на головну

                     
                 

 

 
                   
                   
                           

 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

                 30300, Хмельницька обл.,

                Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                   вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом червня

 2017 року

 

 

 

 

Українське ділове мовлення. Календар свят

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

АРХІВ НОВИН

 

 

 

 

 

ЧЕРВЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

 

 

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

 

 

   
 
 
 
 

 

Міжнародна акція “Тризуб це Україна“ “Trident is Ukraine“ на Ізяславщині

 

 

 

 

 

   

Виступ Президента України з нагоди Дня Конституції України

 

Шановні співвітчизники!

Дорогі українці!

Лише 21 рік тому, після багатогодинних баталій, багато з яких ми сьогодні дуже добре пам’ятаємо, ранком 28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Конституцію України – Основний Закон нашої держави, який і досі вважається одним із найдемократичніших у світі.

Але наші предки залишили по собі також один із найдавніших конституційних документів взагалі в історії людства, в історії його політичної думки.

Цей документ з’явився у 1710 році, задовго до подібних актів і мав скорочену назву «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького».

Ще тоді це був суспільний договір, який Пилип Орлик, спадкоємець великого Мазепи, уклав як гетьман Війська Запорозького із козацькою старшиною і запорожцями.

Коли у 1996 році Верховна Рада України схвалила Конституцію незалежної держави, наш Основний Закон, який вважався і вважається зараз одним із найбільш прогресивних, це для нас було і залишається справжнім святом.

І сьогодні ми, українці захищаємо нашу незалежність від російського агресора. Ми захищаємо не лише нашу землю, нашу територіальну цілісність,  ми захищаємо демократію, захищаємо свободу, захищаємо волю, стверджуємо свій європейський вибір.

І для перемоги в цій боротьбі ми проводимо глибинні реформи. Деякі з цих реформ потребують змін до Основного закону.

Зокрема, минулого року я запропонував Верховній Раді внести зміни до Конституції для забезпечення відновлення правосуддя. Я дуже дякую парламентським колегам за те, що мої пропозиції були підтримані. Я пишаюсь, що європейські стандарти незалежності, неупередженості, правової визначеності, рівності, відкритості були підтримані конституційною більшістю голосів депутатів парламенту.

І зараз реформа, що стартувала зі змін до Конституції рік тому, продовжується.

Днями завершується конкурс до Верховного Суду, який для успішної діяльності потребуватиме не лише того, що ми вже зараз маємо – у відкритому прямому ефірі кандидати здавали іспити на професійність, складали електронні декларації, проходили випробування на детекторі брехні. Дуже важливу роль відігравала і Громадська рада доброчесності. І сьогодні цей конкурс знаходиться на завершальному етапі. Але він потребує нових процесуальних норм і правил. І я дуже сподіваюсь, що найближчим часом Верховна Рада прийме у другому читанні відповідні законопроекти і ми будемо мати повне перезавантаження Верховного Суду України, який забезпечить незалежність, неупередженість права.

Старт роботи найвищого суду у системі судоустрою є нашим головним пріоритетом на наступні тижні і місяці. Чому це так важливо? Бо резонансні справи, рішучі кроки по боротьбі із корупцією, які зараз демонструє Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро нагадають всім нам про такий анахронізм як депутатська недоторканість.

Відповідний мій законопроект змін до Конституції готовий. Вимагає він політичної волі від народних депутатів – раз і назавжди урівняти себе в правах з громадянами України. Так само, як ми зняли недоторканість з суддів. Ще раз наголошую, що я сподіваюсь, що народні обранці у недалекому майбутньому ухвалять відповідні рішення. Адже серед них, напевно, немає жодного, хто б не обіцяв скасування цієї недоторканності у своїх виборчих програмах.

Сьогодні, в день Конституції України, біля пам’ятника великому українцю гетьману Пилипу Орлику – ми згадуємо, що українській конституційній думці понад 300 років. Українці крізь віки пронесли розуміння важливості рівних прав, демократичного ладу і відповідальної влади. Саме таку державу ми творимо зараз.

Ми повертаємось, нарешті, до європейського дому через завершення процедури ратифікації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, через те, що 11 червня Україна, нарешті, отримала безвіз не просто як право безвізових подорожей до Європейського Союзу, а як остаточне «Прощавай!» російській імперії. І ми возз’єднуємося із сім’єю, частиною якої були століттями.

Я сповнений гордості за нашу країну. Я вірю в її історичне майбутнє.

Слава Україні!

 28.06.2017 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня Конституції України

 

 

Дорогі українці!

 

Щиро вітаю вас із Днем Конституції України.

Конституція - це не лише Основний Закон України, це відображення наших фундаментальних цінностей. Цінностей свободи, справедливості, демократії, правової держави та миру.

Від «Руської Правди» Ярослава Мудрого, через Конституцію гетьмана Пилипа Орлика «Договори і постановлення прав і вольностей Війська Запорозького» до сучасної Конституції України – упродовж тисячоліття формувалася і гартувалася українська європейська нація.

Наш Основний Закон – це справжній фундамент життя та розвитку Української держави і Народу.

У цей день особливо хочу привітати справжніх захисників Конституції України – українських воїнів, які боронять незалежність, державний суверенітет та недоторканність наших кордонів від російського окупанта.

Дякую українським солдатам, що можемо святкувати 21-шу річницю Конституції у вільній, незалежній, європейській Україні.

Переконаний, що спільними зусиллями всіх українців відновимо мир та територіальну цілісність України. Разом, шануючи Закон, самовідданою працею кожного зміцнимо Вітчизну, здобудемо перемогу і побудуємо квітучу могутню країну.

З Днем Конституції України!

Слава Україні!

 28.06.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Верховної Ради України  http://www.rada.gov.ua/

Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем Конституції України

 

Дорогі українці!

Вітаю з Днем Конституції України!

Прийняття 21 рік тому Основного Закону України остаточно утвердило правовий статус нашої незалежності та державний суверенітет, територіальну цілісність і демократичний вектор розвитку всього суспільства. Конституція України 1996 року стала важливим інструментом формування політики забезпечення прав і свобод людини, вона сприяла зміцненню міжнародного авторитету України і заклала алгоритм для розвитку національного законодавства та політико-правової культури на сучасному етапі.

Сьогодні Конституція України гарантує громадянам невід’ємні права і свободи, проголошує людину найвищою соціальною цінністю, а народ – єдиним джерелом влади. Дух нашої Конституції відповідає історичним прагненням українців: бути господарем на рідній землі і будувати європейську успішну державу.

У цей день ми традиційно згадуємо видатних українців, які заклали основи правового мислення та конституційної культури в нашій інтелектуальній традиції: починаючи від київських князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого до гетьмана Пилипа Орлика та керманичів Української Народної Республіки. Особливо приємно бачити, що молодші покоління із шкільної парти усвідомлюють, що конституційний процес завжди був і є невід’ємною складовою частиною української культури, історії, політики.

На наших очах Україна переживає важливі перетворення: запроваджуються галузеві реформи та структурні зміни в національній економіці, в державі та суспільстві відбуваються активні інтеграційні процеси, що наближають нас до співдружності європейських країн. І саме Конституція України є головним арбітром усіх наших починань, що безповоротно утверджують головний політичний вибір – законне та історичне право українців жити в дружньому, успішному, демократичному європейському суспільстві.

Сьогодні науковці, політики, представники громадського сектору беруть активну участь у конституційному процесі, здійснюють напрацювання щодо вдосконалення окремих положень Основного Закону. Однак, імперативна дія Конституції України має відбуватися не лише в політико-правовому полі, а і в етико-моральній площині. Відчуття персональної відповідальності кожного громадянина за долю країни, за процеси в державі і суспільстві та їх відповідність вимогам і положенням Конституції України – це вища форма політичної зрілості будь-якої спільноти. Приємно відзначати, що українці з гідністю складають цей іспит у своїй щоденній праці, відстоюванні прав і свобод у різних секторах суспільного та державного життя.

Нехай віра у власні сили об’єднує нас на шляху утвердження конституційних ідеалів справедливості, рівності та свободи, можливості реалізуватися кожній особистості та нашій славній країні!

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                                                                                                              Володимир ГРОЙСМАН

28.06.2017 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Вітання голови обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука з Днем Конституції України

 

Щиро вітаю усіх з Днем Конституції України.

Це важливе свято для країни та її громадян, бо саме Основний Закон є гарантом незалежності та цілісності держави, її демократичного устрою.

Революція Гідності, мужній опір зовнішньому агресору свідчать, що українська нація свято шанує конституційні устої, права і свободи та готова відстоювати їх ціною життя своїх Героїв.

Усі ми щиро прагнемо змінити наше життя і долю на краще, хочемо, щоб Україна зайняла гідне місце у європейській демократичній спільноті та стала зразком верховенства права у світі.

Лише спільними зусиллями ми сформуємо солідарне суспільство та збудуємо заможну Україну.

Зичу усім успіхів у добрих починаннях, міцного здоров’я, бадьорості духу, впевненості в успішному майбутньому нашої держави та рідної області.

Слава Україні!

Героям слава!

 

Голова обласної державної адміністрації                                                                             Олександр Корнійчук

28.06.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

28 червня -  День Конституції України

 

 

Шановні жителі району!

 

Вітаємо вас із державним святом - Днем Конституції України!

Конституція України є реальною та дієвою основою розбудови нашої незалежної держави як повноправної учасниці світового співтовариства. Прийняття основоположного документу держави поклало могутній фундамент для забезпечення національної злагоди, соціально-економічного та гуманітарного розвитку суспільства та політичної стабільності в Україні.

Однак демократичний розвиток ніколи не був легким. А нашій країні - особливо непросто, адже, ствердивши соборність та свободу більш, ніж два десятки років тому, сьогодні ми змушені доводити своє право бути самостійними, відстоювати права і свободи у кри­вавій неоголошеній та підступній війні з агресором.

Тож маємо набратися терпіння і віри. Мусимо зробити все від нас залежне, щоб наступні покоління українців пишалися тим, що жи­вуть на рідній землі!

У цей урочистий день щиросердно бажаємо добра і миру, міцного здоров'я й родинного затишку, стійкості та витримки - усім українцям і особливо нашим бійцям, які зі зброєю в руках зараз боронять кордони нашої країни, захищають усіх нас та наші родини, майбуття рідної України!

Нехай це свято додає наснаги та впевненості у власних силах і в нашій спільній перемозі!

 

 

З повагою

 

Б.Яцков                                                         С.Шлегель

голова райдержадміністрації                     голова районної ради

 

До 100-річчя Української революції

 

28 ЧЕРВНЯ – 100 РОКІВ ПЕРШОМУ УКРАЇНСЬКОМУ УРЯДОВІ

26.06.2017 р.

За матеріалами За матеріалами Українського інституту національної пам´яті  http://www.memory.gov.ua/

 

До Дня Конституції України

 

Історія становлення та розвитку вітчизняного конституційного права, напрацювання у сфері конституційної реформи сьогодні

 

28 червня цього року в нашій державі відзначатиметься 21-а річниця Конституції України. З цього приводу прийняте розпорядження голови Ізяславської районної державної адміністрації від 30 травня 2017 року № 413/2017-р, яким затверджені відповідні заходи з підготовки та відзначення цієї річниці в нашому районі.

Конституція України - це Основний Закон нашої країни, який регулює та охороняє найбільш важливі та загальні суспільні відносини. Найвища юридична сила Конституції України проявляється в тому, що її норми мають пріоритет (верховенство) перед нормами інших законів, актами виконавчої влади та іншими нормативними актами, що діють на території України.

Конституційні традиції Українського народу сягають глибини століть. Як відомо, першою Конституцією України була Конституція Пилипа Орлика. Пам’ятками політико-правової думки українського народу є також статті та інші акти Б.Хмельницького. Першим актом, який безпосередньо започаткував національне конституційне право України, можна вважати IV Універсал Української Центральної Ради (1918). Він проголосив Україну як незалежну, самостійну і суверенну державу. На основі Універсалу було розроблено цілий ряд документів українського ренесансу, зокрема Конституцію УНР 1918 року, яка хоч і не була введена в дію, однак стала своєрідним акумулятором традицій надбань українського правничого досвіду.

Так розпочався період становлення українського конституційного права, розвиток якого, на жаль, був перерваний встановленням промосковської державної влади. Юридичним оформленням тієї влади стали Конституції України радянського періоду 1919, 1929, 1937, 1978 рр. Усі вони відповідали конкретному етапу розвитку соціалістичного ладу, проголошували зосередження усієї влади в руках Рад, скасовували приватну власність. Слабким їхнім місцем була декларативність більшості положень, відчутний пріоритет держави над особою. Втілюючи ідеї марксизму-ленінізму, вони були всього лиш дублікатом Конституції СРСР.

Про окреме конституційне право України тоді навіть не йшлося. Верховенство радянського конституціоналізму було ліквідоване з прийняттям Декларації про державний суверенітет від 16 липня 1990 року і Акта про проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року. Конституційний процес в Україні після здобуття нею незалежності завершився прийняттям Верховною Радою України Конституції України 28 червня 1998 року.

Протягом останніх десяти років конституційний процес в нашій державі можна порівняти із сніговою кулею, яка котилася, нагромаджуючи на собі все нові й нові проблеми.

30 вересня 2010 року Конституційний Суд прийняв рішення, яким було визнано неконституційним Закон України “Про внесення змін до Конституції України” від 08 грудня 2004 року на підставі порушення встановленої Конституцією України процедури його розгляду та ухвалення. На основі цього рішення влада, де-факто, відновила дію конституційних положень у редакції від 28 червня 1996 року. Це рішення стало одним із ключових інструментів узурпації влади президентом Віктором Януковичем.

21 лютого 2014 року, за кілька годин до втечі Януковича з країни, Верховна Рада прийняла Закон «Про відновлення дії окремих положень Конституції України», який був згодом підписаний виконуючим обов’язки Президента Головою Верховної Ради Олександром Турчиновим. 22 лютого 2014 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про текст Конституції України в редакції 28 червня 1996 року, із змінами і доповненнями, внесеними законами України від 8 грудня 2004 року № 2222-ІV, від 1 лютого 2011 року № 2952-VI, від 19 вересня 2013 року № 586-VII».

З політичної точки зору такі рішення Верховної Ради були абсолютно необхідними і спрямовувались на обмеження повноважень Президента та відновлення конституційного ладу, що існував до узурпації влади президентом Віктором Януковичем.

З правової ж точки зору такі рішення викликали чимало запитань, оскільки відбулися не на підставі передбаченої Конституцією процедури.

В умовах сьогодення, з метою напрацювання узгоджених пропозицій щодо вдосконалення Конституції України з урахуванням сучасних викликів та потреб суспільства Президент Петро Порошенко створив Конституційну Комісію, яка розробляє зміни до Основного Закону.

Конституційна реформа, вважаю, сьогодні Україні потрібна.

Такі зміни є необхідними для того, щоб відновити легітимність Конституції як акту установчої влади. На даний час ця легітимність істотно підірвана сумнівними з правової точки зору рішеннями конституційного процесу останніх десяти років, описаних вище.

Друга причина важливості конституційної реформи - потреба виправлення змістовних недоліків, що існують в Конституції з різних причин і стосуються різних інститутів права.

Також одним із головним завдань конституційної реформи є забезпечення оптимального балансу загальнодержавних, регіональних і місцевих інтересів.

Отже, здійснюючи конституційну реформу, необхідно, перш за все, чітко та однозначно вирішити, якою є її головна мета. Реформа необхідна, щоб змінити на краще життя українців, чи це просто новий виток боротьби за владу? Якщо наші політики проведуть справжню реформу, а не «палацовий переворот», то українці матимуть реальну можливість відчути себе громадянами справжньої європейської держави.

27.06.2017 р.

За матеріалами юридичного сектору апарату райдержадміністрації

 

«Державотворчі процеси  історії України»

 

Під такою назвою 27 червня в дитячому оздоровчому таборі «Світанок»  відбувся тематичний захід, присвячений Дню Конституції України та 100-річчю утворення Генерального секретаріату Української Центральної Ради. На зустріч із дітьми, які відпочивають в таборі, та його персоналом до закладу завітали: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.

Віктор Кучерук здійснив короткий екскурс в історію створення Генерального секретаріату Української Центральної Ради. Він розповів про діяльність першого українського уряду, познайомив учасників заходу із окремими персоналіями Генерального секретаріату Української Центральної Ради.  Зокрема було наголошено, що поряд із законодавчою гілкою влади, яку репрезентувала сама Центральна Рада, розпочиналося творення виконавчої влади, очолюваної Генеральним Секретаріатом. Справи внутрішні, фінансові, продовольчі, земельні, хліборобські, міжнаціональні та інші в межах України передавались до його компетенції.

«Для того, щоб не псувати й без того складні стосунки з російським Тимчасовим урядом, а також через відсутність консенсусу між членами Центральної Ради, вирішили не вживати слово “уряд” чи “міністри”, натомість – “Генеральні секретарі”. До першого складу Генерального Секретаріату увійшли 8 Генеральних секретарів та Генеральний писар. Головою, а водночас Генеральним секретарем внутрішніх справ був обраний відомий політичний діяч і письменник Володимир Винниченко», - розповів Віктор Кучерук.

Утворенням Генерального Секретаріату Центральна Рада продемонструвала серйозність своїх намірів щодо втілення автономії України. Як відзначав її голова Михайло Грушевський, Центральна Рада оголосила “шах” Тимчасовому уряду, поставила його “щільно перед загрозою конфлікту” і змусила до поступок: «Враження його було глибоке і тільки після нього всі кроки Центральної Ради включно з Універсалом в очах усіх, хто не вірив українському рухові і сподівався якось його “на кривій об’їхати”, переконалися в серйозності ситуації і необхідності з нею в певній мірі порахуватися”.

Про розвиток демократичних традицій в політичному житті вже в період новітньої  історії  України, зокрема про історію прийняття сучасної Конституції України дітям та працівникам табору розповів заступник голови районної державної адміністрації  Володимир Левченко. Також Володимир Борисович передав усім учасникам заходу щирі вітання з нагоди Дня Конституції України від голови районної державної адміністрації, депутата обласної ради Бориса Яцкова.

«28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави. Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні. Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Дана конституція діє і сьогодні. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України», - розповів В.Левченко.

Також до учасників зібрання звернувся отець Володимир. У своєму виступі він зупинився на морально-етичних нормах та правилах, яких повинен дотримуватися кожен християнин у своєму повсякденному житті.

У подарунок гостям заходу представники колективу табору виконали вірш та пісню про Україну. Завершився захід танцювальним флешмобом у виконанні дітей та вихователів табору «Світанок».

ФОТОКОЛАЖ

27.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

В Ізяславському РС ГУ ДСНС України в Хмельницькій області  відбулися святкові збори з нагоди 21-ої річниці Конституції України

 

27 червня в приміщенні Ізяславської державної пожежної частини відбулися урочистості з нагоди 21-ї річниці Конституції України. У заході взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник Ізяславського районного сектору Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області Віктор Матвійчук, службовці частини та працівники Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області.

Начальник Ізяславського районного сектору Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області Віктор Матвійчук зробив коротку доповідь про історію конституційного процесу в новітній історії України. Доповідач висвітлив конституційний процес в Україні, зупинився та дав характеристику його найважливішим складовим. Значна увага була приділена історичній події 28 червня 1996 року, адже саме тоді Верховна Рада прийняла Основний Закон нашої країни — Конституцію України. Також увагу присутніх було привернуто до найновіших конституційних змін.

Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, звертаючись до учасників зібрання, передав щирі вітання з нагоди Дня Конституції України, від голови районної державної адміністрації, депутата обласної ради Бориса Яцкова. Також Павло Павлович наголосив, що
хоча Головний Закон України ще молодий, своїм корінням сягає 1710 року, коли була затверджена гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом пакти і Конституції прав і вольностей війська запорозького.

З нагоди Дня конституції України за сумлінне виконання службових обов’язків групі рятувальників району Павло Ковальчук вручив Грамоти районної державної адміністрації та районної ради.

ФОТОКОЛАЖ

27.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Представниця освітян Ізяславщини Наталія Савчук взяла участь у роботі Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів із духовно-морального спрямування

 

У Національному університеті «Острозька академія»  з 23 по 25 червня відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд педагогів із духовно-морального спрямування. Упродовж трьох днів освітяни з усіх куточків України обговорювали тему «Стан, проблеми і перспективи духовно-морального виховання дітей та молоді в Україні».

Головна мета з’їзду  - аналіз стану духовно-морального виховання дітей, підлітків і молоді, розкриття проблем та окреслення перспектив викладання предметів духовно-морального виховання в Україні.

Захід розпочали зі спільної молитви на добру справу в студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького за участі представників різних конфесій. Після закінчення молебню гостей у традиційному для Острозької академії форматі привітали театралізовані герої — князь Василь-Костянтин Острозький, Гальшка Острозька та хоровий колектив університету.

Урочисте відкриття роботи Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів із предметів духовно-морального виховання розпочалося з вітального слова ректора Острозької академії, доктора психологічних наук, професора, Героя України Ігоря Пасічника.

На відкриття завітали почесні гості — архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України, Академії наук вищої школи, міжнародної Академії духовних наук Алла Богуш, народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян, голова Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерства освіти і науки України, радник Міністра Міністерства освіти і науки України Володимир Марущенко, секретар Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства УПЦ Ірина Ковальчук, президент Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської-п’ятидесятників Михайло Паночко, Ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат політичних наук Алла Черній, заступник Острозького міського голови Оксана Ситницька, доктор педагогічних наук, доктор теології, академік Академії наук вищої освіти України та Міжнародної педагогічної академії Галина Сагач, переможець ХІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року із предметів духовно-морального спрямування-2017» Яна Пазушко та інші.

Загалом у з’їзді брали участь понад 200 педагогів з предметів духовно-морального виховання, представники обласних, міських, районних управлінь освіти і науки, директори загальноосвітніх навчальних закладів, представники релігійних і громадських організацій та науковці, що вивчають проблеми духовно-морального спрямування з усіх областей України.

Делегацію від Хмельницької області у складі десяти чоловік очолювала методист науково-методичного центру викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу Хмельницького ОІППО Галина Кенц. У складі обласної делегації була представник освітян Ізяславського району магістр релігієзнавства, викладач філософських дисциплін, вчитель християнської етики Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Наталія Савчук. Під час роботи Форуму Наталія Петрівна ділилася досвідом роботи на тему "Позакласна та позашкільна робота засобами основ християнської етики".

На з'їзді була створена Всеукраїнська рада педагогів з предметів духовно-морального спрямування і  Наталія Савчук була  обрана членом цієї ради.

27.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 

До 100-річчя Української революції

 

28 ЧЕРВНЯ – 100 РОКІВ ПЕРШОМУ УКРАЇНСЬКОМУ УРЯДОВІ

26.06.2017 р.

За матеріалами За матеріалами Українського інституту національної пам´яті  http://www.memory.gov.ua/

До 100-річчя Української революції

 

100 років тому Українською Центральною Радою було створено Генера́льний секретаріа́т

 

Комітет Української Центральної Ради 28 червня 1917 року на своєму засіданні ухвалив створення Генерального секретаріату і передав йому виконавчі функції.

Перший склад Генерального секретаріату складався з 8 генеральних секретарів та генерального писаря. Очолював Генеральний секретаріат Володимир Винниченко. Першими генеральними секретарями були: Володимир Винниченко - генсек внутрішніх справ, Борис Мартос - генсек земельних справ, Симон Петлюра - генсек військових справ, Валентин Садовський - генсек судових справ, Іван Стешенко - генсек освіти, Сергій Єфремов – генсек міжнародний справ, Микола Стасюк – генсек продовольчих справ, Христофор Барановський – генсек фінансів, Павло Христюк – генеральний писар.

В.Винниченко, Б.Мартос, С.Петлюра, В.Садовський, І.Стешенко були членами Української Соціал-Демократичної Робітничої партії,  С.Єфремов — соціал-федералістом, М.Стасюк — непартійним соціалістом (згодом — соціал-революціонер), Х.Барановський — позапартійним, П.Христюк — соціал-революціонером.

Першим документом, який визначав контури програми діяльності уряду, стала Декларація Генерального секретаріату, вперше оприлюднена В.Винниченком на пленарному засіданні Української Центральної Ради.

Хоч основні положення І Універсалу і Декларації Генерального секретаріату передбачали встановлення в Україні лише автономно-федеративного устрою у складі Російської держави, вони викликали величезне занепокоєння у Петрограді.

Вже через кілька днів після створення Генерального секретаріату  до Києва прибула делегація Тимчасового уряду у складі міністрів Керенського, Терещенка та Церетелі. За короткий час між ними, Грушевським, Винниченком та іншими членами Генерального секретаріату були проведені важкі, але інтенсивні переговори. Їх підсумками стали текст нового Універсалу УЦР і Декларація Тимчасового уряду про регламентування крайового управління в Україні. Обидва ці документи 3 липня були оголошені на засіданні УЦР.

У ході наступних переговорів у Петрограді українська делегація вимагала у Тимчасового уряду затвердження Статуту Генерального секретаріату, який був затверджений УЦР і названий «першою конституцією України».

Переговори завершилися тим, що прем'єр-міністр Росії О.Керенський підписав «Інструкцію Генерального секретаріату Тимчасового уряду на Україні», нормативно-правового акта, обов'язкового до виконання місцевими органами в Україні (замість Статуту Генерального секретаріату). Згідно з «Інструкцією», повноваження Генерального секретаріату значно обмежувалися і поширювалися лише на Київську, Волинську, Полтавську, Подільську та частково Чернігівську губернії. Скорочувалась кількість секретарств (яка на той час досягла 14). З компетенції ГС вилучалися військові, продовольчі та судові справи, шляхи сполучення, пошта і телеграф. Відповідно до «Інструкції»,Українська Центральна Рада  могла лише висувати кандидатів на посади генеральних секретарів, яких призначав Тимчасовий уряд.

Після бурхливих дебатів і погроз Винниченка залишити свою посаду 7 серпня УЦР затвердила «Інструкцію Генерального секретаріату Тимчасового уряду на Україні».

Проте після численних конфліктів Винниченка з представниками УПСР 13 серпня Мала рада прийняла його відставку з посади голови Генерального секретаріату. Формування ГС доручили соціалісту-федералісту Д.Дорошенку, який до цього працював на посаді головного комісара Тимчасового уряду Галичини і Буковини.14 серпня  Мала рада затвердила новий склад ГС.

Але вже 18 серпня  Д.Дорошенко зрікся керівництва Генеральним секретаріатом, після чого головувати в ГС знову запропонували В.Винниченку.

Тимчасовий уряд, попри своє негативне ставлення до В.Винниченка, 1 вересня був змушений затвердити склад ГС на чолі з ним.

Протягом жовтня-січня відбулися 63 засідання ГС, на яких розглянуто понад 430 питань політичного, економічного, військового, дипломатичного характеру.

У жовтні 1917 року — Тимчасовий уряд постановив припинити видачу Генеральному секретаріату коштів, притягти його членів до судової відповідальності за сепаратизм та участь у скликанні Всеукраїнських установчих зборів, а також викликати В.Винниченка для пояснення у цій справі.

3 листопада 1917 року — на засіданні ГС обговорювали питання про поїздку до Петрограда В.Винниченка, генеральних секретарів І.Стешенка й О.Зарубіна для переговорів з Тимчасовим урядом у справі політичного становища в Україні. Несподівану розв'язку цього питання створив більшовицький переворот у Петрограді 7 листопада.

Після 7 листопада 1917 року Генеральний секретаріат розширив свою компетенцію на військові та продовольчі справи, шляхи сполучення, торгівлю та промисловість з призначенням відповідних Генеральних секретарів (тобто було відновлено дію Статуту Генерального секретаріату у повному обсязі). ГС видав звернення «До війська і громадян України» (всі війська і всі партії повинні визнати владу Генерального секретаріату УЦР і «всеціло підлягати його розпорядженням»). Впродовж короткого часу були прийняті ухвали про поширення влади ГС на всі губернії України, припинення воєнних дій у Києві, розформування офіцерських і добровольчих загонів, реорганізації і демократизації штабу Київського військового округу тощо.

Генеральний секретаріат діяв до 22 січня 1918 року, коли (після проголошення IV Універсалу УЦР про незалежність Української Народної Республіки  був перейменований на Раду народних міністрів УНР.

27.06.2017 р.

За матеріалами джерел з мережі Інтернет

 

Древній та вічно молодий рідний Ізяслав відзначив День міста

 

Черговий День міста Ізяслав, який відбувся 25 червня, для його жителів, уродженців та гостей — вилився в подію, коли, напевно, кожен житель Ізяслава відчув себе часточкою єдиної родини, якій стало дорогим місто — його вулиці, будівлі, сквери, парки… Відзначення Дня міста Ізяслав відбулось напередодні відзначення державного свята – Дня Конституції України, а також у часі воно співпало із відзначенням Дня молоді.

Щоб розділити радість свята, до міста завітали делегації від міст-побратимів Ізяслава. З міста Ловеч (Болгарія) прибули: кмет общини міста Ловеч Корнелія Маринова, заступник кмета міста Ловеч Венцислав Христов, начальник відділу общини Лідія Ніколова. Із міста Остроленка (Польща) прибули: віце-президент міста Остроленка Гжегож Плоха, голова ради міста Остроленка Юрій Грабовський, секретар ради Маріуш Прусачек, голова Товариства симпатиків уланів Заславських Едвард Ковальський.

Розпочались урочисті заходи молитвою до Всевишнього за місто та його мешканців в усіх храмах Ізяслава. На службах Божих побувало керівництво Ізяславської міської ради, гості свята. Зокрема гості із Болгарії та Польщі відвідали костел святого Йосипа Римо-католицької Церкви, церкву святого Миколая Української Православної Церкви Київський патріархат, соборний храм Різдва Христового Української Православної Церкви. Також іноземні гості відвідали Ізяславський районний історико-краєзнавчий музей та оглянули історичні та культурні пам’ятки міста.

З нагоди Дня міста та Дня молоді на території міського пляжу сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спільно із Ізяславською міською радою було організовано та проведено спортивне свято. Під час його проведення спортсмени міста Ізяслав та ряду сіл району змагались у вправності із різних видів спорту: пляжного футболу та волейболу, шахів, шашок, складання «кубика Рудика», перетягування канату, метання довбні, вижимання гирі, тощо. Переможці змагань отримали кубки та грамоти міської ради та відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Від приміщення Ізяславської міської ради святкова колона депутатів міської ради, іноземних делегацій, делегацій трудових колективів та організацій міста, жителів та його гостей, на чолі із Ізяславським міським головою Валентиною Корнійчук, головою районної державної адміністрації, почесним жителем міста Ізяслав Борисом Яцковим, головою районної ради Сергієм Шлегелем у супроводі ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку пройшла вулицями міста. Під проходженням святкової колони В.Корнійчук, Б.Яцков, С.Шлегель, офіційні делегації міст Ловеч (Болгарія), Остроленка (Польща) поклали квіткової композиції у відповідних кольорах державних прапорів України, Болгарії, Польщі до меморіалу воїнів-визволителів у Парку Слави, до меморіалу пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

Основні святкові заходи із відзначення Дня міста Ізяслав, Дня молоді та Дня Конституції України відбулись на «Співочому полі».

Святкове дійство розпочалось із урочистого виконання народним аматорським хором імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури  «Пісні про Ізяслав» (слова та музика Василя Кравчука).

За прадавнім українським звичаєм від імені Ізяславського міського голови Валентини Корнійчук та від усіх ізяславчан кмету общини міста Ловеч Корнелії Мариновій та віце-президенту міста Остроленка Гжегожу Плоха було вручено святкові короваї.

Жителів та гостей міста  із святом привітали Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради, почесний житель Ізяслава Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель. У свої виступах вони наголосили, що День міста – завжди хвилююча подія для його мешканців. Це свято улюблене і шановане всіма ізяславчанами. Його святкує кожен, хто вважає наше маленьке місто своєю рідною домівкою: хто народився і виріс тут, хто приїхав і залишився назавжди. Найбільша гордість нашого міста – це, звичайно, його мешканці. Саме завдяки вашим рукам творилася унікальна спадщина міста, його історія. Завдяки вашій наполегливості та самовідданості продовжує розвиватися сучасний Ізяслав.  

«Ми любимо рідний Ізяслав, пишаємось його історією, прагнемо для нього європейського майбутнього. Ми й надалі будемо розбудовувати наше місто і робити його ще більш красивим та затишним. Віримо, що спільними зусиллями, ми досягнемо цієї мети», - наголосили у своєму вітальному слові керівники міста та району.

Також жителів та гостей міста із Днем міста, Днем молоді та Днем Конституції України привітав народний депутат України Андрій Шинькович.

Кмет общини міста Ловеч Корнелія Маринова та віце-президент міст Остроленка Гжегож Плоха щиро привітали всіх мешканців Ізяслава, які небайдужі до долі рідного міста, із святами, та щиро побажали усім міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя і здійснення найзаповітніших мрій.  

З нагоди святкування Дня міста та Дня Конституції України було вручено відзнаки обласної ради, районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради групі окремих громадських активістів, працівників та колективів установ, підприємств та організацій міста.

Святковий настрій усім гостям свята подарували кращі творчі колективи та солісти закладів культури й освіти міста Ізяслав і населених пунктів Ізяславського району. Підготовлена ними святкова програма, яка тривала майже п’ять годин, не залишила нікого байдужим. Кожен виступ викликав у глядачів бурю веселих позитивних емоцій та бурні оплески.

Також у місці проведення святкових заходів працювали чимало закладів громадського харчування, закладів торгівлі, виставок-розпродажів майстрів народних ремесел. Члени районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство» пригощали гостей свята козацьким кулішем  та юшкою. Для дітей організаторами заходів було запропоновано чимало розваг та атракціонів.

Завершилося свято молодіжною дискотекою, яка тривала далеко за опівніч.

Нехай зростає та процвітає наше улюблене місто! Хай щастя, любов і достаток живуть на кожній його вулиці, у кожному домі, в кожній родині, об’єднуючи всіх нас у згуртовану і небайдужу громаду.

ФОТО- та ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

26.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Відпочинок із користю

Літо — це для дітей пора канікул і відпочинку, тому фахівці Ізяславського районного центру зайнятості скористалися можливістю і днями відвідали дитячий оздоровчий табір «Світанок», який знаходиться в с.Білогордка Ізяславського району, для проведення профорієнтаційного заходу з дітьми. Тут, здебільшого, зібралися діти, які проживають в малозабезпечених та неблагополучних сім’ях, тому фахівці центру зайнятості та соціальні партнери з Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  підходили до планування та проведення акції «Калейдоскоп професій» з особливою відповідальністю.

З самого початку, діти, які відпочивають у таборі, виявили зацікавленість до всього, що відбувалося. Вони мали можливість ознайомитись з цікавою інформацією про світ професій, їх зміст, скористатися роздатковим матеріалом, брати активну участь у конкурсах та вікторинах. Даний захід був спрямований також і на те, щоб діти вміли співставляти свої вміння та можливості з вимогами до професій, навчилися свідомо підходити до вибору майбутньої професійної діяльності.

Дітям були запропоновані вправи та конкурси, такі як: «Відгадай професію», «Локомотив професій», «Пантоміма», в яких вони з радістю брали участь та завдяки яким здобули нові знання про різні сфери діяльності, нові професії та правила професійного вибору. Сміх і позитив супроводжували проведення усіх ігор. Всі присутні отримали заохочувальні призи, роздаткові матеріали та буклети: «Послуги служби зайнятості», «Типи професій», «Основні кроки у виборі професій», «Поради учням та батькам». Усі бажаючі змогли пройти тестування з метою визначення провідної сфери діяльності за допомогою психологічних методик.

Для участі у заході були запрошені фахівці Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Куца О.В. та Сищук В.М. Вони провели з дітьми бесіду на тему: «Збережемо здоров’я змолоду!», де акцентувала увагу на тому, що здоров’я – це не лише відсутність хвороб та фізичних вад, а й духовне та соціальне благополуччя.

Ізяславський районний центр зайнятості й надалі прагне проводити такі виїзні акції, тому що активна участь дітей у таких заходах — це дійсно відпочинок з користю, який сповнений гарним настроєм та позитивними емоціями.

26.06.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

 

До 100-річчя Української революції

 

28 ЧЕРВНЯ – 100 РОКІВ ПЕРШОМУ УКРАЇНСЬКОМУ УРЯДОВІ

26.06.2017 р.

За матеріалами За матеріалами Українського інституту національної пам´яті  http://www.memory.gov.ua/

Вітання Президента з нагоди Дня молоді

 

Дорогі друзі!

Сердечно вітаю вас з Днем молоді.

У житті немає пори прекраснішої, ніж молодість. Це час становлення особистості, планування майбутнього, здобуття освіти, нових відкриттів та вражень, перших кроків та звершень на професійному шляху.

Сьогодні - день великих надій і очікувань. Напередодні українці отримали безвіз з країнами Євросоюзу, зруйнувавши завісу, яка відділяла Україну від Європи. Упевнений, що без вашої рішучої та безкомпромісної боротьби за європейський вибір цей день ніколи б не настав.

Молоді юнаки та дівчата зі світлими помислами, з великим патріотизмом, енергією і добром у серці героїчно кидають виклик злу та несправедливості.

Пишаюся тим, що молодь завжди стояла в авангарді історичних змін, боротьби за незалежність України - від Героїв Круг до перших студентських палаток Революції на граніті, від Помаранчевої революції до Євромайдану, Героїв Небесної Сотні та "кіборгів". Нині волю і свободу найкращі українці - воїни Збройних Сил та інших військових формувань захищають на Сході нашої держави.

Вірю, що Україна ніколи не зійде зі шляху демократії, бо загартувалося нове покоління - покоління вільних людей.

Щиро бажаю усім добра, невичерпної творчості та життєвої наснаги.

Зі святом вас!

 25.06.2017 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

25 червня - День молоді

 

 

Від щирого серця вітаємо усіх із Днем молоді: і тих, хто тільки вступає у доросле життя, і тих, для кого молодість - не лише пас­портні дані, але й філософія життя, незалежно від віку та пройдено­го шляху.

Молодість — це неповторна та відповідальна пора, коли людина вступає у самостійне життя, ухвалює свої перші власні рішення. Це час становлення, професійного вибору, час кохання та мрій, час планування майбутнього. Це той рубіж, коли кожна маленька пере­мога стає запорукою великого життєвого успіху.

Із нагоди свята бажаємо всім молодим міцного здоров’я, успіхів у навчанні і роботі, творчої енергії, незалежних думок та сил, щоб втілити в життя все, до чого ви прагнете!

 

 

З повагою

Б.Яцков,                                                                      С.Шлегель

голова райдержадміністрації                                   голова районної ради

 

 

Дорогі ізяславчани та гості міста!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня міста  Ізяслав!

День міста – завжди хвилююча подія для його мешканців. Це свято улюблене і шановане всіма ізяславчанами. Його святкує кожен, хто вважає наше маленьке місто своєю рідною домівкою: хто народився і виріс тут, хто приїхав і залишився назавжди.

Найбільша гордість нашого міста – це, звичайно, його мешканці. Саме завдяки вашим рукам творилася унікальна спадщина міста, його історія. Завдяки вашій наполегливості та самовідданості продовжує розвиватися сучасний Ізяслав.

Ми любимо рідний Ізяслав, пишаємось його історією, прагнемо для нього європейського майбутнього. Ми й надалі будемо розбудовувати наше місто і робити його ще більш красивим та затишним. Вірю, що спільними зусиллями, ми досягнемо цієї мети.

У сьогоднішній святковий день від імені всього колективу районної державної адміністрації та від себе особисто дякую всім мешканцям Ізяслава, які небайдужі до долі рідного міста, та щиро бажаю вам міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя і здійснення найзаповітніших мрій. Божого вам благословення та нових звершень.

Нехай зростає та процвітає наше улюблене місто! Хай щастя, любов і достаток живуть на кожній його вулиці, у кожному домі, в кожній родині, об’єднуючи всіх нас у згуртовану і небайдужу громаду.

Зі святом, вас, ізяславська громадо!

З Днем народження, рідне місто Ізяслав!

 

З повагою

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради, почесний житель міста Ізяслав  Борис Яцков

 

Вітання голови облдержадміністрації О.Корнійчука до Дня державної служби

 

Шановні колеги!

Вітаю вас із професійним святом- Днем державної служби.

В цей день хочу висловити всім вдячність за вашу сумлінну працю задля практичного здійснення в місцевих органах влади функцій держави.

Сучасна Україна потребує кардинальних змін, спрямованих на досягнення європейських стандартів демократії і рівня життя.

Саме тому рішучі кроки, спрямовані на проведення системних реформ державної служби в Україні, дадуть змогу докорінно модернізувати державний апарат, повернути довіру наших співвітчизників до органів публічної влади та підняти авторитет державного службовця.

Вірю, що ваші зусилля і надалі будуть спрямовані виключно на забезпечення демократії та зростання добробуту жителів області, а завдяки вашій порядності, патріотизму та професіоналізму ми побудуємо заможну демократичну європейську державу.

Бажаю усім міцного здоров’я, миру та добробуту, завжди пам’ятати про своє високе покликання – вірно і чесно служити народу України.

Голова обласної

державної адміністрації                                                                           О.Корнійчук

 

 

 

Державні службовці Ізяславського району відзначили професійне свято

 

 

23 червня у залі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» культури відбулися святкові урочистості  до Дня державної служби України за участю державних службовців органів виконавчої влади Ізяславського району та ветеранів служби. Учасників святкового заходу привітали із професійним святом  голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, голова райкому профспілки Леся Божко, Ізяславський районний військовий комісар Сергій Царук, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.

Вітаючи присутніх Борис Яцков наголосив, що на державних службовців покладено відповідальне завдання – забезпечувати практичне виконання в державних органах функцій і завдань держави. Кожен на своєму місці виступає ланкою, що поєднує владу і народ, формуємо ефективну систему державного управління, яка повинна стати мобільною, гнучкою, реагувати на запити сучасного суспільства, забезпечувати умови для поліпшення життя народу.

Сергій Шлегель висловив найщиріші слова подяки усім державним службовцям, які з повною віддачею працюють на користь соціально-економічного та культурного розвитку Ізяславського району, а також побажав, щоб їхні дії були мудрими, а щоденна робота викликала повагу та довіру людей.

З теплими словами привітання до присутніх звернулася Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Побажала витримки і терпіння у роботі, адже праця держслужбовця часто непомітна, але завдяки їй формуються і розвиваються наша економіка, політика і культура.

З нагоди відзначення професійного свята групі працівників органів влади району та окремим трудовим колективам  було вручено відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, обласного та районного комітетів профспілкової організації працівників  державних установ. Також було вручено відзнаки за активну і плідну співпрацю від районної ветеранської організації та парафій Ізяславського округу УПЦ  КП голові районної державної адміністрації Борису Яцкову та всьому колективу райдержадміністрації.

Святковий настрій для присутніх підготували учасники художньої самодіяльності району: народний аматорський ансамбль духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури (керівник Юрій Шагун), зразковий хореографічний ансамбль народного танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв (керівник Зоряна Кузема), зразковий хореографічний ансамбль бального танцю «Плеяда» Ізяславської дитячої школи мистецтв (керівник Руслан Кузема), солісти Наталія Бабійчук, Олександр Ящук, Вікторія Власюк, Юрій Хеленюк.

Оплесками глядачі вітали всіх учасників концерту, адже це — найкраща нагорода за виконану роботу.

ФОТОКОЛАЖ

23.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

 

 

Ми познайомились з тобою
ще дрібними,
Мені вже рік, а ти ще молода,
Я – громадянка вільної
країни,
Ти – полонянка вічного
Дніпра.

Ти – незаміжня суверенна і
спроможна,
Права й обов’язки для кожного одні.
Твій прапор, герб і гімн як
іскра Божа,
Ведуть і манять світлом на
землі.

Тобі клянуться в вірності
«корони».
Схиляють голови свої й чужі.
Твої кордони прагнуть оборони,
Бо не завжди в садах «свої
хрущі».

Я – громадянка вільної країни,
у мене Конституція одна,
У ній записано, що у народу
сила,
І Україна – унітарна й
правова.

 

23.06.2017 р.

100 років тому видано Перший Універсал Центральної Ради

 

Щоб і надалі відігравати роль найвпливовішої сили в Україні, Центральна Рада 23 червня 1917 р. видала Перший Універсал до українського народу, який був зачитаний на Другому військовому з'їзді у Києві. У цьому урочистому акті проголошувалося: «Народе Український! Народе селян, робітників, трудящого люду!.. Хай буде Україна вільною. Не відділяючись від усієї Росії, не розриваючи з державою російською, хай народ український на своїй землі має право сам порядкувати своїм життям... Ми, Українська Центральна Рада, видаємо цей Універсал до всього нашого народу і оповіщаємо: однині самі будемо творити наше життя». Зазначалося також, що тільки всенародно обрані Українські установчі збори (сейм) мають право ухвалювати в Україні закони.

Вслід за цим на пропозицію Української партії соціалістів-революціонерів було утворено Генеральний секретаріат Центральної Ради — виконавчий орган, уряд автономної України, який очолив Володимир Винниченко. Він одночасно був затверджений генеральним секретарем внутрішніх справ. Генеральними секретарями стали також С.Єфремов (згодом — О.Шульгин), Х.Барановський, С.Петлюра, Б.Мартос, В.Садовський, І.Стешенко, М.Стасюк, а генеральним писарем — П.Христюк. У першому українському уряді п'ять місць займали соціал-демократи, соціалісти-революціонери — два, соціалісти-федералісти — одне. Із дев'яти членів уряду був один безпартійний — кооператор.

Стан справ в Україні, зокрема проголошення Першого Універсалу, занепокоїв російські офіційні кола в Петрограді. 11 липня 1917 р. до Києва прибула делегація Тимчасового уряду на чолі з О.Керенським. Вона провела переговори з українськими представниками в складі М.Грушевського, В.Винниченка і С.Петлюри. У результаті було досягнуто порозуміння між Центральною Радою і Тимчасовим урядом. Міністри Тимчасового уряду визнали право України на автономію та погодилися з тим, щоб Центральна Рада і Генеральний секретаріат стали крайовими органами влади в Україні. Центральна Рада у свою чергу визнавала майбутні Всеросійські установчі збори і до їх скликання зобов'язувалася не здійснювати ніяких таємних заходів щодо встановлення автономії України.

Під час переговорів було вирішено проблему представництва в Центральній Раді національних меншин. Неукраїнським партіям та організаціям виділили 30% місць. Передбачалось обрати новий склад Генерального секретаріату, до якого також увійшли б представники національних меншин.

23.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

22 червня – День Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

 

Шановні ізяславчани!

 

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову зі зброєю в руках захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!

 

 

З повагою

голова районної державної адміністрації                                                                                                                     Борис Яцков

На Ізяславщині вшанували пам'ять жертв Другої світової війни

 

 

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни — день пам’яті в Україні. Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

День встановлено в Україні «…з метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.

22 червня 1941 року гітлерівські війська віроломно вторглися на територію СРСР, порушивши Договір про ненапад. Сто дев'яносто дивізій Німеччини та її союзників розгорнули бойові дії вздовж західного кордону колишнього Радянського Союзу - від Баренцевого до Чорного моря. О четвертій годині ранку німецька авіація скидала бомби на Київ та інші міста України. Наші війська чинили героїчний опір.

Страшне слово „війна" увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами.

Історію найкривавішої в історії людства війни зафіксовано у наукових працях, архівних і музейних документах, фотографіях, плакатах воєнного і повоєнного часів, у спогадах учасників, а також відтворено у художніх, літературних творах, кінострічках. На честь героїв споруджено пам'ятники та обеліски.

Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

З нагоди скорботної дати в Парку Слави міста Ізяслав на меморіалі воїнів-визволителів перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, актив районної ветеранської організації, представники духовенства, делегації трудових колективів міста та його жителі вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали до меморіалу вінки й квіти. Під час заходу до його учасників звернулась голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

ФОТОКОЛАЖ

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Щороку  22 червня  український  народ  вшановує  світлу  пам'ять  мільйонів  земляків,  життя  яких  обірвала  Друга  світова  війна.

Горем і  болем  вона  увірвалася у  кожну  домівку  жителів  с.Ліщани, кривавою  лінією пройшла  через  кожне  серце,  кожну  долю.

Із  365  жителів  с. Ліщани, які  були  мобілізовані  до  лав армії  під  час  війни,  додому  не  повернулось  164.

22 червня, у День скорботи, в селі Ліщана до  пам’ятника  загиблих  односельчан спільно із Ліщанським сільським головою Олександром Лехом  квіти  поклали правнуки  та  праправнуки  фронтовиків,  хвилиною  мовчання  вшанували  пам'ять  загиблих  земляків.

22.06.2017 р.

За  матеріалами  Ліщанської  сільської  ради

 

 

                                                Сила слова Оксани Радушинської

«Сила слова Оксани Радушинської» - такими словами розпочалась 21 червня літературно-музична композиція, присвячена творчості письменниці-землячки, волонтерки, активного учасника творчої сотні «Рух до перемоги» зі Старокостянтинова Оксани Радушинської. Захід відбувся в приміщенні актової зали Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука за ініціативи методиста районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Ірина Верцінської, а також вчителя української мови та літератури Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок» Марини Захарчук. На нього завітали педагоги та працівники бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів Ізяславщини.

Допомогли створити затишну та невимушену атмосферу учні Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок», які своїм майстерним виконанням віршів, уривків із творів Оксани Радушинської розчулили слухачів. Приємно було відзначити, що учні та вчителі цього сільського навчального закладу є активними читачами та прихильниками творчості молодої поетеси.

Творча зустріч переросла у цікавий діалог, впродовж якого гостя нашого краю відповідала на запитання аудиторії, ділилася спогадами про дитинство, про доросле життя, про творчість. Під час проведення заходу у його учасників неодноразово виникало питання: як може ця тендітна жінка поєднувати волонтерство в зоні АТО та ліричний струмінь? Відповідь одна: у її душі – цілий світ, будь-який прояв життя для поетеси є предметом естетичного осмислення.

Багато творів Оксани Радушинської покладено на музику. Адже її вірші настільки мелодійні, ліричні, емоційні, що, читаючи їх, хочеться наспівувати. Вихованців Плужненської музичної школи виконали пісні на слова Оксани Радушинської «Зелен день», «Майстриня».

Також гостя представила свої книги та поділилась творчими планами. Усі бажаючі змогли  придбати книги Оксани Радушинської та отримати її автограф.

Крім того на заході було вручено багато квітів для Оксани Радушинської та цікавих подарунків.

Наостанок хочеться лише сказати, що Оксана Радушинська творить прекрасне, аби цією крихкою, тендітною зброєю побороти сірість буднів.

ФОТОГРАФІЇ надано Петром Радушинським

22.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Волонтери Ізяславщини відправили захисникам України відновлений автомобіль УАЗ

 

21 червня група волонтерів Ізяславського району вирушила на схід України, щоб передати захисникам України черговий відновлений автомобіль УАЗ.

За словами голови БО «Фонд Заславщини» Володимира Зуєва відновлення зазначеного автомобіля стало можливим завдяки співпраці органів влади району, волонтерських та окремих громадських організацій району із рядом сільськогосподарських формувань району, приватними підприємцями, керівниками установ та організацій, жителями району. «Крім самого автомобіля  волонтерами буде доставлено і гуманітарний вантаж для наших захисників, зібраний жителями Ізяславщини», - зазначив Володимир Михайлович.

Волонтерів В.Зуєва, В.І.Тележинського, І.Дженджеру, С.Хмиза із площі Героїв Майдану міста Ізяслав в дорогу провели заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та ряд громадських активістів району. Благословіння на здійснення подорожі та добру справу дав благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, до речі, члени парафій якого і він сам особисто є активними учасниками волонтерського руху Ізяславщини.

ФОТОКОЛАЖ

21.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

«Пісенний Спас» запрошує таланти!

За підтримки Міністерства молоді та спорту України з 17 по 20 серпня у місті Житомирі відбудеться III Міжнародний молодіжний фестиваль мистецтв «Пісенний Спас» імені Володимира Шинкарука. Фестиваль мистецтв «Пісенний Спас» є масовим комплексним молодіжним культурно-мистецьким дійством, який поєднує різні види, жанри та форми творчої художньої діяльності, що тісно пов’язані з пісенною творчістю та сприяють її розвитку. У рамках Фестивалю проводяться: ярмарок та майстер-класи майстрів народної творчості, обрядові дійства з нагоди народного свята Спаса, видавнича виставка, різножанрові концерти, конкурсна програма.

Виконавці з усіх регіонів України та інших країн запрошуються до участі у Конкурсі в таких номінаціях:

– «Виконавець естрадної пісні» віком від 14 до 35 років;

- «Виконавець авторської пісні» віком від 14 до 35 років;

– «Конферансьє» – вікових обмежень немає.

Заявку та анкету необхідно відіслати на адресу: festpisennyispas@gmail.com

Положення-Пісенний-Спас-2017

Анкета-ЗАЯВКА-2017

21.06.2017 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua

Інформаційний вісник Уряду:

П’ять запитань про пенсійну реформу

 

16 червня Національна Рада реформ при Президенті України схвалила урядовий проект пенсійної реформи. Реформа передбачає проведення осучаснення пенсій і скасування податку на пенсії для працюючих пенсіонерів вже з 1 жовтня, збереження пенсійного віку і встановлення однакових для всіх правил призначення пенсій.

Раніше свою підтримку урядового законопроекту про реформування пенсійної системи висловили Міжнародний валютний фонд і Світовий банк.  Вже цього тижня законопроект буде поданий до парламенту, аби за сприяння депутатів вже в жовтні цього року розпочати масштабні зміни вітчизняної пенсійної системи. Ці зміни дозволять збалансувати бюджет Пенсійного фонду, а головне, відновити справедливість у призначенні і виплаті пенсій.

Пенсійна реформа стосується кожного і майбутні зміни викликають особливий інтерес громадян. Щодня на адресу уряду і прем’єра надходять сотні листів з проханням роз’яснити окремі нюанси майбутньої реформи. Ми зібрали п’ять найпоширеніших питань.

 

ЯК САМЕ ПІДВИЩАТЬСЯ ПЕНСІЇ І ЩО ЗМІНИТЬСЯ У МЕХАНІЗМІ ЇХ РОЗРАХУНКУ?

Законопроект щодо реформування пенсійної системи вводить чесні та прозорі правила визначення розміру пенсій для усіх громадян, без огляду на статус та місце роботи.

Розмір пенсії розраховуватиметься за формулою:

Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс

Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.

Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році  (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки).

Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески. Цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1. Але зміна коефіцієнта не погіршить умов нарахування пенсій. Оскільки, зменшуючи коефіцієнт, уряд одночасно пропонує підвищити розмір середньої заробітної плати, який використовується при обчисленні пенсій.

 

ЧИ ЗМОЖУТЬ УКРАЇНЦІ І НАДАЛІ ВИХОДИТИ НА ПЕНСІЮ В 60 РОКІВ,

КОЛИ ВИМОГА ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ЗБІЛЬШИТЬСЯ З 15 ДО 25 РОКІВ?

За даними Мінсоцполітики (станом на грудень 2016 року)  майже 94% 60-річних чоловіків і більше 90% 60-річних жінок мають трудовий стаж 25 років і більше. В 2000 році були запроваджені персоніфіковані пенсійні рахунки. З 2004 року з набранням чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» почав враховуватись страховий стаж, тобто кількість років, які людина не просто працювала, а сплачувала внески до Пенсійного фонду. Однак при оформленні пенсії роки трудового стажу до 2004 року враховуватимуться як страховий стаж за наявності відповідних записів в трудовій книжці. Крім того, за період до 2004 року враховуються всі пільги по обчисленню стажу, які були чинними до 2004 року. Жодних змін до існуючого порядку обчислення страхового стажу законопроектом про пенсійну реформу не вноситься. Таким чином, для більшості працюючих українців нові правила жодним чином не погіршать умов виходу на пенсію.

 

З ЯКИХ МІРКУВАНЬ ПРАВО НА ПЕНСІЮ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ ЗАЛИШИЛИ ЛИШЕ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ?

Призначення пенсії за вислугу років пов’язується не з досягненням пенсійного віку та наявністю загального трудового стажу, а з утратою професійних якостей, коли працівник не може повноцінно працювати за своєю спеціальністю до похилого віку. Така пенсія призначається як компенсація втраченої працездатності за професією. Але правом виходу на пенсію за вислугу років зараз користуються 7-10% працівників, оскільки не хочуть втрачати роботи. Законодавство передбачає обов’язкове звільнення з роботи, яка дає право на пенсію за вислугу років, після оформлення пенсії. До того ж, при такій системі і рівень пенсій невисокий. Зараз ми маємо дефіцит кадрів у сферах освіти та охорони здоров’я і позбавлятися кваліфікованих працівників було б нераціональним.

При цьому особам, які на дату набрання чинності змін у пенсійне законодавство набудуть право на призначення пенсії за вислугу років, буде збережено право виходу на пенсію за діючими на сьогодні пільговими умовами. Пенсії за вислугою років, які вже призначені, будуть виплачуватися і надалі. Зміни стосуватимуться лише пенсіонерів, які виходитимуть на пенсію після набрання чинності відповідного закону. Враховуючи особливості проходження військової служби, передбачається зберегти пільгові умови пенсійного законодавства для військовослужбовців.

 

ЯКІ СТИМУЛИ ПЕРЕДБАЧЕНІ ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ПРАЦЮВАТИ ПІСЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ?

За наявності  25 років (з 2028 р – 35 років) страхового стражу по досягненні 60-річного віку можна оформити пенсію.  Якщо такий пенсіонер продовжує працювати далі, йому нараховується додатковий стаж. Кожний рік такого понаднормового стажу враховується при перерахунку пенсії по загальній формулі, тобто з коефіцієнтом 1. Якщо по досягненні 60 років і за наявності 35 років страхового стажу людина добровільно відмовляється виходити на пенсію і працює далі, то за кожен рік в такому випадку вона отримуватиме додатково 6% пенсії. Якщо понаднормовий стаж після 60-річного віку складає понад п’ять років, то за кожен рік періоду роботи (скажімо, 6-8 років), людина отримає додатково до пенсії 9%.

 

ЗА ЯКИХ УМОВ ОТРИМУВАТИМУТЬ ПЕНСІЮ В УКРАЇНІ ЗАРОБІТЧАНИ?

Пенсійна реформа передбачає рівні для всіх умови призначення пенсій. В тому числі це означає, що до всіх однаково буде застосовуватись правило: право на пенсію має той, хто сплачує внески до Пенсійного фонду. Що вищою є сума відрахувань,  то вищою буде і пенсія за віком. Ті, хто працює за кордоном, не зобов’язані сплачувати ЄСВ. Однак  законом передбачена можливість добровільного страхування. Тобто, працюючи за кордоном, можна самостійно сплачувати ЄСВ в Україні і таким чином забезпечити собі можливість отримати пенсію за віком.

21.06.2017 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua

Проведено огляд місцевих пожежних команд Ізяславщини

 

21 червня під керівництвом заступника начальника Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області Сергія Юри та першого заступника голови районної державної адміністрації Павла Ковальчука, спільно із працівниками Ізяславського  районного сектору ГУ ДСНС  в Хмельницькій області було проведено огляд готовності місцевих пожежних команд  Ізяславського району до виконання покладених завдань за призначенням, а саме гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у сільській місцевості.

У процесі огляду особливу увагу було звернуто на укомплектування техніки аварійно-рятувальним обладнанням, забезпечення особового складу захисним одягом та спорядженням.

Всього на території Ізяславського району несуть чергування  4 пожежних команди, дві з яких утримуються за рахунок коштів органів місцевого самоврядування, а решта - за рахунок господарств району.

За результатами огляду встановлено, що техніка та особовий склад МПК Ізяславського району готові виконувати покладені на них завдання.

ФОТОЗВІТ

21.06.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного сектору

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Ми отримали тверду підтримку з боку США - Президент України про результати зустрічі з Президентом США

 

Президент України Петро Порошенко провів у Білому Домі зустріч із Президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. «Ми отримали тверду підтримку з  боку Сполучених штатів, підтримку і щодо суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, і тверду підтримку  в продовженні реформ в Україні», - сказав Петро Порошенко під час зустрічі з представниками засобів масової інформації у Вашингтоні. 

Президент зазначив, що порядок денний зустрічі був дуже широкий і особливо наголосив на підтримці Сполученими Штатами продовження реформ в усіх секторах, в тому числі і в енергетичному секторі. Він також повідомив, що під час переговорів обговорювались питання економічної співпраці, зокрема співпраці в ядерній енергетиці, нафтогазовій сфері, закупівлі американського вугілля, продовження співпраці щодо відновлюваних джерел енергії тощо.

Окремо сторони обговорили співпрацю України та Сполучених Штатів у військово-технічній сфері. «Президент дав чіткі доручення для того, щоб ми розширили нашу співпрацю», - повідомив Петро Порошенко.

«Порядок денний був дуже широкий. Я повністю задоволений результатами переговорів і дуже вдячний і Президенту Трампу і Віце-президенту Пенсу і тим міністрам, з якими відбулися зустрічі, за дуже тверду позицію підтримки нашої держави», - підсумував Президент України.

Петро Порошенко також повідомив, що передав керівництву США лист від родичів українських заручників, які знаходяться у в’язницях на окупованих територіях і в Росії, та отримав запевнення від Адміністрації Сполучених Штатів Америки щодо докладання зусиль для звільнення українських бранців.

Глава держави назвав дуже важливим, що саме в цей день, коли виповнюється рівно три роки режиму припинення вогню, що був ним оголошений 20 червня 2014 року, а також презентовано мирний план, який став основою Мінських домовленостей.

Він додав, що сьогодні «відбулася повноцінна і дуже детальна зустріч» та  наголосив, що США підтвердили свою відданість Мінським домовленостям та наголосив на необхідності їх повного виконання з боку Росією. При цьому Глава держави наголосив на важливості виконання безпекового пакету – припинення вогню, відведення російської артилерії, танків, систем залпового вогню, забезпечення безперешкодного доступу Спеціальної Моніторингової місії ОБСЄ до всієї території включно із кордоном.

21.06.2017 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

Увага! Попередження про грози та шквали в Україні

 

За даними Укргідрометцентру, 21 червня вночі у Київській, Чернігівській, Сумській, Житомирській, Рівненській, Волинській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях, а також вдень в Україні, крім Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської областей, - гроза, місцями шквал 15-20 м/с.

21.06.2017 р.

За матеріалами ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

В Ізяславському районному територіальному  центрі відбулась семінар-нарада

 

20 червня  в актовому залі Ізяславського районного територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відповідно до плану роботи територіального центру на II квартал 2017 року, відбулась семінар-нарада із соціальними робітниками територіального центру. В роботі засідання взяли участь директор територіального центру Сахнюк В.В., завідувач відділення соціальної допомоги вдома Дацюк Т.І., апарат територіального центру, соціальні робітники.

Керівник територіального закладу Володимир Васильович провів навчання з працівниками з питань охорони праці, ознайомив з основними положеннями Закону України «Про охорону праці», із загальними правилами поведінки на території установи та в повсякденному житті, зачитав трудовий договір, робочий час та час відпочинку,  а також нагадав основні правила внутрішнього трудового розпорядку.

Завідувач відділення соціальної допомоги вдома Дацюк Т. І. підвела підсумки щодо взяття та зняття з обліку осіб похилого віку, інвалідів в розрізі по сільський радах, нагадала щодо оформлення необхідного пакету документів при взятті на обслуговування.

Директор територіального центру Сахнюк В.В. підвів підсумки семінару-наради.

20.06.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного територіального

центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

                              

Хмельниччина займає перше місце в Україні у загальному рейтингу областей за формуванням спроможних територіальних громад

 

Сьогодні в м.Києві відбувається координаційна зустріч “Реформа місцевого самоврядування і децентралізація влади в Україні: успіхи та перспективи”, організована Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ спільно з Програмою для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”. Хмельниччину на цьому заході представляють заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник та директор Хмельницького відокремленого підрозділу установи “Центр розвитку місцевого  самоврядування” Сергій Яцковський.

Як зазначив під час виступу на панельній дискусії щодо результатів реформи децентралізації Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, реформа децентралізації – найбільш успішна у країні. 413 громад вже об’єдналися, з яких 159 громад вже два роки поспіль впроваджують реформу, засвідчивши зміни в системі управління та матеріалізацію повноважень. Політична воля Президента України, парламенту та Уряду дає можливість впровадити системні зміни в країні.

Він наголосив на важливих досягнення бюджетної та податкової децентралізації в Україні. «Урядом прийнято бюджетну резолюцію, яка засвідчила просування реформи і її можливості у збільшенні бюджетів місцевих громад. Так, на 2017-й закладено 170 млрд. грн. доходів місцевих бюджетів, на 2018 – 248 млрд, на 2019 – 270 млрд грн., на 2020 – 284 млрд грн. Тобто сьогодні об’єднані громади мають можливість працювати ефективно, планувати і реалізувати проекти, які покращують якість інфраструктури ОТГ і місцевого самоврядування», зауважив Зубко.

Він відзначив, що Уряд і людей, які проживають в ОТГ, непокоїть питання ефективного використання залучених коштів. «Коли бачимо зростання залишків на казначейських рахунках або на банківських депозитах, це означає, що кошти не матеріалізуються у новій якості життя українців», – підкреслив він.

20.06.2017 р.

За інформацією Прес-служби Віце-прем’єр-міністра України

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

20 червня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів заступник голови райдержадміністрації, а також заступник голови комісії з питань  захисту прав дитини Володимир Левченко.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: про призначення опікуном над сирітським немовлям, про доцільність позбавлення батьківських прав матері відносно шестимісячного дівчинки, котра за рішенням виконавчого комітету сільської ради  була відібрана від матері та влаштована в дитяче відділення Ізяславської центральної районної лікарні, а також щодо захисту майнових прав дітей.

Володимир Левченко зауважив, що, на жаль, в наш час гостро постає проблема створення відповідних умов та належного виховання дітей. Цьому свідчать питання порядку денного, котрі порушуються на кожному засіданні. Тому під час розгляду справ члени комісії мають подбати про добробут дітей. Інтереси та права дітей мають стояти на першому місці.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

20.06.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Президент у США: Важливо, що зустріч українського Президента в Білому домі буде раніше, ніж зустріч Путіна

 

Президент Петро Порошенко під час робочого візиту до Сполучених Штатів Америки проведе ряд зустрічей та переговорів. «Подивіться яку потужну і фантастичну підтримку ми зараз маємо у Сполучених Штатах. Я прибув сьогодні з першим візитом після президентських виборів (виборів Президента США - Ред.). І ми маємо фантастичну програму», - зазначив Глава держави під час зустрічі з українською громадою.

«Дуже важливо, що моя зустріч, як українського Президента, в Білому домі буде раніше, ніж зустріч Путіна», - зауважив Петро Порошенко та додав, що це необхідно для того, щоб «всі були озброєні інформацією і нікому не залишити жодного шансу на несправедливість».

Президент зауважив, що Україна має дуже міцну двопартійну підтримку у Конгресі США.

Петро Порошенко зазначив, що чудовим подарунком стало і рішення Сенату США про запровадження нових санкцій проти Росії. Він підкреслив, що санкції - це цивілізований механізм примусити агресора забратись з України, вивести війська та техніку.

Глава Української держави також наголосив, що під час робочого візиту запланована дуже велика кількість зустрічей. «Будуть зустрічі в Білому дому, будуть зустрічі у Державному департаменті. Будуть зустрічі в Міністерстві оборони, в Міністерстві торгівлі, в Міністерстві енергетики», - повідомив він. 

«Ніколи такого потужного візиту не було. І саме для того, щоб ми мали можливість переговорити і щодо нашої співпраці у безпековій, політичній і економічній  сферах», - наголосив Президент.

20.06.2017 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

Відбувся  обласний етап Спартакіади серед державних службовців Хмельниччини

 

17 червня в м.Хмельницький на стадіоні “Поділля” відбулася урочиста церемонія відкриття обласного етапу Спартакіади серед державних службовців Хмельниччини.

Незважаючи на примхи погоди, на спортивній арені зібралося 29 команд з облдержадміністрації та її структурних підрозділів, райдержадміністрацій, територіальний підрозділів центральних органів виконавчої влади. Серед учасників змагань була і команда державних службовців Ізяславського району.

Із вітальним словом до присутніх звернувся т.в.о. заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Юрій Бирка. Він побажав усім командам вдалих виступів та висловив надію, що держслужбовці Хмельниччини гідно представлять у майбутньому Всеукраїнському етапі Спартакіади наш край, як це було і в минулому році.

А гарний настрій усім учасникам відкриття подарував юний подільський талант, переможець багатьох конкурсів Арам Аракелян.

Команда Ізяславщини взяла участь у випробуваннях з таких видів спорту: футзалу,  настільного тенісу, шашок.

19.06.2017 р.

За матеріалами сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

18 червня - День медичного працівника

Шановні медичні працівники району!

Прийміть щиросердечні вітання з нагоди вашого професійного свята – День медичного працівника. Професія, що  ви обрали, заслуговує на найвищу похвалу, найтепліші слова, захоплення й повагу. Знання і вміння лікаря, який рятує життя, захищає своєю працею радість і щастя тисяч людей, завжди користувалися пошаною та цінувалися, як особливий талант. За тисячі років нічого не змінилося: ні прагнення людей бути здоровими, ні їхня вдячність своїм рятівникам, ні особливі вимоги до особистості того, хто доторкається до найсвятішого – життя та здоров’я людини. То ж дбайте повсякденно про здоров’я наших краян і пам’ятайте клятву Гіппократа.

Вітаючи, бажаємо вам і вашим родинам добра, достатку, міцного здоров’ю, любові, радості, злагоди, миру, спокою у оселях та впевненості у завтрашньому дні. Нехай Господь надихає вас на добрі та праведні справи, а усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до вас сторицею і кожна мить життя радує своєю неповторністю!

З повагою

Борис Яцков,

голова районної державної адміністрації

Сергій Шлегель,

голова районної ради

Працівники медичної галузі Ізяславщини приймали вітання з нагоди професійного свята – День медичного працівника

16 червня, напередодні відзначення Дня медичного працівника, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, голова райкому профспілки працівників медичних установ  Анатолій Мартинюк привітали працівників галузі охорони здоров’я Ізяславщини із професійним святом.
           Звертаючись до учасників зібрання, працівників медичних установ та ветеранів галузі, керівники району, міста та галузі наголошували, що сьогодні і щоденно подяку медичним працівникам району  висловлюють тисячі жителів, яким вмілі руки медиків врятували життя, а теплі слова заспокоїли чимало сердець. Також було акцентовано увагу усіх на тому, що зараз медики стоять на передовій і в сфері реформування медичної галузі. Адже Президент Петро Порошенко наголошує: «нинішня реформа системи медичного обслуговування неможлива без вагомої підтримки, досвіду та прагнення змін на краще кожного медичного працівника й лікаря, і запорукою успіху є наші спільні зусилля на шляху до єдиної мети».
          Вітаючи учасників заходу, Володимир Левченко зазначив, що сучасні лікарні мають бути з найкращим діагностичним обладнанням, модернізованими та оновленими відділеннями, забезпеченими високоефективними медичними препаратами, ефективним лікуванням пацієнтів в комфортних умовах перебування, високопрофесійним і високооплачуваним медичним персоналом.
 

“Медична реформа змінить на краще статус кожного медичного працівника і забезпечить доступне лікування кожному громадянину. Звичайно важко жити в час змін, але разом маємо вчитись ефективно витрачати кошти з найкращими наслідками для суспільства. Шлях непростий, ним пройшли усі цивілізовані країни світу і нам, українцям,  він під силу”, – наголосив у своєму виступі Сергій Шлегель.
           Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук побажала медичним працівникам витримки і наснаги в нелегкій, але святій справі – дарувати людям надію і радість
            З нагоди професійного свята групі медичних працівників  району було вручено відзнаки департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації. Районної ради, Ізяславської міської ради, керівництва Ізяславської ЦРЛ та Ізяславського РЦ ПМСД.
           Святковий настрій працівникам медичної галузі району подарували солісти, вокалісти, хореографічний колектив «Престиж», вихованці театрального гуртка  Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», педагоги закладів освіти міста Наталія Бабійчук та Ірина Астапенко.
ФОТО- та ВІДЕОЗВІТ
16.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 


 

Завершили роботу пришкільні табори із денним перебуванням дітей

 

 

16 червня  завершили роботу пришкільні оздоровчі табори із денним перебуванням дітей, що діяли на базі  загальноосвітніх навчальних закладів міста Ізяслав.

За дні роботи таборів діти, що у них  перебували, ще більше подружились, отримали багато нової, цікавої інформації, побували у різних містах, провели цікаві екскурсії.

Так вихованці табору «Сонечко» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 за це період побували в містах Рівне, Вінниця, Львів, Острог де вони отримали змогу відвідати зоопарк, музеї, виставки, покататися на ковзанах, помилуватись фонтанами. Також вихователі табору організували екскурсії та ТОВ «Бартнік» та на ПП «Ізяславмолпродукт». У випадку негоди для розваг у закладі в приміщенні спортивного залу було облаштовано ціле ігрове містечко з батутом, різноманітними атракціонами, іграми та конкурсами. А яке захоплення викликали екскурсії на природу, де діти смажили та вогнищі сосиски, сало, хліб.

Як підсумок  роботи табору 16 червня відбувся великий гала-концерт "Таланти табору", у якому прийняли участь усі вісім загонів. Вихованці табору «Сонечко» весело співали,  виконували запальні танці, розповідали анекдоти, ставили сценки так, що навіть не хотілося розлучатись.

На завершення заходу провели цікаву вікторину, за яку усі отримали з рук начальника табору Наталії Савчук призи, привітали іменинників червня та дружно усі потанцювали.

ФОТО- та ВІДЕОЗВІТ

         Також 16 червня відбулось закриття пришкільного англомовного табору з удосконаленням мовленнєвих навичок «Бригантина» у Ізяславській загальноосвітній школі I-II ступенів № 4 ім. В. Кобернюка. На захід до закладу завітав заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

Володимир Борисович подякував організаторам пришкільного табору за організовану належним чином його роботу, за змістовне наповнення кожного дня роботи табору. Особливі слова подяку В.Левченко висловив волонтеру із Великої Британії Джозефу Рейнольдсу Вільямсу за його внесок у розвиток мовленнєвих навичок дітей. На згадку про роботу у таборі «Бригантина» виховники та діти подарували гостю із Великобританії вишиванку, яку той із радістю одразу ж  і приміряв.

А робота табору завершилася частуванням козацьким кулішем та юшкою, до готування якої діти активно долучились.

ФОТО- та ВІДЕОЗВІТ
16.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім.В.Кобернюка

 

Мешканцям області виплатять близько 68 млн. гривень невикористаної субсидії

15 червня голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук та т.в.о.першого заступника голови облдержадміністрації Олег Гуменний взяли участь у відеоселекторній нараді, яку провів Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.
            На нараді обговорили питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення з 1 січня 2017 р. мінімальної заробітної плати до 3200 гривень, та хід виконання постанови Кабінету Міністрів України щодо виплати громадянам невикористаних сум житлових субсидій.
            Павло Розенко поінформував учасників наради про результати реалізації рішення Уряду про підвищення рівня мінімальної заробітної плати. Зокрема, він зазначив, що кількість людей, що отримували заробітну плату менше 3200 грн у квітні місяці зменшилась у порівнянні з січнем на 300 тисяч. Також Павло Валерійович акцентував увагу на тому, що у порівнянні з минулим роком темпи зростання заробітної плати перевищили темпи інфляції, реальна заробітна плата зросла за 4 місяці 2017 року на 20%.
           Посадовець повідомив, що згідно останніх даних, не справдились і песимістичні прогнози критиків цієї ініціативи Уряду щодо значного зменшення кількості підприємців. Незважаючи на те, що на початку року близько 380 тисяч ФОП припинили свою діяльність, 220 тисяч з них подавали звітність, що жодної діяльності вони не здійснювали, тому не сплачували жодних податків. Зате вже з початку року розпочали свою діяльність близько 120 тисяч ФОП, які реально сплачують єдиний соціальний внесок, податки і збори до бюджетів усіх рівнів.
           Також Павло Розенко відмітив суттєве зростання наповнення бюджетів завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати. Так, находження від сплати податку на доходи фізичних осіб склали 62 млрд.грн., що на 35% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, від військового збору отримано 5,5 млрд. грн, що на 31% більше, ніж за цей період 2016 року, надходження від сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне страхування – 67 млрд. грн., що на 17 % більше.
           “Це дає можливість говорити про те, що у разі, якщо Верховна Рада підтримає відповідні рішення, у нас буде необхідний ресурс, в тому числі у Пенсійному фонді, на проведення у жовтні місяці індексації пенсій без використання додаткового ресурсу з Державного бюджету України. І це, мабуть, найголовніший ефект від підвищення мінімальної заробітної плати,” – зазначив Павло Валерійович.
           Аналізуючи ситуацію із реалізацією ініціативи Уряду щодо монетизації субсидій, зокрема залишку невикористаної субсидії, Віце-прем’єр-міністр повідомив, що на даний час близько 1,5 млн. сімей-одержувачів субсидій внесені в списки на відшкодування субсидій. До 1 липня вони мають бути поінформовані про наявність у них економії, права на монетизацію цього залишку та необхідність подання заяви до управлінь соціального захисту з метою подальшого отримання цих грошей. До 1 вересня має бути у повному обсязі забезпечено виплату коштів
            Міністр соціальної політики України Андрій Рева більш детально зупинився на окремих проблемних питаннях. Так, висловлюючи свою думку з приводу заходів, що мають бути вжиті з метою забезпечення детінізації бізнесу та легалізації заробітних плат посадовець зазначив: «Уряд поставив за мету досягнути повної детінізації ринку праці, і сьогодні усі необхідні для цього повноваження у місцевих органів влади є в наявності. Саме місцева влада, в першу чергу, зацікавлена у виході бізнесу з тіні, адже це прямо стосується наповнення місцевих бюджетів, до яких зараховується 75 відсотків від надходжень податку на доходи від фізичних осіб», – заявив Міністр.
            За його словами, сьогодні у місцевої влади є широкий інструментарій впливу на тих недобросовісних роботодавців, які обкрадають громаду, обкрадають своїх працівників та при цьому спекулюють на питаннях складної економічної ситуації та тиску на бізнес.
            «Ті, хто порушують Закон, повинні відчути міру своєї відповідальності. Тому нагадую, що штраф за порушення трудового законодавства про працю передбачений у розмірі до 96 тисяч гривень, а за перешкоджання роботі інспектора штраф становить 320 тисяч гривень. При цьому не самоціль штрафувати заради надходжень від штрафів, але держава повинна забезпечувати дотримання законних прав працівників, пенсіонерів та надходжень фінансового ресурсу від підприємницької діяльності до територіальних громад», – наголосив Андрій Рева.
            Окремо міністр порушив питання щодо численних звернень громадян про нарахування неіснуючих заборгованостей надавачами послуг, які аргументують такі дії необхідністю сплати обов’язкової частки платежу за комунальні послуги, що ними надаються. Він зазначив, що до Міністерства надійшла величезна кількість звернень від громадян з цього приводу.
           «Хочу чітко прояснити – якщо люди зекономили субсидію, і ця субсидія закриває практично усі розрахунки по газу, то вимога сплати обов’язкової частки платежу – абсолютно не законна. Тому несплата обов’язкової частки платежу, в разі наявності невикористаних сум субсидій, не може бути підставою для нарахування отримувачу боргів», – наголосив Міністр.
            Урядовець поінформував, що порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг централізованого опалення та теплопостачання, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- і електропостачання для індивідуального опалення регулюються постановою КМУ №534 від 23 серпня 2016 року.
            Так, відповідно до існуючих норм, виникнення заборгованостей можливо лише в трьох випадках
1. у разі споживання домогосподарством послуг понад встановлені соціальні норми;
2. несплата рахунку за спожитий газ у травні 2017 року;
3. наявна заборгованість на початок опалювального сезону, яка не сплачена отримувачем субсидії протягом опалювального періоду (така заборгованість субсидією не перекривається).
            «Але є борги, які створюються штучно газопостачальними організаціями, і їх потрібно контролювати. Тому звертаюся до керівників органів соціального захисту населення, які повинні провести звірку з відповідними постачальниками послуг та інформувати керівництво обласних державних адміністрацій і правоохоронні органи про виявлені порушення з боку таких організацій. Ті, хто намагається нажитися на людях, – повинні притягатися до відповідальності», – резюмував Андрій Рева.
            Далі було заслухано узагальнену інформацію Голови Держпраці Романа Чернеги щодо результатів роботи, проведеної його відомством у сфері дотримання трудового законодавства та основних порушень його, виявлених під час проведення перевірок територіальними органами Держпраці.
            На завершення наради представники усіх регіонів коротко відзвітували про роботу, проведену в областях для реалізації рішень Уряду щодо виплати мінімальної зарплати та монетизації невикористаного залишку субсидій.
            Доповідаючи про заходи, що вживаються на Хмельниччині, Олег Гуменний зазначив, що в області проводиться організаційно-правова робота щодо реалізації Програми житлових субсидій з урахуванням прийнятих змін.
           За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, у Хмельницькій області скористалося житловою субсидією 265 тис, сімей.
            Підприємствами з газо- та електропостачання передано структурним підрозділам з питань соціального захисту населення списки на 117707 осіб, які мали на рахунках зекономлені суми невикористаної субсидії на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення.
            Орієнтовна сума частини невикористаної субсидії, яка підлягатиме монетизації, складатиме близько 68.3 млн. гривень.
          З метою інформування населення щодо отримання частини невикористаної суми субсидії готівкою за домовленістю з ПАТ «Хмельницькобленерго», ТОВ «Хмельницькгаз збут», ДП ПАТ «Шепетівкагаз» в платіжних повідомлення тих абонентів, в яких була невикористана сума субсидії, буде зазначено інформацію про необхідність подання до 1 вересня заяви управлінню соціального захисту населення.
            Крім того, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення проводиться робота щодо повідомлення зазначених у списках осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, на підставі якої буде проведено виплату частини невикористаної субсидії.
           Також Олег Вікторович повідомив, що в області реалізуються заходи щодо підвищення рівня оплати праці та дотримання вимог законодавства у частині мінімальної заробітної плати. За результатами проведених заходів:
– на 392 підприємствах підвищено рівень заробітної плати, і як результат, до бюджетів додатково надійшло 335 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 366 тис. грн. єдиного внеску;
– аналогічна робота проводилась по суб’єктах господарювання-фізичних особах – 304 підприємцями підвищено рівень заробітної плати, до місцевих бюджетів додатково надійшло 83 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 130 тис. грн. єдиного внеску;
– 356 фізичних осіб залучено до державної реєстрації, як суб’єктів підприємницької діяльності, якими додатково сплачено до бюджету 31,8 тис. грн. податків;
– з початку 2017 року до ДФС надійшли повідомлення про прийняття на роботу 32563 найманих працівників, за аналогічний період 2016 року ця кількість складала 25415 осіб;
– протягом січня-травня поточного року виведено з «тіні» 5864 особи.
            Т.в.о. першого заступника голови облдержадміністрації наголосив, що вжиті заходи дали можливість зменшити початковий дефіцит в коштах по обов’язкових виплатах із заробітної плати (183,1 млн. грн.) на 112,6 млн. грн. або на 61,5% та збалансувати 13 місцевих бюджетів.
16.06.2017 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Відбулась розширена нарада керівників закладів освіти Ізяславського району

  
                                                                             16 червня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва відбулась розширена нарада керівників закладів освіти Ізяславщини, яку провела начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук. В роботі наради також взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та начальник управління фінансів районної державної адміністрації Сергій Журавель.
             На нараді було розглянуто наступні питання:
      Про підготовку дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі (інформувала методист районного методичного кабінету Галина Денисевич);
     Про підсумки охоплення навчанням дітей в 2016-2017 навчальному році та стан виконання інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку (інформувала головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту районної державної  Людмила Крюкова);
     Про роботу пришкільних таборів відпочинку влітку 2017 року (інформувала спеціаліст І категорії сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Інна Гуменюк);
     Про формування робочих навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на 2017/2018 навчальний рік  (інформувала головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Лариса Сологуб);
     Організація профільного навчання у старшій школі: нове бачення та підходи (інформувала методист районного методичного кабінету Жанна Сугоняко;
     Про формування екологічної свідомості школярів та участь учасників навчально-виховного процесу в природоохоронних заходах та конкурсах (інформувала завідуюча районним методичним кабінетом Олена Румянцева);
     Стан реалізації  Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді в  загальноосвітніх навчальних закладах району (інформувала методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз).
16.06.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

У пришкільному таборі «Бригантина» відбулось тренінгове заняття «Діти України – за здоровий спосіб життя!» 

 До нас прийшло літо, а разом з ним – найкращі канікули для школярів. Скільки радості вони завжди приносять! Водойми манять до себе, довгі літні дні переходять у ще довші вечори. І легко можна забути про ті небезпеки, які очікують на необережних та недостатньо відповідальних дітей та підлітків. Батьки, заклопотані складнощами та негараздами, можуть не проконтролювати повною мірою дитину, а потім з прикрістю усвідомлювати, що небезпеки чи правопорушення дитини можна було уникнути, якби вчасно нагадати їй про те, як правильно поводитись у суспільстві, що дозволено, а що – ні.  Кожен з нас добре розуміє, що проблему завжди краще попередити, ніж боротись з її наслідками. Ми повинні пам’ятати про те, що є основними нормами життя нашого суспільства. Одна з таких норм – виховання здорового покоління сучасної молоді.
          Усвідомлюючи, якою важливою є робота сім’ї та школи у цьому напрямку, практичним психологом Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім. В. Кобернюка Наталією Батюк було проведено тренінгове заняття «Діти України – за здоровий спосіб життя!» (профілактика шкідливих звичок та узалежнень у дітей та підлітків в сім’ї та шкільному середовищі)». У заході прийняли активну участь гість із Великобританії  шкільного дитячого табору «Бригантина», волонтер Міжнародного проекту «
CoСamp» Джозеф Рейнольдс Вільямс, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко, інспектор з ювенальної превенції Ізяславського відділення поліції Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції М. Гончарук, педагоги, представники батьківської ради школи. І, звичайно, головними діючими особами заходу були діти – відвідувачі літнього пришкільного табору «Бригантина».

           Під час обговорення питання активного залучення дітей та підлітків до здорового способу життя та запобігання вживанню тютюну, алкоголю, наркотичних речовин серед учнів закладу в сім’ї та шкільному середовищі, аналізуючи діяльність закладу, результати проведеної роботи з питань профілактики серед дітей та підлітків шкідливих звичок та усіх форм узалежнень, усі учасники тренінгового заняття зазначили, що для плідної подальшої роботи обов’язковою має бути співпраця школи з представниками правоохоронних органів, молодіжними службами та місцевими службами боротьби з наркотиками. Ця діяльність повинна ґрунтуватися на досвіді спільної ефективної праці заради досягнення  позитивного результату.
15.06.2017 р.

За матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст.№4 ім.В.Кобернюка

 

Проведено командно-штабне навчання ряду органів управління і спеціалізованих служб цивільного захисту району

 

Відповідно до Плану основних заходів Ізяславської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2017 рік, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 28.02.2017 № 141/2017-р, 15 червня 2017 року на території Ізяславського РЕМ та Ізяславської реалбази хлібопродуктів для спеціалізованої служби цивільного захисту  енергетики  під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації-начальника цивільного захисту району Павла Ковальчука проведено командно-штабні навчання органів управління і спеціалізованих служб цивільного захисту з питань організації управління, взаємодії та злагодженості під час ліквідації можливих надзвичайних ситуацій і подій характерних для Ізяславського району.
            В ході проведення навчань було відпрацьовано: взаємодію диспетчерських служб цивільного захисту району; доведення сигналів управління до керівного складу сил цивільного захисту; збір особового складу спеціалізованих служб цивільного захисту; реальність планування заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з життєзабезпеченням населення та порядків взаємодії служб; укриття працівників у захисній споруді; розгортання пункту видачі засобів індивідуального захисту.
            Підбиваючи підсумки проведення навчань, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук відзначив оперативне реагування та чітку взаємодію спеціалізованих служб цивільного захисту району, а також звернув увагу керівництва зазначених служб на дотриманні заходів безпеки та відпрацювання відповідних документів у сфері цивільного захисту під час проведення практичних відпрацювань запланованих заходів.

ФОТОЗВІТ

15.06.2017 р.

За матеріалами сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

Відпочинок за принципами козацької педагогіки

 

 

Вже не один рік на базі Великорадогощанського січового товариства, що діє при Великорадогощанській  ЗОШ І-ІІ ст., діє районний оздоровчий туристсько–краєзнавчий наметовий табір «Січ»  відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації.
           Протягом червня поточного року вже проведено дві зміни. На третій зміні табору «Січ» перебуває 25 дітей із Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 1 та Білівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок» із вчителем фізичної культури Ларисою Калашник.
         Табір був створений з метою популяризації активного пізнавального відпочинку серед дітей середнього та старшого шкільного віку закладів освіти Ізяславського району. Програма роботи табору насичена пізнавальними заходами,  іграми та змаганнями. Наметовий табір дає змогу дітям змістовно відпочити, отримати нові знання та навички, проявити себе у нових для себе видах діяльності.
         Основою освітньо-виховної роботи у таборі обрано систему козацької педагогіки. Колектив працівників табору на чолі із його начальником Надією Гаврилюк  прагне  у цікавій та доступній формі ознайомити дітей із історією українського козацтва та із багатою та самобутньою культурою українського народу. Крім того у роботі із дітьми широко використовується досвід роботи Великорадогощанського січового товариства. Вихованці табору, на початку зміни, знайомляться із життям організації: відвідують курені козачат та джур, каплицю, курінь для спортивних справ, світлицю дан та лель, музей народних ремесел та власне із матеріалами  життя та діяльності своїх однолітків із Великорадогощанської Січі.

         А чого варте життя на свіжому повітрі у туристичних наметах і приготована власноруч на вогнищі  смачна їжа.
 

Під керівництвом досвідченого виховника із козацької педагогіки та козацького гарту Миколи Мельника хлопці та дівчата дізнаються чимало цікавого із життя, побуту, звичаїв та військового вишколу українських козаків. Спільно із своїм наставником діти вчаться розкладати справжню козацьку ватру, набувають і теоретичних і практичних навиків із різних видів козацьких бойових мистецтв (боротьба, козацький герць, змагання «лава-на-лаву»). Особливе захоплення викликають, як у хлопців так і дівчат, практичні заняття із уміння користуватися шаблею, «гасилом», нагайкою, списом. Чимало дітей, подолавши власні острахи і зібравши усю свою силу волі, наслідуючи приклад Миколи Мельника, ходили босоніж по жару із розкладеної власноруч козацької ватри, для якої самі ж і збирали хмиз у лісі.
         Крім набуття нових знань та умінь вихованці табору проявляють спортивні навики у різних  змаганнях із різних видів спорту: футбол, волейбол, метання диску, тощо. Також діти мають можливість попливати у човні та порибалити.
         А як на природі без веселої пісні - сучасної української естрадної та народної, і звичайно традиційної туристської  пісні біля вогнища на гітарі. Про своє життя в таборі діти розповідають у власноруч виготовлених стіннівках.
         По завершення табірної зміни кожна дитина отримає від організаторів такого літнього відпочинку відповідне посвідчення.
ФОТО- та ВІДЕОЗВІТ
15.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами районного оздоровчого туристсько–краєзнавчого наметового табору «Січ»Перший заступник голови райдержадміністрації ознайомився із ходом робіт по ремонту Білогородського сільського будинку культури

Під час робочої поїздки до Білогородської сільської ради перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та керуючий справами виконавчого апарату районної ради Леся Божко зустрілися із Білогородським сільським головою Оксаною Тарасюк. Під час зустрічі було розглянуто питання щодо проведення ремонту приміщення Білогородського сільського будинку культури. Як поінформувала Оксана Тарасюк, сільською радою прийнято рішення про оновлення змісту та форм роботи Білогородського сільського будинку культури, перетворення його на сучасний заклад, де кожен житель села міг би реалізувати свої запити. Так планується створити сучасний тренажерний зал, провести ремонт входу до закладу та його фойє. Для проведення робіт використовуються кошти місцевого бюджету за ведеться робота по залученню коштів з інших джерел.
14.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністраціїІзяславські рятувальники провели виховну годину для вихованців пришкільного табору на тему «Безпечні канікули»

13  червня працівники Служби порятунку провели виховну годину для вихованців  пришкільного табору, який діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука,  на тему «Безпечні канікули».
           Перебування дітей в пришкільних оздоровчих таборах  дає малечі можливість проводити час не лише весело, але й з користю. Адже вихователі підготували для хлопчиків та дівчат дуже цікаву програму. Це і різноманітні гуртки, і спортивні ігри та змагання, та найцікавіше – екскурсії.
           Співробітники Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України в хмельницькій області окреслили фактори ризику, що можуть загрожувати життю та здоров’ю учнів у період літнього дозвілля. Зокрема йшлося про пожежну безпеку у побуті та під час відпочинку на природі, безпеку на дорогах, загрози травмування вибухонебезпечними предметами. Рятувальники розповіли також школярам про специфіку функціонування систем зв’язку та оповіщення населення, а також поінформували про  навчальні заклади України системи ДСНС, де у майбутньому ті, хто виявить бажання пов’язати своє життя з пожежно-рятувальною службою, зможуть здобути фахову освіту.
            Школярі отримали друковані інформаційні  матеріали з питань безпеки.
            Під час практичної частини заняття, що відбулося на майданчику перед  рятувальною частиною, рятувальники продемонстрували учням  та перехожим, які долучилися до видовищного дійства, можливості пожежної техніки. Діти спробували й самі ліквідувати умовне загоряння, а також мали нагоду здобути корисні знання та уміння під час майстер-класу з експлуатації первинних засобів пожежогасіння.
14.06.2017 р.

За матеріалами Ізясласького РС ГУ ДСНС України  у Хмельницькій області

 

Розпочала роботу перша зміна дитячого оздоровчого табору «Світанок» на Ізяславщині

 

13 червня відбулося урочисте відкриття першої табірної зміни в дитячому оздоровчому таборі «Світанок» (с.Білогородка) відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації.

         Привітати дітей з найкращими побажаннями завітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, керуючий справами виконавчого апарату  районної ради Леся Божко, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук спільно зі своїми працівниками, головний лікар Ізясласького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, настоятель місцевого храму Української Православної Церкви Київський патріархат о. Димитрій Ваврік, представники місцевих засобів масової інформації, батьки, тощо.

Під час урочистої  лінійки гості звернулись до дітей та працівників  табору, його гостей, із найщирішими побажанням приємного та  активного відпочинку, зміцнення здоров’я та набуття незабутніх вражень.

          Як і годиться до свята, окрім гарних привітань та побажань, у цей день діти отримали й чудові подарунки - набори спортивного інвентарю, комплекти настільних ігор, іграшки, тощо.     

Організаторами літнього оздоровлення зроблено все для того, щоб діяльність табору була  побудована таким чином, аби кожна дитина мала можливість відпочити після тривалого навчального року, а через різні конкурси, розважальні ігри, спортивні змагання, екскурсії, вечори відпочинку та тематичні вечори проявити себе в різноманітних напрямках, які, в свою чергу, є продовженням навчального та виховного процесу шкільної програми.

За командою начальника дитячого оздоровчого табору Віктора Личика було урочисто піднято Державний Прапор України.

Під час святкового дійства працівниками табору та дітьми було виконано ряд пісень про Україну та влаштовано великий танцювальний флеш-моб, який було підготовлено за перші дні  роботи оздоровчого табору.

Отець Димитрій звершив молитву за здоров’я всіх дітей та працівників табору «Світанок».

На завершення офіційної частини вихованці оздоровчого табору подякували гостям за візит та подарунки.

Святковим подарунком для колективу табору став виступ духового оркестру Христівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

            За словами директора табору Віктора Личка протягом зміни у таборі відпочинуть та оздоровляться понад 80 дітей із Ізяславського, Білогірського Полонського, Теофіпольського району, Полонської, Ленковецької, Ганопільської оюєднаних територіальних громад.  Кращі майбутні та діючі педагогічні працівники стануть для хлопчиків та дівчаток вихователями і друзями. Як і завжди   на дітей чекають цікаві та захоплюючі подорожі, зустрічі , ігри, змагання, цікаві враження, нові друзі і звичайно гарний настрій.

ФОТО- та ВІДЕОЗВІТ

13.06.2017 р.

 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації

          Днями відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації, на якому було розглянуто питання щодо вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Ізяславського району
          Засідання відкрив голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській райдержадміністрації  Павло Ковальчук.

          Заслухали інформацію в.о. начальника Управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Юрія  
Воленюка,  який довів до відома присутніх інформацію про погіршення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні. Зокрема він доповів: «Згідно офіційного повідомлення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з початку 2017 року в Україні зареєстровано 76 випадків виникнення африканської чуми свиней, зокрема, останій випадок у сусідній з Ізяславським районом Рівненській області (с.Цурків, Здолбунівського району), в зв’язку з чим, приймаючи до уваги надзвичайну небезпечність захворювання, необхідно вжити всіх заходів з профілактики та недопущення збудника на територію Ізяславського району».
          У зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней на території України, можливістю поширення збудника захворювання
, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при районній державній адміністрації вирішила продовжити роботу мобільних груп за участю працівників поліції та спеціалістів Держпродспоживслужби, з метою недопущення перевезення живих тварин та продукції тваринництва без відповідних супровідних документів, зокрема, на автодорогах населених пунктів, що межують з Рівненською областю.  
          Також визнано необхідним заборонити торгівлю на ринках
живими свиньми без відповідних супровідних ветеринарних документів та реалізацію мяса і м’ясопродуктів, що не пройшли ветеринарно-санітарну експертизу, зокрема, в населених пунктах с.Плужне та с.Кунів.      
         Акцентовано увагу на необхідності проведення більш активної
роз’яснювальної роботи із суб’єктами підприємницької діяльності, які займаються вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та зберіганням і реалізацією продукції з них щодо недопущення завезення тварин і продукції з областей, де реєструється африканська чума свиней.
         Рекомендовано п
осилити заходи з біобезпеки свиногосподарств та  забезпечити постійну  роботу свиногосподарств в «закритому» режимі (не допускати потрапляння на територію свиногосподарств сторонніх осіб, диких та безпритульних тварин). Забезпечити постійне функціонування  дезбар’єрів, дезкилимків та санпропускників в свиногосподарствах. Забезпечити всіх працівників необхідним спецвзуттям та спецодягом, його вчасним пранням та дезінфекцією. Не приймати на роботу працівників для обслуговування свиноферми, які утримують  у власному домогосподарстві свиней. Проводити  поточну дезінфекцію приміщень свинарників з підтвердженням якості дезінфекції лабораторними дослідженнями та дератизаційні заходи  (знищення мишовидних гризунів)  на території свиногосподарств.
          Заборонити та вжити заходів щодо недопущення торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження у невстановлених місцях. Забезпечити облік свинопоголів’я в особистих підсобних господарствах населення
. Посилити боротьбу з безпритульними тваринами на території населених пунктів.

13.06.2017 р.

За матеріалами управління Держпродспоживслужби  в Ізяславському районі

 

 

Веселе літо у мовному таборі «Промінь»

 

Перебування у таборі – це завжди весело і незвично, але це також можливість проявити свої лідерські якості, уміння спілкуватись, бути толерантним та продемонструвати свої вміння. Та для цього потрібно не лінуватись і мати бажання самому створити собі свято.

У таборі «Промінь» із денним перебуванням дітей, який діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» за програмою проекту діяльності мовних таборів GoCamp,  кожен день насичений пригодами і подіями.  Особливе захоплення та цікавість у дітей, які відвідують табір, викликає можливість поспілкуватися із волонтером із Великої Британії Джозефом Вільямсом.

Кожен день роботи табору  організатори робили неповторним і цікавим завдяки іграм, змаганням, конкурсам, цікавим подорожам та зустрічам під час яким діти мали можливість вдосконалити свої знання із англійської мови, а гість із Великобританії дізнатися багато цікавого про Україну, про її жителів, про їх культуру, побут та звичаї.

Так під час роботи табору його вихованці і волонтера відвідали Ізяславську дитячу школу мистецтв де здійснили подорож до музичної «Країни Нот», яку провела викладач Ізяславської ДШМ Надія Кропивка. Під час зупинок на станціях «Баян», «Акордеон», «Духові інструменти», «Вокал», «Гітара», «Фортепіано» Надія Миколаївна проводила короткий екскурс у минуле: розповідала про історію виникнення інструменту, походження назви, відомих музикантів. А учні дитячої музичної школи та їх викладачі заворожували майстерною грою, співом, незвичними композиціями. Справжнім сюрпризом не лише для Джозефа Рейнольдса, а й для усіх присутніх стало виконання пісні «Yesterday» легендарної британської групи «The Beatles» на гітарах та українському народному інструменті – бандура.    

За прекрасні враження, гарний настрій, позитивні емоції глядачі дякували учням та викладачам аплодисментами, що довго не вщухали після закінчення концерту.

Також у холі була організована виставка учнівських та вчительських робіт (малюнки в різних техніках, вишивка, роботи з бісеру, мотанки та інш.), що вразила майстерністю виконання і оригінальністю.

Але все хороше закінчується, то ж і надійшов, на жаль, останній день роботи волонтера Джозефа Вільямса у закладі. Тому концерт «Зорепад талантів», організований силами учнів та вчителів Ізяславського НВК №5, став водночас і святом, і прощальною вечіркою. І як показав захід - талановитих та обдарованих у школі багато.

Розпочався «Зорепад талантів» із виставки робіт юних художників Чорної Тетяни та Щербини Людмили, майстринь робіт з бісеру, паперу, природних матеріалів Найдюк Вікторії, Старанчук Валерії, та автора робіт з воску Степанюка Антона. Кожен коротко розповів про своє захоплення та найкращі і найулюбленіші роботи.

Пісню «Місто моє кольорове» виконала Якушевська Анна. Катерина Губернатор зачарувала усіх надзвичайно проникливою піснею «Strange birds» британської співачки Жасмін ван ден Богард, переможниці конкурсу Open Mic UK 2008 р., відомої під псевдонімом Birdy.

Далі всіх захопив сучасний танець у виконанні учениць 5 класу, а виконавці бального танцю закружляли глядачів у ритмі ча-ча-ча.

Але мовний табір – це не так просто: загони отримали не зовсім звичне завдання. До таланту співака і танцюриста потрібно додати ще й талант перекладача і знавця іноземної мови: «Співаємо українські народні пісні англійською мовою!».

І почалося - «Гей, ви, стрільці січовії», «А, мій милий вареничків хоче», і, звичайно, – неперевершений батл хлопців і дівчат у «Ти ж мене підманула».

Завершився концерт піснею «Синє небо, жовте поле» у виконанні Олександра Кузьмука, а тоді на прохання глядачів усі разом, дружньою табірною родиною, співали невмирущу «Червону руту».

Джозеф як завжди скромно посміхається і дивується, що ось це море талантів вирувало саме для нього. Директор школи Любов Бізюк дякує волонтеру за співпрацю і дарує подарунки на згадку про нашу школу, місто, і про табір. А весь табір «Промінь» дружно скандує:

- Дякуємо! Ми чекатимемо на вас наступного року! Ласкаво просимо до України! Ви до нас повернетесь? - і чекає відповіді…

- Я дуже хочу ще раз відвідати Україну та ваш заклад. Дякую за все…

ФОТОЗВІТ

12.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія»

 

 

Хмельницьку обласну державну адміністрацію нагороджено “Золотою медаллю”
у номінації “За кращу експозицію на виставці “Агро-2017”

 

 
          «АГРО» – це найбільша агропромислова виставка Східної Європи, найважливіший загальнодержавний виставковий захід в АПК України, який традиційно збирає найкращих виробників сільгосппродукції.
          Стало доброю традицією для аграріїв області демонструвати кращі зразки своєї продукції на виставково-ярмаркових заходах країни. Важливим екзаменом стала XXІХ Міжнародна агропромислова виставка “АГРО-2017”, що проходила 7-10 червня 2017 року у м. Київ, яка по праву заслуговує всесвітнього визнання вже багато років і є найбільшою загальнодержавною подією в агропромисловому комплексі України. Цього року відвідувачі вкотре змогли у тому переконатися.
          В офіційному відкритті XXIХ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2017» взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ Олександр Бакуменко та Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.
          «Наше завдання полягає в єдиному: ми маємо забезпечити економічне зростання, створювати національний продукт, збільшувати бюджети та інвестувати в якість життя людей», – зазначив Володимир Гройсман. Прем’єр-міністр підкреслив, що сьогодні пріоритет полягає в тому, щоб кожне аграрне підприємство здійснювало переробку та створювало конкурентний продукт. Окрім того, очільник Уряду наголосив на важливості розвитку агропромислового комплексу не тільки у сфері забезпечення продовольчої безпеки, а й у комплексі питань розвитку держави, залучення інвестицій, створення нових робочих місць та розвитку сільських територій.
          У свою чергу, Максим Мартинюк висловив впевненість, що з року в рік українські аграрії все більше впроваджуватимуть новітні технології у сільському господарстві. «Сьогодні, у еру вертикальних теплиць та комп’ютерних технологій вирощування, українські аграрії мають йти пліч-о-пліч з технічним прогресом, брати все новітнє на своє озброєння та збільшувати виробництво продукції з доданою вартістю», – зазначив Перший заступник Міністра у вітальному слові до учасників заходу.
          Хмельниччину на XXІХ Міжнародній агропромисловій виставці “АГРО-2017” представляли голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко та директор Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Олег Омелянюк.
          Хмельницькі агровиробники, в рамках обласної експозиції, представили свою продукцію на наймасштабнішій в Україні та Східній Європі ХХІХ Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2017». Від Хмельниччини у виставці взяли активну участь понад 30 підприємств харчової та переробної промисловості, сільськогосподарські підприємства області.
          Організаційний комітет високо оцінив рівень підготовки подолян до виставки, а також відзначив актуальність тих напрямів розвитку галузі, які були представлені в експозиції.
         За підсумками XXIХ Міжнародної агропромислової виставки “Агро-2017” “Золотою медаллю” нагороджено Хмельницьку обласну державну адміністрацію у номінації “За кращу експозицію на виставці “Агро-2017”.
          Загалом в “Агро-2017” взяли участь більш ніж 1200 компаній і організацій із 20 країн світу.
12.06.2017 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

І відпочинок – і час ознайомлення із світом професій

 

         Період роботи пришкільних оздоровчих таборів із денним перебуванням дітей, це не лише час розваг та відпочинку, а й час отримання у неформальній обстановці нових знань. Організатори роботи табору «Світанок», що діє на діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.  №2, ліцей» ім.О.Кушнірука вирішили ознайомити дітей із роботою підприємств, які діють в місті Ізяслав, та з професіями, які та використовуються.
         Ізяславщина – край лісів, що котять свої хвилі аж до Карпат.
Так днями діти із своїми вихователями відвідали ДП «Ізяславське лісове господарство». Вони ознайомились із роботою  розсадник декоративних рослин. Також діти дізналися, що до складу підприємства входять 6 лісництв (Михельське, Лютарське, Плужнянське, Білогірське, Кунівське, Гурщанське), лісодільниця, нижній склад, цех переробки деревини, транспортний підрозділ. Побачили як у стаціонарній теплиці в мікроконтейнерах вирощуються сіянці модрини японської та європейської. Вирощені дворічні модринові сіянці успішно застосовуються при створенні дубових культур з домішками модрини, а також для реконструкції березових насаджень. Плекаються тут також самшит, ялівець, тис, ялини – срібляста й карликова, туя. В екологічно чистих лісових масивах лісівники щорічно заготовляють майже 100 тонн цінної лікарської сировини. Дітям було роз’яснено, що раціональне використання ресурсів, їх збереження та відтворення – основне завдання лісівників Ізяславщини.
        Вихованці ж молодших загонів  відвідали виробничу базу ТОВ «Бартнік» (м.Ізяслав) де Валентин Паньковський провів цікаву та захоплюючу екскурсію. Від нього діти дізналися, що підприємство на даний час входить у трійку найбільших виробників меду в Україні. Тут використовується багаторічний досвіт та технології компанії «Сондецкі Бартнік (Польща). Сучасна технологія забезпечує переробленому меду найвищу світову якість. Вихованці табору побували і лабораторії ТОВ «Бартнік», де перевіряється заготовлений мед і готова продукція за фізико-хімічними показниками. На звершення всі діти отримали від «Бартніка» солодкі подарунки.
         Загін «Форсаж»  ознайомився із роботою Ізяславської швейної фабрики. Технолог із пошиття одягу  Н.Ростецька розповіла дітям про те. Як шиють одяг та запропонувала їм спробувати самим попрацювати за професійною швейною машинкою. Діти ознайомились із технологічним процесом організації виробництва, із зразками продукції.
          Організатори літнього відпочинку закладу роблять все для того, щоб відпочинок дітей проходив змістовно та цікаво. Для цього крім екскурсій проводяться: ранкова зарядка. Ігри, розваги, екскурсійні поїздки, виходи на лоно природи, спортивні змагання та багато інших цікавих заходів.
ФОТОЗВІТ
12.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей" ім.О.Кушнірука

 

Виступ Президента на церемонії з нагоди започаткування безвізового режиму між Україною та ЄС

Дорогі українці!

Я – українець і я люблю свободу! Це саме те, що сьогодні відчуває кожен українець.

Шановні представники дипломатичного корпусу!

          Нарешті це трапилось.
          До цього дня ми йшли дуже й дуже довго і ми дуже чекали цього дня. Але ми не сиділи склавши руки – а вся країна, весь український народ наполегливо працювали, змінюючи країну.
          Ми наблизили цей день, коли вийшли на Майдан і здійснили Революцію гідності. Ми, українці, створивши у нечувано короткий термін Збройні Сили України, українську армію, українське військо, захистили свою свободу, свою землю, свою волю, демократію від російської агресії і від російської навали, захищаючи зі зброєю в руках кожен клаптик української землі. Ми здійснили і імплементували План візової лібералізації, а пан Посол може підтвердити, що там було майже 150 пунктів, над виконанням яких треба було дуже потужно працювати. І ми зробили це.
          Ми це зробили з твердою надією, що обов’язково пройдемо цей непростий іспит. Хтось чекав, що ми цього не зробимо і в нас це не вийде – як зі Сходу, так і в середині країни, потираючи руки, коли переносилися терміни. Але ми твердо вірили, що якщо є домовленість з нашими європейськими партнерами, слово буде витримано.
          І в решті-решт ми можемо говорити – зараз ми запускаємо зворотній відлік.
         Зворотній відлік до незворотних змін. І це буде остаточне «прощавай» російській імперії і слова «back in the USSR» ми будемо чути лише слухаючи Beatles і ніколи більше не повернемося в Радянський Союз тому, що ми - горда і вільна демократична нація, повертаємося до родини європейських народів. І я пишаюся, що нам це вдалося.
        Думаю, що цьому радіють зараз на небі і герої Небесної Сотні, і герої українського війська, які віддали життя за нашу свободу, нашу незалежність, нашу демократію і за цю мить повернення до Європи.
        За 12 годин останній звук зворотного відліку ознаменує виправдання наших надій. Він ознаменує падіння нехай не бетонної Берлінської стіни, але паперової завіси, яка довгі роки відділяла українців від європейської родини.
         І сьогодні, о 12 годині ночі, коли настане історична дата – 11 червня, ця паперова завіса впаде.
        Хотів би сьогодні нагадати слова великого європейця – Німецького Канцлера Віллі Бранта «Віднині те, що є єдиним цілим, буде розвиватися як одне ціле». Одне ціле: Європа, Європейський Союз і наша фантастична держава Україна.
         І з цими словами запустити остаточний зворотний відлік годинника до запуску безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом – це є велика честь.
         Вчора у Харкові, під час зустрічі з Президентом Литви Далею Грібаускайте ми сказали, що це не завершення, а потужне продовження реформ. Я вірю – Україна буде в НАТО, я вірю – Україна буде в Європейському Союзі і ніщо, ніхто і ніколи нас не зупинить.
        Ще раз вітаю, дорогі українці, з цією надзвичайною подією!
        Слава Європі і слава Україні!
10.06.2017 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

 

Відбулося урочисте відкриття приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні після реконструкції

 

09 червня в Ізяславській центральній районній лікарні відбулося урочисте відкриття приміщення поліклініки після проведення реконструкції, яка тривала з 2011 року.
              Символічно, що відкриття реконструйованого приміщення поліклініки відбувся напередодні відзначення професійного свята – День медичного працівника, який відзначається в Україні
 у третю неділю червня і цього року припадає на 18 червня. Також знаковим стало те, що напередодні, 8 червня Верховна Рада України схвалила у першому читанні законопроекти про проведення медичної реформи, розробленої Урядом  спільно з експертним середовищем та народними депутатами. 
               На урочисту подію до медичного закладу, який нещодавно відзначив свій 100-літній ювілей, завітало чимало гостей: тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Юрій Бирка, голова обласної ради Михайло Загородній, директор департамаенту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич, голова Ізяславської районної державної адміністарції Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, депутати Хмельницької обласної, Ізяславської районної та Ізяславської міської рад, сільські голови Ізяславського району, делегації трудових колективів установ, підприєств та організацій Ізяславщини, працівники Ізяславської центральної районної лікарні та інших медичних закладів району, ветерани медичної галузі і численні жителі міста Ізяслав та його гості.
               Гостей свята, за старовинним звичаєм, привітали запашним Ізяславським короваєм.

Вітаючи учасників урочистого заходу голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков зазначив: «Фактично ми, відкриваючи рекоструйоване приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні, вже втілюємо в життя медичну реформу і забезпечуємо нашим землякам  якісне надання  медичних послуг». Також Борис Олександрович наголосив, що завершення комплексу робіт по реконструкції стало можливим завдяки плідній співпрації керівництва Ізяславського району із Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою, Державним Фондом регіонального розвитку, Ізяславською районною радою.
              Т.в.о. заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Юрій Бирка, звертаючись до присутніх на урочистому відкритті сказав, що завершення робіт по реконструкції  є  яскравим свідченням  відповідальності влади за взятий курс реформ, який сьогодні набирає  обертів у медичній галузі. «
Мені дуже приємно сьогодні відкривати нову сучасну поліклініку в місті Ізяслав. Адже цей медичний заклад - для людей та на благо усіх жителів району. Хочу підкреслити, що це дуже гарний приклад, коли наша держава, незважаючи на дуже важкі часи під час військових дій, все одно дбає про своїх громадян. Від щирого серця дякую всім, хто брав участь у непростій  реконструкції цієї поліклініки – це і будівельники, і проектанти» - відзначив Юрій Ігорович.
              У своєму вітальному слові голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородній акцентував увагу присутніх та тому, як завдяки співпраці усіх гілок влади можна вирішити надзвичайно складні проблеми, що яскраво продемонструвала влада Ізяславщини. Михайло Загородній, відзначаючи вагомий внесок голови Ізяславської районної державної адміністрації, депутата обласної ради у вирішення соціально-економічних питань, вручив Борису Яцкову Подяку Хмельницької обласної ради.
             Також працівників Ізяславської центральної районної лікарні із відкриттям оновленого приміщення поліклініки привітали: директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич, заступник директора ТОВ «Ізяславтрансбуд»  Андрій Дзара, директор ПрАТ «Ізяславський хлібзавод» Олена Данієва.
             Кульмінаційним моментом заходу стало вручення символічного ключа від реконструйованого приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні її головному лікарю Олександру Агапію, який передав його завідувачу поліклінікою Олексію Бритковському.
              Олександр Агапій щиро подякував усім хто прийшов розділити радість колективу та запевнив, що медики Ізяславщини завжди готову прийди на допомогу пацієнтам.

За вагомий внесок в проведені реконструкції поліклініки, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди Дня відкриття поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні голова районної державної адміністрації Б.Яцков та голова районної ради С.Шлегель вручили ряду працівників грамоти районної ради та райдержадміністрації.
              Під звуки урочистої музики наступив самий урочистий момент свята -  тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Юрій Бирка, голова обласної ради Михайло Загородній, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель перерізали блакитно-жовту стрічку та запросили усіх оглянути оновлене приміщення.
ФОТОЗВІТ

Довідово:

Починаючи з 2011 року  на  реконструкцію приміщень поліклініки Ізяславської ЦРЛ за рахунок різних джерел фінансування  освоєно  23603.5 тис.грн., в т.ч.  2011р.-1505,7 тис.грн. , 2012р.-1845,8 тис.грн., 2013р.-1687,40 тис.грн.,2014р-30,0 тис.грн.,2015р.-5283,0 тис.грн.,2016р.-9265,7 тис.грн., 2017р.-3985,9 тис.грн.
Вказані видатки проводились за рахунок :

коштів державного бюджету в сумі  16927,8    тис.грн., в т.ч.  :
      -
субвенції на реалізацію пріорітетів розвитку регіонів в 2011р.-1430,4 тис.грн.;
       -субвенції на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає  на території зони спостереження  в сумі 5622,9 тис.грн.,
в т. ч. з  виділена з обласного бюджету-470,2 тис.грн. (2012р.-1645,8 тис.грн., 2013р.-1687,4 тис.грн, 2015р.-1442,2 тис.грн., 2016р.-847,5 тис.грн.);
     -кошти  державного Фонду регіонального розвитку -9874,5 тис.грн.(2015р.-2396,5 тис.грн., 2016р.-7478,0 тис.грн.)

коштів обласного бюджету в сумі  3200,0 тис.грн. , в т.ч.  :
-
         субвенція  на соціально-економічний розвиток в 2015р.-1000,0 тис.грн.;
-
         інша субвенція -2200,0тис.грн.(2012р.-200,0тис.грн.,2017р.-2000,0 тис.грн.)
коштів  районного  бюджету в сумі  3475,7 тис.грн. (2011р.-75,3 тис.грн.,2014р.-30,0 тис.грн.,2015р.-444,4 тис.грн.,2016р.-940,1 тис.грн.,2017р.-1985,9тис.грн.) 
09.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Президент підписав Закон «Про ринок електричної енергії», що запроваджує конкурентні та прозорі умови у галузі

      Президент Петро Порошенко під час відвідування Трипільської ТЕС підписав Закон «Про ринок електричної енергії», прийнятий Верховною Радою 13 квітня.
     «Закон є доленосним, антикорупційним. Не буде більше ніхто встановлювати ціну на електроенергію, вугілля, співвідношення — те, що на певному етапі було виправдано у вигляді формули, — скасовуємо. І ринок, прозорий і ефективний, буде визначати ціну, і буде перемагати той, хто найбільш ефективно працює», — підкреслив Петро Порошенко.
     Президент нагадав, що Закон був розроблений спільно з європейським Енергетичним Співтовариством, схвалений ЄС та американськими партнерами, і підтриманий світовими антикорупційними організаціями.
     «Ми продовжуємо наводити порядок в Україні. Тому сьогодні тут, а не в кабінеті, разом з вами, я прийняв рішення про підписання цього Закону, і започаткування процесу створення ринку електричної енергії», — зазначив Петро Порошенко, підкресливши, що при підготовці цього документу була виконана величезна робота. Він додав: «Результат цієї роботи – це абсолютно нові революційні правила функціонування ринку електричної енергії — прозорого і ефективного».
      За словами Президента, нині почнеться кропітка робота про запровадження норм та технологій, визначених Законом. Він зазначив, що в Україні створюється модель ринку, за якою працюють країни Європейського Союзу. Зокрема, документ передбачає запровадження бірж електроенергії. За його словами, мета Закону – входження України до спільної енергетичної системи Європейського Союзу.
      Глава держави підкреслив, що Закон має три важливі ознаки: «Перше, він повністю відповідає європейським стандартам та аналогам. Друге, цей Закон запроваджує конкурентний ринок, конкуренцію на ринку, і це робить конкурентною не лише енергетичну галузь – хто дешевше виробив, той перший продав, а й робить конкурентною українську промисловість та економіку. Третє, він прозорий – створює дієвий запобіжник проявам корупції на ринку електроенергії». Президент підкреслив, що це є ще одним підтвердженням рішучої налаштованості боротьби з корупцією.
      Петро Порошенко зазначив, що Уряд спільно з Нацкомісією мають якомога швидше сформувати план заходів з імплементації Закону. Президент додав, що всі плани заходів щодо реформування енергетичної галузі в найкоротший термін мають бути винесені на розгляд Ради національної безпеки та оборони та Національної ради реформ.
      Президент наголосив, що попереду ще залишається багато роботи, зокрема, має бути розроблений законопроект “Про Фонд енергоефективності”. За його словами, партнери України – ЄС та США – готові надати фінансову підтримку для запровадження системи енергоефективності. Петро Порошенко нагадав, що у 2014 році, коли його обрали Президентом, українська економіка була серед десяти найменш енергетично ефективних економік світу. «Чим більше споживали газу, тим більше коштів йшло можновладцям. Ми вже сьогодні скоротили на 30% енергоспоживання і будемо продовжувати робити це далі», — наголосив Президент.

08.06.2017 р. 

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

 

Хор імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури підтвердив звання «народного»

 

У Клубівському сільському будинку культури  творчий звіт   народного хору  імені Георгія Кірпи (художній керівник Антоніна Лукаревська), який створено на базі закладу,  на підтвердження почесного звання «народний».
           Членам атестаційної комісії, працівникам та спеціаліста сектору культури районної державної адміністрації, Ізяславського районного будинку культури  і глядачам було представлено змістовну та цікаву програму на 20 мистецьких номерів.   До програми творчого звіти увійшли твори, що є вже давно візитівкою  творчого колективу, так і чимало нових творів. У концертній програмі хору були представлені також: виступи окремих солістів. Дуети та тріо учасників хорового колективу.
           Атестаційна комісія відзначила високий професійний рівень виконавської майстерності учасників хору, високий художній рівень представленої програми. За висновками комісії, творчий звіт  народного хору імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури підтвердив, що колектив стабільний, має професійну підготовку, плідно та сумлінно працює, постійно підвищує вокальну майстерність, бере активну участь у культурно-мистецьких заходах громади села Клубівка та Ізяславського району, що відповідає вимогам положення про „народний" колектив.
           Члени обласної атестаційної комісії визначилися, що подаватимуть колегії управління культури  Хмельницької облдержадміністрації   народний хор імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури   на підтвердження  почесного звання „народний".

ФОТОЗВІТ

08.06.2017 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністраціїУвага! Анулювання ліцензій!

          З введенням в дію Закону України  «Про ліцензування видів господарської діяльності» затверджені нові ліцензійні умови, відповідно до яких суб’єкти господарювання  повинні привести у відповідність до нових ліцензійних вимог свою діяльність.

          Суб’єктам господарювання, які мають намір здійснювати операції у сфері поводження з небезпечними відходами, необхідно звернути увагу на Перелік суб’єктів господарювання відносно яких Міністерством екології та природних ресурсів України прийнято рішення про анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з поводження небезпечними відходами, з метою здійснення контролю та недопущення провадження безліцензійної діяльності.

        Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації надає перелік ліцензіатів щодо поводження з небезпечними відходами, стосовно яких винесено рішення про анулювання ліцензій у період 2016-2017 років.
Додаток 1
Додаток 2  
Додаток 3  

08.06.2017 р.

 За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

 

 

Обережно, ботулізм!    

   Ботулізм – отруєння, яке виникає внаслідок вживання харчових продуктів заражених продуктами життєдіяльності бактерій ботулізму. Характеризується важким токсичним ураженням центральної нервової системи.
         Збудник ботулізму широко розповсюджений в зовнішньому середовищі. Він знаходиться у ґрунті, воді, пилюці, намулі, звідки потрапляє на овочі, гриби, потім – в кишечник людини, товарин, птиці, риби. Там бактерії ботулізму розмножуються. В харчових продуктах, в грунті, в кормах для тварин збудники ботулізму утворюють спори із щільною оболонкою, яка дуже стійка до впливу зовнішніх чинників. У висушеному стані вони зберігають життєздатність десятиліттями. При сприятливих умовах спори проростають, бактерії розмножуються і виробляють токсин. Спори переносять низькі температури. Так, при температурі нижче -16°С вони зберігаються протягом року, але при цьому частина спор руйнується, вивільняючи токсин. Тому продукти з великою кількістю спор можуть і після заморожування бути отруйними.
         Інфікування риби відбувається при пошкодженні її під час риболовлі чи обробки: бактерії ботулізму заносяться із вмісту кишечника риби на її м’ясо. Небезпеку становлять заготовлені домашнім способом свіжопров’ялена риба, консерви, шинка, ковбаси.
         Збудник ботулізму розмножується лише при умові відсутності повітря, саме тоді і йде виділення токсину, причому найчастіше накопичення його йде у великих шматках риби, шинки, ковбаси або в герметично закритих банках консервів. Токсин, потрапляючи в організм людини, не руйнується ні в шлунку, ні в кишечнику і викликає отруєння. Ця отрута за силою своєї дії перевищує всі інші бактеріальні та хімічні отрути і навіть всім відому синильну кислоту і її солі (ціанистий калій). Часто продукти, інфіковані збудником ботулізму, з вмістом токсину, своїм зовнішнім виглядом, запахом не викликають сумнівів у доброякісності. На цей факт необхідно звернути особливу увагу.
          Інфікування продуктів може статись на окремих їх ділянках, в результаті чого, з числа людей, які вживали даний продукт, декілька осіб можуть захворіти на ботулізм, а інші залишитися здоровими.
           Вирішальне значення в інфікуванні харчових продуктів збудниками ботулізму мають санітарні умови їх обробки, транспортування і зберігання.
          Встановлено, що риба з вмістом токсину, нарізана шматочками товщиною 3-4 см після кип’ятіння протягом години стає неотруйною. Токсин руйнується, але спори залишаються живими. Якщо таку рибу залишити на ніч при температурі +15-17°С, токсин утворюється знову і вона може викликати отруєння. Небезпеку становить і солона риба. Утворення токсину проходить, в основному, до засолу, але при недостатній концентрації солі або зберіганні в теплі, токсин може утворитись і після засолу.
          Останнім часом широко поширене домашнє консервування овочів, фруктів, грибів. Воно дає можливість на тривалий час зберегти свіжість, поживність і смак продуктів. Разом з тим порушення санітарних правил приготування домашніх консервів, а також правил зберігання консервів виготовлених в заводських умовах, може викликати захворювання на ботулізм при їх вживанні.

          Необхідно знати основні ознаки ботулізму
 – загальна слабкість, сухість у роті, головний біль, запаморочення, послаблення зору, туман в очах і двоїння предметів, розлади мови, утруднене ковтання, деколи почуття печії, блювота, пронос. При появі у себе цих ознак необхідно негайно звернутись до лікаря.
         Чи можна уникнути хвороби? 
Так, можна. Продукти потрібно зберігати в умовах охолодження. Знаючи про небезпеку ботулізму, краще не вживати консервованих продуктів, доброякісність яких викликає сумніви.
         При домашньому консервуванні необхідно суворо дотримуватись таких правил:

1.    - Овочі, фрукти, гриби брати тільки свіжі, без пошкоджень.

2.    - Плоди, овочі старанно очищати від землі, пилу, декілька разів промити чистою проточною питною водою. Гриби консервувати з додаванням оцтової чи лимонної кислоти.

3.   -  Посуд і кришки, призначені для консервування, старанно вимити і прокип’ятити.

4.   - Продукти закладати в банки чистою ложкою.

5.   -  Банки після наповнення одразу ж стерилізувати (ємністю 1 літр – протягом години, ємністю 0,5 літра – протягом 30 хвилин).

6.   - Банки з грибами не можна герметично закривати кришками, щоб не створювати безкисневого середовища. Їх необхідно покрити двома шарами пергаментного паперу і зав’язати.

7.   - Приготовлені консерви в маринаді зберігати тільки в умовах охолодження.

8.   - Перед вживанням консервів і маринадів домашнього приготування необхідно їх кип’ятити не менше години.
         Якщо з’явилось здуття кришок, консерви вживати не можна!
07.06.2017 р.

За матеріалами Обласного центру здоров’я

 

           Нарешті маємо захищені інтереси держави в енергетичній сфері – Президент

 

          Петро Порошенко вважає переможним рішення Стокгольмського арбітражу за позовом НАК «Нафтогаз України» проти «Газпрому» щодо контракту на поставку газу, що дозволило відновити справедливість та захистити інтереси України в енергетичній сфері.
         «Наші спільні дії, зусилля - і команди НАКу, і юридичних представників, і команди МЗС, яка теж надавала велику допомогу, позиція Адміністрації Президента і Уряду, сьогодні дозволили нам вийти на цей результат. Я вітаю з цим вас і вітаю весь український народ, що нарешті ми маємо захищені інтереси держави, принаймні у надзвичайно важливій енергетичній сфері», - сказав Глава держави 6 червня під час зустрічі із заступником Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль та головою правління НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим.
          «Я можу констатувати, що це є наша переконлива перемога у захисті інтересів України», - додав він.
         На переконання Петра Порошенка, це стало можливим завдяки тому, що українська команда з перших днів зайняла позицію переконливої аргументації у Стокгольмському суді щодо захисту інтересів України, яка була дуже добре юридично доведена.
         «Перше – це несправедливість і не ринковість принципу «бери, або плати», - констатував Президент зауваживши, що такий пункт був відображений в українському контракті, але відрізнявся від принципів, які були зафіксовані в європейських контрактах.
          «Друга позиція, яка, я вважаю, важлива – це те, що нарешті газ має перестати бути інструментом політичного тиску на Україну і джерелом корупційних оборудок для представників колишньої української влади. Нарешті ціна на газ формується за ринковим принципом і це також є наше безумовне досягнення», - наголосив Глава держави.
          Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв подякував Президенту за підтримку. Він наголосив на важливості завершення справи в частині постачання газу остаточними розрахунками. За його прогнозом, цей процес займе близько трьох місяців. Крім того, голова «Нафтогазу» підкреслив важливість рішення арбітражу про ануляцію вимоги «Газпрому» компенсувати більше 40 мільярдів доларів.
         Також Андрій Коболєв повідомив, що НАК «Нафтогаз України» цього року очікує завершення транзитної справи. «Сподіваємося, що ми зможемо довести свою правоту і це дозволить нам остаточно поставити крапку в питанні приведення відносин між «Нафтогазом» та «Газпромом» до ринкових, справедливих і прозорих», - резюмував він.
          Олена Зеркаль високо оцінила роботу команди юристів та команди НАК «Нафтогаз України» у цій справі. 
07.06.2017 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

 

 

6 червня – День журналіста

Шановні  журналісти та ветерани галузі!

 

Щиросердечно вітаю із професійним святом – Днем журналіста усіх працівників засобів масової інформації та ветеранів галузі.

Журналістика є однією з головних підвалин, на яких ми будуємо демократичну державу та утверджуємось як сучасна європейська нація. Журналісти – майстри слова, які не творять матеріальних цінностей, але саме вони великою мірою формують свідомість громадян, їх характер, поведінку, вчинки, активну життєву позицію.

Ваша робота – небезпечна й відповідальна, адже ви завжди на передньому краї, щоб першими дізнатися новину й передати її широкому колу аудиторії. Журналістика – це навіть не робота, а стиль життя. І сьогодні наші журналісти показують усьому суспільству приклад справжнього патріотизму. Від себе особисто і від жителів Ізяславщини дякую вам за ваш нелегкий труд, за принциповість та об’єктивність, за те, що ви висвітлюєте у своїх публікаціях проблеми та успіхи нашого краю та його мешканців. Напередодні свята бажаю усім вам міцного здоров’я, достатку, добра, творчої наснаги й нових відкриттів у вашій непростій, але такій потрібній роботі.

З повагою

Борис Яцков

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради

 

 

День народження дитячого хореографічного колективу «Престиж»
 

 

4 червня  дитячий хореографічний колектив «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та  юнацтва «Веселка» відзначив всій перший ювілей  – 10 років творчої діяльності.
          Створений на базі Новосільської ЗОШ І – ІІІ ступенів в 2007році колектив "Престиж" під керівництвом Людмили Онищук, за десять років з маленького танцювального гуртка перетворився на один з найяскравіших і самобутніх танцювальних колективів Ізяславського району, який сьогодні  широко презентує хореографічне мистецтво Ізяславщини на різноманітних сценах області та України. За період свого існування керівником та вихованцями «Престижу» було створено близько 150 різноманітних хореографічних композицій, взято участь у майже 200 масових заходах села, району, нашої області та інших міст  України.  За час свого творчо життя колектив став призером та лауреатом ряду обласних та Всеукраїнських фестивалів та конкурсів:
2009—1-ше місце в обласному фестивалі «Ритми часу» (м.Хмельницький); 2011—2-е місце в обласному фестивалі «Ритми часу» (м.Хмельницький); 2013—два 2-их місця в обласному фестивалі «Ритми часу» (м.Хмельницький); 2012—два 1-их місця в чемпіонаті Київської області «Золотий танок» (м. Київ); 2016—1-ше та 2-е місце у Всеукраїнському фестивалі «Золоте коло» (м.Шепетівка); 2016—2-е місце у Всеукраїнському фестивалі «Битва хореографів України» (м.Львів); 2016—два 2-их місця у Всеукраїнському фестивалі «Галицькі фрески» (м.Тернопіль); 2017—два 2-их місця у Міжнародному фестивалі «Арт-центр талантів» (м.Рівне); 2017—3-е місце у Всеукраїнському фестивалі «Золоте коло» (м.Шепетівка).

За період творчого життя колективу  зростала і кількість    його учасників  - на сьогодні це – 60 дітей із сіл Нове Село, Сахнівці, Влашанівка, Кропивна, Великі Пузирки Ізяславського району тасіл Велика Салиха, Зелена Красилівського району .  Він розвивався творчо та одержав чимало перемог, приймаючи участь в конкурсах різного рівня.

Ювілейний звітний  концерт пройшов на рідній сцені в Новосільській ЗОШ І-ІІІ ступенів на високому мистецькому та організаційному рівні.  Відчувалось, що організатори  приклали чимало зусиль для створення святкової атмосфери та піднесеногло загального настрою всіх учасників та  гостей мистецького ювілею.

Привітати "Престиж" з ювілеєм прийшли шанувальники його творчості, друзі, благодійники, які підтримують колектив протягом багатьох років, колишні вихованці, батьки та рідні сьогоднішніх танцюристів, представники місцевої влади, дирекція Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва. Понад дві години діти демонстрували свої творчі вміння та здібності на сцені, даруючи глядачам розмаїття своїх танців. Гарячими оплесками глядачі вітали наці:  "Карнавал", "Українську польку", "Поварят", "Домовичків", "Танець вогню", "Бугі-вугі" та багато інших хореографічних композицій  із репертуару колективу «Престиж».

Звичайно, як прийнято на день народження, були і подарунки. Серед інших, вирізнялися святкові торти від Новосільського сільського голови Олександра Шрейдера та колективу Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», солодощі від приватного підприємця Валентини Кондратюк, але основним подарунком стало танцювальне взуття від директора ТОВ ім. Черняховського Олега Кондратюка, сільського голови Олександра Шрейдера, колективу Будинку творчості. Вихованці «Престижу» із вдячністю прийняли фінансову допомогу від директора ТОВ «Агрос-Віста» Івана Федорчука.

Під час свята неодноразово наголошувалося на тому, що "Престиж" – колектив, який є окрасою будь-якого свята, адже мистецтво танцю - це те, що об'єднує всіх його учасників і дарує незабутні враження глядачам!

ФОТОЗВІТ

06.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»

 

В селі Плужне закладено новий храм

5 червня,  в День Святого Духа, з архієрейським візитом у селі Плужне побував висопреосвященний  Антоній (Махота), митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський,  правлячий архієрей Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат.
        Місцева громада  УПЦ КП запросила владику тому, що нині в неї не тільки престольний празник, але було велике бажання, щоб сам архієрей освятив місце, де буде збудовано новий храм. Досі для вдоволення своїх духовних потреб громада збирається у пристосованому під церкву приміщенні, де настоятелем є протоієрей Юрій Приймак.
       Тож нині владика Антоній, у співслужінні  духовенства приходів Ізяславського благочиння УПЦ КП і прибулого з інших місць духовенства, звершив Божественну Літургія. Після Служби Божої всі присутні хресною ходою вирушили до місця будівництва нового храму. Там було звершено чин заснування церкви і поставлення хреста та освячення наріжного каменя.
       В закладенні храму взяли участь і найменші мешканці села, які в майбутньому, на цьому місці, в рідній церкві, славитимуть Бога рідною мовою. У заході взяв участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.
ФОТОЗВІТ
06.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков прозвітував про роботу районної державної адміністрації на сесії районної ради 

         Відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков  01 червня прозвітував   про роботу Ізяславської районної державної адміністрації за 2015-2016 роки та І квартал 2017 року.
        Під час виступу Борис Олександрович наголосив, що у
тісній співпраці із Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою, Ізяславською районною радою, місцевими радами Ізяславського району, бізнесовими структурами, приватними підприємцями та жителями району вдалося забезпечити стабільну у 2015 - 2017 роках життєдіяльність району та досягнути ряду позитивних результатів.

        Протягом звітного періоду робота апарату, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації спрямовувалась на виконання Законів України, Указів Президента України, Постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень голів обласної та районної державних адміністрацій, інших директив органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

       Стабільна робота з розвитку району стала можливою завдяки консолідованій співпраці районної державної адміністрації з обласною державною адміністрацією, з депутатським корпусом обласної, районної, Ізяславської міської та сільських рад, підприємствами, організаціями, установами усіх форм власності, приватним бізнесом, громадськими організаціями району та небайдужими громадянами.
        «Лише у співпраці та злагодженості запорука розвитку району!», - наголосив Борис Яцков.

        Детально зі Звітом голови районної державної адміністрації можна ознайомитись за даним посиланням.
01.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

О.Корнійчук: Здорові діти – майбутнє нашої держави

Здорова нація – процвітаюче майбутнє країни.
           Не випадково, саме сьогодні, 1 червня у День захисту дітей голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, голова обласної ради Михайло Загородний оглянули відремонтоване кардіо-ревматолого-ендокринологічного відділення Хмельницької обласної дитячої лікарні.

Ще у  2016 – 2017 роках владою області виділено кошти у сумі 1млн. 85 тисяч грн. для проведення ремонтних робіт даного відділення, а також для придбання меблів, посуду та м’якого інвентарю.

Для покращення діагностичного процесу придбано систему щоденного моніторингу глюкози крові вартістю 77тис.грн., яка дає можливість цілодобового контролю рівня цукру крові у дітей, хворих на цукровий діабет.

«Кардіоревматологічне відділення з ендокринологічними ліжками – єдине в області спеціалізоване відділення для лікування дітей з важкою кардіоревматологічною  патологією (вроджені вади та запальні захворювання серця, ревматоїдні захворювання суглобів) та ендокринологічною патологією (цукровий діабет,  важка патологія ендокринних залоз, хвороби обміну),» – зазначив Олександр Олександрович оглядаючи відділення, й додав, що це перше спеціалізоване відділення в області, яке функціонує вже понад 50 років.

Щорічно на базі відділення лікується понад 1300 дітей з яких 500 із захворюваннями ендокринної системи та близько 800 дітей із патологією серцево-судинної системи.

Упродовж кількох десятиліть майже півмільйона маленьких пацієнтів отримало лікування на базі кардіо-ревматологічного відділення, а це тисячі дітей, яким повернуто життя та здоров’я.

01.06.2017 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

В Україні завдяки енергетичним культурам можна замістити близько 20 млрд м3 газу

 Про це заявив Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, на практичному семінарі «День енергетичного поля», що відбувся 30 травня у Луцьку.
           «При вирощуванні енергетичних культур на 1 млн га та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік можна замістити до 5,5 млрд м3 газу в рік. Враховуючи, що в країні близько 4 млн га таких малородючих земель, де варто вирощувати енергокультури, то потенційно може заміщувати близько 20 млрд м3 газу. Це нагода трансформувати країну з імпортера газув експортера», - повідомив Ю. Шафаренко та презентував діюче законодавче поле у відновлюваній енергетиці.
             В рамках семінару учасники відвідали справжні енергетичні плантації, де ознайомилися з різними сортами енергокультур, з особливостями їх вирощування та технологіями збору урожаю. Також було продемонстровано техніку, задіяну у процесі вирощування та збирання енергокультур. Логічним завершенням поїздки став візит до смт. Іваничіна твердопаливну котельню, де спалюється тріска з енергетичної верби, зібраної на плантаціях. У результаті котельня постачає тепло та гарячу воду медичному закладу.         
             Таким чином, учасники семінару ознайомилися з повним циклом виробництва тепла за допомогою енергокультур: від моменту їх садіння до постачання тепла кінцевому споживачу.
01.06.2017 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності

та енергозбереження України  http://www.saee.gov.ua/

 

Відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної партіотичної гри  «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

 В період із 29 травня по 03 червня    2017 року під час першої зміни оздоровчого туристсько–краєзнавчого наметового табору «Січ» відбувся  районний етап Всеукраїнської дитячо – юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
             Цього року у випробування гри «Сокіл» («Джура») зустрілися  козацькі рої Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. «Січ», Плужненського НВК»ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Й.Бортника  «Плужненські патріоти», Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст. «Січовики», Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія» «Юнь Поділля», Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. «Соколята», щоб показати свої уміння, навички, готовність захищати свою Вітчизну, пропагувати здоровий спосіб життя засобами п
атріотичного і військово - спортивного виховання.

         31 травня 2017 року,  другий день гри на «Січі», був насиченим на події. Учасників гри привітали: начальник відділу освіти, молоді та спорту Валентина Пилипчик, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук. Вони побажали учасникам гри чесної боротьби.

          В цей же день до табору «Січ»  завітав
Джозеф Рейнольдс Вільямс, волонтер з міста Бірмінгем Великої Британії. Джозеф є учасником програми  GoCamp (участь іноземних волонтерів в пришкільних мовних таборах  для 60 000 дітей з усіх регіонів України), який працює із учнями в мовному таборі «Бригантина» що діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5ім.О.Онищука, гімназія».  Вчитель англійської мови Ізяславського НВК №5 Наталія Бабійчук, допомогла поспілкуватися із учасниками змагань та таборувань, дізнатися йому про історію та традиції Великорадогощанського січового товариства, поспілкуватися із наставниками і учасниками гри, поділитися своїми враженнями.

         До програми районного етапу гри увійшли змагання з таких видів: стройова підготовка «Впоряд» та  виконання маршової пісні,  «Відун» (вікторина з історії України, збройних сил та історії козацтва), квест з елементами теренової гри, під час якого учасники мали знайти бойовий прапор, продемонструвати вміння орієнтуватися за допомогою топографічної карти, комунікативні навички в екстремальних умовах.

Учасники гри  вміло справляються із своїми завданнями дякуючи своїм наставникам Миколі Мельнику, Володмиру Слобоженюку,  Олексію Завальнюку, Олегу Чепелюку та усім працівникам табору «Січ». Під керівництвом  вчителя предмету «Захист Вітчизни» Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. Леоніда  Карчевського учасники гри продемонстрували свою вправність у стрільбі з пневматичної гвинтівки з положення лежачи по своїх мішенях.   Всі  учасники гри показали справжній вишкіл на витримку,  вправність    на етапі козацько-туристична «Смуга перешкод».
          Наставником рою Великорадогощанської ЗОШ І-ІІІ ст. Миколою Мельником, осавулом, фізкульорганізатором етапів районної гри, для учасників таборування та змагань було проведено майстер – клас з боротьби навхрест, «лава на лаву», «вершник». Учасники дізналися про традиційні козацькі забави. Кожний бажаючий мав можливість спробувати  ходити босоніж по розпеченому вугіллю, що допомагає загартувати та зміцнити дух і отримати позитивний заряд енергії. Спробували свої сили у цьому випробуванні  як учасники гри так і їх наставники.
         Начальник табору «Січ» Надія Гаврилюк, запросила усіх учасників гри, гостей пригоститися святковим короваєм та  заспівати українських пісень біля дружнього таборового вогнища.
         Випробування триватимуть і  01 та 02 червня. Команда, яка переможе захищатиме честь району в період із 12 по 16 червня 2017 року під час обласного етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»), який пройде  в лісовому масиві поблизу с. Самчики Староконстянтинівського району.

        
Побажаємо нашим джурам достойно виступити на обласних змаганнях та повернутися з перемогою.

ФОТОЗВІТ

01.06.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

 

Вітання голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

Дитинство - це чудова пора сподівань та здійснення мрій. 
            У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають добре і радісне свято - Міжнародний день захисту дітей.
 
            Вітаючи зі святом, зичу вам, дорогі хлопчики та дівчатка, міцного здоров'я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул.
 

Але не забувайте, що ви - майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Тож наполегливо оволодівайте знаннями, творчо мисліть, розвивайте свої здібності, щоб стати гідними громадянами України.

            Водночас це свято і дорослих - усіх тих, хто завжди поряд з дітьми, хто допомагає їм зростати, навчатися, пізнавати світ. Усміхнені личка, палаючі захватом очі, довірливі обійми маленьких рук - це те, задля чого ми живемо. Робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним - всебічно підтримувати обдарованих, заохочувати здібних, розвивати особистість - святий обов'язок кожного з нас.
 
             Бажаю вам, дорогі діти, вашим батькам, дідусям та бабусям, усім рідним та близьким міцного здоров'я, щастя, добра та сімейного затишку.
             Нехай здійсняться всі ваші мрії та задуми!

З повагою,

Борис Яцков,
голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради

 

На Ізяславщині відзначили  Міжнародний день захисту дітей

         Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.

         З цієї нагоди 1 червня у Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»  відбувся святковий захід «Країна дружня до дитини» за участю дітей, які відпочивають в таборах з денним перебуванням дітей (Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст.№ 1, Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Ізяславський НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 5  ім.О.Онищука, гімназія», Ізяславска ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім. В.Кобернюка) та вихованців Будинку творчості.

         Від імені голови районної державної адміністрації, депутата обласної ради Бориса Яцоква та голови районної ради Сергія Шлегеля дітей із святом та початком літніх канікул привітав завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, які побажали дітям міцного здоров`я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку. «У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших  обов'язків дорослих. Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України», - наголосив у своєму вітальному слові В.Кучерук.
            Вихованці Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»
  підготували велику святкову концертну програму, у якій виступили  вихованці та творчі колективи закладу із своїми найкращими  творчими здобутками.

         На майданчику перед Будинком творчості дітей та юнацтва відбувся конкурс дитячого малюнку на асфальті «Я малюю світ». Кожен юний художник отримав  подарунок від служби у справах дітей районної державної адміністрації.
         Учасники святкових заходів отримали багато позитивних вражень від  перегляду концертної програми, від спілкування із друзями та однолітками. 
ФОТОЗВІТ
01.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

   

 

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Англійська мова

Незалежність-25

Вибори

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання          державної служби

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

  Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

   Обласні

 органи влади

 

 

 
 

 

 

 
_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2017
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації