на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

     
     
     
     
     

 

 

           

 

         
    

 

архів новин

 

НОВИНИ

 

 

У рамках проекту НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА в Ізяславі  проведено семінар-тренінг «СУЧАСНИЙ ВЧИТЕЛЬ ЯК ПРОВІДНИК ЗМІН»

 

Нещодавно Уряд схвалив новий державний стандарт початкової освіти, який буде запроваджено в школах з вересня 2018 року. Українські діти повинні отримувати якісну та конкурентну освіту, що дозволить їм бути успішними. Нинішньої осені першачки підуть в якісно нову школу.  

«Розбудова якісно нового рівня життя в Україні, здійснення економічного прориву вимагає якісних змін у системі освіти – від дитячого садочка до вищого навчального закладу», - сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду. Він підкреслив, що покоління, які приходять на зміну нинішнім, це – нові люди з іншим мисленням та іншими можливостями. І вони вимагають інших стандартів освіти.

 «Наші українські діти мають отримати можливість бути успішними. Тож питання освіти мають ключове значення, – сказав Володимир Гройсман. – Неможливо побудувати майбутнє країни без якісної, конкурентної освіти».

З метою підготовки педагогів до роботи в умовах  НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ  на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 20-21 лютого для вчителів початкових класів методистом районного методичного кабінету відділу освіти,  молоді та спорту райдержадміністрації Галиною Денисевич, яка є сертифікованим тренером проекту НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА,  проведено семінар-тренінг «СУЧАСНИЙ ВЧИТЕЛЬ ЯК ПРОВІДНИК ЗМІН».

Учасників заходу - вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти району з питань запровадження Концепції Нової української школи із початком роботи привітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова  та завідувачка районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Рум’янцева. У своєму вітальному слові вони побажали педагогам майбутніх першокласників проаналізувати виклики, що стоять перед початковою школою, опрацювати компоненти концепції Нової української школи, нові професійні ролі і завдання, що стоять перед вчителями в контексті реформених змін. В.Левченко, Л.Крюкова та О.Румянцева побажали всім плідної співпраці та вказала на необхідність підвищення професійної компетентності педагогів у контексті успішної реалізації завдань Нової української школи.

Метою семінару-тренінгу організатори заходу визначили -  через залучення до практичної діяльності ознайомити учасників з особливостями організації навчально-виховного процесу в умовах запровадження Концепції Нової української школи, сучасними методиками для навчання учнів початкових класів. Вчителі початкової ланки в ході роботи продемонстрували особливості організації освітнього середовища на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів та принципів «педагогіки партнерства». Показали деякі аспекти навчально-виховного процесу, який здійснюється в оновленому руслі, відповідно до сучасної освітньої політики.  Також робота в ході тренінгу була спрямована на формування у вчителів необхідності створювати освітнє середовище, яке орієнтоване на дитину у навчальному закладі.

У ході семінару його учасники опрацювали як теоретичні, так і практичні аспекти організації освітнього процесу в початковій ланці, основні підходи, технології, необхідні для роботи вчителя. Зустріч пройшла в атмосфері співпраці й педагогічної творчості, завдячуючи високій майстерності тренера.

За підсумками  тренінгових занять тренером Галиною Денисевич було зазначено, що результати навчання дітей, згідно нового державного стандарту початкової освіти, визначаються не через суму знань, які має отримати дитина, а через досвід, компетенції, знання, цінності та вміння, які вона засвоює. Дитина повинна вміти застосовувати отримані знання в повсякденному житті. Серед ключових вмінь, якими має оволодіти учень в початковій школі – читання із розумінням, уміння висловити власну думку, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики та приймати рішення, здатність співпрацювати з іншими людьми. Новий держстандарт освіти покликаний забезпечити високий рівень навчання дітей, підвищити їх мотивацію до навчання та відвідування школи, розвивати комунікативні вміння та самостійність дітей.

“Державний стандарт початкової освіти – це перелік очікуваних результатів, що наші діти повинні вміти і знати, якими компетентностями володіти після здобуття освіти у початковій школі. Цей стандарт опрацьовувався протягом двох років. Ми залучали найцікавіший і найуспішніший досвід семи країн, міжнародну експертизу, враховували найкращі українські традиції”, – наголошує Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

ФОТОКОЛАЖ

22.02.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Флеш-моб «Підтримай Національну олімпійську збірну України!»

 

 

19 лютого члени учнівського самоврядування "Навігатор" Мокрецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. - дитячий садок» прийняли естафету  «Підтримай Національну олімпійську збірну України!» #UkrainePyeongChang2018.

Школярі передають естафету для  лідерів учнівського самоврядування  Михлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Щиро віримо, що українські олімпійці гідно представлять нашу державу. Нехай з ними будуть удача, спортивна витримка і воля до перемоги!!!

22.02.2018 р.

За матеріалами Мокрецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. - дитячий садок»

Інформаційний вісник Уряду: Схвалено новий державний стандарт початкової освіти

 

Всі школярі вчитимуться в інтерактивних класах

Уряд схвалив новий державний стандарт початкової освіти, який буде запроваджено в школах з вересня 2018 року. Українські діти повинні отримувати якісну та конкурентну освіту, що дозволить їм бути успішними. Нинішньої осені першачки підуть в якісно нову школу.  

Розбудова якісно нового рівня життя в Україні, здійснення економічного прориву вимагає якісних змін у системі освіти – від дитячого садочка до вищого навчального закладу, сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду. Він підкреслив, що покоління, які приходять на зміну нинішнім, це – нові люди з іншим мисленням та іншими можливостями. І вони вимагають інших стандартів освіти.

 «Наші українські діти мають отримати можливість бути успішними. Тож питання освіти мають ключове значення, – сказав Володимир Гройсман. – Неможливо побудувати майбутнє країни без якісної, конкурентної освіти».

 

Нова українська школа – це:

Новий державний стандарт освіти – результати навчання дітей, згідно нового стандарту, визначаються не через суму знань, які має отримати дитина, а через досвід, компетенції, знання, цінності та вміння, які вона засвоює. Дитина повинна вміти застосовувати отримані знання в повсякденному житті. Серед ключових вмінь, якими має оволодіти учень в початковій школі – читання з розумінням, уміння висловити власну думку, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики та приймати рішення, здатність співпрацювати з іншими людьми. Результати пілотного проекту в 100 школах довели, що новий держстандарт освіти забезпечує високий рівень навчання дітей, підвищує мотивацію до навчання та відвідування школи, розвиває комунікативні вміння, підвищує самостійність дітей.

“Державний стандарт початкової освіти – це перелік очікуваних результатів, що наші діти повинні вміти і знати, якими компетентностями володіти після здобуття освіти у початковій школі. Цей стандарт опрацьовувався протягом двох років. Ми залучали найцікавіший і найуспішніший досвід семи країн, міжнародну експертизу, враховували найкращі українські традиції”, – сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

 

Ключові вміння

Інтерактивні класи для всіх школярів – уряд виділив у поточному році 1,9 млрд.грн. на модернізацію початкової школи. Зокрема, майже 1 млрд.грн. – на обладнання класів сучасними меблями та засобами для навчання (на створення інтерактивних класів), 164 млн.грн. – на придбання техніки, 272 млн.грн. – на нові підручники для учнів перших класів, 48 млн.грн. – на навчально-методичну літературу. Вперше здійснюється масштабне підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, на що уряд виділив 386,5 млн.грн.

Підвищено соціальний статус вчителя – з січня минулого року уряд підвищив зарплати вчителям на 50%, з січня 2018 року їх зарплата зросла ще на 25%. Загалом зарплати вчителів в середньому зростуть на 1500 грн. Підвищену заробітну плану отримають понад 406 тис. українських вчителів.

 

Уряд  підвищує увагу до підготовки спеціалістів робітничих професій

Уряд розширив перелік робітничих професій, підготовка за якими здійснюється за державний кошт. Перелік професій доповнено шістьма позиціями: зварник; машиніст дорожньо-будівельних машин; монтажник систем утеплення будівель; слюсар з механоскладальних робіт; слюсар-інструментальник; слюсар-ремонтник. Рішення уряду дозволить забезпечити підготовку спеціалістів робітничих професій, які в дефіциті на ринку праці в Україні.

Згідно з даними Державної служби зайнятості, у 2017 році найбільш затребуваними на ринку праці були представники робітничих спеціальностей, кількість вакансій за якими зросла на 11% порівняно з попереднім роком. За видами економічної діяльності, більшість вакансій було на підприємствах переробної промисловості (23%), торгівлі та ремонту автотранспорту (16%) та на транспорті (9%). За професійними групами, найбільший попит роботодавців спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом (22%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (21%).

22.02.2018 р.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

 

Триває естафета #UkrainePyeongChang2018

 

Не дивлячись на тимчасове призупинення начально-виховного процесу в закладах освіти Ізяславського району, естафета #UkrainePyeongChang2018 триває далі.

Колектив  Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. прийняв естафету флешмобу від
Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст. на підтримку Національної олімпійської збірної України.

Сахнівчани передають  естафету флеш-мобу колективу    Плужненському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» ім.Р.Бортника.

21.02.2018 р.

За матеріалами Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст..

 

Стан здоров’я дітей та підлітків Ізяславського району та шляхи його покращення на контролі у влади

 

Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами, зокрема дитини з особливостями психофізичного розвитку, в умовах загальноосвітнього закладу. Інклюзивне навчання забезпечує доступ до освіти дітей з особливими потребами у загальноосвітніх школах за рахунок застосування методів навчання, що враховують індивідуальні особливості таких дітей. В основу інклюзивної освіти покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей; забезпечує рівноцінне ставлення до всіх людей, але створює спеціальні умови для дітей з особливими потребами. Отримані поза соціумом знання і вміння не могли допомогти дітям з особливими освітніми потребами цілковито адаптуватися в суспільстві, підготуватися до подолання неминучих життєвих труднощів, а, отже, реалізуватися в повній мірі як рівноправні і повноцінні члени суспільства. В інклюзивних класах діти з особливими потребами включені в освітній процес. Вони осягають основи незалежного життя, засвоюють нові форми поведінки, спілкування, взаємодії, вчаться виявляти активність, ініціативу, свідомо робити вибір, досягати згоди у розв’язанні проблем, приймати самостійні рішення.

Під час перебування 16 лютого в місті Шепетівка члени делегації представників органів влади, депутатського корпусу та ряду керівників Ізяславського району відвідали Шепетівський міський центр соціальної реабілітації для дітей з обмеженими можливостями. Секретар Шепетівської міської ради Микола Кикоть, заступник Шепетівського міського голови Наталія Стасюк та директор центру Анжела  Панчук  розповіли про систему роботи закладу, про його досягнення та поділились планами на майбутнє.  Зокрема Анжела Володимирівна Панчук повідомила, що ініціатором відкриття Центру стало управління соціального захисту міськвиконкому. «Ми розуміли, що потрібні значні кошти для ремонту, адже мали створити належні умови для дітей з особливими потребами. Завдяки співфінансуванню вдалося отримати оновлення приміщення центру», - сказала А.Панчук.  

У ході спілкування голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков зазначив, що на забезпечення інклюзивної освіти в усіх районах і містах Хмельниччини шляхом створення інклюзивно-ресурсних центрів передбачено підписаним нещодавно Меморандумом про співпрацю між головою Хмельницької облдержадміністрації Олександром Корнійчуком та представниками місцевої влади області із головою Благодійного Фонду Порошенків Мариною Порошенко. «Переконаний, що реалізація положень підписаного Меморандуму про співпрацю в районі  стане наступним вагомим кроком підтримки інклюзивної освіти на Ізяславщині», - наголосив Борис Яцков. 

У цей же день делегація Ізяславського району відвідала приміщення басейну Шепетівської дитячо-юнацької спортивної школи. Ознайомившись із його роботою керівництвом Ізяславського району та виконавчого апарату Шепетівської міської ради було досягнуто принципову згоду з питання організації уроків із плавання для учнів закладів освіти Ізяславського району на базі басейну у місті Шепетівка за певну плату. Головою райдержадміністрації Борисом Яцковим дано доручення вивчити це питання в районі.

Крім того в цей же день представники Ізяславщини, перебуваючи у місті Славута, оглянули  вуличний багатофункціональний спортивний майданчик в одному із мікрорайонів міста.

Підводячи підсумки огляду зазначених об’єктів, голова райдержадміністрації Борис Яцков наголосив, що стан здоров’я дітей та підлітків Ізяславського району та шляхи його покращення на контролі у влади. «Стан умов надання освітніх послуг у закладах освіти району тісно пов'язаний із впровадженням здоров’єзберігаючих технологій в освітньому процесі і має вирішальний вплив на стан здоров’я дітей різних категорій», - зазначив очільник райдержадміністрації.

ФОТОКОЛАЖ

21.02.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

У районі триває  флеш-моб «Підтримай Національну олімпійську збірну України!» #UkrainePyeongChang2018

 

Учні Новосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів прийняли естафету флеш-мобу від Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука  на підтримку Національної олімпійської збірної України.

Вперед - до перемог!

Передається естафета учням Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст.

19.02.2018 р.

За матеріалами Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст.

Делегація Ізяславщини ознайомилась із діяльністю Крупецької об’єднаної територіальної громади

 

17 лютого за ініціативи голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова було проведено робочу поїздку групи депутатів Ізяславської районної ради, Ізяславської міської ради, ряду сільських голів району, окремих керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, районної ради, установ та організацій району до Крупецької об’єднаної територіальної громади, що у Славутському районі.

Купецька об’єднана територіальна громада була утворена восени 2017 року. Загальна площа становить 133.0 км 2 , кількість населення – 2496 чоловік.  Крупецька ОТГ об’єднала села Крупець, Стригани Крупецької сільської ради та села Полянь, Колом’є, Комарівка, Хоровиця Полянської сільської ради. Перші вибори в об’єднаній територіальній громаді відбулись 24 грудня 2017 року, на яких головою Крупецької ОТГ було обрано Валерія Михайлюка. Явка становила 61,4% (1365 мешканців), за кандидата проголосувало 93,5% виборців.

На подвірї  Крупецького навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» делегацію Ізяславського району на чолі із головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим та головою районної ради Сергієм Шлегелем зустріли голова Крупецької об’єднаної територіальної громади Валерій Михайлюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту Славутської районної державної адміністрації Дмитро Бойчак, директор навчального закладу Тетяна Бережанська.

Учні закладу привітали гостей запашним короваєм. Далі представникам Ізяславщини  презентували основні напрямки діяльності начального закладу, його досягнення та представили плани на майбутнє. У ході екскурсії закладом представники Ізяславщини оглянули приміщення, де проходить навчання учнів 1 класу, побували на інтегрованому уроці англійської мови, оглянули  приміщення для дитячих ігор, заняття з ритміки, кабінет фізики, шкільну їдальню, спортивний зал та актову залу, медичний кабінет, тощо.

Представляючи шкільну бібліотеку, шкільний бібліотекар розповіла, що відвідувачі мають для користування читальний зал та доступ до мережі Інтернет. Послугами бібліотеки користуються як учні, так і педагогічні працівники. У ході спілкування керівниками закладу було наголошено, що школу було утворено в результаті оптимізації. Зокрема було зазначено, що для початку організація дітей у більшому навчальному закладу була експериментальною, і після його завершення батьки та діти вирішили, що навчання тут є більш кориснішим та цікавішим.

Далі всі учасники поїздки оглянули дошкільний навчальний заклад. Тут керівник  закладу зазначила, що існування  ДНЗ у складі начально-виховного комплексу дає можливість економити кошти на тому, що приготування їжі здійснюється на базі базового навчального закладу. А до садочка його доставляють у спеціальних термосах.

У ході всього часу перебування у Крупецькій об’єднаній територіальний громаді її голова Валерій Михайлюк дав чимало відповідей та коментарів на різноманітні запитання із різних аспектів діяльності об’єднаної територіальної громади, що їх задавали члени делегації Ізяславського району.

Підсумовуючи перебування у Крупецькій ОТГ, голова районної державної адміністрації Борис Яцков наголосив: «Сьогодні вкрай необхідно пришвидшити роботу в районі щодо створення об’єднаних територіальних громад. Також необхідно зрозуміти усім і кожному – використовувати кошти бюджету потрібно ощадливо і раціонально для досягнення реальних результатів у кожній громаді, а не зведення всієї роботи до проголошення виключно популістських закликів».

ФОТОКОЛАЖ

19.02.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

В центральній районній бібліотеці відбулось засідання круглого столу

 

З метою ознайомлення із комплексним профорієнтаційним проектом «Від мрії до дії», координації зусиль всіх структур, покращення профорієнтаційної роботи та підвищення престижу робітничих професій, обговорення актуальних проблем, вирішення яких потребує спільних зусиль соціальних партнерів, 16 лютого, в приміщенні Ізяславської центральної районної бібліотеки, за ініціативою Ізяславського районного центру зайнятості було проведено засідання “круглого столу” на тему: «Соціальне партнерство як важлива складова організації ефективної профорієнтаційної роботи з населенням». У засіданні взяли участь фахівці центру зайнятості, директор Ізяславського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та  молоді Косовська С.А., методист по навчально-виховній роботі районного методичного кабінету Хмиз Л.І., практичний психолог Ізяславського навчально-реабілітаційного центру Журавель С.Л., головний спеціаліст  відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Ізяславської районної державної адміністрації Пасічник О.І., соціальний педагог Плужненського професійного аграрного ліцею Суліма А.І. та практичні психологи шкіл міста - Герасимчук Н.Р., Замойська Г.М. та Батюк Н.В.

Засідання «круглого столу» відкрила заступник директора Ізяславського районного центру зайнятості Архипюк О.С., запросивши всіх учасників зібрання до участі в обговоренні питань щодо професійної орієнтації молоді з метою правильного вибору професії, попередження молодіжного безробіття та допомоги у підготовці до виходу на ринок праці. Провідний фахівець із профорієнтації Цибуля Ю.М. ознайомила присутніх з умовами, завданнями та очікуваними результатами комплексного профорієнтаційного проекту «Від мрії до дії».

Детально обговорили заплановані заходи для учнівської молоді та учнів Плужненського професійного аграрного ліцею, в тому числі і заходи обласного рівня, такі як конкурс шкільних газет «Як обрати «свою» професію?» серед учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів та конкурс бізнес-проектів «Живи та працюй на Хмельниччині» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Практичний психолог Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. Батюк Н.В. ділилась досвідом співпраці із центром зайнятості, формами та методами своєї профорієнтаційної роботи зі старшокласниками. Зробили наголос і на тому, що потрібно звернути  особливу увагу на  соціальну адаптацію вразливих категорій молоді, а саме дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які навчаються в спеціалізованих закладах, шляхом надання психологічної підтримки у свідомому виборі професії.

Заслухавши та обговоривши доповіді, учасники круглого столу вирішили, що тільки завдяки об’єднанню своїх зусиль у наданні інформаційної, консультаційної та правової допомоги, завдяки спільним діям, спланованим заходам, зацікавленості всіх сторін можна досягти результативності у проведенні профорієнтаційної роботи та запобігання безробіття серед молоді.

16.02.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

У районі триває  флеш-моб «Підтримай Національну олімпійську збірну України!» #UkrainePyeongChang2018

 

Талановите, ерудоване та енергійне покоління Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. №2, ліцей» ім..О.Кушнірука прийняли естафету флеш-мобу від Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. ім.О.П.Онищука №5, гімназія» на підтримку Національної олімпійської збірної України.

Вперед - до перемог!

Передається естафета учням Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст. та Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. №4.

 

16.02.2018 р.

За матеріалами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. №2, ліцей» ім..О.Кушнірука

 

У районі триває  флеш-моб «Підтримай Національну олімпійську збірну України!» #UkrainePyeongChang2018

 

Керівники центрів учнівського самоврядування виховного об'єднання "Шкільна родина" Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» разом із переможцями відкритої першості міста Ізяслав з легкої атлетики, прийняли від лідерів учнівського самоврядування Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 естафету флеш-мобу «Підтримай Національну олімпійську збірну України!» #UkrainePyeongChang2018.

Лідери Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія»  передали естафету учням Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ №2, ліцей» ім.О.Кушнірука та учням Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст.

Вперед - до перемог!

ФОТОКОЛАЖ

14.02.2018 р.

За матеріалами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія»

 

Філософи не вмирають, вони назавжди залишаються нашими співрозмовниками у світі ідей

 

Саме під таким лейтмотивом у приміщенні Музею історії школи, що в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1, пройшов 13 лютого меморіальний захід, присвячений пам’яті Мирослава Володимировича Поповича: лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, ученого-філософа і громадського діяча, академіка Національної академії наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора філософських наук, професора, педагога, фахівця у галузі культурології, логіки та методології науки, історії української культури.

1930 – 2018… Ціла епоха. Майже століття. Червоне століття. Кривавий вік. Катастрофи, війни і голодомори – крізь шквал буремних подій він проніс свій штандарт людяності, любові і свободи. Про ці чесноти він говорив мужньо, тоді, коли за це можна було постраждати. Разом із іншими видатними громадськими діячами України він стояв біля витоків ініціативної групи «Першого грудня», яка стала осередком моральних авторитетів нації.

Він є філософом. А філософи не вмирають, вони назавжди залишаються нашими співрозмовниками у світі ідей. Вічна і світла йому пам'ять! 

Про це та інше говорили учасники заходу: директор Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Тетяна Вітрук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, почесний громадянин Ізяславського району, митець, літератор, ізяславчанин Микола Ткачук.

Екскурсовод Музею історії школи, учениця 8 класу Марія Савчук ознайомила присутніх із життям та творчим шляхом Мирослава Поповича. Мирослав Попович народився 12 квітня 1930 року в Житомирі. Разом із батьками переїхав в м.Ізяслав. Закінчив у 1946 році 7 класів Заславської середньої школи № 1. У 1953 році закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка й упродовж трьох років працював директором середньої школи в селі Золотий Потік на Тернопільщині. У 1956 році Мирослав Попович вступає до аспірантури Інституту філософії академії наук України і відтоді все життя залишається його працівником. Тут він захищає кандидатську дисертацію «Ірраціоналізм у сучасній французькій філософії» і докторську дисертацію «Філософський аналіз мови науки». З 1969 року Мирослав Володимирович - завідувач відділу логіки і методології науки, а з 2001 - директор Інституту філософії ім.Григорія Сковороди Національної академії наук України. У 1992 році Мирослав Попович обраний членом-кореспондентом, у 2003 - академіком Національної академії наук України.

Автор понад ста наукових праць. Великий суспільний резонанс залишила праця Мирослава Поповича «Нариси історії української культури». У 2001 році вона була удостоєна Національної премії України ім.Тараса Шевченка.  

Мирослав Володимирович був головним редактором наукового журналу «Філософська думка», членом редколегії часописів «Вища школа», «Людина і Політика», Наукові записки Національного університету «Києво-Могилянська академія», серія «Філософія».

Нагороджений: орденом «За заслуги» III ступеня, орденом князя Ярослава Мудрого  V ступеня, французьким орденом Почесного легіону.

Також учасники заходу переглянули документальний фільм «Шляхи Мирослава Поповича», знятого режисером Олександром Фроловим за власним сценарієм до 80-річчя Мирослава Поповича на кіностудії «Контакт» при підтримці Благодійного фонду «Розвиток України» та Фонду розвитку українського кінематографу «Форпост-Медіа ХХІ століття». Частину матеріалу фільму було відзнято безпосередньо у місті Ізяслав.

Присутні на зібранні також ознайомились із окремими книгами із великого творчого спадку Мирослава Поповича, що зберігаються у шкільній бібліотеці.

На знак пошани до видатного випускника закладу всі присутні вшанували його пам'ять хвилиною мовчання.

ФОТОКОЛАЖ

13.02.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Марина Порошенко ініціювала створення 26-ти Інклюзивно-ресурсних центрів у Хмельницькій області

 

Минулого року наша область одна з перших долучились до проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». На час приєднання Хмельниччини до проекту Благодійного Фонду Порошенка шкіл з інклюзивною формою навчання в області було 58. Зараз у регіоні функціонує 85 інклюзивних шкіл, у яких навчається 386 учнів з особливими освітніми потребами, та 25 садочків, де інклюзивну освіту отримують 75 дошкільнят.  Загальна кількість дітей з особливими освітніми потребами в Хмельницькій області становить 28 735.

Але інклюзивною освітою охоплено лише 1,5% «особливих» дітей. Тому цього року область продовжує роботу у цьому напрямку. Так, 13 лютого дружина Президента України провела зустріч із представниками місцевого самоврядування та ініціювала старт створення 26-ти  Інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні на рівні територіальних громад. Мережа ІРЦ  на Хмельниччині має запрацювати вже з 1 вересня 2018 року.

«Сьогодні саме від голів райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад залежить, наскільки ефективно і своєчасно ми зможемо створити дієву мережу ІРЦ. А для цього Благодійний Фонд Порошенко розробив і передає типові проекти Інклюзивно-ресурсних центрів, які допоможуть у стислі терміни відкрити такі заклади», – підкреслила дружина Президента.

Для цього у рамках візиту відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між головою Хмельницької облдержадміністрації Олександром Корнійчуком та представниками місцевої влади, де планується створення таких центрів.

«Переконаний, що підписання сьогодні Меморандуму про співпрацю стане наступним вагомим кроком підтримки інклюзивної освіти на Хмельниччині. Минулого року ми тільки долучились до проекту, а вже маємо спільні результати: підготовили 341 фахівця для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, створили 8 сучасних шкільних бібліотек – медіатек, плануємо створити ще 10, закуповуємо корекційне обладнання. Особливу увагу приділяємо розширенню мережі інклюзивних груп у закладах освіти» – зазначив Олександр Олександрович.

Під час робочого візиту Марина Порошенко також відвідала медіатеку в Кам’янець-Подільському НВК № 3, яка була створена в рамках проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». У цьому закладі зараз навчається 19 учнів із особливими освітніми потребами.

13.02.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

Спортивні вихідні у Плужному

 

Впродовж останніх вихідних на базі спортивного комплексу «Епіцентр», що розташований в селі Плужне, було проведено ряд спортивних заходів.

 

Зокрема, в суботу 10 лютого, за підтримки районної громадської організації ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) та районної громадської організації «Рада ветеранів 8 бригади спеціального призначення» за підтримки місцевої влади було проведено відкрите заняття по таеквон-до в спортивному комплексі «Епіцентр». На ньому були присутні кращі спортсмени спортивного клубу "Воїн" міста Київ та школярі Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Й.Бортника та учні із навчальних закладів сіл Борисів і М’якоти.  Заняття провели старший тренер клубу Юрій Юрійович Огньов і чемпіонка Європи, інструктор 1 Дан Ангеліна Александрова.

Після занять відбувся запис бажаючих школярів із Плужного, Борисова, Мякіт до секції таеквон-до, яка незабаром розпочне тут свою роботу.

ФОТОКОЛАЖ

 

У неділю, 11 лютого, у спортивному комплексі "Епіцентр" села Плужне відбувся "Кубок вихідного дня" із футзалу. Приймали участь команди відділень Національної поліції міст Шепетівка, Ізяслав, Ізяславської ЗВК № 58   і  села Плужне. Володарем Кубку у результаті напруженої боротьби стала команда села Плужне. Другу сходинку зайняли футзалісти Ізяславської ЗВК № 58, третю - поліцейські міста Ізяслав.

13.02.2018 р.

На Ізяславщині триває акція «Підтримай Національну олімпійську збірну України!» #UkrainePyeongChang2018

 

12.02.2018 р.

За матеріалами Борисівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок"

Проведено розширену нараду з окремих питань діяльності закладів освіти Ізяславського району

 

У приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» 9 лютого було проведено розширену нараду з окремих питань діяльності закладів освіти Ізяславського району.

У нараді, яку провела начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, взяли участь: директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Олег Фасоля, голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, ряд сільських голів району, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, представники Управління Держпродспоживслужби України в Ізяславському районі, Ізяславського районного сектору ДСНС України, директори закладів освіти району, голови профспілкових організацій закладів освіти району, голова райкому профспілки працівників освіти Ізяславщини Ірина Кушнірук, представники батьківських комітетів ЗНЗ району.

Зокрема в ході наради було розглянуто  питання рівня захворюваності та роботи із профілактики вірусного гепатиту «А», кору, ГРВІ та грипу в закладах освіти району. Про це її учасників проінформували: завідувач відділу епідеміологічних досліджень – лікар-епідеміолог Тетяна Заморська, головний лікар Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук.

Про підсумки об’їздів робочої групи, яка була створена  в районі на виконання доручення голови районної державної адміністрації, для перевірки дотримання санітарних норм та протипожежного стану в начальних закладах Ізяславщини. Із відповідними інформаціями виступили: представник Управління Держпродспоживслужби України в Ізяславському районі Валентина Яковчук, представник Ізяславського РС ДСНС України в Хмельницькій області Андрій Гошовський. Підвів підсумки об’їздів заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  Валентина Пилипчук проінформувала учасників розширеної наради про стан функціонування закладів освіти району. У своєму виступі Валентина Віталіївна проаналізувала мережу закладів освіти району, контингент учнів, якісний склад педагогічних працівників. На фоні наведених цифр було зазначено існуючі тенденції та перспективи. Окремо керівник галузі зупинилась на результатах навчально-виховної та господарської діяльності закладів освіти району.

Під час свого виступу начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель проаналізував стан фінансування закладів освіти Ізяславського району.

Із своїми міркуваннями щодо забезпечення захисту працівників закладів освіти району в процесі оптимізації ЗНЗ із учасниками наради поділилась голова райкому профспілки працівників освіти Ізяславського району Ірина Кушнірук.

Також перед учасниками наради виступив директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля, зупинившись на питанні забезпечення реалізації на місцях вимог положень нового Закону України «Про освіту» та Плану заходів на 2017–2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 903-р. В ході виступу Олег Іванович наголосив на тому, що в основі діяльності закладу освіти має бути забезпечення якісного надання освітніх послуг для учнів.

Підсумки наради підвів голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков. Він наголосив на тому, що питання реалізації заходів із оптимізації мережі закладів освіти Ізяславського району, буде вирішуватись із широким обговоренням для забезпечення якісного навчально-виховного процесу в інтересах дітей.

09.02.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Учнівська молодь Ізяславщини закликає однолітків  приєднатися до акції «Підтримай Національну олімпійську збірну України!» #UkrainePyeongChang2018

 

 

Сьогодні, 9 лютого,  у місті  Пхьончхан Республіка Корея, розпочались змагання атлетів світу  XXIII зимових Олімпійських ігор.

Щоб підтримати наших олімпійців, які беруть участь у найголовніших спортивним змаганнях чотириріччя, рада учнівського самоврядування «Шкільна держава» Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 організувала флеш-моб «Підтримай Національну олімпійську збірну України!». Організатори закликають своїх однолітків стати учасниками флеш-мобу. Для цього потрібно згуртувати своїх друзів, однокласників, однодумців і сфотографуватися з Державним Прапором України, Міжнародним Олімпійським прапором та емблемою ХХІІІ зимових Олімпійських ігор на фоні архітектурної, історичної пам’ятки свого населеного пункту чи на фоні свого навчального закладу і далі розмістити його у мережі Інтернет із хештегом #UkrainePyeongChang2018  та зазначенням кому передається естафета.   Пропонується здійснити її в період проведення XXIII зимових Олімпійських ігор із 9 по 25 лютого 2018 року.

За задумом організаторів участь у акції «Підтримай Національну олімпійську збірну України!» #UkrainePyeongChang2018 дасть можливість її учасникам відчути себе спортсменом, долучитись до олімпійського руху та перейнятись спортивним духом.   

Лідери учнівського самоврядування Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 передають естафету флеш-мобу своїм одноліткам із Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія», раді лідерів учнівського самоврядування Шепетівського району та раді лідерів учнівського самоврядування Острозького району Рівненської області.

Бажаємо нашій Національній збірній олімпійській команді України у Пхьончхані легких стартів, незабутніх вражень та ПЕРЕМОГ!

ФОТОКОЛАЖ

09.02.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Проведено Кубок Ізяславського району з волейболу серед чоловіків, присвячений 95-ій річниці утворення Ізяславського району

 

4 лютого 2018 року в м.Ізяслав за ініціативи сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з Ізяславською ДЮСШ було організовано та проведено Кубок Ізяславщини з волейболу серед чоловіків, присвячений 95-ій річниці утворення Ізяславського району.

У змаганнях взяли участь 7 команд, які були поділені на 2 групи: А і Б. До групи А входили команди м.Ізяслав, с.Мислятин, м.Шепетівка та Ізяславської дитячо-юнацьої спортивної школи; до групи Б - м.Славута, с.Клубівка та с.Михнів. Змагання проходили у двох спортивних залах, де учасники виборювали право змагатися у фіналі. Суддівство забезпечили головний суддя змагань  Дукач Д.В., суддя Дишкант В.М., Кукуріка О.В., секретар Пирогівська І.А.

В обох групах змагання були цікавими та непередбачуваними, адже кожна команда прагнула перемогти. Як із першої, так і з другої групи команди-переможці зустрінуться у фінальних змаганнях за 1-2 місце, решта - будуть грати за 3-4 місце.

Відповідно у фінальній частині змагань за 3 місце боролися команди  с.Васьківці та с. Мислятина, за 1 місце – команди м.Ізяслав та м.Славута. Наші спортсмени показали хороший рівень гри, високу майстерність та велике бажання до перемоги. Головний поєдинок кубку повністю виправдав себе, втішивши глядачів інтригою та високою напругою.

У підсумку змагань ІІІ місце посіла команда Васьковець, ІІ місце посіли спортсмени команди Славути, а на першу сходинку піднялись спортсмени Ізяслава.

За кілька хвилин відбулася церемонія нагородження, упродовж якої найсильніші отримували з рук спеціаліста сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  Ірини Пирогівської грамоти та кубки відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Кубок завершився пам’ятними фото.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

07.02.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Розпочато реєстрацію для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року

 

Реєстрація на ЗНО-2018 триватиме з 6 лютого до 19 березня. Внести зміни до реєстраційних даних або усунути причини, що стали підставою для відмови в реєстрації, можна буде до 2 квітня.

Перелік навчальних предметів, з яких особи, що виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2018 році, проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова.

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право на складання тестів не більше як із чотирьох предметів.

Докладніше про процедуру реєстрації на ЗНО-2018...

06.02.2018 р.

Інформаційний центр ХАЕС оголошує конкурс

 

Інформаційний центр ХАЕС запрошує старшокласників на факультативні заняття «Вступ в атомну енергетику», в рамках якого спеціалісти ХАЕС запропонують курс лекцій.

Після лекцій та екскурсії на ХАЕС бажаючі візьмуть участь у конкурсі рефератів. Переможці будуть нагороджені призами і візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі рефератів «Ядерна енергетика і світ».

 

Чекаємо ваші авторські роботи, виконані в техніках: живопис, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво, скульптура, а також роботи у жанрі комп’ютерної анімації (у форматі МРЕG4, МРЗ або АVІ).

Вимоги до оформлення робіт: підпис із зворотної сторони, де розбірливо вказати наступні дані про виконавця: прізвище, ім'я, по батькові; рік народження, домашня адреса, школа, клас, контактні телефони, копія ідентифікаційного коду.

Формат малюнка: А-3 {41,5 х 29,5см)

Переможці конкурсу будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами. Кращі роботи візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості.

 

Конкурс журналістських робіт проводиться за номінаціями: текст для друкованого ЗМІ; фоторепортаж; телевізійний сюжет.

Вимоги: Текст для друкованого ЗМІ довільного жанру написаний українською мовою обсягом у чотири сторінки формату А4.

Фоторепортаж включає в себе чорно-білі або кольорові фотографії, об’єднані спільною темою, у кількості від 5 до 10 шт. Роботи подаються або надсилаються поштою в електронному (на диску) та друкованому вигляді (фотографії розміром 15 см на 21 см або 20 см на 30 см).

Телевізійний сюжет тривалістю до 10 хв. може бути колективним або індивідуальним.

Учасники конкурсу подають роботи в ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ВП Хмельницької АЕС за адресою: 30100, Хмельницька обл., м. Нетішин, вул. Лісова, 6.

05.02.2018 р.

За матеріалами Інформаційного центру ВП «Хмельницька АЕС»

 

СТОП ФЕЙК: Міністерство освіти і науки України не скасовувало і не може скасувати батьківські комітети, проте планує через Закон змінити правила їх створення та взаємодії зі школою

 

Міністерство освіти та науки України у межах своїх законних повноважень не мало і не має стосунку до створення чи не створення в закладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів). Відповідне роз’яснення надається прес-службою Міністерства освіти та науки України у зв’язку з поширенням низки публікацій про нібито скасування Міністерством батьківських комітетів.

Накази, що втратили чинність (№ 440 та 205),  були складовою «старого» законодавства та за своєю правовою природою мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов’язкових норм. До того ж, повноважень у Міністерства на врегулювання питань діяльності (прав чи обов’язків) батьківського чи учнівського самоврядування немає.

Закон України «Про освіту» однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом. Враховуючи, що вказаний Закон є рамковим і стосується всіх складників освіти, необхідна імплементація його положень. Зокрема, у новому Законі «Про загальну середню освіту» буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування). Міністерство вже працює над написанням відповідного Закону та планує подати його на розгляд Верховної Ради цього року.

Однак сьогодні рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом) все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу. Через це  наявність (відсутність) відповідних органів не залежить від бажання батьків або здобувачів освіти. Саме це має змінити новий Закон «Про загальну середню освіту».

02.02.2018 р.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства

 освіти та науки України https://mon.gov.ua/ua

Розглянуто пропозиції  змін до Програми «Освіта Ізяславщини на 2016-2020 роки»

 

Нещодавно  відбулося засідання постійної комісії Ізяславської районної ради з питань освіти, культури, молоді та спорту (голова Раїса Янкова), на якому було розглянуто подання відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації з пропозиціями змін до Програми «Освіта Ізяславщини на 2016-2020 роки».

У засіданні комісії взяли участь голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, начальник управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентина Пилипчук, керівники ряду закладів освіти району, окремі сільські голови.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентина Пилипчук ознайомила присутніх з пропозиціями відділу щодо внесення змін до Програми. Валентина Віталіївна обґрунтувала рішення по кожному запропонованому закладу освіти в розрізі наповнюваності класів та демографічній ситуації по населених  пунктах.

Зокрема Валентина Віталіївна доповіла, що освітня  субвенція 2018 року становить 75471,6  тис. грн., обсяг якої визначено на основі нової формули виходячи з розрахункової кількості ставок педагогічних працівників, визначеної на підставі навчального навантаження та нормативної наповнюваності класів, а також середньої заробітної плати вчителя в умовах 2018 року. Порівняно з показниками 2017 року обсяг субвенції зменшився на 2013,9 тис.грн.

При розрахунку враховано показники мережі (учні, класи на 01.09.2016 року). На підставі навчального навантаження та нормативної наповнюваності класів визначено розрахункову кількість ставок педагогічних працівників -482,72.

Відхилення вказаного показника від кількості протарифікованих  педагогічних ставок відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації станом на 01.09.2017 року (559,9 ) становить  -  77,18 ставок, що складає розрахунковий дефіцит в коштах на оплату праці з нарахуваннями  - 6841,5 тис.грн. Тому, було наголошено, що відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації необхідно вжити заходів щодо приведення у відповідність до асигнувань діючу  мережу закладів освіти району.

Звертаючись до присутніх на засіданні, голова адміністрації Борис Яцков наголосив на тому, що якісне навчання повинно бути доступне для кожного учня району. Оскільки покращення матеріального оснащення по всіх малокомплектних школах є нераціональне, потрібно оснащувати базові школи та забезпечувати якісне підвезення учнів.

Начальник  управління фінансів райдержадміністрації Сергій Журавель роз’яснив ситуацію з бюджетом району і наголосив на необхідності приведення мережі у відповідність до наявного ресурсу бюджету району.

01.02.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Відбулися районні змагання Спартакіади школярів Ізяславського району з баскетболу серед юнаків

 

31 січня на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім..О.Кушнірука відбулися районні змагання Спартакіади школярів Ізяславського району з баскетболу серед юнаків. 

За традицією, учнівські баталії нікого з присутніх вболівальників не залишили байдужим. У кожному матчі точилася запекла боротьба,  усі команди  відрізнялися непоступливістю,  але джентельменська складова, тобто повага до суперника, безумовно, теж мала місце.

У підсумку змагань ІІІ місце посіла команда  Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІ місце зайняли спортсмени Ізяславського НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. ім. О.П.Онищука № 5, гімназія», і на першу сходинку піднялись вихованці Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

По закінченню змагань завідуючий сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  Віталій Ткачук нагородив переможців грамотами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

01.02.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді

та спорту райдержадміністрації

В Мокрецькому НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок"

 відбувся відеофлеш-моб - читання поезії, присвяченій Дню пам'яті героїв Крут

 

29.01.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

На базі Ізяславського районного будинку культури проведено кінолекторій  «Герої України. Крути. Перша незалежність»

 

У закладах культури та освіти Ізяславського району у День пам’яті Героїв Крут 29 січня проведено низку заходів з нагоди 100-річчя битви під Крутами.

Так, на базі Ізяславського районного будинку культури педагогами та учнівським активом Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» імені О.Кушнірука за підтримки колективу Ізяславського районного будинку культури проведено тематичний захід «Герої України. Крути. Перша незалежність».

Ведучі заходу Дарія Троц та Анастасія Яцюк розповіли своїм одноліткам, учням 8-11 класів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» імені О.Кушнірука про героїчні події 100-річної давнини, коли цвіт української молоді став на захист свободи і незалежності Української Народної Республіки. Дівчатами було проведено історичну паралель мужності і героїзму учасників битви під Крутами із самопожертвою 300-т спартанців у битві під Фермопілами у період греко-перських воєн і 300-х козаків-запорожців у битві під Берестечком у період Національно-визвольної боротьби українського народу під проводом Богдана Хмельницького.

До учасників зібрання звернувся заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. У своєму виступі він порівняв подвиг «крутянців» із подвигом воїнів-«кіборгів», що стояли на обороні Донецького аеропорту під час російської агресії проти незалежної України.

Всі присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України у різні етапи її історичного розвитку.

 Володимир Левченко разом із учнями та їх педагогами, присутніми на тематичному заході, присвяченому 100-річчю битви під Крутами,  переглянув документальний фільм «Герої України. Крути. Перша незалежність» студії документальних фільмів телеканалу «UA: ПЕРШИЙ».

ФОТОКОЛАЖ

29.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Природоохоронна акція «Допоможемо птахам взимку»

 

Зимовий час року – вельми нелегкий період для птахів. З настанням морозів їм все важче знайти собі корм: комахи пішли в сплячку, більшість дерев залишилося без плодів, сніг покрив траву і землю, де ще можна було виявити насіння.

Усе життя птахів узимку цілковито підпорядковане пошукам їжі, адже світловий день короткий, а втрати сил і енергії значні.

Найнебезпечніше птахам взимку не холод, а голод. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Але, якщо детально розібратись, то не в морозах проблема. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають дуже багато енергії, корту отримують з їжі. Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає.

Саме тому у НПП «Мале Полісся» щорічно проходить природоохоронна акція «Допоможемо птахам взимку».

Так, 24 січня 2018 року фахівець з екологічної освіти Національного природного парку «Мале Полісся» Лукащук Ю.О. провів природоохоронну акцію «Допоможемо птахам взимку».

У рамках даної акції, із школярами та членами учнівського шкільного лісництва «Юні лісівники» Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей" ім. О.Кушнірука було проведено бесіду про особливості догляду за годівницями та раціон зимуючих пернатих. По завершенню зустрічі учнями було наповнено, пташиною їжею годівниці, котрі заздалегідь були розвішені юними лісівниками на території навчального закладу.

ФОТОКОЛАЖ

25.01.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

У закладах освіти та культури Ізяславщини відбулась низка заходів, присвячених Дню Соборності України

 

Минуло чимало часу, коли уперше за тисячолітню історію на карті світу постала держава під назвою „Україна”, котра прославлена своєю багатою історією та культурою, мелодійною мовою, працьовитістю та сумлінністю людей. Соборність і свобода – одні із найбільших цінностей України, як і для будь-якої демократичної держави.

І ось майже сторіччя тому, 22 січня відбулась історична подія, яку віками втілювали наші пращури – об’єдналися Київ і Львів, Схід і Захід України. Відтоді День Соборності нам нагадує про те, що сила нашої Батьківщини – в єднанні. І не лише територій, а дій і сердець.

Виголошення поборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Ті історичні події сформували підґрунтя для усвідомлення, що саме ми несемо велику відповідальність за збереження в нашій країні миру і стабільності та утвердження національної ідеї.

В умовах сьогодення, коли  наша держава перебуває у стані війни, по-новому відкриваємо для себе неоціненність скарбу жити у вільній, суверенній державі, адже воля – найвище досягнення нації, набуте найкращими синами й доньками різних поколінь найбільшою ціною – життям, інтелектом, непосильною працею, молитвами і вічною боротьбою.

Нам є чим пишатися і про що згадати у цей визначний день – День Соборності України.

З метою виховання нацiональної свiдомостi у молоді, людської гiдностi, вiдродження духовностi, формування рис громадянина Української держави, у закладах освіти та культури району проведено виховні заходи.

Крім того цього дня український народ віддає данину пам'яті та поваги відважним захисникам, які загинули, боронячи кордони України. На Ізяславщині відбулась церемонія вшанування пам’яті полеглих героїв України, котрі боролись за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні періоди її історичного розвитку, із покладанням квітів до їх меморіальних дошок, місць поховань, тощо та вшанування їх хвилиною мовчання.

ФОТОКОЛАЖ по закладах освіти та культури Ізяславщини

23.01.2018 р.

Продовжено добру традицію спільного відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславського та Острозького районів

 

22 січня Україна відзначає день Соборності України, який присвячений річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цього року відзначення дня Соборності співпало у часі із 100-річям проголошення самостійності  Української Народної Республіки  текстом IV Універсалу, датованого 22   січня 1918 року і ухваленого на засіданні Малої Ради, відбулося  проголошення самостійності Української Народної Республіки. Саме цим історичний документом сто років тому було дано доручення Раді Народних Міністрів укласти мир з Центральними державами, провести  оповіщення оборонної війни з більшовицькою Росією та проведено декларування основ внутрішнього соціально-економічного будівництва й окреслення заходів для припинення війни з Центральними державами.

22 січня в рамках циклу заходів з відзначення Дня Соборності України, приуроченого до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, а також 100-річчю проголошення  IV Універсалу, в рамках декілька річної традиції відбулося спільне відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславського та Острозького районів. Традицію відзначати свято за участі делегацій Ізяславського району та Острозького району Рівненської області було започатковано 22 січня 2015 року в селі Кунів Ізяславського району. Естафета Ізяславського району була підтримана керівництвом Острозького району. Свята до Дня Соборності України проходили у селі Кутянка Острозького району (2016 рік), в селі М’якоти Ізяславського району (2017 рік). Цього року  свято знову проходило на Острожчині.

Захід розпочався на мосту через річку Вілія на межі Хмельницької та Рівненської областей, де відбулася зустріч делегацій Ізяславського та Острозького районів. Під час зустрічі відбувся обмін символами української гостинності  - короваями, які отримали голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель та голова Острозької районної державної адміністрації  Богдан Турович, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька.

Далі свято продовжилося в приміщенні Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок»,  де відбулося спільне    міжобласне культурно-мистецьке свято «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг!».  

Учнівський та педагогічний колективи у фойє закладу представили гостям візитівку свого навчального закладу. Межиріцький сільський голова Микола Губернюк та директор Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок» Лідія Дубінчук вручили керівникам Острозького району та Ізяславського району хліб-сіль.

Розпочалось святкове дійство  «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг!» флеш-мобом «Ми – єдина Україна», який підготували діти Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок».

Учасників святкового зібрання привітали господарі заходу - голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька, Межирицький  сільський голова Микола Губернюк. Зі словами привітання з нагоди Дня Соборності України до учасників святкового дійства також звернулись члени делегацій Ізяславського району: голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. 

Виступаючі відзначили, що Злука УНР та ЗУНР  залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1990 року, коли крізь трухляві ідеологічні лещата агонізуючого режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилась живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України. Відзначення цих пам’ятних дат є доброю нагодою  ще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Захист територіальної цілісності України був, є і буде святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність.

Сьогодні бійці Збройних Сил України, добровольці на сході України так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники  100 років тому. Ми маємо усвідомити і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., ідеалізм, брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі. День Соборності – це привід нагадати, що Крим – це Україна, і Донбас – це Україна.

На згадку про спільне святкування Дня Соборності України члени делегації Ізяславського району вручили представникам Острожчини пам’ятні подарунки: панно із зображенням державного Герба України та ляльки-мотанки, виготовлені колективами Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» та Ізяславської дитячої школи мистецтв.

Звичайно ж на святі були пісні, танці, художнє читання. Свої творчі, мистецькі та спортивні здобутки учасникам свята подарували творчі колективи та аматори сцени Острозького   району:  народний аматорський чоловічий квартет «Оксамит» і народного аматорського ансамблю            народної музики «Живограй» Острозького районного будинку культури; юний бандурист Олексій Паюк, вокальний квартет «Веснянка», учасники танцювального гуртка  вокальний ансамбль «Пролісок» із Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок»; вокальний ансамбль ліцеїстів Острозького  обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Рівненської обласної ради; вокалісти Вікторія Стамбульська, Софія Левчук, Дарина Тищук, Лідія Змєєва,  Галина Скрипковська, Дарина Нікітюк. Концертну програму завершив флеш-моб у виконанні  учнів та педагогів Кутянківського  НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок».

По завершенню культурно-мистецької акції всі учасники свята   пригостилися короваями, якими  обмінялись  при зустрічі на  межі областей делегації Ізяславського та Острозького районів.

ФОТОКОЛАЖ

ВІДЕОРОЛИКИ        
 
           

23.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

НАШ СВЯТИЙ ОБОВ’ЯЗОК – ПАМЯТАТИ ГЕРОЇВ!

 

Протягом віків найголовнішою цінністю і рушійною силою до незалежності  для українців була свобода. Про це мріяли десятки поколінь, тисячі віддали своє життя за цю ідею. Немає, напевне, серед європейських народів народу, який страждав би більше, ніж український. Адже Україна споконвіку змушена відвойовувати, виборюючи власні землі, відстоюючи  своє  право на свободу.

Ще не припинились кровоточити спогади про страшні часи української революції 1917‒1921 років, Другої світової війни, як прийшла чергова кривава війна на східні українські землі, яка вже четвертий рік поспіль сіє неспокій та безжально стирає цвіт нації – найкращих синів та доньок свого народу.  

За право вільними проживати на Богом даній землі наші захисники Батьківщини змушені платити найдорожчим - власним життям.

Мужністю, хоробрістю та відчайдушністю відзначилися і наші земляки, котрі сміливо, гідно боронили кордони держави, захищаючи матерів, жінок, дітей, кожного з нас та рідну землю. Їхні імена зберігають меморіальні дошки і пам’ять вдячних земляків.

Щорічно 22 січня, у День Соборності України, ми віддаємо данину пам'яті та поваги відважним захисникам, які загинули, боронячи кордони України.

Не став винятком і цей рік. Відбулась церемонія вшанування пам’яті полеглих героїв України із покладанням квітів до їх меморіальних дошок.  

Від імені громадськості Ізяслава заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко спільно із Ізяславським міським головою Валентиною Корнійчук прийшли вшанувати пам'ять та покласти квіти до меморіальних дошок воїнів Української Народної Республіки, що були поховані на кладовищі біля Свято-Михайлівського храму, а також загиблим у  ході проведення АТО, уродженцям Ізяславського району (місто Ізяслав, вулиця Шевченка, 10А).

Також відбулось покладання квітів до меморіальних дошок загиблим в АТО: Миколі Микитюку, Василю Кобернюку, Олександру Кушніруку в місті Ізяслав; Володимиру Чепелюку, Олександру Мамлаю в селі М’якоти; Олегу Довгому в селі Щурівці; Ігорю Хом'яку в селі Плужне.

Вдячними земляками було віддано гідну шану світлій пам’яті та героїчним подвигам загиблих українських героїв, котрі боролись за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні періоди її історичного розвитку, а також вшановано їх хвилиною мовчання.

Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто загинув за Україну, за наше мирне щасливе життя. І віримо в те, що з такими патріотами наша країна буде вільною і мирною державою. Вічна пам’ять нашим полеглим героям!

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Відбувся футбольний турнір пам’яті учасника АТО Ігоря Хом’яка

 

Ще кілька років тому ніхто із нас навіть не зміг би уявити, що вторгнеться чужинець у вільне життя молодої та незалежної держави - України, майбутнє якої сьогодні захищають молоді юнаки, сини, батьки та чоловіки. На жаль, не всім судилося повернутися живими... Серед них і наші земляки.

Український народ завжди пам’ятає усіх своїх відважних захисників і щоразу запроваджує нові традиції з метою збереження для нащадків поіменно усіх тих, хто загинув, захищаючи українську землю, на відміну від Росії, котра має лише безіменні могили. 

Однією із таких добрих традицій є проведення футбольних турнірів, присвячених вшануванню пам’яті бійців, полеглих від ворога на Донбасі.  Вчора, 21 січня, відбувся такий турнір із міні-футболу, присвячений пам’яті одному із полеглих учасників АТО родом з Ізяславщини - Ігорю Хом’яку, котрий загинув у червні 2016 року, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України. Даний захід відбувся у рідному селі героя – в Плужному.

На турнір прийшли рідні, знайомі, близькі загиблого та односельці, а також Плужненський сільський голова Віктор Максимчук.

Спортивний меморіал розпочався із дружнього виконання Державного гімну України, опісля чого проведено хвилину мовчання у знак світлої пам’яті земляка та усіх загиблих бійців у ході проведення антитерористичної операції на сході країни.

Відкриваючи футбольний турнір, гості заходу звернулися із вітальними словами до футбольних команд, побажавши їм наснаги та прагнення до перемоги.

Після цього на спортивному майданчику розпочалися футбольні баталії серед дітей 2008-2009 р.н. Участь у спортивних змаганнях взяли шість футбольних команд із Оженіно Рівненської області, Нетішина, Славути, Теофіполя,  а також дві команди з Ізяслава - «Вікторія» та «Ізяслав». Усі вони  продемонструвати вболівальникам у спортивній дуелі чудову гру та лавину емоцій від побаченого. Запеклість боротьби у матчах між юними футболістами проявлялась практично в кожному ігровому моменті, на кожному клаптику поля. Кожен футболіст вважав своїм обов’язком докласти максимальних зусиль для перемоги власної команди і вибороти почесний приз. 

За результатами матчів на першу сходинку п’єдесталу зійшла команда «Вікторія» з Ізяслава; на другу – команда з Нетішина; третє місце посіла команда з Теофіполя. Усі команди-призери отримали грошові премії, а команда-переможець – в додачу бажаний трофей – перехідний кубок.

Також рішенням суддівської колегії були визначені кращі гравці турніру в таких номінаціях: «Кращий воротар», «Кращий захисник» та «Кращий гравець турніру», котрим було вручено пам’ятні призи. 

Хоч турнір завершився, проте пам’ять в наших серцях вічна…
Слава Україні, Слава нації, Героям Слава…

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2018 р.

За матеріалами Плужненської сільської ради

На Ізяславщині  відбулись історичні читання «День Соборності України в контексті сьогодення»

 

22 січня 2018 року виповнюється 100-ліття від часу проголошення IV Універсалу Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки. Також 22 січня поточного року виповнюється 99-ть років від часу проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

 З нагоди цих визначних в історії України подій та в рамках відзначення  100-річчя  Української революції  1917-1921 років 19 січня поточного року в селі Сахнівці Ізяславського району відбулись історичні читання «День Соборності України в контексті сьогодення».  В історичних читаннях взяли участь: заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко,  завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації Віталій Ткачук, завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук,  голова районного осередку Національної Спілки краєзнавців, методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз, координатор районного відділення Малої Академії Наук Наталія Ніколайчук, методист райметодкабінету Ірина Верцінська,  керівництво, працівники закладів освіти та культури Сахновецької, Ліщанської та Новосільської  сільських рад, учнівська молодь.

Організатором читань виступив сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації за підтримки  відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Учасників конференції привітали господарі - Сахновецький сільський голова Світлана Власюк та директор Сахновецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Віктор Яцков.

 Перед учасниками історичних читань із своїми повідомленнями виступили: вчитель історії Нововсільської ЗОШ І-ІІІ ст. Ірина Мирончук «Зміст та значення І Універсалу Української Центральної Ради»; вчитель історії Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. Микола Горох «Зміст та значення ІІ Універсалу Української Центральної Ради»; учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Іванна Ярошук «Зміст та значення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради»;   учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Марина Таратасюк «Зміст та значення ІV Універсалу Української Центральної Ради»;   учениця Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. Юлія Васильчук «Соціально-економічна політика Української Центральної Ради»; учениця Новосільської  ЗОШ І-ІІІ ст. Зінаїда Кондрацька «Зовнішня політика Української Центральної Ради»; учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Богдана Міщук «Українсько-радянська війна»; вчитель історії Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Віктор Яцков «Здобутки та прорахунки Української Центральної Ради. Історичне значення Української Центральної Ради».

Завідувач Сахновецькою сільською бібліотекою Наталія Закліцька зробила бібліографічний огляд літератури та інформаційних матеріалів, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років.  

Підсумки читань підвів заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Зокрема він наголосив, що Українська демократична революція, яка розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сформована під час революції ідея державної незалежності визначила подальший перебіг історичного процесу в Україні. Ця ідея остаточно втілена Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. Сьогодні Україна, захищаючи територіальну єдність і суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність, розпочату Українською революцією 100 років тому.

Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих під час Української революції 1917-1921 років. Українська Народна Республіка мала усі ознаки держави: власні органи влади, місцевого самоврядування, територію, збройні сили, банківську систему, власну грошову одиницю, законодавство та міжнародне визнання.

Соборність українських земель є результатом багатовікових устремлінь нашого народу мати власну незалежну національну державу, прямим наслідком об'єднавчих державотворчих процесів на українських землях, зокрема XX століття.

Також Володимир Борисович вручив доповідачам сертифікати учасників  історичних читань.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 «Ми маємо  пам'ятати»

 

Роки…роки…Вони стирають з пам'яті багато подій минулого. Та є сторінки нашої історії, які ніколи не повинні забуватись, які відзиваються пекучим болем в серцях людей. «Ми маємо  пам'ятати» під такою назвою в селі Білотин 22 січня біля обеліска відбулась година пам'яті, приурочена страшним подіям січня 1944 року. Жителі села, працівники сільської ради, працівники культури та священик зібралися, щоб вшанувати тих, хто загинув в роки війни.  Черепеніна Ірина Яківна із сльозами на очах розповідала  присутнім свої дитячі спогади,  як палили село, як було страшно.

Священик відправив упокійну молебень за загиблими під час спалення села та у роки Другої світової війни жителями с. Білотин.

В цей день фашисти  спалили 62 двори, загинуло від рук окупантів 4 жителі.

Пам'ятаймо, розповідаймо дітям, щоб не повторилось це страшне лихо!

22.01.2018 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

 

У Плужному відбувся турнір з міні-футболу

 

Днями на базі спортивного комплексу «Епіцентр» в селі Плужне  відбувся турнір з міні-футболу. Участь в змаганнях взяли футбольні команди  сіл Теліженці, Кунів, Плужне Ізяславського району та села Кургани Острозького району. Господарі турніру були представлені командами «Промінь», «Вікторія», «Плужне».

Під час урочистого відкриття з вітальними словами до учасників звернулися Плужненський сільський голова Віктор Максимчук та депутат районної ради Андрій Лісовський. Вони також побажали учасникам змагань наснаги та прагнення до перемоги.

Після цього розпочалась гостра та безкомпромісна боротьба на футбольному полі. Жага до перемоги, висока конкуренція на футбольному полі та палка підтримка вболівальників - усе це було присутнє під час матчів цього турніру.

Усі учасники команд продемонстрували неабияку завзятість та загострення пристрастей під час гри. Красиві паси, подачі головою, вправні рухи з м’ячем повсякчас викликали бурхливі оплески у глядачів. Воротарі напружено слідкували, аби не пропустити гол, та й інші гравці команд повсякчас демонстрували командний дух та злагодженість, відбиваючи м’яч супротивника від воріт.

Як підсумок, головний трофей турніру – Кубок з міні-футболу, присвячений почесним громадянам Плужненської громади, народним депутатам України Олександру Герезі та Андрію Шиньковичу - виборола команда села Кургани Острозького району, друге місце посіла команда ФК «Кунів», а третє місце виборола команда ФК «Плужне».

Переможці та призери змагань були відзначені грамотами та призовим фондом.

ФОТОКОЛАЖ

16.01.2018 р.

За матеріалами Плужненської сільської ради

Кубок Ізяславського району з волейболу

 

В Ізяславському районі стало уже доброю традицією кожного року проводити різні види змагань для забезпечення оптимальної рухової активності різних груп населення для зміцнення здоров’я з урахуванням інтересів, здібностей та індивідуальних особливостей кожного.

13 січня 2018 року в м.Ізяслав за ініціативи сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з Ізяславською ДЮСШ було організовано та проведено Кубок Ізяславського району з волейболу серед чоловіків. У змаганнях взяли участь 9 команд, які були поділені на три групи:

до групи А входили команди: с.Михля, ДЮСШ №1, с. Михнів;

до групи Б: с.Клубівка, с.Білогородка, с.Радошівка;

до групи В – ДЮСШ №2, с.Мислятин, ДЮСШ № 3.

Змагання проходили у двох спортивних залах, де учасники виборювали право змагатися у фіналі. Суддівство забезпечили головний суддя змагань – Дукач Д.В., суддя Голик В.С., секретар Пирогівська І.А – спеціаліст сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

  Непередбачуваністю та інтригами характеризувалися змагання в усіх трьох групах.  У фінал відповідно вийшли по одній команді з кожної групи, а саме: с.Клубівка, с.Мислятин та ДЮСШ № 1. Особливо напружено проходила фінальна гра,  де зустрілись у протистоянні  команди с.Клубівка та с.Мислятин. За підсумками змагань перше місце посіла команда с.Клубівка, яка виборола перемогу з рахунком 2:1 по партіях. Друге місце здобули гравці с.Мислятин. Третє місце посіла команда ДЮСШ №1.  

Під час турніру трибуни були заповнені глядачами та вболівальниками, які своєю активною та емоційною підтримкою надихали спортсменів на яскраву та запеклу боротьбу.

По закінченню змагань переможців було нагороджено грамотами та кубком відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

16.01.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Традиційний турнір пам’яті захисника

 

6 січня нашому земляку, уродженцю с.Щурівці, молодому офіцерові Олегу Довгому могло б виповнитись 25... Але майже три роки тому, 31 січня 2015 року, його життя обірвала ворожа куля поблизу смт.Чорнухине (Луганська область), в результаті обстрілу військового опорного пункту. Олег був зразковим військовим, чуйним та турботливим сином, вірним і надійним товаришем.

На знак вічної пам'яті про товариша та гарну людину, вже третій рік поспіль проводиться турнір пам'яті Олега Довгого з фут залу - того виду спорту, який любив і яким захоплювався сам Олег. Цьогоріч турнір було проведемо саме у день народження Олега.

З самого ранку у спортивній залі Ізяславської ДЮСШ зібралися футболісти, його товариші та знайомі, а також батьки, аби вкотре згадати про Олега та вшанувати його пам'ять. У спортивних змаганнях брали участь 4 команди: «Камчатка» с.Теліжинці, «Агро-Інвест» с.Ліщани, «Харчомаш» та «Вікторія» м.Ізяслав. Після жеребкування були визначені пари учасників, які зустрілися у стикових матчах, а за кубок і почесне перше місце у фіналі змагалися їх переможці. Таким чином у першій грі «Агро-Інвест» - «Вікторія» після напруженої боротьби перемогу святкували ліщанці. Не менш захопливою була друга гра, адже у поєдинку зійшлися дві досить потужні команди - «Камчатка» та «Харчомаш». Жодна з цих команд не хотіла програвати, але сильнішими виявились ізяславчани, які й стали другими претендентами на першість. У грі за третє місце «Камчатка» - «Вікторія»  кращу гру демонстрували товариші Олега Довгого з «Вікторії», які й вибороли почесне трете місце. Під час фінальної гри, у якій зійшлись команди «Харчомаш» та «Агро-Інвест» точилась рівна, справжня чоловіча боротьба за кубок. Лише з мінімальною перевагою ліщанцям вдалось перемогти ізяславчан та вперше завоювати подібний трофей. Адже впродовж двох попередніх років кубок завойовували спортсмени з «Вікторії», команди, за яку свого часу грав Олег Довгий.

Після завершення ігрового дня усіх учасників, призерів та переможця було нагороджено кубками, грамотами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації і федерації району з футболу, а також медалями. Крім того, відзнак були удостоєні футболісти, які виявились кращими в номінаціях «Кращий нападник», «Кращий захисник» та «Кращий воротар». Привітав учасників змагань та нагородив команди завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віталій Ткачук. Він подякував футболістам за гарну гру та збереження пам'яті про товариша, воїна та земляка. А насамкінець батьки Олега Довгого пригостили усіх учасників солодощами та теж щиро їм подякували за організацію такого, вже традиційного, турніру, який буде з року в рік об'єднувати все більше молоді та зберігати світлу пам'ять про їхнього сина.

ФОТОКОЛАЖ

11.01.2018 р.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

 

На базі Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок» відбувся збір лідерів учнівського самоврядування Ізяславського району

 

5 січня у шкільній Книзі рекордів Борисівського НВК було зафіксовано новий рекорд – найбільшу кількість лідерів учнівського самоврядування району в межах одного освітнього закладу.

На крилах новорічних сподівань злетілася найактивніша учнівська еліта району у Борисівський НВК, аби поспілкуватися, поділитися досвідом у організації роботи шкільної ради учнівського самоврядування та стати учасниками Різдвяного квесту.

Зустріч лідерів району розпочалася з урочистого виконання гімну Борисівського НВК та знайомства зі школою.

Озброївшись посмішками та гарним настроєм, гості мандрували дев’ятьма станціями, на яких виконували цікаві завдання, запропоновані керівниками центрів учнівської ради самоврядування Борисівського НВК.

Танці-зігріванці, організовані центром спорту, не на жарт подружили та розворушили усіх учасників квесту.

Редактори центру інформації запросили гостей до творчої майстерні, аби власноруч виготовленими теплими серцями і долоньками започаткувати Дерево дружби дітей району.

Знайомлячись із роботою центру науки, гості школи отримали порцію знань та проявили кмітливість, взявши участь у міні-вікторині «Школа лідера».

На сентиментальній ноті пройшло спілкування лідерів із центром шефської роботи. Борисівські волонтери запропонували усім, хто не байдужий до долі України, долучитися до написання спільного листа із різдвяними вітаннями воїнам АТО.

На одній із станцій районні лідери стали учасниками традиційної доброчинної акції «Твори добро», яку борисівські школярі організовують для дітей-дошкільнят. Так, в ігровій кімнаті малят з’явилися ляльки, зайчики і машинки, привезені юними добриками з різних куточків району.

Запальні та веселі, творчі та креативні члени центру дозвілля згуртували школярів, учителів та організаторів семінару біля новорічної ялинки у виконанні традиційної української колядки. Крім порції гарного настрою та святкових емоцій, колядники отримали подаруночки, виготовлені власноруч борисівськими умільцями.

Покидаючи Борисівський НВК та повертаючись у свої колективи, лідери Ізяславщини повезли з собою позитивні емоції, креативні думки та творчий дух колективу, у якому побували. А дружнє фото, зроблене на добру згадку, одноголосно визнано усіма учасниками квесту кадром року.

ФОТОКОЛАЖ

09.01.2018 р.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання-2018

 

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі - пробне ЗНО) організовується з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є важливою складовою підготовки до тестування. Завдання для пробного ЗНО, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання.

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 13 жовтня 2017 року № 150 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році» відбудеться пробне ЗНО:

· 24 березня 2018 року – з української мови і літератури;

· 31 березня 2018 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, фізики, французької мови, хімії.

 31 березня 2018 року учасник зможе пройти пробне ЗНО з одного із запропонованих навчальних предметів.

 

ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання дає можливість:

· ознайомитися з правилами проведення ЗНО;

· підготуватися психологічно до проходження ЗНО;

· ознайомитися з форматами сертифікаційних робіт;

· орієнтуватися в різних формах тестових завдань;

· розрахувати час на виконання частин сертифікаційної роботи;

· потренуватися в заповненні бланків відповідей типу А і Б.

Пробне ЗНО є платним для учасників і неприбутковим для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб. 

Вартість одного пробного ЗНО для одного учасника складає 129 грн. 00 коп.

Участь у пробному ЗНО дає доступ до тренувального ON-LINE тестування на сайті ВРЦОЯО.

 

Реєстрація на ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання

Реєстрація учасників пробного ЗНО (Вінницька, Житомирська, Хмельницька області) проводитиметься на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти з 09 до 31 січня 2018 року. Особи, які проживають на території інших областей України, можуть зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.

Особи, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах проходження пробного ЗНО, повинні вказати про них під час реєстрації:

· для осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, осіб, які одужують після травм, осіб із хворобами нервової системи – наявність в пункті проведення пробного ЗНО пандуса;

· для осіб з порушеннями слуху – присутність перекладача жестової мови в аудиторії, де відбувається пробне зовнішнє незалежне оцінювання.

Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату.

Звертаємо увагу на те, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.

Результати пробного ЗНО визначатимуться за допомогою спеціального сервісу «Визначення результатів пробного ЗНО», посилання на який буде розміщено в "Особистому кабінеті".

 Результати пробного ЗНО НЕ використовуються для участі в конкурсі під час вступу до вищих навчальних закладів.

09.01.2018 р.

За матеріалами сайту Вінницького регіонального центру

оцінювання якості освіти https://vintest.org.ua 

 


 

    

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання державної служби

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації