на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

                   
   

 

 

 

КВІТЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

           

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

           

 

 

 

 

 

 

 

 

До Дня охорони праці в Україні

 

«ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»

 

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей - гідна праця та економічне зростання - спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15­24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання - зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

Особливу роль у цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти - саме тут з дітьми і молоддю мають проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни.

В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

Загалом недобросовісні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх.

Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованої Україною (Закон від 05.10.2000 № 2022-Ш), кожна держава має терміново вживати відповідних заходів.

За результатами державного нагляду, спрямованого на запобігання економічній експлуатації молоді, зокрема дітей, виконанню робіт, небезпечних для їхнього життя і здоров’я, установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей.

Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%). Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо).

Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

Отже, потрібно діяти на випередження - за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.

Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходить за сприяння Державної служби України з питань праці. За результатами минулого року в конкурсі взяли участь понад 250 тисяч дітей, які разом з їхніми батьками і вчителями були залучені до процесу формування відповідального ставлення до безпеки праці.

Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.

У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

23.04.2018 р.

За матеріалами Організаційного комітету з підготовки та проведення

у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

 

 

 

 

«Творець національної педагогіки»

 (до 140-річчя від дня народження Ващенка Григорія Григоровича)

«…Виховуючи підростаюче покоління,

педагог бере найактивнішу участь у

творенні майбутнього свого народу…»
Григорій Ващенко

 

Зі здобуттям українською державою незалежності розвиток педагогічної думки України неможливо уявити без творчого доробку видатного педагога, психолога, фахівця з дидактики та національного виховання Григорія Григоровича Ващенка.

Народився Г.Ващенко 23 квітня 1878 року у с. Богданівка поблизу Прилук, в сім`ї дрібномаєтного дворянина. Здобувати освіту Григорій почав у 10-річному віці в Роменському духовному училищі, а потім – у Полтавській духовній семінарії.

У 1899 році Григорій Ващенко вступає до Московської духовної академії. Процес навчання він вдало поєднує з участю в роботі українського гуртка та написанням літературних творів.

Після закінчення академії Г.Ващенко відмовляється стати священиком, адже присвячує своє життя педагогічній діяльності. З 1903 року він працює у Полтавській єпархіальній жіночій школі, потім – у духовній школі в м.Кутаїсі. Після революції 1905 року Григорій Ващенко знову в Полтаві: викладає історію в комерційній школі. А вже через деякий час він був вимушений виїхати до м.Тихвин через бажання протистояти самодержавству. У 1911 році йому припадає можливість повернутися до України й навчати дітей у середніх школах м.Тульчин та м.Ромни.

По завершенні Лютневої революції в Росії та у роки Українських визвольних змагань Григорій Ващенко стає організатором учительських курсів та шкіл. У 1918 році Григорій Григорович здобуває посаду доцента психології у Полтавському українському університеті, де і викладає протягом року до арешту денікінцями. Після звільнення він учителює у с.Білики на Полтавщині, де йому вдається поставити процес навчання  в національному дусі.
Григорію Григоровичу в 1927 році знову доводиться тікати від партійно-комсомольських органів: він переїздить до Полтави, де стає професором і керівником кафедри педагогіки Полтавського педагогічного інституту, завідує аспірантурою при кафедрі педагогіки.

У цей час педагог видає підручник з дидактики «Загальні методи навчання» (Харків, 1929), головна ідея якого полягає у класифікації та характеристиці методів навчання, визначенні їх місця у процесі навчальної роботи. Монографія задумана і виконана її автором як дослідження проблеми методів навчання на різних етапах освіти (дошкільне виховання, початкова, неповна і повна середня загальноосвітня та вища професійна школа).
Вже у 1928 році в журналі «Шлях освіти» (1928, №11)  Григорій Ващенко публікує свою статтю «Наслідки математичних тестів Вуді, переведених в школах Полтавської округи». Педагог аналізує рівень технічних навичок в галузі математики, що мають учні сільських та міських шкіл Полтавщини.
У фондах Педагогічного музею можна безпосередньо ознайомитися з текстами цих робіт педагога.

З початку 30-х років починається критика його праць радянською владою, 1933 року Григорія Григоровича позбавляють звання професора. Щоб уникнути арешту, педагогу доводиться виїжджати до Сталінграду, де він стає професором і завідувачем кафедри педагогіки місцевого педінституту. Напередодні війни він повертається до Полтавського педагогічного інституту, відновлює там аспірантську групу.

У 1945 році Г.Ващенко залишає Україну. Його подальша педагогічна діяльність пов’язана з Українським вільним університетом (Мюнхен). Водночас Григорію Григоровичу вдається співпрацювати із спілкою української молоді за кордоном з 1948 року, згодом він стає першим почесним членом цієї організації. У 1946 році здобув посаду професора педагогіки і психології в Богословській академії, а в 1950 році був обраний її ректором. В еміграційний період Григорій Ващенко плідно працює над  низкою монографій: «Виховний ідеал» (1946 р.), «Виховання волі і характеру» (1952-1957 р.), «Основи естетичного виховання» (1956 р.) та багатьох інших. Праці вченого з питань виховання молоді друкувалися в газетах і журналах діаспори: «Голос молоді», «Авангард», «Шлях молоді», «Українська трибуна».

2 травня 1967 року на 90-му році життя Григорій Григорович помер, похований на цвинтарі у Мюнхені.

 23.04.2018 р.

За матеріалами за матеріалами Педагогічного музею

України Національної АПН України http://pmu.in.ua/

 

Проведено рейди щодо недопущення виникнення пожеж в природних екосистемах

 

Частішають випадки виникнення пожеж в природних екосистемах. Здебільшого, загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Вогонь швидко може перекинутися на поруч розташовані населені пункти або навіть лісові масиви.

 Саме тому рятувальники ДСНС постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу, аби нагадати людям правила пожежної безпеки та запобігти виникненню загорань на відкритих територіях.

 Так, 22 квітня рятувальники Ізяславщини провели рейди щодо недопущення виникнення пожеж в природних екосистемах. Громадянам розповідали про те, що пожежі в екосистемах можуть мати негативні наслідки не лише для навколишнього середовища, але й для людей: вогонь може перекинутися на будівлі, знищити лінії електропередач, газопроводів, лісові насадження. Тому і зверталися до свідомості мешканців краю задля збереження «зелених легень» Ізяславщини.

 Подібні рейдові перевірки триватимуть і надалі.

23.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного сектору ДСНС України у Хмельницькій області

 

 

У райдержадміністрації відбулась робоча зустріч із операторами ринку, що здійснюють постачання (транспортування) харчових продуктів до навчальних та оздоровчих закладів

 

 20 квітня  в приміщенні районної державної адміністрації спеціалістами Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області проведено зустріч із операторами ринку, що здійснюють постачання (транспортування) харчових продуктів до навчальних та оздоровчих закладів. У зібранні взяв участь перший заступник голови  районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

У ході зібрання операторам ринку було наголошено не безумовному забезпеченні гігієнічних вимог до транспортних засобів, які використовуються для перевезення харчових продуктів. Крім того було роз’яснено положення статей  Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наголошено на відповідальності за порушення гігієнічних вимог до виробництва та/або обігу харчових продуктів та кормів, якщо це створює загрозу для життя та/або здоров’я людини або тварини, встановлених Законом України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

23.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

Дослідники музичної культури рідного краю

 

«Живе той, хто творить!» - під таким девізом в місті Хмельницькому пройшла обласна учнівська науково-практична конференція «Музичне мистецтво Хмельниччини: минуле і сучасність». Учасникам заходу - учням мистецьких шкіл області було запропоновано дослідити музичне мистецтво рідного краю та написати наукову роботу.

Серед учасників також були і учні  мистецьких закладів Ізяславського району. Вони взяли активну участь у конференції і на відповідному рівні представили свої роботи на конкурс статей. Учениця Плужненської дитячої музичної школи Васіліса Шепель написала наукову роботу «Зразковий фольклорний ансамбль «Барвінець» - осередок збереження музичного фольклору рідного краю» (науковий керівник Оксана Левандович), а учениця Ізяславської дитячої школи мистецтв Семьонова Поліна зробила дослідження   «Пісенна творчість Василя Івановича Кравчука» (науковий керівник Наталія Шудра Наталія). Серед багатьох робіт, представлених на розгляд обласного журі, були обрані кращі, а їх автори були запрошені 20 квітня поточного  на пленарне засідання наукової конференції, яке відбулося в приміщенні Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв. Журі високо оцінило наукові роботи представників Ізяславщини Васіліси Шепель та Поліни Семьонової. Вони стали переможцями у конкурсі наукових статей, отримали дипломи переможців та пам’ятні подарунки.

Така учнівська конференція проводилася вперше, але вона має дуже важливе значення, так як наш Подільський край виплекав багато талановитих композиторів та творчих колективів, які відомі вже багато років далеко за межами області і навіть країни. Їх творчий спадок вартий того, щоб його знати і досліджувати. Роботи учасників конференцій увійдуть до збірки наукових статей про музичне мистецтво Хмельниччини, тому дуже приємно, що роботи наших дітей про культурне надбання Ізяславського району також стануть частиною мистецької скарбниці області.

23.04.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

 

 

Юні ізяславські музиканти підкорюють вершини

 

15 квітня 2018 року у Києві проходив Міжнародний фестиваль-конкурс «Мистецтво ХХІ століття» духових та ударних інструментів.

Конкурс проводиться з метою розвитку навичок і виконавської майстерності учнів класу духових та ударних інструментів, виявлення й заохочування обдарованих учнів, активізації творчої роботи викладачів, узагальнення передового педагогічного досвіду.

У конкурсі цього року взяли участь учні оркестрового відділу (духові інструменти) Ізяславської дитячої школи мистецтв Бурик Віталій, Якушевський Назар та Рачок Роман. Цих талановитих хлопців до конкурсу готував викладач Богдан Мороз.

Оцінювало виступи професійне журі. По закінченню виступів учасників відбулося підбиття підсумків конкурсу. Наші ізяславчани не підвели - чудово виконавши композиції, здобули призові місця - Бурик Віталій зайняв І місце, а Якушевський Назар - ІІ місце.

Тож здобутками юних музикантів можуть пишатися як батьки, Ізяславська дитяча школа мистецтв, викладач, так і вся Ізяславщина.

20.04.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Відкрилась виставка маленьких віртуозів скла

 

19 квітня в Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка декоративного вітражу - нова за змістом та подачею. Метою виставки стало показати людям, що не тільки олійний живопис є цікавим та прекрасним, а є ще й інші техніки, наприклад, вітражний розпис.

Адже мистецтво вітражу – багатогранне, неперевершене у винятковій здатності набирати своєрідного асоціативно-образного звучання, наділене універсальною можливістю пропускати крізь себе світло, створювати особливу атмосферу. 

На виставці представлені роботи викладача Півень Л.О. та учнів 1-2-х класів Ізяславської дитячої школи мистецтв.

Хоча Лаура Олександрівна працює в школі мистецтв лише другий рік, проте вже встигла зарекомендувати себе як талановитий викладач, художник, майстер декоративно-прикладного мистецтва.

Роботи, представлені на виставці, досить цікаві, неординарні, вражають своєю щирістю та яскравими барвами.

Роботи декоративного вітражу експонуватимуться протягом місяця.

20.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею

 

Відбувся районний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних 2018

 

20 квітня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва, за ініціативи відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та підтримці Ізяславського районного сектору Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області, відбувся районний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників. Це завжди довгоочікуване свято, яке щороку збирає веселих, кмітливих та обдарованих підлітків.

За задумом організаторів змагання покликане навчити молоде покоління ізяславчан правилам безпечної поведінки, популяризувати серед дітей і молоді здоровий та активний спосіб життя, а також формування в учнівської молоді поваги до професії рятувальника, залучення її до вивчення історії пожежно-рятувальної справи.

Захід проходив у вигляді КВК, в якому взяли  участь 4 шкільних команди: «ФЛЕШ» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука, «Полум’яні серця» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука №5, гімназія», «101.ДЮП» Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. та «Герої в масках» Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст.

У ході програми фестивалю команди-учасниці КВК продемонстрували свої творчі уміння на навики у 2-х конкурсах - «Візитка» та «Домашнє завдання».

Районний етап фестивалю відзначився яскравим спалахом творчості учасників та жаги до перемоги. Кожна команда намагалася вразити журі своїм особливим, нестандартним та творчим підходом. Безумовно, кожен виступ ДЮПівців запам’ятається всім, хто був присутній у глядацькій залі. І, що найголовніше, кожен учасник чи глядач, спостерігаючи за тим, як жартівливо на сцені представлялися різноманітні, доволі, складні життєві ситуації, мали змогу замислитися над правилами безпеки життєдіяльності.

Суддям було дуже важко визначати переможців фестивалю, адже всі команди-учасниці наполегливо й творчо підходили до участі у ньому. Та, на жаль, переможцями не могли бути всі учасники.

За рішенням журі переможцем районного етапу стала команда «Полум’яні серця» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука №5, гімназія», що представлятиме честь району в обласних змаганнях. Журі подякувало всім за участь, вручило відзнаки та подарунки.

Районний етап фестивалю закінчився, але у серцях глядачів та учасників залишився заряд енергії, бадьорості та любові, а найголовніше те, що кожен із дітей поповнив свій багаж знань з основ безпечної життєдіяльності.

ФОТОКОЛАЖ

20.04.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

У  закладах загальної середньої освіти Ізяславського району проведено День цивільного захисту

 

У  закладах загальної середньої освіти Ізяславського району, з  метою відпрацювання  ефективних дій під час надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру, та як підсумок вивчення предметів «Захист Вітчизни» та «Основ здоров’я» 19 квітня 2018 року було  проведено День цивільного захисту. 

Заходи Дня цивільного захисту мати прикладний характер. За сигналом «Увага всім!» учасники навчально-виховного процесу були оповіщені про надзвичайну ситуацію і діяли відповідно Плану реагування та Інструкції щодо дій персоналу у разі надзвичайної ситуації. Зокрема було проведено навчальну евакуацію учнів та працівників закладів. Як результат проведеної у закладах теоретичної підготовки навчальна евакуація усіх учасників навчально-виховного процесу була проведена організовано, спокійно, але динамічно і швидко.  Учасники тренувань чітко дотримувалися вимог правил безпечної поведінки. 

Учні Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» спільно із своїми наставниками ознайомили однолітків із послідовністю вдягання засобів індивідуального захисту органів дихання та правилами вдягання ЗЗК, правилами вимірювання радіаційного фону за допомогою індивідуального дозиметру гамма-випромінювання.

В Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 старшокласники провели у всіх класах закладу практичні навчання із надання першої медичної допомоги.

В Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей»  ім.О.Кушнірука було проведено: загальношкільну тематичну радіопередачу; перегляд відповідних відеороликів. Особливе захоплення в учнів 7-8 класів викликала участь у  тематичному квесті «Цивільний захист – це не жарти!». Протягом відведеного часу учні відвідали 6 станцій: «Небезпечні речовини», «Шкідливі звички», «Невідкладна допомога», «Техногенні НС і небезпечні ситуації», «Екологічна», «Природні НС «стихійні лиха)», на кожній із них вони давали відповіді на запитання.

 У цей день до кожного закладу загальної середньої освіти міста Ізяслав завітали вогнеборці Ізяславського пожежно-рятувального підрозділу 13-ї державної пожежно-рятувальної частини. Учні закладів отримали можливість оглянути пожежну техніку,  первинні засоби пожежогасіння та пожежно-рятувальне спорядження, що знаходяться на озброєнні у рятувальників району. Вони також  приміряли спорядження та спробували себе у ролі рятувальників.

Напередодні Дня цивільного захисту працівники Ізяславського районного сектору ДСНС України у Хмельницькій області провели  практичні навчання із працівниками та вихованцями Мислятинського дошкільного закладу.

ФОТОКОЛАЖ Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей»  ім.О.Кушнірука

ФОТОКОЛАЖ Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука № 5, гімназція"

 

ФОТОКОЛАЖ Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

ФОТОКОЛАЖ Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст.

20.04.2018 р.

За матеріалами  відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

ПІДТРИМКА АГРАРІЇВ

 

 

 
     
 

20.04.2018 р.

За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України http://minagro.gov.ua/

 

 

18 квітня –  День  пам'яток історії та культури

 

На підтримку ініціативи вчених архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії та культури Указом Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99 встановлено в Україні відзначати щорічно 18 квітня День пам’яток історії та культури.

У період із 16 по 20 квітня пропонуємо відвідувачам сайту ряд матеріалів про окремі пам’ятки історії та культури, що пов’язані з Ізяславщиною.

 

З огляду на розміщені раніше матеріали хочеться наголосити, що історія та культура народу - це живий організм, який перебуває у постійному житті та розвитку. На його могутньому стовбурі постійно з’являються та  розвиваються нові паростки. І те, що плекають сьогодні творчі жителі та уродженці Ізяславщини, в майбутньому займе  гідне місце у великому переліку пам’яток  історії та культури рідного краю, Хмельниччини та України.

 

 

Мистецтво живопису уродженки Ізяславського району зігріте сонцем Іспанії

 

Неля Пінчук-Уляніч - художник, письменник та поетеса, лінгвіст, українець за національністю. Сама родом із мальовничого села Плужне. У 1979 році закінчила Рівненський державний гуманітарний інститут (філологія).

З 2002 року проживає в Іспанії.

Вісім років була слухачем інтенсивних курсів, що надаються Школою витончених мистецтв міста Мадрида.

Перебуваючи в Іспанії, познайомилась із творчістю майстрів іспанського живопису, що безсумнівно, вплинули на  її творчість.

У теплій сонячній атмосфері вона експериментує із технікою живопису імпресіоністського характеру, яким характерні  короткі і швидкі штрихи фарби.

Її натхнення показане яскравими фарбами, уникаючи деталей та спрощення форм.

Неля є автором кількох виставок власних робіт, а також брала участь у численних виставках та конкурсах швидкого живопису в Кастилії Ла Манчі, вона є переможцем деяких із них.

Частина її робіт представлена і в її рідному селі Плужне (прикрашають місцевий більярдний зал).

ФОТОКОЛАЖ

20.04.2018 р.

У підготовці матеріалу використано матеріалу сайту https://nelya-pinchuk.pixels.com

 

До 100-річчя Української революції

 

100 РОКІВ ЗВІЛЬНЕННЮ ДОНБАСУ ВІД БІЛЬШОВИКІВ

 

Сто років тому, у квітні 1918 року, перед українською державою постало аналогічне до сьогоднішнього завдання – звільнити від ворога Донбас. Армія Української Народної Республіки дійшла до східного кордону України, що дозволило встановити там українську адміністрацію, розпочати процес відновлення мирного життя та економічного розвитку промислового регіону.

Впродовж березня-квітня 1918 року Армія УНР спільно із союзними їй німецькими та австро-угорськими військами звільнила від більшовиків територію Східної та Південної України. Ці події стали важливим етапом в історії Української революції 1917-1921 років.

2 березня 1918 року українські війська визволили від більшовиків Київ. До столиці повернулася Центральна Рада та інші органи влади і установи Української Народної Республіки. Тут відбулася і реорганізація збройних сил. Окремий Запорізький загін було розгорнуто в бригаду, а згодом в Запорізьку дивізію під командуванням генерала Олександра Натієва. Незабаром дивізія виїхала на фронт під Яготин, щоб боротися за визволення Лівобережної України. Після низки боїв, наприкінці березня, Запорізька дивізія визволила Полтаву. У цей же час на схід просувалися союзні українцям німецькі та австро-угорські війська.

На початку квітня генерал Натієв поділив свою дивізію на дві частини: одна група на чолі з командиром 2-го Запорізького пішого полку Петром Болбочаном вирушила з Полтави на Харків, а друга на чолі командиром 3-го Гайдамацького полку Володимиром Сікевичем повинна була наступати через Лозову на Донбас. Після запеклих боїв на підступах до міста, 8 квітня війська Болбочана визволили Харків. Тим часом група Сікевича зайняла Лозову.

Дивізію Натієва було вирішено розгорнути у Запорізький корпус, однак це військове формування і надалі залишалося поділеним на дві частини. 10 квітня 1918 року військовий міністр Української Народної Республіки Олександр Жуковський таємно наказав Натієву сформувати Кримську групу, яка мала випередити німецькі війська, зайняти півострів та встановити контроль над Чорноморським флотом.

Завдання групи Сікевича, яка дістала назву Слов’янської, залишалося попереднім: звільнити Східну Україну і встановити контроль над ресурсами Донецького кам’яновугільного басейну (у спогадах учасників подій на позначення Донбасу зустрічаємо поняття «Донецький водозбір» або «Донецька заглибина»). У складі Слов’янської групи перебували 1-й Запорізький піший полк імені Петра Дорошенка під командуванням Олександра Загродського, 3-й Запорізький піший полк імені Богдана Хмельницького під командуванням Олександра Шаповала, 3-й Гайдамацький полк та деякі інші частини.

15 квітня, після напруженого 12-годинного бою, Слов’янська група зайняла станцію Барвінкове на Харківщині. Ворожі війська відступили на Донбас. 17 квітня богданівці увійшли до Слов’янська, а наступного дня запорожці визволили Бахмут.

Робітнича делегація Краматорська зустріла вояків Слов’янської групи з хлібом-сіллю та подарувала українським воякам прапор із написом «Нехай цей стяг буде благословенням робітників у боротьбі за незалежну, соборну Україну. Ми з вами!».

 25-27 квітня запорожці та німці вели важкі бої із більшовиками в районі Горлівки та її околиць – станції Микитівки та Ртутного заводу. Ворог контратакував при підтримці потужного гарматного вогню, однак врешті був змушений відступити. Особливу відвагу в боях проявили дорошенківці Загродського, які не дали червоним оточити українські війська.

Далі наступ Слов’янської групи здійснювався за трьома напрямками: на станції Юзівка (нині Донецьк), Попасну і Дебальцево. Дебальцево вояки богданівського полку здобули із боєм 28 квітня, після чого рушили до станції Колпаково (нині селище Ковпакове Антрацитівського району, Луганської області), яка знаходилася на адміністративній межі Катеринославської губернії та Області Війська Донського.

30 квітня вояки-богданівці прибули до Колпакового. У цей час на Дону розгорталося антибільшовицьке козацьке повстання, яке завершилося на початку травня поваленням радянської влади і встановленням влади отамана Петра Краснова. Український уряд прагнув налагодити дружні відносини із донцями, а тому Сікевичу наказали зупинити просування Слов’янської групи, натомість пропустивши далі на схід німців.

Визволення запорожцями Донбасу завершилося символічним актом: у Колпаковому козаки принесли два високі стовпи, які знайшли на станції, пофарбували їх у жовту і блакитну фарби, а на кожному з двох боків намалювали тризуб, під яким написали «УНР». До стовпів прибили тримачі для українських прапорів. Священик відслужив  молебень і окропив святою водою прапори. Під урочисту музику та гарматні сальви козаки встановили стовпи, а присутнє вояцтво вигукнуло: «Слава!». На той час ще не було відомо, або не прийшло усвідомлення того, що тепер це був кордон не УНР, а вже Української Держави гетьмана Скоропадського.

Після завершення військової операції запорожці несли гарнізонну службу в Бахмуті, Слов’янську, Микитівці, Дебальцевому та Краматорську. Штаб Сікевича знаходився у Микитівці. За наказом генерала Натієва, вояки Слов’янської групи охороняли державне майно на Донбасі та сприяли відновленню занепалої вугільної промисловості.

Наприкінці травня Сікевич отримав новий наказ: охорону всього Донецького басейну передати місцевій цивільній, залізничній і німецькій владі, а війська групи перевести на північ сучасної Луганщини, де зайняти демаркаційну лінію з більшовицькою Росією. Невдовзі туди прибули також вояки Кримської групи Болбочана. Запорожці знову об’єдналися і були реорганізовані в Окрему Запорізьку дивізію.

Службу на кордоні дивізія несла до часу антигетьманського повстання в листопаді 1918 року.

19.04.2018 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті  http://www.memory.gov.ua

 

О.Корнійчук: На Хмельниччині буде розмитнюватися ще одна потужна корпорація

 

На Хмельниччині триває митний експеримент. Кошти від перевиконання митних надходжень, які будуть спрямовані у спеціальні фонди, використовуватимуться на ремонт доріг.

«Маємо гарні новини. Перемовини із компанією «Кернел» завершились чудово. Корпорація планує цього року розмитнити на території області обладнання вартістю понад мільярд гривень. Частина цих коштів буде спрямована в Дорожній фонд, а, отже, і на наші дороги! Вдячний бізнесменам, які підтримують гарні ініціативи та активно співпрацюють для спільного результату.  Тих, хто ще не розмитнюється в Хмельницькій області, запрошуємо до нас. Будемо будувати дороги разом!» – зазначив під час наради  голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук.

19.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Президент провів зустріч з Предстоятелями православних церков України

 

Президент Петро Порошенко провів зустріч із Предстоятелями православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському Патріарху Варфоломію про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет офіційно передав Президенту Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію, підписане усіма архієреями УПЦ КП.

«Я думаю дуже багато років мільйони українців мріяли про те, щоб Господь послав нам нашу Об’єднану Православну Помісну Церкву. Дехто втратив надію, дехто продовжував вірити. І Божа допомога дає мені зараз підстави стверджувати, що ми близькі до отримання Томосу на Автокефальну Помісну Церкву як ніколи», - сказав Президент.

У свою чергу, Патріарх Філарет підтримав слова Глави держави: «Це є духовна основа будь-якої держави. Без цієї духовної основи держава не може існувати. Так само як не може існувати держава без армії, не може – і без церкви. Це буде великий поштовх до об’єднання всього українського суспільства – визнання української церкви». Він додав, що церква цього прагнула всі 26 років.

Патріарх Філарет зауважив, що Звернення підписане всіма архієреями і висловив надію, що рішення Вселенського Патріарха Варфоломія стане початком визнаної Української Помісної Православної Церкви: «Українська держава пройшла випробування війною і війна довела, що Україна є і буде. А раз Україна є і буде, то в цій Україні, щоб вона була державою, повинна бути церква – духовна основа. Тому ми і боремось за те, щоб Українська держава мала цю духовну основу. І ми дякуємо Вам, що Ви такий Президент, який поставив за мету досягти цього. І досягнете. І ми молимось за це. І віримо, що це станеться».

Глава держави також провів зустріч із Митрополитом Київським і всієї України Макарієм, Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви та офіційно прийняв Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв УАПЦ.

Предстоятель УАПЦ подякував Главі держави за зустріч. «Якщо людина прагне і працює, старається, Бог милосердний нам допомагає. Я вам дуже вдячний», - сказав Митрополит Макарій та подякував за зусилля Президента зі створення Єдиної Помісної Православної Української Церкви.

Глава держави подякував за зібрані підписи та підготовлене Звернення до Вселенського Патріарха. «Вдячний за ці підписи, але просив би, щоб  ми зараз спрямували наші молитви до Господа, щоб Він допоміг і захистив Україну, і допоміг отримати цей Томос», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави також провів зустріч із Предстоятелем Української православної церкви Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Президент повідомив Митрополиту про свій візит до Стамбула, де провів зустрічі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм та членами Синоду Вселенського Патріархату, які були присвячені перспективам надання Томосу на автокефалію Українській Православній Церкві.

«Відбулася багатогодинна розмова про долю України, про долю Української Церкви. Його Всесвятість висловлював турботу про усіх громадян України, підтримку нашій країні у відбитті агресії у дуже непрості часи, коли Україна втрачає найкращих своїх синів та доньок», - повідомив Президент.

Президент України та Предстоятель Української православної церкви (МП) обмінялися думками щодо активізації міжконфесійного діалогу в Україні.

19.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

З турботою про всіх і кожного

 

Доволі часто на шпальтах місцевих засобів масової інформації Ізяславщини висвітлюється інформація про діяльність районної спілки воїнів-учасників АТО, особисто, голови цієї організації - Володимира Павлюка. Співпрацюючи з державними органами влади, вдається вирішувати  чимало проблемних питань, що стосуються  учасників АТО. Очільник  спілки  намагається бути  в курсі усіх справ кожного спілчанина, родин загиблих і померлих захисників. Володимир Андрійович постійно зустрічається з ними, оперативно реагує на всі звернення, часто сам береться за справу, а іноді залучає до роботи  членів спілки. Як говорить Володимир Павлюк, багато питань можна вирішувати на місцях. Але не вистачає  організаторів, та й дехто із сільських голів району не особливо цікавиться  життям людей, які пройшли  через пекло війни. Тож доводиться самому, не зважаючи  на зайнятість, допомагати чи підтримувати морально.

Перед Великоднем була організована зустріч учасників АТО з керівництвом району. Завдяки спонсорській допомозі воїнам АТО роздано великодні паски. У Великдень та напередодні проводів Володимир Андрійович відвідав сім’ї загиблих і передав їм паски та калачі. Не залишаються без догляду  могили загиблих і померлих.

Серед тих, хто помер після повернення із зони АТО, - ізяславчанин Микола Березний. Його донечка Лариса навчається у 1 класі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука, де,  між іншим,  працює вчителькою  її мама та дружина померлого Світлана Вікторівна. У минулу п’ятницю дівчинці виповнилося 7 років. Володимир Павлюк вирішив привітати Ларису. У цей час мати дівчинки влаштувала святковий захід із іграми та призами для усіх дітей класу, в якому навчається дівчинка. У ході святкування Володимир Андрійович привітав іменинницю, побажав їй щасливого майбутнього і вручив подарунок. Дівчинка була приємно вражена такою увагою до себе. А Володимир Павлюк вже має нові ідеї стосовно подальшої роботи очолюваної  ним організації.

19.04.2018 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

Відбувся черговий виїзд «мобільного соціального офісу»

 

Владою на місцях проводиться робота по вжиттю заходів щодо вирішення наявних проблем, які особливо хвилюють людей. При вирішенні різноманітних проблем, які виникають у населення, районна влада діє відкрито і прозоро.

При управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації створено «мобільний соціальний офіс», основними завданнями якого є: забезпечення, в межах своїх повноважень, реалізації державної політики соціального захисту населення, суттєве покращення соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання; підвищення рівня інформованості населення про заходи соціального захисту, які передбачені діючим законодавством, сприяння ефективному «зворотному зв’язку» органів соціального захисту із населенням для оперативного реагування та задоволення актуальних проблем.

«Мобільний соціальних офіс» здійснює діяльність шляхом проведення прийому населення фахівцями безпосередньо за місцем проживання громадян.

З метою більш ефективного надання громадянам соціальної підтримки за принципом «єдиного вікна», 18 квітня поточного року було здійснено черговий виїзд «мобільного соціального офісу» на територію Завадинецької, Поліської та Михнівської сільських рад.

У роботі офісу взяли участь провідний спеціаліст Ізяславського відділу обслуговування громадян управління Пенсійного фонду України Палічук О.А., завідувач сектору прийому громадян відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення  райдержадміністрації  Личманюк С.В., головний спеціаліст відділу по роботі з роботодавцями Ізяславського районного центру зайнятості Андрійчук І.О. та спеціаліст територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дацюк Т.І.

Під час виїзду члени «мобільного офісу» проінформували жителів сіл стосовно діючого законодавства та заходів соціального захисту, провели консультаційно-роз’яснювальну роботу з питань зайнятості населення та пенсій, у тому числі щодо одержання житлових субсидій та державних соціальних допомог, тощо. Загалом на прийом до фахівців мобільного офісу звернулось 27 чоловік.

19.04.2018 р.

 За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

18 квітня –  День  пам'яток історії та культури

 

На підтримку ініціативи вчених архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії та культури Указом Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99 встановлено в Україні відзначати щорічно 18 квітня День пам’яток історії та культури.

У період із 16 по 20 квітня пропонуємо відвідувачам сайту ряд матеріалів про окремі пам’ятки історії та культури, що пов’язані з Ізяславщиною.

 

Нематеріальна культурна спадщина

В останні часи особливого значення набуває проблема розробки комплексної системи заходів, які б поєднали внутрішній і міжнародний вектор діяльності держави щодо збереження й охорони нематеріальної культурної спадщини. Науковий та методологічний інструментарій дозволить систематизувати та оптимізувати процес створення Переліків нематеріальної культурної спадщини (регіональний/місцевий), Національного реєстру, Міжнародних списків.

У 2008 році Україна приєдналась до Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини» (Закон України від 06.03.2008 № 132 «Про приєднання України до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини») і має виконувати усі зобов’язання, що випливають з її положень.

За ст.2 п.1 Конвенції термін «нематеріальна культурна спадщина» означає ті звичаї, форми показу та вираження, знання та навички, а також пов'язані з ними інструменти, предмети, артефакти й культурні простори, які визнані спільнотами, групами й у деяких випадках окремими особами як частина їхньої культурної спадщини. Ця нематеріальна культурна спадщина, що передається від покоління до покоління, постійно відтворюється спільнотами та групами під впливом їхнього оточення, їхньої взаємодії з природою та їхньої історії і формує у них почуття самобутності й наступності, сприяючи таким чином повазі до культурного різноманіття й творчості людини. Для цілей цієї Конвенції до уваги береться лише та нематеріальна  культурна спадщина, яка є сумісною з існуючими міжнародними договорами з прав людини, з вимогами взаємної поваги між спільнотами, групами та окремими особами, а також сталого розвитку.

За Конвенцією (ст.2 п.2) нематеріальна культурна спадщина проявляється у таких галузях:  усних традиціях та формах вираження, зокрема в мові як носії нематеріальної культурної спадщини;  виконавському мистецтві;  звичаях, обрядах, святкуваннях; знаннях та практиці, що стосуються природи та всесвіту; традиційних ремеслах.

Для виконання основних положень Конвенції та фіксації елементів нематеріальної культурної спадщини наказом Міністерства культури України №1521 від 14.12.2012 року затверджено примірний зразок форми Облікової картки об’єкта (елемента) нематеріальної культурної спадщини України. У 2013 році створена Експертна рада при Міністерстві культури України, до складу якої ввійшли провідні фахівці в галузі нематеріальної культурної спадщини (наказ Міністерства культури України від 03.10.2013 № 932 «Про затвердження Положення про Експертну раду з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України»).

 

 

Протягом 2017 року закладами культури Ізяславського району було проведено значну роботу із виявлення та опису нематеріальної культурної спадщини на Ізяславщині.

 

«Батьківська хата» (с.Ліщана)

 

 У селі Ліщана Ізяславського району, що красується у мальовничих барвах на Шляху (сучасна вулиця Шевченка), ховаючись за мальвами і рожею, видніє біленька хатинка. Вона вирізняється із звичної сучасної сільської картини – невеличка, глиняна, з маленькими віконцями і вже похиленим боком.  Здається, лише недавно тут минало життя багатьох поколінь родини Юрчуків.

Свою історію ця хатина розпочинає із 1919 року, коли на місці згорілої хати батько родини Лук’ян Юрчук, повернувшись із громадянської війни, поклав перші дерев’яні бруси, обтесані сокирою і обмащені глиною.

У хаті чотири кімнати і сіни. Одна кімната – комора,  призначена для зберігання зерна.  Навіть зараз там є стара скриня, мисник, глечики і макітра. Ще одну комірчину використовували для зберігання сала та інших продуктів. В одній із кімнат була  піч, великий і малий полики, на яких спали члени родини. Полики були застелені ряднами із лляного полотна або конопляного із тонкої пряжі. Їх пряла дружина господаря хати – Мотря Федорівна. Ці рядна ще досі зберігаються у теперішньої господині хати – Надії Миколаївни. У стіні є маленьке віконечко, яке використовували, щоб спостерігати за городом, аби кури не псували урожай. У сусідній кімнаті стояв обідній стіл і лави, застелені конопляними ряднами. На стінах до цього часу висять вісім ікон і чотири портрети, прикрашені вишитими рушниками. Рушники вишила понад п’ятдесят років тому Любов Юрчук – одна із дочок господаря будинку. Ці рушники мають візерунки подільського стилю вишивки, які передавали від покоління до покоління. Раніше дах був із соломи, але згодом його перекрили шифером.

На портретах зображено три покоління мешканців «Батьківської хати»: Юрчук Пелагею Лук’янівну (1923 р.н.), Юрчук Любов Лук’янівну (1930 р.н.), Юрчук Надію Миколаївну, теперішню господиню хати (1957 р. н.) і Юрчук Ольгу Іванівну (1997 р.н.).

 Уже протягом ста років у цій хаті світяться маленькі вікна, які передають історію родини Юрчуків, які у свій час переживали і голод,  і війну, але зуміли зберегти батьківську хату, яка відображає історію усього українського сільського самобутнього колориту, не прикрашеного і не зіпсованого сучасністю. Саме у цій маленькій хатині минали дитинство, юність і зрілість чотирьох поколінь родини Юрчуків: починаючи із першого господаря будинку,  Лук’яна Пилиповича Юрчука (1885 р.н.), його дружини Мотрі Федорівни Юрчук (1892 р.н.), їхніх дітей: Семена (1915 р.н.), Хоми (1920 р.н.), Пелагеї (1923 р.н.), Івана (1926 р.н.), Любові (1930 р.н.), і завершуючи онукою Надією (1957 р.н.) та праонукою Ольгою (1997 р.н.). Саме онука, Надія Миколаївна, зберегла до сьогодні речі побуту, зокрема скатертину 1902 року, яку виткала прабабуся Христя Карп’юк  (1864 р. н.) для своєї доньки Мотрі. До сьогодні на розі хатини росте білобока береза, яку посадив ще юнаком син господаря, Іван, який загинув на війні у квітні 1945 року у дев’ятнадцятирічному віці. Надія Миколаївна зберігає похоронний лист, де вказано, що він загинув на території Польщі (с.Тужічка Катовіцкого воєводства). Саме ця береза є свідком усіх подій та прожитих літ родини Юрчуків. На щастя і дотепер батьківська хата зберігає ту неповторну ауру, яка насичена атмосферою поколінь та неповторним колоритом українського села, що має незнищенну історію, надаючи життєві сили наступним поколінням.

ФОТОКОЛАЖ

19.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

Стань учасником Всеукраїнської теренової гри “Гурби-Антонівці”!

 

Запрошуємо Вас взяти участь або ж допомогти в поширенні інформації про Всеукраїнську теренову гру “Гурби-Антонівці”, яка відбудеться з 28 квітня по 01 травня 2018 року на межі Тернопільської та Рівненської областей.

 

Що це?

Учасники діляться на дві команди (курені), кожен з куренів має свій прапор і нарукавні пов’язки відповідного кольору. Гра відбувається на терені – велика промаркована територія (20 км2), на місці найбільшого бою УПА проти військ НКВС, що відбувся у 1944 році, починається опівночі і триває 60 годин. Курені “воюють” за прапори, проводять розвідку, сходяться в “бою” (зірвав пов’язку - забрав “життя”, яке відновлять згодом).

 

Де і коли?

На межі Тернопільської та Рівненської областей, 28 квітня – 01 травня.

 

Як дістатися?

Організаторами заходу буде забезпечено довіз учасників до місця проведення Гри автобусами з таких міст: Тернопіль, Львів, Дубно. 28 квітня о 09:00 год. для координації стосовно автобусів буде здійснюватися телефонний зв’язок від представника оргкомітету Гри. Проїзд до міст автобусних відправлень буде відшкодовано за умов отримання оргкомітетом заходу оригіналів квитків.

 

Скільки коштує участь?

Участь повністю безкоштовна. Для участі в Грі треба виконати три прості умови:

1. Заповнити онлайн анкету.

2. Надіслати сканкопії документів на поштову скриньку gurby.mnk@gmail.com.

3. Оформити страховий поліс (спортивний), на період Гри, укладений зі страховим агентом та надати його копію оргкомітету заходу.

 

Що вимагається від мене?

На період Гри відмовитися від шкідливих звичок та дотримуватись дисципліни на заході.

 

Що отримає кожен учасник від Гри?

Кожен учасник Гри отримає у подарунок брендовий баф!

Відчує незабутні емоції ще на 6 років вперед!

Здобуде нових друзів з усієї України.

 

Хто проводить захід?

Захід організовує Міністерство молоді та спорту України у співпраці з відділом сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації у партнерстві з громадською організацією “Молодіжний Націоналістичний Конгрес”.

Додаткова інформація:

волонтерський сайт Гри: http://gurby.org.ua:

волонтерська сторінка у соціальній мережі Fасеbоок: https://www.facebook.com/gurby.org.ua;

волонтерські контакти оргкомітету: 066 248 21 49 – Валерій (голова оргкомітету); 098 635 37 47 – Тарас (питання щодо участі у Грі).

 

Для довідки. «Гурби-Антонівці» — найбільша в Україні теренова гра, спрямована на вшанування героїв боротьби Українського народу за незалежність і територіальну цілісність України.

Вже 16-й рік поспіль понад 400 юнаків та дівчат із всієї України з’їдуться на місце найбільшого в історії бою Української Повстанської Армії, що знаходиться на межі Тернопільської та Рівненської областей, в урочищі Гурби.

«Гурби-Антонівці» – це не змагання заради змагання. Організатори вкладають значно більше сенсу в цей проект:

Патріотичний. «Теренова гра» означає, що вона проходить на певній території – терені. У нашому випадку – це ліси біля урочища Гурби, що на межі Тернопільщини та Рівненщини. Це легендарне історичне місце найбільшого бою УПА проти військ НКВС. Учасники поринають в атмосферу національно-визвольних змагань, вивчають історію не з книжок, адже саме на місці гри, у квітні 1944 року, відбулася ця битва.

Виховний. «Гурби-Антонівці» – екстремальний захід, який гартує волю та характер учасників, ставить на шлях самовдосконалення, дає зрозуміти, що кожен здатен на більше. Також це зона здорового способу життя (на шкідливі звички тут просто немає часу).

Екологічний. Обов’язковою складовою заходу є прибирання лісового масиву на місці гри. Організатори та учасники, користуючись нагодою, після закінчення гри разом очищують територію лісу від сміття.

Консолідуючий. Це жива школа братерства, боротьби і командної роботи. Гра триває 60 годин безперервно, за цей час учасники стають частиною одного цілого: розподіляють побут, пліч-о-пліч змагаючись за перемогу.

Щороку на гру приїжджає декілька сотень юнаків та дівчат із всієї України. Учасники ночують без наметів, організованого харчування немає.

Ставши учасником гри “Гурби-Антонівці”, ти відчуєш дух братерства та побачиш світ по-іншому!

18.04.2018 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Заходи акції «За чисте довкілля» пройшли у Білотинській сільській раді

 

Проведення заходів із благоустрою населених пунктів Ізяславського району в рамках акції «За чисте довкілля» продовжується. Долучилися до цього і жителі сіл Білотинської сільської ради.

Днями  працівники Білотинської сільської ради навели лад на території біля адмінбудинку сільської ради в селі Білотин. Ними було зібрано та утилізовано чимало торішнього листя, гілля з дерев, залишків сухої трави.  

Також було проведено прибирання в селі Комини на території Коминського НВК «ЗОШ І ст. – дитячий садок». Діти та їх вчителі  у формі гри проведи благоустрій території закладу освіти. Азарту додавало гасло: «Чия команда швидше та якісніше справиться із завданням?».

ФОТОКОЛАЖ

18.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

господарства райдержадміністрації  

 

Пізнавальна й цікава екскурсія для школярів

 

У рамках шкільного місячника екологічного виховання «Доля Землі у людини в руках»  до державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» завітали учні 3-8 класів Васьковецького НВК “ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок”.  Головний лісничий підприємства В.П.Зайчук провів школярам екскурсію розсадником і теплицею. Зокрема, в декоративному  розсаднику лісівник розповів юним гостям про особливості вирощування декоративних та лісоутворюючих порід, ознайомив із асортиментом декоративного посадкового матеріалу та породами, що використовуються для відновлення лісових насаджень нашого регіону.

У ході екологічного уроку учні дізналися про агроекологічні особливості  декоративних видів хвойних та листяних порід, які найбільше користуються попитом серед покупців.  Для потреб лісовідновлення на базі розсадника щороку висівається насіння дуба червоного та дуба звичайного. На жаль, школярі не змогли побачити вирощені сіянці дуба, бо напередодні посадматеріал  викопали та передали лісництвам для створення нових лісів. Проте діти побачили новостворені посіви дуба та дізналися про  особливості створення лісових насаджень з вищезгаданих порід та їх видові ознаки.

Щоб детально ознайомити школярів із процесом розмноження декоративного матеріалу, школярів запросили в теплицю. Тут головний лісівник підприємства розповів, що основним методом розмноження декоративних рослин є живцювання, оскільки при насіннєвому розмноженні не передаються основні видові декоративні ознаки. Також детально ознайомив з агротехнічними особливостями живцювання декоративних рослин. Діти  побачили вже вкорінені живці, які будуть висадженні на дорощування у декоративний розсадник. Крім того учнів ознайомили із особливостями насіннєвого розмноження модрини та створення лісових насаджень з інтродукованого виду.

По закінченню екскурсії В.П.Зайчук подарував школі  науково-популярне видання «Ліси Хмельниччини»,  щоб учні  могли детальніше ознайомитися із історією лісового господарства  та діяльністю лісових підприємств області.

18.04.2018 р.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

 

Увага! Пожежна небезпека!

 

18-20 квітня  на Хмельниччині  очікується висока  (4 класу), місцями надзвичайно висока  (5 класу)   пожежна небезпека.

Високі температурні показники та посушлива погода сприяють тому, що значно збільшується ризик виникнення загорянь в лісових масивах та природних екосистемах. Зазвичай, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Такі дії є вкрай небезпечними, адже при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу!

Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період підходить до своєї пікової  фази і загроза виникнення загорянь буде тільки зростати, управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі в лісах і на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

 

Протягом пожежонебезпечного періоду ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу;

– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;

– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна.

 

При виявленні пожежі:

обов’язково повідомте про пожежу за номером 101;

незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини;

якщо вогонь великий – виходьте з лісу у напрямку проти вітру;

повідомляйте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності допоможіть їм покинути ліс.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

18.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

18 квітня –  День  пам'яток історії та культури

 

На підтримку ініціативи вчених архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії та культури Указом Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99 встановлено в Україні відзначати щорічно 18 квітня День пам’яток історії та культури.

У період із 16 по 20 квітня пропонуємо відвідувачам сайту ряд матеріалів про окремі пам’ятки історії та культури, що пов’язані з Ізяславщиною.

 

Ікона «Чудо у Хонах» із села Щурівці

 

У колекції українського іконопису Національного художнього музею України у Києві нині зберігається ікона «Чудо у Хонах». Походить вона з Михайлівської (?) церкви  села Щурівці Ізяславського району.  На думку мистецтвознавців,  написана була ікона в 60-х (1765 ?) роках XVIII століття.

Ікона має розміри 96х62 см,. написана вона на  двох липових дошках товщиною 2,5 см, з’єднаних врізною шпугою.

В основу сюжету Щуровецької ікони покладено легенду  про подію, що трапилася у поселенні Хоні, поблизу малоазійського  міста Ієриполя, де була церква на честь Архістратига Михаїла. Вирішивши її знищити, язичники прокопали рів і спрямували  на церкву води найближчих рік. Паламар церкви  Архип у своїй молитві по допомогу до Архістратига Михаїла, який  ударом посоха об камінь спрямував  потік під скелі, врятувавши храм.

Зазвичай, на іконах із цим сюжетом зображають зловмисників із заступами в руках. А паламаря Архипа  іконописці малювали в одязі  ченця. Та Щуровецька ікона особлива. На думку мистецтвознавців, на її задньому плані зображено не лише будівлю  церкви, яка була у XVIII столітті у Щурівцях, але й селянина, що замовив ікону, а можливо, й доклав чимало зусиль  і коштів  для побудови сільського Божого храму. Принаймні, вона є типовим врізцем реальних волинських храмів того часу. Вчені  схильні вважати, що й  церква була збудована саме у той час. Ікона датована 1765 роком і за стилем написання відноситься до волинської школи. Подібне зображення Архістратига з тієї ж  майстерні є на дияконських воротах (Острозький краєзнавчий музей), які датують кінцем 1730-х – початком 1740-х років.

До музею ікона потрапила у 1926 році  після етнографічної  експедиції відомого етнографа, знавця духовних скарбів українського народу,  організатора музейної справи, хранителя Першого  державного музею Данила  Михайловича Щербаківського (1877-1927), що, можливо, і врятувало її від знищення войовничими атеїстами. Ікона була реставрована протягом 1992-1993 років у майстерні  Національного художнього музею реставратором Іриною  Демидчук-Демчук. На реставрацію ікона потрапила у досить доброму стані, без пошкоджень левкасів і фарбового шару. Тому головним завданням реставраторів було очистити  поверхневі  забруднення, які накопичилися  за два століття, а також закріпити левкаси і фарбу лише у деяких місцях.   

18.04.2018 р.

За матеріалами публікацій газети «Подільські вісті», ілюстративний

матеріал з книги «Український іконопис ХІІ-ХІХ ст. з колекції НХМУ»

 

Розпочато заслуховування керівників районів та міст обласного значення

17 квітня під головуванням першого заступника голови адміністрації Володимира Кальніченка розпочато заслуховування керівників районних державних адміністрацій, міських (міст обласного значення) виконавчих комітетів, об’єднаних територіальних громад з питань виконання заходів Програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2017 рік, Програми підвищення енергоефективності Хмельницької області на 2017-2021 роки, переліку проектів щодо використання коштів на об’єкти інфраструктури та основні напрями роботи у 2018 році.

Участь у нараді також беруть голова обласної ради Михайло Загородний, заступники голови адміністрації та окремі керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Сьогодні на співбесіді заслуховуються голови Віньковецької, Волочиської, Городоцької, Деражнянської, Дунаєвецької, Ізяславської райдержадміністрацій та міста Хмельницький.

Про діяльність Ізяславського району керівникам області доповів голова районної державної адміністрації Борис Яцков.

Заслуховування керівництва районів та міст проводитиметься протягом чотирьох днів.

17.04.2018 р.

За матеріалами хмельницької обласної державної адміністрації

 

 

Ізяславські рятувальники провели тренування з ліквідації надзвичайної ситуації у Сахнівцях
 

У рамках загально районного Тижня безпеки життєдіяльності 17 квітня рятувальники Ізяславської 13 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління  ДСНС України у Хмельницькій області провели урок безпеки та навчання у Сахновецькій  ЗОШ І-ІІІ ступеня.

Рятувальники районного підрозділу  пояснили дітям, наскільки небезпечним може бути вогонь, нагадали основні правила пожежної безпеки, розповіли, як правильно діяти під час надзвичайної ситуації.

Цього ж дня для дітей, педагогічного та обслуговуючого персоналу місцевого дошкільного закладу села Сахнівці провели рятувальники Ізяславщини відповідні  тренування, аби навчити правильно діяти у випадку виникнення кризової ситуації, а також розповіли про  можливі наслідки через недотримання правил пожежної безпеки.  Під час навчань всі разом вони практично відпрацювали проведення евакуації із приміщення закладу. Усі педагоги разом із маленькими вихованцями швидко та організовано покинули  умовно задимлене приміщення.

Як і у реальній надзвичайній події, до школи  прибув пожежний автомобіль та вогнеборці у повному обмундируванні. Фахівці ДСНС провели розвідку пожежі у задимленому приміщенні навчального закладу, після чого продемонстрували ліквідацію умовної пожежі.

Також із випускниками навчального закладу було проведено профорієнтаційну роботу.

Учні та зосереджені дорослі залишилися задоволені проведеним тренуванням й тепер точно знатимуть як діяти у випадку пожежі.

17.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного сектору ДСНС України у Хмельницькій області

 

 18 квітня –  День  пам'яток історії та культури

На підтримку ініціативи вчених архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії та культури Указом Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99 встановлено в Україні відзначати щорічно 18 квітня День пам’яток історії та культури.

У період із 16 по 20 квітня пропонуємо відвідувачам сайту ряд матеріалів про окремі пам’ятки історії та культури, що розташовані на території Ізяславського району.  

 Свято-Михайлівська церква та дзвіниця в селі Велика Радогощ
 

Ансамбль розміщений на невеликому підвищенні в центральній частині села Велика Радогощ М’якотівської сільської ради Ізяславського району  і відіграє важливу роль у просторовій організації навколишньої забудови. Він утворений спорудою Михайлівської церкви та дзвіницею, що виходить безпосередньо на головну вулицю села.
       Михайлівська церква не має точної дати зведення, оскільки в літературних джерелах ця дата не зазначається. Проте аналіз композиційних, пропорційних та конструктивних особливостей споруди дає підстави вважати часом її будівництва початок XVIII ст. Первісна композиція споруди залишилася практично незмінною, за винятком незначного ремонту в 1-й половині XIX ст., під час якого стіни всіх трьох зрубів були зміцнені “лисицями”, а на захід від бабинця з’явився невеликий вхідний притвор прямокутної в плані форми.
        Композиційну основу Михайлівської церкви становлять досить невеликі за розмірами, квадратні в плані зруби бабинця, нави та вівтаря, послідовно розташовані по осі захід-схід. Центральний зруб, дещо більший і вищий, вирізняється більшою кількістю віконних прорізів і кращим освітленням. Усі три зруби завершуються однаковими за структурою та пропорціями двоярусними восьмигранними верхами. Характерні присадкуваті пропорції, як і своєрідна асиметрична система освітлення (переважно з південного боку) цих трьох приміщень свідчать про певний архаїзм архітектури церкви.
 

Провідна для українського дерев’яного храму тема домінування нави в просторі інтер’єру послідовно виявлена завдяки дещо більшим її розмірам і кращому освітленню. Важливу роль у цьому відіграє також розташування в наві найголовніших пластичних акцентів та елементів внутрішнього декору споруди – різьблених хорів, іконостаса з царськими вратами, творів монументального мистецтва тощо. Незважаючи на певну суворість і лаконізм архітектури, Михайлівська церква є цінним свідченням процесу формування тридільного триверхого храму в південно-східних районах Волині.
         Дзвіниця, зведена одночасно з церквою, розташована на південний схід від церкви і є класичним зразком волинської дерев’яної дзвіниці з рубленими четвериком 1-го ярусу та відкритою (пізніше пошальованою) аркадою-галереєю 2-го ярусу. Вирізняється тонким моделюванням форм і вишуканими пропорціями.
          Храм пофарбований яскраво-блакитною фарбою і містить елементи жовтого і білого кольорів. 

17.04.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Проведено засідання міської евакуаційної комісії та практичне навчання з евакуаційними органами міста Ізяслав 

17 квітня під керівництвом заступника Ізяславського міського голови Андрійчука Віталія Івановича за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Павла Ковальчука та керівників спеціалізованих служб цивільного захисту району, окремих членів районної евакуаційної комісії проведено засідання міської евакуаційної комісії, на якому було розглянуто питання виконання заходів з організації планування евакуаційних заходів при виникненні комунальної радіаційної аварії на Хмельницькій АЕС.

Під час практичного заняття з евакуаційними органами міста Ізяслав було відпрацьовано: порядок оповіщення населення м.Ізяслав усіма наявними засобами, враховуючи затверджені схеми оповіщення, соціальних працівників та депутатський корпус; порядок розгортання міських збірних евакуаційних пунктів на базі ДП «Ізяславське лісове господарство», Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4, Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей" ім.О.Кушнірука, районного будинку культури, Ізяславського НВК «ЗОШ 1 ст. - я/с № 7», Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №5, ім.О.П.Онищука, гімназія"; списики евакуйованого населення та розподілено його за збірними евакуаційними пунктами міста; порядок зв'язку із усіма збірними евакуаційними пунктами м.Ізяслав та пунктом посадки на залізничній станції м.Ізяслав; порядок формування і подачі автомобільних колон до збірних евакуаційних пунктів для вивозу населення, с/г тварин та матеріальних цінностей до пункту посадки.
17.04.2018 р.

За матеріалами сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення районної державної адміністрації

 

Виплата допомоги по вагітності та пологах по Шепетівському відділенню протягом І кварталу 2018 року

 

За допомогою по вагітності та пологах протягом І кварталу 2018 року до Шепетівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області звернулось майже 80 майбутніх матерів – застрахованих осіб-страхувальників, які обліковуються у відділенні. Загальна сума нарахованих допомог склала 1504,8 тис. грн., у тому числі: по Ізяславському району 299,8 тис. грн. (16 жінок); по місту Шепетівка – 626,4 тис. грн. (33 жінки); по Шепетівському району – 578,6 тис. грн. (29 жінок).     

Усі виплати здійснено за рахунок коштів Фонду соціального страхування України своєчасно та у повному обсязі, починаючи з першого дня відпустки по вагітності та пологах кожної застрахованої особи. Середньоденний розмір  такої допомоги по Шепетівському відділенню становив 153,15 грн. із розрахунку на один календарний день. По території обслуговування цей показник виглядає так: по Ізяславському району – 162,42 грн., по місту Шепетівка – 147,25 грн.,  по Шепетівському району – 156,0 грн.

Нагадаємо, що допомога по вагітності та пологах нараховується в розмірі 100 відсотків від середнього заробітку. Підставою для її призначення є листок непрацездатності, виданий лікувально-профілактичним закладом у встановленому порядку. Тривалість відпустки при нормальному перебігу вагітності складає 126 календарних днів, а при ускладнених пологах або післяпологовому періоді видається додатково листок непрацездатності на 14 календарних днів.

 

Тривалість листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами

Особливості видачі

126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів)

Листок непрацездатності видається з 30 тижнів вагітності

180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів)

Вагітність та пологи жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності

14 календарних днів

Листок непрацездатності видається додатково до основного листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді

 

Сума допомоги по вагітності та пологах, що надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

16.04.2018 р.

 За матеріалами Шепетівського відділення управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області

 

18 квітня –  День  пам'яток історії та культури

 

 

Давньоруське городище (ХІ-ХІІІ ст.) в селі Михнів

 

Давньоруське городище, пам’ятка археології XI-XIII ст. розташована в 2 км західніше села Михнів Ізяславського району в урочищі Городисько, лівий берег річки Горинь.

Городище мисового типу, має еліпсоподібну форму і складається з двох укріплених майданчиків: дитинця і прилеглого зі сходу посаду. Дитинець має розмір 38×28 м, посад 95×95 м. Територія городища заліснена.

Пам’ятка має складну оборонну систему, яка складається із декількох ліній валів і ровів. Дитинець укріплений навколо 8-метровим валом. Ширина його – 6-8 м. З північно-західної сторони, на відстані 6 м від внутрішнього валу, спланований другий вал, який збудований на стрімкому схилі і направлений на північний схід, обриваючись за 200 м від річки Горині. Довжина його сягає 150 м, висота 2 м, ширина 4-5 м. Ще нижче, за 8 м, наявний третій вал з ровом. Він охоплює не тільки дитинець, а й посад. Кінці його направлені на північ, в напрямі до річки. Цей оборонний рубіж є зовнішнім і останнім в системі оборони.

Зі східної сторони дитинця, до його внутрішнього валу, спланований ще один вал і рів, які підковою охоплюють посад, укріплюючи таким чином і дитинець. Висота валу сягає 3 м. Рів має глибину 2 м, ширину 5 м.

Розвідкові дослідження велися на північній території дитинця, недалеко від внутрішнього валу.

Культурний шар в місці закладеного шурфа досить потужний і насичений. Товщина його сягає 1,2 м від сучасної поверхні. Він складається з прокопченої глиняної маси, перемішаної з вугільно-золяними залишками. В ньому знайдені рештки людських кісток, наконечник бронебійної стріли і фрагментальну кераміку XI-XIII ст.

Городище значиться на археологічній карті Волині початку XX ст., автором якої є В.Б.Антонович.

У травні 1971 р. городище обстежено і розвідково досліджувалось археологом В.І.Якубовським. У 1994 році дослідження городища проводили археологи В.І.Якубовський, І.С.Винокур.

Звіти і матеріали про результати розвідки зберігаються у фондах Хмельницького краєзнавчого музею та в Інституті археології АН УРСР.

Городище виникло у другій половині XI ст. і входило до Погоринської землі. Цей історико-географічний район належав спочатку Київському князівству, з 1152 р.- Галицькому, а з 1199 р.- Галицько-Волинському. Наприкінці XII ст. східна частина Погоринської землі відійшла до Болохівського князівства. В історії цього політичного об’єднання Михнівське городище знаходилось на північно-західному кордоні.

Зруйноване городище у другій половині XIII ст. монголо-татарськими полчищами, очолюваними Бурундаєм. З тих пір життя на ньому не відновлювалося.

Взято під охорону згідно рішення виконавчого комітету Хмельницької обласної Ради депутатів трудящих № 84 від 25.03.1971 р.  Охоронний № 573.

Межі охоронної зони і зони регулювання забудови: згідно розпорядження Виконавчого комітету Хмельницької обласної Ради депутатів трудящих № 143 від 05.05.1974 р. установлено границю охоронної зони в радіусі 50 м від пам’ятника.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2009 року № 928   занесено до державного реєстру нерухомих пам’яток  України.

16.04.2018 р.              

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Вручено районну відзнаку синові та вдові  загиблого в АТО

 

15 квітня, у Провідну неділю, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної державної адміністрації  Володимир Левченко, голова районної громадської організації учасників АТО Володимир Павлюк вручили вдові та сину загиблого у  2015 році Юрія Цісарука знак та посвідчення «Почесного громадянина Ізяславського району», яке йому присвоєно посмертно рішенням Ізяславської районної ради.

Цісарук Юрій Миколайович

Дата та місце народження: 03грудня  1974 року м.Ізяслав Хмельницької області.

Дата та місце загибелі: 13 липня  2015 року (помер від поранень).

Звання: полковник.

Посада: начальник розвідки управління ракетних військ та артилерії оперативного командування «Захід».

Обставини загибелі: помер від поранень 13 липня 2015 року,  отриманих у результаті підриву вибухового пристрою на розтяжці поблизу села Новотошківське Луганської області.

Сімейний стан: залишились дружина та син.

Місце поховання: м. Ізяслав Хмельницької області.

Указом Президента України №568/2015 від 05 жовтня  2015 року «За мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

16.04.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Жителі Ізяславщини обирають свого лікаря

 

У квітні розпочалась національна кампанія з вибору лікаря: українці зможуть обирають терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів, заклади яких підключились до електронної системи охорони здоров’я. Алгоритм вибору лікаря та підписання декларацій прописаний в документі «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

Кампанія з вибору лікаря триває у всіх областях та регіонах України. Щодня до електронної системи охорони здоров’я приєднуються нові заклади, які надають первинну медичну допомогу. Сьогодні обрати свого лікаря можна вже у майже 6 тисячах місць надання первинної допомоги. У системі зареєстровані понад 16 тисяч лікарів.

Станом на 13 квітня понад півмільйона українців уже обрали своїх лікарів. Із них більше сотні – жителі Ізяславського району, які уклали відповідні декларації.

16 квітня заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко ознайомився із роботою з укладання декларацій лікарями Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

«Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу в особі Національної служби здоров’я України, що оплата за ваше обслуговування має надходити у цей медзаклад. Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі», - розповів головний лікар Ізяславського РЦ ПМСД Сергій Літвінчук. Також Сергій Іванович наголосив, що пацієнт вільний у своєму виборі. «Ви не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України», - зазначив головний лікар медичного закладу.

Як наголошує  в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун: “Усі медичні заклади первинної ланки повинні мати комп’ютер, Інтернет, принтер і папір. Це базові речі, без яких лікарі не зможуть підписати декларації зі своїми пацієнтами. І це є відповідальність місцевої влади, щоби все необхідне було у кожному медичному закладі”.

Сергій Літвінчук розповів Володимиру Левченку, що завдяки підтримці Ізяславської районної державної адміністрації та  Ізяславської районної ради, які передбачили відповідні кошти в районному бюджеті, на даний час кожен лікар забезпечений відповідним комплектом оргтехніки.

«На сьогодні не існує жодних паперових бланків декларацій. Дані пацієнта і лікаря заносяться в електронну систему. Тільки потім вже заповнена декларація роздруковується на звичайному папері для підпису пацієнтом” - прокоментував сімейний лікар Петро Щур, під час зустрічі із заступником голови райдержадміністрації.

Водночас Сергій Літвінчук пояснив, що медзаклад зобов’язаний зберігати копії документів пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цього закладу. Заклади можуть зберігати копії у паперовому чи електронному вигляді. Це потрібно для того, щоб унеможливити підпис декларацій на «мертвих душ». Копії документів є підтвердженням того, що ви дійсно надали свої дані для підписання декларації. Це така ж процедура, як і під час отримання будь-яких послуг: у банку, під час оформлення пенсій, соціальних виплат чи субсидій.

Кінцевого терміну підписання немає, але є динаміка по кількості підписаних декларацій, що свідчить про інтерес і бажання пацієнтів мати свого лікаря.

 Під час спілкування із працівниками Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги та із його відвідувачами  Володимир Левченко наголосив: «Усім потрібен власний лікар, до якого є довіра. Довіра - це найважливіше. Тому обирайте уважно, без поспіху».

Під час відвідин медичної установи Володимир Борисович уклав відповідну декларацію із обраним ним сімейним лікарем.

ФОТОКОЛАЖ

16.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру

первинної медико-санітарної допомоги

 

27 квітня – IV Форум енергоефективного партнерства’18

 «ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад»

 

27 квітня 2018 р. у м. Києві у КВЦ «Парковий» Держенергоефективності організовує головну подію року у сфері енергоефективності –  IV Форум енергоефективного партнерства’18 «ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад».

Україна твердо крокує шляхом до енергонезалежності! Пріоритетною сферою для реформ у сфері енергоефективності залишаються житлові та громадські будівлі. Лише в бюджетній сфері близько 100 тисяч будівель потребує термомодернізації. За оцінками експертів, на сьогодні потреба в інвестиціях у термомодернізацію будівель бюджетних установ складає від 4,2 до 8,5 млрд дол. США. Для вирішення цього питання широко впроваджуватимуться дієві європейські інструменти підвищення рівня енергоефективності – енергосервіс та енергоменеджмент.

На сьогодні через Систему публічних електронних закупівель PROZORRO” (https://prozorro.gov.ua) оголошено понад 300 ЕСКО-тендерів на впровадження енергоефективних заходів у бюджетних закладах.

Актуальні питання ринку ЕСКО-послуг будуть обговорюватися на Форумі.

Цьогоріч також планується розкрити переваги впровадження енергосервісу на державних об’єктах, а також реалізації енергоефективних заходів на промислових підприємствах.

Ключові теми Форуму:

 • Енергосервіс: регіони, райони, міста.

 • Енергоефективність державних об’єктів: міжнародні зобов’язання.

 • Іноземний досвід. Новітні інструменти: ЕСКО та револьверні фонди у містах.

 • Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках.

 • Функціонування енергоменеджменту та стимулювання енергоефективності для промислових підприємств.

До участі у Форумі запрошуються: керівництво облдержадміністрацій та обласних рад, міські голови, енергоменеджери, ОСББ, профільні громадські організації, міжнародні проекти, представники промислових підприємств, ЕСКО-компанії, будівельні компанії, виробники енергоефективних матеріалів та обладнання, енергоаудитори, профільні асоціації, ЗМІ та усі зацікавлені.

Організатор – Держенергоефективності.

Співорганізатори:

- Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні (http://fes.kiev.ua);        

- Проект ПР ООН «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» (http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/operations/projects/environment_and_energy/investment-in-EE-in-public-buildings-in-small-cities.html);

- Проект GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України»;     

- Проект ЮНІДО UKR ІЕЕ «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» (http://www.ukriee.org.ua);

- Проект GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ» (http://eeim.org.ua);

- Проект GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»;

- Українсько-данський енергетичний центр (http://www.udec.org.ua);

- Проект GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» (https://www.giz.de/en/worldwide/62497.html);

- Центр ресурсоефективного та чистого виробництва (в системі ЮНІДО) (http://www.recpc.kpi.ua);

- Проект ЄС «Угода мерів – Схід ІІ» ( http://www.uhodameriv.eu/index_uk.html).

Відкриття Форуму: 10:00.

Місце проведення: м. Київ, Паркова дорога, 16а, Конгресно-виставковий центр «Парковий».

Програма Форуму: http://saee.gov.ua/sites/default/files/docs/ESCO_FORUM_27_04_2018_2.pdf

Участь безкоштовна!

Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://goo.gl/forms/WZRrCCwEfTT9icZw2

Довідкова інформація щодо участі у Форумі за тел.: 044 590-59-64 та e-mail: 3eeforum@gmail.com.

Акредитація ЗМІ проходить за тел.: 044 590-59-65, 096 906 85 95, 097 596 70 88 та
e-mail:
saeepressa@gmail.com.

16.04.2018 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності

та енергозбереження України  http://www.saee.gov.ua/

 

Термін «російська агресія» в міжнародних документах дає можливість

призупинити окремі статті «Великого договору» з Росією - Президент

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що юридичні підстави для призупинення окремих статей Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією («Великого договору») стали можливими через визнання російської агресії проти України як в національних, так і міжнародних правових документах.

«Треба бути абсолютно компетентним і професійним. Юридично країна повинна мати підстави, відповідно до 51 статті Статуту ООН, щодо призупинення цих статей і, в першу чергу це стосується (ситуації - ред.) якщо країна є об’єктом агресії і зупиняє їх в рамках забезпечення прав на національну оборону», - сказав Президент, зауваживши, що вже з’явилась позиція «окремих критиків, які кажуть: чому цього не робилося раніше?».

Він акцентував увагу на тому, що в 2014-2016 роках загальновизнаного терміну «російська агресія» в міжнародних документах не було: «Всі сором’язливо казали: друзі – це конфлікт на Сході України, громадянська війна чи щось інше». При цьому Президент наголосив, що «все воно йшло у форматі російської гібридної війни».

Президент підкреслив, що лише у 2017-2018 роках в українське законодавство і в міжнародні документи, в першу чергу після прийняття Закону про реінтеграцію Донбасу, увійшов офіційний термін «російська агресія».

«У зв’язку з агресією Україна сьогодні має право призупинити і норму щодо стратегічного партнерства, і норму щодо військової співпраці, норму щодо військово-технічно співпраці і багато інших норм, які на сьогоднішній день не є в інтересах України. Але твердо залишаються норми про суверенітет, територіальну цілісність, і незалежність України, про міжнародно-визнані кордони, які зафіксовані в цьому договорі», - акцентував увагу Президент. Він підкреслив: «Те, що сьогодні обов’язково працює на нас (в інтересах України – ред.), воно залишиться».

Глава держави повідомив, що найближчим часом запропонує Верховній Раді України цей підхід та висловив переконання, що Парламент підтримає його ініціативу. Так само як і пропозицію до Уряду та Верховної Ради щодо виходу або припинення перебування України в статутних органах Співдружності Незалежних Держав (СНД) та відкликання українських представників з Мінську. 

Президент також підкреслив, що ці ініціативи будуть продовжені.

16.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Рятувальники провели рейд по запобіганню пожежам в екосистемах

 

Із настанням спекотної погоди зростає загроза виникнення пожеж в природних екосистемах. До них може призвести кинутий на траву недопалок, залишене непогашене багаття та найчастіше спалювання сухої трави чи стерні. Тому Ізяславські рятувальники постійно проводять рейдові перевірки та роз’яснювальну роботу із громадянами по забороні спалювання  сміття. Так, 15 квітня вогнеборці провели рейд у лісовому масиві – «Урочище Бабина гора» та лісових масивах в напрямку с.Сошне та с.Михля, під час рейду рятувальники не оминули і громадян, які займались прибиранням прибудинкових територій.

Під час рейду рятувальники проводили бесіди, під час яких громадян застерегли, щоб ті у свою чергу: не спалювали на прилеглих територіях сміття, опале листя та суху траву, не застосовували для розпалення вогнища легкозаймисті речовини, не кидали непогашені сірники та недопалки.

Громадяни, із якими було проведено бесіду, запевнили рятувальників, що будуть дотримуватись правил пожежної безпеки та будуть навчати даним правилам підростаюче покоління.

Всім громадянам було вручено інформаційні  листівки застережливого характеру.

16.04.2018 р. 

                                                                            За матеріалами Ізяславського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області

 

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО інформує

 

19 травня 2018 року у Києві на стадіоні «Атлет» відбудеться Всеукраїнський турнір з футболу «КУБОК НЕСКОРЕНИХ».

Участь у змаганнях беруть ветерани та діючі військовослужбовці сектору безпеки та оборони України, а також добровольчих формувань, які отримали поранення, каліцтва, контузії та інші захворювання під час або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій в АТО, або в ході миротворчих операцій за участю України. Змагання проводяться серед учасників за двома категоріями:

1.  Особи з ампутацією однієї нижньої кінцівки на будь-якому рівні зі збереженням функції другої кінцівки. Гравці пересуваються за допомогою милиць без патології вестибулярного апарату і збереженням зору;

2.  Особи з відсутністю уражень нижніх кінцівок або з частковим пошкодженням нижніх кінцівок, які пересуваються самостійно без додаткових засобів: ходунки, милиці.

Мета заходу – це фізична та психологічна реабілітація ветеранів війни та діючих військовослужбовців, які отримали поранення, каліцтва, контузії та інші захворювання під час або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій в АТО, в ході миротворчих операцій за участю України; зміцнення дружніх стосунків та обміну досвідом роботи між спортивними організаціями осіб з інвалідністю; залучення як найбільшої кількості ветеранів війни та діючих військовослужбовців з усієї України, які брали чи беруть участь в АТО на сході України до занять футболом; пропаганда футболу серед ветеранів війни та діючих військовослужбовців.

Прогнозована кількість учасників зі всієї країни 150 осіб – 15 команд по 10 осіб.

Участь у турнірі безкоштовна. Реєстрація можлива в режимі on-line на сайті Федерації футболу України https://ffu.ua/ або шляхом запиту на електронну адресу milfootball@ukr.net для отримання форми заявки (конт. тел. 068-572-4834). Більш детальна інформація про проведення заходу знаходиться у Положенні про Всеукраїнський турнір з футболу «КУБОК НЕСКОРЕНИХ».

Положення

13.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Валерій Олійник: Реформа децентралізації – головна реформа, що відбувається в країні

 

Реформа децентралізації – головна реформа, що відбувається в країні. Про це зазначив заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник у вітальному слові на VIII всеукраїнській науково-практичній конференції «Духовні витоки Поділля: місцеве самоврядування в історії краю», що розпочала свою роботу в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії.

У стінах вузу зібралися представники обласної та міської влади, наукова еліта краю, представники об’єднаних територіальних громад, Центру розвитку місцевого самоврядування, духовенство, громадськість, усі небайдужі до проблем соціально-економічного та культурно-освітнього розвитку Хмельниччини.

Основною темою конференції стала історія розвитку місцевого самоврядування в нашій області, історичне підґрунтя процесів об’єднання громад та їх перспективи у розрізі реформ, що на даний час відбуваються в Україні.

Самоврядування на Хмельниччині має давню історію, адже ще декілька століть тому наші міста володіли Магдебурзьким правом, тобто мали можливість самостійно обирати власний шлях розвитку. Визначною історичною віхою є існування на території області так званої Миньковецької держави.

Однією із перших область долучилася до процесу створення територіальних громад в контексті реформи децентралізації. Наразі в області вже утворено 39 ОТГ, а згідно перспективного плану, затвердженого Кабміном, їх має бути вже 46.

Вітаючи учасників конференції, Валерій Олійник наголосив на важливості сьогоднішнього заходу, адже Хмельниччина не просто однією із перших розпочала процес створення громад, а й є лідером в Україні за кількістю населення та територією, яка охоплена ОТГ. Посадовець повідомив, що наразі в області лише в чотирьох районах немає ОТГ. Але Валерій Цезарович назвав таку ситуацію тимчасовою, бо очікується, що процес добровільного об’єднання громад має отримати логічне завершення вже до кінця цього року. Він відзначив, що ця реформа є практично всеохоплюючою, адже стосується цілої низки напрямків суспільного життя, починаючи від зміни системи фінансування місцевого самоврядування, і закінчуючи зміною системи освіти та закладів культури.

«Децентралізація – це фінансовий ресурс. Половина коштів, що надходять у бюджет, залишається у громадах. Не потрібно погоджень з районними чи обласною адміністраціями, щоб розпорядитися цими коштами. Громада має можливість вирішити самостійно, куди в першу чергу їх потрібно спрямувати, щоб вони максимально ефективно спрацювали», – сказав заступник голови облдержадміністрації.

Посадовець підкреслив, що зараз дуже важливою є робота науковців, що дозволить створити нормативну базу, яка дасть можливість і надалі проводити потрібні для суспільства зміни в галузі освіти, охорони здоров’я.

13.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відпрацьовано систему роботи збірного евакуаційного пункту на базі ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

З метою удосконалення навичок та вмінь органів управління у сфері цивільного захисту, а також посадових осіб евакуаційних органів району під керівництвом голови районної евакуаційної комісії Павла Ковальчука 12 квітня було проведено заняття з особовим складом збірного евакуаційного пункту ДП «Ізяславське лісове господарство». Захід проведено у рамках підготовки до проведення навчань з евакуації у разі аварії на ВП «ХАЕС».

Під час заходу було відпрацьовано ряд важливих елементів системи цивільного захисту, зокрема: порядку організації діяльності збірного евакуаційного пункту у нічний час; організація ведення обліку населення, що приписано до ЗЕП; проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи підтримання в готовності матеріально-технічної бази; налагодження тісної взаємодії під час виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру. Особливо звернуто увагу присутніх на необхідності визначення посильних та представників від збірних евакуаційних пунктів для роботи у складі районної евакуаційної комісії та Ізяславської міської евакуаційної комісії.

За результатами наради було визначено, що збірний евакуаційний пункт ДП "Ізяславське лісове господарство" – «готовий» до виконання завдань за призначенням.

13.04.2018 р.

За матеріалами сектору з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

Підбито підсумки конкурсу «Первоцвіти під охороною»

 

Конкурс «Первоцвіти під охороною», котрий був проведений у рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти» Національним природним парком «Мале Полісся»,підійшов до свого завершення. Мета конкурсу – залучення школярів до вивчення та охорони первоцвітів, а також перевірка обізнаності із рослинами Червоної книги України, рідкісними та зникаючими видами рослин.

Конкурс тривав у період з 05 березня по 30 березня 2018 року. За цей час у ньому взяли участь 284 учні й учнівських колективи (128 – вихованців освітніх закладів Ізяславщини, 156 - Славутчини), котрі у загальному надіслали до Парку 318 робіт (відповідно – 139 і 179 робіт).

Ізяславщину представляли школярі Мокрецького НВК, Ріпківського НВК, Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Плужненського професійного аграрного ліцею, Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ізяславського НВК №6, Сахновецького ЗДО «Дзвіночок», Білівського НВК, Кунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Теліжинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шекеринецького НВК, Христівського НВК, Ізяславського НВК № 5, Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ізяславського НВК №7, Плужненського НВК, Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Борисівського НВК, Білівського НВК, Ізяславського  НВК №2, Щуровецького НВК, Михлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Васьковецького НВК, Білогородської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У своїх роботах учасники конкурсу продемонстрували свою майстерність у декоративно-прикладній творчості. При виготовленні первоцвітів своїми руками використовувалися різні техніки із використанням різноманітних природних і неприродних матеріалів. Різні настільні і настінні композиції виготовлялися учасниками, як індивідуально, так і колективно. Також школярі у своїх тематичних плакатах і листівках закликали до бережного ставлення до природи. Барвисті фотографії показали, яка велика робота була проведена учасниками конкурсу.

У рамках проведеного конкурсу з усіх робіт кращими від Ізяславщини визнано:

· Бернацький Володимир, учень 8 класу Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, керівник: Мазур Н.М.;

· Гурток «Умілі ручки» Мокрецького НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок", керівник: Назарчук Н.О.;

· Калетюк Юлія, учениця 9 класу Михлянської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів, керівник: Сімора О.М.;

· Чепелюк Назар, учень групи № 11 Плужненського професійного аграрного ліцею;

· Кирилюк Катерина, учениця 8 класу Сахновецької загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів, керівник: Горошко Є.С.;

· Колодяжний Максим, учень 11 класу Шекеринецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок», керівник: Колодяжна І.П.

Усі учасники конкурсу та переможці будуть нагороджені заохочувальними призами, подяками й грамотами від Національного природного парку «Мале Полісся».

ФОТОКОЛАЖ

13.04.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Весняне прибирання в районі у розпалі

 

Після свята Великодня активізувались в районі роботи із весняного очищення. Прибиранню відводиться головне місце в кожному домі, суб’єкті господарювання, територіальній громаді.

 

Колектив ДП «Ізяславський лісгосп» не залишився осторонь традицій, організувавши прибирання прилеглих до адмінбудівель територій.

Працівники підприємства збирали сміття, що накопичилося після зими, підмітали прилеглу та закріплену територію навколо адмінбудівель. Працівниками також було проведено обрізку крони дерев, підбілювали стовбурів та згрібання торішнього листя. Також приведено у належний санітарний стан закріплену за підприємством територію вулиці Михельської в місті Ізяслав. Наводили також лад на прилеглих до адмінбудівель територіях та у садах у всіх підрозділів  підприємства.

 

Перед днями поминання померлих жителі району наводять лад на кладовищах: збирають торішнє листя, залишки квітів, фарбують хрести, лавки, пам’ятники та огорожі. Виконкомом Ізяславської міської ради до робіт із благоустрою кладовищ, які розташовані на території міста Ізяслав, також залучено працівників комунальних підприємств міської ради. Для більш оперативної роботи із наведення порядку до прибирання залучено на громадські роботи дев’ятеро громадян, які перебувають на обліку в Ізяславському районному центрі зайнятості. Як запевнили у міській раді, до провідних днів буде повністю вивезено сміття із прилеглих до кладовищ територій.

 

 

Активно ведуться роботи із наведення належного стану населених пунктів Мислятинської сільської ради. Вже проведено заходи із благоустрою біля Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст., місцевих ФАПів та закладів культури.

Під час  прибирання території дошкільного закладу у селі Мислятин приклад працівників закладу наслідували і його маленькі вихованці. Вони внесли свій посильний внесок у те, що їх дитячий садочок був красивий та затишний.

 

 

Учнями та педагогами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука у рамках акції «За чисте довкілля» було проведено роботи із наведення порядку у молодому фруктовому садку, що його заклали за ініціативи випускників закладу 2016 року та активу школи. Днями  старшокласники та учні початкової ланки висадили в садку молоденькі саджанці яблунь замість ушкоджених та зламаних.

ФОТОКОЛАЖ

12.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

 господарства райдержадміністрації

 

Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації

 

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков 12 квітня провів чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при Ізяславській районній державній адміністрації.

У ході засідання комісії було розглянуто  питання: Про передачу під опіку дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в Хмельницькому спеціалізованому будинку дитини «Берізка»; Про визначення способів участі батька, у вихованні дитини, яка проживає з матір’ю; Про виконання батьківських обов’язків батьками М. відносно дитини; Про надання дозволу на вчинення правочину; Про затвердження звіту про функціонування прийомної сім’ї;  Про доцільність позбавлення батьківських прав гр. Х.; Про перегляд та затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

З  інформацією щодо означених питань членів комісії поінформували начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Раїса Ткаченко та завідувач сектору служби у справах дітей районної державної адміністрації Вікторія Палига. 

За результати розгляду питань порядку денного буде прийнято відповідні рішення.

12.04.2018 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Уряд пропонує посилити відповідальність за підкуп на виборах та спотворення їх результатів

 

Уряд ухвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства», спрямований на недопущення фальсифікації результатів виборів. Законопроект направлено до Верховної Ради.

«Практика фальшування результатів виборів або скупки голосів в Україні має відійти у минуле, а за такі дії потрібно встановлювати жорстку відповідальність», – наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Важливість ініціативи, на думку Глави Уряду, беззаперечна, адже 2019 рік – рік президентських та парламентських виборів.

Законопроектом передбачається встановлення кримінальної відповідальності за підкуп та надання/отримання неправомірної вигоди кандидатом або виборцем. Зокрема:

підкуп виборця або кандидата, пропозиція або надання виборцю чи кандидату неправомірної вигоди за вчинення або не вчинення дій, пов’язаних з реалізацією виборчого права – карається обмеженням волі до 3 років або позбавленням волі до 6 років;

отримання неправомірної вигоди кандидатом або виборцем за вчинення або не вчинення певних дій (відмова від участі в голосуванні, голосування за окремого кандидата, передача виборчого бюлетеня іншій особі, відмова від балотування) – карається штрафом 100-300 НМ або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі до 2 років.

Під неправомірної вигодою для виборця/кандидата розуміється надання їм продуктів харчування, спиртних напоїв незалежно від вартості, грошей, товарів (крім тих, що містять партійну символіку за умови їх вартості не вище 3% мінімальної зарплати), послуг, пільг, кредитів, лотерейних білетів тощо.

Окрім того, законопроектом пропонується:

встановити штрафи за публічне розголошення виборцем результатів волевиявлення шляхом їх демонстрації в приміщенні для голосування, знищення виборчого бюлетеня або винесення його за межі приміщення для голосування – 100-200 НМ

карати за умисне порушення таємниці голосування виборця (розголошення змісту його волевиявлення третіми особами) – штрафом 300-500 НМ або позбавленням волі на строк до 3 років

За перешкоджання вільному волевиявленню пропонується встановити відповідальність до 3 років обмеження чи позбавлення волі, а за фальсифікацію, підроблення, викрадення або знищення виборчої документації – від 2 до 6 років позбавлення волі. Проте пропонується ввести звільнення від відповідальності для осіб, які до оголошення підозри повідомлять про фальсифікацію виборчої документації або підкуп.

12.04.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Кожна школа може приєднатися до еко-проекту «Компола»

 

10 квітня Мінприроди разом із МОН розпочали збір заявок від українських шкіл для участі в екологічно-освітньому проекті «Компола». У 200 закладах, які відберуть за результатами конкурсу, встановлять компостери для переробки харчових відходів. Він добре підійде для утилізації залишків їжі та інших побічних продуктів шкільних їдалень.

Основна мета проекту – дати додатковий поштовх та ресурс українським школам для розвитку екологічної грамотності учнів, допомогти школярам отримати практичні навички, а не суто теоретичну інформацію щодо відповідального споживання.

Школи відбиратимуть лише за двома критеріями: мотивація, яку буде продемонстровано в креативному завданні, та відповідність технічним вимогам.

Для участі заклад має заповнити гугл-форму за посиланням:  https://goo.gl/SUFECK

Усі школи, що візьмуть участь у проекті, пройдуть навчально-практичний семінар та отримають інформаційні матеріали про компостування.

Сам проект «Компола» був започаткований київськими школярами Нікітою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк. Після цього ідею підтримали Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Зараз проект вже успішно реалізований у 32 навчальних закладах у різних куточках України.

«Органічні відходи досі становлять значний відсоток обсягу українських сміттєзвалищ. У світі вже давно та ефективно працює система їх перетворення на органічне добриво – компост. Це доступний і мало витратний механізм. Було б правильно, якщо компостери були б встановлені в усіх школах і перетворювали  відходи їдалень на органічні відходи», – зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

На його думку, це може стати важливим кроком до глобального запровадження в побуті українців моделі сталого споживання.

«Виховання покоління українців з високим рівнем екологічної свідомості має починатися з дитинства. Заради  цієї мети ми об’єднали зусилля двох міністерств та підтримали ідею талановитих школярів Нікіти Шульги та Софії-Христини Борисюк. Такі діти – це наше майбутнє, з яким нам вдасться перетворити Україну на екологічно безпечну країну», – пояснив Остап Семерак.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила, що проект «Компола» ідеально підходить для розвитку екологічної грамотності у школярів, що передбачено реформою «Нова українська школа».

«Однією з 10 ключових компетентностей, якою має оволодіти випускник нової школи, є «екологічна грамотність і здорове життя». Зараз школа не дає нашим дітям таких знань та навичок. Натомість ми напихаємо дітей непотрібною теоретичною інформацією, яка не створює для них жодних конкурентних переваг у сучасному світі. При цьому заклад, в якому встановлений компостер, може показати переваги та можливості екологічно-відповідального способу життя. Це також дає додатковий ресурс для вивчення біології та інших предметів природничого циклу», – розповіла Лілія Гриневич.

Ключовим критерієм під час відбору 200 шкіл-учасниць буде їх відповідність технічним вимогам проекту. Зокрема, важливим є:

– наявність затіненої зони, безпосередньо на ділянці відкритого ґрунту, на огородженій території, де можливо було б встановити компостер;

– наявність ділянки, на якій розміщуватиметься компостер і яка має бути на відстані не менше 2 м від стін прилеглих будівель;

– їдальня закладу має продукувати харчові відходи в загальному обсязі 10-20 літрів на добу (два повних відра) (орієнтовна густина харчових відходів – 370 кг/м3).  Серед них мають бути:

очистки сирих овочів та фруктів;

шкаралупа сирих яєць;

заварка від чаю;

залишки крупи чи каші без додавання масла.

Заклад повинен мати можливість збирати для компостеру опале листя.

Збір заявок триватиме до 24 квітня 2018 року. Оголошення переможців відбудеться на початку травня 2018 року. Проект буде реалізовано за міжнародні кошти та за підтримки громадської організації «Україна без сміття».

12.04.2018 р.

За інформацією Міністерства освіти і науки України

 

Ізяславщина відправила на строкову військову службу до війська перших 11 призовників

 

10 та 11 квітня  2018 року  Ізяславський  районний військовий комісаріат урочисто відправив перших 11-х призовників весняного призову до лав Збройних Сил України.

Із напутніми словами звернувся до юнаків Ізяславський районний військовий комісар Сергій Царук, побажавши, щоб їхня служба була цікавою, корисною та переповненою новими відкриттями і враженнями.

«Шановні призовники! Сьогодні для кожного з вас пам’ятний та значимий день, ви вступаєте до лав Збройних сил України. Вашими руками буде творитися новітня історія нашої держави. Ви - майбутні захисники, які будуть оберігати цілісність нашої Батьківщини. Хочу  побажати кожному із вас міцного здоров’я, витримки та успіхів у благородній справі захисту нашої рідної держави», - зазначив Сергій Царук. Крім того військовий комісар  зазначив, що хвилювання і турбота кожного з батьків, які віддають своїх синів у дуже не простий час для країни на виконання військового обов’язку, є зрозумілим. Але строковики не будуть направлятися в зону проведення антитерористичної операції. Вони проходитимуть військову службу спочатку в навчальних центрах, щоб отримати відповідні знання, а після цього будуть розподілені у військові частини постійної дислокації.

Вже 11 квітня із збірного пункту Хмельницького обласного військового комісаріату на строкову військову службу відправлено перших 98 призовників із Хмельницької області.

Начальник відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби) – заступник військового комісара, підполковник Олег Попович зокрема підкреслив: «З Хмельниччини цієї призовної кампанії ми маємо доправити на строкову військову службу 705 чоловік. У Збройних Силах України служитиме 405 юнаків, решта – 300 проходитимуть строкову військову службу в інших військових формуваннях – Державна служба спеціального транспорту, Державна прикордонна служба та Національна гвардія України. Крайня відправка до військ призовників із Хмельниччини запланована на 24 травня, – підкреслив офіцер.

12.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського  районного військового

 комісаріату та сайту Хмельницької облдержадміністрації

 

11 квітня - День визволення в'язнів фашистських концтаборів

 

11 квітня, у всьому світі відзначається пам'ятна дата — Міжнародний день визволення в'язнів нацистських (International Day of Fascist Concentration Camps Prisoners Liberation). Вона встановлена в пам'ять про інтернаціональне повстання в'язнів концтабору Бухенвальд, що сталося 11 квітня 1945 року.

Концтабори — це місця укладання великих мас людей, поміщених туди за політичними, соціальними, расовими, релігійними та іншими ознаками. Широке розповсюдження вони отримали в роки Другої світової війни і були розташовані, як у самій фашистській Німеччині, так і на окупованих нею територіях.

22 березня 1933 року в Дахау почав діяти перший концентраційний табір у нацистській Німеччині, а в наступні роки фашисти створили величезну мережу цих таборів, перетворених у місця організованого систематичного вбивства мільйонів людей.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, гетто та в'язниць. За визнанням самих есесівців, в'язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли понад 20 мільйонів осіб з 30 країн світу, з них 5 мільйонів — громадяни Радянського Союзу. Приблизно 12 мільйонів чоловік так і не дожили до звільнення, серед них — близько 2 мільйонів дітей.

11 квітня 1945 року в'язні Бухенвальда (Buchenwald) підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на свободу. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей — це справжні уроки мужності для молодого покоління.

На Нюрнберзькому процесі 1946 році міжнародний трибунал визнав, що ув'язнення в неволі мирних громадян іноземних держав, так само як і використання в примусовому порядку їх праці в інтересах Німеччини, є не тільки військовим злочином. Воно було кваліфіковано як злочин проти людства.

11.04.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Відбулась товариська зустріч юних боксерів

 

Минулого тижня у м.Славута відбулась товариська зустріч юних боксерів. Свою бойову майстерність на ринзі демонстрували вихованці Ізяславської ДЮСШ,  Теофіпольскої ДЮСШ, Шепетівської ДЮСШ  та Славутської ДЮСШ.

Для спортсменів Ізяславщини - це був перший досвід на боксерському рингу. Змагалися наші вихованці під керівництвом тренера-викладача Володимира Яковишина. За його словами такі товариські зустрічі дають можливість юним боксерам удосконалювати свою майстерність та техніку, виховують бойовий дух і прагнення до перемоги.

Хоч переможців і переможених не визначали, проте усі учасники зібрання показали хороші результати та провели гідні бої.

11.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ

 

Благодійна Хмельниччина 2017:  Твори добро - даруй надію

 

Люди часто говорять: "Твори добро, і тоді світ поповниться ще однією хорошою людиною». І це - цілковита правда.

А чи важливо примножувати добро в наш час? Без сумніву! Дуже хотілося б, щоб у всьому світі не хворіли діти, не було воєн, під час яких гинуть люди, та усі були щасливими. Проте, в сучасному буремному несправедливому світі, це доволі непросто.

Милосердя – це одна з найважливіших якостей особистості. Воно полягає не в словах, а в конкретних справах. Творити добро може кожен, незалежно від віку, статі, умов існування, релігійних вподобань. Добро – це людяність, взаємодопомога, це особливе ставлення один до одного та до всього живого на планеті. Роби добро безкорисливо, від щирого серця, з теплотою у душі і гарними помислами.

Здавалось, що суспільство збайдужіло до чужої біди, але події в Україні останніх років свідчать про інше.

Учнівський та педагогічні колективи і батьківська громада    Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» імені О. Кушнірука  ніколи не лишаються осторонь чужої біди, а постійно надають допомогу тим, хто її потребує.

Зібрані кошти, допомогли когось вилікувати, врятувати чиєсь життя. Малюнки, листи дітей підтримують і піднімають настрій бійцям, смаколики нагадують про рідну домівку, а теплі речі зігрівають серця.

Наша доброта та небайдужість до чужих проблем не лишилася непоміченою. Колектив закладу увійшов у трійку найактивніших волонтерських колективів Хмельниччини.

5 квітня, в приміщенні Хмельницької обласної  філармонії відбулась церемонія нагородження переможців регіонального конкурсу «Благодійна Хмельниччина 2017». Волонтери, митці, підприємці, молодіжні і громадські організації "змагались" у 10 номінаціях. Конкурс вдруге на Хмельниччині організовує Асоціація благодійників України, а постійним партнером в регіоні є Громадська організація «Мистецька сотня «Гайдамаки».

Серед лауреатів, яких вітали, був і колектив Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» імені О. Кушнірука. Як нагороду за надану благодійну допомогу, колектив було відзначено Дипломом за ІІІ місце у номінації: «Молодіжна благодійність» Національного конкурсу «Благодійна Україна - 2017».

Ця відзнака  – це  результат плідної співпраці учнівського, батьківського та вчительського колективів закладу освіти.

Дякуємо усім, хто долучився до волонтерської діяльності закладу.

Хочеться, щоб девізом усіх людей були слова Олександра Довженка: «Життя таке коротке. Поспішайте творити добро».

11.04.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Проведено робочу нараду з підготовки до проведення навчань з евакуації у разі аварії на ВП ХАЕС

 

Під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Ковальчука Павла Павловича 10 квітня було проведено робочу нараду з особовим складом евакуаційних органів м.Ізяслав щодо підготовки до проведення навчань з евакуації у разі аварії на ВП ХАЕС.

Під час заходу розглянуто ряд важливих питань, зокрема порядку організації діяльності збірних евакуаційних пунктів для проведення евакозаходів.

За результатами наради було визначено ряд завдань та виконавців, звернуто особливу увагу присутніх щодо виконання ст. 19 Кодексу цивільного захисту України та постанови Кабінету Міністрів України про затвердження методичних рекомендації із проведення евакуації.

 

Довідково:

В Ізяславському районі підлягає евакуації 35895 осіб, в тому числі 56  малорухомих верств населення та інвалідів. Відповідно до плану: 23177 - людей евакуюється власним транспортом, 18994 - автобусами, 56 спеціальним медичним транспортом. 16901 – житель евакуйовується залізничним транспортом.

В Ізяславському районі створено  1  районну евакуаційну комісію, 1 – міську евакуаційну комісію, 29 – евакуаційних комісій сільських рад, 25 збірних евакуаційних пунктів. Районною державною адміністрацією укладено угоди на залучення 49 одиниць транспорту, який буде залучено до евакуації населення району.

Відпрацьовано порядок оповіщення та збору.

Для забезпечення публічної безпеки залучається 41 чоловік особового складу органів Національної  поліції. 

 11.04.2018 р.

За матеріалами сектору з питань надзвичайних ситуацій

 та цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

У Васьковецькому НВК відбулась виставка «Великодній кошик»

 

У кожній українській родині знають, що Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят.

Дорослі і малі із настанням весни чекають цього свята.

Як оригінально прикрасити пасхальний кошик? Про це щороку задумується кожна господиня напередодні  Великодня. Це - родинне свято, на яке збирається вся родина. Готуються до святкування теж усі: прибирають житло, печуть паски та фарбують крашанки. Кожній  хочеться продемонструвати всі свої уміння та фантазію. Учні  та вчителі Васьковецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок»  дуже творчі і вирішили провести виставку великодніх композицій у своєму навчальному закладі.

Готувалась до Великоднього свята вся велика і шкільна родина. Усі - від маленьких першокласників, до старшокласників та вчителів, - взяли участь у шкільній виставці поробок "Великодній кошик", яка проходила напередодні свята Великодня.

Жовті, червоні, жовтогарячі крашанки виблискували у кошиках, а прикрашені дитячими руками маленькі пасочки святково дивилися на присутніх як справжнісіньке Великоднє диво.

Організацією виставки займалася комісія культури і дозвілля учкому на чолі із  головою комісії Ткаченко Аліною. Всі школярі разом із своїми класними керівниками та класоводами дуже старалися і від своїх робіт та робіт інших дітей були у захваті.

ФОТОКОЛАЖ

11.04.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Безпека руху на українських дорогах має бути відчутна кожному водію, – Володимир Гройсман

 

Уряд України цього року виділяє безпрецедентні кошти на будівництво та ремонт доріг, фінансує роботи з підвищення безпеки магістралей, в тому числі за програмою «500-500-1000», і ставить жорстку вимогу не просто освоїти кошти, а реально зміцнити безпековий сегмент на українських автошляхах. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час першого засідання Координаційної ради з питань безпеки руху, утвореної в лютому поточного року.

Глава Уряду навів статистику, за якою щороку в Україні на дорогах гинуть не менше 3,5 тис. людей, травмуються - близько 35 тис. При цьому зберігається тенденція, коли поліпшення якості дорожнього полотна призводить до погіршення дисципліни водіїв та перевізників – передусім, в сегменті швидкісного режиму і перевантаження транспорту.

«Ми створили Координаційну раду з питань безпеки руху. Її завдання - напрацювати державну програму підвищення безпеки дорожнього руху. І показники тут єдині – зменшення кількості ДТП та травмованості, - сказав Володимир Гройсман. – Ми направляємо 47 млрд грн на дороги, вводимо нові стандарти, ми змінили державні будівельні норми. Реалізується програма «500-500-1000» - там є і рух по колу, і острівці безпеки. Це дозволяє зменшити негативні явища. Майже 2,6 млрд направимо виключно на (питання) безпеки. Цього року українці мають відчути, що дороги стали безпечнішими».

Учасники наради обговорили практику застосування нових норм при будівництві доріг, використання світового досвіду, а також питання роботи патрульної поліції – в тому числі, в контексті можливостей використання автоматичних засобів контролю руху.

За пропозицією Глави Уряду, додаткові урядові рішення з означених питань будуть напрацьовані вже найближчими тижнями і ухвалені під час одного з найближчих засідань Уряду.

«Краще ми будемо (якісно) перевіряти (і забезпечувати безпеку руху), аніж люди будуть когось ховати – як ми бачили в Харкові та в інших містах, - сказав Володимир Гройсман. – Питанню доріг в Україні роками не приділяли увагу. Так само, як і проблемі безпеки руху. Маємо змінити ситуацію. Нам треба не витрачати, а інвестувати ресурс аби отримати потрібний ефект».

Прем’єр-міністр також звернув увагу, що підхід Уряду до проблем безпеки руху має міжнародну підтримку.
«Наразі нам треба швидко напрацювати державну програму. Далі включимо місцеву владу, аби вони на основі нашої програми розробили свої регіональні програми (безпеки руху)», - зазначив Володимир Гройсман.

Довідково
Кабінет Міністрів України в рамках реалізації політики підвищення безпеки дорожнього руху, а також підвищення якості будівництва доріг утворив Координаційну раду з питань безпеки дорожнього руху. Відповідне рішення озвучив Прем’єр-міністр в лютому поточного року. Раду очолив особисто Володимир Гройсман.

Він також провів спеціальну нараду, під час якої окреслив розширення логістичних можливостей держави, підвищення культури пересування дорогами і дав старт реалізації комплексного плану заходів з підвищення безпеки руху в Україні, який враховує плани з будівництва 500 нових кільцевих розв’язок, 500 острівців безпеки та 1000 пішохідних переходів – програмі «500-500-1000». Вона розрахована на три роки і передбачає проектування, будівництво, введенням в експлуатацію доріг з урахуванням безпекових вимог.

11.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Сподіваємося на підтримку спільної пропозиції України, Німеччини, Франції та США щодо запровадження миротворців у окупованій частині Донбасу – Президент

 

Україна сподівається на підтримку спільних пропозицій нашої держави, Німеччини, Франції та Сполучених Штатів Америки у рішенні щодо запровадження миротворчої місії під егідою ООН у окупованій частині Донбасу. Про це Президент Петро Порошенко заявив під час спілкування з представниками ЗМІ по завершенні двосторонньої зустрічі із Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Глава держави підкреслив, що ця ініціатива зумовлена відсутністю прогресу у мирних перемовинах та можливості контролювати дії проросійських бойовиків і представників Росії в окупованих районах на Сході України щодо виконання ними зобов’язань згідно Мінських домовленостей.

«Ми не маємо спільного центру координації і контролю російських представників на окупованій території, які б могли ефективно забезпечувати режим припинення вогню. Ми не маємо, поки що, прогресу на переговорах по Мінському процесу. І ми сподіваємося, що (будуть підтримані - ред.) пропозиції, які спільно висувають Франція, Німеччина, Україна, Сполучені Штати щодо проекту рішення Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй щодо запровадження миротворчої місії, яка буде не ескортом для спостерігачів ОБСЄ, а буде повноцінною, повномасштабною, яка зможе роззброювати незаконні збройні формування, захистити людей, які живуть на окупованих територіях і наблизити безпекові кондиції для початку політичного процесу місцевих виборів», - заявив Петро Порошенко.

Він висловив жаль з приводу того, що Росія, поки що, не висловила підтримку цих пропозицій. «На жаль, ми поки що позицію Росії не маємо, позицію підтримки. Але ми не втрачаємо надії на те, що наша наполеглива робота має привести до позитивного результату», - сказав Президент України.

За словами Глави держави, під час сьогоднішніх перемовин ситуації на Сході України було приділено багато уваги і вона обговорювалася детально. «Я поінформував пані Канцлера про те, що не дотримуються перемир’я, навіть незважаючи на те, що ми мали спільну заяву учасників Нормандського формату – Президента Макрона, Канцлера Меркель, Президента Порошенка і Президента Путіна. В десять разів більше контрольовані Росією бойовики і російські солдати порушують перемир’я і лише дванадцять разів українські воїни відкривали вогонь у відповідь для того, щоб захистити себе», - констатував він. Президент зауважив, що під час зустрічі також обговорювалося питання продовження санкцій у випадку не виконання Мінських домовленостей.

Петро Порошенко вкотре подякував Ангелі Меркель за принципову позицію на підтримку України, в тому числі і щодо Криму. «Невизнання незаконної анексії Криму, невизнання, до речі, російських президентських виборів в Криму – це голос світу, де потужний голос Німеччини є складовою частиною, для нас є надзвичайно важливий», - наголосив Президент.

Глава держави назвав символічним той факт, що його візит до Берліна відбувається після останніх виборів у Німеччині. «Я пишаюся тим, що сьогодні це один з перших візитів Глав держав до Німеччини після виборів. Це, в тому числі символічно щодо пріоритетів німецької політики. Я дуже вдячний пані Канцлеру, що питання України є складовою частиною коаліційної угоди, так само, як і питання запровадження миротворців, які чітко визначають позицію Німеччини щодо допомоги Україні у встановленні миру. І як лідера сильної і об’єднаної Європи», - підкреслив Петро Порошенко.

Канцлер Німеччини, у свою чергу, підтвердила, що під час зустрічі з Президентом України докладно обговорювалось питання миротворчої місії під егідою ООН. Вона також констатувала відсутність прогресу у виконанні Мінських домовленостей. «Немає справді тиші, перемир’я», - зазначила Ангела Меркель.

Вона розповіла про вчорашню телефонну бесіду з президентом РФ та висловила тверде переконання у необхідності продовження діалогу, незважаючи на його складність. «Незважаючи на те, що це було важко, але нам треба не припиняти (переговори – ред.), тому що йде мова про людей, про солдатів, які втрачають своє життя і також про українців, які живуть на тих територіях (окупованих – ред.)», - сказала Ангела Меркель.

Вона запевнила, що країни-партнери України по Нормандському формату й надалі продовжать підтримку нашої держави задля встановлення миру. «У нас була дуже інтенсивна дискусія. Ми продовжимо це, ми залишаємося в щільному контакті і Німеччина та Франція будуть і надалі спільно з Україною і Росією якось шукати найкращий для людей вихід з цієї важкої ситуації», - сказала Канцлер Німеччини.

Ангела Меркель також висловилася за продовження обміну полоненими та дотримання перемир’я, оскільки, на її переконання, це сприятиме прогресу у виконанні Мінських домовленостей на шляху до миру в Україні.

11.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Волонтери Ізяславщини привітали військовиків  на фронті із Великоднем

 

Напередодні світлого свята Великодня у період 2-4 квітня поточного року волонтери Ізяславського району здійснили чергову поїздку на схід України,  щоб привітали наших військовиків із святом. За цей час вони побували у населених пунктах Авдіївка (в Авдіївській промзоні та ще трьох місцях дислокації наших захисників), Курахове, Покровське, Ізовка, Краматорськ. Також було передано Великодні подарунки і військовикам у Волновасі.

 На заклик волонтерів Ізяславщини активно відгукнулась небайдужа громадськість району, яка ціною власного часу, а інколи навіть статку, взяла на себе відповідальну місію підтримки Збройних Сил України. На схід нашої країни вправними господинями та господарями Ізяславщини до Великоднього столу наших захисників було зготовано чимало  домашніх смаколиків: печене м’ясо, кишка, вареники, морква «по-корейськи», крашанки та інше. Також було зібрано чимало печива, солодощів, домашньої консервації, предметів особистої гігієни, шкарпеток та багато іншого.

Зібраний на Ізяславщині вантаж передали військовикам голова благодійної організації «Фонд Заславщини» Володимир Зуєв та волонтер Іван Єфімчук із села Щурівчики, який сам нещодавно перебував по мобілізації в зоні проведення Антитерористичної операції.

«Усі бійці були надзвичайно вдячні і за солодощі, і за привітання від дітей, і за малюнки до свята. І особливо за паски, без яких важко уявити Великдень», — розповідає волонтер Володимир Зуєв.

«Цього разу долучилися дуже багато людей із усього району, – стверджує Володимир Зуєв. – Щиро вдячний усім за підтримку бійців. Ми постійно збираємо допомогу для бійців на схід.  Хочемо своїми невеликим подарунками, смаколиками до великоднього столу, малюнками підтримати наших героїв.  Кожен із нас вважає це своїм обов’язком перед тими, хто боронить державу ціною власного здоров’я і навіть життя». За словами волонтерів, наближення великого християнського свята спонукало багатьох жителів району відгукнутися на прохання волонтерів у формуванні вантажу для українських воїнів.

До збору великодніх подарунків для земляків, котрі несуть військову службу на Сході України, долучились представники громадськості, трудові колективи організацій, підприємств та установ, релігійні громади району різних конфесій, приватні підприємці, небайдужі жителі населених пунктів Ізяславщини. Традиційно активно допомагають колективи та учнівська молодь закладів освіти району.

Спільні зусилля дали свій результат. Перед від’їздом у зону бойових дій волонтери побували у столиці нашої держави - місті Київ, де святіший  Філарет, патріарх Київський та всієї Руси-України, предстоятель Української Православної Церкви Київський патріархат освятив та передав для українських військових великодні паски. І вже їх разом із подарунками, зібраними на Ізяславщині, передали волонтери на передову.

Волонтери Ізяславського району дякують за допомогу у підготовці та організації поїздки: колективам районної державної адміністрації та районної ради; колективам та учнівській молоді всіх закладів освіти району; керівництву відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації; колективу Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»; колективу Плужненського професійного аграрного ліцею; СГ ТОВ «Агрос-Віста» (с.Сахнівці, кер. Іван Федорчук); ТОВ «Зоря» (с.Васьківці, кер. Олександр Домбровський); колективу Ізяславської центральної районної бібліотеки; Мислятинській, Михнівській, Сошненській, Ліщанській, Ріпківській, Клубівській, М’якотівській, Лютарській, Білотинській, Шекеринецькій, Новосільській, Кунівській сільським радам, благочинному храмів Ізяславського округу Шепетівської єпархії Української Православної Церкви митрофорному протоієрею о.Федору (Пилипчуку) та релігійним громадам УПЦ сіл Мислятин, Ліщана, Михля, М’якоти, Добрин, Борисів, Білогородка, Щурівчики, Кунів, міста Ізяслав; благочинному храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорному протоієрею о.Володимиру (Ковальчуку); колективу ДП «Ізяславське лісове господарство»; колективу ТОВ «Бартнік»; колективу ПП «Ізяславмолпродукт»; колективу Ізяславського представництва Шепетівської місцевої прокуратури; СП «Партнер-Прес»; газетам «Зоря Надгориння» та «Партнер»; приватним підприємцям В.Шумелюку, І.Буняку, Д.Верболюку, П.Конончуку; жителям району О. Даниленко та Т.Даниленко, В.Карпусю, І.Єфімчуку, О.Корінцю, родині Лиманюк, В.Алєксійчуку, М.Чорному (с.Білеве), М.Гордієнку (Житомир); фермерському господарству «Томашенко» (с.Білогородка); комунальним підприємствам «Сошне», «Кунівське», «Лютарське»; колективу Ізяславського районного управління Держпродспоживслужби та його структурних підрозділів; колективу КП «Ізяславкомуненерго»; Кунівському, Михнянському сільським будинкам культури; Михлянській сільській бібліотеці; Михлянському та Кунівському дошкільним закладам; жителям села Тишевичі; небайдужим жителям міста Ізяслав, які сьогодні працюють в Італії, та усім небайдужим землякам, які долучилися до акції із привітання наших земляків на сході України.

 Завдяки таким небайдужим людям і підтримується бойових дух тих, хто далеко за межами власної домівки та відстоює кордони України.

ФОТОКОЛАЖ

 10.04.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Самовільне залишення військової частини тягне за собою кримінальну відповідальність

 

Військовослужбовці Збройних Сил України з честю і достоїнством виконують завдання по захисту цілісності та суверенітету України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, сумлінно несуть службу в пунктах постійної дислокації. Багато з них нагороджені державними нагородами, відомчими нагородами Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

Переважна більшість із них розуміє значимість та важливість завдань, які стоять перед Збройними Силами України, необхідність підтримання високого звання захисника Вітчизни.

Багато військовослужбовців героїчно поклали свої життя, захищаючи суверенітет та цілісність України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, та продовжують проливати свою кров, подаючи приклад беззастережного та сумлінного служіння Україні.

Дуже прикро визнавати, що поміж військовослужбовців Збройних Сил України є такі, які не розуміють тієї відповідальності, яку покладає на них держава у ці буремні для нашої країни часи, у той час, як вони повинні, навпаки, бути прикладом бездоганного та самовідданого служіння Батьківщині, бути охоронцями України, стояти на варті справедливості та честі.

На жаль, на даний час трапляються випадки самовільного залишення військових частин або місць служби військовослужбовцями.

Військовослужбовці строкової служби та служби за контрактом мають пам’ятати про те, що за самовільне залишення військової частини або місця служби передбачені всі види відповідальності, у тому числі й кримінальна. Злісне уникання відповідальності суттєво погіршує становище осіб, які ухиляються від проходження військової служби, і тягне за собою більш суворе покарання.

З’явлення із зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину пом’якшує покарання і будуть враховані судом при винесенні вироку.

Військова служба правопорядку у Збройних Силах України та Військова прокуратура звертаються до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією повернутися на військову службу і добровільно звернутися до найближчого органу Військової служби правопорядку або Військової прокуратури із зізнанням та поясненнями причини відсутності на військовій службі.

Будьте відповідальними за виконання покладених на вас завдань із захисту нашої держави!

10.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 Ювілеї та пам’ятні дати 2018 року

 

120 років від дня народження Патріарха УАПЦ Мстислава (Скрипника)

 

Святійший Патріарх Мстислав (в мирі Степан Іванович Скрипник) народився 10 квітня 1898 р. в Полтаві. Батько його був з роду полтавських козаків - Іван Скрипник. Мати - рідна сестра Симона Петлюри, полтавського козацького роду. Родина Скрипників була вельми побожна. Дитячі та юнацькі роки Владика провів у рідному місті Полтаві, де й закінчив Першу класичну гімназію. У школі й дома сформувався його національний світогляд.

Як старшина Армії УНР С.Скрипник потрапив після відступу до Польщі до сумнозвісного табору інтернованих в Каліші. Звільнений із того табору, він виїздить на Волинь, але звідти його польська влада усуває. Тоді він переїздить до Галичини і працює в українських культурно-освітніх установах. 1930 року став депутатом до польського сейму від волинського українського населення аж до 1939 року. Прославився депутат Степан Скрипник своїми виступами в сеймі, відважно обороняючи українські православні церкви. Крім того, Степан Скрипник був постійним членом президії в Товаристві ім.Петра Могили в Луцьку, був засновником і головою товариства "Українська школа" в Рівному, де він постійно перебував. 1940 року Степан Скрипник був заступником голови Холмської Єпархіальної Ради, на чолі якої був Митрополит Іларіон. А восени 1941 р. обрано С.Скрипника заступником голови Української Церковної Ради на Волині і зв'язковим цієї Ради зі Всеукраїнською Церковною Радою в Києві.

Удівець, він вирішує присвятити решту свого життя рідній Церкві. У квітні 1942 р. приймає дияконство, стає священиком. На початку травня того самого року постригається в ченці, приймаючи ім'я Мстислав. 12-го травня уже архипастирська номінація, а 14 травня - хіротонія на єпископа Переяславського. Хіротонія була довершена в Андріївському Соборі в Києві. Від червня 1942 року починає Владика Мстислав об'їздити Україну - Переяславщину, Кременчуг, Лубни, Хорол, рідну Полтаву, Харків...

У серпні німецька окупаційна влада забороняє Владиці Мстиславу служити й навіть перебувати в Київському генерал-губернаторстві як на лівому, так і на правому березі Дніпра. За непослух отримує наказ виїхати геть. І так безнастанні заборони, переїзди - аж до жовтня, коли Владику німці арештують у Рівному, відвезуть до в'язниці гестапо в Чернігові, а звідти - до такої самої в'язниці в Прилуках, де й перебуває аж до весни 1943 р., звідки його перевозять до Києва; тут, нарешті, звільняють його наприкінці квітня, але забороняють виїздити поза межі Києва і відправляти богослужіння. Далі Владика продовжує виконувати доручення Митрополита Полікарпа - супроводити через Австрію й Німеччину евакуйоване духовенство з родинами та пізніше розміщувати всіх у більш безпечних місцях.

Навесні 1947 р. Собор Єпископів УАПЦ підніс Владику Мстислава до стану Архиєпископа, а восени того ж року він виїхав до Канади, щоб там очолити УАПЦ, оскільки мав ще з весни того року запрошення від консисторії з Вінніпега. Три роки працює Владика - як Архиєпископ Вінніпега і всієї Канади. Згодом він перейшов до Української Православної Церкви США (1950 р.). З ініціативи Владики Мстислава 1950 року у США відбувся Собор Поєднання Української Православної Церкви.

З властивою йому енергією Владика Мстислав швидко ввійшов у життя цієї Церкви, оживив українознавче навчання при парафіях. Завдяки Владиці Мстиславу Церква набула маєток недалеко від Нью-Йорка - в місцевості Бавнд Брук. Тут постав відтоді осередок усього життя УП Церкви США, туди перенесено Консисторію та інші установи. Тоді-таки - в 1950-і роки - тут побудовано за проектом визначного церковного архітектора Юрія Кодака (це син письменника Степана Васильченка) величний храм - Церкву-Пам'ятник, а коло неї відкрито український пантеон - православний цвинтар, на котрому, вже значно розширеному, знайшли собі місце вічного спочинку визначні й заслужені особи нашого церковного й національного життя, причому не тільки з-поміж тих, що упокоїлись у США, а й у Канаді та інших країнах світу. Ростуть і збагачуються тут цінний український музей, бібліотека, видавництво з власною друкарнею, Українська православна духовна семінарія Святої Софії, постійно виходить заходами Владики Мстислава місячний журнал "Українське Православне Слово".

5 червня 1990 р. у м. Києві на І соборі УАП Церкви владику Мстислава обрано Патріархом Київським і всієї України. Святійший завжди дбав і дбає про поєднання українських православних Церков у всьому світі. Незважаючи на свій поважний вік, не припиняє своєї діяльності - не тільки в церковному, а й у світському житті. Візит Святійшого Патріарха Київського і всієї України Мстислава на Україну став великою подією не тільки в релігійному, а й у громадському житті українського суспільства.

Помер Патріарх Мстислав у канадському місті Ґрімсбі 11-го червня 1993 р., а похований на кладовищі у Саут-Баунд-Бруку, США, біля церкви св. ап. Андрія Первозваного, яка є центром життя православних українців у діаспорі.

10.04.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Великоднє привітання Президента України

 

 

Дорогі співвітчизники!

 

Президент Петро Порошенко: В Україні є дуже добра традиція шанувати Воскресіння як Великдень – воістину Великий День. В силу його надзвичайної значимості це свято більше, ніж просто церковне. І відзначають його не лише християни, і не лише віруючі.

Отож, я вітаю всіх і кожного, чиї серця переповняються радістю у ці чудові дні довгоочікуваної весни.

Воскресіння – це перемога життя над смертю, це перемога правди над брехнею, перемога світла над темрявою, перемога добра над злом.

Це і наша з вами перемога над важкою економічною кризою, що її спричинила російська агресія. Цьогорічний Великдень – це є дуже особливий день, бо разом з ним приходить потроху і впевненість, що найважчі випробування вже точно позаду.

І щоб не втратити добру перспективу, що відкрилася перед нашою країною, слід забезпечити мир. Мир всередині країни. Мир на зовнішніх кордонах.

«Мир вам», - так казав Спаситель. А ще – «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться».

У Вербну неділю я побував в Маріуполі. Там, як ніде більше, знають ціну миру. І моляться за те, щоби він нарешті якнайшвидше настав, остаточно і безповоротно.

Про мир та миротворців розпитували мене і мешканці Волновахи, де тепла зустріч з батьками та дітьми відбувалася у новій школі, яка сама собою і є символом миру.

Забезпечити мир абсолютно неможливо без високопрофесійної армії, яка міцно тримає оборону на страх агресору та на спокій людям. Лише погляньте на цих мужніх воїнів. Хіба вони не вселяють  віру в наші Збройні Сили, надію на мир та любов до України? Рівно як і впевненість в тому, що ми обов'язково переможемо.

До Великодня  передав воїнам паски, які спекла моя дружина Марина. Хлопці, до речі, просили за це дуже подякувати.

Дружина Президента Марина Порошенко:  Це ми маємо дякувати, за те, як вони боронять Україну. Світле Воскресіння Христа – це свято великої віри у перемогу добра над злом. У цей день ми просимо Всевишнього наповнити наші серця почуттям радості, благодаті та очищення. Це час, коли треба забути образи і негаразди. І жити зі світлими думками і добрими намірами. Великдень об’єднує нас у щирій молитві про мир і спокій в Україні. Тож нехай чудо Воскресіння Христового надихає нас на праведні справи.

Президент Петро Порошенко: Свято Воскресіння Христового ми святкуємо всі разом. Бо, нагадаю ще раз, як сказано в Святому Письмі: один Господь, одна віра, одне Хрещення.

Христос воскрес!     

Воістину воскрес!

 

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ!

 

Щиро вітаємо вас із найвеличнішим святом для всіх християн світу – Воскресінням Христовим!

Великдень уособлює найсвятіші духовні цінності та прагнення, наповнює наші серця вірою і надією у здійснення найзаповітніших мрій і очікувань.

Кожен знаходить у цьому святі особливий зміст, співставляючи свої помисли і вчинки з високою християнською духовністю. Великдень пробуджує в нас прагнення бути добрішими і милосерднішими.

Нехай же це свято принесе вам і вашим близьким благополуччя і весняне відродження, додасть сили в усіх добрих справах, а життя стане світлішим і прекраснішим.

Своїм воскресінням Христос довів: найбільші труднощі, найважчі біди, які випадають на нашу долю, можуть і будуть переможені! Це особливо важливо пам’ятати у часи важких випробувань.  

Відзначаючи перемогу життя над смертю, не забудьмо згадати всіх героїв, які полягли за Україну. Особливо уклінно просимо Божої ласки для кожного, хто й сьогодні захищає Україну.       

Адресуючи одне одному найкращі побажання,  доброго здоров’я, миру,  щастя і оптимізму на шляху подолання викликів сьогодення, спільно з вами ми просимо Божого благословення, і віримо, що єдність, заснована на віковіч­них християнських цінностях, і надалі згуртовуватиме нас на рідній батьківській землі.

Нехай передзвін Великодніх дзвонів наповнить життя кожного з вас світлом і радістю, додасть наснаги та енергії, благословить вас, ваші сім’ї і всю рідну нам Хмельниччину та Україну на мирне і достойне майбутнє!        

Христос воскрес! Воістину воскрес!   

 

 

Михайло ЗАГОРОДНИЙ,                                                                                    Олександр КОРНІЙЧУК,

голова                                                                                                                голова      

Хмельницької                                                                                                    Хмельницької  

обласної ради                                                                                                   облдержадміністрації

Шановні жителі району!

 

Прийміть найщиріші вітання із Великим Днем Світлого Христового Воскресіння! У житті кожного християнина Великдень - свято особли­во шановане та величне. Й не тільки тому, що приходить воно з утвердженням весни, але й тому, що є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри над безнадією. Зі святом вас! Від усього серця бажаємо вам благодаті, добробуту, окриленого настрою, миру, злагоди та душевної величі. Нехай цей Великий День дарує вам щастя, здоров'я, любов та непохитну віру у кращий завтрашній день!

Нехай душа з надією завмирає в очікуванні милості небес. Нехай Всевишній вас не залишає в доброті своїй!

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

З повагою

Б.Яцков,                                                                      С.Шлегель,

голова райдержадміністрації                                    голова районної ради

 

 

Козацьке товариство за здоровий спосіб життя

 

Веселою пробіжкою вулицями села та спільною руханкою  розпочався День здоров’я у Великорадогощанському січовому товаристві. А далі додалися інші складові здорового способу життя: позитивні емоції, турбота про чисте довкілля (прибирання території, посадка дерев), волонтерська робота по догляду за могилами та пам’ятними знаками. Почали втілювати у життя нові ідеї щодо вдосконалення смуги перешкод для проведення змагань за програмою дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

  Все це, звичайно, посприяло тому, що діти нагуляли чудовий апетит, а  смачний обід у шкільній їдальні – це здорове харчування, яке надає сил та енергії.

Все, що відбулося, юні фотографи зафіксували на плівці, а редакційна колегія виготовила яскравий банер «Козацьке товариство обирає здоров’я».

07.04.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

У переддень Великодня голова районної державної адміністрації Борис Яцков подарував свято-Миколаївському храму  УПЦ КП  ікону її небесного покровителя

 

Поміж великої кількості святих, що їх пам'ять відзначаємо в нашому церковному році, на осібну увагу заслуговує святий Миколай, прозваний Чудотворцем. 

У нашому народі цей святий почитається по-особливому, бо ж не було в минулому такої хати, де б не було ікони Святого Миколая. Майже на кожному іконостасі можна зустріти його образ. 

І хоч по смерті його минуло вже понад півтори тисячі літ, а все ж живе святий  Миколай у серцях мільйонів людей теплою іскринкою і милим дитячим спогадом. 

7 квітня, у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці голова районної державної адміністрації Борис Яцков був присутній на божественній літургії у свято-Миколаївському храмі міста Ізяслав Української Православної Церкви Київський патріархат.

По завершенні богослужіння Борис Олександрович передав настоятелю храму митрофорному протоієрею о. Володимиру (Ковальчуку) у дар храму ікону святого Миколая, архієпископа Мир Лікійського чудотворця, яка була ним придбана у соборі Святого Петра в Римі (Італія), де він нещодавно побував. Б.Яцков привітав отця-настоятеля та прихожан храму із святом Благовіщеня та прийдешнім святом Світлого Христового Воскресіння.

У своєму подячному слові отець Володимир наголосив, що образи святого Миколая займають особливе місце  у пошануванні  святих ікон. По почитанню їм належить друге місце, одразу після Діви Марії. Деякі із них уславилися чудами. «Святий Миколай допомагає нам у кожній потребі. На хвалитних стихирах він згадується як рятівник, заступник, потішитель. У своєму заступництві він могутній перед Богом. Він у кожному ближньому бачив самого Ісуса, тому якнайскоріше відкликався на прохання помочі. Святе Євангелія каже, що на страшному суді Господь Бог судитиме нас за діла любові й милосердя. Про це запевняє нас сам Ісус Христос: "Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному із моїх братів найменших - ви мені зробили" (Матф. 25,40)», - наголосив священик.

Отець Володимир освятив подарований храму керівником району образ святого Миколая та відслужив короткий молебень.

ФОТОКОЛАЖ

07.04.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На Ізяславщині привітали учасників АТО та членів їх сімей із прийдешнім святом Світлого Христового Воскресіння

 

За ініціативи районної громадської організації учасників АТО (керівник Володимир Павлюк) 6 квітня  у залі засідань районної державної адміністрації привітали учасників антитерористичної операції, які проживають на території району, та членів їх родин із прийдешнім святом Великодня. Щирі слова  вітань з нагоди прийдешнього свято Світлого Христового Воскресіння прозвучали від голови районної громадської організації учасників АТО Володимира Павлюка,  першого заступника голови районної державної адміністрації Павла Ковальчука, голови районної ради Сергія Шлегеля, Ізяславського районного військового комісара Сергія Царука. Посадовці висловили щирі слова подяки за збережений мир та незалежність України, побажали учасникам АТО та їх родинам всіляких життєвих гараздів. Із пастирським словом до присутніх на зібранні звернулись благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, настоятель костелу святого Йосипа Римо-католицької церкви о.Едуард Пюро.   

Про окремі питання соціального захисту учасників антитерористичної операції  присутніх проінформували заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олег Ткаченко.

Також на заході прозвучали слова подяки владі та волонтерам району за підтримку та надану посильну допомогу від учасника АТО Павла Гарного та матері військовика Збройних Сил України Валентини Заїки.

Від імені громадської організації за сприяння благодійників кожному присутньому на зібранні учаснику АТО та рідних загиблих в ході АТО уродженців Ізяславщини було вручено Великодню паску.

ФОТОКОЛАЖ

06.04.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На Ізяславщині триває акція «За чисте довкілля»

 

Із кожним днем все більше установ, підприємств, організацій та жителів Ізяславського району долучаються до акції «За чисте довкілля».

Не залишились осторонь і співробітники Ізяславського відділення поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції України Хмельницькій області. Ними було проведено прибирання адмінбудинку та прилеглої території відділення поліції.

Активно долучилась до наведення порядку громада села Клубівка. Силами громади ведеться прибирання вулиць населеного пункту, території місцевого дитячого садочку, центру села, пам’ятного знаку загиблим односельчанам в роки Другої світової війни. Керівництвом сільської ради до робіт із благоустрою на громадські роботи залучено також громадян, які перебувають на обліку в Ізяславському районному центрі зайнятості.

ФОТОКОЛАЖ

06.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

господарства райдержадміністрації

 

Увага! Операція «Зброя і вибухівка»

 

Із метою стабілізації оперативного обстановки щодо незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки на території Хмельницької області проводиться оперативно-профілактична операція «Зброя та вибухівка». Її завдання – виявлення та вилучення із незаконного обігу вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв, розкриття злочинів, скоєних із використанням зброї, припинення діяльності організованих груп та злочинних організацій.

Відповідно до статті 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» особам, які незаконно зберігають зброю і вибухівку, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Проте, у частині 3 цієї ж статті передбачено звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини чи вибухові пристрої.

За зберігання гладкоствольної мисливської зброї передбачено адміністративну відповідальність. Відповідно до статті 190 КУпАП за придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметри і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів Нацполіції передбачено покарання у вигляді штрафу (від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією зброї або без такої). У разі повторного порушення – штраф від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією зброї.

Працівники поліції закликають усіх мешканців міста Ізяслав та району добровільно здати зброю та вибухівку, які незаконно зберігаються у них.

Якщо у Вас виникли питання або ж Ви володієте будь-якою корисною інформацією, слід звернутись до працівників поліції за адресою: м.Ізяслав, вул. Грушевського, буд.24 та за телефоном 4-12-16.

06.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського відділення поліції

Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області

 

Прем’єр-міністр назвав нові пріоритети реформи децентралізації

 

05 квітня у Вінниці відбулася розширена урядова  нарада «Децентралізація та регіональний розвиток» щодо підсумків попереднього етапу реформи децентралізації і пріоритети політики регіонального розвитку. Участь у ній взяли Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, члени Уряду, голови обласних державних адміністрацій, обласних рад, міст, об’єднаних територіальних громад, керівники іноземних дипломатичних представництв, регіональних офісів реформ, представники Асоціації міст України, Української асоціації обласних та районних рад, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, міжнародних організацій, експерти.

Від Хмельниччини участь у заході взяв голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук та його заступник Валерій Олійник, голова обласної ради Михайло Загородний, голова Дунаєвецької райдержадміністрації Олександр Бернашевський, голова Дунаєвецької міської ОТГ Веліна Заяць, голова Колибаївської ОТГ Михайло Желізник.

Аналізуючи результати проведення реформи децентралізації, Володимир Гройсман зазначив, що середньострокове планування – як на рівні центрального бюджету, так і на місцевому рівні – має стати новим пріоритетом і основою нового етапу реформи децентралізації в Україні. Глава Уряду нагадав, що реформа децентралізації стартувала у квітні 2014 року. І якби Донецьк, Луганськ та Крим мали сьогоднішні можливості децентралізації, то ситуація в країні була б іншою, впевнений Глава Уряду.

«Якби сьогодні окуповані Донецьк, Крим та Луганськ мали можливості, вони б розквітали, вони б мали ресурси для того, аби дати нову якість життя громадян, – сказав Володимир Гройсман. – Разом із тим сьогодні не треба хвалитися тим, що ми вже отримали. Сьогодні ми маємо підбити підсумки і накреслити завдання на новий період. І тут питання середньострокового планування має стати пріоритетом – і в бюджетній політиці, і в політиці регіонального розвитку».

 

Розвиток економіки і примноження доходів громад

Глава Уряду підкреслив, що доходи місцевих бюджетів зросли на понад 100 млрд. грн., завдяки децентралізації. Окрім того, держава, в якості підтримки регіонів, направляє на місця за різними програмами понад 30 млрд. грн. Оскільки ключовим завданням є розвиток економіки, то потрібно говорити про те, як примножити ці доходи. «З 100 млрд. грн. треба зробити 200 млрд. грн. і направити цей ресурс на створення нових робочих місць, підвищення стандартів життя громадян. І тут важливе значення мають і зарплата, і пенсія, в яку прийшли поліклініку і в яку школу чи садок пішли наші діти. Це наше завдання», – сказав Володимир Гройсман.

 

Нові стандарти і підвищення якості життя

Володимир Гройсман наголосив, що нові стандарти – це оновлення системи освіти, охорони здоров’я, інфраструктури, подолання інфраструктурного та цифрового розриву в Україні. «Настав час визначення конкретних пріоритетів та підвищення якості життя громадян, – додав Глава Уряду. – Дуже легко вийти і сказати, що та чи та реформа погані. Дуже важко взяти на себе відповідальність і проводити зміни».

 

Нова стратегія розвитку держави

Прем’єр-міністр підкреслив, що сьогодні на часі формування стратегії розвитку держави, і основні напрями роботи Уряд задає. «Ми будемо інвестувати в освіту, медицину, в можливості молоді та дітей, – зазначив Володимир Гройсман. – Можна взяти ресурс, і витратити його на популістичні цілі. Але це не наш шлях. Нам треба продовжувати робити справу, оцінку якій дадуть українські громадяни».

06.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Відбулося комплексне тактичне навчання з ліквідації аварії в навчальному корпусі

Ізяславського навчально-реабілітаційного центру

 

З метою підвищення рівня готовності служб цивільного захисту району до дій за призначенням, підготовки особового складу до реагування на надзвичайні ситуації та пожежі 05 квітня відбулося комплексне тактичне навчання з ліквідації аварії та гасіння умовної пожежі в навчальному корпусі.

За легендою пожежа виникла в одному із навчальних класів на другому поверсі. Під час цього етапу навчань працівники НРЦ демонстрували свої навички, як правильно діяти у загрозливій ситуації, щоб не допустити травмування когось із дітей, вихователів чи педагогів. Педагогічний склад навчального комплексу оперативно провів евакуацію дітей з будівлі та викликали рятувальників.

До місця події прибуло два відділення 13 державного пожежно-рятувальної частини, служби цивільного захисту м.Ізяслав. На жаль, через “паніку та задимлення” в одному із класів залишилася дитина. По прибуттю рятувальників директор доповів  інформацію про стан евакуації та повідомив, що у задимленому приміщенні перебуває школяр.

Тому вогнеборці у спеціальних апаратах захисту органів дихання та зору увійшли всередину будівлі, евакуювали із 2-го поверху в безпечне місце дитину і оперативно ліквідували умовну пожежу.       

До навчань залучалось 3 одиниці техніки, 9 рятувальників, працівники ПМСД та служби цивільного захисту району. Загалом навчання пройшли успішно, підрозділ ДСНС вкотре довів свою готовність діяти за призначенням.

 По завершенню навчання рятувальники провели з дітьми інформаційну роботу та показали дітям пожежні автомобілі, захисне спорядження пожежних-рятувальників, бойовий одяг та пожежно-технічне озброєння для гасіння пожеж та рятування людей, розповіли, що та в яких випадках використовується. Користуючись нагодою працівники Служби порятунку нагадали дітям про правила безпеки в побуті, на воді, в лісі, дії при пожежі, тощо.

Малеча залюбки та з ентузіазмом ознайомилася із «озброєнням» пожежних-рятувальників. Діти охоче фотографувались поруч з пожежною технікою та мали змогу посидіти в кабіні пожежного автомобіля і роздивитись костюми, в яких працюють пожежні. Рятувальники детально розповідали дітям про свою працю та відповідали на їхні численні питання.

Наостанок рятувальники роздали дітям «пожежні» кишенькові календарики та листівки на протипожежну тематику.

ФОТОКОЛАЖ

06.04.2018 р. 

                                                                 За матеріалами Ізяславського  РС ГУ ДСНС

                                                                  України у Хмельницькій області

 

Привітали ветеранів Другої світової війни із прийдешнім святом Великодня

 

Із прийдешнім святом Великодня ветеранів Другої світової війни, що проживають у місті Ізяслав, від імені членів районної ветеранської організації Ізяславського району 5 квітня привітали голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй та працівники  Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). До святкових вітань ветерани отримали від громадської організації великодні подарунки. Кошти на придбання подарунків надали благодійники.

05.04.2018 р.

За матеріалами районної ради Організації ветеранів України

 

В облдержадміністрації обговорили стан реалізації в області правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!”

 

Сьогодні, 05 квітня, в облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної  міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під головуванням заступника голови облдержадміністрації Валерія Олійника. Окрім членів обласної МКМР, на засіданні були присутні представники районних та міських МКМР, зокрема заступник голови Ізяславської райдержадміністрації Володимир Левченко.

Учасники зібрання обговорили стан реалізації в області загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області  Віктор Худняк коротко поінформував присутніх про історію започаткування цього проекту в Україні, ознайомив із переліком нормативних актів, якими врегульовано правові засади його реалізації. Також посадовець розповів, які заходи та акції в рамках проекту “Я МАЮ ПРАВО!” були проведені в області у минулому році та у І кварталі поточного року.

Про організацію соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей поінформував присутніх начальник управління соціального захисту пільгових категорій громадян Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Іван Гловацький. Посадовець ознайомив із статистичними даними щодо кількості учасників АТО в області, розповів про перелік пільг, які вони можуть отримати, а також програми соціального захисту, що діють  в області для цієї пільгової категорії.

Про стан проведення правової освіти в ОТГ, проблеми,  з якими стикаються в своїй роботі  поліцейські, та шляхи їх вирішення розповів заступник начальника управління превентивної діяльності  Головного управління Національної поліції в області Дмитро Михалець. Як зазначив офіцер, заходи, що здійснюються при роботі із населенням, спрямовані в першу чергу на профілактику правопорушень. За словами Дмитра Володимировича, чи не найбільшу увагу приділяють роботі з дітьми та молоддю, адже саме з юного віку закладаються основні моделі поведінки, які в подальшому визначають долю молодої людини. Зокрема, з метою залучення молоді до здорового способу життя, пропаганди дотримання законності ГУНП в області організовано молодіжний рух «Хмельницька організація молодих і активних» (ХОМА).

На завершення учасники засідання заслухали звіт про робота міських/районних МКМР з правової освіти населення.

05.04.2018 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Як вберегтися від ризиків стати суб’єктом фінансування тероризму

 

У зв’язку із складною ситуацією у східних регіонах України, наслідком якої є захоплення заручників, цивільних та військових об’єктів, загострення суспільно-політичного становища та людські жертви, актуальним є питання позбавлення осіб, пов’язаних із терористичною та сепаратистською діяльністю, джерел фінансування.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» (далі - Закон) суб’єкт первинного фінансового моніторингу (далі – суб’єкт) повинен:

- виявляти фінансові операції, стосовно яких є достатні підстави підозрювати, що вони пов’язані, стосуються або призначені для фінансування тероризму та в день їх виявлення або спроби їх проведення, інформувати про це Держфінмоніторинг України та визначені законом правоохоронні органи, зокрема Службу безпеки України;

- здійснювати класифікацію своїх клієнтів з урахуванням критеріїв ризиків, визначених Держфінмоніторингом України та органами, що здійснюють регулювання та нагляд за їх діяльністю, під час проведення ними фінансових операцій, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, і вживати застережних заходів щодо клієнтів, діяльність яких свідчить про підвищений ризик проведення ними таких операцій.

Враховуючи викладене, суб’єкт, під час встановлення ділових відносин, визначає за відповідними критеріями, зокрема за типом клієнта, географічним розташуванням країни реєстрації клієнта або установи, через яку він здійснює передачу (отримання) активів, і видом товарів та послуг, рівень ризику клієнта.

Високий рівень ризику присвоюється клієнтам, які включені до Переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції, що формується Держфінмоніторингом України, та клієнтам, стосовно яких у суб’єкта виникають підозри, що вони здійснюють або причетні до фінансування тероризму.

Особливу увагу, зокрема, слід приділяти до клієнтів:

не прибуткових або благодійних організацій (крім благодійних організацій, що діють під егідою міжнародних організацій);

публічних діячів або пов’язаних з ними осіб, у тому числі і тих, що мають широкі владні повноваження в Україні;

резидентів країни, що підтримують терористичну діяльність;

керівників чи засновників громадської чи релігійної організації, благодійного фонду, іноземної не комерційної не урядової організації, її філіалу чи представництва, які діють на території України;

діяльність яких пов’язана з інтенсивним оборотом готівкових коштів;

які проводять операції з грошовими коштами або іншим майном виключно через представника, що діє за довіреністю;

які здійснюють розрахунки за операціями із використанням інтернет-технологій, електронних платіжних систем, систем грошових переказів чи інших альтернативних систем віддаленого доступу, які унеможливлюють проведення в повній мірі ідентифікації відправника/одержувача коштів);

які не надають суб’єкту додаткових відомостей, передбачених відповідними внутрішніми документами суб’єкта;

щодо яких існують сумніви у достовірності поданих ними документів або раніше наданих ідентифікаційних даних.

З метою встановлення країн, що підтримують міжнародну терористичну діяльність, суб’єкти можуть використовувати будь-які офіційні засоби інформації (включаючи інтернет-сторінки) Кабінету Міністрів України, Національного банку України, інших державних органів, а також міжнародних та міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму.

Під час аналізу фінансових операцій на наявність підозр, що вони пов’язані, стосуються або призначені для фінансування тероризму, суб’єктам необхідно мати чітке розуміння того, що фінансування тероризму може здійснюватись, зокрема, як терористичними організаціями, які вдають із себе законних юридичних осіб, так і шляхом використання законних юридичних осіб, як каналів для фінансування тероризму.

Таким чином, з метою зменшення ризиків суб’єктів бути використаними злочинцями з метою фінансування тероризму рекомендується суб’єктам використовувати право відмовитися від проведення фінансової операції у разі, якщо фінансова операція містить ознаки такої, що згідно із Законом підлягає фінансовому моніторингу, у тому числі у відношенні яких виникли підозри, що вони пов’язані, стосуються або призначені для фінансування тероризму.

05.04.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

Президент підписав Указ про заснування 4 липня Дня поліції України

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ про заснування 4 липня Дня поліції України. Про це Глава держави повідомив під час виступу на урочистому заході з нагоди вручення сертифікатів на водний та автомобільний транспорт Національній поліції України.

«Три роки тому ми прийняли дуже не просте, але надзвичайно відповідальне рішення розпочати глобальні зміни у правоохоронній системі. Якісний перехід до нових правоохоронних органів – сказати остаточне прощавай міліції радянського стилю і перейти до формування нової української поліції, яка буде мати і має головне – високу довіру українського народу», - підкреслив Петро Порошенко.

Він нагадав, як все починалося три роки тому, 2015 року. «На Софійській площі, з гарним вишкілом, молоді, ввічливі, багато хто зі знанням іноземної мови – перші патрульні поліцейські 4 липня прийняли першу присягу. Перші наряди патрульної поліції, які були створені з нуля. Дуже важливо, що законослухняна, законолюбива та патріотична молодь першою повірила в зміни. І не тільки повірила, а й головне – стала рушійною силою цих перетворень»,  - зауважив Президент.

«Нам не можна забувати цей день. Я порадився з Міністром (внутрішніх справ України – ред.) і сьогодні підписав Указ про запровадження нового професійного свята Дня поліції України 4 липня. Дякую за підтримку цієї ініціативи», - сказав Глава держави. Він уточнив, що мова не йде про перенесення цієї дати з 4 серпня на 4 липня:  «Не перенесення, а заснування – так само, як ми заснували нову поліцію».

Петро Порошенко також наголосив, що починаючи реформу правоохоронної системи, всі усвідомлювали, що цей процес буде дуже тривалим та вимагатиме багато зусиль. «Але я дуже задоволений тим, що, в першу чергу, українці побачили надзвичайно важливі зміни у правоохоронній системі, перші зрушення в роботі поліції», - додав він.

«Але це лише початок і почивати на лаврах ніхто не збирається. І будемо рішуче продовжувати реформування. Поступово Національна поліція розвивається в абсолютно європейську структуру, яка має надавати і вже надає якісний правоохоронний сервіс», - підкреслив Президент.

05.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

4 квітня – день створення НАТО

 

4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками 12-х країн - США, Великобританії, Франції, Італії, Бельгії, Нідерландів, Люксембурга, Канади, Данії, Ісландії, Норвегії та Португалії - підписано Північно-атлантичний пакт (НАТО) про воєнно-політичний союз, що ставив за мету колективний захист демократичних свобод і протидію комуністичній експансії.

У 1952 році до НАТО приєднались Греція і Туреччина, у 1955-у - ФРН. Цього ж року східноєвропейські країни на противагу НАТО створили свою військово-політичну організацію - Варшавський договір, - в котрій домінуючу роль відігравав Радянський Союз. У 1966 році, звинувативши США у порушенні умов договору 1949 року, з військових структур НАТО вийшла Франція.

У 1982 році до Північно-атлантичного пакту приєдналась Іспанія, у 1990-у об'єднана Німеччина зайняла місце ФРН, а в 1999-у до НАТО вступили Угорщина, Чехія і Польща, колишні члени Варшавського договору, котрий саморозпустився вісім років перед тим; у 2004-у - Болгарія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія, та Естонія, а в 2009-у - Албанія та Хорватія.

У 2010 році була прийнята нова стратегічна концепція «Активна участь, сучасна оборона», в якій визначено три найважливіших задач НАТО у новій геополітичній ситуації - колективна оборона, врегулювання криз та безпеку на основі співпраці.

Єдиною країною, що не має своїх регулярних військ, протягом понад півстоліття залишається Ісландія.

Відносини України і НАТО були встановлені в 1991 році з моменту вступу України до Ради північноатлантичного співробітництва відразу після розпаду Радянського Союзу. Саме Україна стала першою країною СНД, яка 8 лютого 1994 стала учасницею програми Партнерство заради миру. 9 липня 1997 року в Мадриді була підписана Хартія про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного Договору. Як головний механізм двостороннього діалогу відповідно до хартії була заснована Комісія Україна-НАТО (КУН). У 1998 в рамках КУН була створена Спільна робоча група Україна-НАТО з оборонної реформи.

У 2002 році президент Леонід Кучма зробив офіційну заяву про намір України стати членом НАТО і 11 січня 2003 року було створено Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України, який 2 квітня 2010 року ліквідував Віктор Янукович.

18 вересня 2014 року президент Петро Порошенко під час виступу у Конгресі США закликав надати Україні статус союзника поза НАТО, а через три місяці заявив, що питання вступу України до НАТО вирішуватиметься через 5-6 років на референдумі, коли країна буде відповідати категоріям та стандартам цього альянсу.

04.04.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

На Ізяславщині розгортається  акція «За чисте довкілля»

 

До приведення територій у належний санітарний стан сьогодні, 4 квітня, в  місті Ізяслав, у рамках оголошеної акції «За чисте довкілля» долучилися колективи районної державної адміністрації, районної ради, управління фінансів райдержадміністрації, Ізяславського районного будинку культури, сектору культури райдержадміністрації, районного історико-краєзнавчого музею, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. ім..О.Онищука №5, гімназія», Ізяславського районного центру «Первинна медико-санітарна допомога» та інші.

Роботи проводилися на площі Героїв Майдану, території біля районного будинку культури, території «Співочого поля», на закріплених та прилеглих територіях.

Допомогу у роботі надали комунальні підприємства.

Із наближенням Великодніх свят  активно ведуться роботи із благоустрою територій навколо храмів, на території кладовищ.

Чимало органів місцевого самоврядування району залучають до прибирання території своїх населених пунктів людей за рахунок громадських робіт.

Громадські роботи – це загальнодоступний вид тимчасової трудової діяльності, що не потребує, як правило, спеціальної професійної підготовки.

Організація оплачуваних громадських робіт є ефективним засобом реалізації політики зайнятості населення, який підвищує мотивацію до праці, поліпшує матеріальне становище безробітних.

Вони організовуються для: осіб, які не мають роботи.

Цього року до проведення громадських робіт Ізяславським районним центром зайнятості на прохання органів місцевого самоврядування вже направлено 24 особи (місто Ізяслав – 10,  села Клубівка – 4, Плужне – 6, Білеве – 4). Днями громадські роботи розпочнуться і в Мислятинській сільській раді.

ФОТОКОЛАЖ

04.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

Набрав чинності закон, який виводить систему держконтролю за харчовою продукцією на якісно новий рівень

 

4 квітня 2018 року набрав чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№2042). Закон був прийнятий Верховною Радою України ще 18 травня 2017 року, але основна частина його положень набирає чинності саме сьогодні.

Зазначений Закон є значним кроком у реформуванні системи державного контролю безпечності харчових продуктів, її наближенні до європейських принципів здійснення контролю, що є надзвичайно важливим у контексті виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Документ розроблявся за допомогою експертів Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» та активно підтримувався Єврокомісією.

Як зазначають фахівці та експерти галузі, йдеться про нову систему контролю якості та безпечності харчових продуктів, коли держава перестає диктувати підприємствам, що і як робити, а лише контролює, щоб продукція, що випускається, була безпечною для людини.

Насамперед слід зауважити, чинний Закон «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» уже передбачає, що перевірки підприємств харчової промисловості проводять без попереднього повідомлення, однак це суперечить Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», яким передбачено обов’язок держоргану попередити підприємство про перевірку за 10 днів до її початку. Таким чином втрачається ефект раптовості й часто оператор ринку, знаючи про прихід інспектора, часто встигає приховати невідповідності та «з честю» зустріти інспекцію.

З набуттям чинності Закону «Про контроль…» бізнес має бути готовий до приходу представника органу контролю без анонсу. Це не стосується аудиту системи НАССР – аудит постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, проводиться за умови повідомлення оператора ринку не пізніше, ніж за три робочі дні до здійснення такого заходу. Це пов’язано з необхідністю підготувати необхідних пакет документів та забезпечення участі в цьому процесі всіх відповідальних працівників, які відповідають за впровадження системи на підприємстві.

Ще однією новацією, яка запроваджується згаданим Законом, є періодичність перевірок. До набуття чинності Закону про контроль плановий захід державного контролю операторів ринку з високим ступенем ризику здійснюється максимум раз на два роки, з низьким – раз в п’ять років.

З набуттям чинності нового Закону контроль стане ризик-орієнтованим і буде проводитися з періодичністю, достатньою для досягнення цілей цього закону – підвищення безпечності продуктів. Тобто підприємства перевірятимуть залежно від ступеню ризику для життя і здоров`я людей. Наприклад, суб’єкт господарювання, який віднесений до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз у квартал. Під час такої категоризації братимуться до уваги вид продукції, з якою має справу підприємство, особливості відповідного виробничого процесу, кількість виготовленої продукції, результати попередніх заходів державного контролю, ефективність бізнес-процесів підприємства й інша інформація, що може свідчити про порушення ним законодавства.

Також, за новим законом, інспектори Держпродспоживслужби здійснюватимуть перевірки згідно з уніфікованим актом перевірки. Цей документ міститиме вичерпну кількість питань для перевірки і буде публічним, що мінімізує корупційні ризики.

Водночас бізнес, який грубо порушує законодавство, відразу потрапляють в категорію недобросовісних, оскільки відповідно до нового Закону в разі потрапляння в роздрібну торгівлю небезпечних для життя й здоров’я харчових продуктів Держпродспоживслужба негайно після виявлення цього факту оприлюднює на своєму сайті відповідну інформацію.

За порушення нового Закону передбачені жорсткі санкції для порушників. Так сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 тисяч гривень – залежно від скоєного правопорушення. Суми штрафів фіксовані й визначені у мінімальних заробітних платах (на 2018 рік встановлено мінімальна заробітна плата у місячному розмірі 3723 гривні), що знімає корупційні ризики та дозволяє уникнути можливості впливу перевіряючого на оператора ринку.

Закон визначає 8 видів порушень із 19-ти, накладанню яких передує припис – письмова вимога посадової особи органу контролю про усунення порушення. Невиконання припису тягне застосування заходу адміністративного впливу у вигляді штрафу.

Для прикладу це такі порушення як:

- виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності – штраф 74 460 грн на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців – 40 954 грн;

- виробництво, зберігання харчових продуктів або кормів без отримання експлуатаційного дозволу – штраф 111 690 грн на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців 74 460 грн;

- невиконання визначеного законом обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) штраф 111 690 грн на юридичних осіб, 55 845 грн на фізичних осіб-підприємців;

   порушення вимог щодо забезпечення простежуваності – штраф 238 272 грн на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців – 18 615 грн;

- пропонування до реалізації або реалізація швидкопсувних харчових продуктів або кормів, строки зберігання яких закінчилися, якщо внаслідок цього харчові продукти або корми не стали шкідливими для здоров’я людини або тварини, - 44 676 грн штрафу на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців – 29 784 грн тощо.

Якщо ж будуть виявлені фактори, які становитимуть загрозу для життя і здоров’я людини, то головний державний інспектор Держпродспоживслужби має право ухвалити рішення про тимчасове припинення роботи підприємства на строк до 10 робочих днів. Зупинення роботи понад цей строк здійснюється лише за рішенням суду.

Причому такі перевірки можуть бути не тільки на виробництві. Наприклад, нерідко буває, що товар псується під час перевезення або неправильного зберігання в магазині. Тоді, щоб знайти винного, буде перевірятися весь ланцюжок. Крім того, у перевірках зі сторони суб’єкта господарювання можуть брати участь представники громадських організацій.

 Щоб скоротити випадки можливої корупції в ході інспекцій новий Закон передбачає відеофіксацію заходу контролю. І з 4 квітня поточного року для проведення відеофіксації перевірок згода суб'єктів господарювання не потрібна. При цьому право проводити відеофіксацію має не лише інспектор, але й сам суб’єкт господарювання. Така норма дозволяє у випадку суперечки мати неупереджені докази та уникнути необ’єктивності й за необхідності довести неправомірність дій інспектора або порушення вимог законодавства підприємцем та зробить процес перевірок більш прозорим.

За Законом про контроль, якщо оператор ринку не згоден із результатами першого лабораторного дослідження, він має право вимагати проведення так званого арбітражного дослідження, результати якого є остаточними.

Кардинальні зміни очікують і на імпортерів харчових продуктів та кормів.

Зокрема, закон дає чітке визначення поняття «вантаж».

Крім того, Закон передбачає 5-річний перехідний період, упродовж якого відповідні мають бути належним чином оснащені пункти пропуску на українському кордоні для здійснення перевірок безпосередньо на державному кордоні. Упродовж зазначеного періоду відповідні перевірки можуть здійснюватися, як і раніше, у зонах митного контролю на території України.

Навіть після облаштування прикордонних постів, згідно з установленими вимогами, не всі види харчових продуктів і кормів підлягатимуть контролю на державному кордоні. Лише визначений відповідним наказом Мінагрополітики перелік харчових продуктів і кормів (переважно тваринного походження, а також сіно та солома) буде підлягати під цю вимогу. Продукція, що не додана до відповідного переліку, підлягатиме контролю безпечності на кордоні лише у виняткових випадках.

Також чітко визначається перелік супровідних документів під час перевезення продукції, порядок і частота перевірки, підстави для відбору зразків і їх лабораторного дослідження в рамках фізичної перевірки.

Слід зауважити, що з 4 квітня поточного року у разі надходження звернення громадянина про порушення у сфері безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужба має право здійснювати позапланові перевірки без отримання погодження органу державної влади, який здійснює формування політики у цій сфері (Державної регуляторної служби або Міністерства агарної політики та продовольства). Реалізація положень Закону у цій частині дозволить оперативно реагувати на звернення фізичних осіб та проводити щодо усунення порушень.

04.04.2018 р.

За матеріалами сайту Державної  служби України з питань безпечності харчових

 продуктів та захисту споживачів http://www.consumer.gov.ua

 

 

За ініціативою Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області на колегії облдержадміністрації розглянуто питання стану фінансово-бюджетної дисципліни в області

 

29 березня 2018 року відбулось розширене засідання колегії Хмельницької обласної державної адміністрації. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.

 Перше питання, розглянуте на колегії, стосувалось стану фінансово-бюджетної дисципліни в області за 2017 рік.

Начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Анатолій Марценюк проінформував присутніх про результати проведеної протягом 2017 року роботи щодо контролю за дотриманням законодавства з фінансових питань, економним та ефективним витрачанням коштів бюджетів усіх рівнів.

Голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук зазначив, що  процес децентралізації  розширив повноваження місцевих рад, що у свою чергу вимагає якісно нового контролю за станом збереження і використання фінансових ресурсів області. Тому сьогодні основними завданнями Управління  є не тільки виявлення фінансових порушень та зловживань, а й діяльність, спрямована на попередження порушень фінансової дисципліни та здійснення на постійній основі комплексу заходів по контролю за збереженням фінансових ресурсів.

За результатами засідання колегії Хмельницькою облдержадміністрацією прийнято розпорядження  “Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в області за 2017 рік”, в якому особливу увагу приділено забезпеченню відшкодування виявлених порушень фінансово- бюджетного законодавства.

04.04.2018 р.

За матеріалами прес-служби Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Музика об’єднує серця

 

Участь у конкурсах – це завжди подія для талановитих дітей, які відкривають для себе секрети музики у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах  та їх викладачів. Відкритий фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Музичний калейдоскоп», започаткований Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва став для всіх значною подією.

Відкритий фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Музичний калейдоскоп» проходив 28 березня 2018 року в Хмельницькій дитячій школі мистецтв та об’єднав творчою атмосферою 250 учнів мистецьких шкіл області в номінаціях «Бандура» (інструменталісти, вокалісти), «Сопілка», «Домра, гітара, балалайка», «Баян, акордеон», ансамблі малих форм у двох вікових категоріях – молодшій та старшій.

За проектом організаторів конкурсні прослуховування відбувалися одночасно на чотирьох концертних майданчиках. Оцінювали учасників журі у складі голови журі – Босенка Миколи Івановича – завідуючого відділом «Народні інструменти» Хмельницького музичного коледжу ім. В.І.Заремби, заслуженого діяча мистецтв України та членів журі – Голоднюка Олега Миколайовича,  Нікіфорук Світлани Борисівни, Нікіфорука Анатолія Михайловича, Щура Віктора Васильовича, Леонової Олени Володимирівни, Орловської Любові Миколаївни, Галкіна Ігоря Віталійовича, Довгалюка Юрія Володимировича, Мельник Валентини Олександрівни, Гладкої Людмили Олександрівни – викладачів відділу «Народні інструменти» Хмельницького музичного коледжу імені В.І.Заремби, Гуцала Олександра Опанасовича, Кашперського Володимира Петровича – викладачів відділу «Оркестрові духові та ударні інструменти» Хмельницького музичного коледжу ім.В.І.Заремби.

Учні Ізяславської дитячої школи мистецтв Миколюк Вікторія та Кузьмук Олександр (бандура) (викладач Кропивка Надія Миколаївна) взяли участь у фестивалі-конкурсі.

Орлова Марія (сольфеджіо) взяла участь у музично-теоретичній олімпіаді, яка проходила у м.Хмельницький та здобула друге місце (викладач Шудра Наталія Василівна).

04.04.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Проведено Кубок району з волейболу серед дівчат, присвячений 95 річниці утворення Ізяславського району

 

В Ізяславському районі стало уже доброю традицією проводити різні види змагань для забезпечення оптимальної рухової активності різних вікових груп населення.

30 березня 2018 року на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. ім..О.Онищука № 5, гімназія», за ініціативи сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації було організовано та проведено Кубок району з волейболу серед дівчат, присвячений 95-ій річниці утворення Ізяславського району.

У змаганнях взяли участь випускники, учні старших класів навчальних закладів та молодь міста, які сформували 4 збірні команди.

Відкриття Кубку розпочалося із шикування команд. Із привітальним словом та побажанням гарної гри перед початком змагань виступив завідувач сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук.

Дівчата, хоч і не є сильнішою половиною  людства, але  виявили свій спортивний характер та наполегливість. Юні спортсменки  показали велич Ізяславського району. Майстерність, командний дух, жага до перемоги спостерігались у кожній грі, у кожній ігровій сутичці, чергове набране очко командами виражалось хвилею позитивних емоцій не тільки у гравців, а й у тренерів. Кожне втрачене очко призводило до розчарування, суму, іноді навіть до сліз, але змушувало збиратись у своїх силах і рухатись вперед, боротись за перемогу. Надзвичайно приємно було спостерігати, як молодь переймає досвід  старших учасників, оцінює все, до найменших дрібниць. Випускники шкіл, хоч і не здобули перемогу у змаганнях, проте показали юним спортсменкам справжню боротьбу, спортивний дух та зібраність команди, яка знає свою справу.

У підсумку змагань третє місце посіла команда випускників Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, друге місце посіли спортсмени команди Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. ім..О.Онищука № 5, гімназія», а на першу сходинку піднялись спортсмени команди ДЮСШ.

По завершенню змагань переможці та призери були нагороджені грамотами, медалями та кубками відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Церемонію нагородження проводив спеціаліст сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Пирогівська, яка також брала участь у змаганнях та показала гарний приклад для наслідування нашій молоді.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

04.04.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Що варто знати про страховий стаж?

 

Відповідно до п.3.1. Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058) до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії, згідно із статтею 26 Закону 1058 включаються періоди:

1) ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

 - з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року, що підтверджується довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності;

- з  1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску), незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);

2) проходження військової служби у період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року включно;

3) перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року;

4) перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, у період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2004 року.

Зазначені періоди стажу не враховуються при обчисленні розміру пенсії згідно статті 27 (коефіцієнт стажу), визначенні мінімального розміру пенсії (наявність 35 років для чоловіків та 30 років для жінок),  доплати за понаднормативний стаж, при встановленні мінімальної пенсії на рівні 40 % мінімальної зарплати (наявність 35 років для чоловіків та 30 років для жінок  для осіб, які досягли віку 65 років), та пропорційного мінімального розміру пенсії, відповідно до статті 28 Закону 1058.

Вищезазначені періоди стажу встановлюються виключно при призначенні пенсії/переведенні  на пенсію за віком.

04.04.2018 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

Юні ізяславчани, вихованці секції таеквон-до ITF, стали призерами відкритого Кубку України «Кубок «ВОЇН»

 

Нещодавно на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука розпочались заняття у спортивній секції таеквон-до ITF, які проводять для учнівської молоді Ізяславщини тренери спортивного клубу «Воїн» із міста Київ. Старанність та досягнута за час тренувань спортивна підготовка дозволила вихованцям секції взяти участь у своїх перших спортивних змагання із даного виду єдиноборств. За сприяння Ізяславської районної громадської організації «Рада ветеранів 8 бригади спеціального призначення», 31 березня - 01 квітня група дітей Ізяславщини, які займаються в секції, у складі 8 осіб,  взяла участь у змаганнях відкритого Кубку України з таеквон-до ITF «КУБОК «ВОЇН» серед різних вікових категорій, що проходив у місті Київ.   

Програма змагань включала у себе наступні дисципліни: формальні вправи (туль), спаринг, командний спаринг, спеціальна техніка, силовий тест. В ході напруженої спортивної боротьби представники Ізяславщини вибороли у своїй віковій підгрупі ІІІ місце та отримали від організаторів медалі та грамоти.

Це була перша перемога юних спортсменів Ізяславщини у даному виді спорту, із чим ми всі їх і вітаємо.

Почесним гостем змагань став Герой України, генерал-майор Збройних Сил України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук. Ігор Гордійчук  у свій час проводив військову службу в одній із військових частин, що дислокувалась в місті Ізяслав. Юні ізяславчани, під час змагань,  зустрілись та поспілкувались із генералом Ігорем Володимировичем. Присутні на зустрічі голова районної громадської організації «Рада ветеранів 8 бригади спеціального призначення» Василь Тележинський та громадський активіст Василь Бурянчик вручили Ігорю Гордійчуку ювілейну відзнаку організації та пам’ятні подарунки.

Організаторами поїздки для юних спортсменів Ізяславщини було  підготовлено цікаву програму перебування у місті Київ.

ФОТОКОЛАЖ

04.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславської РГО «Рада ветеранів

8 бригади спеціального призначення»

 

 

Ізяслав: проходить Всеукраїнська акція «За чисте довкілля»

 

На  заклик керівництва районної державної адміністрації  жителі району активно долучаються до участі у заходах акції «За чисте довкілля» та використовують будь-які можливості для того, щоб прибрати територію населених пунктів району до Великодніх свят.

До Великодніх свят залишилось зовсім мало часу, а цьогорічні погодні умови дуже ускладнюють провести прибирання біля приватних садиб у населених пунктах району, біля установ та організацій, закладів освіти, культури та соціальної сфери.

Для того, щоб покращити стан довкілля, населення закликають до благоустрою, озеленення та приведення до належного стану населених пунктів, прилеглих територій, підприємств, установ, організацій.

Сьогодні, 03 квітня, до прибирання прилеглої території долучилися колективи Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, ім.О.Онищука, гімназія»,  Ізяславської центральної районної бібліотеки, Ізяславського відділення поштового зв’язку «Ізяслав-1» ЦПЗ № 6 Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта».

Над прибиранням вулиць міста працюють колективи комунальних підприємств міста Ізяслав.

03.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

В Ізяславському районі проведено  засідання  Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми

 

Відповідно до п. 13 постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 року № 896 «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)» 3 квітня 2018 року Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  ініційовано проведення засідання  районної Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Засідання проводив  заступник голови Ізяславської райдержадміністрації Володимир Левченко – голова Координаційної ради, також були присутні представники суб’єктів із соціальної роботи.

На засіданні Координаційної ради розглянуто питання  функціонування  12 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, в тому числі які постраждали від насильства у сім’ї. У ході засідання Координаційної ради було визначено напрями подальшої роботи із сім’ями, сплановані заходи  щодо подолання складних життєвих обставин та налагодження внутрішньосімейних відносин.

У ході проведення засідання заступником начальника відділу «Ізяславське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Хмизом Є.В. було забезпечено ознайомлення членів Координаційної ради із положеннями Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (в редакції від 07.12.2017 року).

03.04.2018 р.

   За матеріалами Ізяславського РЦСССДМ

 

Розпочалась робота районної призовної комісії

 

В Ізяславському районі  відповідно до Указу Президента України № 33/2018 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової  служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» із 2 квітня 2018 року розпочалися призовні комісії.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації району призовну комісію очолив перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук.

Цієї весни хлопці призиватимуться у Збройні Сили України, Національну Гвардію України. Як наголошують в Ізяславському районному військовому комісаріаті - жоден призовник не направлятиметься для проходження військової служби в зону проведення антитерористичної операції.

03.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського райвійськкомату

 

Функціонування на Ізяславщині районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

На Ізяславщині функціонує Ізяславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Відповідно до покладених на нього завдань це управління забезпечує реалізацію державної політики у галузі ветеринарної медицини, безпечності харчових продуктів та у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

Очолив районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Воленюк Юрій Миколайович.

Управління знаходиться за адресою: 30300, Хмельницька обл.., м. Ізяслав, вул.Острозька, 21, контакти  (03852) 4-11-62, email: vetmediz@ukr.net

03.04.2018 р.

 

 Ювілеї та пам’ятні дати 2018 року

 

Олесь Гончар – 100 років від дня народження

 

Цього дня світова спільнота вшановує пам'ять видатного українського письменника, громадського діяча, академіка АН України, Героя Соціалістичної Праці, Героя України, першого лауреата премії ім.Тараса Шевченка, голови Спілки письменників України (1959-1971), депутата Верховної Ради СРСР Олеся Терентійовича Гончара.

Життя Олеся Гончара нагадує сюжет роману. Він народився в незалежній Україні 3 квітня 1918 року в селі Ломівка неподалік Катеринослава (нині – у межах Дніпра) у родині Терентія Сидоровича та Тетяни Гаврилівни Біличенків. Після смерті матері, коли хлопцеві було 3 роки, з Ломівки його забрали на виховання дід і бабуся в село Суху Полтавської області. Бабуся замінила майбутньому письменникові матір. Олександр Біличенко 1927 року при вступі до школи був записаний як Олесь Гончар (дівоче прізвище матері, прізвище бабусі та дідуся по матері; ім'я Олесь з'явилося, бо в класі вже був інший Сашко, тому, щоб розрізняти учнів, хлопця записали як Олесь). Також хлопцю було виписано в сільській раді нове свідоцтво про народження, згідно з яким він начебто народився в Сухій. Відтоді все життя Олесь Гончар вказував у автобіографіях, анкетах і відомостях для довідників як своє місце народження саме село Суху. Вже у наш час вдова Олеся Гончара Валентина розповіла про це, а також про справжнє місце народження.

Закінчивши середню школу, він навчався у технікумі журналістики, працював у газетах, захопився літературною творчістю.

У 1938 році Гончар вступив на філологічний факультет Харківського університету. Однак у навчанні довелося зробити кількарічну перерву: 1941 року він іде добровольцем на фронт у складі студентського батальйону. На війні був старшиною мінометної батареї, був двічі поранений. На фронті писав вірші, які публікувалися в дивізійній газеті. Після війни 1946 року закінчив Дніпропетровський університет. Tpи перші повоєнні роки працював над трилогією «Прапороносці», яка принесла йому успіх і визнання після публікації в 1946-1948 роках. За цей твір Гончар одержав дві Сталінські премії. Розвиваючи досягнутий успіх, письменник у 50-х роках виступає з оповіданнями, новелами, повістями, романами.

Значущим у творчому житті прозаїка став роман «Людина і зброя» (1960), за який автор одержав Державну премію УРСР ім. Т.Шевченка. У цьому творі на основі особистих вражень Гончар розповів про долю студентського батальйону в часи війни. За наступний роман «Тронка» (1963) прозаїк був удостоєний Ленінської премії СРСР.

Важливою творчою віхою став для Гончара роман «Собор» (1968), у якому письменник порушив проблеми духовності народу, збереження історичної пам’яті, пам’яток минулого. За це автор був підданий несправедливій критиці, а сам твір майже на двадцять років вилучили з літературного життя.

У 70-80-х роках вийшли нові романи Гончара: «Циклон» (1970), «Берег любові» (1976), «Твоя зоря» (1980), з’явилися численні повісті та новели.

Літературно-критичні статті прозаїка було зібрано в книжках «Про наше письменство» (1972), «Письменницькі роздуми» (1980), «Чим живемо» (1991).

 Виступав, як літературознавець, історик мистецтва, критик.

У 1959-1971р. очолював Спілку письменників.

Відроджував українську культуру, мову та націю.

Помер 16 липня 1995 р.

03.04.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Волонтери Ізяславщини вирушили в поїздку на схід України із Великодніми подарунками для захисників країни

 

1 квітня, напередодні прийдешніх Великодніх свят, волонтери Ізяславського району вирушили у свою чергову поїзду із доставкою  Великодніх гостинців та матеріальної допомоги військовикам, що стоять захисниками свободи, незалежності та територіальної цілісності України на сході нашої держави.

Щоб зібрати Великодні гостинці на передову та ще іншу важливу допомогу від жителів міста Ізяслав та сіл Ізяславського району й не тільки, волонтери району підійшли як завжди відповідально та злагоджено.

На їх заклик активно відгукнулась небайдужа громадськість Ізяславщини, яка ціною власного часу, а інколи навіть статку, взяла на себе відповідальну місію підтримки Збройних Сил України. Збору великодніх подарунків для земляків, котрі несуть військову службу на Сході України, долучились представники громадськості, трудові колективи організацій, підприємств та установ, релігійні громади району різних конфесій, колективи та учнівська молодь закладів освіти району,  приватні підприємці,  жителі населених пунктів Ізяславського району.  Спільні зусилля дали свій результат.

На схід нашої країни вправними господинями та господарями Ізяславщини до Великоднього столу наших захисників було приготовано чимало  домашніх смаколиків: печене м’ясо, кишка, вареники, морква «по-корейськи», крашанки та інше. Також було зібрано чимало печива, солодощів, домашньої консервації, предметів особистої гігієни, шкарпеток та багато іншого.

Поблагословив у добру дорогу представників волонтерського руху району Володимира Зуєва та Івана Єфімчука, окропивши їх, вантаж та автомобіль освяченою водою, промовивши щиру молитву  та напутні слова, які додали снаги подорожнім священник свято-Михайлівського храму міста Ізяслав Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о.Іван Савєльєв.

Представники волонтерського руху району спочатку вирушили до міста Київ, де 2 квітня у свято-Варваринському приділі свято-Михайлівського храму свято-Михалівського Золотоверхого монастиря святійший Філарет, патріарх Київський і всієї Руси-України, предстоятель Української Православної Церкви Київський патріархат, освятив та передав для українських воїнів на схід України 5000 великодніх пасок, які будуть доправлені волонтерами Києва, Київської області та Ізяславського району нашим захисникам на передову. Паски були придбані за підтримки благодійників міста Київ.

Предстоятель Української Православної Церкви Київський Патріархат після освячення пасок звернувся  із пастирським словом до присутніх, під час якого подякував меценатам та волонтерам за жертовність та підтримку захисників Батьківщини.

«Наша Церква, як і в попередні роки, турбується про наших воїнів, які не шкодують свого життя і захищають нашу українську землю. Паска - це не просто хліб, а це ознака того, що із цим хлібом пов’язаний сам Бог, який є Життя» – сказав Патріарх.

Також Предстоятель наголосив, що люди, які жертвують собою, є достойними вічного й блаженного життя: "Ті, хто жертвують собою, віддають своє життя - ці достойні вічного, блаженного життя, бо, віддаючи своє життя, вони виявляють свою любов до ближніх, до свого народу. Господь сказав: "Немає більшої Заповіді як любити Бога і любити свого ближнього".

В освяченні також взяли участь Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній; керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, духовенство, депутати Київської міської ради, військовослужбовці, волонтери, громадські діячі.

Після освячення Патріарх Філарет поспілкувався із представниками ряду засобів масової інформації. «Ви питаєте – допоможе чи не допоможе (великодні паски військовим - В.К.).  А що перемагає в будь-якій боротьбі: зброя чи дух? Дух. А ми це робимо, освячуємо, молимося, посилаємо ці паски для чого?  Щоб підняти їх дух. Щоб вони відчували, що вони там не одні, а за ними стоїть великий український народ, а з народом - правда, тому що ми хочемо миру... Те, що ми робимо, це ознака того, що ми із нашими воїнами, молимося і дбаємо, і відчуваємо, що вони готові за нас покласти своє життя. Тому ми їм дякуємо і молимося, щоб Господь оберігав їх від усякого зла і від ворожої кулі», - додав святійший Філарет.

Завантаживши паски, волонтери Ізяславського району разом із своїми побратимами–волонтерами Київщини  вирушили на схід до наших захисників із Великодніми подарунками.

Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни! 

ФОТОЗВІТ 

 

Відеосюжет із освячення пасок та із інтерв’ю представників волонтерського руху Ізяславщини 8.45-9.45 хв. сюжету випуску новин телеканалу UA/TV

 

Відеосюжет телеканалу «Еспресо»

 

Сюжет KIEV.INFORMATOR.UA

 

03.04.2018 р.

Віктор Кучерук, сектор інформаційної  діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської райдержадміністрації 

 

 

 

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму

 

Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2007-го року. Щорічно цей день відзначають 2-го квітня. Вперше термін «аутистичний» ввів швейцарський психіатр Ейген Блейлер у 1908 році для опису втечі від соціального життя, яку спостерігав у дорослих, хворих на шизофренію.

Аутизм – це розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синаптичних зв’язків в головному мозку підростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці. Проте своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє, у багатьох випадках, домогтися вагомих результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.

Основний критерій психологічно здорової людини – здатність до комунікації, адаптації до соціальних вимог і самореалізації.

Причини аутизації, тобто заглиблення у своєрідну віртуальну дійсність, – це, найчастіше, втеча від реальних проблем. Слід визначити, від якої саме проблеми людина прагне сховатися, – це може бути страх перед мінливим соціумом, перед спілкуванням з іншими людьми, неспроможність знайти й реалізувати себе, занижена або, навпаки, неадекватно завищена самооцінка, психотравмувальна ситуація та багато іншого.

 

Аутизм: сигнали, що мають насторожити

Труднощі в соціальній сфері: дитина може не виявляти цікавості до ігор із дітьми чи рідними або до будь-якої іншої взаємодії.

Проблеми комунікації: можлива відсутність або затримка мовлення, дитина не повторює за дорослими звуків, не всміхається у відповідь на усмішку, не виявляє емоцій за допомогою міміки у віці понад 9 місяців, також можлива відсутність дитячого лепетання у віці 12 місяців, відсутність звичайних жестів, таких, як показування пальцем, простягання руки, щоб дотягтися або помахати на прощання, у віці один рік та більше – не реагує, коли звертаються на ім’я. Можуть бути труднощі при контакті віч-на-віч.

Дивна поведінка (рухи, що повторюються): дитина може, наприклад, упродовж тривалого часу крутитися, розгойдуватися, викладати іграшки в лінію тощо.

Проблеми з моторикою: труднощі в координації рухів, ходіння навшпиньки.
Сенсорні проблеми: підвищена чутливість до шуму, музики, світла, одягу, запахів, купання.
Шлунково-кишкові проблеми: діарея, закреп, вибірковість щодо їжі.

Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями.

Історія знає немало яскравих особистостей, які мали деякі симптоми цієї непростої хвороби. Проте стали відомими діячами культури, політики та мистецтва. Це, наприклад, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, ВудіАллен і Боб Ділан, і багато інших.

02.04.2018 р.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

 

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО інформує

 

Серед низки пільг та соціальних гарантій для учасників антитерористичної операції зокрема передбачено заходи соціальної та професійної адаптації.

Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432.

Протягом минулого року було укладено договори  з навчальними закладами на професійне навчання 383 учасників антитерористичної операції.

У 2018 році понад 20 підприємств, установ та організацій області надаватимуть послуги з професійної адаптації учасників антитерористичної операції, зокрема:

 1. професійно-технічний навчальний заклад Шепетівського міського спортивно-технічного клубу ТСОУ (м. Шепетівка);

 2. приватне підприємство «Хмельницький міський спортивно-технічний клуб ДТСААФ» (м. Хмельницький);

 3. учбовий центр ЖКГ (м. Хмельницький);

 4. Ізяславський спортивно-технічний клуб ТСОУ (Ізяславський район);

 5. Білогірський спортивно-технічний клуб ТСОУ (Білогірський район);

 6. Старокостянтинівський ПТНЗ ТСОУ (м. Старокостянтинів);

 7. професійно-технічний навчальний заклад Дунаєвецький районний спортивно-технічний клуб ТСОУ (Дунаєвецький район);

 8. професійно-технічний навчальний заклад Ярмолинецький районний спортивно-технічний клуб ТСОУ (Ярмолинецький район);

 9. Хмельницький обласний спортивно-технічний клуб ТСОУ (м. Хмельницький);

 10. Хмельницька ОТШ ТСОУ (м. Хмельницький);

 11. Шепетівський МНВК (м. Шепетівка);

 12. філія «Славутський ДОНКК» УДП «Укрінтеравтосервіс»;

 13. Теофіпольський районний спортивно-технічний клуб ТСОУ (Теофіпольський район);

 14. професійно-технічний навчальний заклад Новоушицький спортивно- технічний клуб ТСОУ (Новоушицький район);

 15. ТОВ «Центр підготовки персоналу УБ ХАЕС» (м. Нетішин);

 16. ПП «Небосвіт» (м. Кам’янець-Подільський);

 17. Чемеровецький районний професійно-технічний заклад «Спортивно-технічний клуб товариства сприяння обороні України» (Чемеровецький район);

 18. Летичівський районний спортивно-технічний клуб ТСОУ (Летичівський район);

 19. професійно-технічний навчальний заклад Полонська автомобільна школа ТСОУ (Полонський район);

 20. Віньковецький районний спортивно-технічний клуб (Віньковецький район);

 21. навчально-виробниче підприємство «Волочиський районний спортивно-технічний клуб» Товариства сприяння обороні Україні» (Волочиський район).

Для отримання такої послуги необхідно звернутися до міського (районного) управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання із заявою.

До заяви необхідно додати такі документи:

– копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

– копія одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Також необхідно пред’явити оригінал посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості.

Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.

Строк підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення становить не більше 500 годин.

Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами учасники антитерористичної операції отримують такі документи державного зразка:

свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації — за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями;

документ про підвищення кваліфікації — за результатами підвищення кваліфікації учасників антитерористичної операції з вищою освітою.

У разі підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники антитерористичної операції отримують посвідчення установленого зразка.

Учасникам антитерористичної операції, які навчалися професіям, пов’язаним з роботами на об’єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом спеціально уповноважених державних органів, разом із свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації видається посвідчення встановленого зразка про допуск до роботи на зазначених об’єктах.

02.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Лісівники Ізяславщини підбили підсумки роботи та накреслили плани на майбутнє

 

На минулому тижні у ДП «Ізяславське лісове господарство» відбулася конференція трудового колективу, на якій обговорено виконання умов колективного договору за 2017 рік та прийнято новий колективний договір на 2018 рік. Участь у роботі конференції взяли  начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С.Пешко, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства В.М.Лісовий, директор ДП «Ізяславський лісгосп» П.І.Курельчук, голова профкому В.І.Кравчук, керівники та представники  всіх підрозділів.

У ході зібрання П.І.Курельчук детально проаналізував  роботу підприємства за минулий рік, зупинившись на виконанні основних лісівничо-економічних показників. Так, проведено  лісовідновні роботи на площі 262 га, догляд за лісовими культурами – на площі 1290 га. Заготовлено 7718 кг лісового насіння.

З метою профілактики лісових пожеж торік прокладено 214 кілометрів мінералізованих смуг та проведено 279 кілометрів доглядів за вже  існуючими. Для боротьби із пожежами додатково введено в експлуатацію дві одиниці пожежної техніки. Зараз підприємство має 6 одиниць техніки для гасіння лісових пожеж. Облаштовано 3 нових пункти забору води. На трьох пожежних вежах встановлено системи  відеоспостереження.

Проведено рубки догляду на площі 300 га, суцільні  санітарні рубки – на площі 148 га, санітарні вибіркові рубки – 412 га.  Від усіх видів рубок  заготовлено ліквідної деревини 94 940 кубометрів, у тому числі від рубок головного користування – 43 368 кубометри. Реалізовано на внутрішній ринок 76,4 тис. кубометрів ліквідної деревини, експортовано – 5,8 тис. кубометрів дров паливних. У цеху переробки деревини перероблено 10 333 кубометрів деревини та випущено продукції  на  20 млн. грн. Загальний обсяг реалізації продукції  за рік склав 96 млн. 831 тис. грн. – на 11,2 млн. грн.  більше, ніж у 2016 році. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника склала 13 743 грн. – на 4 422,1 грн. більше, ніж у 2016 році. Крім того, працівникам  проведено різні виплати та допомоги, передбачені колективним договором, в сумі близько 4,5 млн. грн., а також  стабільно виплачувалися премії та винагороди за вислугу років в сумі 14 млн. 497 тис. грн., допомоги  на харчування в сумі 2 млн. 935 тис. грн.

За 2017 рік  сплачено до бюджетів усіх рівнів 29 млн. 750 тис. грн., до Пенсійного фонду  – 9 млн. 445 тис. грн., разом  – 39 млн.  195 тис. грн. Чистий прибуток у звітному періоді становив 2 млн. 560 тис. грн.

Злагоджена та стабільна робота  всіх підрозділів дала змогу у повному обсязі виконати програму з лісогосподарської  та промислової діяльності. Головне надбання підприємства  – це  люди. Тому постійно йде покращення умов працюючих, забезпечення їх всім необхідним для  роботи та виконання поставлених завдань. Велика увага приділяється підвищенню технологічної й трудової дисципліни, дотриманню законодавства з охорони праці. На виконання комплексних заходів з охорони праці торік витрачено 669 тис. 251 грн., що вдвічі перевищує заплановані витрати.

Потім голова профспілки ДП «Ізяславський лісгосп» В.І.Кравчук розповів про забезпечення зайнятості працівників, їх соціальний захист, право на працю та відпочинок і прозвітував  про результати виконання колективної угоди, зазначивши, що вона  виконана повністю і без порушень. Для працівників  підприємства керівництвом створено комфортні умови  праці та відпочинку. Постійно здійснюються заходи з підвищення рівня охорони праці, запобігання випадків виробничого травматизму, професійного захворювання, дотримання умов безпеки, гігієни праці. Всі працівники безкоштовно забезпечені спецодягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Але незважаючи на високий рівень контролю за охороною праці на виробництві і підвищення її рівня, все ж таки під час виконання робіт трапляються незначні порушення вимог охорони праці, що призводить до нещасних випадків.

Адміністрацією та профспілковим комітетом  протягом дії колективного договору велика увага приділялась питанням оздоровлення працюючих та їхніх дітей. Так, минулого року за рахунок коштів підприємства, профкому і частково батьківської доплати оздоровлено 36 дітей. У закладах санаторно-курортного лікування побувало 4 працівники. Загалом на оздоровлення працівників та їхніх дітей протягом звітного періоду витрачено понад 3014,6 тис. грн. Велася культурно-виховна і спортивно-оздоровча робота серед працівників трудових колективів і членів їхніх сімей, організовувались походи на концерти та інші  заходи.

Головний економіст підприємства Л.А.Ліщук ознайомила делегатів конференції з проектом  колдоговору на 2018 рік, відзначила, що умови залишились незмінними, лише збільшено розміри всіх передбачених виплат.

Виступаючі  - головний лісничий В.П.Зайчук, інженер з охорони праці Ю.М.Ярославський, верстатник цеху переробки деревини О.В.Кирилюк говорили про досягнення у роботі та своє бачення  розвитку підприємства та покращення трудової діяльності колективу. Зокрема, головний лісничий В.П. Зайчук акцентував увагу на швидких темпах розвитку лісокультурної справи – будівництво приміщення та облаштування його сучасним обладнанням для сушіння шишок хвойних порід, переробки насіння та обробки його стимуляторами росту та засобами захисту, яке планується завершити у першій декаді квітня, облаштування достатньої кількості коробів в декоративному розсаднику та теплиці для вирощування сіянців основних хвойних  лісоутворюючих порід і вкорінення живців декоративних рослин. Це дасть змогу отримати якісний матеріал для  створення продуктивних насаджень та розширити асортимент декоративного посадкового матеріалу. Інженер з охорони праці Ю.М.Ярославський ознайомив присутніх із досягненнями у сфері охорони праці: проведено атестацію 21 робочого місця, а в 2018 р. заплановано атестувати ще 5 робочих місць. Також проведено навчання працівників основних професій з охорони праці. Зазначив, що під час перевірки управлінням Держпраці зауважень з питань дотримання законодавства з охорони праці не було. Верстатник ЦПД О.В.Кирилюк подякував керівництву за те, що зуміло зберегти багаточисельний колектив та висловився за розширення цеху переробки, встановлення нового обладнання, що дає змогу виготовляти конкурентоспроможну продукцію для експортних та внутрішніх потреб, а також збільшити чисельність  підрозділу. Також зазначив, що у цеху створені добрі умови праці та виплачується гідна заробітна плата. Виступаючі зауважень до виконання колективного договору не висловили,  що свідчить  про успішне виконання  його умов.

Начальник ХОУЛМГ П.С.Пешко відзначив, що інтереси працівників завжди спрямовані на задоволення їх життєво важливих потреб – збереження робочих місць, здоров’я, підвищення рівня оплати праці. Цього можна досягти лише через підвищення ефективності виробництва та збільшення прибутку підприємства шляхом нарощування темпів переробки деревини та завдяки впровадженню передових технологій у   лісогосподарське виробництво. Тільки розвиток підприємства дасть змогу підвищувати  заробітну плату. Петро Степанович відмітив  позитивні напрацювання стратегії розвитку підприємства, яка була представлена у жовтні минулого року.

Голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства В.М.Лісовий відзначив високоефективну стабільну роботу трудового колективу протягом багатьох років та побажав подальших успіхів у виконанні поставлених завдань з відтворення, збереження та охорони лісу, його раціонального використання.

На конференції визнано роботу адміністрації та профспілкового комітету з виконання умов колективного договору за 2017 рік задовільною. Прийнято новий колдоговір на 2018 рік.

02.04.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

До уваги аграріїв! Термін подання документів для отримання дотації на корів продовжено до 1 травня

 

Рішенням Уряду подовжено термін подання документів до 1 травня для отримання 1500 гривень на корову в рік. Пролонгація термінів надасть можливість скористатися державною підтримкою максимальній кількості аграріїв.

Відповідні зміни були внесені до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва. Раніше граничний термін подання документів був 1 квітня.

Відтепер для отримання дотації за корів аграрії, які є юридичними особами, подають до 1 травня (станом на 1 січня) та до 1 жовтня (станом на 1 липня) до Мінагрополітики такі документи:

– заявку (в електронному та паперовому вигляді);

– довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

– копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня та 1 липня поточного року;

– довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків і зборів.

Комісія Мінагрополітики до 15 травня та до 15 жовтня поточного року на підставі поданих документів визначає обсяг дотації за утримання корів за кожним суб’єктом господарювання та приймає рішення про включення їх до реєстру.

Міністерство протягом п’яти робочих днів затверджує розподіл бюджетних коштів між суб’єктами господарювання та не пізніше 5 червня та 5 листопада поточного року спрямовує відповідні суми на їх банківські рахунки. Дотація на корову в рік сплачується двома частинами по 750 гривень.

Детальніше з програмами державної підтримки можна ознайомитися за посиланням.

02.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Відбулось засідання громадської ради при райдержадміністрації

 

У п’ятницю, 30 березня, в райдержадміністрації відбулось чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації. На запрошення громадської ради участь у її засіданні взяв заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

Обговорюючи питання порядку денного стосовно проблем навколишнього середовища річки Горинь, свою небайдужість та активну громадську позицію у вирішенні порушеного питання висловлювали учасники засідання.

Зокрема було зазначено, що через свою байдужість та недалекоглядність окремі місцеві жителі, у тому числі приватні підприємці, Ізяслава активно забруднюють річку Горинь різноманітним сміттям, що у свою чергу створило небезпеку для здоров'я людей і довкілля. Так, звісно, відповідальні служби проводять періодичне прибирання на прибережних територіях, проте цього не достатньо. Крім того зупинились на питанні прибирання території біля р.Понорка, навколо острівка в м.Ізяслав, прилеглої території приватного сектору міста. Значну увагу приділили питанням ізоляції безпритульних собак, проведення операції «Нерест-2018», усунення стихійних сміттєвих звалищ.

Наступне питання порядку денного зібрання стосувалось проведення благоустрою біля пам’яток та пам’ятників району. За результатами обговорення порушеного питання було прийнято рішення створити оргкомітет з організації та проведення благоустрою, впорядкування біля пам'яток та пам’ятників в населених пунктах району, до складу якого увійдуть органи місцевого самоврядування, райдержадміністрація, громадські організації та інші.

Також було обговорено ряд інших питань.

Останнє питання порядку денного стосувалось структури громадської ради, а  саме було прийнято рішення щодо виключення окремих членів громадської ради зі складу дорадчого органу з певних причин та шляхом відкритого голосування обрано нового голову громадської ради – ним  став представник районної громадської організації ветеранів - учасників АТО Володимир Павлюк.

02.04.2018 р.

За матеріалами громадської ради при райдержадміністрації

 

Стартував Всеукраїнський конкурс журналістських робіт на тему децентралізації 2018 року

 

Мінрегіон втретє проводить щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

Постійними партнерами Міністерства у питаннях проведення Конкурсу є Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» (далі – Програма РЄ) та ГO «Інтерньюз-Україна».

Мета конкурсу – підвищити рівень обізнаності людей про реформу та урізноманітнити мотиваційні ресурси для журналістів регіонального рівня, що спонукатимуть до висвітлення процесу децентралізації в Україні.

У 2018 році Конкурс проводиться відповідно до наказу Мінрегіону від 26.03.2018 року № 66.

До участі у Конкурсі приймаються матеріали за чотирма номінаціями:

· онлайн-публікація,

· стаття (в друкованому ЗМІ),

· радіоматеріал,

· відеоматеріал.

Матеріали мають бути опублікованими вперше у період з 15 жовтня 2017 року до 20 грудня 2018 року.

Конкурсні роботи подаються до 20 грудня 2018 року.

Учасник може подати не більше однієї конкурсної роботи за кожною з номінацій, оформивши їх окремими конкурсними заявками.

Тематичні пріоритети конкурсних робіт:

· Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування.

· Добровільне об’єднання територіальних громад.

· Співробітництво територіальних громад.

· Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку.

· Збільшення спроможності органів місцевого самоврядування у наданні якісних послуг населенню та розбудові добробуту громад.

· Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.

Призовий фонд від Програми Ради Європи –

У кожній з чотирьох номінацій передбачені три премії:

· І премія – 20 000 грн,

· ІІ премія – 15 000 грн,

· ІІІ премія – 10 000 грн.

Форма заявки  учасника Конкурсу розміщена за посиланням: http://bit.ly/MinregMC

Детальну інформацію з питань Конкурсу можна отримати за телефоном: (044) 458-44-40; (044) 501-92-03; (093) 403-58-87; (097) 917-70-70, або надіславши запит на електронну адресу: contest@internews.ua

Більше про конкурс є ТУТ

Нагадаємо, у 2016 році перемогу отримали 12 конкурсних робіт з 218, автори яких окрім грошових винагород мали можливість відвідати Світовий форум демократії в Страсбурзі (Франція).

У 2017 році переможцями визнано авторів 13 конкурсних робіт із 229, які надійшли на Конкурс.

 Довідково:

В основу положень про Конкурс закладено методологію Ради Європи, яка також рекомендована Мінрегіоном до впровадження на обласному рівні.

За цією ж методикою у 2017 та 2018 роках запроваджено та реалізуються обласні конкурси в чотирьох регіонах: ХарківщинаВінниччина,ХмельниччинаДонеччина.

02.04.2018 р.

 

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

З першого квітня на Ізяславщині стартує призов на строкову військову службу

 

З 1 квітня в України відповідно до Закону Україні «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України  від 15 лютого 2018 року № 33 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році», постанови Кабінету Міністрів України № 352 від 21 березня 2002 року «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», Директиви Генерального штабу Збройних Сил України Д-3 від 02 лютого 2018 року «Про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу і звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, у 2018 році» розпочався черговий призов громадян на строкову військову службу. З метою  забезпечення виконання даних документів 19 лютого 2018 року Ізяславським районним військовим комісаром, підполковником Сергієм Цісаруком видано наказ від № 14 «Про призов громадян на строкову військову службу весною 2018 року».

Згідно наказу призов громадян, що проживають на території Ізяславського району, на строкову військову службу буде проводитися  у період із 01 квітня по 31 травня 2018 року.

Виклику на призовну комісію підлягають усі громадяни 2000 р. народження, яким у період чергового призову виповниться 18 років, а також котрі народилися у 1991-1999 рр., у яких закінчилась відстрочка від призову або не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.

Відправці у війська підлягають громадяни України чоловічої статі, придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: м.Ізяслав, вул. Онищука, буд. 3, каб. 11, у встановлений час з документами, що зазначені у повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до Ізяславського районного військового комісаріату 10 квітня 2018 р. та мати при собі документи, які посвідчують особу.

Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають за межами Ізяславщини, зобов’язані негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитися у районний військовий комісаріат для проходження медичної комісії.

На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі навчальних закладів, району незалежно від їх підпорядкування і форми власності, зобов’язані сповістити призовників про їх виклик до військового комісаріату, забезпечивши своєчасне прибуття їх на призовну дільницю.

Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно із законодавством.

02.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного військового комісаріату

 

Уряд запускає зміни в системі охорони здоров’я і вже з 2 квітня стартує кампанія з вибору свого лікаря

 

Ви обираєте лікаря – терапевта, сімейного лікаря, педіатра (для дитини) – і підписуєте з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчує, що ви стали пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надає вам медичну допомогу, а заклад, де він працює, отримує фінансування з розрахунку на кожного його пацієнта. Декларація з пацієнтом є підставою для перерахування медзакладу коштів з державного бюджету. І таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто, кожен медзаклад, лікар отримає конкретні гроші за конкретних пацієнтів. Вже з липня медичні заклади почнуть фінансуватись за цим принципом. Щоб кожен українець отримував якісну медичну допомогу, а лікар – гідну зарплату.

Якщо ви вже маєте лікаря, до якого звертались за допомогою і задоволені результатом, або лікаря, що лікує членів вашої родини, і ви йому довіряєте, ви зможете підписати декларацію з ним. Якщо ж такого немає – запитайте у друзів, родичів, колег, чи можуть вони когось вам рекомендувати. Розпитайте знайомих про лікарів, які працюють у найближчій до вашого місця проживання поліклініці чи амбулаторії. Прив’язка медичного обслуговування до місця проживання скасовується, проте вам буде зручно, якщо лікар практикує поруч.

Щоб обрати свого лікаря, потрібно: взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.

Підписати декларацію можна лише в медзакладах, що підключені до електронної системи. Вони матимуть наліпку «Тут можна обрати свого лікаря».

Лікар, або представник медзакладу (медсестра, працівник реєстратури) введе ваші дані в електронну систему. Після чого на ваш мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу. Декларацію роздруковують з електронної системи, ви перевіряєте правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забираєте з собою.

 До обов’язків вашого лікаря входить: лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків.

Лікар не може відмовити у підписанні декларації через хронічні захворювання пацієнта, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання. Єдина причина для відмови — лікар уже має оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта – це 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. В такому разі заклад, у який ви звернулися, має запропонувати вам іншого лікаря.

Термін дії декларації з лікарем необмежений. Вона діє до того часу, доки ви не вирішите підписати декларацію з іншим лікарем, якщо з якихось причин захочете його змінити. В такому випадку попередня декларація анулюється автоматично. 

Кінцевого терміну підписання декларації немає. Її можна підписати будь-коли, наприклад, під час вашого найближчого візиту до лікаря. Але не відкладайте це на кінець року. Оберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію.

Якщо ваш лікар у відпустці чи на лікарняному, адміністрація медзакладу, в якому він працює, визначає лікаря, що впродовж цього часу виконуватиме обов’язки основного фахівця.

Якщо ви захворіли під час перебування в іншому місті, ви не залишитесь без допомоги. Вам потрібно звернутись до найближчого закладу з надання первинної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення не потрібно.

ФОТОКОЛАЖ

 Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

 

 

Вітання Президента з нагоди Великодня

 

Дорогі співвітчизники!

Сердечно вітаю з Воскресінням Христовим усіх, хто святкує його за григоріанським календарем.

Це величне свято наповнює наші серця світлом, радістю і любов’ю до життя. Воно дарує нам віру в перемогу світла над темрявою та надію на торжество істини.

Сьогодні увесь Український народ просить Бога про мир і єдність для всієї нашої держави. Ми разом захищаємо свою Батьківщину, її соборність і незалежність, нашу свободу та гідність, обравши шлях правди і справедливості.

Бажаю всім благословенного свята Воскресіння Господнього. Нехай у кожній українській оселі панують мир, злагода та благополуччя.

Христос Воскрес!

 

Петро ПОРОШЕНКО

 

 

Шановна католицька громадо Ізяславщини!

 

З нагоди найбільшого християнського свята –  Воскресіння Христового прийміть сердечні вітання та найкращі побажання.

Свято Пасхи спонукає нас глибше замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нагоду наповнити серця любов’ю і добром, духовно збагатити наше єство.

У ці дні ми підносимо наші молитви до Всевишнього, дякуємо Йому за подароване життя і милість, просимо Його ласки зміцнити нас у вірі.

З нагоди свята нехай Свято Воскресіння Христового увійде у дім кожного з вас торжеством прекрасного та істинного, тим, що нам заповідав і чому вчить Спаситель – миром, злагодою, християнською любов’ю та Божою благодаттю!

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

 

З повагою,

Борис Яцков,

голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради

 

 

                
         

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання державної служби

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації