головна

          

 

   
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ЗА СВОЮ УКРАЇНУ, ЗА КОЖНОГО З НАС ВОНИ ВІДДАЛИ СВОЄ ЖИТТЯ

 

ІМЕНА НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ БУДУТЬ ЗАВЖДИ У НАШІЙ ПАМ’ЯТІ!

  ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ!

 

 

 

 

 

Сумує небо, плачуть люди

Та материнський біль не вгамувати,

Бо гинуть, гинуть щохвилини

І офіцери, і солдати.

 

По совісті чи по наказу

Ідуть у бій вони щоразу,

Щоб ворога не допустити,

Щоб ми могли  у мирі жити.

 

І хоч кричать з сердець питання -

«За що? Для чого? І чому?».

Та майте люди сподівання -

Усе відомо Богу одному.

 

 

 

 

 

 

       
     

 

   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

Вшановано загиблого бійця, назвавши його ім’ям вулицю рідного села

 

Пам`ятати та шанувати тих, хто пожертвував власним життям заради майбутнього України – наш святий обов`язок. Увічнення пам`яті загиблих учасників АТО/ООС триває вже не один рік. Ізяславський район - не виняток.

У листопаді минулого року Ізяславщина отримала сумну звістку та зазнала тяжкої втрати – це смерть молодого бійця. У зоні Операції Об’єднаних сил трагічно загинув командир батареї 15 реактивного артилерійського полку, старший лейтенант та житель села Михля Лютарської сільської ради Богдан Шацький.

З метою увічнення памʼяті загиблого в зоні ООС земляка громада Лютарської сільської ради вирішила перейменувати у рідному його селі  вулицю Жовтнева. Згідно рішення 42 сесії сільської ради VII скликання від 23 березня 2020 року № 12 відтепер вона носить назву вулиці Богдана Шацького.

Нагадуємо, що армієць нав­чався у Михлянській ЗОШ І-ІІІ ст., Шепетівській спеціалізованій школі-інтернаті, закінчив Національну академію сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

Залишились батьки, брат та молода дружина. Незадовго до загибелі  відгуляли весілля. Та, на жаль, не судилося стати батьком, дідусем… Йому було 24 роки…

09.04.2020 р.

Сектор організаційної та інформаційної діяльності,

 цифрового розвитку та захисту персональних

даних апарату райдержадміністрації

за матеріалами Лютарської сільської ради

 

 

Матусю, пробач за чорну хустину…..

 

 22 листопада 2019 року внаслідок ДТП під час виконання службових обов'язків в зоні ООС загинув старший лейтенант, командир батареї 15-го реактивного артилерійського полку (м.Дрогобич Львівської області) Шацький Богдан Олексійович.

Сьогодні, 27 листопада, прощалися із новітнім героєм у його рідному селі Михля Лютарської сільської ради Ізяславського району, звідки той  родом. Біль та сльози, слова співчуття від тих, хто знав Богдана. Він був справжнім патріотом, щирим і добрим, а ще відважним та самовідданим воїном.

Армієць нав­чався у Михлянській загальноосвітній школі, згодом у Шепе­тівсь­кій спе­ці­алі­зо­ва­ній шко­лі-ін­терна­т, закінчив Національну академію сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

Залишились рідні та молода дружина. Нещодавно відгуляли весілля. Та, на жаль, не судилося стати батьком, дідусем… Йому було 24 роки…

На жалобну акцію зібралися рідні, односельці, побратими та небайдужа громадськість. Віддати шану пам`яті загиблого героя також прибули представники районної влади – перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель.

Панахиду за загиблим відправив у місцевому храмі на честь свята Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ його настоятель митрофорний протоієрей о.Михайло Кучерук у співслужінні представників духовенства Ізяславського благочиння УПЦ.  

Щирі слова співчуття рідним та близьким загиблого висловили: т.в.о. Лютарського сільського голови – секретар Лютарської сільської ради Наталія Риженкова, командир дивізіону військової частини А1108 (місто Дрогобич) майор  Роман Стецюк, де служив Богдан Шацький, голова громадської організації "Ізяслпавська районна спілка воїнів-учасників АТО" Володимир Павлюк. Вірш «Присвята від рідних» зачитав старший лейтенант Василь Куц. Вони у своїх виступах зазначили, що кращі наші сини захищають незалежність держави, проливають кров за долю свого народу. Це непоправна втрата для всіх нас, яку так просто не заліковує час. Віднині ми в неоплатному боргу перед ним та його родиною. Ми вдячні цьому мужньому  молодому бійцю за цей короткий, але такий важливий для нас всіх життєвий шлях.

 Поховали Богдана Шацького на кладовищі села Михля під звуки Державного Гімну України та залпи автоматів.

Герої не вмирають!

Вони живуть у наших серцях!

27.11.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністраці

 

 

НА ІЗЯСЛАВЩИНІ ВШАНОВАНО пам'ять ПОЛЕГЛИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

 

Вже традиційно, 14 жовтня у день відзначення двох пов’язаних між собою свят - Покрову Пресвятої Богородиці і День українського козацтва українці відзначають День захисника України - свято сміливості, мужності та героїзму. Ці знаменні для нашого народу дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь  та  увібрали в себе багаті й славні козацькі традиції, уособлюють мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі упродовж всієї багатовікової української історії,  а тому особливо шануються в Україні.

З цієї нагоди, 14 жовтня на Ізяславщині відбувся Ритуал Пам’яті з покладанням квітів до могил загиблих захисників України різних  історичних  періодів. Кожен  Захисник української нації – це взірець сили духу,  героїзму,  самовіданного  служіння  в ім’я  рідної Вітчизни.

На знак глибокої вдячності та поваги від імені громадськості Ізяславського району учасники делегації  вклонилися полеглим борцям, які  відвоювали мир і свободу у далеких 1940-их роках та століття тому. Цього дня квіти пам’яті також лягли до могил героїв сучасної історії, які загинули за незалежність і цілісність України під час антитерористичної операції. 

Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до могил воїнів.

Надзвичайно важко стояти біля захоронень відважних земляків. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто загинув за Україну, за наше мирне щасливе життя. І віримо в те, що з такими патріотами наша країна буде вільною і мирною державою. Вічна пам’ять загиблим нашим героям!

15.10.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Герої не вмирають…

 

Майже кожного дня на Сході України ми із болем у серці втрачаємо цвіт нації - наших воїнів-захисників - не просто свідомих громадян, а одних із тих, хто був готовий на все заради України. Росія завжди вбивала все, що було пов'язано з Україною. Намагалася підкорити її, зламати дух, поневолити народ, асимілювати усіх. Бо Україна - найзапекліший та найнебезпечніший ворог російського імперіалізму.

Такі криваві цифри полеглих під час нав’язаної нам війни на Донбасі неодмінно повинні нагадувати українцям, завдяки чиїм зусиллям вони вільно ходять по своїй землі.

У воєнний період різних часів епохи захист Вітчизни був священним обов’язком для кожного воїна-визволителя, а для нас, мирного населення, священним же обов’язком є гідне вшанування та збереження історичної пам’яті про їх подвиг. Адже пам'ять – це міст, який забезпечує духовний зв'язок поколінь. Забувши свою історію, людина не має майбутнього.

Тож виникла ідея у членів громадської організації «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО» подбати про сектор військових поховань на новому кладовищі по вулиці Незалежності  (при виїзді на м.Шепетівка), де глибоким сном спочивають їхні побратими.

Бойові побратими із щирими почуттями та високою громадською відповідальністю проводять біля могил полеглих героїв-земляків відповідні роботи.

На сьогоднішній день провели благоустрій території, розчистили місце для покладання тротуарної плитки та бордюр біля могил бійців, та інше.

Члени громадської організації планують завершити усі відповідні ремонтні роботи до 14 жовтня – Дня захисника України.

Щоб бути вартим майбутнього, нам треба осягнути основний урок історії. І він полягає у тому, що тільки в єдності наша сила, сила українського народу, сила України! І прийти доглянути могилу загиблих захисників України та прилеглу територію – це найменше, що може зробити кожен із нас для наших полеглих героїв.

 

 

08.10.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

29 серпня -  День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

 

Відповідно до Указу президента України Володимира Зеленського № 621/2019 від 23 серпня 2019 року щорічно в державі 29 серпня відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Саме 29 серпня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість бійців за весь час війни.

Наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв  бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли  коридор, яким за домовленістю мали відходити українські бійці.

За офіційними даними навколо Іловайська та в самому місті загинуло 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти.

Разом із тим Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з розслідування подій під Іловайськом оцінила загальні втрати українських військ у тисячу осіб.

Генеральна прокуратура України 14 січня 2017 року оприлюднила  результати розслідування подій під Іловайськом у серпні 2014 року. Згідно із цими результатами головним винуватцем Іловайської трагедії є військове командування Російської Федерації.

29 серпня поточного року у свято-Миколаївському храмі Православної Церкви України міста Ізяслав було відправлено поминальну службу за захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Її відслужив благочинний храмів Ізяславського округу митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук спільно із представниками духовенства благочиння.

На богослужінні були присутні керівництво районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, прихожани, жителі та гості міста Ізяслав.

Із словом пам’яті до присутніх на поминальному молитовному заході звернувся заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Володимир Борисович наголосив на тому, що пам'ять про захисників свободи, незалежності та територіальної цілісності ніколи не згасне, вона довіку буде незнищенним дороговказом на шляху розвитку і процвітання незалежної України.

Члени районної громадської організації учасників АТО (керівник Володимир Павлюк) цього дня поклали квіти до могил ізяславчан, які загинули в ході проведення АТО та ООС.

Від імені освітян Ізяславського району, які 29 серпня проводили свою серпненеву конференцію, група педагогічних працівників та учнів поклали квіти до дошки пам’яті ізяславчанам, які загинули в ході проведення Антитерористичної операції.

Тож засвітімо свічку пам’яті про загиблих учасників АТО та згадаймо їх – тих, хто, не жаліючи свого життя, пішов захищати наше, хто відлетів білим птахом у вічність, не докохавши, не народивши дітей, не обнявши дружину, не поцілувавши матусю, не побачивши миру, за який віддав найдорожче. Серед них були й наші земляки.

Мир обов’язково настане, а загиблі Воїни житимуть, допоки ми їх будемо пам’ятати.

Запаліть цього дня свічку пам’яті, прийдіть на могили загиблих, обніміть за них їхніх матерів та батьків, поцілуйте їхніх дітей.

Згадайте наших Героїв, бо без них не було б нас!

Герої не вмирають! Вічна пам’ять полеглим воїнам. Шана всім, хто вижив!

ФОТОМАТЕРІАЛИ

29.08.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

До 5-их роковин Іловайської трагедії

 

"Героїв Україна пам'ятає"

 

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором.

Одна із них - про Іловайську трагедію. Цьогоріч Україна вшановує п’яті роковини Іловайської трагедії.

Слово "Іловайськ" у масовий ужиток українців увійшло, коли набуло сумного значення як місце найбільших живих утрат у теперішній війні. До Іловайського котла збройні сили звільняли місто за містом, а опісля ось уже п'ять років їхні дії зосереджено на утриманні територій. Наступ української армії було зупинено вторгненням частин і техніки Російської Федерації. День незалежності 2014 року Україна зустріла звісткою про масштабне оточення своїх підрозділів. У такому становищі командування поклалося на домовленість із ворожою стороною про те, що наші військовослужбовці полишать місце дислокації “зеленим коридором”. Попри те, колони були нещадно розстріляні. У тих подіях Україна втратила найбільше за час нинішньої війни на сході держави бійців. Інформація про втрати різниться донині.

За ці роки маленьке місто на Донбасі для кожного українця стало синонімом смерті, горя і болю. Не можна допустити повторення цих гірких подій, а для того треба розуміти та пам'ятати!

З нагоди цієї пам’ятної події в районній бібліотеці для дітей проведено патріотичну годину під назвою "Героїв Україна пам'ятає".

Під час заходу бібліотекарі та юні читачі зачитували історії офіцерів та солдатів, що вижили в «Іловайському котлі», як військовослужбовці вступили в армію, як воювали на Донбасі,  про їхні трагедію та біль, як виходили «зеленим коридором» з «котла». А також про те, як залишились чудом живими, щоб розповісти про ті криваві події, про своїх поплічників, котрі трагічно загинули, виборюючи незалежність України.

Також бібліотекарі підготували до цієї сумної дати книжкову виставку «Україна! Героям слава!». Назву виставки виготовила група читачів Ріпківської сільської публічної бібліотеки у техніці «квілінг». Кожен бажаючий мав нагоду ознайомитись із відповідними виданнями про військові дії на Донбасі, криваву Іловайську трагедію, її учасників, тощо.

15.08.2019 р.

   За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

 

 

На Ізяславщині вручено відзнаки новітнім героям України

 

У переддень відзначення державного свята День Конституції України, 27 червня поточного року, у приміщенні залу засідань Ізяславської районної ради за ініціативою голови районної громадської організації «Волонтер Ізяславщини» Володимира Тележинського відбулась церемонія нагородження учасників антитерористичної операції відзнаками народної шани: «За службу державі», «За мужність і відвагу», «За розбудову України», «За незламність духу», «За розмінування».

Також було вручено відзнаку «Орден матері бійця АТО» - Тетяні Петраківській, Ніні Петренко, Ніні Тимошенко, Олені Жильчук, Раїсі Смірновій.

 Під час відзначення 29 червня поточного року Дня міста Ізяслав відбулася церемонія вшанування матерів, сини яких загинули під час проведення антитерористичної операції. Міським головою Валентиною Корнійчук, головою райдержадміністрації Борисом Яцковим та  Ізяславським районним військовим комісаром Сергієм Царуком було вручено для матерів загиблих бійців – Валентини Кобернюк, Галини Кушнірук, Людмили Мамлай, Галини Микитюк, Світлані Слободян, Ганні Хом’як, Людмилі Чепелюк, Валентині Довгій - почесні відзнаки «Мати учасника АТО» та квіти.

Посадовці подякували матерям за те, що вони виховали своїх синів справжніми патріотами своєї держави, та вклонились  матерям за героїзм їхніх синів, які поклали життя заради захисту незалежної України.

Крім того було вручено відзнаку «За службу державі» (посмертно) Юрію Цісаруку, відзнаку отримав його син.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто віддав своє життя за Батьківщину та за рідний край.

ФОТОЗВІТ

01.07.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

23 травня – День Героїв

 

День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців, вояків доби Української революції 1917-1921 років, Української Повстанської Армії, діячів ОУН та сучасників - захисників свободи, незалежності та територіальної цілісності України.

День Героїв – це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України та є символом незборимості Української Нації.

День Героїв відзначають понад сімдесят років. У суворі роки нацистської окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.

Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму боротьби за Україну.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття: 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);  25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави); 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).

Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації.

Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав: руських дружин великого князя Святослава і короля Данила; козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського; Української Галицької Армії Мирона Тарнавського; Січових стрільців Дмитра Вітовського; Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри; Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери; Української Повстанської Армії; членів визвольного руху шестидесятників; Небесної сотні; воїнів АТО та ООС.

23.05.2019 р.

 

Вшановано матерів загиблих учасників АТО

 

День матері – це одне із найзворушливіших свят, тому що кожен із нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в душі єдиний і неповторний образ – образ своєї неньки, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

До Дня матері громадська організація «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО», котра існує не перший рік, і постійно допомагає хлопцям та дівчатам, які повертаються із війни, адаптуватися до мирного життя, привітала матерів загиблих учасників АТО із цим величним святом.

За словами очільника громадської організації Володимир Павлюка, - «Наша команда давно зрозуміла, що працювати потрібно не тільки із бійцями, а насамперед із їхніми родинами, особливо із сімʼями загиблих та померлих бійців.

За кожним подвигом героя стоїть його мати - водночас ніжна та неймовірно сильна жінка, яка, поклавши своє життя на виховання дитини, знайшла в собі мужність підтримати її у боротьбі з ворогом, оберігати своїми молитвами та батьківським благословенням. Знайти в собі сили благословити свого сина йти захищати Україну може лише героїчна жінка. Їхня стійкість є не меншим подвигом, ніж стійкість їхнього сина у бою».

Вітаючи матерів полеглих у бою бійців, Володимир Андрійович зазначив: «Засвідчую свою повагу та шану Вашій мудрості та терпінню, схиляю голову перед жертовністю жінки, яка виростила і виховала самовідданого сина. Молоді хлопці, люди середнього та старшого віку у найкритичніший для нашої країни момент не відступили і пожертвували собою заради України. Ми ніколи не зможемо компенсувати Вам  втрат, адже ви втратили найцінніше, і звичайно ми виконаємо все можливе, що залежить від нас». Також Володимир Павлюк побажав їм здоров’я, миру, сил жити далі і будувати Україну такою, якою її хотіли бачити їхні сини.

Крім того представники громадської організації «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО» відвідали останні місця спочинку наших бійців-земляків, поклали квіти та вшанували хвилиною мовчання.

13.05.2019 р.

За матеріалами громадської організації

«Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО»

 

 

 

 

Президент підписав Указ про одноразову грошову винагороду Героям України за здійснення визначного геройського вчинку

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про одноразову грошову винагороду особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку». Документом вносяться зміни до Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року №1114 «Про звання Герой України».

Згідно з Указом, особам, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка», виплачується одноразова грошова винагорода, а у разі присвоєння звання посмертно або в разі смерті Героя України одноразова грошова винагорода виплачується членам їхніх сімей.

Одноразова грошова винагорода виплачується в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому присвоєно звання Герой України.

Указом також доручено Кабінету Міністрів розробити та затвердити порядок виплати зазначеної винагороди та передбачати під час розроблення проектів закону про Державний бюджет України на 2020 рік і наступні роки кошти для виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку.

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Стаття 1 Указу в частині виплати одноразової грошової винагороди набирає чинності з 1 січня 2020 року та застосовується незалежно від часу присвоєння звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку.

28.03.2019 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

 

Вшанували пам'ять захисників України

 

Саме 5 років тому українські добровольці першими виступили на захист держави на початку російської агресії та стали основою нової української армії. 

Коли у березні 2014 року стало ясно, що розпочинається війна. Стало зрозуміло, що під загрозою наша незалежність і що Україна фактично безборонна, трапилося те, чого ворог ніяк не очікував – український народ миттєво самоорганізувався».

«А сотні Самооборони Майдану в найважчий час для України прийняли рішення взяти на себе відповідальність за захист Вітчизни. Так був започаткований масовий добровольчий рух, який став основою і рушійною силою нового українського війська. Саме 14 березня 2014 року більше п’яти сотень бійців-добровольців прибули на полігон в Нові Петрівці. І це тоді стало початком бойового шляху першого добровольчого батальйону.  Добре пам'ятаю той день, коли мав високу честь тоді бути серед вас», - наголосив 14 березня під час зустрічі із особовим складом батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Національної гвардії України  Президент України Петро Порошенко. 

За його словами, у короткий термін студентам і науковцям, бізнесменам і робітникам, лікарям і митцям довелось перетворитися на професійних солдатів. «Добровольчі батальйони вступили в бій з російськими інтервентами та їхніми місцевими колаборантами», - додав Президент. 

Також 14 березня, в рамках заходів із відзначення в районі Дня українського добровольця, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова районної громадської організації воїнів АТО Володимир Павлюк, спеціаліст по роботі із ветеранами територіального центру, учасник АТО, доброволець Володимир Кізіменко в місті Ізяслав поклали квіти до могил загиблих за свободу, незалежність та територіальну цілісність України Василя Кобернюка, Миколи Микитюка, Олександра Слободяна, Вінера Карімова та прикордонника Вадима Березенського.

ФОТОЗВІТ

14.03.2019 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

Президент доручив представити до державної нагороди прикордонника Вадима Березенського, який героїчно загинув на ділянці українсько-румунського кордону

 

Українські прикордонники несуть небезпечну службу не лише на лінії фронту. Про це сказав Президент Петро Порошенко під час зустрічі з прикордонниками в Черкасах. Глава держави доручив представити до державної нагороди прикордонника Вадима Березенського, який героїчно загинув на ділянці українсько-румунського кордону «Ділове».

«Декілька днів вся країна була вражена тим, як, внаслідок злочинних дій на кордоні, під час виконання службових завдань героїчно загинув начальник відділу прикордонної служби «Ділове» Мукачівського прикордонного загону майор Вадим Березенський. Трагічно обірвалося життя молодого офіцера, сина та батька двох маленьких дітей», - сказав Петро Порошенко.

Президент дав доручення Голові Державної прикордонної служби України генерал-полковнику Петру Цигикалу «негайно представити до державної нагороди, вирішити питання забезпечення родини квартирою, забезпечити матеріальною підтримкою» і доповісти йому в найкоротші терміни.

«Ще я особисто подбаю, щоб вбивця офіцера-прикордонника, його поплічники отримали по заслузі, «по повній». Будуть нести відповідальність за той злочин, який вони скоїли», - додав Президент.

Присутні вшанували пам'ять майора Вадима Березенського та всіх героїв-прикордонників, які загинули під час виконання свого обов’язку хвилиною мовчання.

 21.11.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Смерть на кордоні. 34-річного прикордонника родом з Ізяславщини насмерть збило авто контрабандистів

 

16 листопада у Закарпатській області на автівці збили українського прикордонника – Вадима Березенського. Військового госпіталізували, однак врятувати його не вдалося.

Вадим Березенський, родом з міста Ізяслав, був начальником відділу прикордонної служби «Ділове» на Закарпатті. 16 листопада під час службового завдання на кордоні із Румунією військовослужбовця збив  автомобіль контрабандистів. Постраждалого госпіталізували до реанімації та зробили операцію. Однак, уже наступного дня Вадим помер. Наразі правоохоронці  уже затримали підозрюваного у наїзді – 34-річного жителя Рахова. Чоловіка взяли під варту.

У загиблого прикордонника залишилась дружина та 2-є дітей.

Поховають Вадима Березенського 19 листопада у його рідному місті Ізяслав на центральному кладовищі на алеї почесних поховань.

Районна державна адміністрація висловлює співчуття рідним та близьким померлого.

19.11.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

На Хмельниччині в останню путь провели прикордонника Вадима Березенського

 

Сьогодні на Хмельниччині у місті Ізяслав відбулося поховання прикордонника Вадима Березенського, який помер 17 листопада від травм, отриманих під час виконання завдань з охорони державного кордону на Закарпатті.

Віддати шану офіцеру-прикордоннику разом з близькими та рідними прибули Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Петро Цигикал, керівництво Західного регіонального управління, Національної академії Державної прикордонної служби України ім..Б.Хмельницького, Мукачівського і Чопського загонів Державної прикордонної служби України, перший заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, численні жителі міста Ізяслав. Також провести прикордонника в останню путь приїхали численні друзі та колеги, з якими офіцер разом проходив службу.

Під час поховання Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал висловив слова співчуття рідним Вадима Березенського та відмітив, що офіцер був справжнім взірцем сумлінного виконання свого обов’язку, мужнім воїном та вірним сином своєї Батьківщини.

«Війна триває не тільки на сході нашої країни, а й на заході, і, на жаль, забирає найкращих. Вадим Березенський не ховався за спини інших, а виконував свій обов’язок до кінця. Він не побоявся бандитів, жадібність та нажива яких коштувала йому життя та залишила батьків без сина, а двох дітей - маленьку доньку та сина, сиротами. Назавжди Вадим залишиться для нас прикладом безмежної відданості своїй землі і народу, якому він з гідністю служив до останнього свого подиху. Вічна пам'ять і слава Герою!», - сказав він.

Усі присутні на скорботному заході, схиливши голови, вшанували світлу пам'ять Вадима Миколайовича хвилиною мовчання та висловили слова глибокого співчуття й скорботи рідним і близьким прикордонника.

Курсанти академії з відданням військових почестей та військовим салютом провели прощальну церемонію.

Вічна пам'ять Вадиму Березенському - справжньому сину свого народу!

ФОТОЗВІТ

19.11.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

НА ІЗЯСЛАВЩИНІ ВШАНОВАНО пам'ять ПОЛЕГЛИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

 

Вже традиційно, 14 жовтня у день відзначення двох пов’язаних між собою свят - Покрову Пресвятої Богородиці і День українського козацтва українці відзначають День захисника України - свято сміливості, мужності та героїзму. Ці знаменні для нашого народу дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь  та  увібрали в себе багаті й славні козацькі традиції, уособлюють мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі упродовж всієї багатовікової української історії,  а тому особливо шануються в Україні.

З цієї нагоди, 12 жовтня на Ізяславщині відбувся Ритуал Пам’яті з покладанням квітів до могил загиблих захисників України різних  історичних  періодів. Кожен  Захисник української нації – це взірець сили духу,  героїзму,  самовіданного  служіння  в ім’я  рідної Вітчизни.

На знак глибокої вдячності та поваги від імені громадськості Ізяславського району учасники делегації  вклонилися полеглим борцям, які  відвоювали мир і свободу у далеких 1940-их роках та століття тому. Цього дня квіти пам’яті також лягли до могил героїв сучасної історії, які загинули за незалежність і цілісність України під час антитерористичної операції. 

Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до могил воїнів.

Надзвичайно важко стояти біля захоронень відважних земляків. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто загинув за Україну, за наше мирне щасливе життя. І віримо в те, що з такими патріотами наша країна буде вільною і мирною державою. Вічна пам’ять загиблим нашим героям!

ФОТОКОЛАЖ

16.10.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

У вестибюлі  приміщення  Ізяславської районної державної адміністрації відкрилася виставка «ВОЇНИ: історія українського війська»

 

Сьогодні для всіх є зрозумілим те, що для України потрібне потужне військо. Сучасне, добре озброєне та вмотивоване. «Нашу європейськість нам доводиться захищати і платити високу ціну. Україна вже, нарешті, має армію, вперше з часів нашої незалежності, армію, яка здатна зупинити агресора», - наголосив Президент Петро Порошенко 04 жовтня на зустрічі з освітянами з нагоди Дня працівників освіти.

А одним із найнеобхідніших атрибутів будь-якої армії є її історія. Пропаганда ж російська, радянська і знову російська пере­конувала українців, що вони - народ лінивий, миролюбний, ледь не самі «гречкосії». Навіть коли згадок про збройні сили України годі було уникнути, то ворог називав їх «мазепинцями», «петлюрівцями», «бан­дерівцями», «бандитами». Заперечував їх бойові вміння, відмовляв у героїзмі та праві боротися за власні інтереси.

Усе це неправда. Українці - справжній народ-військо. Навіть у періоди бездержавності вони завжди вміли самоорганізуватися, щоб захистити себе та свою землю.

У рамках районних заходів із відзначення Дня захисника України 08 жовтня у вестибюлі першого поверху адміністративного приміщення Ізяславської районної державної адміністрації відбулося відкриття виставки «ВОЇНИ: історія українського війська». Проект «ВОЇНИ: історія українського війська» підготовлений Українським інститутом національної пам’яті  й має на меті озна­йомити всіх небайдужих із традиціями українського війська. На виставці представлено 21 плакат, який висвітлює період Київської Русі, Гетьманщини, Першої світової війни, української революції 1917-1921 років, національно-визвольного руху середини ХХ століття, сучасних Збройних Сил України. В основі проекту - знімки Анни Сенік. Автором проекту ре­конструкцій став історик Микола Балабан.

Історія ж нашого війська сягає кореня­ми часів давньої Русі. Загони з українських земель високо цінувалися у військах Великого князівства Литовського й Речі Посполитої. Козацька піхота була чи не найкращою у Східній Європі. Та й у XX ст. українці виявили чимало зразків мужності та воїнської вправності. Матеріали виставки яскраво ілюструють шлях, який пройшли збройні сили України від Русі до АТО. Основною ідеєю проведення виставки є прагнення відродити почуття по­ваги до славних перемог наших предків.

Не завжди війни із сусідами завершувалися для наших предків вдало, не раз Україна ставала здобиччю ворогів, але раз-у-раз її народ відвойовував свою волю. Українці, як і кожен народ в історії, воювали ледь не з кожним зі своїх сусідів. Зазнавали поразок і здобували пере­моги. Сьогодні все це у минулому, бо всі сусіди визнають право нашого народу на власну державу. За винятком керівництва теперішньої Росії. Це й стало причиною нової війни за нашу незалежність.

«Серед пріоритетних напрямів зміцнення української державності в нинішньому світі є будівництво власних професійних Збройних Сил, здатних гарантувати нам суверенітет і свободу. Таких, що опирались би саме на військові традиції нашого народу», - наголосив під час відкриття виставки заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

Стало символічним, що напередодні Дня захисника України слова «Слава Україні – Героям Слава!» стали офіційним вітанням Збройних Сил України. Це гасло здавна підтримувало українців на шляху боротьби за незалежність і донині продовжує піднімати бойовий дух наших воїнів.

Виставка буде розгорнута впродовж жовтня поточного року.

ФОТОКОЛАЖ

08.10.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Уряд виділив 29,4 млн. грн. на допомогу родинам загиблих учасників АТО

19 вересня Уряд виділив 29,4 млн. грн. для виплати допомоги родинам учасників АТО, які загинули, та особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювань, одержаних під час участі в АТО.

«На сході України наші воїни захищають мир та свободу України та всієї Європи, при цьому часто ціною життя та здоров’я. Грошова компенсація не зможе повернути ані одного, ані іншого, але це найменше, що ми можемо зробити для героїв та їхніх родин, аби їх підтримати”, – коментує Перший віце-прем’єр-міністр-Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів відповідне рішення Уряду.

Згідно із вказаним рішенням Уряду одноразову допомогу на загальну суму майже 18,5 млн. грн.. отримають 17 родин осіб, які загинули під час АТО. Ще 10,9 млн. грн. отримають 24 особи з інвалідністю внаслідок отриманих в АТО поранень, з яких:

2 млн. грн. виділені для трьох осіб І групи інвалідності;

3,5 млн. грн. виділені для восьми осіб ІІ групи інвалідності;

5,3 млн. грн. виділені для тринадцяти осіб ІІІ групи інвалідності.

Кошти будуть спрямовані Мінсоцполітики з резервного фонду державного бюджету.

20.09.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

 

В Україні пропонують встановити 29 серпня День пам’яті героїв-захисників незалежної України

 

Представники ряду громадських організацій та активісти просять  встановити 29 серпня Днем пам’яті полеглих героїв-захисників незалежної України.

Дату 29 серпня обрано не випадково, оскільки саме цього дня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість військових в один день за 4 роки війни.

Тоді українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. Зокрема, за важливий стратегічний об'єкт Донбасу – місто Іловайськ – боротьба тривала з середини серпня. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але Москва кинула у супротив свої регулярні війська. В результаті близько десятка батальйонів українців потрапили в оточення. 29 серпня бойовики запропонували відкрити для українських військових гуманітарний коридор, по якому вони б могли вийти з «котла». Однак це була пастка…

Попри відсутність державних постанов, засвітімо свічку пам’яті про загиблих, помолімося разом за живих!

29.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

23 травня – День Героїв

 

Звернення голови районної державної адміністрації, депутата обласної ради Бориса Яцкова з нагоди Дня героїв

 

Колоніальне минуле, в якому перебувала Україна, залишило у спадок світоглядну систему, яка ґрунтувалася на цінностях шкідливих для розвитку Української Нації й заперечує її існування та право на вільне життя. Прикладом цього можна назвати відзначення чужих свят, вшанування чужих героїв, написання відповідно до чужих ідеологічних засад історії, підручників, книжок, фільмів.

Свято Героїв - це свято величі духу українських вояків - борців за волю України і є символом незборимості Української Нації. Борці за волю України, які загинули в боротьбі із ворогом, залишилися нескореними. Їх гаслом було: «Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї». Для нас це свято має стати плеканням величі вчинків й величі духу нових героїв, нових захисників української нації, захисників незалежної України. Поряд із героями минувшини сьогодні стають наші вояки: добровольці, мобілізовані українці, які героїчно боронять українську землю на сході України.

Свято Героїв - це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети - Незалежності, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави. Низький уклін усім учасникам  національно-визвольної боротьби, що чинили опір колонізації України, які є взірцем служіння українській нації для сучасної молоді.

Слава нашим захисникам Вітчизни!

Слава Україні!

Щиро ваш Борис Яцков

23 травня – День Героїв

 

День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців, вояків доби Української революції 1917-1921 років, Української Повстанської Армії, діячів ОУН та сучасників захисників свободи, незалежності та територіальної цілісності України.

День Героїв – це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України та є символом незборимості Української Нації.

День Героїв відзначають понад сімдесят років. У суворі роки нацистської окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.

Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму боротьби за Україну.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття: 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);  25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-1921 років Симон Петлюра (родом з Полтави); 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН, полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).

Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації.

Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав: руських дружин великого князя Святослава і короля Данила; козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського; Української Галицької Армії Мирона Тарнавського; Січових стрільців Дмитра Вітовського; Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри; Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери; Української Повстанської Армії; членів визвольного руху шестидесятників; Небесної сотні; воїнів АТО.

23.05.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

АКТУАЛЬНО

Цифрова трансформація

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Протидія домашньому насильству

 

Соціальний захист

 

Реєстр колективних договорів


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

 Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

Містобудування та архітектура

Підприємництво

Транспорт

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2020 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор організаційної та інформаційної діяльності, цифрового розвитку та захисту персональних даних апарату Ізяславської районної державної адміністрації

   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний веб-портал Ізяславської райдержадміністрації https://izadm.gov.ua/