на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

   
 
 
     

    

НОВИНИ

 

 

 

                   
   

 

 

 

 

 

 

СЕРПЕНЬ

пн

вт

ср

чт

пт

сб

нд

    01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30      

 

 

 

 

 

 

 

«Керівники на місцях мають забезпечити розвиток своїх територій», – В. Кальніченко

 

На цьому наголосив перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко під час наради щодо наповнення дохідної частини місцевих бюджетів і бюджету Пенсійного фонду, підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин в області. Участь у нараді також взяли перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, голови райдержадміністрацій, міст обласного значення, ОТГ, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

Розпочинаючи засідання, Володимир Кальніченко зауважив, що дані питання неодноразово заслуховувалося на колегії облдержадміністрації та робочих нарадах, але за підсумками 6 місяців ми не спостерігаємо тих позитивних показників, що мали б бути. Тому за дорученням голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового ініційовано дану зустріч, аби вкотре обговорити вищевказані питання.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська проінформувала присутніх про підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин в області. Так, рівень заробітної плати за червень цього року по Україні склав 9141 грн. – по області 7741 гривня. Область посідає 18 місце.

Доповідач зазначила, що найнижчий рівень заробітної плати спостерігається у працівників тимчасового розміщування й організації харчування – 3480 грн. У порівнянні до травня місяця заробітна плата працівників галузі зменшилася ще на 179 грн.; діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (4963 грн.); надання інших видів послуг (5011 грн.); будівництво (5183 грн.).

Що стосується рівня заробітної плати в галузі медицини, то за червень місяць вона складає 5690 грн. Крім низького рівня заробітної плати, явно занижена чисельність штатних працівників з числа молодшого медичного персоналу, адміністраторів, прибиральниць. Також посадовець додала, що факти низької заробітної плати заперечують реальність, тому що фахівці високої кваліфікації отримувати мінімальну заробітну плату не можуть.

Продовжуючи, директор Департаменту відмітила, що головою обласної державної адміністрації також дано доручення Департаменту АПР щодо вжиття заходів для недопущення тіньової виплати заробітної плати комбайнерам та іншим працівникам під час збирання зернових культур у цьому році.

Так, за моніторинговими даними середньомісячна заробітна плата комбайнерів у липні 2018 року становила 18601 гривень, трактористів – 14156 гривень. Тому, Світлана Іванівна звернулася до голів райдержадміністрацій з проханням провести детальний аналіз ситуації, враховуючи, що роботи по збору урожаю тільки розпочались.

Серед інших втрат на місцях Світлана Лукомська відмітила міграцію населення. Вона наголосила, що кожен з керівників має сьогодні знайти шляхи створення нових робочих місць з відповідною мотивацією працівників. Тому що незаперечним фактом є те, що податок з доходів фізичних осіб – основний показник наповнення бюджету. Також масова міграція населення та тимчасові заробітки сьогодні – є серйозною проблемою, як для бізнесу, так і для бюджетних установ.

Крім того, доповідач поінформувала, що за результатами проведеної роботи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення протягом січня-липня 2018 року виявлено 1336 порушень, у тому числі трудового законодавства – 966, податкового – 309, пенсійного законодавства – 61.

Притягнуто до адміністративної відповідальності 11 осіб. Зареєстровано 3623 суб’єкти підприємницької діяльності, 4703 трудових договори між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками та 5481 трудовий договір з найманими працівниками у юридичної особи.

За результатами вжитих заходів легалізовано 13807 осіб, що на 6495 осіб більше, ніж за аналогічний період у 2017 році, або на 88,8%.

При цьому, директор Департаменту вкотре звернула увагу, що органи місцевого самоврядування, утворені в результаті об’єднання територіальних громад, мали б завершити формування підрозділів в органах місцевого самоврядування, які будуть здійснювати перевірки дотримання законодавства про працю.

Із 41 ОТГ, тільки у 19 органах місцевого самоврядування є інспектори праці. Відтак, відсутність інспекторів в ОТГ позбавляє права вести контроль за додержанням законодавства про працю, а значить призводить до втрат місцевих бюджетів.

Підсумовуючи сказане, Світлана Іванівна зазначила, що систематична робота з роботодавцями, постійне заслуховування керівників підприємств-боржників на засіданнях тимчасової комісії дає можливість не нарощувати заборгованість із заробітної плати. Область займає 3 місце за сумою боргу по Україні. Разом з тим, станом на 01 серпня 2018 року заборгованість із заробітної плати по області складає 7,0 млн. гривень.

За її словами, основною причиною виникнення заборгованості із виплати заробітної плати є відсутність механізму покарання керівників підприємств-боржників.

Відтак, з метою посилення відповідальності керівників підприємств-боржників за несвоєчасну виплату заробітної плати, невиконання судових рішень про стягнення заборгованості із заробітної плати та інших платежів, пов’язаних із трудовими правовідносинами, обласна комісія запропонувала розглянути питання підготовки пропозицій щодо внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження», де передбачити можливість встановлення обмежень для керівників підприємств-боржників. В свою чергу, голова адміністрації підтримав таку пропозицію і за його підписом Прем’єр-міністру України направлено лист щодо внесення змін до законодавства.

«Допоки наповнення місцевого бюджету буде продовжуватися таким шляхом, ніяких змін на краще на місцях не відбудеться. Кожен керівник має зустрічатися  та  обговорювати проблемні питання з аграріями, підприємцями та бізнес – спільнотою свого регіону для налагодження співпраці, адже в більшості питань робота залежить саме від органів місцевого самоврядування. Ми зобов’язані забезпечувати розвиток територій, тим більше, що для цього є всі можливості”, – відзначив Володимир Кальніченко.

Далі заступник начальника Головного управління ДФС в області Тетяна Процюк доповіла учасникам наради про легалізацію виплати заробітної плати і трудових відносин із найманими працівниками.

ак, за 7 місяців поточного року до Зведеного бюджету забезпечено надходжень податку на доходи з фізичних осіб в сумі 2,7 млрд. грн., в тому числі до Державного бюджету 688,1 млн. грн. та місцевого 2,0 млрд. грн. Темп росту до аналогічного періоду минулого року склав 129,2 відсотка.

Податок на доходи фізичних осіб є основним бюджетоформуючим податком місцевих бюджетів, частка якого у загальній сумі податкових надходжень за 7 місяців 2018 року склала 60,8 відсотків.

Щодо єдиного внеску, то протягом 7 місяців надходження складають 2 млрд. 716,5 млн. грн., або 104,0 % від доведених індикативних показників, в абсолютній сумі більше на 105,1 млн. грн. Темп росту надходжень до відповідного періоду минулого року склав 128,6 відсотків.

Рівень платників (без врахування великих платників податків, що знаходяться на обліку в офісах ДФС за межами області), що не дотримуються вимог законодавства та проводять нарахування зарплати менше мінімальної по області складає 18,7 %., що на 1,2%. менше до початку року. Нарахування зарплати на рівні мінімальної провели 19,2 %. роботодавців області, що в порівнянні до початку року менше на 5,2 %.

Так, протягом січня – липня 2018 року керівників 926 підприємств та 924 підприємці, які виплачували заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімуму, заслухано на засіданнях спільних комісій при органах місцевої влади. Керівників 786 підприємств та 766 підприємців заслухано на засіданнях робочих груп в органах ДФС. За результатами проведених заходів керівниками 895 підприємств та 921 підприємцем підвищено рівень заробітної плати, і як результат, до місцевих бюджетів області додатково надійшло 1125,1 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 1610,3 тис. грн. єдиного внеску.

Разом з тим, за словами Тетяни Миколаївни, в окремих районах зовсім не проводиться робота щодо заслуховування на засіданнях комісій керівників підприємств з питань підвищення рівня виплати заробітної плати.

Крім того, в рамках своїх функціональних повноважень протягом 2018 року за результатами контрольно-перевірочної роботи в 109 суб’єктів підприємницької діяльності виявлено виплату заробітної плати та інших доходів з порушенням вимог податкового законодавства. За результатами перевірок донараховано 18,6 млн. грн. (ПДФО – 16,1 млн. грн., військового збору – 612,4 тис. грн. та ЄВ – 1,9 млн. грн.), з яких до бюджету надійшло 7,3 млн. гривень.

З початку 2018 року залучено до офіційного працевлаштування 1692 громадянина, які не були оформлені згідно вимог законодавства працедавцями і додатково мобілізовано до бюджету 3,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 307,5 тис. грн. військового збору та 4,5 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За результатами переданих матеріалів Управлінням Держпраці у Хмельницькій області винесено постанови про накладення штрафу на загальну суму 1,96 млн.грн.

Підсумовуючи Володимир Ілліч зауважив, що керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких відносяться дані питання, потрібно використовувати всі можливі важелі впливу до порушників трудового законодавства, в частині легалізації трудових відносин, виплати заробітної плати в «конверті», що в свою чергу відображається на наповнені місцевих бюджетів. Також він додав, що вказані служби мають працювати над налагодженням тісної співпраці з головами райдержадміністрацій, міст обласного значення та ОТГ.

 14.08.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 14 серпня,  хліборобами намолочено 84707 тонн ранніх зернових на площі 16649 га, або 93% від посіяного, середня урожайність 51 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Також повністю зібрано жито з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 8653 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 8653 тонн при середній урожайності 60 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 3799 га першої культури намолочено 16250 тонн при середній урожайності 43 ц/га, а з площі 1258 га ярої пшениці намолочено 5062 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Триває обмолот  вівса зі площі 403 га, намолочено 1055 тонн при середній урожайності 26 ц/га, а також ярого ріпаку зі площі 50 га, намолочено його 174 тонни при середній урожайності 35 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 37 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (9350 га) та посів озимого ріпаку (130 га).

14.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Дослідження водойм на території НПП «Мале Полісся»

 

Працівниками парку, спільно із співробітниками Інституту гідробіології Національної академії наук України: доктором біологічних наук, професором - Протасовим Олександром Олексійовичем, кандидатом біологічних наук - Силаєвою Анжелікою Алімівною, науковим співробітником - Цибульським Олександром Івановичем, 11 серпня провели комплексні дослідження водойм НПП «Мале Полісся».

Об’єктами досліджень стали: ставки в околицях с.Комини, с.Білотин, річки Гнилий ріг, озера Святе, у яких відбиралися проби води, щоб провести гідрохімічний аналіз води для визначення таких показників як:

· водневий показник (рН);

· прозорість;

· кольоровість;

· завислі речовини;

· лужність загальна;

· гідрокарбонати (НСО3-);

· карбонати (СО32-);

· масова концентрація хлорид - іонів, сульфат - іонів, фосфат - іонів, амоній - іонів, нітрит - іонів, нітрат - іонів;

· для визначення видового та кількісного складу водоростей та зоопланктону.

Результати досліджень будуть включені до чергового тому Літопису природи НПП «Мале Полісся».

ФОТОКОЛАЖ

14.08.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

2008. Економічна криза. Запровадження ЗНО

 

У вересні 2008 року почалося різке падіння курсу гривні щодо долара США, яке в жовтні спровокувало паніку на валютному ринку. З офіційного показника в 4,86 ​​на 1 жовтня 2008 за місяць долар виріс до 5,76 грн., послабивши гривню на 27%.

Почалися масові скорочення працівників у промисловості, в банках, в торгових компаніях. Відразу кілька банків почали затримки по виплатах своїм вкладників.13 жовтня Нацбанк заборонив достроково видавати депозити. "Замороженими" виявилися 145 млрд. гривень "народних" грошей. Але цей захід тільки посилила панічні настрої. Нацвалюта пішла вниз. Почасти це було обумовлено об'єктивними причинами - різко знизився експорт, а кредити Україні давати перестали, почасти спекуляціями - бізнесмени і банки позбавлялися від гривні і виводили свої кошти за кордон. Найскладніше було в грудні - курс обвалився до 10 грн.

Від остаточного краху українську економіку врятував кредит МВФ. До кінця року курс стабілізували на рівні 8 грн. Але економіка країни сильно постраждала - у напівживому стані перебувала металургія і всі пов'язані з нею галузі, тисячі вкладників не могли отримати свої депозити, бюджетникам заморозили зарплати, йшли масові скорочення, сотні тисяч людей, які брали валютні кредити, виявилися в складному становищі, адже після обвалу гривні вони повинні були віддавати в 1,5-2 рази більше.

З 2008  року проходження зовнішнього незалежного оцінювання є обов'язковою умовою вступу до закладу вищої освіти. 2008 року зовнішнє незалежне оцінювання проводиться з таких предметів: українська мова і література; історія України (з найдавніших часів до наших днів); всесвітня історія (з найдавніших часів до наших днів); зарубіжна література; хімія; фізика; біологія; математика; основи економіки; основи правознавства; географія.

Загалом в рамках основної сесії зовнішнього оцінювання, що тривала з 22 квітня до 4 червня, було написано 997 897 тестів. Для учасників тестування працювало 4600 пунктів тестування, в яких розміщувалася 81 тис. аудиторій. Середня явка на тестування склала 76 %.

 

Інші події 2008 року:

28 березня - Українська Вікіпедія сягнула межі в 100 000 статей.

2 квітня - 4 квітня - у Бухаресті відбувся саміт НАТО, на якому зокрема розглядалися перспективи його подальшого розширення. Через небажання Німеччини та Франції псувати відношення з Росією рішення щодо приєднання України до "Плану дій щодо набуття членства" було відкладено на грудень 2008 року, коли Україні було остаточно відмовлено з огляду на політичну нестабільність і прихід до влади у США Барака Обами.

10 квітня - Верховна Рада ратифікувала протокол про вступ України до СОТ. 

28 квітня - при посадці на бурову платформу «Таврида» в Чорному морі розбився український гелікоптер МІ-8. 17 пасажирів і три члени екіпажу загинули.

16 травня - після чотирнадцяти років переговорів Україна стала 152-м членом Світової Організації Торгівлі (СОТ), що спростило доступ українських товарів до світових ринків і дало можливість розпочати з Європейським Союзом переговори про укладення Угоди про асоціацію.

17 травня - у прямому нічному ефірі телеканалу «Інтер» названо переможця телепроекту «Великі українці». На це звання претендувало 14 тисяч осіб, за яких було віддано понад 800 тисяч голосів. Перші три місця зайняли Ярослав Мудрий, Микола Амосов та Степан Бандера.

8 червня - на шахті ім.Карла Маркса (Єнакієво) сталась одна з найбільших аварій на вугільних підприємствах України - на глибині 533 метрів стався вибух, який призвів до загибелі 13 шахтарів.

25 липня - з нагоди святкування 1020-ої річниці хрещення Київської Русі в Україну здійснив свій другий візит Вселенський патріарх Варфоломій I - в аеропорту «Бориспіль» його зустріли президент України Віктор Ющенко і предстоятель Української Православної Церкви Московського патріархату митрополит Володимир (Сабодан).

26 липня - у результаті тривалих дощів у Західній Україні повінню затопило Чернівецьку та Івано-Франківську області і Придністров'я - протягом кількох днів загинула 21 людина, багато населених пунктів, включаючи Тираспіль та Чернівці, було затоплено.

У 2008 році Україна не раз могла втратити право на проведення Євро-2012, але наразі все ще зберігає право на проведення матчів чемпіонату. Головною скіпкою в підготовці до Євро стала затримка в реконструкції стадіону НСК "Олімпійський" - одного з центральних майданчиків чемпіонату. Ще у вересні 2007 року президент УЄФА Мішель Платіні вимагав знести ТРЦ "Троїцький", що будувався перед НСК. Однак через земельний конфлікт із інвестором ТРЦ демонтажні роботи почалися лише в березні. Влітку загострився конфлікт навколо реконструкції самого стадіону. У червні влада анулювала домовленості з переможцем конкурсу на кращий проект реконструкції НСК тайванською компанією Archasia Design Group, а пізніше підписала договір з німецьким архітектурним бюро gmp von Gerkan, Marg und Partner. Вартість реконструкції НСК збільшилася з початку року на 600 млн. грн.. - до 2,114 млрд грн.

8 серпня - Голова держради КНР Ху Цзіньтао відкрив XXIX Олімпійські ігри в Пекіні. У них взяли участь 11 099 спортсменів з 204 країн, які розіграли 302 комплектів нагород у 28 видах спорту. У командному заліку перемогла команду Китаю, яка завоювала 100 нагород, а збірна України з 27-а медалями посіла 11 місце.

25 серпня – помер Михайло Дмитрович Сирота, український політик, депутат Верховної Ради; один з авторів діючої конституції (нар. 17 липня 1956 р.).

3 вересня - фракція блоку "НУ-НС" у ВР ухвалила рішення щодо виходу з коаліції з БЮТ. Приводом стало спільне голосування фракцій БЮТ і ПР за законопроект "Про Кабінет міністрів", який урізує повноваження президента.

12 вересня - у Харкові відбувся перший в Україні концерт Queen, яким почався європейський тур групи в рамках акції боротьби зі СНІДом.

17 вересня - у Пекіні закінчились Паралімпійські ігри. В офіційному медальному заліку збірна України з 74 (24 золотих-18 срібних-32 бронзових) нагородами посіла четверту сходинку. Перше місце в команди Китаю — 211 (89-70-52), друга позиція у Великобританії — 102 медалі (42-29-31), третьою стала команда США — 99 (36-35-28).

25 вересня - у нейтральних водах біля Ємену сомалійські пірати захопили українське судно «Фаїна», яке слідувало під прапором Белізу до Кенії і перевозило військову техніку. На момент захоплення судна піратами екіпаж складався з 21 особи — з них 17 громадян України, 3 громадян Росії та один громадянин Латвії, а на борту корабля був вантаж танків Т-72, пересувних ракетних установок BM-1 GRAD, вогнепальної зброї та іншого військового обладнання, офіційно призначеного для Кенії, а неофіційно — для автономного уряду Південного Судану.

3 жовтня – помер Ігор Миколайович Римарук, український поет; лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка (2002) (нар. 4 липня 1958 р. в селі Мякоти Ізяславського району).

8 жовтня - Президент України Віктор Ющенко в телезверненні оголосив про припинення діяльності Верховної Ради шостого скликання та проведення дострокових парламентських виборів. Указ, опублікований наступного дня призначав вибори на 7 грудня. БЮТ заблокував вибори, відмовившись голосувати за виділення коштів із держбюджету на їх проведення. Президент зупинив дію указу про дострокові вибори через світову економічну кризу.

11 жовтня - у Берліні Віталій Кличко переміг Семюеля Пітера і після чотирьох років перерви в професійній кар'єрі повернув собі пояс чемпіона за версією WBC.

23 жовтня - Європарламент визнав Голодомор злочином проти людяності і висловив співчуття українському народу.

12 листопада - Арсеній Яценюк звільнений з посади голови Верховної Ради України.

22 листопада - в Україні за участю Президента Віктора Ющенка пройшли масштабні заходи зі вшанування пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Зокрема, в Києві відкрито Меморіал пам'яті жертв Голодоморів. Пам'ятники пам'яті жертв Голодоморів відкрито в Одесі, Вінниці, на Сумщині - обласний меморіал в селі Піски. В Україні оголошено Загальнонаціональну хвилину мовчання.

25 листопада - у Дрездені на Всесвітній шаховій Олімпіаді українська збірна нагороджена «Кубком Нони Гаприндашвілі» за кращий сумарний результат жіночої та чоловічої команд.

26 листопада - Віктор Ющенко обраний головою партії Наша Україна.

9 грудня  - обрання головою Верховної Ради України Володимира Литвина.

ФОТОКОЛАЖ

14.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

В.Кальніченко: Ми зобов’язані забезпечити безпечні умови проживання людей на території області

 

Сьогодні в облдержадміністрації відбулася нарада за участю керівництва області, ГУ ДСНС, районів та міст, керівників обласних спеціалізованих служб цивільного захисту населення. Під час заходу обговорили питання щодо організації проведення комплексної перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб у Хмельницькій області, яка  триватиме з 13 до 21 серпня поточного року.

Розпочинаючи нараду, перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко зауважив: “Ми всі прекрасно розуміємо наскільки важливими є зараз питання цивільного захисту. З 2015 року держава живе у стані оголошеної підвищеної готовності до надзвичайних ситуацій. Враховуючи, що тривалий час на території східних областей ведуться бойові дії, а також цілий ряд факторів екологічного та техногенного характеру, ми маємо бути готові як до запобігання надзвичайним ситуаціям, так і до вживання заходів щодо ліквідації наслідків у разі  їх виникнення.”

Посадовець зауважив, що завдяки системній роботі усіх відповідальних підрозділів в області налагоджена робота щодо виконання таких заходів. Він звернувся до присутніх, аби вони з усією відповідальністю та розумінням важливості поставилися до цієї перевірки: “Я вважаю, що ця перевірка нам потрібна. Ми маємо знати наші недопрацювання та недоліки з однією метою: щоб вчасно їх усунути та налагодити роботу на найвищому рівні. Ми зобов’язані забезпечити безпечні умови проживання людей на території області.”

У продовження роботи заступник Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Руслан Білошицький, який очолює комісію з комплексної перевірки, коротко ознайомив присутніх із основними питаннями, на які буде звертатися увага під час перевірки та закликав керівників надавати максимальне сприяння її проведенню. Також він додав, що про результати проведення перевірки буде поінформовано Кабінет Міністрів України.

Заступник голови комісії Тарас Поліщук представив присутнім членів комісії, які будуть брати участь в комплексній перевірці в області, та поінформував учасників наради про графік проведення перевірки. Зокрема, за словами посадовця, у перший день комісія працюватиме в облдержадміністрації, 14 серпня відбуватиметься перевірка у м. Хмельницькому та Хмельницькій РДА, 15 серпня – у м. Нетішині та Крупецькій ОТГ, 16 серпня – у Славуті та Славутській РДА, 17 серпня – у м. Дунаївці та Дунаєвецькій ОТГ, 18 серпня – у ГУ ДСНС в області,  20 серпня – у м. Волочиськ та Волочиській РДА, 21 серпня відбудеться підведення підсумків комплексної перевірки.

Далі інформацію про стан техногенно-екологічної безпеки, цивільного захисту області присутнім у залі представив заступник начальника управління цивільного захисту населення облдержадміністрації Юрій Корева.

Зокрема, Юрій Миколайович зазначив, що Хмельницька область займає площу 20,6 тисяч квадратних км. з населенням 1 млн. 275 тис. осіб. На території області розташовано 1451 населений пункт. В області 20 районів, 6 міст обласного значення, 41 ОТГ.  Також він ознайомив учасників наради із відомостями щодо потенційно-небезпечних об’єктів, розміщених в області, аварії на яких можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій.

Як відзначив посадовець, завдяки налагодженій спільно з ГУ ДСНС системній, профілактичній та попереджувальній роботі, протягом останніх років спостерігається тенденція до зменшення кількості надзвичайних ситуацій та небезпечних подій, загиблих і постраждалих у них.

З метою запобігання та реагування на надзвичайні ситуації в області утворена територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту.

В райдержадміністраціях та містах обласного значення створено 26 структурних підрозділів з питань цивільного захисту, з них 3 управління, 6 відділів, 17 секторів.

Відбувається формування структурних підрозділів цивільного захисту у складі об’єднаних територіальних громад: де на сьогодні створено: 1 відділ, 4 сектори та у 36 громадах призначено відповідальних фахівців з цивільного захисту.

Відповідно до Кодексу цивільного захисту в області створено 12 обласних спеціалізованих служб цивільного захисту. До складу яких входить 14 тисяч особового складу та 3845 одиниць техніки.

Для організації заходів з евакуації створено комісії з питань евакуації в обласній державній адміністрації та усіх місцевих ланках. Розроблено Плани евакуації населення на прогнозовані надзвичайні ситуації та на «особливий період». Визначено збірні, проміжні та приймальні пункти евакуації, пункти посадки та висадки евакуйованого населення. Здійснюються заходи з підтримання в постійній готовності органів управління та сил цивільного захисту.

На виконання Доручення Прем’єр – міністра України та затвердженого ДСНС України графіку, підготовлені та проведені тренування щодо здійснення евакуаційних заходів. Зокрема, було проведено тренування щодо дій у разі виникнення НС на території військової частини в с. Цвітоха, Славутського району; на Хмельницькій АЕС, з практичним залученням електропоїзда відповідно до відпрацьованого порядку взаємодії з Козятинською і Жмеринською дирекціями залізничних перевезень; на території військової частини в с. Миролюбне Старокостянтинівського району; на території військової частини в с. Грузевиця Хмельницького району.

В зазначених заходах взяли участь 103 органи управління всіх рівнів, понад 2300 чоловік особового складу та 126 од. техніки.

За результатами проведених навчань рівень підготовки органів управління та сил цивільного захисту області оцінено як «достатній».

В області розроблено та щорічно відпрацьовується взаємодія служб по недопущенню та ліквідації НС при сезонних загрозах: льодоходу, паводку, осінньо-зимового періоду, запобігання пожеж в екосистемах.

З метою удосконалення системи оповіщення Науковим підприємством “Озон” проведено розрахунки з її реконструкції, для чого необхідно близько 80 млн. грн., що можливе лише за умови залучення цільових видатків з Державного бюджету.

Юрій Корева підкреслив, що, незважаючи на відсутність фінансування з державного бюджету, облдержадміністрацією вживаються практичні заходи, спрямовані на вдосконалення існуючої системи оповіщення.

Так, на Кризовому центрі облдержадміністрації встановлено автоматизоване робоче місце АРМ «Регіон», що дозволило здійснювати оповіщення населення шляхом перехоплення ФМ радіостанцій для чого укладено 9 угод з телерадіокомпаніями, в тому числі Рівненської та Тернопільської області.

Встановлено пристрої автоматичного додзвону, які дозволяють передавати інформаційні повідомлення у вигляді SMS- чи голосових повідомлень. Аналогічні пристрої встановлені в усіх райдержадміністраціях, містах та 8 ОТГ.

У всіх місцевих ланках створені місцеві системи оповіщення. У зв’язку з скороченням проводового радіомовлення облдержадміністрацією було прийнято рішення щодо встановлення ФМ-приймачів в адміністративних приміщеннях, закладах освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту та в місцях з масовим перебуванням людей. В результаті проведеної роботи у зазначених закладах встановлено більше 3,5 тис.шт. ФМ – приймачів.

Протягом останніх 3-х років на проведення реконструкції системи оповіщення з обласного та місцевих бюджетів виділено та освоєно більше 2 млн. 200 тис. гривень, за рахунок яких придбано та встановлено 13 сирен, 345 вуличних гучномовці, 67 сигнально- гучномовних систем, в тому числі 23 мобільних типу Кларіті.

Таким чином, за рахунок вжитих заходів забезпечується 100% оповіщення населення області.

Обласний фонд захисних споруд цивільного захисту складається з 916 споруд (143 сховища та 773 протирадіаційних укриттів), 61-ї споруди подвійного призначення та 242 тис. найпростіших укриттів.

В області практично завершена робота з проведення технічної інвентаризації, за результатами якої проінвентаризовано 850 споруд, що складає 92,8% від загальної кількості захисних споруд або 98% від загальної кількості захисних споруд на яких можливо провести технічну інвентаризацію. На 60 захисних споруд інвентаризацію провести неможливо (зруйновані, затоплені, знаходяться в аварійному стані), підготовлені документи на їх списання і зняття з обліку.

В області затверджений Зведений план приведення фонду захисних споруд в готовність. Всього протягом 4-х останніх років покращено стан 99 захисних споруд, на що було виділено та освоєно 13 млн. 989 тис. грн. В поточному році організовано роботи на 20 спорудах, на що виділено 2 млн. 868 тис. грн. Виконання даних заходів забезпечило готовність до використання 91% захисних споруд.

З метою інформаційного забезпечення населення про наявність захисних споруд, розроблено інтерактивні карти, та на сайтах РДА, МВК розміщена інформація про місця їх знаходження.

У ході реалізації основних заходів радіаційного і хімічного захисту особлива увага приділяється безпеці діяльності суб’єктів господарювання, які використовують хімічно небезпечні речовини. У результаті впровадження безпечних технологій, за останніх 7-м років кількість хімічно небезпечних об’єктів зменшилась на 2/3, на сьогодні їх залишилось 13.

В області організована і проводиться робота щодо накопичення засобів радіаційного та хімічного захисту. Працюючий персонал Хмельницької АЕС та непрацююче населення, яке проживає в зоні спостереження забезпечені засобами індивідуального захисту в повному обсязі.

В області створено 136 постів радіаційного та хімічного спостереження та 27 розрахунково-аналітичних груп. Для здійснення попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій в області створено регіональний, місцеві, відомчі та об’єктові матеріальні резерви на загальну суму понад 18,3 млн. грн.

Завдяки підтримці депутатського корпусу обласної ради, місцевих рад міст, районів та ОТГ в області вдалося здійснити заходи з удосконалення регіональної та місцевих систем централізованого оповіщення; покращення стану захисних споруд цивільного захисту, запобігання загибелі людей на водних об’єктах; підвищення рівня пожежної безпеки об’єктів області; утворення нових та утримання існуючих підрозділів місцевої пожежної охорони, забезпечення діяльності аварійно – рятувальних служб, на що за останні три роки в рамках даних програм було виділено та освоєно 162,4 млн. грн.

Підсумовуючи виступ, Юрій Корева зазначив, що завдання відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту виконуються у повному обсязі, і незважаючи на окремі проблемні питання, стан техногенної, пожежної і природної безпеки в області та виконання законодавства України у сфері цивільного захисту населення і територій області відповідає умовам сьогодення.

13.08.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

В українських водоймах розпочинається заборона на вилов раків

 

Відповідно до статті 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», пунктів 4.5, 5.3 Правил любительського і спортивного рибальства, Наказу Державного агентства рибного господарства України від 08.08.2018 року № 72 заборонено лов раків у водоймах Чернівецької області та Дністровському водосховищі в адміністративних межах Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської та Вінницької областей у період з 15 серпня по 30 вересня.

Основна мета заборони – захистити членистоногих (раків) у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

Терміни і тривалість линьки раків у різні роки в одних і тих же водоймах не збігаються, що залежить від типу водойми, метеорологічних умов та деяких інших чинників. У водоймах України плідники линяють переважно двічі на рік: перший раз у травні (самці) та червоні (самки), другий - між 20 серпня і 20 вересня (самці та самки разом). Загальна тривалість масового линяння раків однієї статі 3-4 тижні. Початком строку масового линяння вважають період, коли «м’який панцир» притаманний 10 і більше відсоткам обстежених особин.

Скидання панцира може тривати кілька хвилин, а іноді й цілу добу. До цього під старим твердим покривом утворюється новий м’який покрив, і поки він не затвердіє, рак росте в довжину. Повне затвердіння панцира відбувається протягом 1—1,5 місяця. Молоді раки линяють частіше, ніж дорослі. Молодь протягом першого року життя линяє 8 разів, другого - 4- 5 і третього року -3-4 рази.

 

Яке покарання чекає на порушників?

За вилов раків протягом заборони передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП, що становить 170 грн. Так і за ч.4 ст.85 КУпАП — штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст.249 ККУ — незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом. Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1700 до 6800 грн. або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

 

Як правильно ловити раків після закінчення періоду їх линьки?

Є чітко встановлені правила ловлі раків, які чинні після закінчення періоду їх линьки. Це заборона вилову раків з використанням ліхтарика та у нічний час, який починається за годину до заходу та триває до сходу сонця.

Також потрібно пам’ятати, що одній людині на водоймах загального користування дозволяється ловити до 30-ти раків. На приватних ставках, де розводять рибу, можна ловити до 50-ти штук раків. А мінімальний розмір осіб, яких можна відловлювати, — 10 см.

У разі виявлення порушення правил рибальства та даної заборони, прохання  повідомляти про це на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50.

13.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

До 120-річчя від дня народження видатного українського архітектора В.Заболотного

 

Володимир Гнатович Заболотний – відомий український архітектор, засновник і перший президент Академії архітектури України, лауреат Сталінської премії І ступеня, лауреат премії СРСР, лауреат Шевченківської премії – один із найвидатніших архітекторів радянської доби. Він був не лише видатним архітектором, а ученим, педагогом і громадським діячем, ініціатором створення першої багатотомної історії українського мистецтва. Ще одна маловідома сторона творчості Заболотного: Володимир Гнатович – чудовий художник-пейзажист, акварелі його витончені, легкі і світлі.

Весь його творчий доробок митця просякнутий національним колоритом та глибоким відчуттям любові до народних витоків.

Спочатку викладач, а потім професор Київського художнього інституту В.Заболотний виховав багатьох молодих спеціалістів, серед них - відомі фахівці в галузі архітектури, науковці та педагоги, які гідно продовжують справу свого вчителя.

Народився Володимир Гнатович 13 серпня 1898 р. у с. Карань Переяс­лавського району на Полтавщині в сім’ї селянина. З раннього дитинства хлопчик виявляв неабиякі здібності до ліплення та малювання.

У цьому старовинному українському місті родина Заболотних осели­лася поблизу річки Трубіж. Переяслав був забудований переважно однопо­верховими будинками, але його прикрашали славні пам’ятки стародавньої української архітектури — Михайлівська та Покровська церкви; у цьому історичному місті почали формуватися уявлення В.Заболотного про Ук­раїну та її своєрідну народну культуру.

1919 р. він успішно закінчив гімназію, де отримав досить ґрунтовну гуманітарну освіту. Через здібність юнака до малювання учителі радили йому після закінчення гімназії здобути спеціальну художню освіту, і, прислухавшись до цієї поради, 1921 р. він вступив до Українського архітектурного інституту в Києві. Тоді ректором цього навчального закладу був архітектор Дмитро Дяченко — лідер необарокового українського стилю в архітектурі (кінця XIX — початку XX ст.). 1924 р. Інститути архітектурний і пластичних мистецтв було об'єднано та створено Київський художній інститут (КХІ). Проектування майбутній зод­чий студіював у майстерні Павла Альошина — вихованця Петербурзької ака­демії мистецтв, послідовника класицизму. У визначенні ідейно-творчої  п­озиції Володимира Заболотного певну роль відіграла Асоціація революцій­них митців України (АРМУ), створена 1925 р. і очолювана ректором інсти­туту І.Вороною, яка оголосила, що "нова доба — доба соціалізму — вит­ворить свій стиль і свої, властиві йому форми". Організація формувалася під впливом конструктивізму: запроваджувала в архітектуру теорію функціонального призначення будівель, передову техніку і нові матеріали, еко­номічність, графічно прості форми без деталей. Ще під час навчання Воло­димир брав участь у конкурсах на проекти: Палацу культури в Ростові-на-Дону (1925, V премія, співавтор), Київської кінофабрики (1926, II премія), Палацу Уряду УСРР (V премія) і житлового масиву "Промінь" у Харкові (1928, співавтор).

Творча позиція В.Заболотного студентської пори яскраво виявилася в його дипломному проекті профілакторію "Покинь сум" у Києві на 500 місць. У 1927 р. Володимир Гнатович успішно захистив цей проект та одержав зван­ня архітектора-художника. По закінченні інституту його призначили асистентом на кафедрі архітектурного проектування, потім — викладачем у КХІ та Київському інженерно-будівельному інституті. Тоді ж почався перший етап самостійної діяльності молодого зодчого — перед ним розгорну­лося широке поле для творчості, адже йшли роки великого розмаху будіве­льних робіт: споруджувались заводи, клуби, театри, житлові будинки. Ви­кладацьку діяльність поєднував з роботою в Управлінні Південно-Західної залізниці. Під керівництвом архітектора О.Вербицького група архітекторів, куди входив і Володимир Гнатович, розробляла робочі креслення Київ­ського залізничного вокзалу; ця робота мала великий вплив на формування майстерності молодого будівничого. Творчій праці В.Заболотного сприяла новизна тематики багатьох споруд і перспективність дальшого розвитку міст і селищ. Стимулювали авторські шукання численні архітектурні кон­курси та обговорення проектів на творчих дискусіях і в пресі. У 1932 р. за проектом В.Заболотного побудовано Палац культури металургійного заво­ду ім.Дзержинського в Кам'янську (нині — Дніпродзержинськ).

Виростали нові, перебудовувалися старі міста і робітничі селища, у ті роки грандіозного розмаху набирало містобудування. Постали гострі пи­тання про доцільність розташування в межах міста промислових підприємств, поступову ліквідацію протилежності між його центром і околицями, пошук нових форм розселення людей, визначення черговості будівництва, інженерного обладнання та упорядкування населених пунктів. У найбіль­ших центрах країни були засновані спеціальні організації, які опрацьовува­ли проекти нових міст, у Києві такою організацією стала філія проектного інституту "Діпроміст", організованого у Харкові і очолюваного В.Заболотним. Його науковці тоді розробляли концепцію соціалістичного міста, що передбачала усуспільнення побуту і колективні форми життя. Виходячи з цієї концепції, Заболотний створив проект міста Комінтернівська (1930, співавтори М. Гречина, М. Холостенко, П. Юрченко). Одночасно за проек­тами В.Заболотного споруджується будинок Облспоживспілки у Вінниці, а також розробляються плани реконструкції Черкас, Кременчука та інших міст; складені за результатами попередніх досліджень, вони повинні були стати основою планомірної забудови, благоустрою та подальшого розвит­ку. Володимир Гнатович із захопленням працював над створенням нового генерального плану Кривого Рогу — одного з найбільших індустріальних центрів України. Проведені ще до розроблення проекту спеціальні дослід­ження та підготовлена на їхній основі доповідь «Питання районного плану­вання Криворіжжя у зв'язку з плануванням забудови м.Кривого Рогу» мали велике значення для розвитку міста. Значний обсяг робіт з проектування типових житлових будинків, навчальних і медичних закладів, клубів та ін­ших споруд вимагав організації, особливо у великих містах, проектних кон­тор і майстерень, які очолювали б досвідчені архітектори. Творчий колек­тив архітекторів Києва об’єднувала проектна організація Цивільпроектбуд, створена в 1933 p., а її головним інженером було призначено В. Заболотного.

Наступний етап діяльності відомого архітектора охоплює другу поло­вину 1930-х — першу половину 1940-х pp. У 1934 р. столицею України став Київ, де було вирішено спорудити урядовий центр, невдовзі в респуб­ліці оголосили конкурс на його проект. В.Заболотний взяв у ньому участь: разом з П. Юрченком і В.Онашенком створив план урядового центру (1935). PCP став однією з кращих споруд країни. У 1941 р. за успішне вико­нання цієї роботи професор В. Заболотний отримав Державну премію пер­шого ступеня.

Найкращим твором митця цього періоду став будинок Верховної Ради в Києві (1936—1939). Щедра обдарованість, великий художній смак та винахідливість автора забезпечили творчий успіх і будинок Верховної Ради УРСР став однією з кращих споруд країни. У 1941 р. за успішне виконання цієї роботи професор В.Заболотний отримав Державну премію першого ступеня.

У 1935—1936 pp. архітектор разом зі своїми учнями з Київського ін­женерно-будівельного інституту спроектував і збудував у Парку піонерів м. Києва (нині носить назву Хрещатий) технічний, агробіологічний і війсь­ковий павільйони та Театр ляльок й кінотеатр. Тоді ж за проектами зодчого на вулицях Червоноармійській і Трьохсвятительській було споруджено два багатоквартирних будинки. Одночасно з плідною творчою та викладаць­кою роботою почалася масштабна громадська та наукова діяльність Воло­димира Гнатовича Заболотного. Він одним із перших вступив до Спілки архітекторів України, його виступи з критичними зауваженнями і пропо­зиціями під час творчих обговорень, на звітно-творчих виставках архітек­торів Києва, на пленумах та з’їздах Спілки мали величезне значення в історії розвитку вітчизняної архітектури. У 1937 р. на І з’їзді радянських архітек­торів України Володимира Гнатовича обрали делегатом І Всесоюзного з’їзду радянських архітекторів. У 1938—1939 pp. як член Ради АН УРСР з вивчен­ня продуктивних сил України він склав стандартні схеми малих гідроелект­ричних станцій, розробив їхню архітектурно-будівельну частину; ця робота була представлена на Всесоюзній сільськогосподарській виставці. За ба­гаторічну педагогічну роботу в Київському інженерно-будівельному та Ху­дожньому інститутах 6 травня 1940 р. згідно з рішенням Вищої атестаційної комісії В. Заболотний отримав звання професора, а через рік його було обрано членом-кореспондентом Академії архітектури СРСР.

У передвоєнні роки Володимир Гнатович працював головним архітек­тором Києва. Під його керівництвом проводилася реконструкція 70 квар­талів міста. Першочерговими були питання інженерного обладнання сто­лиці, спорудження мосту, який мав з'єднати правий берег Дніпра з Трухановим островом та інші. На жаль, Друга світова війна затримала реалізацію намічених архітектурною громадськістю міста планів. На Заході гриміли запеклі бої, армії потрібен був міцний тил, тому Володимир Гнато­вич разом з ученими та спеціалістами Академії наук УРСР продовжив свою роботу в Уфі, куди його було евакуйовано. Тут концентрувалась могутня промисловість, через це сюди було тимчасово переселено тисячі людей, яким потрібно було працювати та жити на новому місці, тому актуальним стало питання забезпечення житлом евакуйованих. Наприкінці 1941 р. від­новилася робота інститутів суспільних наук Академії наук УРСР, евакуйо­ваних до Уфи. З того часу і до 1944 р. В. Заболотний очолював відділ обра­зотворчого мистецтва Науково-дослідного інституту народної творчості і мистецтва. У цей час з-під його пера вийшла "Українська архітектура (ха­рактеристика пам’ятників дерев'яної і кам’яної архітектури), що входила до нарисів "Історія української культури" та "Київ", тоді ж учений почав ціка­витися дерев'яною архітектурою Башкирії.

Незабаром після визволення Києва від гітлерівців (листопад 1943) В.Заболотний повернувся до України — почався третій етап його творчої діяльності. Центральна магістраль столиці й прилеглі квартали, як і багато інших міст та містечок, були зруйновані, тож перед українськими архітек­торами постала проблема грандіозної відбудови. Перемога над гітлерівсь­кою Німеччиною поставила перед зодчими серйозні завдання: треба було підняти з руїн міста і села нашої країни. Одразу ж після визволення черго­вих районів України від гітлерівців В.Заболотний у складі спеціальної ко­місії виїжджав туди для фіксації розмірів руйнувань, що завдали фашисти.

Ось і рідний Київ... У руїнах Хрещатик, згорів будинок Верховної Ра­ди УРСР, перетворено на попелища цілі квартали. Тут знову виявився організаторський талант зодчого, бажання творити, працювати, зробити столицю ще кращою — В. Заболотний розпочав її відбудову. У 1944 р. бу­ло оголошено конкурс на проект забудови Хрещатика, у якому взяли участь кращі архітектори, які внесли величезну кількість пропозицій для розв'язання складних завдань з відновлення міста. Володимир Гнатович виступав зі статтями, у яких підкреслював, що забудова Хрещатика має відповідати рельєфу місцевості: мальовничі схили, що оточують централь­ну магістраль столиці, слід прикрасити монументальними спорудами з чер­гуванням малих архітектурних форм, обов'язковий елемент забудови — зелені насадження. Він писав тоді: "Хрещатик не повинен мати характер суворо офіційний, а бути, так би мовити, демократичним". Ці думки були покладені в основу конкурсного проекту планування та забудови Хрещатика, розробленого В.Заболотним та Г.Мілінісом за участю архітекторів В.На­заренка, Н.Чмутіної, П.Юрченка та скульптора І.Кавалерідзе.

1945 р. за ініціативою та під керівництвом Володимира Гнатовича створено першу в історії України Академію архітектури в Києві, а видатно­го архітектора обрано її президентом. У найкоротший термін створені науково-дослідні інституту, лабораторії, полігон дослідного будівництва, укомплектовані кадри наукових працівників. Під керівництвом видатних  майст­рів архітектури та будівництва В.Заболотного, П.Альошина, О.Неровецького, О.Власова, С.Безсонова, М.Лисенка та О.Вербицького науковці розв'язували складні проблеми будівництва. За ініціативою Володимира Гнатовича у 1945 р. розгорнув роботу Інститут аспірантури АА УРСР, який згодом став центром підготовки молодих висококваліфікованих фахівців.

Поряд з роботою з планування міста В.Заболотний разом з архітек­тором В.Лазаренком працював над проектом житла для колгоспників зруй­нованих сіл України. За успіхи та досягнення колективу, який він очолю­вав, значний особистий вклад в організацію наукових досягнень та під­готовку молодих наукових кадрів у 1950 р. Володимира Гнатовича обрано дійсним членом Академії архітектури СРСР.

Великий досвід роботи над розробленням житлових проектів, споруд­женням селищ за типовими проектами із застосуванням потоко-розчленованого методу будівництва привели Володимира Гнатовича до думки про впровадження комплексного будівництва.

Володимир Гнатович разом зі скульпторами М.Вронським та О.Олійником створив проект пам'ятника Богдану Хмельницькому в Переяславі-Хмельницькому. Творча діяльність В.Заболотного відзначена орденами та медалями колишнього Союзу та Почесною грамотою Президії Верховної Ради Башкирії. 1953 р. ВАК надала йому вищого наукового ступеня —     док­тора архітектури.

У 1956 р. у державі відбувся перехід на індустріально-збірне будівницт­во. Академію архітектури було реорганізовано в Академію архітектури і будівництва УРСР — АБіА, президентом якої став інженер-будівельник А.Комар, тоді ж В.Заболотного обрали дійсним членом української та союзної АБіА. 1957 р. він очолив відділ історії українського мистецтва при президії АБіА, створений за його ініціативою, — так розпочався останній період діяльності видатного архітектора. Співробітники очолюваного В. За­болотним відділу своїм завданням визначили узагальнення та висвітлення багатовікового розвитку і здобутків українського мистецтва. Українські мис­тецтвознавці розпочали роботу над "Програмою з історії українського мис­тецтва", що окремими розділами охоплювала всі його види. За цією програмою, спираючись на мистецтвознавчі здобутки минулого і влас­ні дослідження, протягом 1957—1962 рр. фахівці відділу підготували одно­томник "Нариси з історії українського мистецтва" (К, 1962) і авторський рукопис шеститомної "Історії українського мистецтва" (з ілюстраціями).

З липня 1962 р. В. Заболотний помер, а 1963 р. АБіА було ліквідовано. Підготовку перших п'яти томів завершив Науково-дослідний інститут тео­рії, історії та перспективних проблем радянської архітектури (НДІТІА) у Києві, а шостого тому — науковці Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Рильського. Загальну ж редакцію виданого в 1966— 1971 рр. шеститомника здійснила очолювана М. Бажаном Головна редакція УРЕ. Шеститомник високо оцінила культурно-мистецька громадськість, а український уряд у 1971 р. присудив В.Заболотному (посмертно) та іншим найактивнішим авторам Державну премією УРСР ім.Т.Шевченка.

Володимир Гнатович був не тільки відомим архітектором, педагогом і громадським діячем, а й художником-живописцем, великим знавцем народного мистецтва, досконалим майстром різьблення по дереву та металу. Він створив серію малюнків, акварелей і творів, написаних олійними фарбами. Всі вони свідчать про великий художній смак і глибоке відчуття кра­си, притаманне митцеві. Найцікавіші з них – «Софія Київська», «Будинок батьків», «Над Трубежем».

Володимира Гнатовича поховано на Байковому кладовищі в Києві. На його могилі в 1965 р. споруджено монументальний пам’ятник, а в Переяславі-Хмельницькому, у будинку його батька, створено "Музей академіка В.  Заболотного".

13.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Продаєте власну сільськогосподарську продукцію - не забудьте отримати в сільській раді довідку

 

Під час продажу власної сільськогосподарської продукції треба мати довідку сільській ради. Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Форму «Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок» та Порядок її видачі (форма №3ДФ) затверджено Наказом Міндоходів України від 17 січня 2014 року № 32.

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує 186150 грн., фізична особа зобов’язана надати органу державної податкової служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 186150 грн. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

13.08.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Зустріч працівників НПП «Мале Полісся» із представниками влади Ізяславського району

 

На черговій сесії Ізяславської районної ради, яка проходила 09 серпня, перед представниками місцевої влади: депутатами та головами сільських рад району, головний лісничий НПП «Мале Полісся» Більовський Олексій Анатолійович представив доповідь про діяльність Парку, як природоохоронної та науково-дослідної установи.

Розповів про співпрацю Парку із науковцями із різних вищих навчальних закладів та установ природно-заповідного фонду України, як працівники здійснюють моніторинг та дослідження флори та фауни території Парку.

Коротко ознайомив присутніх із:

· станом передачі земель землекористувачами для Парку.

· проведення розроблення проекту організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів.

· попереднім зонуванням території Парку та правилами поведінки в кожній зоні.

У подальшому зустріч із представниками влади перейшла у формат круглого столу, в процесі якого обговорювалося питання стрімкого всихання соснових насаджень на території парку і в загальному по регіону.

Головний лісничий НПП «Мале Полісся» Більовський О.А. розповів присутнім про проблему та причини всихання соснових насаджень. Ознайомив із біологічними особливостями верхівкового короїда та наслідками його діяльності. Були продемонстровані фото та відео матеріали ушкоджених лісових масивів та процес втрати ділової якості деревини. На прикладі матеріально-грошової оцінки умовної лісосіки було продемонстровано динаміку фінансових втрат, як для лісогосподарських підприємств, так і для місцевого бюджету.

Після обговорення методів боротьби з даним шкідником та ознайомлення з рядом нормативно-правових актів, котрі регламентують проведення санітарно-оздоровчих заходів в лісах України, більшість учасників круглого столу підтримали думку лісівників, щодо внесення змін до чинного законодавства - «Санітарні правила в лісах України» та Закону України «Про тваринний світ», що дасть змогу оперативно здійснювати заходи, котрі спрямовані на попередження подальшої діяльності верхівкового короїда та всихання соснових насаджень.

У свою чергу депутати районної ради запевнили, що лісівники можуть розраховувати на їхню підтримку у вирішенні даної проблеми, голови сільських рад погодилися провести роз’яснювальну роботу у своїх громадах.

ФОТОКОЛАЖ

МАТЕРІАЛИ 

13.08.2018 р.

За матеріалами НПП "Мале Полісся"

#ЧужихДітейНеБуває

 

На початку липня депутати Верховної Ради України ухвалили закон № 8296, який посилить відповідальність за несплату аліментів.

Президент України Петро Порошенко 25 липня підписав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває. Вже 29 серпня норми Закону України № 8296 вступають в дію.

Мінімальну суми аліментів на утримання дитини збільшено.
Штрафи, адміністративна та кримінальна відповідальність.   Запровадження системи фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині більше року – від 20% до 50% від суми боргу. Українці, які хочуть увійти до складу Кабінету Міністрів, зайняти посади заступників міністра чи посади категорії "А" та "Б", стати прокурором, керівником НАБУ чи членом НАЗК, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців. 

Якщо заборгованість чиновника перевищить 12 місяців, – це буде підставою для його звільнення.

Звільнення дітей від обов'язку утримувати непрацездатних "горе" батька або матері у випадку несплати ними аліментів понад 3 роки.

Заборона відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, який має заборгованість з аліментів понад 3 місяці.

Збільшення строку суспільно корисних робіт до 460 годин.

Адміністративний арешт до 10 діб для тих, хто ухиляється від суспільно корисних робіт.

Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від суспільно корисних робіт у вигляді позбавлення волі до 2 років.

Скорочення з 6 до 4 місяців строку заборгованості для використання всіх обмежень першого закону.

Використання всіх обмежень першого закону до боржників, які мають 3 місяці боргу перед хворою дитиною чи дитиною інвалідом.

Надання повноважень Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для здійснення представництва, зокрема малолітніх чи неповнолітніх осіб, або для складання документів процесуального характеру.

Звільнення позивачів від сплати судового збору у справах про збільшення розмірів аліментів.

Адміністративна відповідальність за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо спілкування, зустрічей та участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо.

Адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування. 

Визначення порядку проведення інспекційних перевірок одержувача аліментів. 

Позови про збільшення розміру аліментів, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

У  разі відкриття або закриття рахунку фізичної особи банк зобов’язаний перевірити наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників.

У разі відкриття рахунку на ім’я фізичної особи, внесеної до Єдиного реєстру боржників, або закриття рахунку такою особою банк зобов’язаний у той самий день повідомити про це зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Після тривалих консультацій та дискусій знайдено збалансований підхід, який забезпечує захист прав дитини та обох батьків під час виїзду дитини за кордон:

1. Той із батьків, з яким проживає дитина, і який не створює перешкод у побаченні з дитиною для другого з батьків, може виїхати з малюком за межі України на строк до 1 місяця. Однак він зобов’язаний проінформувати про це другого з батьків, який своєчасно і в повному обсязі виконує свої батьківські обов’язки, рекомендованим листом.

2. Самостійно, без інформування, таке рішення може бути прийняте у разі:
- заборгованості зі сплати аліментів понад 4 місяці;
- заборгованості за 3 місяці для утримання дитини з інвалідністю чи тяжко хворої дитини.

3. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини і належно виконує батьківські обов’язки (в тому числі не має заборгованості з аліментів), рекомендованим листом звертається за наданням нотаріально засвідченої згоди на виїзд дитини за межі України. Якщо такий дозвіл не надано – у 10-денний строк батько чи мати має право звернутися до суду із заявою про надання відповідного дозволу.

4. І ще одна допрацьована спільними зусиллями Мін’юсту, депутатів та громадськості новація до ЗУ «Про виконавче провадження».
Якщо боржник повторно ухилятиметься від виконання рішення про забезпечення права стягувача на побачення з дитиною, державний виконавець:

накладає на боржника штраф в подвійному розмірі;

надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення;

звертається з поданням про тимчасове обмеження боржника у правах покидати територію України до суду;

виносить постанову про заборону керувати автомобілем;

вживає інші заходи примусового виконання рішення, передбачені Законом.

Як новації закону №8296 вплинуть на чиновників?

Українці, які хочуть стати членами Кабінету Міністрів чи зайняти посади держслужби категорії «А» або «Б», мають подавати заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів понад 6 місяців. Якщо така заборгованість є – такий громадянин не може вступити на посаду державної служби категорії «А» або «Б» чи бути призначеним на посаду члена Уряду. Якщо чиновник вже займає одну з вищеназваних посад і його заборгованість перевищує 12 місяців, це є підставою для припинення державної служби:

Член Кабміну (окрім Прем’єр-міністра) може бути звільнений з посади Верховною Радою.

Якщо відповідний борг має заступник міністра – міністр має надати пропозицію про звільнення з посади такого чиновника.

Так само обов’язковим є подання заяви про відсутність боргу 6 місяців і більше для українців, які мають намір зареєструватися кандидатом у депутати чи очолити населений пункт. Відомості про таку заборгованість оприлюднюватимуться на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково за рішенням відповідної ради у зв'язку з несплатою аліментів за 12 місяців.

13.08.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного

відділу державної виконавчої служби

 

Президент підписав Закон щодо стимулювання діяльності сімейних фермерських господарств

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання cтворення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Закон спрямований на отримання офіційного статусу сільським населенням, яке працює на своїй землі, що дозволить легально продавати свою продукцію і отримати соціальний захист та право на пенсію.

Документом вносяться зміни до Податкового кодексу України та законів України «Про фермерське господарство», «Про державну підтримку сільського господарства України», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Зміни передбачають віднесення до платників єдиного податку четвертої групи фізичних осіб - підприємців, які організували фермерське господарство, за умови відповідності сукупності певних критеріїв та визначення особливостей їх державної реєстрації/анулювання реєстрації, податкового обліку і звітності, сплати єдиного податку тощо. Також міститься встановлення державної допопмоги по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (від 10% до 90% мінімального страхового внеску) для кожного із членів фермерського господарства протягом 10 років за рахунок коштів Державного бюджету України через механізм доплати на користь застрахованих осіб-членів сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Документом також передбачено уточнення положень щодо створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи.

Реалізація Закону дозволить створити умови для започаткування сімейних фермерських господарств та детінізацїї підприємницької діяльності в аграрній сфері, що позитивно вплине на зростання надходжень до місцевих бюджетів від сплати податків і створення нових робочих місць на селі.

13.08.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

2007. Політична криза

 

У березні 2007 року президент Віктор Ющенко видав указ про розпуск парламенту і призначення нових виборів, який коаліція визнала незаконним. Янукович заявив, що погодиться йти на вибори тільки якщо Конституційний суд винесе вердикт щодо конституційності указів. Так як ситуація в КС складалася на користь коаліції, то секретаріат президента почав кампанію по дискредитації суддів, а потім і зовсім заблокував їх діяльність, звільнивши і відкликавши частину суддів. Однак, ситуація в цілому складалася на користь "синьо-білих", так як у Ющенка не було   ніякої можливості схилити коаліцію і парламент погодиться з його указами.

Ситуація різко загострилася в кінці травня 2007 року, коли Ющенко спробував змістити генпрокурора Святослава Піскуна і поставити на його місце свою людину - Шемчука. Однак міністр внутрішніх справ Василь Цушко разом зі спецназом МВС взяв під контроль ГПУ і не дав провести перестановки. У відповідь Ющенко віддав наказ внутрішнім військам йти на Київ, проте вони були зупинені нардепами і силами МВС на підступах до столиці і не виявляли особливого бажання битися за президента. Однак, несподівано, Янукович після зустрічі з Ющенком погоджується на дострокові вибори. Офіційна причина - "ми не хочемо громадянської війни". На справді ж лідерам Партії Регіонів Ющенко пообіцяв створення після виборів "широкої коаліції" між регіоналами і "нашоукраїнцями".

У листопаді 2007 року в новій Раді Блок Юлії Тимошенко і "Наша Україна - Народна самооборона" створили парламентську коаліцію. Тоді чільне місце на політичній арені зайняв 33-річний Арсеній Яценюк. Він був обраний головою Верховної Ради, ставши наймолодшим українським спікером.

Юлія Тимошенко, в свою чергу, стала прем'єр-міністрів України. Правда, з третьої спроби, набравши необхідний мінімум у 226 голосів на голосуванні в ручному режимі.

 

Інші події 2007 року:

17 січня - внаслідок нещасного випадку під час полювання в районній лікарні міста Ізюм помер народний депутат Верховної Ради України V скликання, голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики та заступник голови фракції Партії Регіонів Євгеній Кушнарьов.

2 квітня - Президент України Віктор Ющенко видав указ про розпуск Верховної ради 5-го скликання.

18 квітня  - Україна та Польща виграли тендер на проведення чемпіонату футболу «Євро-2012».

25 квітня - гурт «Океан Ельзи» презентував новий альбом «Міра», присвячений загиблому саундпродюсеру Сергію Товстолузькому. Протягом місяця група дала 27 концертів містами України на підтримку нового альбому.

12 травня - Андрій Данилко посів друге місце на пісенному конкурсі «Євробачення», поступившись Марії Шерифович із Сербії.

16 липня - У Буському районі Львівської області на перегоні Красне — Ожидів зійшли з колії та перекинулися 15 цистерн з жовтим фосфором товарного потягу, що слідував зі станції Аса (Джамбул, Казахстан) до станції Оклеса (Республіка Польща). В результаті сходження цистерн було пошкоджено 50 м залізничної колії, близько 100 м контактної мережі та три опори; внаслідок пожежі продуктами горіння отруїлося і були госпіталізовані 152 особи (з них 27 дітей), у тому числі 14 рятувальників МНС, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі, 3 медичних працівники, які надавали невідкладну медичну допомогу в зоні надзвичайної ситуації, решта – жителі навколишніх сіл.

 25 серпня – в Україні розпочав роботу музично-розважальний кабельний канал MTV («MTV Україна»). 

30 вересня - в Україні відбулись позачергові парламентські вибори, на яких з перевагою понад 10% перемогла коаліція БЮТ-НУНС (Блок Юлії Тимошенко - Блок «Наша Україна - Народна Самооборона»), яка набрала 44,86% голосів; другою стала Партія регіонів з результатом 34,37%.

13 жовтня - у Дніпропетровську сталась одна із наймастабніших українських трагедій - в 10-поверховому житловому будинку Дніпропетровська відбувся вибух газу. Загинуло 23 людини, понад 20 госпіталізовані.

7 листопада - на шахті імені Засядька в Донецьку стався вибух метану. Вибухи повторилися 1 та 2 грудня під час рятувальних робіт. Загинули 101 шахтар та 5 рятувальників, десятки людей травмовано.

4 грудня - представник політичного блоку «Наша Україна — Народна самооборона» (НУ-НС) Арсеній Яценюк обраний головою Верховної Ради України. Це стало результатом домовленостей про створення «Демократичної коаліції», наступним кроком яких стало обрання прем'єр-міністром Юлії Тимошенко.

18 грудня - на пленарному засіданні Верховної Ради України голосами 226 народних депутатів України від парламентської коаліції БЮТ та НУ-НС Юлія Тимошенко вдруге стала прем'єр-міністром України.

ФОТОКОЛАЖ

13.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 13 серпня,  хліборобами обмолочено 81706 тонн ранніх зернових на площі 15868 га, або 89% від посіяного, середня урожайність 51 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Також повністю зібрано жито з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 8290 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 50394 тонн при середній урожайності 61 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 3498 га першої культури намолочено 15369 тонн при середній урожайності 44 ц/га, а з площі 1191 га ярої пшениці намолочено 4800 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Триває обмолот  вівса зі площі 353 га, намолочено 905 тонн при середній урожайності 26 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 43 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (8150 га) та посів озимого ріпаку (130 га).

13.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Волонтери пробації - надійні помічники у виправленні засуджених

 

Ізяславський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області утворений у 2018 році.

Основний напрямок роботи - забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засудже­них, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності та виконання пробаційних програм, які передбачають комплекс заходів, спрямо­ваних на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятли­вих змін особистості, які можливо об'єктивно перевірити.

Окремим напрямком роботи є - пробація щодо неповнолітніх, спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію по­зитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків.

Одним із чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держа­ви, нині є високий рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах та суспільстві, сталість моральних правил співжиття. Для вирішен­ий частини цих проблемних моментів та повернення до нормального законослухняного життя в суспільстві осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, в Україні у 2015 році створено систему пробації (Закон України «Про пробацію»).

Уповноважені органи пробації працюють з такими категоріями громадян, як:

- обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь;

- особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;

- особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;

- особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням;

- звільнені від відбування покарання вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох років;

- особи, засуджені до обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів;

- особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

Але одним із головних чинників, які можуть забезпечити виконання уповноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадськими ор­ганізаціями, спільна робота у напрямі виправлення правопорушників.      

З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покла­дених на пробацію, волонтерів пробації. 

Волонтерська діяльність, пов'язана з пробацією, здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію».                

Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально-виховної роботи. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації. Положення про організацію ді­яльності волонтерів пробації затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері пробації.

Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповнова­жена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Волонтерська діяльність, пов'язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами:

сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб'єктів пробації;

участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб'єктами пробації;

участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації;

участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації, надан­ня консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб'єктам пробації;

сприяння у працев­лаштуванні суб'єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;

сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправ­лення суб'єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Діяльність волонтерів пробації, пов'язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманням суб'єктами пробації обов'язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду, перед­бачає участь у:

перевірці суб'єктів пробації за місцем роботи або навчання;

перевірці виконання обов'язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуван­ням;

перевірці достовірності поважних причин, що обумовили неявку суб’єктів пробації до уповно­важеного органу з питань пробації в призначений строк;

заходах, пов’язаних з початковим розшу­ком суб'єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме.

Волонтерська діяльність в пробації - це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій. Кандидати у волонтери мають про­йти відбір.

Варто  врахувати, що у сучасних умовах уповноважені органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат. Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконанні волонтерської діяльності.

З урахуванням викладеного, запрошуються усі бажаючі до співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації слід звертатися за такими контактами:

поштова адреса: вул. Гагаріна, 4, каб. № 2, м. Ізяслав, Хмельницька область, 30300, тел.: (03852) 4-11-07, електронна скринька: hm8_probation@ukr.net.

Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства.   

13.08.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного сектору

 філії ДУ «Центр пробації» у Хмельницькій області

 

12 серпня – День будівельника

 

Шановні працівники будівельної галузі!

 

Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого професійного свята – Дня будівельника. Від усієї душі вітаю всіх, хто обрав цю нелегку, але таку потрібну суспільству професію. Адже ті, хто будує житло, дитячі майданчики, заклади освіти і охорони здоров'я, торговельні центри, відновлює храми та пам'ятки історії і культури, дарують місцевим жителям не лише радість, а й побутовий комфорт, створюють домашній затишок.

День будівельника професійне свято не тільки будівельників, але й усіх, хто пов'язаний з будівництвом, хто робить наші вулиці, населені пункти оновленими, прикрашеними архітектурно витонченими спорудами, житловими будинками.

Від усієї душі бажаю вам, шановні працівники будівельної галузі, вашим колегам здоров'я, успіхів і натхнення, благополуччя і родинного тепла, щедрих замовлень та належної оцінки роботи. Нехай ваша наполеглива праця приносить вам радість і достаток, людям – затишок зручних осель, а Україні - процвітання. Хай це свято надихає вас на нові професійні звершення.

 

Голова райдержадміністрації, депутат обласної ради                                                                                         Борис Яцков

 

 

 

12 серпня – День працівників ветеринарної медицини

 

Шановні працівники галузі!

 

Прийміть найщиріші привітання з професійним святом!

Професія лікаря-ветеринара – одна з найдавніших, найгуманніших, найблагородніших, яку обирають за покликанням.

Із кожним роком зростає її значимість у суспільстві. Адже, забезпечуючи профілактику, діагностику та лікування тварин, гарантії якості та безпеки агропромислової продукції, ви відвертаєте загрозу для життя та здоров’я наших жителів району.

Впевнений, що ви й надалі з високою відповідальністю та сумлінням будете виконувати поставлені перед вами завдання, дбати про нові професійні здобутки, а ваші зусилля винагороджуватимуться повагою і вдячністю краян.

Від усієї душі бажаю вам, вашим рідним і близьким міцного здоров’я, щастя, прихильності долі, миру і процвітання, успіхів у здійсненні задуманих планів, достатку і усіх земних гараздів! Нехай кожен день вашого життя буде щасливим та радісним, а родинне тепло і затишок допомагають у виконанні почесного і відповідального професійного обов’язку.

 

Голова райдержадміністрації, депутат обласної ради                                                                                       Борис Яцков

 

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

2006.  Вибори до Верховної Ради. Універсал національної єдності. Антикризова коаліція

 

Після виборів уряд Юрія Єханурова йде у відставку. Починаються довгі переговори про коаліції - причому усі ведуть переговори з усіма. З’являються різні комбінації, на світ нарешті народжується коаліція в складі помаранчевих сил - Нашої України, Блоку  Юлії Тимошенко  і соціалістів. Однак хрест на світлому помаранчевому майбутньому і прем’єрських амбіціях Тимошенко ставить лідер соціалістів Олександр Мороз, який робить самий неоднозначний і найважливіший для майбутнього політичного рельєфу крок. На початку липня він погоджується примкнути  до регіоналів з комуністами в обмін на крісло спікера парламенту, у якому він сидів до минулих виборів. Коаліція регіоналів, соціалістів і комуністів одержує назву Антикризова.

З одного боку, Мороза можна зрозуміти - соратники за помаранчевою коаліцією пошкодували для нього посада спікера. Але після того, як Мороз одержав крісло, "перебігши" до біло-блакитних, багато хто став називати його не інакше як зрадником. Після формування Антикризової коаліції Віктор Янукович знову стає прем’єр-міністром, але вже з великими повноваженнями, ніж раніше - адже з 1 січня в країні діє політреформа.

Слідом за формування коаліції основні політичні сили (усі, крім Блоку Тимошенко) підписують на початку серпня Універсал національної єдності. Але Універсал так і не допоміг об’єднати владу, не кажучи вже про країну,  а залишився лише декларацією, положення якої підписанти не вважають потрібним дотримувати.

У підсумку, після довгих перетрубацій, а також  так і не створення широкої коаліції, куди повинна була разом з антикризовиками ввійти Наша Україна, остання офіційно заявляє про перехід в опозицію.  Майже всі міністри, призначені за квотою Нашої України і президента,  ідуть або відправляються парламентом у відставку. На Олімп української політики повертаються персонажі з епохи Леоніда Кучми – Дмитро Табачник, як і раніше, стає віце-прем’єром, Юрій Бойко знову очолює НАК «Нафтогаз».

 

Інші події 2006 року:

4 січня - Нафтогаз України і Газпром підписують угоду на 5 років, відповідно до якої в 2006 році Україна повинна була закуповувати газ через посередника РосУкрЕнерго. За згодою, РосУкрЕнЕрго, повинне було платити  $230 за тисячу кубів російського газу, потім змішувати цей газ з дешевшим газом, що надходить з  центральноазіатського регіону. У результаті таємнича РосУкрЕнерго (одним з бенефіціарів якої, як з’ясувалося навесні, є український бізнесмен з неоднозначною репутацією Дмитро Фірташ) повинно було  постачати в Україну газ, вартість якого на першому етапі повинна скласти $95 доларів за тисячу кубометрів.

 26 березня - в Україні пройшли чергові парламентські вибори, на яких найбільшу кількість голосів виборців набрала Партія регіонів (186 народних депутатів);  друге місце зайняв Блок Юлії Тимошенко (129 народних депутатів), третє — блок «Наша Україна» (81 народний депутат). Крім того, до парламенту пройшли СПУ (33 народних депутати) та КПУ (21 народний депутат). 22 червня 2006 року була утворена Коаліція демократичних сил у складі фракцій Блоку Юлії Тимошенко, блоку «Наша Україна» та СПУ, в яку ввійшло 243 народних депутати цих фракцій. Вона проіснувала менше місяця, коли з неї вийшла СПУ і створила коаліцію з Партією регіонів та комуністами.

У результаті виборів мера, які проходили одночасно з парламентськими, мером Києва став Леонід Черновецький, почесний голова Правекс-Банку. Опоненти звинувачували Черновецького в тім, що його перемога стала можлива завдяки продуктовим пайкам, прихильники називали благодійником. Мер відразу ж бурхливо занурився в нову роботу, почав щодня сипати незабутніми цитатами, перевіряти глав столичних районів на детекторах брехні, а від керівників комунальних підприємств при прийомі на роботу  вимагати довідку від психіатра. Робота Київради перетворилася в протистояння, що не припиняються, іноді - з мордобоєм.

20 квітня - в Україні почався офіційний продаж ігрової консолі PlayStation 3 компанії Sony.

23 травня - країни ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова) підписали в Києві протокол щодо створення зони вільної торгівлі в рамках організації. В результаті, за 2 наступні роки внутрішній товарообіг між країнами-членами організації збільшився на 40%, і тільки за 2006 р. Грузія, Азербайджан та Молдова інвестували в українську економіку більше 1,6 млрд. доларів США.

6 липня - соціаліст Олександр Мороз вдруге обраний головою Верховної Ради України.

4 серпня - на наступний день після підписання більшістю парламентських партій і блоків «Універсалу національної єдності», який задекларував основні напрямки внутрішньої і зовнішньої політики України, «антикризова коаліція» 271-м голосом затвердила новий склад Кабінету міністрів на чолі з Віктором Януковичем. Його відмова від дотримання досягнутих перед обранням главою уряду домовленостей привела до політичної кризи і стала причиною розпуску парламенту через 8 місяців.

22 серпня - поблизу Донецька зазнав катастрофи російський літак Ту-154, який виконував рейс Анапа-Санкт-Петербург. Загинули всі 160 пасажирів (в тому числі 45 дітей) та 10 членів екіпажу. Причиною катастрофи, яка за кількістю жертв входить у трійку в історії України, стали неправильні дії екіпажу під час подолання грозового фронту.

25 серпня - у Сан-Франциско колишній прем'єр-міністр України Павло Лазаренко засуджений до 97 місяців тюремного ув'язнення і штрафу в 10 млн. доларів за відмивання грошей й інші злочини.

11 вересня - Севастопольський апеляційний  господарський суд  ухвалив, що Росія повинна повернути Україні 22 навігаційно-гідрографічних об’єкти в Криму, у тому числі 4 маяки, що, за  рішенням суду, незаконно використовуються Чорноморським Флотом Росії.  Росія відразу заявила, що підкорятися рішенню Севастопольського суду не збирається. Росіяни  в питанні про маяки посилаються на Договір про перебування ЧФ Росії в Україні до 2017 року, маючи через, що Україна може одержати свої маяки назад не раніше цієї дати.

7 жовтня - на каналі 1+1 в Україні стартував проект «Танці з зірками», започаткований у Великобританії у 2004 році на телеканалі ВВС під назвою «Strictly Come Dancing». Його ведучими стали Тіна Кароль та Юрій Горбунов, а в журі теле-шоу були Григорій Чапкіс, Олена Коляденко, Олексій Литвинов. Переможцем проекту стала пара Володимир Зеленський і Олена Шоптенко.

28 листопада - Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», яким визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.

12 грудня - крісло міністра України з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, яке звільнив Віктор Балога, займає "нетаковець" Нестор Шуфрич. Блок НЕ ТАК! у який входив Шуфрич, не пройшов у Верховну Раду України, зате пройшов на хвилі антинатівських настроїв у кримський парламент, депутатом якого Шуфрич і був до того, як  зненацька для всіх, у тому числі і для себе, був призначений міністром.

ФОТОКОЛАЖ

12.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

  2005. Статус країни з ринковою економікою та "Євробачення"

 

Європейський Союз надав Україні статус країни з ринковою економікою. Це стало можливим після того, як Україна виконала ряд технічних вимог. У результаті цього рішення стало можливим поглиблення економічного співробітництва України і ЄС. Уже тоді Україна підтвердила стратегічну мету - повномасштабну інтеграцію в ЄС.

Завдяки перемозі Руслани в 2004 ювілейний 50-й фінал конкурсу "Євробачення" проводився в Києві. Від України виступала група "Гринджоли", яка виконала хіт революції "Разом нас багато". Втім, на конкурсі вони провалилися. Переможцем "Євробачення-2005" стала співачка Олена Папарізу з Греції.

 

Інші події 2005 року:

20 січня — Верховний Суд України відхилив скаргу кандидата в Президенти Віктора Януковича за відсутністю доказів.

23 січня - на Майдані Незалежності в Києві за присутності 59 офіційних зарубіжних делегацій і близько 500 тисяч людей пройшла інавгурація Віктора Ющенка як третього Президента України.

4 лютого  - у результаті перемоги Помаранчевої революції кандидатура Юлії Тимошенко отримала рекордну підтримку парламенту і вона стала першою в історії України жінкою на посаді глави уряду. Проте відсутність у неї стратегії розвитку держави та фаворитизм Президента Ющенка привели до публічного конфлікту в «помаранчевій» команді, і вже через 7 місяців Тимошенко була звільнена з посади Прем'єр-міністра.

11 лютого — затримано голову Закарпатської облдержадміністрації Івана Різака за підозрою у доведенні до самогубства ректора Ужгородського університету Володимира Сливки. Цю кримінальну справу почали розслідувати лише після Помаранчевої революції.

23 березня — в 7:55 український кордон перетнув великий російський десантний корабель «Николай Фильченков» зі 142 десантниками та 28 одиницями техніки. Міністерство закордонних справ України висловило ноту протесту, в якій вимагало роз'яснень з приводу інциденту. Росіяни пояснили інцидент «технічним недопрацюванням».

31 липня — в Юрмалі (Латвія) на музичному конкурсі «Нова хвиля 2005» представниця України Тіна Кароль посіла друге місце і отримала премію від А.Пугачової 50 000 USD.

18 травня - Верховна Рада України ратифікувала Оттавську конвенцію, за якою Україна брала на себе зобов'язання позбутися свого арсеналу протипіхотних мін, п'ятого (після Китаю, Росії, США та Пакистану) у світі. Першою країною, яка повністю виконала умови Оттавської конвенції, стала Руанда в 2009 році. Китай, Росія, США, Індія, Пакистан та більшість близькосхідних країн відмовились підписати конвенцію.

19 травня - на конференції міністрів освіти країн Європи у Бергені (Норвегія) міністр освіти України Станіслав Ніколаєнко підписав від імені України Болонську декларацію, угоду щодо стандартизації підходів до організації навчального процесу і функціонування вищої школи в Європейському Союзі.

21 травня - у Київському Палаці спорту відбувся фінал 50-го пісенного конкурсу «Євробачення». Перемогу у ньому здобула грецька співачка Єлена Папарізу з піснею «My Number One».

17 червня -  померла Тетяна Нилівна Яблонська, український живописець, народний художник УРСР (з 1960 р.). 

8 вересня  - Президент України Віктор Ющенко своїми указами відправив у відставку уряд Юлії Тимошенко, а також звільнив із займаних посад секретаря Ради національної безпеки і оборони України Петра Порошенка, голову СБУ Олександра Турчинова, президента Національної телекомпанії України Тараса Стецьківа та голову Державної митної служби Володимира Скомаровського. Того ж дня В.Ющенко призначив виконувачем обов'язків прем'єр-міністра України Юрія Єханурова.

24 жовтня   - реприватизація "Криворіжсталі" під прицілом телекамер.

3 листопада — Генеральним прокурором України обрано Олександра Медведька.

18 листопада — Шевченківський районний суд міста Києва скасував указ Президента про звільнення Святослава Піскуна з посади Генпрокурора.

26 листопада - з цього дня 2005 року остання субота листопада є Днем пам'яті жертв Голодомору 1932—1933 років.

Грудень 2005- січень 2006 рр. - газовий конфлікт з Росією.

ФОТОКОЛАЖ

11.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 10 серпня,  хліборобами обмолочено 76393 тонни ранніх зернових на площі 14432 га, або 81% від посіяного, середня урожайність 53 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 8102 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 49486 тонн при середній урожайності 61 ц/га.

Триває обмолот жита, якого зібрано з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 2474 га першої культури намолочено 11419 тонн при середній урожайності 46 ц/га, а з площі 1130 га ярої пшениці намолочено 4540 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Зі площі 190 га овес намолочено 710 тонн при середній урожайності 37 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 45 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (6300 га).

10.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 

Громада Свято-Пантелеймонівського храму міста Ізяслав відзначила своє престольне свято

 

9 серпня громада Свято-Пантелеймонівського храму міста Ізяслав (Ізяславське благочиння Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат) вшанувала свого небесного покровителя, святого великомученика та цілителя Пантелеймона.

Отець настоятель, митрофорний протоієрей Володимир Ковальчук, та парафіяни храму, відзначають свою другу Пасху вже 18 років поспіль. Для прихожан це дуже визначна дата, адже разом зі своїм настоятелем віряни доклали великих зусиль, щоб збудувати та облаштувати Дім Божий.

На святкову Божественну літургію до храму завітали представники духовенства із Шепетівського, Ізяславського благочиння, міста Шепетівка та   парафіяни храму і численні гості.  Усіх учасників свята крім духовенства також привітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

До храмового свята було облаштовано вхідну арку із образами Пресвятої Богородиці та святого великомученика Пантелеймона, які були освячені по завершенні Божественної літургії.

Після Богослужіння відбувся хресний хід навколо храму. 

Крім того усіх учасників свята привітали вихованці недільної школи, що діє при храмі.

Завершилося святкування частуванням, яке спільно із парафіянами храму приготували представники громадської організації «Ізяславське козацьке товариство».

ФОТОКОЛАЖ

09.08.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

  2004. "Помаранчева революція" і Конституційна реформа

 

21 листопада 2004 року Центральна виборча комісія України оголосила попередні результати другого туру президентських виборів, згідно з якими з перевагою в 3% переміг Віктор Янукович, який був на той час прем'єр-міністром. Прихильники основного суперника Януковича на виборах - Віктора Ющенка - і більшість іноземних спостерігачів вважали, що ця перевага Януковича в голосуванні було досягнуто за рахунок порушень на виборах.

На наступний день по Україні прокотилася хвиля мітингів і мирних протестів, що отримала назву "Помаранчева революція". У грудні Верховний Суд України визнав, що визначити переможця виборів неможливо і призначив переголосування другого туру на 26 грудня 2004 року. Повторне голосування зафіксувало перемогу Віктора Ющенка з відривом у 8%. У січні 2005 року акції протесту припинилися.

Одним із результатів "Помаранчевої революції" стало внесення змін до Конституції, в результаті яких Україна стала країною з парламентсько-президентською формою правління.

Інші події 2004 року:

 30 січня - створено першу статтю українського сегменту  Вікіпедії — «Атом».

29 лютого - у результаті автомобільної катастрофи загинув Олександр Береш, 27-річний український гімнаст, призер Олімпійських ігор у Сіднеї.

1 квітня – помер Микола Данилович Руденко, український письменник, філософ, громадський діяч, засновник Української Гельсінської групи, Герой України (2000). 

16 травня - українська співачка Руслана Лижичко із піснею «Дикі танці» виграла 49-й пісенний конкурс «Євробачення» у Стамбулі, здобувши тим самим право вперше провести конкурс в Україні. Максимальні 12 балів їй віддали глядачі Естонії, Ізраїлю, Ісландії, Латвії, Литви, Польщі, Росії та Туреччини.

27 травня – помер Микола Степанович Вінграновський, український письменник-шістдесятник, режисер, актор («Повість полум'яних літ»), сценарист і поет («Атомні прелюди»).

29 травня – помер Штепсель (Юхим Березін), український естрадний артист, Народний артист УРСР (1961). 

22 липня – помер Костянтин Петрович Степанков, український актор театру і кіно ("Два місяці, три сонця", "З неба на землю", "Легенда про княгиню Ольгу", "Ярослав Мудрий", "Вавілон ХХ", "Гадюка").

13 серпня - в Афінах урочисто відкрились XXVIII літні Олімпійські ігри, в яких взяли участь 10 625 спортсменів з 201 країни, які розіграли 301 комплект нагород у 28 видах спорту. У командному заліку перемогла збірна США, яка здобула 101 медаль; збірна України зайняла 12 місце, здобувши 9 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей.

23 серпня - Указом президента Леоніда Кучми "на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України" встановлено офіційне свято - День Державного Прапора України, яке святкується щороку 23 серпня.

5 вересня - на наступний день після ряду приватних зустрічей Віктор Ющенко став скаржитись на нудоту, нестерпні головні і шлункові болі, через що був змушений зупинити президентську кампанію і 10 вересня доставлений в австрійську клініку «Рудольфіннергаус», де йому був поставлений діагноз гострий панкреатит з ускладненнями, викликаними отруєнням токсинами. Попри опитування кількасот свідків, зміну кількох Генеральних прокурорів справа з отруєння Ющенка так і не була розкрита.

24 вересня - під час президентської виборчої кампанії в Івано-Франківську було вчинено «яєчний замах» на прем'єр-міністра України Віктора Януковича. Постраждалий знепритомнів на місці події, був доставлений у лікарню, а після одужання заявив про отримання «черепно-мозкової травми». Соратники Януковича заявляли про влучення «тяжких та важких предметів», «акумуляторів» тощо, однак на відеозйомках було чітко зафіксоване саме яйце, яке влучило в груди постраждалому.

10 листопада - Центрвиборчком оголосив остаточні результати першого туру виборів Президента України: Віктор Ющенко набрав 11 125 395 голосів (39,87 %); Віктор Янукович набрав 10 969 579 голосів (39,32 %).

19 листопада - у «Будинку з химерами» архітектора Владислава Городецького, що на вулиці Банковій у Києві, урочисто відкрили музейно-культурний центр «Шедеври мистецтва України».

21 листопада - пройшов другий тур виборів Президента України - Віктор Ющенко набрав 46,69% голосів, Віктор Янукович 49,42% голосів. У зв'язку з численними системними порушеннями на користь Віктора Януковича в Україні почались масові акції протесту і 3 грудня 2004 року Верховний Суд України визнав результати другого туру недійсними та призначив переголосування другого туру на 26 грудня 2004 року.

23 листопада - через два дні після другого туру президентських виборів у містах Західної України, Києві й ряді інших міст і обласних центрів почалися масові мітинги на підтримку кандидата від опозиції Віктора Ющенко. Основною ареною народного невдоволення став Майдан Незалежності, де зібралося, за різними оцінками, від 100 до 500 тисяч протестувальників з усієї країни, що стало початком Помаранчевої революції.

27 листопада - Верховна Рада України на позачерговому засіданні визнала результати повторного голосування на виборах Президента 21.11.2004 р. такими, що не відображають повною мірою волевиявлення народу і є недійсними. За прийняття такого рішення проголосувало 323 депутати.

3 грудня - Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані (дії Центральної виборчої комісії визнано незаконними, а протокол ЦВК — недійсним).

8 грудня - Верховна Рада України проголосувала за «великий пакет» — внесення змін до Конституції в частині місцевого самоврядування та закон «Про особливості застосування закону України «Про вибори Президента України» при переголосуванні повторного голосування у грудні 2004 року», які були спрямовані на перетворення політичної системи України з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську. Вони відкрили шлях для мирного виходу з тривалої політичної кризи, у 2010 вони були скасовані і знову відновлені у 2014 році.

24 грудня - з російського космодрому «Плесецьк» запущено на орбіту український супутник «Січ-1М» (супутник дистанційного зондування Землі; 2-й у серії супутників "Січ").

26 грудня - в Україні відбулося призначене рішенням Верховного Суду переголосування другого туру  виборів Президента України. За його результатами перемогу з перевагою у майже 8% голосів отримав представник блоку опозиційних політичних партій Віктор Ющенко.

ФОТОКОЛАЖ

10.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Сьогоднішні проблеми лісів Ізяславщини

 

Багато жителів нашого району добре знають державне підприємство «Ізяславське лісове господарство», знають і поважають його працівників, які ніколи не стояли осторонь проблем краю.

На жаль, все частіше  в газетах та на телебаченні висвітлюється негативна інформація щодо лісогосподарської галузі в цілому. Сьогодні не обов’язково читати газети та дивитись новини, щоб зорієнтуватись, які проблеми чи здобутки є в лісовій галузі нашого краю. Достатньо заїхати в будь-який лісовий масив і просто погуляти тут. Відразу ж відвідувачі лісу наочно зіткнуться з проблемою побутових відходів, які можна зустріти особливо поблизу населених пунктів та часом по всьому лісі. Чомусь мало хто задавав собі питання, звідки це все «добро» з’явилося в лісі? Невже працівники лісгоспу самі вивозять сміття до себе у ліс  – гадять там, де щодня працюють на благо українського лісу? А тут і відповідь: нехай відвідувач сам гляне з чим він приїхав на відпочинок. Кожен із нас везе у ліс так звані «подарунки», продукти життєдіяльності людства: поліетилен, пластик, скло, фольга, консерви. Більшість людей залишає все це у лісі після відпочинку.

Окреме питання – вивезення побутових відходів у лісові масиви від населення, яке проживає в селах, розташованих поблизу лісів або серед лісів. Оскільки органами місцевої влади  в більшості випадків не організовано питання централізованого накопичення сміття в спеціально відведеному для цього місці, то страждає ліс.

Наступне питання, яке  найбільше турбує лісівників Ізяславщини, – всихання соснових насаджень по всій зоні  діяльності підприємства, від с. Кунів до с.Радошівка. Цей процес пов’язаний із глобальною проблемою, яка існує не лише в нашому районі, а й у державі в цілому, в країнах близького та далекого зарубіжжя. Вона виникла у зв’язку із масовим розмноженням такого шкідника, як верхівковий короїд. Різка зміна клімату, що спостерігається в останні роки на території України, спричинила виникнення сприятливих умов для  поширення цього виду. Заселяючись у верхній частині крон зелених сосен, короїд пошкоджує асиміляційну систему дерева і одночасно заносить спори грибів, котрі закупорюють  трахеїди (судини в хвойних порід дерев), по яких в крону  дерева надходять поживні речовини та вода, яка є невід’ємною частиною процесу фотосинтезу.

За сприятливих погодних умов шкідник дає три покоління. Спеціалісти нашого підприємства, співпрацюючи із науковцями, біологами та лісопатологами, дійшли висновку, що поширення даного виду  спричинено в основному зміною клімату. Збільшення суми плюсових температур, зниження рівня ґрунтових вод призвели до ослаблення дерев породи сосна, на які згодом  заселяються шкідники.

Зараз дієвого методу боротьби з верхівковим короїдом немає. Застосування хімічних методів боротьби  неефективне, дороге й згубне для всього живого в лісі. Тому одним із методів порятунку від шкідника є вилучення заселених дерев в процесі проведення санітарних рубок. Хоча й тут підприємство зіткнулось із неузгодженістю діючого законодавства. Громадськість, дивлячись на сирі пеньки, які залишились після проведення санітарних рубок, занепокоєна тим, що лісівники забирають живі дерева. Це  – неправда, тому що,  коли крона дерева всохла, нижня частина дерева  біля кореневої системи деякий час залишаються сирою, бо коренева система продовжує подавати воду і поживні речовини в крону, яка вже суха. Лісівники теж не хочуть застосовувати такі кардинальні методи боротьби зі шкідником, як  проведення санітарних рубань. Вирішення даного питання є загальнодержавною проблемою, яка потребує об’єднання знань і досвіду екологів, науковців, лісівників, влади. Залишення лісівників наодинці з проблемою і лише критика їх дій не вирішать даного питання.

В останні роки, із аномальним підвищенням температури в літній період, збільшилась кількість укусів відвідувачів лісу отруйними комахами, плазунами. Деякі види комах і плазунів не є характерними для нашого району, поширення яких відбулося з півдня країни. Тому, наполегливо просимо вас, перебуваючи в лісових насадженнях, – будьте уважними й обережними. Вдягайте одяг, що максимально закриває всі ділянки тіла, беріть взуття із високими халявами.

Під час пожежо-небезпечного періоду наполегливо просимо вас утримуватися від відвідування хвойних насаджень, не розводити багаття у лісі, не викидати недопалки та сміття, бо це може призвести до виникнення лісової пожежі! Сподіваємось на Вашу свідомість та вихованість. Тільки спільними діями  зможемо зберегти ліси!

МАТЕРІАЛИ

10.08.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 09 серпня,  хліборобами обмолочено 72743 тонни ранніх зернових на площі 13629 га, або 76% від посіяного, середня урожайність 53 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 7986 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 48805 тонн при середній урожайності 61 ц/га.

Триває обмолот жита, якого зібрано з площі 268 га, намолочено 870 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 1897 га першої культури намолочено 8870 тонн при середній урожайності 47 ц/га, а з площі 1090 га ярої пшениці намолочено 4370 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Зі площі 120 га овес намолочено 460 тонн при середній урожайності 38 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 48 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (5330 га).

09.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Провели рейдові перевірки на полюванні

 

У водно-болотних мисливських угіддях усіх користувачів Ізяславського району розпочався мисливський сезон  на пернату дичину.

Документами на право полювання є: посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка), відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Аби перевірити, як мисливці додержуються правил полювання, працівники ДП «Ізяславський лісгосп» в складі головного лісничого В.П. Зайчука, мисливствознавця Ізяславського району Д.С.Семеновича з участю працівників Ізяславського відділення  поліції провели 4 і 5 серпня рейдові перевірки. В їх ході  було проконтрольовано та перевірено мисливців на предмет наявності всіх необхідних документів на право полювання та проведено роз’яснювальну роботу в поводженні зі зброєю та інше.  Відрадно, що  порушень не зафіксовано.

Однак нагадуємо, що стаття 85 КУпАП «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» передбачає покарання у вигляді штрафу  громадянам від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 до 1020 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від тридцяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510  до 1530 грн.). За повторне порушення закону на винуватців чекатимуть не лише чималі штрафи, а й конфіскація рушниці та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, або навіть позбавлення права полювання на строк до трьох років.

09.08.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

 

Внесені зміни до Податкового кодексу України

 

Головне управління ДФС у Хмельницькій області повідомляє, що Законом України від 03 липня 2018 року №2477-VIII внесені зміни до Податкового кодексу України (норма діє з 28 липня 2018 року, Закон України опубліковано 27 липня 2018 року в офіційному виданні "Голос України" №137).

Змінами передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом.

Також передбачено, що до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, зокрема, належать суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

09.08.2018 р.

За матеріалами сайту Головного управління ДФС у Хмельницькій області http://km.sfs.gov.ua/

Збереження лісів від пожеж – обов’язок кожного громадянина!

 

У період сухої та спекотної погоди ліси стають найбільш пожежонебезпечними. Пожежі завдають лісам величезної шкоди, і не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не лише дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Пожежа наносить величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев.

Найчастіше лісові пожежі провокуються людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті сірник або цигарка, дитячі витівки з вогнем. Рідше вона починається в результаті удару блискавки в сухостійне дерево або внаслідок тривалого тертя дерев.

Щоб попередити пожежу, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, потрібно обов’язково дотримуватися вимог пожежної безпеки, які передбачають заборону:

 • розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

 • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

 • палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;

 • залишати у непередбачених для цього місцях обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо;

 • заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

 • експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;

 • палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);

 • звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо;

Важливо! За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність. А саме накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Лісова пожежа – це страшне явище. Якщо зневажати протипожежними правилами, якщо безтурботно ставитися до вогню, то кількість пожеж може зрости. Гасити їх буде складніше й зі звичайного явища пожежа може вирости в стихійне лихо загальнодержавного масштабу, яке нанесе невиправної шкоди не тільки народному господарству, але й природному середовищу.

Будьте пильними, неухильно дотримуйтеся, правил пожежної безпеки в лісі, адже охорона його від пожеж – суспільний обов’язок кожного громадянина!

09.08.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Голова райдержадміністрації ознайомився із окремими об’єктами соціальної сфери Ізяславщини

Із кожним роком в освітянських закладах Ізяславщини створюються все більш комфортніші умови для здобуття освіти, зміцнюється матеріально-технічна база навчальних закладів краю. Проте, цьогоріч створення нового освітнього простору з урахуванням комфортних умов та впровадження інноваційних підходів  у навчанні є одним із найбільш важливих завдань під час втілення концепції Нової української школи.

Шкільне господарство кожного закладу чимале, а тому роботи вистачає. Левову частку ремонтних робіт уже виконано, а це поточні ремонти класних кімнат, спортивних залів, коридорів, їдалень, облаштування пришкільних територій, тощо.

До початку навчального року готовність кожного навчального закладу до роботи буде перевірятися спеціально створеною комісією, в результаті роботи якої буде видано акти готовності. Підсумки огляду готовності дошкільних та загальноосвітніх   навчальних закладів будуть підведені на серпневій педагогічний конференції.

Проте голова райдержадміністрації Борис Яцков вирішив особисто відвідати ряд   закладів освіти району з метою перевірки стану їх підготовки до нового 2018/2019 навчального року та опалювального сезону.

 8 серпня такий візит відбувся до Ліщанської, Сахновецької, Теліжинецької сільських рад.  

Посадовцем було проінспектовано умови, в яких мають виховуватися діти, та технічне забезпечення закладів. Крім того Борис Яцков поспілкувався із персоналом місцевих дитячих садочків та шкіл щодо організації виховного процесу, харчування, кількості та наповненості дитячих груп і класів, тощо.

За результатами відвідин навчально-вихованих закладів Борис Яцков наголосив, що усі ремонтні роботи мають бути закінчені вчасно. Першого вересня діти мають зайти у теплі, охайні, відремонтовані школи та садочки. Крім того вихованці мають бути забезпечені гідними умовами навчання, виховання і дозвілля, незалежно від того, де вони живуть – у селі, чи районному центрі.

Користуючись нагодою, керівник районної влади також відвідав об’єкти соціальної сфери села Білогородка, а саме дитячий табір «Світанок» та комунальний заклад соціального захисту «Відродження».  

ФОТОКОЛАЖ

09.08.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Рейдові перевірки місць збирання урожаю

 

З метою недопущення пожеж під час жнивної компанія, 08 серпня співробітниками Ізяславського районного сектору здійснено рейдову перевірку стану забезпечення пожежної безпеки в місцях збирання урожаю зернових.

Надзвичайники звернули увагу на стан забезпечення зернозбиральної та задіяної на жнивах техніки первинними засобами пожежогасіння, а також відповідності її вимогам пожежної безпеки. Під час рейдової перевірки з хліборобами були проведені профілактичні бесіди та протипожежні інструктажі, а також вручені пам'ятки з питань дотримання заходів пожежної безпеки під час жнив.

08.08.2018 р.

 Ізяславський РС ГУ ДСНС України

У Хмельницькій області

«Мобільний офіс» продовжує консультувати громадськість за місцем їх проживання

 

На Ізяславщині триває робота «мобільного соціального офісу», яка забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики соціального захисту населення та сприяє покращенню соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання громадян. Виїзне обслуговування населення за їх місцем проживання здійснюється із залученням фахівців відповідних служб району.

Згідно графіка на III квартал поточного року 8 серпня відбувся черговий виїзд «мобільного соціального офісу».  Цього разу візит був до сіл Тишевицької  та Ріпківської сільських рад.

В обох сільських радах відбувся прийом громадян представниками служби у справах дітей районної державної адміністрації та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Під час проведення заходу до вищезгаданих фахівців звернулись місцеві жителі, котрим було надано кваліфіковані роз’яснення та консультації з різних питань, зокрема: надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, тощо.

Користуючись нагодою, спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації Поцілуйко О.М. було здійснено обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку у служби, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, оскільки проживають у сім’ях, у котрих батьки ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків з виховання дітей.

09.08.2018 р.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

2003. Конфлікт навколо острова Тузла

 

У кінці вересня Росія без відома України почала будівництво дамби від російського Таманського півострова до українського острова Коса Тузла в Керченській протоці між Чорним і Азовським морями. Незважаючи на протести українського МЗС, будівництво велося в три зміни.

Переговори між сторонами почалися тільки тоді, коли будівельники досягли українського прикордонного понтона. Будівництво дамби було припинено в листопаді в 102 метрах від держкордону України за домовленістю прем'єр-міністрів України і Росії.

У 2005 році Україна заявила, що Росія нібито визнала острів і води навколо нього українськими, але в РФ у відповідь повідомили, що "правовий статус острова Тузла залишається невизначеним".

 

Інші події 2003 року:

28 січня  - у ході зустрічі президентів Росії та України Володимира Путіна і Леоніда Кучми підписано Договір про російсько-український державний кордон, який зафіксував сухопутну його частину і підтвердив, що Азовське море і Керченська протока є внутрішніми водами кожної з країн.

5 березня  - у своєму телезверненні Президент України Леонід Кучма оголосив про бажання провести у країні політичну реформу. Президент заявив, що потрібно провести політичну реформу з переходу від президентсько-парламентської форми правління до парламентсько-президентської у нашій державі. Для цього повинні бути внесені поправки до Конституції України.

Так, Леонід Кучма запропонував урізати повноваження глави держави, надавши парламенту право призначати більшу частину міністрів уряду і прем’єр-міністра, зробити парламент двопалатним, зарезервувавши у верхній палаті місця для екс-президентів України, повести вибори до нижньої палати Верховної Ради на пропорційній основі, законодавчо оформити існування парламентської більшості і сформованого нею коаліційного уряду.

Президент оголосив 2-місячне всенародне обговорення і доручив органам виконавчої влади організувати просвітницьку роботу серед населення. За різними даними, у ньому взяли участь 5-20% громадян України.

Закінчився рік чотириденним парламентським "ранком" – з прикрашеною ялинкою в президії, ночуванням в сесійному залі і гаслами "Кучму геть!". Незважаючи на виведену з ладу електронну систему для голосування, більшість Верховної Ради змогла підняттям рук під виття сирен, свист і скандування опозиції попередньо схвалити законопроект №4105. Керівники фракцій, які брали участь у цьому голосуванні, нарахували 276 голосів за проект поправок до Конституції. Тим часом, кількість депутатів, які піднімали руки, уточнена не була.

Законопроект "дуже сумнівної легітимності", про що заявила опозиція, підписав спікер Володимир Литвин.  Президент Леонід Кучма, у свою чергу, присоромив опозицію і висловив задоволення революційною рішучістю більшості.

6 березня - Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України», який встановлював, що урочисті заходи загальнодержавного значення мали в обов'язковому порядку розпочинатися і закінчуватися виконанням Державного Гімну України.

13 березня – померла Ярослава Стецько, український політичний і державний діяч, член ОУН з 1938 р., очолювала Конгрес Українських Націоналістів, Організацію українських націоналістів (бандерівців), Антибільшовицький блок народів, депутат Верховної ради України (1997-2003 рр.). 

18 березня –  помер Олесь Бердник (Олександр Павлович Бердник), український письменник (Поза часом і простором, Покривало Ізіди, Свята Україна), громадський діяч.

6 травня – помер Олександр Іванович Білаш, український композитор, автор опер "Гайдамаки", "Балада війни", оперети "Чиста криниця", понад 200 пісень.

27 червня - Постановою Кабінету міністрів в Україні встановлена премія за кращу публіцистичну роботу в журналістиці ім.В'ячеслава Чорновола. Премія була заснована за пропозицією Державного комітету телебачення і радіомовлення і починаючи з 2004 року присуджується до дня народження В.Чорновола (24 грудня).

29 вересня - росіяни почали будівництво дамби від берегів Таманського півострова до українського острова Тузла з метою приєднання його до материкової частини Росії. Це привело до кризи україно-російських відносин, втручання у конфлікт на найвищому рівні (президент Леонід Кучма перервав поїздку в Латинську Америку і особисто прибув на Тузлу).

17 грудня - в Криму під Алуштою перекинувся й упав у яр автобус, у якому 33 кращих шахтаря державної холдингової компанії "Павлоградвугілля" з Дніпропетровської області їхали в санаторій, отримавши у якості премій путівки до нього. У салоні автобуса в момент катастрофи також перебувало два водії й екскурсовод.

ФОТОКОЛАЖ

 09.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Вальники лісу демонстрували майстерність і вміння

 

Професія вальника лісу вимагає високої  майстерності та суворого дотримання правил техніки безпеки. З метою подальшого вдосконалення майстерності, підвищення професійного рівня, престижу професії  днями  в кварталі 28 Михельського лісництва ДП «Ізяславський лісгосп» проведено змагання вальників лісу. У них брали участь кращі вальники лісу лісозаготівельних бригад. До програми входили п’ять вправ: звалювання дерева, відокремлення сучків, монтаж нового ланцюга, розкряжування стовбура комбінованим різом, точне розкряжування.

Оцінювала майстерність учасників комісія в складі  головного лісничого В.П.Зайчука,  провідного інженера з охорони праці Ю.М.Ярославського, голови профкому В.І.Кравчука, головного механіка В.А.Макаревича та представників кожного виробничого підрозділу. Очолював комісію  головний інженер підприємства М.Д.Макарук.

Усі учасники  продемонстрували  майстерність та професійність. Переможець змагань, лісник Лютарського лісництва О.Г.Паличук представлятиме підприємство на обласному конкурсі, що відбудеться 17  серпня 2018 року на базі ДП «Шепетівський лісгосп».

ФОТОКОЛАЖ

09.08.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

 

Увага, спека!

У зв’язку із спекотними погодними умовами та з метою попередження виникнення небезпечних для здоров’я і життя людини наслідків впливу високої температури повітря управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації рекомендує дотримуватися основних правил:

– по можливості обмежуйте перебування на вулиці, особливо з 12-ї до 15-ї години;

– запобігайте зневодненню організму – для компенсації втрат рідини і мікроелементів рекомендується вживати підсолену і мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, несолодкі відвари ягід і фруктів, зелений чай;

– по можливості обмежуйте фізичні навантаження, особливо під відкритим сонцем і в години найбільшої спеки;

–  в житлових і службових приміщеннях рекомендується проведення щоденного вологого прибирання;

–  в період літньої спеки потрібно обирайте одяг з легких та натуральних матеріалів, носіть головні убори, а також уникайте тісного одягу;

–  приймайте їжу, яка легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів і мінеральних речовин, надавайте перевагу овочам та фруктам;

– пам’ятайте, що вживання в жару алкогольних напоїв різко порушує терморегуляцію організму та може викликати тепловий удар.

Шановні громадяни, не зловживайте витривалістю свого організму! Небезпека сонячного і теплового удару збільшується при фізичному навантаженні і відсутності води. Організм не встигає охолоджуватися і швидко перегрівається. В усіх випадках перегрівання організму слід терміново викликати лікаря.

08.08.2018 р.

За інформацією управління з питань цивільного

 захисту населення облдержадміністрації

 

Відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення в районі Дня Державного Прапора України та 27-ї річниці незалежності України

Днями під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка  відбулось  засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення в Ізяславському районі Дня Державного Прапора України та 27-ї річниці незалежності України.  

У ході засідання було обговорено основні важливі питання щодо відзначення одного із найголовнішого із державних свят. Зокрема, було вирішено, що святкові заходи, приурочені до Дня Державного Прапора України та 27-ої річниці незалежності України, будуть проходити у місті Ізяслав 23 та 24 серпня в селах району.

23 серпня заходи розпочнуться міжконфесійною молитвою за Україну та Український народ, далі відбудеться урочисте підняття Державного Прапора України. Також буде організовано святкову концертну програму та спортивні змагання. Цього ж дня відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку Тарасу Шевченку, до меморіалу пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, до меморіалу воїнам-визволителям, до могил загиблих/померлих учасників АТО та Революції гідності. Програма заходів ще уточнюється.

24 серпня  делегація району візьме участь у святкових заходах до Дня незалежності в місті Хмельницький.

08.08.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

МОЗ: Відтепер у програмі "Доступні ліки" 59 безоплатних препаратів

 

Загалом новий перелік препаратів містить 261 торгову назву, що на 22 препарати більше, ніж у минулому реєстрі.

3 серпня 2018 року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми «Доступні ліки», які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно, або з незначною доплатою. До оновленого реєстру ліків увійшов 261 препарат. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 безоплатних.

Прогнозована кількість упаковок безоплатних для пацієнтів ліків також зросте: якщо у минулому півріччі пацієнти могли отримати близько 10 мільйонів упаковок, то впродовж наступних 6 місяців їх кількість становитиме понад 14 мільйонів.

«Програма "Доступні ліки" є успішною політикою відшкодування. Мільйони українців щомісяця отримують ліки безоплатно чи із суттєвими знижками. Програма продовжує динамічно розвиватися: лікарських засобів стає більше, ціни на них стають менші. І це все відбувається добровільно, адже виробники за власною ініціативою зменшують ціни на ліки, щоб потрапити до програми та переліку безоплатних препаратів», - зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній. Так, для прикладу, щоб потрапити до нового переліку препаратів, що на 100% відшкодовуються за кошти держбюджету, компанія КРКА (Словенія) знизила ціну майже на 72%. Ціни знизили також компанії Orion (Фінляндія) та AstraZeneca (Швеція).

 В середньому ціни на препарати програми знизилися майже на 7%.

Нагадаємо, урядова програма “Доступні ліки” почала діяти у квітні 2017 року. За час роботи програми пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми за понад 23 млн рецептів на суму понад 1 млрд грн. Кожна третя аптека бере участь у програмі – нині їх 7 808.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Перелік ліків, що надаватимуться пацієнтам безоплатно

Детальніше про програму: https://goo.gl/pA2r4V та http://liky.gov.ua

Карта аптек, що беруть участь: https://goo.gl/dCEMCw

08.08.2018 р.

За матеріалами сайту Міністерства охорони здоров’я

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 08 серпня,  хліборобами обмолочено 66952 тонни ранніх зернових на площі 12493 га, або 74% від посіяного, середня урожайність 54 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 7517 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 45965 тонн при середній урожайності 61 ц/га.

Триває обмолот жита, якого зібрано з площі 180 га, намолочено 715 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 1488 га першої культури намолочено 6784 тонн при середній урожайності 46 ц/га, а з площі 1040 га ярої пшениці намолочено 4120 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 43 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (4100 га).

08.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Вадим Лозовий: Нова українська школа має на меті дати молодому поколінню справді якісну освіту

 

07 серпня голова облдержадміністрації Вадим Лозовий привітав учасників триденного семінару для освітян Хмельниччини, який розпочав свою роботу в Хмельницькому центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державних влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Захід відбувається за підтримки Програми U-LEAD з Європою та компанії SKL International, що впроваджує Шведсько-Український Проект «Підтримка децентралізації в Україні», Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування.

Семінар присвячений питанням розвитку системи управління освітою в контексті створення повних шкіл для Нової української школи.

Вітаючи присутніх, Вадим Миколайович наголосив на важливості реформування системи освіти: “Сьогодні ми живемо у час реформ, час змін. Хочеться, щоб ці зміни були дійсно позитивними. Нова українська школа має на меті дати молодому поколінню справді якісну освіту. Маємо створити такі умови, щоб дітям хотілося йти на навчання, щоб вони могли не лише спілкуватися з однолітками, а й отримувати ґрунтовні знання, що дозволять їм надалі стати успішними та продовжити розбудову нашої країни.”

Як підкреслив очільник області, вперше за багато років реформа освіти отримала потужну фінансову підтримку Уряду. Лише цього року для області виділено 99,8 млн грн. Однак, Вадим Лозовий звернув увагу освітян, що хоча сучасне обладнання для навчального процесу дуже важливе, але без професійної роботи, без любові, добра та гарних стосунків між учителями та школярами він не дасть очікуваних результатів.

“Дуже багато сьогодні залежить саме від вас. Діти сьогодні потребують іншого підходу, іншого спілкування. Вони набагато доросліші, вимагають до себе зовсім іншого ставлення. Саме ми з вами стоїмо сьогодні на порозі важливих змін у суспільних відносинах між учителем та дитиною. Маю надію, що сьогоднішній обмін досвідом допоможе забезпечити успішне проведення реформ та розвиток освітянської галузі на Хмельниччині,” – сказав голова.

Також він додав, що обласна влада і надалі надаватиме усю можливу підтримку цьому процесу, щоб усі зміни пройшли для дітей безболісно та легко. Вадим Лозовий наголосив: “Розробляючи плани ремонтів доріг в області в першу чергу ми включаємо до переліку саме ті, що ведуть до опорних шкіл. Це є пріоритетом на сьогоднішній день”.

У програмі роботи семінару – лекції, інтерактивні заходи, практична гра, які будуть не лише корисними, а й цікавими для представників з районів та міст, та допоможуть окреслити ключові аспекти та виклики, що стоять перед освітою, намітити шляхи підвищення її ефективності та якості.

08.08.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

 

2002. Катастрофа на авіашоу поблизу Львова

 

27 липня на військовому аеродромі Скнилов у Львові на глядачів святкового авіашоу на честь 60-річчя створення 14-го авіакорпусу впав винищувач Су-27. Близько першої години дня літак під управлінням пілотів Володимира Топонаря і Юрія Єгорова, малюючи в повітрі "косу петлю з поворотом", не зміг вийти з фігури, оскільки пролітав занадто низько над землею. Багатотонна машина зачепила дерево і, ударившись крилом об бетон, почала ковзати уздовж землі через льотне поле, зачіпаючи на ходу людей. Падаючи, Су-27 зачепив демонстраційний літак, відірвав йому хвіст, і, впавши на землю, вибухнув. Пілоти встигли катапультуватися.

У результаті трагедії загинуло 77 чоловік, серед них 28 дітей. Всього в скнилівській катастрофі постраждали близько півтисячі чоловік, 12 залишилися інвалідами. Відразу після аварії було декілька версій її причин: помилка пілотів, відмова двигунів і халтурна організація польотів. Суд йшов три роки. Пілотів звинуватили в халатності і невиконанні льотного плану. Єгорову дали вісім років (у 2007 році президент Віктор Ющенко скоротив йому термін до трьох, пілот вже на волі), а Топонарю - 14 років.

Після цього авіашоу в Україні заборонили.

 

Інші події 2002 року:

23 січня - зігравши унічию з українським гросмейстером Василем Іванчуком у фінальному матчі за звання чемпіона світу за версією ФІДЕ, що відбувався в Москві, 18-річний українець Руслан Пономарьов з Краматорська достроково став чемпіоном. Він отримав приз у півмільйона доларів і став наймолодшим в історії ФІДЕ чемпіоном світу. Раніше цей рекорд належав росіянину Ґарі Каспарову, котрий здобув це звання 1985 року у віці 22 років.

8 лютого - у Солт-Лейк-Сіті (США) розпочались XIX Зимові Олімпійські ігри. В іграх брали участь 2399 спортсменів (886 жінок і 1513 чоловіків) з 77 країн. Українська команда нараховувала 68 спортсменів, які змагались в 11 видах спорту . На жаль наші спортсмени не виграли жодної медалі.   

31 березня - в Україні пройшли чергові вибори у Верховну Раду України. Половина депутатів Ради IV скликання обиралися на пропорційній основі в загальнодержавному окрузі, іншу половину було обрано в одномандатних округах. Прохідний бар'єр для партій і блоків становив 4%. Блок «Наша Україна» став найбільшою фракцією у Верховній Раді, завоювавши 111 з 447 місць.

12 квітня - у Нью-Йорку на 94 році життя помер славіст-мовознавець, літературознавець, культуролог, публіцист Юрій Володимирович Шевельов. Про його внесок у науку найкраще сказав він сам: "Те, що Грушевський зробив для української історії, я зробив для української мови".

13 травня - у Запоріжжі після інсульту на 63-у році життя помер український футбольний тренер  Валерій Лобановський. Разом із київським "Динамо" він вісім разів вигравав чемпіонати СРСР, двічі перемагав у Кубку кубків УЕФА та виборов друге місце чемпіонату Європи разом зі збірною СРСР. Після церемонії прощання, яка відбулась 15 травня на футбольному полі стадіону "Динамо" у Києві, Лобановського було поховано на Байковому кладовищі.

28 травня - обрання головою Верховної Ради України Володимира Литвина.

11 червня - Донецький «Шахтар» переміг в Ужгороді місцевому "Закарпаття" з мінімальним рахунком 1:0 і вперше у своїй історії став чемпіоном України. Тим самим гірники перервали 9-річну гегемонію київського "Динамо", яке так і не змогло відсвяткувати ювілейну 10-ту перемогу в національній першості.

9 липня - президент  України Леонід Кучма своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони від 23 травня про інтеграцію України до євроатлантичних структур, у тому числі до НАТО.

10 липня - президент України Леонід Кучма підписав указ про інтеграцію України в структури НАТО.

27 липня - під час авіашоу на Скнилівському аеродромі під Львовом унаслідок падіння винищувача Су-27УБ у натовп глядачів загинуло 77 осіб (серед них 28 дітей) і постраждало ще 543 чоловіка. За кількістю загиблих  Скнилівська трагедія вважається найбільшою катастрофою в історії авіаційних свят.

16 листопада – президент України Леонід Кучма підписав указ про відставку уряду Анатолія Кінаха і направив до Верховної Ради представлення на згоду призначити новим прем'єром голову Донецької обладміністрації Віктора Януковича.

19 грудня - здано в експлуатацію морський нафтовий термінал "Південний".

ФОТОКОЛАЖ

 08.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

На Ізяславщині функціонує міні асфальтовий завод

 

На території Клубівської сільської ради функціонує міні асфальтовий завод філії «Ізяславський райавтодор», що є найбільш затребуваним на сучасному ринку дорожньо-будівельних технологій. Історія існування даного закладу бере початок з 1973 року.

Це підприємство покликане зменшити гострий дефіцит асфальтобетону, що вкрай необхідний для оновлення автодоріг Ізяславщини та Хмельницької області.

Те, що в Україні розгортається масштабний ремонт доріг, асфальтовий завод відчуває на практиці. Його робота нині надзвичайно затребувана – продукцію постачають насамперед для ремонту доріг північної зони Хмельниччини, а саме: насамперед Ізяславського, а також Шепетівського, Славутського, Білогірського, Теофіпольського та Красилівського районів.

Що стосується Ізяславського району, то завдяки цьому заводу значно скорочуються витрати на проведення реконструкцій автодоріг району.

Місцеві жителі розуміють, що без потужного виробництва асфальту неможливі якісні дороги як у їхньому районі, так і в області загалом.

Крім того даний об’єкт створив робочі місця у сільському населеному пункті (завод обслуговують шестеро працівників).

У зимовий період підприємство виготовляє холодну – органно-мінеральну суміш, а з весни до осені – гарячу: асфальтово-бетонну суміш.

Це дає можливість дорожникам активно працювати над реконструкцією автомобільних доріг району, що покращить не тільки інфраструктуру території, але й створить нові робочі місця.

08.08.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

за матеріалами філії «Ізяславський райавтодор»

 

На Ізяславщині відбулося навчання-тренінг з моделюванням ситуації при підозрі захворювання свиней на АЧС  в умовах дикої природи

 

07 серпня поточного року на базі розплідника диких свиней Лютарецького лісництва ДП «Ізяславське лісове господарство», під керівництвом голови Ізяславської районної державної адміністрації  було проведено навчання-тренінг з опрацювання плану дій працівників управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі та підрозділів територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в Ізяславському районі з моделюванням ситуації при підозрі захворювання свиней на африканську чуму в умовах дикої природи.

До навчань було залучено фахівців та спеціалістів відділу агропромислового розвитку Ізяславської районної державної адміністрації, Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Шепетівської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби,  Ізяславського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, ДП «Ізяславське лісове господарство», тощо.

Дане навчання дозволило перевірити стан готовності ветеринарної служби та сил цивільного захисту району до дій у разі загрози та виникнення АЧС, вдосконалити практичні навички керівного складу управління, галузевих ланок щодо організації ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також вивчити проблемні питання щодо реалізації вимог чинного законодавства України при виявленні та ліквідації АЧС та визначити напрямки удосконалення роботи із даного напрямку роботи. Було відпрацьовано алгоритм дій визначених Інструкцією  з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженою наказом Міністра аграрної політики та продовольства України № 111 від 07 березня 2017 року.

 Відповідно до задуму організаторів навчання-тренінгу було здійснено виїзд групи швидкого реагування для з’ясування епізоотичної ситуації у розпліднику диких свиней ДП «Ізяславське лісове господарство» з підозрою на захворювання АЧС та проведення епізоотичного розслідування з метою встановлення джерел і шляхів можливого занесення збудника хвороби, визначення меж можливого епізоотичного осередку і вжиття заходів щодо недопущення поширення збудника хвороби за його межі. Зокрема було відпрацьовано розгортання мобільного ветеринарно-карантинного поста, встановлення дезбар’єрів і заборонних знаків, проведення дезінфекції у зоні спалаху хвороби та спалювання трупів  свиней, що загинули.  Також, спеціалістами Шепетівської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби та Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини було проведено розтин трупа дикого кабана (відстріл якого було здійснено для дослідження стану диких тварин) з метою вивчення патологічних змін і постановки попереднього діагнозу та відібрано зразки патологічного матеріалу для подальших лабораторних досліджень. Також було відпрацьовано утилізацію (спалення) решток тварини.

Після закінчення практичної частини відбулося обговорення проведеного навчання та розглянуто питання щодо порядку здійснення профілактичних заходів із недопущення захворювання свиней на АЧС, необхідні охоронно-карантинні заходи у випадках прояву хвороби серед свиней в господарствах різних форм власності, у тому числі в дикій фауні та оздоровлення їх від АЧС.

Зокрема голова районної державної адміністрації Борис Яцков наголосив, що необхідність безумовного забезпечення біологічної безпеки як в господарства усіх форм власності, так і в дикій природі безперервний процес оцінки та управління ризиком, який спрямований на уникнення або мінімізацію ризиків мікробіологічного інфікування, яке може викликати хвороби людей або тварин або внаслідок якого тварини стають непридатними для використання у сільському господарстві чи будь-якого іншого використання.

 Довідково:

 Африканська чума свиней (скорочена назва - АЧС, латинська назва Pestis Africana suumце) – інфекційне захворювання свійських та різних видів диких свиней збудником якого є вірус. За своєю будовою вірус АЧС – це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, належить до родини Asfaviridae. Дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це є однією з основних причин, чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе.

Вірус АЧС, внаслідок особливостей своєї складної структури, дуже стійкий до факторів різної природи, у зв’язку із чим його виживання в об’єктах середовища і продуктах свинячого походження незвичайно високе. Зокрема, вірус стійкий як у кислому, так і в лужному середовищі, а в умовах довкілля може зберігатися при температурах: 50 С - до 7 років, 18-20 °С - 18 місяців, 37 °С – до 30 днів, 50 °С – до одної години. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин - до 155 днів, в копченій ковбасі та шинці - до 5 місяців, у гною - більше 3 місяців, в ґрунті - (112 діб літо-осінь, 200 діб осінь-зима). Охолодження (особливо заморожування)  консервує вірус, у морозильнику при мінус 30-60 °С лишається активним до 10 років, в охолодженому м’ясі до 15 тижнів. Така висока стійкість вірусу і сприяє його швидкому розповсюдженню на значні території.

Факторами передавання збудника можуть стати різні об’єкти зовнішнього середовища - корми, вода, гній, підстилка, предмети догляду за тваринами, одяг обслуговуючого персоналу, транспорт, що були контаміновані вірусом, а також трупи загиблих від чуми свиней. Особливо небезпечними є інфіковані продукти забою, боєнські та кухонні відходи. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, гризуни, комахи, не чутливі до нього дикі та свійські тварини, а також люди, що знаходяться в епізоотичному осередку.

Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

ФОТОКОЛАЖ

07.08.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області 

 

На Ізяславщині тривають відповідні роботи по реконструкції автошляхів

 

Через чимало факторів дорожнє покриття автодоріг Ізяславщини опинилося у неналежному стані. Особливо гостро стоїть питання проведення ремонту проїжджої частини для жителів віддалених населених пунктів, які не мають чіткого сполучення із районним центром. Проте для реконструкції автошляхів потрібні значні капіталовкладення. 

Тому щороку при наявності коштів із різних джерел фінансування в районі проводяться відповідні роботи із покращення дорожньої інфраструктури. Адже це може стати запорукою розвитку, рекреації,  бізнесу та інвестиційної привабливості Ізяславщини.

Цьогоріч привід для радості з’явився у жителів села Влашанівка Сахновецької сільської ради. Тут у третій декаді липня поточного року працівники філії «Ізяславський райавтодор» розпочали роботи із приведення до належного стану однієї із головних автомобільних доріг Корець-Славута-Антоніни, що проходить через село.

Станом на сьогоднішній день вже 400 метрів проведено просочення бітумом, а 350 метрів вирівняно асфальтовим бетоном. На проведення ремонту дороги державного значення з державного бюджету було виділено 1,401 млн.грн., які повністю освоєно. Проте, на жаль, цього не достатньо. Потрібно ще 450 тис.грн. для остаточного завершення ремонтних робіт. У разі виділення цих коштів з державного бюджету, то ремонт цієї ділянки можуть бути завершені у поточному році.

Також   проводилось  оновлення інфраструктури доріг за кошти з обласного бюджету. 

Нещодавно працівниками філії «Ізяславський райавтодор» було відремонтовано відрізок автодороги загального користування місцевого значення від Ліщан до Бейзим. Даний об'єкт виконано на суму орієнтовно 150 тис.грн. За ці кошти було прокладено білим щебенем протяжністю 2,2 кілометри.

Крім того вдалося оновити відрізок автодороги загального користування місцевого значення села Клубівка, що знаходиться біля місцевої церкви. На ремонтні роботи цієї проїжджої частини  протяжністю 76 метрів було спрямовано 213 тис.грн. Дорожнє покриття автодороги зроблено із асфальтового бетону.

На цьому покращення дорожньої інфраструктури району не завершено.  

ФОТОКОЛАЖ

07.08.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з  громадськістю апарату

райдержадміністрації за матеріалами філії «Ізяславський райавтодор»

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 07 серпня,  хліборобами обмолочено 63361 тонну ранніх зернових на площі 11787 га, або 70% від посіяного, середня урожайність 54 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 7184 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 44053 тонни при середній урожайності 61 ц/га.

Триває обмолот жита, якого зібрано з площі 180 га, намолочено 715 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 1245 га першої культури намолочено 5675 тонн при середній урожайності 46 ц/га, а з площі 910 га ярої пшениці намолочено 3550  тонн при середній урожайності 39 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 44 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур (2960 га).

07.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

 

 2001. Катастрофа ТУ- 154М і візит Папи Римського

 

У кінці червня Україну відвідав Іоанн Павло II - поляк Кароль Войтила. Уперше за історію Святого Престолу його глава ступив на нашу землю. Він три дні провів в Києві і два - у Львові. І якщо в столиці заходу з його участю зібрали 200 тисяч чоловік, серед яких було багато польських паломників, то на Галичині на папських літургіях побували близько двох мільйонів.

Проти візиту активно виступали віряни української православної церкви московського патріархату, напередодні в Києві протестували п'ять тисяч чоловік. Але обійшлося без ексцесів - було багато міліції, а шляхом дотримання "папамобиля" вулиці розчищали від народу. І тільки невелика група "обороняла" Софійський собор і Печерську Лавру. І коли папа побажав відвідати Софію хоч би як приватну особу, його відрадили. Камінь спотикання між Ватиканом і Московським патріархатом - захоплення греко-католиками православних церков у Львові в 1992 році (УГКЦ говорила, що повертала храми, які у них відібрала після війни радянська влада).

4 жовтня над акваторією Чорного моря був збитий пасажирський літак Ту-154М російській компанії "Сибір", здійснюючий рейс по маршруту Тель-Авів - Новосибірськ. На його борту знаходилися 78 громадян РФ і Ізраїлю - 66 пасажирів і 12 членів екіпажа, ніхто не вижив. За попередньою версію, яка досі викликає серйозні сумніви, літак був випадково збитий українською ракетою в ході військових навчань ППО в Криму. Після пуску вона нібито помилково перенацілилася на Ту-154М, вибухнувши в півтора десятці метрів над ним і відправивши на морське дно разом з людьми.

Керівництво Міноборони заперечувало зв'язок між навчаннями і загиблим лайнером, але потім визнало провину, після чого між Україною, Росією і Ізраїлем була досягнута трибічна угода про виплату сім'ям загиблих компенсацій у розмірі $200 тис. за кожного загиблого. Проте виплати зробили в режимі екс-грата - у вигляді деякої благодійної допомоги, без фактичного визнання відповідальності за збитий літак. Остаточно винні в катастрофі на сьогодні не встановлені.

Інші події 2001 року:

 5 січня - генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу по відношенню до віце-прем'єра Юлії Тимошенко, звинуваченої в контрабанді і підробці документів, а також в ухилянні від сплати податків у особливо великих розмірах у період, коли вона була президентом корпорації "Єдині енергетичні системи України".

Відставка 19 січня віце-прем'єр-міністра з питань паливно-енергетичного комплексу поклала початок низці відставок в уряді України у 2001 році. Президент України Леонід Кучма своїм указом звільняє віце-прем'єра Юлію Тимошенко з посади у зв'язку із її притягненням до кримінальної відповідальності. Тимошенко обвинувачується у контрабанді валюти, хабарництві, прихованні валютного виторгу і підробці документів. Тимошенко називає своє звільнення "ярким доказом того, що комерційне оточення Президента куди сильніше уряду і тих його членів, що прагнуть навести у країні порядок".  Екс-віце-прем'єр заявляє про свій перехід до опозиції проти чинного режиму.

26 січня - у Чорному морі затонув український теплохід "Пам'ять Меркурія", на борту якого було 54-и особи, що мав прибути до українського порту Євпаторія із Стамбула. 12 осіб загинули, 8 пропали безвісти.

13 лютого влада заарештовує екс-віце-прем'єра Юлію Тимошенко у зв'язку з висунутими раніше обвинуваченнями. До 27 березня вона перебуває під вартою у слідчому ізоляторі Лук'янівської в'язниці. Тимошенко була звільнена за рішенням суду, законність якого пізніше підтвердив Верховний суд України.

9 березня   під час пікетування Адміністрації Президента учасниками акції "Україна без Кучми", які вимагали відставки Леоніда Кучми і силових міністрів, відбулися серйозні зіткнення з міліцією, у результаті яких постраждало кілька десятків чоловік. Правоохоронні органи заарештували 19 членів партії УНА-УНСО. Їм пред'явлене обвинувачення в організації й активній участі в масових безладдях, що привели до важких наслідків. Максимальне покарання може становити 12 років позбавлення волі. 

На тлі виступів опозиції і масових безпорядків у Києві 9 березня іде у відставку міністр внутрішніх справ України Юрій Кравченко, який займав цю посаду з липня 1995 року. Його відставку багато політиків пов'язують з неефективним розслідуванням справи про зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Новим міністром внутрішніх справ стає Юрій Смирнов. Смирнов до цього очолював київську міліцію. Українським правоохоронним органам, проте, так і не вдалося з'ясувати обставини зникнення і причини смерті Георгія Гонгадзе.

У квітні Сполучені Штати задовольняють прохання про надання політичного притулку колишньому офіцеру президентської охорони Миколі Мельниченку і дружині зниклого журналіста Георгія Гонгадзе Мирославі.

26 квітня український парламент відправляє у відставку Віктора Ющенка. У постанові про недовіру його кабінету говориться, що "діяльність уряду не привела до позитивних зрушень в економіці", і зокрема , відзначається інфляція, падіння економічних показників, зростання рівня бідності. Виступаючи з трибуни в день відставки, Ющенко закінчує свою мову словами: "Я іду, щоб повернутися". Жаль із приводу його відставки висловлює Євросоюз, роблячи акцент на тому, що Ющенко користувався довірою Заходу. Євросоюз закликає Україну не відмовлятися від реформ. Вже через кілька днів після відставки, Ющенко починає діалог з партіями про створення єдиного передвиборного блоку на парламентських виборах 2002 року. До кінця грудня блок Ющенка "Наша Україна" нараховує 22 партії і 51 громадську організацію.

29 травня український парламент затверджує на посаді Прем'єр-міністра України президента Українського союзу промисловців і підприємців, главу Партії промисловців і підприємців Анатолія Кінаха. Відразу ж після свого призначення Кінах називає співробітництво з МВФ "об'єктивною необхідністю", однак підкреслює, що орієнтуватися варто на приватний капітал. За словами нового прем'єра, дві основні проблеми для України - це податкова реформа, яка є " справою національної економічної безпеки", і бідність.

23-27 червня в Україні з візитом знаходиться Глава Римської католицької Церкви Папа Іоанн Павло ІІ. Понтифік провів служби в Києві і Львові, які зібрали більше півтора мільйонів чоловік. Залишаючи Україну, Папа побажав їй увійти в Європу як повноправний член. Незважаючи на протести православної церкви Московського патріархату, візит Папи в Україну був названий "тріумфальним". Прес-секретар Папи заявив, що Іоанн Павло ІІ помолодів в Україні на 10 років.

23-24 серпня Україна відзначає 10-ую річницю незалежності. На центральній вулиці Києва пройшов найбільший за роки незалежності військовий парад за участю солдатів і техніки всіх видів військ. Щоб подивитися на парад, на центральні вулиці Києва прийшли близько 50 тисяч чоловік. З нагоди ювілею в столицю України приїхали лідери іноземних держав. Напередодні ювілею в Києві на реконструйованому Майдані Незалежності відкривають монумент Незалежності, художні характеристики якого викликали неоднозначну реакцію в суспільстві.

Офіційне відкриття Монумента Незалежності відбулося 23 серпня до 10-ї річниці Незалежності України. В церемонії взяли участь президенти України та Польщі Леонід Кучма і Олександр Кваснєвський.

Монумент Незалежності України являє собою 62-метрову тріумфальну колону, увінчану 24-тонною статуєю жінки з литої бронзи, що тримає в руках гілку калини. 33-метрова колона зроблена із найсвітлішого у світі пенсільванського граніту «Бет Уайт». Її виготовляли італійські майстри по каменю й вона була представлена (звісно, не в оригіналі) на міжнародній виставці у Вероні як еталон найвищої майстерності. Всередині колони – гвинтові сходи. Під час спорудження монумента були використані технічні механізми, схожі з тими, що використовувалися під час будівництва Батьківщини-Матері. Монумент має залізобетонний каркас, може витримати й ураган. Позаду колони планувалося встановити скульптури 12 найвідоміших українських державних діячів і збудувати «Музей державності». Втім, замість музею збудували «Глобус», який кияни одразу ж обізвали «теплицями». Від скульптур державотворців довелося відмовитися, щоби поважні бронзові мужі не тулилися до магазину.

Автором Монумента Незалежності є відомий український скульптор Анатолій Кущ, «батько» таких відомих київських пам'ятників як «Засновники Київської Русі» та «Архангел Михаїл». Моделлю для дівчини-Незалежності скульптору слугувала дочка, 20-річна Христина Кущ-Катракіс – відома нині американська мисткиня, художниця, кураторка міжнародних мистецьких проектів.

Деякі кияни скептично поставилися і до реконструкції головної площі столиці, й до самого монумента. Лесь Подерв'янський назвав архітектуру нового Майдану Незалежності «застиглою музикою Михайла Поплавського». Дехто називав дівчину на постаменті «молодицею з бананами», інші – «Галею». Натомість сам скульптор залишився задоволений власною роботою й стверджує, що за кожною цяточкою на постаменті криється певний смисл, який треба вміти розшифровувати. Він радить взяти бінокль та добре роздивитися дівчину-Незалежність. На її одязі – вся українська історія від Трипілля до християнства.

4 жовтня - Над Чорним морем зазнав катастрофи пасажирський літак Ту-154М авіакомпанії «Сибирь», який виконував рейс за маршрутом Тель-Авів - Новосибірськ. Він впав у Чорне море, що привело до загибелі 78 громадян Росії і Ізраїлю.

30 жовтня Україна ліквідувала останню з 46 шахтно-пускових установок міжконтинентальних твердопаливних ракет СС-24, виконавши таким чином свої зобов'язання в рамках договору СТАРТ-1. Знищення останньої шахтно-пускової установки фактично означає закінчення процесу ліквідації країною свого ядерного потенціалу, який почався десять років тому. До проголошення незалежності Україна займала третє місце у світі за розміром ядерного потенціалу.

5 грудня - Розпочався перший Всеукраїнський перепис населення. Загальна кількість населення України в 2001 році становила 48 млн. 457 тис. осіб (міського - 67,2%, сільського - 32,8%; чоловіків - 46,3%, жінок - 53,7%); на території країни проживало 37541,7 тис. українців (77,8% від загальної кількості).

ФОТОКОЛАЖ

07.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков провів тижневу апаратну нараду

 

06 серпня поточного року голова районної державної адміністрації Борис Яцков та голова районної ради Сергій Шлегель провели тижневу нараду із керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та районних підрозділів центральних органів влади. У ході наради було розглянуто ряд питань життєдіяльності району.

Начальник Ізяславського відділу Славутського відділення ГУ НП України в Хмельницькій області Олександр Паламарчук доповів про стан правопорядку в району. Зокрема було звернуто увагу не те, що водії транспортних засобів і надалі продовжують порушувати правила, сідаючи за кермо у стані алкогольного сп’яніння.

Представник Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України в Хмельницькій області Андрій Гошовський доповів про пожежну ситуацію в районі.

У ході наради голова райдержадміністрації звернув увагу на забезпечення проведення у повному обсязі робіт, пов’язаних із ремонтами на дорогах.

06.08.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Які дослідження можна зробити у закладах первинної медичної допомоги, - МОЗ

 

Міністерство охорони здоров'я розпочинає серію матеріалів про ліки та дослідження, які держава уже оплатила для пацієнтів. Сьогодні нагадуємо, які тести та аналізи входять у безоплатний гарантований пакет медичних послуг первинної допомоги і що робити, якщо у вас вимагають за них гроші у медзакладі.

Які дослідження входять до гарантованого пакету послуг первинної медичної допомоги

Усі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100% гарантовано є безкоштовними та оплачуються з державного бюджету. У тому числі до гарантованого пакету послуг первинної медичної допомоги входять такі аналізи:

· загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;

· загальний аналіз сечі;

· глюкоза крові;

· загальний холестерин;

· швидкий тест на вагітність;

· швидкий тест на тропоніни (для експрес-діагностики гострого інфаркту міокарда);

· швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

Також лікар первинної медичної допомоги за необхідності вимірює артеріальний тиск та робить електрокардіограму.

Інші дослідження та аналізи за необхідності виконуються за направленням вашого лікаря в поліклініках або лікарнях.

 

Де можна здати аналізи і тести

Означені вище дослідження можна пройти за призначенням вашого лікаря — сімейного лікаря, терапевта чи педіатра у закладі охорони здоров’я, де він веде прийом.

 

Що робити, якщо у закладі не надають таких послуг або вимагають за них гроші

1.  Дізнайтеся, чи ваш заклад первинної медичної допомоги уже працює з Національною службою здоров’я на офіційному сайті Служби:

http://nszu.gov.ua/index-7.html

2.  Якщо медзаклад має договір з НСЗУ, звертайтеся зі скаргою на Урядову гарячу лінію — 15-45. З осені у Нацслужби здоров’я запрацює власний контактний центр, куди можна буде звернутися.

3.  Якщо ваш заклад ще не підписав договір із НСЗУ, зверніться зі скаргою до головного лікаря та/або у місцевий департамент чи відділ охорони здоров’я.

Усі послуги сімейного лікаря, терапевта чи педіатра регламентовані Порядком надання первинної медичної допомоги, затвердженого Наказом МОЗ №504 від 19.03.2008 року.

06.08.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 06 серпня,  хліборобами обмолочено 57479 тонн ранніх зернових на площі 10713 га, або 63% від посіяного, середня урожайність 54 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га та озимого ріпаку на площі 4380 га. Намолочено першої культури 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га та другої культури - намолочено 13856 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 6695 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 41006 тонн при середній урожайності 61 ц/га.

Триває обмолот жита, якого зібрано з площі 180 га, намолочено 715 тонн при середній урожайності 40 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярих ячменю та пшениці. Із площі 780 га першої культури намолочено 3340 тонн при середній урожайності 43 ц/га, а з площі 790 га ярої пшениці намолочено 3050  тонн при середній урожайності 39 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району завершився збір гороху. Намолот проведено на площі 569 га, що складає 1831 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 63 одиниць зернозбиральних комбайнів.

Поряд зі збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур.

06.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

  

2000 рік. Зупинка ЧАЕС і "касетний скандал"

 

У березні Кабмін прийняв постанову про припинення експлуатації Чорнобильської АЕС. Зупинку  перетворили в шоу: 15 грудня в 13.15 глава держави з столичного Палацу "Україна" віддав відповідну команду, глядачі прямим ефіром спостерігали за поворотом ключа, що зупиняє третій реактор. 1-й блок був зупинений в 1996-м, а 2-й блок - в 1999 році.

На сьогоднішній день на ЧАЕС завершено будівництво нового безпечного конфінменту, який накрив аварійний блок разом з  саркофагом, що відслужив свій термін. Після герметизації конструкції всередині конструкції розпочнеться демонтаж конструкцій. Повне закриття ЧАЕС займе майже сто років.

28 листопада 2000 року лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз опублікував в українських ЗМІ ряд аудіозаписів, вміст яких ніби то свідчив про ряд великих злочинів. Одним із злочинів було вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Також плівки ніби зафіксували  процес тиску президента та його оточення  по відношенню до інших політиків і журналістів країни. У результаті в країні розгорівся  так званий "касетний скандал". Як стало відомо пізніше, аудіозаписи розмови президента передав Олександру Морозу, колишній  охоронець президента Микола Мельниченко, який після скандалу отримав політичний притулок на території США. По словам Мельниченка, загальна тривалість записаних ним розмов  глави держави становить 300 годин.

"Касетний скандал" спровокував в країні хвилю мітингів під лозунгом "Україна без Кучми". У результаті тиску акцій протесту Кучма відправив у відставку міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та главу Служби безпеки України Леоніда Деркача.

Інші події 2000 року:

21 січня - 1 лютого - розкол парламенту, при якому більшість (255 депутатів) переходять в Український дім, обрання головою Верховної Ради України Івана Плюща.

11 березня - на донбаській шахті Баракова стався вибух метану, що призвів до смерті 80-и гірників.

22 березня - біля острова Зміїний у Чорному морі українські прикордонники затопили турецьку рибальську шхуну.

13 квітня - танення снігів і неперервні дощі на території Словаччини, України, Угорщини, Югославії та Румунії привели до різкого зростання рівня води в Тисі і її притоках, досягнувши рекордної відмітки в 9 метрів поблизу угорського міста Токай. Це привело до затоплення тисяч гектарів землі і підняттю з дна Тиси і Дунаю тон дохлої риби, яка загинула в лютому після скидання в Румунії ціаніду у верхів'я Тиси і її приток. Внаслідок повені в Румунії та Угорщині загинуло не менше 10 чоловік.

16 квітня – в мережі Інтернет з'явилося видання «Українська правда», засноване та редаговане Георгієм Гонгадзе.

20 квітня - під час військових навчань на Гончарівському полігоні у Чернігівській області учбова ракета «Точка-У» через технічну несправність змінила курс і попала в житловий будинок у Броварах Київської області. Після трьох днів заперечення інциденту, у якому загинуло три особи і п'ятеро були поранені, Міністерство оборони України визнало свою відповідальність.

28 травня – помер Ігор Йосипович Білозір, народний артист України, український композитор і виконавець, лідер «ВІА Ватра».

5 червня - у Києві відбулась зустріч президентів Білла Клінтона і Леоніда Кучми. Вони обговорили питання закриття Чорнобильської АЕС, США надало додаткові 78 млн.  доларів США для Чорнобильського фонду "Укриття" і було підтверджено зобов'язання США продовжити співпрацю із Україною та міжнародним співтовариством для забезпечення завдань, які пов'язані із закриттям ЧАЕС.

31 серпня - Президент України Леонід Кучма оголосив чотири села в Миколаївській області, в котрих продуктами розпаду ракетного палива, що потрапило в ґрунт ще за часів СРСР, отруїлося близько 400 людей, зоною екологічної катастрофи.

3 вересня - у Києві Дмитром Костюком і Костянтином Меладзе засновано музичний вокальний дует «ВІА Гра» - солістками стали Альона Вінницька та Надія Грановська.

15 вересня - в австралійському місті Сідней відкрились XXVII Олімпійські ігри, останні в другому тисячолітті. У них взяли участь 10 651 спортсменів з 199 країн, які розіграли 300 комплектів нагород у 28 видах спорту. Українські спортсмени завоювали на сіднейській Олімпіаді 23 медалі, з них 3 золоті, 10 срібних і 10 бронзових.

16 вересня - викрадення і вбивство журналіста сайту "Українська правда" Георгія Гонгадзе.

2 листопада - у лісі під Таращею знайдене тіло журналіста Георгія Ґонґадзе, який зник ще 16 вересня.

28 листопада - оприлюднення лідером Соціалістичної партії України Олександром Морозом так звавних "плівок Мельниченка".

15 грудня - зупинка експлуатації Чорнобильської АЕС.  

15 грудня 2000 р. - 9 березня 2001 р. акція «Україна без Кучми». 15 грудня у Києві почалась організована опозицією акція з вимогою ретельного розслідування вбивства опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе та причетності до неї Президента України. Вона тривала до весни наступного року і посприяла консолідації демократичної опозиції, яка здобула перемогу під час Помаранчевої революції 2004 року. 15 грудня на Майдані Незалежності було встановлено намети - демонстранти вимагали чесного розслідування вбивства Гонгадзе. 19 грудня був створений громадський комітет «За правду!», який ініціювали колишні активісти «революції на граніті» Маркіян Іващишин, В'ячеслав Кириленко та Євген Золотарьов. До них приєдналися 24 політичні партії та громадські організації, серед яких СПУ, «Батьківщина», Український Народний Рух, «Реформи і Порядок», «Собор», УНА-УНСО та інші. Координаторами акції, яка отримала назву «Україна без Кучми!», стали член правління Української  Гельсінської Спілки Володимир Чемерис та помічник-консультант Олександра Мороза Юрій Луценко. Однак акція не здобула достатньої суспільної підтримки - 20 грудня, зустрівшись з активістами, Кучма пообіцяв забезпечити прозоре розслідування, відставку «силовиків» та створення тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді, і 27 грудня наметове містечко було згорнуте.

ФОТОКОЛАЖ

06.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

В. Лозовий: Аграрії Хмельниччини намолотили перший мільйон тонн зерна

 

Незважаючи на несприятливі  погодні умови літнього періоду, які супроводжували область з початку року, хліборобами Хмельниччини станом на 03 серпня поточного року намолочено понад один мільйон тонн зерна нового врожаю при середній урожайності 55 ц/га, і за цим показником область вже традиційно займає перше місце по Україні.

Вадим Лозовий привітав аграріїв області з намолотом першого мільйона зерна урожаю 2018 року, а також висловив сподівання, що спільними зусиллями ми зможемо прискорити розвиток аграрного сектору економіки Хмельниччини, забезпечити впровадження ефективних технологій, здобутків вітчизняної і світової науки, утвердження нашого краю як області з високоефективним експортоспроможним аграрним сектором.

Так, агроформування Чемеровецького району, які отримують з кожного гектара по 70 центнерів зерна, мають найвищий показник в області, а господарства Городоцького, Шепетівського, Волочиського, Дунаєвецького районів отримують на круг по 57-59 центнерів зерна.

Ще вищих показників добиваються господарства області у вирощуванні озимої пшениці, адже з кожного гектара отримують понад 57 центнерів, що на 2 центнери вище показників минулого року.

Всього за підсумками збиральних робіт в агроформуваннях всіх форм власності планують отримати понад 3 млн. тонн зерна при середній урожайності 60 ц/га. Основною культурою, яка забезпечить валове виробництво зерна, є кукурудза та зерно, яка посіяна на площі 206 тис. га., що на 20 тис. га більше ніж торік і види на її урожайність дуже високі – в межах 80-85 ц/га.

 06.08.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

1999. Дозвіл на арешт Лазаренка і підозріла смерть Чорновола

 

25 березня 1999 року загинув відомий політик, лідер Народного Руху і один із реальних кандидатів в президенти України В'ячеслав Чорновіл. Вночі недалеко від Борисполя, Toyota під керуванням Євгена Павлова, в якій знаходилися Чорновіл і прес-секретар Руху Дмитро Понамарчук, на високій швидкості врізалася у КамАЗ, який раптово розвернувся і перегородив трасу. Чорновіл і Павлов загинули, Понамарчук отримав серйозні травми.

Чинний тоді глава МВС Юрій Кравченко відразу назвав це нещасним випадком, підкресливши, що версія навмисного вбивства навіть не розглядалася. Кримінальну справу швидко припинили за відсутністю складу злочину. Водій КамАЗа потрапив під амністію. У 2001-му слідство відновили і знову закрили. Тим часом раптово помер важливий свідок, 42-річний експедитор, який перебував у кабіні вантажівки, – в його тілі виявлені важкі метали, які нібито призвели до смерті. Куратор слідства замгенпрокурора Микола Голомша в 2008-му назвав автокатастрофу спланованою акцією проти Чорновола, якого експерти Чорновола вважали небезпечним для Кучми кандидатом на виборах.

Восени 1998-го Генпрокуратура завела п'ять кримінальних справ, в яких так чи інакше фігурував екс-прем'єр-міністр України Павло Лазаренко. У парламенті з дня на день очікувалося подання ГПУ про зняття з нього недоторканності. Проте 2 грудня 1998 року його затримала швейцарська поліція при спробі в'їхати в цю країну по панамському паспорту. В Україні стали обговорювати питання про екстрадицію Лазаренка, але його тим часом випустили під заставу в 3,5 млн доларів.

На початку лютого 1999 року ГПУ все ж внесла в Раду подання на Лазаренка. Екс-прем'єр отримав проти себе 310 голосів. Але, як виявилося, Лазаренка вже в Україні немає. Через три дні його затримали в аеропорту Нью-Йорка за порушення візового режиму. Він тут же оголосив, що просить політичного притулку в Штатах, і до рішення суду з цього питання його помістили у в'язницю біля Лос-Анджелеса. Втім, у 2000 році Лазаренку були пред'явлені звинувачення в здирстві, відмиванні грошей і шахрайстві. Слідство тривало ще шість років і закінчилося вироком в 9 років позбавлення волі.

Інші події 1999 року:

19 січня - в Україні повідомлено, що кількість ВІЛ-інфекованих зросла з 44 у 1994 році до 38-110 тисяч чоловік.

17 лютого - Верховна Рада України ухвалила рішення про зняття депутатської недоторканності з Павла Лазаренка за порушеною 14 вересня 1998 року Генеральною прокуратурою України справою по звинуваченню за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах.

19 лютого - в аеропорту Нью-Йорка був затриманий екс-прем'єр-міністр України Павло Лазаренко. Він звернувся до американської влади щодо політичного притулку у зв'язку з переслідуванням в Україні. У 2006 році Лазаренко був засуджений у США до 97 місяців ув'язнення та штрафу понад 10 млн доларів.

25 березня - на 5-му кілометрі автотраси Бориспіль—Золотоноша за нез'ясованих обставин в автокатастрофі загинув український політик В'ячеслав Максимович Чорновіл. Соратники Чорновола вважають його загибель політичним убивством, розслідування якого не завершене й досі.

8 червня — вперше в Україні стала доступною програма міжнародного бакалаврату. Навчання за цією програмою запропонувала своїм учням Печерська міжнародна школа в Києві.

29 липня – помер Анатолій Борисович Солов'яненко, український оперний співак (нар. 25 вересня 1932 р.).

12 серпня - набула чинності постанова № 1451 Кабінету Міністрів України про закриття з 1 січня 2000 року в країні всіх витверезників.

29 серпня - у Київському районі Донецька біля регіонального спортивного комплексу «Олімпійський» відкрито прижиттєвий пам'ятник Сергію Бубці, тридцатип'ятиразовому рекордсмену світу, шестиразовому чемпіону світу, чемпіону Олімпійських ігор зі стрибків з жердиною.

2 жовтня - в місті Інгулець Дніпропетровської області вибухом гранати поранена кандидат в президенти України, лідер Прогресивної Соціалістичної партії Наталія Вітренко.

24 жовтня - у місті Рогатин Івано-Франківської області відкрито пам'ятник землячці Роксолані, коханій дружині турецького султана Сулеймана I Пишного.

31 жовтня - за результатами президентських виборів в Україні у другий тур вийшли діючий президент Леонід Кучма і лідер Компартії Петро Симоненко, котрі у першому турі набрали 36.5% та 22.2% голосів, відповідно.

14 листопада - Леонід Кучма вдруге обраний на посаду Президента України - у другому турі виборів з результатом 56% він переміг кандидата від Компартії України Петра Симоненка.

16 листопада — засновано Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.

22 грудня - на посту прем'єр-міністра України затверджено колишнього голову Нацбанку Віктора Ющенка.

30 грудня - Конституційний Суд України визнав статті кримінального кодексу, що передбачали смертну кару, неконституційними. У зв'язку з цим, у 2000 році Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу України, якими остаточно вилучила поняття «смертна кара» з офіційного списку кримінальних покарань України.

ФОТОКОЛАЖ

05.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

1998. Криза через "російський дефолт"

 

Стабільність і зовнішнє благополуччя економіки протягом усього 1997 року плавно перетекли в глибоку кризу 1998 року. Почалося все в Росії, яка на той час нагромадила величезний борг, збудувавши гігантську піраміду короткострокових позик. 17 серпня Кремль визнав свою нездатність розплатитися за боргами, оголосивши дефолт. Курс рубля впав в чотири рази, банківська система опинилася на межі розвалу. Але і українській економіці, тісно "переплетеній" з економікою сусідів, було несолодко. Ситуацію ускладнили заходи Нацбанку, спрямовані на обмеження грошової маси в країні, які залишили підприємства без вільних коштів, за чим, природно, пішла криза неплатежів, в тому числі і в бюджет, а паралельно впали світові ціни на основний експортний продукт – сталь.

У той же час державі нічим було платити за облігаціями держпозики. Тоді уряд змусив банкірів відмовитися на час від отримання виплат по держпозиках, а з нечисленними іноземними власниками домовилися про відстрочку платежів. І краху фінансової системи уникнути вдалося, так само як і оголошення дефолту. Але без втрат все одно не обійшлося – оскільки вичерпалось таке потужне джерело поповнення бюджету, як облігації держпозики, країна зіткнулася з платіжним дефіцитом. Грошей не вистачало ні на що – ні на зарплати, ні на пенсії, ні, тим більше, на утримання курсу гривні. У підсумку, гривню вирішили поступово девальвувати, одночасно створюючи труднощі тим, хто хотів купити валюту. До кінця року курс впав майже в два рази. Економіка країни перебувала в жорстокому ступорі і кризі неплатежів. Виходила з цього стану України ще кілька наступних років.

Інші події 1998 року:

Україна брала участь у Зимових Олімпійських іграх 1998 року в Нагано (Японія) вдруге за свою історію, і завоювала одну срібну медаль (Олена Петрова, біатлон).

Україна брала участь у Зимових Параолімпійських іграх 1998 року у Нагано (Японія). Уперше за свою історію і завоювала 9 медалей (3 золоті, 2 срібні і 4 бронзових).

29 березня - на парламентських виборах в Україні комуністи здобули 121 з 450 місць.

29 березня – померла Квітка Цісик, американська оперна співачка   українського походження, виконавиця українських народних і популярних пісень  (нар. 4 квітня 1953 р.).

22 квітня - у Києві поблизу свого будинку шістьма пострілами був убитий народний депутат Верховної Ради України, голова біржового комітету УМБВ 63-літній Вадим Гетьман. Його вбивця був випадково виявлений через три роки і засуджений на довічне ув'язнення під час суду над членами донецького кримінального угруповування Євгена Кушніра, який на думку слідства був організатором вбивства на замовлення колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка.

25 травня - на спільному українському-корейському підприємстві «АвтоЗАЗ-ДЕУ» в Запорізькій області з конвеєра зійшов перший автомобіль «Таврія-Нова» - модифікація, створена спільно з Daewoo, і спрямована на усунення очевидних недоліків і поліпшення техніко-експлуатаційних показників української «Таврії»..

7 липня – обрання головою Верховної Ради України Олександра Ткаченка.

15 липня — перший прямий ефір «Нового каналу», вважається днем народження каналу.

23 серпня - Указом Президента України Леоніда Кучми № 944/98 встановлена відзнака Президента України «Герой України» (з врученням ордена «Золота Зірка» або ордена Держави). 26 листопада 1998 року за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, що сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі, відзнакою Президента України «Герой України» з врученням ордена Держави першим було нагороджено президента Національної академії наук України, академіка НАН України Бориса Євгеновича Патона.

ФОТОКОЛАЖ

04.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

В Ізяславі відбулось спільне навчання у сфері цивільного захисту

 

Сьогодні, 03 серпня, з метою визначення рівня готовності Ізяславської районної ланки територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту Хмельницької області до дій при попередженні та ліквідації надзвичайних ситуацій під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка відбулось спільне навчання особового складу спеціалізованих служб цивільного захисту та мобільної оперативної групи району.

У ході проведення навчання відбулося  відпрацювання практичних дій служб цивільного захисту району із ліквідації наслідків умовної надзвичайної ситуації на  об’єкті із масовим перебуванням людей.

До навчань було залучено штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, комісію з питань ТЕБ та НС, а також районну евакуаційну комісію.

За тактичним задумом, під час проведення ремонтних робіт на даху будинку культури виникла пожежа покрівлі. У результаті загорання виникла загроза життю людей, які знаходились на поверхах будівлі, а також розповсюдження пожежі на інші частини будівлі.

Відразу після надходження сигналу про надзвичайну подію на телефон служби порятунку «101», до місця виклику негайно були направлені підрозділи ДСНС, поліції, газової, медичної та енергетичної служб. Кожна служба діяла злагоджено, згідно плану дій.

Усі служби взаємодії виконали поставлене завдання та довели свою готовність діяти за призначенням. 

ФОТОКОЛАЖ

03.08.2018 р.

За матеріалами сектору з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення райдержадміністрації 

 

Відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2018»

 

Люди по-різному оцінюють роль читання у своєму житті. Для одних - це непоганий спосіб проведення вільного часу, засіб для придбання додаткового життєвого досвіду, а для інших - можливість відійти від повсякденних проблем і знайти душевне заспокоєння.

Та у книжкових гурманів відношення до книг особливе. Вони можуть годинами говорити про прочитане, ділитися враженнями, сперечатись. У цьому ще раз переконались бібліотекарі Ізяславської центральної районної бібліотеки при проведенні районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2018», що відбувся 02 серпня. 

Конкурс проводився з метою розвитку інтелектуального потенціалу дітей, заохочення їх до систематичного читання, підвищення ролі книги серед підростаючого покоління, заохочення до змістовного дозвілля. Основні завдання конкурсу полягали в  залученні дітей до активної участі у культурному житті країни, кращих надбань вітчизняної та світової літератури, розвиток зацікавленості дітей у читанні.

До заходу в бібліотеці було підготовлено виставку найбільш популярної дитячої літератури.

Дванадцять найкращих читачів району на конкурсі із цікавістю демонстрували свою обізнаність у творах української та світової літератури, брали активну участь в тестах та вікторинах. Також учасники конкурсу мали змогу розповісти про захоплення книгами з раннього дитинства, яке переросло з роками у справжню любов. Кожен з присутніх доводив, що він – не просто читач, а талановитий читач.

Підсумком конкурсу стала висока оцінка бібліотекарями знань усіх конкурсантів. І все ж  за кількістю набраних балів перемогу виборола читачка Ріпківської публічної сільської бібліотеки, учениця 7-го класу В’юн Дар’я.

І хоч будь-який конкурс завжди передбачає елемент змагання і визначення переможців, проте задоволення отримали всі учасники, бо це – нові враження, цікаві знайомства і, звичайно ж, набуття досвіду та уміння продемонструвати свою ерудицію та знання. А найголовніше – це ще одне підтвердження, що книга залишається важливою частиною життя сьогоднішнього школяра.

ФОТОКОЛАЖ

03.08.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 03 серпня,  хліборобами обмолочено 43562 тонни ранніх зернових на площі 8190га, або 49% від посіяного, середня урожайність 53 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1699 га. Намолочено 7537 тонн при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 4137 га, намолочено 13300 тонн при середній урожайності 32 ц/га.

Зі площі 5722 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 33114 тонн при середній урожайності 58 ц/га.

Розпочались роботи по збору жита та ярого ячменю. Із площі 145 га першої культури намолочено 625 тонн при середній урожайності 43 ц/га, а з площі 290 га ярого ячменю намолочено 1160  тонн при середній урожайності 40 ц/га

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 334 га (59%), що складає 1126 тонн при середній урожайності 34 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 57 одиниць зернозбиральних комбайнів.

03.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

1997. Великий договір з Росією і перший український космонавт

 

У травні 1997-го Україна і Росія підписали Великий договір про дружбу і співробітництво. В угоді закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного. Обидві країни ратифікували договір в 1998 році.

 У 1997-му в Україні з'явився перший космонавт - ним став 46-річний полковник ВПС Леонід Каденюк, уродженець Буковини. Свій 16-добовий політ він здійснив на американському шатлі "Колумбія", тому самому, що в 2003-му вибухнув під час посадки разом з екіпажем.

Після повернення Каденюк не став по популярності "українським Гагаріним", але широко відомий і донині. Злітавши в космос, він зайнявся політикою, був депутатом Верховної Ради і радником прем'єр-міністра України з питань авіації і космонавтики.

Інші події 1997 року:

17 травня - закінчилась перша офіційна українська антарктична експедиція. Вона проходила на станції «Фарадей» на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу, яку Україні в 1996 році передала Великобританія. Перейменована у «Академік Вернадський», 6 лютого 1997 року на ній було піднято український прапор.

21 травня – народилася Вікторія  Петрик, українська співачка («When You Believe»); переможниця конкурсу «Дитяча Нова хвиля 2010».

24 травня - у Києві відкрився перший в Україні ресторан McDonald's.

28 травня - у Києві голови урядів Російської Федерації та України  підписали пакет документів про розподіл і базування Чорноморського флоту. Україні перейшли 18% кораблів Чорноморського флоту СРСР, а також військово-морські бази у Ізмаїлі, Одесі, Очакові, Керчі, Донузлаві і Балаклаві і ще 10 баз морської авіації. Натомість Росія отримала право розміщувати свій флот в Севастополі до 2017 року, утримувати на території України не більше 338 кораблів і суден та 25 тисяч військовослужбовців.

31 травня - у Києві Президент України Леонід Кучма та Президент Російської Федерації Борис Єльцин підписали «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією», який разом з домовленостями про умови перебування російського Чорноморського флоту в Україні становив комплекс «великих угод», що врегулювали відносини між двома найбільшими колишніми республіками Радянського Союзу.

19 червня - під натиском західних кредиторів президент України Леонід Кучма звільнив з посади прем'єр-міністра Павла Лазаренка, котрого вважали прихильником неринкових методів управління економікою.

9 липня - на саміті в Мадриді підписано Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО.

16 липня - Валерій Пустовойтенко став Прем'єр-міністром України замість зміщеного з посади Павла Лазаренка.

17 липня - із заявами та застереженнями Україна ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини, прийняту відповідно до Загальної декларації прав людини з метою дотримання та забезпечення на своїй території прав та основоположних свобод людини.

10 серпня - український легкоатлет Сергій Бубка вшосте підряд став чемпіоном світу у стрибках з жердиною.

15 серпня - в Україні засновано орден княгині Ольги, якою відзначають жінок за визначні заслуги в державній, виробничій, громадській, науковій, освітянській, культурній, благодійницькій та інших сферах суспільної діяльності, вихованні дітей у сім'ї.

18 серпня – померла Марія Оксентіївна Приймаченко, українська народна художниця, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка (нар. 12 січня 1909 р.).

19 листопада - з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) взяв старт космічний човник "Колумбія", на борту якого знаходився перший космонавт незалежної України Леонід Костянтинович Каденюк. В рамках програми "STS-87", присвяченій експериментам по дослідженню впливу невагомості на особливості протікання ряду фізичних явищ і спостереженню зовнішніх шарів атмосфери Сонця, Каденюк в якості спеціаліста-дослідника виконав дослідження з штучного опилення паростків сої і рапсу з метою отримання насіння в умовах невагомості. Політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин і 1 секунду.

ФОТОКОЛАЖ

03.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Шлях до створення та функціонування Вищого антикорупційного суду повністю відкритий – Президент

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

Зміни, що вносяться до Закону «Про судоустрій і статус суддів» та Закону «Про Вищий антикорупційний суд», дозволяють забезпечити ефективне започаткування роботи та подальше функціонування Вищого антикорупційного суду, в тому числі його апеляційної палати, що стане суттєвим кроком у питанні протидії корупції в Україні.

Законом вирішуються деякі питання організації діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантій діяльності його суддів, зокрема передбачено деталізацію діяльності палат вищих спеціалізованих судів та закріплення певної інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.

Водночас законом передбачено, що апеляційний розгляд справ щодо топ-корупціонерів буде здійснюватися виключно апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду.

Як прокоментував Президент Петро Порошенко: «З прийняттям цього Закону повністю відкритий шлях для створення та функціонування Вищого антикорупційного суду, тож я звертаюся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів із проханням якнайшвидше провести конкурс, а до Міністерства закордонних справ – в максимально короткі строки звернутися з проханням до наших міжнародних партнерів щодо делегування представників до Громадської ради міжнародних експертів. Я також звертаюся до всіх достойних правників – беріть участь у конкурсі. Від вашої принципової позиції залежатиме швидкість і ефективність боротьби з корупцією в Україні».

02.08.2018 р.

 За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Ще понад 1000 домогосподарств встановили сонячні панелі у II кварталі 2018 року

 

Використання сонячних панелей стрімко набирає популярності серед населення. У II кварталі ц.р. ще 1107 родин перейшли на електроенергію з енергії сонця, що вдвічі більше, ніж у I кварталі цього року.

Загалом, вже 4660 приватних домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю майже 90 МВт станом на кінець I півріччя 2018 року.

Інвестиції склали близько 88 млн євро.

«Така активність населення приємно вражає і доводить, що у червні 2015 р. ми запровадили ефективний стимул – привязаний до курсу євро «зелений» тариф для приватних СЕС потужністю до 30 кВт», - пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Лідерами за кількістю встановлених приватних СЕС є такі області, як Київська, Дніпропетровська та Тернопільська.

Окрім очевидних переваг СЕС для населення, сонячні станції приватних домогосподарств є чудовим прикладом розподіленої генерації, що позитивно впливає на збалансовану роботу енергосистеми.

Також, високий попит домогосподарств на сонячні панелі стимулює бізнес до встановлення вітчизняних виробничих потужностей у цій сфері.

Так, у березні ц. р. у м. Енергодар (Запорізька область) запрацював український завод, що успішно виробляє сонячні панелі для населення та бізнесу. Саме завдяки таким потужностям створюються додаткові робочі місця, активізується бізнес у суміжних галузях, збільшуються надходження до місцевих бюджетів.

02.08.2018 р.

За матеріалами сайту Державного агентства з енергоефективності

та енергозбереження України  http://www.saee.gov.ua/

 

Перші 5 років здобутків та сподівань НПП «Мале Полісся»!

 

2 серпня 2013 року Президентом України був підписаний Указ № 420/2013 «Про створення національного природного парку «Мале Полісся», а сьогодні Національний природний парк «Мале Полісся» уже відзначає ювілейну 5-ту річницю від створення.

НПП «Мале Полісся» розташований на території Ізяславського та Славутського районів. Його загальна площа становить 8762,7 га, в тому числі 2764,0192 га, що надаються в постійне користування та 5998,7 га, що включаються до його складу без вилучення у лісокористувачів.

Парк перебуває у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України, оперативне управління здійснює Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства. Науковим куратором парку є Національний лісотехнічний університет України.

На сьогодні в штаті Парку працює 12 співробітників, на яких покладені наступні завдання: охорона і збереження території парку з усіма цінними природними комплексами та об’єктами; збереження генофонду рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових рослин і тварин; проведення наукових досліджень і науково-дослідних робіт; проведення екологічної освітньо-виховної діяльності; створення умов для організованого відпочинку, екскурсій та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів; організація протипожежної охорони природних комплексів та інші.

У січні 2018 року завершився процес поділу земельних ділянок, постійним користувачем яких є ДП «Ізяславське лісове господарство». Для земельних ділянок присвоєні кадастрові номери. Оформлені Витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки та уточнена площа земельних ділянок – 2764,0192 га, які планується вилучити у постійного лісокористувача та передати у користування для НПП «Мале Полісся».

Тривають роботи по розробці Проекту землеустрою щодо винесення меж території НПП «Мале Полісся» в натуру.

НПП «Мале Полісся» надіслано до Кабінету Міністрів України пакет документів із клопотанням щодо надання дозволу на розроблення Проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, вилученням їх в лісокористувача з подальшим наданням у постійне користування Парку. У даний час документи на розгляді.

Працівниками НПП «Мале Полісся» розроблено Технічне завдання на створення науково-технічної продукції НДР «Розроблення Проекту організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів. Проведений електронний аукціон щодо розроблення Проекту організації території. Переможцем торгів визнано ПрАТ «НВК «КУРС» (м. Київ). Проектною організацією вже розпочаті роботи по розробці Проекту організації території НПП «Мале Полісся», здійснена перша спільна експедиція розробників та науковців на територію Парку з метою її дослідження.

На виконання Закону України «Про природно-заповідний фонд України» і на підставі Програми Літопису природи для заповідників та національних природних парків, НПП «Мале Полісся» видав, на протязі 2015-2018 років, три томи Літопису природи, де проаналізована робота Парку, підведені підсумки науково-технічної діяльності та екологічної освітньо-виховної роботи за період діяльності. Триває робота над наступним, четвертим, томом літопису природи.

Співробітники Парку спільно із науковцями з різних вищих навчальних закладів (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Національний лісотехнічний університет України, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Хмельницький національний університет та ін.), наукових установ (Інститут гідробіології НАН України та ін.) та установ природно-заповідного фонду України (НПП «Подільські Товтри», НПП «Дермансько-Острозький» та ін.) здійснюють дослідження території НПП «Мале Полісся. За період діяльності Парку проводиться моніторинг та дослідження рослинного й тваринного світу, з метою інвентаризації флори і фауни; знаходяться нові види рослин та тварин, що потребують охорони, їх нові місця поширення. Усі місця поширення рідкісних видів флори та фауни фіксуються точками GPS та наносяться на карту НПП «Мале Полісся».

Загалом, станом на сьогодні, у списках видів НПП «Мале Полісся», що потребують охорони на національному, міжнародному та регіональному рівнях наведено 21 вид рослин та 56 видів тварин ЧКУ, 6 видів рослин Додатку ІІ СІТЕС, 128 видів тварин із додатків Бернської конвенції, 15 видів тварин із Європейського червоного списку, 41 вид рослин та 54 види тварин, які є рідкісними на території Хмельниччини. Дані списки доповнені видами, що потребують охорони, під час діяльності Парку.

Працівниками НПП «Мале Полісся» протягом 2014-2018 років, у літній період, відбираються проби води із оз. Святого для визначення фітопланктону та надсилаються до Інституту гідробіології, а також передаються спеціалістам Відділу охорони навколишнього природного середовища Хмельницької АЕС для проведення досліджень хімічного складу води.

Співробітники Парку результати своїх наукових досліджень публікують у наукових виданнях та представляють на науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах і працюють над написанням дисертаційних й магістерських робіт.

23-25 травня 2018 року колективом НПП «Мале Полісся» вперше проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Досвід та перспективи розвитку об’єктів природно-заповідного фонду Хмельниччини» до 5-ї річниці Національного природного парку «Мале Полісся». Загалом, для участі у конференції зареєструвалося 112 очних та заочних учасників, що представляли 3 науково-дослідні установи та організації України, 14 вищих навчальних заклади України, 3 загально-освітні навчальні заклади України, 15 установ природно-заповідного фонду України та Адміністрацію Люблінських ландшафтних парків (Польща), 2 природоохоронні громадські організації. У її роботі взяли участь 40 учасників. До початку роботи конференції був виданий збірник матеріалів конференції.

Щороку НПП «Мале Полісся» проводить ряд масових заходів: акцій, конкурсів до різних екологічних дат та подій. За підсумками проведених конкурсів усі переможці та учасники нагороджуються грамотами, подяками та подарунками. Загалом, за період діяльності НПП «Мале Полісся», до природоохоронних та еколого-освітніх заходів було залучено понад 3000 учасників.

На базі НПП «Мале Полісся» студенти вищих навчальних закладів України мають змогу проходити переддипломну, виробничу, польову практики, а учні загальноосвітніх навчальних закладів регіону проводять дослідження та пишуть свої науково-дослідні роботи.

Під час своєї діяльності НПП «Мале Полісся» координує діяльність Радошівського учнівського лісництва, створеного за ініціативи адміністрації Парку та школи у 2014 році на базі Радошівського ЗОШ І-ІІІ ступенів і створеного у 2017 році за ініціативи НПП «Мале Полісся» та адміністрації Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» імені О. Кушнірука шкільного лісництва «Юні лісівники».

У дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах регіону, з метою виховання у жителів і підростаючого покоління екологічної свідомості та пропаганди природоохоронної діяльності, співробітники НПП «Мале Полісся» проводять уроки, бесіди, виховні заходи на природоохоронну, біологічну, лісівничу тематику та приурочені до визначних екологічних та природоохоронних подій.

З метою проведення навчально-освітньої, пропагандистської роботи з питань екологічного виховання, охорони природи та навколишнього середовища, а також для виховання екологічно-грамотної культури поведінки та формування екологічної свідомості у підростаючого покоління в природному середовищі у 2017 році колективом НПП «Мале Полісся» (за співфінансування ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли та допомоги ДП «Шепетівське лісове господарство» і ДП «Славутське лісове господарство») на території Парку було прокладено та облаштовано екологічну стежку «Перлина Славутчини».

Колективом НПП «Мале Полісся» за сприяння ДП «Шепетівський лісгосп», ДП «Славутський лісгосп», ДП «Ізяславський лісгосп» облаштовано зону відпочинку на території комплексної пам’ятки природи «Озеро Святе».

З метою інформування про діяльність НПП «Мале Полісся» створений у 2015 році офіційний веб-сайт, за адресою: malepolisja.in.ua., а також регулярно оновлюється інформацію на сторінці в соціальній мережі Facebook за посиланням https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/.

Важливими питаннями, на вирішення яких, найближчим часом, колектив НПП "Мале Полісся" має великі сподівання:

- розроблення Проекту організації території, а також проведення зонування території Парку;

- вилучення і передача земель у користування НПП;

- проведення лісовпорядкування;

- прокладання туристичних маршрутів та інші.

 02.08.2018 р.

За матеріалами НПП "Мале Полісся"

 

Відбулося засідання обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій

 

На засіданні обласної комісії, що відбулося 31 липня під головуванням керівника апарату облдержадміністрації Юрія Бирки, розглянуто питання щодо увічнення пам’яті Мирона Родинчука, учасника Другої світової війни, а саме, внесення його імені у списки загиблих на обеліску, що знаходиться у с.Дертка Ізяславського району.

З таким проханням до обласної державної адміністрації звернувся  житель села Сивір Ізяславського району Ігор Філінюк. Зазначене питання тривалий час лобіювалось на місцевому рівні, однак не знаходило вирішення.

Мирон Родинчук загинув у роки Другої світової війни та похований у братській могилі на території Росії, про що є відповідна довідка з  місцевого органу самоврядування, на території якого він похований. Крім того, дані щодо загибелі Родинчука М.С. розміщені на сайті «Пам’ять народу», де зазначено, що він загинув 6 вересня 1943 року в Калининській області, Оленинському районі, внаслідок бойових втрат.

У засіданні взяли участь як родичі загиблого М.Родинчука, так і представники Дертківської сільської ради. Родичі загиблого представили документи, що підтверджують його участь у Другій світовій війні. Однак, відсутня  архівна довідка про загибель Родинчука М.С. Саме цим фактом оперував  Дертківський сільський голова М.Шостак, надаючи відмову родині загиблого у тому, щоб занести ім’я М.Родинчука на місцевий обеліск слави.

Члени комісії заслухали кожну з опонуючих сторін та висловили свою підтримку родині загиблого. Зокрема, за увічнення пам’яті М.Родинчука шляхом занесення його імені на обеліск слави виступили представник Державної служби  у справах ветеранів та учасників АТО Микола Климюк, голова обласної ради Організації ветеранів України Володимир Купратий, голова обласного культурно-просвітницького, правозахисного благодійного осередку українського товариства «Меморіал» Олександр Корольов та інші члени комісії.

У результаті обговорення члени комісії одноголосно підтримали рішення рекомендувати Дертківському сільському голові Дертківської сільської ради Ізяславського району  при наявності підтверджуючих документів ініціювати увічнення пам’яті Родинчука Мирона Сергійовича шляхом занесення його до списків загиблих на обеліску слави у с.Дертка Ізяславського району.

02.08.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Я МАЮ ПРАВО

 

Мін’юст випустив відеоролик про порядок визнання договору оренди земельної ділянки недійсним

 

Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало відеоролик із серії інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю» на тему: «Визнання договору оренди земельної ділянки недійсним».

У відео повідомляється, що основні принципи оформлення прав на земельні ділянки в Україні визначені в Земельному кодексі України, де зазначається, зокрема, що земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України.

Переглянувши відеоролик, можна буде знайти відповіді на питання, пов’язані з особливостями припинення договору оренди земельної ділянки:

· з якого моменту договір оренди слід вважати недійсним;

· чи може визнаватися недійсним договір, який розірвано;

· хто може звертатися до суду з відповідними позовами тощо?

Зокрема, у ролику заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова повідомляє, що договір оренди землі визнається недійсним у разі порушення цим договором норм законодавства, обмеженої дієздатності або недієздатності сторони, порушення форми договору або порядку волевиявлення сторони, відсутності реальних наслідків договору.

Крім того, у відеоролику зазначається, що відповідно до статті 31 Закону України «Про оренду землі» визначаються правові підстави припинення договору оренди землі, серед яких: закінчення строку, на який його було укладено; викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; ліквідації юридичної особи-орендаря тощо. 

Нагадуємо, договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

02.08.2018 р.

За матеріалами сайту Міністерства юстиції України https://minjust.gov.ua/

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 02 серпня,  хліборобами обмолочено 38742 тонни ранніх зернових на площі 7286 га, або 43% від посіяного, середня урожайність 53 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3783 га, намолочено 11867 тонн при середній урожайності 31 ц/га.

Зі площі 5193 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 29900 тонн при середній урожайності 58 ц/га.

Розпочались роботи по збору жита. З площі 60 га намолочено 130 тонн при середній урожайності 22 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 334 га (59%), що складає 1126 тонн при середній урожайності 34 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 56 одиниць зернозбиральних комбайнів.

02.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

1996. Конституція і гривня

 

28 червня 1996 року Україна отримала Конституцію. Основний закон приймали в авральному режимі - з 10 ранку 27 червня до 6 ранку 28 червня.

Цьому передувала боротьба за владу між спікером Олександром Морозом і президентом Леонідом Кучмою. Соратники останнього в березні 1996 року запропонували свій варіант основного закону, який приводив до нуля повноваження парламенту, перетворюючи його в двопалатний. Президент пригрозив Морозу, що винесе цей проект на референдум, і той погодився на прийняття якогось компромісного варіанту. Компроміс був, звичайно, на користь Кучми - президент тепер повністю контролював уряд (призначаючи і знімаючи міністрів) і регіони (знімаючи і призначаючи губернаторів). Зате парламент залишився однопалатним і зберіг своє життя до чергових виборів березня 1998 року.

До 1996 року Україна жила без національної валюти. У 1992 році на час перехідного періоду в країні було введено тимчасову валюту - український карбованець або купоно-карбованець. Саме карбованці стали жертвою інфляції в результаті економічної кризи перехідного періоду.

І тільки в 1995 році економічна ситуація в країні стабілізувалася, що дозволило ввести в обіг державну валюту України - гривню, перші зразки якої виготовили в Канаді ще в 1992 році. Грошова реформа проводилася з 2 по 16 вересня 1996 року. У перший її день за встановленим курсом було переведено у гривні ціни, тарифи, зарплати, стипендії та пенсії, гроші на рахунках підприємств і заощадження українців. Курс тоді залишав 100000 крб за одну гривню. У ці дні в обороті були і обидві валюти, а вже з 16 вересня єдиним законним платіжним засобом в Україні стала гривня.

Інші події 1996 року:

6 лютого - Британську антарктичну станцію «Фарадей» передано українським полярникам. На її базі створено українську станцію «Академік Вернадський».

1 червня - з України до Росії перевезено останні ядерні ракети, в результаті чого країна остаточно отримала статус без'ядерної держави в обмін на ядерне паливо для атомних електростанцій, яке повернулося після переробки ракет, і гарантії від Росії та США своєї безпеки та територіальної цілісності. Остання шахтно-пускова установка міжконтинентальних твердопаливних ракет була ліквідована в Україні в 2001 році.

28 червня - о 9-20 у Верховній Раді України прийнято Конституцію України. За її текст проголосувало 315 депутатів, проти - 16. Це сталося на найдовшому пленарному засіданні, яке безперервно тривало 23 години і завершилося на світанку. Нова Конституція України – це 15 розділів, 161 стаття і три довгих роки важких суперечок. Щоби прискорити прийняття основного закону, 27 травня 1996 року Президент Леонід Кучма видав указ про референдум щодо ухвалення Конституції. За 23 години безперервної роботи парламентарям вдалося розв'язати найгостріші проблеми: державна мова - українська, малий герб – тризуб, прапор – синьо-жовтий, мелодія гімну - “Ще не вмерла Україна”; тоді ж було узаконено непорушність права приватної власності.

10 липня - Верховна Рада України 344 голосами підтримала призначення 43-річного Павла Лазаренка Прем'єр-міністром України, який став наймолодшим очільником уряду незалежної України. Його діяльність не спричинила покращення соціально-економічного становища в країні і через рік він був звільнений під формальним приводом погіршення стану здоров'я.

12 липня - У Білій залі Маріїнського палацу президент України Леонід Кучма та голова Верховної Ради Олександр Мороз в урочистій обстановці підписали Закон «Про прийняття Конституції України і введення її в дію». Перед тим у парламенті українські депутати вперше в історії присягнули на вірність Україні на новій Конституції і засвідчили це підписами. Текст присяги зачитав старійшина парламенту, академік Ігор Юхновський.

19 липня - в місті Атланта (штат Джорджия, США) офіційна церемонія відкриття ювілейних XXVI Олімпійських ігор, в яких взяли участь спортсмени 197 країн. Це була перша  літня Олімпіада для незалежної України. Загальний медальний залік виграла збірна США - 101 медаль (44 золоті, 32 срібні, 25 бронзових), а збірна України посіла дев'яте місце, здобувши 23 нагороди (9 золотих, 2 срібні і 12 бронзових медалей).

Олімпійськими чемпіонами стали: Євген Браславець – вітрильний спорт; Володимир Кличко – бокс; Інесса Кравець – легка атлетика (потрійний стрибок); Ігор Матвієнко – вітрильний спорт; В’ячеслав Олейник – греко-римська боротьба; Лілія Подкопаєва – спортивна гімнастика;  Катерина Серебрянська – художня гімнастика; Тимур Таймазова – важка атлетика;  Рустам Шаріпов – спортивна гімнастика  (вправи на брусах).

Срібні медалі отримали: Інна Фролова, Світлана Мазій, Діна Міфтахутдинова, Олена Ронжина-Морозова – академічне веслування.

Бронзові медалі отримали: Олег Кирюхін – бокс; Олександр Багач – штовхання ядра; Олена Садовнича – стрільба з лука; Олександра Світличний – гімнастика; Руслана Таран, Олена Пахольчик – вітрильний спорт; Андрій Калашников – греко-римська боротьба. 

21 серпня - Указом Президента України Леоніда Кучми в Україні введено нову відзнаку - знак Президента «За мужність», який надається для відзначення військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших осіб за особисті мужність і героїзм, виявлені при рятуванні людей, матеріальних цінностей під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у боротьбі зі злочинністю, а також в інших випадках при виконанні військового, службового, громадянського обов'язку в умовах, пов'язаних з ризиком для життя.

2 вересня - відповідно до Указу Президента України Леоніда Кучми та статей 99 і 102 Конституції України Уряд України заявив про введення в країні нової валюти -  гривні та її соту частку — копійку.

ФОТОКОЛАЖ

02.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Конкурс журналістських робіт у 2018 році на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області

 

Хмельницька обласна рада в рамках діяльності Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» оголошує проведення чергового обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області.

Конкурс присвячений висвітленню започаткованої в Україні масштабної реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращим практикам, ініціативам й позитивним зрушенням в розвитку громад Хмельницької області.

Номінації Конкурсу

До участі у Конкурсі допускаються матеріали, створені у 2017-2018 роках в наступних чотирьох номінаціях:

 • «Краща онлайн-публікація»

 • «Краща публікація у друкованих ЗМІ»

 • «Кращий радіоматеріал»

 • «Краща телепрограма, сюжет».

На Конкурс приймаються роботи з тематики реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, які висвітлюють різні аспекти процесу реформування.

В кожній з чотирьох номінацій визначаються три переможці, які нагороджуються дипломами та грошовими преміями у розмірі:

І премія     – 10000 грн.

ІІ премія    – 7000 грн.

ІІІ премія   – 5000 грн.

Учасники Конкурсу

 Учасниками Конкурсу можуть бути автори матеріалів, розміщених вперше у 2017-2018 роках у національних, регіональних та місцевих друкованих та електронних ЗМІ усіх типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) та форм власності (державної, приватної, комунальної).

Кожен учасник може подати на Конкурс одну роботу в будь-якій із номінацій.

Для участі в Конкурсі необхідно до 31 жовтня 2018 року заповнити аплікаційну форму Конкурсу  та додати до неї одну роботу (публікацію, або аудіо- чи відеозапис) у вигляді посилання (link) на цю роботу, яка попередньо завантажується автором на файлообмінні хмарні сервіси або до мереж YouTube, Vimeo, SoundCloud та має знаходитися там у вільному доступі до моменту оголошення переможців Конкурсу.

Рішення про визначення переможців Конкурсу буде оголошено до Дня місцевого самоврядування 7 грудня 2018 року та оприлюднено на офіційному сайті Хмельницької обласної ради, в газеті «Подільські вісті» та в інших засобах масової інформації.

Детальна інформація про умови та порядок проведення Конкурсу за посиланням http://km-oblrada.gov.ua/pro-oblasniy-konkurs-zhurnalistskikh, тел. (0382) 76-53-33 або e-mail: presa@km-oblrada.gov.ua, presa-km@ukr.net.

МАТЕРІАЛИ

01.08.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної ради: http://km-oblrada.gov.ua/

 

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2018 року.

Заявки прийматимуться до 30 вересня

 

Мінрегіон оголосив Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2018 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів.

Конкурс має на меті відібрати, відзначити та поширити кращі практики органів місцевого самоврядування з соціально-економічного розвитку територій.

Конкурс кращих практик проводиться за методологією Ради Європи, яка успішно реалізовується в Україні з 2012 року. Конкурс організовує та проводить Мінрегіон у партнерстві з Радою Європи (Програма РЄ «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні»), Асоціацією міст України, Українською асоціацією районних та обласних рад, Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад.

Асоціація міст України міст підтримує проведення Конкурсу, її представник є членом Конкурсної комісії.

Тематика Конкурсу 2018 року

1. Практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах. Це можуть бути практики розвитку регіону/району/громади, реалізовані у рамках власної стратегії розвитку та за рахунок власних ресурсів (у тому числі, не менш як 50% — за кошти місцевого бюджету), наприклад: розбудова соціальної інфраструктури; громадські простори; туристичні об’єкти, програми та маршрути; освітні, культурні, молодіжні, спортивні проекти; ІТ-інфраструктура та технології; інші практики розвитку відповідно до визначених стратегічних цілей.

2. Формування безпечного життєвого середовища. Приклади таких практик: комплексні рішення (центри безпеки, системи оповіщення населення);  забезпечення правопорядку, громадської безпеки (муніципальна варта); забезпечення пожежної безпеки (добровільні пожежні дружини); вирішення проблеми сміття (системи роздільного збирання, утилізації); підвищення безпеки на дорогах (тротуари, освітлення пішохідних переходів); створення комфортної транспортної інфраструктури; забезпечення екологічної безпеки, переходу на відновлювальні джерела енергії; створення та функціонування структур, платформ з управління безпекою.

3. Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку. Інклюзивне суспільство – це суспільство, в якому усі його члени мають рівні можливості. Приклади: формування інклюзивного середовища – коли всі люди, незалежно від їхніх особливостей, мають рівні права та можливості; забезпечення для людей з особливими потребами доступності до інформації та до ресурсів; приклади залучення різних категорій населення, зокрема соціально вразливих; молодіжні ради при органі місцевого самоврядування, творчі майстерні та інші молодіжні формати участі в розвитку; ради старійшин та інші формати участі літніх людей у розвитку; жіночі ради та інші формати залучення жінок до справ громади; практики розвитку, засновані на культурному, етнічному та іншому різноманітті.

Прийом заявок триватиме до 30 вересня. Відзначення переможців традиційно відбудеться наприкінці року. Більше про Конкурс, критерії відбору та процедуру подачі заявок можна дізнатися у буклеті (завантажити).

Наразі в рамках Конкурсу Мінрегіон разом із Програмою РЄ проводять семінари з обміну досвідом на базі органів місцевого самоврядування, практики яких визнано кращими у 2017 році.

Так, 22-23 травня 2018 року семінар відбувся у містах Дунаївці та Хмельницький Хмельницької області.

4-5 червня у м.Дрогобич Львівської області та м. Івано-Франківськ відбудеться семінар з питань прозорості та підзвітності місцевого самоврядування.

01.08.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної ради: http://km-oblrada.gov.ua/

 

Талановиту молодь запрошують зголошуватися на щорічну премію соціальних проектів Social Project Awards

 

З 1 липня по 29 серпня 2018 року активісти з усієї України можуть подати заявку на другу щорічну премію соціальних проектів Social Project Awards, організаторами якої є Міністерство молоді та спорту України спільно з журналом PROactive та за підтримки компанії «Цитрус». Церемонія нагородження переможців відбудеться 8 грудня в Одеському театрі опери та балету.

Основна мета – розповісти про проекти всій Україні, показати, що соціальна діяльність не має кордонів і пронизує усі сфери нашого життя. Це в черговий раз доводить, що бути соціально активним громадянином – почесно і відповідально.

Проекти оцінюються колегією професіоналів зі сфери бізнесу, влади і громадської діяльності. Після закінчення прийому заявок на сайті премії починається народне онлайн голосування, де кожен зможе віддати голос за три проекти. Підсумкова оцінка проекту складається з суми балів, отриманих від експертів, і балів, отриманих за підсумками онлайн голосування.

Особливістю цього року стала нова номінація «Ідея», куди учасники можуть подати проект на його першій стадії — ідеї.

Подати проект можна в одній із 10 номінацій конкурсу: спорт/здоровий спосіб життя, медицина та охорона здоров`я, технології та інновації, розвиток територій, забезпечення рівних можливостей, ідея, культура, екологія, урбаністика, волонтерство.

Для участі у другій щорічній премії соціальних проектів необхідно до 29 серпня 2018 року подати заявку за посиланням: https://awards.оrg.ua//

За детальнішою інформацією можна звертатись за телефоном ( 093)100 73 76.

01.08.2018 р.

За матеріалами сайту Міністерства молоді та спорту України http://dsmsu.gov.ua/  

 

В аграріїв Ізяславщини триває гаряча пора збору врожаю зернових культур

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 01 серпня,  хліборобами обмолочено 32973 тонни ранніх зернових на площі 6380 га, або 38% від посіяного, середня урожайність 52 ц/га.

Стовідсотково зібрано озимого ячменю  на площі 1689 га. Намолочено 7491 тонну при середній урожайності 44 ц/га.

Триває обмолот озимого ріпаку, якого зібрано з площі 3723 га, намолочено 11411 тонну при середній урожайності 31 ц/га.

Зі площі 4347 га основної продовольчої культури озимої пшениці намолочено 24316 тонн при середній урожайності 55 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот гороху. Намолот проведено на площі 334 га (59%), що складає 1126 тонн при середній урожайності 34 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 42 одиниці зернозбиральних комбайнів.

01.08.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

В Україні почали вимикати аналогове мовлення. Що про це потрібно знати

 

Київ і Кіровоградська область відсьогодні залишаються без аналогового мовлення. Ці регіони переходять на «цифру». Це необхідно, по-перше, через те, що цифровий сигнал якісніший, дає кращий звук і зображення. По-друге, це є зобов’язання України перед міжнародними партнерами. Ну і нарешті, це звільнить частоти під інші напрями. Наприклад, для 4G-інтернету.

Відсьогодні в Києві та Кіровоградській області більше не буде аналогового мовлення. Вони стануть першими регіонами, які випробують на собі технологію цифрового мовлення.

«Підуть» з аналогу в цих регіонах загальнонаціональні телеканали «1+1», «Інтер», «Україна», «ПРЯМИЙ», «ICTV», «НТН», «М1», «ТЕТ», «5 канал», «СТБ» «Новий», «К1». У Києві на «цифру» також перейде телеканал «Київ», а в Кропивницькому – «TTV» та «МЕГА».

Ті глядачі, які не мають спеціальних тюнерів, не зможуть їх дивитися. Вони повинні обрати інший тип мовлення: кабельний, інтернет, цифровий або супутниковий.

Втім, користувачі, які ще не відмовилися від аналогу, зможуть переглядати «UA:Перший» та кілька місцевих каналів. У Києві продовжуватимуть мовити в аналозі 5 телеканалів: «2+2», «ПРАВДА ТУТ Київ», «ПРАВДА ТУТ Kyiv», «ПЛЮСПЛЮС», «ПЕРШИЙ КИЇВСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ». У Кіровоградський області таких телекомпаній дві: «2+2» та «2+2 TБ-Стимул».

 

Якщо проблеми з відімкненням аналогу не буде і цифровий сигнал покриватиме більше від 95 відсотків населення країни, то з 1 вересня такі ж зміни мали б відбутися на всій території держави.

У деяких регіонах аналог залишиться

До 1 січня працюватимуть в аналозі місцеві мовці, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, «UA:Перший» та телеканали на територіях на кордоні з Росією.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, аналогове мовлення збережеться на територіях із особливим режимом мовлення. Це райони, що межують з Кримом, райони Донецької і Луганської областей.

Люфт у відімкненні аналогу потрібен для того, щоб протестувати цифрове мовлення, з'ясувати проблеми із забезпеченням тюнерів, покриттям і вирішити їх, пояснив відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Олександр Ільяшенко.

Наразі ж невідоме точне покриття «цифрою». Згідно з дослідженням Індустріального телевізійного комітету, для 17-18% населення країни основний засіб прийому – аналоговий.

Завершити перехід на цифровий стандарт мовлення планують до травня наступного року.

Для чого переходити на «цифру»?

У грудні 2006 року Україна підписала меморандум, згідно з яким країна зобов’язалася повністю перейти на цифрове мовлення.

Перехід на «цифру» дозволить дивитися телеканали з якіснішою картинкою і кращим звуком, пояснює голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко. Це також звільнить частоти під інші напрями – FM-радіо чи мобільний зв’язок. Приміром, застарілий аналоговий сигнал через займання радіочастот заважає повноцінному запуску швидкісного 4G-інтернету в Україні.

Відімкнення аналогового мовлення торкнеться лише тих глядачів, які користуються звичайними хатніми або зовнішніми антенами. Ті ж, хто дивляться кабельне чи супутникове телебачення, не помітять змін.

Як під'єднатися до цифрового телебачення?

Для того, щоб під'єднатися до цифрового телебачення, потрібно придбати спеціальний тюнер, з’єднати його з антеною і телевізором. Найдешевший тюнер, за словами Артеменка, коштує 300 гривень.

Варто зауважити, що деякі сучасні телевізори вже оснащені вбудованим приймачем цифрового сигналу.

Що робити тим, хто не може собі дозволити покупку тюнера чи нового телевізора, ще не вирішили. Національна рада звернулась до Кабміну, щоб ті продумали, як забезпечити тюнерами всіх, заявив Артеменко.

«Я підписав листа до Кабінету міністрів з проханням продумати й звернутися до голів місцевих державних адміністрацій, щоб передбачити або в бюджеті області, або поза фондами якусь певну суму для малозабезпечених верств населення», – зазначив Юрій Артеменко.

01.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 Проект «27 років незалежності України:
головні події з життя країни»

 

1995 рік. Україна стала повноправним членом Ради Європи.

Обрання митрополита Філарета (Денисенка) патріархом Київським та всієї Русі-України УПЦ КП

 

Ще в 1992 році Верховна Рада України отримала статус "спеціально запрошеного гостя" у Парламентському асамблеї Ради Європи (ПАСЕ), що дозволило українським депутатам брати участь у її роботі. У тому ж році Рада Європи дав доручення ПАСЕ підготувати висновок щодо ступеня готовності України до вступу в Раду.

Але тільки в 1995 році висновок ПАРЄ щодо української заявки був позитивний. Після цього Комітет міністрів Ради Європи одноголосно затвердив резолюцію про приєднання України в якості 37-го члена. Отримавши членство в Раді України не тільки декларувала свою приналежність до європейської сім'ї народів, а й взяла на себе ряд зобов'язань в сфері реформування чинного законодавства на підставі норм і стандартів Ради Європи.

У жовтні на Всеукраїнському Помісному Соборі (20-21 жовтня) митрополит Філарет був обраний Патріархом Київським і всієї Русі-України, інтронізація відбулась 22 жовтня. Він плідно працює над розбудовою Помісної Православної Церкви в Україні, робить чимало і для об'єднання православних віруючих України в лоні Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Інші події 1995 року:

17 березня - Верховна Рада України скасувала посаду президента Криму.

1 квітня - в присутності міністра оборони США Вільяма Перрі, в Україні  почато демонтаж і знищення ядерного озброєння.

27 квітня - Верховна Рада прийняла постанову про заснування ордену Богдана Хмельницького. Ухвалена Президентом Леонідом Кучмою 3 травня того ж року, ця відзнака стала першою державною нагородою незалежної України, призначеною для нагородження громадян України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України. Вперше вручення ордена III ступеня відбулося 7 травня 1995 року.

12 травня - під час свого візиту до України президент США Білл Клінтон відвідав меморіал "Бабин Яр" у Києві, збудований в пам'ять про 30 тисяч євреїв, убитих на цьому місці нацистами в 1941 році.

8 червня - Президент України Леонід Кучма і Голова Верховної Ради України Олександр Мороз підписали Конституційний договір між Верховною Радою і Президентом України про основні засади організації та функціонування державної влади в країні.

9 червня - у Сочі президенти України та Росії підписали угоду про окреме базування Чорноморського флоту РФ і Військово-морських сил України, а також про розподіл майна Чорноморського Флоту колишнього СРСР.

18 липня - біля дзвіниці Софіївського собору в Києві поховано українського церковного діяча - патріарха Київського та всієї Русі-України (УПЦ КП) Володимира (Романюка). Подія наштовхнулась на опір духовенства УПЦ МП і супроводжувалась побиттям учасників багатотисячної похоронної процесії із застосуванням сльозогінного газу.

24 вересня - Україна відхилила пропозицію президента Білорусії Олександра Лукашенка про створення митного союзу з Білорусією і Росією.

15 жовтня - під час футбольного матчу в Донецьку на стадіоні стався вибух підкладеної в автомобіль бомби, від котрого загинув президент футбольного клубу "Шахтар" А.Брагін і чотири його охоронця.

У жовтні   на Всеукраїнському Помісному Соборі (20-21 жовтня) митрополит Філарет був обраний Патріархом Київським і всієї Русі-України, інтронізація відбулась 22 жовтня. Він плідно працює над розбудовою Помісної Православної Церкви в Україні, робить чимало і для об'єднання православних віруючих України в лоні Української Православної Церкви Київського Патріархату.

9 листопада - у Страсбурзі затверджено рішення ПАРЄ про вступ України до Ради Європи в якості її 37-го члена. Це символізувало визнання суверенності України і її залучення до активного формування спільної європейської політики.

29 грудня - у Дніпропетровську відкрито  метрополітен - перший на території колишнього СРСР після його розпаду. Нараховує 6 станцій, розміщених на трасі довжиною 7,8 кілометра.

ФОТОКОЛАЖ

01.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

 

 

                

 

АКТУАЛЬНО

 

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання державної служби

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації