на головну

                     
                 

 

 
                   
                   
                           

 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

                 30300, Хмельницька обл.,

                Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                   вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 2017 року

 

 

 

 

Українське ділове мовлення. Календар свят

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

           

 

         
    

 

архів новин

 

НОВИНИ

 

 

 

Представники учнівської молоді Ізяславщини взяли участь у Козацькому таборуванні на полі Пилявецької битви

 

У період із 17 по 19 липня група учнів Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Білівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дитячий садок» взяли участь у табірному зборі місцями козацької слави та території Старосинявського району нашої області. Представники закладів Ізяславського та Старокостянтинівського районів Хмельницької області приєдналися до учасників  загальноукраїнського проекту «Агітпотяг «Труханівська Січ» з інших областей України. Таборування на території області відбулося завдяки ініціативі Миколи Бондаря та Олени Іванової, Хмельницької обласної державної адміністрації, ряду козацьких організацій Хмельниччини, волонтерів.

За час таборування його учасники відвідали Державний історико-культурний заповідник «Меджибіж». Вони оглянули Меджибізький замок – пам’ятку культури  фортифікаційної архітектури XVI століття, яка виконана у стилі Ренесанс і внесена до державного реєстру національно-культурного надбання України. Діти та їх наставники оглянули каретний та адміністративний пристінні корпуси, Лицарську вежу, церкву. Поспостерігали за ходом реставрації палацового комплексу. Також учасники загальноукраїнського проекту «Агітпотяг «Труханівська Січ» ознайомились із експозицією музею жертв Голодомору, який розташований на території  Меджибізького замку, та історичного музею.

Учнівська молодь Хмельниччини та її гості з інших областей нашої держави спільно із своїми наставниками загальною кількістю понад 100 осіб обрали місцем для розміщення свого наметового табору  місцину біля кургану Козацької Слави на полі Пилявецької битви, яка відбулась у вересні 1648 року між козацьким військом під проводом гетьмана Богдана Хмельницького та армією Речі Посполитої.

Тут із дітьми поспілкувався директор Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж» Олег Погорілець. Він розповів про  історію козацької війни під проводом Богдана Хмельницького, про Пилявецьку битву, тощо.

За пропозицію Олега Погорільця організаторами таборування 18 липня було проведено пошукову програму «Де була Пилявецька битва». Діти пройшли місцями, де ймовірно були розташовані козацький, татарський, польський табори. За підтримки саперного підрозділу однієї із військових частин, що дислокуються на Хмельниччині, за допомогою металодетекторів спробували знайти артефакти того часу.

До учасників таборування завітали працівники Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області. Правоохоронці представили зразки зброї, яка перебуває на озброєнні підрозділів Головного управління. Також було показано зразки різноманітних піротехнічних засобів, гранат, вибухівки та захисного спорядження. Особливе захоплення у дітей викликало спілкування із представниками кінологічної служби поліції Хмельниччини та показові виступи за участю їх підопічних. У ході спілкування правоохоронці детально розповіли про свою службу та відповідали на численні запитання дітей. Також кожна дитина змогла приміряти спорядження сучасного поліцейського, потримати в руках  справжню зброю та  інші засоби.

Також свій вишкіл та професійні навики перед учасниками   загальноукраїнського проекту «Агітпотяг «Труханівська Січ» продемонстрували вогнеборці  Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.

А ще учасники проекту стали учасниками різноманітних ігор, змагань, просвітницьких заходів. Завжди був смачним сніданок, обід та вечеря, приготовані у таборі на вогнищі.

Кожному учаснику таборування надзвичайно сподобався літній відпочинок із присмаком українського козацького патріотичного духу. Під час таборування відбувся вишкіл юних патріотів України на основах козацької педагогіки, козацького духу та історії українського козацтва.

ФОТО- та ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

19.07.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Розпочалась  друга оздоровча зміна в таборі «Світанок»

 

 

Один із найкращих видів відпочинку для дітей, як правило, пропонують оздоровчі табори, де кожен вільно почуває себе в колі своїх однолітків, бере участь у різноманітних культурно-спортивних заходах, загартовується, цікаво та з користю проводить час.

Є на Ізяславщині у селі Білогородка чудовий оздоровчий заклад «Світанок» відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації. З нетерпінням дітвора та молодь чекають завершення шкільного навчання, аби потрапити туди, щоб знову зустрітись зі своїми друзями та наповнити літо новими незабутніми враженнями.

07 липня у «Світанку» відбулося відкриття другої табірної зміни. На свято завітали: завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації  Віктор Кучерук, головні спеціалісти відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Лариса Сологуб та Людмила Крюкова.

Розпочався захід із святкової лінійки, яка зібрала на центральному майданчику табору 89 «світанківців» із Ізяславського району, Ганопільської  та Понінківської об’єднаних територіальних громад. Кожен із 3 загонів – представили свою назву та гасло. А потім, під звуки Державного Гімну України було піднято Державний Прапор.

Вітаючи усіх присутніх на заході, гості побажали дітям приємного та активного відпочинку, зміцнення здоров’я та незабутніх вражень, а працівникам табору - нових творчих здобутків, ентузіазму і натхнення у роботі.

Продовженням святкового дійства став танцювальний флеш-моб, на якому юні таланти разом зі своїми вихователями демонстрували отримані в таборі танцювальні навики, подарувавши усім море посмішок та позитиву.

ФОТО ТА ВІДЕОЗВІТ

07.07.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

«Державотворчі процеси  історії України»

 

Під такою назвою 27 червня в дитячому оздоровчому таборі «Світанок»  відбувся тематичний захід, присвячений Дню Конституції України та 100-річчю утворення Генерального секретаріату Української Центральної Ради. На зустріч із дітьми, які відпочивають в таборі, та його персоналом до закладу завітали: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.

Віктор Кучерук здійснив короткий екскурс в історію створення Генерального секретаріату Української Центральної Ради. Він розповів про діяльність першого українського уряду, познайомив учасників заходу із окремими персоналіями Генерального секретаріату Української Центральної Ради.  Зокрема було наголошено, що поряд із законодавчою гілкою влади, яку репрезентувала сама Центральна Рада, розпочиналося творення виконавчої влади, очолюваної Генеральним Секретаріатом. Справи внутрішні, фінансові, продовольчі, земельні, хліборобські, міжнаціональні та інші в межах України передавались до його компетенції.

«Для того, щоб не псувати й без того складні стосунки з російським Тимчасовим урядом, а також через відсутність консенсусу між членами Центральної Ради, вирішили не вживати слово “уряд” чи “міністри”, натомість – “Генеральні секретарі”. До першого складу Генерального Секретаріату увійшли 8 Генеральних секретарів та Генеральний писар. Головою, а водночас Генеральним секретарем внутрішніх справ був обраний відомий політичний діяч і письменник Володимир Винниченко», - розповів Віктор Кучерук.

Утворенням Генерального Секретаріату Центральна Рада продемонструвала серйозність своїх намірів щодо втілення автономії України. Як відзначав її голова Михайло Грушевський, Центральна Рада оголосила “шах” Тимчасовому уряду, поставила його “щільно перед загрозою конфлікту” і змусила до поступок: «Враження його було глибоке і тільки після нього всі кроки Центральної Ради включно з Універсалом в очах усіх, хто не вірив українському рухові і сподівався якось його “на кривій об’їхати”, переконалися в серйозності ситуації і необхідності з нею в певній мірі порахуватися”.

Про розвиток демократичних традицій в політичному житті вже в період новітньої  історії  України, зокрема про історію прийняття сучасної Конституції України дітям та працівникам табору розповів заступник голови районної державної адміністрації  Володимир Левченко. Також Володимир Борисович передав усім учасникам заходу щирі вітання з нагоди Дня Конституції України від голови районної державної адміністрації, депутата обласної ради Бориса Яцкова.

«28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави. Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні. Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Дана конституція діє і сьогодні. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України», - розповів В.Левченко.

Також до учасників зібрання звернувся отець Володимир. У своєму виступі він зупинився на морально-етичних нормах та правилах, яких повинен дотримуватися кожен християнин у своєму повсякденному житті.

У подарунок гостям заходу представники колективу табору виконали вірш та пісню про Україну. Завершився захід танцювальним флешмобом у виконанні дітей та вихователів табору «Світанок».

ФОТОКОЛАЖ

27.06.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Представниця освітян Ізяславщини Наталія Савчук взяла участь у роботі Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів із духовно-морального спрямування

 

У Національному університеті «Острозька академія»  з 23 по 25 червня відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд педагогів із духовно-морального спрямування. Упродовж трьох днів освітяни з усіх куточків України обговорювали тему «Стан, проблеми і перспективи духовно-морального виховання дітей та молоді в Україні».

Головна мета з’їзду  - аналіз стану духовно-морального виховання дітей, підлітків і молоді, розкриття проблем та окреслення перспектив викладання предметів духовно-морального виховання в Україні.

Захід розпочали зі спільної молитви на добру справу в студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького за участі представників різних конфесій. Після закінчення молебню гостей у традиційному для Острозької академії форматі привітали театралізовані герої — князь Василь-Костянтин Острозький, Гальшка Острозька та хоровий колектив університету.

Урочисте відкриття роботи Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів із предметів духовно-морального виховання розпочалося з вітального слова ректора Острозької академії, доктора психологічних наук, професора, Героя України Ігоря Пасічника.

На відкриття завітали почесні гості — архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України, Академії наук вищої школи, міжнародної Академії духовних наук Алла Богуш, народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян, голова Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерства освіти і науки України, радник Міністра Міністерства освіти і науки України Володимир Марущенко, секретар Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства УПЦ Ірина Ковальчук, президент Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської-п’ятидесятників Михайло Паночко, Ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат політичних наук Алла Черній, заступник Острозького міського голови Оксана Ситницька, доктор педагогічних наук, доктор теології, академік Академії наук вищої освіти України та Міжнародної педагогічної академії Галина Сагач, переможець ХІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року із предметів духовно-морального спрямування-2017» Яна Пазушко та інші.

Загалом у з’їзді брали участь понад 200 педагогів з предметів духовно-морального виховання, представники обласних, міських, районних управлінь освіти і науки, директори загальноосвітніх навчальних закладів, представники релігійних і громадських організацій та науковці, що вивчають проблеми духовно-морального спрямування з усіх областей України.

Делегацію від Хмельницької області у складі десяти чоловік очолювала методист науково-методичного центру викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу Хмельницького ОІППО Галина Кенц. У складі обласної делегації була представник освітян Ізяславського району магістр релігієзнавства, викладач філософських дисциплін, вчитель християнської етики Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Наталія Савчук. Під час роботи Форуму Наталія Петрівна ділилася досвідом роботи на тему "Позакласна та позашкільна робота засобами основ християнської етики".

На з'їзді була створена Всеукраїнська рада педагогів з предметів духовно-морального спрямування і  Наталія Савчук була  обрана членом цієї ради.

27.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

Відпочинок із користю

Літо — це для дітей пора канікул і відпочинку, тому фахівці Ізяславського районного центру зайнятості скористалися можливістю і днями відвідали дитячий оздоровчий табір «Світанок», який знаходиться в с.Білогордка Ізяславського району, для проведення профорієнтаційного заходу з дітьми. Тут, здебільшого, зібралися діти, які проживають в малозабезпечених та неблагополучних сім’ях, тому фахівці центру зайнятості та соціальні партнери з Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  підходили до планування та проведення акції «Калейдоскоп професій» з особливою відповідальністю.

З самого початку, діти, які відпочивають у таборі, виявили зацікавленість до всього, що відбувалося. Вони мали можливість ознайомитись з цікавою інформацією про світ професій, їх зміст, скористатися роздатковим матеріалом, брати активну участь у конкурсах та вікторинах. Даний захід був спрямований також і на те, щоб діти вміли співставляти свої вміння та можливості з вимогами до професій, навчилися свідомо підходити до вибору майбутньої професійної діяльності.

Дітям були запропоновані вправи та конкурси, такі як: «Відгадай професію», «Локомотив професій», «Пантоміма», в яких вони з радістю брали участь та завдяки яким здобули нові знання про різні сфери діяльності, нові професії та правила професійного вибору. Сміх і позитив супроводжували проведення усіх ігор. Всі присутні отримали заохочувальні призи, роздаткові матеріали та буклети: «Послуги служби зайнятості», «Типи професій», «Основні кроки у виборі професій», «Поради учням та батькам». Усі бажаючі змогли пройти тестування з метою визначення провідної сфери діяльності за допомогою психологічних методик.

Для участі у заході були запрошені фахівці Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Куца О.В. та Сищук В.М. Вони провели з дітьми бесіду на тему: «Збережемо здоров’я змолоду!», де акцентувала увагу на тому, що здоров’я – це не лише відсутність хвороб та фізичних вад, а й духовне та соціальне благополуччя.

Ізяславський районний центр зайнятості й надалі прагне проводити такі виїзні акції, тому що активна участь дітей у таких заходах — це дійсно відпочинок з користю, який сповнений гарним настроєм та позитивними емоціями.

26.06.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

   Сила слова Оксани Радушинської

«Сила слова Оксани Радушинської» - такими словами розпочалась 21 червня літературно-музична композиція, присвячена творчості письменниці-землячки, волонтерки, активного учасника творчої сотні «Рух до перемоги» зі Старокостянтинова Оксани Радушинської. Захід відбувся в приміщенні актової зали Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука за ініціативи методиста районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Ірина Верцінської, а також вчителя української мови та літератури Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок» Марини Захарчук. На нього завітали педагоги та працівники бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів Ізяславщини.

Допомогли створити затишну та невимушену атмосферу учні Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок», які своїм майстерним виконанням віршів, уривків із творів Оксани Радушинської розчулили слухачів. Приємно було відзначити, що учні та вчителі цього сільського навчального закладу є активними читачами та прихильниками творчості молодої поетеси.

Творча зустріч переросла у цікавий діалог, впродовж якого гостя нашого краю відповідала на запитання аудиторії, ділилася спогадами про дитинство, про доросле життя, про творчість. Під час проведення заходу у його учасників неодноразово виникало питання: як може ця тендітна жінка поєднувати волонтерство в зоні АТО та ліричний струмінь? Відповідь одна: у її душі – цілий світ, будь-який прояв життя для поетеси є предметом естетичного осмислення.

Багато творів Оксани Радушинської покладено на музику. Адже її вірші настільки мелодійні, ліричні, емоційні, що, читаючи їх, хочеться наспівувати. Вихованців Плужненської музичної школи виконали пісні на слова Оксани Радушинської «Зелен день», «Майстриня».

Також гостя представила свої книги та поділилась творчими планами. Усі бажаючі змогли  придбати книги Оксани Радушинської та отримати її автограф.

Крім того на заході було вручено багато квітів для Оксани Радушинської та цікавих подарунків.

Наостанок хочеться лише сказати, що Оксана Радушинська творить прекрасне, аби цією крихкою, тендітною зброєю побороти сірість буднів.

ФОТОГРАФІЇ надано Петром Радушинським

22.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Відбувся  обласний етап Спартакіади серед державних службовців Хмельниччини

 

17 червня в м.Хмельницький на стадіоні “Поділля” відбулася урочиста церемонія відкриття обласного етапу Спартакіади серед державних службовців Хмельниччини.

Незважаючи на примхи погоди, на спортивній арені зібралося 29 команд з облдержадміністрації та її структурних підрозділів, райдержадміністрацій, територіальний підрозділів центральних органів виконавчої влади. Серед учасників змагань була і команда державних службовців Ізяславського району.

Із вітальним словом до присутніх звернувся т.в.о. заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Юрій Бирка. Він побажав усім командам вдалих виступів та висловив надію, що держслужбовці Хмельниччини гідно представлять у майбутньому Всеукраїнському етапі Спартакіади наш край, як це було і в минулому році.

А гарний настрій усім учасникам відкриття подарував юний подільський талант, переможець багатьох конкурсів Арам Аракелян.

Команда Ізяславщини взяла участь у випробуваннях з таких видів спорту: футзалу,  настільного тенісу, шашок.

19.06.2017 р.

За матеріалами сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Завершили роботу пришкільні табори із денним перебуванням дітей

 

 

16 червня  завершили роботу пришкільні оздоровчі табори із денним перебуванням дітей, що діяли на базі  загальноосвітніх навчальних закладів міста Ізяслав.

За дні роботи таборів діти, що у них  перебували, ще більше подружились, отримали багато нової, цікавої інформації, побували у різних містах, провели цікаві екскурсії.

Так вихованці табору «Сонечко» Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 за це період побували в містах Рівне, Вінниця, Львів, Острог де вони отримали змогу відвідати зоопарк, музеї, виставки, покататися на ковзанах, помилуватись фонтанами. Також вихователі табору організували екскурсії та ТОВ «Бартнік» та на ПП «Ізяславмолпродукт». У випадку негоди для розваг у закладі в приміщенні спортивного залу було облаштовано ціле ігрове містечко з батутом, різноманітними атракціонами, іграми та конкурсами. А яке захоплення викликали екскурсії на природу, де діти смажили та вогнищі сосиски, сало, хліб.

Як підсумок  роботи табору 16 червня відбувся великий гала-концерт "Таланти табору", у якому прийняли участь усі вісім загонів. Вихованці табору «Сонечко» весело співали,  виконували запальні танці, розповідали анекдоти, ставили сценки так, що навіть не хотілося розлучатись.

На завершення заходу провели цікаву вікторину, за яку усі отримали з рук начальника табору Наталії Савчук призи, привітали іменинників червня та дружно усі потанцювали.

ФОТО- та ВІДЕОЗВІТ

         Також 16 червня відбулось закриття пришкільного англомовного табору з удосконаленням мовленнєвих навичок «Бригантина» у Ізяславській загальноосвітній школі I-II ступенів № 4 ім. В. Кобернюка. На захід до закладу завітав заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

Володимир Борисович подякував організаторам пришкільного табору за організовану належним чином його роботу, за змістовне наповнення кожного дня роботи табору. Особливі слова подяку В.Левченко висловив волонтеру із Великої Британії Джозефу Рейнольдсу Вільямсу за його внесок у розвиток мовленнєвих навичок дітей. На згадку про роботу у таборі «Бригантина» виховники та діти подарували гостю із Великобританії вишиванку, яку той із радістю одразу ж  і приміряв.

А робота табору завершилася частуванням козацьким кулішем та юшкою, до готування якої діти активно долучились.

ФОТО- та ВІДЕОЗВІТ
16.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім.В.Кобернюка

Відбулась розширена нарада керівників закладів освіти Ізяславського району

  
                                                                             16 червня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва відбулась розширена нарада керівників закладів освіти Ізяславщини, яку провела начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук. В роботі наради також взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та начальник управління фінансів районної державної адміністрації Сергій Журавель.
             На нараді було розглянуто наступні питання:
      Про підготовку дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі (інформувала методист районного методичного кабінету Галина Денисевич);
     Про підсумки охоплення навчанням дітей в 2016-2017 навчальному році та стан виконання інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку (інформувала головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту районної державної  Людмила Крюкова);
     Про роботу пришкільних таборів відпочинку влітку 2017 року (інформувала спеціаліст І категорії сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Інна Гуменюк);
     Про формування робочих навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на 2017/2018 навчальний рік  (інформувала головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Лариса Сологуб);
     Організація профільного навчання у старшій школі: нове бачення та підходи (інформувала методист районного методичного кабінету Жанна Сугоняко;
     Про формування екологічної свідомості школярів та участь учасників навчально-виховного процесу в природоохоронних заходах та конкурсах (інформувала завідуюча районним методичним кабінетом Олена Румянцева);
     Стан реалізації  Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді в  загальноосвітніх навчальних закладах району (інформувала методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз).
16.06.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

У пришкільному таборі «Бригантина» відбулось тренінгове заняття «Діти України – за здоровий спосіб життя!» 

 До нас прийшло літо, а разом з ним – найкращі канікули для школярів. Скільки радості вони завжди приносять! Водойми манять до себе, довгі літні дні переходять у ще довші вечори. І легко можна забути про ті небезпеки, які очікують на необережних та недостатньо відповідальних дітей та підлітків. Батьки, заклопотані складнощами та негараздами, можуть не проконтролювати повною мірою дитину, а потім з прикрістю усвідомлювати, що небезпеки чи правопорушення дитини можна було уникнути, якби вчасно нагадати їй про те, як правильно поводитись у суспільстві, що дозволено, а що – ні.  Кожен з нас добре розуміє, що проблему завжди краще попередити, ніж боротись з її наслідками. Ми повинні пам’ятати про те, що є основними нормами життя нашого суспільства. Одна з таких норм – виховання здорового покоління сучасної молоді.
          Усвідомлюючи, якою важливою є робота сім’ї та школи у цьому напрямку, практичним психологом Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім. В. Кобернюка Наталією Батюк було проведено тренінгове заняття «Діти України – за здоровий спосіб життя!» (профілактика шкідливих звичок та узалежнень у дітей та підлітків в сім’ї та шкільному середовищі)». У заході прийняли активну участь гість із Великобританії  шкільного дитячого табору «Бригантина», волонтер Міжнародного проекту «
CoСamp» Джозеф Рейнольдс Вільямс, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Раїса Ткаченко, інспектор з ювенальної превенції Ізяславського відділення поліції Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції М. Гончарук, педагоги, представники батьківської ради школи. І, звичайно, головними діючими особами заходу були діти – відвідувачі літнього пришкільного табору «Бригантина».

           Під час обговорення питання активного залучення дітей та підлітків до здорового способу життя та запобігання вживанню тютюну, алкоголю, наркотичних речовин серед учнів закладу в сім’ї та шкільному середовищі, аналізуючи діяльність закладу, результати проведеної роботи з питань профілактики серед дітей та підлітків шкідливих звичок та усіх форм узалежнень, усі учасники тренінгового заняття зазначили, що для плідної подальшої роботи обов’язковою має бути співпраця школи з представниками правоохоронних органів, молодіжними службами та місцевими службами боротьби з наркотиками. Ця діяльність повинна ґрунтуватися на досвіді спільної ефективної праці заради досягнення  позитивного результату.
15.06.2017 р.

За матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст.№4 ім.В.Кобернюка

Відпочинок за принципами козацької педагогіки

 

 

Вже не один рік на базі Великорадогощанського січового товариства, що діє при Великорадогощанській  ЗОШ І-ІІ ст., діє районний оздоровчий туристсько–краєзнавчий наметовий табір «Січ»  відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації.
           Протягом червня поточного року вже проведено дві зміни. На третій зміні табору «Січ» перебуває 25 дітей із Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 1 та Білівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок» із вчителем фізичної культури Ларисою Калашник.
         Табір був створений з метою популяризації активного пізнавального відпочинку серед дітей середнього та старшого шкільного віку закладів освіти Ізяславського району. Програма роботи табору насичена пізнавальними заходами,  іграми та змаганнями. Наметовий табір дає змогу дітям змістовно відпочити, отримати нові знання та навички, проявити себе у нових для себе видах діяльності.
         Основою освітньо-виховної роботи у таборі обрано систему козацької педагогіки. Колектив працівників табору на чолі із його начальником Надією Гаврилюк  прагне  у цікавій та доступній формі ознайомити дітей із історією українського козацтва та із багатою та самобутньою культурою українського народу. Крім того у роботі із дітьми широко використовується досвід роботи Великорадогощанського січового товариства. Вихованці табору, на початку зміни, знайомляться із життям організації: відвідують курені козачат та джур, каплицю, курінь для спортивних справ, світлицю дан та лель, музей народних ремесел та власне із матеріалами  життя та діяльності своїх однолітків із Великорадогощанської Січі.

         А чого варте життя на свіжому повітрі у туристичних наметах і приготована власноруч на вогнищі  смачна їжа.
 

Під керівництвом досвідченого виховника із козацької педагогіки та козацького гарту Миколи Мельника хлопці та дівчата дізнаються чимало цікавого із життя, побуту, звичаїв та військового вишколу українських козаків. Спільно із своїм наставником діти вчаться розкладати справжню козацьку ватру, набувають і теоретичних і практичних навиків із різних видів козацьких бойових мистецтв (боротьба, козацький герць, змагання «лава-на-лаву»). Особливе захоплення викликають, як у хлопців так і дівчат, практичні заняття із уміння користуватися шаблею, «гасилом», нагайкою, списом. Чимало дітей, подолавши власні острахи і зібравши усю свою силу волі, наслідуючи приклад Миколи Мельника, ходили босоніж по жару із розкладеної власноруч козацької ватри, для якої самі ж і збирали хмиз у лісі.
         Крім набуття нових знань та умінь вихованці табору проявляють спортивні навики у різних  змаганнях із різних видів спорту: футбол, волейбол, метання диску, тощо. Також діти мають можливість попливати у човні та порибалити.
         А як на природі без веселої пісні - сучасної української естрадної та народної, і звичайно традиційної туристської  пісні біля вогнища на гітарі. Про своє життя в таборі діти розповідають у власноруч виготовлених стіннівках.
         По завершення табірної зміни кожна дитина отримає від організаторів такого літнього відпочинку відповідне посвідчення.
ФОТО- та ВІДЕОЗВІТ
15.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами районного оздоровчого туристсько–краєзнавчого наметового табору «Січ»

Розпочала роботу перша зміна дитячого оздоровчого табору «Світанок» на Ізяславщині

 

13 червня відбулося урочисте відкриття першої табірної зміни в дитячому оздоровчому таборі «Світанок» (с.Білогородка) відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації.

         Привітати дітей з найкращими побажаннями завітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, керуючий справами виконавчого апарату  районної ради Леся Божко, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук спільно зі своїми працівниками, головний лікар Ізясласького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, настоятель місцевого храму Української Православної Церкви Київський патріархат о. Димитрій Ваврік, представники місцевих засобів масової інформації, батьки, тощо.

Під час урочистої  лінійки гості звернулись до дітей та працівників  табору, його гостей, із найщирішими побажанням приємного та  активного відпочинку, зміцнення здоров’я та набуття незабутніх вражень.

          Як і годиться до свята, окрім гарних привітань та побажань, у цей день діти отримали й чудові подарунки - набори спортивного інвентарю, комплекти настільних ігор, іграшки, тощо.     

Організаторами літнього оздоровлення зроблено все для того, щоб діяльність табору була  побудована таким чином, аби кожна дитина мала можливість відпочити після тривалого навчального року, а через різні конкурси, розважальні ігри, спортивні змагання, екскурсії, вечори відпочинку та тематичні вечори проявити себе в різноманітних напрямках, які, в свою чергу, є продовженням навчального та виховного процесу шкільної програми.

За командою начальника дитячого оздоровчого табору Віктора Личика було урочисто піднято Державний Прапор України.

Під час святкового дійства працівниками табору та дітьми було виконано ряд пісень про Україну та влаштовано великий танцювальний флеш-моб, який було підготовлено за перші дні  роботи оздоровчого табору.

Отець Димитрій звершив молитву за здоров’я всіх дітей та працівників табору «Світанок».

На завершення офіційної частини вихованці оздоровчого табору подякували гостям за візит та подарунки.

Святковим подарунком для колективу табору став виступ духового оркестру Христівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

            За словами директора табору Віктора Личка протягом зміни у таборі відпочинуть та оздоровляться понад 80 дітей із Ізяславського, Білогірського Полонського, Теофіпольського району, Полонської, Ленковецької, Ганопільської оюєднаних територіальних громад.  Кращі майбутні та діючі педагогічні працівники стануть для хлопчиків та дівчаток вихователями і друзями. Як і завжди   на дітей чекають цікаві та захоплюючі подорожі, зустрічі , ігри, змагання, цікаві враження, нові друзі і звичайно гарний настрій.

ФОТО- та ВІДЕОЗВІТ

13.06.2017 р.

 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Веселе літо у мовному таборі «Промінь»

 

Перебування у таборі – це завжди весело і незвично, але це також можливість проявити свої лідерські якості, уміння спілкуватись, бути толерантним та продемонструвати свої вміння. Та для цього потрібно не лінуватись і мати бажання самому створити собі свято.

У таборі «Промінь» із денним перебуванням дітей, який діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» за програмою проекту діяльності мовних таборів GoCamp,  кожен день насичений пригодами і подіями.  Особливе захоплення та цікавість у дітей, які відвідують табір, викликає можливість поспілкуватися із волонтером із Великої Британії Джозефом Вільямсом.

Кожен день роботи табору  організатори робили неповторним і цікавим завдяки іграм, змаганням, конкурсам, цікавим подорожам та зустрічам під час яким діти мали можливість вдосконалити свої знання із англійської мови, а гість із Великобританії дізнатися багато цікавого про Україну, про її жителів, про їх культуру, побут та звичаї.

Так під час роботи табору його вихованці і волонтера відвідали Ізяславську дитячу школу мистецтв де здійснили подорож до музичної «Країни Нот», яку провела викладач Ізяславської ДШМ Надія Кропивка. Під час зупинок на станціях «Баян», «Акордеон», «Духові інструменти», «Вокал», «Гітара», «Фортепіано» Надія Миколаївна проводила короткий екскурс у минуле: розповідала про історію виникнення інструменту, походження назви, відомих музикантів. А учні дитячої музичної школи та їх викладачі заворожували майстерною грою, співом, незвичними композиціями. Справжнім сюрпризом не лише для Джозефа Рейнольдса, а й для усіх присутніх стало виконання пісні «Yesterday» легендарної британської групи «The Beatles» на гітарах та українському народному інструменті – бандура.    

За прекрасні враження, гарний настрій, позитивні емоції глядачі дякували учням та викладачам аплодисментами, що довго не вщухали після закінчення концерту.

Також у холі була організована виставка учнівських та вчительських робіт (малюнки в різних техніках, вишивка, роботи з бісеру, мотанки та інш.), що вразила майстерністю виконання і оригінальністю.

Але все хороше закінчується, то ж і надійшов, на жаль, останній день роботи волонтера Джозефа Вільямса у закладі. Тому концерт «Зорепад талантів», організований силами учнів та вчителів Ізяславського НВК №5, став водночас і святом, і прощальною вечіркою. І як показав захід - талановитих та обдарованих у школі багато.

Розпочався «Зорепад талантів» із виставки робіт юних художників Чорної Тетяни та Щербини Людмили, майстринь робіт з бісеру, паперу, природних матеріалів Найдюк Вікторії, Старанчук Валерії, та автора робіт з воску Степанюка Антона. Кожен коротко розповів про своє захоплення та найкращі і найулюбленіші роботи.

Пісню «Місто моє кольорове» виконала Якушевська Анна. Катерина Губернатор зачарувала усіх надзвичайно проникливою піснею «Strange birds» британської співачки Жасмін ван ден Богард, переможниці конкурсу Open Mic UK 2008 р., відомої під псевдонімом Birdy.

Далі всіх захопив сучасний танець у виконанні учениць 5 класу, а виконавці бального танцю закружляли глядачів у ритмі ча-ча-ча.

Але мовний табір – це не так просто: загони отримали не зовсім звичне завдання. До таланту співака і танцюриста потрібно додати ще й талант перекладача і знавця іноземної мови: «Співаємо українські народні пісні англійською мовою!».

І почалося - «Гей, ви, стрільці січовії», «А, мій милий вареничків хоче», і, звичайно, – неперевершений батл хлопців і дівчат у «Ти ж мене підманула».

Завершився концерт піснею «Синє небо, жовте поле» у виконанні Олександра Кузьмука, а тоді на прохання глядачів усі разом, дружньою табірною родиною, співали невмирущу «Червону руту».

Джозеф як завжди скромно посміхається і дивується, що ось це море талантів вирувало саме для нього. Директор школи Любов Бізюк дякує волонтеру за співпрацю і дарує подарунки на згадку про нашу школу, місто, і про табір. А весь табір «Промінь» дружно скандує:

- Дякуємо! Ми чекатимемо на вас наступного року! Ласкаво просимо до України! Ви до нас повернетесь? - і чекає відповіді…

- Я дуже хочу ще раз відвідати Україну та ваш заклад. Дякую за все…

ФОТОЗВІТ

09.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія»

 

 

І відпочинок – і час ознайомлення із світом професій

 

         Період роботи пришкільних оздоровчих таборів із денним перебуванням дітей, це не лише час розваг та відпочинку, а й час отримання у неформальній обстановці нових знань. Організатори роботи табору «Світанок», що діє на діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.  №2, ліцей» ім.О.Кушнірука вирішили ознайомити дітей із роботою підприємств, які діють в місті Ізяслав, та з професіями, які та використовуються.
         Ізяславщина – край лісів, що котять свої хвилі аж до Карпат.
Так днями діти із своїми вихователями відвідали ДП «Ізяславське лісове господарство». Вони ознайомились із роботою  розсадник декоративних рослин. Також діти дізналися, що до складу підприємства входять 6 лісництв (Михельське, Лютарське, Плужнянське, Білогірське, Кунівське, Гурщанське), лісодільниця, нижній склад, цех переробки деревини, транспортний підрозділ. Побачили як у стаціонарній теплиці в мікроконтейнерах вирощуються сіянці модрини японської та європейської. Вирощені дворічні модринові сіянці успішно застосовуються при створенні дубових культур з домішками модрини, а також для реконструкції березових насаджень. Плекаються тут також самшит, ялівець, тис, ялини – срібляста й карликова, туя. В екологічно чистих лісових масивах лісівники щорічно заготовляють майже 100 тонн цінної лікарської сировини. Дітям було роз’яснено, що раціональне використання ресурсів, їх збереження та відтворення – основне завдання лісівників Ізяславщини.
        Вихованці ж молодших загонів  відвідали виробничу базу ТОВ «Бартнік» (м.Ізяслав) де Валентин Паньковський провів цікаву та захоплюючу екскурсію. Від нього діти дізналися, що підприємство на даний час входить у трійку найбільших виробників меду в Україні. Тут використовується багаторічний досвіт та технології компанії «Сондецкі Бартнік (Польща). Сучасна технологія забезпечує переробленому меду найвищу світову якість. Вихованці табору побували і лабораторії ТОВ «Бартнік», де перевіряється заготовлений мед і готова продукція за фізико-хімічними показниками. На звершення всі діти отримали від «Бартніка» солодкі подарунки.
         Загін «Форсаж»  ознайомився із роботою Ізяславської швейної фабрики. Технолог із пошиття одягу  Н.Ростецька розповіла дітям про те. Як шиють одяг та запропонувала їм спробувати самим попрацювати за професійною швейною машинкою. Діти ознайомились із технологічним процесом організації виробництва, із зразками продукції.
          Організатори літнього відпочинку закладу роблять все для того, щоб відпочинок дітей проходив змістовно та цікаво. Для цього крім екскурсій проводяться: ранкова зарядка. Ігри, розваги, екскурсійні поїздки, виходи на лоно природи, спортивні змагання та багато інших цікавих заходів.
ФОТОЗВІТ
12.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей" ім.О.Кушнірука

День народження дитячого хореографічного колективу «Престиж»
 

 

4 червня  дитячий хореографічний колектив «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та  юнацтва «Веселка» відзначив всій перший ювілей  – 10 років творчої діяльності.
          Створений на базі Новосільської ЗОШ І – ІІІ ступенів в 2007році колектив "Престиж" під керівництвом Людмили Онищук, за десять років з маленького танцювального гуртка перетворився на один з найяскравіших і самобутніх танцювальних колективів Ізяславського району, який сьогодні  широко презентує хореографічне мистецтво Ізяславщини на різноманітних сценах області та України. За період свого існування керівником та вихованцями «Престижу» було створено близько 150 різноманітних хореографічних композицій, взято участь у майже 200 масових заходах села, району, нашої області та інших міст  України.  За час свого творчо життя колектив став призером та лауреатом ряду обласних та Всеукраїнських фестивалів та конкурсів:
2009—1-ше місце в обласному фестивалі «Ритми часу» (м.Хмельницький); 2011—2-е місце в обласному фестивалі «Ритми часу» (м.Хмельницький); 2013—два 2-их місця в обласному фестивалі «Ритми часу» (м.Хмельницький); 2012—два 1-их місця в чемпіонаті Київської області «Золотий танок» (м. Київ); 2016—1-ше та 2-е місце у Всеукраїнському фестивалі «Золоте коло» (м.Шепетівка); 2016—2-е місце у Всеукраїнському фестивалі «Битва хореографів України» (м.Львів); 2016—два 2-их місця у Всеукраїнському фестивалі «Галицькі фрески» (м.Тернопіль); 2017—два 2-их місця у Міжнародному фестивалі «Арт-центр талантів» (м.Рівне); 2017—3-е місце у Всеукраїнському фестивалі «Золоте коло» (м.Шепетівка).

За період творчого життя колективу  зростала і кількість    його учасників  - на сьогодні це – 60 дітей із сіл Нове Село, Сахнівці, Влашанівка, Кропивна, Великі Пузирки Ізяславського району тасіл Велика Салиха, Зелена Красилівського району .  Він розвивався творчо та одержав чимало перемог, приймаючи участь в конкурсах різного рівня.

Ювілейний звітний  концерт пройшов на рідній сцені в Новосільській ЗОШ І-ІІІ ступенів на високому мистецькому та організаційному рівні.  Відчувалось, що організатори  приклали чимало зусиль для створення святкової атмосфери та піднесеногло загального настрою всіх учасників та  гостей мистецького ювілею.

Привітати "Престиж" з ювілеєм прийшли шанувальники його творчості, друзі, благодійники, які підтримують колектив протягом багатьох років, колишні вихованці, батьки та рідні сьогоднішніх танцюристів, представники місцевої влади, дирекція Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва. Понад дві години діти демонстрували свої творчі вміння та здібності на сцені, даруючи глядачам розмаїття своїх танців. Гарячими оплесками глядачі вітали наці:  "Карнавал", "Українську польку", "Поварят", "Домовичків", "Танець вогню", "Бугі-вугі" та багато інших хореографічних композицій  із репертуару колективу «Престиж».

Звичайно, як прийнято на день народження, були і подарунки. Серед інших, вирізнялися святкові торти від Новосільського сільського голови Олександра Шрейдера та колективу Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», солодощі від приватного підприємця Валентини Кондратюк, але основним подарунком стало танцювальне взуття від директора ТОВ ім. Черняховського Олега Кондратюка, сільського голови Олександра Шрейдера, колективу Будинку творчості. Вихованці «Престижу» із вдячністю прийняли фінансову допомогу від директора ТОВ «Агрос-Віста» Івана Федорчука.

Під час свята неодноразово наголошувалося на тому, що "Престиж" – колектив, який є окрасою будь-якого свята, адже мистецтво танцю - це те, що об'єднує всіх його учасників і дарує незабутні враження глядачам!

ФОТОЗВІТ

06.06.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»

Відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної партіотичної гри  «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

 В період із 29 травня по 03 червня    2017 року під час першої зміни оздоровчого туристсько–краєзнавчого наметового табору «Січ» відбувся  районний етап Всеукраїнської дитячо – юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
             Цього року у випробування гри «Сокіл» («Джура») зустрілися  козацькі рої Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. «Січ», Плужненського НВК»ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Й.Бортника  «Плужненські патріоти», Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст. «Січовики», Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія» «Юнь Поділля», Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. «Соколята», щоб показати свої уміння, навички, готовність захищати свою Вітчизну, пропагувати здоровий спосіб життя засобами п
атріотичного і військово - спортивного виховання.

         31 травня 2017 року,  другий день гри на «Січі», був насиченим на події. Учасників гри привітали: начальник відділу освіти, молоді та спорту Валентина Пилипчик, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук. Вони побажали учасникам гри чесної боротьби.

          В цей же день до табору «Січ»  завітав
Джозеф Рейнольдс Вільямс, волонтер з міста Бірмінгем Великої Британії. Джозеф є учасником програми  GoCamp (участь іноземних волонтерів в пришкільних мовних таборах  для 60 000 дітей з усіх регіонів України), який працює із учнями в мовному таборі «Бригантина» що діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5ім.О.Онищука, гімназія».  Вчитель англійської мови Ізяславського НВК №5 Наталія Бабійчук, допомогла поспілкуватися із учасниками змагань та таборувань, дізнатися йому про історію та традиції Великорадогощанського січового товариства, поспілкуватися із наставниками і учасниками гри, поділитися своїми враженнями.

         До програми районного етапу гри увійшли змагання з таких видів: стройова підготовка «Впоряд» та  виконання маршової пісні,  «Відун» (вікторина з історії України, збройних сил та історії козацтва), квест з елементами теренової гри, під час якого учасники мали знайти бойовий прапор, продемонструвати вміння орієнтуватися за допомогою топографічної карти, комунікативні навички в екстремальних умовах.

Учасники гри  вміло справляються із своїми завданнями дякуючи своїм наставникам Миколі Мельнику, Володмиру Слобоженюку,  Олексію Завальнюку, Олегу Чепелюку та усім працівникам табору «Січ». Під керівництвом  вчителя предмету «Захист Вітчизни» Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. Леоніда  Карчевського учасники гри продемонстрували свою вправність у стрільбі з пневматичної гвинтівки з положення лежачи по своїх мішенях.   Всі  учасники гри показали справжній вишкіл на витримку,  вправність    на етапі козацько-туристична «Смуга перешкод».
          Наставником рою Великорадогощанської ЗОШ І-ІІІ ст. Миколою Мельником, осавулом, фізкульорганізатором етапів районної гри, для учасників таборування та змагань було проведено майстер – клас з боротьби навхрест, «лава на лаву», «вершник». Учасники дізналися про традиційні козацькі забави. Кожний бажаючий мав можливість спробувати  ходити босоніж по розпеченому вугіллю, що допомагає загартувати та зміцнити дух і отримати позитивний заряд енергії. Спробували свої сили у цьому випробуванні  як учасники гри так і їх наставники.
         Начальник табору «Січ» Надія Гаврилюк, запросила усіх учасників гри, гостей пригоститися святковим короваєм та  заспівати українських пісень біля дружнього таборового вогнища.
         Випробування триватимуть і  01 та 02 червня. Команда, яка переможе захищатиме честь району в період із 12 по 16 червня 2017 року під час обласного етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»), який пройде  в лісовому масиві поблизу с. Самчики Староконстянтинівського району.

        
Побажаємо нашим джурам достойно виступити на обласних змаганнях та повернутися з перемогою.

ФОТОЗВІТ

01.06.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

Розпочали діяльність пришкільні оздоровчі табори

 

Літо – найкраща пора року для дітей, воно дає можливість звільнитись від уроків, вдосталь спілкуватися з друзями. Літо – пора ігор, яскравих вражень, вільного вибору занять, поповнення силами, відновлення здоров’я, морального загартування, духовного збагачення, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому.

Організація пришкільного оздоровчого табору – одна з найцікавіших форм роботи з учнями в літній період.  В 2017 році на базі Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія», Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім.О.Кобернюка для учнів працюватимуть оздоровчі таборі з денним перебуванням. За короткий проміжок часу персоналом таборів будуть створені в таборах реальні умови для збереження й укріплення здоров’я дітей, формування здорового способу життя, щоб кожна дитина повірила в свої сили і знала, що її здоров’я в її руках. Адже здоров’я – це не тільки відсутність хвороб, але і фізична, соціальна і психологічна гармонія людини, доброзичливі стосунки з людьми, природою, а також із самим собою.

У літньому оздоровчому таборі сплітаються активний відпочинок із розвитком інтелекту, вихованням особистісних якостей із розвитком самостійності. Літній пришкільний оздоровчий табір – могутня форма проти бездоглядності, асоціальної поведінки учнів.

Так на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 1 діє табір «Сонечко». Табір працюватиме за програмою «Країна змін» і тому гаслом його діяльності обрано слова «Зміни починаються з мене», а метою діяльності визначено фразу – «Змінюй себе, щоб змінити країну».

З перших днів роботи табору із дітьми працювали веселі клоуни, аніматори. Вже проведено чимало цікавих та захоплюючих ігор, атракціонів, змагань.

У Ізяславській загальноосвітній школі I-II ступенів № 4 ім. В. Кобернюка діє пришкільний табір з удосконаленням мовлиннєвих навичок англійської мови «Бригантина». Саме тут вихованці закладу зможуть гарно та корисно провести час, порозважатися з друзями, позмагатися у різних видах спорту, помалювати та помандрувати видатними місцями рідного краю, дізнатися багато нової та корисної інформації.

Всі учні працюватимуть у трьох загонах. За кожним з яких були закріплені координатори та керівники. Крім вдосконалення мовної практики діти навчаються навикам розгортання наметового містечка, в якому вони будуть відпочивали, варили  та їсти юшку та змагалися у різних видах спорту.

31.05.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами закладів освіти

 

 

Вшанували юну інтелектуальну, творчу та спортивну еліту Ізяславщини

 

30 травня до Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», задля відзначення обдарованої учнівської молоді Ізяславщини, які стали переможцями та призерами обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  Малої академії наук України, обласних учнівських олімпіад, обласних та Всеукраїнських творчих конкурсів та спортивних змагань у 2017 році, завітали: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керуючий справами районної ради Леся Божко, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, заступник голови райкому профспілки працівників освіти Тетяна Лех.

Відкриваючи свято вшанування юних талантів «Зоряний Олімп Ізяславщини 2017» начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації  Валентина Пилипчук наголосила, що сьогодні ми в черговий раз переконались, що кожна дитина неповторна. «Дитина приходить у світ, щоб творити своє життя, знайти себе: хтось  здібний до музики, хтось – до образотворчого мистецтва, хтось – до математики. Стільки дітей – стільки здібностей», - зазначила Валентина Віталіївна. Крім того, що вона повідомила, що лише за результатами обласного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад  серед 20 районів області  Ізяславщина  посіла друге  місце, Ізяславське районне наукове товариство  МАН серед товариств області вибороло третє місце.

Вітаючи учасників святкового зібрання заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко сказав: «Сьогодні залучення дітей до участі в предметних олімпіадах, спортивних турнірах, конкурсах є одним із методів творчого, інтелектуального розвитку дітей, виховання їх у дусі патріотизму і демократичних цінностей. Протягом 2016-2017 навчального року чимало юних дослідників закладів освіти району мали можливість спробувати себе у науковому пошуку, побачити результати власних досліджень, позмагатися із рівними, відчути радість від успіхів різних випробуваннях». Володимир Борисович вручив дипломи та грамоти призерам та переможцям обласних олімпіад, конкуру-захисту наукових робіт МАН, творчих конкурсів у номінації «Інтелектуальна та академічна надія».

У номінації «Творчість» дипломи та грамоти призерам та переможцям обласних та всеукраїнських конкурсів з числа учнів закладів освіти району  вручила керуюча справами виконавчого апарату районної ради Леся Божко. Зокрема Леся Володимирівна наголосила: «Адже саме творчі конкурси допомагають обдарованим дітям розкрити свої здібності, виховати самостійність, наполегливість та вміння формувати й відстоювати власну думку. Своїм прикладом таке молоде покоління формує громадянську позицію учнів, надихаючи інших до науково-дослідницької та експериментальної роботи. Сподіваюся, що з кожним роком талановитих дітей на Хмельниччині буде більше, а потенціал області буде рости». 

Під час заходу було відзначено тих дітей, які приймали активну участь у громадському житті своїх навчальних закладів. Їм Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук вручила відзнаки у номінації «Лідер». Вітаючи номінантів, Валентина Іванівна підкреслила вагомість здобутків молодих лідерів та побажала їм втілити свої сміливі задуми у майбутньому на благо держави.  

Завідувачем сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталієм Ткачуком у номінації «Юні олімпійці» було вручено відзнаки відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації членам районної команди із волейболу, які здобули у фіналі  обласної Спартакіади  школярів перше місце та захищали честь Хмельниччини в ході Чемпіонату України, де увійшли до десятки кращих команд України.

Звичайно під час свята  було відзначено і тих, завдяки наполегливій  творчій праця яких, учні досягнули вершин успіху – їх педагогам та наставникам. Заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Левченком  та керуючим справами виконавчого апарату районної ради Лесею Божко було вручено грамоти районної державної адміністрації та районної ради. Відзнаки Ізяславської міської ради  педагогам вручила Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Великій групі педагогічних працівників району, вихованці яких стали переможцями та призерами олімпіад, конкурсів, змагань було вручено  начальникам відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентиною Пилипчук.

Від імені райкому профспілки працівників освіти Ізяславського району заступник голови райкому Тетяна Лех вручила грошові премії призерам олімпіад та конкурсів, батьки яких є членами профспілкової організації.

Святкову атмосферу під час святкового дійства  підтримували солісти та творчі колективи Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва.

Українська держава сьогодні як ніколи маж нагальну потребу у таких талановитих молодих людях, які є силою, що змінить та виведе нашу державу на новий рівень розвитку.

30.05.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

У закладах освіти району пролунав останній дзвоник

 

26 травня у всіх загальноосвітніх навчальних закладах Ізяславщини  продзвеніли останні дзвоники, сповістивши школярів  про закінчення 2016/2017 навчального року. 

Для одинадцятикласників району останній дзвінок прозвучав прощальним передзвоном та стартом до нового етапу їхнього життя.

Учні, вчителі, батьки заполонили сьогодні всі шкільні подвір’я, аби разом провести у доросле життя випускників та привітати із початком канікул молодше покоління школярів.

За сталою доброю традицією керівники району цього дня відвідали навчальні заклади, аби сказати своє напутнє слово випускникам, подякувати їх наставникам та батькам за виховання молодого, перспективного покоління рідного  Ізяславського краю. Зокрема, голова районної державної адміністрації Борис Яцков завітав до Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко вітав зі святом останнього дзвоника учнів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія», голова районної державної ради Сергій Шлегель був почесним гостем Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Також до закладів освіти району завітали сільські голови, депутати рад різних рівнів, громадські активісти.

Посадовці та гості щиро подякували усім вчителям за їх нелегку роботу, привітали учнів із закінченням навчального року та висловили найкращі сподівання щодо світлого та мирного майбутнього нинішніх випускників.

«Сьогоднішнє свято – особливе. Адже останній дзвоник сповіщає про те, що ви, дорогі діти, піднялися ще на одну, вищу,  сходину свого життя. Останній дзвоник нагадує, що розпочалася  чудова пора для дітей – літні канікули. Пора відпочинку, мандрівок, зустрічей із цікавими людьми», - наголошували у своїх виступах гості та бажали, щоб 1 вересня всі прийшли до школи дружніми, життєрадісними, готовими до нових звершень та до здобуття нових знань.

Під час свят Останнього Дзвоника від імені координаційної групи по питаннях призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців при Ізяславській районній державній адміністрації та представництва волонтерських організацій району  учнівським та педагогічних колективам закладів освіти району було вручено Подяки за активну благодійну волонтерську діяльність, неоціненну допомогу й підтримку у зміцненні та становленні Збройних Сил України. Крім того найактивнішим волонтерам з числа учнів та педагогів було вручено відзнаку «Волонтер Ізяславщини «За покликом серця».

Останній дзвоник  лунав над районом і його дзвін сповіщав про щасливу долю та мир.

ФОТОКОЛАЖ Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія»

ФОТОКОЛАЖ Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука

ФОТОКОЛАЖ Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

26.05.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Розпочалась основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року

 

23 травня проведенням тестування з української мови і літератури розпочалась основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року.

Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк у якості громадських спостерігачів взяли участь у процедурі Зовнішнього незалежного оцінювання знань 2017 року у пунктах тестування № 107 (Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5, гімназія» ім.О.Кушнірука) та №108 (Ізяславський НВК ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія», де проходило ЗНО з української мови та літератури.

Посадовці поспілкувались із відповідальними за пункти тестування, із уповноваженими особами Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, із персоналом пункту тестування та особами, які виявили бажання задавати ЗНО.

У тестуванні взяли участь як випускники 2017 року, яким результат зараховуватиметься як державна підсумкова атестація, так і випускники загальноосвітніх навчальних закладів минулих років.

Загалом програма проведення зовнішнього оцінювання включає у себе тестування з 12 тестових предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, фізики, хімії та п’яти іноземних мов - англійської, німецької, французької, іспанської та російської.

Сесію тестування розпочало проведення ЗНО з української мови і завершить тестування з хімії, що відбудеться 16 червня.

У 2017 році в Ізяславі проходитиме лише ЗНО з української мови та літератури для жителів Ізяславського та Білогірського районів. Інші предмети учасники складатимуть у пунктах тестування міст Шепетівка та Хмельницький.

Ті учасники ЗНО, які з об'єктивних причин не зможуть взяти участь в основній сесії тестування, зможуть скласти тести під час додаткової сесії. Також у додатковій сесії ЗНО зможуть взяти участь учасники АТО та особи, які проживають на окупованій території і не мали змоги зареєструватися в основний період.

Результати зовнішнього оцінювання будуть визначені у двох шкалах: критеріальною шкалою від 1 до 12 балів, що застосовуватимуться для визначення бала державної підсумкової атестації з предмета та рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів, що буде застосовуватись абітурієнтами при вступі до вищих навчальних закладів.

Дати оприлюднення результатів залежать від складності перевірки і кількості учасників ЗНО з певного предмета, і коливатимуться від 12 до 25 календарних днів.

Вступна кампанія 2017 року розпочнеться після визначення результатів ЗНО - 12 липня.

У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату тестування з певного навчального предмета, учасник ЗНО матиме право подати відповідну апеляційну заяву, розгляд якої здійснюватиметься протягом п’ятнадцяти календарних днів з дня її надходження.

ФОТОКОЛАЖ

23.05.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Міжнародний день біорізноманіття у НПП «Мале Полісся»

 

З метою підвищення поінформованості людей планети стосовно питань збереження біорізноманіття Генеральна Асамблея ООН на 55 сесії у 2000 році проголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття на честь прийняття тексту Конвенції про біорізноманіття.

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття: "Біорізноманіття та сталий туризм". Тема обрана у зв'язку із проголошенням Генеральною Асамблеєю ООН 2017 року Міжнародним роком сталого туризму.

Саме тому, 22 травня фахівець з екологічної освіти НПП «Мале Полісся» Кратасюк Н.В. спільно із вчителем географії Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.П. Онищука, гімназія" Ящук Т.В. провели інформаційно-пізнавальні заняття для учнів 8 та 10 класів. Дані заняття були організовані з метою звернення уваги учнівської молоді на актуальні питання збереження і невиснажливого використання біорізноманіття у контексті розвитку туризму та зменшення негативного впливу туризму на біорізноманіття і довкілля (екотуризм, агротуризм, оздоровчий туризм тощо), через що підтримка біорізноманіття є обов'язковою умовою в організації туристичної діяльності.

Їх гармонійний розвиток і співіснування на взаємовигідній основі передбачає отримання вигод від туризму для покращення стану біорізноманіття для розвитку туризму.

Національний природний парк «Мале Полісся» закликає громадськість зробити свій внесок у справу збереження біорізноманіття нашого краю.

22.05.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

В Ізяславському НВК № 2 відбулось шкільне свято «Зоряний Олімп»

 

Добігає до завершення 2016/2017 навчальний рік. Наступає час для осмислення прожитого за цей час та підведення підсумків у кожному навчальному закладі.

20 травня в Ізяславському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2, гімназія» імені О.Кушнірука відбулось свято «Зоряний Олімп», як підсумок  роботи закладу із талановитими дітьми протягом 2016/2017 навчального року. Під час заходу пролунало чимало  вітань та побажань учням, педагогам-наставникам та батькам. У ході свята було відзначено: учнів-переможців та призерів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, переможців і призерів районного та обласного етапів конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук, переможців Всеукраїнських конкурсів знавців української мови, учасників інтерактивних конкурсів «Колосок», «Веселий колосок», «Кенгуру», «Гринвіч», «Соняшник», «Бобер», «Левеня», конкурсу на он-лайн платформі «Математика в інтерактивній формі», призери районного конкурсу патріотичної пісні, учасники вокальної групи, переможці в конкурсах малюнків, призери обласного етапу Всеукраїнського конкурсу КВН ЮІР-2017, команда КВН "Молодь онлайн", переможці районних змагань з баскетболу (збірна команда), переможці районних змагань з волейболу (хлопці, збірна команда), призери обласних змагань, члени військово-патріотичного клубу "Каскад". У номінації "Педагогічний Олімп"  було відзначено 20 вчителів. У номінації "Батьківський Олімп" було відзначено 8 батьків.

У святковому заході взяли участь голова районної ради Сергій Вадимович Шлегель,  голова правління ГО "Волонтери Ізяславщини" Василь Кузьмович Тележинський. Вони, відповідно рішенням правління громадської організації  вручили навчальному закладу посвідчення про  присвоєння статусу "Школа-лідер волонтерського руху". Також 35 найактивнішим учням-волонтерам школи вручили посвідчення волонтерів та пам’ятний значок, а директору Роману Демчуку - орден "Герб України".

ФОТОКОЛАЖ

22.05.2017 р.

За матеріалами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, гімназія» ім.О.Кушнірука

18 травня – День вишиванки

 

 

Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня.  Цьогоріч день вишиванки припадає на 18 травня. У цей день українці вдягають вишиванки на роботу, навчання або просто прогулюються вулицями своїх міст. Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.

Ідея зародилася у 2006 році і належить одній із студенток Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Її надихнув одногрупник, який завжди ходив на пари у вишиванках. Тоді Воронюк запропонувала одногрупникам і студентам вибрати день і прийти усім у вишиванках. Спочатку ініціативу підтримали кілька десятків студентів і викладачів, але пізніше свято розрісся до всеукраїнських масштабів. У 2011 році був встановлений рекорд за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На центральній площі Чернівців зібралося чотири тисячі людей у вишиванках. У 2015 році з'явилася акція "Подаруй вишиванку захиснику", в якій взяли участь 38 країн світу. Вишиванки передавали бійцям АТО, які беруть участь в бойових діях в Донбасі.

Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, але й оберегом. Символи та кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Традиційно вишивали дівчата, які готували собі посаг, збираючи його в спеціальну скриню. Небагата дівчина могла похвалитися 30-40 сорочками, середнього достатку – 50-70, а багаті – 100. Сорочку для дитини вишивала мама або бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом. У ХІХ столітті Іван Франко почав носити вишиванку з піджаком, привертаючи увагу незвичайним поєднанням і зробивши його популярним. У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишиванок, після чого в Європі почався бум української вишивки, а в самій Україні почалися перші наукові вивчення вишиванки. На даний момент фрагменти української вишивки використовують багато відомих дизайнери, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana.

 

 

 

 

 

ФОТОЗВІТ про день вишиванки на Ізяславщині

18.05.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Визначено кращих юних правознавців Хмельницької області

 

18 травня, у Міжнародний День вишиванки, за ініціативи Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області та Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації було проведено правову вікторину для десятикласників загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької області.

Конкурс проходив у декілька етапів: перший - це подача заявок учнями та визначення кращих шляхом проведення попереднього засідання журі; другий – це змагання серед школярів.

Кращих серед кращих визначало компетентне журі у складі: начальника Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області (голова конкурсної комісії) Віктора Худняка; начальника управління реєстрації нормативно-правових актів,  правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Зоряни Давидчук; головного спеціаліста відділу професійної освіти та виховної роботи управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Ольги Поліщук.

З привітальним словом та найкращими побажаннями до усіх конкурсантів звернувся Віктор Худняк:  «Сьогодні професія юриста є престижною та охоплює широкий спектр спеціальностей: від адвоката до судді, від прокурора до нотаріуса. Сподіваюся, що лави спеціалістів у галузі права зовсім скоро поповняться наполегливою, цілеспрямованою, амбіційною та розумною молоддю».

Ізяславщину на конкурсі представляли – учениця Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 Вікторія Кучерук та учениця Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука Марія Яцкова.

Правова вікторина проводилася за нестандартною схемою у формі гри, що включала в себе різні конкурсні випробування - правовий кросворд, фотозапитання,  пантоміма тощо.

За результатами пройдених етапів із понад 80 учасників конкурсу у фінал потрапило 3 учасники, які і позмагалися за статус «Юний правознавець».

Після тривалої напруженої боротьби між фіналістами місця розподілилися таким чином:

І місце – Попова Ярослава, учениця Шепетівського НВК №1;

ІІ місце – Музика Вероніка, учениця Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ст.»;

ІІІ місце – Постанюк Марина, учениця Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки.

За високі досягнення конкурсанти були нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів відповідно та цінними подарунками.

Також, подяками були відзначені півфіналісти вікторини: учениця Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Кучерук Вікторія та учениця СЗОШ №27 ім. Д.Іваха Мейко Ольга.

ФОТОКОЛАЖ

18.05.2017 р.

За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області

 та Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації

 В Коминах відбулось родинно-шкільне свято «Шануймо матерів»

12 травня в приміщенні Коминського НВК «ЗОШ І ст.- д/с» відбулося родинно-шкільне свято «Шануймо матерів». Дошкільна група разом з першокласниками та директором НВК Колосінською Н.О. підготували святкову програму: щирі слова-привітання, пісні та вірші про маму, про її роботящі руки, любляче серце, ніжність та чуйність, турботу та дбайливість.

Окрасою свята стали вірші у виконанні директора школи «Телеграми» та «Жіноча доля».

До сліз зворушила присутніх пісня «Ой, чого ти, мамо, посивіла рано?» у виконанні учасника АТО Решетніка Григорія Феофановича (він же дідусь дошкільнят Васі і Назара) та сільського бібліотекаря Холодюк Ольги Володимирівни (тітки дошкільняти Машеньки).

Гарний веселий настрій подарували присутнім всі вихованки школи (від найменших до четвертокласниць) танцем «Дівчина-весна».

Всіх дорослих об’єднала та повернула в дитинство пісня. Тісним дружнім колом заспівали віночок пісень про маму: про те, як любить, береже, турбується, а коли потрібно б’є та лає. Адже без цього не може бути народної педагогіки!

На завершення свята діти подарували весняні квіти всім присутнім жінкам.

Глядачі залишали навчальний заклад із піднесеним настроєм, світлими спогадами та щасливими заплаканими очима.

ФОТОКОЛАЖ

13.05.2017 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

В Ізяславі відбувся молодіжний флеш-моб «Україна – це Європа»

 

Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство.  Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і, зрозуміло, талановитими людьми.

Україна є частиною Європи. Європа – це велика міцна родина, об’єднання прогресивних, демократичних держав. Європейці поєднані спільною ідеєю процвітання та миру.

12 травня на площі Героїв Майдану міста Ізяслав з нагоди відзначення Дня Європи було проведено молодіжний флеш-моб «Україна – це Європа!».

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

Щорічне відзначення згаданого заходу, враховуючи стратегічний курс   України    на    європейську інтеграцію, у  нашій державі започатковано  Указом Президента України № 339 від 19 квітня 2003 року, яким встановлено дату святкування в Україні Дня Європи.

Проведений флеш-моб у черговий раз нагадав  усім його учасникам та глядачам, які були присутні на заході,  що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. І ми – частина Європи.

Цього року відзначення  Дня  Європи було вирішено відзначити під час проведення найбільшого європейського пісенного свята «Євробачення 2017». Також  святкування співпали у часі із прийняттям рішення про надання Україні безвізового режиму із країнами Євросоюзу.

Ведучими заходу було наголошено, що у День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне  майбутнє! День Європи, разом з єдиною валютою – євро, прапором і гімном, є символом Європейського Союзу як політичної сили. День Європи – це також хороша нагода познайомитися з різними країнами, їх культурою, побутом, багатовіковою історією.

З нагоди Дня Європи учнівська молодь закладів освіти міста Ізяслав здійснила коротку подорож країнами Європи, склавши велике панно із  державних прапорів 48  країн, які територіально розташовані або відносяться до європейського континенту. Під час виконання гімну Євросоюзу «Ода до радості», учасники  флеш-мобу перетворили панно із прапорів країн Європи у великий Державний Прапор України та розгорнули на площі прапор Європейського Союзу  - синє полотнище з 12 жовтими зірками, які утворюють коло посередині.

На тлі блакитного неба Західного світу зірки символізують народи Європи в колі, знаку єдності. Число зірок є незмінним, рівним дванадцяти. Це число символізує досконалість і повноту.

В офіційному поясненні до рішення Комітету міністрів Ради Європи від 9 грудня 1955 р. щодо прийняття прапора говориться: «Як дванадцять знаків зодіаку представляють весь Всесвіт, так дванадцять золотих зірок представляють всі народи Європи, і ті, які все ще не можуть брати участі у побудові Європи в єдності і мирі».

Як символ прагнення українців жити у мирі і злагоді із усім світом дітьми Ізяславщини в небо було випущено білих голубів.

Із вітальним словом до учасників флеш-мобу звернувся голова районної державної адміністрації Борис Яцков. Вітаючи учасників та гостей заходу, він наголосив, що рішення про безвіз для українців – це вагомий результат реформ, що відбуваються в державі останні три роки і які перетворять Україну на самодостатню європейську державу, на державу, якою буде пишатись кожен, на державу, де молодь буде будувати своє щасливе життя.

«Ми йдемо непростим шляхом боротьби із російським агресором за власний вибір, за незалежність та суверенітет, – зазначив Борис Яцков, та підкреслив вагому, виважену позицію Президента України Петра Порошенка: «Сьогодні саме ми, українці, захищаємо Європу від варварства, тиранії, тероризму, агресії, мілітаризму, які нависли над всім нашим континентом».

Безвіз для України – можливість українцям перетинати кордони держави до країн Європейського Союзу за спрощеною процедурою та відкриті нові перспективи для соціально-економічних, культурних контактів та дружніх обмінів для розвитку країни. Відтепер перед громадянами відкритий вільний вибір країн для подорожі, обміну досвідом у галузях науки, культури, промисловості.

Керівник  подякував усім, хто організував сьогоднішній захід, та тим, хто прийшов поглянути на нього. Також Борис Олександрович наголосив, що флеш-моб у черговий раз підтвердив підтримку громадянами України ідеї європейських цінностей та стандартів й зазначив, що лише спільними зусиллями, наполегливістю ми побудуємо процвітаючу європейську  Україну.

Діти вручили голові районної державної адміністрації  прапорці України та Європейського Союзу.

У ході заходу лунали пісні про Україну, про мир у виконанні аматорів сцени закладів освіти Ізяславського району.

Завершився флеш-моб веселим танцювальним колом за участю усіх його учасників під пісні українських естрадних виконавців та скандуванням гасла – «Україна – це Європа».

ФОТОКОЛАЖ

12.05.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Ізяславчани увійшли в десятку найкращих команд з волейболу серед школярів в Україні

 

В Ізяславському районі щорічно проводяться змагання з різних видів спорту. Особливе місце серед них займають змагання спартакіади школярів Хмельницької області. 

Спартакіада проводиться з метою збереження та зміцнення здоров’я, розвитку фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовки учнівської молоді, активізації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в загальноосвітніх навчальних закладах, масового залучення учнівської молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом, популяризації видів спорту в системі освіти області.

Спочатку проводяться змагання районного рівня, далі – зональні міжрайонні і фінальні, у яких визначається переможець області. Цьогоріч слід відзначити змагання Спартакіади з волейболу. Гравці команди Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст. під керівництвом тренера Лобачука Михайла Миколайовича стали переможцями у районних змаганнях, зональних і, нарешті, здобули перемогу у фіналі обласної спартакіади школярів у м.Хмельницький, виборовши шанс представляти нашу область в чемпіонаті України з волейболу серед команд юнаків загальноосвітніх навчальних закладів, який відбувся 5-8 травня в м.Київ.

Звісна річ, для участі у змаганнях такого рівня команді потрібно було придбати нову форму та м’ячі. Спонсорами у придбанні цих речей виступили керуючий відділенням ТОВ компанії «Укрелітагро» Володимир Корнійчук та Мислятинський сільський голова Ірина Гордієнко.

03 травня на території Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулось урочисте вручення нової форми, м’ячів та наколінників юним спортсменам. З привітальним словом, щирими побажаннями перемог у спорті та в житті до учнів та тренера звернулись начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентина Пилипчук, Мислятинський сільський голова Ірина Гордієнко, керуючий відділенням ТОВ компанії «Укрелітагро» Володимир Корнійчук. Задоволені такими подарунками спортсмени одразу ж приміряли нову форму, подякували спонсорам за їхню підтримку та з натхненням вирушили готуватись до найважливіших у їхньому житті, на той момент, змагань.

5 травня спортсмени прибули у м.Київ захищати честь Хмельницької області. У фінальних змаганнях взяли участь команди з 24 областей України. Наші юні спортсмени у напруженій боротьбі протягом трьох ігрових днів вибороли 8 місце, увійшовши в десятку найкращих команд з волейболу серед школярів в Україні.

Участь у Чемпіонаті України – найвище досягнення для наших учнів у цьому виді спорту за останні кілька десятків років.

ФОТОКОЛАЖ

10.05.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Заходи із відзначення Дня пам´яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Європі в Ізяславському районі

(матеріал оновлюється)

        

У рамках відзначення Дня пам’яті та примирення та 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі в населених пунктах району, в закладах освіти та культури відбулось чимало цікавих та змістовних заходів.

Білівська сільська рада

Білотинська сільська рада

Клубівська сільська рада

Кунівська сільська рада

Ліщанська сільська рада

Лютарська сільська рада

Плужненська сільська рада

Сахновецька сільська рада

Тишевицька сільська рада

Щуровецька сільська рада

10.05.2017 р.

 

Відбувся весняний кубок району з футболу

 

Вслід за Чемпіонатом району з футзалу,  сектор молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації організував кубок району з футболу. У цих спортивних змаганнях цьогоріч перемогу  виборювали  7 команд, які були поділені на дві групи.  Група А: с.Путринці, м.Ізяслав "Харчомаш, с.Ліщани "Агро-Інвест". Група Б: с.Михнів, с.Білогородка, м.Ізяслав "ІВК 31", с.Теліжинці "Камчатка". У групових матчах точилася безкомпромісна боротьба. Особливо цікавою була гра між командами  с.Михнів та с.Білогородка .  Градус поєдинку ще до початку матчу обіцяв бути високим, адже зустрічалися два сусідні села.

Після групових матчів до фіналу вийшли команди м.Ізяслав "Харчомаш" та с.Теліжинці "Камчатка". До фіналу команди пройшли різний шлях. Команда з м.Ізяслава  зіграла тільки 2 матчі, а команда «Камчатка» –  3 матчі. Матч команди розпочали з обережних атак. Хорошу гру показали футболісти обох команд. А на 10 хвилині матчу неузгодженістю між захисниками команди "Харчомаш" скористався гравець з с.Теліжинці та переграв голкіпера. Після пропущеного голу ізяславські  футболісти дещо активізувалися і почали гостро атакувати. Загалом перший тайм прошов у рівній боротьбі.

Під час другого тайму в одній з контратак футболісти с.Теліжинці подвоїли рахунок і перемогли. Матч пройшов у напруженій боротьбі на кожному клаптику футбольного поля, було багато зупинок через порушення, арбітр матчу показав 4  жовтих карток.

У  неділю вболівальники побачили неперевершений футбол.

Завідувач сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук нагородив переможців та призерів  кубком та  грамотами. Після нагородження всі залишилися задоволені тим святом, яке подарували футболісти на полі.

ФОТОКОЛАЖ

10.05.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Ізяславщина відзначила 72-гу річницю Перемоги над нацизмом у Європі

 

 

З нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі вулицями Шевченка та Грушевського сотні жителів міста Ізяслав із Державним Прапором України, прапором Ізяславського району, прапором міста Ізяслав, у супроводі народного аматорського ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури пройшли традиційною урочистою Ходою Миру. До неї приєдналися: керівництво районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, ветерани Збройних Сил, ветерани війни в Афганістані, учасники Антитерористичної операції на сході України, учнівська молодь, працівники різних установ, підприємств та організацій, жителі та гості міста. За час ходи до неї постійно приєднувались все нові та нові учасники.

Завершилась Хода Миру у Парку Слави міста Ізяслав, де відбувся мітинг-реквієм «Пам’ятаємо! Перемагаємо!».

ФОТОКОЛАЖ

 

В Ізяславському міському Парку Слави на меморіалі воїнам-визволителям відбувся традиційний мітинг-реквієм «Пам’ятаємо! Перемагаємо!».

Урочисте зібрання відкрила Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. У своєму вступному слові Валентина Іванівна наголосила, що Перемога 1945 року  була, є й буде наша спільна перемога!

Учасників святкового зібрання із Днем Перемоги привітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, учениця Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» Дарина Петрученко. Вони привітали усіх із Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Також виступаючими було зазначено, що в травні 1945-го року встановлено довгоочікуваний мир в Європі. Крім традиційного для нас Дня перемоги над нацизмом у Європі Україна вже декілька років спільно із європейськими країнами відзначає також День пам’яті та примирення. Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює звичне державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ще в березні 39-го українці Закарпаття першими на нашій землі відчули смертельний подих майбутньої трагедії. А у вересні того ж року, вже по інший бік від Карпат, понад сто тисяч українців вступили у нерівний двобій з вермахтом у складі Війська Польського.

З Україною пов’язані вирішальні та найзапекліші баталії на радянсько-німецькому фронті. Тоді на нашій території було проведено 29 із сімдесяти шести операцій Другої світової війни.

Українці воювали в Червоній армії, в радянських партизанських з’єднаннях, в лавах опору європейських країн; у складі канадської, американської, австралійської, британської та інших армій.

А ще десятки мільйонів працювали в тилу. Все це хай затямлять ті, хто хоче применшити роль України у антигітлерівській коаліції і у звільненні від нацистської чуми всієї Європи.

Присутні вшанували хвилину мовчання пам'ять усіх жертв Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали гірлянди, вінки, квіти до братської могили воїнів-визволителів та до меморіальних плит із іменами загиблих в роки Другої світової війни  уродженців міста Ізяслав.

ФОТОКОЛАЖ

 

Далі заходи перемістились на майданчик біля пам’ятного знака 900-річчю міста Ізяслав. Тут розгорнули свої інформаційні виставки районна громадська організація ветеранів війни в Афганістані та волонтерські групи району. Ветерани війни в Афганістані пропонували також бажаючим проявити свої навики із неповного збирання-розбирання автомата Калашникова. Усі бажаючі змогли скуштували козацького кулешу та юшки від членів громадської організації «Ізяславське козацьке товариство», солдатської каші із польової кухні від колективу Замкової виправної колонії № 58.

За ініціативи районної ветеранської організації та за сприяння колективу Плужненського професійного аграрного ліцею було організовано частування для ветеранів Другої світової війни та ветеранського активу району.

ФОТОКОЛАЖ

09.05.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

У пам'ять тих, хто не повернувся із полів Другої світової війни

 

 

Все далі відходять від нас у часі події Другої світової війни, яка принесла незліченного горя, засіяла землю розпачем та бідою, змінила  історію народів світу. Вшануванню пам’яті тих, хто пройшов горнило війни, був присвячений тематичний захід «Шлях до ПЕРЕМОГИ», що відбувся 5 травня в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

«Людська пам'ять. Вона як і все на світі має свої межі. Людина може забути щось, однак усі не можуть забути все.  У вир лихоліття Другої світової війни було втягнуто 67 держав, 80 відсотків населення земної кулі. За шість довгих років війна пронеслася над величезними територіями Європи, Азії, Африки, охопила простори всіх океанів. У вогнищі війни загинуло близько 60 мільйонів осіб, не рахуючи поранених і тих, хто пропав безвісти», - про це наголосили під час заходу його ведучі, вихованці будинку творчості - Дарина Петрученко та Владислав Стеблецький.

Вихованці  Ізяславського районного будинку творчості разом із своїми педагогами-наставниками підготували тематичну змістовну та цікаву концертну програму. Із своїм творчим доробком у вокальному, хореографічному та драматичному жанрах продемонстрували вихованці Будинку творчості  Олена Мармура, Ірина Миколайчук, Даша Біляєва, Вікторія Личик, Лідія Тимощук, Жанна Демкіна, Едуард Мішак, члени хореографічного колективу «Престиж», викладачі Світлана Захарчук, Анастасія Бухонко, Вікторія Власюк.

День пам’яті та примирення, а також День перемоги над нацизмом в Європі – свята зі сльозами на очах, це свята радісні  і водночас гіркі. Радісні, тому, що принесли на нашу землю мир, гірке - бо ціна цієї радості -  життя мільйонів людей. Це означає, що пам'ять народна жива, що  подвиг загиблих – не забутий.

ФОТОКОЛАЖ

05.05.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного

будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»

Відбулось засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

05 травня в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулось розширене засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації. Засідання провела начальник відділу Валентина Пилипчук. У засіданні взяли участь керівники загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних закладів освіти Ізяславського району, працівники районного методичного кабінету.

На порядок денний було винесено наступні питання:

1. Виконання рішень колегії відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації від 30 грудня 2014 року «Про стан результативності  методичної роботи в закладах освіти району». Доповідач - завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Румянцева.

2. Про підсумки проведення ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад  з базових дисциплін у 2016/2017 навчальному році. Доповідач – методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Верцінська.

3. Здійснення медико-педагогічного контролю у загальноосвітніх та дошкільних закладах освіти району. Доповідач – методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Антонюк.

4. Оздоровлення та відпочинок школярів району влітку 2017 року. Доповідач – завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук.

5. Підсумки організації інклюзивного навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів району. Доповідач – завідувач районною психолого-медико-педагогічною комісією Світлана Гнатюк.

6. Про підсумки атестації педагогічних працівників району у 2017 році. Доповідач – методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Жанна Сугоняко.        

05.05.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Засідання районної ради лідерів учнівського самоврядування

 

28 квітня на базі Ізяславського районного будинку творчості відбулося засідання районної ради лідерів учнівського самоврядування. Директор будинку творчості Кушнірук С.В.  привітала лідерів та вручила грамоти Гаврилюк Дар’ї (Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), Березній Анастасії (Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука)   за активну громадянську позицію  та гідне представлення на районних, обласних зібраннях обласної ради старшокласників.

Команда з Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука в складі 5 учнів 10-го класу - Нетечи Максима, Пастух Марії,  Чайківської Руслани, Маняк Анни, Мєхонкіна Богдана  поділилася своїми враженнями щодо участі у Всеукраїнській патріотичній акції 5 Потяг Єднання України «Труханівська Січ». З 9 по 24 березня в ході подорожі представники з 15 областей ознайомились з історією та видатними пам’ятками 16 міст України, вшанували пам’ять Небесної Сотні, загиблих  воїнів АТО, спілкувались з молоддю та місцевими органами самоврядування. Від подорожі залишились неймовірні враження, багато нових друзів. Діти зрозуміли важливість своєї місії: відчули себе справжніми патріотами, навчились не боятись та долати труднощі, нести відповідальність за свої вчинки, не бути байдужими, вміти відстоювати свою точку зору.

Під час засідання лідери загальноосвітніх шкіл району склали план дій щодо реалізації проектів у 2017 році, провели соціологічне опитування жителів міста «Екологія рідного міста», розпочали  оформлювати інформаційно-просвітницький плакат «Обережно, сказ!».  Всі питання плану роботи вирішували у формі гри, внаслідок якої наші експерти  відзначили найактивніших, серед яких і відбулися вибори нового голови районної ради лідерів учнівського самоврядування. Головою стала Міщук Богдана (учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст.).  До присутніх звернулася Гаврилюк Д., яка три роки посідала посаду голови РРЛУС. Дар’я привітала та передала свої обов’язки новообраній Богдані, а присутні побажали попередній голові Ради удачі, успішно здати ЗНО та здійснити свої мрії.

Усі роз’їхалися з бажанням найближчим часом здійснити екскурсійну поїзду до міста Львова.

ФОТОКОЛАЖ

03.05.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Відбувся День відкритих дверей «Використання матеріально-технічної бази навчальних кабінетів  для задоволення освітніх потреб учнів»

 

На базі опорного навчального закладу - Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» 27 квітня відбувся День відкритих дверей «Використання матеріально-технічної бази навчальних кабінетів для задоволення освітніх потреб учнів».

У Дні відкритих дверей взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентина Пилипчук, окремі депутати Ізяславської районної ради, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, сільські голови Ізяславського району, керівники ряду структурних підрозділів районної державної адміністрації та районних структур центральних органів влади.

Захід розпочався із представлення навчального закладу, який провели учнівський актив та  директор опорного навчального закладу Любов Бізюк.

Далі гості побували на занятті військово-патріотичного гуртка «Джура», яке провів вчитель фізичної культури Володимир Слобоженюк. На занятті  діти продемонстрували окремі елементи військово-патріотичної гри «Джура», навики  роботи із туристичним спорядженням та інвентарем.

Далі учасники Дня відкритих дверей відвідали уроки, на яких педагогами було продемонстровано фрагменти використання різноманітних форм і методів формування інформаційно-комунікаційної компетентності учнів на уроках. Зокрема учасниками відвідано уроки: англійської мови, тема - «Сполучені Шати Америки: Географічне розташування. Культура. Історія» (5-в клас, вчитель Віта Мороз); фізики, тема - «Визначення густини твердого тіла методом гідростатичного зважування» (7-Б клас, вчитель Василь Онищук); біології, тема - «Різноманітність грибів. Цвілеві гриби» (6-Б клас, вчитель Олена Рабчевська); інформатики, тема: «Алгоритми і програми» (5-Б клас, вчитель Світлана Кудрей). Під час уроків вчителями було використане різноманітне навчальне обладнання, яке було придбане для зміцнення матеріально-навчальної бази опорного закладу.

Крім того присутні на Дні відкритих дверей відвідали музей асоціації «Талант+талант», у якому зібрані творчі напрацювання та досягнення як учнів, так і педагогічних рівнів навчального закладу.

Підсумки Дня відкритих дверей відбулися у ході засідання «круглого столу». Під час засідання директор закладу Любов Бізюк розповіла  присутнім про навчально-­виховний процес, здобутки і досягнення навчального опорного  закладу та його вихованців.  Любов Сергіївна також зупинилась на питаннях пріоритетів опорної школи, меті і його завданнях, а також поінформувала про діяльність освітнього округу.  Вона  представила увазі гостей модель опорної школи як центру освітнього округу, назвала перспективи профільного навчання, допрофільної підготовки, надання позашкільних та додаткових послуг для опорної школи та малокомплектних шкіл­-філій. Зокрема було зазначено, що для створення належних умов роботи опорного закладу керівництвом райдержадміністрації, районної ради, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, педагогічним колективом і дирекцією закладу було  докладено  багато  зусиль. Не залишилися осторонь і батьки, які завжди допомагають школі. У даний час завершуються роботи із ремонту спортивного залу та роботи  термомодернізації будівлі. 

Підводячи підсумки «круглого столу», заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко подякував усім причетним до створення освітнього округу за плідну співпрацю, а батькам — за виховання гідної зміни і  патріотів України. Він наголосив, що головна мета сучасної української освіти - створити умови для особистісного розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина України, формувати покоління, здатне навчатися впродовж життя, створювати й розвивати цінності громадянського суспільства; сприяти консолідації української нації, інтеграції України в європейський і світовий простір як конкурентоспроможної і процвітаючої держави. Завданням опорної школи є використання, пропаганда й упровадження у практику інших шкіл досягнень психолого-педагогічної науки, вивчення й поширення досвіду кращих учителів самої опорної школи та її філій; допомога органам освіти в організації методичної роботи, у підвищенні кваліфікації й педагогічної майстерності вчителів тощо. «Основним в організації роботи  системи опорних закладів є забезпечення ефективності  використання бюджетних коштів в опорних школах», - сказав Володимир Левченко.

У ході «круглого столу» відбулася змістовна дискусія щодо діяльності опорних закладів освіти, було порушено ряд проблемних питань та окреслено шляхи їх вирішення. Зокрема було наголошено, що науково-методична, матеріально-технічна база, творчий потенціал опорної школи мають ефективно і цілеспрямовано використовуватися для роботи з різними категоріями педагогічних працівників району: директорами і заступниками директорів шкіл, новопризначеними керівниками шкіл, кадровим резервом, вчителями, вихователями, класними керівниками, практичними психологами, бібліотекарями, педагогами-організаторами, з методичним активом (головами методичних об’єднань, керівниками творчих груп, проблемних лабораторій, педагогічних майстерень, шкіл перспективного педагогічного досвіду та ін.). Основною вимогою до опорної школи з будь-якої проблеми є те, що вона має бути зразком функціонування, оптимальної структури внутрішньошкільної методичної роботи, яка покликана забезпечити створення сприятливих умов для постійного професійного росту та самореалізації потенціалу кожного педагога як творчої особистості і як компетентного професіонала.

ФОТОКОЛАЖ

28.04.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Проведено триденні польові заняття з учнями 11 класів Ізяславщини

 

 

Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації №21-н від 24.01.2017 р. «Про проведення триденних польових занять з учнями 11 класів» в період  з 24 по 26 квітня було проведено польові збори з учнями 11 класів загальноосвітніх закладів району. Навчально-польові збори проведено з метою формування готовності молоді до захисту Батьківщини та дій в умовах надзвичайних ситуацій, практичного закріплення знань і навичок з предмета «Захист Вітчизни». Такі збори є своєрідним екзаменом на вправність та мужність для старшокласника.

25 квітня Ізяславським районним військовим комісаріатом спільно з учнями 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст. Ізяславщини були проведені заняття з вогневої підготовки. Понад 120 юнаків закріплювали знання із стрільби з автомата Калашнікова на базі в/ч А-1358 у с.Цвітоха Славутського району. Перед виїздом відбулось шикування школярів на території Ізяславського РВК для проведення інструктажу з правил безпеки під час занять з вогневої підготовки.

Приїхавши на територію військової частини, для додаткового захисту учасники занять отримали каски та бронежилети. Юнаки відпрацьовували вправи зі зброєю, удосконалювали вміння самозахисту, розбирали і збирали автомат Калашникова. Усі навчально-показові вправи виконувались під керівництвом районного військового комісару Ізяславського РВК Сергія  Царука.

Учні успішно склали навчальні нормативи та  за результатами навчально-польових зборів отримали оцінки з предмету «Захист Вітчизни». Юнаки залишали військову частину втомлені від активно проведеного дня, але в гарному та піднесеному настрої.

ФОТОКОЛАЖ

26.04.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Спартакіада школярів з волейболу серед дівчат

 

20 квітня  2017 року на базі Ізяславської ДЮСШ проходили зональні змагання обласної Спартакіади школярів з волейболу серед дівчат 2000 р.н. та молодших. В іграх взяли участь 5 команд загальноосвітніх шкіл: м.Ізяслав, смт.Білогір'я, м.Нетішин, м.Славути та Ганопільської ОТГ. У підсумку перше місце вибороли спортсменки з м.Нетішин, подолавши ізяславчан у фіналі з рахунком 2:0 по партіях. Слід відзначити, що команда з м.Нетішин минулого року виборола 4 місце в Україні серед загальноосвітніх навчальних закладів.

21.04.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Відбувся соціально-благодійний проект «Великодні дзвони»

 

20 квітня у приміщенні Ізяславського будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся щорічний соціально-благодійний проект «Великодні дзвони». Як завжди, організаторами святкового заходу виступили учні Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 на чолі з вчителем предмету «Основи християнської етики» Наталією Савчук.

На святкове дійство було запрошено учнів загальноосвітніх закладів міста Ізяслав, сіл Білеве, Білогородка, Васьківці та Ліщани, та дітей, чиї батьки захищають територіальну цілісність України в зоні проведення АТО, дітей із соціально незахищених категорій.

Під час святкового дійства, яке відкрила директор Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Тетяна Вітрук, звучали великодні вірші, пісні та виступи колективів художньої самодіяльності школи. Юні аматори сцени також представили виставу «Ріпка на новий лад». Вона викликала у всіх присутніх радісний сміх та позитивний настрій на цілий день.

Із вітальним словом до присутніх на святі звернувся перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук. Він щиро подякував організаторам свята за підготовлену цікаву та змістовну програму, а всім присутнім побажав миру, добра та міцного здоров’я. Також Павло Павлович зазначив, що цьогоріч традиційне свято «Великодні дзвони» проходить в рамках районних заходів із відзначення 500-річчя Реформації.

 По завершенню свята всі діти, що були в залі, отримали від організаторів «Великодніх дзвонів» подарунки, які люб’язно надали члени релігійної громади «Слово істини» Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської (п’ятидесятники) (с.Плужне).

ФОТОКОЛАЖ

20.04.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 Зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року

 

Згідно спільного наказу Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти та Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 30 березня 2017 року №33/149-од «Про визначення округів та базових населених пунктів, у яких будуть створені в 2017 році пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Хмельницькій області» відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 31 серпня 2016р року  № 1055 «Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», Порядку використання приміщень навчальних закладів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2015 №85, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2015 р. за №175/26620 (зі змінами, внесеними наказами Міністерства освіти і науки України від 29.12.2015 №1377, від 02.02.2017 №160), з метою формування мережі пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Хмельницькій області визначено округи та базові населені пункти, у яких будуть створені пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Хмельницькій області.

Згідно зазначеного наказу випускники 2017 року закладів освіти Ізяславського району проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року:

- з української мови і літератури, що відбудеться 23 травня 2017 року, в місті Ізяслав;

- з іспанської, німецької, французької мов, що відбудеться 25 травня 2017 року, з російської мови, що відбудеться 06 червня 2017 року, з фізики, що відбудеться 14 червня 2017 року, з хімії, що відбудеться 16 червня 2017 року, в місті Хмельницький;

- з математики, що відбудеться 31 травня 2017 року; з історії України, що відбудеться 02 червня 2017 року; з англійської мови, що відбудеться 29 травня 2017 року; з біології, що відбудеться 08 червня 2017 року; з географії, що відбудеться 12 червня 2017 року, в місті Шепетівка.

19.04.2017 р.

За матеріалами вінницького РЦОЯО та департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації

 

 

 

Відбувся районний семінар-практикум для організаторів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”)

         19 квітня на базі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся районний семінар-практикум для організаторів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) в загальноосвітніх навчальних закладах Ізяславського району «Технології впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в системі освіти”.

         Свій літопис у системі освіти України дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра «Сокіл» («Джура») Українського козацтва розпочала у грудні 2003 року, коли побачив світ наказ Міністерства освіти і науки України № 855. У навчальних закладах Хмельницької області запроваджуватись почала з 2009 року.

         Відкриваючи семінар-практикум, методист районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз зазначила, що в сучасних суспільно-політичних реаліях та умовах зовнішньої агресії з боку Росії, спрямованої на знищення України як самостійної і суверенної держави, національно-патріотичне виховання є пріоритетним питанням. Також Лариса Іванівна підкреслила, що сьогоднішній семінар є унікальною можливістю не тільки зібратись разом, обмінятися досвідом, новими напрацюваннями, досягненнями, а й обговорити наболілі питання та проблеми і окреслити шляхи їх вирішення.

         Національно-патріотичне виховання – це, перш за все щоденна системна робота, що повинна проводитися на рівні закладів освіти. Саме дитячо-юнацька військово-патріотична гра ’’Сокіл” (’’Джура”) надає можливість активно залучати учнівську молодь до заходів, що дають змогу привернути увагу до проблем становлення нашої державності, боротьби за незалежність, відновлення та збереження історичної пам’яті та надбань народу, формуванню у дітей високого сенсу життя, глибокої любові до нації, самовідданого служіння Батьківщині. Усі етапи гри мають на меті показати результати саме такої роботи.

         Також в ході семінару-практикуму неодноразово було зазначено, що основоположною ідеєю гри “Сокіл” (“Джура”) є різнобічний розвиток дитини: у спорті, краєзнавстві, історії на принципах патріотизму та національної самосвідомості. Також було акцентовано увагу учасників заходу на тому, що  змагальний елемент гри на рівні шкільних і районних  етапів є дуже важливим, однак не головним. Ці заходи мають бути направлені на згуртування учасників гри, пробудження духу єдності та братерства, адже філософія гри саме у побратимстві, спочатку у роях, потім у куренях, і т.д.

         У ході семінару учасники у формі “круглого столу” обмінялися пропозиціями щодо активізації впровадження дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

         Під час практичної частини заходу було сформовано групи, які опрацьовували різноманітні ситуаційні завдання.

ФОТОКОЛАЖ

19.04.2017 р.

Відбулося засідання районної психолого-медико-педагогічної комісії

 

18 квітня на базі Ізяславської районної психолого-медико-педагогічної комісії відбулося психолого-медико-педагогічне обстеження та супровід дітей дошкільного та шкільного віку із порушеннями психофізичного розвитку.

У роботі засідання комісії взяли участь  завідувач районної ПМПК, консультанти та районний педіатр.

Метою діагностичного засідання було здійснення психолого-медико-педагогічного супроводу дітей, визначення програм навчання, видів корекційних занять. За підсумками роботи фахівцями комісії було надано консультативну допомогу батькам дітей з порушеннями психофізичного розвитку.

Сьогодні районна ПМПК - це широка консульта­тивна робота з різними групами населення: батьками, дільничними лікарями, вчителями, практичними психологами. Двері консультації відкриті впродовж восьмигодинного робочого дня, куди може зайти кожний, хто потребує інформації про особливості розвитку дитини з різноманітними видами порушень, про визначальне значення адекватної й систематичної корекційної роботи, навчальні заклади та їх наявність у регіоні тощо. Особливо бажаними в консультації є представники сімей, які виховують дітей із важкою патологією. Тут вони можуть отримати про­фесійні поради, як у родинному колі розвивати й виховувати дитину, періодично можуть здійснювати контроль цього процесу, дізнатися про перспективи суспільно-трудової реалізації і т.ін.

Як нещодавно наголосила дружина Президента України Марина Порошенко під час її участі  у роботі триденного тренінгу для близько 120 фахівців психолого-медико-педагогічних консультацій (ПМПК) Хмельницької області, - «На сьогодні інклюзивна освіта – це складова загальної освітньої реформи в Україні, яка надасть можливість всім дітям без винятку отримати якісну і доступну освіту у звичайних школах».

19.04.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Незвична учнівська лінійка в Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. №1

 

Чергова учнівська лінійка в Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, яка відбулася  14 квітня, була дещо незвичною. На неї завітало чимало гостей. Спершу директор навчального закладу Тетяна Вітрук нагадала дітям напередодні вихідних  правила безпечної поведінки, аби уникнути  нещасних випадків  під час святкування Великодня. Потім вона нагородила  грамотами групу учнів, які посіли  призові місця на нещодавніх змаганнях з легкої атлетики, які відбулися у Кам’янці-Подільському.

Ще Тетяна Миколаївна відзначила подяками тих учнів, які взяли найактивнішу участь в акції «Подаруй книгу бібліотеці».

Нарешті, вона надала слово  гостям – голові  громадської організації ветеранів АТО Володимиру Павлюку та ветерану АТО Віктору Патичуку. Гості подякували учням і вчителям школи за активну волонтерську діяльність, регулярну допомогу  нашим військовим, які беруть участь в АТО.

Крім того, вони передали в шкільний музей Прапор України, з яким були на Сході України та інші експонати, запевнивши, що й надалі сприятимуть розширенню експозиції музею і допоможуть  у встановленні  меморіальної дошки  учаснику АТО, випускнику Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Юрію Цісаруку, який хоробро загинув, захищаючи  кордони України. Володимир Павлюк та Віктор Патичук привітали  весь колектив школи  з наступаючим святом  та  подарували квіти дітям, чиї батьки нині беруть участь в АТО.

14.04.2017 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

Наші спортсмени отримали можливість взяти участь і представити нашу область на всеукраїнських змаганнях

 

11-12 квітня 2017 року в м.Хмельницький відбулися фінальні змагання Спартакіади школярів Хмельницької області 2017 року  з волейболу серед юнаків 2000 р.н. та молодші. У змаганнях взяли участь шість команд фіналістів, у тому числі школярі Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст. під керівництвом Лобачука Михайла Миколайовича. Команди  були розділені на дві групи. У перший день змагань наші спортсмени досить легко обіграли своїх одноліток з м.Хмельницький та команду з Городоцького району. З піднесеним настроєм та бажанням перемагати, гравці налаштовувались на головний іспит, який чекав їх на наступний день змагань. Зібравшись з думками та силами, наші спортсмени зійшлися у півфіналі з командою Білогірського району. Як і очікувалось, суперник виявився достойним, але і він не зміг завадити нашим хлопцям потрапити до фіналу. У другому півфіналі зійшлися команди м.Хмельницький та команда Дунаєвецького району. У підсумку спортсмени з м.Дунаєвець перемогли із рахунком 2:0.

  У фіналі зійшлися учні Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст., які є вихованцями Ізяславської ДЮСШ, та команда з Дунаєвець. Ці команди неодноразово зустрічалися у фіналах змагань різного рівня і кінцевий результат був як на користь однієї команди, так і іншої, але на цей раз наші спортсмени виявилися сильнішими. Також чималий внесок до перемоги внесли тренери-викладачі Ізяславської ДЮСШ Кукуріка О.В. та Дукач Д.В., які активно приймали участь у підготовці наших спортсменів.

Виборовши титул чемпіонів, наші спортсмени отримали можливість взяти участь і представити нашу область на всеукраїнських змаганнях, які відбудуться 5-8 травня 2017 року у  м.Київ.

ФОТОКОЛАЖ

14.04.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Відбувся ХІІ традиційний турнір з легкої атлетики

 

06-08 квітня 2017 року у м.Кам’янець-Подільський відбувся ХІІ традиційний турнір з легкої атлетики пам’яті вчителя-методиста Бориса Одінцова та «Відмінника освіти України» В’ячеслава Шмирка. Діти змагалися більш як у десяти видах. У змаганнях прийняли участь двадцять команд з восьми областей.

Змагання  виявилися цікавими та напруженими, тому що  підсумковий результат залежав від виступу останнього учасника. Юні спортсмени Ізяславщини, які представляли Ізяславську ДЮСШ, показали високий рівень технічної та фізичної підготовки. Кращі результати з нашої команди показали вихованці Калашнік Л.В.: Безпалько Микола, Кучерук Вікторія, Громова Олександра, Слісарчук Олена, Бурякова Вікторія, Щорс Данило, які в підсумку змагань отримали 13 медалей: 3 золоті, 3 срібні та 7 бронзових. Близькими до призових місць  були вихованці Довгого І.І. та Мазуренко О.М, але їм трішки не вистачило майстерності.

Після першого дня змагань, дітям була проведена екскурсія керівниками групи містом Кам’янець-Подільський. Діти були задоволеними та враженими від побаченого.

11.04.2017 р.

За матеріалами Ізяславської ДЮСШ 

Діти Ізяславщини відвідали театр у рамках мистецького проекту

 

За сприяння та підтримки голови обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука, управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр імені М.Старицького реалізовує мистецький проект, у рамках якого діти з усіх куточків Хмельниччини знайомляться з історією та сьогоденням театру, творчістю акторів, переглядають вистави.

Такі зустрічі вже відвідали діти з Віньковецького, Красилівського, Хмельницького, Городоцького та Деражнянського районів.

У ході вистав юні глядачі поринули в неймовірну атмосферу, почули цікаві розповіді, доторкнулися до театрального мистецтва. Разом з акторами театру переживали, раділи, співчували, вчилися робити добрі вчинки.

Для глядачів Ізяславщини 11 квітня актори театру М.Старицького  показали вистави М.Кропивницького “По щучому велінню» та М.Бортник-Гулеватої “Втеча з майбутнього”.

Завдяки цікавим режисерським рішенням, усі вистави пройшли як на “єдиному подиху”. Діти із захопленням ділилися враженнями після переглядів та виявили бажання приїжджати в театр знову і знову.

ФОТОКОЛАЖ

11.04.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Ізяславщина вшанувала пам'ять жертв нацистських концтаборів

 

Щорічно, 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.

Централізована система нацистських концтаборів призначалася для фізичного знищення цілих народів, у першу чергу слов’янських; тотального винищення євреїв, циган; нещадної експлуатації в’язнів в якості робочої сили. Концентраційні табори оснащувалися душогубками, газовими камерами та іншими засобами масового винищення людей, крематоріями. Були створені табори смерті, де ліквідація в’язнів йшла безперервним і прискореним темпом, де ув’язнені жили не більше трьох-шести місяців: там розповсюджувався наказ про «умертвіння роботою».

Концтабір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 тис. осіб були в’язнями Бухенвальда. Спочатку це були німецькі політв’язні, пізніше, в роки Другої світової війни, представники багатьох інших національностей. Багато ув’язнених загинуло вже в період будівництва табору, яке велося без використання механізмів. Ув’язнених експлуатували також власники великих промислових фірм, чиї підприємства були розташовані в районі Бухенвальда (Сіменс, Юнкерс та ін.). Близько 10 тис. ув’язнених було страчено в Бухенвальді, в тому числі майже 8,5 тис. радянських військовополонених. Всього ж в Бухенвальді замучено 56 тис. ув’язнених 18 національностей. Особливо багато ув’язнених загинуло у філії Бухенвальда Дора, де в підземних приміщеннях виготовлялися ракетні установки «Фау». Табір був розташований поблизу міста Нордхаузен в Німеччині.

11 квітня 1945 року в’язні Бухенвальда, дізнавшись про підхід союзних військ, успішно здійснили збройне повстання, обеззброїли і захопили в полон більше 800 есесівців і солдатів охорони, взяли в свої руки керівництво табором. Тільки через дві доби американські війська, які знаходилися поблизу, дісталися табору. Здійснивши повстання, в’язні Бухенвальда врятувалися від знищення, так як гітлерівська влада напередодні віддали наказ про фізичне винищення усіх ув’язнених.

Крім Бухенвальда і Дора існували й інші концтабори: Освенцім, Майданек, Маутхаузен, Штутгоф, Заксенхаузен, Треблінка. З 18 млн громадян країн Європи, що пройшли через табори різного призначення, в тому числі і концентраційні табори, було знищено понад 11 млн чоловік. Система концтаборів у Німеччині була ліквідована разом з розгромом гітлеризму, засуджена вироком Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі.

У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів в місті Ізяслав біля могили жертв пересильного табору для радянських полонених, який діяв  у 1941-1942 роках на околиці міста, відбувся меморіальний  захід із  поминанням загиблих, поклонінням їх пам’яті, покладанням квітів до місця  поховання. У заході взяли участь: завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук, учнівська молодь Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука. Благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук  здійснив поминальну літію за жертвами нацистських переслідувань та жертвами війни.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх жертв нацистських концтаборів та поклали до меморіалу загиблих квіти.

ФОТОКОЛАЖ

11.04.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації

В Ізяславському НВК № 2 відбулись заходи до Дня здоров’я

 

 

7 квітня відзначався День здоров’я. З нагоди цієї події в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука було підготовлено та проведено ряд заходів. Їх метою була пропаганда здорового способу життя, виховання любові до фізичної культури та спорту, почуття дружби, колективізму, згуртованості учнівського, батьківського та педагогічного колективів у спільній справі - піклування про своє здоров’я.

У фойє закладу його педагогом-організатором Людмилою Грубіян було підготовлено та проведено традиційний танцювальний флеш-моб для учнів 1-4 класів, до якого також долучилося чимало учнів з більш старших класів.

У спортивному залі закладу учнівський та батьківський колектив 2 А класу (класний керівник Н.Рожкова) в атмосфері спортивного азарту, радості, співпереживання визначали кращу спортивну родину у конкурсі «тато, мама і я – спортивна сімя».

На шкільному подвір’ї учні старших класів брали участь у легкоатлетичному кросі.

Беручи участь у заходах Дня здоров’я, усі його учасники  усвідомили, що їх майбутнє залежить від того вибору, який вони роблять вже сьогодні в кожну хвилину свого життя.

Здоровий спосіб життя, заняття спортом, ранкова зарядка, правильне харчування – запорука гарного самопочуття та відмінного стану здоров’я людини.

ФОТОКОЛАЖ

10.04.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Відбулась нарада керівників закладів освіти Ізяславського району

 

Начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук провела 7 квітня робочу нараду із керівниками закладів освіти Ізяславського району. У нараді взяли участь спеціалісти відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, районного методичного кабінету та ряду структурних підрозділів відділу.

Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова розповіла про особливості проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році. Також вона розповіла про порядок звільнення учнів від проходження державної підсумкової атестації.

На питанні стану ведення та перевірки робочих зошитів учнів школи І ступеня зупинилась методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Галина Денисевич.

Про стан роботи шкільних бібліотек закладів освіти Ізяславського району та забезпеченість підручниками  учнів 1-11 кл. загальноосвітніх шкіл доповіла методист районного методичного кабінету Наталія Кривець.

У ході наради також було проаналізовано стан  виконання заходів щодо профілактики грипу та гострих вірусних інфекцій закладах освіти району  у зимовий період 2016/2017 років. Із інформацією з даного питання виступила методист районного методичного кабінету Олена Антонюк.

Також у нараді взяли участь представники Служби порятунку «101» Ізяславського району. Вони  провели роз’яснення окремих положень Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та питання забезпечення пожежної безпеки у навчальних та дошкільних закладах району. Зокрема, вони довели, що із 10 квітня 2017 року розпочинаються планові перевірки закладів освіти працівниками ДСНС, тому у директорів шкіл було багато питань щодо мораторію на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Так, рятувальниками було роз’яснено деякі статті Господарського кодексу України та лист Державної регуляторної служби України щодо здійснення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

07.04.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

 

Вихованці військово-патріотичного клубу «КАСКАД» показали свої уміння та навички

 

Під час весняних канікул, 2 квітня, із вихованцями військово-патріотичного клубу «КАСКАД», який діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» імені О.Кушнірука, членами громадської організації  «Ізяславська районна  Спілка ветеранів Афганістану» було проведено одноденні збори.

Під час зборів вихованці змагалися із різних випробувань: із правильності одягання протигаза, орієнтування на місцевості, розбирання-збиранні автомата Калашникова, метанні навчальної гранати, стрільби зі пневматичної зброї, а також у правильності укладання парашута Д-5.

Змагання були присвячені пам’яті Героя Радянського Союзу Юрія Ісламова, командира відділення групи спеціального призначення, якою командував наш земляк Герой Радянського Союзу, старший лейтенант Олег Онищук.

За підсумками змагань переможці отримали грамоти за кращі показники. Вручили грамоти голова громадської організації «Ізяславська районна Спілка ветеранів Афганістану» Василь Тележинський та  дружина героя-старшого лейтенанта Галина Онищук. У своїх виступах вони щиро подякували дітям за проявленні  якості  у ході проходження випробувань та висловили сподівання на подальшу пропаганду ними здорового способу життя.

По звершенню зборів кожен учасник заходу пригостився козацьким кулішем та юшкою від членів громадської організації «Ізяславське козацьке товариство».

Активну участь в організації підготовки зборів взяли представники Благодійної організації «Фонд Заславщини», ГО «Ізяславське козацьке товариство», ФОП О.Самосюк, депутати міської ради І.Дженджера та О.Петренко.

ФОТОКОЛАЖ

04.04.2017 р.

За матеріалами ГО «Ізяславська районна Спілка ветеранів Афганістану»

Громада Білотинської сільської ради долучилась до акції «Посади дерево миру»

 

Громада Білотинської сільської ради долучилася до Всеукраїнської екологічної акції  «Посади дерево миру».

У рамках Акції біля приміщень Білотинського сільського клубу висаджено вишні та черешні. Біля Коминського НВК «ЗОШ-І ст. - дитячий садок» із саджанців вишні висаджено Алею зеленого майбутнього. Також в селах Білотин та Комини було посаджено деревця грецького горіха.

Акція покликана привернути увагу до питань бережливого ставлення до природного середовища, збереження та примноження скарбів природної спадщини, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти рідну природу та країну.

ФОТОКОЛАЖ

03.04.2017 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

Учасники хореографічного колективу «Престиж» стали призерами Міжнародного фестивалю-конкурсу «АртЦентр талантів 2017»

 

Днями у місті Рівне відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс «АртЦентр талантів 2017». Він  зібрав понад 900 учасників як з України,  так і з інших країн. Танцювальний колектив «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» у непростій боротьбі з багатьма іменитими та талановитими колективами виборов призові місця. Так, старша група посіла ІІ місце в номінації «Сучасна хореографія» з танцями «На хвилях життя» і «Кристали душі», а середня – ІІ місце у номінації «Естрадна хореографія» з танцями «Танок вогню» та «Цікавий урок».

Учасники колективу провели два незабутніх дні у місті Рівне та отримали безліч яскравих емоцій та позитиву.

31.03.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Семінар учителів фізики

 

30 березня в Мислятинській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар учителів фізики з теми «Система роботи школи з енергозбереження».

Цікаво та змістовно провів тренінг з енергозбереження вчитель фізики Довбиш І.А. Учасники семінару мали можливість познайомитись з об’єктами відновлювальної енергетики в с.Мислятин. На території Мислятинської сільської ради знаходиться Мислятинська ГЕС, що відноситься до категорії – малі ГЕС. Присутні вчителі, перебуваючи в дошкільному навчальному закладі, побачили роботу теплового насоса АiK Mini 10 (Україна) ґрунт-вода, потужністю 9,7 кВт (W55).

Довбиш О.Д. провела майстер-клас з використання ІКТ на уроках фізики.

Ми іноді не помічаємо, як залежимо від різних видів енергії та джерел її постачання, звикли до постійно увімкнених комп‘ютерів, телевізорів, до води з - під крана, що ллється без потреби, до цілодобово увімкненого освітлення. Однак потрібно дбайливо використовувати блага цивілізації, щоб зберегти природні ресурси та суттєво зекономити на комунальних витратах.

ФОТОКОЛАЖ

31.03.2017 р.

За матеріалами Мислятинської сільської ради

Відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр.

 

У рамках плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 р. в Білівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – д/с.» в березні 2017 року вчителем історії Кравчуком В.М. проведено конференцію на тему: «Здобутки і прорахунки ЦР у державотворчому процесі». Участь у конференції взяли  учні 10-11 класів. Школярі 10 класу представили творчі  доповіді про етапи української революції, Універсали Центральної Ради.

На початку роботи конференції учні переглянули документальні події періоду 1917-1920 рр.: «Уроки Української революції», де були продемонстровані героїчні та трагічні сторінки нашої історії, видатні історичні діячі даного періоду.

У ході обговорення доповідей учнів 10 класу відбулась дискусія щодо уроків та причин поразки революції та втрати Української незалежності. Учні пов’язали події Української революції із сьогоденням.

Протягом січня-березня в навчальному закладі були проведені заходи по відзначенню революції класними керівниками та класоводами  «Створення УЦР», «Бій під Крутами», «Універсали ЦР», основні історичні постаті Української революції.

Протягом березня 2017 року в шкільній бібліотеці демонструється виставка документів, літератури, фотоматеріалів, спрямоване на донесення інформації про події Української революції 1917-1921 р.р.

30.03.2017 р.

За матеріалами Білівської сільської ради

 

Працівники закладів освіти міста активно долучилися до акції «За чисте довкілля»

 

«Прибрався сам зранку прибери й планету», - сказав А.Екзюпері. 

Саме з такою місією вийшли працівники загальноосвітніх навчальних закладів міста Ізяслав вийшли на толоку 29 березня та активно долучилися до проведення акції «За чисте довкілля». Освітяни Ізяслава взялися за прибирання парку по вулиці Шевченка біля Ізяславського районного будинку культури, ними було очищено територію від листя та гілок.

Також у рамках акції «Посади дерево миру» чоловіками, працівниками робочої групи, бухгалтерії, районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  було висаджено нові ялинки та Алеї Героїв небесної Сотні на заміну тих, які всохли.

Крім того у цей день велося прибирання і на прилеглій та закріплених за закладами освіти міста територіях.

Освітяни плідно попрацювали і залишили територію у належному стані, задоволені результатом праці.

ФОТОКОЛАЖ

30.03.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Озеленення території дитячого садка

29 березня в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» співробітники Національного природного парку «Мале Полісся», за участі адміністрації та вихованців Ізяславського ясла-садка № 1, провели роботу з озеленення території даного виховного закладу.

Спільними зусиллями на подвір’ї дитячого садочка були висаджені такі види рослин, як, туя західна колоновидна, дерен кривавочервоний, ялівець козацький, тис ягідний, форзиція, лабурнум (золотий дощ) та ряд декоративних трав’янистих рослин.

НПП «Мале Полісся» щиро вдячний працівникам та вихованцям Ізяславського ясла-садка № 1 за плідну співпрацю та має надію, що висаджені дерева і кущі принесуть естетичне задоволення відвідувачам дитячого садочка, а також сприятимуть повноцінному відпочинку дітей.

ФОТОКОЛАЖ

30.03.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

Семінар для кухарів та відповідальних за харчування на тему «Якість приготування страв як основний чинник охоплення дітей гарячим харчуванням»

 

   28 березня на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, ім. О.П.Онищука, гімназія» за ініціативи відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації відбувся семінар для кухарів та відповідальних за харчування на тему «Якість приготування страв як основний чинник охоплення дітей гарячим харчуванням».

Відкрила семінар директор закладу Любов Бізюк, яка представила харчоблок, розповіла всім присутнім про документацію, необхідною в організації харчування в даному закладі, ознайомила присутніх з вимогами до якості сировини та приготування обідів. Любов Сергіївна розповіла про те, як перевіряється якість сировини, яка надходить на харчоблок, в навчальному закладі, скільки учнів харчується, як ведеться документація працівниками харчоблоку. Відповідальна за харчування Вікторія Мордач поділилась досвідом роботи з питання сервірування стола, організацією контролю за якістю харчування в навчальному закладі. Працівник кухні Ірина Гливіна ознайомила присутніх із технологією приготування страв.

 Наприкінці семінару відбулася презентація учнівського проекту «Цукерки». Підвела підсумки семінару відповідальна за харчування в районі, головний спеціаліст відділу Людмила Крюкова, яка подякувала колективу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, ім. О.П.Онищука, гімназія» та детально зупинилася на основних проблемах, які виникають при організації харчування школярів та надання якісних харчових послуг для них. Учасниками семінару обговорювалися шляхи вирішення даних проблем.

ФОТОКОЛАЖ

29.03.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Фестиваль «Веселі будні початкової школи»

 

Творчість є необхідною складовою праці вчителя. Без неї неможливий педагогічний процес. При цьому творчість – необхідна умова становлення самого педагога, його самопізнання, розвитку й розкриття як особистості. Творчість, розвиваючи здібності, формує педагогічну талановитість учителя.

Серед освітян Ізяславщини є чимало талановитих та творчих фахівців, які діляться своїми напрацюваннями та новаторськими ідеями у різноманітних фахових конкурсах.  28 березня у Будинку творчості дітей та юнацтва відбувся фестиваль «Веселі будні початкової школи», на який  зібралися педагоги з усіх  куточків нашого району.

Організатори та активні учасники фестивалю - творча група вчителів початкових класів «ТРІК» (вчитель початкових класів Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» Л.Пінчук, вчитель початкових класів Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. Т.Романюк та  вчитель початкових класів  Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. С.Штундер).

Інтелектуальні, креативні педагоги початкової ланки Плужненського та Михнівського округів відступили від традиційних рамок і показали свою діяльність по-іншому.

Найкращий гумор, пісні, жарти та сценки лунали на фестивалі. Святкового настрою додали танцювальні та пісенні номери. Учасники фестивалю продемонстрували високий рівень креативності, творчості. Це не просто знавці своєї справи, а прекрасні фахівці, котрі несуть знання дітям, віддають себе улюбленій справі, чим заслуговують авторитет і повагу.

   Учасниками веселого дійства стали й ті, хто вміє цінувати і поважати нелегкий учительський труд, підтримує освітянські надії – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентина Пилипчук.

Щирими оплесками, грамотами та  подяками вітали творчих освітян присутні.

Учитель не повинен зупинятися в науковому, духовному, ідейному зростанні. Неможливо вказувати дорогу іншим, зупинившись самому.

ФОТОКОЛАЖ

29.03.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Ізяславщина приймала учасників семінару-практикуму інструкторів та вихователів з фізичної культури дошкільних закладів області

 

У дошкільному дитинстві закладаються основи здоров'я, виховуються основні риси особистості людини. Сім'я, дошкільні заклади забезпечують створення сприятливих умов для оптимального фізичного розвитку дитини, отримання знань про людський організм, опанування санітарно-гігієнічних навичок. Саме у дошкільному закладі дитина поступово вчитися бути творцем досконалості свого тіла, здоров'я. Міцне здоров'я є запорукою розвитку дитини в інших особистісних аспектах. На цій особливості наголошує народна мудрість: «У здоровому тілі — здоровий дух», — стверджували в античні часи; «Нема щастя без здоров'я», — гласить українське прислів'я.

Фізичне виховання дітей дошкільного віку — систематичний вплив на організм дитини з метою його морфологічного і функціонального вдосконалення, зміцнення здоров'я, формування рухових навичок і фізичних якостей.

Розгляду питання «Інноваційні погляди на методичну структуру і типологію занять з фізичної культури із дошкільниками» був присвячений обласний семінар-практикум інструкторів та вихователів з фізичної культури дошкільних закладів області, який 24 березня відбувся на базі дошкільних навчальних закладів №1 та № 4 міста Ізяслав. Організатором заходу виступив Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти за сприяння департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації та підтримки відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації. Учасниками семінару стали інструктори та вихователі з фізичної культури дошкільних закладів Ізяславського, Білогірського, Теофіпольського, Шепетівського, Славутського, Красилівського, Полонського, Старокостянтинівського, Хмельницького районів, міст Хмельницький, Шепетівка, Славута, Старокостянтинів, Нетішин та ряду об’єднаних територіальних громад північної частини Хмельниччини.

Відкриття семінару-практикуму відбулося в Ізяславському ясла-садку №1 «Струмочок». Від імені керівництва районної державної адміністрації, районної ради та Ізяславської міської учасників зібрання привітала начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук. Валентина Віталіївна зокрема зазначила: «Фізичне здоров’я є головною умовою духовного і морального здоров’я дитини. У період дошкільного дитинства  закладається фундамент здоров’я, формуються життєво необхідні рухові навички, вміння, правильного фізичного виховання, яке має сприяти оновленню і повноцінному розвитку дитини. І саме від забезпечення фахівцями дошкільних закладів основ цієї роботи – багато в чому залежить здоров’я дитини в майбутньому». Також вона побажала учасникам семінару плідної праці, нових вражень та напрацювань та успіхів у подальшому вирішенні прийнятих рішень.

Завідуюча Ізяславським ясла-садком № 1 «Струмочок» Альона Шаповал  ознайомила колег із закладом та розповіла про основні досягнення у роботі колективу. Також учасників семінару привітали юні вихованці Ізяславського ясла-садка №1 «Струмочок» та Ізяславського ясла-садка № 4 «Теремок». Вони виконали вірші та представили танці, яких навчились відвідуючи гуртки хореографії, котрі діють на базі кожного із закладів. 

Під час презентаційного модулю семінару своїм досвідом роботи із інструкторами та вихователями з фізичної культури дошкільних закладів області поділилися  вихователі ДНЗ № 1  Ірина Кальніцька, провівши відкрите акцентоване заняття «Казка «Ріпка» на новий лад» з фізичної культури за методикою М.Єфименка для дітей старшого дошкільного віку, та Катерина Бовчалюк, яка провела із дітьми молодшого дошкільного віку спеціалізоване заняття з фізичної культури «Забави кошенят» за методикою М.Єфименка. Далі презентаційний модуль семінару-практикуму продовжився в Ізяславському ясла-садку № 4 «Теремок» міста Ізяслав, де вихователь Юлія Кондратюк провела відкрите заняття з фізичної культури «Пригоди у весняному лісі»,  за методикою М.Єфименка з переважанням одного основного рухового режиму для дітей середнього дошкільного віку. Також присутні переглянули відеофрагмент із заняття з фізичної культури «Світ мурашковими очима» (підготовча частина заняття – еволюційне коло за методикою М.Єфименка для дітей  старшого дошкільного віку), яке провела вихователь ДНЗ № 4 Олена Антонюк.

Головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Гаркавенко  ознайомила учасників семінару-практикуму  із нормативно-правовою базою та вимогами щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільному навчальному закладі. Про інноваційні аспекти в організації фізкультурної роботи із дошкільниками розповіла старший викладач кафедри теорії та методик початкової і дошкільної освіти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Харченко. Також доповідачі зазначили, що фізичний розвиток дитини - важлива функція дошкільного навчального закладу. Сьогодні йдеться мова в програмі ДНЗ вже не про фізкультуру, як таку, а про фізичний розвиток в цілому, що передбачає розвиток рухової активності, фізичних якостей дошкільників, знання свого тіла, його функцій, призначення його основних частин, можливостей організму, вміння бути домірним до нього, розвиватися в межах індивідуальних можливостей, власного потенціалу. Треба досконало знати сьогодні стан здоров'я кожного вихованця (фізичного, психічного, духовного, соціального), особливості його розвитку, щоб створити найбільш сприятливі умови для гармонійного розвитку малюка, його фізичної пристосованості до навколишнього життя.

У ході практичного модулю семінару відбувся методичний діалог «Моделювання, презентація перспективного педагогічного досвіду», модератором якого була методист науково-методичного центру дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти ХОІППО Лариса Дарченко,  виступили: методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації Олена Антонюк, вихователь-методист ДНЗ № 1 міста Ізяслав Людмила Папель, вихователь ДНЗ № 1 міста Ізяслав Ірина Кальніцька, вихователь ДНЗ № 4 міста Ізяслав Юлія Кондратюк, завідувач ДНЗ № 4 Ніна Максимчук. За підсумками роботи семінару–практикуму його учасниками було ухвалено Рекомендації працівниками дошкільних навчальних закладів Хмельниччини щодо реалізації завдань по збереженню та зміцненню фізичного, психічного, соціального і духовного життя дошкільників.

Підсумовуючи свою роботу, учасники зібрання наголосили, що рухова діяльність у процесі фізичного виховання готує дитину до трудової діяльності. На фізкультурних заняттях, під час ранкової гімнастики виховується дисциплінованість, виробляється прагнення досягти успіху, наполегливість. Успішна рухова діяльність у колективі однолітків, позитивна оцінка зусиль дитини дорослими, самоаналіз якості виконання вправ, радість співучасті у рухливих іграх — усе це сприяє розвитку емоційно-почуттєвої сфери.

Здорова, фізично розвинена дитина, як правило, вірить у свої сили, бадьора, життєрадісна, повноцінніше опановує принципи шляхетної поведінки у взаємодії з однолітками і дорослими, дбає про гармонійність свого буття, уважна до інших людей.

ФОТОКОЛАЖ

24.03.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

Спорту бути на селі

 

19 березня у Радошівці відбулися змагання по волейболу на кубок В.Стасюка, де зустрілися команди сіл Радошівки, Путринець, Михлі та Плужного. В напруженій боротьбі здобула перемогу команда села Михля, капітан команди – Бондарук Микола.

II місце посіла команда с.Плужне, капітан – Кондратович Олександр.

III місце здобула команда с.Радошівка, капітан – Красногір Євген.

Хотілося б відмітити, що в змаганнях брали участь спортсмени різного віку: наймолодший – Паламарчук Денис Русланович с.Радошівка, найстарший учасник змагань член команди с.Михля – Кравець Микола Дмитрович.

  Завдяки  великому шанувальнику, меценату, «фанату» футболу Ігорю Мартинову,  відбулося народження другої футбольної команди від Радошівської сільської ради - команди села Путринці. На святі новоствореній команді Мартинов І.Д. подарував спортивну футбольну форму.

  Радошівська футбольна команда зі словами вдячності за допомогу та плідну співпрацю подарувала спортивну футболку з фотографією футбольної команди та почесним 10 номером нападаючого.

 Із побажаннями гарних спортивних успіхів на цих святкових заходах був присутній завідуючий сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук. Ним була вручена для Мартинова І.Д. грамота за активну діяльність у розвитку спорту на селі. Також меценату футбольної команди вручено грамоту виконавчим комітетом Радошівської сільської ради. Віталій Олексійович подякував сільському голові Годованцю В.В. за вагомий внесок в розвиток спорту на території сільської ради.

  Після вручення нагород та привітань була проведена товариська зустріч команд с.Путринець та с. Радошівки.

23.03.2017 р.

 За матеріалами Радошівської сільської ради

На базі Ізяславського району відбувся науково-практичний семінар керівників методичних об’єднань директорів закладів освіти області

 

22 березня на базі Сахновецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся науково-практичний семінар керівників методичних об’єднань директорів загальноосвітніх навчальних закладів  області  з проблем інноваційних підходів до управління зростанням  професійної компетентності вчителя. Організатором семінару виступив Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти за сприяння відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації.

У його роботі взяли участь: перший проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Віктор Очеретянко, завідувач сектору науково-методичного забезпечення управління загальноосвітніми навчальними закладами та громадського управління ХОІППО Леонід Буймістер, перший заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук, працівники відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації і районного методичного кабінету, директори ряду загальноосвітніх закладів освіти Ізяславського, Славутського, Шепетівського, Білогірського, Теофіпольського, Старокостянтинівського районів, міст Славута та Шепетівка, окремих об’єднаних територіальних громад північного регіону Хмельницької області, Сахновецький сільський голова Світлана Власюк, представник СГТОВ «Агрос-ВІСТА» (с.Сахнівці) Микола Довгалюк, голова громадської організації «Сахновецький добробут», директор КП «Сахновецьке» Леонід Мартинюк.

Учасників та гостей науково-практичного семінару гостинно хлібом-сіллю зустріли директор Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Віктор Яцков та учні закладу.

Робоча частина семінару розпочалась із вітального слова першого заступника голови районної державної адміністрації Павла Ковальчука та начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентини Пилипчук. Вони щиро привітали учасників заходу на землі Ізяславщини, побажали плідної співпраці та нових позитивних вражень, ідей та напрацювань за підсумками роботи. «Дарувати знання і набувати їх – це нелегка праця, яка вимагає віддачі душевних сил, значного напруження, проникнення у велику скарбницю, надбану людством. Завдання освіти не лише передавати знання, а й готувати нові покоління до  реального життя, готувати суб’єктів соціальної дії для вирішення економічних, соціальних,  культурних проблем, що стоять перед громадами міст та сіл нашого краю та всієї України», - зазначили керівники району та галузі у своєму виступі.

Із інформацією «Освіта Ізяславщини» виступила головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Лариса Сологуб. Лариса Василівна коротко ознайомила учасників із напрацюваннями та досягненнями освітян та учнів Ізяславщини. Вона розповіла про стан реалізації в районі державної політики в галузі освіти працівниками дошкільної, початкової, загальної середньої, позашкільної  освіти, про роботу в районі із обдарованими дітьми. Окремо було розглянуто питання оптимізації  системи закладів освіти району та про організацію підвезення дітей до навчальних закладів. Також Л.Сологуб зупинилася на системі роботи із організації харчування школярів. Не було залишено поза увагою висвітлення роботи відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації із організації змістовного та якісного відпочинку і оздоровлення школярів Ізяславщини. Завершуючи свій виступ, Лариса Василівна навела слова французького письменника Анрі Барбюса: «Школа – це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити із рук майбутнє».

Директор Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Віктор Яцков представив колегам систему роботи навчального закладу із забезпечення надання якісних освітніх послуг. Окремо Віктор Володимирович зупинився на фандрайзинговій діяльності  керівництва закладу та розповів про співпрацю із Сахновецькою сільською радою,  базовим підприємством СГТОВ «АГРОС-ВІСТА», місцевим комунальним підприємством «Сахновецьке», громадою села.

Про систему організації учнівського самоврядування в школі, розвиток духовно багатої, фізично розвиненої творчої особистості  розповіли учнівський  президент школи Богдана Міщук, заступник президента школи Марина Мачульська, редактор шкільної газети «Погляд учня» Яна Федорчук та учасники шкільної агітбригади та художньої самодіяльності. На загадку про зустріч діти подарували кожному учаснику семінару власноруч виготовлені віночки.

Протягом всього семінару, його модератором, першим проектором Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Віктором Очеретянком робились узагальнення, надавались різноманітні методичні рекомендації та поради для врахування у подальші роботі керівниками закладів освіти у вирішенні проблем інноваційних підходів до управління професійної компетентності вчителя.

Підсумки роботи науково-практичного семінару підвів завідувач сектору  науково-методичного забезпечення управління загальноосвітніми навчальними закладами та громадського управління ХОІППО Леонід Буймістер. Зокрема Леонід Васильович зупинився на роботі керівників закладів освіти та педагогічних колективів із модернізації функцій управління в умовах створення  нової системи української школи на основі педагогіки партнерства та дитиноцентризму.

Кожний виступ, розгляд кожного питання супроводжувався розглядом різних шляхів вирішення проблемних питань та обмін думками і досвідом роботи.

ФОТОКОЛАЖ

22.03.2017 р.

В.Кучерук за матеріалами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

Зустріч з ТОВ "Інтеб" у Кунівській ЗОШ

 

20 березня у Кунівській ЗОШ І-ІІІ ступенів переможець тендеру з капітального ремонту будівлі школи, ТОВ "Інтеб" (м.Кривий Ріг), ознайомився із об'єктом. У присутності начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Пилипчук В.В., начальника групи ЦГО закладів освіти Фіалко В.М., юрисконсульта Яцимона Є.В., Кунівського сільського голови Качура Я.М., директора місцевої школи Карчевської Л.Г. представники фірми оглянули приміщення, узгодили поточні питання, пов'язані із проведенням ремонту. Під час робочої наради було визначено шляхи співпраці, висловлено упевненість у тому, що ремонт школи буде проведено якісно і своєчасно.

21.03.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Районний турнір з баскетболу

 

17  березня в с.Кунів  на базі Кунівської  ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний турнір з баскетболу. Організатором турніру виступив сектор молоді та спорту відділу  освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації. Традиційно вже п’ятий рік поспіль до с.Кунів приїжджають колективи із різних куточків району, цьогоріч завітали гості із міста Ізяслав:  школярі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука  та збірна команда вчителів фізичної культури.

До учасників змагань із вітальними словами звернулися завідувач сектору молоді та спорту відділу  освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації Віталій Ткачук та директор Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. Лариса Карчевська.  Вони привітали всіх учасників, побажавши усім міцного здоров’я, мирного неба, хорошої гри, вагомих досягнень як у спорті, так і в повсякденному житті. Але все ж таки головним лозунгом змагань є олімпійський принцип: «Перемога – не головне, набагато важливіше – дружні відносини, обмін досвідом та підвищення майстерності».

Далі розпочались змагання. Усі матчі проходили на одному диханні з посмішкою на устах і в дружній атмосфері. Учасники змагань отримали прекрасну можливість зустрітися один з одним як на спортивному майданчику, так і поспілкуватися поза ним. Попри це, боротьба за перемогу була наполегливою та завзятою і ніхто не хотів поступатися.

Команди-призери отримали грамоти від сектору молоді та спорту, а також баскетбольний м’яч,  а переможці турніру до наступного року будуть володіти перехідним кубком!

Гравці усіх команд-учасниць висловили вдячність організаторам за теплий прийом, прекрасний зал, грамотне і безкомпромісне суддівство. Час змагань пролетів швидко, щільний графік ігор, спілкування старих друзів, роздуми про плани та перспективи... Як завжди розлучалися із сумом і теплими словами побажання добра і здоров'я.

ФОТОКОЛАЖ

21.03.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

«Українська революція 1917-1921 років та її роль у європейській і світовій історії»

 

З  такою назвою, із нагоди проголошення 2017 року роком Української революції  1917-1921 років, сторіччя  початку революції та сторіччя утворення Української Центральної Ради, у Клубівській ЗОШ  І-ІІІ ст. 17 березня було проведено «круглий» стіл, під час якого школярам було висвітлено про найбільш найважливіші події періоду української революції 1917–1921 років. 

Ведучі-школярі Назарій Білько та Марина Якобчук  цікаво та змістовно розповідали  одноліткам про Українську Центральну Раду, про  Універсали УЦР. Долучалися  до виступів школярки 10 класу Катерина Чаус, Діана Шинкар  та Світлана Корнійчук, які розповіли про Михайла Грушевського – Голову  Центральної Ради Української  Народної Республіки, першої у ХХ столітті незалежної Української держави.

Не менш захоплюючою була  розповідь  Світлани Корнійчук про   Гетьмана України Павла Скоропадського. Олександр  Мородецький, Віктор Хомич, Світлана Корнійчук та Максим Прокопивнюк  продекламували вірші про Україну.

До уваги учасників круглого столу бібліотекарі М.Шарко та Л.Петрук   презентували книжково-ілюстративну виставку-роздум «Україна в огні і бурі революції 1917-1921 років». Із матеріалів, представлених на виставці, юні читачі мали змогу дізнатись про яскраві віхи становлення нашої незалежності доби Української революції 1917-1921 років. Цікаві науково-популярні видання не полишать байдужими тих, хто прагне збагатити свої знання з історії України, стати справжнім її патріотом.

Активна участь учнів у розмові про українські визвольні змагання показали досить глибоке знання історії України цього періоду та їх національно-патріотичний настрій.                                                                                             

І на завершення тематичного заходу прозвучав у виконанні учнів та класних керівників 8-11 класів Гімн України.

20.03.2017 р.

За матеріалами Клубівської сільської ради

 До 100-річчя від початку Української революції

 

Відбулась освітньо-практична конференція «Гортаючи сторінки історії: 100-річчя від початку Української революції  та 100-річчя утворення Української Центральної Ради»

 

У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті.

Сьогодні Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.

Початок революції пов’язаний зі створенням Української Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським 17 березня 1917 року. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки.

У ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив суверенну національну державу з усіма належними ознаками: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави та Західно-Української Народної Республіки українці довели свій потенціал національного державотворення. Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.

З нагоди 100-річчя від початку Української революції  та 100-річчя утворення Української Центральної Ради в селі Христівка Ізяславського району відбулась районна освітньо-практична конференція «Гортаючи сторінки історії: 100-річчя початку Української революції  та 100-річчя утворення Української Центральної Ради». Нею на Ізяславщині  розпочато  цілої низки різноманітних заходів, проведення яких заплановане на період 2017-2021 років в рамках відзначення подій Української революції періоду 1917-1921 років.

У роботі конференції взяли участь: заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко,  завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук, голова районної організації Національної спілки краєзнавців України, методист районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз,  керівництво, працівники закладів освіти та культури Христівської, Білогородської, Тернавської, Теліжинецької сільських рад, учнівська молодь.

Учасників конференції привітали господарі заходу Христівський сільський голова Ольга Канарчук та директор Христівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Олександр Лисюк.

Із доповіддю «Початок Української революції та утворення Української Центральної Ради» перед учасниками конференції виступив завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації, член Національної спілки краєзнавців України Віктор Кучерук. Він зокрема зазначив, що Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності.

Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.

Цікаво, що термін “Українська революція” був уведений в обіг самими учасниками подій. Це визначення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка та інших діячів доби. Радянська історіографія старанно викорінювала цю дефініцію та поширювала свої поняття – “Велика Жовтнева соціалістична революція” та “Громадянська війна”. Усе, що не вписувалося в рамки “генеральної лінії партії”, подавалося як “контрреволюційне” та “буржуазне”.

Учасники конференції  Іванна Олійник (учениця Теліжинецької ЗОШ І-ІІ ст.), Надія Тимошенко (учениця Теліжинецької ЗОШ І-ІІ ст.), Ганна Ковальчук  (учениця Тернавського НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-дитячий садок»), Ганна Шеметова (учениця Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст.), Ангеліна Кулішевська (учениця Білогородської  ЗОШ І-ІІІ ст.), Василь Кравчук (учень Христівської  ЗОШ І-ІІІ ст.), Лариса Грищук (вчитель Христівської ЗОШ І-ІІІ ст.)  розповіли  присутнім про життя та діяльність ряду видатних постатей Української революції: Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Дмитра Антоновича, Дмитра Дорошенка, Сергія Єфремова, Володимира Науменка. Завідувач Христівською сільською бібліотекою Тетяна Грабар зробила бібліографічний огляд літератури та інформаційних матеріалів, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років. Також на конференції виступила голова районної організації Національної спілки краєзнавців України, методист районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз.

Підсумки конференції підвів заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Зокрема він наголосив, що Українська демократична революція, яка розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сформована під час революції ідея державної незалежності визначила подальший перебіг історичного процесу в Україні. Ця ідея остаточно втілена Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. Сьогодні Україна, захищаючи територіальну єдність і суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність, розпочату Українською революцією 100 років тому.

Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих під час Української революції 1917-1921 років. Українська Народна Республіка мала усі ознаки держави: власні органи влади, місцевого самоврядування, територію, збройні сили, банківську систему, власну грошову одиницю, законодавство та міжнародне визнання.

Соборність українських земель є результатом багатовікових устремлінь нашого народу мати власну незалежну національну державу, прямим наслідком об'єднавчих державотворчих процесів на українських землях, зокрема XX століття.

Також Володимир Борисович вручив доповідачам сертифікати учасників  освітньо-практичної конференції.

Крім того учасники конференції переглянули відеофільм «Українська революція». Організатори заходу подарували кожному навчальному закладу, представники яких взяли у ньому участь, диск із записом кінострічки для використання під час проведення власних відповідних заходів.

По завершенню заходу усі присутні на конференції долучилися до Міжнародної акції «Тризуб це Україна» (“Trident is Ukraine“).

МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ (ПРЕЗЕНТАЦІЇ)

ФОТОКОЛАЖ

17.03.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Міністерство затвердило наказ "Про затвердження тестів і нормативів для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України"

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1045 "Про затвердження Порядку проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України" Міністерством молоді та спорту України затверджено наказ "Про затвердження тестів і нормативів для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України".

Наказ погоджено з Міністерством освіти і науки України, Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством інфраструктури України, Міністерством охорони здоров'я України, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, Управлінням державної охорони.

Щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення України (далі - тестування) передбачає виконання особами різної статі та віку комплексу тестів і нормативів для визначення рівня їх фізичної підготовленості.

Проведення тестування для учнівської та студентської молоді навчальних закладів усіх типів незалежно від форми власності, особового складу Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів, правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб, є обов’язковим.

Тестування для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, проводиться на добровільних засадах.

Система тестування для категорій учасників складається за видами тестів на витривалість, силу, швидкість, спритність, гнучкість, а за результатами тестування оцінювання проводиться за чотирма рівнями фізичної підготовленості: високий, достатній, середній, низький.

Починаючи з 2017 року, проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України стане головним показником системи контролю за станом фізичного розвитку та здоров'я населення України, сприятиме формуванню у населення України потреби в руховій активності, формуванню здорового способу життя, патріотизму та національної свідомості населення України.

16.03.2017 р.

За матеріалами міністерства молоді та спорту України http://dsmsu.gov.ua/ 

Відбувся «круглий» стіл з питання літнього оздоровлення та відпочинку учнівської молоді

 

 

15 березня сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації було організовано засідання «круглого» столу з питання підготовки до початку оздоровчого сезону та відпочинкового періоду в пришкільних таборах влітку 2017 року. У заході взяли участь  представники загальноосвітніх навчальних закладів району, на базі яких планується організувати роботу відпочинкових таборів. Також були присутні керівники позашкільних закладів освіти, Дитячо-юнацької спортивної школи та Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка»,  на базі яких будуть проводитись відповідні культурно-масові та спортивні заходи.
         У ході спілкування спеціаліст І категорії сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Інна Гуменюк наголосила, що оздоровлення та відпочинок дітей повинен бути не формальним, а корисним, якісним та змістовним. Учасники «круглого» столу погодились з таким підходом до організації роботи із оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2017 року, а також поділились своїм баченням реалізації поставлених завдань. 

Учасники «круглого» столу домовились про наступну зустріч перед початком таборування із конкретними затвердженими планами роботи.

16.03.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 Навчання у школі та підступи до майбутнього

 

Юнацький вік вік професійного та особистісного самовизначення. Ці два процеси взаємопов'язані. Від того, наскільки правильно людина визначиться в тому, хто він, який він, ким він хоче і може бути, залежить її життєвий успіх. Учені-соціологи підрахували, що приблизно 40% молоді через незнання правил вибору професії, відсутність досвіду у професійній діяльності обирають професію, яка не відповідає їхнім інтересам, схильностям, здібностям, внутрішнім переконанням.

Навчаючись у випускному класі, підлітку необхідно замислюватися про професію, яка його цікавить, зустрітися з особою, яка працює за професією, яка приваблює, і отримати відповіді на свої запитання. Перед складним вибором життєвого шляху бажано трішки зупинитися та поміркувати – саме розсудлива та своєчасна порада часто змінювала людську долю.

Життя постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві з багатьох іграшок вибираємо найулюбленішу, у школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам. Обираємо товаришів, друзів, коханих. Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Вибір професії – найголовніший чинник того, як складеться ваше подальше життя та як ви в ньому будете себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та одержувати справжнє задоволення від своєї діяльності. Як не помилитися у виборі своєї дороги, свого майбутнього, щоб бути щасливим у праці?

Вибір навчального закладу відіграє важливу, а іноді і вирішальну роль у житті молодої людини. Сьогодні випускники мають змогу на безперешкодне здобуття освіти у будь-якому навчальному закладі країни і навіть за кордоном. Освіта – це країна, життя у якій потребує мистецтва збирати, накопичувати, аналізувати та використовувати інформацію для вирішення широкого кола питань.

Коли випускник робить свій вибір –це його власне рішення. Але він повинен пам’ятати головне: від його вибору буде залежати все його подальше життя, а, можливо, і життя всієї країни. Саме з метою допомогти учням – випускникам у профілізації навчання та професійному самовизначенні нещодавно практичним психологом Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 ім. В. Кобернюка Наталією Батюк та провідним фахівцем з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Ізяславського районного центру зайнятості Юлією Цибулею був проведений профорієнтаційний тренінг «Обираючи професію – обираєш майбутнє». Учні 9 класу Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 ім. В.Кобернюка та спеціалісти психологічної служби району були запрошені до Ізяславського центру зайнятості населення, де спеціаліст – профорієнтатор Ю.Цибуля провела для них змістовну екскурсію закладом, продемонструвала широкі можливості надання допомоги юним випускникам у профорієнтаційній сфері та у пошуку відповідного навчального закладу для подальшої навчальної діяльності підлітків. Практичний психолог школи Н.Батюк провела для учнів цільовий  тренінг, психодіагностичні, ігрові та навчальні завдання якого зацікавили усіх учасників, допомогли учням-випускникам краще пізнати себе та свої профорієнтаційні наміри на найближче майбутнє. Адже вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожної людини. Для того, щоб він був вдалим, потрібно попередньо отримати відповідний рівень знань та умінь, мати уявлення про світ професій, різні сфери діяльності, вміти аналізувати потребу суспільства у тих чи інших професіях і їх вимоги до працівників, співвідносити свої можливості з професійною діяльністю.

14.03.2017 р.

За матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 ім. В. Кобернюка

Подорожуючи шляхами Шевченка

 

Відшуміли березневі дні пам’яті видатного сина українського народу. Уся країна згадувала його невмируще віршоване слово, знову ми знаходили час та можливість говорити про Тараса Григоровича Шевченка як про видатного митця: художника, поета, співака народної волі для рідної України.    

Мистецтво стало його долею, а доля його стала долею всього народу. Бо боротьба України за незалежність не скінчилась ще і до сьогодні. Так само, як і у часи Тараса Шевченка, ми бажаємо національного визволення, рівноцінності нашого народу серед інших народів, не тільки Європи, але і світу, достойного життя для усіх громадян нашої держави, а не тільки для «обраних долею» одиниць. Тому ми його читаємо, як колись. Тому він потрібен нам, як колись. Тому Кобзар знову, як і колись потрібен для народу, не для «населення, виборчого електорату», як толерантно називають нас ті, хто згадує про людей не для блага держави, а для власних благ.

Кобзар живий, як живий і його народ. Його Україна пам’ятає не тільки через урочисті дати у календарі. Ми – носії його вічного слова. Ми – ті, хто передасть це слово, мистецьку спадщину наступним поколінням. Саме ми, педагоги, повинні навчити дітей любити свою самобутню культуру, цінувати величні постаті, що збагачували її. З цією метою колектив Ізяславського ясла-садка № 1 під керівництвом завідуючої Альони Шаповал невпинно впроваджує у навчально-виховний процес низку заходів для ознайомлення дітей з мистецькою та культурною спадщиною, яку надбала Ізяславщина. Так і до відзначення Дня пам’яті Тараса Григоровича Шевченка 10 березня практичний психолог Наталія Батюк, методист Людмила закладу Папель, вихователь-методист групи № 5 І.Кальніцька організували та провели цільову екскурсію «Шляхами Шевченка». Вихованці групи № 5 Ізяславського ясла-садка № 1 мали чудову можливість ознайомитись з культурно –історичними пам´ятками українського народу як сучасними, так і шевченківської доби. Біля скульптурного пам’ятника Кобзарю прослухали вони безсмертні вірші Т.Г.Шевченка у виконанні І.Кальніцької та Н.Батюк. Далі діти та їх вихователі переглянули тематичну експозицію в Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї. Директор музею Людмила Левицька підготувала для малюків прекрасну тематично-розважальну програму, а зберігач фондів Ілона Дмитрук продемонструвала дітям експонати музею, які допомогли малюкам ближче ознайомитись з побутом, одягом та домашнім приладдям простих українців Шевченківської доби. Діти були позитивно вражені від усього побаченого.

Маленька подорож шляхами Кобзаря запам’ятається їм надовго, додасть гарних вражень до скарбнички дитячої душі кожного вихованця нашого закладу. Любов до культури і мистецтва не може братись у дитини «нізвідки». Сам по собі тільки бур’ян росте. Соціально-культурні навички на відміну від бездуховності треба зрощувати разом з дитиною, і тут немає віку «надто маленького» для цієї клопіткої роботи. Ми ростимо справжніх українців, тож нехай вони виростають на найкращих зразках скарбниці народної культури.

14.03.2017 р.

За матеріалами  Ізяславського ясла-садка № 1

Відбувся міський турнір учнівських команд веселих та кмітливих

 

У приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» 10 березня відбувся турнір команд веселих та кмітливих загальноосвітніх навчальних закладів міста Ізяслав.

У цьогорічному турнірі, організатором якого виступив сектор молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, взяли участь команди: «Шалені діти» Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1; «Молодь on-line» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» імені О.Кушнірука; «Стомлені навчанням» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія». Турнір гумору та сміху, за задумом організаторів, був покликаний сприяти вихованню підростаючого покоління, відродженню та популяризації кращих культурних та моральних загальнолюдських цінностей, пошуку і підтримці дитячих та юнацьких творчих колективів, обміну творчим досвідом.

Виступи команд оцінювало журі у складі: завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Віталій Ткачук, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Людмила Крюкова, завідувач сектору служби у справах дітей районної державної адміністрації Вікторія Палига, методист Ізяславського районного будинку культури Ігор Костюк, заступник директора Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., дитячий садок» Наталія Лисак.

Команди «Шалені діти», «Молодь on-line» та «Стомлені навчанням» показали свою майстерність у ході конкурсних випробуваннях: візитка «Діти майбутнього», «Біатлон жартів», домашнє завдання «Школа моєї мрії». У них кожна команда-учасниця гри продемонструвала яскраве оригінальне гумористично-естрадне дійство, яке включало в себе демонстрацію логічно пов’язаних між собою жартів та мініатюр, сценічну майстерність, творчість та кмітливість, хореографію та вокал.

За результатами гри переможцями  турніру стали команди «Шалені діти» Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 та «Молодь on-line» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім. О.Кушнірука. Команда «Стомлені навчанням» Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.Онищука, гімназія» посіла друге місце.

Кожна команда отримала солодкий подарунок від Ізяславського міського голови Валентини Корнійчук та грошову премію від організаторів.

ФОТОКОЛАЖ

11.03.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації

Рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

 

10 березня у місті Ізяслав в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 4 ім.В.Кобернюка рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Основною метою заходу було ознайомлення як дорослих, так і підростаюче покоління із діяльністю пожежно-рятувальної служби, а також донесення до свідомості громадян правил безпеки життєдіяльності.

Дітям продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є на озброєнні у місцевих вогнеборців. Кожен бажаючий зміг відчути себе у ролі справжніх рятувальників, примірявши захисні костюми, бойовий одяг та каски рятувальників.

Працівники пожежно-рятувальної служби звернули увагу присутніх на основні правила безпечної поведінки у побуті під час користування електричними та газовими приладами. Також бійці ДСНС застерегли дітей від небезпечних забав із сірниками та запальничками, роз’яснили як не допустити пожеж в екосистемах та запобігти нещасних випадків на водних об’єктах. Окрім цього, малеча дізналась про вимоги безпеки у разі знаходження застарілих боєприпасів. 

Заходом залишилися задоволені усі – як присутні, так і організатори. Адже акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти» ще раз довела, що фахівці Служби порятунку «101», здатні не лише ліквідовувати надзвичайні події та навчати населення правилам безпечної поведінки, а й дарувати гарний настрій оточуючим!

ФОТОКОЛАЖ

10.03.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного сектору ДСНС України в Хмельницькій області

Ізяславщина вшановує Великого Кобзаря

(матеріал оновлюється)

                             

«Встане  Україна

І  розвіє  тьму  неволі,

Світ  правди  засвітить…»

 

Під   таким  глибинним  знаменним  кредо  Тараса Шевченка,  котре й нині не  втрачає своєї актуальності, відбулися 9 березня  в селі Ліщана заходи, приурочені  пам’яті  Великого Кобзаря.

В Ліщанській ЗОШ І-ІІІ ступенів  відбулася урочиста лінійка  учнів школи, а  біля пам’ятника Т.Г.Шевченку  в селі Ліщана – проведена година  пам’яті «Шлях Кобзаря – це шлях народу». Ведучі заходу, директор  сільського  Будинку культури Качур В.П. та  бібліотекар Юзик Р.М., спільно із учасниками заходу зупинилися на  основних  віхах  життя Тараса Шевченка,  його роль в історії  української нації  та культури.

«Життя Великого Кобзаря є прикладом для нинішнього   покоління українців, а святе поетове слово об’єднує  всіх, не залежно від їх поглядів і переконань, задля  щасливого майбутнього України» -  підкреслив  у своєму  виступі сільський голова  Олександр Лех.

До підніжжя пам’ятника Т.Г.Шевченку учні школи та вихованці  дитячого садка «Сонечко»  поклали квіти.

За матеріалами Ліщанської сільської ради

У Васьківцях відбулися літературні читання «Ми тебе не забули, Тарасе!»

Початок весни знаменує пробудження, зокрема, національної свідомості українців, котрі щороку вшановують пам’ять Великого Кобзаря.
З нагоди цієї визначної події 9 березня у селі Васьківці педагоги та учні
Васьковецького НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» філії районного опорного навчального закладу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№ 5 ім.О.Онищука, гімназія»  поклали квіти до пам’ятника Кобзарю та провели літературні читання «Ми тебе не забули, Тарасе!».  

З нагоди 203 річниці від дня народження Тараса Шевченка у виконанні учнів 5-9 класів прозвучали вірші «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Садок вишневий коло хати», «Думка», «Сон».

ФОТОКОЛАЖ

За матеріалами Клубівської сільської ради

 

 

Шевченко – наш. Він для всіх століть

 

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково.

Щороку на весні Великий Кобзар приходить до нас, і щороку новим неповторним. Він – невмируща слава українського народу. Як весна оновлює природу, так і поезія Тараса Григоровича Шевченка оновлює наші серця, вчить бути милосердним і любити свою Україну.

9 березня Дертківська сільська бібліотека взяла участь в літературно-мистецькому святі, присвяченому 203-ій річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Була оформлена книжкова виставка «Твоїх поезій спів високий», бібліотекар Т.Заєць розповіла коротко про життєву дорогу Шевченка. Діти нашого села декламували вірші Тараса Шевченка:  «Садок Вишневий коло хати», «Доля», «На панщині пшеницю жала» та інші.

На закінчення заходу завклубом Лідією Задільською був прочитаний вірш «Заповіт».

 

За матеріалами Дертківської сільської ради

 

 

 

Поетична година «Велике слово Кобзаря»

Минуло 203 роки від дня народження Т.Г.Шевченка, але сьогодні він як живий говорить із своїми нащадками. Його слово живе поміж нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне, тож хочеться , щоб діти знали твори Т.Шевченка, любили їх, пишалися ними. І тому, 9 березня в сільській бібліотеці села Кунів  була проведена поетична година «Велике слово Кобзаря».

Про дитячі роки життя Т.Шевченка розповіла дітям директор Кунівського сільського будинку культури  І.Масна. Учні читали вірші Великого Кобзаря. Всі, хто вивчив на пам’ять вірші і прочитав, були відзначені невеликими призами, а потім  з дітьми бібліотекар Н.Сидоренко провела вікторину «Що я знаю про Т.Шевченка». Найбільш активнішими були Качур Даниїл, Грубюк Софійка,  Ворощук Сергій, Паршин Влад, Гончарук Аня, Стратюк Віолета та Мельник Віталій, котрі і вірші читали, і правильні відповіді давали на запитання вікторини.

За матеріалами Кунівської сільської ради

«Є в Шевченка дата народження, дати ж смерті в Шевченка немає»

 

Все йде, все минає. Та залишається пам'ять, добра слава про людей. В історію навіки вкарбовані імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. До них належить ім’я великого українського поета Тараса Шевченка. Весняні дні – чи не найкраща пора року. А 203 років тому березневий  день подарував Україні і всьому людству  славетного Кобзаря, співця і сина України.

У цей знаменний день в Клубівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося знайомство учнів 2- 4 класів з творчою спадщиною великого Кобзаря. До уваги школярів початкових класів була розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Свіча запалена від серця».  Прокопивнюк Ангеліна, Маслюк Аліна, Самчук Назарій, Моцеглов Даша зачитали уривки віршів поета: «Мені тринадцятий минало», «Причина», « І золотої й дорогої», «Доля», «І виріс я на чужині», «За сонцем хмаронька пливе», «На великдень, на соломі».

Маленькі школярики відкрили для себе одну із золотих сторінок світової культури. Тарас Григорович належить до найславетніших поетів людства. Він  - співець України, її неповторної природи, а основне, її волелюбного і працьовитого народу.

Коли маленькі читачі виростуть, то з любов´ю і вдячністю візьмуть до рук «Кобзар» - збірку творів славетного поета і зрозуміють, чому його називають гордістю і совістю України. А поки що вони ознайомлюються з «Кобзариком» - добіркою віршів  Т.Г.Шевченка.

Переконані, що маленькі читачі із вдячністю і любов´ю сприймають вірші великого Кобзаря, який звертається до них як до свого нащадка, що живе в іншому – прекрасному й справедливому світі.

ФОТОКОЛАЖ

За матеріалами Клубівської сільської ради

10.03.2017 р.

Ізяславщина вшанувала пам'ять Тараса Шевченка

 

Весна 9 березня 1814 року подарувала нашій нації надію на відродження з попелища власної культури. Цією надією став геній культурної та філософської думки, художник, славетний син української нації – Тарас Григорович Шевченко.

Тарас Григорович Шевченко… Справжній символ української нації, наша святиня, наш порадник і найбільша правда. Для кожного покоління українського народу Тарас відкривається по-новому, в міру того, як зростає та поглиблюється національна історична самосвідомість українців. Долею йому було суджено наснажувати людські серця правдою та вірою, вчити нас як поступати з власною честю і державною гідністю, утверджувати в собі непохитну вірність ідеалам свободи та справедливості…

Сьогодні, 9 березня, жителі Ізяславського району в черговий раз засвідчили повагу та вшанували світлу пам’ять Великого Кобзаря.

На майданчику біля пам’ятного знаку  Т.Г.Шевченка в місті Ізяслав зібралися керівники району та міста,  жителі Ізяслава, учнівська молодь, щоб відзначили 203-ю річницю з дня народження Великого Кобзаря. Для нас, українців, він і досі залишається одним із символів свободи та боротьби, а його творчість й по сей день залишається актуальною.

За доброю українською традицією відбулась культурно-мистецька акція «В нас другої землі нема». Вклонитися постаті виданого сина України на захід завітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник Ізяславського міського голови Любов Калитюк.

«Тарас Шевченко – одна з найвидатніших постатей нашого народу, яка є незаперечним прикладом як для сьогоднішніх так і для майбутніх поколінь. І через двісті років чуємо його пророчі слова, які зараз є особливо актуальними. Саме вірші Тараса закликають нас до боротьби за незалежність, за свободу українського народу і за світле майбутнє нашої нації»,– наголосили виступаючі.

Також у своєму зверненні до учасників святкового дійства Володимир Левченко наголосив, що ми - здатні на зміни, здатні стати нацією, вже сповнені цією ідеєю, не розвіяні, не розміняні, не розкуплені, здатні на вчинок. Якщо у вічності є дух, що не втрачає сили вести з Господом розмову за Україну і за нас, то, я вірю, що цей дух - Шевченко. Не ідол. Не божество. Не ікона. Дух. Наш вічний, праведний дух. Його день - це наше народження. Ми здатні цінувати Його день без фальшу, з природною людською шаною, за якою - повага до себе. Зараз складно. Зараз дуже непросто. Але все стане на свої місця. Я не маю жодного, найменшого сумніву, і цю впевненість хочу передати вам. Треба вірити у нашу силу. Треба бути собою. Треба намагатися діяти разом - особливо нині. Без корисливості, продажності, захланності. Допомагаючи один одному і добре усвідомлюючи вагу тієї мети, що перед нами. І ми все зуміємо зробити.

Звичайно ж у цей день лунали вірші Тараса Шевченка, слова про долю поета, долю сучасної України, її відродження, як незалежної держави, незалежної від поневолювачів у виконанні вчителя української мови та літератури Марії Сухораби та її учнів із Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

Також усі присутні на заході поклали квіти до пам’ятного знака Великому Кобзарю.

Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.

ФОТОКОЛАЖ

09.03.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

У Плужному   відбувся Кубок з міні-футболу пам'яті Романа Бортника

 

 

5 березня  в селі Плужне, у спортивному комплексі «Епіцентр», відбувся традиційний розіграш Кубку з міні-футболу, присвяченого вшануванню пам'яті Героя Радянського Союзу Романа Бортника, уродженця села Плужне.

Цього року участь в змаганнях взяли команди із сіл Плужне, Кунів та Борисів Ізяславського району, села Ленківці Шепетівського району та дві  команди з міста Ізяслав СК "Національна поліція" і ФК "Горинь-Ветеран".

У ході напруженої боротьби третє місце виборола команда села Борисів. Команда ФК "Горинь-Ветеран" з Ізяслава стала другою. Перше місце виборола команда господарів турніру - ФК "Плужне". Командам було вручено дипломи та подарунки.

ФОТОКОЛАЖ

06.03.2017 р.

За матеріалами Плужненської сільської ради

 

 

Відбулось засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

24 лютого на базі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулося розширене засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та пленуму Ізяславського райкому профспілки працівників освіти і науки, на якому було розглянуто ряд важливих питань. У роботі колегії брали участь керівники загальноосвітніх навчальних закладів району, спеціалісти відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, працівники районного методичного кабінету, голови первинних профспілкових організацій  працівників освіти.

Голова райкому профспілки працівників освіти і науки Ірина Кушнірук ознайомила присутніх з Угодою між відділом освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації та Ізяславським райкомом профспілки працівників освіти і науки України на 2017-2020 роки, спеціаліст відділу Лариса Сологуб розповіла про результати атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів у 2016 році; спеціаліст відділу Людмила Крюкова проаналізувала питання оформлення документації з кадрових питань; завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук доповів про розвиток фізичної культури та спорту в Ізяславському районі; інженер з охорони праці Т.Гордєєва обговорила питання про стан травматизму учнів навчально-виховного процесу та діяльність керівників шкіл щодо запобігання випадків травматизму.

27.02.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та  спорту райдержадміністрації

На Ізяславщині освітньо-практична конференція «ІСТОРІЯ РЕФОРМАЦІЇ: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА»

 

У рамках районних заходів із відзначення на Ізяславщині 500-річчя Реформації в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва відбулась районна освітньо-практична конференція «ІСТОРІЯ РЕФОРМАЦІЇ: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА».

В роботі конференції взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук, завідувач сектору культури районної державної адміністрації Марія Кучерук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, керівники закладів освіти району. Вчителі суспільних дисциплін ЗНЗ району, працівники центральної районної бібліотеки, районного будинку культури, районного історико-краєзнавчого музею, жителі міста Ізяслав та району.

Розпочалась робота конференції із перегляду відеофільму «500 років Реформації».

Із доповіддю «Роль Реформації у становленні громадянського суспільства» перед учасниками конференції виступив завідувач відділу освіти Церкви християн віри євангельської України, член громадської ради при Міністерстві освіти і науки України, аспірант Національного університету «Острозька академія», докторант богослів’я Віктор Вознюк.

У своєму виступі Віктор Володимирович детально проаналізував історію виникнення, розвитку та впливу реформації на всі сторони суспільного життя, у тому числі  він акцентував увагу учасників конференції на випливі Реформації на процес становлення та розвитку процесу громадянського суспільства як в період становлення процесу Реформації, так і в сьогоднішній період розвитку громадянського суспільства в Україні.

«Об’єднавшись разом, віримо, що через різні заплановані заходи нам вдасться нагадати про ефективність реформаторських ідей у всіх сферах життя. У першу чергу це  розвиток соціуму, освіти, культури, збереження та примноження сімейних цінностей та загальнолюдських норм життя, більшість яких власне і базується на Біблійних принципах» - наголосив Віктор Вознюк під час свого виступу. «Поняття свободи совісті, рівності людей незалежно від їх релігійної, національної приналежності, захист малозабезпечених, дітей, людей похилого віку та хворих, демократичні інститути влади, — усе це є результатом дії Реформації. Чи не тривожать ці питання сьогоднішнього українця? Якщо вони є актуальними, то й їх вирішення також має хвилювати кожного» - наголосив доповідач.

Також перед учасниками конференції виступили - перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, пастор релігійної громади церкви ХВЄ села Плужне Ізяславського району Василь Хмарук.

Йти шляхом реформаторських перемін — це побачити з біблійної позиції не лише релігійну, але й всі інші сфери життя. Цей виклик кинутий кожному особисто, бо зміни в країні не завжди починаються з верховної влади, — мого робочого місця, сім’ї, серця. Змінене серце правильно впливає на оточення, змінює ментальність від суто споживчої до жертовної.

ФОТОКОЛАЖ

24.02.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Візит до Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів №4 імені В.Кобернюка

23 лютого працівники Національного природного парку «Мале Полісся», старший науковий співробітник М.М.Белінська та фахівець з екологічної освіти Н.В.Кратасюк, провели ознайомче заняття про Парк з учнями 6, 7 і 9 класів Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4 імені В.Кобернюка.

У ході заняття вихованці навчального закладу ознайомилися з історією становлення Парку, його основними завданнями, флорою, фауною, червонокнижними видами рослин та тварин, а також з особливостями  об’єктів природно-заповідного фонду та з головними напрямками діяльності Національного природного парку «Мале Полісся».

Крім того, для школярів було оголошено інформацію про конкурс «Первоцвіти під охороною» на кращий малюнок та кращий плакат-стінгазету, що проводиться Парком в період з 01.03.2017 р. по 15.03.2017 р. в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти».

24.02.2017 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

«А сотню вже зустріло небо…»

 

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності.

З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян,  які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, в Мислятинській ЗОШ була проведена лінійка-реквієм, учнями школи і читачами сільської бібліотеки була виготовлена сотня ангелочків, які символізують Небесну Сотню ,  та зробили із них інсталяцію державного герба. Також, протягом тижня діє тематична виставка «Майдан – дорога до свободи», оформлена бібліотекарями шкільної та сільської бібліотек.

Для учнів 9 класу сільський бібліотекар підготувала презентацію «А сотню вже зустріло небо…» , також діти переглянули фільм про Майдан.

Ще в цей день в Мислятинській ЗОШ відбулася зустріч жителів громади з волонтерами з благодійної організації "Фонд Заславщини", громадської організації "Ізяславське козацтво", представниками райвійськкомату, яка була організована Мислятинським сільським головою Гордієнко І.А.

Зустріч розпочалася із молитви за загиблих воїнів та Героїв Небесної Сотні, яку провів настоятель Св. Дмитрівського храму отець Іван Шилюк.

Перед учнями виступили: голова благодійної організації "Фонд Заславщини" Зуєв В.М., волонтер Хмиз С.І., голова спілки ветеранів Афганістану Тележинський В.І., козаки Корінець О.Г., Верболюк О.М. та наші односельчани, учасники АТО Пащук П.М. і Буянський В.

Гості привезли із собою фотовиставку і відеоматеріали та розповіли про роботу волонтерів в зоні АТО, їх допомогу нашим воїнам- землякам.

ФОТОКОЛАЖ

22.02.2017 р.

За матеріалами Мислятинської сільської ради

Представники Ізяславщини  стали учасниками відбіркового етапу проекту  GoCamp

 

Проект GoCamp - це новий, інноваційний формат табору з поглибленим вивченням англійської мови. Протягом трьох тижнів табору діти зможуть узяти участь у реалізації проектів та завдань у рамках чотирьох напрямків: STEAM (наука, технологія, інженерія, мистецтво та математика), громадянська освіта, профорієнтація, спорт та здоров’я.

У 2016 році участь у пілотному проекті GoCamp взяли 9 000 дітей із 126 шкіл з усієї України. 80 % таборів проходили у містечках та селах і лише 20% - в обласних центрах. Зі школярами працювали волонтери, які за власний рахунок прилетіли до України із 38 країн світу, серед яких США, Великобританія, Канада, Німеччина, Швейцарія, Мексика, Іспанія, Бразилія, Австралія, Китай, Індія, Сінгапур та інші.

У 2017 році організатори очікують приїзду 1 000 волонтерів та участі у таборах 100 000 українських школярів. Волонтери, залучені до проектів, представлятимуть різні країни та національності і стануть культурними послами в Україні. У свою чергу українці отримають унікальну можливість відкрити Україну світові. Саме тому обов’язковою умовою участі шкіл в проекті є забезпечення волонтерів проживанням у сім’ях (host families).

Загалом організатори планують реалізувати три проекти: GoCamp - пришкільні мовні табори по всій країні; AfterSchool GoCamp - позакласні мовні програми в Києві та Київській області; GoCamp East - виїзні мовні програми для дітей з Донецької та Луганської областей.

Участь у таборах GoCamp – це не мета, а спосіб вивчення мови, завдяки якому діти перебуватимуть у багатокультурному середовищі, навчатимуться працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших. Учителів залучатимуть до розробки міждисциплінарних програм, які наближують навчання до реального життя. Мета GoCamp - виховати нове покоління всебічно розвиненої та освіченої молоді, яка готова до життя в ХХІ столітті, вільно володіє іноземними мовами та відкрита до пізнання інших культур і досвіду.

Вже декілька років на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім.В.Кобернюка  в період літніх канікул діє такий мовний табір. З року в рік, його організаторами  все більш вдосконалюється система роботи табору, запроваджується  різноманітні освітні технології.

Ізяславська ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 ім.В.Кобернюка стала однією зі шкіл учасниць проекту  GoCamp, та потрапили у другу хвилю відбору.

Також до відбіркового етапу першої хвилі пройшла заявка від колективу опорного закладу - Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія". Учні та педагоги закладів чудово справились із креативним завданням, і у разі виходу шкіл до фінальної групи проекту, вже за кілька місяців до закладів приїдуть іноземні волонтери.

До 1 березня координатори проекту визначяться із учасниками проекту.

Із повним списком шкіл-переможниць другої хвилі відбору можна познайомитись за посиланням - http://globaloffice.org.ua/uk/vidomi-rezultati-drugoyi-hvili-vidboru-shkil-v-ramkah-proektu-gocamp-2017/

21.02.2017 р.

За матеріалами сайту http://globaloffice.org.ua

На Ізяславщині відбулись тематичні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні

 

(матеріали оновлюються)

В Білотинській сільській бібліотеці працівниками культури було проведено годину пам’яті  «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе!», присвячену подіям Революції гідності, вшанування Небесної Сотні та учасників АТО.

Метою заходу було показати присутнім біль душі українського народу з приводу трагічних подій, які відбулися під час Революції гідності на Майдані, загибелі героїв Небесної Сотні, непоправних втрат життів захисників АТО, пов’язаних з останніми подіями на Сході  нашої країни. Пройти всі етапи історії з допомогою патріотичних віршів, пісень. Виховувати любов до рідної землі.

В допомогу проведенню масового заходу слугувала книжкова тематична виставка інформаційних матеріалів та книг. На столі горіла свічка пам’яті за полеглими героями. Звучали музичні композиції патріотичних пісень.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

17 лютого учні 7 класу Білівського НВК відвідали Білівську сільську бібліотеку, де прослухали виховну патріотичну годину "Пам'яті Героїв Небесної Сотні" та оглянули книжкову виставку та стенд  під гаслом "Герої не вмирають". Тематичний захід відвідав учасник бойових дій на території АТО, наш герой-земляк Молявчик В. В., котрий був нагороджений відповідною грамотою з нагоди цього пам´ятного дня. На завершення всі присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.

За матеріалами Білівської сільської ради

 

У читальному залі Ізяславської центральної районної бібліотеки відбувся меморіальний захід «За Україну, за її волю…»

 

У читальному залі Ізяславської центральної районної бібліотеки зібралися учні старших класів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 на меморіальний захід «За Україну, за її волю…», щоб у скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття на Майдані Незалежності у місті Києві під час Революції Гідності, які увійшли в історію як НЕБЕСНА СОТНЯ.

Ведучі заходу Микола Беспалько, Діана Куба та Вікторія Кучерук розповіли своїм одноліткам про історію Революції Гідності, про Героїв Небесної Сотні, про  історичні події листопада 2013 року – лютого 2014 року в житті нашої держави події.

Ми - українці – свідомий і від­повідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братер­с­тво і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну – власне життя. Ми вшановуємо всіх, хто загинув, захищаючи незалежність та свободу України. Ми віримо в перемогу наших військових, які з почуттям гідності, патріотизму нині воюють на сході України, захищаючи її територіальну цілісність, відстоюючи ідеали свободи і демократії як найвищої цінності сучасного цивілізованого суспільства.

Кожна людина з Небесної Сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

Вони співали “Ще не вмерла…” і вмирали…
Земля тремтіла, під ногами ж – твердь…
Їм янголи обличчя прикривали…
А ті під вибухи гранат ішли на смерть…

20 лютого у День Героїв Небесної Сотні, нам усім потрібно згадати події, що сколихнули світ, змінили хід історії, усіх патріотів, які поклали свої голови за наше майбутнє. 

Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави! Нехай кожен з нас запалить свічу пам'яті,  яка  буде даниною поваги тим, хто навічно пішов від нас, але залишився у наших серцях!

Слава Україні! Героям Слава! Слава Небесній Сотні!

Учасники меморіального заходу вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та всіх, хто віддав своє життя за свободу, незалежність та територіальну цілісність України хвилиною мовчання.

Завершився ж захід виконанням Державного Гімну України.

ФОТОКОЛАЖ 

За матеріалами Ізяславської центральної районної бібліотеки

 

В Михнівській  загальноосвітній школі І-ІІІ ст. у День Героїв небесної Сотні  проведено Уроки патріотизму, виставки інформаційних матеріалів про масові акції громадянського протесту в Україні, що відбулися у листопаді 2013 року – лютого 2014 року, та про їх учасників.

За матеріалами Михнівської сільської ради

 

Кривавою сторінкою історії вільної, незалежної України  стали події 20-21 лютого 2014 року, коли сотня справжніх героїв віддала своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права  і свободи людини. З того часу минуло вже 3 роки, але пам'ять про Революцію гідності, і досі яскравим вогнем палає у наших серцях. З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого у приміщенні Ріпківської сільської бібліотеки було проведено інформаційну годину та виставку матеріалів "Небесна сотня. Зима що нас змінила". Також учні молодших класів взяли участь у конкурсі малюнків та поетичних доробок, присвячених Героям Небесної сотні. Ними було створено казку "Життя - тобі", цикл малюнків, а також декілька віршів.

За матеріалами Ріпківської сільської ради

До Дня Героїв Небесної Сотні на базі Сахновецької  сільської  бібліотеки  проведено виставку-реквієм «Небесна Сотня буде жити у віках» та у Сахновецькій ЗОШ І-ІІІ ступеня відбувся   урок  патріотизму «Майдан – це стан душі і поклик серця».

За матеріалами Сахновецької сільської ради

Спільними зусиллями учнів і вчителів Поліської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, працівників закладів культури сільської ради за участі  керівництва Поліської сільської ради 20 лютого на базі навчального закладу було проведено Годину вшанування пам’яті героїв Небесної сотні під назвою "В Небесній Сотні і твої Хмельниччино герої!".

За матеріалами Поліської сільської ради

 

В Плужнянській загальноосвітній санаторній школі-інтернат І-ІІ ступенів було проведено уроки патріотизму, виставку інформаційних матеріалів щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення памяті Героїв Небесної Cотні, організовано перегляд відеофільму «Небесна Сотня. Зима що нас змінила».

За матеріалами Плужненської сільської ради

У рамках вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті  Героїв  Небесної  Сотні в Радошівській сільській раді  було проведено ряд заходів із залученням учасників Антитерористичної операції, керівників органів місцевого самоврядування, депутатів  місцевих  рад та громадських активістів.

В сільській бібліотеці створено виставку-пам´ять «Слава Україні! Героям слава!».

З учнями Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст.  проведено патріотичну бесіду «Вони загинули за Україну»,  на якій було згадано про події  Революції  гідности, вшановано пам'ять  подвигу  українців, які загинули в Києві на Майдані. Їх назвали Небесною Сотнею, яка журавлиним ключем полетіла у вирій вічності. Більш детально діти ознайомилися з героями нашої рідної Хмельниччини.

Також було організовано перегляд відеофільму «Небесна Сотня. Зима що нас змінила» «Перша смерть».  

За матеріалами Радошівської сільської ради

Ось  уже  третій  рік  поспіль  20  лютого  ми  згадуємо  одну  з найтрагічніших  сторінок  новітньої  історії  України - кривавий  розгін  Євромайдану.

Звичайних  людей,  які  просто   хотіли  гідного  життя  у  своїй  державі,  підступно   почали  вбивати. Кров  цих людей, їхні життя  викупили свободу  для мільйонів українців. Боротьба ця продовжується  і  зараз  на  Сході   нашої  держави.

Сьогодні у Ліщанській ЗОШ І-ІІІ ст. учні школи,  педагогічний   колектив, сільський   голова  Лех О.І.,   жителі   населених   пунктів  зібралися, щоб згадати ті трагічні події, згадати ангелів-воїнів Небесної Сотні та  ізяславчан  воїнів- земляків,  які загинули  на  Сході  України. До цього дня була і   зроблена  експозиція  «Герої не вмирають».

Учні 6-11 класів виконали  патріотичні  пісні,  прочитали  щемливі   вірші  про  наших   сучасних   героїв.

Сльози  на   очах   учасників  заходу  відбивались  у   полум’ї  скорботних   свічок.

Ми  вдячні, ми  пам’ятаємо…. 

                                         За  матеріалами   Ліщанської   сільської   ради

 

21.02.2017 р.

Обласний турнір з міні-футболу серед ветеранів, присвячений 28-ій річниці виводу військ з Афганістану

 

19 лютого в приміщенні Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи відбувся обласний  турнір з міні-футболу серед ветеранів (50+), присвячений  28-ій річниці виводу  військ з Афганістану. У цьому році за перше місце змагалися команди з м.Ізяслав, м.Красилів, м.Хмельницький, смт.Теофіполь та  м.Кам’янець-Подільський. Сектор молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації активно підключається до такого заходу, адже ветеранський футбольний рух для нас надзвичайно важливий. Молодь Ізяславщини рівняється на ветеранів і тому завжди радо організовуються змагання для них, адже вони є прикладом нашому підростаючому поколінню.

Дружня спортивна боротьба тривала протягом всіх ігор та  перемогу отримала команда із  м.Красилів, друге місце посіла команда із м.Хмельницький, третє – із м.Ізяслав. На урочисту церемонію нагородження завітав голова Ізяславської районної спілки ветеранів Афганістану Василь Тележинський. У своєму виступі він привітав присутніх із 28-ю річницею виведення військ з Афганістану, а також щиро подякував та нагородив грамотами  «За вагомий внесок і активну громадську діяльність у справі популяризації фізичної культури та спорту району»: завідуючого сектором молоді та спорту відділу освіти. молоді та спорту райдержадміністрації  Ткачука Віталія та Заслуженого тренера України, ветерана Ізяславського футболу Бойчука Миколу Івановича. У свою чергу, переможці і призери змагань отримали кубки та дипломи від Ізяславської районної спілки ветеранів Афганістану.

20.02.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України

 

Щороку учні-слухачі Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України мають змогу розкрити різні грані науки під час проходження Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, адже він є доробком інтелектуальних та творчих ідей і досягнень, здорової конкурентної боротьби, яка спрямована на розвиток творчої особистості, продовження традицій славетних науковців Хмельниччини.

Упродовж грудня 2016 року було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту, науково-дослідницьких робіт, у якому взяли участь 1804 юних дослідників області, 504 із них стали учасниками ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту.

Цьогоріч ІІ етап конкурсу-захисту на теренах області проходив у 4 тури:

до 10 лютого – заочне оцінювання науково-дослідницьких  робіт;

08 лютого – оцінювання навчальних досягнень з математики у наукових відділеннях комп’ютерних наук, технічних наук, математики, економіки, екології та аграрних наук  в режимі on-line;

11 лютого – оцінювання навчальних досягнень із базових дисциплін у наукових відділеннях літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, мовознавства, філософії та суспільствознавства, історії, наук про Землю, технічних наук, фізики і астрономії, хімії та біології, екології та аграрних наук;

12 лютого – захист науково-дослідницьких робіт.

Найголовніше інтелектуальне змагання для учнів-членів Хмельницького територіального відділення МАН 11 та 12 лютого 2017 року традиційно відбувалося на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Учні з усіх куточків нашої області захищали свої доробки і доводили поважним членам журі наукову доцільність одержаних результатів, вели наукові баталії.

Напружена робота та хвилювання слухачів, їх керівників, батьків, учителів залишилися позаду, але горизонти наукової діяльності тільки почали відкриватися перед юними дослідниками.

Захист наукових робіт на обласному етапі відбувався у 12 відділеннях, 59 наукових секціях.

У кожному науковому відділенні програма була розрахована на три тури: заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт; оцінювання навчальних досягнень учасників з базових дисциплін та захисту науково-дослідницьких робіт.

Варто зазначити, що з кожним роком якість досліджень юних науковців зростає, а отже зростає і конкуренція серед учасників! Боротьба у цьому році була справді запеклою!

Так за результатами заочного оцінювання, оцінювання навчальних досягнень з базових дисциплін та захисту науково-дослідницьких робіт учасників конкурсу-захисту журі визначило переможців та призерів у 59 секціях 12 відділень конкурсу-захисту, з них в 34 секціях визначено І-і місця, в 24 – лише ІІ та ІІІ місця, у секції комп’ютерні системи та мережі  – не визначено жодного призового місця.

Загалом за рішенням журі ІІ етапу Конкурсу-захисту визначено 249 призових місць. А саме: 34 –І, 84 –ІІ та 131 – ІІІ місць.

Серед 504 учасників, журі обрало  34 – найдостойніших,  зі змістовно презентованими, ґрунтовними науковими дослідженнями та новизною, які братимуть участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України.

Проведений захід ще раз підтвердив, що основними завданнями його є: реалізація здібностей талановитих учнів, підвищення їх інтересу до поглибленого вивчення навчальних дисциплін, раннє виявлення навичок дослідницької роботи, залучення професорсько-викладацького складу ВНЗ області до активної роботи щодо формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя – майбутньої інтелектуальної еліти України.

Бажаємо усім переможцям успіхів на ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт!

15.02.2017 р.

За матеріалами Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді

 

Героїв пам'ятатимуть віками...

 

Шановні Валентино Петрівно і Іване Івановичу! Не вистачає слів, щоб висловам Вам вдячність і підтримку. Напевне саме завдяки Вашому синові і таким, як він, я зараз можу писати Вам листа, а не переховуватися у підвалі. Саме завдяки Вашому синові мій син може навчатися, а мільйони українців живуть своїм буденним життям. Ви виховали сміливу та світлу Людину, Людину з великої літери. Найкраще, що ми можемо зробити для нього - нести світлу пам´ять про тих хлопців, що віддали своє життя заради нашого майбутнього...».

З повагою Галина. Харків. 6 січня 2016року

 

Ці хвилюючі слова з вітальної листівки, яку разом із подарунком передали волонтери 6 січня 2016 року батькам загиблого в зоні проведення АТО лейтенанта Збройних Сил України Дов­гого Олега Івановича. Ми теж живемо своїм буденним життям, не бачило жахіть війни завдяки таким, як Олег.

Минає два роки, як Олега немає з нами, нестерпний біль від важкої втрати, пече серце. Світлій пам'яті Олега Івановича 31 січня було присвячено урок «Герої не вмирають» у Щуровецькій ЗОШ І-ІІ ст.

Другий рік поспіль до батьків Олега приїжджають його бойові товариші, що є проявом великої поваги та пам'яті до командира Цього січневого дня до Валентини Петрівни та Івана Івановича приїхати Ляшенко Юрій з Чер­каської області, Солодовник Віталій з Полтави, Оніщенко Володимир з Сумщини.

На уроці пам´яті були присутні учні та вчителі Щуровецької  ЗОШ І-ІІ ст. На нас із світлин дивляться добрі, усміхнені очі маленького та досвідченого футболіста, відповідального, старанного учня та відмінного курсанта військової академії, мужні та безстрашні очі молодого, але успішного лейтенанта. Десятки різних грамот та дипломів від районних до республіканських змагань з футболу - це фанатична любов до спорту, який гартував у ньому людину честі та обов'язку.

Після успішного закінчення військової академії, Олег Іванович з червня по серпень 2014 року проходив військову службу в Ужгороді на посаді начальника фізичної підготовки і спорту військової частини, пізніше - заступника командира 2-ї гірсько-піхотної роти по роботі з особовим складом.

З серпня 2014 по січень 2015 року Олег Іванович проходив військову службу в зоні проведення АТО в районі Дебальцівського плацдарму: населених пунктів Кам´янка Донецької та Чернухіно Луганської областей. Він був командиром взводу, заступником командира гірсько-піхотної роти із роботи з особовим складом 15-го окремого гірсько-піхотного ба­тальйону 128-ї окремо гірсько-піхотної бригади. Бійці цієї бригади вели бої в найгарячіших місцях війни на Сході України і зазнали важких втрат.

Підопічними молодого лейте­нанта були мобілізовані до Збройних Сил України чоловіки, набагато старші за Олега. За короткий час вони побачити у ньому справжнього командира, який в бій вступав першим, а залишав останнім, вчасно і грамотно давав команди та поради, опікувався та турбувався за кожного бійця. Олег завжди переймався побутом своїх хлопців. Дякуючи йому, бійці завжди вчасно отримували гарячу їжу та могли відпочити. Він із ними був відкритим, щирим і вимогливим. Хлопці цінували та поважали Олега за доброту та прекрасні людські якості, захоплювалися його чудовою фізичною підготовкою, через що дали йому позивне ім'я «Фізрук». Молодого лейтенанта добре знали жителі сіл на Сході, де розташовувався його взвод, бо за його наказом військові ділилися із простими людьми їжею, дровами і всім необхідним. Олег допомагав людям виїжджати у безпечні місця. Так бую із авторкою згаданого листа Галиною з села Кам'янки Донецької області. Він власноручно допоміг вагітній жінці з цього села вчасно добратися до пологового будинку у Артемівськ. Виступаючий на заході Солодовник Віталій зазначив, що у своїх діях і вчинках Олег був зразком для інших молодих лейтенантів.

5 грудня 2014 року Олег був на зустрічі у Щуровецькій школі. Усі дуже чекали на нього. Він мало говорив про себе, але з теплотою згадував своїх підопічних, допомогу волонтерів, розказував про життя звичайних людей на Сході.

Юнак був люблячим сином, гордістю своїх батьків. У розмовах по телефону завжди бадьоро говорив, що у нього все добре, але з особливим хвилюванням  повідомляв про тих, хто не повертався з поля бою.

31 січня 2015 року важкий, нерівний бій для молодого командира став останнім. Олег та більше 20 українських військових вели бій на блокпосту № 6 біля села Чорнухіно Луганської області проти 100 бойовиків та 3-х воро­жих танків. Сепаратисти розпочали наступ о 4.00. Перша атака була нашими військовими успішно відбита. Під час другої на по­зицію українських кулеметників Григоришина Михайла та Матусевича Сергія потрапив ворожий снаряд. Олег кинувся на допомогу, щоб врятувати побратима, за що отримав смертельне поранення від кулі снайпера.

Григоришин Михайло та Матусевич Сергій загинули в цьому бою. Командування військової частини, в якій служив Олег, порушило клопотання перед вищим керівництвом держави про присвоєння лейтенанту найвищого звання «Герой України».

Восени 2015 року батьки Михайла приїхали до сім'ї Олега, щоб Валентині Петрівні та Івану Івановичу висловити слова подяки за прагнення Олега в страшну хвилину допомогти їх синові.

Після уроку пам´яті біля меморіальної дошки Довгого Олега Івановича відбувся мітинг. Дуже хвилюючим моментом на мітингу було те, що батько Олега Іван Іванович усіх присутніх пригостив яблуками із свого саду, який посадив на честь народження сина. Сад росте, а сина немає... Олег віддав своє молоде життя за Україну, в якій життя прекрасним бачив у вільній державі. Війна закінчиться, настане мир. Нехай батьки, дідусі закладають сади на честь народження своїх синів та внуків. Нехай квітне вільна і незалежна Україна своїми прекрасними садами, синами та дочками.

Слава Україні! Героям слава!

09.02.2017 р.

За матеріалами Щуровецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. -дитячий садок»

До уваги молоді Ізяславщини!

 

Кабінет Міністрів України щорічно відзначає кращих представників молоді, особливі досягнення якої сприяють розвитку молодіжних ініціатив на місцевому рівні премією за особливі досягнення молоді у розбудові України за такими напрямами:

- правозахисна та політична діяльність, боротьба з корупцією, розвиток місцевого самоврядування та місцевої самоорганізації населення, вирішення питань житлово-комунального господарства;

- національно-патріотичне виховання громадян, підготовка молоді до захисту незалежності і територіальної цілісності України, розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам та іншим утвореним відповідно до законів військовим формуванням та правоохоронним органам спеціального призначення, надання допомоги особам, які беруть або брали участь в антитерористичній операції в Донецькі та Луганській областях;

- вшанування та надання допомоги учасникам боротьби за незалежність України у ХХ столітті, жертвам політичних репресій та членам їх сімей, впорядкування військово-меморіальних об’єктів, пов’язаних з боротьбою за незалежність і територіальну цілісність України;

- впровадження творчих та новітніх ідей у створенні та веденні бізнесу, створення нових робочих місць, освіта та працевлаштування соціально уразливих категорій населення, у тому числі осіб з особливими потребами, внутрішньо переміщених осіб;

- популяризація здорового способу життя;

- утвердження ролі сім’ї в суспільстві, захист дитинства;

- культурно-мистецька та наукова діяльність;

- захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, охорона навколишнього природного середовища, захист тварин.

У 2016 році вдосконалено нормативно-правову базу щодо присудження премій, і тепер більше уваги при їх призначенні приділятиметься молодим громадським та культурним діячам, вченим, спортсменам та ін., які живуть і працюють у регіонах. Збільшено розмір премії – тепер буде до 20 премій по 50 000 грн. кожна, у тому числі податок.

 

Серед основних критеріїв для оцінки кандидатів:

- ОСОБИСТИЙ внеску у реалізацію громадських ініціатив на місцевому рівні (необхідно надати факти, які свідчать про досягнення кандидата – відео, фото, замітки в пресі);

- соціальний РЕЗУЛЬТАТ, досягнутий внаслідок реалізації цих ініціатив (необхідно надати факти - відео, фото, замітки в пресі щодо результатів діяльності кандидата);

- високий рівень ЗАЛУЧЕННЯ МОЛОДІ до реалізації проектів, кампаній, заходів (необхідно надати факти участі молоді в проектах, роботи кандидата на благо молоді);

- значна КІЛЬКІСТЬ реалізованих проектів, кампаній, заходів (необхідно надати факти, які підтверджують кількість проведених заходів).

УВАГА! Необхідно надати факти та докази: відео, фото, замітки в пресі, відгуки, грамоти, сертифікати, подяки тощо.

Для здобуття Премії органи місцевого самоврядування, райдержадміністрації, громадські об’єднання (які не мають статусу всеукраїнських), відокремлені підрозділи всеукраїнських громадських об’єднань, благодійні організації, місцеві або регіональні засоби масових інформації мають подати до 1 березня Мінмолодьспорту пропозиції та пакет відповідних документів про присудження Премії.

Більш детальніше можна ознайомитись:

З положенням про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України, а також з  переліком необхідних документів;

Формою пропозиції та Критеріями висунення кандидата на присудження Премії;

Інформаційною довідкою про премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.                 

08.02.2017 р.

Першими гаснуть зорі, що палають яскравіше всіх…

 

6 лютого минула друга річниця з дня трагічної загибелі Миколи Микитюка — нашого випускника, захисника України. Кажуть, першими гаснуть ті зорі, що палають ясніше всіх. Наш герой погас, залишивши в горі Україну й батьківський поріг. А героям — у вічність дорога. Так вже вийшло, Колю, пробач. Згадувати боляче, забути неможливо. Ми у вічному боргу перед загиблими захисниками свободи і незалежності нашої держави.

2 лютого в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Онищука № 5, гімназія» була проведена виховна година – екскурсія вшанування пам'яті М.П.Микитюка «Життя – мов спалах». Наші екскурсоводи Тукало Юлія та Омелянчук Анна розповіли учням і вчителям про коротке життя юного героя. На екскурсії були присутні учні 5-А класу (кл. керівник – Герасимчук Н.Р.), 5-Б класу (кл. керівник– Кудрей С.О.), 10-А класу (кл. керівник – Ящук Т.В.), 10-Б класу (кл. керівник –Заріцька Л.С.).

На знак глибокої вдячності, відвазі, силі духу і стійкості Миколи Микитюка та громадян, які віддали своє життя під час АТО на Сході України, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№5 ім.О.П.Онищука, гімназія» проводить конкурс учнівських творчих робіт «Герої не вмирають».

06 лютого поточного року учнівська молодь та вчителі начального закладу поклали квіти до меморіальної дошки М.Микитюка, а також разом із його батьками та небайдужими ізяславчанами відвідали могилу і вшанували пам'ять Миколи.

Пам'ять про Миколу Микитюка, який ціною власного життя боронив рідну землю, житиме в наших серцях вічно. Світла пам'ять і слава Герою!

07.02.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Шановні батьки та учні загальноосвітніх шкіл району!

   У зв’язку із різким погіршенням погодних умов та з метою запобігання травматизму серед учасників навчально-виховного  процесу 03 лютого 2017 року у всіх закладах освіти району призупинено навчально-виховний процес.

03.02.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

 

Змагалися наймолодші футболісти

 

4-5 лютого на базі спортивного комплексу Ізяславської ДЮСШ відбувся традиційний турнір пам'яті бувшого викладача відділення футболу спортивної школи Володимира Миколайовича Панчошного, який щороку проводиться з ініціативи його колишнього учня, колеги, заслуженого тренера України Миколи Бойчука. Зазвичай, у ньому беруть участь діти старших вікових категорій, але цьогоріч турнір був досить особли­вим, оскільки змагалися зовсім маленькі спортсмени - діти 2009-2010 років народження.

Впродовж двох днів маленькі футболісти, які представляли 8 різних команд, змагалися за першість. Загалом по дві команди було з Хмельницького, Ізяслава та Коростеня, а також по одній з Нетішина та Понінки. До фінальної частини змагань з кращими результатами пройшли команди Хмельницького, Понінки, Нетішина та Ізяслава. У грі за 3 місце, у якій змагались спортсмени з Понінки та Нетішина, кращими виявились вихованці Понінської ДЮСШ. А фінальна гра між господарями турніру та хмельничанами була досить напруженою та цікавою, і з мінімальною перевагою 4:3 перемогу здобули вихованці ДЮСШ «Новатор» з Хмельницького.

Найприємніша мить для юних футболістів це, звичайно, нагородження, яке провели в.о.директора Ізяславської ДЮСШ Сергій Божкевич та тренер і організатор турніру Микола Бойчук. Кубки, дипломи та подарунки з їхніх рук отримали переможці та призери змагань, а також символічні подарунки та дипломи було вручено й кращим гравцям турніру. Крім того, свої призи юним футболістам вручив і син Володимира Миколайовича Віталій, який подякував командам за гарну гру, а організаторам - за збереження пам'яті про його батька.

09.02.2017 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

Герої Крут – для нащадків взірець

 

На згарищах нашої історії, де що не сторінка – то купа попелу або добіла випалена пляма, поволі, як на стертому пергаменті, починають проступати рядки, якими могли б пишатися найбільші народи Європи.

Такими славними рядками в книгу української  історії вписано героїчний подвиг юнаків, що полягли за незалежність молодої Української Держави на станції Крути 29 січня 1918 року. Світова історія знає багато жертв в ім'я ідей, але аналогічної Крутам не було.

Світлу пам'ять загиблих молодих українських патріотів вшанували  учні  6-11 класів  та вчителі Клубівської ЗОШ I-III ступенів  27 січня на годині пам’яті  «Герої Крут – для нащадків взірець».  Ведучі заходу  учні 11 класу: Сидорчук Олександра та  Юхименко Вікторія доступно та цікаво розповіли присутнім про бій під Крутами,  наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року — це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можна. 

Бібліотекарі  Л.Петрук  та М.Шарко ознайомили присутніх із літературою, яка є в бібліотеці з цієї теми, та запропонували до уваги викладку літератури "Біль мого народу - Крути". Вірші, присвячені юним звитяжцям, читали  учні 8 класу: Карун Оля, Бабак Віра, Самойлюк Леся, Горох Настя. У виконанні учениці 4 класу Даши Моцеглов прозвучала пісня про рідну Україну.  На завершення заходу присутні вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.          

30.01.2017 р.

                                                     За матеріалами  Клубівської сільської ради

Від лідера учнівського самоврядування – до активної особистості громадянина-патріота

 

27 січня, на базі Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, відбулося засідання районної ради лідерів учнівського самоврядування закладів освіти Ізяславського району.

Президент шкільної держави Ізяславської ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 1 Аня Мігур та голова районної ради лідерів Дарія Гаврилюк, учениця цієї ж школи, зустріли своїх однолітків хлібом-сіллю у музеї історії школи. Учасників зібрання привітали начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валентина Пилипчук та директор Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тетяна Вітрук.

У своєму зверненні до лідерів учнівського самоврядування району Валентина Віталіївна зазначила: «Ви – наше майбутнє! Переконана, що саме завдяки вам наша держава стане кращою, бо час потребує лідерів нової формації: людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, працювати у команді. Кожен з вас у своєму навчальному закладі вже формує модель майбутнього суспільства». В.Пилипчук побажала всім учасникам зібрання  і надалі робити шкільне життя молоді корисним, насиченим та цікавим.

Директор школи Тетяна Вітрук та президент шкільної держави  Аня Мігур провели коротку екскурсію закладом, ознайомили із організацією шкільного самоврядування та представили міністрів шкільної держави.

Розпочалось спілкування  учасників  зібрання за чаєм з печивом та  цукерками.

Після першого знайомства керівник гурта «Рівний-рівному» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Галина Крюкова та його учасниці. Провели для  лідерів тренінгове заняття, адже на їх думку, серед багатьох наук, без яких не обійтись людству, є одна, абсолютно необхідна для всіх – наука спілкування.

Під час тренінгу, його учасники виконали вправи «Бінго», «Асоціація», «Мої цінності», «Компліменти». Загальним підсумком проходження тренінгових вправ  стало розуміння його учасниками, що ніщо в житті не дається  без зусиль та важкої праці. Людина, яка з дитинства навчилась  долати перешкоди, допомагати іншим, не піддаватися спокусам, перемагати власну лінь, може стати справжньою  людиною.     

Сюрпризом для лідерів учнівського самоврядування району стала гра «Битва лідерів», які підготували та провели учасники обласного телевізійного проекту обласної телерадіокомпанії «Поділля-ЦЕНТР» команда «Родзинки» Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Лідери шкіл в ході гри отримали змогу не лише проявити свої лідерські якості, а й про демонстрування знання та інтуїцію.

В  роботі засідання ради лідерів учнівського самоврядування також взяли участь: методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук, головний спеціаліст сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Інна Дячук, педагог-організатор Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Наталія Притульська.

Під час зібрання школярі  обрали  декілька гасел із екологічного напрямку для подальшого голосування за найкращий її варіант, що відбудеться на сайті Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

За підсумками заходу молоді лідери зазначили, що чималих результатів у згуртуванні та активізації учнівського колективу, підвищенні соціальної активності юних громадян можна досягти, залучивши їх до реалізації різноманітних соціальних проектів.

ФОТОКОЛАЖ

27.01.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

 

Україна ЄДИНА! UNITED Ukraine!

 

 

10 січня 2017 року стартував ІІІ міжнародний флеш-моб «United Ukraine», присвячений Дню Соборності України. Цього року до нього долучились дипломати, політики, представники діаспор і громадяни різних країн світу, які підтримують Україну. Відповідні заходи відбулись на всіх континентах планети та у багатьох населених пунктах як світу, так і України.

Сьогодні, 22 січня,  чимало жителів міста Ізяслав, учнів закладів освіти міста, їх педагоги мали нагоду долучитися до однієї із славних сторінок нашої історії, пов’язаної із проголошенням Акту Злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року. Адже як небезпідставно наголошував свого часу український громадсько-політичний діяч Л.Цегельський: «Це така дата, що її виучувати будуть напам’ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі».  

З нагоди Дня Соборності України та 98-ї річниці  проголошення Акту Злуки Української Народної республіки та Західно-Української Народної Республіки біля пам’ятного знака генію українського народу Тарасу Григоровичу Шевченку у місті Ізяслав відбувся святковий флеш-моб Україна ЄДИНА! UNITED Ukraine! за участі учнівської молоді та їх педагогів. На Ізяславщині його організатором виступила районна рада лідерів учнівського самоврядування. Учні Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім.В.Кобернюка, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука» принесли із собою завчасно виготовлені пазли у формі обрисів  областей України та Автономної  Республіки Крим та виклали із них велику карту України. Викладення карти розпочала голова районної ради лідерів, учениця Ізяславської  ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Дарія Гаврилюк. Вона розмістила зображення серця України – Києва та Київщини. Розміщення кожної частини карти нашої держави супроводжувалося виголошенням речівок про кожну адміністративно-територіальну одинцю.  Самі ж речівки учні придумали спільно із своїми педагогами.  

Учасників святкового флеш-мобу із Днем Соборності України привітали начальник відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації Валентина Пилипчук та заступник Ізяславського міського голови Любов Калитюк. «Уся Україна, від Карпат і до Луганська – єдина країна, нам нема чого ділити», – сказала у своєму вітальному слові начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентина Пилипчук. А заступник Ізяславського міського голови Любов Калитюк наголосила: «Ми маємо шанувати один одного, жити у злагоді передусім тут, у своїй малій батьківщині, тоді й уся Україна зможе об’єднатись навколо спільної мети».

Такою незвичною акцією ізяславчани відзначили одне з найбільших державних свят, вшанували борців за незалежність України.

Об’єднані спільною вірою у світле майбутнє України, учасники флеш-мобу не приховували патріотичних настроїв та за неабиякого піднесення всі разом виконали Державний Гімн України.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

На Ізяславщині  урочисто відзначили День Соборності України

 

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить: проголошення незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року, День пам’яті полеглих у бою під Крутами 29 січня 1918 року, День Соборності України у пам’ять про проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року. Також 21 січня 2015 року виповнилося 25 років «Живого ланцюга» – однієї з наймасовіших акцій громадської солідарності, яка передувала проголошенню державного суверенітету у 1990 та Незалежності України у 1991 році.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. 

У рамках святкових заходів з нагоди відзначення Дня Соборності України 20 січня в селі М’якоти М’якотівської сільської ради Ізяславського району відбулось міжобласне свято «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!». Ця зустріч в історії заходу, започаткованого в 2015 році за ініціативи керівництва Ізяславського району та підтримана сусідами із Острожчини, стала вже третьою.

Захід розпочався на мосту через річку Вілія, на межі Хмельницької та Рівненської областей, де відбулася зустріч офіційних делегацій Ізяславського району та Острозького району Рівненської області. Голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель та голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька обмінялися символами української гостинності  - короваями.

На кладовищі села М’якоти члени делегацій поклали квіти до могил загиблих в ході проведення Антитерористичної операції на сході України Володимира Чепелюка та Олександра Мамлая. Кім того в центрі села М’якоти було покладено квіти до  меморіального знаку «Односельчанам, які загинули за Україну», а також до меморіальної дошки О.Мамлаю та В.Чепелюку.

Свято продовжилося в приміщенні М’якотівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. На порозі школи,  директор закладу Світлана Балабей та М’якотівський сільський голова Сергій Залєвський із хлібом-сіллю зустріли  гостей краю. Для членів делегацій, керівництва Ізяславського та Острозького районів було проведено екскурсію  стінами школи. Гості оглянули класні кімнати, кабінети, шкільний музей старожитностей, шкільну картинну галерею, куточок хліба, музей історії села.

Далі святкові заходи продовжились митецьким дійством «Україна СОБОРНА! Україна ЄДИНА!». У центрі святкової зали були розміщені Державний Прапор України, Прапор Ізяславського району та прапор Острозького району.

Із вітальним словом з нагоди Дня соборності України звернулись керівники делегацій Ізяславського району Хмельницької області та Острозького району Рівненської області: заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович, голова Острозької районної ради  Валентина Стрілецька.

Виступаючі відзначили, що Злука УНР та ЗУНР  залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1990 року, коли крізь трухляві ідеологічні лещата агонізуючого режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилась живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України.  Відзначення цих пам’ятних дат є доброю нагодою  ще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Сьогодні захист територіальної цілісності України є святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність.

Також було наголошено  на тому, що у 2017 році Україна відзначатиме 100-річчя від початку Української революції, і подія в М’якотах фактично розпочала цикл відповідних меморіальних заходів на Ізяславщині та Острожчині.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять уродженців Ізяславського району та усіх загиблих за свободу України.

Свої творчі та  мистецькі здобутки учасниками свята продемонстрували: учасники художньої самодіяльності закладів культури М’якотівської сільської ради, М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів, члени Великорадогощанського січового товариства (села Велика Радогощ) Ізяславського району.

По завершенню свята усі його учасники пригостилися короваями, якими  обмінялись  при зустрічі на  межі областей делегації Ізяславського та Острозького районів.

На звершення всі учасники заходу виконали Державний Гімн України.

ФОТОКОЛАЖ

20.01.2017 р.

 

Чемпіонат Ізяславського району з волейболу серед чоловіків

 

14 січня у м.Ізяслав, за ініціативи сектору молоді та спорту спільно з Ізяславською ДЮСШ було організовано та проведено  Чемпіонат Ізяславського району з волейболу серед чоловіків. У змаганнях прийняли участь 9 команд, які були поділені на дві групи. Змагання проходили у двох спортивних залах, де учасники виборювали право змагатися у фіналі. Суддівство забезпечили головний суддя змагань – Дукач Д.В., судді Голик В.С. та Лобачук М.М., секретарі Калашнік В.А. та Калашнік Л.В.

Красиві, змістовні ігри показали учасники першої групи: с.Клубівка,  с.Мислятин, с.Більчинка, м.Ізяслав ІІ та не менш цікаві другої групи – м.Ізяслав І, с.Михля, с.Радошівка, с.Білогородка та с.Васьківці.

Непередбачуваністю та інтригами характеризувалися змагання в півфіналі, де третє місце посіла команда с.Мислятин, обігравши команду  с.Михля з рахунком 2:1 по партіях. Особливо напружено проходила фінальна гра, де зустрілись у протистоянні  команди с.Клубівка та м.Ізяслав. У підсумку перше місце посіла команда м.Ізяслав, яка виборола перемогу з рахунком 1:2 по партіях, посунувши минулорічного чемпіона на другу сходинку.

Як і під час нещодавно проведеного турніру з волейболу, присвяченого пам’яті тренера Ізяславської ДЮСШ О.М.Кожевнікова, трибуни були заповнені глядачами та вболівальниками, які своєю активною та емоційною підтримкою надихали спортсменів на яскраву та запеклу боротьбу.
       По закінченню змагань переможців було нагороджено грамотами Ізяславської ДЮСШ та кубком відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

ФОТОКОЛАЖ

17.01.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Реєстрація на пробне ЗНО

У вівторок, 10 січня, розпочалась реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Вартість участі у пробному ЗНО у 2017 році з одного предмета становить 129 гривень.

Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводитиметься з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 1 квітня. А 8 квітня можна буде випробувати свої знання з іншого предмета на вибір: історії України, математики, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.

Зареєструватися на пробне тестування можна з 10 по 31 січня. Для цього слід заповнити заявку на сайті ВРЦОЯО.

Нагадуємо, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пробного ЗНО не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не використовуються для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.

13.01.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Районний турнір з волейболу, присвячений пам’яті тренера Ізяславської ДЮСШ О.М.Кожевнікова

 

 

Нещодавно у м.Ізяслав відбувся районний турнір з волейболу, присвячений пам’яті тренера Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи  О.М.Кожевнікова серед юнаків 2000 р.н. та молодших. На відкриття турніру був запрошений завідуючий сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук, котрий привітав учасників зі святами та побажав їм хорошої  гри. У змаганнях, які проходили на базі спортивної школи, взяли участь 4 команди: м.Ізяслав, с.Мислятин, с.Васьківці, м.Славута.  Подивитися на кращих гравців району цього виду спорту у своїй віковій категорії зібралась велика кількість вболівальників, які не розчарувалися в учасниках.    

Ігри виявилися цікавими, адже проходили по круговій системі. У впертій та напруженій боротьбі за  перше місце зійшлися команди м.Ізяслав та с.Васьківці, де у підсумку із рахунком 1:2 по партіях перемогу здобули вихованці с.Васьківці (тренер команди - Кукуріка О.В.), а друге  місце здобули вихованці м.Ізяслав (тренер команди Дукач Д.В.). Третє місце посіли юнаки с.Мислятин (тренер команди -  Лобачук М.М.).

Добру організацію та проведення  змагань забезпечили: головний суддя Дукач Д.В, суддя Голик В.С., суддя Кукуріка О.В. По закінченню змагань дирекція Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи нагородила учасників особистими грамотами та кубком.

ФОТОКОЛАЖ

11.01.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

На Ізяславщині проведено турнір з міні-футболу,  присвячений герою АТО

 

На злеті молодих літ обірвалося життя нашого земляка, лейтенанта Збройних Сил України  Олега Довгого. Він загинув  у зоні АТО, в районі села Чорнухине Луганської області.

8 січня сектор  молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації і  друзі  Олега традиційно провели  турнір з міні-футболу пам’яті Олега Довгого. Ідею проведення змагань підтримали рідні загиблого військовослужбовця. У спорткомплексі Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи  зібралися як футболісти, так і численні вболівальники. Приємно було бачити серед присутніх близьких друзів, земляків, однокласників Олега, які з’їхалися  з різних місць роботи і навчання, щоб засвідчити свою повагу до Героя і вшанувати його пам’ять. Урочисте відкриття турніру розпочалося  саме хвилиною мовчання. Після цього завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук надав слово юним землякам Олега Довгого, які розповіли про його короткий,  але яскравий життєвий шлях. А учениця  Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Кушнірука №2, ліцей» Анастасія Березна прочитала власний вірш, присвячений Героєві. Було піднято Державний прапор, прозвучав Гімн України і розпочались змагання…

Протягом всього дня точилася гостра, напружена боротьба між чотирма командами, у складі яких  виступали знову ж таки земляки і друзі Олега, представники  сіл і спортивного закладу, де свого часу він тренувався. Кожен футболіст вважав своїм обов’язком докласти максимальних зусиль для перемоги власної команди і вибороти почесний приз. Та переможцем могла стати лише одна команда, і ним стала команда «Вікторія». Після завершення змагань відбулося урочисте нагородження переможців (перехідний кубок, іменні медалі та грамоти з фотографією Олега). Впродовж всього турніру футболісти й глядачі мали можливість переглянути світлини, на яких Олег Довгий зафіксований як військовий і спортсмен, а також численні  грамоти, дипломи, медалі та інші відзнаки за його успіхи.

ФОТОКОЛАЖ

10.01.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді

та спорту райдержадміністрації

 

 

У Плужненському НВК пройшов семінар керівників загальноосвітніх навчальних закладів району «Організація роботи педагогічного колективу Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника  із формування позитивного іміджу навчального закладу»

 

На базі Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника  04 січня відділом освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації проведено семінар керівників закладів освіти Ізяславщини.  Організатори семінару керівників загальноосвітніх навчальних закладів району обрали його темою питання організації роботи педагогічного колективу Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника  із формування позитивного іміджу навчального закладу.

Учасників семінару на порозі школи зустріли представники адміністрації закладу  та провели ознайомчу екскурсію його приміщеннями.

В актовому залі школи учасники художньої самодіяльності закладу  спільно із педагогами та батьками під керівництвом шкільного бібліотекаря Світлани Ювковецької представили  виставу  на основі  легенди про застування села Плужне.

Далі директор Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника  Владислав Хом’як презентував  учасникам семінару свій заклад освіти. Зокрема Владислав Миколайович розповів про роботу педагогічного, батьківського та учнівського колективу із формування  позитивного іміджу закладу. Зокрема директор наголосив, що школа виростила 2-х героїв Радянського Союзу  Бортника Романа Йосиповича та Тимощука Дмитра Івановича. У 1976 році закладу було присвоєно ім’я  Бортника Р.Й. В 2001 році заклад реорганізовано у навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія».

З 2003 року  розпочалася допрофільна та профільна  підготовка учнів, яку забезпечує варіативна частина  навчального плану. Обов’язковим є вивчення 2-х іноземних мов (англійська та російська за згодою батьків). За останні роки значно покращилась матеріально-технічна база школи: було обладнано фойє, внутрішні туалети, покращилися умови  навчання школярів в кабінетах української мови та літератури, зарубіжної літератури, хімії, фізики, інформатики. Постійно поповнюється книжковий фонд шкільної бібліотеки.

На сьогоднішній день у комплексі сформовано 11 класів. Різними формами навчання охоплено 197 учнів. Забезпечують навчальний процес 28 педагогічних працівників та 17 працівників молодшого обслуговуючого персоналу. Педагоги школи неодноразово були учасниками обласної виставки педагогічних ідей.

Під час свого виступу В.Хом’як наголосив, що творчий вчитель значить творчий учень: «Наші діти є постійними призерами  районних та обласних конкурсів та олімпіад».

Випускники закладу шановані люди не лише в Україні, а й за кордоном: Васильчук Микола Васильович – радник Міністерства освіти з питань безпеки життєдіяльності; Федоров Юрій Іванович – директор Гвардійського НВК – член асоціації директорів інноваційних закладів України; Спанатій (Янюк) Любов Степанівна – доцент кафедри української мови Миколаївського національного університету; Торіна (Романюк) Валентина  Федорівна -  доцент кафедри фармакології Тернопільської  медичної академії; Стаднік Володимир  Володимирович – старший  викладач кафедри криміналістики Київської академії МВД; Яроцька Ольга  Валентинівна – співробітник  Ради  України по вивченню  продуктивних сил України  Національної академії наук; Яроцький  Віктор  Валентинович – кандидат медичних наук науковий співробітник  університету  м.Флорида (США).

Багато інших випускників, які досягли значних успіхів в різних галузях, багато десятиліть  створюють імідж нашої школи в різних куточках України та за її межами.

Було наголошено, що здійснена колективом закладу робота переконливо свідчить про якісні результати роботи протягом багатьох десятиліть.

Детально про роботу колективу було сказано  в ході презентації роботи закладу, яку провела заступник директора з навчальної роботи Марія Лисак. 

Зокрема Марія Ігорівна представили усі кафедри, які діють на базі закладу, а педагоги представили свої творчі ідеї та напрацювання. Свою роботу презентували: адміністрація закладу «Управлінський аспект у формуванні іміджу навчального закладу»; кафедра вчителів початкових класів «Закладення фундаменту знань як підґрунтя для формування всебічно розвинутої особистості»; кафедра вчителів предметів гуманітарного циклу «Гуманітарна освіта як джерело культурної ініціативи»; кафедра вчителів предметів природничо-математичного циклу «Формування активної життєвої позиції, діяльнісний підхід під час вивчення предметів природничо-математичного циклу»; кафедра вчителів предметів художньо-естетичного циклу та фізичного виховання «Предмети художньо-естетичного циклу та фізичного виховання як засіб розвитку духовно багатої, фізично розвиненої, творчої особистості»; підрозділ молодшого обслуговуючого персоналу «Забезпечення санітарно-гігієнічних умов для збереження та зміцнення здоров’я учасників навчально-виховного процесу».

Завершилась роботу семінару креативним педагогічним мостом, який провів із його учасниками шкільний психолог.

ФОТОКОЛАЖ

05.01.2017 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

 

В Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відбулися святкові ранки та свята для учнів

 

Новорічні свята в Україні такі яскраві, веселі, сповнені  вигадок, снігу, подарунків та сюрпризів. Це казкова, чарівна пора. Людям так хочеться вірити в казку, в добре диво, сподіватися на здійснення найзаповітніших мрій…

У зв’язку із тим, що на останньому тижні через захворюваність на грип та ГРВІ у закладах освіти району було призупинено навчання. Тому в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 було вирішено провести  усі  заплановані новорічні ранки та свята у період зимових канікул 3 січня. У цей день яскраво прикрашений святковий зал заледве вмістив дітей та їх батьків і рідних. 

Перед початком заходу усіх присутніх із Новим 2017 роком привітала директор школи Тетяна Вітрук.

Для учнів 1-4 класів старшокласниками під керівництвом педагога-організатора Наталії Притульської було підготовлено казково-розважальну програму «Вовка та семеро козенят на новорічний лад». Під час казкового дійства  юні артисти в образах Кози та козенят, Сірого Вовка, Лисиці та її подруг, Діда Мороза та Снігуроньки розповіли цікаву та захоплюючу новорічну історію. Також старшокласники спільно із молодшими школярами виконали чимало сюжетних танців сніжинок, вовченят, лисичок. Крім того під час свята усі вони водили хороводи, співали пісні, брали участь у новорічних конкурсах та змаганнях.

На завершення свята Дід Мороз та Снігуронька вручили дітям солодкі подарунки та сфотографувалися із усіма бажаючими.

ФОТОКОЛАЖ

03.01.2017 р.

За матеріалами Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст..№ 1

 

 

 
 

    

 

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграція України

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання          державної служби

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

  Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

   Обласні

 органи влади

 

 

 
 

 

 

 
_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2017
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації