на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

   

 

 

 

 

ЧЕРВЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

       

01 

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні жителі Ізяслава!

 

Вітаю Вас із Днем міста! 

Це – свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав сюди колись, щоб залишитися назавжди у місті з особливим колоритом, традиціями, славною історією. Дякуємо всім жителям Ізяслава, які небайдужі до долі рідного міста, а особливо – представникам старшого покоління, мудрим наставникам, тим, хто пройшов війну, голод, розруху, але не зломився, не втратив віри, продемонструвавши приклад безкорисного служіння малій батьківщині, змінюючи своєю працею кожен день життя на краще.

Вітаємо і молоде покоління, яке буде визначати долю нашого міста в майбутньому. Дуже хочеться бачити нашу молодь цілеспрямованою, здоровою, перспективною, освіченою, з активною життєвою позицією. 

Нехай зростає та процвітає наше улюблене місто! Хай щастя, любов і достаток живуть на кожній його вулиці, у кожному домі, в кожній родині, об’єднуючи всіх нас у згуртовану і небайдужу громаду.

З Днем міста!

 

голова районної державної адміністрації, почесний громадянин міста Борис Яцков

 

У районі до Дня Конституції України, Дня молоді та Дня міста Ізяслав провели спортивні змагання

 

З нагоди 22-ї річниці Конституції України, Дня молоді та  Дня міста Ізяслав  сектором молоді та спорту  відділу освіти, молоді і спорту районної державної адміністрації  за підтримки Ізяславської міської ради 29 червня було організовано спортивне свято.

Спортивне дійство розпочалось біля Ізяславського районного будинку культури, де було дано старт забігу легкоатлетів вулицями Шевченка та Грушевського. Фініш забігу відбувся на території Ізяславського міського пляжу.

Учасників змагань привітали завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук та заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук.

Члени Великорадогощанського січового товариства із села Велика Радогощ на чолі зі своїм виховником  Миколою Мельником провели для учасників спортивного заходу майстер-клас із різних козацьких  видів єдиноборств. У ході майстер-класу чимало учасників заходу взяли участь у різних козацьких випробуваннях.

Організаторами заходу було проведено змагання: пляжного  волейболу,  (хлопці), армспорту (хлопці, дівчата), штовхання довбні (хлопці, дівчата), складання кубика Рубика (хлопці), шахи (хлопці), перетягування линви (хлопці).

Переможці змагань отримали грамоти від відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та Ізяславської міської ради, також переможці отримали призові кошти від Ізяславської міської ради.

Завершилось спортивне свято частуванням козацького кулешу від членів Великорадогощанського січового товариства.

ФОТОКОЛАЖ

29.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Виступ Президента України з нагоди 22-ї річниці Конституції України

 

Шановні співвітчизники!

Шановні запрошені!

Вже стало доброю традицією, що ми вшановуємо українську Конституцію в День Конституції біля пам’ятника славетному українському гетьману, соратнику Мазепи Пилипу Орлику. Цей гетьман – автор першого в історії України, а може й першого в світі, конституційного акту. Акту, який закріпив демократію, закріпив владу народу.

І я мав високу честь під час візиту до Стокгольму, столиці Швеції, тримати в руках цей історичний документ. Він був схвалений в квітні 1710 року. Так звана Конституція Пилипа Орлика, яка ще на початку вісімнадцятого століття випередила свою епоху. А ще вона дала велику фору всім нашим сусідам, далеким і близьким.

Чинний Основний Закон України, ухвалений у 1996  році, зі змінами 2004 року, багатьма експертами – українськими та закордонними - також оцінювався як один з найбільш прогресивних, найбільш досконалих, найбільш демократичних правових документів.

Політична еліта України, на мою думку, достатньо нешанобливо ставиться і не дуже обережно поводиться з Конституцією, що й стало однією з причин тих криз та випробувань, які випали на долю нашої держави. Впевнений, що це має стати дуже серйозним уроком для нинішніх і майбутніх політиків.

Не можна політичну систему, форму правління, державний устрій змінювати на догоду поточній кон’юнктурі. Не можна змінювати Конституцію під конкретних осіб. Це – Основний закон України. Неприпустимо до таких важливих питань підходити, як у Салтикова-Щедріна: «Чогось хотілося… Чи то конституанти, чи то севрюжини з хріном».

Докорінні зміни до Конституції мають визріти, щоб не виглядати скоростиглими та кон’юнктурними. І ще головне – перед ними має бути відкрита дорога на триста голосів в Раді. Чітко дотримуватись процедур змін до Конституції. Їх встановив Основний закон, а ми маємо чітко їм слідувати.

Заступаючи на посаду Президента я чітко наголосив, що буду дотримуватися Конституції в редакції 2004 року, до якої наша країна повернулася під час Революції Гідності… В редакції, яка посилила роль Уряду. В редакції, яка посилила роль Парламенту. І попри те, що реальні можливості Президента і близько не відповідають тим очікуванням та вимогам, які ставить перед Президентом український народ, які ставить суспільство, я чітко дотримуюсь наданої обіцянки. За ці роки я жодного разу не поскаржився на обмеження чи відсутність повноважень. Як би важко не було відповідати на безпрецедентні за своєю складністю зовнішні та внутрішні виклики, жодного разу не попросив про розширення повноважень.

Навпаки і більше того, я свідомо відмовився від деяких повноважень Глави держави, зокрема під час судової реформи. Повноважень в частині призначення суддів, створення та ліквідації судів – що зараз робить Верховна Рада, а раніше вони створювались Указом Президента. Неможливо було запустити судову реформу без змін до Конституції в частині правосуддя. І я хотів подякувати українській Верховній Раді за те, що народні депутати дали необхідну для цього конституційну більшість голосів.

Втрату Президентом низки повноважень передбачає і проект змін до Конституції в частині децентралізації. Це реальна передача влади територіальним громадам. Це реальне щеплення проти федералізації. Але одночасно і збільшення відповідальності. На жаль, конституційні зміни нам поки ще не довелося провести, хоча децентралізація вважається однією з найбільш успішних наших реформ, яку вже кожен може відчути на собі. Але ці зміни до Конституції проголосовані в першому читанні, і чекають на друге читання, пов’язане із обставинами встановлення стійкого миру на Донбасі, відсічі російській агресії і деокупації Донбасу.

Натомість, зараз на відміну від конституційних змін по децентралізації я не бачу жодних причин, щоб зволікати із скасуванням депутатської недоторканості.

Хочу окремо наголосити, що під час судової реформи ми скасували недоторканість суддів. Ми пішли рішучими кроками, щоб більше 8 тис. українських суддів мали захист закону за свою незалежність, неупередженість у прийнятті тих чи інших судових рішень. Але точно зняти недоторканість у зв'язку зі скоєнням злочинів суддями. Впевнений, що така сама доля має чекати і моїх конституційних пропозицій про недоторканість депутатів.

Ми зробили все необхідне для цього. Передбачили, що недоторканість буде знята з депутатів вже наступного скликання і починають діяти з 1 січня 2020 року. Але всі мають бути рівними перед законом.

І тиждень тому 20 червня Конституційний суд - хочу подякувати йому за це - прийняв відповідне рішення і схвалив президентський законопроект по змінам до Конституції в частині недоторканості депутатів.

І я чекаю, що Верховна Рада, не зволікаючи часу, якнайшвидше прийме ці зміни до Конституції. Адже кожен народний депутат обіцяв зняти депутатську недоторканість. Прошу, зараз дуже гарний час для цього рішення.

Ще одні зміни до Конституції на яких я наголошую. Найближчим часом мною буде передано до Верховної Ради проект змін до Конституції – поправку, яка закріпить дві наших стратегічних цілі тісно пов’язані одна з одною. Це є вступ України до Європейського Союзу і вступ України до НАТО.

Готуючи цю ініціативу, я виходив з трьох надзвичайно важливих міркувань. Перше, європейська та євроатлантична інтеграція чітко відповідають національним інтересам України. Друге, орієнтація на Євросоюз та Північно-Атлантичний Альянс підтримуються абсолютною більшістю громадян, про що переконливо свідчить динаміка громадської думки. Але при цьому, і третє, існує очевидна загроза ревізії європейської та євроатлантичної стратегії під впливом різних зовнішніх та внутрішніх обставин. І походить вона не лише від тих сил, які заслужили собі репутацію п’ятої колони. Серед політиків дедалі більше стає охочих поставити під сумнів наш чітко вивірений європейський курс, і нам вже окремі безвідповідальні політикани малюють необхідність повернення на Схід. Щоб ніхто і не думав петляти, впевнений, що це має бути прямим текстом зафіксовано у Конституції.

Можливість зібрати триста голосів за таке важливе рішення у нинішньому складі Верховної Ради, я твердо в цьому переконаний, є. І нам треба негайно починати роботу в цьому напрямку.

Ще одні важливі зміни до Конституції - це є відображення в Конституції Криму. І Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу, який зараз тут присутній, ми просимо, щоб Конституційна комісія активізувала свою роботу і якнайшвидше передала проект на розгляд народним депутатам. Рефат, ми разом в цьому питанні, і не тільки в цьому!

Дорогі співвітчизники!

Вітаю вас з Днем Конституції і ще раз хочу наголосити – нам, як повітря, потрібна єдність. Пилип Орлик був гетьманом – гетьманом України. Але звертаю вашу увагу – гетьманом в еміграції.

«През незгоду, всі пропали, - писав Мазепа, - самі себе звоювали». Подібні висновки ми робимо із досвіду Української національної революції, століття якої ми цього року відзначаємо. На жаль, вона закінчилася втратою Україною незалежності через нездатність тодішньої еліти до консолідації. Це абсолютно безвідповідальна поведінка по відношенню до власної держави і до власного народу.

Але ми тепер достатньо розумні, достатньо мудрі, достатньо сильні, щоб для помилок минулого не залишити місця – ані в сьогоденні, ані в майбутньому.

Я твердо переконаний, що ми здатні об’єднатися, як країна об’єдналася в 2014 році, захищаючи свій суверенітет, захищаючи територіальну цілісність.

І хочу нагадати окремим політиканам – в країні йде війна. Українські Збройні Сили дають відсіч російському агресору.

Питання відновлення суверенітету, питання повернення Криму і окупованого Донбасу стоїть першим пріоритетом перед державою, так само, як і встановлення миру. І п’ята колона, яка підриває єдність, і допомагаючі їй зовнішні сили мають ще більше консолідувати українське суспільство.

Після років суворих випробувань, які ми з честю витримали, країна зараз впевнено повертається на шлях розвитку, на шлях прогресу для того, щоб стати успішною країною, об’єднаною і єдиною. Успішною країною успішних людей.

Все, дорогі мої, буде добре.

Зі святом Конституції вас!

Слава Україні!

 28.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

Шановна громадо Ізяславщини!        

 

Щиро вітаю Вас із Днем Конституції України!

28 червня увійшло в новітню історію нашої держави яскравою та доленосною сторінкою. Адже Конституція не лише заклала основи демократичного ладу в Україні, проголосила її суверенною, незалежною, демократичною, соціально-правовою державою, а й затвердила право українського народу жити у власній соборній країні, стала основою розбудови нашої держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

За час, що минув, Конституції України довелося подолати чимало випробувань. І сьогодні суспільство знову прагне змін, які можливі лише за умови проведення конституційної реформи, що включатиме комплекс заходів із реформування місцевого самоврядування, податкової і бюджетної систем тощо.

Разом з тим, маємо усвідомити, що демократичний спосіб життя, утвердження миру й стабільності неможливі без національної єдності та відповідальності кожного з нас за долю Батьківщини перед сучасним і майбутніми поколіннями.

 Впевнений, що наша спільна багатогранна діяльність, заснована на положеннях Конституції і щоденній копіткій праці, дозволить нам зробити чимало масштабних перетворень у рідній країні.

Бажаю вам, шановні земляки, міцного здоров'я, взаєморозуміння, віри і сили духу задля здійснення нових звершень в ім'я Ізяславщини, на благо України! Нехай це свято надає усім нам сил і впевненості у завтрашньому дні, а у ваших родинах панують мир, злагода  і достаток!

 

З повагою,

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

 

Ізяславщина відзначила День Конституції України

 

Конституція України 1996 року була визнана міжнародною спільнотою однією із найкращих. Головним її здобутком є те, що вона юридично закріпила в українському суспільстві ідеали справедливості, рівності та людської гідності, які сповідують усі цивілізовані країни світу.

Вперше в українській історії людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнані найвищою цінністю. Ми твердо стали на шлях свободи, демократії та реформ заради подальшого розвитку та руху вперед.

Саме про це було наголошено в ході культурно-мистецького дійства «Українська музика просто неба», що відбулось  28 червня – у день Конституції України -  на майданчику біля Ізяславського районного будинку культури. Захід було присвячено власне Дню Конституції України та Дню молоді, що відзначався днями.

Для тих, хто цього дня завітав на святкову програму – дорослі та молодь, молоді родини з дітьми та родини із життєвим досвідом із онуками, компанії друзів – отримали чудову можливість насолодитись чудовою музикою та піснями у виконанні народного аматорського ансамблю духової музики "Музики Надгориння" Ізяславського районного будинку культури (керівник Юрій Шагун) та солістів Ігоря Костюка, Олександра Ящука, Антоніни Вільбовець, Юрія Шагуна, Віктора Дмитрука, Олега Терентюка. Чудовий конферанс заходу здійснила Таміла Рудюк.

Мистецький захід відбувся у теплій та затишній атмосфері.  

ФОТОКОЛАЖ

28.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

Забезпечення населення якісною питною водою – це основа життєдіяльності

 

Саме на цьому наголосив перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко під час розширене засідання колегії облдержадміністрації, обговорюючи питання про стан забезпечення послугами водопостачання та водовідведення населених пунктів області у рамках Програми «Питна вода Хмельниччини» на 2008 – 2020 роки.

26 червня під керівництвом голови облдержадміністрації Вадима Лозового відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли перший заступник голови обласної ради  Неоніла Андрійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.

З першого питання про стан забезпечення послугами водопостачання та водовідведення населених пунктів області у рамках Програми «Питна вода Хмельниччини» на 2008 – 2020 роки доповів начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Сергій Дашковський, який відмітив, що забезпечення населення якісною водою є однією з головних проблем сьогодення.

Так, на 01 січня поточного року централізованим водопостачанням в області забезпечено 421 населений пункт та охоплено 80% міського населення, 76% населення, що проживає у селищах міського типу, 29% сільського населення.

На території області послуги з питного водопостачання та водовідведення надають 39 спеціалізованих водопровідно-каналізаційних підприємств, які обслуговують 149 водопровідно-насосних станцій, 3122,4 км водопровідних мереж, 34 каналізаційних очисних споруди, 1100,9 км каналізаційних мереж, 865 одиниць насосного обладнання тощо.

За словами Сергія Михайловича, переважну більшість існуючих водопровідно-каналізаційних мереж області побудовано у 60-70-ті роках минулого століття, вони є фізично зношеними і потребують реконструкції та модернізації. Проблема негайної заміни аварійної частини водопровідних та каналізаційних мереж залишається в усіх містах та селищах області. Заміни потребують 1159 км або 37% водопровідних мереж.

Загалом, торік підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства області було відпущено 29,9 тис.м3 води на суму 148,3 млн. грн. та 20,6 тис.м3 відведено стічних вод на суму 130,2 млн. гривень. Усього послуг водопостачання та водовідведення мешканцям області (населення, підприємства, установи) надано на загальну суму 278,4 млн. гривень. Рівень розрахунку споживачів за послуги водопостачання та водовідведення у минулому році становив 117,5%, у тому числі, населення за послуги розрахувалось на 115,9 відсотка.

Для вирішення проблеми якісного водопостачання в області затверджено Програму «Питна вода Хмельниччини» на 2008-2020 роки». Основні заходи цієї Програми спрямовано на охорону і раціональне використання підземних джерел питного водопостачання, розвиток мережі централізованого водопостачання та водовідведення, відновлення непрацюючих водогонів, забезпечення комунальних підприємств ресурсо- та енергозберігаючими технологіями, відповідним обладнанням та приладами контролю тощо.

Разом з цим, з державного бюджету на будівництво та реконструкцію об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства виділяються кошти у рамках програм соціально-економічного розвитку, з фонду регіонального розвитку та за рахунок субвенцій місцевим бюджетам на здійснення заходів розвитку окремих територій та формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Так, за період 2016-2017 роки загалом профінансовано 282,3 млн.гривень.

У минулому році, на реалізацію інвестиційних проектів по реконструкції та будівництву систем водопостачання та водовідведення з різних джерел фінансування було спрямовано 198,3 млн. гривень.

У тому числі, з державного фонду регіонального розвитку на заходи водопостачання та водовідведення використано 32,2 млн. грн., 20,9 млн. грн. – субвенція з обласного бюджету місцевим бюджетам, 44,8 млн. грн. – субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій і решта – кошти місцевих бюджетів та комунальних підприємств.

За кошти державного фонду регіонального розвитку у 2017 році виконані роботи з будівництва мереж водопостачання у селах Сарнів, Бубнівка Волочиського, Нове Село Ізяславського, Гуменці Кам’янець-Подільського районів, проведено реконструкцію мереж – смт Меджибіж та Чемерівці.

За рахунок субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам виконано роботи з будівництва мереж водопостачання у сільських населених пунктах: сіл Кущівка, Чернява,  Пахутинці та Шмирки Волочиського, Олександрівка Городоцького, Ліщани Ізяславського, Давидківці, Данюки Хмельницького, Завадівка Чемеровецького та Виноградівка Ярмолинецького районів; проведено реконструкцію водопровідних мереж у селах Дашківці Віньковецького, Бокіївка Волочиського, Кремінна, Клинове Городоцького районів; виконано роботи з будівництва артезіанських свердловин для господарсько-питного водопостачання населення у селах Пільний Олексинець Городоцького, Кутківці, Бурти Чемеровецького районів.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам продовжувалися роботи з будівництва другої черги водогону від с. Чернелівка до м. Хмельницький (20,0 млн. грн.), з реконструкції каналізаційних очисних споруд у м. Старокостянтинів, здійснювалося будівництво мереж водопостачання у селах Новоленськ, Сергіївка, Глядки Наркевицької об’єднаної територіальної громади та інші.

Таким чином, з усіх джерел фінансування, за період дії обласної Програми «Питна вода Хмельниччини на 2008-2020 роки»  з 2008 по 2017 роки профінансовано передбачені Програмою заходів лише 50% на загальну суму 519,7 млн.гривень.

Цьогоріч, уперше після 2012 року, на реалізацію заходів Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки у державному бюджеті передбачено 200 млн. гривень. У січні Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України направлено перелік інвестиційних проектів, які можуть брати участь у конкурсному відборі, на загальну суму 69,9 млн. гривень.

За словами доповідача, наразі очікується розподіл державних бюджетних коштів між регіонами України. У поточному році допускатись до конкурсного відбору будуть лише ті проекти, по яким буде забезпечено не менше 10% співфінансування з місцевого бюджету та які мають затверджену в установленому порядку проектно-кошторисну документацію. Відтак, розпорядженням від 16.01.2018 № 110/2018-р створено комісію при обласній державній адміністрації з питань виконання Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки.

Також рішенням сесії обласної ради «Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік» від 27.03.2018 № 45-18/2018 на будівництво та реконструкцію водопровідних мереж у населених пунктах області передбачена субвенція з обласного бюджету місцевим бюджетам у сумі 20,0 млн. гривень. За рахунок цих коштів профінансуються роботи з будівництва водопровідних мереж у селах Пільний Олексинець, Куманів Городоцького, Оринин, Жванець Кам’янець-Подільського, Велика Медведівка Красилівського, Жабче Старокостянтинівського, Воронівці Теофіпольського, Летава, Кутківці Чемеровецького, Чотирбоки, Мокіївці Шепетівського районів.

Крім того, за кошти державного фонду регіонального розвитку у поточному році на об’єкти водопостачання та водовідведення вже передбачено 24,4 млн. гривень. Зокрема, 4,4 млн. грн. на реконструкцію водогону у смт Дунаївці, 1,0 млн. грн. на реконструкцію (друга черга) очисних споруд та напірного колектора у м. Дунаївці, 2,8 млн. грн. на реконструкцію очисних споруд смт Летичів, 14,7 млн. грн. на реконструкцію водопровідної мережі у м. Полонне, 1,5 млн. грн. на завершення робіт з будівництва водогону с. Браїлівка.

Підсумовуючи сказане, начальник управління відмітив, що сьогодні  є відчутною ситуація щодо зменшення рівня води підземних вод, що призвело до зникнення води у колодязях, якими користуються жителі сіл та селищ.

Відтак, в найближчі роки існує необхідність дотримання технологічних норм використання і споживання водних ресурсів, підтримка в належному стані діючого устаткування і очисних споруд, забезпечення своєчасного збирання твердих побутових відходів, дотримання режиму використання водоохоронних зон та прибережних смуг, контроль за використанням та зберіганням мінеральних і органічних добрив, нафтопродуктів, отрутохімікатів тощо.

В свою чергу, перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко додав, що дійсно, у зв’язку із кліматичними змінами, за останні роки в області, як і в державі в цілому, виникла проблема з водопостачанням населення якісною питною водою, якої раніше не було. Поряд з цією проблемою особливої уваги потребують і системи водовідведення.

«Ми маємо детально проаналізувати стан забезпечення населення області питною водою, визначити найбільш проблемні населені пункти та при розподілі коштів місцевих бюджетів надати перевагу фінансуванню, насамперед, об’єктів водопостачання та водовідведення. Адже забезпечення населення якісною питною водою – це основа життєдіяльності», – сказав Володимир Ілліч.

27.06.2018 р.

 

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Президент підписав Закон «Про утворення Вищого антикорупційного суду»

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про утворення Вищого антикорупційного суду».

Під час участі в урочистостях з нагоди випуску магістрів Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Глава держави звернувся до випускників: «Впевнений в тому, що сьогодні ця наша зустріч має запам’ятатись. Я прийняв рішення, що сьогодні саме тут ми маємо підписати Закон про запуск антикорупційного суду».

Він нагадав, що цей Закон був проголосований Верховною Радою у надзвичайно короткі терміни в першому читані і в цілому. «І думаю, що буде символічно, що саме в цих стінах відбудеться запуск цього процесу»,  - додав Петро Порошенко.

«Дуже щасливий був би бачити випускників інституту серед кандидатів у судді Вищого антикорупційного суду. Рівень підготовки, я наголошую, достатній. А ще законодавець вписав наявність міжнародного досвіду. А в кого міжнародний досвід має бути як не у випускників інституту?», - зазначив Петро Порошенко.

«Фактично, крім прикінцевих положень, Закон складається лише з двох статей. Стаття 1. Утворити Вищий антикорупційний суд. Стаття 2. Місце знаходження, територіальна юрисдикція і статус визначаються Законом «Про Вищий антикорупційний суд», - процитував Глава держави положення підписаного ним Закону.

Президент особливо наголосив на важливості створення суду до кінця цього року. «Впевнений в тому, що це створить величезний прорив у інвестиційному кліматі», - підкреслив він.»

«Ми будемо захищати бізнес і економіку від корупції, від тиску правоохоронних органів, забезпечувати доступність фінансування», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив на важливості створення справедливого суду для українських громадян і для інвесторів. «Саме тому мною була започаткована конституційна реформа судової гілки влади. Був сформований новий Верховний  суд, який зараз демонструє кардинальні зміни, які відбулися в судовій системі. Протягом цього року відбувається повне перезавантаження судової системи», - зазначив він.

Президент підкреслив: «І ще одна дуже важлива деталь – створення антикорупційної інфраструктури. Я наголошую, що корупція не менш небезпечна для держави, ніж російська агресія і незаконна анексія Криму».

За його словами, в Україні започаткували створення абсолютно незалежної антикорупційної інфраструктури для ефективної боротьби з корупцією. Він нагадав про створення Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства запобігання корупції. «І система електронних декларацій, яку 20 років обіцяли, що у нас будуть відповідати за те, щоб твої  видатки співпадали з твоїми доходами. І ти маєш пояснити це суспільству, якщо ти – державний службовець», - додав Президент.

За словами Петра Порошенка, ключовим елементом, який завершує створення антикорупційної інфраструктури є створення Вищого антикорупційного суду. Глава держави зазначив, що боровся за його створення останні 2,5 роки. «Було дуже важливо, щоб антикорупційний суд був складовою Закону про судоустрій,  який ми прийняли у 2016 році. Вимога створення антикорупційного суд була закладена у моєму посланні з питань зовнішньої і внутрішньої політики,  яке я оголосив у 2016 році в Парламенті», - нагадав він.

Президент також додав, що багато скептиків було довкола цього питання, висловлювались сумніви щодо створення цього суду. «Що нібито в Парламенту недостатньо політичної волі. Хтось намагався шукати суто з політичних причин «чорну кішку у чорній кімнаті», коли її там не було», - зауважив він.

Водночас Президент наголосив, що Верховна Рада підтримала його законопроект конституційною більшістю.

«Для нас це надзвичайно важливо, щоб незалежний, об’єктивний суд, якому, так само як і всій судовій системі, довіряли б і український народ і інвестори, якнайшвидше почав функціонувати», - сказав Петро Порошенко. Він наголосив, що закликав міжнародні організації якнайшвидше делегувати експертів для того, щоб сформувати експертну раду, яка разом з Вищою кваліфікаційною комісією суддів приступить до формування нового суду.

27.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

Антирейдерський штаб –  на захисті прав селян

 

26 червня під головуванням голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового відбулося засідання обласної робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств (антирейдерського штабу).

З першого питання про хід досудового розслідування за заявами Староушицької селищної ради, Колодіївської сільської ради Кам’янець-Подільського району  Хмельницької області доповів представник Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області. За словами доповідача, наразі проведено ряд слідчих дій, спрямованих на зібрання речових доказів по даній справі. Також на даний час вирішено та погоджено проведення оціночно-земельної експертизи ділянок, які незаконно більше двох разів було передано у приватну власність шляхом відчуження з державної власності.

Також слідчий проінформував присутніх про поточну ситуацію із земельними ділянками, які розташовані за межами Сахновецької сільської ради Ізяславського району, та ходом досудового розслідування відносно дій посадових осіб ТОВ «Агрос-Віста», що містять ознаки злочину, передбаченого статтею 197-1 КК України (самовільне захоплення земельної ділянки).

Аналізуючи дане питання, голова адміністрації Вадим Лозовий надав доручення Головному управлінню Держгеокадастру у Хмельницькій області в найкоротші терміни надати слідчому усю необхідну земельну документацію для прискорення проведення слідчих дій по даній справі.

В продовження засідання, начальник Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Василь Василенко доповів про результати службового розслідування стосовно невиконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду за позовом Камінської Г.А. до Головного управління Держгеокадастру в області та про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Держгеокадастру в області. Зокрема, мова йде про те, що розгляд заяв про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності  не був здійсненний у встановленні законодавством України строки, а відмова у затвердженні проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів сільських рад Ізяславського району Хмельницької області є незаконною.

Також Василь Миколайович проінформував про результати  проведеної позапланової перевірки земельних ділянок, розташованих на території Цвітоської сільської ради Славутського району, за межами населеного пункту загальною площею 904,6398 га.

За результатами обговорення даного питання, присутніми вирішено тримати питання на контролі до збору урожаю.

Підсумовуючи, голова адміністрації зауважив, що усі сьогоднішні пропозиції та зауваження будуть враховані та внесенні до протокольного рішення.

Крім того, Вадим Миколайович висловив ініціативу щодо проведення робочої зустрічі з представниками агробізнесу області з метою виявлення (вирішення) проблемних питань у сфері земельного законодавства, а також недопущення на території області випадків аграрного рейдерства майна та бізнесу.

27.06.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Проведено семінар-нараду із соціальними працівниками

 

Відповідно до плану роботи територіального центру  на II квартал 2018 року 26 червня в актовому залі Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено семінар-нараду із соціальними робітниками. В роботі засідання взяли участь:  перший заступник голови райдержадміністрації Ковальчук П.П., начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ткаченко О.В., директор територіального центру  Сахнюк В.В., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Розпочав нараду із вступним словом Ковальчук П.П., ознайомивши з представниками громадської благодійної організації «ADRA», котрі прагнуть практично допомогти вразливим верствам населення. Представники  вищевказаної громадської організації надали роз’яснення та відповіли на поставлені питання.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ткаченко О.В. надав роз’яснювальну інформацію щодо можливості отримання житлових субсидій населенню, про порядок надання пільг різним категоріям громадян.

Керівник територіального центру Сахнюк В.В. ознайомив присутніх із основним положенням Закону України «Про охорону праці, Кодексу законів про працю» та інших нормативних актів. З працівниками організації було проведено заняття з ознайомленням з правилами пожежної безпеки в Україні, заходи пожежної безпеки в установі, доведення наказів, інструкцій.

По завершенню зібрання було підведено підсумки, надано відповіді на запитання.

27.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального центру

 соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

 

З робочою поїздкою на Ізяславщині побував голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий

 

       25 червня із робочою поїздкою на Ізяславщині побував голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий. Під час перебування в районі очільник області зустрівся із головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим, першим заступником голови районної державної адміністрації Павлом Ковальчуком, заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Левченком, начальником управління фінансів райдержадміністрації Сергієм Журавлем, завідувачем сектору культури райдержадміністрації Марією Кучерук, в.о начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмилою Крюковою, тощо.

 

 

 

“Ми маємо зберегти та примножити історичну та культурну спадщину рідного краю,” –   голова облдержадміністрації Вадим Лозовий              

В ході перебування в місті Ізяслав під час робочої поїздки до Ізяславського району 25 червня голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий оглянув комплекс  будівель палацового комплексу князів Сангушків (пам'ятки архітектури XVIII ст. національного значення, охоронний №758/1). Голова районної державної адміністрації Борис Яцков, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук доповіли, що нещодавно було проведено комісійне обстеження даної пам'ятки за участі фахівців управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, районної державної адміністрації та Ізяславської міської ради. З метою недопущення подальшого руйнування і забезпечення збереження пам'ятки запропоновано Ізяславській міській раді прийняти її на баланс (на даний час вона знаходиться на позабалансовому обліку) з подальшим виготовленням проекту  комплексу реставраційних робіт, доповів Борис Яцков. «Необхідне виділення коштів з обласного бюджету в 2018 році у сумі 450,0 тис.грн. на виготовлення проекту реставраційних робіт», - сказав очільник району.
            Також В.Лозовий та Б.Яцков оглянули приміщення Ізяславського районного будинку культури. Голова районної державної адміністрації повідомив, що протягом останніх років владою району  проведення комплекс робіт із ремонту приміщення. Також Борис Олександрович зазначив, що за сприяння народного депутат України Андрія Шиньковича на проведення робіт із внутрішнього ремонту та придбання  обладнання було залучено кошти державного бюджету.
              Особливе зацікавлення в очільника Хмельницької області викликало знайомство із експозицією Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею. Вадим Лозовий оглянув виставкові зали, картинну галерею, приміщення української світлиці. Під час відвідин музею Вадим Миколайович ознайомився із окрасою музейної колекції – копією української Першокниги – Двірецько-Пересопницьким Євангелієм, книги на якій присягають на вірність українському народу Президенти України.
              Підсумовуючи своє знайомство із працівниками закладів культури та пам’ятками історії Ізяславщини   голова облдержадміністрації Вадим Лозовий високо оцінив роботу працівників галузі та  наголосив: “Ми маємо зробити спільними зусиллями вже від нас можливе, щоб зберегти та примножити історичну та культурну спадщину рідного краю та передати її нащадкам». 
ФОТОЗВІТ

 26.06.2018 р.

За матеріалами сектору культури районної державної адміністрації

 

«Якісна підготовка закладів освіти до нового навчального року – реальне втілення в життя освітніх реформ на Ізяславщиені», - Вадим Лозовий

 

          Під час робочої поїздки до Ізяславщини 25 червня, голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий спільно із головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим відвідали ряд закладів совіти району, а саме – Ізяславську ЗОШ І-ІІІ ст. №1,  Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука та Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» ім.О.Кушнірука.
           Під час перебування у навчальних закладах В.Лозовий та Б.Яцков зустрілись із їх керівниками та ознайомились із ходом робіт із підготовки до початку нового 2018/2019 навчального року.
           Зокрема в Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Борис Яцков доповів Вадиму Лозовому, що протягом 2017-2018 років за кошти районного бюджету було виготовлено проекти на 6 корпусів закладу та проведено їх державну експертизу і затверджено відповідно до вимог чинного законодавства. Ними передбачено проведення капітальних ремонтів (термомодернізацію)  корпусів № 1-4 на загальну суму 5,136 млн.грн. «В цьому році за рахунок коштів районного бюджету та коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС, виділених для Ізяславського району, буде відремонтовано лише дві будівлі вищевказаного навчального закладу, а саме – головний корпус   та   навчальний корпус (початкові класи)», - зазначив голова районної державної адміністрації.   
            Враховуючи те, що даний навчальний заклад є надзвичайно важливим для жителів міста та району директор школи Тетяна Вітрук звернулась  до Вадима Лозового із проханням  посприяти виділенню коштів з обласного бюджету на ремонт спортивного залу, спортивного майданчику, будівель харчоблоку та бібліотеки.
            Під час огляду корпусу для учнів початкових класів, де вже ведуться роботи із капітального ремонту, голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий  наголосив, що вкладені кошти у розвиток закладів освіти – це інвестиції у майбутнє Ізяславщини та України.  Також він добавив,
що нині, у час впровадження національного освітнього проекту «Нова українська школа», яка є важливою складовою освітніх реформ у державі, та забезпечення якісних умов навчання для учнів початкової ланки, є яскравим свідченням розуміння їх важливості керівництвом Ізяславщини та освітньої галузі у районі. «Запровадження новітніх освітніх методик  які допомагають як дітям, так і вчителям, отримувати найновішу інформацію, кращі знання, є основним пріоритетом у влади», - акцентував Вадим Миколайович.
            В ході робочого візиту Вадим Лозовий ознайомився із проведенням поточних ремонтів у
Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука та Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» ім.О.Кушнірука.
            В ході спілкування із керівництвом райдержадміністрації та відділу освіти, молоді та спорту голова обласної державної адміністрації також поцікавився ходом впровадження на теренах Ізяславщини інклюзивної освіти, зокрема процесом створення інклюзивно-ресурсного центру.
ФОТОЗВІТ
26.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

У Ізяславській центральній районній бібліотеці голові обласної державної адміністрації Вадиму Лозовому запропонували книги із різним «смаком»
 

Досить часто можна почути, що хороша та книга, яку відкриваєш – смакуючи, а закриваєш – збагатившись.  І це справді так. Важко навіть уявити світ, в якому немає книг, вони розкривають перед нами дивовижні таємниці життя, дають корисні поради, вчать нас розуміти самих себе.
        Працівники районної книгозбірні вирішили продемонструвати, що кожна книга має свій неповторний та особливий смак. З цією метою 25 червня в Ізяславській центральній районній бібліотеці у рамках загальноукраїнського культурологічного проекту «Display – кросинг» молодіжної секції Української бібліотечної асоціації  розгорнули свою нову мобільну книжкову виставку «Читай зі смаком».   Метою виставки її організатори визначили -  просування читання серед всіх категорій користувачів бібліотеки та формування інтересу до книги через колірне, смакове та асоціативне сприйняття.
         Тому для виставки-інсталяції ізяславчанами було обрано наступні модулі: «Зі смаком калини», де представлено історичні романи українських сучасних авторів, «Зі смаком кориці» – книги
про чари, магію,   фантастика,  фентезійної тематики, модуль «Зі смаком кави» пропонує детективну та пригодницьку літературу, а модуль «Зі смаком тропічних фруктів» пропонує зануритись у чарівний світ географії та подорожей.
         Вишукана, елегантна, незвичні і неординарна форма виставкових модулів літературних  присмаків  не залишить нікого байдужими і викличе бажання прочитати якомога більше книг із різним «смаком». 
         У день відкриття виставки – 25 червня -  до бібліотеки завітали  голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий та голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков. Вони ознайомились із виставковими модулями.
          Також В.Лозовий та Б.Яцков  оглянули відділи бібліотеки, читальний зал, комп’ютерний центр, літературну меморіальну вітальню письменника Василя Кравчука, музей старожитностей, тощо. В ході спілкування із працівниками та відвідувачами районної книгозбірні Вадим Миколайович поцікавився умовами роботи та якістю наданих послуг. Борис Яцков доповів очільнику області про те, що вже  
розроблено проектно-кошторисну документацію на проведення капітальний ремонту (термомодернізація) будівлі бібліотеки  вартістю 4,460 млн. грн. та проведено експертизу. На даний час проект затверджено відповідно до вимог чинного законодавства та проводяться тендерні процедури. Борис Яцков звернувся до голови обласної державної адміністрації із проханням посприяти виділенню коштів з обласного бюджету на реалізацію проекту в сумі 4395.585 тис. грн.

Проведені роботи нададуть бібліотеці сучасного вигляду та забезпечать якісні умови як для працівників так і для її відвідувачів, наголосив голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий.

ФОТОЗВІТ

26.06.2018 р.

За матеріалами сектору культури районної державної адміністрації

 

 

“Маємо докласти усіх зусиль, щоб підтримати реформу медицини, зокрема,  надати усім без винятку мешканцям  Ізяславщини якісні медичні послуги,” –   голова облдержадміністрації Вадим Лозовий

         Голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий має напружений графік робочих поїздок по області, оскільки розуміє всю відповідальність, яка покладена на нього. Саме тому він наголосив керівникам району, що хоче бачити реальну ситуацію та проблеми на місцях, аби вчасно можна було на них відреагувати. 25 червня очільник області завітав із робочим візитом на Ізяславщину де зустрівся із головою Ізяславської районної державної адміністрації Борисом Яцковим  та відвідав Ізяславську центральну районну лікарню.

 В.Лозовий та Б.Яцков оглянули приміщення поліклініки Ізяславської ЦРЛ, яке було відкрито для пацієнтів рік тому після реконструкції, де ознайомились із умовами роботи медичних працівників. Зокрема вони відвідали рентген-кабінет, клінічну лабораторію, маніпуляційну, приміщення денного стаціонару та ряд інших кабінетів. Також Вадим Лозовий та Борис Яцков оглянути реанімаційне відділення та хірургічне відділення Ізяславської центральної районної лікарні. Очільнику області було продемонстроване ряд сучасного медичного обладнання, яким сьогодні користуються лікарі району і яке були придбано за кошти обласного, районного бюджетів, коштів благодійників та коштів окремих сільських рад району.

 Спілкуючись із головний лікарем Ізяславської ЦРЛ Олександром Агапієм та медичними працівниками голова обласної державної адміністрації зазначив що приємно бачити, що на Ізяславщині усвідомлюють необхідність впровадження змін у галузі охорони здоров’я. “Маємо докласти усіх зусиль, щоб підтримати реформу медицини, зокрема,  надати усім без винятку мешканцям  району якісні медичні послуги,” – додав Вадим Миколайович. На це, Борис Яцков озвучив  пропозицію голові обласної державної адміністрації Вадиму Лозовому переобладнати «довгобуд» палатного корпусу під сучасний харчоблок та під приміщення Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги. «Реалізація  запланованого обсягу робіт в Ізяславській центральній районній лікарні допоможе покращити стан здоров’я населення, захистити пацієнтів від катастрофічних витрат на лікування, забезпечити справедливий розподіл ресурсів, зробити систему охорони здоров’я більш прозорою, а також сконцентрувати ресурси на найбільш результативних та необхідних послугах», - зазначив голова районної державної адміністрації Борис Яцков.

ФОТОЗВІТ

 26.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Кому зростуть пенсії з 1 липня 2018 року  

 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 липня 2018 зросте розмір прожиткового мінімуму для всіх категорій громадян. У зв’язку з цим зростуть пенсійні виплати, які прив'язані до прожиткового мінімуму.

Підвищення пенсій торкнеться осіб, які мають статус почесного донора України, який дає право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10% від прожиткового мінімуму (з 1 липня – 1777 грн.). Для таких осіб розмір надбавки підвищиться з 170 грн. до 177,7 грн.

Також зросте розмір максимальної пенсії. Зараз сума обмежена 13730 грн., з 1 липня буде 14350 грн. на місяць.

Підвищать виплати особам, які досягли пенсійного віку, але не мають достатньо страхового стажу для отримання мінімальної пенсії. Такі українці отримують пенсію на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні він складає 1373 грн. З 1 липня складатиме – 1435 грн.

Пенсійні виплати не підвищать тим пенсіонерам, які отримують мінімальну пенсію, що на сьогодні дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб. Це пов'язано з тим, що у зв'язку з прийняттям Пенсійної реформи в Україні мінімальна пенсія з жовтня 2017 року була підвищена до 1452 грн., а прожитковий мінімум від 1 липня зросте до 1435 грн.

25.06.2018 р.

 За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

 

Шановні ізяславчани!

 

Прийміть щирі вітання з непересічним та динамічним, емоційним та сповненим запалу святом – Днем молоді! Інакше і бути не може, адже для вас відкрита будь-яка дорога, відкритий весь світ як на долоні, будь-яка справа по плечу! Ваші дні переповнені любов’ю, оптимізмом, завзятістю, патріотизмом, людяністю, новими і новими прагненнями та мріями!

Я пишаюся молоддю нашого району, вашими досягненнями в різних напрямках професійної діяльності, на спортивних аренах та у мистецьких заходах.  Сучасні і освічені, ви – творці сьогодення та майбутнього, ваші енергія і наполегливість знаходять втілення у бізнесі, політиці, науці, спорті та мистецтві. Ви щоденною працею будуєте майбутнє нашого району, країни, адже саме ви є незамінною опорою та фундаментом на шляху розквіту й процвітання України.

Тому з нагоди свята бажаю усім молодим міцного здоров’я, успіхів у навчанні і роботі, творчої енергії, незалежних думок та сил, щоб втілити в життя все, до чого прагне ваш розум, душа і тіло. Хочу побажати вам, дорогі друзі, щастя і віри у власні сили. Твердо знайте – молодість не вік. Молодість – це стан душі. Залишайтесь молодими!

 

З повагою,

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

 

Вітання Президента України з нагоди Дня державної служби

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас зі 100-річчям державної служби в Україні та професійним святом – Днем державної служби.

Протягом цього тривалого періоду – від часів гетьманату Павла Скоропадського і дотепер – державна служба складно еволюціонувала під впливом активних державотворчих процесів. На початковому етапі було закладено основи державної служби, зокрема врегульовано статус державних службовців, визначено порядок призначення їх на посади, затверджено схему оплати праці.

Новий час вимагає нових підходів і рішень. Із набуттям чинності Законом України «Про державну службу» у цій сфері розпочалися зміни, покликані зробити максимально прозорою і відкритою діяльність тих, хто присягнув вірно служити українському народові. Уже зараз ми можемо з упевненістю говорити, що створення професійної, політично незаангажованої державної служби – це реальність, а не далеке майбутнє.

Маю надію, що комплексне реформування державного управління дасть змогу проводити якісну державну політику, гарантуватиме здатність гідно тримати стратегічний курс розвитку держави, оперативно реагувати на чутливі проблеми в суспільстві задля втілення найзаповітнішої мрії наших співвітчизників – на фронті і в тилу – жити у мирній та квітучій європейській Україні.

Сердечно зичу здоров’я, любові, благополуччя, затишку вам і вашим родинам, а також успіхів у вашій професійній діяльності.

23.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

 

 

Шановні державні службовці!

 

Щиро вітаємо Вас із професійним святом – Днем державної служби!

Люди, які обирають державну службу, заслуговують на глибоку повагу, адже на їхніх плечах нелегка ноша відповідальності за добробут та майбутнє нашого народу.  Пам'ятайте, що довіра до влади починається з державного службовця, який має відігравати роль посередника між нею і народом, гнучко реагувати на запити сучасного суспільства. Одним із основних пріоритетів національної політики є реформування державного управління, забезпечення прозорості в процесі прийняття владних рішень. Ці зміни покликані підвищити авторитет державної служби в Україні та піднести імідж нашої держави на міжнародній арені. 

Громада й держава поклала на нас відповідальний обов’язок – служити людям, бути вірними присязі. Перед вами стоять вагомі завдання: щодо децентралізації влади та впровадження суспільно значущих реформ в галузях державного управління та місцевого самоврядування. Головне, чого чекають від вас громадяни, - ефективного менеджменту, виважених рішень, поліпшення життя кожної родини, мешканця кожного населеного пункту.

 Тому хочу побажати усім вам, державні службовці, консолідації зусиль, професіоналізму, здоров’я та наснаги. А ще – спільної програми дій, яка виведе  на шлях розвитку економіки, основ демократії та сталого розвитку територій. Будьмо гідними високого звання державного службовця України!

 

 

З повагою

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

Державні службовці Ізяславщини відзначили своє професійне свято

 

Державний службовець – це особлива професія, представник якої володіє, з одного боку, широкими повноваженнями, а з іншого – несе подвійну відповідальність за стан справ у суспільстві. Це нелегка праця, яка потребує самовідданості, бажання служити людям та справжньої відданості своїй справі.

23 червня в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» зібралися представники різних поколінь державної служби Ізяславщини, які працюють нині та ті, що знаходяться на заслуженому відпочинку. Адже тут відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 100-річчя започаткування державної служби в Україні та професійного свята - Дня державної служби.

Розпочалось святкове дійство переглядом відеофільму, присвяченого 100-річчю державної служби України. Також у відеофільму були сюжети  із  зображенням колективів різних районних організацій та служб державних органів і їх керівників. Тож кожен присутній у залі міг побачити на екрані і себе, і своїх колег.

Звертаючись до присутніх на святі, голова районної державної адміністрації Борис Яцков зазначив, що саме 100 років тому, після обрання Гетьманом України Павла Скоропадського, були закладені основи сучасної державної служби в Україні, які ми маємо і до сьогодні!

«Адже ще тоді, 100 років назад, був визначений порядок призначення осіб на "урядову службу", схвалено Урочисту обітницю урядовців на вірність Українській державі, яка до сьогодні є однією з вимог призначення на службу. Ще тоді, у 1918 році, було затверджено спеціальні вимоги для прийняття осіб на урядову службу» - сказав він у своєму виступі.

Борис Олександрович привітав усіх зі святом і ветеранів, і діючих працівників державної служби, подякував за сумлінну працю на благо Української Держави та побажав їм міцного здоров’я, професійного зростання, миру, добробуту, життєвої наснаги та нових здобутків на ниві служіння Державі.

Зі щирими словами привітань на адресу державних службовців виступив і голова районної ради Сергій Шлегель. «Нехай кожен день життя буде сповнений оптимізмом, добром у виконанні почесного і відповідального професійного обов’язку перед нашою країною!» - висловив він свої побажання, закінчуючи свою промову.  

До святкових вітань на адресу державних службовців Ізяславщини долучились також секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук.

З нагоди святкування 100-річчя державної служби в Україні, за сумлінну плідну працю, високий професіоналізм  окремим  працівникам державної служби Ізяславщини вручено відзнаки Ізяславської районної державної адміністрації, Ізяславської районної ради, Ізяславської міської ради, районної ветеранської організації.

Завершився урочистий захід святковим концертом від творчих колективів та солістів Ізяславського районного Будинку культури та Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

ФОТОЗВІТ

23.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Служити державі – це служити народу України! – Вадим Лозовий

 

День державної служби України – це свято всіх державних службовців нашої держави, яке щорічно відзначається 23 червня. Воно було встановлене в 2003 році Президентом України не випадково. Саме в цей день відзначається День державної служби Організації Об’єднаних націй (ООН). Перший Закон України “Про державну службу” був прийнятий в 1993 році, другий –  у 2016 році, саме він дав старт реформуванню державної служби.

На сьогодні в Хмельницькій області працюють 4425 державних службовців: з них 372 – в облдержадміністрації,  1617 – в райдержадміністраціях, 2436 – у територіальних органах центральних органів виконавчої влади.

Сьогодні в облдержадміністрації відбулися урочистості, приурочені до 100-річчя запровадження державної служби України та Дня державної служби України.  Державні службовці, ветерани державної служби приймали вітання від голови облдержадміністрації Вадима Лозового, заступника керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяни Зеленко, голови Федерації профспілок області Геннадія Харьковського.

Розпочинаючи урочистості, Вадим Лозовий зачитав присутнім вітання Президента України Петра Порошенка з нагоди Дня державної служби України.

Від себе голова облдержадміністрації додав: “Служити державі – це служити народу України, служити людям і роботи це потужно, щиро, відкрито і відверто, для того щоб люди розуміли, що влада на місцях є, і вона працює. Тому сьогодні ми маємо своєю роботою змінювати ставлення людей до влади. Розумію, що це нелегкий шлях, але ми маємо пройти його гідно! Влада має бути відкритою, ефективною та прозорою!”

Вадим Миколайович побажав усім наснаги, миру, добра, особистого щастя, добробуту, успіхів в роботі на благо Хмельниччини та всієї України. Також він висловив щиру вдячність присутнім у залі ветеранам державної служби. На завершення голова вручив відзнаки облдержадміністрації, а також нагороди переможцям обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець”. Серед нагороджених відзнаками були й з Ізяславщини – Скоць Наталія Петрівна, завідувач сектору з питань державної реєстрації Ізяславської районної державної адміністрації Почесною грамотою обласної державної адміністрації, за сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі, зразкове виконання посадових обов’язків та з нагоди 100-річчя запровадження державної служби в Україні.

23.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Звернення до Українського народу у зв’язку з Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Дорогі співвітчизники!

 

Цього дня 77 років тому розпочався найкривавіший період Другої світової війни. У жорстокому протистоянні колишніх союзників - сталінського та гітлерівського тоталітарних режимів - загинули десятки мільйонів людей.

Український народ сплатив неймовірно високу ціну за визволення від нацизму та наближення спільної перемоги Антигітлерівської коаліції.

Ця гірка правда не полишає нас. Майже кожна українська сім’я має свої болісні втрати рідних і близьких у тяжких боях, ворожій окупації, концтаборах, нацистському рабстві, від голоду й сталінських репресій.

Вічна пам’ять усім загиблим.

Ця всенародна вдячна пам’ять про жертовність наших дідів та прадідів, їхню нескореність - священна для кожного українця. Вона гуртує націю, додає нам наснаги, сил та рішучості у справедливій боротьбі з новоявленими російськими окупантами.

Сердечна вдячність усім співвітчизникам старшого покоління, хто визволяв країну від ворога, хто вистояв і гартувався у полум’ї Другої світової війни, усім героям, які сьогодні зі зброєю в руках захищають нашу державу.

Вірю, що разом ми гідно здолаємо усі випробування на обраному шляху та побудуємо могутню, демократичну, європейську Українську державу.

Слава Україні!

22.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

В Ізяславському  районі відбулися заходи до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

 

 

22 червня о 04.00 год. в Парку Слави біля меморіалу воїнам-визволителям в місті Ізяслав з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні відбулася акція «Ніколи знову!». Ініціатором її проведення виступила районна ветеранська організація. У ній взяли участь: голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, ветерани Другої світової війни, представники громадськості, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, трудових колективів підприємств, установ та організацій міста.

1418 чорних днів і ночей йшов український народ шляхом війни, через труднощі і незгоди, втрати і страждання, йшов, не шкодуючи сил в ім’я Перемоги.

Усе далі відходять сумнозвісні події радянсько-німецької війни періоду Другої світової війни. Ось уже 77 років пройшло від тієї страшної пам’ятної червневої пори, коли пролунало слово «війна», та в пам’яті людській воно залишиться назавжди. У червні ми вкотре повертаємось думками до подій, пережитих нашим народом у страшні дні початку війни. Події  тієї війни двічі прокотилися кривавою хвилею українськими землями, сіючи смерть, горе,  руйнування та біду.

До учасників жалобного меморіального заходу звернулись перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

Поминальну літію за всіма жертвами війни в Україні: військовослужбовцями, цивільними, тими, хто загинув на примусових каторжних роботах в нацистській Німеччині, тими, хто загинув у спалених містах та селах, - біля братської могили відслужив благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук.

Хвилиною мовчання керівниками району та міста і всіма присутніми було вшановано пам’ять жертв війни в Україні.

Урочистим покладанням квітів та запалених лампад пам’яті Меморіалу загиблим  учасники заходу віддали шану всім загиблим під час Другої світової війни  та живим ветеранам війни, всім тим, хто поклав на вівтар  перемоги своє життя та здоров’я.

Вогонь пам’яті, викарбувані імена загиблих визволителів та земляків нагадують нам про вічну пам’ять і вічну скорботу. У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі брані, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника. І наш святий обов’язок сьогодні – зберегти мир, спокій і злагоду у суспільстві задля світлої пам’яті тих, хто ціною свого життя йшов до Перемоги.

Громадяни України завжди цінували, цінують та будуть цінувати людське життя та робитимуть все, щоб не повторились лихоліття війни НІКОЛИ ЗНОВУ.

ФОТОКОЛАЖ

22.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Проведено профорієнтаційний захід у дитячому таборі «Світанок» с.Білогородка

 

Літо — це для дітей пора канікул і відпочинку, тому фахівці Ізяславського районного центру зайнятості разом із соціальними партнерами з Ізяславського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді скористалися можливістю і 21 червня вирушили до дитячого оздоровчого табору «Світанок», який знаходиться в с.Білогордка Ізяславського району для проведення профорієнтаційного заходу з дітьми. У таборі відпочивають 83 учні шкіл Ізяславського, Полонського та Славутського районів, серед яких більшість дітей із малозабезпечених та неблагополучних сімей, тому до виїзної акції «Калейдоскоп професій» фахівці готувались із особливою відповідальністю та ретельністю.

Із самого початку діти, які відпочивають у таборі, виявили зацікавленість до всього, що відбувалося. Вони мали можливість ознайомитись із цікавою інформацією про світ професій, їх зміст, скористатися роздатковим матеріалом, брали активну участь у конкурсах та вікторинах. Даний захід був спрямований також і на те, щоб діти вміли співставляти свої вміння та можливості з вимогами до професій, навчилися свідомо підходити до вибору майбутньої професійної діяльності.

Дітям були запропоновані вправи та конкурси, такі як: “Відгадай загадку” «Склади пазли», “Пантоміма”, у яких вони із радістю брали участь та завдяки яким здобули нові знання про різні сфери діяльності, нові професії та правила професійного вибору. Сміх і позитив супроводжували проведення усіх ігор. Присутні отримали заохочувальні призи, роздаткові матеріали та буклети.

Директор Ізяславського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді  Косовська С.В. та фахівець Сищук В.М провели з дітьми бесіду на тему: «Сила звичок. Профілактика шкідливих звичок», де акцентували увагу на тому, що здоров’я – це не лише відсутність хвороб та фізичних вад, а й духовне та соціальне благополуччя.

Спеціалісти вищевказаних організацій й надалі прагнуть проводити такі виїзні акції, тому що активна участь дітей у таких заходах — це дійсно відпочинок з користю, який сповнений гарним настроєм та позитивними емоціями.

ФОТОКОЛАЖ

22.06.2018 р.    

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

                                                     

 

До уваги суб’єктів підприємництва

 

У рамках Програми Федерального міністерства економіки і енергетики з перепідготовки управлінських кадрів Німеччина - Україна: Fit for Partnership with Germany - Готуємося до партнерства з Німеччиною - 4 липня 2018 року заплановано проведення за участю експертів проекту GIZ бізнес-майстерні - “Співробітництво з Німеччиною. Міфи та реальність”. Захід відбудеться за адресою: м. Хмельницький, вул. Подільська, 109/1.

Участь у семінарі сприятиме формуванню сучасного управлінського потенціалу бізнес-середовища, зокрема за рахунок можливості стажування у Німеччині.

Стажування реалізується за рахунок Уряду Федеративної Республіки Німеччина спільно з товариством GIZ та направлене на ознайомлення з веденням бізнесу в Німеччині, встановлення ділових контактів та реалізації бізнес-проектів із зарубіжними компаніями.

З питань участі у зазначеному заході звертатися за адресою: м.Хмельницький, майдан Незалежності, Будинок рад, Департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації, кабінет 135-136.

Контактна особа - Сліпко Олена Петрівна, тел. (0382) 76-59-89, 65-07-86, (097) 673-17-37.

22.06.2018 р.

 

 Відділ економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації

 

Завершився обласний етап Всеукраїнської гри “Сокіл”-“Джура-2018”

 

Обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) проходив з 16 по 20 червня у смт. Вовковинці Деражнянського району. Організатори гри – Департамент освіти і науки, управління молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді – подбали про високий рівень підготовки заходу.

Учасники “Джури” – 25 роїв з 10 районів, 9 ОТГ та 6 міст області – таборувались з на території Вовковинецької школи-інтернату І-ІІІ ступенів. На урочисте відкриття завітали голова обласної ради Михайло Загородний, заступник керівника апарату обласної держадміністрації Андрій Дикий, начальник управління молоді та спорту обласної державної адміністрації Володимир Клімов, керівництво району, начальник відділу ювенальної превенції УПД Головного управління поліції в Хмельницькій області Сергій Цимбалюк, представники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, учасники АТО, представники духовенства, громадських організацій та інші запрошені.

Подарунком усім став виступ дитячої студії при Державному академічному ансамблі пісні і танцю “Козаки Поділля”.

Працівники кінологічного центру та спецпідрозділ роти поліції особливого призначення Головного управління національної поліції в Хмельницькій області показали елементи свого вишколу. Своє вміння в козацькому бойовому мистецтві продемонстрували і члени громадської організації “Козацьке товариство “Вовковинецька Січ”.

Програма гри складалася з видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування: “Впоряд” (стройова підготовка), “Стрільба” (з пневматичної гвинтівки), “Неповне розбирання та збирання автомату АК-74”, “Смуга перешкод” – подолання перешкод на пересіченій місцевості, “Теренова гра” – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, “Рятівник” – змагання з надання першої долікарської допомоги, “Квест” – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах. А ще конкурси – “Відун” (на знання історії України доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), “Бівак” з оцінюванням таборування, “Ватра” (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства “Служити Богові, Батьківщині, ближнім” під гаслом “Добре діло”.

У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, козацькі забави, майстер-класи і збірки та вишкіл роїв.

Вперше для організаторів гри І етапу була проведена обласна практична школа, основною метою якої було ознайомлення з практикою проведення обласного етапу, а також можливість таборуватись разом із роєм – представником своєї адміністративної одиниці.

Одним із основних елементів проведення ІІ етапу гри, як і в минулому році, було дитяче самоврядування в таборі – обрані похідний отаман, осавул і писар. На кожну добу обиралися чергові рої і хорунжі.

Всі види та конкурси були командні. Але у конкурсі “Стрільба” визначалися особисті результати. Найкращі особисті результати у “Стрільбі” показали Владислав Рижук (рій “Нащадки козаків”, м. Славута), Діана Удод (рій “Характерники”, Старосинявський р-н) та Марина Жолобняк (рій “Сокіл”, Ярмолинецький р-н). Вони посіли відповідно 1, 2 і 3 місця. Товариство сприяння обороні України, представники якого проводили цей вид, нагородили своїми дипломами і медалями трьох кращих і серед хлопців, і серед дівчат. Їхні відзнаки були вручені також Ярославу Горячому (рій “Чемеровецькі сіроманці”), Дмитру Івахову (рій “Січовики”, м.Хмельницький) та Діані Захаровій (рій “Шахівські сердюки”, м. Старокостянтинів). У командному заліку 1 місце посів рій “Характерники” з Старосинявської ОТГ, 2-ге – “Нащадки козаків” з м. Славути, 3-тє – “Сокіл” з Ярмолинецького р-ну.

У конкурсі “Перетягування линви” переможцем як і минулого року став рій “Характерники” з Старосинявської ОТГ, другий результат у рою “Скажені Вовкулаки” з Судилківської ОТГ, третій – у “Характерників” із Красилівської ОТГ.

Виконання прийомів муштрового впоряду у складі рою оцінювалося у військово-спортивному виді “Впоряд”. Найкраще із завданнями впорався рій “Несамовиті орли” з м. Шепетівки. Друге і третє місця – у роїв “Сокіл” з Ярмолинецького р-ну та “Шахівські сердюки” з м. Старокостянтинова.

“Теренова гра” традиційно є одним з найулюбленішим видом змагань. За жеребкуванням рої діляться на 2 сотні – “синіх” і “малинових”. Основні завдання для кожної сотні такі: облаштувати табір в лісі, встановити прапор відповідного кольору (синій або малиновий), визначити серед гравців своєї сотні розвідників, захисників та тих, хто буде у засідці, знайти по карті табір “противника” і спробувати захопити їх прапор. У цій грі перемогли “малинові”. Після гри один із учасників поділився враженнями: “Теренова гра наближена до реальних подій, було схоже на справжні військові дії”.

Цікаво пройшов “Квест”, який складався із 2-х завдань: у першому – пошук частин зашифрованого слова та ключа до нього по карті зі спортивного орієнтування, у другому – розшифрування слова. Найкраще і найшвидше впоралися із завданнями – “Січовики” (м. Хмельницький), за ними “Козацькі звитяги” (Віньковецький р-н) та “Полонська сотня” (Полонська ОТГ).

Смугу перешкод на пересіченій місцевості швидко і з найменшими штрафами подолав і виборов перше місце рій “Полонська сотня” (Полонська ОТГ). Друге і третє місця посіли рої “Характерники” з Старосинявської ОТГ і “Несамовиті орли” (м. Шепетівка). А у виді “Рятівник” найкращі навички з надання долікарської допомоги показали “Шахівські сердюки” з м. Старокостянтинова, “Характерники” з Старосинявської ОТГ та “Скажені Вовкулаки” з Судилківської ОТГ.

У конкурсі “Ватра” оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого було висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін. Рій “Шахівські сердюки” з м. Старокостянтинова був визнаний кращим. Друге місце посів рій “Юнь Поділля” (Ізяславський р-н), третіми стали “Косаки” (Деражнянський р-н).

Найкраще звіти про завдання відповідно ідейних принципів лицарства “Добре діло” презентували рої “Косаки” (Деражнянський р-н), “Скажені Вовкулаки” (Судилківська ОТГ) та “Січовики” (м. Хмельницький).

В інтелектуальній вікторині “Відун”, що включала питання з історії України та доби козаччини переможцем став рій “Характерники” (Красилівська ОТГ), друге і третє місця посіли “Нащадки козаків” (м. Славута) і “Джерело” (Славутський р-н).

Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, дипломи, грамоти та медалі.

У своїй анкеті джуровець з рою “Воковинецька січ” (Воковинецька ОТГ) висловив свою думку про гру “Джура” та її значення для України: “”Джура” – це дуже захоплива та цікава гра, я впевнений, що всім дітям сподобалось, і вони захочуть приїхати на наступний рік. На мою думку, ця гра дуже корисна для підлітків, адже ми тут не тільки змагаємось і вчимось чомусь новому – завдяки цій грі ми стали сильніші і морально, і фізично. Для України “Джура має велике значення, тому що на цій грі дітей вчать бути чесними патріотами. Ця гра розповідає нам про історію нашої країни, про всіх козаків і патріотів, які захищали нас у важкі часи. Я вдячний організаторам гри, адже ми б не знали, наскільки наші козаки мужні, а Україна сильна. І я буду йти до своєї мети, щоб стати справжнім козаком”.

22.06.2018 р.

За матеріалами ХОЦТКУМ

 

 

Відбулася комплексна перевірка в архівних установах Ізяславського району

 

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 23 січня 2015 року № 89/5, зареєстрованого 23 січня 2015 року № 80/26525 «Про затвердження Порядку проведення перевірок стану архівної справи в архівних установах України» та плану роботи колегії Державного архіву Хмельницької області на 2018 рік з 6 по18 червня 2018 року відбулася комплексна перевірка щодо виконання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи в архівних установах Ізяславського району.

Перевірку здійснювали заступник директора архіву – начальник відділу організаційно-аналітичної роботи Бурдуваліс Катерина Миколаївна, начальник відділу використання інформації документів Кузьміна Наталія Анатоліївна та начальник відділу формування НАФ та діловодства Рага Валентина Станіславівна.

6 червня в актовому залі райдержадміністрації, заступником директора архіву – начальником відділу організаційно-аналітичної роботи Бурдуваліс Катериною Миколаївною був проведений навчальний семінар на тему: «Організація архівної справи та діловодства в установах, підприємствах, організаціях різних форм власності району». На семінарі були присутні керівники та спеціалісти, відповідальні за діловодство та архівну справу в установах.

Начальником відділу формування НАФ та діловодства Рагою Валентиною Станіславівною була проведена перевірка стану діловодства та архівного зберігання документів в структурних підрозділах райдержадміністрації (відділ освіти, молоді та спорту, архівний відділ райдержадміністрації, загальний відділ апарату райдержадміністрації) та в Ізяславському навчально-виховному комплексі «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, ім. О.П.Онищука, гімназія».

18 червня начальником відділу використання інформації документів Кузьміною Наталією Анатоліївною  була проведена перевірка роботи архівного відділу райдержадміністрації та районного трудового архіву.

Результати перевірки будуть розглянуті на колегії Державного архіву області у вересні поточного року.

21.06.2018 р.

За матеріалами архівного відділу райдержадміністрації

 

 

У районному центрі зайнятості відбувся семінар для людей з особливими потребами

 

З метою залучення людей із певними особливими потребами у сферу соціально-трудових відносин 21 червня 2018 року фахівці Ізяславського районного центру зайнятості, за участю фахівців управління соціального захисту населення райдержадміністрації,  провели семінар для осіб з інвалідністю.

У заході взяли участь 11 безробітних, які мають обмежені фізичні можливості. Під час заходу заступник директора Ізяславського районного центру зайнятості Ольга Архипюк ознайомила присутніх із станом місцевого ринку праці, перспективами працевлаштування громадян з інвалідністю на підприємствах міста та району, соціальними послугами, які надає служба зайнятості, зокрема її можливостями щодо підбору підходящої роботи, організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, участі зазначеної категорії громадян у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Разом із фахівцем центру зайнятості учасники заходу сформували кроки успішного працевлаштування, опрацювали методи самопрезентації під час проходження співбесіди з роботодавцем, а також  визначили шляхи щодо власної професійної реалізації.

Про пільги, на які мають право претендувати особи з інвалідністю, докладно розповіла фахівець відділу обслуговування інвалідів  управління соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Поварчук. Вона поінформувала учасників про навчання для інвалідів, можливість оформити державні допомоги, забезпечення санаторно-курортними путівками для реабілітації, особливостями забезпечення ортопедичним взуттям та засобами  транспортування  для осіб, які мають проблеми з опорно-руховою системою.

Особам з інвалідністю не легко знайти  роботу, тому важливо сприяти підвищенню їх конкурентоспроможності, допомогти визначити власне місце на ринку праці.

21.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

 

На колегії підсумовували проведену роботу у відповідних сферах протягом поточного року

 

Сьогодні, 21 червня, під керівництвом голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова відбулася колегія райдержадміністрації.

На даному засіданні підводились підсумки роботи за перше півріччя поточного року по ряду важливих у життєзабезпеченні району питань. Розглядаючи кожне питання, головуючий та члени колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи.

Розпочалася колегія із виступу начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимир Ткачука, котрий проаналізував роботу завершення комплексу весняно-польових робіт та стан готовності сільськогосподарських підприємств району до проведення збирання врожаю 2018 року. У своїй доповіді він відзначив, що на даний час сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності завершено посів ярих культур на площі 39,4 тис. га. Загальна  посівна площа під урожай 2018 року становить 57,7 тис. га. З них зернових та зернобобових культур 27 тис. га, технічних культур  20.9 тис. га, картоплі та овочів 3,9 тис. га, кормових культур 5,9 тис. га. Наразі проводиться повний комплекс робіт по догляду та захисту за посівами. Крім того доповідач зупинився на важливих показниках в підготовці до проведення жнив. Підсумовуючи питання, Володимир Васильович зауважив, що для проведення комплексу жнивових робіт у 2018 році необхідно понад  87,5 млн. грн. Основними джерелами покриття фінансової потреби агроформувань району є власні кошти та залучені кошти переробних підприємств у частині  авансів.

Наступне не менш важливе питання стосувалось стану реформування системи надання адміністративних послуг. Із ним виступила начальник відділу з організації надання адміністративних послуг районної державної адміністрації Світлана Непокритова. У своїй інформації вона зазначила, що реформування системи надання адміністративних послуг є одним із напрямків проведення децентралізації влади та адміністративно-територіального перетворення, що невідривно пов’язано зі створенням та вдосконаленням роботи центрів надання адміністративних послуг. Станом на 10.06.2018 року через центр надається 145 послуг,  що на 8 послуг більше, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року. Не дивлячись на встановлені законодавством терміни надання послуг, результати заявникам видаються значно швидше, а то і в день звернення. Проблемним питанням у функціонуванні центру залишається відсутність належного архівного приміщення для розміщення справ з реєстрації права власності на нерухоме майно, що налічує близько 30 тисяч справ.

Значну увагу під час колегії було приділено соціальному захисту дітей в Ізяславському районі, про що доповіла начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїса Ткаченко. Одним з основним завдань служби у справах дітей є влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  у сімейні форми виховання, а саме: під опіку, піклування громадян, усиновлення, у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. На сьогоднішній день 68 дітей  виховується в сім’ях, що становить 80 % від загальної кількості дітей. У районі успішно продовжують функціонувати 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 5 статусних дітей та 1 особа з їх числа. Усі діти, влаштовані під опіку, піклування громадян та у прийомні сім’ї, мають належні умови для утримання, проживання, відпочинку, щороку в літній період безкоштовно оздоровлюються. Кошти на дітей використовуються за цільовим призначенням. Також ведеться нагляд за дотриманням прав 20 усиновлених дітей, які проживають  на території  Ізяславського району. Встановлено, що права дітей не порушуються. Службою у справах дітей ведеться робота, яка направлена на подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. Станом на 01.06.2018 на обліку служби  перебуває  77 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.  З початку року на облік СЖО поставлено 32 дитини, знято - 11 дітей. Підсумовуючи дане питання доповідач зауважила, що ми не маємо права буди байдужими до проблем дітей, які потребують від нас дорослих уваги, турботи, захисту та підтримки.

Про стан виконавської дисципліни в структурних підрозділах райдержадміністрації та у виконавчих комітетах міської та сільських рад у І квартал 2018 року та заходи щодо її покращення поінформувала присутніх начальник загального відділу апарату районної державної адміністрації Тамара Камінська.

Останнє питання порядку денного засідання стосувалось плану роботи районної державної адміністрації на ІІІ квартал 2018 року, із яким виступила головний спеціаліст сектору організаційно-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації Наталія Франчук.

За результатами обговорення порушених на колегії питань, з врахуванням зауважень та пропозицій, були прийняті відповідні рішення.

21.06.2018 р.

 За матеріалами сектору організаційно-

кадрової роботи апарату райдержадміністрації 

 

 

Ізяславщина відзначили 85-річний ювілей УТОСу

 

Ювілей події 85-річної давності, яка стала доленосною для незрячих України, зібрав 21 червня актив Ізяславської територіальної первинної організації УТОС.  Війни, голод, часи репресій – ці історичні події стали причиною виникнення у 1933 році Українського товариства сліпих. У різних містах України виникли кустарні артілі сліпих. Умови того часу формували новий образ незрячого, як людини з високим почуттям власної гідності, господаря власної долі, шляхом досягнення матеріальної і духовної незалежності. На місцях організовувалися товариства сліпих (міськтоси, райтоси), які займалися культурно-просвітницькою роботою серед незрячих, організовували гуртки з вивчення шрифту Брайля та художньою самодіяльністю. Тому створення Всеукраїнської організації сліпих було саме на часі і цю ідею підтримувала широка громадськість України.

Актив організації із ювілеєм привітала її керівник Надія Макаревич. Вона зокрема зазначила, що від 1933 року спливали роки, бурхливо розгорталася діяльність УТОС. Зміцнювалися і розширювалися наявні артілі і майстерні, які поступово перетворювалися у цілі підприємства з обласними та територіальними організаціями з різними структурними підрозділами. У радянські часи, як і сьогодні, Українське товариство сліпих було і є однією з найпотужніших і найвпливовіших громадських організацій нашої країни, яке об’єднало людей з інвалідністю по зору. В усі часи УТОС забезпечував незрячих роботою, надавав реабілітацію в усіх сферах життя.

З нагоди ювілею УТОСу учасників святкового заходу привітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко, директор Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Володимир Сахнюк, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

 «Ви — люди, які перемогли, ви — приклад для багатьох українців як не зневіритись, не здатись та не опустити руки. Ми вами пишаємось і гордимось. Дякую за те, що ви даєте можливість людям, які перебувають поруч, відчувати себе достойно. Така поважна річниця — 85-річчя організації говорить сама за себе. Це роки невтомної, складної та відданої праці задля інших людей, для того, щоб їхнє життя було повноцінним. Ви втілюєте хороші ідеї та досягаєте поставлених цілей», — сказав у своєму вітальному слові  заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

Під час святкового заходу активу організації було вручено відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської ТПО УТОСу.

Надія Макаревич від імені членів організації подякувала представникам влади, соціальним партнерам за плідну співпрацю та вручила Подяки організації. Зокрема вона наголосила: «Ми дуже різні. З різними долями, проблемами і досягненнями, бідами і радощами. Але ми разом. І разом – ми сила. Разом ми долаємо наші проблеми і відстоюємо наші права та інтереси. Разом ми шукаємо діалог із державою, аби були створені гідні умови для нашого життя та інтеграції у суспільство. Разом ми можемо і повинні долати всі труднощі нашого сьогодення. У нас є чудовий потенціал і ресурси, у нас є прекрасні і розумні люди для розвитку і процвітання нашого Товариства».

Під час заходу було відмічено, що головним завданням, яке стоїть перед суспільством — це забезпечення гармонійного входження людей з особливими потребами у звичайне, повсякденне життя, створення комфортних умов перебування осіб із інвалідністю у соціальних закладах, на вулиці, громадському транспорті.

 Святковим подарунком для учасників святкового зібрання стала концертна програма від аматорів сцени Ізяславського районного будинку культури та Ізяславської дитячої школи мистецтв.

ФОТОКОЛАЖ

21.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Схвалено рішення щодо спрямування у регіони субвенції на розвиток сільської медицини, — Зубко

 

Уряд схвалив рішення щодо спрямування у регіони субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Розмір субвенції – 1 млрд грн. Кошти будуть направлені на розбудову інфраструктури первинної медичної допомоги, зокрема й закупівлю необхідного медичного обладнання. Про це повідомив на засіданні Уряду Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідної постанови.

«Наше ключове завдання — реанімувати якість медичної послуги населенню в сільській місцевості. Мінрегіон спільно з МОЗ розробив методику формування спроможних мереж і напрацював рекомендації з інфраструктури первинної медичної допомоги у сільській місцевості. На сьогодні з областями вже погоджена і затверджена проектна спроможна мережа медичних закладів первинної допомоги, яка складається з 3992 амбулаторій і ЦПМСД. Окрім інфраструктури, амбулаторії мають бути забезпечені і необхідним сучасним обладнанням, яке може здійснювати не лише аналіз даних, а й записувати їх та  передавати за допомогою телемедицини. Адже, нам потрібна не лише  інша якість приміщень, а в першу чергу,  якісне надання первинної допомоги у сільській місцевості», – наголосив Геннадій Зубко.

Субвенція розподіляється між областями  пропорційно чисельності сільського населення, яке проживає у відповідному регіоні. Субвенція також передбачає співфінансування проектів з місцевих бюджетів у розмірі 10%.

Загалом, субвенція на розвиток медицини у сільській місцевості складає 5 млрд грн. В грудні 2017 року Уряд схвалив рішення про спрямування 4 млрд грн на розбудову інфраструктури первинної медичної допомоги на селі.

Нагадаємо, за ініціативи Президента України Петра Порошенка, парламентом був проголосований закон щодо розвитку первинної допомоги у сільській місцевості. Імплементація закону 2206 полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу – новітніх методів, телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань.

21.06.2018 р.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

Хмельниччина серед лідерів у реалізації реформи системи місцевого самоврядування, – В. Лозовий

 

20 червня на теренах Хмельниччини розпочав роботу дводенний Всеукраїнський форум старост об’єднаних територіальних громад: «Становлення інституту старост в Україні: перші кроки».

Ініціаторами заходу виступили Хмельницька обласна рада; Хмельницька обласна державна адміністрація; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад»; Хмельницький центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій; Хмельницький університет управління та права, Хмельницький відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», об’єднанні територіальні громади Хмельниччини. Форум проводиться за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Фінансову підтримку проведення Форуму здійснює Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні.

До участі у Форумі запрошені представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, асоціацій місцевого самоврядування, голови обласних рад, голови, старости об’єднаних територіальних громад, представники провідних вищих навчальних закладів України та міжнародних організацій. Загалом захід зібрав більше 250 учасників.

Форум покликаний узагальнити особливості становлення інституту старост в Україні, обговорити наявну практику і проблеми та визначити пріоритети розвитку старостинських округів.

Вітаючи учасників Форуму, голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий зауважив, що сьогоднішній захід дуже актуальний і потрібний, адже забезпечення спроможності територіальних громад, успішного розвитку суспільства великою мірою залежить від діяльності старост, людей найбільш наближених до кожного жителя, які найкраще знають потреби і очікування своїх людей.

За словами Вадима Миколайовича, староста є людиною, від якого залежить активне впровадження реформ на місцях, який комунікує з органами державної влади і має можливість донести до влади найактуальніші питання територій,  донести розуміння, що тільки разом, в єдності і взаєморозумінні, доклавши всі сили і знання  ми зможемо досягти успіху і побудувати  сильну Україну.

«Хмельниччина є одним із лідерів у реалізації реформи системи місцевого самоврядування. Створюються об’єднанні територіальні громади, проводяться вибори старост. На червень 2018 року в області обрано 205 старост. В першу чергу децентралізація наблизила владу до людей, вона відповідає інтересам громад, їхніх мешканців, всіх громадян України. Громади мають власну дохідну базу, яка вже не залежить ні від кого. Цього очікувало місцеве самоврядування десятиліттями», – додав  очільник області.

Також голова адміністрації додав, що ОТГ відчувають значну підтримку з державного бюджету. Так, з 2014 року і дотепер  державна підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їхньої інфраструктури зросла в 39 разів. У 2014 році цифра  була  0,5 млрд., зараз – майже 20 млрд. грн.. Підсумовуючи сказане, Вадим Лозовий зауважив, що сьогоднішній захід дуже важливий, тому що є можливість поділитись успіхами, досвідом, напрацювати конструктивні пропозиції. Побувати в громадах і побачити як люди господарюють в нас в області.

На завершення, Вадим Миколайович побажав усім ефективної роботи,  результативного спілкування та приємного перебування на Хмельниччині.

В свою чергу, голова обласної ради Михайло Загородний наголосив: «З метою створення в громадах умов для належного представлення інтересів усіх жителів у вирішенні питань місцевого значення до системи місцевого самоврядування включено нову посадову особу місцевого самоврядування – старосту. Саме він є ключовою особою в ОТГ, адже обраний громадою та відстоює її інтереси. Лише від відповідальності, вміння, навичок, менеджерських здібностей організувати мешканців старостинського округу залежить діяльність всієї громади».

Сьогодні учасники Форуму мають можливість  ознайомитися з тематичними виставками, а під час пленарного засідання Форуму поспілкуватися в рамках двох тематичних дискусійних майданчиків: Реформування місцевого самоврядування: основа успіху розвитку територій  та Старостинський округ: реалії та перспективи.
В продовження заходу, 21 червня, для учасників Форуму організовуються виїзди на старостинські округи Хмельницької області, під час яких відбудеться знайомство з практиками та результатами роботи об’єднаних територіальних громад і старост на старостинських округах Хмельниччини. Після повернення учасників до м. Хмельницького відбудеться презентація результатів практичних семінарів та обговорення рекомендацій Всеукраїнського форуму старост об’єднаних територіальних громад.

У рамках заходу видано науково-практичні посібники «Настільна книга старости», «Становлення інституту старости в Україні: перші практики» за кошти програми “U-LEAD з Європою”.

Довідково:

Подібні заходи не вперше проводяться на Хмельниччині. Так, впродовж березня-травня 2017 року пройшли навчання усі старости об’єднаних територіальних громад області за програмою тематичного короткострокового семінару «Староста та громадськість: виклики сьогодення». За цією ж програмою в квітні 2018 року пройшли навчання старости Одеської області.

26-27 жовтня 2017 року в місті Хмельницькому відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток місцевого самоврядування. Становлення інституту старости». Учасники конференції запропонували провести у 2018 році Всеукраїнський форум старост у місті Хмельницькому.

21.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

   Мистецькі колективи Ізяславщини стали призерами ХІХ Міжнародного дитячого фестивалю “Сонце - Радість - Краса” у Болгарії

                              

   

Із 15 по 20 червня поточного року місто Несебр (Республіка Болгарія) приймало у себе учасників ХІХ Міжнародного дитячого фестивалю „Сонце-Радість-Краса”- Несебр 2018.  Фестиваль щорічно проводиться в місті Несебр, що розташоване на березі Чорного моря та представляє собою унікальне поєднання історії та сучасності.  

Місто Несебр (Республіка Болгарія) - місто із тисячорічною історією унікальне за своїм розташуванням – воно знаходиться серед піщаних дюн та рослинності, із просторими піщаними  пляжами, ласкавим морем та багатою історією. У 1983 році Несебр був оголошений  містом-музеєм, археологічним та архітектурним заповідником під егідою ЮНЕСКО.

 Організатором фестивалю-конкурсу виступили – муніципалітет м.Несебра та Муніципальний дитячий комплекс - Несебр під патронатом мера міста, Національний палац дитячої творчості в Софії  і АТ „Сонячний берег”.

У конкурсній програмі фестивалю представили свої творчі здобутки діти із Болгарії, мистецькі колективи та окремі учасники із багатьох країн світу: Болгарії, України, Грузії, Росії, Білорусії, Молдови, Румунії, Німеччини, Польщі. Серед його учасників були і представники Ізяславщини: зразковий ансамбль народного танцю «Барвограй» (керівник Зоряна Кузема), зразковий ансамбль бального танцю «Плеяда» (керівник Руслан Кузема), зразковий ансамбль сучасного танцю «Оскамит» (керівник Лідія Федорчук) Ізяславської дитячої школи мистецтв.

Фестиваль спрямований на виявлення талантів учасників та удосконалення їх мистецької майстерності. Основною метою організаторів мистецького заходу було сприяння розвитку дитячої та юнацької творчості шляхом   спілкування дітей  різних країн, збагачення їх репертуару класичними та сучасними творами.   Одна із основних цілей фестивалю – об’єднання молоді світу, ознайомлення її із культурою та мистецтвом різних країн.   

У фестивалі брали участь колективи, камерні формації, ансамблі та індивідуальні виконавці.

Фестиваль складався із двох частин – конкурсної та фестивальної у наступних номінаціях: „Музика“; „Хореографія“, „Образотворче мистецтво“, „Нестандартні форми творчості молоді“.

У ході мистецьких змагань за рішенням журі у номінації «Хореографія», у відповідних вікових групах, середня група зразкового ансамблю народного танцю «Барвограй» виборола 3 місце, зразковий ансамбль сучасного танцю «Оскамит» отримав друге місце, вихованці зразкового ансамблю бального танцю «Плеяда» завоювали також друге місце.

Крім конкурсної програми учасники фестивалю ознайомились із пам’ятками історії Старого Несбра, відпочивали на пляжах Чорного моря, відвідали аквапарк та отримали велику кількість позитивних вражень.

Участь у фестивалі мистецьких колективів України стала яскравим  свідченням того, що наша держава є європейською країною із багатою культурою  і багатою на яскраві таланти.

ФОТОЗВІТ

21.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Як робити проекти разом зі школами з ЄС

 

Як зробити проект спільно з учнями з іншої країни? Виявляється, це можливо. Кожна школа може долучитися до eTwinning – програми Європейського Союзу, що дозволяє реалізовувати проекти спільно з європейськими школами. Розповідаємо, як українські школи можуть долучитися і як відбувається робота над проектами.

 

Як усе відбувається

   Школи з країн Східного партнерства (до якого належить Україна) можуть долучатись до програми через спеціальний портал eTwinning Plus, на якому і відбувається спілкування між учнями та вчителями, планування і реалізація проектів.

   Зареєструвавшись і вперше потрапивши на платформу, команда учнів разом з учителем може доєднатися до одного з уже наявних проектів. Також можна створити свій, але для цього потрібно мати партнера (тобто іншу школу), зацікавленого стати співзасновником проекту.

   Загалом до проекту долучені 42 країн (члени ЄС, кандидати на вступ або члени Європейської асоціації вільної торгівлі) і майже 190 тисяч шкіл. За словами представників Партнерського агентства з підтримки програми в Україні, серед українських до програми долучені понад 800 шкіл .

 

Навіщо eTwinning потрібен учням

   1. Проектне навчання – це цікаво, тому завдяки ньому підвищується мотивація до навчання. Про це, зокрема, пише співавторка одного з проектів інтегрованого курсу “Природничі науки” для старшої школи Інна Доміна.

   2. Проектне навчання сприяє кращому опануванню знань і навичок, адже учні вчаться на практиці, одразу використовуючи теоретичні знання.

   3. Під час участі в eTwinning учні мають можливість познайомитися з культурами інших країн, розширити коло спілкування і світогляд.

   4. Це також чудова мовна практика, адже учні таким чином можуть вчитись усно і письмово спілкуватись іноземною мовою. Окрім англійської, можна використовувати такі мови: німецьку, французьку, російську, болгарську, польську, литовську, латвійську, естонську, португальську, грецьку, іспанську, італійську, турецьку, мальтійську, чеську, румунську, угорську, данську, нідерландську, норвезьку, шведську, хорватську, фінську, словенську та словацьку.

   5. Учні отримують досвід роботи в команді і праці задля спільної мети. Беручи участь у цій програмі, вони можуть розвинути комунікативні навички і навчитись співпрацювати. Те, що це міжнародні команди – додатковий плюс, адже чимало провідних компаній працюють саме за таким принципом – переписуючись, розмовляючи по скайпу і маючи спільні документи у хмарі.

 

  Що програма дає вчителям

   1. Це можливість налагодити контакти з вчителями з інших країн: з перших вуст дізнатись, як вони діють в різноманітних навчальних ситуаціях, за якими підходами і методиками працюють. Також це можливість поспостерігати за ними в роботі – реaлізовуючи спільно проект.

   2. Можливість проявити свою креативність і самореалізуватись. Якщо вам не вистачає простору для творчості, то eTwinning може ним стати. Окрім того, реалізація спільного з учнями проекту – це можливість налагодити тісніший зв’язок з учнями, сприяння мотивації до навчання і, як результат – професійна реалізація вчителя. “Навчати і навчатись – не лише потрібно, але й цікаво”, – зазначено на сайті eTwinning.

   3. Додатковим стимулом для вчителя є те, що найактивніші єтвіннери можуть взяти участь у міжнародних тренінгах і семінарах, а також отримати національні та європейські нагороди.

   4. Для шкіл загалом це можливість налагодити співпрацю з іноземними школами і подумати над спільною діяльністю і поза програмою. Наприклад, це можуть бути навчальні поїздки учнів.

 

Що має бути в школі для участі у програмі

   Насамперед, для участі в програмі школа мусить мати комп’ютерний клас і підключення до інтернету. Це дозволить учням системно працювати над проектом. Це ключове, адже інакше учні не матимуть технічної можливості виходити на зв’язок з іноземними командами.

   Друге. Учитель-учасник програми має володіти навичками користування комп’ютером та іншими інформаційними технологіями. Окрім того, потрібно знати іноземну мову. Якщо від школи залучені кілька вчителів, то хоча б один з них має знати мову.

   Третє. Готовність вчителя/-ів приділити час участі в програмі. Проте організатори зазначають, що участь у програмі має сенс, якщо вона дозволяє максимально інтегрувати проектну роботу в процес навчання. Важливо пам’ятати, що протягом 1–3 місяців з моменту долучення до програми вчителю потрібно взяти участь у проекті.

   

Як зареєструватись

Крок 1. Заповніть форму за цим посиланням .

Крок 2. Після цього працівники партнерського агентства з підтримки програми в Україні надішлють вам форму для реєстрації. Її має заповнити кожен учитель, який планує долучитись до програми. На цьому етапі їх може бути не більше двох.

Крок 3. Заповнені реєстраційні форми потрібно надіслати на helpdesk@etwinning.com.ua.

Крок 4. Дочекайтесь повідомлення про успішну реєстрацію. Разом з ним ви отримаєте рекомендації щодо роботи з порталом.

Партнерське агентство організовує навчання: eTwinning Plus Practical Session (щодо вивчення базових та оновлених інструментів порталу; особливості реєстрації та проектної діяльності; корисні воркшопи, командні практикуми та ігри; спілкування з амбасадорами й учасниками міжнародних семінарів; нетворкінг та обмін досвідом; огляд найкращих проектів і нагородження) і Learning Event (присвячені корисним темам та інструментам для роботи в програмі).

Уже під час реалізації міжнародних проектів ви зможете долучити інших учителів, реєструючи їх для участі кожного конкретного проекту, в якому бере або візьме участь ваша школа.

20.06.2018 р.

За джерелами мережі Інтернет

 

Проведено спеціальне навчання у сфері цивільного захисту керівників структурних підрозділів Ізяславської райдержадміністрації

 

Відповідно до Плану роботи Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на 2018 рік, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20.11.2017 №1183/2017-р,  20 червня   у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови Ізяславської райдержадміністрації Павла Ковальчука,  майстром виробничого навчання Нетішинських курсів ІІІ категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Олександром Сотником було проведено спеціальне навчання у сфері цивільного захисту з особами, які залучаються, підприємствами, установами, організаціями до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.

Під час навчань присутні ознайомилися із чинним законодавством, що діє у сфері цивільного захисту, а також порядку дій у надзвичайних ситуаціях, характерних для Ізяславського району, а також порядку евакуації у разі аварії на ХАЕС.

 З метою удосконалення практичного досвіду гасіння пожеж в будівлі Ізяславської районної державної адміністрації було проведено навчання з гасіння пожежі одного із приміщень.

У  проведенні тренування взяли участь працівники райдержадміністрації та рятувальники 13 ДПРЧ ГУ ДСНС у Хмельницькій області.

Під час проведення  тренувань  було перевірено справність засобів оповіщення при пожежі, засобів захисту, вміння діяти в екстремальних ситуаціях  керівного складу  та працівників. Після практичних дій, державних службовців ознайомили з пожежно-рятувальною технікою та пожежно-технічним обладнанням. Рятувальники розповіли основні тактико-технічні характеристики автомобіля і обладнання та наголосили на основні правила пожежної безпеки.

ФОТОКОЛАЖ

20.06.2018 р.

За матеріалами сектору з питань надзвичайних ситуацій

та  цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

Відбулась зустріч влади та представників  бізнесу Ізяславщини

 

19 червня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулася зустріч голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова з представниками бізнесу району. У зустрічі також взяли участь представники районної ради, міської ради, структурних підрозділів районної державної адміністрації, податкової інспекції, правоохоронних органів, сільських  рад району та інші.

 «Ця зустріч є спробою обговорити наболілі проблеми підприємців, вирішити, що можна зробити для них на місцевому рівні, та як сприяти їх розвитку  та процвітанню району. Звернути увагу на тих людей, які сьогодні платять податки, завдяки яким існує район, - наголосив в ході зустрічі очільник райдержадміністрації, -  Ми зацікавлені у розвитку підприємництва, бізнесу в районі, тому, що основний податок, який надходить у бюджет – це податок з доходів фізичних осіб. І що більше буде працюючих, на наших підприємствах, установах та організаціях, то більше отримаємо податків, зможемо більше зробити для Ізяславщини. У підприємців є чимало проблем і влада має сприяти розвитку бізнесу».

Звертаючись до підприємців, Борис Олександрович проаналізував економічно-політичну  ситуацію в  районі та запропонував проводити подібні зустрічі регулярно – з метою виявлення актуальних проблемних питань і спільного пошуку шляхів їх вирішення.

Голова райдержадміністрації запросив присутніх до відвертого діалогу і висловив сподівання, що зустріч буде корисною для обох сторін. Під час спілкування  кожен із присутніх мав  змогу висловити свою точку зору чи подати пропозицію. Адже, розвиток бізнесу — це і нові робочі місця, і бюджетні надходження всіх рівнів. І така співпраця є взаємовигідною. Дана зустріч саме й спрямована на те, щоб показати людям ще раз: між владою та бізнесом є перспективи для плідної співпраці.  

Підводячи підсумки зустрічі, голова райдержадміністрації Борис Яцков сказав: «Я завжди готовий підтримати будь-які ідеї та пропозиції на користь громади району та створення умов реалізації підприємницької діяльності».

ФОТОКОЛАЖ

19.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Президент: Децентралізація – одна з найефективніших реформ в державі

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що децентралізація є однією з найрезультативніших реформ з тих, що були проведені в країні останнім часом. «Децентралізація – це є моє дітище, і я наполегливо працюватиму над цим проектом рівно стільки, скільки мені відміряє бути при владі український народ»,  - сказав Президент під час виступу на XIV Українському муніципальному форумі.

Глава держави висловив переконання, що ця реформа має бути предметом спільної роботи.  «Поки я Президент, ревізії цього курсу не допущу. Тому, що децентралізація відповідає інтересам громад, їхніх мешканців, і всіх громадян України. І Україна стає сильнішою, коли стають сильнішими громади, коли ні в кого не підніметься голос пропонувати нам сепаратизм та федералізацію», - додав він.

«Час показав, що ми не помилилися в своїх розрахунках. Курс виявився абсолютно правильним, а децентралізація виявилася результативною», - констатував Глава держави.

Петро Порошенко нагадав, що курс на децентралізацію він проголошував ще у своїй передвиборчій програмі і розпочав його втілення одразу після виборів. Він назвав надзвичайно важливим, що зазначений напрямок був підтриманий Урядом України, Верховною Радою та отримав потужну підтримку органів місцевого самоврядування.

Завдяки цьому та підтримці міжнародних партнерів в Україні вдалося «зробити максимум можливого для того, щоб імплементувати кращий іноземний досвід від Польщі і Німеччини, до Норвегії в реалізації проекту децентралізації».

«Об’єднаними зусиллями ми за ці чотири роки зробили реальне місцеве самоврядування, муніципальну владу як один із надзвичайно важливих суб’єктів владного права в Україні», - наголосив Президент.

Говорячи про успішність та результати реформи, Глава держави підкреслив, що в першу чергу децентралізація наблизила владу до людей. По-друге, вона сприяє вирішенню в найкращий спосіб багатьох інфраструктурних і соціальних проблем. «І від того наша країна стає набагато сильнішою. Навіщо їздити і питати у Києва де будувати лікарню, дитсадок і що в першу чергу? Яким є пріоритет місцевої влади? І ця сила країни особливо важлива на тлі боротьби з російською агресією», - сказав Петро Порошенко.

Третій, надзвичайно важливий момент – децентралізація відповідає євроінтеграційним планам України, «бо наша децентралізація повністю синхронізована з європейською хартією місцевого самоврядування».

Та найголовніше – децентралізація є ефективною частиною антикорупційної стратегії держави, наголосив Президент. «Вона зменшує вплив держави, точніше – уповноважених нею осіб, на розподіл грошових ресурсів, демонополізує, розосереджує фінансову владу», - констатував він, адже зміни до податкового, бюджетного законодавства забезпечили основу ефективної фіскальної політики децентралізації. Все це значно посилило матеріально-фінансову спроможність місцевого самоврядування і сприяло суттєвому збільшенню надходжень до загального фонду місцевих бюджетів, підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що цей курс формувався в надзвичайно складних умовах, коли Україна в той час щойно дала відсіч спробам РФ влаштувати штучну федералізацію і Москва вдалася до збройної агресії проти нас. Коли наша держава мала працювати над створенням нової української армії, що потребувало значних коштів.

Не менший спротив децентралізації, за словами Президента, чинило і численне чиновництво центральних органів виконавчої влади, оскільки боялися втратити фінансові потоки, якими увесь час, всі 26 років нашої незалежності, постійно живилися. «Ви це знаєте як ніхто. І ніхто і мріяти не міг, щоб зникли черги з «ходаків», які мали випрошувати кожну гривню на вирішення найгостріших питань області, міста чи району», - зазначив Петро Порошенко.

Нині ж представники громад на місцях, місцева влада констатують кардинальну зміну ситуації завдяки проведеній реформі, підкреслив Глава держави. «Нещодавно я зустрівся з мером одного обласного центра-мільйонника і при представниках місцевого самоврядування я запитав – ви за три роки, що головуєте, хоч раз гроші до Києва возили? Возили, щоб отримати кошти на розвиток міста? Була абсолютно чітка відповідь – ні. Цього більше немає. До мене ніхто не лізе, до мене ніхто не дзвонить, ніхто не нав’язує виконавців тендерів, ніхто не ставить будь-яких вимог про виділення фінансування, ніхто не «викручує руки». Якщо мене спитати що таке децентралізація – так ось саме це. Ваша відповідальність, ваші повноваження, ваші права», - сказав Президент.

«Отже, недарма чотири роки тому і я, як Президент, і все політичне керівництво країни започаткувало децентралізацію, яка в решті-решт стала ключовою і найрезультативнішою реформою, або однією з найрезультативніших разом з безвізом, Угодою про асоціацію, реформуванням сектору оборони і безпеки. Децентралізація за визначенням, в тому числі і всього світу, стала однією з найефективніших реформ в державі», - резюмував Петро Порошенко.

 19.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

Мін’юст удосконалив порядок вивезення дітей за кордон, передбачений законопроектом #ЧужихДітейНеБуває

 

Мета законодавчих новацій #ЧужихДітейНеБуває – захистити в першу чергу права дитини. Водночас, аби врахувати інтереси обох з батьків, разом з громадськими організаціями та народними депутатами Мін’юст удосконалив норму законопроекту №8296 щодо виїзду за кордон дитини, яка проживає в неповній родині. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

Він уточнив, що відповідно до запропонованих змін той з батьків, який проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів іншого з батьків більше 4 місяців. При цьому законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, у тому числі в складі організованої групи дітей.

«Раніше для цього треба було отримати нотаріальний дозвіл, чим часто користувалися боржники і шантажували колишню дружину чи колишнього чоловіка, вимагаючи відмовитися від аліментів», – зазначив Міністр.

«Водночас, і я хочу наголосити на цьому пункті, ми збалансували права обох батьків. Тобто право виїхати ненадовго за межі України з малюком також отримає той з батьків, який не проживає з дитиною. Однак – лише у випадку, коли він є добросовісним платником аліментів», – підкреслив очільник відомства.

За його словами, для цього йому необхідно звернутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитиною. Дозвіл має бути наданий впродовж 10 днів. У іншому випадку за спрощеним порядком у наказному провадженні таке рішення виносить суд.

Павло Петренко також наголосив, що за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України передбачена адміністративна відповідальність.

«Якщо на громадянина накладено адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення, він тимчасово обмежується у праві на виїзд за кордон з дитиною. Строк такого обмеження становить 1 рік, крім випадків наявності нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків», – пояснив Міністр.

Законодавчі ініціативи #ЧужихДітейНеБуває будуть винесені на голосування у ВР вже цього тижня.

19.06.2018 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства юстиції https://minjust.gov.ua/

 

 

НОВІ МІФИ ПРО СУБСИДІЇ: перебування за кордоном більш ніж 60 днів, дарування чи успадкування майна, сплата ЄСВ

 

З 1 травня 2018 року в Україні діє нова програма житлових субсидій. Вона є більш адресною і соціально справедливою. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. http://teplo.gov.ua/rozyasnennya-po-subsidiyam/132.html Однак, за два місяці в суспільстві з’явилося чимало міфів навколо програми субсидій. Сьогодні розвінчуємо найбільш поширені.

 

1. Кажуть, що субсидію тепер не дають безробітним?

Насправді, безробітні й надалі можуть отримати від держави допомогу у сплаті комунальних послуг.
Для тих, хто не стоїть на обліку в центрі зайнятості, запропоновано два варіанти:

1. Чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном чи в тіньовому секторі економіки та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду.

2. Або органи соцзахисту автоматом рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3). + необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (819*3=2457 грн).

Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, в розрахунок сукупного доходу такого домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі:

• половини одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду перебували на строковій військовій службі;

• одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;

• одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах;

• фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі особи протягом цього періоду отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по огляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;

• фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі доходи протягом цього періоду отримувала особа, яка станом на кінець такого періоду не досягла 18-річного віку.

 

2. Кажуть, у субсидії відмовляють одномоментно особам, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів.

Насправді, «усна» відмова працівника управління соціального захисту населення є незаконною.
Згідно із законом «Про звернення громадян» орган соцзахисту зобов’язаний оформити заяву і декларацію і лише після їх розгляду офіційно (письмово) повідомити заявника – виходить чи не виходить йому субсидія.

Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії якщо людина:
• отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини.
• перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні
• декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ
До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію.

 

3. Кажуть, Державна фіскальна служба не надає реквізитів для сплати ЄСВ?

Насправді, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому фахівці Державної фіскальної служби зобов’язані, за зверненням громадян, надати їм реквізити для сплати єдиного соціального внеску.

Для призначення субсидії ЄСВ має бути сплачено не менше ніж за три місяці періоду, за яких беруться доходи для розрахунку розміру субсидії. Тобто ЄСВ має бути сплаченим двічі – для «літньої» субсидії окремо, для «зимової» – окремо.

Сплата ЄСВ відображається у базі даних Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду і цей період зараховується громадянам до страхового стажу.

 

4. Кажуть, що доходи офіційно розлученої сім’ї плюсуються?

Насправді, якщо подружжя розлучене і немає неповнолітніх дітей, то ні чоловік, ні дружина не повинні відображати в декларації своїх «колишніх», які зареєстровані і проживають окремо.

Однак, якщо сім’я розлучена, але є неповнолітні діти, в декларації потрібно відобразити маму чи тата дитини (в залежності від того з ким проживає дитина). І звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій, щоб доходи того з батьків, що не зареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включається до сукупного доходу домогосподарства. Разом із заявою необхідно надати також документ (довідка з ЖЕКу, сільської/селищної ради), що дитина проживає із заявником.

 

5. Кажуть, що непотрібно сплачувати свій обов’язковий платіж у разі якщо вода чи газ не використовувалися?

Насправді, громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з 1 травня 2018 року зобов’язані щомісячно сплачувати обов’язкову частку платежу, навіть у разі якщо на особовому рахунку є зекономлена субсидія.

Водночас, субсидіанти й надалі мають право використовувати зекономлену суму субсидії у наступних місяцях на оплату послуг, спожитих понад соціальні нормативи.

 

6. Кажуть, якщо подарувати квартиру доньці, субсидії можна позбутися?

Насправді, якщо громадянин подарував або передав те чи інше майно у спадок, він не позбавляється субсидії.

Натомість допомогу уже не зможе отримати той, хто отримав такий дарунок чи успадкувавякщо його оціночна вартість перевищує 50 тис гривень.

Однак і тут залишаються виключення, які зможе опрацювати виключно Комісії з питань призначення житлових субсидій, які працюють при органах місцевої влади.

Також наявність у власності двох житлових приміщень не впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно.

Якщо сім’я придбала квартиру у кредит, то при визначені її права на субсидію враховується не тільки вартість всієї покупки, але йсума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. гривень, субсидія може бути призначена за рішенням Комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

Виключенням також є і медичні послуги. Якщо людина оплатила операцію і сума перевищує 50 тис.грн. – це не позбавляє її права на субсидію.

 

7. Кажуть, що транспортний причіп віком менше 5 років за 4 тис грн. позбавляє права на субсидію?

Насправді,на субсидію впливає не сам факт наявності транспортного причепа, а його вартість. Адже він може коштувати як 4 тис. грн., так і 154 тис грн. для вантажного автомобілю, наприклад.

Тому власникам таких транспортних засобів варто звертатися на Комісію з питань призначення житлових субсидій, надавати відповідні документи про вартість купленого причепа і розраховувати та допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг.

19.06.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Дільничних інспекторів Ізяславщини привітали із 95-річчя  від часу створення даної служби

 

У 1923 році, 18 червня, був підписаний наказ «Про затвердження Інструкції для районних спостерігачів міських відділів». Ця дата стала днем народження служби ДІМ. Але тільки у 2004 році наказом Міністерства внутрішніх справ України 18 червня офіційно визнано Днем дільничного інспектора міліції.

З цієї нагоди до Ізяславського відділення Славутського відділу ГУ НП України в Хмельницькій області завітали голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук, щоб привітати дільничних інспекторів району із 95-річчя від часу створення інституції.

 «У складних політичних реаліях сьогодення, у важкий для України час Ви мужньо стоїте на захисті загальнолюдських цінностей, цілісності нашої держави, сумлінно та на високому фаховому рівні виконуєте свої службові обов'язки. Ваша відданість і рішучість, щоденна готовність допомагати людям спонукають усіх небайдужих разом докласти зусиль для досягнення спільної мети – забезпечення охорони прав та інтересів, життя і здоров'я кожного пересічного громадянина, збереження миру і спокою в умовах нинішніх тривожних буднів», – відзначив у своєму вітальному слові заступник начальника Ізяславського відділення Славутського відділу ГУ НП України в Хмельницькій області Руслан Форсюк.

«Ми знаємо безліч прикладів, коли, ризикуючи власним здоров'ям, а іноді й життям, дільничні без роздумів ішли у вогонь, безстрашно кидалися в бурхливу річку, рятуючи життя людей. Сьогодні від вашої роботи багато в чому залежить стабільна ситуація на Ізяславщині», – наголосив у своєму виступі Борис Яцков.

У свою чергу Сергій Шлегель висловив подяку ветеранам служби та побажав, щоб зв'язок між ними і молодими правоохоронцями міцнів, а досвід і багаторічна практика передавалися від покоління до покоління.

Під час урочистостей окремим дільничним було вручено відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради та Ізяславського відділення Славутського відділу ГУ НП України в Хмельницькій області.

18.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського відділення Славутського

відділу ГУ НП України в Хмельницькій області

 

Операція “Перевізник”: ізяславські поліцейські перевіряють маршрутні автобуси

 

На території Ізяславського району поліцейські перевіряють стан автобусів, які перевозять пасажирів.

З 20 квітня на території України триває проведення комплексної перевірки під умовною назвою «Перевізник». Вона спрямована на профілактику аварійності та зниження її наслідків на пасажирському транспорті.

Поліцейськими проводиться ряд профілактичних заходів, націлених на виявлення порушень у сфері безпеки дорожнього руху та пасажирських перевезень. Інспектори перевіряють технічний стан транспортних засобів, наявність і справність аварійних виходів, розташування місць для сидіння.

Також поліцейські контролюють зберігання транспортних засобів за визначеним місцем їх стоянки, організацію передрейсового контролю технічного стану автобусів та проведення медичного огляду водіїв.

Такі заходи посилюють контроль за безпекою дорожнього руху та запобігають виникненню надзвичайних подій під час пасажирських перевезень.

18.06.2018 р.

 

За матеріалами Ізяславського відділення поліції

Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області

 

Нова концепція розвитку екстреної допомоги

 

Міністерство охорони здоров’я оприлюднив Концепцію реформи системи екстреної медичної допомоги для громадського обговорення. Через місяць після отримання пропозицій Міністерство охорони здоров’я подасть концепцію на Уряд. Закликаємо громадськість долучатись до обговорення.

П’ятирічна реформа екстреної допомоги має на меті принципово покращити якість та доступність екстреної допомоги, щоби в критичній ситуації кожен українець оперативно отримував необхідну допомогу. З іншого боку, Міністерство охорони здоров’я прагне посилити престижність професії екстреного медичного працівника і забезпечити достойну оплату його праці.

Реалізація Концепції здійснюватиметься протягом 2018-2022 років.

 

ЯКІ ЗМІНИ ВПРОВАДЖУВАТИМУТЬСЯ В ЕКСТРЕНУ ДОПОМОГУ

 

Оновлення алгоритмів диспетчеризації

Автомобіль екстреної допомоги, який знаходиться найближче до місця події, виїжджатиме протягом декількох секунд після виклику.

 

Створення нової IT-інфраструктури

Буде створено центральний інформаційний вузол обміну даними та встановлено GPS на всіх автомобілях.

 

Інформація про стан кожного виклику в кожний момент часу

Диспетчери знатимуть стан кожного виклику і місцезнаходження кожного автомобіля екстреної допомоги. Така система вже працює у Києві, Дніпропетровській, Херсонській, Харківській областях, в тестовому режимі в Вінницькій та Полтавській областях і буде розгорнута на всю країну.

 

Оновлення обов’язкових протоколів диспетчерів

Диспетчери отримають чіткий алгоритм роботи за сучасними світовими стандартами. Диспетчери мають навчитися не тільки швидко приймати рішення під тиском часу, але й консультувати свідків щодо надання першої допомоги до прибуття бригади екстреної допомоги. Концепція передбачає відповідне перенавчання.

 

Оновлення протоколів командних дій бригад

Відбудеться перехід в навчанні і тестуванні навичок екстреної допомоги на стандарти розвинених країн. Лікарі, парамедики і навіть водії освоюватимуть практики порятунку. Буде введено зовнішнє незалежне тестування знань та навичок фахівців екстреної допомоги.

 

Нові автомобілі і обладнання
Буде оновлено вимоги до обладнання, закуплено нові автомобілі.

 

Гідна оплата праці екстреним медичним працівникам

Медики та робітники екстренки, які пройшли перенавчання, отримають ринкові зарплати та доступ до якісно обладнаних автомобілей екстреної допомоги.

 

Перебудова приймальних відділень в лікарнях

Впроваджуються нові протоколи дій в лікарні, доступ до обладнання 24/7, нова логіка планування приміщень.

 

Розбудова мережі екстрених реагувальників

Усі, хто може опинитися на місці екстреної події, мають володіти навичками порятунку людей та вміти працювати в екстрених умовах. Пожежні, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, бортпровідники, кондуктори України пройдуть оновлені курси першої розширеної допомоги. Вихователі, вчителі, соціальні працівники матимуть можливість  пройти оновлене навчання навичкам першої базової допомоги.

 

Дефібрилятори та джгути у всіх найбільш людних місцях

Ми впевнені, що для ефективного функціонування екстреної медичної допомоги необхідно забезпечити максимально скоординовані і професійні дії на всіх етапах «ланцюжка» – від дзвінка у «швидку» до спеціалізованого відділу у лікарні. Саме на це і спрямовані зміни в системі екстреної медичної допомоги.

Детальніше: Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції реформи системи екстреної медичної допомоги”

18.06.2018 р.

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України

 

 

Новий Закон про національну безпеку буде планом нашої співпраці з країнами НАТО – Президент

 

Президент Петро Порошенко не виключає, що наступного тижня у Верховній Раді буде проголосований не лише Закон про започаткування антикорупційного суду, але й Закон про національну безпеку. Про це Глава держави сказав в інтерв’ю українським телеканалам.

«І Законом про національну безпеку ми продовжимо реформування сектору оборони і безпеки. В якій частині? Ми зробимо його більш прозорим, починаючи від фінансування і закінчуючи громадським контролем. Там буде низка дуже важливих вимог»,  - підкреслив Глава держави.

Президент висловив сподівання, що Верховна Рада зможе винести документ на друге читання.

Глава держави підкреслив, що Закон про національну безпеку буде планом співпраці України з країнами НАТО.

18.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

Пришкільні табори – ДЕНЬ ЧОТИРНАДЦЯТИЙ - останній 

15  червня в пришкільних таборах із денним перебуванням дітей, що діяли на базі Ізяславької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№ 5 ім.О.Онищука, гімназія» , Поліської ЗОШ І-ІІ ст., відбулись свята – Закриття табірної зміни.
            Кожен табір самостійно обирав місце та форми проведення заходів: на природі – у формі пікніку, спортивному майданчику – у вигляді спортивного свята, у спортивному залі – у формі  мистецького свята.
            Принагідно хочеться відзначити, що у 2018 році організатори роботи пришкільних таборів та виховними, зробили все, щоб час перебування дітей в таборі був цікавим та змістовним. За період роботи таборів було проведено чимало різних заходів:  мистецькі та спортивні свята і змагання, захопливі подорожі та екскурсії, відпочинок на природі та багато іншого.
ФОТОЗВІТ - Ізяславська ЗОШ № 1
ФОТОЗВІТ - Ізяславський НВК № 2
16.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

Вітання голови районної державної адміністрації із Днем медичного працівника

 

 

Шановні медичні працівники Ізяславщини — лікарі, фельдшери, медсестри, всі працівники галузі, ветерани охорони здоров’я!

Щиро вітаю вас з професійним святом — Днем медичного працівника!

Прийміть сердечну подяку за віддану працю, безмежне милосердя, професійність та лікарську честь.

Ви несете на собі величезний тягар чужого болю та відповідальності, адже у ваших руках — людські життя. Професія, яку ви обрали, заслуговує на найвищу похвалу, захоплення і повагу.

Знання і вміння лікаря, який рятує життя, захищає своєю працею радість і щастя тисяч людей, завжди користувалися пошаною і цінувалися як особливий талант.

Тож бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я та благополуччя.

Нехай здійснюються мрії і задуми, а віра та оптимізм будуть вірними супутниками на все життя.

З повагою, 

Борис Яцков,

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради

 

 

Працівники медичної галузі Ізяславщини приймали вітання з нагоди професійного свята – День медичного працівника

Напередодні відзначення професійного свята  - День медичного працівника, голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, голова райкому профспілки працівників медичних установ  Анатолій Мартинюк, Ізяславський районний військовий комісар Сергій Царук, голова ГО «Волонтер Ізяславщини» Володимир Тележинський привітали працівників галузі охорони здоров’я Ізяславщини із професійним святом.
           Звертаючись до учасників зібрання, працівників медичних установ та ветеранів галузі, керівники району, міста та галузі наголошували, що сьогодні і щоденно подяку медичним працівникам району  висловлюють тисячі жителів, яким вмілі руки медиків врятували життя, а теплі слова заспокоїли чимало сердець. Також було акцентовано увагу усіх на тому, що зараз медики стоять на передовій і в сфері реформування медичної галузі. Адже Президент Петро Порошенко наголошує: «Нинішня реформа системи медичного обслуговування неможлива без вагомої підтримки, досвіду та прагнення змін на краще кожного медичного працівника й лікаря, і запорукою успіху є наші спільні зусилля на шляху до єдиної мети».
           Вітаючи учасників заходу, Борис Яцков зазначив, що сучасні лікарні мають бути з найкращим діагностичним обладнанням, модернізованими та оновленими відділеннями, забезпеченими високоефективними медичними препаратами, ефективним лікуванням пацієнтів в комфортних умовах перебування, високопрофесійним і високооплачуваним медичним персоналом.
            “Медична реформа змінить на краще статус кожного медичного працівника і забезпечить доступне лікування кожному громадянину. Звичайно важко жити в час змін, але разом маємо вчитись ефективно витрачати кошти з найкращими наслідками для суспільства. Шлях непростий, ним пройшли усі цивілізовані країни світу і нам, українцям,  він під силу”, – наголосив у своєму виступі Сергій Шлегель.
            Секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко побажала медичним працівникам витримки і наснаги в нелегкій, але святій справі – дарувати людям надію і радість.
           З нагоди професійного свята групі медичних працівників  району було вручено відзнаки департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, керівництва Ізяславської ЦРЛ та Ізяславського РЦ ПМСД.
            Ряд медичних працівників району за участь в проведенні АТО та внесок у реабілітацію учасників АТО були відзначені нагородами ГО «Волонтер України», які вручили Володимир Тележинський та Сергій Царук.
            Святковий настрій працівникам медичної галузі району подарували солісти та вихованці  хореографічного колективу «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», педагоги закладів освіти міста.
ФОТОЗВІТ
15.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Ми вже заклали фундамент для нової системи охорони здоров’я – Президент медикам

 

«За рік нам багато чого вдалося зробити. Наголошую, що це не є косметичні реформи, косметичні ремонти, а дуже важлива закладка нових фундаментальних паростків нової системи охорони здоров’я»,  - звернувся Президент Петро Порошенко до медиків під час урочистого заходу до Дня медичного працівника.

Петро Порошенко зауважив: «Я чудово пам’ятаю, як минулого року в цій величній залі Маріїнського палацу, я вітав медичну спільноту зі святом, мав можливість поспілкуватися з вашими колегами про те, що не реформувати медичну галузь зараз просто неможливо і відкрити дуже ретельну дискусію щодо змісту і якості медичної реформи. Та система, яку ми успадкували від СРСР, і штучно вона зберігалася всі ці роки, є абсолютно непристосованою до нових соціальних і економічних реалій».

За словами Глави держави, минулого року дано старт кардинальним змінам медичній галузі. «Прийнято Закони, які змістовно й фінансово змінюють всю застарілу архітектуру системи. Це Закони про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, про автономізацію закладів охорони здоров’я. Створено Національну службу здоров’я України. З квітня 2018 року стартувала кампанія з вибору пацієнтом лікаря та підписання декларації», - також зазначив він.

Президент підкреслив, що буде тримати це питання на контролі, але вже зараз йому доповідають, що понад 8 мільйонів наших громадян підписали декларації з терапевтами, педіатрами або сімейними лікарями. Укладено 149 договорів із закладами первинної допомоги – комунальними некомерційними підприємствами, які вже з 1 липня 2018 року почнуть отримувати фінансування за новою моделлю.

«Хтось може запитати, а чому така прискіпливість до первинної ланки, відповім: це перший контакт лікаря з пацієнтом або з усією родиною. Лікар, який бачить людину, сім’ю, в яких умовах вони працюють, в яких умовах вони живуть, пропонує найоптимальніші методи профілактики й лікування. За експертними даними, гривня, вкладена в профілактику, рятує десять гривень, витрачених на лікування»,  - особливо наголосив Глава держави.

Він також додав: «Як Президент абсолютно розумію і необхідність розвитку спеціалізованої, високотехнологічної та високоспеціалізованої медичної допомоги. Вже йдуть відповідні напрацювання по зміні законодавства, обговорюються шляхи співпраці і розвитку з інституціями громадянського суспільства».

Петро Порошенко також зазначив, що безумовно необхідно виносити на широке суспільне обговорення такі складні питання, як реалістична оцінка вартості послуг. «Це не залишиться без прискіпливої уваги держави. Народ, суспільство, пацієнт не може і не буде кинутий на призволяще», - підкреслив він.

За його словами, дуже важливе і впровадження страхової медицини та багато інших змін у галузі.

«У поточному році реформа охорони здоров’я реалізується на первинній ланці. Разом з тим Національна академія медичних наук України ще в минулому році запровадила пілотний проект зі зміни механізму фінансування надання медичної допомоги. Переконаний, цей досвід буде нами використано в подальшому», - резюмував Петро Порошенко.
15.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

«Питання зміцнення матеріальної бази закладів освіти району – процес планомірний та виважений», - голова райдержадміністрації Борис Яцков

        
15 липня голова районної державної адміністрації Борис Яцков та начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель взяли участь у роботі колегії відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, яке провела т.в.о. начальника відділу Людмила Крюкова.
         Виступаючи перед членами колегії, працівниками відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, його структурних підрозділів та керівниками закладів освіти Ізяславщини голова районної державної адміністрації Борис Яцков наголосив на необхідності  проведення повного комплексу робіт із підготовки закладів освіти Ізяславського району до початку нового 2018/2019 навчального року. Зокрема було зазначено, що у керівництва району  є бачення планомірного та виваженого підходу до питання зміцнення матеріальної бази закладів освіти району, забезпечення їх сучасним обладнанням, створенням  усіх умов для безпечного перебування дітей та працівників закладів освіти. Для цього планується залучити кошти залишків освітньої субвенції, обласного, районного бюджетів та інших джерел. При цьому Борис Олександрович наголосив, що зробити все і одночасно не можливо, є бачення по черговості таких робіт. Головне в цій роботі – забезпечити умови для якісних умов навчально-виховного процесу в закладах освіти. Також голова райдержадміністрації зазначив, що вирішення цих питань можливе при розумінні і підтримці зусиль та дій керівництва районної державної адміністрації та керівництва відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації з боку колективів закладів освіти, депутатів рад різних рівнів та батьківської громадськості.
         Також очільник районну поділився планами райдержадміністрації щодо проведення  робіт із проведення ремонтних робіт на автомобільних дорогах у районі.
15.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при Ізяславській районній державній адміністрації

           15 червня відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації, яке провели заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко та начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїса Ткаченко.
            На порядок денний було винесено наступні питання: Про надання дозволу на вчинення правочину; Про надання дозволу на укладення договору про припинення права на аліменти на утримання неповнолітніх дітей; Про визначення громадянину С. способів участі у вихованні сина; Про доцільність позбавлення батьківських прав громадянина С.; Про надання дозволу на вчинення правочину – укласти; Про доцільність припинення соціального супроводу дітей у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах
; Про взяття під соціальний супровід; Про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.
15.06.2018
р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

Розпочала роботу Рада з питань інтелектуальної власності під головуванням Степана Кубіва

       
14 червня під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва відбулося перше засідання Ради з питань інтелектуальної власності, яка створена для посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні, протидії “патентному троллінгу”, боротьби з інтернет піратством, легалізації програмного забезпечення в органах державної влади, організації функціонування Центрів підтримки технологій та інновацій та взаємодії з Вищим спеціалізованим судом з питань інтелектуальної власності.
             «Український винахідник та науковець має право на захист своїх розробок, а Україна зацікавлена у стимулюванні та впровадженні результатів інтелектуальної діяльності у реальний сектор економіки. Ми створюємо взаємовигідну, ефективну систему і сьогодні зробили великий крок у цьому напрямку – розпочали роботу Ради з питань інтелектуальної власності. Вона є майданчиком для напрацювання пропозицій щодо реформи у цій сфері», – підкреслив Степан Кубів.
             Він зазначив, що основними завданнями Ради є координація взаємодії органів виконавчої влади, бізнесу та громадського сектору у сфері інтелектуальної власності; визначення шляхів та механізмів розв’язання проблемних питань, які виникають під час формування та реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності; розробка законодавчих змін у сфері інтелектуальної власності, зокрема щодо розвитку цієї сфери, забезпечення інтеграції України у міжнародний та європейський інтелектуальний простір з урахуванням національних інтересів України, розвитку і реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності тощо.
             Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук додав, що Рада є надійною платформою для координації реформи системи захисту прав інтелектуальної власності, яка в свою чергу є відправною точкою та основою для сталого інноваційного розвитку України.
             Під час засідання також обговорювалася необхідність запровадження інституції державних інспекторів з питань інтелектуальної власності, питання ефективної роботи регіональних Координаційних рад по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності, заслуханий звіт про проведення інвентаризації та оцінки об’єктів права інтелектуальної власності підприємств (установ, організацій), які створено за державні кошти та затверджений персональний склад Ради з питань інтелектуальної власності.
              За підсумками першого засідання Ради Степан Кубів дав низку доручень центральним органам виконавчої влади.
15.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ ТРИНАДЦЯТИЙ

День туризму у Поліському

 

14 червня 2018 року у таборі із денним перебуванням дітей «Світанок», що діє базі Поліської ЗОШ І-ІІ ст., відбулось чудове свято – День туризму.
              Хто такий турист? Це людина, яка любить подорожувати, відкривати нові далі. Це людина, яка понад усе любить свій рідний край, свою землю. Яка надає перевагу голубому шатру неба над тіснявою міських квартир. Туристи – найщасливіші люди, адже вони чують мелодію сосни, знайомий голос вогнища, біля якого живе дзвінка юність, вимірюють життя кілометрами, а не квадратними метрами. 
              Відкриття свята розпочалось із загального шикування вихованців і їх виховників із гостями табору. Для усіх присутніх пролунала святкова пісня «Літо золоте» у виконанні учениці школи Поварчук Вікторії. З привітальним словом та найщирішими побажаннями до школярів та керівництва табору звернувся завідувач сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук.
               День туризму проходив під загальним девізом: «Лінь, тугу – відганяйте! Мандруйте! Рідний край пізнавайте! Зі мною нових зустрічей чекайте!». 
               Для дітей табору було організовано і проведено змагання зі спортивного туризму. В змаганнях брали участь дві команди під назвами «Капітошка» та «Орлята». Відповідно до плану, учасники пройшли досить багато різноманітних конкурсів, а саме: «Представлення команд», «Розминка капітанів», «Розминка команд», «Зберись в похід», «Розпали багаття», «Бівуак туриста», «Турист завжди тропу знайде», «Теоретики», «В’язання вузлів», «Топографічний диктант», «Медична допомога», «Спуск, підйом, канатні переправи», «Орієнтування».
               Даний захід проводився з метою: сприяти залученню школярів до систематичних занять туризмом; згуртувати дітей в єдину команду, об’єднавши усіх її учасників єдиною творчою діяльністю; залучати учнів до творчої діяльності, впливати на особистість дитини; закріпити набуті туристичні знання, уміння та навички; розвивати фізичні якості: силу, швидкість, витривалість, гнучкість; пропагувати здоровий спосіб життя. Веселі пригоди туристів закінчилися, але в серці кожного ще довго житимуть спогади про чудово проведений час, пережиті емоції та щирі почуття. 
ФОТОЗВІТ
14.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

 

Працівники структурного підрозділу в районі Головного управління ПФУ консультували осіб, що перебувають на обліку в районному центрі зайнятості

 

В Україні, як в соціальній та правовій державі, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Конституція України проголошує і закріплює право на соціальний захист громадян та визначає конкретні види соціального забезпечення. Конституційне право на соціальний захист включає право громадян на забезпечення їх у старості. Зокрема, пенсія за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та інші її види, що призначаються у зв’язку з трудовою діяльністю і є однією з форм соціального захисту.

Задля підвищення обізнаності населення району з питань застосування трудового та пенсійного законодавства фахівці Ізяславського районного центру зайнятості, разом із спеціалістами Ізяславського відділу Головного управління ПФУ в Хмельницькій області систематично проводять профінформаційні семінари для безробітних.

14 червня   начальник Ізяславського відділу обслуговування громадян Ольга Забитчук   спілкувалася з безробітними громадянами під час семінару на тему: «Легальна зарплата – складова майбутньої пенсії». На заході були присутні 27 осіб, які у не далекому майбутньому будуть звертатися до Головного  управління Пенсійного фонду за призначенням пенсії. Цей контингент як ніхто зацікавлений у детальному роз’ясненні теми семінару, тому присутні жваво обговорювали питання легальних трудових відносин, задавали чимало запитань щодо підрахунку страхового стажу та залежності розміру майбутньої пенсії від розміру страхового стажу. Ольга Перівна проінформувала присутніх щодо порядку подання документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», змін в пенсійному законодавстві, порядку отримання виписки про доходи із системи персоніфікованого обліку, наголосила, що завчасне звернення до управління з документами для призначення пенсій допоможе забезпечити її призначення і виплату у найкоротший строк після досягнення пенсійного віку. На всі запитання присутніх вона надала  вичерпні роз’яснення.

Наприкінці семінару безробітні отримали інформаційні листівки стосовно перспективи запровадження накопичувальної пенсійної системи, надання електронних послуг, користування веб-порталом Пенсійного фонду України, консультації за допомогою Skype та можливості отримання актуальної інформації в сфері пенсійного забезпечення з друкованих видань Пенсійного фонду України.

14.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

 

Уряд затвердив Порядок перерахування внесків за встановлення будинкових лічильників, – Мінрегіон

            Уряд затвердив порядок та примірний договір щодо перерахування виконавцем комунальної послуги внесків за встановлення будинкових лічильників оператору зовнішніх мереж, що були сплачені споживачами та власниками приміщень з індивідуальним опаленням та водопостачанням.
            Це черговий підзаконний акт на виконання Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
            Прийняття документа зобов’яже виконавців комунальної послуги перераховувати оператору зовнішніх інженерних мереж внески, сплачені споживачами та власниками приміщень з індивідуальним опаленням та водопостачанням за встановлення будинкових лічильників. Також визначено порядок і умови перерахування внесків та примірний договір, який прописує взаємовідносини між виконавцем послуги та оператором зовнішніх мереж.
            Прийняття постанови врегульовує питання тарифоутворення на теплову енергію та комунальні послуги за рахунок виключення плати за встановлення цих лічильників з тарифів.
            Нагадаємо, раніше Уряд затвердив вимоги та механізм інформування власників будинків про встановлення вузлів комерційного обліку (лічильників) теплової енергії і водопостачання. Співвласники повинні бути проінформовані про намір встановлення (не менш як за два місяці), вартість лічильника та проектні роботи. Також співвласникам надане право самостійного встановлення приладів обліку, яке не потребує погодження від монопольних компаній. Це прискорить процес встановлення засобів обліку, які в подальшому сприятимуть економії споживання енергоресурсів і водопостачання.
14.06.2018 р.

Джерело

 

Медичні працівники області приймали вітання з нагоди професійного свята
 
          

  13 червня, напередодні Дня медичного працівника, свята, яке відзначають представники однієї із найважливіших та найгуманніших професій, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий взяв участь в урочистому зібранні, що відбулося в обласній філармонії.
              Вітаючи медичну спільноту із цим чудовим святом, Вадим Миколайович висловив щиру вдячність усім тим, хто стоїть на сторожі нашого життя та здоров’я: “Щоденно ви чуєте слова вдячності від людей, яким врятували життя, повернули здоров’я. Ваше покликання нелегке  та дуже відповідальне. Ви завжди на передовій боротьби за життя коли панує мир, і на передовій збройної боротьби за незалежність та волю України, адже 100 працівників медичної галузі Хмельницької області є учасниками антитерористичної операції та Операції Об’єднаних сил. Від жителів Хмельниччини я сердечно дякую вам за вашу невтомну працю!".
               Голова зазначив, що цей рік є переломним для медичної галузі, адже саме у 2018 році розпочалася докорінна реформа системи фінансування закладів охорони здоров’я, відбуваються масштабні перетворення на первинній ланці надання медичної допомоги, змінюється сама модель відносин між лікарем та пацієнтом.
               “Завдання, які поставили Президент та Уряд, є дуже серйозними, але я впевнений, що усі разом ми з ними справимось. Об’єднавши всі зусилля, будемо працювати над створенням якісної української медицини, новітньої та високотехнологічної, адже ми маємо для цього відчутну фінансову підтримку, – наголосив Вадим Лозовий. – Цьогоріч  на розвиток сільської медицини Хмельницької області з бюджету держави виділено 233 млн. грн., це найбільше і найсуттєвіше за усі роки незалежності України. Тож маємо освоїти ці кошти в повному обсязі.”
               Голова облдержадміністрації побажав медикам міцного здоров’я, родинного тепла,  добробуту, успіхів у їх нелегкій, але дуже важливій і почесній праці та вручив відзнаки облдержадміністрації кращим працівникам галузі.
               За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у надання медичної допомоги населенню області та з нагоди Дня медичного працівника ряд працівників медичних установ області було нагороджено відзнаками обласної державної адміністрації та обласної ради. Серед нагороджених
головний лікар комунального закладу “Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги” Сергій Літвінчук.
14.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

Пришкільні табори – ДЕНЬ ДВАНАДЦЯТИЙ

Через подорожі відкрий для себе світ 

В ході роботи таборів із денним перебуванням дітей, що діють на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука та Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія», їх юні вихованці здійснили ряд подорожей.
              Особливо цікавою та пізнавальною була поїздка до Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
              В ході подорожі діти оглянули створені працівниками центру  виставкові зали з акваріумістики та орнітології. Познайомились із мешканцями куточку живої природи закладу та зовнішнього вольєру де утримуються декоративні птахи.        
              Також   гості центру оглянули музеї, які створені та діють на його базі: музей народних ремесел; музей кімнатних рослин; етнографічний музей.

             На території закладу створено дендрологічний парк «Шепетівський»,  де розміщується 5 видів Червонокнижних рослин та колекції хвойних та декоративних дерев та кущів (близько 100 видів).

             Особливе захоплення в учасників поїздки викликало спілкування і членами молодіжної громадської кінологічної організації «Фенікс» та їх чотирилапими вихованцями. Члени організації спільно із вихованцями центру беруть участь  в обласних, всеукраїнських та міжнародних  кінологічних виставках та змаганнях.
            
Також бажаючі отримали змогу набути нові навички в ході проведення майстер-класів із лозоплетіння, писанкарства, роботи з природними матеріалами.
ФОТОПОДОРОЖ Ізяславська ЗОШ І-ІІІ № 1
ФОТОПОДОРОЖ Ізяславський НВК № 5
13.06.2018 р.

За матеріалами    відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

 

В. Лозовий: Хмельниччина відкрита для інвестиційної діяльності

Голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий та голова обласної ради Михайло Загородний 12 червня зустрілися з представниками компанії «MTE YAPI TICARET ANONIM  SIRKETI», Республіка Туреччина.
           Представники турецької компанії завітали на Хмельниччину та виявили бажання зустрітися з керівництвом області, аби розповісти про багатопрофільну діяльність компанії.
            Голова адміністрації висловив слова вітання іноземним гостям та виявив бажання, аби ті розповіли більш детально про досвід роботи компанії та свої пропозиції.
            Так, Генеральний директор компанії «MTE YAPI TICARET ANONIM SIRKETI» Хусеін Юзбашіоглу розповів, що компанія працює в галузі будівництва з 2002 року. Виконує роботи в таких країнах як, Туреччина, Німеччина, ОАЄ, Ірак  та Республіці Казахстан. Також Хусеін Юзбашіоглу додав, що компанія займається не тільки будівництвом доріг (тунелей, надземних сполучень), а й фабрик, заводів, лікарень, аеропортів, стадіонів, благоустрієм історичної спадщити та багато іншого. Відтак, іноземні гості запевнили, що мають намір працювати на ринку України в інфраструктурних проектах, а зокрема в будівництві, ремонті та обслуговуванні доріг та запевнили, що для цього є достатній науково-технічний,  фінансовий  та юридичний потенціал.
            “Ми будемо раді приєднатися до міжнародних торгів та сподіваємося, що Хмельниччина надасть нам гарні проекти для роботи”, – відмітив Генеральний директор компанії.
             В свою чергу, Вадим Лозовий зазначив, що Урядом України, за підтримки Президента України Петра Порошенка, започаткована програма відновлення доріг України. Тому дане питання для на нас вкрай актуальне.
             Вадим Миколайович відмітив, що сьогодні  Хмельниччина відкрита для інвестиційної діяльності. Відтак, є іноземні компанії, які вже виконують ремонтні роботи по будівництву доріг в області, але, за словами голови адміністрації, створення здорової конкуренції є пріоритетом для області.
             Також очільник області відмітив, що метою таких зустрічей є налагодження  та продовження тісної співпраці з різними країнами.
             “Для нас є важливе не тільки терміни виконання робіт, а й якість робіт. Тому ми маємо бути впевненні у діловому партнері”, – додав Вадим Лозовий.

На завершення зустрічі, сторони висловили сподівання на  співпрацю задля розвитку інфраструктури не тільки Хмельниччини, а й України в цілому.
13.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

Павло Петренко та Роман Ващук дали старт кампанії «Безоплатна правова допомога – завжди поруч»

12 червня Міністр юстиції Павло Петренко та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук дали старт інформаційній кампанії «Безоплатна правова допомога – завжди поруч». Мета проекту – інформувати громадян на прикладах життєвих історій українців про можливості захисту прав завдяки роботі юристів та адвокатів системи безоплатної правової допомоги Мін’юсту.
             «Ми запускаємо інформаційну кампанію, яка має на конкретних прикладах успішних історій українських громадян донести ключове повідомлення – право на захист є у кожного і його можна реалізувати за допомогою нашої системи безоплатної правової допомоги», – наголосив очільник Мін’юсту.
             Він зауважив, що безоплатна правова допомога – один з найуспішніших проектів Міністерства юстиції, Уряду та міжнародних партнерів, який поновлює справедливість і забезпечує реалізацію права українців на захист. Саме тому дана ініціатива – серед пріоритетів держави.
            «Шлях, який ми пройшли за останні 5 років, це шлях поступового відновлення довіри громадян до країни як захисника їхніх прав. За ці 5 років понад 2 мільйони українців скористалися послугами безоплатної правової допомоги», – підкреслив Міністр юстиції.
            Він додав: за цей час система від ідеї запровадження захисту від незаконного переслідування держави через правоохоронні органи виросла до понад 550 центрів та бюро безоплатної правової допомоги, де працюють тисячі адвокатів та юристів.
            «2300 українських громадян, яких захищали адвокати системи безоплатної правової допомоги, були виправдані у кримінальних справах. Це 2300 доль, які не були зламані правоохоронною системою і кинуті на вівтар беззаконня й несправедливості. Вони є свідченням того, що в країні відновлюється право на захист», – заявив Павло Петренко.
            Він подякував надійним партнерам Міністерства юстиції – Уряду Канади й проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» – котрі з перших днів заснування системи безоплатної правової допомоги підтримували всі ініціативи, спрямовані на захист прав українців.
            Посол Канади в Україні Роман Ващук у свою чергу наголосив, що будь-яка демократична держава має забезпечити доступ до безоплатної правової допомоги для найбільш вразливих категорій громадян.
           «Проект безоплатної правової допомоги перевів це зобов’язання в Україні з площини теорії у площину практики. Це реальний приклад реформи, націленої на найбільш вразливі верстви населення», – зауважив Посол.
             Але, додав він, для того, щоб українці користувалися цією можливістю, – важливо надати їм якомога ширшу інформацію про проект.
            «Ці історії з життя будуть найбільш переконливими для українців, які є одними з найбільших скептиків. Достукатися до людей – це обов’язок держави і партнерів запровадження проекту безоплатної правової допомоги», – наголосив Роман Ващук.
            За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, мета кампанії – інформувати якнайширше коло громадян України про систему безоплатної правової допомоги.
            «Ми надаємо інформацію про систему державної соціальної гарантії, яка вже 5 років існує в Україні і якою мають можливість скористатися громадяни, щоб отримати якісну безоплатну правову допомогу. В рамках проекту було виготовлено 6 соціальних роликів, а також підготовлено низку друкованих матеріалів. У їх основу лягли реальні життєві історії клієнтів системи БПД, які звернулися за правовою допомогою», – зазначив керівник Координаційного центру.

           
За словами директора українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога України» Лариси Бізо, цей проект дає бачення того, як може змінитися життя у разі використання послуг системи безоплатної правової допомоги.
            «Ми залучили молодих режисерів, для яких ця тема була не байдужа. Наша мета полягала у тому, щоб створити відеоролики, які б показували українцям реальні життєві приклади. Також для нас було дуже важливо через ці історії збільшити рівень довіри до системи», – зауважила Лариса Бізо.
13.06.2018 р.

Джерело

 

 

Перша зміна табору «Світанок», що на Ізяславщині, - відкрита!

Літо щораз ставить перед батьками нелегке завдання – влаштувати дітям гарний відпочинок. При цьому бажано, щоб вони й оздоровилися, подихали свіжим повітрям і були під наглядом добрих педагогів та вихователів. Важливі також безпека перебування у місці відпочинку, цікаве й змістовне дозвілля. 

12 червня відбулося урочисте відкриття першої зміни в дитячому оздоровчому таборі «Світанок», що в селі Білогородка Ізяславського району.

Зусиллями керівництва відділу освіти, молоді та спорту за підтримки голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова заклад було підготовлено до прийому дітей.  У таборі для оздоровлення та відпочинку дітей створені усі належні умови: 5-ти разове харчування, конкурси та розваги, заплановані екскурсії та різноманітні культурно-мистецькі заходи.

На святковій лінійці гостей, які завітали до табору «Світанок» - заступника голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимира Левченка, заступника голови Ізяславської районної ради Михайла Борисюка, начальника управління фінансів районної державної адміністрації Сергія Журавля, т.в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмилу Крюкову, завідувача сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталія Ткачука – діти привітали запашним українським короваєм. 

У своєму виступі на урочистому відкритті заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко повідомив, що цього річ у таборі планується оздоровити близько не лише дітей із Ізяславського району, а й сусідніх із Ізяславським районом районів та об’єднаних територіальних громад, адже для цього проведено колосальну роботу. Неодноразово проводилися перемовини з сільськими   головами, депутатами районної ради, підприємцями району. Для оздоровлення і відпочинку дітей   задіяні  не лише бюджетні кошти, а благодійна допомога бізнесових структур.  

Крім добрих напутніх слів гості подарували  для організації роботи табору спортивний інвентар.

«У нас класні вожаті! Вони добрі й з ними не буває сумно! Ми вже встигли пограти у ігри, разом потанцювали на дискотеці, вони нас люблять... А ще дуже подобаються фізкультурні ігри», - наголосили під час спілкування його вихованці.

«Діти у таборі хороші! Усі розумні, талановиті й дуже спортивні. Хтось займається спортом, хтось професійно танцює, співають майже усі. Тому з ними легко знайти спільну мову», - розповіли вожаті табору.

«Головне, що дітям у таборі подобається. Гарні вихователі, облаштований побут  й смачна їжа. Адже для мене, насамперед, важливий комфорт для дітей та можливість показати свої таланти й творчість» , - заявила бабуся одного із відпочивальників.

Для дітей, які перебувають в таборі вихованці Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» подарували кілька чудових вокальних виступів. 

Завершилось святкове відкриття табірної зміни великим танцювальним флешмобом за участі всіх дітей та їх виховників.

Вітаємо наших маленьких друзів із відкриттям табору! Бажаємо вихователям побачити літній позитив, допомогти дітям пізнати нові грані світу й себе у ньому, пробудити ініціативу! Щиро сподіваємося, що відпочинок 2018 стане незабутнім, яскравим на враження і нові знайомства! 

Початок відпочинку виявився вдалим. Сподіваємося, що під час перебування у таборі діти будуть весело та активно відпочивати, і наступного року неодмінно захочуть повернутися сюди ще раз.
ФОТОЗВІТ

12.06.2018 р.

В.Кучерук за матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Президент підписав Закон «Про Вищий антикорупційний суд»: Суд нам потрібен цього року

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищий антикорупційний суд».

Глава держави зауважив, що 11 червня є історичним днем для України – минулого року у цей день було запроваджено безвіз ЄС для українців, а сьогодні підписує цей Закон у присутності майбутніх та діючих лідерів, студентів Української академії лідерства.

«Нарешті, ми перестали використовувати словосполучення «законопроект про Вищий антикорупційний суд» і робимо Закон України «Про Вищий антикорупційний суд», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що для завершення формування антикорупційної інфраструктури не вистачало чесних, справедливих, об’єктивних і незалежних суддів. Президент подякував за підтримку реформи судової гілки влади, яка передбачала ліквідацію імунітету суддів. Вони не повинні переслідуватись за ухвалене рішення, але якщо скоїли злочин, то мають нести відповідальність. Реформа також дала можливість для повного перезавантаження суддівського корпусу.

«У моєму минулорічному зверненні про зовнішню і внутрішню політику чітко було наголошено на створенні антикорупційного суду в найкоротші терміни. У Законі про бюджет на цей рік ми чітко передбачили видатки на антикорупційний суд, ключове - вже цього року. Нікому не дозволено буде переносити створення суду «на потім». Але багато хто вважав, що їм вдасться зупинити процес», - розповів Президент, зауваживши, що були вимоги, щоб він відкликав свій законопроект.

Петро Порошенко розповів, що він запросив громадськість долучитися до написання документу, і окремі громадські активісти, включаючи Георгія Вашадзе, розробили законопроект, який повністю відповідає міжнародним нормам. Після цього Глава держави підписав подання і вніс його на розгляд Верховної Ради. Президент нагадав, що до документу у Парламенті було запропоновано майже 2 тис. поправок: «Думали, що двома тисячами поправок заблокують розгляд або ми порушимо процедуру». Однак був дотриманий регламент і 7 червня депутати ВР проголосували за Закон.

Президент ще раз наголосив, що ухвалення Закону «Про Вищий антикорупційний суд» є перемогою України, бо завдяки спільній роботі було напрацьовано незалежну антикорупційну інфраструктуру, що створює всі можливості для ефективної боротьби з корупцією.

«Це не кінець роботи. Це лише початок. Хочу звернутися до наших іноземних партнерів, бо законом передбачено інститут іноземних експертів, кандидатури яких нам мають надати міжнародні і авторитетні організації, які спеціалізуються на боротьбі з корупцією і де Україна бере участь на міждержавному рівні. Прошу за дуже короткий термін мінімум 12 кандидатів мають надійти до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) для того, щоб ми запустили процес створення суду», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також звернувся до Уряду і Міністерства фінансів терміново виділити фінансування, яке передбачено в бюджеті. «І головне – я звертаюсь до ВККС і Вищої ради правосуддя – готуйтеся до ефективної і напруженої роботи, бо суд нам потрібен цього року. Я нікому не дам зупинити цей процес», - наголосив Президент.

Петро Порошенко також звернувся до правників та юристів: «Не бійтеся. Беріть участь в конкурсі на посаду суддів антикорупційного суду. Бо чесні, сміливі, незалежні, професійні та патріотичні судді нам вкрай потрібні».
12.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

Питання підготовки закладів освіти району до нового 2018/2019 навчального року на контролі у керівників району

     Завершився 2017/2018 навчальний рік і діти вирушили на літні канікули. Проте у шкільних стінах відпочинку не має. Школи готуються до початку нового 2018/2019 навчального року.
     Як саме триває підготовка до нового навчального року 8 червня ознайомився голова районної державної адміністрації Борис Яцков та заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Зокрема цього дня керівник відвідали Мислятинську ЗОШ І-ІІІ ст., Михнівську ЗОШ І-ІІІ ст., Білогородську ЗОШ І-ІІІ ст.. Борис Олександрович та Володимир Борисович поспілкувались із керівниками закладів освіти, які розповіли про плани підготовки закладів до зустрічі учнів у новому навчальному році.

     Також Б.Яцков та В.Левченко відвідали дитячий оздоровчий табір «Світанок», що в селі Білогородка. Під відвідування табору посадовці ознайомились із початком роботи першої зміни табору та поспілкувались із його окремими працівниками.
11.06.2018
р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ ДЕСЯТИЙ

Подорож до чарівного світу мистецтва

         11 червня вихованці табору із денним перебуванням дітей «Сонечко», що діє на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 разом із своїми педагогами-виховниками здійснили цікаву та захоплюючу подорож у чарівний   та прекрасний світ мистецтва – вони відвідали Ізяславську дитячу школу мистецтв, яка нещодавно відзначила своє 60-річчя.
         Діти оглянули навчальні класи відділу народних інструментів, оркестровий відділ, хореографічний відділ та відділ образотворчого мистецтва, які працюють у мистецькому закладі. Також вони поспілкувались із окремими викладачами - Надією Кропивко,  Антоніною Яремчук, Вадимом Петровським, Оленою Жук, Сергієм Загорським, Володимиром Півнем, Зоряною Куземою. Кожен викладач розповів про  свою роботу, про досягнення своїх вихованців. Особливе захоплення у відвідувачів закладу викликала можливість самим спробувати пограти на різноманітних інструментах.
ФОТОЗВІТ
11.08.2018 р.

За матеріалами табору «Сонечко»

 

 

 

Команда державних службовців Ізяславщини взяла участь в обласній спартакіаді

 

У справжнє свято спорту і здоров’я перетворилася спартакіада державних службовців, котра проводиться традиційно щороку і щоразу виявляє нові спортивні досягнення, закоханість у спорт працівників державних установ Хмельниччини.

Цей фізкультурно-спортивний захід відбувся 09 червня в місті Хмельницький серед збірних команд державних службовців районних державних адміністрацій, міст обласного підпорядкування та обласних управлінь.

Спартакіада проводиться з метою пропаганди здорового способу життя, залучення державних службовців до занять фізичною культурою та спортом, організації дозвілля та активного відпочинку, розвитку найбільш популярних видів спорту.
           Це свято спорту вдалося зробити яскравим, видовищним, насиченим емоціями та гарним настроєм, що налаштували та надихнули учасників спартакіади на спортивні перемоги.
           Урочисте відкриття змагань розпочали з підняття Державного Стягу та виконання Державного Гімну України. З вітальним словом на урочистому відкритті звернулись до учасників змагань почесні гості та суддівська колегія спартакіади. Вони зауважили, що проведення таких заходів формує новий імідж державного службовця, оскільки державна служба вимагає, як збалансування напруженого робочого графіка, так і активного відпочинку. А також виступаючі побажали усім учасникам спартакіади щастя і здоров’я, вдалої гри, командного настрою та яскравих перемог.
           Відповідно до програми Спартакіади спортивні змагання проводилися з таких видів спорту: міні-футболу, волейболу, настільного тенісу, шахів і шашок.
           Честь Ізяславщини на змаганнях захищали працівники управлінь соціального захисту населення, фінансового, служби у справах дітей, відділів освіти, молоді та спорту, ведення Державного реєстру виборців, сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, та відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі  Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.
            Команда району взяла участь у всіх видах спорту, крім волейболу.
            Слід відмітити дружну команду державних службовців Ізяславського району з міні-футболу. Не дивлячись на те, що жереб викидав на долю наших футболістів непростих суперників, команда у напруженій, безкомпромісній боротьбі у загальнокомандному заліку показала досить непогані результати.

            Гарний рівень підготовки та захопливу гру в настільний теніс продемонструвала спеціаліст сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Пирогівська.

            Бали в скарбничку загальнокомандної перемоги своїми виступами також додали ізяславські спортсмени в «інтелектуальних» видах спорту, а саме: головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Ярослав Ільчук (шашки); завідувач сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування служби у справах дітей райдержадміністрації Вікторія Палига (шашки), головний спеціаліст сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольга Баско (шахи), завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації Анатолій Радкевич (шахи).
           Загалом спартакіада пройшла дуже емоційно, відчайдушно, спортсмени продемонстрували добру спортивну форму, завзятість, азарт, гарний настрій.

Команда нашого району впевнено зайняла місце в середині турнірної таблиці серед кількадесят команд-учасниць.
           Як зауважив завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, головний тренер команди державних службовців Ізяславського району Віталій Ткачук «Наша команда продемонструвала спритність, волю до перемоги і командну підтримку. Це справжні Ізяславські патріоти спорту серед державних службовців».

ФОТОКОЛАЖ

11.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 Питання правильності нарахування і оплати праці та інших соціальних виплат на постійному контролі в Управлінні Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій   

Під час наради з питань розвитку територій, яка відбулась в Хмельницькій обласній державній адміністрації, начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Анатолій Марценюк проінформував присутніх щодо порушень з оплати праці, виявлених в ході контрольних заходів, проведених працівниками Управління.
           Анатолій Анатолійович зазначив, що працівниками Управління в ході проведення контрольних заходів постійно здійснюється перевірка правильності нарахування та оплати праці та інших соціальних виплат.
           Так, протягом  січня – травня 2018 року проведено контрольні заходи на 30 підприємствах, установах та організаціях області, з них на 9 об’єктах (або 30 %) виявлено фінансові порушення з оплати праці та інших соціальних виплат на загальну суму 336,8 тис. грн (з них відшкодовано – 221,1 тис. грн або 65,6 %).
          Порушення щодо незаконного нарахування та виплати заробітної плати становлять  145,5 тис. гривень. Загальна сума порушень по виплаті інших соціальних допомог/виплат становить 191, 2 тис. грн. (відшкодовано повністю ).
          Під час здійснення заходів контролю, в окремих випадках встановлюються факти, коли при проведенні суб’єктами державної, комунальної власності розрахунків за виконання будівельних робіт, у підрядників (безпосередніх виконавців) або відсутні наймані працівники, чисельність не відповідає реально виконаним обсягам робіт, або ж їм виплачується заробітна плата на рівні мінімальної.
          Доповідач зауважив, що перелічені випадки не є поодинокими на теренах області. Укладання замовниками договорів із виконавцями робіт, надавачами послуг без наявної у них трудової бази тягне за собою не лише фінансування за рахунок державного та місцевого бюджету тіньової зайнятості, а і відсутність бази для наповнення бюджетів всіх рівнів податком на доходи фізосіб, військового збору та єдиного соціального фонду. Фактично, держава втрачає двічі.
         Відтак, Анатолій Марценюк висловив пропозицію рекомендувати головам райдержадміністрацій, міським головам, очільникам територіальних громад, селищних, сільських рад, керівникам комунальних підприємств:
      - забезпечити безумовне дотримання трудового законодавства в частині офіційного працевлаштування, оплати праці відповідно до кваліфікації працівників;
    - забезпечити надання переваг учасникам, які мають в штаті кваліфікований персонал із відповідним рівнем заробітної плати.
11.06.2018 р.
 

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

 

В облдержадміністрації проведено семінар щодо роз’яснення аспектів Закону України «Про запобігання корупції»

     З метою роз’яснення законодавства про конфлікт інтересів та роз’яснення аспектів Закону України «Про запобігання корупції», 8 червня, за участю керівника апарату обласної державної адміністрації Юрія Бирки проведено семінар-тренінг.
     Розпочинаючи семінар Юрій Ігорович привітав присутніх та побажав плідної праці задля отримання максимально корисної інформації, яка буде використана в подальшій роботі.
     У ході заходу представники Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації детально розкрили  тему:  «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».    
     Слухачі мали змогу отримати роз’яснення базових, практичних інструментів для підвищення ефективності виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень.
     Адже неналежне врегулювання конфліктів між приватними інтересами та державними обов’язками службових осіб, так само як і порушення встановлених чинним антикорупційним законодавством заборон та обмежень, стає джерелом корупції.

     Тому, Закон України “Про запобігання корупції” визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
11.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Порядок отримання матеріального забезпечення, яке надає Фонд соціального страхування

Фонд соціального страхування України здійснює матеріальне забезпечення застрахованих осіб, яке включає в себе допомогу по тимчасовій непрацездатності (фінансування за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах, а також допомогу на поховання.
              Нагадаємо, що застрахованим у Фонді соціального страхування України є кожен офіційно працевлаштований або фізична особа-підприємець (тобто ті, хто сплачує та/або за кого сплачується Єдиний соціальний внесок ). Сьогодні таких осіб по Шепетівському відділенні рахується  більше 23 тис. чоловік, в тому числі по м. Шепетівка та Шепетівському  району 16200 , по Ізяславському району 7100. Кожен з них має право на виплати та соціальні послуги від Фонду у разі настання страхового випадку.

              Процедуру отримання матеріального забезпечення застрахованою особою можна поділити на декілька етапів:

1. Отриманий листок непрацездатності в закладі охорони здоров’я працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера, для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).
2. Передача листка непрацездатності на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).
3. Розрахунок бухгалтерією страхувальника суми матеріального забезпечення та оформлення заяви-розрахунку для отримання фінансування від робочого органу Фонду.
4. Подача страхувальником заяви-розрахунку до робочого органу Фонду (за місцем обліку в органі Фонду) та подальше фінансування такої заяви шляхом перерахування робочим органом Фонду заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника.
5. Виплата страхувальником матеріального забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.
               За січень-травень поточного року майже 3000 осіб скористались правом на матеріальне забезпечення за рахунок коштів  Фонду. Загальна кількість оплачених листків непрацездатності склала 3 683, а кількість днів хвороби, без врахування перших 5-ти днів,що оплачуються за рахунок коштів підприємства становить 34 тис.476днів. На оплату даних листків непрацездатності направлено 5 млн.620 тис.грн. коштів Фонду соціального страхування.   Крім того оплачено   172 листки непрацездатності по вагітності та пологах  на сум  у 2млн.656 тис грн.
11.06.2018 р. 

                    За матеріалами   Шепетівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду  

соціального страхування України в Хмельницькій області,

 

Дитячий оздоровчий табір «Світанок» і селі Білогородка прийняв перших й у цьому році вихованців
 

            Розпочалася ПЕРША оздоровча зміна 2018 року у дитячому оздоровчому таборі "Світанок", що в селі Білогородка».
            Як завжди перший день роботи табору  був насичений тільки позитивними емоціями: радісна зустріч дітей. Розселення їх за загонами, розміщення у кімнатах, знайомство із розпорядком роботи.
            А вже ввечері вихователі та вожаті табору провели вечір знайомств на якому презентували свої таланти у співах, танцях, декламуванні віршів, театральному мистецтві.
            До участі в іграх та конкурсах активно залучалися діти.   За традицією вечір знайомств закінчився танцювальною програмою.
09.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Пришкільні табори ДЕНЬ ДЕВЯТИЙ

ДЕНЬ ЛИПОВОГО ЧАЮ у Ізяславському НВК № 2

 

         8 липня у таборі із денним перебуванням Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука був особливим днем, організаторами літнього відпочинку було організовано ДЕНЬ ЛИПОВОГО ЧАЮ.
         На території закладу ростуть декілька лип. І саме в ці дні вони уквітчались буйним ароматним  квітом. Всі знають про цілющі властивості липового чаю. І тому  виховниками табору було вирішено зібрали вдосталь липового цвіту, щоб дітям взимку менше хворіти та мати гарний імунітет. Разом з тим на деревах ще залишили чимало квітом і для бджіл.
         Для частини дітей з табору в цей день було організовано захопливу подорож до зоопарку у місті Рівне.
          А для тих хто залишився в Ізяславі було організовано захопливий пікнік на лоні пригоди із захопливими іграми з друзями та смачним частуванням.
08.06.2018 р.

За матеріалами сайту Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей»

 

Працівники районної книгозбірні провели  бібліотечний велопробіг «Стежками Василя Кравчука» 

З нагоди відзначення 89-ї річниці від дна народження письменника, композитора, члена Національної спілки письменників України В.І.Кравчука, почесного жителя міста Ізяслав та Ізяславського району (1929 - 2015),  колективом Ізяславської центральної районної бібліотеки проведено бібліотечний велопробіг «Стежками Василя Кравчука». Його учасниками стали працівники бібліотечного закладу та окремі палкі пошановувачі його творчості. Дату проведення велопробігу було вибрано не випадково, на 8 червня припадає день народження Василя Івановича Кравчука. Так само не випадково було обрано і транспортний засів – велосипед, адже саме на подібному транспорті він полюбляв, поки дозволяв стан здоров’я, їздити околицями Ізяслава та до рідного села Кіндратки.
           Відправним пунктом велопробігу стала літературна вітальня В.Кравчука, що розташована у приміщені Ізяславської центральної районної бібліотеки. У ній зібрано велику частину виданих книг В.Кравчука, його особисті речі (друкарська машинка, акордеон, окремі рукописи, нагороди, тощо). Від приміщення бібліотеки учасники бібліотечного велопробігу вирушили вулицею Незалежності міста Ізяслав до будинку за номером 21 у якому проживав письменник. Сьогодні на фасаді будинку розміщено меморіальна дошка на честь В.Кравчука, до неї учасниками велопробігу було покладено квіти.
            Наступною зупинкою маршруту велопробігу стало кладовище міста Ізяслав, де на алеї почесних поховань спочиває наш виданий земляк. В цей день у каплиці на честь святих Віри, Надії, Любові та матерії їх Софії  благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук  відслужив панахиду. У меморіальному заході на кладовищі крім учасників велопробігу взяли участь рідні В.І.Кравчука, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, керівник апарату райдержадміністрації Ольга Манзюк, завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук. Присутні вшанували пам'ять письменника хвилиною мовчання та поклали квіти на його могилу.
          Далі учасники велопробігу вулицями Незалежності, Козацькою та Шевченка вирушили до приміщення Плужненського професійного аграрного ліцею в місті Ізяслав де ознайомились із експозицією кімнати-музею Василя Івановича Кравчука. Учасників велопробігу  тут зустріли директор закладу Михайло Лісовський, працівники училища. Принагідно хочеться відзначити, що частину експонатів до музею у свій час було передано вами Василем Кравчуком. І сьогодні в його приміщенні проходить чимало літературних та краєзнавчих заходів навчального закладу.  На згадку про зустріч учасники велопробігу зробили запис у книзі відгуків та подарували колективу училища книгу Василя Кравчука «Пливе в минуле стежка золота».

Заливши позаду вулиці міста Ізяслава учасники бібліотечного велопробігу «Стежками Василя Кравчука» вирушили до Білівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» села Білеве, де їх хлібом-сіллю зустріли працівники закладу освіти. У приміщенні бібліотеки закладу освіти вони оглянули меморіальний куточок присвячений Василю Кравчуку. Учні закладу та його бібліотекар Ольга Якимчук прочитали для гостей ряд поетичних та гумористичних творів Василя Кравчука.
           Із села Білеве всі вирушили у село Кіндратки де у 1929 році народився видатний син Ізяславщини Василь Кравчук. Кінцевий пунктом велопробігу стала батьківська хата Василя Івановича.   По дорозі до рідного села Василя Кравчука вони відвідали місцевий цвинтар де вклонились могилі його матері.
           У рідній хаті Василя Кравчука учасників велопробігу зустріла сестра Василя Івановича – Надія Іванівна Ковальчук. Воно розповіла про історію родини, поділилась своїми спогадами про батьків, братів та сестер. У Кіндратці із працівниками районної книгозбірні зустрівся Білівський сільський голова Микола Чорний.
           Фактично на кожному пункті пробігу лунали вірші Василя Кравчука. Кожен ділився спогадами про особисте спілкування із видатним майстром слова.

Сповненні вражень від почутого та побаченого, намилувавшись величними краєвидами рідної Ізяславщини учасники бібліотечного велопробігу повернулися до міста Ізяслав. Учасники заходу вирішили зробити велопробіг щорічним заходом на вшанування пам’яті Василя Кравчука.
ФОТОРЕПОРТАЖ
08.06.2018 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславської центральної районної бібліотеки

 

Пришкільні табори ДЕНЬ ВОСЬМИЙ

Відпочиваючи отримують нові знання

         Під час роботи таборів із денним перебуванням, що діють на базі закладів освіти міста, їх вихованці не лише проводять цікаво та змістовно свій відпочинок а ще й отримують чимало нової інформації.
         Так діти та їх вихователі із табору «Сонечко» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ № 1 під час  роботи табору відвідали виробничі потужності ПП «Ізяславська швейна фабрика». На підприємстві діти побачили як виготовляється одяг, які  машини використовуються у виробничому процесі. 
         Цього ж дня вихованці табору «Сонечко» відвідали ДП «Ізяславське лісове господарство». Ту вони оглянули розсадник декоративних рослин, які вирощуються на підприємстві, та побачили як вирощуються сажанці ялини, сони та модрини японської у теплиці ДП «Ізяславське лісове господарство».
ФОТОЗВІТ

07.06.2018 р.

За матеріалами сайту Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 

 

Це перемога України – Президент про ухвалення Закону про антикорупційний суд

          Президент Петро Порошенко привітав ухвалення Верховною Радою України Закону «Про Вищий антикорупційний суд», назвавши це рішення історичним.
          «Це є перемога. Перемога України. Перемога українського народу. Моя перемога, як Президента України. Перемога українського Парламенту на чолі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм. Перемога українського Уряду на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом», - зазначив Глава держави.
         За його словами, це рішення також є перемогою кожного народного депутата з 315, які проголосували за президентський законопроект і відкрили «зелене світло» створенню Вищого антикорупційного суду України.
          «Сьогодні ми завершили формування антикорупційної інфраструктури», - підкреслив Петро Порошенко.
          Президент додав: «Хочу наголосити на рішучості дій української влади у боротьбі з корупцією. Бо в жодній країні світу не існує настільки рішучих законодавчих актів, які прийняті цим Парламентом і підписані мною».
          «Я вважаю сьогоднішній день є історичним. Вітаю з цим вас всіх. І хочу просто по-людськи подякувати, подякувати за дуже гарний подарунок на четверту річницю мого президентства», - підсумував Глава держави.
07.06.2018 р.

За матеріалами сайт Президента України

 

Що потрібно знати абітурієнтам 2018 року

        Поточного року в процес вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів запроваджуються деякі новації, що сприятимуть вдосконаленню вступної кампанії, підвищать її прозорість та забезпечать рівність у реалізації права громадян на отримання якісної вищої освіти
         Новації вступної кампанії-2018:
вступити до ВНЗ можна за результатами ЗНО 2016, 2017, 2018 років (результати актуальні з усіх предметів, окрім іноземних мов);
з низки спеціальностей замість творчих конкурсів проводитимуться творчі заліки;
для вступу на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань два конкурсні предмети будуть фіксованими (українська мова та література, профільний предмет);
посилено вимоги для вступу на окремі медичні спеціальності – не менше 150 балів з профільних предметів (біологія, хімія або математика);
кожен абітурієнт може подати не більше 7 заяв (раніше було 9) на вступ до ВНЗ на бюджет не більше, ніж на 4 спеціальності
         Вступ для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій
        З 4 червня 2018 року, по всій Україні почали працювати понад 70 освітніх центрів, через які жителі окупованих територій Криму та Донбасу можуть вступати до українських вишів за спрощеною системою. Зокрема, відкрито 35 ОЦ «Крим-Україна» та 37 – «Донбас-Україна».
        Спрощена процедура полягає в тому, що вступникам з Криму та Донбасу, які звернуться до центрів, не потрібно складати ЗНО. Натомість їм треба пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів – українська мова, історія України, а також скласти вступний іспит з профільного предмета або творчий конкурс. Вступити можна без паспорта і українського атестата. Перелік освітніх центрів, їх адреси, режим роботи, закріплені за ними школи розміщені на сайті МОН. Квота для вступників з окупованих територій буде не меншою, ніж торік – 2500 місць.
         Міністр освіти та науки Лілія Гриневич звернулась до випускників шкіл на тимчасово окупованих територіях: «Приїжджайте вчитись в Україну. Ми організовуємо вступ по всьому спектру – до закладів 1-2 рівня акредитації, 3-4 рівня акредитації. Нам потрібні наші громадяни, які потім обов’язково реінтегрують ці території в незалежну суверенну Україну. Їдьте до нас, ви будете вчитись за кошти бюджету».


07.06.2018 р.

За матеріалами Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України

 

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков та представники аграрного бізнесу Ізяславщини взяли участь у ХХХ агропромисловій виставці «АГРО-2018»

З 6 по 9 червня у Києві, на території ВДНГ, проходить вже 30-та найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі – «АГРО-2018».
              Аграрії ніколи не нудьгують без діла, надто влітку, коли вони буквально ночують у полі. Однак перша декада червня - час особливий, коли багато із них виділяють із свого робочого графіку принаймні один день та їдуть до Києва - до ВДНГ. Ця традиція була започаткована ще в далеких 90-х роках і з тієї пори лишається незмінною – виставка це справжнє свято для аграріїв, у якому приємне неодмінно поєднується із корисним.   
              У 2018 році цей захід справляє вже досить таки поважний ювілей, оскільки проводиться вже в тридцятий раз, щораз пропонуючи своїм відвідувачам щось нове і цікаве. Ясна річ, що організатори «АГРО-2018» підготувалися до свята по-особливому, суттєво розширивши його програму.
              Достатньо сказати, що цьогоріч у рамках АГРО-2018 діє відразу 12 окремих тематичних виставкових заходів, а також Аукціон племінних тварин, експозиція провідних автомобільних брендів Agro Auto Show, фестиваль їжі Agro Food Fest та звичайно ж, традиційний Ярмарок. Щодо тематичної частини програми, то кожен представник аграрної галузі має змогу обрати для себе експозиції на свій смак чи ж знайти для себе щось нове і перспективне.
             Цьогорічною цікавинкою став фестиваль їжі Agro Food Fest, де можна  скуштувати фермерські оригінальні продукти із натуральних складових. Свої кулінарні напрацювання презентували київські та регіональні ресторації, представники сучасної вуличної їжі та фермерські господарства.
            Ключове місце на АГРО завжди посідає велетенська експозиція сільгосптехніки та обладнання, в якій традиційно беруть участь сотні виробників та дилерських компаній. Родзинкою цьогорічної АГРО стало те, що в ній беруть участь практично усі вітчизняні підприємства, продукція яких входить до переліку Уряду щодо надання часткової компенсації вартості. Як відомо, у 2018 році розмір такої компенсації становить 25% від вартості машин та агрегатів, виготовлених в Україні. Поза сумнівами, нас чекатимуть додаткові знижки і від вітчизняних, і від українських виробників. Цілком може бути, що омріяну машину чи агрегат ви зможете придбати значно дешевше саме на АГРО-2018!
            В рамках виставки 6 червня було проведено День Хмельницької області. У павільйоні № 7 виставкового комплексу  було представлено виставку досягнень аграріїв Хмельниччини. Із представленою експозицією ознайомились: голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Задорожний, представники влади та аграрного бізнесу Хмельницької області.
            На виставці 6 червня також побували і представники Ізяславського району на чолі із головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим.
ФОТОЗВІТ
07.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ СЬОМИЙ

У відпочинковому таборі з денним перебуванням «Промінь» працює волонтер із Великої  Британії 

Вдосконалити свої знання із англійської мови  мають можливість школярі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищуа, гімназія», що відпочивають у таборі із денним перебуванням  «Промінь» який діє на базі закладу.   
           Завдяки ініційованому Міністерством освіти і науки України проекту «
GoCamp» в літній період на базі ряду закладів освіти України вже декілька років діють мовні табори до роботи в яких залучаються волонтери Навчати їх будуть волонтери як з  країн Європи та США. Так Міністерство освіти реалізовує завдання із підняття рівня знань  англійської мови серед учнівської молоді по всій країні.
           Другий рік поспіль до роботи в  такому таборі, що діє на базі Ізяславського НВК № 2, який є на Ізяславщині опорним закладом освіти, із Великої Британії приїжджає волонтер Джозеф Вільямс.  
         Організатори роботи в таборі запланували планують проводити навчання у різних формах, в першу чергу використовуючи ігрові та інтерактивні методи. У таборах діти матимуть можливість спілкуватися іноземною мовою та застосовувати їх у різних формах діяльності: не лише у спілкуванні із носієм мови та один з одним, а і в ігрових та концертних і розважальних програмах,   тощо.   
         «Літній мовний табір – це творча атмосфера, де діти не просто з підручником намагаються щось сказати чи завчити і переказати. – розповіла начальник табору Віта Мороз. – Це навчання в дії, через гру, активне спілкування. Робота в нашому таборі націлена на групу дітей, які мають визначитися, що їх найбільше цікавить. Тоді у дітей є мотивація працювати».
          «Наше завдання – привернути увагу суспільства, Україні потрібна мода на вивчення іноземних мов. Тоді наша держава буде конкурентоздатною, а наша освіта – якіснішою», – зазначив заступник голови Ізяславської райдержадміністрації Володимир Левченко.  

          Волонтер із Великобританії працюватиме в таборі «Промінь» у період із 6 по 12 червня. За цей час крім мовної підготовки дітей було проведено чимало заходів в таборі із ознайомлення гостя із культурою звичаями та історією нашого краю та України. 
          Так 6 червня в таборі діти провели  презентацію проектів "My dreams" ("Мої мрії") англійською мовою, які вони підготували.  Також було проведено перегляд відеоматеріалів  та мультимедійних презентацій, підготованих учнями з волонтером Джозефом Вільямсом.  7 червня  вихованці табору разом із волонтером  та своїми виховниками запланували здійснили поїздку до Великорадогощанської Січі, яка діє у селі Велика Радогощ, де по спілкуються  із однолітками, які відпочивають в районному туристсько-спортивному наметовому таборі «Січ», який діє на базі Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів.
ФОТОІЛЮСТАЦІЯ

06.06.2018 р.

В.Кучерук за матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

6 червня - День журналіста

Шановні журналісти!

 

Щиро вітаємо Вас з Днем журналіста – святом тих, хто обрав нелегку та надзвичайно відповідальну справу – день за днем занурюватись у вир подій, першими дізнаватися   про їхній перебіг і створювати об'єктивну картину нашого життя.

Журналістика – це не просто професія, а насамперед – стан душі, творчі пориви якої виносять Вам своєрідний вирок вічного пошуку та неспокою.

Висока професійність, глибока аналітичність, об’єктивність та оперативність висвітлення проблем і подій – це те, що завжди притаманне журналістам нашого краю.

Особливу повагу викликає те, що, дотримуючись норм професійної етики, Ви підтримуєте конструктивний діалог із владою, сміливо висвітлюючи здобутки і вказуючи на проблеми.

 Бажаю Вам, шановні журналісти, здоров’я, особистого щастя, невичерпної енергії задля втілення у життя всіх задумів, планів і мрій. Нехай сенсації, які Вам доводиться висвітлювати, будуть добрими, новини – позитивними, статті та репортажі – яскравими, а гонорари – високими.

Нехай Ваша робота ніколи не перетворюється на рутинне ремесло і завжди супроводжується творчими злетами, пошуками та цікавими знахідками!

  

З найкращими побажаннями

Борис Яцков

голова районної державної адміністрації,
депутат обласної ради

 

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ ШОСТИЙ

День СПОРТУ у Ізяславській ДЮСШ

 

         Продовжується робота таборів із денним перебуванням дітей, якій діють на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушінрука, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія». 05 червня у шостий день їх роботи за ініціативи сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації за підтримки колективу Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи, на базі останньої, було проведено ДЕНЬ СПОРТУ.
         День СПОРТУ прошов під загальним девізом «В здоровому тілі – здоровий дух». Розпочався він у кожному таборі традиційною ранковою зарядкою – руханкою. Після табірних справ усі діти зібралися на полі центрального стадіону Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи.
         Представники сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, Ізяславської ДЮСШ розповіли про заклад, про те які види спорту культивуються у ньому, також  було доведено інформацію про досягнення її вихованців.
         Після інструктажу із техніки безпеки було проведено міжтабірні змагання: з волейболу для дівчат (в приміщенні спортивного залу спорткомплексу ДЮСШ), футболу для хлопців (на великому футбольному полі ДЮСШ), "піонерболу", турнір із шахів, естафета "Веселі старти".
        Проведенні заходи  у День СПОРТУ в оздоровчих таборах сприяли популяризації здорового способу життя, збереженню та зміцненню здоров’я дітей та підлітків, формуванню пізнавальних інтересів у дітей по історії та розвитку різних видів спорту в першу чергу Олімпійських.
         День спорту закарбувався у пам
'яті дітей веселими змаганнями, бойовим спортивним духом та позитивними емоціями.
ФОТОЗВІТ

05.06.2018 р.

За матеріалами сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

До уваги громадян!

Управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації повідомляє: отримувачам житлової субсидії, які не використали суму субсидії для відшкодування витрат  на оплату послуг з газо- та електроопалення за опалювальний період 2017-2018 років внаслідок економії необхідно звернутись в управління соціального захисту населення з заявою про виплату коштів невикористаної субсидії.
            Термін надання заяви до 1 вересня 2018 року.
05.06.2018 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

До уваги суб’єктів господарювання

Про проведення онлайн-виставки харчової промисловості 2018

Інформуємо про те, що 10-11 жовтня 2018 року в Україні відбудеться онлайн-виставка харчової промисловості на Міжнародному виставкому порталі “ExpoUniverse”.
           Міжнародний виставковий портал “ExpoUniverse” ( https://expo-universe.com/ )- перший в Україні проект в індустрії виставкового бізнесу, який допоможе вивести на лідируючі світові позиції виставковий ринок України в цілому та харчову промисловість зокрема.
           Онлайн-виставка харчової промисловості - це новий рівень взаємодії виробників кондитерських виробів та продуктів харчової промисловості, постачальників сировини, виробників обладнання та упаковки, торгівельних мереж дистриб’юторів. Інноваційний формат виставки забезпечує безпосередній контакт вітчизняних та іноземних учасників в реальному часі за допомогою відео-зв’язку та текстового чату.

           Презентаційний матеріал про захід додається. Детальну інформацію про захід можна отримати на веб-сайті:
https://expo-universe.com/exhibition-entrance/49/
.
05.06.2018 р.

Відділ економічного розвитку,  торгівлі та інфраструктури  райдержадміністрації

 

Перший особистий прийом голови облдержадміністрації

4 червня свій перший особистий прийом провів голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий.
              42 звернення, з яких 5 колективних зареєстровано у ході прийому.
             Найбільше жителів області (більше 20 заяв) звернулись з питаннями, що стосувались надання матеріальної допомоги, в тому числі і на дороговартісне лікування.
             Крім цього, чимало звернень порушено з метою вирішення питання ремонту доріг, відновлення маршрутів у напрямках «Хмельницький – Магнишівка», «Катіон-дачні масиви», «Хмельницький – Видрові Доли».
              Вадим Миколайович запевнив заявників, що особисто огляне порушені у зверненнях ділянки дороги задля детального вивчення питання та сприяння їх ремонту, а також проведення конкурсного відбору перевізників для забезпечення населення цих масивів безперешкодним та якісним сполученням.
              Також, у ході особистого прийому порушено чимало земельних питань та питань, що стосується виділення житла. Крім цього, представники музею «Православ’я Поділля» просили допомоги у вирішенні питання оренди приміщення, оскільки, на теперішній час, у них відсутній дозвіл на продовження оренди існуючого приміщення.
              Вадим Миколайович уважно вислухав, та роз’яснив заявникам законодавчі нормативи та шляхи вирішення порушених питань.
              Очільник області  взяв під особистий контроль всі порушені у ході особистого прийому питання.
05.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Будьте обережні на воді! 

  З настанням спекотних днів багато людей намагаються знайти бажану прохолоду у воді річок, ставків, інших водойм. Проте не всі дотримуються відповідних правил. Наслідки цього бувають плачевними.
               Тому наводимо ці правила і закликаємо всіх громадян дотримуватися їх.

- відпочивати на воді (купатися, кататися на човнах) можна лише у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
- у світлу частину доби відпочивати набагато безпечніше, ніж уночі;
- дозволяється купатись у безвітряну спокійну погоду, коли швидкість вітру не перевищує 10 м/с,  температура води – не нижче + 18С, повітря – не нижче + 24С;
- після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5 – 2 години;
- у воду заходити треба повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури;
- у воді слід перебувати не більше 15 хвилин;
- не треба купатися поодинці біля крутих, стрімких і вкритих густою рослинністю берегів;
- якщо вам кортить стрибати у воду, переконайтеся заздалегідь у безпеці дна і достатній глибині водойми;
- пірнайте лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода і рівне дно;

- не робіть зайвих рухів під час купання, не тримайте м
язи у постійному напруженні, не намагайтеся швидко пересуватися на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

                 Під час відпочинку на воді суворо забороняється:

- запливати на попереджувальні знаки, буї, бакени;
- стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього;
- пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
- використовувати для плавання дошки, колоди, автомобільні камери, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання;
- плавати на плавзасобах на пляжах та в інших місцях, які відведені для купання;

-
вживати алкогольні напої під час відпочинку на воді;

- забруднювати воду і берег: кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д., прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання;
- підпливати близько до плавзасобів, що рухаються неподалік від місць купання;
- допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- подавати помилкові сигнали небезпеки;
- дітям купатися без супроводу дорослих, а дітям, що не вміють плавати, - заходити у воду глибше, ніж до пояса;
               Причиною нещасних випадків на воді можуть бути сильні течії, підводні плини, вири, що можуть затягнути навіть досвідченого плавця, водорості, що сковують рух людини, переохолодження у воді, перевтомлення м’язів, що викликає судоми.
                У таких випадках головне – не розгубитися і не піддатися паніці.
               Непосильна боротьба з течією виснажує сили плавця. Розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині і повільно наближаючись до берега.
                Якщо ж плавець потрапив у вир, йому треба набрати найбільше повітря в легені, зануритись у воду і, зробивши сильний ривок убік за течією, спливти на поверхню.
                Коли людина заплуталась у водоростях, вона не повинна робити різких рухів та ривків, бо петлі рослин затягнуться ще сильніше. Необхідно лягти на спину і м’якими, спокійними рухами виплисти. Якщо це не допоможе, необхідно підтягти ноги та обережно звільнитися від рослин руками.
                Якщо руки і ноги плавця зводять судоми, треба негайно змінити стиль плавання, лягти на спину і плисти до берега. Якщо немає умов для негайного виходу з води, намагайтеся утриматися на поверхні води і кличте на допомогу. При відчутті стягування пальців руки потрібно швидко, з силою стиснути пальці в кулак, зробити різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтиснути кулак. При судомі литкового м’яза необхідно підігнути ноги, двома руками обхопити ступню постраждалої ноги і з силою потягти ногу в коліні поперед себе, потім випрямити ногу і щосили потягнути ступню до себе за великий палець. Якщо судома не зникла, слід повторити ці вправи кілька разів.
                Усе, викладене вище не означає, що ви повинні відмовитися від відпочинку на воді. Але завжди пам’ятайте про свою безпеку!

05.06.2018 р.

За матеріалами сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

Заява Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на спільному брифінгу з Головою Верховної Ради України
щодо ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зробили спільну заяву, присвячену важливості ухвалення цього пленарного тижня проекту закону про Антикорупційний суд України.

Глава Уряду, зокрема, зазначив: «Насправді, сьогодні відповідальний день і тиждень, коли має бути ухвалений закон про незалежний і справедливий Антикорупційний суд. Всі знають про те: наскільки важливим сьогодні в суспільстві є питання справедливості і питання ефективної боротьби з корупцією. Глибоко переконаний, що без створення такого суду ця боротьба не буде успішною. Тому сьогодні ключове завдання – щоб українці отримали можливість створення такого суду, відновлення довіри всередині країни, це довіра й міжнародна. Глибоко переконаний в тому, що це питання має ключове значення. Сьогодні ми маємо всі можливості і шанси, і я заявляю це як Прем’єр-міністр країни, продовжити розвивати країну. Люди відчують, що економіка почала розвиватися, і життя стало кращим. Але важливо, аби Антикорупційний суд був ухвалений. Без ухвалення цього важливого рішення, буде підірвана довіра – як всередині суспільства до влади і владних інституцій, так і міжнародний авторитет буде значно пошкоджено.
        Я буду працювати з головами фракцій, депутатами Верховної Ради України щодо ухвалення такого рішення. Хочу підкреслити, що ми сьогодні стоїмо перед вибором – або подальший розвиток і вирішення багатьох проблем, або якщо рішення не буде ухвалене – дестабілізація. Сьогодні є величезний виклик для всіх, хто причетний до прийняття рішення. Я як Прем’єр-міністр України прийняв для себе рішення. Якщо цей суд, справедливий і незалежний, не буде утворено, я складу з себе повноваження Прем’єр-міністра України і подам у відставку».
04.06.2018 р.

За матеріалами Урядового порталу https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ ПЯТИЙ

Табір «Світанок» села Поліське 

 

На базі Поліської ЗОШ І-ІІ ступенів  діє  пришкільний відпочинковий табір із денний перебуванням дітей «Світанок»  для усіх бажаючих  учнів 1-8-их класів.

Організаторами роботи табору вибрано напрямок його діяльності як спортивно-туристський.

Педагогами-інструкторами табору із його вихованцями проводиться робота щодо закріплення навичок із спортивного туризму, правил техніки безпеки під час туристичних походів та під час використання туристичного спорядження і правил пожежної безпеки.

Діти здобувають під час  перебування в таборі навички роботи із спортивними туристичним спорядженням – пересування через канатну переправу, встановлення туристичного намету, вправи із орієнтування на місцевості,  тощо.

Крім теоретично-практичного блоку занять діти із своїми педагогами вже здійснили піший туристичний похід за маршрутом «Поліське – Красівка – Калетинці – Дібровка – Поліське».

А ще в таборів проводяться різноманітні розважально-пізнавальні заходи: «Караоке біля школи», конкурс малюнку на асфальті «Сонце, літо і Я», гра «Знайди скарб», бесіди та інше.

ФОТОЗВІТ

04.06.2018 р.

За матеріалами оздоровчого табору  «Світанок» Поліської ЗОШ І-ІІ ст.

 

У Ріпках буде народний аматорський фольклорний колектив!

 

Фольклорний ансамбль села Ріпки (керівник Наталія Янюк) Ріпківського сільського будинку культури Ізяславського району в приміщенні експозиційного залу «Народний побут Ізяславщини» Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею 1 червня 2018 року був прослуханий кваліфікованою комісією Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та рекомендований на присвоєння звання -        Народний аматорський. На прослуховування учасники колективу підготували чимало народних пісень, відтворених народних обрядів, тощо.
          Щиро радіємо високій оцінці, яку отримав колектив за його чудову роботу із збереження, популяризації  та примноженню нематеріальної культурної спадщини рідного села. Аматори сцени села Ріпки часті гості на різноманітних святкових та мистецьких заходах Ізяслава, де демонструють високу виконавську майстерність.
           Вітаємо   керівника колективу Наталію Янюк та всіх його учасників виконавців із гідною оцінкою їх творчих здобутків та бажаємо нових творчих звершень та перемог.
ФОТОЗВІТ
04.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

Підведені підсумки обласного заочного конкурсу мультимедійних проектів «Це наша Україна»

Другий рік поспіль Хмельницьким державним центром естетичного виховання учнівської молоді проведено  обласний заочний конкурс мультимедійних проектів «Це наша Україна» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
              Конкурс проводиться з метою виявлення талановитих і обдарованих учнів, створення кращих зразків мультимедійних проектів, які пропагують загальнолюдські цінності: культуру поведінки, здоровий спосіб життя, етичність, патріотизм, толерантність, милосердя, доброзичливість, почуття краси і гармонії, виховання підростаючого покоління через самостійну творчість у сфері різноманітних видів мистецтва.
              Цьогоріч завданням у номінації «Краща відеопрезентація» було висвітлити тему «Майбутнє обираємо ми… Моя професія – мій вибір, мій успіх!», а у номінації «Кращий відеоролик» – «Заклади професійної (професійно-технічної) освіти – вчора, сьогодні, завтра».
              За рішенням журі у номінації  «Краща відеопризентація» дипломом І-го ступеня нагороджено: Чорноострівський  професійний аграрний ліцей (директор С. Яремчук); дипломом ІІ-го ступеня нагороджено: Вище художнє професійне училище № 19 смт. Гриців (директор Н.Демчук), ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей» (директор Л.Маланчак); дипломом ІІІ-го ступеня нагороджено: Вище професійне училище № 25 м. Хмельницького (директор О.Загіка)ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» (директор М.Черкаський)
Плужненський професійний аграрний ліцей (директор М.Лісовський).
              У номінації «Кращий відеоролик» дипломом І-го ступеня нагороджено: ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» (в.о.директора Є.Царова), Нетішинський професійний ліцей (директор  О.Осадчий); дипломом ІІ-го ступеня нагороджено: Хмельницький професійний ліцей (директор Г.Станіслав); дипломом ІІІ-го ступеня нагороджено: ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» (директор М.Романюк), Вище професійне училище № 38  смт. Гриців (директор О.Зарудзей).
               У конкурсних роботах учасники  презентували  індивідуальність у виконанні завдань, розповівши про професії, що здобувають  та про свої мрії пов’язані з ними у майбутньому, а також представили заклади професійної (професійно-технічної) освіти,  в яких навчаються та закладають фундамент для здійснення своїх мрій.
               Хмельницький державний центр  естетичного виховання учнівської молоді вітає переможців та учасників конкурсу і  бажає реалізації всіх поставлених цілей у майбутньому. Адже майбутнє  за цікавою, креативною, ініціативною, професійною  молоддю, яка прагне кращого життя для себе і  нашої країни.
04.06.2018 р.

За матеріалами сайт Хмельницької облдержадміністрації

 

 

 

Визначено кращих юних журналістів району

         1 червня у Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  відбулось розширене засідання районної ради лідерів учнівського самоврядування закладів освіти району на якому були підведені підсумки районного конкурсу-рейтингу «Сузір’я» у номінаціях -  «Краща шкільна газета»;  «Кращий юнкорівський матеріал — стаття, яка була опублікована в 2017 -ому, 2018- му  роках; «Кращий юнкорівський матеріал в районній газеті «Зоря Надгориння»; «Кращий юний кореспондент».
          До участі в конкурс у номінації «Краща шкільна газета» , зголосились   шкільні газети -  “Ровесник” (Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), «Шкільне дивоколо» (Кунівська ЗОШ І-ІІІ ст.), “Гомін ліцею” (Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, гімназія» ім.О.Кушнірука, “Погляд учня” (Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст.). У номінації «Кращий юнкорівський матеріал, який був опублікований в 2017,2018  роках” свої матеріали подали шкільні прес-центри:  Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст., Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст., Сахновецької  ЗОШ І-ІІІ ст.,   Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»,  Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Й.Бортника, Васьковецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок», Ізяславського  НВК  «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.
           За звання «Кращий юнкор» боролися -  Ткачук Катерина (Борисівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», Міщук Богдана (Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Яцюк Анастасія (Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.
          Оцінювало журналістку майстерність експертна група у складі:  директор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  Світлана Кушнірук, редактор районної газети “Зоря Надгориння” Сергій  Охремчук; методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Верцінська;  культорганізатор Будинку творчості Світлана Комлєва; керівник гуртка районного Будинку творчості Світлана  Захарчук.

          В ході конкурсного випробування юними журналістами було розроблено макет тематичного інформаційного випуску   шкільної газети «Зірки» нашої школи» з використанням різних інформаційних жанр.
Другим  завданням було «Уявіть, що Вам доручили зробити інтерв’ю з відомим українцем із вашого регіону для закордонного видання. Кого оберете співрозмовником і на яку тему розмовлятимете? Запропонуйте список запитань — достатньо 5 запитань».   Третє завдання – «Уявіть,  Вам надали можливість попрацювати за експериментом «журналіст змінює професію». Яку актуальну тему ви обрали б для журналістського розслідування, яка професія стала би «прикриттям» і як би ви діяли?".Заключним  випробування був батл  між конкурсантами. 
           За рішенням експертної ради переможцем конкурсного випробування стала учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Богдана Міщук, другою – Катерина Ткачук з Борисова, третьою стала Анастасія Яцюк із Ізяславськогго НВК № 2.
            Переможці отримали відзнаки та подарунки від відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  та  Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».
            У наступному навчальному році в рамках конкурсу — рейтингу “Сузіря” будуть проходити конкурси “Лідер року” та конкурс відеороликів учнівського самоврядування.
ФОТОЗВІТ

 
04.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»

У Плужному відбувся фестиваль дитячої творчості «Ноти дитинства»

           Щорічно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Дуже хочеться, щоб діти щохвилини, щодня були радісними, щасливими, відчували мамине тепло, ласку і батьківське міцне плече. Адже дитинство – це чудова пора сподівань та здійснення мрій.
           З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей у Плужненському сільському будинку культури відбувся фестиваль дитячої творчості «Ноти дитинства». Юні вокалісти, співаки, аматори сцени продемонстрували під час фестивалі різнобічні грані свої невичерпних талантів.
            Усі присутні на заході – діти та дорослі – отримали  від заходу отримали море задоволення і незабутніх відчуттів.
            Небайдужі представники малого бізнесу Плужного разом із Плужненським сільським головою Віктором Максимчуком привітали талановиту юнь села із Міжнародним днем захисту дітей та початком літа і побажали нових творчих досягнень і всього самого найкращого в житті. Також вони вручили дітям солодощі та подарунки.
ФОТОЗВІТ
03.06.2018 р.

За матеріалами Плужненської сільської ради

 

Ізяславська дитяча школа мистецтв відзначила 60-річний ювілей

 

Мистецтво – це особливий чарівний світ, який прикрашає і змінює наше життя, світ де творяться дива, де люди ніколи не розлучаються із дитинством.  У цьому світі безліч казкових країн і кожна з них особлива.
           І потрапити у ці казкові світи мистецтва надає можливість Ізяславська дитяча школа мистецтв.  Через школу мистецтв в якій живе чарівний і неповторний мистецький дух діти долучаються широкого різнобарв’я образотворчого мистецтва, краси танцю, неповторного світу співу та гри на різноманітних музичних інструментах.
           1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, свою 60-ту річницю від дня створення відсвяткувала Ізяславська  дитяча школа мистецтв – навчальний заклад, що пройшов довгий і насичений шлях, аби стати справді  улюбленим закладом естетичного виховання ізяславської  малечі та юні. Історія закладу сягає 1958 року, коли згідно із Постановою Ради Міністрів УРСР та ініціативи місцевих органів влади  було засновано Ізяславську музичну школу.
           За весь час роботи закладу її керівниками Борисом Прокопом (1958-1959 рр.), Василем Кравчуком (1959-1989 рр.), Володимиром Більовським (1989-2000 рр.), Наталією Шудрою (2000-2008 рр.), Миколою Ковалем ( із 2008 року і по даний час) робилося все, щоб залучити до чарівного світу мистецтва якомога більшу кількість талановитих та обдарованих дітей). За весь час роботи заклади його стіни залишили 1495 випускників.  Після закінчення  школи чимало з них  навчалися далі у вищих мистецьких закладах  України та Європи. І сьогодні вони є викладачами мистецьких закладів, артистами та діячами мистецтва та вітчизняній та світовій сценах.
          Сьогодні у школі успішно діють музичне відділення, відділ народних інструментів, оркестровий відділ, теоретично-хоровий відділ, хореографічний відділ, відділ образотворчого мистецтва.
          "Наша школа пишається своїми талановитими учнями та випускниками, чимало з них відзначились на престижних обласних, національних і міжнародних конкурсах, фестивалях, концертах, виставках, поповнили або й створили престижні творчі колективи, – сказав у своєму вітальному слові на святковому ювілейному дійстві директор закладу Микола Коваль, – Повірте, ми, педагоги, сприймаємо кожне досягнення свого вихованця, як власне і, на щастя, наші учні та випускники повсякчас дають нам приводи для такої радості". На святкування поважного ювілею школи завітали численні випускники, учні та їхні родини, працівники освітніх і культурних закладів та установ, учасники творчих колективів краю та представники  влади. Серед гостей: голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, голова обкому профспілки працівників культури Хмельниччини Микола Луценко, заступник директора Х
мельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, Заслужений працівник культури України, голова Хмельницького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Таїсія Стан, завідувач сектору культури Ізяславської райдержадміністрації Марія Кучерук, в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації Людмила Крюкова, начальник відділу культури та мистецтв Полонської міської об’єднаної територіальної громади Тетяна Ярославська, директор Ізяславського районного будинку культури Ігор Костюк, директор центральної районної бібліотеки Ірина Кальніцька, голова райкому профспілки працівників культури Ізяславщини Тетяна Хом’як,  директор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва Світлана Кушнірук, сестра другого директора закладу Надія Ковальчук, почесний громадянин Ізяславського району, митець Микола Ткачук, керівники мистецьких закладів Людмила Скриник (місто Славута), Наталія Чорновол (село Плужне), Ігор Боданович (місто Полонне),  Ростислав Легкий (місто Шепетівка), благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук та інші.
           Гості щиро та сердечно привітали працівників, вихованців та ветеранів закладу із славетним ювілеєм, побажали подальшого творчого  зросту на нових мистецьких досягнень.
          За багаторічну сумлінну працю, помітний внесок в естетичне виховання молоді, активну участь у громадському і культурному житті краю педагогів школи нагородили грамотами, відзнаками та подяками райдержадміністрації, районної ради, управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, Ізяславської міської ради, сектору культури райдержадміністрації, обкому та райкому працівників культури. Також директор Ізяславської школим мистецтв та керівник зразкового ансамблю бального танцю «Плеяда» Руслан Кузема були нагороджені відзнакою районної державної адміністрації та районної ради – нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини». 
           Сцена Ізяславського районного будинку культури відкрила глядачам яскраве мистецьке дійство за участі талановитих вокалістів, музикантів і танцівників, які навчаються та працюють у Ізяславській дитячій школі мистецтв. А юні художники представили свою творчість у фойє – експозицією портретів, натюрмортів і пейзажів, виробами декоративно-ужиткового мистецтва.
           Для своїх друзів із Ізяславської ДШМ вихованці хореографічного колективу «Престиж» Ізяславського районного  будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» подарували свою хореографічну композицію.
ФОТОЗВІТ
02.06.2018 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславської дитячої школи мистецтв

 

 

Оздоровчі табори - ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

          Табірний день 1 червня, у таборах із денним перебування дітей, що діють на базі закладів освіти району був особливим, адже саме в цей день відзначається Міжнародний  день захисту дітей. І тому в оздоровчих закладах було проведено низку заходів для малечі.
           Працівниками
районної дитячої бібліотеки, в затишному дворику бібліотеки, для дітей 1-4 класів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 проведено флешмоб «Свято миру і дитинства – найсвятіше на землі», який включив в себе інтелектуально-розважальні конкурси та рухливі ігри, малюнок на асфальті. На захід до дітей завітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та начальник служби у справах дітей райдержадміністрації  Раїса Ткаченко, які  побажали дітям
 щодня, щохвилини бути радісними та щасливими, гарно відпочити, адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.
            Завідувачем сектору служби у справах дітей  спільно з сектором молоді та спорту  райдержадміністрації Вікторією Палигою спільно із Ізяславською ДЮСШ для дітей початкових класів  пришкільного табору «Світанок», що діє при Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей ім. О.Кушнірука»,  на території дитячої юнацько-спортивної школи проведено спортивні змагання «Веселі старти».
Погода зробила справжній подарунок дітям, які цього сонячного ранку завітали на свято та стали учасниками цікавих конкурсів та естафет, демонстрували свою спритність. Діти отримали від ігор море задоволення і незабутніх вражень.
             Також на території Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей"  ім. О.Кушнірука» традиційно проведено конкурс малюнок на асфальті на тему: «Літо – 2018».
Щойно розпочався конкурс, юні художники швидко зайняли по клітинці, й за лічені хвилини асфальт на території школи перетворився на феєрверк дитячої фантазії. Приємно відзначити, що всі роботи виявилися різноплановими, яскравими, несподіваними. Юні художники продемонстрували свою надзвичайну уяву та неабиякий художній талант. 
             Усі учасники  заходів отримали призи (кольорові олівці, фломастери та ручки) від служби у справах дітей.  
Та головним результатом заходу були дитячі посмішки, веселий сміх та хороший настрій усіх присутніх.
ФОТОЗВІТ
02.06.2018 р.
              

За матеріалами служби у справах дітей районної державної адміністрації

 

 

 

 

Вітання голови районної державної адміністрації із Міжнародним днем захисту дітей

 Дорогі діти! Шановні батьки!

Щиро вітаю  вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним Днем захисту дітей! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.

Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.

Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.

Бажаю нашим маленьким землякам міцного здоров’я, добра, радості, щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок!

З повагою,

Борис Яцков,
голова районної державної адміністрації,
депутат обласної ради

 

 

 

1 червня  – День захисту дітей!

Дорогі діти!

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Сьогодні й кожного наступного дня просимо всіх дорослих зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце. Адже немає більшого щастя, аніж посмішки та сміх щасливих дітей.

Щиро вітаємо Вас з теплим та прекрасним святом! 

Бажаємо нашим маленьким землякам міцного здоров’я, добра, радості, щасливого дитинства, розуміння з боку дорослих та гарного літнього відпочинку!

 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Вшанували  обдаровану та талановиту учнівську молодь Ізяславщини

Чимало славних традицій має Ізяславщина. За однією із таких традицій в районі віншують творчу, обдаровану, талановиту молодь.
           31 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей, в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся щорічний фестиваль обдарованої та талановитої учнівської молоді Ізяславщини  «Зоряний Олімп» -
свято таланту, інтелекту, індивідуальності, цілеспрямованості та наполегливості. Адже талановиті та обдаровані діти – це золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, гордість і надія України, джерело її авторитету в світі. Даний захід у черговий раз підтвердив, що нам таки є ким пишатись.
            Організатори заходу максимально забезпечили гостинну та святкову атмосферу  учасникам і гостям.
            На свято завітали: голова райдержадміністрації Борис Яцков, його заступник Володимир Левченко, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова, заступник міського голови Любов Калитюк, секретар міської ради Наталія Попко. У своїх виступах, гості заходу,  зазначили: «
Ми пишаємось, що маємо талановиту молодь, яка вплете у національний вінок цвіт свого таланту». Крім того посадовці  висловили подяку талановитій учнівській молоді та їхнім наставникам за здобуті перемоги та побажали нових вершин і перемог, успіхів, натхнення, творчих здобутків. Вони також запевнили про продовження роботи із створення відповідних умов для розвитку і саморозвитку особистості, реалізації інтелектуального потенціалу, фізичного і духовного розвитку, життєвого самовизначення, відчуття успіху, впевненості у власних творчих силах.
           
Переможців олімпіад, конкурсів та спортивних змагань отримали грамоти, дипломи, подяки загальноукраїнського, обласного та районного рівнів, за свої досягнення протягом 2017/2018 навчального року.
           Святковим вітанням для гостей і учасників фестивалю стали   виступи кращих учнівських художніх і мистецьких колективів та окремих виконавців Ізяславського району.

           Фестиваль є унікальним, адже охоплює всі заклади середньої освіти району і талановитих та обдарованих дітей, які відзначились у всіх можливих сферах – спорті, творчості, навчанні. Для підростаючого покоління це заохочення до подальших успіхів, а також мотивація і надалі проявляти себе та досягати кращих результатів, зазначають організатори.
ФОТОКОЛАЖ
01.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

На Ізяславщині відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри  «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

 


         В період із 29 травня та 01 червня 2018 року під час  першої зміни Ізяславського районного наметового туристсько-краєзнавчого табору «СІЧ», що діє на базі Великорадогощанського січового товариства в селі Велика Радогощ М’якотівської сільської ради.

         До дітей, Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст., Кунівької ЗОШ І-ІІІ ст., Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст., які вповають на першій зміні наметового табору 31 травня приєдналися їх однолітки із Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст., щоб взяли участь у районному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри українського козацтва «Сокіл» («Джура»)

У комплексних змаганнях, наповнених патріотикою, взяли участь  команди: рій «Гайдамаки» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1; рій «Юнь Поділля» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія»; рік «Комета» Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст.; рій «Січ» Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст.; рій «Сахновецькі козаки» Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст.; рій «Джури»  Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Основним етапом змагання стало подолання смуги перешкод. Її за всіма правилами та вимогами було підготовлено колективом Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст.. Особливістю обладнаної цього річ смуги перешкод, було те, що організаторами  районного етапу було врахована цьогорічна спека і  фактично всі етапи випробування проходили в тіні дерев.

Розпочались змагання із загального шикування та звітів очільників роїв  «Гайдамаки» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Владислава Черняка;  «Юнь Поділля» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» Юрія Чумака; «Комета» Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. Івана Довгого; «Січ» Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. Валентини Ковальчук; «Сахновецькі козаки» Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Катерини Кирилюк;  «Джури»  Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. Романа Криницького керівнику змагань Володимиру Мельнику.

Тепло, щиросердечно, з напутніми словами вітали юних козаків та їх наставників координатор районного етапу  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри українського козацтва «Сокіл» («Джура») Лариса Хмиз, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, спеціаліст сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Пирогівська, кошовий отаман Великорадогощанського січового товариства Іван Гаврилюк.

Із порядком проходження смуги перешкод на місцевості учасників випробувань ознайомили інструктори проекту Микола Мельник та Володимир Слобоженюк. Начальник табору «Січ» Надія Гаврилюк провела з учасниками змагань інструктаж із правил безпеки в ході подолання смуги перешкод.

У період конкурсної програми учасники демонстрували свої знання та вміння з муштрового впоряду,  у подоланні смуги перешкод, тощо.  Команди звітували про виконання завдань відповідно ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» та демонстрували свої таланти у конкурсі творчо-мистецького представлення рою «Ватра».

На усіх етапах проходження смуги перешкод – переправа по колоді, переправа «маятником», переправа по мотузці, біг по пенькам, переправа по жердина, біг по «купинах», переповзання, «козацький» крок – кожна команда виказала свою згуртованість та злагодженість, уміння працювати у колективі, товариськість, спортивну  та туристську  підготовку, витривалість.

Варто відзначити, що кожен учасник гідно представив свій навчальний заклад та рій на змаганнях. Успішно справилась зі своїми обов’язками суддівська колегія,

За результати випробувань переможцем став рій «Гайдамаки» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, друге місце здобув рій «Комета» Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст., третіми були члени рою «Юнь Поділля» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія». Усі переможці та учасники змагань були нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.

Члени Великорадогощанського січового товариства пригостили усіх присутніх на змаганнях козацьким кулешем.

По завершенню конкурсних випробувань  для вихованців табору районного наметового туристсько-краєзнавчого табору «СІЧ» та учнів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. члени Великорадогощанського січового товариства на чолі із осавулом Миколою Мельником провели показові виступи із козацьких бойових мистецтв. Далі всі присутні мали змогу  випробувати свої здібності та перевірити свій козацьких дух у різних майстер-класах із козацьких бойових мистецтв.  Особливе захоплення та цікавість викликах майстер-клас, який провів Микола Мельник, із ходіння босоніж по жару із розведеного учасниками змагань вогнища. Чимало присутніх самі спробували пройти по жару.

Організатори змагань висловлюють щиру подяку за підготовку проведення змагань усьому колективу Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

ФОТОЗВІТ

01.06.2018 р.

В.Кучерук за матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Нарада із розпорядниками коштів

 

31 травня у райдержадміністрації відбулась нарада із головними розпорядниками бюджетних коштів. Провів зібрання начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель.
            Предметом обговорення були питання стану
виконання розпоряджень і доручень голови райдержадміністрації з питань, що виникають у процесі виконання місцевих бюджетів.
           
«Тільки спільними зусиллями ми зможемо збалансувати бюджет району, розглянути можливості оптимізації бюджетних видатків», – зазначив під час наради Сергій Володимирович.
            В ході наради було проаналізовано використання бюджетних коштів по окремих галузях. Особлива увага приділялась питанням економного та раціонального використання бюджетних коштів, дотримання суворої бюджетної дисципліни, упорядкування мережі бюджетних установ району.
            Також наголошувалось на своєчасному освоєнні бюджетних коштів та наповненню місцевого бюджету. 
            Крім того було озвучено
проблемні питання в роботі розпорядників бюджетних коштів та висловлено пропозиції стосовно їх вирішення.
01.06.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

 

 

Відбулась нарада із керівниками органів місцевого самоврядування Ізяславщини

 31 травня в райдержадміністрації було проведено нараду із сільським головами з актуальних питань життєдіяльності територіальних громад району. Зібрання відбулось під головуванням очільника райдержадміністрації Бориса Яцкова та голови районної ради Сергія Шлегеля.

Першим до слова запросили начальника Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Віктора Матвійчука. У своєму виступі він поінформував про головні аспекти дотримання правил протипожежної безпеки, шляхи подолання існуючих недоліків, а також закликав відповідально ставитися до дотримування правил протипожежної безпеки на територіях територіальних громад.

Начальник філії «Ізяславський райавтодор» Михайло Корбин поінформував присутніх про ремонт доріг державного значення в Ізяславському районі, а саме: Корець-Славута-Антоніни; Кам’янка-Шепетівка; Ізяслав - Нове Село (через Білогородку). Так, дійсно, вищезазначені дороги потребують ремонту, проте станом на сьогоднішній день кошти на ці цілі не надійшли.

Також було надано слово і для Михайла Іщука, котрий являється інженером відділу якості, технічного контролю та нових технологій ДП «Служба місцевих автодоріг». Новосформована служба почала функціонувати з 01 лютого поточного року. Михайло Панасович поінформував учасників зібрання про специфіку своєї роботи, про фінансування, виділеного на ремонт доріг місцевого значення. Так, за березень-травень поточного року вже освоєно понад 1 млн. 400 тис.грн.  

Усі виступаючі відповідали на ряд поставлених  запитань, які були надані посадовими особами місцевого самоврядування.
            По завершенню наради Борис Яцков подякував присутнім за плідну та конструктивну роботу.  
01.06.2018 р.

За матеріалами сектору організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації

 

Відбулося засідання колегії райдержадміністрації з освітньо-виховних питань

 

31 травня під головуванням очільника районної державної адміністрації Бориса Яцкова відбулося відкрите засідання колегії райдержадміністрації.

У роботі колегії взяли участь заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, міський голова Валентина Корнійчук, керівництво відділів та управлінь райдержадміністрації, керівники установ та організацій району, а також сільські голови.

На порядку денному засідання колегії розглянуто ряд важливих питань освітньо-виховної сфери.
               Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Людмила Крюкова прозвітувала про зміцнення навчально-матеріальної бази закладів освіти району:
зазначила головні досягнення у цій галузі за минулий рік, а також розповіла про існуючі на сьогоднішній день проблеми.
            Як зазначила виступаюча,
зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти – це одне з найголовніших питань функціонування школи. Від цього залежить і якісний виховний процес, і здоров’я учнів та вчителів, і дотримання правил пожежної безпеки, і санітарно-гігієнічний стан приміщень та утримання території навчального закладу. Подальше вдосконалення матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів сучасним навчальним і спортивним обладнанням, інформаційно-технічними засобами дає можливість організувати навчально-виховну діяльність, проводити культурні, спортивно-оздоровчі заходи і т.д. Органами виконавчої влади, керівниками закладів освіти району приділяється значна увага модернізації матеріально-технічної бази системи освіти, проводиться значна робота щодо створення умов для забезпечення громадянами рівного доступу до якісної освіти, її інтеграції у загальноєвропейський освітній простір.
            Так,
протягом 2017 року на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти було використано бюджетних коштів на загальну суму 4 187 015,54 грн., а саме на придбання двох шкільних автобусів, підручників, комп’ютерної техніки, спортивного та туристичного інвентарів, запчастин в котельні навчальних закладів, енергозберігаючих лампочок, будівельних та господарських матеріалів, меблів, іграшок в дошкільні групи, а також на заміну вікон та дверей на металопластикові, оновлення харчоблоків, та інше. 
             На покращення матеріальної бази закладів також були використані кошти  спецфондів шкіл та кошти спонсорів на загальну суму 570026,47 грн. Проведено ремонти по закладах освіти району, виготовлено проекти та проведено їх експертизу на роботи (капітальний ремонт будівель (термомодернізція) Ізяславської ЗОШ № 1та Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука,  капітальний ремонт спортмайданчика Ізяславської ЗОШ № 1).

             У минулому році було надано субвенцію на надання державної підтримки особам з особливими потребами. За дані кошти відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації було закуплено необхідних обладнання та матеріалів на суму 90392,86 грн.
            Аналізуючи оновлення матеріально-технічної бази у поточному році, вже використано кошти на придбання комп’ютерної техніки, побутової електротехніки, посуду та столових приборів, матеріалів для поточного ремонту приміщення та теплотраси, твердопаливного котла та інше.

            Крім того виділено кошти на
придбання автобуса, матеріалів для ремонту закладів, ремонту підлоги в спортивній кімнаті Кунівської ЗОШ. Частково виділено кошти на реконструкцію даху Новосільської ЗОШ та на капітальний ремонт даху Михнівської ЗОШ, тощо.
            Для забезпечення рівного доступу до отримання повної середньої освіти дітей з невеликих і віддалених шкіл в районі створюються належні умови для забезпечення безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів до навчальних закладів.
            Значну увагу було приділено обговоренню питань створення
умов для реалізації інклюзивної освіти учнів з особливими потребами, , поліпшення енергозбереження та протипожежної безпеки, та інше.
               Про розвиток олімпійських видів спорту в Ізяславському районі поінформував присутніх учасників зібрання завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук. 

            За його інформацією, значна увага приділяється розвитку олімпійських видів спорту у сільській місцевості, де на високому рівні проходять спортивно-масові заходи. Крім того проводиться робота щодо створення належних умов для розвитку олімпійських видів спорту, успішного виступу спортсменів району на обласних змаганнях. Інформуючи про позитивні
напрацювання, виступаючий зупинився й на низці проблем у системі розвитку олімпійських видів спорту в районі.

             У підсумку засідання колегії були поставлені завдання виступаючим посилити роботу у цих напрямках.   
01.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

На колегії райдержадміністрації розглянуто питання забезпечення соціального захисту ветеранів війни

 

Посилену увагу місцевої влади до ветеранів війни слід розцінювати як належну данину всім, хто пережив війну і здобув перемогу і хто на сьогоднішній день здобуває перемогу на Сході України.
           Під час проведення 31 травня поточного року засідання колегії райдержадміністрації на порядок денний було винесено питання соціального захисту ветеранів війни членів колегії та присутніх на засідання про даний напрямок роботи проінформував начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олег Ткаченко. За його словами, станом на 01 травня 2018 року на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває: 163 – особи з інвалідністю внаслідок війни; 718 – учасників бойових дій; 191 – член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; 1048 – учасників війни; 8 – жертв нацистських переслідувань.
            Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації у 2017 році стовідсотково та в повному обсязі проведено виплату в готівковій формі пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу пільговим категоріям громадян на суму 1815,40 тис. грн. для 1153 домогосподарств.
            Станом на 20 травня 2018 року  виплачено кошти на придбання твердого палива та скрапленого газу для 209 домогосподарств на суму 366,80 тис. грн. Виплату готівки на придбання твердого палива та скрапленого газу буде продовжено по мірі надходження коштів.
            Крім того у поточному році
пільговій категорії населення на житлово-комунальні послуги надано пільг на суму 3306,0 тис. грн.
           Відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» управлінням у 2018 році проведено виплату щорічної допомоги до 5 травня для 1931  ветерана війни на суму 1969705 грн.
           Налагоджена тісна співпраця з Хмельницьким протезно-ортопедичним підприємством по питаннях забезпечення протезно-ортопедичними виробами та засобами пересування та реабілітації. Внаслідок цієї співпраці в 2017 році видано 612 направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації, в 2018 році видано 20 направлень для ветеранів війни на забезпечення протезно-ортопедичними виробами, 8 – технічними та іншими засобами реабілітації. Засоби реабілітації та пересування видаються безкоштовно Сервісним центром Хмельницького ДЕПОП. Асортимент їх постійно розширюється.
           В управлінні організовуються прийоми громадян виїзною бригадою Хмельницького протезно-ортопедичного підприємства. Виїзні прийоми здійснюються згідно графіка, розробленого вищезазначеним підприємством.
            Путівками на санаторно-курортне лікування в 2017 році забезпечено 12 ветеранів війни (в тому числі 10 із числа учасників АТО), в 2018 році – 1 ветеран війни.
            В 2017 році до будинків-інтернатів поселено 4 ветерани війни, у 2018 році  потреби в поселенні ветеранів війни в будинки-інтернати не виникало.
            Двічі на рік проводиться обстеження матеріально – побутових умов проживання пільгової категорії громадян. Складаються акти обстежень, на підставі актів, по мірі можливості, надається допомога у вирішенні проблемних питань.
            Надано благодійної допомоги в 2017 році для 652 ветеранів війни на загальну суму 247384,0 грн.  В 2018 році надавалась благодійна допомога для 156 осіб  на суму 88300 грн. Допомога надавалась у грошовій формі та у вигляді продуктів харчування  та дров для 225 осіб на суму  106753 грн.
           Забезпечено тісну співпрацю з районною радою Організації Ветеранів України, районною організацією ветеранів Афганістану, Ізяславською районною спілкою воїнів-учасників АТО та іншими громадськими організаціями.
            В 2017 році в районі діяла програма «Турбота на 2016-2017 роки», затверджена рішенням третьої позачергової сесії районної ради сьомого скликання від 25 грудня 2015 року №  4, згідно якої передбачались кошти на відшкодування  за пільговий проїзд та послуги зв'язку. У 2017 році виділялись кошти на відшкодування перевізникам витрат за перевезення пільгових категорій населення автомобільним транспортом в сумі  493,5  тис. грн.,  залізничним – 83,7 тис. грн. та на відшкодування за надання послуг зв’язку  пільговим категоріям населення – 242,3 тис. грн.
            На даний час в районі діє програма «Турбота на 2018-2019 роки», затверджена  рішенням  27 сесії районної ради сьомого скликання від 07 грудня  2017 року № 9, згідно якої, станом на 01 травня 2018 року, виділено кошти на проїзд автомобільним транспортом в сумі 274,0 тис. грн., залізничним транспортом - 51,0 тис. грн. (співфінансування міської та  окремих сільських рад)  та на відшкодування за надання послуг зв’язку в сумі 207,1 тис. грн.

Програмою «Турбота на 2016-2017 роки», яка фінансувалась з районного бюджету, передбачались кошти на надання щомісячної стипендії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 і більше років. В 2017 році на дані цілі використано 20,7 тис. грн. для 20 осіб.
            Програмою «Турбота на 2018-2019 роки» у 2018 році  на надання щомісячної стипендії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 і більше років передбачено 24 тис. грн., станом на 01 травня 2018 року виплачено 8,0 тис. грн. для 20 осіб.
            У 2017 році  передбачалось 25 тис. грн. на оздоровлення демобілізованих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, які брали участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей. На дані цілі використано 23650 грн., оздоровлено 3 учасників АТО,  у 2018 році передбачено 37,5 тис. грн., використано 30,0 тис. грн., оздоровлено 4 учасників АТО.
            В міській та 23 сільських радах прийняті відповідні Програми по соціальному захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Виділені кошти на виконання програм в 2017 році в сумі 148 тис. грн. , в 2018 році – 23 тис. грн. Жителями району надавалась благодійна допомога продуктами харчування, зокрема картоплею, консервацією, а також одягом, ковдрами. Сім’ї учасників АТО забезпечувались дровами.
             Крім того проводиться робота проходження професійної адаптації та психологічної реабілітації учасників АТО.
             Також територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) посильно допомогає ветеранам війни.
             Питання соціального захисту ветеранів війни знаходиться на постійному контролі  начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та його заступників. Адже соціальний захист ветеранів війни  та тих, хто сьогодні захищає незалежність України є одним із першочергових завдань нашої держави.
  01.06.2018 р.

За матеріалами управління соціального  захисту населення райдержадміністрації

 

На колегії райдержадміністрації підведені підсумки проходження опалювального сезону 2017/2018 рр.

 

Із цим питанням на колегії райдержадміністрації, яка відбулась 31 травня поточного року, виступила головний спеціаліст сектору житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Людмила Чорна. Вона   прозвітувала про проведену роботу комунальних служб району у даному напрямку у період 2017/2018 років.

Також Людмила Володимирівна зазначила, що після завершення  опалювального сезону всіма комунальними підпри­ємствами та об’єктами соціальної сфери розроблено комплекс заходів з під­готовки до роботи в осінньо-зимо­вий пе­ріод 2018/2019 року з урахуванням проведених обстежень, виявлених недо­ліків, які мали місце в минулому сезоні, визначенням джерел фінансування.

Підготовку до опалювального сезону 2018/2019 року вже розпо­чато.

У тепловому господарстві першочерговими заходами є ремонт котелень,  котельного обладнання та насосних агрегатів, підготовка теплових мереж, у тому числі ремонт та заміна на попередньоізольовані труби, створення за­пасів палива на початок опалювального сезону.
           У водопровідно-каналізаційному господарстві – підготовка водопровід­них та каналізаційних мереж, водопровідних і каналізаційних насосних станцій, очисних споруд, свердловин та водозаборів.
           Також виступаючою було наголошено звернути особливу увагу на підготовку до зими соціальної сфери та житлового фонду, проведення ремонту та утеплення фасадів, покрівель, утеп­лення вікон, відновлення внутрішньо-будинкових систем опалення та гарячого водопостачання, оснащення інженерних вводів багатоповерхових будинків та об’єктів соціальної сфери засобами обліку та регулювання споживання тепло­вої енергії, розширення практики надання паспортів готовності об’єктів до опалювального сезону, а також на впровадження заходів з модернізації комунальної теплоенергетики, енерго­збереження, переведення на альтернативні джерела теплопостачання з  метою змен­шення та заміщення споживання природного газу.
           Співдоповідачем виступив директор КП «Ізяславтепломережа» Богдан Коцюбинський, котрий зазначив, що у зв'язку із хорошим рівнем підготовки об'єктів теплового господарства до експлуатації в опалювальний період 2017-2018 року КП «Ізяславтепломережа» спрацювало добре, дооснащено та модернізовано 6 котлів, які працюють на дровах та пілетах. Крім того дане підприємство стовідсотково  оснащено лічильниками технологічного обліку тепла. На завершення свого виступу він закликав усіх присутніх до співпраці.

01.06.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального  господарства райдержадміністрації

 

                

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації