздатність та продуктивність бджолосімей і пасіки в цілому.

Масова загибель бджіл може призвести до зникнення багатьох видів рослин, у тому числі сільськогосподарських, оскільки майже 80% з них запилюють медоносні бджоли. Найнебезпечніші для комах комбіновані пестициди. Тому для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними.

Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні” та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені постановами Міністерства охорони здоров’я та Мінприроди.

Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст.. 37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені  попереджувальні знаки.

Оскільки господарства повідомляють населення про місце і час обробок пестицидами через сільські ради, то власники пасіки повинні зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться. Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18-22) та ранкові (8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб в залежності від внесеного препарату.

Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити  у фазу ботонізації до цвітіння. Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культур в період цвітіння не проводити.

Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск та посвідчення до робіт з пестицидами і агрохімікатами.

Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст. 21 Закону України “Про захист рослин“ ст.38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

02.05.2019 р.

За матеріалами відділу фітосанітарних заходів на кордоні

ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

СПАЛАХ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ

 

За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, що згідно результатів досліджень Хмельницької регіональної Державної лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, встановлено діагноз на африканську чуму свиней у свиногосподарстві ТОВ «Оболонь-Агро» Хмельницької області Чемеровецького району с.Почапинці.

Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області вживаються заходи відповідно до вимог «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 111 від 07.03.2017 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 року за № 432/30300.  

 

Африканська чума свиней (АЧС)

Це одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов'язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

 

Що необхідно знати пересічному громадянину про Африканську чуму свиней (АЧС)?

1. Що АЧС не становить небезпеки для людей.

2. Що на АЧС хворіють лише дикі та свійські свині (всіх видів, порід та статево-вікових груп).

3. Що резервуаром Африканської чуми свиней в природі є дикі свині, від яких заражаються свійські (домашні свині).

4. Що основний шлях передачі збудника - це безпосередній контакт тварин між собою (хворої та здорової) та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також - предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

5. Що збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад: в копченій шинці - до 5 місяців).

6. Що холод (заморожена свинина) - всього лиш консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування).

7. Що виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині в природному середовищі, необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

 

Що мають знати власники тварин про Африканську чуму свиней (АЧС)?

АЧС - це:

• не висококонтагіозна (з низьким ступенем заразності),

• гостра (ознаки хвороби розвиваються дуже швидко),

• інфекційна (здатна до зараження, тобто може передаватись від однієї сприйнятливої тварини до іншої),

• вірусна (на збудник не діють антибіотики, тому не має лікування)

• хвороба (хворобливий стан організму - тварина виглядає підозріло, не так як завжди)

• свиней (хворіють лише домашні та дикі свині).

Що виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини. Що вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини та надзвичайно небезпечний для свиней! Збудник високостійкий до факторів зовнішнього середовища: зберігає життєздатність тривалий час - від тижнів до місяців - зберігається в продуктах і субпродуктах від свиней, що не піддавались термічній обробці (солонина і сирокопчені харчові вироби, харчові відходи, що йдуть на корм свиням).

• у трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів,

• у м'ясі від хворих тварин - до 155 днів,

• копченій шинці - до 5 місяців,

• у гною - до 3 місяців.

Ознаки хвороби:

Інкубаційний період короткий (2–12 днів) і супроводжується лихоманкою (40–42 °С) впродовж 48-ми годин перед проявом клінічних ознак (на відміну від класичної чуми свиней) та відсутністю інших симптомів в цей період. Більшість хворих тварин, у цей час, виглядають абсолютно здоровими й не відмовляються від корму (і лише незначний відсоток - проявляє неспокій або ж, навпаки, постійно лежить).

Клінічні ознаки проявляються, коли спадає температура: тварини проявляють ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, спрага), збиваються в гурти, з'являються ознаки серцевої недостатності: синюшністю (ціаноз) шкіри та значні крововиливи внутрішніх органів.

Загибель хворих тварин настає внаслідок серцевої недостатності (набряк легенів внаслідок геморагічного діатезу) переважно на 7–10 добу з моменту прояву перших клінічних ознак хвороби. Смертність при АЧС складає – майже 100 %.

 

Рекомендації власникам свиногосподарств

Для запобігання АЧС власникам свиногосподарств рекомендується:

1. Встановити двоконтурну огорожу навколо свиноферм, провести дератизацію (боротьба із гризунами) та відлякувати птахів.

2. Унеможливити доступ на територію ферм бродячих тварин та сторонніх осіб. Сторожові собаки мають бути зареєстровані та мати відмітку в паспорті про щеплення проти сказу та інші обробки, повинні перебувати у вольєрах та постійно знаходитися лише на території господарства.

3. Перевірити та налагодити роботу дезбар’єрів та санпропускників. При вході в приміщення (секцію, блок, кормоцех) встановити дезванночки чи дезкилимки зволожені дезрозчином.

4. Заборонити персоналу господарства утримання свиней в особистих домогосподарствах.

5. Контролювати дотримання правил особистої гігієни персоналом господарства та заборонити приносити харчові продукти на територію господарства.

6. Вхід у виробничу зону свиногосподарства, дозволяти лише через ветсанпропускник, а в’їзд транспорту – через постійно діючий дезінфекційний бар’єр (дезінфекційний блок). На ветсанпропускнику запровадити журнали: виходу на роботу персоналу, відвідування господарства особами з дозволу керівника, рух транспорту та проведення дезінфекції, витрати дезінфектантів та заправки дезбар’єрів, прання та знезараження спецодягу. Всі інші входи у виробничу зону тримати закритими.

7. Звести до мінімуму виробничі контакти та пересування персоналу між виробничими дільницями на території господарства (закріпивши персонал за відповідною виробничою ділянкою). Чітко окреслити «брудні» та «чисті» зони в підприємстві. Не допускати пересування персоналу в іншу зону, без зміни спецодягу та знезараження взуття.

8. Забезпечити обслуговуючий персонал подвійним комплектом спецодягу та взуття, й організувати централізоване його знезараження та прання. Промаркувати та закріпити обладнання, інвентар, спецодяг, взуття та інші предмети догляду, за виробничими ділянками, без права передачі цих засобів на іншу ділянку без попереднього знезараження.

9. Для забезпечення технологічного процесу у виробничій зоні виділити спеціальний внутрішньогосподарський транспорт та розділити транспортні шляхи на території господарства, уникаючи їх перетинання на «чисті» (підвезення кормів, тварин) та «брудні» (вивезення гною, загиблих тварин, відходів забою).

10. Завантаження тварин проводити з рамп, розміщених на лінії демаркації господарства, без в’їзду транспорту на територію. Перевіряти ступінь очищення та відмітки про дезінфекцію транспорту, який приходить на підприємство, ферму.

11. Тварини, що підлягають вимушеному та внутрішньогосподарському забою, перевозять на забійно-санітарний пункт (забійний майданчик) спеціальним транспортом, що унеможливлює розсіювання біоматеріалу.

12. Вживати заходів щодо знезараження гною, гноївки тощо. Мати постійний запас дезінфекційних засобів, як передбачено інструкцією.

13. По можливості встановити параформалінову камеру для знезараження спецодягу.

14. Згодовувати свиням лише термічно оброблений корм.

15. Не купувати живих свиней і корми в зонах неблагополучних з АЧС.

16. Мінімізувати поїздки на неблагополучні з АЧС території.

Усім власникам, що утримують свиней, рекомендовано із розумінням та відповідальністю поставитись до питання профілактики та недопущення занесення до своїх підсобних господарств африканської чуми свиней.

У разі виникнення захворювання чи загибелі свиней терміново звертайтесь до спеціалістів державної служби ветеринарної медицини району.

16.04.2019 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

 

Державна фінансова підтримка розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 106, по семи напрямках:

 

1. Часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію

 

Через уповноважений банк компенсується 80% вартості насіння (без ПДВ), але не більше 80 000 гривень на одне фермерське господарство або сільськогосподарський обслуговуючий кооператив

 

Як отримати:

Крок 1. Придбати насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва

Крок 2. Сформувати пакет підтверджуючих документів

Крок 3. Подати до уповноваженого банку заявку та підтверджуючі документи

У разі закупівлі насіння у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, не включених до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, додатково подати уповноваженому банку оригінали документів на якість насіння, а саме:

атестат на насіння – на базове насіння;

свідоцтво на насіння – на сертифіковане насіння;

свідоцтво на гібридне насіння – на насіння першого покоління гібридів.

Крок 4. Отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку

Документи для отримання часткової компенсації через уповноважені банки подаються двічі на рік до 10 липня та 01 грудня.

 
2. Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

Компенсується 70 відсотків вартості придбаного обладнання та техніки вітчизняного виробництва без урахування сум податку на додану вартість,  але не більше ніж 3 000 000 гривень на один сільськогосподарський обслуговуючий кооператив

 

Як отримати:

Крок 1. Вибрати постачальника техніки чи обладнання, згідно з Переліком вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету

Крок 2. Сплатити 100 % вартості обладнання та техніки  і ПДВ

Крок 3. Отримати обладнання/та техніку з підтвердними документами щодо його передачі

Крок 4. До 1 листопада подати до регіональної комісії з питань надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, утвореної структурним підрозділом облдержадміністрації, що забезпечує виконання функцій з питань агропромислового розвитку в паперовому вигляді заявку та підтвердні документи

Крок 5. Отримати на поточний рахунок компенсацію 70 відсотків вартості без урахування ПДВ придбаної техніки та обладнання

 

 

3. Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

 

Фермерські господарства можуть отримати на безповоротній основі компенсацію у розмірі 40 відсотків вартості придбаної техніки та обладнання вітчизняного виробництва

 

25 %

за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»

за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва»

15%

за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»

 

 

 Як отримати:

Крок 1. Вибрати постачальника техніки чи обладнання, згідно з Переліком вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету

Крок 2. Закупити техніку чи обладнання вітчизняного виробництва

Крок 3. Подати до уповноваженого банку заявки за двома програмами та підтвердні документи

Крок 4. Отримати компенсацію на рахунок в державному банку

 

Процедура та вимоги щодо отримання державної допомоги на закупівлю техніки та обладнання фермерським господарствам визначені Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової  компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси, що закуплені у вітчизняних виробників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 130.

 

4. Здешевлення кредитів фермерському господарству та сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу

 

Передбачено компенсацію за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами, залученими у національній валюті через уповноважений банк у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 відсотковий пункт

до 1 року, обсяг кредиту – не перевищує 500 000 гривень для  покриття виробничих витрат;

до 3 років, обсяг кредиту – не перевищує 9 000 000 гривень для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення

Як отримати:

Крок 1. Відкрити рахунок в уповноваженому банку через кредитний договір

Крок 2. Подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи

Крок 3. Взяти кредит для покриття виробничих витрат або витрат, пов’язаних з придбанням основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.

Крок 4. Щомісяця отримувати компенсацію за сплачені відсотки за кредитним договором в уповноваженому банку.

 

5. Часткова компенсація витрат, пов’язаних з отриманими дорадчими послугами

 

сільськогосподарським дорадчим службам, пов’язаних з наданням дорадчих послуг за напрямами: агрономія, ветеринарія, зоотехнія, бухгалтерський облік, маркетинг, розвитку сільського зеленого туризму, юридичні консультації у розмірі 90 відсотків вартості, але не більше ніж 10 000 гривень на 1 фермерське господарство чи сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.

 

Як отримати:

Крок 1. Укласти договір про надання дорадчих послуг

Крок 2. Надати дорадчі послуги згідно з договором

Крок 3. Скласти акт наданих послуг

Крок 4. Подати заявку та підтвердні документи до державного банку:

Крок 5. Отримати компенсацію

 

6. Бюджетна субсидія (на 1 гектар) новоствореним фермерським господарствам (у перші три роки після його створення для провадження сільськогосподарської діяльності)

 

Через Український державний фонд підтримки фермерських господарств у розмірі 3000 гривень на 1 гектар але не більше 60 000 гривень на одне фермерське господарство

 

Як отримати:

Крок 1. Для отримання субсидії новоствореним фермерським господарствам слід особисто подати до регіональних відділень Укрдержфонду заявку та підтвердні документи

Крок 2. Отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку.

 

7. Бюджетна субсидія фермерським господарствам (крім новостворених)

Через Український державний фонд підтримки фермерських господарств у розмірі 12 тис грн на одного члена ФГ але не більше 40 000 гривень на одне фермерське господарство.

Фермерському господарству, голова якого на момент надання заявки має вік до 35 років, бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) надається відразу у максимальному розмірі без врахування інших членів господарства.

 

Як отримати:

Крок 1. Для отримання субсидії новоствореним фермерським господарствам слід особисто подати до регіональних відділень Укрдержфонду заявку та підтвердні документи.

Бюджетна субсидія не надається фермерським господарствам, які мають прострочену заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам.

Крок 2. Отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку.

 

Через Український державний фонд підтримки фермерських господарств у розмірі до 500 тис грн на одне фермерське господарство строком до п'яти років із забезпеченням виконання зобов'язання щодо повернення бюджетних коштів за бюджетною програмою 2801460 «Надання кредитів фермерським господарствам».

Телефон гарячої лінії Мінагрополітики 0 800 215 010

16.04.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Розпочато прийом документів на часткову компенсацію придбаних власниками особистих селянських господарств у поточному році установок індивідуального доїння

 

Обласна конкурсна комісія по визначенню переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для отримання права на компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання оголошує конкурс.

До участі в конкурсі допускаються власники особистих селянських господарств, які закупили у поточному році установки індивідуального доїння.

Перелік документів, необхідний для участі в конкурсі, визначений Порядком використання коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)» затверджений рішенням обласної ради від 23 березня 2017 року № 19-11/2017.

Кінцевий термін подання заявок – 19 грудня 2019 року.

Заявка і супровідні документи приймаються за адресою: 29000, м.Хмельницький, вул. Свободи, 70, департамент агропромислового розвитку Хмельницької обласної державної адміністрації.

Довідки за телефонами : 76-21-58, 79-49-00

Перелік документів для виплати часткового відшкодування витрат на доїльну установку:

1) заявку на отримання компенсації довільної форми;

2) копії паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів;

3) витяг з Єдиного державного реєстру тварин, що підтверджує наявність корів у господарствах фізичних осіб;

4) копії платіжних документів та технічної документації на установку;

5) копії паспорта власника тварин і довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це у відповідний орган Державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті);

6) довідка про відкриття рахунку в банківській установі;

7) розписку про повну юридичну та фінансову відповідальність за достовірність поданих документів.

Крім того, можна ознайомитися з:

1. Порядок використання коштів обласного бюджету за напрямом "Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)"

2. Заявка на участь у конкурсі на надання часткової компенсації вартості придбаної  причіпної та навісної сільськогосподарської техніки, холодильного та лабораторного обладнання з обласного бюджету

3. Розписка

15.04.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

 

До 1 травня подолянам потрібно подати заяву для застосування пільги по земельному податку

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області звертає увагу громадян – власників землі та землекористувачів, що відповідно до ст.287 Податкового кодексу України (далі ПКУ) фіскальними органами щорічно до 1 травня проводиться облік платників земельного податку.

Пунктом 281.1 статті 281 ПКУ визначено перелік категорій громадян, які звільняються від земельного податку, а саме:
- інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку відповідної категорій фізичних осіб поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Пунктом 281.4 статті 281 ПКУ встановлено, якщо громадянин, який належить до пільгової категорії, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, йому необхідно до 1 травня поточного року подати письмову заяву у довільній формі до податкової інспекції за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності, крім земельної ділянки, на яку подано заяву у попередніх роках.

Для отримання консультації щодо сплати земельного податку та застосування пільги громадяни можуть звертатися до ЦОПів територіальних підрозділів ГУ ДФС у Хмельницькій області.

08.04.2019 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області

 

 

На Ізяславщині тривають весняно-польові роботи

 

Для своєчасного виконання комплексу весняно-польових робіт в господарствах району проведено відповідну роботу.

Цьогорічна посівна завдяки сприятливим погодним умовам розпочалася раніше і з кожним днем набирає обертів. Аграрії Ізяславщини мають достатнє ресурсне забезпечення для проведення сівби ярих зернових культур в оптимальні терміни та з дотриманням усіх технологічних вимог.

Згідно з оперативними даними за станом на ранок 29 березня сільськогосподарськими підприємствами району проведено посів ярих зернових культур на площі 6655 га. Із них:

ярої пшениці посіяно на площі 1724 га.

ярого ячменю посіяно на площі 4275 га.

овес посіяно на площі 594 га.

горох посіяно на площі 62 га.

29.03.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

На Ізяславщині тривають весняно-польові роботи

 

Для своєчасного виконання комплексу весняно-польових робіт в господарствах району проведено відповідну роботу.

Цьогорічна посівна завдяки сприятливим погодним умовам розпочалася раніше і з кожним днем набирає обертів. Аграрії Ізяславщини мають достатнє ресурсне забезпечення для проведення сівби ярих зернових культур в оптимальні терміни та з дотриманням усіх технологічних вимог.

Згідно з оперативними даними за станом на ранок 25 березня сільськогосподарськими підприємствами району проведено посів ярих зернових культур на площі 6505 га. Із них:

ярої пшениці посіяно на площі 1724 га.

ярого ячменю посіяно на площі 4165 га.

овес посіяно на площі 584 га.

горох посіяно на площі 32 га.

25.03.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

Електронні торги

 

17 вересня 2018 року Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру  і ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України в рамках пілотного проекту впровадження електронних земельних торгів уклали Договір про забезпечення функціонування системи електронних земельних торгів.

Система OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) реалізує майно через мережу Інтернет. Працює на всій території України з 2014 року.

Відповідно до укладеного договору електронні земельні торги проводяться на електронному майданчику ДП «СЕТАМ» https://land.setam.net.ua/auctions

Так, подання заяв учасниками земельних торгів та проведення електронних аукціонів відбувається безпосередньо на зазначеному електронному майданчику.

З метою належної організації процесу подання заяв учасниками електронних земельних торгів доводимо до відома наступне.

Користувач, який виявив намір придбати лот, зобов’язаний не пізніше, ніж за три робочих дні до дня проведення електронних земельних торгів

 

· зареєструватися у системі електронних земельних торгів,

· подати заяву про участь в таких торгах

· сплатити реєстраційний та гарантійний внески в розмірі, на окремі рахунки виконавця електронних земельних торгів.

 

Інформація про дату проведення аукціону, виконавця електронних земельних торгів, строк подання заяв, реквізити для сплати реєстраційного та гарантійного внесків та їх розміри, а також інші обов’язкові відомості зазначені в інформації про лот на відповідному електронному майданчику https://land.setam.net.ua/auctions по кожному лоту окремо.

 

Реєстрація учасників на електронному майданчику, подання заяв та посвідчення копій доданих до заяви документів здійснюється з накладенням електронного цифрового підпису, тому для участі у електронних торгах обов’язковим є отримання такого підпису у органах ДФС для фізичних осіб та представників юридичних осіб, які будуть приймати участь у торгах.

У заяві про участь в електронних земельних торгах зазначаються такі відомості:

· адреса електронної пошти для надсилання повідомлень;

· контактний номер телефону;

· поштова адреса;

· реквізити рахунку учасника, на який повинен бути повернутий гарантійний внесок;

· реєстраційний номер лота, щодо якого подається заява.

Крім того:

учасник – фізична особа додає до зазначеної заяви копію довідки про присвоєння йому реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків) та копію паспорта, а іноземний громадянин та особа без громадянства зазначають у заяві прізвище, ім’я та по батькові, громадянство (підданство) іноземної держави, постійне місце проживання в країні, громадянином (підданим) якої є особа;

користувач – фізична особа – підприємець зазначає у заяві прізвище, ім’я та (за наявності) по батькові; реєстраційний номер облікової картки платника та номер та серію паспорта;

користувач – юридична особа зазначає у заяві найменування юридичної особи; код згідно з ЄДРПОУ; прізвище, ім’я, по батькові представника юридичної особи, уповноваженої підписувати від її імені документи; серію та номер документа, що посвідчує особу уповноваженого представника, реквізити документа, що підтверджує його повноваження; для іноземних юридичних осіб – найменування, місцезнаходження та державу, в якій зареєстрована юридична особа.

Неприпустимим є допущення помилок у найменуванні учасників земельних торгів, ідентифікаційних номерах фізичних осіб, кодах згідно з ЄДРПОУ юридичних осіб, контактній інформації та реквізитах, оскільки ці відомості зазначаються у протоколах проведення торгів та договорах оренди земельних ділянок, що є підставами для набуття прав оренди на земельні ділянки.

Разом із заявою про участь в електронних земельних торгах подаються документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків, копія документа, що посвідчує особу уповноваженого представника або копія наказу про призначення керівника для юридичної особи.

Після подання заяви виконавець земельних торгів забезпечує перевірку її відповідності встановленим  вимогам та у разі її відповідності автоматично присвоює заяві реєстраційний номер, фіксує дату і час її подання, реєструє користувача як учасника та не пізніше наступного дня після отримання документів надсилає йому аукціонний вхідний квиток.

Після отримання аукціонного вхідного квитка учасник не пізніше 19 год. 00 хв. дня, що передує дню проведення електронних земельних торгів, додає його до своєї заяви про участь та завантажених документів у системі електронних торгів. Аукціонний вхідний квиток є підставою для здійснення (активації) або анулювання учасником цінової пропозиції під час електронних земельних торгів.

Проведення електронних торгів оптимізує витрати часу та ресурсів для запуску аукціонів онлайн і позбавляє обмежень територіального принципу, який передбачає фізичну присутність покупця на місці проведення аукціону і є суттєвим обмежуючим фактором інтенсифікації торгів.

25.03.2019 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

 

21 березня - міжнародний день лісу

 

Ліс - національне багатство України, він є невід’ємною частиною біогеоценозу, а найголовніше - джерело кисню, завдяки якому існує усе живе на нашій планеті Земля.  Ліси відіграють велику кліматоутворюючу роль, впливаючи на силу вітру, його вологість, приймають участь у великому та малому колі обігу води в природі. Ліс - це не просто сукупність дерев. Ліс - елемент географічного ландшафту, який складається із сукупності землі, дерев, що займають панівне положення, чагарників, надгрунтового покриву, тварин і мікроорганізмів, що у своєму розвитку взаємопов`язані, впливають одне на одного і на довкілля.

У цілому виконують водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні та інші функції.

Та на жаль, внаслідок кліматичних змін, антропогенного впливу та екологічних катастроф із кожним роком кількість зелених насаджень на планеті різко зменшується. Щоб привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх значимість, Генеральною Асамблеєю ООН прийнято резолюцію А/RES/67/200, у відповідності з якою починаючи з 2013 року 21 березня проголошено Міжнародним днем лісів. Основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів до проблеми збереження лісів, інформування про значення екологічних систем, основні заходи щодо їх захисту та відновлення.

День лісу святкується в день весняного рівнодення, що традиційно  вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. Даний період є сприятливим для посадки та росту дерев. Тому саме цього дня стартує щорічна  Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Метою акції є поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення населенню важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення. У рамках акції проводять ряд заходів, покликаних залучити якомога більше молоді та громадян до садіння дерев, аби формувати у свідомості розуміння того, що берегти природу - завдання кожного.

Ліс може вирости і сам, однак тоді він буде малопродуктивним і суттєво менше корисним з точки зору виконання своїх функцій. Тому основне завдання  лісівників - докласти максимум зусиль для створення високопродуктивних насаджень.  Зі встановленням сприятливих погодних умов у найкоротші терміни будуть проведені роботи з лісовідновлення на місцях зрубів попереднього та поточного року. Цього року планується  відновити ліс на площі 120 га, із них 80 га шляхом посадки лісових культур, а 40 га – шляхом посіву насіння основних лісоутворюючих порід. На площі 80 га буде проведено доповнення лісових культур. На площі 15 га проводяться заходи по сприянню природному поновленню. Лісівники планують висадити близько 500 тис. саджанців сосни звичайної, дуба звичайного, модрини європейської.

Схема посадки лісових культур спроектована таким чином, аби виростити високопродуктивне та стійке до шкідників та хвороб насадження, створюючи умови для швидкого зімкнення крон та створення лісового середовища, що у свою чергу покращує умови зростання майбутніх насаджень. Створення лісових культур шляхом посіву наближає лісовідновлення до природних умов, створені таким шляхом насадження є більш стійкими і продуктивними. Причиною цього є розвиток кореневої системи у певних умовах місцезростання і природний відбір, адже життєздатними залишаються сіянці з найбільш розвиненими генетичними ознаками.

Введення до складу лісових культур порід-інтродуцентів, таких як модрина, псевдотсуга, та інших супутніх порід, створює передумови для кращої продуктивності таких насаджень та їх симбіозу у певних лісо-рослинних умовах.

Лісівники докладають максимальних зусиль, аби примножити зелені скарби нашої планети. Поважайте працю лісівників – бережіть природу!

21.03.2019 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

Лісове господарство – це комплекс робіт із вирощування лісу разом із заготівлею деревини

Сьогодні, 21 березня, весь світ  відзначає День лісу. Це свято засноване з метою привернення уваги населення планети до проблем збереження лісу, інформування людства щодо його значимості та основних заходів захисту та відновлення зелених насаджень планети.

Цього дня лісівниками ДП «Ізяславський лісгосп» проведено ряд просвітницьких заходів серед учнівської молоді. З метою  розширення еколого-лісівничої пропаганди, виховання у підростаючого покоління  шанобливого ставлення до природи, забезпеченості зацікавленості у збереженні зелених насаджень,  головний лісничий В.П.Зайчук, інженер лісових культур І.І.Мартинов, лісничий Михельського лісництва І.Д.Мартинов  провели  учням Михельського шкільного лісництва «Паросток» урок на тему «Лісове господарство – це комплекс робіт із вирощування лісу разом із заготівлею деревини». Лісівники розповіли про значення лісу в житті людини, його основні функції, особливості та етапи росту лісових насаджень. Особливу увагу працівники підприємства звернули увагу на проблеми створення та збереження лісу.

Також за участю школярів цього дня було відновлено лісові культури в кварталі 17 Михельського лісництва. На площі 2,6 га створено лісове насадження модрини європейської та ялини звичайної. Висаджено понад 15 тисяч сіянців основних порід, вирощених в лісовому розсаднику Михельського лісництва. Використавши якісний посад матеріал, в майбутньому очікується отримати високопродуктивне та стійке до шкідників та хвороб насадження.

Взяли участь у посадці лісу 25 чоловік, із них 15 учнів Михельського шкільного лісництва.

Не будьте байдужими! Посадіть своє дерево! І пам’ятайте, підтримавши  таку акцію, Ви покращите екологічну ситуацію краю, збагатите планету чистим повітрям,  збережете здоров’я собі і майбутнім поколінням!

21.03.2019 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

Чергова зустріч до Всесвітнього дня лісів

 

Ліс не тільки дає життя, а й пише його історію. Треба тільки вміти вслухатись у своєрідну симфонію шуму дерев і вона багато про що розповість.

Так, на території НПП «Мале Полісся» продовжуються зустрічі з учнівською молоддю, що проводяться під загальним гаслом «Ліси та освіта» і присвячені Всесвітньому дню лісів – 21 березня.

Працівників Парку зустрічав Ізяславський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5 ім.О.П.Онищука, гімназія".

Метою візиту є поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, ознайомлення та участь шкільної молоді у створенні нових лісів, надання можливості учнівській молоді та представникам громадськості взяти участь у роботах лісовідновлення та лісорозведення, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті та підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

Учні школи з особливою цікавістю поставились до тонкощів життя лісу. Після того як прослухали розповідь «Лісівники – дбайливі господарі у лісі», висловились із доповненнями про те, що не тільки лісівники можуть дбати про ліс – про ліс може дбати кожен із нас. І дійсно, для того щоб дбати про ліс, не обов’язково бути лісівником.

Давайте разом зробимо долю лісу безтурботною, адже його майбутнє дійсно у наших руках!

21.03.2019 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 

На Ізяславщині тривають весняно-польові роботи

 

Для своєчасного виконання комплексу весняно-польових робіт в господарствах району проведено відповідну роботу.

Цьогорічна посівна завдяки сприятливим погодним умовам розпочалася раніше і з кожним днем набирає обертів. Аграрії Ізяславщини мають достатнє ресурсне забезпечення для проведення сівби ярих зернових культур в оптимальні терміни та з дотриманням усіх технологічних вимог.

Згідно з оперативними даними за станом на ранок 21 березня сільськогосподарськими підприємствами району проведено посів ярих зернових культур на площі 5746 га. Із них:

ярої пшениці посіяно на площі 1704 га.

ярого ячменю посіяно на площі 3475 га.

овес посіяно на площі 535 га.

горох посіяно на площі 32 га.

21.03.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

На Ізяславщині тривають весняно-польові роботи

 

Для своєчасного виконання комплексу весняно-польових робіт в господарствах району проведено відповідну роботу.

Цьогорічна посівна завдяки сприятливим погодним умовам розпочалася раніше і з кожним днем набирає обертів. Аграрії Ізяславщини мають достатнє ресурсне забезпечення для проведення сівби ярих зернових культур в оптимальні терміни та з дотриманням усіх технологічних вимог.

Згідно з оперативними даними за станом на ранок 20 березня сільськогосподарськими підприємствами району проведено посів ярих зернових культур на площі 5314 га. Із них:

ярої пшениці посіяно на площі 1704 га.

ярого ячменю посіяно на площі 3053 га.

овес посіяно на площі 525 га.

горох посіяно на площі 32 га.

20.03.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

Зариблення річки Горинь 2019

 

15 березня 2019 року відбулось весняне зариблення річки Горинь в межах м.Ізяслава, а саме, було випущено 180 кг однорічки коропа на загальну суму біля 9000,0 грн.

Збір коштів організовано на громадських засадах рибалками мікрорайону «Харчомаш» за участі власників магазину «Поплавок». До збору коштів долучились всі небайдужі рибалки як м.Ізяслав, так і району.

Оперативна та якісна доставка зарибка із Ланівецького району Тернопільської області дозволила малькам швидше адаптуватися до нової водойми.

Основне завдання тепер – захистити вселену у водойму рибу від браконьєрів, адже в останні роки різко зросла не тільки масовість браконьєрів, але й їхня технічна озброєність: ехолоти, сучасні водні та наземні транспортні засоби, лазерні далекоміри, GPS – навігатори, доступність знарядь вилову риби (сіті, водолазні костюми, підводні ліхтарі). Різноманіття таких засобів разом із суспільною байдужістю та млявістю правоохоронної системи призводить до критичного зменшення кількості риби та порушення природного балансу різних видів риб у водоймі.

Разом із значною кількістю безсоромних місцевих браконьєрів, нашу річку Горинь добивають гастролюючі браконьєри-дайвери із м.Хмельницький, м.Рівне, м.Шепетівка, м.Славута та м.Нетішин.

У зв'язку із тим, що в Ізяславському районі відсутнє постійне представництво Хмельницького рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області, адекватна реакція громадськості на браконьєрство, а саме рішуча нетерпимість до цього явища, є ключовою запорукою успіху у боротьбі з ним, зниження його рівня та викорінення взагалі.

Акваторія річки Горинь в межах нашого району має стати зоною дозвілля для жителів району та туристичним об'єктом для всіх цінителів активного відпочинку та законної риболовлі. І лише «тяжкий голод» може стати причиною прояву ознак соціального дна людини у вигляді такого ганебного явища як браконьєрство.

Норми лову, заборонені місця, терміни заборони лову водних живих ресурсів, мінімальний розмір риб та інших водних живих ресурсів, умови проведення спортивних змагань з рибальства і підводного полювання, район дії, дозволені та заборонені знаряддя і способи лову риби регламентуються «Правилами любительського і спортивного рибальства», затвердженими наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 року № 19.

Так, любительське і спортивне рибальство – це вилов риби, добування водних безхребетних у спеціально визначених для цього водоймах (їх ділянках) з метою особистого споживання (за умови дотримання встановлених правил рибальства та водокористування). На водоймах, визначених для любительського рибальства, забороняється промислове рибальство.

Правилами забороняється, зокрема:

— перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них;

— продаж фізичними та юридичними особами, які не мають на це дозволу, сіткових матеріалів, знарядь лову і пристосувань до них, застосування яких заборонено правилами рибальства;

— продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості;

— пересування плавзасобів у заборонених для рибальства зонах, а на ділянках, оголошених органами рибоохорони нерестовищами в період нересту — всіх плавучих засобів;

— вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову, або заборонених до лову правилами рибальства;

— вилучення із води знарядь лову, які належать іншим особам, та об'єктів лову, які є в цих знаряддях тощо;

Також забороняється лов водних живих ресурсів:

— із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм;

— з незареєстрованих плавзасобів або таких, що не мають на корпусі чіткого реєстраційного номера (за винятком веслових човнів);

— на зимувальних ямах;

Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів в літній період, у строки від скресання криги і до льодоставу (за винятком забороненого нерестового періоду), дозволяється на водоймах загального користування – з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом.

Любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше N 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями — не більше п'яти на рибалку.

Підводне полювання на риб дозволяється гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів:

— на ділянках водойм, визначених органами рибоохорони для проведення любительського рибальства;

— при наявності посвідчення підводного мисливця.

Підводне полювання здійснюється з обов'язковим дотриманням вимог Правил рибальства щодо строків, місць лову, норми вилову, наявності документів на право лову, сплати за дозволи та водні живі ресурси.

В нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

Забороняється лов раків у нерестовий період, під час линьки і виношування ікри, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі таких видів у таких кількостях:

риба (кг) - 3

раки (шт.) - 30

Вивезення з водойми риби та безхребетних — як у свіжому, так в обробленому вигляді, — незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Забороняється лов риби і водних безхребетних, менших за розміри, вказані в таблиці у внутрішніх водоймах.

Види риб і водних безхребетних

Розмір, см.

Головень

24

Карась

-

Карась сріблястий

-

Короп

25

Лин

20

Лящ

32

Плітка

18

Сазан

35

Сом

70

Судак

42

Товстолоб

40

Щука

35

Рак

10

У разі якщо Ви виявили порушення Правил рибальства на водоймі прохання, терміново телефонувати на «Гарячу лінію» Хмельницького рибоохоронного патруля: (068) 384-98-10, (0382) 79-20-88 та до Національної поліції – 102.

Висловлюється подяка усім учасникам зариблення р.Горинь та людям, які намагаються зберегти її для нащадків у тому вигляді, у якому зберегли її для нас наші попередники.

20.03.2019 р.

За матеріалами обласного інформаційно-

аналітичного тижневика «Партнер»

 

На Ізяславщині тривають весняно-польові роботи

 

Для своєчасного виконання комплексу весняно-польових робіт в господарствах району проведено відповідну роботу.

Цьогорічна посівна завдяки сприятливим погодним умовам розпочалася раніше і з кожним днем набирає обертів. Аграрії Ізяславщини мають достатнє ресурсне забезпечення для проведення сівби ярих зернових культур в оптимальні терміни та з дотриманням усіх технологічних вимог.

Згідно з оперативними даними за станом на ранок 19 березня сільськогосподарськими підприємствами району проведено посів ярих зернових культур на площі 5044 га. Із них:

ярої пшениці посіяно на площі 1704 га.

ярого ячменю посіяно на площі 2813 га.

овес посіяно на площі 22 га.

19.03.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

 

На Ізяславщині розпочато комплекс весняно-польових робіт

 

 Згідно прогнозованої структури у 2019 році по всіх категоріях господарств планується зайняти посівами сільськогосподарських культур 60,1 тис. га, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах 48,9 тис. га.

Сільськогосподарськими підприємствами у поточному році планується провести посів:

зернових культур – 24,2 тис. га;

технічних культур – 22,7 тис. га;

овочевих культур – 0,96 тис. га;

кормових культур - 1,0 тис. га.    

Восени минулого року в сільськогосподарських підприємствах району було проведено посів озимих зернових культур на площі 10,4 тис. га, з них озимої пшениці – 8,1 тис. га, озимого ячменю – 2,2 тис. га, озимого жита – 127 га. Крім того посіяно озимий ріпак на площі 3,1 тис. га. За результатами останнього обстеження сходи були отримані на 100 % засіяних площ озимих зернових культур, з них в доброму стані знаходиться 96 % посівів озимих зернових культур, в задовільному стані - 3 % , слабкі і зріджені - 1 %. Крім того посіви озимого ріпаку знаходяться в доброму стані – 97 %, в задовільному стані – 2 %, слабкі і зріджені - 1 %. 

У сільськогосподарських підприємствах району проведена робота по підготовці насіння ярих культур. Так, в сільськогосподарських господарствах станом на 18 березня 2019 року засіяно 1817 т насіння ярих культур, що складає 109 % від потреби.

Першочерговими заходами при проведенні весняно-польових робіт є підживлення озимих культур.

Станом на сьогоднішній день агроформуваннями проведено підживлення озимих культур на площі 13,5 тис. га, що становить 100 % від наявних посіяних площ.

Згідно робочого плану проведення комплексу весняно-польових робіт по сільськогосподарських підприємствах району прогнозується засіяти 34,8 тис.га ярих культур.

До роботи в полях господарствами району підготовлено 280 тракторів, 99 культиваторів, 38 дискових борін, 120 плугів та 124 сівалки, що становить 100 % від наявних.

Завдяки інвесторам протягом останніх років значно оновлено парк сільськогосподарської техніки. Тому при посіві буде використовуватися нова високопродуктивна техніка, що дасть можливість провести посів в оптимальні строки та зекономити паливо - мастильні матеріали.

Господарства району мають в наявності паливо - мастильні матеріали: при потребі 420 т дизельного палива та 86 т бензину придбано 382 т дизельного палива та 81 т бензину , що становить - 94 % від потреби.

Мінеральними добривами господарства району забезпечені на 100 %, заготовлено 7,08 тис. т, в тому числі придбано азотних добрив 4,9 тис. т та 2,1 тис. т складних добрив. Протруйниками насіння агроформування забезпечені на 100 %. Забезпеченість пестицидами для захисту посівів сільськогосподарських культур від шкідників, бур’янів, хвороб становить 91 %.

У цілому для проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарським підприємствам району необхідно понад 392,3 млн. грн. Зокрема, насіння та посадкового матеріалу на суму 66,8 млн. грн., паливо-мастильних матеріалів - на суму понад 22,9 млн. грн. , мінеральних добрив на суму – 97,2 млн. грн. , засобів захисту рослин - на суму 25,9 млн. грн.., на запасні частини та ремонт техніки – 26,6 млн. грн.

За оперативними даними дефіцит коштів становить 41,2 млн. грн., який буде покрито банківськими кредитами та іншими формами кредитування.

Станом на 18 березня 2019 року сільськогосподарськими підприємствами району проведено посів ярих зернових культур на площі 3,8 тис. га, що складає 61% від запланованого. З них ярої пшениці посіяно на площі 1,7 тис. га, ярого ячменю посіяно на площі 2 тис. га, овес посіяно на площі 22га.

18.03.2019 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

Земельні відносини: нові повноваження органів місцевого самоврядування і не тільки

 

10 липня 2018 року Верховна Рада України прийняла, без перебільшення, дуже важливий та необхідний (з урахуванням теперішнього стану регулювання земельних правовідносин у нашій країні) Закон України від 10.07.2018 № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні»1. .

1Отже, метою та основними завданнями вищезазначеного Закону № 2498 є створення ефективного механізму використання масивів земель сільськогосподарського призначення з метою запобігання рейдерству та стимулювання зрошення, а також вирішення проблеми використання земель колективної власності на землю. Дійсно, проблеми, які покликаний вирішити Закон № 2498, впродовж тривалого часу дуже гостро поставали перед землевласниками (землекористувачами), органами виконавчої влади та ОМС, що стабільно призводило до виникнення спірних питань та різних неузгодженостей. Тому всі представники юридичної, аграрної спільноти із нетерпінням чекали на появу закону подібного покликання та змісту. І ось 20 серпня 2018 року Закон № 2498 нарешті повернуто з підписом від Голови Держави. Утім, Закон № 2498 не обмежується питаннями запобігання рейдерству, ефективністю користування землевласниками масивами земель сільськогосподарського призначення, зрошенням, а й містить цілу низку приписів, якими суттєво розширено повноваження ОМС у галузі земельних відносин. Цим Законом надано окремі додаткові правові можливості громадам для забезпечення сталого розвитку їх територій, раціоналізації використання землі як природного ресурсу, збільшення надходжень до місцевих бюджетів тощо.Зауважу, що відповідно до п. 1 Прикінцевих положень Закону № 2498 він набрав  чинності з 01 січня 2019 року, тобто менш ніж за 5 місяців після його прийняття. . Тож вважаю за необхідне цією статтею допомогти громадам у правовому аналізі положень означеного Закону, коротко зупинившись на усіх найбільш важливих аспектах, що ним впроваджені.  Закон № 2498 покликаний урегулювати наступні практичні питання:1. Вирішити проблеми колективної власності на землю, а саме:— визнати комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст землі колективної власності тих колективних сільськогосподарських підприємств, які ліквідовані; передати землі несільськогосподарського призначення до комунальної власності;— встановити кінцевий строк виділення в натурі (на місцевості) невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок; — надати ОМС право тимчасового розпорядження землями колективної власності шляхом передачі їх в оренду до моменту державної реєстрації права власності на них;— надати ОМС з 2025 року право звертатись до суду із заявою про передачу до комунальної власності земельних ділянок колективної власності в порядку визнання майна безхазяйним (із встановленням права власників невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, які з поважних причин пропустили строк виділення їх в натурі (на місцевості), безоплатно одержати земельні ділянки із земель комунальної власності).2. Визначити масив земель сільськогосподарського призначення як об’єкт Державного земельного кадастру.3. Визначити порядок проведення інвентаризації масиву земель Державного земельного кадастру, в процесі якої буде здійснюватися:— виправлення помилок Державного земельного кадастру щодо земельних ділянок, які розташовані в межах масиву,— формування земельних ділянок «невитребуваних паїв», земельних ділянок під польовими дорогами,— внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі масиву земель сільськогосподарського призначення.4. Надати можливість фізичним та юридичним особам використовувати земельні ділянки під лісосмугами та іншими захисними насадженнями на праві оренди, право на яке буде набуватись без проведення земельних торгів.5. Встановити порядок встановлення земельних сервітутів для розташування меліоративних систем.

Правові можливості ОМС

Слід зазначити, що Закон № 2498 містить норми, які безпосередньо стосуються правових можливостей ОМС у галузі земельних відносин.По-перше.Законом № 2498 передбачено надання ОМС додаткового земельного ресурсу у розпорядження. Розділ X «Перехідні положення» Земельного кодексу України2 доповнено пунктом 21, відповідно до якого з дня набрання чинності Законом № 2498 землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які на день набрання чинності зазначеним Законом перебували у приватній власності), вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані. 2 Далі за текстом — ЗК.У свою чергу, було внесено зміни до ст. 7 Закону України від 05.06.2003 № 899-IV «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)»3. Оновленою редакцією частин другою та четвертою цієї статті передбачено, що проекти організації територій земельних часток (паїв) мають визначати земельні ділянки, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв), а також земельних ділянок, що передаються у комунальну власність, їх цільове призначення, обмеження в їх використанні.3 Далі за текстом — Закон № 899.Із площі земельних ділянок, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв), виключаються землі, що підлягають передачі у комунальну власність територіальної громади села, селища, міста, на території якої вони розташовані:— деградовані, малопродуктивні, техногенно забруднені сільськогосподарські угіддя, що підлягають консервації;— заболочені землі;— землі, на яких розташовані розвідані родовища корисних копалин загальнодержавного значення, запаси яких затверджені в установленому законодавством порядку;— землі під полезахисними лісовими смугами;— землі під водними об’єктами;— землі під господарськими шляхами, прогонами, польовими дорогами, у тому числі запроектованими у проекті землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв);— землі, які відповідно до закону не можуть перебувати у приватній власності;— землі, які передаються до запасу та резервного фонду;— інші землі несільськогосподарського призначення.Як можна побачити, перелік земель, що передаються у комунальну власність, досить широкий. При цьому відповідні земельні ресурси є досить значними та стануть ОМС у нагоді для подальшого забезпечення потреб громади. Проте варто зауважити, що, наприклад, деградовані, малопродуктивні, техногенно забруднені сільськогосподарські угіддя, що підлягають консервації, зможуть бути використані ОМС лише після відновлення належного їх стану. Законом № 2498 також внесено зміни до ст. 13 Закону № 899. Перш за все, на що слід звернути увагу читачам: у оновленій редакції статті нарешті надано нормативно-правове визначення термінам «невитребувані земельні частки (паї)» та «нерозподілені земельні ділянки», які завжди були предметами дискусій та різноманітних спорів.  Нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю).Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості). Цією ж статтею врегульовано порядок використання таких земельних ділянок. Нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватись в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участі у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або шляхом вручення відповідного повідомлення особисто, якщо відоме їх місцезнаходження. Зі змісту вказаної норми вбачається, що районні державні адміністрації, які на теперішній час, за чинною редакцією ст. 13 Закону № 899, мають право «обмежено розпоряджатись» нерозподіленими (невитребуваними) земельними ділянками, що розташовані за межами населених пунктів, з 01.01.2019 таке право втрачають, а ОМС, навпаки, отримують повноваження щодо передачі в оренду для використання за цільовим призначенням нерозподілених земельних ділянок, невитребуваних часток (паїв) після формування їх у земельні ділянки як в межах, так і за межами населених пунктів.Законом № 2498 (шляхом внесення змін у вищеназвану ст. 13 Закону № 899) також встановлено граничний строк оформлення права власності власником (його спадкоємцем) невитребуваної земельної частки (паю). Дедлайн — 1 січня 2025 року. Якщо до цього строку власник (його спадкоємець) не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.З цього приводу доцільно нагадати, що відповідно до ч. 2 ст. 335 Цивільного кодексу України безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою ОМС, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.Розгляд заяви ОМС про визнання земельної ділянки безхазяйною здійснюється в порядку окремого провадження згідно з вимогами Цивільного процесуального кодексу України (ст. 329 — 333 відповідно).Закон № 899 також доповнено ст. 141, якою визначено особливості використання та розпорядження землями, що залишилися у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, а також процедуру здійснення такого розпорядження. Передбачається: у разі якщо власники земельних часток (паїв) після розподілу земельних ділянок, що підлягали паюванню, до 1 січня 2019 року не прийняли рішення про розподіл інших земель, що залишилися у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, що не було припинено як юридична особа, та якщо такі землі не передані у власність у порядку, визначеному законом, розподіл таких земель проводиться згідно з вимогами цієї статті за згодою більшості осіб, визначених абз. 2 — 4 ч. 1 ст. 1 цього Закону, яким були виділені земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю).Варто зауважити, що організація розподілу земель, що залишилися у колективній власності, здійснюється сільською, селищною, міською радою, на території якої такі землі розташовані. Перш за все сільська, селищна, міська рада з метою інформування осіб, зазначених у ч. 1 цієї статті, про проведення розподілу земель, що залишилися у колективній власності, має розмістити у загальнодоступних місцях відповідних населених пунктів, опублікувати у друкованих засобах масової інформації районної державної адміністрації або районної ради та оприлюднити на власному офіційному веб-сайті (за наявності) оголошення про проведення зборів осіб, визначених абз. 2 — 4 ч. 1 ст. 1 цього Закону, яким були виділені земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю).В оголошенні повідомляються:— мета, дата, місце і час проведення зборів;— прізвище, номер службового телефону особи, в якої можна отримати інформацію щодо проведення зборів.Розподіл земельних ділянок проводиться за умови реєстрації більшості осіб, визначених в абз. 2 — 4 ч. 1 ст. 1 цього Закону, яким були виділені земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю).Збори веде сільський, селищний, міський голова або уповноважена відповідною радою особа.За результатами розподілу оформляється протокол, що підписується особами, які брали участь у зборах, головуючим та секретарем зборів.До протоколу додається список реєстрації учасників зборів, засвідчений їхніми підписами. Кожен аркуш зазначеного списку підписується головуючим та секретарем зборів і скріплюється печаткою сільської, селищної, міської ради.Секретар зборів у дводенний строк після закінчення зборів подає протокол сільській, селищній, міській раді.Після отримання протоколу зборів сільська, селищна, міська рада протягом місяця приймає рішення про затвердження протоколу розподілу земельних ділянок та прийняття у комунальну власність відповідних земель. Увага! Це рішення та протокол зборів є підставою для державної реєстрації права власності територіальної громади та/або громадян на відповідні земельні ділянки.Законом № 2498 також установлено граничний строк проведення розподілу між власниками земельних часток (паїв) та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок — до 1 січня 2025 року.У разі якщо до 1 січня 2025 року протокол про розподіл земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між особами, визначеними абз. 2 — 4 ч. 1 ст. 1 цього Закону, яким були виділені земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю), не оформлений у порядку, визначеному цією статтею, та не поданий на затвердження ОМС, вважається, що суб’єкти права колективної власності відмовилися від права колективної власності на землю, а зазначені землі (крім невитребуваних часток (паїв) і сформованих за їх рахунок земельних ділянок, а також нерозподілених земельних ділянок) передаються у комунальну власність в порядку визнання майна безхазяйним.Тобто, як можна побачити, Закон № 2498 дає можливість громадам при правильному підході отримати у відання земельний ресурс досить значної площі. Проте варто пам’ятати, що відповідно до пп. «а» п. 15 розд. X «Перехідні положення» ЗК (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 2498) землі, що перейшли до комунальної власності відповідно до п. 21 цього розділу або передані до комунальної власності відповідно до ст. 141 Закону № 899, підпадають під дію «мораторію» на купівлю-продаж земельних ділянок.По-друге.Законом № 2498 шляхом внесення відповідних змін до Закону України від 11.12.2003 № 1378-IV4 «Про оцінку земель» надано ОМС додаткові повноваження у сфері оцінки землі 4 Далі за текстом — Закон № 1378.Відповідно до ст. 23 Закону № 1378 (оновленої) технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Протягом місяця з дня надходження технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки відповідна сільська, селищна, міська рада розглядає та приймає рішення про затвердження або відмову в затвердженні такої технічної документації.Відтепер за Законом № 2498 визначено вичерпний перелік підстав для відмови у затвердженні технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки земельних ділянок — її невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до закону нормативно-правових актів або розташування земель чи земельних ділянок на території іншої територіальної громади. Рішення про відмову в затвердженні технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки земельних ділянок має містити посилання на конкретні норми законів та прийнятих відповідно до закону нормативно-правових актів, яким суперечить відповідна технічна документація».Тож, ОМС отримали право самостійно визначати та затверджувати базу оподаткування для земельних ділянок при визначенні розміру земельного податку або орендної плати за землю, досліджувати відповідність технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок нормам чинного законодавства, що не може не вважатись позитивним для громад.

. Законом № 2498 розширено перелік об’єктів Державного земельного кадастру, визначивши таким об’єктом «масив земель сільськогосподарського призначення». Відомості про масив земель сільськогосподарського призначення вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (ст. 21 Закону України від 07.07.2011 № 3613-VI «Про Державний земельний кадастр»). Окрім цього, інвентаризацію масиву земель сільськогосподарського призначення виокремлено в особливий вид інвентаризації земель.За результатами проведення інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення відомості про такий масив та про земельні ділянки, розташовані в ньому (у разі їх формування або за відсутності відомостей про них у Державному земельному кадастрі), вносяться до Державного земельного кадастру, про що замовник документації із землеустрою письмово повідомляє власників та користувачів земельних ділянок.. ЗК доповнено ст. 371, якою вирішено кілька нагальних проблем:1. Урегульовано процедуру обміну земельних ділянок (у тому числі «підмораторних» земельних ділянок).Власники земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, можуть обмінюватися такими земельними ділянками.Обмін (міна) земельної ділянки державної або комунальної власності, розташованої у масиві земель сільськогосподарського призначення, на іншу земельну ділянку, розташовану у цьому ж масиві, здійснюється лише у разі, якщо обидві земельні ділянки мають однакову нормативну грошову оцінку або різниця між нормативними грошовими оцінками становить не більше як 10 відсотків.2. Надано можливість землевласникам та землекористувачам земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, на період дії договору оренди обмінюватись належними їм правами користування земельними ділянками шляхом взаємного укладання між ними договорів оренди, суборенди відповідних ділянок, а також встановлено правила такого обміну (закріплені у новододаній ст. 82 Закону України від 06.10.1998 № 161-XIV «Про оренду землі»).3. Урегульовано процедуру використання польових доріг та полезахисних смуг.Земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам та/або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами (строк оренди таких земельних ділянок становить 7 років).Передача в оренду земельних ділянок державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, здійснюється за умови забезпечення безоплатного доступу усіх землевласників та землекористувачів до належних їм земельних ділянок для використання їх за цільовим призначенням.Земельні ділянки під польовими дорогами, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), можуть використовуватися землевласником (землекористувачем) як для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок, розташованих у такому масиві, так і для вирощування сільськогосподарської продукції.Земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами, які обмежують масив земель сільськогосподарського призначення, передаються у постійне користування державним або комунальним спеціалізованим підприємствам або в оренду фізичним та юридичним особам з обов’язковим включенням до договору оренди землі умов щодо утримання та збереження таких смуг.4. Надано землевласникам (землекористувачам) переважне право на укладення договорів оренди в одному масиві земель.Особа, якій належить право користування істотною частиною масиву земель сільськогосподарського призначення (не менше 75 відсотків усіх земель масиву), має право орендувати інші земельні ділянки сільськогосподарського призначення, розташовані у такому масиві, а у разі якщо інші земельні ділянки перебувають в оренді, — на одержання їх у суборенду, за умови передачі у користування іншої земельної ділянки, розташованої у цьому ж масиві на такий самий строк та на таких самих умовах, якщо внаслідок черезсмужжя невикористання таких земельних ділянок створює перешкоди у раціональному використанні земельних ділянок, що перебувають у користуванні цієї особи. . Законом № 2498 обмежено строк дії емфітевзису та суперфіцію для приватних земель.За приписами ч. 4 ст. 1021 ЗК строк користування земельною ділянкою державної, комунальної та приватної власності на підставі договору емфітевзису або суперфіцію не може перевищувати 50 років. На теперішній час правовий титул емфітевзису та суперфіцію для приватних земель не обмежений граничним строком.

Підбиваючи підсумки стислому аналізу змін до земельного законодавства, які внесені Законом № 2498, варто зазначити: хоча Закон № 2498 не є ідеальним в плані юридичної техніки та залишає після його прийняття певні запитання у фахівців, як то:— відсутність низки визначень (наприклад, «масив земель сільськогосподарського призначення», «дороги, що обмежують масив», «полезахисні лісові смуги, які обмежують масив сільськогосподарського призначення», «консолідація земель»);— наявність серед норм постійної дії тимчасових положень (ст. 13, 141 Закону № 899);— посилання на Закон України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який на теперішній час не прийнято, проте цей Закон є прогресивним та дуже очікуваним кроком у бік вирішення нагальних проблем унормування земельних відносин. Крім іншого, прийняття вказаного законодавчого акта є підтвердженням дійсного прагнення країни до якнайшвидшого проведення процесу децентралізації та надання ОМС широкого кола правових можливостей. Позитивним є те, що ОМС продовжують отримувати дієві важелі впливу на процеси регулювання у сфері використання та розпорядження земельними ділянками, розташованими на їх території, саме завдяки Закону № 2498.

13.03.2019 р.

За матеріалами відділу в Ізяславському районі

Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області

 

Колектив ДП «Ізяславський лісгосп» підвів підсумки роботи за 2018 рік та окреслив завдання на майбутнє

 

27 лютого в ДП «Ізяславський лісгосп» відбулись загальні збори  трудового колективу. На зборах були присутні перший заступник начальника – головний лісничий Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Павло Золотий, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Віталій Лісовий, голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, директор ДП «Ізяславський лісгосп» Петро Курельчук, голова профкому ДП «Ізяславський лісгосп» В.Кравчук, голова громадської організації «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО» Володимир Павлюк.

На зборах обговорено питання виконання умов колективного договору за 2018 рік, представлено проект колективного договору  на поточний рік. 

Директор підприємства Петро Курельчук детально проаналізував результати роботи за минулий рік, зупинившись на виконанні основних лісівничо-економічних показників.

В 2018 році  підприємством проведено  лісовідновні роботи на площі 193 га. У повному обсязі проведений догляд за лісовими культурами на площі 1540 га. Заготовлено 10269 кг лісового насіння.

З метою профілактики лісових пожеж у 2018 році створено 140 кілометрів мінералізованих смуг та проведено 227 кілометрів доглядів вже за існуючими. Постійно проводилась роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних ЗМІ. Для оперативної боротьби з пожежами на підприємстві наявний потужний загін протипожежної техніки: Трактор Т-150, об облаштований цистерною  ємкістю 10 000 л води, що може заправляти пожежні автомобілі і гасити пожежу самостійно, 4 пожежні автомобілі та автомобіль Газ-53 ємкістю 5800 л, а також спеціальні плуги, ранцеві оприскувачі. Облаштовано пункти забору води. На трьох пожежних вежах встановлені системи відео спостереження.

Проведено рубки догляду на площі 333 га, суцільні  санітарні рубки проведені на площі 15 га, санітарні вибіркові рубки – 969 га.  Від всіх видів рубок  заготовлено ліквідної деревини 91 792 куб м, в тому числі від рубок головного користування – 44 637 куб м. Реалізовано на внутрішній ринок 67,2 тис куб м ліквідної деревини, експортовано – 4,8 тис куб м.

В цеху переробки деревини перероблено 13 568 куб м деревини. Випущено продукції переробки деревини на суму 21 млн 664 тис грн. Загальний обсяг реалізації продукції  за рік склав 106 млн 456 тис грн., що на 9,6 млн  більше ніж в 2017 році. Середньомісячна заробітна плата  на 1 штатного працівника склала 16 013 грн, що на 2270 грн більше ніж в 2017 році. Крім того, працівникам колективу проводились різні виплати та допомоги, передбачені Колективним договором, в сумі понад 3 млн грн., а також проводилась стабільно виплата премій та винагороди за вислугу років в сумі 12 млн 194 тис грн., допомоги  на харчування в сумі 2 млн 715 тис грн.

За 2018 рік  сплачено до бюджетів всіх рівнів 30 млн 773 тис грн., до пенсійного фонду  - 11 млн 238 тис грн., разом  - 42 млн  11 тис грн., що становить 39,5 % від загального обсягу реалізації. Чистий прибуток у звітному періоді становив 1 млн 299 тис грн.

Протягом 2017-2018 років збудовано 5,7 км та капітально відремонтовано 1,5 км лісових доріг в Михельському лісницві, яка веде до пам’ятки природи загальнодержавного значення «Озеро Святе».

Велика увага у звітному році приділялась розвитку лісокультурної справи та впровадженню передових технологій для вирощування посадкового матеріалу для відтворення лісів. Придбано та встановлено комплекс сучасного обладнання для переробки шишок шпилькових порід, обробки насіння. На базовому розсаднику облаштовано 15 коробів, де весною висіяно насіння основних хвойних лісоутворюючих порід, що дало змогу повною мірою забезпечити посадковим матеріалом підприємство, крім того можливість ще реалізувати іншим споживачам. Частину посадматеріалу вже використано восени на лісовідновні роботи

Колектив підприємства становить 240 штатних працівників та 29 працюючих згідно цивільно-правових угод. В сезон лісокультурних робіт щорічно ще працює понад 30 сезонних працівників. Слід зазначити, що колектив ДП «Ізяславський лісгосп» чисельно найбільший колектив серед підприємств обласного управління.

Злагоджена та стабільна робота колективів всіх підрозділів дала змогу в повному обсязі виконати програму по лісогосподарській  та промисловій діяльності, виплачувати вчасно заробітну плата та податки.

Головне надбання підприємства  - це працівники. Тому постійно проводяться заходи  на покращення умов працюючих, забезпечення їх всім необхідним для нормальної роботи та виконання поставлених завдань. Велика увага приділяється підвищенню технологічної та трудової дисципліни, дотримання законодавства з охорони праці. На виконання комплексних заходів з охорони праці в 2018 році витрачено 317,8  тис грн, що становить127,1 % до  запланованих витрат.

Адміністрація робила все для забезпечення виконання  виробничої програми та створення нормальних умов праці для працівників. Директор подякував колективу  за ту велику роботу яку всі разом робили протягом 2018 року.

Звертаючись до учасників конференції, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков відзначив великий внесок колективу ДП «Ізяславський лісгосп» у розвиток Ізяславщини. «Саме завдяки професіоналізму керівників та колективу підприємства досягаються вагомі результати праці, а це у свою чергу  впливає на загальний розвиток всього господарства району», -  наголосив Борис Олександрович.

Далі голова профспілки ДП «Ізяславський лісгосп» В.Кравчук у  своєму звіті говорив про забезпечення зайнятості працівників, їх соціальний захист, право на працю та відпочинок та прозвітував  про результати  виконання колективної угоди, зауваживши, що вона  виконана повністю і без порушень. Для працівників  підприємства керівництвом створено комфортні умови для праці та відпочинку. Постійно проводяться заходи по підвищенню рівня охорони праці, запобіганню випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, дотримання умов безпеки, гігієни праці. Всі працівники безкоштовно забезпечені спецодягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Але незважаючи на високий рівень контролю за охороною праці на виробництві і підвищенням її рівня все ж таки під час виконання робіт трапляються незначні порушення вимог охорони праці, що призводить до нещасних випадків.

Адміністрацією та профспілковим комітетом протягом дії колективного договору велика увага приділялась питанням оздоровлення працюючих та їх дітей. Так, минулого року за рахунок коштів підприємства, профкому і частково батьківської доплати оздоровлено 36 дітей працівників. У закладах санаторно-курортного лікування побував 1 працівник. Загалом на оздоровлення працівників та їх дітей протягом звітного періоду витрачено понад 2139,0 тис грн. Проведено культурно-виховна і спортивно-оздоровча робота серед працівників трудових колективів і членів їх сімей, організовувались походи на концерти та інші організаційні заходи.

Вшановували жінок – трудівниць і пенсіонерів підприємства з нагоди святкування 8 Березня, вітали всіх працівників з нагоди професійного свята, новорічних свят, ювілярів – працівників та ювілярів – пенсіонерів. Також виплачені винагороди  при одружені, народженні дитини, на здешевлення палива працюючим, матеріальні допомоги працівникам та пенсіонерам та інші виплати, передбачені колективним договором. На ці цілі в 2018 році витрачено понад 3 млн грн.

Головний економіст підприємства Л.Ліщук ознайомила делегатів зборів з проектом  колдоговору на 2019 рік. Після обговорення низки питань та заслухавши пропозиції працівників, бажаючих внести зміни до Колективного договору, учасники зборів одноголосно підтримали заявлені пропозиції.

Окрім того, за визначну роль в організації матеріальної та моральної підтримки учасників Антитерористичної операції, співпрацю із районною спілкою воїнів-учасників АТО, активну громадську позицію та любов до України Головою ГО «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО» В. Павлюком відзначено П. Курельчука грамотою та вручено Державний Прапор України.

Голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства В.Лісовий відзначив високоефективну стабільну роботу трудового колективу на протязі багатьох років та побажав подальших успіхів у виконанні поставлених завдань з відтворення, збереження та охорони лісу та його раціонального використання.

Підсумовуючи роботу загальних трудових зборів, роботу адміністрації та профспілкового комітету по виконанню умов колективного договору за 2018 рік визнано задовільною та прийнято новий колдоговір на 2019 рік.

ФОТОЗВІТ

01.03.2019 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

 

Охорона первоцвітів - збереження ранніх і квітучих рослин

 

Первоцвіти – дивовижні рослини, які пристосувались цвісти тоді, коли в лісі на деревах ще нема листя, і кожен теплий сонячний промінчик доходить до самої землі. Підсніжник складчастий, підсніжник звичайний (білосніжний), сон-трава, шафран сітчастий, цибуля ведмежа, вовчі ягоди пахучі, тюльпан дібровний, проліски дволиста та сибірська, ряст Маршала, ряст порожнистий та ущільнений, горицвіт весняний, конвалія – це не повний перелік первоцвітів, що зустрічаються в області. Всі ці рослини знаходяться на межі зникнення,  більшість з них занесена до Червоної книги України. Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки.

Масовий збір первоцвітів знижує чисельність їх популяцій. Первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти - зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини, яка, образно кажучи, рубає гілку, на якій сидить... Рослини, які цвітуть навесні, завжди привертають до себе увагу своєю красою і тим, що це перші розквітлі рослини після довгої зими. На жаль, часто їх збирають, складаючи у букети напередодні весняних свят.

Прикро, що на вулицях, ринках та трасах з’являться продавці червонокнижних весняних квітів. Люди добре знають якої шкоди завдають природі, але, з року в рік цим займаються і, що найсумніше, вчать цьому своїх дітей.

Згідно чинного законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: "Про рослинний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про Червону Книгу України", так, згідно ст.. 88,88-1, 90 Кодексу України про адміністративне правопорушення відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу, занесених до Червоної книги України передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією квітів. За збір рідкісних квітів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачене накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією рослин.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної Книги України передбачена відповідна компенсація за її нищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) - 62 грн. Шафрани (крокуси), підсніжники - від 49 до 62 грн. у залежності від виду. Сон-трава - від 37 до 62 грн. у залежності від виду.

З метою збереження ранньоквітучих видів рослин кожного року проводиться екологічна акція "Первоцвіт".

Завдання природоохоронної акції "Первоцвіт" – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Дуже важливою складовою акції "Первоцвіт" є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів. Збираючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – допомагаємо знищувати. Рідкісні весняні квіти краще не чіпати: вони красиві в природному середовищі. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто після вас прийде до лісу.

Запрошуємо всіх небайдужих прислухатися до порад, а ще краще – до свого розуму і совісті, та активно підтримати зусилля для збереження нашого майбутнього та майбутнього наших дітей і всіх наступних поколінь.

Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного угрупування, є їх невід’ємною частиною і потребують нашого захисту.

У акції "Первоцвіт" участь може брати кожний. Головне – не зривати ранньоквітучі рослини і не купувати їх.

І найголовніше, можна відновити пам’ятки мистецтва, історії, але неможливо відреставрувати зниклі види рослин або тварин, які „творяться” природою десятки тисяч років.

25.02.2019 р.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Уряд розширив напрями підтримки галузі тваринництва

 

Уряд доповнив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, новим напрямом фінансування — “часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна”.

Пропозиція фінансування за цим напрямом обумовлена тим, що в Україні сьогодні існує брак потужностей із зберігання зерна. Загальний вал зерна, включаючи олійні культури, який підлягає зберіганню становить більше 90 млн. тонн, а сертифіковані зернові склади  мають загальну потужність одночасного зберігання 42 млн. тонн зерна.  Сільськогосподарські товаровиробники всіх форм власності мають додатково потужності одночасного зберігання зерна на 20 млн. тонн.

У зв’язку з цим існує необхідність у збільшенні потужностей із одночасного зберігання та переробки зерна безпосередньо у сільськогосподарських  товаровиробників, що забезпечить створення у 2019 році додатково потужностей із одночасного зберігання зерна  на 2 000 тис. тонн та на 5% збільшить існуючі  потужності.

Також удосконалено механізми надання державної підтримки за іншими напрямами враховуючи досвід їх виплати упродовж попереднього року.

– збільшено розмір дотації за утримання корів з 750 до 900 гривень за одну голову (двічі на рік);

– надано можливість скористатись державною підтримкою за вирощування молодняку великої рогатої худоби, у тому числі й закупленого.

Ознайомитись із постановою можна за посиланням 

22.02.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Проведено селекторну нараду з питань підготовки до проведення комплексу весняно – польових робіт

 

13 лютого під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка  відбулася селекторна нарада з питань підготовки до проведення комплексу весняно – польових робіт.

Від Ізяславського району на селекторній нараді взяли участь начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук, сільгоспвиробники та товаровиробники району.  

Про стан підготовки до комплексу весняно-польових робіт доповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Вадим Конончук.

Зокрема, Вадим Петрович доповів, що під урожай поточного року по всіх категоріях господарств посіяно понад 245 тис. га озимих зернових та 72 тис. га ріпаку. За даними обстежень 97% посівів озимих культур перебувають у доброму та задовільному стані, а в окремих районах взагалі відсутні слабкі та зріджені посіви озимини.

Згідно прогнозованої структури посівних площ, весною необхідно засіяти близько 780 тис. га ярини, з них близько 325 тис. га планується засіяти зерновими культурами, в тому числі 190 тис. га – кукурудзи на зерно. Ранні зернові культури будуть посіяні на площі 120 тис. га. Вся посівна площа очікується в межах 1 млн. 183 тис. га, що на 1,5 тис. га більше минулого року.

Доповідач повідомив, що агроформування області вже приступити до проведення комплексу весняно-польових робіт, в усіх районах приступили до підживлення озимих зернових культур та ріпаку. Станом на вчора підживлено 70 тис. га, або 30% зернових культур і 39 тис. га (41%) ріпаку. Більше половини площ підживлено в господарствах Білогірського, Віньковецького, Дунаєвецького, Чемеровецького районів.

На даний час агроформування всіх форм власності формують матеріально – технічну базу для проведення комплексу весняно-польових робіт, зокрема доведенню насіння до посівних кондицій, закупці засобів захисту рослин і міндобрив.

Потреба в мінеральних добривах становить 150 тис. тонн. Станом на 12.02 їх заготовлено 114 тис. тонн, що становить 76% до потреби. Господарства окремих районів, а саме Віньковецького, Дунаєвецького і Чемеровецького придбали мінеральну поживу у повному обсязі.

Готовність сільськогосподарської техніки для проведення комплексу весняно-польових робіт становить 100 %.

Поряд з цим, досить повільними темпами проводиться закупівля  паливно-мастильних матеріалів, забезпеченість якими на даний час становить 38% до потреби. Так, за розрахунками загальна потреба в коштах для проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарських підприємств області у 2019 році становитиме 6,8 млрд. грн. (+3 млн. грн. до 2018 року). За рахунок прогнозованого збільшення посівних площ під озимими культурами, цукровим буряком, соєю дещо зросли витрати до минулого року на мінеральні добрива, засоби захисту рослин, знизилися на паливно-мастильні матеріали. Витрати на 1 га ріллі в 2019 році становитимуть 6870 грн., що на 265 грн. вище показника минулого року. На даний час забезпеченість сільгосппідприємств коштами для проведення комплексу весняно-польових робіт становить близько 60 %.

Також в ході селекторної наради з науковими рекомендаціями по догляду за озимими культурами було заслухано директора інституту кормів та сільського господарства Поділля НААНУ Корнійчука Олександра Васильовича та представника корпорації «Вітагро» Сучека Миколу Миколайовича.

Щодо запасу вологи в ґрунті і прогнозу погодних умов на час проведення комплексу весняно-польових робіт доповів Юрій Вороновський – директор обласного центру з гідрометеорології.

Підсумовуючи нараду, Володимир Кальніченко зауважив, що аграрії області повинні бути готовими до короткого весняного періоду і взяти до уваги основні моменти з рекомендацій науковців, а саме: вчасно провести підживлення озимих культур та якісно провести боротьбу із шкідливими організмами.

Також Володимир Ілліч звернувся до керівників районних управлінь агропромислового розвитку, аби ті  довели отриману на сьогоднішньому селекторі інформацію до кожного сільгосптоваровиробника на місці.

14.02.2019 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Питання нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення

 

Відповідно до п. 11 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» у 2018 році за рішенням та  в порядку, затвердженому КМУ проведена загальнонаціональна (всеукраїнська) нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення.

Роботи із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення виконані в повному обсязі відповідно до Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. №105. Таким чином, вперше після 1995 року проведено оцінку всіх земель сільськогосподарського призначення.

Прийняттям вказаних нормативно-правових актів, з січня 2019 року фактично відмінено необхідність складання технічної документації з нормативної грошової оцінки для окремих ділянок сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів.

Всі отримані дані розміщені на порталі загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. На сайті є можливість онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки, як зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок, так і несформованих об’єктів.

Ознайомитись з роботою порталу можна за адресою https://ngo.land.gov.ua/uk або ж через сайт Держгеокадастру, де є вікно «ПОРТАЛ НОРМАТИВНОЇ ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК».

Створення вказаного порталу дає  для громадян-власників землі, які здають ділянки в оренду, можливість, спираючись на дані НГО, переконатись у справедливості орендної плати та за необхідності скоригувати її.

Для орендарів це можливість чітко спрогнозувати свої орендні витрати у будь-якій частині України та обсяг обов’язкових платежів.

Для органів місцевого самоврядування чітке уявлення про оцінку земельних ресурсів та можливість прорахувати надходження до бюджетів, запровадження планування.

З 01січня 2019 року  для формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності використовуються виключно відомості  про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення.

Нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по Хмельницькій області становить 30 477,00 грн., відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18 лютого 2018 № 605.

Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюються відповідно до звернення від

- юридичної або фізичної особи землевласника або землекористувача;

- органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

до

- центру надання адміністративних послуг особисто заявником або уповноваженою його особою;

- направлення поштою;

- замовлення послуги в електронному вигляді через офіційний веб-сайт Держгеокадастру.

За детальною інформацією звертайтесь за телефоном (0382) 67-07-66 у відділ ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.

13.02.2019 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі

 

8 головних змін у земельному законодавстві

 

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон №2498-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розв’язання питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», в якому законодавці внесли зміни до 10 нормативно-правових актів.

Олександр Гнітецький, радник з просторового планування та управління ресурсами Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, підготував короткий огляд 8 головних аспектів, які важливо знати про нововведення.

«Цей закон є логічним продовженням земельної децентралізації та надає нові можливості громадам ефективно управляти земельними ресурсами та наповнювати власні бюджети».

Ключові зміни, які дозволять громадам ефективніше використовувати земельні ресурси, внесено в Земельний кодекс, в Закони України «Про землеустрій», «Про оцінку землі», «Про державний земельний кадастр» тощо.

МАТЕРІАЛИ

23.01.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

 державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель

 

Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів») індекс споживчих цін за 2017-2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2018 рік становить 1,0.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік - 1,703, 1997 рік - 1,059, 1998 рік - 1,006, 1999 рік - 1,127, 2000 рік -1,182, 2001 рік - 1,02, 2005 рік - 1,035, 2007 рік - 1,028, 2008 рік - 1,152, 2009 рік - 1,059, 2010 рік - 1,0, 2011 рік - 1,0, 2012 рік - 1,0, 2013 рік - 1,0, 2014 рік - 1,249, 2015 рік - 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 рік - для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження. сіножаті, пасовища та перелоги) - 1,0, для земель несільськогосподарського призначення - 1,06, 2017 рік - 1,0.

Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася. 

23.01.2019 р.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру

 

Про грошову оцінку для нарахування земельного податку та орендної плати за землю

 

Відповідно до 286.2. Податкового кодексу України  платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою.

Відповідно до ч.292-1.2. Податкового кодексу України базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18.12.2018  року №806 (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.12.2018 року №1471/32923) визначено значення нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Хмельницькій області станом на 1.01.2018 року, яка становить 30 477 грн.

Жодних інших значень 1 га інших сільськогосподарських угідь (сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) не встановлено!

Тобто, для нарахування податку сільськогосподарським товаровиробникам (переважна більшість яких є  платниками єдиного податку четвертої групи) необхідно отримувати у Відділі в Ізяславському районі ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області не Витяги з Державного земельного кадастру, а виключно довідку про нормативну грошову оцінку 1 га ріллі по області !!

Разом з тим, відповідно до ч.286.5. Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за встановленою формою.

Однак, враховуючи той факт, що нормативну грошову оцінку усіх сільськогосподарських земель уже проведено, проведено всеукраїнську грошову оцінку для нарахування фізичним особам сум податку, відповідно до ст.274.1. Податкового кодексу України за земельні ділянки сільськогосподарських угідь, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється ставка податку у розмірі - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (відповідно до рішень відповідних рад).

Тобто, за земельні ділянки фізичних осіб, які не здані в оренду сільськогосподарським товаровиробникам - платникам єдиного податку четвертої групи, уже необхідні дані про нормативну грошову оцінку конкретної земельної ділянки(заяви на отримання витягу з нормативної грошової оцінки подаються через ЦНАП або онлайн-сервісом встановленого зразку із зазначенням кадастрового номеру земельної ділянки).

21.01.2019 р.

За матеріалами відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі Хмельницької області

 

 

 

Набула чинності загальнонаціональна оцінка земель за межами населених пунктів

 

1 січня 2019 року набула чинності загальнонаціональна нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення, яка відміняє необхідність складання технічної документації з нормативної грошової оцінки для окремих ділянок сільськогосподарського призначення. Таким чином, вперше після 1995 року оцінено всі землі сільськогосподарського призначення на території України (крім земель у межах населених пунктів).

Грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів провели протягом 2018 року на площі у 35 млн. га згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 №105 «Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення».

Всі отримані дані розміщені на порталі загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. На сайті є можливість онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки як зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок, так і несформованих об’єктів.

Ознайомитись з роботою порталу можна за посиланням.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки здійснюється відповідно до вимог статті 20 Закону України №1378-IV «Про оцінку земель» у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку в порядку надання адміністративних послуг.

Довідково. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок розробляється для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 га для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

09.01.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

       

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2019 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/