на головну

                     
                 

 

 
                   
                   
                           

 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

                 30300, Хмельницька обл.,

                Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                   вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

 

 

Українське ділове мовлення. Календар свят

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 


УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
30300, Хмельницька область, м. Ізяслав, вул.Шевченка,10 в
тел. (03852) 4-29-01, e-mail:iz_upszn@ukr.net

   "Гаряча лінія " з питань надання субсидій та допомог  -  тел. 4-29-04; 4-29-01
    "Телефон довіри" з питань легалізації "тіньової " зайнятості населення - тел. 4-29-03

 

 

 

   

 

 

 

 

ДОРОЖНЯ КАРТА

ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ В МЕЖАХ КРАЇНИ

ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРШОЧЕРГОВИХ ПОТРЕБ

Деякі види матеріального забезпечення, пільг, гарантій та послуг, встановлених законодавством для повнолітніх і неповнолітніх осіб з інвалідністю

 

 

ПЕРЕЛІК

послуг управління соціального захисту населення  райдержадміністрації

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 24.09.2015 р. № 507/2015-р

"Про внесення змін до  Положення про комісію з питань призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій"

 

 

Наказ управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від 20.11.2015 р. № 21/О

"Порядок використання  коштів районного бюджету на оздоровлення демобілізованих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, які брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей"

 

Графік виїзду «мобільного соціального офісу»

 

НОВИНИ

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ізяславський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальни послуг)

 

Розгляд звернень громадян в управлінні соціального захисту населення

 

Прийом громадян в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться спеціалістами сектору прийому щоденно з 8.00 год. до 17.15 год. (в п’ятницю до 16.00 год.) без обідньої перерви. Надаються роз’яснення з питань призначення і виплати всіх видів соціальної допомоги, пільг та компенсацій.

З метою удосконалення рівня організації роботи із зверненнями громадян, наказом начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом управління.

Прийом проводиться згідно графіків:

начальник управління Ткаченко Олег Валентинович - понеділок, четвер – з 8.00 до 17.15, вівторок, п’ятниця – з 8.00 до 12.00, обідня перерва з 12.00 до 13.00;

заступник начальника управління Савлук Людмила Василівна - вівторок, четвер – з 8.00 до 12.00, обідня перерва з 12.00 до 13.00;

заступник начальника - начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Станівчук Світлана Анатоліївна - понеділок, середа - з 8.00 до 12.00, обідня перерва з 12.00 до 13.00.

За принципом «єдиного вікна» організовано прийом відвідувачів приймальні громадян координатором-інформатором, який провадить попередній запис відвідувачів на прийом, веде щоденний графік прийому відвідувачів, визначає, до якого фахівця направити заявника, видає, у разі потреби, відвідувачам талон-направлення, де зазначено номер кімнати спеціаліста або його робочого місця, прізвище, ім’я та по батькові, час і дату прийому. Здійснюється попередній запис на прийом за телефоном 4-29-04.

Прийом проводиться спеціалістами управління у зручний для громадян час. Отримати консультації по наданню всіх видів соціальної підтримки можна за телефонами «гарячої лінії»: 4-29-04, 4-07-70, 4-15-67.

Особлива увага приділяється роботі зі зверненнями від учасників АТО та вимушених переселенців зі Сходу та АР Крим, також від соціально незахищених категорій населення: інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів.

Протягом 9 місяців 2017 року до управління соціального захисту населення  Ізяславської райдержадміністрації надійшло 595 звернень від громадян, із них: 449 у формі усних звернень громадян на особистому прийомі в начальника управління та заступників начальника і 146 письмових  звернень громадян.

Основні питання, що порушуються під час звернень громадян стосуються призначення і виплати соціальних допомог, надання субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Щомісячно проводиться виїзд «мобільного соціального офісу» в населені пункти району. До роботи «мобільного соціального офісу» залучаються спеціалісти управління соціального захисту населення, районної служби зайнятості, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управління Пенсійного фонду. Протягом 9 місяців 2017 року проведено 11 виїздів (21 сільська рада), прийнято 136 громадян.

Заплановано виїзди «мобільного соціального офісу»: 08.11.2017 - с.Христівка, с.Білогородка; 22.11.2017 -  с.Білвео, с.Радошівка; 06.12.2017 - с.Кунів, с.Дертка; 20.12.2017 - с.Сошне.

19.10.2017 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

 

Пенсійна реформа 2017

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» набрав чинності 11 жовтня 2017 року,  що дав старт пенсійній реформі.

Відповідно до Закону для громадян України розпочато підвищення пенсій з 1 жовтня. Будуть перераховані та осучаснені всі раніше призначені пенсії за єдиними правилами обрахунку, незалежно від того, у якому році була призначена пенсія за матеріалами пенсійних справ, без особистого звернення громадян.

Будуть використані такі показники:

єдиний показник середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016 рр.) у розмірі 3 764,4 грн;

показник прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на рівні 1452 грн, замість такого показника станом на 01.10.2017 року (1 312 грн).

Це гарантує підвищення пенсійного забезпечення тим громадянам, пенсії яких впродовж років не перераховувались. Та, головне, робить цей процес постійним – осучаснення пенсій проводитиметься щороку в автоматичному режимі, починаючи з 2021 року.

Усі пенсії нараховуватимуться за єдиною формулою:

РОЗМІР ПЕНСІЇ = Сз × Ікз × Кс

Де:

Сз – розмір середньої зарплати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії;

Ікз – індивідуальний коефіцієнт зарплати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки 1 року страхового стажу.

Збільшення пенсій відбудеться без необхідності звернення до органів Пенсійного фонду – усі перерахунки будуть проведені автоматично.

Також зазначеним Законом ліквідовано 15-ти відсоткове зменшення пенсійного забезпечення для працюючих пенсіонерів. Тож, з 1 жовтня кожен працюючий пенсіонер отримуватиме пенсію у повному розмірі.

12.10.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру

 

Відповідно до плану роботи територіального центру  на III квартал 2017 року 26 вересня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. У роботі семінар-наради взяли участь: директор територіального центру Сахнюк В.В., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочав нараду директор Сахнюк В.В., який розповів про організацію проведення заходів по відзначенню Міжнародного дня громадян похилого віку, Дня ветерана. Також наголосив про підготовку будівель, пічного опалення, приладів приготування їжі, забезпеченість паливом одиноких пристарілих громадян в осінньо-зимовий період 2017-2018 роки.

Соціальний працівник Мартинюк О.В. нагадала про порядок заповнення документів, які необхідні при оформленні на обслуговування у територіальному центрі згідно наказу Міністерства соціальної політики України № 762 від 14.07.2016 року « Про затвердження форм документів, необхідних при оформленні на обслуговування у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг )».

Обмін досвідом роботи щодо соціального обслуговування (надання соціальних послуг) провели соціальні робітники Мислятинської сільської ради.

Підвів підсумки семінар-наради директор територіального центру Сахнюк В.В.

26.09.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального  центру

 соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Подовження терміну подачі заяв на монетизацію субсидій дозволить громадянам реалізувати своє законне право

 

Кабінет Міністрів України на своєму сьогоднішньому засіданні прийняв постанову “Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.

Міністр соціальної політики Андрій Рева, представляючи проект постанови на засіданні Уряду, пояснив, що діючим положенням встановлено термін подачі заяв на виплату зекономлених частин субсидій до 1 вересня поточного року. Проте на адресу Міністерства надходять чисельні звернення від громадян про об’єктивні обставини, через які вони не можуть подати заяву у встановлений строк.

“Постановою передбачається подовження терміну подачі заяв до 1 листопада цього року, якщо така заява не була подана до 1 вересня через незалежні від одержувача причини. Це допоможе громадянам реалізувати своє законне право на отримання виплат”, - заявив Міністр.

Також зазначеною постановою врегульовується питання впливу заборгованості на рішення про перепризначення субсидій на наступний опалювальний період.

Так, станом на сьогодні субсидія не призначається на наступний період за наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, поки така заборгованість не буде погашена або укладено договір про її реструктуризацію.

Проте існують непоодинокі випадки, коли громадяни оскаржують у судовому порядку виставлену надавачем послуги суму заборгованості і тому відмовляються сплачувати відповідні кошти та укладати договір реструктуризації.

«Зазначеною постановою встановлюється, що до винесення рішення суду по суті, розмір заборгованості, що оскаржується, не береться до уваги, а субсидія перепризначається на наступний опалювальний період”, - підкреслив Андрій Рева.

25.09.2017 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

До уваги керівників підприємств, установ та організацій!

 

Відповідно до ч.І ст.2 Закону України “Про колективні договори і угоди” колективний договір укладається на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності й господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Колективним договором установлюються всі можливі за даних соціально-економічних умов соціальні пільги, гарантії, компенсації понад встановлені Генеральною, галузевою і регіональною угодами, законодавством та регулюються соціально-економічні та трудові відносини між трудовим колективом і роботодавцем.

Перелік питань, які повинні бути урегульовані колективним договором, відображені у ст.13 Кодексу законів про працю України та ст.7 Закону України “Про колективні договори і угоди”:

-  зміни в організації виробництва і праці;

-  забезпечення продуктивної зайнятості;

-  режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку;

-  нормування і оплата праці;

-  умови і охорона праці;

-  встановлення гарантій, компенсацій, пільг;

-  забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, організація оздоровлення і відпочинку працівників;

-  гарантії діяльності профспілкової або інших представницьких організацій.

Відповідно до Закону України від 23.09.2010 року № 2559-УІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплат заробітної плати” (яким внесені зміни до ст.115 Кодексу законів про працю України) заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні не рідше 2 раз на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Тобто, заробітна плата за першу половину місяця (15 календарних днів) має виплачуватись в період з 16 по 22 число, а за другу - з 1 по 7 число.

Конкретні терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця, який має бути погоджено з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво.

18.09.2017 р.                                                                                                  

За матеріалами Відділення Національної служби

посередництва і примирення в Хмельницькій області

 

Відбулись засідання комісій по соціальних виплатах

 

30 серпня відбулось засідання комісії по призначенню державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям і субсидій під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка.

На засіданні комісії розглянуто 53 заяви громадян, із них:

24 заяви по  призначенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-

комунальних послуг та придбання скрапленого газу твердого пічного палива;

7 заяв по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

22 заяви внутрішньо переміщених осіб по питаннях призначення (відновлення) різних видів соціальних виплат та здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання.

Позитивне рішення комісії прийнято по 43 заявам громадян, відмовлено по 10 заявах.

31.08.2017 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Соціальні працівники здобули знання з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

 

Неподалік від Ізяславщини розташований атомний об´єкт – Хмельницька АЕС. Тому першочерговим завданням є організація і проведення тематичних занять із залученням якнайбільшої кількості слухачів різної категорії для навчання з питань цивільного захисту населення та щодо дій населення району у разі радіоактивного забруднення довкілля.

З метою підвищення ефективності реагування на надзвичайні ситуації, забезпечення належної підготовки та готовності населення до дій у разі виникнення можливих надзвичайних ситуацій 29 серпня було проведено із соціальними працівниками Ізяславщини навчальний семінар. Темою даного заходу була «Організація проведення евакуації у разі виникнення аварії на Хмельницькій АЕС».

З аудиторією працював завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення районної державної адміністрації Анатолій Радкевич. Він підкреслив важливість цього навчального семінару, пояснивши присутнім, що проведення такого навчання є нагальною необхідністю, бо від знання теорії залежить ефективність дій на практиці.

Увазі учасників семінару було представлено прилад радіаційного контролю – «Терра» - дозиметр-радіометр для вимірювання та контролю радіаційного фону, респіратори та план-карту порядку проведення загальної евакуації зони спостереження ХАЕС.  

Крім того було доведено до слухачів порядок оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій, ознайомлено із діями населення у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій безпосередньо на місцях, а також із заходами щодо укриття населення в захисних спорудах та проведення евакуації у разі аварії на ХАЕС.

Користуючись нагодою, інженер із пожежно-рятувальних робіт 13 ДПРЧ ГУ ДСНС у Хмельницькій області Володимир Новачук поінформував присутніх щодо дотримання вимог пожежної безпеки під час обстеження помешкань соціального-незахищених верств населення. Також виступаючий нагадав основні вимоги правил пожежної безпеки під час експлуатації приладів пічного опалення, електромережі та використання електронагрівальних приладів. Значну увагу приділено правилам користування вогнегасником та  основним пунктам з пожежної безпеки помешкань. З метою кращого освоєння матеріалу присутнім було вручено тематичні листівки щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті.

За результатами навчального семінару його учасники отримали певні теоретичні знання, набули практичних навичок, необхідних для проведення заходів з цивільного захисту. Також було наголошено, щоб отриману інформацію присутні слухачі довели до інших категорій населення на місцях.

ФОТОКОЛАЖ

30.08.2017 р.

За матеріалами сектору з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення райдержадміністрації

Проведено семінар-нараду із соціальними працівниками району

 

Відповідно до плану роботи Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на III квартал поточного року 29 серпня в актовому залі територіального центру проведено семінар-нарада із соціальними робітниками територіального центру. У засіданні взяли участь заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Савлук Л.В., директор територіального центру Сахнюк В.В., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочала нараду заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Савлук Л.В., повідомивши присутніх про зміни, внесені до законодавчих актів України з питань соціального захисту населення.

Завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення районної державної адміністрації Радкевич А.В. ознайомив присутніх із планом евакуації Ізяславського району із забрудненої території.

Інженер з пожежно-рятувальних робіт 13 ДПЧ ДУ ДСНСУ в Хмельницькій області Володимир Новачук провів навчання із працівниками з питань дотримання пожежної безпеки при експлуатації електромережі, необережного поводження з вогнем. Наголосив про підготовку пічного опалення будівель до осінньо-зимового періоду 2017/2018 років.  

По завершенню семінар-наради директором територіального центру Сахнюком В.В. було підведено підсумки засідання.

30.08.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального  центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

 

 

Міжнародна організація з міграції розпочинає новий проект підтримки самозайнятості внутрішньо переміщених осіб віком до 60 років.

Проектом передбачений розмір гранту до 20 000 грн. для написання бізнес-плану.

Кожному учаснику проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану за адресою: м.Хмельницький, вул.Грушевського, 88; контактний тел. 098 47 87 555 – Ірина.

Термін подання заявок до 03.09.2017 року

29.08.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Шановні громадяни!

 

Управління соціального захисту населення Ізяславської районної державної адміністрації просить отримувачів житлових субсидій, які мають економію по використанню субсидій в опалювальний період 2016-2017 років  (вказано в рахунках по оплаті за газ (газове опалення та електроенергію (електроопалення)  станом на 01.05.2017 року терміново подати в управління соціального захисту населення заяву про виплату частини невикористаної суми субсидії. У разі смерті отримувача субсидії, право на отримання невикористаних коштів субсидії на опалення має одна із осіб, з урахуванням яких розраховувалася субсидія.

Заяви приймаються тільки до 01.09.2017 року.

22.08.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Мобільний офіс – на допомогу жителям сільської місцевості

 

На Ізяславщині організовано роботу «мобільного соціального офісу», яка забезпечує в межах своїх повноважень реалізацію державної політики соціального захисту населення та сприяє покращенню соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання громадян. Виїзне обслуговування населення за їх місцем проживання здійснюється шляхом залучення фахівців відповідних служб району.

09 серпня відбувся черговий виїзд «мобільного соціального офісу».  Цього разу візит був до сіл Ріпки (Ріпківської сільської ради) та Зубарі (Тишевицької сільської ради). Спеціалістами різних служб району у рамках «мобільного соціального офісу» надавались кваліфіковані роз´яснення та консультації з різних питань соціального характеру.

Основні питання, яке цікавило присутніх на зустрічі, - це зміни в пенсійному законодавстві та нарахування субсидій. Також фахівцями Ізяславського відділення Білогірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України  Хмельницької області було звернуто увагу на роботу «гарячої» телефонної лінії,  за якими можна отримати індивідуальні консультації. Крім того присутніх заявників цікавили й інші питання соціального характеру, на які детально  надали роз’яснення інші представники соціальних служб.

Користуючись нагодою, представники служби у справах дітей при райдержадміністрації відвідали сім´ї,  які перебувають у складних життєвих обставинах,  а представники районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – пристарілих.

10.08.2017 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Щодо здійснення перевезення пільговиків

 

На території Ізяславського району діє програма «Турбота» на 2016-2017 роки, яка включає 17 заходів, спрямованих на соціальний захист найбільш незахищених мешканців району. В даній програмі також передбачені заходи на відшкодування втрат за перевезення пільгової категорії населення автоперевізникам та залізничним транспортом. Джерелом фінансування програми є районний та місцеві бюджети (30 сільських та міська рада). Відповідними рішеннями сесій міської та сільських рад було виділено кошти на відшкодування втрат за перевезення пільгової категорії населення автоперевізникам (283,634 тис. грн.) та залізничним транспортом (49,8 тис. грн.).

Законом України «Про автомобільний транспорт» (ст. 37) визначено, що пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Відшкодування втрат від пільгових перевезень громадян здійснюється на підставі договору між Розпорядником коштів та Перевізником. Проте, даний факт не є підставою для відмови в пільговому перевезені.

В системі транспортного комплексу на території району здійснювали перевезення пасажирів 29 перевізників, в тому числі шість юридичних осіб, 23 — фізичних осіб-підприємців.

В межах району працюють 7 перевізників (одна юридична та шість фізичних осіб-підприємців). Вони обслуговують 18 приміських та 4 міських автобусних маршрути. На обслуговуванні даних маршрутів задіяно 34 автобуси.

На сьогоднішній день управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації укладено договори та відшкодовано кошти за перевезення пільгової категорії населення автоперевізникам ПП Рабощук О.В. (міжміські маршрути - 64105,95 грн.); ПП Гуменюк В.О (міжміські та приміський маршрути — 2842,89 грн.); ПП Мартинова Г.А (міжміські — 4974,30 грн.); ПП Дузяк В.В.; ТОВ «Ізяславтрансбуд» (міжміські та міський маршрути - 102835,87 грн.) та з ВП Козятинської дирекції залізничних перевезень (41500 грн.)

У випадку порушення права на пільговий проїзд особа може звернутися до територіального управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, вул. Соборна, 75), при цьому бажано зазначити маршрут, рейс, номер транспортного засобу, дату та по можливості прізвище водія.

31.07.2017 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

Відбулася селекторна нарада з питань субсидій

 

Сьогодні, 27 липня, у районній студії селекторного зв’язку відбулася обласна селекторна нарада з питань призначення житлових субсидій та організації роботи щодо виплати одержувачам невикористаних сум субсидій під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Валерія Олійника.

У селекторній нараді від Ізяславщини взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олег Ткаченко та інші.

У ході засідання розглядалась  ситуація на Хмельниччині з призначення житлових субсидій на літній період та з виплати одержувачам невикористаних сум субсидій. Також обговорювались недоліки у проведеній роботі та шляхи їх урегулювання.

Для Ізяславського району було дано зауваження по послабленій роботі в оформленні субсидій на літній період. Заступник голови райдержадміністрації Володимир Борисович надав пояснення з порушеного питання, озвучив причини та запевнив, що у стислі терміни буде покращено роботу в цьому напрямку.

Проте є й позитивні моменти в соціальній роботі Ізяславського району, а саме його відзначено як одного із кращих районів Хмельницької області, котрий забезпечив належну роботу по надходженню до управління соціального захисту населення райдержадміністрації заяв від енергоощадних родин для отримання зекономленої суми субсидії (понад 80%).

Під час селекторного засідання присутнім учасникам наголошувалось на посиленому проведенні роз’яснення порядку  надання субсидій на літній та осінньо-зимовий періоди, повернення виплат невикористаних сум субсидій.

По завершенню селекторної наради, обласним посадовцем акцентувалась увага на ефективному виконанні завдань Уряду щодо недопущення зростання соціальної напруги в суспільстві та забезпеченні злагоджених дій місцевих органів влади.

27.07.2017 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

 

Проведено семінар-нараду із соціальними робітниками

 

25 липня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. У роботі засідання взяли участь начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації О.Ткаченко, директор територіального центру В.Сахнюк, завідувач відділення соціальної допомоги вдома Т.Дацюк, апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочав нараду начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ткаченко О.В., повідомивши присутніх про зміни, внесених до законодавчих актів України з питань соціального захисту населення.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. провів навчання із працівниками з питань дотримання пожежної безпеки при експлуатації електромережі, необережного поводження з вогнем. Наголосив про підготовку пічного опалення будівель до осінньо-зимового періоду 2017/2018 років.  Ознайомив учасників засідання про застосування правових норм згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1417 щодо надання платних соціальних послуг. Крім того обговорено статус громадян похилого віку та гарантії їх соціального захисту.

Завідувач відділення соціальної допомоги вдома Дацюк Т.І. наголосила на проведенні пропагандистської роботи серед осіб похилого віку, самотніх з метою недопущення вчинення відносно них протиправних дій.

По завершенню засідання директором територіального центру Сахнюком В.В. було підведено підсумки семінар-наради.

25.07.2017 р

За матеріалами Ізяславського районного територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

До уваги отримувачів субсидій, які мали на рахунках зекономлені суми невикористаної субсидії

 

У зв’язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» проводиться організаційно-правова робота щодо реалізації Програми житлових субсидій з урахуванням прийнятих змін.

Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через  відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта”. Зазначена виплата відбувається на підставі списків таких осіб, які подаються підприємствами – виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління соціального захисту має повідомити зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

В області проводиться робота щодо монетизації невикористаних сум субсидій. Підприємствами – виробниками/виконавцями послуг з газо- та електропостачання передано структурним підрозділам з питань соціального захисту населення списків на 117,7 тис. осіб, які мали на рахунках зекономлені суми невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату з газо – та електропостачання для індивідуального опалення.

Орієнтовна сума частини невикористаної субсидії, яка підлягає монетизації, складає близько 76 млн. гривень.

У черговий раз наголошуємо, що отримувачі субсидій, які мали на рахунках зекономлені суми невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату з газо – та електропостачання для індивідуального опалення, повинні  звернутись в структурні підрозділи з питань соціального захисту населення щодо виплати коштів.

Виплата буде проводитись у разі використання природного газу та електроенергії для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. метрів та  складатиме 696 гривень, еквівалент вартості 150 кВт•г електричної енергії складатиме 135 гривень.

21.07.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Привітати ветерана війни з днем народження – гарна традиція на Ізяславщині

 

Із кожним роком все більше спливає часу від дня здобутої перемоги над нацистськими загарбниками під час Другої світової війни. Із кожним відірваним листочком календаря, свідків та учасників тієї страшної та у той же час величної події, стає все менше. На жаль, зовсім мало залишилось людей, що можуть розповісти, якою ціною здобувалась ця довгоочікувана Перемога.

Чим більше час віддаляє нас від подій  Другої світової війни, тим ціннішими стають хвилини зустрічей із ветеранами.

 21 липня ветерану війни, учаснику визволення України та країн Європи від нацистських загарбників Гусарову Віктору Миколайовичу виповнився 91 рік.

У цей день до оселі іменинника завітали заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, голова Ізяславської районної ради   Організації ветеранів України Лідія Загоруй та начальник відділу з питань спільної власності територіальних громад району районної ради Ірина Літвінчук.

Справжня повага та гордість переповнювали гостей, бо перед ними людина, яка заслужила до себе неабияку повагу та всебічну пошану не лише через свій солідний вік. Саме на плечах таких людей, як Віктор Гусаров, лежала відповідальність за майбутнє нашої держави, саме такі солдати, як він, зуміли героїчно захистили нашу Батьківщину, розгромивши фашизм.

Віктор Миколайович – це людина із значними досягненнями та неабияким бойовим, трудовим і життєвим досвідом. Цьому свідчить військове звання – полковник та три десятки медалей і нагород.

Хоч чимало випробувань, болю і втрат випало на долю іменинника, проте йому вдалось це пережити, зберігши гідність, віру та любов, які він проніс через все своє життя. Всі покоління, до яких торкнулась ця наймасштабніша війна, ніколи не забудуть, чого була варта для всього людства перемога у ній.

На адресу іменинника прозвучало від гостей багато теплих і зворушливих привітань, а також вручено подарунок. Вітаючи із 91-річчям людину, яка крок за кроком, разом з мільйонами побратимів під час Другої світової війни відвойовувала мир і спокій, незалежність і свободу, візитери висловили вдячність: «Для нас честь стояти сьогодні поруч із Вами. Пишаємось тим, що на Ізяславщині живуть такі люди, як ви – герої, які відстояли рідну землю від фашистської навали, Ви завжди будите живим прикладом взірцевого виконання військового обов’язку для молодого покоління, своїм патріотизмом та відданістю рідній стороні назавжди залишитесь в людській пам’яті, яку нащадки нестимуть в своїх серцях». І на завершення побажали імениннику відзначати  у широкому колі рідних і друзів ще й 100-річчя.

Після привітань із днем народження, Володимир Борисович, Лідія Михайлівна та Ірина Василівна поспілкувалися із фронтовиком та його донькою. Віктор Гусаров  скромно поділився спогадами про свої щедро насичені подіями роки та тернистий бойовий шлях.

По завершенню зустрічі Віктор Миколайович подякував шановним гостям за теплі й щирі привітання, а також побажав мирного неба над Батьківщиною.

21.07.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 Розгляд звернень громадян в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Прийом  громадян проводиться спеціалістами сектору прийому управління щоденно з 8:00 години до 17:15 години (в п’ятницю до 1600) без обідньої перерви. Надаються  роз’яснення з питань призначення і виплати всіх видів соціальної допомоги, пільг та компенсацій.

З метою удосконалення рівня організації роботи із зверненнями громадян наказом начальника управління затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом управління.

Прийом проводиться згідно графіків:

начальник управління Ткаченко Олег Валентинович

понеділок, четвер – з 800 до 1715;

вівторок, п’ятниця – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

 

заступник начальника управління Савлук Людмила Василівна

вівторок, четвер – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

 

заступник начальника — начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Станівчук Світлана Анатоліївна

понеділок, середа  – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300.

За принципом „єдиного вікна” організовано прийом відвідувачів приймальні громадян координатором-інформатором, який провадить попередній запис відвідувачів на прийом, веде щоденний графік прийому відвідувачів, визначає до якого фахівця направити заявника, видає, у разі потреби, відвідувачам талон-направлення, де зазначено номер кімнати спеціаліста, або його робочого місця, прізвище, ім’я та по батькові, час і дату прийому. Здійснюється попередній запис на прийом за телефоном: 4-29-04.

Прийом проводиться спеціалістами управління у зручний для громадян час.

Отримати консультації по наданню всіх видів соціальної підтримки можна за телефоном «гарячої лінії»: 4-29-04, 4-07-70, 4-15-67.

Особлива увага приділяється роботі зі зверненнями від учасників АТО та вимушених переселенців зі Сходу та АР Крим, а також від соціально незахищених категорій населення: інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів.

Протягом першого півріччя 2017 року до управління соціального захисту населення  Ізяславської райдержадміністрації надійшло 449  звернень від громадян, із них:

337 - у формі усних звернень громадян на особистому прийомі в начальника управління та заступників начальника

112 - письмових  звернень громадян.

Основні питання, що порушуються під час звернень громадян, стосуються призначення і виплати соціальних допомог, надання субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Щомісячно проводиться виїзд «мобільного соціального офісу» в населені пункти району. До роботи «мобільного соціального офісу» залучаються спеціалісти управління соціального захисту населення райдержадміністрації, районної служби зайнятості, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управління Пенсійного фонду. Протягом першого півріччя 2017 року проведено 5 виїздів (11 сільських рад), прийнято 85 громадян.

Заплановано виїзди «мобільного соціального офісу»:

26.07.2017 - с.Клубівка, с.Михнів;

09.08.2017 - с.Тишевичі, с.Ріпки;

23.08.2017 - с.Великі Пузирки, с.Сахнівці;

13.09.2017 - с.Завадинці, с.Поліське;

27.09.2017 - с.М’якоти, с.Плужне.

14.07.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

До відома отримувачів субсидії!

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року № 300 внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, якими передбачено, що після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Для цього на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання надавачами комунальних послуг подаються відомості про забезпеченість громадян комунальними послугами та суму простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціальною захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

Документом, який підтверджує відсутність заборгованості з оплати комунальних послуг, може бути рішення суду, яке скасовує таку заборгованість.

05.07.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

 

До уваги громадян!

 

Пунктом 15 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995, передбачено‚ що частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт-г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта». Зазначена виплата відбувається на підставі списків таких осіб, які подаються підприємствами-виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплата її через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року.

Управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації просить громадян, які мають частину невикористаної суми субсидії (вказано в рахунках), звернутись до управління соціального захисту населення для написання заяви.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: 4-29-04, 4-29-03, 4-15-67.

05.07.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Інформаційний вісник Уряду:

П’ять запитань про пенсійну реформу

 

16 червня Національна Рада реформ при Президенті України схвалила урядовий проект пенсійної реформи. Реформа передбачає проведення осучаснення пенсій і скасування податку на пенсії для працюючих пенсіонерів вже з 1 жовтня, збереження пенсійного віку і встановлення однакових для всіх правил призначення пенсій.

Раніше свою підтримку урядового законопроекту про реформування пенсійної системи висловили Міжнародний валютний фонд і Світовий банк.  Вже цього тижня законопроект буде поданий до парламенту, аби за сприяння депутатів вже в жовтні цього року розпочати масштабні зміни вітчизняної пенсійної системи. Ці зміни дозволять збалансувати бюджет Пенсійного фонду, а головне, відновити справедливість у призначенні і виплаті пенсій.

Пенсійна реформа стосується кожного і майбутні зміни викликають особливий інтерес громадян. Щодня на адресу уряду і прем’єра надходять сотні листів з проханням роз’яснити окремі нюанси майбутньої реформи. Ми зібрали п’ять найпоширеніших питань.

 

ЯК САМЕ ПІДВИЩАТЬСЯ ПЕНСІЇ І ЩО ЗМІНИТЬСЯ У МЕХАНІЗМІ ЇХ РОЗРАХУНКУ?

Законопроект щодо реформування пенсійної системи вводить чесні та прозорі правила визначення розміру пенсій для усіх громадян, без огляду на статус та місце роботи.

Розмір пенсії розраховуватиметься за формулою:

Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс

Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.

Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році  (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки).

Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески. Цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1. Але зміна коефіцієнта не погіршить умов нарахування пенсій. Оскільки, зменшуючи коефіцієнт, уряд одночасно пропонує підвищити розмір середньої заробітної плати, який використовується при обчисленні пенсій.

 

ЧИ ЗМОЖУТЬ УКРАЇНЦІ І НАДАЛІ ВИХОДИТИ НА ПЕНСІЮ В 60 РОКІВ,

КОЛИ ВИМОГА ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ЗБІЛЬШИТЬСЯ З 15 ДО 25 РОКІВ?

За даними Мінсоцполітики (станом на грудень 2016 року)  майже 94% 60-річних чоловіків і більше 90% 60-річних жінок мають трудовий стаж 25 років і більше. В 2000 році були запроваджені персоніфіковані пенсійні рахунки. З 2004 року з набранням чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» почав враховуватись страховий стаж, тобто кількість років, які людина не просто працювала, а сплачувала внески до Пенсійного фонду. Однак при оформленні пенсії роки трудового стажу до 2004 року враховуватимуться як страховий стаж за наявності відповідних записів в трудовій книжці. Крім того, за період до 2004 року враховуються всі пільги по обчисленню стажу, які були чинними до 2004 року. Жодних змін до існуючого порядку обчислення страхового стажу законопроектом про пенсійну реформу не вноситься. Таким чином, для більшості працюючих українців нові правила жодним чином не погіршать умов виходу на пенсію.

 

З ЯКИХ МІРКУВАНЬ ПРАВО НА ПЕНСІЮ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ ЗАЛИШИЛИ ЛИШЕ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ?

Призначення пенсії за вислугу років пов’язується не з досягненням пенсійного віку та наявністю загального трудового стажу, а з утратою професійних якостей, коли працівник не може повноцінно працювати за своєю спеціальністю до похилого віку. Така пенсія призначається як компенсація втраченої працездатності за професією. Але правом виходу на пенсію за вислугу років зараз користуються 7-10% працівників, оскільки не хочуть втрачати роботи. Законодавство передбачає обов’язкове звільнення з роботи, яка дає право на пенсію за вислугу років, після оформлення пенсії. До того ж, при такій системі і рівень пенсій невисокий. Зараз ми маємо дефіцит кадрів у сферах освіти та охорони здоров’я і позбавлятися кваліфікованих працівників було б нераціональним.

При цьому особам, які на дату набрання чинності змін у пенсійне законодавство набудуть право на призначення пенсії за вислугу років, буде збережено право виходу на пенсію за діючими на сьогодні пільговими умовами. Пенсії за вислугою років, які вже призначені, будуть виплачуватися і надалі. Зміни стосуватимуться лише пенсіонерів, які виходитимуть на пенсію після набрання чинності відповідного закону. Враховуючи особливості проходження військової служби, передбачається зберегти пільгові умови пенсійного законодавства для військовослужбовців.

 

ЯКІ СТИМУЛИ ПЕРЕДБАЧЕНІ ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ПРАЦЮВАТИ ПІСЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ?

За наявності  25 років (з 2028 р – 35 років) страхового стражу по досягненні 60-річного віку можна оформити пенсію.  Якщо такий пенсіонер продовжує працювати далі, йому нараховується додатковий стаж. Кожний рік такого понаднормового стажу враховується при перерахунку пенсії по загальній формулі, тобто з коефіцієнтом 1. Якщо по досягненні 60 років і за наявності 35 років страхового стажу людина добровільно відмовляється виходити на пенсію і працює далі, то за кожен рік в такому випадку вона отримуватиме додатково 6% пенсії. Якщо понаднормовий стаж після 60-річного віку складає понад п’ять років, то за кожен рік періоду роботи (скажімо, 6-8 років), людина отримає додатково до пенсії 9%.

 

ЗА ЯКИХ УМОВ ОТРИМУВАТИМУТЬ ПЕНСІЮ В УКРАЇНІ ЗАРОБІТЧАНИ?

Пенсійна реформа передбачає рівні для всіх умови призначення пенсій. В тому числі це означає, що до всіх однаково буде застосовуватись правило: право на пенсію має той, хто сплачує внески до Пенсійного фонду. Що вищою є сума відрахувань,  то вищою буде і пенсія за віком. Ті, хто працює за кордоном, не зобов’язані сплачувати ЄСВ. Однак  законом передбачена можливість добровільного страхування. Тобто, працюючи за кордоном, можна самостійно сплачувати ЄСВ в Україні і таким чином забезпечити собі можливість отримати пенсію за віком.

21.06.2017 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua

В Ізяславському районному територіальному  центрі відбулась семінар-нарада

 

20 червня  в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відповідно до плану роботи територіального центру на II квартал 2017 року, відбулась семінар-нарада із соціальними робітниками територіального центру. В роботі засідання взяли участь директор територіального центру Сахнюк В.В., завідувач відділення соціальної допомоги вдома Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Керівник територіального закладу Володимир Васильович провів навчання з працівниками з питань охорони праці, ознайомив з основними положеннями Закону України «Про охорону праці», із загальними правилами поведінки на території установи та в повсякденному житті, зачитав трудовий договір, робочий час та час відпочинку,  а також нагадав основні правила внутрішнього трудового розпорядку.

Завідувач відділення соціальної допомоги вдома Дацюк Т. І. підвела підсумки щодо взяття та зняття з обліку осіб похилого віку, інвалідів в розрізі по сільський радах, нагадала щодо оформлення необхідного пакету документів при взятті на обслуговування.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. підвів підсумки семінару-наради.

20.06.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

                              

            З метою інформування постраждалих учасників масових акцій громадського протесту , що відбулися в період 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, розміщуємо інформацію що порядку отримання одноразової державної допомоги у 2017 році.
            Ознайомитись із інформацією можна за даним посиланням.
02.06.2017 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Відбувся семінар із соціальними робітниками територіального центру 

 30 травня  в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг), далі (територіальний центр) відповідно до плану роботи територіального центру  на II квартал 2017 року проводилась семінар – нарада з соціальними робітниками територіального центру. В роботі семінар – наради взяли участь: директор територіального центру – Сахнюк В.В., заступник начальника УСЗН – Савлук Л.В., завідувач відділення соціальної допомоги вдома – Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.
     Розпочала нараду заступник начальника УСЗН – Савлук Л.В., розповіла щодо змін чинного законодавства в порядку оформлення субсидій.
    Директор територіального центру – Сахнюк В.В., провів навчання по догляду за тяжкохворою людиною вдома (Методичні та соціальні аспекти (БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги»)). Ознайомив з порядком утримання на об’єкті засобів пожежогасіння та правилами використання первинних засобів пожежогасіння. Дії працівників при виявленні на об’єкті, приміщенні задимлення, загорання або пожежі.
    Завідувач відділення соціальної допомоги вдома – Дацюк Т. І. підвела підсумки щодо вшанування ветеранів війни, звітність про пророблену роботу.
30.05.2017 р.

За матеріалами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг

16.05.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

28 квітня – Всесвітній День охорони праці

 

Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 №685/2006, Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні. За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». Найперспективнішою моделлю економічного зростання України є прискорення її інтеграції у світові торговельно-економічні та фінансові структури. Знайти своє достойне місце в рейтингу розвинених країн наша країна зможе лише завдяки функціонуванню системи збору реальних, вірогідних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності громадян.

Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля.

За офіційними даними, у середньому щороку на виробництві гинуть 400 осіб і 5 тис. травмуються, зокрема більш ніж 1 тис. жінок. Приблизно 500 працівників стають інвалідами. Показово, що співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками в Україні не відповідає закономірностям, що є у світі.

Частота випадків смертельного травматизму в Україні вища і становить майже 7% від загальної кількості травмованих, водночас як у країнах Заходу вона дорівнює 0,08–0,12%. Це можна пояснити не реєструванням значної кількості виробничих травм. Істотні труднощі та перешкоди виникають під час порівняння таких статистичних даних у країнах світу.

Це зумовлено відмінностями між законодавствами різних країн, їхніми правилами та системами класифікації, особливостями збору даних і підготовки статистичної документації. Крім того, у статистиці виробничого травматизму не враховано осіб, які працювали за цивільно-правовими угодами, оскільки ці показники потрапляють у категорію випадків, не пов’язаних з виробництвом.

Необхідність об’єктивної оцінки умов праці за факторами небезпеки зумовлена в Україні законодавчою нормою, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, в яких вони здійснюватимуть чи здійснюють трудову діяльність, про всі небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що реально чи потенційно можуть впливати на них і спричиняти відповідні негативні наслідки, загрожувати їхньому життю та здоров’ю.

Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, регіонів і держави.

Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних систем дасть змогу чіткіше визначати пріоритети в державній політиці у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві.

Водночас для України важливим завданням є налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання на рівні регіонів, фондів соціального страхування та держави.

Відкритість і доступність такої інформації значно підвищить ефективність використання даних та культуру профілактики й сприятиме створенню безпечних робочих місць. Фактично в усіх країнах світу й міжнародних організаціях дослідження (аналіз) та оцінку ризиків для життя і здоров’я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності.

Ефективне впровадження цього механізму у вітчизняну практику управління охороною праці можливе лише за наявності статистичних даних, що відображають реальний стан виробничого травматизму в Україні. Особливо це стосується використання кількісних методів оцінювання виробничого та професійного ризиків.

На міжнародному рівні уніфікація національних систем реєстрації й повідомлення даних про безпеку та гігієну праці дасть змогу зосередити спільні зусилля на виконанні завдань, визначених у стратегії ООН Цілі сталого розвитку 2016–2030.

Зокрема, завдання «Захищати трудові права і сприяти забезпеченню надійних і безпечних умов праці для всіх трудящих, включаючи трудящих-мігрантів, особливо жінок-мігрантів, та осіб, які не мають стабільної зайнятості» окреслено в Цілі 8 «Сприяння поступальному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх».

В Україні Державна політика в галузі охорони праці базується на принципах пріоритету життя і здоров’я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці…» (ст.4 Закону України «Про охорону праці»).

Тобто первинне і головне завдання роботодавця, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання – це життя і здоров’я працівника. Однак, працівникам потрібно пам’ятати, що їхня безпека насамперед залежить від них самих і від усвідомлення важливості дотримання вимог безпеки.

28.04.2017 р.

За матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області

 

 

Інформаційний вісник Уряду:

Реформування пенсійного забезпечення

 

Чому індивідуальні пенсійні рахунки можуть зараз негативно вплинути на економіку  

Запропонована Урядом пенсійна реформа передбачає передусім реформування першого рівня пенсійного забезпечення – солідарної системи. І лише потім, за наявності належних економічних умов, запровадження другого рівня пенсійного забезпечення – накопичувальної системи. Однак окремі депутати,  експерти – лобісти недержавних пенсійних фондів пропонують негайно ввести накопичувальну систему пенсійного забезпечення. Чому ця пропозиція є прямою економічною загрозою для країни?

Ось що потрібно знати, аби відповісти на це запитання:

1. Що таке солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (перший рівень)?

Ця система пенсійного забезпечення діє в Україні зараз. Вона базується на принципі солідарності поколінь. Тобто, виплати нинішнім пенсіонерам здійснюються за рахунок грошей, які відраховують до Пенсійного фонду працюючі громадяни і підприємства.

2. Що таке накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (другий рівень)?

Запровадження трирівневої моделі пенсійного забезпечення передбачено чинним Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Норма про введення накопичувальної системи не набрала чинності, але передбачає наступне:

- Частина обов’язкових пенсійних відрахувань із зарплати працівника спрямовується на його персональний рахунок. Тобто, пенсія складатиметься з двох частин – гарантованої державою суми (виплачується за рахунок коштів, що акумулює солідарна система) і коштів, які накопичені громадянином на власному рахунку.

- Всі кошти з індивідуального пенсійного рахунку можуть бути виплачені одразу по досягнені пенсійного віку або виплачуватися по життєво.

- Невикористані кошти можуть передаватися у спадок.

3. Що відбуватиметься з коштами громадян на накопичувальних рахунках до виходу на пенсію?

- За бажанням власника рахунку гроші можуть бути акумульовані у недержавному пенсійному фонді (НПФ) або у Накопичувальному фонді Пенсійного фонду України (НФ ПФУ).

- Недержавний пенсійний фонд – віртуальний грошовий мішок. Від його імені діє і веде облік грошових коштів на пенсійних рахунках адміністратор, а управляє активами Компанія з управління активами (КУА).

- За законодавством НПФ не може втручатися в діяльність адміністратора і КУА. А сам НПФ є неприбутковою організацією.

- Але на практиці засновником НПФ, адміністратора і КУА може бути одна і та сама особа, що відкриває необмежені можливості для зловживань за відсутності належного контролю з боку держави.

- Кошти накопичувальної системи пенсійного страхування інвестуються з метою отримання інвестиційного доходу на користь учасників накопичувальної системи пенсійного страхування. Частина коштів іде на оплату адміністративних послуг.

4. Що пропонує альтернативний урядовому (парламентський) варіант пенсійної реформи

- Запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування вже з 2018 року.

- На персональний рахунок має щорічно відраховуватись спочатку 2%, до 2022 року шляхом щорічного збільшення відрахувань на один відсоток  і цей показник має досягти 7%.

- З чого робити відрахування — із ставки податку на доходи фізичних осіб або із заробітної плати, яка однозначно має бути індексована, ще обговорюється.

- Можливість відкривати індивідуальні пенсійні рахунки лише у Накопичувальному фонді Пенсійного фонду.

- Кошти можуть бути розміщені виключно у державних банках.

- Кошти з індивідуальних пенсійних рахунків можуть інвестуватися лише в державні ОВЗ. Таким чином, кошти з індивідуальних пенсійних рахунків можуть стати замінником кредитів міжнародних фінансових організацій.

5. Чому зараз не можна вводити накопичувальну систему пенсійного страхування, яку пропонують депутати?

- Депутатський законопроект фактично пропонує встановити додаткові, крім ЄСВ (єдиного соціального внеску), відрахування до Пенсійного фонду, що збільшить навантаження на роботодавців. У той час коли держава обрала інший курс, удвічі зменшивши ставку ЄСВ.

- Поки існує дефіцит Пенсійного фонду, є загроза, що гроші з індивідуальних пенсійних рахунків будуть направляться на погашення цього дефіциту.

- Порівнювати кредитування від міжнародних фінансових організацій  та інвестування в ОВДЗ коштів з індивідуальних пенсійних рахунків – маніпуляція. Приміром, кредити МВФ Україна залучає під приблизно 3% річних. З досвіду інших країн, інвестування коштів накопичувальної пенсійної системи буде ефективним, якщо дохід перевищуватиме рівень інфляції за рік щонайменше на 2%. Тобто, станом на цей рік держава мала б гарантувати по ОВДЗ, в які вкладаються кошти індивідуальних пенсійних рахунків щонайменше 12-13% річних.

- За підрахунками Юрія Солов’я , заступника голови Комітету ВР з питань економічної політики, який виступає за депутатський варіант пенсійної реформи, якщо введемо з 2018 року пенсійну реформу, то за десять років залучимо понад 500 мільярдів гривень. Це означає, що за десять років державний борг збільшиться ще на 500 млрд. грн. При цьому такий борг буде дуже дорогим в обслуговуванні. 

6. Чому зараз не можна вводити накопичувальну систему пенсійного страхування, яка передбачена Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»?

- Не можна вводити накопичувальну систему, поки не ліквідовано дефіцит Пенсійного фонду. Зараз дефіцит ПФ складає  141,3 млрд. грн. або майже половина від потреби.

- Відсутній дієвий контроль за недержавними пенсійними фондами.

Приклад

Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ

У лютому 2015 р. СБУ повідомила про відкриття кримінальних проваджень за фактами розтрати грошових коштів колишніми службовими особами Корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку України. На рахунки комерційних структур переведено понад 600 млн. грн., які спрямовувалися на придбання цінних паперів емітентів, що мають всі ознаки фіктивності.

НПФ НБУ –  найбільший недержавний фонд в Україні. Кількість учасників  становила 12,9 тис. осіб.

Відсутній розвинений фондовий ринок. Тобто, зараз просто немає достатньо інструментів для інвестування коштів, а відтак, і можливості заробити додаткові кошти, аби убезпечити вкладення від знецінення.

 26.04.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбулась зустріч із соціальними працівниками

 

25 квітня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено  семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. У роботі семінар-наради взяли участь т.в.о.директора територіального центру Дацюк Т.І., медичний працівник ЦПМСД лікар-педіатр Вовчук Н.П., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочала нараду т.в.о.директора територіального центру Дацюк Т.І., розповівши про надання нових концептуальних підходів щодо вирішення назрілих проблем соціального захисту постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, поліпшення соціально-медичного, комунально-побутового обслуговування ветеранів-чорнобильців. Крім того повідомила про виплату у 2017 році разової грошової допомоги ветеранам війни згідно постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 р. № 223. Було проведено заняття по дотриманню правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, електрообладнання, необережного поводження з вогнем, безпечного користування газом у побуті. Також розповіла про екологічну безпеку, природокористування.

Навчання навичкам надання першої медичної допомоги провела лікар-педіатр ЦПМСД  Вовчук Н.П.

Соціальний працівник Мартинюк О.В. наголосила про вшанування ветеранів війни, обстеження соціально-побутових умов проживання, соціальний захист ветеранів війни, їх оздоровлення. Також про проведення заходів щодо широкого інформування населення про надання соціальних послуг. Крім того розповіла про порядок надання інформації та здачу звітності про пророблену роботу.

Т.в.о.директора територіального центру Дацюк Т.І. підвела підсумки семінар-наради та обговорення.

25.04.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального  центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

 

 

Відбувся черговий виїзд «мобільного» соціального офісу

 

12 квітня було здійснено виїзд мобільного соціального офісу у села Ріпки та Білево. У роботі офісу прийняли участь представники Ізяславського відділу Білогірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області – Лукащук Ольга Ярославівна, Ізяславського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – Мартинюк Олеся Василівна. На виїзному прийомі побувало 7 чоловік. Надавались консультації по пенсійному забезпеченню громадян, роз’яснення  соціальних питаннях і надання соціальних послуг.

12.04.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Розглянуто питання  забезпечення належної оплати праці

 

 

31 березня 2017 року під керівництвом першого заступника голови адміністрації Павла Ковальчука відбулось спільне засідання районної робочої групи з  питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат та районної робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Участь у засіданні взяли заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів влади, керівники та бухгалтери установ, закладів та організацій бюджетної сфери.

Розглянуто питання забезпечення підвищення рівня заробітної плати та організації трудових відносин. За результатами засідання було прийнято відповідні рішення та визначено шляхи усунення недоліків у роботі.

03.04.2017 р.

 За матеріалами управління соціального захисту  населення райдержадміністрації

Здійснено виїзд «мобільного» соціального офісу

 

29 березня було здійснено виїзд «мобільного» соціального офісу у села Теліжинці та  Сахнівці. У роботі офісу взяли участь представники Ізяславського відділу Білогірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області (Ніна Музичишина),  Ізяславського районного центру зайнятості (Ірина Сахнюк), Ізяславського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (Тетяна Дацюк). На прийомі у фахівців побувало 10 чоловік. Ними було надано консультації з питань пенсійного  забезпечення громадян,  роз’яснення різних соціальних питань і надання соціальних послуг, а також здійснено перевірку  проживання внутрішньо переміщених осіб.

30.03.2017 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

Відбулось засідання робочої групи з питань внутрішньо переміщених осіб

 

28 березня в райдержадміністрації відбулось засідання робочої групи з проведення додаткових  перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб. Провів засідання заступник голови райдержадміністрації та очільник цієї робочої групи Володимир Левченко.

Завданням робочої групи є здійснення контролю за проведенням соціальних виплат переселенцям за місцем їх фактичного проживання/перебування.

На засіданні, окрім членів робочої групи, була присутня заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Савлук.

За підсумками розгляду питання порядку денного присутніми членами засідання прийнято рішення здійснити вихід за місцем проживання 25-ти внутрішньо переміщених сімей на території Ізяславщини для складання актів обстеження матеріально-побутових умов.

Перевірку проведуть члени робочої групи у стислі терміни, аби не виникала соціальна напруга з причини затримки соціальних виплат.

29.03.2017 р.

За матеріалами робочої групи з проведення

додаткових  перевірок фактичного місця проживання/

перебування внутрішньо переміщених осіб

Відбулось засідання із соціальними працівниками

 

28 березня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулась семінар-нарада із соціальними робітниками територіального центру. У роботі засідання взяли участь: директор територіального центру Сахнюк В.В., заступник начальника Пенсійного фонду Петрикова О.Р., завідувач відділення Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочав нараду директор територіального центру Сахнюк В.В.,  повідомивши присутніх про стан організації обслуговування та надання соціальних послуг одиноким непрацездатним громадянам, інвалідам, а також особам, які перебувають у складній життєвій ситуації. Також довів до відома учасників наради розпорядження голови райдержадміністрації й стан його виконання протягом I кварталу та завдання на найближчий період (II квартал). Ознайомив із державним стандартом соціальної послуги посередництва (медіації), загальні підходи, принципи надання соціальної послуги. Було проведено заняття по дотриманню правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, електрообладнання необережного поводження з вогнем.

Виступила заступник начальника Пенсійного фонду Петрикова О.Р., яка ознайомила зі змінами в пенсійному законодавстві.

Завідувач відділення Дацюк Т.І. наголосила про проведення обстеження соціально-побутових умов проживання ветеранів війни, їх соціальний захист та оздоровлення, а також про проведення заходів щодо широкого інформування населення стосовно надання соціальних послуг.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. підвів підсумки семінар-наради та обговорення.

28.03.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального  центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Робота мобільного соціального офісу Ізяславської райдержадміністрації  триває

 

 

23 лютого  відбувся черговий виїзд «мобільного соціального офісу» Ізяславської районної державної адміністрації в села Ліщанської та Топорівської сільських рад.

В обох сільських радах відбувся прийом громадян представниками управлінь Пенсійного фонду України, соціального захисту населення району. Під час заходу було проведено ряд зустрічей із керівниками громад, працівниками підприємств та організацій, що функціонують на території даних громад.

Під час проведення заходу всі, хто звернувся до спеціалістів, отримали вичерпні відповіді на порушені запитання. Також відбулось ряд зустрічей як з працівниками підприємств, що функціонують на території відвіданих громад, так і з їх мешканцями. Було надано інформацію по багатьох питаннях пенсійного забезпечення. Особливу увагу було приділено питанню легальної зайнятості, адже розмір майбутніх пенсії залежить саме від суми сплачених страхових внесків.

В обох сільських радах відбувся прийом громадян, під час якого відповіді на поставлені питання отримали  34 громадян. Надходило  багато питань  щодо змін, які відбулись в пенсійному законодавстві з січня 2016 року.

Під час проведення заходу  відбулась зустріч із педагогічним колективом Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст., на якій піднімалися питання щодо виходу на пенсію за вислугу років та виплати одноразової грошової допомоги, виплати та перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

28.02.2017 р.

 

Відбулась робоча зустріч із соціальними робітниками

 

 

22 лютого в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до плану роботи територіального центру  на I квартал 2017 року проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. В роботі засідання взяли участь директор територіального центру Сахнюк В.В., завідувач відділення Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. провів заняття та ознайомив присутніх із основними способами захисту в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій. Довів до відома учасників засідання про основні способи захисту, порядок дій за сигналами оповіщення та план дій під час евакуації. Також проінформував про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в 2016 році та завдання, пріоритетні напрямки роботи в 2017 році.

Виступила завідувач відділення Дацюк Т.І., яка повідомила про проведення обстеження соціально-побутових умов проживання ветеранів війни, соціальний захист ветеранів війни, їх оздоровлення.

Директор територіального центру – Сахнюк В. В. підвів підсумки семінар-наради та обговорення.

23.02.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Соціальний заклад з багатофункціональними можливостями

 

Соціальний захист найбільш уразливих категорій населення та забезпечення ефективної роботи закладів соціального спрямування – це має бути чи не головним напрямком діяльності як органів державної влади, так і місцевого самоврядування.

Нещодавно,  3 лютого, в стінах колишньої будівлі де розташовувалась Білогородська дільнична лікаряі відбулась доволі знакова подія для жителів Білогордки та й для громади району. Численні мешканці села та гості зібрались, аби дати життя новому комунальному соціальному закладу Білогородської сільської ради з символічною назвою «Відродження», який відкрив свої двері для найбільш вразливих громадян – пенсіонерів, осіб, які потребують стороннього догляду, та одиноких громадян.

Привітати ініціаторів цього проекту з успішною його реалізацією завітали народний депутат України Андрій Шинькович, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, керівники окремих структурних підрозділів районної державної адміністрації, підприємств району, сільські голови. Насамперед, було проведено обряд освячення приміщення закладу, який здійснив  благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії УПЦ Київського патріархату о.Володимир Ковальчук у співслужінні із настоятелем місцевого храму УПЦ КП о.Дмитрієм Вавриком.

До присутніх на заході звернувся народний депутат України Андрій Шинькович, який подякував сільському голові Оксані Тарасюк за наполегливість, проявлену під час реалізації даного проекту. Також він вручив закладу подарунок - новий телевізор. До привітань із знаковою подією до присутніх звернулись заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та заступник голови районної ради Михайло Борисюк.  Вони наголосили, що це перший подібний комунальний заклад соціального спрямування, який діятиме на території Ізяславського району. Також вони подякували сільському голові та всім, хто долучився до проведення усіх необхідних робіт, а також побажали, щоб реалізація цього проекту принесла очікувані результати.

Виступаючи перед присутніми, Білогородський сільський голова Оксана Тарасюк відзначила, що саме відкриття подібного соціального закладу частково вирішує проблеми соціально незахищених груп населення громади. Проживаючи та харчуючись тут, люди матимуть змогу отримувати необхідну допомогу. В будь-яку пору року у закладі можуть перебувати й одинокі пристарілі громадяни, яким важко проживати без стороннього догляду. Крім того, за рахунок сільського бюджету тут буде забезпечено безкоштовне перебування під час лікування інвалідів війни, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, учасників АТО та бойових дій, матерів з дітьми, які потрапили в важкі життєві обставини, що проживають на території сільської ради. Вартість одного дня перебування у такому закладі з чотириразовим харчуванням – 35 грн. У закладі забезпечений  відповідний температурний режим, працює пральня та встановлено гідробокс.  Заклад розраховано на 15 місць. Насамкінець свого виступу Оксана Тарасюк подякувала народному депутату Андрію Шиньковичу, керівництву району та всім, хто допомагав облаштувати соціальний заклад.

ФОТОКОЛАЖ

09.02.2017 р.

За матеріалами Білогородської сільської ради

 

Зекономлена субсидія не може ігноруватися надавачами послуг і трактуватися як заборгованість

 

Якщо сім’я скористалася своїм законним правом і використала зекономлену в попередньому місяці субсидію у рахунок наступного комунального платежу, тобто скористалася так званою «переплатою» і не сплатила рахунок за опалення, водопостачання чи електроенергію, це не може трактуватися постачальниками послуг як заборгованість з оплати комунальних послуг і не є підставою для скасування допомоги.

Надавачі послуг зобов’язані відображати розмір субсидії чи переплату - зекономлену субсидію - у комунальних рахунках. Більше того, постачальники комунальних послуг не мають права «ігнорувати» переплату і вимагати в людей оплачувати послуги в повному обсязі, при цьому шантажуючи «відключити опалення» чи «відрізати газ». Це грубе порушення діючого законодавства, а саме постанови КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Водночас звертаємо увагу споживачів послуг: громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, крім однієї єдиної умови – наявності на особовому рахунку переплати. У разі, коли вартість фактично використаної послуги у конкретному місяці менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Якщо сім’я, якій призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру допомоги, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання від надавачів послуг, орган соціального захисту населення має припинити нарахування субсидії. Її відновлення відбувається з моменту подання документів, що підтверджують погашення заборгованості з оплати комунальних послуг.

Заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги не береться до уваги органами соціального захисту населення у процесі оформлення субсидії, але впливає на нарахування надавачами послуг розміру платежу з урахуванням допомоги в разі несплати рахунків за спожитий газ, тепло, воду та освітлення. Такий механізм унеможливлює виникнення заборгованості у громадян, які одержують субсидію. 

26.01.2017 р.

За матеріалами Міністерства соціальної політики України 

 

Проведено семінар-нараду із соціальними працівниками

  

24 січня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено семінар –нараду із соціальними робітниками територіального центру. В роботі семінар – наради взяли участь директор територіального центру Сахнюк В.В., заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Савлук Л.В., начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Веклюк О.М., завідувач відділення Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Савлук Л.В. розпочала нараду з ознайомлення про зміни при оформленні різних видів  допомог.

Начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Веклюк О.М. розповів про порядок надання пільг різним категоріям громадян та їх відмови у разі оформлення субсидії.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. провів заняття та ознайомив присутніх із правилами пожежної безпеки та заходами пожежної безпеки в установі. Довів основні положення Закону України «Про охорону праці, кодексу законів про працю» та інших нормативних актів, доведення наказів, інструкцій та проставлення в відомостях відмітки (розпису) про проведення занять, навчань.

Також виступила завідувач відділення Дацюк Т. І., яка довела до відома учасників семінар-наради про стан оформлення особових справ громадян похилого віку, інвалідів, хворих осіб, які знаходяться в складних життєвих обставинах.

По завершенню заходу директор територіального центру Сахнюк В. В.  підвів підсумки семінар-наради та обговорення.

25.01.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Відбулась тижнева нарада в райдержадміністрації

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков та голова районної ради Сергій Шлегель провели тижневу нараду із керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та районних підрозділів центральних органів влади.

Серед питань, які винесено на нараду, було застосування Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”. Про це доповів начальник управління фінансів районної державної адміністрації Сергій Журавель.

Зокрема, Сергій Володимирович наголосив, якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою. Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.

Також посадовець звернув увагу, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28.12.2016 № 1037 „Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”. Із 01.01.2017 посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, визначеного у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, який у 2017 році становить 1 600 гривень.

При цьому керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери з метою недопущення „зрівнялівки” в розмірах заробітної плати доручено забезпечити в межах фонду оплати праці диференціацію заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.

У зв’язку з цим керівникам на місцях потрібно взяти на особистий контроль питання забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати, особливу увагу звернути на недопущення „зрівнялівки” в розмірах заробітної плати, скорочення працівників, переведення їх на неповний робочий час.

Підвищення мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення. Водночас відповідно до статті 32 КЗпП у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших) працівник повинен бути повідомлений не пізніше, ніж за два місяці.

Статтею 56 КЗпП передбачено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

23.01.2017 р.

За матеріалами сектору організаційно-кадрової

роботи апарату райдержадміністрації

Валерій Олійник: Центри зайнятості повинні максимально задовольняти потреби населення у працевлаштуванні

 

18 січня за участю заступника голови обласної державної адміністрації Валерія Олійника, голови обласної ради Михайла Загородного, голови Федерації профспілок області  Геннадія Харьковського, керівників ринкоутворюючих підприємств області відбулось розширене засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Починаючи засідання, присутні обрали головуючого та співголів обласного комітету. Так, Геннадія Харьковського обрано головуючим обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Крім цього,  внесено пропозиції до Положення даного комітету в часині визначення терміну його діяльності лише на 3 роки, та обрання головуючого щороку. Також проведення засідань комітету спільно з територіальною тристоронньою соціально-економічною радою.

Поряд з організаційними питаннями щодо роботи обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, учасники засідання заслухали та обговорили інформацію директора Хмельницького ОЦЗ Сергія Черешні щодо роботи служби зайнятості та ситуації на ринку праці Хмельницької області, змін у законодавстві про зайнятість, реформування та інновацій державної служби зайнятості.

Зокрема, Сергій Черешня зазначив: «Пріоритетними засадами служби зайнятості і надалі залишається задоволення заявлених вимог роботодавців шляхом індивідуального підходу до кожного з них, запровадження інноваційних послуг, зокрема електронного сервісу, можливості отримання необхідної інформації без відвідування центрів зайнятості».

У ході засідання членами обласного координаційного комітету були внесені пропозиції до змін законодавства про зайнятість та питань, які необхідно розглянути на  наступному засіданні.

19.01.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбулась робоча зустріч керівництва райдержадміністрації із автоперевізниками району  

 

17 січня голова райдержадміністрації Борис Яцков провів нараду із автоперевізниками Ізяславщини. До участі у цій нараді були запрошені керівництво управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Ізяславської міської та районної рад.

Тема зібрання була присвячена актуальному питанню перевезення пільгових категорій населення.  

Відкриваючи засідання, Борис Олександрович відзначив, що на сьогоднішній день потребує невідкладного врегулювання питання з перевезення пільгових категорій населення на приміських маршрутах району.  Відповідно до вимог чинного законодавства автоперевізники мають здійснювати пільгові перевезення пасажирів, а відшкодування збитків від безоплатних перевезень пільгових категорій громадян у державному бюджеті не передбачено.

Місцеві ж бюджети можуть взяти участь у фінансуванні даного питання. На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебувають понад 13 тис.осіб пільгової категорії.

З метою вирішення цієї проблеми присутні учасники спільно шукали шляхи вирішення цього питання на Ізяславщині. Як зауважив начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко, існує кілька шляхів вирішення порушеного питання, зокрема:

надання адресної допомоги (виплати готівки);

відшкодування перевізникам;

шляхом переговорів з перевізниками.

Головуючи під час цієї наради, очільник представницької влади  району Борис Яцков закликав усіх до плідної роботи й при цьому зазначив: «Ми повинні конструктивно об’єднати зусилля задля вирішення ситуації щодо пільгових перевезень і якнайшвидше та із позитивним результатом вплинути на  вирішення цього питання».

Тож у форматі діалогу з цього приводу відбулася активна дискусія.

Керівники органів місцевого самоврядування погодились у стислі терміни прийняти відповідні програми для здійснення вищезазначених виплат. Крім того вони  мають самостійно визначитись із сумою компенсації залежно від фінансових можливостей громади, проте не менше, ніж 100 грн. на рік.

Під час наради також було порушено питання щодо забезпечення автоперевізниками вимог законодавства з питань підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року. Присутні перевізники підтримали Бориса Яцкова у цьому питанні та запевнили його, що вже дотримуються  чинного законодавства.

17.01.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Управління Держпраці: із підвищенням рівня мінімальної заробітної плати до 3200 грн. збільшились і розміри фінансових санкцій

 

У зв’язку із встановленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень Законом України «Про державний бюджет на 2017 рік» значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.

За недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні, юридичним та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю доведеться сплатити штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9600 гривень).

У разі, якщо недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320000 гривень).

Так, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу складатиме 9600 гривень.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

У разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, штраф складатиме    32000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – сьомим  частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України загрожує роботодавцям штрафом у розмірі  3200 гривень.

06.01.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

До відома громадян!

 

 

6 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким вносяться зміни до низки законів України, зокрема до статті 5 Закону України „Про психіатричну допомогу" в частині надання грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - на догляд за ним.

Даними змінами передбачено, що з 01 січня 2017 року розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.

03.01.2017 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

 

 

Зустріч із соціальними робітниками

 

27 грудня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до плану роботи територіального центру  на IV квартал 2016 року проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. В роботі засідання взяли участь: директор територіального центру Сахнюк В.В., головний бухгалтер територіального центру Павлюк Н.А., завідувач відділення Дацюк Т. І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Директор територіального центру Сахнюк  В.В. розпочав нараду з ознайомленням з порядком та шляхами впровадження Державних стандартів по наданню соціальних послуг. Також були підведені підсумки роботи територіального центру, щодо надання соціальних послуг та соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в IV кварталі 2016 року, обговорення щодо визначення змісту, обсягу умов та порядку надання соціальної послуги догляду вдома, показників її якості в сучасних умовах. Проінформував про відзначення новорічних та різдвяних свят відповідно до листа Департаменту соціального захисту населення від 10.12.2016 р. № 02.04.-7891.

Головний бухгалтер територіального центру Павлюк Н.А. роз’яснила проведення нарахування та виплати заробітної плати (із врахуванням змін законодавства).

Виступила завідувач відділення Дацюк Т. І., яка довела до відома присутніх про стан оформлення особових справ громадян похилого віку, інвалідів, хворих осіб, які знаходяться в складних життєвих обставинах.

Директор територіального центру Сахнюк В. В.  підвів підсумки семінар – наради та обговорення.

27.12.2016 р.

Ізяславського районного територіального  центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Вшановано материнський подвиг

  

Унікальною цінністю та надзвичайною гордістю України є багатодітні родини. Це особливі сім’ї, бо дітям змалечку прищеплюють людяність, любов до праці, вміння берегти та підтримувати найкращі українські сімейні традиції. Людство і держава здавна шанують матерів, котрі народили, виростили та виховали  п’ятеро та більше дітей. І серед численних визначних   державних відзнак найпочеснішою нагородою вважається звання "Мати-героїня". Це не лише  звання, а велика місія. Багатодітні матері розбудовують наш край, нашу державу, адже виховують її майбутнє.

08 грудня поточного року Президент України підписав Указ (№ 548/2016), яким присвоїв звання «Мати-героїня» 1 072  українським жінкам. З-поміж них є семеро багатодітних матерів з Ізяславського району, котрим присвоєно це звання за материнську самовідданість, народження п’ятьох дітей та зразкове їх виховання, забезпечення умов для їх всебічного, гармонійного розвитку, виховання достойних громадян нашої держави.

14.12.2016 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим!

 

Найбільшу техногенну катастрофу на планеті ХХ століття - аварію на Чорнобильській АЕС знає і пам'ятає весь світ.

На честь мужніх людей, які відвернули атомну загрозу, було засновано День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Цей день - не тільки свічка пам'яті на честь загиблих, а й пам'ятна дата, яка згуртувала величезну кількість людей перед лицем великої біди. Ціною життів саме тих людей, які не роздумуючи кинулися в смертельно небезпечну зону, та запобігли наслідків страшної катастрофи. Пізніше були проведені й інші роботи, пов'язані з меншою небезпекою, але все ж відбилися на здоров'ї ліквідаторів.

З нагоди цієї події в Ізяславській дитячій школі мистецтв відбувся тематичний захід.

Висловити глибоку вдячність всім учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції, прийшли перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник міського голови Віталій Андрійчук.

Як зазначили у своїх виступах Павло Павлович та Сергій Вадимович «Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які 30 років тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи». Посадовці побажали усім, щоб залишився в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події хай навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання».

Також було дано слово і для керівництва районної спілки ліквідаторів. 

З нагоди  відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС було вручено відзнаки райдержадміністрації та районної ради.

Тематичну концертну програму для учасників заходу підготували творчі колективи та солісти  закладів культури Ізяславського району.

По завершенню концерту делегацією було здійснено покладення вінка до меморіальної дошки жертвам Чорнобильської катастрофи.

 14.12.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Проведено комісію щодо розгляду заяв про виплату грошової компенсації

 

Вчора, 12 грудня відбулося засідання комісії з питань розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації на забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

Засідання провів голова комісії, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

Питанням порядку денного було розгляд звернення інваліда війни ІІ групи щодо призначення йому даної грошової компенсації.

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації заявник являється інвалідом війни ІІ групи, який належав до одного із військових формувань, визначених в абзаці восьмому пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зареєстрований та проживає разом із дружиною та сином, на яких розраховується грошова компенсація. Дана сім´я перебуває на квартирному обліку за місцем реєстрації з березня поточного року. Житло чи компенсація як інваліду війни раніше не надавалась. 

Після ознайомлення із відповідним пакетом документів вирішено призначити та виплатити грошову компенсацію заявнику.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації буде проведено роботу щодо перерахування коштів на спеціальний рахунок заявника, який самостійно здійснює пошук житла в будь-якому регіоні України та укладає договір купівлі-продажу.

13.12.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

До Міжнародного дня людей з інвалідністю відбулося засідання “круглого столу”

 

Третього грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Інвалідність – явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство.

Тому у цей день для суспільства є нагода перевірити, що зроблено і що потрібно зробити для формування гідних умов життя людей з обмеженими можливостями, аби ніхто з них не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

У переддень Міжнародного дня людей з інвалідністю, 02 грудня, в приміщенні Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося традиційне засідання «круглого столу» з нагоди цього дня.

Участь у засіданні взяли заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних державних органів влади, а також громадських організацій. 

Основною темою для  обговорення стало питання соціальної підтримки даної категорії людей.

Заступник начальника-начальник відділу управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Станівчук проінформувала присутніх про соціальні виплати, послуги, порядок надання санаторно-курортних путівок, дала роз’яснення законів, які стосуються прав людей з особливими потребами.

У ході засідання “круглого столу” всі учасники мали можливість висловити свою думку та окреслити коло питань, які потребують першочергового вирішення. Зокрема, своїми думками поділилися представники громадських організацій, робота яких безпосередньо пов’язана із людьми з обмеженими можливостями. 

Учасники зустрічі обговорювали і шляхи адаптації осіб з обмеженими можливостями до життя. Окремо зупинилися на роботі із учасниками АТО та демобілізованими.

Учасники “круглого столу”, обговорюючи низку питань в рамках теми соціального забезпечення людей з інвалідністю, погодилися, що усім організаціям варто значну увагу приділяти координації дій. Адже від співпраці лікарів та фахівців районних соціальних служб залежить ефективність вирішення усіх питань даної категорії населення.

На завершення заходу всі сторони соціального діалогу визначили шляхи подальшої співпраці щодо здійснення реабілітаційних заходів і надання соціальних послуг, підвищення рівня поінформованості населення про особливі потреби людей з інвалідністю, формування поваги до їх прав, особистості та гідності, залучення представників громадськості до участі в реалізації прав і задоволення потреб людей з обмеженими можливостями, поліпшення умов їх життєдіяльності.

На жаль, найчастіше інвалідність – це не хвороба, яку слід лікувати, а спосіб життя. Саме умови життя в суспільстві або суспільство в цілому є перешкодою в житті цих людей, а не їх стан здоров'я, як ми звикли думати.

02.12.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбулась робоча зустріч із соціальними працівниками

 

23 листопада в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до плану роботи територіального центру на IV квартал 2016 року проведено  семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. У роботі засідання взяли участь директор територіального центру Сахнюк В.В., завідувач відділення Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Директор територіального центру Сахнюк  В.В. розпочав нараду із ознайомлення зі Законом України «Про основні соціальні захищеності інвалідів в Україні». Також розглянули питання про виконання Закону України «Про пожежну безпеку», правила поведінки на льоду, відбулось обговорення переглянутих та затверджених посадових інструкцій соціального робітника (доручення голови районної державної адміністрації № 2 від 02.11.2015 р. « Про роботу соціальних служб в Ізяславському районі 29.10.2015 р.»)

Завідувач відділення Дацюк Т.І. ознайомила присутніх про порядок надання платних соціальних послуг. Також наголосила про підготовку до Міжнародного дня інвалідів 3 грудня.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. підвів підсумки семінар-наради.

23.11.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Складаємо колективний договір

 

Колективний договір укладається на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форми власності, які використовують найману працю і мають статус юридичної особи (ст. 11 КЗпП, ст. 2 Закону від 01.07.93 р. N 3356-XII «Про колективні договори і угоди», далі – Закон № 3356).

Колективний договір укладається між роботодавцем з однієї сторони і одним або кількома профспілковими органами, а у разі відсутності таких органів - представниками працівників, обраними і уповноваженими трудовим колективом з іншої сторони. На сьогодні діючою є також Генеральна угода, укладена 23.08.2016 на період 2016–2017 років. Її положення слід ураховувати при складанні колективного договору до набуття чинності нової угоди.

Які питання слід включати до колдоговору? Колективним договором є перелік взаємних обов’язків сторін з урегулювання трудових, виробничих і соціально-економічних відносин. Сторони визначають зміст договору з урахуванням вимог чинного законодавства про працю. У статті 7 Закону № 3356 наведено перелік основних тем, які повинні бути відображені в колдоговорі. До нього, зокрема, увійшли: режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку; умови й охорона праці; нормування й оплата праці; установлення гарантій, компенсацій і пільг працівникам; зміни в організації виробництва і праці; забезпечення продуктивної зайнятості; забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, організації оздоровлення та відпочинку співробітників; забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, а також заборона дискримінації. Колективним договором можуть бути передбачені й інші умови, проте слід пам’ятати, що умови колдоговору не повинні погіршувати положення працівників у порівнянні з чинним трудовим законодавством, інакше вони будуть визнані недійсними. Також підприємство має право на встановлення додаткових у порівнянні з чинним законодавством соціально-економічних і трудових гарантій і пільг для працівників. Колдоговір має мати додатки, наприклад, такі як: Перелік доплат і надбавок, а також порядок здійснення преміювання (Положення про преміювання); Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем або працівників зі шкідливими умовами праці, яким надається додаткова відпустка; Склад робочої комісії, контролюючої виконання колективного договору, тощо. Умови, передбачені колдоговором, діють у межах підприємства, на якому його укладено, і поширюються на всіх співробітників такого підприємства, незалежно від їх членства у профспілковому органі (ст. 18 КЗпП). Роботодавець зобов’язаний ознайомити з колдоговором усіх співробітників (ст. 29 КЗпП).

Колективний договір має бути укладений у письмовій формі. Письмове оформлення колективного договору дає змогу чітко сформулювати і закріпити зобов’язання, які беруть на себе сторони договору, та систематично контролювати їх виконання.

Чи обов’язково складати колдоговір на підприємстві і чи встановлена відповідальність за його відсутність? Згідно з вимогами Закону № 3356 колективний договір повинен бути укладений на будь-якому підприємстві, яке використовує найману працю. Водночас сьогодні законодавством не передбачено відповідальність за відсутність колдоговору на підприємстві, тому багато роботодавців не вважають за необхідне його складати.

Протягом якого строку діє колдоговір? Як переукласти діючий договір на новий строк? Як внести до нього зміни? Колективний договір набуває чинності з дня його підписання сторонами або із зазначеного в ньому моменту. Сторони самостійно визначають строк дії договору, ураховуючи особливості конкретного підприємства (на цьому наголошується в договорі), оскільки законодавством такий строк не визначено. Слід зазначити, що після закінчення строку дії колдоговір має юридичну силу до укладення нового договору або до моменту перегляду діючого, якщо інше не встановлено в договорі (ст. 9 Закону № 3356). Розглянемо деякі можливі ситуації, пов’язані з дією колдоговору: зміна власника підприємства. У цьому випадку колдоговір зберігає свою чинність упродовж строку, на який він укладений, але не більше одного року; реорганізація підприємства. Колдоговір продовжує діяти протягом строку, на який його був укладено, або може бути переглянутий з відома сторін. У цьому випадку сторонам слід урахувати істотність змін в організації виробництва і праці. Якщо в результаті проведеної реорганізації умови праці не змінилися або ці зміни є неістотними, колишній договір можна залишити; створення в результаті реорганізації нової юридичної особи. У цій ситуації необхідно переукласти колдоговір, оскільки виконання договору безпосередньо пов’язане зі сторонами, що уклали його; ліквідація підприємства. Колдоговір продовжує діяти впродовж усієї процедури ліквідації до моменту виключення підприємства з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців України. Зміни і доповнення в колдоговір можуть вноситися протягом строку його дії тільки за взаємною згодою сторін, у встановленому договором порядку.

Де і як реєструвати колдоговір? Колективні договори підлягають повідомній реєстрації управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації. Порядок такої реєстрації визначається Кабінетом Міністрів України (стаття 15 КЗпП). Так, на сьогодні ця процедура здійснюється відповідно до Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 р. № 115 (далі – Порядок № 115). Для реєстрації необхідно подати до управління соціального захисту населення (п. 3 Порядку № 115): колективний договір (кількість екземплярів відповідає кількості сторін договору); копію договору і всі додатки до нього; протокол розбіжностей (за його наявності); інформацію про склад представників сторін, що беруть участь у переговорах. Реєстрація колдоговору здійснюється протягом 14 робочих днів з дня, що настає за днем його отримання контролюючим органом. Зазначу також, що момент проведення повідомної реєстрації жодним чином не впливає на набуття чинності договору.

22.11.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Голова Уряду: Субсидії є безповоротною знижкою держави на житлово-комунальні послуги і не потребуватимуть повернення

 

Житлові субсидії є механізмом безповоротної, адресної компенсації державою витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг і не потребуватиме повернення громадянами державі. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи селекторну нараду з питань реалізації програми житлових субсидій у вівторок.

Говорячи про субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, Голова Уряду зауважив, що недобросовісні політики ширять неправдиві чутки, що громадянам доведеться повертати вартість субсидій, або що підвищення Урядом мінімальної заробітної плати до 3200 грн вплине на призначення субсидій.

"Хочу ще раз вчергове підкреслити: субсидія - це є компенсація, знижка для конкретної української родини, виходячи з її доходу, яка є безповоротною, яка є виплатою за конкретну українську родину. І це ні в якому разі не може призвести ні до повернення цих грошей, ні до чого іншого", - заявив Володимир Гройсман.

"Українські громадяни мають зрозуміти, що частину грошей сплачує держава як конкретна знижка для конкретної української родини", - наголосив Прем’єр-міністр.

При цьому, для більшості громадян України вартість сплати житлово-комунальних послуг порівняно з минулим роком не зміниться, а навпаки у деяких випадках навіть зменшиться, зазначив Володимир Гройсман.

"Усі спекулянти, які намагаються заробити собі на цій ситуації дешеві дивіденди, мають в першу чергу подумати про людей", - підкреслив Прем’єр-міністр.

08.11.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

На Хмельниччині охоплено субсидіями 240 тисяч 941 сім’ю

 

Сьогодні під головуванням Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана відбулася селекторна нарада з питань реалізації програми житлових субсидій. Від Хмельниччини участь в нараді взяли голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук, т.в.о.заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник, окремі керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники ПАТ “Хмельницькобленерго” та ПАТ “Хмельницькгаз”.

На нараді обговорювались заходи, що вживаються владою на місцях з метою повного охоплення житловими субсидіями усіх домогосподарств, які цього потребують, стан здійснення в регіонах перерахунків житлових субсидій, які були призначені минулого року, забезпеченість кадрами структурних підрозділів управлінь соціального захисту, що безпосередньо працюють здійснюють роботу з прийому заяв від населення та безпосереднього нарахування субсидій для громадян.

Розпочинаючи нараду, голова Уряду наголосив на важливості призначення соціальної підтримки для українських громадян, передбаченої для компенсації вартості житлово-комунальних послуг для того, щоб захистити кожну українську родину після встановлення ринкових чесних цін на газ та початку опалювального сезону у країні.

“Сьогодні дуже важливо, щоби ми на місцях реалізували ці механізми. Я ще раз підкреслюю, що той, хто має гроші, нехай сплачує повну ціну за газ, за тепло, а ті родини, які мають невисокі доходи, мають отримати чітку знижку, чіткий компенсатор – це вчасне, якісне призначення житлових субсидій”, – заявив Володимир Гройсман.

Також Прем’єр-Міністр зазначив, що житлова субсидія є адресною знижкою для кожної української родини, яка має невисокі доходи. Ті родини, що не хочуть чи не можуть оформлювати субсидії, можуть скористатися безвідсотковою розстрочкою на оплату житлово-комунальних послуг. “Важливим для мене є наступне: щоби кожна українська родина була обігріта, щоби кожна українська родина отримала компенсацію”, – наголосив він.

Окрім того, Голова Уряду зауважив, що чутки про те, що громадянам доведеться повертати вартість субсидій, або що підвищення Урядом мінімальної заробітної плати до 3200 грн. вплине на призначення субсидій є неправдивими. “Хочу ще раз вчергове підкреслити: субсидія – це є компенсація, знижка для конкретної української родини, виходячи з її доходу, яка є безповоротною, яка є виплатою за конкретну українську родину. І це ні в якому разі не може призвести ні до повернення цих грошей, ні до чого іншого”, – заявив Володимир Гройсман.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в свою чергу закликав керівників на місцях максимально активізувати роботу з призначення субсидій,  залучивши з цією метою до процесу оформлення субсидій працівників з інших структурних підрозділів адміністрацій, відділень пенсійного фонду, служб зайнятості, а також безробітних громадян, які перебувають на обліку в службах зайнятості. Він також підкреслив, що одне з важливих  питань – збільшення кількості точок входу для подачі на субсидії. Для цього до допомоги в оформленні заяв на отримання субсидій залучатимуться працівники “Укрпошти”, сільські ради, ОСББ, ЖЕКів та інших комунальних підприємств комунальні підприємства.

Павло Розенко зазначив, що всі необхідні від Уряду рішення задля покращення процесу призначення субсидій, вже підготовлені і будуть ухвалені на найближчих засіданнях Кабінету Міністрів. «Починаючи від покращення матеріально-технічного забезпечення управлінь, завершуючи встановленням надбавок тим працівникам, які працюють у важких умовах», – додав Віце-прем’єр.

Підсумовуючи інформацію, заслухану на нараді, Олександр Корнійчук відзначив, що робота по призначенню субсидій в області організована на належному рівні, оскільки станом на 4 листопада 2016 року охоплено субсидіями 240 тисяч 941 сім’я, що складає 74% від орієнтовної цілі залучення домогосподарств області у систему субсидій (325 тисяч 690 сімей).

Понад 30 тисячам сімей, яким призначалися субсидії у жовтні минулого року, вже здійснено перерахунок,   що становить 82% від усієї кількості.

“Ми маємо зробити все, щоб жодна родина Хмельниччини, яка потребує компенсації від держави вартості комунальних послуг не залишилася без уваги”, – наголосив голова облдержадміністрації.

08.11.2016 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної

державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Працівників соціальної сфери району привітали із професійним святом
 

         6 листопада в нашій державі відзначається   День працівника соціальної сфери. Важко переоцінити наскільки глобальною і стратегічно важливою є соціальна галузь держави.

         До спеціалістів установ соціальної сфери висуваються дуже високі вимоги, адже основна мета їхньої діяльності – вчасна професійна допомога конкретній особі.

         4 листопада, напередодні професійного свята, працівники закладів соціальної сфери району приймали вітання. Висловити їм свою вдячність за невтомну  працю та самовідданість у їх нелегкій роботі завітав  заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

         У своєму вітальному слові Володимир Борисович зазначив, що на сьогодні в системі соціального захисту населення району працюють професіонали та знаючі спеціалісти. Ними надається державна допомога малозабезпеченим сім’ям, отримують захист родини шляхом надання субсидій та компенсацій на житлово-комунальні послуги. За їх допомогою сім’ї одержали різні соціальні допомоги та  субсидіями. Вирішуються питання поліпшення матеріально-побутових умов інвалідів, пенсіонерів, ветеранів війни та праці.  Особлива увага – членам сімей загиблих героїв  учасників АТО.
            Ізяславським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)   охоплено   непрацездатних громадян, яким надається понад 50-т видів різних соціальних 

         З вагомими здобутками зустрічають професійне свято колектив Ізяславського відділу Білогірського об’єднаного управління  Пенсійного фонду Хмельниччини. Ними забезпечено своєчасну виплату пенсій.

         Позитивні зрушення в економіці  та нові підходи у діяльності служби зайнятості  сприяли  працевлаштуванню   незайнятих громадян. 

         Наразі спільним завданням  органів влади, роботодавців, служби зайнятості та громадськості є сприяння якнайшвидшому поверненню до трудової діяльності тих, хто потребує додаткового захисту, зокрема, учасників АТО, осіб з інвалідністю. 

         Перед центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ставиться завдання  забезпечити вчасною та дієвою допомогою сім’ї з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.  

         «Переконаний, що ваша відданість справі, професійний досвід, глибокі знання завжди поєднуються із щирим співчуттям до людей і високою відповідальністю! Нехай любов незгасно світить у ваших серцях, а ваші душі наповнюються теплом та спокоєм, у домівках панують злагода, затишок і благополуччя!” – сказав  Володимир Левченко вітаючи гостей свята.

         Володимир Борисович побажав усім миру, міцного здоров’я, нових досягнень на професійній ниві та вручив кращим працівникам  грамоти райдержадміністрації та районної ради за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу реалізації державної політики у соціальній сфері.
         Також працівників соціальної сфери  району привітав начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко.   
А гарний настрій та святкову атмосферу підготували галузі аматори сцени Ізяславського району.

04.11.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

6 листопада – День працівника соціальної сфери

 

Перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук взяв участь у Дні  центру зайнятості

 

 

У переддень  відзначення професійного свята – День працівника соціальної сфери, з метою презентації інноваційних  напрямів діяльності в сфері надання соціальних послуг Ізяславським  районним центром  зайнятості 3 листопада було проведено День  центру зайнятості. В рамках його проведення відбулась зустріч колективу центру із першим заступником  голови   Ізяславської районної державної адміністрації Павлом   Ковальчуком та  соціальними партнерами.
        Захід розпочала  директор центру Марія Літвінчук. Вона  поінформувала присутніх, що на етапі змін і реформувань, які відбуваються в країні, і в службі зайнятості зокрема,  на перші позиції виходять методи і технології в наданні соціальних послуг роботодавцям і безробітним, що дозволяють з  мінімальними затратами і  максимальною економією часу і матеріальних ресурсів  інформувати роботодавців про  шукачів роботи, шляхи підвищення кваліфікації безробітних, використовуючи сучасні медійні та Інтернет-ресурси.

       Заступник директора Ольга Архипюк провела презентацію системної роботи центру зайнятості щодо надання якісних послуг населенню з використанням ф
ункціонально-просторових секторів центру зайнятості: інформаційного, сприяння зайнятості та  взаємодії з роботодавцями.

        В ході Дня центру зайнятості Павло Ковальчук поспілкувався не лише із працівниками закладу а й з громадянами. Які перебувають на його обліку. Зокрема посадовець цікавився  питанням якості наданих працівниками районного центру зайнятості, рівнем фаховості його працівників.
        Присутніх було ознайомлено з рядом сучасних інформаційних технологій, як відеорезюме, сайти пощуку роботи, тощо, які використовують в пошуку роботи  клієнти служби зайнятості. Зокрема  увазі гостей було запропоновано новий  український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів  PROMETHEUS. Його  реалізація здійснюється на онлайн-платформі у співпраці з викладачами кращих вищих навчальних закладів України. Мета даного проекту – зробити доступним для всіх, хто  бажає, отримання нових знань та компетенцій з найактуальніших тем  (бізнес, IT-технології, вибір професії, іноземні мови, право, психологія тощо). В ході  розмови із працівниками центру зайнятості та його соціальними партнерами Павло Ковальчук наголосив: «Змішана освіта сьогодні включає в себе як онлайн так і офлайн компоненти. Сьогодні завдання суспільства спонукати людей, в першу чергу молодь, виробити у собі бажання до постійного самонавчання та саморозвитку. За даними останніх досліджень, сьогодні у світі лише 10 відсотків людей вміють вчитися самостійно. Отримані нові знання та навики  допоможуть  створити особі додаткові преференції  під час пошуку роботи.». Ті, хто здобули нові знання під час проходження навчання на онлайн платформах, матимуть преференції на ринку праці під час пошуку роботи.

            За результатами зустрічі були напрацьовані певні напрями використання знань і можливостей спеціалістів центру зайнятості цього сегменту діяльності  в інформуванні ряду структур державного управління і представників місцевого самоврядування.

ФОТОЗВІТ
04.11.2016 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

6 листопада – День працівника соціальної сфери

Прийти вчасно – допомогти негайно

«Проти віку – нема ліків», - кажуть у народі. А хвороби та самотність чи не найбільше дошкуляють людині на схилі літ. Тому чисельність громадян, котрі потребують соціальної опіки, на європейському континенті, в т. ч. і в Україні, невпинно зростає.
            Прийти вчасно – допомогти негайно - основне гасло, під яким працює колектив територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), основною метою діяльності якого є здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.
            Колектив територіального центру працює за покликом серця і несе добро та милосердя в кожну домівку. На даний час послугами територіального центру користується понад 1084 громадянина похилого віку та інвалідів, що отримують різноманітні соціальні послуги:
- придбання і доставка продуктових, промислових товарів та медикаментів;
- прибирання приміщення;
- доставка дров та води в дім;
- оплата комунальних послуг;
- надання допомоги в оформленні документів;
- допомога при пранні та інші послуги, які необхідні для підтримання життєдіяльності громадян, що опинились в складних життєвих обставинах.
            Старість потребує уваги, терпимості, великодушності, співчуття, тому в територіальному центрі працюють люди з щирою душею та відкритим серцем. Серед кращих слід відзначити соціальних робітників Ткачук О.А., Гук В.В., Бобрик В.М., Мороз Р.Ф., Лисай Н.Д., Ящук О.М., Подлипну В.О., Гончаренко Н.С., Чайку Л.С., Могирчук А.І. та багато інших.
04.11.2016 р.

За матеріалами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

 Відбулось засідання із соціальними працівниками

 

26 жовтня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до плану роботи територіального центру на IV квартал 2016 року проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. В роботі семінар – наради взяли участь директор територіального центру Сахнюк В.В., завідувач відділення Дацюк Т. І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Директор територіального центру Сахнюк  В.В. розпочав нараду із доведення вимог щодо дотримання пожежної безпеки в установах відповідно до наказу Мінсоцполітики від 04.06.2007 р. № 277, а також в житлових будинках одиноких громадян, що обслуговуються територіальним центром. Також присутні розглянули питання про виконання плану заходів щодо підготовки до осінньо-зимового періоду 2016/2017 років, обговорення питань першої невідкладної медичної допомоги.

Крім того виступила завідувач відділення Дацюк Т. І., котра ознайомила усіх учасників із виконанням вимог поетапного впровадження Державного стандарту соціальної послуги посередництва, оцінкою ефективності надання соціальної послуги посередництва.

Директор територіального центру Сахнюк В. В.  підвів підсумки семінар – наради та обговорення.

26.10.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального  

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Відбувся черговий виїзд «мобільного соціального офісу»

 

Владою на місцях проводиться робота по вжиттю заходів щодо вирішення наявних проблем, які особливо хвилюють людей. При вирішенні різноманітних проблем, які виникають у населення, районна влада діє відкрито і прозоро.

При управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації створено “мобільний соціальний офіс”, основними завданнями якого є: забезпечення, в межах своїх повноважень, реалізації державної політики соціального захисту населення, суттєве покращення соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання; підвищення рівня інформованості населення про заходи соціального захисту, які передбачені діючим законодавством, сприяння ефективному “зворотному зв’язку“ органів соціального захисту із населенням для оперативного реагування та задоволення актуальних проблем.

“Мобільний соціальних офіс” здійснює діяльність шляхом проведення прийому населення фахівцями безпосередньо за місцем проживання громадян.

З метою більш ефективного надання громадянам соціальної підтримки за принципом “єдиного вікна”, було здійснено черговий виїзд “мобільного соціального офісу” на територію Новосільської та Тернавської  сільських рад.

У роботі офісу прийняли участь представник відділення Пенсійного фонду України Олена Петрікова, начальник відділу Ізяславського бюро правової допомоги Юлія Дума,  управління соціального захисту населення райдержадміністрації – завідувач сектору прийому громадян Світлана Личманюк, представник Ізяславського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олеся Мартинюк. Під час виїзду члени “мобільного офісу” проінформували жителів сіл стосовно діючого законодавства та заходів соціального захисту, провели консультаційно-роз’яснювальну роботу з питань зайнятості населення, в тому числі щодо одержання житлових субсидій та державних соціальних допомог.

Також були прийняті заяви та відповідні документи від громадян для одержання різного характеру державних соціальних допомог, які потребують додаткової соціальної підтримки.

Представниками управління Пенсійного фонду України роз’яснено нормативи пенсійного законодавства та надано консультації щодо призначення та виплати пенсій.

Всього прийнято 12 чоловік.

07.10.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Обговорювались питання погашення заборгованості із заробітної плати та легалізації тіньової зайнятості

 

Поряд із проведенням реформ в Україні, одним з найактуальніших завдань залишається соціальний захист населення. Для його вирішення, перш за все,  необхідно забезпечити своєчасну гідну заробітну плату та покінчити з такими   явищами як заборгованість з її виплати та боргами по внесках до Пенсійного фонду України.

З метою здійснення контролю за своєчасністю виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, а також координації роботи із зазначеного питання при райдержадміністрації діють районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат.

Днями відбулось їхнє спільне засідання під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації, заступника голови робочої групи та тимчасової комісії Павла Ковальчука.

На порядок денний було винесено ряд важливих питань, зокрема про заборгованість, котра виникла в окремих органах виконавчої влади району, причини та шляхи вирішення, а також про ситуацію щодо нелегальної зайнятості. Крім того присутніми обговорювався протокол спільного засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат від 29.09.2016 року.

Учасники спільного засідання активно обговорювали порушені питання та вишукували шляхи урегулювання даних ситуацій.

За результатами розгляду питань порядку денного прийнято відповідні рішення та підготовлено пропозиції голові райдержадміністрації.

Закриваючи спільне засідання Павло Ковальчук закликав присутніх учасників  подавати пропозицій щодо заслуховування на чергових засіданнях керівників підприємств, установ та організацій, ФОП, приватних підприємців, де використовується праця без оформлення трудових відносин, а також запровадити нові форми інформаційно-роз’яснювальної роботи.

07.10.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Актуальна тема сьогодення – легалізація заробітної плати та зайнятості

 

Починаючи з 1 січня 2004 року, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», замість «трудового стажу», введено термін «страховий стаж» – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду.

Для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного робочого місяця розмір внесків, що сплачується роботодавцем до органів Пенсійного фонду, має бути не меншим, ніж внески, обчислені з мінімальної заробітної плати.

У разі, коли працівник отримує зарплату в «конверті», і роботодавець не сплачує за такого працівника страхові внески до Пенсійного фонду, цей період не буде врахований до страхового стажу найманого працівника та, відповідно, не враховується при визначенні розміру пенсії, через що пенсія буде меншою, ніж повинна бути.

Сьогодні існує багато випадків, коли працівники отримують офіційну зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати - у «конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформлюють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. Відповідно й показують зарплату за 2 або 4 години, а решту платять у конвертах. У результаті людина втрачає велику частку майбутньої пенсії.

Існує проблема зрівняння офіційних заробітних плат між працівниками різної кваліфікації, встановлення усім працівникам від найпростіших професій до керівника окладів (ставок) на рівні мінімальної заробітної плати, особливо на підприємствах, установах, організаціях, що не входять до сфери галузевих угод.

З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Від несплати внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень доходів до Державного бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.

Виплата заробітної плати «у конвертах» та праця без належного оформлення трудових відносин мають характер «руйнівної сили» як для економіки в цілому, так і для кожного громадянина зокрема.

Від несплати податків і внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень надходжень до Державного бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного пенсійного забезпечення.

Використання найманої праці без офіційного оформлення трудових відносин та виплата заробітної плати «в конвертах» – це порушення трудового законодавства, за що соціально безвідповідальний роботодавець має нести адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

Про факти виплати заробітної плати «в конвертах» чи порушення трудового законодавства роботодавцями повідомляйте за телефонами: 4-29-01 та 4-15-67  або особисто за адресою: м.Ізяслав, вул.Шевченка,10В, управління соціального захисту населення райдержадміністрації (в робочі дні з 8.00 до 17.15 год., в п’ятницю - до 16.00 год.).

06.10.2016 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Відбулася селекторна нарада з питання надання населенню житлових субсидій в області

 

У понеділок, 3 жовтня, відбулась обласна селекторна нарада з питання  стану надання населенню житлових субсидій. У районній студії селекторного зв’язку в обласній селекторній нараді взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко, представники організацій району, котрі надають послуги, на які надається субсидія.

На селекторній нараді було розглянуто наступні питання: призначення та фінансування субсидій на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде паливо, наявність заборгованості; перерахунок діючих субсидійних справ; інформування населення щодо нового Порядку призначення житлових субсидій; забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС - інвалідів І категорії.

Учасникам селекторної наради про стан справ із визначеного кола питань доповіли перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук та  начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко.

За результатами селекторної наради  було дано відповідні доручення.

04.10.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 Відбулось засідання із соціальними працівниками

 

28 вересня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до плану роботи територіального центру на III квартал 2016 року проводилась семінар-нарада із соціальними робітниками територіального центру. У роботі семінар-наради взяли участь: директор територіального центру Сахнюк В. В., заступник начальника  управління соціального захисту населення райдержадміністрації Станівчук С.А., завідувач відділення Дацюк Т. І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Директор територіального центру Сахнюк  В. В. розпочав нараду із питань організації проведення заходів по відзначенню Міжнародного дня громадян похилого віку, Дня ветерана, підготовка будівлі, пічного опалення, приладів приготування їжі, забезпеченість паливом одиноких пристарілих громадян в осінньо-зимовий період 2016-2017 роки.

Заступник начальника  управління соціального захисту населення райдержадміністрації Станівчук С.А надала роз’яснювальну інформацію щодо можливості отримання житлових субсидій населенням.

Виступила завідувач відділення Дацюк Т. І., яка ознайомила із порядком заповнення документів, які необхідні при оформленні на обслуговування у територіальному центрі згідно наказу Міністерства соціальної політики України № 762 від 14.07. 2016 року «Про затвердження форм документів, необхідних при оформленні на обслуговування у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

Поділились досвідом роботи соціальні робітники Теліжинецької сільської ради щодо соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Директор територіального центру Сахнюк В. В.  підвів підсумки семінар-наради та обговорення.

28.09.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального  

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року №558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація).

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи;

10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам II групи та дітям-інвалідам;

7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

 Компенсація не призначається:

 1) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено:

 державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам";

 надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення" і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

 відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ;

2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу";

3) фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;

4) самозайнятим особам;

5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;

6) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).

Компенсація призначається і виплачується структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради за місцем проживання, перебування особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з  документами, які подаються:

1) фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

заява про згоду надавати соціальні послуги;

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;

копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки - письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів;

заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних");

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником  разі визнання цієї особи недієздатною):

заява про необхідність надання соціальних послуг;

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма N 157-1/о, затверджена наказом МОЗ від 30 липня 2012 р. N 577);

висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування (за винятком інвалідів I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду). Порядок видачі такого висновку та його форма затверджуються МОЗ;

3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:
заява про необхідність надання соціальних послуг;

копія свідоцтва про народження дитини;

висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

Компенсація призначається:

на час встановлення групи інвалідності - інвалідам I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду;

на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

Виплата   компенсації   фізичним   особам,   які  надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.

За більш детальною інформацією можна звернутися до управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації: вул. Шевченка 10В, м. Ізяслав, контактні телефони: (038 52) 4-29-01, (038 52) 4-15-67,  E-mail: 03198422@mail.gov.ua.

12.09.2016 р.

Савлук Л.В., заступник начальника

управління соціального захисту населення

Ізяславської райдержадміністрації

Кабмін запустив сайт про субсидії та тарифи

 

Кабінет Міністрів України запустив роботу нового сайту Teplo.gov.ua. Це один із елементів інформаційної політики, щоб суспільство розуміло і отримувало інформацію комплексно.

Даний сайт містить кілька розділів:

«Тарифи» - який дає відповіді на найбільш поширені в суспільстві питання: що це, навіщо, які причини підняття.

Другий аспект - уся важлива інформація про субсидії.

А також є розділ «Енергоефективність».

На сайті є калькулятор комунальних платежів і субсидій, який дозволяє розрахувати, скільки складатимуть комунальні виплати у разі оформлення субсидії. Для цього достатньо ввести дані власної квартири та тарифи свого міста, і громадянин дізнається, скільки у разі оформлення субсидії складатимуть його комунальні витрати, а скільки за нього заплатить держава.

06.09.2016 р.

 

Відбулось спільне засідання з питань легалізації заробітної плати, зайнятості населення та погашення заборгованості із заробітної плати  

 

Питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення перебуває на постійному контролі керівництва районної державної адміністрації. Активно працюють у цьому напрямку районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, а також районна  тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

31  серпня, відбулось спільне засідання вищезазначених робочої групи та комісії з метою виявлення та попередження порушень законодавства про працю.

Нарада проходила під керівництвом голови райдержадміністрації Бориса Яцкова.

На засідання були запрошені фізичні особи-підприємці платники єдиного податку ІІ та ІІІ груп, автоперевізники району, керівники Ізяславського РСТ та КП «Комуненерго».

Відкриваючи засідання, керівник робочої групи – голова райдержадміністрації поінформував присутніх про оновлений склад комісії та робочої групи, ознайомив із змінами до положення робочої комісії. Крім того посадовець звернув увагу на те, що від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежить надходження податку з доходів фізичних осіб – основного джерела наповнення місцевого бюджету, від якого залежить утримання місцевої інфраструктури, а саме: фінансування закладів освіти та культури, виплати заробітної плати та забезпечення благоустрою міста (села). Крім того легалізація зарплати та зайнятості населення є соціально значимою. Саме тому, слід посилити роботу в цьому напрямку, а також закликав присутніх не залишатись суспільно байдужими в цій сфері.

Перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук проаналізував рівень зарплати за галузями економічної діяльності на підприємствах Ізяславщини за липень поточного року.

Також було заслухано запрошених фізичних осіб, підприємців та автоперевізників із порушених питань.

Під час конструктивного діалогу між учасниками засідання було озвучено ряд пропозицій по ефективності роботи у цьому напрямку.

За підсумками роботи засідання очільником райдержадміністрації було надано ряд оперативних доручень та прийнято рішення, спрямованих на активізацію роботи по легалізації заробітної плати та зайнятості населення, підвищення рівня заробітної плати на підприємствах та недопущення виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого мінімального розміру.

31.08.2016 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Проведено чергову семінар-нараду із соціальними робітниками

 

30 серпня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до плану роботи територіального центру на III квартал 2016 року було проведено  семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. У роботі семінар-наради взяли участь: директор територіального центру Сахнюк В. В., начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів праці та з питань кадрової роботи управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лук´янчук С.В., завідувач відділення територіального центру Дацюк Т.І.,  апарат територіального центру, соціальні робітники.

Очільник територіального центру Сахнюк  В. В. розпочав нараду із питань цивільної оборони. Ознайомив присутніх із правилами поведінки та діями при аварії на ЧАЕС, а також при радіаційному, хімічному та бактеріологічному забрудненні.

Також керівник закладу ознайомив учасників заходу із листом Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації про здійснення заходів щодо відзначення Міжнародного дня людей похилого віку.

Лук´янчук С.В. наголосила про необхідність  обстеження  матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни та праці, інвалідів, учасників АТО, про забезпечення засобами реабілітації інвалідів, з метою надання їм посильної допомоги.

Також виступила завідувач відділення територіального центру Дацюк Т.І., яка наголосила про своєчасне подання звітної документації та ведення особових справ громадян.

По завершенню засідання директор територіального центру Сахнюк В.В.  підвів підсумки семінар-наради та обговорення.

30.08.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального  центру

 соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення – діє!

 

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26 березня 2013 року № 83/2013-р «Про заходи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення в області» в районі розпорядженням від 23 квітня 2013 року № 127/2013-р затверджено склад районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, а також Положення про районну робочу групу.

Станом на 01 серпня 2016 року проведено 4 засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. На засіданнях розглядались питання, що стосуються рівня заробітної плати та недопущення її виплати у розмірах нижче мінімального розміру, встановленого законодавством. Заслухано 11 керівників підприємств, де виплачується низька заробітна плата та кошти, вивільнені від сплати єдиного соціального внеску, не спрямовані на підвищення заробітної плати працівників.

Проведено аналіз рівня заробітної плати на всіх підприємствах, в установах та організаціях району.  Вживаються заходи щодо підвищення рівня заробітної плати, які належать до компетенції районної державної адміністрації.

Здійснено 16 обстежень з метою легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, 9 із них у юридичних осіб, 7 – у фізичних осіб. За результатами обстежень виявлено 14 порушень трудового законодавства, 2 – податкового законодавства. Притягнуто 2-х осіб до адміністративної відповідальності. Виявлено 34 особи, які працюють без оформлення трудових відносин, серед них 2 особи, які не зареєстровані як суб’єкти  підприємницької діяльності. У результаті проведеної роботи зареєстровано 7 суб’єктів підприємницької діяльності, укладено 5 трудових договорів між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками, 25 трудових договорів з найманими працівниками в юридичної особи. Накладено штрафних санкцій на суму 275 тис. грн.

12.08.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Управління Держпраці: Порушення законодавства про працю тягне за собою фінансові та адміністративні санкції

 

         Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17 червня 2015 року № 413, повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

         Зауважимо, що Відповідно до Закону України № 77-VIII від 28.12.2014 були внесені докорінні зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.

         10 лютого 2016 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 №55, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення».

         11 березня поточного року набув чинності наказ Міністерства соціальної політики України від 02.02.2016 № 67, яким затверджено форму постанови про накладення штрафів посадовими особами Державної служби з питань праці відповідно до змін у згадану ст. 265 Кодексу.

         Якщо до цього часу до роботодавців за порушення трудового законодавства інспектори з питань праці могли застосовувати тільки адміністративні санкції, то з 11.03.2016 року все змінилось: крім адміністративних, з’явились і фінансові санкції.

         Вищевказані фінансові штрафи – це штрафи, які накладаються на розрахунковий рахунок роботодавця. До речі, ці штрафи накладаються не тільки на юридичних осіб, але й на роботодавців – фізичних осіб – підприємців.

         Відтепер, юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть ще й фінансову відповідальність у таких розмірах:

1. 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 43 500 грн. (якщо мінімальна зарплата 1450 грн.) за наступні порушення:

-фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору

-оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску

2. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 14 500 грн. (якщо мінімальна зарплата 1450 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

3. 3 мінімальні зарплати, – це 4 350 грн. (якщо мінімальна зарплата 1450. грн.) за такі види порушень:

– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,

виплата їх не в повному обсязі.

4. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 14 500 грн. (якщо мінімальна зарплата 1450 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

5. 1 мінімальна зарплата (1 450 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

         Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 43 500 грн.

         А якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 1450 грн.

         Штрафи накладає Управління Держпраці у Хмельницькій області на підставі винесених постанов у ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

         Вищезгадані фінансові штрафи в області на даний час мають право накладати 3 посадові особи начальник Управління Держпраці та два його заступники. Державні інспектори з питань праці позбавлені таких повноважень, а лише оформляють акти перевірки з описом порушень трудового законодавства, які передаються керівництву Управління Держпраці для розгляду та прийняття рішення.

         Крім того, статтю 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України законодавець оновив, доповнюючи адміністративну відповідальність новим штрафом від 8 500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

         Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 60 500 грн. (43 500 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

         А ненаправлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 1 450 грн. фінансового штрафу і до 1 700 грн. адміністративного штрафу.

05.08.2016 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua   

Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року №558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація).
             Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:
 15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи;
 10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам II групи та дітям-інвалідам;
7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.
            Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ), та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
            Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.
             Компенсація не призначається:
 1) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено
     державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" ( 1727-15 ) або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" ( 2109-14 );
     надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ) і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ( 2262-12 );
         відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (1105-14 );
2) фізичним особам,які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу" (1489-14);
3) фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;
4) самозайнятим особам;
5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;
6) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).
            Компенсація призначається і виплачується структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради за місцем проживання, перебування особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з  документами, які подаються:

1) фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

     заява про згоду надавати соціальні послуги;
    паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
    висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;

   
копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки - письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів;

    заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних");

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником  разі визнання цієї особи недієздатною):

     
заява про необхідність надання соціальних послуг;
     
паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
     
копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма N 157-1/о, затверджена наказом МОЗ від 30 липня 2012 р. N 577);
    висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування (за винятком інвалідів I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду).
Порядок видачі такого висновку та його форма затверджуються МОЗ;

3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:
    заява про необхідність надання соціальних послуг;
    копія свідоцтва про народження дитини;
    висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.
            Компенсація призначається:
     на час встановлення групи інвалідності - інвалідам I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду;

    на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

                Виплата   компенсації   фізичним   особам,   які  надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.
 

01.08.2016 р.

   Савлук Л.В., заступник начальника управління соціального захисту

населення зяславської райдержадміністрації

Про оподаткування та виплату пенсій працюючим пенсіонерам

 

До 1 липня в Україні обкладалися податком на доходи грома­дян в розмірі 15% і військовим збором за ставкою 1,5% в сумі перевищення пенсії, які втричі перевищували мінімальну заробітну плату. Станом на 1 січня 2016 року ця сума становила 4134 грн. (сума встановлюється на початок року і є протягом року незмінною, незалежно від зростання прожиткового мінімуму).

З 1 липня поточного року внесено зміни у Податковий кодекс України та встановлено нові правила оподаткування пенсій. Зміни торкнулись сум пенсій (включаючи суму її індексації), от­римуваних з Пенсійного фонду України чи бюджету, в межах 10740 грн. в місяць (10 розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб). Отже суми пенсій, що перевищують 10740 грн., обкладаються податком за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5% в сумі перевищення. На даний час на обліку в управлінні Пенсійного фонду перебувають 3 пенсіонери Ізяславського району, пенсії яких оподатковуються за ставкою 18%. Довідково: за ставкою 15% оподатковува­лись пенсійні виплати 36 пенсіонерів Ізяславського району.

Але зазначена норма закону не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється закон про соціальний захист ветеранів війни.

Щодо порядку виплат пенсій працюючим пенсіонерам, то цю норму закону не скасовано. Обмеження виплат пенсій на 15% для працюючих пенсіонерів буде діяти до 01.01.2017 року. Обмеження застосовується до пенсійних виплат працюючих пенсіонерів, які перевищують 1695 грн. (150% прожиткового мінімуму 1130 грн.). На території Ізяславського району чисельність таких пенсіонерів становить 199 осіб (1.6%). Пенсіонери, що працюють на посадах держслужбовців та прирівняних до них, взагалі не отримують призначену їм пенсію.

Тільки при прийнятті бюджету на 2017 рік Верховна Рада змо­же розглядати питання зняття обмежень із пенсій, які будуть вип­лачуватися вже з 1 січня 2017 року працюючим пенсіонерам.

29.07.2016 р.

За матеріалами Білогірського об’єднаного управління

 Пенсійного фонду України Хмельницької області

Проведено семінар-нараду із соціальними робітниками

 

Відповідно до плану роботи на III квартал 2016 року 27 липня поточного року в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. У роботі засідання взяли участь директор територіального центру Сахнюк В.В., завідувач відділення Дацюк Т.І.,  апарат територіального центру, соціальні робітники.

Директор територіального центру Сахнюк  В.В. розпочав нараду із підведення підсумків роботи територіального центру соціального обслуговування за перше півріччя 2016 року та завдання на III квартал 2016 року, зокрема:

основні напрямки роботи в першому півріччі та їх виконання.

організація надання соціальних послуг.

завдання на найближчий період (III квартал).

Також керівник територіального центру ознайомив присутніх із Законом України  «Про статус громадян похилого віку та гарантії їх соціального захисту», обговорення статей чинного закону ст..10,11,13,14,17,21,22,23,24,25,47.

Крім того провів навчання із дотриманням правил пожежної безпеки при експлуатації електромережі, необережного поводження з вогнем. Підготовка пічного опалення будівлі до осінньо-зимового періоду 2016/2017 років.

Виступаючи перед присутніми в залі, завідувач відділення Дацюк Т. І. наголосила про своєчасне подання звітної документації, ведення особових справ та проведення аналізу кількості громадян, які обслуговуються соціальними робітниками.

Підвів підсумки семінар-наради та обговорення директор територіального центру Сахнюк В.В.

28.07.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального  центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

 
 

Прем'єр-міністр закликає громадян без зволікань звертатися за отриманням субсидій

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає громадян, плата яких за житлово-комунальні послуги сягає більше 15% доходу, скористатися державною системою субсидій.

"Через механізм адресної системи підтримки кожен, хто має у сукупному доході плату за житлово-комунальні послуги більше 15%, ви вже сьогодні можете звернутися до системи соціального захисту і отримати таку компенсацію без будь-яких зволікань. Я заохочую вас це зробити", - заявив Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Але всі ті, хто мають серйозні статки, нормальні доходи, будуть платити повну антикорупційну ціну", - зазначив він.

Він також відзначив ефективність програми "теплих" кредитів, що дає можливість проводити енергоефективні заходи. Це особливо важливо після встановлення єдиної ринкової ціни на газ в Україні, зауважив Володимир Гройсман.

"Програма дає можливість пришвидшити темпи енергомодернізації, що буде успіхом і буде робити нашу країну енергонезалежною", - підкреслив він.

28.07.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Уряд удосконалив механізм виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби

 

Уряд удосконалив механізм виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби, прийнявши постанову №459 від 22 липня 2016 року

Зокрема, внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 р. № 185.

Документом визначається: дата взяття на військовий облік військовослужбовців, звільнених зі строкової служби; термін, протягом якого Мінсоцполітики має перерахувати кошти на виплату допомоги структурним підрозділам соціального захисту населення, а останні - органам соціального захисту населення, які проводять перерахування на карткові рахунки військовослужбовцям.

Для врахування всіх подань військових комісаріатів у Порядку передбачено проходження документів на виплату матеріальної допомоги та спрямування коштів органам соціального захисту на її виплату два рази на місяць. Завдяки такому підходу підвищено ефективність використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Виплата матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби".

26.07.2016 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

Відбулась зустріч із соціальними працівниками

 

23 червня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до плану роботи територіального центру на II квартал поточного року проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. У роботі семінар-наради взяли участь директор територіального центру Сахнюк В.В., завідувач відділення Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочав нараду директор територіального центру Сахнюк  В.В., який   провів навчання. На порядок денний винесено наступні питання:

1) Основні положення Закону України « Про охорону праці»;

2) Загальні правила поведінки працюючих на території установи та в повсякденному житті (робочому місці);

3) Трудовий договір, робочий час та час відпочинку. Основні правила внутрішнього трудового розпорядку;

4) Охорона праці жінок;

5) Обов’язки працівників з охорони праці;

6) Перелік небезпечних та шкідливих факторів в установі, які приводять до травматизму;

7) Перша невідкладна допомога при найбільш типових травмах;

8) Розслідування та облік нещасних випадків, професійних хвороб та аварій.

Доведено до відома присутніх накази, інструкції та були проставлені відмітки (розписи) у відомостях про проведення занять, навчань.

Крім того директор територіального центру Сахнюк В. В. нагадав Закон України «Про прийняття Конституції України і введення її в дію», навів деякі факти з історії прийняття Конституції в Україні.

Також виступила завідувач відділення Дацюк Т. І., яка наголосила про своєчасне подання звітної документації та ведення особових справ.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. підвів підсумки семінар-наради, обговорення та перевірив знання з питань охорони праці.

23.06.2016 р.

За матеріалами  Ізяславського районного територіального  

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Нарада  фахівців із соціальної роботи

 

9 червня 2016 року в Ізяславському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулась нарада для фахівців із соціальної роботи, які працюють при сільських радах Ізяславського району (Білогородська, Борисівська, Радошівська сільські ради).  В ході наради розглянуто питання здійснення соціальної роботи із сім’ями з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Директор Центру Світлана Косовська наголосила  на необхідності проведення систематичної  роботи у сім’ях щодо формування навичок відповідального батьківства, налагодження внутрішньосімейних стосунків, сприяння у налагодженні емоційних контактів батьків з дитиною тощо. Адже пріоритетом у роботі центрів СССДМ є збереження цілісності родини  та перебування дитини у біологічній сім’ї.
            Обговорено питання щодо можливості оздоровлення дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, сімей кризових категорій тощо у літній період.
            З метою посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення в житловому секторі та профілактики пожеж для фахівців із соціальної роботи роздано пам’ятки щодо дотримання правил пожежної безпеки та правильної експлуатації електроустановок, наданих Ізяславським районним сектором  головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій  у Хмельницькій області.
            Начальник відділу соціальної роботи Юлія Потюк надала роз’яснення щодо роботи із учасниками АТО та членами їхніх сімей, заповнення актів оцінок потреб дитини та її сім’ї, соціальних паспортів потреб учасників антитерористичної операції. Фахівців поінформовано щодо основних питань, які можуть виникати у ході роботи із зазначеною категорією населення, надано роз’яснення та методичні рекомендації.
            Також в ході наради розглянуто проблемні питання та ситуації, які виникають у роботі фахівців із соціальної роботи, намічені основні шляхи їх вирішення.
10.06.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді

Вручено посвідчення і нагрудний знак до почесного звання України «Мати-героїня»

 

25 травня  голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков  відповідно до Указу Президента України № 198/2016  від 7  травня  2016 року вручив Олені Йосипівні Лодзь, яка народила і виховала  п’ятьох дітей, посвідчення і нагрудний знак до почесного звання України «Мати-героїня».

Ця подія відбулася  перед початком розгляду питань порядку денного чергової сесії Ізяславської районної ради  у присутності депутатів районної ради, Ізяславського міського та сільських голів району, керівників структурних   підрозділів районної державної адміністрації та територіальних органів державної влади.

Із знаменною подією Олену Йосипівну привітала Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Вона вручила квіти та подарунок. До святкових привітань приєднались  рідні та близькі нагородженої.

Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України   «Мати-героїня» є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною, враховуючи вагомий особистий внесок матері у виховання дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей. Олена Йосипівна Лодзь стала 360 жителькою району, яка носить почесне звання України «Мати-героїня».

25.05.2016 р.

В.Кучерук

 

Відбувся виїзний «мобільний офіс»

 

 

25 травня за участю представників управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на території Ріпківської та Тишевицької сільських рад працював виїзний мобільний офіс. Зокрема представниками:

- управління соціального захисту населення Ізяславської надано 16 консультацій з питань оформлень державних допомог та житлових субсидій;

- Ізяславського районного центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено 10 перевірок повноти відпрацьованого робочого часу, ефективності та якості надання соціальних послуг соціальними робітниками та складено відповідні акти.

25.05.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Проведено семінар-нараду із соціальними робітниками

 

24 травня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), далі (територіальний центр) відповідно до плану роботи територіального центру  на II квартал 2016 року відбулась семінар-нарада із соціальними робітниками територіального центру. У роботі семінар-наради взяли участь т.в.о.директора територіального центру Дацюк Т.І., заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Савлук Л.В., працівники товариства Червоного хреста України в Ізяславському районі, апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочала нараду заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Савлук Л.В., яка  надала інформацію про порядок оформлення субсидій (повторне роз’яснення ), про забезпечення паливом та скрапленим газом в 2016 р., компенсаційні виплати. 

Працівники товариства Червоного хреста України в Ізяславському районі провели навчання надання першої допомоги потерпілим в разі нещасного випадку.

Виступила т.в.о.територіального центру Дацюк Т.І., яка ознайомила з порядком утримання на об’єкті засобів пожежогасіння влітку, правила використання первинних засобів пожежогасіння, дії працівників при виявленні на об’єкті, в приміщенні задимлення, загорання або пожежі. Також ознайомила з проектом наказу «Про внесення змін до форм документів, необхідних при оформленні на обслуговування (надання соціальних послуг), затверджених наказом Мінсоцполітики  від 10 червня 2010 року № 135».

Т.в.о.директора територіального центру Дацюк Т.І. підвела підсумки семінар-наради, обговорення, надала відповіді на запитання.

24.05.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Вшановано материнський подвиг

 

 

Унікальною цінністю та надзвичайною гордістю України є багатодітні родини. Це особливі сім’ї, бо дітям змалечку прищеплюють людяність, любов до праці, вміння берегти та підтримувати найкращі українські сімейні традиції. Людство і держава здавна шанують матерів, котрі народили, виростили та виховали  п’ятеро та більше дітей. І серед численних визначних   державних відзнак найпочеснішою нагородою вважається звання "Мати-героїня". Це не лише  звання, а велика місія. Багатодітні матері розбудовують наш край, нашу державу, адже виховують її майбутнє.

07 травня поточного року Президент України підписав Указ (№ 198/2016), яким присвоїв звання «Мати-героїня» 1 085 українським жінкам. З-поміж них є і наша ізяславчанка Лодзь Олена Йосипівна, котрій присвоєно це звання за материнську самовідданість, народження п’ятьох дітей та зразкове їх виховання, забезпечення умов для їх всебічного, гармонійного розвитку, виховання достойних громадян нашої держави.

11.05.2016 р.

За матеріалами управління соціального

 захисту населення райдержадміністрації

Відбулись засідання комісій по соціальних питаннях

 

 

06 травня  відбулось чергове засідання Комісії з питань призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій, Комісії з питань включення пільговиків до ЄДАРП за місцем фактичного проживання. На засіданні комісії розглянуто 5 заяв з питань призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям, прийнято позитивне рішення по усіх заявах та 51 заява для призначення субсидій – прийнято позитивні рішення по 50 заявах.

Рішення щодо призначення (непризначення) державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та субсидій приймалось на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов, виходячи з конкретних обставин що склалися, як виняток, по зверненнях громадян, які згідно діючого законодавства права на вказані допомоги на загальних підставах не мають.

 Комісією з питань включення пільговиків до ЄДАРП за місцем фактичного проживання розглянуто та прийнято позитивне рішення по 3 заявах пільговиків.

06.05.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

З нагоди Дня Перемоги начальник управлінн соціального захисту населення райдержадміністрації  Ткаченко О.В. та директор Ізяславського районного  територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сахнюк В.В. привітали інвалідів Великої Вітчизняної війни  Бондарука А.Я.  і Мизнова В.П. зі святом, вручивши  їм  продуктові набори.

06.05.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Проведено семінар-нараду із соціальними робітниками

 

27 квітня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до плану роботи територіального центру на II квартал 2016 року проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. У роботі семінар-наради взяли участь директор територіального центру Сахнюк В.В., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочав нараду очільник територіального центру, поінформувавши присутніх про надання нових концептуальних підходів щодо вирішення назрілих проблем соціального захисту постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, поліпшення соціально-медичного, комунально-побутового обслуговування ветеранів-чорнобильців. Також розповів про виплату у 2016 році разової грошової допомоги ветеранам війни згідно  постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. № 141.

Роз’яснив загальні положення про проведення моніторингу соціальних послуг та оцінку якості соціальних послуг. Крім того наголосив про дотримання правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, електромережі, безпечного користування газом у побуті та про екологічну безпеку природокористування.

Також виступила соціальний працівник територіального центру Мартинюк О.В., яка наголосила про вшанування ветеранів війни, проведення обстеження соціально-побутових умов проживання ветеранів війни, соціальний захист ветеранів, їх оздоровлення. Зокрема роз’яснила про надання звітності про проведену роботу та порядок надання інформації.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. підвів підсумки семінар-наради, обговорення, а також надав відповіді на порушені запитання.

27.04.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального  

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Розгляд звернень громадян в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Прийом  громадян проводиться спеціалістами сектору прийому управління щоденно з 8:00 години до 17:15 години (в п’ятницю до 1600) без обідньої перерви. Надаються  роз’яснення з питань призначення і виплати всіх видів соціальної допомоги, пільг та компенсацій.

З метою удосконалення рівня організації роботи із зверненнями громадян наказом начальника управління, затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом управління.

Прийом проводиться згідно графіків:

начальник управління Ткаченко Олег Валентинович

понеділок, четвер – з 800 до 1715;

вівторок, п’ятниця – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника управління Савлук Людмила Василівна

вівторок, четвер – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300;

заступник начальника — начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Станівчук Світлана Анатоліївна

понеділок, середа  – з 800 до 1200;

обідня перерва: з 1200 до 1300.

За принципом „єдиного вікна” організовано прийом відвідувачів приймальні громадян координатором-інформатором, який провадить попередній запис відвідувачів на прийом, веде щоденний графік прийому відвідувачів, визначає до якого фахівця направити заявника, видає, у разі потреби, відвідувачам талон-направлення, де зазначено номер кімнати спеціаліста, або його робочого місця, прізвище, ім’я та по батькові, час і дату прийому. Здійснюється попередній запис на прийом за телефоном: 4-29-04.

Прийом проводиться спеціалістами управління у зручний для громадян час.

Отримати консультації по наданню всіх видів соціальної підтримки можна за телефоном «гарячої лінії»: 4-29-04, 4-07-70, 4-15-67.

Особлива увага приділяється роботі зі зверненнями від учасників АТО та вимушених переселенців зі Сходу та АР Крим, також від соціально незахищених категорій населення: інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів.

Протягом І кварталу 2016 року до управління соціального захисту населення  райдержадміністрації надійшло 371 звернення від громадян, із них: 261 у формі усних звернень громадян на особистому прийомі в начальника управління та заступників начальника та 110 письмових звернень громадян.

Основні питання, що порушуються під час звернень громадян, стосуються призначення і виплати соціальних допомог, надання субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Щомісячно проводиться виїзд «мобільного соціального офісу» в населені пункти району. До роботи «мобільного соціального офісу» залучаються спеціалісти управління соціального захисту населення райдержадміністрації, районної служби зайнятості, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управління Пенсійного фонду. Протягом  І кварталу 2016  року проведено виїзди у 6 сільських рад  району, де прийнято 43  громадян.

Заплановано виїзди «мобільного соціального офісу»:

11.05.2016 р.- с. Щурівці, с. Клубівка;

25.05.2016 р. - с. Ріпки, с. Тишевичі;

08.06.2016 р. - с. Двірець, с. Мислятин;

22.06.2016 р. - с. Шекеринці, с. Борисів.

22.04.2016 р.

О. Гонтар,  головний спеціаліст управління

соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Відбувся соціальний «мобільний офіс»

 

20 квітня за участю представників управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Білогірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на території Білотинської та Лютарської сільських рад працював виїзний мобільний офіс. Зокрема представниками:

- управління соціального захисту населення райдержадміністрації  надано 16 консультацій з питань оформлень державних допомог та житлових субсидій;

- Ізяславського районного центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено 12 перевірок повноти відпрацьованого робочого часу, ефективності та якості надання соціальних послуг соціальними робітниками та складено відповідні акти;

- Білогірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області надано 42 консультації з питань права на пенсію, порядку призначення та перерахунку пенсій.

21.04.2016 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

До Єдиного дня інформування населення

Соціальний захист учасників антитерористичної операції

 

Станом на 01 березня 2016 року відповідно до даних ЄДАРПу в області проживає 5495 - учасників бойових дій, 4 – учасника війни, 56 – інвалідів війни та 208 осіб, яким надано статус «Член сім'ї загиблого (померлого)».

Рішенням сесії обласної ради від 07 квітня 2015 року №20-31/2015 затверджено обласну програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області (далі – Програма).

Основними завданнями Програми є:

- надання особам, які беруть (брали) участь в АТО та членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участі в АТО, комплексних соціальних, медичних, психологічних та юридичних послуг;

- надання матеріальної допомоги особам, які беруть (брали) учать в АТО або членам їх сімей;

- соціальний супровід членів сімей осіб, які беруть (брали) участь в АТО;

- надання додаткових пільг, окрім передбачених законодавством;

- увічнення пам'яті загиблих героїв тощо.

Враховуючи важливість питання соціальної підтримки осіб, які брали участь в АТО та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області, на 2016 рік в обласному бюджеті передбачено кошти на реалізацію заходів Програми, на загальну суму 3 350,0 тис.грн., з яких для:

1. Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації 2 500,0 тис.грн. на надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

2. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації – 850,0 тис.грн., з них на:

- придбання обладнання для покращення матеріально-технічного оснащення Хмельницького обласного госпіталю ветеранів ВВВ на базі якого буде проводитись оздоровлення та медична реабілітація учасників АТО – 510,0 тис. гривень. Дані видатки, відповідно до помісячного розподілу, сформованого за пропозицією, наданою головним розпорядником коштів, будуть профінансовані у поточному місяці;

− забезпечення осіб, які брали участь в антитерористичній операції, пільговим зубопротезуванням – 240,0 тис.грн., профінансовано у повному обсязі;

− придбання слухових апаратів для осіб, які брали участь в антитерористичній операції – 100,0 тис.грн. профінансовано у повному обсязі.

В разі подання головними розпорядниками коштів обласного бюджету бюджетних запитів з пропозиціями про необхідність виділення додаткових асигнувань на виконання заходів програми соціальної підтримки осіб, які брали участь в АТО та членам їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області, такі пропозиції будуть розглянуті Департаментом фінансів облдержадміністрації при підготовці проекту рішення обласної ради «Про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік» в межах наявного фінансового ресурсу обласного бюджету.

14.04.2016 р.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

 

Зустріч із соціальними працівниками

 

24 березня в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг відповідно до плану роботи територіального центру  на I квартал 2016 року проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру.

У роботі засідання взяли участь: директор територіального центру  Сахнюк В.В., завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочав нараду директор територіального центру Сахнюк В.В., який надав інформацію « Про надання соціальних послуг територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) найменш захищеним верствам населення району в осінньо-зимовий період 2015-2016 років». Також доповідач ознайомив із державним стандартом соціальної послуги представництва інтересів, загальними підходами до організації та надання соціальної послуги. Крім того наголосив про дотримання правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, електромережі, необережного поводження з вогнем.

 Також виступила завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Дацюк Т.І., яка розповіла про результати перевірок повноти відпрацювання робочого часу соціальними робітниками протягом I кварталу. Зокрема виступаюча наголосила щодо проведення обстеження соціально-побутових умов проживання ветеранів війни, соціальний захист ветеранів війни, їх оздоровлення.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. підвів підсумки семінар-наради, обговорення та надав відповіді на запитання

24.03.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг

"Мобільний соціальний офіс" допомагає та роз'яснює

23 березня за участю представників управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління пенсійного фонду України в Ізяславському районі, Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації на території Теліжинецької та Сахнівської сільських рад працював виїзний мобільний офіс. Зокрема представниками:

- управління соціального захисту населення райдержадміністрації прийнято 4 заяви на призначення житлових субсидій, 1 заяву на призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та надано 11 консультацій з питань оформлень державних допомог та житлових субсидій;

- служби у справах дітей райдержадміністрації проведено 3 обстеження умов проживання сімей, діти в яких опинилися в складних життєвих обставинах, з метою запобігання продажу неповнолітнім спиртних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів проведено 2 профілактичних рейди з учнями Теліжинецької ЗОШ І-ІІ ст., а також профілактичну бесіду на тему: “Ні шкідливим звичкам”;

- Ізяславського районного центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено 11 перевірок повноти відпрацьованого робочого часу, ефективності та якості надання соціальних послуг соціальними робітниками та складено відповідні акти;

- управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі надано 42 консультації з питань права на пенсію, порядку призначення та перерахунку пенсій.

23.03.2016 р.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

ДОПОМОГА ВНУТРІШНЬОПЕРЕМІЩЕНИМ ТА ПОСТРАЖДАЛИМ,

ЯКІ ОПИНИЛИСЬ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

21.03.2016 р.

За матеріалами управління інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

До Єдиного Дня інформування населення

 

Субсидії на житлово-комунальні послуги

 

За 2015 рік управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на суму 834 432,0 тис. грн. Перераховано коштів організаціями – 553 669,4 тис. грн. Станом на 01.01.2016 року користувалося субсидією на оплату житлово-комунальних послуг 173 тисячі сімей. Призначено субсидій готівкою для придбання скрапленого газу та твердого палива 21 872 сім’ям на суму 28 810,9 тис. гривень.

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення комісій місцевих органів виконавчої влади та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:

- на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня;

- на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Після закінчення терміну отримання субсидії управління соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців, календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Для цього структурні підрозділи з питань соціального  захисту населення збирають інформацію, необхідну для призначення субсидій без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та письмово інформують про прийняте рішення громадян.

Разом з тим, громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг, шляхом подання відповідних документів.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати свою  обов'язкову  частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

17.03.2016 р.

За інформацією Департаменту соціального

захисту населення облдержадміністрації

 

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

 

Надважливим питанням сьогодення є підвищення заробітної плати та легалізація зайнятості населення. Активно працює у цьому напрямку робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Її чергове засідання відбулось сьогодні, 11 березня, під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Павла Ковальчука.  

На даний час відбулись зміни у Податковому кодексі та законодавчих актах України про єдиний соціальний внесок, якими зменшилось нарахування на фонд оплати праці та утримання із заробітної плати орієнтовно на 18% порівняно із 2015 роком. Законодавцем прогнозувалось, що вивільнені кошти будуть спрямовані роботодавцями на підвищення зарплати.

На засіданні  робочої групи встановлено, що за підсумками проведеного аналізу по Ізяславщині 24 суб´єкти господарювання не забезпечують реалізацію наданих законодавством можливостей для підвищення заробітної плати. Однією із причин являється сезонний характер діяльності сільськогосподарських підприємств району.

У той же час у січні поточного року шестеро суб’єктів господарювання зуміли забезпечити незначний зріст фонду оплати праці найманим працівникам порівняно із минулим роком у розрахунку одного працівника.

За результатами роботи робочою групою прийнято відповідні рішення та відповідальним посадовим особам надано ряд доручень.

11.03.2016 р.

За матеріалами робочої групи з питань легалізації

виплати заробітної плати та зайнятості населення

 

Вирішувались питання соціального захисту населення

 

09 березня відбулось чергове засідання Комісії з питань призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій, Комісії з питань включення пільговиків до ЄДАРП за місцем фактичного проживання. На засіданні комісії розглянуто 5 заяв з питань призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та 151 заяву для призначення субсидій, з них по всіх прийнято позитивні рішення.

Комісією з питань включення пільговиків до ЄДАРП за місцем фактичного проживання розглянуто та прийнято позитивне рішення по 2 заявах пільговиків.

09.03.2016 р.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

 

"Мобільний соціальний офіс" допомагає та роз'яснює

 

 

24 лютого року на території Ліщанської та Топорівської сільських рад працював виїзний мобільний офіс, за наданням консультацій звернулося 11 громадян, усім громадянам надано консультації з питань призначень житлових субсидій та державних допомог. В роботі мобільного офісу взяли участь фахівці управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, а також Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

За словами організаторів, до основних функцій мобільного офісу входить інформування на­селення з питань діючого законодавства та заходів соціального захисту; здійснення консультаційно-роз'яснювальної робо­ти з питань реабілітації та зайнятості осіб з інвалідністю. Також працівники  офісу приймають зая­ви й відповідні докумен­ти від громадян, які по­требують додаткової соціальної підтримки на на­дання матеріальної допо­моги, санаторно-курортного оздоровлення, забезпечен­ня технічними засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення за прин­ципом «єдиного вікна».

Відвідувачі мобільного соціального офісу отримали допомогу в оформленні тієї чи іншої заяви. Також відбувся й прийом єдиної заяви і відповідного пакета документів; видан­ня повідомлень про при­значення відповідних видів соціальної допомоги. Під час співбесід, які проводять члени мобільного офісу із заявниками, є  можливість виявлення малозабезпече­них громадян та осіб, які потребують додаткової соціальної підтримки. Відповідно відразу надається роз'яснення та прийом документів, необхідних для встановлення статусу багатодітної сім'ї й видачі посвідчень батьків і дити­ни з багатодітної сім'ї.

24.02.2016 р.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

Зустріч із соціальними працівниками

 

23 лютого в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відповідно до плану роботи територіального центру  на I квартал 2016 року проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру.

У роботі семінар-наради взяли участь директор територіального центру Сахнюк В.В., завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочав нараду директор територіального центру Сахнюк В.В., який ознайомив із основними способами захисту в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій. Також довів основні способи захисту, порядок дій за сигналами оповіщення та план дій під час евакуації.

Підвів підсумки територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в 2015 році та завдання, наголосив на пріоритетні напрямки роботи в 2016 році.

Виступила завідувач відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Дацюк Т.І., яка роз’яснила щодо проведення обстеження соціально-побутових умов проживання, а також соціальних захист ветеранів війни, їх оздоровлення.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. підвів підсумки семінар-наради, обговорення, надав відповіді на запитання.

23.02.2016 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального  

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Вирішувались питання соціального захисту населення

 

 

10 лютого заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко провів  чергове засідання Комісії з питань призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та субсидій, Комісії з питань включення пільговиків до ЄДАРП за місцем фактичного проживання. На засіданні комісії розглянуто 10 заяв з питань призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям, з яких прийнято позитивне рішення по 7 заявам, а також 126 заяв для призначення субсидій – прийнято позитивні рішення по усіх цих заявах.

Рішення щодо призначення (непризначення) державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та субсидій приймалось на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов, виходячи з конкретних обставин, що склалися, як виняток, по зверненнях громадян, які згідно діючого законодавства права на вказані допомоги на загальних підставах не мають.

 Комісією з питань включення пільговиків до ЄДАРП за місцем фактичного проживання розглянуто та прийнято позитивне рішення по 2 заявах пільговиків.

11.02.2016 р.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

 

 

Виїзний мобільний офіс

 

 

27 січня на території М´якотівської та Плужненської сільських рад працював виїзний мобільний офіс. За наданням консультацій та подачею заяв про призначення житлових субсидій та державних допомог звернувся 21 громадянин. Усім громадянам надано консультації та прийнято документи для призначень житлових субсидій та державних допомог.

28.01.2016 р.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

 

Проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру

 

26 січня 2016 року  відповідно до плану роботи  територіального центру на I квартал 2016 року проведено семінар-нараду із соціальними робітниками територіального центру. У роботі засідання взяли участь: директор територіального центру Володимир Сахнюк, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керівник Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська, заступник головного лікаря Ізяславського ЦПСМД   Сергій Глєба, голова спілки ветеранів учасників АТО Володимир Павлюк, заступники начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Савлук та Світлана Станівчук,   апарат територіального центру, соціальні робітники та інші.

Розпочав нараду заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, який наголосив про організацію роботи територіального центру щодо виявлення, надання по можливості, соціальних послуг демобілізованих учасників АТО та їх сімей.

Керівник  Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Косовська роз’яснила порядок оформлення соціальних паспортів потреб учасника АТО та на що звернути особливу увагу.

Виступив  заступник головного лікаря ЦПСМД Сергій Глєба, розповів про медичне обслуговування та оздоровлення учасників АТО.

Голова спілки ветеранів учасників АТО Володимир Павлюк наголосив про співпрацю та надання волонтерської допомоги демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям.

Заступники начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації  Людмила Савлук та Світлана Станівчук роз’яснили про зміни у наданні  субсидій та інших соціальних допомог.

Директор територіального центру Володимир Сахнюк довів: основні положення Закону України «Про охорону праці. Кодекс законів про працю України» та інші нормативні акти; провів інструктаж по пожежній безпеці та заходи пожежної безпеки в Україні; підвів підсумки семінар-наради.

26.01.2016 р.

За матеріалами Ізяславського територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

2015 рік

2014 рік

 

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграція України

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання          державної служби

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

  Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

   Обласні

 органи влади

 

 

 
 

 

 

 
_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2017
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації