на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

   

 

 

 

СІЧЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації

 

31 січня під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації  Павла Ковальчука відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації.

На порядок денний було винесено питання вжиття першочергових заходів щодо недопущення поширення вірусного гепатиту А на території Ізяславського району.

За інформацією Ізяславського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» в с.Христівка Ізяславського району в період з 02.01.2018 р. по 30.01.2018 р. зареєстровано 10 випадків захворювань на «Вірусний гепатит А».

Термінове повідомлення на першого хворого ВГА в Ізяславський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» із інфекційного відділення Ізяславської центральної районної лікарні надійшло 02.01.2018 року; 03.01.2018 р. - на другого хворого;  29.01.2018 р – на 2 хворих; 30.01.2018 р. – ще на 6 хворих. Всі захворілі члени однієї родини, які мешкають в трьох різних будинках, але постійно спілкуються між собою. Серед захворілих - 4 дітей, навчаються в Христівській ЗОШ І-ІІІ ст. (2,4,5,8 кл), 2 – в Плужнянській санаторній школі-інтернат; 2 - відвідують ДНЗ с. Христівка; 2 - неорганізовані.

Всі захворілі діти були госпіталізовані в інфекційне відділення Ізяславської центральної районної лікарні, з них 2 (перші захворілі) виписані 20.01.18 р. із діагнозом ВГА.

Під час розслідування перших двох випадків у домашньому вогнищі було досліджено15 змивів з об’єктів зовнішнього середовища, з них в 10 випадках виявлено бактерії групи кишкової палички (БГКП).

Досліджено 2 проби криничної води (криниці загального користування) на відповідність вимогам ДСАНПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», зразки не відповідають вимогам ДСАНПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», а саме: в 100,0 см3 виявлено загальні колі-форми; в 100,0 см3 виявлено E.coli; 2  проби криничної води на вірусологічне дослідження, результат негативний.

В ЗОШ с. Христівка відібрано 15 змивів з об’єктів зовнішнього середовища, з них в 2 випадках виявлено бактерії групи кишкової палички (БГКП); 1 проба води водогінної - на відповідність вимогам ДСАНПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», зразок відповідає вимогам ДСАНПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»; 1 проба води водогінної на вірусологічне дослідження, результат негативний.

У навчальному закладі та домашньому вогнищі проведена заключна дезінфекція.

За контактними особами встановлено медичне спостереження.

За результатами засідання прийнято рішення про створення фахової державної надзвичайної протиепідемічної комісії при районній державній адміністрації. Рекомендовано відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації забезпечити навчальні заклади необхідними дезінфекційними розчинами згідно вимог чинного законодавства, встановити контроль за виконанням заходів, запропонованими компетентними службами.

31.01.2018 р.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій та цивільного

 захисту населення районної державної адміністрації

О.Корнійчук: “Перше місце в Україні займає Хмельницька область за темпом росту валової продукції сільського господарства”

 

Таку інформацію озвучив на нараді зі своїми заступниками голова Хмельницької обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук.

Індекс сільськогосподарського виробництва становить 109,7 %, індекс продукції галузі рослинництва – 111,3 %, тваринництва – 100,4 %.

 «За минулий рік подільські аграрії виробили валової продукції на майже 14 мільярдів гривень, що на 1,2 млрд. грн. більше, у порівнянні до відповідного періоду минулого року», – зазначив він.

В 2017 році розвиток аграрного виробництва супроводжувався динамічним зростанням виробництва валової продукції.

«Так за минулий рік аграрії виробили валової продукції сільського господарства в галузі рослинництва на суму 10,5 млрд. грн., що на 1088,7 млн. грн. більше відповідно до попереднього року, тваринництва – 3,3 млрд. грн., що на 136,2 млн. грн. більше”, – зазначив Олександр Олександрович.

31.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Рятувальники Ізяславського району отримали новий спеціального аварійно-рятувального автомобіля швидкого реагування

 

Необхідність поповнення сучасною технікою для рятувальників Ізяславського району завжди вкрай актуальна. Адже доводиться працівникам 13 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області   ліквідовувати не тільки лише пожежі в житлових та господарських спорудах, а й  загорання торфу і лісові пожежі. Так склалось, що відстань до найвіддаленіших населених пунктів перевищує десятки кілометрів, і це потребує більш мобільного прибуття рятувальників на виклики.

31 січня рятувальники Ізяславського району отримали новий спеціальний аварійно-рятувальний автомобіль швидкого реагування підвищеної прохідності на базі шасі «МАЗ».  

З нагоди цієї події до рятувальників Ізяславського району завітали: народний депутат України Андрій Шинькович, заступник начальника Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області Сергій Нікітішин, перший заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук та інші гості.

Вітаючи рятувальників із гарною подією, Сергій Нікітішин відзначив, що останні зміни і реформи, що відбулися в Україні, дозволили Державній службі надзвичайних ситуацій України отримати належну підтримку з боку держави. Отримавши таку сучасну техніку, рятувальники району зможуть значно покращити виконання поставлених на них завдань. Це дозволить ефективніше боротися з пожежами, адже автомобіль може вивозити значно більше вогнегасних речовин, дозволяє зменшити час на ліквідацію пожежі, а це, у свою чергу, підвищує захист та безпеку наших громадян. Для Ізяславського району це дійсно знакова та довгоочікувана подія.

Виступаючи перед рятувальниками, народний депутат України Андрій Шинькович наголосив, що в основі розвитку та успішної діяльності районної системи цивільного захисту, має стояти прогнозування, запобігання і профілактика надзвичайних ситуацій, а також реформування та технічне переоснащення органів та підрозділів цивільного захисту. Водночас найвищим пріоритетом для кожного рятувальника у щоденній праці, має залишатися високий професіоналізм, відданість справі та служіння ідеалам людяності.

"Отримавши сучасну техніку, рятувальники району зможуть значно покращити виконання поставлених на них завдань. Це дозволить ефективніше боротися з пожежами, адже автомобіль може вивозити значно більше вогнегасних речовин, дозволяє зменшити час на ліквідацію пожежі, а це, в свою чергу, підвищує захист та безпеку громадян", - зазначив у вітальному слові перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

Голова районної ради Сергій Шлегель у своєму виступі підкреслив важливість технічного переоснащення підрозділів ДСНС та висловив сподівання, що новий автомобіль буде більше задіяний під час навчань та забезпечення громадських заходів, і менше виїжджатиме на бойові завдання.

Також рятувальників району із новою технікою привітала Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

В урочистій обстановці ключі від авто особовому складу підрозділу вручив заступник начальника Головного управління Сергій Нікітішин.

Начальник Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Віктор Матвійчук зазначив, що техніка, яку отримали рятувальники Ізяславщини, значно підсилить матеріально-технічну базу частини та буде служити для того, щоб ліквідовувати надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру на території району.  

Після освячення нової пожежної техніки, яке провів благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії  Української православної церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук, учасники церемонії оглянули автомобіль та його оснащення.

Автівка MAЗ є більш потужною і досить економною у споживанні пального. Новий спеціальний автомобіль  вміщує у себе набагато більше об’єму води та піноутворювача. Окрім цього, автомобіль оснащений потужною системою освітлення, що дозволить працювати рятувальникам у кращих умовах в нічний час. Також нове авто відрізняється своєю компактністю, комфортнішими умовами та кращими технічними можливостями у порівнянні із автомобілями, які є на озброєнні у рятувальників.

ФОТОКОЛАЖ

31.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

ІЗЯСЛАВСЬКИЙ ЛІСГОСП ПЕРАХУВАВ ДО БЮДЖЕТУ МАЙЖЕ 40 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

 

Колектив Ізяславського лісгоспу досяг торік   вагомих здобутків. Створено  234 га лісових культур, з них 110 га шляхом посадки сіянців головних лісоутворюючих порід, а 124 га – шляхом посіву насіння.  Догляд за лісовими культурами проведено на площі 1290 га.

Значна увага приділялась охороні лісу від пожеж.  Прокладено 214  км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 279 км. Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.

Збудовано 4,2 км лісової дороги в Лютарському лісництві, яка веде до пам’ятки природи загальнодержавного значення Святе Озеро.

Рубки формування та оздоровляння лісів  проведено на площі 888 га,  де  заготовлено 51,6 тис. кубометрів ліквідної деревини. Від рубок головного користування отримано  43,4 тис. кубометрів ліквідної деревини.  За 2017  рік всього реалізовано  82,2 тис. кубометрів деревини  на суму 77487 тис. грн. Експортовано 5,8 тисячі  кубометрів, реалізовано на внутрішній ринок – 76,4 тисячі  кубометрів ліквідної деревини.

Для збільшення обсягів виготовлення пиломатеріалів добудували цех переробки деревини. Закуплено нове імпортне обладнання, що дає можливість виробляти конкурентоспроможну для експортних і внутрішніх потреб продукцію. Шляхом переробки деревини отримано 6339  кубометрів пиломатеріалів.  Реалізація продукції переробки за минулий рік становить 5845 кубометрів  на суму 17820 тис.  грн.

Протягом минулого року  сплачено 29750  тис. грн. податків та обов’язкових платежів до місцевого й державного бюджету, єдиного соціального внеску – 9445 тис. грн. Загалом сплачено  платежів на суму 39 млн. 195 тис. грн.

З метою покращення матеріально-технічної бази Михельського лісництва капітально відремонтовано адмінбудівлю. Замінено покрівлю, підлогу, меблі, встановлено металопластикові вікна. Побудовано  сучасну котельню, встановлено енергозберігаючий твердопаливний котел. Зроблено внутрішнє перепланування: облаштовано їдальну, душову, санвузол,.

На базі підприємства  26-27 жовтня 2017 року відбулася всеукраїнська семінар-нарада з питань охорони праці, в роботі якої  взяли участь представники Держлісагентства України, Державної служби з питань праці, Центрального комітету профспілки працівників лісового господарства України, а також головні інженери й відповідальні спеціалісти з охорони праці обласних управлінь лісового та мисливського господарства і лісогосподарських підприємств з різних регіонів держави. Під час заходу відзначено значний досвід роботи з охорони праці лісівників Хмельниччини, їхню культуру виробництва, забезпечення працівників підприємств належними умовами праці та відпочинку.

Ще одне важливе досягнення минулого року – отримання Сертифікату з ведення лісового господарства  та ланцюга походження деревини.

31.01.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО інформує

 

Серед низки пільг та соціальних гарантій для учасників антитерористичної операції зокрема передбачено заходи соціальної та професійної адаптації.

Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432.

Для отримання такої послуги необхідно звернутися до міського (районного) управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання із заявою.

До заяви необхідно додати такі документи:

– копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

– копія одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом можуть бути:

 – наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Також необхідно пред’явити оригінал посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості.

Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.

Строк підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення становить не більше 500 годин.

Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами учасники антитерористичної операції отримують такі документи державного зразка:

свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації — за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями;

документ про підвищення кваліфікації — за результатами підвищення кваліфікації учасників антитерористичної операції з вищою освітою.

У разі підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники антитерористичної операції отримують посвідчення установленого зразка.

Учасникам антитерористичної операції, які навчалися професіям, пов’язаним з роботами на об’єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом спеціально уповноважених державних органів, разом із свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації видається посвідчення встановленого зразка про допуск до роботи на зазначених об’єктах.

Окрім шляху через управління соціального захисту населення, можна звернутись безпосередньо до Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Хмельницького національного університету, який спеціалізується на наданні освітніх послуг, пов’язаних з професійним навчанням (перепідготовкою, підвищенням кваліфікації) військовослужбовців, звільнених у запас або відставку (в т.ч. демобілізованих учасників АТО), а також включених у план звільнення зі Збройних Сил України на базі вищої та середньої спеціальної освіти. 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, 4 корпус, цокольний поверх; тел. (0382) 72-98-15, 0673817242.

Загалом інформаційно-консультативні послуги щодо соціальних гарантій та пільг учасників АТО можливо отримати за контактами:

Центральний міжрегіональний сектор Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (представники у Хмельницькій області)

м.Хмельницький, вул.Соборна, 75, каб №5 (3-й поверх),

тел: 0382-650677, 0679772089, 0675400308.

31.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Управління Держпраці: роботодавцю варто пам’ятати, що порушення трудового законодавства тягне за собою накладення чи малих фінансових санкцій

 

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

1.30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 111 690 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за наступні порушення:

– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору

– оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час

– виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

2.10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 37 230 грн. (якщо мінімальна зарплата 3 723 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

3.3 мінімальні зарплати, – це 11 169 грн. (якщо мінімальна зарплата 3 723 грн.) за такі види порушень:

– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

4.10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 37 230 грн.  (якщо мінімальна зарплата 3 723 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

5.1 мінімальна зарплата (3 723 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 111 690 грн.

Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 3 723 грн.

Фінансові штрафи в області мають право накладати начальник Управління Держпраці та його заступники, керівниками виконавчих органів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та їх заступниками на підставі винесених постанов у ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу. Інспектори праці позбавлені таких повноважень, а лише оформляють акти перевірки з описом порушень трудового законодавства.

Крім того, статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128690 грн. (111 690 грн.+ 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 3723 грн. фінансового штрафу і до 1 700 грн. адміністративного штрафу.

Повідомляємо, що консультації з питань застосування законодавства про працю можна отримати у Громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги Управління Держпраці у Хмельницькій області за адресою м.Хмельницький, вул. Кам’янецька, 74, або по телефону (0382) 65-64-48.

31.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відкрито нову програму бізнес-стажування для фахівців з України за напрямом «Охорона здоров’я: Управління клініками»

 

Рада голів державних адміністрацій у рамках співпраці з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою SABIT, яку фінансує Міністерство Торгівлі США, інформує про відкриття нової програми бізнес стажування для фахівців з України за напрямом «Охорона здоров’я: Управління клініками».

Термін стажування у США: з 31 березня до 21 квітня 2018 року.

Анкети на конкурс щодо участі у Програмі стажування приймаються до кінця дня 15 лютого 2018 року.

Для участі у Програмі стажування запрошуються (лише фахівці приватних закладів):

• Головні лікарі, керівники та власники приватних медичних закладів;

• Керуючі приватних медичних закладів, що працюють у різних відділах (менеджмент, HR, закупки, постачання і т.і.);

• Фахівці приватних клінік та діагностичних медичних закладів;

• Фахівці, що займаються телемедициною та покращенням якості медичних послуг;

• Представники медичних асоціацій.

 

Вимоги до кандидатів:

• Технічна підготовка та відповідний досвід роботи у сфері управління клінікою;

• Мінімум 3 роки досвіду на керівній посаді (управління середньої та вищої ланки, особи, що приймають управлінські рішення у своїй компанії або установі).

• Володіння англійською мовою не є обов’язковим.

Розгляд і відбір кандидатів на участь у Програмі буде проводити Міністерство торгівлі США. Остаточне рішення щодо складу учасників приймає Програма САБІТ у Вашингтоні.

Стажування фінансується Міністерством торгівлі США: Програма САБІТ покриває учасникам витрати, пов’язані з перельотом з Києва до США і назад; проживання, програму навчання, послуги перекладачів у робочі години; медичне страхування на випадок непередбаченої необхідності і невелику стипендію, що компенсує частину витрат на харчування та інші витрати.

Мета програми – знайомство з американською системою приватного амбулаторного обслуговування.

Орієнтовна програма стажування: Групове тритижневе стажування почнеться з тижня теоретичних занять, до яких можуть входити семінари з нормативів, законодавства, стандартів, сертифікації,  розроблення бізнес-планів, міжкультурних комунікацій, перемовин та управління, як для бізнесу, так і для асоціацій. Далі учасники відвідають американські компанії, що працюють в різних сферах охорони здоров’я, та зустрінуться з представниками відповідних галузевих асоціацій.

 Більш детальну інформацію про Програму, умови участі, зразок Анкети на участь, Інструкцію з заповнення Анкети можна отримати ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

31.01.2018 р.

За матеріалами Ради голів державних адміністрацій

Прем'єр-міністр: Децентралізація залишається пріоритетом Уряду, на часі - посилення відповідальності регіонів

 

Передача на місця повноважень та фінансових ресурсів, поглиблення децентралізації і розвиток регіонів є незмінними пріоритетами роботи Уряду України, і тепер на перший план виходять питання відповідальності місцевої влади за ефективне використання наданих ресурсів. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі зі Спеціальним посланником Уряду ФРН з питань реформування України у галузях урядування та децентралізації Георгом Мільбрадтом. Професор Мільбрадт приділяє велику увагу ходу реформ в Україні і надає важливу консультаційну допомогу в питаннях законодавчого забезпечення змін.

«Питання децентралізації мають надважливе значення», - сказав Володимир Гройсман. Він підкреслив, що результати децентралізації – помітні. І зараз на порядку денному – питання управління землею громад, у тому числі землею поза межами населених пунктів, а також запровадження ефективних механізмів контролю і нагляду за діяльністю громад та відповідальністю їх керівництва.

«Ми говоримо про спрощення об’єднання задля створення спроможних громад, – сказав Володимир Гройсман. – Ми знайшли механізми зміцнення спроможності, передали фінанси, але потрібна відповідальність. І тут потрібні ефективні механізми контролю. Тож я ставив би питання відповідальності та нагляду також в пріоритет законодавчого регулювання».

У свою чергу професор Мільбрадт відзначив лідерство Уряду в цих процесах.

Довідково

Започаткована 2014 року реформа з децентралізації була і є одним з ключових напрямків роботи Кабінету Міністрів. За прогнозом, 2018 рік стане роком формування базового рівня місцевого самоврядування. Наразі в Україні працюють 665 ОТГ, 41 ОТГ очікують рішення ЦВК про призначення на їх території перших місцевих виборів.

Фінансова децентралізація дозволила підсилити бюджети громад, що сприяло розвитку інфраструктури на місцях, розвитку освіти та системи охорони здоров’я. Так, за два роки – 2015-2017 років у партнерстві держави та громад реалізовано 4898 проектів розвитку.

Наприкінці січня Кабінет Міністрів України знайшов оптимальне юридичне рішення і заявив про готовність вже з лютого розпочати процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. Рішення буде оформлене дорученням Держгеокадастру відвести всю землю ОТГ. З лютого громади можуть планувати устрій своїх територій.

30.01.2018 р.

За матеріалами з офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/

 

Набув чинності закон про медреформу

30 січня набув чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" № 2168-VIII від 19.10.2017. Підготовчий етап впровадження медичної реформи триває ще з минулого року. Тепер є законні підстави прийняти низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування первинної ланки охорони здоров’я.

Уже триває підготовка до створення Національної служби здоров’я України— національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. Тепер зможемо оголосити конкурс на посаду голови НСЗУ та двох його заступників. Плануємо, що до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

Також розпочався процес автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Звертаємо увагу керівників медзакладів на важливість ознайомлення з законодавством та нашими рекомендаціями щодо процесу автономізації.

Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, яка наразі працює в тестовому режимі. привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення.

Українці почнуть вибирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними Декларації з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

30.01.2018 р.

За матеріалами з офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/

 

Рятувальники пояснили селянам важливість дотримання правил пожежної безпеки

 

З метою запобігання виникненню пожеж у житловому секторі, 30 січня працівники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області провели агітаційно-роз'яснювальну роботу серед мешканців Ліщанської сільської ради. Під час зустрічей рятувальники нагадали основні правила пожежної безпеки, про які не слід забувати. Зокрема, вогнеборці закликали жителів не залишати без нагляду ввімкнені електрообігрівачі, завжди зачиняти дверцята печі, щоб звідти не випала жаринка, адже це може спричинити пожежу. Окрім цього, рятувальники нагадали, що не можна розміщувати поблизу обігрівальних приладів і печей легкозаймисті матеріали, застерегли людей від використання несправних та саморобних обігрівачів.

Місцевим жителям рятувальники вручили інформаційні листівки із зазначеними правилами безпеки та порядком дій населення у разі виникнення пожежі.

30.01.2018 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

 

Президент: Завдяки, в тому числі і подвигу Героїв Крут, постала незалежна Україна

 

Президент Петро Порошенко відзначив, що 100-а річниця бою під Крутами є знаменним днем для кожного українця-патріота, а особливо для людей, які пов’язали своє життя зі Збройними Силами України.

«Бій під Крутами – одна із численних битв в одвічному «хрестовому поході» Росії проти України. Але Крути в просторі та часі буття українського народу посідають надзвичайно важливе місце. Ця назва, як писав Улас Самчук: «врізбилася у наше народне єство, у наш дух і нашу плоть», - зазначив Глава держави під час заходів з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут у Військовому інституту телекомунікацій та інформатизації.

Президент процитував Євгена Маланюка, що реальним початком української визвольної революції стали саме Крути. «І хай наші тоді відступили зі станції, але ж тривалу історичну війну вони виграли. Бо завдяки, в тому числі і подвигу крутян, постала-таки незалежна Україна», - підкреслив Глава держави.

Президент нагадав, що ті учасники бою, хто вижив, продовжили боротьбу за самостійність у лавах Армії УНР. «І жоден з народів Центральної чи Східної Європи, які відродили своє державне життя на руїнах імперій, не вів настільки запеклої і тривалої оборонної війни за незалежність, не виборював свободу такою дорогою ціною, як ми, українці – тоді і тепер», - підкреслив Петро Порошенко. 

Однак, за його словами, в силу історичних обставин складно було берегти спогади про Крути, бо радянська влада як могла намагалася їх стерти. «Томи спогадів та статей вийшли за ці 100 років. Але вони написані в Торонто і Нью-Йорку, Празі та Мюнхені, Парижі та Лондоні. Протягом кількох десятиліть суцільного замовчування на Наддніпрянській Україні історію Крут дбайливо зберігала українська еміграція», - зауважив Глава держави. Він додав, що пам'ять берегли про подвиг крутян також у Львові в період між Першою та Другою світовими, і Києві час від часу знаходилися відчайдухи. У п’ятдесяті роковини загибелі героїв Крут Іван Дзюба разом з кількома товаришами насмілилися покласти вінки на Аскольдову могилу. За словами Президента, писали про Крути і письменники та поети - вони знайшли своє втілення у творчості Павла Тичини,  Олександра Олеся, Богдана-Ігоря Антонича, Василя Стуса, Уласа Самчука та Юрія Покальчука.

«Тепер з нетерпінням очікуємо втілення теми Крут в художніх фільмах та серіалах», - зазначив Президент. Він зауважив, що держава створила всі можливості для відродження українського кінематографу і перші результати вже є.

«Впевнений, що зараз всі щиро радіють тому надзвичайному успіху стрічки «Кіборги». Між блискавичним боєм на Чернігівщині та тривалою обороною Донецького аеропорту – відстань аж у 97 років. Але ці події – однієї ваги та впевнений, що з одного символічного ряду. Ворог - той самий, а кіборги, як і герої Крут, стали взірцево-символічними оборонцями Батьківщини, рівнятися на яких будуть і наступні покоління оборонців Вітчизни», - наголосив Президент.

29.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

В Мокрецькому НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок"

 відбувся відеофлеш-моб - читання поезії, присвяченій Дню пам'яті героїв Крут

 

29.01.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

На базі Ізяславського районного будинку культури проведено кінолекторій  «Герої України. Крути. Перша незалежність»

 

У закладах культури та освіти Ізяславського району у День пам’яті Героїв Крут 29 січня проведено низку заходів з нагоди 100-річчя битви під Крутами.

Так, на базі Ізяславського районного будинку культури педагогами та учнівським активом Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» імені О.Кушнірука за підтримки колективу Ізяславського районного будинку культури проведено тематичний захід «Герої України. Крути. Перша незалежність».

Ведучі заходу Дарія Троц та Анастасія Яцюк розповіли своїм одноліткам, учням 8-11 класів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» імені О.Кушнірука про героїчні події 100-річної давнини, коли цвіт української молоді став на захист свободи і незалежності Української Народної Республіки. Дівчатами було проведено історичну паралель мужності і героїзму учасників битви під Крутами із самопожертвою 300-т спартанців у битві під Фермопілами у період греко-перських воєн і 300-х козаків-запорожців у битві під Берестечком у період Національно-визвольної боротьби українського народу під проводом Богдана Хмельницького.

До учасників зібрання звернувся заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. У своєму виступі він порівняв подвиг «крутянців» із подвигом воїнів-«кіборгів», що стояли на обороні Донецького аеропорту під час російської агресії проти незалежної України.

Всі присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України у різні етапи її історичного розвитку.

 Володимир Левченко разом із учнями та їх педагогами, присутніми на тематичному заході, присвяченому 100-річчю битви під Крутами,  переглянув документальний фільм «Герої України. Крути. Перша незалежність» студії документальних фільмів телеканалу «UA: ПЕРШИЙ».

ФОТОКОЛАЖ

29.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

Для керівників підрозділів районної державної адміністрації, районних структур центральних органів влади,  ряду установ, підприємств та організацій проведено інформаційний екскурс «Бій під Крутами: відомі на невідомі сторінки»

 

У рамках єдиного Дня інформування 29 січня в Ізяславській районній державній адміністрації для керівників підрозділів районної державної адміністрації, районних структур центральних органів влади,  ряду установ, підприємств та організацій проведено інформаційно-історичний екскурс «Бій під Крутами: відомі на невідомі сторінки».

Із відповідною інформацією перед учасниками зібрання виступи завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук. Зокрема доповідачем було наголошено, що мало яка інша подія в історії України є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Він посідає чільне місце в національній історичній пам’яті, проте в історіографії досі немає цілісного опису крутянських подій. «Сто років тому  українські юнаки-патріоти недалеко від залізничної станції  Крути, а це 130 кілометрів від Києва, віддали своє життя за свободу та незалежність молодої української держави. Кривавий бій тривав 5 годин. Київським студентам таки вдалось зупинити 5-тисячний загін більшовицьких вояків на декілька днів. Цього часу вистачило, аби укласти  Брест-Литовський мир - документу, який фактично визнав існування Української Народної Республіки на міжнародному рівні», - зазначив доповідач.

Вже пізніше тіла закатованих та розстріляних студентів перепоховали у Києві на Аскольдовій могилі. «Недаремно пролилась кров  тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятного духовного закріпачення», – писав Михайло Грушевський про жертовність молодиків під Крутами.

Сто років тому Україна народила перших кіборгів, які, не вагаючись ані хвилини, стали на захист української держави.

Подвиг української молоді під Крутами, добровольців, які стримали наступ більшовиків на Київ, засвідчив, що державність без армії неможлива.

За пропозицією першого заступника голови районної державної адміністрації всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих Героїв Крут та всіх, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України в різні етапи її історії.

29.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

29 СІЧНЯ 2018 РОКУ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 100 РОКІВ БОЮ ПІД КРУТАМИ

 

Ключовими подіями першого року Української революції 1917–1921 років стало постання Української Центральної Ради та створення нею Української Народної Республіки.

Прихід в жовтні 1917 року до влади в Росії  більшовиків становив загрозу для України. Вони прагнули встановити власний контроль над Україною і розглядали Центральну Раду як серйозного конкурента у боротьбі. 17 грудня Рада народних комісарів висунула ультиматум: дозволити переміщення більшовицьких військ із фронту на Дон і відмовитися від утворення Українського фронту. Українці відхилили вимоги і звинуватили росіян у розпалюванні ворожнечі. Раднарком, своєю чергою, оголосив Центральну Раду “в стані відкритої війни проти Радянської влади в Росії і на Україні”.

7 січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну. У середині січня 1918-го вони встановили контроль майже на всьому Лівобережжі та просувалися на Київ. За таких умов 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ІV Універсалом проголосила незалежність Української Народної Республіки.

 

Напередодні бою

Після захоплення Полтави вздовж залізниці на захід наступала так звана 1-а Революційна армія, а з Гомеля на Бахмач – 2-а. Саме там, де сходилися дві залізничні колії, вони планували об’єднатися.

Тривалий час найбоєздатнішою українською частиною на Чернігівщині був бойовий відділ 1-ї Української військової юнацької школи сотника Аверкія Гончаренка. Спільно з іншими військовими підрозділами та добровольцями 25–27 січня вони героїчно обороняли вузлову залізничну станцію Бахмач. Однак під загрозою оточення оборонці змушені були відступити до станції Крути, де почали укріплюватися.

28 січня у Бахмачі обидві радянські армії з’єдналися. Командував ними Михайло Муравйов. Більшовики почали рухатися в бік Києва. На підступах до столиці Муравйов закликав: “Наше бойове завдання – взяти Київ... Жаліти київських мешканців нема чого, вони терпіли гайдамаків – нехай знають нас і одержать відплату. Жодного жалю до них! Кров’ю заплатять вони нам. Якщо треба, то каменя на камені не залишимо”.

Проте вже наступного дня на станції Крути їхній наступ зупинили українські частини, до яких підійшло підкріплення – учні Київської юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького та Помічного студентського куреня Січових стрільців (18–20-річні юнаки з Університету святого Володимира, Українського народного університету, Київської гімназії Кирила та Мефодія). Здебільшого вони були неготовими до військових дій і мали погане озброєння. До курсантів юнацької школи, студентів і гімназистів приєдналися близько 80 добровольців із підрозділів Вільного козацтва з Ніжина.

29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Українців під Крутами загинуло, за різними оцінками, 70–100 осіб. На сьогоднi вiдомi прiзвища 20 з них. Це студенти Народного унiверситету Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти Київського унiверситету святого Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гiмназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гiмназiї Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич, Григiр Пiпський, Іван Сорокевич, Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич.

Втрати бiльшовицьких вiйськ сягали 300 воякiв.

Затримавши ворога на чотири дні, українські війська дали змогу укласти  мир між урядом Української Народної Республіки і державами Четверного союзу. Перемовини закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Брестського мирного договору.

Тим часом 4 лютого 1918 року більшовицькі війська Михайла Муравйова підійшли до Києва. Під гуркіт гармат Центральна Рада приймала важливі закони – про ліквідацію права власності на землю та демобілізацію.

Через два дні почався масований артилерійський обстріл, ще через 3 дні муравйовці ввірвалися у місто. 11 лютого 1918 року більшовики проголоcили в Києві Українську Робітничо-Селянську Республіку та її Народний секретаріат.

У квітні 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ (відповідно до Брестського договору) українці звільнили від більшовиків майже всю Україну. Отже, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки зупинив ворога на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу. Брестський мир означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин. Незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії, ворогові протистояли молоді добровольці. Згодом українські війська за підтримки німецьких та австро-угорських (відповідно до Брестського договору) звільнили від більшовиків практично всю Україну. Події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива. Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

ФОТОКОЛАЖ

29.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Хмельниччина – 11 у рейтингу розвитку регіонів

 

За даними Держстатистики України всеукраїнське видання «Ділова столиця» у своїй постійній рубриці «Рейтинги губернаторів» підвело підсумки діяльності рейтингових показників за три квартали 2017 року усіх територіальних одиниць України .

«Приємно відмітити, що Хмельниччина впевнено тримає позицію, і за три квартали 2017 року посідає 11 місце, згідно рейтингових показників», – зазначив голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук.

Рейтинг проводився за 20 ключовими критеріями.

Варто відмітити позитивні зміни у таких показниках, як: темпи росту експорту, які займають перше місце серед  інших областей, що становить 55,3% (18,5% – середній по Україні). Область увійшла в четвірку регіонів з самою низькою заборгованістю по зарплаті на одного працівника і найменшою кількістю працівників, які отримують зарплату не вище мінімальної. А також,  Хмельниччини в п’ятірці кращих за темпами росту заробітної плати.

Крім цього, збільшився експорт товарів в Білорусію, Індію, Молдову, Туреччину, Грузію, Іран, Єгипет, США, Ізраїль, ПАР.

29.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

"Я МАЮ ПРАВО"

 

   
     
   
     
   
     
   
     
   
     

29.01.2018 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Рятувальники Хмельниччини отримали нову пожежно-рятувальну техніку та сертифікати на службове житло

 

Сьогодні, 26 січня, в Головному управлінні ДСНС України у Хмельницькій області відбулася церемонія передачі нової пожежно-рятувальної техніки, майна та обладнання, вручення сертифікатів на службове житло працівникам МВС та ДСНС.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін вручили 39 сертифікатів на квартири. З них: однокімнатних – 26, двокімнатних – 11, трикімнатних — 2. Сертифікати отримали 35 осіб атестованого особового складу. Серед цих 39-ти новоселів є 6-ро учасників АТО, 3-и учасники бойових дій і 6-ро молодих спеціалістів.

Окрім того Хмельницькі рятувальники отримали нову пожежно-рятувальну спецтехніку на загальну суму понад 28 мільйонів гривень.

«2018 рік ‑ це рік Служби з надзвичайних ситуацій. Особливу увагу ми приділяємо підвищенню заробітних плат особового складу, переоснащенню підрозділів та забезпечення житлом. Вже в цьому році Україна отримає перший мобільний загін ‑ вертолітний загін служби реагування. Це дозволить перейти нам на новий якісний рівень забезпечення. Близько 55 вертольотів забезпечать систем покриття по всій країні. Починаючи від реагування на надзвичайні ситуації, виклики кримінального характеру та закінчуючи медичними питаннями, коли людину з віддаленого регіону треба буде доставити до медика-спеціаліста. Це той рівень, на якому працюють рятувальники у європейських країнах», ‑ сказав Арсен Аваков.

Від Державної служби України з надзвичайних ситуації для ГУДСНС України у Хмельницькій області було передано: 5 пожежних автомобілів АЦ-4- 60(530905)-505М на шасі МАЗ на загальну суму 23 млн. 070 тис 600 грн; піротехнічний автомобіль «Renault-Master» вартістю 136 тис 080 грн; водолазно-піротехнічний пікап марки «ZXAUTO» модель BQ1030SM3K1S вартістю 573 тис. 668 грн; снігохід «SNOWMAX» модель TTXD 200-А вартістю 63 тис 900 грн, придбаний за рахунок коштів спеціального фонду.

Зі словами вітання звернувся до усіх присутніх і голова адміністрації Олександр Корнійчук, який  привітав почесних гостей на Хмельниччині та зазначив, що пожежно-рятувальна техніка, обладнання, житло – це дуже потрібна і необхідна допомога держави,  яку протягом останніх років отримують наші рятувальники.

“Служба порятунку Хмельниччини заслужено має  народну довіру та  повагу за мужність і відвагу, за вміння приймати відповідальні рішення,  за готовність прийти на допомогу, ризикуючи  життям. В будь-яку пору доби, в усіх ситуаціях без виключення, наші рятувальники стають на захист від стихії: чи то гасіння пожеж та рятування людей, чи допомога населенню з відновлення будівель,  що постраждали від природної негоди”, – відмітив Олександр Олександрович.

Далі голова адміністрації вручив рятувальникам Хмельниччини дизельну електростанцію SDMO DIEZEL 6000 вартістю 40 тис 365 грн. та сертифікат на 2 намети пункту управління на загальну суму 396 тис. грн.

Варто зазначити, що Хмельниччина за темпами забезпечення житлом працівників ДСНС України займає перше місце в державі. Торік новоселами стали 19 родин рятувальників області. Загалом, квартирна черга ГУ ДСНС України у Хмельницькій області складає 394 працівники.

Довідково:

Згідно дозволу від ДСНС України у 2017 році відбулася реконструкція житлового будинку розташованого за адресою м. Хмельницький, вул. Гарнізонна, 17А, під багатоквартирний житловий будинок. За цією адресою житло отримають 17 працівників ГУ ДСНС України у Хмельницькій області. Реконструкція здійснена за рахунок коштів загального та спеціального фондів державного бюджету України кошторисною вартістю 7 793 680 грн. Всього освоєно 2 500 000 грн. загального фонду та 346 760 грн спеціального фонду, що разом становить 2 846 760 грн. За рахунок залучення благодійної допомоги від організацій міста Хмельницького та Хмельницької області, співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування вдалося зекономити 4 946 920 грн. бюджетних коштів. Це друга черга реконструкції колишньої солдатської їдальні військової частини МНС України Д0160. Перша була здана у грудні 2016 року.

Будинки на вул. Лісогринівсцька, 28, 30/3 та 30/4. Згідно договору в рамках державно-приватного партнерства на будівництво багатоквартирного житлового будинку в м. Хмельницькому від 28.11.2016., протоколу житлової комісії № 15 від 27.04.2017 затвердженого наказами ГУ ДСНС №259 від 27.04.2017 та № 359 від 17.06.17, протоколу № 17 від 02.06.17 затвердженого наказом ГУ ДСНС під 28.11.17 № 681 проведено розподіл 11 службових квартир за адресою: м. Хмельницький, вул. Лісогринівецька, 28, 30/3 та 30/4 За цією адресою житло передбачене для 11 працівників відомства.

Згідно договору в рамках державно-приватного партнерства про організацію забудови земельної ділянки по вул. Кармелюка, 3-В в м. Хмельницькому від 28.11.2016, завершення якого заплановано у 2018 році, протоколу житлової комісії ГУ ДСНС № 25 від 22.12.2017 проведено розподіл 11 службових квартир. За цією адресою житло передбачене для 11 працівників відомства.

26.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Проведено семінар–нараду із соціальними робітниками територіального центру

 

В актовому залі центру ПМСД Ізяславським районним територіальним  центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)   відповідно до плану роботи територіального центру  на I квартал 2018 року проведено семінар–нараду із соціальними робітниками територіального центру. У роботі зібрання взяли участь: головний державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Веклюк, завідувач відділення територіального центру Т.Дацюк, апарат територіального центру, соціальні робітники, а також лікар–терапевт Майя Ситар, лікар-травматолог Сергій Набока.

Т.Дацюк провела навчання по правилам пожежної безпеки в Україні, із доведенням наказів, інструкцій та із проставленням у відомостях відміток (розпису) про проведення занять, навчань. Також ознайомила присутніх із основними положеннями Закону України «Про охорону праці», Кодексу законів про працю та інших нормативних актів.

Лікар-терапевт центру первинної медико-санітарної допомоги  Майя Ситар проінформувала про надання першої домедичної допомоги при інфарктах, інсультах та гіпертонічній хворобі.

Лікар-травматолог Сергій Набока провів навчання про надання першої невідкладної допомоги при найбільш типових травмах.

Головний державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Веклюк повідомив про надання допомоги в обстеженні умов проживання внутрішньопереміщених осіб, оформлення субсидій та допомог.

26.01.2018 р.

За матеріалами районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Президент: Важливо доносити правду про події в Україні, щоб захистити світ від фейків, які є частиною гібридної війни Росії не лише проти України, а проти всього вільного світу

 

Президент Петро Порошенко наголошує на необхідності доносити правду про події в Україні, щоб захистити світ від фейкових новин, які є частиною гібридної війни Росії не лише проти України, а проти всього вільного світу. Про це Президент сказав під час виступу на «Українському сніданку», який відбувається в рамках 48-го щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

«Дуже важливо доносити правду про події в Україні, щоб захистити світ від фейкових новин, які активно поширюються світом», - сказав Петро Порошенко та підкреслив, що такі новини є частиною гібридної війни Росії не лише проти України, а проти всього вільного світу.

Президент наголосив, що майданчик Давосу є гарною можливістю для спілкування, дискусій і обміну думками. Він зазначив, що вітає всіх, хто інвестує гроші, спроби та зусилля, щоб донести правду про Україну і важливість бути в Україні.

Глава держави зазначив, що за три роки в Україні було створено одну з найбільш ефективних армій континенту, якої до цього часу в країні не було.

25.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Відбулася чергова колегія районної державної адміністрації

 

25 січня перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук провів чергове засідання колегії райдержадміністрації.

Про соціальний захист осіб з інвалідністю, що проживають на території району, членам колегії доповів начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олег Ткаченко. Зокрема Олег Валентинович зазначив, що політика у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до Законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про реабілітацію інвалідів в Україні». Станом на 1 січня поточного року  в районі проживають 3557 осіб з інвалідністю:  165 – інвалідів війни; 6 – інвалідів війни з числа учасників АТО (із них 5 - ІІІ групи, 1 - ІІ групи); 2026 – інвалідів загального захворювання; 225 – дітей – інвалідів; 939 – інвалідів з дитинства; 87 – інвалідів по зору; 28 – інвалідів військової служби; 81 – інвалід трудового каліцтва. Станом на 01.01.2018 року на обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації перебувають 462 отримувачі допомоги інвалідам з дитинства, 100 отримувачів допомоги особам, які не мають права на пенсію.

Станом на 01.01.2018 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації видано 612 направлень для забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації: засобами для пересування (кріслами-колісними (колясками) —38 особам; милицями пахвовими — 7 особам; милицями ліктьовими — 6 особам; палицями — 6 особам; допоміжними засобами для ходіння (ходунками) — 11 особам); допоміжними засобами для особистої гігієни (кріслами-стільцями з санітарним оснащенням — 12 особам; сидіннями для ванни — 2 особам); спеціальними засобами для самообслуговування (матрацами протипролижневими — 4 особам; столом — партою 5 особам; шведськими стінками — 5 особам); протезними виробами (протезами нижніх кінцівок — 17 особам; ортезами на хребет — 46 особам; ортезами нижніх кінцівок — 125 особам; ортопедичним взуттям — 328 особам).

На обліку на отримання путівок санаторно-курортного лікування перебуває 7 інвалідів війни, 111 інвалідів загального захворювання, інвалідів-спинальників та інших інвалідів – 11. В 2017 році забезпечено путівками 2 інвалідів війни, 5 інвалідів–спинальників, 26 інвалідів загального захворювання. Виплачено компенсації взамін санаторно-курортної путівки для 5 осіб з інвалідністю на суму 1,8 тис. грн.

Станом на 01.01.2018 року умови для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до будинків і приміщень місцевих органів виконавчої влади, закладів соціального захисту населення, охорони здоров'я, культури, фізкультурно-спортивних закладів, культових споруд, створено до усіх установ, підприємств та організацій району.

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  надаються послуги для 173 осіб з інвалідністю, в тому числі для 18 інвалідів Другої світової війни. Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговується 151 особа з інвалідністю. Із них 35 інвалідів з дитинства, 115 інвалідів загального захворювання, 1 особа з інвалідністю із числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Територіальним центром для громадян, які перебувають на обслуговуванні, надаються різного виду транспортні послуги: доставка палива, «соціальне таксі», порізка, порубка дров, дрібний ремонт житла, надання допомоги в обробітку городів, соціально-побутові, інформаційні, соціально-економічні та інші послуги.

Про стан розроблення містобудівної документації в Ізяславському районі членам колегії доповів завідувач сектору містобудування, архітектури та будівництва районної державної адміністрації. Зокрема Сергій Іванович доповів, що відповідно до проведеного аналізу стану забезпеченості містобудівною документацією населених пунктів району наявна містобудівна документація сіл та міста Ізяслав, розроблена в період 1965-1995 роки, втратила свою актуальність та за терміном реалізації вичерпала свої концептуальні основи і потребує повного оновлення.

Для виконання проектних робіт з розроблення Схеми планування території Ізяславського району станом на 01.01.2018 року необхідно 628,520 тис.грн. (з них 250,660 тис.грн. – виготовлення топографо-геодезичної зйомки та 377,860 тис.грн. – виготовлення Схеми планування району).

Через відсутність фінансування виготовлення Схеми планування району в 2017 році не проводилось.

Нагальною необхідністю для розвитку району також є розроблення (оновлення) генеральних планів населених пунктів району. Відсутність генеральних планів гальмує економічний та інвестиційний розвиток району та населених пунктів.

Станом на 01 січня 2018 року виготовлено топографо-геодезичну зйомку територій 49 населених пунктів району (48 сіл та м.Ізяслав). 

Роботи по оновленню містобудівної документації не розпочато   Білогородською, Двірецькою, Дертківською, Завадинецькою, Клубівською, М'якотівською, Поліською, Сошненською сільськими радами.

Виготовлено історико-архітектурний опорний план м.Ізяслав, який погоджений в Мінрегіонбуді України та направлений на погодження в  Міністерство культури України.

Станом на 01 січня 2018 року виготовлені та затверджені відповідно до вимог чинного законодавства генеральні плани по 14-ти сільських населених пунктах (Михнів, Тишевичі, Зубарі, Нечаївка - в 2015 році, Топори та Топірчики - в 2016 році, Христівка, Сморшки, Борисів, Білево, Припутні, Сахнівці, Влашанівка, Кропивна – 2017 році).

На даний час завершуються роботи по виготовленню генпланів сіл Білотин, Комини та Півнева Гора, які в подальшому будуть направлені на розгляд архітектурно-містобудівної ради при відділі містобудування та архітектури облдержадміністрації.

Також члени колегії районної державної адміністрації розглянули питання  стан організації харчування в закладах освіти району. Із даного питання членів колегії інформувала начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук. Доповідач зазначила, що у І семестрі 2017/2018 навчального року було охоплено гарячим харчуванням  3404 (85% від загальної кількості) школярів та 100% вихованців закладів дошкільної освіти. До організації харчування були долучені спонсори та сільські ради. У закладах освіти району в співпраці з районною радою, міською радою, сільськими радами,  завдяки фінансуванню районної програми «Освіта Ізяславщини на 2016-2020 роки» в І семестрі даного навчального року всі учні 1-4 класів (100%) харчувалися безкоштовно. Крім того, в навчальних закладах району харчувалися безкоштовно 11 дітей-сиріт та 16 дітей, позбавлених батьківського піклування; 49 учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; 8 дітей-інвалідів, 2 учні із сімей-переселенців та 73 учні, батьки яких учасники АТО. Організовано харчування для учнів 5-11 класів за рахунок батьківської плати в кількості 1728 учні (74% від загальної кількості учнів 5-11 класів), 397 - ГПД.

Середня вартість одноразового харчування в І семестрі 2017/2018 навчального року в закладах освіти району становила 6,50 грн. За рахунок овочів, вирощених на пришкільних ділянках, відбувалося здешевлення харчування. Норми харчування виконувалися в середньому на 76 %.

В ІІ семестрі 2017/2018 навчального року вартість харчування становить 8,50 грн.

За кошти районного бюджету відділом освіти, молоді та спорту в 2017 році для покращення роботи харчоблоків шкіл придбано товарів на загальну суму 238576,00 грн.

Про стан організації роботи із зверненнями громадян в районній державній адміністрації у 2017 році проінформувала головний спеціаліст загального відділу апарату районної державної адміністрації Оксана Цимбалюк.

З усіх розглянутих питань будуть прийняті відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

25.01.2018 р.

Сектор організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації

 

О.Корнійчук: На виконання програми “Доступні ліки” вже профінансовано майже 1,4 млн.грн.

 

Хмельниччина розпочала фінансування урядової програми “Доступні ліки”. Про це голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук повідомив під час оперативної наради з представниками окремих структурних підрозділів облдержадміністрації.

Як зазначив очільник області, кошти для програми «Доступні ліки» з держбюджету в обсязі 1,38 млн. грн. надійшли на рахунки і вже розподілені по районах. Також Олександр Олександрович вкотре наголосив на важливості ефективної реалізації програми “Доступні ліки”.

“Завдяки цій урядовій ініціативі найбільш вразливі категорії пацієнтів, які не завжди мають достатньо коштів, щоб придбати потрібні ліки самотужки, можуть вчасно отримати необхідне лікування. Фінансування всіх заходів забезпечено, і я особисто проконтролюю, щоб в області програма “Доступні ліки” виконувалася в повному обсязі, а кошти розподілялися вчасно,” – підкреслив голова облдержадміністрації.

Слід зазначити, що Урядова програма “Доступні ліки” показала свою ефективність як на всеукраїнському, так і на обласному рівні. Так, за інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, минулого року програмою “Доступні ліки” скористалося 329 тисяч 986 мешканців області. Було виписано 643 тисячі 378 рецептів, 335 аптечних закладів приєдналися до цієї програми.

Нагадаємо, що наразі механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. До реєстру Урядової програми “Доступні ліки” включено 199 лікарських препаратів, які можна отримати безкоштовно або з невеликою доплатою, з них 160 – для лікування серцево-судинних захворювань, 29 – цукрового діабету, 10 – бронхіальної астми.

З січня 2018 року  перелік лікарських засобів, які частково, або повністю підлягатимуть відшкодуванню збільшено (239).

Окрім того, за повідомленням Міністерства охорони здоров’я, планується вже в лютому збільшити перелік ліків, які можна буде отримати за програмою на 100% безоплатно. Також у 2018 році до цього переліку додадуться препарати для лікування ще трьох нозологій: виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі.

Щоб отримати ліки за програмою, пацієнту треба спочатку отримати рецепт у сімейного лікаря або терапевта із зазначенням діючої речовини, а тоді  звернутися з ним слід до однієї з аптек, що долучилися до програми.

25.01.2018 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Природоохоронна акція «Допоможемо птахам взимку»

 

Зимовий час року – вельми нелегкий період для птахів. З настанням морозів їм все важче знайти собі корм: комахи пішли в сплячку, більшість дерев залишилося без плодів, сніг покрив траву і землю, де ще можна було виявити насіння.

Усе життя птахів узимку цілковито підпорядковане пошукам їжі, адже світловий день короткий, а втрати сил і енергії значні.

Найнебезпечніше птахам взимку не холод, а голод. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Але, якщо детально розібратись, то не в морозах проблема. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають дуже багато енергії, корту отримують з їжі. Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає.

Саме тому у НПП «Мале Полісся» щорічно проходить природоохоронна акція «Допоможемо птахам взимку».

Так, 24 січня 2018 року фахівець з екологічної освіти Національного природного парку «Мале Полісся» Лукащук Ю.О. провів природоохоронну акцію «Допоможемо птахам взимку».

У рамках даної акції, із школярами та членами учнівського шкільного лісництва «Юні лісівники» Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей" ім. О.Кушнірука було проведено бесіду про особливості догляду за годівницями та раціон зимуючих пернатих. По завершенню зустрічі учнями було наповнено, пташиною їжею годівниці, котрі заздалегідь були розвішені юними лісівниками на території навчального закладу.

ФОТОКОЛАЖ

25.01.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Олександр Корнійчук: Керівники на місцях персонально відповідатимуть перед людьми за неналежне надання житлово-комунальних послуг

 

Про це зазначив голова адміністрації під час розширеного засідання колегії облдержадміністрації, обговорюючи питання проходження опалювального сезону 2017/2018 року.

Сьогодні під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, об’єднаних територіальних громад.

Першим питанням порядку денного засідання колегії було заслухано інформацію про стан проходження  опалювального сезону 2017/2018 року.

Як зазначив начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Сергій Дашковський, на 10 січня 2018 року опалювальний сезон в області проходить стабільно.

Завдяки вжитим заходам з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області наразі безперебійно працюють та надають тепло населенню області усі 714 комунальних та відомчих котелень.

Стовідсотково опалюється 4794 житлових будинків, 690 дитячих садочків, 64 лікарні та 702 школи. До початку опалювального сезону усі підприємства комунальної теплоенергетики уклали договори на постачання природного газу з НАК Нафтогаз України.

Разом з тим, критична ситуація склалася у місті Шепетівка, де початок опалювального сезону було зірвано через відсутність номінацій на постачання природного газу від НАК “Нафтогаз України” ТОВ “Шепетівка Енергоінвест”, яке у 2012 році уклало договір з Шепетівською міською радою про концесію цілісного майнового комплексу Шепетівського ПТМ.

Для погашення боргу за спожитий природний газ та отримання номінацій на постачання природного газу підприємством ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” у листопаді-грудні минулого року Шепетівському міському бюджету профінансовано 5,1 млн.грн. субвенції державного бюджету, у тому числі, ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” було спрямовано пільг і субсидій на суму 3,9 млн.грн. (з них 800,0 тис.грн. – у грудні).

При цьому НАК “Нафтогаз України” не враховано розрахунки за при­родний газ ТОВ “Шепетівка Енергоінвест”, які було проведено у 2017 році відповідно до спільних протокольних рішень у рахунок пільг і субсидій на загальну суму 22,8 млн. гривень.

За словами Сергія Михайловича, на цей час послуги централізованого теплопостачання населенню міста Шепетівка надаються у повному обсязі, ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» 05 січня 2018 року отримало номінації на відпуск газу від НАК “Нафтогаз України” на січень.

Також для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону у житлово-комунальному господарстві області створено 130 аварійних бригад у складі 744 осіб та залучено 325 одиниць спеціалізованої техніки, оснащених необхідними інструментами, електро- та газо- зварювальними апаратами, насосами для відкачування води, засобами захисту тощо. На період ускладнення обстановки додатково створюється 81 аварійна бригада (442 особи та 188 одиниць спеціалізованої техніки).

З метою забезпечення ліквідації снігопадів та ожеледиці на вулицях і дорогах комунальної власності заготовлено посипкового матеріалу та реагентів в обсязі 36,68 тис. тонн. На 10 січня 2018 року 8,08 тис. тонн використано та 28,60 тис. тонн  залишилося в резерві.

Підготовлено 215 одиниць комунальної спецтехніки, яка залучається до виконання робіт з ліквідації снігопадів та ожеледиці, додатково укладено 332 угоди на залучення спецтехніки в інших організаціях.

Крім того, на теплопостачальних підприємствах області проведено реконструкцію, модернізацію, технічне переоснащення, дооснащення, заміну та встановлення нових котлів і котельного обладнання, будівництво нових котелень. Здійснювалися заходи щодо скорочення та заміщення споживання природного газу на теплопостачальних підприємствах та бюджетних закладах області.

Так, торік на 20 котельнях модернізовано, переоснащено та замінено 40 котлів, на альтернативні види палива (дрова та пелети) переведено 22. Орієн­товний обсяг скорочення споживання природного газу від впровадження цих заходів очікується в обсязі 2,2 млн.м³, заміщення – 1,5 млн.м³ на рік.

За останніх 3 роки в області спостерігається тенденція до збільшення оснащених засобами обліку теплової енергії багатоквартирних житлових будинків з централізованим теплопостачанням. Якщо на початок 2015 року їх було 960 (41,1%), на 01 січня 2017 року – 1660 або 75,9%, то на 01 січня 2018 року – 2008 або 92,5 відсотка.

Більш як на 90% оснащено засобами обліку теплової енергії бюджетні установи. Будинковими лічильниками гарячої води оснащено 11,5% житлових будинків, холодної – 37,7 відсотка.

За словами доповідача, повній ліквідації заборгованості за енергоносії на підприємствах житлово-комунального господарства області сприяло би виділення з державного бюджету субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах, яка утворилась на 01 січня 2018 року, оскільки тарифи на житлово-комунальні послуги у переважній більшості населених пунктів і надалі залишаються збитковими через стрімке зростання цін на енергоносії та матеріали.

Торік підприємствам житлово-комунального господарства виділено майже 136,0 млн.грн. субвенції з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах, яка утворилася на 01 січня 2016 року. Підприємствами теплового господарства укладено договорів на загальну суму 91,2 млн.грн., профінансовано – 89,1 млн. гривень. Підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства області укладено договорів на суму 446,7 млн.грн, жодного із них не профінансовано.

Крім того, для оперативного реагування на надзвичайні ситуації під час проходження опалювального сезону при облдержадміністрації створено оперативний штаб із забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2017/2018 року на об’єктах  житлово-комунального господарства та соціальної сфери області.

Підсумовуючи дане питання голова адміністрації відмітив, що значних перебоїв з наданням житлово-комунальних послуг наразі в області немає. Проте, складною залишається ситуація у м. Шепетівка через заборгованість теплопостачального підприємства-концесіонера ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” за спожитий природний газ. Там і досі існує загроза зриву опалювального сезону.

“Шепетівській міській владі не варто знімати з себе відповідальність за ситуацію, що склалася, і перекладати її на центральні органи влади. Потрібно контролювати цей процес, щоб не допустити у подальшому виникнення таких проблем”, – наголосив Олександр Олександрович.

Також очільник області нагадав усім присутнім, що забезпечення теплом, водою та іншими послугами – це персональна відповідальність перед людьми керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

“Сподіваюся, що ми достойно завершимо цей період, і будемо працювати  злагоджено та оперативно реагувати на аварійні ситуації та інші загрози, що можуть виникати у зимовий період”, – додав Олександр Корнійчук.

24.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Павло Ковальчук перевірив готовність служб Ізяславського району до реагування на можливі надзвичайні ситуації в зимовий період

 

Питання захисту населення та своєчасного реагування у зимовий період на постійному контролі комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації

Під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Павла Ковальчука представниками комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації сьогодні, 24 січня, було перевірено готовність комунальних та аварійних служб Ізяславського району до реагування на можливі надзвичайні ситуації на об’єктах життєзабезпечення населення в зимовий період, зокрема теплопостачання, електроенергетики та пунктів обігріву.

За результатами перевірки проведено нараду за участю Ізяславського міського голови, керівників спеціалізованих служб цивільного захисту, комунальних та аварійних служб району, під час якої уточнено плани реагування на надзвичайні ситуації, дано відповідні доручення щодо необхідності придбання автономних джерел живлення, укомплектування аварійної техніки для можливості підвезення технічної та питної води, приведення в готовність резервних свердловин та фінансування заходів з покращення безпеки об’єктів життєзабезпечення.

ПЕРЕЛІК ПУНКТІВ ОБІГРІВУ

ФОТОКОЛАЖ

24.01.2018 р.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій та

цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

 

Президент України і Спеціальний посланник Президента США по Україні обговорили активізацію міжнародних зусиль з відновлення суверенітету і територіальної цілісності України

 

 

Президент України Петро Порошенко провів зустріч зі Спеціальним посланником Президента США по Україні Куртом Волкером.

Було висловлено серйозне занепокоєння у зв’язку з відсутністю прогресу у виконанні Росією безпекових положень Мінських домовленостей. 

Абсолютними пріоритетами є консолідація режиму сталого та всеохоплюючого припинення вогню і виведення з України російських окупаційних військ.

Наголошувалося, що Москва має нарешті продемонструвати політичну волю до мирного врегулювання та погодитись на розміщення миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону.

Петро Порошенко та Курт Волкер відзначили звільнення українських заручників наприкінці минулого року та важливість завершення цього процесу.

Було привернуто увагу до ухвалення Закону України про реінтеграцію окупованих територій як елементу спільної стратегії з відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. 

Сторони наголосили на пріоритетності мирного, політико-дипломатичного шляху врегулювання ситуації на Донбасі.

24.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

До Дня Соборності України казначеї держави створили найдовший Державний Прапор

 

22 січня 2018 року об 11.00 год., в День Соборності України, на Хрещатику було розгорнуто найдовший прапор України, який створювався казначеями з усіх регіонів країни в рамках Всеукраїнської акції «Об’єднаймо Україну!».

Для розгортання прапора, який довжиною сягнув понад 1 кілометр, було залучено більше 700 осіб, серед яких Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз та керівники кожного територіального органу Казначейства.

За результатами експертизи, проведеної представниками Національного проекту «Книга рекордів України», досягнення казначейської акції – український рекорд у категорії «Масові заходи, розміри». Свідченням цього стало внесення акції до «Книги рекордів України» та вручення у ході заходу відповідного диплому.

Розпочалася акція до 26-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України на сході нашої держави – в Станиці Луганській, куди 23 серпня 2017 року Тетяна Слюз привезла жовто-блакитне полотно з написом «Державна казначейська служба України», до якого казначеї Луганщини, а згодом Донеччини приєднали свої частини прапорів.

З серпня 2017 року до січня 2018 року загальне полотнище передавалося казначеями України з області до області, з регіону до регіону, доповнюючись прапорами територіальних одиниць, які казначеї пришивали власноруч.

22 січня, одночасно, з обох боків шеренги казначеїв, що вишикувались на Хрещатику, почали рух та розгортання частин прапору Голова Казначейства Тетяна Слюз (від буд. 4 по вул. Грушевського до Майдану Незалежності) та заступник Голови Казначейства Володимир Дуда (від буд. 23 по вул. Хрещатик до Майдану Незалежності).

Із працівниками казначейської служби України, які взяли участь у зазначеній акції, зустрівся Президент України Петро Порошенко.

Завершилась Всеукраїнська акція «Об’єднаймо Україну!» з’єднанням Головою Казначейства двох частини полотна зі Східної та Західної України між собою в єдиний прапор.

У цій знаковій події прийняла участь начальник управління державної казначейської служби України в Ізяславському районі Наталія Радіца. Наталія Володимирівна представила у новому рекордному прапорі сегмент виготовлений працівника казначейства Ізяславського району. На полотнищі поруч зображенням Державного Герба України розміщення зображення великого герба Ізяславського району.

Метою Всеукраїнської казначейської акції «Об’єднаймо Україну!» та з’єднання прапорів із символікою, назвами всіх районів і міст України в єдиний прапор є засвідчення єдності України в її цінностях та прагненні до миру.

ФОТОКОЛАЖ

24.01.2018 р.

За матеріалами  управління державної

казначейської служби України в Ізяславському районі

 

У закладах освіти та культури Ізяславщини відбулась низка заходів, присвячених Дню Соборності України

 

Минуло чимало часу, коли уперше за тисячолітню історію на карті світу постала держава під назвою „Україна”, котра прославлена своєю багатою історією та культурою, мелодійною мовою, працьовитістю та сумлінністю людей. Соборність і свобода – одні із найбільших цінностей України, як і для будь-якої демократичної держави.

І ось майже сторіччя тому, 22 січня відбулась історична подія, яку віками втілювали наші пращури – об’єдналися Київ і Львів, Схід і Захід України. Відтоді День Соборності нам нагадує про те, що сила нашої Батьківщини – в єднанні. І не лише територій, а дій і сердець.

Виголошення поборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Ті історичні події сформували підґрунтя для усвідомлення, що саме ми несемо велику відповідальність за збереження в нашій країні миру і стабільності та утвердження національної ідеї.

В умовах сьогодення, коли  наша держава перебуває у стані війни, по-новому відкриваємо для себе неоціненність скарбу жити у вільній, суверенній державі, адже воля – найвище досягнення нації, набуте найкращими синами й доньками різних поколінь найбільшою ціною – життям, інтелектом, непосильною працею, молитвами і вічною боротьбою.

Нам є чим пишатися і про що згадати у цей визначний день – День Соборності України.

З метою виховання нацiональної свiдомостi у молоді, людської гiдностi, вiдродження духовностi, формування рис громадянина Української держави, у закладах освіти та культури району проведено виховні заходи.

Крім того цього дня український народ віддає данину пам'яті та поваги відважним захисникам, які загинули, боронячи кордони України. На Ізяславщині відбулась церемонія вшанування пам’яті полеглих героїв України, котрі боролись за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні періоди її історичного розвитку, із покладанням квітів до їх меморіальних дошок, місць поховань, тощо та вшанування їх хвилиною мовчання.

ФОТОКОЛАЖ по закладах освіти та культури Ізяславщини

ВІДЕОРОЛИКИ

23.01.2018 р.

«Зорепад-2018»

 

За  доброю традицією   час святкування новорічних та різдвяних свят в нашому місті завершується проведенням щорічного творчого фестивалю ТАЛАНТ-ШОУ «Зорепад-2018». Цього року він відбувся 19 січня на сцені Ізяславського  районного будинку культури.

Незважаючи на те, що вхід був платний та вартість квитка була символічною, бажаючих відпочити та послухати місцевих аматорів сцени виявилось чимало.

Майже двогодинний пісенно-хореографічний захід провела ведуча дійства Таміла Рудюк. Впродовж фестивальної програми, глядачам дарували гарний настрій  учасники творчих колективів: зразкового ансамблю бального танцю «Плеяда», зразкового ансамблю сучасного танцю «Оксамит», зразкового ансамблю сучасного танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв. Під час концерту лунали також пісні у виконанні  А.Кичатої, Н.Кичатої, А.Берлізової, Ю.Колосінської,  В.Бурик, О.Лисая, Н.Лисай, вокального сімейного дуету Лисаїв, В.Кравець, Н.Бабійчук, В.Власюк, О.Ящука, вокального ансамблю учнів Ізяславського  НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

Організатори святкового мистецького дійства досягнули поставленої мети - розширення масовості і поліпшення  виконавської майстерності вокалістів та хореографічних колективів Ізяславщини, збагачення репертуару кращими творами української музичної  спадщини та сучасної  музики. 

ФОТОКОЛАЖ

23.01.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

Розпочато навчальний рік у сфері цивільного захисту

 

 

Відповідно до Плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на 2018 рік, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20.11.2017 № 1183/2017-р, сьогодні, 23 січня 2018 року, у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука,  завідувачем Нетішинських курсів ІІІ категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Петром Васютою та майстром виробничого навчання Нетішинських курсів ІІІ категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області  Олександром Сотником було проведено перший етап навчання з особами, яких призначено  відповідальними консультаційних пунктів при органах місцевого самоврядування.

Під час навчань присутні ознайомилися із чинним законодавством, що діє у сфері цивільного захисту, а також порядку дій у надзвичайних ситуаціях, характерних для Ізяславського району, а також порядку евакуації у разі аварії на ХАЕС.

23.01.2018 р.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій та

цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

До відома внутрішньо переміщених осіб!

 

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщена особа зобов’язана:

1) дотримуватися Конституції та законів України, інших актів законодавства;

2) повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання.

У разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем отримання довідки не пізніш як за три дні до дня від’їзду;

3) у разі виявлення подання внутрішньо переміщеною особою завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік відшкодувати фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав, передбачених цим Законом.

Підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених  осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:

1) подала заяву про відмову від довідки;

2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;

3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;

4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;

5) подала завідомо недостовірні відомості.

Рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.

У разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання згідно з абзацом другим пункту 3 частини другої статті 9 цього Закону рішення про скасування дії довідки відповідно до пункту 3 частини першої цієї статті приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

Інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання, є:

дані, отримані з відповідних державних реєстрів;

дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;

дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з громадськими об’єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам відповідно до статті 16 цього Закону.

У разі наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для продовження строку її відсутності за місцем проживання понад 60 днів така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад. У такому разі строк відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад на підставі прийнятого рішення невідкладно вносить до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відомості про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Соціальні виплати припиняються у разі:

1) наявності підстав, передбачених законодавством щодо умов призначення відповідного виду соціальної виплати;

2) встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;

3) отримання рекомендацій Мінфіну щодо фактів, виявлених під час здійснення верифікації соціальних виплат;

4) скасування довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”;

5) отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

23.01.2018 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Продовжено добру традицію спільного відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславського та Острозького районів

 

22 січня Україна відзначає день Соборності України, який присвячений річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цього року відзначення дня Соборності співпало у часі із 100-річям проголошення самостійності  Української Народної Республіки  текстом IV Універсалу, датованого 22   січня 1918 року і ухваленого на засіданні Малої Ради, відбулося  проголошення самостійності Української Народної Республіки. Саме цим історичний документом сто років тому було дано доручення Раді Народних Міністрів укласти мир з Центральними державами, провести  оповіщення оборонної війни з більшовицькою Росією та проведено декларування основ внутрішнього соціально-економічного будівництва й окреслення заходів для припинення війни з Центральними державами.

22 січня в рамках циклу заходів з відзначення Дня Соборності України, приуроченого до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, а також 100-річчю проголошення  IV Універсалу, в рамках декілька річної традиції відбулося спільне відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславського та Острозького районів. Традицію відзначати свято за участі делегацій Ізяславського району та Острозького району Рівненської області було започатковано 22 січня 2015 року в селі Кунів Ізяславського району. Естафета Ізяславського району була підтримана керівництвом Острозького району. Свята до Дня Соборності України проходили у селі Кутянка Острозького району (2016 рік), в селі М’якоти Ізяславського району (2017 рік). Цього року  свято знову проходило на Острожчині.

Захід розпочався на мосту через річку Вілія на межі Хмельницької та Рівненської областей, де відбулася зустріч делегацій Ізяславського та Острозького районів. Під час зустрічі відбувся обмін символами української гостинності  - короваями, які отримали голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель та голова Острозької районної державної адміністрації  Богдан Турович, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька.

Далі свято продовжилося в приміщенні Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок»,  де відбулося спільне    міжобласне культурно-мистецьке свято «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг!».  

Учнівський та педагогічний колективи у фойє закладу представили гостям візитівку свого навчального закладу. Межиріцький сільський голова Микола Губернюк та директор Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок» Лідія Дубінчук вручили керівникам Острозького району та Ізяславського району хліб-сіль.

Розпочалось святкове дійство  «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг!» флеш-мобом «Ми – єдина Україна», який підготували діти Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок».

Учасників святкового зібрання привітали господарі заходу - голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька, Межирицький  сільський голова Микола Губернюк. Зі словами привітання з нагоди Дня Соборності України до учасників святкового дійства також звернулись члени делегацій Ізяславського району: голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. 

Виступаючі відзначили, що Злука УНР та ЗУНР  залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1990 року, коли крізь трухляві ідеологічні лещата агонізуючого режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилась живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України. Відзначення цих пам’ятних дат є доброю нагодою  ще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Захист територіальної цілісності України був, є і буде святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність.

Сьогодні бійці Збройних Сил України, добровольці на сході України так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники  100 років тому. Ми маємо усвідомити і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., ідеалізм, брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі. День Соборності – це привід нагадати, що Крим – це Україна, і Донбас – це Україна.

На згадку про спільне святкування Дня Соборності України члени делегації Ізяславського району вручили представникам Острожчини пам’ятні подарунки: панно із зображенням державного Герба України та ляльки-мотанки, виготовлені колективами Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» та Ізяславської дитячої школи мистецтв.

Звичайно ж на святі були пісні, танці, художнє читання. Свої творчі, мистецькі та спортивні здобутки учасникам свята подарували творчі колективи та аматори сцени Острозького   району:  народний аматорський чоловічий квартет «Оксамит» і народного аматорського ансамблю            народної музики «Живограй» Острозького районного будинку культури; юний бандурист Олексій Паюк, вокальний квартет «Веснянка», учасники танцювального гуртка  вокальний ансамбль «Пролісок» із Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок»; вокальний ансамбль ліцеїстів Острозького  обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Рівненської обласної ради; вокалісти Вікторія Стамбульська, Софія Левчук, Дарина Тищук, Лідія Змєєва,  Галина Скрипковська, Дарина Нікітюк. Концертну програму завершив флеш-моб у виконанні  учнів та педагогів Кутянківського  НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок».

По завершенню культурно-мистецької акції всі учасники свята   пригостилися короваями, якими  обмінялись  при зустрічі на  межі областей делегації Ізяславського та Острозького районів.

ФОТОКОЛАЖ

ВІДЕОРОЛИКИ        
 
           

23.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Проведено соціально-профілактичну роботу із дітьми відповідної категорії

 

З метою здійснення профілактики рецидивної злочинності серед дітей, які мають проблеми із законом, спеціалістами Ізяславського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді систематично проводиться соціально-профілактична робота із дітьми даної категорії. Профілактика соціально-небезпечних хвороб, насильства, жорстокого поводження в сім'ї та у колі ровесників, профілактика комп'ютерної залежності — найпоширеніша тематика  психологічного та соціально-педагогічного консультування дітей,  які  мають проблеми із законом.

18 січня на базі Ізяславського районного центру з питань пробації фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Сищук Вікторією проведено консультування умовно-засуджених  дітей з проблем агресивності, уникнення конфліктних ситуацій, правила подолання та профілактики агресивних станів. Під час проведення заходу використано інтерактивні методи роботи, зокрема, тестування, опитування, моделювання життєвих ситуацій.

23.01.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

 соціальних служб сім’ї, дітей та молоді

 

Президент: Без Четвертого Універсалу – не було би Акта проголошення незалежності України

 

Президент Петро Порошенко переконаний, що якби сто років тому не було б ухвалено Четвертий Універсал Центральної Ради, у 1991 році – не було б проголошено Акт незалежності України.

«Без Четвертого Універсалу не було і би Акта проголошення незалежності. Якби наші славні предки далекого 1918 року не посіяли зерна ідеї незалежності, вона б ніколи не розрослася до майже одностайної підтримки на референдумі 1991 року», - заявив Глава держави у виступі на урочистому зібранні з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності УНР у Києві.

«Символічно, що прапор, герб, гімн, гривню, певною мірою єдиний стандарт літературної державної мови ми прийняли у спадок з тих часів. Рівно як і академію наук, і національний архів, україномовні школи та університети. І незалежну від Москви Українську Православну Помісну Церкву. Четвертий Універсал та Акт злуки належать до числа найважливіших документів національно-визвольних змагань», - також додав він.

Петро Порошенко нагадав, що між ухваленням Четвертого Універсалу про незалежність УНР та проголошенням Акта злуки УНР і ЗУНР пройшов рік. «Цілий рік драматичних подій, які змінили Україну, змінили Європу і змінили весь світ», - констатував він зазначивши, що ситуація в Європі в ті часи змінювалася досить стрімко, хоч «зараз нам і здається, ніби наші предки зволікали з рішенням про незалежність».

«Як так, задаємося ми питанням, що Центральна Рада державну самостійність задекларувала майже наприкінці свого існування?»… Виникає питання: «Чому аж Четвертим, а не Першим Універсалом?» - думаємо ми. Насправді, раніше за Україну незалежність при розпаді імперій проголосила лише Фінляндія. Країни Балтії, Центральної Європи та Балкан зробили це вже пізніше за нас. Тільки от вони втримали цю незалежність, а ми – ні! І насамперед про те, чому так сталося, нам і слід сьогодні з вами замислитися». – закликав Президент.

«І було би помилкою, говорити про поразку української революції. Вона не досягла своєї остаточної мети, але внутрішньо переродила суспільство України…», - ще раз нагадав слова відомого історика Івана Лисяка-Рудницького Глава держави і додав: «На фундаменті тієї революції розвивалося «і дальше українське життя».

Президент зазначив, що не має наміру диктувати бачення давніх подій сучасникам чи історикам, однак закликав звертати увагу на історію своєї країни, аналізувати її задля попередження повторення помилок того часу.

«Я не хочу категорично давати персональних оцінок політичним діячам того часу. В надзвичайно складних обставинах вони приймали епохальні рішення і припускалися важких помилок. За все це вони і славу розділяють одну на всіх, і відповідальність несуть спільну. А наш з вами обов’язок – зробити правильні висновки з уроків історії», - підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, досвід визвольних змагань 1917-1921 років має ще один важливий для нас вимір. Він вчить, що соціально-економічні проблеми слід вирішувати вчасно та ефективно. «На сто відсотків незворотною наша незалежність стане тоді, коли ми доведемо усьому світові, а насамперед самим собі, що ми стали успішною країною успішних людей», - сказав Президент. 

«Переживши найболючіший шок, який спричинили війна та економічна агресія з боку Росії, ми повертаємося на шлях відновлення й розвитку. Маємо подолати зовнішню агресію, розбудувати європейську Україну, і передати її в надійні руки наших дітей та онуків. Це – наша місія, і вона абсолютно реальна і можлива», - заявив Петро Порошенко.

Перед початком урочистих заходів, Глава держави поспілкувався із учасниками акції, присвяченої Дню Соборності України, яка проходила на Хрещатику.

22.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Вітання голови адміністрації Олександра Корнійчука з днем Соборності України

 

Дорогі подоляни!

Що таке соборність для України, для кожного українця?  Перш за все, це наша держава, в непорушних і недоторканних кордонах, і це наші співвітчизники, з усім своїм національно-культурним розмаїттям, традиціями, але з єдиним спільним прагненням до волі, незалежності, до гідного мирного життя!

Акт Злуки  22 січня 1919 року став важливою подією, що мала велике історичне значення, підсумком багатовікової боротьби, який дав змогу заявити  перед усім світом про неподільність українських земель, єдність і солідарність українського народу, став дороговказом для сучасних українців. Це не була одномоментна подія, це був результат великої роботи.

Було оголошено об’єднання двох українських держав – Української Народної Республіки, яка постала на руїнах Російської імперії, і Західноукраїнської Народної Республіки, яка постала на руїнах Австро-Угорської імперії.   100 років тому,  в результаті падіння імперій,  в Європі десятки націй відновили чи здобули свою незалежність.  Для України це був шанс відродити державність. Після тривалого історичного періоду русифікації, національного та соціального гноблення у XX столітті український народ виборов свою незалежну державу і, кілька років підтримуючи її існування, продемонстрував тверде прагнення до самостійного розвитку. І хоча під тиском зовнішньої агресії та політичних помилок державність була втрачена,  проте вона мала вирішальне значення для утвердження української соборної держави у теперішніх кордонах, окреслила географічні та політичні контури єдиної України.

Цього року ми відзначаємо 100-річчя  багатьох важливих подій того часу – проголошення незалежності Української  Народної  Республіки   IV Універсалом Української  Центральної Ради,   бою під Крутами,   прийняття Конституції Української Народної Республіки… Головне, що треба нам зробити – це усвідомити правильні уроки тих історичних подій. Не допускати політичних помилок, працювати  на зміцнення українського суспільства, бути непохитними у розбудові сильної,  самодостатньої України, що є основною гарантією незалежності. І пам»ятати, що для російського агресора  ми  завжди  були і є об»єктом нападу тільки тому, що хочемо волі.

Боротьба за Україну, за її соборність продовжується і сьогодні. Наші сучасники, наші герої-співвітчизники не вагаючись ні хвилини стали на захист Української держави під час Революції  Гідності та на фронтах з російським окупантом і надто висока ціна – життя, не зупинила їх. В великій пошані і вдячності низько вклоняємось кожному герою,  кожній родині за мужність, за стійкість, за велику любов до рідної землі.

Для побудови незалежної  самодостатньої  держави  історія легких шляхів не знає. Ми поставили високу мету і здобудемо її, адже Україна має велику підтримку демократичного світу, як у боротьбі, так і у будівництві  і розвитку країни.

Маємо  непорушну волю гідно жити у власній незалежній єдиній українській державі, побудованій на європейських цінностях, ідеалах людяності й демократії.

 Ми стерли кордони між заходом і сходом, півднем і північчю,  не допустимо брудні політичні ігри на відмінностях традицій,  а навпаки, усвідомлюємо наскільки багата українська  земля  різними культурами.

Всі разом, кожен на своєму місці, маємо самовіддано працювати задля миру та благополуччя рідної землі.

Щиро вітаю усіх жителів області з днем Соборності України!

Бажаю миру, наполегливості, активності в розбудові соборного, незалежного українського  суспільства!

Слава Україні!

 

З повагою

голова Хмельницької

обласної державної адміністрації                                                                                                          Олександр Корнійчук

 

НАШ СВЯТИЙ ОБОВ’ЯЗОК – ПАМЯТАТИ ГЕРОЇВ!

 

Протягом віків найголовнішою цінністю і рушійною силою до незалежності  для українців була свобода. Про це мріяли десятки поколінь, тисячі віддали своє життя за цю ідею. Немає, напевне, серед європейських народів народу, який страждав би більше, ніж український. Адже Україна споконвіку змушена відвойовувати, виборюючи власні землі, відстоюючи  своє  право на свободу.

Ще не припинились кровоточити спогади про страшні часи української революції 1917‒1921 років, Другої світової війни, як прийшла чергова кривава війна на східні українські землі, яка вже четвертий рік поспіль сіє неспокій та безжально стирає цвіт нації – найкращих синів та доньок свого народу.  

За право вільними проживати на Богом даній землі наші захисники Батьківщини змушені платити найдорожчим - власним життям.

Мужністю, хоробрістю та відчайдушністю відзначилися і наші земляки, котрі сміливо, гідно боронили кордони держави, захищаючи матерів, жінок, дітей, кожного з нас та рідну землю. Їхні імена зберігають меморіальні дошки і пам’ять вдячних земляків.

Щорічно 22 січня, у День Соборності України, ми віддаємо данину пам'яті та поваги відважним захисникам, які загинули, боронячи кордони України.

Не став винятком і цей рік. Відбулась церемонія вшанування пам’яті полеглих героїв України із покладанням квітів до їх меморіальних дошок.  

Від імені громадськості Ізяслава заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко спільно із Ізяславським міським головою Валентиною Корнійчук прийшли вшанувати пам'ять та покласти квіти до меморіальних дошок воїнів Української Народної Республіки, що були поховані на кладовищі біля Свято-Михайлівського храму, а також загиблим у  ході проведення АТО, уродженцям Ізяславського району (місто Ізяслав, вулиця Шевченка, 10А).

Також відбулось покладання квітів до меморіальних дошок загиблим в АТО: Миколі Микитюку, Василю Кобернюку, Олександру Кушніруку в місті Ізяслав; Володимиру Чепелюку, Олександру Мамлаю в селі М’якоти; Олегу Довгому в селі Щурівці; Ігорю Хом'яку в селі Плужне.

Вдячними земляками було віддано гідну шану світлій пам’яті та героїчним подвигам загиблих українських героїв, котрі боролись за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні періоди її історичного розвитку, а також вшановано їх хвилиною мовчання.

Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто загинув за Україну, за наше мирне щасливе життя. І віримо в те, що з такими патріотами наша країна буде вільною і мирною державою. Вічна пам’ять нашим полеглим героям!

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Звернення голови Ізяславської районної державної адміністрації Бориса Яцкова з нагоди Дня Соборності України

 

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України - Західноукраїнська Народна Республіка… і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка»…

99-ть років виповнюється нині цим дорогоцінним словам, які були виголошені 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві під час  проголошення  об'єднання в єдину соборну Україну двох державних утворень.  

Вітаю з Днем Соборності України усіх земляків.

Соборне возз’єднання, - або як тоді його назвали, злука – проросло з національно-визвольної боротьби українського народу, історично тривалого руху українців до творення власної держави. З мрій, прагнень та зусиль багатьох поколінь борців за незалежність і соборність. Словом, проголошення злуки сприймалося усіма як велике національне свято.

Та, на жаль, це свято тривало недовго. Тоді ж, у дев’ятнадцятому соборна Україна не стала реальністю. Та й незалежність держави на довгий тоді час було втрачено.  

Та й нині, ми зобов’язані замислитися, а чому ж так трапилося. У період загроз та небезпеки ще більше, ніж у мирний і спокійний час, слід поступитися власними амбіціями та інтересами на користь священної справи збереження національної єдності й власне збереження України.  

Хоча державне об'єднання УНР і ЗУНР у дев’ятнадцятому році відбулося лише символічно, проте воно мало вирішальне значення для утвердження української соборної держави у теперішніх кордонах. Воно окреслило географічні, політичні та ідентифікаційні контури єдиної України. 

Соборність залишилася сильною, животворною ідеєю, переданою нащадкам. Тому сьогодні ми так урочисто відзначаємо цей день.

Соборність,  це – неподільне ціле з усіх українських земель, які колись належали до різних імперій, а тепер – об’єднані в незалежну європейську українську державу.

Соборність не лише спільна територія. Це й духовна єдність, спільні цінності, спільні ідеали, устремління. Це велика міцна родина всіх громадян України.

Ми ходимо до різних церков, але Бог у нас у всіх один. І земля наша одна на всіх. У нас у всіх – спільне минуле, і проблеми, до речі, у нас однакові. Ми гуртом радіємо, і гуртом сумуємо. У нас спільний ворог, і спільна мета, і спільна соборність.

Соборність – це унітарний устрій держави.  Але ми поважали, поважаємо і будемо поважати різноманітність України, специфіку місцевих громад. Децентралізація зараз для цього дає унікальні можливості. Ця різноманітність не є нашим недоліком. Вона, навпаки, робить нас багатшими, а спільне почуття соборності – сильнішим.  Ще Михайло Грушевський, говорячи про відмінності, «витворені на нашім національнім тілі чужими впливами та зовнішніми обставинами», закликав не «роздмухувати різниці, а розвивати почуття єдності, солідарності, близькості».   

Слава Україні!

22.01.2018 р.

 

22 січня Україна відзначатиме 100 років проголошення незалежності Української Народної Республіки

 

Чому про це важливо пам’ятати

Нагадування про проголошення незалежності Української Народної Республіки  22 січня 1918 року є важливим для протистояння російській пропаганді, зокрема спростування міфу, що ніколи не було незалежної Української держави.

Завершення Першої світової війни увінчалося створенням на руїнах імперій низки незалежних національних держав у Східній Європі. Серед поневолених народів, що піднялися тоді на боротьбу за самостійність були й українці, які теж зуміли створити Українську Народну Республіку та Західноукраїнську Народну Республіку, а згодом об’єдналися в єдину державу. Незважаючи на завзяту боротьбу та жертовність проявлену у захисті суверенітету українці втратили її, в першу чергу через несприятливі зовнішньополітичні обставини та агресію більшовицької Росії. Пам’ять про існування власної держави у 1917–1921 роках стала одним із наріжних каменів формування модерної національної ідентичності українців, надихала на продовження визвольної боротьби, котра врешті увінчалася відновленням незалежності у 1991 році.

Шлях до незалежності

Проголошення незалежності IV Універсалом Центральної Ради стало логічним етапом визвольного руху доби Української революції. Лютнева революція 1917 року призвела до ліквідації імперського режиму та встановлення Тимчасового уряду. Майже по всій Україні були ліквідовані органи царської адміністрації – тепер на місцях керували комісари.

Повалення самодержавства відкрило широкі можливості для створення або активізації громадських організацій та політичних партій. У Києві, Полтаві, Харкові, Одесі, Чернігові й інших містах відбулися багатолюдні мітинги та демонстрації під синьо-жовтими прапорами та гаслами: “Автономію Україні!”, Хай живе федеративна республіка!”, “Вільна Україна – у вільній Росії!”, а також “Хай живе самостійна Україна!”. Осередком згуртування громадських та політичних сил стала Українська Центральна Рада, створена 17 березня 1917 року в Києві. Поступово  вона перетворилася на всеукраїнський представницький орган, а згодом – парламент Української Народної Республіки.

Універсали

23 червня того ж року Центральна Рада першим Універсалом проголосила автономію України і закликала створювати українські органи влади на місцях, а 28 червня створила Генеральний Секретаріат, котрий перебрав на себе справи внутрішні, фінансові, військові, продовольчі, земельні, освітні, міжнаціональні та справи юстиції, ставши по суті першим українським урядом революційної доби.

Події в Москві та Петрограді – Жовтневий переворот, повалення Тимчасового уряду, формування Ради народних комісарів – несли більшовицьку загрозу для України. Це підштовхнуло Українську Центральну Раду до подальшого оформлення держави. 20 листопада 1917 року ІІІ Універсалом вона утворила Українську Народну Республіку.

Загострення протистояння з більшовиками

Більшовик прагнули встановити власний контроль над Україною і розглядали Центральну Раду як серйозного конкурента у боротьбі.

17 грудня Рада народних комісарів висунула ультиматум: дозволити переміщення більшовицьких військ із фронту на Дон і взагалі відмовитися від утворення Українського фронту. Українці відхилили вимоги і звинуватили Петроград у розпалюванні ворожнечі. Раднарком, своєю чергою, оголосив Центральну Раду “в стані відкритої війни проти Радянської влади в Росії і на Україні”.

7 січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну. На середину січня 1918-го вони встановили контроль майже на всьому Лівобережжі. Готувалися виступати на Київ, одночасно підбурювали “робітничі повстання” (найзапекліше відбулося на заводі “Арсенал”).

Бойові дії в Києві спонукали Центральну Раду відмежуватися від радянської Росії. Під час засідання українського уряду 8 січня 1918 року Микита Шаповал заявив: “Раз армії нема, а треба боронити Україну, то єдиний вихід – проголошення незалежної України, що дасть можливість стати твердо на міжнародній арені і приступити до організації нової фізичної сили”.

Питання “автономія чи самостійність” таким чином було вирішено. 22 січня 1918 року проголошено незалежність УНР.

Цьому було присвячене закрите засідання Малої ради. Воно розпочалося 22 січня і закінчилося вночі 25 січня. На обговорення винесли три проекти: Михайла Грушевського, Володимира Винниченка та Микити Шаповала, але врешті виробили спільну редакцію.

Документ містив чотири головні положення: проголошення самостійності Української Народної Республіки; доручення Раді Народних Міністрів укласти мир з Центральними державами; оповіщення оборонної війни з більшовицькою Росією; декларування основ внутрішнього соціально-економічного будівництва й окреслення заходів для припинення війни з Центральними державами.

Таким чином, уперше в XX столітті Україна проголосила незалежність. Постала держава, яка протягом трьох наступних років  не припиняла боротьби за власне існування. Українцям вдалося утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), збудувати національне боєздатне військо, добитися визнання світової спільно.

22.01.2018 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

Відбувся футбольний турнір пам’яті учасника АТО Ігоря Хом’яка

 

Ще кілька років тому ніхто із нас навіть не зміг би уявити, що вторгнеться чужинець у вільне життя молодої та незалежної держави - України, майбутнє якої сьогодні захищають молоді юнаки, сини, батьки та чоловіки. На жаль, не всім судилося повернутися живими... Серед них і наші земляки.

Український народ завжди пам’ятає усіх своїх відважних захисників і щоразу запроваджує нові традиції з метою збереження для нащадків поіменно усіх тих, хто загинув, захищаючи українську землю, на відміну від Росії, котра має лише безіменні могили. 

Однією із таких добрих традицій є проведення футбольних турнірів, присвячених вшануванню пам’яті бійців, полеглих від ворога на Донбасі.  Вчора, 21 січня, відбувся такий турнір із міні-футболу, присвячений пам’яті одному із полеглих учасників АТО родом з Ізяславщини - Ігорю Хом’яку, котрий загинув у червні 2016 року, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України. Даний захід відбувся у рідному селі героя – в Плужному.

На турнір прийшли рідні, знайомі, близькі загиблого та односельці, а також Плужненський сільський голова Віктор Максимчук.

Спортивний меморіал розпочався із дружнього виконання Державного гімну України, опісля чого проведено хвилину мовчання у знак світлої пам’яті земляка та усіх загиблих бійців у ході проведення антитерористичної операції на сході країни.

Відкриваючи футбольний турнір, гості заходу звернулися із вітальними словами до футбольних команд, побажавши їм наснаги та прагнення до перемоги.

Після цього на спортивному майданчику розпочалися футбольні баталії серед дітей 2008-2009 р.н. Участь у спортивних змаганнях взяли шість футбольних команд із Оженіно Рівненської області, Нетішина, Славути, Теофіполя,  а також дві команди з Ізяслава - «Вікторія» та «Ізяслав». Усі вони  продемонструвати вболівальникам у спортивній дуелі чудову гру та лавину емоцій від побаченого. Запеклість боротьби у матчах між юними футболістами проявлялась практично в кожному ігровому моменті, на кожному клаптику поля. Кожен футболіст вважав своїм обов’язком докласти максимальних зусиль для перемоги власної команди і вибороти почесний приз. 

За результатами матчів на першу сходинку п’єдесталу зійшла команда «Вікторія» з Ізяслава; на другу – команда з Нетішина; третє місце посіла команда з Теофіполя. Усі команди-призери отримали грошові премії, а команда-переможець – в додачу бажаний трофей – перехідний кубок.

Також рішенням суддівської колегії були визначені кращі гравці турніру в таких номінаціях: «Кращий воротар», «Кращий захисник» та «Кращий гравець турніру», котрим було вручено пам’ятні призи. 

Хоч турнір завершився, проте пам’ять в наших серцях вічна…
Слава Україні, Слава нації, Героям Слава…

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2018 р.

За матеріалами Плужненської сільської ради

 

Керівництво Ізяславського району взяло участь в урочистому молебні за Україну та Український народ

 

22 січня, у день Соборності України та в день 100-річчя проголошення IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки, у свято-Миколаївському храмі міста Ізяслав Української Православної Церкви Київський патріархат відбувся молебень за Україну та Український народ. Молебень, у співслужінні із духовенством Ізяславського благочиння, відслужив настоятель храму, благочинний Ізяславського округу Хмельницької єпархії УПЦ КП митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук.

На Богослужінні були присутні:  заступник голови районної державної  адміністрації Володимир Левченко, керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк,  керівники  служб району, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, делегації трудових колективів установ, підприємств та організацій, прихожани храму.

По завершенню молебню настоятель храму звернувся до присутніх із пастирським словом. Також виступили із вітальним словом з нагоди Дня  Соборності України заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На Ізяславщині  відбулись історичні читання «День Соборності України в контексті сьогодення»

 

22 січня 2018 року виповнюється 100-ліття від часу проголошення IV Універсалу Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки. Також 22 січня поточного року виповнюється 99-ть років від часу проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

 З нагоди цих визначних в історії України подій та в рамках відзначення  100-річчя  Української революції  1917-1921 років 19 січня поточного року в селі Сахнівці Ізяславського району відбулись історичні читання «День Соборності України в контексті сьогодення».  В історичних читаннях взяли участь: заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко,  завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації Віталій Ткачук, завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук,  голова районного осередку Національної Спілки краєзнавців, методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз, координатор районного відділення Малої Академії Наук Наталія Ніколайчук, методист райметодкабінету Ірина Верцінська,  керівництво, працівники закладів освіти та культури Сахновецької, Ліщанської та Новосільської  сільських рад, учнівська молодь.

Організатором читань виступив сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації за підтримки  відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Учасників конференції привітали господарі - Сахновецький сільський голова Світлана Власюк та директор Сахновецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Віктор Яцков.

 Перед учасниками історичних читань із своїми повідомленнями виступили: вчитель історії Нововсільської ЗОШ І-ІІІ ст. Ірина Мирончук «Зміст та значення І Універсалу Української Центральної Ради»; вчитель історії Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. Микола Горох «Зміст та значення ІІ Універсалу Української Центральної Ради»; учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Іванна Ярошук «Зміст та значення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради»;   учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Марина Таратасюк «Зміст та значення ІV Універсалу Української Центральної Ради»;   учениця Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. Юлія Васильчук «Соціально-економічна політика Української Центральної Ради»; учениця Новосільської  ЗОШ І-ІІІ ст. Зінаїда Кондрацька «Зовнішня політика Української Центральної Ради»; учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Богдана Міщук «Українсько-радянська війна»; вчитель історії Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Віктор Яцков «Здобутки та прорахунки Української Центральної Ради. Історичне значення Української Центральної Ради».

Завідувач Сахновецькою сільською бібліотекою Наталія Закліцька зробила бібліографічний огляд літератури та інформаційних матеріалів, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років.  

Підсумки читань підвів заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Зокрема він наголосив, що Українська демократична революція, яка розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сформована під час революції ідея державної незалежності визначила подальший перебіг історичного процесу в Україні. Ця ідея остаточно втілена Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. Сьогодні Україна, захищаючи територіальну єдність і суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність, розпочату Українською революцією 100 років тому.

Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих під час Української революції 1917-1921 років. Українська Народна Республіка мала усі ознаки держави: власні органи влади, місцевого самоврядування, територію, збройні сили, банківську систему, власну грошову одиницю, законодавство та міжнародне визнання.

Соборність українських земель є результатом багатовікових устремлінь нашого народу мати власну незалежну національну державу, прямим наслідком об'єднавчих державотворчих процесів на українських землях, зокрема XX століття.

Також Володимир Борисович вручив доповідачам сертифікати учасників  історичних читань.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

IV Універсал Центральної Ради та його історичне значення
 
(до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки)

 

В кінці грудня 1917 року почався загальний наступ радянських військ проти Української Народної Республіки. Більшовицького удару один за одним зазнали великі промислові центри України: Катеринослав, Олександрівськ, Полтава, Харків, Одеса. Чотирма фронтами російсько-більшовицькі війська наступали на Київ (з півночі, північного сходу, від Чорного моря, від Полісся). Цей наступ був добре завуальований: він ішов під егідою більшовицької «Харківської Республіки», зовні це виглядало так, ніби українці б'ються поміж собою.

Українські селянські маси не були виховані в національному дусі, тим паче попадали під широкий пропагандистський вплив більшовиків про поділ землі, тому були нейтральними, або навіть допомагали російській армії, не розуміючи, що самі готовлять собі нову неволю.

Центральна Рада, як відомо, регулярного війська не мала, бо всяке військо вважала «знаряддям пануючого класу над працюючим народом», тому її військові сили, нашвидкоруч створювані під час більшовицького наступу, хоча чисельно не були набагато меншими від російських, але були розкидані по всій Україні, неорганізовані проти нової червоної гвардії.

Для все більшого кола українських політиків ставало зрозумілим, що перебудувати Росію на федеративних засадах не вдасться, що прагнення до автономії в складі Росії не виправдало себе. Зростало прагнення до повного розриву з російським центром. До цього підштовхували і зовнішні обставини, пов'язані з прийняттям Брестського миру.

Становище української делегації в Бресті, де відбувалися мирні переговори, ускладнювалося тим, що III-й Універсал (листопад 1917 року) проголосив Українську Народну Республіку, але в федерації з Росією. Тепер, у Бресті, Лев Троцький та представники деяких європейських держав посилалися на те, що підписувати її може лише суверенна, незалежна ні від кого держава. Тоді Центральна Рада вирішила прискорити проголошення самостійності України.

Спочатку серед членів Центральної Ради виникла дискусія, чи проголошувати незалежність просто зараз, чи зачекати скликання Українських Установчих Зборів.

Відголоски цієї дискусії зазвучали з газетних шпальт. Сергій Єфремов, заступник Грушевського у Центральній Раді, постійний автор та співредактор "Нової Ради" вважав, що питання державної самостійності не на часі: Україна іще заслабка для цього кроку.

Вдень перед історичним засіданням революційного парламенту "Нова Рада" виходить із статтею Єфремова "Непотрібний туман":

"Серед українських кругів поширилась останнім часом думка про самостійність України, - не так про саму самостійність, як про публічне оповіщення її, про заманіфестування в формі певного акту".

Єфремов у тій статті спочатку взявся роз’яснити позицію своїх опонентів, позаяк на думку багатьох самостійність вже є фактом – чому б не оповістити про цей факт, не закріпити його?! Мовляв, це буде власне ім’я прикладене до речі. Мовляв, оголошення незалежності допоможе внутрішньому укріпленню державної влади, а ще більшу вагу цей акт матиме у міжнародній політиці.

Натомість сам Єфремов мав певні застереження, побоюючись, що "новий акт, якщо його буде видано, тільки ще раз стрясе без жодної потреби повітря, ще раз зіб’є порожню піну на поверху нашого життя, яка хутко розійдеться, не лишивши по собі ніякого твердого сліду".

Він вважав, що питання незалежності – це питання, яке можна вирішити силою і тільки силою: "а сили словами, хоч би й якими гарними чи рішучими, не додаси" – слова завжди залишаються словами.

Але Грушевський знайшов потрібні, сильніші слова.   

Ввечері Грушевський переконав зібрання, що Центральна Рада представляє волю всіх верств українського народу і "всякое промедление смерти подобно" – революційний момент вимагає рішучого вчинку, який створив би ширшу перспективу для подальшої визвольної боротьби.

22 січня 1918 року розпочалося закрите засідання Малої Ради, на якому Михайло Грушевський, Володимир Винниченко та Микита Шаповал разом із Миколою Солтаном внесли три різні проекти Четвертого Універсалу.

Проект Грушевського був найкоротшим.

Український народ – ішлося у цьому проекті – після втрати своєї державності протягом цілих віків виявляв незламну волю до національного визволення, і що тепер настав час нарешті здійснити великий ідеал, яким є цілковита незалежність України та її державна самостійність.

"З огляду на це Центральна Рада, як представництво всіх верств українського народу, оголошує самостійність Української Народної республіки, а урядові доручає перевести організацію держави, яка має бути демократичною республікою," – так згадував зміст проекту Грушевського один із членів революційного парламенту Микола Ковалевський.

Два інші проекти представили Володимир Винниченко та Микита Шаповал разом із Миколою Солтаном.

Обидва ці проекти дуже відрізнялися від запропонованого Грушевським. Окрім акту самостійності вони містили цілу картину перебудови української республіки.

І проект Винниченка, і проект Шаповала-Солтана пропонували способи розв’язання таких питань, як спосіб розв’язання земельної справи та націоналізації певних ділянок промисловості.

Винниченко гаряче боронив свій проект. Результатом став компроміс. Текст, який був запропонований Грушевським, був доповнений окремими положеннями інших двох проектів.

Микола Ковалевский стверджував у своїх спогадах, що запозичені з проектів Винниченка та Шаповала-Солтана соціально-економічні постулати набули у цій редакції лагіднішої форми, ніж у першотворі.

Спочатку дискусії навколо тексту точилися поміж українськими фракціями революційного парламенту: соціалістами-федералістами, одним з найбільш впливових представників яких був Сергій Єфремов, соціалістами-революціонерами (Голубович, Шаповал, Ковалевський, Грушевський) та представниками соціал-демократичної робітничої партії, лідером якої був прем’єр Володимир Винниченко. 

23 січня  до дискусії долучилися решта "неукраїнських" фракцій: представники Бунда, представники польських і російських партій. Саме Бунд і меншовики рішуче виступили проти проголошення самостійності. 

Один із російських соціалістів (Коваленко згадує Рябцова) виступив із заявою, що проголошення державної самостійності України – це удар ножем у спину єдності пролетаріату цілої Росії, а тому це – акт реакції.

Натомість польський соціаліст Корсак без застережень висловився за прийняття Універсалу.  Інші фракції вносили свої правки, і деякі з них увійшли до остаточної версії тексту.    

Засідання розтягнулося на три дні – з вечора 22 січня до пізньої ночі 25. Проте усі ці дні Київ  не надто переймався майбутнім проголошенням незалежності – кияни були захоплені обговоренням іншої, шокуючої історії.  

Більшовики розігнали Установчі Збори і розстріляли демонстрації на захист демократії у Москві та Петрограді.

22 січня 1918 року Мала Рада ЦР прийняла 4-й Універсал, який на другий день в будинку Педагогічного музею на відкритому засіданні проголосив М.Грушевський.  Універсал був офіційно проголошений в останній редакції на засіданні Малої Ради вночі 25 січня 1918 року.  

Універсал проголошував самостійність і незалежність УНР як вільної суверенної держави українського народу і заявив про її прагнення до мирного співіснування з сусідніми народами. Підтвердив повноваження влади УЦР до моменту скликання Українських установчих зборів. Перетворив Генеральний Секретаріат у Раду народних міністрів та доручив їй продовжувати переговори з Центральними державами і укласти мирний договір. Закликав уряд та громадян УНР дати відсіч більшовикам. Оголосив про цілковитий розпуск постійної армії та організації замість неї народної міліції. Призначив перевибори місцевих органів влади. Встановив термін передачі соціалізованої землі - до початку весняних робіт. Зобов'язав Раду народних міністрів  негайно приступити до відновлення промисловості, з переведенням її на виробництво мирної продукції. Оголосив про державний контроль над банками, найважливішими галузями торгівлі, експортом-імпортом та ціноутворенням, з встановленням монополії на найбільш прибуткову продукцію. Підтвердив усі демократичні свободи, оголошені в III Універсалі, підкресливши право всіх націй УНР на національно-персональну автономію. Питання про федеративний зв'язок з республіками колишньої Російської держави залишав на розгляд Українських Установчих Зборів.

Зразу після прийняття IV Універсалу Генеральний Секретаріат було перейменовано на Раду Народних Міністрів, головою якої обрано Володимира Винниченка.

Історичне значення IV Універсалу полягає в тому, що він, проголосивши незалежною суверенною державою УНР, завершив процес складного, суперечливого розвитку українського національно-визвольного руху, який врешті-решт з великим запізненням відкинув ідеї автономії і федералізму. Прийняття Універсалу означало остаточний розрив з імперським центром. Але, на жаль, цей кульмінаційний момент в історії державотворення України було досягнуто не на хвилі піднесення українського національно-визвольного руху, а в один з найкризовіших періодів його історії часів громадянської війни.

Універсал був офіційно проголошений в останній редакції на засіданні Малої Ради вночі 25 січня 1918 року. Опублікований українською, російською, польською і єврейською мовами в газетах та афішах. Положення IV У не були повністю зреалізовані внаслідок повалення влади Української Центральної Ради і встановлення в Україні режиму гетьмана П.Скоропадського (29 квітня 1918 року). Після антигетьманського повстання в листопаді-грудні 1918 року, наслідком якого стало відновлення УНР, Директорія УНР замість Універсалів практикувала оголошення Декларацій. Тексти Універсалів, подані у працях В.Винниченка, Д.Дорошенка, Іс.Мазепи, П.Христюка, К.Костіва та в ряді ін. видань, є вільно відредаговані й не завжди відповідають оригіналу.

22.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 «Ми маємо  пам'ятати»

 

Роки…роки…Вони стирають з пам'яті багато подій минулого. Та є сторінки нашої історії, які ніколи не повинні забуватись, які відзиваються пекучим болем в серцях людей. «Ми маємо  пам'ятати» під такою назвою в селі Білотин 22 січня біля обеліска відбулась година пам'яті, приурочена страшним подіям січня 1944 року. Жителі села, працівники сільської ради, працівники культури та священик зібралися, щоб вшанувати тих, хто загинув в роки війни.  Черепеніна Ірина Яківна із сльозами на очах розповідала  присутнім свої дитячі спогади,  як палили село, як було страшно.

Священик відправив упокійну молебень за загиблими під час спалення села та у роки Другої світової війни жителями с. Білотин.

В цей день фашисти  спалили 62 двори, загинуло від рук окупантів 4 жителі.

Пам'ятаймо, розповідаймо дітям, щоб не повторилось це страшне лихо!

22.01.2018 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області інформує щодо виконання Закону України “Про відходи”

  

З метою належної організації органами виконавчої влади та здійснення контролю за виконанням функціональних обов’язків органами місцевого самоврядування у сфері поводження з твердими побутовими відходами (далі за текстом ТПВ), Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області повідомляє наступне.

Відповідно до п. і ст. 32 Закону України «Про відходи» з 1 січня 2018 року заборонено захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів.

Крім того повідомляємо, що відповідно до пункту «е» статті 25 Закону України «Про відходи» та з метою запровадження єдиних вимог до порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів розроблено Порядок розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, який затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №57 від 23.03.2017.

Цей Порядок визначає механізм розроблення, погодження, затвердження схем санітарного очищення населених пунктів (далі - Схема).

Склад та зміст Схеми визначаються ДБН Б.2.2-6:2013 «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту».

Розроблення, погодження та затвердження Схеми здійснюють виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації - для одного або кількох населених пунктів, що входять до складу відповідної ради: Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та районні державні адміністрації - для населених пунктів, які входять до складу двох і більше сільських, селищних та міських рад.

Враховуючи вищевикладене, рекомендуємо:

Кардинально змінити підхід до питання поводження з твердими побутовими відходами з метою доведення вимог Закону України «Про відходи» в частині заборони захоронення побутових відходів на полігонах (звалищах), які не обладнані спеціально для цього, не оснащені системою захисту ґрунтових вод, системою вилучення та знешкодження фільтрату та біогазу.

1. Впровадити на полігонах (звалищах) ТПВ новітні технології оброблення (перероблення) органічних відходів, організувавши виготовлення з них органічних добрив.

2. Житлові масиви та внутрішньо-дворові території, дороги загального користування та місця проведення масових заходів в ОТГ чи населених пунктах необхідно обладнати контейнерними майданчиками, урнами для побутових відходів для збору різних видів відходів: пластику, паперу, скла та ін.

3. При кожній територіальній громаді чи населеному пункті створити комунальне підприємство, яке повинне бути забезпечене спец.технікою, обслуговуючим персоналом, який безпосередньо буде здійснювати контроль за роздільним сортуванням відходів та контроль за їх переробкою.

4. Територіальна громада або населений пункт має передбачити можливість будівництва нових полігонів на відведених землях, для чого останні мають бути відповідно зарезервовані.

Крім того інформуємо, що статтею 82-8 Кодексу України «Про адміністративні порушення», за захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів* підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу на громадян від вісімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

22.01.2018 р.

 Сектор житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

«Кіборги» віднині і на віки стануть символом незламності духу захисників України - Президент

 

 Президент Петро Порошенко під час відвідування Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що на Львівщині, відзначив мужність та стійкість оборонців Донецького аеропорту – «кіборгів», які стали символом незламності духу захисників України.

«Навіть ворог був вражений самопожертвою наших героїв. В тих трагічних подіях не витримали навіть бетон і залізо. Оборонці Донецького аеропорту віднині і на віки стануть символом незламності духу захисників України», - наголосив Глава держави.

Петро Порошенко висловив вдячність режисерській групі фільму «Кіборги» та її керівнику Ахтему Сеітаблаєву, яким вдалося створити дуже правдивий фільм-розповідь про ті історичні, героїчні і трагічні події.

Президент також нагадав про успішний виступ команди ветеранів АТО на «Іграх нескорених». «Тоді я вкотре переконався, що Україна так само переможе у боротьбі за незалежність і відновлення своєї територіальної цілісності»,- сказав він.

20.01.2018 р.

 

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

На Водохреща ізяславчани купалися в Горині

 

Аби традиційно скупатися в ополонці, 19 січня, у свято ВОДОХРЕЩА, на території Ізяславського міського пляжу зібралися кількасот жителів міста Ізяслав. Люди вірять, що вода на Водохреща є цілющою та дарує духовне очищення, у цьому переконують і представники церкви.

«З року в рік ми для себе нагадуємо, що ось ту купель хрещення - омивання від гріхів, ми маємо кожного року робити, робити переоцінку життя, ставати кращими, чистішими, відновлятися не лише через пірнання, а і усвідомлення», - каже благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної церкви Київський патріархат, настоятель храму св.вмч. та цл. Пантелеймона та храму святого Миколая митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. Він же просто неба, на березі річки Горинь, здійснив чин великого освячення води. Вітаючи людей зі святом, отець Володимир виголосив проповідь, у якій розкрив зміст та значення події Хрещення Господнього і Богоявлення для кожного християнина. Він також відзначив важливість такого дійства, адже в цей день ми всі являємося сопричасниками Йорданських подій та очевидцями духовного переродження в Таїнстві Хрещення. «Свяченою водою обновляється наша земля, зцілюються душа і тіло кожного християнина» – наголосив священик. Також священнослужитель спільно із присутніми підніс молитву за мир в Україні.

 Громада міста та його гості зібралася на березі Горині, адже після освячення води було чимало бажаючих скупатися в освячених водах річки.  Доволі холодна погода  на заваді не стала для бажаючих чоловіків та жінок, молодих та старших за віком людей,  хлопців та дівчат.За  Йорданським купанням спостерігало чимало людей. Здавна вважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Проте, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою.

Разом із тим і ті, хто скупався, і ті, хто були присутні, змогли скуштувати смачного козацького кулешу та юшки, яку запропонували члени районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство».

За безпекою під час купання слідкували у повній бойовій готовності працівники Ізяславського районного відділу Славутського відділення Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області,   Ізяславські рятувальники, а також чергувала машина швидкої допомоги.

ФОТОКОЛАЖ

19.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

Обережно: дифтерія.

Міністерство охорони здоров’я закликає вакцинувати дітей і вакцинуватися дорослим

 

У зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями в Україні, Міністерство охорони здоров’я рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих. Для лікування дифтерії в Україні наявна протидифтерійна сироватка.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих (кожні 10 років).

Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 із них померли.

Нагадуємо, що вакцинація від дифтерії призначена не лише дітям, а і дорослим.

В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість в місці ін'єкції або невелике підвищення температури, це звичайне явище.

На 1 січня 2018 в Україні наявні 2,7 млн доз вакцини АКДП, 700 тис доз АДП та 6,1 млн доз АДП-М.

За 11 місяців 2017 року 45,4% дітей віком 18 місяців отримали три дози вакцини АКДП, 38,7% дорослих захищені від дифтерії вакциною АДП-М.

Для лікування дифтерії в Україні наявні 900 доз протидифтерійної сироватки, які як гуманітарну допомогу Україна отримала наприкінці 2017 року. Препарати мають сертифікат якості GMP, що гарантує, що продукція постійно виробляється і контролюється за стандартами якості, які відповідають її призначенню, та відповідно до вимог реєстраційного досьє. Також на 2018 рік Міністерство охорони здоров’я заклав у бюджет 40,2 млн гривень для закупівлі сироваток та імуноглобулінів для лікування хворих на небезпечні інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем смертності, серед яких і дифтерія. Препарати будуть придбані через міжнародні організації і відповідним чином зареєстровані, наразі йде планування закупівель.

Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити:

· слабкість

· біль у горлі

· лихоманку

· набряк залоз у шиї

Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:

· блокування дихальних шляхів

· пошкодження серцевого м'яза (міокардит)

· ушкодження нерва (поліневропатія)

· легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

19.01.2018 р.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я

 

Проведено профілактичні бесіди з підлітками, які вступили в конфлікт із законом

 

З метою попередження вчинення дітьми правопорушень 19 січня 2018 року завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей районної державної адміністрації Вікторією Палигою в приміщенні Ізяславського районного сектору з питань пробації проведено профілактичні бесіди з підлітками, які вступили в конфлікт із законом, та попереджено про адміністративну і кримінальну відповідальність за повторне вчинення правопорушення.

19.01.2018 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

 

Президент підписав Закон, який регламентує встановлення лічильників споживачам природного газу!

 

Закон України  «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу був підписаний 16 січня 2018 року, який Верховна Рада прийняла 21 грудня 2017 року.

Закон удосконалює принципи комерційного обліку природного газу, врегульовує окремі питання встановлення його засобів, зокрема, в багатоквартирних будинках.

Законом передбачається, що загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку та передбачається, що встановлення індивідуальних лічильників природного газу може здійснюватися на умовах співфінансування побутових споживачів та суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території за рахунок тарифу на розподіл природного газу.

Законом також встановлено заборону для операторів ГРМ щодо припинення постачання газу у багатоквартирний будинок у разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника газу. Окрім того змінено термін встановлення індивідуальних лічильників газу з 1 січня 2018 року на  01 січня 2021 року.

Зокрема встановлено, що суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.

18.01.2018 р.

За матеріалами відділу «Ізяславське бюро правової допомоги»

 

Розповсюдження видавничої продукції держави-агресора каратиметься штрафами

 

15 грудня 2017 року набув чинності наказ Держкомтелерадіо від 17.10.2017 № 384 «Про затвердження Порядку накладення Державним комітетом телебачення і радіомовлення України адміністративно-господарських штрафів».

Таким чином завершено створення правового механізму реалізації повноважень Держкомтелерадіо, визначених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Відтепер видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, без наявності відповідного дозволу, виданого згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», вилучатиметься з обігу уповноваженими особами Держкомтелерадіо.

Вилучення відбуватиметься на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 235.

На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладатиметься адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

Оскільки Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» набув чинності 1 січня 2017 року, дія його, а також прийнятих у відповідності з ним підзаконних актів не поширюється на продукцію, ввезену на митну територію України до цієї дати.

Водночас вся видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, ввезена на митну територію України в період з 01.01.2017 року (часу набуття чинності Законом) по 22.05.2017 року (часу набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 №262), крім ввезеної громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників, є незаконною.

Після 22 травня 2017 року легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України (http://comin.kmu.gov.ua/control/ uk/publish/article?art_id=134473&cat_id=134413), за умови документального підтвердження факту її придбання у суб’єкта господарювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.

18.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

З 1 по 28 лютого – конкурс «Підтримай Вікімандри українською»

 

З 1 по 28 лютого триватиме конкурс «Підтримай Вікімандри українською», мета якого — наповнення інформацією вільного ілюстрованого онлайн путівника довідковою інформацією про подорожі українською та іншими мовами.

Вікімандри – один з проектів фонду Вікімедіа, найвідомішим проектом якого є всесвітньо відома вільна енциклопедія Вікіпедія. Метою проекту Вікімандри є створення вільних ілюстрованих путівників різними мовами світу.

Завданням конкурсу «Підтримай Вікімандри українською» є наповнення вільного путівника довідковою інформацією про подорожі українською мовою, та надання практичної інформації про Україну іншими мовами. Проект Вікімандри має потенціал стати найповнішим вільним путівником, що міститиме найбільшу кількість цікавої та важливої інформації. ГО «Вікімедіа Україна» готова провести тренінги з редагування Вікімандрів.

У конкурсі можуть взяти участь усі охочі. Завдання конкурсантів — створювати нові та покращувати статті у Вікімандрах українською мовою, а також створювати нові статті про Україну у Вікімандрах іноземними мовами. Учасники мають бути зареєстрованими у Вікіпроектах (зробити це можна за посиланням у правому верхньому куті).

Призовий фонд конкурсу становить 16 тисяч гривень. Головний приз — туристична поїздка в межах України. 2-10 місця у загальному заліку — сертифікати в онлайн-магазинах на туристичне, велосипедне приладдя тощо.

Організатори конкурсу вважають, що проведення конкурсу «Підтримай Вікімандри українською» дасть можливість поділитися своїми враженнями з мандрівниками та підготуватися до нових мандрівок, а головне — створити якісний контент про куточки України й одночасно доповнити вільний путівник українською мовою.

Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком.

Приклади оформлення статей про міста, маршрути, аеропорти:

На Говерлу і Прутецькі водоспадиКиївМехіко (аеропорт)

Перед написанням статті необхідно ознайомитись з матеріалами на сторінці Вікімандри: Довідка.

З пропозиціями щодо співпраці та запитаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wmua-staff@wikimedia.org.ua

18.01.2018 р.

Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

 

Уряд зняв обмеження на отримання землі учасникам АТО

 

Кабінет Міністрів на засіданні 17 січня переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги. 

Постановою «Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» закріплюється першочерговість забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції незалежно від площі земельних ділянок, право оренди на які було продано. Постанова набуде чинності після її опублікування. Нагадаємо, що зараз встановлений паритет: безоплатно може бути передано не більше 25% від площі ділянок, реалізованих на відкритих торгах за попередній звітний період.

Як відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, прийняття постанови 413 було спрямоване на перекриття сумнівних схем розпорядження землями державної власності і свою антикорупційну місію документ виконав. «Але побічним ефектом стало уповільнення темпів передачі землі учасникам АТО. Тому під час зустрічей з організаціями ветеранів АТО ми знайшли той формат, який би їх влаштовував, – внесення змін до цієї постанови, які б пришвидшили передачу землі», – пояснив він. 

Довідково 

З моменту запровадження ініціативи щодо забезпечення землею в липні 2014 року і станом на початок 2018 року учасники АТО подали до органів Держгеокадастру понад 187 тисяч заяв на отримання ділянок. За результатами розгляду звернень землевпорядники надали військовим 135 030 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення землі, що становить 72% від кількості поданих заяв. Станом на 03.01.2018 військовослужбовці оформили у власність понад 90 378 земельних ділянок площею 117,28 тис. гектарів.

Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» 7 червня 2017 року. За період після прийняття та станом на початок 2018 року учасники АТО подали до органів Держгеокадастру понад 24 тис. заяви на отримання земельних ділянок, з яких було задоволено  6 632 заяви на виділення земельних ділянок загальною площею 8,32 тис. гектарів, що становить 27% від кількості поданих заяв.

18.01.2018 р.

За матеріалами з офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/

 

Правила купання на Водохреща

 

На свято Богоявлення, що відоме у народі як Водохреща і святкується 19 січня, центральне місце займають обряди, пов’язані з водою, і один з них – купання в ополонці.

З огляду на те, що купання у крижаній воді може бути небезпечним та мати негативні наслідки для людей, управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації закликає виважено підходити до цього обряду.

 Для тих, хто планує купатись у водоймах на Водохрещення, рекомендуємо дотримуватись наступних правил, а саме:

1)  купатись у спеціально обладнаних місцях біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників;

2) перед купанням необхідно розігріти тіло;

3) категорично забороняється купання в крижаній воді під впливом алкоголю;

4) занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;

5) при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;

6) не перебувайте у воді більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;

7) якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення;

8) при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

9) після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;

10) для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, з попередньо підготовленого термоса.

Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму.

Першими ознаками загального переохолодження організму є тремтіння, посиніння шкіри, болі у пальцях рук та ніг.

При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, тепло одягти та негайно звернутися за необхідною медичною допомогою.  Закликаємо громадян відповідально ставитися до власного життя та життя своїх рідних, дотримуватися правил поведінки на водоймах. Нехай свято Водохреща буде для всіх веселим та безпечним.

18.01.2018 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Посилено відповідальність за ухилення від сплати аліментів!

 

Добробут дітей, їх права та соціальна захищеність завжди були важливою метою як українського суспільства, так і світової спільноти. Основну відповідальність за забезпечення якнайкращих інтересів дитини несуть звичайно батьки або інші особи, які її заміняють. Однак, не завжди батькам, чиї життєві шляхи розійшлися, вдається домовитись в добровільному порядку щодо утримання своїх дітей. У такому випадку держава повинна захистити інтереси дитини, зокрема, шляхом прийняття відповідного судового рішення про стягнення аліментів.

На жаль, як показує пзарактика, прийняття судового рішення ще не означає його реального та своєчасного виконання. І виникає велика заборгованість по сплаті батьками аліментів на утримання власних ж дітей. У зв'язку із недосконалістю законодавства існують шляхи ухилення від виконання рішення суду, чим «добросовісні» батьки і користуються.

До недавнього часу не існувало ефективних шляхів примусу боржника до виконання покладених Законом та судом обов'язків.

Вирішення даних проблем є метою Закону України № 2234-19 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», прийнятого Верховною Радою України, який набирає чинності 06.02.2018 року.

Його реалізація дозволить уникнути накопичення заборгованості по аліментам, запровадити нові засоби примусового виконання рішень та створити дієві механізми притягнення недобросовісного платника аліментів до відповідальності (якщо заборгованість понад 6 місяців), зокрема:

1. Тимчасова заборона боржнику виїжджати за межі України: тепер «право» державного або приватного виконавця трансформується в «обов'язок»  - самостійно, тобто без суду, встановити відповідне обмеження для боржника.

2. Запровадження нових засобів примусового виконання рішень:

-  обмеження у праві керування транспортними засобами;

- обмеження у праві користування зброєю (вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною);

- обмеження у праві полювання.

3. Запровадження нового виду адміністративного стягнення - соціальні роботи: суд притягає боржника до адміністративної відповідальності, що полягає у виконанні у вільний від роботи чи навчання час оплатних суспільно корисних робіт - прибирання вулиць, фарбування будівель тощо - строком від 120 до 240 годин, але не більше ніж 8 годин на добу. При цьому плата, що нараховується боржнику за виконання такої роботи, автоматично має перераховуватись на відповідний рахунок виконавця для подальшого погашення аліментної заборгованості. Це є важливим і ефективним нововведенням, оскільки в Кодексі України про адміністративні правопорушення не існувало статті щодо притягнення відповідальності за ухилення від сплати аліментів.

4. Усунення прогалин в чинному законодавстві: звільнення від сплати судового збору заявників при поданні заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів. Також є важливою нормою, оскільки хоч законодавці і надали батькам право стягувати аліменти значно простішим і швидшим способом в порядку наказного провадження, але ним мало осіб користувалися, оскільки існував судовий збір за видачу такого судового наказу, а в позовному провадженні про стягнення аліментів від судового збору позивачі звільняються.

5. Спрощення процедури виїзду дитини за межі України без згоди платника аліментів: питання тимчасового виїзду дитини за кордон на строк до одного місяця (а якщо на лікування або навчання, то й понад один місяць), самостійно вирішує той з батьків, з яким за рішенням суду визначено місце проживання дитини без нотаріально завіреної згоди другого із батьків.

18.01.2018 р.

За матеріалами відділу «Ізяславське бюро правової допомоги»

 

ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує

 

Станом на 17.01.2018 року в області зареєстровано 6 лабораторно підтверджених випадків кору та 7 підозрілих на кір випадків – всього 13 (для порівняння у 2017 році в області було зареєстровано 11 випадків кору).

Серед 13 захворілих – п’ятеро дітей, в тому числі у віковій групі 5-9 років – 2 дітей, 10-14 років – 1 дитина і у 15-17 років – 2. Випадки захворювань реєструвались в м.Хмельницькому, Полонському, Деражнянському, Білогірському, Ізяславському, Городоцькому та Славутському районах.

Практично всі випадки захворювань були завезені в область студентами та заробітчанами, які повернулись додому на новорічно-різдвяні  свята з неблагополучних по захворюваності на кір областей України (міста Одеса, Львів, Київ, Тернопіль, Чернівці).

Всі захворілі госпіталізовані в лікувальні заклади, де отримують відповідне лікування. У вогнищах кору проводиться необхідний комплекс лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів.

Ефективним та надійним захистом від захворювання є вакцинація. На сьогодні область забезпечена Бельгійською вакциною проти кору. Щеплення можна зробити в лікувальному закладі за місцем проживання або навчання.

17.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Черговий виїзд «Мобільного офісу»

 

На Ізяславщині організовано роботу «мобільного соціального офісу», яка забезпечує в межах своїх повноважень реалізацію державної політики соціального захисту населення та сприяє покращенню соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання громадян. Виїзне обслуговування населення за їх місцем проживання здійснюється із залученням фахівців відповідних служб району.

17 січня відбувся черговий виїзд «мобільного соціального офісу».  Цього разу візит був до сіл Білотинської  та Лютарської сільських рад.

В обох сільських радах відбувся прийом громадян представниками Ізяславського управління соціального захисту населення райдержадміністрації – Лук’янчук С.В. та  Ізяславського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – Дацюк Т.І.

Під час проведення заходу до вищезгаданих фахівців звернулись 23 особи, котрим було надано кваліфіковані роз’яснення та консультації з різних питань соціального характеру.

17.01.2018 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення

 

ПІДСУМКИ РОБОТИ АРХІВНОГО ВІДДІЛУ ІЗЯСЛАВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗА 2017 рік

 

Архівний відділ Ізяславської райдержадміністрації працює відповідно до Закону України «Про національний архівний фонд і архівні установи», плану основних заходів Державного комітету архівів України та рішень колегії Державного архіву Хмельницької області.

Документи, які створюються в роботі установ, організацій та підприємств району (надалі установи), незалежно від форм власності, підлягають обовязковому державному обліку, що ведеться у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства. Здійснення контролю за наявністю документів в районі, їх станом, місцем та умовами зберігання покладено на архівний відділ Ізяславської райдержадміністрації.

Станом на 01 січня 2018 року в архівному відділі на зберіганні знаходиться: 16059 одиниць зберігання управлінської документації на паперових носіях 154 установ; 59 одиниць зберігання на 318 документах чотирьох фондів особового походження (фонд особового походження заслуженого працівника культури письменника-гумориста - Василя Івановича Кравчука, фонд особового походження воїна-афганця Героя Радянського Союзу - Олега Петровича Онищука, фонд особового походження письменника-краєзнавця Івана Івановича Мінькова та фонд особового походження Героя України - Георгія Миколайовича Кірпи).

В 2017 році десятьма організаціями району було описано 527 од.зб. управлінської документації та 329 од.зб. з кадрових питань (особового складу), 11 фондів передали на зберігання свою управлінську документацію в кількості 638 од.зб.

На погодження експертно-перевірною комісією Державного архіву Хмельницької області було подано 14 номенклатур справ, 1 інструкція з діловодства, 6 положень про архівний підрозділ, 6 положень про експертну комісію, 5 історичних довідок та 5 актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду (НАФ) на 2646 справ.

В 2017 році проведено перевірку організації діловодства та архівного зберігання документів в 11 сільських радах району (Білівська, Ріпківська, Ліщанська, Топорівська, Сахновецька, Новосільська, Шекеринецька, Мʼякотівська, Плужненська, Радошівська, Великопузирківська).

Використання відомостей, що містяться в архівних документах, в основному відбувалось через інформаційне забезпечення користувачів за їх запитами. Так, в 2017 році за 476 запитами громадян та юридичних осіб видані архівні довідки, витяги та копії документів. Організовано роботу з 33 користувачами архівних документів, яким було видано і разом з ними опрацьовано 300 справ.  

В 2016-2017 роках проходив огляд на краще забезпечення збереженості документів НАФ та стану діловодства в закладах охорони здоров’я в Ізяславському районі. Участь в огляді взяли Ізяславська центральна районна лікарня та комунальний заклад «Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги».

При проведенні огляду враховувалась організація діловодства, організація роботи експертної комісії та організація роботи архівного підрозділу зазначених закладів.

Рішенням спільної колегії Державного архіву Хмельницької області та Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації «Про підсумки проведення огляду на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та стану діловодства в закладах охорони здоров’я Хмельницької області» комунальний заклад «Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги» було нагороджено подякою.

17.01.2018 р.

 За матеріалами архівного відділу райдержадміністрації

 

Рятувальники закликають громадян не виходити на тонку кригу

 

У зв`язку із пониженням температурних показників та морозною погодою на водоймах України почав формуватися льодовий покрив, товщина якого становить до 5 сантиметрів та є небезпечною. З метою попередження нещасних випадків на ледь підмерзлих водоймах, Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області закликає громадян не виходити на тонку кригу на ставках та річках, і застерегти від цього своїх дітей.

Завзятим рибалкам також слід зважати на те, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходженні на льоду. Пам`ятайте, що необдумана та необережна поведінка може коштувати життя!

17.01.2018 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Приділено значну увагу неповнолітнім

 

16 січня 2018 року спеціалістами служби у справах дітей Ізяславської районної державної адміністрації спільно з інспектором ювенальної превенції Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП у Хмельницькій області М.Гончаруком та  представником Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  відвідали дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та проживають на території сіл Борисів, Мокрець, Припутні, Плужне. Під час відвідування сімей з батьками проведено профілактично-роз’яснювальну роботу та попереджено про особисту відповідальність згідно ст. 184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов’язків або ухилення від їх виконання.

Також  було перевірено умови утримання та проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються під опікою громадян  в селах Мокрець, Борисів, Плужне. З опікунами проведено бесіди з приводу відповідальності за виконання ними передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов виховання, навчання та розвитку неповнолітніх дітей, а також проінформовано про засоби і методи сімейного виховання дитини відповідно до вікових особливостей.

Завідувачем сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей Вікторією Палигою в Борисівському НВК, Плужненському НВК  проведено виступ про негативний вплив на організм дитини шкідливих звичок та попередження скоєння правопорушень неповнолітніми.

З метою попередження продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Ольгою Поцілуйко спільно з інспектором ювенальної превенції Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП у Хмельницькій області М.Гончаруком проведено профілактичний рейд-перевірку суб’єктів, які реалізують зазначену продукцію.

17.01.2018 р.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Президент про звільнення українських заручників та реінтеграцію окупованих територій: Це сигнал і для Донбасу, і для Криму – ви невід’ємна частина України і ми зробимо все для того, щоб ви якнайскоріше повернулися додому

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що в нинішньому році буде продовжено роботу із повернення в Україну решти українських заручників з окупованих Донбасу та Криму і політичних в’язнів, які утримуються в російських тюрмах, та реінтеграції окупованих українських земель мирним, політико-дипломатичним шляхом.

«Нинішнього року ми працюватимемо для якнайскорішого повернення в Україну інших українських заручників з окупованих Донбасу та Криму і політичних в’язнів, які утримуються в російських тюрмах. Ми чекаємо, ми сподіваємось побачити їх в Україні якнайшвидше», - сказав він під час виступу на зустрічі з главами дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Глава держави підкреслив: «Ми продовжуватимемо прокладати шлях для реінтеграції окупованих українських земель мирним, політико-дипломатичним шляхом».

Петро Порошенко наголосив, що це є ключовим сигналом відповідного Закону, який за його ініціативи сьогодні розглядається в українському Парламенті. «Це сигнал і для Донбасу, і для Криму: ви є невід’ємною частиною України і ми зробимо все можливе для того, щоб ви якнайскоріше повернулися додому»,- підкреслив Президент. Він також висловив сподівання на позитивне рішення щодо цього Закону.

Глава держави також подякував всім друзям України, які віддали свої голоси на підтримку Резолюції ГА ООН щодо прав людини в окупованому Криму, кожній нації – за сильну позицію на підтримку України.

Президент також висловив особливу вдячність співавторам Резолюції як партнерам Міжнародної платформи з деокупації Криму, яка фактично викристалізувалася та розпочала свою роботу.

«Минулого року Україна завершила своє непостійне членство в Раді Безпеки ООН. Дякую всім партнерам, з якими ми працювали в цьому форматі протягом двох років. Як новообраний член Ради ООН з прав людини на наступний трирічний період, Україна використовуватиме всі наявні інструменти для протидії порушенням прав людини на окупованих територіях та у всьому світі», - зазначив Петро Порошенко та запросив партнерів до спільної роботи у рамках цього головного органу системи ООН у сфері прав людини.

17.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Основні тенденції на ринку праці Ізяславського району у січні-грудні 2017 року     

 

Ефективність і повнота наданих послуг зареєстрованим громадянам, в першу чергу, залежать від кількості вакансій, які надані для працевлаштування. З початку року кількість роботодавців, які поінформували службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках, збільшилася на 3,0%. У базі даних Ізяславського районного центру зайнятості протягом 2017 року налічувалося 883 вакансії від 193 роботодавців, в 2016 році – 804 вакансії від 188 роботодавців.

Майже 73% вакансій, наданих в службу зайнятості, припадає на робітничі професії. Стійким попитом продовжують користуватися професії сфери будівництва, транспорту, агропромислового комплексу, сфери торгівлі та послуг. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, робітники з благоустрою, вантажники та інші. Завдяки співпраці з роботодавцями та сприяння служби зайнятості 95% вакансій було укомплектовано. Кількість працевлаштованих зросла на 4,3% та становила 674 зареєстрованих безробітних, в т.ч. шляхом здійснення компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для 15 роботодавців за працевлаштування 18 безробітних.

Суттєвою  підтримкою безробітних та непрямими інвестиціями в бюджети підприємств і організацій, сільські ради, які сприяють створенню нових та тимчасових робочих місць та зайнятості населення району є організація  громадських та інших робіт тимчасового характеру, участь в яких взяли 185 осіб.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням центру зайнятості 212 безробітних проходили професійне навчання.

 Послугами Ізяславського районного центру зайнятості у 2017 році скористалися 1433 безробітних громадян. Основу зареєстрованого ринку праці району становили особи, які звільнені з підприємств, установ та організацій у зв’язку з сезонним виробництвом, за угодою сторін, демобілізовані учасники АТО, з причин плинності кадрів та особи, які не були зайняті у виробництві більше одного року. Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю становила 1209 осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 2259 грн., що на 29,47% менше законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн).

 Станом на 1 січня 2018 року  залишалися перебувати на обліку в центрі зайнятості 410 безробітних, в тому числі 22 військовослужбовці - учасники АТО та 2 особи з числа внутрішньо переміщених. Серед безробітних 47,6% складали жінки, 33,4% – молодь віком до 35 років, майже кожен третій належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 60% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями.

16.01.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості  

 

У Плужному відбувся турнір з міні-футболу

 

Днями на базі спортивного комплексу «Епіцентр» в селі Плужне  відбувся турнір з міні-футболу. Участь в змаганнях взяли футбольні команди  сіл Теліженці, Кунів, Плужне Ізяславського району та села Кургани Острозького району. Господарі турніру були представлені командами «Промінь», «Вікторія», «Плужне».

Під час урочистого відкриття з вітальними словами до учасників звернулися Плужненський сільський голова Віктор Максимчук та депутат районної ради Андрій Лісовський. Вони також побажали учасникам змагань наснаги та прагнення до перемоги.

Після цього розпочалась гостра та безкомпромісна боротьба на футбольному полі. Жага до перемоги, висока конкуренція на футбольному полі та палка підтримка вболівальників - усе це було присутнє під час матчів цього турніру.

Усі учасники команд продемонстрували неабияку завзятість та загострення пристрастей під час гри. Красиві паси, подачі головою, вправні рухи з м’ячем повсякчас викликали бурхливі оплески у глядачів. Воротарі напружено слідкували, аби не пропустити гол, та й інші гравці команд повсякчас демонстрували командний дух та злагодженість, відбиваючи м’яч супротивника від воріт.

Як підсумок, головний трофей турніру – Кубок з міні-футболу, присвячений почесним громадянам Плужненської громади, народним депутатам України Олександру Герезі та Андрію Шиньковичу - виборола команда села Кургани Острозького району, друге місце посіла команда ФК «Кунів», а третє місце виборола команда ФК «Плужне».

Переможці та призери змагань були відзначені грамотами та призовим фондом.

ФОТОКОЛАЖ

16.01.2018 р.

За матеріалами Плужненської сільської ради

 

Попіл стукає в наші серця

 

З кожним днем ми все далі і далі віддаляємось від трагічних подій Другої світової війни, від тих страшних років лихоліття та смерті, людських страждань, коли стогнала під ярмом фашизму рідна земля, палали у вогні села та міста, гинули люди. Ми добре пам’ятаємо день 22 червня 1941 року - початок війни на українських землях та 9 травня – День Перемоги.

Для жителів села Комини є ще одна пам’ятна дата – 16 січня. Саме в цей трагічний день 1944 року нацисти увірвалися в село. Від них нікому не було порятунку: ні старому, ні малому.  Нелюди виганяли жителів із домівок на вулицю. Грабували і палили, били людей прикладами, кованими чобітьми, допитувалися, де партизани, так як вони рахували, що це партизанське село. Люди мовчали. Кати хотіли підірвати людей у школі, але староста села Лаврін Делегей випросив пощади людям. Погодилися есесівці і відпустили старих і малих, забрали 45 юнаків та дівчат на каторжні роботи. Перелякані люди йшли на свої подвір’я, де догоряли їхні оселі. Повітря не в змозі було ввібрати чад палаючих стін, одягу, зерна, живності. Хто сховався в льохах - також заживо згоріли.

Такого горя, такого жаху місцеві жителі не знали, адже в селі Комини фашистськими загарбниками було спалено 137 дворів, вбито 40 мирних жителів.

 Як нагадування і вічний біль про трагічні події 16 січня 1944 р. у селі встановлено пам’ятний  знак односельчанам, що загинули у роки Другої світової війни, біля якого щороку збираються всі, від старшого до малого, щоб ще раз згадати тих, хто пройшов найскладніші випробовування, відстояв право людей на свободу, врятував свою землю, щоб вшанувати тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам.

Не став винятком і цей рік. До жителів громади  зі словами скорботи по загиблих та подяки до живих  звернулася Білотинський сільський голова Наталія Свінціцька: «Ми, нинішнє покоління, завжди  в боргу перед ними, бо саме вони заплатили найдорожчу ціну за свободу рідної землі». Крім того очільник сільської ради розповіла для присутнього на заході підростаючого покоління про історію села, ті далекі криваві події, загиблих односельчан, котрі не мають права на забуття.

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв війни хвилиною мовчання та поклали квіти як знак глибокої шани до пам’ятного знака односельчанам, що загинули у роки Другої світової війни.

16.01.2018 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

Кубок Ізяславського району з волейболу

 

В Ізяславському районі стало уже доброю традицією кожного року проводити різні види змагань для забезпечення оптимальної рухової активності різних груп населення для зміцнення здоров’я з урахуванням інтересів, здібностей та індивідуальних особливостей кожного.

13 січня 2018 року в м.Ізяслав за ініціативи сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з Ізяславською ДЮСШ було організовано та проведено Кубок Ізяславського району з волейболу серед чоловіків. У змаганнях взяли участь 9 команд, які були поділені на три групи:

до групи А входили команди: с.Михля, ДЮСШ №1, с. Михнів;

до групи Б: с.Клубівка, с.Білогородка, с.Радошівка;

до групи В – ДЮСШ №2, с.Мислятин, ДЮСШ № 3.

Змагання проходили у двох спортивних залах, де учасники виборювали право змагатися у фіналі. Суддівство забезпечили головний суддя змагань – Дукач Д.В., суддя Голик В.С., секретар Пирогівська І.А – спеціаліст сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

  Непередбачуваністю та інтригами характеризувалися змагання в усіх трьох групах.  У фінал відповідно вийшли по одній команді з кожної групи, а саме: с.Клубівка, с.Мислятин та ДЮСШ № 1. Особливо напружено проходила фінальна гра,  де зустрілись у протистоянні  команди с.Клубівка та с.Мислятин. За підсумками змагань перше місце посіла команда с.Клубівка, яка виборола перемогу з рахунком 2:1 по партіях. Друге місце здобули гравці с.Мислятин. Третє місце посіла команда ДЮСШ №1.  

Під час турніру трибуни були заповнені глядачами та вболівальниками, які своєю активною та емоційною підтримкою надихали спортсменів на яскраву та запеклу боротьбу.

По закінченню змагань переможців було нагороджено грамотами та кубком відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

16.01.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Повідомлення для ЗМІ

 

Оприлюднені так звані «документи» від імені Петра Порошенка є низькопробною підробкою та фейком, виготовленим і закинутим телекомпанії Руставі-2 спецслужбою Росії.

Найкрасномовніше про провал ФСБ свідчить факт, який легко перевірити. Олексій Порошенко одружився у Києві у вересні 2013 року, тому у старшого сина Петра Порошенка у 2007 році не було дружини.

Прес-служба Адміністрації Президента звертається до ЗМІ з проханням не поширювати фейкову інформацію, що носить явно замовний з боку країни-агресора характер. А з боку медіа, які поширили неперевірену інформацію, зокрема «Українська правда» і Newsone, розраховуємо на публічне вибачення.

 15.01.2018 р.

Прес-служба Адміністрації Президента України

 

Кір – профілактика, ознаки, лікування

 

Кір - це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному на кір хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли на кір, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

 

Як відбувається зараження кором?

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).

Кір - це повітряно-краплинна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очі від хворої на кір людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні і кашлі.

Вірус кору передається з потоком повітря, він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, - тому заразитися можна просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися, дезінфекція не потрібна.

 

Як відбувається захворювання на кір?

Хвороба починається гостро: дитина скаржиться на сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель - звичайно сухий, болісний, або гавкаючий - при ларингіті. Горло в дитини червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки око - кон'юнктивіт. Його прояви при кору яскраво виражені: очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом з'являється гнійні виділення. На другий-третій день хвороби на піднебінні з'являються рожеві крапкові висипання (енантема), а на слизовій оболонці щік, ясен і губ - характерні для кору малесенькі білусоваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Коплика). І те, і інше можна побачити до появи висипу на тілі.

На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня вона поширюється на тулубі, ще через день - на руках й ногах. Коревий висип являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирці, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період появи висипу стан дитини різко погіршується - знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон'юнктивіт. Дитина млява, відмовляється від їжі, спить неспокійно.

Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає поліпшення стану. Висипка або зникає зовсім, або переміняється пігментацією й ділянками лущення шкіри. Зникнення висипу відбувається в порядку, зворотному її появі. У дитини нормалізується температура, проходять катаральні явища - вона поступово видужує.

 

Можливі ускладнення

У наші дні при вчасно початому грамотному лікуванні ускладнення при корі бувають нечасто. Більшість дітей ( на відміну від дорослих) переносять цю хворобу без наслідків. Ускладнення частіше виникають у дітей до року, недоношених, з малою масою тіла, алергіків.

Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: - ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; очей - кон'юнктивітом, блефаритом; травної системи - диспепсії; запаленням середнього вуха - отитом або слухової труби - евстахеїтом. У маленьких дітей часто буває стоматит.

Найважчі ускладнення кору, які, на щастя, зустрічаються украй рідко, торкаються головного мозку - менінгіт і енцефаліт.

 

Лікування та догляд

Неускладнений кір лікують дома, обов'язково під спостереженням лікаря. При важкому перебігу хвороби, розвитку ускладнень, можлива госпіталізація.

Лікар призначає дитині лікування, яке допомагає впоратися із симптомами хвороби й підтримати імунітет: вітаміни А й С, жарознижуючі засоби на основі парацетамолу або ібупрофену; таблетки або мікстури для полегшення кашлю; антигістамінні засоби; судинозвужувальні краплі в ніс; краплі й мазі для очей і т.д. Антибіотики призначаються тільки при приєднанні вторинної інфекції й розвитку ускладнень (отит, бронхіт, пневмонія й ін.).

У кімнаті, де перебуває хвора дитина, необхідно щодня робити вологе прибирання. Провітрювання повинні бути якнайчастіше. Штори краще тримати закритими, тому що при корі спостерігається світлобоязнь. Постільна білизна й піжама хворої дитини повинні бути свіжими. Дитину треба часто й багато напувати простою водою, компотами, морсами, чаями. Їжа повинна бути легка: кисломолочні продукти (кефір, йогурт, кисляк); овочеві супи; овочеві й фруктові пюре; відварене протерте м'ясо (нежирна телятина, курка, індичка).

Після перенесеного кору дитина дуже ослаблена: якийсь час вона може почувати себе не надто добре, погано їсти, вередувати, швидко утомлюватися. Її імунна система ще мінімум два місяці залишається надзвичайно сприйнятливої до будь-якої інфекції. Треба намагатися оберігатись від зайвих контактів, навантажень, стресів, переохолодження і т.д. Велику увагу варто приділити харчуванню, порадитися з лікарем із приводу приймання вітамінів.

 

Профілактика кору

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань одиничні.

Діти до 6 місяців, що особливо перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.

Основний спосіб профілактики цієї інфекції - активна імунізація. Вакцинація проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація - у шість років. Імунізація проти кору також проводиться раніше не привитим підліткам, що й не боліли кором, у віці 15-17 років і дорослим у віці до 35 років.

Тому, хто контактував із хворим кором, і при цьому раніше не хворів і не щеплений проти цієї інфекції, можливе проведення пасивної імунізації. Уведення імуноглобуліну протягом перших днів після контакту може захистити від хвороби або забезпечити більш легкий її перебіг.

 

Кір під час вагітності

Якщо майбутня мама занедужає кором, можливі викидень або передчасні пологи. Дитина може народитися з дефіцитом маси тіла і навіть (за непідтвердженими даними) з вадами розвитку.

Вакцинацію або ревакцинацію проти корі потрібно проводити жінкам, що не мають протикірових антитіл, мінімум за місяць до зачаття, під час вагітності її проводити не можна.

Якщо вагітна жінка, що не має імунітету проти корі, контактувала із хворим, у перебігу перших днів після контакту можливе проведення пасивної імунізації імуноглобуліном.

15.01.2018 р.

 

Відбулося засідання оргкомітету з підготовки проведення заходів до Дня Соборності України

 

 Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко 15 січня провів засідання організаційного комітету з підготовки проведення заходів із відзначення в районі Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Він проінформував учасників зібрання про те, що головою районної державної адміністрації на виконання Указу Президента України від 13 листопада 2014 року № 871/2014 «Про День Соборності України», відповідно плану районних заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року, затверджених розпорядженням голови районної державної адміністрації від 23 грудня 2016 року № 1085/2016, з метою належного відзначення в районі 99-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки 04 січня поточного року прийнято розпорядження № 1/2018-р «Про відзначення у 2018 році в районі Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки».

Зокрема було наголошено, що в рамках заходів 19 січня поточного року на базі Сахновецької  ЗОШ І-ІІІ ст.  будуть проведені  історичні читання  «День Соборності України в контексті сьогодення» за участю керівництва Сахновецької, Новосільської, Ліщанської сільських рад, представників  районного підрозділу Національної Спілки краєзнавців України, членів  Ізяславської районної філії Хмельницького територіального відділення Малої Академії Наук України, їх керівників, викладачів та учнів ряду загальноосвітніх навчальних закладів району, працівників закладів культури, тощо.

22 січня за участю керівництва районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, делегацій установ та організацій району у Свято-Миколаївському храмі УПЦ КП міста Ізяслав буде проведено молебень за Україну та український народ.

У цей же день делегація району візьме участь у щорічному регіональному спільному заході Ізяславського району Хмельницької області та Острозького району Рівненської області, присвяченому Дню Соборності України «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг», що пройде в селі Межиріч Острозького району Рівненської області.

Відділу освіти, молоді та спорту, сектору культури районної державної адміністрації спільно із виконавчими комітетами міської та сільських рад рекомендовано організувати проведення відповідних заходів у населених пунктах району, закладах освіти і культури району.

У ході засідання присутні приділили увагу питанню взаємодії в організації свята з  Острозькою райдержадміністрацією Рівненської області та ряду інших організаційних питань.

15.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбулась тижнева нарада в районній державній адміністрації

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков 15 січня провів щотижневу нараду із керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації, районних структур центральних органів влади, ряду керівників установ, підприємств та організацій.  У нараді взяв участь голова районної ради Сергій Шлегель.

У ході наради підведено підсумки за попередній тиждень та окреслено першочергові заходи, що заплановані на поточний робочий тиждень. Зокрема про стан справ проінформували начальник Ізяславського районного відділу Славутського  відділення Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області Олександр Паламарчук та начальник Ізяславського районного сектору Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області  Віктор Матвійчук.

Про роботу управління соціального захисту населення районної державної адміністрації щодо організації пільгового перевезення громадян району доповів його начальник Олег Ткаченко. Про початок ІІ семестру в закладах освіти району проінформувала присутніх начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентина Пилипчук.

У ході наради заступник головного лікаря Ізяславської центральної районної лікарні Світлана Кущук та заступник головного лікаря Ізяславського РЦ ПМСД Сергій Глєба проінформували про факти виявлення захворювання на кір в Ізяславському району та про організацію роботи щодо проведення профілактичних щеплень проти кору в районі.

Головою райдержадміністрації окремо було звернуто увагу на проведення комплексу заходів відповідними структурами щодо недопущення нещасних випадків під час відзначення свята Водохреща у населених пунктах району.

15.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату  райдержадміністрації

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» – відеоколаж

 

Щиро вітаємо усіх зі святом святого Василя! Різдвом Христовим! Зі світлими й щирими святами вітаємо усіх!

А тому пропонуємо сьогодні відеоколаж української щедрівочки від виконавців із різних країн світу.  

Частину з представлених композицій ви вже чули у нашій добірці, але пропонуємо нагадати і ще раз порадіти за легендарного «Щедрика» від нашого талановитого композитора Миколи Леонтовича.

Слухаємо та насолоджуємося.

14.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» на бронзових дзвонах і дзвониках

 

Сьогодні пропонуємо одне з найоригінальніших виконань української різдвяної колядки на величних бронзових дзвонах та ручних дзвониках.

Це неможливо передати словами, треба слухати дивовижну гру і сподіватися хоч раз почути її живе виконання.

13.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Ситуація в пенсійній системі стабільна, пенсії будуть зростати, – Володимир Гройсман у Маріуполі

 

Ситуація в пенсійній системі стабільна, і запроваджені восени 2017 року зміни дозволяють поступово нарощувати можливості Пенсійного фонду, а відтак – підвищувати пенсії. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з ветеранами металургійної галузі в Маріуполі. Сьогодні, 12 січня, він перебуває з робочою поїздкою по регіону.

«Це перша в цьому році моя робоча поїздка – і вона проходить тут, в Маріуполі, - сказав Володимир Гройсман. – Першого червня минулого року я саме в Маріуполі пообіцяв, що буде проведена пенсійна реформа, що ми почнемо повертати повагу до людей праці… І сьогодні я тут, і ми проводимо реформу. Залишається завданням – підвищити пенсії тим, хто має великий стаж, але заробляв невеликі гроші. І це завдання буде також виконано. Пенсії будуть зростати».

Прем’єр-міністр підкреслив, в 2016 і 2017 роках вдалося зупинити падіння економіки й надати імпульс розвитку більшості галузей промисловості – агросектору, газовидобутку тощо.

«Для нас пріоритет – зростання економіки. І ми маємо зростати більш серйозними темпами – 5-7%. Це сотні мільярдів української продукції, заробітних плат, десятки й сотні тисяч нових робочих місць, нормальна якість життя. Все, що напрацює економіка, ми зможемо інвестувати в життя українців», - сказав Володимир Гройсман.

 Довідково

 Восени 2017 року Верховна Рада України схвалила запропонований Урядом пакет законодавчих ініціатив, які є основою пенсійної реформи. Реформа серед іншого передбачає запровадження автоматичної системи зростання пенсійних виплат, збереження пенсійного віку і запровадження диференційованого підходу нарахування пенсій – в залежності від робочого стажу.

12.01.2018 р.

За матеріалами з офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/

 

Безпека праці

 

Актуальність проблем, пов'язаних з безпекою праці набуває все більшої державної ваги. Пріоритет життя і здоров'я працівника відносно результатів виробничої діяльності записаний як один із принципів державної політики у сфері охорони праці. У ст. 43 Конституції України та ст. 6 Закону України «Про охорону праці» закріплено право громадян на належні, безпечні і здорові умови праці та охорону праці під час виконання ними робіт.

Несприятливі умови праці на підприємствах міста і району в основному обумовлені старінням основних фондів, їх невідповідністю санітарно-гігієнічним нормам, невикористанням або відсутністю засобів індивідуального захисту. На деяких підприємствах приділяється недостатня увага за додержанням вимог чинного законодавства про охорону праці та технологічної дисципліни, скорочують кошти на фінансування охорони праці, використовують шкідливі речовини та технологічне обладнання без належної сертифікації та гігієнічної експертизи.

Так протягом 2017 року до відділення надійшло 16 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, в т.ч. 4 випадки по м.Ізяслав та Ізяславському районі, за результатами розслідування яких по 12 випадках складено акт форми Н-1. Як показує аналіз виробничого травматизму, основними причинами нещасних випадків є конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва, допуск до робіт підвищеної небезпеки працівників, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці в установленому порядку, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, відсутність, або неякісне проведення медичного огляду, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, порушення правил безпеки руху.

Аналіз причин зазначених нещасних випадків на виробництві підтверджує те, що всі вони сталися з причин, усунення яких не потребує значних економічних затрат. А причини криються в ослабленні трудової та технологічної дисципліни, елементарному ігноруванню вимог техніки безпеки як роботодавцями, так і самими робітниками, їх незадовільній підготовці з питань охорони праці, відсутності належного контролю за станом безпеки на робочих місцях. 

Як доводить гіркий досвід, щоб уникнути трагедій і каліцтва людей, не потрібно значних матеріальних затрат, достатніми є вчасні заходи контролю з боку керівників підприємств та організацій за дотриманням працівниками вимог безпеки, належної підготовки працівників і роботодавців з питань охорони праці, приведенням у відповідність з вимогами нормативних актів організації виконання робіт.

12.01.2018 р.

За матеріалами Шепетівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду

соціального страхування України  в Хмельницькій області

 

Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини  при  районній державній адміністрації

 

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко 12 січня провів засідання комісії з питань захисту прав дитини  при Ізяславській районній державній адміністрації.  

На засіданні було розглянуто питання про: визначення способів участі у вихованні дітей, які проживають з матір’ю, їхньому батькові; надання дозволу на вчинення правочину - укласти договір дарування частини квартири, яка для неї належить на праві спільної часткової власності на користь матері двох дітей за умови, що діти останньої не втратять права користування цим житлом; надання дозволу  гр.Т. на вчинення правочину - укласти договір дарування частини будинку, яка для неї належить на праві спільної часткової власності і знаходиться   на користь гр. Г. за умови, що малолітня дитина не втратить права користування цим житлом; затвердження та перегляд індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації; затвердження щорічного звіту про стан виховання, утримання і розвитку дитини в прийомній сім’ї; затвердження щорічного звіту про стан виховання, утримання і розвитку дітей в дитячому будинку сімейного типу;  перегляд та затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей.

12.01.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей районної державної адміністрації

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» пісенна історія від Тіни Кароль

 

Разом зі знаним дитячим хором у проекті «Різдвяна історія» защедрувала й українська співачка Тіна Кароль.

Кліп на композицію «Щедрик» був знятий в унікальних інтер'єрах на тлі стародавніх фресок і мозаїк Софійського собору.

Слухаймо й насолоджуємося…

12.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

В.Кальніченко: Маємо розробити Програму поводження з твердими побутовими відходами, яка б ефективно працювала на теренах області

 

Сьогодні під головуванням першого заступника голови адміністрації Володимира Кальніченка відбулося засідання робочої групи з підготовки пропозицій до розроблення проекту Програми поводження з твердими побутовими відходами у Хмельницькій області на 2018-2023 роки.

Розпочинаючи засідання, Володимир Ілліч зазначив, що у 2017 році закінчила свою дію попередня Програма щодо поводження з твердими побутовими відходами. У зв’язку з цим, створена нова робоча група по підготовці та розроблення проекту нової програми на наступних п’ять років.

Так, використовуючи досвід інших областей, до новоствореної робочої групи включені як керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, так і представники наукових установ, громадських організацій та громадської ради при облдержадміністрації.

Сьогоднішнє засідання було побудоване на обговоренні пропозицій та напрацювань доручень членам робочої групи щодо доопрацювання окремих розділів  та пунктів нової програми.

Під час засідання Володимир Кальніченко наголосив та тому, що програма має бути реальною і працювати, аби вийти на цивілізований рівень поводження з твердими побутовими відходами.

У свою чергу, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Якубаш  зазначив, що програма знаходиться на етапі розробки, тому кожен член робочої групи може вносити свої доповнення та бачення до неї. Наразі йде збір інформації від органів місцевого самоврядування, ОТГ, райдержадміністрацій та міст стосовно паспортизації місць видалення відходів, розроблення схем санітарного вивезення та очищення населених пунктів та інше. За словами Руслана Анатолійовича, в основу проекту закладено контроль та управління поводження з твердими побутовими відходами.

У ході наради члени робочої групи обговорили чимало пропозицій та доповнень. Так, необхідно провести інвентаризацію діючих сміттєзвалищ і полігонів, визначитися з тими, які будуть закриті та рекультивовані, а які тимчасово будуть експлуатуватися.

Також враховуючи незадовільний стан полігонів та сміттєзвалищ в області, систематичні порушення при їх експлуатації, варто вирішувати питання щодо переходу від звичайного збирання відходів до їх сортування, переробки та утилізації, будувати сучасні полігони та сміттєпереробні заводи, а існуючі полігони необхідно закрити та рекультивувати.

Крім того, потрібно поступово впроваджувати роздільний збір відходів у містах і районних центрах області з метою відокремлення вторинної сировини та небезпечних компонентів із змішаної маси ТПВ; провести поетапну контейнеризацію населених пунктів області, яка передбачає визначення необхідної кількості контейнерів за умови повного унітарного (змішаного збору ТПВ); розробити та відкоригувати схеми санітарної очистки населених пунктів та інше.

За результатами засідання визначено завдання для членів робочої групи із залученням громадськості та науковців до розроблення та обговорення даної програми у відповідності до Національної Стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.

Володимир Кальніченко вкотре наголосив, що тільки при умові колегіальної роботи усіх членів робочої групи буде сформована дієва програма, яка б ефективно працювала на теренах області.

11.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Громадська організація «Відкритий світ молоді» запрошує до співпраці

 

 

Громадською організацією «Відкритий світ молоді»  з 12 по 16 лютого 2018 року в м. Вільнюсі за підтримки Посольства Литви в Україні буде проведено українсько-литовський семінар «Удосконалення системи комунікацій як фактор розвитку кадрового потенціалу органів державного управління у сфері надання адміністративних послуг».

Метою семінару є актуалізація питань розвитку й вдосконалення системи комунікацій, навичок організації надання адміністративних послуг посадовими особами держадміністрацій, органів місцевого самоврядування; ознайомлення із зарубіжним досвідом підвищення соціально-професійної та комунікативної компетентності спеціалістів з надання адміністративних послуг; розвиток міжкультурної взаємодії в ході міжнародного співробітництва.

До участі у семінарі запрошуються керівники, адміністратори центрів (відділів, відділень, секторів) надання адміністративних послуг; представники обласних, районних, міських державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, фахівці кадрової служби, інші зацікавлені спеціалісти з надання управлінських, адміністративних послуг громадянам та суб’єктам господарювання.

Детальну інформацію про участь у семінарі можна отримати за посиланням ТУТ.

11.01.2018 р.

За матеріалами ГО «Відкритий світ молоді»

 

Уряд ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України  «Про перенесення робочих днів у 2018 році» для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), крім органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ, у 2018 році перенесено робочі дні з:

п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня;

понеділка 30 квітня на суботу 5 травня;

п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня;

понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;

понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

Перенесення робочих днів не спричинить зменшення тривалості робочого часу впродовж року, обсягів виробництва і надходжень податкових та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів і при цьому сприятиме створенню сприятливих умов для святкування у 2018 році 8 березня – Міжнародного жіночого дня, 1 травня – Дня праці, 28 червня – Дня Конституції України, 25 грудня – Різдва Христового та у 2019 році 1 січня – Нового року, а також дасть змогу громадянам заздалегідь планувати час відпочинку.

11.01.2018 р.

За матеріалами з офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/

 

Традиційний турнір пам’яті захисника

 

6 січня нашому земляку, уродженцю с.Щурівці, молодому офіцерові Олегу Довгому могло б виповнитись 25... Але майже три роки тому, 31 січня 2015 року, його життя обірвала ворожа куля поблизу смт.Чорнухине (Луганська область), в результаті обстрілу військового опорного пункту. Олег був зразковим військовим, чуйним та турботливим сином, вірним і надійним товаришем.

На знак вічної пам'яті про товариша та гарну людину, вже третій рік поспіль проводиться турнір пам'яті Олега Довгого з футзалу - того виду спорту, який любив і яким захоплювався сам Олег. Цьогоріч турнір було проведемо саме у день народження Олега.

З самого ранку у спортивній залі Ізяславської ДЮСШ зібралися футболісти, його товариші та знайомі, а також батьки, аби вкотре згадати про Олега та вшанувати його пам'ять. У спортивних змаганнях брали участь 4 команди: «Камчатка» с.Теліжинці, «Агро-Інвест» с.Ліщани, «Харчомаш» та «Вікторія» м.Ізяслав. Після жеребкування були визначені пари учасників, які зустрілися у стикових матчах, а за кубок і почесне перше місце у фіналі змагалися їх переможці. Таким чином у першій грі «Агро-Інвест» - «Вікторія» після напруженої боротьби перемогу святкували ліщанці. Не менш захопливою була друга гра, адже у поєдинку зійшлися дві досить потужні команди - «Камчатка» та «Харчомаш». Жодна з цих команд не хотіла програвати, але сильнішими виявились ізяславчани, які й стали другими претендентами на першість. У грі за третє місце «Камчатка» - «Вікторія»  кращу гру демонстрували товариші Олега Довгого з «Вікторії», які й вибороли почесне трете місце. Під час фінальної гри, у якій зійшлись команди «Харчомаш» та «Агро-Інвест» точилась рівна, справжня чоловіча боротьба за кубок. Лише з мінімальною перевагою ліщанцям вдалось перемогти ізяславчан та вперше завоювати подібний трофей. Адже впродовж двох попередніх років кубок завойовували спортсмени з «Вікторії», команди, за яку свого часу грав Олег Довгий.

Після завершення ігрового дня усіх учасників, призерів та переможця було нагороджено кубками, грамотами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації і федерації району з футболу, а також медалями. Крім того, відзнак були удостоєні футболісти, які виявились кращими в номінаціях «Кращий нападник», «Кращий захисник» та «Кращий воротар». Привітав учасників змагань та нагородив команди завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук. Він подякував футболістам за гарну гру та збереження пам'яті про товариша, воїна та земляка. А насамкінець батьки Олега Довгого пригостили усіх учасників солодощами та теж щиро їм подякували за організацію такого, вже традиційного, турніру, який буде з року в рік об'єднувати все більше молоді та зберігати світлу пам'ять про їхнього сина.

ФОТОКОЛАЖ

11.01.2018 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» – соло на фортепіано від Девіда Хікена

 

Пропонуємо дивовижне виконання «Щедрика» на фортепіано – соло від віртуоза Девіда Хікена.

Майже чотири мільйони переглядів та численні відгуки свідчать: композиція варта того, аби її послухати та поринути у чарівні звуки фортепіано.

Девід Хікен - піаніст, отримав класичну музичну освіту. Родом з Англії, але зараз проживає на Гаваях. Отримав звання «фортепіанний поет». Його музика являє собою суміш класичної музики і нью-ейдж.

Слухаємо та насолоджуємося неперевершеною грою і святковими мелодіями «Щедрика» від Девіда Хікена.

11.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

Відбувся черговий щорічний районний фестиваль колядок, щедрівок та різдвяних піснеспівів «На Різдво у колі друзів»  

 

В Ізяславському районному будинку культури 10 січня відбувся традиційний щорічний районний фестиваль колядок та різдвяних піснеспівів «Різдво у колі друзів». На святкове дійство зібралися творчі колективи приходських хорів, недільних шкіл,  закладів   культури Ізяславського району та чимало пошановувачів мистецтва з числа жителів міста Ізяслав та Ізяславського району різного віку і видів занять.

Мета даного фестивалю залишається незмінною - це відродження духовних традицій колядок і вертепів. У різдвяному дійстві взяли участь багато творчих людей та поціновувачів українських традицій. Радує присутність молоді та людей старшого віку. Також дуже приємно відзначити, що люди мають у душі милосердя та співпереживають чужій біді. 

Цьогоріч у фестивалі взяли участь: фольклорний  колектив села Ріпки,     парафіяльний та дитячий хори  храму  св.вмч. та цл. Пантелеймона м.Ізяслав (УПЦ КП), парафіяльний хор храму святого Миколая м.Ізяслав (УПЦ КП), парафіяльний храм свято-Троїцького храму с.Плужне (УПЦ КП), парафіяльний храм Свято-Покровського храму с.Білогородка (УПЦ КП), хор представників духовенства Української Православної Церкви Київський патріархат Ізяславського, Шепетівського, Білогірського районів та міста Шепетівка,  вихованці недільної школи костелу св.Йосипа  м.Ізяслав (РКЦ), народний аматорський хор імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури, народний ансамбль української пісні «Терниця» Ізяславського районного будинку культури.  

Під час своїх виступів на фестивалі творчі колективи виконували колядки, щедрівки, різдвяні піснеспіви, представляли елементи вертепного дійства,  під час якого було  роз’яснено суть свята Різдва.

Значну увагу глядачів привернув виступ хору представників духовенства Української Православної Церкви Київський патріархат Ізяславського, Шепетівського, Білогірського районів та міста Шепетівка.

Представлені учасниками фестивалю «Різдво у колі друзів» вокальні твори відзначались високим рівнем виконавської майстерності та якістю виконання мистецьких творів.     

Усіх учасників фестивалю та його глядачів із святом Різдва привітали   благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української  Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук, настоятель костелу святого Йосипа Римо-католицької церкви о.Едуард Пюро. Вони щиро привітали усіх присутніх на фестивалі зі святом Різдва Христового та зазначили, що сьогодні ми як ніколи повинні  єдиними устами і єдиним серцем  об’єднатися у щирій молитві з проханням  про мир у нашій державі.

Усім учасникам фестивалю завідувачем сектору культури районної державної адміністрації Марією Кучерук було вручено Подяки сектору  культури райдержадміністрації.

За багаторічною традицією завершився фестиваль спільним виконанням учасниками та глядачами колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю».

ФОТОКОЛАЖ

ВІДЕОРОЛИКИ              
 

10.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Медична реформа: Що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році, щоби приєднатися до медреформи?

 

Що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році, щоби приєднатися до медреформи:

Комунальні заклади мають реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство.

Лише у статусі комунальних некомерційних підприємств вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів

Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення

 

Забезпечити надання ПМД у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації

Почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги

Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

Укласти договір з Національною службою здоров’я України

У січні буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

10.01.2018 р.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» виконує Перша леді Кельтської музики Moya Brennan

 

У  дні, коли весь світ відзначає найбільше релігійне свято – Різдво Христове, пропонуємо вам послухати українського «Щедрика» у виконанні ірландської співачки, авторки численних пісень, продюсера та філантропа Мойї Бреннан (Moya Brennan). Вона є старшою сестрою відомої співачки Enya.

Мойя Бреннан розпочала професійну кар'єру 1970 року, виступаючи у сімейному гурті Clannad. До групи входили її рідні брати Кірон Бреннан і Пол Бреннан, а також двоюрідні дядьки Ноел Дюґґен і Порік Дюґґен. Тоді Мойя була широко відома як Перша леді Кельтської музики.

Її сольна кар'єра триває успішно до сьогодні.  Вона двічі номінувалася на Греммі та двічі отримувала премію Еммі. Вона брала участь у записі кількох саундтреків до кінофільмів, серед яких «Титанік» та «Король Артур».

10.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков: «Питання ремонту доріг району – у постійному полі зору влади»

 

Питання забезпечення утримання в належному стані та ремонту доріг є надзвичайно актуальним та важливим і вимагає постійного контролю. Усі ці питання стоять на постійному контролі у керівництва району.

9 січня 2018 року під головуванням керівника районної державної адміністрації Бориса Яцкова, за участю голови районної ради Сергія Шлегеля, першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука,  Плужненського сільського голови Віктора Максимчука, Дертківського сільського голови Сергія Шостака, депутатів районної  ради, які проживають на території Плужненської, Дертківської, Кунівської сільських рад, відбулася робоча нарада по питанню утримання та ремонту відрізку ділянки дороги в селі Плужне.

Звертаючись до присутніх, Борис Яцков наголосив, що на сьогодні стан покриття автомобільних доріг району є вкрай незадовільним. Вони вражені ямковістю та іншими деформаціями (колійність, сітка тріщин тощо) та потребують негайного ремонту. Як зазначив, Борис Олександрович, причина утворення таких пошкоджень – перевантажені «фури», які часто нехтують встановленими правилами перевезення вантажу та тривалий час експлуатації самих доріг. Особливе занепокоєння викликає стан покриття доріг в селі Плужне (відрізок при в’їзді в село зі сторони Ізяслава), яке може привести до аварій, акцентував  очільник райдержадміністрації. Також він наголосив на необхідності оперативного вирішення даної проблеми, оскільки безпека руху на дорозі та попередження виникнення аварійних ситуацій є головним завданням на сьогодні.

Так як це ділянка дороги державного значення, то вирішення питання проведення зазначених ремонтних робіт головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим пропонується здійснити шляхом кооперування коштів ряду сільських рад, районного бюджету, коштів окремих суб’єктів господарювання району із коштами Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області. «Завдяки дольовій участі  бюджетів різних рівнів ми вирішимо питання проведення ремонту в короткі терміни. Досвід такої співпраці в районі напрацьовано ще у 2016 році»», - наголосив Борис Олександрович.

Підводячи підсумки наради, голова райдержадміністрації Борис Яцков, наголосив, що потрібно  спільними зусиллями з сільськими головами, сільгосптоваровиробниками району, напрацювати районний план заходів спрямованих на забезпечення та врегулювання проблемних питань, пов’язаних з утриманням в належному стані та проведенням ремонтних робіт на автомобільних шляхах району.

09.01.2018 р.                              

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На базі Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок» відбувся збір лідерів учнівського самоврядування Ізяславського району

 

5 січня у шкільній Книзі рекордів Борисівського НВК було зафіксовано новий рекорд – найбільшу кількість лідерів учнівського самоврядування району в межах одного освітнього закладу.

На крилах новорічних сподівань злетілася найактивніша учнівська еліта району у Борисівський НВК, аби поспілкуватися, поділитися досвідом у організації роботи шкільної ради учнівського самоврядування та стати учасниками Різдвяного квесту.

Зустріч лідерів району розпочалася з урочистого виконання гімну Борисівського НВК та знайомства зі школою.

Озброївшись посмішками та гарним настроєм, гості мандрували дев’ятьма станціями, на яких виконували цікаві завдання, запропоновані керівниками центрів учнівської ради самоврядування Борисівського НВК.

Танці-зігріванці, організовані центром спорту, не на жарт подружили та розворушили усіх учасників квесту.

Редактори центру інформації запросили гостей до творчої майстерні, аби власноруч виготовленими теплими серцями і долоньками започаткувати Дерево дружби дітей району.

Знайомлячись із роботою центру науки, гості школи отримали порцію знань та проявили кмітливість, взявши участь у міні-вікторині «Школа лідера».

На сентиментальній ноті пройшло спілкування лідерів із центром шефської роботи. Борисівські волонтери запропонували усім, хто не байдужий до долі України, долучитися до написання спільного листа із різдвяними вітаннями воїнам АТО.

На одній із станцій районні лідери стали учасниками традиційної доброчинної акції «Твори добро», яку борисівські школярі організовують для дітей-дошкільнят. Так, в ігровій кімнаті малят з’явилися ляльки, зайчики і машинки, привезені юними добриками з різних куточків району.

Запальні та веселі, творчі та креативні члени центру дозвілля згуртували школярів, учителів та організаторів семінару біля новорічної ялинки у виконанні традиційної української колядки. Крім порції гарного настрою та святкових емоцій, колядники отримали подаруночки, виготовлені власноруч борисівськими умільцями.

Покидаючи Борисівський НВК та повертаючись у свої колективи, лідери Ізяславщини повезли з собою позитивні емоції, креативні думки та творчий дух колективу, у якому побували. А дружнє фото, зроблене на добру згадку, одноголосно визнано усіма учасниками квесту кадром року.

ФОТОКОЛАЖ

09.01.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання-2018

 

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі - пробне ЗНО) організовується з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є важливою складовою підготовки до тестування. Завдання для пробного ЗНО, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання.

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 13 жовтня 2017 року № 150 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році» відбудеться пробне ЗНО:

· 24 березня 2018 року – з української мови і літератури;

· 31 березня 2018 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, фізики, французької мови, хімії.

 31 березня 2018 року учасник зможе пройти пробне ЗНО з одного із запропонованих навчальних предметів.

 

ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання дає можливість:

· ознайомитися з правилами проведення ЗНО;

· підготуватися психологічно до проходження ЗНО;

· ознайомитися з форматами сертифікаційних робіт;

· орієнтуватися в різних формах тестових завдань;

· розрахувати час на виконання частин сертифікаційної роботи;

· потренуватися в заповненні бланків відповідей типу А і Б.

Пробне ЗНО є платним для учасників і неприбутковим для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб. 

Вартість одного пробного ЗНО для одного учасника складає 129 грн. 00 коп.

Участь у пробному ЗНО дає доступ до тренувального ON-LINE тестування на сайті ВРЦОЯО.

 

Реєстрація на ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання

Реєстрація учасників пробного ЗНО (Вінницька, Житомирська, Хмельницька області) проводитиметься на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти з 09 до 31 січня 2018 року. Особи, які проживають на території інших областей України, можуть зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.

Особи, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах проходження пробного ЗНО, повинні вказати про них під час реєстрації:

· для осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, осіб, які одужують після травм, осіб із хворобами нервової системи – наявність в пункті проведення пробного ЗНО пандуса;

· для осіб з порушеннями слуху – присутність перекладача жестової мови в аудиторії, де відбувається пробне зовнішнє незалежне оцінювання.

Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату.

Звертаємо увагу на те, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.

Результати пробного ЗНО визначатимуться за допомогою спеціального сервісу «Визначення результатів пробного ЗНО», посилання на який буде розміщено в "Особистому кабінеті".

 Результати пробного ЗНО НЕ використовуються для участі в конкурсі під час вступу до вищих навчальних закладів.

09.01.2018 р.

За матеріалами сайту Вінницького регіонального центру

оцінювання якості освіти https://vintest.org.ua 

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» від Воплі Відоплясова

 

Колоритним та цікавим є виконання «Щедрика» в стилі ЕТНО від Олега Скрипки та гурту «Воплі Відоплясова». Вони переспівали стародавню обрядову українську пісню та зняли химерний кліп за мотивами українського вертепу.

Цікаво, оригінально і по-нашому…

Нагадаємо, що із 4 по 14 січня ( із 13 на 14 січня – Щедрий вечір) – ми запропонуємо вам низку найоригінальніших варіантів виконання різдвяного хіта «Щедрик» легендарними виконавцями, гуртами світового рівня, а також українськими зірками. 

09.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Енергоблок № 2 підключено до енергомережі

 

8 січня 2018 року о 15 год. 19 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до енергосистеми після проведення ремонтних робіт. Триває набір потужності.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Нагадаємо, що 3 січня цього року о 01 год. 57 хв., згідно із поданою заявкою, енергоблок №2 відключено від енергомережі для усунення пропускання середовища на ущільнюючій поверхні вузла «чохол – блок переміщення» на приводі органів регулювання системи управління і захисту (ОР СУЗ) реактора.

09.01.2018 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту ХАЕС http://www.xaec.org.ua/

 

Різдвяні хіти:  український «Щедрик» у танцях й художній гімнастиці

 

Сьогодні, у другий день свята Різдва Христового, у рамках нашого святкового й мелодійного проекту «Різдвяні хіти…»  ми пропонуємо не просто слухати.

Ви зможете навіть підтанцьовувати під легендарного «Щедрика».

Отже, пропонуємо насолодитися прекрасною фізичною формою легкоатлетів, які показали неймовірну майстерність під цю мелодію. А дівчата доводять, що фітнес-танець може стати також показовим та казковим.

Дивіться, слухайте та насолоджуйтеся.

Обидва ролики є популярними на youtube і збирають величезну кількість переглядів.    

     

08.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик»  –  у виконанні  Олега Скрипки

 

Сьогодні, у свята Різдва Христового,  пропонуємо наш «Щедрик» у виконанні української зірки Олега Скрипки.

У кліпі, що виконаний у вигляді  мультфільму, порушуються теми сьогодення, але у свята трапляються дива, особливо коли них щиро вірити. Тому кліп буде цікавим і дорослим, і дітлахам. Слухаємо, дивимося і насолоджуємося.

Христос народився! Славімо Його!

07.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

Різдвяне привітання родини Президента України

 

Президент Петро Порошенко:

 

В Віфлеємі днесь Марія Пречиста

Породила у вертепі нам Христа

Різдво – народження надії на спасіння, надії на мир, надії на справедливість.

Це свято – воно духовне, але воно – й державне, воно – й народне.

Вже понад тисячу років ми, українці, по-особливому відзначаємо цей день. 

З давніх-давен склалася традиція не просто співати колядки, але й відтворювати народження Божого Сина у народних вертепах.

Так само здавна подають до столу особливу страву – кутю, яка символізує достаток, яким діляться з усіма.

Як сто тридцять років тому написала Леся Українка: «… Вже й кутя і узвар на столі. В хаті так ясно… Світло горить якось надзвичайно весело і разом урочисто. Кожному хочеться сказати щось радісне, кожний почуває себе щасливим і повним надій… Тая радість перелітає з одного обличчя на друге. Мигтить, мов зірниця, в очах, бринить чарочками, лунає в дзвінкому дитячому сміхові… Як любо, урочисто-спокійно лунає те спільне: «Святий вечір!..» - традиція, яка в ньому так душевно змальована,  – живе й понині.

Ми бережемо наші звичаї. Вони роблять нас особливими і несхожими на інших.

 

Дружина Президента Марина Порошенко:

Святий вечір входить у кожен християнський дім. Народився Син Божий. І ця звістка несе світло і радість усім нам. Діти починають колядувати і прославляти Христа.

Тож давайте згадаємо теплим словом тих, хто живе у нашому серці! Подякуємо батькам, дітям, рідним та близьким, друзям та колегам за те,  що ми – разом!

Бажаю, щоб зірка Христова принесла українцям радість і щасливе майбутнє нашій  рідній Україні!

 

Президент Петро Порошенко: 

Де б ми не були сьогодні: у церкві, за святковим столом чи на роботі,  – згадаймо тих, хто захищає нашу країну. І помолимося за них, попросивши їм у Бога здоров’я та сили.

Ісусе на сіні

Дай щастя Вкраїні. 

Боже, Боже,

Боже, дай!

Христос народився!

Славімо Його!

06.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Дорогі земляки!

 

Споконвіку Різдво було одним із найголовніших свят нашого народу. На початку року, коли день знову перемагає ніч і світла стає знову більше, ніж темряви, символічно відзначати народження Ісуса Христа. Адже він сказав: «Я — Світло для світу. І хто піде за Мною, не буде ходити у темряві, але матиме світло життя».

Прийшовши у світ, Христос дарував нам надію — надію на перемогу навіть над смертю, надію на перемогу над злом. Надію на справедливість, що настільки важлива для України в цей час непростих випробувань, які переживає наша країна.

Та Різдво Христове — це ще й велетенська спадщина суто українських звичаїв. У наших колядках та вертепах промовляє сама душа українського народу. У цих по-справжньому щирих та істинно народних текстах ми славимо Новонародженого та бажаємо один одному щастя.

Таємниця народження Ісуса Христа для нас, людей, — велике диво. Воно переконує, що добро обов’язково подолає зло. Скільки клятий східний цар Ірод не біснувався, нічого у нього не вийшло! 

Від імені всього колективу районної державної адміністрації та себе особисто тепло і сердечно вітаю вас зі світлим і радісним святом, яке об’єднує у собі і наше дитинство, і наше сьогодення, і мрії про майбутнє, – із Різдвом Христовим!

Нехай же цей мир і ця надія назавжди поселяться під дахом Ваших домівок.

Нехай любов і братство, присутні сьогодні на українських майданах, панують між нами, бо нас об’єднує прекрасна Батьківщина, якою ми можемо пишатися.

Христос Рождається!

Славіте Його!

Небо і земля торжествують – Христос Рождається. З цим світлим святом вітаю усіх людей.

Нехай Різдво буде радісним. Нехай кожна родина збереться разом, за одним столом  і в благополуччі, в мирі славить Добру Новину.

 

Щиро ваш, Борис Яцков –

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик»  –  у виконанні  англійського хлопчачого вокального гурту Libera

 

Пропонуємо вам виконання нашого «Щедрика»  англійською хлопчачою вокальною групою Libera.

Зазвичай вона складається з приблизно 40 хлопчиків віком від семи до шістнадцяти років. Нові учасники групи з різних верств населення Лондона і для них не вимагається приналежність до якогось економічного класу.

Назва групи з'явилась завдяки їхній пісні «Libera Me». «Libera» в перекладі з латини означає «вільний».

Слухаймо та насолоджуймося. Тим паче, відео є популярним, набравши більше 6,5 мільйонів переглядів.

 

06.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

До 80-річчя від дня народження Василя Стуса

 

Василь Семенович Стус — український поет, літературознавець, правозахисник

 

Василь Стус народився 6 січня 1938 року в селі Рахнівка на Вінниччині. Закінчив філологічний факультет Донецького педінституту, учителював, працював у газеті. 1963 року  вступив до аспірантури Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка АН УРСР у Києві, звідки його було відраховано за протести проти арештів у середовищі української інтелігенції. Належав до   «шістдесятників» — опозиційно настроєних представників творчої молоді, які активно боролися за відродження національної культури, протестували проти реставрації сталінізму. 

1972 року Василя Стуса арештовано разом з іншими українськими правозахисниками та засуджено до п'яти років таборів і трьох років заслання. 
       Перебуваючи в ув'язненні в Мордовії, продовжував творити поезію, писав заяви-протести проти переслідувань інакодумців в СРСР.

1979 р. повернувся до Києва, але через 8 місяців його знову заарештовано й засуджено на 15 років позбавлення волі.

Помер під час голодування в карцері 3 вересня 1985 р. 19 листопада 1989 р. відбулось перепоховання праху Василя Стуса в Києві на Байковому цвинтарі.
       Перша поетична збірка «Зимові дерева» ще продовжувала поетичну традицію «шістдесятників»: тут переважала громадянська лірика з її пристрасними роздумами про долю української культури, протестом проти атмосфери гноблення, несвободи, яка панувала в тогочасному суспільстві («Дума Сковороди», «Останній лист Довженка», «Звіром вити, горілку пити»). Позбавлений можливості друкуватися на Батьківщині, видає ряд поетичних збірок за кордоном («Зимові дерева» (Брюссель, 1970), «Свіча в свічаді» (Сучасність, 1977)).

Найвизначнішим досягненням Стуса-поета є збірка «Палімпсести» (1986). Глибинне проникнення у внутрішній світ людини, досконалість мистецької форми характеризують цю книгу віршів, яка стала однією з вершин української поезії XX ст. Стус відомий також і як літературознавець: його перу належать статті про творчість В.Свідзинського, Б.Брехта, Г.Белля, ґрунтовна розвідка про поезію П.Тичини «Феномен доби».

06.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик»  –  у виконанні 300 людей  в приміщенні Львівського летовища

 

6 львівських хорів виконує «Щедрик» у серці Західної України – Львові.

Понад 300 людей водночас виконали відому українську колядку «Щедрик» у головному терміналі Львівського аеропорту.

Такий святковий флеш-моб провели   до 100-річчя з першого концертного виконання найвідомішої української щедрівки «Щедрик».

«Виникла ідея у відділі промоції Львівської міської ради і звернулися до нас спочатку за інструментальним відтворенням «Щедрика», але в процесі обговорення залишили хори, які є у Львові», – розповів організатор акції Петро Луцишин.

Сила голосу, щирість у виконанні, неймовірна композиційна обробка – ось, чим зачаровують львів’яни.

Слухайте та насолоджуйтеся.

05.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Фахівці ДСНС нагадують правила використання піротехнічних виробів

З метою попередження виникнення трагічних випадків під час застосування піротехнічних виробів рятувальники ДСНС України нагадують елементарні правила безпечного використання петард‚ салютів та феєрверків. Зокрема:

· купувати піротехнічні вироби необхідно тільки в спеціалізованих торгових місцях і вимагати у реалізаторів сертифікат якості; у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки у місцях стихійного продажу;

· перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією і суворо дотримуйтесь вказівок;

· забороняється використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту;

· забороняється запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів чи у закритих приміщеннях. Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів;

· при використанні піротехнічних виробів не можна перебувати в нетверезому стані і курити;

· забороняється зберігання піротехнічних виробів біля обігрівачів і опалювальних приладів: батарей, електричних і газових печей;

· не рекомендується носити піротехніку в кишенях та приводити її в дію (підпалювати), тримаючи в руках.

· запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань – 30-50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше. Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього близько 10-ти хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху;

· пильно стежте за дітьми та не дозволяйте їм гратися з піротехнікою;

· піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.

Шановні громадяни!

Будьте обережні при використанні піротехнічних виробів. Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

05.01.2018 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Державної служби 

України з надзвичайних ситуацій http://www.dsns.gov.ua/

Управління Держпраці: з  1 січня збільшено розмір страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві

 

З 1 січня 2018 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (членам їх сімей)».

Згідно з цим документом, що спрямований на посилення соціального захисту потерпілих на виробництві, з 1 січня збільшуються страхові виплати для майже 174 тисяч зазначених осіб, а з 1 березня 2018 року страхові виплати будуть перераховані для 207 тисяч осіб.

З 1 березня встановлюється коефіцієнт перерахування страхових виплат у розмірі 1,2.

Осучаснення цих виплат проводитиметься шляхом визначення розміру щомісячної страхової виплати із збільшеного розміру заробітної плати (протягом 2008-2011 років), з якої станом на 1 березня 2017 р. розраховувалися суми страхових виплат.

З 1 березня встановлюється також новий розмір щомісячної страхової виплати потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у яких щомісячна страхова виплата після проведеного перерахування буде менше ніж розмір мінімальної заробітної плати у перерахунку на 100 відсотків втрати працездатності виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 р., з урахуванням ступеня втрати працездатності.

Державна служба України з питань праці акцентує на тому, що працівники, які постраждали внаслідок нещасного випадку на виробництві, мають наполягати на його належному розслідуванні, адже це дасть можливість отримати державні соціальні гарантії у разі втрати працездатності.

05.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Напиши листа світові

 

Шановні громадяни!

До Хмельницької обласної державної адміністрації надійшов ЛИСТ від ініціативної групи жителів міста Кривий Ріг, які проводять акцію зі збору підписів під зверненням, яке закликає світову спільноту вжити дієвих заходів, щоб зупинити війну на Донбасі. Зібрані в ході акції підписи разом із зверненням будуть передані до Організації Об'єднаних Націй.

У підписному бланку потрібно зазначити ваше прізвище та ініціали, телефон або електронну адресу.

Просимо вас долучитися до цієї важливої суспільної ініціативи та залишити свій підпис під зверненням. Будемо вдячні також, якщо ви зможете долучитися до роботи із збору підписів. Електронну версію звернення та підписного бланка можна скачати за посиланням ТУТ.   

Довідки за телефоном (0382)76-57-36.

Зібрані підписи можна надіслати безпосередньо організаторам акції за адресою, вказаною у листі, або до облдержадміністрації (29005, майдан Незалежності, 1, Будинок рад, каб. 303).

04.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик»  на екзотичному інструменті ханг

 

Пропонуємо вам насолодитися «Щедриком» у зимовому лісі, але на екзотичному інструменті – ханг, що складається із двох з'єднаних металевих напівсфер. Інструмент був створений у 2000-му році Феліксом Ронером (Felix Rohner) та Сабіною Шерер (Sabina Schärer) зі швейцарського міста Берн у результаті тривалого дослідження сталевого карибського барабана та багатьох інших резонуючих перкусійних інструментів з усього світу: гонгу, традиційного індонезійського оркестру  — гамелану, гатаму, барабанів, дзвіночків та музичної пили.

Ця перкусія складається з двох з'єднаних між собою металевих напівсфер: сторони DING та сторони GU. Існує безліч варіантів видобування звуку з ханга: кінчиками пальців, великими пальцями, кистями рук. Зазвичай музикант тримає ханг на колінах.

04.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Децентралізацію доріг проведено: Автодороги місцевого значення передано на баланс обласної державної адміністрації

 

Із початком нового року автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейшли із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України  (у регіоні – Служби автодоріг у Хмельницькій області) до сфери управління Хмельницької обласної державної адміністрації.

У результаті підписання актів приймання-передачі на баланс Управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації передано 811 автомобільних доріг загального користування  місцевого значення, загальною протяжністю 5087,8 км.

Функції замовника на виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг місцевого значення виконуватиме державне підприємство «Служба місцевих автодоріг».

На балансі Служби автодоріг у Хмельницькій області залишились лише автошляхи державного значення, загальною протяжністю 2090,5 км, з них: міжнародні – 149,6 км, національні – 414,9 км, регіональні – 301 км та територіальні – 1225 км.

Оновлений перелік автомобільних доріг загального користування державного значення, що перебувають на балансі Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області.

04.01.2018 р.  

Прес-служба САД у Хмельницькій області

 

 

Президент підписав Закон щодо вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Документ спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів. Закон дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» та удосконалено порядок стягнення аліментів.

Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

04.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» у виконанні світових зірок

  

«Щедрик» – одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «колядка дзвонів» (Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

Микола Леонтович знайшов текст народної щедрівки і просто написав до нього музику. А сам текст пісні був складений ще за язичницьких часів. Бо у Щедрику співається про приліт ластівки. Це тому, що «Язичницький Новий рік» святкувався на весняне рівнодення, тоді ж виконувались і новорічні щедрівки, коли ластівки прилітали з вирію.

Над обробкою цієї композиції Микола Леонтович працював майже усе життя. Перша її редакція була написана до 1901-1902 рр., друга редакція — в 1906-1908 рр., третя — 1914 р., четверта — 1916 р., і нарешті, п'ята — 1919 р. 

Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами. Виконання твору принесло великий успіх. Ім'я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки.

Англомовну версію, відому як Carol of the bells, склав у 1930-ті рр. диригент, хормейстер, вчитель музики Пітер Вільховський - американець українського походження. Пісня нагадувала йому передзвін і він передав це у своїх віршах. Пізніше пісня закріпилася в музичній культурі західних країн під назвою «колядка дзвонів». І досі американські хори, професійні й непрофесійні, співають цей твір як колядку на Різдво.

Від переддня свята Різдва Христового ми запропонуємо вам  ряд найоригінальніших варіантів виконання цього хіта легендарними виконавцями, гуртами світового рівня, а також українськими зірками. 

Отже, сьогодні пропонуємо «Щедрика» у виконанні американського метал-гурту Metallica. На youtube ця композиція набрала майже 3 мільйони переглядів.

03.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Управління Держпраці: Конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2018» стартував!  

 

Управління Держпраці у Хмельницькій області приймає роботи дітей на перший етап конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2018». Конкурс на обласному рівні триватиме до 1 березня 2018 року.

Конкурс організовує і проводить ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці, територіальних органів Держпраці та інших підприємств, що належать до сфери управління Держпраці.

Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:

перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років;

друга група – автори робіт віком від 11 до 14 років;

третя група – автори робіт віком від 15 до 18 років.

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

Конкурсні роботи надсилати до Управління Держпраці у Хмельницькій області не пізніше 1 березня 2018 року (м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 74, тел. для довідки (0382) 65-64-48)). 6 березня 2018 року відбудеться засідання обласного журі, яке проведе оцінювання малюнків дітей у трьох вікових групах.

03.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков провів робочу нараду з окремих питань розвитку району у 2018 році

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков 3 січня провів робочу нараду за участю голови районної ради Сергія Шлегеля, першого заступника голови райдержадміністрації Павла Ковальчука, заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка, Ізяславського міського голови Валентини Корнійчук, начальника управління фінансів райдержадміністрації Сергія Журавля, начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентини Пилипчук, завідувача сектором містобудування, архітектури та будівництва райдержадміністрації Сергія Франкова, завідувача сектором житлово-комунального господарства Оксани Фіялко, керівників медичних закладів району  та інших.

У ході наради було порушено питання, що стосуються розвитку району у 2018 році. Зокрема було розглянуто питання запланованого ремонту автомобільних доріг місцевого значення Ізяслав-Нове Село (через село Білогородка), Ізяслав-Лютарка-Білотин, Стороничі-Нове Гутисько (через село Шекеринці). Також було обговорено питання подальшого облаштування об’їзної дороги в місті Ізяслав до вулиці Військової, ремонт водогону по вулиці Васьковецькій до Ізяславської центральної районної лікарні.

Голова райдержадміністрації також наголосив, що серед пріоритетних завдань на 2018 рік є проведення ремонту реанімаційного відділення Ізяславської центральної лікарні, ремонти ФАПів в селах Великі Пузирки та Кунів. «У поточному році, - зазначив Борис Яцков, - заплановано проведення комплексу ремонтних робіт в приміщенні Ізяславської центральної районної бібліотеки.

У 2018 році планується  проведення ремонтних робіт в Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1,  Михнівській ЗОШ І-ІІІ ст., Новосільській ЗОШ І-ІІІ ст.. Також заплановано на цей рік придбання в ряд закладів освіти району сучасного навчального обладнання».

У ході наради було зазначено на необхідності проведення актуалізації існуючої проектно-кошторисної документації та прискорення розробки нової на ряд інших об’єктів району.

Також було наголошено на дотриманні усіх процедур під час визначення виконавців робіт та забезпечення контролю за якістю виконання робіт.

03.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На новорічному святі діток   розважали   казкові герої

 

Новий рік – це найбільш очікуване свято. Взагалі, Новий рік – це окрема тема в житті суспільства. Мабуть, тільки новорічні свята здатні повернути будь-яку, навіть найсерйознішу, дорослу людину в дитинство, подарувати чимало приємних вражень і світлих переживань. Всі ми на межі старого і нового року всупереч усьому віримо в казку і чекаємо новорічних чудес. Адже казка в цей прекрасний час завжди поруч, та й чудеса частенько збуваються на тлі зоряного неба і тихо падаючих сніжинок.

В Ізяславському районному будинку культури 2 січня відбулося Новорічне свято для дітей.

Працівники закладу організували та провели цікаву й змістовну  програму  з танцями, хороводами, іграми, веселими змаганнями. Хороший настрій та відчуття свята діткам створювали веселі казкові герої: Дід Мороз, Снігуронька, Мавпочка, Жовтий Пес, Новорічна Нічка. І звичайно, всі хлопчики та дівчатка, які завітали на свято і взяли активну участь, отримали новорічні подарунки від Діда Мороза.

У залі, де красувалася Новорічна ялинка, крім дітей, зібралися їх батьки та рідні. 

На завершення заходу всі бажаючі отримали змогу переглянути  мультфільми. Відеоапаратуру перед новорічними святами було придбано в Ізяславський районний будинок культури за рахунок коштів Державного бюджету України та сприяння народного депутата України Андрія Шиньковича.

Отож, колектив Будинку культури сердечно вітає всіх з нагоди Нового року та Різдва Христового! Та бажають Вам усім провести свята у доброму здоров’ї, веселому настрої. Хай життєві труднощі оминають наші родини, нехай у них завжди панують  мир і злагода, живе віра у світле майбутнє.

На святковому дійстві був присутній заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

ФОТОКОЛАЖ

02.01.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

Відбулися новорічні заходи у закладах освіти та культури району

 

З метою організації цікавого та змістовного дозвілля дітей під час канікул, напередодні новорічно-різдвяних свят, виховання молодого покоління в дусі поваги до народних традицій у закладах освіти та культури  пройшов ряд заходів: ранки, театралізовані свята, вистави, новорічні карнавали, тематичні вечори... Вони принесли новорічне диво в життя всіх учасників.   

Для дітлахів початкових класів відбулося справжнє новорічне дійство. Дітей вітали Дід Мороз і Снігуронька, а також казкові герої, виступи яких подарували усім присутнім хороший настрій, позитивні емоції, цікаві конкурси, хороводи. Яскраві враження залишилися у всіх після казкової феєрії. Учні 5-8 класів приємно вразили вдало підготовленими номерами художньої самодіяльності. Вони були активними учасниками розважальних ігор, конкурсів, які проводили для них казкові герої, Дід Мороз, Снігуронька. І хоча їм здавалося, що вони вже дорослі і дитячі ігри не для них, але всі отримали величезне задоволення від святкового дійства.

Старшокласники організовували новорічні вечори. Тут панував святковий настрій, новорічна музика, дотепні жарти та щирі побажання.

Неповторні новорічні костюми, артистизм учасників та дитяча зацікавленість зробила новорічне дійство цікавим та незабутнім.

ФОТОКОЛАЖ

02.01.2018 р.

 

90-річчя від дня народження Галини Яблонської

 

Людина, яка творить український світ

 

Народилась 2 січня 1928 р. в місті Умані Черкаської області. Від народження - Сіденко Галина Юхимівна, усиновлена Яблонським Гілярієм Антоновичем. 

Сценічне життя Галини Яблонської  почалось у шість років – з епізодичної хлопчачої ролі. А за два роки Галинка вже виконувала головну роль  — у спектаклі «Хатина дядечка Тома».

Потім була війна. І потяг,  який мав привезти  Галину та її подругу на примусові роботи до Німеччини. Дівчата кілька разів утікали, їх ловили й нещадно карали, аж нарешті втеча вдалася. Рідна Україна, військовий шпиталь, кров, біль, смерть – і п’ятнадцятирічна тендітна санітарочка, яку чимало поранених згадуватимуть усе життя…

Творчу діяльність розпочала артисткою-ученицею Проскурівського українського музично-драматичного театру у травні 1944 року, 1949-1951 р.р. - навчалась у Дніпропетровському театральному училищі.

Після кількох років роботи в периферійних театрах України, де працювала разом з матір’ю (Могилів-Подільський, Вінниця, Дніпродзержинськ) була переведена Комітетом у справах мистецтв у 1951 році до Київського академічного українського драматичного театру ім.Ів.Франка. І він став її долею.

За цей період, бувши однією з провідних актрис театру, зіграла багато ролей в репертуарі української та зарубіжної класики, у виставах сучасних драматургів. Найбільш значні з них – Галя “Назар Стодоля” Т.Шевченка; Марина в одноіменній п’єсі М.Зарудного, за мотивами Т.Шевченка; Олена “Глитай або ж павук” М.Кропивницького; Катерина “Не судилось”, Маруся “Маруся Богуславка”, Галя “Лиха доля” М.Старицького; Софія “Безталанна”, Маруся “Житейське море”, Василина “Суєта” Ів.Карпенко-Карого; Регіна “Перехресні стежки”, Анеля “Для домашнього вогнища”, Настя “Украдене щастя” Ів.Франка; мадам Консепсіньйон “Камінний господар”, Гелена “Касандра” Л.Українки; Ольга “Тил”, Ольга “Веселка” М.Зарудного; Катря “Фараони”, Доброніга “Камінь Русина” О.Коломійця; Чайка “Банкір”, Вероніка “Сторінка щоденника” О.Корнійчука; тощо. Кожна із цих героїнь захоплювала глядачів неординарністю натури, досконалістю акторського прочитання і втілення. Вони увібрали в себе біль, прагнення і мрії про гармонію і волю. Актриса-патріот своїми ролями, своєю працею відкривала найпотаємніші, найзаповітніші бажання і прагнення кожного українця.

Проте не лише героїні української спадщини прикрашали творчу палітру актриси. Серед образів, що їх створила Яблонська, чимало ролей зі світової класики та зарубіжної драматургії (леді Макдуф “Макбет” В.Шекспіра; Васілуца “Каса маре” Й.Друце.

Співпрацювала із такими видатними діячами українського театру, режисерами, як Г.Юра, А.Бучма, М.Крушельницький, В.Скляренко, С.Данченко.

Крім театру багато працювала як актриса-читець — майстер художнього слова, проводила широку концертну діяльність, маючи самостійні читецькі програми. Протягом багатьох років працювала на радіо і телебаченні, рідше знімалась в кіно. 

Читецькі програми робила за творами таких авторів: Л.Українка, Т.Шевченко, Ів.Франко, О.Кобилянська, Марко Вовчок, П.Тичина, М.Рильський, В.Сосюра, П.Панч, П.Усенко, О.Гончар, В.Василевська, Дм.Павличко, Любов Забашта, Наум Тихий, Ліна Костенко, пізніше – В.Стус, Олена Теліга, Є.Маланюк, О.Ольжич і багатьох інших. В Золотому Фонді Республіканського радіо зберігаються записи за участю Г.Яблонської.
Є багаторічним членом Національної спілки театральних діячів України, членом журі багатьох конкурсів, оглядів, Республіканських фестивалів в жанрі театрального мистецтва та художнього читання. 
Активно займалась військово-шефською роботою по культурному обслуговуванню військового контингенту, очолювала Київську міську в/ш комісію. 

Неодноразово нагороджувалась почесними грамотами, медалями, одержувала подяки, іменні нагороди (як від військового командування так і від керівних органів профспілки працівників культури).

1960 р. - одержала почесне звання Заслуженої артистки УРСР.

1970 р. - нагороджена Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

1982 р. - нагороджена медаллю “1500-ліття Києва”.

1982 р. - одержала почесне звання Народної артистки УРСР.

1985 р. - нагороджена медаллю “Ветеран праці”.

Як ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС занесена до Почесної книги Республіканської профспілки працівників культури.

Галина Гілярівна -  патріотка і активна громадська діячка. Незмінно очолює  Міжнародну лігу «Матері і сестри – молоді України», яка провадить мистецько-просвітницьку роботу.

Як сценарист та режисер-постановник, здійснює постановки творчих вечорів, тематичних концертів, театралізованих дійств („Пам’яті героїв Крут”, „Уклін тобі рідная, мати”, „Покровонько, козацькая мати”, „Йдемо до тебе, батьку наш, Тарасе”, Свято національних меншин „Фольклорама”, „Жіночі голоси, Козацька доба”, „Геній і сучасність” („Живий Шевченко”), „Ольжич – назавжди” до 100-річчя від дня народження О.Ольжича, „Вони пішли у безсмертя” до героїчно-трагічних подій під Крутами та інші).
Основним напрямком діяльності очолюваної організації вважає мистецько-просвітницьку роботу в молодіжному середовищі з метою збагачення свідомості молоді, прищеплення їй любові до своєї Держави, до рідної культури і мови, національних традицій та історії, почуття поваги до загальнолюдських цінностей.

Нагороджена Міським Головою м.Київ почесним знаком „Знак пошани”.

Відзначена дипломом „Посол миру” Міжрелігійної та міжнародної федерації „За мир у всьому світі”.

У 2005 році Указом Президента України нагороджена Орденом Княгині Ольги ІІІ ступеню.

У 2006 році Міністерством оборони України нагороджена медаллю „15 років Збройним Силам України”.

Спілкою офіцерів України відзначена медаллю „За заслуги”. У 2007 році одержала свідоцтво „Учасник війни”.

У 2008 році Міністерством у справах сім’ї, молоді і спорту нагороджена нагрудним знаком „За активну громадську діяльність”.
21 листопада 2008 року відзначена Почесним дипломом Інституту творчості „Меценат року” – „За активну благодійну діяльність та вагому підтримку української культури, мистецтва, освіти і спорту”.

17 лютого 2009 року нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури і туризму, у 2012 році нагороджена Орденом Святої Великомучениці Варвари та присвоєно звання «Жінка року» в номінації «Жінка-місткиня».

19 грудня 2008 року Указом Президента України нагороджена Орденом Княгині Ольги ІІ ступеню,  у 2013 році - Орденом Княгині Ольги I ступеня.

02.01.2018 р.

 За матеріалами мережі Інтернет

 

 

Новорічне привітання Президента України

 

Дорогі українці!

Перш за все, давайте разом порадіємо за наших співвітчизників, які днями повернулися з полону до рідних та близьких. Слава Богу, напередодні свят їх вдалося-таки вирвати з ворожих катівень.

Із глибокою пошаною привітаймо українських воїнів. Вони надійно тримають оборону на східних рубежах. А ми й надалі будемо зміцнювати нову армію, - нашу гордість і нашу славу.

Крізь штучні лінії розмежування мої щирі побажання хай почують Крим і Севастополь, Донецьк та Луганськ. Брати й сестри, ваш дім – Україна… А грабіжника, який сплюндрував нашу оселю - настане час - проженемо та покараємо.

Шлю щирі святкові поздоровлення нашим міжнародним партнерам. Сполучені Штати щойно оприлюднили рішення про постачання нам сучасної оборонної зброї. Крок у цьому напрямку зробила Канада та інші держави. Євросоюз також продовжив санкції проти країни-агресора.

І неначе під ялинку лягло рішення Стокгольмського арбітражу. Воно захистило нас від вкрай невигідних умов газового контракту дев’ятого року.

Ще раз вітаю сотні тисяч українців, які вже скористалися безвізом. І мільйони, яким він ще стане в нагоді. І всіх нас – із впевненим та безповоротним рухом до Європи. Ще минулорічної святкової ночі ми лише загадували бажання про безвіз, і от воно – здійснилося.

Хай і не без помилок, але рухаємся вперед. Після кількох років кризи, яку спричинила війна, переходимо до відновлення та розвитку.

За все, чого країна досягла, - величезна подяка кожному з вас. Це – результат спільної праці.

У новому році Уряд має прискорити темпи зростання. Потрібне підвищення рівня життя,  відчутне для більшості українців. І це нам - по силах.

Як Президент - забезпечу політичні умови, необхідні для економічного піднесення. У тих, хто хоче підпалити хату зсередини, – слід забирати сірники. А по тих, хто нападатиме на нас ззовні, - навпаки, відкривати вогонь. І як зіницю ока берегти нашу єдність.

Оптимізм, віра у свою країну, у свої сили – наш головний ресурс. І все буде добре. Для цього, як вчив владика Любомир Гузар, нам слід молитися так, ніби все залежить від Бога, але працювати так, ніби все залежить від нас.

Бажаю громадянам України і українцям всього світу миру, щастя, добробуту!

З Новим роком!

Слава Україні!

 

  Дорогі подоляни!

 

  Сердечно вітаю вас з Новим Роком та Різдвом Христовим!

  Минув ще один рік нашої з вами спільної праці.

  Він приніс багато змін, які дались не простими зусиллями суспільства, але без яких неможливий поступ вперед.

  Очевидно, що Українська армія зазнала великих перетворень, зміцніла. Завдячуючи подвигу наших героїв-військових, не тільки зупинена російська агресія, але й повертаються  окуповані території.

  Нам став ближчим європейський простір.

  Для  бізнесу відкрились нові ринки і цьогоріч обсяги експорту Хмельниччини зросли на третину, і переважно, в країни Євросоюзу.

  Світ реальними кроками довів свою підтримку українському народу  у боротьбі з російським агресором та у реформуванні  країни.

  Маємо найкращу за всі роки допомогу у фінансуванні дорожньої галузі області  з державного бюджету – це 370 млн. грн..

  За два роки території об’єднаних громад отримали новий довгоочікуваний імпульс розвитку - фінансування 384 млн.грн.,  активно будуються заклади освіти, дороги, мережі водопостачання, вуличне освітлення.

  Завдяки досягненням наших аграріїв – визнаних лідерів галузі, вдалось утримати ціни на основні продовольчі товари на Хмельниччині  нижчими, ніж середні по Україні.

  В області працюють інвестиції із 38 країн світу, відкриваються нові підприємства, впроваджуються інновації, розвиваються напрями інших  джерел енергії.

  Дорогі земляки!

  Щиро дякую усім нашим захисникам, що зі зброєю в руках  зустрічають свята, всім трудівникам, волонтерам, ветеранам, кожній родині за працю, за турботу про рідний край.

  Я впевнений, що ми подолаємо усі труднощі, пройдемо шлях змін гідно, так,  як це зробило багато країн.

  Від усієї душі бажаю кожному жителю області, кожній родині злагоди, щастя, достатку.

  Нехай мирним буде завтрашній день і стабільність прийде в життя українського народу!

  Бажаю, щоб в кожній домівці панували любов та радість, затишок та добро, взаєморозуміння та повага!

  Божого вам Благословення, веселих  Різдвяних свят, щасливого нового року!     

   Слава Україні!

 

З повагою,

голова Хмельницької облдержадміністрації     О.Корнійчук

 

Шановні мешканці та гості Ізяславщини! 

 

Щиро вітаю Вас із Новим 2018 роком!

 

Традиційно на порозі нового року ми оглядаємось на пройдений шлях, осягаємо рік прожитий. Він був неодзнозначним, сповненим різнопланових подій, викликів та випробувань.

Та попри всі труднощі, були у 2017 році свої здобутки та свої радощі. Всі ми – кожен з нас – гідно прожили кожну його мить, щодня здобуваючи свої маленькі перемоги: ми працювали та вчилися, кохали, народжували дітей, самі долали негаразди та допомагали іншим.

У новий рік ми входимо із новими сподіваннями – на добрі зміни, на краще життя для себе, для своєї родини, для своєї рідної землі. Чи справдяться наші сподівання – залежить, передусім, від кожного з нас – від нашої відповідальності, нашої життєвої позиції, нашого розуму, нашої щоденної кропіткої праці.

Тож будьмо патріотами нашої держави, патріотами нашого краю. Бо ж ми –українці – розумні, сильні й талановиті. Повіримо в себе, підтримаємо один одного, згуртуймося навколо спільної мети. Разом ми здатні творити дива.

Нехай же святкова новорічна зірка осяє кожну оселю світлом добра та надії, укріпить вірою душі та зігріє любов'ю серця, додасть сил та натхнення на наполегливу працю заради наших дітей та онуків, заради нашого рідного краю, заради всієї України!

Щиро і сердечно зичу кожному з Вас здоров'я і щастя, добра і надії, справдження світлих мрій та сподівань.

З Новим роком, з новим щастям!

 

З повaгою,

головa районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

   

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації