на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

    

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

 
           

 

         
    

 

 

 

 

 

 

 

 

Відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення в районі Дня Державного Прапора України та 27-ї річниці незалежності України

Днями під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка  відбулось  засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення в Ізяславському районі Дня Державного Прапора України та 27-ї річниці незалежності України.  

У ході засідання було обговорено основні важливі питання щодо відзначення одного із найголовнішого із державних свят. Зокрема, було вирішено, що святкові заходи, приурочені до Дня Державного Прапора України та 27-ої річниці незалежності України, будуть проходити у місті Ізяслав 23 та 24 серпня в селах району.

23 серпня заходи розпочнуться міжконфесійною молитвою за Україну та Український народ, далі відбудеться урочисте підняття Державного Прапора України. Також буде організовано святкову концертну програму та спортивні змагання. Цього ж дня відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку Тарасу Шевченку, до меморіалу пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, до меморіалу воїнам-визволителям, до могил загиблих/померлих учасників АТО та Революції гідності. Програма заходів ще уточнюється.

24 серпня  делегація району візьме участь у святкових заходах до Дня незалежності в місті Хмельницький.

08.08.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2018»

 

Люди по-різному оцінюють роль читання у своєму житті. Для одних - це непоганий спосіб проведення вільного часу, засіб для придбання додаткового життєвого досвіду, а для інших - можливість відійти від повсякденних проблем і знайти душевне заспокоєння.

Та у книжкових гурманів відношення до книг особливе. Вони можуть годинами говорити про прочитане, ділитися враженнями, сперечатись. У цьому ще раз переконались бібліотекарі Ізяславської центральної районної бібліотеки при проведенні районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2018», що відбувся 02 серпня. 

Конкурс проводився з метою розвитку інтелектуального потенціалу дітей, заохочення їх до систематичного читання, підвищення ролі книги серед підростаючого покоління, заохочення до змістовного дозвілля. Основні завдання конкурсу полягали в  залученні дітей до активної участі у культурному житті країни, кращих надбань вітчизняної та світової літератури, розвиток зацікавленості дітей у читанні.

До заходу в бібліотеці було підготовлено виставку найбільш популярної дитячої літератури.

Дванадцять найкращих читачів району на конкурсі із цікавістю демонстрували свою обізнаність у творах української та світової літератури, брали активну участь в тестах та вікторинах. Також учасники конкурсу мали змогу розповісти про захоплення книгами з раннього дитинства, яке переросло з роками у справжню любов. Кожен з присутніх доводив, що він – не просто читач, а талановитий читач.

Підсумком конкурсу стала висока оцінка бібліотекарями знань усіх конкурсантів. І все ж  за кількістю набраних балів перемогу виборола читачка Ріпківської публічної сільської бібліотеки, учениця 7-го класу В’юн Дар’я.

І хоч будь-який конкурс завжди передбачає елемент змагання і визначення переможців, проте задоволення отримали всі учасники, бо це – нові враження, цікаві знайомства і, звичайно ж, набуття досвіду та уміння продемонструвати свою ерудицію та знання. А найголовніше – це ще одне підтвердження, що книга залишається важливою частиною життя сьогоднішнього школяра.

ФОТОКОЛАЖ

03.08.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

Відбулося засідання обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій

 

На засіданні обласної комісії, що відбулося 31 липня під головуванням керівника апарату облдержадміністрації Юрія Бирки, розглянуто питання щодо увічнення пам’яті Мирона Родинчука, учасника Другої світової війни, а саме, внесення його імені у списки загиблих на обеліску, що знаходиться у с.Дертка Ізяславського району.

З таким проханням до обласної державної адміністрації звернувся  житель села Сивір Ізяславського району Ігор Філінюк. Зазначене питання тривалий час лобіювалось на місцевому рівні, однак не знаходило вирішення.

Мирон Родинчук загинув у роки Другої світової війни та похований у братській могилі на території Росії, про що є відповідна довідка з  місцевого органу самоврядування, на території якого він похований. Крім того, дані щодо загибелі Родинчука М.С. розміщені на сайті «Пам’ять народу», де зазначено, що він загинув 6 вересня 1943 року в Калининській області, Оленинському районі, внаслідок бойових втрат.

У засіданні взяли участь як родичі загиблого М.Родинчука, так і представники Дертківської сільської ради. Родичі загиблого представили документи, що підтверджують його участь у Другій світовій війні. Однак, відсутня  архівна довідка про загибель Родинчука М.С. Саме цим фактом оперував  Дертківський сільський голова М.Шостак, надаючи відмову родині загиблого у тому, щоб занести ім’я М.Родинчука на місцевий обеліск слави.

Члени комісії заслухали кожну з опонуючих сторін та висловили свою підтримку родині загиблого. Зокрема, за увічнення пам’яті М.Родинчука шляхом занесення його імені на обеліск слави виступили представник Державної служби  у справах ветеранів та учасників АТО Микола Климюк, голова обласної ради Організації ветеранів України Володимир Купратий, голова обласного культурно-просвітницького, правозахисного благодійного осередку українського товариства «Меморіал» Олександр Корольов та інші члени комісії.

У результаті обговорення члени комісії одноголосно підтримали рішення рекомендувати Дертківському сільському голові Дертківської сільської ради Ізяславського району  при наявності підтверджуючих документів ініціювати увічнення пам’яті Родинчука Мирона Сергійовича шляхом занесення його до списків загиблих на обеліску слави у с.Дертка Ізяславського району.

02.08.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жителі Ізяславщини  приєднались до акції «День вишиванки -  День України в світі»

(матеріал оновлюється)

 

Сьогодні, 17 травня, працівники Ізяславської районної державної адміністрації, Ізяславської районної ради прийшли на роботу у вишиванках. Так працівники органів влади Ізяславщини підтримали Всеукраїнську акцію «День вишиванки -  День України в світі». 

Популяризація етнічного національного вбрання у сьогоднішніх умовах покликана зайвий раз продемонструвати єдність держави, українського народу та переконання в тому, що вишиванка – органічна частина нашого життя, культури, світосприйняття.

Всесвітній день вишиванки – є міжнародним культурологічним заходом, який покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.  

ФОТОКОЛАЖ

17.05.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

У Шепетівському технічному училищі відкрито меморіальну дошку уродженцю Ізяславщини Сергію Фурману

 

Уже багато років у Шепетівці функціонує технічне училище, де випускники навколишніх міст і сіл після закінчення 9-х та 11-х класів здобувають першу у своєму житті професію. І протягом усього часу педагогічний колектив училища прищеплював і прищеплює своїм учням не тільки навики з тієї чи іншої спеціальності, а ще й любов до Батьківщини, поваги до старшого покоління, людяності шляхом морально-патріотичного виховання. Випускники училища достойно перейняли естафету від своїх батьків і дідів, які захищали рідну землю у Другій світовій війні, які виконували ратний обов’язок у далекому Афганістані, а також відстоюють незалежність країни на Сході, віддаючи найцінніше, що у них є, — життя.

Також в училищі постійно проходять різноманітні змагання на честь воїнів-афганців, учасників АТО: з настільного тенісу, кульової стрільби, футболу, з орієнтування на місцевості тощо. Крім спортивних змагань вихованці разом із своїм вчителем — колишнім воїном-афганцем, а нині викладачем курсу «Захист Вітчизни» В.А.Малошиком — проводять екскурсії у Музеї слави, що у приміщені Шепетівської СВА, де він розповідає учням про своїх побратимів, які загинули в Афганістані, а ще про тих, хто повернувся додому і живе нині з нами. Частими гостями у навчальному закладі бувають ветерани-інтернаціоналісти, нинішні воїни.

На фасаді училища розміщено меморіальні дошки загиблим в АТО випускникам — Ярославу Давидову та Валерію Числюку.

В училищі з ініціативи педагогічного колективу та учнів діє пошукова група з метою розшуку загиблих у військових конфліктах випускників училища та увічнення їхньої пам’яті. Недавно пошуковці дізналися, що випускник училища, уродженець села Сохужинці Ізяславського району Сергій Васильович Фурман 17 квітня 1985 року загинув у Афганістані й вирішили разом із шепетівчанами вшанувати його пам’ять, встановити воїну-інтернаціоналісту меморіальну дошку.

15 травня в рамках місячника патріотичного виховання,  у навчальному закладі відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої Сергію Фурману. На захід крім учнів закладу та педагогів завітав актив Спілки ветеранів Афганістану Шепетівського та Ізяславського районів. Також у церемонії взяли участь три сестри Сергія Фурмана, які сьогодні проживають на Ізяславщині. Голова районної організації воїнів-інтернаціоналістів Ізяславщини Василь Тележинський щиро подякував колективу Шепетівського технічного училища за збереження пам’яті про загиблих земляків. Настоятель храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії отець Анатолій Вересюк, сам у  минулому учасник бойових дій в Афганістані, освятив меморіальну дошку.

Отець Анатолій — колишній водій, який на своїй бойовій машині подолав не одну тисячу кілометрів дорогами Афгану серед гір та пустель, перевозячи різні військові вантажі своїм побратимам, розповів, що спонукало його після служби в армії служити Богу. А ще повідав про те, як доводилось виконувати свій пастирський обов’язок на передовій на Сході України, де захисники Батьківщини просили Божого благословення, заступаючи на бойове чергування.  

ФОТОКОЛАЖ

16.05.2018 р.

За матеріалами Ізяславської районної організації Спілки ветеранів Афганістану

 

Районна державна адміністрація приєдналась до інформаційно-просвітницької культурологічної акції «Звідки ТВОЯ»

 

 

"Звідки ТВОЯ" - така пречудова просвітницька акція нещодавно стартувала  в Україні за ініціативи Громадської організації «Всесвітній день вишиванки». Це серія із 20 постерів, на яких зображено орнаменти з різних регіонів України. Акція присвячена Всесвітньому дню вишиванки, який цього року відзначається 17 травня. Організатори Всесвітнього дня вишиванки підготували її для того, щоб вкотре показати, що вишиті сорочки - неймовірної краси і різноманіття, і що їх одягали по всій території України. Звісно, на тимчасово окупованих землях - також. Вишиті сорочки як матеріальна та духовна культурна спадщина є неспростовним доказом того, що Донеччина і Луганщина - споконвіку українські.

Над підготовкою цього проекту його організаторам довелося добряче попрацювати. Всі орнаменти - зі старовинних сорочок, які допомогли зібрати та впорядкувати Олена Дідюк, Віра Китайгородська, Етногалерея "Спадок" родини Демкур. Творче бачення проекту підготували Олександр Ткачук  та Ірина Мітнович.

На даний час ця ідея реалізовується ГО «Всесвітній день вишиванки» спільно з КП "Київський метрополітен" та Міністерством інформаційної політики України

ГО «Всесвітній день вишиванки» підготувала акцію, щоб вкотре показати, що неймовірної краси і різноманіття вишиті сорочки є великою об’єднуючою силою, такий собі український генетичний код, який не можливо ні знищити, ні стерти з душі.  

До участі в культурологічному проекті «Звідки ТВОЯ» долучилась днями і Ізяславська районна державна адміністрація. У холі першого поверху адмінбудівлі розгорнуто виставку із зазначеною інформацією про орнаменти вишивок із різних регіонів України: Волинь, Поділля, Наддніпрянська Україна, Луганщина, Прикарпаття, Буковина, Закарпаття, Полісся, Полтавщина та багато інших.

15.05.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Представники Ізяславщини взяли участь у «ЗАМКОВІЙ ГОСТИНІ» у древньому Острозі

 

На Замковій горі древнього Острога, де розташований замок князів Острозьких, 13 травня у рамках ІІІ-го Острозького міського фестивалю «Острог-Ренесанс-Спадщина 2018» для всієї родини відбулись ЗАМКОВІ ГОСТИНИ. Захід було присвячено Міжнародному дню музеїв, який відзначається щорічно 18 травня.  Протягом дня острожани та гості міста мали можливість безкоштовно відвідати Замок князів Острозьких, Музей книги та друкарства, нумізматичну виставку, оглянути музейні експозиції Державного історико-культурного заповідника міста Острог та виставки народних та шкільних музеїв Острожчини, прослухати твори давньої аутентичної та класичної музики у живому  виконанні  та записах, подивитися відеофільми про історію та пам’ятки Острога, придбати сувеніри та краєзнавчу літературу, позмагатися у влучності стрільби з арбалета, тощо.

Розпочалось святкове дійство із вітання відомих історичних постатей з історії Острожчини - князя Василя-Костянтина Острозького, друкаря Івана Федоровича та ректора Острозької академії Герасима Смотрицького, ролі яких майстерно виконали аматори сцени Острозького районного будинку культури.

Присутніх на заході із «замковими гостинами», із Днем матері та прийдешнім святом – Міжнародним днем музеїв, привітали: директор Державного історико-культурного заповідника міста Острог Сергій Кибалов, заступник Острозького міського голови Оксана Ситницька, заступник голови Острозької районної державної адміністрації Лариса Іванова. Посадовці також вручили окремим працівникам заповідника та групі його соціальних партнерів відзнаки обласного, районного та міського рівнів. Крім того заступник міського голови О.Ситницька подарувала заповіднику роботу свого родича, на якій зображено кримський пейзаж.

Відвідувачі свята змогли побачити ряд виставок. На Замковій горі працювали музейні виставки: етнографічна, музичних інструментів, «Пам’ятаємо. Перемагаємо.» (до річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні). Виставка-огляд шкільних музеїв: Острозької ЗОШ I-III ст. №1 (вчитель історії Роман Бойко), Острозького НВК “Школа I-III ступенів-гімназія” (вчитель історії Лариса Конончук), НВК «Оженинська ЗОШ I-III ступенів №2 – ДНЗ» (вчитель історії Світлана Журик).

Протягом всього дня для гостей культурно-мистецького заходу працювала виставка-продаж робіт народних майстрів і самодіяльних художників Рівненської та Хмельницької областей.

Святкового настрою гостям додавали виступи зразкового аматорського ансамблю «Співаночка» Острозького центру культури та дозвілля (керівник Інна Хмарук, акомпаніатор Віталій Хмарук); вихованців Острозької дитячої школи мистецтв Соломії Поліщук та Олени Шліхти; вихованців Нетішинської дитячої школи мистецтв Юлії Крупені, Ірини Борінової, Юлії Юрчук, Богдана Карпова; дуету баяністів Острозької дитячої школи мистецтв Юлії Гефтер та Ірини Кулиби; тріо «Барви» Острозького районного будинку культури (керівник Світлана Поліщук); народного аматорського ансамблю народної пісні Острозького районного будинку культури (керівник Тарас Безюльов); Оженинської музичної школи (директор Тарас Безюльов).

Окрасою святкового дійства став показовий виступ представників Ізяславщини: членів Великорадогощанського січового товариства, що діє на базі Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. (М’якотівська сільська рада). У ході свого виступу хлопці та дівчата із Великої Радогощі на чолі зі своїм вчителем Миколою Мельником продемонстрували майстерність, уміння та навички козацьких єдиноборств, уміння битися на ціпах, киях, довбні, «гасилі», підковах, поясах та інше. Їх 15-ти хвилинний виступ викликав надзвичайно велику увагу у всіх присутніх із числа гостей та учасників культурно-мистецького дійства «Замкова гостина».

Також у «Замковій гостині» із Ізяславщини  взяли участь  члени районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство» та благодійної організації «Фонд Заславщини». Вони частували усіх гостей та учасників мистецького дійства своїми фірмовими стравами: юшкою та кулешем.

За участь у заході представники Ізяславщини отримали від організаторів Подяки.

Також цього дня на ІІІ-у Острозькому міському фестивалі «Острог-Ренесанс-Спадщина 2018» для всієї родини виступили гості із Києва - гурт «Шпилясті кобзарі». А завершилось святкове дійство на Замковій горі в Острозі неперевершеним вогняним шоу.

ФОТОКОЛАЖ

14.05.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

«Для тебе, матусю рідненька, з віршів я віночок сплету»

 

Кожної другої неділі травня в Україні відзначається поважне свято – День матері. Цього року воно припало на 13 травня.

День матері – одне із найбільш зворушливих свят, тому що всі ми з дитинства і через все життя до своїх останніх днів несемо в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї матері, яка все зрозуміє, пробачить, притисне до серця і буде самовіддано любити свою дитину незважаючи ні на що. День матері – свято любові і поваги, і єдиним справжнім подарунком у цей день є вираз взаємної любові!

З нагоди відзначення Дня найдорожчої у житті кожної людини – матері сьогодні, 11 травня,  в Ізяславській районній бібліотеці для дітей відбувся тематичний захід  - день поетичного слова «Для тебе, матусю рідненька, з віршів я віночок сплету» за участю першачків Ізяславського НВК «ЗОШ І ступеня №6, д/с».

Ведучі повідали дітлахам про історію виникнення цього свята, а також нагадали, що наше життя починається від матері – найріднішої, найближчої нам людини. З любові до матері й батька бере свій початок й любов до рідного краю.

Діти, у свою чергу, продекламували вірші про найрідніших та найдорожчих людей - своїх мам.

По завершенню заходу усі учасники мали можливість ознайомитись із тематичною книжковою виставкою «Хай святиться ім’я твоє,мамо!».

11.05.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Ізяславщина відзначила 73-у річницю Перемоги над нацизмом у Європі

 

З нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі вулицями Шевченка та Грушевського сотні жителів міста Ізяслав із Державним Прапором України, прапором Ізяславського району, прапором міста Ізяслав, у супроводі народного аматорського ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури,  пройшли 9 травня  традиційною урочистою Ходою Миру. До участі у ході долучилися: керівництво районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, ветерани Збройних Сил, ветерани війни в Афганістані, учасники Антитерористичної операції на сході України, учнівська молодь, працівники різних установ, підприємств та організацій, жителі та гості міста. Під час руху Ходи Миру до колони її учасників постійно приєднувались все нові та нові жителі міста.

Завершилась Хода Миру у Парку Слави міста Ізяслав, де біля братської могили визволителів міста відбувся мітинг-реквієм «Пам’ятаємо! Перемагаємо!».

ФОТОЗВІТ

 

В Ізяславському міському Парку Слави на меморіалі воїнам-визволителям відбувся традиційний мітинг-реквієм «Пам’ятаємо! Перемагаємо!».

Урочисте зібрання відкрила Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. У своєму вступному слові Валентина Іванівна наголосила, що Перемога 1945 року  була, є й буде спільною перемогою усього світу над нацизмом!

Учасників святкового зібрання із Днем Перемоги привітали: голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, учень Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, вихованець військово-патріотичного клубу «Каскад» Артем Андрощук, учасник антитерористичної операції Віталій Патичук. Вони привітали усіх присутніх із Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Також виступаючими було зазначено, що в травні 1945-го року було встановлено довгоочікуваний мир в Європі. Крім традиційного для нас Дня перемоги над нацизмом у Європі Україна вже декілька років спільно із європейськими країнами відзначає також День пам’яті та примирення. Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює звичне державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

З Україною пов’язані вирішальні та найзапекліші баталії на радянсько-німецькому фронті. Тоді на нашій території було проведено 29 із сімдесяти шести операцій Другої світової війни.

Українці воювали в Червоній армії, в радянських партизанських з’єднаннях, в лавах опору європейських країн; у складі канадської, американської, австралійської, британської та інших армій.

А ще десятки мільйонів працювали в тилу. «Все це хай затямлять ті, хто хоче применшити роль України в антигітлерівській коаліції і у звільненні від нацистської чуми всієї Європи» - було зазначено у виступах.

Присутні вшанували хвилину мовчання пам'ять усіх жертв Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали  вінки, квіти до братської могили воїнів-визволителів та до меморіальних плит із іменами загиблих в роки Другої світової війни  уродженців міста Ізяслав.

ФОТОЗВІТ 

 

За ініціативи районної ветеранської організації та за сприяння  благодійників було організовано частування для ветеранів Другої світової війни та ветеранського активу району. На гостину до ветеранів завітали: народний депутат України Андрій Шинькович, голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

ФОТОЗВІТ

 

Далі святкові заходи перемістились на майданчик біля пам’ятного знака 900-річчю міста Ізяслав. Тут, за участі народного ансамблю духової музики «Музики Надгориння» (керівник Юрій Шагун) Ізяславського районного будинку культури та аматорів сцени Ізяславщини Дениса Федулова, Ірини Миколайчук, Олександра Кузьмука, Вікторії Калінчук, Олександра Ящука, Дарини Біляєвої, Анастасії Берлізової, Аліни Кичатої, Ніни Кичатої, Аліни Кушнірук, Дарини Небжицької, Жанни Демкіної, Віри Кравець, Антоніни Вільбовець, Ганни Тимошенко відбувся святковий концерт. Крім того, усі бажаючі змогли скуштували козацького кулешу і юшки від членів громадської організації «Ізяславське козацьке товариство» та солдатської каші із польової кухні від колективу Замкової виправної колонії № 58.

ФОТОЗВІТ

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Скорботну історичну пам’ятку залишила після себе Друга світова війна.  Неподалік від села Радошівка, у лісі, ще з років 30-х ХХ ст. працював лісозавод (тартак), що переробляв деревину. На ньому, рятуючись від голоду 1932-1933 рр., працювало багато людей із навколишніх сіл. Лісопильня була великих розмірів, розміщена у двохповерховій будівлі. Робітники працювали цілодобово у дві зміни. Під час окупації рідного краю, в 1941 році, завод було захоплено нацистами. Всіх робітників перетворено на полонених, які важко працювали. Із навколишніх сіл зганяли людей, яких тримали, як рабську робочу силу. Військовополонених воїнів також доставляли в «тартак», де вони працювали на окупантів. Важко працюючи з ранку до ночі, люди погано харчувалися, а іноді за цілий день не мали і крихти у роті. Масово помирали із голоду люди, їхні трупи скидали у велику яму.

Коли нацисти почали тікати з України і північних районів цього краю під натиском Першого Українського фронту і партизан, тоді вони ще з більшою люттю стали розправлятися із військовополоненими і місцевим населенням. В огні палаючого «тартака» і концтабору згоріли всі, хто тут перебував і працював. 

Люди були вражені жорстокістю. На місці лісопильні залишилось пожарище і обгорілі людські трупи. Всіх загиблих поховали в братській могилі. Довго на цьому місці стояв звичайний дерев’яний хрест, який неодноразово змінювався. А в 70-х роках було встановлено обеліск закатованим людям.

Кожного року на День перемоги над нацизмом у Європі  жителі села Радошівка відвідують те місце, щоб віддати шану і поклонитися загиблим. Цього року на меморіальний захід завітали: перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Радошівський сільський голова Володимир Годованець.

10.05.2018 р.

За матеріалами Радошівської сільської ради

 

 

Заходи із відзначення Дня пам´яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Європі в Ізяславському районі

(матеріал оновлюється)

        

День Перемоги назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу і братства народів. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над фашизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.

Багатьом героям, полеглим на полях битв, не судилося побачити Велику Перемогу. Сьогодні, в річницю героїчного подвигу, немає поряд і багатьох з тих, хто, відстоявши свободу і незалежність Батьківщини, повернулися в післявоєнну розруху, мужньо подолали всі тяготи, відновили зруйновані міста і селища.

Пам'ять про них непідвладна часу, як непідвладна часу любов до Батьківщини. Так було і буде завжди – і через десять років, і через сто, і через століття. Обов'язок нинішніх поколінь – бути гідними продовжувачами справи переможців, що вирвали країну з лап фашистів, що врятували її і зберегли прекрасною і квітучою. Щороку свято 9 травня служитиме нагадуванням – немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі!

У рамках відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у населених пунктах Ізяславщини відбулось чимало цікавих та змістовних заходів.

Білотинська сільська рада

Клубівська сільська рада

Ліщанська сільська рада

Лютарська сільська рада

Плужненська сільська рада

Радошівська сільська рада

Ріпківська сільська рада

Щуровецька сільська рада

10.05.2018 р.

 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

 

8 травня 1945 року було офіційно прийнято Акт беззастережної капітуляції Збройних сил нацистської Німеччини, підписано начальником Оперативного штабу Верховного командування Вермахту генерал-полковником Альфредом Йодлем  за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), та ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені багатолюдні святкування.

Резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам'яті жертв цієї війни Дні пам’яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня.

2014 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня. Планувалося, що й надалі в Україні вшанування загиблих розпочинатиметься 8 травня  — разом з Європою та світом, і продовжуватиметься традиційно 9 травня.

«День пам'яті та примирення» встановлений Указом Президента України  № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року: «….з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України…установити в Україні День пам'яті та примирення, який відзначати щороку 8 травня…».

В історії нашої держави, в історії нашого народу є дати, яких ніколи не забути. Серед таких 8 травня – День пам’яті  та примирення та 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ці свята шановані для кожної родини. Бо немає жодної з них, яка б не відправила на війну когось із своїх рідних. І хоч минають роки, проходять десятиліття, та велич подвигу не меркне, а імена солдатів-фронтовиків передаються з покоління в покоління.

8 травня, у День пам’яті та примирення, в Ізяславському міському Парку Слави відбулась спільна міжконфесійна молитва за участю представників  духовенства та релігійних громад Ізяславського благочиння Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат, Ізяславського благочиння Шепетівської єпархії Української Православної Церкви, костелу святого Йосипа Римо–Католицької Церкви міста Ізяслав, Українського союзу євангельських християн-баптистів (п’ятидесятників).

Панахиду за жертвами Другої світової війни відслужив спільно із представниками духовенства Ізяславського благочиння Шепетівської єпархії Української Православної Церкви благочинний округу митрофорний протоієрей о.Федір Пилипчук.

Молебень за мир та захисників України відслужив спільно із представниками духовенства Ізяславського благочиння Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат благочинний округу митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.

Настоятель костелу святого Йосипа о.Едуард Пюро підніс молитву до Матері Божої Марії – Цариці України - за мир та злагоду у нашій державі.

Спільно із присутніми на заході підніс свої молитви і пастор громади Українського союзу євангельських християн-баптистів (п’ятидесятників) села Кунів Віктор Шишкін.

У спільній молитві взяли участь чимало жителів міста Ізяслав різних конфесій та віросповідань. Також спільно із громадою молилися: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук,  заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

ФОТОКОЛАЖ

08.05.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Вихованці ансамблю «Оксамит» стали призерами ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу із хореографічного мистецтва Grand Spring Festival

 

У рамках проекту "Рівне – місто унікальних подій"  6 травня у Рівненському міському палаці культури "Текстильник" відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс із хореографічного мистецтва  Grand Spring Festival.

Конкурс проводився  у чотирьох номінаціях: класична, народна, сучасна та бальна хореографії.

Мистецькі таланти учасників фестивалю оцінювало зіркове журі на чолі із Народним артистом України, професором, суддею телевізійного проекту "Танці із зірками" Григорієм Чапкісом.

Зразковий ансамбль сучасного танцю "Оксамит" Ізяславської дитячої школи мистецтв взяв участь у цьому фестивалі-конкурсі з хореографічного мистецтва, де у номінації «Сучасна хореографія» посів 2 місце з представленими постановками «Дівочі посиденьки» та «Мальви».

У рамках фестивалю діти відвідали зоопарк, краєзнавчий музей, музей бурштину, отримали подарунки та море позитивних вражень.

07.05.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

НАБІР ІНТЕРАКТИВНИХ КАРТОК «УКРАЇНА В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (1939–1945)»

Український інститут національної пам’яті до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні підготував набір карток «Україна в роки Другої світової війни (1939–1945)». Він призначений для використання в освітньому просторі.

Картки містять інформацію про Україну часів Другої світової війни. Про ціну, яку заплатили українці в боротьбі з нацизмом, перебуваючи не тільки в Червоній армії, а й у лавах Об’єднаних Націй. Матеріали розкривають тему злочинів проти людяності обох тоталітарних систем – сталінської комуністичної та гітлерівської нацистської. Також йдеться про Український визвольний рух, тактику «випаленої землі», остарбайтерів, Голокост та інше.

Листівки мають сучасну інтерактивну форму – доповнені QR кодами, а також звуковим рядом (голос за кадром – журналіста, радіоведучого Василя Шандро). Це сприятиме кращому розумінню, засвоєнню та запам’ятовуванню інформації про український вимір Другої світової.

 В умовах сучасної інформаційної агресії особливо гостро стоїть питання унеможливити спекулювання фактами історичного минулого. Зокрема, тема Другої світової донині залишається чи не найбільш дражливою в нашому суспільстві. Історична пам’ять українців про ту війну досі не позбавлена ідеологічних нашарувань і радянських міфів. Вона є полем боротьби не тільки за минуле, а й майбутнє.

 Переконані, від того, наскільки молоде покоління знатиме історичне минуле, залежатиме його патріотизм, національна самосвідомість та активна громадянська позиція.

 Завантажити набір карток у якості для друку (pdf) можна  тут

 Завантажити набір карток зі звуком (формат з mp3)  тут

 Завантажити набір карток у повному обсязі  тут

 Футляр для карток  тут

07.05.2018 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

Представник Ізяславщини став призером «Поділля Brass-Fest 2018»

 

4 травня у місті Кам’янці-Подільському відбувся ІІІ відкритий регіональний конкурс юних виконавців на духових та ударних інструментах «Поділля Brass-Fest 2018».

III відкритий регіональний конкурс юних виконавців на духових та ударних інструментах «Поділля Brass-Fest 2018» проводився з метою виявлення музично обдарованої молоді та сприяння розкриттю її творчої індивідуальності, розвитку української національної школи гри на духових та ударних інструментах, обміну науково-методичним досвідом з питань розвитку початкової освіти на духових та ударних інструментах, пропаганди творів українських композиторів.

У конкурсі учень Плужненської дитячої музичної школи Гребенюк Роман (викладач Шкоднік О.Д., концертмейстер Сіліванова О.М.) зайняв почесне третє місце в номінації «Дерев’яні духові інструменти» (кларнет) у старшій віковій категорії.

Вітаємо Романа з перемогою та з днем народження, який він відсвяткував на цьому конкурсі, та бажаємо ще більших творчих досягнень і здійснення мрій.

07.05.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

8 ТРАВНЯ ПРОЙДЕ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА АКЦІЯ “МАК ПАМ’ЯТІ”

 

Українців закликали вшанувати співвітчизників, полеглих на всіх фронтах Другої світової війни: одягнути символ пам’яті  — червоний мак.

 Наближається День пам’яті та примирення 8 травня,  і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня. Це був найкривавіший глобальний конфлікт, під час якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.  Як відомо, українці воювали проти нацизму у 7 арміях світу: Червоній армії, Українській Повстанській Армії, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США.

 Прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять близько 8-10 млн осіб.

 “Друга світова війна відкрила руйнівну силу обох тоталітарних режимів - нацистського та комуністичного. Всім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (масові вбивства полоненних, Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл).

Упродовж довгого часу замовчувалися численні злочини комуністичного режиму на нашій землі. Серед яких – розстріли політичних в’язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року; підрив Дніпрогесу, використання непідготовлених, нашвидкоруч мобілізованих вояків. 8 травня - в день коли завершилася Друга світова війна у Європі, важливо вшанувати усіх її жертв і наголосити, що такі трагедії ніколи не повинні повторитися. Про це нагадує наш символ - червоний мак та гасло “Ніколи знову”, - зазначив Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

 З 2014 року національним символом пам’яті українців, загиблих у Другій світовій війні, є європейський та традиційний український знак – червоний мак.

 Український інститут національної пам’яті пропонує, як і щороку, вшанувати пам’ять про загиблих у Другій світовій війні Всеукраїнською акцією «Мак пам’яті», доповнивши свій одяг червоним маком.

 Дизайн символу «мак пам’яті» розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

05.05.2018 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

Меджибізька селищна рада оголошує фотоконкурс

 

Фотоконкурс «Меджибіж - містечко біля Бога» проводиться з метою пізнавальної і соціальної активності жителів та гостей Меджибожа, сприяння розвитку творчих зв'язків і обміну досвідом між фотографами, закріплення кращих традицій фотомистецтва, виявлення сучасних тенденцій і технологій у фотомистецтві.

 

Мета конкурсу: 

- формування культурної та духовної свідомості місцевої громади; 

- створення сприятливих умов для самореалізації творчих людей; 

- виховання патріотизму та почуття гордості за населений пункт, у якому проживаєш; підвищення іміджу Меджибізької ОТГ; 

- висвітлення позитивних сторін децентралізації в Україні; 

- покращення інвестиційного клімату в Меджибізькій ОТГ.

До організації та проведення  фотоконкурсу «Меджибіж - містечко біля Бога» можуть залучатися підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та усі бажаючі жителі Меджибожа.

 

Фотоконкурс проводиться з 1 травня по 1 липня.

 

До конкурсу допускаються роботи всіх фотографічних жанрів, за тематичними рубриками (номінаціями):

1.Меджибіж та околиці селища

2.Село і околиці с. Ставниця

3.Село і околиці с. Волосівці

4.Село і околиці с. Голосків

5.Село і околиці с. Русанівці

6.Село і околиці с. Митківці

7.Село і околиці с. Требухівці

8.Село і околиці с. Головчинці

9.Село і околиці с. Лисогірка

10.Село і околиці с. Шрубків

11.Село і околиці с. Западинці

12.Село і околиці с. Ярославка

13.Фортеця і культурна спадщина Меджибізької громади

14.Промисловість і промислові об’єкти Меджибізької громади

15.Флора і фауна Меджибізької громади

16.Хасидизм в містечковому середовищі Меджибожа

 

Для участі у фотоконкурсі запрошуються професійні фотографи і аматори, незалежно від місця проживання та віку.

Учасник фотоконкурсу може подати не більше 5 фотографій у вигляді електронних файлів в кожній номінації. Цифрові файли повинні бути у форматі JPEG, 300dpi, максимум 3600 px по найдовшій стороні, максимум 10 Мб/фото.

 

Фотографії надсилаються на адресу відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму виконавчого комітету Меджибізької селищної ради osvita.medjibij@ukr.net з поміткою на фотоконкурс. 

Організаційний комітет–журі вибере 3 переможця (незалежно від тематичних рубрик), яким буде вручена фінансова винагорода. Найкращі роботи будуть частиною фотовиставки, яка буде розміщена в ДІКЗ “Межибіж”, а потім стане частиною постійної виставки у Меджибізькій селищній раді.

Усі деталі фотоконкурсу http://medzhybizka-gromada.gov.ua/news/1524748167/

З додатковими запитаннями звертатися за тел: 068 291 77 61 (Щур Сергій Анатолійович).

04.05.2018 р.

За матеріалами Меджибізької селищної ради

Представлено нового керівника Ізяславського районного будинку культури

 

03 травня заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та начальник управління фінансів районної державної адміністрації Сергій Журавель взяли участь у нараді працівників будинків культури та клубів населених пунктів Ізяславського району, яку провела завідувач сектору культури районної державної адміністрації Марія Кучерук.

У ході наради Володимир Левченко та Марія Кучерук представили працівникам закладів культури Ізяславщини нового керівника Ізяславського районного будинку культури. За підсумками районного конкурсу рішенням Ізяславської районної ради директором районного будинку культури призначено Ігоря Костюка, який працював у цьому ж закладі методистом. Також Володимир Борисович подякував виконувачу обов’язків директора районного будинку культури Юрію Шагуну за роботу із керівництва районним будинком культури. Також В.Левченко вручив Юрію Шагуну відзнаку районної ради та районної державної адміністрації – нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини».

У ході наради було розглянуто питання підготовки до відзначення Дня пам’яті та примирення (8 травня) та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня).

03.05.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Вихованці зразкового ансамблю сучасного танцю «Оксамит» Ізяславської дитячої школи мистецтв стали призерами Всеукраїнського фестивалю-конкурсу  хореографічного мистецтва «Золоте коло»

 

30 квітня – 1 травня 2018 року на базі Шепетівського міського будинку культури відбувся традиційний Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Золоте коло». Його організаторами виступили управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва, відділ культури Шепетівського міськвиконкому. Фестиваль-конкурс проводився за сприяння Національної хореографічної спілки України.

У  фестивалі взяли участь танцювальні колективи навчальних закладів, товариств національних меншин, студій, аматорські танцювальні колективи незалежно від відомчого підпорядкування. Конкурс відбувся у наступних номінаціях: «Народна хореографія», «Бальна хореографія», «Класична хореографія» та «Сучасна хореографія».

Вікові категорії учасників:

«дебют» - від 6 до 7 років;

«молодша» – від 8 до 12 років;

«середня» – від 13 до 15 років;

«молодь» – від 16 років.

Вихованці хореографічного ансамблю сучасного танцю "Оксамит" (керівник Лідія Федорчук) Ізяславської дитячої школи мистецтв стали одними із учасників конкурсу, де у номінації «Дебют» (6-7 років) вибороли друге місце з хореографічною композицією "Зайчики".

02.05.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Увага! Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Гранд-талант-2018»

29 червня 2018 року в м.Вільногірськ Дніпропетровської області відбудеться Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Гранд-талант – 2018», засновником якого є Ліга діячів культури України спільно з Фондом Марії Максакової. До участі у заході запрошуються учасники з усіх регіонів України.

Відбуватиметься захід за підтримки Міністерства культури України, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Вільногірської міської ради, національних телекомпаній та ЗМІ.

Фестиваль-конкурс проводиться у наступних номінаціях:

- Інструментальна музика: фортепіано, струнні інструменти, народні інструменти, духові та ударні інструменти;

- Ансамблеве виконавство: інструментальний ансамбль, вокальний ансамбль;

- Вокал: академічний, естрадний, народний;

- Хореографія: народна, бальна, сучасна;

- Художнє слово.

Заявки для участі у фестивалі-конкурсі приймаються до 5 червня 2018 року за адресою grandtalant@ukr.net

Консультації щодо участі у фестивалі-конкурсі можна отримати за телефонами: 097-11-00-543, 097-13-16-917.

Усі деталі можна дізнатись на офіційному сайті фестивалю https://grandtalant.wixsite.com/grand-talant.

02.05.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Відбувся творчий звіт хореографічного відділу Ізяславської дитячої школи мистецтв

 

До скарбниці всесвітньої творчості увійшло ім’я французького балетмейстера Жана-Жожа Новера (29.04.1727–19.10.1810), який представив світові нову ідею сучасного балету: у своїй праці «Лист про танець і балети» Маестро переконливо довів, що танець – це справжнє дійство, мистецький шедевр, неповторне поєднання літературного сюжету, пантоміми, танцювальних па, музики й натхнення. За творче життя сам хореограф поставив понад 80 балетів. У день його народження, за ініціативою ЮНЕСКО у 1982 році 29 квітня придумали це свято молодості, ритму та емоцій - Міжнародний день танцю. За задумом ЮНЕСКО, свято покликане об'єднати всі види танцю, стати передумовою для вшанування цієї форми мистецтва і його здатності долати всі політичні, культурні та етнічні бар’єри, об’єднувати людей, даючи їм змогу спілкуватися однією мовою – мовою танцю.

У наш час в Ізяславі великою популярністю серед дітей та їх батьків користується хореографічне мистецтво. Танець – це політ думки, виражений у рухові тіла, нерозривно пов’язаний з мелодією і ритмом власного серця, плавністю рухів, яскравими костюмами.

Займаючись на відділі хореографії Ізяславської дитячої школи мистецтв,   діти пізнають основи бального, сучасного та народно-сценічного танцю. Викладачі відділу хореографії в ході занять зуміли сформувати з учнів школи творчі та амбітні хореографічні колективи «Барвограй», «Плеяда» та «Оксамит», які залужено користується великим успіхом під час своїх виступів, і тому недарма носять звання  - зразковий.   

27 квітня 2018 року у приміщенні Ізяславського районного будинку культури відбувся традиційний щорічний творчий звіт вихованців хореографічного відділу Ізяславської дитячої школи мистецтв. Цьогорічний звіт і був присвячений Всесвітньому дню танцю.

Художні керівники колективу зразкових хореографічних колективів – народного танцю «Барвограй» Зоряна Кузема, бального танцю «Плеяда» Руслан Кузема, сучасного танцю «Оксамит» Лідія Федорчук -  підготували разом зі своїми вихованцями змістовну, насичену мистецьку програму. Протягом майже двохгодинної концертної програми діти показали 19 різнопланових хореографічних композицій. Колектив «Барвограю» представив композиції: «До-ре-мі», «Весняний віночок», «Ледацюги», «Індійські ритми», «Єврейський танець», «Полька-перескок», «Грузинський», «Бубнярики», «Гопак». Колектив «Плеяда» представив композиції: «Ча-ча чарівного дракона», «Східний танець», «Віденський вальс», «Ча-ча-ча», «Український віночок». Колектив «Оксамит» представив композиції: «Зайчики», «Невідомий об’єкт», «Мальви», «Перші пустощі», «Дівочі посиденьки».

 Це була справжня феєрія танцю. Глядачі були вражені майстерністю виконання, грацією, пластичністю та яскравістю й доладністю костюмів танцюристів. Кожен  номер звітного концерту супроводжували гучні оплески.

Яскравим доповненням до юних танцюристів стали виступи вихованців Ізяславської дитячої школи мистецтв Вікторії Миколюк, Віктора Кміна та Олександра Кузьмука.

Вихованців та викладачів хореографічного відділу Ізяславської дитячої школи мистецтв із успішним творчим звітом привітали заступник Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко та колишній начальник відділу культури та туризму Ізяславської райдержадміністрації, а сьогодні начальник відділу культури та туризму Полонської об’єднаної територіальної громади Тетяна Ярославська. У своєму виступі В.Левченко та Т.Ярославська наголосили, що вихованці хореографічного відділу у черговий раз  продемонстрували високий організаційно-художній рівень творчого звіту, професійну виконавську майстерність учасників, сумлінну працю викладачів. Також Володимир Левченко вручив керівнику зразкового ансамблю  народного танцю «Барвограй» Зоряні Куземі відзнаку Ізяславської районної державної адміністрації та Ізяславської районної ради – нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини».

По завершенню творчого звіту всі вихованці хореографічного відділу піднялись на святкову сцену, щоб подякувати: педагогам-хореографам Зоряні Куземі, Руслану Куземі, Лідії Федорчук, концертмейстерам Володимиру Півню, Вікторії Кушнір, Наталії Білінчук, Ларисі Супрун, Вадиму Петровському.

Ведучою творчого звіту вихованців хореографічного відділу Ізяславської дитячої школи мистецтв була Оксана Станійчук.

ФОТОКОЛАЖ

02.05.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Увага, конкурс! Міжнародна програма “Діти Створюють Країну”

 

Програма “Діти Створюють Країну” – це інструмент для формування спільноти свідомих активних дітей, поширення глобальних цілей сталого розвитку та цінностей відповідальних Землян.

– це платформа для обєднання, навчання та взаємодії активних однодумців з різних куточків світу, як для дітей, молоді, так і для експертів.

– це сторення фундаменту миру, любові та підтримки наступних поколінь.

На цій сторінці ви дізнаєтеся більше про наші цінності, етапи програми, новини та можливості для розвитку наших дітей)

Програма є безстроковою

В рамках програми відбуваються різні заходи, конкурси, активності.

На сьогоднішній день до програми долучилося 475 дітей

В 2018 році до програми можуть долучитися Земляни до 18 років.

Організатор: Громадська організація «Українські Креативні Реформатори»

автор  Лілія Ткаченко

Метою програми є виявлення, об’єднання, навчання та підтримка активних дітей у світі.

Ключове завдання програми – трансформувати свідомість дітей, від мислення “споживачів” до моделі “творців”, які беруть відповідальність за своє майбутнє, майбутнє своєї країни та нашої планети Земля.

Програма відбувається за сприяння та інформаційної підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Інтернет порталу «Український Інтерес», НПУ Межигір’я, екологічного клубу Еремурус, ГО Вулик Ідей, благодійного фонду Богдана Гаврилишина, Київської школи психології, ГО Батьківська спілка, ГО Громадський Хаб, UNICEF Ukraine, Tetra Pak, РВХ Свої, Нова Пошта.

Ми плануємо об’єднати дітей та молодь різних країн щоб сформувати цінності відповідального громадянина Землі та поширити інформацію про глобальні завдання для збереження Планети.

В рамках програми ми організовуємо різні заходи, а також поширюємо ідеї марафонів:

#МарафонЕкологічноїВідповідальності
Знайомимо з глобальнми цілями ООН. Закликаємо берегти Планету, поширювати ідеї сталого розвитку, практикувати нові екологічні звички, раціонально використовувати ресурси, висаджувати “Дерева Миру”, залучати друзів, розповідати про свій досвід

#МарафонГромадськоїАктивності
Закликаємо взяти на себе відповідальність за життя навколо, обєднувати зусилля для вирішення проблем місцевих громад.

#МарафонДобрихСправ
Закликаємо наповнити серця любовю, бути милосердними та уважними, поруч можуть бути ті, хто потребує нашої допомоги. Ми власним прикладом демонструємо, що це просто –  творити справи добра, обєднуватися, бути щирими, ділитися щастям.

Долучайтесь до марафонів, надсилайте нам та публікуйте фото та історії успіху з помітками #НазваМарафону 

 

Нас хвилюють наступні актуальні проблеми, над вирішенням яких ми працюємо:

І. Нераціональне використання ресурсів планети Земля.

Я задаю собі питання що можна зробити і чому люди такі жорстокі до Землі? Можливо причиною є відсутність глобального мислення, інформації про проблеми Планети, людства, можливо люди не знають, що завдають шкоду Планеті, можливо не усвідомлюють, що їхдні дії сьогодні впливають на наше спільне завтра. Можна почати з того щоб змінити власні звички, усвідомти вплив людини на майбутнє, обрати шлях сталого розвитку, дізнатися більше про глобальні цілі ООН і бути прикладом для інших.

ІІ. Відсутність миру, толерантності, розуміння, взаємної допомоги, духовна бідність.

Людей називають розумними створіннями, але їх поведінка не підтверджує це. Розумні створіння випромінюють любов. Коли я замислююсь над тим чому в світі існують конфлікти, я розумію, що в світі ще існують діти, яким не вистачає любові, родини, яким не вистачає підтримки, гармонії, достатку та милосердя. Виховувати дітей – це талант. Створювати гармонійні родини – це мистецтво. Мати дитину наповнену щастям і любовю – це шедевр. Я розумію, якщо не приділяти увагу систематичній взаємодії з дітьми, ми можемо зустрітися в майбутньому в тисячами і мільйонами тиранів, травмованих людей. Нам потрібно сіяти зерна любові в душах дітей, посилювати відчуття потрібності в цьому світі.

ІІІ. Відсутність здоров’я, благополуччя.

В той час поки я друкую ці слова хтось помирає від невиліковної хвороби, хтось щойно дізнався свій діагноз, а хтось набирається сили після чергової хіміотерапії. Десь в світі народжується дитина і мені би хотілося щоб ми могли зберегти її життя, навчити піклуватися про своє здоров’я, обирати здорове харчування, позитивне мислення, радісне оточення, рухливий спосіб життя, сприятливий для розвитку та щастя інформаційний простір. Кожен з нас щодня робить свій вбір. Кожен з нас голосує грошима за ту чи іншу послугу, продукти.

Існує чимало проблем, але ми вважаємо, якщо люди матимуть інформацію – вони зможуть вплинути на своє майбутнє.

Я вірю, що взаємодіючи з дітьми ми зможемо створити міцний фундамент для взаємодії нової генерації, тому вже сьогодні ми виявляємо, навчаємо, об’єднуємо та підтримуємо активних дітей.

Етапи програми:

І етап. Березень 2017 – січень 2018

315 дітей з 22 областей України та юних українців з Німеччини і Йорданії 9-14 років.

Ми залучили партнерів та надіслали сюрпризи і подяки всім учасникам програми.

 

ІІ етап. Червень 2018

Міжнародний Дитячий Конгрес

Серед учасників І етапу обрано 50 авторів найкреативніших робіт, це діти 9-14 років, котрі разом з батьками стануть учасниками заходу, де зможуть дізнатися більше про організацію соціальних ініціатив, справ добра та збереження Планети

 

ІІІ етап. 1 січень 2018 – 1 липня 2018

30 конкурсів соціально-екологічного спрямування

Діти пишуть нам про свою місію на Землі, які питання їх хвилюють, що можуть зробити щоб у світі було більше любові, щоб зберегти Планету, щоб їх місто було кращим, щоб потрібно для щастя. Опис конкурсів нижче та в анкеті ( goo.gl/CAghaK )

 

ІV етап. Липень  – жовтень 2018

Всеукраїнський тур зі збереження Планети в 63 містах

Це тренінгові навчання з поширення цінностей відповідального громадянина, турботи про навколишнє середовище, сталого розвитку, раціонального використання ресурсів; підтримка команд активних дітей. Для участі в тренінгу необхідно заповнити анкету учасника програми і зазначити чому для вас це важливо.

Інформаційне оголошення про тренінги програми для друку можна переглянути і завантажити для друку

АНКЕТА УЧАСНИКА ПРОГРАМИ: goo.gl/CAghaK
єдина для участі в конкурсах, тренінгах

 

V етап. Листопад – грудень 2018

Виставка програми “Діти Створюють Країну”

 

VI етап. Грудень 2018 – лютий 2019

Визначення та нагородження учасників конкурсів, команд активних дітей, учасників марафонів

 

VII етап

Телевізійна програма

Зараз ми розробляємо пілотну версію Інтернет – телепередачі із експертами, які допоможуть дітям знайти відповіді на питання в різних сферах. Для нас важливо виховувати здорове, активне, свідоме покоління, яке турбується про свій духовний розвиток, природу та веде здоровий спосіб життя

Ми віримо, що кожен з нас може долучитися до створення нової позитивної картини реальності в Україні!

 

30 КОНКУРСІВ

ДЛЯ НАШИХ ДІТЕЙ

БЕЗ ПРАВИЛ!!! ТВОРИТИ БЕЗ МЕЖ!

Діти Створюють Країну щодня, своїми думками,словами, діями, рішеннями. Ми би хотіли щоб ти сьогодні розпочав творити) прочитай і відчуй, що би хотілося створити зараз) що завтра) ти можеш здивувати цей світ) ми віримо в твої надзвичайні здібності!

Учасник: до 18 років.

Чекаємо на витвори до 1 червня 2018 року

Автори найоригінальніших витворів отримають подарунки в кожному з конкурсів.


Що потрібно?


1. Обрати конкурси (можна декілька, як відчуєш)
2. Заповнити анкету учасника програми за посиланням: goo.gl/CAghaK
(якщо ви розумієте, що анкета завелика, часу мало, відкладіть написання. Зробіть це тоді, коли буде час без поспіху, спокійно в гармонії з собою написати нам)
3. З позитивом творити і надсилати нам поштою (адреса поштова/електронна нижче)

 

ЄДИНА РЕКОМЕНДАЦІЯ:

*АНКЕТУ ЗАПОВНЮЄ УЧАСНИК (без участі, батьків, вчителів, знайомих) Пише про свої думки, мрії, єдине питання, в якому можливо знадобиться допомога – зазначити проблеми міста/села, громади

**Шановні, дорослі! Дякуємо за поширення інформації! Ми цінуємо Вашу працю і турботу про дітей!
Будемо вдячні якщо у виконанні завдань – конкурсів діти зможуть проявити СВОЄ бачення, СВОЮ творчість.

 

КОНКУРСИ (які сподобаються, на твій вибір):

1. Уявити Школу своєї мрії. Розкажи і покажи нам її. Ти можеш продемонструвати свій витвір у зручний і оригінальний спосіб: есе. малюнок, скульптура, відео сюжет, розповідь, вірш, фото, вистава, казка, макет і опис, історія або свій варіант. Фантазія, оригінальність вітається. Наприклад, ти можеш подумати як виглядає школа твоєї мрії, як відбуваються уроки твоєї мрії, які предмети вивчають діти у школі твоєї мрії, які діти навчаються в школі твоєї мрії, які бувають вчителі у школі твоєї мрії

2. Створити Авторську Колекцію вкладок (закладок) для книги на тему: «Вкладки щасливої людини»

3. Створити екологічну настільну гру «Еко Люди»

4. Створити настільну гру «Команда Порятунку Планети»

5. Створити настільну гру «МістоТворці»

6. Створити Комікс на тему: Як СУПЕР-Я Планету Земля врятував

7. Створити Казку на тему: «Як діти Планету Земля врятували»

8. Створити знак миру, любові, добра, який зможе об’єднати дітей. Можливо саме він стане логотипом програми «Діти Створюють Країну»)

9. Створити пісню про нас, про дітей, яким потрібно відшукати один одного і об’єднатися заради порятунку Планети, примноження добра, миру і любові. слова/музика

10. Створити вірш на тему: «Як людям Планету зберегти». Що потрібно робити щоб у прекрасному і мирному світі нам жити?

11. Історія Дерев. Напиши історію про дерево/дерева. Історія, яку чуло, бачило, відчувало дерево. Історія появи, дня народження дерева. Поява Вашого Родового Дерева. (додані малюнки, створені творчі витвори вітаються)

12. Світ моєї мрії. Розкажи про світ, в якому ти хочеш жити, що ти хочеш і будеш робити, чим займатися, хто і з якими якостями, можливостями буде тебе оточувати. Ти можеш проявити в зручний для себе спосіб (есе, історія, комікс, фото, відео ролик, малюнок, музика, свій варіант)

13. Створи історію “Моє життя в космосі” (До історії додай малюнки, прояви свою творчість і бачення без обмежень, можеш зняти відео та інше) . 1. Прояви своє бачення космосу, світу, форм життя у Всесвіті. Розкажи як ти живеш в космосі, про свій будинок у Всесвіті, в яких умовах, на якій планеті, зірці, галактиці, як вона виглядає, якого кольору і форми, як вона називається, що там відбувається. Уяви, що ти спостерігаєш за Планетою Земля, відслідковуєш зміни, проблеми Планети і хочеш їй допомогти. 2. Ти приймаєш рішення написати Людству послання. Розкажи як ти це зробиш, як доставиш і що напишеш в Посланні Людству, що потрібно робити, а що припинити, з чого і як почати, твої поради.

14. Створи соціальну рекламу (залучити увагу до проблем соціуму і змінити поведінку людей). Ти можеш проявити в зручний для себе спосіб (наприклад: це може бути фото, відео ролик, малюнок, музика, свій варіант)

15. Дивовижна історія мого роду. “Супер бабця, супер дід, супер предки, супер рід!” Створи історію про своїх рідних! Можливо твоїй бабці 90 років і вона сідає на шпагат чи танцює танго, жонглює млинцями? А може у дідуся найсмачніший рецепт борщу? А сестра пише неймовірні картини, мама вишиває ? Це має надихнути, здивувати та навчити інших важливому.
Розкажи нам дивовижну історію свого роду, а ще краще зніми відео ролик)

16. Голос вод. Для участі в цьому конкурсі необхідно піти до місця де є вода: озеро, річка, ставок, море. Спостерігай. Дивись серцем. Прислухайся до води, запиши її послання, про що вона тобі сказала? Напиши про свої про свої емоції, знаки, що ти побачив та відчув.

17. Голос лісу. Для участі в цьому конкурсі необхідно піти в ліс. Спостерігай. Дивись серцем. Прислухайся до дерев, про що тобі вони розповіли, про що попросили. Відчуй голос лісу, запиши його послання.
Знайди своє місце і своє дерево, почуй тишу. Напиши про свої про свої емоції, знаки, що ти побачив та відчув.

18. Дивовижна історія про фею. Створи і Поділися з нами дивовижною історією. Будемо раді побачити ілюстрації)

19. Портрет мого янгола. (Фантазуй. Намалюй або…свій варіант)

20. Створи казку про пригоди чарівного кристалу. Твори без меж!

21. Створи свою планету. Напиши, зобрази кого ти туди поселиш, чим там будуть займатися, які там будуть правила, які закони, що надзвичайного там буде відбуватися. Це може бути малюнок, фото макету та історія-опис.

22. Творчість. Ти маєш талант! Поділися з нами своєю творчістю! Запиши відео! (або зроби це в зручний для себе спосіб). Можливо ти граєш на музичному інструменті, декламуєш вірші, співаєш. вишиваєш, пишеш картини, високо стрибаєш, їздиш на одному колесі. Нам кортить дізнатись більше про твою творчість!

23. Юний Винахідник. Ти вже винайшов щось важливе і світ ще не знає про це? Розкажи нам, опиши свій винахід, чим він корисний і важливий, як виглядає, які нові можливості надає?

24. Моє еко життя. Розкажи про своє життя в стилі еко, які маєш еко звички, як турбуєшся про Планету. Ми будемо щасливі якщо ти зможеш зняти відео!

25. Ідеальний день. Уяви прекрасний день, день, коли ти будеш годувати своє тіло здоровою і корисною їжею. Створи свій ідеальний раціон, меню здорового харчування на тиждень, щоб ти був здоровим, радісним і щасливим)

26. Еко Сумка моєї мрії. Розроби дизайн своєї Еко сумки, яку би носили твої друзі і ти! Це має бути супер еко сумка твоєї мрії!

27. Моя Еко колекція дизайнерського одягу

28. Здоровий спосіб життя. Що ти можеш зробити щоб надихнути друзів, таких дітей як ти, вести здоровий спосіб життя? Можеш зняти мотиваційне відео чи фото з надписом чи створити свою рекламу – рекламну кампанію за здоровий спосіб життя! Починай вже сьогодні! Долучай друзів!

29. “Новий Вчитель Я”. Уяви себе мудрим веселим вчителем, другом дітей, уроки якого – це гра. Якою вона буде? Як будеш навчати дітей? Розроби серію уроків-ігор. опиши правила гри, як вона буде відбуватися.
Можеш зазначити кількість учасників гри, вік, скільки років твоїм учням і який предмет (наприклад: математика, читання, письмо, музика, астрономія, географія та…свій варіант)

30. Мій домашній улюбленець. Історія про твого друга-тваринку, його появу в твоєму житті. Ти можеш зняти відео, фото, намалювати портрет, чи ще щось надзвичайне))

 

Створені роботи можна надсилати:

1. На електронну адресу: Ukr.ngo.info@gmail.com  (якщо це відео/вірш/фото, історії, пісня/музика)

2. На поштову адресу: Київ-1, 01001, а/с 441,  Громадській Організації Українські Креативні Реформатори (створені настільні ігри, з фішками, кубиками, картинками, полем, карточками – вигаданими деталями, вкладки, малюнки).

Надсилаючи роботи на участь у програмі ви надаєте згоду на обробку особистої інформації та публікацію робіт

 Участь в тренінгу – чудова нагода знайти нових друзів, однодумців, дізнатися як організувати власну соціальну ініціативу, зберегти Планету та реалізувати свою місію на Землі.

Спільноти найактивніших дітей отримають можливість виграти поїздку до столиці, де зможуть: побувати на цікавих екскурсіях, розвагах,  навчаться створювати мультфільми, розкажуть про свої успіхи на радіо та теле ефірах.

Учасники: до 18 років.  Прийом заявок та робіт: до 1 липня 2018 року.  Для участі в тренінгу необхідно заповнити анкету учасника програми, взяти участь щонайменш в одному конкурсі та зазначити чому для Вас це важливо. Анкета учасника програмиgoo.gl/CAghaK

 

Маршрут Всеукраїнського туру зі збереження Планети

липень-серпень-вересень.  41 місто

Київ – Переяслав-Хмельницький – Золотоноша  – Черкаси – Чигирин  – Кропивницький – Кривий Ріг – Нікополь –  Запоріжжя – Дніпрорудне – Мелітополь – Генічеськ –  – Нова Каховка – Скадовськ–  Олешки (Цюрупінськ) – Херсон – Миколаів  –  Коблево – Одеса –  Вознесенськ – Первомайськ – Бершадь – Умань –  Вінниця – Хмельницький – Кам’янець-Подільський – Чортків –  Чернівці – Коломия – Яремче – Івано-Франківськ – Тернопіль – Львів – Ужгород – Мукачево  –  Луцьк –  Рівне – Острог – Новоград-Волинський – Житомир – Біла Церква   – Київ

вересень – жовтень. 22 міста

Київ – Буча – Ірпінь – Чернігів – Батурин – Конотоп – Глухів – Суми – Охтирка – Харків – Святогірськ – Славянськ – Краматорськ – Добропілля – Полтава – Кременчук – Горішні Плавні – Верхньодніпровськ – Кам’янське – Дніпро – Приморськ – Бердянськ – Маріуполь – Київ

Якщо ви учасник до 18 років і не знайшли Вашого міста в нашому графіку, оберіть найближче, найзручніше з наявних, де би хотіли зустрітися.

Якщо Ви бажаєте стати волонтером або партнером програми у Вашому місті, допомогти в організації туру (іноді нам потрібна дистанційна волонтерська допомога), заповнюйте анкету друга програми: https://goo.gl/R2b7Wx

Якщо ви місцевий голова, лідер, вчитель, хороша зацікавлена людина і маєте бажання щоб ми приїхали до дітей Вашого міста, але його поки що немає в нашому графіку, напишіть нам. Якщо наш маршрут буде проходити поблизу вашого міста, будемо шукати можливість завітати, скоригувавши маршрут.

 

 Серед потреб туру:

1.  місце-зал для проведення заходу на 28-30 осіб (бажано з проектором)

2.  харчування, чай

3.  ночівля-дім на 1-2 дні для 3-5 осіб

Ми віримо, що кожен з нас може долучитися до створення нової позитивної картини реальності в Україні!

Додаток 3. Інформація про організатора

 

Довідка: ukr.ngo.info@gmail.com

+38095-27-29-579, автор програми «Діти Створюють Країну» Лілія Ткаченко

 

Ваша дитина – особлива!

Вона дуже потрібна Україні!

Про неї має дізнатися світ!

Подаруйте дітям можливості розвитку!

Розкажіть знайомим про програму!

FB-сторінка програми

Написати організатору Лілії Ткаченко

02.05.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Вихованці зразкового ансамблю сучасного танцю «Оксамит» Ізяславської дитячої школи мистецтв стали призерами Всеукраїнського фестивалю-конкурсу  хореографічного мистецтва «Золоте коло»

 

30 квітня – 1 травня 2018 року на базі Шепетівського міського будинку культури відбувся традиційний Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Золоте коло». Його організаторами виступили управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва, відділ культури Шепетівського міськвиконкому. Фестиваль-конкурс проводився за сприяння Національної хореографічної спілки України.

У  фестивалі взяли участь танцювальні колективи навчальних закладів, товариств національних меншин, студій, аматорські танцювальні колективи незалежно від відомчого підпорядкування. Конкурс відбувся у наступних номінаціях: «Народна хореографія», «Бальна хореографія», «Класична хореографія» та «Сучасна хореографія».

Вікові категорії учасників:

«дебют» - від 6 до 7 років;

«молодша» – від 8 до 12 років;

«середня» – від 13 до 15 років;

«молодь» – від 16 років.

Вихованці хореографічного ансамблю сучасного танцю "Оксамит" (керівник Лідія Федорчук) Ізяславської дитячої школи мистецтв стали одними із учасників конкурсу, де у номінації «Дебют» (6-7 років) вибороли друге місце з хореографічною композицією "Зайчики".

02.05.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

29 квітня Всесвітній день поріднених міст

 

Щорічно в останню неділю квітня відзначається Всесвітній день поріднених міст.   Цього року цей день припадає на 29 квітня.

Рух міст-побратимів стихійно виник у роки Другої світової війни. Після війни, 1957 року, у Франції на спеціальному засновницькому конгресі було створено Всесвітню федерацію поріднених міст. Головною метою цього руху проголошувалося налагодження дружніх зв’язків незалежно від розходжень суспільно-політичних систем. А 1963 року було ухвалено рішення - кожну останню неділю квітня відзначати як Всесвітній день поріднених міст.

Всесвітня федерація поріднених міст сьогодні нараховує понад 3,5 тисячі досить великих населених пунктів, які є її членами.

Мають своїх побратимів і чимало українських міст, серед них і місто Ізяслав.

Протягом тижня для відвідувачів сайту  будуть запропоновані матеріали про пам’ятки історії та культури поріднених із Ізяславом міст.

 

Острув-Мазовецький (Польща)

 

 

Острув-Мазовецький (польською - Ostrów Mazowiecka) — місто у східній Польщі. Адміністративний центр Островського повіту Мазовецького воєводства.

 

 

Островська твердиня на Мазовецькому князівському шляху

 

 

Центр мазовецьких князів є цікавим об’єктом  культури та відпочинку створений із  посиланням на історичне минуле міста Острув-Мазовецький.

Побудована на невеликому пагорбі (де можливо був  розташований князівський маєток-твердиня) дерев'яна фортеця не є реконструкцією середньовічних будинків, які можливо колись стояли тут. Це скоріше символ історичного минулого міста, що сприяє історичній освіті молодого покоління міста Острова-Мазовецький і його околиць, а також спрямований на стимулювання місцевого патріотизму, розвивати і культивувати родинні традиції.

Це також привабливе місце для відвідування туристів. Тут відбуваються виставки,  лицарські турніри, змагання із стрільба з лука та різноманітні історичні майстерні. Конструкція маєтку-твердині ідеально підходить для реалізації  ініціатив та заходів місцевої влади  Мазовії і регіонального туризму. Комплексні заходи проводяться під гаслом  «Шляхами  князів Мазовії».

Будівля замку складається серед іншого з   хати гончаря, з хати коваля,  садиби управителя, оточеної палісадом з кутовими вежами. Будинки зроблено з дерева, оздоблені  спеціальними прикрасами з колод і покритими солом'яними  дахами.

На базі комплексу за участю викладачів екологічної самодопомоги і загального розвитку та ряду художніх майстерень  для дітей, котрі проводять свої канікули у місті, організовуються відповідні тематичні пізнавально-розважальні заходи в ігровій формі. Це – робота із фарбами, кольоровими олівцями, паперова пластика із виготовленням яскравих квітів з кольорового паперу та інших виробів. Великою популярністю користуються майстер-класи із роботи із глиною та гончарства.  Діти освоюють основні принципи роботи з цим матеріалом, щоб відновити і зберегти традицію цього ремесла сьогодні.   Зокрема учасники спочатку готують глину до відповідної консистенції і пластичності, а потім йде процес ліплення та виготовлення посуду, ангелів, герба міста і т.д. Великою популярністю, особливо серед дітей та молодих людей, також користуються заняття у майстер-класах зі стрільби з лука.

 

Історична довідка.

Мазовецьке  князівство існувало як суверенна держава протягом понад 300 років, перш ніж вона була включена до складу єдиної польської держави у 1526 році. Княжі часи, і особливо на рубежі чотирнадцятого і п'ятнадцятого століть і першої чверті шістнадцятого століття, є періодом найбільшого зростання і розвитку важливості Острува-Маховецького, який менш ніж за півтора століття пройшла шлях з лісової твердині до одного з найважливіших міст в цій частині Мазовії.

Сучасне Мазовецьке воєводство, найбільше в країні за площею і населенням зі столицею у Варшаві, має те ж ім'я, що йде від багатовікової історичної та культурної традиції.  

Пам'ять про князів Мазовії, людей і історичні місця, пов'язані з ними, утворює яскраву історію про землю Мазовії,  і у свою чергу  сприяє у розвитку  фірмового турпродукту Мазовії (хоча його діапазон виходить далеко за рамками воєводства Мазовецького).

ФОТОКОЛАЖ

27.04.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

На Ізяславщині вшанували пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи

 

26 квітня 1986 року в результаті вибуху на Чорнобильській атомній електростанції забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які в даний час входять до складу Білорусі, України та Російської Федерації. Майже 8,4 мільйона чоловік в трьох постраждалих країнах зазнали впливу радіації.

Цьогоріч минає 32 роки з того дня, відколи світ сколихнула Чорнобильська трагедія. На знак пам’яті про один із найтрагічніших епізодів української історії сьогодні, 26 квітня,  учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС спільно із керівництвом районної державної адміністрації, Ізяславської міської ради, делегаціями трудових колективів, учнівською молоддю та жителями міста Ізяслав зібралися біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи», щоб вшанувати учасників ліквідації цієї техногенної катастрофи світового масштабу.

Зокрема у заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, заступник Ізяславського міського голови Любов Калитюк, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, начальник Ізяславського районного сектору ГУ ДСНС України в Хмельницькій області Віктор Матвійчук.  

Виступаючи перед присутніми, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко та заступник міського голови Любов Калитюк  висловили слова вдячності кожному із ліквідаторів за їх безцінний подвиг. Адже саме вони та їхні побратими тридцять два роки тому врятували світ від дихаючого смертю зруйнованого реактора.

Присутні вшанували пам’ять померлих від наслідків катастрофи хвилиною мовчання, після чого благочинний храмів Ізяславського округу Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук.

На завершення заходу присутні поклали вінки та квіти до пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  

Радянський уряд визнав необхідність міжнародної допомоги тільки в 1990 році. У тому ж році Генеральна Асамблея прийняла резолюцію 45/190, закликавши до «міжнародного співробітництва в справі пом'якшення і подолання наслідків на Чорнобильській АЕС». Це стало початком діяльності Організації Об'єднаних Націй по відродженню постраждалих територій. Із цією метою була організована Міжорганізаційна цільова група. У 1991 році був створений Чорнобильський цільовий фонд для сприяння мобілізації фінансових внесків. Сьогодні їм розпоряджається Управління з координації гуманітарних питань. З 1986 року організації системи Організації Об'єднаних Націй і великі неурядові організації та фонди здійснили понад 230 різних проектів, пов'язаних із проведенням досліджень і наданням допомоги в наступних областях: охорона здоров'я, ядерна безпека, соціально-психологічна реабілітація, економічне відновлення, навколишнє середовище і виробництво чистих продуктів і інформація.

У 2002 році Організація Об'єднаних Націй оголосила, що стратегія буде переглянута і основна увага буде приділятися не дуже гуманітарної допомоги, а довгостроковій діяльності у сфері розвитку. Провідниками цієї стратегії стали відділення ПРООН у трьох постраждалих державах. Для надання допомоги міжнародним, національним і державним програмам в 2009 році була створена Міжнародна науково-дослідницька та інформаційна мережа з питань Чорнобиля.

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію 71/125, якою проголошувалося 26 квітня Міжнародним днем ​​пам'яті про Чорнобильську катастрофу. Генеральна Асамблея зазначила «відчуваються досі, через тридцять років, серйозні довготривалі наслідки чорнобильської катастрофи, а також зберігаються у зв'язку з цим потреби постраждалих місцевих громад і територій», і запропонувала «всім державам-членам, відповідним установам системи Організації Об'єднаних Націй та інших міжнародних організаціям, а також громадянського суспільства відзначати цей день».

ФОТОКОЛАЖ

26.04.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Організатори Всеукраїнського табору “Хорунжий” запрошують молодь до участі!

 

Відповідно до пункту 5 Плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки, затвердженого розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року № 743 та календарного плану заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2018 рік, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 15 березня 2018 року № 1126, Міністерство молоді та спорту України спільно з управлінням освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації та у співпраці з Центром національно-патріотичного виховання дітей та молоді м. Луцька з 04 червня по 01 липня 2018 року проводитимуть у Волинській області (м.Ковель) чотири Всеукраїнських табори, спрямованих на збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, “Хорунжий” (далі – табір).

Метою табору є практична підготовка молоді до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, а також відпрацювання військових навиків, а саме поводження зі зброєю, що в свою чергу сприятиме підвищенню престижу військової служби.

У рамках заходу будуть проводитись заняття з освоєння військових спеціальностей: стрілецька підготовка, тактико-медична підготовка, розвідувальна підготовка, курс виживання та орієнтування на місцевості.

Орієнтовні дати проведення таборів:

Хорунжий – I” (“Хорунжий” імені полковника Армії УНР П.Болбочана) – 04 – 10 червня 2018 року;

Хорунжий – II” (“Хорунжий” імені засновника УПА “Поліська Січ”) – 11 – 17 червня 2018 року;

Хорунжий – III” (“Хорунжий” імені командира першої сотні УПА (ОУН (б)) Г.Перегіняка (“Коробки”)) – 18 – 24 червня2018 року;

Хорунжий– IV” (“Хорунжий” імені першого командира УПА на Волині В.Івахіва (“Сонара”)) – 25 червня – 01 липня 2018 року.

Кількість учасників одного табору 70 осіб (280 осіб загальна кількість учасників чотирьох таборів) із більшості областей України та міста Києва, серед яких представники військово-спортивних та військово-патріотичних клубів, військових ліцеїв віком від 14 до 18 років.

Запрошуємо представників військових ліцеїв, громадських активістів та громадські організації з прикордонних районів, які долучаються до військово-патріотичного виховання дітей і молоді та бажають взяти участь у таборі. Рекомендовано молодим лідерам роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) та військово-патріотичних клубів!

Звертаємо вашу увагу, що витрати на проживання, харчування та проїзд в одну сторону здійснюється за рахунок організаторів.

Інформацію про осіб, які бажають взяти участь у таборі необхідно подати до 02 травня 2018  року (бажаючі взяти участі у таборі “Хорунжий – І”, “Хорунжий – ІІ) та до 15 травня 2018 року (бажаючі взяти участі у таборі “Хорунжий – ІІІ”, “Хорунжий – ІV”) згідно встановлених форм (додаток 1) на електронну адресу npvmms@msms.gov.ua та заповнити анкету за посиланням https://goo.gl/forms/tQ1HtSqeCrnxxLiu1.

Лист-підтвердження про відібраних учасників буде надіслано додатково.Контактна особа – головний спеціаліст відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Коновалюк Ольга (тел.: (044) 289 08 30).

Вимоги до учасників Всеукраїнських таборів, спрямованих на збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, “Хорунжий І”, “Хорунжий ІІ”, “Хорунжий ІІІ”, “Хорунжий ІV”

 До участі в заході допускаються представники військових ліцеїв та громадські організації, активісти, які долучаються до військово-патріотичного виховання дітей і молоді.

При відборі учасників перевага буде надаватись представникам військових ліцеїв із східних регіонів України.

Вік  учасників від 14 до 18 років.

Кожен учасник повинен мати змінний одяг та взуття, дощовик, головний убор (крім беретів, які заборонено використовувати під час заходу, позаяк це є елемент однострою воїна, який перебуває на службі в силовій структурі держави).

Учасники табору повинні дотримуватись правил поведінки, режимних моментів, виконувати природоохоронні вимоги та правила протипожежної безпеки. Під час табору будь-які комунікації відбуваються виключно українською державною мовою.

У разі грубого порушення вищевказаних вимог, оргкомітет залишає за собою право звільнити учасника від подальшої участі у таборі. Також будуть усунуті від табору особи які вживатимуть алкогольні чи наркотичні засоби, для чого на захід будуть запрошенні представники Національної поліції України, яка складатиме відповідні протоколи про адмінпорушення.

Розміщення учасників – на базі Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.

 Особисте спорядження учасника таборування

Наплічник (рюкзак)
Камуфляж або ж подібний одяг в темних тонах
Теплий одяг (светр і т.д.)
Головний убір (окрім берету)
Шкарпетки
Черевики (найкраще – берци) + змінне взуття (кросівки і т.д.)
Штормівка або куртка
Дощовик
Речі особистої гігієни (мило, зубна паста і щітка, рушник, шампунь, гребінець, туалетний папір, носовички)
Особиста аптечка (пластир, йод, бинти тощо за потребою)
Миска, ложка, горнятко
Фляга 0,5 л.
Компас
Ліхтарик

Вимоги до участі у таборі:

Дотримання дисципліни та виконання розпорядку дня;
Заборона вживання тютюну та алкоголю;
Наявність дозволу від батьків для неповнолітніх осіб;
Відсутність медичних протипоказань для участі у таборі.

Орієнтовні дати проведення таборів:

 “Хорунжий І” – 04 – 10 червня 2018 року;
“Хорунжий ІІ” – 11 – 17 червня 2018 року;
“Хорунжий ІІІ” – 18 – 24 червня 2018 року;
“Хорунжий ІV” – 25 червня – 01 липня 2018 року.

Документація та терміни її подання: письмове підтвердження про участь у таборі надсилається на електронну адресу відділу національно-патріотичного виховання Мнімолодьспорту npvmms@msms.gov.ua до 02 травня 2018  року (бажаючі взяти участі у таборі “Хорунжий І”, “Хорунжий ІІ) та до 15 травня 2018 року (бажаючі взяти участі у таборі “Хорунжий ІІІ”, “Хорунжий ІV“)  згідно встановленої форми. Заміна учасників заходу можлива до 01.06.2018.

Список учасників Всеукраїнських таборів, спрямованих на збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, “Хорунжий І”, “Хорунжий ІІ”, “Хорунжий ІІІ”, “Хорунжий ІV”

№ з/п

П.І.Б. учасників  проекту або заходу

Найменування організації, яку представляє учасник

Адреса організації, яку представляє учасник, або  адреса учасника (контактний телефон, e-mail)

 

 

 

 

 

 

 

 

 Дозвіл від батьків для неповнолітніх осіб за встановленою формою, подається в оргкомітет у день заїзду під час реєстрації (на місці проведення табору): зразок заяви                                 

Фінансування: витрати на проведення табору здійснюються відповідно до наказу Мінмолодьспорту.

26.04.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

29 квітня - Всесвітній день поріднених міст

 

Щорічно в останню неділю квітня відзначається Всесвітній день поріднених міст.   Цього року цей день припадає на 29 квітня.

Рух міст-побратимів стихійно виник у роки Другої світової війни. Після війни, 1957 року, у Франції на спеціальному засновницькому конгресі було створено Всесвітню федерацію поріднених міст. Головною метою цього руху проголошувалося налагодження дружніх зв’язків незалежно від розходжень суспільно-політичних систем. А 1963 року було ухвалено рішення - кожну останню неділю квітня відзначати як Всесвітній день поріднених міст.

Всесвітня федерація поріднених міст сьогодні нараховує понад 3,5 тисячі досить великих населених пунктів, які є її членами.

Мають своїх побратимів і чимало українських міст, серед них і місто Ізяслав.

Протягом тижня для відвідувачів сайту  будуть запропоновані матеріали про пам’ятки історії та культури поріднених з Ізяславом міст.

 

Брембате-ді-Сопра  

 

Місто Брембате-ді-Сопра - італійське місто із населенням 7832 жителів в провінції Бергамо в Ломбардії.

 

Астрономічний парк «Вежа Сонця» (італійською - Torre del Sole) міста  Брембате-ді-Сопра

 

 

«Вежа Сонця» (Torre del Sole) - це астрономічний парк, центр для викладання та поширення астрономії, створений у результаті архітектурного відновлення закинутої п'єзометричної вежі, розташованої в Брембате-ді-Сопра (Італія). Проект комплексу розроблявся італійським інженерним заводом Брешіа і потребував трирічного планування та двох років будівельних робіт.   

 

Астрономічна обсерваторія - була побудована на вершині головної вежі, всередині старої цистерни висячого басейну, і знаходиться на відстані 34 метрів над рівнем землі. Частина антенної конструкції була зруйнована і замінена циліндричним куполом 7 метрів з половиною у діаметрі, вагою близько 10 тонн. Всередині обсерваторії встановлено класичний рефракторний телескоп, який підтримується комп'ютеризованим екваторіальним монтуванням "німецького" типу. Телескоп оснащений об'єктивом в маслі super cromatico на відстань 300 мм від діафрагми, з фокусною відстанню 5 метрів для фокусної відносини F/16.7. Оптику, відмінної якості, виготовив відомий венеціанський будівельник Романо Дзен. Могутня рама, яка підтримує інструмент, була виготовлена повністю з Unimec фірмою Albano Sant'Alessandro. Комплекс має масу 23 ц і завершується 120-мм апохроматичним допоміжним телескопом та двома 80-мм екскаваторами, встановлених паралельно.

Геліофізична лабораторія - розташована біля підніжжя головної вежі, отримує світло від сонця за допомогою геліостату - системи трьох дзеркал, встановлених в куполі, який, через серію відображень спрямовує світловий промінь уздовж вертикальної канальної труби. Тут розташовано сонячний телескоп, який проектує зображення сонячного диска на спеціальному екрані, що дозволяє побачити плями, грануляцію та факуль. Планується встановити H-альфа-фільтр для спостереження за Сонцем у монохроматичному водневому світлі та спектроскоп.

 

Цифровий планетарій - зроблено в основі споруди, де знаходиться планетарний бокс, оснащений куполом 8 м в діаметрі і розрахований на 50 місць, що дозволяє моделювати бачення небесного зводу і руху зірок. Це також дозволяє проектувати фільми та анімації у захоплюючому режимі "повного куполу". Виготовлено американською компанією Шпіц.

Центр має відповідний конференц-зал місткістю 120 місць. Оснащений аудіо- і відеосистемами, що дозволяють проводити конференції, з'їзди, уроки, семінари та курси з астрономії.

ФОТОКОЛАЖ

26.04.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

29 квітня - Всесвітній день поріднених міст

 

Щорічно в останню неділю квітня відзначається Всесвітній день поріднених міст.   Цього року цей день припадає на 29 квітня.

Рух міст-побратимів стихійно виник у роки Другої світової війни. Після війни, 1957 року, у Франції на спеціальному засновницькому конгресі було створено Всесвітню федерацію поріднених міст. Головною метою цього руху проголошувалося налагодження дружніх зв’язків незалежно від розходжень суспільно-політичних систем. А 1963 року було ухвалено рішення - кожну останню неділю квітня відзначати як Всесвітній день поріднених міст.

Всесвітня федерація поріднених міст сьогодні нараховує понад 3,5 тисячі досить великих населених пунктів, які є її членами.

Мають своїх побратимів і чимало українських міст, серед них і місто Ізяслав.

Протягом тижня для відвідувачів сайту  будуть запропоновані матеріали про пам’ятки історії та культури поріднених із Ізяславом міст.

  

Остроленка (Польща)

 

Остроленка (польською - Ostrołęka) — місто в Польщі на річці Нарев, входить до Мозовецького воєводства. Місто на правах повіту. Угоду про співпрацю між Ізяславом та Остроленка укладено в 2017 році.

 

 

Музей курпевської культури міста Остроленка (Польща)

  

Музей створено у грудні 1975 року. Спочатку Музей функціонував як районний музей, проте із 1998 року працює як Музей курпевської культури - коли йому було видано новий статут. Будівля музею розташована в неокласичному будинку  1820-х років. Спочатку об'єкт використовував лише один поверх, але з 1980 року музей займає цілу будівлю. З самого початку музей мав наступні відділи: етнографічний, історичний, художній та освітній, а в 1997 році створено археологічне відділення.

Будівля була повністю відремонтована в 1989-1992 роках. На його території  у дворі побудовано адміністративну будівлю. Таким чином, було створено площу  для  організації  виставок і умови роботи значно поліпшилися. Через кілька років після реконструкції, музей отримав нове поточне ім'я. Завдяки ще одному масштабному ремонту, що тривав з червня по листопад 2006 року, умови для зберігання музейних експонатів покращилися (завдяки спеціальним полицям та моніторингу вологості та температури). Був також відремонтований внутрішній дворик, де відбуваються вечірки, концерти та зустрічі.

У колекціях Музею курпевської культури зберігаються пам'ятки із чотирьох основних напрямів: археології, етнографії, історії та мистецтва.

У закладі діють постійні та тимчасові виставки.

Завдяки сучасним формам організації виставки (художні роботи, електронне обладнання, освітлення, додатки, система об'ємного звучання) і простору, що дозволяють використання інтерактивних форм роботи для осіб з обмеженими можливостями і дітей. Постійна експозиція Музею курпевської культури приймає відвідувачів на чудову подорож через міжвоєнний період історії міста Остроленка, далі веде до подій епохи раннього середньовіччя з історії самого міста та в прилеглих поселеннях. Постійна виставка "Остроленка та Курпі між історією та сферою життя" була розділена на кілька розділів. Вона являє собою цілісну картину   повсякденного життя жителів міста Остроленка і місцевості Зелений Ліс у міжвоєнний період, з акцентом на економічну тему побуту населення, із описом повсякденного життя і святкового циклів дня. Велику увагу приділено подіям, пов'язаним із історією регіону в організації художніх виставок у місті Остроленка, коли святкуються як патріотичні ювілеї, так і сімейні свята. Виставкові експозиції відображають різноманітні  економічні аспекти життя міста, розповідають про ярмарок в Остроленка і про повсякденне життя населення, що проживає в  місті та на його околицях.

Нарівні із постійними експозиціями тимчасові виставки організовуються жителями міста. Під час їх експонування відвідувачі можуть ознайомитися з колекціями предметів і музейних колекцій з фондів музею та із зібрань інших польських музеїв.

До комплексу музею входить Пам'ятник - мавзолей солдатів, що загинули у битві під містом Остроленка 26 травня 1831 року. Він споруджений у результаті  реалізації проекту Ponarwie. Пам’ятник було відкрито у  2012 році,   розташований за адресою: вул. Варшава, 2a в м.Остроленка. Меморіал-мавзолей   із того часу став частиною Музею курпевської культури.

Ферма Kurpiowska в Kadzidlo - це філія Музею культури. Там представлені зразки ​​традиційної народної архітектури області Kurpiowska   Зелений Ліс кінця ХІХ – початку ХХ століть.  

У доповненні до виставкової діяльності музеєм також проводяться різноманітні освітні заходи. Їх учасниками головним чином є діти та молодь.  Тут проводяться уроки, семінари, заходи до постійних сімейних подій історичних, археологічних і етнографічних, або до щорічних обрядів регіону Курпевський Ліс.

Музеєм проводяться відповідні циклічні заходи:  «І до світанку Зеліни (сімейне свято)» (березень-квітень); «Білий і червоний. Обов'язково! (сімейні патріотичні семінари)» (травень); «Музейна ніч» (травень); «Кольори Незалежності (сімейні патріотичні семінари)» (11 листопада); «Спільний патріотичний спів (концерт)» (11 листопада); «Забуті професії (етнографічні майстерні)» (червень); «Наближається Різдво - настав час одягати новорічну ялинку (сімейна вечірка)» (грудень).

ФОТОКОЛАЖ

25.04.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

 

 

 

 

Дослідники музичної культури рідного краю

 

«Живе той, хто творить!» - під таким девізом в місті Хмельницькому пройшла обласна учнівська науково-практична конференція «Музичне мистецтво Хмельниччини: минуле і сучасність». Учасникам заходу - учням мистецьких шкіл області було запропоновано дослідити музичне мистецтво рідного краю та написати наукову роботу.

Серед учасників також були і учні  мистецьких закладів Ізяславського району. Вони взяли активну участь у конференції і на відповідному рівні представили свої роботи на конкурс статей. Учениця Плужненської дитячої музичної школи Васіліса Шепель написала наукову роботу «Зразковий фольклорний ансамбль «Барвінець» - осередок збереження музичного фольклору рідного краю» (науковий керівник Оксана Левандович), а учениця Ізяславської дитячої школи мистецтв Семьонова Поліна зробила дослідження   «Пісенна творчість Василя Івановича Кравчука» (науковий керівник Наталія Шудра Наталія). Серед багатьох робіт, представлених на розгляд обласного журі, були обрані кращі, а їх автори були запрошені 20 квітня поточного  на пленарне засідання наукової конференції, яке відбулося в приміщенні Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв. Журі високо оцінило наукові роботи представників Ізяславщини Васіліси Шепель та Поліни Семьонової. Вони стали переможцями у конкурсі наукових статей, отримали дипломи переможців та пам’ятні подарунки.

Така учнівська конференція проводилася вперше, але вона має дуже важливе значення, так як наш Подільський край виплекав багато талановитих композиторів та творчих колективів, які відомі вже багато років далеко за межами області і навіть країни. Їх творчий спадок вартий того, щоб його знати і досліджувати. Роботи учасників конференцій увійдуть до збірки наукових статей про музичне мистецтво Хмельниччини, тому дуже приємно, що роботи наших дітей про культурне надбання Ізяславського району також стануть частиною мистецької скарбниці області.

23.04.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

 

Юні ізяславські музиканти підкорюють вершини

 

15 квітня 2018 року у Києві проходив Міжнародний фестиваль-конкурс «Мистецтво ХХІ століття» духових та ударних інструментів.

Конкурс проводиться з метою розвитку навичок і виконавської майстерності учнів класу духових та ударних інструментів, виявлення й заохочування обдарованих учнів, активізації творчої роботи викладачів, узагальнення передового педагогічного досвіду.

У конкурсі цього року взяли участь учні оркестрового відділу (духові інструменти) Ізяславської дитячої школи мистецтв Бурик Віталій, Якушевський Назар та Рачок Роман. Цих талановитих хлопців до конкурсу готував викладач Богдан Мороз.

Оцінювало виступи професійне журі. По закінченню виступів учасників відбулося підбиття підсумків конкурсу. Наші ізяславчани не підвели - чудово виконавши композиції, здобули призові місця - Бурик Віталій зайняв І місце, а Якушевський Назар - ІІ місце.

Тож здобутками юних музикантів можуть пишатися як батьки, Ізяславська дитяча школа мистецтв, викладач, так і вся Ізяславщина.

20.04.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

 

Відкрилась виставка маленьких віртуозів скла

 

19 квітня в Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка декоративного вітражу - нова за змістом та подачею. Метою виставки стало показати людям, що не тільки олійний живопис є цікавим та прекрасним, а є ще й інші техніки, наприклад, вітражний розпис.

Адже мистецтво вітражу – багатогранне, неперевершене у винятковій здатності набирати своєрідного асоціативно-образного звучання, наділене універсальною можливістю пропускати крізь себе світло, створювати особливу атмосферу. 

На виставці представлені роботи викладача Півень Л.О. та учнів 1-2-х класів Ізяславської дитячої школи мистецтв.

Хоча Лаура Олександрівна працює в школі мистецтв лише другий рік, проте вже встигла зарекомендувати себе як талановитий викладач, художник, майстер декоративно-прикладного мистецтва.

Роботи, представлені на виставці, досить цікаві, неординарні, вражають своєю щирістю та яскравими барвами.

Роботи декоративного вітражу експонуватимуться протягом місяця.

20.04.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею

 

 

 

У переддень Великодня голова районної державної адміністрації Борис Яцков подарував свято-Миколаївському храму  УПЦ КП  ікону її небесного покровителя

 

Поміж великої кількості святих, що їх пам'ять відзначаємо в нашому церковному році, на осібну увагу заслуговує святий Миколай, прозваний Чудотворцем. 

У нашому народі цей святий почитається по-особливому, бо ж не було в минулому такої хати, де б не було ікони Святого Миколая. Майже на кожному іконостасі можна зустріти його образ. 

І хоч по смерті його минуло вже понад півтори тисячі літ, а все ж живе святий  Миколай у серцях мільйонів людей теплою іскринкою і милим дитячим спогадом. 

7 квітня, у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці голова районної державної адміністрації Борис Яцков був присутній на божественній літургії у свято-Миколаївському храмі міста Ізяслав Української Православної Церкви Київський патріархат.

По завершенні богослужіння Борис Олександрович передав настоятелю храму митрофорному протоієрею о. Володимиру (Ковальчуку) у дар храму ікону святого Миколая, архієпископа Мир Лікійського чудотворця, яка була ним придбана у соборі Святого Петра в Римі (Італія), де він нещодавно побував. Б.Яцков привітав отця-настоятеля та прихожан храму із святом Благовіщеня та прийдешнім святом Світлого Христового Воскресіння.

У своєму подячному слові отець Володимир наголосив, що образи святого Миколая займають особливе місце  у пошануванні  святих ікон. По почитанню їм належить друге місце, одразу після Діви Марії. Деякі із них уславилися чудами. «Святий Миколай допомагає нам у кожній потребі. На хвалитних стихирах він згадується як рятівник, заступник, потішитель. У своєму заступництві він могутній перед Богом. Він у кожному ближньому бачив самого Ісуса, тому якнайскоріше відкликався на прохання помочі. Святе Євангелія каже, що на страшному суді Господь Бог судитиме нас за діла любові й милосердя. Про це запевняє нас сам Ісус Христос: "Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному із моїх братів найменших - ви мені зробили" (Матф. 25,40)», - наголосив священик.

Отець Володимир освятив подарований храму керівником району образ святого Миколая та відслужив короткий молебень.

ФОТОКОЛАЖ

07.04.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Привітали ветеранів Другої світової війни із прийдешнім святом Великодня

 

Із прийдешнім святом Великодня ветеранів Другої світової війни, що проживають у місті Ізяслав, від імені членів районної ветеранської організації Ізяславського району 5 квітня привітали голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй та працівники  Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). До святкових вітань ветерани отримали від громадської організації великодні подарунки. Кошти на придбання подарунків надали благодійники.

05.04.2018 р.

За матеріалами районної ради Організації ветеранів України

 

 

Музика об’єднує серця

 

Участь у конкурсах – це завжди подія для талановитих дітей, які відкривають для себе секрети музики у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах  та їх викладачів. Відкритий фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Музичний калейдоскоп», започаткований Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва став для всіх значною подією.

Відкритий фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Музичний калейдоскоп» проходив 28 березня 2018 року в Хмельницькій дитячій школі мистецтв та об’єднав творчою атмосферою 250 учнів мистецьких шкіл області в номінаціях «Бандура» (інструменталісти, вокалісти), «Сопілка», «Домра, гітара, балалайка», «Баян, акордеон», ансамблі малих форм у двох вікових категоріях – молодшій та старшій.

За проектом організаторів конкурсні прослуховування відбувалися одночасно на чотирьох концертних майданчиках. Оцінювали учасників журі у складі голови журі – Босенка Миколи Івановича – завідуючого відділом «Народні інструменти» Хмельницького музичного коледжу ім. В.І.Заремби, заслуженого діяча мистецтв України та членів журі – Голоднюка Олега Миколайовича,  Нікіфорук Світлани Борисівни, Нікіфорука Анатолія Михайловича, Щура Віктора Васильовича, Леонової Олени Володимирівни, Орловської Любові Миколаївни, Галкіна Ігоря Віталійовича, Довгалюка Юрія Володимировича, Мельник Валентини Олександрівни, Гладкої Людмили Олександрівни – викладачів відділу «Народні інструменти» Хмельницького музичного коледжу імені В.І.Заремби, Гуцала Олександра Опанасовича, Кашперського Володимира Петровича – викладачів відділу «Оркестрові духові та ударні інструменти» Хмельницького музичного коледжу ім.В.І.Заремби.

Учні Ізяславської дитячої школи мистецтв Миколюк Вікторія та Кузьмук Олександр (бандура) (викладач Кропивка Надія Миколаївна) взяли участь у фестивалі-конкурсі.

Орлова Марія (сольфеджіо) взяла участь у музично-теоретичній олімпіаді, яка проходила у м.Хмельницький та здобула друге місце (викладач Шудра Наталія Василівна).

04.04.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

Своє 95-річчя ветеран війни відзначив у колі рідних та друзів

 

Нещодавно  відзначив свій 95-річний ювілей учасник бойових дій Другої світової війни, ветеран, поважна людина із значними досягненнями та неабияким бойовим, трудовим і життєвим досвідом – Гілевський Едуард Вільгельмович.

Привітати із визначною подією людину, яка крок за кроком, разом з мільйонами побратимами під час Другої світової війни відвойовувала мир і спокій, незалежність і свободу нашої держави, до ювіляра завітала голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй та члени президії організації.  Вона вручила імениннику квіти, подарунки, а також передала від керівництва райдержадміністрації та районної ради теплі слова вдячності за його героїчне життя, за те, що пройшовши нелегкий ратний шлях, приніс довгоочікувану Перемогу.

Окрім квітів і подарунків приємною несподіванкою для Едуарда Вільгельмовича стала грамота  Ізяславської районної державної адміністрації і Ізяславської районної ради за проявлену мужність у роки Другої світової війни, активну участь у громадському житті району та з нагоди 95-річчя від дня народження.

Незважаючи на раптовий візит членів районної ради Організації ветеранів України, Едуард Вільгельмович разом із дружиною Лідією радо зустрічали гостей. Сивочолий ветеран поділився спогадами про страшні роки війни та про труднощі, які довелось йому, як і будь-якому українцеві, пережити. Попри поважний вік, він пам'ятає кожен день тієї кривавої жорстокої війни. Він на власному досвіді знає, що таке жахіття окупації та пам’ятає всі фронтові дороги, якими довелось пройти, неодноразово був важко поранений у бою. 

За визначні військові досягнення полковник Едуард Гілевський удостоєний багатьох державних нагород. Серед найдорожчих для ветерана ордени «Вітчизняної війни І ступеня», «Червоної Зірки» та «За звільнення Білорусії». Проте найбільшою нагородою для ювіляра є його велика родина – двоє дітей, двоє онуків та троє правнуків.

По завершенню зустрічі гості зазначили сивочолому ветерану:  «Вклоняємось Вашій життєвій мудрості, багатому досвіду, незламності перед воєнними лихоліттями та труднощами післявоєнної відбудови. Радіємо, що переживши чимало бурхливих подій, Ви стали свідком народження Незалежної Української держави і являєтесь прикладом для молодого покоління», а також побажали імениннику, щоб у такому родинному затишку відсвяткувати ще й 100-річний ювілей. А Едуард Вільгельмович у свою чергу щиро подякував за подарунки й теплі слова та побажав кожному із присутніх усіляких гараздів, довголіття при доброму здоров’ї та настрої.

28.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Вихованці Ізяславської ДШМ стали призерами IV Всеукраїнського багатожанрового конкурсу мистецтв «Музичний олімп»

 

Вихованці та викладачі Ізяславської дитячої школи мистецтв стали учасниками IV Всеукраїнського багатожанрового конкурсу мистецтв «Музичний олімп», що проходив 24 та 25 березня у місті Вінниця.

Всеукраїнський конкурс «Музичний олімп» проводиться з метою здійснення культурних заходів Всеукраїнського рівня, виявлення і підтримки талановитих дітей та молоді у різних видах мистецтва і творчості, організації прекрасної атмосфери стимулювання керівників, учасників до розвитку талантів. Серед завдань конкурсу стала пропаганда різних жанрів вокального, інструментального, циркового, театрального, хореографічного мистецтва.

У ході конкурсної програми та поза нею відбувся обмін досягненнями в галузі вокального, інструментального, хореографічного, театрального та циркового мистецтва.  

Конкурс проводився за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради. Засновником та організатором конкурсу є Громадська організація «Єднаємо серця».

Організаторами у ході конкурсної програми було забезпечено створення творчої атмосфери для професійного спілкування учасників конкурсу, обмін досвідом і репертуаром, відкриття нових імен і талантів в галузі різних видів мистецтв; залучення продюсерів, партнерів, організаторів концертів, фестивалів для подальших контактів з колективами – учасниками конкурсу. 

Конкурс дав черговий поштовх розвитку і зміцненню міжкультурних зв'язків, активізації культурного обміну.

Учениця 2 класу теоретично-хорового відділу  Ізяславської ДШМ Дарина Онищук (викладач Клавдія Бернадська, концертмейстер Наталія Галімська)  зайняла 1 місце у номінації «Академічний вокал», вікова категорія 9-12 років. Її викладач Клавдія Бернадська отримала подяку за вагомий  особистий  внесок у створенні духовних цінностей у підростаючого покоління, активну професійну діяльність та ідеї відродження і розвитку національної української культури.

Учні 1 класу хореографічного відділу Ізяславської дитячої школи мистецтв у складі зразкового дитячого ансамблю народного танцю «Барвограй» (викладач Зоряна Кузема) вибороли 1 місце у номінації «Танці народів світу»,  вікова категорія 7-8 років.

Вихованці старших класів хореографічного відділу  Ізяславської дитячої школи мистецтв у зразкового дитячого ансамблю народного танцю «Барвограй» (викладач Зоряна Кузема) вибороли 1 місце у номінації  «Народна хореографія», вікова категорія 9-12 років.

Переможці отримали відповідні дипломи та подарунки. Хореографічний колектив «Барвограй» отримав СЕРТИФІКАТ на знижку на участь у Міжнародному багатожанровому конкурсі мистецтв «Супер Стар».

Кузема Зоряна Петрівна отримала подяку за вагомий  особистий  внесок у створенні духовних цінностей у підростаючого  покоління, активну професійну діяльність та ідеї відродження і розвитку національної української культури.

27.03.2018 р.

За матеріалами Ізяславської дитячої школи мистецтв

 

СУРМИ НАД БУГОМ – 2018

 

17-18 березня 2018 року у Хмельницькому музичному коледжі ім.В.І.Заремби відбувся ІІ Регіональний конкурс виконавців на духових та ударних інструментах серед учнів мистецьких закладів освіти області «Сурми над Бугом».

Організатори конкурсу – управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницький музичний коледж імені В.І.Заремби, предметно-циклова комісія «Оркестрові духові та ударні інструменти».

Мета конкурсу – виявлення та підтримка обдарованої молоді, підвищення рівня виконавської майстерності учнів, збереження, популяризація та подальший розвиток української школи гри на духових та ударних інструментах, популяризація творів українських та зарубіжних композиторів, обмін досвідом та інноваційними ідеями провідних педагогів.

Серед найважливіших завдань конкурсу - професійний розвиток класів духових та ударних інструментів ПСМНЗ Хмельницької області, обмін творчими досягненнями, розповсюдження досвіду роботи провідних педагогів, а також проведення профорієнтаційної роботи по підготовці майбутніх абітурієнтів Хмельницького музичного коледжу ім. В.І.Заремби.

Конкурс проводився за двома віковими категоріями у  трьох номінаціях:

«Дерев’яні духові інструменти»: флейта, гобой, кларнет, фагот, саксофон; «Мідні духові інструменти»: валторна, труба, тромбон (тенор/баритон), туба; «Ударні інструменти»: ксилофон, малий барабан (старша вікова категорія).

Конкурс, покликаний на підтримку молодих талановитих музикантів, розвиток кращих традицій виконавства на духових та ударних інструментах, став доброю традицією навчального закладу, але цього року вперше приймав своїх учасників у новому приміщенні Хмельницького музичного коледжу ім. В.І.Заремби.

До складу журі конкурсу увійшли викладачі Хмельницького музичного коледжу ім.В.І.Заремби: завідувач відділу Добринчук М.В. – голова журі, Новаковська М.В., Тукало В.В., Репецький В.П., Безнюк Т.В., Кашперський В.П., Гуцал О.П., Олійник Л.А., Прохніцький М.М., а також провідні педагоги області – викладач по класу флейти Нетішинської міської школи мистецтв, заслужений працівник культури України Сиваківська І.М. та викладач по класу труби Волочиської ДМШ Андрієвський О.В.

У конкурсних випробуваннях взяли участь  49 учасників молодшої вікової категорії та 40 учасників старшого віку з 25 шкіл, серед яких – ДМШ № 8 м. Одеси, Хмельницької ДМШ № 1 ім. М.Мозгового, ДМШ № 2, ДМШ № 3,  ДШМ, ДШМ «Райдуга», Хмельницької районної ДМШ, ДМШ-С при ХМК ім. В.Заремби, а також талановиті вихованці дитячих мистецьких закладів Кам’янця-Подільського, Нетішина, Шепетівки, Ізяслава, Деражні, Волочиська, Славути, Городка, Теофіполя, Дунаївців, Красилова, Чемерівців.

18 березня 2018 року  відбулось нагородження переможців та заключний концерт ІІ Регіонального конкурсу виконавців на оркестрових духових та ударних інструментах «Сурми над Бугом» за участю лауреатів конкурсу, а також духового оркестру під керівництвом О.Гуцала та кращих студентів відділу «Оркестрові духові та ударні інструменти» Хмельницького музичного коледжу ім. В.І. Заремби.

Із вітальним словом до  переможців конкурсу звернулись директор Хмельницького музичного коледжу ім. В.І.Заремби Бернацький В.Ю. та голова журі конкурсу Добринчук М.В. Лауреати І-ІІІ ступеню нагороджені грамотами.

Серед переможців конкурсу – володарі Гран-прі:

Німцович Павло (труба) – Хмельницька ДШМ, викладач Ожеван В.В.

Яцковський Владислав (ударні інструменти) – Хмельницька ДМШ №1 ім. М.Мозгового, викладач Прохніцький М.М.

Бурик Віталій (труба) – Ізяславська дитяча школа мистецтв, викладач Мороз Б.М.

Учні відділу духових та ударних інструментів Рачок Роман та Якушевський Назарій отримали перші місця. Учень відділу духових та ударних інструментів Міщук Назарій отримав ІІІ місце у цьому конкурсі.

Вітаємо наших переможців!

26.03.2018 р.

В.Кучерук за  матеріалами управління культури,

національностей, релігій та туризму обласної

державної адміністрації http://kultura.km.ua та Ізяславської ДШМ

У Плужному пройшов регіональний «круглий» стіл «Краєзнавство в системі роботи бібліотечних закладів Ізяславського району»

 

Здобута Україною незалежність і побудова суверенної держави обумовили реорганізацію бібліотечної діяльності, у тому числі і краєзнавчої. Виникли об’єктивні умови для відродження кращих традицій українського бібліотечного краєзнавства, значно підвищилась роль бібліотек у відновленні історичної пам’яті народу нашої держави, становленні його національної свідомості, вихованні гідності і справжнього патріотизму. Краєзнавча робота стала не декларованим, а насправді пріоритетним напрямом діяльності бібліотек регіонального рівня.

Нині, коли розвиток бібліотечної справи тісно пов’язаний з конкретною територією і відбиває особливості її демографічного, соціально-економічного і культурно-історичного розвитку, методичне забезпечення краєзнавчої діяльності набуває особливого значення. Показово, що одним із перших нормативних документів у бібліотечній справі незалежної України стало «Положення про краєзнавчу роботу бібліотек системи Міністерства культури і мистецтв України», в якому знайшла реальне відображення сучасна концепція бібліотечного краєзнавства. Це дозволило поетапно вивчити сучасний стан краєзнавчих ресурсів бібліотек України –  краєзнавчі фонди, видавничу діяльність, краєзнавчий довідково-бібліографічний апарат, існуючі краєзнавчі бази даних.

Питанню реалізації краєзнавчого аспекту роботи бібліотек був присвячений регіональний «круглий» стіл «Краєзнавство в системі роботи бібліотечних закладів Ізяславського району», який відбувся 23 березня поточного року в селі Плужне.

У роботі «круглого» столу взяли участь працівники сільських бібліотек та бібліотек закладів освіти населених пунктів північної частини Ізяславського району. Зібрання  пройшло в рамках районних заходів із відзначення 95-річчя від часу утворення Ізяславського району.

Перша «теоретична» частина регіонального «круглого» столу «Краєзнавство в системі роботи бібліотечних закладів Ізяславського району» пройшла в приміщенні актового залу Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника.

Учасників заходу привітали завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук та завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, член Національної спілки краєзнавців України Віктор Кучерук. Вони зокрема наголосили, що у сучасних умовах бібліотекарям необхідно відповідати вимогам часу і потребам громадян, бути корисними і цікавими населенню, стати більш відкритими і дружніми, запропонувати читачам нові послуги, подати нові ідеї громадській спільноті, залучити різні вікові категорії читачів  до співпраці заради самих же людей, незалежно від віку та видів занять.  Зокрема було наголошено на тому, що традиційні форми краєзнавчої роботи бібліотек під впливом часу змінюються, стають більш яскравими і ефективними, наближеними до читачів і завжди проводяться за їх участю.

Із системою роботи Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника учасників «круглого» столу познайомила заступник директора закладу із наукової роботи Світлана Чишихіна.

Бібліограф Ізяславської центральної районної бібліотеки Тетяна Гайдашук представила учасникам зібрання систему роботи Ізяславської центральної районної бібліотеки із краєзнавчого напрямку. Зокрема вона розповіла про організацію краєзнавчої бібліотечної діяльності: формування краєзнавчого фонду; краєзнавчу інформаційну та бібліографічну діяльність; популяризацію краєзнавчих знань. Особливу увагу доповідачем було звернуто на краєзнавчий довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, а саме на краєзнавчу картотеку, фонд довідкових і бібліографічних посібників, фонд виконаних краєзнавчих довідок. Також Тетяна Володимирівна коротко розповіла про масові заходи Ізяславської центральної районної бібліотеки, присвячені краєзнавчій тематиці.

Учасникам «круглого» столу Т.Гайдашук представила бібліографічний показчик «Видатні постаті Ізяславського району» і ознайомила присутніх із окремими його статтями. Далі з інформаціями про краєзнавчу роботу бібліотечних закладів та про окремі видатні постаті свого краю розповіли: завідувач бібліотеки Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника Світлана Ювковецька, завідувач Плужненською сільською бібліотекою Галина   Калинюк, завідувач Борисівською сільською бібліотекою Світлана Никитюк, завідувач М’якотівською сільською бібліотекою Валентина Рудюк, завідуюча Кунівською сільською бібліотекою Ніна Сидоренко, завідувач Шекеринецькою сільською бібліотекою Любов   Ковальчук. Із своїми роздумати щодо бачення сучасної  ролі та місця сільської бібліотеки в питанні краєзнавчої роботи із читачами із присутніми на засіданні «круглого» столу поділився Плужненський сільський голова Віктор Максимчук.  Кожен виступ учасників першої «теоретичної» частини «круглого»  столу супроводжувався жвавим обговоренням.

У ході зібрання його учасники ознайомились із роботою бібліотеки Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Бортника (бібліотекар Світлана Ювковецька), Плужненської сільської бібліотеки (бібліотекар Галина Калинюк), Плужненської сільської бібліотеки для дітей (бібліотекар Ірина Хеленюк) та  бібліотечно-інформаційного центру "ІНТЕР" Плужненської загальноосвітньої школи-інтернат (завідувач Ніна Пономаренко).

Перебуваючи в селі Плужне, працівники бібліотечних закладів ознайомились із роботою спортивного-оздоровчого закладу «Епіцентр».

Також  в ході «круглого» столу відбулось знайомство із роботою  Плужненської санаторної школи-інтернат. Із діяльністю закладу його гостей ознайомив заступник директора закладу із виховної роботи Ростислав Конончук. Особливе зацікавлення у працівників бібліотек  району викликали відвідини краєзнавчого музею «Спадщина» в Плужнянській загальноосвітній санаторній школі-інтернат І-ІІ ступенів (музей  створено у 2009 році).

Підсумки «круглого» столу, які відбулися в приміщенні актового залу Плужнянської санаторної школи-інтернат, підвела директор Ізяславської центральної районної бібліотеки Ірина Кальніцька. Зокрема Ірина Євгенівна ознайомила присутніх із розробленими методичними рекомендаціями для бібліотечних працівників району щодо організації краєзнавчої роботи в бібліотеці. У них було наголошено на тому, що бібліотеки: виявляють та комплектують у фонд краєзнавчі документи про свій населений пункт, а також основні краєзнавчі видання про регіон та забезпечують їх постійне зберігання; збирають первинні джерела краєзнавчої інформації - літописи населених пунктів, підприємств та установ; спогади свідків історичних подій; фото- і відеодокументи тощо; відображають із максимальною повнотою відомості про краєзнавчі документи у довідково-бібліографічному апараті; створюють архів виконаних довідок краєзнавчої тематики, фактографічні картотеки з питань історії, культури, економіки, екології тощо; здійснюють бібліотечне і бібліографічне обслуговування з питань краєзнавства; беруть участь у формуванні системи краєзнавчих бібліографічних посібників: складають тематичні та персональні бібліографічні покажчики, списки видань і публікацій про свій населений пункт та видатних людей міста (села) тощо; популяризують документи про край, поширюють інформацію про його історичні, економічні, політичні, культурні та інші особливості; координують краєзнавчу діяльність своєї бібліотеки з іншими бібліотеками, навчальними та культурно-освітніми закладами, громадськими організаціями регіону; вивчають і впроваджують у свою практичну діяльність кращій досвід краєзнавчої роботи бібліотек.

ФОТОКОЛАЖ

26.03.2018 р.

За матеріалами Ізяславської центральної районної бібліотеки

Століття - це не межа!

 

Сто років для світу – маленька крихта у просторі часу, сто років для людини – практично вічність. Не кожному випадає нагода прожити таке довге життя.

Ізяславщина – край щедрих ланів, зелених лісів, цілющих трав, чистого повітря і, звичайно ж, довгожителів.

Одна із таких довгожителів – Олена Кравцова – 23 березня відзначила ювілей мудрості та багатого життєвого досвіду  -  своє 100-річчя. У Півневій Горі  – селі Білотинської сільської ради, де народилася і майже все життя прожила ювілярка, – привітати шановану довгожительку, вручити подарунки та побажати усіляких гараздів завітали поважні гості: заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Анатолій Ліщук, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, Білотинський сільський голова Наталія Свінціцька та інші.

Вручаючи Подяку голови Хмельницької обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука та відзнаки Ізяславської районної державної адміністрації і Ізяславської районної ради, Володимир Левченко зазначив «Ваш ювілей – це знакова подія не тільки для Вашої родини, але для району та для області в цілому. Не так вже й багато на нашій землі проживає людей, які зберігають у пам’яті ланцюжок подій цілої епохи та можуть поділитись цими правдивими спогадами з іншими. Переконаний, що лише людям із великим серцем і доброю душею вдається дожити до 100 років».

Від інших гостей також пролунало чимало теплих слів ювілярці з нагоди вагомої життєвої дати. Їй подякували за невтомну працю та висловили  слова вдячності і поваги за те, що терпляче несла важкий хрест життєвих випробувань, покладаючись на Господа, власні сили і добрих людей.

Квіти, святковий іменинний торт від народного депутата Андрія Шиньковича і теплі слова вітання гостей зворушили Олену Іллівну. В очах старенької майоріла  велика радість і дитяча вдячність за неабияку увагу до себе з боку районної та сільської влади.

Не простий та тернистий життєвий шлях пройшла ювілярка. Її біографія – це велика історія життя країни. Згадуючи минуле іменинниці, разом із своєю країною цій тендітній жінці довелось пережити страшні періоди нашої історії: народитись в пік української революційної епохи, пережити криваву Другу світову війну, дочекатись довгоочікуваної перемоги,  пережити важкі роки післявоєнної відбудови, розпад Радянського Союзу, становлення незалежної України. Проте, життєві перепони не зламали її духу. Окрім самовідданого та невтомного трудового життя, ювілярка створила дружну та люблячу родину, зростила та виховала   прекрасних доньок та чудового сина. За всі випробування доля винагородила ювілярку ще й трьома внуками та чотирма правнуками.

Сьогодні Олена Іллівна  завдячує довгому віку  у першу чергу своїй родині, яка турбується про  неї, а на питання, в чому полягає секрет довголіття ювілярки, родичі зізнаються: все у тому, що вона має оптимізм та жагу до життя.

Ім’я цієї жінки вже вписано в історії села, адже вона стала першою у Півневій Горі із тих, хто перетнув столітній життєвий рубіж. Залишилося побажати, щоб крок у нове сторіччя було хорошим стартом для мешканців Ізяславщини, а Олена Іллівна – добрим прикладом життєлюбства не тільки для односельчан, але й для кожного із нас.

ФОТОКОЛАЖ

26.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Голова районної державної адміністрації вручив відзнаку «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини»

 

25 березня у свято-Миколаївському храму міста Ізяслав Української Православної Церкви Київський патріархат, після закінчення недільного богослужіння, голова районної державної адміністрації Борис Яцков у присутності численних прихожан  вручив настоятелю храму, благочинному храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорному протоієрею о.Володимиру Ковальчуку відзнаку районної державної адміністрації та районної ради – нагрудний знак «За вагомий внесок   у розвиток Ізяславщини».

Вручаючи відзнаку, Борис Олександрович щиро подякував отцю Володимиру за проведену роботу та побажав йому нових досягнень у його справах на благо громади району та Православної Церкви.

26.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Представники Ізяславщини взяли участь у заключному турі обласного огляду-конкурсу відродження народних традицій, декоративно-прикладного мистецтва «Доторкнись до душі свого народу»

 

Справжнє свято народного мистецтва відбулось днями у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва. Аматори з усіх куточків області з’їхались на заключний тур обласного огляду-конкурсу відродження народних традицій, декоративно-прикладного мистецтва «Доторкнись до душі свого народу», який був започаткований з метою виявлення, відтворення, збереження, розвитку і популяризації нематеріальної культурної спадщини нашого краю.

Майже рік цей культурно-мистецький проект крокував Хмельниччиною. І ось фінал! Колядки, щедрівки, веснянки, старовинні весільні, родинно-побутові пісні, балади, народні ігри, обрядові дійства календарного циклу у виконанні справжніх поціновувачів народного мистецтва лунали у залі. Виставка декоративно-ужиткового мистецтва вражала зразками старовинного одягу та рушників. Різноманітні смаколики - пампушки, великодні паски, хліб на черені, пиріжки, завиванці, випечені за старовинними рецептами – також були широко представлені на заході і ними  могли пригоститися учасики та гості свята.

Оскільки даний проект був оглядом-конкурсом, то, звичайно, є і переможці. Одноголосним рішенням журі І місце присуджено аматорам Білогірського, Городоцького, Шепетівського районних будинків культури та Нетішинського міського Палацу культури. Директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Андрій Клименко та заступник директора, заслужений працівник культури України Олена Ільїнська вручили переможцям та призерам обласного огляду-конкурсу дипломи, грамоти та цінні подарунки.

У рамках обласного огляду-конкурсу відродження народних традицій, декоративно-прикладного мистецтва «Доторкнись до душі свого народу» було зібрано і систематизовано багато унікальних матеріалів з історії народного мистецтва Хмельниччини, традиційної кухні подолян, видано ряд буклетів, поповнено базу даних реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини.

Організатори у його програму намагалися вмістили все, що б асоціювалося з українським. У першу чергу, це – народна пісня у виконанні колективів краю, потім – презентація виробів, українських строїв та страв національної кухні.  

А ось представники Ізяславщини не тільки представили виставку  старовинних робіт, яка замилувала око відвідувачів, а й здивувала всіх  українською кухнею. До традиційних вареників, тут додали місцеві наїдки-смаколики – частування князів Сангушків – вино, сир та що найбільше здивувало – опіканці з буряком, які, як стверджують тамтешні господині, найкраще присмачити соусом із чорнобривців, приготованого за старовинним рецептом із власноруч вирощених квітів.

Ізяславський районний будинок культури щиро вдячний працівникам сільських клубних закладів району за гідне представлення Ізяславщини на обласному фестивалі: Людмилі Комісарчук, село Щурівці - за сорочку 1930 року та весільний рушник "Паничі" 1931 року; Іванні Ємельяновій, село М’якоти - за весільний рушник Меланії Дзисяк 1924 р.н., рушник Степаниди Ємелянової, конопляну чоловічу сорочку та намисто; Надії Сидорчук, село Михнів - за філігранної роботи сорочки; Олені Кирилюк, село Поліське - за рушники; Любові Палуб, село Ріпки - за вишивані у традиційних техніках картини.

Також Ізяславський районний будинок культури щиро вдячний господиням та господарям із сільських клубних закладів: Олені Кирилюк, село Поліське - за неперевершені пироги з буряками (і окремо - бібліотекарю за опіканці з маком); Тетяні Семченко, село Покощівка - за соус із чорнобривців;  Галині Мартинюк, село Більчин - ще одні опіканці з маком)); Вікторії Лагуті, село Радошівка – за неперевершені вареники; Оксані Хлєбан, село Васьківці – за "княже" вино; Аллі Ляшук, село Щурівчики – за «княжий» сир; Володимиру Музичуку, село Мокрець – за запашний  домашній хліб.

Подібні заходи викликають в їх організаторів і учасників усвідомлення необхідності здійснювати подальшу пошукову і дослідницьку діяльність у напрямку відродження та популяризації старовинних обрядів, традицій, декоративно-ужиткового мистецтва наших дідів і прадідів, виховують почуття гордості за справу, якою займаються.

22.03.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

Відзначили річницю загибелі воїна-інтернаціоналіста Володимира Дорошука

 

Історія свідчить, що тисячолітній досвід не переконав людство в абсурдності війни. Але більшість вже усвідомила, що за помилки, зроблені кимось, розплачуються своїми життями наші близькі, земляки.  

Чужа та жорстока війна в Афганістані залишила невиліковні рани не лише в учасників бойових дій, але й у наших душах. Загалом Україна втратила не одну тисячу молодих хлопців, понад 5 тисяч стали інвалідами, ще майже сотня чоловік залишились у полоні або пропали безвісти. У числі тих, хто не повернувся з афганської війни є імена й уродженців Ізяславщини.

Рівно 33 роки тому з «афганського пекла» повернувся до рідного дому, рідного села Теліжинці Володимир Дорошук … в цинковій труні. Кілька місяців не вистачило дожити йому до свого 19-річчя від дня народження. А що вже говорити про материнський біль…

У цей трагічний день у Теліжинецькій загальноосвітній школі І-ІІ ст. відбувся тематичний військово-патріотичний захід за участю учнів навчального закладу, у якому навчався загиблий. Гостями зібрання були голова громадської організації «Рада ветеранів 8 окремої бригади спеціального призначення» Василь Тележинський, заступник голови Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану Василь Стриж, член президії Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану Василь Притолюк.

Під час проведення уроку мужності бойовими побратимами полеглого було зазначено, що війна в Афганістані, яка тривала десять років і принесла смерть у тисячі українських родин, має стати уроком для всіх, уроком для прийняття виважених рішень щодо участі у різних військових конфліктах, бо найціннішим є людське життя!

Прикро усвідомлювати, що приклад недалекоглядної загарбницької політики радянських вождів не слугує уроком для теперішнього керівництва Російської Федерації. Ось уже четвертий рік на сході нашої країни проходить антитерористична операція, яка насправді є, як і 29 років тому в Афганістані, неоголошеною війною.

Також усіма присутнім було згадано тих, хто пройшов горнило війни різних часів, членів родин, які чекали на батьків, синів, чоловіків. Зокрема вшановано пам’ять воїнів, які загинули, до кінця виконуючи свій військовий обов’язок.

Василь Тележинський висловив подяку вихованцям та працівникам навчального закладу за посильну волонтерську допомогу нашим землякам, котрі боронять кордони рідної землі на сході України.

Відвідали цього дня й могилу Володимира Дорошука. Вшанували світлу пам'ять земляка, товариша, військового побратима.

ФОТОКОЛАЖ

21.03.2018 р.

 Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 Ізяславщина привітала працівників житлово-комунального господарства

 

Щорічно, у третю неділю березня, в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення.

Наше сьогоднішнє життя важко уявити без стабільної цілодобової роботи цих багатофункціональних служб.

Працівники галузі невтомно піклуються, щоб у наших оселях завжди була вода і тепло, щоб радували око парки і сквери, вулиці і дороги, двори і під’їзди.

Високий професіоналізм, відповідальне ставлення до справи працівників житлово-комунального господарства – основа гарного настрою людей, гарантія соціальної стабільності.

Напередодні свята, 16 березня, в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва "Веселка" відбулися святкові заходи з нагоди вшанування працівників житлово-комунальних підприємств.

З нагоди професійного свята працівників та ветеранів галузі привітали голова районної державної адміністрації Сергій Шлегель, перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, завідувач сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації Оксана Фіялко.

У своїх виступах вони наголосили, що день – вияв уваги до людей, які своєю працею створюють затишок у наших домівках і навколо них, користь, яку вони приносять суспільству, важко переоцінити. «Це – тепло, вода і затишок в оселях, охайність і чистота вулиць, парків, скверів, дворів, прибудинкових територій, доступні та доброякісні побутові послуги. Існування цих та інших простих благ – невід’ємна частина добробуту людей, а відтак і запорука їх хорошого настрою, гарного самопочуття і, як наслідок, гарантія соціальної стабільності та громадського спокою», - зазначив у своєму вітанні Павло Ковальчук.

З нагоди професійного свята групі працівників комунальних підприємств міської ради «Житлосервіс», «Ізяславводоканал», «Ізяславтепломережа», «Комуненерго» С.Шлегель, П.Ковальчук, Н.Попко, О.Фіялко вручили відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської міської ради, управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації та обласної профспілкової організації працівників житлово-комунального господарства.

Також щирі слова вітання та вдячності за наполегливу працю, за відданість своїй нелегкій, але так необхідній для нас справі, лунали від керівників комунальних підприємств міста Ізяслав: директора КП «Ізяславтепломережа» Богдана Коцюбинського, директора КП «Ізяславводоканал» Миколи Поліщука, директора КП «Житлосервіс» Віктора Бадраха, директора «Комуненерго» В’ячеслава Матвійчука, які також відзначили своїх кращих працівників грамотами та подарунками.

Із словами привітань до присутніх звернувся благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. 

Святковий настрій працівникам житлово-комунальних підприємств подарували: солісти Марія Орлова, Анастасія Бухонко, Анастасія Берлізова, Олександр Кузьмук, хореографічний колектив «Престиж» Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» та зразковий ансамбль бального танцю «Плеяда» Ізяславської дитячої школи мистецтв. Роман Дорошенко із Борисова чудово прочитав гумореску «Українські страви».

Бажаємо усім працівникам житлово-комунального господарства району міцного здоров’я, добробуту, родинного щастя, наснаги, душевного тепла, професійних успіхів і нових трудових здобутків, здійснення всіх життєвих планів і сподівань, миру й злагоди! Нехай Ваша робота приносить Вам матеріальне і моральне задоволення, повагу і шану.

ФОТОКОЛАЖ

16.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Керівники району привітали жительку села Дертка із 95-літнім ювілеєм

 

16 березня жителька села Дертка Ізяславського району Антоніна Тихонівна Свирида відзначає  ювілей – 95-річчя від дня народження. Антоніна Тихонівна є майже ровесницею Ізяславського району, який було утворено 7 березня 1923 року. За своє довге життя ювілярка завжди була у вирі всіх подій, які випали як на долю країни, Ізяславщини, так і на власне її родини та близьких. Вона пережила Великий Голодомор 1923-33 років. Особливо важким було лихоліття Другої світової війни: брати воювали на фронтах, а юна Антоніна із сестрою Надією була вивезена на примусові роботи до нацистської Німеччини, де провела понад три роки. Після повернення до рідної домівки працювала в рідному селі. В 1955 році пов’язала свою долю із учасником війни Свиридою Яковом Петровичем, з яким народила та виховала двох дітей. За сумлінну працю в місцевому колгоспі була народжена медаллю «Ветеран праці». В 1966 році залишилась удовою. Далі піднімала сім’ю, дочекалась 3-х онуків та 3-х правнуків.  І сьогодні у такому поважному віці душа переживає за онуків Віктора Зайця та Володимира Хоптяра, котрі стали на захист свободи, незалежності та територіальної цілісності України в зоні проведення антитерористичної операції.

У святковий день до оселі ювілярки, щоб привітати її із знаковою подією в житті, завітали голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова Ізяславської районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, голова місцевого ветеранського осередку  Ігор Філінюк.

Вони висловили щирі слова подяки Антоніні Тихонівні Свириді за сумлінну працю протягом життя, побажали міцного здоров’я ювілярці та всім членам її великої та дружньої родини. Також вони вручили їй грамоту Ізяславської районної державної адміністрації та Ізяславської районної ради, квіти та подарунки від народного депутата України Андрія Шиньковича і від районної ветеранської організації.

16.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Мій край єднає плин тисячоліть

 

Ізяславський район має багаторічну історію. Нам є що пригадати, чим пишатися, на кого рівнятися.  Та справжнім багатством є працьовиті люди. Саме жителі Ізяславщини своєю працею, успіхами та здобутками, талантами і досягненнями прославляють рідний край.

У рамках районних заходів з відзначення 95-річного ювілею в приміщенні Ізяславської центральної районної бібліотеки 13 березня відбулося спільне засідання клубів “Краєзнавець” і “Первоцвіт”, присвячене  цій події.

Керівник клубу «Краєзнавець», вчитель Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» Наталія Рубайло розповіла присутнім про історію утворення Ізяславського району. Далі члени клубу  «Краєзнавець»  зробити інформаційні повідомлення для учасників зібрання про видатні постаті вихідців з Ізяславського краю.

Члени ж клубу “Первоцвіт” прочитали свої власні твори (вірші і прозу), присвячені 95-річному ювілею Ізяславщини.  Зокрема свої творчі надбання прочитали учні Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Лісінська Анастасія (8А клас), Притульський Дмитро (4 клас), Шульга Діана (4 клас) та учениця Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» Ковтонюк Мирослава (9 В клас).

Працівниками бібліотечного закладу для учасників зібрання було підготовлено виставку літератури,   фото та інформаційних матеріалів  “Мій край єднає плин тисячоліть”.

15.03.2018 р.

За матеріалами Ізяславської центральної районної бібліотеки

 

14 березня – День українського добровольця

 

Добровольці -  ті, хто стали солдатами, тому що того вимагав обов’язок  – боронити рідну землю від ворога. Хтось у мирному житті був лікарем, хтось менеджером, кухарем, програмістом, хтось був студентом та кинув навчання.

Їх подвиг врятував країну. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт… 
Іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст. І відтепер 14 березня країна віддає шану їхньому подвигу, ця дата стала Днем українського добровольця. Верховна Рада України у 2017 році прийняла постанову №4251 «Про встановлення Дня українського добровольця». За ухвалення постанови проголосував 231 депутат.

Березень 2014 року увійшов у новітню історію України завдяки фактичній анексії Криму військами РФ. Крім того, в південно-східних регіонах України закликали до від’єднання від України.

Саме у березні 2014 року добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки для подальшої участі у воєнних діях.

14 березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

Військовими патріотами України по всій країні в найкоротші терміни відкривалися буквально імпровізовані, життєво необхідні для збереження держави – України - підготовчі навчальні центри, створювалися величезні черги у військкомати, приводилася в бойову готовність техніка, налагоджувалися шляхи постачання, тощо. Саме добровольці першими виступили проти агресора, зіткнувшись із російськими силами лицем до лиця.

Агресор став стрімко втрачати ініціативу, а захоплені населені пункти східної України стали звільнятися від загарбника. Це дало необхідний час нашим доблесним українським військовим частинам і державі організувати ефективну систему і лінію оборони від регулярної російської армії на лінії кримського перешийка і більш ніж 400 кілометрів східних кордонів, через які і почалося криваве військове вторгнення. Агресор був зупинений, захопивши тільки частину Донецької та Луганської областей.

Відзначення  Дня  українського добровольця  є свідченням  вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. 

14.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

В Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї відкрито тематичну виставку, присвячену українським добровольцям

 

У рамках районних заходів із вшановування патріотів сучасної України, які за покликом серця, усвідомлюючи свій громадянський обов’язок і відповідальність за майбутнє держави, не чекаючи офіційного оголошення мобілізації, стали на захист незалежності України, 14 березня, у День українського добровольця, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко відвідав Ізяславський районний історико-краєзнавчий музей, де ознайомився із тематичною виставкою оновленої експозиції закладу, присвяченого подіям боротьби за територіальну цілісність України в період 2014-2018 років. Володимир Борисович зокрема оглянув матеріали виставки, які було передано музею учасниками бойових дій на сході України, добровольцями,  військовослужбовцями Збройних Сил України, добровольчих батальйонів, рідних учасників АТО та інші.

Презентуючи виставку, директор музею Людмила Левицька наголосила «Саме добровольці прийняли на себе перший удар російського агресора та відчули на собі підступність і лють ворога, пройшли пекло найважчих боїв за Широкине, Іловайськ, Мар’їнку, Донецький аеропорт, самопожертвою, мужністю та героїзмом довели усьому світові, що ми нікому не віддамо право вирішувати нашу долю».

І зараз, багато хто з наших земляків, набувши безцінного бойового досвіду, продовжує виконувати завдання із відсічі та стримування ворожої навали на сході нашої держави у складі оновленого українського війська.

У цей день ми вклоняємося всім героям, які віддали своє життя за збереження територіальної цілісності України та за краще майбутнє своїх дітей у вільній країні.  

14.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Ізяславчани вшанували пам’ять Великого Кобзаря

 

У місті Ізяслав перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук біля пам’ятного знаку Великому Кобзареві взяли участь у заходах з нагоди 204-ї річниці від дня його народження.

Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук звернувся до присутніх на заході із словом про видатного сина України  Тараса Шевченка.  Він згадав «…незлим, тихим словом…» про нашого дорогого і відомого поета, письменника, художника, говорив про неоціненний вклад, зроблений ним в українську і світову літературу, про важливість й доцільність вивчення його творчості та вшанування доброї пам’яті нинішніми і майбутніми поколіннями. 

Звертаючись до присутніх, Віктор Кучерук зазначив: «9 березня вся Україна і світ відзначає 204-ту річницю від дня народження Великого українського сина Тараса Шевченка. Постать Кобзаря єднає Захід і Схід України, а його творчість є дуже актуальною для нашого сьогодення. Тому ми маємо згуртуватися довкола патріотичних ідей Шевченка задля відродження миру і злагоди в українському суспільстві. Переконаний, спільно ми побудуємо вільну і незалежну Україну, де пануватимуть спокій, мир і злагода. Нехай непереборна і незламна воля Тараса Шевченка додає нам наснаги на майбутнє…».

Також біля пам’ятного знака пролунало декілька творів Великого Кобзаря.

Присутні на знак пошани до генія українського народу поклали до пам’ятного знака квіти.

 

 

Березень завітав в Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» останніми морозами, заметіллю і першим, хто його зустрів, був Тарас Шевченко, чий портрет прикрашає вестибюль закладу. «Учітеся, Брати мої, думайте, читайте!» - цими словами починається кожен робочий день школи і саме ці слова стали візитівкою Шевченківського життя. Про те, які заходи і сюрпризи очікували на учнів під час Тижня Кобзаря, повідомив тематичний випуск шкільної газети «Сучасник», інформацію про перебіг Тижня доповнила виставка довідкової та художньої  літератури творчих доробок учнів і вчителів «Вічне Тарасове слово». Учні 5-11 класів писали диктанти і перекази на шевченківську тематику, а хто має хист до віршування – дарували свої поезії пам'яті Кобзаря. Стало доброю традицією проведення конкурсу на кращого декламатора творів Т.Г.Шевченка – устами учнів ридали Катерина, сердешна наймичка просила вибачення у сина, а Назар Стодоля був щасливий у своєму коханні. Також учні закладу взяли участь в онлайн-читаннях творів Т.Г.Шевченка, які проводились в Ізяславській центральній районній бібліотеці. 

Вчителі-словесники та учні-старшокласники представляли власні мультимедійні презентації «Кобзар завжди серед нас», з учнями 7 класів було проведено брейн-ринг «Пам'яті Т.Г.Шевченка присвячується». А як же без подорожі?! Заочну подорож «Шевченко та Хмельниччина» з елементами пошуково-дослідницької роботи провели вчителі з учнями 8 класів. З учнями 9 класів була проведена літературна гра «Кращий із кращих», під час якої були відзначені кращі знавці життя і творчості Тараса Шевченка. 10-11 класи, як найстарші учні, готувалися до конференції «Жіночі образи у творчості Т.Шевченка», презентували власні дослідження з теми, вдало проводили тематичну дискусію.

Під час уроків творчої майстерності, які проводила вчитель малювання Бондарук В.Д., учні малювали малюнки, створювали аплікації за мотивами Шевченкових творів. Дуже вразив учнів 9 класів перегляд кінофільму «Назар Стодоля», створеного за мотивами однойменного твору Кобзаря; сучасні підлітки зробили висновок, що для честі, гідності, поваги і кохання не існує меж часу. А він, час, невпинно летить вперед. Щось відшаровується, натомість з'являється нове, яскраве, загадкове. Але є речі, які завжди будуть незмінними – це пам'ять роду, поколінь, історії, Шевченка. Вони – вічні.

ФОТОЗВІТ

 

 

У день народження видатного сина України Тараса Григоровича Шевченка працівники Васьковецького сільського будинку культури разом із учнями Васьковецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»  біля погруддя Великому Кобзарю, що в селі Васьківці,  читали твори та співали пісні та вірші Т.Г. Шевченка. А також за традицією поклали квіти до пам'ятника видатному сину України.

Лагідним теплим і ясним сонечком завітала 10 березня в Дертківський сільський клуб Шевченкова весна і принесла світлі надії на мир, спокій і добробут. На захід зібралися діти, щоб вшанувати нашого талановитого сина України, Великого Кобзаря.

Про непросту долю, непохитну віру бідняцьке, босоноге дитинство Шевченка дітям розповіла завідуюча клубом Л.Задільська і прочитала вірш «Мені тринадцятий минало, я пас ягнята за селом…».

У сільській бібліотеці оформлено виставку творів славного співця. Бібліотекар Т.Заєць прочитала вірш «І виріс я на чужині».

З дитячих уст лунали вірші, пісні на слова Шевченка: «Тече вода з-під явора» чит. Шевчук О., «По діброві вітер віє» чит. Шостак В., «Зоре моя вечірняя» чит. Дулюк К., «Сонце заходить, гори чорніють» чит. Карчевський В., «Садок вишневий коло хати» чит. Соколов М., «Вітер віє, повіває» чит. Левицька А., «Думка» чит. Поплавська М., «Реве та стогне Дніпр широкий» чит. Шостак К., а також у виконанні Поплавської М., Левицької А., Шостак К. прозвучали пісні «Відкриваю Кобзар», « Закувала зозуленька».  

У с.Ліщана біля пам’ятника цій геніальній постаті української історії – Тарасу Шевченку - проведено меморіальний захід. Ведучі розповіли про життєвий та творчий шлях Т.Шевченка. Учні декламували вірші поета, згадуючи про нього як про людину багатогранного таланту, що вразила світ глибиною свого пророчого, правдивого слова. Наприкінці заходу присутні поклали квіти до пам’ятника Великого Кобзаря.

В Кунівському сільському  будинку культури та в Кунівській  сільській бібліотеці пройшли Шевченківські читання «Слово Шевченка живе і вічно буде жити». Юні шанувальники творчості великого Кобзаря Сторожук Артур, Христунов Микола, Оропай Іра, Оропай Яна, Клімчук Альона, Ричківський Сергій прилучилися до високого Шевченківського слова.

А в сільській бібліотеці оформлена книжкова виставка про життя і творчість великого поета художника Т.Г.Шевченка «Сторінки великого життя» і з учнями молодших класів проведено гра-марафон «Що я знаю про Т.Г.Шевченка». Діти,  Пясецька Надія, Рибак Катя, Паршина Анастасія, Качур Даниїл, Ягодка Іра, відповідали на запитання правильно і влучно. А молодші школярі , Івчук Артем, Івчук Назар, Перчук Діана ,Федіковський Андрій, Качур Злата читали вірші Т.Шевченка.

13.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

З новою книгою Василя Кравчука познайомились і в обласному центрі

 

Наприкінці минулого року, у день других роковин з дня смерті, в центральній районній бібліотеці м.Ізяслав відбулась презентація нової книги нашого видатного земляка, письменника, поета, сатирика, гумориста Василя Кравчука. І після того, як дане видання побачило світ, з ініціативи Хмельницької обласної спілки письменників нещодавно більш широкому загалу книгу «Пливе в минуле стежка золота» було презентовано в обласному центрі, в Хмельницькому обласному літературному музеї. Дана збірка поетичних творів вийшла з друку з ініціативи сестри митця Надії Ковальчук.

Вшанувати пам’ять поета, згадати його життєві стежини і познайомитися із новим виданням його творчої спадщини, на жаль вже посмертним, зібралися письменники, працівники бібліотек, учителі навчальних закладів міста, студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Насамперед, сестра автора, Надія Іванівна, розповіла про те, як народжувалась книга, яку вона вирішила видати, аби зберегти для прийдешніх поколінь літературну спадщину свого брата, охарактеризувала тематичне спрямування видання, до якого, здебільшого, увійшли твори, написані Василем Кравчуком в останні роки його життя, і які раніше не публікувалися. «Відчуваю, що маю святий обов’язок – зберегти пам’ять про брата. Він вартий того, щоб його ім’я не загубилося у часі. Ось тому ми сьогодні й маємо можливість познайомитися з його новою книгою, яка буде цікавою і землякам, і всім читачам України. Адже він був добре відомим у різних куточках нашої держави. У збірці представлена громадянська, інтимна, пейзажна лірика, гумор і сатира, твори для дітей», - зазначила вона у своєму виступі. Крім того, Надія Ковальчук подякувала директору Ізяславського історико-краєзнавчого музею Людмилі Левицькій та колективу КП «Ізяславський районний медіа-центр» за їх підтримку та допомогу у виданні збірки, а також усім меценатам, за кошти яких було здійснено друк. 

Спогадами про Василя Кравчука та роботу над книгою поділилися директор музею Людмила Левицька та художник і скульптор Микола Ткачук. «Василя Івановича я знав не лише як поета, прозаїка, гумориста, але й як музиканта, - розповів, зокрема, Микола Іванович. - Адже він тривалий час очолював Ізяславську дитячу музичну школу, гарно грав на акордеоні та фортепіано, керував хором і духовим оркестром, писав музику. Коли йому присвоїли звання Заслуженого працівника культури, мені випала честь малювати його портрет. Я неодноразово ілюстрував його книги, спільно з ним займалися творчістю. Можу із впевненістю сказати, що ми були більше, ніж друзі, бо, даруючи мені свої книги, він підписував: «Дорогому побратиму». А це значно вище».

Особливим гостем літературного заходу був письменник Володимир Барна з Тернополя. Дізнавшись про презентацію, він відклав усі свої справи, щоб отримати з рук сестри свого давнього колеги й друга нову книгу, поділитися спогадами про численні творчі поїздки Україною, зустрічі з читачами.

Душевним теплом, цікавими подробицями з життя й творчості Василя Кравчука були пройняті виступи членів обласної організації Національної спілки письменників України Петра Маліша, Анатолія Ненцінського, Ніни Шмурікової-Гаврилюк, Віталія Міхалевського, Василя Горбатюка. Спогадами про поета, педагога та музиканта поділився композитор Михайло Люшня. Ліричний струмінь у захід вніс виконанням на акордеоні інструментального твору Франка Анжеліса «З глибини душі» студент музичного училища імені Владислава Заремби Геннадій Нестерук.

Сестра письменника подарувала у фонди літературного музею щоденники, записники, книги, світлини, газети й журнали з публікаціями Василя Кравчука, а голова Хмельницької обласної спілки письменників України Петро Маліш  у свою чергу пообіцяв, що посприяє та допоможе, аби світ побачив ще одне видання видатного ізяславчанина Василя Кравчука.

12.03.2018 р.

За матеріалами КП "Ізяславського районного медіа-центру"

 

 

На Ізяславщині відзначили Міжнародний жіночий день 8 Березня

 

Піднесено та феєрично пройшов святковий концерт під назвою «Усім жінкам присвячується», присвячений міжнародному Дню жінок і миру. Широка палітра жанрів та майстерне виконання, поєднане з гармонійним сценарієм, професійність та креатив ведучих Світлани Ювковецької та Петра Одарчука не залишили жодних шансів глядацькому залу залишитись байдужими.

У переддень свята, 07 березня в Коминському НВК «ЗОШ І ступеня – дитячий садок» відбулося свято до Дня 8-го Березня. Цей день по вінця був наповнений весняним, сонячним теплом, ніжними барвами квітів.

Незважаючи на двотижневий карантин, учні школи разом зі своїми вчителями підготували чудовий концерт. Всі діти щиро вітали своїх мам, бабусь, вчителів та всіх присутніх жінок. Вони порадували своїми піснями та зворушливими віршами. Також для усіх присутніх було проведено багато цікавих та веселих конкурсів та вікторин. По закінченню свята діти вручили своїм мамам та бабусям подарунки, виготовлені своїми руками.

 

В Михлянському сільському будинку культури було проведено святковий вечір відпочинку з нагоди 8 Березня, у якому взяли участь учасники художньої самодіяльності. Із вітальним словом до наших ніжних, красивих, милих, чарівних, розумних, талановитих жінок звернулися директор клубу Романюк Інна та завідуюча Михлянської бібліотеки Лукащук Олена, які у своїх привітаннях побажала нашим жінкам любові, щастя, доброго здоров'я та уваги чоловіків. Ведучими свята були Васильчук Аліна та Гуменюк Богдан. Гарний настрій глядачам забезпечили виступи неперевершених Гончарук Олени, Доктор Вікторії, Романюка Дениса, Калитюк Юлії. У виконанні аматорів сцени прозвучали пісні про Україну, про матір та інші твори українських композиторів. Учасники драматичного гуртка підготували цікаві гумористичні сценки та композиції. 

8 березня 2018 року у Щуровецькому  сільському будинку культури  був проведений урочистий  вечір «Поклонімося жінкам».

Учасники художньої самодіяльності подарували свої музичні вітання чарівним жінкам, мамам, сестрам, бабусям. Була представлена гумористична сценка про жінок-заробітчан.

Не забули вшанувати пам’ять про Т.Г.Шевченка. Була зроблена виставка, а учасники художньої самодіяльності виконали музичні твори «Думи мої…», «На високій дуже кручі», прочитали твори Т.Г.Шевченка «Заповіт», «Тополя».

І на закінчення свята молодші учасники художньої самодіяльності виконали пісню «8 Березня».

У Мокрецькому сільському клубі 10 березня відбувся святковий концерт до Міжнародного жіночого дня «Найкращі в світі». Було підготовлено чудову святкову програму. У залі панувала неймовірно святкова атмосфера: урочисто прикрашена сцена, переповнений зал людей.

Свято розпочали прекрасні ведучі Музичук Віта та Пилипенко Сніжана. Гучними оплесками зустрічали наймолодших артистів із запальним танцем «Ай-я-яй дівчатка» у виконанні Романюка Даніїла, Слободенюк Ангеліни, Назарчука Артема, Слободенюк Аліни. Радо зустріли глядачі з кокетливим танцем Слободенюк Діану та хлопчиків. Прозвучала привітальна пісня "Бабуся" у виконанні Соколовського Олександра і пісню «Сама-сама» виконав Модуляк Артем для  своєї дівчини. Неймовірні красуні Мокреця Шустов Катя, Нагірняк Олександра, Судова Адріана, Судова Анастасія, Красікова Владислава подарували чудові танці та пісні глядачам. Сюрпризом для матусь став комедійний номер «Хоч куди не підеш» від Модуляка Артема, Соколовського Олександра та Шевчука Артема.

Підняли настрій та подарували чимало яскравих емоцій хлопці із гумористичним танцем (Модуляк Назар, Андрійчук Андрій, Токарчук Артем, Слободенюк Андрій). Зі сцени лунали мелодійні пісні від Кравчук Ані та Шевчук Каті. До глибини душі пройняли виконавці пісні «Ой чого калина в лузі похилилась» Бабанська В.А. і Музичук Л.А. Концертну програму закінчили фінальною піснею «У нас найкращі матусі» діти зі своїми матусями.

12.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 Ізяславщина: погляд крізь роки

(до 95-річчя від часу утворення Ізяславського району)

 

Ізяславшина відзначила свій 95-літній ювілей

 

7 березня виповнюється 95 років з часу  утворення  Ізяславського району.  

Про рідну Ізяславщину не можна говорити без любові. Наш район – столиця нашого родоводу, наша велика сім’я, наш дім, наше життя, наша праця, наше коріння  і доля, наша кревність та материнська пісня. Це розбуджені досвітки і духмяні пахощі літа, це - часточка нашого серця, наша сповідь і турбота.  95 років - це відкрита книга, з давніх і новітніх сторінок якої земляки черпають не тільки мудрість, але й снагу та натхнення.  

З нагоди ювілейної дати 6 березня в приміщенні Ізяславського районного будинку культури відбулось святкове культурно-мистецьке дійство «Ізяславщині-95». На нього завітали керівники районної державної адміністрації, територіальних громад краю, установ, підприємств та організацій Ізяславщини, делегації трудових колективів.

На ньому, із історичним екскурсом «Ізяславщина: погляд крізь роки», виступив завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації, член Національної спілки краєзнавців України Віктор Кучерук. Він розповів про історію формування території сучасного Ізяславського району, про основні історичні віхи із життя краю, про видатних людей району і вихідців із Ізяславщини, про сучасне економічно-культурне життя Ізяславського району.

Із вітальним словом до присутніх на святковому зібранні звернулись голова районної державної адміністрації Борис Яцков та голова районної ради Сергій Шлегель. Ними було сказано: «Як відомо, історія — це не тільки, що відбувалося протягом певного періоду, а й те, що люди, громада, суспільство визнали за потрібне пам'ятати. Тому відрадно, що за 95 років становлення і розвитку Ізяславського району нам з вами є, що пригадати, чим пишатися, на кого рівнятися, над чим працювати надалі. Адже весь цей час, навчаючись у старшого покоління, намагаючись зберегти та примножити надбане батьками, ізяславчани трудилися та створювали, запроваджували та досягали. Прагнення до позитивних змін, до стабільного майбутнього наших дітей і сьогодні об'єднує жителів району — працівників сільського господарства, лікарів, вихователів, вчителів, усіх, хто спрямовує власні потенціал та досвід, сили та знання на благо нашого краю. Піклування про створення гідних умов життя, праці та відпочинку людей завжди було і залишається головним пріоритетом у роботі органів місцевого самоврядування. Жити щоденними потребами, турботами, надіями оточуючих покликані ті, кого обрала громада. Пам'ятаймо: наше життя буде таким, яким ми зробимо його самі! Впевнений, що і найближчі плани, і далекосяжні проекти, направлені на забезпечення життєвих потреб жителів нашого району, будуть успішно реалізовані нашими спільними зусиллями!». У день 95-річного ювілею Борис Яцков та Сергій Шлегель подякували всім жителям району за працелюбність, професіоналізм, плідну працю, уміння жити і працювати на благо Ізяславщини, Хмельницької області і України в цілому. «Хай Ізяславський район назавжди залишиться для вас найулюбленішим, найнадійнішим, найріднішим! Бажаю вам міцного здоров'я, спокою і сімейного благополуччя, веселого святкового настрою. Довголіття і процвітання рідній Ізяславщині!», - наголосив голова районної державної адміністрації Борис Яцков.

З нагоди ювілею краю голова районної державної адміністрації Борис Яцков та голова районної ради Сергій Шлегель вручили посвідчення та нагрудні знаки «Почесний громадянин Ізяславського району» рідним 9  загиблих в ході проведення антитерористичної операції на сході України.

Всі присутні в залі вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих земляків та усіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні періоди її історичного розвитку.

 Також керівник району вручили групі представників трудових колективів та ветеранів відзнаки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, Ізяславської районної державної адміністрації, Ізяславської районної ради.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 95-річчя утворення Ізяславського району ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ  Хмельницької обласної державної адміністрації нагороджено:

Кузему Руслана   – викладача, керівника хореографічного ансамблю бального танцю «Плеяда» Ізяславської дитячої школи мистецтв;

Лозов’ягіна  Миколу  – лікаря-хірурга Ізяславської центральної районної лікарні;

Яцкову Інну   – приватного підприємця;

Паньковського Валентина  – комерційного директора ТОВ "Юкрейніан Бі", депутата Ізяславської міської ради.

ПОДЯКА Хмельницької обласної державної адміністрації вручена Данієвій  Олені    – директору ПрАТ «Ізяславський хлібозавод».

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 95-річчя утворення Ізяславського району ПОЧЕСНИМИ ГРАМОТАМИ Хмельницької обласної ради нагороджено:

 Журавля Сергія   – начальника управління фінансів районної державної адміністрації;

Андрусенка Андрія  – завідувача Ліщанською амбулаторією загальної практики сімейної медицини, лікаря-терапевта;

Коваля Миколу  – директора Ізяславської дитячої школи мистецтв;

Левицьку Людмилу  – директора Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 95-річчя утворення Ізяславського району Грамотами районної ради та районної державної адміністрації нагороджені:  «Народний» аматорський колектив - хор ім. Г.Кірпи Клубівського сільського будинку культури (керівник – Лукаревська Антоніна); колектив комунального підприємства «Ізяславський районний медіа-центр» (директор – Сложинський Василь); колектив 13 Державної пожежної рятувальної частини Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області (керівник – Шашок Артем, капітан служби цивільного захисту); Кирик Михайло - завідувач інфекційним відділенням Ізяславської центральної районної лікарні, «Заслужений лікар України»; Лісовський Андрій   – депутат Ізяславської районної ради; Едуарда Пюро – настоятель костелу Святого Йосипа Римо-католицької церкви; Охремчук Сергій – депутат Ізяславської районної ради.

У переддень 95 річчя Ізяславського району було встановлено відзнаку Ізяславської районної державної адміністрації та Ізяславської районної ради – нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини».  Під час районних урочистостей було вручено цю відзнаку для перших 22 представників трудових колективів району та ветеранів. Зокрема відзнаки отримали: керуючий справами, начальник юридичного відділу виконавчого апарату Ізяславської районної ради Леся Божко; тренер-викладач Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи Микола Бойчук; колишній Білівський сільський голова Іван Дідик; директор товариства з обмеженою відповідальністю «Зоря» (с.Васьківці) Олександр Домбровський; завідувач інфекційним відділенням Ізяславської центральної районної лікарні, «Заслужений лікар України»  Михайло Кирик; благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук; вчитель української мови та літератури Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» ім.Р.Бортника Ірина Кондратович; директор ТОВ Компанія «Укрелітагро» (с.Михнів) Володимир Корнійчук; директор КП «Ізяславтепломережа» Богдан Коцюбинський; викладач, керівник «зразкового» ансамблю танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв Зоряна Кузема; директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук; завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської райдержадміністрації Віктор Кучерук; члени районної ради Ізяславської районної організації ветеранів Організації ветеранів України Валентин Лебедєв, Анатолій Копил, Алевтина Лисай; лікар-хірург Ізяславської центральної районної лікарні Микола Лозов’ягін; завідуюча дошкільним навчальним закладом (ясла-садок №4) Ніна Максимчук; депутат Ізяславської районної ради, директор ТОВ  «Кунівське» (с.Кунів) Анатолій Матвійчук, директор ТОВ «Ізяслав-Агро»                   (с.Поліське), старший менеджер з питань регіонального розвитку сектору обслуговування земельних ресурсів кластеру №3 «Полісся» ТОВ «Мрія Фармінг Полісся» Анатолій Пілик; Тишевицький сільський голова Лариса Розомнюк; директор ТОВ «Агрос-Віста» (с.Сахнівці); в.о.директора Ізяславського районного будинку культури, керівник «народного» ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Юрій Шагун.

Святковий настрій учасникам ювілейного зібрання подарували  таланти Ізяславського краю:  солісти Олександр Янчук, Оксана Станійчук, Олександр Ящук; зразкові  хореографічні  ансамблі «Барвограй», «Оксамит», «Плеяда» Ізяславської дитячої школи мистецтв; народний аматорський хор ім. Г.Кірпи Клубівського СБК;  зразкові колективи «Барвінець» та «Аквамарин» Плужненської музичної школи; фольклорний  ансамбль села Ріпки; народний аматорський інструментальний ансамбль «Гарний настрій» Ізяславської дитячої школи мистецтв;  народний аматорський ансамбль української пісні «Терниця» Ізяславського районного будинку культури;  народний ансамбль духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського  районного будинку культури.

На майданчику перед районним будинком культури гостей святкових заходів вітали учасники фольклорних колективів сільських закладів культури Ізяславського району. За старою традицією ізяславчан та гостей краю частували козацькою юшкою та кулішем члени районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство».

ФОТОКОЛАЖ

07.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Вшановано пам'ять Миколи Остапчука у річницю загибелі воїна-афганця

 

Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій «гарячих» точках планети з метою врегулювання воєнних конфліктів за межами України. Зі всіх сучасних збройних конфліктів афганська війна -  так звана неоголошена, що тривала майже 10 років, була найкривавішою, її тінь торкнулась майже кожної української родини. Вона стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей – тих, хто безпосередньо знаходився на Афганській землі, і тих, хто чекав повернення своїх синів, чоловіків, батьків та  друзів.

Визнано, що введення радянських військ в Афганістан було невиправданою помилкою, якої припустилося тодішнє політичне керівництво СРСР. Але, як відомо, військові не обговорюють накази, а виконують їх. На жаль, за рішення та дії партійно-радянського керівництва заплатили своїм життям солдати, офіцери та мирне населення.

Проте, безперечним є те, що воїни-«афганці» гідно виконали свій військовий інтернаціональний обов’язок, пройшовши страшні випробування, заплативши за це ціною свого здоров’я, а багато – віддавши життя.

Не обминула ця кривава війна й Ізяславщину. Для багатьох родин воно назавжди стало грізним знаменням біди, символом невгамовних душевних мук і невтішного горя.

У березні 1981 року років тому до сім´ї Остапчуків прилетів «чорний тюльпан» з цинковою труною. У ній повернувся на рідну землю з афганського пекла Микола Домінікович.

06 березня виповнилась річниця загибелі молодого ізяславчанина. Він міг би стати чудовим батьком для своїх двох дітлахів та прекрасним чоловіком… Але чужа війна відібрала у нього таку можливість… Не повернувся він додому… А материнський біль… Хіба можна висловити словами материнське горе?! Цинкова труна, свіжа могила, фотографія із юним обличчям сина у чорній рамці… На долю цієї жінки випав тяжкий хрест, а втрата сина до скону буде ятрити душу.

З кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни, проте не заростає стежка до могили воїна-афганця, як і його загиблих товаришів, спогади про них живуть у пам’яті людей.

У цей трагічний день в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 1 відбувся тематичний військово-патріотичний захід за участю старшокласників навчального закладу. Гостями зібрання були голова громадської організації «Рада ветеранів 8 окремої бригади спеціального призначення» Василь Тележинський та заступник голови Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану Василь Стриж.

Після шкільного заходу представники громадської організації «Рада ветеранів 8 окремої бригади спеціального призначення» та Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану прийшли на місцеве кладовище, щоб покласти квіти та схилити голови перед світлою пам’яттю полеглого Миколи.

Час непідвладний викреслити з нашої пам’яті тисячі відданих синів і дочок України, котрим судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети.

ФОТОКОЛАЖ

07.03.2018 р.

 Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

ЗАКЛАДИ ОСВІТИ ІЗЯСЛАВЩИНИ ВІДЗНАЧИЛИ 95 –РІЧЧЯ ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ

 

Січові посиденьки з нагоди 95-річчя утворення Ізяславського району

 

Зібратись у козацькому колі, щоб поспілкуватись, обмінятись знаннями, думками – одна з добрих традицій, які існують у Великорадогощанському січовому товаристві, що діє на базі Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів.

 6 березня січові посиденьки відбулись за чудової нагоди – 95-річчя утворення Ізяславського району. Старші школярі – джури підготували для молодших побратимів – козачат - цікаву мандрівку в історичне минуле рідного краю, запросили здійснити уявну  подорож населеними пунктами нашого району, познайомили з людьми, які в різні часи прославили рідний край своєю творчою працею.

 А яка ж мандрівка без пригод? Веселою, цікавою, пізнавальною пригодою для школярів став квест «Пошуки скарбів», під час якого команди хлопців та дівчат могли використати все, що почули від своїх друзів для швидкого виконання завдань. Першокласники-скарбники та маленькі господиньки уважно рахували «скарби». Як завжди, на Січі кожен виконував своє відповідальне завдання.

07.03.2018 р.

За матеріалами Великорадогощанського січового товариства

 

 

Членами учнівського самоврядування "Навігатор"  Мокрецького НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок" підготовлений  відеоролик до 95-річчя утворення Ізяславщини "Процвітай же наш, районе!". Учні відобразили славну сторінку, яку внесли жителі села Мокрець в історію району.

07.03.2018 р.

За матеріалами Мокрецького НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок"

 

 

 Ізяславщина: погляд крізь роки

(до 95-річчя від часу утворення Ізяславського району)

 

Квітуй моя рідна Ізяславщино

 

7 березня цього року є особливим для жителів Ізяславщини: рівно 95 років тому, в далекому 1923 році, на карті України з’явилася адміністративна одиниця  - Ізяславський район.

З нагоди цієї події 6 березня, в рамках заходів із відзначення ювілею краю, у приміщенні Ізяславського районного будинку культури було розгорнуто святкове виставкове містечко  «Квітуй моя рідна Ізяславщино!». У холах першого та другого поверхів закладу  свої творчі здобутки представили  майстри декоративно-ужиткового мистецтва різних видів та жанрів із усіх територіальних громад Ізяславського краю: вишивання, вишивка бісером, бісероплетіння, лозоплетіння, живопис, гончарство, обробка деревини, вироби із соломи та рогозу і ще багато-багато іншого.

До святкової виставки також активно долучились педагоги та вихованці художнього відділу Ізяславської дитячої школи мистецтв та Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

Цікавою та змістовною була підготовлена колективом Ізяславської центральної районної бібліотеки виставка літератури та інформаційних матеріалів із фондів закладу «Мій край єднає плин тисячоліть». На ній було представлено чимало цікавих книг та матеріалів про історію Ізяславщини, про її людей, про підприємства, установи та організації краю. Серед представлених видань чимало авторів з Ізяславщини. Окремим розділом було представлено літературний доробок знаних майстрів пера краю та початківці літературної ниви.

До ювілею району колектив Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею представив відвідувачам оновлену свою експозицію та новий експозиційний зал народного побуту.

Із представленими матеріалами виставкового містечка «Квітуй моя рідна Ізяславщино!» разом із гостями святкового дійства з числа жителів та гостей Ізяславщини також ознайомились голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, сільські голови Ізяславського району.

Святкового настрою відвідувачам виставкового містечка надавали запальні та яскраві виступи аматорів сцени сільських закладів культури Ізяславського району.

ФОТОКОЛАЖ

07.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 Ізяславщина: погляд крізь роки

(до 95-річчя від часу утворення Ізяславського району)

 

Звання "Почесний громадянин Ізяславського району" присвоїли 9 загиблим в АТО воїнам

 

Вони були звичайними хлопцями, а стали Героями, бо в мить останню віддали нам найдорожче, що мали,- своє життя. За нас віддали, аби ми жили, долюбили за них, дітей їхніх доколихали, пісень за них доспівали. Не плачте, матері. Дозвольте поплакати світові...

Рішення тринадцятої сесії Ізяславської районної ради сьомого скликання від 23 лютого 2018 року №21 звання "Почесний громадянин Ізяславського району" присвоєно 9 загиблим в ході проведення антитерористичної операції на сході України.

Барану Юрію Миколайовичу, майору Збройних Сил України (посмертно);

Довгому Олегу Івановичу, лейтенанту Збройних Сил України (посмертно);

Кобернюку Василю Івановичу, сержанту Збройних Сил України (посмертно);

Кушніруку Олександру Олександровичу, підполковнику Збройних Сил України (посмертно);

Мамлаю Олександру Анатолійовичу, солдату Збройних Сил України (посмертно);

Микитюку Миколі Петровичу, лейтенанту Збройних Сил України (посмертно);

Хом’яку Ігорю Петровичу, прапорщику Збройних Сил України (посмертно);

Цісаруку Юрію Миколайовичу, полковнику Збройних Сил України (посмертно);

Чепелюку Володимиру Миколайовичу, сержанту Збройних Сил України (посмертно).

06 березня посвідчення та нагрудний знак «Почесний громадянин Ізяславського району» родинам загиблих були вручені головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим та головою районної ради Сергієм Шлегелем під час районних урочистостей з нагоди відзначення 95-річного ювілею Ізяславського району.

ФОТОКОЛАЖ

07.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 Ізяславщина: погляд крізь роки

(до 95-річчя від часу утворення Ізяславського району)

 

Створено рекордний ізяславський медівник

 

Ізяславський край славиться виробництвом та переробкою сільськогосподарської продукції, лісопереробною галуззю, хліборобськими династіями, професійними пасічниками.

До 95-річного ювілею Ізяславського району було створено рекордний «Ізяславський медівник – 2018». До його створення долучились майстрині кондитерської  справи із кожної територіальної громади: міста Ізяслав та 29 сільських рад району.

У кожен із 30 частинок загальнорайонного медівникам кожна господиня вклала весь всій кондитерський хист та куховарську майстерність. А скільки творчого талану було вкладено в оформлення кожного кондитерського виробу, щоб кожен був несхожий на інший. Тут майстрині не обмежували твою творчість та фантазію: квіти, різноманітні кольорові мастики, зображення герба та прапора  Ізяславського району і багато іншого.

Загальна довжина кулінарного «Ізяславського медівника – 2018» становила близько 15 метрів із середньою шириною 30 сантиметрів. Сумарна вага усіх 30 медових витворів кулінарного мистецтва склала понад 70 кілограмів.

Із виготовленими медівниками можна було ознайомитись 6 березня у приміщенні Ізяславського районного будинку культури, де проходили районні урочистості з нагоди 95-річчя Ізяславського району. Сама виставка викликала велике зацікавлення та увагу в кожного, хто завітав на святкове дійство. Чимало жителів району та гостей нашого краю робили пам’ятне фото на фоні вподобаного медівника або медівника із тієї громади, де вони проживають чи звідки родом.

Щоб була щасливою доля людей нашого краю, на завершення ювілейного святкового дійства медівники було  розділено між  усіма присутніми на заході. Кожний духмяний шматочок медового пряника став нагадуванням кожному   про святий обов’язок перед рідною землею, перед рідним краєм.  

ФОТОКОЛАЖ

07.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Ізяславщина приєдналась до обласного онлайн-марафону «Хмельниччина читає Шевченка»


 

У рамках обласного онлайн-марафону «Хмельниччина читає Шевченка» 5 березня у Плужненській бібліотеці для дітей відбувся поетичний онлайн-марафон, приурочений 204-й річниці від дня народження великого українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. 

Плужненська бібліотека для дітей прийняла естафету від Віньковецької районної дитячої бібліотеки.  За участі юних пошановувачів творчості великого українця твори Кобзаря знову оживали з уст учасників заходу.

У ході заходу користувачі бібліотеки мали можливість доторкнутися серцем і душею до невмирущої поезії Великого Кобзаря, що став славою і гордістю українського народу.

ФОТОКОЛАЖ

06.03.2018 р.

За матеріалами сектору культури та туризму райдержадміністрації

 

 

На обласному фестивалі читців декламували твори Тараса Григоровича Шевченка

 

02 березня в приміщенні Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва відбувся обласний фестиваль читців, присвячений Шевченківським дням «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській!» закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Організатори фестивалю – Департамент освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та Хмельницький обласний  центр науково-технічної творчості учнівської молоді. У заході взяли участь учасники з 10 районів, 6 міст та 19 об’єднаних територіальних громад області.

До учасників фестивалю з вітальним словом звернулися Заслужений працівник освіти України, директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Григорій Гончарук та директор Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва Володимир Гула.

У репертуарі учасників фестивалю були поезія та проза Тараса Григоровича Шевченка: «Утоплена», «Розрита могила», «Русалка», «І виріс я на чужині», «Тополя», «Тарасова ніч», «Причинна» та інші.

Виступи учасників оцінювало компетентне журі у складі:

Хорошенюка Павла Івановича, Заслуженого журналіста України, члена правління Хмельницького міського товариства української мови імені Т.Г.Шевченка «Просвіта»;

Брижань Наталії Володимирівни, Заслуженої артистки Автономної Республіки Крим, завідувача трупою Хмельницького академічного обласного театру ляльок.

Галкіної Людмили Артемівни, вчителя-методиста української мови та літератури Хмельницького обласного ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів в галузі науки.

Фестиваль проводився за двома номінаціями: молодша вікова категорія (9-12 років) та старша вікова категорія (13-17 років).

 Серед кращих, що показали високу виконавську майстерність, володіння основами художнього читання, розкриттям художнього образу твору читці зміст Хмельницького,Кам’янця-Подільського, Шепетівки, Нетішина, Старокостянтинова, Славути, Волочиського, Городоцького, Дунаєвецького, Ізяславського, Кам’янець-Подільського, Полонського, Хмельницького, Шепетівського, Ярмолинецького районів.

05.03.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Жителі Ізяславщини відзначили 74-тю  річницю визволення міста Ізяслава та Ізяславського району від нацистських загарбників

 

Усе далі й далі відходять грізні роки Другої світової війни, але кожного року в березні ми відзначаємо День визволення міста Ізяслава від нацистських загарбників, і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.

 Бої за Ізяслав - одна з яскравих сторінок взаємодії партизанів з регулярними воїнами армії. Ще  4-го  березня  тривали бої за Нове Місто. 420-й артилерійсько-кулеметний батальйон, прорвавши оборону противника, перерізав залізницю і шосейну дорогу Ізяслав-Шепетівка. Підкинувши підкріплення, вороги зупинили наступ наших військ, але вранці він був продовжений. Особливо відзначилися у цей день воїни 515-го артилерійсько-кулеметного батальйону капітана Б.В.Панова, партизани загонів І.В.Музальова і Г.К.Тимчука. 5 березня 1944 року 420–й і 515-й  артилерійсько-кулеметні батальйони, переслідуючи відступаючого ворога, повністю звільнили Ізяслав.

Про героїзм, проявлений жителями Ізяславщини в битві з ворогом, яскраво свідчать нагороди 5-ти тисяч колишніх воїнів, партизанів, підпільників. Найхоробрішим із них присвоєно звання Героя  Радянського Союзу, зокрема, це: Бортник Роман Йосипович, Делегей Микола Купріянович, Тимощук Дмитро Іванович, Захарчук Микола Максимович.

 Не всім  судилося повернутися живими. Загинули на дорогах війни  тисячі наших земляків. Перед світлою пам’яттю всіх тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє, ми  низько схиляємо свої голови.

5 березня у міському Парку Слави, щоб вшанувати пам'ять воїнів та партизанів, які загинули при визволенні Ізяслава та Ізяславщини від нацистів, прийшли вшанувати перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, керуючий справами  районної ради Леся Божко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, ветерани Другої світової війни, представники трудових колективів районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, установ, підприємств та організацій міста, громадський актив.

До учасників меморіального заходу звернулась голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих в роки Другої світової війни хвилиною мовчання  та поклали до меморіалу воїнів-визволителів  вінки та квіти.

Хай звершене дідами та прадідами, усіма поколіннями, які пройшли війну, наснажує нас на добрі справи в ім’я зміцнення української держави. Слава їм – живим і мертвим! Слава тобі, живучий, нездоланний наш народе!  

ФОТОКОЛАЖ

05.03.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації 

 

До 75-річчя Корюківської трагедії

 

Корюківська трагедія - масове вбивство 6700 мешканців села Корюківка (нині місто в Чернігівській області України), здійснене 1-2 березня 1943 року загонами СС та угорської військової жандармерії в ході Другої світової війни.

Масштаби трагедії — виняткові серед населених пунктів України, СРСР та Європи. Корюківські вбивства за кількістю жертв майже в 45 разів перевищують білоруську Хатинь, у 41 — чеське Лідіце, у 12 — французький Орадур.

Масове вбивство мирних мешканців було каральною операцією угорських підрозділів у відповідь на дії радянських партизан, очолюваних офіцером НКВС СРСР Олексієм Федоровим. Особливого трагізму цій події додає той факт, що партизанська група військ О.Федорова переважала карателів за кількістю вояків майже в 10 разів, але партизани нічого не зробили для порятунку мешканців Корюківки.

Під час німецької присутності ліси біля села Корюківка були центром радянського партизанського руху у Чернігівській області. Дітей та дружину Феодосія Ступака — одного з командирів диверсійного підрозділу, голови місцевого колгоспу — було ув'язнено в корюківській в'язниці. 26 лютого 1943 року дружину Ф.Ступака було вбито.

У ніч на 27 лютого загони партизанської групи військ офіцера НКВС СРСР Олексія Федорова напали на місцевий гарнізон, що складався в основному з угорських військових. Під час цього наскоку було вбито 78 солдатів і вісім захоплено в полон. Діти командира Ф.Ступака та кілька людей були визволені з в’язниці, деякі будівлі підірвані. Сам Ф.Ступак загинув.

Наступного дня після атаки диверсантів виїзд із села був уже перекритий. Проте принаймні одній жінці з трьома дітьми вдалося втекти з Корюківки в цей день.

Вранці 1 березня 1943 року до Корюківки прибув підрозділ СС зі Сновська. Спочатку німці намагалися зігнати всіх мешканців у центр села. Коли деякі мешканці, передбачаючи майбутнє вбивство, спробували втекти, німці почали входити в усі будинки та розстрілювати їх мешканців. Ті, хто був зігнаний у центрі, були розстріляні у великих будівлях села — ресторані та театрі. В ресторані було вбито близько 500 чоловік. П'ятьом вдалося вижити. Був виданий наказ убити всіх мешканців Корюківки, які втекли в сусідні населені пункти.

За даними судово-медичної експертизи, проведеної після війни, смерть заподіювалася шляхом розстрілу з автоматів та станкових кулеметів, ударів тупими предметами і спалювання заживо.

2 березня забиті трупами будинки (тільки в ресторані понад 500 тіл) почали підпалювати, але вбивства тривали. Карателі прочісували село, хапали людей і живцем кидали в палаючі хати. До кінця дня 2 березня Корюківка майже повністю згоріла.

У Корюківці було спалено майже все, збереглися тільки десять цегляних будинків та одна церква. Мешканців сусідніх населених пунктів залякували, щоб вони не надавали допомогу корюківцям.

Уцілілі корюківці сховалися або втекли в ліс; частина з них через кілька днів повернулися, здебільшого люди похилого віку.

9 березня німці повернулися до Корюківки та спалили їх заживо.

У результаті каральної акції в Корюківці було знищено близько 7 тисяч мирних мешканців, спалено 1390 будівель. 5612 жертв масового вбивства залишаються невпізнаними. Корюківка була практично повністю спалена, населення, яке тут проживало, винищено.

За радянськими документами, а саме за актом Чернігівської обласної комісії зі встановлення і розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників у Корюківці (від 17 грудня 1943 р.), масове вбивство було скоєне СС і українським підрозділом щуцманшафту. Кількість виконавців цього військового злочину становить 300-500 осіб. Масові розстріли мирного населення, знищення населених пунктів Чернігівщини та інші військові злочини на території області з жовтня 1942 до вересня 1943 року здійснювали військовослужбовці угорської 105-ї легкої дивізії зі складу Східної окупаційної групи військ за вказівками командувача групою генерал-лейтенанта Алдя-Папа Золтана Йогана.  Загалом на Чернігівщині угорські частини взяли участь у знищенні до 60 тисяч мирних мешканців. Наказ про виконання каральної акції віддав начальник штабу 399-ї головної польової комендатури Байєра Бруно Франц.

На цей час замовчується участь у цій каральній операції 399-ї польової жандармерії, яка теж брала в ній безпосередню участь. Достовірно відомо, що ця частина під час трагедії стояла в містечку Корюківка.

Причина замовчування в тому, що 399-та польова жандармерія складалася переважно з росіян. У них була уніформа, яка нагадувала одяг донських козаків.

Чернігівські історики С.Павленко і С.Бутко вважають, що партизани могли врятувати бодай частину мешканців Корюківки від загибелі, однак зумисне не зробили цього.

Знищення за два дні (1-2 березня 1943 р.) німецькими загарбниками та їхніми союзниками понад 6700 мирних мешканців села Корюківка на Нюрнберзькому процесі названо наймасштабнішою трагедією у Другій світовій війні.   

У 1977 році, за часів СРСР, у місті Корюківка було встановлено меморіальний пам'ятник із граніту з офіційною назвою «на честь героїчного опору населення німецько-фашистським загарбникам».   

01.03.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

 

 

Вже скільки років проминуло, а біль у серці б'є і б'є

 

Багато літ минуло після війни, а вона й досі дає про себе знати. І ніколи не забути її не тільки тим, хто втратив когось із рідних у кривавій бойні, а й тим, хто небайдужий до людського горя.

24 лютого 1944 року. Для клубівчан  цей день є трагічним. Саме в цей день німецькі карателі увірвались у  мальовниче село Клубівка і перетворили його на суцільне згарище.  Та їм було замало такого видовища. Нацистські нелюди,  зігнавши у приміщення залізничної станції,  заживо спалили  75 жителів.

23 лютого в сільському храмі,  де зібрались працівники сільської ради, культури та освіти, жителі села, отець Миколай  відслужив поминальну панахиду за всіх невинно убієнних того трагічного дня.  На могилу,  де перехоронені останки заживо спалених односельців,  поклали квіти, після чого вшанували жертв війни хвилиною мовчання.

27.02.2018 р.

За матеріалами Клубівської сільської ради

На Ізяславщині проведено районний конкурс дитячої творчості «Символ української держави ТРИЗУБ очима дітей»

 

Сучасна Україна увібрала в себе державницькі традиції Української Народної Республіки, зокрема її державні символи - герб-тризуб, гімн “Ще не вмерла Україна”, синьо-жовтий прапор - та атрибути - грошова одиниця – гривня.

25 лютого 2018 року виповнилося 100 років, відколи тризуб став державним гербом Української Народної Республіки. З нагоди  столітнього ювілею, відповідно до Указу Президента України від 22 січня 2016 року №17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 жовтня  2016 року  № 777-р «Про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 22 грудня 2016 року № 619/2016-р «Про план обласних заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року», Плану районних заходів з відзначення в Ізяславському районі 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації  від 23 грудня 2016 року №1085/2016-р, серед учнівської молоді загальноосвітніх  закладів освіти  та вихованців освітніх мистецьких закладів Ізяславщини було проведено районний конкурс дитячої творчості «Символ української держави ТРИЗУБ очима дітей».

У конкурсі взяло участь майже сто дітей. Зокрема участь у конкурсі взяли учні 1-11 класів Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст., Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст., М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ст., Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Й.Бортника, Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім.В.Кобернюка, Ізяславського НВО «ЗОШ І ст. – дитячий садок № 6», Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст., Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст., Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст., Мокрецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок», Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст., Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», Христівської ЗОШ І-ІІІ ст., Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. та вихованці Ізяславської дитячої школи мистецтв. Подані на конкурс роботи були виконані у різноманітних техніках: малюнок, графіка,  аплікація, вишивка, природній матеріал, паперова пластика та багато інших видів декоративно-ужиткового мистецтва.

ФОТОгалерея робіт конкурсу «Символ української держави ТРИЗУБ очима дітей».

26 лютого у холі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулося урочисте відкриття робіт учасників конкурсу. У заході крім  працівників закладів освіти та культури міста Ізяслав взяв участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

У ході церемонії відкриття виставки робіт завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук зробив короткий історичний екскурс в історію  державного символу України ТРИЗУБУ. Він наголосив на тому, що тризуб є давнім символом. Його найдревніше зображення, віднайдене археологами, датується X століттям. Припускають, що це був магічний знак роду, оберіг. Відомо до 40 його тлумачень: тризубець, підсвічник-трикірій, сокіл, якір, житній колос, лук зі стрілою, триєдина жертва в ім’я перемоги життя над смертю. Є також гіпотеза, що це знак триєдинства світу та поєднання символів поширених колись культів сонця і якоря.

У міжвоєнний період тризуб став символом боротьби українців за свободу. Його використовував Уряд УНР на еміграції та різні політичні організації. У тому числі на емблемі Організації українських націоналістів був тризуб із мечем на місці середнього зуба.  Символіка державності позначилася і в Українській повстанській армії: на елементах одягу, передусім головних уборах – мазепинках, петлюрівках, а також ременях. В СРСР тризуб був заборонений. Для комуністичного режиму він лишався ознакою націоналізму. Після відновлення незалежності України 24 серпня 1991 року тризуб як малий державний герб затверджений 19 лютого 1992-го Постановою Верховної Ради України. Конституція України 28 червня 1996 року закріпила цей символ нашої держави. 

Підсумки районного конкурсу дитячої творчості «Символ української держави ТРИЗУБ очима дітей», присвяченого 100-річчю прийняття Тризубу гербом Української Народної Республіки, оголосила методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва Лариса Хмиз. Вона зазначила, що за підсумками роботи журі переможців конкурсу було визначено у   номінаціях:  «Малюнок», «Різьблення  по дереву», «Робота з природного матеріалу», «Аплікація», «Колаж», «Плакат», «Графіка», «Паперова пластика», «Оригамі», «Вишивка», «Вишивка бісером», «Бісероплетіння», «Розпис по склу» та інше. Переможців конкурсу було нагороджено Дипломами Ізяславської районної державної адміністрації. Ті діти, які не стали переможцями, отримали від райдержадміністрації Сертифікати учасника.

Вітаючи учасників святкового заходу, Володимир Левченко зазначив: «Затвердження керівництвом Української Народної Республіки княжого тризуба як державного герба поєднало українську державу, що постала під час Української революції 1917-1921 років, із середньовічною Київською Руссю. У 1992 році незалежна Україна повернула тризубу статус державного герба. Він є важливим символом, який єднає нинішню державу із її попередницею – Українською Народною Республікою, демонструє тяглість наших державотворчих традицій з часів Київської Русі».

Заступник голови районної державної адміністрації  Володимир Левченко   вручив представникам закладів освіти і культури району дипломи для переможців та сертифікати  учасникам конкурсу.

Після церемонії підведення підсумків конкурсу всі бажаючі оглянули виставку робіт його учасників.

ФОТОЗВІТ

26.02.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації  

 

 

Попіл стукає в наші серця

 22 лютого – трагічний день в історії села Васьківці.  Саме цього дня 74 року тому тут відбулися криваві події, про які неможливо забути ніколи – німецькі окупанти спалили це маленьке мирне поселення, а також загинуло чимало місцевих жителів.  Місцеві очевидці тих подій пам'ятають до дрібниць всі жахіття, котрі й сьогодні залишаються відкритою раною у їх серцях. Адже ця нещадна війна пройшла залізним плугом через серце кожного співвітчизника, через долю і життя кожного жителя Ізяславщини.

З метою вшанування пам’яті полеглих односельчан 22 лютого 2018 року біля Меморіалу слави відбувся мітинг-реквієм під назвою «Серце пам’ятає все».

У цих заходах взяли участь Клубівський сільський голова Володимир Юзина, колектив Васьковецького будинку культури, педагогічний колектив місцевого навчального закладу, жителі села.

Із болем у серці присутні учасники згадали тих, хто поринув у вічність у полум’ї спаленого села Васьківці - одне із населених пунктів району, спаленого фашистськими загарбниками. Не забуті подвиги і страждання, героїзм і трагедії, заклик до атаки й передсмертний стогін людей в охоплених вогнем хатах. Не забуто, якою ціною здобувалась довгоочікувана Перемога над загарбником.

23.02.2018 р.

За матеріалами Клубівської сільської ради

Привітати ветерана війни з днем народження – найпочесніша  традиція на Ізяславщині

 

Із кожним роком все більше спливає часу від дня здобутої перемоги над нацистськими загарбниками під час Другої світової війни. Із кожним відірваним листочком календаря, свідків та учасників тієї страшної та у той же час величної події, стає все менше. На жаль, зовсім мало залишилось людей, що можуть розповісти, якою ціною здобувалась ця довгоочікувана Перемога.

Чим більше час віддаляє нас від подій  Другої світової війни, тим ціннішими стають хвилини зустрічей із ветеранами.

22 лютого ветерану війни, учаснику визволення України та країн Європи від нацистських загарбників Андрію Бондаруку виповнилося 94 роки.

У цей день до оселі іменинника завітали заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Сергій Шлегель, голова Ізяславської районної ради   Організації ветеранів України Лідія Загоруй, соціальний працівник по роботі із ветеранами Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Володимир Кізіменко.

Справжня повага та гордість переповнювали гостей, бо перед ними людина, яка заслужила до себе неабияку повагу та всебічну пошану не лише через свій солідний вік. Саме на плечах таких людей, як Андрій Якович, лежала відповідальність за майбутнє нашої держави, саме такі солдати, як він, зуміли героїчно захистили нашу Батьківщину, розгромивши фашизм.

Життєвий  шлях  Андрія Яковича  довжиною  у  дев’яносто чотири  роки  був  не  з  легких.  Дитинство пролетіло птахом як один день. А молодість – обпалена війною. Не раз дивився смерті в обличчя, втрачав  друзів  і  побратимів. 

У роки Другої світової війни, у юному віці він увійшов до складу  підпільної  групи, яку очолював Михайло Машерук, котра діяла на Ізяславщині. Був учасником партизанського руху.

Після вигнання нацистських окупантів воював на фронті, де отримав поранення.

За  бойові  звитяги  нагороджений  багатьма  відзнаками.  Є  чим  пишатися ветерану. Про  свою бойову молодість, про боротьбу із нацистськими окупантами Андрій Бондарук часто  розповідає молодому поколінню, ділячись своїм життєвим досвідом. І сьогодні ветеран є активним учасником районної ветеранської організації.

Хоч чимало випробувань, болю і втрат випало на долю іменинника, проте йому вдалось це пережити, зберігши гідність, віру та любов, які він проніс через все своє життя. Всі покоління, до яких торкнулась ця наймасштабніша війна, ніколи не забудуть, чого була варта для всього людства перемога у ній.

На адресу іменинника прозвучало від гостей багато теплих і зворушливих привітань, а також вручено подарунок. Вітаючи із 94-річчям людину, яка крок за кроком, разом з мільйонами побратимів під час Другої світової війни відвойовувала мир і спокій, незалежність і свободу, візитери висловили вдячність: «Для нас честь стояти сьогодні поруч із Вами. Пишаємось тим, що на Ізяславщині живуть такі люди, як ви – герої, які відстояли рідну землю від фашистської навали, Ви завжди будите живим прикладом взірцевого виконання військового обов’язку для молодого покоління, своїм патріотизмом та відданістю рідній стороні назавжди залишитесь в людській пам’яті, яку нащадки нестимуть в своїх серцях». А також побажали імениннику дожити до сторіччя і зустріти ще не один славний ювілей.

По завершенню зустрічі Андрій Якович подякував шановним гостям за теплі й щирі привітання, а також побажав мирного неба над Батьківщиною.

23.02.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

 

Відбулись тематичні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні на Ізяславщині

 

Історія України мала багато трагічних періодів - коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.

І у 2013-2014 роках знову прийшов цей час - час вибору між свободою та рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією. На Майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. Їх вчинок змінив хід сучасної історії України. Завдяки їх самовідданості, патріотизму та вірі в ідеали свободи та демократії наша країна отримала унікальний шанс повністю змінитися, впевнено ступити на європейський шлях розвитку.

Тепер щороку 20 лютого ми із болем та відчаєм згадуємо ті страшні сторінки історії, коли сотня українців стала жертвами протистояння під час подій на Євромайдані. Події лютого 2014 року навічно закарбуються в пам’яті українського народу та нагадуватимуть нашим нащадкам про відвагу та силу духу самовідданих патріотів, душі яких навіки лишили слід на нині відбудованому Майдані, патріотів, які ціною свого життя, захищали ідеали демократії та відстоювали права і свободи людини.

У рамках тематичних районних заходів у ці дні кожна сільська громада Ізяславщини приєдналася до вшанування світлої пам’яті героїв, які озброївшись вірою в світле майбутнє, вибороли для нас можливість змінити долю народу на краще, провівши поминальні, культурно-мистецькі та інформаційно-просвітницькі заходи.

Традиційно у цей пам´ятний день у храмах різних конфесій району було проведено поминальні богослужіння.

А кожна територіальна громада Ізяславського району в знак скорботи хвилиною мовчання вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні, а також тих, хто поліг у запеклій боротьбі за незалежність України.

У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, патріотичного виховання молоді, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії у закладах культури району організовувались вечори-реквієми, тощо для молодого покоління. Здійснити мандрівку «чорними» сторінками минулого нашої країни допомогли також оформлені тематичні книжкові виставки. Ці проведені заходи дали змогу кожному підлітку усвідомити на скільки страшними  були події того часу, скільки лиха приніс українцям.

Україна не раз піднімалася з колін, доводила ворогам свою нездоланність, йшла під кулі, щоб захистити свою державність, своїх дітей. Ми сьогодні знову долаємо ворога, захищаючи свою незалежність на сході України. І віримо, що перемога буде за нами, бо ми боронимо свою землю, захищаємо майбутнє своїх дітей.

ФОТОКОЛАЖ по сільських радах 

21.02.2018 р.

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

 

В Ізяславському районному будинку культури  було проведено скорботно-пісенне дійство «Бо їх уже нема…»

 

У рамках циклу заходів із вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, мужності та патріотизму усіх громадян, які у листопаді 2013-лютому 2014 років стали на захист демократичних цінностей, прав, свобод людини і громадянина, 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні в Ізяславському районному будинку культури  було проведено скорботно-пісенне дійство «Бо їх уже нема…», за участю народного аматорського хору імені Героя України Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури (керівник Антоніна Лукаревська).

До учасників зібрання, представників органів влади, органів місцевого самоврядування, трудових колективів установ та організацій, молоді, громадських активістів, жителів міста та району, звернулись: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та голова районної громадської організації учасників Антитерористичної операції Володимир Павлюк. Вони зокрема зазначили, що 20 лютого наша держава відзначає річницю трагічних подій на Майдані, вшановує Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності. В роки Революції Гідності найактивніші представники українського народу відстоювали право всіх нас жити у вільній Україні, мати право вільно дихати, відчувати себе громадянами, а не сірою масою. Люди різного віку, професій, віросповідань, з різних куточків України, в тому числі мешканці нашого району, боролися з режимом Януковича, йшли під кулі снайперів, прикриваючись лише дерев’яними щитами, не за свої особисті інтереси, а за краще майбутнє для своїх дітей, своїх сімей, своєї держави. Вони – Герої, бо герой – це той, хто не шкодує себе заради інших. Ми всі в боргу перед цими людьми – і тими, хто вцілів, і тими, хто утворив Небесну Сотню та спостерігає за нами з небес. Дуже хочемо вірити, що їхні смерті не були марними, що ціною їхнього життя стане краще Україна. Знаємо, що український народ після Революції Гідності став іншим і вже ніколи не буде терпіти неправди та несправедливості.
У ході заходу у виконанні народного аматорського хору імені Героя України Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури прозвучали музичні твори українських композиторів та поетів: «Україно, молюся за тебе» (слова і музика Володимира Забаштанського), «Моя Україна» (слова Михайла Ткача, музика Миколи Трудая),  «Боже, Україну, збережи» (слова Наталії Нагорянської, музика  Цезаря Зюлковського), «За байраком байрак» (українська народна пісня на слова Тараса Шевченка, Олександра Стадника), «Гей соколи» (українська народна пісня в обробці Олександра Стадника), «Летять коні на Вкраїну» (музика Миколи Плашкевича, слова Наталії Шарварської), «Земле наша мила» (музика Анатолія Пашкевича, слова Ігоря Гурківського), «Боже великий, єдиний» (духовний гімн України). Солісти колективу Віра Кравець та Олександр Янчук також виконали ряд пісень.
Свою творчість на заході продемонстрували вихованці зразкового ансамблю сучасного танцю «Оксамит» (керівник Лідія Федорчук) Ізяславської дитячої школи мистецтв.
Крім того ізяславчанки Валентина Кучер та Надія Ковальчук прочитали ряд поетичних творів, присвячених темі Майдану.
Також усі присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять Героїв Небесної Сотні, пам'ять ізяславчан, які загинули в ході проведення антитерористичної операції на сході України та усіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.
ФОТОКОЛАЖ
21.02.2018 р.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

 

 

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

 

Ізяславщина вшанувала пам'ять Героїв Небесної Сотні

 

День Героїв Небесної Сотні – пам'ятний день, що відзначається в Україні щороку 20 лютого, з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Цей день встановлено Указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

У цей скорботний день представники районної влади та громадськості зібралися у свято-Миколаївському храмі міста Ізяслав Української Православної Церкви Київський патріархат  аби молитвою і щирим спомином вшанувати пам’ять усіх загиблих під час Революції Гідності і війни на сході України.

Панахиду за загиблими «воїнами світла» відслужили настоятель храму, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук  та настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці  села Білогородка  УПЦ КП отець Дмитро Ваврик.

Після панахиди до присутніх у храмі звернулися: його настоятель отець Володимир Ковальчук та заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

Вони зокрема зазначили, що у листопаді 2013 року ніхто не міг уявити, наскільки важкою, кривавою буде зима, що врешті-решт змінила країну. Велика людська відвага та самовідданість змогли переламати супротив сил, ворожих для самостійної, незалежної України. Самовідданість і жертовність лицарів Майдану пробудила патріотичний дух українців та продемонструвала всьому світові, що є цінності, дорожчі навіть за власне життя. Завдяки героїчності Небесної Сотні живемо уже в іншій державі, усвідомлюємо себе великим, гордим народом.

Їх імена – назавжди будуть викарбувані на сторінках історії української нації. А головне – завжди залишатимуться у народній пам’яті.

Подвиг Небесної Сотні – наша національна гордість та незмінний орієнтир – сильна, заможна, мирна  європейська держава.

Ми зобов’язані втілити у реальність ті справи, за які боролися лицарі Майдану, за які вони віддали життя, за які продовжують боротися українські воїни на Сході України.

І нехай Господь дарує нам сили і єдність на цьому непростому шляху.

Схилімо наші голови у скорботі та помолімося за наших Героїв з вірою та надією у серці.

ФОТОКОЛАЖ

20.02.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації  

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

 

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

 

У вівторок, 20 лютого, в Україні вшановують пам’ять загиблих учасників Революції Гідності.

З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), Указом президента України від 11 лютого 2015 року 20 лютого визначено Днем Героїв Небесної Сотні.

Для віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист нашої держави, голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, голова обласної ради Михайло Загородний, представники міської влади, керівництво силових структур та організацій, громадськість вшанували пам’ять полеглих патріотів України покладанням квітів до фотогалереї пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів у зоні АТО та пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Під час поминальних заходів було поіменно згадано усіх героїв, які загинули в неоголошеній війні на Сході та вшановано хвилиною мовчання.

ФОТОКОЛАЖ

20.02.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

 

 

Грай, музико моя…

 

Під такою назвою в травні-серпні 2018 року на Хмельниччині пройде конкурс молодих виконавців популярної естрадної пісні в рамках фестивалю естрадної пісні імені Миколи Мозгового.

Микола Петрович Мозговий (1947-2010) – відомий далеко за межами нашої держави український естрадний співак, композитор-пісняр, народний артист України. Народився у селі Сарнів Волочиського району на Хмельниччині. Створив багато чудових пісень, які стали надзвичайно популярними. Серед них «Рідний край», «Моя перша любов», «Горянка», «Вперше», «Минає день», «Дві качелі», «Кришталь горить», «Україно, моя Україно», «Зачаровані слова», «Білі лілеї», «Ти згадай», «Матіола» «На щастя, на долю» та багато інших.

Даниною пам’яті та визнанням цінності його творчого доробку стане організація у Хмельницькому Відкритого фестивалю-конкурсу естрадної пісні ім.Миколи Мозгового. Організатори – управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва, Хмельницька обласна філармонія. Мета творчого заходу – вшанування пісенної спадщини Миколи Мозгового, популяризація його творчості, підвищення виконавської майстерності молодих виконавців.

Конкурс проходитиме у два етапи – 18-19 травня ц.р. відбірковий, 22-24 серпня – фінальний етап та у трьох вікових категоріях (10-13 років, 14-17 років, 18+).  Заявки  на участь у конкурсі подаються до 30 квітня до обласного науково-методичного центру культури і мистецтва (вул.Володимирська, 103 у м.Хмельницький). З умовами та положенням про конкурс можна ознайомитися на сайті Центру (podillyastar.top)  або за телефонами  (0382) 79-55-51, 68-60-23, (067) 383-33-13.

Запрошуємо естрадних виконавців до участі у фестивалі-конкурсі естрадної пісні імені  Миколи Мозгового.

19.02.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

 

В центральній районній бібліотеці відбулось засідання круглого столу

 

З метою ознайомлення із комплексним профорієнтаційним проектом «Від мрії до дії», координації зусиль всіх структур, покращення профорієнтаційної роботи та підвищення престижу робітничих професій, обговорення актуальних проблем, вирішення яких потребує спільних зусиль соціальних партнерів, 16 лютого, в приміщенні Ізяславської центральної районної бібліотеки, за ініціативою Ізяславського районного центру зайнятості було проведено засідання “круглого столу” на тему: «Соціальне партнерство як важлива складова організації ефективної профорієнтаційної роботи з населенням». У засіданні взяли участь фахівці центру зайнятості, директор Ізяславського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та  молоді Косовська С.А., методист по навчально-виховній роботі районного методичного кабінету Хмиз Л.І., практичний психолог Ізяславського навчально-реабілітаційного центру Журавель С.Л., головний спеціаліст  відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Ізяславської районної державної адміністрації Пасічник О.І., соціальний педагог Плужненського професійного аграрного ліцею Суліма А.І. та практичні психологи шкіл міста - Герасимчук Н.Р., Замойська Г.М. та Батюк Н.В.

Засідання «круглого столу» відкрила заступник директора Ізяславського районного центру зайнятості Архипюк О.С., запросивши всіх учасників зібрання до участі в обговоренні питань щодо професійної орієнтації молоді з метою правильного вибору професії, попередження молодіжного безробіття та допомоги у підготовці до виходу на ринок праці. Провідний фахівець із профорієнтації Цибуля Ю.М. ознайомила присутніх з умовами, завданнями та очікуваними результатами комплексного профорієнтаційного проекту «Від мрії до дії».

Детально обговорили заплановані заходи для учнівської молоді та учнів Плужненського професійного аграрного ліцею, в тому числі і заходи обласного рівня, такі як конкурс шкільних газет «Як обрати «свою» професію?» серед учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів та конкурс бізнес-проектів «Живи та працюй на Хмельниччині» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Практичний психолог Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. Батюк Н.В. ділилась досвідом співпраці із центром зайнятості, формами та методами своєї профорієнтаційної роботи зі старшокласниками. Зробили наголос і на тому, що потрібно звернути  особливу увагу на  соціальну адаптацію вразливих категорій молоді, а саме дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які навчаються в спеціалізованих закладах, шляхом надання психологічної підтримки у свідомому виборі професії.

Заслухавши та обговоривши доповіді, учасники круглого столу вирішили, що тільки завдяки об’єднанню своїх зусиль у наданні інформаційної, консультаційної та правової допомоги, завдяки спільним діям, спланованим заходам, зацікавленості всіх сторін можна досягти результативності у проведенні профорієнтаційної роботи та запобігання безробіття серед молоді.

16.02.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

 

 

Жителі Ізяславщини  вшанували пам’ять полеглих в Афганістані та локальних війнах на територіях інших держав

 

15 лютого в Україні відповідно до Указу Президента України від  11 лютого 2004 року № 180/2004 відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Якщо пригадати нашу історію за останні п’ятдесят років, то загадаємо, що в різних куточках планети спалахували війни та воєнні конфлікти різної інтенсивності. «Вони точилися далеко за межами бездержавної на той час України, та у більшості з них брали участь і наші співвітчизники-українці. На догоду імперським амбіціям колишнього СРСР наші земляки втрачали свої життя й здоров’я. Усвідомлення цього наприкінці восьмидесятих стало, до речі, одним із дуже потужних каталізаторів руху за відновлення нашої української незалежності. У цих процесах взяли активну участь воїни-афганці», - наголосив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з учасниками бойових дій на території інших держав в місті Київ.

 До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди відзначення 29-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан в місті Ізяслав, за ініціативи районної громадської організації учасників бойових дій в Афганістані та безпосередньо її керівника Василя Тележинського та за підтримки  влади району було проведено ряд тематичних заходів.

Двадцять дев’ять років тому закінчилася радянська кампанія в Афганістані, але наслідки того втручання, ця давня ісламська країна відчуває й понині. Після того була російська агресія проти Молдови, події в Баку, агресія проти Грузії, зараз – агресія проти України, події в Сирії.  

Для нас, українців, найважчим підсумком афганської війни стали загибель сотень наших побратимів, солдат і офіцерів, зламані долі молодих людей, гіркота споминів про бої та втрати того часу і сьогодні  українське суспільство з нетерпінням чекає своїх синів та доньок додому, закінчення  війни, повернення додому своїх синів, чоловіків, братів, які мріють про мирну працю і щасливу долю.

На базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія», відбувся меморіальний захід «Життя як спалах», присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-й річниці виведення радянських військ з території Афганістану. Організатором заходу виступила районна громадська організація учасників війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів). У заході взяли участь члени організації, учні та педагоги навчального закладу.

У ході заходу, його учасники згадали поіменно всіх, хто повернувся  із далекої землі Афганістану у рідний край у цинковій домовині.

Перед учасниками зібрання виступив голова районної громадської організації учасників війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) Василь Тележинський. У своєму виступі він зазначив: «Так, то була чужа війна, але ламала вона наші долі. Воїни-українці чітко дотримувалися букви й духу присяги, і тільки військові повною мірою розуміють, що насправді це значить. Ви діяли так, як мусили діяти. Робили те, чого не мали можливості не робити. І ваша мужність, сміливість, ваше військове братерство служать яскравим прикладом і для теперішнього покоління захисників України – нашої справжньої, рідної матері-Вітчизни».

Перед учасниками зібрання із тематичними піснями виступили солісти Микола Коваль, Руслан Скляров, Денис Федулов.

По закінченню заходу його учасник  у супроводі духового оркестру пройшли до меморіалу ізяславчанам, які загинули в Афганістані.

Голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, спільно із ветеранами війни в Афганістані, що проживають в Ізяславському районі, родинами загиблих, делегаціями трудових колективів та учнівською молоддю  вшанували учасників бойових дій на території інших держав.

У своєму зверненні до учасників бойових дій в Афганістані, до всіх присутніх на заході Борис Яцков зазначив: «Часу не підвладно викреслити з пам’яті героїчні подвиги, приклади відваги та бойового братерства десятків тисяч синів і доньок України».

На знак вшанування пам’яті наших земляків, що віддали життя, виконуючи свій військовий обов’язок, голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, учасники бойових дій, представники громадськості, учнівська молодь поклали квіти до меморіалу, полеглим в Афганістані.     

ФОТОКОЛАЖ

15.02.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Інформаційний центр ХАЕС оголошує конкурс

 

Інформаційний центр ХАЕС запрошує старшокласників на факультативні заняття «Вступ в атомну енергетику», в рамках якого спеціалісти ХАЕС запропонують курс лекцій.

Після лекцій та екскурсії на ХАЕС бажаючі візьмуть участь у конкурсі рефератів. Переможці будуть нагороджені призами і візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі рефератів «Ядерна енергетика і світ».

 

Чекаємо ваші авторські роботи, виконані в техніках: живопис, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво, скульптура, а також роботи у жанрі комп’ютерної анімації (у форматі МРЕG4, МРЗ або АVІ).

Вимоги до оформлення робіт: підпис із зворотної сторони, де розбірливо вказати наступні дані про виконавця: прізвище, ім'я, по батькові; рік народження, домашня адреса, школа, клас, контактні телефони, копія ідентифікаційного коду.

Формат малюнка: А-3 {41,5 х 29,5см)

Переможці конкурсу будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами. Кращі роботи візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості.

 

Конкурс журналістських робіт проводиться за номінаціями: текст для друкованого ЗМІ; фоторепортаж; телевізійний сюжет.

Вимоги: Текст для друкованого ЗМІ довільного жанру написаний українською мовою обсягом у чотири сторінки формату А4.

Фоторепортаж включає в себе чорно-білі або кольорові фотографії, об’єднані спільною темою, у кількості від 5 до 10 шт. Роботи подаються або надсилаються поштою в електронному (на диску) та друкованому вигляді (фотографії розміром 15 см на 21 см або 20 см на 30 см).

Телевізійний сюжет тривалістю до 10 хв. може бути колективним або індивідуальним.

Учасники конкурсу подають роботи в ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ВП Хмельницької АЕС за адресою: 30100, Хмельницька обл., м. Нетішин, вул. Лісова, 6.

05.02.2018 р.

За матеріалами Інформаційного центру ВП «Хмельницька АЕС»

 

 

На базі Ізяславського районного будинку культури проведено кінолекторій  «Герої України. Крути. Перша незалежність»

 

У закладах культури та освіти Ізяславського району у День пам’яті Героїв Крут 29 січня проведено низку заходів з нагоди 100-річчя битви під Крутами.

Так, на базі Ізяславського районного будинку культури педагогами та учнівським активом Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» імені О.Кушнірука за підтримки колективу Ізяславського районного будинку культури проведено тематичний захід «Герої України. Крути. Перша незалежність».

Ведучі заходу Дарія Троц та Анастасія Яцюк розповіли своїм одноліткам, учням 8-11 класів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» імені О.Кушнірука про героїчні події 100-річної давнини, коли цвіт української молоді став на захист свободи і незалежності Української Народної Республіки. Дівчатами було проведено історичну паралель мужності і героїзму учасників битви під Крутами із самопожертвою 300-т спартанців у битві під Фермопілами у період греко-перських воєн і 300-х козаків-запорожців у битві під Берестечком у період Національно-визвольної боротьби українського народу під проводом Богдана Хмельницького.

До учасників зібрання звернувся заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. У своєму виступі він порівняв подвиг «крутянців» із подвигом воїнів-«кіборгів», що стояли на обороні Донецького аеропорту під час російської агресії проти незалежної України.

Всі присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України у різні етапи її історичного розвитку.

 Володимир Левченко разом із учнями та їх педагогами, присутніми на тематичному заході, присвяченому 100-річчю битви під Крутами,  переглянув документальний фільм «Герої України. Крути. Перша незалежність» студії документальних фільмів телеканалу «UA: ПЕРШИЙ».

ФОТОКОЛАЖ

29.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Для керівників підрозділів районної державної адміністрації, районних структур центральних органів влади,  ряду установ, підприємств та організацій проведено інформаційний екскурс «Бій під Крутами: відомі на невідомі сторінки»

 

У рамках єдиного Дня інформування 29 січня в Ізяславській районній державній адміністрації для керівників підрозділів районної державної адміністрації, районних структур центральних органів влади,  ряду установ, підприємств та організацій проведено інформаційно-історичний екскурс «Бій під Крутами: відомі на невідомі сторінки».

Із відповідною інформацією перед учасниками зібрання виступи завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук. Зокрема доповідачем було наголошено, що мало яка інша подія в історії України є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Він посідає чільне місце в національній історичній пам’яті, проте в історіографії досі немає цілісного опису крутянських подій. «Сто років тому  українські юнаки-патріоти недалеко від залізничної станції  Крути, а це 130 кілометрів від Києва, віддали своє життя за свободу та незалежність молодої української держави. Кривавий бій тривав 5 годин. Київським студентам таки вдалось зупинити 5-тисячний загін більшовицьких вояків на декілька днів. Цього часу вистачило, аби укласти  Брест-Литовський мир - документу, який фактично визнав існування Української Народної Республіки на міжнародному рівні», - зазначив доповідач.

Вже пізніше тіла закатованих та розстріляних студентів перепоховали у Києві на Аскольдовій могилі. «Недаремно пролилась кров  тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятного духовного закріпачення», – писав Михайло Грушевський про жертовність молодиків під Крутами.

Сто років тому Україна народила перших кіборгів, які, не вагаючись ані хвилини, стали на захист української держави.

Подвиг української молоді під Крутами, добровольців, які стримали наступ більшовиків на Київ, засвідчив, що державність без армії неможлива.

За пропозицією першого заступника голови районної державної адміністрації всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих Героїв Крут та всіх, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України в різні етапи її історії.

29.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

До Дня Соборності України казначеї держави створили найдовший Державний Прапор

 

22 січня 2018 року об 11.00 год., в День Соборності України, на Хрещатику було розгорнуто найдовший прапор України, який створювався казначеями з усіх регіонів країни в рамках Всеукраїнської акції «Об’єднаймо Україну!».

Для розгортання прапора, який довжиною сягнув понад 1 кілометр, було залучено більше 700 осіб, серед яких Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз та керівники кожного територіального органу Казначейства.

За результатами експертизи, проведеної представниками Національного проекту «Книга рекордів України», досягнення казначейської акції – український рекорд у категорії «Масові заходи, розміри». Свідченням цього стало внесення акції до «Книги рекордів України» та вручення у ході заходу відповідного диплому.

Розпочалася акція до 26-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України на сході нашої держави – в Станиці Луганській, куди 23 серпня 2017 року Тетяна Слюз привезла жовто-блакитне полотно з написом «Державна казначейська служба України», до якого казначеї Луганщини, а згодом Донеччини приєднали свої частини прапорів.

З серпня 2017 року до січня 2018 року загальне полотнище передавалося казначеями України з області до області, з регіону до регіону, доповнюючись прапорами територіальних одиниць, які казначеї пришивали власноруч.

22 січня, одночасно, з обох боків шеренги казначеїв, що вишикувались на Хрещатику, почали рух та розгортання частин прапору Голова Казначейства Тетяна Слюз (від буд. 4 по вул. Грушевського до Майдану Незалежності) та заступник Голови Казначейства Володимир Дуда (від буд. 23 по вул. Хрещатик до Майдану Незалежності).

Із працівниками казначейської служби України, які взяли участь у зазначеній акції, зустрівся Президент України Петро Порошенко.

Завершилась Всеукраїнська акція «Об’єднаймо Україну!» з’єднанням Головою Казначейства двох частини полотна зі Східної та Західної України між собою в єдиний прапор.

У цій знаковій події прийняла участь начальник управління державної казначейської служби України в Ізяславському районі Наталія Радіца. Наталія Володимирівна представила у новому рекордному прапорі сегмент виготовлений працівника казначейства Ізяславського району. На полотнищі поруч зображенням Державного Герба України розміщення зображення великого герба Ізяславського району.

Метою Всеукраїнської казначейської акції «Об’єднаймо Україну!» та з’єднання прапорів із символікою, назвами всіх районів і міст України в єдиний прапор є засвідчення єдності України в її цінностях та прагненні до миру.

ФОТОКОЛАЖ

24.01.2018 р.

За матеріалами  управління державної

казначейської служби України в Ізяславському районі

 

 

У закладах освіти та культури Ізяславщини відбулась низка заходів, присвячених Дню Соборності України

 

Минуло чимало часу, коли уперше за тисячолітню історію на карті світу постала держава під назвою „Україна”, котра прославлена своєю багатою історією та культурою, мелодійною мовою, працьовитістю та сумлінністю людей. Соборність і свобода – одні із найбільших цінностей України, як і для будь-якої демократичної держави.

І ось майже сторіччя тому, 22 січня відбулась історична подія, яку віками втілювали наші пращури – об’єдналися Київ і Львів, Схід і Захід України. Відтоді День Соборності нам нагадує про те, що сила нашої Батьківщини – в єднанні. І не лише територій, а дій і сердець.

Виголошення поборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Ті історичні події сформували підґрунтя для усвідомлення, що саме ми несемо велику відповідальність за збереження в нашій країні миру і стабільності та утвердження національної ідеї.

В умовах сьогодення, коли  наша держава перебуває у стані війни, по-новому відкриваємо для себе неоціненність скарбу жити у вільній, суверенній державі, адже воля – найвище досягнення нації, набуте найкращими синами й доньками різних поколінь найбільшою ціною – життям, інтелектом, непосильною працею, молитвами і вічною боротьбою.

Нам є чим пишатися і про що згадати у цей визначний день – День Соборності України.

З метою виховання нацiональної свiдомостi у молоді, людської гiдностi, вiдродження духовностi, формування рис громадянина Української держави, у закладах освіти та культури району проведено виховні заходи.

Крім того цього дня український народ віддає данину пам'яті та поваги відважним захисникам, які загинули, боронячи кордони України. На Ізяславщині відбулась церемонія вшанування пам’яті полеглих героїв України, котрі боролись за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні періоди її історичного розвитку, із покладанням квітів до їх меморіальних дошок, місць поховань, тощо та вшанування їх хвилиною мовчання.

ФОТОКОЛАЖ по закладах освіти та культури Ізяславщини

23.01.2018 р.

 

 

«Зорепад-2018»

 

За  доброю традицією   час святкування новорічних та різдвяних свят в нашому місті завершується проведенням щорічного творчого фестивалю ТАЛАНТ-ШОУ «Зорепад-2018». Цього року він відбувся 19 січня на сцені Ізяславського  районного будинку культури.

Незважаючи на те, що вхід був платний та вартість квитка була символічною, бажаючих відпочити та послухати місцевих аматорів сцени виявилось чимало.

Майже двогодинний пісенно-хореографічний захід провела ведуча дійства Таміла Рудюк. Впродовж фестивальної програми, глядачам дарували гарний настрій  учасники творчих колективів: зразкового ансамблю бального танцю «Плеяда», зразкового ансамблю сучасного танцю «Оксамит», зразкового ансамблю сучасного танцю «Барвограй» Ізяславської дитячої школи мистецтв. Під час концерту лунали також пісні у виконанні  А.Кичатої, Н.Кичатої, А.Берлізової, Ю.Колосінської,  В.Бурик, О.Лисая, Н.Лисай, вокального сімейного дуету Лисаїв, В.Кравець, Н.Бабійчук, В.Власюк, О.Ящука, вокального ансамблю учнів Ізяславського  НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

Організатори святкового мистецького дійства досягнули поставленої мети - розширення масовості і поліпшення  виконавської майстерності вокалістів та хореографічних колективів Ізяславщини, збагачення репертуару кращими творами української музичної  спадщини та сучасної  музики. 

ФОТОКОЛАЖ

23.01.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

 

Продовжено добру традицію спільного відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславського та Острозького районів

 

22 січня Україна відзначає день Соборності України, який присвячений річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цього року відзначення дня Соборності співпало у часі із 100-річям проголошення самостійності  Української Народної Республіки  текстом IV Універсалу, датованого 22   січня 1918 року і ухваленого на засіданні Малої Ради, відбулося  проголошення самостійності Української Народної Республіки. Саме цим історичний документом сто років тому було дано доручення Раді Народних Міністрів укласти мир з Центральними державами, провести  оповіщення оборонної війни з більшовицькою Росією та проведено декларування основ внутрішнього соціально-економічного будівництва й окреслення заходів для припинення війни з Центральними державами.

22 січня в рамках циклу заходів з відзначення Дня Соборності України, приуроченого до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, а також 100-річчю проголошення  IV Універсалу, в рамках декілька річної традиції відбулося спільне відзначення Дня Соборності України представниками громад Ізяславського та Острозького районів. Традицію відзначати свято за участі делегацій Ізяславського району та Острозького району Рівненської області було започатковано 22 січня 2015 року в селі Кунів Ізяславського району. Естафета Ізяславського району була підтримана керівництвом Острозького району. Свята до Дня Соборності України проходили у селі Кутянка Острозького району (2016 рік), в селі М’якоти Ізяславського району (2017 рік). Цього року  свято знову проходило на Острожчині.

Захід розпочався на мосту через річку Вілія на межі Хмельницької та Рівненської областей, де відбулася зустріч делегацій Ізяславського та Острозького районів. Під час зустрічі відбувся обмін символами української гостинності  - короваями, які отримали голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель та голова Острозької районної державної адміністрації  Богдан Турович, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька.

Далі свято продовжилося в приміщенні Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок»,  де відбулося спільне    міжобласне культурно-мистецьке свято «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг!».  

Учнівський та педагогічний колективи у фойє закладу представили гостям візитівку свого навчального закладу. Межиріцький сільський голова Микола Губернюк та директор Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок» Лідія Дубінчук вручили керівникам Острозького району та Ізяславського району хліб-сіль.

Розпочалось святкове дійство  «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг!» флеш-мобом «Ми – єдина Україна», який підготували діти Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок».

Учасників святкового зібрання привітали господарі заходу - голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька, Межирицький  сільський голова Микола Губернюк. Зі словами привітання з нагоди Дня Соборності України до учасників святкового дійства також звернулись члени делегацій Ізяславського району: голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. 

Виступаючі відзначили, що Злука УНР та ЗУНР  залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1990 року, коли крізь трухляві ідеологічні лещата агонізуючого режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилась живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України. Відзначення цих пам’ятних дат є доброю нагодою  ще раз підтвердити цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Захист територіальної цілісності України був, є і буде святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність.

Сьогодні бійці Збройних Сил України, добровольці на сході України так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники  100 років тому. Ми маємо усвідомити і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., ідеалізм, брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі. День Соборності – це привід нагадати, що Крим – це Україна, і Донбас – це Україна.

На згадку про спільне святкування Дня Соборності України члени делегації Ізяславського району вручили представникам Острожчини пам’ятні подарунки: панно із зображенням державного Герба України та ляльки-мотанки, виготовлені колективами Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» та Ізяславської дитячої школи мистецтв.

Звичайно ж на святі були пісні, танці, художнє читання. Свої творчі, мистецькі та спортивні здобутки учасникам свята подарували творчі колективи та аматори сцени Острозького   району:  народний аматорський чоловічий квартет «Оксамит» і народного аматорського ансамблю            народної музики «Живограй» Острозького районного будинку культури; юний бандурист Олексій Паюк, вокальний квартет «Веснянка», учасники танцювального гуртка  вокальний ансамбль «Пролісок» із Межиріцького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок»; вокальний ансамбль ліцеїстів Острозького  обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Рівненської обласної ради; вокалісти Вікторія Стамбульська, Софія Левчук, Дарина Тищук, Лідія Змєєва,  Галина Скрипковська, Дарина Нікітюк. Концертну програму завершив флеш-моб у виконанні  учнів та педагогів Кутянківського  НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок».

По завершенню культурно-мистецької акції всі учасники свята   пригостилися короваями, якими  обмінялись  при зустрічі на  межі областей делегації Ізяславського та Острозького районів.

ФОТОКОЛАЖ

ВІДЕОРОЛИКИ        
 
           

23.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Президент: Без Четвертого Універсалу – не було би Акта проголошення незалежності України

 

Президент Петро Порошенко переконаний, що якби сто років тому не було б ухвалено Четвертий Універсал Центральної Ради, у 1991 році – не було б проголошено Акт незалежності України.

«Без Четвертого Універсалу не було і би Акта проголошення незалежності. Якби наші славні предки далекого 1918 року не посіяли зерна ідеї незалежності, вона б ніколи не розрослася до майже одностайної підтримки на референдумі 1991 року», - заявив Глава держави у виступі на урочистому зібранні з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності УНР у Києві.

«Символічно, що прапор, герб, гімн, гривню, певною мірою єдиний стандарт літературної державної мови ми прийняли у спадок з тих часів. Рівно як і академію наук, і національний архів, україномовні школи та університети. І незалежну від Москви Українську Православну Помісну Церкву. Четвертий Універсал та Акт злуки належать до числа найважливіших документів національно-визвольних змагань», - також додав він.

Петро Порошенко нагадав, що між ухваленням Четвертого Універсалу про незалежність УНР та проголошенням Акта злуки УНР і ЗУНР пройшов рік. «Цілий рік драматичних подій, які змінили Україну, змінили Європу і змінили весь світ», - констатував він зазначивши, що ситуація в Європі в ті часи змінювалася досить стрімко, хоч «зараз нам і здається, ніби наші предки зволікали з рішенням про незалежність».

«Як так, задаємося ми питанням, що Центральна Рада державну самостійність задекларувала майже наприкінці свого існування?»… Виникає питання: «Чому аж Четвертим, а не Першим Універсалом?» - думаємо ми. Насправді, раніше за Україну незалежність при розпаді імперій проголосила лише Фінляндія. Країни Балтії, Центральної Європи та Балкан зробили це вже пізніше за нас. Тільки от вони втримали цю незалежність, а ми – ні! І насамперед про те, чому так сталося, нам і слід сьогодні з вами замислитися». – закликав Президент.

«І було би помилкою, говорити про поразку української революції. Вона не досягла своєї остаточної мети, але внутрішньо переродила суспільство України…», - ще раз нагадав слова відомого історика Івана Лисяка-Рудницького Глава держави і додав: «На фундаменті тієї революції розвивалося «і дальше українське життя».

Президент зазначив, що не має наміру диктувати бачення давніх подій сучасникам чи історикам, однак закликав звертати увагу на історію своєї країни, аналізувати її задля попередження повторення помилок того часу.

«Я не хочу категорично давати персональних оцінок політичним діячам того часу. В надзвичайно складних обставинах вони приймали епохальні рішення і припускалися важких помилок. За все це вони і славу розділяють одну на всіх, і відповідальність несуть спільну. А наш з вами обов’язок – зробити правильні висновки з уроків історії», - підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, досвід визвольних змагань 1917-1921 років має ще один важливий для нас вимір. Він вчить, що соціально-економічні проблеми слід вирішувати вчасно та ефективно. «На сто відсотків незворотною наша незалежність стане тоді, коли ми доведемо усьому світові, а насамперед самим собі, що ми стали успішною країною успішних людей», - сказав Президент. 

«Переживши найболючіший шок, який спричинили війна та економічна агресія з боку Росії, ми повертаємося на шлях відновлення й розвитку. Маємо подолати зовнішню агресію, розбудувати європейську Україну, і передати її в надійні руки наших дітей та онуків. Це – наша місія, і вона абсолютно реальна і можлива», - заявив Петро Порошенко.

Перед початком урочистих заходів, Глава держави поспілкувався із учасниками акції, присвяченої Дню Соборності України, яка проходила на Хрещатику.

22.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

НАШ СВЯТИЙ ОБОВ’ЯЗОК – ПАМЯТАТИ ГЕРОЇВ!

 

Протягом віків найголовнішою цінністю і рушійною силою до незалежності  для українців була свобода. Про це мріяли десятки поколінь, тисячі віддали своє життя за цю ідею. Немає, напевне, серед європейських народів народу, який страждав би більше, ніж український. Адже Україна споконвіку змушена відвойовувати, виборюючи власні землі, відстоюючи  своє  право на свободу.

Ще не припинились кровоточити спогади про страшні часи української революції 1917‒1921 років, Другої світової війни, як прийшла чергова кривава війна на східні українські землі, яка вже четвертий рік поспіль сіє неспокій та безжально стирає цвіт нації – найкращих синів та доньок свого народу.  

За право вільними проживати на Богом даній землі наші захисники Батьківщини змушені платити найдорожчим - власним життям.

Мужністю, хоробрістю та відчайдушністю відзначилися і наші земляки, котрі сміливо, гідно боронили кордони держави, захищаючи матерів, жінок, дітей, кожного з нас та рідну землю. Їхні імена зберігають меморіальні дошки і пам’ять вдячних земляків.

Щорічно 22 січня, у День Соборності України, ми віддаємо данину пам'яті та поваги відважним захисникам, які загинули, боронячи кордони України.

Не став винятком і цей рік. Відбулась церемонія вшанування пам’яті полеглих героїв України із покладанням квітів до їх меморіальних дошок.  

Від імені громадськості Ізяслава заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко спільно із Ізяславським міським головою Валентиною Корнійчук прийшли вшанувати пам'ять та покласти квіти до меморіальних дошок воїнів Української Народної Республіки, що були поховані на кладовищі біля Свято-Михайлівського храму, а також загиблим у  ході проведення АТО, уродженцям Ізяславського району (місто Ізяслав, вулиця Шевченка, 10А).

Також відбулось покладання квітів до меморіальних дошок загиблим в АТО: Миколі Микитюку, Василю Кобернюку, Олександру Кушніруку в місті Ізяслав; Володимиру Чепелюку, Олександру Мамлаю в селі М’якоти; Олегу Довгому в селі Щурівці; Ігорю Хом'яку в селі Плужне.

Вдячними земляками було віддано гідну шану світлій пам’яті та героїчним подвигам загиблих українських героїв, котрі боролись за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в різні періоди її історичного розвитку, а також вшановано їх хвилиною мовчання.

Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто загинув за Україну, за наше мирне щасливе життя. І віримо в те, що з такими патріотами наша країна буде вільною і мирною державою. Вічна пам’ять нашим полеглим героям!

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Звернення голови Ізяславської районної державної адміністрації Бориса Яцкова з нагоди Дня Соборності України

 

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України - Західноукраїнська Народна Республіка… і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка»…

99-ть років виповнюється нині цим дорогоцінним словам, які були виголошені 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві під час  проголошення  об'єднання в єдину соборну Україну двох державних утворень.  

Вітаю з Днем Соборності України усіх земляків.

Соборне возз’єднання, - або як тоді його назвали, злука – проросло з національно-визвольної боротьби українського народу, історично тривалого руху українців до творення власної держави. З мрій, прагнень та зусиль багатьох поколінь борців за незалежність і соборність. Словом, проголошення злуки сприймалося усіма як велике національне свято.

Та, на жаль, це свято тривало недовго. Тоді ж, у дев’ятнадцятому соборна Україна не стала реальністю. Та й незалежність держави на довгий тоді час було втрачено.  

Та й нині, ми зобов’язані замислитися, а чому ж так трапилося. У період загроз та небезпеки ще більше, ніж у мирний і спокійний час, слід поступитися власними амбіціями та інтересами на користь священної справи збереження національної єдності й власне збереження України.  

Хоча державне об'єднання УНР і ЗУНР у дев’ятнадцятому році відбулося лише символічно, проте воно мало вирішальне значення для утвердження української соборної держави у теперішніх кордонах. Воно окреслило географічні, політичні та ідентифікаційні контури єдиної України. 

Соборність залишилася сильною, животворною ідеєю, переданою нащадкам. Тому сьогодні ми так урочисто відзначаємо цей день.

Соборність,  це – неподільне ціле з усіх українських земель, які колись належали до різних імперій, а тепер – об’єднані в незалежну європейську українську державу.

Соборність не лише спільна територія. Це й духовна єдність, спільні цінності, спільні ідеали, устремління. Це велика міцна родина всіх громадян України.

Ми ходимо до різних церков, але Бог у нас у всіх один. І земля наша одна на всіх. У нас у всіх – спільне минуле, і проблеми, до речі, у нас однакові. Ми гуртом радіємо, і гуртом сумуємо. У нас спільний ворог, і спільна мета, і спільна соборність.

Соборність – це унітарний устрій держави.  Але ми поважали, поважаємо і будемо поважати різноманітність України, специфіку місцевих громад. Децентралізація зараз для цього дає унікальні можливості. Ця різноманітність не є нашим недоліком. Вона, навпаки, робить нас багатшими, а спільне почуття соборності – сильнішим.  Ще Михайло Грушевський, говорячи про відмінності, «витворені на нашім національнім тілі чужими впливами та зовнішніми обставинами», закликав не «роздмухувати різниці, а розвивати почуття єдності, солідарності, близькості».   

Слава Україні!

22.01.2018 р.

22 січня Україна відзначатиме 100 років проголошення незалежності Української Народної Республіки

 

Чому про це важливо пам’ятати

Нагадування про проголошення незалежності Української Народної Республіки  22 січня 1918 року є важливим для протистояння російській пропаганді, зокрема спростування міфу, що ніколи не було незалежної Української держави.

Завершення Першої світової війни увінчалося створенням на руїнах імперій низки незалежних національних держав у Східній Європі. Серед поневолених народів, що піднялися тоді на боротьбу за самостійність були й українці, які теж зуміли створити Українську Народну Республіку та Західноукраїнську Народну Республіку, а згодом об’єдналися в єдину державу. Незважаючи на завзяту боротьбу та жертовність проявлену у захисті суверенітету українці втратили її, в першу чергу через несприятливі зовнішньополітичні обставини та агресію більшовицької Росії. Пам’ять про існування власної держави у 1917–1921 роках стала одним із наріжних каменів формування модерної національної ідентичності українців, надихала на продовження визвольної боротьби, котра врешті увінчалася відновленням незалежності у 1991 році.

Шлях до незалежності

Проголошення незалежності IV Універсалом Центральної Ради стало логічним етапом визвольного руху доби Української революції. Лютнева революція 1917 року призвела до ліквідації імперського режиму та встановлення Тимчасового уряду. Майже по всій Україні були ліквідовані органи царської адміністрації – тепер на місцях керували комісари.

Повалення самодержавства відкрило широкі можливості для створення або активізації громадських організацій та політичних партій. У Києві, Полтаві, Харкові, Одесі, Чернігові й інших містах відбулися багатолюдні мітинги та демонстрації під синьо-жовтими прапорами та гаслами: “Автономію Україні!”, Хай живе федеративна республіка!”, “Вільна Україна – у вільній Росії!”, а також “Хай живе самостійна Україна!”. Осередком згуртування громадських та політичних сил стала Українська Центральна Рада, створена 17 березня 1917 року в Києві. Поступово  вона перетворилася на всеукраїнський представницький орган, а згодом – парламент Української Народної Республіки.

Універсали

23 червня того ж року Центральна Рада першим Універсалом проголосила автономію України і закликала створювати українські органи влади на місцях, а 28 червня створила Генеральний Секретаріат, котрий перебрав на себе справи внутрішні, фінансові, військові, продовольчі, земельні, освітні, міжнаціональні та справи юстиції, ставши по суті першим українським урядом революційної доби.

Події в Москві та Петрограді – Жовтневий переворот, повалення Тимчасового уряду, формування Ради народних комісарів – несли більшовицьку загрозу для України. Це підштовхнуло Українську Центральну Раду до подальшого оформлення держави. 20 листопада 1917 року ІІІ Універсалом вона утворила Українську Народну Республіку.

Загострення протистояння з більшовиками

Більшовик прагнули встановити власний контроль над Україною і розглядали Центральну Раду як серйозного конкурента у боротьбі.

17 грудня Рада народних комісарів висунула ультиматум: дозволити переміщення більшовицьких військ із фронту на Дон і взагалі відмовитися від утворення Українського фронту. Українці відхилили вимоги і звинуватили Петроград у розпалюванні ворожнечі. Раднарком, своєю чергою, оголосив Центральну Раду “в стані відкритої війни проти Радянської влади в Росії і на Україні”.

7 січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну. На середину січня 1918-го вони встановили контроль майже на всьому Лівобережжі. Готувалися виступати на Київ, одночасно підбурювали “робітничі повстання” (найзапекліше відбулося на заводі “Арсенал”).

Бойові дії в Києві спонукали Центральну Раду відмежуватися від радянської Росії. Під час засідання українського уряду 8 січня 1918 року Микита Шаповал заявив: “Раз армії нема, а треба боронити Україну, то єдиний вихід – проголошення незалежної України, що дасть можливість стати твердо на міжнародній арені і приступити до організації нової фізичної сили”.

Питання “автономія чи самостійність” таким чином було вирішено. 22 січня 1918 року проголошено незалежність УНР.

Цьому було присвячене закрите засідання Малої ради. Воно розпочалося 22 січня і закінчилося вночі 25 січня. На обговорення винесли три проекти: Михайла Грушевського, Володимира Винниченка та Микити Шаповала, але врешті виробили спільну редакцію.

Документ містив чотири головні положення: проголошення самостійності Української Народної Республіки; доручення Раді Народних Міністрів укласти мир з Центральними державами; оповіщення оборонної війни з більшовицькою Росією; декларування основ внутрішнього соціально-економічного будівництва й окреслення заходів для припинення війни з Центральними державами.

Таким чином, уперше в XX столітті Україна проголосила незалежність. Постала держава, яка протягом трьох наступних років  не припиняла боротьби за власне існування. Українцям вдалося утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), збудувати національне боєздатне військо, добитися визнання світової спільно.

22.01.2018 р.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 

Керівництво Ізяславського району взяло участь в урочистому молебні за Україну та Український народ

 

22 січня, у день Соборності України та в день 100-річчя проголошення IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки, у свято-Миколаївському храмі міста Ізяслав Української Православної Церкви Київський патріархат відбувся молебень за Україну та Український народ. Молебень, у співслужінні із духовенством Ізяславського благочиння, відслужив настоятель храму, благочинний Ізяславського округу Хмельницької єпархії УПЦ КП митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук.

На Богослужінні були присутні:  заступник голови районної державної  адміністрації Володимир Левченко, керівник апарату районної державної адміністрації Ольга Манзюк,  керівники  служб району, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, делегації трудових колективів установ, підприємств та організацій, прихожани храму.

По завершенню молебню настоятель храму звернувся до присутніх із пастирським словом. Також виступили із вітальним словом з нагоди Дня  Соборності України заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

На Ізяславщині  відбулись історичні читання «День Соборності України в контексті сьогодення»

 

22 січня 2018 року виповнюється 100-ліття від часу проголошення IV Універсалу Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки. Також 22 січня поточного року виповнюється 99-ть років від часу проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

 З нагоди цих визначних в історії України подій та в рамках відзначення  100-річчя  Української революції  1917-1921 років 19 січня поточного року в селі Сахнівці Ізяславського району відбулись історичні читання «День Соборності України в контексті сьогодення».  В історичних читаннях взяли участь: заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко,  завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації Віталій Ткачук, завідувач сектору культури райдержадміністрації Марія Кучерук,  голова районного осередку Національної Спілки краєзнавців, методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз, координатор районного відділення Малої Академії Наук Наталія Ніколайчук, методист райметодкабінету Ірина Верцінська,  керівництво, працівники закладів освіти та культури Сахновецької, Ліщанської та Новосільської  сільських рад, учнівська молодь.

Організатором читань виступив сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації за підтримки  відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Учасників конференції привітали господарі - Сахновецький сільський голова Світлана Власюк та директор Сахновецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Віктор Яцков.

 Перед учасниками історичних читань із своїми повідомленнями виступили: вчитель історії Нововсільської ЗОШ І-ІІІ ст. Ірина Мирончук «Зміст та значення І Універсалу Української Центральної Ради»; вчитель історії Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. Микола Горох «Зміст та значення ІІ Універсалу Української Центральної Ради»; учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Іванна Ярошук «Зміст та значення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради»;   учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Марина Таратасюк «Зміст та значення ІV Універсалу Української Центральної Ради»;   учениця Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. Юлія Васильчук «Соціально-економічна політика Української Центральної Ради»; учениця Новосільської  ЗОШ І-ІІІ ст. Зінаїда Кондрацька «Зовнішня політика Української Центральної Ради»; учениця Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Богдана Міщук «Українсько-радянська війна»; вчитель історії Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Віктор Яцков «Здобутки та прорахунки Української Центральної Ради. Історичне значення Української Центральної Ради».

Завідувач Сахновецькою сільською бібліотекою Наталія Закліцька зробила бібліографічний огляд літератури та інформаційних матеріалів, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років.  

Підсумки читань підвів заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Зокрема він наголосив, що Українська демократична революція, яка розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сформована під час революції ідея державної незалежності визначила подальший перебіг історичного процесу в Україні. Ця ідея остаточно втілена Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. Сьогодні Україна, захищаючи територіальну єдність і суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність, розпочату Українською революцією 100 років тому.

Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих під час Української революції 1917-1921 років. Українська Народна Республіка мала усі ознаки держави: власні органи влади, місцевого самоврядування, територію, збройні сили, банківську систему, власну грошову одиницю, законодавство та міжнародне визнання.

Соборність українських земель є результатом багатовікових устремлінь нашого народу мати власну незалежну національну державу, прямим наслідком об'єднавчих державотворчих процесів на українських землях, зокрема XX століття.

Також Володимир Борисович вручив доповідачам сертифікати учасників  історичних читань.

ФОТОКОЛАЖ

22.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

 «Ми маємо  пам'ятати»

 

Роки…роки…Вони стирають з пам'яті багато подій минулого. Та є сторінки нашої історії, які ніколи не повинні забуватись, які відзиваються пекучим болем в серцях людей. «Ми маємо  пам'ятати» під такою назвою в селі Білотин 22 січня біля обеліска відбулась година пам'яті, приурочена страшним подіям січня 1944 року. Жителі села, працівники сільської ради, працівники культури та священик зібралися, щоб вшанувати тих, хто загинув в роки війни.  Черепеніна Ірина Яківна із сльозами на очах розповідала  присутнім свої дитячі спогади,  як палили село, як було страшно.

Священик відправив упокійну молебень за загиблими під час спалення села та у роки Другої світової війни жителями с. Білотин.

В цей день фашисти  спалили 62 двори, загинуло від рук окупантів 4 жителі.

Пам'ятаймо, розповідаймо дітям, щоб не повторилось це страшне лихо!

22.01.2018 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

На Водохреща ізяславчани купалися в Горині

 

Аби традиційно скупатися в ополонці, 19 січня, у свято ВОДОХРЕЩА, на території Ізяславського міського пляжу зібралися кількасот жителів міста Ізяслав. Люди вірять, що вода на Водохреща є цілющою та дарує духовне очищення, у цьому переконують і представники церкви.

«З року в рік ми для себе нагадуємо, що ось ту купель хрещення - омивання від гріхів, ми маємо кожного року робити, робити переоцінку життя, ставати кращими, чистішими, відновлятися не лише через пірнання, а і усвідомлення», - каже благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної церкви Київський патріархат, настоятель храму св.вмч. та цл. Пантелеймона та храму святого Миколая митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. Він же просто неба, на березі річки Горинь, здійснив чин великого освячення води. Вітаючи людей зі святом, отець Володимир виголосив проповідь, у якій розкрив зміст та значення події Хрещення Господнього і Богоявлення для кожного християнина. Він також відзначив важливість такого дійства, адже в цей день ми всі являємося сопричасниками Йорданських подій та очевидцями духовного переродження в Таїнстві Хрещення. «Свяченою водою обновляється наша земля, зцілюються душа і тіло кожного християнина» – наголосив священик. Також священнослужитель спільно із присутніми підніс молитву за мир в Україні.

 Громада міста та його гості зібралася на березі Горині, адже після освячення води було чимало бажаючих скупатися в освячених водах річки.  Доволі холодна погода  на заваді не стала для бажаючих чоловіків та жінок, молодих та старших за віком людей,  хлопців та дівчат.За  Йорданським купанням спостерігало чимало людей. Здавна вважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Проте, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою.

Разом із тим і ті, хто скупався, і ті, хто були присутні, змогли скуштувати смачного козацького кулешу та юшки, яку запропонували члени районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство».

За безпекою під час купання слідкували у повній бойовій готовності працівники Ізяславського районного відділу Славутського відділення Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області,   Ізяславські рятувальники, а також чергувала машина швидкої допомоги.

ФОТОКОЛАЖ

19.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Розповсюдження видавничої продукції держави-агресора каратиметься штрафами

 

15 грудня 2017 року набув чинності наказ Держкомтелерадіо від 17.10.2017 № 384 «Про затвердження Порядку накладення Державним комітетом телебачення і радіомовлення України адміністративно-господарських штрафів».

Таким чином завершено створення правового механізму реалізації повноважень Держкомтелерадіо, визначених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Відтепер видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, без наявності відповідного дозволу, виданого згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», вилучатиметься з обігу уповноваженими особами Держкомтелерадіо.

Вилучення відбуватиметься на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 235.

На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладатиметься адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

Оскільки Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» набув чинності 1 січня 2017 року, дія його, а також прийнятих у відповідності з ним підзаконних актів не поширюється на продукцію, ввезену на митну територію України до цієї дати.

Водночас вся видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, ввезена на митну територію України в період з 01.01.2017 року (часу набуття чинності Законом) по 22.05.2017 року (часу набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 №262), крім ввезеної громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників, є незаконною.

Після 22 травня 2017 року легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України (http://comin.kmu.gov.ua/control/ uk/publish/article?art_id=134473&cat_id=134413), за умови документального підтвердження факту її придбання у суб’єкта господарювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.

18.01.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

З 1 по 28 лютого – конкурс «Підтримай Вікімандри українською»

 

З 1 по 28 лютого триватиме конкурс «Підтримай Вікімандри українською», мета якого — наповнення інформацією вільного ілюстрованого онлайн путівника довідковою інформацією про подорожі українською та іншими мовами.

Вікімандри – один з проектів фонду Вікімедіа, найвідомішим проектом якого є всесвітньо відома вільна енциклопедія Вікіпедія. Метою проекту Вікімандри є створення вільних ілюстрованих путівників різними мовами світу.

Завданням конкурсу «Підтримай Вікімандри українською» є наповнення вільного путівника довідковою інформацією про подорожі українською мовою, та надання практичної інформації про Україну іншими мовами. Проект Вікімандри має потенціал стати найповнішим вільним путівником, що міститиме найбільшу кількість цікавої та важливої інформації. ГО «Вікімедіа Україна» готова провести тренінги з редагування Вікімандрів.

У конкурсі можуть взяти участь усі охочі. Завдання конкурсантів — створювати нові та покращувати статті у Вікімандрах українською мовою, а також створювати нові статті про Україну у Вікімандрах іноземними мовами. Учасники мають бути зареєстрованими у Вікіпроектах (зробити це можна за посиланням у правому верхньому куті).

Призовий фонд конкурсу становить 16 тисяч гривень. Головний приз — туристична поїздка в межах України. 2-10 місця у загальному заліку — сертифікати в онлайн-магазинах на туристичне, велосипедне приладдя тощо.

Організатори конкурсу вважають, що проведення конкурсу «Підтримай Вікімандри українською» дасть можливість поділитися своїми враженнями з мандрівниками та підготуватися до нових мандрівок, а головне — створити якісний контент про куточки України й одночасно доповнити вільний путівник українською мовою.

Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком.

Приклади оформлення статей про міста, маршрути, аеропорти:

На Говерлу і Прутецькі водоспадиКиївМехіко (аеропорт)

Перед написанням статті необхідно ознайомитись з матеріалами на сторінці Вікімандри: Довідка.

З пропозиціями щодо співпраці та запитаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wmua-staff@wikimedia.org.ua

18.01.2018 р.

Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

 

Попіл стукає в наші серця

 

З кожним днем ми все далі і далі віддаляємось від трагічних подій Другої світової війни, від тих страшних років лихоліття та смерті, людських страждань, коли стогнала під ярмом фашизму рідна земля, палали у вогні села та міста, гинули люди. Ми добре пам’ятаємо день 22 червня 1941 року - початок війни на українських землях та 9 травня – День Перемоги.

Для жителів села Комини є ще одна пам’ятна дата – 16 січня. Саме в цей трагічний день 1944 року нацисти увірвалися в село. Від них нікому не було порятунку: ні старому, ні малому.  Нелюди виганяли жителів із домівок на вулицю. Грабували і палили, били людей прикладами, кованими чобітьми, допитувалися, де партизани, так як вони рахували, що це партизанське село. Люди мовчали. Кати хотіли підірвати людей у школі, але староста села Лаврін Делегей випросив пощади людям. Погодилися есесівці і відпустили старих і малих, забрали 45 юнаків та дівчат на каторжні роботи. Перелякані люди йшли на свої подвір’я, де догоряли їхні оселі. Повітря не в змозі було ввібрати чад палаючих стін, одягу, зерна, живності. Хто сховався в льохах - також заживо згоріли.

Такого горя, такого жаху місцеві жителі не знали, адже в селі Комини фашистськими загарбниками було спалено 137 дворів, вбито 40 мирних жителів.

 Як нагадування і вічний біль про трагічні події 16 січня 1944 р. у селі встановлено пам’ятний  знак односельчанам, що загинули у роки Другої світової війни, біля якого щороку збираються всі, від старшого до малого, щоб ще раз згадати тих, хто пройшов найскладніші випробовування, відстояв право людей на свободу, врятував свою землю, щоб вшанувати тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам.

Не став винятком і цей рік. До жителів громади  зі словами скорботи по загиблих та подяки до живих  звернулася Білотинський сільський голова Наталія Свінціцька: «Ми, нинішнє покоління, завжди  в боргу перед ними, бо саме вони заплатили найдорожчу ціну за свободу рідної землі». Крім того очільник сільської ради розповіла для присутнього на заході підростаючого покоління про історію села, ті далекі криваві події, загиблих односельчан, котрі не мають права на забуття.

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв війни хвилиною мовчання та поклали квіти як знак глибокої шани до пам’ятного знака односельчанам, що загинули у роки Другої світової війни.

16.01.2018 р.

За матеріалами Білотинської сільської ради

 

 

Відбулося засідання оргкомітету з підготовки проведення заходів до Дня Соборності України

 

 Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко 15 січня провів засідання організаційного комітету з підготовки проведення заходів із відзначення в районі Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Він проінформував учасників зібрання про те, що головою районної державної адміністрації на виконання Указу Президента України від 13 листопада 2014 року № 871/2014 «Про День Соборності України», відповідно плану районних заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року, затверджених розпорядженням голови районної державної адміністрації від 23 грудня 2016 року № 1085/2016, з метою належного відзначення в районі 99-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки 04 січня поточного року прийнято розпорядження № 1/2018-р «Про відзначення у 2018 році в районі Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки».

Зокрема було наголошено, що в рамках заходів 19 січня поточного року на базі Сахновецької  ЗОШ І-ІІІ ст.  будуть проведені  історичні читання  «День Соборності України в контексті сьогодення» за участю керівництва Сахновецької, Новосільської, Ліщанської сільських рад, представників  районного підрозділу Національної Спілки краєзнавців України, членів  Ізяславської районної філії Хмельницького територіального відділення Малої Академії Наук України, їх керівників, викладачів та учнів ряду загальноосвітніх навчальних закладів району, працівників закладів культури, тощо.

22 січня за участю керівництва районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, делегацій установ та організацій району у Свято-Миколаївському храмі УПЦ КП міста Ізяслав буде проведено молебень за Україну та український народ.

У цей же день делегація району візьме участь у щорічному регіональному спільному заході Ізяславського району Хмельницької області та Острозького району Рівненської області, присвяченому Дню Соборності України «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг», що пройде в селі Межиріч Острозького району Рівненської області.

Відділу освіти, молоді та спорту, сектору культури районної державної адміністрації спільно із виконавчими комітетами міської та сільських рад рекомендовано організувати проведення відповідних заходів у населених пунктах району, закладах освіти і культури району.

У ході засідання присутні приділили увагу питанню взаємодії в організації свята з  Острозькою райдержадміністрацією Рівненської області та ряду інших організаційних питань.

15.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» – відеоколаж

 

Щиро вітаємо усіх зі святом святого Василя! Різдвом Христовим! Зі світлими й щирими святами вітаємо усіх!

А тому пропонуємо сьогодні відеоколаж української щедрівочки від виконавців із різних країн світу.  

Частину з представлених композицій ви вже чули у нашій добірці, але пропонуємо нагадати і ще раз порадіти за легендарного «Щедрика» від нашого талановитого композитора Миколи Леонтовича.

Слухаємо та насолоджуємося.

14.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Різдвяні хіти: український «Щедрик» на бронзових дзвонах і дзвониках

 

Сьогодні пропонуємо одне з найоригінальніших виконань української різдвяної колядки на величних бронзових дзвонах та ручних дзвониках.

Це неможливо передати словами, треба слухати дивовижну гру і сподіватися хоч раз почути її живе виконання.

13.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» пісенна історія від Тіни Кароль

 

Разом зі знаним дитячим хором у проекті «Різдвяна історія» защедрувала й українська співачка Тіна Кароль.

Кліп на композицію «Щедрик» був знятий в унікальних інтер'єрах на тлі стародавніх фресок і мозаїк Софійського собору.

Слухаймо й насолоджуємося…

12.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» – соло на фортепіано від Девіда Хікена

 

Пропонуємо дивовижне виконання «Щедрика» на фортепіано – соло від віртуоза Девіда Хікена.

Майже чотири мільйони переглядів та численні відгуки свідчать: композиція варта того, аби її послухати та поринути у чарівні звуки фортепіано.

Девід Хікен - піаніст, отримав класичну музичну освіту. Родом з Англії, але зараз проживає на Гаваях. Отримав звання «фортепіанний поет». Його музика являє собою суміш класичної музики і нью-ейдж.

Слухаємо та насолоджуємося неперевершеною грою і святковими мелодіями «Щедрика» від Девіда Хікена.

11.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

Відбувся черговий щорічний районний фестиваль колядок, щедрівок та різдвяних піснеспівів «На Різдво у колі друзів»  

 

В Ізяславському районному будинку культури 10 січня відбувся традиційний щорічний районний фестиваль колядок та різдвяних піснеспівів «Різдво у колі друзів». На святкове дійство зібралися творчі колективи приходських хорів, недільних шкіл,  закладів   культури Ізяславського району та чимало пошановувачів мистецтва з числа жителів міста Ізяслав та Ізяславського району різного віку і видів занять.

Мета даного фестивалю залишається незмінною - це відродження духовних традицій колядок і вертепів. У різдвяному дійстві взяли участь багато творчих людей та поціновувачів українських традицій. Радує присутність молоді та людей старшого віку. Також дуже приємно відзначити, що люди мають у душі милосердя та співпереживають чужій біді. 

Цьогоріч у фестивалі взяли участь: фольклорний  колектив села Ріпки,     парафіяльний та дитячий хори  храму  св.вмч. та цл. Пантелеймона м.Ізяслав (УПЦ КП), парафіяльний хор храму святого Миколая м.Ізяслав (УПЦ КП), парафіяльний храм свято-Троїцького храму с.Плужне (УПЦ КП), парафіяльний храм Свято-Покровського храму с.Білогородка (УПЦ КП), хор представників духовенства Української Православної Церкви Київський патріархат Ізяславського, Шепетівського, Білогірського районів та міста Шепетівка,  вихованці недільної школи костелу св.Йосипа  м.Ізяслав (РКЦ), народний аматорський хор імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури, народний ансамбль української пісні «Терниця» Ізяславського районного будинку культури.  

Під час своїх виступів на фестивалі творчі колективи виконували колядки, щедрівки, різдвяні піснеспіви, представляли елементи вертепного дійства,  під час якого було  роз’яснено суть свята Різдва.

Значну увагу глядачів привернув виступ хору представників духовенства Української Православної Церкви Київський патріархат Ізяславського, Шепетівського, Білогірського районів та міста Шепетівка.

Представлені учасниками фестивалю «Різдво у колі друзів» вокальні твори відзначались високим рівнем виконавської майстерності та якістю виконання мистецьких творів.     

Усіх учасників фестивалю та його глядачів із святом Різдва привітали   благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української  Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук, настоятель костелу святого Йосипа Римо-католицької церкви о.Едуард Пюро. Вони щиро привітали усіх присутніх на фестивалі зі святом Різдва Христового та зазначили, що сьогодні ми як ніколи повинні  єдиними устами і єдиним серцем  об’єднатися у щирій молитві з проханням  про мир у нашій державі.

Усім учасникам фестивалю завідувачем сектору культури районної державної адміністрації Марією Кучерук було вручено Подяки сектору  культури райдержадміністрації.

За багаторічною традицією завершився фестиваль спільним виконанням учасниками та глядачами колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю».

ФОТОКОЛАЖ

ВІДЕОРОЛИКИ              
 

10.01.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

Різдвяні хіти: український «Щедрик» виконує Перша леді Кельтської музики Moya Brennan

 

У  дні, коли весь світ відзначає найбільше релігійне свято – Різдво Христове, пропонуємо вам послухати українського «Щедрика» у виконанні ірландської співачки, авторки численних пісень, продюсера та філантропа Мойї Бреннан (Moya Brennan). Вона є старшою сестрою відомої співачки Enya.

Мойя Бреннан розпочала професійну кар'єру 1970 року, виступаючи у сімейному гурті Clannad. До групи входили її рідні брати Кірон Бреннан і Пол Бреннан, а також двоюрідні дядьки Ноел Дюґґен і Порік Дюґґен. Тоді Мойя була широко відома як Перша леді Кельтської музики.

Її сольна кар'єра триває успішно до сьогодні.  Вона двічі номінувалася на Греммі та двічі отримувала премію Еммі. Вона брала участь у записі кількох саундтреків до кінофільмів, серед яких «Титанік» та «Король Артур».

10.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» від Воплі Відоплясова

 

Колоритним та цікавим є виконання «Щедрика» в стилі ЕТНО від Олега Скрипки та гурту «Воплі Відоплясова». Вони переспівали стародавню обрядову українську пісню та зняли химерний кліп за мотивами українського вертепу.

Цікаво, оригінально і по-нашому…

Нагадаємо, що із 4 по 14 січня ( із 13 на 14 січня – Щедрий вечір) – ми запропонуємо вам низку найоригінальніших варіантів виконання різдвяного хіта «Щедрик» легендарними виконавцями, гуртами світового рівня, а також українськими зірками. 

09.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

Різдвяні хіти:  український «Щедрик» у танцях й художній гімнастиці

 

Сьогодні, у другий день свята Різдва Христового, у рамках нашого святкового й мелодійного проекту «Різдвяні хіти…»  ми пропонуємо не просто слухати.

Ви зможете навіть підтанцьовувати під легендарного «Щедрика».

Отже, пропонуємо насолодитися прекрасною фізичною формою легкоатлетів, які показали неймовірну майстерність під цю мелодію. А дівчата доводять, що фітнес-танець може стати також показовим та казковим.

Дивіться, слухайте та насолоджуйтеся.

Обидва ролики є популярними на youtube і збирають величезну кількість переглядів.    

     

08.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик»  –  у виконанні  Олега Скрипки

 

Сьогодні, у свята Різдва Христового,  пропонуємо наш «Щедрик» у виконанні української зірки Олега Скрипки.

У кліпі, що виконаний у вигляді  мультфільму, порушуються теми сьогодення, але у свята трапляються дива, особливо коли них щиро вірити. Тому кліп буде цікавим і дорослим, і дітлахам. Слухаємо, дивимося і насолоджуємося.

Христос народився! Славімо Його!

07.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик»  –  у виконанні  англійського хлопчачого вокального гурту Libera

 

Пропонуємо вам виконання нашого «Щедрика»  англійською хлопчачою вокальною групою Libera.

Зазвичай вона складається з приблизно 40 хлопчиків віком від семи до шістнадцяти років. Нові учасники групи з різних верств населення Лондона і для них не вимагається приналежність до якогось економічного класу.

Назва групи з'явилась завдяки їхній пісні «Libera Me». «Libera» в перекладі з латини означає «вільний».

Слухаймо та насолоджуймося. Тим паче, відео є популярним, набравши більше 6,5 мільйонів переглядів.

 

06.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик»  –  у виконанні 300 людей  в приміщенні Львівського летовища

 

6 львівських хорів виконує «Щедрик» у серці Західної України – Львові.

Понад 300 людей водночас виконали відому українську колядку «Щедрик» у головному терміналі Львівського аеропорту.

Такий святковий флеш-моб провели   до 100-річчя з першого концертного виконання найвідомішої української щедрівки «Щедрик».

«Виникла ідея у відділі промоції Львівської міської ради і звернулися до нас спочатку за інструментальним відтворенням «Щедрика», але в процесі обговорення залишили хори, які є у Львові», – розповів організатор акції Петро Луцишин.

Сила голосу, щирість у виконанні, неймовірна композиційна обробка – ось, чим зачаровують львів’яни.

Слухайте та насолоджуйтеся.

05.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик»  на екзотичному інструменті ханг

 

Пропонуємо вам насолодитися «Щедриком» у зимовому лісі, але на екзотичному інструменті – ханг, що складається із двох з'єднаних металевих напівсфер. Інструмент був створений у 2000-му році Феліксом Ронером (Felix Rohner) та Сабіною Шерер (Sabina Schärer) зі швейцарського міста Берн у результаті тривалого дослідження сталевого карибського барабана та багатьох інших резонуючих перкусійних інструментів з усього світу: гонгу, традиційного індонезійського оркестру  — гамелану, гатаму, барабанів, дзвіночків та музичної пили.

Ця перкусія складається з двох з'єднаних між собою металевих напівсфер: сторони DING та сторони GU. Існує безліч варіантів видобування звуку з ханга: кінчиками пальців, великими пальцями, кистями рук. Зазвичай музикант тримає ханг на колінах.

04.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Різдвяні хіти: український «Щедрик» у виконанні світових зірок

  

«Щедрик» – одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «колядка дзвонів» (Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

Микола Леонтович знайшов текст народної щедрівки і просто написав до нього музику. А сам текст пісні був складений ще за язичницьких часів. Бо у Щедрику співається про приліт ластівки. Це тому, що «Язичницький Новий рік» святкувався на весняне рівнодення, тоді ж виконувались і новорічні щедрівки, коли ластівки прилітали з вирію.

Над обробкою цієї композиції Микола Леонтович працював майже усе життя. Перша її редакція була написана до 1901-1902 рр., друга редакція — в 1906-1908 рр., третя — 1914 р., четверта — 1916 р., і нарешті, п'ята — 1919 р. 

Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами. Виконання твору принесло великий успіх. Ім'я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки.

Англомовну версію, відому як Carol of the bells, склав у 1930-ті рр. диригент, хормейстер, вчитель музики Пітер Вільховський - американець українського походження. Пісня нагадувала йому передзвін і він передав це у своїх віршах. Пізніше пісня закріпилася в музичній культурі західних країн під назвою «колядка дзвонів». І досі американські хори, професійні й непрофесійні, співають цей твір як колядку на Різдво.

Від переддня свята Різдва Христового ми запропонуємо вам  ряд найоригінальніших варіантів виконання цього хіта легендарними виконавцями, гуртами світового рівня, а також українськими зірками. 

Отже, сьогодні пропонуємо «Щедрика» у виконанні американського метал-гурту Metallica. На youtube ця композиція набрала майже 3 мільйони переглядів.

03.01.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

На новорічному святі діток   розважали   казкові герої

 

Новий рік – це найбільш очікуване свято. Взагалі, Новий рік – це окрема тема в житті суспільства. Мабуть, тільки новорічні свята здатні повернути будь-яку, навіть найсерйознішу, дорослу людину в дитинство, подарувати чимало приємних вражень і світлих переживань. Всі ми на межі старого і нового року всупереч усьому віримо в казку і чекаємо новорічних чудес. Адже казка в цей прекрасний час завжди поруч, та й чудеса частенько збуваються на тлі зоряного неба і тихо падаючих сніжинок.

В Ізяславському районному будинку культури 2 січня відбулося Новорічне свято для дітей.

Працівники закладу організували та провели цікаву й змістовну  програму  з танцями, хороводами, іграми, веселими змаганнями. Хороший настрій та відчуття свята діткам створювали веселі казкові герої: Дід Мороз, Снігуронька, Мавпочка, Жовтий Пес, Новорічна Нічка. І звичайно, всі хлопчики та дівчатка, які завітали на свято і взяли активну участь, отримали новорічні подарунки від Діда Мороза.

У залі, де красувалася Новорічна ялинка, крім дітей, зібралися їх батьки та рідні. 

На завершення заходу всі бажаючі отримали змогу переглянути  мультфільми. Відеоапаратуру перед новорічними святами було придбано в Ізяславський районний будинок культури за рахунок коштів Державного бюджету України та сприяння народного депутата України Андрія Шиньковича.

Отож, колектив Будинку культури сердечно вітає всіх з нагоди Нового року та Різдва Христового! Та бажають Вам усім провести свята у доброму здоров’ї, веселому настрої. Хай життєві труднощі оминають наші родини, нехай у них завжди панують  мир і злагода, живе віра у світле майбутнє.

На святковому дійстві був присутній заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

ФОТОКОЛАЖ

02.01.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного будинку культури

Відбулися новорічні заходи у закладах освіти та культури району

 

З метою організації цікавого та змістовного дозвілля дітей під час канікул, напередодні новорічно-різдвяних свят, виховання молодого покоління в дусі поваги до народних традицій у закладах освіти та культури  пройшов ряд заходів: ранки, театралізовані свята, вистави, новорічні карнавали, тематичні вечори... Вони принесли новорічне диво в життя всіх учасників.   

Для дітлахів початкових класів відбулося справжнє новорічне дійство. Дітей вітали Дід Мороз і Снігуронька, а також казкові герої, виступи яких подарували усім присутнім хороший настрій, позитивні емоції, цікаві конкурси, хороводи. Яскраві враження залишилися у всіх після казкової феєрії. Учні 5-8 класів приємно вразили вдало підготовленими номерами художньої самодіяльності. Вони були активними учасниками розважальних ігор, конкурсів, які проводили для них казкові герої, Дід Мороз, Снігуронька. І хоча їм здавалося, що вони вже дорослі і дитячі ігри не для них, але всі отримали величезне задоволення від святкового дійства.

Старшокласники організовували новорічні вечори. Тут панував святковий настрій, новорічна музика, дотепні жарти та щирі побажання.

Неповторні новорічні костюми, артистизм учасників та дитяча зацікавленість зробила новорічне дійство цікавим та незабутнім.

ФОТОКОЛАЖ

02.01.2018 р.

 

 

 

 

    

 

 

 

АКТУАЛЬНО

 

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання державної служби

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації