на головну

                     
                       
                     
                     
                             
 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

               30300, Хмельницька обл.,

             Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

    

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


         

         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
 

НОВИНИ

АРХІВ НОВИН

РОЗПОРЯДЖЕННЯ  
   
         

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

     

Розпорядження голови райдержадміністрації від 02.04.2018 № 240/2018-р "Про проведення в районі щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою населених пунктів"

 

Розпорядження голови облдержадміністрації від 29.03.2018 № 340/2018-р "Про проведення в області щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів"

 

       

НОВИНИ

 

 

архів новин

 

 

 

 

 

 

 

Лис забіг на подвір’я

 

У селі Плужне Ізяславського району на одне з подвір’їв домогосподарства забіг лис, який покусав домашніх собак. Лиса було знищено та утилізовано, а голову направлено на дослідження. Біопроба матеріалу дала позитивний результат - сказ у лиса підтверджено лабораторно. В осередку сказу проведено комплекс профілактичних заходів: господар собак приймає повний курс антирабічних щеплень у хірургічному відділенні центральної районної лікарні, домашні собаки знищені; в населеному пункті проводяться щеплення проти сказу домашніх тварин.

З 01.01.2018 року за медичною допомогою з приводу покусів та обслинення тваринами в Ізяславську центральну районну лікарню звернулося 49 осіб, що на 10 осіб більше, ніж за аналогічний період минулого року. Від гострих зубів та кігтів постраждало в поточному році 8 дітей та 41 дорослий, серед них - 21 жінка та 28 чоловіків. 

За медичною допомогою здебільшого звертаються міські жителі (31 особа), адже в місті безпритульних тварин завжди більше. Поодинокі випадки покусів безпритульними тваринами мали місце в селах Хотень-І, Ульянівка, Тишевичі, Кіндратка, Мокрець, Білогородка, Борисів.

Ушкодження постраждалим нанесли в 38 випадках - собаки (10-відомі, 28-невідомі), в 7 випадках - коти (4 - відомі, 3 - невідомі), по 1 випадку - ондатра, щур, миша. 

Для 40 постраждалих осіб (81,6 % від кількості осіб, що звернулися) призначено курс профілактичного лікування, у тому числі чотирьом особам комбінований курс (антирабічний імуноглобулін + антирабічна вакцина), при тому, що за весь минулий рік профілактичне щеплення проти сказу було проведено лише тридцяти особам. 

Усі знають, що сказ – небезпечна інфекційна хвороба. Вірус сказу у хворої тварини виділяється зі слиною і при попаданні в організм людини при укусі, подряпинах чи мікротравмах, захворювання на сказ в людини може розвинутися, згідно літературних даних, навіть протягом року. Ось чому слід уникати контакту з безпритульними тваринами, уважно ставитися до власних тварин і при будь-якій зміні звичайної поведінки домашнього улюбленця краще звернутися за допомогою до фахівців, не пробуючи рятувати тварину самотужки. Якщо ж отримали будь-яке ушкодження шкірних покривів, яке нанесла тварина - обов’язково зверніться за медичною допомогою, попередньо промивши подряпини чи рану водою з милом. Ні в якому разі не можна знищувати тварину, яка нанесла пошкодження, адже від того, чи здорова ця тварина залежатиме, чи потрібно буде постраждалому робити профілактичні щеплення від сказу чи ні. Це захворювання можна лише попередити, а не вилікувати. Тому слід бути обачними.

21.09.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ВОДИ

 

18 вересня відзначається як Всесвітній день моніторингу якості води. Ця дата була започаткована з ініціативи американського Фонду чистої води і на сьогодні стала інформаційно-освітньою програмою спрямованою на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів планети й участь у захисті від забруднення.

Програма надає можливість людям самим здійснювати базовий моніторинг стану місцевих водойм і проводиться за підтримки Федерації водного середовища (Water Environment Federation, WEF) і Міжнародної водної асоціації (International Water Association, IWA).

Традиційний захід цього Дня – зняття проб води у різних водоймах нашої планети для оцінки її якості та безпеки для життя людей і живих організмів. Бажаючим пропонується провести ряд нескладних тестів з визначення якості води у місцевих річках, озерах та інших джерелах, а результати опублікувати на сайті Всесвітнього дня моніторингу якості води (WWMD). Причому тестовий період стартує 22 березня у Всесвітній день води.

З кожним роком у святкуванні Дня моніторингу води беруть участь все більше людей. За інформацією сайту WWMD, в 2011 році в заходах Дня брали участь 340 тисяч чоловік з 77 країн світу. А сьогодні моніторинг своїх водойм проводять 1,5 мільйона чоловік з 143 країн світу. За допомогою простого набору тестів і дорослі, і діти можуть досліджувати якість прилеглих водойм, включаючи температуру води, її кислотність (pH), прозорість (каламутність) і розчинений кисень (DO). Результати потім передаються беруть участь спільнот по всьому світу через сайт WWMC.

Оцінити та простежити якість річок України відтепер можна завдяки інтерактивній карті Чиста вода (деталі за посиланням http://texty.org.ua/water/), яку презентували Державне агентство водних ресурсів та Агенція журналістики даних. Цей інструмент створено на основі відкритих даних про якість поверхневих вод за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування у межах проекту USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS.

18.09.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Лісівники Ізяславщини відзначили своє професійне свято

 

Результати праці хранителів природи переоцінити складно, адже саме завдяки цим людям збережені численні гектари українського лісу – не тільки унікального і безцінного дарунку природи, прикраси рідної землі, але й запоруки нашої екологічної безпеки.

Стрімкому XXI століттю потрібні різні професії, але як ніколи раніше повинна цінуватися та, яка активно впроваджує новітні природоощадні технології, щоб залишити у спадок нащадкам справді зелену планету. Робота працівників лісу  - одна із найтяжчих, але це не завадило стати однією великою родиною, яка, попри всі труднощі, невтомно рятує численні гектари зелених насаджень на наших землях.

 13 вересня, на території ДП «Ізяславське лісове господарство» працівники лісу Ізяславщини відзначили своє професійне свято, котре  традиційно відзначають у третю неділю вересня.

На гостину до лісівників району завітали голова райдержадміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, представники Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, Михлянського шкільного лісництва, що діє на базі Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст., голова громадської організації «Ізяславська районна спілка воїнів-учасників АТО» Володимир Павлюк.

Вступне слово надали директору ДП «Ізяславське лісове господарство» Петру Курельчуку, який розповів про пророблену роботу, здобутки лісництв Ізяславщини та подякував усім за плідну працю.

До слова запросили й голову райдержадміністрації Бориса Яцкова, який привітав усіх працівників лісового господарства  із професійним святом, подякував їм за самовіддану працю, озеленення району та за підтримку української армії, яку вони невпинно надають. У своєму виступі Борис Олександрович зазначив: "Примножуючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд України, ви забезпечуєте надійний захист земельних угідь, поліпшуєте екологічний стан довкілля, нарощуєте випуск продукції лісового господарства. Переконаний, що Ви й надалі робитимете гідний внесок в економічний розвиток нашого району та збереження його безцінних природних багатств».

Також працівників лісу привітали голова районної ради Сергій Шлегель та Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди свята працівників, завдяки праці яких галузь активно розвивається, керівники району, міста, галузі та підприємства вручили відзнаки  різних рівнів органів влади та подяки громадської організації.

Святковий настрій учасникам святкового зібрання подарував колектив народного аматорського ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського районного будинку культури.

ФОТОКОЛАЖ

14.09.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

«Щоб навести елементарний порядок в населеному пункті, не потрібні великі кошти – потрібне бажання та активна позиція і авторитет керівника місцевої громади», - голова Ізяславської райдержадміністрації Борис Яцков

 

 

13 вересня в селі Михнів відбулося велике прибирання на одній із вулиць населеного пункту. Здавалося б пересічна подія, на яку ніхто не звернув би увагу, проте відбулась вона не завдяки ініціативі керівництва Михнівської сільської ради в особі Михнівського сільського голови Володимира Романюка, а скоріше всього всупереч останньому. Ініціативу наведення порядку в селі взяв на себе голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради  Борис Яцков. Основною метою було не стільки прибирання, а скільки  яскрава демонстрація того, що для наведення елементарного порядку в будь-якому населеному пункті не потрібні великі кошти – потрібне бажання та активна позиція і авторитет керівника місцевої громади.

На заклик очільника районної державної адміністрації  прибрати вулицю Центральна в селі Михнів - у свою обідню перерву – відгукнулися: працівники апарату районної державної адміністрації і її структурних підрозділів, представники від чималої кількості установ, організацій та суб’єктів господарювання міста Ізяслав. За короткий відрізок часу ними було проведено роботи із очищення тротуару по вулиці Центральна, який фактично не очищався від часу його прокладення. Крім того було вирізано гілки кущів та дерев, що заважали пересуванню пішоходів. Завдяки підтримці місцевого господарства ТОВ КОМПАНІЯ «УКРЕЛІТАГРО» було забезпечено вивезення зібраного сміття та гілок.

Як наголосив Борис Яцков: «Проведення даної акції є сигналом для тих керівників місцевих громад, які ходять на роботу лише для того, щоб отримувати заробітну платню, а не для вирішення питань своїх громад. Не будете  виконувати своїх обов’язків – зберемо людей з Ізяслава і наведено порядок – і нехай усім вам буде соромно».

По завершенню роботи Борис Олександрович подякував усім її учасникам та висловив у черговий раз своє переконання у тому, що від розуміння спільних дій громади залежить її добробут та майбутнє.

ФОТОКОЛАЖ

14.09.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

Гарні здобутки до професійного свята

 

Ізяславський лісгосп – це комплексне багатопрофільне лісогосподарське господарство, яке займається лісовідновленням, доглядом за лісовими насадженнями, охороною та захистом лісів, лісозаготівлею та переробкою деревини, вирощуванням декоративного посадкового матеріалу і відтворенням диких тварин. Пріоритетом є розширене відтворення лісів, створення насаджень з цінних деревних та чагарникових порід.

Навесні цього року наш колектив створив192,7 га лісових культур, в тому числі 144 га з сосни звичайної та 22,9 га з дуба звичайного. Природним шляхом відновлено 42,2 га лісових насаджень.

Не так вже й просто виростити ліс, як здається на перший погляд. Посадка – це, напевно, один з найлегших етапів. Далі – найскладніше — створити оптимальні умови для зростання лісу. Найголовніше – не дати бур’янам, порослі, рослинам-піонерам, які швидко заселяють зруби і відкриті місцевості, пригнітити ріст і розвиток головних лісоутворюючих порід. Для цього щороку проводимо догляди, що включають прополювання культур, обкошування їх як вручну, так і механізованими знаряддями, аж поки саджанці не досягнуть оптимальних розмірів і їх не переведуть у вкриті лісом площі. Протягом весняно-літнього лісокультурного сезону проведено догляди за новоствореними насадженнями на площі 1046 га, з них 230 - шляхом прополювання, а 816 га – обкошуванням. Механізованим способом проведено догляд за лісовими культурами на площі 586 га.

Для потреб лісовідновлення на декоративному розсаднику підприємства створено дільницю з вирощування садивного матеріалу деревних та чагарникових лісових порід. Вона складається з 14 коробів, наповнених спеціальним субстратом та облаштованих системою зрошення для підтримання оптимальної вологості субстрату. В коробах створено посіви сосни звичайної на площі 128 м2, модрини європейської –  128 м2, ялини європейської – 96 м2. Крім того, на площі 32 м2 створено посіви псевдотсуги Мензіса, вирощені сіянці якої планується використовувати для заліснення. Введення в лісові культури цієї рослини-інтродуцента сприятиме кращому росту головної породи. Загалом засіяно короба площею 384 м2 , а 26 м2 залишено під посів берези повислої. Дана технологія вирощування сінців дасть змогу отримати високоякісний посадковий матеріал, який буде використовуватись для відновлення лісових насаджень лісгоспу.

Цього року також встановлено обладнання з сушіння та переробки шишок та обробки насіння перед закладанням його на зберігання, а також безпосередньо перед висіванням. Цей комплекс обладнання дає змогу переробляти шишки хвойних порід та отримати високоякісне насіння для задоволення власних потреб з лісовідновлення, а також надавати послуги з переробки шишок сусіднім лісогосподарським підприємствам. На сьогодні в місцевій шишкосушарці перероблено 7 тонн шишок сосни та отримано майже 100 кг насіння сосни звичайної, яке пройшло перевірку якості у Вінницькій лісонасіннєвій лабораторії, де засвідчено високий клас якості насіння. 

Досить важливими у виробничій діяльності лісгоспу є охорона та захист лісів від самовільних рубок, хвороб та шкідників, а головне — від лісових пожеж. У Кунівському, Плужненському, Михельському лісництвах встановлено системи відеоспостереження, оновлено пожежно-технічну базу. Підприємство має 4 пожежні автомобілі високої прохідності, 2 одиниці пожежної техніки, яка пристосована для забору води з водойм, підвозу на місце пожежі, передачі до пожежного автомобіля та самостійного гасіння пожежі. Також облаштовано місця для забору води пожежними автомобілями.

Щоб не допустити пожеж у лісових масивах, з початку року створено 3 км протипожежних розривів, облаштовано 123 км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 211 км. Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.

Сьогодні найбільша проблема лісової галузі – масове всихання хвойних насаджень, спричинене різкою зміною клімату. Це призвело до ослаблення соснових насаджень, на які згодом заселяються шкідники. Зараз єдиним ефективним рішенням проблеми є прибирання уражених шкідником дерев. Хворе дерево потрібно негайно зрубувати та вивозити якнайдалі від здорових дерев. Такий захід сприяє зменшенню чисельності шкідника, запобігає спалахам його масового розмноження. Щоб попередити поширення шкідників силами лісової охорони із залученням спеціалістів державного спеціалізованого підприємства “ВІННИЦЯЛІСОЗАХИСТ”, постійно проводяться санітарні обстеження лісових насаджень, на основі яких  здійснюються невідкладні санітарно-оздоровчі заходи. В залежності від кількості ушкоджених дерев на площі проводять санітарно – вибіркові чи суцільно-санітарні рубки.

Усвідомлюючи катастрофічні масштаби проблеми всихання, на  зрубах в подальшому забороняється створювати чисті соснові деревостани. Практикуються нові схеми створення лісових культур. В культури головної породи сосни чи ялини звичайної вводяться породи, стійкі до посушливих кліматичних умов та високих температур: псевдотсуга Мензіса, модрина європейська. Змішані хвойні насадження, введені нові породи, а особливо створені листяно-хвойні насадження підвищують стійкість деревостанів до всихання та розвитку і поширення деревних шкідників. Крім того, нові лісотвірні породи не поступаються технічно-якісними показниками своїм попередникам – сосні та ялині.

Крім проблем, створених аномальними погодними умовами, на підприємстві і в галузі в цілому є чимало інших проблем. У зв’язку з політичними баталіями, які відбуваються навколо лісової галузі, підприємства залишені наодинці з проблемами, що потребують швидкого вирішення. Приміром, у зв’язку з тимчасовою забороною експорту дров’яної лісопродукції різко скоротилася реалізація, оскільки внутрішній ринок не потребує такої кількості і такої якості деревини, яка у великих обсягах накопичується і втрачає якість. Це призводить до різкого зменшення вирубки сухостійних насаджень, що створює небезпеку масового розмноження стовбурних шкідників, наслідком якого є масове всихання хвойних дерев.

Державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» має досить потужну матеріальну базу, серйозний потенціал робітничого та керівного складу. Це дає змогу працювати ритмічно, постійно нарощувати обсяги виробництва, вчасно виплачувати зарплату та розраховуватися з державним і місцевим бюджетами, сплачувати всі платежі. З початку поточного року було сплачено всього платежів до зведеного бюджету на суму понад 28 млн. грн., в тому числі понад 10 млн. грн. – до місцевого бюджету. Зазначимо, що Ізяславський лісгосп став переможцем обласного рейтингу серед лісових підприємств «Сумлінний платник податку – 2017».

У цей непростий для нашої держави час, коли фактично на Сході України ведеться війна, колектив підприємства не стоїть осторонь, а бере активну участь у наданні допомоги нашим військовим на Донбасі. Підприємство також не стоїть осторонь тих проблем, які існують в районі і місті.

Ізяславське лісове господарство є чисельно найбільшим серед державних лісогосподарських підприємств області. Головне надбання підприємства — це його колектив, робітники, інженерно-технічні працівники і службовці. Краща робота завжди відзначається вищою заробітною платою за рахунок преміювання та доплат, тобто всі працівники зацікавлені в кінцевому високому результаті.

У переддень професійного свята щиро дякую колективу за сумлінну працю. Нехай доля обдаровує всіх усіма благами, а стійкість, звитяга в подоланні труднощів обернуться вагомими професійними здобутками, повагою та вдячністю людей!

14.09.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

 

 

Шановні краяни !

 

У період з 14 по 25 вересня 2018 року на території області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні так і на Хмельниччині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв.км.

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

Звертаємось до мешканців області з проханням з порозумінням поставитися до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

12.09.2018 р.

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

 

Увага конкурс!

 

Щорічно, з метою підтримки творчих здібностей школярів та популяризації природничих наук, Національний природний парк «Мале Полісся» проводить мистецький конкурс «Природа Малого Полісся очима дітей».

Цього року до участі у конкурсі, який триватиме з 10 вересня по 02 листопада 2018 року, запрошуються учні та вихованці загальноосвітніх навчальних закладів віком від 5 до 20 років.

Умови конкурсу

· На конкурс можуть бути представлені роботи на тему «Природа Малого Полісся», а саме:

· малюнки (формат А-3, А-4), техніка виконання довільна (олівці, фломастери, фарби тощо);

· аплікації (різноманітні техніки, але з використанням природних матеріалів);

· фотографії  (повинні бути зроблені учасниками власноруч; друковані фотографії – роздруковані на фотопапері довільного формату; для фоторобіт, що подаються у електронному вигляді – роздільна здатність (якість) знімку має бути не менше 300 пікселів/дюйм).

· Представлені на конкурс роботи підписуються з зворотного боку друкованими літерами (прізвище, ім'я, клас, повна назва учбового закладу, контактний телефон учасника, а також керівника із зазначенням П.І.Б., номера телефону та засобів зв’язку із ним).

· Останній термін подачі конкурсних робіт – 02 листопада 2018 року.

· Роботи надсилати за адресою: НПП «Мале Полісся», вул. Михельська, 32, м. Ізяслав (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство», 2-й поверх) або надсилати на електронну пошту malepolisja@ukr.net (з подальшим надсиланням оригіналів для визначення переможців).

Переможці конкурсу будуть відзначені грамотами, дипломами та заохочувальними призами!!!

Найкращі роботи учасників не повертаються, а будуть демонструватися на виставці у НПП «Мале Полісся».

Додаткову інформація про конкурс можна знайти на сайті НПП «Мале Полісся» за посиланням:  "Наші заходи 2018"

або із сторінок в соціальних мережах за посиланнями: та https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/

https://www.instagram.com/npp_male_polisja

Тел. для довідок (03852) 4-15-36, 0673261842.

11.09.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся» http://malepolisja.in.ua/

 

Любиш ліс – святкуй разом з нами!

 

Мета акції

Підвищення обізнаності щодо відповідального управління лісами, як кращій альтернативі сталого використання лісовими ресурсами та збереження наших лісів. Поширення інформації щодо схеми сертифікації FSC в цьому процесі.

 

FSCП’ятниця - це чудова можливість інформування та поширення інформації як серед працівників, так і клієнтів та партнерів про цінність FSC та роль лісів в нашому повсякденному житті. Це шанс підвищити обізнаність та заохотити людей шукати продукти з логотипом FSC на полицях магазинів, роблячи відповідальний вибір на користь лісів.

 

Якщо ваша компанія є утримувачем сертифікату FSC:

 • Проведіть у вашій компанії спеціальний семінар/лекцію/презентацію про лісову сертифікацію. Чудовим продовження такого семінару може стати екологічна вікторина або екскурсія в ліс.

 • Розкажіть вашим постачальникам та партнерам про FSC-сертифікацію.

 • Поширте матеріали FSC -П’ятниці серед своїх співробітників та партнерів.

 • Інформаційна підтримка, розмістіть логотип, банери, постери FSC-П’ятниці на вашому сайті або в соціальних мережах.

 

Ваша компанія/організація не є власником сертифікату FSC, але розділяє нашу любов до лісу:

 • Проведіть для своїх співробітників захоплюючу лекцію, екскурсію, майстер-клас приурочений темі відповідального користування лісовими ресурсами.

 • Допоможіть нам поширити інформацію про цю святі якомога ширше, використовуючи ресурси вашої компанії (сайт, соцмережі, розсилки).

 • Поширте матеріали FSC-П’ятниці серед своїх співробітників та партнерів.

 

FSC УРОКИ

 

Запрошуємо педагогів та школярів приєднатися до святкування FSC- П’ятниці 2018. 

Формування відповідального ставлення до природних ресурсів та зокрема до лісів, є актуальною темою для екологічної освіти. 
Ми підготували навчальні уроки на тему відповідального лісоуправління та сталого користування лісовими ресурсами. 

Завантаж уроки на нашому сайті, проведи вибраний урок в своїй школі та присилай нам фотографії і інформацію про проведений урок і ми обов’язково розмістимо цю інформацію в себе на сторінці Facebook

В свою чергу ми надаємо роздаткові матеріали (закладки та наклейки для учнів).

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

11.09.2018 р.

За матеріалами Хмельницького обласного управління

 лісового та мисливського господарства http://kmlis.gov.ua/

Спалювання сухої рослинності, стерні й соломи – загроза виникнення пожеж

 

Зараз гостро стоїть питання виникнення пожеж через спалювання сухої рослинності на луках і пасовищах, стерні й соломи на полях. Отож значно зростає і ймовірність пожеж у лісових масивах. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до чотирьох кілометрів за годину, а у вітряну – до 30 кілометрів; полум’я підіймається вгору до двох метрів. Як свідчить статистика, саме із спалювання стерні на полях починається більшість пожеж.

Лісові пожежі завдають великої шкоди народному господарству. Вогонь знищує все, що стоїть на його шляху: дерева, кущі, цінні лікарські рослини, будівлі і споруди лісового господарства. Крім того пошкоджені лісові масиви стають з часом зонами розповсюдження шкідливих комах і хвороб. Після пожежі втрачаються захисні, водоохоронні та інші корисні властивості лісу, знищується корисна фауна. А для створення нових повноцінних лісових насаджень потрібно понад 80 років!

Пам’ятайте, що не можна випалювати стерню та інші рослинні рештки, розкладати багаття в лісі. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях. Крім того забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки.

Звертаємо вашу увагу на те, що порушення Правил пожежної безпеки тягне за собою як матеріальну, так і кримінальну відповідальність. У разі виявлення лісової пожежі, просимо повідомити ДП «Ізяславський лісгосп» за цілодобовим телефоном гарячої лінії 4-20-79 або за телефоном 101.

06.09.2018 р.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

 

Аргентинський студент завітав до НПП «Мале Полісся»

 

Вчора, 03 вересня, попередньо відвідавши РЛП «Мальованка» м.Шепетівка, до Національного природного парку «Мале Полісся» завітав студент-природоохоронець з далекої Аргентини Фастундо Кастильо.

Фастундо розповів співробітникам національного природного парку, що, у рамках роботи над власним проектом з охорони природи, він відвідує різні Парки світу (Іспанії, Франції, Польщі, України, Росії, Монголії, Таїланду), з метою збору інформації про роботу природоохоронних установ та проведення відповідного анкетування. Зібрана інформація слугуватиме основою для оформлення табличних даних, які відображатимуть досвід вирішення найпоширеніших проблем у сфері охорони природи.

Аргетинський студент мав можливість ознайомитись із роботою національного парку, провести свої дослідження, а також відпочити та отримати позитивний заряд. Адже кожний візит до НПП «Мале Полісся» являє собою своєрідну маленьку історію, в якій вчишся цінувати справжню красу, написану самою природою.

04.09.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Підприємці області приймали вітання з нагоди професійного свята

 

Напередодні Дня підприємця в обласній державній адміністрації відбулися урочистості. Найкращі привітання адресувалися ініціативним та соціально відповідальним людям, що працюють на користь громади краю, втілюють продуктивні підприємницькі ініціативи, сприяють економічному зростанню нашої держави, тим, хто створює робочі місця, наповнює державний бюджет, допомагає вирішенню соціальних проблем.

З привітальними словами до усіх присутніх звернувся голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий.

Вадим Миколайович відмітив, що в умовах поглиблення децентралізації влади та розширення повноважень органів місцевого самоврядування, становлення ефективних та спроможних об’єднаних територіальних громад роль бізнесу є домінантною – саме підприємці сприяють зниженню рівня безробіття, формують стабільне джерело доходів бюджетів, насичують споживчий ринок вітчизняними товарами та послугами для задоволення потреб населення, забезпечують соціальну стабільність місцевих громад.

Голова побажав підприємцям області натхнення у реалізації власних задумів та ініціатив, невичерпної енергії та впевненості у власних силах та вручив відзнаки обласної державної адміністрації.

Крім того, до привітань долучилися  перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, президент Хмельницької торгово-промислової палати Наталія Бєлякова, виконуюча обов’язки начальника Головного управління Державної фіскальної служби України в області Оксана Домерат,  начальник Хмельницької митниці Державної фіскальної служби України  Іван Бережнюк, голова Ради Територіального відділення Всеукраїнської громадської організації “Асоціація платників податків України” в області Ростислав Семків та начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області, генерал-майор служби цивільного захисту Едуард Братко, директор Регіонального фонду підтримки підприємництва по області Інна Бачинська.

Серед нагороджених були й представники Ізяславщини: нагороджено директора ДП "Ізяславський лісгосп" П.Курельчука - переможця обласного рейтингу "Сумлінні платники податків - 2017"

Гарного настрою усім присутнім додала концертна програма.

ФОТОКОЛАЖ

31.08.2018 р.

 За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Дослідження водойм на території НПП «Мале Полісся»

 

Працівниками парку, спільно із співробітниками Інституту гідробіології Національної академії наук України: доктором біологічних наук, професором - Протасовим Олександром Олексійовичем, кандидатом біологічних наук - Силаєвою Анжелікою Алімівною, науковим співробітником - Цибульським Олександром Івановичем, 11 серпня провели комплексні дослідження водойм НПП «Мале Полісся».

Об’єктами досліджень стали: ставки в околицях с.Комини, с.Білотин, річки Гнилий ріг, озера Святе, у яких відбиралися проби води, щоб провести гідрохімічний аналіз води для визначення таких показників як:

· водневий показник (рН);

· прозорість;

· кольоровість;

· завислі речовини;

· лужність загальна;

· гідрокарбонати (НСО3-);

· карбонати (СО32-);

· масова концентрація хлорид - іонів, сульфат - іонів, фосфат - іонів, амоній - іонів, нітрит - іонів, нітрат - іонів;

· для визначення видового та кількісного складу водоростей та зоопланктону.

Результати досліджень будуть включені до чергового тому Літопису природи НПП «Мале Полісся».

ФОТОКОЛАЖ

14.08.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

В українських водоймах розпочинається заборона на вилов раків

 

Відповідно до статті 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», пунктів 4.5, 5.3 Правил любительського і спортивного рибальства, Наказу Державного агентства рибного господарства України від 08.08.2018 року № 72 заборонено лов раків у водоймах Чернівецької області та Дністровському водосховищі в адміністративних межах Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської та Вінницької областей у період з 15 серпня по 30 вересня.

Основна мета заборони – захистити членистоногих (раків) у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

Терміни і тривалість линьки раків у різні роки в одних і тих же водоймах не збігаються, що залежить від типу водойми, метеорологічних умов та деяких інших чинників. У водоймах України плідники линяють переважно двічі на рік: перший раз у травні (самці) та червоні (самки), другий - між 20 серпня і 20 вересня (самці та самки разом). Загальна тривалість масового линяння раків однієї статі 3-4 тижні. Початком строку масового линяння вважають період, коли «м’який панцир» притаманний 10 і більше відсоткам обстежених особин.

Скидання панцира може тривати кілька хвилин, а іноді й цілу добу. До цього під старим твердим покривом утворюється новий м’який покрив, і поки він не затвердіє, рак росте в довжину. Повне затвердіння панцира відбувається протягом 1—1,5 місяця. Молоді раки линяють частіше, ніж дорослі. Молодь протягом першого року життя линяє 8 разів, другого - 4- 5 і третього року -3-4 рази.

 

Яке покарання чекає на порушників?

За вилов раків протягом заборони передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП, що становить 170 грн. Так і за ч.4 ст.85 КУпАП — штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст.249 ККУ — незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом. Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1700 до 6800 грн. або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

 

Як правильно ловити раків після закінчення періоду їх линьки?

Є чітко встановлені правила ловлі раків, які чинні після закінчення періоду їх линьки. Це заборона вилову раків з використанням ліхтарика та у нічний час, який починається за годину до заходу та триває до сходу сонця.

Також потрібно пам’ятати, що одній людині на водоймах загального користування дозволяється ловити до 30-ти раків. На приватних ставках, де розводять рибу, можна ловити до 50-ти штук раків. А мінімальний розмір осіб, яких можна відловлювати, — 10 см.

У разі виявлення порушення правил рибальства та даної заборони, прохання  повідомляти про це на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50.

13.08.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

Зустріч працівників НПП «Мале Полісся» із представниками влади Ізяславського району

 

На черговій сесії Ізяславської районної ради, яка проходила 09 серпня, перед представниками місцевої влади: депутатами та головами сільських рад району, головний лісничий НПП «Мале Полісся» Більовський Олексій Анатолійович представив доповідь про діяльність Парку, як природоохоронної та науково-дослідної установи.

Розповів про співпрацю Парку із науковцями із різних вищих навчальних закладів та установ природно-заповідного фонду України, як працівники здійснюють моніторинг та дослідження флори та фауни території Парку.

Коротко ознайомив присутніх із:

· станом передачі земель землекористувачами для Парку.

· проведення розроблення проекту організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів.

· попереднім зонуванням території Парку та правилами поведінки в кожній зоні.

У подальшому зустріч із представниками влади перейшла у формат круглого столу, в процесі якого обговорювалося питання стрімкого всихання соснових насаджень на території парку і в загальному по регіону.

Головний лісничий НПП «Мале Полісся» Більовський О.А. розповів присутнім про проблему та причини всихання соснових насаджень. Ознайомив із біологічними особливостями верхівкового короїда та наслідками його діяльності. Були продемонстровані фото та відео матеріали ушкоджених лісових масивів та процес втрати ділової якості деревини. На прикладі матеріально-грошової оцінки умовної лісосіки було продемонстровано динаміку фінансових втрат, як для лісогосподарських підприємств, так і для місцевого бюджету.

Після обговорення методів боротьби з даним шкідником та ознайомлення з рядом нормативно-правових актів, котрі регламентують проведення санітарно-оздоровчих заходів в лісах України, більшість учасників круглого столу підтримали думку лісівників, щодо внесення змін до чинного законодавства - «Санітарні правила в лісах України» та Закону України «Про тваринний світ», що дасть змогу оперативно здійснювати заходи, котрі спрямовані на попередження подальшої діяльності верхівкового короїда та всихання соснових насаджень.

У свою чергу депутати районної ради запевнили, що лісівники можуть розраховувати на їхню підтримку у вирішенні даної проблеми, голови сільських рад погодилися провести роз’яснювальну роботу у своїх громадах.

ФОТОКОЛАЖ

МАТЕРІАЛИ 

13.08.2018 р.

За матеріалами НПП "Мале Полісся"

Сьогоднішні проблеми лісів Ізяславщини

 

Багато жителів нашого району добре знають державне підприємство «Ізяславське лісове господарство», знають і поважають його працівників, які ніколи не стояли осторонь проблем краю.

На жаль, все частіше  в газетах та на телебаченні висвітлюється негативна інформація щодо лісогосподарської галузі в цілому. Сьогодні не обов’язково читати газети та дивитись новини, щоб зорієнтуватись, які проблеми чи здобутки є в лісовій галузі нашого краю. Достатньо заїхати в будь-який лісовий масив і просто погуляти тут. Відразу ж відвідувачі лісу наочно зіткнуться з проблемою побутових відходів, які можна зустріти особливо поблизу населених пунктів та часом по всьому лісі. Чомусь мало хто задавав собі питання, звідки це все «добро» з’явилося в лісі? Невже працівники лісгоспу самі вивозять сміття до себе у ліс  – гадять там, де щодня працюють на благо українського лісу? А тут і відповідь: нехай відвідувач сам гляне з чим він приїхав на відпочинок. Кожен із нас везе у ліс так звані «подарунки», продукти життєдіяльності людства: поліетилен, пластик, скло, фольга, консерви. Більшість людей залишає все це у лісі після відпочинку.

Окреме питання – вивезення побутових відходів у лісові масиви від населення, яке проживає в селах, розташованих поблизу лісів або серед лісів. Оскільки органами місцевої влади  в більшості випадків не організовано питання централізованого накопичення сміття в спеціально відведеному для цього місці, то страждає ліс.

Наступне питання, яке  найбільше турбує лісівників Ізяславщини, – всихання соснових насаджень по всій зоні  діяльності підприємства, від с. Кунів до с.Радошівка. Цей процес пов’язаний із глобальною проблемою, яка існує не лише в нашому районі, а й у державі в цілому, в країнах близького та далекого зарубіжжя. Вона виникла у зв’язку із масовим розмноженням такого шкідника, як верхівковий короїд. Різка зміна клімату, що спостерігається в останні роки на території України, спричинила виникнення сприятливих умов для  поширення цього виду. Заселяючись у верхній частині крон зелених сосен, короїд пошкоджує асиміляційну систему дерева і одночасно заносить спори грибів, котрі закупорюють  трахеїди (судини в хвойних порід дерев), по яких в крону  дерева надходять поживні речовини та вода, яка є невід’ємною частиною процесу фотосинтезу.

За сприятливих погодних умов шкідник дає три покоління. Спеціалісти нашого підприємства, співпрацюючи із науковцями, біологами та лісопатологами, дійшли висновку, що поширення даного виду  спричинено в основному зміною клімату. Збільшення суми плюсових температур, зниження рівня ґрунтових вод призвели до ослаблення дерев породи сосна, на які згодом  заселяються шкідники.

Зараз дієвого методу боротьби з верхівковим короїдом немає. Застосування хімічних методів боротьби  неефективне, дороге й згубне для всього живого в лісі. Тому одним із методів порятунку від шкідника є вилучення заселених дерев в процесі проведення санітарних рубок. Хоча й тут підприємство зіткнулось із неузгодженістю діючого законодавства. Громадськість, дивлячись на сирі пеньки, які залишились після проведення санітарних рубок, занепокоєна тим, що лісівники забирають живі дерева. Це  – неправда, тому що,  коли крона дерева всохла, нижня частина дерева  біля кореневої системи деякий час залишаються сирою, бо коренева система продовжує подавати воду і поживні речовини в крону, яка вже суха. Лісівники теж не хочуть застосовувати такі кардинальні методи боротьби зі шкідником, як  проведення санітарних рубань. Вирішення даного питання є загальнодержавною проблемою, яка потребує об’єднання знань і досвіду екологів, науковців, лісівників, влади. Залишення лісівників наодинці з проблемою і лише критика їх дій не вирішать даного питання.

В останні роки, із аномальним підвищенням температури в літній період, збільшилась кількість укусів відвідувачів лісу отруйними комахами, плазунами. Деякі види комах і плазунів не є характерними для нашого району, поширення яких відбулося з півдня країни. Тому, наполегливо просимо вас, перебуваючи в лісових насадженнях, – будьте уважними й обережними. Вдягайте одяг, що максимально закриває всі ділянки тіла, беріть взуття із високими халявами.

Під час пожежо-небезпечного періоду наполегливо просимо вас утримуватися від відвідування хвойних насаджень, не розводити багаття у лісі, не викидати недопалки та сміття, бо це може призвести до виникнення лісової пожежі! Сподіваємось на Вашу свідомість та вихованість. Тільки спільними діями  зможемо зберегти ліси!

МАТЕРІАЛИ

10.08.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

 

Провели рейдові перевірки на полюванні

 

У водно-болотних мисливських угіддях усіх користувачів Ізяславського району розпочався мисливський сезон  на пернату дичину.

Документами на право полювання є: посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка), відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Аби перевірити, як мисливці додержуються правил полювання, працівники ДП «Ізяславський лісгосп» в складі головного лісничого В.П. Зайчука, мисливствознавця Ізяславського району Д.С.Семеновича з участю працівників Ізяславського відділення  поліції провели 4 і 5 серпня рейдові перевірки. В їх ході  було проконтрольовано та перевірено мисливців на предмет наявності всіх необхідних документів на право полювання та проведено роз’яснювальну роботу в поводженні зі зброєю та інше.  Відрадно, що  порушень не зафіксовано.

Однак нагадуємо, що стаття 85 КУпАП «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» передбачає покарання у вигляді штрафу  громадянам від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 до 1020 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від тридцяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510  до 1530 грн.). За повторне порушення закону на винуватців чекатимуть не лише чималі штрафи, а й конфіскація рушниці та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, або навіть позбавлення права полювання на строк до трьох років.

09.08.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

Збереження лісів від пожеж – обов’язок кожного громадянина!

 

У період сухої та спекотної погоди ліси стають найбільш пожежонебезпечними. Пожежі завдають лісам величезної шкоди, і не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не лише дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Пожежа наносить величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев.

Найчастіше лісові пожежі провокуються людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті сірник або цигарка, дитячі витівки з вогнем. Рідше вона починається в результаті удару блискавки в сухостійне дерево або внаслідок тривалого тертя дерев.

Щоб попередити пожежу, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, потрібно обов’язково дотримуватися вимог пожежної безпеки, які передбачають заборону:

 • розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

 • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

 • палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;

 • залишати у непередбачених для цього місцях обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо;

 • заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

 • експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;

 • палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);

 • звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо;

Важливо! За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність. А саме накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Лісова пожежа – це страшне явище. Якщо зневажати протипожежними правилами, якщо безтурботно ставитися до вогню, то кількість пожеж може зрости. Гасити їх буде складніше й зі звичайного явища пожежа може вирости в стихійне лихо загальнодержавного масштабу, яке нанесе невиправної шкоди не тільки народному господарству, але й природному середовищу.

Будьте пильними, неухильно дотримуйтеся, правил пожежної безпеки в лісі, адже охорона його від пожеж – суспільний обов’язок кожного громадянина!

09.08.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Вальники лісу демонстрували майстерність і вміння

 

Професія вальника лісу вимагає високої  майстерності та суворого дотримання правил техніки безпеки. З метою подальшого вдосконалення майстерності, підвищення професійного рівня, престижу професії  днями  в кварталі 28 Михельського лісництва ДП «Ізяславський лісгосп» проведено змагання вальників лісу. У них брали участь кращі вальники лісу лісозаготівельних бригад. До програми входили п’ять вправ: звалювання дерева, відокремлення сучків, монтаж нового ланцюга, розкряжування стовбура комбінованим різом, точне розкряжування.

Оцінювала майстерність учасників комісія в складі  головного лісничого В.П.Зайчука,  провідного інженера з охорони праці Ю.М.Ярославського, голови профкому В.І.Кравчука, головного механіка В.А.Макаревича та представників кожного виробничого підрозділу. Очолював комісію  головний інженер підприємства М.Д.Макарук.

Усі учасники  продемонстрували  майстерність та професійність. Переможець змагань, лісник Лютарського лісництва О.Г.Паличук представлятиме підприємство на обласному конкурсі, що відбудеться 17  серпня 2018 року на базі ДП «Шепетівський лісгосп».

ФОТОКОЛАЖ

09.08.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславський лісгосп»

 

На Ізяславщині функціонує міні асфальтовий завод

 

На території Клубівської сільської ради функціонує міні асфальтовий завод філії «Ізяславський райавтодор», що є найбільш затребуваним на сучасному ринку дорожньо-будівельних технологій. Історія існування даного закладу бере початок з 1973 року.

Це підприємство покликане зменшити гострий дефіцит асфальтобетону, що вкрай необхідний для оновлення автодоріг Ізяславщини та Хмельницької області.

Те, що в Україні розгортається масштабний ремонт доріг, асфальтовий завод відчуває на практиці. Його робота нині надзвичайно затребувана – продукцію постачають насамперед для ремонту доріг північної зони Хмельниччини, а саме: насамперед Ізяславського, а також Шепетівського, Славутського, Білогірського, Теофіпольського та Красилівського районів.

Що стосується Ізяславського району, то завдяки цьому заводу значно скорочуються витрати на проведення реконструкцій автодоріг району.

Місцеві жителі розуміють, що без потужного виробництва асфальту неможливі якісні дороги як у їхньому районі, так і в області загалом.

Крім того даний об’єкт створив робочі місця у сільському населеному пункті (завод обслуговують шестеро працівників).

У зимовий період підприємство виготовляє холодну – органно-мінеральну суміш, а з весни до осені – гарячу: асфальтово-бетонну суміш.

Це дає можливість дорожникам активно працювати над реконструкцією автомобільних доріг району, що покращить не тільки інфраструктуру території, але й створить нові робочі місця.

08.08.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

 з громадськістю апарату райдержадміністрації

за матеріалами філії «Ізяславський райавтодор»

 

 

На Ізяславщині відбулося навчання-тренінг з моделюванням ситуації при підозрі захворювання свиней на АЧС  в умовах дикої природи

 

07 серпня поточного року на базі розплідника диких свиней Лютарецького лісництва ДП «Ізяславське лісове господарство», під керівництвом голови Ізяславської районної державної адміністрації  було проведено навчання-тренінг з опрацювання плану дій працівників управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі та підрозділів територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в Ізяславському районі з моделюванням ситуації при підозрі захворювання свиней на африканську чуму в умовах дикої природи.

До навчань було залучено фахівців та спеціалістів відділу агропромислового розвитку Ізяславської районної державної адміністрації, Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Шепетівської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби,  Ізяславського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, ДП «Ізяславське лісове господарство», тощо.

Дане навчання дозволило перевірити стан готовності ветеринарної служби та сил цивільного захисту району до дій у разі загрози та виникнення АЧС, вдосконалити практичні навички керівного складу управління, галузевих ланок щодо організації ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також вивчити проблемні питання щодо реалізації вимог чинного законодавства України при виявленні та ліквідації АЧС та визначити напрямки удосконалення роботи із даного напрямку роботи. Було відпрацьовано алгоритм дій визначених Інструкцією  з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженою наказом Міністра аграрної політики та продовольства України № 111 від 07 березня 2017 року.

 Відповідно до задуму організаторів навчання-тренінгу було здійснено виїзд групи швидкого реагування для з’ясування епізоотичної ситуації у розпліднику диких свиней ДП «Ізяславське лісове господарство» з підозрою на захворювання АЧС та проведення епізоотичного розслідування з метою встановлення джерел і шляхів можливого занесення збудника хвороби, визначення меж можливого епізоотичного осередку і вжиття заходів щодо недопущення поширення збудника хвороби за його межі. Зокрема було відпрацьовано розгортання мобільного ветеринарно-карантинного поста, встановлення дезбар’єрів і заборонних знаків, проведення дезінфекції у зоні спалаху хвороби та спалювання трупів  свиней, що загинули.  Також, спеціалістами Шепетівської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби та Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини було проведено розтин трупа дикого кабана (відстріл якого було здійснено для дослідження стану диких тварин) з метою вивчення патологічних змін і постановки попереднього діагнозу та відібрано зразки патологічного матеріалу для подальших лабораторних досліджень. Також було відпрацьовано утилізацію (спалення) решток тварини.

Після закінчення практичної частини відбулося обговорення проведеного навчання та розглянуто питання щодо порядку здійснення профілактичних заходів із недопущення захворювання свиней на АЧС, необхідні охоронно-карантинні заходи у випадках прояву хвороби серед свиней в господарствах різних форм власності, у тому числі в дикій фауні та оздоровлення їх від АЧС.

Зокрема голова районної державної адміністрації Борис Яцков наголосив, що необхідність безумовного забезпечення біологічної безпеки як в господарства усіх форм власності, так і в дикій природі безперервний процес оцінки та управління ризиком, який спрямований на уникнення або мінімізацію ризиків мікробіологічного інфікування, яке може викликати хвороби людей або тварин або внаслідок якого тварини стають непридатними для використання у сільському господарстві чи будь-якого іншого використання.

 Довідково:

 Африканська чума свиней (скорочена назва - АЧС, латинська назва Pestis Africana suumце) – інфекційне захворювання свійських та різних видів диких свиней збудником якого є вірус. За своєю будовою вірус АЧС – це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, належить до родини Asfaviridae. Дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це є однією з основних причин, чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе.

Вірус АЧС, внаслідок особливостей своєї складної структури, дуже стійкий до факторів різної природи, у зв’язку із чим його виживання в об’єктах середовища і продуктах свинячого походження незвичайно високе. Зокрема, вірус стійкий як у кислому, так і в лужному середовищі, а в умовах довкілля може зберігатися при температурах: 50 С - до 7 років, 18-20 °С - 18 місяців, 37 °С – до 30 днів, 50 °С – до одної години. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин - до 155 днів, в копченій ковбасі та шинці - до 5 місяців, у гною - більше 3 місяців, в ґрунті - (112 діб літо-осінь, 200 діб осінь-зима). Охолодження (особливо заморожування)  консервує вірус, у морозильнику при мінус 30-60 °С лишається активним до 10 років, в охолодженому м’ясі до 15 тижнів. Така висока стійкість вірусу і сприяє його швидкому розповсюдженню на значні території.

Факторами передавання збудника можуть стати різні об’єкти зовнішнього середовища - корми, вода, гній, підстилка, предмети догляду за тваринами, одяг обслуговуючого персоналу, транспорт, що були контаміновані вірусом, а також трупи загиблих від чуми свиней. Особливо небезпечними є інфіковані продукти забою, боєнські та кухонні відходи. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, гризуни, комахи, не чутливі до нього дикі та свійські тварини, а також люди, що знаходяться в епізоотичному осередку.

Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

ФОТОКОЛАЖ

07.08.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області 

 

 

 

Перші 5 років здобутків та сподівань НПП «Мале Полісся»!

 

2 серпня 2013 року Президентом України був підписаний Указ № 420/2013 «Про створення національного природного парку «Мале Полісся», а сьогодні Національний природний парк «Мале Полісся» уже відзначає ювілейну 5-ту річницю від створення.

НПП «Мале Полісся» розташований на території Ізяславського та Славутського районів. Його загальна площа становить 8762,7 га, в тому числі 2764,0192 га, що надаються в постійне користування та 5998,7 га, що включаються до його складу без вилучення у лісокористувачів.

Парк перебуває у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України, оперативне управління здійснює Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства. Науковим куратором парку є Національний лісотехнічний університет України.

На сьогодні в штаті Парку працює 12 співробітників, на яких покладені наступні завдання: охорона і збереження території парку з усіма цінними природними комплексами та об’єктами; збереження генофонду рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових рослин і тварин; проведення наукових досліджень і науково-дослідних робіт; проведення екологічної освітньо-виховної діяльності; створення умов для організованого відпочинку, екскурсій та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів; організація протипожежної охорони природних комплексів та інші.

У січні 2018 року завершився процес поділу земельних ділянок, постійним користувачем яких є ДП «Ізяславське лісове господарство». Для земельних ділянок присвоєні кадастрові номери. Оформлені Витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки та уточнена площа земельних ділянок – 2764,0192 га, які планується вилучити у постійного лісокористувача та передати у користування для НПП «Мале Полісся».

Тривають роботи по розробці Проекту землеустрою щодо винесення меж території НПП «Мале Полісся» в натуру.

НПП «Мале Полісся» надіслано до Кабінету Міністрів України пакет документів із клопотанням щодо надання дозволу на розроблення Проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, вилученням їх в лісокористувача з подальшим наданням у постійне користування Парку. У даний час документи на розгляді.

Працівниками НПП «Мале Полісся» розроблено Технічне завдання на створення науково-технічної продукції НДР «Розроблення Проекту організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів. Проведений електронний аукціон щодо розроблення Проекту організації території. Переможцем торгів визнано ПрАТ «НВК «КУРС» (м. Київ). Проектною організацією вже розпочаті роботи по розробці Проекту організації території НПП «Мале Полісся», здійснена перша спільна експедиція розробників та науковців на територію Парку з метою її дослідження.

На виконання Закону України «Про природно-заповідний фонд України» і на підставі Програми Літопису природи для заповідників та національних природних парків, НПП «Мале Полісся» видав, на протязі 2015-2018 років, три томи Літопису природи, де проаналізована робота Парку, підведені підсумки науково-технічної діяльності та екологічної освітньо-виховної роботи за період діяльності. Триває робота над наступним, четвертим, томом літопису природи.

Співробітники Парку спільно із науковцями з різних вищих навчальних закладів (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Національний лісотехнічний університет України, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Хмельницький національний університет та ін.), наукових установ (Інститут гідробіології НАН України та ін.) та установ природно-заповідного фонду України (НПП «Подільські Товтри», НПП «Дермансько-Острозький» та ін.) здійснюють дослідження території НПП «Мале Полісся. За період діяльності Парку проводиться моніторинг та дослідження рослинного й тваринного світу, з метою інвентаризації флори і фауни; знаходяться нові види рослин та тварин, що потребують охорони, їх нові місця поширення. Усі місця поширення рідкісних видів флори та фауни фіксуються точками GPS та наносяться на карту НПП «Мале Полісся».

Загалом, станом на сьогодні, у списках видів НПП «Мале Полісся», що потребують охорони на національному, міжнародному та регіональному рівнях наведено 21 вид рослин та 56 видів тварин ЧКУ, 6 видів рослин Додатку ІІ СІТЕС, 128 видів тварин із додатків Бернської конвенції, 15 видів тварин із Європейського червоного списку, 41 вид рослин та 54 види тварин, які є рідкісними на території Хмельниччини. Дані списки доповнені видами, що потребують охорони, під час діяльності Парку.

Працівниками НПП «Мале Полісся» протягом 2014-2018 років, у літній період, відбираються проби води із оз. Святого для визначення фітопланктону та надсилаються до Інституту гідробіології, а також передаються спеціалістам Відділу охорони навколишнього природного середовища Хмельницької АЕС для проведення досліджень хімічного складу води.

Співробітники Парку результати своїх наукових досліджень публікують у наукових виданнях та представляють на науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах і працюють над написанням дисертаційних й магістерських робіт.

23-25 травня 2018 року колективом НПП «Мале Полісся» вперше проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Досвід та перспективи розвитку об’єктів природно-заповідного фонду Хмельниччини» до 5-ї річниці Національного природного парку «Мале Полісся». Загалом, для участі у конференції зареєструвалося 112 очних та заочних учасників, що представляли 3 науково-дослідні установи та організації України, 14 вищих навчальних заклади України, 3 загально-освітні навчальні заклади України, 15 установ природно-заповідного фонду України та Адміністрацію Люблінських ландшафтних парків (Польща), 2 природоохоронні громадські організації. У її роботі взяли участь 40 учасників. До початку роботи конференції був виданий збірник матеріалів конференції.

Щороку НПП «Мале Полісся» проводить ряд масових заходів: акцій, конкурсів до різних екологічних дат та подій. За підсумками проведених конкурсів усі переможці та учасники нагороджуються грамотами, подяками та подарунками. Загалом, за період діяльності НПП «Мале Полісся», до природоохоронних та еколого-освітніх заходів було залучено понад 3000 учасників.

На базі НПП «Мале Полісся» студенти вищих навчальних закладів України мають змогу проходити переддипломну, виробничу, польову практики, а учні загальноосвітніх навчальних закладів регіону проводять дослідження та пишуть свої науково-дослідні роботи.

Під час своєї діяльності НПП «Мале Полісся» координує діяльність Радошівського учнівського лісництва, створеного за ініціативи адміністрації Парку та школи у 2014 році на базі Радошівського ЗОШ І-ІІІ ступенів і створеного у 2017 році за ініціативи НПП «Мале Полісся» та адміністрації Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» імені О. Кушнірука шкільного лісництва «Юні лісівники».

У дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах регіону, з метою виховання у жителів і підростаючого покоління екологічної свідомості та пропаганди природоохоронної діяльності, співробітники НПП «Мале Полісся» проводять уроки, бесіди, виховні заходи на природоохоронну, біологічну, лісівничу тематику та приурочені до визначних екологічних та природоохоронних подій.

З метою проведення навчально-освітньої, пропагандистської роботи з питань екологічного виховання, охорони природи та навколишнього середовища, а також для виховання екологічно-грамотної культури поведінки та формування екологічної свідомості у підростаючого покоління в природному середовищі у 2017 році колективом НПП «Мале Полісся» (за співфінансування ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли та допомоги ДП «Шепетівське лісове господарство» і ДП «Славутське лісове господарство») на території Парку було прокладено та облаштовано екологічну стежку «Перлина Славутчини».

Колективом НПП «Мале Полісся» за сприяння ДП «Шепетівський лісгосп», ДП «Славутський лісгосп», ДП «Ізяславський лісгосп» облаштовано зону відпочинку на території комплексної пам’ятки природи «Озеро Святе».

З метою інформування про діяльність НПП «Мале Полісся» створений у 2015 році офіційний веб-сайт, за адресою: malepolisja.in.ua., а також регулярно оновлюється інформацію на сторінці в соціальній мережі Facebook за посиланням https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/.

Важливими питаннями, на вирішення яких, найближчим часом, колектив НПП "Мале Полісся" має великі сподівання:

- розроблення Проекту організації території, а також проведення зонування території Парку;

- вилучення і передача земель у користування НПП;

- проведення лісовпорядкування;

- прокладання туристичних маршрутів та інші.

 02.08.2018 р.

За матеріалами НПП "Мале Полісся"

Відбулася нарада до відкриття сезону полювання на пернату дичину

 

28 липня в приміщенні Ізяславської районної організації українського товариства мисливців і рибалок відбулася нарада до відкриття сезону полювання на пернату дичину 2018 року, в якій взяли участь спеціалісти  Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

У ході проведення наради до мисливців доведено інформацію щодо особливостей таких хвороб як африканська чума свиней, сказ тварин, грип птиці та епізоотичної ситуації  щодо цих захворювань в Україні. Для закріплення матеріалу присутнім учасникам роздано листівки по сказу та африканській чумі свиней. Крім того було наголошено на необхідності проведення заходів щодо підтримання  оптимальних розмірів популяції червоної лисиці в мисливських угіддях району.

Також у ході зібрання визначено порядок взаємодії між державними установами ветеринарної медицини  та користувачами мисливських угідь з метою своєчасного реагування на випадки прояву інфекційних захворювань серед диких тварин та птиці і забезпечення епізоотичного благополуччя дикої фауни.

30.07.2018 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

Стан довкілля Хмельницької області за результатами моніторингових спостережень у червні 2018 року

 

Спостереження за станом атмосферного повітря проводилися Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології на двох стаціонарних постах в місті Хмельницькому.

Протягом червня 2018 року в місті Хмельницькому спостерігалось забруднення атмосферного повітря формальдегідом середньомісячні концентрації якого становили 1,23 ГДК (у 2017 році формальдегід — 1,71 ГДК). По іншим забруднюючим речовинам, за якими велись спостереження, перевищень гранично допустимих концентрацій не зафіксовано.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі спостерігалось збільшення середньомісячних концентрацій пилу у 1,4 рази, а також зменшення середньомісячних концентрацій хлористого водню у 2 рази, діоксиду сірки у 1,8 рази, діоксиду азоту у 1,45 рази, формальдегіду та фенолу у 1,4 разита оксиду азоту у 1,2 рази.

Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології та Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів у звітному періоді 2018 року відбирались проби поверхневих вод річок Случ, Хомора, Південний Буг та Дністер.

Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом річок: Дністер, Дніпро та Південний Буг.

Поверхневі води басейну р. Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного, нітритів, хрому (VI) та фенолів.

Показник БСК5 перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 2,25 рази (найвище значення зафіксовано на позначці 3,6 ГДКрг, 1 км нижче м. Хмельницький).

Вміст азоту амонійного в р. Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 11,3 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м. Хмельницький і становило 31,7 ГДКрг).

За вмістом нітритів середнє значення перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 9,8 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м. Хмельницький і становило 22 ГДКрг), вміст фенолів перевищував у 2,6 рази.

Середнє значення хрому (VI) перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 10,3 рази (найвище значення зафіксовано на позначці 13 ГДКрг, 1 км нижче м. Хмельницький).

Також показник БСК20  перевищував гранично допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення у 3,2 рази, найвище значення зафіксовано на позначці 4,7 ГДКгп у воді річки Південний Буг (Меджибізьке водосховище).

За вмістом азоту амонійного середнє значення перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення у 2 рази, найвище значення зафіксовано на позначці 5 ГДКгп, у воді р. Південний Буг (Меджибізьке водосховище).

У поверхневих водах басейну р. Дніпро спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-питного водокористування вмісту показника БСК20 у 1,55 рази, у воді р. Случ.

У поверхневих водах басейну р. Дністер спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-питного водокористування вмісту показника БСК20 у 1,4 рази.

Моніторинг радіаційного фону на території області протягом червня 2018 року забезпечувався щоденно обласним центром з гідрометеорології на постах спостереження у містах Хмельницькому, Шепетівці і Кам’янці-Подільському та селищах міського типу Ямполі Білогірського району і Новій Ушиці.

За даними радіоекологічного моніторингу потужність експозиційної дози гама-випромінювання протягом червня не перевищувала допустимих рівнів і становила 11-13 мкР/год.

Концентрація радіоактивних речовин в атмосферному повітрі населених пунктів, де розміщені постійні пости спостережень ХАЕС (Нетішин, Остріг, Славута, Білотин, Межеричі, Кривин, Мізоч), менша гранично допустимих концентрацій. Рівень гамма-фону в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження ХАЕС відповідав природному фону і становив – 9-10 мкР/год.

Активність радіонуклідів в викидах з вентиляційної труби ХАЕС у навколишнє середовище на протязі червня не перевищувала допустимих рівнів.

20.07.2018 р.

За матеріалами Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації

 

Обережно, гриби!  

 

Настав основний сезон активного збору дикорослих грибів. Не варто забувати, що гриби – це не тільки дарунок лісу, але і небезпечний продукт харчування. Токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах, можуть привести до серйозних отруєнь, а іноді навіть до смерті.

Аби уникнути отруєння, управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації радить прихильникам “тихого полювання” дотримуватися основних правил:

купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків;

незнайомі гриби категорично заборонено збирати і купувати;

ніколи не збирайте червиві і перезрілі гриби, адже вони вже містять отруйні речовини;

не збирайте гриби у спеку і відразу після неї – висока температура повітря сприяє збільшенню отруйних властивостей грибів і провокує їх швидке старіння;

не збирайте гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;

не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображенням в різних довідниках – вони не завжди відповідають дійсності;

не куштуйте сирі гриби на смак;

значна кількість грибів, які вважаються їстівними, містять мікродози отруйних речовин, якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статися отруєння;

гриби (зеленушка, синяк-дубовик та деякі інші), містять отруйні речовини, які в шлунку не розчиняються, але у взаємодії з алкоголем отрута викликає бурхливе отруєння;

у жодному випадку не пригощайте грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок;

симптомами отруєння є нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Не займайтеся самолікуванням! Пам’ятайте, що отруєння грибами важко піддається лікуванню, адже грибна отрута діє непомітно й виявляється пізно, коли вже всмокталася в кров.  В жодному разі не відмовляйтесь від госпіталізаціїчасто від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини. Бережіть своє життя і здоров’я!

 19.07.2018 р.

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

В. Кальніченко: Питання дотримання правил пожежної безпеки в частині спалювання соломи і стерні має перебувати на постійному контролі

 

На цьому наголосив перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко під час селекторної наради з питань проведення жнив та підготовки до посіву озимих культур.

У районні студії були запрошені заступники голів райдержадміністрації з питань АПК, начальники і спеціалісти управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники та спеціалісти сільськогосподарський підприємств всіх форм власності, керівники галузевих служб АПК.

Ізяславщину представляли на селекторній нараді перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук та начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук.

З першого питання про очікувані погодні умови на Хмельниччині доповів начальник обласного гідрометцентру Юрій Вороновський.

За словами Юрія Валентиновича, до кінця липня  сильної  спекотної  погоди  не очікується. Продовжаться різкі перепади  температури та вологості,  що  пов’язано із наявністю  стабільної зони  високої температури  на  півдні України та збереженням циклонічної діяльності  на  Балканах.  В окремі дні середньодобова  температура  може   опуститись   на 2-4˚ нижче кліматичної норми,  а  наприкінці  місяця максимальна температура  повітря   може  наблизитись до позначки +30˚.

Що стосується опадів, то до кінця липня слід чекати на дві хвилі дощів, які пройдуть внаслідок активізації циклонів над Балканами. Перша хвиля з 17 по 19 липня, друга з 24 по 27 липня. В ці дні очікуються грозові дощі, місцями можливі сильні зливи, подекуди град та шквали. Решта часу  до кінця місяця переважно без опадів. Переважаючий температурний режим : вночі 12+17,  вдень 24+29, (в окремі дні під час злив не вище +22)

Також перша половина серпня  буде  досить  дощовою.  На початку місяця збережуться  перепади  температур  та очікується значна кількість  опадів,  а  вже у 2-й  половині місяця прогнозується   найспекотніша погода  за все літо – максимальна  температура  повітря з середини 2-ої  до  середини  3-ої декади може  підвищитись до  +30-33˚, в останні дні  літа  ми  відчуємо подих  осені – починаючи з 25 серпня ночі  стануть  прохолодними  (близько +12˚) і вдень не вище +23 град.

Далі директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олег Омелянюк проінформував учасників селектору про  аналіз оперативної інформації щодо збиральних робіт.

Так, станом на 11 липня 2018 року із 337,7 тисяч га ранніх зернових та зернобобових зібрано 25,7 тисяч га, що складає 8 %. Середня урожайність – 51 цнт/га.  До збирання приступили всі райони. Від 1% до 5% зібрано всіх площ в Шепетівському, Волочиському, Полонському, Славутському, Теофіпольському та Летичівському районах.

В той же час в Камянець-Подільському, Чемеровецькому, Новоушицькому, Деражнянському та Старосинявському районах зібрано по 12-15% площ, а в Віньковецькому районі – 22% плану ранніх зернових.

Загальна врожайність коливається від 42 до 48 ц/га в Старосинявському, Теофіпольському, Летичівському, Ізяславському, Полонському та Славутському районах. До 55-61 ц з одного гектара – у Віньковецькому, Чемеровецькому, Городоцькому, Волочиському районах. Всього зібрано трохи більше 130 тисяч тонн зерна.

Площа збирання озимого ячменю 11,9 тисяч га. На сьогодні зібрано більше 82% площ, а саме 9,6 тисяч га, намолочено 46 тисяч тонн зерна. Урожайність 33-40 ц/га коливається в Полонському, Летичівському, Деражнянському, Теофіпольському районах, до 53 ц/га – в Чемеровецькому, 65 ц/га – в Славутському, 67 ц/га – у Віньковецькому районах. Середня урожайність по області становить 48 ц/га.

Господарства 14 районів області приступили до збирання гороху. Всього зібрано 10% від загальної площі або 1423 га з майже 14 тисяч га з середньою врожайністю 28 ц/га.

Найбільші площі до збирання озимої пшениці – 213 тис 400 га. Сільськогосподарські підприємства 17 районів приступили до її збирання. Зібрано всього 7% площ з середньою врожайністю 55 ц/га.

На 69% площ зібрали озимий ріпак. З майже 59 тисяч га зібрано 41 тис га. Намолочено 124 тис тонн ріпаку з середньою урожайністю 30 ц/га. Найвищу урожайність отримують у Чемеровецькому районі – 37 ц/га, у Волочиському, Городоцькому, Славутському по 34 ц/га, Старокостянтинівському, Дунаєвецькому, Білогірському по 32-33 ц/га. Найменша урожайність ріпаку у Віньковецькому районі – 24 ц/га.

Близькі до завершення збирання ріпаку хлібороби Старосинявського, Полонського, Новоушицького та Летичівського районів.

На збиранні ранніх зернових та ріпаку працювало 610 комбайнів з 1841 наявних. Найбільше комбайнів залучено до збирання у Чемеровецькому, Старокостянтинівському, Дунаєвецькому районах.

«Шановні колеги, за січень-червень 2018 року темп росту валової продукції сільського господарства по Хмельницькій області становить 100,3 %. Відтак, хочу подякувати начальникам  управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій Волочиського, Дунаєвецького, Камянець-Подільського, Новоушицького, Полонського, Славутського, Теофіпольського, Хмельницького та Ярмолинецького районів за співпрацю, за те, що на своєму рівні вони можуть організувати виконання поставлених завдань» – зауважив Олег Омелянюк.

В продовження засідання, представник ГУ ДСНС в області розповів про заходи пожежної безпеки під час проведення збиральних робіт.

Так, на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації затверджено робочий план протипожежного захисту місць збирання, переробки та  зберігання врожаю 2018 року. Відповідні плани розроблені, погоджені районними підрозділами та доведені до всіх виконавців. За словами доповідача, на виконання даного плану та інших доручень голови облдержадміністрації в кожному районі на період жнив мають бути створенні штаби, робота яких буде перевірятися виїзною комісією облдержадміністрації. Перевірка стосуватиметься функціонування штабів у цілодобовому режимі, готовності на виїзди, пов’язані з загоранням сухої трави, стерні, хлібних масивів.

Що стосується безпосередньо забезпечення пожежної безпеки с/г підприємств, доповідач зазначив, що за доручення Кабінету Міністрів України з початку року представниками ГУ ДСНС розпочато перевірки хлібоприймальних підприємств та підприємств, які займаються переробкою зернових. Так, проведено більше 100 таких перевірок, виявлено біля 2-х тисяч порушень різного характеру. Аналізуючи виконання вимог порушень правил пожежної безпеки можна зробити висновок, що робота по усуненню недоліків проводиться, хлібоприймальні підприємства інформують про виконання вимог, а також проводяться відповідні  навчання.

На рахунок збирання зернових, посадовець зазначив, що основна мета –  не допустити загорання сухої трави поблизу хлібних масивів, стерні та хлібних залишків. При збиранні зернових автоматично має виїжджати добровільна пожежна дружина або трактор з бочкою з водою. Також функціонують місцеві пожежні команди, яких по області створено 90. Тому, необхідно відпрацювати питання щодо чергування даних команд на хлібних масивах, де немає добровільних пожежних дружин.

В свою чергу, Володимир Кальніченко наголосив учасникам селектору на дотриманні правил пожежної безпеки в частині спалювання соломи і стерні. Він додав, що  сьогодні при оголошеному п’ятому рівні ступеня пожежної безпеки дане питання потрібно тримати на постійному контролі.

Володимир Ілліч зауважив,  що сьогодні  необхідно зробити все, аби не втратити урожай. Крім того, за словами посадовця, не слід забувати про збереження вологості ґрунту. «Ми маємо зрозуміти, що підготовка ґрунту та заходи по збереженню вологи мають бути на першому плані, оскільки основне завдання постає у збереженні рівномірного сходу культури, а саме озимого ріпаку», – сказав Володимир Кальніченко.

Також перший заступник голови адміністрації відзначив, що в період посівної кампанії може виникнути ситуація з перевіркою якості насіння, як складової урожайності, тому в найкоротші терміни необхідно активувати роботу у цьому напрямку.

Крім того, учасники селектору заслухали інформацію щодо цінової ситуації на ринку закупівлі зерна, паливно-мастильних матеріалів та мінеральних добрив, а також про форвардні закупівлі філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та Аграрного фонду.

13.07.2018 р.

За матеріалами Хмельницької облдержадміністрації

 

Про проведення полювання на пернату дичину, хутрових та парнокопитних звірів в сезоні полювання 2018-2019 рр. на території мисливських угідь Ізяславської районної організації

 

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», наказу №11-он від 25.05.2018 року Хмельницької обласної організації УТМР, погодженого заступником голови Хмельницької обласної державної адміністрації Кальніченком В.І. та начальником Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Пешко П.С., встановлено такі строки полювання:

- на норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерезня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволової), лиску, куликів (крім кулика - сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, зуйка малого, зуйка великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), на гусок (крім гуски білолобої та гуски малої), на території водно-бо­лотних угідь з 16-ї години 4 серпня по 30 грудня 2018 року включно.

- на перепілку та голубів (крім голуба - синяка) з 16-ї години 4 серпня по 28 жовтня 2018 року включно (полювання на перепела проводиться виключно власниками чистопородних лягавих собак);

- колективного та облавного (ліцензійного) полювання на парноко­питних звірів з 3 листопада по 30 грудня 2018 р. включно;

- на хутрових звірів з 3 листопада 2018 року до 27 січня 2019 року включно. Картки відстрілу диких звірів на січень 2019 року видавати­муться тільки тим членам товариства, які сплатили членські внески за 2019 рік;

Полювання в лісових угіддях на хутрових звірів після 1-го січня 2019 року заборонено.

 

Встановлено, що днями полювання є:

- на пернату дичину - субота, неділя та середа по 28 жовтня, а при умові отримання сезонної відстрільної картки на хутрових звірів, термін полювання на пернату дичину продовжується з 3 листопада по 30 груд­ня 2018 року включно в суботу та неділю, про що буде зроблена відмітка у відстрільній картці на пернату дичину, завірена печаткою користува­ча мисливських угідь;

- на парнокопитних звірів та бобра по ліцензіях - субота та неділя;

- на зайця - русака та лисицю звичайну - субота та неділя.

Полювання на зайця - русака, єнотовидного собаку, вовка, лисицю проводитиметься по картках відстрілу хутрових звірів, а на парноко­питних тварин та бобра - по ліцензіях, згідно затвердженого ліміту.

Полювання на території державного лісового фонду проводити з обов’язковою реєстрацією мисливців в місцевих лісництвах в день полювання. Полювання в лісових угіддях на хутрових звірів проводити лише по разових відстрільних картках.

М’ясо та трофеї від добутих ліцензійних видів диких звірів та добутих птахів віддаються мисливцям, що брали участь в цьому полюванні - безкоштовно, мисливець самостійно проводить обстеження м’яса перед вживанням в їжу.

Денна норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати: гусей - 2, качок - 5, лисок - 6, перепілок - 10, куликів -10, голубів -10, норців великих - 2.

Денна норма відстрілу зайця - русака не повинна перевищувати однієї голови одним мисливцем. Відстріл лисиць, вовків, єнотовиднихсобак - не лімітовано.

Відстріл вовків, лисиць, єнотовидних собак дозволено здійснювати за наявністю в мисливця ліцензії або відстрілочної картки на добуван­ня інших мисливських тварин в місцях, вказаних в відстрілочній картці, картці обліку добутої дичини та порушень правил полювання, почина­ючи з жовтня місяця 2018 року.

Відстріл вовків, лисиць не в мисливський сезон або в заборонених для полювання місцях здійснюється мисливцями за дозволами Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господар­ства, а в межах територій та об’єктів природно - заповідного фонду - з дозволу Хмельницької обласної державної адміністрації.

До полювання допускатимуться лише ті мисливці, які мають не­обхідні документи на право полювання, передбачені ст.14 Закону Ук­раїни «Про мисливське господарство та полювання». Контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на відповід­ний мисливський сезон з відміткою про сплату державного мита мис­ливці можуть отримати у головного мисливствознавця в Хмельницькій області, або сплатити 10 гривень за картку і 1,70 гривні державного мита в місцевих банках. Квитанції про сплату та контрольну картку за 2018 рік здати в Ізяславську районну організацію УТМР, де і можна отримати реквізити для сплати.

Перед початком полювання буде забезпечено реєстрацію мисливців з проведення інструктажу з питань техніки безпеки поводження зі зброєю при здійсненні полювання. Перед початком полювання мис­ливець зобов’язаний зробити запис в контрольній картці добутої дичи­ни та порушень правил полювання (вказати дату та місце проведення полювання).

Користувачам мисливських угідь у співпраці з екологічною інспек­цією в Хмельницькій області, Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства та районним відділом внутрішніх справ України (за згодою) необхідно забезпечити охорону мисливсько­го фонду від браконьєрства.

Користуючись нагодою, Ізяславська районна організація УТМР доводить до відома мисливців нові такси для обчислення розміру відшко­дування збитків, завданих внаслідок порушення законодавства в га­лузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України), затвердженого Наказом Міністерства аг­рарної політики та продовольства України, Міністерства екології та при­родних ресурсів України 13.06.2017 року № 301/222, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.07.2017 р. за № 842/30710.

Незаконне добування або знищення за одну особину: лось - 80000 грн, оленя європейський - 60000 грн, олень плямистий - 50000 грн, кабан - 40000 грн, лань - 40000 грн, козуля - 32000 грн, муфлон - 32000 грн, бобер -10000 грн, борсук - 8000 грн, заєць-русак - 8000 грн, бабак - 6000 грн, куниці лісова і кам’яна - 6000 грн, нутрія вільна - 4000грн, вовк-2000грн,кроликдикий-2000грн, ондатра-2000грн, норка американська -1500 грн, білка -1000 грн, єнотовидний собака -1000 грн, лисиця - 1000 грн, шакал - 1000 грн; птахи: лебеді шипун і кликун -4000 грн, галагаз -2000 грн, гуси -2000 грн, кеклик - 2000 грн, куріпка сіра - 2000 грн, фазан - 2000 грн, голуби - 1000 грн, качки - 1000 грн, кулики -1000 грн, лиска -1000 грн, перепілка -1000 грн, інші мисливські птахи - 1000 грн.

05.07.2018 р.

За матеріалами Ізяславської районної організації УТМР

 

На площі Героїв Майдану міста Ізяслав  заквітли дерева катальпи

 

На центральній площі міста Ізяслав Героїв Майдану вперше заквітли дерева катальпи. Самі дерева було висаджено пізньої осені 2016 року і вже фактично на другий рік вони порадували жителів та гостей Ізяслава своїм цвітом.

Звертаємось до всіх ізяславчан зберегти красу на весь період її цвітіння. У поєднанні із масовим цвітінням троянд квітуча катальпа створила унікальний квітковий орнамент площі.

Довідково:

Ката́льпа — рід квітучих дерев родини  Бігнонієвих. Його представники поширені у теплих та субтропічних регіонах Північної Америки, Карибів, Східної Азії.

В Україні це дерево вирощуюється для озеленення вулиць. Катальпа віком близько 100 років, розташована на вулиці Вадима Гетьмана, 2 у Києві. Вона має обсяг 2,7 м і висоту 10 м. Київський еколого-культурний центр вніс її до списку видатних дерев України.

Більшість листопадних дерев зазвичай росте до 12-18 метрів висоти, та 6-12 метрів товщини. 10-річний саджанець сягає висоти 6 метрів. Відрізняються великим, або у формі серця, або трьохлопатим листям, яскравими білими або жовтими квітами у широких складних суцвіттях. Восени мають плоди довжиною 20-50 сантиметрів, які нагадують тонку стручкову квасолю, наповнені невеликим пласким насінням, кожне має два тонкі крила, які допомагають розноситись вітром. 

Завдяки великому листю, катальпа є улюбленим місцем для багатьох птахів, котрим надає притулок від дощу та вітру. На кінцях гілок висять зелені бобові стручки, котрі наприкінці літа стають коричневими, а потім опадають. Деревина катальпи є дуже м'якою.

Катальпа починає цвісти приблизно на третій рік, а насіння з'являється приблизно через 5 років.

Назва походить з назви дерева мовою індіанців маскокі «kutuhlpa», що означає «крилата голова». Написання «Катальпа» (англійською - "Catalpa" або "Catalpah") почав використовувати  Марк Катесбі десь у 1729—1732 роках, а Карл Лінней опублікував назву дерева як Bignonia catalpa у 1753 році. Джовані Антоніо Скополі заснував рід Катальпа (Catalpa) у 1777 році.

Бобовий стручок із насінням став основою альтернативної народної назви «Індіанське бобове дерево» або «Сигарне дерево».   

З огляду гарного вигляду та швидкого зростання вирощують, як декоративні рослини. Деревина катальпи іноді використовується, як матеріал для виробництва гітар.

ФОТОКОЛАЖ

29.05.2018 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

До Міжнародного дня біологічного різноманіття

 

Щорічно, починаючи з 2000 року, 22 травня відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity). Це свято-заклик до кожної людини, чиїм домом стала наша планета.

"Міжнародний день біологічного різноманіття" не створює святкового настрою, тому що проблеми біологічного різноманіття очевидні. Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та знаходяться під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду…

 

Історія

Програма ООН з навколишнього середовища у 1988 році впровадила робочу групу експертів, що повинні були вирішити проблеми потреби у міжнародній конвенції з біорізноманіття. У 1989 році була організована група правових експертів для підготовки правової бази створення міжнародної конвенції. 22 травня 1992 року в Найробі на Конференції з проблем усиновлення було представлено фінальний текст угоди про створення Конвенції з біологічного різноманіття.

Міжнародний день біологічного різноманіття спочатку був призначений на дату 29 грудня, коли вступила в силу Конвенція з біологічного різноманіття. Проте така дата була не дуже зручною для проведення міжнародного дня, адже на кінець грудня в багатьох державах припадають національні свята, тому в 2000 році було вирішено проводити Міжнародний день біологічного різноманіття 22 травня.

Конвенція про біологічне різноманіття являє собою міжнародну угоду, покликану сприяти збереженню та раціональному використанню запасів біорізноманіття та його вигод на справедливій і рівноправній основі. Основною метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях.

 

Проблеми біологічного різноманіття

Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:

— Втрата та фрагментація природного середовища;

— Конкуренція з боку інвазивних видів;

— Забруднення навколишнього середовища;

— Глобальні кліматичні зміни;

— Опустелювання;

— Зростання населення і надмірне споживання;

— Безрозсудне використання природних ресурсів.

Різним формам життя, що існували на Землі, завжди необхідно було пристосовуватися до зміни клімату. Саме ця необхідність адаптації великою мірою і призводила до тих еволюційних змін, завдяки яким і з'явилися сучасні рослини і тварини.

Однак можна з упевненістю говорити про те, що серйозні зміни клімату є однією з найбільших загроз для існування біологічної різноманітності планети.

Зміни ландшафту, які стають наслідком вирубки лісу, пожеж і процесів урбанізації, ускладнюють виживання багатьох видів. Різні елементи інфраструктури, без яких ми сьогодні не можемо уявити своє сучасне життя, завдають великої шкоди існуванню багатьох видів.

 

Проблема полягає в тому, що деякі види не здатні пристосуватися до нової обстановки, тому вони і вимирають. До втрати біорізноманіття часто призводить опустелювання, яке зазвичай викликане кліматичними змінами і діяльністю людей. Дерева вирубуються, а заходи для їх відновлення не приймаються. Інтенсивний випас худоби стає причиною зубожіння пасовищ, це змушує їх мешканців шукати собі нові ареали проживання.

Безрозсудна експлуатація природних ресурсів стала в наші дні дуже поширеною проблемою. Ліси вирубуються заради палива, водні ресурси використовуються для господарських потреб, осушуються болота для будівельних цілей і т.п.

Найбідніші верстви населення, добуваючи засоби для існування, майже повністю змушені залежати від навколишнього середовища.

Одні види вимирають, а інші з'являються. Якщо баланс цих двох процесів порушиться, і вимирання почне домінувати, то життя на Землі може повністю зникнути.

Темпи сучасного зникнення рідкісних видів надзвичайно великі.

Біологічне різноманіття Землі складається з 8,7 мільйонів біологічних видів (± 1,3 млн). З них описано 1,6 млн. Кожну годину на землі зникає 3 види живих організмів, тобто майже 30 тисяч на рік. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. В результаті відбувається опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті, погіршення умов життя. Будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі і представляється часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема.

За останні 400 років планета втратила біля 100 видів лише хребетних тварин. На даний час приблизно 22 тисячі видів рослин і тварин знаходяться на межі зникнення. Зникаючими називаються види, чисельність яких стрімко зменшується або вже досягла критичного рівня в межах свого ареалу.

В Україні внаслідок господарювання, особливо за останнє століття, відбулися значні зміни в ландшафтах та середовищах існування. Різко зменшилася площа, зайнята природними угрупованнями — до 29%, в т. ч. лісами — до 14,3% території країни. Спостерігається антропогенне забруднення значних територій, в т. ч. важкими металами, радіонуклідами, стійкими органічними сполуками, відмічено прояви девастації та синантропізації екосистем, що загрожує втратою гено-, цено- та екофонду та формує соціально-екологічний дискомфорт населення.

У той же час Україна має багату біоту, яка нараховує понад 25 тис. видів рослин (5100 судинних рослин, більше 15 тис. грибів і слизовиків, більш ніж 1 тис. лишайників, майже 800 мохоподібних і близько 4 тис.водоростей) і 45 тис. видів тварин (понад 35 тис. комах, майже 3,5 тис. інших членистоногих, 1800 найпростіших, 1600 круглих червів, 1280 плоских червів та 440 кільчастих червів серед більш ніж 44 тис. безхребетних, близько 200 риб і круглоротих, 17 земноводних, 21 плазунів, близько 400 птахів і 108 ссавців із хребетних) та характеризується певним ендемізмом та реліктовістю.

Каміло Мора (Camilo Mora) з університету Гавайїв і його колеги з канадського університету Далхаузі (Dalhousie University) визначили масштабовані схеми, які присутні в біологічній систематиці на різних рівнях (царство, тип, клас і так далі) і дозволяють передбачити загальне число видів планети, виключаючи бактерії та інші мікроорганізми.

Так, чим вище ми піднімаємося по цій піраміді життя, тим рідше трапляються нові відкриття. (Повідомлення про опис нових родів іноді приходять, а ось новин про відкриття нових родин і вже тим більше класів в останні роки не було.) Ці та інші висновки наведені у статті, опублікованій в журналі «PLoS Biology».

Під час роботи біологи виявили кілька інших цікавих фактів. Наприклад, аналіз показав, що деякі групи вивчені краще за інших: 72% передбачених наземних рослин (близько 298 тисяч видів) вже задокументовано, у той час як наземних тварин «спіймано» лише 12%, а наземних грибів - і зовсім лише 7%.

Взагалі, з часів, коли Карл Лінней запропонував першу таксономічну класифікацію, минуло 250 років. З тих пір було описано близько 1,2 млн. видів (близько 14% від передбачених).

Навіщо біологам уявлення про те, скільки саме видів живе на нашій планеті? Мора вважає, це знання задовольнить базовий науковий інтерес. Втім, це не тільки фундаментальні дані, є в них і деяке практичне значення. Не знаючи, скільки на Землі тварин і рослин, вчені не можуть сказати, яку кількість ми можемо собі дозволити втратити, щоб залишилися стабільними ті екосистеми, від яких залежить життя всього людства. Нажаль, дослідники впевнені, що більш точних даних світ не отримає і в найближчі кілька століть.

Тому, давайте зробимо все можливе, щоб не втратити жодного виду, від мікроскопічної бактерії до гіганта-слона і тоді, наша планета, з усім її неймовірним біорізноманіттям, також відповість нам добром.

22.05.2018 р.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

 

 

Вагомий внесок юних лісівників

 

Ліс – це надзвичайне і таємниче місце. Ліс - це цілий світ, наповнений життям, справжній природній шедевр. Ліс – це наше майбутнє здоров’я! Могутність і велич дерев, різноманітність трав, ягід та звірів, завжди викликають захоплення. Відразу відчувається неперевершена свіжість та легкість повітря, від якого паморочиться голова. Головною метою сьогодення є примноження і відтворення лісів.

Так, членами Радошівського учнівського шкільного лісництва, що знаходиться під опікою Національного природного парку «Мале Полісся», зроблено вагомий внесок у відтворення лісів регіону. Із розсадника учнівського лісництва на території Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було  викопано і підготовлено до посадки близько 2000 саджанців дуба звичайного, що із часом стануть могутніми дібровами.

ФОТОКОЛАЖ

26.04.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

На засіданні колегії районної державної адміністрації проаналізовано  проведення в районі щорічної акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою територій населених пунктів

 

23 квітня, на черговому засіданні колегії районної державної адміністрації, яке провів перший заступник голови Павло Ковальчук, було  проаналізовано проведення в районі заходів щорічної акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою територій населених пунктів.

Про проведену роботу членам колегії доповіла головний спеціаліст сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації Людмила Чорна. Зокрема вона зазначила, що згідно розпорядження  голови районної державної адміністрації від 02 квітня 2018 року № 240/2018-р «Про проведення в районі щорічної акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою територій населених пунктів» в району було проведено комплекс заходів.  

Колективами  підприємств, установ та організацій району незалежно від форм власності, закладами охорони здоров’я, освіти, культури, торгівлі  проведено санітарне прибирання та благоустрій прилеглих і закріплених за ними територій.

Виконавчими комітетами міської та сільських рад проведено ліквідації несанкціонованих та неконтрольованих звалищ відходів у межах населених пунктів, зонах відпочинку, на берегах водойм;  виконання робіт з благоустрою кладовищ, упорядкуванню пам’ятників, братських могил та місць почесних поховань.

Доповідач відзначила активну участь у Всеукраїнській акції «За чисте довкілля» працівників та учнів закладів освіти району, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, працівників бюджетних організацій,  житлово-комунальних підприємств, приватних підприємців.

До робіт із благоустрою було залучено на громадські роботи осіб, які перебувають на обліку в Ізяславському районному центрі зайнятості. В місцевій газеті “Зоря Надгориння” та на сайті районної державної адміністрації висвітлювалися всі заходи, які проводилися на території району.

У ході  проведення акції «За чисте довкілля» ДП “Ізяславське лісове господарство» висаджено саджанців сосни та дуба на площі понад 50 га, планують засадити  ще 180 га.   Комунальними підприємствами сільських рад: висаджено за межами населених пунктів в лісі 6,7 га саджанців сосни, дуба, модрини та планують ще засадити 32 га саджанцями дерев; упорядковано 91,01 га територій, парків, скверів, алей;  ліквідовано 76 стихійних сміттєзвалищ, з яких вивезено 0,803 тис. м3 сміття; очищено від сміття берегів водойм площею 11 тис. м2; упорядковано 79 кладовищ, а також братські могили, місця почесних поховань,  меморіали та  пам’ятники; автобусні зупинки на території міської та сільських рад в цілому приведені у належний  санітарний стан та відремонтовані.

У  День довкілля на території всього району було проведено роботу  у всіх населених пунктах району із прибирання та наведення належного санітарного стану узбіччя  вулиць, територій біля адмінбудівель, шкіл, закладів медицини, культури, торгівлі.  Зокрема було впорядковано в’їзні знаки, висаджено квіти та кущі, засіяно траву.

На колегії було відзначено, що потребує покращення робота правоохоронних органів району з питань виявлення порушників правил благоустрою та статті 152 Адміністративного Кодексу України. За 4 місяців поточного року на розгляди адмінкомісій  подано 3 протоколи за порушення правил благоустрою населених пунктів та стягнено 680 гривень штрафу. 

У рамках весняної акції  сільським головам спільно з працівниками Ізяславського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області потрібно ще провести обстеження та забезпечити приведення до норм санітарно-технічного стану об’єктів водопостачання (провести дезінфекцію, ремонти громадських криниць; сільських водопроводів, водонапірних башт, підвищити рівень благоустрою санітарно-охоронної зони 1-ого поясу артсвердловин, забезпечити контроль якості питної води). Підприємствам житлово-комунального господарства та філії «Ізяславський райавтодор» необхідно протягом найближчого часу провести першочергові заходи щодо упорядкування та ремонту доріг і тротуарів, привести у належний санітарний стан об’єкти дорожнього сервісу.

Робота з благоустрою населених пунктів району продовжується.

ФОТОКОЛАЖ

23.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлового комунального

 господарства райдержадміністрації

 

Заходи акції «За чисте довкілля» пройшли у Білотинській сільській раді

 

Проведення заходів із благоустрою населених пунктів Ізяславського району в рамках акції «За чисте довкілля» продовжується. Долучилися до цього і жителі сіл Білотинської сільської ради.

Днями  працівники Білотинської сільської ради навели лад на території біля адмінбудинку сільської ради в селі Білотин. Ними було зібрано та утилізовано чимало торішнього листя, гілля з дерев, залишків сухої трави.  

Також було проведено прибирання в селі Комини на території Коминського НВК «ЗОШ І ст. – дитячий садок». Діти та їх вчителі  у формі гри проведи благоустрій території закладу освіти. Азарту додавало гасло: «Чия команда швидше та якісніше справиться із завданням?».

ФОТОКОЛАЖ

18.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

господарства райдержадміністрації  

 

Пізнавальна й цікава екскурсія для школярів

 

У рамках шкільного місячника екологічного виховання «Доля Землі у людини в руках»  до державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» завітали учні 3-8 класів Васьковецького НВК “ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок”.  Головний лісничий підприємства В.П.Зайчук провів школярам екскурсію розсадником і теплицею. Зокрема, в декоративному  розсаднику лісівник розповів юним гостям про особливості вирощування декоративних та лісоутворюючих порід, ознайомив із асортиментом декоративного посадкового матеріалу та породами, що використовуються для відновлення лісових насаджень нашого регіону.

У ході екологічного уроку учні дізналися про агроекологічні особливості  декоративних видів хвойних та листяних порід, які найбільше користуються попитом серед покупців.  Для потреб лісовідновлення на базі розсадника щороку висівається насіння дуба червоного та дуба звичайного. На жаль, школярі не змогли побачити вирощені сіянці дуба, бо напередодні посадматеріал  викопали та передали лісництвам для створення нових лісів. Проте діти побачили новостворені посіви дуба та дізналися про  особливості створення лісових насаджень з вищезгаданих порід та їх видові ознаки.

Щоб детально ознайомити школярів із процесом розмноження декоративного матеріалу, школярів запросили в теплицю. Тут головний лісівник підприємства розповів, що основним методом розмноження декоративних рослин є живцювання, оскільки при насіннєвому розмноженні не передаються основні видові декоративні ознаки. Також детально ознайомив з агротехнічними особливостями живцювання декоративних рослин. Діти  побачили вже вкорінені живці, які будуть висадженні на дорощування у декоративний розсадник. Крім того учнів ознайомили із особливостями насіннєвого розмноження модрини та створення лісових насаджень з інтродукованого виду.

По закінченню екскурсії В.П.Зайчук подарував школі  науково-популярне видання «Ліси Хмельниччини»,  щоб учні  могли детальніше ознайомитися із історією лісового господарства  та діяльністю лісових підприємств області.

18.04.2018 р.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

Підбито підсумки конкурсу «Первоцвіти під охороною»

 

Конкурс «Первоцвіти під охороною», котрий був проведений у рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти» Національним природним парком «Мале Полісся»,підійшов до свого завершення. Мета конкурсу – залучення школярів до вивчення та охорони первоцвітів, а також перевірка обізнаності із рослинами Червоної книги України, рідкісними та зникаючими видами рослин.

Конкурс тривав у період з 05 березня по 30 березня 2018 року. За цей час у ньому взяли участь 284 учні й учнівських колективи (128 – вихованців освітніх закладів Ізяславщини, 156 - Славутчини), котрі у загальному надіслали до Парку 318 робіт (відповідно – 139 і 179 робіт).

Ізяславщину представляли школярі Мокрецького НВК, Ріпківського НВК, Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Плужненського професійного аграрного ліцею, Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ізяславського НВК №6, Сахновецького ЗДО «Дзвіночок», Білівського НВК, Кунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Теліжинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шекеринецького НВК, Христівського НВК, Ізяславського НВК № 5, Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ізяславського НВК №7, Плужненського НВК, Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Борисівського НВК, Білівського НВК, Ізяславського  НВК №2, Щуровецького НВК, Михлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Васьковецького НВК, Білогородської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У своїх роботах учасники конкурсу продемонстрували свою майстерність у декоративно-прикладній творчості. При виготовленні первоцвітів своїми руками використовувалися різні техніки із використанням різноманітних природних і неприродних матеріалів. Різні настільні і настінні композиції виготовлялися учасниками, як індивідуально, так і колективно. Також школярі у своїх тематичних плакатах і листівках закликали до бережного ставлення до природи. Барвисті фотографії показали, яка велика робота була проведена учасниками конкурсу.

У рамках проведеного конкурсу з усіх робіт кращими від Ізяславщини визнано:

· Бернацький Володимир, учень 8 класу Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, керівник: Мазур Н.М.;

· Гурток «Умілі ручки» Мокрецького НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - дитячий садок", керівник: Назарчук Н.О.;

· Калетюк Юлія, учениця 9 класу Михлянської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів, керівник: Сімора О.М.;

· Чепелюк Назар, учень групи № 11 Плужненського професійного аграрного ліцею;

· Кирилюк Катерина, учениця 8 класу Сахновецької загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів, керівник: Горошко Є.С.;

· Колодяжний Максим, учень 11 класу Шекеринецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок», керівник: Колодяжна І.П.

Усі учасники конкурсу та переможці будуть нагороджені заохочувальними призами, подяками й грамотами від Національного природного парку «Мале Полісся».

ФОТОКОЛАЖ

13.04.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

Весняне прибирання в районі у розпалі

 

Після свята Великодня активізувались в районі роботи із весняного очищення. Прибиранню відводиться головне місце в кожному домі, суб’єкті господарювання, територіальній громаді.

 

Колектив ДП «Ізяславський лісгосп» не залишився осторонь традицій, організувавши прибирання прилеглих до адмінбудівель територій.

Працівники підприємства збирали сміття, що накопичилося після зими, підмітали прилеглу та закріплену територію навколо адмінбудівель. Працівниками також було проведено обрізку крони дерев, підбілювали стовбурів та згрібання торішнього листя. Також приведено у належний санітарний стан закріплену за підприємством територію вулиці Михельської в місті Ізяслав. Наводили також лад на прилеглих до адмінбудівель територіях та у садах у всіх підрозділів  підприємства.

 

Перед днями поминання померлих жителі району наводять лад на кладовищах: збирають торішнє листя, залишки квітів, фарбують хрести, лавки, пам’ятники та огорожі. Виконкомом Ізяславської міської ради до робіт із благоустрою кладовищ, які розташовані на території міста Ізяслав, також залучено працівників комунальних підприємств міської ради. Для більш оперативної роботи із наведення порядку до прибирання залучено на громадські роботи дев’ятеро громадян, які перебувають на обліку в Ізяславському районному центрі зайнятості. Як запевнили у міській раді, до провідних днів буде повністю вивезено сміття із прилеглих до кладовищ територій.

 

 

Активно ведуться роботи із наведення належного стану населених пунктів Мислятинської сільської ради. Вже проведено заходи із благоустрою біля Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст., місцевих ФАПів та закладів культури.

Під час  прибирання території дошкільного закладу у селі Мислятин приклад працівників закладу наслідували і його маленькі вихованці. Вони внесли свій посильний внесок у те, що їх дитячий садочок був красивий та затишний.

 

 

Учнями та педагогами Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука у рамках акції «За чисте довкілля» було проведено роботи із наведення порядку у молодому фруктовому садку, що його заклали за ініціативи випускників закладу 2016 року та активу школи. Днями  старшокласники та учні початкової ланки висадили в садку молоденькі саджанці яблунь замість ушкоджених та зламаних.

ФОТОКОЛАЖ

12.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

 господарства райдержадміністрації

 

 

На Ізяславщині триває акція «За чисте довкілля»

 

Із кожним днем все більше установ, підприємств, організацій та жителів Ізяславського району долучаються до акції «За чисте довкілля».

Не залишились осторонь і співробітники Ізяславського відділення поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції України Хмельницькій області. Ними було проведено прибирання адмінбудинку та прилеглої території відділення поліції.

Активно долучилась до наведення порядку громада села Клубівка. Силами громади ведеться прибирання вулиць населеного пункту, території місцевого дитячого садочку, центру села, пам’ятного знаку загиблим односельчанам в роки Другої світової війни. Керівництвом сільської ради до робіт із благоустрою на громадські роботи залучено також громадян, які перебувають на обліку в Ізяславському районному центрі зайнятості.

ФОТОКОЛАЖ

06.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

господарства райдержадміністрації

 

На Ізяславщині розгортається  акція «За чисте довкілля»

 

До приведення територій у належний санітарний стан сьогодні, 4 квітня, в  місті Ізяслав, у рамках оголошеної акції «За чисте довкілля» долучилися колективи районної державної адміністрації, районної ради, управління фінансів райдержадміністрації, Ізяславського районного будинку культури, сектору культури райдержадміністрації, районного історико-краєзнавчого музею, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. ім..О.Онищука №5, гімназія», Ізяславського районного центру «Первинна медико-санітарна допомога» та інші.

Роботи проводилися на площі Героїв Майдану, території біля районного будинку культури, території «Співочого поля», на закріплених та прилеглих територіях.

Допомогу у роботі надали комунальні підприємства.

Із наближенням Великодніх свят  активно ведуться роботи із благоустрою територій навколо храмів, на території кладовищ.

Чимало органів місцевого самоврядування району залучають до прибирання території своїх населених пунктів людей за рахунок громадських робіт.

Громадські роботи – це загальнодоступний вид тимчасової трудової діяльності, що не потребує, як правило, спеціальної професійної підготовки.

Організація оплачуваних громадських робіт є ефективним засобом реалізації політики зайнятості населення, який підвищує мотивацію до праці, поліпшує матеріальне становище безробітних.

Вони організовуються для: осіб, які не мають роботи.

Цього року до проведення громадських робіт Ізяславським районним центром зайнятості на прохання органів місцевого самоврядування вже направлено 24 особи (місто Ізяслав – 10,  села Клубівка – 4, Плужне – 6, Білеве – 4). Днями громадські роботи розпочнуться і в Мислятинській сільській раді.

ФОТОКОЛАЖ

04.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

Ізяслав: проходить Всеукраїнська акція «За чисте довкілля»

 

На  заклик керівництва районної державної адміністрації  жителі району активно долучаються до участі у заходах акції «За чисте довкілля» та використовують будь-які можливості для того, щоб прибрати територію населених пунктів району до Великодніх свят.

До Великодніх свят залишилось зовсім мало часу, а цьогорічні погодні умови дуже ускладнюють провести прибирання біля приватних садиб у населених пунктах району, біля установ та організацій, закладів освіти, культури та соціальної сфери.

Для того, щоб покращити стан довкілля, населення закликають до благоустрою, озеленення та приведення до належного стану населених пунктів, прилеглих територій, підприємств, установ, організацій.

Сьогодні, 03 квітня, до прибирання прилеглої території долучилися колективи Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, ім.О.Онищука, гімназія»,  Ізяславської центральної районної бібліотеки, Ізяславського відділення поштового зв’язку «Ізяслав-1» ЦПЗ № 6 Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта».

Над прибиранням вулиць міста працюють колективи комунальних підприємств міста Ізяслав.

03.04.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

Лісівники Ізяславщини підбили підсумки роботи та накреслили плани на майбутнє

 

На минулому тижні у ДП «Ізяславське лісове господарство» відбулася конференція трудового колективу, на якій обговорено виконання умов колективного договору за 2017 рік та прийнято новий колективний договір на 2018 рік. Участь у роботі конференції взяли  начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С.Пешко, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства В.М.Лісовий, директор ДП «Ізяславський лісгосп» П.І.Курельчук, голова профкому В.І.Кравчук, керівники та представники  всіх підрозділів.

У ході зібрання П.І.Курельчук детально проаналізував  роботу підприємства за минулий рік, зупинившись на виконанні основних лісівничо-економічних показників. Так, проведено  лісовідновні роботи на площі 262 га, догляд за лісовими культурами – на площі 1290 га. Заготовлено 7718 кг лісового насіння.

З метою профілактики лісових пожеж торік прокладено 214 кілометрів мінералізованих смуг та проведено 279 кілометрів доглядів за вже  існуючими. Для боротьби із пожежами додатково введено в експлуатацію дві одиниці пожежної техніки. Зараз підприємство має 6 одиниць техніки для гасіння лісових пожеж. Облаштовано 3 нових пункти забору води. На трьох пожежних вежах встановлено системи  відеоспостереження.

Проведено рубки догляду на площі 300 га, суцільні  санітарні рубки – на площі 148 га, санітарні вибіркові рубки – 412 га.  Від усіх видів рубок  заготовлено ліквідної деревини 94 940 кубометрів, у тому числі від рубок головного користування – 43 368 кубометри. Реалізовано на внутрішній ринок 76,4 тис. кубометрів ліквідної деревини, експортовано – 5,8 тис. кубометрів дров паливних. У цеху переробки деревини перероблено 10 333 кубометрів деревини та випущено продукції  на  20 млн. грн. Загальний обсяг реалізації продукції  за рік склав 96 млн. 831 тис. грн. – на 11,2 млн. грн.  більше, ніж у 2016 році. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника склала 13 743 грн. – на 4 422,1 грн. більше, ніж у 2016 році. Крім того, працівникам  проведено різні виплати та допомоги, передбачені колективним договором, в сумі близько 4,5 млн. грн., а також  стабільно виплачувалися премії та винагороди за вислугу років в сумі 14 млн. 497 тис. грн., допомоги  на харчування в сумі 2 млн. 935 тис. грн.

За 2017 рік  сплачено до бюджетів усіх рівнів 29 млн. 750 тис. грн., до Пенсійного фонду  – 9 млн. 445 тис. грн., разом  – 39 млн.  195 тис. грн. Чистий прибуток у звітному періоді становив 2 млн. 560 тис. грн.

Злагоджена та стабільна робота  всіх підрозділів дала змогу у повному обсязі виконати програму з лісогосподарської  та промислової діяльності. Головне надбання підприємства  – це  люди. Тому постійно йде покращення умов працюючих, забезпечення їх всім необхідним для  роботи та виконання поставлених завдань. Велика увага приділяється підвищенню технологічної й трудової дисципліни, дотриманню законодавства з охорони праці. На виконання комплексних заходів з охорони праці торік витрачено 669 тис. 251 грн., що вдвічі перевищує заплановані витрати.

Потім голова профспілки ДП «Ізяславський лісгосп» В.І.Кравчук розповів про забезпечення зайнятості працівників, їх соціальний захист, право на працю та відпочинок і прозвітував  про результати виконання колективної угоди, зазначивши, що вона  виконана повністю і без порушень. Для працівників  підприємства керівництвом створено комфортні умови  праці та відпочинку. Постійно здійснюються заходи з підвищення рівня охорони праці, запобігання випадків виробничого травматизму, професійного захворювання, дотримання умов безпеки, гігієни праці. Всі працівники безкоштовно забезпечені спецодягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Але незважаючи на високий рівень контролю за охороною праці на виробництві і підвищення її рівня, все ж таки під час виконання робіт трапляються незначні порушення вимог охорони праці, що призводить до нещасних випадків.

Адміністрацією та профспілковим комітетом  протягом дії колективного договору велика увага приділялась питанням оздоровлення працюючих та їхніх дітей. Так, минулого року за рахунок коштів підприємства, профкому і частково батьківської доплати оздоровлено 36 дітей. У закладах санаторно-курортного лікування побувало 4 працівники. Загалом на оздоровлення працівників та їхніх дітей протягом звітного періоду витрачено понад 3014,6 тис. грн. Велася культурно-виховна і спортивно-оздоровча робота серед працівників трудових колективів і членів їхніх сімей, організовувались походи на концерти та інші  заходи.

Головний економіст підприємства Л.А.Ліщук ознайомила делегатів конференції з проектом  колдоговору на 2018 рік, відзначила, що умови залишились незмінними, лише збільшено розміри всіх передбачених виплат.

Виступаючі  - головний лісничий В.П.Зайчук, інженер з охорони праці Ю.М.Ярославський, верстатник цеху переробки деревини О.В.Кирилюк говорили про досягнення у роботі та своє бачення  розвитку підприємства та покращення трудової діяльності колективу. Зокрема, головний лісничий В.П. Зайчук акцентував увагу на швидких темпах розвитку лісокультурної справи – будівництво приміщення та облаштування його сучасним обладнанням для сушіння шишок хвойних порід, переробки насіння та обробки його стимуляторами росту та засобами захисту, яке планується завершити у першій декаді квітня, облаштування достатньої кількості коробів в декоративному розсаднику та теплиці для вирощування сіянців основних хвойних  лісоутворюючих порід і вкорінення живців декоративних рослин. Це дасть змогу отримати якісний матеріал для  створення продуктивних насаджень та розширити асортимент декоративного посадкового матеріалу. Інженер з охорони праці Ю.М.Ярославський ознайомив присутніх із досягненнями у сфері охорони праці: проведено атестацію 21 робочого місця, а в 2018 р. заплановано атестувати ще 5 робочих місць. Також проведено навчання працівників основних професій з охорони праці. Зазначив, що під час перевірки управлінням Держпраці зауважень з питань дотримання законодавства з охорони праці не було. Верстатник ЦПД О.В.Кирилюк подякував керівництву за те, що зуміло зберегти багаточисельний колектив та висловився за розширення цеху переробки, встановлення нового обладнання, що дає змогу виготовляти конкурентоспроможну продукцію для експортних та внутрішніх потреб, а також збільшити чисельність  підрозділу. Також зазначив, що у цеху створені добрі умови праці та виплачується гідна заробітна плата. Виступаючі зауважень до виконання колективного договору не висловили,  що свідчить  про успішне виконання  його умов.

Начальник ХОУЛМГ П.С.Пешко відзначив, що інтереси працівників завжди спрямовані на задоволення їх життєво важливих потреб – збереження робочих місць, здоров’я, підвищення рівня оплати праці. Цього можна досягти лише через підвищення ефективності виробництва та збільшення прибутку підприємства шляхом нарощування темпів переробки деревини та завдяки впровадженню передових технологій у   лісогосподарське виробництво. Тільки розвиток підприємства дасть змогу підвищувати  заробітну плату. Петро Степанович відмітив  позитивні напрацювання стратегії розвитку підприємства, яка була представлена у жовтні минулого року.

Голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства В.М.Лісовий відзначив високоефективну стабільну роботу трудового колективу протягом багатьох років та побажав подальших успіхів у виконанні поставлених завдань з відтворення, збереження та охорони лісу, його раціонального використання.

На конференції визнано роботу адміністрації та профспілкового комітету з виконання умов колективного договору за 2017 рік задовільною. Прийнято новий колдоговір на 2018 рік.

02.04.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

 

На Ізяславщині старує акція «ЗА ЧИСТЕ ДВКІЛЛЯ»

 

Весна поволі набирає сили і  нам всім разом необхідно забезпечити чистоту і порядок у населених пунктах та на прилеглих до них територіях після зимового періоду й танення снігу.

З цією метою в районі щороку проводиться весняна акція «За чисте довкілля» та День благоустрою.

Про організацію проведення заходів акції «За чисте довкілля» говорилося 29 березня на зсіданні районного штабу з організації її проведення, яке провів перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

Відкриваючи засідання, П.Ковальчук наголосив, що у попередні роки під час проведення акції в районі проводилась робота із ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, очищались від сміття береги річок, ставків, упорядковувались  кладовища,  братські могили,  місця почесних поховань, пам’ятники  та  меморіали, які знаходяться на території населених пунктів району.

Разом із тим, на превеликий жаль, не було досягнуто основної мети - залучення всіх верств населення до участі у проведенні акції. Основна маса робіт була виконана держслужбовцями, працівниками органів місцевого самоврядування, державних підприємств, закладів освіти, культури та медицини, комунальними підприємствами та школярами.

У ході засідання штабу було наголошено на тому, що на підставі Адміністративного Кодексу України міською та сільськими радами затверджені Правила благоустрою населених пунктів. Ці Правила встановлюють єдині та обов’язкові для виконання норми і вимоги у сфері благоустрою, визначають порядок прибирання та утримання територій, у тому числі і прилеглих до меж будівель, споруд та огорож, а також внутрішніх виробничих територій, для всіх юридичних і фізичних осіб, користувачів або власників земельних ділянок, забудовників, власників та орендаторів приміщень, споруд, будівель, незалежно від форм власності, відомчої приналежності та громадянства.

Правила містять загальнообов’язкові на території району норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно чинного законодавства України.

Серед обов’язків суб’єктів господарювання та громадян по благоустрою міста та інших населених пунктів є:

- утримування фасадів будинків, споруд та огорожі в належному технічному стані;

- облаштування газонів та квітників;

- підтримування санітарного стану вулиць, прибудинкових територій та інших територій на рівні встановлених правил, вимог, приділяючи особливу увагу санітарно-побутовим спорудам.

Суб’єкти господарювання – підприємства, організації, установи, заклади прибирають прилеглу та закріплену за ними територію.

Всі торгівельні, орендні підприємства та організації незалежно від форм власності та відомчої належності, які розміщені у житлових будинках та на територіях домоволодінь, а також кіоски, майстерні, лотки та інші - повинні мати погоджені із санепідемстанцією та житлово-експлуатаційними підприємствами схеми прилеглих територій, прибирання яких здійснюється працівниками цих підприємств.

Прибирання міських територій в районах приватної забудови здійснюється їх власниками в межах та за межами домоволодінь до проїжджої частини вулиці.

Суб’єкти господарювання інших форм власності зобов’язані встановлювати урни біля входу і виходу з адміністративних, побутових, навчальних, торгових приміщень, біля торгових палаток, павільйонів та інших споруд.

Урни повинні утримуватися у належному естетичному, технічному стані та щоденно звільнятися від сміття.

За порушення Правил благоустрою населених пунктів порушень, настає відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Захаращення та несвоєчасне прибирання території від побутового, будівельного сміття, піску, деревини, опалого листя, гілля, нанесення транспортними засобами на дорогу ґрунту, піску чи інших залишків будматеріалів передбачено накладання штрафу у розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян для фізичних осіб або 50-100 мінімальних доходів  для юридичних осіб.

Такі ж розміри штрафу накладаються за несвоєчасне знищення бур’янів та об’єктів рослинного карантину, косіння газонів на прилеглих та закріплених територіях, несвоєчасне очищення вмісту урн, накопичення на дорозі розчинів, сумішей, ґрунту, різних матеріалів, побутового сміття та різних відходів виробництва, спалювання листя, трави, бур’яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття.

Заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук розповів, що міською владою у найближчий час буде розміщено контейнери для роздільного збирання твердих побутових відходів (пластик, папір, скло).

Тож давайте всією громадою зробимо наше місто і села чистими та охайними.

30.03.2018 р.

За матеріалами сектору житлово-комунального

 господарства райдержадміністрації

 

 

Увага! Операція «Нерест-2018»!

 

Згідно наказу Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області від 15.03.2018 р. № 11 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в 2018 році» з 1 квітня стартує операція «Нерест 2018». У весняно-літній період 2018 року ловити рибу потрібно буде за правилами.

Відповідно до означеного наказу любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах заборонено у такі строки: в усіх водосховищах з 1 квітня по 09 червня (включно); в усіх річках та її кореневих водоймах  з 1 квітня по 20 травня (включно), а в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з  1 квітня по 29 червня (включно).

Промисловий вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області  (у водоймі – охолоджувачі Хмельницької АЕС: акваторія в межах с.Півнева Гора – Славутського району с.Гнилий Ріг; у Мислятинському водосховищі – правий берег р.Горинь від с.Мислятин до с.Дібровка) заборонено з 01 квітня по 09 червня (включно).

Вилов раків заборонено у період з 01 квітня по 30 червня (включно).

Згідно Кодексу України про адміністративні порушення громадяни, які порушили правила вилову, змушені будуть заплатити штраф.

Любительська риболовля у нерестовий період дозволена лише на спеціально визначених Хмельницькрибохороною ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом і тільки з берега (Мислятинське водосховище – лівий берег річки Горинь від с.Мислятин до с.Дібровка). Також пересуватися по воді дозволено лише суднам охорони водних біоресурсів.

30.03.2018 р.

За матеріалами Хмельницькрибоохорони

 

 

Не зривай первоцвіти!

 

Первоцвіти – рослини, які сприймаються нами як символи весни. Вони першими зацвітають, даруючи людям свою тендітну красу. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, блискучі, неначе сонце, голубі, як весняне небо, бузкові та білосніжні. Підсніжники, проліски, ряст, первоцвіт, шафран, цибуля ведмежа – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах. Але якщо придивитися уважніше, то і ці непомітні квіти по-своєму прекрасні, хоча б тим, що з’являються одними із перших та годують голодних комах, що прокинулись.

Щоденно на землі зникає один вид рослин. Це порушує рівновагу на нашій планеті, тому що первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини, яка, образно кажучи, рубає гілку, на якій сидить.

Найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається навесні. Так, рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок недбалого ставлення до природи, а також через намагання людей перетворити їх на засіб заробітку.

Первоцвіти в небезпеці. А ми їх жорстоко зриваємо, забуваючи про те, що рослина, у якої зірвали надземну частину – квітку, не зможе дати насіння, а отже продовжити рід. Великі букети несемо додому, хоча знаємо, що первоцвіти довго не стоять у вазах, швидко в’януть – рослини вологих весняних лісів не витримують сухе повітря наших квартир. Весняні квіти краще не чіпати, вони привабливіші в природному середовищі.

На наших ринках торгують первоцвітами, коли на Хмельниччині вони ще не цвітуть. Квіти привозять з Криму, Карпат. Зокрема з Карпат везуть до нас білоцвіт весняний – червонокнижний вид з білими дзвоникоподібними квітками, проліску дволисту – рідкісну зникаючу рослину з блакитними суцвіттями.

Серед червонокнижних первоцвітів на Хмельниччині зростають підсніжник звичайний, шафран гейфелів, цибуля ведмежа, сон-трава велика, сон-трава чорніюча. Дуже рідкісними є первоцвіт звичайний, зубниця залозиста, що занесені до списку рідкісних рослин Хмельницької області.

Продавці первоцвітів часто виривають їх з ґрунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів. На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур’яни. Змінюється склад фітоценозів.

Інформуємо, що первоцвіти підлягають суворій охороні. Згідно українського законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення на місці злочину членами рейдових бригад складаються протоколи, а «продукція» конфіскується. За знищення і незаконний збут «червонокнижних» рослин накладається штраф.

Хочеться вірити, що усвідомлення кожного з нас про відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, нашого довкілля буде доброю гарантією уникнення тих непорозумінь, які допускали губителі природи в попередні роки.

 29.03.2018 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

ГОДИНА ЗЕМЛІ-2018

 

Нащо зникає світло?

24 березня Година Землі прокотиться планетою. Ця акція завершиться символічним вимкненням на одну годину (о 20:30 год. за місцевим часом) непотрібних електроприладів, щоб привернути увагу до глобального питання – здоров’я нашої Землі, котре щороку погіршується.

Згідно з даними Звіту WWF про Живу Планету, зараз людство споживає в 1,6 разів більше, ніж може забезпечити Земля. Тобто, нам потрібна не одна, а 1,6 планети для підтримки нашої життєдіяльності. Глобальне споживання зростає людство викидає більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виснажує рибні запаси і вирубує дерева швидше, ніж вони зможуть відродитися і вирости, продукує більше сміття, ніж планета може "перетравити".

"Це веде до виснаження навколишнього середовища зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану й інших тяжких наслідків для Землі та її жителів, розповіла національна координаторка WWF в Україні Олена Тарасова-Красієва. На 2012 рік чисельність популяцій наземних видів скоротилась на 38%, прісноводних на 81%, морських на 36%. Не "зловимо" зв'язок ситуація буде погіршуватись. Наша планета це мережа із мільярдів організмів, систем та явищ, це мультиволокно, що оточує нас 24/7, дає нам воду, повітря, ресурси. Та воно нам не належить, ми лише його частина".

Збереженню та шануванню біорізноманіття присвячена Година Землі 2018. Сьогодні це найпоширеніший рух задля збереження довкілля, який підтримують 187 країн і територій. Послами Години Землі, в різний час, були відомі особистості, від Нельсона Мандели до Кейт Бланшет, і міжнародні бренди від Google до IKEA.

 

З чого все починалося?

Розпочалось усе із вимкнення світла у Сіднеї у 2007 році. Ініціатором тоді виступив WWF-Австралія. Акція була проведена в місті Сідней 31 березня. 2,2 мільйонів сіднейців та близько 2000 компаній одночасно вимкнули світло на одну годину. У результаті енерговитрати міста зменшилися на більше 10%. Цей простий вчинок надихнув безліч людей у всьому світі. Тож нині подія Година Землі розрослась, залучаючи як окремих осіб, так і організації, уряди, малі та великі бізнеси у більше, ніж 7 тисячах міст світу.

 

Сьогодні...

Година Землі 2018 триватиме з 20:30 год. до 21:30 год. у суботу, 24 березня.

Традиційно ця подія також супроводжується виключенням кількох споруд світового значення, як Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку, Тріумфальної арки у Парижі, Оперного театру у Сіднеї тощо. У 2017 році понад 12 тисяч місцевих та національних визначних споруд вимкнули світло під час Години Землі.

 

Чому біорізноманіття?

Популяції диких тварин вже істотно скоротилися, і прогнозоване подальше скорочення до 67% до кінця поточного десятиліття. Найпоширенішою загрозою для більшості видів є втрата та занепад їхнього середовища існування. Саме тому цьогорічна Година Землі сфокусується на збереженні біорізноманіття на планеті. Подія закличе тисячі людей, котрі її підтримують, негайно звернути увагу суспільства на втрату біорізноманіття на всіх континентах.

Разом із простим вимкненням зайвого обладнання на одну годину Всесвітній фонд закликає і до більш масштабних дій.
Зокрема:

·       у Колумбії закликатимуть владу припинити вирубку лісів до 2020 року;

·       Французька Полінезія збирається захистити 5 мільйонів м2 морських територій задля збереження морської екосистеми;

·       у Гватемалі люди підтримують голосами проект щодо резервування води;

·       в Індії закликатимуть до екологічно сталого стилю життя;

·       У Непалі колеги із WWF мобілізують сили, щоб зробити чистим транспорт, який працюватиме від відновлюваних джерел енергії.

 

В Україні:

В Україні напередодні Години Землі розпочалася кампанія Free Svydovets, покликана захистити один з найкрасивіших і цінних куточків Українських Карпат гірський масив Свидовець від забудови і тотальної урбанізації. Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут зростають десятки рідкісних і зникаючих видів рослин, проходять шляхи міграції ключових і цінних видів тварин. Саме звідси бере свій початок найбільша притока Дунаю річка Тиса. До того ж на території Свидовця розташовані фрагменти приполонинських пралісів, сім унікальних для України льодовикових озер та ще чимало інших природних багатств.

Тож цієї Години WWF в Україні закликає українців підписати петицію до Президента України, Кабінету Міністрів і Міністерства екології і природних ресурсів.

 

Чому треба долучитися?

Впродовж лише останніх 10 років, Година Землі була потужним рушієм людської сили, яка не просто вимикала світло, але й змінювала світ.

 

Рух Години Землі сприяв:

·       прийняттю нового законодавства з охорони морів та лісів в Росії.

·       висадці 17 мільйонів дерев у Казахстані.

·       освітленню за допомогою сонячних батарей домівок в Індії та на Філіпінах.

·       захисту в Аргентині морської території площею 3,4 мільйонів гектарів.

·       захисту лісів площею 2700 гектарів в Уганді.

·       змін споживацьких звичок мільйонів людей по всьому світу.

За матеріалами мережі Інтернет

 

Допоможемо лелекам пережити складні погодні умови

 

Лелеки, повернувшись із вирію, зараз потерпають від холоду та мають обмежений доступ до кормової бази.

Тож наше завдання - допомогти їм успішно пережити холодний період.

Основний корм лелек - це комахи, риба, земноводні, гризуни. Рослинну їжу ці птахи не вживають! Тому зерно, хліб, варену картоплю та інше птахи їсти будуть, але користі це їм не принесе. Лелек слід годувати рибою, м’ясом або яйцями. Риба може бути морська чи прісноводна, але категорично не солена. Лелека не вміє жувати їжу, він ковтає цілим шматком, тому вся підготована для нього їжа повинна бути подрібнена. М'ясо може бути у вигляді відходів: курячі голови, тельбухи та інше.

Фахівці орнітологи радять: якщо Ви знаєте місце, де зупинилися лелеки, не треба здіймати довкола нього галас. Птахам потрібен спокій! Стоячи нерухомо, вони зберігають енергію і мають значно більше шансів дожити до потепління. Кожен політ це втрата сил, які потрібні їм зараз як ніколи.

Підходити до лелек на відстань ближче, ніж 50 м не треба. На цій відстані можна викласти на снігу галявину з сіна, соломи чи гілок, на якій потім викладати птахам їжу. Проте, подібна підгодівля має й інший бік медалі. Якщо птахи не будуть їсти розкладену їжу, вона привабить чотирилапих хижаків (собаки, лиси), які створять додатковий фактор неспокою, а можливо і смертельну небезпеку. Тому слід добре подумати, чи принесе підгодівля користь, чи шкоду.

Якщо ж птахи зовсім ослабли і не реагують на рухи людей, їх слід забрати, відігріти і тимчасово розмістити в господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

Також просимо не забувати підгодовувати у ці дні ще й дрібних птахів. Годівниця обов’язково повинна мати дах, щоб накривати їжу від дощу і снігу, інакше вона швидко розм’якне, а це шкідливо для птахів. У годівничку можна покласти пшоно, просо, овес, пшеницю, не солене сало, сухофрукти, сушені ягоди горобини, кукурудзяні зерна, терті яблука, не смажене соняшникове чи гарбузове насіння. Обов’язково покладіть у годівничку ємність із водою.

23.03.2018 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО АКЦІЇ «МАЙБУТНЄ ЛІСУ У ТВОЇХ РУКАХ»

 

У Міжнародний день лісів, тобто 21 березня, розпочинається акція «Майбутнє лісу у твоїх руках».   Започаткована вона Держлісагентством з метою  виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки у лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, надання можливості учням, представникам громадськості  взяти участь у створенні насаджень, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

У рамках Акції працівники ДП «Ізяславський лісгосп»  проведуть низку тематичних заходів. Головний із них   – садіння дерев, проведення робіт з лісовідновлення. Протягом весняного періоду підприємство планує створити 185 га лісових культур на місці рубок головного користування, а також після проведення суцільно-санітарних рубок. Для потреб лісовідновлення підприємством в лісових та базовому розсадниках  вирощено 872 тисячі сіянців основних лісоутворюючих порід, із них 765 тис. шт. сосни та 107 тис. шт. дуба звичайного. Для висіву насіння у розсадниках з метою отримання посадкового матеріалу на майбутній рік та створення лісів шляхом посіву заготовлено  7638 кг насіння. Підготовлено ґрунт для садіння лісових культур на площі 104 га. Підприємство повністю забезпечене садивним матеріалом та фактично готове до весняної лісокультурної кампанії. На важкодоступних для створення лісових культур  площах вестимуться роботи зі сприяння природному поновленню. Таким шляхом планується відновити 48 га лісових насаджень.

До посадки лісу планується залучити учнівську молодь, у тому числі і учнів шкільних лісництв,  представників громадських організацій, органів влади, засобів масової інформації.  Перед початком робіт  учасникам Акції лісівники розповідатимуть про значення лісу і роль в екосистемі планети. Також учасники будуть ознайомлені з технологічним процесом створення та вирощування лісових культур.

Протягом Акції представники ДП «Ізяславський лісгосп» проведуть у закладах освіти району тематичні зустрічі,  бесіди, спрямовані на розширення еколого-лісівничих знань, охорону та захист лісів. З метою висвітлення діяльності підприємства та кращого розуміння підростаючого покоління специфіки роботи лісової галузі також організовуватимуться екскурсії до лісу, лісництв та інших підрозділів підприємства. 

За участі  представників відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації серед учнівської молоді молодших та середніх класів шкіл району буде проведено конкурс на кращий твір  та кращий малюнок на тему «Людина і ліс». На районному рівні  визначать переможців конкурсу та  нагородять подарунками й цінними призами. Кращі роботи будуть направлені в обласне управління для участі в другому етапі конкурсу.

Триватиме Акція до Дня Довкілля, який щороку проводиться у третю суботу квітня – цьогоріч – 21 квітня.  Початок створення лісових насаджень залежатиме від погодних умов. Участь  в Акції зможуть взяти всі бажаючі. Для отримання будь-якої інформації щодо проведення Акцій та при виявленні бажання долучитись до створення лісових насаджень телефонуйте за номером гарячої лінії (03852)4-20-49.

Шановні громадяни!  Не будьте байдужими до навколишнього середовища! Зробіть свій  внесок у  покращення екологічного стану країни та збільшення лісових насаджень. І природа вам віддячить за це!

21.03.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське  лісове господарство»

 

 

ГОДИНА ЗЕМЛІ-2018

 

Нащо зникає світло?

24 березня Година Землі прокотиться планетою. Ця акція завершиться символічним вимкненням на одну годину (о 20:30 год. за місцевим часом) непотрібних електроприладів, щоб привернути увагу до глобального питання – здоров’я нашої Землі, котре щороку погіршується.

Згідно з даними Звіту WWF про Живу Планету, зараз людство споживає в 1,6 разів більше, ніж може забезпечити Земля. Тобто, нам потрібна не одна, а 1,6 планети для підтримки нашої життєдіяльності. Глобальне споживання зростає людство викидає більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виснажує рибні запаси і вирубує дерева швидше, ніж вони зможуть відродитися і вирости, продукує більше сміття, ніж планета може "перетравити".

"Це веде до виснаження навколишнього середовища зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану й інших тяжких наслідків для Землі та її жителів, розповіла національна координаторка WWF в Україні Олена Тарасова-Красієва. На 2012 рік чисельність популяцій наземних видів скоротилась на 38%, прісноводних на 81%, морських на 36%. Не "зловимо" зв'язок ситуація буде погіршуватись. Наша планета це мережа із мільярдів організмів, систем та явищ, це мультиволокно, що оточує нас 24/7, дає нам воду, повітря, ресурси. Та воно нам не належить, ми лише його частина".

Збереженню та шануванню біорізноманіття присвячена Година Землі 2018. Сьогодні це найпоширеніший рух задля збереження довкілля, який підтримують 187 країн і територій. Послами Години Землі, в різний час, були відомі особистості, від Нельсона Мандели до Кейт Бланшет, і міжнародні бренди від Google до IKEA.

 

З чого все починалося?

Розпочалось усе із вимкнення світла у Сіднеї у 2007 році. Ініціатором тоді виступив WWF-Австралія. Акція була проведена в місті Сідней 31 березня. 2,2 мільйонів сіднейців та близько 2000 компаній одночасно вимкнули світло на одну годину. У результаті енерговитрати міста зменшилися на більше 10%. Цей простий вчинок надихнув безліч людей у всьому світі. Тож нині подія Година Землі розрослась, залучаючи як окремих осіб, так і організації, уряди, малі та великі бізнеси у більше, ніж 7 тисячах міст світу.

 

Сьогодні...

Година Землі 2018 триватиме з 20:30 год. до 21:30 год. у суботу, 24 березня.

Традиційно ця подія також супроводжується виключенням кількох споруд світового значення, як Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку, Тріумфальної арки у Парижі, Оперного театру у Сіднеї тощо. У 2017 році понад 12 тисяч місцевих та національних визначних споруд вимкнули світло під час Години Землі.

 

Чому біорізноманіття?

Популяції диких тварин вже істотно скоротилися, і прогнозоване подальше скорочення до 67% до кінця поточного десятиліття. Найпоширенішою загрозою для більшості видів є втрата та занепад їхнього середовища існування. Саме тому цьогорічна Година Землі сфокусується на збереженні біорізноманіття на планеті. Подія закличе тисячі людей, котрі її підтримують, негайно звернути увагу суспільства на втрату біорізноманіття на всіх континентах.

Разом із простим вимкненням зайвого обладнання на одну годину Всесвітній фонд закликає і до більш масштабних дій.
Зокрема:

·       у Колумбії закликатимуть владу припинити вирубку лісів до 2020 року;

·       Французька Полінезія збирається захистити 5 мільйонів м2 морських територій задля збереження морської екосистеми;

·       у Гватемалі люди підтримують голосами проект щодо резервування води;

·       в Індії закликатимуть до екологічно сталого стилю життя;

·       У Непалі колеги із WWF мобілізують сили, щоб зробити чистим транспорт, який працюватиме від відновлюваних джерел енергії.

 

В Україні:

В Україні напередодні Години Землі розпочалася кампанія Free Svydovets, покликана захистити один з найкрасивіших і цінних куточків Українських Карпат гірський масив Свидовець від забудови і тотальної урбанізації. Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут зростають десятки рідкісних і зникаючих видів рослин, проходять шляхи міграції ключових і цінних видів тварин. Саме звідси бере свій початок найбільша притока Дунаю річка Тиса. До того ж на території Свидовця розташовані фрагменти приполонинських пралісів, сім унікальних для України льодовикових озер та ще чимало інших природних багатств.

Тож цієї Години WWF в Україні закликає українців підписати петицію до Президента України, Кабінету Міністрів і Міністерства екології і природних ресурсів.

 

Чому треба долучитися?

Впродовж лише останніх 10 років, Година Землі була потужним рушієм людської сили, яка не просто вимикала світло, але й змінювала світ.

 

Рух Години Землі сприяв:

·       прийняттю нового законодавства з охорони морів та лісів в Росії.

·       висадці 17 мільйонів дерев у Казахстані.

·       освітленню за допомогою сонячних батарей домівок в Індії та на Філіпінах.

·       захисту в Аргентині морської території площею 3,4 мільйонів гектарів.

·       захисту лісів площею 2700 гектарів в Уганді.

·       змін споживацьких звичок мільйонів людей по всьому світу.

21.03.2018 р.

За матеріалами мережі Інтернет

 

 

 

Обстеження території Парку на предмет всихання насаджень 

 

Працівники Парку спільно із працівниками ДП «Ізяславське лісове господарство» та працівниками ДП «Славутське лісове господарство», а також із залученням Радошівського та Білотинського сільських голів проведено обстеження території НПП «Мале Полісся» на предмет всихання соснових та ялинових насаджень.

У лісових насадженнях НПП «Мале Полісся» внаслідок зменшення стійкості лісів до шкідників та хвороб відбувається гостре всихання соснових та ялинових насаджень, основною причиною якого є розповсюдження та розмноження стовбурових шкідників, які у свою чергу, являються носіями збудників дереворуйнівних грибів.

Серед стовбурних шкідників провідне місце займає верхівковий короїд (Ips accuminatus), він заселяє гілки та верхівки дерев. Водночас у ходах верхівкового короїда поширюються офіостомові гриби – збудники синяви та інші патогени. Дерево ослаблюється і стає сприйнятливим до заселення менш агресивними стовбуровими шкідниками, такими як шестизубий короїд (Ips sexdentatus), який прогризає ходи у нижніх частинах стовбурів, також сприяючи поширенню патогенних грибів, а також короїд типограф (Ips typographus). Далі ослаблені деревостани інтенсивно заселяються вторинними стовбуровими шкідниками.

У ході обстежень було виявлено осередки масового всихання соснових деревостанів на площі близько 800 га. Здебільшого це стиглі, перестиглі та пристигаючі насадження.

02.02.2018 р.

За матеріалами НПП "Мале Полісся"

 

 

ІЗЯСЛАВСЬКИЙ ЛІСГОСП ПЕРАХУВАВ ДО БЮДЖЕТУ МАЙЖЕ 40 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

 

Колектив Ізяславського лісгоспу досяг торік   вагомих здобутків. Створено  234 га лісових культур, з них 110 га шляхом посадки сіянців головних лісоутворюючих порід, а 124 га – шляхом посіву насіння.  Догляд за лісовими культурами проведено на площі 1290 га.

Значна увага приділялась охороні лісу від пожеж.  Прокладено 214  км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 279 км. Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.

Збудовано 4,2 км лісової дороги в Лютарському лісництві, яка веде до пам’ятки природи загальнодержавного значення Святе Озеро.

Рубки формування та оздоровляння лісів  проведено на площі 888 га,  де  заготовлено 51,6 тис. кубометрів ліквідної деревини. Від рубок головного користування отримано  43,4 тис. кубометрів ліквідної деревини.  За 2017  рік всього реалізовано  82,2 тис. кубометрів деревини  на суму 77487 тис. грн. Експортовано 5,8 тисячі  кубометрів, реалізовано на внутрішній ринок – 76,4 тисячі  кубометрів ліквідної деревини.

Для збільшення обсягів виготовлення пиломатеріалів добудували цех переробки деревини. Закуплено нове імпортне обладнання, що дає можливість виробляти конкурентоспроможну для експортних і внутрішніх потреб продукцію. Шляхом переробки деревини отримано 6339  кубометрів пиломатеріалів.  Реалізація продукції переробки за минулий рік становить 5845 кубометрів  на суму 17820 тис.  грн.

Протягом минулого року  сплачено 29750  тис. грн. податків та обов’язкових платежів до місцевого й державного бюджету, єдиного соціального внеску – 9445 тис. грн. Загалом сплачено  платежів на суму 39 млн. 195 тис. грн.

З метою покращення матеріально-технічної бази Михельського лісництва капітально відремонтовано адмінбудівлю. Замінено покрівлю, підлогу, меблі, встановлено металопластикові вікна. Побудовано  сучасну котельню, встановлено енергозберігаючий твердопаливний котел. Зроблено внутрішнє перепланування: облаштовано їдальну, душову, санвузол,.

На базі підприємства  26-27 жовтня 2017 року відбулася всеукраїнська семінар-нарада з питань охорони праці, в роботі якої  взяли участь представники Держлісагентства України, Державної служби з питань праці, Центрального комітету профспілки працівників лісового господарства України, а також головні інженери й відповідальні спеціалісти з охорони праці обласних управлінь лісового та мисливського господарства і лісогосподарських підприємств з різних регіонів держави. Під час заходу відзначено значний досвід роботи з охорони праці лісівників Хмельниччини, їхню культуру виробництва, забезпечення працівників підприємств належними умовами праці та відпочинку.

Ще одне важливе досягнення минулого року – отримання Сертифікату з ведення лісового господарства  та ланцюга походження деревини.

31.01.2018 р.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

 

 

 

 

Природоохоронна акція «Допоможемо птахам взимку»

 

Зимовий час року – вельми нелегкий період для птахів. З настанням морозів їм все важче знайти собі корм: комахи пішли в сплячку, більшість дерев залишилося без плодів, сніг покрив траву і землю, де ще можна було виявити насіння.

Усе життя птахів узимку цілковито підпорядковане пошукам їжі, адже світловий день короткий, а втрати сил і енергії значні.

Найнебезпечніше птахам взимку не холод, а голод. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Але, якщо детально розібратись, то не в морозах проблема. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають дуже багато енергії, корту отримують з їжі. Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає.

Саме тому у НПП «Мале Полісся» щорічно проходить природоохоронна акція «Допоможемо птахам взимку».

Так, 24 січня 2018 року фахівець з екологічної освіти Національного природного парку «Мале Полісся» Лукащук Ю.О. провів природоохоронну акцію «Допоможемо птахам взимку».

У рамках даної акції, із школярами та членами учнівського шкільного лісництва «Юні лісівники» Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей" ім. О.Кушнірука було проведено бесіду про особливості догляду за годівницями та раціон зимуючих пернатих. По завершенню зустрічі учнями було наповнено, пташиною їжею годівниці, котрі заздалегідь були розвішені юними лісівниками на території навчального закладу.

ФОТОКОЛАЖ

25.01.2018 р.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

 

 

       

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Е-послуги

Відкриті дані

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграціяУкраїни

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання   державної служби  

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

 

Центральні 

 органи влади

 

 

 

 Обласні

 органи влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2018 роки
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації