на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

 

 

 

Календар України. Українське ділове мовлення

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

АРХІВ НОВИН

 

 

 

ГРУДЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

 

 

 

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

   
 
 
 
 

 

 

 

 

   

 

Звернення Президента до Українського народу у зв’язку з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

 

Дорогі співвітчизники!

Сьогодні з глибокою шаною схиляємося перед ліквідаторами аварії на Чорнобильській атомній електростанції, вклоняємося світлій пам’яті героїв, які врятували українську землю та, без перебільшення, увесь світ від поширення радіаційної загрози.

Добрими словами і щирими молитвами згадаймо усіх, хто, ставши на шляху ядерної стихії, передчасно покинув наш світ.

Сердечно дякую людям різних професій, які, ризикуючи життям, доклали титанічних зусиль для приборкання «мирного атому», й усім фахівцям, які нині виконують відповідальну роботу на станції та у зоні відчуження.

Успішно долаючи соціально-економічні труднощі, спричинені виснажливою боротьбою проти російської агресії, ми разом із зарубіжними партнерами невпинно працюємо на новому унікальному об’єкті укриття. В екстремальних радіаційних умовах було здійснено реконструкцію усіх існуючих систем захисного контуру та контролю об’єкта, у тому числі систем вентиляції та пожежогасіння, тривають роботи з підготовки до введення в експлуатацію промислового комплексу, призначеного для приймання та переробки твердих радіоактивних відходів, які накопичилися за час існування станції.

Зі словами щирої вдячності звертаюся до держав-донорів, міжнародних інституцій, усіх небайдужих, що допомагали упр0довж останніх десятиліть та нині надають необхідну підтримку Україні у справі ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Крок за кроком ми спільно реалізуємо низку важливих безпекових та екологічних проектів для гарантованого перетворення зони відчуження на перспективну, корисну територію. Водночас маємо спрямувати зусилля держави на вирішення злободенних питань медичного та соціального забезпечення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Переконаний, що запорукою розв’язання проблем, пов’язаних із Чорнобилем, й надалі будуть міжнародна солідарність і злагоджена праця заради безпечного майбутнього прийдешніх поколінь.

Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!

На вашу долю випали неймовірні випробування, але ви мужньо пройшли життєвими шляхами, звершили багато добрих справ і сповна заслужили на всенародну любов та повагу.

Щиро бажаю вам і вашим родинам доброго здоров’я, благополуччя, довгих і щасливих років життя.

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКО

14.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!

 

31 рік минув відтоді, як на долю українського народу випало жорстоке випробування – Чорнобильський вибух, від якого здригнулася вся планета. Чорнобильська катастрофа  стала спільною трагедією всього нашого народу та світової спільноти.

14 грудня ми вшановуємо відважних ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та схиляємо голови перед світлим образом тих, хто, не коливаючись, вступив в атомне пекло заради нашого життя.

Ми вклоняємося героїзму, хоробрості та відданості службовому обов’язку, які проявили учасники ліквідації аварії, що врятували світ від смертельних променів радіації.  Ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи  людей,  жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.

Ваш людський подвиг неоціненний, ваш мужній вчинок ніколи не буде забутий.

Шановні ліквідатори, від щирого серця бажаю вам здоров’я, щастя, миру, добра і злагоди вашим родинам.

 

З повагою

Б.Яцков,                                                                                                                           С.Шлегель,

голова райдержадміністрації                                                                                             голова районної ради

 

Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим!

 

Найбільшу техногенну катастрофу на планеті ХХ століття - аварію на Чорнобильській АЕС знає і пам'ятає весь світ. Це страшне лихо торкнулося кожного з нас – хвороби, скалічені долі майже трьох з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків; це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження; це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця.

На честь мужніх людей, які відвернули атомну загрозу, було засновано День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Цей день - не тільки свічка пам'яті на честь загиблих, а й пам'ятна дата, яка згуртувала величезну кількість людей перед лицем великої біди. Ціною життів саме тих людей, які не роздумуючи кинулися в смертельно небезпечну зону, та запобігли наслідків страшної катастрофи. Пізніше були проведені й інші роботи, пов'язані з меншою небезпекою, але все ж відбилися на здоров'ї ліквідаторів.

З нагоди цієї події в Ізяславській дитячій школі мистецтв відбувся тематичний захід.

Висловити глибоку вдячність всім учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції, прийшли заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник міського голови Віталій Андрійчук.

Як зазначили у своїх виступах посадовці «Минають роки після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи, але в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій. Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які ціною власного життя та здоров’я, без вагань та роздумів, усвідомлюючи всю складність ситуації, ступили назустріч неприборкуваному смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті. Ми ніколи не забудемо про самопожертву героїв-ліквідаторів». Зокрема вони висловили побажання, щоб залишився в минулому й ніколи не повторився жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події хай навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

Крім того присутніми було вшановано пам'ять загиблих героїв, котрі рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, усвідомлено пожертвували найдорожчим – своїм життям.

З нагоди  відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС було вручено відзнаки райдержадміністрації та районної ради.

Тематичну концертну програму для учасників заходу підготували творчі колективи та солісти  закладів культури Ізяславського району. Виступаючі мовою мистецтва озвучили про пережитий біль від смертоносного атому та героїчний подвиг борців атомного вогню.

По завершенню концерту делегацією було здійснено покладення живих квітів до меморіальної дошки жертвам Чорнобильської катастрофи.

ФОТОКОЛАЖ

 14.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Матеріально-технічна база ізяславських рятувальників поповнилась новим сучасним аварійно-рятувальним обладнанням

 

ДСНС України не даремно має гасло "Запобігти. Врятувати. Допомогти.", адже воно відображає нелегкі будні рятувальників. Попередження та ліквідація пожеж, різного роду аварій і катастроф, стихійного лиха, знешкодження боєприпасів, рятування людей на воді, під час дорожньо-транспортних пригод - ось далеко не повний перелік рятівників 13 ДПРЧ ГУ ДСНС у Хмельницькій області. Ці мужні люди  цілодобово підтримують постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом і завдяки вмілим, професійним діям рятувальників оберігається найцінніше, що у нас є – життя.

Щоб покращити бойову готовність рятувальників, а також захистити населення від надзвичайних ситуацій і зберегти їх життя, потрібно регулярно покращувати матеріально-технічне забезпечення пожежно-рятувальної  частини району.

Тому, 14 грудня, Ізяславському пожежно-рятувальному підрозділу було урочисто вручено таке вкрай необхідне сучасне аварійно-рятувальне обладнання - три бензооприскувачі «FORTE» для гасіння лісових пожеж,  5 комплектів теплозахисного одягу та бензопилу STIHL MS361. Дане обладнання було закуплено у рамках районної Програми забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони Ізяславського району.  Для цього з районного бюджету було виділено відповідні кошти.

Відтепер бійцям 13 ДПРЧ ГУ ДСНС у Хмельницькій області вище перелічені речі значно полегшать виконувати належним чином роботу. 

Головний рятувальник району Віктор Матвійчук висловив щиру вдячність за підтримку особового складу та розуміння потреб пожежно-рятувального підрозділу. А також запевнив, що його підлеглі й надалі сумлінно виконуватимуть свій обов’язок, але відтепер вже із сучасним обладнанням та засобами захисту.

14.12.2017 р.

За матеріалами  Ізяславського районного сектору

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

 

Передача земель місцевому самоврядуванню та ОТГ утричі підвищить ефективність їхнього використання, – Зубко

 

Реформа децентралізації дає громадам три основні інструменти для розвитку: можливості, повноваження, ресурси. І самим головним ресурсом для розвитку місцевого самоврядування є земля, розпоряджатися якою теж мають громади.

Про це на конференції «Децентралізація, управління землями та розвиток громад» наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він наголосив, що при передачі земельних ресурсів місцевому самоврядуванню і ОТГ, ефективність їх використання збільшиться утричі. «Це не тільки питання надходження податків, це потужний ресурс для розвитку громад, які отримають незалежність в управлінні землями. Також – це інструмент для більш якісного та обґрунтованого планування територій. І найголовніше – це стимул  до подальшого об’єднання громад», – наголосив Зубко.

«На сьогодні в Україні об’єднані 692 територіальні громади. Кожна із них має розуміти, який додатковий ресурс у вигляді землі вона отримає. Для тих, хто вагається, це додатковий аргумент на користь об’єднання», – зауважив він.

Геннадій Зубко зазначив, що в Україні є необхідне законодавче підґрунтя щодо передачі земельних ресурсів в управління ОТГ. Це, зокрема, урядовий законопроект 7118 і законопроект 7363, ініційований Президентом України, зареєстровані в парламенті.

«Досі земельні питання лишається корупційною складовою. Маємо якнайшвидше змінити ситуацію. Тож необхідно ухвалювати закон, який надає громадам право управляти своїми землями. І робити це треба якнайшвидше. Без нього говорити про розвиток громад та поступ децентралізації буде важко», – підкреслив урядовець.

14.12.2017 р.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

Андріївські вечорниці

 

Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками.

В українських селах з давніх-давен було прийнято влаштовувати вечорниці, різні за порою року і забавами. Андріївські вечорниці вважалися наймасовішими і найпопулярнішими серед молоді. За народними повір’ями, якщо 13 грудня – День святого апостола Андрія Первозванного - буде сонячним і холодним, то це добра прикмета на наступний рік.

І у цей сонячний морозний день в Ізяславському НВК «ЗОШ І ступеня №7, д/с» проведено тематичний захід, мета якого полягала у вихованні дітей засобами народознавства, прищеплення любові та поваги до українських народних звичаїв та обрядів, поглиблення знань українського  фольклору, виховання взаємоповаги, колективізму, створення позитивного психологічного мікроклімату, знаходити юні таланти та розвивати творчі здібності.

Ведуча Миронюк Н.П. у ролі господині запросила вихованців закладу на вечорниці.

Із цікавістю дітлахи поринули в багатовікову історію походження свята, звичаїв та традицій святкування українського народу. Після цього розпочались андріївські забавляння.

Діти підготували гумористичні сценки, жарти, пісні, вірші, загадки. Хлопці звеселили присутніх запальним гопаком. Звичайно, не обійшлося без веселих ігор з варениками, із задоволенням кусали калиту, яку спекли кухарі навчально-виховного комплексу.

По завершенню заходу настрій у дітей був лише на позитиві. Ніби розсунулись рамки часу і присутні поринули у старі добрі часи.

ФОТОКОЛАЖ

14.12.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

У Службі зайнятості запрацювала «гаряча лінія»

 

14 грудня по всій Україні розпочала роботу «гаряча лінія» державної служби зайнятості. Відтепер, всі питання, стосовно реєстрації в центрах зайнятості, надання послуг роботодавцям та інші консультації, можна отримати за єдиним безкоштовним номером 0 800 50 99 66.

Про це під час офіційного відкриття повідомила заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк.

«До сьогодні у кожній області працювали відповідні місцеві телефони «гарячих ліній». Проте, була відсутня єдина централізована інформаційна служба, яка б надавала інформаційно-консультаційні послуги. Відтепер, це єдиний простий та безкоштовний номер, за яким усі бажаючі можуть зателефонувати та задати будь-які запитання. Ми почуємо кожного, адже ми щодня покращуємо свою роботу, а наші послуги стають більш доступні та якісні», – зазначила Ю. Жовтяк.

За її словами, Служба зайнятості – це сервісна установа, яка щорічно надає послуги з працевлаштування для майже півтора мільйона людей. Щодня за допомогою Служби роботу знаходять понад 3000 українців. «Гаряча лінія» має зробити звернення до служби зайнятості більш простим та зрозумілим.

За номером 0 800 50 99 66 можна буде дізнатись інформацію про повний перелік послуг служби зайнятості. Також про те, які документи потрібні для отримання тієї чи іншої послуги, контактні телефони центрів зайнятості, адреси та багато іншого.

Разом із тим, через «гарячу лінію» не можна буде отримати інформацію щодо виплат допомоги по безробіттю та іншу конфіденційну інформацію конкретної особи. Для цього зареєстрованому безробітному необхідно особисто звернутися до центру зайнятості з документами, які підтверджують особу.

Територіально «гаряча лінія» створена на базі Київського обласного центру зайнятості. Додатково, крім основних питань, можна буде надати свої пропозиції щодо покращення роботи конкретного центру зайнятості, чи служби зайнятості в цілому.

Нагадаємо, що у січні цього року Служба зайнятості запустила в роботу «електронну чергу» для безробітних. За допомогою цього сервісу, який доступний за посиланням: http://www.dcz.gov.ua/EReception/, кожен бажаючий може записатись на первинний прийом до будь-якого центру зайнятості не виходячи з дому.

 14.12.2017 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

140-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ МИКОЛИ ЛЕОНТОВИЧА - АВТОРА ВСЕСВІТНЬОВІДОМОГО "ЩЕДРИКА"

 

1877, 13 грудня - народився Микола Леонтович - композитор, збирач музичного фольклору.

Микола Леонтович навчався на священика, але любов до музики визначила йому іншу професію – вчителя музики. Всю свою педагогічну діяльність він присвячував утворенню хорових колективів серед учнів, збиранню музичного фольклору.

Консервативна система освіти Російської імперії не сприймала національно-демократичного просвітницького руху на українських землях. Пропозиції Миколи Леонтовича щодо внесення змін до шкільних програм приводили до постійної зміни роботи, а згодом і звільнення. Головною причиною невизнання його, як педагога, називали те, що був «вільнодумним порушником спокою». Зокрема, праця з багатонаціональним колективом дітей шахтарів у містечку Гришине на Донеччині підказала необхідність композитору Леонтовичу поповнити навчальний музичний матеріал творами інших народів. Російські, вірменські, чеські, татарські та німецькі пісні в його обробці стали окрасою хорового репертуару. Микола Леонтович виробив власну музичну педагогіку: слухання музики, заучування пісень напам’ять, мелодійні вправи на слух без нот, виконання ритмічних вправ та  співання мелодій по нотах, ритмічні та мелодійні диктанти, розвиток самостійної музичної творчості учнів шляхом складання ними  мелодій та їхніх варіантів з різним ритмом.

Микола Леонтович постійно підвищував свій музично-професійний рівень, у 1904 році у Петербурзькій придворній капелі отримав звання реґента церковних хорів. Окрім того, упродовж 12 років він був учнем Болеслава Яворського – відомого вченого-теоретика, прекрасного знавця поліфонії. Композиторська діяльність Миколи Леонтовича набула довершених форм, тому й зацікавила музичних викладачів, які почали включати його твори до репертуарів різних хорів. Особливої популярності набули обробки «Щедрика», «Над річкою бережком», «Мала мати одну дочку», які тепер є частиною світової хорової класики.

У 1918 році після проголошення Україною незалежності Микола Леонтович у Києві викладав хорове диригування у новоствореному Музично-драматичному інституті імені Миколи Лисенка та у Народній консерваторії. Як інспектор музичного відділу Народного комісаріату освіти він опікувався першим державним українським оркестром, національною хоровою капелою. Окрім того, читав лекції у школах та гімназіях, уклав педагогічні посібники „Нотна грамота” та „Підручник для навчання в школах народних”, із запалом поринув у нові дослідження й експерименти з проблем співвідношення кольору й музики. Музично-педагогічна спадщина Миколи Леонтовича налічує понад 200 авторських обробок і перекладів народних пісень для хорового співу, одноактну оперу «На русалчин Великдень», яка через передчасну смерть композитора так і не була завершена.

Більшовицькій владі, яка у 20-х роках прагнула укріпити свою владу в Україні, відомий композитор, котрий популяризував українську музику і фольклор, був небезпечний, адже його творчість будила національну свідомість.

Жорстоке вбивство українського композитора відбулося на Різдво на очах його батька-священика. 23 січня 1921 року до Леонтовичів у село Марківці на Поділлі заїхали двоє незнайомців, які напросилися на ночівлю.  Один із них був фурман підводи Федір Грабчак, а другий – людина у шкірянці і з обрізом через плече та посвідченням оперуповноваженого Вінницького ЧК на ім’я Афанасія Грищенка. Вночі чекіст Грищенко вистрілом у груди вбив Леонтовича, який помер, стікаючи кров’ю...

Смерть Миколи Дмитровича обурила українське суспільство, адже вбивць ніхто не шукав. Багато науковців діаспори і журналістів перейнялися долею талановитого композитора, які почали досліджувати життя і діяльність Миколи Леонтовича. Радянська влада провела цілу кампанію із приховування слідів свого злочину. Секретар Міністерства внутрішніх справ УРСР Іван Головченко ініціював видання  спогадів родичів Леонтовича, де зумисно фальсифікували факти смерті композитора, а головне поширили офіційну версію вбивства – петлюрівсько-розбійний напад.

Лише наприкінці ХХ століття у часи здобуття Україною незалежності вдалося дізнатися правду з архівних документів. Кандидат музикознавства Валентина Кузик опублікувала рапорт міліції Гайсинського повіту, де засвідчено, що вбивство відомого українського композитора – справа рук агентів системи радянського індивідуального терору, яку застосовували до багатьох видатних діячів української культури.

13.12.2017 р.

За матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті

http://www.memory.gov.ua/news/140-richnii-yuvilei-mikoli-leontovicha-avtora-vsesvitnovidomogo-shchedrika 

 

Для прибирання вулиць міста Ізяслав закупили нову техніку

Минулого тижня, вперше за останні кілька десятків років за ініціативою Ізяславського міського голови та за підтримки депутатів Ізяславської міської ради, було придбано нову комбіновану машину МДКЗ-10 на базі МАЗ-4381N2.
           Ця комунальна спецтехніка закуплена відповідно до тендерної процедури у ТОВ «Бюро (центр) науково-технічних та економічних досліджень та послуг» м.Київ.
           Хоч даний транспорт не з дешевих, проте виконує кілька функцій, що дозволить значно прискорити роботу комунальників та покращити якість прибирання території міста. До комплекту транспорту належить піскорозкидальне обладнання, щітка та снігоочисний відвал.
          Міський голова Валентина Корнійчук висловила надію, що матеріально-технічна база комунальних підприємств міста оновлюватиметься і надалі, оскільки це є одним із пріоритетів у роботі нинішньої міської влади.
13.12.2017 р.

За матеріалами Ізяславської міської ради

Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей

Кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками, або в сім’ї одного з них та на піклування батьків. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своїх дітей. Однак не всі батьки це розуміють і не всі батьки готові це здійснювати. У зв’язку з чим, 12 грудня під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Володимира Левченка відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації.

Членам комісії довелося вирішувати питання доцільність позбавлення батьківських прав матері відносно дитини 2014 р.н., яка відповідно до рішення виконавчого комітету сільської ради відібрана від матері з умов, які загрожували її життю та здоров’ю, та стягнення аліментів на утримання дитини; доцільність позбавлення батьківських прав матері відносно двох її дітей, позбавлених батьківського піклування, 2014 та 2015 років народження, які відповідно до рішення Ізяславського районного суду відібрані від матері без позбавлення батьківських прав.

Також вивчалося питання про виконання батьківських обов’язків матір’ю відносно дітей 2008 та 2011 років народження. Решта  питань стосувалися захисту житлових та майнових прав дітей. 

Із матеріалами, що були подані до розгляду, членів комісії ознайомила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко.

Приймаючи рішення з розгляду порушених питань, члени комісії керувалися законодавчими актами у сфері охорони дитинства, повноважень органів опіки та піклування, до уваги брався вік дітлахів, їхній стан здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення. Вирішення питання захисту прав дітей базувалось на принципі першочергової турботи про них. По кожній сім’ї запропоновано алгоритм вирішення складних життєвих обставин.

Крім того, учасники заходу обговорили  та затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

З кожного питання прийнято конструктивні рішення, спрямовані на недопущення порушень у сфері захисту прав та законних інтересів дітей, а також взято їх на контроль до повного виконання.

13.12.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей при райдержадміністрації

 

 

Вступ 2018: наступного року бюджетне місце «ходитиме за кращим вступником» не лише на бакалаврат, а й на магістратуру

 

Під час вступної кампанії 2018-го МОН розширить практику використання широкого конкурсу – коли бюджетне місце надається не конкретному вишу, а йде до ВНЗ за вступником з найкращими балами. Зокрема, використання такого підходу розширять для бакалаврів і вперше застосують для вступу на магістратуру.

«Практика 2015-2017 років засвідчила, що широкий конкурс – це ефективна методика забезпечення справедливого розподілу місць держзамовлення. Вона передбачає алгоритмічний розподіл вступників за їхніми конкурсними балами та обраними пріоритетностями. Тому 2018-го ми переводимо на широкі конкурси більшість педагогічних спеціальностей для вступників на бакалаврат. Також вперше буде використано широкий конкурс для розподілу бюджетних місць в магістратуру. Це стосуватиметься спеціальностей «Право» та «Міжнародне право», – розповів директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Він нагадав, що широкий конкурс стає можливим для цих спеціальностей, оскільки наступного року вступні випробування до магістратури «Права» та «Міжнародного права» складаються у формі єдиних фахових іспитів та випробувань з використанням технологій ЗНО. Випробування міститимуть тестування з іноземної мови, права та загальних навчальних правничих компетентностей.

Зареєструватися можна буде з 14 травня до 5 червня 2018 року. Самі ж тестування проходитимуть у 2 етапи: 11 липня – з іноземної мови, 13 липня – з права та правничих компетентностей. Це пов’язано з тим, що 2018-го – поки що як експеримент – єдиний фаховий іспит з іноземної мови також проводитимуть для вступників до магістратури з низки гуманітарних галузей. Це, зокрема, «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини».

«Дуже важливим для Міністерства освіти і науки є підвищення довіри суспільства до вступних випробувань. І наразі найбільш ефективним засобом підвищення цієї довіри є поступове розширення використання технології зовнішнього незалежного оцінювання», – пояснив новації Олег Шаров.

Раніше директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій повідомив, що учні коледжів та ПТНЗ складатимуть державну підсумкову атестацію в формі ЗНО з трьох предметів, але ці зміни впроваджуватимуть поступово

12.12.2017 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства освіти і науки України http://mon.gov.ua/  

 

Спрощено процедуру реєстрації лікарських засобів: ефективні препарати з`являтимуться в Україні за 17 днів

 

В Україні почала працювати спрощена процедура реєстрації лікарських засобів. Відтепер препарати, що пройшли всі етапи перевірки якості в країнах з жорсткими регуляторними вимогами (Швейцарія, Японія, США, Австралія, Канада), можна зареєструвати усього за 17 днів.

Відповідний закон ухвалили минулого року, а нині Міністерство охорони здоров`я та Державний експертний центр у співпраці з бізнес-асоціаціями, доопрацювали регуляторну базу, що встановлює порядок спрощеної реєстрації.

Тепер механізми реєстрації передбачають подачу документів в електронному вигляді, юридичні норми приведені у відповідність із європейським законодавством, а ризики відмови заявникам у реєстрації з технічних причин зведені до мінімуму.

Раніше реєстрація препарату займала від 90 робочих днів до двох-трьох років. Імпортери не хотіли мати справу із бюрократичною тяганиною, через що на українському фармацевтичному ринку представлено значно менший асортимент ефективних препаратів, ніж на європейському.

Для порівняння, у Німеччині зареєстровано 45 тисяч препаратів, у той час як в Україні – лише 13 тисяч. Так, наприклад, для лікування хронічного мієлолейкозу в Україні зареєстровано у 2,5 рази менше препаратів, ніж в Європі, для лікування ювенільного ревматоїдного артриту – у 3 рази менше препаратів, ніж в Європі.

У свою чергу, через відсутність конкуренції, ціни на ліки в Україні є значно вищими, ніж в референтних країнах. За даними пацієнтських організацій, 30% препаратів в Україні коштують дорожче, ніж в Європі. Вартість деяких препаратів в аптеках України вища більш ніж у 20 разів.

Спрощена реєстрація відкриває український ринок для багатьох препаратів, які вже зареєстровані в ЄС та в інших суворих регуляторних юрисдикціях, перелічених в законі. Замість того, щоб чекати рік і більше на реєстрацію лікарського засобу за загальною процедурою, пацієнти зможуть отримати необхідні, якісні та ефективні лікарські засоби значно швидше. А конкуренція створить сприятливе поле для зниження цін.

«Уряд та МОЗ робитимуть все від нас залежне для максимального спрощення бізнесу в Україні і, сподіваємося, в свою чергу отримати нижчі ціни на препарати для українських пацієнтів. – заявила доктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров`я України. – Ми сподіваємось, що запуск спрощеної реєстрації розширить асортимент лікарських засобів та зробить їх більш доступними для пацієнтів».

Державний експертний центр уже здійснив пілотну реєстрацію препарату за прискореною процедурою та врахував усі недоліки в новій редакції підзаконних актів.

«Ми намагались зробити процедуру реєстрації максимально доступною та зрозумілою для заявників. – пояснює Тетяна Думенко, директор Державного експертного центру. – Ми працювали спільно з представниками бізнес-асоціацій, аби зробити процес реєстрації зручним для всіх сторін. Оновлена регуляторна база спрямована на оптимізацію документообігу, створення умов для комунікації заявника і ДЕЦ та мінімізацію випадків відхилення заяв з технічних причин. Ми готові надавати консультації щодо реєстрації і чекаємо на заявки».

Бізнес-асоціації підтримали зміни та заявили, що це важливий крок для спрощення ведення бізнесу у фармацевтичній сфері, який сприятиме приходу в Україну важливих для пацієнтів лікарських засобів.

«Спрощена реєстрація дає позитивний сигнал фармацевтичному бізнесу, це важливий крок назустріч. – прокоментував Томаш Фіала, Президент Європейської Бізнес Асоціації. – Ми вітаємо цей крок, який нарешті надасть можливість компаніям застосовувати процедуру на практиці. Ця ініціатива має відкрити доступ до лікарських засобів, які недоступні поки що пацієнтам України. Ми сподіваємось, що практичне впровадження нової процедури призведе до того, що в Україну прийдуть інноваційні ліки, ліки для лікування рідкісних захворювань та інші лікарські засоби, відповідно до потреб населення. Спрощена реєстрація ліків є єдиним поки що реальним кроком, націленим на спрощення ведення бізнесу в фармацевтичній сфері, беручи до уваги ті ускладнення, що призводять до збільшення витрат, які мають місце на стадії виходу лікарських засобів на ринок України».

«Запуск процедури спрощеної реєстрації – важливий сигнал для іноземних інвесторів. – заявив Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати. – Він показує готовність державних органів влади до діалогу і до співпраці з бізнесом. Проте ще важливішим цей крок є для українських пацієнтів, для яких спрощена реєстрація означає швидку появу в Україні інноваційного ефективного лікування».

12.12.2017 р.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

 

В облдержадміністрації обговорили проект обласного бюджету на 2018 рік

 

11 грудня під керівництвом голови обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука відбулось розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, заступники голови адміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів ЦОВВ.

На порядок денний винесено одне питання: “Про проект обласного бюджету на 2018 рік”.

Так, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич проінформував присутніх про основні особливості проекту обласного бюджету на 2018 рік.

Сергій Адамович зазначив, що основним бюджетоутворюючим джерелом надходжень є податок на доходи фізичних осіб, який розраховано в сумі 652,5 млн. грн. і складає  85,9 % від прогнозного обсягу доходів загального фонду 2018 року.

В цілому ж прогнозні показники доходів загального фонду обласного бюджету на 2018 рік, у порівнянні із затвердженим на 2017 рік, збільшено на 112,1 млн.грн. або на 17,3% та становлять 759,5 млн.гривень.

Що стосується доходів спеціального фонду обласного бюджету, то у порівнянні із затвердженими показниками на 2017 рік вони зменшились на 430,6 млн.грн. або на 77,2% та становлять 127,3 млн.грн.,

За словами доповідача, якщо порівнювати проект обласного бюджету на 2018 рік з попереднім бюджетом, то в ньому є ряд особливостей, а саме:

– З державного бюджету на фінансування з обласного бюджету передаються 3 вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, на що спрямовується 47,1 млн.грн. власних доходів.

– З обласного бюджету на фінансування з державного бюджету передаються заклади ветеринарної медицини, що зменшує навантаження на обласний бюджет майже на 55 млн.гривень.

– Мінімальна заробітна плата закладена на рівні 3723 грн.

– При розрахунку незахищених статей витрат розпорядників коштів врахований показник інфляції в розмірі 9%.

– Вперше передбачаються нові видатки – на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в сумі 456,5 млн.грн. за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

Більш детально, за напрямками фінансування галузей, поінформували головні розпорядники коштів.

Завершуючи виступ, Сергій Пенюшкевич відмітив, що цей проект бюджету є базовим, без розподілу капітальних видатків, але він збалансований і забезпечує потребу по захищеним статтям видатків в умовах підвищених соціальних стандартів, тарифів і цін.  Тому, питання, які не були враховані зараз, будуть розглядатися в процесі уточнення показників бюджету при розподілі вільного залишку коштів та видатків розвитку на найближчій бюджетній сесії.

У свою чергу, голова адміністрації Олександр Корнійчук зауважив, що у цьому році ми маємо можливість вчасно сформувати проект обласного бюджету на наступний рік та подати його на розгляд обласній раді, а це дасть можливість забезпечити комунальні заклади області необхідним ресурсом для роботи вже з перших днів нового року.

“Цей бюджет побудований вже на новому розмірі мінімальної заробітної  плати 3723,0 гривні і, я впевнений, що цей показник у наступному році буде зростати. Президент України у нещодавній своїй заяві висловив упевненість, що темпи росту економіки дозволяють підняти планку мінімального заробітку до 4100,0 гривень”, – сказав Олександр Олександрович.

Проект бюджету буде надано обласній раді для розгляду та затвердження депутатами облради на сімнадцятій черговій сесії, пленарне засідання якої заплановане на 22 грудня цього року.

12.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Конкурс педагогічної творчості та майстерності

 

Традиційний конкурс педагогічної майстерності – одна з найяскравіших подій в районі. Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності, відмови від шаблонних форм і методів роботи, уміння творчо будувати навчально-виховний процес. Головне – вчитель має бути творчою особистістю. І участь у конкурсі «Вчитель року» дає можливість, а точніше, шанс заявити про себе як про фахово компетентну, творчу особистість, яка сміливо й впевнено йде на професійний ринг. Його переможці – безумовні «зірки». Конкурс, як прожектор, висвітлює «нові землі» й особистості . І щороку їх знання, вміння, творчість, наполегливість не залишаються непоміченими.

Усі – учасники, призери, і, тим паче, переможці – здобувають новий статус. Крок за кроком, сходинка за сходинкою найсильніші сміливо й впевнено йдуть до вершин професійного Олімпу. Перемога на кожному етапі – вагома й знаменна: педагог стає «обличчям» рідної школи, району, області.

8 грудня на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей №2»  проведено районний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018», в якому взяли участь 8 педагогічних працівників, переможці І (заочного) етапу районного конкурсу. Цьогорічні змагання відбулося у трьох номінаціях: «Українська мова та література», «Фізика» та «Фізична культура».

Учасники мали можливість взяти участь у таких конкурсних випробуваннях: представлення власного досвіду роботи, практична робота, майстер-клас, складання ментальної та дорожньої картки навчального заняття.

Конкурс був нелегким, вимагав багато зусиль, уміння й натхнення та гармонії між розумом і волею. Та ще важче було членам журі визначити кращих із кращих. Бо для кожного з них школа – це життя, а вчительський талант – це насамперед  покликання і невтомна праця, що не може звершитись в якійсь єдиній миті чи дні.

Переможцями стали:

 

В номінації «Українська мова та література»:

І місце - вчитель української мови та літератури Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Нагурна Віта Вікторівна; 

ІІ місце - вчитель української мови та літератури Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Мисюк Неля Василівна.

 

В номінації  «Фізика»:

І місце - вчитель фізики Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Лисай Олександр Дмитрович;

ІІ місце - вчитель  фізики Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Горох Лариса Романівна;

ІІІ місце - вчитель фізики Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст.  Кухар Михайло Васильович.

 

В номінації  «Фізична культура»:

І місце - вчитель фізичної культури Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.д/с» Горох Микола Миколайович;

ІІ місце - вчитель фізичної культури Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, гімназія» Нечай Валентин Анатолійович;

ІІІ місце - вчитель фізичної культури Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Голик  Віталій Сергійович.

ФОТОКОЛАЖ

12.12.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

По вірі живи

У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація літературно-художнього видання «Повір і живи!». Це єдиний збірник духовної поезії, виданий на Хмельниччині на честь 500-річчя Реформації – християнського духовно-просвітницького Руху, що змінив світ. Книга видана за фінансової підтримки Управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації.

Завідувач сектору національностей та релігій управління культури національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Олена Западенко подякувала авторам унікальної збірки, об`єднаних християнськими переконаннями, які є основою їхнього життя та творчості.

Роздумами про важливу роль Реформації, яка відкрила європейцям, а тепер і українцям справжню цінність людського життя, унікальність особистості, як Божого творіння, поділився Валерій Хома – керівник Хмельницького обласного комітету з святкування 500-річчя Реформації.

Упорядник і редактор видання Лариса Мельник розповіла про ідею створення збірки та представила її авторів, а потім лунала прекрасна, духовна поезія, яка очищує душу і наповнює її світлою любов`ю.

Учасники заходу висловили побажання, щоб видання надійшло в кожну бібліотеку області.

12.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

До Ізяслава завітав різдвяний Потяг Святого Миколая «Труханівська Січ»
 


        10 грудня місто Ізяслав  відвідали учасники 10 потягу Єднання України «Труханівська Січ», або вірніше 2-го різдвяного Потягу святого Миколая.

Ця Акція ініційована волонтерами та громадськими діячами в рамках реалізації Програми Президента України Петра Порошенка з підтримки національної єдності. Мета акції: сприяти консолідації суспільства та взаєморозумінню мешканців різних куточків України, піднесенню патріотичного духу українців, популяризації національної культури, а також проведення діалогів та дискусій на актуальні для сьогодення питання. Більше 120 представників учнівської молоді, студентства, волонтерів, журналістів,   митців та військових зі Сходу України - Донецької, Луганської, Чернігівської, Сумської областей та міста Київ – вирушили потягом до різних регіонів України, щоб привітати із прийдешніми  Різдвяними та новорічними святами. Особливість цьогорічного потягу полягає в тому, що вперше вітання лунатимуть не із заходу на схід, а навпаки зі сходу на захід.

Під музику народного аматорського ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури учасників потягу на пероні залізничної станції Ізяслав зустрічали: керівник апарату Ізяславської районної державної адміністрації Ольга Манзюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук, Ізяславський районний військовий комісар Сергій Царук, начальник залізничної стації Ізяслав Любов Якобчук, представники навчальних закладів та жителі міста Ізяслав.

За прадавнім звичаєм гостей привітали ізяславським короваєм. Від імені учасників Різдвяного потягу святого Миколая його прийняв координатор проекту Потяг Єднання «Труханівська Січ» Микола Бондар.   

Для  гостей Ізяславщини було підготовлено насичену та змістовну програму перебування.

В Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім. О.Кушнірука було представлено систему роботи із патріотичного виховання учнівської молоді району. Зокрема учасників потягу познайомили із біографіями учасників Антитерористичної операції на сході України Олександра Кушнірука, ім’я якого носить заклад, та  ще одного випускника закладу Героя України Олександра Петраківського.  Також  всі переглянули відеофільми про історію та діяльність військо-патріотичного клубу «Каскад», що не один десяток років діє на базі навчального закладу. Також усі бажаючі отримали змогу повправлятися у неповному розбиранні-збиранні автомата Калашникова, в спорядженні парашуту, ознайомитись із різноманітним військовим спорядженням. У стінах закладу було представлено інформаційні стенди із діяльності волонтерів району.

Також учасники потягу Єднання ознайомились із експозицією Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею. Особливе захоплення у  відвідувачів викликала факсимільна копія Української Першокниги, на якій складають присягу на вірність народу України Президенти нашої держави – Двірецько-Пересопницького Євангелія. Творення цієї книги було розпочате майже півстоліття тому на території Ізяславщини за сприяння та коштом княгині Анастасії Заславської. Крім того для гостей міста було  проведено оглядову автобусну екскурсію містом, під час якої вони поклали квіти до дошки пам’яті на місці спорудження пам’ятнику українським воїнам, які загинули під час українсько-російської війни, до погруддя Олександра Кушнірука, до братської могили воїнів-визволителів в Парку Слави, до пам’ятного знаку Тарасу Шевченку. До меморіалу жертвам голодоморів та політичних репресій в Україні  гостями Ізяславщини було покладено композицію із колосків та квітів.

У приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулась зустріч Різдвяного потягу святого Миколая із  членами районної ради лідерів та лідерами учнівського самоврядування  закладів освіти міста. У ході спілкування представники Ізяславщини розповіли про традиції  різдвяно-новорічних свят краю. Також в ході спілкування лунали вітання, сміх - саме те, що зближує незнайомих людей і дає їм змогу порозумітися, потоваришувати, розширити світ взаємин. Місцева учнівська молодь подарувала своїм новим друзям на згадку про візит до Ізяславщини виготовлені власноруч подарунки – іграшкові песики - як символ вічної дружби та символ прийдешнього 2018 року.

У рамках акції проведено флеш-моб – на плакаті, вивішеному у вестибюлі закладу, учасники зустрічі залишили свої враження і побажання.

Завершився насичений день святковим концертом. Подарунком до прийдешніх свят від гостей міста став виступ  духового оркестру  101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних Сил України, котрий створив особливу атмосферу святкового настрою, подарувавши усім присутнім у залі чудові хвилини відпочинку і творчої наснаги одночасно, знявши втому концертом, наповненим позитивною енергетичною динамікою, художньою майстерністю.

У відповідь творчі колективи та солісти міста Ізяслав на знак подяки за вітання подарували свої творчі виступи. 

За активну громадську позицію, патріотизм, сприяння і значний внесок у популяризацію Збройних Сил України в суспільстві, пропагування національно-патріотичного виховання та з нагоди 26-ї річниці збройних сил України координатором проекту «Потяг Єднання «Труханівська Січ» Миколою Бондарем від імені начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майора  О.Грунтковського було вручено Грамоти Ізяславській районній державній адміністрації, Ізяславській міській раді, відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, військово-патріотичному клубу «Каскад» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім. О.Кушнірука, голові районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство» Олексію Корінцю, Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

Наприкінці концерту з вітальним словом до присутніх звернулись керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк та Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Головним акцентом їх виступу стала теза про те, що немає східної чи західної, південної чи північної України. Такий поділ створено штучно нашими недругами,   для того, щоб нас посварити та розділити. Але проведення таких заходів є свідченням того, що ми єдині і в єдності наша сила. Вони вручили учасникам проекту Подяку Ізяславської районної державної адміністрації, Ізяславської районної ради, Ізяславської міської ради та Державний Прапор України. У відповідь координатор проекту Микола Бондар та група учасників потягу подякували за гостинний прийом в Ізяславі та висловили побажання ще не один раз відвідати наше місто з подібними заходами патріотичного змісту.

Також під час заходу було вручено подарунки учасникам потягу від волонтерської групи релігійних громад району Української Православної Церкви Київський патріархат, які вручив благочинний храмів Ізяславського округу митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук, та солодощі від учнів та педагогів району.

Великий внесок в організацію перебування учасників Різдвяного потягу святого Миколая внесли члени районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство», які забезпечили смачне дворазове харчування гостей міста, приготоване за давніми козацькими рецептами та традиціями у казанах на відкритому вогні.

Проведений на тернах Ізяславщини етап Різдвяного потягу святого Миколая «Труханівська Січ» в черговий раз підтвердив, що УКРАЇНА ЄДИНА і РАЗОМ - МИ СИЛА! 

ФОТОКОЛАЖ

11.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Нова форма сімейного влаштування дітей – патронатна сім’я

      

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Мета патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини шляхом надання соціальних послуг, під час перебування дитини в сімейному середовищі патронатної сім’ї, а не в інтернатному закладі закритого типу.  Патронатні сім’ї приймають дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це своєрідна домашня альтернатива Центрам соціально-психологічної реабілітації. Така форма виховання останні роки існувала в Україні як експеримент. А цього року держава уперше виділила кошти на створення  патронатних родин і оголосила набір батьків-вихователів.

Законом України № 936-VІІІ від 26.01.2016 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», визначено, що термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців. У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

Важливим є обов’язкове проходження кандидатами в патронатні батьки спеціального курсу навчання, яке передбачає підготовку батьків до виховання дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту населення за визначенням відповідно місцевої державної адміністрації або місцевої ради.

За детальною інформацією щодо створення патронатної  родини звертатись до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: м. Ізяслав, вул. Незалежності, 43 (ІІ поверх), телефон для довідок: 4-21-38 та до районної служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації (м.Ізяслав, вул.Незалежності, 2 (І поверх), телефон для довідок: 4-29-55).

11.12.2017 р.

               За матеріалами Ізяславського РЦСССДМ

В Україні переглянули норми харчування

 

7 грудня вступив у дію наказ МОЗ, який затверджує нові норми фізіологічних потреб в основних харчових речовинах і енергії. Вперше за 18 років переглянуто добові потреби для різних груп: калорійність харчування дітей та підлітків, дорослих, вагітних жінок та працівників особливо важкої фізичної праці.

У Наказі МОЗ № 1073 «Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії» враховано рекомендації та стандарти ВООЗ та Європейської агенції з харчової безпеки, зокрема – щодо зменшення норми калорійності для дітей різного віку. Проблема надмірної ваги та ожиріння у дітей і підлітків стає все масштабнішою у Європейському регіоні. Дитяче ожиріння вважається одним із найсерйозніших викликів для громадського здоров’я в XXI столітті. За даними ВООЗ, кожен третій підліток в Європі має надлишкову масу тіла або страждає на ожиріння. Особливе занепокоєння викликає той факт, що епідемія зростає в країнах Східної Європи, де показники традиційно були нижчими.

Актуальною є ця проблема і для України. За даними Центру медичної статистики МОЗ України, щороку фіксують 15,5 тис нових випадків ожиріння у дітей. Загалом таких дітей в Україні близько 70 тис (за даними 2016 року). Тому в оновлених нормах МОЗ зменшує норму потреби в енергії для дітей різних вікових груп за рахунок зменшення потреб у нетваринних білках та у вуглеводах. При цьому норма потреби у найбільш збалансованих тваринних білках збільшена. Одночасно, зменшена потреба у жирах для дітей дошкільного віку та збільшена аналогічна потреба у жирах для школярів.

Переглянуті норми потреб у мінералах та вітамінах для дітей та дорослих. Грунтуючись на результатах досліджень, рекомендаціях авторитетних українських та світових організацій в галузі охорони здоров’я, зменшена норма потреб у вітаміні А, збільшена норма вітаміну D, фолієвої кислоти.

В оновленому документі вперше введено норми харчування для вагітних жінок та жінок, які годують груддю. Введено нову групу для працівників особливо важкої фізичної праці, до якої також мають бути віднесені військовослужбовці спеціального призначення. Нарешті норми харчування наших захисників будуть відповідати світовим стандартам.

11.12.2017 р.

Прес-служба Міністерства охорони здоров'я України

 

«Година Коду»

 

У рамках тижня комп'ютерних наук стартувала глобальна ініціатива «Година Коду». У цьому році Україна вже вкотре приєднується до цієї глобальної освітньої акції. Щороку все більше країн долучаються до цієї акції.

Година Коду – це освітній проект, мета якого – продемонструвати, що навчитися основам програмування може кожен, незалежно від віку, соціального статусу або знань.

Цьогоріч в Україні відзначення цієї події відбулось з 4 по 10 грудня. Загальноосвітні школи Ізяславщини також приєдналися до Міжнародного тижня програмування.

Учні із задоволенням поринають у цікавий світ інформатики. Вони навчаються кодуванню, написанню програм – усе в зручній ігровій формі, а також «юні програмісти» намагаються випередити своїх ровесників.

Уміти кодувати, звичайно, не означає, що у майбутньому людина стане програмістом, але ця навичка розвиває аналітичне, нестандартне мислення, новаторський підхід, креативність.

За успішне виконання завдань учасники проекту «Година коду» отримали сертифікати.

Своєю участю в «Годині Коду» навчальні заклади піднімають міжнародний рейтинг України. 

ФОТОКОЛАЖ

11.12.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді

та спорту райдержадміністрації

 

Звернення з нагоди Міжнародного дня прав людини

 

Шановна українська громадо!

У 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини - перший міжнародний документ, який засвідчив рівність усіх людей.

Цей невеликий за обсягом, але авторитетний акт, що перекладений на 370 мов, є унікальним зосередженням міжнародних норм у відповідній сфері, який визначає фундаментальні обриси цивілізованого суспільства на основі поваги до прав людини як першочергового обов’язку держави.

Декларація разом з Міжнародним пактом про економічні, соціальні та культурні права, а також Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, прийнятими Генеральною Асамблеєю ООН 16 грудня 1966 року, визначається як Міжнародний білль про права людини.

Громадяни України разом зі світовим співтовариством відзначають цю дату не тільки згадуючи один з основоположних постулатів взаємовідносин держави і громадянина, а й підтверджуючи, що захист прав людини - найголовніша національна цінність, що визначена Основним Законом України.

Ця цінність відчувається особливо гостро сьогодні, коли підступна і злочинна російська агресія продовжує калічити людські життя в окупованому Криму та на Донбасі. Цілеспрямовано руйнуючи основи міжнародного правопорядку в Європі, Російська Федерація всіляко намагається відгородитися від скоєного.

Переконаний, що завдяки міжнародній єдності і солідарності з Україною та силі міжнародного права ці наміри Кремля приречені на поразку, адже відповідальності за скоєні злочини не уникнути.

У цей день ми згадуємо наших співвітчизників — українських політичних в’язнів, незаконно утримуваних Росією.

Я вдячний нашим міжнародним партнерам, які разом з нами докладають зусиль щодо звільнення бранців. Переконаний, правда і справедливість переможуть.

Болючою є ситуація в окупованому Криму, де в умовах російської окупаційної влади права українських громадян порушуються кожного дня. І ця тенденція тільки посилюється.

За них борються не лише в Україні, на їх захист постав увесь світ. Ми продовжуватимемо зміцнювати міжнародний фронт на захист прав людини, людської гідності та свободи. І ми уже маємо перемоги на цьому фронті.

Так, на звернення України Міжнародний кримінальний суд проводить розслідування подій в Україні часів Революції Гідності та здійснення агресії Російською Федерацією. Нещодавно у своїй черговій доповіді цей високоповажний Суд чітко і недвозначно заявив про пряму збройну агресію Росії проти України. І яких би зусиль не докладала Москва, усі злодіяння, які чинить окупант на нашій землі, методично фіксуються в Гаазі.

Дорогі співвітчизники!

Окремо хочу звернутися до наших співгромадян, які з тих чи інших обставин змушені перебувати під російською окупацією в окремих районах Донецької та Луганської областей та у Криму.

Щиро дякую вам за мужність та непохитність, за незламну віру у справедливість та нашу Українську державу.

Переконаний, що завдяки наших цілеспрямованим зусиллями та консолідованій міжнародній підтримці ми подолаємо усі випробування, які випали на долю України у боротьбі за свою незалежність та територіальну цілісність.

Як Глава держави я докладав та надалі докладатиму максимум зусиль для повернення української території, а також боротимусь за кожного, хто зазнає утисків агресора.

Запевняю, після відновлення українського суверенітету на захоплених ворогом територіях права громадян обов’язково будуть захищені.

Водночас закликаю Уряд спільно з громадськістю активізувати роботу щодо виконання Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженої моїм Указом у 2015 році.

Вітаю усіх з Міжнародним днем прав людини.

Зичу наснаги до розбудови і зміцнення демократичної та правової держави.

Слава Україні!

 

Петро ПОРОШЕНКО

10.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

9 ГРУДНЯ - 100-РІЧЧЯ ПЕРШОГО КУРУЛТАЮ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

 

9 грудня 2017 року виповнюється 100 років з часу відкриття першого Курултаю кримськотатарського народу. Ця подія знаменувала підйом кримськотатарського національного руху періоду Революції 1917-1921 років, засвідчила волю до самовизначення та державницькі прагнення кримських татар.

Так само, як Українська Народна Республіка, у грудні 1917 – січні 1918 року Крим зазнав збройної агресії більшовиків, які поставили собі за мету ліквідацію «буржуазних» урядів народів колишньої Російської імперії. Національне державотворення кримських татар було перервано більшовицькою окупацією.

7 квітня (25 березня за старим стилем) 1917 року у Сімферополі було скликано Всекримський мусульманських з’їзд, в роботі якого взяли участь близько півтори тисячі делегатів. З’їзд обрав Тимчасовий кримсько-мусульманський виконавчий комітет (Мусвиконком) на чолі з молодим муфтієм Номаном Челебіджіханом. Дуже швидко Мусвиконком перетворився на національне представництво кримських татар, з яким рахувалися російський Тимчасовий уряд та Українська Центральна рада.

Курултай розпочав роботу 9 грудня (26 листопада) 1917 року в Ханському палаці у Бахчисараї. Його засідання з перервами тривали 18 днів – до 26 (13) грудня. Було обрано президію, у складі Номана Челебіджіхана, Джафера Сейдамета, Сеїтджеліля Хаттата, Абдул Хакіма Хільмі, Заредина Ефенді, Шефіки Гаспринської та Амета Озенбашли.

В останній день роботи Курултай проголосив Кримську Народну Республіку, ухвалив Конституцію та обрав керівництво Курултаю як національного парламенту. Втілити у життя рішення, ухвалені Курултаєм, не вдалося. Протягом січня 1918 року більшовики захопили Крим і встановили свою владу на півострові. Багато діячів кримськотатарського національного руху, у тому числі Номан Челебіджіхан, стали жертвами більшовицького терору.

Традиція скликання загальнонаціональної асамблеї була відроджена 26 червня 1991 року, коли з ініціативи Організації кримськотатарського національного руху в Сімферополі було відкрито Другий Курултай.

Остання позачергова сесія Курултаю відбулася 29 березня 2014 року в Бахчисараї. Подальша діяльність представницьких органів кримських татар в умовах окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя виявилася неможливою. 26 квітня російський «верховний суд Криму» визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність на території РФ.

Довідково

Курултай – традиційна для тюркських народів форма загальних представницьких зборів для вирішення важливих питань, аналог слов’янського віча.

Нині Курултай кримськотатарського народу – це національний з’їзд, вищий повноважний представницький орган кримськотатарського народу, який періодично скликається для вирішення всіх суттєвих питань суспільно-політичної, соціально-економічної, культурної та інших сфер життя кримських татар. Курултай визначає основні напрямки та форми діяльності Меджлісу кримськотатарського народу – вищого повноважного представницько-виконавчого органу кримських татар в період між сесіями Курултаю.

09.12.2017 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам'яті http://www.memory.gov.ua/

 

Свято Катерини – свято дівочої долі

 

7 грудня, за народним календарем, свято Катерини – свято дівочої долі. У Великорадогощанському січовому товаристві це свято юних лель та дан, які у майбутньому стануть берегинями – земними богинями добра і захисту родини від усякого зла. Тому і поспішають до української світлиці в цей день родини, в яких підростають дівчатка, адже їх доньки подорослішали і вже з дитинства прагнуть переймати безцінний досвід жіночої мудрості та майстерності.

Як гарно цього року виступали першокласниці, як швидко справлялись з усіма завданнями! А скільки жартів звучало на вечорницях, якою смачною була каша, зварена старшими дівчатами! Окрасою світлиці стали вишиті та шиті вироби, які підготували дівчатка першого та п’ятого класів разом зі своїми мамами.

Тепло від печі, щирі посмішки, таємниці гадань дівчат, гарні колядки – що ще потрібно в зоряний зимовий вечір у тісному родинному колі!

08.12.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Черговий виїзд «Мобільного офісу»

 

На Ізяславщині організовано роботу «мобільного соціального офісу», яка забезпечує в межах своїх повноважень реалізацію державної політики соціального захисту населення та сприяє покращенню соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання громадян. Виїзне обслуговування населення за їх місцем проживання здійснюється шляхом залучення фахівців відповідних служб району.

06 грудня відбувся черговий виїзд «мобільного соціального офісу».  Цього разу візит був до сіл Кунівської та Дертківської сільських рад.

У роботі офісу взяли участь представники Ізяславського відділу Білогірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області – Завальська Г.В., Ізяславського управління соціального захисту населення райдержадміністрації – Веклюк О.М.,  Ізяславського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – Дацюк Т.І., служби у справах дітей райдержадміністрації - Поцілуйко О.М. На виїзному прийомі побувала 21 особа. Спеціалістами різних служб району у рамках «мобільного соціального офісу» надавались кваліфіковані роз´яснення та консультації з різних питань соціального характеру.

Користуючись нагодою, представники служби у справах дітей при райдержадміністрації відвідали сім´ї,  які перебувають у складних життєвих обставинах,  а представники районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – пристарілих.

08.12.2017 р.

За матеріалами управління соціального захисту населення

 

Парламент схвалив проект закону про Держбюджет на 2018 рік з доходами 1,2 трлн грн і прогнозним ростом економіки в 3%

 

Верховна Рада України схвалила вчасно підготовлений Урядом проект закону про Державний бюджет на 2018 рік, який передбачає зростання доходів бюджету до 1,2 трлн грн та зростання ВВП на 3%. За відповідне рішення проголосували 273 народних депутати.

Документ, розроблений у рамках трирічного бюджетного планування і з урахуванням рекомендацій міжнародних фінансових організацій, розглядався у другому читанні і увібрав поправки та пропозиції народних депутатів.

Як підкреслював Глава Уряду Володимир Гройсман, бюджет є чітко пріоритезованим і спрямованим на розвиток і модернізацію держави.

«Хочу подякувати всім за пропозиції, зауваження та остаточні рішення, ухвалені в Парламенті. Наступний, 2018 рік, має стати роком економічного зростання. Ми маємо досягти реальних змін у державі», – сказав Володимир Гройсман.

Напередодні голосування по бюджету, Верховна Рада схвалила пов’язані з бюджетом зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України. Під час обговорення документа урядовці та парламентарі погодилися, що цього року бюджетний процес відзначився злагодженою і конструктивною співпрацею Уряду, Парламенту, Президента та представників органів місцевого врядування. Сторони домовилися за результатами першого кварталу 2018 року розглянути можливість подальшого підвищення соціальних стандартів.

Довідково
Кабінет Міністрів України відповідно до вимог законодавства подав проект Держбюджету на 2018 рік на розгляд Верховної Ради України 15 вересня поточного року. Через два місяці – 14 листопада – Верховна Рада підтримала проект бюджету в першому читанні.
В рамках підготовки до другого читання, Уряд запропонував дещо оновити кошторис, передусім в частині фінансування найбільш актуальних для економіки програм, а також переглянути макропоказники, зокрема інфляційні очікування. Разом з тим, ідеологія документа залишилася незмінною. Бюджет визнано бюджетом розвитку з повним урахуванням цілей децентралізації та орієнтирів економічного зростання. Основними пріоритетами залишаються фінансування потреб безпеки та оборони, запровадження низки програм підтримки реального сектору – передусім аграрної сфери та дорожнього будівництва, а також підвищення соціальних стандартів шляхом збільшення асигнувань на систему охорони здоров’я та освіти.

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ БЮДЖЕТУ

08.12.2017 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Виставка до Дня Збройних Сил України

 

Щорічно 6 грудня у день ухвалення Закону України «Про Збройні сили України» відзначається День Збройних сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у кривавих війнах та конфліктах від Київської Русі і до нашого часу.

Із нагоди свята у приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» діяла ілюстративна виставка «Воїни. Історія українського війська». Концепція проекту – презентація українського воїнства від найдавніших часів до сьогодення.

Дана виставка діяла протягом цього тижня у рамках посилення військово-патріотичного виховання учнівської молоді, вдячності тим, хто віддав за неї життя; формування активної громадянської позиції дітей щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів, віру в краще майбутнє України.

Адже уся історія України – тривалий період тотальної колонізації та знекровлюючих спустошень. На жертовник здобуття волі, свободи та незалежності український народ поклав мільйони полеглих, фізично і духовно скалічених кращих синів і дочок. Однак жодна хвиля руйнації не знищила прагнення українського народу розбудовувати власну державу, творити національні Збройні Сили, які протягом існування української державності на різних етапах історичного розвитку завжди були тією силою, наявність якої зміцнювала національну свідомість, стимулювала народ до боротьби за свою незалежність.

Після перегляду тематичної виставки та знаючи про криваві події, які відбуваються вже чотири роки поспіль на Сході України, у дітей посилилось бажання дорожити честю і бойовою славою Збройних сил, тому що на наших військових покладена священна місія - боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу. І найголовніше, діти зробили для себе висновок, що єдиним гарантом збереження нації є наявність національних Збройних сил.

А щоб надихало усіх військовослужбовців на нові звершення у благородній справі служіння власному народові, діти написали їм листи, котрі найближчим часом будуть передані на передову. 

ФОТОКОЛАЖ

08.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Оголошується конкурс інвестиційних агро-проектів в аграрній і суміжних галузях

 

Платформа розвитку агробізнесу AgroTalks в партнерстві і в інтересах профільних інвесторів оголошує про Конкурс інвестиційних агро-проектів в аграрній і суміжних галузях.

Прийом заявок проводиться на конкурсній основі для участі в програмі акселерації, а також подальшого залучення інвестицій, масштабування і продажу бізнесу і має на увазі індивідуальну роботу з командою проекту.

На Конкурс приймаються бізнес-проекти (якщо мета – залучення інвестицій для масштабування бізнесу або необхідні консультації профільних експертів і участь менторів) і стартапи, де є ідея, прототип або вже готове рішення.

 Конкурсна комісія віддає перевагу проектам в наступних категоріях:

1. Інноваційні та технологічні стартапи – спрямовані на вирішення актуальних ринкових проблем, з якими стикаються фермери, агрокомпанії, а також інші учасники ринку. Зокрема, Платформа розвитку агробізнесу в співробітництві з агрокомпаніями публікують актуальні технологічні завдання, з якими можна ознайомитися на сторінці – http://agrotalks.com/tasks/

2. Діючі бізнес-проекти і агропідприємства – з метою масштабування бізнесу або залучення стратегічного інвестора, продажу активів компанії

Всі проекти проходять конкурсний відбір і повинні відповідати базовим критерію і вимогам:

1. Галузева приналежність: аграрний сектор, переробна і харчова промисловість, агро-IT, інтернет речей і електроніка, а також інші міжгалузеві проекти

2. Наявність реального попиту і / або вирішення актуальної ринкової проблеми / завдання

3. Можливість монетизації і масштабування бізнесу

Відбір перспективних проектів складається з кількох етапів, в яких беруть участь команда Платформи розвитку агробізнесу, профільні інвестори, ментори і експерти з бізнесу. Спочатку проекти співвідносяться з первинними критеріями відбору, потім автори представляють і захищають свої проекти в індивідуальному порядку.

В рамках Конкурсу будуть обрані 15 проектів, які пройшли всі етапи відбору. Командам проектів бізнес-акселератор AgroTalks надасть експертну підтримку, яка, в залежності від стадії реалізації, включає в себе – акселерацію, експертизу і менторство експертів ринку, супровід інвестиційних угод, підготовку бізнес-плану, оцінку ефективності та ін.

7 проектів вийдуть у фінал конкурсу та крім участі в акселераційній програмі, зможуть презентувати свої проекти на профільній події Платформи в лютому, перед інвесторами і галузевими експертами для публічної оцінки і можливості залучення інвестицій.

Це третя хвиля набору проектів в бізнес-акселератор AgroTalks і перша – в форматі Конкурсу. У перших двох хвилях надійшло 113 заявок на розгляд. За підсумками відбору 8 проектів пройшли програму акселерації, п’ять в процесі. Наразі 7 проектів ведуть переговори з потенційними інвесторами.

Якщо ви хочете залучити інвестиції, прокачати вашу ідею або отримати зворотній зв’язок від експертів в потрібній вам галузі, поспішайте подати заявку на сайті до 31 грудня 2017 року включно.

З усіх питань можна звернутися на t.kornienko@agrotalks.com або за телефоном +38093 276-29-63.

08.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Тиждень права

 

Щорічно в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права, який був затверджений Указом Президента України від 08.12.2017 року №1149/2008 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Захід проводиться щороку у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй було прийнято Загальну декларацію прав людини.

2017 рік не є виключенням, і план заходів щодо проведення Тижня права затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. № 579-р.

Відповідно до цього плану головний спеціаліст відділу «Ізяславське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зоя Гонтарук відвідала  Ізяславську школу І-ІІІ ст. №1 та Ізяславський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів № 5 ім. О.П.Онищука, гімназія”, де провела лекцію для учнів 8-10 класів на тему: «Права людини, шляхи їх захисту та відповідальність за їх порушення». Під час лекції, Зоя Гонтарук розповіла учням про історію проголошення Загальної декларації прав людини, про основоположні права, які дана Декларація закріпила, а також про відповідальність осіб при порушенні даних прав, зокрема про особливості кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх осіб.

08.12.2017 р.

За матеріалами відділу «Ізяславське бюро правової допомоги»

 

Вітання Президента з нагоди Дня місцевого самоврядування

 

Шановні співвітчизники!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня місцевого самоврядування.

Сьогодні ми є свідками історичного моменту — на наших очах втілюються в життя ідеали місцевої демократії, закладені у Європейській хартії місцевого самоврядування.

Громадяни та обрані ними органи місцевого самоврядування вперше в історії сучасної України отримали інструменти для формування самодостатніх громад як основи сильної та заможної європейської України. Додаткові кошти місцевих бюджетів, отримані об’єднаними територіальними громадами, дали змогу розбудувати інфраструктуру сіл, селищ, міст, відремонтувати та збудувати нові соціальні об’єкти, залучити до громад нові виробничі потужності тощо.

Попереду ще багато роботи. Обраний нашою державою і її громадянами європейський вектор розвитку, невід’ємною та необхідною складовою якого є ідея децентралізації влади, вимагає від кожного з нас як відповідальних членів прогресивного громадянського суспільства щоденної наполегливої праці.

Кожен свідомий громадянин України, кожен староста, кожен депутат місцевої ради та сільський, селищний, міський голова має зробити все можливе задля утвердження в сучасній Україні прогресивних ідеалів народовладдя та історичних українських традицій самоорганізації громад.

Бажаю усім наснаги і терпеливості, твердості духу та впевненості у власних силах. Я вірю в вас і я вірю у майбутнє України, наповнене новими успіхами та здобутками!

 

Петро ПОРОШЕНКО

07.12.2017 р.

  

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

7 грудня - День місцевого самоврядування

 

Шановні працівники органів місцевого самоврядування, депутати рад, активісти самоврядних органів!

Щиро вітаю Вас з професійним святом — Днем місцевого самоврядування в Україні!

 

Цей день стоїть в ряду дат, пов’язаних із здобуттям Україною незалежності і розбудовою власної державності та демократії. Він об’єднав людей активної життєвої позиції, лідерів територіальних громад, організаторів втілення в життя їх волі.

Реалії сьогодення ставлять перед нами завдання – спільними зусиллями побудувати Українську державу європейського зразка. Країна поруч з економічними реформами потребує і подальшого розвитку органів місцевого самоврядування. За такими змінами — майбутнє держави. Тому й надалі залишаються актуальними питання вдосконалення та розширення повноважень самоврядних органів.

З нагоди свята висловлюю вдячність усім працівникам органів місцевого самоврядування за сумлінну і самовіддану працю, за високий професіоналізм, компетентність та відповідальність, активну громадську позицію у розбудові нашого району.

Бажаю від щирого серця — усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їхні запити та інтереси, міцного здоров’я, великого щастя, нових здобутків у роботі, родинного затишку та здійснення всіх Ваших життєвих мрій і сподівань. Нехай цей святковий день додасть всім нам натхнення і наполегливості у спільній справі подальшого розвитку територіальних громад, відродженню сіл нашого району, зміцнення авторитету нашої держави в європейській спільноті і у всьому демократичному світі!

 

З повагою

голова районної державної адміністрації                                                                                                      Борис Яцков

 

Відбулась урочиста сесія районної ради

 

Місцеве самоврядування – це найбільш наближена до людей ланка влади. Саме до представників місцевого самоврядування, йдуть люди зі своїми проблемами, надіями та сподіваннями. І саме від їхнього професіоналізму, досвіду, компетенції та відповідальності залежить добробут та майбутнє кожної територіальної громади.

За доброю традицією, уже майже двадцять років поспіль 7 грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування.

У рамках святкування цієї події відбулась урочиста сесія районної ради, в якій взяли участь депутати районної ради, представники місцевої влади, сільські голови району, працівники виконавчого апарату районної ради, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук та керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації.

З вітальною промовою до учасників зібрання звернувся очільник представницької влади району – Сергій Шлегель. Він зазначив, що представникам органів місцевого самоврядування випала почесна і відповідальна місія – представляти громади, знати їх проблеми й докладати усіх зусиль для їх вирішення. Також наголосив, що наполеглива та самовіддана праця керівників органів місцевого самоврядування, їх високий професіоналізм і компетентність, відповідальність та громадська позиція є гідним внеском у розбудову Ізяславщини. Також Сергій Вадимович  побажав депутатам місцевих рад, працівникам органів місцевого самоврядування нових професійних здобутків, оптимізму і мужності, творчої наснаги та родинного благополуччя,  невичерпної енергії у благородній праці на благо рідної України, її славного народу.

Після вітальних слів очільник районної ради прозвітував про проведену роботу у поточному році. За його словами, особливим за значимістю завданням у звітному періоді було формування, затвердження та наповнення районного бюджету спільно з усіма учасниками цього процесу. Спільними зусиллями влади, депутатського корпусу місцевих рад та громадськості району досягнуто певних результатів.

Визначаючи важливу роль місцевого самоврядування у розвиток Ізяславщини, на адресу присутніх у залі лунали теплі слова привітань та щирих побажань від гостей зібрання.

Продовженням свята стала урочиста церемонія відзнак. З нагоди Дня місцевого самоврядування, за вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування, становлення і розвиток територіальної громади, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм нагороджено грамотами та подяками кращих представників органів місцевого самоврядування району.

Після цього відбулось пленарне засідання сесії районної ради. На розгляд сесії було винесено два десятки питань, які відповідно до Регламенту роботи Ізяславської районної ради попередньо розглядалися на засіданнях постійних комісій та президії ради. Зокрема йшлося про внесення змін до:  районного бюджету на 2017 рік; Програми «Освіта Ізяславщини на 2016-2020 роки» в частині «Напрями діяльності», розділ ІІ «Загальна середня освіта», проект «Рівний доступ до якісної освіти»; Програми «Діти Ізяславщини» на 2017-2022 роки.

Крім того обговорено районну Програму «Турбота на 2018-2019 роки»; районну Програму забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду Ізяславського району на 2018-2020 роки; районну комплексну Програму соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2018-2019 роки; хід виконання Комплексної Програми запобігання та  зменшення впливу надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та розвитку цивільного захисту Ізяславського району  Хмельницької області на 2014-2018 роки; хід виконання Програми організаційного забезпечення та підтримки діяльності Ізяславської районної організації ветеранів Організації ветеранів України на 2015-2018 роки; хід виконання Районної комплексної Програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2015 -2018 роки; про виконання районного бюджету за 9 місяців 2017 року, надання матеріальної допомоги та інші.

Після нетривалого обговорення та отримання відповідей на запитання по кожному із питань було прийнято відповідні рішення шляхом голосування.

ФОТОКОЛАЖ

07.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 

«Будь толерантним! Будь добрим! Будь здоровим!»

 

У рамках районних заходів, які проводяться в ході  Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», за дієвої підтримки начальника відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації Валентини Пилипчук  агітбригада Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 «Шалені діти»  6 грудня здійснила черговий  культурно-просвітницький тур рядом загальноосвітніх закладів Ізяславського району. Зокрема юні ізяславчани відвідали своїх однолітків із Михлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» та  Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія».

Свій виступ учасники агітбригади «Шалені діти» провели під гаслом:  «Будь толерантним! Будь добрим! Будь здоровим!». Під час свого виступу діти намагались донести усім присутнім, що саме від них самих залежить їхній добробут, благополуччя, здоров’я. Що саме від їхньої поведінки, ставлення до інших, до самого себе – залежить їхнє майбутнє. Для цього «Шалені діти» - декламували вірші, танцювали, співали, виконували руханки, залучали до всього дійства усіх вчителів і учнів тих закладів, де проводились виступи.

«Ми сподіваємось, що наша акція не залишила байдужими усіх, кого ми відвідали, і що своїм соціально-психологічним проектом ми достукались до усіх дитячих сердець», - наголосили директор Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Тетяна Вітрук та педагог-організатор Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Наталія Притульська. Принагідно хочеться відзначили, що не дивлячись на свою зайнятість, і директор Т.Вітрук і педагог-організатор Н.Притульська також взяли участь культурно-просвітницькому заході та безпосередньо  взяли активну участь у підготовці та проведенні заходу.

У кожному закладі освіти агітбригаду «Шалені діти» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. зустрічали щирими оплесками, дружньою підтримкою та ціпким спілкуванням.

ФОТОКОЛАЖ

07.12.2017 р.

За матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

 

Регіонам буде надана маршрутна карта зі створення мережі первинної сільської медицини, – Зубко

 

Найближчим часом для регіонів буде підготовлений спільний рекомендаційний лист Мінрегіону та МОЗ з чіткою маршрутною  картою та  покроковими інструкціями щодо формування первинної медичної мережі у сільській місцевості. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час наради щодо розвитку медицини у сільській місцевості під головуванням Президента України Петра Порошенка.

«Однією з базових послуг в сільській місцевості є медична допомога і, нашим ключовим завданням є підвищення її якості. Адже саме в сільській місцевості проживає понад 35% населення України, коли в країнах Європи цей показник складає від 5% до 7%. Наше ключове завдання саме у сільській місцевості побудувати мережу відповідно до методики, яка буде надавати якісну медичну послугу для населення. Ті, хто з перших побудує мережу і реалізує її найкращу модель або в рамках ОТГ, або району і запропонує план імплементації закону 7117, там і буде активна співпраця Уряду, територіальних громад і органів місцевого самоврядування», – зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, концепція закону 7117 передбачає створення мережі медичних закладів первинної допомоги у сільській місцевості з якісною послугою. «Новостворена мережа буде об’єднувати первинну, вторинну і третинну ланку надання медичної допомоги, включаючи телеметричну передачу даних при диспансеризації. Для цього потрібно запустити електрону базу E-Health, створити в кожному населеному пункті інтернет-мережу з залученням місцевих бібліотек і навчальних закладів», – підкреслив Віце-прем’єр.

«Це проведення інвентаризації існуючих закладів, визначення спроможних територій, будівництво нових амбулаторій, проведення інтернет-мережі, створення мотиваційного пакету для медичного персоналу, транспортне забезпечення тощо. Крім маршрутної карти і ваших пропозицій щодо створення мережі, ми будемо надавати також і консультаційну допомогу, і в рамках однієї територіальної одиниці запускати проекти, які необхідні з точки зору регіонального розвитку», – зазначив урядовець.

07.12.2017 р.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

 

Державна реєстрація договорів оренди землі відтепер доступна онлайн

 

6 грудня 2017 року Міністерство юстиції, Міністерство аграрної політики та продовольства, Державне агентство з питань електронного урядування та Фонд Східна Європа презентували нову електронну послугу з реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення у режимі онлайн.

Перший заступник Міністра юстиції Наталія Бернацька зазначила, що даний сервіс дасть можливість без черг, без контакту з чиновниками і зайвих витрат часу подати заяву на реєстрацію договору оренди усього за кілька хвилин. Це дійсно європейська якість послуг.

«Для того, щоб зареєструвати підписаний контракт, достатньо завантажити сканкопію угоди про оренду землі сільськогосподарського призначення та підписати ці дані власним електронним цифровим підписом», – додала заступниця Міністра.

Вона звернула окрему увагу на те, що під час реєстрації договору відбуватиметься онлайн обмін інформацією із базою даних Держгеокадастру, що дасть можливість перевіряти наявність відповідної земельної ділянки у базі ДЗК.

Щороку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєструється понад 10 млн заяв. До 20% з них, тобто орієнтовно 2 млн заяв – це саме заяви на реєстрацію інших речових прав, пов’язаних з землею. Але попит на цю послугу перевищує кількість реєстрацій, що пов’язано з імплементацією наприкінці 2016 року положень так званого «антирейдерського» закону.

«Запуск онлайн-реєстрації договору оренди земельної ділянки – це вдалий приклад того, як багаторічну проблему можна вирішити впровадженням технічного рішення, завдяки політичній волі залучених державних відомств, не вдаючись до складних та розтягнутих в часі процедур внесення змін у нормативно-правові акти, – відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. – Ця електронна послуга за своїм антикорупційним, антирейдерським ефектом та соціальною спрямованістю є повноцінною складовою Осені реформ».

Голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко зазначив, що нова електронна послуга – це перші результати ефективної роботи системи е-взаємодії державних реєстрів, яка отримала назву Трембіта.

«Ще на стадії оформлення заявки код земельної ділянки, що вноситься, одразу перевірятиметься у Державному земельному кадастрі. То ж, якщо номер вказано невірно або така ділянка не значиться у кадастрі, подати заявку стане неможливо. Відповідно суттєво зменшиться кількість відмов у реєстрації такого договору з причини невірно поданих даних. Крім того, реєстратор автоматично отримає інформацію про власника земельної ділянки, договір на яку реєструється. Відтак подача заявки в режимі онлайн стане суттєвою економією часу та нервів усіх учасників процесу», – додав Олександр Риженко. За його словами, найближчим часом до цієї системи буде підключено близько 20 пріоритетних державних реєстрів, що дозволить понад 98% адміністративних послуг та сервісів для громадян перевести в електронний формат.

За словами заступниці Міністра юстиції, реєстрація договорів на оренду землі захищає орендатора від ризику того, що ділянку в нього можуть відібрати або передати в оренду комусь іншому вже на стадії збору врожаю.

«Таким чином ми забезпечимо зменшення ризику шахрайства при поданні заяви, яке могло б призвести до рейдерського захоплення ділянки. Електронні послуги роблять взаємодію громадянина і бізнесмена з державою прозорою та зручною», – зазначила Наталія Бернацька.

Ініціатива реалізується за підтримки Швейцарсько-української програми «Електроне урядування задля підзвітності влади та участі громади», що виконується Фондом Східна Європа.

«Разом з профільними міністерствами за минулі два роки нам вдалося впровадити більше 10 нових е-послуг. Визначаючи, над розробкою яких послуг ми будемо працювати, ми фокусуємося на таких, якими зможе скористатися якомога більше українців. Також важливим критерієм є зменшення корупційної складової та підвищення прозорості та ефективності роботи влади. Це – наша перша послуга в аграрному секторі, яка має великий попит у населення і впровадження якої дозволить скоротити час її отримання і зробити процедуру прозорою», – запевнив Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа.

Довідка:

Станом на 1 липня 2017 року в Україні діють 50553 договори оренди земельних ділянок  сільськогосподарського призначення державної власності площею 1,4 млн гектарів, що були укладені на безконкурентних засадах.

Крім того, станом на цю ж дату укладено 4,7 млн договорів оренди земельних паїв  загальною площею 16,6 млн гектарів.

Електронна послуга Державної реєстрації договорів оренди землі вже доступна через веб-портал «Он-лайн будинок юстиції» https://online.minjust.gov.ua.

07.12.2017 р.

Прес-служба Мінагрополітики

 

Створено Державну службу якості освіти України, - рішення Уряду

 

Створено орган, що централізовано відповідатиме за дотримання якості освіти та освітніх стандартів, – Державну службу якості освіти України (ДСЯО). Відповідне рішення ухвалено 6 грудня 2017 року під час засідання Уряду.

Нова структура засновується на базі ДІНЗ – Державної інспекції навчальних закладів. Вона матиме ширші повноваження, а також буде представлена на регіональному рівні через спеціальні відділення.

Законом «Про освіту» передбачено, що єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) щодо шкіл буде інституційний аудит. Він має проводитися раз на десять років працівниками територіальних органів Державної служби якості освіти. Його  мета – оцінити якість освітньої діяльності закладу освіти, виробити рекомендації щодо її підвищення та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також привести освітній та управлінський процеси у відповідність до вимог законодавства та ліцензійних умов.

«Держслужба якості має бути ідеологічно новою структурою. Основним завданням інституційного аудиту є не «покарання винних», а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їх діяльності та якості результатів навчання учнів. Отже, «державний нагляд» має перетворитися на інструмент забезпечення якості та єдності державної політики в сфері загальної середньої освіти. Крім того, Законом передбачено, що Держслужба отримує повноваження звертатися до судів з позовами про зобов’язання органів місцевого самоврядування, місцевих органів управління освітою усунути порушення та виконати вимоги законодавства в сфері освіти. Це має суттєво доповнити механізми забезпечення законності в управлінні школами і захисту їх інтересів», – розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Прийнята Урядом постанова зобов’язує Міністерство освіти і науки подати КМУ впродовж 2 місяців проект Положення про Державну службу якості освіти, а також пропозиції щодо її розміщення.

Нагадуємо, що 06 грудня  на засіданні Уряду Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич також представила план створення додаткових місць та подолання черги в дошкільних закладах до 2020 року.

07.12.2017 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

Президент: Армія не для того тримає фронт, щоби ворог орудував у глибокому тилу

 

За три з половиною роки збройного протистояння з російським агресором українське воїнство, волонтери, весь український народ зберегли свободу нашої держави. Збройні Сили України та інші силові підрозділи міцно тримають оборону на Сході нашої держави. Тому дедалі більшу ставку ворог робить на те, щоб бити в спину, підривати зсередини і дестабілізувати ситуацію в Україні і в Москві не шкодують на це ні сил, ні грошей. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львівської області.

«З висоти трьох з половиною років збройного протистояння з російським агресором можна впевнено стверджувати, що лише завдяки героїчним діям українського воїнства, підтримці з боку волонтерів, всього українського народу наша країна вистояла і зберегла свою свободу. Збройні Сили України, наша армія, Національна гвардія, інші силові підрозділи міцно тримають оборону на Сході нашої держави», – підкреслив Петро Порошенко під час виступу на урочистостях з нагоди Дня Збройних Сил України у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на Львівщині.

Глава держави наголосив, що нині, коли ми змужніли, зміцніли, набули досвіду – вони точно знають, що силою нас не візьмеш.

«Тому дедалі більшу ставку ворог робить на те, щоб бити в спину, підривати зсередини, дестабілізувати ситуацію в країні. Я неодноразово про це вже розповідав. В Москві не шкодують сил… Та й грошей у них кури не клюють – прізвища тут ні до чого», – сказав Петро Порошенко.

«Ви знаєте, я думав, що мене важко чимось здивувати. Але те, що вчора побачила і почула вся країна, приголомшило і шокувало всіх… Звичайно, дякую Службі безпеки України та Генеральній прокуратурі за професійну роботу із захисту національних інтересів та державності. Але, що радує – так це те, що український народ, ще до наших силовиків, профінансовану з Москви гоп-компанію розкусив ще раніше, і тому проігнорував той табір під Верховною Радою», – зазначив Глава держави.

Петро Порошенко підкреслив: «Президент і Уряд, звичайно ж, поважають право людей на мирний протест. Надзвичайно важливо, щоб це право людей було захищено. І ми це демонстрували протягом останніх тижнів, хоча організатори насправді жадали крові і всіляко провокували силовиків».

Президент особливо відзначив дії українських правоохоронців, які не піддались на провокації та додав, що на їх терплячість організатори акцій, як випливає із перехоплених розмов, навіть до Москви скаржилися.

«Друзі, армія не для того тримає фронт, щоби ворог орудував у глибокому тилу. Ми даємо подібним спробам відсіч, і я відчуваю в цьому підтримку з боку суспільства», – заявив Петро Порошенко.

06.12.2017 р.

 

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

6 ГРУДНЯ - ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

 

Дорогі захисники Української держави!

 

Відзначаючи ваше свято, ми складаємо глибоку шану всім, хто боронив честь і свободу рідної землі, хто нині зміцнює обо­роноздатність країни.

Український народ високо цінує ратну службу воїнів, які викону­ють покладений на них конституційний обов’язок, забезпечують надійну оборону Вітчизни, її недоторканність та територіальну цілісність. Віримо, що українські військовослужбовці й надалі гур­туватимуться навколо ідеї єдиної і неподільної України.

Нехай щира любов до України, славетні бойові подвиги наших батьків та дідів, народна повага надихають вас на нові звершен­ня у благородній справі служіння рідному народові. Щастя, добра та злагоди вам і вашим родинам, дорогі воїни та ветерани!

 

З повагою

Б.Яцков,                                                                                                                        С.Шлегель,

голова райдержадміністрації                                                                                      голова районної ради

 

Діє електронний сервіс щодо проставлення апостиля на офіційних документах
 

В Ізяславському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану діє електронний сервіс щодо проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, і надалі будуть використовуватися за кордоном.

Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає вiдповiдний документ, шляхом її особистого звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Для проставлення апостиля заявник пред'являє документ, що посвiдчує його особу, та подає: оригiнал документа, на якому проставляється апостиль, або його копiю, засвiдчену в установленому порядку; документ про оплату послуги з проставлення апостиля. Документом, що підтверджує внесення плати, є квитанція, видана банком, платіжне доручення з відміткою банку, квитанція з платіжного термінала, квитанція (чек) поштового відділення зв'язку.

Також для зручності та уникнення черг можна записатися через Інтернет на прийом до відділу ДРАЦС.

На порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» можна записатись на прийом до відділу ДРАЦС у зручний час, порушити питання в онлайн режимі, подати заяви на реєстрацію актів цивільного стану. Веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану” - це офіційний сервіс щодо подачі заяв або звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, який є доступним для користувачів мережі Інтернет.
         Користуючись вищевказаними послугами, є прекрасна можливість вирішити питання, пов’язані з діяльністю відділів державної реєстрації актів цивільного стану, зекономивши свій вільний час.

Вхід на Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за посиланням: http://dracs.minjust.gov.ua.

06.12.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

 

 

День Збройних сил України в Ізяславі  

 

День Збройних Сил України - це свято, яке поєднує українські військові традиції від княжих і козацьких часів до сьогодення, коли солдати та офіцери Збройних сил України й інших військових формувань виконують найважливішу місію - захищають суверенітет і незалежність нашої держави від агресора. Традиційно щороку День Збройних Сил України відзначається 6 грудня. За 26 років свого існування Збройні Сили України стали провідною частиною оборонного сектору країни та довели свою спроможність якісно виконувати покладені на них завдання.

Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Другої світової війни.

І сьогодні, в ході проведення антитерористичної операції на сході нашої Вітчизни,  солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. 

Сьогодні, у цей святковий день, до Ізяславського районного військового комісаріату завітали перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук та заступник голови районної ради Михайло Борисюк, щоб привітати із професійним святом наших військовослужбовців.

Зі словами вдячності та поваги до присутніх звернувся Павло Павлович, зазначивши, що українське військо, як і війська будь-якого народу, завжди було атрибутом державності - як Прапор, Гімн та Герб. Внесок військовослужбовця у справу захисту рідної землі важко переоцінити. Крім того сьогоднішній день – це данина пам’яті тисячам воїнам, які загинули у битвах за свободу Вітчизни. Посадовець побажав бійцям України і надалі примножувати військові традиції та героїчні подвиги наших пращурів.

Із привітальними словами до винуватців свята також звернувся Михайло Степанович, побажавши всім військовослужбовцям незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров'я та звершення всіх заповітних мрій і побажань.

У рамках тематичного заходу відбулася церемонія відзначення військовослужбовців відзнаками районної ради та районної державної адміністрації.

ФОТОКОЛАЖ

06.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбулись тематичні заходи до Дня збройних сил України у закладах освіти та культури

 

Щороку Україна 6 грудня відзначає День Збройних сил України. У цей день український народ вшановує усіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але гідну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність. Це – свято наших ветеранів, чиї скроні вже вкриті сивиною, а груди увінчані нагородами, а також молодих солдатів, які сьогодні стоять на варті нашої свободи та незалежності в зоні АТО. Українські воїни є гідними спадкоємцями слави та кращих військових традицій княжих дружин, війська Запорозького, вояків армії УНР та УПА. Вони - надійні захисники, віддані патріоти і люди, для яких честь, свобода і незалежність є найвищими цінностями.

У день відзначення Дня Збройних Сил України у закладах освіти та культури Ізяславщини відбулася низка тематичних заходів. 

Усі заходи були спрямовані на посилення військово-патріотичного виховання учнівської молоді, виховання відповідальності за все, що  відбувається в Україні, вдячності тим, хто віддав за неї життя; формування активної громадянської позиції дітей щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів, віру в краще майбутнє України.

ФОТОКОЛАЖ

06.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

НАТО: Удосконалення можливостей

 

Україна визначила своїм основним зовнішньополітичним курсом вступ до Північно-Атлантичного Альянсу. Які ж стратегічні пріоритети НАТО та як Альянс бачить євроатлантичну безпеку на найближчі роки? Стратегічна обстановка та рамки для планування розвитку всіх сил і засобів НАТО, у тому числі типи операцій, які повинен бути здатний виконувати Альянс, та умови розвитку сил і засобів аналізуються в Стратегічній концепції Альянсу, прийнятій у 2010 році.

Упродовж багатьох років в умовах міжнародної обстановки, що змінювалася, НАТО безперервно та систематично реформувалася з метою збереження необхідних принципів, можливостей та структур, які б дозволяли розв’язувати існуючі та майбутні проблемні питання, у тому числі, звичайно, колективну оборону її країн-членів. Оскільки війська Альянсу залучені до виконання операцій та місій на декількох континентах, він мусить забезпечити, аби вони залишалися сучасними, здатними до розгортання та забезпечення власної життєдіяльності.

Стратегічна концепція Альянсу 2010 року визначає стратегічні пріоритети НАТО та формулює бачення Альянсом євроатлантичної безпеки на наступні десять років. У ній аналізується стратегічна обстановка та рамки для планування розвитку всіх сил і засобів НАТО, у тому числі типи операцій, які повинен бути здатний виконувати Альянс, та умови розвитку сил і засобів.

Реагування на нагальні та довгострокові ризики
Для реагування на поточну критичну нестачу сил і засобів, що виникає під час проведення операцій, застосовується спеціальний механізм, який дозволяє оперативним командуванням визначати термінові оперативні потреби, які, після ретельного аналізу у Військовому комітеті та відповідних бюджетних комітетах, за необхідності виносятся на розгляд Північноатлантичної ради.

З іншого боку, для оборонного планування застосовується систематичніший підхід на середньо- та довгострокову перспективу, в тому числі щодо визначення вимог, розвитку можливостей, уточнення структури військових і цивільних органів, кадрової політики, закупівлі техніки та обладнання та розвитку нових технологій (див. стислий опис процесу далі).

Ухваленням нової Статегічної концепції керівники Альянсу зобов’язалися забезпечити НАТО всім спектром можливостей, необхідних для стримування та захисту від будь-якої загрози, а також забезпечення безпеки та захисту населення країн-членів Альянсу. Отже, Альянс зобов’язується:

-Підтримувати відповідне співвідношення ядерних та звичайних збройних сил.
-Підтримувати здатність забезпечувати одночасне проведення масштабних спільних операцій та декількох менших за масштабом операцій з метою здійснення колективної оборони та кризового реагування, в тому числі на стратегічному віддаленні.
-Розвивати та підтримувати функціональні, мобільні та здатні до розгортання звичайні збройні сили для виконання зобов’язань за статтею 5 та проведення експедиційних операцій, включаючи Сили реагування НАТО.
-Виконувати необхідні заходи підготовки, навчання, планування на особливий період та обміну інформацією з метою забезпечення захисту від усього спектру звичайних та таких, що з’являються, викликів безпеці, а також надання відповідної видимої допомоги та підсилення для всіх союзників.
-Забезпечувати якнайширшу можливу участь союзників у плануванні колективної оборони з ядерних ролей, базуванні ядерних сил у мирний час та у домовленостях щодо управління військами та проведення консультацій.
-Розвивати потенціал для захисту наших народів і територій від нападу з застосуванням балістичних ракет як основного елементу колективної оборони, який сприяє неподільній безпеці Альянсу.
-Активно прагнути співпраці з Росією та іншими євроатлантичними партнерами у галузі ПРО.
-Продовжувати розвивати потенціал НАТО щодо захисту від загрози хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї та ядерної зброї масового знищення.
-Продовжувати розвивати потенціал щодо запобігання, виявлення, захисту від та відновлення після кібернападів, включаючи використання процесу планування НАТО для покращання та узгодження застосування національних систем кіберзахисту, шляхом об’єднання всіх органів НАТО у рамках централізованої системи кіберзахисту, а також краще об’єднуючи системи НАТО в галузі обміну інформацією, виявлення та реагування на кібернапади з системами країн-членів.
-Покращувати здатність виявлення та захисту від міжнародного тероризму, в тому числі шляхом удосконаленого аналізу загрози, розширення консультацій з нашими партнерами та розвитку відповідного військового потенціалу, включаючи надання допомоги з підготовки місцевих сил для самостійної боротьби з тероризмом.
-Розвивати здатність сприяти гарантуванню енергетичної безпеки, в тому числі захист важливої енергетичної інфраструктури, транзитних районів і маршрутів, співпрацю з партнерами та консультації між союзниками на підставі стратегічних оцінок і планів дій на особливий період;
-Забезпечити перебування Альянсу на передовій лінії в оцінці впливу нових технологій на безпеку та врахування потенційних загроз у військовому плануванні.
-Підтримувати необхідні рівні витрат на оборону для забезпечення наших збройних сил відповідними ресурсами.
-Продовжувати розглядати конфігурацію сил Альянсу в стримуванні та захисті від повного спектру загроз Альянсу, враховуючи зміни до системи міжнародної безпеки, що розвиваються.
-Реформування структури управління військами

Альянс проводить докорінну реорганізацією власної системи управління військами для забезпечення її більшої ефективності, раціональності та економічності. Ця система також буде рухомішою, гнучкішою та дозволить краще розгортати штаби для забезпечення операцій у віддалених регіонах, а також для захисту території країн-членів НАТО. Рамкову структуру нової системи без визначення географічних місць розташування різноманітних її об’єктів було схвалено на самміті в Лісабоні 19-20 листопада 2010 року. Рішення про власне розміщення об’єктів будуть прийняті в першій половині 2011 року.

Широкомасштабне реформування агенцій НАТО відбувається у цьому ж дусі. Його результатом стане суттєве скорочення їхньої кількості за одночасного підвищення ефективності. Реформується також штаб-квартира НАТО, в тому числі у частині, що стосується збору та обміну розвідувальними даними, створення нового структурного підрозділу, відповідального за реагування на нові загрози безпеці, аналізу процесу оборонних закупівель на багатонаціональному рівні, а також значного скорочення кількості та обов’язків комітетів.

Визначення пріоритетів – Лісабонські домовленості щодо можливостей

Під час Лісабонського самміту було досягуто домовленості щодо переліку сил і засобів, що їх наразі конче потребує Альянс. Такий перелік обумовлений новою Стратегічною концепцією. Він був визначений з метою допомогти НАТО задовільнити потреби поточних операцій, реагувати на нові загрози та набути найважливіших для Альянсу сил і засобів. Перелік насамперед грунтується на наявних планах і програмах, а також реалістичному прогнозуванні ресурсів. Таким чином, у ньому визначені нові пріоритети і порядок дій для того, щоби в умовах обмежених ресурсів перевага надавалася тим силам і засобам, які потрібні найбільше.

Поточні першочергові питання забезпеченості силами і засобами під час ведення операцій

Мережа зв’язку для Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані
НАТО утворює єдину об’єднану мережу зв’язку для Міжнародних сил сприяння безпеці (МССБ) для покращання обміну інформацією шляхом полегшення інформаційного потоку та кращої поінформованості країн-учасниць МССБ про обстановку. Ця мережа досягла ступеню початкової оперативної готовності, та її слід розвивати далі для досягнення остаточного ступеню оперативної готовності.

Боротьба із саморобними вибуховими пристроями
Саморобні вибухові пристрої – основна причина численних втрат в Афганістані. НАТО запровадила амбітний «План боротьби з саморобними вибуховими пристроями», що виконується під проводом командування ОЗС НАТО з трансформації й сприяє співпраці в рамках НАТО та поза ними. У цьому плані поєднано короткострокові заходи на підтримку МССБ і довгострокові заходи розвитку потенціалу на випадок надзвичайних ситуацій у майбутньому. Робота виконується на різних рівнях (включаючи ініціативи з узагальнення та обміну розвідувальними даними, покращання підготовки, нові технічні можливості та співпрацю з іншими міжнародними організаціями) з метою реалізації заходів, що допоможуть захистити війська від саморобних вибухових пристроїв і протидіятимуть мережам повстанців, які стоять за цими знищувальними приладами.

Удосконалення можливостей повітряних і морських транспортних перевезень
Можливість здійснювати повітряні та морські транспортні перевезення – основна передумова виконання операцій, оскільки вони дозволяють оперативно передислоковувати війська і техніку скрізь, де це потрібно. Незважаючи на те, що на національному рівні в значних обсягах закуповуються потрібні засоби, чимало країн-членів Альянсу також об’єднали свої ресурси, у тому числі ресурси країн-партнерів, для набуття нового потенціалу шляхом укладання комерційних домовленостей або проведення закупівель, що дозволяє їм використовувати додаткові засоби транспортування для швидкої передислокації військ, техніки та майна по всьому світі. Це надзвичайно складно та важливо для виконання завдань на стратегічній відстані, наприклад, в Афганістані. Вертольотні перевезення в Афганістані є життєво важливими, оскільки вони збільшують мобільність і дозволяють рятувати життя людей. Багатонаціональна співпраця з питань технічного обслуговування та матеріально-технічного забезпечення дозволяє ефективніше використовувати деякі типи вертольотів, що експлуатуються більше, ніж однією країною-членом НАТО. Продовжуються спроби знайти нові галузі співпраці, включаючи співпрацю у контексті створення групи країн-учасниць відповідної ініціативи (HIP Helicopter Task Force)
Колективні контракти у галузі матеріально-технічного забезпечення
Для забезпечення своєї ефективності НАТО вивчає можливість запровадити процедури укладання та управління контрактами, які можна застовувати у стислі терміни, в тому числі контракти на медичне забезпечення, що підлягають оплаті країнами в разі їхнього використання. Наразі контракти з матеріально-технічного забезпечення укладаються за результатами переговорів і виконуються тільки тоді, коли розпочинається операція. Зазначена ініціатива передбачає завчасне запровадження процедур з метою заощадження часу та узгодження дій між країнами, які виділяють сили і засоби для участі в операції, та НАТО з тим, щоби швидше забезпечувати військовослужбовців на місцях. Ініціатива охоплює ті галузі, що становлять колективну відповідальність і спільно фінансуються.

Протидія загрозам, що змінюються та виникають
Протиракетна оборона (ПРО)
У контексті ширшого реагування на розповсюдження зброї масового знищення та засобів їхньої доставки НАТО працює над Програмою протиракетної оборони на ТВД, спрямованою на захист військ Альянсу від загрози балістичних ракет, дальність яких сягає 3 тис. км. Від кінця 2010 р. Альянс матиме на озброєнні тимчасові сили та засоби для захисту військ у визначених регіонах від балістичних ракет малої дальності та деяких ракет середньої дальності.

На Лісабонському самміті керівники НАТО вирішили розширити Програму ПРО на ТВД для захисту населення та території європейських країн-членів НАТО. Одночасно з цим вони запросили Росію спрівпрацювати з метою запровадження цієї системи та спільного користування її перевагами.

Кіберзахист
НАТО розробляє нові заходи покращання захищеності систем зв’язку та інформаційних систем від спроб зірвати їхню роботу шляхом кібернападів і несанкціонованого доступу. Альянс також готовий, за запитом, надавати допомогу союзникам у разі серйозних кібернападів на їхні національні системи. Такі зусилля є практичною демонстрацією політики НАТО щодо кіберзахисту, яка була переглянута у Стратегічній концепції 2010 року. Конкретніше, у рамках Лісабонських домовленостей щодо потенціалу наголошується на важливості програми реагування на комп’ютерні надзвичайні ситуації (Computer Incident Response Capability, ПРКНС), яка наразі розробляється. ПРКНС, яка вже досягла рівня початкової оперативної готовності, захищатиме мережі Альянсу від кібернападів і, за запитом, надаватиме відповідну технічну допомогу.

Стабілізація та відновлення
Досвід участі Альянсу в операціях з кризового реагування свідчить про важливість стабілізації та відновлення – заходів, що виконуються в нестабільних країнах, під час конфлікту або після нього з метою сприяння безпеці, розвитку та якісному управлінню в ключових сферах. В умовах сучасних конфліктів звичайних військових засобів часто недостатньо для відновлення стабільного та сталого миру. Основна відповідальність за таку діяльність зазвичай покладається на інших учасників, але Альянс нещодавно запровадив політичні принципи, що допоможуть покращити його залучення до заходів зі стабілізації та відновлення.

Найважливіші довгострокові елементи потенціалу для проведення операцій
Інформаційна перевага (див. нижче) – основний чинник на полі бою; вона дозволяє командирам всіх рівнів приймати найкращі рішення, утворює підгрунтя для успіху за меншого ризику та більшої швидкості. Тому НАТО продовжуватиме розвивати та набувати цілого спектру мережевих інформаційних систем (автоматизовані інформаційні системи стратегічних командувань ОЗС НАТО), які забезпечуватимуть діяльність двох стратегічних командувань. Вони охоплюють чисельні галузі, у тому числі сухопутну, повітряну, морську, розвідувальну, матеріально-технічну та спільну оперативну обстановку з метою надання можливості постійно мати комплексне уявлення, приймати обгрунтованіші та ефективніші рішення й здійснювати управління військами.

Управління повітряними силами та засобами
НАТО запроваджує повністю взаємосумісну, автоматизовану та інтегровану систему управління повітряними силами та засобами. Вона дозволить здійснювати управління військами у режимі реального часу, а також виконувати планування завдань та інших супутніх функцій. Крім виконання протиповітряних завдань система також дозволить виконувати завдання із протиракетної оборони.

Об’єднані системи розвідки та спостереження
НАТО потребує потенціалу системи об’єднаної розвідки та спостереження, яка забезпечуватиме узгоджений збір, обробку, розповсюдження та обмін у межах НАТО розвідувально-спостережними даними, зібраними за допомогою майбутньої системи спостереження Альянсу за наземними цілями, наявними засобами далекого радіолокаційного виявлення та управління, а також національними силами та засобами розвідки й спостереження. Незважаючи на те, що НАТО забезпечує Міжнародні сили сприяння безпеці в Афганістані важливими силами і засобами розвідувального та спостережного забезпечення на міжвидовому рівні, упродовж наступних років слід розробити сталу систему, характеристики якої досі не визначені у повному обсязі.

Система спостереження Альянсу за наземними цілями
Система спостереження Альянсу за наземними цілями є одним з основних елементів реформування та істотною складовою боєспроможності військ в умовах повного спектру поточних і майбутніх операцій та місій НАТО. Система спостеження за наземними цілями буде системою повітряного базування для здійснення спостереження поза межами дії засобів ППО, здатною виявляти та слідкувати за транспортними засобами, наприклад, танками, вантажними автомобілями або вертольотами, що рухаються по або поблизу землі за будь-яких погодних умов. Очікується, що контракт на розробку такої системи буде укладений 2011 року.

Інші ініціативи

Сили реагування НАТО
Сили реагування НАТО – війська високої готовності, оснащені новітніми зразками техніки та оснащення, до складу яких входять сухопутні, повітряні, морські та спеціальні компоненти, які Альянс може оперативно передислоковувати туди, де вони потрібні. Вони мають загальну мету забезпечувати швидке військове реагування на кризу, що виникає, з метою здійснення колективної оборони або для участі в операції з кризового реагування. Вони також є рушійною силою військового реформування НАТО.

Застосовність
На рубежі тисячоліття надто велика чисельність військ Альянсу не мала відповідної структури, підготовки або оснащення для забезпечення участі в операціях з кризового реагування та операціях поза межами районів відповідальності. З метою збільшення чисельності військ, життєдіяльність яких можна було би забезпечувати, беручи до уваги такі цілі, НАТО 2004 р. визначила мету, яка полягала у тому, що 40% сухопутних військ повинні бути здатними до розгортання, а забезпечувати життєдіяльність можна для 8% військ, залучених до участі в операціях, або таких, що перебувають у резерві високої готовності (пізніше рівні були підвищені до 50% та 10% відповідно). Упродовж останніх шести років це привело до 10% збільшення чисельності сухопутних військ, життєдіяльність яких можна забезпечувати під час операцій за кордоном або виконання інших місій. Такі ж цільові показники (40% та 8%) були нещодавно визначені для повітряних сил.

Програми модернізації авіаційної галузі
Альянс продовжуватиме розвивати свої можливості в галузі управління повітряним рухом і залучатися до планів модернізації цивільної авіації в Європі (програма єдиного європейського повітряного простору, Single European Sky ATM Research) та Північній Америці (програма «NextGen» федерального управління цивільної авіації Міністерства транспорту США) з метою забезпечення безпечного доступу до повітряного простору, ефективного надання послуг та забезпечення взаємодії цивільних і військових органів задля підтримання ефективності виконання військових завдань на глобальному рівні та здатності виконувати повний спектр операцій НАТО, включаючи використання у повітряному просторі непілотованих літальних засобів.

Удосконалення інформаційної переваги
Інформаційна перевага має на меті збір, обробку та розповсюдження безперервного потоку інформації за одночасного позбавлення противника такої можливості. На Ризькому самміті в листопаді 2006 року керівники Альянсу погодилися підтримувати заходи, спрямовані на досягнення інформаційної переваги. Запорукою успіху такої діяльності є реалізація програми управління потенціалом мережевого базування НАТО (NATO Network-Enabled Capabilities, NNEC), метою якої є забезпечення взаємосумісності та спроможності використовувати мережі для усіх оперативних складових, на всіх рівнях – від стратегічного до тактичного. Реалізація цієї програми дозволить об’єднати національні мережі і мережі НАТО, для чого НАТО встановила відповідні рамки, і яке в подальшому може бути використане як носій пов’язаних між собою прикладних програм.

Планування мобілізації цивільних ресурсів у разі війни (надзвичайної ситуації)
У відповідності до цілей Альянсу метою планування мобілізації цивільних ресурсів є збір, аналіз та обмін інформацією щодо національних заходів та можливостей планування з метою сприяння найефективнішому застосуванню цивільних ресурсів на підтримку національного військового керівництва та військового керівництва НАТО.

У межах НАТО тісна співпраця між цивільними та військовими органами є запорукою забезпечення оптимального поєднання потенціалів у разі потреби. Узгоджене планування взаємодії цивільних і військових органів набуває особливої важливості у контексті підтримки операцій НАТО, включаючи ті, що передбачають стабілізацію та відновлення. Планування мобілізації цивільних ресурсів допомагає сприяти цьому завдяки широкому спектру відповідних механізмів та потенціалу і в такий спосіб дозволяє національному військовому керівництву та військовому керівництву НАТО використовувати цивільних фахівців та засоби у таких галузях як важливі об’єкти інфраструктури, транспорт, харчування, вода, сільське господарство, зв’язок, охорона здоров’я та промисловість.

Енергетична безпека
Зрив постачання життєво важливих ресурсів може вплинути на інтереси Альянсу в галузі безпеки. На Лісабонському самміті в листопаді 2010 р. керівники країн-членів Альянсу знову наголосили на своїй підтримці зусиль, спрямованих на гарантування безпеки важливих об’єктів енергетичної інфраструктури, транзитних районів і маршрутів. Вони також проголосили, що продовжуватимуть забезпечувати ефективність діяльності НАТО та її узгодження із зусиллями міжнародної спільноти. Виконуються чисельні практичні програми на рівні Альянсу та з країнами-партнерами по НАТО, а також провадяться семінари та дослідні проекти.

06.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Різдвяний потяг Святого Миколая пройде через Ізяслав

 

5 грудня у приміщенні районної державної адміністрації   відбулось засідання Оргкомітету  з підготовки та проведення зустрічі із учасниками десятого Потягу Єднання України «Труханівська Січ» - Різдвяного Потягу Святого Миколая.

Відкрив та провів дане засідання заступник голови райдержадміністрації, голова Оргкомітету Володимир Левченко.

Головуючий зібрання зазначив, що з 8 грудня з Києва  стартує Різдвяний потяг Святого Миколая, котрий за маршрутом прибуде до Ізяслава 10 грудня о 13.00 год.  Учасники вищезазначеного потягу їдуть по містах, щоб привітати громадськістю із Різдвяними святами, а також висловити подяку усім, хто став на захист Вітчизни - пішов воювати, допомагати і підтримувати захисників нашої країни.

На зібранні вирішувалися питання організації та проведення заходу, визначалися конкретні завдання та обсяги робіт, які потрібно буде зробити.

Обговорюючи кожен із підпунктів Плану заходів, Володимир Борисович звертав увагу на слушні пропозиції, які були надані членами Оргкомітету.

Не оминули увагою й питань забезпечення підвезення гостей до місця його проведення концертної програми,  громадського порядку та медичного супроводу під час цього заходу.

За результатом обговорених питань прийнято рішення підготувати розширений сценарій проведення зустрічі  із учасниками десятого Потягу Єднання України «Труханівська Січ» - Різдвяного Потягу Святого Миколая для розгляду на черговому засіданні оргкомітету.

06.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Президент підписав Закон про житлово-комунальні послуги

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про житлово-комунальні послуги».

Реалізація положень Закону сприятиме демонополізації та дерегуляції у сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, забезпеченню можливості контролю за їх наданням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управлінням.

Документом осучаснюються правові, економічні та організаційні засади надання споживачам житлово-комунальних послуг, а також запроваджуються новітні моделі договірних взаємовідносин між споживачами та виконавцями послуг, побудовані на принципах відкритості, прозорості та взаємної відповідальності.

Зокрема, його нормами визначено перелік житлово-комунальних послуг, загальні вимоги щодо надання таких послуг та організаційні засади їх комерційного обліку, порядок оплати за їх надання та застосування соціальних нормативів, порядок і особливості укладання, зміни та припинення договорів суб’єктами правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг.

06.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Вітання Президента з нагоди Міжнародного дня волонтера

 

 

Шановні друзі!

Традиційно 5 грудня увага світової спільноти прикута до тих, хто за покликом серця і відчуттям справедливого милосердя в душі присвятив себе волонтерству.

Патріотизм, солідарність, взаємодопомога мільйонів українців під час Революції Гідності, російської агресії на Сході нашої держави дали поштовх формуванню всенародного волонтерського руху, який є свідченням єдності України і зрілості громадянського суспільства.

Щира вдячність кожному волонтеру, хто дарує людям найважливіше — надію, турботу та любов. Незламна віра у свій народ, активна життєва позиція, прагнення процвітання і миру на рідній землі допомагають нації вистояти, мобілізувати всі сили та резерви й дати гідну відсіч ворогу.

Переконаний, поки українська армія славитиметься бійцями, безстрашними і вольовими, а суспільство — громадянами, благородними та сміливими, до тих пір житиме наша Україна, вільна й незалежна.

Бажаю усім міцного здоров’я, миру та злагоди.

 

Петро ПОРОШЕНКО

 

05.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 

5 грудня – Міжнародний день волонтера

 

Дорогі волонтери та небайдужі люди!

 

Від щирого серця вітаю Вас із Міжнародним днем волонтера!
Бути волонтером – це важлива і відповідальна місія. Хоч раз побувавши в ролі волонтера, дуже важко відмовитися в подальшому від цього заняття. Це стає для людей способом життя.

У час, коли наша країна перебуває у  надскладній ситуації, коли порушено територіальну цілісність, підірвано економіку, а серед простих людей панує нерозуміння і розбрат, саме Ваша активна громадська позиція, небайдужість та невтомна праця додає віри у те, що у нашого народу є майбутнє. Адже єднання - це запорука успіху.

Дуже приємно, що жителі Ізяславщини не залишаються осторонь проблем нашої держави: це прості люди, школярі, працівники та пенсіонери. Переконаний - кожен мешканець Ізяславського району вніс хоча б часточку себе, своєї душі і праці у спільну мету - допомогу нашим бійцям.

Висловлюю слова подяки від імені кожної людини, якій Ви допомогли, за Вашу людяність, безкорисливу працю. Ви витрачаєте вільні хвилини на те, щоб комусь допомогти.  Для Вас найціннішою подякою є розуміння того, що Ви реально можете врятувати людське життя. Нині, завдяки Ваші підтримці, у зоні АТО воює не тільки зброя - воює український дух, який неможливо здолати!

Нехай Ваша доброта повернеться до Вас сторицею. Бажаю, оптимізму, здоров’я, невичерпної енергії та миру!

Низький уклін  усім небайдужим людям, завдяки яким наш народ стоїть і переможе!

 

  

Голова районної державної адміністрації                                                                                                                         Борис Яцков

 

Зміни до класифікатора професій: МОЗ повертає попередні професійні назви робіт

 

Для поступового переходу на нові професії, Міністерство охорони здоров’я повертає попередні назви робіт. Актуальними залишаються професійні назви робіт “фельдшер з медицини невідкладних станів”, “лікар-терапевт”, “сестра медична з лікувальної фізкультури”, “сестра медична з масажу”, “інструктор з трудової терапії” та “інструктор з трудової адаптації”. При цьому будуть створені ініціативи для існуючих працівників переходити в нові професії.

Наступним кроком Міністерство охорони здоров’я України разом із фахівцями приведе у відповідність пов’язані із цими змінами нормативні-правові акти. При цьому за працівниками буде збережено стаж, надбавки та доплати, які були напрацьовані за період роботи у сфері охорони здоров’я.

Нагадаємо, що зміни назв посад будуть вноситись відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. Так, у 2017 році до державного класифікатора професій були введені нові професійні назви робіт: “лікар внутрішньої медицини”, “асистент ерготерапевта”, “асистент фізичного терапевта”, “парамедик”, “екстрений медичний технік”, “інструктор з надання догоспітальної допомоги”, “інструктор з надання першої допомоги”.

Фельдшери з медицини невідкладних станів зможуть перекваліфікуватись на парамедиків. Також буде змінено назву роботи “лікар-терапевт” на “лікар внутрішньої медицини”, “сестра медична з лікувальної фізкультури”, “сестра медична з масажу” на “асистент фізичного терапевта”. Назву “інструктор з трудової терапії” та “інструктор з трудової адаптації” буде змінено на “асистент ерготерапевта”.

Нововведення не призведуть до скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки.

05.12.2017 р.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

 

Відбулась щотижнева апаратна нарада

 

04 грудня відбулася щотижнева апаратна нарада за участю заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка, керівника апарату райдержадміністрації Ольги Манзюк, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, окремих установ та організацій району.

Традиційно, присутніми учасниками заслухано оперативну інформацію про поточну ситуацію за окремими галузевими напрямами.

Начальник Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області Олександр Паламарчук поінформував про криміногенну ситуацію в районі, начальник Ізяславського  районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Віктор Матвійчук доповів присутнім про постійне проведення співробітниками Служби  інформаційно-роз’яснювальної роботи із сільським населенням, оскільки переважно в такій місцевості виникають численні пожежі, а також озвучив причини виникнення цих пожеж. Присутні на заході визначили пріоритетні напрямки щодо попередження у подальшому виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій.

Крім того на апаратній нараді прозвучали актуальні питання життя району, які стосувалися медичної, освітньої та бюджетної сфер. Значну увагу було приділено питанням підвезення школярів до навчальних закладів району у зв’язку із погіршенням погодних умов, а також проведення щоденного моніторингу відвідування учнями шкіл з метою недопущення епідускладнень серед школярів та дітей в навчальних закладах, тощо.

Крім того будо порушено ряд інших питань. По завершенню апаратної наради головуючим було дано ряд рекомендацій та доручень.

05.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Професійні стандарти сприятимуть покращенню якості кваліфікацій в Україні

 

4 грудня у Мінсоцполітики під головуванням Першого заступника Міністра соціальної політики Ольги Крентовської відбулося друге засідання робочої групи з питань підготовки Методики розроблення професійних стандартів. Учасники заходу – фахівці Міністерства, представники заінтересованих центральних органів виконавчої влади, соціальні партнери та інші експерти – розглянули вже напрацьований проект документу, а також обговорили остаточні зауваження та пропозиції до нього.

Ольга Крентовська, відкриваючи зібрання наголосила, що «методика професійних стандартів – це фактично початок тих великих змін, які плануються задля покращення ситуації на ринку праці». Адже, за її словами, ринок праці потребує кваліфікованих працівників, рівень освіти і професійної підготовки яких відповідав би актуальним потребам роботодавців у компетентностях фахівців. Важливим інструментом забезпечення якості робочої сили та ефективного використання людських ресурсів є професійні стандарти.

«Після того, як роботодавці визначать вимоги до працівника, будуть відповідно розроблені й освітні стандарти. І ми, нарешті, зрушимо з місця на шляху розв’язання проблеми відповідності попиту й пропозиції у сфері зайнятості та підготовки спеціалістів відповідно до потреб у нашій економіці. Робота велика, але, дійсно, розроблення професійних стандартів має стати відправною точкою. А тому наша спільна робота над Методикою має бути завершена вже найближчим часом», - зазначила Ольга Крентовська.

Нагадаємо, що загальні вимоги до процедури розроблення професійних стандартів встановлено Порядком розроблення та затвердження професійних стандартів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 373.

Професійні стандарти сприятимуть покращенню якості кваліфікацій в Україні та наближенню Національної системи кваліфікацій до європейських вимог, удосконаленню освітніх стандартів, приведенню змісту підготовки кадрів у відповідність до потреб роботодавців, підтвердженню результатів професійного неформального навчання, підвищенню якості робочої сили.

З метою надання методичної та практичної допомоги розробникам та забезпечення єдиних підходів і дотримання об’єктивності при розробленні професійних стандартів Мінсоцполітики ведеться робота з підготовки проекту Методики розроблення професійних стандартів, зокрема, створено робочу групу, склад якої затверджено наказом Мінсоцполітики від 25.09.2017 № 1534.

Методика дозволить забезпечити єдині підходи та об’єктивність при розробленні професійних стандартів та їх якість.

05.12.2017 р.

За матеріалами Міністерства соціальної політики України http://www.msp.gov.ua/

 

Всеукраїнська акція «Збережи ялинку»

КОНКУРС «Замість ялинки – зимовий букет !!!»

 

Зустріч Нового року вже традиційно у багатьох людей пов’язана із зеленою красунею – ялинкою. Проте, рідко замислюємось над тим, що наше бажання прикрасити живим деревом свою домівку, завдає природі величезної шкоди.

Саме з  метою запобігання цього Національний природний парк «Мале Полісся» у рамках Всеукраїнської акції «Збережи ялинку» оголошує конкурс  «Замість ялинки – зимовий букет», котрий триватиме у період з 01.12.2017 р. до 20.12.2017 р.

Мета конкурсу: привернути увагу суспільства до проблеми масштабного вирубування хвойних дерев у новорічно-різдвяний період; пропаганда заміни ялинок та сосен новорічними букетами або штучними ялинками для скорочення попиту на живі дерева та збереження новорічних традицій без знищення живого дерева.

Умови конкурсу:

· екологічна спрямованість робіт;

· доступність матеріалів (за використання екзотичних матеріалів оцінка не підвищується);

· гармонія елементів;

· міцність, тобто витривалість перестановки, транспортування.

Для участі в конкурсі необхідно: створити до Новорічних свят альтернативну еко-ялинку власними руками або новорічний букет з різних підручних засобів (з природних матеріалів, поліетилену, пластику, паперу, картонних упаковок, жерстяних банок, деталей зламаної техніки, гумових рукавичок та ін.). Сфотографувати виготовлену роботу у кольоровому форматі А-4 та надіслати на поштову чи електронну адресу, або принести (надіслати) до НПП «Мале Полісся» готові вироби.

До участі в конкурсі залучаються школярі, вчителі загальноосвітніх шкіл та всі охочі регіону.

Останній термін подачі конкурсних робіт – 20 грудня 2017 року.

Роботи подавати за адресою НПП «Мале Полісся»: вул. Михельська, буд. 32, м. Ізяслав (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство») або надсилати на електронну пошту malepolisja@ukr.net.

При надсиланні робіт потрібно вказувати: прізвище, ім’я, по батькові автора, місце проживання та/або навчання, зворотну контактну інформацію.

На переможця чекає винагорода!

А ще, кожен з нас може виростити хвойне дерево самостійно. І кожного року його прикрашати, зробивши велику користь для природи і для себе. Хвойні дерева дезінфікують повітря, виділяють фітонциди і тим самим лікують нервові та астматичні захворювання. Зробіть свій внесок у збереження природи – виростіть ялику самотужки.

Додаткову інформацію про конкурс можна дізнатися на сайті НПП «Мале Полісся» за посиланням: http://malepolisja.in.ua або із сторінок в соціальній мережі за посиланнями: https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/

Контакти: (03852) 4-15-36, 0673261842.

04.12.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

ШТРАФ ЗА НЕЗАКОННО ЗРУБАНУ ЯЛИНКУ МАЙЖЕ 1900 ГРИВЕНЬ

 

Не за горами Новий рік. Лісівники Хмельниччини виростили до свята вдосталь ялинок. Їх можна буде придбати вже найближчим часом безпосередньо в лісництвах або на ринках, спеціально відведених місцях у містах та селищах.

Заздалегідь  попереджуємо тих, хто хоче поживитися й незаконно зрубати деревце. Штраф за незаконну вирубку ялин напередодні Нового року та Різдва становитиме від 399 до 1852 гривень.

Розмір штрафу залежить від діаметра зрізаного дерева. Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду  складає від 246  до 1122 грн.

За вирубку хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів – від 1152  до 1852 грн.

Згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн.), а посадові особи – від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн.).

Статтею 246 Кримінального кодексу України “Незаконна порубка лісу” визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах — карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн.) доходів громадян чи арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Запитується, то чи варто спокушатися на крадіжку? Придбайте ялинку законно й святкуйте на здоров’я!

04.12.2017 р.

За матеріалами прес-служби Хмельницького ОУЛМГ

 

Прем'єр-міністр пропонує ліквідувати дублювання функцій місцевих рад та адміністрацій і оновити нормативну базу із адмінтериторіального устрою

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пропонує в рамках реформи децентралізації ліквідувати практику дублювання функцій місцевих рад та адміністрацій та оновити нормативну базу з питань адміністративно-територіального устрою України. Про це Глава Уряду сказав під час Другого форуму об’єднаних територіальних громад. Форум пройшов за підтримки Уряду України та за участі Президента Петра Порошенка і Голови Верховної Ради Андрія Парубія.

«Нам треба ухвалити закон про адміністративно-територіальний устрій. Потрібно ліквідувати дублювання функцій районних рад та адміністрацій, - сказав Володимир Гройсман. - Там, де в межах одного району створені одна-дві-три і більше об’єднаних громад, там має бути повсюдне, повноцінне самоврядування на базі ОТГ».

Глава Уряду впевнений, що саме місцеві керівники, яких обирають люди, краще за будь-яких призначенців розуміють проблеми територій та шляхи їх вирішення.

«Наша кінцева модель - повсюдне місцеве самоврядування з самодостатніми і сильними громадами», - сказав Володимир Гройсман.

Довідково

В Україні створені 665 об’єднаних територіальних громад, в яких станом на жовтень поточного  року проживають 5,7 млн українців. В 366 ОТГ вже проведені місцеві вибори. З початку року власні доходи цих 366 ОТГ зросли на 85% - до 7,5 млрд грн.  

04.12.2017 р.

За матеріалами з сайту «Урядовий портал» http://www.kmu.gov.ua/

 

«Відчуй себе впевнено»

 

З метою залучення людей з певними особливими потребами у сферу соціально-трудових відносин та з нагоди Міжнародного дня інвалідів, 1 грудня 2017 року фахівці Ізяславського районного центру зайнятості, в рамках Всеукраїнської Декади зайнятості для людей з інвалідністю та за участю фахівців управління соціального захисту населення райдержадміністрації,  провели профконсультаційний захід «Відчуй себе впевнено».

У тренінгу взяли участь 8 безробітних та 12 осіб з числа зайнятого населення, які мають обмежені фізичні можливості. Під час заходу фахівець з профорієнтації Цибуля Ю.М. ознайомила присутніх із станом місцевого ринку праці, перспективами працевлаштування громадян з інвалідністю на підприємствах міста та району, соціальними послугами, які надає служба зайнятості, зокрема її можливостями щодо підбору підходящої роботи, організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, участі зазначеної категорії громадян у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Разом із фахівцем центру зайнятості учасники заходу сформували кроки успішного працевлаштування, опрацювали методи самопрезентації під час проходження співбесіди з роботодавцем, а також  визначили шляхи щодо власної професійної реалізації.

Про пільги, на які мають право претендувати особи з інвалідністю, докладно розповіли фахівець відділу обслуговування інвалідів  управління соціального захисту населення райдержадміністрації Поварчук В.В. та фахівець відділу нарахування субсидії управління соціального захисту населення райдержадміністрації Личманюк С.В. Вони поінформували учасників про навчання для інвалідів, можливість оформити державні допомоги, забезпечення санаторно-курортними путівками для реабілітації, особливостями забезпечення ортопедичним взуттям та засобами  транспортування  для осіб, які мають проблеми з опорно-руховою системою.

Особам з інвалідністю  не легко знайти  роботу, тому важливо сприяти підвищенню їх конкурентоспроможності, допомогти визначити власне місце на ринку праці.

04.12.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

 

Відбувся круглий стіл на тему «Стратегія розширення участі жінок у політичних процесах»

 

Ґендерна рівність та участь у політичному житті є складовими сучасного демократичного управління. Відповідно до міжнародних стандартів, чоловіки і жінки мають рівні права на повноцінну участь у всіх аспектах політичного процесу. Однак, на практиці, жінкам набагато важче повною мірою скористатися цими правами.

Щоб обговорити стратегію розширення участі жінок у політичних процесах, у приміщенні районної ради зібралися представниці різних організацій та установ, зокрема політичних партій. Серед присутніх було лише двоє чоловіків: заступник голови районної ради Михайло Борисюк та депутат районної ради Андрій Лісовський.

Захід відбувся у форматі «круглого столу», котрий презентувала і модерувала його організатор - координаторка проекту «Просування участі жінок в політиці в Хмельницькій області» Тетяна Баєва.

Мета проекту – ознайомлення учасників із цілями та завданнями проекту, а також обговорення ситуації  щодо представлення жінок в політиці в Україні.  

У ході дискусії усі присутні учасники зібрання погодилися, що варто розширювати кругозір громадськості та пояснювати, що жіноцтво - не замкнене в колі сім’ї, а має право реалізовувати свої здібності та амбіції навіть там, де правила вже встановили чоловіки.

За статистичними даними рівень представництва жінок в керівництві органів місцевого самоврядування України поки досить низький.

Крім того ґендерний аналіз політичних процесів показує, що чоловіки і жінки не завжди поділяють одні і ті ж погляди, і не завжди мають однакові потреби. Не визнання потенціалу жінок на політичній сцені автоматично впливає на ґендерний дисбаланс у багатьох ключових галузях, таких як зайнятість, соціальне забезпечення, охорона здоров’я, освіта та економічний розвиток. Тому представництво жінок є виключно важливим для того, щоб інтереси обох статей могли бути адекватно адресовані та сприйняті.

Для досягнення прогресу потрібні спільні зусилля та співпраця міжнародних організацій, громадських лідерок та представниць різних політичних партій, громадських організацій, спрямовані на політиків-реформаторів, а також чоловіків як союзників.

Світовий досвід, зокрема скандинавських країн, доводить, що паритетне представництво в політиці та управлінні забезпечує прийняття більш виважених рішень, позитивно впливає на економічний розвиток та рівень добробуту громадян.

Крім того у ході зібрання присутніми учасниками було обговорено питання створення міжфракційних груп та обєднань в радах.

Підсумовуючи засідання,  координатор Проекту зазначила, що «Жінка у політиці і владі - це не примха, сьогодні – це необхідність!».

04.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Звернення з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

 

 Шановні співвітчизники!

В Україні протягом останніх років питання забезпечення прав людей з інвалідністю, у тому числі воїнів антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб, постійно перебуває на порядку денному органів державної влади.

Варто звернути увагу на позитивну динаміку в державній політиці щодо людей з інвалідністю та в усвідомленні всім суспільством необхідності забезпечення рівних прав і можливостей таких людей та їхнього потенціалу і здібностей.

Реально започатковано процес, коли людина з інвалідністю переходить зі статусу споживача державної допомоги у статус повноцінного члена суспільства, чий вклад у його розвиток цінується та належно оцінюється.

Водночас відбулося усвідомлення значущості вкладу воїнів антитерористичної операції, які повернулися з війни на Сході України з інвалідністю, у незалежність Батьківщини, яка перетворилася в реальний обов’язок держави щодо забезпечення їм можливості повною мірою скористатися тими свободами, за які вони так самовіддано боролися.

Однак нам усе ще потрібно працювати над створенням сприятливих умов для життєдіяльності людей з інвалідністю, усуваючи перепони і бар’єри, які залишаються на шляху до їх самореалізації.

Вважаю, що дії органів державної влади повинні бути більш ефективними та результативними. Там, де держава не може досягнути відчутного швидкого результату, повинен бути очевидним упевнений і системний рух у напрямі його досягнення.

Тому ми маємо запровадити усталений підхід до розв’язання проблем українських громадян з урахуванням аспекту інвалідності. Зокрема, вирішуючи питання розвитку інклюзивної освіти, ми забезпечуємо повносправність дітей і юнацтва в сьогоденні та майбутньому розвитку української держави. Ліквідуючи глобальні бар’єри в нашому суспільстві, ми створюємо доступне і цивілізоване суспільство для всіх громадян, пам’ятаючи при цьому, що все ще ці бар’єри існують для людей з інвалідністю. Забезпечуючи підвищення рівня зайнятості людей з інвалідністю, ми створюємо умови для реалізації потенціалу цих громадян у розвитку національної економіки. І таких напрямів розбудови української держави для наших громадян багато.

Закликаю всіх до розуміння значимості людей з інвалідністю, поваги до їх честі та гідності, а також до забезпечення й заохочення повної реалізації всіх прав людини й основоположних свобод для людей з інвалідністю.

Вірю – працюючи разом, ми досягнемо успіху!

 

Петро ПОРОШЕНКО

03.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

До Міжнародного дня людей з інвалідністю

Дорогі друзі!

 

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю!

Для вас не існує меж у просторі та часі, бо сила вашого духу долає усілякі перешкоди.

Вам не страшні будь-які випробування, бо у ваших серцях живе те найдорожче, за що можна віддати цілий матеріальний світ – це любов і розуміння до тих, хто вас оточує.

Ваша мудрість та терпіння навчають нас бути більш суворими та вимогливими до самих себе.

Кожен, кого Бог не наділив чимось, що ми сприймаємо як належне, може стати взірцем мужності, наполегливості та непересічної особистості, і кожен з вас заслуговує на повагу й щире захоплення з боку інших.

У цей день хочу побажати вам теплих стосунків з вашими близькими, творчої наснаги, бадьорості духу та міцного здоров’я і надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей, та міцної сили волі, що ці можливості породжує.

Нехай справдяться всі ваші бажання, мрії та задуми!

 

З повагою

перший заступник голови адміністрації                                                                                                                Павло Ковальчук

 

До Міжнародного дня людей з інвалідністю відбулося засідання “круглого столу”

 

Третього грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Інвалідність – явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство.

Тому у цей день для суспільства є нагода перевірити, що зроблено і що потрібно зробити для формування гідних умов життя людей з обмеженими можливостями, аби ніхто з них не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

У переддень Міжнародного дня людей з інвалідністю, 01 грудня, в приміщенні Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося традиційне засідання «круглого столу» з нагоди цього дня.

Участь у вищезгаданому засіданні взяли представники структурних підрозділів та організацій Ізяславщини, котрі взаємодіють із інвалідами. Також до зібрання приєднались заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, міський голова Валентина Корнійчук.

Основною темою для  обговорення стало питання соціальної підтримки даної категорії людей.

Відкрив засідання начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко, зазначивши, що питання соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями не втрачає своєї актуальності, незважаючи на те, що цьому питанню постійно приділяється увага, як на законодавчому рівні шляхом закріплення прав, пільг та компенсацій, так і на суспільному рівні шляхом передбачення державних гарантій їх економічної та моральної підтримки. Адже за статистичними показниками стоять реальні люди, з реальними потребами та індивідуальними якостями. Усі вони потребують уваги, турботи, медичного обслуговування та суспільно-трудової адаптації згідно з їх індивідуальними здібностями.

Заступник начальника-начальник відділу управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Станівчук проінформувала присутніх про соціальні виплати, послуги, порядок надання санаторно-курортних путівок, дала роз’яснення законів, які стосуються прав людей з особливими потребами.

У ході засідання “круглого столу” всі учасники мали можливість висловити свою думку та окреслити коло питань, які потребують першочергового вирішення. Зокрема, своїми думками поділилися представники громадських організацій, робота яких безпосередньо пов’язана із людьми з обмеженими можливостями. Вони із захопленням поінформували присутніх, що не дивлячись на проблеми, люди з особливими потребами живуть, працюють, творять і перемагають, адже вони знають, що інвалідність – це не вирок. Вони є прикладом цілеспрямованості та сили волі для багатьох. Люди, хоч із обмеженими можливостями, проте творчі, духовно багаті та сповнені оптимізму, віри в добро і людяність.

Також присутніми було зазначено, що на Ізяславщині активізувалися заходи щодо підвищення доступності до об’єктів інфраструктури. Тому крім надання державних гарантій на медичну допомогу, матеріальне забезпечення, соціально-побутове обслуговування наше спільне завдання полягає залучати таких людей до активного життя, усувати бар’єри на шляху до їх самореалізації, зробити все, аби люди з особливими потребами змогли жити повноцінним життям та відчували себе корисним суспільству.

Учасники “круглого столу”, обговорюючи низку питань в рамках теми соціального забезпечення людей з інвалідністю, погодилися, що усім організаціям варто значну увагу приділяти координації дій. Адже від співпраці лікарів та фахівців районних соціальних служб залежить ефективність вирішення усіх питань даної категорії населення. Адже людям з обмеженими можливостями регулярно пропонуються путівки до госпіталів, котрі у свою чергу відповідають усім сучасним умовам, проте вони не охоче використовують таку можливість, пояснюючи тим, що не має на кого полишити своє господарство.

Окремо зупинилися на роботі із дітьми-інвалідами, учасниками АТО та демобілізованими. Також обговорювались шляхи їх адаптації до життя.  

Крім того учасники зустрічі обговорювали плани на наступний та ідеї спільної співпраці з районною й міською владами та всіма зацікавленими сторонами.

На завершення заходу всі сторони соціального діалогу визначили шляхи подальшої співпраці щодо здійснення реабілітаційних заходів і надання соціальних послуг, підвищення рівня поінформованості населення про особливі потреби людей з інвалідністю, формування поваги до їх прав, особистості та гідності, залучення представників громадськості до участі в реалізації прав і задоволення потреб людей з обмеженими можливостями, поліпшення умов їх життєдіяльності.

У ході засідання “круглого столу”  у рамках відзначення цієї знаменної події для присутніх було презентовано виставку декоративно-прикладного мистецтва, вироби якої виготовлені власноруч людьми з обмеженими можливостями.

ФОТОКОЛАЖ

01.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Вручено подарунки для осіб із обмеженими можливостями

 

Щороку на початку грудня українці проявляють солідарність з тією частиною суспільства, яка має особливі потреби і багато в чому залежить від уваги кожного громадянина. 3 грудня - Міжнародний день інвалідів. 

З цієї нагоди спеціалісти Ізяславського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) привітали громадян з обмеженими можливостями та своїх підопічних, які перебувають на обліку територіального центру, вручивши їм подарунки – продуктові набори.

Як зазначив директор вищезазначеної організації, разом з усією світовою спільнотою у цей день ми ще раз переосмислюємо ту істину, що здоров'я – це неоціненний дар. Відчуваємо наскільки важливими у нашому житті є турбота і увага, співпереживання і допомога ближнім.

01.12.2017 р.

За матеріалами Ізяславського територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

1 грудня 2017 року – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

 

Девіз дня: «ВІЛ небезпечний, поки ти не знаєш про нього»

 1 грудня 2017 року світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом під гаслом «ВІЛ небезпечний, поки ти не знаєш про нього». У цей день по всьому світу люди висловлюють підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості та ЗМІ до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами стигматизації та дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.

Мета проведення заходів цього дня – інформування населення про проблему ВІЛ/СНІДу і, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (культура сексуальних відносин, дотримання здорового способу життя тощо) та виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві.

Тридцять сім мільйонів чоловіків, жінок і дітей у світі інфіковані в даний час вірусом імунодефіциту людини, що викликає СНІД. Щодня заражається ще більш 6 тисяч осіб і якщо не вживати термінових заходів, до кінця десятиріччя число інфікованих досягне 110 мільйонів.

Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні залишається напруженою – продовжується поширення ВІЛ серед загального населення, зростає захворюваність на ВІЛ-інфекцію/СНІД.

За даними ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» в Україні за весь період епідемії ВІЛ-інфекції офіційно зареєстровано 310 680 ВІЛ-позитивних осіб, 99 694 хворих на СНІД та 43 958 померлих від захворювань, зумовлених СНІДом. За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2017 року в Україні мешкало 238 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій. Протягом десяти місяців 2017 року в країні щодня реєстрували 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 захворювання на СНІД та 8 випадків смерті від СНІДу.

ВІЛ-інфекція в Хмельницькій області також продовжує поширюватись. Зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ та захворювання на СНІД. З часу реєстрації ВІЛ-інфекції станом на 1 жовтня 2017 року, за накопичувальним підсумком, в Хмельницькій області зареєстровано 4575 ВІЛ-інфікованих громадян, в т.ч. 793 випадки СНІДу та  650 смертей від захворювань, зумовлених СНІДом.

В 2017 році в області зареєстровано 173 нових випадки ВІЛ-інфекції. За 9 місяців 2017 р. під диспансерний нагляд взято 41 дитину, в тому числі 40 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, та 1 дитина прибула з іншого регіону.

Показник захворюваності на СНІД за 9 місяців 2017 року збільшився на 22,7% в порівнянні з минулим роком. Так, серед ВІЛ-інфікованих було діагностовано 105 випадків СНІДу, проти 85 випадків минулого року. Кількість померлих від СНІД за 9 місяців 2017 р. – 41 особа.

Домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції в області з 2008 року є статевий, що є несприятливою прогностичною ознакою. Частка осіб, які інфікувалися статевим шляхом, щорічно збільшується і в 2017 році становить 73%.

Станом на 01.10.2017 р. в області перебуває під диспансерним наглядом 1970 ВІЛ-інфікованих осіб, у тому числі 691 хворих на СНІД. На обліку знаходиться 135 дітей до 18 років, народжених ВІЛ-позитивними жінками, у 50 з них діагноз ВІЛ-інфекції підтверджено.

СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.

Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як спільне використання голок та шприців або практикування небезпечних статевих відносин.

Багато людей, інфікованих вірусом імунодефіциту, не відчувають проявів захворювання. Отже, неможливо знати напевно, чи ваш статевий партнер ВІЛ-інфікований, якщо немає повторних негативних результатів його перевірки на інфікованість. Це, звичайно, за умови, що за час, який минув з моменту останнього обстеження, він не вступав у потенційно небезпечний статевий контакт. Саме тому будь-кого із оточуючих вас людей слід вважати потенційно ВІЛ-інфікованим і приймати максимальні міри для захисту вашого власного організму.

Основна умова профілактики — безпечність Вашої поведінки.

1. Статеві контакти — найбільш розповсюджений шлях передачі вірусу. Тому надійний спосіб запобігти зараженню — уникати випадкових статевих контактів та використовувати презервативи.

2. Внутрішньовенне вживання наркотиків не тільки згубне для здоров’я, але і значно підвищує можливість зараження вірусом. Як правило, ті хто вводять внутрішньовенні наркотики, використовують загальні голки і шприци без їхньої стерилізації.

3. Використання будь-якого інструментарію, використання якого пов’язане із пошкодженням шкірних покривів (шприци, системи для переливання крові, манікюрні набори, голки тощо) як у медичних установах, так і в побуті при різних маніпуляціях (манікюр, педикюр, татуювання, гоління тощо) де може міститися кров людини, зараженого ВІЛ, вимагає їх стерилізації. Вірус СНІДу нестійкий, гине при кип’ятінні миттєво, при 56°С градусах протягом 10 хвилин. Можуть бути використані і спеціальні дезінфекційні розчини. Спирт не знищує ВІЛ.

4. Перевірка донорської крові обов’язкова.

5. Максимум знань про ВІЛ-інфекцію допоможе запобігти зараженню, захворюванню та, врешті-решт, смерті від хвороби.

Не вмирай від невігластва стосовно ВІЛ-інфекції!

Не будь байдужим! СНІД стосується кожного!

 01.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

На Ізяславщині проведено просвітницькі заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

 

ВІЛ та СНІД... Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах та журналах, їх чуємо по телевізору, радіо і просто від дорослих. Але, на жаль, більшість із нас не усвідомлює, яку загрозу ця хвороба несе людям. Найчастіше ми думаємо – "мене це не стосується", "зі мною цього не трапиться", та ніхто не знає, де чекає нас біда.

СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ століття. У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти інфекції, але на сьогоднішній день СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби з хворобою залишається попередження передачі вірусу. І, на жаль, проблема захворюваності українців на ВІЛ/СНІД щороку набуває все більших масштабів.

З цієї нагоди у закладах культури та освіти Ізяславщини відбулася низка тематичних просвітницьких заходів.

Ці проведені заходи дали змогу кожному підлітку усвідомити на скільки серйозну загрозу несе вона для життя людей. Крім того учасників зібрань було поінформовано про вивчення та розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу, можливі шляхи передачі ВІЛ-інфекції та засоби захисту, розкриття  питань толерантності по відношенню до ВІЛ-інфікованих людей.

Проведення просвітницької роботи серед молоді є вкрай необхідною умовою для ефективної боротьби з поширенням СНІДу серед молоді. Адже недостатня поінформованість про ризики для здоров’я, шляхи передачі ВІЛ та інших інфекцій, методи їх профілактики є причиною широкого поширення цих захворювань серед молоді.

ФОТОКОЛАЖ

01.12.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Запобігання та протидія домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми

 

На сьогоднішній день залишається актуальним питання щодо захисту дітей від жорстокого поводження, прийнято низку нормативних актів, в тому числі і міжнародних, які ратифіковані Україною, а от же є частиною національного права. Серед них: Декларація прав людини (1948 р.); Конвенція про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами (1950 р.); Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права (1966 р.); Загальна декларація прав людини (1984 р.) Конвенція про права дитини (1989 р.) тощо.

Згідно чинного законодавства кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів.

Держава здійснює захист дитини від усіх форм фізичного, сексуального, економічного та психологічного насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з нею, залучення до найгірших форм дитячої праці, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють, а також вживає необхідних заходів для забезпечення прав дітей, які стали свідками у кримінальному провадженні.

Жорстоке поводження з дитиною - будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною в сім’ї або поза нею, у тому числі: втягнення дитини в заняття проституцією або примушування її до зайняття проституцією з використанням обману, шантажу чи уразливого стану дитини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства; примушування дітей до участі у створенні творів, зображень, кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм або інших предметів порнографічного характеру; ситуації, за яких дитина стала свідком кримінального правопорушення, внаслідок чого існує загроза її життю або здоров’ю; статеві відносини та розпусні дії з дитиною з використанням: примусу, сили, погрози, довіри, авторитету чи впливу на дитину, особливо вразливої для дитини ситуації, зокрема з причини розумової чи фізичної неспроможності або залежного середовища, у тому числі в сім'ї; будь-які незаконні угоди щодо дитини, зокрема: вербування, переміщення, переховування, передача або одержання дитини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану дитини.

Згідно Закону «Про охорону дитинства» будь-яка дитина має право звернутись за захистом від жорстокого поводження до уповноважених суб’єктів: служби у справах дітей, закладу соціального захисту дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органів внутрішніх справ, закладу освіти, закладу охорони здоров’я.

Крім того діє Національна дитяча «гаряча» лінія – 0-800-500-225 або 772.

Щороку в Україні, як і всій Європі,  з 25 листопада по 10 грудня проходить  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка  покликана в першу чергу привернути  увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї  щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізації партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав дітей.

В Ізяславському районі також стартувала з 25 листопада дана акція, у рамках якої проводяться різноманітні просвітницькі заходи задля інформування дітей з цього приводу.

Проведені виховні заходи стануть приводом для аналізу власних дій, вчинків, а також свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків. 

МАТЕРІАЛИ

01.12.2017 р.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Звернення Президента з нагоди 26-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України

Дорогі співвітчизники!

Сьогодні ми відзначаємо 26-ту річницю однієї із знакових подій в історії українського державотворення - Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України.

Результати історичного референдуму, після схвалення Верховною Радою, фактично та юридично легітимізували Акт проголошення незалежності України. Вони мали фундаментальне значення для становлення нашої держави — стали основою для її міжнародного визнання.

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року увійшов в історію України як безпрецедентний зразок національного єднання. «Так» незалежності сказали тоді понад 90 відсотків громадян України.

Нині ми боронимо свій суверенітет і територіальну цілісність, від агресії Російської Федерації. Кожний день цієї боротьби наочно доводить, що єдність суспільства є запорукою нашої перемоги, збереження і розвитку української державності.

Цього дня дякую усім тим, хто долучився і долучається до становлення, розбудови України та захисту її від ворожих зазіхань.

Бажаю миру, єдності та консолідованості в ім’я майбутнього нашої держави.

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКО

 01.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Всеукраїнський референдум 1 грудня – крапка в становленні незалежності України

 

24 серпня 1991 р. Верховна Рада України прийняла Акт проголошення незалежності України. Однак, згідно з чинним на той час законодавством, питання про реалізацію права народу України на самовизначення виходило за межі компетенції Верховної Ради УРСР і мало вирішуватися виключно всеукраїнським референдумом. Тому того самого дня, крім Акту проголошення незалежності України, було прийнято й постанову Верховної Ради УРСР "Про проголошення незалежності України", якою, зокрема, передбачалося провести 1 грудня 1991 р. всеукраїнський референдум на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

Референдум, який відбувся у намічені строки, не залишив жодних сумнівів. 90,32 % громадян, які брали участь у референдумі, на питання бюлетеня відповіли: «Так, підтверджую». Позитивну відповідь дало населення всіх областей України і Криму, незалежно від їх національного складу. Отже, за незалежність проголосували не тільки українці, але й представники інших національностей, для яких батьківщиною є українська земля. Підсумки референдуму однозначно засвідчили прагнення народу бути повноправним господарем на власній землі, а не «молодшим братом», частиною ще однієї імперії з новітнім фасадом. Результати голосування ознаменували повноправне входження України до світового співтовариства вільних держав. Почалася хвиля дипломатичного визнання України як незалежної держави.

День - 1 грудня 1991 року назавжди залишиться важливою датою в історії українського народу, бо саме тоді вільним волевиявленням громадян було підтверджено Акт проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою. Наш народ використав свій історичний шанс мирним демократичним шляхом реалізувати ідею відродження перерваної національної державності. Як наслідок українського референдуму, у наступні роки становлення суверенної України було продовжено. 28 січня 1992 року національний синьо-жовтий прапор отримав статус державного. 15 січня 1992 року державним гімном України стала музика композитора М.Вербицького на слова П.Чубинського «Ще не вмерла Україна». 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила Тризуб як малий герб України. Національна символіка перетворилася на державну. У 1996 році було ухвалено Конституцію України.

Для українського народу референдум став не лише випробуванням на політичну зрілість, а й школою народовладдя, адже вперше в історії України її майбутнє залежало насамперед від громадян. Референдум довів реальну спроможність українського народу самостійно вирішувати найважливіші питання суспільного та державного життя. Це волевиявлення народу ознаменувало шлях до створення Суверенної Соборної Української Держави, розбудови демократичного суспільства.

01.12.2017 р.

Відбулося засідання комісії по визначенню опорних шкіл району

 

Діюча мережа загальноосвітніх навчальних закладів, особливо сільської місцевості, за наявної матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу, низької наповнюваності шкіл і класів учнями, відсутності в значній частині загальноосвітніх закладів паралельних класів не забезпечує умов для впровадження профільного навчання.

До того ж, у малокомплектних школах відсутні умови для здійснення ефективного виховного навчально-виховного процесу, виховної, гурткової роботи, розвитку творчих нахилів та здібностей школярів. У зв’язку з цим і виникає необхідність приведення мережі навчальних закладів  у відповідність та для створення умов для всебічного розвитку дитини як особистості, розвитку її талантів, розумових і фізичних здібностей через систему багатопрофільної дошкільної, загальної, середньої та позашкільної освіти. Крім того навчання учнів у малокомплектних школах надзвичайно дороговартісне.

Тому оптимальним рішенням є розширення мережі опорних шкіл району. Такі заклади зможуть отримати суттєве фінансування, що дозволить забезпечити рівний доступ до якісної освіти, а також вирішити питання ефективності використання ресурсів.

З минулого року на Ізяславщині вже діє один опорний навчальний  заклад – Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука, гімназія», на який виділено додаткові кошти на поліпшення матеріально-технічної бази, а відповідно для підвищення якості навчання учнів.

Цього року за рішенням двадцять п´ятої сесії Ізяславської районної ради сьомого скликання № 19 від 11.10.2017 р. «Про затвердження Умов проведення районного конкурсу на визначення опорної школи» розпорядженням голови районної ради було затверджено склад районної конкурсної комісії на визначення опорної школи. До складу цієї комісії увійшли заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, працівники відділу освіти, молоді та спорту, а також управління фінансів райдержадміністрації, райкому профспілки працівників освіти і науки, та депутати районної ради. Очолив комісію заступник голови районної ради Михайло Борисюк.

29 листопада відбулось засідання вищезгаданої комісії, яка визначала переможця.  

На її розгляд було представлено п’ять заявок від загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів із відповідними матеріалами, а саме: Білогородська, Михнівська, Сахновецька, Новосільська загальноосвітні школи І-ІІІ ст. та Плужненський НВК.

У ході засідання директори шкіл району презентували свої навчальні заклади відповідно до затверджених умов конкурсу, зосередивши увагу присутніх на матеріально-технічній базі, складі та досягненнях педагогічного колективу, науково-методичному забезпеченні навчально-виховного процесу, профілі навчання і поглибленому вивченні предметів, результативності роботи навчального закладу, виховній роботі, заходах з енергозбереження, додаткових джерелах фінансування, запровадження інклюзивної форми навчання.

Також учасники конкурсу презентували своє бачення ефективної моделі опорної школи як центру освітнього округу, діяльність якої буде спрямовано на створення умов для здобуття учнями якісної загальної середньої освіти. 

Найбільше питань порушувалось стосовно успішності учнів та результатів ЗНО, кадрового потенціалу, матеріально-технічного забезпечення, наповнюваності класів та реалізації підвозу дітей з навколишніх сіл.

За результатами розгляду поданих на конкурс пропозицій комісією прийнято рішення про визначення двох переможців конкурсу, якими стали Білогородська ЗОШ І-ІІІ ст. та Плужненський НВК. Спочатку на сесію районної ради буде винесено клопотання про визнання опорним  закладом Білогородську ЗОШ, а з наступного року – Плужненський НВК.

Головуючий комісії зазначив, що на підставі рішення конкурсної комісії відділом освіти районної державної адміністрації буде розроблено та подано на затвердження депутатами районної ради проект рішення про визначення опорних шкіл.

ФОТОКОЛАЖ

01.12.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Президент підписав Закон, який сприятиме посиленню торговельних зв´язків та економічної інтеграції України та Євросоюзу

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження», схвалений Верховною Радою України 8 листопада 2017 року.

Приєднання до Конвенції сприятиме спрощенню умов торгівлі та збільшенню використання експортного потенціалу України, посилить торговельні зв'язки та економічну інтеграцію з Євросоюзом.

Можливість приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (далі – Конвенція) передбачена положеннями Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Процес приєднання до неї було розпочато у 2016 році.

Конвенція встановлює ідентичні положення про походження товарів, якими торгують держави згідно із укладеними угодами про вільну торгівлю та передбачає можливість діагональної кумуляції, тобто дає можливість її країнам-учасникам використовувати сировину та комплектуючі одна одної, а не тільки національні при збереженні преференційних умов торгівлі.

На сьогодні учасниками Конвенції є 24 Договірні сторони, 6 з яких вже мають угоди про вільну торгівлю з Україною (ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Македонія, Молдова, Грузія). Ще з двома державами – сторонами Конвенції тривають переговори про вільну торгівлю, а саме з Туреччиною та Ізраїлем.

Наступним кроком для повноцінного використання переваг Конвенції є внесення змін до відповідних чинних угод про вільну торгівлю у частині заміни протоколів правил походження товарів.

01.12.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

«Шоу талантів»

 

30 листопада у Клубівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося «Шоу талантів», яке провела вихователь ГПД Оксана Радовинчик разом зі своїми вихованцями.

На святі панувала доброзичлива, творча, дружня атмосфера. Учні 1-3 класів демонстрували свої таланти. Вони презентували гумористичні сценки, казку «Рукавичка» на новий лад, сучасний танець, пісні, вірші, а також флешмоб. Здивували учні ще одним своїм  талантом – математичними фокусами.

Під час проведення свята школярі продемонстрували свою згуртованість та товариськість. Символом дружби вихованців ГПД було одне велике серце, на яке кожен прикріплював своє маленьке сердечко, таким чином учні показали, що вони одне ціле.

На свято завітали батьки вихованців, вчителі, учні, адміністрація школи. Кожен гість міг побачити виставку дитячих робіт, виготовлених з паперу, картону, пластиліну, природних матеріалів. Вкінці свята учні показали, що вони ще й вміють бути гостинними: кожному гостеві на пам’ять про свято подарували паперові троянди, виготовлені ними власноруч.

Після відвіданого свята у черговий раз переконуємось у тому, що сучасні діти дуже талановиті та щиро сподіваємось, що вихованці ГПД Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. ще неодноразово продемонструють нам свої таланти.

ФОТОКОЛАЖ

01.12.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

   

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання державної служби

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2017
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації