на головну

                     
                 

 

 
                   
                   
                           

 

 

 

Ізяславська

райдержадміністрація

 

                 30300, Хмельницька обл.,

                Ізяславський р-н., м.Ізяслав,

                   вул.Незалежності, буд. 2

 

тел/факс: (03852) 4-20-61

e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua

 

Заходи,

які заплановано

провести в

Ізяславському районі

протягом тижня

 

 

 

 

Українське ділове мовлення. Календар свят

Погода в Ізяславі

 
 
 
 
 
 
 
                   
                   
                   
                   
    2013   2014   2015   2016  
           
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
   

НОВИНИ

 

 

 

ПІДСУМКИ

       

ХАРАКТЕРИСТИКА

     
                   
                   

                                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

       

НОВИНИ

 

 

 

 

Вітання Президента з нагоди Дня працівників сільського господарства

Шановні друзі!

 

Щиро вітаю вас із професійним святом - Днем працівників сільського господарства.

Багатство України не тільки в ресурсному, але й в кадровому потенціалі. Саме від ваших знань та фаховості залежить ефективність функціонування аграрного сектору економіки та продовольча безпека держави.

Впевнений, що повсякденна наполеглива праця та впровадження передових технологій й перспективних напрямів виробництва, оновлення технологічної бази і розширення асортименту якісної продукції, забезпечать сталий економічний розвиток нашої країни.

Бажаю усім міцного здоров'я, миру, злагоди, невичерпних життєвих сил і нових здобутків.

 

Петро ПОРОШЕНКО

19.11.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту  Президента України http://www.president.gov.ua/

 

Шановні працівники сільського господарства!

 

Віншування дня сільського трударя - це визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо України! Адже хліб на столі – символ достатку і благополуччя народу.

В усі часи аграрне виробництво було і залишається набагато більшим і вагомішим поняттям, ніж просто сектор економіки. Це – кістяк життєдіяльності держави і нашого краю, запорука стабільності і впевненості у завтрашньому дні, це – життя і добробут подолян. І приємно констатувати,  що наші представники найблагороднішої професії хлібороба й годувальника завдяки нелегкій щоденній праці та умілому господарюванню вже декілька років поспіль доводять усій державі, що вони найкращі.

Ми пишаємося тим, що у цьому році на Хмельниччині зібрано найвищі в державі врожаї ранніх зернових культур, кукурудзи, цукрових буряків та гречки. І у цьому році є усі передумови, щоб зібрати більше 3 мільйонів тонн врожаю зерна. Зберігається позитивна тенденція щодо розвитку галузі тваринництва, поступово нарощуються обсяги виробництва сільськогосподарської продукції, підвищується її конкурентоспроможність, безперебійно задовольняються потреби переробної і харчової промисловості.

У передсвятковий  день висловлюємо вам, шановні хлібороби, слова глибокої поваги і вдячності за сумлінне виконання свого обов’язку, за те, що душею і серцем вболіваєте за розвиток рідного краю, реальними справами робите все для того, аби щедро родила Подільська земля.

Від щирого серця зичимо вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та нових вагомих досягнень в ім’я зміцнення України! Нехай рік за роком рясно колоситься золота нива, зростає добробут та процвітає благодатно наша рідна Хмельниччина!

Зі святом вас, шановні хлібороби!

 

З глибокою повагою

 

голова обласної державної адміністрації

 

голова обласної ради

Олександр Корнійчук

Михайло загородний

 

 

 

 

19 листопада - День працівників сільського господарства

 

Шановні трудівники села!

 

Прийміть щирі й сердечні вітання з нагоди професійного свята - Дня працівників сільського господарства!

Це свято заслужено вважається всенародним, адже завдяки праці сільських трударів забезпечується добробут і благополуччя кожної людини, гарантується продовольча безпека нашої держави. Велика вдячність вам, працівники агропромислового комплексу, за вашу невтомну, наполегливу і сумлінну працю, щедрість душі й теплоту сердець!

У цей святковий день зичимо вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, щастя і благополуччя, успіхів у праці і оптимізму у всіх ваших справах і починаннях. Хай не знають утоми ваші натруджені руки, нехай щедрою буде ваша життєва нива.

 

 

З повагою

Б.Яцков,                                                                                                                     С.Шлегель,

голова райдержадміністрації                                                                                   голова районної ради

 

Аграрії Ізяславщини відзначили своє професійне свято

 

17 листопада в приміщенні Ізяславського районного будинку культури  працівники та ветерани аграрної галузі району відзначили професійне свято - День працівників сільського господарства. З вітальним словом до людей, які  люблять поезію щедрих ланів та шанують рідну землю, звернулися голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, заступник голови районної ради Михайло Борисюк. Їх перед виступом хлібороби району привітали короваєм нового врожаю.

Під час свого виступу Борис Олександрович зокрема сказав: «Сьогодні усі найтепліші, найщиріші слова подяки ми адресуємо нашим дорогим аграріям. Праця сільського трудівника в усі часи була і залишається нелегкою. Від результатів праці всіх, хто присвятив себе цій нелегкій, але такій важливій галузі – механізаторів, тваринників, організаторів агропромислового виробництва - залежить здоров’я  й благополуччя наших людей. Вас по праву називають годувальниками. Завдяки вашим знанням, природній мудрості, наполегливості та невтомному працелюбству живе українське село».

Також Борис Яцков у своєму вітальному слові зазначив, що Ізяславщина демонструє стабільну, планову роботу аграрного сектору, має колосальний потенціал в галузі рослинництва і тваринництва. «Вшанування на державному рівні працівників сільського господарства - це беззаперечне визнання людей, чия повсякденна праця забезпечує добробут і благополуччя кожної родини та гарантує продовольчу стабільність всієї держави», - наголосив очільник райдержадміністрації.

Борис Яцков та Михайло Борисюк щиро подякували присутнім за безмежну любов до своєї професії, до рідної землі, за збереження споконвічних українських традицій господарювання, побажали успіхів на професійній ниві, здійснення найсміливіших задумів, гідних послідовників та продовжувачів такої потрібної, важливої і споконвічної справи українських трудівників – турбота про нашу землю і українське село. А найголовніше – щоб усе задумане здійснювалося під мирним небом України!

До вітальних слів також приєдналися начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Ткачук, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова, голова районного осередку Аграрної партії України Тамара Камінська, голова ТОВ «Кунівське», депутат районної ради Анатолій Матвійчук, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. Цього дня вони згадували ветеранів праці, сімейні династії, які внесли велику частку в розвиток сільського господарства нашого району. Вшановували тих, хто сіє, доглядає, вирощує високі врожаї на ізяславських нивах, хто дбає про надої молока, підвищення продуктивності тваринництва.

З нагоди Дня працівників сільського господарства під час урочистого заходу групі працівників галузі було вручено відзнаки різного рівня.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва у 2017 році та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесною Грамотою обласної державної адміністрації нагороджено тракториста товариства з обмеженою відповідальністю - сільськогосподарського підприємства “Агрос-Віста” (с.Сахнівці) Олексія Гапонюка. Оголошено Подяку голови обласної державної адміністрації бригадиру товариства з обмеженою відповідальністю “Христівка” (с.Христівка) Івану Ящуку.

Відповідно до розпорядження голови Хмельницької обласної ради за сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва та з нагоди Дня працівників сільського господарства Грамотою Хмельницької обласної ради нагороджено головного агронома ТОВ ім.Черняховського (с.Нове Село) Сергія Карачуна та  головного агронома СГ ТОВ «Зоря» (с.Васьківці) В’ячеслава Фещука.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток і підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва та з нагоди Дня працівників сільського господарства Грамотою Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації та Асоціації сільськогосподарських         підприємств Хмельницької області нагороджено водія ТОВ Компанія «Укрелітагро» (с.Михнів) Івана Томчука.

Грамотами районної державної адміністрації та районної ради нагороджені: головний енергетик ТОВ Компанія «Укрелітагро» (с.Михнів) Анатолій Віннічук, тракторист ТОВ «Нива Поділля» (с.Шекеринці) Сергій Галай, слюсар по обслуговуванню зерноочисних машин ТОВ «Христівка» (с.Христівка) Василь Горбачук, бригадир тракторної бригади СТОВ «Слава» (с.Припутні) Михайло Григоряк, фахівець з документообігу ТОВ «Мрія Фармінг Полісся» (м.Ізяслав) Леся Дмитрук, оператор машинного доїння ТОВ ім.Черняховського (с.Нове Село) Світлана Забитчук, тракторист ТОВ СГП «Агрос-Віста» (с.Сахнівці) Володимир Кліментій, завідувач Білогородської дільничної лікарні ветеринарної медицини Олексій Ковальчук, майстер виробничого навчання Плужненського професійного аграрного ліцею Василь Кроцюк, тракторист відділку № 11 ТОВ «Україна 2001» (с.Сморшки) Валерій Лещук, директор ТОВ «Кунівське» (с.Кунів) Анатолій Матвійчук, агроном ТОВ «Фармгейт Україна» Руслан Маркевич, тракторист відділку № 10 ТОВ «Україна 2001» (с.Радошівка) Володимир Пастух, робітник з догляду за тваринами ТОВ СГП «Агрос-Віста» (с.Сахнівці) Віктор Рудюк, менеджер відділу переробки сільськогосподарської продукції ПрАТ «Ізяславський Агропостач» Тетяна Татаренко, тракторист-машиніст СТОВ «Зоря» (с.Васьківці) Анатолій Терещук, доярка ФГ «Агро-Інвест» (с.Ліщана) Надія Царук,  тракторист–машиніст ТОВ «Якуш-Агро» (м.Ізяслав) Юрій Чубій.

Завершилися урочистості святковим концертом, який підготували солісти та творчі мистецькі колективи закладів культури Ізяславського району.

ФОТОКОЛАЖ

17.11.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

 

Хмельниччина – аграрний лідер у державі!

 

З року в рік, в третю неділю листопада, у всієї країни є гарна можливість відсвяткувати День працівників сільського господарства. Це свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році.

Відзначення Дня працівників сільського господарства – це визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо України, це хвала мозолястим рукам селян, які знають справжню ціну хлібу.

У переддень професійного свята, привітати всіх працівників сільського господарства та ветеранів аграрної галузі завітали перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко, голова обласної ради Михайло Загородний, керівники силових структур та інші поважні гості.

З вітальними словами до учасників урочистостей звернувся перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко, який відмітив, що сільське господарство щорічно робить великий внесок в економічне зростання країни в цілому і Хмельниччини зокрема. Адже в загальному обсязі виробництва області це біля 50 відсотків валової продукції.

Так, і цього року трудівники села, попри всі труднощі, зробили все, аби область була з продовольством і сировиною. Обсяг валової продукції аграрного виробництва по сільськогосподарських підприємствах з початку року становить 104 %. Ріст обсягів валової продукції сільського господарства досягнуто як  в рослинництві, так і в тваринництві.

Агроформування області практично завершують осінній комплекс робіт. Намолочено 2,8 млн.тонн зерна при середній урожайності 61 ц/га, що є найвищим показником в державі, очікується валовий  збір зерна понад 3 млн.тонн.

Досягнуто і найвищого показника по вирощуванню цукрового буряка. На даний час практично завершено їх збирання, накопано більше 1,6 млн.тонн. Середня врожайність солодких коренів складає понад  523  цнт. з гектара, що на 80 центнерів більше минулорічних обсягів.

Активно розгортається фермерський рух в області. На даний час на Хмельниччині діє близько 900 фермерських господарств, які займають 150 тис. га площ сільськогосподарського призначення. Суттєвих досягнень одержали товаровиробники області у вирощуванні  таких стратегічних культур, як кукурудза на зерно та соя. Урожайність цих культур також є найвищою в державі.

Крім того, особливої уваги заслуговує галузь тваринництва. Саме від неї отримують аграрії кошти протягом всього року, від неї у вирішальній мірі залежить робота підприємств харчової промисловості, саме вона найбільше дає робочих місць на селі.

В порівняні з 2016 роком індекси виробництва продукції тваринництва по всіх категоріях господарств зросли  на 1,4%, в сільськогосподарських підприємствах на 8,6%. За темпами росту виробництва молока та яйця курячого  Хмельницька область в державі посідає І – місце, за питомою вагою по чисельності поголів’я великої рогатої худоби – 4 місце,  чисельності поголів’я корів – ІІ місце.

Як відмітив Володимир Ілліч, за усіма цими аграрними здобутками стоять завзяті, працьовиті та самовіддані люди. Серед них Герої України – знані на всю державу керівники Василь Петринюк, Петро  Іващук і Михайло Шаповал і кавалер трьох Ступенів ордену «За заслуги» Василь Мастій. Вони перейняли естафету від 116 славних Героїв Соціалістичної праці, які у різні часи розвивали аграрний комплекс Хмельниччини. На даний час серед нас їх залишилося лише четверо – це Марія Мазур, Ніна Русіна, Станіслав Примуд і Віра Гілевич, побажаємо їм здоров’я, щастя та довголіття.

“Нині на селі ще чимало проблем, особливо – соціальних. Умови праці, рівень життя, добробут селян мають бути набагато кращими. Вірю, що селяни своєю мудрістю і працьовитістю здолають ті труднощі, які постають на їхньому шляху”, – зауважив посадовець.

На завершення вітання, перший заступник голови адміністрації висловив усім працівникам аграрної галузі слова глибокої поваги і вдячності за сумлінне виконання хліборобського обов’язку, за те, що від ранкової зорі до заходу сонця, за будь-якої погоди, все роблять для того, аби щедро родила подільська земля. Велике Вам спасибі за невтомну працю.

Кращих працівників сільського господарства відзначено Почесними грамотами та подяками обласної державної адміністрації.

Гарного настрою усім присутнім додала концертна програма.

ФОТОКОЛАЖ

17.11.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Аграріям Ізяславщини є чим пишатися

 

Сільське господарство ніколи не стояло на одному місці. Воно  з кожним роком змінюється як в прямому, так і в переносному значенні: від сільськогосподарських культур, техніки, хімічних засобів, до агротехніки виробництва.  І якщо раніше  списували всі негаразди на погодні умови, то зараз позитивні результати  намагаються отримати за будь-якої  погоди, за рахунок різних технологічних умов,  для тих чи інших зон вирощування.

 Хотілось би відзначити, що незважаючи на різні політичні чи економічні ситуації в суспільстві, сільське господарство виживає за рахунок власних ресурсів, та людей, які є його фанатами. 

Аграріям Ізяславщини є чим пишатися.

Всього на території району зареєстровані і діяли у 2017 році 63 сільськогосподарських підприємств, в обробітку яких знаходиться  47,4 тисяч гектарів ріллі. Також в районі працюють 4 інвестиційних підприємств, в користуванні яких знаходиться 29,4 тисяч гектарів ріллі, або 62 відсотки від загальної кількості. Передані в оренду та використовуються сільськогосподарськими підприємствами 17529 земельних паїв, 583 власники отримали земельні паї площею 1562 гектари і працюють самостійно. Крім того понад 10 тисяч громадян ведуть особисте селянське господарство на площі 13,7 тисяч гектарів.

Загальна площа району складає 125,3 тис. га, з них сільськогосподарські угіддя становлять 84,2 тис.га, в тому числі: рілля - 63,3 тис.га, багаторічні насадження - 1,1 тис.га, сіножаті -11,8 тис.га, пасовища - 7,9 тис.га.

По всіх категоріях сільськогосподарських підприємств району в 2017 році було проведено посів сільськогосподарських культур на площі 57,6 тисяч гектарів. З них 24 тисяч гектарів зернових культур, 23,2 тисяч гектарів технічних культур, 6,3 тисяч гектарів кормових культур, 4,1 тисяч гектарів овочів і картоплі. В сільськогосподарських підприємствах району під посівами сільськогосподарських культур було зайнято 46,8 тисяч гектарів рільних земель, в тому числі 21,0 тисяч гектарів зернових культур, 23,6 тис. га – технічних культур, 1,1 тис. га  кормових культур 1,1 тисяч гектарів овочів і картоплі.

На даний час повністю завершено збирання ранніх зернових на площі 17,4 тис. га, намолочено 94,1 тис. тонн зерна при урожайності 53,4 ц/га.

Найбільшу посівну площу ранніх зернових культур займала озима пшениця –  8,4 тис. га , зібрано 49,8 тис. тонн, з кожного гектара отримано по 58,9 ц/га. 

Озимий ячмінь вирощували на площі 1,5 тис. га, валовий збір зерна склав 6,2 тис. тонн при урожайності 42,3 ц/га

Яру пшеницю вирощували на площі 2,5 тис. га, валовий збір зерна склав 11,8 тис. тонн при урожайності 47,3 цнт/га.

Ярий ячмінь вирощувався на площі 3,4 тис. га, валовий збір зерна склав 16,8 тис. тонн при урожайності 49,1 цнт/га.

Крім ранніх зернових культур проводилось збирання і технічних культур, які також займають значну питому вагу в структурі посівних площ. Так озимого ріпаку в 2017 році зібрано  на площі 4772 га, валовий збір його насіння склав 12,6 тис. тонн, урожайність 26,45 ц/га. 

Також в господарствах району було зібрано  кормові культури з площі 1,0 тис. га, тобто здійснювалась заготівля кормів для потреб тваринницької галузі. Заготовлено 1,5 тис. тонн сіна, 6,1 тис. тонн сінажу, 11,7 тис. тонн силосу та 15,2 тис. тонн. зернофуражу, що становить 100 і більше відсотків від потреби.

У поточному році у зв’язку зі зміною природно кліматичних умов збір урожаю польових культур затримується на 10 – 15 днів.

З вересня місяця розпочалось збирання пізніх культур, зокрема  проводиться обмолот сої з 8,8 тис. га посіяних,  на даний час зібрано 7,8 тис. га, із 7,2 тис. га практично завершено збирання соняшнику  на площі 7,2 тис. га  та цукрових буряків на площі 1631 гектар. Також завершено збирання гречки на площі 651 гектарі.  Крім того необхідно завершити збирання кукурудзи на зерно на площі 3593 га.

В цілому по району у 2017 році валове виробництво зерна очікується на рівні 145 тисяч тонн при урожайності 59 центнерів з гектара, цукрових буряків 81 тисяч тонн при урожайності 495 цнт/га, соняшнику18 тисяч тонн при урожайності 25 цнт/га, сої 25 тисяч тонн при урожайності 28 цнт/га.

Під урожай майбутнього 2018 року сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності проведено посів озимих культур на площі 14,4 тисяч гектарів, з них озимих зернових культур 10,3 тисяч гектарів та озимого ріпаку на площі 4,1 тисяч гектарів.

Протягом поточного року загальна сума капітальних інвестицій в сільськогосподарську галузь склала понад 91,5 мільйона гривень, з них придбання техніки 28,2 мільйона гривень (в 12 господарствах 33 одиниці), реконструкцію 5 тваринницьких приміщень на суму 3,7 мільйона гривень, будівництво комплексів для сушіння та зберігання сільськогосподарської продукції  на суму 35 мільйона гривень.

Характеризуючи стан в тваринництві, слід відмітити, що за січень – жовтень 2017 року сільськогосподарськими підприємствами  вироблено:

м’яса          1371 тонни (+35 тонн, темп росту 102,7%);

молока       7281 тонн (+1996 тонн, темп росту 137,8%).

За цей же період реалізовано 584 тонн м’яса, на 5 тонн менше до минулого року (99,1%).

Продуктивність дійного стада зросла на 1237 кг (до 5541 кг молока на корову  (128,7%)), збільшились середньодобові прирости ВРХ  на 53 грами (до 672 грам), збільшились середньодобові прирости свиней на 120 грам (до 617 грам).

У порівнянні з відповідним періодом минулого року стабілізувалось  поголів’я великої рогатої худоби, поголів’я свиней збільшилось на 4627 голів (до  14383 голів).

Агроформування району утримують:

ВРХ           2409 гол.;

в т.ч. корів 1266 гол.;

Свиней       14383 гол.;

Овець           146 гол..

 

Фінансова підтримка інфраструктури сільських територій сільськогосподарськими підприємствами становить 6,0 млн грн, що складає 135 грн на 1 га (утримання та ремонт доріг, проведення ремонту в закладах охорони здоров’я, освіти, культури, проведення спортивних та святкових заходів у селах).

Усього у 2017 році виробництво валової продукції в постійних цінах 2010 року в сільськогосподарських підприємствах очікується в сумі  350 млн гривень, що складає 106%. У структурі валової продукції в сільськогосподарських підприємств 91% належить продукції рослинництва, 9% — продукції тваринництва.

У 2017 році виплати орендної плати за земельні паї становитиме понад 79 млн гривень, що на 6 млн грн, більше показника попереднього року. Очікується середньорічна заробітна плата одного працюючого в розмірі 5720 грн, що на 54% перевищує рівень минулого року.

Приємно, що кожного року, не зважаючи на сприятливі чи не дуже погодні умови, наші сільгоспвиробники досягають стабільно високих результатів. Не в останню чергу завдячуючи новим прогресивним підходам у виробництві сільськогосподарської продукції, які застосовуються сільськогосподарськими підприємствами району.

Освоюється агроформуваннями району вирощування нових видів сільськогосподарських культур. Закладаються нові сади, ягідники, розширюються площі під посівами насінників гарбуз, розпочато вирощування часнику на промисловій основі.

Пріоритетні напрями економічної і соціальної політики галузі АПК району на 2018 рік:

підвищення рівня заробітної плати працівників сільського господарства на 25%;

збільшення доходів власників земельних паїв, підвищення розміру орендної плати за користування земельними паями, не менше ніж  7% їх грошової оцінки;

створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розвиток сільських територій;

кадрове забезпечення, закріплення молодих спеціалістів на селі.

І наостанок,  село, земля, людина, вирощування хліба  - ось основне, що поєднує професійне свято працівників сільського господарства. Ця галузь була, є, і буде вічною, тому що все починається з найпростішого і водночас з найскладнішого -  землі, яка  є початком і кінцем  всього живого на ній.   Отож, шановні працівники сільського господарства, вітаємо Вас  із святом, бажаємо міцного здоров’я, витримки і бажання працювати на цій вічній землі.  

17.11.2017 р.

Відділ агропромислового розвитку Ізяславської райдержадміністрації

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

При Ізяславській районній державній адміністрації створено робочу групу для оперативного реагування на випадки захоплення земельних ділянок чи врожаю та інших порушень прав землевласників та землекористувачів на території Ізяславського району. У разі виявлення випадків захоплення земельних ділянок  чи врожаю та інших порушень прав землевласників та землекористувачів на території Ізяславського району просимо звертатися до Ізяславської районної державної адміністрації.

26.09.2017 р.

 

 

Міжнародна конференція "Бджільництво як компонент сталого розвитку"

 

16-17 вересня у Хмельницькому відбудеться міжнародна конференція "Бджільництво як компонент сталого розвитку". 

Запрошуються науковці-бджолярі з України та Європи, власники пасіки, керівники заготівельних та виробничих компаній, фермери, агрономи та власники агропідприємств. За два дні учасники конференції отримають відповіді на п'ять основних запитань

- Чи є кооперативи механізмом для покращення якості продуктів бджільництва та виведення їх на експорт? 

- Які можливі форми переробки продуктів бджільництва щоб отримати максимальну додану вартість? 

- Хто виграє від ефективного тристороннього діалогу з боку влади, аграріїв та пасічників? 

- Хто зацікавлений у підвищенні фахового рівня пасічників? Вітчизняний та зарубіжний досвід. 

- Наукові розробки в сфері бджільництва як фактор запобігання викликам сьогодення. 

Конференція проводиться Центром підтримки бізнесу м.Хмельницький за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу. 

Участь безкоштовна за попередньої реєстрації за посиланням: https://form.jotformeu.com/72264335592358 або за телефоном (096) 53 17 449.

31.08.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Завершились жнива ранніх зернових та зернобобових культур

 

Жнива — непростий час для сільгоспвиробників. Збирання врожаю – кропітка робота та неабияке хвилювання. На Ізяславщині вже завершились жнива - зібрано ранні зернові та зернобобові культури.

Із загальної площі 17152 га намолочено 89194 тонн зерна. Загалом цьогорічна врожайність на території району досить непогана -  52,0 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 8460 га намолочено 49830 тонн при середній урожайності 58,9 ц/га.

Намолочено  горох (на площі 337 га) - 1385 тонн при середній урожайності 41,1 ц/га, а озимого ячменю (1465 га) – 6123 тонни при середній урожайності 41,8 ц/га. Озиме жито (300 га)намолочено 846 тонн при середній урожайності 28,2 ц/га. Ярий ячмінь  (3431 га) намолочено 16254 тонн при середній урожайності 47,4 ц/га.

Озимого ріпаку зібрано на площі 4772 га намолочено 12623 тонни при середній урожайності 26,5 ц/га.

Крім того проведено обмолот овесу на площі 650 га. Намолочено 2062 тонни при середній урожайності 31,7 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проведено обмолот ярої пшениці. Її зібрано на площі 2509 га, намолочено 11870 тонн при середній урожайності 47,3 ц/га.

Ярого ріпаку зібрано на площі 529 га, намолочено 1460 тонн при середній урожайності 27,6 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювала 21 одиниця зернозбиральних комбайнів.

18.08.2017 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

На Теофіпольщині здійснюються заходи з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней

 

Станом на 16.08.2017 року в зоні захисту проведено обстеження 1131 домогосподарства та оглянуто 1106 голів свиней у 431 домогосподарствах. ФОП Сімяненко В.С. – 200 голів.

Крім цього, у зоні захисту проведено повторне обстеження 320 домогосподарств та оглянуто 620 свиней, у зоні нагляду  – 1527 домогосподарств, у  яких оглянуто 1202 голів свиней в 602 домогосподарствах.

На ветеринарно-поліцейському посту оглянуто і оброблено дизрозчином 47 одиницю автотранспорту.

Проведено перевірку 44 магазинів з реалізації продуктів харчування тваринного походження та 37 закладів харчування.

Станом на 16.00 16.08.2017 року спалено 1260 туш свиней.

Загалом, за період спалаху захворювання, спалено 5055 туш свиней, з них кнурці ремонтні – 5 гол., свинки ремонтні – 20 гол.,  792 голів свиноматок, 1 кнур, 1458 голів – відгодівля, 1206 – дорощування, 1163 – поросята до 1 міс., поросята 1-3 міс. – 410 голів.

Заходи з ліквідації наслідків захворювання на африканську чуму свиней продовжуються.

17.08.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Хід проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур (станом на 16.08.2017)

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 16 серпня,  хліборобами обмолочено ранніх зернових на площі 16323 га, або 95,2% від посіяного, середня урожайність 51,4 ц/га.

Стовідсотково зібрано горох на площі 337 га, озимий ячмінь (1465 га) та озиме жито (300 га), ярого ячменю (3431 га). Намолочено  першу культуру - 1385 тонн при середній урожайності 41,1 ц/га, а ячменю – 6123 тонни при середній урожайності 41,8 ц/га. Жито намолочено 846 тонн при середній урожайності 28,2 ц/га. Останню культуру намолочено 16254 тонн при середній урожайності 47,4 ц/га.

На завершальній стадії перебуває збір озимого ріпаку та овесу.  Ріпаку зібрано на площі 4772 га (99,37%), намолочено 12623 тонни при середній урожайності 26,5 ц/га.

Крім того проведено обмолот овесу на площі 523 га (80,46%). Намолочено 1782 тонни при середній урожайності 34,1 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 8123 га (96,01%) намолочено 47677 тонн при середній урожайності 58,7 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот ярої пшениці. Її зібрано на площі 2144 га (85,45%), намолочено 9646 тонн при середній урожайності 45,0 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярого ріпаку Цю культуру зібрано на площі 251 га (47,4%), намолочено 809 тонн при середній урожайності 32,2 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 26 одиниць зернозбиральних комбайнів.

16.08.2017 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!

 

Ізяславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє про виникнення захворювання свиней африканською чумою на свинофермі філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» с.Коров’є Теофіпольського району  Хмельницької області, що підтверджено експертним висновком Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м.Київ від 11.08.2017 року №006448 п.м./17. У зв’язку з цим територію вищевказаної свиноферми оголошено неблагополучним пунктом щодо африканської чуми свиней, встановлено межі епізоотичного осередку та накладено карантин.  Також встановлено зону захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше 3 км) смт. Теофіполь, с.Коров’є, с.Михнівка, с.Новоставці, с.Кривовілька та зону нагляду, яка оточує межі зони захисту від епізоотичного осередку в радіусі не менше 10 км, в яку входять  наступні населені пункти Теофіпольського району: с.Волиця Польова, с.Вовківці, с.Троянівка, с.Рідка, с.Лідихівка, с.Заруддя, с.Турівка, с.Борщівка, с.Строки, с.В.Лазучин, с.М.Лазучин, с. Караїна, с.Гаврилівка, с.Колісець, с.Ільківці, с.Карабіївка, с.Котюржинці, с.Ленінське, с.Дмитрівка, с.Кунча, с.Святець, с.Човгузів, с.Ч. Дубина, с.Бережинці, с.Поляхова, с.Волиця, с.Олійники, с.Колки, с.Воронівці, та села Білогірського району Семенів, Новосеменів, Данилівка, Денисівка, Калинівка, Миклаші. На даний час вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Враховуючи надзвичайну небезпечність даного захворювання, Ізяславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області рекомендує утриматись від поїздок в Теофіпольський район  та не завозити звідти живих тварин і продуктів забою свиней на територію Ізяславського району.

Нагадуємо, що африканська чума свиней -  це надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується високою смертністю та призводить до значних економічних збитків.

Характерними для хвороби є наступні ознаки: раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву, підвищення температури тіла до 40.5-42°С, зниження апетиту, в'ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазо­вих кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарив­шись в підстилку, ядуха, кашель, блювота, діарея (іноді з кров'ю), частіше запор, сли­зисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок; синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п'ятачка та кінцівок.

Для профілактики необхідно безумовно дотримуватись наступних правил:

- утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

- забезпечувати закритий режим роботи господарства;

- у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин – невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

- утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець, або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки.

Дотримання вищевказаних елементарних заходів убереже ваших тварин від захворювання на африканську чуму свиней, а вас – від непередбачуваних матеріальних втрат.

Про всі випадки захворювання та загибелі свиней необхідно повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини на місцях, або Ізяславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за тел.: 4-20-97.

БУКЛЕТИ АЧС

15.08.2017 р.

За матеріалами Ізяславського районного управління

 Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

 

Хмельниччина стала однією з перших областей, в якій створено оперативний антирейдерський штаб

 

Сьогодні під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Кальніченка відбулося установче засідання  оперативного штабу зі сприяння реагуванню на випадки захоплення земель аграріїв чи збіжжя при облдержадміністрації.

Як зазначив Володимир Ілліч, з метою захисту аграріїв від спроб рейдерів привласнити землю чи зібраний урожай, 9 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мін’юсту щодо створення в регіонах оперативних штабів.  Відтак, Хмельниччина стала однією з перших областей, в якій створено оперативний антирейдерський штаб, зокрема, 14 серпня розпорядженням голови обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука затверджено склад регіонального  штабу, до складу якого увійшли керівники облдержадміністрації, прокуратури Хмельницької області, керівників територіальних органів Міністерства юстиції України, Головного управління Національної поліції, Служби безпеки України, Держгеокадастру та представників громадських об’єднань у сфері агробізнесу.

Рейдерство в агросекторі України сьогодні проходить червоною ниткою серед інших фактів незаконного заволодіння майном та бізнесом. На жаль, на Хмельниччині, як аграрній області, також мають місце події із захопленням земельних ділянок.

Посадовець відмітив, що створений штаб покликаний забезпечити комплексний підхід в боротьбі з рейдерством та оперативно реагувати на будь-які незаконні спроби захоплення землі, в тому числі у фермерів та орендарів.

“Держава повинна бути надійним партнером та союзником аграріїв у боротьбі за їхні права. Усі представники агробізнесу і всі власники землі повинні бути впевнені, що органи влади будуть спільно боротися з усіма проявами захоплень землі та врожаю”, – сказав Володимир Кальніченко.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк додав, що будь-яка людина, якій відомо факт порушення земельних прав, може звернутися безпосередньо до оперативного штабу або управління юстиції для отримання правової допомоги. Для цього функціонує телефон “гарячої лінії” 76-57-49 або 067-270-82-99.

Крім того, створюються мобільні групи допомоги населенню, які будуть їздити селами області та консультувати громадян з правових питань, здійснювати оперативне вирішення проблемних ситуацій тощо.

Також паралельно розпочинають роботу “мобільні бригади” Головного територіального управління юстиції та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Основною формою роботи мобільних точок доступу є особистий виїзд в населений пункт, де буде проводитися прийом громадян з трансляцією в мережу “Facebook”. В Хмельницькій області “мобільні бригади” розпочнуть роботу з 16 серпня 2017 року.

На завершення засідання заступник голови адміністрації зауважив, що наша робота повинна бути максимально доступною, прозорою та, найголовніше, ефективною, аби забезпечити аграріям нашої області можливість безперешкодно звернутись до оперативного штабу задля захисту і сприяння відновленню порушеного права.

На рівні Уряду під керівництвом першого віце-прем’єра Степана Кубіва також сформована робоча група з представників Мін’юсту, МВС, Міністерства аграрної політики та продовольства  та представників громадськості.

15.08.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

 

Хід проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур (станом на 15.08.2017)

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 15 серпня,  хліборобами обмолочено ранніх зернових на площі 15912 га, або 92,8% від посіяного, середня урожайність 51,5 ц/га.

Стовідсотково зібрано горох на площі 337 га, озимий ячмінь (1465 га) та озиме жито (300 га), ярого ячменю (3431 га). Намолочено  першу культуру - 1385 тонн при середній урожайності 41,1 ц/га, а ячменю – 6123 тонни при середній урожайності 41,8 ц/га. Жито намолочено 846 тонн при середній урожайності 28,2 ц/га. Останню культуру намолочено 16254 тонн при середній урожайності 47,4 ц/га.

На завершальній стадії перебуває збір озимого ріпаку та овесу.  Ріпаку зібрано на площі 4772 га (99,37%), намолочено 12623 тонни при середній урожайності 26,5 ц/га.

Крім того проведено обмолот овесу на площі 504 га (77,53%). Намолочено 1750 тонн при середній урожайності 34,7 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 7952 га (93,99%) намолочено 46717 тонн при середній урожайності 58,7 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот ярої пшениці. Її зібрано на площі 1923 га (76,64%), намолочено 8679 тонн при середній урожайності 45,1 ц/га.

Розпочались роботи по збору ярого ріпаку Цю культуру зібрано на площі 251 га (47,4%), намолочено 809 тонн при середній урожайності 32,2 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 36 одиниць зернозбиральних комбайнів.

15.08.2017 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

Хід проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур (станом на 14.08.2017)

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 14 серпня,  хліборобами обмолочено ранніх зернових на площі 14731 га, або 85,9% від посіяного, середня урожайність 51,6 ц/га.

Стовідсотково зібрано горох на площі 337 га та озимий ячмінь (1465 га). Намолочено  першу культуру - 1385 тонн при середній урожайності 41,1 ц/га, а ячменю – 6123 тонни при середній урожайності 41,8 ц/га.

На завершальній стадії перебуває збір озимого ріпаку, озимого жита та ярого ячменю.  Ріпаку зібрано на площі 4772 га (99,37%), намолочено 12623 тонни при середній урожайності 26,5 ц/га.

Крім того проведено обмолот озимого жита на площі 292 га (97,3%). Намолочено 846 тонн при середній урожайності 29,0 ц/га.

Намолот ярого ячменю проведено на площі 3256 га (94,9%), що складає 15656 тонн при середній урожайності 48,1 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 7464 га (88,23%) намолочено 43492 тонн при середній урожайності 58,3 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот ярої пшениці. Її зібрано на площі 1509 га (60,14%), намолочено 6760 тонн при середній урожайності 44,8 ц/га.

Розпочались роботи по збору овеса та ярого ріпаку.  Овес зібрано на площі 408 га (62,77%), намолочено 1470 тонн при середній урожайності 36,0 ц/га. Ярий ріпак зібрано на площі 251 га (47,4%), намолочено 809 тонн при середній урожайності 32,2 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 41 одиницю зернозбиральних комбайнів.

14.08.2017 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

«Загроза поширенню захворювання поголів’я свиней африканською чумою свиней фактично вже на порозі району» - із тижневої наради в районній державній адміністрації

 

Про це заявив під час наради із керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та районних структур центральних органів влади перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук.

Т.в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Юрій Воленюк доповів учасникам наради, що 10 серпня в філії “Рідний край” ПАТ “Зернопродукт МХП” (с.Коров’є, Теофіпольського району), виявлено захворювання на африканську чуму свиней.

Станом на 14 серпня в зоні захисту проведено обстеження 885 домогосподарств та оглянуто 671 голову свиней в 323 домогосподарствах.

На ветеринарно-поліцейському посту оглянуто і оброблено дезрозчином 19 одиниць автотранспорту.

Всього за період спалаху захворювання спалено 1005 туш свиней, з них 481 голів свиноматок, 1 кнур, 265 голів – відгодівля, 6 – дорощування, 252 – поросята до 1 місяця.

Роботи по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації продовжуються,  зокрема діє оперативний штаб з ліквідації надзвичайних ситуацій, встановлені межі епізодичного осередку, зону захисту і зона нагляду, діє ветеринарно-поліцейський пост. Усі заходи здійснюються відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Зокрема Юрій Воленюк доповів, що минулими вихідними працівниками управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі спільно із працівниками Ізяславського відділення Савутського відділу ГУ НП в Хмельницькій області проведено рейд в селі Білогородка Ізяславського району, де діє базар із продажу тварин. У ході рейду було виявлено порушення продажу домашніх тварин і припинено їх реалізацію. Також серед населення було розповсюджено відповідні інформаційні матеріали про необхідні профілактичні заходи із недопущення поширення захворювання на АЧС в районі.

14.08.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Відбулась селекторна нарада з питань запобігання розповсюдження африканської чуми 

 

11 серпня в районній студії селекторного зв’язку перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук взяв участь в селекторному засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій облдержадміністрації. Тема селекторної наради - «Про заходи з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Хмельницької області».

Селекторне засідання проводив перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко.

На обговорення було винесено питання виконання рішення ДНПК при Хмельницькій ОДА № 1 від 15 березня 2017 року.

У ході селекторної наради було зауважено, що Головним  управлінням Держпродспоживслужби  в  області  вживаються заходи  відповідно  до  вимог  Інструкції  щодо  профілактики  та  боротьби  з африканською  чумою  свиней,  затвердженої  наказом  Міністерством  аграрної політики  та  продовольства  України  від  07.03.2017  №111  та  затвердженої  в Міністерстві Юстиції України 29.03.2017 року № 432/30300.

Також було проаналізовано роботу його структурних підрозділів в районах Хмельниччини. Одним із кращих районів у запобіганні поширення цієї чуми було відмічено Ізяславщину.

Під час засідання перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко зазначив, що згідно результатів досліджень Державного науково-дослідного  інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи,  встановлено  діагноз  на  африканську  чуму  свиней  у свиногосподарстві  Теофіпольського  району. Утилізації підлягають приблизно 6 тис. свиней даного товариства. Цей збудник  підриває економічний потенціал країни, регіону та району. А карантинні запобіжні заходи, у свою чергу, погіршують економічні взаємовідносини через обмеження переміщення продуктів харчування тваринного походження.

Залишається невирішеним питання відшкодування втрат постраждалого свиногосподарства Теофіпольського району. Тому наголошувалось: звернути увагу на дотриманні правил утримання тварин, їх годування, поводження з відходами та їх утилізація як господарствами, так і населенням.

 По завершенню селекторної наради було наголошено на важливості цього питання та вжиття дієвих заходів щодо недопущення занесення та розповсюдження збудника АЧС.

Пам’ятка щодо запобігання розповсюдженню АЧС

11.08.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Хід проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур (станом на 11.08.2017)

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 11 серпня,  хліборобами обмолочено ранніх зернових на площі 12529 га, або 73,0% від посіяного, середня урожайність 51,3 ц/га.

Стовідсотково зібрано горох на площі 337 га та озимий ячмінь (1465 га). Намолочено  першу культуру - 1385 тонн при середній урожайності 41,1 ц/га, а ячменю – 6123 тонни при середній урожайності 41,8 ц/га.

На завершальній стадії перебуває збір озимого ріпаку. Його зібрано на площі 4772 га (99,37%), намолочено 12623 тонни при середній урожайності 26,5 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 6343 га (75%) намолочено 35975 тонн при середній урожайності 56,7 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот ярої пшениці. Її зібрано на площі 1178 га (46,9%), намолочено 6080 тонн при середній урожайності 51,6 ц/га.

Намолот ярого ячменю проведено на площі 2671 га (77,8%), що складає 12785 тонн при середній урожайності 47,9 ц/га.

Крім того проведено обмолот озимого жита на площі 265 га (88,3%). Намолочено 711 тонн при середній урожайності 26,8 ц/га.

Розпочались роботи по збору овеса.  Його зібрано на площі 270 га (41,5%), намолочено 965 тонн при середній урожайності 35,7 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 44 одиниць зернозбиральних комбайнів.

11.08.2017 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

Хід проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур (станом на 10.08.2017)

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 10 серпня,  хліборобами обмолочено ранніх зернових на площі 11522 га, або 67,2% від посіяного, середня урожайність 51,4 ц/га.

Стовідсотково зібрано горох на площі 337 га та озимий ячмінь (1465 га). Намолочено  першу культуру - 1385 тонн при середній урожайності 41,1 ц/га, а ячменю – 6123 тонни при середній урожайності 41,8 ц/га.

На завершальній стадії перебуває збір озимого ріпаку. Його зібрано на площі 4772 га (99,37%), намолочено 12623 тонни при середній урожайності 26,5 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 5839 га (69%) намолочено 33441 тонну при середній урожайності 57,3 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот ярої пшениці. Її зібрано на площі 1066 га (42,49%), намолочено 5532 тонни при середній урожайності 51,9 ц/га.

Намолот ярого ячменю проведено на площі 2370 га (69,1%), що складає 11153 тонни при середній урожайності 47,1 ц/га.

Крім того проведено обмолот озимого жита на площі 265 га (88,3%). Намолочено 711 тонн при середній урожайності 26,8 ц/га.

Розпочались роботи по збору овеса.  Його зібрано на площі 180 га (27,7%), намолочено 630 тонн при середній урожайності 35,0 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 34 одиниць зернозбиральних комбайнів.

10.08.2017 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

 

Поповнюємо місцеві бюджети

 

За попередніми розрахунками, у поточному році Ізяславщина за рік недоотримує чималу суму коштів від несплати земельного податку та орендної плати особами, які використовують земельні ділянки державної та комунальної власності без належно оформлених правовстановлюючих документів на землю. Як правило, такі порушення виникають при використанні земель особами, яким надано дозвіл на виготовлення землевпорядної документації, але право володіння або користування земельною ділянкою не зареєстроване. Плата за землю є основним джерелом доходів місцевих бюджетів.

Для регулювання питань наповнення вищезазначених бюджетів сьогодні, 10 серпня, у райдержадміністрації відбулось чергове засідання комісії з визначення розміру збитків, заподіяних власникам земельних ділянок та землекористувачам. Дане засідання проведено під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації та очільника комісії  Павла Ковальчука.

На порядок денний виносилися питання нарахування збитків, спричинених місцевим бюджетам, у вигляді неодержаних доходів від землекористування.

Комісією було проведено відповідну роботу, зібрано чималий пакет відповідних документів з метою визначення збитків місцевого бюджету, їх несплатою за користування землею. А це чимала сума – 496 417 грн. 

На розгляд членів вищезазначеної комісії для прийняття відповідних рішень було подано документи по заборгованості 4 землекористувачів (2 фізичних осіб та 2 товариства). Такі землекористувачі порушують вимоги Земельного та Податкового кодексів України, використовуючи безоплатно земельні ділянки без оформлення правовстановлюючих документів, спричиняючи збитки бюджету Ізяславської міської та Сахновецької сільської рад у вигляді неодержаного доходу.

У процесі зібрання присутні розглянули питання порядку денного та  обговорили усі проблемні моменти. Крім того напрацювали шляхи відшкодування завданих збитків та усунення наявних порушень.

За результатами засідання складено акти про визначення розміру збитків та нараховано збитки, завдані місцевим бюджетам Ізяславщини внаслідок порушення порядку землекористування суб’єктами господарювання. Особам та товариствам, які використовують земельну ділянку без належного оформлення правовстановлюючих документів, буде надано місячний термін для добровільної сплати збитків, нанесених ними. У разі несплати заборгованості відповідні матеріали буде передано власником землі, якому завдано збитків, до судових інстанцій для стягнення збитків у встановленому порядку.

Під час засідання голова комісії Павло Ковальчук наголосив, що контроль за наповненням бюджету потрібно робити жорстким, адже від цього залежить добробут місцевої громади. Крім того, питання, що стосуються дотримання вимог чинного законодавства у сфері використання земельних ресурсів, знаходяться на постійному контролі районної державної адміністрації.

10.08.2017 р.

За матеріалами комісії з визначення розміру збитків,

заподіяних власникам земельних ділянок та

землекористувачам, при райдержадміністрації

 

Хід проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур (станом на 09.08.2017)

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 09 серпня,  хліборобами обмолочено ранніх зернових на площі 10910 га, або 63,6% від посіяного, середня урожайність 51,3 ц/га.

Стовідсотково зібрано горох на площі 337 га та озимий ячмінь (1465 га). Намолочено  першу культуру - 1385 тонн при середній урожайності 41,1 ц/га, а ячменю – 6123 тонни при середній урожайності 41,8 ц/га.

На завершальній стадії перебуває збір озимого ріпаку. Його зібрано на площі 4772 га (99,37%), намолочено 12623 тонн при середній урожайності 26,5 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 5626 га (66,5%) намолочено 32285 тонн при середній урожайності 57,4 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот ярої пшениці. Її зібрано на площі 814 га (32,4%), намолочено 4230 тонн при середній урожайності 52,0 ц/га.

Намолот ярого ячменю проведено на площі 2283 га (66,5%), що складає 10622 тонни при середній урожайності 46,5 ц/га.

Крім того проведено обмолот озимого жита на площі 265 га (88,3%). Намолочено 711 тонн при середній урожайності 26,8 ц/га.

Розпочались роботи по збору овеса.  Його зібрано на площі 120 га (18,5%), намолочено 420 тонн при середній урожайності 35,0 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 27 одиниць зернозбиральних комбайнів.

09.08.2017 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

Хід проведення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур (станом на 07.08.2017)

 

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 07 серпня,  хліборобами обмолочено ранніх зернових на площі 10486 га, або 61,1% від посіяного, середня урожайність 51,4 ц/га.

Стовідсотково зібрано горох на площі 337 га та озимий ячмінь (1465 га). Намолочено  першу культуру - 1385 тонн при середній урожайності 41,1 ц/га, а ячменю – 6123 тонни при середній урожайності 41,8 ц/га.

На завершальній стадії перебуває збір озимого ріпаку. Його зібрано на площі 4772 га (99,37%), намолочено 12623 тонн при середній урожайності 26,5 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 5566 га (65,8%) намолочено 31985 тонн при середній урожайності 57,5 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот ярої пшениці. Її зібрано на площі 680 га (27,1%), намолочено 3540 тонн при середній урожайності 52,1 ц/га.

Намолот ярого ячменю проведено на площі 2173 га (63,3%), що складає 9912 тонн при середній урожайності 45,6 ц/га.

Крім того проведено обмолот озимого жита на площі 265 га (88,3%). Намолочено 711 тонн при середній урожайності 26,8 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 56 одиниць зернозбиральних комбайнів.

07.08.2017 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

Президент підписав Закон щодо гуманного ставлення до тварин із зауваженнями та пропозиціями

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин» та направив до Уряду пропозиції із удосконалення окремих положень законодавчих актів України з огляду на внесені цим Законом зміни.

В листі до Прем’єр-міністра України Президент зазначає, що «пропонованими Законом змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами, відповідальність за які встановлена статтею 89 названого Кодексу, віднесено до компетенції як районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів, так і органів Національної поліції України».

Президент також зауважує, що згідно статті 2421 Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справ про такі ж адміністративні правопорушення належить до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Глава держави зазначає, що відсутність розмежування компетенції зазначених органів стосовно розгляду справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами на практиці може призвести до виникнення спорів між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції.

Крім того, статтею 299 Кримінального кодексу України (в редакції Закону № 2120-VIII) передбачено, що жорстоке поводження з тваринами, вчинене з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або активним способом, карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Відтак жорстоке поводження з тваринами за наведених обтяжуючих обставин відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України є тяжким злочином. За правовою ж позицією Конституційного Суду України, покарання за злочин повинно бути домірним злочину; передбачений законом склад злочину та рамки покарання мають відповідати один одному (Рішення КСУ від 2 листопада 2004 року № 15-рп/2004).

Президент також наголосив на необхідності уточнення складу злочинів, передбачених частинами другою і третьою нової редакції статті 299 Кримінального кодексу України, оскільки названі частини за один і той самий злочин — жорстоке поводження з тваринами, вчинений у присутності малолітнього чи неповнолітнього, передбачають різні види покарання. До того ж редакція частини третьої потребує узгодження зі статтею 67 цього ж Кодексу, у якій серед обставин, що обтяжують покарання, відсутня така обставина, як вчинення злочину активним способом.

Крім того, необхідно удосконалити визначення терміну "пересувний звіринець", яким Законом № 2120-VIII доповнено статтю 1 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", з метою урахування специфіки діяльності закладів культури, зокрема цирків, у тому числі пересувних.

У зв'язку з викладеним Президент пропонує вжити невідкладних заходів щодо підготовки необхідних законодавчих пропозицій та внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект.

 03.08.2017 р.

За матеріалами сайту Президента України http://www.president.gov.ua

 

На полях Ізяславщини триває гаряча пора жнив

 

На Ізяславщині триває пора збору врожаю ранніх зернових культур. Кожна зернина – маленька часточка подяки землі за дбайливий догляд, щоденну працю і любов, кожна закумулювала в собі результати нелегкої річної праці хліборобів. Тому, збір урожаю - це відповідальна пора для аграріїв.

У цьому році погода сприяє розвитку ранніх злакових культур. Очікується досить непогана урожайність.

Основними культурами у сільськогосподарському виробництві Ізяславщини являються: озима пшениця, ярий та озимий ячмінь, озимий ріпак, озиме жито та горох.

Царицею полів традиційно залишається озима пшениця.

Згідно із оперативними даними на ранок сьогоднішнього дня, 03 серпня,  хліборобами обмолочено ранніх зернових на площі 6132 га, або 35,7% від посіяного, середня урожайність 51 ц/га.

Стовідсотково зібрано горох на площі 337 га та озимий ячмінь (1465 га). Намолочено  першу культуру - 1385 тонн при середній урожайності 41,1 ц/га, а ячменю – 6123 тонни при середній урожайності 41,8 ц/га.

Збір основної продовольчої культури - озимої пшениці зі площі 3532 га (41,75%) намолочено 20319 тонн при середній урожайності 57,5 ц/га.

Крім того проведено обмолот озимого жита на площі 97 га (32,3%). Намолочено 435 тонн при середній урожайності 44,8 ц/га.

Намолот ярого ячменю проведено на площі 701 га (20,4%), що складає 2982 тонни при середній урожайності 42,5 ц/га.

Поряд із зерновими культурами господарства району проводять обмолот озимого ріпаку. Його зібрано на площі 4257 га (88,65%), намолочено 11633 тонн при середній урожайності 27,3 ц/га.

У цілому по господарствах усіх форм власності району на збиральних роботах за останню добу працювало 54 одиниць зернозбиральних комбайнів.

03.08.2017 р.

За матеріалами відділу агропромислового

 розвитку райдержадміністрації

На Хмельниччині намолочено перший мільйон зерна

 

Незважаючи на несприятливі  погодні умови літнього періоду та високу цінову ситуацію на матеріально-технічні ресурси, хлібороби Хмельниччини з гордістю повідомляють, що станом на 03 серпня поточного року намолочено один мільйон тонн зерна нового врожаю при середній урожайності 55 ц/га. Показник урожайності є найвищим в Україні.

Агроформування області і надалі будуть продовжувати активно працювати по завершенню всього комплексу сільськогосподарських робіт 2017 року.

Голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук вітає хліборобів області з цим досягненням та вагомим вкладом у розвиток аграрного сектору економіки Хмельниччини.

03.08.2017 р.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm.km.ua/

 

Кроки екологічної свідомості. Спалювання стерні

 

Не встигли деякі суб’єкти господарювання заховати в комори зібране, як починають „чистити” поля від стерні її випалюванням. Бездумні дії часом призводять до непоправних наслідків і багатотисячних збитків.

Більшість господарств, які вдаються до спалювання соломи, виправдовуються тим, що заорювання стерні та соломи є трудомістким і, до того ж, дорогим агрозаходом. Спалювання – це акт безгосподарності і свідомого розтрачання корисної енергії, наданої природою.

На думку деяких вчених, спалювання стерні та соломи є ефективним заходом для контролю чисельності шкідників та хвороб. Однак інші фахівці розуміють антиекологічність та безумство такого заходу.

Так, наприклад, американські вчені, що виконують досить ретельні дослідження, констатують, що спалювання соломи та стерні не може вважатися ефективним заходом боротьби з грибковими хворобами. А от шкода, яку наносить спалювання навколишньому середовищу, очевидна навіть не компетентним в цій справі людям.

Слід зазначити, що, по-перше, перетворюючись на попіл, згорають напіврозкладені органічні рештки. По-друге, за температури вище 100 °С спалюється гумус, особливо коли солома лежить у валках або копицях. При цьому відбувається безповоротна втрата органічного вуглецю і азоту. Відбувається зниження потенційної родючості ґрунту і, відповідно, майбутньої врожайності сільськогосподарських культур. По-третє, разом із стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни.

Крім того, спалювання соломи є потенційною небезпекою для сусідніх полів, де може виникнути пожежа, лісосмуг, лісів, степів і навіть бути загрозою для людського життя. Адже для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км, при цьому висота полум’я досягає 2-х метрів.

Шкода від спалювання стерні і сухої трави різноманітна і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, ми рідко звертаємо на це увагу.

У більшості країн світу діють закони, які забороняють спалювання соломи і листя. Наприклад в Німеччині понад 30 років тому запровадили закон про заборону спалювання соломи, а порушників карають на рівні 50 % величини врожайності. В Україні спалювання рослинних залишків заборонено статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтями 16 та 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та законодавством України про охорону земель.

Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації звертається до громадян та керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням не спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання.

Шановні подоляни, дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки під час збирання та зберігання зібраного врожаю та дбайте про стан навколишнього середовища! Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

28.07.2017 р.

За інформацією Департаменту екології

та природних ресурсів облдержадміністрації

 

 

Населення та сільськогосподарські підприємства Білівської сільської ради оговтуються від наслідків негоди

         Жителі сіл Білеве та Припутні Білівської сільської ради  та сільськогосподарські підприємства «Слава» (с.Припутні) та Білівськкий підрозділ сільськогосподарського підприємства «Компанія ТОВ Укрелітагро» поволі оговтуються від насідків буревію, грози та граду які пройшли на території 13 липня поточного року.
         Внаслідок негоди були повалено та пошкоджено чимало дерев, пошкоджено покрівлі ряду приватних будинків та господарських споруд, ліній електропередач та зв’язку як у приватному секторі так і в зазначених господарствах.
         Також було знищено або значно пошкоджено сільськогосподарські угіддя жителів сіл Білеве та Припутні на яких вирощувались картопля, кукурудза, буряки, городина, тощо. Також  великі площі угідь  сільськогосподарських формувань було значно пошкоджено на десятках гектарів. Зокрема було пошкоджено з різним ступенем посіви соняхів, пшениці, кукурудзи, ріпаку, гарбузів, тощо.
         З метою з’ясування розмірів розміру завданих втрат, оперативного вирішення проблемних питань в Білівській сільській раді побували начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимир Ткачук, завідувач сектору з питань цивільного захисту населення та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Анатолій Радкевич, завідувач сектору організаційно-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації Вадим Губернатор. Вони зустрілися із Білівським сільським головою Миколою Чорним, керівниками місцевих сільгоспформувань, жителями сільської ради. На території, яка загнала негоди, вже працювали оперативні бригади Ізяславського РЕМ, газової служби, місцевого підрозділу рятувальної служби району.
         На даний час встановлюються  розміри та вартість завданих збитків.
ФОТО- та ВІДЕОФАКТИ
13.07.2017 р.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

На Ізяславщині розпочато жнива

Сільськогосподарські підприємства Ізяславського району розпочали збір врожаю 2017 року. Першими розпочали жнива в ТОВ СГП «Агрос-Віста» (с. Сахнівці).
            Станом на 11.07.2017 року агроформуваннями району зібрано ранніх зернових культур на площі 352 га. та намолочено 1476 тонн.
            Загальна  посівна площа під урожай 2017 року становить 57,4 тис. га. З них зернових та зернобобових культур 23,9 тис. га, технічних культур  23,3 тис. га, картоплі та овочів 4,1 тис. га, кормових культур 6,2 тис. га. Наразі проводиться повний комплекс робіт по догляду та захисту за посівами.
            У
сільськогосподарських підприємствах району підлягає до збирання 14,4 тис. га, ранніх зернових культур. З них озима пшениця – 7,3 тис. га,  озимий ячмінь – 1,4 тис. га, жито 0,3 тис. га, яра пшениця – 2,5 тис. га, ярий ячмінь – 2,3 тис. га., овес – 0,3 тис. га, зернобобових 0,3 тис. га. Крім того по району підлягає до збирання 4,8 тис. га, озимого ріпаку, та 529 га. ярого ріпаку.
11.07.2017 р.

З матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

Хмельницьку обласну державну адміністрацію нагороджено “Золотою медаллю”
у номінації “За кращу експозицію на виставці “Агро-2017”

 

 
         
«АГРО» – це найбільша агропромислова виставка Східної Європи, найважливіший загальнодержавний виставковий захід в АПК України, який традиційно збирає найкращих виробників сільгосппродукції.
          Стало доброю традицією для аграріїв області демонструвати кращі зразки своєї продукції на виставково-ярмаркових заходах країни. Важливим екзаменом стала XXІХ Міжнародна агропромислова виставка “АГРО-2017”, що проходила 7-10 червня 2017 року у м. Київ, яка по праву заслуговує всесвітнього визнання вже багато років і є найбільшою загальнодержавною подією в агропромисловому комплексі України. Цього року відвідувачі вкотре змогли у тому переконатися.
          В офіційному відкритті XXIХ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2017» взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ Олександр Бакуменко та Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.
          «Наше завдання полягає в єдиному: ми маємо забезпечити економічне зростання, створювати національний продукт, збільшувати бюджети та інвестувати в якість життя людей», – зазначив Володимир Гройсман. Прем’єр-міністр підкреслив, що сьогодні пріоритет полягає в тому, щоб кожне аграрне підприємство здійснювало переробку та створювало конкурентний продукт. Окрім того, очільник Уряду наголосив на важливості розвитку агропромислового комплексу не тільки у сфері забезпечення продовольчої безпеки, а й у комплексі питань розвитку держави, залучення інвестицій, створення нових робочих місць та розвитку сільських територій.
          У свою чергу, Максим Мартинюк висловив впевненість, що з року в рік українські аграрії все більше впроваджуватимуть новітні технології у сільському господарстві. «Сьогодні, у еру вертикальних теплиць та комп’ютерних технологій вирощування, українські аграрії мають йти пліч-о-пліч з технічним прогресом, брати все новітнє на своє озброєння та збільшувати виробництво продукції з доданою вартістю», – зазначив Перший заступник Міністра у вітальному слові до учасників заходу.
          Хмельниччину на XXІХ Міжнародній агропромисловій виставці “АГРО-2017” представляли голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко та директор Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Олег Омелянюк.
          Хмельницькі агровиробники, в рамках обласної експозиції, представили свою продукцію на наймасштабнішій в Україні та Східній Європі ХХІХ Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2017». Від Хмельниччини у виставці взяли активну участь понад 30 підприємств харчової та переробної промисловості, сільськогосподарські підприємства області.
          Організаційний комітет високо оцінив рівень підготовки подолян до виставки, а також відзначив актуальність тих напрямів розвитку галузі, які були представлені в експозиції.
         За підсумками XXIХ Міжнародної агропромислової виставки “Агро-2017” “Золотою медаллю” нагороджено Хмельницьку обласну державну адміністрацію у номінації “За кращу експозицію на виставці “Агро-2017”.
          Загалом в “Агро-2017” взяли участь більш ніж 1200 компаній і організацій із 20 країн світу.
12.06.2017 р.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації http://www.adm-km.gov.ua

 

Про хід весняно-польових робіт в господарствах Ізяславщини

 

Метеорологічні умови  весни 2017 року сприяють  проведенню комплексу весняно-польових робіт в господарствах району: підживлення озимих, по внесенню  мінеральних  добрив  в ґрунт, по підготовці  ґрунту та посів  ранніх ярих  культу, по захисту  озимих культур від бур'янів та хвороб.

За оперативними даними станом на 04 квітня поточного року:

Проведено підживлення озимих зернових на площі 10332 гектари (100 % посівної площі) із внесенням в межах  65 кг/га поживи в діючій речовині; озимого ріпаку на 5480 га (99% посіяної площі).

На звітну дату закриття вологи проведено на площі 4280 га.

Продовжується посів ранніх ярих культур. На звітну дату всього ярих культур на площі 2736 га (55,46% від прогнозованих): ярий ячмінь – 1572 га (57,46 % до прогнозу), овес на площі 30 га (20 % до прогнозу), пшениця на площі 1366 га (53,36 % до прогнозу), горох  - 95 га (25,68 % до прогнозу), соняшник на площі 225 га (3,82 % до прогнозу).

Всі сільгоспвиробники включились у проведення весняно-польового комплексу, роботи проводяться з дотриманням агротехнічних вимог та технологічних  процесів  по кожному виду.

Наявність мінеральних добрив в господарствах району становить - 6940 тон,  що в цілому  відповідає потребі для проведення  всього комплексу  робіт.

04.04.2017 р.

За оперативними даними відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

Відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

 

22 березня відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській районній  державній адміністрації.

Основним питанням порядку денного комісії обговорено вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней, а також посилення заходів з профілактики сказу  на території Ізяславщини.

Вирішення даних питань є надзвичайно важливим для економіки країни, оскільки при проявах вищезазначених захворювань, особливо АЧС, забороняється вивіз продукції не тільки тваринного походження, а й рослинного за межі зони ураження. Відтак, виникає загроза експорту сільськогосподарської  продукції за межі держави.

Під час засідання присутніх учасників ознайомлено із протоколами № 1 та 2 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій обласній  державній адміністрації від 15.03.2017 р.

Обговорюючи тему африканської чуми свиней та сказу, було наголошено, що при виконанні усіх ветеринарно-санітарних  вимог керівниками свиногосподарств та вжиття належних заходів відповідними службами району, дасть змогу попередити та не допустити розповсюдження даного захворювання в майбутньому, а у разі виявлення АЧС та сказу на території Ізяславщини – вчасно та оперативно відреагувати.

З метою посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району, а також посилення заходів з профілактики сказу  державна надзвичайна протиепізоотична комісія при районній державній адміністрації прийняла ряд протокольних рішень.

23.03.2017 р.

За матеріалами державної надзвичайної протиепізоотичної

комісії при районній  державній адміністрації

 

ЗАХОДИ БІОБЕЗПЕКИ СВИНОГОСПОДАРСТВ В УМОВАХ АЧС

 

1. Встановити огорожу з двох контурів, посилити  роботу по боротьбі з гризунами і відлякуванню птахів.

2. Виключити доступ на територію ферм бродячих тварин і сторонніх осіб. У господарствах заборонено утримувати собак (сторожові повинні бути зареєстровані, мати відповідні позначки в паспорті про щеплення, постійно перебувати на території господарства), котів та інших видів тварин, включаючи птицю.

3. Перевірити і налагодити роботу дезбар’єрів і санпропускників.

4. Дозволити вхід у виробничу зону господарств тільки через санпропускники, а в´їзд транспорту – через постійно діючий дезбар’єр. Всі інші входи у виробничу зону – закрити. У ветсанпропускниках вести журнали виходу на роботу фахівців, відвідування сторонніми особами, руху і проведення дезінфекції транспорту, приготування дезрозчинів і заправки дезбар’єрів, прання та дезінфекції спецодягу.

5. Встановити при вході в ізольоване приміщення (секцію) дезванночки або дезкилимки, а з внутрішньої сторони дверей при вході в склади комбікормів, кормокухню, ветеринарні об’єкти – дезкилимки, заповнені тирсою або іншим пористим матеріалом.

6. Закріпити за кожною технологічною (виробничою) групою відповідальних людей, які пройшли медичне обстеження.

7. Забезпечити обслуговуючий персонал спецодягом та спецвзуттям із розрахунку не менше двох комплектів на працівника. Не передавати устаткування, інвентар, спецодяг, спецвзуття на інші ділянки без попереднього зараження.

8. Заборонити працівникам ферми утримувати свиней в особистих домогосподарствах, приносити будь-які харчові продукти на робоче місце, прати спецодяг в домашніх умовах.

9. Не перетинати «брудні» і «чисті» зони на підприємстві в тому ж одязі і взутті.

10. Виділити спеціальний внутрішньогосподарський транспорт з розподілом на «чистий» (підвіз кормів, тварин) і «брудний» (вивезення гною, загиблих тварин, відходів забою) для автотранспортних шляхів, виключивши їх перетин.

11. Завантажувати тварин з рамп, розташованих на лінії демаркації господарства, без в´їзду на територію.

12. Перевозити тварин на забійно-санітарний пункт для вимушеного і внутрішньогосподарського забою спеціальним транспортом.

13. Пломбувати кабіну водія при завезенні/вивезенні кормів, відходів, додаткових матеріалів, не дозволяти йому вихід на територію ферми.

14. Знезаражувати гній. Мати в достатній кількості дезінфектанти (розчин формаліну з вмістом 1,5% формальдегіду; 1,5% розчин параформу, приготований на 0,5% розчині їдкого натру, 3% розчин пара соди або фоспару, 5% розчин хлораміну, сухе хлорне вапно з вмістом не менш як 25% активного хлору, розчини хлорного вапна з вмістом 4% активного хлору, 3% (гарячий) розчин їдкого натру, хлорантоїн у вигляді 2% водного розчину та інші, активні щодо збудника АЧС).

15. Встановити параформалінову камеру для дезінфекції одягу та супутнього інвентарю, укласти договір з ветсанзаводом по утилізації трупів тварин.

16. Згодовувати свиням корми тваринного походження та харчові відходи тільки термічно обробленими.

17. Не купувати живих свиней та кормову сировину в АЧС-позитивних областях.

18. Відмовитись  від поїздок в райони і території де підтверджено наявність збудника АЧС.

19. Сформувати по можливості буферну зону – викупити в населення живих свиней у радіусі 3 км навколо ферми.

23.03.2017 р.

За матеріалами управління Держпродспоживслужби  в Ізяславському районі

 

 

Відбулось засідання робочої групи

 

25 січня відбулось засідання робочої групи з моніторингу використання земель, підготовки пропозицій та надання методичної допомоги органом місцевого самоврядування з питань проведення інвентаризації земель.

Засідання відбулось під керівництвом голови робочої групи, першого заступника голови адміністрації Павла Ковальчука.

На робочій групі було розглянуто лист управління фінансів райдержадміністрації  від 19.01.2017 року № 03-11/36 щодо 9 земельних ділянок, яким рішенням сесії Ізяславської районної ради затверджена грошова оцінка землі, не укладені договори оренди та відповідно не сплачується орендна плата.

У ході розгляду було встановлено, що: по 3-х земельних ділянках укладені угоди про оренду землі, з яких дві зареєстровані в державному реєстрі прав, а третя реєструється. Час сплати оренди по них не настав; п´ять земельних ділянок знаходяться на стадії підписання угод про оренду; по одній земельній ділянці проходить судовий розгляд; одну земельну ділянку замовник нормативно-грошової оцінки землі не в змозі орендувати через її високу вартість.

Тому робоча група вирішила  звернутись до керівництва фірми, щоб надали роз’яснення, чи використовують вони дану земельну ділянку, а також чи в змозі оплатити оренду її та під який відсоток? Крім того поінформувати чи зверталися вони до  Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області по даному питанню.

25.01.2017 р.

За матеріалами відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

       

 

 

 

 

 

 

АКТУАЛЬНО

 

Правова допомога 

Пенсійне забезпечення

Вибори

Міжнародна інтеграція України

Запобігання корупції

Відзначення пам'ятних та ювілейних дат

Голодомор

       Актуальні питання          державної служби

 

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 

Соціальний захист


Медицина

 

Культура

 

Сім'я і діти

 

Освіта

 

 

 

 

 

ЕКОНОМІЧНА СФЕРА

 

Містобудування та архітектура

Підприємництво

 Енергоефективність

 Регуляторна політика

 Агросектор

 Бюджет

 Державні закупівлі

 Державна реєстрація

Чисте довкілля

 ЦНАП 

 

 

 

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 

Районна рада

Міська рада

Сільські ради

ХАЕС

Податкова

Поліція

Районний сектор ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій 

 

 

 

  Центральні 

 органи влади

 

 

 

 

   Обласні

 органи влади

 

 

 
 

 

 

 
_______________________________________________________________________________________
© Ізяславська районна державна адміністрація, 2003-2017
   вул. Незалежності, буд.2, м.Ізяслав, 30300,
e-mail: izyaslav_rda@izadm.gov.ua
 
  Розробка та підтримка: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації