на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

    

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

                     
   

 

 

 

ВЕРЕСЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

          01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар!

 

Нагадуємо, дана вимога пункту 9.8 Правил дорожнього руху діє з 1 жовтня по 1 травня, є обов’язковою для виконання і покликана  підвищити безпеку дорожнього руху на затемнених ділянках дороги як у світлу пору доби, так і в темну.

Звертаємо увагу, що саме у зазначений період, у зв’язку із скороченням світлового дня та погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху.

За ігнорування цієї норми, згідно частини 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення за «Порушення водіями транспортних засобів правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів» передбачено штраф у розмірі 425 гривень.

24.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславського відділення поліції

Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області

 

22 – вересня День Партизанської слави!

 

Шановна громадо!

 

Вiд щиpого сеpця вiтaю вaс з Днем пapтизaнської слaви!

Сьогодні ми з вдячністю і любов’ю вшановуємо партизанів і підпільників, усіх, хто в роки Другої світової війни став до нерівного бою з фашистськими окупантами.

Партизанський рух був масовим виявом високого патріотизму сотень тисяч добровольців, самовіддана боротьба яких за свободу вважається одним із важливих чинників перемоги над ворогом. Збройний спротив загарбникам чинили понад мільйон народних месників, 46 партизанських з’єднань, близько двох тисяч загонів і розвідувально-диверсійних груп.

Історія воєн не знає жодного прикладу, коли народний рух опору досягав такого розмаху, організованості та ефективності, адже партизанський і підпільний рух в Україні за своїм значенням і масовістю став, по суті, другим фронтом у глибокому тилу ворога.

Антифашистський опір Українського народу – це історія героїзму і жертовності наших батьків і дідів. Наш святий обов’язок берегти пам’ять про мужність оборонців і визволителів рідної землі, досвід яких допомагає кpaщим синам i донькам укpaїнського нapоду, нaщaдкам пapтизaнського pуху, сьогодні у боротьбі за омpiяну поколiннями свободу Укpaїнської держави із «північно-східним ворогом», що підступно вдерся в нашу країну, несучи смерть та розруху.

Низький уклін вам, дорогі ветерани, за вашу бойову звитягу й важку працю у повоєнні роки, за батьківську підтримку у розбудові незалежної української держави. Зичимо всім миру, міцного здоров’я, щастя, довголіття і добра.

Свiтлa i вiчнa пaм'ять тим, кого вже немaє сеpед нaс.

Слава Україні!

 

З повагою

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради                                                                                                           Борис Яцков

 

Шляхами партизанської слави

 

Все далі в історію відходять жорстокі битви Другої світової війни, в яких наш народ проявив справді героїчну мужність, відстояв честь і незалежність Батьківщини. Уже давно на місці руїн і попелищ заново виросли міста та села. Здається, ніщо не нагадує про ту війну. Проте ніколи не будуть забуті імена тих, хто у тяжкий для нашої країни час здійснив неповторні подвиги, хто не пощадив найціннішого – власного життя, заради щастя нинішніх поколінь. Жодні страхіття і знущання не змогли зламати волелюбного духу українських партизанів, які не шкодуючи власного життя, робили все можливе для наближення довгоочікуваної перемоги.

Історія партизанського руху на Ізяславщині в період Другої світової війни – це одна із найяскравіших сторінок героїчної боротьби нашого народу. Внесок партизанських формувань в загальну перемогу людства над нацизмом просто неоціненний. Сторінки партизанської війни дають нам можливість зрозуміти таємницю духовної величі українського народу, який у грізний час із зброєю в руках піднявся на захист своєї землі.

У невеличкому місті Ізяслав в роки тієї війни діяло підпілля, участь у якому брали ще зовсім юні хлопці та дівчата. Війна забрала у них отчий дім, батьківську турботу, безхмарне дитинство та юність. Серед юних підпільників була й чотирнадцятирічна Аня Сошенська, яка до війни навчалася в Ізяславській школі № 1.

З нагоди відзначення Дня партизанської слави та з метою вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Другої світової війни, виховання у молодого покоління почуття поваги до історичного минулого, біля пам’ятної дошки, що на містку через річку Горинь в центрі  міста Ізяслав,  де трагічно загинула Аня Сошенська, відбувся тематичний пам’ятний захід «Стежинами партизанської слави», який провели старшокласники Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.

Метою проведення даного заходу був виклик почуття гордості та поваги до українського народу, зокрема своїх однолітків тих кривавих часів.

Ведучі познайомили всіх присутніх зі сторінками історії нашого партизанського краю, зокрема учасників підпілля, а також розповіли про їх славетний подвиг. Під час виступів школярі одразу поринули в атмосферу тих страшних воєнних часів, пройнялися спогадами про той нелегкий шлях визволителів нашої Батьківщини. Поринаючи у той світ, відразу ж розумієш, що партизани і підпільники були нескореними, сильними духом та патріотизмом люди, незалежно від свого віку. Завдяки їх безстрашній і непримиренній боротьбі окупована земля України для фашистів стала караючою. Їх подвиг є прикладом самопожертви та героїзму, зразком мужності та стійкості, символом патріотизму та любові до Батьківщини. Саме ці риси характеру повинно формувати в собі підростаюче покоління.

Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні партизан та підпільників хвилиною мовчання, а також поклали квіти до пам’ятної дошки Ані Сошенської.

Після цього школярі відвідали ветеранів Другої світової війни  - колишніх підпільників Андрія Бондарука та Івана Лукашука. Під час бесіди сивочолі фронтовики поділилися із молодим поколінням своїми болісними спогадами про страшні часи війни, про участь нашого народу в здобутті великої перемоги, про особисту долю.

Дорогою ціною дісталася українцям у той час перемога. Так, минають роки, змінюються люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття. Проте залишиться пам’ять про них, про їхні подвиги, про ту жорстоку і бездушну війну, яка забрала життя мільйонів людей, принесла лихо і горе на нашу українську землю. І від нас усіх залежить, щоб це залишилося у пам’яті наступних поколінь, бо без пам’яті немає майбутнього.

ФОТОКОЛАЖ

21.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На Ізяславщині відзначено День партизанської слави

 

22 вересня щороку Україна відзначає День партизанської слави, як висловлення всенародної поваги до тих, хто боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, щохвилини ризикуючи своїм життям за свободу країни, як відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.

Адже мільйони українців пройшли крізь це пекло під час Другої світової війни. В умовах тотального терору сформувався рух опору, який став грізною народною силою. Відсутність військового досвіду та необхідного озброєння компенсувалася мужністю, відвагою, безмежною любов’ю до Батьківщини простих людей, котрі довели усьому світові, що Україна ніколи не скориться загарбникам.

Сила духу, патріотизм цих людей передається до їх нащадків, які сьогодні продовжують героїчну справу своїх пращурів на Сході України. Болюча втрата патріотів запалює вогонь у серцях всієї країни, піднімаючи народ на нові героїчні подвиги задля збереження територіальної цілісності нашої держави. Саме це є запорукою нашої непереможності і разом з тим дає впевненість у тому, що наш народ – незламний та сильний духом.

З нагоди відзначення Дня партизанської слави на всій території Ізяславщині відбулося вшанування пам’яті учасників руху опору. Для нашого краю ця подія є особливою, адже тут діяв героїчний підпільно-партизанський рух. Кожна стежина, кожне дерево, кожна партизанська землянка тут береже пам’ять невмирущої партизанської слави.

Традиційно, у парку Слави міста Ізяслав, відбувся тематичний загальноміський мітинг. Вшанувати пам’ять героїв тієї війни прийшли представники міської та районної влади, громадських організацій, працівники установ і організацій та небайдужі мешканці міста різних поколінь.

У ході заходу було зазначено, що це – день людей сильних духом і з чистою совістю, котрі не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом. У цей день ми складаємо шану патріотам — і тим, хто не дожив до наших днів, і тим, хто через усе життя несе біль від ран, від втрати бойових побратимів, гіркі спогади про труднощі партизанських стежок, і тим, хто сьогодні боронить рідну державу. Перемога України   була  досягнута винятково могутньою волею простих людей, які захищали свою землю від неволі, рабства і зла. Ця могутня постава згодом відродилася у державній волі України, чия свобода немислима без подвигу, здійсненого у пеклі тієї війни. Антифашистський опір Українського народу — це історія героїзму і жертовності наших батьків і дідів.

На жаль, з кожним роком все менше стає учасників і свідків тих подій. Сьогодні в Ізяславському районі їх залишилося досить мало, зокрема: А.Бондарук, Я.Верещинська, П.Конончук, І.Лукащук…

Наш святий обов’язок берегти пам’ять про мужність оборонців і визволителів рідної землі. Їхній приклад і надалі буде надихати нові покоління захисників України та вчитиме патріотизму нашу молодь.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять розстріляних партизан-підпільників та тих, хто віддав своє життя за мир багатьох поколінь, а також поклали  вінки і квіти до меморіалу на знак пошани до бойової звитяги й самопожертви наших земляків.

ФОТОКОЛАЖ

21.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Пилявецька битва - тріумф української зброї

 

БИТВА ПІД ПИЛЯВЦЯМИ (11–13 (21-23) вересня 1648 р.) – одна з визначних битв, у якій українська армія гетьмана Б.Хмельницького отримала блискучу перемогу над польсько-шляхетським військом.

Після знищення польського війська під Жовтими Водами і Корсунем було оголошено мобілізації шляхти і набрана нова армія найманців. Хитке перемир’я, порушили каральні дії князя Яреми Вишневецького, який здійснив каральний похід по Волині і Поділлю. Нова війна стала неминуча.

Польське військо зосереджувалося поблизу Чолганського Каменю (сучасний Теофіполь), налічуючи артилерію 80–90 гармат, 32 тис. шляхетського ополчення, 8 тис. німецьких найманців і 40–50 тис. шляхетських слуг і обозної "челяді". Гонорова шляхти був самовпевнена і легковажна. Обоз був перевантажений коштовностями і предметами розкошів. На чолі шляхетського війська були поставлені зразу три полководці: нерішучий і поступливий князь Домінік Заславський; відомий своєю вченістю, але поганий полководець коронний підчаший Микола Остророг; гонористий і запальний молодий коронний хорунжий Олександр Конєцпольський. Хмельницькому охарактеризував цих польських регіментарів: "перина, латина і дитина". Вони не були одностайні у своїх рішеннях і не мали авторитету серед війська. Шляхті бракувало єдності і дисципліни.

На початку вересня польське військо виступило на Волинь. Назустріч вивів свої сили Б.Хмельницький. Чисельність повстанської армії становила 100–110 тис. чол., причому, лише 50–70 тис. були озброєні належним чином, а решту становили погано озброєні селяни. Б.Хмельницький спинився під Пилявцями, за 25 км на південний схід від Старокостянтинова. Для свого табору він вибрав вигідну позицію – на правому березі р. Ікви або Пилявки. Місцевість була нерівна: глибокі балки, пагорби і рівчаки. Така місцевість була непридатною для розташування укріпленого табору і не дозволяла ворогові розгорнути в бойовий порядок свою кінноту – славнозвісних «польських крилатих гусарів». Річка Іква широко розливалася у стави і болота. По периметру чотирикутного табору в 6 рядів були поставлені вози, викопані шанці і насипані вали, на яких встановили більше 100 гармат. У Пилявецькому замку, який був поруч, був влаштований командний пункт Б.Хмельницького. Замок стояв на підвищеному березі Ікви, і з його башт було зручно спостерігати за полем бою. Вище замку була гребля, яка одночасно слугувала мостом через Ікву. Для охорони греблі на правому березі засіла в окопі козацька піхота. М.Кривоніс, вивівши своїх козаків з-під Старокостянтинова, став окремим табором на лівому березі Ікви, навпроти Пилявецького замку, тобто на правому фланзі головних сил української армії, продовжуючи виконувати функції її авангарду.

5 вересня польсько-шляхетське військо безперешкодно переправилося через Росоловецьку переправу через Случ, а 6 вересня підійшло під Старокостянтинів, де були зустрінуті вогнем козацької застави. Вночі козацька залога несподівано залишила місто, що було сприйнято поляками як ознаку їх слабості і невпевненості. Але, як показав подальший хід подій, це був стратегічний маневр, розрахований на заманювання противника на невигідні для нього позиції. Переслідуючи козацькі загони, польсько-шляхетське військо вийшло на позиції навпроти табору Б.Хмельницького.

11(21) вересня розгорілися бої за греблю, яка відкривала доступ до табору Хмельницького. Кидаючи в бій щоразу свіжі козацькі резерви, Хмельницький вимотував сили шляхти на греблі. Лише застосувавши виснажливий обхідний маневр кіннотою і кинувши у бій кілька тисяч чоловік, поляки змогли ціною значних жертв оволодіти греблею і створити невеликий плацдарм на правому березі Ікви. День 12(22) вересня пройшов у герцях; тоді ж на з’єднання з Хмельницьким підійшли татари чисельністю біля 20 тис. вершників.

13(23) вересня Хмельницький повів у наступ усі свої сили і примусив шляхетські загони до бою на невигідному для них місці. Один з польських офіцерів на власний розсуд дав команду кільком корогвам кінноти йти в атаку. Через це вся польська кіннота ув’язалася у безладний бій на невигідних позиціях, розбігаючись по балках, далеко від польського табору. Коли в польському війську запанувало повне безладдя, Хмельницький сильним ударом розбив передові польські позиції і почав наступ на польський табір. Козаки захопили греблю на Ікві, їх полки перейшли на лівий берег і почали наступ на польський табір. Татарська кіннота вийшла на фланги і в тил противника. За цей час значна частина польської кінноти, яка так необережно зав’язала бій з козацькими полками і татарами, розбрелася по різних балках, долинах і болотах і здебільшого була оточена і розгромлена. Решту шляхетського війська охопила паніка. Щоб уникнути повного розгрому, польське командування відкликало з поля бою всі хоругви і почало готуватись до відступу табором. Відступ розпочався уночі і перетворився у панічну втечу. Був кинутий напризволяще обоз. Вся артилерія і великі запаси пороху дісталися козакам. Переможцям дісталися десятки тисяч возів, 92 гармати та велика позолочена й обсипана коштовним камінням гетьманська булава Заславського. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих.

Пилявецька битва мала велике воєнне та політичне значення.

Битва під Пилявцями відкрила Хмельницькому шлях на захід. Фактично Варшава в той час була беззахисною, боєздатних сил в короля практично не було. Але не склалось. Після Пилявецької битви польських шляхтичів в Україні довгий час презирливо називали «пилявчиками».

У 1954 р. у Пиляві встановлено монумент на місці розгрому польсько-шляхетських військ селянсько-козацьким військом під проводом Б.Хмельницького.

ФОТОКОЛАЖ

21.09.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

 

Перші «пакунки малюка» вручено молодим сім’ям Ізяславщини

«Пакунки малюка», вже надійшли і на Ізяславщину, до пологового відділення Ізяславської районної лікарні.  21 вересня молоді батьки Марина та Михайло Васильняк із села Клубівка, які саме у цей день виписувалися,   отримали такий пакунок.

З вересня цього року українським урядом уперше запроваджено такий вид допомоги для новонароджених – «пакунок малюка». До нього входять найнеобхідніші речі для немовляти, а також друковані матеріали для мами з інформацією про догляд за немовлям. Коробку з-під речей можна буде використати як люльку для малюка. Соромитися цього не треба. Така практика поширена в європейських країнах. Орієнтовна вартість одного бебі-боксу – 5 тисяч гривень. При цьому це зовсім не вплине на суму виплати при народженні дитини, а буде додатковою допомогою.

«Дуже якісна продукція. Це прекрасна допомога на перші дні для мами, яка повертається додому, коли майже ще нічого не придбано, а тут все повністю укомплектовано від памперсів до ножиць. Сьогодні, такий подарунок високої вартості, гарно упакований стане в нагоді новонародженій дитині», – розповіла старша сестра медична пологового відділення Наталія Бабійчук.

«Це для нас було несподіванкою, але приємною. Нам повідомили, що нас будуть виписувати, а до всього ще й отримаємо такий подарунок. Дуже потрібна річ – підгузки, бо після народження їх потрібно щодня та ще багато. Є чимало речей для мами, необхідний одяг для дитинки. Якістю дуже задоволені», – поділилася молода мама Марина Васильняк.

До речі молода родина Васильняк однією  із перших скористалась сімейною палатою пологового відділення Ізяславської центральної районної лікарні.

Персонал закладу, вручаючи батькам новонародженої Каміли «пакунок малюка», побажав молодому подружжю виховати свою маленьку донечку щасливою та на радість усій родині.

Пакунки малюка будуть продовжувати надходити і надалі їх  видаватимуть батькам, у яких народилися дітки з 1 вересня 2018 року.

ФОТОКОЛАЖ

21.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславської центральної лікарні

 

На Ізяславщині відзначили Міжнародний день миру

 

Міжнаро́дний де́нь ми́ру (На офіційних мовах ООН: англ. International Day of Peace, араб. اليوم العالمي للسلا‎م,‎‎ ісп. Día Internacional de la Paz, кит. 国际和平日, рос. Международный день мира, фр. Journée internationale de la paix) встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається в 3-й вівторок вересня. Генеральна Асамблея в резолюції 55/282 від 7 вересня 2001  року ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.

Асамблея заявила, що День Миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Генеральна Асамблея ООН закликала всіх держав-членів ООН, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об'єднаних Націй.

У рамках Міжнародного дня миру 21 вересня в закладах освіти Ізяславського району було проведено різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи.

Так, в Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 навчальний процес розпочався Лінійкою миру, котру було відкрито урочистим виконанням Державного Гімну України. Усі присутні – педагогічні працівники, учні закладу – вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні історичні періоди.

Далі учні закладу продемонстрували патріотичний танцювальний флешмоб та випустили в небо символи миру – білих голубів.

Не залишились осторонь і вихованці закладів дошкільної освіти Ізяславщини. Для вихованців Ізяславського ясла-садка № 1 «Струмочок» працівниками Ізяславської центральної районної бібліотеки на майданчику біля Ізяславського районного будинку культури було проведено тематичних захід «Ми за мир!».  Під час його проведення вихованці садочка продемонстрували свою творчість під час конкурсу малюнків на асфальті. Можливо дитячі малюнки не були дуже досконалими, проте їх автори вклали у них всі свої творчі задуми та мрії про мир і злагоду в родинах, державі та в усьому світі.

У День миру в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука шкільне життя було також не менш насиченим та захопливим – кожна перерва, кожен захід, кожен урок – були присвячені темі миру та злагоди. Для молодших школярів було проведено флешмоб, для учнів середніх   класів – веселу та захопливу руханку «Мир і єдність Україні!».  Великий інтерес викликала виставка дитячих виробів «Символи миру». Також кращі футболісти закладу боротимуться за футбольний Кубок МИРУ.

Для України святкування Для миру актуальне як ніколи. Тому фактично в усіх закладах освіти Ізяславського району відбулись різноманітні заходи: лінійки, свята, бесіди, конкурси малюнків, флешмоби, тематичні акції, виготовляли паперових голубів миру та інше. Метою усіх заходів стало бажання миру, злагоди і взаєморозуміння.

ФОТОКОЛАЖ

До відзначення Міжнародного дня миру долучились учні Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У класах були проведені виховні години, бесіди, круглі столи. А з найменшими школярами провели флешмоб.

21.09.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Фахівців фінансових органів райдержадміністрацій навчають правильно складати проекти бюджетів

 

Починаючи з 2017 року, обласний бюджет, районні бюджети та бюджети міст обласного значення і об’єднаних територіальних громад відповідно до бюджетного законодавства складають у програмно-цільовому методі.

Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України з 1 січня 2019 року сільські та селищні ради, які на даний час ще не увійшли до складу об’єднаних територіальних громад, також мають складати проекти своїх бюджетів у програмно-цільовому методі.

З цією метою Міністерством фінансів України за підтримки Європейського Союзу реалізується проект технічної допомоги «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих бюджетів».

Експертом Проекту за участю представників Департаменту фінансів облдержадміністрації 20-21 вересня 2018 року в приміщені обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних під відомств, установ і організацій проводиться тренінг для фахівців фінансових органів райдержадміністрацій.

Фахівцями фінансових органів районів, які пройдуть навчання, протягом вересня-першої половини листопада 2018 року будуть проводитись тренінги для представників місцевих рад, які з 1 січня 2019 року вперше застосовуватимуть програмно-цільовий метод в бюджетному процесі.

21.09.2018 р.

За інформацією Департаменту фінансів облдержадміністрації

 

Лис забіг на подвір’я

 

У селі Плужне Ізяславського району на одне з подвір’їв домогосподарства забіг лис, який покусав домашніх собак. Лиса було знищено та утилізовано, а голову направлено на дослідження. Біопроба матеріалу дала позитивний результат - сказ у лиса підтверджено лабораторно. В осередку сказу проведено комплекс профілактичних заходів: господар собак приймає повний курс антирабічних щеплень у хірургічному відділенні центральної районної лікарні, домашні собаки знищені; в населеному пункті проводяться щеплення проти сказу домашніх тварин.

З 01.01.2018 року за медичною допомогою з приводу покусів та обслинення тваринами в Ізяславську центральну районну лікарню звернулося 49 осіб, що на 10 осіб більше, ніж за аналогічний період минулого року. Від гострих зубів та кігтів постраждало в поточному році 8 дітей та 41 дорослий, серед них - 21 жінка та 28 чоловіків. 

За медичною допомогою здебільшого звертаються міські жителі (31 особа), адже в місті безпритульних тварин завжди більше. Поодинокі випадки покусів безпритульними тваринами мали місце в селах Хотень-І, Ульянівка, Тишевичі, Кіндратка, Мокрець, Білогородка, Борисів.

Ушкодження постраждалим нанесли в 38 випадках - собаки (10-відомі, 28-невідомі), в 7 випадках - коти (4 - відомі, 3 - невідомі), по 1 випадку - ондатра, щур, миша. 

Для 40 постраждалих осіб (81,6 % від кількості осіб, що звернулися) призначено курс профілактичного лікування, у тому числі чотирьом особам комбінований курс (антирабічний імуноглобулін + антирабічна вакцина), при тому, що за весь минулий рік профілактичне щеплення проти сказу було проведено лише тридцяти особам. 

Усі знають, що сказ – небезпечна інфекційна хвороба. Вірус сказу у хворої тварини виділяється зі слиною і при попаданні в організм людини при укусі, подряпинах чи мікротравмах, захворювання на сказ в людини може розвинутися, згідно літературних даних, навіть протягом року. Ось чому слід уникати контакту з безпритульними тваринами, уважно ставитися до власних тварин і при будь-якій зміні звичайної поведінки домашнього улюбленця краще звернутися за допомогою до фахівців, не пробуючи рятувати тварину самотужки. Якщо ж отримали будь-яке ушкодження шкірних покривів, яке нанесла тварина - обов’язково зверніться за медичною допомогою, попередньо промивши подряпини чи рану водою з милом. Ні в якому разі не можна знищувати тварину, яка нанесла пошкодження, адже від того, чи здорова ця тварина залежатиме, чи потрібно буде постраждалому робити профілактичні щеплення від сказу чи ні. Це захворювання можна лише попередити, а не вилікувати. Тому слід бути обачними.

21.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

Питання суверенітету, територіальної цілісності України та нашого цивілізаційного вибору не будуть предметом компромісу – Президент у Верховній Раді

 

Під час виступу у Верховній Раді з щорічним Посланням «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році» Президент Петро Порошенко наголосив, що суверенітет та територіальна цілісність України не можуть бути предметом компромісу.

«В прагненні до справжнього миру на основі українського інтересу, в боротьбі за нього питання суверенітету та територіальної цілісності України та нашого цивілізаційного вибору не є і, я наголошую, не будуть предметом компромісу. Бо інакше або нас не буде, або ми будемо вже не ми, або тут взагалі будуть стояти вояки іншої держави», - сказав Петро Порошенко.

При цьому він зазначив, що в питаннях же, які не є питанням «бути чи не бути» Україна готова до дипломатичної гнучкості.

«Ніхто більше за нас, українців, не прагне миру, бо ми, як ніхто інший, дуже добре знаємо, що таке війна. І відчули її справжню ціну», - сказав Президент. Петро Порошенко водночас наголосив, що і гніт війни, і ключі до миру знаходяться ні у Києві, ні в Брюсселі, ні у Вашингтоні, вони знаходяться у Москві.

«Мир нам принесе не умиротворення агресора… І не згода на умови Росії. До справжнього і справедливого миру нас приведуть лише зміцнення обороноздатності нашої країни, посилення нашої армії й укріплення дипломатичного корпусу, і збільшення єдності всередині країни. Забезпечити мир і перемогу має як міцний фронт, так і надійний тил, єдність і згуртованість суспільства у боротьбі з ворогом», - підкреслив він.

 20.09.2018 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Відбулось засідання  Ізяславської районної Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми

 

20 вересня в районній державній адміністрації за ініціативи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  відбулося чергове засідання Ізяславської районної Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Головна мета діяльності ради – розгляд питань, які потребують міжгалузевої узгодженої співпраці щодо запобігання насильству в сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми в Ізяславському районі, налагодження співробітництва органів виконавчої влади, підприємств, установ, громадських організацій у даних напрямах діяльності. Засідання відбулося під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Володимира Левченка.

У ході засідання зокрема було розглянуто питання взаємодії представників структурних підрозділів  районної державної адміністрації, правоохоронних органів, організацій, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї та над дітьми.

Також учасники зібрання розглянули питання потреби в утворенні мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі на території Ізяславського району  за результатами обговорення членами Координаційної ради постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018р. №654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

20.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславського  районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  

Відбувся тренінг з питань цивільного захисту населення

 

На виконання плану-графіку проведення навчань навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області 20 вересня в залі засідань Ізяславської районної  державної адміністрації під керівництвом заступника начальника цивільного захисту району – завідуючого сектором з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації Анатолія Радкевича, майстром виробничого навчання Нетішинських курсів 3 категорії Олександром Сотником відбулось навчання із категорією інженерно-технічних працівників, які очолюють ланки, групи, пости з обслуговування захисних споруд цивільного захисту, щодо порядку дій за посадовими інструкціями у мирний час та особливий період.

Під час проведення навчання було уточнено документацію, оновлено нормативно-правову базу, дооснащено наочною агітацією, літературою, пам’ятками про заходи безпеки тощо.

За результатами проведення обговорення представникам навчальних закладів запропоновано ініціювати питання придбання засобів індивідуального захисту та виділення коштів на ремонт захисних споруд цивільного захисту перед керівництвом закладів. Усі учасники навчань отримали посвідчення встановленого зразка терміном дії 3 роки.

20.09.2018 р.

За матеріалами  сектору з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

 

Уряд виділив 29,4 млн. грн. на допомогу родинам загиблих учасників АТО

19 вересня Уряд виділив 29,4 млн. грн. для виплати допомоги родинам учасників АТО, які загинули, та особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювань, одержаних під час участі в АТО.

«На сході України наші воїни захищають мир та свободу України та всієї Європи, при цьому часто ціною життя та здоров’я. Грошова компенсація не зможе повернути ані одного, ані іншого, але це найменше, що ми можемо зробити для героїв та їхніх родин, аби їх підтримати”, – коментує Перший віце-прем’єр-міністр-Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів відповідне рішення Уряду.

Згідно із вказаним рішенням Уряду одноразову допомогу на загальну суму майже 18,5 млн. грн.. отримають 17 родин осіб, які загинули під час АТО. Ще 10,9 млн. грн. отримають 24 особи з інвалідністю внаслідок отриманих в АТО поранень, з яких:

2 млн. грн. виділені для трьох осіб І групи інвалідності;

3,5 млн. грн. виділені для восьми осіб ІІ групи інвалідності;

5,3 млн. грн. виділені для тринадцяти осіб ІІІ групи інвалідності.

Кошти будуть спрямовані Мінсоцполітики з резервного фонду державного бюджету.

20.09.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

 

19 вересня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Дане засідання провів заступник голови райдержадміністрації, а також заступник голови комісії з питань  захисту прав дитини Володимир Левченко.

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко. Вони стосувалися кількох важливих питань: визначення двох батьків способів участі у вихованні своїх синів, а також доцільність влаштування двох неповнолітніх дітей 2003 та 2004 років народження, до комунального закладу «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів - центр загальної і профільної освіти та комплексної реабілітації» Миколаївської обласної ради. Крім того обговорювалось питання припинення соціального супроводу однієї сім’ї.

Решта  питань стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей.

Володимир Левченко зауважив, що, на жаль, в наш час гостро постає проблема належного виховання дітей. Цьому свідчать питання порядку денного, котрі порушуються майже на кожному засіданні. Тому під час розгляду справ члени комісії мають подбати про добробут дітей, чиї інтереси та права мають стояти на першому місці.

Всі питання порядку денного були попередньо ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей державної адміністрації. У ході засідання було заслухано як заявників, так і членів комісії, які брали активну участь в обговоренні, висловлюючи власну думку та свої пропозиції до відповідних рішень.

За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

Крім того, було переглянуто та  затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації.

20.09.2018

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Відродження села: в Ізяславському районі, що на Хмельниччині відкрили перші дві сімейні молочні ферми

19 вересня на Ізяславщині відбулося урочисте відкриття сімейних молочних ферм «Світанок» у господарстві Тетяни та Михайла Юрчуків у селі Топори (Топорівська сільська рада) та «Лісова пісня» у господарстві Бориса та Ірини Гуменюків в селі Покощівка (Михнівська сільська рада). 

“Ферми, які ми сьогодні відкриваємо – це сучасні молочні ферми з усіма технологіями, які використовують у світі, – наголосив при відкритті ферм представник ТОВ «УкрМілкІнвест»  – Ми запозичили цю ідею із Львівщини, яка у свій час була запозичена в уряду Канади. Переконаний, що вона є успішною, і зробимо все можливе, щоб ідея була реалізована якнайкраще і у Хмельницькій області”.

Як організована сучасна сімейна молочна ферма?

Для функціонування сімейної молочної ферми “Світанок”  було збудовано новий корівник, а для сімейної молочної ферми «Лісова пісня» проведено модернізацію старого приміщення. Для обох ферм також було придбано сучасне обладнання: доїльний апарат світового лідера обладнання для молочного тваринництва, холодильне обладнання для охолодження та зберігання молока.  Кредитні кошти за сприяння кластеру “Натуральне молоко” надало ТзОВ “УкрМілкІнвест”, яке у цій справі виступило інвестором та рівноправним із фермерами партнером по бізнесу.  Крім того за кредитні кошти ТОВ «УкрМілкІнвест» господарями було придбані молочні корови – родиною Юрчук до власних 9 корів придбано 7, а родиною Гуменюк - до власних 5 придбано ще 6 корів.

На урочистості завітали: директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олег Омелянюк, голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня, голова наглядової ради ТОВ «УкрМілкІнвест» Людмила Іващук, голова дорадчої служби у Львівській області Іван Паньків, начальник відділу агропромислового розвитку Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Ткачук, начальник Ізяславського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Юрій Воленюк, Топорівський сільський голова Наталія Стрєлкова, Михнівський сільський голова Валерій Романюк, представники ряду молокопереробних підприємств Хмельницької області, представники засобів масової інформації Хмельницької та Рівненської областей, керівники ряду служб Ізяславського району, жителі сіл Топори та Покощівка.

 Важливе питання для будь-якого виробничого бізнесу – реалізація продукції. Сімейна молочна ферма – це вигідний збут молока. У цьому для сімейних молочних ферм у межах проекту передбачене суттєве сприяння. Зокрема ТОВ «УкрМілкІнвест» за кожну вироблену літру молока у сімейній молочній фермі до середньої в регіоні ціни за літр молока доплачує в середньому ще майже одну гривню, якщо будуть дотримані параметри якості молока. Компанія планує щоденно отримувати не менше 150-ти літрів молока від сімейної ферми.

 Як відомо - корова має пити від 80 до 120 літрів води на день, – для цього у нових корівниках встановлено спеціальні поїлки. А замість жолобів, які використовували у корівниках раніше, є кормовий стіл. Також у корів є резинові килимки, щоб їм не було холодно спати.  

Під час відкриття ферм директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олег Омелянюк наголосив: «Відкриття сімейних молочних ферм на даний час є складовою реалізації smart-спеціалізацій в регіоні — підсилюються громади, трансформуються регіональні економіки. І рушійна сила цих процесів — нова генерація господарників як фермерів, так і вітчизняних інвесторів. Smart-спеціалізація або розумна децентралізація, як заявив нещодавно Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на Форумі регіональних лідерів в рамках 15-ої щорічної зустрічі ялтинської європейської стратегії, – це фактично новий інструмент регіональної політики. Це побудова локальних економік знань та інновацій з подальшою конкуренцією між ними. Головна її особливість — формування стратегій знизу у тісній співпраці та діалогу влади, бізнесу, науки і громади зі спільним баченням економічного потенціалу регіону».

«Якщо ми хочемо економічно інтегруватись із  європейським ринком, включитись в  глобальні ланцюги доданої  вартості, то ми просто приречені реалізувати в Україні ідеї нового виду господарювання! Саме приклад відкриття перших в Ізяславському районі та в Хмельницькій області двох сімейних молочних ферм за підтримки українського інвестора є яскравим прикладом відповідального партнерства у господарювання великого та малого бізнесу у процесі розвитку сільськогосподарського виробництва та інтегруванню його до вимог європейських стандартів», — наголосив під час відкриття голова Ізяславської районної державної адміністрації.

Під час церемонії відкриття нові ферми  освятили священнослужителі.

Цього ж дня в приміщенні конференц-залу готельно-ресторанного комплексу «Заслав» (місто Ізяслав), за участі учасників відкриття сімейних молочних ферм, власників сімейних молочних ферм «Світанок» (с.Топори) та «Лісова пісня (с.Покощівка) відбулося засідання «круглого» столу з питань розвитку сімейних молочних ферм. У ході конструктивного діалогу представників влади обласного, районного та сільського рівнів, представників інвесторів, представників ряду молокопереробних підприємств Хмельниччини було розглянуто перспективи розвитку даного напрямку сільськогосподарського бізнесу. Неодноразово учасники «круглого» столу наголошували на тому, ще це є однією із дієвих форм самозайнятості населення із забезпеченням його учасників усім спектром соціальних гарантій.

Голова дорадчої служби у Львівській області Іван Паньків акцентував увагу присутніх на зібранні представників влади на необхідності  якісної та дієвої роботи на місцях системи дорадництва, заради мінімізації можливих негативних проявів в ході реалізації проекту сімейних молочних форм.

У ході діалогу виробників молока та представників молокопереробних підприємств піднімалось питання справедливої ціни на сировину, вчасність проведення розрахунків, забезпечення якості виробленого молока.

 Учасники зібрання прийшли до спільної думки: сімейні молочні ферми, як головний уклад ведення молочного бізнесу у всіх аграрних країнах світу, дозволять забезпечити Україну якісними продуктами харчування та дозволить кожній родині в селі жити заможно.

Розвиток мережі сімейних молочних ферм дозволить не лише створити робочі місця, але й розвивати виробництво продукції з вищою доданою вартістю. Також сімейні ферми є альтернативою заробітчанству.

ФОТОКОЛАЖ

19.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

До відома громадян-одержувачів житлової субсидії

 

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій (в редакції постанови КМУ від 27.04.2018 №329), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі – особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачена добровільна сплата єдиного внеску. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів у термін не пізніше, ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви, укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

Згідно з Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачено форму Типового договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що містить дані про розмір єдиного внеску та період, за який він сплачується.

Платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску є:

- члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню, - на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (на пенсійне, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності);

- особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, та не належать до платників єдиного внеску, у т.ч. іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України.

Для укладання договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування: особи, зазначені вище, подають до органів доходів і зборів за місцем проживання:

- заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного (соціального) страхування (одноразова сплата єдиного внеску);

- копію трудової книжки (за наявності);

- виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

- копію документа, що посвідчує особу.

З особою, яка подала заяву у строк не пізніше 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір. За бажанням особи сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року) укладається Типовий договір про участь у системі загальнообов’язкового пенсійного страхування. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.

Враховуючи зазначене, у разі звернення за призначенням субсидії непрацюючих працездатних осіб (за яких) не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом 3 місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, вони будуть направлені до органів державної фіскальної служби.

На підставі укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, оформленого в установленому порядку у якому зазначається період, та платіжного документу про сплату такого внеску, житлова субсидія призначається із урахуванням вимог Положення.

19.09.2018 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

 

«Мобільний офіс» продовжує консультувати громадськість за місцем їх проживання

 

У рамках реалізації державної політики у сфері соціального обслуговування в Ізяславському районі діє «Мобільний соціальний офіс».

З метою підвищення ефективності системи надання жителям Радошівської сільської ради соціальної підтримки та для здійснення виїзного обслуговування населення сьогодні, 19 вересня, спеціаліст служби у справах дітей районної державної адміністрації Поцілуйко О.М.; державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Веклюк О.М. та директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Павлюк Н.А. провели у вищезазначеному населеному пункті прийом громадян.

Перш за все відвідувачі цікавилися змінами щодо надання та перерахунку субсидій, надання соціальних послуг та допомог громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, тощо. Кожному заявнику було надано вичерпну відповідь згідно чинного законодавства на поставлене ним питання.

Користуючись нагодою, спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації Поцілуйко О.М. було здійснено обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку у служби, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, оскільки проживають у сім’ях, у котрих батьки ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків з виховання дітей.

Завдяки «Мобільному соціальному офісу» є можливість наблизити соціальне обслуговування до населення, забезпечити його доступність, а також підвищити поінформованість мешканців району з актуальних питань.

19.09.2018 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Триває збір пізніх сільськогосподарських культур

 

З вересня поточного року розпочались активні роботи по збиранню пізніх сільськогосподарських культур, таких як кормові буряки, соя, соняшник та інші.

На даний час вже зібрано 1,2 тис. га сої із 10 тис.га посіяних та проведено її обмолот. Із 4,5 тис. га засіяних зібрано 2,4 тис. га соняшнику. 

Крім того вже викопано 306 га цукрових буряків із 1881 га посіяних.

Також триває робота по збиранню гречки. Вже змолочено 233 га цієї культури із 288 га.

Залишається ще зібрати кукурудзу на зерно на площі 9,7 тис. га.

Під урожай майбутнього 2019 року сільськогосподарськими підприємствами району прогнозується проведення посіву озимих культур на площі 12,4 тис. га, із них озимих зернових на площі 9,3 тис. га та озимого ріпаку на площі 3,1 тис. га.

Проведена відповідна підготовча робота. Крім того підготовлено під посів 12 тис. га ґрунту, заготовлено 3,4 тис. тонн мінеральних добрив, повністю підготовлено ґрунтообробну та посівну техніку.

На даний час завершено посів озимого ріпаку – 3,1 тис. га та розпочато посів озимої пшениці, якої вже посіяно 2 тис. га із 7,5 тис. га запланованих до посіву, що складає 27 відсотків.

19.09.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ВОДИ

 

18 вересня відзначається як Всесвітній день моніторингу якості води. Ця дата була започаткована з ініціативи американського Фонду чистої води і на сьогодні стала інформаційно-освітньою програмою спрямованою на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів планети й участь у захисті від забруднення.

Програма надає можливість людям самим здійснювати базовий моніторинг стану місцевих водойм і проводиться за підтримки Федерації водного середовища (Water Environment Federation, WEF) і Міжнародної водної асоціації (International Water Association, IWA).

Традиційний захід цього Дня – зняття проб води у різних водоймах нашої планети для оцінки її якості та безпеки для життя людей і живих організмів. Бажаючим пропонується провести ряд нескладних тестів з визначення якості води у місцевих річках, озерах та інших джерелах, а результати опублікувати на сайті Всесвітнього дня моніторингу якості води (WWMD). Причому тестовий період стартує 22 березня у Всесвітній день води.

З кожним роком у святкуванні Дня моніторингу води беруть участь все більше людей. За інформацією сайту WWMD, в 2011 році в заходах Дня брали участь 340 тисяч чоловік з 77 країн світу. А сьогодні моніторинг своїх водойм проводять 1,5 мільйона чоловік з 143 країн світу. За допомогою простого набору тестів і дорослі, і діти можуть досліджувати якість прилеглих водойм, включаючи температуру води, її кислотність (pH), прозорість (каламутність) і розчинений кисень (DO). Результати потім передаються беруть участь спільнот по всьому світу через сайт WWMC.

Оцінити та простежити якість річок України відтепер можна завдяки інтерактивній карті Чиста вода (деталі за посиланням http://texty.org.ua/water/), яку презентували Державне агентство водних ресурсів та Агенція журналістики даних. Цей інструмент створено на основі відкритих даних про якість поверхневих вод за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування у межах проекту USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS.

18.09.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Децентралізація – процес незмінний і безповоротний, – В.Лозовий

 

17 вересня у Красилові за ініціативи голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового відбулась зустріч, на яку були запрошені голови об’єднаних територіальних громад, сільські голови, громадськість району. Також участь в заході взяв народний депутат України Андрій Шинькович. Основне питання, що обговорювалось на зустрічі – це завершення процесу об’єднання громад Красилівщини відповідно до Перспективного плану формування території громад Хмельницької області.

Як повідомлялося раніше, в межах Красилівського району були утворені дві об’єднані територіальні громади: Красилівська міська та Антонінська селищна ОТГ. Однак, не всі сільські ради, як це передбачає план, прийняли відповідні рішення та увійшли до складу цих ОТГ. Зокрема, до Красилівської не увійшли 18 сільських рад, а до Антонінської – 5.

Як зауважив Вадим Лозовий, реформа децентралізації є однією з ключових реформ, ініційнованих Президентом та Урядом, і ті громади, що вже встигли об’єднатися раніше, відчули її ефективність. Завдяки тому, що місцеві бюджети отримали значний фінансовий ресурс, громади мають змогу відроджувати та розбудовувати власну інфраструктуру, обирати оптимальні шляхи розвитку території, створювати підприємства та нові робочі місця.

Окрім того, зараз ОТГ мають потужне джерело фінансової підтримки з боку ДФРР та у вигляді інфраструктурної субвенції з державного бюджету. Завдяки цим коштам будуються нові дороги, водогони, ремонтуються лікарні, дитячі садочки, школи, об’єкти соціально-культурної сфери. У той самий час ті громади, що не включилися в процеси об’єднання, на таку підтримку сподіватися не можуть, а тому фактично втрачають величезні кошти, що могли б бути використані на благо їх мешканців. Одна тільки Красилівська об’єднана територіальна громада,  з початку дії реформи децентралізації могла б залучити  майже 50 млн.грн., і це тільки коштів з державного бюджету.

Присутні у залі мали можливість детально ознайомитися з численними позитивними прикладами успішної діяльності ОТГ Хмельниччини, висловити свою власну думку щодо реформи децентралізації, поділитися своїми сподіваннями та побоюваннями, а також отримати відповіді на питання, що їх хвилюють.

Підсумовуючи зустріч, голова облдержадміністрації закликав голів сільських рад до активізації роз’яснювальної роботи з населенням та депутатами місцевих рад з метою прискорення процесів об’єднання, та висловив сподівання, що уже найближчим часом на території району не залишиться “білих плям”, а всі території отримають рівні можливості для розвитку.

“Децентралізація – це процес незмінний та безповоротний, і до того ж він не може тривати вічно, – додав Вадим Миколайович. – Велика імовірність того, що вже невдовзі керівництвом держави будуть прийняті відповідні рішення, і не об’єднані громади  будуть включені до складу відповідних ОТГ, як це передбачено перспективним планом формування територій громад. Але поки це станеться, вони втрачають час і гроші, які могли б працювати на громаду.”

18.09.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

УВАГА!

Обласний очно-заочний конкурс бізнес-проектів «Живи та працюй на Хмельниччині»  

 

У рамках профорієнтаційного проекту «Від мрії до дії» Хмельницький обласний центр зайнятості оголошує очно-заочний конкурс бізнес-проектів «Живи та працюй на Хмельниччині» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх та учнів професійно-технічних навчальних закладів області.

Запрошуються до участі всі, хто мріє  займатися власним бізнесом і має цікаві бізнес-ідеї, які можуть бути корисними для  економіки чи культурного  розвитку Хмельниччини.

У конкурсі можуть брати участь команди учнів ЗНЗ чи ПТНЗ в кількості від 2 до 4 осіб, якими  розробляється та подається на розгляд конкурсної комісії  один оригінальний  бізнес-проект.

Для участі в конкурсі команди мають подати заявку, оформлену за встановленим зразком (додаток 1 до положення), бізнес-проект в друкованому вигляді  та  його слайдову презентацію.

В бізнес-проекті мають бути розкриті його основна ідея, значення та користь від реалізації проекту  для економічного чи культурного  розвитку Хмельниччини (міста, села, громади  тощо). Має бути описане ресурсне забезпечення проекту, шляхи його реалізації,  складений план маркетингу, організаційний та фінансовий план.

Заявки від ЗНЗ та ПТНЗ про участь в конкурсі подаються в базові центри зайнятості/філії обласного центру зайнятості до 10 жовтня 2018 року.

Конкурс  проводиться поетапно:

I тур – очний,  відбірний –  до 22 жовтня  2018 року.

II тур - очний, півфінал – до 15 листопада  2018 року.

III тур - заочний, фінал -  до 30 листопада 2018 року.

Більш детально з умовами проведення конкурсу можна ознайомитися на сайті Хмельницької обласної служби зайнятості (рубрика новини-анонси)  або за телефонами (0382) 76-46-42, 65-24-12.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

18.09.2018 р.

За матеріалами Хмельницького обласного центру зайнятості

 

У  рамках Всеукраїнського олімпійського тижня в Ізяславі відбувся турнір з міні-футболу

 

14 вересня у рамках Всеукраїнського олімпійського тижня на нещодавно відкритому спортивному майданчику Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1  відбувся турнір із міні-футболу, організатором якого виступив сектор молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації.  До участі в ньому зголосилися: збірна команда Головного територіального управління юстиції в Хмельницькій області, команда «Фортуна» (місто Славута), команда Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи, команда «Горинь» (місто Ізяслав).

Учасників футбольного турніру привітали завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук та директор Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Тетяна Вітрук.  Також учасників змагань привітала агітбригада  Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 «Шалені діти», яка продемонструвала свої спортивні та мистецькі навички.

У ході напруженої спортивної боротьби перемогу вибороли футболісти із Славути. Команда «Фортуна (м.Славута) отримала від організаторів Кубок, всім учасникам змагань було вручено Грамоти відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та районної федерації футболу.

ФОТОКОЛАЖ

18.09.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

«Стоп булінг»

 

Булінг (від англійського bullying) – цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет.

Це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі. Обумовлене це, зокрема, тим, що набуває популярності насильницька модель поведінки, пояснюють спеціалісти. За статистикою, 67% українських дітей стикалися з випадками булінгу, 24% дітей зараховують себе до числа жертв булінгу, 40% дітей ні з ким не діляться проблемою, навіть з батьками, 44% школярів-спостерігачів ігнорували булінг, тому що їм було страшно за себе.

У початковій школі діти ще не займаються жорстким булінгом, але вже можуть бути нетолерантними до інших. Щойно вчитель починає вибудовувати систему конкуренції та пріоритетів — діти починають один одного травити. А справжній булінг починається у середній школі — з 10-11 років — вік входження у підліткову кризу.

 

 

Уже сьогодні виділяють чотири його різновиди:

1. Вербальний (словесний).

2. Фізичний.

3. Соціальний.

4. Кібербулінг (електронні листи, sms-повідомлення, зняття бійок на телефон, розміщення в Інтеренеті відео)

 

Словесний булінг

Це словесне знущання або залякування за допомогою образливих слів, яке включає в себе постійні образи, погрози й неповажні коментарі про кого-небудь (про зовнішній вигляд, релігію, етнічну приналежність, інвалідність, особливості стилю одягу і т. п.).

Діти різні за своїм характером, багато хто чутливий і досить близько сприймає слова до серця, на жаль, такі школярі найчастіше стають жертвами цькування. Знущання над ними приносить задоволення агресору, особливо він щасливий, коли зміг довести до сліз.

Що говорять: залякування, погрози, образливі коментарі стосовно жертви чи когось з близьких (про зовнішність, одяг, релігію, фізіологічні особливості тощо).

Як розпізнати жертву? Дитина замикається в собі, плаче без пояснень, втрачає апетит, не цікавиться звичайними для неї речами, стає флегматичною. Якщо насилля тривале, то значно віддаляється від родини, часто гуляє наодинці, з'являється агресія. У разі відвертої розмови може відкритися, розказати про образу і запитати, чи то є правдою, що про нього сказали.

Що необхідно робити: по-перше, вчити своїх дітей поваги. За допомогою власної моделі поведінки зміцнювати їхню думку про те, що кожний заслуговує доброго ставлення, – дякувати вчителям, хвалити друзів, проявляти добре ставлення до працівників магазинів. Розвивати самоповагу дітей і вчити їх цінувати свої сильні сторони. Найкращий захист, який можуть запропонувати батьки, – це зміцнення почуття власної гідності й незалежності своєї дитини та її готовності вжити заходи в разі потреби. Потрібно обговорювати і практикувати безпечні, конструктивні способи реагування дитини на слова й дії розбишаки. Разом придумувати основні фрази, які дитина може сказати своєму кривднику переконливим, але не ворожим тоном, наприклад: «Твої слова неприємні», «Дай мені спокій» або «Відчепись».

 

Фізичний булінг

Це прояв агресивного залякування з використанням фізичної сили. Найчастіше застосовується до фізично слабших дітей. Мають місце факти колективного фізичного булінгу, коли дитина змушена протистояти цілому класові, який її штовхає чи б'є.

Що роблять: стусани, підніжки, блокування, відбирання речей, дотики неналежним чином.

Характерні ознаки: коли це відбувається, багато дітей не розповідають своїм батькам про інцидент, тому необхідно стежити за можливими попереджувальними сигналами й непрямими ознаками, такими як незрозумілі порізи, подряпини, удари, синці, відсутній або порваний одяг, часті скарги на головний біль і біль у животі, адже він може бути фізичним, а може й психосоматичним від небажання йти до школи, аби знову не стати жертвою.

Що необхідно робити: якщо виникає підозра, що дитину піддають фізичному насильству, необхідно розпочати випадкову розмову – спитати, як справи у школі, що відбувалось під час обіду чи на перерві, по дорозі додому. На основі відповідей з'ясуйте в дитини, чи вів хто-небудь себе образливо у ставленні до неї. Потрібно намагатися стримувати емоції. Також варто підкреслити важливість відкритого, постійного зв'язку дитини з батьками, вчителями або шкільним психологом. Документувати дати й час інцидентів, пов'язаних зі знущаннями, відповідну реакцію залучених осіб та їх дії. Не звертатись до батьків розбишак, щоб розв'язати проблему самостійно. Якщо фізичне насильство над дитиною продовжується й батькам потерпілих дітей потрібна додаткова допомога за межами школи, необхідно звернутися до місцевих правоохоронних органів. Існують закони про боротьбу із залякуванням і домаганнями, які передбачають оперативні коригувальні дії.

 

Соціальний булінг

Це соціальне залякування або булінг із застосуванням тактики ізоляції припускає, що когось навмисно не допускають до участі в роботі групи, трапеза це за обіднім столом, гра, заняття спортом чи громадська діяльність.

Характерні ознаки:  зміна настрою дитини, її небажання долучатись до товариства однолітків, і більш, ніж зазвичай, прагнення до самотності. Дівчатка частіше, ніж хлопчики, відчувають соціальну ізоляцію, невербальне або емоційне залякування. Душевний біль від такого виду булінгу може бути таким же сильним, як від фізичного насильства, і тривати значно довше.

Що необхідно робити: використати вечірній час, щоби порозмовляти з дітьми про те, як пройшов їх день. Допомогти  їм у всьому шукати позитивні моменти, звертати увагу на позитивні якості дітей і переконатися, що вони знають, що є люди, які їх люблять і завжди готові подбати про них. Зосередитися на розвитку їхніх талантів та інтересів до музики, мистецтва, спорту, читання й позашкільних заходів, щоб діти могли будувати взаємини поза школою.

 

Кіберзалякування, кібербулінг

Звинувачення когось з використанням образливих слів, брехні та неправдивих чуток за допомогою електронної пошти, текстових повідомлень і повідомлень у соціальних мережах. Сексистські, расистські та подібні їм повідомлення створюють ворожу атмосферу, навіть якщо не спрямовані безпосередньо на дитину.

Характерні ознаки:  стежити за тим, чи проводить дитина більше часу в Інтернеті, спілкуючись у соціальних мережах, чи буває при цьому сумною та тривожною. Навіть якщо вона читає неприємні повідомлення на своєму комп'ютері, у телефоні або планшеті, це може бути її єдиним способом соціалізації. Також слід звертати увагу, чи є в дитини проблеми зі сном, просить вона залишитись удома й не ходити до школи чи відмовляється від улюблених занять.

Що необхідно робити: повідомлення образливого характеру можуть поширюватись анонімно і швидко, що призводить до цілодобового кіберзалякування, тому спочатку слід встановити домашні правила користування Інтернетом. Домовитися з дитиною про тимчасові обмеження, що відповідають її віку. Слід бути обізнаними щодо популярних і потенційно образливих сайтів, додатків і цифрових пристроїв, перш ніж дитина почне використовувати їх. Необхідно повідомити дитину про намір відстежування її діяльності в Інтернеті. Також проінформувати її про те, що коли вона піддається кіберзалякуванню, то не повинна втягуватись, реагувати або провокувати кривдника. Замість цього їй необхідно повідомити про все батькам, щоб вони змогли роздрукувати провокаційні повідомлення, включаючи дати й час їх отримання. Повідомити про це у школу й Інтернет-провайдера. Якщо кіберзалякування загострюється й містить погрози та повідомлення явного сексуального характеру, необхідно негайно зв'язатися з місцевими правоохоронними органами.

Якщо дитина повідомляє вам, що вона або ще хтось піддається знущанням, булінгу, підтримайте її, похваліть за те, що вона набралася сміливості й розповіла вам про це, зберіть інформацію (при цьому не варто сердитись і звинувачувати саму дитину). Підкресліть різницю між доносом з метою просто завдати комусь неприємностей та відвертою розмовою з дорослою людиною, яка може допомогти. Завжди вживайте заходи проти знущань, булінгу, особливо якщо насильство набуває важкі форми або постійний характер, зв'яжіться з учителем або директором школи вашої дитини, щоб контролювати ситуацію доти, доки вона не припиниться.

Якщо булінг триває кілька місяців, — без дитячого психолога не обійтися.

Виховання молодого покоління  — це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.

ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

18.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

 

Ми приїхали працювати над уже вирішеним питанням – зустріч Президента з Екзархами Вселенського патріархату в Україні

 

Президент Петро Порошенко прийняв Екзархів Вселенського патріархату в Україні – Єпископа Едмонтону і Захiдної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіона та Архієпископа Памфільського і Західної Єпархії УПЦ в США Даниїла.

Глава держави наголосив, що початок місії Екзархів Вселенського патріархату в Україні Архієпископа Даниїла та Єпископа Іларіона є надзвичайно важливою подією для усіх православних в Україні. «Також надзвичайно важливим є те, що я можу звертатися до вас українською мовою. Це величезна насолода і розуміння того, що Україна займає велику частку у вашому серці», - додав Президент.

«Я дуже вдячний Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію за мужність і мудрість, які були продемонстровані у зв’язку з вашим призначенням», - сказав Президент. «Ми знаємо, що українці сотні років молилися за те, щоб мати Українську Помісну Православну Церкву. Погляди українців були спрямовані до Матері-Церкви, до Константинополя. Приємно, що Господь почув наші молитви» - зазначив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що останні три роки було пройдено великий шлях: «І в рамках цього шляху, зараз вже ми можемо казати, що вийшли на фінішну пряму. Це надзвичайна приємна новина».

Глава держави нагадав про святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України, коли сотні тисяч українців пройшли хресною ходою. «А до цього була дорога сотень тисяч українських вірян, які спільно молилися за те, щоб Господь послав нам Помісну Православну Церкву», - зазначив він.

«Якщо подивитися на обличчя людей, які тоді йшли хресною ходою, вони усі були сповнені радістю, миром і благодаттю, які чекають, щоб Помісна Православна Церква прийшла в Україну, створилася і була тим символом з’єднання країни, об’єднання, миру, благості, які б сприяли, нарешті, об’єднанню і православної віри і Української держави», - сказав Президент.

«Надзвичайно важливо, щоб ми мали ще один державотворчий фундамент – Помісну Православну Церкву», - акцентував Петро Порошенко та подякував Екзархам Вселенського патріархату в Україні за великий особистий внесок у надання автокефалії Українській Православній Церкві.

«Ми вас з нетерпінням чекали. Я надзвичайно вдячний за те, що ми зараз можемо спільно молитися, щоб Господь послав нам цю велику радість», - додав Президент та побажав успіху місії Патріарших Екзархів в Україні.

Архієпископ Памфільський і Західної Єпархії УПЦ в США Даниїл зауважив, що минув майже місяць із минулого візиту в Україну.

«Цього разу ми приїхали в Україну із надзвичайною місією, представляємо особисто Вселенського Патріарха Варфоломія і одночасно Священний Синод Вселенської Патріархії Константинопольської для того, щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням, що початок процесу надання автокефалії Українській Православній Церкві розпочався. Ми є на прямій, котра іде до фінішної лінії», - наголосив Архієпископ Даниїл.

«Нам багато працювати», - зауважив він та додав, що не може погодитися із заявами у деяких засобах масової інформації про те, що призначення Екзархів розділить українське православ’я. «Навпаки (ми приїхали – ред.) для того, щоб зробити ще більше кроків для того, щоб принести те всім бажане єднання для української православної церкви»», - підкреслив Архієпископ Даниїл.

Він зазначив, що Екзархи готові до чіткої співпраці з Українською православною цервою Київського патріархату, а також готові до діалогу з УПЦ в лоні Російської православної церкви, з УАПЦ. «Ми не маємо жодних пересторог для того, щоб зустрічатися із представниками різних релігійних організацій і почути їхню думку та конструктивно з ними співпрацювати», - сказав Архієпископ Памфільський.

В свою чергу, Єпископ Едмонтону і Захiдної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіон зачитав лист Вселенського Патріарха Варфоломія Президенту.  

«З особливою радістю та духовним піднесенням ми хотіли б проінформувати Вас, що в рамках вже започаткованого процесу надання довгоочікуваного та глибокого бажання статусу автокефалії христолюбивому українському народові Святий і Священний Синод на останньому засіданні одноголосно прийняв рішення призначити Його Високопреосвященство Архієпископа Даниїла Памфільського зі США та Його Преосвященство Єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади, які обидва служать у відповідних країнах українським православним віруючим під канонічним заступництвом та духовною опікою Константинопольської Матері-церкви, Екзархами Вселенського Патріархату в Україні», - йдеться у листі Варфоломія.

«Це знаменне історичне рішення Першого престолу православ’я, безумовно сприятиме процесам надання автокефалії, про яке ми молимось і над яким ми працюємо день і ніч. З цією радісною звісткою від Константинопольської Церкви-матері, Першого престолу православ’я ми тепло вітаємо Вас із вірою у чудовий процес, який ми разом із Вами започаткували для духовного процвітання та незалежності христолюбивої та багатостраждальної України», - зазначається в листі.

Архієпископ Памфільський Даниїл також повідомив, що вже призначено кілька зустрічей із різними представниками релігійних організацій і Екзархи приступають до активної роботи в Україні.

Глава держави подякував за цей лист Вселенському Патріархові Варфоломію та наголосив, що вражений словами Його Всесвятості: «Я прошу передати слова і моєї особистої вдячності Його Всесвятості і всього українського православного люду. Господь чує наші молитви».

Президент наголосив, що церква має бути відділена від держави і особливо від іноземної держави. «І на сьогоднішній день вплив іноземної держави ще більше переконує нас у правильності наших дій», - підкреслив він.

«Я щиро бажаю успіху, Ваші Високопреосвященства, вашій надзвичайно важливій місії. Ми молимося за те, щоб вона якнайшвидше привела до відповідного рішення. І зі свого боку будемо робити все для того, щоб ви мали можливість спілкуватися з усіма релігійними громадами. Робити все можливе для того, щоб забезпечити прийняття цього довгоочікуваного рішення», - сказав Петро Порошенко. Він також повідомив, що підготує лист у відповідь Вселенському Патріархові.

18.09.2018 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Уряд представив бюджет розбудови країни

Проект державного бюджету-2019 переданий до Верховної Ради

 

Уряд виконав вимоги Бюджетного кодексу, за якими проект бюджету на наступний рік має бути поданий в парламент до 15 вересня. У п’ятницю, 14 вересня, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував документ на засіданні Кабінету Міністрів, після чого проект головного кошторису країни був переданий до Верховної Ради. 

 

Збалансований бюджет

Уряд запланував стабільне зростання вітчизняної економіки.  За два роки номінальний ВВП зросте майже на 1 трлн грн. В наступному році інфляція має зменшитися з 9,9% запланованих на цей рік до 7,4% . Доходи Держбюджету-2019 сягнуть майже 1,3 трлн грн.

Одним із головних завдань у забезпеченні макроекономічної стабільності Уряд визначив скорочення боргів, а відтак – і зменшення боргового навантаження на бюджет. Вже в цьому році сума державного боргу зменшилася на 119,63 млрд грн. або на $2,39 млрд. В наступному році держборг має скоротитися до 52,2% ВВП (в цьому році – 60% ВВП), до  2020 р цей показник зменшиться до 49% ВВП.

 

 

Уряд забезпечує стабільне фінансування бюджетних пріоритетів

 

Безпека і оборона

В період війни найголовнішим пріоритетом для уряду залишається забезпечення обороноздатності держави та безпека громадян. Уряд виконав вимоги РНБО щодо фінансування видатків на оборону і безпеку не менше 5% ВВП. В наступному році на ці статті загалом закладено 209,5 млрд грн., що за загальним фондом більше на 31,5 млрд. грн., ніж в цьому році. 

Зростають також видатки на забезпечення громадської безпеки - на 16,1 млрд грн. (до 82,1 млрд грн.), на зарплати військовослужбовцям - на 24,1 млрд грн. (до 108,3 млрд грн.), на розвиток і модернізацію військової техніки –  на 3,9 млрд грн (до 36,2 млрд).

 

Енергоефективність

Важлива складова побудови енергонезалежної держави – зменшення споживання енергоресурсів. В наступному році енергоефективні проекти будуть фінансуватися через Фонд енергоефективності, в який закладено 1,6 млрд грн. 400 млн грн. закладено на фінансування «теплих» кредитів. За 4 роки дії програми «теплі кредити» вже отримали  500 тисяч українських родин.

 

Ремонт і будівництво доріг

В наступному році Уряд продовжить масштабний ремонт і будівництво доріг. Розвиток дорожньої інфраструктури залишається серед пріоритетів бюджетного фінансування. В 2019 р на дороги буде виділено 56 млрд грн. що на 8,3 млрд грн. більше, ніж цього року. На 1 млрд грн. збільшиться фінансування програм забезпечення безпеки дорожнього руху. Загалом на це виділено 2,5 млрд грн.

 

АПК

Вітчизняний аграрний комплекс формує 12% вітчизняного ВВП і  забезпечує близько 40% всіх валютних надходжень. Тому підтримка АПК залишається серед головних урядових пріоритетів і в бюджеті-2019.  Уряд забезпечив законодавчі вимоги щодо фінансування АПК на рівні не менше 1% загального випуску продукції в аграрному секторі.  Загальний обсяг фінансування - 6,9 млрд грн..  Збережені всі раніше започатковані програми. Зокрема, на розвиток тваринництва в бюджеті закладено 4 млрд грн., на здешевлення придбання вітчизняної техніки – 1,38 млрд грн., на підтримку фермерів – 1 млрд грн.

 

Децентралізація

Уряд продовжує процес децентралізації, який сприяє фінансовому зміцненню територіальних громад. В наступному році доходи місцевих бюджетів зростуть більше ніж на 40 млрд грн. В той же час уряд збільшує  допомогу у фінансуванні місцевих інфраструктурних проектів. В наступному році бюджет Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) зросте на 3,1 млрд грн. до 9,1 млрд грн. Що дозволить збільшити кількість інфраструктурних проектів, що реалізуються за підтримки Фонду.  В цьому році за рахунок коштів ДФРР та субвенції на розвиток ОТГ  вже реалізується 3170 проектів  на загальну суму 7,7 млрд грн. В 2019 р субвенція на підтримку ОТГ складе 1,9 млрд грн.

 

Якісна освіта

 Уряд турбується про майбутнє країни і створює належні умови для розвитку дітей. Тому освіта залишається серед пріоритетних напрямів соціальних видатків. Загальна сума фінансування освіти у наступному році зросте на 27,8 млрд грн. до 242,1 млрд грн. до  В тому числі ці кошти будуть використані на подальше реформування початкової освіти. На ці цілі виділяється 1 млрд грн. Також в бюджеті передбачені кошти на подальше зростання зарплат вчителів.

 

Сучасна система охорони здоров’я

В наступному році уряд продовжить масштабну реформу охорони здоров’я. Нова сучасна медицина має підвищити якість лікування і подовжити тривалість життя українців. Зокрема, фінансування оновленої системи первинної медичної допомоги передбачено на рівні 15,3 млрд грн. Також в наступному році стартує реформа екстреної  медичної допомоги, на фінансування якої виділяється 1 млрд грн.  Нові «швидкі» і  диспетчерські системи допоможуть врятувати тисячі життів.  

В наступному році продовжиться програма «Доступні ліки», за якою люди мають можливість отримати ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету ІІ типу безкоштовно, або з незначною доплатою. На її фінансування виділяється 1 млрд грн. Також в наступному році  стартує програма покриття витрат громадян на проведення медичної діагностики. Фактично, держава оплачуватиме  громадянам вартість всіх досліджень, на які їх відправляють сімейні лікарі. На ці цілі в бюджеті закладено 2 млрд грн.

Загалом фінансування охорони здоров’я в 2019 році збільшиться на 9,5  млрд грн. до 92,3 млрд грн.

 

Соціальний захист

Головна мета всіх реформ, які проводить уряд – підвищення якості життя громадян. Людина є ключовим фокусом всіх реформ. В проект бюджету-2019 закладено подальше зростання соціальних стандартів. Зокрема, мінімальна заробітна плата зросте  до 4173 грн ( на 450 грн або на 12% порівняно з січнем 2018 р).

В 2019 році вперше в історії України завдяки урядовій пенсійній реформі пенсії будуть перераховані автоматично в залежності від інфляції і зростання зарплати. В середньому після перерахунку пенсії зростуть приблизно на 15-20%.

З  наступного року буде проведено монетизацію субсидій на ЖКП. Це означає, що субсідіанти отримувати муть "живі гроші", а не зниження платежів на розмір держдопомоги, як зараз.

Уряд потурбувався про батьків новонароджених – з 1 вересня цього року кожний новонароджений отримуватиме «пакунок малюка» із речами, що необхідні в перші місяці життя. Вартість такого пакунка складає 5 тис грн. В проекті бюджета-2019  закладені кошти на ці витрати і в наступному році.

 

Культура

Уряд приділяє особливу увагу розвитку культури, що вже дає свої результати. Зокрема, українські фільми стають популярними не тільки на Батьківщині, а й за кордоном.  У наступному році буде продовжено бюджетну підтримку розвитку вітчизняного кіно. На ці цілі закладено 1 млрд грн. Крім того уряд запропонує принципово нову модель фінансування. З наступного року почне функціонувати так званий громадський бюджет. Громадяни самі вирішуватимуть, яку пам’ятку архітектури відновити у своєму регіоні, а держбюджет профінансує відповідні роботи. На ці цілі в проекті бюджет-2019 закладено 0,5 млрд грн.

 

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України

Ми завершили роботу над документом, який дає старт бюджетному процесу. Важливо, щоб цей бюджет був не тільки реалістичним, а й підтримував розвиток національної економіки і впровадження необхідних змін у війську, в освіті, в охороні здоров’я, інфраструктурі, а також виконання тих завдань, які визначені стратегією розвитку. Бюджет має дати відповіді на питання, як ми маємо жити в 2019 році. В головному кошторисі країни збережені всі ключові напрямки реформ, започатковані в попередні роки.

Далі у нас починаються тримісячні баталії. Але це вже третій наш бюджет. Країна живе, економіка розвивається.  Якби нам не повісили на 1,3 трлн грн боргу, ми зробили б в сотні разів більше того, що зараз можемо собі дозволити. Але я впевнений, що системність наших дій стає відчутною і в зростанні заробітних плат, і у  відновленні дорожньої  інфраструктури, і в підвищенні якості медичних послуг, і в багатьох інших сферах.

Проект «Бюджет розбудови країни»

18.09.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Уряд розпочав виплату зекономлених взимку субсидій

 

 Цьогоріч із заявами на монетизацію частини зекономлених газових субсидій до управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації звернулися 1953 домогосподарства і 86 сімей, які використовують для опалення електроенергію.

Середня сума так званої премії за зекономлений взимку газ становить близько 695,79 грн., все залежить від заощаджених у вигляді субсидій кубів газу.

На початку опалювального періоду кожен, хто подав до 1 вересня відповідну заяву, отримає від Уряду грошову винагороду за «розумне» споживання енергоресурсів.

За рішенням комісії строк подання заяви щодо отримання коштів невикористаної житлової субсидії може бути продовжено до 1 листопада поточного календарного року.

Нагадаємо, під монетизацію підпав зекономлений домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 куб. м газу.

Минулоріч готівкові виплати за зекономлені енергоресурси у вигляді субсидій отримали 1 мільйон 755 тисяч українських родин, зокрема в Ізяславському районі 3460 родин на суму 2210,1 тис. грн.

18.09.2018 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

Президент увів в дію рішення РНБОУ щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року «Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією».

Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України підтримано пропозиції Міністерства закордонних справ України щодо припинення Україною дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Міністерство закордонних справ України має заявити Російській Федерації про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, підписаного 31 травня 1997 року, відповідно до статті 40 цього Договору та внести у встановленому порядку на розгляд Президентові України проект Закону України щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ.

Також, відповідно до рішення РНБОУ, МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй, Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, інші міжнародні організації про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією, підписаного 31 травня 1997 року, та підстави припинення.

Як зазначила Представник Президента у Верхній Раді України, народний депутат України Ірина Луценко під час засідання погоджувальної ради лідерів фракцій та груп, на засіданні Ради нацбезпеки і оборони «було погоджено позицію держави щодо не продовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією».

Вона повідомила, що до 30 вересня Російську Федерацію буде поінформовано нотою МЗС України, а Главою держави буде внесений до Парламенту відповідний законопроект у відповідності до статті 24 Закону України «Про міжнародні договори України».

18.09.2018 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Ізяславщина  провела в останню путь загиблого в зоні проведення ООС офіцера

 

Нав’язана нам війна на Донбасі забрала вже тисячі життів українців, які були кращими, цвітом нації. Не думаючи про своє життя, вони за першим покликом стали на захист своєї Вітчизни. Серед них були і наші земляки. І знову страшна чорна звістка надійшла в Ізяславський район.

14 вересня 2018 року у госпіталі, внаслідок важкого поранення, отриманого 13 вересня під час виконання бойових завдань із захисту незалежності та територіальної цілісності України, пішов із життя 27-річний капітан 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади (в/ч 1556) Слободян Олександр Іванович, уродженець міста Ізяслав.   

 Важко передати словами горе матері та батька, котрі втратили  єдиного сина. Не дочекається в рідному домі мати молодої невістки, не діждеться щебету внуків, бо жорстока рука ворога позбавила життя її сина. Олександр любив життя і багато хотів  встигнути, але занадто рано ворожі кулі його життя обірвали, не давши здійснитись юнацьким мріям.

Сьогодні на подвір’ї,  де Олександр раніше проживав, зібралися сотні  людей: рідні, близькі, друзі, знайомі, працівники районного військового комісаріату та інші, які прийшли провести в останній шлях  славного воїна,  який на олтар перемоги над підступним та оскаженілим ворогом  поклав своє життя.

Згодом траурна процесія перемістилася на головну площу Ізяслава – площу Героїв Майдану, де відбулася громадська панахида і де усі  небайдужі містяни змогли віддати останню шану  землякові.  Підтримати родину і провести в останній шлях загиблого прийшло чимало ізяславчан – керівництво міста та району, працівники установ, організацій, підприємств, громадські активісти, військові, молодь. Не одна сотня людей, які, можливо, й не знали Олександра особисто, але своїм обов’язком вважають віддати шану його світлій пам’яті.

На головній площі міста, відкриваючи церемонію прощання, не зміг стримати хвилювання і зрадливих сліз голова райдержадміністрації Борис Яцков, промовляючи слова подяки батькам за сина та шани до загиблого героя. «Він віддав своє життя за те, щоб сьогодні й завтра ми жили під мирним небом. Він прожив коротке, але гідне життя   і віддав його заради нас, заради миру, заради рідної держави…», - наголосив Борис Олександрович.

У Свято-Михайлівському храму УПЦ міста Ізяслав було відправлено поминальну службу представниками духовенства району.

До вічного спочинку земляки проводжали Олександра у скорботі, зі сльозами на очах та з молитвою щирою. Похоронна процесія, що розтягнулася на кількасот метрів, йшла у невимовній тузі під звуки духового оркестру.

Поховали Олександра Слободяна із військовими почестями на центральному кладовищі міста Ізяслав, на алеї почесних поховань. 

Олександр Іванович Слободян народився 30 січня 1991 року. Навчався в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука, яку  закінчив у 2008 році.  Педагогам та однокласникам він запам’ятався товариським та активним учнем. Ще зі шкільних років хлопець ніколи не боявся взяти на себе відповідальність у вирішенні складних ситуацій. Ця риса збереглася в нього і в подальшому житті.

Закінчив Національну академію внутрішніх справ (м.Київ), гідно служив командиром навчального взводу Національної гвардії у м.Золочів Львівської області. Тричі був у найгарячіших місцях зони АТО та ООС, захищаючи Батьківщину, зокрема у: 2014 році – в Дебальцеве, 2015 році – під Бахмутом (колишній Артемівськ)  та у 2018 році – під Волновахою. На жаль, третій  – його останній похід. Загинув 27-річний військовий унаслідок важкого поранення під час обстрілу бойовиками позицій українських військових у Волновахському районі Донецької області.

У загиблого залишились в місті Ізяслав батько та мати.

Немає таких слів, які б зараз могли заспокоїти  родину Героя. У ці гіркі  хвилини  щиро поділяємо горе сім’ї, разом із всією громадою схиляємо голови у глибокій скорботі.  Пам'ять про Олександра Івановича Слободяна вічно житиме в наших серцях. Він був, є і буде справжнім сином України.

Герої не вмирають, їх пам’ятають вічно…

ФОТОКОЛАЖ

17.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбулася XXXI агропромислова виставка «Агро-Поділля 2018»

 

15 вересня у місті Хмельницький відбулася XXXI агропромислова виставка «Агро-Поділля 2018». Цьогоріч на виставку було запрошено більше 450 учасників з усіх регіонів України та закордону. Також, традиційно кращі зразки продукції та товари місцевих підприємств були представлені кожним районом області, чималою кількістю суб’єктів господарювання, окремими вищими навчальними закладами, закладами профтехосвіти, держлісгоспами області, фізичними особами - підприємцями, тощо.

До уваги учасників та відвідувачів виставки  була представлена сучасна сільгосптехніка, обладнання, комплектуючі, запчастини, сервіс, обладнання для тваринництва та переробки біомаси, засоби захисту рослин, добрива, насіння, сучасні технології і проекти у сільському господарстві. Відбулись демонстраційні покази техніки і технологій на полігонах виставкового комплексу. Великий інтерес у жителів міста Хмельницького та  учасників виставки викликав ярмарок сільськогосподарської продукції.

Відкрили виставку «Гагро-Поділля 2018» - перерізавши стрічку – голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний, заступник Хмельницького міського голови Анатолій Нестерук.

Зі словами вітання до учасників 31-ї  виставки «Агро – Поділля 2018» звернувся голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий. На початку він виголосив слова вітання  від імені Президента України Петра Порошенка.

«Сьогодні хлібороб Хмельниччини – це справді поважна людина, до якої треба підходити з відкритим серцем і всіляко допомагати як з боку влади, так і кожному з нас. Завдячуючи нашим хліборобам, Хмельниччина є лідером в Україні з розвитку агропромислового комплексу», – сказав Вадим Миколайович. Також він зазначив, що вже декілька років підряд Хмельниччина серед регіонів України входить у десятку найкращих по валовому збору зернових, займає четверте місце по кількості великої рогатої худоби,  друге - по кількості корів та вже традиційно перше місце - по урожайності ранніх зернових культур.

Голова облдержадміністрації висловив сподівання, що сьогоднішня виставка дасть можливість кожному віднайти для себе нових партнерів та постачальників, поділитися досвідом роботи, популяризувати сільськогосподарську продукцію, аби надалі розвивати своє виробництво та створювати нові робочі місця.

Також очільник області подякував хліборобам за гарні показники та лідируючі позиції в аграрній галузі, інвесторам, які розвивають сільське господарство в області, та міжнародним делегаціям, які завітали на виставку. Посадовець  побажав усім плідної праці, гарних контрактів, розвитку, добра та миру нашій державі.

Учасників та гостей виставки «Агро-Поділля 2018» привітали: голова обласної ради Михайло Загородний, заступник Хмельницького міського голови Анатолій Нестерук, директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олег Омелянюк, голова Асоціації сільгоспвиробників Хмельницької області Василь Мастій, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Агнєшка Гуральська.

В.Лозовий, М.Загородний, А.Нестерук, О.Омелянюк, В.Мастій вручили групі сільгоспвиробників та суб’єктів господарювання відзнаки за досягнення в роботі.

У ході проведення виставки було встановлено рекорд України в номінації «Найбільший розмір» за кондитерські вироби, а саме найбільшу карту Хмельницької області розміром 5х5 метрів, створену із 8700 мафінів та прикрашену гербами районів та орнаментом, створеним працівниками ТОВ «Український кристал». Офіційний представник Книги рекордів України вручила відповідні дипломи директору Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олегу Омелянюку та директору підприємства «Український кристал» Володимиру Юр’єву.

 Голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний та віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Агнєшка Гуральська у ході знайомства із виставкою відвідали експозиційний намет Ізяславського району. У ньому їх  привітали голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, начальник відділу агропромислового розвитку Володимир Ткачук та вручили запашний ізяславський коровай. Ізяславчани розповіли про досягнення підприємств агропромислового комплексу Ізяславщини та   ряду переробних підприємств району. Також В.Лозовий та М.Загородний відвідали представлені на виставці експозиційні стенди ДП «Ізяславське лісове господарство» та НП «Мале Полісся». Також на виставці був представлений і колектив Плужненського професійного аграрного ліцею.

Під час виставки діяв ярмарок із продажу різноманітної сільськогосподарської продукції безпосередньо від  виробників. Серед тих, хто торгував на цьому ярмарку, були і підприємці із села Білогородка, які пропонували покупцям різноманітні саджанці. До речі їх товар користувався  підвищеним попитом.

Святковий настрій гостей свята забезпечували кращі професійні та самодіяльні колективи закладів культури Хмельницької області.

ФОТОКОЛАЖ

16.09.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

У черговий раз на землю Ізяславщини прийшла чорна вістка біди

 

 

14 вересня 2018 року у госпіталі, внаслідок важкого поранення, отриманого під час виконання бойових завдань по захисту незалежності та територіальної цілісності України, пішов з життя 27-річний капітан  128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Слободян Олександр Іванович з м.Ізяслав. Він до кінця з честю та гідністю виконував свій військовий обов’язок.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким загиблого, розділяємо їх гірку втрату, відчуваємо біль їх сердець та душі.

Світла пам’ять про нього назавжди залишиться в наших серцях.

Вічна пам'ять герою!

 

14.09.2018 р.

 

Лісівники Ізяславщини відзначили своє професійне свято

 

Результати праці хранителів природи переоцінити складно, адже саме завдяки цим людям збережені численні гектари українського лісу – не тільки унікального і безцінного дарунку природи, прикраси рідної землі, але й запоруки нашої екологічної безпеки.

Стрімкому XXI століттю потрібні різні професії, але як ніколи раніше повинна цінуватися та, яка активно впроваджує новітні природоощадні технології, щоб залишити у спадок нащадкам справді зелену планету. Робота працівників лісу  - одна із найтяжчих, але це не завадило стати однією великою родиною, яка, попри всі труднощі, невтомно рятує численні гектари зелених насаджень на наших землях.

 13 вересня, на території ДП «Ізяславське лісове господарство» працівники лісу Ізяславщини відзначили своє професійне свято, котре  традиційно відзначають у третю неділю вересня.

На гостину до лісівників району завітали голова райдержадміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, представники Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, Михлянського шкільного лісництва, що діє на базі Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст., голова громадської організації «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО» Володимир Павлюк.

Вступне слово надали директору ДП «Ізяславське лісове господарство» Петру Курельчуку, який розповів про пророблену роботу, здобутки лісництв Ізяславщини та подякував усім за плідну працю.

До слова запросили й голову райдержадміністрації Бориса Яцкова, який привітав усіх працівників лісового господарства  із професійним святом, подякував їм за самовіддану працю, озеленення району та за підтримку української армії, яку вони невпинно надають. У своєму виступі Борис Олександрович зазначив: "Примножуючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд України, ви забезпечуєте надійний захист земельних угідь, поліпшуєте екологічний стан довкілля, нарощуєте випуск продукції лісового господарства. Переконаний, що Ви й надалі робитимете гідний внесок в економічний розвиток нашого району та збереження його безцінних природних багатств».

Також працівників лісу привітали голова районної ради Сергій Шлегель та Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди свята працівників, завдяки праці яких галузь активно розвивається, керівники району, міста, галузі та підприємства вручили відзнаки  різних рівнів органів влади та подяки громадської організації.

Святковий настрій учасникам святкового зібрання подарував колектив народного аматорського ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури.

ФОТОКОЛАЖ

14.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Шановні працівники та ветерани цивільного захисту Ізяславщини!

 

Щиро вітаємо всіх працівників цивільного захисту, аварійно-рятувальних служб та пожежної охорони із професійним святом - Днем рятівника.

Мешканці Ізяславщини високо цінують вашу мужність, самовідданість, постійну готовність до найсуворіших випробувань, здатність до самопожертви задля врятування життя та охорони здоров’я громадян. Кожен ваш день – це випробування сили духу і професіоналізму, результат зразкового виконання свого професійного обов’язку.

Свято рятувальників є не лише професійним, оскільки його відмічають разом з вами громадяни, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров'я людей.

Утверджуючи добро і милосердя, ви із честю виконуєте покладені на вас завдання. Ми глибоко переконані, що рятувальники Ізяславщини й надалі збагачуватимуть традиції своєї професії, віддано і сумлінно служитимуть обраній справі.

Бажаю вам щастя, здоров’я, добра і якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у ваших родинах!

З повагою

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков

 

 

В Ізяславському районі відзначили День рятівника

 

17 вересня своє професійне свято по всій Україні відзначають люди, які вмілими та професійними діями визволяють з біди тисячі людей, рятуючи найцінніше – людське життя.

Напередодні  свята, 14 вересня, розділити святкові хвилини з людьми складної і відповідальної професії до Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області та 13 ДПРЧ завітали голова районної державної адміністрації Борис Яцков, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук.

До присутніх на зібранні колег та гостей звернувся  завідувач Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Артем Шашок. Він відмітив, що захищати Батьківщину та її громадян від пожеж і надзвичайних подій завжди було благородною справою. «Важко переоцінити важливість і значущість тієї справи, яку кожен день, кожну годину виконують рятувальники і пожежники, ризикуючи власним життям. Відзначення професійного свята є державним визнанням неоціненного внеску людей цих мужніх професій - людей сильних духом, котрі із честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя людей від вогню та стихії», - наголосив Артем Шашок.

У своєму вітанні голова райдержадміністрації подякував за роботу колективам Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області та 13 ДПРЧ та висловив безмежну вдячність людям, які успішно ліквідують пожежі, наслідки аварій та стихійні лиха, попереджують різного роду надзвичайні ситуації та забезпечують безпечну життєдіяльність населення у районі.

Крім того рятівників району привітали заступник голови районної ради Михайло Борисюк та секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко.

За самовідданість, професіоналізм, виявлені під час виконання службових обов’язків, вірність присязі  та з нагоди Дня рятівника Б.Яцков, М.Борисюк, Н.Попко та А.Шашок вручили групі рятівників району відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, Ізяславського РС ГУ ДСНС України в Хмельницькій області.

Борис Яцков та Михайло Борисюк вручили колективу 13 ДПРЧ сертифікат для придбання форменого одягу особовому складу на суму 25 тис.грн.

Також до рятувальників району із пастирським словом та  привітанням звернувся благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. Отець Володимир благословив рятівників району та окропив їх свяченою водою.

За пропозицією Бориса Яцкова усі присутні вшанували пам'ять усіх вогнеборців, рятівників, борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України хвилиною мовчання. До меморіальної дошки героям-чорнобильцям було покладено вінок.

ФОТОКОЛАЖ

14.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Голова райдержадміністрації та його заступник взяли участь у засіданні тридцять восьмої позачергової сесії районної ради

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за пропозицією  районної державної адміністрації та  групи депутатів  районної ради про необхідність скликання позачергової сесії з метою термінового вирішення  освітніх питань сьогодні, 14 вересня, в залі засідань районної ради відбулось засідання тридцять восьмої позачергової сесії районної ради сьомого скликання, яке провів голова районної ради Сергій Шлегель.

У роботі сесії також взяли участь голова райдержадміністрації Борис Яцков і його заступник Володимир Левченко.

На розгляд сесії було винесено десять питань, які відповідно до Регламенту роботи Ізяславської районної ради попередньо розглядалися на засіданнях постійних комісій та президії ради.

У ході роботи зібрання депутати приділили особливу увагу питанням про затвердження: маршрутів руху шкільних автобусів на 2018-2019 навчальний рік; передавального акту Теліжинецької  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Ізяславської районної ради Хмельницької області; передавального акту Мокрецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дитячий садок» Ізяславської районної ради Хмельницької області; Статуту опорного закладу «Білогородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Ізяславської районної ради Хмельницької області; штатного розпису комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ізяславської районної ради Хмельницької області.

Крім того було обговорено питання внесення змін до списку присяжних Ізяславського районного суду; надання згоди адміністрації Ізяславської ЦРЛ на призупинення функціонування терапевтичного відділення № 2 с. Плужне Ізяславського району Хмельницької області; надання матеріальної допомоги; погодження проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіального утворення села Кропивна на території Сахновецької сільської ради Ізяславського району Хмельницької області  та села Влашанівка на території Сахновецької сільської ради Ізяславського району Хмельницької області, та інші питання.

Після тривалого обговорення та отримання відповідей на запитання по кожному із питань було прийнято відповідні рішення шляхом голосування.

14.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

«Щоб навести елементарний порядок в населеному пункті, не потрібні великі кошти – потрібне бажання та активна позиція і авторитет керівника місцевої громади», - голова Ізяславської райдержадміністрації Борис Яцков

 

 

13 вересня в селі Михнів відбулося велике прибирання на одній із вулиць населеного пункту. Здавалося б пересічна подія, на яку ніхто не звернув би увагу, проте відбулась вона не завдяки ініціативі керівництва Михнівської сільської ради в особі Михнівського сільського голови Володимира Романюка, а скоріше всього всупереч останньому. Ініціативу наведення порядку в селі взяв на себе голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради  Борис Яцков. Основною метою було не стільки прибирання, а скільки  яскрава демонстрація того, що для наведення елементарного порядку в будь-якому населеному пункті не потрібні великі кошти – потрібне бажання та активна позиція і авторитет керівника місцевої громади.

На заклик очільника районної державної адміністрації  прибрати вулицю Центральна в селі Михнів - у свою обідню перерву – відгукнулися: працівники апарату районної державної адміністрації і її структурних підрозділів, представники від чималої кількості установ, організацій та суб’єктів господарювання міста Ізяслав. За короткий відрізок часу ними було проведено роботи із очищення тротуару по вулиці Центральна, який фактично не очищався від часу його прокладення. Крім того було вирізано гілки кущів та дерев, що заважали пересуванню пішоходів. Завдяки підтримці місцевого господарства ТОВ КОМПАНІЯ «УКРЕЛІТАГРО» було забезпечено вивезення зібраного сміття та гілок.

Як наголосив Борис Яцков: «Проведення даної акції є сигналом для тих керівників місцевих громад, які ходять на роботу лише для того, щоб отримувати заробітну платню, а не для вирішення питань своїх громад. Не будете  виконувати своїх обов’язків – зберемо людей з Ізяслава і наведено порядок – і нехай усім вам буде соромно».

По завершенню роботи Борис Олександрович подякував усім її учасникам та висловив у черговий раз своє переконання у тому, що від розуміння спільних дій громади залежить її добробут та майбутнє.

ФОТОКОЛАЖ

14.09.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

Шановні працівники лісового господарства!

Щиро вітаю усіх, хто пов’язав свою долю з лісом, примноженням та використанням його невичерпних ресурсів, з професійним святом – Днем працівника лісу.

Цей день звертає увагу всіх людей на необхідність турботи про лісові насадження, про неприпустимість їх масової вирубки та засмічення, адже ліс – це неоціненне багатство країни, витвір природи і людської праці, що має важливе економічне і екологічне значення.

Зміцнюючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд України, лісівники вносять вагомий вклад у захист земельних угідь та поліпшення стану довкілля, забезпечують потреби суспільства у різноманітній лісовій продукції.

У наш час особливо важливо розширювати лісові насадження, зберігати їх для прийдешніх поколінь, підвищувати ефективність лісового господарства, якомога раціональніше використовувати природні багатства на благо розвитку нашої країни.

Переконаний, Ваш професіоналізм, уміння та працелюбність сприятимуть гідному виконанню поставлених завдань на благо процвітання України.

Щиро бажаємо вам, шановні працівники лісового господарства, нових успіхів у праці, віри і наполегливості у досягненні поставленої мети, міцного здоров’я, родинного щастя, миру та достатку.

З повагою, голова державної адміністрації, депутат обласної ради  Борис Яцков

 

Гарні здобутки до професійного свята

 

Ізяславський лісгосп – це комплексне багатопрофільне лісогосподарське господарство, яке займається лісовідновленням, доглядом за лісовими насадженнями, охороною та захистом лісів, лісозаготівлею та переробкою деревини, вирощуванням декоративного посадкового матеріалу і відтворенням диких тварин. Пріоритетом є розширене відтворення лісів, створення насаджень з цінних деревних та чагарникових порід.

Навесні цього року наш колектив створив192,7 га лісових культур, в тому числі 144 га з сосни звичайної та 22,9 га з дуба звичайного. Природним шляхом відновлено 42,2 га лісових насаджень.

Не так вже й просто виростити ліс, як здається на перший погляд. Посадка – це, напевно, один з найлегших етапів. Далі – найскладніше — створити оптимальні умови для зростання лісу. Найголовніше – не дати бур’янам, порослі, рослинам-піонерам, які швидко заселяють зруби і відкриті місцевості, пригнітити ріст і розвиток головних лісоутворюючих порід. Для цього щороку проводимо догляди, що включають прополювання культур, обкошування їх як вручну, так і механізованими знаряддями, аж поки саджанці не досягнуть оптимальних розмірів і їх не переведуть у вкриті лісом площі. Протягом весняно-літнього лісокультурного сезону проведено догляди за новоствореними насадженнями на площі 1046 га, з них 230 - шляхом прополювання, а 816 га – обкошуванням. Механізованим способом проведено догляд за лісовими культурами на площі 586 га.

Для потреб лісовідновлення на декоративному розсаднику підприємства створено дільницю з вирощування садивного матеріалу деревних та чагарникових лісових порід. Вона складається з 14 коробів, наповнених спеціальним субстратом та облаштованих системою зрошення для підтримання оптимальної вологості субстрату. В коробах створено посіви сосни звичайної на площі 128 м2, модрини європейської –  128 м2, ялини європейської – 96 м2. Крім того, на площі 32 м2 створено посіви псевдотсуги Мензіса, вирощені сіянці якої планується використовувати для заліснення. Введення в лісові культури цієї рослини-інтродуцента сприятиме кращому росту головної породи. Загалом засіяно короба площею 384 м2 , а 26 м2 залишено під посів берези повислої. Дана технологія вирощування сінців дасть змогу отримати високоякісний посадковий матеріал, який буде використовуватись для відновлення лісових насаджень лісгоспу.

Цього року також встановлено обладнання з сушіння та переробки шишок та обробки насіння перед закладанням його на зберігання, а також безпосередньо перед висіванням. Цей комплекс обладнання дає змогу переробляти шишки хвойних порід та отримати високоякісне насіння для задоволення власних потреб з лісовідновлення, а також надавати послуги з переробки шишок сусіднім лісогосподарським підприємствам. На сьогодні в місцевій шишкосушарці перероблено 7 тонн шишок сосни та отримано майже 100 кг насіння сосни звичайної, яке пройшло перевірку якості у Вінницькій лісонасіннєвій лабораторії, де засвідчено високий клас якості насіння. 

Досить важливими у виробничій діяльності лісгоспу є охорона та захист лісів від самовільних рубок, хвороб та шкідників, а головне — від лісових пожеж. У Кунівському, Плужненському, Михельському лісництвах встановлено системи відеоспостереження, оновлено пожежно-технічну базу. Підприємство має 4 пожежні автомобілі високої прохідності, 2 одиниці пожежної техніки, яка пристосована для забору води з водойм, підвозу на місце пожежі, передачі до пожежного автомобіля та самостійного гасіння пожежі. Також облаштовано місця для забору води пожежними автомобілями.

Щоб не допустити пожеж у лісових масивах, з початку року створено 3 км протипожежних розривів, облаштовано 123 км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 211 км. Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.

Сьогодні найбільша проблема лісової галузі – масове всихання хвойних насаджень, спричинене різкою зміною клімату. Це призвело до ослаблення соснових насаджень, на які згодом заселяються шкідники. Зараз єдиним ефективним рішенням проблеми є прибирання уражених шкідником дерев. Хворе дерево потрібно негайно зрубувати та вивозити якнайдалі від здорових дерев. Такий захід сприяє зменшенню чисельності шкідника, запобігає спалахам його масового розмноження. Щоб попередити поширення шкідників силами лісової охорони із залученням спеціалістів державного спеціалізованого підприємства “ВІННИЦЯЛІСОЗАХИСТ”, постійно проводяться санітарні обстеження лісових насаджень, на основі яких  здійснюються невідкладні санітарно-оздоровчі заходи. В залежності від кількості ушкоджених дерев на площі проводять санітарно – вибіркові чи суцільно-санітарні рубки.

Усвідомлюючи катастрофічні масштаби проблеми всихання, на  зрубах в подальшому забороняється створювати чисті соснові деревостани. Практикуються нові схеми створення лісових культур. В культури головної породи сосни чи ялини звичайної вводяться породи, стійкі до посушливих кліматичних умов та високих температур: псевдотсуга Мензіса, модрина європейська. Змішані хвойні насадження, введені нові породи, а особливо створені листяно-хвойні насадження підвищують стійкість деревостанів до всихання та розвитку і поширення деревних шкідників. Крім того, нові лісотвірні породи не поступаються технічно-якісними показниками своїм попередникам – сосні та ялині.

Крім проблем, створених аномальними погодними умовами, на підприємстві і в галузі в цілому є чимало інших проблем. У зв’язку з політичними баталіями, які відбуваються навколо лісової галузі, підприємства залишені наодинці з проблемами, що потребують швидкого вирішення. Приміром, у зв’язку з тимчасовою забороною експорту дров’яної лісопродукції різко скоротилася реалізація, оскільки внутрішній ринок не потребує такої кількості і такої якості деревини, яка у великих обсягах накопичується і втрачає якість. Це призводить до різкого зменшення вирубки сухостійних насаджень, що створює небезпеку масового розмноження стовбурних шкідників, наслідком якого є масове всихання хвойних дерев.

Державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» має досить потужну матеріальну базу, серйозний потенціал робітничого та керівного складу. Це дає змогу працювати ритмічно, постійно нарощувати обсяги виробництва, вчасно виплачувати зарплату та розраховуватися з державним і місцевим бюджетами, сплачувати всі платежі. З початку поточного року було сплачено всього платежів до зведеного бюджету на суму понад 28 млн. грн., в тому числі понад 10 млн. грн. – до місцевого бюджету. Зазначимо, що Ізяславський лісгосп став переможцем обласного рейтингу серед лісових підприємств «Сумлінний платник податку – 2017».

У цей непростий для нашої держави час, коли фактично на Сході України ведеться війна, колектив підприємства не стоїть осторонь, а бере активну участь у наданні допомоги нашим військовим на Донбасі. Підприємство також не стоїть осторонь тих проблем, які існують в районі і місті.

Ізяславське лісове господарство є чисельно найбільшим серед державних лісогосподарських підприємств області. Головне надбання підприємства — це його колектив, робітники, інженерно-технічні працівники і службовці. Краща робота завжди відзначається вищою заробітною платою за рахунок преміювання та доплат, тобто всі працівники зацікавлені в кінцевому високому результаті.

У переддень професійного свята щиро дякую колективу за сумлінну працю. Нехай доля обдаровує всіх усіма благами, а стійкість, звитяга в подоланні труднощів обернуться вагомими професійними здобутками, повагою та вдячністю людей!

14.09.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

 

Це найбільший контракт в сільськогосподарському секторі за всю історію незалежної України - Президент про угоду між компаніями Mriya Farming PLC та SALIC

 

Президент Петро Порошенко вважає підписання угоди купівлі-продажу акцій між компаніями Mriya Farming PLC та Saudi Agricultural and Livestock Investment Company щодо продажу компаній Mriya Holding Cyprus Limited та Mriya Trading Cyprus Ltd надзвичайно важливою подією, оскільки є свідченням якісної зміни інвестиційного клімату в нашій державі, відновлення віри інвесторів та їх готовність вкладати кошти в Україну.

«SALIC є власністю суверенного фонду Саудівської Аравії, і він сьогодні є одним із найбільших інвесторів в сільськогосподарський бізнес по всьому світові. І рішення сьогодні прийти в Україну є яскравою демонстрацією того, що Україна на сьогоднішній день готова приймати таких інвесторів і створила для цього всі необхідні умови», - наголосив Глава держави під час церемонії підписання угоди між компаніями Mriya Farming PLC та SALIC, яка відбулася в Адміністрації Президента.

Петро Порошенко назвав важливим той факт, що сьогодні реалізовується у конкретні кроки інтерес наших арабських партнерів та плани інвестицій в Україну з боку найбільших світових інвесторів, який був засвідчений під його візиту до Саудівської Аравії.

«Сьогодні це є найбільший контракт, найбільша купівля в сільськогосподарському секторі за всю історію незалежної України. Сьогодні це перша знакова інвестиція суверенного фонду Саудівської Аравії і суверенного фонду всіх країн світу в українські активи», - також підкреслив Президент.

«Сьогодні це перша інвестиція такого масштабу після початку російської агресії в 2014 році, що означає відновлення віри інвесторів в Україну, в основні галузі української економіки», - особливо акцентував Глава держави.

Петро Порошенко звернув увагу, що цей контракт не означає купівлю української землі. «Це означає купівлю українських активів, підвищення рівня інвестицій в український аграрний комплекс і підвищення рівня технологій, які будуть сприяти підвищенню врожайності, підвищенню експорту, підвищенню надходження валютної виручки, створення високооплачуваних нових робочих місць», - констатував Президент.

За його словами також було проведено переговори з інвесторами, під час яких досягнуто домовленості про те, що підписання зазначеної угоди, -  це лише початок «надзвичайно важливого процесу» і надалі обсяг інвестицій, в тому числі SALIC і з боку суверенного фонду, в Україні будуть зростати.

«Дуже важливо, що внаслідок цього контракту, внаслідок того, що сьогодні відбувається, ми відновлюємо діяльність надзвичайно великого холдингу, відновлюємо його платоспроможність, відновлюємо довіру інвесторів, і це є яскравим прикладом ефективної співпраці українського Президента, Уряду, Національного банку України, Інвестиційної ради при Президенті України», - також сказав Петро Порошенко.

Глава держави розповів про важливі для української економіки події, які відбулися останнього місяця. Зокрема, про надходження 200 млн доларів з боку компанії Bayer з інвестиції в насіннєвий завод, 450 мільйонів доларів від компанії NBT з Норвегії, яка інвестувала у відновлювальну енергетику.

Також Президент анонсував відкриття наступного тижня в Миколаївській області переробного виробництва, згадав нещодавнє відкриття магазину H&M, початок польотів лоукостера Ryanair з українських аеропортів. Петро Порошенко також зазначив, що вчора надійшов перший локомотив General Electric, а сьогодні вранці відбувся запуск проекту IKEA в Україні.

«Це події лише одного місяця, це темпи розвитку України і результати імплементації реформ», - наголосив Президент.

Глава держави також зауважив, що минулого року було розпочато процес, а сьогодні вже підписується документ.

Керуючий директор компанії SALIC Халед Аль-Абуді зауважив, що це не перша інвестиція в Україну, але вперше в такому масштабі. «Ми налаштовані і в подальшому продовжувати нашу діяльність, і ця угода із компанією «Мрія» є відновленням діяльності агрохолдінгу. Ми налаштовані на те, щоб підвищити ефективність виробництва… І це не є останньою нашою інвестицією в Україну. Ми розглядаємо можливості інвестування в інші сектори», - наголосив він.

Керуючий директор компанії SALIC висловив сподівання, що інші інвестори з Саудівської Аравії зацікавляться Україною.

13.09.2018 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Увага! 13 вересня відбудеться планова перевірка системи оповіщення

 

Відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2018 році», комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд буде проведена 13 вересня 2018 року з 10.00 до 12.00 години.

Основна мета проведення перевірки – визначення працездатності систем оповіщення.

Нагадуємо, що при позаплановому включенні сирен та передачі мовної інформації по електронних засобах масової інформації і вуличних гучномовцях, інформація може мати зміст про загрозу або виникнення різного виду надзвичайних ситуацій.

Почувши довгий уривчастий сигнал сирен, мешканцям області необхідно включити радіоточки, радіоприймачі та прослухати інформацію. Інформація передається протягом 5-7 хвилин після подачі звукових сигналів та містить зміст про загрозу або виникнення різного виду надзвичайних ситуацій та порядок дій населення у цих умовах.

Вислухавши повідомлення з питань цивільного захисту, кожен повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками. Також потрібно сповістити про почуте сусідів, особливо людей похилого віку. Кожен громадянин повинен бути підготовленим до дій при виникненні надзвичайної ситуації або події.

Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів управління з питань цивільного захисту. Це врятує Вам, рідним та близьким життя, збереже здоров’я та домівки.

13.09.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

Робочий візит голови райдержадміністрації до місцевого навчального закладу

 

Аби ознайомитися із  організацією  навчально-виховного процесу та створення безпечних умов навчання та праці, голова райдержадміністрації Борис Яцков здійснив робочий візит до Поліської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Борис Олександрович ознайомився із матеріально-технічним забезпеченням місцевої школи, із навчальним процесом та шкільними класами, а також поспілкувався із дирекцією та колективом закладу.

Крім того у ході спілкування очільник райдержадміністрації поцікавився харчуванням дітей, температурним режимом у класах, підготовкою до опалювального періоду, спортивною зоною, зокрема планами керівництва щодо подальшого розвитку шкільного закладу, тощо.

Як зауважив посадовець: «Діти, особливо зі сільської місцевості, мають відчувати, що вони потрібні Україні і щоб були конкурентоздатними на ринку праці. Тому першочерговим завданням керівництва районної влади та навчального закладу полягає у створенні сучасної української школи, а саме створенні комфортних умов для навчання підростаючого покоління та наданні якісних освітніх послуг. Так, звичайно, ще багато над чим потрібно попрацювати. Та, крок за кроком, у тісній співпраці та конструктивному діалозі  вирішуватимемо проблеми».

По завершенню зустрічі очільник райдержадміністрації визначив для себе пріоритетні питання, які потребують першочергового вирішення.

13.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Пріоритетним завданням органів влади є забезпечення стабільної роботи всіх соціально важливих об’єктів області, – В.Кальніченко

 

На цьому наголосив перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко під час планового засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС,  обговорюючи  питання стану підготовки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій з попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру під час експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства та інфраструктури в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

Начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Сергій Дашковський доповів, що за звітними даними районів і міст, станом на 1 вересня, область на 82,9 % підготовлена до опалювального сезону 2018/19 року.

На даний час теплопостачальні підприємства області проводять ремонтні  роботи відповідно до запланованих заходів, всього до зими підготовлено 681 котельня або 88,9%, завершуються ремонтно-профілактичні роботи на центральних теплових пунктах, де виконання становить 95,0%, відремонтовано 424,0 км або 81,5% теплових мереж.

Комплексно підготовлено до зими 3903 (80,5%) житлових будинки, відремонтовано 380 (80,6%) покрівель, 303 (80,5%) опалювальних систем, 103 (91,2%) систем гарячого та 372 (80,5 %) систем холодного водопостачання, 245 (81,1%) електрощитових.

На 100 % до зими підготовлені  673 школи  та  657 дитячих садочків,  із 65 лікарень підготовлено 51 або 78,4 %.

На 75 % від потреби заготовлено запаси вугілля на комунальних та відомчих котельнях, при плані 6,9 тис.тонн заготовлено 5,2 тис.тонн.

Щодо підготовки в області спеціалізованої прибиральної техніки, то на сьогодні підготовлено 184 одиниці або 81,4%, заготовлено 23,7 тис. тонн (70,8%) посипочного матеріалу та реагентів.

Сергій Михайлович наголосив, що до початку опалювального періоду часу залишилося небагато, тому необхідно виконати заплановані заходи в повному обсязі. Відповідно до доведеного Мінрегіоном завдання плановий показник станом на 15.09.2018 р. з підготовки області до роботи в осінньо-зимовий період має становити 90% і на 1 жовтня область має бути готова до опалювального сезону на 100%.

Окремо посадовець зупинився на питанні підготовки до опалювального сезону у м. Шепетівка. Він поінформував, що на сьогодні ситуація залишається складною, оскільки є проблеми із розрахунками за спожитий природний газ теплопостачального підприємства. Заборгованість ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» становить 110,1 млн.грн, у тому числі перед НАК «Нафтогаз України» –  57,4  млн.грн. Рівень розрахунку за природний газ – 61,0 %. Протягом серпня заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» зменшилася лише 0,93 млн.грн. за рахунок надходження коштів по відшкодуванню пільг і субсидій.

Для отримання номінації  на відпуск природного газу рівень розрахунків підприємства має становити не менше 90 %. Для досягнення такого рівня розрахунку ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» необхідно оплатити за газ щонайменше 22,0 млн.грн. до початку опалювального сезону.

Але, додав посадовець, враховуючи потребу підприємства в обсягах коштів, які необхідно оплатити для отримання номінації та які на підприємстві відсутні, у місті існує загроза зриву опалювального сезону.

В свою чергу, Володимир Ілліч зазначив, що питання проходження опалювального сезону в м. Шепетівка неодноразово обговорювалося на спільних засіданнях за участю керівництва облдержадміністрації, Шепетівського міськвиконкому та ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», але бажаного результату так і не дали. Тому, Володимир Кальніченко наголосив, що керівництво Шепетівського міськвиконкому та ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» негайно має сісти за стіл переговорів, аби хоча б на період вирішення спорів у судовому порядку, віднайти шляхи розв’язання проблеми з теплопостачанням у місті та забезпеченням жителів теплом.

«На сьогоднішній день найважливішим питанням для органів влади є організація стабільної роботи всіх об’єктів житлово-комунального господарства, медичних та освітніх закладів, об’єктів соціальної сфери, забезпечення належного реагування щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах інфраструктури та життєзабезпечення», – підсумував перший заступник голови адміністрації.

13.09.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Відбувся семінар педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти Ізяславщини

 

На базі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» 12 вересня відбувся семінар педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти Ізяславщини.

На зібранні, яке провела методист закладу Лариса Хмиз, були підведені підсумки організації виховної роботи в закладах освіти району за 2017/2018 навчальний рік та розглянуто основні завдання на новий 2018/2019 навчальний рік.

Також педагоги-організатори розглянули питання ролі учнівського самоврядування у формуванні громадянської свідомості підростаючого покоління. У ході семінару Лариса Хмиз наголосила на тому, що соціальні структури формують світогляд людини. Поза соціальним середовищем людина позбавлена можливості визначити сенс свого життя. А оскільки для учнів школа є основною соціальною структурою, то закономірним постає питання про створення школи майбутнього, яка плекала творчу особистість, забезпечувала умови для повноцінного фізичного, психічного, соціального й духовного розвитку вихованців, формувала людину, здатну будувати демократичну державу.

Це вимагає пошуку нової парадигми виховання, нової логіки, інноваційних технологій організації навчання й виховання для створення школи ХХІ століття – школи самореалізації особистості, школи полікультурного виховання, в якій дійсно утверджувалася б особистісно-розвивальна педагогіка.

Також  було звернуто увагу педагогів-організаторів району  на системності  роботи у напрямку патріотичного виховання учнівської молоді, а не на проведенні разових заходів. Виступаючими було акцентовано, що головною метою національно-патріотичного виховання є формування особистісних рис громадянина України,  набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури.

Також учасники семінару розглянули питання технологічного забезпечення  формування соціальної поведінки учнів.

13.09.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Відбувся районний відбірковий тур обласного етапу конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України»

 

Наша надія та наше яскраве майбутнє залежить від дітей. І саме вони надихають нас бути ентузіастами, проявляти здібності, повагу до мистецтва та реалізовувати в житті їхні мрії. Чимало талановитих  дітей з різних куточків України вже долучилися до проведення Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України». Конкурс дитячої творчості - це справжнє свято пісні, радості та усмішок дітей, їх наставників, а також дорослих.

12 вересня в приміщенні Ізяславського районного будинку культури відбувся районний відбірковий тур обласного етапу конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України», що проводиться в рамках міжнародного фестивалю «SanremoJunior». Засновниками та організаторами Конкурсу є творче об’єднання  «Bright Children of Ukraine».

Метою конкурсу є національно-патріотичне виховання, популяризація української народної та естрадної пісні, виявлення юних талановитих виконавців, виховання художнього смаку та поваги до мистецтва, професіоналізму, відродження кращих традицій вокальних жанрів, встановлення творчих контактів, зміцнення дружніх зв'язків.

 У цьогорічному районному відбірковому етапі конкурсі взяло участь 17 учасників із міста Ізяслав та ряду сіл району, а саме: Аліна Кичата, Анастасія Станійчук, Дарина Онищук, Марина Лукащук, Аліна Кушнірук, Лілія Друзь, Едуард Кузьмін, Вероніка Конончук, Олександр Кузьмук, Вікторія Миколюк, тріо бандуристів, до складу якого увійшли Олександр Кузьмук, Вікторія Миколюк, Анастасія Станійчук; вокальний ансамбль Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Вікторія Бурик, Анастасія Кушнір, Ніна Кичата, вокальний ансамбль «Контраст» Ізяславської дитячої школи мистецтв.

Учасники представили два вокальні твори: українська народна пісня,  сучасна українська пісня, світовий хіт. Виступ конкурсантів оцінювали за наступними критеріями: чистота інтонації; краса тембру і сила голосу; володіння динамікою звуку; артистизм і виразність; зовнішній вигляд; тематика і підбір репертуару; виконавча майстерність; постановка номеру і оригінальність; артистизм і виконавча майстерність.

Виступи конкурсантів оцінювали: викладач Хмельницького музичного коледжу ім.В.І.Заремби Галина Грушка, соліст гурту «Мотор'ролла» «Сєня» Присяжний – чий творчий шлях у мистецтві розпочався у свій час на сцені Ізяславського районного будинку культури, представник благодійного фонду народного депутата України Сергія Лабазюка «Ми поруч». Також на заході були присутні: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук, працівник Ізяславського районного будинку культури.

За рішенням журі перемогу в конкурсі здобула  Лілія Друзь із Радошівки.

Переможниця через місяць представлятиме Ізяславщину на обласному відбірковому етапі конкурсу. Там оберуть переможця серед переможців районних кастингів, який представлятиме Хмельниччину у м.Київ.

Володар Гран-Прі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України» представлятиме Україну на Міжнародному фестивалі «SanremoJunior» в Італії, що відбудеться у травні 2019 року.

Тож, побажаємо нашій Лілії Друзь нових творчих висот, світових сцен та міжнародного визнання.

ФОТОКОЛАЖ

12.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

В Україні атестовано перших енергоаудиторів, які будуть здійснювати енергетичну сертифікацію будівель

 

У співпраці з Держенергоефективності вже створено перші в Україні комісії для атестації енергоаудиторів, зокрема, у таких закладах вищої освіти:

- Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА, http://www.knuba.edu.ua);

- Запорізька державна інженерна академія (http://www.zgia.zp.ua).

Днями у КНУБА відбулася перша атестація енергоаудиторів. За її результатами
5 фахівців отримали право проводити енергетичну сертифікацію будівель та обстеження інженерних систем будівель. Базу атестованих енергоаудиторів опубліковано на сайті Агентства:
http://saee.gov.ua/uk/content/buildings-certification.

Сертифікати енергетичної ефективності будівель також буде оприлюднено на сайті Агентства.

«Приємно відзначити високу активність університетів та академій щодо створення атестаційних комісій. Ми, у свою чергу, готові підтримувати їх у цьому напрямку», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Так, фактично за кілька місяців 22 заклади вищої освіти уклали з Агентством угоди щодо співпраці стосовно підготовки та атестації енергоаудиторів (http://saee.gov.ua/uk/content/buildings-certification).

Агентством спільно з КНУБА вже розроблено зразки тестових та ситуаційних завдань для атестації енергоаудиторів, з якими можна ознайомитися на сайті Агентства (http://saee.gov.ua/sites/default/files/1_14.pdf).

Із усіма підписантами проводяться консультації щодо підготовки навчальних програм.

«Закликаю заклади вищої освіти впроваджувати навчальні програми для підготовки енергоаудиторів та створювати відповідні атестаційні комісії, щоб прискорити процес сертифікації енергетичної ефективності будівель», - повідомив С.Савчук.

12.09.2018 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності

та енергозбереження України  http://www.saee.gov.ua/

 

Шановні краяни !

 

У період з 14 по 25 вересня 2018 року на території області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні так і на Хмельниччині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв.км.

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

Звертаємось до мешканців області з проханням з порозумінням поставитися до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

12.09.2018 р.

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

Згідно річного графіку ремонту будівель  та споруд  закритих трансформаторних пунктів (ЗТП) в Ізяславському районі будуть здійснюватись ремонтні роботи будівель ЗТП із відключенням електропостачання споживачів, а саме:

 

З 09.00 год. по 17.00 год. 10-11 вересня 2018 року ЗТП-40 Мта ЗТП-7М:

Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Управління державної казначейської служби України в Ізяславському районі Хмельницької області

Ізяславський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області

Відділення ПриватБанку

КП «Житлосервіс»

частина ринку з боку вул..Вокзальної

Вулиці: Вокзальна, Миру, Нова, О.Кушнірука.

Адміністрація РЕМу просить вибачення за тимчасові незручності в електропостачанні .

11.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславського РЕМу 

 

Голова райдержадміністрації відвідав Михнівську сільську раду

 

Відповідно до затвердженого графіку виїзних прийомів керівництвом районної держаної адміністрації 11 вересня голова адміністрації Борис Яцков  провів виїзний прийом громадян в Михнівській сільській раді.

За допомогою до очільника району звернулись мешканці села, яких турбували питання різного роду суспільних відносин та галузей. Нагальними із них були: забезпечення місцевих жителів водопостачанням, заміна аварійної електроопори біля подвір’я заявниці, ремонт дороги в селі Михнів.

Активну участь в обговоренні порушених жителями питань взяв Михнівський сільський голова Валерій Романюк.  Присутніми спільно  обговорено можливі шляхи вирішення болючих питань.

Частина питань, які порушувались на виїзному прийомі громадян, вирішувались безпосередньо на місці, а решта  - взято під особистий контроль посадовцем та буде надано ним відповідні доручення щодо їх вирішення.

11.09.2018 р.

За матеріалами загального відділу апарату райдержадміністрації

 

Мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах

 

Кожна жінка, яка готується стати мамою має право на отримання допомоги по вагітності та пологам. За рахунок коштів Фонду соціального страхування України допомога по вагітності та пологах надається у розмірі 100% середньої заробітної плати за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах. Призначення грошової допомоги відбувається на підставі листка непрацездатності, виданого відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455. Листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижня вагітності та складає 126 календарних днів. Жінкам, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижня вагітності тривалістю 180 календарних днів. У разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді додатково до основного видається листок непрацездатності строком 14 календарних днів.

«Зазначений вид матеріального забезпечення фінансується Фондом незалежно від тривалості страхового стажу і, на відміну від допомоги з тимчасової втрати працездатності, має мінімальну гарантію щодо його розміру. Наприклад, якщо застрахована особа працює за основним місцем роботи неповний робочий день та має дохід, менший за мінімальний, допомога по вагітності та пологах буде розрахована для неї виходячи із затвердженої мінімальної заробітної плати» – зазначає начальник управління виконавчої дирекції ФССУ в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський.

Водночас, якщо упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку стаж застрахованої особи складає менше 6 місяців, сума допомоги розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати. Також сума матеріального забезпечення у розрахунку на місяць не має перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

Приклад загального розрахунку допомоги по вагітності та пологах, виходячи з мінімальної заробітної плати: (3 723 грн. (заробітна плата застрахованої особи) * 12 місяців) / 365 календарних днів * 126 календарних днів (тривалість лікарняного) = сума допомоги по вагітності та пологах від ФССУ складе 15 422,40 грн. Податки та внески з зазначеної суми не утримуються.

11.09.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Голова райдержадміністрації провів робочу нараду з питання забезпечення підвезення учнів

 

11 вересня в районній державній адміністрації відбулася робоча нарада з питань організації  підвезення дітей до закладів освіти району. Провів засідання  голова райдержадміністрації Борис Яцков за участю голови районної ради Сергія Шлегеля, заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка, т.в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмили Крюкової, начальника управління фінансів райдержадміністрації Сергія Журавля та спеціалістів і фахівців відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Відкриваючи зібрання, голова районної державної адміністрації Борис Яцков наголосив, що головною метою наради  є вироблення єдиного механізму вирішення організації підвезення учнів до закладів освіти району у рамках чинного законодавства і з врахуванням інтересів школярів та побажань батьків. Зокрема було наголошено на тому, що забезпечення підвезення є однією із складових процесу оптимізації мережі закладів освіти району, тому потрібно до цього питання  підійти виважено.

У ході зустрічі Б.Яцков та С.Шлегель наголосили, що основна мета оптимізації – покращення якості освіти та умов навчання для дітей, адже на даний час не у всіх школах учні мають рівні можливості для розвитку своїх навчальних, творчих, спортивних та інших здібностей. Тому в першу чергу при розгляді даного питання необхідно враховувати інтереси дітей. Зокрема,  вони звернули увагу працівників відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації   на тому, що  потрібно обов’язково розробити зручний та оптимальний графік та маршрут підвезення учнів шкільними автобусами, забезпечити їх курсування та належне утримання транспортних засобів із дотриманням вимог усіх нормативних документів з цього питання. Також було вказано на недопущення фактів нецільового використання парку шкільних автобусів та ресурсів на їх утримання, економії паливно-мастильних матеріалів.

11.09.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

«Будівельна амністія-2018»

 

31 серпня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 158 від 03.07.2018 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт».

Це означає, що українці вже можуть готувати документи для узаконення своїх самочинних будівництв.

Будівельна амністія поширюється на об’єкти незначного класу наслідків:

- індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;

- будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

Для амністування такої нерухомості замовник (або уповноважена особа) подає з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративні послуги" (через Центри надання адміністративних послуг) до органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об'єкта пакет необхідних документів, а саме:

· заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також),

· один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,

· звіт (для господарських будівель і споруд загальною площею більше 100 м2 та будівель і споруд сільськогосподарського призначення)) про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку),

а також засвідчені в установленому порядку копії (нотаріально або органом, яким надавались документи перераховані нижче):

· документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

· технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Слід зазначити, що місце розташування об’єкта має бути погоджене місцевим органом містобудування та архітектури.

Амністування нерухомості здійснюватиметься за досить простою процедурою. При цьому, штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників/користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться.

11.09.2018 р.

За матеріалами Центру надання адміністративних послуг

 

Увага конкурс!

 

Щорічно, з метою підтримки творчих здібностей школярів та популяризації природничих наук, Національний природний парк «Мале Полісся» проводить мистецький конкурс «Природа Малого Полісся очима дітей».

Цього року до участі у конкурсі, який триватиме з 10 вересня по 02 листопада 2018 року, запрошуються учні та вихованці загальноосвітніх навчальних закладів віком від 5 до 20 років.

Умови конкурсу

· На конкурс можуть бути представлені роботи на тему «Природа Малого Полісся», а саме:

· малюнки (формат А-3, А-4), техніка виконання довільна (олівці, фломастери, фарби тощо);

· аплікації (різноманітні техніки, але з використанням природних матеріалів);

· фотографії  (повинні бути зроблені учасниками власноруч; друковані фотографії – роздруковані на фотопапері довільного формату; для фоторобіт, що подаються у електронному вигляді – роздільна здатність (якість) знімку має бути не менше 300 пікселів/дюйм).

· Представлені на конкурс роботи підписуються з зворотного боку друкованими літерами (прізвище, ім'я, клас, повна назва учбового закладу, контактний телефон учасника, а також керівника із зазначенням П.І.Б., номера телефону та засобів зв’язку із ним).

· Останній термін подачі конкурсних робіт – 02 листопада 2018 року.

· Роботи надсилати за адресою: НПП «Мале Полісся», вул. Михельська, 32, м. Ізяслав (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство», 2-й поверх) або надсилати на електронну пошту malepolisja@ukr.net (з подальшим надсиланням оригіналів для визначення переможців).

Переможці конкурсу будуть відзначені грамотами, дипломами та заохочувальними призами!!!

Найкращі роботи учасників не повертаються, а будуть демонструватися на виставці у НПП «Мале Полісся».

Додаткову інформація про конкурс можна знайти на сайті НПП «Мале Полісся» за посиланням:  "Наші заходи 2018"

або із сторінок в соціальних мережах за посиланнями: та https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/

https://www.instagram.com/npp_male_polisja

Тел. для довідок (03852) 4-15-36, 0673261842.

11.09.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся» http://malepolisja.in.ua/

 

Любиш ліс – святкуй разом з нами!

 

Мета акції

Підвищення обізнаності щодо відповідального управління лісами, як кращій альтернативі сталого використання лісовими ресурсами та збереження наших лісів. Поширення інформації щодо схеми сертифікації FSC в цьому процесі.

 

FSCП’ятниця - це чудова можливість інформування та поширення інформації як серед працівників, так і клієнтів та партнерів про цінність FSC та роль лісів в нашому повсякденному житті. Це шанс підвищити обізнаність та заохотити людей шукати продукти з логотипом FSC на полицях магазинів, роблячи відповідальний вибір на користь лісів.

 

Якщо ваша компанія є утримувачем сертифікату FSC:

  • Проведіть у вашій компанії спеціальний семінар/лекцію/презентацію про лісову сертифікацію. Чудовим продовження такого семінару може стати екологічна вікторина або екскурсія в ліс.

  • Розкажіть вашим постачальникам та партнерам про FSC-сертифікацію.

  • Поширте матеріали FSC -П’ятниці серед своїх співробітників та партнерів.

  • Інформаційна підтримка, розмістіть логотип, банери, постери FSC-П’ятниці на вашому сайті або в соціальних мережах.

 

Ваша компанія/організація не є власником сертифікату FSC, але розділяє нашу любов до лісу:

  • Проведіть для своїх співробітників захоплюючу лекцію, екскурсію, майстер-клас приурочений темі відповідального користування лісовими ресурсами.

  • Допоможіть нам поширити інформацію про цю святі якомога ширше, використовуючи ресурси вашої компанії (сайт, соцмережі, розсилки).

  • Поширте матеріали FSC-П’ятниці серед своїх співробітників та партнерів.

 

FSC УРОКИ

 

Запрошуємо педагогів та школярів приєднатися до святкування FSC- П’ятниці 2018. 

Формування відповідального ставлення до природних ресурсів та зокрема до лісів, є актуальною темою для екологічної освіти. 
Ми підготували навчальні уроки на тему відповідального лісоуправління та сталого користування лісовими ресурсами. 

Завантаж уроки на нашому сайті, проведи вибраний урок в своїй школі та присилай нам фотографії і інформацію про проведений урок і ми обов’язково розмістимо цю інформацію в себе на сторінці Facebook

В свою чергу ми надаємо роздаткові матеріали (закладки та наклейки для учнів).

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

11.09.2018 р.

За матеріалами Хмельницького обласного управління

 лісового та мисливського господарства http://kmlis.gov.ua/

 

Борис Яцков: Сприяння, допомогу та співпрацю з бізнесом вважаю одним із основних завдань

 

7 вересня в приміщенні Ізяславського районного будинку культури голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков провів зустріч із підприємцями Ізяславського району. У ході зібрання було проведено роз’яснення державної політики у сферах оподаткування, легалізації трудових відносин, дотримання законності та правопорядку, додержання прав і свобод громадян та інше. Також у ході спілкування учасники зустрічі мали змогу обговорити цілу низку питань, що хвилюють сьогодні представників бізнесу, напрацювати нові шляхи та ідеї для подальшої плідної співпраці з владою району.

Як зазначив Борис Яцков, він вбачає великий потенціал у проведенні такого діалогу із суб’єктами господарювання району, адже це дає можливість оперативно вирішувати проблеми, що виникають, а також допомагати у реалізації тих проектів, що дозволять Ізяславщині виходити на якісно новий рівень економічного розвитку. 

Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук у ході зібрання зробив короткий екскурс з історії становлення, розвитку підприємництва та про його роль в суспільному та економічному житті району.

Перед учасниками зібрання виступили та відповіли на поставлені питання: начальник управління промисловості департаменту економіки обласної державної адміністрації Анатолій Польовик,  в.о. начальника відділу захисту прав споживачів управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області  Тетяна Левкун, представник управління Держпраці в Хмельницькій області Надія Данчевська, начальник управління соціального захисту населення  райдержадміністрації Олег Ткаченко, начальник Ізяславського відділення Славутської ОДПІ Віталій Мартинюк, начальник превенції Ізяславського відділення поліції Славутського відділу ГУ НП України в Хмельницькій області Олександр Кашевар, заступник директора Ізяславського районного центру зайнятості Ольга Архипюк, директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук, голова районної асоціації підприємців Анатолій Побережний. 

 Під час зустрічі учасники обговорили окремі питання діяльності бізнесу як безпосередньо в районі, так і в державі в цілому. Зокрема, торкнулись проблем нестачі кваліфікованих кадрів, спричиненої відтоком їх за кордон,  малої заробітної плати в багатьох галузях, низького рівня ефективності управління ресурсами, недобросовісної конкуренції та  необхідності розробки моделі економічного розвитку нашого краю, тощо.

Борис Олександрович також зазначив: “Я буду звертатися до вас як представників бізнесу, щоб ви спрямовували кошти на підвищення заробітних плат, виводили з “тіні” своїх працівників, припиняли виплату заробітної плати “у конвертах”. Ви маєте розуміти, що сьогодні, в умовах децентралізації, саме податки з доходів фізичних осіб наповнюють місцеві бюджети, тобто відбувається розвиток території”.

“До мене часто звертаються чимало людей із різноманітними питаннями, і я намагаюся жодне не залишати поза увагою. Тим більше я вважаю своїм обов’язком дослухатися до суб’єктів підприємницької діяльності району, які сьогодні створюють робочі місця та наповнюють наші бюджети. Буду сприяти, співпрацювати та допомагати,” – наголосив Борис Яцков.

Також до присутніх на форумі звернувся із словом подяки благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.

Підсумовуючи зустріч, голова райдержадміністрації ще раз запевнив присутніх у тому, що обласна влада відкрита для нових ідей та надаватиме усіляке сприяння тим починанням, що дадуть змогу комплексно розвивати економіку Ізяславщини.

За завершення офіційної частини зустрічі Борис Яцков вручив групі представників бізнесу відзнаки обласної ради, районної ради та районної державної адміністрації.

У подяку за сумлінну працю аматори сцени Ізяславщини подарували присутнім невелику концертну програму.

ФОТОКОЛАЖ

10.09.2018 р.

За матеріалами відділу економічного розвитку, торгівлі

та інфраструктури райдержадміністрації

 

Вилучено один артилерійський снаряд часів Другої світової війни

 

6 вересня  групою піротехнічних робіт АРЧ АРЗ СП ГУ ДСНС України у Хмельницькій області було вилучено один артилерійський снаряд 75 мм часів Другої світової війни, який було виявлено 05.09.18 року в м.Ізяслав по вул. Шевченка, буд. 45 та знешкоджено на місці виявлення.

 

Шановні громадяни, пам'ятайте: брати вибухонебезпечний предмет до рук, переносити його, кидати у вогонь, розбирати тощо — смертельно небезпечно для вас та оточуючих! Навіть найбільш уразливі частини боєприпасів (підривачі, детонатори) десятки років за будь-яких умов зберігання не втрачають своєї смертоносної сили. Час та неналежні умови зберігання не впливають на вибухівку й запали. Не варто намагатись самому розібратися зі знайденим підозрілим предметом. У деяких боєприпасах для ускладнення їхнього зняття та знешкодження, крім традиційних підривачів, додатково встановлюються різноманітні «сюрпризи», із якими і досвідченим саперам, навіть застосовуючи спеціальне спорядження, нелегко (а інколи й неможливо) впоратися.

Якщо ви виявили вибухонебезпечний або невідомий (підозрілий) предмет, необхідно:

- позначити місцезнаходження вибухонебезпечного (або просто підозрілого) предмета, огородити його;

- встановити добре видимий орієнтир, за можливості вивісити прапорці червоного кольору й виставити охорону; 

- негайно повідомити про знахідку до Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області за контактами 101 та Ізяславського відділення поліції за телефонами 102 або 4-12-16, де чітко вказати місцезнаходження небезпечного предмета, свою адресу та телефон для можливості отримання піротехніками необхідної додаткової інформації.

10.09.2018 р.

Ізяславський РС ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Ми не питали і не збираємось питати в країни-агресора дозволу щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України – Президент

 

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю житомирському телеканалу «СК1» наголосив, що змінами до Конституції щодо закріплення курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію має бути чітко зафіксовано в Преамбулі Основного Закону завдання для Президента, Верховної Ради і Уряду, а також у Прикінцевих положеннях ліквідація можливості мати російські воєнні бази, включно з Севастополем, на території України.

«Принципова позиція України полягає в наступному – ми не питали і не збираємось питати в країни-агресора або в Путіна дозволу щодо нашої європейської інтеграції, і щодо нашої євроатлантичної інтеграції. Це виключно суверенне право українського народу», – підкреслив Глава держави. Він нагадав, що згідно соціологічних опитувань більшість українців підтримує європейський та євроатлантичних рух України як ключовий фактор гарантування безпеки держави. За словами Президента, НАТО виявилося, на відміну від Будапештського меморандуму і інших документів, єдиним можливим і ефективним інструментом для забезпечення національної безпеки.

«Отже нічого ми в Путіна питати не будемо, ми рухаємося вперед в Європу. Ми нікому не дамо, щоб хтось погрожував Україні, включно з Азовським морем», – підкреслив Глава держави. Він нагадав, що днями на засіданні РНБО було чітко визначено плани дій і реакцій, починаючи від військових і завершуючи економічними, починаючи від політичних і закінчуючи юридичними та судовими, де РФ має відповісти за порушення законів і міжнародного права.

Глава держави також виключив можливість миру на умовах капітуляції України: «Мир на умовах капітуляції, мир, коли віддається українська територія, мир, коли віддається українська держава, мир, коли Україна піднімає руки вгору – це не мир для Порошенка і не мир для України».

Президент наголосив, що запорукою миру є українські Збройні Сили, сильна армія. «Чим сильніша буде наша армія, тим швидше буде мир. Чим сильніша буде міжнародна солідарність навколо України, тим швидше буде мир. Чим жорсткіші будуть санкції по відношенню до країни-агресора, тим швидше буде мир», – підкреслив Президент. На уточнююче запитання, коли саме буде мир, Глава держави зауважив: «Я не буду обіцяти годину. Це нечесно. Я не буду прибічником популістів, які намагаються обдурити людей. Закликаю до відповідальної дискусії і великої відповідальності за долю держави, за її майбутнє».

Президент наголосив, що українська влада робить все, щоб Україна мала стратегічну перспективу організованої і ефективної системи безпеки в державі, в тому числі завдяки закону про національну безпеку.

Президент ще раз вибачився перед родинами загиблих і поранених військових за надію на мир за лічені години чи дні, яку дав 4,5 роки тому. «Дуже важко було собі уявити стан, в якому перебували ЗСУ, але в Житомирі це дуже добре відомо, бо одна з найкращих бригад, 95-а Житомирська бригада, навіть в неї були величезні труднощі з усіма видами забезпечення. Щодо стану в цілому армії – армії просто не існувало: вона була розграбована, розпродана, роздягнена, роззута, роззброєна, без фінансування. І ми фактично зустріли ворога без армії», – наголосив Глава держави. Він нагадав, що лише зусилля волонтерів і добровольців на першому етапі допомогли зупинити ворога.

«Ми уявити собі не могли (про російську агресію – ред.), бо починали боротися з терористами нехай зі зброєю з російського воєнторгу, з ідеологічним підкріпленням країною-агресором, але агресію регулярних військ РФ, звичайно, ми не очікували», – зауважив Президент.

10.09.2018 р.

 

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Нововведення Фонду соціального страхування України

 

З 01 жовтня 2018 року почне діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві. Документ оформлює та подає до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або його відділення страхувальник (роботодавець). Відповідну постанову «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ» правління Фонду затвердило на своєму позачерговому засіданні 19 липня.

Нова форма заяви-розрахунку об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Зокрема, відповідно до прийнятого Порядку, оформлена заява-розрахунок може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

Крім того, Порядок запроваджує нові підходи до обслуговування страхувальників, дозволить вдосконалити систему фінансування та упередити можливі помилки при визначенні розміру допомоги та страхових виплат.

З цією метою робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо їх усунення ще до фінансування виплат. Це дозволить уникнути штрафів, які сьогодні можуть накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів Фонду соціального страхування України під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Також з 01 жовтня цього року набуває чинності система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам, що має на меті зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за листками непрацездатності), виплаті допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві.

З  зразками заяви-розрахунку та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам можна ознайомитись на сайті Фонду соціального страхування  України, та у представництві Шепетівського відділення, що знаходиться за адресою: м. Ізяслав, вул. Шевченка, 10В. За довідковою інформацію звертатись за телефонами: 4-28-91 м.Ізяслав,  03840-5-13-47 м.Шепетівка.

10.09.2018 р.

                     За матеріалами Шепетівського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області

 

ЗМІНИ ДО НОРМАТИВНИХ АКТІВ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ ДІЛОВОДСТВА ТА АРХІВНОГО ЗБЕРІГАННЯ ДОКУМЕНТІВ

 

Міністерством юстиції України затверджені наступні акти:

,,Про затвердження Змін до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях” (від 04.07.2018 № 2277/5, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.07.2018 за № 791/32243);

,,Про внесення змін до Типового положення про експертну комісію державного органу, органу місцевого самоврядування, державного і комунального підприємства, установи та організації” (від 27.06.2018 № 2057/5, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.07.2018 за № 790/32242);

,,Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 19 листопада 2013 року №2438/5” (від 27.06.2018 № 2059/5, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.07.2018 за № 792/32245).

Ознайомитись із вищезазначеними нормативно-правовими актами можна на офіційному веб-порталі Державної архівної служби України в розділі ,,Нормативна база”, підрозділі «Накази Міністерства юстиції України, що розроблені Укрдержархівом».

Прохання державних органів, органів місцевого самоврядування,  підприємств, установ та організацій внести зміни до Положення про експертну комісію відповідно до змін до Типового положення.

10.09.2018 р.

За матеріалами архівного відділу райдержадміністрації

9 вересня – Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

 

День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і від голоду.

Немає такої країни, яка б виграла від правління нацистів, немає такої нації, яка б збагатилася матеріально або духовно в результаті їх володарювання. Найстрашніша ідеологія – та, яка робить людину винуватою від народження тільки за кров, яка тече в її жилах. Ідеологія нацизму принесла руйнування як тим, хто її вигодував, так і тим, хто їй протистояв. Півстоліття тому величезну нацистську машину вдалося зупинити і зруйнувати. Солдати різних національностей билися пліч-о-пліч і перемогли.

З 1962 року було прийнято вважати кожну другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку і її повного завершення. Це стало однією з причин встановлення дня жалоби на вересневу неділю.

Міжнародний день пам’яті в кожній країні, яка прийняла участь у Другій світовій війні, відзначається не тільки скасуванням розважальних заходів, урочистостей, що випадають на цю дату, але і відвідуванням пам’ятників, меморіалів, кладовищ (у багатьох країнах у цей день прийнято доглядати за безіменними, покинутими могилами).

Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих від фашизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти – складають понад 8 мільйонів осіб.

Війна прийшла на українські землі 1 вересня 1939 року – разом із першими німецькими бомбами, що впали на Львів та інші міста, а залишила їх 28 жовтня 1944 року.

Українці ж як народ зустріли війну одними з перших – 1 вересня 1939 року, – а завершили одними з останніх – 2 вересня 1945 року. Капітуляцію останньої воюючої країни – Японії – від імені Радянського Союзу приймав український генерал Кузьма Дерев’янко.

Український напрям був головним на «Східному фронті», а відтак – у всій війні: саме тут діяло в різний час від 50 до 75% всіх дивізій вермахту і половина всіх радянських сил (4 фронти та 54 армії).

Незважаючи на те, що Україна належала до східноєвропейського театру війни, українці воювали по всьому світу. Український слід залишився на полях головних битв на інших фронтах Другої світової війни: Вестерплятте, Дюнкерк, Монте-Кассіно, Нормандія, Маньчжурія. Українці були мобілізовані або долучилися добровільно до більшості головних світових армій, що протистояли фашизму.

Народ України дав Збройним силам СРСР 7 млн бійців. Кожен другий з них загинув на фронті, кожен другий з тих, хто залишився живий, став на все життя інвалідом. Із численної армії партизанів і підпільників, які вели боротьбу з фашистами на території України, 59% були українцями. Багато українців брали активну участь у русі опору в західноєвропейських країнах. Одним із таких борців-антифашистів був колишній лейтенант Червоної армії Василь Порик, уродженець Вінницької області. Втікши з табору, він успішно керував діями створеного ним партизанського загону. Порик став національним героєм Франції. Багато українців за боротьбу проти фашизму в лавах опору отримали високі бойові нагороди від польського, чехословацького, румунського, угорського, італійського та інших урядів.

Воїни-українці та уродженці України вписали безсмертні сторінки в історію війни, показавши приклади ратного героїзму. Так, подвиг білоруса капітана М.Гастелло (вихованця Луганської авіаційної школи) повторили й українці. Серед учасників повітряних таранів – 55 льотчиків-українців та уродженців України. З 15 фронтів, що діяли в період радянсько-німецької війни, більше половини очолювали маршали і генерали за походженням українці.

Із 11 603 воїнів, які в роки війни за бойові подвиги були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, 2072 – українці, причому 32 із них удостоєні цього звання двічі, а один – І.Кожедуб – тричі. Із 7 млн. нагород 2,5 млн. належать українцям. Партизани і підпільники України за самовіддану боротьбу проти фашистських окупантів одержали майже 63,5 тис. нагород із 152 тисяч.

Перемога СРСР і країн антигітлерівської коаліції над Німеччиною та її союзниками була здобута ціною неймовірних зусиль і величезних жертв. Точної кількості людських втрат у СРСР так і не опубліковано. Одні дослідники називають 7 млн осіб, інші – понад 40 млн, у тому числі 15-20 млн загиблих на полі бою, померлих від ран, у концтаборах. Втрати мирного населення, в тому числі й демографічні, становлять більше 40 млн осіб.

Величезного горя і страждань, неймовірних втрат зазнав у цій війні український народ: Уже наприкінці 1941 р. Україна була окупована. Наприкінці листопада 1942 р. гітлерівці загарбали до 2 млн кв. км території СРСР, яку населяло до війни 85 млн. людей. Понад 41 млн з них були жителями України. Для порівняння: німецькі війська окупували лише 17% території Росії (600 тис. кв. км) з населенням у 27 млн осіб.

З чотирьох років німецько-радянської війни бойові дії тривали на українських землях три роки і чотири місяці. Весь цей час ворог здійснював політику нещадної економічної експлуатації та гноблення населення республіки. Знищення економіки, пограбування матеріальних і людських ресурсів було одним з найважливіших його завдань. Численні ешелони вивозили з України до Німеччини мільйони тонн сировини, продовольства, промислового обладнання, культурних цінностей.

На окупованій території було перетворено на руїни 714 міст та містечок, або 42% від усіх міських поселень, що постраждали від війни на території СРСР. Матеріальні втрати республіки становили 1,3 трлн крб. (30% національних багатств України).

Втрати цивільного населення України були ще більші, ніж її втрати на фронті. У 230 концтаборах і гетто, а також у 250 місцях масового знищення загинуло від рук окупантів 5,5 млн людей. Майже 2,5 млн полягло на фронтах. Втрати українського народу становили 40-44% від загальних втрат СРСР – понад 14 млн осіб.

Значними були також демографічні втрати України. Серед 3,28 млн осіб, яких гітлерівці вивезли до Німеччини з СРСР для роботи на промислових підприємствах і в сільському господарстві, майже 2,2 млн українці.

Масового винищення і страшного насильства зазнало населення західноукраїнських земель внаслідок суперечок СРСР із Польщею за кордони. У вересні 1944 р. в Любліні між Польським комітетом національного визволення та урядом Радянської України було укладено угоду про добровільне переселення українців з польської території в Україну, а поляків з УРСР – у Польщу. З жовтня 1944 р. до серпня 1945 р. було переселено до УРСР майже 433 тис. українців з 750 тис, що з давніх часів мешкали на території сучасної Південно-Східної Польщі. Тих, хто відмовлявся переселитися, знищували (або відправляли до концтаборів). Під час переселення було спалено і пограбовано понад 8 тис. українських господарств.

У 1947 р. Польща вирішила назавжди покінчити з українським питанням. Приводом до цього стало вбивство вояками У ПА заступника міністра оборони країни, генерала Кароля Сверчевського.

У квітні 1947 р. підрозділи Війська Польського розпочали активну боротьбу із загонами УПА під кодовою назвою «Операція Вісла». Ліквідувавши основні підрозділи УПА та їх спільників, поляки приступили до насильницького переселення всіх українців, у тому числі лемків Центральних Карпат, на західні та північні землі Польщі. До серпня 1947 р. було переселено 140,5 тис. осіб. У 1950 р. були депортовані останні 32 сім’ї. Українське населення розпорошили по всій Польщі з метою якнайшвидшої його асиміляції. Нині там мешкають усього 300-350 тис. українців.

У листопаді 1944 р. перший з’їзд Народних комітетів Закарпатської України ухвалив рішення про вихід Закарпаття із складу Чехословаччини і возз’єднання його з Радянською Україною. 29 червня 1945 р. у Москві було укладено радянсько-чехословацький договір про Закарпатську Україну, в якому визнавалося, що на основі дружньої угоди обох сторін Закарпатська Україна возз’єднується з УРСР. Возз’єднання Закарпатської України з УРСР завершило історичний процес збирання всіх українських земель у межах однієї держави.

Трагічні наслідки світової війни поставили на порядок денний питання перетворення воєнного союзу країн антигітлерівської коаліції на Організацію Об’єднаних Націй для захисту миру і безпеки. В Ялті глави урядів США, СРСР і Англії погодилися скликати навесні 1945 р. установчу конференцію цієї організації, яка відкрилася у Сан-Франциско (СІЛА) 25 квітня 1945 р. Пленум конференції ЗО квітня 1945 р. запросив уряди Української РСР і Білоруської РСР направити свої повноважні делегації до Сан-Франциско. Це означало, що Україна стала членом-засновником ООН.

Возз’єднання всіх українських земель, як і вступ України до ООН, стали важливим кроком на шляху втілення в життя споконвічної мрії українського народу про відродження своєї незалежної соборної держави.

Особливої актуальності питання загрози фашизму набуло з початком російської агресії у 2014 році, яка і є одним із його виявів. Ключовими ознаками фашизму є:  культ особистості, зневага до ліберальних цінностей, систематичне нехтування правами людини, однопартійна система, мілітаризм, культ війни та сили, тотальний контроль спецслужб, антисемітизм та ксенофобія, державна пропаганда в ЗМІ, зовнішня агресія. Ці ознаки об’єднують і Третій Рейх у минулому, і пануючий тепер у Росії режим. Українці протистоять цій агресії, але, як і у випадку з фашизмом у середині ХХ століття, протистояти потрібно, об’єднавши сили всього демократичного світу.

Російський фашизм набуває все більшого розмаху. Прикладом є відкрита діяльність кількох десятків фашистських організацій, фашистські шабаші та вбивства на національному ґрунті.

В Росії створено культ особи Путіна. Президент Росії Володимир Путін був призначений виконуючим обов’язки президента 31 грудня 1999 р. Владу йому було передано відповідним указом Бориса Єльцина. Згодом кілька разів Путіна президентом обирали і переобирали. Російські ЗМІ, в особі Путіна формують образ людини-бога, людини-супермена.

Характерною рисою сучасної Росії також є мілітаризм. Витрати Росії на оборону сягають приблизно 71 млрд. доларів, поступаючись лише витратам США та Китаю. При цьому населення США перевищує населення Росії більш як удвічі.

Про далеко не миролюбну сутність Росії свідчить і її військова доктрина. У ній (стаття 22) сказано про право Росії застосовувати ядерну зброю, навіть якщо інша сторона таку зброю не застосовує. Дослівно сказано й таке: «Рішення про застосування ядерної зброї приймається президентом Російської Федерації». Як видно, від однієї лише людини залежить доля мільйонів, а можливо, й сотень мільйонів людей.

Тоталітаризм – політичний режим, де беззаперечно панує контроль держави над усіма аспектами життя суспільства. Аби зрозуміти його сутність, варто лише порівняти можливість демонстрації своєї громадянської позиції в Росії та Україні. Правильною в Росії є лише позиція Кремля.

Щодо націоналізму. Загалом ним вважається ідеологія, в якій проповідується відданість своїй нації. Нічого поганого тут ніби й немає. Але це тільки тоді, коли відсутні інші складові фашизму, які перелічено вище. Коли ж вони очевидні, в націоналізмі з’являється зверхність однієї нації до інших.

Російський націоналізм, який перетворився на фашизм, став невід’ємною сутністю Росії, її внутрішньої та зовнішньої політики. Перемогти російський фашизм в Україні можна лише у тривалій боротьбі, об’єднавши сили багатьох країн. Єдність перед обличчям ворога має стати усвідомленою необхідністю і є запорукою перемоги.

10.09.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

До Дня українського кіно

 

Коротка історія українського кіно за 125 років

 

День українського кіно з'явився в календарі в 1996 році - саме тоді він був введений указом Президента України Леоніда Кучми № 52/96 "Про день українського кіно". З тих пір згідно з цим указом покладається відзначати в другу суботу вересня. Цьогоріч Україна відзначає День українського кіно 8 вересня 2018 року.

Кінематограф в Україні має досить довгу історію – 125 років тому бере свій початок.

У 1893 році головний механік Одеського Новоросійського університету Йосип Тимченко винайшов і сконструював прототип сучасного кінознімального апарату та апарату для кінопроекції. Тоді ж він здійснив перші в світі кінозйомки – зафільмував вершників і метальників списів. Історія українського кінематографа почалася у вересні 1896 року в Харкові. Фотограф Альфред Федецький зняв кілька короткометражних документальних сюжетів. В грудні в Харківському оперному театрі він же влаштував перший публічний кіносеанс у Російській імперії. 1930-ий рік був ознаменований показом першого звукового фільму "Симфонія Донбасу" режисера Вертова.

З дореволюційним кіно в Україні пов'язана творчість багатьох популярних акторів. Королевою екрану тих часів була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі. У 1922 році було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління, якому вдалося реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а в 1928 році ввести в дію Київську кінофабрику, яка згодом перетворилася на Київську кіностудію імені Олександра Довженка.  

Пошук власних тем і змістів, а точніше власного національного обличчя стало основним лейтмотивом мистецьких дискусій українських кінематографістів у 1920-ті роки.

Наприкінці 1920-х рр. особливу роль у становленні українського кіномистецтва відіграли фільми О.Довженка "Звенигора" (1928), "Арсенал" (1929), "Земля" (1930). У 1958 році на Всесвітній виставці в Брюсселі серед 117 видатних критиків і кінознавців із 26 країн світу, фільм "Земля" було названо у числі 12 найкращих картин усіх часів і народів. У 1930 в Україні з'являється перший звуковий фільм — документальна стрічка Дзиги Вертова "Симфонія Донбасу", а наступного року глядачі почули голоси акторів у художньому фільмі О. Соловйова "Фронт".

Наприкінці 1930-х тотальний терор у СРСР поєднується з кон'юнктурним поверненням до національно-історичної тематики. Вийшли фільми "Щорс" (1939) Олександра Довженка і "Богдан Хмельницький" (1941) Ігоря Савченка. Українське кіно часів Другої світової війни частково евакуйоване на схід, та було переважно підпорядковане ідеологічним завданням воєнної доби. Але у цей час були зняті і справжні кіношедеври - фільм "Райдуга" Марка Донського за сценарієм Ванди Василевської,який передає трагедію окупованого фашистами українського села. Фільм здобув низку міжнародних нагород, серед них премія "Оскар" (1944) в номінації "кращий іноземний фільм". Крім того, у фільмах воєнних років за вказівкою "вождя" пропагувалася ідея швидкої та легкої перемоги над фашизмом.

Хоча українські фільми 1945-1953 років. були обмежені жорсткими канонами "соціалістичного реалізму", їх велику цінність складають високий рівень акторської гри. На екрані в цей час з'являються Михайло Романов, Амвросій Бучма, Дмитро Мілютенко, молодий Сергій Бондарчук і високофахові роботи кінооператорів. Український кінематограф 1960—70-х років представлений іменами світової величини: режисери Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Леонід Осика, Микола Мащенко, актори Іван Миколайчук, Юрій Шумський, Гнат Юра, Костянтин Степанков, Микола Гринько, Богдан Ступка. У цей час з'являються стрічки: "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова (1964), "Криниця для спраглих" Юрія Ілл'єнка (1965), "Камінний хрест" Леоніда Осики (1968), "Вірність" Петра Тодоровського (1965).

Попри бюрократизм українського кінопроцесу за часів брежнєвської реакції в 1970—80 рр. з'являється низка фільмів, створених сильними творчими особистостями. На порозі "застою" Леонід Биков знімає картину "У бій йдут лише старі" (1972), а в 1983 р. Роман Балаян фільм "Польоти уві сні та наяву". Українськими кіностудіями було знято також кінострічки, які придбали велику популярність у всьому СРСР: "Д'Артаньян і три мушкетери", "Пригоди Електроніка", "Місце зустрічі змінити не можна", "Зелений фургон", "Чарівники", "Самотня жінка бажає познайомитися".На рубежі 2000 р. низка українських акторів знімається у зарубіжних фільмах. Величезний успіх мав фільм польського режисера Єжи Гофмана "Вогнем і мечем", у якому український актор Богдан Ступка. Йому належать також ролі в історичному серіалі "Чорна рада" Миколи Засєєва-Руденка (2000) та фільмі Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу" (2001). Історичні теми також стали провідними у творчості режисера Олеся Янчука. Протягом 1990-х — першої половини 2000-х р. їм були зняті такі фільми, як "Голод-33" (1991) про трагічну долю української родини часів Голодомору, "Атентат — Осіннє вбивство в Мюнхені" (1995), "Нескорений" (2000) та "Залізна сотня" (2004).

Протягом останніх років в український кінематограф прийшло нове покоління кінематографістів. У 2001 році починаючий постановник Тарас Томенко здобув перемогу в конкурсі "Панорами" Берлінського фестивалю. У 2003 році, вже в основному конкурсі отримав Срібного ведмедя фільм українського аніматора Степана Коваля "Йшов трамвай №9". У 2003 році фільм "Мамай" Олеся Саніна вперше представляв Україну на премії "Оскар". У 2005 році стрічка "Подорожні" молодого українського режисера Ігоря Стрембицького отримала Золоту пальмову гілку за короткометражний фільм.

В 2016 році вийшло 30 українських фільмів — це перший рекорд, який був перевершений цього року на 5 фільмів. Для порівняння, у 2013 вийшло лише 12 фільмів, а в 2011 взагалі один.

2017-го зняли вже 47 фільмів за часткового фінансування держави. В прокат вийшло понад 30 стрічок, як створених за гроші держави, так і без них. Окремі українські фільми привезли нагороди з найпрестижнішого кінофестивалю світу - Каннського.

А в 2018 році має вийти 46 українських стрічок. Усі їх частково профінансувала держава.

Зараз в Україні, за даними Української кіноасоціації, на різних студіях знімають фільми, у яких грають українські, голлівудські і європейські актори.

07.09.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

Шановні працівники фізичної культури, вчителі, тренери, ветерани галузі, спортсмени, шанувальники і уболівальники спорту!

 

Щиро вітаємо Вас із Днем фізичної культури і спорту України!

Важко переоцінити значення фізичної культури у повсякденному житті, адже школа спорту культивує в людині життєво необхідні якості – вміння чітко формулювати ціль та послідовно її досягати, шляхетність, ефективна співпраця в команді, вміння підкорювати власний інтерес загальній меті.

Ізяславщина має міцні спортивні традиції. Чимало наших земляків домоглися високих результатів і на обласних та всеукраїнських аренах. Вагомі спортивні досягнення – яскраве підтвердження цьому, а головне – це добрий приклад для спортсменів-початківців, які приймають естафету з рук майстрів.

Користуючись нагодою, висловлюємо глибоку вдячність Вам, шановні спортсмени, наставники, ветерани, за примноження спортивної слави рідного краю.

Бажаємо всім тренерам талановитих, наполегливих учнів, ще більше перемог та злетів, гарних уболівальників та усіляких життєвих гараздів. Ви з честю продовжуєте традиції з виховання фізично загартованого та здорового молодого покоління, адже фізичне виховання – це здоров’я нації.

Зичимо спортсменам наполегливості і наснаги, удачі та підкорення нових спортивних висот, вдалих стартів і перемог в ім’я процвітання Ізяславщини та України! Нехай Ваш приклад буде поштовхом для масового розвитку фізкультури і спорту, взірцем для юних ізяславчан. 
Нехай принципи олімпійського руху: «Швидше, вище, сильніше!» супроводжують Вас скрізь і завжди!

 

З повагою

голова районної державної адміністрації                                                                                            голова районної ради

                           Борис Яцков                                                                                                                                  Сергій Шлегель

Ізяславщина відзначила День фізичної культури та спорту

 

Немає більшого щастя і насолоди, ніж підводити підсумки своєї праці, яка принесла значні плоди, пишатися тим, що саме твоя праця, праця твоїх вихованців поповнила «скарбницю» здобутків школи, району. Адже кожна людина планує своє майбутнє, сподівається на здійснення мрій. Іноді ми не задумуємося, що все це раптом може зруйнуватися.

Можливо, про стрімку кар’єру спортсмена мріяв Василь Кобернюк, можливо, чемпіоном бачив себе Олег Довгий. А, можливо, ці колишні вихованці ДЮСШ просто любили спорт заради самого спорту, і жоден з них не уявляв, що в Ізяславському районі відбуватимуться турніри, названі на їх честь.

 Саме такими словами завідувача сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталія Ткачука розпочались районі урочистості з нагоди відзначення Дня фізичної культури та спорту.

За його пропозицією усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих захисників свободи, незалежності та територіальної цілісності України.

Присутніх на святковому заході – вчителів фізичної культури закладів освіти району, теренів Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи, спортсменів району - привітали голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, т.в.о начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова, голова районної федерації Віталій Ткачук. Звертаючись зі словами вдячності до присутніх, вони щиро подякували їм за їх спортивні досягнення, терпіння, витримку, вміння у складних умовах досягнути часто неможливого. Окремо виступаючі відзначили роботу невтомних ветеранів спорту. Тон, який задають спортсмени-ветерани, - це приклад для нас усіх, це гідний приклад для нашої молоді.

Щиро вітаючи спортсменів, тренерів, всіх фахівців галузі фізичної культури і спорту, всіх прихильників фізкультурно-спортивного руху з нагоди святкування Дня фізичної культури і спорту, вони вручили відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Міністерства освіти України.

Також у ході заходу відбулося нагородження футбольної команди «Камчатка» із села Теліжинці, яка стала володарем Кубку Ізяславського району сезону 2018 року.

Для святкового настрою, організаторами святкового заходу було підготовлено яскраву концертну програму.

ФОТОКОЛАЖ

07.09.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

На Ізяславщині відкрили новий шкільний спортивний майданчик

 

7 вересня, у переддень свята - Дня фізичної культури та спорту, не дивлячись на невеличкий дощ, на шкільному подвір’ї Ізяславської загальноосвітньої  школи № 1 зібралися найвідданіші  шанувальники спорту школи – призери шкільних, районних, обласних, загальноукраїнських спортивних змагань та турнірів – на урочисте відкриття нового сучасного шкільного спортивного майданчика.

Майданчик було побудовано та обладнано за рахунок коштів районного бюджету вартістю майже 1,497 млн.грн. Майданчик обладнано сучасним  покриттям, має освітлення, що дозволить проводити змагання і у вечірній час, пристосований для проведення  занять із футболу, волейболу, баскетболу.

На урочисте відкриття до спортсменів закладу завітали: голова районної державної адміністрації, депутат Хмельницької обласної ради Борис Яцков, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, заступник директора ТОВ «ВДМ» Дмитро Гибалюк, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, керівник апарату райдержадміністрації Ольга Манзюк, начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель, т.в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук,  викладачі фізичної культури закладів освіти Ізяславського району.

Відкриваючи святковий захід, директор Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Тетяна Вітрук щиро подякувала всім, хто долучився до створення такого чудового подарунку для всього колективу закладу та запевнила присутніх у тому, що кількість спортивних досягнень учнів та викладачів фізичної культури школи  буде зростати і надалі.

Із словами вдячності за високі спортивні здобутки до учасників дійства звернувся голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков. “Нарешті можемо сказати, що ситуація змінюється на краще, адже розпочалося відродження спортивної інфраструктури. Сьогодні на теренах району відкрито перший сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям. Це дає нам надію на те, що подібні майданчики з’являться  і в інших закладах освіти району. І тоді нові спортивні досягнення наших спортсменів будуть,  як кажуть, завдяки, а не всупереч. Ми прекрасно розуміємо, яких неймовірних зусиль вам часто доводиться  докладати, щоб завойовувати спортивні відзнаки нагороди”, - наголосив Борис Олександрович.

Від імені дирекції школи, ради закладу, учнівської  ради шкільної держави голові райдержадміністрації Б.Яцкову, депутатському корпусу Ізяславської районної ради, заступнику директор ТОВ «ВДМ» Д.Гибалюку, т.в.о начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Л.Крюковій було вручено Подяки за внесок у будівництво нового спортивного майданчика та надану можливість займатись спортом у комфортних сучасних умовах.

Борис Олександрович  вручив символічний ключ від нового спортивного майданчика вчителю фізичної культури, майстру спорту з легкої атлетики Ларисі Калашник та міністру спорту шкільної держави Олені Слісарчук. Далі - Борис Яцков, Валентина Корнійчук та Тетяна Вітрук - урочисто перерізали стрічку та відкрили спортивний майданчик. У подарунок гостям заходу, спортсменам та учням школи агітбригада школи «Шалені діти» на новому майданчику продемонструвала свої спортивні та мистецькі досягнення.

ФОТОКОЛАЖ

07.09.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Увага! Конкурс! «Вікі любить пам’ятки» – сфотографуй пам’ятку для Вікіпедії і виграй у конкурсі!

 

1 вересня розпочався щорічний міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки», щоб зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у понад 50 країнах світу. Журі кожної країни-учасниці обирає десять найкращих світлин національного етапу, які братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу.

Наша Хмельниччина також заслуговує на гідне представлення багатої історичної спадщини на сторінках Вікіпедії, яку щоденно переглядають мільйони людей з різних куточків світу. На території області нараховується понад 3,9 тис. об’єктів культурної спадщини. За 6 років проведення конкурсу були завантажені фото майже 1500 з них (39%). Тож запрошуємо долучитися до участі у конкурсі та поборотися за перемогу. Перелік пам’яток нашого краю можна переглянути ТУТ

Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Він традиційно триває із 1 по 30 вересня. Україна змагається у цьому конкурсі всьоме.

До участі запрошуються усі охочі – і любителі, і професіонали. Одним із основних викликів проведення конкурсу в Україні залишається відсутність єдиної бази пам’яток. За сім років проведення конкурсу волонтерам вдалося зібрати дані про понад 81 тисячі пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх областей України, в тому числі з Автономної Республіки Крим і Севастополя. І конкурсні списки постійно оновлюються. На жаль, запити на публічну інформацію не завжди дають можливість отримати дані, іноді за них доводиться навіть судитися. Цього року тільки три області взагалі не відреагували на запити – Одеська, Київська та Львівська.

Для участі у конкурсі потрібно бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 по 30 вересня, а також обов’язково вказати їх унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам’ятки. Конкурсні роботи оцінюються у версії на час завершення конкурсу, тому краще одразу вантажити фото у високій роздільності.

Як подати свою роботу на конкурс

У конкурсі є дві основні номінації: «Найкраще фото пам’ятки» і «Кількість сфотографованих пам’яток». Автори найкращих фотографій з України та кожного з регіонів, а також учасники, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток, будуть нагороджені цінними призами. До 1 листопада національне журі відбере десять найкращих фотографій, які будуть представлені на суд міжнародного журі. Також журі відзначить найкращі світлини з кожного регіону України.

Серед основних змін у правилах цього року: за світлину пам’ятки, фото якої ще не було завантажене на Вікісховище чи до Вікіпедії, можна отримати 7 балів. Також буде окрема спеціальна номінація для учасників-новачків, які ще не брали участі у конкурсі. Зверніть увагу, що фотографії конкурсу автоматично потраплятимуть у номінацію на кількість сфотографованих об’єктів, для того, щоб світлина потрапила на розгляд журі, потрібно вибрати налаштування цього під час завантаження світлини.

Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за посиланням:
https://ua.wikimedia.org/w/index.php?curid=5827. Усі новини конкурсу будуть тут у блозі та на сторінці у Фейсбук.

Організатори конкурсу сподіваються, що нам вдасться достойно представити Україну, нашу рідну культурну спадщину, на міжнародному фотоконкурсі. Люди зможуть краще пізнати свій рідний край і це спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини своєї держави.

З пропозиціями щодо співпраці та запитаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua.

07.09.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Результати клінічних випробувань стануть відкритими

 

Відповідний закон про внесення зміни до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" (щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів) Верховна рада України ухвалила 4 вересня. Відтепер у МОЗ України з’явилася можливість розголошувати результати доклінічних досліджень та клінічних випробувань ліків. Тобто кожен українець зможе переконатися, що препарат, який він купує чи йому призначає лікар, справді є безпечним та ефективним.

Протягом 6 місяців Міністерство охорони здоров’я України розробить та затвердить Порядок, за яким результати випробувань ліків будуть доступними для українців. Після цього з’являтиметься інформація про результати клінічних досліджень конкретних препаратів, які присутні на українському ринку.

Доступною стане інформація про лікувальний ефект та побічні реакції, які виникали під час застосування препарату. Водночас, МОЗ України гарантуватиме захист персональних даних пацієнтів, які брали участь у клінічних випробуваннях. Так само не розголошуватиметься інформація, що є комерційною таємницею.

Відкриті дані про результати клінічних випробувань дозволять:

· лікарям переконатися, що вибір їх призначення та медичного застосування препарату є правильним: лікарі зможуть керуватися не лише комерційною інформацією про препарат, яку їм надає фармвиробник, але й матимуть доступ до незалежної медичної інформації;

· експертам, які формують переліки першочергових препаратів, що закуповуються за кошти платників податків, бути впевненими, що обрані ліки дійсно ефективні та безпечні;

· громадськості - детально проаналізувати рішення про підстави реєстрації препарату, закупівлі лікарського засобу державою чи лікарнею.

Право на доступ до інформації про результати клінічних досліджень є загальносвітовою практикою. Відтепер і українське законодавство у цьому питанні приведене до норм законодавства ЄС.

07.09.2018 р.

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України

 

ОГОЛОШЕННЯ

07 вересня 2018 року о 14.00 годині в приміщенні Ізяславського районного будинку культури відбудеться зустріч органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів райдержадміністрації, Ізяславського відділення Славутської ОДПІ, Ізяславського відділення поліції Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області, Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, Управління Держпраці у Хмельницькій області із представниками малого та середнього бізнесу району.

Тема зустрічі: «Роз’яснення державної політики в сфері: оподаткування,  легалізації трудових відносин, законності та правопорядку, додержання прав і свобод громадян, та інші питання».

Зважаючи на важливість та актуальність даної теми, запрошуємо взяти активну участь в обговоренні порушених питань.

За довідковою інформацією звертатись до відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації за контактами: (03852) 4-22-78.

07.09.2018 р.

Ми не бажаємо пролонгувати договір з країною-агресором – Президент про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією

 

Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України Президент повідомив, що найближчим часом, а саме до 30 вересня цього року, Російську Федерацію буде поінформовано нотою Міністерства закордонних справ України про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 1997 року.

«Ми не бажаємо пролонгувати договір з країною агресором. Це тверда і принципова позиція моя, як українського Президента, українського Уряду, українського Парламенту і українського народу», - сказав Президент України. При цьому він підкреслив, що «зараз відбувається процес деколонізації України». «Бо Україна, в розумінні російських бонз уявляється як колонія Росії. А колонію треба тримати безправною і бідною», - зазначив Петро Порошенко.

«Є один давній вислів, - авторство його вже складно встановити, він швидше вже став загальною думкою -  договори з Російською Федерацією не варті паперу, на якому вони написані», - сказав Президент. При цьому він зазначив, що «ми неодноразово, починаючи з 2014 року, мали можливість в цьому переконатися».

«Це стосується договорів про газ і надійності постачальника, чи це стосується умов компенсації за виграний нами Стокгольмський арбітраж – угоди, яка була підписана у 2009 році і яка витягла з кишень українців, з українського бюджету десятки мільярдів доларів. Інших договорів, починаючи від міжнародно визнаних кордонів України і закінчуючи договорами зі словами, які сьогодні звучать просто як брутальна насмішка над міжнародним правом – «договір про дружбу, співробітництво та партнерство», - наголосив Петро Порошенко.

Президент повідомив, що термін дії договору спливає 31 березня 2019 року. «Щоб він не продовжився автоматично, як це передбачено умовами договору, в термін до 30 вересня українська сторона має повідомити сторону російську про його припинення», - зазначив Порошенко.

Президент назвав це рішення «глибоко символічним кроком» та повідомив, що вже запланована спільно з керівниками парламентських фракцій робота у Верховній Раді по відпрацюванню необхідних законотворчих кроків, так само як і роботуа з Урядом по відпрацюванню необхідних відповідних державних процедур.

Глава держави також зазначив, що усі міжнародні організації, включно з Організацією Об’єднаних націй, будуть поінформовані про це рішення.

«Це рішення не емоційне, не спонтанне, воно чітко вивірене і прораховане. Ми реалізуємо нашу стратегію, якою ми керуємося з 2014 року і припиняємо цю угоду. Ніхто наш євроатлантичний напрямок не зупинить», - підсумував Глава держави.

 07.09.2018 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Відбулось навчання з питань цивільного захисту населення

 

На виконання плану-графіку проведення навчань Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області 06 вересня в залі засідань районної  державної адміністрації відбулось навчання із категорією посадових осіб у сфері цивільного захисту та відповідальних за організацію роботи консультаційних пунктів при органах місцевого самоврядування щодо порядку дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, організації робіт із ліквідації та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення. Головував даним зібранням начальник цивільного захисту району, голова райдержадміністрації Борис Яцков. Також участь у цьому навчанні взяли перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко та керівник апарату райдержадміністрації Ольга Манзюк.

У ході проведення навчання було виявлено, що усі консультативні пункти при органах місцевого самоврядування потребують дооснащення наочною агітацією, літературою, пам’ятками про заходи безпеки тощо.

За результатами проведення обговорення керівникам консультаційних пунктів надано доручення щодо ініціювання вищезазначеного питання перед керівництвом установ.

Усі учасники навчання отримали посвідчення встановленого зразка терміном дії 3 роки.

06.09.2018 р.

 За матеріалами сектору з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

Спалювання сухої рослинності, стерні й соломи – загроза виникнення пожеж

 

Зараз гостро стоїть питання виникнення пожеж через спалювання сухої рослинності на луках і пасовищах, стерні й соломи на полях. Отож значно зростає і ймовірність пожеж у лісових масивах. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до чотирьох кілометрів за годину, а у вітряну – до 30 кілометрів; полум’я підіймається вгору до двох метрів. Як свідчить статистика, саме із спалювання стерні на полях починається більшість пожеж.

Лісові пожежі завдають великої шкоди народному господарству. Вогонь знищує все, що стоїть на його шляху: дерева, кущі, цінні лікарські рослини, будівлі і споруди лісового господарства. Крім того пошкоджені лісові масиви стають з часом зонами розповсюдження шкідливих комах і хвороб. Після пожежі втрачаються захисні, водоохоронні та інші корисні властивості лісу, знищується корисна фауна. А для створення нових повноцінних лісових насаджень потрібно понад 80 років!

Пам’ятайте, що не можна випалювати стерню та інші рослинні рештки, розкладати багаття в лісі. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях. Крім того забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки.

Звертаємо вашу увагу на те, що порушення Правил пожежної безпеки тягне за собою як матеріальну, так і кримінальну відповідальність. У разі виявлення лісової пожежі, просимо повідомити ДП «Ізяславський лісгосп» за цілодобовим телефоном гарячої лінії 4-20-79 або за телефоном 101.

06.09.2018 р.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

 

Увага! Конкурс наукових робіт  для молоді!

 

Інститут політико-правових та релігійних досліджень у 2018 році до Дня юриста проводить Національний конкурс наукових робіт «Роль молоді у розвитку парламентаризму в Україні».

Національний Конкурс проводиться за підтримки Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, Українського координаційного центру з підвищення правової освіти населення, Координаційної ради молодих юристів міста Києва при Печерському районному відділі державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

Метою Конкурсу є підтримка обдарованої молоді; залучення молоді до процесів законотворення, подальшого розвитку парламентаризму, створення умов для її творчого зростання; активізація науково-дослідної роботи студентів та аспірантів.

До участі у конкурсі запрошуються учні-члени Малої академії наук України, студенти закладів вищої освіти України, аспіранти закладів вищої освіти України та наукових установ України.

Конкурс проходитиме з 01 вересня по 08 жовтня 2018 року. 
Прийом конкурсних робіт здійснюватиметься до 03 жовтня 2018 року.

Визначає переможців Експертна рада конкурсу, до якої входять провідні юристи, які внесли значний вклад у розвиток юридичної професії, науково-педагогічні працівники, представники Інституту політико-правових та релігійних досліджень, Верховної Ради України, громадських організацій, та інші особи, які мають відповідні наукові знання.

Конкурсні роботи разом із заявками встановленого зразка направляються у паперовому та електронному вигляді засобами поштового зв’язку УДППЗ «Укрпошта» на адресу Інституту політико-правових та релігійних досліджень (03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 57/3) та на е-адресу (e-mail: institute2014@ukr.net), з позначкою «На Конкурс».

Додаткова інформація: www.facebook.com/institute2015.

Оргкомітет: 
Герасименко Олександр Олександрович, організатор
institute2014@ukr.net
www.facebook.com/institute2015.

06.09.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

5 вересня – День пам’яті з нагоди 100 років з дня початку «червоного терору»

 

5 вересня в Україні відповідно до постанови Верховної Ради України від 08.02.2018 № 2287-VІІІ вшановується День пам’яті – 100 років з дня початку «червоного терору» – злочинної репресивної політики комуністичного режиму. 

5 вересня 1918 року радянський уряд ухвалив Декрет про червоний терор, який ставив завдання боротьби з контрреволюцією, спекуляцією й злочинами за посадою шляхом ізолювання «класових ворогів» у концентраційних таборах і фізичного знищення «всіх осіб, причетних до білогвардійських організацій, змов і заколотів». Цей документ лише закріпив політику, до якої з самого початку вдавалася більшовицька влада. Були створені робочі й селянські революційні трибунали, Надзвичайна комісія із боротьби з контрреволюцією й саботажем. Вони наділялися широкими повноваженнями для боротьби з «контрреволюціонерами». Із вуст керівництва держави звучали постійні заклики щодо необхідності посилити терор і вбивства «підлих змовників проти влади робітничого класу й найбіднішого селянства».

Упродовж десятиліть радянська історіографія культивувала лише одну версію: «червоний терор» більшовики запровадили у відповідь на «білий терор». Мовляв, легітимація державного насилля була цілком обґрунтованою – 30 серпня 1918 року було скоєно замах на Леніна і вбито голову Петроградської ЧК Моїсея Урицького. Але насправді цей документ лише формально закріпив політику, до якої від самого початку вдавалися більшовики. Терор був закладений у підвалини Радянської держави. Ще задовго до встановлення більшовицького режиму, лідери цієї партії сповідували ідеї насилля і терору.   Саме терор, прикритий фіговим листом утопічної ідеї «рівності та братерства», якою спокусились народні маси, став тією цементуючою основою, без якої комуністичний режим не протримався б і дня. Мета терористичної держави – придушення, залякування і деморалізація; становище, коли кожен член суспільства стає заручником держави. Перший нарком юстиції Радянської Росії Ісаак Штейнберг у розмові з Ульяновим-Леніним якось зауважив: «Навіщо вам народний комісаріат юстиції? Ліпше назвіть його наркоматом соціального винищення…» На що Ленін жваво відповів: «Чудово! Але ж ми не можемо сказати про це відкрито…» Той самий Ісаак Штейнберг характеризував «червоний терор» як «…атмосферу невимовного жаху, розлитого навіть у трамваї».

Жертвами політики «червоного терору» ставали не тільки люди, які обіймали більш-менш високе становище у суспільстві – професори, лікарі, інженери, партійні лідери, колишні високі чиновники, генерали, найвищі духовні особи, представники купецтва й аристократії, а й прості ремісники і селяни.

За різними даними, упродовж 1918 – 1919 років було знищено від кількох тисяч до понад  півтора мільйона осіб.

Спочатку «червоний терор» був випробуваний у Москві та Пітері, а потім, подібно чумі чи холері, поширився й на «братні» республіки, зокрема й на Україну. На території України «червоний терор» розпочався у січні 1918 року із вторгнення загонів Муравйова. Кількатижневе перше перебування більшовиків в столиці України навело на киян жах. Нова влада одразу ж продемонструвала, чого від неї варто чекати. У місті розпочались розправи над офіцерами, юнкерами, гайдамаками та всіма іншими, кого більшовики записали до «ворогів революції». За перші дні хазяйнування в місті більшовиків було розстріляно від 3 до 5 тисяч чоловік, переважно російських офіцерів та українських старшин, а також тих, хто мав посвідчення Центральної Ради, представників духівництва (зокрема, було по-звірячому вбито митрополита Київського Володимира).

Офіційно «червоний терор» був припинений 6 листопада 1918 року, однак насправді тривав і надалі, сягнувши свого апогею в 30-их роках, за що й отримав назву «Великого». Однак насправді терор проти власного народу тривав і надалі – після проголошення НЕПу, у 30-і, 40-і, 60-і й навіть недалекі 80-і роки, тільки його методи ставали більш селективними і рафінованими порівняно з попередніми часами.

Пам’ятаймо про невинно загублені життя і звірства проти людяності, продиктовані ідеєю диктатури пролетаріату.

05.09.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати

 

В поточному році Уряд виділив з бюджету на закупівлю ліків та вакцин майже 6 млрд.грн. Всі лікарні мають перелік найнеобхідніших ліків, які закуповуються за державний кошт. Пацієнтам вони повинні надаватись безкоштовно. За дорученням Прем’єр-міністра з вересня всі медзаклади мають оприлюднювати перелік ліків, які є у них в наявності. Щоб кожна людина могла дізнатись, які ліки вона повинна отримати безкоштовно, якщо потрапляє до лікарні.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:

«Ліки закуповуються за державний кошт, а приходить пацієнт до лікарні і йому виписують рецепт. При цьому перевірити – чи є ліки в лікарні – неможливо. Тож треба відкрити інформацію про наявність ліків у лікарнях. Також даємо доручення Державній аудиторській службі перевірити кожну область щодо наявності ліків.»

 

Які ліки мають надаватись в лікарнях безкоштовно?

Кожна лікарня має бути забезпечена ліками з Національного переліку лікарських засобів, який затверджений Міністерством охорони здоров’я. До цього переліку входять 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин від всіх розповсюджених захворювань — це понад тисячу ліків від різних виробників, що мають закуповувати лікарні за бюджетні кошти. І всі ці препарати повинні надаватись безкоштовно пацієнтам, які лікуються на стаціонарі. Перелік препаратів, що входять до Нацереліку можна переглянути на сайті МОЗ, або завантаживши мобільний додаток «Ліки.Контроль». Пацієнт, отримавши лист призначення, може перевірити по назві кожного препарату, чи є він у Нацпереліку і чи не «забули» медпрацівники лікарні про це повідомити.

 

Як дізнатись про наявність ліків в лікарні?

Інформація щодо наявних ліків та медичних виробів, які закуповуються за бюджетні кошти, в медичних закладах має оприлюднюватись на офіційних web-сайтах департаментів охорони здоров’я обласних держадміністрацій, а також сайтах медзакладів та в самих медзакладах. Проте далеко не в усіх регіонах виконують цю вимогу, в більшості оприлюднюють інформацію частково або нерегулярно, в деяких випадках сайти для пошуку цієї інформації є не дуже зручними. Тому МОЗ працює над створенням єдиної електронної системи обліку залишків ліків, що дозволить ефективно управляти процесами їх постачання та використання у медзакладах. Окрім того, готуються зміни до законодавства, які передбачатимуть посилення контролю за оприлюдненням інформації щодо залишків ліків та встановлення покарання за невиконання цієї вимоги.

Дізнатись про наявність ліків в конкретній лікарні можна також на сайті eliky.in.ua, який був створений громадськими організаціями. До системи «Є ліки» на даний час підключена 921 лікарня з 18 областей. На сайті в пошуку можна задати торгову назву препарату або діючу речовину (МНН), який виписав лікар, і дізнатись, чи є цей препарат в конкретній лікарні. В разі наявності, він має надаватись пацієнту безкоштовно.

 

Що робити, якщо вам не дають безкоштовно ліки?

Якщо в лікарні ви не отримали ліки, що входять в Нацперелік, ви можете звернутися зі скаргою до головного лікаря закладу і керівництва відповідного департаменту охорони здоров’я. До скарги потрібно додати перелік лікарських засобів, у яких було відмовлено, та копію призначення лікаря.

05.09.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

 

«Обережно боєприпаси»

 

На території міста Ізяслав та Ізяславщини й надалі продовжують мати місце випадки виявлення вибухонебезпечних предметів — боєприпасів часів Другої світової війни.

Шановні громадяни, пам'ятайте: брати вибухонебезпечний предмет до рук, переносити його, кидати у вогонь, розбирати тощо — смертельно небезпечно для вас та оточуючих! Навіть найбільш уразливі частини боєприпасів (підривачі, детонатори) десятки років за будь-яких умов зберігання не втрачають своєї смертоносної сили. Час та неналежні умови зберігання не впливають на вибухівку й запали. Не варто намагатись самому розібратися зі знайденим підозрілим предметом. У деяких боєприпасах для ускладнення їхнього зняття та знешкодження, крім традиційних підривачів, додатково встановлюються різноманітні «сюрпризи», із якими і досвідченим саперам, навіть застосовуючи спеціальне спорядження, нелегко (а інколи й неможливо) впоратися.

Якщо ви виявили вибухонебезпечний або невідомий (підозрілий) предмет, необхідно:

- позначити місцезнаходження вибухонебезпечного (або просто підозрілого) предмета, огородити його;

- встановити добре видимий орієнтир, за можливості вивісити прапорці червоного кольору й виставити охорону; 

- негайно повідомити про знахідку до Ізяславського відділення поліції за телефонами 102 або 4-12-16, де чітко вказати місцезнаходження небезпечного предмета, свою адресу та телефон для можливості отримання піротехніками необхідної додаткової інформації.

05.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславського відділення поліції

Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області

 

Проведення акції «З радістю -  в школу!» Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Напередодні початку нового навчального року Ізяславський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді традиційно проводить районну акцію «З радістю -  в школу!». 

Метою акції є надання адресної допомоги щодо підготовки до навчального року школярам, які виховуються в сім’ях у складних життєвих обставинах. Такі батьки потребують соціальної підтримки держави, тому що не мають змоги самостійно зібрати своїх дітей до школи. Для центру стало нагальним питанням допомогти сім’ям, які потребують соціального захисту, у забезпеченості найнеобхіднішим шкільним приладдям – зошитами, альбомами для малювання, пеналами, кольоровими олівцями, ручками та ін. Крім того, Ізяславським РЦСССДМ постійно здійснюється прийом та видача придатних дитячих речей, які були у використанні, у т.ч. шкільних форм, спортивного одягу, взуття.  Цього року  допомогу при підготовці до нового навчального року отримали 68 дітей. Така допомога стала справжнім подарунком для школяриків, а для їхніх батьків - фінансовою підтримкою.

Завдяки Хмельницькому обласному центру СССДМ було організовано забезпечення дітей шкільним приладдям,  одягом, взуттям.

ФОТОКОЛАЖ

05.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславського РЦСССДМ

 

В Україні запрацював єдиний реєстр медичних оглядів - Єдина державна база даних медичних оглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров’я

 

З вересня 2018 року дані про медичні професійні огляди українців зберігаються в єдиній електронній системі. Таке нововведення МОЗ України впорядкує професійні медогляди й унеможливить використання  підроблених довідок та санітарних книжок.

Професійний медогляд є обов’язковою умовою роботи водіїв, людей, які володіють зброєю, та декретованих осіб - вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі тощо. Тепер дані про такі огляди міститимуться в єдиному реєстрі медичних оглядів - надійно захищеній електронній системі.

Професійний медогляд українці проходитимуть виключно в закладах охорони здоров’я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі. Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен українець зможе одержати безоплатно.

З часом єдиний реєстр медичних оглядів буде інтегровано до системи “Електронне здоров’я”. А вже зараз працює мобільний додаток “Медичні огляди”, з допомогою якого контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду.

На сьогодні у міжвідомчу взаємодію та роботу в єдиному інформаційному просторі приєднались Міністерство внутрішніх справ та Міністерство молоді та спорту. МОЗ України проводить роботу щодо долучення до міжвідомчої взаємодії та роботи в єдиному інформаційному просторі інших міністерств та державних установ - споживачів відповідної інформації.

Нагадаємо, наказ про створення єдиної державної бази даних медичних оглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров’я підписано у січні 2017 року, а з 20 червня 2018 року розпочато тестування системи і підключення до неї закладів охорони здоров’я. До кінця року планується підключення до системи близько 3 тисяч закладів охорони здоров’я в усіх областях України і поступова заміна паперових бланків медичних оглядів на електронні. Після завершення тестового періоду єдина державна база даних медичних оглядів буде обов’язковою до використання усіма споживачами відповідної інформації.

04.09.2018 р.

За матеріалами сайту Міністерства охорони здоров’я

 

Зміни до Конституції мають не лише закріпити європейський та євроатлантичний напрямок розвитку України, а й закріпити головні досягнення Революції Гідності – Президент

 

Запропоновані Президентом Петром Порошенком зміни до Конституції, мають не просто закріпити в Основному Законі європейський та євроатлантичний напрямок розвитку України, а й закріпити головні досягнення Революції Гідності. На цьому Глава держави наголосив під час зустрічі з керівниками депутатських фракцій і груп.

«Дуже просив би, щоб ці проекти якомога швидше були розглянуті, включені до порядку денного і спрямовані до Конституційного Суду для того, щоб зробити ті рухи, ті зміни, які відбулися після Революції Гідності, незворотними і не допустити реваншу», - сказав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що анонсував внесення ним зазначених змін у виступі під час військового параду у День Незалежності. «Я ще раз наголосив, що збираюся внести пропозиції – проект змін до Конституції, які закріплюють незворотність вибраного цивілізаційного вибору українського народу, нашого руху в Європейський Союз і євроатлантичну інтеграцію», - сказав він.

Глава держави також зазначив, що у 2010 році, коли ставилося питання про внесення зміни, лунали пропозиції прибрати із законопроекту позиції про євроатлантичну інтеграцію. «Тоді це пояснювалося тим, що нам потрібен мир. Що саме позаблоковий статус гарантує Україні мир. Хочу нагадати, що російська агресія у 2014 році проти України відбулася за часів дії позаблокового статусу. Це була абсолютно безвідповідальна позиція, абсолютно антидержавна, яка ввела в оману, не захистила. І я думаю, що це ще один аргумент для того, щоб ми твердо вирішили щодо конституційного закріплення європейського і євроатлантичного цивілізаційного вибору Української держави», - наголосив він, говорячи про обґрунтованість зазначених змін.

За словами Глави держави йдеться про зміни до Преамбули, трьох статей Основного Закону України – 85, 102 і 118, та Перехідні положення. За його словами у Преамбулі власне буде зафіксовано цивілізаційний вибір України і «її місце як члена європейської родини» та наш курс на європейську і євроатлантичну інтеграцію. У зазначених статтях – підтримка Верховною Радою та Урядом визначеного напрямку розвитку держави та зобов’язання щодо забезпечення європейського руху, які бере на себе Президент.

«В Перехідних положеннях ми чітко фіксуємо позицію, що ми вилучаємо норму, на підставі якої в Україні перебував Чорноморський флот – конституційних підстав після прийняття цих змін не буде», - також  підкреслив Петро Порошенко.

Крім того Президент зауважив, що на сьогоднішній день левова частина населення, більше 70%, підтримує європейську інтеграцію, а більше половини українського народу - євроатлантичну інтеграцію. Так само європейський вектор розвитку був підтриманий абсолютною більшістю Парламенту під час ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС та виконання комплексу завдань щодо безвізового режиму, прийняття Закону про національну безпеку, інших законодавчих актів, констатував він. «Тому, на мою думку, буде цілком природно коли ці пропозиції будуть відповідним чином проаналізовані», - резюмував Глава держави.

04.09.2018 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий відзвітував за 100 днів роботи

 

3 вересня у приміщенні обласної філармонії відбувся  регіональний форум «100 днів: підсумки та перспективи», на якому  голова Хмельницької обласної державної адміністрації  Вадим Лозовий прозвітував про зроблене за 100 днів з часу перебування на посаді.

У форумі взяли участь: керівництво районних державних адміністрацій, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад Хмельницької області, народні депутати від Хмельницької області Андрій Шинькович та Володимир Мельниченко, представники  духовенства різних конфесій, закладів вищої освіти Хмельниччини, депутати Хмельницької обласної ради, громадські активісти, представники засобів масової інформації області.

На початку  свого виступу Вадим Лозовий   продекламував уривок із вірша «Найтемніша ніч перед світанком»:

«Здаватись не можна, ніколи, нізащо.

І одним звичайнісіньким ранком

Згадайте, що все стається на краще,

А ніч найтемніша перед світанком…».

Кожний учасник регіонального  форуму отримав під­го­товлений  для звіту інформаційний буклет, в якому коротко висвітлено основні досягнення голови облдержадміністрації за 100 днів.

У своєму виступі Вадим Лозовий зазначив «За 100 днів в мене  було достатньо часу для того, щоб об’єктивно оцінити ситуацію та розпочати  шлях якісних змін. Попереду нас чекає  складна, але, переконаний, успішна командна робота. Розумію всю складність ситуації, у якій перебуває держава та Хмельниччина зокрема. Саме тому Президентом України Петром Порошенком визначено шлях реформ, який неодмінно приведе до успіху. Кожен житель області має побачити розвиток рідного краю. Переконаний, що нові та оновлені медичні заклади, школи, садочки, спортивні споруди та відремонтовані дроги скажуть більше ніж популістські гасла та слова».

Очільник обласної державної адміністрації у своєму виступі звернув увагу на наступні пріоритети у своїй діяльності: боротьба з корупцією, ремонт доріг, доступна медицина, належна інфраструктура, відкрита влада та розвиток місцевого самоврядування.

Звіт Вадима Миколайовича був проілюстрований тематичною презентацією, і, якщо за деякими напрямками своєї роботи Вадим Лозовий  наводив  цифри та загальну інформацію, то були й такі, де лунала критика та певні плани на майбутнє.

Зокрема В.Лозовий доповів, що у ході реалізації національного проекту із будівництва 184 гуртожитків для військовослужбовців  буде збудовано 13 на теренах Хмельницької області. На Хмельниччині за звітний період  було придбано житло для 15 сімей загиблих на загальну суму 15,3 млн.грн.  Також протягом останніх 100 днів власниками земельних ділянок стали 416 бійців.

Також Вадим Лозовий наголосив, що обласною державною адміністрацією приділяється особлива увага вирішенню проблемних питань. Зокрема було повідомлено про вжиті заході із кризовою ситуацією із підготовки до опалювального  періоду, що склалася в місті Шепетівка, розв’язання складної екологічної ситуації в смт Понінка та ряду інших.

У ході звіту голова обласної державної адміністрації зазначив, що Хмельницька область сьогодні займає ІІ місце у загальноукраїнському рейтингу  формування об’єднаних територіальних громад. «Сьогодні перспективний план формування громад Хмельниччини покриває 100 відсотків  території області», - акцентував Вадим Миколайович. Однак громади, що не об’єднались і не утворились, не отримали 746 млн. грн. на вирішення нагальних потреб та на реалізацію відповідних проектів розвитку.

З метою раціонального використання земель та підтримки  об’єднаних територіальних громад  вже передано 22 тис.га в 17 ОТГ, очікують передачі 50,3 тис.га  в 17 ОТГ. До 1 грудня поточного року планується передати у комунальну власність 95,8 тис.га.

У рамках медичної реформи ведеться будівництво 27 амбулаторій із житлом для лікарів, із них 18 в ОТГ (вартість проекту 170 млн.грн.). вже придбано 55 автомобілів та медичне обладнання для амбулаторій. З метою підтримки материнства та дитинства в області виділено 24,5 млн. грн.. для реалізації проекту «Пакунок малюка». Жителями краю підписано з лікарями первинної ланки Хмельницької області  650 000 декларацій – це 4 місце в Україні.

Також Вадим Миколайович зазначив, що на початок нового 2018/2019 навчального року в області з’явилось 10 нових опорних шкіл, до кінця року планується ще 9 шкіл. На переоснащення освітнього простору першокласників області у ході проекту «Нова українська школа» виділено 37 млн. грн.. Також на реконструкцію та модернізацію 4 навчальних закладів  виділено 24 млн.грн.

У рамках забезпечення інклюзивної освіти в Хмельницькій області створено 8 сучасних медіа тек та розпочали роботу  27 інклюзивних центрів.

Забезпечено підвезення учнів та педагогів області до навчальних закладів  шкільними автобусами. Придбано 13 нових шкільних автобусів, із них 1 спеціалізований.

Для придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  виділено 14,8 млн.грн.

Як наголосив Вадим Лозовий - одним із пріоритетів розвитку області є будівництво доріг. Загальний бюджет будівництва  та реконструкції доріг Хмельниччини на 2018 рік становить 992,7 млн. грн. (456,5 млн.грн – з Державного бюджету, 385,8 млн.грн. – з місцевих бюджетів, 150,4 млн.грн.- «митний експеримент»). «За сто днів роботи  збудовано 100 км. нових доріг. Це  другий показник використання коштів дорожнього фонду в Україні», - сказав керівник облдержадміністрації.

Також Вадимом Лозовим було акцентовано, що бюджет розвитку склав 1,583 млрд.грн, що в 1,5 рази більше минулого року.

«На Хмельниччині  за останній час створено  5749 нових робочих місць, легалізовано 13 800 осіб, виведено з тіні 5 535 осіб. Область посідає 6 місце за темпами зростання заробітної плати в Україні», - зазначалось під час звіту.

Завдяки праці аграрії краю Хмельниччина посіли 1 місце в Україні по врожайності ранніх зернових культур. За останній час створено в області 11 сільськогосподарських кооперативів та 11 сімейних ферм.

Під час звіту Вадим Лозовий наголосив на стратегічних проектах:  ремонт аеропорту «Хмельницький» (440 тис.грн.); будівництво обласної дитячої лікарні (40 млн.грн.); діяльність Агенції регіонального розвитку; збільшення  фінансування  на ремонт та будівництво доріг в 1,5 рази.

Після звіту присутні в залі мали можливість поставити свої запитання Вадиму Лозовому. Під час спілкування із залом два народних депутати від Хмельниччини Андрій Шинькович та Володимир Мельниченко висловили свою підтримку голові обласної державної адміністрації.

У ході звіту очільник обласної державної адміністрації неодноразово наголошував на командному принципі свої роботи та чесності і професійності її учасників. Також В.Лозовий запевнив учасників форуму на відкритості органів влади та прозорості у прийнятті всіх рішень.

Після звіту Вадим Миколайович провів брифінг для представників засобів масової інформації та поспілкувався  із журналістами.

Презентація звіту голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового

 

Відеорепортаж звіту голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового

 

ФОТОЗВІТ

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ВИСТУПУ В.Лозового

04.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації 

 

Аргентинський студент завітав до НПП «Мале Полісся»

 

Вчора, 03 вересня, попередньо відвідавши РЛП «Мальованка» м.Шепетівка, до Національного природного парку «Мале Полісся» завітав студент-природоохоронець з далекої Аргентини Фастундо Кастильо.

Фастундо розповів співробітникам національного природного парку, що, у рамках роботи над власним проектом з охорони природи, він відвідує різні Парки світу (Іспанії, Франції, Польщі, України, Росії, Монголії, Таїланду), з метою збору інформації про роботу природоохоронних установ та проведення відповідного анкетування. Зібрана інформація слугуватиме основою для оформлення табличних даних, які відображатимуть досвід вирішення найпоширеніших проблем у сфері охорони природи.

Аргетинський студент мав можливість ознайомитись із роботою національного парку, провести свої дослідження, а також відпочити та отримати позитивний заряд. Адже кожний візит до НПП «Мале Полісся» являє собою своєрідну маленьку історію, в якій вчишся цінувати справжню красу, написану самою природою.

04.09.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Шановні школярі, вчителі та батьки!

 

Щиро вітаю Вас усіх зі святом Першого дзвоника!

Хтось із Вас вперше переступить поріг класу, а хтось у цьому навчальному році стане випускником і залишить рідну школу. І перших і других будуть супроводжувати приємні клопоти турботливих батьків.

Дорогі учні, Ви вступаєте у прекрасний світ творчого пошуку, пізнання таємничого світу науки. Висловлюю подяку Вам за прагнення здобувати нові знання. Вірю, що на цій дорозі Ви розкриєте свої таланти та втілите бажання. Хай Ваші серця завжди будуть сповнені щирої любові до нашої країни, а молодечий запал та енергія скеровані для побудови Вашого майбутнього та майбутнього Української Держави.

Особливі вітання тим, хто цього року йде до першого класу. Це - особлива подія у вашому житті, чудовий і надзвичайно цікавий час, з якого розпочинається світла дорога до знань і успіхів. Сьогодні Ви вперше сядете за шкільні парти навчальних закладів. Свято першого дзвоника – урочиста подія, яка Вам та Вашим батькам запам`ятається на все життя. Ви увійдете до єдиної шкільної родини. Перед вами відкриються тисячі доріг країни Знань і вічних істин Добра, Краси, Здоров`я. Нехай збудуться всі ваші мрії та сподівання ваших батьків, які хочуть бачити своїх дітей розумними, освіченими, вихованими та високоморальними!

Складаю подяку Вам, педагоги, за відданість молоді та професіоналізм, щоденну працю і за все, що Ви робите для підвищення якості нашої освіти, виведення її у європейський простір. Без вчителя, викладача, професора освіти не існує. Сьогодні Ви з любов`ю та відповідальністю знову прийшли до шкільних класів. Щастя Вам, міцного здоров`я, натхненної праці та творчих успіхів!

 

З повагою,

голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков  

 

У закладах освіти Ізяславського району пролунав Перший Дзвоник

 

Перший дзвоник — початок нового навчального року. І щоразу це не ординарна хвилююча мить. Цей день є визначним і радісним святом, адже він знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві.

Цього року Перший дзвоник є особливим, оскільки усі першокласники будуть навчатися за новим Державним стандартом. Оновлений зміст освіти, нові методики навчання та сучасне освітнє середовище – такі основні складові нової української школи.

Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись, яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

Шкільні подвір’я Ізяславщини наповнилися метушнею, дитячим щебетом, посмішками школярів, букетами найгарніших осінніх квітів і справжнім життям…

Сьогодні вони: і зовсім ще маленькі школярі, що несміливо разом з мамами та татами вперше переступають пороги школи,  і ті,  кому за рік вирушати в доросле самостійне життя – юні і прекрасні випускники, і всі учні навчальних закладів - такі щасливі та радісні…

Неабияк відчувався дух патріотизму, адже особливої урочистості свята додали вишиванки, у які були одягнуті учні, вчителі та батьки. А подвір’я шкіл були святково прибрані у кольори національного Прапора нашої держави.

Під веселі звуки та бурхливі оплески на урочисті лінійки вийшли першокласники в супроводі випускників. Хвилювалися першачки й випускники, адже для одних - розпочинається цікаве шкільне життя: перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань, а для інших - цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, що прокладе межу між дитинством і дорослим життям.

Крім того під час святкових лінійок у школах району пролунав перший дзвоник нового навчального року. Учні з радістю та оплесками зустріли святковий дзвін.

Жодне шкільне свято не обійшлося й без музичних вітань та декламувань віршів.

Незабутньо і зворушливо звучали вірші з уст маленьких першокласників, які вже сьогодні вперше у своєму житті сядуть за парти.

Неперевершеними танцями та піснями вітали учасників свята старшокласники.

Із привітаннями та настановами до школярів  звернулися директори навчальних закладів району. Також на шкільні урочистості завітали й чимало гостей із подарунками.

У багатьох навчальних закладах району  на святковій лінійці  були присутні представники районної державної адміністрації, зокрема: голова районної державної  адміністрації Борис Яцков (Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія») та заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко (Новосільська ЗОШ І-ІІІ ст., Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ст.), працівники відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.

У своїх вітаннях вони наголосили, що це свято є як спільним для всіх, так і дуже особистим для кожного. Воно пов’язане насамперед зі значними життєвими змінами, подальшим розвитком та набуттям нових знань. Особливим стане цей день для дітей, які вперше прийдуть до школи, та старшокласників, які вже через рік розпочнуть свій самостійних шлях до здобуття найвищого професіоналізму. Також було наголошено, що держава робить усе можливе, аби забезпечити доступ до якісної освіти кожному громадянину через масштабну реформу освітньої галузі держави. Це стосується і тих, хто відроджує мирне життя на теренах, де ще нещодавно лунали постріли, і тих, хто вимушено покинув домівки на Сході України через російську військову агресію. І на завершення побажали мирного неба, творчих злетів і перемог у новому навчальному році.

По завершенню урочистостей переливчастий шкільний дзвоник покликав всіх на перший урок.

Відчути атмосферу свята знань допоможе перегляд світлин із різних навчальних закладів Ізяславщини.

ФОТОКОЛАЖ

03.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Увага! Конкурс проектів національно-патріотичного виховання

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 “Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка” (зі змінами) з метою комплексного розвитку національно-патріотичного виховання та надання підтримки громадським об’єднанням у 2019 році на виконання заходів щодо національно-патріотичного виховання Міністерство молоді та спорту України оголошує конкурс з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2019 році.

Конкурсні пропозиції подаються на розв’язання таких пріоритетних завдань:

Формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді.

Види діяльності:

проведення акцій, ігор, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, зборів-походів, семінарів-тренінгів, тренінгів, змагань, зборів, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів, наметових таборів, марафонів, походів, концертів та інших заходів; видання інформаційних та методичних матеріалів та виготовлення і розміщення соціальних фільмів, роликів та соціальної реклами з метою формування у дітей та молоді національно-патріотичного світогляду, збереження та розвитку духовно-моральних цінностей Українського народу, підвищення ролі української мови як національної цінності, усвідомлення досягнень Українського народу, його інтелектуальних і духовних надбань, розвитку діяльнісної відданості у розбудові України, формування у дітей і молоді активної громадянської, державницької позиції та почуття власної гідності, профілактики негативних проявів поведінки, злочинності, наркоманії, алкоголізму серед дітей та молоді шляхом залучення дітей та молоді до участі у заходах із національно-патріотичного виховання.

2. Популяризація національної духовно-культурної спадщини.

Види діяльності:

проведення акцій, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, конференцій, форумів, фестивалів, наметових таборів, походів, зборів-походів та інших заходів, видання інформаційних та методичних матеріалів та виготовлення і розміщення соціальних роликів та реклами з метою збільшення відвідуваності дітьми та молоддю закладів, що популяризують культурні та національно-мистецькі традиції Українського народу, підтримки та розвитку української національної держаної цінності самобутність, формування єдиного національно-культурного простору, збереження та розвитку духовно-моральних цінностей Українського народу.

3. Підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення та героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України.

Види діяльності:

проведення акцій, ігор, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, семінарів-тренінгів, конференцій, форумів та інших заходів; видання інформаційних та методичних матеріалів та виготовлення і розміщення соціальних фільмів, роликів та соціальної реклами з метою усвідомлення досягнень Українського народу, його інтелектуальних і духовних надбань, поширення інформації про досягнення визначних особистостей українського державотворення, учених, педагогів, спортсменів, провідних діячів культури і мистецтва, а також духовних провідників Українського народу та їх внесок у скарбницю світової цивілізації, збільшення кількості дітей та молоді, які пишаються своїм українським походженням, громадянством.

4. Ушанування пам’яті жертв окупаційних режимів, зокрема Голодомору 1932-1933 років і масових голодів 1921-1923 і 1946-1947 років, депортації кримсько-татарського народу.

Види діяльності:

проведення акцій, ігор, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів, наметових таборів, походів, зборів-походів, концертів та інших заходів, видання інформаційних та методичних матеріалів та виготовлення і розміщення соціальних фільмів, роликів та соціальної реклами з метою виховання у дітей та молоді шанобливого ставлення до пам’яті про жертв комуністичного та інших тоталітарних режимів в Україні, зокрема жертв Голодомору, політичних репресій і депортацій.

5. Збільшення чисельності членів громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на національно-патріотичне виховання дітей та молоді.

Види діяльності:

проведення акцій, ігор, змагань, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів, наметових таборів, походів, зборів-походів, концертів та інших заходів; видання інформаційних та методичних матеріалів та виготовлення і розміщення соціальних роликів та реклами з метою формування широкої громадської підтримки процесів національно-патріотичного виховання, розширення ролі та можливостей громадських об’єднань, забезпечення системних змін, досягнення високої якості, ефективності, цілеспрямованого та прогнозованого розвитку у сфері національно-патріотичного виховання.

6. Збільшення чисельності молоді, що готова до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Види діяльності:

проведення акцій, ігор, змагань, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів, наметових таборів, походів, зборів-походів, концертів та інших заходів; видання інформаційних та методичних матеріалів та виготовлення і розміщення соціальних роликів та реклами з метою підвищення престижу військової служби, збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

7. Підготовка громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).

Види діяльності:

проведення акцій, ігор, змагань, конкурсів, засідань за круглим столом, дебатів, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів, наметових таборів, походів, зборів-походів, концертів та інших заходів; видання інформаційних та методичних матеріалів та виготовлення і розміщення соціальних роликів та реклами з метою досягнення високої якості, ефективності, цілеспрямованого та прогнозованого розвитку у сфері національно-патріотичного виховання, забезпечення належної організації Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).

Конкурсна пропозиція має містити:

1) заяву про участь у конкурсі за формою, затвердженою наказом Міністерства молоді та спорту України від 23 березня 2018 року № 1312
“Про затвердження форм документів, необхідних для проведення конкурсів із визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 29 березня 2018 року за № 385/31-837 (зі змінами) , за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріпленим печаткою інституту (у разі наявності) (оригінал і п’ять копій);

2) опис проекту національно-патріотичного виховання та кошторис витрат, необхідних для реалізації проекту, за формою, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 23 березня 2018 року № 1312 “Про затвердження форм документів, необхідних для проведення конкурсів із визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 29 березня 2018 року за № 385/31-837 (зі змінами) (оригінал і п’ять копій);

3) листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (в разі їх залучення до виконання (реалізації) програми (проекту, заходу);

4) інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема про досвід реалізації проектів, спрямованих на національно-патріотичне виховання, відповідно до ціннісних орієнтирів та індикаторів ефективності, визначених в Указі Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580 “Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки”, протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, про джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення, інформація щодо наявності бюджетних правопорушень протягом останніх двох років (оригінал і п’ять копій).

Усі документи, що містяться у конкурсній пропозиції, та окремо їх копії мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою організації.

Проект та кошторис витрат, подані на Конкурс, повинні відповідати вимогам, нормам та термінам постанови Кабінету Міністрів України
від 11 жовтня 2016 р. № 710 “Про ефективне використання державних коштів” та Порядку реалізації програм, проектів та проведення заходів державної політики у молодіжній сфері, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 03 березня 2016 р. № 808, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 р. за № 453/28583 (зі змінами).

Враховуючи норми Бюджетного кодексу України щодо забезпечення ефективного, результативного і цільового використання бюджетних коштів, максимальна сума фінансової підтримки одного проекту за рахунок коштів державного бюджету не перевищує 400 тис. грн.

Інститут громадянського суспільства, який буде визнано переможцем конкурсу, повинен взяти участь у співфінансуванні реалізації проекту в розмірі не менш як 15 відсотків необхідного обсягу фінансування.

При плануванні видатків також слід враховувати, що проекти мають бути орієнтовані на рівний доступ до участі в них жінок та чоловіків, у тому числі щодо отримання та поширення будь-якої інформації у національно-патріотичному середовищі або щодо реалізації політики у національно-патріотичній сфері.

Після визнання проекту переможцем Конкурсу кошторис витрат може бути доопрацьований відповідно до п. 23 Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 (зі змінами).

Конкурсні пропозиції подаються у друкованій та електронній формі.

Громадська організація може подавати на Конкурс кілька конкурсних пропозицій.

Конкурсні пропозиції приймаються з дня опублікування оголошення до 1 жовтня 2018 р. щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 10:00 до 17:00 (у п’ятницю – до 15:00) за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 42, к. 712. Контактні телефони: (044) 289-08-30). Електронна адреса: npvmms@msms.gov.ua.

Конкурс буде завершено протягом 15 днів після затвердження Державного бюджету України на 2019 рік.

Додаткову інформацію можна знайти за посиланням: http://www.dsmsu.gov.ua/index/ua/category/500.

Також інформуємо, що відбудеться зустріч з представниками інститутів громадянського суспільства “Щодо порядку проведення конкурсу”. Про місце і час буде повідомлено додатково.

03.09.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

Мандрівка у добу лицарства

 

 

В останні дні літа 2018 року учасники гуртка козацького гарту «Радигаст», що діє у Великорадогощанській ЗОШ І-ІІ ступенів, отримали чудову нагоду здійснити мандрівку у часи Середньовіччя. Так-так, вам не почулось, бо саме мандрівкою у минуле можна назвати двохденне таборування поруч із наметами лицарів у справжніх обладунках, споглядання лицарських боїв, яскравого файєр-шоу, розучування середньовічних танців.

Не випадково вже вдруге джури та дани Великорадогощанського січового товариства разом зі своїм наставником Миколою Мельником отримують запрошення організаторів середньовічного фестивалю «СтарконFEST» взяти участь у цікавому дійстві, адже історичні реконструкції з козацького поєдинку, які готують гуртківці, викликають жвавий інтерес у людей різного віку. Тож знову показові виступи з козацького поєдинку, козацькі забави, які влаштували наші хлопці та дівчата, привернули увагу учасників та гостей фестивалю, багато хто і собі захотів позмагатися і, звичайно, скуштувати козацького кулішу.

Поїздка, сповнена яскравих вражень, напередодні початку нового навчального року – чудовий стимул для усіх дітей, адже участь у роботі гуртка козацького гарту – це не тільки гарна можливість для поглиблення знань, фізичного та морального загартування, а й добра нагода «людей подивитись та себе показати».

03.09.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

«УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ – СВІТ ВИЗНАЄ!»: стартувала міжнародна акція

 

1 вересня 2018 року у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» стартувала Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», присвячена 85-тим роковинам Голодомору.

Захід відбувся за участі Міністра культури України Євгена Нищука, представників Українського інституту національної пам’яті, Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», Міністерства закордонних справ України,  ВО «Меморіал» ім. Василя Стуса, Світового Конгресу Українців, Київської духовної семінарії УГКЦ, народних депутатів, відомих науковців та громадських діячів, школярів та студентської молоді.

Міжнародна акція символічно бере свій відлік від 1 вересня. Адже відсьогодні і до 24 листопада українці відраховують 85 днів до 85-тих роковин Голодомору.

Інформаційна кампанія, розроблена Українським інститутом національної пам'яті, передбачає всеукраїнські та міжнародні заходи:

- відкриття виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» (яка демонструватиметься в усіх областях України та багатьох країнах світу),

- проведення Міжнародного форуму «Україна пам’ятає, світ визнає!» у столиці в листопаді 2018 року,

- поширення соціальної реклами та брошур про Голодомор.

 Першу акцію у столиці України присвячено пам’яті дітей, яких вбив злочинний сталінський режим страшною зброєю – голодом.

«Цей день ми вирішили присвятити дітям, які були вбиті в роки Голодомору і тим дітям, які не народилися у роки Голодомору-геноциду» –зауважила під час виступу Олеся Стасюк, Генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

Перший заступник голови Українського Інституту національної пам’яті Аліна Шпак наголосила на тому, що перед українцями сьогодні стоїть велика відповідальність за те, щоб «у майбутньому ніколи і ніхто не міг уявити, що таке не мати можливості дати їсти своїй дитині, ніколи не міг уявити, що таке, коли одна людина може принижувати іншу, коли людина позбавлена прав, тому що хтось інший так вирішив».

«Правда – це те, що робить нас невразливими і сильними. Саме тому ми сьогодні і починаємо інформаційну кампанію із донесення правди про Голодомор, адже Голодомор – це не лише правда про трагедію, це також правда про великий злочин, велику ницість, а з іншого боку – про велику жертовність і велику боротьбу. Про це треба говорити і про це треба пам’ятати», – підсумувала Аліна Шпак.

Опісля всі учасники запалили свічки пам’яті, а представники УГКЦ та УПЦ КП відслужили Панахиду за невинно убитими українцями в роки Великого голоду.

На завершення учасники Акції поклали квіти до скульптури «Гірка пам'ять дитинства» й ознайомилися із фотодокументальною виставкою «Вкрадене дитинство: діти в роки Голодомору 1932-1933 років».

Опісля всі учасники запалили свічки пам’яті, а представники УГКЦ та УПЦ КП відслужили Панахиду за невинно убитими українцями в роки Великого голоду.

На завершення учасники Акції поклали квіти до скульптури «Гірка пам'ять дитинства» й ознайомилися із фотодокументальною виставкою «Вкрадене дитинство: діти в роки Голодомору 1932-1933 років».

За перебігом акції протягом 85-ти днів можна стежити на веб-сторінці «85-ті роковини Голодомору», розробленій Українським інститутом національної пам'яті. Тут на інтерактивній мапі світу будуть марковані свічками-позначками міста, де відбулися міжнародні вшанування пам’яті жертв геноциду.

Також на веб-сторінці «85-ті роковини Голодомору» будуть опубліковані матеріали, що стосуються теми Великого голоду: статті, ґрунтовні дослідження, наукові праці, фотографії, документи та інше.

Окрім того, на офіційних сторінках Українського інституту національної пам’яті у соціальних мережах (facebooktwitter) із 1 вересня по 24 листопада, щоденно оприлюднюватимуться матеріали, в рамках інформаційної кампанії «85 фактів, історій та свідчень про Голодомор»: факти про Голодомор 1932-1933 рр., спогади свідків, уривки зі щоденників очевидців Голоду, статті істориків, добірки художніх та документальних фільмів, прози та поезії, зразки народної творчості, створені у ті часи, фотохроніка, документи, а також історії людей, які не боялися говорити правду, допомагали тим, хто потребував шматка хліба, рятували інших ціною власного життя, повставали, боролися і перемагали, попри тиск нещадного більшовицького режиму.

Інформаційна кампанія має хештеги: #Голодомор85, #Holodomor85, просимо використовувати їх для дописів, що стосуються річниці трагічних подій.

Гасла цьогорічної інформаційної кампанії:

«Ми пам’ятаємо! Ми – сильні!» – для України.

«Україна пам’ятає! Світ визнає!»/«Ukraine remembers, the World acknowledges!» – для світу.

День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. у 2018 році припадає на 24 листопада.

ФОТОКОЛАЖ

03.09.2018 р.

За матеріалами сайту УІНП

 

Посадовець вимагав від представника одного з фермерських господарств кошти за винесення розпорядження про затвердження технічної документації земельних ділянок для ведення сільського господарства

 

21 серпня 2018 року Шепетівським МВ спільно з спецпідрозділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБ України у Хмельницькій області за процесуального керівництва Генеральної Прокуратури України задокументовано та викрито під час отримання неправомірної вигоди голову Полонської районної державної адміністрації Хмельницької області Солодкого В.В.

Посадовець вимагав від представника одного з фермерських господарств кошти у розмірі 32 900 доларів США за винесення розпорядження про затвердження технічної документації земельних ділянок загальною площею 94 га для ведення сільського господарства. 21 серпня 2018 року, під час одержання чергової частини неправомірної вигоди в сумі 15 700 доларів США вказану особу затримано та в її службовому кабінеті вилучено предмет злочину. У ході подальшого проведення комплексу невідкладних слідчих дій за місцем роботи, а також фактичного проживання даного посадовця виявлено та вилучено інші докази його злочинної діяльності з вимагання та отримання неправомірної вигоди.

У послідуючому голові Полонської райдержадміністрації було оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, тобто прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, предметом якого була неправомірна вигода в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.

Також стосовно Солодкого В.В. Печерським районним судом м.Києва обрано запобіжний захід у вигляді застави в сумі 500 000 гривень та обмеження в пересуванні та контактах з потерпілими та свідками по даній справі.

Довідково: відповідно до законодавства України службові особи органів державної влади та правоохоронних органів несуть відповідальність за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди відповідно до ст.. 368 КК України.  Ч. 4 ст. 368 КК України, підозру у вчиненні злочину, передбаченого даною частиною статті, оголошено голові Полонської райдержадміністрації, передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.       

03.09.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

Вітання Президента підприємцям України з нагоди професійного свята

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас із професійним святом — Днем підприємця.

Підприємницька діяльність відіграє провідну роль у піднесенні національної економіки та забезпечує насиченість ринку товарами й послугами. Завдяки вашому професіоналізму й ініціативності створюються нові робочі місця, збільшується й оновлюється якісний асортимент вітчизняної продукції та впроваджуються інноваційні технології.

Переконаний, що ваші зусилля, спрямовані на втілення амбітних та масштабних задумів, сприятимуть зміцненню позицій України на світових ринках і задоволенню постійно зростаючого внутрішнього попиту.

Бажаю усім вам міцного здоров’я, миру, родинного благополуччя, невичерпних життєвих сил і нових здобутків.

 

Петро ПОРОШЕНКО

 

 

 

 

Шановні підприємці Ізяславщини!

Щиро вітаю вас з професійним святом!

У  цей день  ми вшановуємо людей, які не тільки розпочали власну справу та взяли на себе відповідальність за добробут своєї сім'ї, але й створюють нові робочі місця, постачають на ринок вітчизняні товари і послуги, наповнюють бюджет держави, надають величезну підтримку нашій армії.

Нинішні досягнення підприємців є свідченням значних соціально-економічних зрушень в Україні.

Ваша праця посідає важливе місце в економічному житті району, помітно впливає на розвиток інноваційної діяльності, встановлення ділових зв'язків із зарубіжними партнерами, залучення інвестицій.

То ж дозвольте, дорогі друзі, від щирого серця подякувати Вам за сумлінну працю, наполегливість та високі досягнення. 

Щиро бажаю працівникам бізнесових структур впевненості в собі, наполегливості в діях, рішучості у вчинках, перспектив у прагненнях, вдалих угод, надійних партнерів, невичерпної наснаги у праці, а також подальших успіхів у підприємницькій діяльності на благо і добробут нашого району і незалежної України.

 Нехай кожна започаткована вами справа буде вдалою і успішною, а бізнес стабільним і процвітаючим!

 

Голова райдержадміністрації, депутат обласної ради                                                                                                         Борис Яцков

 

 

 

 

                

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації