на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

                       
   

 

 

 

 

ЧЕРВЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

       

01 

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

 

 

 

 

Відбулась зустріч влади та представників  бізнесу Ізяславщини

 

19 червня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулася зустріч голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова з представниками бізнесу району. У зустрічі також взяли участь представники районної ради, міської ради, структурних підрозділів районної державної адміністрації, податкової інспекції, правоохоронних органів, сільських  рад району та інші.

 «Ця зустріч є спробою обговорити наболілі проблеми підприємців, вирішити, що можна зробити для них на місцевому рівні, та як сприяти їх розвитку  та процвітанню району. Звернути увагу на тих людей, які сьогодні платять податки, завдяки яким існує район, - наголосив в ході зустрічі очільник райдержадміністрації, -  Ми зацікавлені у розвитку підприємництва, бізнесу в районі, тому, що основний податок, який надходить у бюджет – це податок з доходів фізичних осіб. І що більше буде працюючих, на наших підприємствах, установах та організаціях, то більше отримаємо податків, зможемо більше зробити для Ізяславщини. У підприємців є чимало проблем і влада має сприяти розвитку бізнесу».

Звертаючись до підприємців, Борис Олександрович проаналізував економічно-політичну  ситуацію в  районі та запропонував проводити подібні зустрічі регулярно – з метою виявлення актуальних проблемних питань і спільного пошуку шляхів їх вирішення.

Голова райдержадміністрації запросив присутніх до відвертого діалогу і висловив сподівання, що зустріч буде корисною для обох сторін. Під час спілкування  кожен із присутніх мав  змогу висловити свою точку зору чи подати пропозицію. Адже, розвиток бізнесу — це і нові робочі місця, і бюджетні надходження всіх рівнів. І така співпраця є взаємовигідною. Дана зустріч саме й спрямована на те, щоб показати людям ще раз: між владою та бізнесом є перспективи для плідної співпраці.  

Підводячи підсумки зустрічі, голова райдержадміністрації Борис Яцков сказав: «Я завжди готовий підтримати будь-які ідеї та пропозиції на користь громади району та створення умов реалізації підприємницької діяльності».

ФОТОКОЛАЖ

19.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Президент: Децентралізація – одна з найефективніших реформ в державі

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що децентралізація є однією з найрезультативніших реформ з тих, що були проведені в країні останнім часом. «Децентралізація – це є моє дітище, і я наполегливо працюватиму над цим проектом рівно стільки, скільки мені відміряє бути при владі український народ»,  - сказав Президент під час виступу на XIV Українському муніципальному форумі.

Глава держави висловив переконання, що ця реформа має бути предметом спільної роботи.  «Поки я Президент, ревізії цього курсу не допущу. Тому, що децентралізація відповідає інтересам громад, їхніх мешканців, і всіх громадян України. І Україна стає сильнішою, коли стають сильнішими громади, коли ні в кого не підніметься голос пропонувати нам сепаратизм та федералізацію», - додав він.

«Час показав, що ми не помилилися в своїх розрахунках. Курс виявився абсолютно правильним, а децентралізація виявилася результативною», - констатував Глава держави.

Петро Порошенко нагадав, що курс на децентралізацію він проголошував ще у своїй передвиборчій програмі і розпочав його втілення одразу після виборів. Він назвав надзвичайно важливим, що зазначений напрямок був підтриманий Урядом України, Верховною Радою та отримав потужну підтримку органів місцевого самоврядування.

Завдяки цьому та підтримці міжнародних партнерів в Україні вдалося «зробити максимум можливого для того, щоб імплементувати кращий іноземний досвід від Польщі і Німеччини, до Норвегії в реалізації проекту децентралізації».

«Об’єднаними зусиллями ми за ці чотири роки зробили реальне місцеве самоврядування, муніципальну владу як один із надзвичайно важливих суб’єктів владного права в Україні», - наголосив Президент.

Говорячи про успішність та результати реформи, Глава держави підкреслив, що в першу чергу децентралізація наблизила владу до людей. По-друге, вона сприяє вирішенню в найкращий спосіб багатьох інфраструктурних і соціальних проблем. «І від того наша країна стає набагато сильнішою. Навіщо їздити і питати у Києва де будувати лікарню, дитсадок і що в першу чергу? Яким є пріоритет місцевої влади? І ця сила країни особливо важлива на тлі боротьби з російською агресією», - сказав Петро Порошенко.

Третій, надзвичайно важливий момент – децентралізація відповідає євроінтеграційним планам України, «бо наша децентралізація повністю синхронізована з європейською хартією місцевого самоврядування».

Та найголовніше – децентралізація є ефективною частиною антикорупційної стратегії держави, наголосив Президент. «Вона зменшує вплив держави, точніше – уповноважених нею осіб, на розподіл грошових ресурсів, демонополізує, розосереджує фінансову владу», - констатував він, адже зміни до податкового, бюджетного законодавства забезпечили основу ефективної фіскальної політики децентралізації. Все це значно посилило матеріально-фінансову спроможність місцевого самоврядування і сприяло суттєвому збільшенню надходжень до загального фонду місцевих бюджетів, підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що цей курс формувався в надзвичайно складних умовах, коли Україна в той час щойно дала відсіч спробам РФ влаштувати штучну федералізацію і Москва вдалася до збройної агресії проти нас. Коли наша держава мала працювати над створенням нової української армії, що потребувало значних коштів.

Не менший спротив децентралізації, за словами Президента, чинило і численне чиновництво центральних органів виконавчої влади, оскільки боялися втратити фінансові потоки, якими увесь час, всі 26 років нашої незалежності, постійно живилися. «Ви це знаєте як ніхто. І ніхто і мріяти не міг, щоб зникли черги з «ходаків», які мали випрошувати кожну гривню на вирішення найгостріших питань області, міста чи району», - зазначив Петро Порошенко.

Нині ж представники громад на місцях, місцева влада констатують кардинальну зміну ситуації завдяки проведеній реформі, підкреслив Глава держави. «Нещодавно я зустрівся з мером одного обласного центра-мільйонника і при представниках місцевого самоврядування я запитав – ви за три роки, що головуєте, хоч раз гроші до Києва возили? Возили, щоб отримати кошти на розвиток міста? Була абсолютно чітка відповідь – ні. Цього більше немає. До мене ніхто не лізе, до мене ніхто не дзвонить, ніхто не нав’язує виконавців тендерів, ніхто не ставить будь-яких вимог про виділення фінансування, ніхто не «викручує руки». Якщо мене спитати що таке децентралізація – так ось саме це. Ваша відповідальність, ваші повноваження, ваші права», - сказав Президент.

«Отже, недарма чотири роки тому і я, як Президент, і все політичне керівництво країни започаткувало децентралізацію, яка в решті-решт стала ключовою і найрезультативнішою реформою, або однією з найрезультативніших разом з безвізом, Угодою про асоціацію, реформуванням сектору оборони і безпеки. Децентралізація за визначенням, в тому числі і всього світу, стала однією з найефективніших реформ в державі», - резюмував Петро Порошенко.

 19.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

Мін’юст удосконалив порядок вивезення дітей за кордон, передбачений законопроектом #ЧужихДітейНеБуває

 

Мета законодавчих новацій #ЧужихДітейНеБуває – захистити в першу чергу права дитини. Водночас, аби врахувати інтереси обох з батьків, разом з громадськими організаціями та народними депутатами Мін’юст удосконалив норму законопроекту №8296 щодо виїзду за кордон дитини, яка проживає в неповній родині. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

Він уточнив, що відповідно до запропонованих змін той з батьків, який проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів іншого з батьків більше 4 місяців. При цьому законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, у тому числі в складі організованої групи дітей.

«Раніше для цього треба було отримати нотаріальний дозвіл, чим часто користувалися боржники і шантажували колишню дружину чи колишнього чоловіка, вимагаючи відмовитися від аліментів», – зазначив Міністр.

«Водночас, і я хочу наголосити на цьому пункті, ми збалансували права обох батьків. Тобто право виїхати ненадовго за межі України з малюком також отримає той з батьків, який не проживає з дитиною. Однак – лише у випадку, коли він є добросовісним платником аліментів», – підкреслив очільник відомства.

За його словами, для цього йому необхідно звернутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитиною. Дозвіл має бути наданий впродовж 10 днів. У іншому випадку за спрощеним порядком у наказному провадженні таке рішення виносить суд.

Павло Петренко також наголосив, що за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України передбачена адміністративна відповідальність.

«Якщо на громадянина накладено адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення, він тимчасово обмежується у праві на виїзд за кордон з дитиною. Строк такого обмеження становить 1 рік, крім випадків наявності нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків», – пояснив Міністр.

Законодавчі ініціативи #ЧужихДітейНеБуває будуть винесені на голосування у ВР вже цього тижня.

19.06.2018 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства юстиції https://minjust.gov.ua/

 

 

НОВІ МІФИ ПРО СУБСИДІЇ: перебування за кордоном більш ніж 60 днів, дарування чи успадкування майна, сплата ЄСВ

 

З 1 травня 2018 року в Україні діє нова програма житлових субсидій. Вона є більш адресною і соціально справедливою. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. http://teplo.gov.ua/rozyasnennya-po-subsidiyam/132.html Однак, за два місяці в суспільстві з’явилося чимало міфів навколо програми субсидій. Сьогодні розвінчуємо найбільш поширені.

 

1. Кажуть, що субсидію тепер не дають безробітним?

Насправді, безробітні й надалі можуть отримати від держави допомогу у сплаті комунальних послуг.
Для тих, хто не стоїть на обліку в центрі зайнятості, запропоновано два варіанти:

1. Чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном чи в тіньовому секторі економіки та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду.

2. Або органи соцзахисту автоматом рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3). + необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (819*3=2457 грн).

Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, в розрахунок сукупного доходу такого домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі:

• половини одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду перебували на строковій військовій службі;

• одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;

• одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах;

• фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі особи протягом цього періоду отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по огляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;

• фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі доходи протягом цього періоду отримувала особа, яка станом на кінець такого періоду не досягла 18-річного віку.

 

2. Кажуть, у субсидії відмовляють одномоментно особам, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів.

Насправді, «усна» відмова працівника управління соціального захисту населення є незаконною.
Згідно із законом «Про звернення громадян» орган соцзахисту зобов’язаний оформити заяву і декларацію і лише після їх розгляду офіційно (письмово) повідомити заявника – виходить чи не виходить йому субсидія.

Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії якщо людина:
• отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини.
• перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні
• декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ
До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію.

 

3. Кажуть, Державна фіскальна служба не надає реквізитів для сплати ЄСВ?

Насправді, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому фахівці Державної фіскальної служби зобов’язані, за зверненням громадян, надати їм реквізити для сплати єдиного соціального внеску.

Для призначення субсидії ЄСВ має бути сплачено не менше ніж за три місяці періоду, за яких беруться доходи для розрахунку розміру субсидії. Тобто ЄСВ має бути сплаченим двічі – для «літньої» субсидії окремо, для «зимової» – окремо.

Сплата ЄСВ відображається у базі даних Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду і цей період зараховується громадянам до страхового стажу.

 

4. Кажуть, що доходи офіційно розлученої сім’ї плюсуються?

Насправді, якщо подружжя розлучене і немає неповнолітніх дітей, то ні чоловік, ні дружина не повинні відображати в декларації своїх «колишніх», які зареєстровані і проживають окремо.

Однак, якщо сім’я розлучена, але є неповнолітні діти, в декларації потрібно відобразити маму чи тата дитини (в залежності від того з ким проживає дитина). І звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій, щоб доходи того з батьків, що не зареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включається до сукупного доходу домогосподарства. Разом із заявою необхідно надати також документ (довідка з ЖЕКу, сільської/селищної ради), що дитина проживає із заявником.

 

5. Кажуть, що непотрібно сплачувати свій обов’язковий платіж у разі якщо вода чи газ не використовувалися?

Насправді, громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з 1 травня 2018 року зобов’язані щомісячно сплачувати обов’язкову частку платежу, навіть у разі якщо на особовому рахунку є зекономлена субсидія.

Водночас, субсидіанти й надалі мають право використовувати зекономлену суму субсидії у наступних місяцях на оплату послуг, спожитих понад соціальні нормативи.

 

6. Кажуть, якщо подарувати квартиру доньці, субсидії можна позбутися?

Насправді, якщо громадянин подарував або передав те чи інше майно у спадок, він не позбавляється субсидії.

Натомість допомогу уже не зможе отримати той, хто отримав такий дарунок чи успадкувавякщо його оціночна вартість перевищує 50 тис гривень.

Однак і тут залишаються виключення, які зможе опрацювати виключно Комісії з питань призначення житлових субсидій, які працюють при органах місцевої влади.

Також наявність у власності двох житлових приміщень не впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно.

Якщо сім’я придбала квартиру у кредит, то при визначені її права на субсидію враховується не тільки вартість всієї покупки, але йсума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. гривень, субсидія може бути призначена за рішенням Комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

Виключенням також є і медичні послуги. Якщо людина оплатила операцію і сума перевищує 50 тис.грн. – це не позбавляє її права на субсидію.

 

7. Кажуть, що транспортний причіп віком менше 5 років за 4 тис грн. позбавляє права на субсидію?

Насправді,на субсидію впливає не сам факт наявності транспортного причепа, а його вартість. Адже він може коштувати як 4 тис. грн., так і 154 тис грн. для вантажного автомобілю, наприклад.

Тому власникам таких транспортних засобів варто звертатися на Комісію з питань призначення житлових субсидій, надавати відповідні документи про вартість купленого причепа і розраховувати та допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг.

19.06.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Дільничних інспекторів Ізяславщини привітали із 95-річчя  від часу створення даної служби

 

У 1923 році, 18 червня, був підписаний наказ «Про затвердження Інструкції для районних спостерігачів міських відділів». Ця дата стала днем народження служби ДІМ. Але тільки у 2004 році наказом Міністерства внутрішніх справ України 18 червня офіційно визнано Днем дільничного інспектора міліції.

З цієї нагоди до Ізяславського відділення Славутського відділу ГУ НП України в Хмельницькій області завітали голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук, щоб привітати дільничних інспекторів району із 95-річчя від часу створення інституції.

 «У складних політичних реаліях сьогодення, у важкий для України час Ви мужньо стоїте на захисті загальнолюдських цінностей, цілісності нашої держави, сумлінно та на високому фаховому рівні виконуєте свої службові обов'язки. Ваша відданість і рішучість, щоденна готовність допомагати людям спонукають усіх небайдужих разом докласти зусиль для досягнення спільної мети – забезпечення охорони прав та інтересів, життя і здоров'я кожного пересічного громадянина, збереження миру і спокою в умовах нинішніх тривожних буднів», – відзначив у своєму вітальному слові заступник начальника Ізяславського відділення Славутського відділу ГУ НП України в Хмельницькій області Руслан Форсюк.

«Ми знаємо безліч прикладів, коли, ризикуючи власним здоров'ям, а іноді й життям, дільничні без роздумів ішли у вогонь, безстрашно кидалися в бурхливу річку, рятуючи життя людей. Сьогодні від вашої роботи багато в чому залежить стабільна ситуація на Ізяславщині», – наголосив у своєму виступі Борис Яцков.

У свою чергу Сергій Шлегель висловив подяку ветеранам служби та побажав, щоб зв'язок між ними і молодими правоохоронцями міцнів, а досвід і багаторічна практика передавалися від покоління до покоління.

Під час урочистостей окремим дільничним було вручено відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради та Ізяславського відділення Славутського відділу ГУ НП України в Хмельницькій області.

18.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського відділення Славутського

відділу ГУ НП України в Хмельницькій області

 

Операція “Перевізник”: ізяславські поліцейські перевіряють маршрутні автобуси

 

На території Ізяславського району поліцейські перевіряють стан автобусів, які перевозять пасажирів.

З 20 квітня на території України триває проведення комплексної перевірки під умовною назвою «Перевізник». Вона спрямована на профілактику аварійності та зниження її наслідків на пасажирському транспорті.

Поліцейськими проводиться ряд профілактичних заходів, націлених на виявлення порушень у сфері безпеки дорожнього руху та пасажирських перевезень. Інспектори перевіряють технічний стан транспортних засобів, наявність і справність аварійних виходів, розташування місць для сидіння.

Також поліцейські контролюють зберігання транспортних засобів за визначеним місцем їх стоянки, організацію передрейсового контролю технічного стану автобусів та проведення медичного огляду водіїв.

Такі заходи посилюють контроль за безпекою дорожнього руху та запобігають виникненню надзвичайних подій під час пасажирських перевезень.

18.06.2018 р.

 

За матеріалами Ізяславського відділення поліції

Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області

 

Нова концепція розвитку екстреної допомоги

 

Міністерство охорони здоров’я оприлюднив Концепцію реформи системи екстреної медичної допомоги для громадського обговорення. Через місяць після отримання пропозицій Міністерство охорони здоров’я подасть концепцію на Уряд. Закликаємо громадськість долучатись до обговорення.

П’ятирічна реформа екстреної допомоги має на меті принципово покращити якість та доступність екстреної допомоги, щоби в критичній ситуації кожен українець оперативно отримував необхідну допомогу. З іншого боку, Міністерство охорони здоров’я прагне посилити престижність професії екстреного медичного працівника і забезпечити достойну оплату його праці.

Реалізація Концепції здійснюватиметься протягом 2018-2022 років.

 

ЯКІ ЗМІНИ ВПРОВАДЖУВАТИМУТЬСЯ В ЕКСТРЕНУ ДОПОМОГУ

 

Оновлення алгоритмів диспетчеризації

Автомобіль екстреної допомоги, який знаходиться найближче до місця події, виїжджатиме протягом декількох секунд після виклику.

 

Створення нової IT-інфраструктури

Буде створено центральний інформаційний вузол обміну даними та встановлено GPS на всіх автомобілях.

 

Інформація про стан кожного виклику в кожний момент часу

Диспетчери знатимуть стан кожного виклику і місцезнаходження кожного автомобіля екстреної допомоги. Така система вже працює у Києві, Дніпропетровській, Херсонській, Харківській областях, в тестовому режимі в Вінницькій та Полтавській областях і буде розгорнута на всю країну.

 

Оновлення обов’язкових протоколів диспетчерів

Диспетчери отримають чіткий алгоритм роботи за сучасними світовими стандартами. Диспетчери мають навчитися не тільки швидко приймати рішення під тиском часу, але й консультувати свідків щодо надання першої допомоги до прибуття бригади екстреної допомоги. Концепція передбачає відповідне перенавчання.

 

Оновлення протоколів командних дій бригад

Відбудеться перехід в навчанні і тестуванні навичок екстреної допомоги на стандарти розвинених країн. Лікарі, парамедики і навіть водії освоюватимуть практики порятунку. Буде введено зовнішнє незалежне тестування знань та навичок фахівців екстреної допомоги.

 

Нові автомобілі і обладнання
Буде оновлено вимоги до обладнання, закуплено нові автомобілі.

 

Гідна оплата праці екстреним медичним працівникам

Медики та робітники екстренки, які пройшли перенавчання, отримають ринкові зарплати та доступ до якісно обладнаних автомобілей екстреної допомоги.

 

Перебудова приймальних відділень в лікарнях

Впроваджуються нові протоколи дій в лікарні, доступ до обладнання 24/7, нова логіка планування приміщень.

 

Розбудова мережі екстрених реагувальників

Усі, хто може опинитися на місці екстреної події, мають володіти навичками порятунку людей та вміти працювати в екстрених умовах. Пожежні, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, бортпровідники, кондуктори України пройдуть оновлені курси першої розширеної допомоги. Вихователі, вчителі, соціальні працівники матимуть можливість  пройти оновлене навчання навичкам першої базової допомоги.

 

Дефібрилятори та джгути у всіх найбільш людних місцях

Ми впевнені, що для ефективного функціонування екстреної медичної допомоги необхідно забезпечити максимально скоординовані і професійні дії на всіх етапах «ланцюжка» – від дзвінка у «швидку» до спеціалізованого відділу у лікарні. Саме на це і спрямовані зміни в системі екстреної медичної допомоги.

Детальніше: Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції реформи системи екстреної медичної допомоги”

18.06.2018 р.

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України

 

 

Новий Закон про національну безпеку буде планом нашої співпраці з країнами НАТО – Президент

 

Президент Петро Порошенко не виключає, що наступного тижня у Верховній Раді буде проголосований не лише Закон про започаткування антикорупційного суду, але й Закон про національну безпеку. Про це Глава держави сказав в інтерв’ю українським телеканалам.

«І Законом про національну безпеку ми продовжимо реформування сектору оборони і безпеки. В якій частині? Ми зробимо його більш прозорим, починаючи від фінансування і закінчуючи громадським контролем. Там буде низка дуже важливих вимог»,  - підкреслив Глава держави.

Президент висловив сподівання, що Верховна Рада зможе винести документ на друге читання.

Глава держави підкреслив, що Закон про національну безпеку буде планом співпраці України з країнами НАТО.

18.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ ЧОТИРНАДЦЯТИЙ - останній 

15  червня в пришкільних таборах із денним перебуванням дітей, що діяли на базі Ізяславької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№ 5 ім.О.Онищука, гімназія» , Поліської ЗОШ І-ІІ ст., відбулись свята – Закриття табірної зміни.
            Кожен табір самостійно обирав місце та форми проведення заходів: на природі – у формі пікніку, спортивному майданчику – у вигляді спортивного свята, у спортивному залі – у формі  мистецького свята.
            Принагідно хочеться відзначити, що у 2018 році організатори роботи пришкільних таборів та виховними, зробили все, щоб час перебування дітей в таборі був цікавим та змістовним. За період роботи таборів було проведено чимало різних заходів:  мистецькі та спортивні свята і змагання, захопливі подорожі та екскурсії, відпочинок на природі та багато іншого.
ФОТОЗВІТ - Ізяславська ЗОШ № 1
ФОТОЗВІТ - Ізяславський НВК № 2
16.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

Вітання голови районної державної адміністрації із Днем медичного працівника

 

 

Шановні медичні працівники Ізяславщини — лікарі, фельдшери, медсестри, всі працівники галузі, ветерани охорони здоров’я!

Щиро вітаю вас з професійним святом — Днем медичного працівника!

Прийміть сердечну подяку за віддану працю, безмежне милосердя, професійність та лікарську честь.

Ви несете на собі величезний тягар чужого болю та відповідальності, адже у ваших руках — людські життя. Професія, яку ви обрали, заслуговує на найвищу похвалу, захоплення і повагу.

Знання і вміння лікаря, який рятує життя, захищає своєю працею радість і щастя тисяч людей, завжди користувалися пошаною і цінувалися як особливий талант.

Тож бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я та благополуччя.

Нехай здійснюються мрії і задуми, а віра та оптимізм будуть вірними супутниками на все життя.

З повагою, 

Борис Яцков,

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради

 

 

Працівники медичної галузі Ізяславщини приймали вітання з нагоди професійного свята – День медичного працівника

Напередодні відзначення професійного свята  - День медичного працівника, голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, голова райкому профспілки працівників медичних установ  Анатолій Мартинюк, Ізяславський районний військовий комісар Сергій Царук, голова ГО «Волонтер Ізяславщини» Володимир Тележинський привітали працівників галузі охорони здоров’я Ізяславщини із професійним святом.
           Звертаючись до учасників зібрання, працівників медичних установ та ветеранів галузі, керівники району, міста та галузі наголошували, що сьогодні і щоденно подяку медичним працівникам району  висловлюють тисячі жителів, яким вмілі руки медиків врятували життя, а теплі слова заспокоїли чимало сердець. Також було акцентовано увагу усіх на тому, що зараз медики стоять на передовій і в сфері реформування медичної галузі. Адже Президент Петро Порошенко наголошує: «Нинішня реформа системи медичного обслуговування неможлива без вагомої підтримки, досвіду та прагнення змін на краще кожного медичного працівника й лікаря, і запорукою успіху є наші спільні зусилля на шляху до єдиної мети».
           Вітаючи учасників заходу, Борис Яцков зазначив, що сучасні лікарні мають бути з найкращим діагностичним обладнанням, модернізованими та оновленими відділеннями, забезпеченими високоефективними медичними препаратами, ефективним лікуванням пацієнтів в комфортних умовах перебування, високопрофесійним і високооплачуваним медичним персоналом.
            “Медична реформа змінить на краще статус кожного медичного працівника і забезпечить доступне лікування кожному громадянину. Звичайно важко жити в час змін, але разом маємо вчитись ефективно витрачати кошти з найкращими наслідками для суспільства. Шлях непростий, ним пройшли усі цивілізовані країни світу і нам, українцям,  він під силу”, – наголосив у своєму виступі Сергій Шлегель.
            Секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко побажала медичним працівникам витримки і наснаги в нелегкій, але святій справі – дарувати людям надію і радість.
           З нагоди професійного свята групі медичних працівників  району було вручено відзнаки департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, керівництва Ізяславської ЦРЛ та Ізяславського РЦ ПМСД.
            Ряд медичних працівників району за участь в проведенні АТО та внесок у реабілітацію учасників АТО були відзначені нагородами ГО «Волонтер України», які вручили Володимир Тележинський та Сергій Царук.
            Святковий настрій працівникам медичної галузі району подарували солісти та вихованці  хореографічного колективу «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», педагоги закладів освіти міста.
ФОТОЗВІТ
15.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Ми вже заклали фундамент для нової системи охорони здоров’я – Президент медикам

 

«За рік нам багато чого вдалося зробити. Наголошую, що це не є косметичні реформи, косметичні ремонти, а дуже важлива закладка нових фундаментальних паростків нової системи охорони здоров’я»,  - звернувся Президент Петро Порошенко до медиків під час урочистого заходу до Дня медичного працівника.

Петро Порошенко зауважив: «Я чудово пам’ятаю, як минулого року в цій величній залі Маріїнського палацу, я вітав медичну спільноту зі святом, мав можливість поспілкуватися з вашими колегами про те, що не реформувати медичну галузь зараз просто неможливо і відкрити дуже ретельну дискусію щодо змісту і якості медичної реформи. Та система, яку ми успадкували від СРСР, і штучно вона зберігалася всі ці роки, є абсолютно непристосованою до нових соціальних і економічних реалій».

За словами Глави держави, минулого року дано старт кардинальним змінам медичній галузі. «Прийнято Закони, які змістовно й фінансово змінюють всю застарілу архітектуру системи. Це Закони про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, про автономізацію закладів охорони здоров’я. Створено Національну службу здоров’я України. З квітня 2018 року стартувала кампанія з вибору пацієнтом лікаря та підписання декларації», - також зазначив він.

Президент підкреслив, що буде тримати це питання на контролі, але вже зараз йому доповідають, що понад 8 мільйонів наших громадян підписали декларації з терапевтами, педіатрами або сімейними лікарями. Укладено 149 договорів із закладами первинної допомоги – комунальними некомерційними підприємствами, які вже з 1 липня 2018 року почнуть отримувати фінансування за новою моделлю.

«Хтось може запитати, а чому така прискіпливість до первинної ланки, відповім: це перший контакт лікаря з пацієнтом або з усією родиною. Лікар, який бачить людину, сім’ю, в яких умовах вони працюють, в яких умовах вони живуть, пропонує найоптимальніші методи профілактики й лікування. За експертними даними, гривня, вкладена в профілактику, рятує десять гривень, витрачених на лікування»,  - особливо наголосив Глава держави.

Він також додав: «Як Президент абсолютно розумію і необхідність розвитку спеціалізованої, високотехнологічної та високоспеціалізованої медичної допомоги. Вже йдуть відповідні напрацювання по зміні законодавства, обговорюються шляхи співпраці і розвитку з інституціями громадянського суспільства».

Петро Порошенко також зазначив, що безумовно необхідно виносити на широке суспільне обговорення такі складні питання, як реалістична оцінка вартості послуг. «Це не залишиться без прискіпливої уваги держави. Народ, суспільство, пацієнт не може і не буде кинутий на призволяще», - підкреслив він.

За його словами, дуже важливе і впровадження страхової медицини та багато інших змін у галузі.

«У поточному році реформа охорони здоров’я реалізується на первинній ланці. Разом з тим Національна академія медичних наук України ще в минулому році запровадила пілотний проект зі зміни механізму фінансування надання медичної допомоги. Переконаний, цей досвід буде нами використано в подальшому», - резюмував Петро Порошенко.
15.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

«Питання зміцнення матеріальної бази закладів освіти району – процес планомірний та виважений», - голова райдержадміністрації Борис Яцков

        
15 липня голова районної державної адміністрації Борис Яцков та начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель взяли участь у роботі колегії відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, яке провела т.в.о. начальника відділу Людмила Крюкова.
         Виступаючи перед членами колегії, працівниками відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, його структурних підрозділів та керівниками закладів освіти Ізяславщини голова районної державної адміністрації Борис Яцков наголосив на необхідності  проведення повного комплексу робіт із підготовки закладів освіти Ізяславського району до початку нового 2018/2019 навчального року. Зокрема було зазначено, що у керівництва району  є бачення планомірного та виваженого підходу до питання зміцнення матеріальної бази закладів освіти району, забезпечення їх сучасним обладнанням, створенням  усіх умов для безпечного перебування дітей та працівників закладів освіти. Для цього планується залучити кошти залишків освітньої субвенції, обласного, районного бюджетів та інших джерел. При цьому Борис Олександрович наголосив, що зробити все і одночасно не можливо, є бачення по черговості таких робіт. Головне в цій роботі – забезпечити умови для якісних умов навчально-виховного процесу в закладах освіти. Також голова райдержадміністрації зазначив, що вирішення цих питань можливе при розумінні і підтримці зусиль та дій керівництва районної державної адміністрації та керівництва відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації з боку колективів закладів освіти, депутатів рад різних рівнів та батьківської громадськості.
         Також очільник районну поділився планами райдержадміністрації щодо проведення  робіт із проведення ремонтних робіт на автомобільних дорогах у районі.
15.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при Ізяславській районній державній адміністрації

           15 червня відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації, яке провели заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко та начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїса Ткаченко.
            На порядок денний було винесено наступні питання: Про надання дозволу на вчинення правочину; Про надання дозволу на укладення договору про припинення права на аліменти на утримання неповнолітніх дітей; Про визначення громадянину С. способів участі у вихованні сина; Про доцільність позбавлення батьківських прав громадянина С.; Про надання дозволу на вчинення правочину – укласти; Про доцільність припинення соціального супроводу дітей у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах
; Про взяття під соціальний супровід; Про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.
15.06.2018
р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Розпочала роботу Рада з питань інтелектуальної власності під головуванням Степана Кубіва

       
14 червня під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва відбулося перше засідання Ради з питань інтелектуальної власності, яка створена для посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні, протидії “патентному троллінгу”, боротьби з інтернет піратством, легалізації програмного забезпечення в органах державної влади, організації функціонування Центрів підтримки технологій та інновацій та взаємодії з Вищим спеціалізованим судом з питань інтелектуальної власності.
             «Український винахідник та науковець має право на захист своїх розробок, а Україна зацікавлена у стимулюванні та впровадженні результатів інтелектуальної діяльності у реальний сектор економіки. Ми створюємо взаємовигідну, ефективну систему і сьогодні зробили великий крок у цьому напрямку – розпочали роботу Ради з питань інтелектуальної власності. Вона є майданчиком для напрацювання пропозицій щодо реформи у цій сфері», – підкреслив Степан Кубів.
             Він зазначив, що основними завданнями Ради є координація взаємодії органів виконавчої влади, бізнесу та громадського сектору у сфері інтелектуальної власності; визначення шляхів та механізмів розв’язання проблемних питань, які виникають під час формування та реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності; розробка законодавчих змін у сфері інтелектуальної власності, зокрема щодо розвитку цієї сфери, забезпечення інтеграції України у міжнародний та європейський інтелектуальний простір з урахуванням національних інтересів України, розвитку і реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності тощо.
             Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук додав, що Рада є надійною платформою для координації реформи системи захисту прав інтелектуальної власності, яка в свою чергу є відправною точкою та основою для сталого інноваційного розвитку України.
             Під час засідання також обговорювалася необхідність запровадження інституції державних інспекторів з питань інтелектуальної власності, питання ефективної роботи регіональних Координаційних рад по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності, заслуханий звіт про проведення інвентаризації та оцінки об’єктів права інтелектуальної власності підприємств (установ, організацій), які створено за державні кошти та затверджений персональний склад Ради з питань інтелектуальної власності.
              За підсумками першого засідання Ради Степан Кубів дав низку доручень центральним органам виконавчої влади.
15.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ ТРИНАДЦЯТИЙ

День туризму у Поліському

 

14 червня 2018 року у таборі із денним перебуванням дітей «Світанок», що діє базі Поліської ЗОШ І-ІІ ст., відбулось чудове свято – День туризму.
              Хто такий турист? Це людина, яка любить подорожувати, відкривати нові далі. Це людина, яка понад усе любить свій рідний край, свою землю. Яка надає перевагу голубому шатру неба над тіснявою міських квартир. Туристи – найщасливіші люди, адже вони чують мелодію сосни, знайомий голос вогнища, біля якого живе дзвінка юність, вимірюють життя кілометрами, а не квадратними метрами. 
              Відкриття свята розпочалось із загального шикування вихованців і їх виховників із гостями табору. Для усіх присутніх пролунала святкова пісня «Літо золоте» у виконанні учениці школи Поварчук Вікторії. З привітальним словом та найщирішими побажаннями до школярів та керівництва табору звернувся завідувач сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук.
               День туризму проходив під загальним девізом: «Лінь, тугу – відганяйте! Мандруйте! Рідний край пізнавайте! Зі мною нових зустрічей чекайте!». 
               Для дітей табору було організовано і проведено змагання зі спортивного туризму. В змаганнях брали участь дві команди під назвами «Капітошка» та «Орлята». Відповідно до плану, учасники пройшли досить багато різноманітних конкурсів, а саме: «Представлення команд», «Розминка капітанів», «Розминка команд», «Зберись в похід», «Розпали багаття», «Бівуак туриста», «Турист завжди тропу знайде», «Теоретики», «В’язання вузлів», «Топографічний диктант», «Медична допомога», «Спуск, підйом, канатні переправи», «Орієнтування».
               Даний захід проводився з метою: сприяти залученню школярів до систематичних занять туризмом; згуртувати дітей в єдину команду, об’єднавши усіх її учасників єдиною творчою діяльністю; залучати учнів до творчої діяльності, впливати на особистість дитини; закріпити набуті туристичні знання, уміння та навички; розвивати фізичні якості: силу, швидкість, витривалість, гнучкість; пропагувати здоровий спосіб життя. Веселі пригоди туристів закінчилися, але в серці кожного ще довго житимуть спогади про чудово проведений час, пережиті емоції та щирі почуття. 
ФОТОЗВІТ
14.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

 

Працівники структурного підрозділу в районі Головного управління ПФУ консультували осіб, що перебувають на обліку в районному центрі зайнятості

 

В Україні, як в соціальній та правовій державі, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Конституція України проголошує і закріплює право на соціальний захист громадян та визначає конкретні види соціального забезпечення. Конституційне право на соціальний захист включає право громадян на забезпечення їх у старості. Зокрема, пенсія за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та інші її види, що призначаються у зв’язку з трудовою діяльністю і є однією з форм соціального захисту.

Задля підвищення обізнаності населення району з питань застосування трудового та пенсійного законодавства фахівці Ізяславського районного центру зайнятості, разом із спеціалістами Ізяславського відділу Головного управління ПФУ в Хмельницькій області систематично проводять профінформаційні семінари для безробітних.

14 червня   начальник Ізяславського відділу обслуговування громадян Ольга Забитчук   спілкувалася з безробітними громадянами під час семінару на тему: «Легальна зарплата – складова майбутньої пенсії». На заході були присутні 27 осіб, які у не далекому майбутньому будуть звертатися до Головного  управління Пенсійного фонду за призначенням пенсії. Цей контингент як ніхто зацікавлений у детальному роз’ясненні теми семінару, тому присутні жваво обговорювали питання легальних трудових відносин, задавали чимало запитань щодо підрахунку страхового стажу та залежності розміру майбутньої пенсії від розміру страхового стажу. Ольга Перівна проінформувала присутніх щодо порядку подання документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», змін в пенсійному законодавстві, порядку отримання виписки про доходи із системи персоніфікованого обліку, наголосила, що завчасне звернення до управління з документами для призначення пенсій допоможе забезпечити її призначення і виплату у найкоротший строк після досягнення пенсійного віку. На всі запитання присутніх вона надала  вичерпні роз’яснення.

Наприкінці семінару безробітні отримали інформаційні листівки стосовно перспективи запровадження накопичувальної пенсійної системи, надання електронних послуг, користування веб-порталом Пенсійного фонду України, консультації за допомогою Skype та можливості отримання актуальної інформації в сфері пенсійного забезпечення з друкованих видань Пенсійного фонду України.

14.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

 

Уряд затвердив Порядок перерахування внесків за встановлення будинкових лічильників, – Мінрегіон

            Уряд затвердив порядок та примірний договір щодо перерахування виконавцем комунальної послуги внесків за встановлення будинкових лічильників оператору зовнішніх мереж, що були сплачені споживачами та власниками приміщень з індивідуальним опаленням та водопостачанням.
            Це черговий підзаконний акт на виконання Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
            Прийняття документа зобов’яже виконавців комунальної послуги перераховувати оператору зовнішніх інженерних мереж внески, сплачені споживачами та власниками приміщень з індивідуальним опаленням та водопостачанням за встановлення будинкових лічильників. Також визначено порядок і умови перерахування внесків та примірний договір, який прописує взаємовідносини між виконавцем послуги та оператором зовнішніх мереж.
            Прийняття постанови врегульовує питання тарифоутворення на теплову енергію та комунальні послуги за рахунок виключення плати за встановлення цих лічильників з тарифів.
            Нагадаємо, раніше Уряд затвердив вимоги та механізм інформування власників будинків про встановлення вузлів комерційного обліку (лічильників) теплової енергії і водопостачання. Співвласники повинні бути проінформовані про намір встановлення (не менш як за два місяці), вартість лічильника та проектні роботи. Також співвласникам надане право самостійного встановлення приладів обліку, яке не потребує погодження від монопольних компаній. Це прискорить процес встановлення засобів обліку, які в подальшому сприятимуть економії споживання енергоресурсів і водопостачання.
14.06.2018 р.

Джерело

 

Медичні працівники області приймали вітання з нагоди професійного свята
 
          

  13 червня, напередодні Дня медичного працівника, свята, яке відзначають представники однієї із найважливіших та найгуманніших професій, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий взяв участь в урочистому зібранні, що відбулося в обласній філармонії.
              Вітаючи медичну спільноту із цим чудовим святом, Вадим Миколайович висловив щиру вдячність усім тим, хто стоїть на сторожі нашого життя та здоров’я: “Щоденно ви чуєте слова вдячності від людей, яким врятували життя, повернули здоров’я. Ваше покликання нелегке  та дуже відповідальне. Ви завжди на передовій боротьби за життя коли панує мир, і на передовій збройної боротьби за незалежність та волю України, адже 100 працівників медичної галузі Хмельницької області є учасниками антитерористичної операції та Операції Об’єднаних сил. Від жителів Хмельниччини я сердечно дякую вам за вашу невтомну працю!".
               Голова зазначив, що цей рік є переломним для медичної галузі, адже саме у 2018 році розпочалася докорінна реформа системи фінансування закладів охорони здоров’я, відбуваються масштабні перетворення на первинній ланці надання медичної допомоги, змінюється сама модель відносин між лікарем та пацієнтом.
               “Завдання, які поставили Президент та Уряд, є дуже серйозними, але я впевнений, що усі разом ми з ними справимось. Об’єднавши всі зусилля, будемо працювати над створенням якісної української медицини, новітньої та високотехнологічної, адже ми маємо для цього відчутну фінансову підтримку, – наголосив Вадим Лозовий. – Цьогоріч  на розвиток сільської медицини Хмельницької області з бюджету держави виділено 233 млн. грн., це найбільше і найсуттєвіше за усі роки незалежності України. Тож маємо освоїти ці кошти в повному обсязі.”
               Голова облдержадміністрації побажав медикам міцного здоров’я, родинного тепла,  добробуту, успіхів у їх нелегкій, але дуже важливій і почесній праці та вручив відзнаки облдержадміністрації кращим працівникам галузі.
               За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у надання медичної допомоги населенню області та з нагоди Дня медичного працівника ряд працівників медичних установ області було нагороджено відзнаками обласної державної адміністрації та обласної ради. Серед нагороджених
головний лікар комунального закладу “Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги” Сергій Літвінчук.
14.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

Пришкільні табори – ДЕНЬ ДВАНАДЦЯТИЙ

Через подорожі відкрий для себе світ 

В ході роботи таборів із денним перебуванням дітей, що діють на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука та Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія», їх юні вихованці здійснили ряд подорожей.
              Особливо цікавою та пізнавальною була поїздка до Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
              В ході подорожі діти оглянули створені працівниками центру  виставкові зали з акваріумістики та орнітології. Познайомились із мешканцями куточку живої природи закладу та зовнішнього вольєру де утримуються декоративні птахи.        
              Також   гості центру оглянули музеї, які створені та діють на його базі: музей народних ремесел; музей кімнатних рослин; етнографічний музей.

             На території закладу створено дендрологічний парк «Шепетівський»,  де розміщується 5 видів Червонокнижних рослин та колекції хвойних та декоративних дерев та кущів (близько 100 видів).

             Особливе захоплення в учасників поїздки викликало спілкування і членами молодіжної громадської кінологічної організації «Фенікс» та їх чотирилапими вихованцями. Члени організації спільно із вихованцями центру беруть участь  в обласних, всеукраїнських та міжнародних  кінологічних виставках та змаганнях.
            
Також бажаючі отримали змогу набути нові навички в ході проведення майстер-класів із лозоплетіння, писанкарства, роботи з природними матеріалами.
ФОТОПОДОРОЖ Ізяславська ЗОШ І-ІІІ № 1
ФОТОПОДОРОЖ Ізяславський НВК № 5
13.06.2018 р.

За матеріалами    відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

 

В. Лозовий: Хмельниччина відкрита для інвестиційної діяльності

Голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий та голова обласної ради Михайло Загородний 12 червня зустрілися з представниками компанії «MTE YAPI TICARET ANONIM  SIRKETI», Республіка Туреччина.
           Представники турецької компанії завітали на Хмельниччину та виявили бажання зустрітися з керівництвом області, аби розповісти про багатопрофільну діяльність компанії.
            Голова адміністрації висловив слова вітання іноземним гостям та виявив бажання, аби ті розповіли більш детально про досвід роботи компанії та свої пропозиції.
            Так, Генеральний директор компанії «MTE YAPI TICARET ANONIM SIRKETI» Хусеін Юзбашіоглу розповів, що компанія працює в галузі будівництва з 2002 року. Виконує роботи в таких країнах як, Туреччина, Німеччина, ОАЄ, Ірак  та Республіці Казахстан. Також Хусеін Юзбашіоглу додав, що компанія займається не тільки будівництвом доріг (тунелей, надземних сполучень), а й фабрик, заводів, лікарень, аеропортів, стадіонів, благоустрієм історичної спадщити та багато іншого. Відтак, іноземні гості запевнили, що мають намір працювати на ринку України в інфраструктурних проектах, а зокрема в будівництві, ремонті та обслуговуванні доріг та запевнили, що для цього є достатній науково-технічний,  фінансовий  та юридичний потенціал.
            “Ми будемо раді приєднатися до міжнародних торгів та сподіваємося, що Хмельниччина надасть нам гарні проекти для роботи”, – відмітив Генеральний директор компанії.
             В свою чергу, Вадим Лозовий зазначив, що Урядом України, за підтримки Президента України Петра Порошенка, започаткована програма відновлення доріг України. Тому дане питання для на нас вкрай актуальне.
             Вадим Миколайович відмітив, що сьогодні  Хмельниччина відкрита для інвестиційної діяльності. Відтак, є іноземні компанії, які вже виконують ремонтні роботи по будівництву доріг в області, але, за словами голови адміністрації, створення здорової конкуренції є пріоритетом для області.
             Також очільник області відмітив, що метою таких зустрічей є налагодження  та продовження тісної співпраці з різними країнами.
             “Для нас є важливе не тільки терміни виконання робіт, а й якість робіт. Тому ми маємо бути впевненні у діловому партнері”, – додав Вадим Лозовий.

На завершення зустрічі, сторони висловили сподівання на  співпрацю задля розвитку інфраструктури не тільки Хмельниччини, а й України в цілому.
13.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

Павло Петренко та Роман Ващук дали старт кампанії «Безоплатна правова допомога – завжди поруч»

12 червня Міністр юстиції Павло Петренко та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук дали старт інформаційній кампанії «Безоплатна правова допомога – завжди поруч». Мета проекту – інформувати громадян на прикладах життєвих історій українців про можливості захисту прав завдяки роботі юристів та адвокатів системи безоплатної правової допомоги Мін’юсту.
             «Ми запускаємо інформаційну кампанію, яка має на конкретних прикладах успішних історій українських громадян донести ключове повідомлення – право на захист є у кожного і його можна реалізувати за допомогою нашої системи безоплатної правової допомоги», – наголосив очільник Мін’юсту.
             Він зауважив, що безоплатна правова допомога – один з найуспішніших проектів Міністерства юстиції, Уряду та міжнародних партнерів, який поновлює справедливість і забезпечує реалізацію права українців на захист. Саме тому дана ініціатива – серед пріоритетів держави.
            «Шлях, який ми пройшли за останні 5 років, це шлях поступового відновлення довіри громадян до країни як захисника їхніх прав. За ці 5 років понад 2 мільйони українців скористалися послугами безоплатної правової допомоги», – підкреслив Міністр юстиції.
            Він додав: за цей час система від ідеї запровадження захисту від незаконного переслідування держави через правоохоронні органи виросла до понад 550 центрів та бюро безоплатної правової допомоги, де працюють тисячі адвокатів та юристів.
            «2300 українських громадян, яких захищали адвокати системи безоплатної правової допомоги, були виправдані у кримінальних справах. Це 2300 доль, які не були зламані правоохоронною системою і кинуті на вівтар беззаконня й несправедливості. Вони є свідченням того, що в країні відновлюється право на захист», – заявив Павло Петренко.
            Він подякував надійним партнерам Міністерства юстиції – Уряду Канади й проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» – котрі з перших днів заснування системи безоплатної правової допомоги підтримували всі ініціативи, спрямовані на захист прав українців.
            Посол Канади в Україні Роман Ващук у свою чергу наголосив, що будь-яка демократична держава має забезпечити доступ до безоплатної правової допомоги для найбільш вразливих категорій громадян.
           «Проект безоплатної правової допомоги перевів це зобов’язання в Україні з площини теорії у площину практики. Це реальний приклад реформи, націленої на найбільш вразливі верстви населення», – зауважив Посол.
             Але, додав він, для того, щоб українці користувалися цією можливістю, – важливо надати їм якомога ширшу інформацію про проект.
            «Ці історії з життя будуть найбільш переконливими для українців, які є одними з найбільших скептиків. Достукатися до людей – це обов’язок держави і партнерів запровадження проекту безоплатної правової допомоги», – наголосив Роман Ващук.
            За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, мета кампанії – інформувати якнайширше коло громадян України про систему безоплатної правової допомоги.
            «Ми надаємо інформацію про систему державної соціальної гарантії, яка вже 5 років існує в Україні і якою мають можливість скористатися громадяни, щоб отримати якісну безоплатну правову допомогу. В рамках проекту було виготовлено 6 соціальних роликів, а також підготовлено низку друкованих матеріалів. У їх основу лягли реальні життєві історії клієнтів системи БПД, які звернулися за правовою допомогою», – зазначив керівник Координаційного центру.

           
За словами директора українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога України» Лариси Бізо, цей проект дає бачення того, як може змінитися життя у разі використання послуг системи безоплатної правової допомоги.
            «Ми залучили молодих режисерів, для яких ця тема була не байдужа. Наша мета полягала у тому, щоб створити відеоролики, які б показували українцям реальні життєві приклади. Також для нас було дуже важливо через ці історії збільшити рівень довіри до системи», – зауважила Лариса Бізо.
13.06.2018 р.

Джерело

 

 

Перша зміна табору «Світанок», що на Ізяславщині, - відкрита!

Літо щораз ставить перед батьками нелегке завдання – влаштувати дітям гарний відпочинок. При цьому бажано, щоб вони й оздоровилися, подихали свіжим повітрям і були під наглядом добрих педагогів та вихователів. Важливі також безпека перебування у місці відпочинку, цікаве й змістовне дозвілля. 

12 червня відбулося урочисте відкриття першої зміни в дитячому оздоровчому таборі «Світанок», що в селі Білогородка Ізяславського району.

Зусиллями керівництва відділу освіти, молоді та спорту за підтримки голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова заклад було підготовлено до прийому дітей.  У таборі для оздоровлення та відпочинку дітей створені усі належні умови: 5-ти разове харчування, конкурси та розваги, заплановані екскурсії та різноманітні культурно-мистецькі заходи.

На святковій лінійці гостей, які завітали до табору «Світанок» - заступника голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимира Левченка, заступника голови Ізяславської районної ради Михайла Борисюка, начальника управління фінансів районної державної адміністрації Сергія Журавля, т.в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмилу Крюкову, завідувача сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталія Ткачука – діти привітали запашним українським короваєм. 

У своєму виступі на урочистому відкритті заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко повідомив, що цього річ у таборі планується оздоровити близько не лише дітей із Ізяславського району, а й сусідніх із Ізяславським районом районів та об’єднаних територіальних громад, адже для цього проведено колосальну роботу. Неодноразово проводилися перемовини з сільськими   головами, депутатами районної ради, підприємцями району. Для оздоровлення і відпочинку дітей   задіяні  не лише бюджетні кошти, а благодійна допомога бізнесових структур.  

Крім добрих напутніх слів гості подарували  для організації роботи табору спортивний інвентар.

«У нас класні вожаті! Вони добрі й з ними не буває сумно! Ми вже встигли пограти у ігри, разом потанцювали на дискотеці, вони нас люблять... А ще дуже подобаються фізкультурні ігри», - наголосили під час спілкування його вихованці.

«Діти у таборі хороші! Усі розумні, талановиті й дуже спортивні. Хтось займається спортом, хтось професійно танцює, співають майже усі. Тому з ними легко знайти спільну мову», - розповіли вожаті табору.

«Головне, що дітям у таборі подобається. Гарні вихователі, облаштований побут  й смачна їжа. Адже для мене, насамперед, важливий комфорт для дітей та можливість показати свої таланти й творчість» , - заявила бабуся одного із відпочивальників.

Для дітей, які перебувають в таборі вихованці Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» подарували кілька чудових вокальних виступів. 

Завершилось святкове відкриття табірної зміни великим танцювальним флешмобом за участі всіх дітей та їх виховників.

Вітаємо наших маленьких друзів із відкриттям табору! Бажаємо вихователям побачити літній позитив, допомогти дітям пізнати нові грані світу й себе у ньому, пробудити ініціативу! Щиро сподіваємося, що відпочинок 2018 стане незабутнім, яскравим на враження і нові знайомства! 

Початок відпочинку виявився вдалим. Сподіваємося, що під час перебування у таборі діти будуть весело та активно відпочивати, і наступного року неодмінно захочуть повернутися сюди ще раз.
ФОТОЗВІТ

12.06.2018 р.

В.Кучерук за матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Президент підписав Закон «Про Вищий антикорупційний суд»: Суд нам потрібен цього року

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищий антикорупційний суд».

Глава держави зауважив, що 11 червня є історичним днем для України – минулого року у цей день було запроваджено безвіз ЄС для українців, а сьогодні підписує цей Закон у присутності майбутніх та діючих лідерів, студентів Української академії лідерства.

«Нарешті, ми перестали використовувати словосполучення «законопроект про Вищий антикорупційний суд» і робимо Закон України «Про Вищий антикорупційний суд», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що для завершення формування антикорупційної інфраструктури не вистачало чесних, справедливих, об’єктивних і незалежних суддів. Президент подякував за підтримку реформи судової гілки влади, яка передбачала ліквідацію імунітету суддів. Вони не повинні переслідуватись за ухвалене рішення, але якщо скоїли злочин, то мають нести відповідальність. Реформа також дала можливість для повного перезавантаження суддівського корпусу.

«У моєму минулорічному зверненні про зовнішню і внутрішню політику чітко було наголошено на створенні антикорупційного суду в найкоротші терміни. У Законі про бюджет на цей рік ми чітко передбачили видатки на антикорупційний суд, ключове - вже цього року. Нікому не дозволено буде переносити створення суду «на потім». Але багато хто вважав, що їм вдасться зупинити процес», - розповів Президент, зауваживши, що були вимоги, щоб він відкликав свій законопроект.

Петро Порошенко розповів, що він запросив громадськість долучитися до написання документу, і окремі громадські активісти, включаючи Георгія Вашадзе, розробили законопроект, який повністю відповідає міжнародним нормам. Після цього Глава держави підписав подання і вніс його на розгляд Верховної Ради. Президент нагадав, що до документу у Парламенті було запропоновано майже 2 тис. поправок: «Думали, що двома тисячами поправок заблокують розгляд або ми порушимо процедуру». Однак був дотриманий регламент і 7 червня депутати ВР проголосували за Закон.

Президент ще раз наголосив, що ухвалення Закону «Про Вищий антикорупційний суд» є перемогою України, бо завдяки спільній роботі було напрацьовано незалежну антикорупційну інфраструктуру, що створює всі можливості для ефективної боротьби з корупцією.

«Це не кінець роботи. Це лише початок. Хочу звернутися до наших іноземних партнерів, бо законом передбачено інститут іноземних експертів, кандидатури яких нам мають надати міжнародні і авторитетні організації, які спеціалізуються на боротьбі з корупцією і де Україна бере участь на міждержавному рівні. Прошу за дуже короткий термін мінімум 12 кандидатів мають надійти до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) для того, щоб ми запустили процес створення суду», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також звернувся до Уряду і Міністерства фінансів терміново виділити фінансування, яке передбачено в бюджеті. «І головне – я звертаюсь до ВККС і Вищої ради правосуддя – готуйтеся до ефективної і напруженої роботи, бо суд нам потрібен цього року. Я нікому не дам зупинити цей процес», - наголосив Президент.

Петро Порошенко також звернувся до правників та юристів: «Не бійтеся. Беріть участь в конкурсі на посаду суддів антикорупційного суду. Бо чесні, сміливі, незалежні, професійні та патріотичні судді нам вкрай потрібні».
12.06.2018 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

 

 

Питання підготовки закладів освіти району до нового 2018/2019 навчального року на контролі у керівників району

     Завершився 2017/2018 навчальний рік і діти вирушили на літні канікули. Проте у шкільних стінах відпочинку не має. Школи готуються до початку нового 2018/2019 навчального року.
     Як саме триває підготовка до нового навчального року 8 червня ознайомився голова районної державної адміністрації Борис Яцков та заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Зокрема цього дня керівник відвідали Мислятинську ЗОШ І-ІІІ ст., Михнівську ЗОШ І-ІІІ ст., Білогородську ЗОШ І-ІІІ ст.. Борис Олександрович та Володимир Борисович поспілкувались із керівниками закладів освіти, які розповіли про плани підготовки закладів до зустрічі учнів у новому навчальному році.

     Також Б.Яцков та В.Левченко відвідали дитячий оздоровчий табір «Світанок», що в селі Білогородка. Під відвідування табору посадовці ознайомились із початком роботи першої зміни табору та поспілкувались із його окремими працівниками.
11.06.2018
р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ ДЕСЯТИЙ

Подорож до чарівного світу мистецтва

         11 червня вихованці табору із денним перебуванням дітей «Сонечко», що діє на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 разом із своїми педагогами-виховниками здійснили цікаву та захоплюючу подорож у чарівний   та прекрасний світ мистецтва – вони відвідали Ізяславську дитячу школу мистецтв, яка нещодавно відзначила своє 60-річчя.
         Діти оглянули навчальні класи відділу народних інструментів, оркестровий відділ, хореографічний відділ та відділ образотворчого мистецтва, які працюють у мистецькому закладі. Також вони поспілкувались із окремими викладачами - Надією Кропивко,  Антоніною Яремчук, Вадимом Петровським, Оленою Жук, Сергієм Загорським, Володимиром Півнем, Зоряною Куземою. Кожен викладач розповів про  свою роботу, про досягнення своїх вихованців. Особливе захоплення у відвідувачів закладу викликала можливість самим спробувати пограти на різноманітних інструментах.
ФОТОЗВІТ
11.08.2018 р.

За матеріалами табору «Сонечко»

 

 

 

Команда державних службовців Ізяславщини взяла участь в обласній спартакіаді

 

У справжнє свято спорту і здоров’я перетворилася спартакіада державних службовців, котра проводиться традиційно щороку і щоразу виявляє нові спортивні досягнення, закоханість у спорт працівників державних установ Хмельниччини.

Цей фізкультурно-спортивний захід відбувся 09 червня в місті Хмельницький серед збірних команд державних службовців районних державних адміністрацій, міст обласного підпорядкування та обласних управлінь.

Спартакіада проводиться з метою пропаганди здорового способу життя, залучення державних службовців до занять фізичною культурою та спортом, організації дозвілля та активного відпочинку, розвитку найбільш популярних видів спорту.
           Це свято спорту вдалося зробити яскравим, видовищним, насиченим емоціями та гарним настроєм, що налаштували та надихнули учасників спартакіади на спортивні перемоги.
           Урочисте відкриття змагань розпочали з підняття Державного Стягу та виконання Державного Гімну України. З вітальним словом на урочистому відкритті звернулись до учасників змагань почесні гості та суддівська колегія спартакіади. Вони зауважили, що проведення таких заходів формує новий імідж державного службовця, оскільки державна служба вимагає, як збалансування напруженого робочого графіка, так і активного відпочинку. А також виступаючі побажали усім учасникам спартакіади щастя і здоров’я, вдалої гри, командного настрою та яскравих перемог.
           Відповідно до програми Спартакіади спортивні змагання проводилися з таких видів спорту: міні-футболу, волейболу, настільного тенісу, шахів і шашок.
           Честь Ізяславщини на змаганнях захищали працівники управлінь соціального захисту населення, фінансового, служби у справах дітей, відділів освіти, молоді та спорту, ведення Державного реєстру виборців, сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, та відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі  Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.
            Команда району взяла участь у всіх видах спорту, крім волейболу.
            Слід відмітити дружну команду державних службовців Ізяславського району з міні-футболу. Не дивлячись на те, що жереб викидав на долю наших футболістів непростих суперників, команда у напруженій, безкомпромісній боротьбі у загальнокомандному заліку показала досить непогані результати.

            Гарний рівень підготовки та захопливу гру в настільний теніс продемонструвала спеціаліст сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Пирогівська.

            Бали в скарбничку загальнокомандної перемоги своїми виступами також додали ізяславські спортсмени в «інтелектуальних» видах спорту, а саме: головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Ярослав Ільчук (шашки); завідувач сектору усиновлення, опіки і піклування та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування служби у справах дітей райдержадміністрації Вікторія Палига (шашки), головний спеціаліст сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольга Баско (шахи), завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації Анатолій Радкевич (шахи).
           Загалом спартакіада пройшла дуже емоційно, відчайдушно, спортсмени продемонстрували добру спортивну форму, завзятість, азарт, гарний настрій.

Команда нашого району впевнено зайняла місце в середині турнірної таблиці серед кількадесят команд-учасниць.
           Як зауважив завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, головний тренер команди державних службовців Ізяславського району Віталій Ткачук «Наша команда продемонструвала спритність, волю до перемоги і командну підтримку. Це справжні Ізяславські патріоти спорту серед державних службовців».

ФОТОКОЛАЖ

11.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 Питання правильності нарахування і оплати праці та інших соціальних виплат на постійному контролі в Управлінні Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій   

Під час наради з питань розвитку територій, яка відбулась в Хмельницькій обласній державній адміністрації, начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Анатолій Марценюк проінформував присутніх щодо порушень з оплати праці, виявлених в ході контрольних заходів, проведених працівниками Управління.
           Анатолій Анатолійович зазначив, що працівниками Управління в ході проведення контрольних заходів постійно здійснюється перевірка правильності нарахування та оплати праці та інших соціальних виплат.
           Так, протягом  січня – травня 2018 року проведено контрольні заходи на 30 підприємствах, установах та організаціях області, з них на 9 об’єктах (або 30 %) виявлено фінансові порушення з оплати праці та інших соціальних виплат на загальну суму 336,8 тис. грн (з них відшкодовано – 221,1 тис. грн або 65,6 %).
          Порушення щодо незаконного нарахування та виплати заробітної плати становлять  145,5 тис. гривень. Загальна сума порушень по виплаті інших соціальних допомог/виплат становить 191, 2 тис. грн. (відшкодовано повністю ).
          Під час здійснення заходів контролю, в окремих випадках встановлюються факти, коли при проведенні суб’єктами державної, комунальної власності розрахунків за виконання будівельних робіт, у підрядників (безпосередніх виконавців) або відсутні наймані працівники, чисельність не відповідає реально виконаним обсягам робіт, або ж їм виплачується заробітна плата на рівні мінімальної.
          Доповідач зауважив, що перелічені випадки не є поодинокими на теренах області. Укладання замовниками договорів із виконавцями робіт, надавачами послуг без наявної у них трудової бази тягне за собою не лише фінансування за рахунок державного та місцевого бюджету тіньової зайнятості, а і відсутність бази для наповнення бюджетів всіх рівнів податком на доходи фізосіб, військового збору та єдиного соціального фонду. Фактично, держава втрачає двічі.
         Відтак, Анатолій Марценюк висловив пропозицію рекомендувати головам райдержадміністрацій, міським головам, очільникам територіальних громад, селищних, сільських рад, керівникам комунальних підприємств:
      - забезпечити безумовне дотримання трудового законодавства в частині офіційного працевлаштування, оплати праці відповідно до кваліфікації працівників;
    - забезпечити надання переваг учасникам, які мають в штаті кваліфікований персонал із відповідним рівнем заробітної плати.
11.06.2018 р.
 

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

 

В облдержадміністрації проведено семінар щодо роз’яснення аспектів Закону України «Про запобігання корупції»

     З метою роз’яснення законодавства про конфлікт інтересів та роз’яснення аспектів Закону України «Про запобігання корупції», 8 червня, за участю керівника апарату обласної державної адміністрації Юрія Бирки проведено семінар-тренінг.
     Розпочинаючи семінар Юрій Ігорович привітав присутніх та побажав плідної праці задля отримання максимально корисної інформації, яка буде використана в подальшій роботі.
     У ході заходу представники Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації детально розкрили  тему:  «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».    
     Слухачі мали змогу отримати роз’яснення базових, практичних інструментів для підвищення ефективності виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень.
     Адже неналежне врегулювання конфліктів між приватними інтересами та державними обов’язками службових осіб, так само як і порушення встановлених чинним антикорупційним законодавством заборон та обмежень, стає джерелом корупції.

     Тому, Закон України “Про запобігання корупції” визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
11.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Порядок отримання матеріального забезпечення, яке надає Фонд соціального страхування

Фонд соціального страхування України здійснює матеріальне забезпечення застрахованих осіб, яке включає в себе допомогу по тимчасовій непрацездатності (фінансування за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах, а також допомогу на поховання.
              Нагадаємо, що застрахованим у Фонді соціального страхування України є кожен офіційно працевлаштований або фізична особа-підприємець (тобто ті, хто сплачує та/або за кого сплачується Єдиний соціальний внесок ). Сьогодні таких осіб по Шепетівському відділенні рахується  більше 23 тис. чоловік, в тому числі по м. Шепетівка та Шепетівському  району 16200 , по Ізяславському району 7100. Кожен з них має право на виплати та соціальні послуги від Фонду у разі настання страхового випадку.

              Процедуру отримання матеріального забезпечення застрахованою особою можна поділити на декілька етапів:

1. Отриманий листок непрацездатності в закладі охорони здоров’я працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера, для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).
2. Передача листка непрацездатності на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).
3. Розрахунок бухгалтерією страхувальника суми матеріального забезпечення та оформлення заяви-розрахунку для отримання фінансування від робочого органу Фонду.
4. Подача страхувальником заяви-розрахунку до робочого органу Фонду (за місцем обліку в органі Фонду) та подальше фінансування такої заяви шляхом перерахування робочим органом Фонду заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника.
5. Виплата страхувальником матеріального забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.
               За січень-травень поточного року майже 3000 осіб скористались правом на матеріальне забезпечення за рахунок коштів  Фонду. Загальна кількість оплачених листків непрацездатності склала 3 683, а кількість днів хвороби, без врахування перших 5-ти днів,що оплачуються за рахунок коштів підприємства становить 34 тис.476днів. На оплату даних листків непрацездатності направлено 5 млн.620 тис.грн. коштів Фонду соціального страхування.   Крім того оплачено   172 листки непрацездатності по вагітності та пологах  на сум  у 2млн.656 тис грн.
11.06.2018 р. 

                    За матеріалами   Шепетівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду   соціального страхування України в Хмельницькій області,

 

 

 

Дитячий оздоровчий табір «Світанок» і селі Білогородка прийняв перших й у цьому році вихованців
 

            Розпочалася ПЕРША оздоровча зміна 2018 року у дитячому оздоровчому таборі "Світанок", що в селі Білогородка».
            Як завжди перший день роботи табору  був насичений тільки позитивними емоціями: радісна зустріч дітей. Розселення їх за загонами, розміщення у кімнатах, знайомство із розпорядком роботи.
            А вже ввечері вихователі та вожаті табору провели вечір знайомств на якому презентували свої таланти у співах, танцях, декламуванні віршів, театральному мистецтві.
            До участі в іграх та конкурсах активно залучалися діти.   За традицією вечір знайомств закінчився танцювальною програмою.
09.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Пришкільні табори ДЕНЬ ДЕВЯТИЙ

ДЕНЬ ЛИПОВОГО ЧАЮ у Ізяславському НВК № 2

 

         8 липня у таборі із денним перебуванням Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука був особливим днем, організаторами літнього відпочинку було організовано ДЕНЬ ЛИПОВОГО ЧАЮ.
         На території закладу ростуть декілька лип. І саме в ці дні вони уквітчались буйним ароматним  квітом. Всі знають про цілющі властивості липового чаю. І тому  виховниками табору було вирішено зібрали вдосталь липового цвіту, щоб дітям взимку менше хворіти та мати гарний імунітет. Разом з тим на деревах ще залишили чимало квітом і для бджіл.
         Для частини дітей з табору в цей день було організовано захопливу подорож до зоопарку у місті Рівне.
          А для тих хто залишився в Ізяславі було організовано захопливий пікнік на лоні пригоди із захопливими іграми з друзями та смачним частуванням.
08.06.2018 р.

За матеріалами сайту Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей»

 

Працівники районної книгозбірні провели  бібліотечний велопробіг «Стежками Василя Кравчука» 

З нагоди відзначення 89-ї річниці від дна народження письменника, композитора, члена Національної спілки письменників України В.І.Кравчука, почесного жителя міста Ізяслав та Ізяславського району (1929 - 2015),  колективом Ізяславської центральної районної бібліотеки проведено бібліотечний велопробіг «Стежками Василя Кравчука». Його учасниками стали працівники бібліотечного закладу та окремі палкі пошановувачі його творчості. Дату проведення велопробігу було вибрано не випадково, на 8 червня припадає день народження Василя Івановича Кравчука. Так само не випадково було обрано і транспортний засів – велосипед, адже саме на подібному транспорті він полюбляв, поки дозволяв стан здоров’я, їздити околицями Ізяслава та до рідного села Кіндратки.
           Відправним пунктом велопробігу стала літературна вітальня В.Кравчука, що розташована у приміщені Ізяславської центральної районної бібліотеки. У ній зібрано велику частину виданих книг В.Кравчука, його особисті речі (друкарська машинка, акордеон, окремі рукописи, нагороди, тощо). Від приміщення бібліотеки учасники бібліотечного велопробігу вирушили вулицею Незалежності міста Ізяслав до будинку за номером 21 у якому проживав письменник. Сьогодні на фасаді будинку розміщено меморіальна дошка на честь В.Кравчука, до неї учасниками велопробігу було покладено квіти.
            Наступною зупинкою маршруту велопробігу стало кладовище міста Ізяслав, де на алеї почесних поховань спочиває наш виданий земляк. В цей день у каплиці на честь святих Віри, Надії, Любові та матерії їх Софії  благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук  відслужив панахиду. У меморіальному заході на кладовищі крім учасників велопробігу взяли участь рідні В.І.Кравчука, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, керівник апарату райдержадміністрації Ольга Манзюк, завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук. Присутні вшанували пам'ять письменника хвилиною мовчання та поклали квіти на його могилу.
          Далі учасники велопробігу вулицями Незалежності, Козацькою та Шевченка вирушили до приміщення Плужненського професійного аграрного ліцею в місті Ізяслав де ознайомились із експозицією кімнати-музею Василя Івановича Кравчука. Учасників велопробігу  тут зустріли директор закладу Михайло Лісовський, працівники училища. Принагідно хочеться відзначити, що частину експонатів до музею у свій час було передано вами Василем Кравчуком. І сьогодні в його приміщенні проходить чимало літературних та краєзнавчих заходів навчального закладу.  На згадку про зустріч учасники велопробігу зробили запис у книзі відгуків та подарували колективу училища книгу Василя Кравчука «Пливе в минуле стежка золота».

Заливши позаду вулиці міста Ізяслава учасники бібліотечного велопробігу «Стежками Василя Кравчука» вирушили до Білівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» села Білеве, де їх хлібом-сіллю зустріли працівники закладу освіти. У приміщенні бібліотеки закладу освіти вони оглянули меморіальний куточок присвячений Василю Кравчуку. Учні закладу та його бібліотекар Ольга Якимчук прочитали для гостей ряд поетичних та гумористичних творів Василя Кравчука.
           Із села Білеве всі вирушили у село Кіндратки де у 1929 році народився видатний син Ізяславщини Василь Кравчук. Кінцевий пунктом велопробігу стала батьківська хата Василя Івановича.   По дорозі до рідного села Василя Кравчука вони відвідали місцевий цвинтар де вклонились могилі його матері.
           У рідній хаті Василя Кравчука учасників велопробігу зустріла сестра Василя Івановича – Надія Іванівна Ковальчук. Воно розповіла про історію родини, поділилась своїми спогадами про батьків, братів та сестер. У Кіндратці із працівниками районної книгозбірні зустрівся Білівський сільський голова Микола Чорний.
           Фактично на кожному пункті пробігу лунали вірші Василя Кравчука. Кожен ділився спогадами про особисте спілкування із видатним майстром слова.

Сповненні вражень від почутого та побаченого, намилувавшись величними краєвидами рідної Ізяславщини учасники бібліотечного велопробігу повернулися до міста Ізяслав. Учасники заходу вирішили зробити велопробіг щорічним заходом на вшанування пам’яті Василя Кравчука.
ФОТОРЕПОРТАЖ
08.06.2018 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславської центральної районної бібліотеки

 

 

Пришкільні табори ДЕНЬ ВОСЬМИЙ

Відпочиваючи отримують нові знання

         Під час роботи таборів із денним перебуванням, що діють на базі закладів освіти міста, їх вихованці не лише проводять цікаво та змістовно свій відпочинок а ще й отримують чимало нової інформації.
         Так діти та їх вихователі із табору «Сонечко» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ № 1 під час  роботи табору відвідали виробничі потужності ПП «Ізяславська швейна фабрика». На підприємстві діти побачили як виготовляється одяг, які  машини використовуються у виробничому процесі. 
         Цього ж дня вихованці табору «Сонечко» відвідали ДП «Ізяславське лісове господарство». Ту вони оглянули розсадник декоративних рослин, які вирощуються на підприємстві, та побачили як вирощуються сажанці ялини, сони та модрини японської у теплиці ДП «Ізяславське лісове господарство».
ФОТОЗВІТ

07.06.2018 р.

За матеріалами сайту Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 

 

Це перемога України – Президент про ухвалення Закону про антикорупційний суд

          Президент Петро Порошенко привітав ухвалення Верховною Радою України Закону «Про Вищий антикорупційний суд», назвавши це рішення історичним.
          «Це є перемога. Перемога України. Перемога українського народу. Моя перемога, як Президента України. Перемога українського Парламенту на чолі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм. Перемога українського Уряду на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом», - зазначив Глава держави.
         За його словами, це рішення також є перемогою кожного народного депутата з 315, які проголосували за президентський законопроект і відкрили «зелене світло» створенню Вищого антикорупційного суду України.
          «Сьогодні ми завершили формування антикорупційної інфраструктури», - підкреслив Петро Порошенко.
          Президент додав: «Хочу наголосити на рішучості дій української влади у боротьбі з корупцією. Бо в жодній країні світу не існує настільки рішучих законодавчих актів, які прийняті цим Парламентом і підписані мною».
          «Я вважаю сьогоднішній день є історичним. Вітаю з цим вас всіх. І хочу просто по-людськи подякувати, подякувати за дуже гарний подарунок на четверту річницю мого президентства», - підсумував Глава держави.
07.06.2018 р.

За матеріалами сайт Президента України

 

Що потрібно знати абітурієнтам 2018 року

        Поточного року в процес вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів запроваджуються деякі новації, що сприятимуть вдосконаленню вступної кампанії, підвищать її прозорість та забезпечать рівність у реалізації права громадян на отримання якісної вищої освіти
         Новації вступної кампанії-2018:
вступити до ВНЗ можна за результатами ЗНО 2016, 2017, 2018 років (результати актуальні з усіх предметів, окрім іноземних мов);
з низки спеціальностей замість творчих конкурсів проводитимуться творчі заліки;
для вступу на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань два конкурсні предмети будуть фіксованими (українська мова та література, профільний предмет);
посилено вимоги для вступу на окремі медичні спеціальності – не менше 150 балів з профільних предметів (біологія, хімія або математика);
кожен абітурієнт може подати не більше 7 заяв (раніше було 9) на вступ до ВНЗ на бюджет не більше, ніж на 4 спеціальності
         Вступ для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій
        З 4 червня 2018 року, по всій Україні почали працювати понад 70 освітніх центрів, через які жителі окупованих територій Криму та Донбасу можуть вступати до українських вишів за спрощеною системою. Зокрема, відкрито 35 ОЦ «Крим-Україна» та 37 – «Донбас-Україна».
        Спрощена процедура полягає в тому, що вступникам з Криму та Донбасу, які звернуться до центрів, не потрібно складати ЗНО. Натомість їм треба пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів – українська мова, історія України, а також скласти вступний іспит з профільного предмета або творчий конкурс. Вступити можна без паспорта і українського атестата. Перелік освітніх центрів, їх адреси, режим роботи, закріплені за ними школи розміщені на сайті МОН. Квота для вступників з окупованих територій буде не меншою, ніж торік – 2500 місць.
         Міністр освіти та науки Лілія Гриневич звернулась до випускників шкіл на тимчасово окупованих територіях: «Приїжджайте вчитись в Україну. Ми організовуємо вступ по всьому спектру – до закладів 1-2 рівня акредитації, 3-4 рівня акредитації. Нам потрібні наші громадяни, які потім обов’язково реінтегрують ці території в незалежну суверенну Україну. Їдьте до нас, ви будете вчитись за кошти бюджету».


07.06.2018 р.

За матеріалами Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України

 

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков та представники аграрного бізнесу Ізяславщини взяли участь у ХХХ агропромисловій виставці «АГРО-2018»

З 6 по 9 червня у Києві, на території ВДНГ, проходить вже 30-та найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі – «АГРО-2018».
              Аграрії ніколи не нудьгують без діла, надто влітку, коли вони буквально ночують у полі. Однак перша декада червня - час особливий, коли багато із них виділяють із свого робочого графіку принаймні один день та їдуть до Києва - до ВДНГ. Ця традиція була започаткована ще в далеких 90-х роках і з тієї пори лишається незмінною – виставка це справжнє свято для аграріїв, у якому приємне неодмінно поєднується із корисним.   
              У 2018 році цей захід справляє вже досить таки поважний ювілей, оскільки проводиться вже в тридцятий раз, щораз пропонуючи своїм відвідувачам щось нове і цікаве. Ясна річ, що організатори «АГРО-2018» підготувалися до свята по-особливому, суттєво розширивши його програму.
              Достатньо сказати, що цьогоріч у рамках АГРО-2018 діє відразу 12 окремих тематичних виставкових заходів, а також Аукціон племінних тварин, експозиція провідних автомобільних брендів Agro Auto Show, фестиваль їжі Agro Food Fest та звичайно ж, традиційний Ярмарок. Щодо тематичної частини програми, то кожен представник аграрної галузі має змогу обрати для себе експозиції на свій смак чи ж знайти для себе щось нове і перспективне.
             Цьогорічною цікавинкою став фестиваль їжі Agro Food Fest, де можна  скуштувати фермерські оригінальні продукти із натуральних складових. Свої кулінарні напрацювання презентували київські та регіональні ресторації, представники сучасної вуличної їжі та фермерські господарства.
            Ключове місце на АГРО завжди посідає велетенська експозиція сільгосптехніки та обладнання, в якій традиційно беруть участь сотні виробників та дилерських компаній. Родзинкою цьогорічної АГРО стало те, що в ній беруть участь практично усі вітчизняні підприємства, продукція яких входить до переліку Уряду щодо надання часткової компенсації вартості. Як відомо, у 2018 році розмір такої компенсації становить 25% від вартості машин та агрегатів, виготовлених в Україні. Поза сумнівами, нас чекатимуть додаткові знижки і від вітчизняних, і від українських виробників. Цілком може бути, що омріяну машину чи агрегат ви зможете придбати значно дешевше саме на АГРО-2018!
            В рамках виставки 6 червня було проведено День Хмельницької області. У павільйоні № 7 виставкового комплексу  було представлено виставку досягнень аграріїв Хмельниччини. Із представленою експозицією ознайомились: голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Задорожний, представники влади та аграрного бізнесу Хмельницької області.
            На виставці 6 червня також побували і представники Ізяславського району на чолі із головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим.
ФОТОЗВІТ
07.06.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ СЬОМИЙ

У відпочинковому таборі з денним перебуванням «Промінь» працює волонтер із Великої  Британії 

Вдосконалити свої знання із англійської мови  мають можливість школярі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищуа, гімназія», що відпочивають у таборі із денним перебуванням  «Промінь» який діє на базі закладу.   
           Завдяки ініційованому Міністерством освіти і науки України проекту «
GoCamp» в літній період на базі ряду закладів освіти України вже декілька років діють мовні табори до роботи в яких залучаються волонтери Навчати їх будуть волонтери як з  країн Європи та США. Так Міністерство освіти реалізовує завдання із підняття рівня знань  англійської мови серед учнівської молоді по всій країні.
           Другий рік поспіль до роботи в  такому таборі, що діє на базі Ізяславського НВК № 2, який є на Ізяславщині опорним закладом освіти, із Великої Британії приїжджає волонтер Джозеф Вільямс.  
         Організатори роботи в таборі запланували планують проводити навчання у різних формах, в першу чергу використовуючи ігрові та інтерактивні методи. У таборах діти матимуть можливість спілкуватися іноземною мовою та застосовувати їх у різних формах діяльності: не лише у спілкуванні із носієм мови та один з одним, а і в ігрових та концертних і розважальних програмах,   тощо.   
         «Літній мовний табір – це творча атмосфера, де діти не просто з підручником намагаються щось сказати чи завчити і переказати. – розповіла начальник табору Віта Мороз. – Це навчання в дії, через гру, активне спілкування. Робота в нашому таборі націлена на групу дітей, які мають визначитися, що їх найбільше цікавить. Тоді у дітей є мотивація працювати».
          «Наше завдання – привернути увагу суспільства, Україні потрібна мода на вивчення іноземних мов. Тоді наша держава буде конкурентоздатною, а наша освіта – якіснішою», – зазначив заступник голови Ізяславської райдержадміністрації Володимир Левченко.  

          Волонтер із Великобританії працюватиме в таборі «Промінь» у період із 6 по 12 червня. За цей час крім мовної підготовки дітей було проведено чимало заходів в таборі із ознайомлення гостя із культурою звичаями та історією нашого краю та України. 
          Так 6 червня в таборі діти провели  презентацію проектів "My dreams" ("Мої мрії") англійською мовою, які вони підготували.  Також було проведено перегляд відеоматеріалів  та мультимедійних презентацій, підготованих учнями з волонтером Джозефом Вільямсом.  7 червня  вихованці табору разом із волонтером  та своїми виховниками запланували здійснили поїздку до Великорадогощанської Січі, яка діє у селі Велика Радогощ, де по спілкуються  із однолітками, які відпочивають в районному туристсько-спортивному наметовому таборі «Січ», який діє на базі Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів.
ФОТОІЛЮСТАЦІЯ

06.06.2018 р.

В.Кучерук за матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

6 червня - День журналіста

Шановні журналісти!

 

Щиро вітаємо Вас з Днем журналіста – святом тих, хто обрав нелегку та надзвичайно відповідальну справу – день за днем занурюватись у вир подій, першими дізнаватися   про їхній перебіг і створювати об'єктивну картину нашого життя.

Журналістика – це не просто професія, а насамперед – стан душі, творчі пориви якої виносять Вам своєрідний вирок вічного пошуку та неспокою.

Висока професійність, глибока аналітичність, об’єктивність та оперативність висвітлення проблем і подій – це те, що завжди притаманне журналістам нашого краю.

Особливу повагу викликає те, що, дотримуючись норм професійної етики, Ви підтримуєте конструктивний діалог із владою, сміливо висвітлюючи здобутки і вказуючи на проблеми.

 Бажаю Вам, шановні журналісти, здоров’я, особистого щастя, невичерпної енергії задля втілення у життя всіх задумів, планів і мрій. Нехай сенсації, які Вам доводиться висвітлювати, будуть добрими, новини – позитивними, статті та репортажі – яскравими, а гонорари – високими.

Нехай Ваша робота ніколи не перетворюється на рутинне ремесло і завжди супроводжується творчими злетами, пошуками та цікавими знахідками!

  

З найкращими побажаннями

Борис Яцков

голова районної державної адміністрації,
депутат обласної ради

 

 

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ ШОСТИЙ

День СПОРТУ у Ізяславській ДЮСШ

 

         Продовжується робота таборів із денним перебуванням дітей, якій діють на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушінрука, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія». 05 червня у шостий день їх роботи за ініціативи сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації за підтримки колективу Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи, на базі останньої, було проведено ДЕНЬ СПОРТУ.
         День СПОРТУ прошов під загальним девізом «В здоровому тілі – здоровий дух». Розпочався він у кожному таборі традиційною ранковою зарядкою – руханкою. Після табірних справ усі діти зібралися на полі центрального стадіону Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи.
         Представники сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, Ізяславської ДЮСШ розповіли про заклад, про те які види спорту культивуються у ньому, також  було доведено інформацію про досягнення її вихованців.
         Після інструктажу із техніки безпеки було проведено міжтабірні змагання: з волейболу для дівчат (в приміщенні спортивного залу спорткомплексу ДЮСШ), футболу для хлопців (на великому футбольному полі ДЮСШ), "піонерболу", турнір із шахів, естафета "Веселі старти".
        Проведенні заходи  у День СПОРТУ в оздоровчих таборах сприяли популяризації здорового способу життя, збереженню та зміцненню здоров’я дітей та підлітків, формуванню пізнавальних інтересів у дітей по історії та розвитку різних видів спорту в першу чергу Олімпійських.
         День спорту закарбувався у пам
'яті дітей веселими змаганнями, бойовим спортивним духом та позитивними емоціями.
ФОТОЗВІТ

05.06.2018 р.

За матеріалами сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

До уваги громадян!

Управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації повідомляє: отримувачам житлової субсидії, які не використали суму субсидії для відшкодування витрат  на оплату послуг з газо- та електроопалення за опалювальний період 2017-2018 років внаслідок економії необхідно звернутись в управління соціального захисту населення з заявою про виплату коштів невикористаної субсидії.
            Термін надання заяви до 1 вересня 2018 року.
05.06.2018 р.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

До уваги суб’єктів господарювання

Про проведення онлайн-виставки харчової промисловості 2018

Інформуємо про те, що 10-11 жовтня 2018 року в Україні відбудеться онлайн-виставка харчової промисловості на Міжнародному виставкому порталі “ExpoUniverse”.
           Міжнародний виставковий портал “ExpoUniverse” ( https://expo-universe.com/ )- перший в Україні проект в індустрії виставкового бізнесу, який допоможе вивести на лідируючі світові позиції виставковий ринок України в цілому та харчову промисловість зокрема.
           Онлайн-виставка харчової промисловості - це новий рівень взаємодії виробників кондитерських виробів та продуктів харчової промисловості, постачальників сировини, виробників обладнання та упаковки, торгівельних мереж дистриб’юторів. Інноваційний формат виставки забезпечує безпосередній контакт вітчизняних та іноземних учасників в реальному часі за допомогою відео-зв’язку та текстового чату.

           Презентаційний матеріал про захід додається. Детальну інформацію про захід можна отримати на веб-сайті:
https://expo-universe.com/exhibition-entrance/49/
.
05.06.2018 р.

Відділ економічного розвитку,  торгівлі та інфраструктури  райдержадміністрації

 

 

Перший особистий прийом голови облдержадміністрації

4 червня свій перший особистий прийом провів голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий.
              42 звернення, з яких 5 колективних зареєстровано у ході прийому.
             Найбільше жителів області (більше 20 заяв) звернулись з питаннями, що стосувались надання матеріальної допомоги, в тому числі і на дороговартісне лікування.
             Крім цього, чимало звернень порушено з метою вирішення питання ремонту доріг, відновлення маршрутів у напрямках «Хмельницький – Магнишівка», «Катіон-дачні масиви», «Хмельницький – Видрові Доли».
              Вадим Миколайович запевнив заявників, що особисто огляне порушені у зверненнях ділянки дороги задля детального вивчення питання та сприяння їх ремонту, а також проведення конкурсного відбору перевізників для забезпечення населення цих масивів безперешкодним та якісним сполученням.
              Також, у ході особистого прийому порушено чимало земельних питань та питань, що стосується виділення житла. Крім цього, представники музею «Православ’я Поділля» просили допомоги у вирішенні питання оренди приміщення, оскільки, на теперішній час, у них відсутній дозвіл на продовження оренди існуючого приміщення.
              Вадим Миколайович уважно вислухав, та роз’яснив заявникам законодавчі нормативи та шляхи вирішення порушених питань.
              Очільник області  взяв під особистий контроль всі порушені у ході особистого прийому питання.
05.06.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Будьте обережні на воді! 

  З настанням спекотних днів багато людей намагаються знайти бажану прохолоду у воді річок, ставків, інших водойм. Проте не всі дотримуються відповідних правил. Наслідки цього бувають плачевними.
               Тому наводимо ці правила і закликаємо всіх громадян дотримуватися їх.

- відпочивати на воді (купатися, кататися на човнах) можна лише у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
- у світлу частину доби відпочивати набагато безпечніше, ніж уночі;
- дозволяється купатись у безвітряну спокійну погоду, коли швидкість вітру не перевищує 10 м/с,  температура води – не нижче + 18С, повітря – не нижче + 24С;
- після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5 – 2 години;
- у воду заходити треба повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури;
- у воді слід перебувати не більше 15 хвилин;
- не треба купатися поодинці біля крутих, стрімких і вкритих густою рослинністю берегів;
- якщо вам кортить стрибати у воду, переконайтеся заздалегідь у безпеці дна і достатній глибині водойми;
- пірнайте лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода і рівне дно;

- не робіть зайвих рухів під час купання, не тримайте м
язи у постійному напруженні, не намагайтеся швидко пересуватися на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

                 Під час відпочинку на воді суворо забороняється:

- запливати на попереджувальні знаки, буї, бакени;
- стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього;
- пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
- використовувати для плавання дошки, колоди, автомобільні камери, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання;
- плавати на плавзасобах на пляжах та в інших місцях, які відведені для купання;

-
вживати алкогольні напої під час відпочинку на воді;

- забруднювати воду і берег: кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д., прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання;
- підпливати близько до плавзасобів, що рухаються неподалік від місць купання;
- допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- подавати помилкові сигнали небезпеки;
- дітям купатися без супроводу дорослих, а дітям, що не вміють плавати, - заходити у воду глибше, ніж до пояса;
               Причиною нещасних випадків на воді можуть бути сильні течії, підводні плини, вири, що можуть затягнути навіть досвідченого плавця, водорості, що сковують рух людини, переохолодження у воді, перевтомлення м’язів, що викликає судоми.
                У таких випадках головне – не розгубитися і не піддатися паніці.
               Непосильна боротьба з течією виснажує сили плавця. Розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині і повільно наближаючись до берега.
                Якщо ж плавець потрапив у вир, йому треба набрати найбільше повітря в легені, зануритись у воду і, зробивши сильний ривок убік за течією, спливти на поверхню.
                Коли людина заплуталась у водоростях, вона не повинна робити різких рухів та ривків, бо петлі рослин затягнуться ще сильніше. Необхідно лягти на спину і м’якими, спокійними рухами виплисти. Якщо це не допоможе, необхідно підтягти ноги та обережно звільнитися від рослин руками.
                Якщо руки і ноги плавця зводять судоми, треба негайно змінити стиль плавання, лягти на спину і плисти до берега. Якщо немає умов для негайного виходу з води, намагайтеся утриматися на поверхні води і кличте на допомогу. При відчутті стягування пальців руки потрібно швидко, з силою стиснути пальці в кулак, зробити різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтиснути кулак. При судомі литкового м’яза необхідно підігнути ноги, двома руками обхопити ступню постраждалої ноги і з силою потягти ногу в коліні поперед себе, потім випрямити ногу і щосили потягнути ступню до себе за великий палець. Якщо судома не зникла, слід повторити ці вправи кілька разів.
                Усе, викладене вище не означає, що ви повинні відмовитися від відпочинку на воді. Але завжди пам’ятайте про свою безпеку!

05.06.2018 р.

За матеріалами сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

Заява Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на спільному брифінгу з Головою Верховної Ради України
щодо ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зробили спільну заяву, присвячену важливості ухвалення цього пленарного тижня проекту закону про Антикорупційний суд України.

Глава Уряду, зокрема, зазначив: «Насправді, сьогодні відповідальний день і тиждень, коли має бути ухвалений закон про незалежний і справедливий Антикорупційний суд. Всі знають про те: наскільки важливим сьогодні в суспільстві є питання справедливості і питання ефективної боротьби з корупцією. Глибоко переконаний, що без створення такого суду ця боротьба не буде успішною. Тому сьогодні ключове завдання – щоб українці отримали можливість створення такого суду, відновлення довіри всередині країни, це довіра й міжнародна. Глибоко переконаний в тому, що це питання має ключове значення. Сьогодні ми маємо всі можливості і шанси, і я заявляю це як Прем’єр-міністр країни, продовжити розвивати країну. Люди відчують, що економіка почала розвиватися, і життя стало кращим. Але важливо, аби Антикорупційний суд був ухвалений. Без ухвалення цього важливого рішення, буде підірвана довіра – як всередині суспільства до влади і владних інституцій, так і міжнародний авторитет буде значно пошкоджено.
        Я буду працювати з головами фракцій, депутатами Верховної Ради України щодо ухвалення такого рішення. Хочу підкреслити, що ми сьогодні стоїмо перед вибором – або подальший розвиток і вирішення багатьох проблем, або якщо рішення не буде ухвалене – дестабілізація. Сьогодні є величезний виклик для всіх, хто причетний до прийняття рішення. Я як Прем’єр-міністр України прийняв для себе рішення. Якщо цей суд, справедливий і незалежний, не буде утворено, я складу з себе повноваження Прем’єр-міністра України і подам у відставку».
04.06.2018 р.

За матеріалами Урядового порталу https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Пришкільні табори – ДЕНЬ ПЯТИЙ

Табір «Світанок» села Поліське 

 

На базі Поліської ЗОШ І-ІІ ступенів  діє  пришкільний відпочинковий табір із денний перебуванням дітей «Світанок»  для усіх бажаючих  учнів 1-8-их класів.

Організаторами роботи табору вибрано напрямок його діяльності як спортивно-туристський.

Педагогами-інструкторами табору із його вихованцями проводиться робота щодо закріплення навичок із спортивного туризму, правил техніки безпеки під час туристичних походів та під час використання туристичного спорядження і правил пожежної безпеки.

Діти здобувають під час  перебування в таборі навички роботи із спортивними туристичним спорядженням – пересування через канатну переправу, встановлення туристичного намету, вправи із орієнтування на місцевості,  тощо.

Крім теоретично-практичного блоку занять діти із своїми педагогами вже здійснили піший туристичний похід за маршрутом «Поліське – Красівка – Калетинці – Дібровка – Поліське».

А ще в таборів проводяться різноманітні розважально-пізнавальні заходи: «Караоке біля школи», конкурс малюнку на асфальті «Сонце, літо і Я», гра «Знайди скарб», бесіди та інше.

ФОТОЗВІТ

04.06.2018 р.

За матеріалами оздоровчого табору  «Світанок» Поліської ЗОШ І-ІІ ст.

 

 

 

 

У Ріпках буде народний аматорський фольклорний колектив!

 

Фольклорний ансамбль села Ріпки (керівник Наталія Янюк) Ріпківського сільського будинку культури Ізяславського району в приміщенні експозиційного залу «Народний побут Ізяславщини» Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею 1 червня 2018 року був прослуханий кваліфікованою комісією Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та рекомендований на присвоєння звання -        Народний аматорський. На прослуховування учасники колективу підготували чимало народних пісень, відтворених народних обрядів, тощо.
          Щиро радіємо високій оцінці, яку отримав колектив за його чудову роботу із збереження, популяризації  та примноженню нематеріальної культурної спадщини рідного села. Аматори сцени села Ріпки часті гості на різноманітних святкових та мистецьких заходах Ізяслава, де демонструють високу виконавську майстерність.
           Вітаємо   керівника колективу Наталію Янюк та всіх його учасників виконавців із гідною оцінкою їх творчих здобутків та бажаємо нових творчих звершень та перемог.
ФОТОЗВІТ
04.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

Підведені підсумки обласного заочного конкурсу мультимедійних проектів «Це наша Україна»

Другий рік поспіль Хмельницьким державним центром естетичного виховання учнівської молоді проведено  обласний заочний конкурс мультимедійних проектів «Це наша Україна» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
              Конкурс проводиться з метою виявлення талановитих і обдарованих учнів, створення кращих зразків мультимедійних проектів, які пропагують загальнолюдські цінності: культуру поведінки, здоровий спосіб життя, етичність, патріотизм, толерантність, милосердя, доброзичливість, почуття краси і гармонії, виховання підростаючого покоління через самостійну творчість у сфері різноманітних видів мистецтва.
              Цьогоріч завданням у номінації «Краща відеопрезентація» було висвітлити тему «Майбутнє обираємо ми… Моя професія – мій вибір, мій успіх!», а у номінації «Кращий відеоролик» – «Заклади професійної (професійно-технічної) освіти – вчора, сьогодні, завтра».
              За рішенням журі у номінації  «Краща відеопризентація» дипломом І-го ступеня нагороджено: Чорноострівський  професійний аграрний ліцей (директор С. Яремчук); дипломом ІІ-го ступеня нагороджено: Вище художнє професійне училище № 19 смт. Гриців (директор Н.Демчук), ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей» (директор Л.Маланчак); дипломом ІІІ-го ступеня нагороджено: Вище професійне училище № 25 м. Хмельницького (директор О.Загіка)ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» (директор М.Черкаський)
Плужненський професійний аграрний ліцей (директор М.Лісовський).
              У номінації «Кращий відеоролик» дипломом І-го ступеня нагороджено: ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» (в.о.директора Є.Царова), Нетішинський професійний ліцей (директор  О.Осадчий); дипломом ІІ-го ступеня нагороджено: Хмельницький професійний ліцей (директор Г.Станіслав); дипломом ІІІ-го ступеня нагороджено: ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» (директор М.Романюк), Вище професійне училище № 38  смт. Гриців (директор О.Зарудзей).
               У конкурсних роботах учасники  презентували  індивідуальність у виконанні завдань, розповівши про професії, що здобувають  та про свої мрії пов’язані з ними у майбутньому, а також представили заклади професійної (професійно-технічної) освіти,  в яких навчаються та закладають фундамент для здійснення своїх мрій.
               Хмельницький державний центр  естетичного виховання учнівської молоді вітає переможців та учасників конкурсу і  бажає реалізації всіх поставлених цілей у майбутньому. Адже майбутнє  за цікавою, креативною, ініціативною, професійною  молоддю, яка прагне кращого життя для себе і  нашої країни.
04.06.2018 р.

За матеріалами сайт Хмельницької облдержадміністрації

 

 

 

Визначено кращих юних журналістів району

         1 червня у Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  відбулось розширене засідання районної ради лідерів учнівського самоврядування закладів освіти району на якому були підведені підсумки районного конкурсу-рейтингу «Сузір’я» у номінаціях -  «Краща шкільна газета»;  «Кращий юнкорівський матеріал — стаття, яка була опублікована в 2017 -ому, 2018- му  роках; «Кращий юнкорівський матеріал в районній газеті «Зоря Надгориння»; «Кращий юний кореспондент».
          До участі в конкурс у номінації «Краща шкільна газета» , зголосились   шкільні газети -  “Ровесник” (Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), «Шкільне дивоколо» (Кунівська ЗОШ І-ІІІ ст.), “Гомін ліцею” (Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, гімназія» ім.О.Кушнірука, “Погляд учня” (Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст.). У номінації «Кращий юнкорівський матеріал, який був опублікований в 2017,2018  роках” свої матеріали подали шкільні прес-центри:  Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст., Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст., Сахновецької  ЗОШ І-ІІІ ст.,   Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»,  Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Й.Бортника, Васьковецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок», Ізяславського  НВК  «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.
           За звання «Кращий юнкор» боролися -  Ткачук Катерина (Борисівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», Міщук Богдана (Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Яцюк Анастасія (Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.
          Оцінювало журналістку майстерність експертна група у складі:  директор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  Світлана Кушнірук, редактор районної газети “Зоря Надгориння” Сергій  Охремчук; методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Верцінська;  культорганізатор Будинку творчості Світлана Комлєва; керівник гуртка районного Будинку творчості Світлана  Захарчук.

          В ході конкурсного випробування юними журналістами було розроблено макет тематичного інформаційного випуску   шкільної газети «Зірки» нашої школи» з використанням різних інформаційних жанр.
Другим  завданням було «Уявіть, що Вам доручили зробити інтерв’ю з відомим українцем із вашого регіону для закордонного видання. Кого оберете співрозмовником і на яку тему розмовлятимете? Запропонуйте список запитань — достатньо 5 запитань».   Третє завдання – «Уявіть,  Вам надали можливість попрацювати за експериментом «журналіст змінює професію». Яку актуальну тему ви обрали б для журналістського розслідування, яка професія стала би «прикриттям» і як би ви діяли?".Заключним  випробування був батл  між конкурсантами. 
           За рішенням експертної ради переможцем конкурсного випробування стала учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Богдана Міщук, другою – Катерина Ткачук з Борисова, третьою стала Анастасія Яцюк із Ізяславськогго НВК № 2.
            Переможці отримали відзнаки та подарунки від відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  та  Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».
            У наступному навчальному році в рамках конкурсу — рейтингу “Сузіря” будуть проходити конкурси “Лідер року” та конкурс відеороликів учнівського самоврядування.
ФОТОЗВІТ

 
04.06.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»

У Плужному відбувся фестиваль дитячої творчості «Ноти дитинства»

           Щорічно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Дуже хочеться, щоб діти щохвилини, щодня були радісними, щасливими, відчували мамине тепло, ласку і батьківське міцне плече. Адже дитинство – це чудова пора сподівань та здійснення мрій.
           З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей у Плужненському сільському будинку культури відбувся фестиваль дитячої творчості «Ноти дитинства». Юні вокалісти, співаки, аматори сцени продемонстрували під час фестивалі різнобічні грані свої невичерпних талантів.
            Усі присутні на заході – діти та дорослі – отримали  від заходу отримали море задоволення і незабутніх відчуттів.
            Небайдужі представники малого бізнесу Плужного разом із Плужненським сільським головою Віктором Максимчуком привітали талановиту юнь села із Міжнародним днем захисту дітей та початком літа і побажали нових творчих досягнень і всього самого найкращого в житті. Також вони вручили дітям солодощі та подарунки.
ФОТОЗВІТ
03.06.2018 р.

За матеріалами Плужненської сільської ради

 

Ізяславська дитяча школа мистецтв відзначила 60-річний ювілей

 

Мистецтво – це особливий чарівний світ, який прикрашає і змінює наше життя, світ де творяться дива, де люди ніколи не розлучаються із дитинством.  У цьому світі безліч казкових країн і кожна з них особлива.
           І потрапити у ці казкові світи мистецтва надає можливість Ізяславська дитяча школа мистецтв.  Через школу мистецтв в якій живе чарівний і неповторний мистецький дух діти долучаються широкого різнобарв’я образотворчого мистецтва, краси танцю, неповторного світу співу та гри на різноманітних музичних інструментах.
           1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, свою 60-ту річницю від дня створення відсвяткувала Ізяславська  дитяча школа мистецтв – навчальний заклад, що пройшов довгий і насичений шлях, аби стати справді  улюбленим закладом естетичного виховання ізяславської  малечі та юні. Історія закладу сягає 1958 року, коли згідно із Постановою Ради Міністрів УРСР та ініціативи місцевих органів влади  було засновано Ізяславську музичну школу.
           За весь час роботи закладу її керівниками Борисом Прокопом (1958-1959 рр.), Василем Кравчуком (1959-1989 рр.), Володимиром Більовським (1989-2000 рр.), Наталією Шудрою (2000-2008 рр.), Миколою Ковалем ( із 2008 року і по даний час) робилося все, щоб залучити до чарівного світу мистецтва якомога більшу кількість талановитих та обдарованих дітей). За весь час роботи заклади його стіни залишили 1495 випускників.  Після закінчення  школи чимало з них  навчалися далі у вищих мистецьких закладах  України та Європи. І сьогодні вони є викладачами мистецьких закладів, артистами та діячами мистецтва та вітчизняній та світовій сценах.
          Сьогодні у школі успішно діють музичне відділення, відділ народних інструментів, оркестровий відділ, теоретично-хоровий відділ, хореографічний відділ, відділ образотворчого мистецтва.
          "Наша школа пишається своїми талановитими учнями та випускниками, чимало з них відзначились на престижних обласних, національних і міжнародних конкурсах, фестивалях, концертах, виставках, поповнили або й створили престижні творчі колективи, – сказав у своєму вітальному слові на святковому ювілейному дійстві директор закладу Микола Коваль, – Повірте, ми, педагоги, сприймаємо кожне досягнення свого вихованця, як власне і, на щастя, наші учні та випускники повсякчас дають нам приводи для такої радості". На святкування поважного ювілею школи завітали численні випускники, учні та їхні родини, працівники освітніх і культурних закладів та установ, учасники творчих колективів краю та представники  влади. Серед гостей: голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, голова обкому профспілки працівників культури Хмельниччини Микола Луценко, заступник директора Х
мельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, Заслужений працівник культури України, голова Хмельницького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Таїсія Стан, завідувач сектору культури Ізяславської райдержадміністрації Марія Кучерук, в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації Людмила Крюкова, начальник відділу культури та мистецтв Полонської міської об’єднаної територіальної громади Тетяна Ярославська, директор Ізяславського районного будинку культури Ігор Костюк, директор центральної районної бібліотеки Ірина Кальніцька, голова райкому профспілки працівників культури Ізяславщини Тетяна Хом’як,  директор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва Світлана Кушнірук, сестра другого директора закладу Надія Ковальчук, почесний громадянин Ізяславського району, митець Микола Ткачук, керівники мистецьких закладів Людмила Скриник (місто Славута), Наталія Чорновол (село Плужне), Ігор Боданович (місто Полонне),  Ростислав Легкий (місто Шепетівка), благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук та інші.
           Гості щиро та сердечно привітали працівників, вихованців та ветеранів закладу із славетним ювілеєм, побажали подальшого творчого  зросту на нових мистецьких досягнень.
          За багаторічну сумлінну працю, помітний внесок в естетичне виховання молоді, активну участь у громадському і культурному житті краю педагогів школи нагородили грамотами, відзнаками та подяками райдержадміністрації, районної ради, управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, Ізяславської міської ради, сектору культури райдержадміністрації, обкому та райкому працівників культури. Також директор Ізяславської школим мистецтв та керівник зразкового ансамблю бального танцю «Плеяда» Руслан Кузема були нагороджені відзнакою районної державної адміністрації та районної ради – нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини». 
           Сцена Ізяславського районного будинку культури відкрила глядачам яскраве мистецьке дійство за участі талановитих вокалістів, музикантів і танцівників, які навчаються та працюють у Ізяславській дитячій школі мистецтв. А юні художники представили свою творчість у фойє – експозицією портретів, натюрмортів і пейзажів, виробами декоративно-ужиткового мистецтва.
           Для своїх друзів із Ізяславської ДШМ вихованці хореографічного колективу «Престиж» Ізяславського районного  будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» подарували свою хореографічну композицію.
ФОТОЗВІТ
02.06.2018 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславської дитячої школи мистецтв

 

 

Оздоровчі табори - ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

          Табірний день 1 червня, у таборах із денним перебування дітей, що діють на базі закладів освіти району був особливим, адже саме в цей день відзначається Міжнародний  день захисту дітей. І тому в оздоровчих закладах було проведено низку заходів для малечі.
           Працівниками
районної дитячої бібліотеки, в затишному дворику бібліотеки, для дітей 1-4 класів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 проведено флешмоб «Свято миру і дитинства – найсвятіше на землі», який включив в себе інтелектуально-розважальні конкурси та рухливі ігри, малюнок на асфальті. На захід до дітей завітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та начальник служби у справах дітей райдержадміністрації  Раїса Ткаченко, які  побажали дітям
 щодня, щохвилини бути радісними та щасливими, гарно відпочити, адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.
            Завідувачем сектору служби у справах дітей  спільно з сектором молоді та спорту  райдержадміністрації Вікторією Палигою спільно із Ізяславською ДЮСШ для дітей початкових класів  пришкільного табору «Світанок», що діє при Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей ім. О.Кушнірука»,  на території дитячої юнацько-спортивної школи проведено спортивні змагання «Веселі старти».
Погода зробила справжній подарунок дітям, які цього сонячного ранку завітали на свято та стали учасниками цікавих конкурсів та естафет, демонстрували свою спритність. Діти отримали від ігор море задоволення і незабутніх вражень.
             Також на території Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей"  ім. О.Кушнірука» традиційно проведено конкурс малюнок на асфальті на тему: «Літо – 2018».
Щойно розпочався конкурс, юні художники швидко зайняли по клітинці, й за лічені хвилини асфальт на території школи перетворився на феєрверк дитячої фантазії. Приємно відзначити, що всі роботи виявилися різноплановими, яскравими, несподіваними. Юні художники продемонстрували свою надзвичайну уяву та неабиякий художній талант. 
             Усі учасники  заходів отримали призи (кольорові олівці, фломастери та ручки) від служби у справах дітей.  
Та головним результатом заходу були дитячі посмішки, веселий сміх та хороший настрій усіх присутніх.
ФОТОЗВІТ
02.06.2018 р.
              

За матеріалами служби у справах дітей районної державної адміністрації

 

 

 

 

Вітання голови районної державної адміністрації із Міжнародним днем захисту дітей

 Дорогі діти! Шановні батьки!

Щиро вітаю  вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним Днем захисту дітей! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.

Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.

Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.

Бажаю нашим маленьким землякам міцного здоров’я, добра, радості, щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок!

З повагою,

Борис Яцков,
голова районної державної адміністрації,
депутат обласної ради

 

 

 

1 червня  – День захисту дітей!

Дорогі діти!

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Сьогодні й кожного наступного дня просимо всіх дорослих зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце. Адже немає більшого щастя, аніж посмішки та сміх щасливих дітей.

Щиро вітаємо Вас з теплим та прекрасним святом! 

Бажаємо нашим маленьким землякам міцного здоров’я, добра, радості, щасливого дитинства, розуміння з боку дорослих та гарного літнього відпочинку!

 

Служба у справах дітей районної державної адміністрації

 

Вшанували  обдаровану та талановиту учнівську молодь Ізяславщини

Чимало славних традицій має Ізяславщина. За однією із таких традицій в районі віншують творчу, обдаровану, талановиту молодь.
           31 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей, в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся щорічний фестиваль обдарованої та талановитої учнівської молоді Ізяславщини  «Зоряний Олімп» -
свято таланту, інтелекту, індивідуальності, цілеспрямованості та наполегливості. Адже талановиті та обдаровані діти – це золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, гордість і надія України, джерело її авторитету в світі. Даний захід у черговий раз підтвердив, що нам таки є ким пишатись.
            Організатори заходу максимально забезпечили гостинну та святкову атмосферу  учасникам і гостям.
            На свято завітали: голова райдержадміністрації Борис Яцков, його заступник Володимир Левченко, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова, заступник міського голови Любов Калитюк, секретар міської ради Наталія Попко. У своїх виступах, гості заходу,  зазначили: «
Ми пишаємось, що маємо талановиту молодь, яка вплете у національний вінок цвіт свого таланту». Крім того посадовці  висловили подяку талановитій учнівській молоді та їхнім наставникам за здобуті перемоги та побажали нових вершин і перемог, успіхів, натхнення, творчих здобутків. Вони також запевнили про продовження роботи із створення відповідних умов для розвитку і саморозвитку особистості, реалізації інтелектуального потенціалу, фізичного і духовного розвитку, життєвого самовизначення, відчуття успіху, впевненості у власних творчих силах.
           
Переможців олімпіад, конкурсів та спортивних змагань отримали грамоти, дипломи, подяки загальноукраїнського, обласного та районного рівнів, за свої досягнення протягом 2017/2018 навчального року.
           Святковим вітанням для гостей і учасників фестивалю стали   виступи кращих учнівських художніх і мистецьких колективів та окремих виконавців Ізяславського району.

           Фестиваль є унікальним, адже охоплює всі заклади середньої освіти району і талановитих та обдарованих дітей, які відзначились у всіх можливих сферах – спорті, творчості, навчанні. Для підростаючого покоління це заохочення до подальших успіхів, а також мотивація і надалі проявляти себе та досягати кращих результатів, зазначають організатори.
ФОТОКОЛАЖ
01.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

На Ізяславщині відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри  «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

 


         В період із 29 травня та 01 червня 2018 року під час  першої зміни Ізяславського районного наметового туристсько-краєзнавчого табору «СІЧ», що діє на базі Великорадогощанського січового товариства в селі Велика Радогощ М’якотівської сільської ради.

         До дітей, Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст., Кунівької ЗОШ І-ІІІ ст., Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст., які вповають на першій зміні наметового табору 31 травня приєдналися їх однолітки із Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст., щоб взяли участь у районному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри українського козацтва «Сокіл» («Джура»)

У комплексних змаганнях, наповнених патріотикою, взяли участь  команди: рій «Гайдамаки» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1; рій «Юнь Поділля» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія»; рік «Комета» Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст.; рій «Січ» Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст.; рій «Сахновецькі козаки» Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст.; рій «Джури»  Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Основним етапом змагання стало подолання смуги перешкод. Її за всіма правилами та вимогами було підготовлено колективом Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст.. Особливістю обладнаної цього річ смуги перешкод, було те, що організаторами  районного етапу було врахована цьогорічна спека і  фактично всі етапи випробування проходили в тіні дерев.

Розпочались змагання із загального шикування та звітів очільників роїв  «Гайдамаки» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Владислава Черняка;  «Юнь Поділля» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» Юрія Чумака; «Комета» Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. Івана Довгого; «Січ» Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. Валентини Ковальчук; «Сахновецькі козаки» Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Катерини Кирилюк;  «Джури»  Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. Романа Криницького керівнику змагань Володимиру Мельнику.

Тепло, щиросердечно, з напутніми словами вітали юних козаків та їх наставників координатор районного етапу  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри українського козацтва «Сокіл» («Джура») Лариса Хмиз, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, спеціаліст сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Пирогівська, кошовий отаман Великорадогощанського січового товариства Іван Гаврилюк.

Із порядком проходження смуги перешкод на місцевості учасників випробувань ознайомили інструктори проекту Микола Мельник та Володимир Слобоженюк. Начальник табору «Січ» Надія Гаврилюк провела з учасниками змагань інструктаж із правил безпеки в ході подолання смуги перешкод.

У період конкурсної програми учасники демонстрували свої знання та вміння з муштрового впоряду,  у подоланні смуги перешкод, тощо.  Команди звітували про виконання завдань відповідно ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» та демонстрували свої таланти у конкурсі творчо-мистецького представлення рою «Ватра».

На усіх етапах проходження смуги перешкод – переправа по колоді, переправа «маятником», переправа по мотузці, біг по пенькам, переправа по жердина, біг по «купинах», переповзання, «козацький» крок – кожна команда виказала свою згуртованість та злагодженість, уміння працювати у колективі, товариськість, спортивну  та туристську  підготовку, витривалість.

Варто відзначити, що кожен учасник гідно представив свій навчальний заклад та рій на змаганнях. Успішно справилась зі своїми обов’язками суддівська колегія,

За результати випробувань переможцем став рій «Гайдамаки» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, друге місце здобув рій «Комета» Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст., третіми були члени рою «Юнь Поділля» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія». Усі переможці та учасники змагань були нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.

Члени Великорадогощанського січового товариства пригостили усіх присутніх на змаганнях козацьким кулешем.

По завершенню конкурсних випробувань  для вихованців табору районного наметового туристсько-краєзнавчого табору «СІЧ» та учнів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. члени Великорадогощанського січового товариства на чолі із осавулом Миколою Мельником провели показові виступи із козацьких бойових мистецтв. Далі всі присутні мали змогу  випробувати свої здібності та перевірити свій козацьких дух у різних майстер-класах із козацьких бойових мистецтв.  Особливе захоплення та цікавість викликах майстер-клас, який провів Микола Мельник, із ходіння босоніж по жару із розведеного учасниками змагань вогнища. Чимало присутніх самі спробували пройти по жару.

Організатори змагань висловлюють щиру подяку за підготовку проведення змагань усьому колективу Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

ФОТОЗВІТ

01.06.2018 р.

В.Кучерук за матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Нарада із розпорядниками коштів

 

31 травня у райдержадміністрації відбулась нарада із головними розпорядниками бюджетних коштів. Провів зібрання начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель.
            Предметом обговорення були питання стану
виконання розпоряджень і доручень голови райдержадміністрації з питань, що виникають у процесі виконання місцевих бюджетів.
           
«Тільки спільними зусиллями ми зможемо збалансувати бюджет району, розглянути можливості оптимізації бюджетних видатків», – зазначив під час наради Сергій Володимирович.
            В ході наради було проаналізовано використання бюджетних коштів по окремих галузях. Особлива увага приділялась питанням економного та раціонального використання бюджетних коштів, дотримання суворої бюджетної дисципліни, упорядкування мережі бюджетних установ району.
            Також наголошувалось на своєчасному освоєнні бюджетних коштів та наповненню місцевого бюджету. 
            Крім того було озвучено
проблемні питання в роботі розпорядників бюджетних коштів та висловлено пропозиції стосовно їх вирішення.
01.06.2018 р.

За матеріалами управління фінансів райдержадміністрації

 

 

Відбулась нарада із керівниками органів місцевого самоврядування Ізяславщини

 31 травня в райдержадміністрації було проведено нараду із сільським головами з актуальних питань життєдіяльності територіальних громад району. Зібрання відбулось під головуванням очільника райдержадміністрації Бориса Яцкова та голови районної ради Сергія Шлегеля.

Першим до слова запросили начальника Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Віктора Матвійчука. У своєму виступі він поінформував про головні аспекти дотримання правил протипожежної безпеки, шляхи подолання існуючих недоліків, а також закликав відповідально ставитися до дотримування правил протипожежної безпеки на територіях територіальних громад.

Начальник філії «Ізяславський райавтодор» Михайло Корбин поінформував присутніх про ремонт доріг державного значення в Ізяславському районі, а саме: Корець-Славута-Антоніни; Кам’янка-Шепетівка; Ізяслав - Нове Село (через Білогородку). Так, дійсно, вищезазначені дороги потребують ремонту, проте станом на сьогоднішній день кошти на ці цілі не надійшли.

Також було надано слово і для Михайла Іщука, котрий являється інженером відділу якості, технічного контролю та нових технологій ДП «Служба місцевих автодоріг». Новосформована служба почала функціонувати з 01 лютого поточного року. Михайло Панасович поінформував учасників зібрання про специфіку своєї роботи, про фінансування, виділеного на ремонт доріг місцевого значення. Так, за березень-травень поточного року вже освоєно понад 1 млн. 400 тис.грн.  

Усі виступаючі відповідали на ряд поставлених  запитань, які були надані посадовими особами місцевого самоврядування.
            По завершенню наради Борис Яцков подякував присутнім за плідну та конструктивну роботу.  
01.06.2018 р.

За матеріалами сектору організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації

 

Відбулося засідання колегії райдержадміністрації з освітньо-виховних питань

 

31 травня під головуванням очільника районної державної адміністрації Бориса Яцкова відбулося відкрите засідання колегії райдержадміністрації.

У роботі колегії взяли участь заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, міський голова Валентина Корнійчук, керівництво відділів та управлінь райдержадміністрації, керівники установ та організацій району, а також сільські голови.

На порядку денному засідання колегії розглянуто ряд важливих питань освітньо-виховної сфери.
               Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Людмила Крюкова прозвітувала про зміцнення навчально-матеріальної бази закладів освіти району:
зазначила головні досягнення у цій галузі за минулий рік, а також розповіла про існуючі на сьогоднішній день проблеми.
            Як зазначила виступаюча,
зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти – це одне з найголовніших питань функціонування школи. Від цього залежить і якісний виховний процес, і здоров’я учнів та вчителів, і дотримання правил пожежної безпеки, і санітарно-гігієнічний стан приміщень та утримання території навчального закладу. Подальше вдосконалення матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів сучасним навчальним і спортивним обладнанням, інформаційно-технічними засобами дає можливість організувати навчально-виховну діяльність, проводити культурні, спортивно-оздоровчі заходи і т.д. Органами виконавчої влади, керівниками закладів освіти району приділяється значна увага модернізації матеріально-технічної бази системи освіти, проводиться значна робота щодо створення умов для забезпечення громадянами рівного доступу до якісної освіти, її інтеграції у загальноєвропейський освітній простір.
            Так,
протягом 2017 року на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти було використано бюджетних коштів на загальну суму 4 187 015,54 грн., а саме на придбання двох шкільних автобусів, підручників, комп’ютерної техніки, спортивного та туристичного інвентарів, запчастин в котельні навчальних закладів, енергозберігаючих лампочок, будівельних та господарських матеріалів, меблів, іграшок в дошкільні групи, а також на заміну вікон та дверей на металопластикові, оновлення харчоблоків, та інше. 
             На покращення матеріальної бази закладів також були використані кошти  спецфондів шкіл та кошти спонсорів на загальну суму 570026,47 грн. Проведено ремонти по закладах освіти району, виготовлено проекти та проведено їх експертизу на роботи (капітальний ремонт будівель (термомодернізція) Ізяславської ЗОШ № 1та Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука,  капітальний ремонт спортмайданчика Ізяславської ЗОШ № 1).

             У минулому році було надано субвенцію на надання державної підтримки особам з особливими потребами. За дані кошти відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації було закуплено необхідних обладнання та матеріалів на суму 90392,86 грн.
            Аналізуючи оновлення матеріально-технічної бази у поточному році, вже використано кошти на придбання комп’ютерної техніки, побутової електротехніки, посуду та столових приборів, матеріалів для поточного ремонту приміщення та теплотраси, твердопаливного котла та інше.

            Крім того виділено кошти на
придбання автобуса, матеріалів для ремонту закладів, ремонту підлоги в спортивній кімнаті Кунівської ЗОШ. Частково виділено кошти на реконструкцію даху Новосільської ЗОШ та на капітальний ремонт даху Михнівської ЗОШ, тощо.
            Для забезпечення рівного доступу до отримання повної середньої освіти дітей з невеликих і віддалених шкіл в районі створюються належні умови для забезпечення безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів до навчальних закладів.
            Значну увагу було приділено обговоренню питань створення
умов для реалізації інклюзивної освіти учнів з особливими потребами, , поліпшення енергозбереження та протипожежної безпеки, та інше.
               Про розвиток олімпійських видів спорту в Ізяславському районі поінформував присутніх учасників зібрання завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук. 

            За його інформацією, значна увага приділяється розвитку олімпійських видів спорту у сільській місцевості, де на високому рівні проходять спортивно-масові заходи. Крім того проводиться робота щодо створення належних умов для розвитку олімпійських видів спорту, успішного виступу спортсменів району на обласних змаганнях. Інформуючи про позитивні
напрацювання, виступаючий зупинився й на низці проблем у системі розвитку олімпійських видів спорту в районі.

             У підсумку засідання колегії були поставлені завдання виступаючим посилити роботу у цих напрямках.   
01.06.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

На колегії райдержадміністрації розглянуто питання забезпечення соціального захисту ветеранів війни

 

Посилену увагу місцевої влади до ветеранів війни слід розцінювати як належну данину всім, хто пережив війну і здобув перемогу і хто на сьогоднішній день здобуває перемогу на Сході України.
           Під час проведення 31 травня поточного року засідання колегії райдержадміністрації на порядок денний було винесено питання соціального захисту ветеранів війни членів колегії та присутніх на засідання про даний напрямок роботи проінформував начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олег Ткаченко. За його словами, станом на 01 травня 2018 року на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває: 163 – особи з інвалідністю внаслідок війни; 718 – учасників бойових дій; 191 – член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; 1048 – учасників війни; 8 – жертв нацистських переслідувань.
            Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації у 2017 році стовідсотково та в повному обсязі проведено виплату в готівковій формі пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу пільговим категоріям громадян на суму 1815,40 тис. грн. для 1153 домогосподарств.
            Станом на 20 травня 2018 року  виплачено кошти на придбання твердого палива та скрапленого газу для 209 домогосподарств на суму 366,80 тис. грн. Виплату готівки на придбання твердого палива та скрапленого газу буде продовжено по мірі надходження коштів.
            Крім того у поточному році
пільговій категорії населення на житлово-комунальні послуги надано пільг на суму 3306,0 тис. грн.
           Відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» управлінням у 2018 році проведено виплату щорічної допомоги до 5 травня для 1931  ветерана війни на суму 1969705 грн.
           Налагоджена тісна співпраця з Хмельницьким протезно-ортопедичним підприємством по питаннях забезпечення протезно-ортопедичними виробами та засобами пересування та реабілітації. Внаслідок цієї співпраці в 2017 році видано 612 направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації, в 2018 році видано 20 направлень для ветеранів війни на забезпечення протезно-ортопедичними виробами, 8 – технічними та іншими засобами реабілітації. Засоби реабілітації та пересування видаються безкоштовно Сервісним центром Хмельницького ДЕПОП. Асортимент їх постійно розширюється.
           В управлінні організовуються прийоми громадян виїзною бригадою Хмельницького протезно-ортопедичного підприємства. Виїзні прийоми здійснюються згідно графіка, розробленого вищезазначеним підприємством.
            Путівками на санаторно-курортне лікування в 2017 році забезпечено 12 ветеранів війни (в тому числі 10 із числа учасників АТО), в 2018 році – 1 ветеран війни.
            В 2017 році до будинків-інтернатів поселено 4 ветерани війни, у 2018 році  потреби в поселенні ветеранів війни в будинки-інтернати не виникало.
            Двічі на рік проводиться обстеження матеріально – побутових умов проживання пільгової категорії громадян. Складаються акти обстежень, на підставі актів, по мірі можливості, надається допомога у вирішенні проблемних питань.
            Надано благодійної допомоги в 2017 році для 652 ветеранів війни на загальну суму 247384,0 грн.  В 2018 році надавалась благодійна допомога для 156 осіб  на суму 88300 грн. Допомога надавалась у грошовій формі та у вигляді продуктів харчування  та дров для 225 осіб на суму  106753 грн.
           Забезпечено тісну співпрацю з районною радою Організації Ветеранів України, районною організацією ветеранів Афганістану, Ізяславською районною спілкою воїнів-учасників АТО та іншими громадськими організаціями.
            В 2017 році в районі діяла програма «Турбота на 2016-2017 роки», затверджена рішенням третьої позачергової сесії районної ради сьомого скликання від 25 грудня 2015 року №  4, згідно якої передбачались кошти на відшкодування  за пільговий проїзд та послуги зв'язку. У 2017 році виділялись кошти на відшкодування перевізникам витрат за перевезення пільгових категорій населення автомобільним транспортом в сумі  493,5  тис. грн.,  залізничним – 83,7 тис. грн. та на відшкодування за надання послуг зв’язку  пільговим категоріям населення – 242,3 тис. грн.
            На даний час в районі діє програма «Турбота на 2018-2019 роки», затверджена  рішенням  27 сесії районної ради сьомого скликання від 07 грудня  2017 року № 9, згідно якої, станом на 01 травня 2018 року, виділено кошти на проїзд автомобільним транспортом в сумі 274,0 тис. грн., залізничним транспортом - 51,0 тис. грн. (співфінансування міської та  окремих сільських рад)  та на відшкодування за надання послуг зв’язку в сумі 207,1 тис. грн.

Програмою «Турбота на 2016-2017 роки», яка фінансувалась з районного бюджету, передбачались кошти на надання щомісячної стипендії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 і більше років. В 2017 році на дані цілі використано 20,7 тис. грн. для 20 осіб.
            Програмою «Турбота на 2018-2019 роки» у 2018 році  на надання щомісячної стипендії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 і більше років передбачено 24 тис. грн., станом на 01 травня 2018 року виплачено 8,0 тис. грн. для 20 осіб.
            У 2017 році  передбачалось 25 тис. грн. на оздоровлення демобілізованих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, які брали участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей. На дані цілі використано 23650 грн., оздоровлено 3 учасників АТО,  у 2018 році передбачено 37,5 тис. грн., використано 30,0 тис. грн., оздоровлено 4 учасників АТО.
            В міській та 23 сільських радах прийняті відповідні Програми по соціальному захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Виділені кошти на виконання програм в 2017 році в сумі 148 тис. грн. , в 2018 році – 23 тис. грн. Жителями району надавалась благодійна допомога продуктами харчування, зокрема картоплею, консервацією, а також одягом, ковдрами. Сім’ї учасників АТО забезпечувались дровами.
             Крім того проводиться робота проходження професійної адаптації та психологічної реабілітації учасників АТО.
             Також територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) посильно допомогає ветеранам війни.
             Питання соціального захисту ветеранів війни знаходиться на постійному контролі  начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та його заступників. Адже соціальний захист ветеранів війни  та тих, хто сьогодні захищає незалежність України є одним із першочергових завдань нашої держави.
  01.06.2018 р.

За матеріалами управління соціального  захисту населення райдержадміністрації

 

На колегії райдержадміністрації підведені підсумки проходження опалювального сезону 2017/2018 рр.

 

Із цим питанням на колегії райдержадміністрації, яка відбулась 31 травня поточного року, виступила головний спеціаліст сектору житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Людмила Чорна. Вона   прозвітувала про проведену роботу комунальних служб району у даному напрямку у період 2017/2018 років.

Також Людмила Володимирівна зазначила, що після завершення  опалювального сезону всіма комунальними підпри­ємствами та об’єктами соціальної сфери розроблено комплекс заходів з під­готовки до роботи в осінньо-зимо­вий пе­ріод 2018/2019 року з урахуванням проведених обстежень, виявлених недо­ліків, які мали місце в минулому сезоні, визначенням джерел фінансування.

Підготовку до опалювального сезону 2018/2019 року вже розпо­чато.

У тепловому господарстві першочерговими заходами є ремонт котелень,  котельного обладнання та насосних агрегатів, підготовка теплових мереж, у тому числі ремонт та заміна на попередньоізольовані труби, створення за­пасів палива на початок опалювального сезону.
           У водопровідно-каналізаційному господарстві – підготовка водопровід­них та каналізаційних мереж, водопровідних і каналізаційних насосних станцій, очисних споруд, свердловин та водозаборів.
           Також виступаючою було наголошено звернути особливу увагу на підготовку до зими соціальної сфери та житлового фонду, проведення ремонту та утеплення фасадів, покрівель, утеп­лення вікон, відновлення внутрішньо-будинкових систем опалення та гарячого водопостачання, оснащення інженерних вводів багатоповерхових будинків та об’єктів соціальної сфери засобами обліку та регулювання споживання тепло­вої енергії, розширення практики надання паспортів готовності об’єктів до опалювального сезону, а також на впровадження заходів з модернізації комунальної теплоенергетики, енерго­збереження, переведення на альтернативні джерела теплопостачання з  метою змен­шення та заміщення споживання природного газу.
           Співдоповідачем виступив директор КП «Ізяславтепломережа» Богдан Коцюбинський, котрий зазначив, що у зв'язку із хорошим рівнем підготовки об'єктів теплового господарства до експлуатації в опалювальний період 2017-2018 року КП «Ізяславтепломережа» спрацювало добре, дооснащено та модернізовано 6 котлів, які працюють на дровах та пілетах. Крім того дане підприємство стовідсотково  оснащено лічильниками технологічного обліку тепла. На завершення свого виступу він закликав усіх присутніх до співпраці.

01.06.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального  господарства райдержадміністрації

 

                

 

АКТУАЛЬНО

 

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання державної служби

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації