на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Ізяславський
історико-краєзнавчий музей

Довідка для відвідувачів музею :
Екскурсії з 9.00 до 17.00 год. Вихідні дні: субота і неділя.

Ласкаво просимо до нашого музею!


Директор музею: Людмила Левицька

вул. Шевченка, 40-А, м. Ізяслав,
Хмельницька область, Україна, 30300
т.4-22-25
e-mail:
zas_museum@meta.ua
 


 

 

 

 

 

   Ізяславський історико-краєзнавчий музей відновив свою роботу 24 грудня 2003 року, після відповідного рішення районної ради.
      Раніше в нашому старосвітському місті вже був музей, що з'явився у 20-30-их роках ХХ століття. Під його приміщення було віддано церкву Івана Хрестителя, що на Старому місті.
      У 1941 році богослужіння в церкві було поновлено і музеєм ніхто не займався.
     20 лютого 1950 року Рада міністрів УРСР звернулася до Кам'янець-Подільської обласної Ради з “пропозицією щодо доцільності існування Заславського музею.” Відтоді музейні фонди розпорошено: найцінніші речі помандрували до Росії, малоцікаві експонати осіли в обласних сховищах.
     Нині, коли музей відновив свою роботу, розпочалася ретельна робота зі створення експозицій, наповнення фондів, активізації дослідницької та пошукової роботи.
   Допомагають музею небайдужі люди. Так, місцевий художник, скульптор Микола Іванович Ткачук подарував для міста свої роботи. Це 40 чудових полотен та 7 скульптур (серед них різьблені з дерева).
    Таким чином була започаткована картинна галерея. Розмістилася вона в одній з виставкових зал музею.
    Миколу Івановича – непосидющого митця – шанувальники краси знають протягом багатьох років. Його роботи експонувалися на виставках в Хмельницькому, Тернополі, Києві, Львові, Рівному, а також у Кракові та Москві.
    Народився Микола Іванович 28 січня 1936 року в Ізяславі у сім`ї робітника. З дитинства зазнав багатьох поневірянь. У 1938 році під час масових репресій був заарештований та страчений його батько. Ще малим пережив роки війни. Після семи класів мусив іти навчатися. Закінчив Рівненське ремісниче училище.
    Про ті важкі роки згадує у вірші "Я бачив сльози матері моєї":
Я бачив сльози рідної матусі,
Терзалась плачем тим моя душа.
Як в шкарбанах і дідовім кожусі
Пішов навчатись з дому без гроша.
     Захоплення образотворчим мистецтвом прийшло ще в шкільні роки, коли ще «босоногим бігав на Понору і кози пас на Бабиній Горі». Вже тоді природа рідного краю захоплювала та полонила душу. Тому більшість картин пейзажного жанру відображають красу саме Ізяславщини.
     Як і кожний справжній митець, Микола Іванович не зупиняється на досягнутому. Постійно творчо самовдосконалюється, багато працює.
Майстерня художника знаходиться у батьківській хаті, чи не тому вдача та натхнення супроводжують його протягом життя. Рідна хата, рідне подвір`я немов оберіг для митця.
Іду до хати, мов до храму.
Туди стежина пролягла.
Здається сам зустріну маму…
     Митець не лише бачить навколишній світ, він відчуває його багатогранність, вміє відтворити той чи інший настрій у природі. Будь-яка пора року по-своєму приваблює художника. Усі пейзажі пронизані любовним сонетом до неповторної краси рідного краю.
    Серед робіт, що експонуються у музеї можна побачити картини й інших жанрів: натюрморти, портрети. Всі вони вражають своєю майстерністю виконання. Скульптурні твори
промовляють пластичністю форми та ніжністю ліній.
    В залі Картинної галереї проходять тимчасові виставки творів різних художників .
   Відбулась 23-тя персональна виставка картин відомого живописця, члена Спілки художників України Едварда Міляра
( м. Хмельницький ). За величезний вклад в розвиток культури, його ім
'я занесено до Енциклопедії Сучасної України.
   Юність Едвард Міляр провів в селі Клубівка Ізяславського району,
і завжди він пам’ятав  про старовинне місто на Волині. В багатьох галереях України і за кордоном є картини Міляра , на яких зображені краєвиди , архітектурні пам'ятки Ізяславщини .
   На виставці , яка проводилась в Ізяславському районному історико – краєзнавчому музеї , були представлені картини , виконані новим способом заливки олійної фарби
на картоні . Сюрреалістичні , фантастичні та метафоричні образи допомагають найкраще зрозуміти суть життя , добро і зло , яке постійно живе в наших душах і в навколишньому світі .
   Музей активно проводить пошук краєзнавчих матеріалів , збір експонатів . Ведеться  науково – дослідна робота в Державних архівах України . Встановлюються зв
' язки з
науковцями.
   Проведено наукову конференцію на тему : «Заславщина багатьох культур" , в якій прийняли участь науковці зі Львова , Києва , Луцька , Острога , Нетішина , Хмельницького , Старокостянтинова . Матеріали конференції були надруковані у науковому збірнику , в який увійшли статті, надіслані з Польщі та Німеччини .
  В нашому місті живе чудова людина, ветеран праці, талановитий майстер Калитюк Дмитро Лаврінович.
    Багато хто знає, де знаходиться його майстерня, тому що часто приходять до нього люди, особливо діти. Йдуть подивитись, як працює майстер, захоплено роздивляються його витвори.
    Перенісши важку хворобу – інфаркт, Дмитро Лаврінович вирішив: якщо Господь дав йому сили жити, треба поспішати залишити щось людям на добру згадку.
    Любов до історії рідного краю, біль через ганебне ставлення до цінних пам’ятників архітектури, підвели до рішення – робити макети.
    Пишається отець Федір і прихожани  чудовим макетом церкви Різдва Христового, який знаходиться в Божому храмі.
    Макети скарбниці (комори) князів Заславських, фарного костелу Іоана Хрестителя доповнили експозицію художнього залу музею.
    А нещодавно Калитюк Д.Л. подарував в музей прекрасний макет козацької церкви. Дивуються люди таланту майстра. Яка кропітка робота! Цікаво подивитись і в середину макетів, де відтворено інтер’єр. На виготовлення одного макету майстер витрачає по декілька місяців  і коштують такі роботи немало, і пропозицій  придбати ці роботи  від різних людей поступає багато, але Дмитро Лаврінович  зберігає ці витвори мистецтва для рідного міста.
    Приходять люди в музей і милуються роботами наших талановитих земляків, які відкривають світ прекрасного, виховують гордість та повагу до нашої історії та культури.
   У другому експозиційному залі розкривається історія Ізяславщини - древньої волинської землі. Палеонтологічні та геологічні пам’ятки представлені в комплексі з археологією, вони розповідають про найдавніший період, давні поселення на території краю. Представлено зразки різних форм оздоблення посуду трипілля, знаряддя праці доби міді, бронзи.
   Фотодокументальна експозиція розповідає про князів Заславських і Сангушків, які протягом декількох століть володіли Заславом, розповідає про унікальні пам’ятки архітектури. Унікальні експонати представлені з інтер’єру костелу Св. Михайла, який знаходився на території Бернардинського монастиря.
   Підготовлена цікава експозиція про культурні традиції єврейського народу, який становив майже половину населення міста Ізяслава і району, представлено ритуальні предмети, культові книги 19 століття.
   Представлена колекція етнографічних матеріалів, яка розкриває культуру, життя і побут населення міста і району першої половини 20 століття : старовинний одяг, рушники, знаряддя праці, гончарні вироби, вироби з соломи, лика і дерева, виставка старовинних ікон - літографії кінця 19 - початку 20 століть, духовна література.
   Про початок 20 століття розповідають цікаві фотографії, на яких зображено людей, вулиці міста, культові споруди, документи, посуд, книги.

 

 

 

НОВИНИ

 

 

 

 

Відкрилась виставка маленьких віртуозів скла

 

19 квітня в Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка декоративного вітражу - нова за змістом та подачею. Метою виставки стало показати людям, що не тільки олійний живопис є цікавим та прекрасним, а є ще й інші техніки, наприклад, вітражний розпис.

Адже мистецтво вітражу – багатогранне, неперевершене у винятковій здатності набирати своєрідного асоціативно-образного звучання, наділене універсальною можливістю пропускати крізь себе світло, створювати особливу атмосферу. 

На виставці представлені роботи викладача Півень Л.О. та учнів 1-2-х класів Ізяславської дитячої школи мистецтв.

Хоча Лаура Олександрівна працює в школі мистецтв лише другий рік, проте вже встигла зарекомендувати себе як талановитий викладач, художник, майстер декоративно-прикладного мистецтва.

Роботи, представлені на виставці, досить цікаві, неординарні, вражають своєю щирістю та яскравими барвами.

Роботи декоративного вітражу експонуватимуться протягом місяця.

20.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею

 

 

 

2017 рік

 

Відбувся музейний урок «Заславщина в XVIII столітті»

 

З метою поглиблення знань і ознайомлення з культурою рідного краю, а також виховання почуття національного патріотизму,  28 листопада для учнів 9-А класу Ізяславського НВК «ЗОШ II-III ст.№5, гімназії» був проведений музейний урок працівниками Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею. Тематика даного заходу - «Заславщина в XVIII столітті».

Працівники закладу запропонували тематичну експозицію що допоможе школярам відчути гордість за рідний край та бажання глибше вивчати історію своєї Батьківщини і рідного краю.  

Під час екскурсії слухачі почерпнули велику кількість цікавої та пізнавальної інформації про родинні зв’язки князів Заславських, Сангушків та їх роль в житті нашого міста, а також про події, які відбувались в старовинному місті Ізяслав в XVIII столітті

У підсумковій бесіді школярі виявили свої захоплення від побаченого в музеї. Вони переконані, що такі заходи сприяють патріотичному вихованню молоді, шані та повазі до минулого нашого краю.

ФОТОКОЛАЖ

29.11.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею

 

 

 

Візит наукового працівника до історичного міста Ізяслава

 

Минулої п´ятниці в старовинне місто Ізяслав, котре й досі несе сліди минулої слави, завітала науковий співробітник культурно-археологічного центру «Пересопниця» Лариса Парфенюк.

Мета візиту науковця - ознайомитись із численними пам’ятками архітектури історичного Ізяслава, де колись проживали князі Заславські, із якими нас об’єднує спільна історія щодо написання унікальної відомої писемної пам’ятки «Пересопницького Євангелія».

Екскурсію для почесного гостя проводила директор Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею Людмила Левицька, яка, у свою чергу, розповіла про заснування міста та найцікавіші його пам´ятки, що являються справжньою окрасою міста. Адже вони й досі зберігають пам’ять про те, що відбулося багато століть тому.

Екскурсія передбачала також ознайомлення з вулицями міста. Лариса Юхимівна захоплено розглядала мальовничий краєвид та із цікавістю слухала про старовинну історію одного із найцікавіших і найстаріших міст Хмельниччини - Ізяслава.

Користуючись нагодою, Лариса Юхимівна завітала до Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею та ознайомилась із науковими матеріалами й експозицією музею. Для поповнення фондів музею Лариса Парфенюк обмінялась із керівником музею науковою літературою.

По завершенню заходу почесний гість поділилась із екскурсоводом своїми враженнями та емоціями.

31.07.2017 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Відкрито виставку книг  відомого українського вченого, митрополита, політичного і громадського діяча І.Огієнка

 

В Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї відкрито виставку книг  відомого українського вченого, митрополита, політичного і громадського діяча І.Огієнка. Його твори - це культурна та історична спадщина українського народу.

На виставці представлено книги з дослідження релігійних вірувань: «Хресне знамення», «Іконоборство», «Дохристиянські вірування українського народу»… Дослідження української мови та літератури: «Наша літературна мова», «Слово про Ігоревий похід», мовні словники…  Історичного спрямування: «Історія українського друкарства», «Костянтин і Мефодій. Їх життя та діяльність», «Українська церква за час руїни»…

З метою просвітницької діяльності та кращого ознайомлення населення з видатними людьми України працівниками музею заплановано підготувати для розповсюдження тематичні довідкові матеріали. Наприклад, буклети про Івана Огієнка та відомого церковного, культурного та громадського діяча Йосипа Сліпого, котрі все своє життя присвятили культурному розвитку українського народу та його незалежності.

Коли гляну кругом по селу — тільки й бачу:

Зневажається рідний наш край...

Не питай же мене, чого часто я плачу,

Чого завжди сумний... Не питай...

(уривок з вірша І.Огієнка «Не питай»)

23.03.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею

Про Українську національну революцію розповідають працівники районного музею

 

У 2017 році Україна відзначає 100 років від початку Української революції 1917-1921 років. Події того часу стали початком багаторічної боротьби українського народу за свою незалежність та свободу.

В Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї організована тематична  виставка, яка знайомить відвідувачів з визначними подіями та відомими особистостями тих буремних років.

Працівниками музею для учнів 10-го класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» було проведено музейний урок на тему: «З історії державотворення самостійної України (1917-1921 рр.) та розвиток революційних подій на Ізяславщині».

Школярі мали змогу ознайомитись з історичними краєзнавчими матеріалами: архівними документами, фотографіями 1917-1921 років та науково-публіцистичною літературою про події Української революції та її видатних діячів.

17.03.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею

Нове покоління повстанців

 

У 2017 році Україна відзначатиме 100-річчя Українській революції 1917-1921 рр. Прагнення створити незалежну Українську державу закінчилось крахом. Але ідея незалежності, ідея європейського демократичного розвитку залишилась. Організація українських націоналістів (ОУН) ставить собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави. Цей український громадсько-політичний рух під час Другої світової війни переходить в більш радикальну організацію – Українську повстанську армію, яка зі зброєю в руках продовжує боротьбу за незалежність України.

Нове покоління живе з надією на краще майбутнє для своєї рідної землі, до якого належить і наш земляк – відомий поет Герась Соколенко (Шмигельський), який народився 16 березня 1920 р. в селі Михля. Разом зі своїм товаришем, поетом зі Щурівців Миколою Болкуном, він не лише оспівує рідну Україну та її вірних синів, але й вірить в те, що події Другої світової війни дадуть можливість Україні стати незалежною і вільною від радянської московщини.

 

    Люблю я степ просторої Волині,                   Не знаю я, що доля стеле,

    Де пшениці, мов море з срібних пін;             Та хай не смерть і не відчай:

    Де мчать вітри… неспинноплинні                 Вже прокидається мій Велет-

    Під поясами сонячних промінь…                  Мій Український рідний край.

                                        М.Болкун                                                 Г.Соколенко

 

Мрії не здійснюються, адже швидко стає зрозумілим, що незалежність України не входить в плани нацистів. Соколенко і Болкун потрапляють до в’язниці, а потім і в Німеччину на примусові роботи, обидва гинуть під час війни.

Творчість наших земляків була настільки відомою, що і в наш час їх вірші включають до різних поетичних збірників.

Щороку працівники Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею в березні проводять різноманітні заходи, на яких знайомлять з біографією та поетичною спадщиною Г.Соколенка та М.Болкуна.

У цьому році такий захід був проведений директором музею Л.Левицькою для працівників Ізяславського архіву.

Проходить час, змінюються покоління, але, нажаль, боротьба за незалежність та справедливість триває.

 

У діброві темнім тиша.

Пахнуть свіжо квіти.

Під березою стрункою

Українця вбито.

                 Г.Соколенко

16.03.2017 р.

За матеріалами Ізяславського історико-краєзнавчого музею

Проведено робочу нараду

 

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко 01 березня провів робочу нараду із попереднього погодження  місця розташування філії Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею «Музей просто неба». У нараді взяли участь секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук, завідувач сектору містобудування, архітектури та будівництва  райдержадміністрації Сергій Франков, керівники ряду підприємств міста та району. На нараді було проаналізовано маршрути проходження на території, яку планується відвести під експозицію, різноманітних комунікацій.

01.03.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 
Миколаївська церква на новоміському ринку
(з малюнка
поч. ХХ ст.)
 
Кафедральна церква Святого Івана-Хрестителя
(60-і роки ХХ ст.)
 
Свято-Михайлівська церква монастиря  бернардинців
(1920 рік)
 
Каплиця на новоміському польському цвинтарі
 
Окописько.
Новий єврейський цвинтар
 
Вид польського кладовища на Старому місті
 
Кладовищенська церква Успіння Пресвятої Богородиці
 
Скульптурна композиція "Юність"
М. Ткачука
 
Художник
М. Ткачук та директор музею Л. Левицька

 

 
"Весна". Полотно, олія. Робота
М. Ткачука
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 
   
      

 

АКТУАЛЬНО

 

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання державної служби

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації